לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1609916,099 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

לצפיה ב-'אני עומד לצאת לפנסיה בעוד 5 שנים.'
אני עומד לצאת לפנסיה בעוד 5 שנים.
18/08/2018 | 23:02
30
הפנסיה שלי תהיה בערך 9000 ש"ח.
אני רוצה להגדיל את ההפרשות שלי היום לפנסיה בעוד 2500 ש"ח לחודש. אני מעריך שזה יגדיל את הפנסיה שלי בערך ב-1000 ש"ח לחודש.
האם אפשר לקבל היום זיכוי ממס הכנסה על אותם 2500 ש"ח?
אם לא, האם בזמן שאצא לפנסיה ניתן לקבל זיכוי על אותם 1000 ש"ח שהתווספו לפנסיה שלי (כי אותם 1000 ש"ח נוצרו מסכום כסף ששולם עליו מס)?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
18/08/2018 | 21:35
1
27
זאת אומרת, שפריסה רלוונטית ל8 שנות ותק לכל הפחות?
לצפיה ב-'מילוי נספח ג לדוח השנתי לבני זוג עבור השנה בה התחתנו'
מילוי נספח ג לדוח השנתי לבני זוג עבור השנה בה התחתנו
12/08/2018 | 21:58
1
14
שלום.
אני ממלא דוח שנתי עבור שנת 2012 בה התחתנתי.
לאשתי ולי היה תיק מניות בשנת 2011 (בה לא היינו נשואים)
לאשתי יש הפסד מועבר משנת 2011 ולי לא.
האם אפשר להשתמש בהפסד המועבר שלה לצורך קיזוז מס ששולם בשנת 2012.
מדוע בנספח ג יש התיחסות לנייר ערך בבעלות בן הזוג שנה לפני הנישואים?
האם זה אומר שעבור שנת 2012 אנחנו צריכים להגיש פעמיים את נספח ג? אחד עבורי ואחד עבור אשתי?
תודה
לצפיה ב-'הפקת קבלת חשבון פייפאל'
הפקת קבלת חשבון פייפאל
12/08/2018 | 11:30
1
17
אני עובדת במסגרת אתר פרילנסר, ומשתמש באתר שאני לא יודעת עליו שום פרט כגון כתובת או חשבון בנק מזמין ממני עבודה, בתום כמה ימים אני מקבלת הודעה שקיבלתי כך וכך דולר, וכך במשך חודש שלם.

שמתקבלת ההודעה שנכנס לי הכסף, הכסף "עובר" לסכום הצבירה שלי באתר רק כעבור שבועיים, ואני יכולה בכל שלב למשוך את הסכום הזה לחשבון הפייפאל שלי. האם לפי החוק, אני יכולה להוציא קבלה רק ברגע שהכסף עובר לחשבון הפייפאל שלי? במקום להוציא קבלה קבלה לסכומי דולר בודדים וקטנים? כלומר כל חודש להוציא קבלה על סכום הכסף שנכנס לי לחשבון הפייפאל שאני מושכת מאותו אתר פרילנסר?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/08/2018 | 20:10
13
עליך להוציא קבלה על סכום קטן שאת מקבלת.
יחד עם זאת, את רשאית לפנות למס הכנסה בבקשה לקבל הקלה בהוראות ניהול ספרים ולבקש להוציא קבלה אחת עם משיכת הכספים לחשבון הפייפל שלך.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'שיעור המס בשנת פרישה'
שיעור המס בשנת פרישה
12/08/2018 | 00:08
3
29
שלום רב, ברצוני לדעת על סמך מה פקיד שומה יקבע שיעור המס בפיצויים החייבים.תודה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/08/2018 | 20:07
2
24
לפי המס השולי שלך בשנת קבלת הפיצויים החייבים.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'הפקדה לקרן פנסיה ברירת מחדל'
הפקדה לקרן פנסיה ברירת מחדל
10/08/2018 | 03:29
1
20
שלום,

אשמח להבהרות הבאות

מתי על פי חוק עצמאי מחויב להפקיד לקרן פנסיה במידה והוא עצמאי-עוסק פטור? האם יש רטרואקטיביות?

האם מחשבים את סכום ההפקדה על פי ברוטו בלבד? האם ניתן לחשב באופן עצמאי בלי להעזר ברואה חשבון כמה יש להפקיד כל חודש?

לדוגמה- דמי ניהול של 1.49% מההפקדות החודשיות ו- 0.001% דמי צבירה

למשל יש לי סכום 600 שח בחודש, מה יהיה סכום ההפקדה שלי לקרן פנסיה לאותו חודש?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
12/08/2018 | 20:13
50

החוק החל בינואר 2017, אולם הקנסות יינתנו רק על אי הפקדה כחוק משנת 2018 ואילך.
חישוב ההפקדות:
כל עצמאי בין הגלאים 21 ל- 60 (גיל פרישה מוקדמת), יפקיד לקופת גמל לקצבה בשיעורים הבאים:
• על חלק ההכנסה החייבת שאינו עולה על מחצית השכר הממוצע במשק (4,953 ₪) יפקיד  4.45%= 220 ₪.
• על חלק ההכנסה החייבת שעולה על מחצית השכר הממוצע במשק (4,953 ₪) ואינו עולה על השכר הממוצע במשק (9,906 ₪ נכון ל-2018) יפקיד 12.55%= 622 ₪.
ומקסימום חובה להכנסה מעל השכר הממוצע במשק 842 ₪.
קנסות לעצמאי שלא מפקיד באופן מלא על פי הכנסתו (בשומה) - עצמאי שהכנסתו מעל לשכר המינימום (2018 – 5,300 ₪), ושלא הפקיד בשנת המס תשלומים מלאים יקבל קנס בגובה 500 ₪.
על פי הדוגמא שלך, עצמאי שהכנסתו 600 ₪ בחודש לא יקבל קנס אם לא יפקיד.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וייגמן, שותף ומנהל ב- WE סוכנות לביטוח.
ממונת תחום מיסוי פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'הפקת קבלות / תוכנה דיגיטלית'
הפקת קבלות / תוכנה דיגיטלית
10/08/2018 | 03:23
1
11
שלום

אשמח להבהרות הבאות

1. לעוסק פטור, לפי החוק, במידה ומשתמשים בתוכנה דיגיטלית להפקת קבלות, עדיין יש צורך לכתוב גם בספר תקבולים?

2. בפנקס קבלות חייב להיות מודפס שם העוסק פטור? או שניתן למלא את הפרטים ידנית וזה בסדר? ושאלה נוספת אם לא משתמשים בתוכנה דיגיטלית להפקת קבלות, האם יש חובה לקנות גם ספר תקבולים?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/08/2018 | 19:54
10
1. עוסק פטור לא חייב לנהל קבלות בתוכנה וגם לא חייב לנהל ספר תקבולים תשלומים. מספיק קבלות או ספר פדיון יומי.
2. לא חייב להיות מודפס ניתן לכתוב ידנית שכן מדובר בעוסק פטור.

לצפיה ב-'קיזוז הפסד הון מניירות ערך'
קיזוז הפסד הון מניירות ערך
09/08/2018 | 23:28
2
20
שלום בהנחה ויש לי הפסד הון שוטף מניירות ערך.
ושילמתי מס על הכנסה מניירות ערך בשיעורים הבאים 15% 20% ו 25%
האם אני חייב לקזז את כל ההפסדים השוטפים?
אני יכול לבחור לקזז רק מול הכנסות החייבות ב25% מס ואת כל שאר ההפסד להעביר לשנה הבאה?
האם יש הבדל בין הפסדי הון שוטפים לבין הפסדים שהועברו משנה קודמת?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/08/2018 | 19:50
1
19
חייבים לקזז את כל מה שניתן גם אם לא משתלם לנו, אחרת לא ניתן להעביר את ההפסד לשנים הבאות.
ההבדל בין הפסד מניירות ערך שוטף למועבר הוא, הפסד שוטף ניתן לקזז גם כנגד ריבית ודיבידנד בעוד שהפסד מועבר ניתן לקזז רק כנגד הפסד מניירות ערך.

לצפיה ב-'שאלה לתגובה'
שאלה לתגובה
12/08/2018 | 09:34
11

אבל בהסבר למילוי הטופס רשום:
"הפסד הון מנייר ערך מועבר משנת המס 2006 ואילך ניתן לקזזו בשנת המס 2013 כנגד כל רווח הון, אך לא כנגד ריבית ודיבידנד. 
הפסד הון מנייר ערך שנקבע עד ליום 31.12.2005 ניתן לקזזו בשנת המס 2013 כנגד רווח הון ממכירת כל נייר ערך וכן כנגד ריבית או דיבידנד מניירות ערך, ובלבד ששיעור המס החל עליהם אינו עולה על 20%."

משמע חייבים לקזז רק אם שולם מס של 25% אם שולם מס קטן יותר אז ניתן להעביר לשנה הבאה

לצפיה ב-'עיסוק שחייב רישום כמורשה כשיש עוד עיסוקים וסה"כ המחזור נמוך '
עיסוק שחייב רישום כמורשה כשיש עוד עיסוקים וסה"כ המחזור נמוך
09/08/2018 | 16:24
3
19
שלום,
מצב שבו יש יותר מעיסוק אחד, סה"כ מחזור ההכנסות הצפוי מכל העיסוקים נמוך מתקרת עוסק פטור, אך אחד מהעיסוקים הוא מהעיסוקים החייבים להיות עוסק מורשה והיתר לא. האם חובה לפתוח עוסק מורשה אחד ולשלם מע"מ על כל ההכנסות (כולל מהעיסוקים שאינם חייבים להיות עוסק מורשה), וזאת מרות שסך המחזור נמוך?
כלומר, עצם זה שעוסקים בתחום המחייב רישום כעוסק מורשה גורר חיוב במע"מ על כל ההכנסות שיהיו לעוסק מכל עיסוק שהוא? אם לא, מה ניתן לעשות על מנת לא לשלם מע"מ על הכנסות מעיסוקים שאינם מחייבים רישום כעוסק מורשה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/08/2018 | 20:43
2
15
לצערי, אין דרך להתחמק מזה.
ברגע שהעיסוק מחייב אתוך לפעול כעוסק מורשה עליך כבר לעבור ולהתנהל כעוסק מורשה ולכן גם על הכנסותיך האחרות תחוייבי במע"מ.

לצפיה ב-'ולפתוח גם עוסק מורשה וגם עוסק פטור להפרדת העיסוקים אי אפשר? '
ולפתוח גם עוסק מורשה וגם עוסק פטור להפרדת העיסוקים אי אפשר?
09/08/2018 | 23:00
1
16
תמיד זה או זה או זה, ועל כל ההכנסות מכל העיסוקים מדווחים תחת אותו עוסק? ובגלל שיש עיסוק אחד שחייב ברישום כמורשה האופציה לפטור התבטלה?
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
12/08/2018 | 20:14
8
לצפיה ב-'האם הוצאות אחזקת טלפון נייד נכנסות בסעיף טלפון נייד או אחזקה'
האם הוצאות אחזקת טלפון נייד נכנסות בסעיף טלפון נייד או אחזקה
09/08/2018 | 14:45
1
11
שלום
אחזקת טלפון נייד:תיקונים, רכישת סים, האם יש לרשום בסעיף הוצאות טלפון נייד ולתאם יחד עם כל הוצאות טלפון נייד, או שסעיף טלפון נייד שמתאמים מיועד להוצאות בגין שיחות בלבד? האם ניתן לרשום הוצאות אחזקת טלפון נייד בסעיף אחזקה? כלומר, מע"מ מלא והכרה ב100% ללא תיאום לצורך מס הכנסה?

לצפיה ב-'הוצאות טלפון '
הוצאות טלפון
09/08/2018 | 20:41
13
הוצאות כאמור ירשמו יחד עם הוצאות טלפון  ולא תחת אחזקה.
בדיוק כמו הוצאות רכב... על אותו עיקרון .

לצפיה ב-'מס רכישה על דירה חליפית'
מס רכישה על דירה חליפית
08/08/2018 | 10:08
1
19
שלום. יש ברשותי כיום דירת מגורים אחת. מעונין לרכוש דירה נוספת להשקעה וכמובן אשלם עליה מס רכישה מהשקל הראשון.
האם בעתיד כשארצה להחליף את דירת המגורים שלי, אצטרך לשלם מס רכישה לפי מדרגות (כמו דירת מגורים יחידה), או מהשקל הראשון (כיוון שיש לי דירה נוספת להשקעה)?
אודה לתשובה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/08/2018 | 20:45
14
אכן כן כל עוד יש בידך יותר מדירה אחת יהיה עלייך לשלם מס רכישה של 8% מאשקל הראשון .
שים לב כי, יהיה חיוב נוסף באם תמכור דירה כאשר בו זמנית יהיו בידיך 2 דירות יהיה עלייך לשלם מס שבח .

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'רכב שיתופי - הוצאה מוכרת?'
רכב שיתופי - הוצאה מוכרת?
07/08/2018 | 09:13
18
אני עצמאי (עוסק מורשה) ולא מחזיק רכב. חוץ מתחבורה ציבורית ומוניות, אני לפעמים משתמש גם בשירותי רכב שיתופי:
1. car2go - רכב לפי שעות + דמי מינוי שנתי. התשלום על הרכב כולל ביטוח, דלק וכל השאר.
2. Waze carpool - טרמפים בתשלום, מעבירים לנהג דרך האתר השתתפות בהוצאות הנסיעה.
מה מאלה אני יכול להכיר כהוצאות לצורך מע״מ / מס הכנסה, ואיך?
לצפיה ב-'כתב טענות ותצהיר למס הכנסה'
כתב טענות ותצהיר למס הכנסה
07/08/2018 | 08:43
1
24
שלום לכולם. קיבלתי לאחרונה מכתב בדבר עיצומים שהוטלו עליי בגין איחור בהגשת דוח שנתי. כמו כן נכתב כי יש באפשרותי להגיש כתב טענות (השגה) בנוגע לעיצומים, "בצירוף תצהיר המאמת את העובדות".

האם למישהו יש דוגמה לנוסח בו אמורים להיות כתב ההשגה והתצהיר? מה אמור להיות כלול בהם וכו'? תודה רבה!
לצפיה ב-'עיצום כספי'
עיצום כספי
28/08/2018 | 13:53
7
מה הסיבה לאיחור, בכמה זמן איחרת?
מה סכום העיצום הכספי שקיבלת?
לצפיה ב-'הכרה בהוצאה על בסיס מצטבר'
הכרה בהוצאה על בסיס מצטבר
05/08/2018 | 11:25
1
14
האם הכרה בהוצאה על בסיס מצטבר משמעותה, שמעביד יכול להכליל החזר מס שנרשם לזכות העובד בתלוש חודש 12/2017 ושולם בפועל בחודש 1/2018 , בטופס 106 של שנת 2017?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא מובנת השאלה כל כך'
לא מובנת השאלה כל כך
06/08/2018 | 10:13
5
בעקרון המעביד תמיד משלם אחורה לכן זה לא שונה גם שמדובר בתלוש 12/2017.
ככל שחל החזר מס הוא לזכות העובד ולא לזכות המעביד. העובד מקבל יותר בנטו בסופו של עניין.
בברכה,
התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'מס רכישה'
מס רכישה
05/08/2018 | 16:05
1
15

נניח שברשותי דירה שרכשתי ב 1.1.15 והיא מושכרת . 

נניח שמחר 2.8.18 היני רוכש עוד דירה כדי לגור בה. 

חודש הבא אני רוצה למכור את הדירה הראשונה  שקניתי ב 2015 נניח ברווח של 100 אלף שקל. 

האם אני פטור ממס שבח על הדירה הראשונה כי החזקתי בדירה יותר מ 18 חודשים או מכיוון שאני קונה דירה שנייה זה מבטל משהו ? 

תודה !

לצפיה ב-'ככל שמדובר בהחלפת דירה '
ככל שמדובר בהחלפת דירה
06/08/2018 | 10:15
16
תיחשב המכירה כדירה יחידה ואז זכאי לפטור של מכירת דירת מגורים יחידה. 
בברכה,
התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ