לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1600416,004 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

לצפיה ב-'תגמולי ביטוח בגין ניתוחים מחברת הביטוח- האם חייב במס?'
תגמולי ביטוח בגין ניתוחים מחברת הביטוח- האם חייב במס?
23/07/2018 | 16:59
1
8
שלום,
האם תגמולי ביטוח בגין ניתוחים וטיפולים מחברת הביטוח חייבים במס?
והאם באופן כללי כל התשלומים שמתקבלים מחברת הביטוח עבור תביעות מפוליסות בריאות וסיעוד  או ביטוח חיים מהווים הכנסה פטורה? אם לא, איך מבדלים בין הכנסה חייבת לפטורה בעניין זה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 18:42
10
דין הפיצוי כדין הפרצה שבא למלא, קרי, הכנסה שמתקבל במישור הפרטי תהיה פטורה מדיווח וכן פטורה ממס.
לדוגמא, סכום המתקבל עקב תאונה אישית, פטור. יחד עם זאת, סכום המתקבל עקב פיצוי בגין תאונת דרכים , אם מתקזזים במע"מ על הרכב, סכום הפיצוי המתקבל יקטין את הוצאות הרכב הנדרשות.
או לחילופין אם מדובר בסכום בגין אובדן כושר עבודה, הסכום יהיה בר חיוב.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'פירוט תנועות הנה"ח-מידת הפירוט והאם אפשר להתנהל ללא תוכנה'
פירוט תנועות הנה"ח-מידת הפירוט והאם אפשר להתנהל ללא תוכנה
23/07/2018 | 16:38
2
11
שלום
שאלתי היא לגבי עוסק מורשה המנהל הנה"ח חד צידית שמעוניין להתנהל בעצמו ללא מייצג.
ידוע לי שדיווח החובה התקופתי כולל דיווח לגבי סך עסקאות ומע"מ העסקאות וסך מע"מ תשומות. השאלה היא מה לגבי פירוט תנועות הנה"ח (חשבוניות הכנסות והוצאות) שמהם מורכבים הסכומים הנ"ל. האם יש דרישות מיוחדות לגבי רישום התנועות? אבקש להתייחס בתשובה לשאלות:
1. האם בכלל יש חובה לרשום פירוט תנועות הנה"ח (חשבוניות) בהנה"ח חד צידית, או שרישום התנועות נועד לצורך הנוחות בלבד ולא מהווה חובה, ולכן עקרונית זה תקין גם לחשב בע"פ את סך הסכומים ללא רישום פירוט כל עוד שומרים את האסמכתאות (חשבוניות) למשך 7 שנים?
2. אם אכן יש חובה לרישום פירוט התנועות, מה מידת הפירוט לגבי כל חשבונית (תנועה)?
א. סעיף/סוג תנועה (הכנסות, אחזקה, משרדיות, רכב...)
ב. תאריך חשבונית
ג. מס' חשבונית (5 ספרות אחרונות)
ד. סכום כולל מע"מ
ה. סכום ללא מע"מ
ו. מע"מ
ז. תיאור מה שנרכש.
מה מתוך הנ"ל חובה לפרט ברישום התנועה?
3.האם יש דרישה לרישום התנועות בתוכנה מסוימת, או שאפשר גם באקסל?
4. פעם מישהו אמר לי שמי שמנהל את חשבונותיו באופן עצמאי נדרש לעשות זאת אך ורק באמצעות תוכנה שיש לה אישור או באופן ידני במחברת מיוחדת שמקבלים ממע"מ. אשמח לדעת האם זה נכון, או שאפשר גם באקסל או במחברת משלי, ולא חובה תוכנה או מחברת מיוחדת מטעם מע"מ?
5. מה בנוגע לרישום חשבוניות בצורה מרוכזת, כלומר רישום חשבוניות במרוכז לפי סעיף (כל הוצאות האחזקה סכום אחד, משרדיות בסכום אחד וכו' ללא מספרי חשבוניות וללא פירוט נוסף מעבר לסכום הכולל וסכום המע"מ)?
לצפיה ב-'הוראות ניהול ספרים'
הוראות ניהול ספרים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 18:53
11
כבעל עסק חובה עליך לנהל את ספרי החשבונות כפי שנקבעו בתקנות מס הכנסה.
לכל עסק ישנם הוראות ניהול ספרים החלות עליו על פי התוספת שנקבעה בתקנות.
החשיבות של ניהול הספרים בצורה נכונה, ובהתאם להוראות, היא קריטית.
אי מילוי ההוראות באופן מדוייק, מהווה ליקוי מהותי, ואף ייתכן ויביא לפסילת ספריך.
הכל תלוי בסוג העיסוק אבל בגדול עוסק מורשה חייב לנהל מערכת הנהלת חשבונות בתוכנה או על על גבי ספר תקבולים תשלומים כרוך ויפרט כל תנועה ותנועה. ללא אופציה לעשות ריכוז של הכנסות והוצאות. 
בנוסף לעיתים חלה חובה לנהל ספרים מיוחדים כגון, ספר הזמנות, ספר לקוחות או קופה רושמת ועוד... הכל תלוי בסוג העסק והיקפיו.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'ניהול ספרים'
ניהול ספרים
24/07/2018 | 08:26
7
אני עצמאי ומתנהל עם ספרים ברישום ידני. ניתן לעשות זאת לגבי עסק שהוא לא גדול אבל זה דורש השקעה ולמידה של הוראות מס הכנסה לגבי ניהול חשבונות שנמצאים כאן
לא מצאתי שזה מורכב במיוחד אם עוקבים בדיוק אחרי ההוראות הספציפיות לסוג העסק שלך, אם אין לך את הזמן, (עדיף כמובן שתשקיע אותו בעסק) או קשה לך לעקוב אחרי ניסוחים מפותלים של החוק - כמובן עדיף להשתמש בשירותי הנהלת חשבונות או להשתמש בתוכנה (קיימים שירותי תוכנה לניהול ספרי חשבונות דרך האינטרנט)כרגע העסק שלי גדל ואני מתכוון לעבור לשימוש בתוכנה (לתוכנה חייב להיות אישור על ידי מס הכנסה).
את ספר תקבולים ותשלומים ניתן לקנות. אני רושם כל תקבול בצורה פרטנית עם אסמכתא (מסמך שהגיע איתו או צילום של השורה בחשבון הבנק) וציון מספר חשבונית המעמ שהוצאה.
לגבי רישום הוצאות - שומרים את כל החשבוניות על תשלומים בתיק של "תעוד חוץ" על כל חשבונית יש מספר מזהה.
לפי הוראה 19 (ב) בהוראות שבלינק למעלה "ניתן לרשום בספרי החשבון פעולות בסכום כולל של רשימה מרכזת אשר נערכה על פי תעוד, ובלבד שהרשימה תישמר כחלק ממערכת החשבונות" אני שומר רשימה מרכזת בכל סעיף הוצאות (רשימה פרטנית של הוצאות כגון רכב, משרדיות וכו' עם ציון מספר החשבונית והסכום בכל שורה)  שאני מדפיס בצורה נפרדת ושומר יחד עם הספר. סיכום של כל סעיף הוצאה נרשם בצורה ידנית בספר.
אני במקצוע לא רואה חשבון או מנהל חשבונות ולכן כל האמור מבוסס על הבנה אישית שלי של החוק שאינה בהכרח נכונה
בהצלחה
לצפיה ב-'קבלת החזר מס על הפסדים'
קבלת החזר מס על הפסדים
22/07/2018 | 20:18
2
32
היי,
יש לי הפסדים ב2016, ורווחים (גדולים מההפסדים) ב2017
קיבלתי 867 מהבנק, ויש בידי 106
התחלתי למלא 135 על 2016, ועל 2017
נתקלתי בסעיפים שמדברים על 1322

האם 135 מספיק, או שצריך למלא גם 1322 ?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 18:45
1
27
אם הכוונה הינה להפסדים מניירות ערך, אז חייבים למלא טופס 1322 - נספח ג' לדוח השנתי. ממלאים את הנתונים לפי הקודים המופיעים על גבי טופס 867. חשוב לשייך את הקודים לסעיפים הרלוונטיים ולבצע את הקיזוזים על גבי אותו טופס. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/07/2018 | 21:11
3
לצפיה ב-'איך מעבירים הפסד ממסחר במניות בין השנים'
איך מעבירים הפסד ממסחר במניות בין השנים
22/07/2018 | 11:31
1
14
לצורך העברת הפסדי הון הפסד (ממסחר במניות) קרי מיגיעה שאינה אישית שהיה בשנת 2011, עליי למלא דוח שנתי לשנת 2011. שאלתי היא:
לאחר מילוי הדוח לשנת 2011 מה עליי למלא על מנת שיעבירו את הפסד ההון משנת 2011 לשנת 2017 ששם היו רווחי הון?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2018 | 19:41
11
יש להגיש דוח בגין אותה שנה שבה נוצר ההפסד וזאת לפי סעיף 28 לפקודה. אין חובה להגיש דוחות לשנים בהם לא היתה הכנסה המחייבת הגשת דוח , כך נקבע בסעיף 131 לפקודה.
יחד עם זאת הפקידים במס הכנסה לא מקבלים זאת ויתכן כי ידרשו הגשת דוחות עד לשנת 2017.

לצפיה ב-'ביטול קנס - עוסק פטור'
ביטול קנס - עוסק פטור
22/07/2018 | 07:11
2
17
בקצרה, אני שלחתי בקשה לביטול העוסק פטור לפני כשנה והיום קיבלתי מכתב מראשות המיסים עם קנס של 5000 ש"ח, 500 על כל חודש שבו איחרתי להגיש את הדו"ח השנתי, ככל הנראה הם לא קיבלו את הבקשה לביטול, אין לי דו"ח שנתי, אין לי שום חשבונית שהוצאתי על שמי לא מהרגע ש"ביטלתי" ולא מלפני, פתחתי את העוסק פטור וחודשיים לאחר מכן כבר שלחתי בקשה לביטול, אני עובד שכיר וזה כל מה שעשיתי בזמן הזה. מה אפשר לעשות, אני גם צריך לבטל את העוסק פטור וגם לבטל את הקנס שלא בהאמת מגיע לי, מה גם שאין לי דוח להגיש. תודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2018 | 18:45
1
13
לא מספיק לשלוח בקשה לביטול קנס.
עליך לשלוח בקשה לסגירת תיק במע"מ מיום פתיחת התיק. טופס 18.
לאחר מכן לפנות למס הכנסה עם בקשה לסגירת התיק וביטול הקנסות.טופס 2550.
ממליצה לך לבדוק אם קיבלת גם דרישה להצהרת הון ולבקש לבטלה.

חשוב לקבל אישור על סגירת התיק ואיפוס היתרה בתיק ולשמור כאסמכתא לעתיד.

ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
26/07/2018 | 12:30
3
ידוע לך מספר פקס או כתובת מייל שאפשר לשלוח אליה? אני תושב חולון
לצפיה ב-'רווח ריאלי בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון'
רווח ריאלי בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון
20/07/2018 | 23:36
2
19
הבנתי שבזמן פדיון פוליסת חיסכון משלמים 25% רווחי הון.
כלומר אם החזקתי את הכסף שנה בפוליסה והיה לי רווח בפוליסה של 100 ש"ח בשנה אז אני אמור לשלם 25 ש"ח מס רווח הון. (יישאר לי 75 ש"ח)

אבל משלמים מס רווחי הון רק על הרווח הריאלי, לא הנומינלי, כלומר אם הייתה בשנה הזאת אינפלציה של 2% אז ה 100 ש"ח בעצם שווים 2% פחות, כלומר 98 ש"ח, אז אני אשלם מס רווחי הון על 98 ש"ח ולא על 100 ש"ח וזה יוצא פחות מס לשלם, רק .24.5 ש"ח ויותר כסף שנשאר אצלי ביד. (74.5 ש"ח).

שתי שאלות:
א. האם זה מצטבר עם השנים? כלומר, נאמר והכסף היה בפוליסה למשך 10 שנים והרווחים שהצטברו היו 1000 ש"ח, ובכל שנה כזאת עלתה האינפלציה ב 2%, זאת אומרת סה"כ ב 10 שנים האלה הייתה של 20% (10 שנים כפול 2% אינפלציה),
האם החישוב אותו חישוב, כלומר קודם מחשבים את הרווח הריאלי בעקבות האינפלציה ומשלמים רק על הרווח הריאלי 25%, כלומר במקרה הזה: 20% מתוך 1000 ש"ח זה 200 ש"ח, כלומר הרווח הריאלי הוא 800 ש"ח ו 25% מתוך 800 ש"ח זה 200 ש"ח, כלומר אני אצטרך לשלם מס רווחי הון של 200 ש"ח?

ב. שאלה שנייה: עניין האינפלציה עובד גם לכיוון ההפוך? כלומר כשהאינפלציה שלילית, המס רווחי הון יצא גדול יותר? לדוגמה: ב 10 שנים האלה הייתה אינפלציה שלילית של מינוס שתיים לשנה, כלומר סה"כ אינפלציה של מינוס 20%.
אז הרווח של ה 1000 ש"ח הוא בעצם רווח ריאלי של 1200 ש"ח ואז אני אצטרך לשלם 25% מס רווחי הון מ 1200 ש"ח שהם 300 ש"ח?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 18:36
1
8
שלום רב,
א. אכן סוג הפוליסות הללו מהוות מקלט מס לאורך זמן. מחשבים את אחוז התשואה מורידים ממנו את אחוז עליית המדד וממה שנשאר מחשבים 25% מס.
ב. כשהתשואה הראלית שלילית לא משלמים מס בכלל.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וייגמן, מנהל שותף בקבוצת WE.
ממונת תחום מיסוי פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'שאלה לגבי מס רכישה'
שאלה לגבי מס רכישה
20/07/2018 | 20:42
1
10

שלום רב, אנחנו זוג בשנות הארבעים עם בית ששווה כ-2.5 מיליון ש"ח ומשכנתא של 750 ש"ח שנותרה.
יש לנו הון עצמי של 750,000 ש"ח (אם נשחרר קרנות השתלמות נגיע ל900K) ואנחנו רוצים לקנות דירה נוספת להשקעה  בעלות של 1.5-1.8 מלש"ח- מדובר על בית שעדיין נבנה כך שכאשר נמכור, אנחנו מעריכים שנרווחים 200-300K.
1. האם זה בכלל כדאי?
2. אם אנחנו יכולים לרשום הנכס על שם בן משפחה ללא דירה,כדי להימנע מתשלום 8% כמס רכישה האם הבנק עדיין ייתן לנו משכנתא?
בכלל, יש דרך כלשהי להימנע מהמס?

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2018 | 19:22
10
לעניין הרישום ניתן לרכוש על ילדים מעל גיל 18 בכדי שלא יחשב חלק מהתא המשפחתי ולהימנע מתשלום של 8% .
לעניין המשכנתאות רישום וכדאיות רצוי להתייעץ עם מומחה משכנתאות .
2 נקודות חשובות לשים לב :
1. באם מדובר במימון מלא מצידכם מעל 50% ורישום על קרוב משפחה הדבר עשוי להיחשב למתנה ולכן בכדי להימנע מתשלום מס שבח במכירה,  מקבל המתנה צריך להמתין 3 שנים באם גר בדירה ו 4 שנים באם לא גר בדירה .

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'מיסוי חברה בהשקעת הון בעלים'
מיסוי חברה בהשקעת הון בעלים
20/07/2018 | 17:52
1
10
שלום,
אם נפתחה חברת יחיד והוצהר בהון המניות ברישומה על 1,000,000 מניות בערך נקוב של 1 אג' למניה - כאשר כל המניות מוקצות לבעלים היחיד והדירקטור היחיד של החברה (כלומר הבעלים ההשקיע 10,000 ש"ח שנכנסו לקופת החברה - לעו"ש החברה).

אז האם במקרה זה לצורכי מס, ייחשב הדבר כרווח של החברה, כך שהמס שהחברה תשלם הוא בשיעור 25%, מס חברות, כך שבפועל החברה הרוויחה 7500 ש"ח?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2018 | 18:40
2
לא חל מס על חברות בעת השקעת הון בעלים שכן לא מדובר באירוע מס. 

ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'מהו תשלום סביר ליועץ מס'
מהו תשלום סביר ליועץ מס
19/07/2018 | 19:11
1
23
צריכה להגיש דוח שנתי למס בגין השכרת דירות
מהו התשלום המקובל ליועץ מס או מורשה לכך ?
ניסו לגבות ממני סכום גבוה למדי עבור פעולה זו.
לא מתאים לי לעבוד עם היועץ הנוכחי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2018 | 18:55
30
פורום זה לא נותן מענה בנושא של שכ"ט בגין יועץ מס.

לצפיה ב-'הוצאות לדו"ח החזרי מס'
הוצאות לדו"ח החזרי מס
19/07/2018 | 12:51
1
23
שלום 
האם אפשר / צריך להכניס את הסעיפים הללו לדו"ח 135 ?
1. תשלום עבור אגרות בית משפט ( בגין תביעת אובדן כושר עבודה ) .
2. תשלום עבור שכ"ט עו"ד ( בתביעת אובדן כושר עבודה ) 
3. דמי אבטלה - מביטוח לאומי .
4. קצבת נכות חודשית - מביטוח לאומי 
5. קצבת נכות חודשית מחברת ביטוח פרטית
6. תשלום עבור חוות דעת רפואיות ( הוגשו לחברות ביטוח במהלך התביעה להכרה באובדן כושר עבודה )
תודה רבה 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:13
16

שלום רב,
הכלל הוא שעצמאי יכול לדרוש הוצאות שהם לצורך ייצור ההכנסה , כאשר מדובר בשכיר, הוא יכול לתבוע אגרה רשיון או שכ"ט רו"ח בגין מלוי הדוח. הוצאות אחרות אינן מותרות בניכוי.
1. תשלום עבור אגרות בית משפט ( בגין תביעת אובדן כושר עבודה ) .לא.
2. תשלום עבור שכ"ט עו"ד ( בתביעת אובדן כושר עבודה ) לא.
3. דמי אבטלה - מביטוח לאומי .כן - התשלום וניכוי המס במידה והיה כזה.
4. קצבת נכות חודשית - מביטוח לאומי - יש לכלול את ההכנסה הזאת בהכנסות הפטורות ממס.
5. קצבת נכות חודשית מחברת ביטוח פרטית- כן זו הכנסה חייבת - אלא אם כן יש לך פטור ממס הכנסה לפי 9(5).
6. תשלום עבור חוות דעת רפואיות ( הוגשו לחברות ביטוח במהלך התביעה להכרה באובדן כושר עבודה )לא.

הרבה בריאות !

לצפיה ב-'החזר הוצאות'
החזר הוצאות
19/07/2018 | 12:09
1
14
אני משכירה דירות ומדווחת למס הכנסה.
השנה יש לי הוצאות על החלפת מזגן ותיקונים שונים.
האם כל הסכום שאני מוציאה מזוכה במס או חלקו ?
לדוגמא  - סכום השכירות 70000 שח
החלפת מזגנים ישנים ותקולים ותיקונים 10000
מה אשלם למס הכנסה בהתחשב בזה שיש לי פנסיה ממוצעת ואין הכנסות אחרות
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:09
11
ניתן לדרוש את הוצאות החלפת המזגנים בצורה של פחת .
לעניין התיקונים, אם מדובר בהוצאה שכל מהותה החזרת המצב לקדמותו אז כל ההוצאה תותר באותה שנה.
במקרה כזה יש להכין דוח רווח והפסד ועל הרווח יחול מס שולי כאשר מדרגת המס הראשונה הינה 31 אחוז אלא אם כן את מעל גיל 60.
לעניין כמה יצא לך לתשלום - לא ניתן לעשות חישוב ללא פרטים אישיים וכלל ההכנסות האחרות שיש לך. 

לצפיה ב-'איך ממלאים טופס 858 במצב'
איך ממלאים טופס 858 במצב
19/07/2018 | 00:49
1
33
שהיתה תנועה של מכירות/קניות ביחידות וגם היתה חלוקת רווחים?

תודה מראש
על מענה מקצועי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:17
9
פורום זה לא נותן סיוע בנושא זה.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'אשמח למענה . '
אשמח למענה .
18/07/2018 | 20:41
2
20
תודה על הסיוע.
המצב הינו כזה:
מתחילת השנה, הסתכמו הכנסותיי כמפורט:
4 חודשים  זכאות לאטלה
2 חודשים זכאות לה.הכנסה.
כעת אני מתחיל בעבודה חדשה .
סה"כ ההכנסות מתחילת השנה מסתכמות בערך ב 20 אלף מקבאות בלבד.
האם אני זכאי להקלה במס בשל מיעוט הכנסות?
ואם כן, האם אני יכול לגשת למס הכנסה על מנת להמציא אישור זה?
בטופס 101 אשר עלי למלא, אין התייחסות למצב בו אני נמצא ולכן לא מילאתי סעיף זה.
אשמח למענה.
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:14
1
12
אם ינוכה לך מס מהשכר אתה יכול בסוף שנה לבדוק אם כדאי לך להגיש דוח להחזר מס.

לצפיה ב-'תודה על המענה. דבר נוסף'
תודה על המענה. דבר נוסף
19/07/2018 | 21:36
5
האם יש דרך להשיג אישור שלא ינוכה מס?
האם פניה למס הכנסה יכולה לסייע במקום תיאום בסוף השנה?
לצפיה ב-'מילוי דוח שנתי לצורך העברת הפסד ובקשה לפריסת מס אחורה'
מילוי דוח שנתי לצורך העברת הפסד ובקשה לפריסת מס אחורה
18/07/2018 | 12:42
1
16
לצורך העברת הפסדי הון הפסד מיגיעה שאינה אישית שהיה בשנת 2011, עליי למלא דוח שנתי לשנת 2011. שאלתי היא:
1. לאחר מילוי הדוח לשנת 2011 מה עליי למלא על מנת שיעבירו את הפסד ההון משנת 2011 לשנת 2017 ששם היו רווחי הון?
2. האם ניתן לאחר מספר חודשים ממועד ביצוע העברת הפסדי ההון משנת 2011 לשנת 2017 וקיזוז רווחי ההון שהיו ב 2017 לבקש לבצע פריסת מס של שנת 2017 ל 6 שנים אחורה? 

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 18:34
5
שלום רב,

א. אכן סוג הפוליסות הללו מהוות מקלט מס לאורך זמן. מחשבים את אחוז התשואה מורידים ממנו את אחוז עליית המדד וממה שנשאר מחשבים 25% מס.
ב. כשהתשואה הראלית שלילית לא משלמים מס בכלל.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וייגמן מנהל ושותף בקבוצת WE.
ממונת תחום מיסוי פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'משרד בבית הטבות'
משרד בבית הטבות
18/07/2018 | 10:34
1
21
כשמשפחה שוכרת בית  השוכרים עצמאיים, עוסקים מורשים
אחד החדרים הופך למשרד
 אילו הטבות הם יכולים לקבל?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 17:44
11
ההטבה היא בעצם שניתן לדרוש הוצאות בית באופן יחסי. נניח בדירה 3 חודרים וחדר אחד מתוכה משמש כחדר עבודה, אז ניתן לדרוש 1/3 מההוצאות.
הוצאות כמו, חשמל, מים, ארנונה, אינטרנט,טלפון ועוד... 
דירשת הוצאות בעצם מקטינה את הרווח שעליו משלמים מס .

לצפיה ב-'תיק ניכויים'
תיק ניכויים
16/07/2018 | 19:18
1
27
שלום רב,
מהו מספר תיק הניכויים של קופה מרכזית לפיצויים של חברת אלטשולר שחם?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 17:48
11
בבקשה.

לצפיה ב-'התראה על ביטול רישום כ"עוסק מורשה" במע"מ-איך להמשיך?'
התראה על ביטול רישום כ"עוסק מורשה" במע"מ-איך להמשיך?
16/07/2018 | 17:06
1
15
שלום. לפני שנה פתחתי עוסק מורשה במע"מ, במטרה להקים עסק ולהיות מסודר מראש עם קבלות והכל כי לא ידעתי מתי יתחיל להכנס כסף בתחום היעוץ . מסתבר שהקדמתי את המאוחר ו מצב משפחתי שעצר אותי מלהתניע את העסק ולא היה לי זמן לזה.
.
לאחרונה אני התחלתי להתניע את קידום העסק, אבל קיבלתי מכתב התראה ממע"מ שבגלל שהגשתי דוח 0 כל השנה- הם ע"פ סעיף 61 לחוק מע"מ רוצים לבטל את רישומי כעוסק, ואילו אני מעוניין להחזיק ברישום זה-שוב כדי להיות מסודר ולדווח כמו שצריך, כי אני לא יודע מתי יתחיל להכנס כסף (מקווה שבקרוב)

מה אני צריך לעשות עכשיו? איך לבקש שלא יסגרו לי את התיק במע"מ -כי אני מקווה שכל רגע וכל יום שאני עוד צעד -יתחיל להכנס לקוחות...

תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 21:48
13
להכין בקשה מנומקת שלא יסגרו את התיק שכן צפויה להיות לך פעילות עסקית ולהגיש אותה בתחנת מע"מ אליה אתה שייך.

לצפיה ב-'שלבי הפעולות האם קביל'
שלבי הפעולות האם קביל
16/07/2018 | 11:07
1
18
האם ניתן במועד מסוים להעביר הפסדי הון הפסד מיגיעה שאינה אישית משנת 2011 לשנת 2017? 

ורק במועד מאוחר יותר , קרי נניח לאחר מס חודשים לבקש לבצע על סכומי ההכנסות שנותרו בשנת 2017 לאחר קיזוז ההפסד , פריסת מס ל 6 שנים אחורה? 
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 21:50
9
הפסד הון יוכר רק בשנה שבה שבה נוצר ובגינו הוגש דוח למס הכנסה. קרי בכדי להכיר בהפסד הון משנת 2011 עליך להגיש דוח לשנת 2011. 

לצפיה ב-'האם קביל לבקש ניצול פטור מסוג שונה לכל שנה'
האם קביל לבקש ניצול פטור מסוג שונה לכל שנה
15/07/2018 | 16:27
1
9
האם לאחר פריסת הכנסה ל 6 שנים אחורה , מותר לבקש לממש את הפטור ממס הכנסה לנכה באופן שונה לכל שנה ושנה,
קרי האם מותר לבקש לגבי 5 שנים לממש פטור מסוג של הכנסה שלא מיגיעה אישית ולגבי שנה אחת לבקש לממש פטור מסוג של הכנסה מיגיעה אישית? 

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 18:57
6
אין מניעה לבקש בכל שנה ניצול פטור 9 (5) על סוג שונה של הכנסה על עומד עומד בתקרות.

לצפיה ב-'דו"ח שנתי מקוצר - טופס 137'
דו"ח שנתי מקוצר - טופס 137
15/07/2018 | 22:30
1
20
האם תושב חוזר ותיק (שאינו צריך לדווח על הכנסותיו מחו"ל) שיש לו עסק בחו"ל יכול למלא דו"ח שנתי מקוצר (טופס 137) על הכנסותיו בישראל?

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 22:04
8
האם ההכנסות מהעסק בחו"ל מופקת מהארץ או בזמן שהייתך בחו"ל?
ניתן להגיש דוח שנתי מקוצר אם ההכנסות מיגיעה אישית לא עולות על 60 אלף בשנה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו