לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

לצפיה ב-'שאלון'
שאלון
08/03/2016 | 15:57
7
28
שלום חברים :) אני נמצאת בסיומה של שנה אחרונה ללימודיי, מבקשת את עזרתכם במילוי שאלון המיועד רק לעולים מברית המועצות לשעבר.

https://docs.google.com/forms/d/1vYRkCgy6F1PsxYEhP...

תודה לעונים!
לצפיה ב-'יש שם שאלה לא נכונה, לדעתי '
יש שם שאלה לא נכונה, לדעתי
08/03/2016 | 19:25
6
20
"באיזו שפה אתה משתמש בפייסבוק?" - עם אפשרות לבחירה אחת בלבד מתוך: אנגלית / עברית / רוסית / אחר וכו'.
אז באיזו תשובה אמור לבחור מי שכותב בפייסבוק במספר שפות, תלוי עם מי הוא מדבר ברגע נתון?
לצפיה ב-'אז אחר'
אז אחר
09/03/2016 | 10:06
5
17
והכוונה היא לפייסבוק בכללותו לא בשפה שבה מתכתבים עם אנשים :)

לצפיה ב-'הרי ברור בסבירות של בערך 95% '
הרי ברור בסבירות של בערך 95%
09/03/2016 | 10:12
4
19
שמי שממשק הפייסבורק שלו בעברית או רוסית גם ישתמש בשפה הזאת להתכתבות באופן כמעט בלעדי. אנגלית זה שונה, זו שפת ברירת המחדל בהגדרות וגם כמעט כולם שולטים בה במידה המאפשרת להבין את הממשק.
לצפיה ב-'נו..'
נו..
09/03/2016 | 10:45
3
16
אני לא בודקת את שפת ההתכתבות. רק את השפה של הממשק.זה רק גורם קטן מהמחקר הכללי :)
לצפיה ב-'כל הממשקים של הכל תמיד באנגלית'
כל הממשקים של הכל תמיד באנגלית
09/03/2016 | 17:09
2
5
לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
10/03/2016 | 11:55
1
9
לצפיה ב-'אז תדעו שיש אפשרות לשנות את זה בהגדרות :)'
אז תדעו שיש אפשרות לשנות את זה בהגדרות :)
13/03/2016 | 17:28
4
לצפיה ב-'האם לפי דעתכם אתנוצנטריות והתנשאות היא מנת חלקם '
האם לפי דעתכם אתנוצנטריות והתנשאות היא מנת חלקם
08/03/2016 | 11:20
10
60
של "הרוסים" בישראל?
לפי דעתי כן.

לצפיה ב-'אתנוצנטריות של איזה אתנוס?'
אתנוצנטריות של איזה אתנוס?
08/03/2016 | 11:57
3
46
עד כמה שידוע לי אני לא שייך לאתנוס הרוסי, אלא לאתנוס היהודי-אשכנזי.
ולגבי ההתנשאות, לדעתי היא מנת חלקם בעיקר של הצברים האשכנזים (ובעיקר החלק הנשי שלהן). למשל, סיפרתי פה בעבר, שבימי לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הסטודנטיות הצבריות-אשכנזיות לא היו עונות לי כשהייתי אומר להן "בוקר טוב".
לצפיה ב-'באילו שנים זה היה?'
באילו שנים זה היה?
08/03/2016 | 15:15
1
28
אם הסטודנטית מרמת אביב, שבאה עם ג'יפ ללימודים, לא עונה לעולה החדש שגר במעונות - איפשהו, במידה מסויימת, אפשר להבין אותה... לא ככה?
לצפיה ב-'סוף שנות ה-90'
סוף שנות ה-90
08/03/2016 | 15:21
6
לצפיה ב-'כנראה שב"אתנוצנטריות" הוא מתכוון '
כנראה שב"אתנוצנטריות" הוא מתכוון
09/03/2016 | 08:29
29
לאוריינטציה תרבותית וחברתית רוסית חזקה.
לצפיה ב-'תלוי בגיל ובתחום'
תלוי בגיל ובתחום
09/03/2016 | 09:29
5
42
העולים המבוגרים, אלה שלא ממש מכירים את הסוגים השונים של הישראלים, נוהגים להסיק מסקנות נמהרות: "אני גר בדימונה, מסביבי נמצאים אנשים שלא יודעים מי זה פושקין, המסקנה היא שכל הישראלים הם כאלה".

יש גם "התנשאות תרבותית סגמנטלית" שיש לה על מה לסמוך. למשל, ברור לכול כי רוסיה היא מדינה ענקית, ותחומים כגון ספורט מקצועי, בלט או מוסיקה קלאסית מפותחים בה הרבה יותר מאשר במדינתנו הפצפונית.  כנ"ל תחומים כמו ספרות יפה או ספרות ילדים. בהקלקה אחת אתה יכול להוריד אלפי ספרים איכותיים, מקוריים או מתורגמים לרוסית, חינם אין כסף, כאשר הישראלי האינטליגנטי הממוצע ימשיך לצפות בכליון עיניים לרומן החדש של איזה מאיר שלו או עמוס עוז (סופרים רהוטים, אך בינוניים בכל קנה מידה).
לצפיה ב-'אל תגזים, יש המון ספרים'
אל תגזים, יש המון ספרים
09/03/2016 | 09:58
4
27
אמנם בתשלום, ולא באותו שפע כמו ברוסית (שעם יד על הלב שפע זה תמיד טוב אבל כמות כזון פשוט אי אפשר לעכל), אבל גם הרבה.
לצפיה ב-'אין אפילו חנות אחת שמוכרת ספרים ולא אפליקציה לקריאת ספרים'
אין אפילו חנות אחת שמוכרת ספרים ולא אפליקציה לקריאת ספרים
09/03/2016 | 10:20
3
31
אני מקווה שהמצב ישתפר, אבל בינתיים, פרט ל"בוקסילה" המשווקת ספרים איזוטריים למדי, כל יתר ההוצאות לא משווקות ספרים של ממש, בפורמט epub וכד', אלא כופות על הלקוח להוריד אפליקציה ודרכה לרכוש ולקרוא את הספרים.

שוב, כפי שאמרתי - רוסיה היא מדינה ענקית, עם הרבה חרא וגם עם הרבה זהב, כך שהשפע התרבותי שלה תמיד יגבר על זה שיש במלאי העברי.
לצפיה ב-'רק "עברית" עושה ככה, '
רק "עברית" עושה ככה,
09/03/2016 | 10:30
1
25
ובמה היא שונה בכך מ"אמאזון"?
כל שאר החנויות, כגון "מנדלי מוכר ספרים", "אינדיבוק" ו-"בוקסילה" בוודאות מוכרים ב-epub. ויש גם אחרים, עםלם ספרים דיגיטליים משתנה ללא הרף.
לצפיה ב-'לא רק "עברית", גם GetBooks'
לא רק "עברית", גם GetBooks
09/03/2016 | 10:59
15
לצפיה ב-'ברור ללא צל של ספק שהמלאי הזמין ברוסית '
ברור ללא צל של ספק שהמלאי הזמין ברוסית
09/03/2016 | 10:49
19
תמיד יגבר על זה העברי. ולא רק ברוסית, גם בספרדית, צרפתית או גרמנית, למשל. אני בטוח שגם בפולנית או הונגרית יש יותר. על אנגלית, לינגווה פרנקה של ימינו ומלכת השפות, בכלל אין מה לדבר. ומה יש עם הישראלים האלה שעדיין ממשיכים לקרוא ולכתוב בעברית
לצפיה ב-'מאוד ממליץ'
מאוד ממליץ
08/03/2016 | 10:15
16
39
ההרצאה של GLEB PAVLOVSKI בשני חלקים משנת 2012. האיש מסביר בצורה ברורה וציורית את המבנה של הממשל הרוסי ומנבה בהצלחה לא מעטה את העתיד

לצפיה ב-'את פבלובסקי צריך לקחת בעירבון מוגבל'
את פבלובסקי צריך לקחת בעירבון מוגבל
09/03/2016 | 23:10
15
17
הוא הרי היה זה שבנה את כל מערכת השקרים המשומנת של פוטין ("סכנת המהפכות הצבעוניות" וכיו"ב) והיה מוכן להמשיך ולתחזק מערכת זו, אלא שנבעט מהקרלמין בגלל סכסוכים פנימיים, ומאז הפך למתנגד הגדול של פוטין עליו חל מה שאמרו בזמנו על מיכאיל ליאונטייב: "הדבר הטוב ביותר שהוא יכול לעשות למען המולדת, זה להתאבד"
לצפיה ב-'?а судьи кто'
?а судьи кто
09/03/2016 | 23:18
13
15
אפשר לחשוב שמקורבי פוטין בדו מליבם את "המהפיכות הצבעוניות"
לצפיה ב-'Кто-кто - дед Пихто'
Кто-кто - дед Пихто
09/03/2016 | 23:31
12
13
אני לא נכנס לתיאוריות קונספירציה לגבי ארה"ב המרושעת שבעזרת זרועות התמנון שלה מפילה מנהיגים ישרים ותמימים כמו ינוקוביץ'
לצפיה ב-'אל"ף, כבר נכנסת. בי"ת, מדוע אתה אומר "קונספירציה"?'
אל"ף, כבר נכנסת. בי"ת, מדוע אתה אומר "קונספירציה"?
09/03/2016 | 23:47
11
18
וכי האמריקאים עצמם מכחישים את בחישתם? הם מבצעים אותה בגלוי ובמופגן. הם מתגאים בה. אובמה הכריז בגלוי שארה"ב החליפה את השלטון באוקראינה. לפני כן ויקטוריה נולנד הכריזה שארה"ב השקיעה 5 מיליארד דולר ב"עידוד הדמוקרטיה" באוקראינה, וכאשר פרצו הפגנות אלימות נגד הנשיא הנבחר, היא באופן הפגנתי חילקה סנדוויצ'ים למפגינים: אמריקה מאחוריכם!
ינוקוביץ', תמים או לא תמים, נבחר בבחירות דמוקרטיות הוגנות - כהגדרתם של המשקיפים המערביים. ואילו האמריקאים הפילו אותו באמצעות הפיכה אלימה.
לצפיה ב-'כן, בטח'
כן, בטח
10/03/2016 | 00:21
10
14
אתה יודע מה ההבדל בין הפגנה ממומנת להין הפגנה אמיתית? משתתפי ההפגנה הממומנת לא מסוגלים לעמוד בקור מקפיא במשך כמה וכמה ימים. וזה מה שקרה ל-Антимайдан שאורגן ע"י ינוקוביץ' ושות'. לקחו איזה כמה מאות עובדי מפעלים, הדפיסו להם שלטים אחידים (עוד סממן אחד ברור של הפגנה ממומנת), שיכנו אותם באוהלים ואז... עברו יום-יומיים, והחבר'ה ברחו.

זה שמנהיג מושחת נבחר בבחירות דמוקרטיות, לא אומר שום דבר. לעם יש זכות מלאה להכתיר ולהפיל מנהיגים, בייחוד אלה הנוקטים באמצעים רודניים ומחוקקים חוקים להגבלת חופש הביטוי.
לצפיה ב-'שומר בנדרה לא ינום ולא יישן'
שומר בנדרה לא ינום ולא יישן
10/03/2016 | 07:45
9
16
לא נמאס לך להצחיק את הפשפשים? שוב להתחיל את כל הסיפור מההתחלה?
הרי ברור שהאמריקאים נשענו בהפיכה האנטי דמוקרטית הזאת על כוחות לאומניים ידועים לשמצה, המסוגלים לעמוד בקור מקפיא.
איך זה שהאיחוד האירופי רצה הסכם סחר חגיגי עם מנהיג כל כך איום ונורא, וכשהו דחה את ההסכם פתאום נזכרו שהוא כזה איום ונורא?
מי הפריע לכם לחכות כמה חודשים ספורים ולהפיל את המנהיג הרע הזה בקלפי?
"חופש ביטוי" אתה אומר?! כן, בטח, אז באוקראינה לא היה, ועכשיו יש
לצפיה ב-'הרושם שלי'
הרושם שלי
10/03/2016 | 08:16
8
15
ככול שהזמן עובר והפרטים זורמים כך מתבררת התמונה לגבי מה שקרה באוקראינה. ומה שנראה יותר ויותר הוא שהמעורבותם של הכוחות החיצוניים בנעשה שם לפחות בהתחלה היה קטן למדי. זה היה סכסוך פנימי אוקראיני גרידה. לעומת זאת בגרוזיה ברור לא פחות שהמהפכה שם הייתה הפרוייקט של המחלקת המדינית בוושינגטון. דווקא בעניין הזה לתעמולה של קרמלין יש שמץ של אמת.
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר!'
על מה אתה מדבר!
10/03/2016 | 10:15
7
21
ההתערבות החיצונית באוקראינה היתה מלכתחילה בולטת, ואפילו מופגנת! כל השגרירים המערביים יצאו לרחובות והצטרפו באופן מופגן ל"מפגינים השקטים" שקראו להדחת הנשיא הנבחר והשתלטו על בניין העיריה ועל מבנים ציבוריים נוספים והשליכו בקבוקי תבערה על השוטרים. אליהם הצטרפו גם אורחים בכירים כמו שר החוץ של גרמניה, עוזרת מזכיר המדינה של ארה"ב, אשר גם חילקה סנדוויצ'ים למפגינים בתור אקט סמלי של תמיכת ארצה במפגינים האלימים שקראו להדחת הנשיא הנבחר.
אפשר להוסיף עוד מיליון פרטים המעידים על המעורבות החיצונית בהפיכה האלימה, שבעצם אף אחד גם לא ניסה להסתיר אותה. אח"כ אובמה אמר בבפירוש שארה"ב היא זו שהחליפה את השלטון באוקראינה. להציג קישורים?
ברור שהיה גם סכסוך פנימי, רב-שנים, בין המערב הלאומני לבין המזרח הפרו-רוסי. אבל למרות סכסוך זה פחות או יותר הסתדרו ביחד 20 שנה, ואף אחד לא השליך בקבוקי מולוטוב ולא ביצע הפיכה אלימה. עכשיו המערב, באמצעות הכוחות הלאומניים, ביצע מחטף אסטרטגי גלובלי, כבש ראש גשר רציני נגד היריבה הגיאו-פוליטית רוסיה.
לצפיה ב-'אני חולק עליך'
אני חולק עליך
10/03/2016 | 10:42
5
17
הסכסוך היה בין האוליגרכים מסביב לחלוקה של דיבידנטים ממעבר הגז הרוסי, שליטה על התאגידים הממשלתיים (למכור להם ביוקר, לקנות מהם בזול) וכדומה. מפת האינטרסים והשליטה שלהם לא מתחלקת למזרח-מערב. האוליגרכים מממנים פוליטיקאים ומגייסים כוחות חיצוניים. אבל לא רק. הם גם נאבקים על שליטה במקומות (כפרים, ערים קטנות, שכונות בערים גדולות). יש בשירותם לא רק פוליטיקאיים, אלה גם דמויות מהעולם התחתון. חלק מהאולוגרכים, דוגמת אחמטוב, לא עירבו את הכוחות החיצוניים והסתמכו בעיקר דווקא על עולם התחתון. והדמגוגויה הפוליטית היא מאוד משנית בסיפור הזה ובעבר היא גם יכולה להשתנות בין רגע. אלה שכעת, לאחר כול האירעין זה לא יהיה כ"כ קל.
לצפיה ב-'נו, לא לחינם הצעתי לך להתחתן עם טלמון '
נו, לא לחינם הצעתי לך להתחתן עם טלמון
10/03/2016 | 11:23
2
32
תמשיכו לדבר זה עם זה, יש לכם שפע של עניינים לדסקס ולהסכים עליהם.
לצפיה ב-'אבל במדינת ישראל אין אפשרות לנישואים חד מיניים'
אבל במדינת ישראל אין אפשרות לנישואים חד מיניים
10/03/2016 | 13:47
23
ככה שההצעה שלך לא אקטואלית
לצפיה ב-'אמירתך פוגענית כלפי הצדדים, בבקשה אל תחזור על זה'
אמירתך פוגענית כלפי הצדדים, בבקשה אל תחזור על זה
10/03/2016 | 15:56
5
לצפיה ב-'אני הצגתי רק עובדות'
אני הצגתי רק עובדות
10/03/2016 | 15:55
1
23
על איזו מהן אתה חולק?
כמובן, זו לא בדיוק חלוקה חד-משמעית מערב-מזרח, כמובן זה גם האינטרסים של האוליגרכים והמאבקים ביניהם, אבל האם הגיוני שולטר שטיינר, ויקטוריה נולנד, ביידן וכל השאר הטריחו עצמם למיידן רק למען אוליגרך זה או אחר?
לצפיה ב-'גמאני מציג עובדה: הנה ערבי "פלסטיני" אומר שמקורו במצרים'
גמאני מציג עובדה: הנה ערבי "פלסטיני" אומר שמקורו במצרים
11/03/2016 | 06:26
14
החל מ-42 דקות ו-28 שניות. מאוד מעניין...
לצפיה ב-'מדוייק'
מדוייק
10/03/2016 | 12:25
2
לצפיה ב-'איזה מצחיק אתה '
איזה מצחיק אתה
10/03/2016 | 08:06
16
עוד מזמן הצבעתי על בעייתך העיקרית: היעדר מסוגלות למחשבה ביקורתית. בן אדם אומנם לא היה מאוד בכיר במערכת, אבל ראה אותה מבפנים והוא מדבר ומספר. המידע שהוא מספק הינו בעל ערך רב מאוד, ואפילו תואם את האג'נדה שלך. לעומת זאת אתה מסנן אותו כי האישיותו איננה מתאימה לך. יחד עם זאת אתה באדיקות אוסף מידעים סוג ז' מבלוגים למיניהם וכלי תיקשורת תעמולתיים שלא טובים בכלום מהערוצים הפדרליים וכך חי לך בעולם הדימיוני.
לצפיה ב-'האם הדמוקרטיה טובה לעם היהודי?'
האם הדמוקרטיה טובה לעם היהודי?
08/03/2016 | 04:40
20
33
התשובה היא "לא". ולראייה, הצלחותיו הכבירות ביותר של העם היהודי היו תחת מנהיג אחד, שמצד אחד אינו תלוי בסביבתו, ומצד שני העם מאוחד סביבו: משה בן-עמרם, דוד בן-ישי, שלמה בן-דוד. יש להחזיר עטרה ליושנה!

לצפיה ב-'יש הבדל בין מנהיג בעל רוח הקודש לסתם מלך/רודן'
יש הבדל בין מנהיג בעל רוח הקודש לסתם מלך/רודן
08/03/2016 | 07:52
11
25
אם תשים לב, מרבית מלכי יהודה וישראל לא היו אנשים ישרים, בלשון המעטה. לדמוקרטיה יש מגרעות משלה, אבל היא עדיפה על פני משטר שבו אסור לבקר את המנהיג, את ההנהגה הוא מעביר בירושה בלי קשר לכישורי הצאצאים וכו' וכו'.
לצפיה ב-'זה מאוד נכון'
זה מאוד נכון
08/03/2016 | 14:07
10
82
אך קשה לומר שהדמוקרטיה מצליחה, אלא דווקא מייצרת פילוג. האמנם לא יכול לקום מנהיג ראוי?
לצפיה ב-'לא מצליחה? תשווה בין מדינות האזור הלא דמוקרטיות לבין ישראל'
לא מצליחה? תשווה בין מדינות האזור הלא דמוקרטיות לבין ישראל
08/03/2016 | 14:25
6
25
איפה הן ואיפה אנחנו.
לצפיה ב-'הרי אפשר להצליח הרבה יותר!'
הרי אפשר להצליח הרבה יותר!
08/03/2016 | 14:29
5
27
איפה קאטר וסעודיה, ואיפה אנחנו?
לצפיה ב-'זה לא בסיס נכון להשוואה'
זה לא בסיס נכון להשוואה
08/03/2016 | 14:37
1
28
כי לישראל אין את אותם משאבי טבע שיש להם (נפט).
הדבר היחידי שיש לה זה הון אנושי (לפחות עד לא מזמן, לפני שהתגלה הגז).

לצפיה ב-'זה נכון, הון אנושי מעל הכל'
זה נכון, הון אנושי מעל הכל
08/03/2016 | 15:10
16
אגב, לא היה נפט בסיני?
לצפיה ב-'ישראל מקדימה את שתי המדינות האלה במדד ההתפתחות האנושית'
ישראל מקדימה את שתי המדינות האלה במדד ההתפתחות האנושית
08/03/2016 | 14:55
2
31
ובהרבה.
ישראל: מקום 18
קטאר: מקום 32
סעודיה: מקום 39
לצפיה ב-'אחלה מדד! מה הוא אומר?'
אחלה מדד! מה הוא אומר?
08/03/2016 | 15:16
1
8
לצפיה ב-'שקלול של השכלה, תוחלת חיים והכנסה לנפש'
שקלול של השכלה, תוחלת חיים והכנסה לנפש
08/03/2016 | 15:27
5
לצפיה ב-'כלכלית היא בהחלט מצליחה '
כלכלית היא בהחלט מצליחה
08/03/2016 | 19:42
2
27
אם נשווה בין מדינות ערב שבהן עדיין מלכים מושלים בכיפה לבין מדינות מערב אירופה, ארה"ב וכו', בכל הפרטמרים הדמוקרטיה מביסה את המונכריה: רמת החיים, פערים בחברה, מערכת הבריאות, ממדי השחיתות ועוד. פרופ' נדב שנרב כתב פעם מסה לגבי הכמיהה הבתית לכינון משטר מלוכני: "אתם באמת רוצים שלא יהיו כאן תחקירים עיתונאיים, ושאסור יהיה לבקר מנהיגים ושופטים?"
לצפיה ב-'השאלה היא האם ל"ביקורת" יש תוצאות'
השאלה היא האם ל"ביקורת" יש תוצאות
09/03/2016 | 00:56
1
21
האם יש folllow up אחרי הצעקות?

לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
09/03/2016 | 08:10
17
לא מעט אנשי ציבור פוטרו/נשפטו/נכלאו כתוצאה מתחקיר עיתונאי כזה או אחר, מה שבסופו של דבר גורם להקטנתם של היקיפי השחיתות. יש התאמה כמעט מלאה בין הקטנת ממדי השחיתות לחופש הדיבור והעיתונות:
לצפיה ב-'איפה ראית "דמוקרטיה"? אין חיה כזאת.'
איפה ראית "דמוקרטיה"? אין חיה כזאת.
08/03/2016 | 23:18
6
22
זו אוטופיה. נכון, יש כאלה שאוהבים לדבר על "דמוקרטיה"
לצפיה ב-'אז מהי הדוגמה ל"דמוקרטיה" אמיתית?'
אז מהי הדוגמה ל"דמוקרטיה" אמיתית?
09/03/2016 | 00:53
5
10
לצפיה ב-'רק בספרות אוטופית,'
רק בספרות אוטופית,
09/03/2016 | 15:19
4
24
במדע בדיוני. במציאות אין חיה כזאת, לא במזרח, לא במערב, לא בצפון ולא בדרום.
לצפיה ב-'לא הצבעת בבחירות האחרונות?'
לא הצבעת בבחירות האחרונות?
10/03/2016 | 11:26
3
19
או שאתה מטיל ספק במהיהמנות של התוצאות?
לצפיה ב-'אין ספק שיש בארץ סממנים רבים של'
אין ספק שיש בארץ סממנים רבים של
10/03/2016 | 18:29
2
38
דמוקרטיה אמיתית.
אין ספק שיש בישראל הרבה יותר דמוקרטיה מאשר בבת-בריתנו האסטרטגית ערב הסעודית.
לצפיה ב-'השוו עם מדינה החברה באיחוד האירופי ובנאט"ו'
השוו עם מדינה החברה באיחוד האירופי ובנאט"ו
12/03/2016 | 13:23
1
11
בישראל עד כמה שידוע לי אין הגבלה על ההוראה בבתי הספר בשפה הערבית, שהיא גם נחשבת רשמית לשפה רשמית (סליחה על הטאוטולוגיה ), ומרבית השלטים הרשמיים - במוסדות המדינה ובדרכים - הם גם בשפה זו.
לצפיה ב-'מבחינה זו אירופה "הדמוקרטית" מפגרת גם'
מבחינה זו אירופה "הדמוקרטית" מפגרת גם
12/03/2016 | 13:56
19
בהשוואה לסרי לנקה (ציילון Шри Ланка), בה, למרות המלחמה המרה במורדים הטמילים ("הטיגריסים"), השפה הטמילית נחשבת לשפה רשמית לצד שפת הרוב הסינהלית, והכיתוב הרשמי הוא בשתי השפות.
אגב, לשתי שפות אלו יש כתב מקורי משלהן, כתב הברתי. לעומתם, לאירופאים "המפותחים", למעט היוונים (והרומאים ), אין כתב משלהם. רובם משתמשים בצורה זו או אחרת של הכתב הלטיני או הקירילי (שאמנם אפשר להחשיב אותו במידה מסוימת לכתב מקורי). את הכתב המקורי שלהם, הכתב הרוּני, האירופאים איבדו מזמן.
לצפיה ב-'כן, לדעתי צורת השלטון עם יותר יתרונות ופחות חסרונות'
כן, לדעתי צורת השלטון עם יותר יתרונות ופחות חסרונות
10/03/2016 | 12:10
17
מהשאר.
לצפיה ב-'לידיעתו של איליה: חברת הנדל"ן "באמונה" נקנסה בגדול'
לידיעתו של איליה: חברת הנדל"ן "באמונה" נקנסה בגדול
07/03/2016 | 22:40
6
25
http://news.walla.co.il/item/2941459

האם תמשיך לטעון כי מבחינת החברה היה מדובר במהלך מבריק שתוצאותיו ידועות מראש?
לצפיה ב-'הפרסומת בפריים טיים בערוצים מרכזיים הייתה עולה פי כמה וכמה'
הפרסומת בפריים טיים בערוצים מרכזיים הייתה עולה פי כמה וכמה
08/03/2016 | 19:45
5
21
והם הרי הפיצו אותה בחינם. מבלי להעליב - אני תוהה מה כבודו עושה בתחום הפרסום
לצפיה ב-'מה הקשר ל"הפיצו" או "לא הפיצו"?'
מה הקשר ל"הפיצו" או "לא הפיצו"?
08/03/2016 | 22:39
4
9
אני מבין שקראת באיזה ספר פופולרי כי "אין פרסום רע" וכי כל שערורייה היא לטובה, אך בחיים האמיתיים ההיפך הוא הנכון. המון מזרחים שהיו יכולים להיות לקוחות פוטנציאליים של "באמונה" נפגעו מהסרטון הנ"ל כשם שהמון לקוחות קיימים ופוטנציאליים של "מכבי" נפגעו מאדיר מילר. קח גם בחשבון שבעתיד כל פעם כששמה של "באמונה" יוזכר בעיתון, תמיד יתווסף לכך תיאור השערורייה הנ"ל (לא אתפלא אם שם החברה ישונה מתישהו).
לצפיה ב-'יש לי רק דבר אחד לאמר'
יש לי רק דבר אחד לאמר
09/03/2016 | 09:06
3
13
לחשוב שהאחרים הם פחות חכמים ממני זה הדבר האחרון שאני נוהג לעשות. אין לי מידע לא על הפרוייקט הנ"ל, ולא על החברה ולא על מה שעמד מאחורי המקרה. אני יכול רק לנחש. ידוע לי שבחלקים הלא קטנים בקרב הכיפות הסרוגות רווחיות דעות בנוסח אלי צפון, שאינן מצטיינות בתקינות פוליטית . ואם מדברים על שיווק במקום כמו קרית גת, אני לא מתפלא שהעניין הודגש בפרסום המרושע. ולא אתפלא גם אם אצל המשווק היה רצון עז להגיע לקהל היעד מאוד מסוים, מין הסתם כזה שהפרוטה אינה מצויה בכיסו, תוך רמיזה שאפילו בקרית גת ניתן להסיג איכות חיים על פי הבנתו (שוב, ראה אלי צפון). לכן זה לא היה אמור להיות סתם פרסום רע, אלה פרסום מאוד מכוון (אומנם מרושע לטעמי). כמובן שהפרסום הצליח מעל ומעבר. נשאר רק לבדוק האים הוא קידם את השיווק בקרב אותו קהל היעד.
לצפיה ב-'בין ציבור הכיפות הסרוגות לא חסרים מזרחים'
בין ציבור הכיפות הסרוגות לא חסרים מזרחים
09/03/2016 | 09:15
2
15
אי לכך, כוונת הסרטון הייתה להראות ש"בשכונה שלנו לא יהיו לך שכנים שלא לרוחך", כל מיני ערסים ואהבלים. שים לב, לאחת הדמויות בסרטון יש ушанка על הראש, קרי, הוא מגלם שכן רוסי. די ברור ש"באמונה" לא התכוונו מלכתחילה לפסול מזרחים בצורה גורפת.
לצפיה ב-'שוב, אנני לא יודע הרבה'
שוב, אנני לא יודע הרבה
09/03/2016 | 09:30
18
ויכול רק לנחש. הציבור הדתי הלאומי, שאני מכיר בעקבות קרובי מפחה צברים, הוא מאוד מגוון. וגם מבורך ילדים. וזה אומר שני דברים. א) יכולת קטנה יותר של הורים לעזור לילדיהם ברכישת הדירה. ב) ירושות שמתחלקות ליותר יורשים. ואז המשפחה יכולה להיות מאוד שורשית, מלח הארץ, מרובת נכסים וכולה, אבל היא איננה יכולה לרכוש נחלה בצפריה או אפילו דירה בכפר גנים ב' לכול ילד ולכול נכד. ומכאן נובע צורך עז בדיור זול, ומין הסתם מדובר במקומות כגון לוד, קרית גת, אריאל וכדומה. והשאר כבר דוסקס למעלה.

לצפיה ב-'לשכן עם קובע הפרווה על הראש קוראים "אברג'יל"'
לשכן עם קובע הפרווה על הראש קוראים "אברג'יל"
09/03/2016 | 10:08
19
לכן, לא ייתכן שהוא מגלם שכן רוסי.
לצפיה ב-'האמן שתקף את הקהל והשפיל את הדגל מתברר כעולה מבריה"מ'
האמן שתקף את הקהל והשפיל את הדגל מתברר כעולה מבריה"מ
07/03/2016 | 00:07
70
101
לשעבר.

אריאל ברונז הופיע היום ב"ועידת ישראל לתרבות" של עיתון ה"ארץ", במהלך המופע המאוד לא צנוע המלא בביטויים קשים מאוד נגד המדינה והעם מישהי בקהל צעקה די ובתגובה השליך האמן תפוז לעברה ולעבר עוד מספר אנשים.
חלק מהצופים נדהמו ועזבו את האולם,...
המשך>>
לשעבר.

אריאל ברונז הופיע היום ב"ועידת ישראל לתרבות" של עיתון ה"ארץ", במהלך המופע המאוד לא צנוע המלא בביטויים קשים מאוד נגד המדינה והעם מישהי בקהל צעקה די ובתגובה השליך האמן תפוז לעברה ולעבר עוד מספר אנשים.
חלק מהצופים נדהמו ועזבו את האולם, בהמשך רקד הבלאגניסט על מפת ארץ ישראל והכניס את דגל ישראל לישבנו.

-------------------
האומן אריאל ברונז הגיב לראשונה הערב (ראשון) על המהומה שעורר היום כשתחב את דגל ישראל לישבנו. ברונז הבהיר כי לא תכנן את הפעולה מראש, וכי זו לא המשנה האמנותית שלו, אך הוא נהג כך בלהט הרגע כי רצה למחות על סתימת הפיות בארץ.
קודם לכן, שרת התרבות מירי רגב דרשה להחשיב כעבירה פלילית את המעשה של האומן אריאל ברונז, לאחר שזה תחב את דגל ישראל לישבנו מעל בימת וועידת הארץ לתרבות.
"לדחוף את דגל ישראל לישבן זו לא אמנות", אמרה השרה רגב, "זה ביזוי הדגל שבשמו ולמענו נהרגים אזרחים וחיילים במדינת ישראל". עוד הוסיפה השרה שהיא רואה בביזוי הדגל חשש ממשי לעבירה על החוק והנחתה את מנכ"ל המשרד לבחון משפטית את האקט המזעזע ולמצות את הדין עם מבצעו.

לצפיה ב-'מזל טוב, לפני 63 התפגר סטאלין'
מזל טוב, לפני 63 התפגר סטאלין
05/03/2016 | 22:55
3
26
אסיר ציון יוסף ביגון משער מה היה עולה בגורלם של יהודי בריה"מ אם הרודן היה מחזיק מעמד עוד כמה שנים:
http://www.jpost.com/Opinion/Op-Ed-Contributors/Pu...
לצפיה ב-''
05/03/2016 | 23:33
3
לצפיה ב-'סטאלין היה מותק'
סטאלין היה מותק
06/03/2016 | 11:45
5
לצפיה ב-'УРА! הוא רע!!'
УРА! הוא רע!!
07/03/2016 | 03:41
3
לצפיה ב-'למה התפוז המחורבן לא נותן חשיפה נכונה לפורום הזה?'
למה התפוז המחורבן לא נותן חשיפה נכונה לפורום הזה?
04/03/2016 | 16:22
5
35
לפני חודשיים כשהתחלתי ללמוד רוסית, הייתי מת להשתמש בפורום כזה
ודווקא עכשיו כשאני בתקופה לחוצה ואין לי זמן במקרה נתקלתי

הם צריכים לשים את הפורום בתפריט של פורומי השפות(שנמצא תחת הקטגוריה של "תרבות ואומנות" משום מה)

במקום זה שמו אותו בתפריט "אנשים וחברה"

איזה אתר נעל
לצפיה ב-'קודם כל ראוי שתדבר יפה ותסנן קללות.'
קודם כל ראוי שתדבר יפה ותסנן קללות.
04/03/2016 | 17:13
3
29
הבסיס של הפורום הוא קהילת יוצאי בריה"מ וכל מה שקשור, כולל בין היתר השפה הרוסית, לכן הוא נמצא באשכול אנשים וחברה.
אם היה פורום שהוא 100% מיועד לשפה הרוסית אז הוא היה נמצא בתפריט פורומי שפות.
לצפיה ב-'נעלבת בשם תפוז, חמוד? '
נעלבת בשם תפוז, חמוד?
04/03/2016 | 17:14
2
8
לצפיה ב-'לא לעניין'
לא לעניין
04/03/2016 | 20:43
1
7
לצפיה ב-'פשוט לא ברור לי למה צריך לבחור בכלל קטגוריה אחת'
פשוט לא ברור לי למה צריך לבחור בכלל קטגוריה אחת
04/03/2016 | 20:52
19
למה אי אפשר למקם אותו גם ב"אנשים וחברה" וגם ב"שפות"
כי ברור לעין שהוא משמש במה לליבון עניינים שקשורים בשפה

טוב, נו, על הזין שלי, זה לא שבאמת אני דואג לעסקים של תפוז ולהצעות ייעול לשיפור האתר
שיעשו מה שהם רוצים
לצפיה ב-'בוא ניגש לגופו של עניין - מה בדיוק רצית ללמוד?'
בוא ניגש לגופו של עניין - מה בדיוק רצית ללמוד?
04/03/2016 | 17:47
21
יענו, מה הייתה השאלה שבגינה תפוז כ"כ עצבן אותך??
לצפיה ב-'לומדים עברית עם יהודה הלוי'
לומדים עברית עם יהודה הלוי
04/03/2016 | 04:52
13
שיעור במבנה השפה עברית | יהודה הלוי - ספר הכוזרי | עמודים 134 - 139
לצפיה ב-'עזרה בהבנה'
עזרה בהבנה
03/03/2016 | 22:20
22
38
друг друга ן друг на друга. עד היום חשבתי שאני יודע את ההבדל , אבל היום התבדתי, 
תמיד חשבתי ש друг друга זה " אחד את השני"
ו друг на друга זה משהו בסגנון של " אותו הדבר" 
אבל היום מישהו אמר לי משפט בא נדבר בסקייפ ונראה אחד את השני ( ככה הייתה הכוונה אני מניח ) והוא השתמש ב друг на друга. עוד פעם שפך עליי צוננים איך שאומרים. 
אפשר הבהרות ?

ועוד משהו מאוד חשוב,
מה ההבדלים בין 
ему ו он
ו ее ו она  
его והנקבה שלו . 
לצפיה ב-'??'
??
04/03/2016 | 14:46
4
לצפיה ב-'ניסיון לעזור בהבנה'
ניסיון לעזור בהבנה
04/03/2016 | 15:33
10
20
друг друга = אחד את השני
друг на друга = אחד על השני

он = הוא
ему = בשבילו, עבורו

она = היא
ёй = בשבילה, עבורה

его = שלו
её = שלה
לצפיה ב-'לא מסתדר , סליחה'
לא מסתדר , סליחה
04/03/2016 | 15:53
9
16
друг на друга , בתרגום פשוט זה אחד על השני, מובן. אבל שמשתמשים בזה במשפט זה לא הפירוש . ( בתור אחד ששמע את המושג הזה הרבה פעמים, ואני בטוח שזה לא "אחד על השני" זה יותר "אותו דבר " . ) נניח לדוגמא אומרים, או שמעתי שאמרו : они похоже друг на друга... 
לא נראה לי שזה אומר הם נראים אחד על השני. 
לגבי ему . הייתה לי אותה תאוריה כמו שלך. אבל התנפצה כאשר שמעתי :
ему холодно . לא נשמע לי הגיוני ש "קר בשבילו " . 
לצפיה ב-'לא מסתדר? עוד פעם!'
לא מסתדר? עוד פעם!
04/03/2016 | 16:17
20
они похожи друг на друга = הם דומים האחד לשני
ему холодно = קר לו, ей холодно = קר לה
לצפיה ב-'אני מזכיר שוב,'
אני מזכיר שוב,
04/03/2016 | 18:34
7
19
שאין הקבלה מוחלטת בין מילות היחס בין שפות שונות!
לפעמים זה חופף, ולפעמים לגמרי לא.
למשל, אם תתרגם מילולי את המקבילות של "בְּיום חמישי", תראה שברוסית זה משהו כמו "לְיום חמישי", ובאנגלית - "על יום חמישי".
השימוש במילת יחס זו אחרת בהקשרים שונים בשפה מסוימת, נראה לעיתים די משונה בעיניהם של דוברי שפה אחרת.
דוגמה נוספת: "אני מחכה לך". ברוסית זה נשמע כך, בתרגום מילולי: "אני מחכה אותך"! כמו ש"אני מחפש אותך" זה באנגלית (בתרגום מילולי מאנגלית): "אני מביט בשבילך".
למה? ככה! כל שפה החליטה לעצמה באילו מילות יחס להשתמש בהקשרים שונים.
כנ"ל:
הם דומים זה לזה = они похожи друг на друга
אבל בוא אסבך אותך עוד יותר (אני כבר מציע לך ללמוד קצת דקדוק רוסי, ובפרט, את נושא היחסוֹת): מילת היחס на משמשת ברוסית לא רק במובן של "על" כתיאור מקום, אלא גם במובן של "לְ" ועוד. דוגמה נגדית (שים לב לסיומת!)
הם מונחים זה על זה = они лежат друг на друге
הם מדברים זה על זה (זה אודות זה) = они говорят друг о друге
הם רואים זה את זה = они видят друг друга
הם מסתכלים זה על זה (זה בזה) = они смотрят друг на друга
הם נותנים זה לזה = они дают вруг другу
הם הולכים זה אל זה = они идут друг к другу
הם נמצאים זה אצל זה = они находятся друг у друга
הם מרביצים זה לזה (מכים זה את זה) = они бьют друг друга
בנוגע למילה ему, זה פחות או יותר "לוֹ", אבל, כאמור, זה לא תמיד מקביל. בדוגמה שהצגתָ זה דווקא מקביל: ему холодно = קר לו.
לצפיה ב-'יפה מאוד! '
יפה מאוד!
04/03/2016 | 18:51
6
13
וכל שניתן להוסיף, שוב - לא לעשות תרגום מילולי מקביל (מילה כנגד מילה) ולהמשיך לקרוא השפה (רצוי ספרות שאתה מכיר או שמעניינת אותך).
לצפיה ב-'יפה מאוד, ועוד חידוד'
יפה מאוד, ועוד חידוד
04/03/2016 | 23:17
5
14
הבנתי את "אחד לשני" . 
מה בנוגע ל ей нужно убрать своей спальне . 
אני מבין ש ей זה "לה" "בשבילה" מה שתרצה תגיד, אבל זה לא "היא". 
אז למה המשפט הנ"ל אני לא אומר она нужно убрать своей спальне .   ???

אתה יודע מה, עזוב למה אני לא אומר כי אתה לא המצאת את השפה. יותר נכון לשאול,  מה הקשר ?! ואם כן אז מתי אני משתמש ב она ( וכמובן הזכר שלה ) . כי זה בוודאות "היא. 

סליחה , אבל אלו שאלות של מי שלא דובר את השפה  אני מבין שלרובכם זה בא בטבעי ולעולם לא התעמקתם בזה. 
תודה ! 
לצפיה ב-'אנסה לענות'
אנסה לענות
04/03/2016 | 23:54
4
20
(הרוסית אינה שפת האם שלי) תרגום פחות או יותר צמוד:
עליה לנקות/לסדר את חדר השנה שלה = ей нужно убрать свою спальню
היא צריכה לנקות/לסדר את חדר השנה שלה = она должна убрать свою спальню
מה שאתה מציע נראֶה לא טוב:
"היא יש צורך לנקות/לסדר" - "она нужно убрать"
לצפיה ב-'она нужно убрать'
она нужно убрать
04/03/2016 | 23:57
3
20
איפה ה "יש" פה בכלל ???

אתה יודע מה, אני חושב שמה שמפיל אותי פה זה התרגום של המילה нужно. מה זה בדיוק ??? צריך לא ??? 
לצפיה ב-'אכן המילה нужно'
אכן המילה нужно
05/03/2016 | 08:20
15
מבחינת ניתוח חלקי המשפט, היא תיאור מצב, ולא פעולה. זה "צריך" במשפט ללא נושא. לא במובן של "הוא צריך, היא צריכה", אלא במובן של "יש צורך [למישהו]". למשל: "צריך ללכת, כבר מאוחר" - нужно уйти, уже поздно
"עליי ללכת, כבר מאוחר" - мне нужно уйти, уже поздно
מילה נוספת מסוג זה, במשפט ללא נושא:
"חשוב [לי] מאוד לזכור את זה" - [мне] очень важно помнить это
לצפיה ב-'תנסה להמיר את нужно ב"נחוץ"'
תנסה להמיר את нужно ב"נחוץ"
05/03/2016 | 22:59
15
ואז הכול יסתדר.
ей нужно убрать комнату  = לה נחוץ לנקות את החדר
לצפיה ב-'нужно = יש צורך, נחוץ'
нужно = יש צורך, נחוץ
06/03/2016 | 08:49
7
она нужно убрать = היא יש צורך לנקות

ей нужно убрать свою спальню = לה יש צורך לנקות את החדר שלה (יותר נכון בעברית יהיה: יש לה צורך לנקות את החדר שלה).

она должна убрать свою спальню = היא צריכה לנקות את החדר שלה
לצפיה ב-' גם אני זקוק לעזרה בהבנה'
גם אני זקוק לעזרה בהבנה
06/03/2016 | 13:47
9
21
מהי התשובה לשאלה הבאה:
Сколько точек пересечения имеют три пересекающиеся прямые?
לצפיה ב-'כמה נקודות חיתוך קיימות ל-3 ישרים נחתכים '
כמה נקודות חיתוך קיימות ל-3 ישרים נחתכים
06/03/2016 | 16:47
8
17
לא מובן לי איך בדיוק הם נחתכים
לצפיה ב-'לא ביקשתי תרגום, אלא שאלתי מה התשובה '
לא ביקשתי תרגום, אלא שאלתי מה התשובה
06/03/2016 | 22:38
7
16
למעוניינים בתשובה: http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/457/
לצפיה ב-'הרי גם משולש מורכב מ-3 ישרים שנחתכים בדרך כלשהי'
הרי גם משולש מורכב מ-3 ישרים שנחתכים בדרך כלשהי
06/03/2016 | 23:57
6
13
לדעתי יכול להיות או 1, 2 או 3 או אינסוף.
לצפיה ב-'זו היתה גם טעות ההבנה שלי'
זו היתה גם טעות ההבנה שלי
07/03/2016 | 12:37
5
18
במקרה של משולש אומרים:
נחתכים בזוגות = попарно пересекаются
לצפיה ב-'מה הכוונה בזוגות ?'
מה הכוונה בזוגות ?
07/03/2016 | 23:10
4
2
לצפיה ב-'3 ישרים (א, ב, ג) הם 3 זוגות: (א, ב), (ב, ג), (א, ג)'
3 ישרים (א, ב, ג) הם 3 זוגות: (א, ב), (ב, ג), (א, ג)
08/03/2016 | 10:11
3
2
לצפיה ב-'אוקיי, אז בחידה היה אמור להיות מצויין 3 ישרים הנחתכים עם'
אוקיי, אז בחידה היה אמור להיות מצויין 3 ישרים הנחתכים עם
08/03/2016 | 20:21
2
6
עצמם, לא כך ?
איך אני יכול לדעת אם בזוגות או עם עצמם ?
לצפיה ב-'אם לא כתוב "בזוגות", זה אומר "בנקודה אחת".'
אם לא כתוב "בזוגות", זה אומר "בנקודה אחת".
08/03/2016 | 20:42
1
9
בעברית זה קצת שונה. ברוסית пересекаются סתם, בלי לציין попарно, זה אומר שהם נחתכים בנקודה אחת.
בעברית "נחתכים" סתם זה אומר שהחיתוך שלהם אינו ריק, כלומר, הם או נחתכים בנקודה אחת, או מתלכדים.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
08/03/2016 | 22:28
1
לצפיה ב-'עונג שבת'
עונג שבת
03/03/2016 | 17:29
1
4
לצפיה ב-'פרשת "ויקהל" [רוסית]'
פרשת "ויקהל" [רוסית]
04/03/2016 | 02:43
6
לצפיה ב-'קיללתם בפורום? צפו לשלם ביוקר'
קיללתם בפורום? צפו לשלם ביוקר
02/03/2016 | 09:27
64
72
המשך>>
לצפיה ב-'יש לי הרגשה מגובה במציאות בשטח'
יש לי הרגשה מגובה במציאות בשטח
01/03/2016 | 19:27
14
75
שהמזרחיים לא אוהבים את העולים הרוסים
כי הרוסים הם חרוצים ומתמידים לעומת המזרחיים
החפיפניקים ומעגלי פינות.
המזרחיים מקנאים ברוסים כי הרוסים הם אנשים שמתמידים
ומצליחים יותר.
מדובר במפגש בין תרבויות כמעט מנוגדות.
לצפיה ב-'לאו דווקא בגלל זה'
לאו דווקא בגלל זה
01/03/2016 | 21:01
43
כל התרבות, הניואנסים בהתנהגות ובדיבור משפיעים על המפגש.
לצפיה ב-'בחיי הבוגרים מעולם לא נתקלתי בזה'
בחיי הבוגרים מעולם לא נתקלתי בזה
01/03/2016 | 22:12
12
43
במידה מסויימת, הייתי אפילו מעז ואומר שדווקא האשכנזים מעט מתנשאים לעיתים, לעומת המזרחיים העממיים היותר. בכל מקרה, אלו ספקולציות זולות מהעיתון, שלא מוסיפות לאחדות העם - וזה באמת מעל הכל, כי בגלל שנאת אחים חרבו בתי המקדש!
לצפיה ב-'המזרחיים הפשוטים והעממיים לא חושבים בראיה כוללנית'
המזרחיים הפשוטים והעממיים לא חושבים בראיה כוללנית
01/03/2016 | 22:20
6
37
ולא חושבים על אחדות העם. הם פועלים מרגש בהרבה מצבים.
רוב הפושעים הם מזרחיים, וזה מראה שטובת העם לא מעניינת אותם אלא
השיגעונות הרגעיים והרגשיים שלהם.

כמה חלוצים ממקימי המדינה הם מזרחיים? כולם ממוצא אירופי או רוסי.
לצפיה ב-'אכן, יוצאי האימפריה הרוסית החיו את העברית והקימו את המדינה'
אכן, יוצאי האימפריה הרוסית החיו את העברית והקימו את המדינה
02/03/2016 | 02:52
29
אבל אנחנו עדיין עם אחד, וזה היופי שבקיבוץ גלויות.
לצפיה ב-'לא נכון, היו גם יוצאי תימן שהיו(וגם כיום) מאוד חרוצים ובעלי '
לא נכון, היו גם יוצאי תימן שהיו(וגם כיום) מאוד חרוצים ובעלי
02/03/2016 | 08:42
4
40
תבונה.
הרוב אמנם יוצאי אירופה, אך לא כולם.
לצפיה ב-'דאלטון'
דאלטון
04/03/2016 | 16:48
3
46
מה שאמרת עכשיו זה קולקציה של שטויות . אני מזרחי ואין לי שום בעיה עם רוסים, וככה גם הרבה מהחברים "המזרחים" שלי. יותר מכך, אני "אוהב" רוסים ויודע כמה שהם תרמו למדינה ( ביננו לא שמזיז לי המדינה באמת ) אבל ישראל התקדמה המון בזכות העליה הרוסית. 
לא יודע מאיפה הבאת את השטות הזאת.
זה כמו להגיד שכל הרוסיות ..... אתה יודע מה.  
בכל קבוצת אנשים תמצא אנשים של אוהבים אנשים מסוימים. מזרחים אשכנזים רוסים מה שלא תגיד תמצא מישהו. 
גם כל הרוסים גזענים נכון ? והומופובים ? 

לצפיה ב-'כולנו עם אחד - וכל שבט מיוחד במינו'
כולנו עם אחד - וכל שבט מיוחד במינו
04/03/2016 | 17:43
1
29
רק צריך לזכור שהמדינה, הלא מושלמת עדיין, נותנת לך את האפשרות להיות אתה. לכן ראוי שהצברים, שנולדו חופשיים בארצם ולא יודעים על בשרם גזענות ואנטישמיות מהי, יוקירו את הזכות שנפלה בחלקם - לחיות בדור של תקומת עם ישראל בארצו, שהרי אין זה דבר מובן מעליו.
לצפיה ב-''
05/03/2016 | 09:45
5
לצפיה ב-'במקרה הזה דברתי בזכות הרוסים ולא נגדם'
במקרה הזה דברתי בזכות הרוסים ולא נגדם
05/03/2016 | 18:59
20
האם אמרתי שבגלל הרוסים המדינה לא מתקדמת?

האמת, הרבה רוסים גם לא מתחברים לאנשים ממוצא מזרחי.
זה פועל משני הכיוונים.
לצפיה ב-'הוא דיבר על רוסים ומזרחים , איך הגעת לאשכנזים ?'
הוא דיבר על רוסים ומזרחים , איך הגעת לאשכנזים ?
06/03/2016 | 21:21
4
18
הרבה אנשים נתקלים בכל מיני דברים , לכן צריך לראות לאן הולכים ואז כמוך לא יתקלו בשום דבר רע
לצפיה ב-'ה"רוסים", ברובם המכריע, "אשכנזים"'
ה"רוסים", ברובם המכריע, "אשכנזים"
07/03/2016 | 04:03
3
23
היהודים הגיעו לברה"מ (אוקראינה, בלארוס, רוסיה) בעיקר ממדינות אשכנז (פולין, אוסטריה, גרמניה). 
לצפיה ב-'אשכנז = מערב גרמניה של היום'
אשכנז = מערב גרמניה של היום
07/03/2016 | 06:06
2
21
שם התפתחה תרבות ושפת היידיש והיהודים שנדדו משם לרחבי אירופה, בכמויות גדולות למזרחה בשלבים מאוחרים יותר מכונים אשכנזים.

tomasth כנראה מדבר ע"פ סיסמאות ישראליות (שאינן מדוייקות ונכונות כמובן):
אשכנזי = יליד הארץ ממוצא אירופאי, כאשר רובם המוחלט נעדרים כל זכר לתרבות,שפה וכמעט כל פרט אחר מהאשכנזיות.
רוסי = כל מי שעלה מאיזור בריה"מ לשעבר, מאז שנות ה-70'.
לצפיה ב-'למה סיסמאות ? זה משמעות המילה.'
למה סיסמאות ? זה משמעות המילה.
07/03/2016 | 07:35
1
19
כשאומרים אשכנזים לא מתכונים לתושבי מערב גרמניה של היום.
אתה יכול לומר שאין דבר כזה אשכנזים אבל למה לקרא לזה סיסמה.

יש גם את המשמעות הדתית אבל זה עניין אחר.
לצפיה ב-'כי "אשכנזי" ו"רוסי" אלה סיסמאות בישראל'
כי "אשכנזי" ו"רוסי" אלה סיסמאות בישראל
07/03/2016 | 23:22
19
להגיד שצבר שסבא רבא שלו עלה מפולין אשכנזי זה כמובן נכון , אבל לטעון באותה נשימה שעולה מבריה"מ לפני 25 שנה אינו אשכנזי כי הוא "רוסי", זאת טעות מוחלטת.
גם לקרוא לכל עולה כזה בתואר "רוסי" זאת סיסמא.

אם אדם קורא לכל מי שמגיע ממוצא אשכנזי, בתואר "אשכנזי" אז זה נכון.
אבל בארץ הכינוי נפוץ אך ורק לציבור צבר שהוא לכל הפחות דור 2 ליוצאי אירופה מסויימים - וזה כמובן לא נכון, זאת סיסמא.

אם לקרוא לאדם בעל אזרחות רוסית או בן לעם הרוסי בתואר "רוסי", אז זה כמובן נכון.
אבל בארצנו נוהגים לקרוא כך לכל יוצא מדינות בריה"מ לשעבר וזה לא נכון, זאת הסיסמא.

כאשר נוהגים לדבר בסיסמאות אלה כל הזמן, אח"כ אנשים מסויימים באמת לא מבינים מיהו אשכנזי ומה ההבדל בין יהודי שעלה ממזרח אירופה לבין רוסי אתני.
כיוון שזה מה שהם התרגלו לומר כמו סיסמא נבובה, בלי להבין את המשמעות האמיתית של דבריהם.
לצפיה ב-'הארגונים היהודיים בחצי האי קרים נגד ההכפשות של נשיא אוקראינה'
הארגונים היהודיים בחצי האי קרים נגד ההכפשות של נשיא אוקראינה
01/03/2016 | 11:05
11
34
לצפיה ב-'עכשיו'
עכשיו
01/03/2016 | 14:15
21
אף אחד כבר לא מתייחס ברצינות לקשקושים של התעמולה הבנדראית, למעט התועמלנים הפרו-בנדראיים עצמם, אשר פשוט ממשיכים לבצע את עבודתם.
לצפיה ב-'אני מכיר לפחות אחד מראשי הארגונים הללו'
אני מכיר לפחות אחד מראשי הארגונים הללו
02/03/2016 | 11:57
8
26
אנטולי גנדין, למשל, הוא סבא חביב, אך בעל מנטליות סובייטית טיפוסית: רוסיה היא המדינה הטובה ביותר עלי אדמות, האמריקאים מחרחרים ריב ומדון, תחי ממשלת קרים וכיו"ב. יהודי קרים מוזמנים להגיד תודה על כך שהם מעטים ושקטים, אחרת מזמן היו מטפלים בהם כמו שטיפלו בטטרים ובאוקראינים.
לצפיה ב-'הוא מבין טוב מאוד, למי צריך ללקק'
הוא מבין טוב מאוד, למי צריך ללקק
02/03/2016 | 12:37
3
8
לצפיה ב-'לתפיסתך יהודים אמורים ללקק לבנדראים?'
לתפיסתך יהודים אמורים ללקק לבנדראים?
02/03/2016 | 15:38
2
6
לצפיה ב-'הוא היה מלקק לשלטון האוקראיני באותה מידה'
הוא היה מלקק לשלטון האוקראיני באותה מידה
02/03/2016 | 16:06
1
26
אם היה מרגיש שהם חזקים וישארו לאורך זמן
לצפיה ב-'טוב, אם אתה אומר, כנראה יש לך על מה להסתמך.'
טוב, אם אתה אומר, כנראה יש לך על מה להסתמך.
02/03/2016 | 18:51
40
אגב, הם סה"כ ציינו עובדות, שאף אחד לא רודף אותם. מדוע זה נקרא "ללקק"?
לצפיה ב-'שוב תעמולה בנדראית זולה'
שוב תעמולה בנדראית זולה
02/03/2016 | 15:34
3
28
"סבא חביב" שאינו שונא את רוסיה זה כבר לא טוב, ואם הוא מצביע על אופיה האמיתי של המדיניות האמריקאית, אז זה ממש איום ונורא.
הרדיפות נגד טטרים ואוקראינים בקרים הם שקר גס, שמפיצה התעמולה האוקראינית, שגם במערב אף אחד לא לוקח ברצינות, למעט תועמלנים מקצועיים, שזו העבודה שלהם להפיץ את השקרים האלה.
יהודי קרים "צריכים להגיד תודה" על כך שאינם מלבים היסטריה אנטי רוסית?
לצפיה ב-'ממך אני בכל מקרה לא מצפה למשהו חוץ מלתגובה פבלובית '
ממך אני בכל מקרה לא מצפה למשהו חוץ מלתגובה פבלובית
02/03/2016 | 16:11
2
31
פלוני אלמוני: עובדות, כולל דו"חות של ארגונים נחשבים
טלמון סילבר: שקר גס, ארה"ב פויה, הידד לרוסיה

אגב, בירכת את גורבצ'וב לרגל יום הולדתו? או שאתה מתאבל על פירוקה של ברית המועצות, מולדת הפרולטריון וגן עדן עלי אדמות?
לצפיה ב-'עברנו ל"קללות"? '
עברנו ל"קללות"?
02/03/2016 | 18:47
1
32
למה אתה מצפה, מעניין אותי כשלג דאשתקד. כמו גם ה"עובדות" שלך.
לצפיה ב-' מספיק עם השמצות וכינויים משפילים'
מספיק עם השמצות וכינויים משפילים
04/03/2016 | 12:56
16
זה מכוון לשני הצדדים ולכל גולש שמתכוון ללכת בדרך רעה זו.
אני באמת לא אוהב למחוק הודעות.
לצפיה ב-'у него יש לו או רק הוא ? '
у него יש לו או רק הוא ?
01/03/2016 | 04:28
56
54
שלום חבר'ה , 

כשאומרים у него , הכוונה זה הוא ? או יש לו ? כאילו זה "משקלל" כבר את הצירוף יש לו ? 
או שאם אני רוצה להגיד " יש לו " אני אומר у него есть...
המשך>>
שלום חבר'ה , 

כשאומרים у него , הכוונה זה הוא ? או יש לו ? כאילו זה "משקלל" כבר את הצירוף יש לו ? 
או שאם אני רוצה להגיד " יש לו " אני אומר у него есть ? 
תודה !

לצפיה ב-'Trump talks about Israel'
Trump talks about Israel
01/03/2016 | 02:38
2
23
והבת שלו, כך אומרים, עברה גיור אורתודוכסי טרם חתונתה.
אז מי עדיף לישראל? אך אחד, כי עצמאות - היא שם המשחק!
לצפיה ב-'מקווה שיהיה הנשיא הבא'
מקווה שיהיה הנשיא הבא
01/03/2016 | 11:24
1
14
לצפיה ב-'אם נשווה, הרי שניר ברקת נוחל הצלחה כבירה בירושלים'
אם נשווה, הרי שניר ברקת נוחל הצלחה כבירה בירושלים
02/03/2016 | 03:12
18
אז למה שאיש עסקים אמריקאי לא יצליח לנהל את מדינתו?
לצפיה ב-'שחקן אוקראיני ממוצא יהודי ספג קיתונות של אנטימשיות ברוסיה'
שחקן אוקראיני ממוצא יהודי ספג קיתונות של אנטימשיות ברוסיה
28/02/2016 | 20:25
2
32
לצפיה ב-'קשקוש. תעמולה בנדראית שגרתית.'
קשקוש. תעמולה בנדראית שגרתית.
28/02/2016 | 21:58
1
36
מה שמדהים זו הרתמותם הבלתי נלאית של יהודים לשירות התעמולה הבנדראית.
לצפיה ב-''
29/02/2016 | 09:07
2
לצפיה ב-'?Куда намылился, глава Чеченской Республики, Рамзан Кадыров'
?Куда намылился, глава Чеченской Республики, Рамзан Кадыров
28/02/2016 | 13:49
22
46
Неужели в правительство РФ?
לצפיה ב-'וגם אם כן אז מה? אסור לו לשאוף להיות חבר כנסת?'
וגם אם כן אז מה? אסור לו לשאוף להיות חבר כנסת?
28/02/2016 | 22:52
5
9
לצפיה ב-'ברוסיה יש כנסת ?'
ברוסיה יש כנסת ?
29/02/2016 | 10:19
3
5
לצפיה ב-'אל תתפוס אותי במילה. התכוונתי לחבר ממשלה'
אל תתפוס אותי במילה. התכוונתי לחבר ממשלה
29/02/2016 | 13:37
2
3
לצפיה ב-''
29/02/2016 | 15:08
1
4
לצפיה ב-'הוא מצטרף לעמותת אוהדי ביתר ירושלים.'
הוא מצטרף לעמותת אוהדי ביתר ירושלים.
01/03/2016 | 14:17
1
לצפיה ב-'לדידי מדובר באישיות מסוכנת ואימפולסיבית'
לדידי מדובר באישיות מסוכנת ואימפולסיבית
29/02/2016 | 21:43
19
אשר מונעת על-ידי אינסטינקטים ותכתיבי הקוראן.
לצפיה ב-'קראתי איפשהו שהוא מתכנן לרשת את פוטין'
קראתי איפשהו שהוא מתכנן לרשת את פוטין
29/02/2016 | 11:35
12
3
לצפיה ב-'אם זו אמת, מעניין כיצד יגיבו אזרחי רוסיה. '
אם זו אמת, מעניין כיצד יגיבו אזרחי רוסיה.
29/02/2016 | 21:50
11
10
לצפיה ב-'יש אזרחי רוסיה רבים שמעריכים אותו בתור מנהיג "חזק"'
יש אזרחי רוסיה רבים שמעריכים אותו בתור מנהיג "חזק"
01/03/2016 | 09:56
10
46
אבל הרוב לא ירצו ש-"чучмек" יהיה נשיא רוסיה.
לצפיה ב-'האמריקאים התנבו עם נשיא מוסלמי, וגם הרוסים רוצים. לא ככה?'
האמריקאים התנבו עם נשיא מוסלמי, וגם הרוסים רוצים. לא ככה?
01/03/2016 | 18:48
5
4
לצפיה ב-'1. אובמה נוצרי'
1. אובמה נוצרי
02/03/2016 | 09:52
4
30
2. ארה"ב שונה מרוסיה. ברוסיה 80% מהאוכלוסיה הם רוסים אתניים ובארה"ב פחות מ-50% מהאוכלוסיה הם WASP-ים.
לצפיה ב-'מי זה WASP-ים?'
מי זה WASP-ים?
02/03/2016 | 17:19
3
8
לצפיה ב-'White Anglo-Saxon Protestants'
White Anglo-Saxon Protestants
02/03/2016 | 17:20
2
3
לצפיה ב-'לא ידעתי. אני חשבתי שהרוב שם קתולים בכלל '
לא ידעתי. אני חשבתי שהרוב שם קתולים בכלל
02/03/2016 | 17:22
1
5
לצפיה ב-'קתולים הם רוב במדינות כמו אירלנד, פולין ואיטליה'
קתולים הם רוב במדינות כמו אירלנד, פולין ואיטליה
02/03/2016 | 18:05
25
וגם בדרום אמריקה. בארה"ב וגרמניה הרוב פרוטסטנטים. באנגליה - אנגליקנים.
לצפיה ב-'אבל הוא באמת מנהיג חזק. בזכותו אין פיגועים ברוסיה '
אבל הוא באמת מנהיג חזק. בזכותו אין פיגועים ברוסיה
01/03/2016 | 22:02
1
22
בזכותו יש שקט בקווקז.
לצפיה ב-'השקט השורר בצ'צ'ניה הוא שברירי למדי'
השקט השורר בצ'צ'ניה הוא שברירי למדי
02/03/2016 | 01:55
18
ומושג בעיקר בזכות העברת כספים מן התקציב המדיני לשליטם המקומי, שתפקידו העיקרי הוא נטרול הכוחות המזוינים של הרפובליקה (שמועות מספרות כי מדובר בגדודים אשר מונים עשרות אלפי לוחמים מן השורה הראשונה).
לצפיה ב-'מה פירוש המילה? לא מצאתי בגוגל תרגום'
מה פירוש המילה? לא מצאתי בגוגל תרגום
02/03/2016 | 13:18
1
23
לפי ההקשר אני מבין שזה זר, מישהו לא מהלאום. אם המסקנה שלי נכונה, אז איך זה שסטלין היה המנהיג של ברית המועצות?
לצפיה ב-'זו מילת סלנג'
זו מילת סלנג
02/03/2016 | 13:30
24
שפירושה "מוסלמי מהקווקז".
סטלין לא נבחר למנהיג אלא התמנה ע"י הועד המרכזי של המפלגה. כמו כן, הוא היה גרוזיני בעל רקע נוצרי אורתודוקסי. זה שונה, כי גם בתקופת רוסיה הצארית היו גרוזינים בתפקידים בכירים בצבא הרוסי, ואפילו בני אצולה רוסיים ממוצא גרוזיני.
לצפיה ב-'למי שמעוניין להבין מה קורה שם במקום לאסוף זבל מתקשורת סוג ז''
למי שמעוניין להבין מה קורה שם במקום לאסוף זבל מתקשורת סוג ז'
01/03/2016 | 09:03
2
31
מומלץ לקרוא פרשנים מביני עניין כגון Andrey Piontkovsky. למשל כאן:

או כאן:

החל מדקה 37. התוכנית עצמה, כמו מרבית התקשורת האוקראינית כבר מזמן הדרדרה לאשפתות מהסוג הנמוך ביותר, אך כאשר הם נותנים פתחון פה לפרשנים רוסיים אנטי-ממסדיים, עדיין מדי נשמעים דברים מעניינים ואמתיים.
לצפיה ב-'בלוג מרתק, תודה רבה.'
בלוג מרתק, תודה רבה.
02/03/2016 | 01:51
1
18
סביר להניח כי פוטין אינו מעוניין בהחלפת שליטים בצ'צ'ניה, הואיל והוא חושש מהתקוממות אפשרית של הכוחות המזוינים של הרפובליקה אשר תאלץ אותו לערב את צבא רוסיה - מהלך זה עלול לערער את הלגיטימיות שלו בעיני האזרחים. בכל אופןאני די משוכנעת כי התקוממותם של הצ'צ'נים היא אכן שאלה של זמן. 

נ.ב. הסרטון איננו נטען. 
לצפיה ב-'אני חושב שהוא מצביע על הסוגיות האמתיות'
אני חושב שהוא מצביע על הסוגיות האמתיות
02/03/2016 | 10:38
17
רק בחצרו של פוטין לא רואים בזה דראמה כזאת גדולה כמו שהכתב חושב. בכלל אומנות ניהול האימפריה זו יצירת ניגודים ואיזונים, כך שאף מרכז כוח לא יתרומם מעל השני ויכתיב תנאים לשלטון. וכפי שנוסבר נכון, שבהירצחו של נמצוב השלטון השיג שתי מטרות. גם חיסל את הפה גדול תוך שליחת מסר ברור לכול השאר, וגם פגע בשליטה של צ'צ'ניה. מעניין שהפגיעה ברפוטיישן בשלב זה כבר פחות מטרידה את קרמלין. וזה דבר חשוב מאוד שהמערב כנראה לא מפנימים עד הסוף. ככול שקרמלין יושמץ יותר, כך הרפוטיישן יהיה חשוב לו פחות, וזה רק ישחרר לו ידיים למעשים חמורים יותר ויותר.
לצפיה ב-'מי קרא את הספר "המקווה האחרון בסיביר"'
מי קרא את הספר "המקווה האחרון בסיביר"
27/02/2016 | 19:01
4
29
מאת אשכול נבו?
לצפיה ב-'יש לי אותו בבית אבל למי יש זמן? '
יש לי אותו בבית אבל למי יש זמן?
28/02/2016 | 11:37
3
13
אם אתה מתכוון לדון עליו פה אז אעשה מאמץ ואקרא.
לצפיה ב-'מדוע הוא ישנו אצלך אם אינך קורא אותו?'
מדוע הוא ישנו אצלך אם אינך קורא אותו?
28/02/2016 | 12:05
2
16
אני קראתי אותו פעמיים בהנאה רבה, ללא שמץ של מאמץ
ספר מעניין, לדעתי, כמו גם ספרים אחרים של סופר זה, שקראתי.
"המקווה האחרון בסיביר" גדוש בהומור, באירוניה המכוונת לכל הכיוונים, גם כלפי הרוסים, גם כלפי מזרחיים, גם כלפי חרדים, גם כלפי סיטואציות דמיוניות מצחיקות, שקשורות בספר לציבור כזה או אחר, לפעמים באורח אקראי. יכולה לעלות השאלה, אם מישהו עלול להרגיש עצמו נפגע.
לצפיה ב-'כי יש לי שני ילדים קטנים'
כי יש לי שני ילדים קטנים
28/02/2016 | 12:12
1
23
המאמץ הוא למצוא זמן לקריאה.למה אתה חושב שאני כמעט ולא משתתף פה בפורום ובדיונים ברשת בכלל למרות הרצון הרב?
לצפיה ב-'אוי ואבוי! הספר אינו מיועד לילדים קטנים! '
אוי ואבוי! הספר אינו מיועד לילדים קטנים!
28/02/2016 | 12:38
19
למרות שכל הילדים בארץ קוראים את "המקומות המעניינים" בתנ"ך הרבה לפני גיל 16
לצפיה ב-'משלי קרילוב במהדורה חדשה: תרגום או שרלטנות?'
משלי קרילוב במהדורה חדשה: תרגום או שרלטנות?
28/02/2016 | 00:17
3
34
לצפיה ב-'גם אני די התאכזבתי מהתרגום החדש'
גם אני די התאכזבתי מהתרגום החדש
28/02/2016 | 12:32
2
46
זה כמובן לא חנניה רייכמן
אבל בנוגע למוסר ההשכל שהמתרגמת החדשה הוסיפה כביכול מעצמה, לא כך הדבר. את מוסר ההשכל בסוף כל משל כתב קרילוב במקור (והוא אינו מופיע בתרגומים של רייכמן כפי שהוצגו בכתבה).

לצפיה ב-'אם אינני טועה...'
אם אינני טועה...
28/02/2016 | 13:38
1
55
במבוא בנזימן מציינת כי היא לא היססה להוסיף מוסר השכל לכל  משל ומשל. אני לא יכול לבדוק את מה שכתבה במדויק כי בדיוק היום החזרתי את הספר לחנות ולקחתי במקומו את התרגום של מוטי לבון ל"בורטינו"
לצפיה ב-'אכן, כך היא כתבה בהקדמה.'
אכן, כך היא כתבה בהקדמה.
28/02/2016 | 15:28
26
קרילוב כתב נמשלים רק לחלק מהמשלים, והיא הוסיפה את "החסרים".

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ