לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

שקולניק יעקב, ישכר חנן / ``מסע אל 101 עצים מופלאים בישראל``

מאת: מממאיה35, אביבה יובל  פורסם: 14/04/2008  עדכון אחרון: 08/11/2008  

הוצאת עם עובד

ביקורת של מממאיה35:

זוהי המלצה לא שגרתית. זוהי המלצה לספר מקסים לדעתי שישמח כל מי שאוהב טיולים וטבע ואת ארץ ישראל, אה ו.. כן - כמובן שאוהב עצים (אבל תאמינו לי, זה לא תנאי הכרחי כדאי שיהיה לכם את הספר הזה בבית).

סטודנט (אפשר להגיד כבר במיל') שלמד בקבוצת המחקר שלי סיים את הדוק' שלו בשעה טובה ומוצלחת (איך אומרים - בקרוב אצלי ), ושלחו אותי לקנות לו מתנה. הבחור אוהד מושבע של הגששים אז חשבנו לקנות לו איזה מארז שלהם, אבל אין - לא יצא מארז מסודר של הגששים (וגם אחכ החלטנו שבטח יש לו את הכל בבית). תוך שאני ב"דיסק סנטר" והתיעצות טלפונית הוחלט לקנות לו את הדיסק "עבודה עברית". אני היתי נגד גם כי אני לא חושבת שהדיסק הזה או השירים שבתוכו מוצלחים מידי, וגם כי זו לא נראתה לי מתנה אישית מידי. אמרו לי ללכת לקנות את זה בסטימצקי (גם פה היתי נגד כי מאז גיל 16 לדעתי אני מחרימה אותם), והכי הרבה יהיה לו פתק החלפה.

אז שמתי צעדי ופעמי לסטימצקי, ותוך כדי שאני מושטטת בחנות, כשהדיסק עבודה עברית בידי ואני מחפשת חלופה נאותה אחרת, ניצב מולי הספר המקסים הזה - "מסע אל 101 עצים מופלאים". דפדפוף בספר לא הותיר לי ספק - זו המתנה שנקנה לדוקטור הטרי.

מהעטיפה: "ספר זה מספר את סיפורם של 101 עצים מיוחדים בישראל, שאין דומה להם. יש שצמחו לממדים בלתי רגילים ואחרים מלווים את תולדותינו מאות שנים; יש עצים שהתקדשו על ידי יושבי הארץ, ויש שהפכו עדים נאמנים לעלילות ואירועים בתולדות ארץ ישראל. יש שיופיים מושך את העין, ויש שצומחים במקומות מרהיבים. הספר מביא את נקודת מבטם של העצים על הטבע, על התרבות ועל האמונות שהותירו אחריהם דורות של אנשים שחיו בארץ הזאת.

מסע אל 101 עצים מופלאים בישראל הוא גם מדריך יוצא דופן, המכיל הצעות ליותר ממאה טיולים ברחבי ישראל. בפרק המיוחד לכל עץ מופיע מידע המפרט כיצד להגיע אל המקום שבו ניצב העץ, בכל אתר בארץ, מהחרמון שבצפון ועד עין עברונה שליד אילת, תוכלו למצוא עץ שמזמין אתכם להינות מצלו, מיופיו של האתר שבו הוא צומח ומסיפורו המיוחד."..

עזבו שאני חובבת עצים, שאני יכולה שעות להסתכל על עץ ולגלות בו עולמות קסומים, דמויות ופסלים. עזבו שלנוח בצל עץ כשהשמים מבצבצים בין ענפיו זה הדבר הכי מרגיע בעולם (וזה עוד בלי ששומעים את הציפורים שמתחבאות בין עלעליו). כל אלה הופכים את הספר לאטרקטיבי, אבל מעבר לזה - הוא מוגש בצורה מ-ק-ס-י-מ-ה! והוא ספר טיולים נהדר!

הספר הזה פשוט מקסים! הוא מושקע בצורה בלתי רגילה - יש 101 מסלולי טיול בעקבות עצים מרשימים, נדירים, או כאלה עם היסטוריה וסיפורים מאחוריהם בכל רחבי הארץ. לכל מסלול טיול יש הסברים מופרטים על המסלול, על העץ, על האזור, איך להגיע ואיך לחזור וגם על אתרים מומלצים בקרבת מקום. הצילומים מקסימים, והספר הוא כזה שבהחלט נראה לי כמדריך שאפשר לטייל איתו.

אז קניתי ועטפתי וכתבתי ברכה יפה בשם כל הקבוצה, וידעתי שאני חייבת לרוץ ולהמליץ עליו.

מומלץ ביותר, לא רק למחבקי עצים

ביקורת של אביבה יובל:

" בארצנו צומחים עצים נהדרים בני מאות שנים. בכל אחד מהם נקשרו עלילות עבר וסיפורים מרתקים. ספר זה מספר את סיפורם של 101 עצים מיוחדים בישראל, שאין דומה להם. יש שצמחו לממדים בלתי רגילים ואחרים מלווים את תולדותינו מאות שנים; יש עצים שהתקדשו על ידי יושבי הארץ, ויש שהפכו עדים נאמנים לעלילות ואירועים בתולדות ארץ ישראל. יש שיופיים מושך את העין, ויש שצומחים במקומות מרהיבים. הספר מביא את נקודת מבטם של העצים על הטבע, על התרבות ועל האמונות שהותירו אחריהם דורות של אנשים שחיו בארץ הזאת.

מסע אל 101 עצים מופלאים בישראל הוא גם מדריך יוצא דופן, המכיל הצעות ליותר ממאה טיולים ברחבי ישראל. בפרק המיוחד לכל עץ מופיע מידע המפרט כיצד להגיע אל המקום שבו ניצב העץ, בכל אתר בארץ, מהחרמון שבצפון ועד עין עברונה שליד אילת, תוכלו למצוא עץ שמזמין אתכם להינות מצלו, מיופיו של האתר שבו הוא צומח ומסיפורו המיוחד.

יעקב שקולניק עורך המגזין "ארץ וטבע" וכותב במגוון תחומים. חנן ישכר מתמקד בצילום גיאוגרפי ותרבותי. תצלומיו מופיעים בספרים ובכתבי עת בארץ ובחו"ל. " (מהכתוב על גבי כריכת הספר, לקוח מאתר עם עובד).

אפשר להתחיל מהסוף, הספר, הינו ספר יפהפה, המכיל צילומים של 101 עצים מופלאים בישראל, שלכל אחד ואחד מהם סיפור מרתק משלו. הספר מכיל 101 מסלולי טיולים. יופיו הרב הופך אתו לספר מתנה שהיא תענוג לעיניים, אבל מעבר לכך, זהו בהחלט ספר טיולים, ספר טיולים מסוג אחר.

עבור כל מי שטמונה בו אהבת הארץ, מי שבוחר לטייל בנופיה בשבתות, בחגים או סתם בימי חול - ואפילו מי שמכיר את שביל ישראל לאורכו -ממתין ספר חדש, המאפשר לו לתור את הארץ כולה, מנקודת מבט אחרת.

הספר מביא את סיפורם של 101 עצים מצפון הארץ ועד דרומה, תוך שהוא מבקר באתרים שהם גם חלק מן הנוף האורבני בערים רבות בארץ, ביניהן, ירושלים עירי, אותה תיירתי בעזרתו. הספר מציג מסלולים שעיקרם הוא העץ וסיפורו. המסלולים קצרים יחסית (אפילו קצרים מאוד) ועיקר החוויה הוא העצים עצמם, בין אם בזכות הסיפור שעומד מאחוריהם, ובין בשל היות חלקם מרשימים בגודל ובצורה.

זהו ספר מתנה אידיאלי לחובבי טיולים, חובבי טבע, וגם אלו מאיתנו שההליכה הרגלית פחות חביבה עליהם אבל הנוף שמסתתר בארץ נוגע לליבם. הספר הזה מאפשר לכל אדם להגיע לעץ מיוחד, גם אם הוא אינו חובב טבע. אלו מאיתנו שלא נהנים מהליכה רגלית בחיק הטבע, יוכלו להנות מביקור בערים השונות בארץ, תוך הקדשת זמן לאתרי העצים הנמצאים בתחום שיפוטם. למי שמחפש טיול משפחתי שיש בו ערך מוסף, מומלץ לקחת את הילדים - גם את הקטנים ביניהם - לאתרים בטבע אשר ניתן להגיע קרוב מאוד אליהם עם כלי הרכב (עד מרחק צעדים אחדים בלבד), ולהתרשם מההיסטוריה העתיקה שנותרה על כנה בדמות אותם עצמים שהיו קיימים מאות בשנים וחוו את ההיסטוריה הישראלית.

חלק מן העצים העתיקים המופיעים בספר נמצאים סמוך לקברים עתיקים הנחשבים קדושים. יש האומרים שהעצים הללו נשמרו כל השנים משום שנקשרו לדמויות הצדיקים לידם גדלו, ואף כי בסביבתם הקרובה לא נותרו עצים נוספים, אלו ששוכנים בקרבת הקברים העתיקים, ממשיכים גם כיום לעמוד על תילם ולחיות.

רבים מן העצים העתיקים המופיעים בספר דורשים טיפולי אחזקה שונים, אותם מבצעים אנשי הקרן הקיימת לישראל, באדיקות ובאהבה רבה. מי שנתקל בכתבות השונות ששודרו על עצים עתיקים אלו בערוצים השונים, יכול היה להתרשם מהאיכפתיות האמיתית שיש לאנשים הללו, שמטפילם בעצים במסירות, על מנת שיוסיפו לחיות איתנו עוד שנים רבות.

לכל עץ סיפור משלו, הקשרים היסטוריים או חברתיים שונים, וכל עץ מאפשר חוויה שונה של הטבע. מומלץ לכל מי שאוהב לצאת מהבית, למטיילים שבינינו זה ספר שהוא תענוג, ולאלו מבינינו שאוהבים ללמוד את ההיסטוריה תוך הליכה נינוחה, יש אפשרות לעשות זואת גם בעזרת ספר זה.

הנה קישור לכתבתו של גיא רפפורט מחדשות בירוק בערוץ 2: עצים עתיקים לצד קברי צדיקים.
אין תגובות

הודעות אחרונות

07:48 | 16.11.17 Arana
07:46 | 16.11.17 Arana
19:19 | 09.11.17 L FALCON
04:52 | 09.11.17 Arana
20:30 | 07.11.17 Arana
14:09 | 02.11.17 שאלות1
07:59 | 02.11.17 Arana
19:07 | 31.10.17 מוטי ריקלין
10:02 | 26.10.17 Arana
01:22 | 26.10.17 נתנאל6589881
12:52 | 25.10.17 sls4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ