לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ישראל ברוסית
 
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.
 
אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

 
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.
 
אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הוארך מעצרו של האנס ה"רוסי" מהקריות
05/11/2015 | 14:53
1
47
"בית המשפט המחוזי בחיפה האריך את מעצרו של "האנס מהקריות" דניס טרטיאקוב עד לתום ההליכים. השופט בדיון ציין כי לא ניתן לשחרר את הנאשם בשלב זה למעצר בית מכיוון שהדבר "יעמיד בסיכון את האוכלוסייה בכלל ואת אוכלוסיית הנשים בפרט".

- - - - - - - - - - - -

לא הבנתי אם הוא אנס נשים רוסיות או נשים ישראליות? אולי זו נקמה על כך שהן התייחסו אליו לא יפה והשיבו את פניו ריקם?
גם אם כן, זה לא אומר כלום
05/11/2015 | 21:33
26
אם אתה מנסה לרמוז שהוא אנס כנקמה כי לא התייחסו אליו יפה הבנות הישראליות, אז זאת תופעה או הרגשה שלא שמורה רק לעולים רוסים בישראל, אם זכור לך לא מזמן הדורס בLA רצה לנקום על כך שנשים לא רצות להיות איתו. אם אני זוכר נכון הוא היה אמריקאי לחלוטין ולא מהגר. אז מהתנהגות כזאת אי אפשר להשליך על זה שישראליות לא רוצות לצאת עם רוסים, כי כפי שאתה רואה זה קורה לא רק עם ישראליות, לא רק עם רוסים ולא רק עם מהגרים.
עונג שבת
05/11/2015 | 12:34
1
4
ויכוח בין סטודנט למרצה לגבי קיומו של האל
05/11/2015 | 12:39
15
נקבות שטניות צוהלות מרוב אושר בעקבות פגיעה באבות הגרושים
04/11/2015 | 23:47
108
370
האופוזיציה הפילה הצעת חוק לחזקה משותפת של הורים על ילדיהם

ברוב דחוק של 42 לעומת 41 הופלה ההצעה שקידמה הממשלה, לפיה ילדי גרושים עד גיל 6 לא יועברו אוטומטית לאמם. הקואליציה החליטה לדחות הצבעה על חוק נוסף, מחשש שלא יהיה לו רוב

המשך>>
האופוזיציה הפילה הצעת חוק לחזקה משותפת של הורים על ילדיהם

ברוב דחוק של 42 לעומת 41 הופלה ההצעה שקידמה הממשלה, לפיה ילדי גרושים עד גיל 6 לא יועברו אוטומטית לאמם. הקואליציה החליטה לדחות הצבעה על חוק נוסף, מחשש שלא יהיה לו רוב

http://www.haaretz.co.il/news/politi/.premium-1.27...

תראו איך הן קופצות וצוהלות... פשוט רוע טהור בהתגלמותו. הדבר היחיד שמנחם הן תגובות הגברים השמאלנים לכתבה. מי ייתן שהמפלגה הארורה הזאת מרצ לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות.
האנשים החזקים בעולם: פוטין במקום הראשון
04/11/2015 | 21:34
14
22
המגזין האמריקני "פורבס" פרסם את רשימת האנשים החזקים ביותר בעולם: נשיא רוסיה מוליך את הרשימה שנה שלישית ברציפות: "פוטין ממשיך להוכיח שהוא אחד האנשים המעטים בעולם שמספיק חזק לעשות מה שהוא רוצה - ולצאת מזה". קנצלרית גרמניה מרקל דחקה את נשיא ארה"ב אובמה מהמקום השני ומנהיג דאעש מקדים את מזכירת המדינה לשעבר הילרי קלינטון

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4721047,00...

האם זה יגרום לרוסיה להפוך לאימפריה אמיתית? האם זה יגרום לה לאיים על מעמדה של ארה"ב כמעצמת העל היחידה? האם זה יגרום למיליוני אנשים ברחבי העולם להתעניין יותר ברוסיה, ללמוד את שפתה, להכיר את תרבותה וכו'? האם זה יגרום למיליוני אנשים ברחבי העולם להגר אליה כמו שמהגרים לארה"ב, לקנדה ולמערב אירופה?
רוסיה לא מקום אטרקטיבי
04/11/2015 | 21:47
3
25
אפילו לאפריקאים. רוסיה היא לא מעצמה. היא רק עושה רעש וצילצולים.
יש להם רגשי נחיתות מול ארה''ב והמערב. הרוסים דווקא פוחדים מסין הענקית שהיא אכן מעצמה משפיעה, שיש לה כוח אדם עצום מעל למיליארד תושבים מול 
הרוסים שיש להם פחות ממאתיים מיליון. וגם הילודה ברוסיה נמוכה ויש הגירה שלילית.
יש מיליונים שמחכים בתור להיכנס לארה''ב. כמה מחכים לקבל אזרחות מרוסיה?
 
האם מאמן טוב לא יכול לקחת קבוצה קטנה ולזכות איתה באליפות?
04/11/2015 | 21:49
2
22
למה מנהיג חזק לא יכול לקחת מדינה נחשלת ולהפוך אותה למעצמה משפיעה? אגב, נתניהו נמצא במקום ה-21, הישראלי היחיד ברשימה הזאת. אני בספק אם איזשהו ראש מדינה קטנטונת ופצפונת כמו ישראל הצליח להשתחל לרשימה הזאת.
לא נראה לי שפוטין יכול להציע משהו בנושא הכלכלי.
04/11/2015 | 21:56
13
הוא יותר מתמקד בנושא הצבאי. למשל הוא שלח חיילים לסוריה
כדי להראות את כוחו ברבים. הוא גם הצטלם עם טיגריסים והראה  את שריריו
ברבים. ועוד כל מיני קונצים שהוא עשה. זה אדם שמחפש שומי.
 
שהקומוניזם נפל לפני 25 שנה
04/11/2015 | 21:59
17
גם גרמניה אוחדה באותה תקופה. תראה את גרמניה היום. היא מעצמה כלכלית
שמחזיקה את אירופה. למה הרוסים לא עשו מה שעשו הגרמנים?
לא אימפרייה ולא נעליים
04/11/2015 | 21:58
21
היא תהפוך למוטציה של ברית המועצות, עם מסך ברזל ופצצות גרעין. זה נכון שמתלהבים מבריונים, אבל אין זה אומר שהבריון יודע לפרנס את משפחתו בכבוד ולתחזק אותה.
גם התקשורת מנפחת את
04/11/2015 | 22:03
16
הנושא הרוסי כי התקשורת מחפשת אקשן. התקשורת בונה את המציאות.
ניצחון משמעותי של יח"צני קרמלין
05/11/2015 | 08:15
7
22
כמובן שפוטין לא מתקרב להיות האדם החזק בעולם. ובכלל מה היו הקריטריונים לבחירה זו? מי שמככב יותר בחדשות? האים אלו קריטריונים רציניים? ומה כן צריכים להיות קריטריונים? למשל מי מנהל תזרימי כספים גדולים יותר. אז האנשים המשפיעים בעולם צריכים להיות הנגידה של פדרל רזרב והנגיד של הבנק האירופי. או למשל למי יש משקל פוליטי הגדול בעולם. אז שוב, קרמלין ממש לא שם. אולי ראשית כול צריך להתחיל ממנהיגי סין. אולי הם לא מככבים בחדשות השכם והערב, אבל בטח יש להם השפעה גדולה יותר מפוטין. וכמובן שזה מגוחך לקבוע שלפוטין יש יותר השפעה מנשיא ארה"ב.
 
ולגבי מה שנאמר כאן. האזרחות הרוסית היא מבוקשת. מבוקשת מאוד בקרב אזרחי הרפובליקות הפוסט-סובייטיות האחרות.
יכול להיות שהסיבה שפוטין עלה מעל אובמה
05/11/2015 | 09:55
6
18
היא כי מחברי הרשימה משווים לא מדינות אלא אנשים. זה ברור שארה"ב עולה מכל בחינה, כלכלית, פוליטית וצבאית, על רוסיה, אבל השליטה האישית של נשחא ארה"ב מוגבלת במידה רבה ע"י המערכת הפוליתית האמריקנית ומאוזנת עם גורמית פוליטיים אחרים במדינה האמריקנית. פוטין לעומת זאת מתפקד כעריץ  שעושה מה שבא לו ולא שואל את אף אחד, הוא למעשה השליט העליון והבלתי מעורער של מדינה ממש לא מבוטלת כמו רוסיה,אעל אף שהוא מנהיג מדינה חלשה יותר מארה"ב, כוחו האישי עולה על זה של נשיא ארה"ב.
 
גם יושבת ראש פדרל רזרב ונגיד הבנק ונשיא הבנק האירופי מופיעים ברשימה.
לא קראת את הספר שהמלצתי עליו
05/11/2015 | 10:06
5
20
פוטין לא שולט כמו עריץ אלה נסחף עם הזרם של הממסד וכך נשאר הרושם שהוא שולט. הנשיא הרוסי שניסה שלא להיות עם הזרם (מדבדב) איבד את משקלו הפוליטי ואת סמכויותיו והפך לדמות מייצגת חסרת השפעה.
כנראה שגם מחברי הרשימה לא קראו אותו.
05/11/2015 | 10:33
4
16
על כך פנים הם בקיאים בפוליטיקה האמריקאית הרבה יותר וההסתכלות על רוסיה היא במידה רבה סטריאוטיפית בלי להכנס לדקויות שזר לא יבין.
 
 
האם נשיא ארה"ב יכול סתם ככה כי מתחשק לו לפתוח במלחמה? לא המדינה האמריקאית אלא הנשיא באופן אישי יכפה את רצונו האישי על כל מנגנוני המדינה כדי להוציא את החלטתו האישית אל הפועל?
נו באמת...
05/11/2015 | 10:50
3
18
הנשיאים מוקפים בסוללות של יועצים, בעלי אינטרסים ובעלי משקל פוליטי. לא ברוסיה ולא בארה"ב הנשיאים לא מחליטים "סתם ככה כי מתחשק להם". תמיד יש כוחות שדוחפים להחלטות כאלו ואחרות והנשיאים רק מאזנים ביניהם. כמובן שיש מדינות בהן הנשיאים מחליטים "סתם ככה כי מתחשק להם", אבל אלו רדנויות קטנות, בעיקר באפריקה. נכון להיום זה לא קורה בשום מדינה גדולה. ההבדל העיקרי בין רוסיה לארה"ב זו היחצ"נות. בארה"ב הנשיא מוצג בתור דמוקרט שתלוי במוסדות (והוא אכן כזה) ואילו ברוסיה בתור צאר (והוא לא כזה).
ואסביר לך מה הסיבה
05/11/2015 | 11:11
2
16
בארה"ב לאחר אבולוציה של מעל 200 שנה יש חברה אזרחית איתנה, שלטון החוק ויחסי ממון מוסדרים. לא משנה איזה נשיא ייבחר, התאגידים לא יילאמו או ינתנו לאנשים אחרים, לא ישונו סדרי בראשית וכדומה. ההשפעות בסה"כ יהיו בשוליים. ולא כך המצב ברוסיה, בה אין חברה אזרחית, אין שלטון החוק ויחסי הממון תמיד תלויים בספק. לכן הממסד זקוק לרייטינגים גבוהים במיוחד של הנשיא המכהן וליציבות שלטונית. וזו הסיבה מדוע בונים לפוטין את התדמית של "צאר".
על תבנה על החברה האזרחית בארה"ב
05/11/2015 | 11:37
1
20
הנה קטע מתוך זיכרונות של אכלסנדר קרנסקי:
        До сих пор помню разговор, который состоялся у меня во время приезда в Берлин в
1923 году с хорошо известным экономистом Гильфердингом.[Известный руководитель германских социал-демократов и член Веймарского правительства.] Речь зашла о русской революции, и, послушав меня несколько минут, Гильфердинг неожиданно воскликнул: «Но как же могло случиться, что вы потеряли власть, держа ее в своих руках? Здесь такое невозможно!» Видимо, почувствовав бестактность своих слов и не желая обидеть меня, он тут же примирительным тоном добавил: «Но так или иначе, а русские неспособны жить в условиях свободы».
        Одиннадцатью годами позже он оказался в Париже на положении эмигранта, ничуть не лучшем, чем у меня. И тогда из уст видного французского социалиста ему пришлось услышать в моем присутствии те же самые слова, на сей раз относившиеся к немцам.
 
בכל מדינה נתונה מנהיג אמביציוזי וחזק יכול לשנות את כללי המשחק, לצפצף על הכללים הקיימים וליצור כללים משלו. למזלם של האמריקאים, אובמה הוא לא לואיס פרחאן, והנזק שנגרם על ידו קטן יחסית. מעניין מה יקרה לאנגליה אם וכאשר ג'רמי קורבין המטורלל ייבחר לתפקיד ראש הממשלה.
אני באמת ובתמים לא יודע מה בדיוק היה בארה"ב לפני 70 שנה
05/11/2015 | 13:08
19
אבל על פניו לא החברה האזרחית ושלטון החוק לא היו כפי שהם כיום. שים לב, גם מצטייני הדמוקרטיה של היום היו שונים אז. כך למשל בשוודיה היו הלכי רוח פרו-נאציים חזקים למדי, עד סטאלינגרד כמובן. ואתה יודע מה... אם יהיו ברוסיה 100 שנה של שקט תעשייתי, החברה המתוקנת בסוף תיצמח גם שם. אלו תהליכים שלוקחים הרבה מאוד זמן.
 
ואל תדאג למנהיגים אמביציוזיים או פופוליסטים חסרי רסן, כול שכן בדמוקטיות פרלמנטריות. לאחר הבחרותם הם מייד משנים את התקליט, כול שכן בענייני החוץ.
לא הבינו את חוזה השכירות בדיור הציבורי, ושכר הדירה הועלה
04/11/2015 | 19:42
11
40
לאחר שחלקם המתינו לדירות במשך 20 שנה ונכנסו לבניין חדש בראשון לציון באוגוסט, הודיעו לעולים בני ה-70 וה-80 כי עליהם לחתום על חוזים חדשים ולשלם יותר. הדיירים מסרבים לחתום

http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1...

האם לפי דעתכם המדינה צריכה לתרגם את מסמכיה הרשמיים לכל שפה ושפה, או שמא העולים לארץ צריכים ללמוד את שפת המדינה? מי אשם בכך ש"העולים לא הבינו" ובעקבות זה 'נדפקו' בדרך זו או אחרת?
לדעתי העולים היו צריכים ללמוד את השפה
04/11/2015 | 22:35
4
29
העברית כדי להתאקלם יותר טוב. הם לא רצו ללמוד את השפה
זו בעיה שלהם. הם מדברים ברוסית במופגן בכל מקום. ברומא תתנהג כרומאי.
הצגת הדברים בהארץ היא נבזית
05/11/2015 | 09:31
3
45
כאשר כותבים "דיור ציבורי" נשאר הרושם אצל הקוראים הצברים שמדובר בסוג של עמידר, דירות שניתן להוריש ליורשים. ואחר כך יתלהמו הנה משפחות מרובות ילדים במצוקה נשארים ברחוב ואילו הקשישם הללו מקבלים "דיור ציבורי". וזה ממש לא כך. אלף כול לא יורשים ולא נעליים. הקשיש הולך לעולם שכולו טוב - קשיש אחר נכנס במקומו. ב' - לא דירות אלה חדורנים. בד"כ חדרון בגודל 15 מטר עם פינת בטבח ללא גז, רק חימים חשמלי. תנאי התברואה והריחות של זה לא בעלי לב חלש. אני במקרה מכיר את הנושא מאוד מקרוב, כי יש כמה וכמה קרובי משפחה קשישים במקבצי דיור. בזמנו עלה הרעיון שאימי שתהיה בריאה גם תיכנס לשם, וראיתי את הבדקתי את המקומות הללו, ונחרדתי מהתנאים שם, ואמרתי בשום פנים ואופן לא. ואני לא רוצה לדבר על איך כמה צריך לשלשל מתחת לשולחן ע"מ לזכות בתענוג הנ"ל, ומי בכלל נהנה מהעניין. הדברים פורסמו פה ושם במהלך השנים.
 
ואז יגידו - למה בכלל לדאוג לקשישים הללו. שיהיו כמו הקשישים הצברים שנדרשים לשלם 14,000 ש"ח בחודש בבתי האבות. נו שוין... אם אנחנו רוצה לראות עשרות אלפי קשישים חסרי כול גוססים ברחובות שיבושם לה. ברוך השם אנחנו עוד לא שם. ואיך מצפים מקשיש בן 70 או 80 ללמוד שפה זרה? זה אנושי?
 
וגם כאשר הם נוקבים בסכומי הקצבאות הם מרמים בחצי פה. 3000 ש"ח זה לזוג, לא ליחיד. מישהו חשב האים אפשר להתקיים, לאכול, לקנות תרופות מסכומים כאלו?
אני חושב שהעולים הצעירים משאירים את הזקנים בארץ
05/11/2015 | 19:37
2
28
ועוזבים למדינה אחרת. גם זה לא מוסרי.
אתה חושב דבר שגוי
05/11/2015 | 20:52
1
30
הצעירים שעוזבים למדינות אחרות הם לרוב ה"דובדבן שבקצפת". את עובדי הייצור מערד או כרמיאל שמשתכרים שכר מינימום מין הסתם לא יתקבלו לא לקנדה ולא לאוסטרליה. ומי שכן מתקבל - לרוב אנשים מסודרים, אנשי היי-טק, מדע, עסקים, ולרוב הם גם לא נבלות לזרוק את הוריהם הזקנים במקבצי הדיור. אם תבקר אי-פעם במקומות העצובים הללו תמצא שם לרוב קשישים עריריים שאין להם אף אחד בעולם הזה, או הורים לילדים מסכנים כמוהם, בתחתית החברה הישראלית.
06/11/2015 | 00:09
9
בארה"ב השפה הרשמית היא אנגלית
05/11/2015 | 17:25
5
27
בישראל השפה הרשמית היא עברית
לא יודע? תבקש שיתרגמו לך.
אין מ שיתרגם? תמצא!
מדובר בקשישים
05/11/2015 | 19:57
4
25
חלקם או רובם עלו בגיל מבוגר שבו כבר קשה ללמוד שפה וממש לא לכולם יש ילדים בסביבה שיוכלו לעזור להם.
 
אתן לך דוגמא, בחור חכם שעבר מרוסיה לארה"ב לפי הרבה שנים ועבד פה הרבה שנים כפרופסור באונ' החליט לעבור לישראל מכל מיני סיבות בסוף שנות ה50 לחייו, הוא עושה את המקסימום בשביל ללמוד את השפה כי הוא רוצה לעבוד בהוראה גם בישראל ומאוד מתקשה (למרות שכן עובד פה ושם כמרצה) הילדים שלו בארה"ב, מעולם לא עברו לישראל ולא מתכננים לעבור לישראל. אחד כמוהו או נגיד מישהו במצב דומה שעבר בגיל עוד יותר מבוגר, יהיה מאוד קשה לעט זיקנה ללא שפה וילדים שיעזרו לו. לאנשים כאלו צריכה להיות מערכת סוציאלית שעוזרת להם. אם הבחור הזה מתקשה בגיל 50+ ללמוד שפה חדשה, אז בוודאי שמישהו פחות מוכשר יתקשה עוד יותר.
 
אז להגיד לאדם בן 70-80 שאין לו מי שיעזור לו - "תמצא", זה לא הכי מתחשב בעולם.
כן צריך להיות מערך עזרה וסיוע!
05/11/2015 | 20:55
3
22
אבל השפה הרשמית עדיין צריכה להיות עברית בלבד
ל"זקנים" שלי וגם חבריהם אני כתבתי ותרגמתי שנים רבות.
אם מישהו לא מבין, שלא יחתום כלום - עד שיביאו בן אדם שיכול לתרגם.
 
באמריקה יש עזרה סוציאלית למהגרים??
באמריקה לא מקבלים מהגרים "בברכה"
05/11/2015 | 21:26
23
אפשר להגר רק בעזרת ספונסר, הרעיון שאתה לא נופל על המדינה אלא על הספונסר.
 
דבר שני, לא טענתי שבארה"ב זה בסדר או יותר טוב.
 
כמו שכתבת, אתה עזרת לזקנים "שלך", לא לכל הזקנים יש צעירים "שלהם".
דבר נוסף הוא, הרבה מין המהגרים נכנסו לכל מיני חוזים דומים כי אין להם ברירה אחרת, כנראה שמודבר על מקרים סוציאלים אם הם חיים בדיוק ציבורי וחבל שמנסים לדפוק במקום לבוא לקראת האנשים האלו.
אני הייתי מתרגמן בב"ש.זה בהתנדבות.כל העסק הזה
05/11/2015 | 21:34
1
22
תלוי בעובדי העירייה - אם הם יוזמים, אפשר למצוא אנשים שיתרגמו, אבל אם לא רוצים, אף אחד לא יעשו את העבודה ולאותם זקנים נשאר לסמוך רק על הילדים או על רוסים שעובדים בכל מני מקומות.
אין מקום שאין בו עובדים רוסים
06/11/2015 | 15:00
20
ורוסים שפונים לכל מיני גופים מקבלים שרות בשפה שלהם
כמו בחברות סלולאר למשל.
"רוסי" נטש את בתו, ולימים דרש להכיר בו כאב שכול
04/11/2015 | 19:35
7
37
התאבדות חיילת פתחה מאבק בין אביה הביולוגי לבין משפחת האומנה על ההטבות שבהכרה כהורים שכולים. ביהמ"ש לא הסתיר את סלידתו

קצין התגמולים, שהתבסס על תיעוד של גורמי צבא שביקרו בבתים של האב ושל משפחת האומנה, וכן על עדויות של האחים, טען שלא מתקבל על הדעת להכיר במי שזנח ונטש את המנוחה מלידתה ועד מותה. לדבריו, כשהגיעו לבשר לאב על מותה הוא סינן ברוסית לאחותו כי "צריך לבדוק מה יוצא להם מזה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4717469,00...

לא להאמין איזה הורים שפלים קיימים בעולם הזה. ישנם אנשים שעוברים שבעים מדורי גיהנום ומוציאים כספים רבים בשביל טיפולים קשים ומייגעים כדי להתעבר ולזכות בילד, ויש אנשים שזוכים בו ב"מכה" אחת ונוטשים אותו כאילו היה גוש בשר שפג תוקפו.
ממילץ לקרוא את כל הכתבה
04/11/2015 | 19:58
4
25
השופט יעקב וגנר דחה את הערעורים ולא בחל בביטויים החריפים ביותר בהתייחסו למערערים. משפחת האומנה, קבע, כלל לא עומדת בקריטריונים של החוק. מאפריל 2007 היא פסקה להיות משפחת אומנה וקיבלה תפקיד של משפחה מארחת בשכר. ביקוריה של המנוחה בבית המשפחה נרשמו בקפדנות והוגשו לתשלום, כך שהם כבר קיבלו עליהם כסף.
בנוגע לאב הביולוגי השופט הבהיר כי "אין זה מתקבל על הדעת להכיר במי שהתנכר, זנח ונטש את המנוחה כבר מינקותה. העובדה שהאב הביולוגי לא זיהה את בתו, זועקת לשמיים כאלף עדים".
 
חלילה אני לא טוען שהאב בסדר, אבל מה אפשר לצפות מחסר בית שישב בכלא? האמת שגם לא הייתי מבטל את הטענות שלו כל כך בקלות, הוא טוען שהוא עזב אותה כי נכנס לכלא ברוסיה, ועלה לישראל כשהתבורר לו שהיא שם, ואז לא קיבל חזקה אליה כי היה מחוסר בית, בלי פרטים נוספים לא הייתי מבטל את זה בכאת קלות, אולי יש צדק בדברים.
 
וגם המשפחה האומנת לא נשמעת כמו מציאה.
נשמע שהילדה פשוט הייתה מסכנה, הוריה נטשו אותה ומאז רק מנסים לעשות אליה כסף. עצוב שאלו היו החיים שלה ושככה נגמרו, בדיוק לפני שקבלה הזדמנות להיות עצמאית ללא תלות באחרים.
נדמה לי שזה סתם סיפור מעשיות שהוא סיפר כדי לשכנע את השופט
04/11/2015 | 21:44
1
18
דבר ראשון, הוא נטש את ילדיו עוד לפני שהוא כביכול נכנס לכלא. דבר שני, הוא לא חיפש את ילדיו אחרי שהגיע ארצה ולראיה הוא אפילו לא זיהה את בתו כאשר היא חלפה מולו ברחוב. הוא אפילו לא שמר איתם על קשר והם לא עניינו אותו. דבר שלישי, אחרי שהודיעו לו שבתו התאבדה, הוא אמר לאחותו ברוסית, כנראה במחשבה שהשליחים לא מבינים, ש"צריך לבדוק מה יצא לנו מזה". לא עניין אותו שבתו מתה, לא עניין אותו שהיא התאבדה, כל מה שהוא רצה לדעת זה איזו תועלת תצמח לו ממותה. האם הוא יקבל ג'ובות מהרשויות. אנשים כמוהו מיותרים, חבל על החמצן שמבוזבז עליו.
אלו לא עובדות
04/11/2015 | 22:13
12
תיאורטית זה סיפור אפשרי לחלוטין, אני מכיר סיפור אמיתי קצת דומה, רק ללא ההתאבדות אלא פשוט לא נתנו לאב חזקה אל ילדו בגלל שהוא כאילו עזב אותו ואין לו אמצעים כלכליים להחזיק את הילד. אני לא חושב שמדובר באדם טוב, אולי באמת הכל המצאה, אבל באותה מידה יש סיכוי שהשליחים גם מחרטטים או פשוט לא מבינים. אני לא חושב שיש מספיק פרטים בכתבה בשביל לשלול את האפשרות שזה נכון או לא.
אתה יודע מה? זה ממש לא משנה אם הוא נכנס לכלא או לא..........
04/11/2015 | 22:07
1
17
אתה יודע... יש לו הורים ואם הוא כול כך מלאך [אהא בטח] ואם הלב שלו כאב בשבילה אבל הוא נאלץ [אהא בטח] לנטוש אותה בגלל שנכנס לכלא... הוא היה יכול [כאבא אוהב ודואג] להגיד להורים שלו לבקר אותה ולדאוג לה. אתה יודע... הכול אפשרי אם רוצים. אבל מה? לא רוצים ולא מעוניינים.
לא צריך לצעוק אלי
04/11/2015 | 22:24
13
אני לא אומר שהוא אדם טוב, רוב הסיכויים שהוא המיץ של הזבל.
 
אבל בסך הכל יש פה מגמה מסויימת והיא לאו דווקא נכונה, למשל רשום שפעם אחרונה שהוא ראה אותה זה בבת מצווה שלה ואחרי היא ראתה אותו ברחוב והוא לא זיהה אותה בכלל, זה משהו שכנראה נודע לנו מהמשפחה האומנת שמעוניינת להוציא שם רע לאב בשביל שלא יזכה בכסף כי היא בעצמה מעוניינת בו. בגלל שיש למשפחה האומנת לשקר, יש מצב שהם משקרים...
 
כנ"ל לגבי שאר הדברים שכתבת, אלו הנחות, לא עובדות, לקרוא כתבה באתר אינטרנטי שכל מה שהוא רוצה זה לייצר פרובוקציה בשביל לקבל עוד צפיות ולקחת הכל כעובדה נכונה, זה לא חכם לעשות. כמו שאמרתי לאלי, הכרתי מישהו עם סיפור דומה שנעשה לו אבל גדול וגם את הסיפור שלו היה אפשר בקלות לסובב באותה צורה. אז אני לא ממהר לשפוט על בסיס כתבה בYNET עם פרטים חסרים וחלקיים.
כול כך מצער פשוט הילדה נדפקה פעמיים... פעמיים
04/11/2015 | 21:58
16
מאנשים חסרי לב שהיא העדיפה למות מאשר לחיות. זה פשוט מצער עד דמעות
לשים לכלא את המשפחה האומנת ואת האבא הביולוגי שהזניחו אותו וגרמו לה לדפוק כדור בראש בגיל כול כך צעיר [אפילו מזעזע לחשוב על זה. על ההחלטה הזאת. אף אחד לא שווה את זה... אף אחד לא שווה שנמות בגללו בטח שלא הלא אנשים האלו שהיו לידה]שעוד כול העולם עוד לפניה. מה לעזאזל הם חשבו??? למה המשפחה האומנת והמנוולת לקחה אותה בכלל? לא יכולים? לא בא לכם? אל תקחו, אולי מישהו אחר יקח... מישהו יותר אחראי ובשל. זה לא משחקים. לדעתי צריך לשפוט אותם על זה. להכניס לכלא.
והאבא הביולוגי המאופס??? למי אכפת שהוא חסר בית. ריבונו של עולם...... נטשת אותה וגם לא היית מספיק אחראי לעקוב אחרי החיים שלה? אם הוא היה מספיק אחראי ועקבי יש מצב שהוא היה יכול למנוע את המצב שהיא נדפקה לבד בדירה [כשאמא שלה נטשה אותה ואת האחים שלה...] כמה ימים בקור וברעב.
מצב קשה. כמה חבל
טינופת
05/11/2015 | 12:49
7
ללילי גלילי יש מחליפה. קוראים לה יליזבטה רוזובסקיה
04/11/2015 | 19:12
23
48
או בשמה המקוצר יותר, ליזה רוזובסקי.

http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1...

בשביל הפרסום והקידום שלה, היא מציגה את הרוסים המבוגרים בצורה מאוד מגמתית, מסולפת ואנטגוניסטית. התגובות של המגיבים כמובן בהתאם. על משקל "הכה ביהודים והצל את רוסיה", היא פעולת בשיטת "הכה בעולים מבריה"מ וקבל במה לכתוב ב"הארץ" ביחד עם המקביל שלה "שומסקי".  
קח בחשבון את מקום העבודה הקודם של ליזה
04/11/2015 | 20:35
2
35
והוא האגודה לזכויות האזרח, גוף שמאלני שמטפל בזכויותיהם של אזרחים ממוצא אחד בלבד, הערבי.
במקום להתקדם בעזרת כישוריה
04/11/2015 | 21:46
1
25
היא חובטת בעולים מבריה"מ כדי לקרוץ למעצבי דעת הקהל מהשמאל, בתקווה שאלו יזרקו לה איזה ג'וב.
דווקא המאמרים שלה די מאוזנים
04/11/2015 | 21:56
33
עם נטייה קלה שמאלה, אבל בגבול הטעם הטוב. גם הפעם היא פתחה בהצגת דעה ימנית למדי של אותו איש היי טק אלמוני (שאני אישית מזדהה איתה ואף אגדיל ואספר לילדיי בבוא היום איזה מניאק היה הרבין הזה, בדיוק כמו שאבא שלי סיפר על המנהיגים הסובייטיים מבלי לחסוך במילים ובביטויים . אח"כ היא עוברת לפיליפוב מהצד השמאלי של המפה ומקנחת בעולה בן ה-50 שנמצא איפשהו באמצע.
 
מי שמעצבן אותי אישית זה מר ספיצרוב, סוג של ילד כאפות ניצחי המנסה להתחנף ולהתריס בו-זמנית.
חומר למחשבה
05/11/2015 | 17:21
19
28
באחד המקורות ברשת כתוב, שהגב' נשואה באופן שהמדינה לא מכירה בו. ניתן להניח שמדובר בנישואין אזרחיים.
 
אולם, נדמה לי שבברה"מ לא הכירו בחופה היהודית כנישואין כחוק. אז מדוע ישראל צריכה להכיר בנישואין שלא עפ"י ההלכה?
 
חבל שהביאו לכאן את הגויים. מי שלא טוב לו שהוא יהודי או שהוא חי במדינה יהודית, ראוי שיילך למקום אחר.
היא דווקא יהודיה, לא כך ?
05/11/2015 | 23:07
25
פשוט מהזן שלא רוצה להיות יהודי.
ישראל אינה מדינת הלכה. והיא מכירה בנישואין שאינן לפי ההלכה
06/11/2015 | 10:36
17
23
היהודית , למשל של נוצרים ומוסלמים.
כן, אבל מדינת ישראל מאפשרת לקיים בתחומה
06/11/2015 | 12:36
15
29
רק נישואין דתיים, יהודיים, נוצריים או מוסלימיים, וכל אחד מהסוגים האלו שור לבני הדת התואמת. יהודים יכולים להתחתן רק עם יהודים, נוצרים מוצהרים עם נוצרים, ומוסלימים עם מוסלימים. בנוסף מדינת ישראל מכירה בנישואין מסוגים אחרים, אבל בתנאי שהם נעשו במדינה זרה. זה תומן בעיה למי שחפץ בנישואין בינדתיים וגם בעיה לבני עמים אחרים פקט ליהודים וערבים שמתגוררים בישראל והמדינה לא מכירה בהם כביכול כבני עמים מסוימים ומשייכת אותם לקטגוריית ה"אחרים" (שם מכובס למי שהשתייכותו הלאומית היא אינה יהודית או ערבית). מדיניות כזאת יוצרת בעיה ליהודים שאינם רוצים להיות יהודים ובין השאר חפצים בזכות להתחתן במדינת ישראל בהליך השונה ממקובל בעם היהודי וגם עם בני עמים אחרים, ערבים ולאו. יהודים כאלה הם הנפגעים העיקיים ממדיניות המדינה בדבר הנישואין, או לפחות הם נחשבים לכאלה כי הם עושים הכי הרבה רעש ובלעדיהם קול ה"אחרים", הגויים הלא ערבים, בכלל לא היה נשמע ואף אחד לא היה סופר אותם.
לא יהיה חכם מצד ישראל להכיר
06/11/2015 | 16:23
1
16
בתחומה בנישואין בין דתיים. ישראל לא אמורה לעודד התבוללות.
אני אישית לגמרי מסכים איתך,
06/11/2015 | 16:35
20
אבל חוששני שהרוב בעדתינו יחלוק עלינו...
אבל לא על זה הוא דיבר ואני עניתי. הוא ציין יהודית , מוסלמי א
06/11/2015 | 16:51
12
20
ינו יהודי.
כן, ישראל אכן מכירה בנישואין שנעשו לפי חוק או מנהג זר,
06/11/2015 | 16:56
11
16
בתנאי שהם נעשו מחוצה לה.
מחוצה לישראל לא מחוצה ליהדות.
06/11/2015 | 17:51
10
19
אם מוסלמי התחתן לפי כיתה מוסלמית שלא מוכרת בישראל אז הנישואים לא מוכרים ?
(כנל כתות נוצריות יהודיות וויקה הינדו וכו).
 
 
דווקא מחוצה ליהדות
06/11/2015 | 20:48
9
18
או שאתה חושב שהוריי ועוד המוני עולים שעלו בתור זוג נשוי התחתנו כדת משה וישראל?
חתונה רפורמית שהיא מחוצה ליהדות מוכרת בישראל ?
07/11/2015 | 14:17
8
11
אני מבין שהוריך התחתנו בחתונה יהודית שמחוצה ליהדות.
 
אני שמעתי רק על עולים שהתחתנו בחתונה אזרחית (מחוצה לישראל כאמור) , לא ידעתי שהתחתנו בכתות יהודיות שלא לפי האורתודוקסיה , ושזה תקף בישראל.
לומדים דבר חדש כל יום.
ממה הנחת שהוריי התחתנו חתונה יהודית?
08/11/2015 | 08:28
7
17
הם התחתנו חתונה אזרחית סובייטית בדיוק כמו שאר אזרחי ברה"מ, אבל מי  יטען שחתונה אזרחית סובייטית זה משהו שבתוך היהדות?
 
אתה רוצה לטעון שלמשל אם זוג יהודי ארה"ב שמחותנים חתונה רפורמית יחליטו לעלות לישראל המדינה לא תכיר במצבם כבעל ואישה והם יחשבו לשני בודדים ולא למשפחה מבחינת הרשויות?
היו זוגות של עולים מבריה"מ
08/11/2015 | 10:49
1
12
שהתחתנו פה בפעם השנייה בחתונה יהודית. האם לך ולאישתך לא עשו בעיות בבואכם להתחתן כדת משה וישראל?
הטענה של הרבנות הייתה:
08/11/2015 | 12:41
11
"אנחנו לא מכירים אוטומטית ביהדותם של אלה שלהוריהם אין כתובה, אז אם אתם לא יכולים להציג לנו כתובת הוריכם, עליכם להוכיח את יהדותכם". פנינו לעמותת "שורשים" שמתעסקת בדיוק במקרים כאלה, מסתבר שיש להם אנשים במוסקווה, האש שלהם במוסקווה פעם בשיתוף עם דודתה של אשתי שכיתתה רגלה ונתנה תשרים נדיבים בדמות בונבוניירות ופרחים לעובדי הארכיון, כדי לשחזר את תעודת הלידה המקורית של סבתהּ של אשתי, כי העודת הלידה המקורית של חמותי ז"ל אבדה ושוחזרה בשנות ה-80. כדי להוכיח את יהדותי הספיקה תעודת הלידה של אמי.
הזרם הרפורמי הוא הכביש המהיר להתבוללות טוטאלית
08/11/2015 | 16:26
3
13
חתונה כזו אולי מוכרת ברמה האזרחית, אך לא ע"י הרבנות בישראל. הרפורמים יצטרכו להוכיח יהדותם בנפרד, ללא קשר לחתונה.
 
כשבית הכנסת קרוי temple, הנשים לובשות מכנסיים ועולות לתורה, והרב שהתגייר מגיע ברכב לשחרית בשבת - עולות הרבה סימני שאלה.
ז"א חתונה רפורמית מוכרת ע"י רשויות ישראל באופן זהה
08/11/2015 | 16:32
1
13
לחתונה אזרחית וכל חתונה זרה? איזה צורך יש לזוג שהתחתן חתונה רפורמית להוכיח את יהדותם, אם הם לא מתכוונים להתחתן בשנית. ילדיהם הם אלה שיצטרכו להוכיח.
 
אז ביהדות האוקטודוקסית (הרגילה לנו) גר לא יכול להיות רב?
כנראה כל מקרה לגופו. לא מכיר אישית זוגות כאלו.
08/11/2015 | 16:46
8
09/11/2015 | 23:01
14
אני תוהה לא טוען , האם באמת הם יוכרו ע"י הרשויות ? ואם כן
10/11/2015 | 12:06
24
מה ההבדל בין אותה חתונה רפורמית בארה"ב ובישראל ע"י אותם רבנים רפורמים ?
 
או שההכרה רק ברישום האזרחי כמו חתונה אזרחית מאותה מדינה ?
כמו שכתבת "בנוסף מדינת ישראל מכירה בנישואין מסוגים אחרים, אבל בתנאי שהם נעשו במדינה זרה".
 
עע
כאשר נישואים אלה נעשים לפי דיני אותה דת
06/11/2015 | 14:41
19
לפי ההלכה - הכוונה לנישואים בין יהודים.
המאבטח הרוסי שהפך לסופר
03/11/2015 | 13:43
3
29
תודה. נהניתי לקרוא.
03/11/2015 | 15:09
1
65
קראת כבר את סיפוריו? מה דעתך עליו? האם הוא באמת כל כך מיוחד שכולם מתלהבים ממנו?
קראתי שני סיפורים, לא התחברתי
03/11/2015 | 19:41
12
התחכמויות מאולצות שמזכירות את דינה רובינה: תראו אותי, אני מבין באומנות ומשפריץ מושגים מקצועיים וציטוטים מהשירה היוונית העתיקה היישר מתוך הבוטקה.
 
לא פלא שאנשי "הארץ" התאהבו בפרוזה  שלו, היא יושבת טוב על המשבצת הנדושה של ה"אחר, הזר והמוזר שיושב בקרבנו, בואו ונכיר את נשמתו רחבת החדרים".
 
אתה מוזמן לשפוט בעצמך:
גם בפורום ספרים נפתח שרשור בנושא
03/11/2015 | 17:32
40
מגש הכסף | לראות מהר, לפני שייחסם
03/11/2015 | 04:40
2
45
נכון, חובה לצפות, אבל מאידך לקחת דברים בפרופורציה
03/11/2015 | 11:00
1
30
בסרטונים הללו יש בכול זאת מנות גדושות של עיוותים, בדומה למה ששואל רזניק מנסה לעשות לרוסיה ולעבר הסובייטי. לדעתי החלק האמתי ביותר הוא של גיא רולניק. החלק של פרופ' זליכה פופליסטי למדי. מפתיע אותי שכלכלן כה בכיר מתנגד להורדת הריבית. כי הרי התוצאה של ריבית גבוה הייתה שקל בשמיים וקריסת הייצוא. גם הצגת הפטור ממיסים לחברת טבע היא מאוד פופוליסטי. זו חברה שאכן יכולה לסגור כאן את כול מפעליה, להעביר מטה לקפריסין אן לכול מקום בו לא משלמים מיסים ולהמשיך הלאה. ואילו בכיל כבר החלו לטפל עם ששינסקי 2. . וכך גם קשה להסכים עם דבריו לגבי הנדל"ן. לעומת זאת בדברים אחרים של פרופ' זליכה לגבי הריכוזיות ודיכוי הצריכה יש הרבה אמת.
 
והסרטון השלישי - למראות שהוא מאוד מעניין - זה עיוות אחד גדול. לו ישראל לא הייתה מטפלת בקן ההסטדרותי הייתה מזמן גומרת כמו יוון, והרבה גרוע מכך - כי הרי אין כאן את איחוד האירופי שהיה נחלץ לעזרתינו. אבל גם שם יש הרבה הרבה מין האמת: בישראל הלכו רחוק מדי עם ביטול המערכת הסוציאלית. הרבה הרבה מדי רחוק. וזה עצוב וזה טראגי.
 
ולבסוף - אין לשכוח - הסרטונים הופקו בחסות הקרן החדשה והאידיאולוגיה השמאלית הקיצונית שלרבים מאיתנו יהיה קשה להסכים.
אבל זליכה צודק
03/11/2015 | 19:10
17
עובדתית, יש ריכוזוית אדירה וחברות ענק שלא משלמות מס וגם אינן מחלקות דיבידנד. המיסוי השולי שלי 30% וכל הוצאותיי הן לאחר המיסוי. מס החברות הוא 20% לאחר ניכוי הוצאות, וגם אותו לא משלמים. אז כאילו מה קורה כאן? המזל הוא שיחסית בקלות עוד אפשר לתקן, אחרת היו ממש בורחים מהארץ. מספיק שיוצאי ברה"מ יחזרו למולדתם, וישראל תהיה בסכנת קריסה אמיתית לחלוטין.
ראיון עם האוליגרך מיכאיל פרידמן
02/11/2015 | 21:24
17
33
שימו לב לחלק הראשון המתאר את תלאותיו בתקופה הסובייטית (סוגיית המגורים וכו'). וואו, איזו מדינה דפוקה זו הייתה.
http://snob.ru/selected/entry/99294
אתה כרגיל מעוות
02/11/2015 | 22:08
14
36
במה בדיוק המדינה דפוקה? נניח בחור מקרית שמונה שגדל בבניין שיכון שעלות הדירה שם כיום בשיא הבועה 300,000 והוא רוצה להיות בת"א. אז נניח לא התקבל לאונ' ת"א וסיים מכללה, שים לב, חינם אינכסף, ועוד קיבל מ"המדינה הדפוקה" מילגה בגובה שכר מינימום ומקום במעונות, שוב חינם אינכסף. סביר להניח שהבחור שלנו מבניין שיכון בקרית שמונה לא היה מגיע אפילו לשלב הזה, כי סיפור כזה הוא לא על ישראל. הלאה... מישהו יתן לו דירה בת"א בשווי 2 מיליון? אז הוא קיבל "מהמדנה הדפוקה" חדר בפ"ת. וכך קשה לי להבין מה כאן "דפוק" יותר בהשוואה למציאות בו אתה חי.
אני מודע לקיומו של התסביך הספציפי שלך
03/11/2015 | 04:53
12
19
שנשמע ככה: "כמה חבל שעליתי ארצה בתחילת שנות ה-90, אחרת הייתי מפריט את דירתי על 1000 ספרי היהדות שלה והייתי הופך למיליונר". איליה, אתה פתטי. תחזור לראיון עם פרידמן, תקרא את ראשיתו ותאמר לי האם במדינה מערבית המצב היה זהה (קרי, הצורך במאמצי-על כדי לעבור ממקום א' למקום ב').
מנסה לעשות לי דיאגנוזה באינטרנט?
03/11/2015 | 06:19
11
22
לפעמים נדמה לי שאתה טרול שחי אי-שם בארה"ב, גרמניה או אפילו באוקראינה, אך לא בישראל. במדינה מערבית ששמה ישראל השגת קורת הגג קשה פי כמה וכמה בהשוואה לאותה "המדינה הדפוקה" שאתה נוהל ללעוג לה. אילו מאמצי-על יידרשו לאותו יוצא קרית שמונה שערך נכסו לא מגרד את מחיר הבלטה בת"א להשיג שם דירה? ואני אומר לך שזה לא יהיה שלמון צנוע באיזו לשכה. זה חייב להיות הון עצמי של כמיליון ש"ח (שאותו צריך לחסוך בעמל קשה כ-10-15 שנה) ולקיחת משכנתא מפלצתית ל-30 שנה הבאות. כול זאת בהנחה שיש לאותו בחור קביעות והוא לא יפספס אף תשלום בתקופה הלא קצרה הנ"ל. ואני כמובן לא מדבר על שכונות טובות בעיר. סתם דירת שיכון 3 חדרים במקום בינוני. תבין דבר אחד: אין כאן סנטימנטים וארוכות חינם. לכן הייתי ממליץ לך לחדול מדמגוגיה בגרוש (לעבור ממקום א' למקום ב') ולהתחיל להבין את המציאות.
אתה מגזים בפראות
03/11/2015 | 06:47
10
18
הייתי עד לעשרות מקרים של שדרוגי דיור באופן הבא: קונים דירה או בית צמוד קרקע באופקים בתחילת שנות ה-90, עם כל הסבסודים והמענקים, משביחים את הנכס, מוכרים, עוברים לבאר שבע/אשדוד/אשקלון. קונים דירה, כעבור כמה שנים מוכרים ברווח, עוברים עיר יותר מרכזית.
 
אבל זאת לא הנקודה. הבאתי לך דוגמה של מדינה דפוקה שבה נדרשו מאמצים לא אנושיים על מנת לקבל прописка או להתקבל לאוניברסיטה נחשבת אם המוצא שלך הוא פרובלמטי. במקום להודות באמת, אתה מתחיל לספר לי על המשכנתא בישראל. מה הקשר? אתה יודע מה, אפשר גם כל החיים לחיות בשכירות, אף אחד לא מת מזה, והעיקר, להיות חופשי, להתנייד מעיר לעיר מבלי להזדקק לחסדי השלטונות.
 
אני גם יכול לספר לך מסכת הייסורים שעבור הוריי כאשר ניסו להחליף את דירת שני החדרים השיתופית (יענו, коммунальная квартира) פלוס דירת החדר העלובה שבה התגוררה סבתי ז"ל בדירת שני חדרים נפרדת. אתה יודע שאבא שלי אפילו התגרש פיקטיבית מאימא שלי לצורך ביצוע העסקה ואח"כ התחתן בשנית עם השלתה?
 
איליה, השקפת העולם שלך היא מעוותת מן היסוד. גרת בבועה מוסקבאית צרה שלא שיקפה אפילו את מצבו של מוסקבאי מצוי, ואתה מסיק מסקנות על סמך החיים בתוך אותה הבועה שלא שיקפה כלום פרט למצב יוצא דופן.
אתה מספר סיפורי מעשיות
03/11/2015 | 07:26
8
26
עזבת את המדינה דפוקה בגיל הרך, אין לך שמץ של מושג מה היה שם ואתה מנסה להשלים באופן מגמתי את המידע מהבלוגים ומוויקיפדיה.
 
אז נכון לסיים מכללה זו לא הייתה דרך המלך לעבור מפריפריה למוסקווה. דרך המלך הייתה להתקבל לעבודה מעודפת כגון נהג אוטובוס, ולא הייתה כול בעיה למצוא עבודה כזאת, והיא סירדה ברגע את עניין הרישום. ואחר כך היה אפשר לעמוד בתור לדירה סוציאלית לגמרי בחינם, והתור הזה אומנם היה לא קצר, אך אין מה להשוואתו לניסיון לייצור כאן הון של 2 מיליון פלוס. ומי שלא רצה להמתין בתור שנים רבות היה יכול להצטרף לקאוופרטיב. משכורתו של נהג אוטובוס הייתה 400 רובל. דירת קאוופרטיבית עלתה כ-40-30 משכורות כאלו.
 
ומי שלא רצה להיות נהג אוטובוס או בנאי אלה צייר אוונגרד גם יכל להישאר במוסקווה לגמרי בחינם. להיתקבל למשרה של מנקה חצר, ואז היה מקבל חדרון, אפילו בצנטרום של הצנטרום.
 
ואתה מתעלם מעוד מספר גורמים. למשל האים איכות ההשכחה התיכונית בקרית שמונה היא כזאת שתאפשר להתקבל לאונ' ת"א מבלי שתהיה גאון הדור? תאמין לי, זה חסם רציני הרבה יותר מאשר הסעיף ה-5 הידוע לשמצה.
 
בגדול אפשר להסכים, המדינה הייתה דפוקה, היו שם בעיות רבות וקשות. אבל ניידות חברתית שם בכול זאת הייתה טובה יותר מאשר בישראל של היום.
ספר לי על הניידות החברתית של חברי הקולחוזים למיניהם
03/11/2015 | 07:48
7
31
 
איזו ניידות חברתית הייתה ליהודי מן השורה? להפוך ממהנדס למהנדס בכיר או אפילו לראש צוות המהנדסים, כמו במקרה של אימא שלי ו... זהו. הנה עדות טיפוסית:
 
Иван Толстой: Общая причина эмиграции людей, тем более в 1970-е годы, в общем понятна и без объяснений. Что было в вашем случае?
Наум Сагаловский: В моем случае это был государственный антисемитизм. Я получил образование, дорос до каких-то вершин допустимых, будучи инженером, но я понимал, что моим детям светит примерно то же самое, что светило мне, чтобы избежать этого дела, я просто уехал. И была возможность эмигрировать, я уехал с детьми. У меня старший сын доктор наук, физик, младший сын больше занимается бизнесом. В общем, они стали теми, кем хотели. Я не стал тем, я больше тяготел, может быть, к филологии, но не было никакой возможности поступить в университет, я стал инженером и честно отработал свои 40 с лишним лет.
אני גדלתי בסביבה של יוצאי קולחוזים
03/11/2015 | 08:11
6
27
ותאמין לי, הקולחוז וגסות הרוח שהייתה שם (שיכון פרולטריון בקצה מוסקווה) היו גרועים מהערים הפריפריאליים. תגיד לי, האים אצליכם ניגנו הרמוניקות? אלנו ניגנו. האים אצלכם שכבו מאות שיכורים ליד הפאב השכונתי כמו במכשב של כלבי הים? אצלינו שכבו. ואיך כול הקולחוזניקים הללו (ומדובר במיליונים) הגיעו למוסקווה? ואם תיקח בחשבון את לנינגרד, גורקי, סברדלובסק, קייב, הרי מדובר במאות מיליוני קולחוזנקים. ואיך קרא שהקולחוזים התרקנו מאנשים? איך קרה שבתחילת המשטר הסובייטי הכפריים היוו כ-90% מאוכלוסייה וקראת סופו כ-10%? תחשוב על זה.
 
והקישורית מרדיו סבובודה שאתה מנסה לדחוף... אני מגדיר זאת צווחנות פסיכותית (кликушество). ומדוע? כי הרי בדיוק אותה התלהמות ניתן לייצור מהמציאות הלא תמיד קלה בארה"ב למשל. ואילו מטעמים אפשר לעשות מהמציאות כאן ...
בארה"ב ליהודי אין אפשרויות קידום?
03/11/2015 | 12:30
5
23
נו באמת.
אין כול ספק קל שבקלים שבממוצע טוב יותר להיוולד בארה"ב
03/11/2015 | 14:15
4
32
ושלא יהיה ספק ישראל עם כול בעיתייה היא מדינה מתוקנת יותר מרוסיה וכול שכן ברה"מ. אבל זאת ממוצע, מבט כללי. ואם יורדים לפרטים קטנים - מתגלים כל מיני דברים לא נעימים. נניח כיום אתה ברוך השם בריא, עובד, מרוויח. יש לך כסף לשכור דירה, ואם ההורים דאגו לכם להון עצמי - אפילו לקנות. אבל אין לך מושג מה עלול לקראות לך אם חלילה וחס תיחלה או לא עלינו תיפצע. אין לך מושג אילו שבע מדורי גהינום תצטרך לעבור בביטוח לאומי ע"מ שיכירו בנכות (לא עלינו) ובחברות הביטוח ע"מ לקבל את מה שמגיע לך. אין לך מושג לאיזו חרפת רעב מגיעים כאן האומללים שתלויים בחסדי ביטוח לאומי, ורווחות למיניהן. אתה בתור אדם דתי בטח אומר את תפילת השחרית מדי בוקר. גם אני, בתור אדם חילוני כול בוקר שקם שולח לבורא עולם את תודתי. תודה לך שאתמול לא חליתי, ולא נפצעתי, לא פותרתי מעבודתי וכך היום אוכל להמשיך לעבוד היום, לשלם משכנתא, לא אזרק עם ילדיי הקטנים לרחוב והם לא יהיו רעבים. ותאמין לי, בברה"מ - עם כול המגרעות הענקיות שלה - זה לא היה כך.
מה הקשר?
03/11/2015 | 14:48
3
23
לחלות ולהיפצע אפשר היה גם בברית המועצות. הסבירות שאזרח סובייטי היה פוגש חבורת פושטקים, נפרד מהארנק וזוכה במספר לא מבוטל של אחוזי נכות, הייתה גבוהה יותר מאשר הסיכוי להידקר בידי מחבל ערבי בארץ, שלא לדבר על הרמה הירודה של הרפואה הסובייטית. כשמפטרים מישהו, משלמים לו דמי אבטלה. אם המישהו הזה לא עומד בתשלומי משכנתא, לא זורקים אותו מיד לרחוב, אלא רק אחרי חצי שנה פונים להוצאה לפועל, ואז מתחילה לה סחבת משפטית מפותלת. בנוסף, צריך מאוד להתאמץ כדי לגווע ברעב, עם המספר העצום של בתי תמחוי למיניהם, עמותות שמחלקות חבילות מזון או סתם מקומות כמו שוק הכרמל שבו בסוף היום העולים הטריים מברית המועצות היו זוכים בארגזים שלמים של פירות וירקות באיכות סבירה עד מאוד.
 
אגב, באותה ברית המועצות הזמר המפורסם מארק בֶּרְנֶס כמעט והגיע לפת לחם לאחר שהסתבך עם השלטונות, ונאסר עליו להופיע עד להודעה חדשה. גורל דומה היה מנת חלקם של אנשים אחרים, שההסתבכות שלהם הייתה אידיאולוגית, כמו אלכסנדר גאליץ', למשל. מילטון פרידמן בספרו Capitalism and Freedom מנתח היטב מצבים כגון אלו: כשהכול נמצא בשליטת המדינה, המדינה הופכת לכלא אחד גדול.
אם אני או אתה
03/11/2015 | 17:48
2
45
נפתח את הפה כמו גליץ' בזמנו - שנינו נעוף מעבודיתנו ואז גם הרווחה ביטוח לאומי לא יעזורו. וזה לאו דווקא בישראל, בכול העולם. גם בארה"ב למי שמשרתו יקרה לו - יודע לשמור טוב טוב על פיו. תחשוב על זה ואל תהיה מתלהם נאיבי ובזמנך החופשי תקרא את זה:
 
בארה"ב זמרי המחאה למיניהם רק הרוויחו
03/11/2015 | 20:15
1
23
החל מג'ים מוריסון שעשה את מה שבא לו, לכל היותר היה נעצר למספר ימים, משתחרר בערבות וממשיך. על סלאיטה קראתי בבלוג של דני אורבך, מדובר במרצה פרו-פלסטיני על גבול אנטישמי. אין קשר בינו לבין הגבלת חופש הביטוי, האיש הוא סתם שקרן ודמגוג.
צ'מע...
03/11/2015 | 21:22
25
אני מתכוון ל-א' ואתה מעוות את זה ל-ב'. בעיניי כמובן עמדתו האזרחית של גליץ' יפה פי כמה וכמה מההפלצות של סלינתא או חיצרוני או איזה צווחן רדוד אחר. אבל אלו טעמיי האישיים וכנראה גם טעמך. ואתה מבלבל בינם לבין העובדה הבסיסית שלכול חברה יש קווים אדומים. במקרה של ברה"מ זה היה כך, במקרה של ארה"ב - אחרת.
אבל היום זה לא שנות ה90...... היום 2015 וכול שנה מחירי הדיור
03/11/2015 | 19:32
20
עולים... והיום הם גבוהים באופן מפלצתי.
יש לי כמה שאלות לשאול כי לא הבנתי כמה דברים
03/11/2015 | 19:44
20
1. איך אפשר לסיים לימודים בחינם בישראל באוני/מכללה וגם לקבל מעונות לגמרי בחינם? בחיים לא שמעתי על זה.
2. למה אתה חושב שתושב קריית שמונה אין לו מצב להתקבל ללימודים באוני/מכללה ולהגיע ל''מצב כזה''? [גם לא ממש הבנתי לאיזה מצב התכוונת]?
3. התכוונת שהוא יקנה דירת חדר בפתח תקווה או יקבל?
סיימתי לקרוא. בהחלט מעניין.אני מכיר מישהו שעשה המון כסף
03/11/2015 | 21:44
1
14
מקואופרטיב בשנות ה80-90. כסף זרם בקלי קלות. עכשיו הוא חיי בישראל בחברה ממשלתית. אם היה נשאר בטוח היה הופך לבן אדם עשיר מאוד.
כן, היו כמה שנים של שפע מטורף
03/11/2015 | 22:02
15
גם אימא שלי שעבדה בתור מהנדסת הצטרפה לאיזה קואופרטיב, והמשכורת שלה הוכפלה. גם אנוכי הקטן, בהיותי נער בן 14, הייתי מלמד עברית בקבוצה של איזה 15-10 בני גילי, פעם בשבוע במשך שעתיים. הייתי מרוויח משכורת חודשית של אבא שלי
סרטון משעשע שממחיש מה היה קורה אם כולם היו אומרים את האמת
02/11/2015 | 20:54
3
31
מה קורה כשבחור רוסי מביא בחורה מסורתית הביתה?
02/11/2015 | 21:01
1
28
 
ביטמן, זה בשבילך... יש שם גם כל מיני אמונות טפלות שרוסים מאמינים בהן.
כן, מכיר
03/11/2015 | 14:01
3
טוב
03/11/2015 | 13:56
3
מישהו שמע על טרנספר של חתולי הרחוב ישראלים?
02/11/2015 | 20:01
32
32
בהחלט
03/11/2015 | 01:54
1
44
...Наверно, в следущей жизни, когда я стану кошкой
התמונות הורגות
03/11/2015 | 06:42
26
כן, עדיף שלא יגעו בהם וזהו
03/11/2015 | 06:31
16
31
אוכלוסיית החתולים שומרת על האקולוגיה בשכונות העיר, וחוץ מזה מדובר בחיות חמדות וחברותיות מאוד.
בינתיים השר ירד מהתוכנית:
"גורמים במשרד החקלאות טוענים כי השר אורי אריאל גנז זה מכבר את הצעתו בתכתובת עם המשרד להגנת הסביבה שנחשפה היום (שני) בידיעות אחרונות ל"טרנספר" של חתולי רחוב למדינה אחרת כדי להימנע מסירוס ועיקור למניעת התרבות, שהם להשקפתו מנוגדים לצער בעלי חיים בהלכה היהודית."
ליכלוך, זבל וחתולים אלה המאפיינים של שכונות העוני.
03/11/2015 | 21:00
15
26
חשבתי שהשר בסדר, אבל נראה לי שהוא חי בסרט.למה הוא על חושב על בעלי חיים כאשר אוכל סטייק או נוהג באוטו.
או של סבתות רוסיות שמאכילות אותם וגורמות להתרבותם...
03/11/2015 | 21:08
7
24
ישנם משעולים שאי אפשר לעבור דרכם בגלל הררי החתולים ששורצים בהם. אותן סבתות רוסיות מאכילות אותם כל הזמן וככה "חבר מביא חבר".
לא סובל את זה.כל האוכל הזה מסריח במיוחד אם חם.
03/11/2015 | 21:40
3
11
נדמה לי שגם מדובר במפגע תברואתי...
04/11/2015 | 11:21
2
18
חתולי הרחוב הללו עלולים להפיץ כל מיני מחלות ואחריתו מי ישורנה. לסבתות המדוברות אין שום עיסוק בחיים, הילדים כבר מזמן עזבו את הבית והנכדים כנראה, אם ישנם כאלו בנמצא, גרים הרחק. מה עושים? איך ממלאים את הלו"ז היומי? מאכילים חתולים. אם היה מדובר באיזה חתול או שניים, אז ניחא, אבל כאשר במשעולים צרים ישנם 20-30 חתולים, חלקם ממש בני יומם, זה עלול להוות בעיה. האימהות של הגורים הרבים עצבניות מאוד, כשמישהו מתקרב הן שואגות לעברו ומנסות להניסו אפילו אם אין לו שום עניין להתקרב לגוריהן.
 
אני חושב שיש אמת כלשהי בדבריך... אמנם לא בהכרח מדובר באזורי עוני, אבל כן באזורים בהן חיות הרבה קשישות בודדות, חלק גדול מהן כאמור רוסיות, שמוצאות חום ואהבה אצל אותם חתולים שמתרבים בקצב מסחרר. באזורים אחרים ניתן לכל היותר למצוא חתול פה חתול שם.
ועוד לא ציינתי מקרים שבהם פותחים פחי זבל
04/11/2015 | 11:35
1
27
ופתאום מזנקים מהם כמה חתולים. גם אם הם לא קופצים עליך ישירות, אפשר לחטוף התקף לב בשל גורם ההפתעה ואי המוכנות לכך מבעוד מועד. אני כבר הרבה שנים מנער קודם את המכסה כדי לבדוק שאין שום דבר בתוך הפח מחשש שאותם גושי פרווה יקפצו עליי ויעשו בי שפטים. ישנם פחים אשר מועדים לפורענות, יש בהם לפחות מספר חתולים שמחטטים באדיקות בשאריות האוכל שהושלכו לתוכו. לעתים הם מוציאים את השאריות החוצה ומפזרים אותן לכל אורך הרחוב. הצחנה החריפה נודפת לכל עבר וממררת את חייהם של אנשים שחיים בקרבת הפח. ישנן תקופות שבהן החתולים משמיעים כל מיני רעשים מוזרים שמזכירים קמעה בכי עז של עוללים ותינוקות. הם בוחרים לעשות זאת דווקא בשעות הלילה כאשר האנשים העמלים נמים את שנתם.
מדובר ברעשי איום ותקיפה של חתולים אחרים
04/11/2015 | 14:28
21
נשמע אכזרי
למה רק סבתות ? ולמה רק רוסיות ?
04/11/2015 | 08:24
2
21
ככה זה בקצרין ?
 
אני רואה בעירי כל מיני מאכילים, גם צעירים וגם לא 'רוסים'.
גם אני מאכיל חתולה בשכונה, לעיתים מצטרפים עוד חתולים לחגיגה.
כי כנראה שיש להן יותר מדי זמן פנוי וחסכים רגשיים
04/11/2015 | 11:11
1
23
שאותם הן ממלאות ע"י האכלת חתולי רחוב. למה לכל מיני רווקות מזדקנות יש חתולים? כי הן צריכות לאהוב מישהו ולקבל אהבה ממנו, אז באין גבר - יש חתול.
יכול להיות...
04/11/2015 | 14:30
23
יש חתולים שהם אחלה גברים
חתולים יש בכל מקום בארץ, לאו דווקא בשכונות עוני
04/11/2015 | 08:21
6
7
בעיקר בשכונות עוני
04/11/2015 | 20:16
5
19
במקומות נורמליים יש הרבה פחות, לפחות מהנסיון שלי היו המוני חתולי רחוב בשדרות, קרית אתא וחיפה, לאומת זאת בכפר סבא ובשכונות הטובות בנתניה כמעט ואין חתולי רחוב.
 
זה פשוט, איפה שמשלמים יותר לעיריה היא מטפלת בנושאים כאלו יותר טוב, וכנראה שיהיו פחות אנשים שיאכילו אותם כי מבינים זה יצור בעיה. אדם שבאפשרתו לחיות במקום ללא חתולי רחוב, יעדיף לחיות שם. לא נעים שאתה לא יכול לטייל בשקט עם הכלב שלך או שאתה מפחד לפתוח את חדר הזבל כי יקפצו אליך 20 חתולים.
כמות מדודה של חתולים זה בסדר
04/11/2015 | 21:57
3
17
אני אישית חייב חתולה ליד הבית.
וב"ה יש לי כמה ליד, גם שמירה על מאזן אקולוגי וגם חבר שכיף לשחק איתו.
בדיוק
04/11/2015 | 22:03
2
17
אבל בשביל שזה ישאר בגדר כמות מדודה צריך לשלוט באוכ' הזאת ולא לתת להם להתרבות כמו שפנים.
 
חוץ מזה, אתה יכול לאמץ חתול ואז יהיה לך חבר שכיף לשחק איתו בתוך הבית :)
אין לי בעיה עם חתולים, היה לי בעבר, אבל אני מעדיף כלבים. לא מזמן אימצנו כלבה, אולי כשהילדים יגדלו נוסיף גם חתול, לא סומך על חתול ליד ילדים קטנים, לפי דעתי לחתולים יש רף סיבולת הרבה יותר נמוך, או סתם פחות סבלנות, ואם הילד יעשה משהו שהוא לא יאהב החתול בהחלט יכול להוציא עין.
בבית ההורים לא מרשים, אז יש בשכונה.
05/11/2015 | 09:33
1
19
לדעתי תלוי איזה חתול, יש חתולים ידידותיים מאוד שלא שורטים.
גם כלבים יכולים להיות אגרסיביים.
אין לך אפשרות לשכור דירה, לעבור לגור לבד
05/11/2015 | 14:35
21
לפתח עצמאות ולהחליט בעצמך מה נכנס אליך הביתה ומה לא?
אתה כותב דברים שגויים.
07/11/2015 | 13:53
12
בכפר סבא באופן ספציפי יש לא מעט חתולי רחוב, אתה פשוט לא רואה אותם.
הסיבה שאתה לא רואה אותם היא, שמרבית מאכילי החתולים לא מציפים את
הרחובות עם שאריות של העוף והקציצות משבת, אלא דואגים להאכיל במזון מיוחד.
כמו כן, יש שם מודעות גדולה לנושא העיקור והסירוס.
חתול שבע לא צריך לחפש מזון בפחים; הוא מעדיף לנמנם מתחת לאיזה עץ.
חתול שבע ומסורס לא רודף אחרי מזון וגם לא אחרי נקבות,
לא מטריד את מנוחת הדיירים ביללות זימה.
 
חתול זו חיה טריטוריאלית, אוכלוסיית חתולים בריאה ומטופלת
מהווה חומת מגן בפני חתולים זרים שעלולים להיות נושאי מחלות.
 
מקום בו אין חתולי רחוב הוא מקום שחשוד בעיניי בדיירים רשעים וטפשים.
בד"כ זה גם יהיה מקום שורץ מקקים, חולדות ונחשים.
 
אתה צודק בדבר אחד:
בכפר סבא יש תכנית מסודרת בנושא מניעת ההתרבות הבלתי מבוקרת של חתולי הרחוב.
אתה מתקשר לעיריה, הם לוקחים את החתול הרלוונטי ומחזירים אותו כעבור 24 שעות מסורס.
חזקים על בעלי חיים חסרי ישע
03/11/2015 | 20:01
28
פוחדים מערבים ונלחמים בחתולים מסכנים. חחחחח
כן. רעיון מטופש לחלוטין.
04/11/2015 | 09:08
11
33
בטבע אין ואקום.
לא יהיו החתולים האלה - יהיו חתולים אחרים.
לא יהיו חתולים אחרים - יהיו עכברים/חולדות/נחשים.
 
נושא ה"סבתות הרוסיות" ידוע (אם כי אני לא חושבת שרובן רוסיות).
אנשים שמשאירים שאריות מזון מבושל, מתובל יתר על המידה (מה שגורם לחתולים לשלשולים, אם הם בכלל אוכלים את זה), ערימות שמסריחות את הרחוב וגורמות ללכלוך מיותר, אנשים שלא עושים שום דבר בנושא מניעת ההתרבות של החתולים - כל אלה גורמים לגידול פרוע באוכלוסיית חתולי הרחוב ולטינופת כללית.
 
פעולות למניעת התרבות בלתי מבוקרת של אוכלוסיית חתולי הרחוב הן דבר מבורך, שגם משפר את איכות חייהם של החתולים.
באין ייחום הם פחות רבים ונפצעים, פחות חוצים כבישים בחוסר שהירות במרדף אחרי נקבות או אחרי מתחרים.
 
מן הראוי ששר החקלאות יעסוק במחירי הירקות והפירות ולא בנושאים
שאינו מבין בהם ושהיה צריך להעביר מזמן לאחריות המשרד לאיכות הסביבה.
לא סתם רעיון מטופש
04/11/2015 | 20:31
10
25
אלא זה לא הגיוני בכלל לשמוע הצעה כזאת מחבר בממשלה או בכלל נציג ציבור. נראה לי שהממשלה הזאת שוברת את כל השיאים בטימטום.
 
לגבי "לא יהיו חתולים אחרים - יהיו עכברים/חולדות/נחשים."
זה קשה עד בלתי אפשרי להעלים את כל החתולים, תמיד יהיו קצת, אי אפשר לסרס ולעקר את כולם לכן תמיד יהיו מספר חתולים שישלטו בכמות הנחשים\חולדות\עכברים.
אצלי בשכונה למשל נלחמים די חזק בחתולי רחוב (בצורה של לכידה לצורך עיקור וסירוס, חלק משחררים ואם יש מעוניינים לקחת אותם הביתה אז לוקחים הביתה) וזה יוצר איזון די טוב. אין הרבה נחשים,חולדות ועכברים ויש גם בתים שהחתול שלהם חי גם בפנים וגם בחוץ. אבל האמת שאצלינו יש עוד כל מיני חיות שמטפלות באותם מזיקים.
גרתי תקופה מסויימת בקדנה-לא חתולים, לא חולדות,לא עכברים,
04/11/2015 | 20:52
6
25
לא נמלים,לא ג'וקים,אבל יש סנאים מדיי פעם.
גרת בעיר?
04/11/2015 | 20:58
5
23
איפה שאני גר יש קצת טבע מסביב אז יש די הרבה דביבונים, ארנבים גדולים אפשר להתקל בצפרדעים. היה אפילו דוב בעיר השכנה אבל לא ברור איך הוא הגיע לשם.
 
חתולים יש ממש קצת, בטיול רגלי של שעה אולי תתקל בחתול רחוב אחד ו2 או 3 חתולי בית שיצאו לטייל.
בעיר גדולה.זה לא שאין חולדות-אני לא ראיתי. אבל בטוח בלי
05/11/2015 | 21:43
4
18
חתולים והעיר הייתה לרוב נקיה מאוד. צריך להבין שזה קשור ל:
1)  אוכלוסיה ותרבות המקומית. שם למשל נהוג למיין זבל. אפילו במקומות הציבוריים יש פחונים לכל סוג זבל. בישראל זה עדיין לא נפוץ - ז.א. פחים קיימים, אבל לדעתי 90% מהאנשים ממש לא בקטע.
2) צפיפות. ישראל מאוד צפופה. צפיפות גורמת להצטברות אותה כמות של זבל בשטח קטן יותר, בגלל זה ערים גדולות נראות יותר מלוכלכות מאשר ערים קטנות או כפרים. 
מסכים, פרט לצפיפיות
05/11/2015 | 22:39
1
13
לפחות קשר לחתולים וצפיפות, במקום שנתקלתי בהכי הרבה חתולים היה קרית אתא ושדרות, אלו מקומות ממש לא צפופים.
בזמן האחרון אני עובד מסן פרנסיסקו, קצת קשה להשוות את הצפיפות פה לקרית אתא ואני לא רואה חתולים ברחוב בכלל. האמת שגם מבחנת ליכלוך, קשה להגיד שמרכז העיר ממש נקי אבל לא יותר מידי מלוכלך.
דיברתי רק על ליכלוך כפונקציה של צפיפות האוכלוסיה.
07/11/2015 | 20:19
6
חתולים, אני לא יודע במה זה תלוי- כנראה באיך שהרשויות מטפלות בהם.
אז סינגפור מזמן הייתה אמורה להיות קבורה מתחת להררי זבל?
06/11/2015 | 21:22
1
7
בגלל הצפיפות? אולי...אבל ציינתי גם את סיבה אחרת בסעיף (1).
07/11/2015 | 20:21
6
אילו עוד חיות ?
04/11/2015 | 21:59
2
7
דביבונים למשל
04/11/2015 | 22:13
1
17
דביבונים\רקונים, ארנבים גדולים (היו אנשים שטוענים שהם כל כך גדולים שחשבו שאלו קנגרו, אבל אין פה קנגורו כמובן), בנחל\אגם בשכונה יש בונים, צפרדעים. מחוץ לעיר נראה לי שיש תנים, אפשר לשמוע אותם בלילה אם הולכים מסביב לעיר.
 
בעיר השכנה שנה שעברה נמצא דוב, אבל זה ממש נדיר, לא ברור איך הוא הגיעה לשם, לא אומרים להיות דובים באיזור.
מעניין
05/11/2015 | 09:36
4
באיזה תנאים תסכימו לבן זוג מרקע שונה ?
31/10/2015 | 23:33
200
605
בהמשך לשרשור של Marvel3 :"זוגיות עם צברית"
 
אמנם עניתי...
המשך>>
בהמשך לשרשור של Marvel3 :"זוגיות עם צברית"
 
אמנם עניתי שאני לא פוסל על הסף זוגיות עם צברית, אך יש מקרים יוצאים דופן.
למשל יש לי 2 מכרים שהתחתנו עם צברית ממוצא שונה, בשני המקרים הם עשו חינה (עם הכובע, הלבוש המוסלמי והמוזיקה, המאכלים וכו') החתונה כמובן היתה על טהרת המוזיקה המזרחית שהיתה זרה לחלק מהמוזמנים שרובם נותרו לשבת ולנהל שיחות בזמן הריקודים.
שמתי לב שבמרבית (אם לא בכולם) המקרים ש'רוסי' מתחתן עם בן זוג ממוצא אחר (מזרחי כלשהו במקרים שאני מכיר) הרוסי מתבטל לגמרי לטובת תרבותו ומנהגיו של המזרחי, זה נכון לשני המינים.
החגים, מאכלים, מוזיקה תמיד תטה לצד המזרחי כאילו הוא ה"ישראלי האמיתי" ולחגים הרוסיים, מוזיקה, שפה וכו' לא ישאר זכר.
 
הייתם מסכימים לבן זוג מסוג כזה, למשל בן זוג(או בת זוג) שתצטרכו כמעט בכח(ולא זה יחשב כחוסר כבוד) לעשות חינה, חתונה לפי מסורת מסויימת, חגים ולבוש מסויימים.
והצד השני לא יראה בכלל בעין יפה למשל חגיגת נובי גוד או יום הניצחון, לא יסבול מוזיקה רוסית ודיבור בשפה וכו' ?
מה לגבי ההורים וכיצד הם מסתדרים עם בן הזוג וההורים שלו/שלה, האם ההבנה של ההורים חשובה לקשר או שניתן להתעלם ולעשות רק מה שטוב לכם ?
 
*ההודעה פונה לכלל העדות והמגזרים.
מזרחיים וערבים - היחס להשכלה
31/10/2015 | 21:23
11
53
שמתי לב שמזרחי או ערבי שמוציא תואר באוניברסיטה
הוא עושה זאת בעיקר בשביל הפוזה והכבוד. כדי שהסביבה
תעריץ אותם. עושים תואר דוקטורט בשביל לקבל כבוד מהסביבה.
אנשים כאלה מרגישים מורמים מאחרים והופכים לשחצנים בטירוף.

אצל אשכנזים או אנשים מערביים שיש להם תואר אקדמאי לא מרגישים את השחצנות. אצלם היעילות יותר מדברת ולא הפוזה .
האשכנזי יותר יעיל במקצוע שלו ותורם המון . והוא לא שחצן ולא מחפש כבוד מהסביבה החברתית כמו המזרחי או הערבי.

אצל המזרחי יש פחות תוצאות מועילות ויותר פוזה ושופוני. המזרחי לא פורה בתחום העיסוק שלו כמו עמיתו מהמערב. זו אולי אחת הסיבות שמדינות המערב מפותחות יותר ממדינות מזרח תיכוניות. המשכילים המערבים או האשכנזים לא מחפשים כבוד ושופוני, הם יעילים בתחום עיסוקם ומגיעים להישגים גדולים. המזרחי יותר שם דגש על פוזה
ופחות על יעילות ותוצאות בתחום העיסוק.
אם תשוו בין משכיל אשכנזי למשכיל מזרחי תראו שיש הבדל. האשכנזי תורם הרבה יותר בלי להתנשא ובלי להשתחצן.
הודעה גזענית
31/10/2015 | 22:45
15
כל המזרחים והערבים המשכילים כאלה ?
31/10/2015 | 23:44
9
32
אני דווקא פגשתי מהנדסים ורופאים ערבים/יהודים יוצאי ארצות ערב משכילים מקצועיים ומכובדים ללא הפוזה שציינת.
ברור לך שלהכליל עם/עדה שלמים זאת גזענות בוטה ואם זאת היתה כוונתך, תצטרך לנסח מחדש/לוותר על הודעתך ?!
הוא בעצמו ממוצא מזרחי, אתה בא ללמד אותו על בני עדתו?
31/10/2015 | 23:55
8
37
הם חיו בקרב הערבים אלפי שנים ומכירים אותם פי אלף יותר טוב מכל מיני אשכנזים "נאורים" מטעם עצמם שהם למעשה הגזענים הגדולים ביותר.
 
מזרחי-ימני מעמיד את אריאנה מלמד במקומה אחרי שהיא כתבה מאמר שבו היא לועגת ומלגלגלת על צבי יחזקאלי והסדרה שלו על המוסלמים:
 
להלן התגובה:
 
6. אשכנזיה תמהונית שחושבת להסביר לספרדים את תרבות האיסלם
 
לכי ללמוד פולנית (06.09.12)
 
רציתי לומר לך משהו גברת, אשכנזייה "יודעת הכל".
 
ההבנה שלך בתרבות האיסלם היא אפס אחד גדול ועגול, אין לך מושג, וחצי מושג לגבי תרבות האיסלם.
 
ההורים שלי הגיעו לכאן ממדינות ערב, הם חיו עם המוסלמים במשך דורי דורות, אבי יודע ומכיר כמעט בע"פ את כל הקוראן, חוקיו את החגים שלהם, ואת 5 התפילות שלהם.
 
יודע אפילו ניו אנסים, צורת התנהגויות, רמזים, כל דבר שעולה על הדעת בתרבות הערבית, מכוון שבמדינות ערב הם חיו כדי לישרוד.
 
מי את בכלל שהגעת לנו מפולין / הונגריה / רומניה / גרמניה שתסבירי לנו על תרבות האיסלם, אנחנו שגדלנו שם, יודעים בדיוק מה כוונת האיסלם, והתוכנית של צבי יחזקאלי מציגה את זה בצורה מדויקת ומדהימה.
 
- - - - - - - -
 
התגובה קיבלה 164 סימוני "אהבתי".
בסדר, לא על זה מדובר
01/11/2015 | 00:03
4
34
את העובדה שתרבות האיסלם אלימה ומקדשת מוות אנו רואים כל כמה שעות במחוזותינו.
אבל בהודעתו דאלטון ציין שאם יש מזרחי או ערבי שמוציא תואר - כלומר שאין יוצאי דופן וכל מי שהוציא תואר הוא עושה זאת לטובת הפוזה ואינו מקצועי.
זוהי הכללה גזענית שדורסת את אלה שאינם כאלה ולכן הנוסח אינו מקובל.
גם השורה הראשונה שלך נתפסת כגזענית ע"י שמאלנים רבים...
01/11/2015 | 09:59
3
34
גם אותה אפשר להגדיר כהכללה גסה ובוטה שהרי לא כ-ל המוסלמים הם כאלה. אני לא יודע אם כל המזרחים והערבים הם כאלו, אבל ללא ספק מה שמניע רבים מהם הוא הכבוד והשופוני. אשכנזים רבים לומדים משהו בגלל סקרנות אינטלקטואלית גרידא, ואילו מזרחים רבים שמוציאים תארים, עושים זאת כדי להשוויץ בפני החברים והמשפחה. באזור הכולל שאני גר בו, קרי - קריית שמונה, חצור הגלילית, טבריה וכו', רוב המזרחים בכלל אינם מעוניינים לרכוש השכלה, וגם אלו שיש להם איזו תעודה ממכללה זו או אחרת, הם לרוב חסרי כל השכלה כללית ובעלי אופקים צרים.
נכון, כי הם רגישים לכל נושא לאומים, דתות זרות וכו'
01/11/2015 | 12:33
2
25
אני לעומת זאת לא הכללתי כל כולם, יש ודאי יוצאי דופן שאינם כאלה, חשוב לא לפגוע בהם.
אני פגשתי ערבים ומזרחים משכילים ומקצועיים, בוודאי שלא כולם כאלה, גם אם מדובר בתופעה נפוצה כפי שתיארת אותה.
אני אומר באופן כללי
01/11/2015 | 18:23
1
32
למרות שיש מעטים שהם לא עושים שופוני. יש יוצאי דופן בכל חברה
אבל בהכללה גסה ניתן לומר שיש מאפיינים תרבותיים לכל קבוצה
, מאפיינים שנותנים את הטון. 
יש גם מזרחיים שמבקרים את המזרחיים על הנחשלות שלהם וזה לא נחשב לגזענות.
 
אם כך, אז מובן
01/11/2015 | 20:40
18
להבא חשוב להדגיש שאתה לא מדבר על כלל האוכלוסיה הספציפית, יש להיזהר מהכללות מאסיביות ופגיעה ברגשות אדם פרטי כלשהו שלא עונה על התיאור.
התקשורת מלאה באשכנזים שמפרשנים את הערבים
01/11/2015 | 18:28
2
31
וכל הפרשנויות שטחיות להחריד. האשכנזים מקדמים את אנשי שלומם בתקשורת
,חבר מביא חבר, והמזרחיים נידחקו לפינה.
 
 
דווקא קסניה סבטלובה בערוץ 9 היתה מצויינת
02/11/2015 | 11:02
1
37
כמובן, לא נתנו לה להתקרב לעוצים המרכזיים, מלבד פעם אחת תוך כדי המהפכה במצרים, כשהיא שידרה משם.
אסטרו, אני שמח שחזרת...
02/11/2015 | 11:28
25
פספסת כמה שרשורים מעניינים וגם הפניתי אליך שאלה באחד השרשורים שכבר ירדו למטה...
במיוחד לשאול רזניק
30/10/2015 | 20:39
32
45
אתה נוהל ללקט מאינטרנט והבלוגים למיניהם דברים לא מחמאים על רוסיה. אבל אם אתה באמת רוצה לנסות להבין מה קורה שם, מי זה פוטין, מיהם סביבתו הקרובה, מה זה המשטר הזה - ממליץ בחום על ספרו של העורך הראשי של דוז'ד מיכאל זיגאר "כל הצבאו של קרמלין. תולדותיה הקצרים של רוסיה מודרנית". כאן כתבה על הספר וחלק מרעיון עם המחבר:
 
 
 
 
וכאן אפשר לקרוא את הספר עצמו בחינם:
 
סיימתי לקרוא את הספר
31/10/2015 | 20:58
30
23
מוזכרים שם אירועים מהעבר הלא רחוק ומעניין להשוות מה נאמר אז בתקשורת ומה היה בפועל. המחבר לא חוסך את שבתו מהמנהיגים המושחתים של אוקראינה, במיוחד הנשיא לשעבר קוצ'מה. ולבסוף מסקנותיו דומות למדי למה שהרגשתי מבלי להיות חשוף לכול המידע הפנימי:
 
"הספר הזה מוכיח שפוטין כפי שאנו מדמיינים אותו לא קיים בפועל. לא הוא הביא את רוסיה למצבה הנוכחי, הוא אפילו התנגד לשינויים הללו. אבל בסוף נכנע, כי כך היה קל יותר. פוטין לא חשב שרוסיה מוקפת באויבים. פוטין לא רצה לסגור ערוצי טלוויזיה בלתי-תלויים. פוטין לא רצה לתמוך בינוקוביץ'. הוא לא רצה לקיים אולומפיאדה בסוצ'י. הסובבים אותו חשבו שהם מנסים להגשים את מחשבותיו, אך בפועל קיימו את רעיונותיהם. הדמות הנוכחית של פוטין -  הצאר הרוסי האיום – הומצא בשבילו מבלי שלקח בזה חלק – ע"י פמלייתו, הפרטנרים המערביים והכתבים.... אנו כולנו המצאנו את פטין. וכנראה הוא לא האחרון אצלנו."
ברור שפוטין הוא תוצר של התקופה אשר קדמה להיבחרותו
31/10/2015 | 22:31
19
18
מרבית העם לא היה שבע רצון מילצין והיה משוכנע כי השנים העניות של רוסיה (תחילת שנות ה-90) הן תוצאה של ה"מזימה הליברלית" וכי יש להעיף את הליברלים אל קיבנימט. כמו כן, ברור שכשם שפוטין "אכזב" את ברזובסקי, פרימקוב היה מאכזב את גוסינסקי ומחסל את העיתונות החופשית אפילו ביתר שאת.
 
יחד עם זאת, פוטין כלכל את צעדיו בזהירות ובהתחלה די פחד מ"מה יגידו". כשנוכח לראות כי מעצרו של גוסינקי וההשתלטות על ערוץ ה-NTV עברו יחסית חלק (מי סופר את 10 אלף המוסקבאים שיצאו להפגין?), תיאבונו הלך וגָבַר.
 
בכל המקרה, האיש שונה מאוד מילצין וניחן בתכונת הצפצוף על הכללים המקובלים. אפרופו ערוץ ה-NTV, ראה כיצד ילצין חשש מלהתעמת עם דעת הקהל בסוגיה דומה
 

Второй, государственный канал телевидения -- РТР -- в недопустимо грубой форме осуждал президента за ведение боевых действий в Чечне. Ельцина возмущала вся эта, как он выражался, "чернуха". Выход, как казалось, был один -- снять с поста руководителя телекомпании Олега Попцова. Но все опасались осуждения в прессе -- Попцов слыл демократом, к тому же основал второй канал.
 
בכול זאת מציע שתקרא את הספר
01/11/2015 | 08:41
18
18
מה הטיעון שהבאת הוא ממש לא מרכזי. למראות שמדובר במחבר ממחנה האנטי-פוטיניסטי, העורך הראשי של הערוץ האפוזיציוני שחלק מכתביו לא פעם יורדים לפסים של הצווחנות הפסיכוטית (кликушество) האנטי-ממסדית, הספר מצביע בבירור על הסיבות שהביאו את רוסיה למצבה הנוכחי.
 
והן כנראה השילוב הטראגי של התנהלותם של הפרטנרים המערביים והפקידות הרוסית הבכירה. הפרטנרים התייחסו לרוסיה כאל מדינה מובסת סופית כמו גרמנייה שלאחר מלחמת העולם הראשונה, שאין כול צורך להיתחשב באינטרסים הגיאופוליטיים שלה. וכאשר זה הגיע רחוק מדי והחלו בהליכי צירופן של גרוזיה ואוקראינה לנאט"ו, המערכת הפוליטית ברוסיה יצאה מכלל איזון והניצים במזדרונות השלטון גברו סופית על יונים. הספר מרמז שלפוטין לא הייתה האפשרות של ממש למנוע את הנ"ל. והייתי מוסיף שלו היה לוקח את צד היונים - היה מודח ע"י קליקת הניצים ומוחלף במישהו רדיקאלי עוד יותר. ואם אפשר להשוואת את פוטין להינדנבורג (רק צעיר יותר כמובן) - היד נטוייה לנחש למי היה אפשר להשוואת את המחליף הרדיקאלי.
 
ולגבי שנות ה-90.... הרי שם חוזר הנרטיב "הליברלים שוב הרגישו נבגדים ע"י המערב". וזאת כאשר לאורך כול התקופה הנ"ל הרי הייתה סכנה ממשית של חזרתם של הקומוניסים לשילטון, שנמנעה רק בנס.
 
ועל זה הרי נאמר עוד בתחילת מאה ה-19 לגבי מפשחת המלוכה הצרפתת ושפעם כנראה תקף בנוגע למערב של מאה 21: "לא שכחו כלם ולא למדו כלום".
 
 
טוב, זה לא חדש, גם אלכסנדר קרנסקי קבל על כך
01/11/2015 | 09:10
17
13
בכל מקרה, כבר בפרק על ברזובסקי רואים בבירור שפוטין עלה לשלטון עם כוונות די ברורות: לנקום ביריבים הפוליטיים, להפוך את המשטר ל-управляемая демократия או בתרגום פשוט, לאוטוקרטיה. בסופו של דבר - וזה מה שהכשיל את ברזובסקי ואת שאר התומכים של פוטין - מדובר בבן אדם סובייטי טיפוסי עם הורים מהמעמד הפרולטרי ומנת משכל ממוצעת ומטה, עם השכלה שנרכשה בביה"ס הגבוה של הקג"ב והתבססה על תפיסת ה"כל העולם נגדנו, ה-CIA חורש מזימות בכל מקום".
 
עצם זה שפוטין לא הורשה לעבוד על תקן איש שירותי הביון בחו"ל, אלא הוגבל לגרמניה הסוציאליסטית, אומר הכול. הוא איש קג"ב זוטר עם רוחב אופקים מוגבל למדיי, עם תפיסה כלכלית מעוותת.
ואני מפציר בך שוב: קרא את הספר
01/11/2015 | 09:25
16
19
ברזובסקי לא וחודורקובסקי לא היו דמוקרטים חסרי פניות שמטרתם ההייתה נעלה ופטריוטית לעשות את העם מאושר. ממש, אבל ממש לא. מטרתם הייתה לעשות אקזיט שמן מנכסים שעליהם השתלטו במירמה, תוך ניצול ציני של מצבו של הנואש של השלטון הליבראלית אל מול הקליקה הקומוניסטית באמצע שנות ה-90. ובסוף שנות ה-90 המדינה הייתה לא יותר מגורם שהפריע להם בדרך לאותו האקזיט השמן. הספר לא מסביר בבירור את מהלכיו המורכבים של ברזובסקי. אבל לגבי חודורקובסקי התמונה ברורה כשמש. הוא השטלת בנזיד עדשים על אוצרות הטבע של המדינה, השביח את החברה הממשלתית לשעבר כך שהערך הבורסאי שלה זינק שמיימה (בין היתר לקח אותה בדרך לשקיפות וסטנדרטים המעברביים) והתכוון למוכרה לענקיות הנפט האמריקאיים בעשרות מיליארדי דולרים. ומי הפריע לו בדרך? נכון, המדינה הרוסית. אז מה התכוון לעשות? לגרום לכך שלנשיא לא יישארו  סמכויות, שתהיה רפובליקה פרלמנטרית, כאשר עם הפרלמנטרים כבר אפשר לסגור דילים באופן פרטי ולמעשה להפוך את המדינה לרפובליקות בננה. שים לב, זה הרי מה שאולוגרכים הצליחו לעשות באוקראינה, ותראה מה הייתה התוצאה. ולמטרה זו בלבד חודורקובסקי גם מימן את האמותות לזכויות אדם והחוגים הליברליים. אגב, זה היה ברור כשמש גם מבלי הספר.
 
 
פ'סדר, זאת תיזה ידועה שלא ממש עומדת במבחן המציאות
01/11/2015 | 09:40
15
15
כשהאולגרכים השביעו את רעבונם הראשוני, הם התחילו לחקות את עמיתיהם המערביים ולעזור לקהילה. חודורקובסקי הקים בית ספר ופנימייה ליתומים, אנשי עסקים אחרים השקיעו בתרבות וכו'. אגב, עדיפה רפובליקת בננות עם ריבוי אוליגרכים מאשר רפובליקת בננות (ורוסיה היא אכן רפובליקת בננות, קרי, נפט) עם שליט כל יכול.
 
באוקראינה, אגב, המשקל הסגולי של האוליגרכים הוא לא כזה גבוה, ולראיה, מעצרו של גנאדי קורבן. ככל הנראה, גם איגור קולומויסקי על הכוונת.
מה אתה אומר?!
01/11/2015 | 14:21
14
15
מתוך ההון של מעל לעשרה מילארד דולר שקיבל במתנה מהמדינה תרם כמה גרושים לבית יתומים ולעמותה לזכויות אדם? איזה מאמי, איזה גיבור לאומי! והרי כולנו רואים מה קורה בתסריט האוקראיני כאשר האוליגרכים גוברים על המדינה. המדינה למעשה איננה והפרלמנטרים הם ליצני חצר שממונים ומוחזקים ע"י אלי ההון ומקדמים את האינטרסים שלהם בלבד. וזה הרי גרוע פי כמה ממה שיצא ברוסיה. כי ברוסיה הרי עוד לפני שהנפט זינק לשמיים, בתחילת שנות ה-2000, המדינה התאזנה עם התקציב, המשכורות החלו להישלם בזמן. וכאשר הנפט הגיע לאן שהגיע, גם האוכלוסייה נהנתה מהשפע חסר תקדים שמעולם לא היה שם. מיותר לציין שלו הנפט היה נמכר לענקיות האמריקאיות, כפי שחודורקובסקי תיכנן, האוכלוסייה לא הייתה נהנית מכלום, היו ממשיכים להירקב בעוני מחריד כמו באוקראינה. וכן, היו שם מדי כמה שנים המאיידאנים. אבל גרוע מכך, רוסיה הרי יותר הטרוגנית מאוקראינה, והענקיות האמריקאיות לא היו מסכימות שיילאימו להם את הבארות עליהם שילמו לחודורקובסקי עשרות מיליארדים. הם היו פועלים במרץ ל"פדרליזציה", דהיינו פירוקה של המדינה למחוזות, תוך שליטה במחוזות העשירים בנפט, ושכול השאר יילכו לכלבים. מיותר לציין שכיום הרוב המוחלט של המחוזות ברוסיה נהנים מתקציבי עתק של המדינה על חשבון המחוזות העשירים בנפט. ואם תשאל מה היה לאמריקאיים והפאנטים המוסלמיים בצ'צ'ניה? מאיפה פתאום צצה הדאגה הנוגעת ללב לזכויות האדם שלהם? מדוע הם עצמם התנהלו בצורה כה שונה בעירק ואפגניסטאן? רק שתבין כמה צביעות יש בדברים הללו. תבין גם דבר נוסף. לו השלטון הרוסי היה מרים ידיים בצ'צ'ניה - השלב הבא היה טאטרסטאן, וזה כבר ממש לא היה צחוק עבורם.
 
ואם נחזור לפוטין - הוא למעשה היה מאוד אדיב עם האולוגרכים. מי שלא בחש ולא זימם לו - כמו אברמוביץ למשל - עשו את האקזיטים שלהם (אומנם לא לאמריקאיים) ויצאו החוצה עם עשרות מיליארדי דולרים בכיסים.
 
הספר אגב מספר מדוע פוטין כה נעלב מההפגנות במוסקווה בשנת 2012. איפשרתי להם להינות מהעושר, גרמתי לכך שהנכסים שלהם עולים מיליונים, הם מחזיקים ברכבי יוקרה, יוצאים לנופשים בחו"ל, הם הראשונים בעולם לרכוש את הצאצאוים היקרים כגון האייפונים והאייפודים למיניהם, כאשר יכלו להמשיך להירקב כמו בשנות ה-90 וכמו שנרקבים באוקראינה, וזו התודה שהם אומרים לי.
לא, זה לא נכון
01/11/2015 | 14:35
13
13
רוסיה התחילה לצעוד במסלול שהותווה ונוסה בהצלחה במערב אירופה ובארה"ב: צוברים את ההון הראשוני, משתעשעים בצי יאכטות ובאחוזות פאר, אח"כ מתחילים לחשוב על טובת הכלל על מנת שהכלל יכבד אותך יותר.
 
אויש, פוטין המסכן, לא הבין שבשנת 2012 הוא פשוט נמאס על האזרחים בהיותו דבוק לכיסא.
אתה טועה ואסביר לך מדוע
01/11/2015 | 14:56
12
39
רוסיה לא יכלה להפוך לפינלנד ואפילו לליטה. לא הייתה שם לא חברה אזרחית ולא שלטון החוק. זו המורשת שהשאיר לה השלטון הקומוניסטי. היו לה כמה אופציות גרועות בהרבה. אופציה א' להפוך לאוקראינה עם המשך הפירוק, אופציה ב' להפוך לדיקטטורה לייט נוסח פוטין. אופציה ג' לחזור לעבור הקומוניסטי, דהיינו לדיקטטורה מהסוג הקשה והלא שפוי. אולי לא כמו גרמניה הנאצית, אלה כמו ונצואלה. והכול הרי שאלה של תזרים מזומנים ועד כמה העושר מגיע לאוכלוסייה. כך שפוטין לפחות בשתי הקדנציות הראשונות כנראה היה האופציה המיטבית. ובמהלך הקדנציה של מדבדב הרי ראה מה קורה לנשיא שמתחבר לענף הליבראלי תוך המשך ספיגת סטירות לכי מהפרטנרים מערביים (הוא מאבד את תמיכת הממסד והסמכויות), והוא הסיק מסקנות, וכך פעל בהמשך.
 
ולגבי בניית חברה אזרחית ושלטון החוק - אלו תהליכים שלוקחים עשרות אם לא מאות שנים. כך זה היה במערב. ובינתיים מתפלשים בקאקי. אז הקאקי של פוטין בכול זאת היה עדיף על זה של קוצ'מה וינוקוביץ'.
למה הקאקי של פוטין היה עדיף על זה של קוצ'מה?
01/11/2015 | 16:38
11
16
פרט לפערי ההכנסה שנבעו מכך שרוסיה היא מדינה גדולה עם עתודות נפט שמנות יותר, לא היה הבדל משמעותי בין אוקראינה של קוצ'מה לרוסיה של ילצין. בהשוואה לרוסיה של פוטין אוקראינה היא ענייה יותר, אך הרבה יותר עליזה, עם תגרות ידיים בפרלמנט, פוליטיקאים איזוטריים, חיי תרבות ענפים וכו'.
קשה לי להסכים איתך
01/11/2015 | 17:31
10
32
ראשית כול צריך לבחון איך נוצרה המדינה האוקראינית. האים הייתה שם תודעה לאומית ותנועה בדלנית משמעותית? האים הייתה שם מסורת מפוארת כלשהי ששונה מזו הרוסית? לא ולא. אספר לך מה היה. המשטר הקומוניסטי הרי רצה לכבוש את כול העולם אך כידוע לא הצליח לו. ואז שאל את עצמו: מה אהיה עם רוסיה בלבד? וענה לעצמו: לא! אחלק את רוסיה לרפובליקות סובייטיות, אכנן את ברה"מ ובהמשך שיחרור הפרולטריון (כיבוש העולם) אצרף רפובליקות סובייטיות נוספות. כך בין היתר נוצרה הרפובליקה הסובייטית של אוקראינה.
 
אך הסתבר שהתיאוריה של לנין זה שקר וכזב, החברה שהקומוניסטים בנו איננה מתקדמת אלה נסיגה לאחור, לפיאודליזם. ודינן של הישויות הפיאודליות הרי להיתפרק. וזה מה שבסוף קרה. ואיך קרה? פתאום הזדמנה לפיאודלים (הפונקציונרים הקומוניסטיים) באוקראינה, כמו ב"רפובליקות" אחרות ההזדמנות להיפתר מהסוורן שבמוסקווה. ואיך יכלו להנציח את מעמדם העצמאי החדש מבלי שהסוורן יפקח, יצווה ויידרוש את חלקו? נכון - לנפח היסטריה לאומנית. וקרה דבר אבסורדי. אותם הקומוניסטים השרופים ומדקלמי מקרסיזם-לניניזם הדגולים פתאום תוך יום אחד אימצו את אידיאולוגיה של החוגים (זניחים יש לאמר) אותם הם עוד לפני כמה שנים רדפו ללא רחמים, הכניסו לגולגים וללא בושה אישפזו בכפייה בבתי החולים הפסיכיאטריים.
 
האים זה היה טוב לעם? התשובה היא ממש לא. העם היה עדיש למדי לענייני השפה והלאמנות. העם רצה לאכול ולשרוד. רצה מחירים נמוכים לגז וחשמל. אבל איך המחירים יהיו נמוכים כאשר הקומוניסטים לשעבר חסרי הבושה לא מפסיקים להתריס ולהרגיז את האחות הגדולה לשעבר, שוב מטרה אחת ויחידה - לשמור על עצמאותם המוחלטת לשדוד ולבזוז. ואיך בסוף קרה שבבלרוס (הענייה באמת) והרודן הלא חכם במיוחד שלה רמת חיים בסוף נהייתה פי שתיים גבוה יותר. נכון, הרודן לא התריס ולא הרגיז וכך קיבל את הגז והחשמל במחיר המסובסד.
זה לא קשור
01/11/2015 | 19:37
9
16
העם האוקראיני והתודעה הלאומית שלו הן עובדות קיימות, בלי קשר לאיך ומתי זה נוצר. בדיוק כשם שקיימת מדינת ישראל והאזרחים שלה, חרף העובדה שהציונות היא אידיאולוגיה מלאכותית.
 
קראתי שליש מהספר, ומה אני אגיד לך: באנגלית זה היה נשמע טוב יותר. מיכאיל זיגאר כתב ספר טיפוסי שהיה מתקבל בתרועות שמחה בקרב קוראים בארה"ב, מין לקט של מאמרים קלילים על ראשית דרכו של פוטין. לא מצאתי שם חידושים מרעישים או אי אילו סיפורים פיקנטיים שלא היו ידועים לי. העלילה די ברורה: איש הקג"ב רדוף תיאוריות קונספירציה מגיע לקרמלין ומתחיל לשבור את כל כללי המשחק המקובלים. מכיוון שבבית הספר הגבוהה של הקג"ב למדו אותו שהקפיטליסטים הארורים חולמים להרוס את רוסיה עד היסוד, פוטין מאמין לכל שטות שמספרים יועציו, מבזבז מיליונים על הקמת תנועות נוער שילחמו נגד ה"איום הכתום", חושד בכשרים החל מקסיאנוב ועוד ועוד.
 
בשורה התחתונה: ספר סביר שלא מעלה ולא מוריד, לא מחדש ולא מסתיר. מקווה שזיגאר כבר חתם על חוזה הפצה בחו"ל, הוא יראה מזה לא מעט כסף.
מה הכוונה "הציונות היא אידיאולוגיה מלאכותית" ?
01/11/2015 | 20:46
3
11
איך להבדיל בין אידיאולוגיה מלאכותית לבין אידיאולוגיה ריאלית ?
הסבר
01/11/2015 | 21:09
2
15
תאר לעצמך איזה מחזאי ממוצא רומני שבא ואומר: "רבותיי, אנחנו צאצאים של הרומאים! במקום לגור במדינה מושחתת מליגה ז', בואו נחדש את האימפריה הרומית המפוארת, נלמד את שפתה, נתנהג לפי החוקים הנעלים שחוקקו הקיסרים" וכיו"ב. נשמע טיפה מלאכותי, נכון? איפה הרומנים ואיפה הרומאים, הא?
 
הרצל למעשה עשה את אותו הדבר. הוא ביקש לקטוע את הרצף ההיסטורי של העם היהודי המודרני, לחזור לשורשים שהיו זרים גם לו וגם למרבית היהודים שחיו באותה התקופה ולהקים עם חדש כמעט מאפס. נו שוין, הוא לא באמת רצה ליצור עם חדש, אבל אבות הציונות האחרים, שלא לדבר על מייסדי תנועת הכנענים, דווקא כן רצו.
אבל לציונות יש בסיס חזק
01/11/2015 | 21:19
1
11
התורה והשפה העברית היתה קיימת בקרב הקהילות היהודיות שרחבי העולם, הקשר לארץ ישראל תמיד היה קיים.
הציונות היא רק ביצוע פרקטי של השאיפה הלאומית להיות עם בארץ שלו ודובר את שפתו.
אבות הציונות הפוליטית היו יהודים מתבוללים
01/11/2015 | 21:28
15
מילא אם היה מדובר בציונות הדתית, אבל הקשר של הרצל ושות' אל היהדות והשפה העברית היה קלוש ביותר, בדיוק כמו הקשר של רומני מודרני אל רומא העתיקה.
עובדה קיימת נכון להיום
01/11/2015 | 21:38
4
17
כמו שהעם הסובייטי וכמעט 20 מיליון חברי המפלגה הקומוניסטי של ברה"מ היו עובדות קיימות לפני 30 שנה. והיהמור שלי שבאוקראינה הכול ייגמר כמו בגרוזיה, המועמדת האחרת להצטרף לנא"טו בתקופתו של הנשיא מדבדב. כך או כך, אני מעריך שההנהגה הנוכחית באוקראינה (מי שלא יברח) יימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח, וההנהגה החדשה תזדחל למוסקווה, לאותו פוטין הערעור, או מי שהיה שם אחריו, על ארבע, לבקש סליחה ומחילה (לא בפומבי אומנם). כמובן שהפרויקט האוקראיני עצמו הוא עובדה קיימת. גם בתקופה סובייטית הוא היה כזה. אבל אופיו האנטי-רוסי - יתכן מאוד שכאן העתיד מוטל בספק.
בניגוד לבלארוס, גם זיגאר מציין את החיבה של המזרח-אוקראינים
01/11/2015 | 21:49
3
15
אל ה"לאומנים" מבני עמם (ראה את האפיזודה על אודות קוצ'מה שהיה שנוא על מוסקבה בגלל אוקריניות היתר שלו. בבלארוס לוקשנקו הוא לא ממש חסיד גדול של תודעה לאומית בלארוסית. לעומת זאת, אפילו ינוקוביץ' נאלץ לקחת שיעורים וללמוד אוקראינית על מנת להתחבב על הבוחרים (לא שזה הצליח לו...)
שוב, לפני 30 שנה הנרטיב ודעת הקהל היו אחרים לגמרי
02/11/2015 | 08:23
2
19
לרוב ע"פ מה שהקופסה הכתיבה. ואז מה קרה? המדינה פשטה רגל, וזה לא קרה בבת אחת אלה בתהליך ארוך וכואב והנרטיב נחלש בינתיים גם. כך שהאידיאולוגיה החדשה נפלה על קרקע פוריה. אך הפלא ופלא - כבר קרוב לרבע מאה מצבם של מרבית האנשים לא משתפר, אלה הידרדר ביחס לרפובליקות הפוסט-סובייטיות האחרות. והשנים הבאות יהיו הקריטיים לאידיאולוגיה החדשה. הנה ישנה המערכת הפוליטית שהיא 100% בעד נאט"ו, בעד ההשלייה של האיחוד האירופי, 100% נגד העבר הסובייטי, לא מפסיקה לדבר גבוה-גבוה נגד השחיתות וכדומה. החלום בהתגשמותו. אבל בינתיים הכלכלה ממשיכה להידרדר בקצב מואץ, השחיתות רק תופשת תאוצה, הפטרונים מהמערב ברגע שהשיגו את מטרתם (ניתוקה של אוקראינה מרוסיה) מתחילים לאבד בה עניין, וכך הנאט"ו  והאיחוד האירופי הופכים ליותר ויותר דימיוניים. בקיצור, מבחן מאוד לא פשוט לאידיאולוגיה. נהיה ונראה מה יהיה איתה בעוד כמה שנים. והאמת - למראות סלידתי מהלאומנות האוקראינית ותפקידה המזוויע בהשמדת עמי - הייתי מייחל הצלחה לדרך בה בחרה אוקראינה, תוך תקווה שזו תהיה הדוגמה הפוזיטיבית לרוסיה. אבל לערכתי הסיכויים לא משהו.
 
אין קשר ממשי בין הלאומנות האוקראינית לשואה
02/11/2015 | 08:45
1
15
אתה חושב שאותם האזרחים הסובייטיים בני 30-40 שהתגוררו בקייב והתגייסו למשטרה בפיקוד הנאצים, היו קשורים לסטפן בנדרה? המצב הרבה יותר פשוט: יש יהודים ויש גוים, כשמותר להרוג יהודים באין מפרגע, הגויים עושים זאת ברצון רב, בלי קשר אם מדובר באוקראינים, רוסים או צרפתים.
מדהימה אותי הבורות.
02/11/2015 | 10:32
19
בהיותך בלוגר בנושאים יהודיים כנראה לא טרחת לקרוא מחקרים בעניין השואה.
לא מן הנמנע כי, בראשית דרכו, פוטין נסחף בזרם הים הסוער
01/11/2015 | 18:11
9
24
אולם כשספינתו עלתה על הנחשול הוא שכיוון את מפרשיה. 
 
בכל אופן, הספר מעורר עניין - אקרא אותו בזמן הקרוב, תודה. 
 
ברוכה הבאה לפורום
01/11/2015 | 20:42
8
5
אני חושבת שזה בחור
01/11/2015 | 21:18
7
4
לפי הפרופיל - בחורה
01/11/2015 | 21:20
6
15
נדע כאשר תענה (או יענה במקרה וצדקת).
איך אתה יודע?בפרופיל שלו או שלה לא רשום מה מינו או מינה. פעם
01/11/2015 | 21:27
5
19
לפני כמה זמן השארתי תגובה באיזה פורום בתפוז למשתמש, והייתי בטוחה שזאת בחורה כי היה כתוב שהוא נקבה בקיצור הוא התעצבן עליי חחח ושלח אותי לקיבינימט. לא מבינה מה עובר על המשתמשים ולמה הוא כתב שהוא נקבה. בקיצור, מצחיק.
לאימא שלי הייתה פאדיחה דומה
01/11/2015 | 21:30
3
16
בצעירותה היא התכתבה עם נוער קומוניסטי בגרמניה, בולגריה ושאר מדינות הגוש, במסגרת Клуб интернациональной дружбы. בין היתר, אימי שלחה מכתב לילדה שהתגוררה וייטנאם, אך התברר שזה בן, והוא גם נורא התעצבן
איזה נחמד. זה היה בתקופה של ששכחתי מתי היא הייתה
01/11/2015 | 21:38
2
16
כשהיה איזשהו אירוע ספורט כמו אולימפיאדה אבל לא אולימפיאדה [נראה לי] איפשהו בשנות ה50-60 שבאו סטודנטים מכול העולם להשתתף בו. יצא לאמא שלך גם להיפגש איתם?  
ב-1956 היא הייתה בת 9
01/11/2015 | 21:46
1
13
אבל ההתכתבויות התחילו, מן הסתם, כמה שנים מאוחר יותר, כל התופעה הזאת של חברי תנועת הפיונרים ששולחים מכתבים ל"מדינות הידידותיות" הייתה מאוד נפוצה. אימא גם הייתה נוסעת לכנסים של הפיונרים, ישנה באוהלים, שרה שירים - יש לה בבית שירון עם כל מיני יצירות מופת כמו Орленок, орленок, взлети выше солнца
01/11/2015 | 22:18
5
01/11/2015 | 21:33
16
בסה"כ טעות שהוא עצמו אשם בה.
 
במקרה הנ"ל, יש תמונת צללית של נקבה וכתוב בבירור: "מה RubberSoul92 עשתה לאחרונה"
תודה
31/10/2015 | 22:00
3
האם צ'רנוי הוא ישראלי?
30/10/2015 | 14:22
14
38
"הטייקון מסביון נשאר באולם עוד כמה דקות כדי לחגוג את הרגע, להצטלם ולנאום - אלא שלתסכולם של הנוכחים, הוא עושה זאת ברוסית בלבד. אין כאן אפילו ניסיון למשפט סמלי בעברית, לא "שלום חבר" ולא "פרקליטות - תאכלו את הלב". 20 שנה לאחר שעלה לארץ, צ'רנוי מדבר רק רוסית."

http://www.themarker.com/markerweek/1.2758604

איליה אמר בעבר שכסף קונה הכל. מי שיש לו כסף וגר באזור טוב בישראל, נחשב לישראלי אמיתי. האם זה באמת ככה? האם אותו צ'רנוי נחשב בעיני הישראלים ל"אחד משלנו" או לאדם זר שבסה"כ מטיל ביצי זהב וברגע שיפסיק להטיל אותן, יראו לו את הדרך החוצה?
על הנייר בלבד - כן
30/10/2015 | 14:33
24
בין הזכאות האוטומטית לאזרחות לבין להיות ישראלי הפער לא קטן, למעשה - תהומי. בארה"ב, למשל, קבלת האזרחות כרוכה במענה בע"פ על 10 שאלות (סמליות, יש לאמר) בהקשר להסטוריה האמריקאית. כך שכסף לא קונה הכל, אך נוחות מסויימת - בהחלט כן.
 
בעיניי הישראלים, נדמה לי, מרבית האוליגרכים הם אנשים זרים. אם כי אין ספר שחיים סבן, שחי בארה"ב עשרות שנים - אך מתראיין בעברית ומחזיק השקעות נרחבות בישראל - בהחלט נחשב ישראלי יותר מכל מקבילו ממוצא אחר.
 
משפטית, צ'רנוי מוגן בארץ יותר מבכל מקום אחר, ועבור בעלי ממון ישראל היא בהחלט ארץ זבת חלב ודבש.
למילה ישראלי יש 2 משמעויות ברוסית: (1) אזרח ישראלי
30/10/2015 | 14:43
1
25
(2) צבר
 
אז התשובה כן אם להסתכל על (1) ולא אם להסתכל על (2)
יש עוד משמעויות...
30/10/2015 | 15:07
25
למשל, הגיע לישראל, השתלב בחברה ומרגיש חלק ממנה. לא חייבים להיוולד במדינה כדי להיות חלק ממנה. האבות המייסדים היו מהגרים בעצמם. בקיצור, צ'רנוי נתפס כאדם זר לחלוטין למרות שהוא מתגורר בסביון וטובע בכסף.
דוד זר עשיר שמטיל כאן בייצי זהב
31/10/2015 | 21:14
27
מי שלא יודע לפנות  לנקודות הרגישות של הישראלי כמו: חיילי צה"ל, ציונות, הבדיחות הישראליות, הדפיקה על השכם והפלאפל בדוכן השכונתי/בשוק, לדבר בעברית(גם אם במבטא ועם טעויות, אבל לפחות להתאמץ) לא יהיה "אחד משלנו".
שאלתך חסרת משמעות
31/10/2015 | 21:50
4
48
הרי האיש לא חייב להסתחבק כאן עם פשוטי העם, לא לחפש עבודה, לא לעשות קריירה ולהיות משולב איכשהו בחברה הכללית. ועם מי שהוא כן מסתחבק ממש לא חשוב האים הוא שירת בצה"ל, דובר עברית וצוחק מהבדיחות הישראליות. אגב, מדובר באדם בלתי-שגרתי שלא כמו מרבית האוליגרכים בא מתחתית החברה ושעשה את המיליארדים במו ידיו ולא בזכות קשריו בנומנקלטורה:
 
אז כל מיליארדר מהגלות שיקנה אזרחות ישראלית
31/10/2015 | 22:05
3
12
יוכל להפוך לחלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית? האם כל מיליארדר שיקנה אזרחות רוסית יוכל להיות Русский (להבדיל מ-россиянин) אפילו אם הוא לא יודע מילה ברוסית? יש דברים שכסף לא יכול לקנות.
נכון, יש דברים שכסף לא יכול לקנות
31/10/2015 | 22:15
2
11
למשל אהבה, חברות אמת, נעורים. אבל השתייכות לכול מדינה באשר היא, אם זה שוויץ, ישראל ארה"ב או רוסיה, יכול וגם יכול. הכול שאלה של סכום. ותאמין לי מבלי ששירת בצה"ל ומבלי שיודע מילה בעברית - צ'רני אזרח הרבה יותר חשוב ומעורך מאשר אני ואתה.
אתה חושב שהישראלי הממוצע מתייחס אל צ'רנוי כישראלי?
31/10/2015 | 22:23
1
10
אם יעשו איזשהו סקר רחוב, מה לפי דעתך האנשים יענו? ההערכה אליו בחוגים הגבוהים היא אך ורק בשל כספו והתועלת שניתן להפיק ממנו. אם מחר הוא יפשוט את הרגל וייכנס לחובות, כל אותם ישראלים שקרקרו סביבו יפנו לו את גבם ויראו לו "פיגה".
לא נראה לי שרוב האנשים יודעים מי זה
31/10/2015 | 22:30
14
ואם תצפה בזה:
 
 
אולי בכלל תגיע לכלל מסקנה שמה שחשוב בישראל זה לא 8 מיליון אזרחיה עלה 10 משפחות שבבעלותן המדינה תכלס נמצאת. ואז מניקודת מבט זאת תחשוב מי זה אני ומי זה אתה ומי זה מיכאל צ'רנוי.
יש לו אזרחות ישראלית
31/10/2015 | 21:55
3
19
ולראיה, הפרשה שהתפוצצה לפני 6 שנים, כאשר קבוצת ישראלים המורכבת מחוקרים פרטיים, אביגדור אסקין, דוד איידלמן ושות' ניסתה לכאורה תמורת כסף שמקורו באוליגרך אולג דריפסקה לגרום לשלילת אזרחותו של צ'רנוי.
מבחינת הרגשתו האישית והאופן שבו הוא נתפס ע"י החברה הישראלית
31/10/2015 | 22:01
2
16
כמו ההבדל בין русский ל-россиянин, גם פה יש הבדל בין מישהו שסתם מחזיק באזרחות ישראלית לבין מישהו שהוא חלק אמיתי מהחברה. גם הערבים מחזיקים באזרחות ישראלית, אבל דואגים להבהיר שהם "פלסטינאים" ו"ערביי 48".
הוא לא שונה מנייבזלין או גאידמק
31/10/2015 | 22:06
5
חוץ מאנט חאסכייה, מוחמד זועבי ועוד מספר ערבים תומכי ישראל
01/11/2015 | 00:09
8
אם מרכז חייו בישראל
02/11/2015 | 16:28
11
אז הוא ישראלי. אם הוא נמצא בחו"ל רוב ימי השנה, אז לא.
"אין לי סבתא בסלון": רוסים, סטיגמות ומה שביניהם
30/10/2015 | 13:56
12
75
העלייה הגדולה מבריה"מ הביאה איתה שפה חדשה ותרבות חדשה ארצה. 25 שנים אחרי, הסטנדאפיסט יוצא בריה"מ, גיורא זינגר, סיפר לגלצ על ההומור הרוסי ועל הסטיגמות על רוסים. "זאת אמא שלך הקופאית המאבטחת עם הטרינינג?!"

http://glz.co.il/1140-70992-HE/Galatz.aspx
לדעתי התרבות הרוסית מיועדת לרוסית בלבד,אין לה שום השפעה
30/10/2015 | 15:00
11
41
על תרבות ישראלית - בניגוד שלמה היה בעבר הרחוק.
 
עוד מהשהו שלא ברור - ציפיות להיעלמות של ההבדלות לרוסית. יש בקשר לזה כמה נקודות:
1) למי זה מפריע? למה יהודים בחו"ל (ערבים בישראל, צרפתים בקנדה וכו') יכולים להיבדל כמה שהם רוצים, אבל רוסים בישראל משום סיבה לא רצוי שישמרו על התרבות ושפה שלהם? למה זה בסדר לצפות שרוסי יהיה כמו ישראלי, אבל לצפות מישראלי להיות דומה לרוסי נשמע מגוכך?
2) מה מקבלים תמורת עזיבה של התרבות המקור?
3) אין זה נראה - לא להיבדל או להשתלב? למי צריך להיות דומה - למזרחים מאשדוד, לאשכנזים מרעננה, לחרדים מבני ברק, לדתיים מגוש עציון ? - הרי כל אחד מקבוצות האלו שונה - יש כאלו שאומרים שמדובר על לאומים שונים? איפה זה מתחיל ואיפה נגמר?
אפשר בכייף לקבל את התרבות העברית ולשמור על הרוסית
30/10/2015 | 15:07
25
אך אין ספק שקשה מאוד "לתרגם" את ההומור המקורי
או שמבינים, או שלא. מי שכן, נהנה פעמיים!
אכן, הרוסים ב-25 השנים האחרונות לא השפיעו כמעט (אם בכלל)
30/10/2015 | 15:17
2
43
על התרבות העברית והישראלית. היו "רוסים" ונשארו "רוסים".
 
1. כי הם עלו הנה מתוקף יהדותם ולא כדי להקים פה "גטו רוסי". אם הם היו אומרים מראש שזו הכוונה שלהם, רוב החברה הישראלית הייתה מתנגדת להבאתם.
 
"למה זה בסדר לצפות שרוסי יהיה כמו ישראלי, אבל לצפות מישראלי להיות דומה לרוסי נשמע מגוכך?"
 
אם ישראלי מסוים היגר לרוסיה, אז הוא בהחלט צריך להיטמע בחברה ולנסות להידמות לרוסים המקומיים.
 
2. קודם כל, לא חייבים לעזוב, אפשר לשלב. אבל, במוקדם או במאוחר העזיבה הזאת תתרחש בעקבות חילופי הדורות ואז בתרומה יהיה אימוץ של התרבות העברית והישראלית.
3. זאת אכן בעיה, לא ברור מהי הישראליות ה"אמיתית" וספק אם בכלל ישנה כזאת. יש סוגים רבים של ישראליות והשאיפה בכל חברה היא להיות חלק מהמעמד הבינוני-גבוה, ככה שהתשובה היא שצריך להיטמע באשכנזים הוותיקים שבמילא סביהם וסבתותיהם הגיעו מאותו האזור שהרוסים הגיעו ממנו.
1) מתוקף קשר ליהודים. 300 אלף אינם יהודים+עוד כמה מאוד אלפים
30/10/2015 | 22:39
25
חצי יהודים או רבע יהודים שרשומים שיהודים במשרד הפנים - יפה לצורכים סטטיסטיים, אך תסכים שמדובר על רוסים נטו.
 
לא לחיות מגטו - גם אם כזה קיים - מעולם לא היה חלק מהעיסקה. הדבר המופרך שאתה מדבר עליו היה יכול להיווצר בראש של מספר אידיאליסטיים מצומצם. הרי כבר בשנות ה70 היה שברור שאין שום כור היתוך, שאנשים מעדיפים להבדל- אפשר לראות את זה גם אצל אשכנזים וגם מזרחיים.
 
העם לא מחליט שום דבר - מי שמחליט זאת כנסת. היא מחוקקת ומתקנת את החוקים משיקולים פוליטיים, אישיים וכו'.
 
2) יכול להיטמע.....ויכול לא להיטמע. כפי שאתה יודע היו כאלו שבחרו כך או כך. כפי שידוע לך המדינה -לפחות תיאורטית - לא אוהבת את אלו שבחרו להיטמע לגמרי. יש אפילו לזה מילה שלילית - התבוללות.
הרי רוסים פה לא בגלל איזשהי אידיאולוגיה, הם פה כיוון שתהליך ההגירה לישראל הוא זריז מאוד וסיבות להגירה לישראל הם בעיקר כלכליות. תוהה ובוהה של שנות ה90 הוא שהביא לפה רוסים - וזה היה ידוע טוב מאוד למקבלי החלטות ישראלים. יותר מזה תוהה ובוהה זה הדבר היחיד שיכול להביא לישראל מסות של אנשים. סיבות עיקריות לעלייה הן לא אידיאולוגיה אלא פוגרומים, נאצים, אנטישמים -בעליות קודמות, ומשברים כלכליים בעליה האחרונה. כאשר החברה היהודית אירופאית עוד לא עברה תהליך היטעמות עמוקה ההגירה היתה בעיקר יהודית, כאשר החברה כבר היתה עמוק בהיטעמות אז הגיע מי שהיגיעו - בעיקר רוסים ואוקראינים שיש להם קשר מסויים ליהודים.
3) לא ברור למה רוסי צריך לבחור להיות דומה לאשכנז שאליו הוא בכלל לא קשור - במקרה הטוב מה שמאחד אותם זה איזה סבא רבה שנפטר 70 שנה לפני, ומאז המסלול ההתפתחות התרבותית ורגשית היה רוסי. למה זה צריך להפריע למישהו - מה שמשפיע על לחץ דם או מרוסים יש איזו קרינה מזיקה כאשר הם מדברים רוסית?
 
 
ההשפעה מתחילה בדור השני, לא בדור הראשון
31/10/2015 | 23:38
18
מי מיוצאי הונגריה השפיע על התרבות הישראלית? קישון שדחף לתקשורת העברית את דוש שדחף את טומי לפיד. מי עוד? לי לא זכורים שמות נוספים. מה עם העלייה הייקית? אריק לביא שעלה בגיל 13, ארנה פורת, מי עוד? מה עם הפולנים פרט ליורם ברונובסקי?
1. תפריד בין דת לתרבות.
31/10/2015 | 22:52
5
23
יהודי יכול להישאר יהודי, אבל ללמוד לדבר בשפת המקום אליו היגר, לחגוג חגים חברתיים שאינם דתיים
(למשל חג ההודיה בארה"ב) ולהיטמע מצויים באוכלוסיה שבה יש חופש דת לכולם.
מצד שני:
אותו יהודי בדיוק, אם הגיע מישראל, לא יישאר אהוב על הסביבה הרבה זמן
אם ישמר את כללי הנימוס הישראלים, ששונים מאוד מאלה הנהוגים בארה"ב.
הציפיה היא שאדם שמהגר יעשה מאמצים להשתלב בחברה אליה בחר להגר,
לא משנה מאיפה הגיע ולאן עבר.
 
2. זה כנראה הסעיף הכי חשוב.
השאלה אם אדם רוצה לעבור למקום מסוים כדי להרוויח מכך
או כי הוא רוצה להרגיש שייכות.
נראה לי שבמקרה של לא מעט מאותם "עולים" שרק חיפשו רווח - אין שום עניין של שייכות.
 
3. השאלה היא לא "למי צריך להיות דומה?" אלא "למי אני מתחבר?".
אמנים מהגרים בד"כ נחלקים לשני סוגים עיקריים
31/10/2015 | 23:48
20
"המשתלבים" כמו מילה קוניס או אניה בוקשטיין שמאמצים את כללי ההתנהגות, את ההגייה וכיו"ב ומפסיקים להיתפס כנטע זר. הם מקבלים תפקידים של מקומיים, והמוצא שלהם מוזכר כבדרך אגב.
 
"האובססיבים" - אלה שהופכים את המוצא שלהם לקרדום לחפור בו, כמו גרי שטיינגרט או סמי מיכאל. קרי, הם טורחים להזכיר שאינם נמנים עם ילידי המקום, היצירות שלהם נסובות סביב נופי הילדות או חוויות המהגרים.
1. זאת בדיוק השאלה-מה זה להשתלב?איפה שמתחיל ואיפה נגמר
01/11/2015 | 23:51
3
15
יש לי חדברים שלכאורה התשלבו - יודעים עברית, אוהבים את ישראל, שירתו בצבא, עשו ילים ונתנו להם שמות עבריים,חלקם אפילו ויתרו על עורלתם למען העם הישראלי  אבל מה לעשות כולם עכשיו צמוד-צמוד לעו"ד לענייני הגירה לקנדה, חלקם חזרו לרוסיה. בינם היו גם כאלו שעבדו בסוכנות ועידדו עליה. זאת השתלבות או לא?
 
לגבי הציפיות - לא הבנתי, ציפיות שלך או אותו מהגר/עולה חדש? אני מאמין שאת יכולה לרשום על כמה דפים את הציפיות שלך מרוסים כמו שרוסי יכול לכתוב כמה דפים ממך, מישראל, ממזרח התיכון, ממשלה וכד
 
2) ברור שסיבות היו כלכליות בעיקר. לא תמיד, לפעמים היה שילוב של דברים, לפעמים סיבות אידיאולוגיות/חברתיות. אבל הסיבה העיקרית להגירה רוסית זה משבר כלכלי מקיף ועמוק מאוד בברה"מ ומדינות שנשארו אחרי התפרקותו. אבל האם זה שונה באופן עיקרוני מעלייה הפולנית שהיגעו בעיקר בכלל אנטישמיות עולה (כמו זו מצרפת כיום), או עליה מגרמנית שהגיעו בכלל היטלר או עליה רוסית שהגיעה בעקבות פוגרומים או מלחמת האזרחים? מה היה קורה אם לא היתה האנטישמיות? וחוזה המדינה, הרי הוא לא האמין בציונות מימי הילדות אלה היגיע לרעיון בעקבות משפט דרייפוס (זה מה שאני יודע לפחות). מה היה קורה אם לא היה משפט דרייפוס?
03/11/2015 | 00:11
1
12
רק תרשה תיקון קטן לגבי הרצל וחזונו:
"הדעה המקובלת היא כי הפרשה חוללה מפנה אצל בנימין זאב הרצל, שסיקר את המשפט ככתבו של העיתון הווינאי "נויה פרייה פרסה". אולם יש לציין כי הרצל כתב את ספרו 'מדינת היהודים' עוד בימים בהם דרייפוס והפרשייה שנשאה את שמו היו אלמוניים כמעט לחלוטין, כשהרצל מסכם בעיתונו את האירועים החשובים של שנת 1894 אין משפט דרייפוס נכלל ברשימה‏[3]. בדיווחי הרצל מהמשפט תופס ההיבט האנטישמי מקום שולי‏[3], רק עם פיצוץ הפרשייה ב-1898, עשה בה הרצל שימוש על מנת לקדם את תפיסותיו. כמו כן מכיוון שהרצל כתב מאמרים לנויה פרייה פרסה על האנטישמיות בצרפת כבר ב-1892, סביר להניח שהוא לא הופתע לחלוטין מגילויי האנטישמיות שהתגלמו בהטלת האשמת שווא על דרייפוס ובגל האנטישמי ששטף את דעת הקהל בצרפת. גם אם משפט דרייפוס היה אבן דרך חשובה בתפיסת היהודים את האנטישמיות בעת החדשה, כנראה שהרצל הגיע אל רעיון הציונות המדינית עוד לפני כן מתוך הבנתו את התפתחותה של הפוליטיקה והחברה באירופה, שהאנטישמיות - אותה הכיר על בשרו מאז היה בן 22 לפחות - הייתה אחד הגורמים המרכזיים בה."
(ויקיפדיה)
תודה!
03/11/2015 | 21:13
4
הכל תלוי במהגר וברצונות שלו.
04/11/2015 | 08:52
6
מכיר את המושג "שותפות גורל"? לזה אני מתכוונת.
להרגיש שייך ולרצות להיות שייך, למרות הקשיים ולא רק בזכות היתרונות.
החברים שלך כנראה לא ממש רצו להיות פה, אלא רצו לשפר את מצבם הכלכלי.
ישראל היתה אפשרות טובה יותר ממדינות בריה"מ המתפוררות בתחילת שנות ה-90,
קנדה וארה"ב מהוות אופציה טובה יותר מישראל היום (וכנראה גם יותר נגישה מאז).
 
אני יכולה רק לנחש, שמי שגדל תחת שלטון קומוניסטי לא ימהר להתמרד מחשש להשלכות על חייו האישיים. זה לא אומר שהוא יהיה מרוצה ממצבו.
לפני כ-17 שנים הייתי מעורבת בתאונת שרשרת עם עולה חדש (שהיה האחרון בשרשרת).
מכל המעורבים, הוא היה היחיד שהתעקש לגרור את כולם לבית המשפט ולא לסגור דברים דרך חברות הביטוח, מכיוון שהוא היה בטוח שאם הוא יודה ולו במעורבות ואשמה קלה ביותר - הקגב יהיה בעקבותיו.
זה עניין של מנטליות שקשה להשתחרר ממנה, גם אם אתה יודע שאתה בארץ אחרת.
 
ציפיה - שלי כאדם הגון, שחושב שאדם זר שמגע למקום חדש,
ראוי שיעשה את הנדרש כדי להשתלב בסביבתו החדשה.
שאם לא כן - לשם מה בחר לעבור דווקא לשם?
 
 
וכן, אני רואה הבדל גדול מאוד בין העליות:
 
העולים שהגיעו הנה לפני קום המדינה ואפילו אחר כך, עד שנות ה-80, עלו למדינה צעירה ומתפתחת שלא היה לה הרבה לתת להם.
הם הגיעו בלי ציפיות, מלבד הציפיה לחיות בין יהודים אחרים במדינת היהודים.
הגיעו מכלום - ובאו לכלום, בלי שום הבטחות.
לכולם היה ידוע שזו מדינה שיש בה התקפות של הערבים מפעם לפעם ושהמצב הבטחוני לא מזהיר.
 
העליה של שנות ה-90 שונה, כי בשלב הזה ישראל כבר נחשבה למדינה מערבית עם יכולת כלכלית חזקה.
העולים שהגיעו בשנות ה-90 ואחריהן ממדינות בריה"מ לשעבר, כנראה חשבו שהם מגיעים למקבילת-אמריקה: מדינה שבה הכל אפשרי וכולם יכולים לחיות ברווחה כלכלית, עם תעסוקה מכבדת במקצוע שירצו.
חלק גם נתנו משקל לעניין היהודי-ציוני.
אלה שלא - ברור לי למה שאיפתם הגדולה היא לעוף מפה לקנדה.
ועל זה אני אומרת: ויפה שעה אחת קודם.
אף אחד לא מכריח אותם להישאר פה.
 
העלת נקודות חשובות
31/10/2015 | 23:58
23
במיוחד מדוע השפה הרוסית צריכה להיות מוסתרת ונשמעת כעויינת במרחב הישראלי הציבורי.
וגם הזכרת את הקבוצות הרבות בחברה הישראלית שיש הרבה קרעים והבדלים ביניהם.
למה אנשים בודדים נותרים בודדים?
30/10/2015 | 13:47
8
28
יש אנשים שיצירת קשרים חברתיים באה להם בקלות ויש את אלו שתמיד בודדים, לעיתים עד כדי מצב שבו הבדידות נפרסת בכל תחומי החיים. מדוע זה קורה להם וכיצד ניתן לשנות את המצב הקיים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4718011,00...
מה דעתך האמתית על כתבות מהסוג הזה?
30/10/2015 | 15:02
7
19
האם היית אומר שיש בהן מידע מועיל כלשהו?
נתפשר אפילו על משפט בודד, שייחשב בעיניך כמועיל... ?
 
זאת כתבה די סתמית
30/10/2015 | 15:09
2
24
כי האריאלה הזאת, שלא ברור מה התפקיד שלה בכלל, לא נותנת פתרונות מעשיים כדי לפתור את הבעיה אלא סתם זורקת כל מיני קלישאות באוויר. העליתי את הכתבה הזאת לכאן בתקווה לפתח שיח בנושא.
במילים אחרות-
30/10/2015 | 15:16
1
18
מקומות שבהם נאמר לך "לך לטיפול", הם חסרי כל ערך....
הייתי אומר זאת גם האריאלה הזאת הייתה מציגה דיפלומה אמתית וכשרה למהדרין.
לגרור את הבן אדם עם הראש ישר לקיר...
העיקר זה שיש כתובת לכל בעיה.
ואין לך אפילו בעיה אחת ביקום, שהיא חסרת כתובת.
כתבות מהסוג הזה לעולם נכתבות בידי נשים.
תלוי אילו טיפולים...
30/10/2015 | 15:20
18
אם מדובר באיש מקצוע טוב שבאמת יכול לעזור בשיפור ההערכה העצמית, אז אולי כדאי לנסות. אם לבנאדם יש בעיה כלשהי שאותה הוא לא מצליח לפתור בכוחות עצמו, אז כדאי לו להיעזר באנשים אחרים.
פורפבור, טוב לך במצבך הנוכחי?
30/10/2015 | 15:21
3
20
אתה מאושר?
יתכן מאוד שכן....
30/10/2015 | 15:28
2
8
מה זה "ייתכן"? אתה לא בטוח?
30/10/2015 | 15:40
1
16
או שכן או שלא...
אני שמח במצבי הנוכחי ואני שמח בחלקי
30/10/2015 | 16:02
19
וכל היתר, זה פינטוזים שאינם מציאותיים.
אני שמח בחלקי.
גלנט נפסל לתפקיד שר הביטחון בגלל האחוזה ומה קורה ברוסיה?..
29/10/2015 | 18:05
14
28
כפי שציין ולדימיר פוזנר לא פעם ולא פעמיים,
29/10/2015 | 18:18
1
26
אינטרנט אינו מידע, אלא אוסף של דעות אישיות.
כל אחד יכול לכתוב ולפרסם מה שהוא רוצה.
האם זהו "מידע בדוק"? ספק רב.
 
כל התחקירים של נבאלני ושות' מגובים במסמכים
29/10/2015 | 19:53
18
כמו כן, במדינה מתוקנת גורמים רשמיים מגיבים להאשמות. ברוסיה הסיפור הוא הפוך, שתיקה רועמת לצד האשמות מופרכות מפיהם של אנשי התעמולה: "אתם סוכנים אמריקאיים", "מי שמכם" וכיו"ב.
אתה כרגיל מסלף ומעוות
29/10/2015 | 19:42
11
17
גלנט פלש בצורה לא חוקית לכאורה לשטח לא שלו וזה לא מקרה של שר ההגנה הרוסי. בין שרי ישראל וראשי ממשלה היו וישנם אנשים עשירים מאוד. יותר עשירים משר הגנה הרוסי.
להיות עשיר זאת לא בעיה, הבעיה טמונה במקור הכסף
29/10/2015 | 19:43
10
14
יש לך הסבר משכנע למקור העושר האגדי של שר ההגנה הרוסי?
ראשית כול זה לא עושר אגדי
29/10/2015 | 20:21
9
18
אבל כעיקרון הפקידים ברוסיה הם לא אנשים עניים, כול שכן הפקידים הבכירים. כמובן שזו מערכת מאוד מושחתת. האים בישראל המצב שונה בתחלית? הרי דיברו על זה עד זוב דם. אז אומנם הפקידים כאן לרוב לא לוקחים שלמונים כמו עמיתיהם ברוסיה (למראות שגם זאת קורה, ואף נדון כעת בחדשות), כי יש כאן סכימות שחיתות אחרות. במהלך תפקידם הם לעיתים קרובות הם מקדמים אינטרסים של בעלי ממון מסויימים ולאחר סיום כהונה מעוסקים אצל אותם בעלי הממון, ותאמין לי, בסוף הם לא מקופחים בהשווה לעמיתהים הרוסיים. ומצבם אף טוב יותר, כי הרי הכול חוקי וכשר לנהדרין. לעומת זאת כול פקיד רוסי מאויים באופן קבוע למצוא את עצמו צאחורי סורג ובריח.
מעניין - שוייגו הוא השר הרוסי הכי ותיק
29/10/2015 | 20:46
8
16
שים לב, ברוסיה יש את נבלני שמפרסם את הדברים
29/10/2015 | 20:54
7
29
וכולם יודעים את הכול. ואם אשאל שאלת טריוויה מי היה החשב הכללי במסרד האוצר שסידר לאיש עסקים הישראלי השני בעושרו מתנה מתקציב המדינה בגובה 10-ספרותי (בשקלים ולא ברובלים) ואחר מכן הועסק על ידו במשכורת 8-ספרותית (בשנה, בש"ח) - אני בטוח שאינך יודע את התשובה.
אתה צודק, אבל זה גם לא מעניין
29/10/2015 | 22:51
6
17
זה בערך כמו להתעניין בדוחות השנתיים של כל אחד מהמועמדים לנשיאות בארה"ב.
כולם זוכרים את המחאה החברתית הגדולה. האם יצא ממנה שינוי? ספק רב.
החיטוט אצל בכירי השלטון והמשק נראה כסתם כאב ראש מיותר.
עדיף לקרוא ספר טוב, לירות באקדח ולרכב על סוסים.
אבל אתה יודע מה - טעיתי. גם כאן יש נבלני. חובה לצפות
30/10/2015 | 11:10
5
23
אכן, הרי קרוב לנבלני הוא כנראה זליכה
30/10/2015 | 14:34
4
8
לא בדיוק. תכלס אף אחד מהם איננו בלוגר שרוצה להיות פוליטיקאי
30/10/2015 | 15:13
3
14
המקבילו הרוסי של פרופ' זליכה הוא אנדי מובצ'אן, שפעם היה חלק מהממסד, אומנם לא הגיע לתפקידים כה בכירים. עם הזמן הוא הפך למבקרו החריף של המשטר. גם לרולניק יש מקבילים רוסיים, למשל מיכאל זביגר - העורך של הערוץ דוז'ד. לגבי הפרופסור ה"בולשביק" - ברוסיה יש ים של בולשביקים כאלו שבצורה מאוד מנומקת מפארים את העבר ומבכאים את ההווה.
 
משלושת הסרטנים הכי איכותי ומעניין מחד והכי פחות מדויק מאידך הוא של הפרופסור הבולשביק. האמת היא שהשיטה ההיסתדרותית פשטה רגל עוד לפני הבחורותו של בגין, והאינפלציה נבעה משם ולא מפעילות ממשלת הליכוד.
 
גם אצל פרופ' זליכה יש לדעתי אי-דיוקים וסילופים. למשל כול הקטע על הריבית ובועת הנדל"ן. האמת היא לבנק ישראל לא הייתה אלטרנטיבה אלה להוריד את הריבית. כמו כן רוב הפרמייה על הבועה לא הולכת לכיסי הטייקונים אלה לאוצר המדינה
 
דווקא ההבחנות של גיא רולניק לטעמי המדוייקות והמקצעיות ביותר.
 
כך או כך, שלושת הסרטונים מעניינים וחובה לצפות בהם. אבל אף אחד מהדמויות הללו לא בדיוק נבלני. אולי ביום מין ימים יקום כאן בלוג כזה. נוסח וויקיליקס. "ביום ג' שעבר איש עסקים א' ישב עם פוליטיקאי ב' והם סיכמו העברת סכום ג' לבנק ד' באי ג'רסי". "ביום א' השבוע הפקיד א' הוציא תזכיר פנימי שבבירור תופר מכרז ב' לאיש עסקים ד" וכדומה. אגב, היה כאן עיתונאי כזה, יואב יצחק. אבל מהר מאוד השתיקו אותו. והפלא ופלא, את הבלני הם לא מצליחים להשתיק. אז מה זה אומר?
יש פה חומר למחשבה
30/10/2015 | 15:34
2
10
הרי בסופו של יום אף אחד מהם לא רוצה לשבת בפנים. לכן, אפשר להניח שמדובר באנשים חסרי תלות כלכלית ואולי אף בעלי אזרחות זרה (במיוחד במקרה של נבלני).
לא ידוע לי שלנבלני יש אזרחות זרה
30/10/2015 | 15:48
1
18
מה שכן - כאשר משיגים מידע פנימי, הרי מישהו מספק אותו. וזה אומר שלאיש יש בכול זאת קשרים לא מעטים למעלה. אגב, גם הוא מסלף ולא מעט. הוא למעשה פופוליסט. גם אם יהיה נשיא לא יבהר שחיתות ברוסיה. כי שחיתות עצמה איננה מחלה אלה סמפטום. כמו השלשולים בשלב הסופי של איידס.
לו היית בסיטואציה של נבלני, סביר שלא היית מתגנדר
30/10/2015 | 16:04
17
באזרחותך הזרה, כמו גם במצבך הכלכלי והבטחוני. מעניין מדוע לאחרונה הועבר (או שלא?) ברוסיה חוק, המחייב (לכאורה) את אזרחים לדווח על אזרחותם הנוספת, מלבד הרוסית... נדמה לי שהראשון לדבר על כך היה דווקא פוזנר, בעל השילוש הקדוש (רוסיה-ארה"ב-צרפת).
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
לגעת בהודו- טיולים בהודו
לגעת בהודו- טיולים בהודו
פורום טיולים בהודו נפאל
פורום טיולים בהודו נפאל
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ