לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1123911,239 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

טיפים לציור פנים

מאת: חברי הפורום  פורסם: 30/09/2004  עדכון אחרון: 23/05/2005  

יש ללחוץ על תמונה כדי לראות אותה בגודל מלא (בחלון חדש)

קיצורי דרך לחלקים במאמר: ולדיק סנדלר ; comicsgirl ‏; HackMachine ; ailag

ולדיק סנדלר
צירפתי תמונה של ארבעה ציורים, והנה הפירוט על כל ציור:

1. הציור עצמו. פרצוף שאמור להיות מושלם מבחינה פרופורציונלית של פנים של אשה שציירתי במחשב.
2. תפקיד העין בפנים. כשמציירים פנים, במיוחד פורטרט של מישהו, הדבר הכי חשוב זה לצייר טוב את העין, בגלל שזה מה שעושה את הבנאדם. אפשר לצייר מישהו מושלם, אבל בגלל שהעיניים לא יצאו דומות- זה יהרוס הכל. מלבד זאת, העין יכולה לעזור לבנות את הפנים עצמן. כמו שניתן לראות בציור העין נכנסת בכמה מקומות בפנים, למשל, הרווח שבין 2 העיניים שווה לאורך עין אחת. עוד דוגמא זה שהמרחק בין אמצע העין לנחיר הוא גם כגודל עין אחת. כמובן שזה לא נכון לכל המקרים, אלא לפרצוף מושלם. תמיד יהיו סטיות קלות, אבל חשוב להבין שזה אמור להיות כמעט ככה בכל פרצוף.
3. קווים מיוחדים. בציור ניתן לראות כמה קווים מיוחדים שחשוב לזכור כשמציירים פנים. למשל, האוזניים הן באותו הגובה של האף (מה שאצלי לא יצא לגמרי מדויק). עוד דוגמא היא מה שאני מכנה "משולש האף-שפתיים"- הכוונה היא לכך שניתן לבנות משולש שווה שוקיים כך שקודקוד הראש יהיה האמצע של קצה האף, ו-2 קודקודי הבסיס יהיו קצוות השפתיים. כמו כן, בשוקי המשולש יגעו הנחיריים. שוב, הקווים האלה נכונים לגמרי רק בפרצוף מושלם ותמיד יהיו סטיות קלות...
4. תווי פנים. ככל שמדגישים יותר את תווי הפנים שבציור הזה, הדמות נראית יותר זקנה. חשוב להוסיף תווי פנים בהתאם לגיל הדמות שרוצים לצייר. לדמות צעירה מומלץ כמעט ולא להדגיש בכלל את התווים האלה, ולדמות מבוגרת יותר אפשר להדגיש יותר. מלבד לצייר את התווים עצמם, יש דרך נוספת להדגיש אותם וזה פשוט בעזרת משחק של אור וצל... מעט הצללה מתחת ללחי יכולה להשיג את הנדרש למשל, בלי לצייר קו חד מדי של התו.

כמובן שיש עוד הרבה מה להוסיף בקשר לציור פנים. בין השאר, תהליך הציור עצמו- ממה להתחיל וכל זה... אבל אני אשאיר לחברי הפורום האחרים את הכבוד להסביר על כך, ולא אסביר הכל בהודעה אחת....
עוד הערה שאני מניח שהייתי צריך לכתוב בהתחלה היא שמה שמוסבר פה זה לציור ריאליסטי, ואפילו שאני בקומיקס כמעט ולא מצייר ריאליסטי לגמרי, אני מאמין שתחילה צריך ללמוד את השיטה האקדמאית של הציור ורק אח"כ להתחיל להתפרע...
בהצלחה ומקווה שעזרתי!:)

רעות (comicsgirl)

חלק א´
חלק ב´

HackMachine
מכיוון שכבר הסבירו דיי הרבה על הפרופורציות של הפרצוף, אני חושב שאין טעם שאכנס לזה.
משהו שחשוב מאוד לדעת בכל הנוגע לאנטומיה. ישנם גזעים שונים של בני אדם בעולם. לכל גזע יש תווי פנים וצורת גולגולת שונה. כמו שלמשל ליפנים יש אף שטוח ועיניים מלוכסנות, או שלאנשים שחורים יש אף גדול. הפרופורציות הכלליות נשארות, אבל ישנם עיוותים שמאוד חשובים כשרוצים לצייר גזע ספציפי.

בכל אופן, מצורפת דוגמה פשוטה של מבנה פרצוף מסויים.

נקודות חשובות שכדאי ללמוד מהציור:
* צידי הגולגולת אינם עגולים אלא שטוחים. זוהי טעות נפוצה של אנשים שמנסים לחכות את סגנון המנגה ולומדים ממשהו מוטעה לחלוטין.
* הלסת מתחילה עם הקו הצידי של הגולגולת. מהצד היא מתחילה בערך במרכז הגולגולת.
* לסת ממוצעת של בן אדם נראית מלפנים בצורה מעוקלת מעט פנימה, ואז יוצאת שוב החוצה בשביל ליצור את הסנטר. כמובן שיש סוגי לסתות שונים אבל זוהי הצורה הכללית של לסת.
* האוזניים בעיקון לא גבוהות יותר מקו הגבות.

* אגב, אצל אנשים מגזעים שחורים הלסת נוטה להיות הרבה יותר מרוחקת מהפרצוף. זה מה שנותן להם את המראה ה-"קופי". לפעמים היא אפילו עוברת את האף.

מקווה שזה עזר למישהו :)

קווי העזר

איור

השוואה לאדם שחור:

ציירתי השוואה של הקווים הכלליים של האדם הראשון שציירתי עם קווים של אדם מגזע שחור.

שימו לב בעיקר לאף וללסת.

ailag
להסבר מצורפים הקבצים הבאים:

נתחיל מצורת הראש. האק אמר דברים טובים ונכונים, אז אני רק אוסיף: (בסגנון יותר cartoon-י?)
כמו שהוא אמר, הראש שלנו לא עגול. מהצד הוא נראה כמעט כמו קוביה.. לא מאמינים? תסתכלו על עצמכם במראה בזווית ותראו. יותר טוב, החליקו את היד על הפנים שלכם מהאף החוצה, ותראו איך היא עפה אחורה אחרי עצמות הלחיים.
עכשיו תסתכלו על ציור (1) - הוא מדגים את מה שאמרתי.

בספר שלו על ציור פנים וידיים אנדרו לומיס (loomis) פותר את הבעיה בשיטה שבציור (2), היא מתאימה לכל זווית חוץ ממבט חזיתי.
הוא משתמש בשיטה שבה מציירים כדור ועליו מציירים לסת . לפני הלסת, הוא מצייר עיגול בצד הראש הנראה. בתוך העיגול הזה, דמיינו שהכדור שטוח - כאילו חתכו אותו.
זה יעזור לכם לתפוס את אופי הראש כגוף תלת מימדי.

בעיה שנתקלתי בה - כלומר, התעלמתי ממנה בצורה די בוטה - היא שהראש בציורים שלי דומה לבלון. ככזה, תווי הפנים יכולים לנוע על כל הפנים ועד האוזניים. תסתכלו על (3) - בלי העיגול של לומיס הוא נראה הגיוני, אבל כשמסתכלים על העיגול רואים שהעין קרובה אליו מדי והגבה חורגת לתוכו. זה פשוט לא הגיוני - העיגול אמור להיות שטוח וחסר תווי פנים. זה עושה את הציור שלי לקרטוּני יותר משרציתי. (ויש לי דוגמאות גרועות יותר)
הבעיה העיקרית שלי היא חריגה של הגבות, ולכן:
אני מציירת קודם את האף כי ככה נוח לי. אחרי האף אני מציירת שני עיגולים גדולים כמו בציור (4) שיכללו את העיניים ואת הגבות אחר כך. הם קרובים, כי הגבות קרובות זו לזו. בין העיניים עצמן אמור להיות מרחק כמו שולדיק הסביר.

אם כבר היינו בעיניים, כולנו יודעים שהן אמורות להיות שקועות - אבל זה לא יוצא!
אז כשברור לי שזה לא יצא, אני מציירת את השקע ריבועי (נדמה לי שגירי הסבירה ככה בסדנה שלה, אז הקרדיט לה. בכלל, הרבה מהקרדיט מגיע להסברים של גירי בסדנה) - ציור 5 יבהיר הכל.
זה עוזר לתפוס איך נפח הראש צריך להתמודד עם השקע של העין.

ומכאן נעבור להוצאת קיטוֹר על טעויות בתווי פנים.
במיוחד אם אתם מציירים מנגה - די לעשות עיניים מכוערות! לא, ל (6)א אין הבעה. זה גם נראה חובבני בטירוף. זה לא מנגה טובה.
רוצים לצייר עין? או שתסגרו אותה כמו ב (6)ב (שימו לב, האישון גדול מכדי שיהיה אפשר לסגור אותה נורמלי אז סגרתי אותה בקופסה. העיקר לסגור) או שתעשו את השיטה שלי ותשאירו את העין בלי לבן-של-עין כמו ב(6)ג. או שתציירו ריאליסטי.
ודי עם הברק המוגזם והלא מושקע.. לפחות בשיטה שלי הברק מדמה אישון ולכן הוא מוצדק (בלעדיו זו עין מתה). בסגנון שלי רתמתי את הברק לשימוש אחר לגמרי וזה לא טריויאלי.
בציור רגיל, גם במנגה, העין צריכה להסתדר גם בלי הברק.

עוד קיטור - האף. גבירותי ורבותי, קשה לצייר אף אמיתי. אלא אם כן אתם ממש טובים בזה, האף בד"כ יצא כמו ב (7)א.
הסיבה לבעיה היא צידי האף. תסתכלו במראה, אין להם גבולות מוגדרים כמו לעין ולראש. הגבולות של האף מוגדרים ע"י התאורה.
אם יש הרבה תאורה או שאתם לא טובים בצללים, ציירו את האף כמו ב (7)ב.
אם יש צל מהאף הוא יכול ליפול רק לאחד מהצדדים, בערך כמו ב (7)ג. ההצללה לא יצאה לי..
לדעתי הפתרון הכי טוב הוא להזכר שאנחנו לא מציירים פורטרטים אלא קומיקס - ולהשתמש באף קומיקסי כמו ב (7)ד למשל. זה לא בולט או נראה מזויף.

ועכשיו לנושא אחר לגמרי, טיפים קטנים בקשר לציור בנים ובנות. כידוע, אצלי אין הבדל בין בנים לבנות אז יש כמה טריקים קטנים שמצאתי בדיוק בגלל אותה בעיה.
קודם כל, לבנים יש הרבה יותר לסת בקומיקס. אז אם אתם מציירים עיגול לראש כמו רעות, תתחילו אותו מלמעלה לבנים ומלמטה לבנות כמו בציור (8). פשוט ההתחלה יוצאת יותר שפיצית, אז ככה לבנות הסנטר יותר שפיצי.
זה עובד אצלי - אני לא בטוחה שיעבוד אצל אחרים.

שנית, הצואר של בנות יותר צר ועדין משל בנים. אז גם מציירים אותו דק יותר לבנות, וגם .. קשה לי להסביר, ראו ציור (9).

PHEW. שרדנו עד לפה? עניין אחרון. נושא שאני לא מבינה בו בכלל.
רציתי לקטר קצת על שיער.
ספציפית על ציורים שנראים כמו (10)א. היא קירחת! יש לה 50 שערות (ספרתי). כי עם כל הרצון הטוב שהיה לי, "הרבה קווים" זה 50 קווים, לא עשרות אלפים או כמה שזה לא יהיה.
קודם כל, תמלאו שטחים כמו (10)ב.
שנית, לכו לאתר הזה שפעם היה נורא פופולרי פה בפורום.

וזהו.
בהצלחה!

[ לשרשור המקורי ]

אין תגובות

הודעות אחרונות

07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit
10:43 | 11.12.18 אורחים בפורום
01:04 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:46 | 29.08.18 אורחים בפורום
18:59 | 11.07.18 אורחים בפורום
10:20 | 30.04.18 אורחים בפורום
19:52 | 23.04.18 נוגע בך במילים
05:48 | 05.04.18 אורחים בפורום
23:16 | 04.02.18 קומיקס חיפה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ