לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ישראל ברוסית
 
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.
 
אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

 
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.
 
אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

כיצד נראתה מדינת ישראל לפני מלחמת ששת הימים
23/11/2015 | 08:07
3
50
גן עדן עלי אדמות, שלום וביטחון... אופס, ההיפך הוא הנכון: חרם בינלאומי, הקמת אש"ף וכו'.
http://www.zeevgalili.com/2004/04/12410
מידע חשוב מאוד
23/11/2015 | 23:33
1
34
תזכורת לכל מי שחפץ "להיפרד" מה'פלסטינים' ע"י הקמת מדינה ערבית בקווי 67'.
מדינות ערב כה מפגרות ומה שחסר זה להקים עוד מדינה כזו?
24/11/2015 | 20:46
23
לא מציאותי כלל.
ח"כ יהודי מסביר לערבים בשפת אימם את אשר יהיה
24/11/2015 | 01:35
33
ספר חובה: השורשים הפאשיסטיים של השמאל
22/11/2015 | 21:25
1
44
Liberal Fascism: The Secret History of the American Left, From Mussolini to the Politics of Meaning, להורדה:
http://www.rulit.me/books/liberal-fascism-the-secr...

מחבר הספר מראה כיצד השמאל בארה"ב עושה הפוך על הפוך - מאשים את יריביו הפוליטיים בפאשיזם ובד בבד מעריץ רודנים, מאמץ השקפה טוטאליטרית ובעיקר שואב השראה מהתקופות היותר אפלות בהיסטוריה. חבל שבארץ טרם נכתב ספר דומה הבודק, למשל, את מידת הערצתו של בן גוריון את לנין וכו' וכו'
The The way America intervenes around the world
23/11/2015 | 05:43
46
can be considered as similar to that regime.
So far, the US didn't do anything better.
המרצע יצא מן הסק
22/11/2015 | 17:35
32
104
ההמון בהפגנה בכיכר מאידן דורש "להפסיק את מזימת הציונים נגד אוקראינה"
 
 
בין מארגני ההפגנה OUN - אירגון הלאומנים האוקראיניים. בתקופתה המלחמה גדודי OUN לקחו חלק פעיל ביותר בשואה, השתתפו בהוצאה להורג של יהודים והיו שומרים במחנות ההשמדה.
 
מה חדש כאן?
22/11/2015 | 21:15
28
42
שיעור האידיוטים בקרב האוקראינים זהה לזה שבקרב העמים הסלאביים האחרים. בפולין לא מזמן שרפו בובה בדמותו של יהודי. ברוסיה המוני הצופים הצביעו לפרוחאנוב האנטישמי שאף לא הסתיר את השקפתו. אין חדש תחת השמש, את היהודים שונאים בכל מקום ומחפשים עם פנס "מזימות של יהודים" כשמדובר בסכסוך ולו המקומי ביותר.
אל תתמם.
22/11/2015 | 21:47
27
38
ברוסה ובפולין זה אכן קומץ אידיאוטים. באוקראינה זו התנועה שהשתלתה על המדינה. אולי לא על כלכלה שעדיין נשארה בידי הגנבים המושחתים, אלה על אידאולוגיה. מה שפעם היה מרקסיזם-לניניזם, היום זה הלאומנות של UNA.
 
וכאן גם מתגת הצביעות של המערב. העימות עם רוסיה מביא אותו לבריתות עם גורמים מפוקפקים ביותר. וזה כמובן לא רק האיסלאם הקיצוני, אלה בראש הראשונה UNA. תמיד שאלנו את עצמינו איך אדם כמו איוואן דמיינוק לאומן אוקרייני שהיה שומר במחנה ההשמדה ובמו ידיו הוציא להורג אלפי יהודים קיבל אזרחות אמריקאית. אז הנה התשובה.
 
איך בדיוק היא השתלטה על המדינה?
22/11/2015 | 21:58
26
27
ב-2014 נערכו בחירות לפרלמנט. אנא ממך, תמצא לי את אותם הלאומנים ברשימת המפלגות. כמו כן, מה הקשר בין דמיאניוק לארה"ב? האיש הסתיר את עברו וקיבל אזרחות אמריקאית. אח"כ עברו נחשף, ואזרחותו נשללה. הוא לא הראשון והלא האחרון ששיקרו לשלטונות. 
את אופי הבחירות באוקראינה מסוקר רבות בתוכניתו של שוסטר
22/11/2015 | 22:17
25
32
והן לא שונות מהותית מהבחירות ברוסיה. אבל זה כבר נושא אחר. גם זה שבנדרה ו-UNA לא חלמו לספח לאוקראינה את הערים הרוסיות כגון אודסה, חרקוב, דונצק ושלא לדבר על קרים - גם נושא אחר. העניין הוא שאין עוד הרבה מדינות בעולם שבהן נותנים שמות רחובות לכבוד המפת"פים הנאציים (נדמה לי גרת באחת כזאת), מקימים להם פסלים ועושים לכבודם מצעדים. מה שמעניין הוא שהסממנים הבולטים של אוקראינה הרשמית דהים כגון הסלוגנים "הידד לאוקראנה, הידד לגיבורים" וכדומה - הרי נלקחו מתנועת UNA מתקופת השואה. עם אותם הסלוגנים הם צעדו במועל יד וכמובן עשו שפטים ביהודים
 
 
ועל תחשוב שאמריקאים היו כאלו תמימים. כי הרי כבר במשפטי נורנברג היה תיעוד מאוד מפורט של הפשעים שנעשו ואנשים שביצעו. אבל באי-אלו מקרים היה להם נוח שישרקו אותם.
איליה, אתה הוזה בהקיץ
22/11/2015 | 22:32
24
22
הבחירות באוקראינה לא שונות מהבחירות ברוסיה? תזכיר לי, אילו מפלגות אופוזיציה מככבות בפרלמנט הרוסי והאם הן באמת נחשבות למפלגות האופוזיציה. גם שאר הטיעונים מצוצים מהאצבע: זה שאנשים כאלה ואחרים דלקמו את "הידד לאוקראינה", לא הופך את הסלוגן לפסול כשם שעצם שימושו של היטלר במשחת שיניים לא הופך את מצחצחי השיניים לנאצים.
 
אני לא חושב שהאמריקאים הם תמימים, אני רק יודע שהם היו זקוקים לדמיאניוק חסר ההשכלה כמו שאני זקוק לקוץ בתחת. זה לא איזה מדען אטום מגרמניה הנאצית. אז הוא הסתיר את עברו, והרשויות לא בדקו יותר מדי בכליו. קורה, קרה וגם יקרה בעתיד בכל גל של הגירה/פליטה.
מככבות וגם מככבות
22/11/2015 | 22:51
38
הקומוניבטים, מפלגתו של ז'ירינובסקי, רוסיה ליבראלית. והן גם זוכות מפעם לפעם בבחירות המחוזיות. ואני אומר לך - זיוף הקולות ושוחד הבחירות באוקראינה לא שונה מהותית מרוסיה. ומה ההבדלים? האופוזיציה הבלתי ממסדית ברוסיה דוכא ונרמסה. ואילו באוקראינה זה עדיין רחוק מכך. אומנם השלטון עדיין מנהל את ה"בחירות" ביד רמה, אבל האים ניתן לעלות על הדעת שברוסיה איזה גדוד של קזאקים יפוצץ צינור גז לאירופה (ראה הפלה של קווי מתח גבוה לקרים) או שאנשיו של נבלני יתפרצו למשרדו של איזה אולוגרך ויעשו שם הפגנה? אז כפי שברוסיה השלטונות יודעים לאמץ את הריטוריקה של נבלני כאשר הוא עצמו יישב במעצר בית, כך גם באוקראינה הם יודעים לאמץ את האידאולוגיה של UNA כאשר נציגיהם לא יורשו לקבל יותר מדי מושבים בפרלמנט.
 
ולגבי מדוע ארה"ב הייתה צריכה את דמיינוק - תשאל שאלה פשוטה. איך קרה שמרבית הגברים הצעירים ממוצא הרוסי שנתפסו במערב גרמניה מיד הוחזרו לברה"מ ואילו האוקאינים והבלטים שוחררו והורשו לחצות את האוקיאנוס?
אבל הבעיה היא שהקריאה הזאת היא לא רק קריאה... היום במיוחד
23/11/2015 | 14:47
22
22
במערב אוקראינה הקריאה הזאת משתווה ל''הייל היטלר''. הבעיה שכול הפעילות למען אוקראינה חורגת מהפטריוטיות שהם חושבים שיש להם. הבעיה היא שהאנשים האלה מערבים פטריוטיות עם שנאה לא מוצדקת כלפי מיעוטים ואזרחים שאינם חוחלי טהורים. זה היה גם בימי מלחמת העולם השנייה. אתה תמיד איכשהו לא מתייחס לעובדה שאותם האוקראינים שחיו במערב המדינה היו מאוד קיצוניים בדעות שלהם והנאצים בכלל לא היו צריכים להתאמץ בשביל לשכנע אותם להשתתף בטרור נגד המיעוט היהודי.
המצב הרבה יותר מורכב
23/11/2015 | 14:55
21
18
אני התגוררתי במערב אוקראינה. להגיד לך שעצמת האנטישמיות במערב הייתה שונה מזו שבמרכז או במזרח? לא ממש. אכן כן, האוקראינים כמו הרוסים וכמו עמים רבים אחרים שונאים יהודים, מאשימים אותם בכל הבעיות הקיימות וכו' וכו'. שוב, אירועי המאידן ב-2014 לא קשורים לגזענות וכיוצא באלה. בין הפעילים היו וישנם המון רוסים אתניים (בוריס פילטוב, למשל).
 
שוב, הקריאה "הידד לאוקראינה, הידד לגיבורים" לא נתפסת בקונוטציה המודרנית כמו משהו שמכוון נגד המיעוטים, כשם שבוגדן חמלניצקי, יימח שמו וזכרו, לא נתפס ע"י אוקראיני מצוי דווקא כמישהו ש"הראה ליהודוננים הללו מאיפה הדג משתין", אלא יותר כמו גיבור לאומי על גבול המיסטי.
בטח שהיא הייתה שונה
23/11/2015 | 16:11
20
18
ולו בגלל העבר. יש תיאורים משמרי שיער של הימים הראשונים של כניסת הנאצים לעירך לבוב, כאשר ההמון הואקראיני רץ לעשות שפטים ביהודים (שהיוו כשליש מאוכלוסיית העיר) והנאצים הגנו על היהודים, כי בסך הכול רצו לשמור על הסדר. אבל כאשר הסדר לא הושלט הנאצים הוציאו להורג כמה יהודים מול האספסוף האוקראיני הצמא לדם ע"מ לרצותו. כמובן שמראות כאלו לא היו במזרח אוקראינה הדוברת רוסית. דווקא שם מרבית האוכלוסייה לא רצתה לשתף פעולה עם הנאצים ורבים ברחו ליערות.
 
שמעתי גם באיזו טוק שאו שתנועתו של בנדרה (שעל שמו קרוי הרחוב בו גרת באותה העיר לבוב) בשנת 1943 הוציאה מהמצע שלה את הסעיף לגבי השמדת יהודים. אז בטוק שאו ההוא הציגו אותם בתור צדיקים. אבל מה האמת? הסעיף הוצא בטענה ש"סוגייה היהודית כבר מצאה את פתרונה הספי", וזה היה די קרוב לאמת ב-1943.
יש תיאורים דומים של כניסת הנאצים לתחומי רוסיה
23/11/2015 | 16:15
19
23
למעשה, רק הבלרוסים משום מה לא מיהרו לחסל את שכניהם היהודים. כל השאר, כולל האוקראינים, הרוסים, והעמים הבלטיים, עשו את המלאכה בחפץ רב.
חוששני שאתה משקר
23/11/2015 | 16:26
1
28
בכול אופן טרם נתקלתי בתיאורים כאלה לגבי רוסיה. ההפך הוא הנכון. פעם העלתי כאן ספר שמפרסם את דיווחי האבוור (הביון הצבאי הגרמני) וההמלצות שהוא נותן לשלטונות הכיבוש הצבאיים, ושם במפורש נאמר שבשטחי פדרציה רוסית לא מומלץ להציג לראווה את ההוצאות להורג של היהודים כי האוכלוסיה לא תומכת במעשים הללו והם מתסיסים אותה.
למראות שאינני אוהב לצטט מויקיפדיה
23/11/2015 | 17:13
24
כחלק לא קטן מהתכנים שם מפוקפקים, דווקא הנושא הרלוונטי שם די תואם לרושם שקיבלתי ממחקרים:
 
Отношение местного населения
Как показывают результаты опросов населения граничащих с Белоруссией российских районов, местное население, разделяя многие антисемитские предрассудки и зачастую обвиняя евреев в «пассивности», в своей массе всё же не одобряло Холокост (хотя и редко выказывало сочувствие евреям, подчеркивая наличие жертв среди собственной этнической группы). Известно немало случаев помощи евреям со стороны славянского населения; многие отказывались помогать еврейскому населению из-за страха перед немецкими репрессиями (за укрывательство евреев предусматривалась смертная казнь). Другие местные жители активно участвовали в уничтожении евреев и разграблении их имущества. Большинство же занимало нейтральную позицию, не предпринимая никаких действий. По мнению историка Даниэля Романовского, чувство вины за неоказание помощи евреям побуждало местное население в послевоенных интервью «объяснять» Холокост отрицательными качествами и «пассивностью» самих евреев
 
התמצית: "למראות שהאוכלוסיה הרוסית בחלקה הגדול דגלה בהשקפות עולם אנטישמיות, היא לרוב לא תמכה בהשמדת היהודים".
 
 
נתקלתי גם במחקרים במפרסמים מסמכים על הבאת המרצחים האוקראיניים והבלטיים לשטחה של פדרציה הרוסית ע"מ שיבצעו את השמדת היהודים שם. אם אתה מעוניין - אוכל למצוא אותם ולעלות כאן.
היכן בדיוק רוסים רצחו יהודים בחפץ רב בתקופת השואה ?
23/11/2015 | 23:35
16
9
למשל
24/11/2015 | 06:01
15
28
- К осени 1941 года на всех оккупированных территориях - в странах Балтии, Беларуси, на Украине и в России - были созданы отряды вспомогательной полиции из местных жителей. В среднем в населенных пунктах районного масштаба на двух-трех немецких жандармов приходилось до 30 местных полицейских. Когда в 1942 году началась кампания массовых убийств евреев, как правило, именно эту категорию лиц привлекали для ликвидации гетто, они стояли в оцеплении во время расстрелов, некоторые из них принимали в них участие… 
- Можно ли утверждать, что без помощи местного населения в СССР организованный нацистами Холокост не был бы таким масштабным?

- Я считаю, что Холокост был бы в любом случае, то есть и без помощи местных, но он действительно не был бы таким масштабным. Во-первых, немцам не хватало людей для его осуществления, а, во-вторых, у них не было точных данных, то есть им требовалась помощь доносчиков.
 
 
«Евреи в Ростове скрывались от нацистов, но их выдали соседи»
אתה כרגיל מסלף את האמת ההיסטורית ע"מ לתמוך באלו שטבחו בעמך
24/11/2015 | 08:15
9
38
דבר שנראה לי תמוה ביותר לאור חזרתך בתשובה. והאמת ההיסטורית היא ששיטור העזר של הנאצים (הפוליצאי הידוע לשמצה) בשטחי הפדרציה הרוסית מקרב המקומיים לא תיפקד לשביעות רצונם של הצוררים והם נהגו להביא "תיגבורת" מאוקראינה וממחוזות הבלטיים. וכך גם הפוליצאיים האוקראיניים הם היו לרוב אלו שביצעו את מעשי הזוועה, הן ברוסיה והן בבלרוס. יש על כך תיעוד עשיר ביותר, וכך זה גם נשאר בתודעה ההמונית של העם. ולא רק מסמכים, לא מכבר למשל בגרמניה הופק סרט תיעודי על מעללי המרצחים האוקראיניים בעיר הרוסית סמולנסק. הרט קיבל תהודה יוצאת דופן בגרמניה וצפו בו כ-20 מימון איש
 
 
בסרט ישנה האפיזודה בה החיילים הגרמנים מכתרים את איזור הקרבות בסמולנסק ובתדהמה צופים ברציחות שמבצעים הפוליצאיים האוקראיניים עם סמלים של צבע הלאום האוקראיני (אדום-כחול) ביהודים שהם תפשו במקום. החיילים הגרמניים מכריחים את האוקראיניים לשחרר ילדה קטנה בה המרצחים הללו מתעללים. אחד החיילים הגרמניים אומר לקצין האס-אס: "מדוע הפקודות שלכם מכריחות אותנו להשתתף בחרא האוקראיני הזה?"
 
וכול מילה נוספת מיותרת...
קצת הבנת הנקרא
24/11/2015 | 08:38
7
17
германские авторы исторической драмы - לשיטתך, זה נקרא סרט תיעודי? באותה מידה גם Prince of the Nile: The Story of Moses הוא סרט תיעודי
 
Абсурдность ситуации заключается в том, что согласно фильму, действие этого эпизода происходит в российском Смоленске - אחרי המשפט הזה אתה עוד ממשיך לשכנע אותי להתייחס אל הסרט הזה ברצינות?
 
אני חוזר ואומר: האוקראינים, הרוסים, הבלטים וכל השאר שיתפו פעולה עם הנאצים במידה שווה, בדיוק כמו העמים האחרים. מבחינתי, העולם מתחלם ליהודים ולגויים, כאשר "בידוע שעשיו שונא ליעקב", כפי שאמרו חז"ל.
 
קח את הנתונים לגבי מבצעי הפוגרומים במלחמת האזרחים ברוסיה: כמחציתם היו יהודים, כמחציתם רוסים
חוסר הבנת הנקרא היא דווקא שלך
24/11/2015 | 09:10
33
זו בדיוק הפוינטה שה"תיגבורת" אוקראינית עם הסמלים הלאומיים מבצעת את הזוועה בעיר הרוסית סמולנסק. ומה זה אומר? שהצוררים התקשו לגייס מרצחים מקרב המקומיים, וזו הרי האמת ההיסטורית. וכך לסמולנסק היו מביאים את האוקראינים, ולמחוזות הצפוניים היו מביאים את הבלטים לעשות עבורם את העבודה השחורה. ואלו הרי לא קטעים מבויימם אלה אלה קטעי הארכיון האמתיים. וכך גם המפשט שלך שכולם השתתפו בזה במידה שווה. שקר וכזב. עיקר המשת"פים הרוסיים היו בגדודי וולסוב. והוא כידוע סירב להשתתף בשואה ואף להזכיר את הנושא היהודי. היו עוד משת"פים זוטרים כגון קרסנוב מקובן, בקום שלגביו האוקראינים טוענים "זה שלנו".
 
וכאשר הרחקת לכת לתקופה אחרת, מלחמת האזרחים, אז דע לך שאז היה יחסית מעט  יהודים ברוסיה. ההגירה המאסיבית של יהודים לשם החלה כבר בתקופה הסובייטית. לכן גם הרוב המוחלט של הפוגרומים התרחשו לא אחרת אלה באוקראינה. ומי שביצע את הזוועות שוב היו החוליות האוקראיניות. ולא בכדי. עוד בתקופה הצארית, כאשר לא הייתה שום אוקראינה, אלה "הרוסיה הקטנה" - זו האחרונה סיפקה כמעט את כול הפרלמנטרים מקרב ה"מאה השחור" האנטישמי לדומה הרוסית. ויש אף תעודות על כך שבערים של "הרוסיה הגדולה" "המאה השחור" נכשל להיבחר לדומה.
הנה אחד הספרים הרציניים בנושא:
24/11/2015 | 10:10
5
33
ל. סמילוביצקי. "שואת יהיודי ברה"מ." מתוך רצנזיה של ד"ר אלטמן, אונ' ת"א: "הספר מהווה שלב חשוב עבור ההיסטורינים הפוסט-סובייטיים במעבר מאגירת המידע להבנתו"
 
 
הקטע הרלוונטי מהספר:
 
יש שם פרוטוקלים מעניינים ביותר של ישיבת "ממשלת אוקראינה" בה המשתתפים דורשים להחמיר עם היהודים יותר מהגרמנים. כמו כן חשוב המשפט: "בניגוד לבלטיה, מולדובה , אוקראינה ומערב בלרוס, בשטחה של רוסיה האוכלוסייה המקומית לא יזמה פריעות ביהודים".
 
 
מקווה שלעולם עוד לא נצטרך לבדוק במבחן המציאות
24/11/2015 | 16:57
4
18
מי נאצי יותר - הגרמנים או הרוסים, האוקראינים או הליטאים.
הקטע הוא אחר
24/11/2015 | 19:07
3
27
נניח הפגנה אנטישמית בארגנטינה, בריטניה, ברזיל, סין, בורמה, לא משנה. סבבה. אין בעיה. אבל בגרמניה יש בעיה. בגלל העבר שלה. וגם באוקראינה יש בעיה. גם בגלל העבר. ובמיחוד כאשר מדובר בשלטון שבאופן דקלרטיבי נלחם בעבר הקומוניסטי. באופן דקלרטיבי מעלה על נס את המרצחים הבנדראים. צריכה להיות בעיה חמורה ליהודים וגם ללא יהודים. כי הסירחון מזה מגיע לחלל החיצון.
לא ניתן להילחם ולחנך את כל העולם, א-ב-ל:
24/11/2015 | 21:44
2
16
כפי שהקהילה החרדתית שומרת על ילדיהם פנימה, גם אנחנו יכולים לשמור על מדינתינו פנימה. כפי שהחרדים לא מתעניינים במה שקורה בחוץ ולא מושפעים מכך, גם אנחנו יכולים שלא להתעניין במתרחש בחו"ל. ויש לנו את הכלים להצליח ולהיות מדינה עצמאית לחלוטין - בעיקר מהסיבה הפשוטה שאין לנו ברירה אחרת!
יש לנו ברירה
24/11/2015 | 22:31
1
33

כפי שישראל ויהדות העולם יודעים לעשות שיימינג לניאו-נאצים ברחבי העולם, לדעתי הגיע הזמו להפנות את האצבע המאשימה כלפי המדינה הזאת, אוקראינה. וכפי שפעם לא קנו מתוצרת גרמניה עד שהייתה שם הכה רצינית על חטא, הגיעה הזמן שגם אנחנו נפסיק לקנות מתוצרת אוקראינה ושאנשים יידעו במה מדובר. ואם רזניק שוב ייטען שאני ממציא דברים- הנה לדוגמה אחד הגיבורים הלאומיים של אוקראינה - רומן שוחביץ'

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%83%D1%85%D...
ישנן ההוכחות שהוא אירגן את הזוועות בעיר לבוב. אוקראינה מחכישה. מה שלא ניתן להכחיש זה שהאיש פיקד על יחידות של הפוליצאיים האוקראיניים, הן באוקראינה, והן מחוצה לה, ניהל השמדות המוניות של יהודים, פרטיזנים, כפריים שהיו בסמיכות לפרטיזנים, בקיצור פושע מלחמה קלאסי, ימ"ש. אגב, זה אותו המרצח שאמר שלא היכפת לו להקריב 20 מיליון אוקראינים ע"מ להגשים את חלומותיו הפוליטיים. ולמראות זאת האיש נחשב לגיבור לאומי. ישנם רחובות שנושאים את שמו, ישנם פסלים שהוקמו לכבודו ואפילו הודפסו בולים רשמיים שנושאים את דיוקנו. לא צריך לנחש איך ויהדות העולם ישראל היו מגיבים אם למשל בצרפת היו מעלים על נס את פייר לבאל (ימ"ש) ודומיו ממשטר וישי. ואסור לשכוח שבאוקראינה נעשו פשעיים וזוועות חמורים פי כמה וכמה.
 
אני יליד קייב, כך שמכיר אותם מהקרוב
25/11/2015 | 16:36
26
במרכז קייב מעל קרצ'אטיק, בכיכר הנושאת את שמו, עומד פסלו של Богдан Хмельницкий. כילד, הפסל - בריון רכוב על סוס - מאוד הרשים אותי וראיתי אותו כגיבור. רק שנים רבות אח"כ התוודאתי לזוועות שנעשו על ידו, ספציפית כנגד יהודים. עד היום הוא מהגיבורים הלאומיים של אוקראינה. איך יהודי שיודע ומכיר את העובדות, יכול לחיות בעיר הזו עם האנשים האלו? וזה רק קצה הקרחון.
 
про хохляцких полицаев вспоминать не будем...
 
קייב זו עיר ילדותי. למרות שעזבתי בגיל צעיר מאוד, עד היום אני זוכר ריחות ורחובות, מקומות ושמות. אך כל מי שהיה שם, אומר שזה כבר לא אותו הדבר ולא היה יכול לחזור לחיות שם איתם. ברור כשמש שעת שאבוא לביקור אתאכזב קשות.

יחסית, האוקראינים יותר רעים (ואנטישמים) מהרוסים, לדוגמה.
עובדה שמרבית הפוגרומים (ולא רק) היו בשטחי אוקראינה.
לו חו"ח הייתי צריך לבחור, כנראה שהייתי חוזר לרוסיה.
24/11/2015 | 23:29
2
כתוב שטחי בריה"מ
24/11/2015 | 23:26
4
20
אוקראינה והמדינות הבלטיות היו אז שטחי בריה"מ שנכבשו ע"י הנאצים.
לא מצויין שטחי רוסיה.
ראה את המשפט הראשון
25/11/2015 | 03:03
3
13
К осени 1941 года на всех оккупированных территориях - в странах Балтии, Беларуси, на Украине и в России - были созданы отряды вспомогательной полиции из местных жителей.
לא כתוב איזה יחידות וכמותן.
25/11/2015 | 06:04
2
18
בבלארוס ורוסיה הייתה כמות קטנה מאוד של משת"פים יחסית לאוקראינה והבלטיות.
איפה ברוסיה בוצעו רציחות מאסיביות של יהודים ע"י אותם משת"פים (ספציפית רוסים) ?
שוב, הקטע הוא אחר
25/11/2015 | 06:43
1
33
ללא ספק גם ברוסיה היו המשת"פים, וללא ספק היו הרציחות. ההבדל אולי שברוסיה בניגוד לאוקראינה מי שביצע את זוועות היו אינדיווידואלים בודדים, הבוגדים, ולא האספסוף מאורגן היטב עם אידיאולוגיה לאומנית והנהגה שרוצה להחמיר יותר מהגרמנים. אבל גם לא זאת מה שחשוב. החשוב הוא שברוסיה לא מתגאים באותם המרצחים הבוגדים. לא מציבים פסלים ואנדרתאות לזכרם. לא מדפיסים את דיוקונם על בולים רשמיים ומטבעות. בניגוד לאוקראינה, לתנועות הלאומניות והאנטשמיות ברוסיה אין כול קשר למשת"פים ששירתו את הצורר הנאצי בזמן המלחמה. ואז, כמו אומרים "יחי ההבדל הקטן".
צודק בהחלט
25/11/2015 | 20:41
5
מדהים שזה כנראה באמת עדיין מעניין אותנו
23/11/2015 | 05:34
2
41
מה הקשר בינינו לבין איל השוקולדים או המלך פוטלר? אולי אנחנו מנסים להשתחרר מהאחיזה האמריקאית ומחפשים את השותף הבא?
 
אבל מה שכן, הם רצו "שהיהודנים יעופו לישראל שלהם" (כתובת בזו לשון הייתה על קיר בית הספר שלי) - והנה חלומם התגשם. מאז לא בהכרח שהם חיים טוב יותר, אולי ההיפך הוא הנכון - ועברו כבר 25 שנה. עם היד על הלב, מגיע להם.
 
שיהיה להם עסק עם עורפי ראשים איסלמיסטים הם ירגעו
23/11/2015 | 17:28
1
11
קשה להאמין. פוטלר יידע לגמור אותם הרבה לפני
23/11/2015 | 17:37
24
שיתקרבו לגבולות שלו. הוא לא רואה בעיניים.
מכשיר אדים
22/11/2015 | 11:24
11
43
לפני עשרים שנים ראיתי אצל עולים מרוסיה מכשיר אדים לאף ולפנים (שני חלקים). בניגוד למכשירים הנמכרים בארץ, המכשיר לא היה חשמלי, אלא התחבר פשוט לסיר מים רותחים. אני מחפשת מכשיר כזה. יש למישהו?
משהו כזה?
22/11/2015 | 12:21
10
46
כן, משהו כזה. אם כי ראיתי בשני חלקים נפרדים -
23/11/2015 | 11:00
1
12
- איפה אפשר להשיג בארץ?
את יכולה ליצור קשר עם החברה המייצרת את המכשיר
23/11/2015 | 11:27
14
הכתובת שלהם היא all@aldomed.spb.ru, למכשיר עצמו קוראים ברוסית Ingallator parovlazhnyj Aldomed.
לא צריך שום מכשיר
23/11/2015 | 11:52
7
31
ממלאים סיר קטן במים רותחים, מכסים את הראש והסיר ביחד במגבת ונושמים את האדים.
בדיוק. אצלי בבית היו לפעמים חותכים בצל ושמים אותו במסננת
23/11/2015 | 14:13
6
15
ואת המסננת על הסיר שבו המים הרותחים, ואז היו גם אדים וגם בצל. העיניים ממש שרפו וירדו דמעות, אבל זה היה ממש מועיל.
אפשר גם לטפטף למים קצת שמן אקליפטוס
23/11/2015 | 14:40
2
10
מה התועלת של השמן הזה?
23/11/2015 | 14:50
1
9
Эфирные масла
23/11/2015 | 15:16
28
מרחיב את דרכי הנשימה
אצלנו היו מבשלים תפוחי אדמה
23/11/2015 | 15:06
16
והייתי נושם את האדים.
נגד מה זה היה יעיל ?
23/11/2015 | 23:30
1
7
תרופת סבתא נגד הצטננות, נזלת, כאב גרון וכו'
26/11/2015 | 08:57
1
יש פה רומנטיקנים?
22/11/2015 | 09:57
4
60
מה זה בכלל רומנטיקה וכמה זה חשוב בכלל בקשר? שמתי לב שהרבה אנשים (לא רק גברים) לא יודעים מה זאת רומנטיקה.. או שיש את המגזימים בטירוף עם סרנדות ודובוני פרווה סינטטית או את הלא משקיעים בכוונה (מה? אני צריך להשקיע? אני גבר!!).
אני חושבת שרומנטיקה זה ממש אינדיוודואלי.. גם מחוות קטנות ואישיות יכולות להיות פי 1000 יותר רומנטיות מכל הקשקושי חג האהבה..
נזכרתי בקטע הזה מהפרלמנט "שאולי עובד בזוגיות" אבל לא מצאתי אותו ביוטיוב..
 
מסכים איתך
22/11/2015 | 18:14
1
8
תודה!
22/11/2015 | 23:35
15
קיוויתי לדיון פורה בנושא..
די צודקת
22/11/2015 | 21:20
4
המבט היהודי על שידוכים והדרך לזוגיות מוצלחת
23/11/2015 | 05:21
16
כיצד לדעת מי החצי השני שלי?
 
מה צריך לדעת טרם ההיכרות והנישואין?
 
על מה לשים לב בשידוך?
אלוף השחמט בוריס גלפנד: "הממשלה שכחה שהענף הזה קיים"
22/11/2015 | 09:37
5
62
"ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי בוריס גלפנד יושב בבית במקום לשחק יחד עם חבריו לנבחרת ישראל באליפות אירופה בשחמט. הסיבה: בזכות ההצלחה הגדולה השתתפה ישראל גם באליפות העולם והכסף נגמר. משרד הספורט, טוענים השחמטאים, לא העביר את חלקו.

הוא אומר בין היתר: "לשרים נוח מאוד לקפוץ עלינו כשאנחנו מביאים הישגים, אבל לעזור לנו לא רוצים. שנסתדר לבד. אני מרגיש שמזלזלים בנו. כאילו זה ספורט לאנשים אינטליגנטים, וכבר לא מחזיקים בישראל מאינטליגנציה ומהשכלה. זה חלק מהמהפך התרבותי במדינה. אנחנו לא עממיים מספיק"."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4726212,00...

מה עוד לא נאמר על שרת התרבוש שיש לה תא בודד אחד במוח וגם הוא לא מתפקד כמו שצריך? מה עוד לא נאמר על קהל היעד שלה שמסרב לרדת מהעצים? יש פה מלחמת תרבות בין בני האור לבני החושך. אנחנו חייבים להילחם על דמותה של הארץ הזאת. אסור לנו להפקיר אותה לברברים שפלשו אליה.
כפי שכתבתי פעם, ישראל בכלל לא צריכה לתמוך בספורט מקצועי
22/11/2015 | 12:25
3
38
בין אם מדובר בכדורגל או בשחמט. די עם משחקי האגו המטופשים הללו. מדליית זהב או גביע לא מעלות את רמת החיים במדינה ולא מיטיבות עם אזרחיה. במקום לבזבז כסף על אצנים ושמחטאים, מוטב להתרכז בדברים הרבה יותר נחוצים: מדע, השכלה, ביטחון וכו'. הספורט המקצועי הוא בסה"כ בידור להמונים, כמו קולנוע או תיאטרון (שאף הם לא אמורים להיות מתוקצבים מכספי המסים של מדינה פצפונית). מבחינתי, שגלפנד, עם כל הכבוד ליכולתיו, ימצא ספונסרים משורות אנשי העסקים.
מסכים
22/11/2015 | 19:15
4
22/11/2015 | 21:04
4
כל מילה בסלע
23/11/2015 | 05:24
34
כשרואים את הסכומים האדירים שנשפכו בכדורגל לאורך השנים, הראש מתפוצץ מעצם הבזבוז המטורף. חבל, שהרי אפשר לעשות כ"כ הרבה מעשים טובים ומשמעותיים עם הכסף הזה!
הוא שכח איפה הוא חי - פה זה לא רוסיה ולא ברה"מ
22/11/2015 | 20:36
10
אבד הקשר עם לוויין ישראלי שיוצר ברוסיה
22/11/2015 | 08:36
1
28
מאוד מעניין מה הייתה הסיבה
23/11/2015 | 05:15
25
להוציא את ייצור הלווין מידי התע"א. אולי לנסות לפתח יחסים טכנולוגיים הדוקים יותר עם רוסיה וקזחסטאן? כי גם האמריקאים עושים outsourching טכנולוגי להודו, ואז משלמים ביוקר על חוסר הניסיון...
שלום לפורום
21/11/2015 | 19:39
67
296

חדשה באזורכם ומחפשת קהילת אנשים מעניינים להחלפת דיונים וחוויות.
קצת על עצמי- בת 22,שרדתי בגאווה את החינוך ה"רוסי", גרה בצפון, משוחררת טרייה.. בוחנת את מקומי בעולם הגדול.
אז.. מותר להצטרף?
 
המשך>>

חדשה באזורכם ומחפשת קהילת אנשים מעניינים להחלפת דיונים וחוויות.
קצת על עצמי- בת 22,שרדתי בגאווה את החינוך ה"רוסי", גרה בצפון, משוחררת טרייה.. בוחנת את מקומי בעולם הגדול.
אז.. מותר להצטרף?
 
אני סקרן לדעת
20/11/2015 | 17:51
7
61
למה שוטרים ממוצא מזרחי ושופטים ממוצא אשכנזי
חברו יחד, באופן נדיר, כדי להכניס אדם חף מפשע לכלא?
מה הם מסתירים?

רומן זדורוב

https://www.youtube.com/watch?v=ZJK7NA5MMRI
דאלטון, יש לי שאלה אליך בתור מזרחי...
21/11/2015 | 20:12
6
39
למה תמיד כשיש פיגועים, חלקם גובים חיי אדם, נעמדים להם חבורות של מזרחים מאחורי הכתב ומנופפים למצלמה כשחיוך שבע ומדושן עונג מרוח על פניהם. זה עתה היה פיגוע, נרצחו יהודים, וכל מה שמעניין את המאותגרים-שכלית האלה זה להתקשר לחברים ולהגיד להם "תראו אותי, תראו אותי, אני מופיע בטלוויזיה". אני באמת לא מבין אתכם... יש לכם משהו בתוך הראש או שהכל שם מלא בקש? זה חזר על עצמו גם בפיגוע שהיה לפני זמן קצר בקריית גת. עומדים להם אותם אימבצילים ומנופפים למצלמה כשחיוך מגעיל ודוחה מרוח על פרצופם.
כולה חבר'ה צעירים שובבים שזכו שיצלמו אותם מהטלויזיה
21/11/2015 | 20:55
5
29
זו בזדמנות שלהם להופיע בטלויזיה כי רוב הזמן הם מודרים
בכלי התקשורת האשכנזית.
 
התקשורת האשכנזית עושה שואו מכל פיגוע והמזרחיים הצעירים בסך הכל
רצו לקחת חלק באירוע.... חחחח
אתה רציני?
21/11/2015 | 21:13
4
29
תחשוב שבני משפחתך נהרגו בפיגוע, לא עלינו, וחבורה של מזרחים מנופפים למצלמה ומתקשרים לחברים שלהם כדי שיראו אותם בטלוויזיה. אתה באמת לא רואה בזה שום בעיה? אגב, גם אנשים יותר מבוגרים מתנהגים ככה, לא רק צעירים ובני נוער.
 
"זו בזדמנות שלהם להופיע בטלויזיה כי רוב הזמן הם מודרים
בכלי התקשורת האשכנזית."
 
למה צריכים להראות אותם בטלוויזיה? הם ידוענים? הם פוליטיקאים? רוב האנשים לא זוכים שיראו אותם בטלוויזיה, והם לא מתנהגים בצורה מבישה כזאת, ועוד בעת שמתרחש פיגוע.
מה שראית שצעירים
21/11/2015 | 21:48
3
19
מנופפים לשלום לחבריהם בבית זה חלק מתופעות לוואי של בעיה אחרת....
בעיית הטרור.
משפחות הנפגעים צריכות לבוא בטענות, כמו כל שאר הציבור, למדינה המופקרת
שמפקירה את אזרחיה. זאת הבעיה הכי חמורה. מה שאתה תיארת זה רק תופעת לוואי שולית בעקבות הפיגוע.
דרך אגב, אנשי התקשורת נהנים מכל פיגוע כזה ומבסוטים בלב ואפילו מעודדים את הטרור ונותנים לו במה. זה נותן להם תעסוקה ואקשן. האנשים הרעים נמצאים בתקשורת והם לא מזרחיים.
מדובר באנשים בוגרים
21/11/2015 | 21:52
2
20
לא בילדים בני 5 שטרם למדו להבדיל בין טוב לרע. אתה יכול להסביר לי למה הם מתנהגים באופן הזה? למה תמיד מדובר באותם פרצופים?
מדובר בהתנהגות ספונאנית של אנשים
21/11/2015 | 22:06
1
18
הם לא עושים את זה מכוונות רעות. 
*ספונטאנית
21/11/2015 | 22:11
5
ג'ונתן פולארד שוחרר
20/11/2015 | 16:12
1
24
 
שליט ופולארד שוחררו. אולי ימצאו גם את רון ארד?
21/11/2015 | 10:00
7
Когда-то это была наша Родина
20/11/2015 | 01:53
28
Они живут в самой прекрасной стране на свете, и все остальные страны им завидуют!
 
Это они женятся, когда в доме скапливается слишком много грязных носков. Только там футболисты играют для того, чтобы после матча поменяться с кем-нибудь майкой.
 
Именно у них забегают в Макдональдс по маленькому. Это их женщины могут в одиночку войти в горящую избу, но в туалет ходят только с подругой.
 
Только там в метро можно получить диплом о высшем образовании. Именно их девушки могут час краситься перед тем, как вынести мусорное ведро.
 
Это они читают газету на унитазе, чтобы быть готовыми к любым неожиданностям. Именно там придумали купаться в фонтанах и вытираться о занавеску. 
 
Только их женщины красят ногти перед тем, как ехать на картошку. Это они стучат молотком об стену, чтобы все там заткнулись на хрен.
 
Только у них готовы продать хрущевку, чтобы купить «Путинку». Именно там придумали тонировать машины, чтобы спокойно ковыряться в носу.
 
Это у них автомобили идут на экспорт, причем не едут, а идут! Именно там придумали наполнять презервативы зеленкой и бросать их с балкона.
 
Они гордо называют свою страну "Россия", а иностранцы завистливо говорят "Раша". Когда-то это была наша Родина...
חזות אינטליגנטית/חנונית מול חזות מאיימת/מרתיעה
19/11/2015 | 17:19
9
125
בהמשך לדיון שלי עם אסטרו, רציתי להפנות את השאלות הבאות לכל חברי הפורום והבאים בשעריו. איך לפי דעתכם נוצרת חזות "אינטליגנטית/חנונית" (אפשר לשחק בהגדרות) ואיך נוצרת חזות מאיימת/מפחידה/ערסית/גברית (קראו לזה איך שאתם רוצים)? האם הדרך שבה אנחנו מאפיינים בני אדם על סמך חזותם החיצונית בלבד, למשל "חנון" מכאן ו"ערס" משם, נוצרה בעקבות התניות חברתיות ותרבותיות שהושרשו בנו, או שמא זה קשור גם לפיזיונומיה ולרמת הטסטסטורון בדם של האנשים המדוברים, כדברי אסטרו?  למה הרבה אשכנזים-לבנים, בעיקר בעלי לובן בוהק, אם כי לא רק, מוגדרים ישר כחנונים על סמך המראה החיצוני שלהם בלבד? למה הרבה ערבים ומזרחים בעלי עור כהה מוגדרים ישר כערסים/מאיימים/מושכים/בעלי סקס-אפיל על סמך המראה שלהם בלבד? גם כשתווי הפנים דומים, מספיק שאחד מהצדדים יהיה לבן כדי להיות מוגדר כ"חנון", ולהיפך.

לפעמים אנחנו רואים אדם כלשהו, בין אם ברחוב או בטלוויזיה, והוא נראה לנו מאוד "חנון". אנחנו לא תמיד מצליחים לשים את האצבע על הסיבה שבגללה הוא מקרין חנוניות, אבל ככה הוא נראה לנו. לפעמים אנחנו רואים אדם בעל חזות מאיימת/ערסית ואנחנו לא מצליחים להבין מה בדיוק יש בו שגורם לנו לחשוב ככה עליו. גם בפרסומות, גם בסדרות וגם בסרטים ישנם "פרצופים" קבועים שמגלמים חנונים מכאן ו"ערסים" מכאן. עוד בטרם הם פותחים את פיהם, כבר אפשר לדעת מי זה מי על סמך חזותם בלבד.

בהנחה שהדברים שאסטרו אמר אכן נכונים, האם בממוצע רמת הטסטסטורון בדמם של הגברים האשכנזים היא נמוכה יותר, ובדמם של הערבים והמזרחים גבוהה יותר? האם ישנו מתאם כלשהו בין רמות הטסטסטורון בדם לבין מנת המשכל, או שאין קשר בין השניים?
משקפיים, מבנה גוף וכו'
19/11/2015 | 22:37
5
39
קח את התמונה של אדולף אייכמן, הוא היה נראה סופר-חנון
אבל גם כשאין משקפיים
19/11/2015 | 23:06
3
34
המראה החנוני נשאר. או שמדובר פה בהתניות שהושרשו בנו ע"י הסביבה, או שמדובר ברמות הטסטסטורון כמו שאסטרו אמר, או שגם וגם. לדוגמה, גלעד שלמור מחדשות 2 נראה נעבעך כזה, למרות שאין לו שום משקפיים. גם ללירון זייד, בעל פינה קצרה בערוץ 2, יש מראה חנוני רצח! גם ל"זלצמן" מהפרסומת של הבורר יש חזות חנונית איומה. גם לדמות שעידן אלתרמן גילם יש חזות לפלפית. אני לא חושב שמשהו ישתנה אם הם יורידו את המשקפיים. לעומתם, ל"אבי הטחול" יש חזות מאיימת ומפחידה. מה לפי דעתך גורם לזה ולמה גם פה יש חלוקה ברורה בין "אשכנזים חנונים" ו"מזרחים בעלי חזות מאיימת ומפחידה"?
תראה את באסם איד. חנון או לא?
20/11/2015 | 03:49
2
41
נראה קשוח
20/11/2015 | 08:10
11
ברור שלא
20/11/2015 | 08:38
29
למשל, למחמוד דרוויש ולמוחמד עבדל אל-ואהב הייתה חזות אינטליגנטית, אבל לא חנונית. יש פה ושם מזרחים בעלי חזות חנונית, אבל אין כמעט ערבים כאלו. אולי היוצא מן הכלל זה הנער הערבי שנשרף לפני שנה וחצי בערך, אבל השמועות לגביו אמרו שהוא היה הומוסקסואל. גם הנטיות המיניות משפיעות בצורה מסוימת על החזות, ע"ע אביעד קיסוס.
חנון רוצח
20/11/2015 | 08:07
9
זה דבר ראשון הצבע הכהה המדגיש את השיער
20/11/2015 | 08:14
2
31
הזקן והגבות.
גם הצבע הכהה של העור מודגש ודומיננטי יותר מהבהיר.
גם המבנה גוף של יוצאי המזרח התיכון וצפון אפריקה הוא שונה בד"כ משל הרבה יהודיי אשכנז, הוא גדול ומאסיבי יותר.
גם צורת הפרצוף.
האם בממוצע
20/11/2015 | 08:50
1
31
למזרחים ולערבים יש טסטסטורון יותר גבוה מזה של האשכנזים? גם המנעד הקולי שונה. למזרחים ובעיקר לערבים יש קול יותר עבה ומפחיד כזה, ואילו לאשכנזים יש לעתים קרובות קול מאוד נשי ועדין כזה. גם לערבים בעלי מבנה עצמות דק, למשל אלו שזורקים אבנים ומשליכים בקבוקי תבערה, יש פרצוף מאיים ומפחיד.
לא יודע לגבי טסטסטורון
20/11/2015 | 15:36
8
עונג שבת
19/11/2015 | 13:49
12
13
אימה בחנוכה
19/11/2015 | 13:50
18
במיוחד בשביל איליה...
20/11/2015 | 13:51
23
אדון גרינוולד, האלטע קאקער מצפון תל אביב, מאוד כועס שהשכנים החדשים עושים חפלה באמצע הלילה ומרעידים את כל הבניין:
 
מערכון חזק שאני ממליץ לכולם לצפות בו
20/11/2015 | 14:02
18
 
אמנם אינני מסכים עם המסר, אבל המערכון כתוב מאוד יפה וההגשה ממש מצוינת. אנחנו תיכף מגיעים לשנת ה-70 למדינה, ופרט למבטאים, שום דבר לא השתנה.
איך הייתם מתרגמים לעברית את "пробивной человек"?
20/11/2015 | 15:40
6
29
אם הוא לא מצליח להיכנס דרך הדלת, הוא מנסה להיכנס דרך החלון. אם הוא לא מצליח להיכנס דרך החלון, הוא מנסה להיכנס דרך הדלת האחורית. אם הוא לא מצליח דרך הדלת האחורית, הוא מנסה דרך הארובה. אם הוא לא מצליח דרך הארובה, הוא חופר בור ונכנס מתחת. אם גם פה הוא נכשל, הוא שובר את הזכוכית ונכנס דרך אחד החלונות.
 
נ.ב - ככה הרוסים צריכים לפעול!
מצליחן...
21/11/2015 | 20:55
3
6
לא, זו לא המילה...
21/11/2015 | 22:13
2
16
אני אשמח אם גם אחרים יוכלו לחשוב על מילה כלשהי...
מרפקן
21/11/2015 | 22:30
1
11
תודה...
21/11/2015 | 22:43
17
"מרפקן" נשמע קצת אגרסיבי וגם הקונוטציה די שלילית, אבל תודה בכל מקרה. אם יהיו לך עוד רעיונות אני אשמח אם תעלה אותם.
הייתי אומרת פושר
21/11/2015 | 23:26
21
אבל זה לא ב"עיברית תקנית"..
נחוש ? נחרץ ? בלתי נלאה ?
22/11/2015 | 19:27
15
מה עם , נחישות בלתי נלאית ?
 
לא תרגום בשפה כל שהיא אבל מי שמכיר את אתר tvtrop , יש את זה
שרת החוץ של שבדיה עוברת בדיקת עיניים
21/11/2015 | 22:56
1
27
מיד לסלק מפה את הקונסול השוודי!
23/11/2015 | 07:11
13
בכל מקרה, אירופה מתחממת ואין להם משוג מה לעשות.
מצחיק, אבל אולי פוטלר צדק? אולי באמת לא טוב להיות באירופה?
"הילד בעט ואמר: זונה רוסייה, שלא תתרבי"
19/11/2015 | 12:49
80
716
"אחות של תלמידה בבית ספר בפ"ת: בן כיתתה נוהג להכותה באמצעות הטחת ראשה בקיר ובניפוץ בקבוקים עליה. לטענתה, הרשויות אינן עושות דבר. בשל התקרית האחרונה פונתה הילדה באמבולנס לבית החולים."

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4727090,00.html

למה... המשך>>
"אחות של תלמידה בבית ספר בפ"ת: בן כיתתה נוהג להכותה באמצעות הטחת ראשה בקיר ובניפוץ בקבוקים עליה. לטענתה, הרשויות אינן עושות דבר. בשל התקרית האחרונה פונתה הילדה באמבולנס לבית החולים."

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4727090,0...

למה לא מגרשים את הפורעים האלימים האלה בחזרה למרוקו? הם בדיוק כמו ערבים, צריך לדבר איתם בשפת הכוח!
PlayBuzz הגיע לתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 12:15
7
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!
 
לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
סיפורה של קטיה שאביה רצח את אמהּ וכעת היא נותרה לבדה בעולם
19/11/2015 | 09:26
1
33
https://www.facebook.com/channel10news/videos/1015...

"אבא שלי היה אדם מאוד שקט, מאוד מופנם, אף פעם לא מתעצבן. הוא תמיד היה מאוד רגוע", אומרת קטיה. כנראה שמים שקטים אכן חודרים עמוק. מה גורם לאדם כזה לקום ביום בהיר אחד ולרצוח את אישתו לשעבר, אם-בתו?

לפחות התגובות הרבות לכתבה מאוד מחממות את הלב. ישראלים/ות רבים/ות מוכנים לפתוח את לבם, לעזור לה ואף לאמץ אותה.
נורא
19/11/2015 | 13:27
6
כאן נמחקה הודעת מפרסם
18/11/2015 | 12:37
4
9
Obviously, now it's not a good time
17/11/2015 | 18:14
3
21
for going to Europe. Perhaps a few years later
 
כמה שנים אחרי מלחמת העולם השלישית אולי
17/11/2015 | 18:59
2
27
אם בכלל יישאר שם משהו. אגב, עברת בסוף לארה"ב או שהחלטת להישאר פה עמנו?
איך שלא תסתכל על זה, אירופה הרבה יותר בטוחה מישראל
17/11/2015 | 19:19
23
אל תשכח שאוכ' כל אירופה גדולה כמעט פי 100 מישראל (אולי פי 90), לכן אפילו למרות הפיגוע הגדול בצרפת, זה עדיין נדיר וחשיפה של אירופאי ממוצע לפיגועים ממש נמוכה עד לא קיימת. בעוד שהיום בישראל כל אזרח נמצא לא רחוק מידי מפיגוע, כמטע כל יום, כל אזרח כנראה ישב במקלט לפחות פעם בעשור אם לא יותר, כל אזרח כנראה מכיר בצורה זאת או אחרת מישהו שנפגע מפיגוע או מטיל או חייל שנהרג. לא יודע מה איתך, אבל שירתתי בצבא בזמן מלחמה, אני מכיר משפחות שאיבדו קרובי משפחה בעשור האחרון במלחמה, חבר מהתיכון נפצע קשה בפיגוע ואני בעצמי הייתי צריך לברוח ממקום שבו מחבל התחיל לירות לכל הכיוונים. איכשהו, יש לי הרגשה מוזרה כזאת, שאין הרבה אירופאים בגיל שלי שיש להם סיפורים דומים.
לו הייתה בידך הברירה, מה היית עושה?
17/11/2015 | 20:08
6
יש להוריד את המסגד ולבנות את בית המקדש
17/11/2015 | 23:09
18
45
מכתב פתוח של יליד פקיסטן למלך סעודיה - אפילו המוסלמים עצמם מבינים שהם יורדים מהפסים.

"We do not have a pope in Islam, but by adopting the official title of custodian of our two holiest sites, Mecca and Medina, you have assumed a unique position of influence to shift our Muslim world onto a positive path."

http://america.aljazeera.com/opinions/2015/2/open-...
 
לאיסלאם אין קשר לירושלים, ולבנות מסגדים על שרידי האחרים היא מנהג ידוע מימים ימימה.לעומת זאת, ירושלים מופיעה בתנ"ך 667 פעמים, מתוכם 641 פעמים בלשון הקודש ו- 26 פעמים בארמית.
די עם השטויות המסוכנות האלה
18/11/2015 | 09:40
1
11
הדברים כתובים, והמציאות מוכיחה נכונותם
18/11/2015 | 15:05
21
כהנא התריע, וצדק בגדול - אך כמו תמיד, אין נביא בעירו. וחבל.
אני רק שאלה
18/11/2015 | 10:29
11
60
מי בדיוק יבנה את בית המקדש, יהודים או ערבים? אולי בכלל סינים? הרי אין כמעט יהודים שעובדים בעבודות בניין, אז מכאן ועד לבנות את בית המקדש? נדמה לי שזה קצת גדול עליהם.
גם את הבית השני לא בנו יהודים
18/11/2015 | 10:39
10
25
הורדוס הביא פועלים זרים לשם כך (וגם הוא עצמו לא היה יהודי אאל"ט).
לא מדויק
18/11/2015 | 10:56
9
23
את הבית השני בנו עולי בבל, הורדוס היה זה ששיפץ והרחיב אותו מאות שנים לאחר מכן. מכל מקום, יש פרדוקס גדול בכך שדווקא "האויב הערבי" יהיה זה שיבנה את בית המקדש בגלל שיהודים כה רבים בוחלים בעבודות הכפיים ולא מוכנים לצאת מהמשרד המרווח והממוזג שלהם. הניוון כאן הוא לא רק גופני, הוא גם נפשי, רוחני ואידיאולוגי.
אף אחד לא יבנה שום בית מקדש
18/11/2015 | 11:10
8
24
אולי אחרי מלחה"ע השלישית
תיאורטית...
18/11/2015 | 11:35
7
21
זו הייתה תגובה ליבגני שאמר שיש לבנות את בית המקדש. תהיתי מי בדיוק יבנה אותו אם היהודים (כולל הפטריוטים שבהם) כל כך שונאים את עבודות הכפיים. היוצאים מן הכלל הם תושבי יצהר, אבל הם מעטים מאוד.
זה לא מדוייק
18/11/2015 | 11:42
6
24
יש לא מעט שיפוצניקים, חשמלאים, מכונאים, פחחים וכו' שהם יהודים.
אין כמעט פועלי בניין יהודים
18/11/2015 | 11:50
2
17
יש סיכון רב ליפול אל מותך מאחד הפיגומים הגבוהים. כמו כן, מדובר בעבודה מאוד קשה וסיזיפית, הרבה יותר מעבודות כפיים אחרות. גם בעבודות שציינת עובדים בעיקר מזרחים מהדור המבוגר יותר. הצעירים לא מעוניינים ללכלך את הידיים שלהם ומעדיפים עבודות יותר קלות ויותר נוחות.
יש גם הרבה "רוסים"
18/11/2015 | 13:40
1
24
שעובדים כשיפוצניקים, מובילים, שרברבים, מתקיני מזגנים וכו'
הדור הראשון, "דור המדבר"...
18/11/2015 | 14:52
22
הדור השני והשלישי כבר לא יעבוד בעבודות כאלה... גם אבא של שלי יחימוביץ' היה פועל בניין, ואיפה הנכדים שלו עכשיו? האם הם ממשיכים את דרכו? ברור שלא.
האם אותם מתנחלים לבנבנים ומנומשים
18/11/2015 | 11:53
2
20
שצועקים בקולי קולות שצריך להקים את בית המקדש השלישי, יסכימו גם לבנות אותו מהמסד ועד הטפחות? אני בספק רב.
כמעט אף אחד לא דורש להקים את בית המקדש
18/11/2015 | 12:19
1
15
כפי שכתבתי לעיל בניית המקדש דורשת תנאים מיוחדים שאינם קיימים כיום.
ויש יהודים שיכולים לעבוד בעבודות בניין, פשוט הם מעדיפים עבודה מעניינת ומכניסה יותר.
מה שכן, לערבים נסיון רב בעבודות אלה והם בהחלט סוסי עבודה בתחום.
יש הרבה שרוצים להקים אותו
18/11/2015 | 13:02
24
אבל אף אחד מהם לא יהיה מוכן להזיע ולהתלכלך בשביל הקמתו.
 
"ויש יהודים שיכולים לעבוד בעבודות בניין"
 
יכולים בתאוריה אולי... מתוך 50 אלף פועלי בניין, 42 אלף הם "פלסטינאים" והנותרים הם סינים, רומנים, מולדבים ובולגרים. יש אולי כמה עשרות יהודים שעובדים ממש בעבודות בניין. מי שלא מקודם והופך למנהל תוך תקופה קצרה, נוטש את התחום.
הקטע שרק כאשר יבוא המשיח ייבנה המקדש השלישי
18/11/2015 | 12:12
1
19
זה לא משהו שניתן לבנות סתם ככה היום, במיוחד כאשר הארץ מתנהלת לא בדיוק בדרך התורה.
זה יכול להיות גם לא כפשוטו
18/11/2015 | 14:11
24
ייתכן שמדינת ישראל היא המקדש השלישי, ולא בניין עתידי כלשהו.
כחילוני מצחיק אותי שהשמאל מתחשב במוסלמים יותר
20/11/2015 | 16:52
18
מאשר כלפי יהודים דתיים. 
 
המוסלמים עושים הרבה עוולות בשם הדת יותר מהיהודים.
והחילוני מהתקשורת מלקק למוסלמים דווקא.. תמיד מתחשבים ברגשות של מוסלמים.
חחחחח
יש מקום לסלק את הפאנטים המוסלמים מכל הארץ.
20/11/2015 | 16:58
22
אבל בניית בית מקדש מחזירה אותנו לימים חשוכים
של לפני אלפי שנים. זו תהיה נסיגה לאנושות. מדובר בעבודת אלילים
ואימוץ אמונות תפלות שבני האדם מנסים להשתחרר מהם זה מאות שנים.
אביגדור ליברמן מספר על שורשיו המשפחתיים
17/11/2015 | 20:05
50
85
המשך>>
מופע הבלהות של יריב בן אליעזר, נכדו של בן גוריון...
17/11/2015 | 21:29
5
41
https://www.facebook.com/reshet.tv/videos/10153174...

מירי רגב יכולה הייתה להתלמד אצלו...
"אתה מוזמן להריח לי בתחת"
17/11/2015 | 21:48
1
38
 
זה מה שהוא אמר לאחד המזרחים שכנראה הציק לו ונטפל אליו...
רצוי לזכור את "ואהבת לרעך כמוך"
17/11/2015 | 22:35
20
ולא לעשות עניין מבחור שלא מבין.אבל תרבות הדיון היא אכן נושא כאוב.
אני יכול ללמד עליו זכות מסוימת
18/11/2015 | 13:05
16
יריב בן אליעזר דווקא הביא דוגמה נכונה להתנהלות של בן אדם שאינו שבע רצון ממה שמתרחש במדינה. למרבה הצער, הימניים מפחדים להתנסח בבהירות ובבוטות שכזאת כל אימת שהמצלמה ניצבת מולם. אני בעד שיח חופשי נטול גינונים. לא אוהב את פלוני אלמוני? תקרא לו "אוויל", אין בעיה.
איכס
18/11/2015 | 14:19
15
איזה ערס, איך לבן גוריון צמחו נכדים כאלה ??
כשמתחילים לקלל ולצעוק אני מפסיק להבין. מה הבעיה שלהם?
18/11/2015 | 18:11
6
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיולים בהודו נפאל
פורום טיולים בהודו נפאל
לגעת בהודו- טיולים בהודו
לגעת בהודו- טיולים בהודו
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ