לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפועל תל אביב

ברוכים הבאים לפורום האוהדים של הפועל תל אביב בתפוזאתם מוזמנים לא לנהוג כאוהדי מכבי ובית"ר, ולהוריד נעליים (אדומות) בכניסה אל ביתנו הוירטואלי.הפורום הוא מקום מפגש לאוהדי כל הקבוצות בכלל ואוהדי הפועל תל אביב בפרט. כאן תוכלו למצוא חדשות, כתבות, תמונות, ואוהדים- הקשורים למועדון הגדול והאהוב. זהו המקום לדבר על הקבוצה הנהדרת הזו, לשתף ולהכיר עוד אנשים שאוהבים אותם כמוכם, ובעיקר- להנות! גלישה נעימה ופוריה!

אודות הפורום הפועל תל אביב

ברוכים הבאים לפורום האוהדים של הפועל תל אביב בתפוזאתם מוזמנים לא לנהוג כאוהדי מכבי ובית"ר, ולהוריד נעליים (אדומות) בכניסה אל ביתנו הוירטואלי.הפורום הוא מקום מפגש לאוהדי כל הקבוצות בכלל ואוהדי הפועל תל אביב בפרט. כאן תוכלו למצוא חדשות, כתבות, תמונות, ואוהדים- הקשורים למועדון הגדול והאהוב. זהו המקום לדבר על הקבוצה הנהדרת הזו, לשתף ולהכיר עוד אנשים שאוהבים אותם כמוכם, ובעיקר- להנות! גלישה נעימה ופוריה!

לב אדום: מדוע קנה לבייב את הפועל תל אביב?

מאת: סינתיה לנון  פורסם: 22/01/2006  עדכון אחרון: 22/01/2006  

בתקופה האחרונה הועלו הסברים רבים לרכישה המתוקשרת של לב לבייב את האדומים.
רבים מהם מדברים על התחייבות לאברמוביץ' בנוגע לתמיכה בכדורגל הישראלי. אבל כאן נשאלת השאלה- מדוע דווקא הפועל תל אביב?

בתקופה הארוכה של חוסר הוודאות, דובר על האפשרות שלבייב יקנה דווקא את מכבי.
מדוע, אם כן, החליט המיליארדר ללכת על האדומים מן הצד השני של הכביש?

בראיון שהעניק בנו של לבייב, הוא ציין את הסיבה במפורש:
"זאת הקבוצה שהייתה הכי זמינה למכירה ורצתה יותר ממכבי. אם מכבי תל אביב הייתה במחיר טוב, היינו קונים את מכבי".

בהתחלה הופתעתי לשמוע אותו אומר דבר כזה.
הייתכן, שבסופו של יום, הכסף היה השיקול היחידי?
אין בי נאיביות, ואני יודעת כי ההחלטה של לבייב לרכוש את הפועל, אינה מגובה במצע אידיאולוגי.
אך יחד עם זאת, כאוהדת, הייתי רוצה לדעת מה גרם לאיש הזה לקחת תחת חסותו דווקא את הקבוצה שלי.
כשקראתי שוב את דבריו של הבן, הפעם בין השורות, הבנתי שבעצם לא הבנתי אותו נכון.
שלום לבייב (למי שאינו יודע) הוא אוהד של הפועל ת"א, וככזה אני מסופקת אם היה ממליץ לאביו לרכוש את היריבה הגדולה ביותר שלה.
נראה יותר כי במשפט הזה הוא עוקץ את הצהובים בקריצה קלה, וגורם להם להרגיש שאם הרציקוביץ' היקר היה מנמיך קצת את ההצעה- הם היו היום בכיס שלו. ולא אנחנו.
הרי יש דבר יותר מעצבן מזה? לדעת שהיית ככה קרוב לעתיד טוב יותר, והאדם שעומד בראש הקבוצה שלך, זרק את המהלך הזה לפח?
לא שלוני הוא הדמות הכי אוהבה במתחם של הצהובים, אבל אחרי הצהרה כזו? אני ממליצה לו לקנות שכפ"ץ.

קודם שאלתי אם כאוהד מכבי, יש דבר יותר מעצבן מלקרוא את דבריו של לבייב הבן.
אז זהו חברים, שיש.

ביומיים שלאחר הרכישה, יצא דוברו של לבייב אל העיתונות ובישר על סגירת העסקה.
כשנשאל מדוע העדיף לבייב את הפועל תל אביב על פני מכבי, השיב בשתי תשובות:

1. ללבייב חשובה מאוד התמיכה של המועדון האדום בכל מה שקשור בקידום הנוער ובטיפוחו. מאחר והפועל תל אביב היא הבולטת ביותר בתחום הזה, היא עדיפה על יריבתה העירונית.

2. הקהל.
הדובר ציין שלבייב בחן היטב את שני מחנות האוהדים ומצא כי הקהל האדום מוצא חן בעיניו יותר.

כשקראתי את השורות האלו, שמחה גאתה בי. וכן, גם סוג של גאווה.
פעם ראשונה שאנחנו כקהל, השפענו על מהלך היסטורי בקבוצה.
הראינו שלקהל שלנו יש כוח עצום בקבלת החלטות.
ואין מדובר על כוח אקטיבי, שנועד להשפיע על מקבלי ההחלטות.
כוחו הוא כוח פסיבי. לא כוח מתלהם ומוחה, אלא כוח שנובע מעצם הנוכחות.
הקהל שלנו משפיע על עתיד הקבוצה, גם בלי ללבוש חולצות שחורות, וגם בלי לצעוק למאמן כל שני וחמישי "תתפטר".
הקהל שלנו, איננו קהל של מחאה, הוא קהל של תמיכה.
הוא אינו מקצין את הצדדים השליליים, אלא מדגיש את הזוויות החיוביות.
הוא אינו אומר מה לא כדאי ומה אסור לעשות, אלא מראה בנוכחותו מה כן ראוי ומה אנחנו כן רוצים לראות.

חיזק את הדעה הזו אמיר אפרת, כאשר כתב את השורות הבאות:

"אדם שהיה מקורב להתלבטויות של המיליארדר הישראלי טוען שהכוונה הראשונית שלו היתה לרכוש את מכבי, אבל שני דברים גרמו לו לשנות את דעתו: ההתנהלות של לוני והקהל.
אין ספק שלוני נחשב לעוף מעט מוזר, והאינסטינקט הראשוני הוא לומר -  בטח, הגיוני, האיש האשם. אבל מאחר שלא הייתי מעורב במשא ומתן, אני לא מוצא טעם להיכנס לניתוחים פסיכולוגיים, ומצד שני להמשיך ולהטיל עליו את כל האחריות למה שקורה בקבוצה.
על הקהל יותר קל לדבר, מאחר שהפעולות שלו גלויות לעין.
קשה להאשים רוכש פוטנציאלי, אם הסיבה שהוא יורד מרעיון הקנייה היא בגללו. המעורבות של האוהדים במכבי עברה כבר מזמן את המקובל- אין אף קהל בישראל שמכתיב בצורה כל כך בוטה את ההתנהלות של הקבוצה שלו.
ראשי חוגי האוהדים (ויש הרבה חוגים) מופיעים בעיתונים, ולא כסיפורי צבע על אוהדים שרופים אלא כמנהיגי מהפכה, צ'ה גוואראים קטנים.
הם קובעים פגישות עם ההנהלה, מודיעים לטון קאנן דרך העיתון שיתכונן לישיבת עבודה על ההרכב, ומתנהגים כמו אחד מ-13 הוועדים החזקים במשק.
מכבי היא המותג המוביל בכדורגל, פוטנציאל מצוין לרכישה, אבל מי שמכניס את הראש שלו למיטה הזו לוקח סיכון גדול מדי.
אם לא יצליח חייו יהפכו לסיוט. לבייב שמע, וירד מהסיפור.
במובן הזה הפועל היא קבוצה הרבה יותר קלה. הקהל שלה דעתני אבל תומך בקבוצה ובשחקנים, גם אם המהלכים של ההנהלה או המאמן לא נראים לו.
נכון, הכמות קטנה יותר, אבל בניגוד למכבי, הנאמנות גבוהה יותר. ההוכחה החותכת ניתנה בעונה שעברה, כששתי הקבוצות היו בחלק התחתון של הטבלה."

אז אל תתבלבלו חברים.
את לבייב לא כל כך מעניין הכדורגל.
בשביל לבייב, הרכישה היא מהלך עיסקי, שהוכתב על ידי התערבות חברית עם אברמוביץ'.
אבל למרות כל אלו אי אפשר שלא לנפח (קצת, רק קצת! מה אנחנו מכביסטים?!) את החזה בגאווה.
גם לנו יש חלק קטן ברכישה של לבייב, והחלק הזה- הוא המתוק מכולם.
  2 תגובות למאמר
°
למה שלום לבייב לא עשה צבא?ל_ת  
ימניאקו | 06/12/2007 02:06:33
לא ברור לי !!!!!!  
loel007ו | 04/05/2011 15:32:11

הודעות אחרונות

17:30 | 14.05.12 אורחים בפורום
21:33 | 31.12.11 עתליה23
22:08 | 28.12.11 עתליה23
17:41 | 20.12.11 כינרת אחרת אדומה
19:39 | 19.12.11 anat186
21:34 | 18.12.11 כינרת אחרת אדומה
15:23 | 18.12.11 צויקה האדום
21:02 | 15.12.11 כינרת אחרת אדומה
22:01 | 12.12.11 כינרת אחרת אדומה
13:28 | 11.12.11 כינרת אחרת אדומה
18:29 | 10.12.11 meir6070

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ