לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לחצים משפחתיים על הורים טריים: מה אומרים על הורים שלא מלו?

מאת: חברי הפורום  פורסם: 04/06/2006  עדכון אחרון: 28/05/2007  

לעידכון, השמטת פרטים או ניק, או הוספת עדות למאמר פנו להנהלת הפורום.

גולש בפורום:

לא מלים זה רק אשכנזים. 90 מהאשכנזים שקוראים לעצמם יהודים הם גויים.וזה לא...
 מהיום שהם לא יהודים זה כבר למעלה ממאה שנה... 

gsligal33:

"את המלחמות שלכם אל תעשו על הגב שלו 
"את רוצה שיגידו על הבן שלך שהוא לא"יהודי?"
 "אתם עושים טעית חמורה והילד ישלם על זה"
 "אתם כבר לא תפתיעו אותי"
"אבא שלך יקבל התקף לב"
 "איך אתם יכולים לעשות לי את זה!!!??"
 "אתם לא מוגנים אם לא עשיתם ברית ועלול לקרות לכם משהו" (דוד שלי הדתי)

שמנתולה:

"אבל אנחנו יהודים" (נכון, אבל מכל תרי"ג מצוות נקיים רק את זאת שפוגעת בתינוק שלי?!)
"זה בריא" (באותה מידה בריא למול בנות)
"הילד יהיה מסכן" (לא, ילד שחותכים לו הוא מסכן)
"יצחקו עליו, ילדים הם עם אכזר" (לא, ילדים אינם נולדים רעים ובעלי דעות קדומות, מי שאכזר זה ההורים שלא טורחים לחנך את ילדיהם לאהבת אדם)
"יגרם לו נזק נפשי" (אולי, אבל לפחות לא יגרם לו נזק גופני)
"הוא לא יהודי" (אז זהו, שהוא כן)
"הוא לא יהיה כמו כולם" (הוא ממילא לא יהיה "כמו כולם", יש לו 2 אמהות)
"הוא לא יהיה כמו כולם" (נכון, איפה בדיוק הבעיה?!)
"הוא לא יהיה כמו כולם" (ואם כל החברים שלי מעשנים גראס, שגם אני אעשן כדי "להיות כמו כולם?!)
"הוא לא יהיה כמו כולם" (מי בכלל רוצה ילד "כמו כולם"?!) 

ליאתו

אני מבינה שאת רוצה לעשות דווקא לאמא, אבל למה על חשבון הילד? (אחותי)ו
"אתם סתם מדברים, בסוף תעשו כמו כולם". (אמא שלי)
"בהכל אתם חייבים להיות שונים?" (חמי)
ולעומת זאת "אני מבין שאתם עושים את זה כי זה באופנה" (אבא שלי).

מאיה שדה

אח שלי:ש דברים שפשוט עושים ולא שואלים
גיסי אמר שטל ישנא אותנו. שאנחנו גורמים לו עוול.
אבא שלי אומר: "את בחרת לא לעשות. סבבה. (עלק סבבה..)אבל למה לנסות לשכנע אנשים אחרים.
אח שלי השני אומר (כל פעם שיש לי איזה צרה)-תעשי לו ברית תיראי הכל יעבור.
אמא שלי גאה בנו

חנה של ליאור

"אחרי שבועיים הוא כבר לא ירגיש שום דבר"
"למה את לא יכולה פעם אחת להתחשב בהורים?"
"לא מבין מאיפה הג'וק הזה נכנס לך לראש"
"את לא מבינה שבגיל 18 זה יכאב לו הרבה יותר?"

narniya  

"איך עשיתם לאחד ולא לשני"
"מה תסבירו להם?"
"איך אתם יוצרים כזה קונפליקט בין אחים"
"אז הם לא יעשו אמבטיות ביחד?"
"אתם פוגעים בהם רגשית לכל החיים"
"אתם כבר לא יודעים איך לעשות דווקא?"
"זה קטע שמאלני?"
"ערל זה גוי"
"הוא לא יהיה יהודי"
"זה מגעיל, ממש דוחה"
"אתם עושים לו פיפי מכוער"
"לא נעשה לו בייבי סיטר"
"לא נחתל אותו"
"לא נקלח אותו"
"יהיה לנו נכד אחד שיכול לבוא אלינו, ואחד שיפסיד בגללכם סבא וסבתא".

למבי:

היא תמיד צריכה לעשות מה שדנה עושה, דנה שטפה לה את המח ולכן גם היא לא רוצה
ועכשיו לימול...

איך אפשר אחד לימול ואחד לא?
מה תסבירו לילד הקטן כשהוא יראה שלאח שלו כן עשיתם ברית?...

החתולה השחורה:

אל תעשי את מלחמות האנטי דת שלך על חשבון הילד.
 אני (הדוד) נעלב בשם אמא ואבא שלי שמתו בשואה.
יצא לך כזה דבר טוב (הילד), ואת הולכת ומקלקלת הכל.
 זה לא אשמתכם. זו אשמתנו (ההורים). אנחנו התרחקנו מהדת, אבל לא תארנו לעצמנו כמה רחוק אתם תקחו את זה. אנחנו התחלנו את התהליך-אתם רק מסיימים
 אותו.

annes  

אנחנו נעשה הכל, את לא צריכה לעשות כלום - רק ניקח אותו לבית הכנסת, זה צ'יק צ'ק ולא מרגישים כלום
זה לא בריא לגוף
את עושה לו עוול
הוא יהיה מסכן
נו, תחתכי לו כבר וגמרנו
את עכשיו באופנה (של פלצנים) 

עוד כמה נחמדים: 

אה...אתם בטח מתכוונים לרדת מהארץ.
זה יעצור לבעלך את הקריירה הצבאית.
אין תגובות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ