לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98819,881 עוקבים אודות עסקים

פורום אם לאם - קישורי אימהות

קשורי אימהות הנה התארגנות אימהות ארצית.קשורי אימהות עם הקמתה שמה לה מטרות שונות אותן ניתן לתמצת לשתי מטרות עיקריותא. לחבר,להכיר,לשלב אימהות ביחד ליצירת קשר משמעותי לאורך זמן. ליצור קבוצת שייכות שבה כל אמא תחוש כי מצאה את מקומה הנכון. קבוצה או חיבור בין אימהות שמצד אחד יהיה הומוגני מספיק כדי שתהיה שפה משותפת ותחומי עניין משותפים ומצד שני החיבור הטרוגני מספיק על מנת שיהיה קצת גיוון וענייןב. ליצור הזדמנות לחשיפה של האימהות בפני רעיונות חדשים,דרכי חשיבה חדשות, שיטות תנועה,טיפול חדשות ושונות, לתת לאימהות הזדמנות להתנסות בסוגי חוויה והעשרה מגוונים, לחוות התנסויות מונחות ע"י מנחים שונים שכל אחד מהם/ן מביא/ה משהו משל עצמו/האנו מאמינות כי ככל שאמא "טועמת" ממגוון רחב יותר של ברירות והעשרה כך קל לה יותר לבחור את הדברים המתאימים לה ולמשפחתההחלטנו לפתוח פורום כללי שמחובר לפורומים של תפוז כדי באמת להיות נגישות לכל אמא באשר היא!!!...אז למי זה מיועד....לכל אישה לאחר לידה או הרבה שנים אחריה, לכל אמא באשר היא, שרוצה להכיר אמהות ;לילדים בגילאים דומים, מהאזור;לכל מי שמעוניינת לחלוק ולשתף.לכל מי שמעוניינת להעביר זמן איכות עם ילדה יחד עם אמהות אחרותומה זה חלופי אימהות...ממש כמו חליפין,חליפין - לכל אם הלומדת או עובדת במשרה חלקיתלכל אם העובדת במשרה מלאה וצריכה זמן פנוי, לכל אישה לאחר לידה הצריכה מעט זמן .בשביל עצמה, ולכל אמא, בכלל לפרטים נוספים והצטרפות ל"קשורי אימהות" באתרhttp://www.m4m.co.il

אודות הפורום אם לאם - קישורי אימהות

קשורי אימהות הנה התארגנות אימהות ארצית.קשורי אימהות עם הקמתה שמה לה מטרות שונות אותן ניתן לתמצת לשתי מטרות עיקריותא. לחבר,להכיר,לשלב אימהות ביחד ליצירת קשר משמעותי לאורך זמן. ליצור קבוצת שייכות שבה כל אמא תחוש כי מצאה את מקומה הנכון. קבוצה או חיבור בין אימהות שמצד אחד יהיה הומוגני מספיק כדי שתהיה שפה משותפת ותחומי עניין משותפים ומצד שני החיבור הטרוגני מספיק על מנת שיהיה קצת גיוון וענייןב. ליצור הזדמנות לחשיפה של האימהות בפני רעיונות חדשים,דרכי חשיבה חדשות, שיטות תנועה,טיפול חדשות ושונות, לתת לאימהות הזדמנות להתנסות בסוגי חוויה והעשרה מגוונים, לחוות התנסויות מונחות ע"י מנחים שונים שכל אחד מהם/ן מביא/ה משהו משל עצמו/האנו מאמינות כי ככל שאמא "טועמת" ממגוון רחב יותר של ברירות והעשרה כך קל לה יותר לבחור את הדברים המתאימים לה ולמשפחתההחלטנו לפתוח פורום כללי שמחובר לפורומים של תפוז כדי באמת להיות נגישות לכל אמא באשר היא!!!...אז למי זה מיועד....לכל אישה לאחר לידה או הרבה שנים אחריה, לכל אמא באשר היא, שרוצה להכיר אמהות ;לילדים בגילאים דומים, מהאזור;לכל מי שמעוניינת לחלוק ולשתף.לכל מי שמעוניינת להעביר זמן איכות עם ילדה יחד עם אמהות אחרותומה זה חלופי אימהות...ממש כמו חליפין,חליפין - לכל אם הלומדת או עובדת במשרה חלקיתלכל אם העובדת במשרה מלאה וצריכה זמן פנוי, לכל אישה לאחר לידה הצריכה מעט זמן .בשביל עצמה, ולכל אמא, בכלל לפרטים נוספים והצטרפות ל"קשורי אימהות" באתרhttp://www.m4m.co.il

איך לשרוד את החופש הגדול בהנאה

מאת: יעל עזרא  פורסם: 06/09/2007  עדכון אחרון: 06/09/2007  

שאלה של אחותי - ילדה שלא הולכת לקייטנה...
וכבר - אחרי שבוע - היא
מרגישה שהיא, אחותי, מטפסת על הקירות.
היא מרגישה שהילדה משועממת
.
מה היית
מציעה לה לעשות?
תודה
.

שיעמום בחופש הגדול
הי אילה

בת כמה הילדה? עד כמה היא מסוגלת
להעסיק את עצמה? מדוע בחרה שלא ללכת לקייטנה? האם יש לה עוד חברות שלא הולכות לקייטנה ושעמן היא יכולה לבלות את החופש?
למה האחות מטפסת על קירות? לפי מה היא
מרגישה שהילדה משועממת (אולי בעיני האמא הילדה משועממת כי היא "לא עושה כלום" אבל הילדה מרוצה מלא לעשות כלום...). ילדים הרבה פעמים נהים מלישון עד מאוחר, לראות טלויזיה בלי הגבלה, לשחק במחשב בלי הגבלה.....כל מה שהם לא עושים בשיגרה. לפעמים אותם זה מספק, למרות שמהצד להורים זה נראה שיממון אחד גדול.
בעקרון באדלר אומרים
ש"להשתעמם זו בחירה" - ואכן במקרה הזה הילדה בחרה שלא להיות "מופעלת" ע"י קייטנה.
במידה והילדה מדווחת/מתלוננת שמשעמם לה, אפשר לשבת איתה כמו בוגרים ולבנות
תוכנית שבועית או חודשית ושבכל יום או אחת ליומיים תהיה פעילות - ים, בריכה, טיול משפחתי, ללכת לישון אצל חברות/בנות או בני דודות/סבתות או להזמין אותן לישון אצלה. אפילו טיול פשוט בשווקים של ת"א (פשפשים, נחלת בנימין, שנקין) יכול להיות מאוד מוצלח - בהתאם לגיל הילדה ולפניות של ההורים.
בהצלחה לאחותך
!!!

שעמום כבחירה - פנינה אמיתית
תליתי על המקרר. כבר מיישמת את זה על בן ה-4
שלי.תודה!

מאיזה גיל זה תופס לדעתך
?
אני שואלת כי בת השנתיים שלי גם
טוענת
שמשעמם לה
.

תודה רבה יעל

לא יעל - אבל על פי אדלר - עובד מהרגע שבו
את מציעה פתרון כזה כאפשרות
, לא?

חזרתי מחו"ל...ולכן עונה רק עכשיו....
בעקרון אילה צודקת, אבל....בגיל שנתיים
הילדה עוד צריכה הכוונה באשר לאלטרנטיבות שיש לה.
כלומר הייתי מציעה לך להדגים
לה את העיקרון בכך שכשהיא משתעממת תציעי לה 2-3 אלטרנטיבות לשיעמום. אם היא עדיין בוחרת להשתעמם אז זו לחלוטין בחירה מודעת שלה.
אפשרות נוספת היא שזו הדרך שלה
לגייס את תשומת הלב שלך והיא מבקשת דרך כך לשחק ביחד איתך. לגיטימי שלא תמיד תהיי פנויה לזה, אך כדאי להתייחס לצורך ולהגיד לה שעכשיו את עסוקה ומייד כשתתפני תעשו משהו ביחד. הכי חושב זה לעמוד בהבטחה הזו.
בהצלחה
!!!

עוד שאלה, הפעם של בתדודה שלי
הבן (כמעט 4) בגן עד תחילת אוגוסט
.
הילדה
(1.3) בבית.
איך את ממליצה להתכונן לקראת 3 השבועות האחרונים - שאז שני הילדים
יהיו בבית בו זמנית והפרשי הגיל די ברורים.
ו..כבר מבקשת להקדים תרופה למכה
איך מתארגנים לחזרה לשגרה לקראת שנת הלימודים הבאה.

תודה בשם יעל (בתדודהשלי
)

2 ילדים- 3 שבועות
אם אני מבינה נכון בת דודתך לא עובדת וביית
עם התינוקת - לכן היא תהיה איתם בבית (ולא מטפלת).
ההפרש בין הילדים לא גדול
במיוחד והרבה פעמים אפשר למצוא פעילויות שמתאימות לשניהם - ג'ימבורי גדול, ים, בריכה, גן חיות, פארקים וגינות ציבוריות.
גם אם בן הזוג לא יכול לקחת שבוע חופש
- אפשר שיקח מידי פעם יום חופש ובאותו יום לעשות משהו משפחתי בהיקף גדול יותר (טיולים וכד').
אשפרות נוספת היא לקחת חלק מהזמן חופש מרוכז כל המחשפה - ליסוע
לצפון, לאילת לחו"ל....יש כאלה שאומרים שגם ככה ההוצאות לכל יום חופש גדולות (כי אוכלים בחוץ, ומשלמים על פעילויות מיוחדות), אז כבר שווה לעשות עם הכסף הזה משהו מרוכז ומשמעותי של כולם ביחד.
לגבי החזרה לשיגרה - כדאי בשבוע האחרון של החופש
להקפיד יותר על סדר יום ובהדרגה להרגיל את הילדים ללכת לישון מוקדם ולקום בהתאם. את הפעילויות הגדולות כדאי שלא להשאיר לשבוע זה.
והעיקר - שיהיה
כייף!!!

היי יעל
יש לי בעייה קטנה

הבת הגדולה שלי (13.5
) מבלה את רוב שעות היום שלה בשינה.
היא הולכת לישון לקראת2-3 אז מתעוררת אחרי כ
10-11 שעות שינה.
היא ממש מעצבן אותי
.
ניסינו לשוחח איתה - לא עוזר
.
הטענה
שלה שהיא פשוט לא נרדמת קודם.
מה עושים
?

חופש למתבגרים
הי מה מעצבן אותך? עצם זה שהיא
"הופכת" יום ולילה, או משהו אחר? האם היא עומדת במשימות שלה?
במידה והיא עומדת
במשימות שלה- מדוע את צריכה לקבוע עבורה מתי לישון ולקום? האם היא מפריעה ומרעישה בשעות הלילה?
מה היה טיב השיחה בינכם? מה היו הציפיות שלכם ממנה בשיחה
הזו?
חשוב לי לציין שנשמע שהבת שלך מתנהגת באופן מאוד טיפוסי לגילה - ואותך זה
מעצבן כמו שזה מעצבן הורים טיפוסיים למתבגרים טיפוסיים - בקיצור, אתן בחברה טובה
השאלה העיקרית שלי היא במה זה מקדם
אותך שזה מעצבן אותך? ואם זה לא מקדם אותך, אז אולי הגיע הזמן "להרפות" קצת? אולי כשתפרי קצת תגלי שזה משדרג את מערכת היחסים ביניכן?!? זה אומנם קל יותר לומר וקשה יותר ליישם...אבל שווה לנסות.

את צודקת לחלוטין
שווה לנסות את הגישה
.
אני אדווח לך על
ההתקדמות במעגל הבא.
ביי

גבולות בחופש
הבעיה שלי עם בתי בת 16 וחצי
..

היא
עובדת בחופש בקיטנה ויוצאת כל בוקר ב6:30 ,

ובערבים יושבת עם חברים עד אחרי
חצות ..

אומנם לעבודה כמה בזמן אבל סובלת מכאבי ראש ולא מתפקדת במיטבה
..

היום איפלו בקשה ממני להתקשר ולהודיע שהיא חולה
,

משסרבתי והבהרתי
לה שזאת אחריות שלה ,התלבשה והלכה לעבודה.

בנוסף אני חוששת מהתקופה שתגמור
לעבוד ,ותבלה לילות שלמים ברחובות עם חברות .

תבלה ימים שלמים
בשינה,ברביצהמול המחשב ..

כיצד אני מעמידה גבולות בחופשים
?

האם בגלל
שזה "חופש" צריכה לותר לה בנושא המשימות בבית?

תודה רבה על
תשובותיך

יש לציין שלפני שנה ו9 חודשים אישי ,אביה נפטר
,
בני עזב את
הבית ,ומשק הביחת מנוהל ע"י בשותפות ...
\
בחופש מנסה להתחמק מחלקה
..

גבולות בחופש
שלום לך,
ראשית כל, אני חושבת שזה מצויין שאת והיא מבינות שהיא אחראית לעבודה שלה ולמחוייבויות שלה, ושהיא אחראית על הליכה לישון וקימה בבוקר.
את יכולה להגיד לה שאת שמה לב שהיא עם כאבי ראש בעקבות מחסור שינה ושאת חושבת שחשוב מאוד שהיא תישן יותר טוב - אם לא בלילה, אז שתשלים קצת אחר הצהרים וכד'. אך כמו שאמרנו - ההחלטה הסופית בידיים שלה והיא נושאת בתוצאות.

כשתסתיים הקייטנה סביר להניח שהיא אכן תנוח - בכל דרך שהיא רואה לנכון לנוח. ואכן מגיע לה לנוח - כמו שלכל אדם אחר (גם לך) מגיע לנוח. היא למדה כל השנה, ועובדת עכשיו קשה בקייטנה ובנוסף תורמת את חלקה בבית. לפעמים אנחנו ההורים מקבלים דברים כאלה כמובנים מאליהם. כדאי שתנוח ותצבור כוחות לקראת השנה הבאה.

אין סיבה שהיא תתחמק מהאחריות שלה בחופש - כמו שאין סיבה שאת תחליטי בשבילה איך לנוח. אולי כדאי שתשבו יחד ותגיעו להסכם שכל עוד היא עושה את חלקה, את לא מתערבת לה בניהול הזמן. הסכם כזה מתוך כבוד הדדי יכול להיות מאוד מוצלח וליצור אווירה של שותפות אמיתית בבית.

וזה מביא אותי לשאלה הבאה - מה טיב השותפות בניהול הבית? האם רק שתיכן גרות בבית או שיש עוד אחים קטנים?אם היא אכן מנהלת איתך את הבית בשותפות - מגיעות לה גם זכויות של שותפה ופה הטריק - כי היא בכל זאת קטינה ובאחריות שלך, ובכל זאת אמורה להיות היררכיה בסיסית בבית.  

ודבר אחרון - עניין השוטטות בלילה ברחובות - חשוב לבדוק את הנושא הזה במחינת הביטחון האישי שלה. כמו שאמרתי היא עדיין קטינה ואת אחראית לביטחונה האישי. עדייף לכוון אותה להפגש בבתים של החברות - במיוחד בשעות הלילה המאוחרות, ולא להסתובב ברחובות.

בהצלחה!!!

וואי כבר הלכת לישון...פיספסתי?
השאלה שלי קשורה לחופש שלי. הפרטי.
אני מה זה מודאגת מזה שלא יהיה לי זמן לעצמי בחופש. לא לחברות. לא לסיבובי קניות, לא לסידורים והכל יהיה סביב הילדים.
זתומרת אני ממש אוהבת אותם וכיף לי איתם אבל אני מזה מפחדת שאני אהיה סחוטה כמו סמרטוט רצפה.
בשביל שאני יהיה רגועה ונינוחה איתם אני מה זה צריכה זמן פנוי - בשפע.

מה את ממליצה לי לעשות?
איך להתכונן?

שניה לפני שינה...
את מעלה נק' שהרבה מאוד אמהות חוות ולא תמיד מרגישות בנוח לדבר עליה...גם להן מגיע חופש ולהפעיל את הילדים למשך כמה שבועות דורש המון אנרגיות פיזיות ורגשיות. יש אמהות שממש חרדות לקראת החופש הגדול, ומרגישות שיחד עם הכייף זה עול לא קטן. תודה לך ששמת סוגיה זו על השולחן
כמה אופציות:
1.
תלוי בגיל הילדים - אבל אם הם עצמאיים אז לא תמיד צריך לקחת את מלוא האחריות "להפעיל" אותם. אפשר לגלגל חלק מהאחריות אליהם.
2.
אם המדובר בקטנטנים שתלויים בך, ואת יודעת שכדי להיות אמא כייפית את צריכה את הזמן לעצמך - קחי אותו במנות קטנות יותר. מידי פעם תעזרי בבן הזוג/סבתות/חברים/ קרובי משפחה וכד' ותפני לעצמך אחר צהרים שיוקדש לך לצבירת כוחות לכמה ימים הבאים.
3.
תעשי עם עצמך ובן זוגך הסכם, שאחרי החופש הגדול ושניה לפני החגים את לוקחת לעצמך כמה ימי חופשה פרטיים - צ'ופר אישי אחרי תקופה של התמסרות לילדים. אולי הידיעה שבסוף התקופה העמוסה יש גם דובדבן, תקל על התהליך. לוקחים נשימה עמוקה לפני שצוללים וברגעי הקושי נזכרים במה שבא אחרי.
4.
אפשר לשלב חלק מהסידורים שאת מציינת, עם הילדים - לא חייבים להיות טוטאלית רק איתם ולמענם. גמישות זו תכונה שמאוד חשובה בחיים בכלל וכאן בפרט.

חופשה מהנה ולילה טוב,
יעל.

יואו, המון תודה על התשובה שלך
שטרחת לתת לפני שהלכת לישון.
מקרב לה תודה.

אני אנסה לראות מה מתאים לי.

הצילו!!!
הצילו!!!
ה   טוב הבנת כבר. מה עושים עם בן שנתיים?
ועוד שאלה, החל מספטמבר הנסיך הקטן יישן בגן. כיום יש לו הרגלים טובים מאוד של יקיצה מפנקת וגם הירדמות חביבה. האם לנצל את החופש הגדול לשינוי הרגלי השינה כדי להתקרב לאלה המקובלים בגן? או להשאיר הבדלים בין שני המקומות ולתת לו להסתגל בגן?

הי אתי
עם בן שנתיים אפשר לעשות הרבה מאוד דברים - כל מה שהזכרתי קודם מתאים גם לבן שנתיים (ים, בריכה,ג'ימבורי,פארקים, טיולים בטבע, גן חיות ועוד ועוד). הדבר היחיד שצריך לקחת בחשבון זה שאת בחופש מלא. זו תהיה ציפייה לא ריאלית להמשיך לעבוד כרגיל תוך כדי. המלצה שלי - כדי שיהיה לשניכם כייף, לעשות את הפעילויות שציינתי בחברת חברים טובים או משפחה שכייף לבלות איתם - כאלה שגם את וגם הילד יכולים להנות מחברתם (כיוון שלפעמים להיות לבד כל היום עם בן שנתיים יכלות להיות לאמא קצת משעמם במובן שתחסר לה חברת מבוגרים).

למה את מתכוונת כשאת אומרת יקיצה מפנקת והרדמות חביבה? אם יש לבן שלך הרגלי שינה טובים (כלומר הוא לא בררני באיך/איפה/עם מי ללכת לישון צהרים) אין סיבה להכין אותו לקראת הגן. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שיכול להיות שבתחילת השנה השינה שלו בגן תהיה פחות איכותית מאשר בבית - כיוון שהוא לא ישן בשקט של המיטה הפרטית שלו אלא עם עוד ילדים שקשה להם יותר או פחות להרדם. לאט לאט הם מיישרים קו עם ההרגלים החדשים של הגן. לתופעת העדר יש גם חשיבות גדולה.

לשרותך תמיד
יעל.

ליעל אני מקווה שנהנית. אני השכלתי.

מאת: אילהTו   10/07/07 | 23:24

שוב תודה, לילה טוב
וחופשה נעימה

אין תגובות

הודעות אחרונות

19:03 | 22.08.18 אורחים בפורום
16:05 | 05.09.17 שירית נוי
23:25 | 16.06.13 עדיה26
12:22 | 05.10.12 אורחים בפורום
12:15 | 24.09.12 No clue
08:55 | 10.05.12 אורחים בפורום
09:48 | 27.11.11 gigit2
19:45 | 24.11.11 yoolapin
12:02 | 22.11.11 אפרתשפירא
11:55 | 20.11.11 מיכל קנדל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ