לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1124011,240 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

עצות לדיוּת (inking)‏

מאת: amitais, giri, *GormE*, apathic  פורסם: 31/07/2004  עדכון אחרון: 23/05/2005  

amitais:

המכחול המומלץ לאינק: Colourhit.
זה שם של מכחול משיער דלק -Sable, של חברה בריטית. מכחול חום כהה עם זנב זהב.
פעם היה אפשר למצוא אותם בכל קרביץ, היום יש אותם במעט חנויות בת"א. החנות שלי היא פינת הצייר, ברחוב הירקון פינת גאולה. מומלץ לנסות מכחולים מאוד דקים, 00 עד 2. בכל מקרה, גם אם לא מגיעים לפינת הצייר, מומלץ לחפש מכחול עגול וחד משיער דלק (ולא משיער סינטטי), כזה שמשמש לצבעי מים.

ואם כבר אינק אז מומלץ לעבוד עם דיו טוב, של Winsor & Newton. הוא סמיך וטוב.

אם יש שולחן אור, אפשר לעשות את הדיו על נייר כרומו מט, שהוא חלק יותר וסופג פחות, כך שהתוצאה יותר נקייה. הבעיה היא שהדיו מתייבש יותר לאט וצריך להיזהר לא למרוח אותו. צריך להקפיד לעבוד בכיוון הנכון: אם אתה שמאלי, כמוני, לעבוד מימין לשמאל, ולהיפך, כדי שהיד המציירת לא תמרח את מה שכבר ציירת.

לפני שמתחילים מסדרים צנצנת מים נקיים ונייר סופג או סמרטוט. קודם מרטיבים את המכחול טוב טוב, אח"כ מספיגים את עודף המים בסמרטוט, ואז טובלים את המכחול בדיו. אחרי כמה זמן המכחול מתחיל להתייבש ואז צריך להרטיב אותו קצת. מאידך לפעמים דווקא מעונינים במשיכה יבשה.

עבודה עם מכחול ודיו דורשת הרבה אימון, זה בד"כ לא הולך מייד. מכחול זה שילוב של יד יציבה עם משיכה חופשית, וזה לא קל. מצד שני אפשר להשיג תוצאות שקשה להגיע אליהם במדיומים אחרים.

לסיום אומר שהטאבלטים של היום יכולים לתת חיקוי לא רע למכחול, למרות שגם הם דורשים אימון רב כדי להגיע לרמה טובה.

giri:
עטים, ציפורן, מכחול...
אני משתמשת בכולם, אבל אין מה להשוות עט למכחול.
עט הוא פתרון טוב לעצלנים / למי שעובד בתנאים לא תנאים. אם אתה עובד על אינק בעט, כדאי לקנות עטים טובים לשרטוט וקליגרפיה, בעוביים שונים - כי בניגוד למכחול, אין לך יכולת לתת עוביים שונים עם אותו הכלי.
בציפורן אני משתמשת בשיתוף עם המכחול, לפרטים קטנים. ייתכן שבעתיד, אם אתאמן מספיק, אהיה מספיק טובה ומדוייקת על מנת לבצעם במכחול דק. בינתיים קל לי יותר כך.

*GormE*:
ואם כן בוחרים עט-
לשים לב שהדיו לא דוהה אם מוחקים אותה, כי כשמוחקים את העיפרון זה מאוד עקרוני.

הבעיה גם עם עטים היא שהם לפעמים שופכים דיו יותר משהוציאו קודם, תלוי בכמות הדיו או הלחות שלהם. כבר היו לי עטים שהוציאו את כמות הדיו המושלמת אבל הם היו חד פעמיים, והעטים האחרים שקניתי מאותה סדרה באותו צבע וגודל- הוציאו דיו בכמות שונה לחלוטין...
אם משתמשים במכחול הרבה זמן אפשר להרגיש את רמת המים וריכוז הדיו שיש במכחול
בכל מקרה מומלץ לעבוד עם דף נסיונות ליד הדף הרגיל ע"מ לנסות את המכחול לפני הדף ולבדוק אם הוא לא יעשה הפתעות.

תוספת של apathic:
לא צריך למחוק את העיפרון בכלל.
אם משתמשים בעיפרון חלש כמו כל עיפרון H אז אין צורך למחוק בכלל, כי הסורק לא יקלוט את העיפרון, ואז זה לא משנה אם הדיו נמחקת. אני עושה את זה כל הזמן, כי לפעמים כשמוחקים הדף מתקמט בטעות, וזה דווקא כן נקלט בסריקה.

לשרשור המקורי
  תגובה אחת
°
איפה אני מוצא דיו לקנות??(לת)ל_ת  
BlackSharkו | 14/09/2008 21:18:32

הודעות אחרונות

07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit
10:43 | 11.12.18 אורחים בפורום
01:04 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:46 | 29.08.18 אורחים בפורום
18:59 | 11.07.18 אורחים בפורום
10:20 | 30.04.18 אורחים בפורום
19:52 | 23.04.18 נוגע בך במילים
05:48 | 05.04.18 אורחים בפורום
23:16 | 04.02.18 קומיקס חיפה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ