לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1471514,715 עוקבים אודות עסקים

פורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)

03) אוסטין 3:16

מאת: שי  פורסם: 23/07/2007  עדכון אחרון: 26/07/2007  

והפעם:
משהו גדול קרה כאן
יש רגעים בחיים שאתה צופה במשהו מיוחד וחושב לעצמך: "וואו, זה רגע שאזכור למשך שנים רבות". הרגעים הללו אינם כ"כ שכיחים, ומגיחים לאוויר העולם רק לעיתים רחוקות.
אם נערב ענפים אחרים לרגע, אז ניתן לומר שזה קרה כשמראדונה עקף חצי מגרש בדרך אל השער מול אנגליה במונדיאל 1986.
זה קרה כשג'ורדן קבר את השתיים האחרונות על הראש של בריון ראסל מול יוטה במשחק מס' 6 של סדרת גמר ה-NBA.
זה קרה כשמייקל ג'ונסון ניפץ לרסיסים את שיא העולם לריצת 200 מ' באטלנטה 96', וזה קרה (לפחות מבחינתי) בפרומו שיסוקר הפעם. מדובר ברגע שרבים מגדירים כתחילת המפנה של מלחמות ימי שני, ותאריך הלידה האמיתי של עידן האטיטוד.
הבה נעיף מבט מעמיק על נאום "אוסטין 3:16".
הכוכב הראשי:

סטיב אוסטין

סיפורו של סטיב וויליאמס מזכיר לי את המשפט שלפיו גם העץ הגבוה מכולם נוצר מזרע קטן. אמנם קשה לעיתים להאמין לכך, אך אחד מהכוכבים הגדולים בהיסטוריה של הביזנס היה בקושי דג קטן בבריכה הגדולה של WCW לפני מלחמות ימי שני. עוד הרבה לפני כן, סטיב סיים לשחק פוטבול באוניברסיטת צפון טקסס, והחל להתאבק בארגון WCCW הטקסני. וויליאמס נאלץ לוותר על שם המשפחה שלו, משום שכבר היה מתאבק שהשתמש בשם הזה (סטיב "ד"ר מוות" וויליאמס). הוא הפך להיות סטיב אוסטין בהשראת אוסטין, טקסס – עיר הולדתו.

לאחר תקופה מסוימת ב-USWA, אוסטין עבר ל-WCW בשנת 1991. הוא שינה את שמו ל-"סטאנינג סטיב אוסטין". פרט לקדנציות עם תואר הטלוויזיה (תואר מידקארד מובהק), אוסטין לא הרחיק לכת בארגון, עד שציוותו אליו את בריאן פילמן ז"ל. השניים (שנקראו "הבלונדינים מהוליווד") הפכו יחדיו לאחד מהצמדים הכי אובר בעולם ההיאבקות. הם אף זכו באליפות הזוגות של הארגון. הצרה הייתה שהצמד הזה לא נועד להיות כזה מצליח, והם פורקו במהרה כשכל אחד פונה לקריירת יחידים. החלטת בוקינג די מטופשת בעיניי, אבל שיהיה. אוסטין זכה באליפות ארה"ב (פעמיים), והיה נדמה שהוא בדרך הנכונה לכיוון המיין איבנט של הארגון, עד שהגיעה הפציעה.

אוסטין התאבק ביפן, ונפגע בשריר התלת ראשי שלו. הוא נאלץ להיעדר מהזירה לתקופה מסוימת, וזה הוביל (בדיעבד) לאחת מהטעויות הגדולות ביותר בהיסטוריה של הביזנס: WCW החליטו לשחרר את אוסטין מהארגון, היות והוא נעדר מהקלטות התוכנית השבועית שלהם. אוסטין פוטר ע"י אריק בישוף (סגן הנשיא). הסיבה הרשמית לכך הייתה שהוא אינו מתאבק "שניתן לשיווק" (הערת הכותב: WTF?). ספק רב אם מישהו מהארגון ידע באותו שלב ש(בצורה עקיפה) ההחלטה הזאת עלולה לחרוץ את גורל הארגון בשנים הבאות.

כאילו שכל זה לא מספיק, WCW ובישוף אפילו לא טרחו לקבוע פגישה עם אוסטין. הודעת הפיטורין נמסרה לו באמצעות שיחת טלפון. בשלב הזה אוסטין הגיע לשפל הנמוך ביותר בקריירה שלו: הוא פצוע, חסר עבודה ומתוסכל. כל הסלט הזה הוביל לשיחת טלפון אחרת שהייתה מאוד מפתיעה, ובמידה מסוימת הולידה את סטון קולד שכולנו מכירים.
רקע כללי

כפי שנאמר קודם לכן, אוסטין יושב בביתו אשר בטקסס וכנראה תוהה לגבי המשך הקריירה שלו. הוא מבולבל ומאוכזב מאוד מהתנהלותם של בכירי WCW. בדיוק בשנייה הזאת הוא מקבל שיחת טלפון מפתיעה. פול היימן נמצא מעברו השני של הטלפון. ראוי לציין שהיימן ניהל בעבר את אוסטין כששניהם עבדו עבור WCW, אך כעת הוא מדבר מטעם ECW. הנה תמליל השיחה כפי שתואר ע"י פול אי ב-DVD של "Rise & Fall Of ECW":

היימן: היי, מה אתה עושה?
אוסטין: אני יושב בבית, פיטרו אותי.
היימן: באמת?
אוסטין: כן, הפאקינג Assholes פיטרו אותי.
היימן: ומה אתה מתכוון לעשות בקשר לכך?
אוסטין: אני אשב בבית ואשתה בירה.
היימן: רוצה לבוא ולדבר על זה?
אוסטין: כן, בוא נדבר על זה.
היימן: בא לך לדבר על זה בשידור?
אוסטין: בשידור? איך נעשה את זה?
היימן: יש לי תוכנית טלוויזיה, ולך יש מה לומר. בוא אלינו ותאמר את זה.

אוסטין הסכים להצעתו של היימן, והצטרף ל-ECW. במהלך שהותו שם, סטיב אוסטין נתן פרומואי שוט מבוים שהיוו פארודיה על אריק בישוף ו-WCW. למרות שהדבר הוגדר כפארודיה, לא היה קשה להבחין בביקורת הנוקבת שלו כלפי התנהלותם של מנהלי הארגון הזה. אוסטין ביצע חיקויים של בישוף, האלק הוגאן ואחרים. הוא צחק על הארגון בכל דרך אפשרית, ולמעשה הראה ניצנים ראשונים של סטון קולד. אוסטין החל למשוך את תשומת ליבו של וינס מקמהון, אך האחרון לא מיהר במיוחד להחתימו. למרות זאת, וינס השתכנע לבסוף ונתן לבחור צ'אנס. טריפל אייץ' סיפר על כך בראיון ה-OTR שהיה איתו: "הייתי שם כשוינס דיבר עם קוין נאש על סטיב אוסטין ואמר: "ניתן לו הזדמנות. לא יודע מה ייצא מזה". הוא היה בביזנס למשך שנים רבות. אף אחד לא חשב שהוא יצליח".  

אוסטין מצטרף ל-WWF בתחילת שנת 1996. הוא קיבל את גימיק הרינגמאסטר שממש לא היה אובר, וביקש מהכותבים שיארגנו לו משהו יותר מוצלח. ראוי לציין כי הארגון היה במצוקה לא קטנה במהלך השנה הזאת. טד טרנר (בעלי WCW) ניסה להחתים את כוכביו של וינס, והצליח לשים את ידיו על קוין נאש וסקוט הול. רו הפסידו במלחמת הרייטינג לנייטרו של WCW, והיו זקוקים לכוכבים בצורה נואשת. ברט הארט ושון מייקלס התגלו כמתאבקי DRAW פחותים בהשוואה להוגאן (שהביא את הארגון לשיאו בשנות ה-80), ומקמהון נזקק לעזרה כדי לשרוד.

ביקשת עזרה, וינס? העזרה הזאת נולדה מכיוון מוחו הקולח של וינס רוסו: אטיטוד.
רוסו למעשה אמר לוינס שסגנון הארגון מתאים יותר לשנות ה-80 מאשר להווה. השניים החליטו יחדיו שעדיף להיפרד מכל הגימיקים הילדותיים, ולפתח גימיקים יותר נועזים שפונים למבוגרים. הכותבים החליטו שאוסטין יצויד בגימיק חדש: בחור קשוח ועצבני שלא עושה חשבון לאף אחד. כעת כל שנותר לו זה למצוא שם. הרעיון לשמו נוצר לבסוף כשאוסטין ישב עם אשתו בביתם ושתה תה. רעייתו הציעה לו שילגום מהתה לפני שיהיה קר כקרח (Stone Cold). אוסטין יצא לדרך עם גימיק מצוחצח ואישיות גבולית שכזאת, אך נזקק למשהו שיזניק אותו כלפי מעלה. הפיוד עם סאביו וגה בהחלט עזר לו לבסס את אכזריותו והאגרסיביות שלו, אך הדבר הגדול באמת התרחש בטורניר מלך הזירה לשנת 1996.

הפרומו

פרט קטן שיש לציין לפני הפרומו: הרגע ההיסטורי בכלל לא היה אמור להתרחש. הזכייה בטורניר מלך הזירה הייתה אמורה להינתן לטריפל אייץ', אך הוא נענש על חלקו בפרשת ה-Curtain Call. פרטים נוספים כאן:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forumId=13&a=4793&c=636&sc=0&ssc=0

לאחר שניצח את מארק מרו בשלב חצי הגמר, אוסטין נאלץ להילחם מול ג'ייק רוברטס בגמר. רוברטס השתמש בגימיק שבוסס על המציאות: מתאבק שסרח לשתיה, חזר בתשובה וציטט קטעים מהברית החדשה בזמן הפרומואים שלו. הייתה לו חיבה מיוחדת לפסוק ט"ז בפרק ג' של ספר יוחנן (John 3:16). הפסוק הנ"ל הפך להיות מייצג לקריאה לספורט הוגן. הוא הגיע לגמר הזה בשאיפה להגשים חלום ולהפוך למלך הזירה.

למרות שאיפותיו של רוברטס, אוסטין ביצע עליו את הסטון קולד סטאנר והצמיד אותו לשלוש. הוא הפך למלך הזירה לשנת 1996, והחל לעשות את דרכו לכיוון דוק הנדריקס (מייקל הייז) שניצב בעמדת ההכתרה. אוסטין הגיע להנדריקס ונשא את נאום הניצחון שלו. הנה תרגום הנאום שזכה להיזכר לדורות כרגע שהוליד את אוסטין 3:16:

דוק: גבירותיי ורבותיי, הזוכה הרביעי בתואר מלך הזירה היוקרתי: סטון קולד סטיב אוסטין. ניצחון מדהים.
אוסטין: הדבר הראשון שאני רוצה שייעשה, זה להעיף את חתיכת החרא הזה מהזירה שלי. אל תוציאו אותו רק מהזירה, אלא גם מ-WWF. אני הוכחתי, Son, מעבר לכל צל של ספק שכבר אין לך מה שצריך. אתה יושב שם, מצטט מהתנ"ך ומתפלל את תפילותיך, אבל זה לא הביא אותך לשום מקום. אתה מדבר על השירים שלך ועל יוחנן 3:16,
Austin 3:16 Says I Just Whipped Your Ass

דוק: בחייך, זה לא הכרחי.
אוסטין: כל שעליו לעשות זה לקנות בקבוק Thunderbird (יין אמריקאי) זול ולנסות לאזור מחדש את האומץ שהיה לו בשיאו. בתור מלך הזירה, אני מתריע בפני כל כוכבי WWF. לא אכפת לי מה הם, משום שכולם ברשימה. כולם ברשימה של סטון קולד, ואני מתכוון לעבור דרך כל אחד ואחד מהם. |אוסטין עוצר לרגע כדי להתייחס לקהל ולומר להם: Piss Off| בכל הנוגע לקרב האליפות שיהיה כאן מיד (אוסטין מתכוון לקרב בין מייקלס לבולדוג על אליפות WWF), לא אכפת לי אם זה דייבי בוי סמית או שון מייקלס. זמנו של סטיב אוסטין הגיע, וכשאקבל הזדמנות תוכלו לראות את אלוף WWF הבא.
And That's The Bottom Line Because Stone Cold Said So

דוק: אין ספק שהוא לא צנוע במיוחד. קבלו את מלך הזירה הרביעי: סטון קולד סטיב אוסטין.

פרשנות אישית

הסגמנט הזה נחשב בעיניי להוכחה חד משמעית לכך שלא חייבים פרומו של 20 דקות כדי להותיר חותם. אוסטין הצליח לעשות בשתי דקות מה שרבים (כולל טריפל אייץ') לא תמיד מצליחים לעשות בפרומואים הרבה יותר ארוכים: להעביר מסר חד וברור. אוסטין למעשה אמר לכולם: "חכו חכו, אני רק התחלתי", ועשה זאת בצורה משכנעת, אמינה ואפילו די מגניבה. הקשיחות הזאת של אוסטין יצאה אובר ביג טיים בקרב הקהל, שחלקו אף נתן פופ די רועש לאחר משפט ה-אוסטין 3:16.

בדיעבד התברר שהפרומו הזה נחשב לאחד מהסגמנטים הרווחיים ביותר של הארגון. אני חושב שהגימיקים הללו (שנוצרים מתוך אמת כלשהי) בד"כ נהיים אובר עם הקהל, משום שהם מסוגלים להזדהות עם זה. זה גם מה שקרה שם - הצופים ראו את אוסטין ואמרו: "וואו, הבחור הזה לא מלך, בחור יפני במשקל 220 ק"ג, ליצן או בחור שביקר בחלל. הוא Bad Ass אמיתי, אחד משלנו. בעיניי הפרומו הזה נחשב גם כיום לאחד מהרגעים הזכורים ביותר, ובהחלט ניתן להגדירו כדבר הרשמי שהזיז את הגלגלים במוחו של וינס, לקראת אחת מהתקופות המוצלחות ביותר בהיסטוריה של הארגון.

לסיום:

כבר מעט לאחר מכן, החלו לבצבץ יותר ויותר שלטי "אוסטין 3:16" מכיוון הקהל. הדמות של סטון קולד צברה תאוצה, עד שהוחלט לבצע לו פייס טרן. אוסטין הפך לפייס ברסלמניה 13, כשנלחם מול ברט הארט בקרב הכנעות. הקרב סוקר עבור פינת המיין איבנט, ומידע נוסף נמצא כאן:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forumId=13&a=68813&c=636&sc=2613&ssc=0

לאחר הפייס טרן, אוסטין (למרות פציעת צוואר קשה שנגרמה לאחר פיילדרייבר של אוון הארט) הפך בהדרגה לאחד מהכוכבים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הביזנס. בסוף אותה שנה וינס עשה משהו שלעולם לא תיארנו לעצמנו שיקרה: הוא ויתר על ברט הארט לטובת חוזה שמן שהמתין עבורו ב-WCW. לא מעט אנשים הופתעו מהמהלך הזה, אך כנראה שוינס ידע משהו. בהחלט יכול להיות שהוא בנה הרבה יותר על אוסטין בתור יורשו של ברט, ואולי אף בתור האדם שיגמד את כל הישגיו. אוסטין נכנס לפיוד ההיסטורי עם וינס מקמהון. הפיוד הנ"ל היווה אחד מהגורמים המרכזיים במהפך של WWE מול WCW, מהפך שהוביל לבסוף לקריסת ארגונו של טרנר. כמו כן, אוסטין נתן השראה לדור שלם של טווינרים, ועל כך מגיע לו המון קרדיט.

אין תגובות

הודעות אחרונות

06:31 | 21.05.19 Diunim
06:15 | 20.05.19 Diunim
10:33 | 17.05.19 nWoreborn
15:41 | 15.05.19 Yonipac
11:41 | 15.05.19 חביף1
10:48 | 15.05.19 Diunim
22:57 | 14.05.19 אורחים בפורום
06:25 | 14.05.19 Diunim
20:09 | 11.05.19 חביף112
15:47 | 11.05.19 שי מילר
13:21 | 08.05.19 Diunim
08:38 | 07.05.19 אורחים בפורום
15:23 | 06.05.19 סלים וארזה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ