לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98849,884 עוקבים אודות עסקים

פורום אם לאם - קישורי אימהות

קשורי אימהות הנה התארגנות אימהות ארצית.קשורי אימהות עם הקמתה שמה לה מטרות שונות אותן ניתן לתמצת לשתי מטרות עיקריותא. לחבר,להכיר,לשלב אימהות ביחד ליצירת קשר משמעותי לאורך זמן. ליצור קבוצת שייכות שבה כל אמא תחוש כי מצאה את מקומה הנכון. קבוצה או חיבור בין אימהות שמצד אחד יהיה הומוגני מספיק כדי שתהיה שפה משותפת ותחומי עניין משותפים ומצד שני החיבור הטרוגני מספיק על מנת שיהיה קצת גיוון וענייןב. ליצור הזדמנות לחשיפה של האימהות בפני רעיונות חדשים,דרכי חשיבה חדשות, שיטות תנועה,טיפול חדשות ושונות, לתת לאימהות הזדמנות להתנסות בסוגי חוויה והעשרה מגוונים, לחוות התנסויות מונחות ע"י מנחים שונים שכל אחד מהם/ן מביא/ה משהו משל עצמו/האנו מאמינות כי ככל שאמא "טועמת" ממגוון רחב יותר של ברירות והעשרה כך קל לה יותר לבחור את הדברים המתאימים לה ולמשפחתההחלטנו לפתוח פורום כללי שמחובר לפורומים של תפוז כדי באמת להיות נגישות לכל אמא באשר היא!!!...אז למי זה מיועד....לכל אישה לאחר לידה או הרבה שנים אחריה, לכל אמא באשר היא, שרוצה להכיר אמהות ;לילדים בגילאים דומים, מהאזור;לכל מי שמעוניינת לחלוק ולשתף.לכל מי שמעוניינת להעביר זמן איכות עם ילדה יחד עם אמהות אחרותומה זה חלופי אימהות...ממש כמו חליפין,חליפין - לכל אם הלומדת או עובדת במשרה חלקיתלכל אם העובדת במשרה מלאה וצריכה זמן פנוי, לכל אישה לאחר לידה הצריכה מעט זמן .בשביל עצמה, ולכל אמא, בכלל לפרטים נוספים והצטרפות ל"קשורי אימהות" באתרhttp://www.m4m.co.il

אודות הפורום אם לאם - קישורי אימהות

קשורי אימהות הנה התארגנות אימהות ארצית.קשורי אימהות עם הקמתה שמה לה מטרות שונות אותן ניתן לתמצת לשתי מטרות עיקריותא. לחבר,להכיר,לשלב אימהות ביחד ליצירת קשר משמעותי לאורך זמן. ליצור קבוצת שייכות שבה כל אמא תחוש כי מצאה את מקומה הנכון. קבוצה או חיבור בין אימהות שמצד אחד יהיה הומוגני מספיק כדי שתהיה שפה משותפת ותחומי עניין משותפים ומצד שני החיבור הטרוגני מספיק על מנת שיהיה קצת גיוון וענייןב. ליצור הזדמנות לחשיפה של האימהות בפני רעיונות חדשים,דרכי חשיבה חדשות, שיטות תנועה,טיפול חדשות ושונות, לתת לאימהות הזדמנות להתנסות בסוגי חוויה והעשרה מגוונים, לחוות התנסויות מונחות ע"י מנחים שונים שכל אחד מהם/ן מביא/ה משהו משל עצמו/האנו מאמינות כי ככל שאמא "טועמת" ממגוון רחב יותר של ברירות והעשרה כך קל לה יותר לבחור את הדברים המתאימים לה ולמשפחתההחלטנו לפתוח פורום כללי שמחובר לפורומים של תפוז כדי באמת להיות נגישות לכל אמא באשר היא!!!...אז למי זה מיועד....לכל אישה לאחר לידה או הרבה שנים אחריה, לכל אמא באשר היא, שרוצה להכיר אמהות ;לילדים בגילאים דומים, מהאזור;לכל מי שמעוניינת לחלוק ולשתף.לכל מי שמעוניינת להעביר זמן איכות עם ילדה יחד עם אמהות אחרותומה זה חלופי אימהות...ממש כמו חליפין,חליפין - לכל אם הלומדת או עובדת במשרה חלקיתלכל אם העובדת במשרה מלאה וצריכה זמן פנוי, לכל אישה לאחר לידה הצריכה מעט זמן .בשביל עצמה, ולכל אמא, בכלל לפרטים נוספים והצטרפות ל"קשורי אימהות" באתרhttp://www.m4m.co.il

חגים, משפחות ומה שביניהם

מאת: יעל עזרא  פורסם: 06/09/2007  עדכון אחרון: 17/11/2007  

חייבת להודות שאני ממש לא מחכה לחגים...

ובאמת שאני אוהבת את הרעיון של לשבת ביחד כל המשפחה ולהעביר ערב נחמד , אבל :
אמא שלי תמיד לחוצה
אבא שלי תמיד שוטף כלים :)
ההורים של הבעל דתיים ולעשות אצלם חג זה סמטוחה
ואין לי שמץ של מושג מתי אני אספיק לקנות בגדים חדשים ומתנות...
השנה החליטו הורי בעדודי המוחלט להזמין את כל ילדיהם לארוחת חג במלון .
נקווה שזה ילך יותר טוב .
ושאלה לקינוח : קרובי משפחה רחוקים שאני מנסה בכל יכולתי להתחמק מהם תמיד יהיו נוכחים בארוחת החג, מדובר על אנשים בסביבות גיל השמונים , והם חסרי טקט בצורה יוצאת דופן .
ההערות שכבר התקבלו מהם בחמש שנות הכרותינו (שמרובם אני מתחמקת ) : "אז השמנת קצת הא ? " , "הילד צורח כל הזמן כי אין לך מספיק חלב , את צריכה לתת לו מטרנה כמו הבת שלי " , "למה את לא נותנת לו במבה ? זה בריא " (הילד היה בן חצי שנה שזה נאמר ) , "אז את מרוויחה הרבה כסף בעבודה החדשה ? "
ועוד ועוד ועוד ועוד ....
איך אני יכולה להתחמק מהם שאני יושבת איתם סביב אותו שולחן ?????

קרובים חסרי טאקט

הרעיון של ארוחת חג במסעדה יכול להיות מצויין - אין לחץ של הכנות ואין כלים לעשות....המחיר שאין את המאכלים המסורתיים ושלפעמים עם ילדים קטנים לא הכי קל לשבת במסעדה.

ההתחמקות לא חייבת להיות פיזית - את פשוט צריכה לקבל החלטה בינך לבין עצמך שהם לא משמעותיים מספיק בחייך שתקדישי אנרגיה להפגע מהם או לקחת ללב. את יודעת מראש שיש להם "נכות" ולכן את יכולה להייחס אליהם ככאלה. זה נכון שזה לא נעים להיות בחברת אנשים חסרי טאקט, אבל אם את בטוחה בעצמך ובדרך שלך אז אין סיבה שהדברים שהם יגידו יערערו אותך.

לשאלות כמו "את מרוויחה הרבה..." אני הייתי עונה כאילו בצחוק: "כל כך הרבה שאין לנו מספיק בלטות בבית בשביל להחביא את הדולרים"
לגבי כל מה שקשור לילד הייתי שמה גבול מאוד אסרטיבי - "תודה רבה, אני מאוד מעריכה את הדאגה שלכם, אני ממש רואה שאכפת לכם ממנו, אבל אני אמא שלו ואני יודעת מה הכי טוב בשבילו".

כמובן שהתגובות שהצעתי לך הן תגובות שמתאימות לי ולאופי שלי, אבל את יכולה להבין את הרעון ולמצוא מה מתאים לך.

חג שמייח

היי יעל, Holiday blues

אילו טיפים תוכלי לתת להתמודדות עם דכדוך החג?

אמנם רוב החברות כאן הן אמהות - דבר שקצת מקשה לזהות את התחושה - אבל...מתחילים השירים היפים והשקטים ברדיו והאויר כאילו משתנה
הברזים בעיניים מתחילים לזלוג, לנטוף,
כל מילה שנאמרת, או שלא, תורמת למתח באוויר....

Holiday blues

אני חושבת שזה מאוד משנה מה המקור לבלוז של כל אחד ואחד.
חלק בבלוז כיוון שהחגים מחדדים את העידרו של אדם יקר שאיננו עוד,
חלק בבלוז כיוון שהפעם הילדים אצל הגרוש/ה
חלק בבלוז כיוון שהם יודעים שהם הולכים למשפחה של בן/בת הזוג וממש לא בא להם להיות שם,
חלק בבלוז כי הם יודעים שזו תקופה שמלווה במתח בזוגיות/משפחתיות כי חשוב להיות טיפ טופ מול המשפחה המורחבת,
חלק בבלוז כי הם מרגישים מאוד לבד
וחלק בבלוז כי משנים לנו את שעון הקייץ לשעון חורף ומחשיך כבר ב- 17:00
ועוד ועוד...

אם זאת לא הפעם הראשונה שמרגישים כך, ויש מודעות לנושא...כדאי לעשות בדיקה עצמית - מה עושה לי רע ואיך אני יכולה בכל זאת לשפר את המצב. כלומר - מה שליטה שלי לעשות אחרת, כך שיהיה לי טוב.

מקווה שעניתי על שאלתך...
ליתר ביטחון קחי
זה אף פעם לא מזיק

ועוד שאלה,

גם לשולחן החג שלנו יסבו אנשים - שהם מאותגרי טאקט עד מאוד...

אני יודעת לשים לב לנשימה ולשרירים שמשתתפים בתהליכים בגוף - אבל כשהטייס האוטומאטי נוטל פיקוד על ההגאים....
יש לכל הידע נטייה להישכח

איך לקצר את זמן ההתארגנות שלי שבין האוטומאטי לPC = פוליטיקלי קורקט?

ועוד תשובה...

כפי שעניתי למעלה...אין לנו שליטה על אחרים. במקרה הטוב יש לנו שליטה על עצמינו. קבלי החלטה עם עצמך עד כמה את נותנת לקרובי המשפחה האלה "לערער" אותך. בשביל מאבק צריך שנים...אולי תפרשי מראש מהמאבק? אולי פשוט תתעלמי???
מה את אומרת?

שלום לך יעל

שמי כפי הכינוי שלי אני והבן שלי בן 15 עושים את החג לבדנו בבית בד"כ אני עושה עם אימי שתחיה עוד המון שנים ויחד עם בן זוגה אבל השנה הם מוזמנים אצל אחי ומשפחתו אני לא בקשר עימו ואין בכוונתי לעשות את הצעד לחידוש הקשר לכן אני נשארת בבית בחג אימי בכל שנה עושה את הגפילטה פיש המעדן שלו אני מחכה כל הזמן ומרימים כוסית לחיים מיין תוצרת בית מרימונים שגם אותו אימי מכינה ויש את הפירה שהנכדים שלה מתים עליו עם שניצל וסלט ירקות וסלק אדום שאותו גם מכינה

שלום
אז מה התוכניות שלך ושל בנך לחג? האם תזמינו חברים שהם כמו משפחה? האם תשמרי על המסורת של אמך ותכיני את מטעמיה?
מה שלא תחליטי שהיה לכם חג שמח!!!

שלום יעל

אני עושה את החג עם הבן לבד בבית כך עדיף קצת שקט ומנוחה לגוף ולנפש בגלל כל מיני ארועים שכאן לא המקום לכתוב אותם לכן רק ביקשתי מאימי את הדג המפורסם שלה וחלה של שבת וכמובן את היין הביתי שהיא מכינה מדי שנה בשנה מאחלת לך שנה טובה ומבורכת

נשמע שאת מוכנה לחג שנה טובה!

חגים והורות מאוחרת...

כמישהי שהיתה רווקה עד גיל מופלג ביותר (36),
חייבת לציין שסוף תקופת הרווקות הפכה את החגים מסיוט מתמשך לחוויה נעימה.
החוויה עוד יותר כייפית עכשיו כשאנחנו כבר משפחה (ולא רק זוג).
כשהייתי רווקה (מזדקנת יש לציין), בחגים הרגשתי בדידות נוראית דווקא לנוכח ההתכנסויות המשפחתיות.
עשיתי הכל כדי להמנע מזה (שנים הייתי יורדת לסיני בפסח,ראש השנה ויום כיפור).

זוכרת שהשנה לפני ליל הסדר ממש התרגשתי שפתאום אנחנו סביב שולחן עם תינוקת, עם הילדה הקטנה שלנו.
ואם בחגי תשרי עסקינן...אנחנו משפחה מאד קטנה (לפחות הצד שלי) את החג נעשה עם ההורים שלי כאן בהרצליה
ושבת אח"כ נהיה כולנו (גם ההורים והאחים שלי) בקיבוץ של ההורים של בעלי, לחגוג יוה"ל שנה לנועה הקטנה שלנו.

אני מרגישה שמאז הולדת נועה, במקומות שהייתי מאד מצוברחת/עצבנית (בעיקר בחגים) הפכתי לרגועה,שמחה ומחוייכת.
מספיק לי להסתכל לתינוקת שלי בעיניים ולתת לה איזה חיבוק בשביל להכניס הכל לפרופורציות ולהיות אסירת תודה על מה שיש לי. לגמרי ובמלוא מובן המילה

אז לא ממש שאלתי שאלה, אבל יעל אמרה שמותר גם סתם לשתף בכל מיני דברים שקשורים לחגים
שיהיו חגים שמחים לכל האימהות ומשפחותיהן

הי !!!

אכן אמרתי שלא חייבים לשאול!!! תודה רבה על השיתוף.

מה שכתבת מתקשר לי עם מה שעניתי על הבלוז...
לרדת לסיני היא דרך התמודדות מצויינת עם הבלוז. והפתרון של הקמת משפחה נשמע שהיה אפילו מוצלח עוד יותר

מאחלת לך שבשנה הבאה תשבי סביב השולחן עם 2 ילדים!!!

החגים החגים החגים האלה ברררררר

אז אני חושבת שדיכאון החגים כבר כאן ובגדול!!!
אני מתה להיות באיזה תרדמת חגים, שזה יחלוף מעלי ולהתעורר כשהכל יגמר.

ולענינינו: אני מתה לעשות את החג עם אחותי. אחותי דתיה - קושי שעליו יהיה אפשר להתגברר אבל יכול בהחלט להווצר מצב שאישי יגיד לי סעי אליה לבד.
בדר"כ את החגים אנחנו עושים אצל הורי בעלי ובגלל שהם עריריים מאד לא נעים לי להשאיר אותם לבד בראש השנה. גם לא נעים לי לבקש מאחותי לארך אותם ולקוות שהם ידחו את ההצעה ואז אני ארגיש הקלה רבה - גם לא להיות איתם, וגם להיות עם אחותי בלי להרגיש שהם לבד.
בקיצור איך אני מודיעה לחמי וחמתי שלא בא לי להיות איתם?

אכן מורכב

האם בעלך בן יחיד???
כמו שאני רואה את זה יש כמה אופציות:
1.
להציע לאחותך להכין חלק מהבישולים לחג כדת וכדין (בכלים חד פעמיים אם צריך וכד'....) ולבקש ממנה להזמין את המחותנים
2.
להתפצל - את אצל אחותך ובעלך עם הוריו.
3.
להזמין את כולם אליך (למרות שזה בטח לא פשוט אם אחותך דתיה וצריכה לישון אצלך וללכת לבית כנסת וכד'...זה אפשרי אם ממש רוצים).
4.
לשכנע את בעלך להיות אצל אחותך ולקוות שלהורים של בעלך יש חברים או קרובי משפחה אחרים שאם ישמעו שהם לבד יזמינו אותם.
5.
להיות עם חמך וחמותך בחג ראשון ועם אחותך בחג שני או להפך...
6.
לברוח מהארץ דברי עם נורית, אולי יש לה מקומות מומלצים בסיני

בטח יש עוד כמה אפשרויות....כמו לעשות את החג אצל מ... ולסגור עניין אני סומכת עליך להיות יצירתית!!!

עבר הזמן אבל אני ממשיכה...

השנה הורי הציעו שנבלה את ארבעת (!) ימי החג ביחד בצפון. אבי טרח ומצא 3 צימרים ביחד- לנו, למשפחת אחי ולהורי.
ואז...הורי אישי רצו גם הם ואבי אמנם לא אמר לי דבר, אבל "התלונן" אצל אמי על כך שהוא רצה "אינטימי" רק איתנו. אמא שלי שאמנם עשתה עבודה טובה עליו והרגיעה אותו, אך טרחה לספר לי. הבלגתי ולא אמרתי מילה לאבי.
דאגנו לצימר נוסף להורי רן. ועליי מתוקף תפקידי המקצועי במשפחה מוטל לבנות את "התוכנית האמנותית" לארבעת הימים.

אנחנו יוצאים עם הרבה רצון טוב ומחשבה שלא תמיד נוכל לבלות כך כולנו ביחד. ההורים לא יהיו איתנו תמיד. ילדי אחי גדלים מהר יותר מילדי ותוך שנה-שנתיים כבר לא יטיילו עם ההורים (מפליא שבכלל עדיין...)

ולכן לכל הנשים שמקטרות על המפגשים הנוראים של כמה שעות- אצלי לא הכל טלית של תכלת ורן עיגל הרבה קצוות ביחסים ביני ובין הורי והילדים הוסיפו עוד מתינות לאופיי הג'ינג'י והכסחני ולמרות שבסיס הקשרים אינו יציב, אנחנו משתדלים לראות את התמונה השלמה ולהינות.

מאחר ואנחנו כבר יחד יותר משבועיים. אנחנו משתדלים לתכנן מבעוד מועד את המפגשים המשפחתיים- אם ההרגשה שלנו היא "יותר מדי משפחתיות" אנחנו נסוגים לבילוי פרטי או משפחה או בעבר- טרום הילדים- "בריחה" לחו"ל.

כך שהמפגשים יהיו בשליטתנו. הרגלנו כבר את המשפחה על כל צדדיה לשיגעון שלנו ולהחלטתינו ולכן אנחנו מרגישים שאחת לזמן רב מאד יכולים למצוא את האנרגיה לארבעה ימים משפחתולוגים כאלו.

שנה טובה לכולם ותיצלחו את החגים בשלום.

תודה ליעל על האירוח המקסים

אין תגובות

הודעות אחרונות

19:03 | 22.08.18 אורחים בפורום
16:05 | 05.09.17 שירית נוי
23:25 | 16.06.13 עדיה26
12:22 | 05.10.12 אורחים בפורום
12:15 | 24.09.12 No clue
08:55 | 10.05.12 אורחים בפורום
09:48 | 27.11.11 gigit2
19:45 | 24.11.11 yoolapin
12:02 | 22.11.11 אפרתשפירא
11:55 | 20.11.11 מיכל קנדל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ