לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

לצפיה ב-'מיהו ישראלי?'
מיהו ישראלי?
03/05/2016 | 22:12
144
466
לאור דיון שהלך כאן באחד האשכולות האחרונים, ובמיוחד בגלל השבועיים העכשויים
החלטתי לפתוח את הדיון.
אז מהי לדעתכם ההגדרה הקולעת ל-"ישראלי" ?
יש דבר כזה "ישראלי שורשי", "ישראלי אמיתי" ?
אם כן אז איך אפשר לקבוע מי עונה על הגדרות אלה...
המשך>>
לאור דיון שהלך כאן באחד האשכולות האחרונים, ובמיוחד בגלל השבועיים העכשויים
החלטתי לפתוח את הדיון.
אז מהי לדעתכם ההגדרה הקולעת ל-"ישראלי" ?
יש דבר כזה "ישראלי שורשי", "ישראלי אמיתי" ?
אם כן אז איך אפשר לקבוע מי עונה על הגדרות אלה ומי לא ?
לצפיה ב-'עדותו של דיסידנט סובייטי שאושפז בכפייה והולעט בכדורים'
עדותו של דיסידנט סובייטי שאושפז בכפייה והולעט בכדורים
03/05/2016 | 18:26
9
35
סתם תזכורת לאלה שמבכים את ברית המועצות הגדולה והרחומה
http://www.colta.ru/articles/dissidents/10891
לצפיה ב-'לא ינום לא ישן שומר ישראל '
לא ינום לא ישן שומר ישראל
03/05/2016 | 18:53
9
לצפיה ב-''
03/05/2016 | 18:54
7
לצפיה ב-'לא כולם היו דיסידנטים, לא כל דיסידנט אושפז, יש מיליונים'
לא כולם היו דיסידנטים, לא כל דיסידנט אושפז, יש מיליונים
04/05/2016 | 22:31
6
24
שמברכים את ברה"מ (כמובן רק את היתרונות שלה) ויש מיליונים שמקללים אותה (כמובן רק חסרונות שלה). בוספו של דבר המערכת חרסה את עצמה, נכחדה כמו שנכחדו דינוזאורים בלי שום דיסידנטים, ללא מילחמות.
מיליוני אנשים רגילים ידע שכל מה שקורה במדינה זאת הצגה אחת גדולה ועבודה בעיניים - בטלביזיה סיפורים יפים על יבולים גדולים בקולחוזים ובחנויות אי אפשר לקנות שום דבר נורמלי.
בכל מקרה קראתי את הראיון, מאוד מעניין, תודה!
לצפיה ב-'שמעתי על איזו דמות'
שמעתי על איזו דמות
05/05/2016 | 16:38
5
23
פעיל פוליטי סוג של אנרכיסט או קומוניסט קיצוני שייסד אתר לשבח צפון קוריאה בישראל והוא גם אושפז. צריך להבין שהדיסדנטים בברה"מ נתפסו כעופות מוזרים, בדיוק כמו אתה הדמות. מה שכמובן לא מצדיק בשום פנים אופן את השימוש הנפשע בפסיכיאטריה הרפרסיבית שנעשה שם.
לצפיה ב-'ואתה חושב שהפעיל הפוליטי הזה הוא אדם בריא בנפשו? '
ואתה חושב שהפעיל הפוליטי הזה הוא אדם בריא בנפשו?
05/05/2016 | 17:21
3
15
נראה לי שהוא קצת הרבה הגזים וקצת הרבה צריך טיפול, אף אדם שפוי לא יכול לתמוך בצפון קוריאה.
לצפיה ב-'הרי לפסיכיאטריה בברה"מ היה ביוק את אותו ההגיון'
הרי לפסיכיאטריה בברה"מ היה ביוק את אותו ההגיון
05/05/2016 | 19:17
2
12
איך אדם בריא בנפשו יכול שלא לאהוב את המדינה הסובייטית
לצפיה ב-'ההשוואה שלך ממש לא קשורה. יש הבדל בין לבקר מדינה כלומר את'
ההשוואה שלך ממש לא קשורה. יש הבדל בין לבקר מדינה כלומר את
05/05/2016 | 20:04
1
16
המדיניות של המדינה, למתוח ביקורת וכאלה ואז בגלל שהמדינה לא סובלנית מכניסים אותו לבית משוגעים. הבנאדם חושב בהיגיון אבל הדעה שלו לא מתאימה למשטר ולכן המשטר החליט שהוא משוגע.
מה שהולך עם הבחור המוזר שסיפר עליו הוא שהוא לא חושב בהיגיון ולכן הוא נכנס לבית משוגעים [ובאמת ששם מקומו] ולא בגלל שהוא ביקר את המדיניות של ישראל. בטח זה אחד המטופלים הכי מרתקים שמטופל שם
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
06/05/2016 | 15:07
10
אין ספק שברה"מ הייתה חברה מאוד רפרסיבית. לא רק המשטר, גם החברה. לכן גבולות הנורמאליות שם היו צרים הרבה יותר.
לצפיה ב-'ההשוואה לא במקום'
ההשוואה לא במקום
05/05/2016 | 20:40
6
לצפיה ב-'דעה של יוצא בריה"מ על קבוצת "דור 1.5"'
דעה של יוצא בריה"מ על קבוצת "דור 1.5"
02/05/2016 | 15:48
78
346
אמ;לק: אני מגבש מאגר דוברים רהוטים שיאתגרו כתבות מבתכיינות על העליה הרוסית. אם אתם מכירים אנשים - תכתבו לי.
השבוע שוב קפצו לי הפיוזים כשראיתי את הכתבות של ערוץ 10 על עולים מרוסיה שירדו מהארץ ומאשימים את כולם חוץ מעצמם. אנשים שמדברים על ישראלים בגוף שלישי, מלמדים את הילדים שלהם רק...
המשך>>
אמ;לק: אני מגבש מאגר דוברים רהוטים שיאתגרו כתבות מבתכיינות על העליה הרוסית. אם אתם מכירים אנשים - תכתבו לי.
השבוע שוב קפצו לי הפיוזים כשראיתי את הכתבות של ערוץ 10 על עולים מרוסיה שירדו מהארץ ומאשימים את כולם חוץ מעצמם. אנשים שמדברים על ישראלים בגוף שלישי, מלמדים את הילדים שלהם רק רוסית, ואז לא מבינים למה לא חושבים על הילדים שלהם כצברים.
זאת לא הפעם הראשונה, וסביר שלא הפעם האחרונה שיהיו כתבות כאלה. אחרי הכל, אנחנו חוגגים 25 שנות עליה השנה והתקשורת אוהבת אוי אוי אוי. ארגון דור 1.5 מקדם את פעיליו בכתבות ״אכלו לי שתו לי״ למיניהן, מתוך תקווה להפוך את העלייה הרוסית למגזר, ולהתקדם על גבם לפוליטיקה, או סתם להעלות את קרנם של אמנים בינוניים מינוס כאייקון מגזרי.
זה לא מייצג אותי ולא את רוב העולים. אנחנו לא מגזר ולא מיעוט. אין לנו עמודי פייסבוק מתבכיינים. אנחנו סתם ישראלים.
אני לא מוכן לשבת בחיבוק ידיים ולתת לאחרים לשלוט על הנרטיב של יותר ממיליון עולים שהגיעו, נקלטו, תרמו למדינה, ומרגישים חלק בלתי נפרד מכור ההיתוך הישראלי. אנחנו לא מהגרים, אלא עולים. לא עזבנו בית אלא חזרנו אליו.
בגלל שאנחנו חלק מהציבור הישראלי, אין לנו ארגון מגזרי עם יח״צ משומן שדוחף את השמות והסיפורים שלנו לחדשות. אנחנו גם לא צריכים אחד. כמו שאמרתי, אנחנו הרוב. אז מה עושים?
אם יש משהו אחד שמקדם רייטינג טוב יותר מסיפורי ״אכלו לי שתו לי״, זה עימותים באולפן וויכוח בין דעות שונות. עד היום, הטיעונים של דוברי ה״אוי אוי אוי״ עברו בלי קונטרה בשידור. אנחנו נהיה הקונטרה.
אני יוזם מאגר איכותי של דוברים רהוטים שבמקרה עלו מרוסיה ולא רוצים להיות מגזר. אחרי שנגבש את המאגר, נעביר אותו לתחקירנים, כתבים, אולפנים וכו׳. כך שבפעם הבאה שמפיק יחליט לעשות את הכתבה ה1000 על עולים מברה״מ, גם קול הרוב יישמע וייתן תשובה ציונית הולמת לגלותיות המתבכיינת של המתיימרים לדבר בשמנו.
אז איך אתם יכולים לעזור?
אם לא עליתם מברה״מ לשעבר, אשמח אם תשלחו לי בפרטי שמות ומיילים של כתבים, תחקירנים, עורכי תוכניות, שאליהם אפשר יהיה להעביר את פרטי המאגר לכשיושלם. תוכלו גם לתייג אנשים שאתם חושבים שמתאימים להצטרף למאגר.
אם עליתם מברה״מ לשעבר ואתם:
- מגדירים את עצמכם כישראלים עם נקודה בסוף, בלי מקף לפני או אחרי
- גאים במדינה, בכור ההיתוך הישראלי, ובחווית הקליטה שלנו
- מתחרפנים כשאתם שומעים עולים מדברים על ״ישראלים״ כ״הם״
- דוברים רהוטים, שלא מפחדים לעמוד על שלכם
- מוכנים לחשוף את סיפורכם האישי
אנא שלחו לי הודעה לפרטי. אני מקווה לגבש מאגר עם פרטי קשר ופרופיל קצר של הדוברים בשבועיים הקרובים ולהעביר אותו לכלי התקשורת.
בפעם הבאה שמישהו ינסה לעשות סדרת כתבות על העלייה הרוסית תהיה קונטרה משמעותית להתמסכנות ולבכיינות.
אנחנו הרוב.

לצפיה ב-'עזרה בנושא מעבר לרוסיה'
עזרה בנושא מעבר לרוסיה
29/04/2016 | 14:42
58
1434
שלום לכולם,
לפני מספר שבועות חזרתי מטיול בסנט פטרסבורג עם הוריי וממש התאהבנו בעיר.
הוריי הם ילידי ברית המועצות לשעבר והם עלו בשנת 1991.
אני נולדתי בארץ בשנת 1993.
בשביל הוריי רוסית היא שפת אם ומאז עלייתם לארץ עדיין יש להם זיקה לרוסיה ולמה שקורה שמה(הם מסתכלים רק ערוצים רוסיים בטלוויזיה וקוראים...
המשך>>
שלום לכולם,
לפני מספר שבועות חזרתי מטיול בסנט פטרסבורג עם הוריי וממש התאהבנו בעיר.
הוריי הם ילידי ברית המועצות לשעבר והם עלו בשנת 1991.
אני נולדתי בארץ בשנת 1993.
בשביל הוריי רוסית היא שפת אם ומאז עלייתם לארץ עדיין יש להם זיקה לרוסיה ולמה שקורה שמה(הם מסתכלים רק ערוצים רוסיים בטלוויזיה וקוראים עיתונים רוסים).
אני מתקשה ברוסית (יודע רק לדבר ולהקשיב בצורה סבירה שיבינו אותי אבל לקרוא אני לא יודע)
רציתי לדעת כיצד להתחיל את תהליך המעבר לשמה בצורה חוקית והאם זה אפשרי בכלל ובמה זה כרוך?
הסתכלתי על מחירי דירות שמה ומחירי רכבים ואלקטרוניקה ופשוט נדהמתי שמהכסף שחסכנו אנחנו יכולים לקנות שמה דירת 4 חדרים בבניין חדש + 2 מכוניות ברמה גבוהה ועוד יישאר לנו מספיק כסף כדי לגור שמה שנה שלמה בלי לעבוד.
בארץ הכסף שחסכנו לא מספיק לדירת 2 חדרים בדרום הארץ.
אשמח לעזרה.
תודה רבה וחג שמח
לצפיה ב-'האם צריך לקבוע טור בקונסולה של אוקראינה בשביל לבטל אזרחות?'
האם צריך לקבוע טור בקונסולה של אוקראינה בשביל לבטל אזרחות?
29/04/2016 | 01:28
8
35
לאחר השרשור הקודם שלי, שבו קיבלתי הרבה עזרה (תודה!) החלטתי ללכת על המסלול של לשלם את הסכום בשביל לוותר על אזרחות אוקראינה.

שלחתי מייל לקונסול (או מי שזה לא יהיה), אך הוא ענה באוקראינית למרות שכתבתי במייל המקורי שאני לא יודע אוקראינית; לדעתי זה מעיד על חוסר נימוס, משום שבטח שהקונסול יודע רוסית, אבל לא משנה (עם גישה כזאת לא פלא שהאזורים הרוסים בחרו להתנתק).

רציתי לשאול:
1. האם צריך לקבוע טור או מספיק פשוט להגיע?
2. באילו ימים כדאי להגיע? אני מנחש שיום שישי ויום שני אלה הימים הכי עמוסים, נכון?
לצפיה ב-'שעות עבודה של שגרירות'
שעות עבודה של שגרירות
29/04/2016 | 14:50
21
אין צורך להירשם מראש, אלא צריך להגיע לשגרירות בשעות הקבלה שלהם. יתכן ויש תור בכניסה, אז צריך לחכות.
שעות הקבלה הן:
ימי שני 14:00-18:00
ימי שלישי ורביעי 8:00-12:30 
ימי שישי 8:00-12:00
לצפיה ב-'מה מפריעה לך אזרחות אוקראינית, אם זה לא סוד?'
מה מפריעה לך אזרחות אוקראינית, אם זה לא סוד?
29/04/2016 | 17:05
5
9
לצפיה ב-'מספר סיבות'
מספר סיבות
29/04/2016 | 23:27
4
26
יש לי כבר אזרחות אירופאית, והמדינה האירופאית ההיא לא מרשה יותר משני אזרחויות. יש לי כבר ישראל (זה מוסיף את הדחיפות).
אבל גם אם הם לא יגלו, לא הייתי באוקראינה מאז שעלינו לארץ בשנות ה-90, אני לא מרגיש אוקראיני בשום צורה (אין בי שום דם אוקראיני), ופוליטית אני יותר מזדהה עם הרעיון של נובורוסיה (אם כבר, למרות שגם את האזרחות שלהם לא הייתי מבקש, פשוט כי אני מרגיש שכל המציאות ההיא זרה לי).
אני מרגיש שזאת צביעות מבחינתי להחזיק באזרחות של מדינה שאני לא מרגיש אליה שום קשר.

לצפיה ב-'סיבות הגיוניות, אך האם שווה לשלם על זה כל כך הרבה ?!'
סיבות הגיוניות, אך האם שווה לשלם על זה כל כך הרבה ?!
30/04/2016 | 08:21
1
27
גם לא מבין מה הקטע של האוקראינים שהם כל כך מקשים על ביטול אזרחות, אם אדם באמת לא גר שם ובעל אזרחות אחרת.
במיוחד כאשר הם מקשים על קבלת אזרחות למתאזרחים חדשים שהם בעלי זרחות אחרת.
לצפיה ב-'זה כאילו הממשל האוקראיני בכוח רוצה להפוך את כולם לאוקראינים'
זה כאילו הממשל האוקראיני בכוח רוצה להפוך את כולם לאוקראינים
30/04/2016 | 20:54
6
לצפיה ב-'באיזה גיל יצאת מאוקראינה, אם זה לא סוד?'
באיזה גיל יצאת מאוקראינה, אם זה לא סוד?
30/04/2016 | 09:58
1
26
אין לך שום זכרונות ילדות?
"פוליטית", לדעתי, זו לא סיבה: משטרים מתחלפים, והארץ עצמה נשארת.

מדוע זה כל כך בוער? האם זה שווה את המאמץ? האם זה שווה מאמץ כלשהו?

מתי זה יכול להיות אקטואלי? אולי אם תרצה לבקר באוקראינה. אז מה יוכלו לעשות לך במקרה זה? להכניס אותך לכלא בגלל שיש לך יותר משתי אזרחויות? קשה להאמין בעיקר כאשר האזרחויות "הזרות" שלך הן של מדינות "טובות"

אבל, כמובן, זה העסק שלך
לצפיה ב-'גיל 10'
גיל 10
30/04/2016 | 20:18
26
משום שבאתי מסביבה דוברת רוסית והתרבות הרוסית, אף פעם לא הרגשתי שאוקראינה זה בית. תמיד חשבתי שזה רוסיה יותר ממה שזה אוקראינה.

אני לא אשקר, כל הקונצפת של אוקראינה די מבדר אותי. שלא תבין אותי לא נכון, אני מכבד את הזכות של כל עם לעצמאות, ואם זה מה שהאוקראינים רוצים, זכותם.

אך בתקופת הקוזקים של זפורוז'יה, הם ראו בעצמם רוסים ולא אוקראינים. הזהות אוקראינית היא מאוד צעירה, ולדעתי זה טיפשי כשעמים שהם בעצם עם אחד מתפרקים.

זכותם המלאה, אבל אני לא רוצה לקחת חלק במשחקים האלה.
לצפיה ב-'אם יש לך בעיה מולם, לא הייתי בונה על שאכן ביטלו האזרחות'
אם יש לך בעיה מולם, לא הייתי בונה על שאכן ביטלו האזרחות
05/05/2016 | 04:39
14
בתור אזרח לשעבר, הייתי חושב פעמיים אם להגיע לשם, גם על בסיס דרכון זר אחר.
ובכל מקרה, אם מעולם לא תגיע לשם ומעולם לא תציג את הדרכון שלהם, איך אפשר לדעת שיש לך האזרחות שלהם?
לצפיה ב-'יוצאי בריה"מ מאשימים את ערוץ 10'
יוצאי בריה"מ מאשימים את ערוץ 10
28/04/2016 | 18:33
217
559
כתבה ששודרה בחדשות 10 על עולים מברה"מ שהיגרו לקנדה עוררה זעם רב בקרב המרואיינים: "התוכן היה חלקי ומצומצם ביותר ולא הוצגו הנסיבות האמיתיות שגרמו לנו לעזוב".
http://b.walla.co.il/item/2956292
המשך>>
כתבה ששודרה בחדשות 10 על עולים מברה"מ שהיגרו לקנדה עוררה זעם רב בקרב המרואיינים: "התוכן היה חלקי ומצומצם ביותר ולא הוצגו הנסיבות האמיתיות שגרמו לנו לעזוב".
http://b.walla.co.il/item/2956292
לצפיה ב-'מילות קישור'
מילות קישור
28/04/2016 | 04:14
19
48
ידידיי ברי המזל דוברי השפה הרוסית  ( ולבעלי המבטא בכלל כייף ! ) , 
לגבי מילות הקישור להלן : 
вам нужно ехать по улица Пушкина 1 километр 
במשפט הזה מוספים "по " לפני הרחוב. אתה צריך לנסוע ברחוב פושקינה.....  
מה זה בדיוק по ? יש את הצירוף הזה המוןןןן בשפה הרוסית ואני לא מבין בדיוק מה הוא עושה . 
עכשיו למשפט הבא : 
потом поверните направо на улице Московская
כאן משתמשים ב на לפני הרחוב. 
אני יודע ש на זה " ל
" לפני מילים מסוימות, כמו נניח שאומרים אני הולך לעבודה אבללל לא תמיד זה "ל "

אז השאלה למה במשפט הראשון " по " לפני הרחוב ובמשפט השני "на" לפני הרחוב. 

עכשיו נחזור ל "по " , משהו שמאוד חשוב לי להבין . 
тебе понравится
тебе нравится מה ההבדל ???? בינהםםם 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/04/2016 | 09:28
8
23
по улице Пушкина - לאורך רחוב פושקין
поверните направо на улице Московская - תפנו ימינה ברחוב מוסקובסקאיה

ההבדח הוא בין "לאורך" לבין "ב-".

Тебе понравится - זה ימצא חן בעיניך, בעתיד
тебе нравится - זה מוצא חן בעיניך, בהווה
לצפיה ב-'המשך עוד כמה קטנות'
המשך עוד כמה קטנות
29/04/2016 | 03:35
7
25
Деловые люди
деловыми людьми 
מה ההבדל ? שניהם אנשים עסקים ברבים, לא ?

ופה כבר נמאס לי לנחש מתי מוסיפים a בסוף מילה , בבקשה אם מישהו יכול להסביר :
отсюда до пляжа только 2 километра
я ездил на пляж 
למה בחוף אחד יש a ובחוף השני אין ?! זאת הדוגמא היחידה שבא לי לראש . אבל זה בהרבה מיקרים ברוסית , לא מבין מתי מוסיפים את ה a הזאת

רב תודות
לצפיה ב-'99% מהשאלות שלך קשורות באופן הישיר ביותר'
99% מהשאלות שלך קשורות באופן הישיר ביותר
29/04/2016 | 17:30
6
34
לנושא היַחֲסוֹת, עליו בנויה כל השפה הרוסית.

לכן, השאלות שלך, ליתר דיוק - התשובות לשאלותיך - חוזרות על עצמן בלי סוף!

לפיכך, אני ממלץ בפניך שוב, להקדיש זמן מסוים ללימוד הנושא הזה באופן כללי!
א. זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע
ב. תרשום לעצמך טבלה, ותוכל לעיין בה כל פעם בעצמך: יש סה"כ 6 יחסות. למד באילו מקרים, פחות או יותר, משתמשים בכל אחת מהן.
כמו כן, יש מספר קטן של גזרות של שמות עצם. למד את הכללים להטית כל אחת מהן לפי היחסות - ומייד תהיה לך תמונה כללית ומקפת!

יתר על כן! אני סבור שאפילו בפורום זה תוכל לקבל הרצאה פשוטה על היחסות, מתי פחות או יותר משתמשים בכל אחת מהן, ואיך מטים את הגזרות השונות.

ההבדל בין שתי השורות הראשונות שכתבת ברוסית, הוא סה"כ שייכות ליחסות אחרות: הראשונה שייכת ליחסת именительный, בה משתמשים עבור נושא המשפט, וצורת ההטייה היא: המילה "המקורית" בלי הטייה.
הצורה השנייה שייכת ליחסת творительный, בה משתמשים, למשל, כשמישהו/משהו נמצא מתחתיו, מעליו, מעבר לו, יחד עמו, נעשה באמצעותו - אפשר להציג דוגמאות לשימוש המעשי ביחסה זו.
לצפיה ב-''
29/04/2016 | 21:58
2
20
לא מזמן הבאתי כאן דוגמאות לשימוש בכל היחסות.
לצפיה ב-'יחסות'
יחסות
30/04/2016 | 01:23
1
17
אסטרו, 
לקחתי את הטבלה שלך ועשיתי לי קובץ WORD מפורט ומסודר לעין שלה . הקובץ מצורף. 
אבלללללל ליישם את זה ב"תכלס" אני לא מבין איך ?!  
מה הקשר בין הטבלה לשאלות ששאלתי ? ברצינות איפה היחסות באה לידי ביטוי ???
לצפיה ב-'ברור שהטבלה שהצגת היא חלקית בלבד,'
ברור שהטבלה שהצגת היא חלקית בלבד,
30/04/2016 | 10:39
16
ואתה זקוק לטבלה מפורטת יותר.
אני מצרף כדוגמה תיאור מפורט יותר, אבל חלקי מאוד, של הטיית:

רק שמות עצם מהגזרה הראשונה - מין נקבה ומין זכר עם סיומת а או я.
יש שתי גזרות נוספות של שמות עצם: זכר המסתיים בעיצור או בעיצור עם ь וכן שמות עצם מין "בינוני" עם סיומת е או о, וכן נקבה עם סיומת ь.
בנוסף לשמות העצם נדרשת גם טבלה להטיית שמות התואר (גדול, קטן, ארוך קצר וכו'), שמות הגוף (אני, אתה, את, הוא, היא וכו') ושמות המספרים.

רק בלשון יחיד. כמובן, צריך להרחיב גם ללשון רבים.

תיארתי רק את היחסות именительный, родительный, дательный. צריך, כמובן, להוסיף גם את תיאור היחסות האחרות, עם דוגמאות לשימוש בהן.

את התיאור החלקי הנ"ל (המצורף) השתדלתי לכצוב בצורה הפשוטה ביותר, בלי התחכמויות, על בסיס הדוגמאות.
עם זאת, קרוב לודאי שהשמטתי דוגמאות לשימושים נוספים בשלוש היחסות הנ"ל. גם לא התייחסתי ליוצאים מן הכלל למיניהם (למשל שמות לועזיים כמו Ферма או Галуа, שכביכול מתאימים להגדרת "הגזרה הראשונה", נשארים ללא שינוי בכל ההטיות, מה שמקשה לפעמים על הבנת משמעות המשפט).

אני בטוח, שאת כל החומר הזה ניתן למצוא בקלות באינטרנט, באנגלית ובעברית, ואני עדין ממליץ בפניך לנסות - לחפש ולקרוא.
את התיאור החלקי מאוד שלי השתדלתי לכתוב בצורה הפשוטה ביותר, אבל זו עבודה ענקית להשלים אותו, מה גם שהרוסית אינה שפת האם שלי, ושליטתי בשפה זו רחוקה מלהיות מושלמת.
לצפיה ב-'מסכים עם טלמון'
מסכים עם טלמון
30/04/2016 | 21:54
2
14
בסה"כ מה שעומד מאחורי סוגיית היחסות הוא שינוי שמתרחש עם המילה הנתונה בהתאם לתפקיד התחבירי שלה. להמחשה:

Миша спит - מישה ישֵן (יחסת הנושא)
Я увидел Мишу - ראיתי את מישה (יחסת המושא הישיר, וכתוצאה מכך Миша הופך ל-Мишу).

מה שכן, בניגוד לדעה הרווחת, דווקא הייתי ממליץ פחות להתרכז בטבלאות ובשינון סיומות ויותר בקריאת טקסטים בקול רם. חצי תריסר ספרים, ואתה תבין אינטואיטיבית, איזו סיומת מתווספת למילה, מתי ולמה.
לצפיה ב-'כאילו שלקרוא ואשכרא להבין זה קל '
כאילו שלקרוא ואשכרא להבין זה קל
01/05/2016 | 05:35
1
14
לקח לי עכשיו 2 דקות לקרוא את המילה "согласовано"  .
בכל מקרה את נושא היחסות אני "אקווה" ללמוד עם הזמן. אני מרגיש שאני באמת משתפר, מדבר עם אנשים , רואה סרטים ( בכוח , כי הסרטים הרוסים הכי מטומטמים ומשעממים שיש, באמת איזה מין דבר זה?! כמה שטויות יש שם !!! ) ומבין אולי 40% מהסרט בלי הכתוביות ))) 
ואני זוכר שראיתי ראיון עם גאידמק שאמר , שהדבר שהכי התגעגע עליו בכלא הוא הטלויזיה ברוסית, WTF MAN ?!!??!?!?
אני לא חובב טלויזיה גדול, אבל הסרטים הרוסים זה באמת אבל באמת גיבוב של שטויות !
אולי זה רק אלו שאני מוצא ביו טיוב, קשה לי להאמין שמעצמה כזאת מייצרת סרטים ברמה כזאת.... 
לצפיה ב-'אחת הדרכים היא לקרוא טקסטים מקבילים'
אחת הדרכים היא לקרוא טקסטים מקבילים
01/05/2016 | 06:16
12
למשל, בעזרת האפליקציה הזאת שמציגה בשני טורים טקסטים ברוסית והתרגום שלהם לאנגלית:
לצפיה ב-'שיר סובייטי מפורסם שעושה שימוש בהבדל'
שיר סובייטי מפורסם שעושה שימוש בהבדל
30/04/2016 | 21:50
19
Пройду по Абрикосовой
Сверну на Виноградную
И на Тенистой улице я постою в тени

"אצעד לאורך רחוב אבריקוסובאיה (=רחוב המשמשים), אפנה לרחוב וינוגרדנאיה (=ענבים) וברחוב טניסטאיה (=מוצל) אעמוד בצל".
לצפיה ב-'ידידיי בני המזל '
ידידיי בני המזל
02/05/2016 | 13:17
8
22
הצורה "בר" מקורה ארמי, והיא אינה מקבלת ריבוי בעברית.
לצפיה ב-'עזוב אותך מהקטנות , איך אומרים את זה ברוסית ?'
עזוב אותך מהקטנות , איך אומרים את זה ברוסית ?
02/05/2016 | 13:20
7
10
לצפיה ב-'איני דובר רוסית, אני כמוך, לומד את השפה '
איני דובר רוסית, אני כמוך, לומד את השפה
02/05/2016 | 13:26
6
21
חיפשתי בגוגל טרנסלייט, אבל התרגום שם בלתי סביר בעיניי.
לצפיה ב-'מה חיפשת, "בר מזל"?'
מה חיפשת, "בר מזל"?
02/05/2016 | 14:23
5
25
Счастливец
לצפיה ב-'או счастливчик '
או счастливчик
02/05/2016 | 20:53
13
או везунчик.
לצפיה ב-'חיפשתי "ידידיי בני המזל" '
חיפשתי "ידידיי בני המזל"
03/05/2016 | 13:38
3
16
ויצא לי удачны друзей
שאפילו אני יכול להבין שזה לא בכיוון
לצפיה ב-'גוגל טרנסלייט לא מתרגם היטב מעברית לרוסית'
גוגל טרנסלייט לא מתרגם היטב מעברית לרוסית
03/05/2016 | 14:12
2
21
"ידידיי בני המזל" = "Мои удачливые/везучие/счастливые друзья"
לצפיה ב-'האם יש אפליקצית מילון טובה יותר לאנדרואיד? '
האם יש אפליקצית מילון טובה יותר לאנדרואיד?
04/05/2016 | 20:13
1
8
ניסיתי לתרגם גם מאנגלית לרוסית, התוצאות לא היו טובות יותר.
לפעמים דווקא מצליח להם לא רע. יותר מ WordReference, למשל.
לצפיה ב-'אני לא מכיר'
אני לא מכיר
05/05/2016 | 09:26
13
כמעט לא יוצא לי להשתמש בשירותי תרגום מקוון. מקסימום איזו מילה נדירה באנגלית, וגם אז אני מתרגם אותה לעברית בעזרת גוגל טרנסלייט, ולא לרוסית.
לצפיה ב-'בסוף זורקים את שוסטר גם מאוקראינה'
בסוף זורקים את שוסטר גם מאוקראינה
27/04/2016 | 11:12
10
38
נו היכן כול אלו שליכלכו על רוסיה ושיבחו את ה"דרך האירופאית"?
לצפיה ב-'יחזירו אותו מהר מאוד'
יחזירו אותו מהר מאוד
27/04/2016 | 11:40
32
המערב "הנאור", הממלא פיו מים על גירוש כתבים רוסיים ("חופש העיתונות"?), מיהר הפעם, במקרה של שוסטר, להזדעק ולמחות, ופורשנקו אישית ציווה על הרשויות באוקראינה "לפתור במהירות את אי-ההבנה"
לצפיה ב-'שאני אזכיר לך איך זרקו את שוסטר מרוסיה?'
שאני אזכיר לך איך זרקו את שוסטר מרוסיה?
28/04/2016 | 09:35
1
17
הייתה לו תכנית מניבת רייטינג, ואז מונה ולדימיר קוליסטיקוב לתפקיד מנכ"ל הערוץ, חיש מהר סגר אותה (למה? ככה, כי ברוסיה של פוטין לא צריך דיונים מאוזנים, צריך פרופגנדה סטייל ולדימיר סולובייב) ואת שוסטר העבירה למחלקת הקולנוע הדוקומנטרי. ואז שוסטר הבין את הרמז והתפטר בעצמו.

אגב, תזכיר לי עוד משהו. עכשיו לטובת שוסרט התערבו פורושנקו וגרויסמן. האם פוטין התערב אי פעם לטובת העיתונאים הרוסים המפוטרים?
לצפיה ב-'ההשוואה שלך פשוט מצחיקה'
ההשוואה שלך פשוט מצחיקה
28/04/2016 | 19:20
18
אתה משווה את איסור כניסתם למדינה של כתבים לא רצויים לשלטונות, עם התנכלויות מצד מנהל של ערוץ מסוים?

בטח שפורושנקו התערב! את זה דרשו הקנדים! מדוע הוא לא התערב על גירושם של כתבים רוסיים, למשל גריגורובה?

תשובה: כי לא היתה שום עילה להיטפל לכתבים הרוסיים. הם לא הפרו שום דבר. כלפי שוסטר דווקא היתה טענה טכנית מסוימת.
לצפיה ב-'ראיון חדש ומפורט'
ראיון חדש ומפורט
28/04/2016 | 12:52
6
16
לצפיה ב-'מעניין מאוד '
מעניין מאוד
28/04/2016 | 19:39
5
20
אתה בעצמך קראת את הראיון?
זה אכן לא בדיוק מה שחשבתי, ממש לא.
אבל זה עוד יותר רחוק, בהרבה, ממה שאתה מטיף בלי סוף.
לצפיה ב-'בוודאי שקראתי את הראיון'
בוודאי שקראתי את הראיון
01/05/2016 | 08:13
4
8
הבן אדם עובד באוקראינה 11 שנה ברציפות, עובר מערוץ לערוץ, מתנכלים לו פה ושם. ברוסיה הוא עבד שנים ספורות, עד ששללו לו את האשרה, כפי שהוא מספר בראיון. דומה אך שונה:

— Вы на днях сказали, о том, что эта ситуация напоминает то, как вам запретили работать в России.

— Ну, вы знаете, в России произошло то же самое — в 2004 году меня лишили разрешения на работу, а потом и вида на жительство (Савик Шустер — гражданин Канады — прим. «Медузы»), и мне нужно было уезжать.

— Почему это тогда произошло?

— Потому что очень влиятельные люди России не хотели, чтобы я находился на территории РФ.

— Считаете, что именно это повторяется сейчас?

— Абсолютно те же причины, только уже на Украине.

לצפיה ב-'שמת לב, ששוסטר מעריך את המצב באוקראינה'
שמת לב, ששוסטר מעריך את המצב באוקראינה
01/05/2016 | 13:46
3
14
כ"שווה בדיוק" למצב [הגרוע] ברוסיה?
האם טענה זו אינה נראית לך מנוגדת לגמרי לכל מה שאתה מנסה להוכיח כאן בבלי סוף?

בכל מקרה, הוא היה עובד זר הן ברוסיה והן באוקראינה, להבדיל מכתבים זרים העובדים בארצות אחרות, שהסטטוס שלהם שונה, והגבלת פעילותם ללא סיבה מוצדקת מנוגדת לכל "העקרונות האירופיים" - למעט המקרים שמדובר בכתבים רוסיים.
לצפיה ב-'הכתבים הזרים לא מעניינים אותי'
הכתבים הזרים לא מעניינים אותי
01/05/2016 | 13:47
2
14
זכותה של מדינה הנמצאת במצב של מלחמה עם מדינה אחרת להגביל את כניסתם של הכתבים מטעם המדינה הפולשת.
לצפיה ב-'ברוח הפרשנות שלך '
ברוח הפרשנות שלך
01/05/2016 | 14:24
4
לצפיה ב-'מי בדיוק נמצא במלחמה? '
מי בדיוק נמצא במלחמה?
05/05/2016 | 15:56
2
לצפיה ב-'חששתי שלהיות רוסי זה לא מספיק סקסי'
חששתי שלהיות רוסי זה לא מספיק סקסי
27/04/2016 | 08:09
13
88
"אנחנו חנונים של טכניון או בריוני וודקה, ג'נטלמנים פטריארכאליים או שיכורים חסרי אלוהים. אנחנו חמודים ונטולי סקס אפיל, אנחנו חברים טובים אך לא מאהבים. אלה לא עובדות, אלה הקונוטציות שאיתם אנחנו ניגשים לנשים". רוסי מחפש אהבה, חלק שני

מקס פריידין.
לצפיה ב-'שוב פעם הוא?'
שוב פעם הוא?
27/04/2016 | 16:35
19
לצפיה ב-'הבנתי את הפרינציפ'
הבנתי את הפרינציפ
28/04/2016 | 09:36
11
48
מהתשובות של מקס כאן בפורום שלא היו תשובות אלא אוסף קישורים לטורים ולספר שהוא כתב, הבנתי כי הבחור בסה"כ מקדם את עצמו, וכי אין שום קשר בין כתיבתו לחיים המציאותיים של פריידין.
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
28/04/2016 | 10:06
29
הוא לא כל כך ענה, אלא התמקד בספר ובעובדה ש"זה היה מזמן".
לצפיה ב-'ומה רע בזה?'
ומה רע בזה?
28/04/2016 | 10:35
9
36
לבחור ללא ספק יש כשרון ספרותי.
לצפיה ב-'כותב פרוזה אוטוביוגרפית צריך להיות אמין'
כותב פרוזה אוטוביוגרפית צריך להיות אמין
28/04/2016 | 12:08
8
33
אם סופר פלוני כותב על מישהו אחר, הוא רשאי להמציא כל פרט שיעלה על רוחו. אם הוא כותב על עצמו ובודה פרטים מליבו על מנת לסחוט דמעות ולקדם את כתיבתו, יש בכך טעם לפגם.
לצפיה ב-''
28/04/2016 | 12:47
20
גם לי נראה ככה. כול פעם המוטיבים חוזרים על עצמם. תמיד יש שם איזה חתיכה הורסת ממוצא רוסי שרוצה אותו [פעם זאת הייתה ל עכשיו זאת ק], אבל הוא לא רוצה אותה. נשמע שהסיפורים שלו חוזרים על עצמם והדמויות נשארות עם אותם המאפיינים. כול מה שקרה בתיכון קורה באוניברסיטה...... נראה לי שהוא צריך קצת לגוון בעלילה שלו.
לצפיה ב-'מי קבע את הכלל הזה?'
מי קבע את הכלל הזה?
28/04/2016 | 19:01
5
42
למשל, סרגיי דובלטוב כתב שני סיפורים שונים על ההיכרות עם אשתו.

לצפיה ב-'אני לא מכירה אותו ולא קראתי אותו, אבל השאלה מה המטרה של '
אני לא מכירה אותו ולא קראתי אותו, אבל השאלה מה המטרה של
29/04/2016 | 13:17
1
27
הסיפורים שלו? יש מצב שהוא ציין בהתחלה או בסוף שהסיפורים שלו לא מתיימרים להיות האמת הטהורה, אלא הם מבוססים על מוטיבים מהחיים שלו [כלומר לא מבוססים באופן ישיר רק באופן עקיף]. כלומר הסופר הזה שאתה מדבר עליו לא כתב אוטוביוגרפיה טהורה.
לגבי המקס הזה, הספר שלו שהוא מוציא [ממה שקראתי והבנתי] הוא באמת מבוסס על מוטיבים ולא אמת לאמיתה [וזה גם מה שהוא אמר], אבל הבלוגים שלו או הכתבות כן מתיימרים להיות אוטוביוגרפיה אישית שלו וזה לא נראה אמין ולא נראה כמו הסיפור האמיתי [גם כי כול הדמויות חוזרות על עצמן באופן מפתיע].
לצפיה ב-'יצירת ספרות זה לא סרט הוליוודי'
יצירת ספרות זה לא סרט הוליוודי
29/04/2016 | 22:54
20
דיסקליימרים מהסוג שציינת נהוג לציין בסרטים ולא ביצירות ספרות.
לצפיה ב-'הסיפורים של דובלטוב הם בעלי אופי הומוריסטי'
הסיפורים של דובלטוב הם בעלי אופי הומוריסטי
30/04/2016 | 22:06
2
15
לכן אף אחד לא לוקח ברצינות את האנקדוטות שהוא מציג בתור עובדות קיימות, החל מהסיפור על אודות התגרה בין אנדריי ביטוב לאנדריי ווזנסנסקי.
לצפיה ב-'דובלטוב זו דוגמה אחת מני רבות'
דובלטוב זו דוגמה אחת מני רבות
01/05/2016 | 10:10
1
15
יש ז'אנר שלם שנקרא Autofiction:
לצפיה ב-'עדיין, מכותב טורים היינו מצפים לאמינות'
עדיין, מכותב טורים היינו מצפים לאמינות
01/05/2016 | 10:14
13
טור הוא לא ספר
לצפיה ב-''
30/04/2016 | 07:09
5
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
26/04/2016 | 15:43
25
43
מתי יוצא חג הפסחא ברוסיה?
ומי כאן מהעיר וולדיווסטוק?
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'פסחא האורתודוקסית (פרבוסלבית) השנה: ב-1 במאי.'
פסחא האורתודוקסית (פרבוסלבית) השנה: ב-1 במאי.
26/04/2016 | 15:55
1
46
לצפיה ב-'תודה רבה שלא אשכח'
תודה רבה שלא אשכח
26/04/2016 | 16:06
20
את חברי הפייסבוק:)
לצפיה ב-' ענק המתימטיקה קרל פרידריך גאוס'
ענק המתימטיקה קרל פרידריך גאוס
26/04/2016 | 18:53
22
59
פיתח בין השאר גם שתי נוסחאות: לחישוב מועדי הפסחא הנוצרית, ולחישוב מועדי חג הפסח היהודי, בכל שנה יוליאנית/גריגוריאנית נתונה.
בנוגע לפסחא הנוצרית (החלה תיאורטית ביום א' הראשון אחרי ירח מלא אחרי 21 במרץ, או שבוע לאחר מכן אם זה יוצא בפסח היהודי), האלגוריתם שונה במקצת עבור האורתודוקסים ועבור הכנסיות המערביות.
בנוסחה לחישוב מועד הפסח היהודי מתקבל יום מסוים בחודש מרץ היוליאני. אם יום זה גדול מ-31, החג עובר לאפריל. למשל, אם הנוסחה נותנת "40", זה 9 באפריל. כמו-כן, צריך לבצע את העדכון ללוח הגריגוריאני: ב-86 השנים הקרובות זו הוספת 13 יום (החל משנת 2100 זה יהיה 14 יום).

אני משתמש כמובן בנוסחה זו לחישוב תאריכים עבריים (וגם ל"תרגום" לכיוון ההפוך), בפרויקטים בהם נדרש לציין תאריכים עבריים, או... לחשב כמות ימי עבודה! מכיוון שישנם 6 סוגים של שנה עברית - מעוברת או פשוטה, כפול שלוש האפשרויות: חסרה, כסדרה, שלמה - כאשר ידוע לנו בעיקר רק "סוד העיבור - גוח אדזט", אזי חישוב ההפרש בין מועדי הפסח בשתי שנים עוקבות מאפשר לקבוע חד-משמעית את סוג השנה השנייה (כי בין פסח לראש השנה הבאה אין הבדלים בין ששת הסוגים).
ישנה גם השיטה היהודית לחישוב מועד ראש השנה לפי ה"חלקים" - 1 חלקי 18 של דקה. אבל שיטה זו מסובכת יותר.

ולסיום, חידה למעוניינים: פעם חישבתי למישהי את תאריך הלידה העברי שלה לפי התאריך הגריגוריאני (כלומר, התכנית שלי חישבה), והתברר שטעיתי ביום אחד!
מי יכול לנחש, למה זה קרה?
לצפיה ב-'תפסתי שקר גס של התעמולה הסובייטית!'
תפסתי שקר גס של התעמולה הסובייטית!
26/04/2016 | 19:35
2
35
זה היה בשנים הראשונות של הפרסטרויקה, כשהיה אופייני להוקיע הכל ("לשחט את כל הפרות הקדושות").
אז יום אחד, קריינית החדשות בטלוויזיה הסובייטית(!) אמרה: "מסתבר, שאנחנו מציינים כל הזמן לא נכון את יום הולדתו של לנין! הרי כתוב שהוא נולד ב-10 באפריל לפי הלוח הישן - אז אם נוסיף את 13 ימי ההפרש, זה ייצא 23 באפריל, ואילו אנחנו מציינים אותו כל השנים ב-22 באפריל!"

כמה שצחקתי כששמעתי את זה
אבל לזכותם של העורכים אציין, שלמחרת הם התנצלו.
לצפיה ב-'זו חידה קלה יותר:'
זו חידה קלה יותר:
26/04/2016 | 22:56
1
18
מה היתה הטעות של הטלוויזיה הסובייטית? כמה זה באמת 10+13 ?
לצפיה ב-'פתרון החידה השנייה '
פתרון החידה השנייה
27/04/2016 | 09:46
18
אני מתפלא שאף אחד לא פתר אותה.
במאה ה-16 בוצעה הרפורמה של לוח השנה הרומאי, בחסות האפיפיור גריגורי, ונכנס לשימוש לוח השנה הגריגוריאני, בו אנו משתמשים כיום.
הכנסיה היוונית-אורתודוקסית, כולל הכנסיה הרוסית הפרבוסלבית, לא קיבלה את התיקון, וממשיכה עד היום להשתמש בלוח השנה היוליאני (הנקרא כך על שם יוליוס קיסר).
בלוח השנה היוליאני, בכל שנה שמספרה מתחלק ב-4 נוסף יום אחד: 29 בפברואר.
התיקון הגריגוריאני הוא כלהלן:

- התאריך הוזז חד-פעמית ב-10 ימים קדימה.
- בכל שנה שמספרה מתחלק ב-100 ואינו מתחלק ב-400, לא מוסיפים את 29 בפברואר.

לפיכך, בשנת 1600 נוסף 29 בפברואר הן בלוח הישן, היוליאני, והן בלוח החדש, הגריגוריאני, וההפרש ביניהם נותר 10 ימים.

אבל בשנת 1700 נוסף 29 בפברואר רק בלוח הישן, היוליאני, ולכן, החל מ-1 במרץ ההפרש בין שני הלוחות הגיע ל-11 ימים.

כנ"ל, ב-1/3/1800 ההפרש הגיע ל-12 יום,
וב-1/3/1900 ההפרש הגיע ל-13 יום.

מכיוון שלנין נולד בשנת 1870, ההפרש דאז היה 12 יום, ואם תאריך לידתו "הישן" היה 10 באפריל, אז לפי הלוח "החדש" זה יוצא 10+12=22 באפריל
עורכי החדשות חשבו שהם גילו את אמריקה, כי היו שבויים למספר "13", חשבו שזה מספר קבוע

המשך: מכיוון ש-2000 מתחלק ב-400, ההפרש 13 עבר גם למאה הנוכחית. ב-2100 הוא יגיע ל-14 יום.
לצפיה ב-'ייתכן שהיא נולדה בשנה מעוברת? '
ייתכן שהיא נולדה בשנה מעוברת?
26/04/2016 | 21:06
17
15
לצפיה ב-'לא, לא ניחשת.'
לא, לא ניחשת.
26/04/2016 | 21:12
3
20
התכנית שלי מתמודדת מצוין עם כל סוגי השנים (6 סוגים של שנה עברית, שני סוגים של שנה יוליאנית, ואותם שני הסוגים של השנה הגריגוריאנית).
לצפיה ב-'איזה 6 סוגים יש לשנה עברית ?'
איזה 6 סוגים יש לשנה עברית ?
27/04/2016 | 10:35
2
19
אני מכיר 2 סוגים: עם שני חודשי אדר ושניה בלי.
לצפיה ב-'הרגע קראתי את כל ההודעה למעלה, הבנתי'
הרגע קראתי את כל ההודעה למעלה, הבנתי
27/04/2016 | 10:52
7
לצפיה ב-'כפי שציינתי,'
כפי שציינתי,
27/04/2016 | 11:03
16
הן לשנה מעוברת (בה נוסף חודש אדר א' בעל 30 יום), והן לשנה פשוטה (בה קוראים לאדר ב' - "סתם" אדר), עדין יש שלוש אפשרויות:

• שנה חסרה: חשון 29 יום, כסלו 29 יום.
• שנה כסדרה: חשון 29 יום, כסלו 30 יום.
• שנה מלאה: חשון 30 יום, כסלו 30 יום.

ששת הסוגים: פשוטה חסרה, פשוטה כסדרה, פשוטה מלאה, מעוברת חסרה, מעוברת כסדרה, מעוברת שלמה.

אם לגבי פשוטה או מעוברת ידוע ("סוד העיבור", אשר חז"ל גילו בשלב מסוים) מחזור 19 השנים "גוח אדזט" - שנים מספרי 3, 6, 8, 11, 14, 17 ו-19 בכל מחזור של 19 שנה, מה שמאפשר לדעת בקלות אם שנה היא מעוברת או פשוטה - לפי המספר שלה, אז לגבי חשון וכסלו החישוב הרבה יותר מסובך, ותודה לגאוס על עזרתו במשימה זו

בנוסף, על מנת להדפיס את לוח השנה ישנן עוד 7 אפשרויות נוספות: באיזה יום בשבוע מתחילה השנה!
כלומר, שני הסוגים של השנה הלועזית מגדירים בעצם 14 סוגים של לוח שנה.
האם יש 7•6=42 אפשרויות ללוח שנה עברית?
התשובה היא: לא!
ראש השנה העברית - לפי ההגדרה! - יכול לחול רק בארבעה מימי השבוע, ובשלושה ימים הוא לעולם לא יחול! בעצם, בגלל הגדרה זו המציאו את הבלגן של חשון וכסלו.
אם כך, יש סה"כ 6•4=24 אפשרויות שונות של לוח שנה עברית.
לצפיה ב-'כולם נכנעים? לכתוב את הפתרון? '
כולם נכנעים? לכתוב את הפתרון?
26/04/2016 | 22:58
12
13
לצפיה ב-'כן.'
כן.
27/04/2016 | 00:34
11
8
לצפיה ב-'איפה כל אלה שמתגאים ב"זהות היהודית" שלהם? '
איפה כל אלה שמתגאים ב"זהות היהודית" שלהם?
27/04/2016 | 09:18
10
24
הרי זה קשור ישירות למסורת היהודית!
אם אף אחד לא ימצא את הפתרון, אכתוב אותו בערב
לצפיה ב-'"...וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם אֶחָד"? '
"...וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם אֶחָד"?
27/04/2016 | 13:59
9
25
לפי לוח השנה העברי, היממה באה אל סופה עם שקיעת החמה.

Может быть здесь собака зарыта?
לצפיה ב-'נכון '
נכון
27/04/2016 | 14:05
3
9
לצפיה ב-'מגיע לי פרס!'
מגיע לי פרס!
27/04/2016 | 14:11
1
4
לצפיה ב-'בהחלט '
בהחלט
27/04/2016 | 14:22
2
לצפיה ב-'הסבר למי שלא הבין '
הסבר למי שלא הבין
27/04/2016 | 14:20
17
התכנית מתרגת תאריך גריגוריאני נתון לתאריך עברי.
הבחורה הנ"ל נולדה בערב, כאשר לפי הלוח העברי כבר התחילה יממה חדשה, ולפי הלוח הלועזי עדין נמשכה אותה היממה.
התכנית עובדת רק לפי ימים, לא לפי שעות. הבחורה ידעה מהם תאריכי הלידה שלה לפי שני הלוחות. היא ידעה שהיא נולדה בערב.
לצפיה ב-''
27/04/2016 | 18:47
4
104
לצפיה ב-'איזה מוזר זה. תסתכל כמה משתמשים צפו בהודעה שלך שאין לה תוכן'
איזה מוזר זה. תסתכל כמה משתמשים צפו בהודעה שלך שאין לה תוכן
28/04/2016 | 13:11
3
13
100 אנשים. או שזה רק אצלי מופיע כ- 100?
לצפיה ב-'חשבו שהמתנה בפנים.'
חשבו שהמתנה בפנים.
28/04/2016 | 19:10
2
5
לצפיה ב-''
29/04/2016 | 12:58
1
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
29/04/2016 | 22:51
2
לצפיה ב-'מגניב'
מגניב
27/04/2016 | 10:31
1
לצפיה ב-'האשכול האחרון שנפתח פה על יחסי אוקראינה '
האשכול האחרון שנפתח פה על יחסי אוקראינה
26/04/2016 | 14:28
23
67
שתוך יממה מפוצץ בדעות של משתמשים מכל הגילאים, הוא ההוכחה שאתם לא מחפשים להתנתק מהזהות הרוסית שלכם ועוקבים אחרי כל אירוע במדינה שאתם לא חיים בה כבר רבע מאה. אני לא מכירה אף מרוקאי שמתעניין במה שקורה במרוקו. אף עליה לא משמרת התעניינות כזאת כמו אתם גם הצרפתים שירדו אתמול מהמטוס.
לצפיה ב-'יש לכך הסבר פשוט מאוד'
יש לכך הסבר פשוט מאוד
26/04/2016 | 14:56
42
אמנם הפעם פתח את השרשור גולש חדש, אבל בדר"כ עושים זאת שניים-שלושה תועמלנים אמריקאיים, המנסים כל פעם מחדש, שוב ושוב, באובססיביות מעוררת השתאות, "להוכיח" את הבלתי ניתן להוכחה: שאמא-אמריקה היא אלוהים עלי אדמות, ושכל מי שאינו מתכופף בפניה ראוי להשמצה ולגינוי.

תועמלנים אלה דווקא מותחים ביקורת על אותם "רוסים", הממשיכים "לסגוד לגיבורי מלחמת העולם השנייה"! מבחינתם, צריך להתכחש לכל מה שקשור לשלטונותיה הרשמיים של מולדתם לשעבר, אפילו בנושא הניצחון על הנאצים!

אז מה לעשות, לא כולם אוהבים גישה זו, ומתפתחים ויכוחים ארוכים.

שאלה קטנה: מדוע מישהו אמור "להתנתק מהזהות שלו"? מה רע בלהיות מי שאתה?
זה גם ממש לא נכון, שכולם שוכחים לחלוטין את כור מחצבתם, קל וחומר - יורקים לבאר ממנה שתו (הם או אבותיהם או סביהם).

כמו-כן, התכחשותו של מישהו למוצאו כלל אינה מעידה על גדולתו
לצפיה ב-'עוד פעם אתם ?'
עוד פעם אתם ?
26/04/2016 | 18:10
28
אותי אישית הרבה פחות מעניין מה הולך שם.
וזכותו של אדם להתעניין מה קורה בכל מיני פינות בעולם, במיוחד אם הוא גר שם חלק לא קטן מחייו, זה אף יהיה מאוד טבעי.
בארץ בקושי יש עולים מעליות גדולות שהיו בעבר, הרוב הגדול הם כבר ילדים/נכדים/נינים של העולים ולא עולים שבאמת נולדו וגרו שם.
כאשר היו כאן עולים בשנים עברו, אין לי ספק שהרבה מהם בהחלט התעניינו במה שקורה במדינה בהם גדלו.
זה טבעי ואין שום פסול בכך, זה לא הופך אדם לפחות ישראלי.
לצפיה ב-'את הטרולית המקומית, אה ? למה שאנשים "יתנתקו" מהזהות?'
את הטרולית המקומית, אה ? למה שאנשים "יתנתקו" מהזהות?
26/04/2016 | 22:29
2
35
לא, אנחנו לא מחפשים להתנתק. למה שנתנתק ממה שמוכר לנו, ומהתרבות הרוסית העשירה (למרות הריקבון של השלטון שם, אך גם פה אותו הדבר)?

אנשים שמתנתקים מתרבות ומלגלות עניין במשהו הופכים עצמם לעניים יותר.
לצפיה ב-'יש גם פן טכני'
יש גם פן טכני
27/04/2016 | 06:31
1
23
בן אדם עולה לארץ לפני עידן האינטרנט והטלוויזיה הרב-ערוצית. מה הוא כבר יכול לעשות, לקלוט שידורי רדיו ממרוקו בגלים קצרים? לא לכולם היו מקלטי רדיו באותה תקופה, שלא לדבר על גישה לעיתונות מרוקאית.

מאותה סיבה גם יוצאי בריה"מ בעליות הקודמות לא ממש הצליחו להתעדכן בנעשה בארץ המוצא, עד להתקנת צלחות לוויין באמצע שנות ה-80. הן, אגב, היוו סיבה להקמתו של עיתון "ספוטניק" שהיה מפרסם לוח שידורים מלא של הטלוויזיה הסובייטית.
לצפיה ב-'בהחלט, לא היו פעם את האפשרויות האלה'
בהחלט, לא היו פעם את האפשרויות האלה
27/04/2016 | 07:49
17
מה שהשתנה בעקבות הטלויזיה בלויין, בכבלים והאינטרנט.
לצפיה ב-'"אני לא מכירה אף מרוקאי שמתעניין במה שקורה במרוקו." - את לא?'
"אני לא מכירה אף מרוקאי שמתעניין במה שקורה במרוקו." - את לא?
26/04/2016 | 22:30
11
41
כי התרבות של המרוקאים נתלשה מהם בשנות ה50. בעצם, לא לגמרי. מוזיקה מזרחית מכל תחנת רדיו, מימונה כחג לאומי, הליכוד בשלטון, אולי ישראל בעצם הפכה לסוג של מרוקו, ולכן יהודי מרוקו לא מתעניינים בזה?
לצפיה ב-'במרוקו, מבחינה מסוימת, גם "לא קורה שום דבר".'
במרוקו, מבחינה מסוימת, גם "לא קורה שום דבר".
26/04/2016 | 22:52
1
46
יש שם משטר מונרכי יציב.. ובגלל שהוא גם פרו-מערבי יציב, אין למערב סיבה להפיל אותו או ליזום שם "אביב ערבי".
את מי מעניינת במערב סהרה המערבית? את שאול רזניק בטח לא.

דרך אגב, הייתי לפני זמן מה בטיול מאורגן במרוקו. המדריך הישראלי שלנו היה יליד מרוקו, שבילדותו ניתקו אותו מהוריו ושילחו אותו באוניה לישראל...

בקזבלנקה הוא הראה לנו את הבית בו גר. ואז ניגש אליו אדם מבוגר, שהכיר אותו!
לצפיה ב-'אנשים ממדינות עולם שלישי בד"כ שומרים על פחות קשר'
אנשים ממדינות עולם שלישי בד"כ שומרים על פחות קשר
26/04/2016 | 22:59
28
מאנשים שבאו ממעצמות.

יהודי ארה"ב שעלו לארץ שומרים על קשר עם ארה"ב והמתרחש בארה"ב, כנ"ל ליהודי רוסיה.

כמו כן, בשנות ה-50 היחס לעולי המזרח לא היה מיטיב, ומרוקאים רבים התביישו בעדתם ועשו הכל כדי להוריד את זה.
לצפיה ב-'הליכוד מורכב ברובו לא מיוצאי מרוקו'
הליכוד מורכב ברובו לא מיוצאי מרוקו
27/04/2016 | 07:51
5
לצפיה ב-'נכון שרוסי נאור לא בוחר ביבי? '
נכון שרוסי נאור לא בוחר ביבי?
27/04/2016 | 16:50
7
26
איזה בחור איכותי אתה, חבל על הזמן. תמשיך לחשוב שמי שבוחר ביבי אידיוט ומי שבוחר בשמאל הוא שיא הנאורות זה כל כך מתאים לרוסים חכמים כמוך.
לצפיה ב-'קודם כל, יש הבדל בין נאור ומשכיל. את לא זה ולא זה'
קודם כל, יש הבדל בין נאור ומשכיל. את לא זה ולא זה
27/04/2016 | 20:51
1
30
אדם משכיל יכול להצביע בעד מר"צ, חד"ש, הליכוד, ישראל ביתנו, ובעצם כל אידיאולוגיה שהוא בוחר.

אדם נאור, לעומת זאת, לא יתקרב לביבי והליכוד. למה? כי לאדם נאור איכפת מדברים כמו אומה חילונית עם דגש על זכויות אדם.

דבר אחד בטוח, מצביעי ש"ס הם כולם יוצאי מדינות עולם שלישי שהביאו את המנטליות הזאת איתם לפה
לצפיה ב-''
27/04/2016 | 21:06
17
נאור על דעת עצמו כמובן.
לצפיה ב-'דבורה, עם הרוסים זה יותר פשוט'
דבורה, עם הרוסים זה יותר פשוט
28/04/2016 | 09:32
3
24
מי שבוחר ליברמן הוא אכן אידיוט. לגבי ביבי יש דעות לכאן ולכאן, יש כאלה שמצביעים לו בגלל הצלחותיו הכלכליות, על אף שהאיש שוב ושוב מוכיח כי אין לו ביצים. הרוסים, כידוע לך, לא ממש להוטים להצביע לשמאל.
לצפיה ב-'מי מצביע ליברמן? רק קשישים שמאמינים באיזשהו רעיון לא ברור'
מי מצביע ליברמן? רק קשישים שמאמינים באיזשהו רעיון לא ברור
28/04/2016 | 12:58
20
ליברמן לא מייצג אותנו גם ככה, אז למה לבחור בו? אני מתחברת לימין של הבית היהודי פחות לביבי. לדעתי ביבי צריך לחפש חברים חדשים למפלגה, לבנות אותה מחדש.
לצפיה ב-'בדור הצעיר יש לא מעט רוסים שמאלנים דווקא'
בדור הצעיר יש לא מעט רוסים שמאלנים דווקא
29/04/2016 | 01:35
1
26
אתה תופתע כמה בנוער מר"צ הם רוסים (מניסיון).
לצפיה ב-'בהחלט יש, אבל אני מעריך שעדיין מעט'
בהחלט יש, אבל אני מעריך שעדיין מעט
29/04/2016 | 23:02
6
לצפיה ב-'כול מה שכתבת אחרי הנקודה [שבאה אחרי "חבל על הזמן"] הוא נכון'
כול מה שכתבת אחרי הנקודה [שבאה אחרי "חבל על הזמן"] הוא נכון
28/04/2016 | 12:50
19
אבל שאר השטויות שאת כותבת כאן, לא
לצפיה ב-'כפי שכתבתי, המרוקאים נדרשו לוותר על הזהות שלהם'
כפי שכתבתי, המרוקאים נדרשו לוותר על הזהות שלהם
27/04/2016 | 06:19
31
בניגוד לרוסים ולאמריקאים (שאף הם מתעניינים בנעשה בארץ מוצאם). דבורה, להזכירך: העולה האחרון ממרוקו הגיע בסוף  שנות ה-60. טלוויזיה רב-ערוצית ורשת האינטרנט לא היו קיימות, אבל כור ההיתוך ו"עברי, דבר עברית" פעלו במלוא העצמה. זאת הסיבה שהמרוקאים לא הנחילו לילדיהם את השפה הערבית, מה שהיה פותר הרבה בעיות לחיל המודיעין הנאלץ בלית ברירה לקחת אשכנזים וללמד אותם ערבית בצורה מזורזת.

יתירה מזו, בפורום הזה תמצאי לא מעט שרשורים על אודות האקטואליה בארץ. את יודעת, זה שאנחנו מכירים את שמו של נשיא אוקראינה, לא אומר שאנחנו לא יודעים את שמותיהם של הפוליטיקאים הישראלים.

אגב, מה קרה לפיסוק שלך? היכן הפסיקים? פושטקים רוסים גנבו לך אותם?
לצפיה ב-'מי שגר בבית זכוכית אל לו לזרוק אבנים'
מי שגר בבית זכוכית אל לו לזרוק אבנים
27/04/2016 | 10:17
2
40
גם אלייך, כנציגת העדה המרוקאית, אפשר לבוא בטענות זהות לגמרי.
לצפיה ב-'מה הבעייה שמישהו מנהל עסקים במרוקו או ברוסיה או באוקראינה?'
מה הבעייה שמישהו מנהל עסקים במרוקו או ברוסיה או באוקראינה?
27/04/2016 | 10:33
1
28
גם הסוכנות היהודית פעילה בארצות אלה ורבות אחרות.
לצפיה ב-'אין שום בעיה, זה רק מעיד שהאיש שמר וטיפח'
אין שום בעיה, זה רק מעיד שהאיש שמר וטיפח
27/04/2016 | 10:45
26
מרכיבים רבים מהזהות המרוקאית שלו ולא ממש התנתק ממנה, ובדיוק בגלל זה הדבורה מקנטרת אותנו.
לצפיה ב-'תוך זמן קצר, כאשר הילדים הרוסים של היום, '
תוך זמן קצר, כאשר הילדים הרוסים של היום,
27/04/2016 | 10:37
1
43
פעוטות ילידי הארץ להורים עולים וותיקים מאוד, יתבגרו, לא ישאר שום זכר למגזר הרוסי, אבל המרוקאים, לעומת זאת, מגדירים את עצמם כמרוקאים גם בדור שלישי ורביעי אחרי יותר משישים שנה בארץ. הם אמנם אימצו את השפה, אבל את זה אפשר לזקוף לזכותו של הוותק הרב של העדה בארץ ושהם כבר מזמן צברים בני צברים, אפשר רק לנחש איך התנהל הדור הראשון שבעצמו הגיע ממרוקו. אבל השוני התרבותי והתנהלות כקבוצה סגורה נשארו, וזה אחרי יותר משישים שנה בארץ, כאשר אם לבוא אלייך באותן הטענות, הייתם אמורים כבר מזמן להפוך ל"סתםפ ישראלים". ובעצם, הפכתם ל"סתם ישראלים", כפיתם את התרבות הצפון-אפריקאית על המדינה ושיניתם את הגדרת הישראלי ואת תדמיתו בעולם, כאשר יצרתם את "הישראלי המכוער" הידוע לשמצה.
הנה ציטוט טיפוסי מהסיחה של עובדים מרוקאים:
"אתה מגיע לתאילנד, אשכרה ישראל! כל תאילנד מדברת עברית, המון בנות צעירות מרוקאיות!"
וכהנה וכהנה, יש מלא דוגמאות כאלה בחיים, כך שלפני שאת באה בטענות אלינו, בבקשה טלי קורה מבין עינייך קודם.

לצפיה ב-'כי האשכנזים שולטים, זה הכול'
כי האשכנזים שולטים, זה הכול
28/04/2016 | 09:30
28
הבנים והנכדים של הרוסים יגדירו את עצמם כאשכנזים, ואילו המזרחים ימשיכו בתור פיצוי על המעמד המשני שלהם בחברה להחזיק בזהויות השונות.
לצפיה ב-'+18 שם משפחה'
+18 שם משפחה
25/04/2016 | 22:43
1
44
לצפיה ב-'זהירות! תעמולה רוסית!'
זהירות! תעמולה רוסית!
26/04/2016 | 10:02
31
RT סילפה בכוונה את שם משפחתה של הגברת
לצפיה ב-'задать , спросите , просить '
задать , спросите , просить
25/04/2016 | 04:14
3
18
חבר'ה , מה ההבדלים בין 3 המילים הנ"ל ? לא מצליח להבין . 
 אולי בין спросите , זה שואל 
просить זה יותר מבקש ? 
אבל מה עושה  задать ?

תודה !
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/04/2016 | 06:40
2
17
просить - לבקש
спросить - לשאול
задать משמש כחלק מהצירוף задать вопрос, "לשאול שאלה"

Я хочу попросить слова - אני רוצה לבקש רשות דיבור ("לבקש מילה")
Хочу спросить, как это получилось? - אני רוצה לשאול כיצד זה קרה
Я хочу задать вопрос учителю - אני רוצה לשאול שאלה את המורה
לצפיה ב-'אז задать '
אז задать
25/04/2016 | 15:01
1
11
יבוא רק עם הצרוף задать вопрос ? לא משתמשים בו במצבים אחרים ?
לצפיה ב-'נכון, ויש גם משמעות אחרת'
נכון, ויש גם משמעות אחרת
25/04/2016 | 16:33
11
"להטיל על מישהו מטלה", כגון задать уроки = לתת שיעורי בית
Мне задали выучить наизусть стихотворение = הטילו עליי ללמוד שיר בע"פ
לצפיה ב-'מצחיק לראות ישראלים משחקים אותה "רוסים VS אוקראינים" '
מצחיק לראות ישראלים משחקים אותה "רוסים VS אוקראינים"
24/04/2016 | 02:28
187
402
בעיקר היהודים שמשחקים אותה קוזקים, סליחה, אוקראינים.

האוקראינים פשיסטים באותה המידה כמו הרוסים. שני הצדדים אשמים.
הנה עובדה! זה סכסוך שהיה אינטרס לשני הצדדים הפוליטים להבעיר אותו. קרים תמיד היתה שטח רוסי, למה? רוב רוסי. פשוט מאוד. בדיוק כמו שרמאללה זה שטח ערבי גם אם הוא תחת שליטה...
המשך>>
בעיקר היהודים שמשחקים אותה קוזקים, סליחה, אוקראינים.

האוקראינים פשיסטים באותה המידה כמו הרוסים. שני הצדדים אשמים.
הנה עובדה! זה סכסוך שהיה אינטרס לשני הצדדים הפוליטים להבעיר אותו. קרים תמיד היתה שטח רוסי, למה? רוב רוסי. פשוט מאוד. בדיוק כמו שרמאללה זה שטח ערבי גם אם הוא תחת שליטה ישראלית (מספיק ביקור אחד שם כדי להבין).

נאסר השימוש ברוסית במוסדות ציבור אחרי המהפכה, כשלכל ילד תמיד היה ברור שזה נוסחה למלחמת אזרחים עקובה בדם. אפילו יושצ'נקו  לא העז לעשות את זה!

כנראה שלשלטון האוקראיני היה אינטרס להבעיר מלחמה, כדי להסיט את עיני העם מהעובדה שלא היה להם שום כוונה לדבוק בהבטחות המהפכה. 

בנוסף לכך, תחשבו על זה! איבוד האזורים הרוסים זה הדבר היחיד שיכול למנוע עלייה של נשיא פרו-רוסי. ינוקוביץ', עם כל השחיטות שלו, נבחר דמוקרטית.

ופוטין הוא לא אחד שיפספס הזדמנות כזאת; גם הוא זוכה להסיט את עיני עמו מהשחיטות שלו, וגם להעלות את הרייטינג שלו.

לצפיה ב-'חג החירות בסימן זדורוב'
חג החירות בסימן זדורוב
23/04/2016 | 18:41
20
45
האם יש סיכוי שסוף סוף זדורוב יצא לחופשי? 

בתחילת החודש ערוץ 8 הקרין סדרת דוקו בת 4 פרקים על פרשת זדורוב - "צל של אמת" (ממליץ לראות). בהתחלה הסדרה הייתה משכנעת, אבל בפרק השלישי חלה בה תפנית הזויה - אם לא זדורוב אז מי? החלו לעלות גרסאות ושוב הקורבן הפוטנציאלי הגיע משולי החברה. במקום להתעסק בתכל'ס, לחקור את חברותיה שהתמוגגו כלא היו יום לאחר הרצח, תלו את האשמה על בחורה צעירה עם מום נפשי שמוזכרת כ-א.ק. האם לאדם שנכנס לאמוק וסבל, בין היתר, מחוסר יציבות רגשית, תהיה מספיק שפיות בשביל לתכנן רצח? להחליף בגדיו? לנקות את הדם מזרועותיו ומנעליו? אדם שסובל מבעיות נפשיות כאלה או אחרות ירצח אדם מזדמן ולא יחפש אותו בתא בית ספר. לדעתי בית המשפט והמשטרה לא מעוניינים שהאמת תצא לאור. כל הממצאים מראים שבזירת הפשע היו לפחות 2 אנשים ולפי מידת הנעליים, אלו היו מתבגרות. 

אני חושש שרומן ירקב בכלא, כי ברור לכל שהגרסא של א.ק תפסל.
לצפיה ב-'רק אני לא מבינה למה א.ק לא נמצאת במוסד סגור גם אם היא לא'
רק אני לא מבינה למה א.ק לא נמצאת במוסד סגור גם אם היא לא
23/04/2016 | 21:50
2
37
הרוצחת??? היא ממש, ממש לא שפויה ומסוכנת! היא נשכה שוטר, רצתה לשחוט את החבר שלה [שניצל בנס] עם זכוכית שבורה מבקבוק בירה רק כי לא אסכים לקיים איתה יחסי מין, נתפסה מספר פעמים עם סכינים שנשאה איתה בתיק, יש לה בלאגן חשיבתי עם פנטזיות מוזרות מאוד. מה נסגת איתה? למה הבחורה הזאת לא נמצאת תחת פיקוח פסיכיאטרי? בראיון שנתנה לאיילה חסון היא נשמעת סופר מבולבלת ולא מפוקסת...... טון הדיבור שלה משתנה מפעם לפעם, ובאמצע הראיון היא אומרת: "פה אני לא אשקר". מאוד מוזר, כלומר היא שיקרה עד הנקודה הזאת?
למה המשטרה לא בודקת אותה? היא מתנגדת בכול תוקף לעשות פוליגרף בטענה שהיא לא מחפשת להוכיח לאחרים דבר...... היא טוענת שהיא לא אשמה, אז למה היא חוששת לעבור פוליגרף? זה מוזר מאוד. האקס שלה, א.ח מהסדרה, גם בחור מאוד מוזר והוא מספר שבאותו היום שרצחה, סיפרה לו על כך והראתה לו את הסכין והבגדים שלבשה שהיו מגואלים בדם. הוא עבר 3 בדיקות פוליגרף ויצא דובר אמת. זה כבר ממש, ממש מוזר. למה לא בודקים אותה? אין מצב שהפוליגרף משקר 3 פעמים...... ועוד דבר...... רק אני לא מבינה למה הבחור לא ברח ממנה עוד באותו היום, אלא המשיך את המערכת היחסים איתה 6 שנים ארוכות לאחר הרצח? זה מטורף! הכול נורא מסובך. צריכים לבדוק אותה ובטח שלסגור במוסד פסיכיאטרי! ולא אין לה בעיות נפשיות כאלה או אחרות! יש לה מחלה נפשית ויש הבדל עצום בין השניים! היא מטורפת וזה מסוכן......

לצפיה ב-'למה נראה לך שהוא נורמלי בכלל?! גם האקס שלה לוקה בנפשו'
למה נראה לך שהוא נורמלי בכלל?! גם האקס שלה לוקה בנפשו
24/04/2016 | 15:30
11
לצפיה ב-'היא הייתה באשפוז פסיכיאטרי 3 שנים רצופות'
היא הייתה באשפוז פסיכיאטרי 3 שנים רצופות
25/04/2016 | 09:26
23
כנראה מצבה השתפר ושחררו אותה. ייתכן שהיא בימה את הכל או חשבה שמעורבת ברצח בגלל תהליכי חשיבה פגומים, אי אפשר לדעת. במצב כזה היא תצא דוברת שקר (אם תשיב ב-"לא" על השאלה "האם את זאת שרצחת את תאיר ראדה?"), כי היא מאמינה לדמיונות שלה ואילו החבר שלה יצא דובר אמת כי הוא מאמין לדבריה. אין ספק שהיא אישיות מאוד מוזרה, אבל אני לא חושב שאדם שנמצא באטרף מסוגל לתכנן רצח.
לצפיה ב-'זה זדורוב בוודאות, בני נוער לא יכולים לרצוח בכזאת אכזריות'
זה זדורוב בוודאות, בני נוער לא יכולים לרצוח בכזאת אכזריות
24/04/2016 | 15:24
16
37
ולשתוק כל השנים ולא לפלוט את זה מהפה.

למה זדורוב קרא איך להכניע את היריב שלו עם הסכין?
למה זרק את המכנסיים שלו באותו היום? מה פתאום הוא נזכר שהם היו קטנים ביום הרצח?
למה הוא עשה כביסה באותו היום? אישתו זאת שעושה כביסה.
למה סוליית הנעליים שלו הייתה מבריקה פתאום? למה הוא ניקה אותה באותו היום?
זדורוב מודה שפעם חטף קריזה והרביץ לאחיו באכזריות ולא זכר את המקרה. זדורוב הוא גבר אלים ואני לא אוהבת את התומכים שטוענים שהוא קרובן מסכן רק כי הוא גוי, מגיע משולי החברה, עולה חדש.

גם א.ק היא רוסייה ואין לה קשרים במשטרה אז מה הייתה הבעיה לתלות את האשמה עליה? לא הייתה בעיה. אז למה לא עשו זאת? כי היא לא קשורה למקרה וזה רק מחזק את הטענה שלי שהמשטרה לא נטפלה לזדורוב רק כי הוא רוסי.
לצפיה ב-'אפשר להיטפל גם בלי קשר למוצא'
אפשר להיטפל גם בלי קשר למוצא
24/04/2016 | 21:48
3
31
הנה, ב"עובדה" שידרו לפני חודשיים תחקיר על ד"ר זייצב, רוסי אף הוא, שהתגלה כמי ששיפץ את קורות חייו ומאז לא ממש רכש מיומנות בתחום. האיש שימש חותמת גומי של ד"ר יהודה היס ושלח לא מעט אנשים בכלא, כולל את זדורוב:
לצפיה ב-''
25/04/2016 | 09:17
5
לצפיה ב-'זה כזה מפחיד שאיזה אידיוט הופך להיות אלוהים ומכניס אותך לכלא'
זה כזה מפחיד שאיזה אידיוט הופך להיות אלוהים ומכניס אותך לכלא
25/04/2016 | 12:11
19
ככה סתם. זה מפחיד כי כול אחד מאיתנו יכול להיכלא למצב של תלות בגורמים שמסלפים מידע בכוונת תחילה או מחוסר מומחיות.
לצפיה ב-'זה מה שטענתי'
זה מה שטענתי
26/04/2016 | 14:02
15
זדורוב בכלא כי הוא הרוצח.
לצפיה ב-'של מי עקבות הנעליים במידה 37? של זדורוב? '
של מי עקבות הנעליים במידה 37? של זדורוב?
25/04/2016 | 09:15
1
25
מה הן עושות שם בתא סגור? ה-DNA, טביעות האצבעות והשיערות שנמצאו בזירה בכלל לא שייכים לזדורוב. לא ניתן לבצבע רצח כזה ולא להשאיר עקבות ביולוגיות בתא השירותים ועל הגופה של המנוחה ז"ל. זדורוב עבר בדיקת פוליגרף ויצא דובר אמת.
זה רצח מתוכנן מראש, הוא התבצע בשירותים ולא בתא, לכן בוודאות מישהו השגיח מחוץ לשירותים בשביל לעדכן את הרוצחים בזמן אמת. היה להם גם זמן לנקות את הזוועה מחוץ לתא. גם מסלול הבריחה שמראה זודורוב בשחזור לא תואמים את הראיות. של מי העקבות על המחיצה שמפרידה בין תאי השירותים (במידה 37)?

לפני שנתפס זדורוב ניסו לתלות את האשמה על שני תושבים קצרין שגם הם באים משולי החברה. החוקרים נמנעו לבדוק את האליבי שלהם מספר ימים עד שלא מצאו קורבן נוח יותר. אם לא זדורוב, אחד מהם שני החשודים הללו היו נרקבים בכלא על אף האליבי שלהם.
לצפיה ב-'אויש '
אויש
26/04/2016 | 14:13
17
תקרא את החלטת בית המשפט תראה שאין שום ספק שזדורוב הוא הרוצח. מה נראה לך שבית המשפט בישראל זה כמו בית המשפט ברוסיה? חלאס להיות יפי נפש. יש לי הצעה בשבילך כשזדורוב חס וחלילה ישתחרר מהכלא לך תציע לו להיות רצף בבית הספר שלומדים הילדים שלך

לצפיה ב-'אבל אפילו אמה של תאיר ראדה לא מאמינה שזדורוב הוא הרוצח'
אבל אפילו אמה של תאיר ראדה לא מאמינה שזדורוב הוא הרוצח
25/04/2016 | 12:20
1
20
למה אסור לפתוח את התיק? שיפתחו מקסימום יסגרו עם אותן התוצאות. הם לא רוצים אפילו לפתוח! איפה הדמוקרטיה? למה הבנאדם לא יכול לערער?!?!?! זה חרא של מצב.
נראה לך באמת שכול כך הרבה גורמים לא תלויים [מחוץ לארץ כמו מומחים לשפת גוף ועקבות נעליים] היו אומרים סתם שיש פה פאשלה רצינית של המשטרה והבית המשפט? מה האינטרס שלהם? חלקם עושים זאת בהתדבות נראה לי בכלל.
מה לעשות שבאותו היום לא היה לו מזל מכול הבחינות. זה לא אומר שהוא רצח. ולמה את חושבת שבני נוער לא יכולים לרצוח? אמא שלה מספרת שהחברות שלה קנאו בה ובהישגים שלה. צריך לתחקר אותן ולעשות בדיקות וכול מה ששאלו אותן זה בערך מתי בפעם האחרונה ראיתן את תאיר. ממש לא מקצועי. בכוונה לא מקצועי.
לצפיה ב-'***אמא'
***אמא
25/04/2016 | 12:21
6
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי את הטרולית של הקבוצה חמוד'
לפי מה שהבנתי את הטרולית של הקבוצה חמוד
26/04/2016 | 02:25
4
9
לצפיה ב-'כל תגובה שלא נראית לך הופכת אותי לטרולית?!'
כל תגובה שלא נראית לך הופכת אותי לטרולית?!
26/04/2016 | 13:59
3
10
לצפיה ב-'לא, אבל כשמישהי נכנסת לקבוצה של "רוסים" עם כוונה אחת'
לא, אבל כשמישהי נכנסת לקבוצה של "רוסים" עם כוונה אחת
26/04/2016 | 22:40
2
22
להתסס ולהעליב, זה בדיוק ההגדרה של טרוליות.

אין איזה פורום של יוצאי מרוקו או מאיפה שהמשפחה שלך הגיעו שתוכלי לכתוב בו?
לצפיה ב-'לא באתי להקניט באתי למתוח ביקורת על מה שלא נראה לי'
לא באתי להקניט באתי למתוח ביקורת על מה שלא נראה לי
27/04/2016 | 16:40
1
17
לא מתאים לך? אל תקרא. בתפוז באמת אין פורום שמיועד למרוקאים, תימנים, פרסים וכל השאר. יש רק פורום ערבים ופורום רוסים. זה כזה לא מפתיע כי אתם דומים לערבים עם הגטו שירצתם בתוך ישראל. קיום הפורום הזה רק מוכיח שיש לכם נטיה להתכנס עם עצמכם.
לצפיה ב-'את בהחלט דמות מבדרת ביקורת והכפשה שני מונחים שונים'
את בהחלט דמות מבדרת ביקורת והכפשה שני מונחים שונים
27/04/2016 | 23:39
25
וגם גזענית, וכנראה לא רק נגד רוסים אלה גם נגד ערבים.

ביקורת על מה בדיוק? על זה שאנשים לא מתנתקים מתרבותם, ומצטרפים אל צרות האופקים שלך?

חיבור לתרבויות רבות, לשפות שונות, גילוי עניין במתרחש במדינות רבות, הוא עושר אינטלקטואלי ורוחני; לא שאת תביני, העושר התרבותי שלך זה "כפיים כפיים! נרגילה, מימונה. כפיים כפיים!"

זה לא שהעדה שלך ויתרו על תרבותם, נכון? "המוזיקה" שלכם נשמעת מכל חור, הליכוד וש"ס בשלטון, הערסיאדה חוגגת, אך את מבקשת מאחרים ליישר קו?

אני לא מבין אבל איך את יכולה להיות גזענית נגד ערבים אם את בעצמך ערביה? מה שנקרא ערביה יהודיה, או ערביה מדת משה?

אגב, פורום ערבים נסגר לפני זמן רב לצערנו; למדתי הרבה מאוד על תרבותך משם. אגב, יש פורום ליהודי עיראק, אולי תלכי להציק להם ?
לצפיה ב-'שטות מוחלטת.'
שטות מוחלטת.
26/04/2016 | 22:04
2
26
שמעת פעם את השמות אסף שטיירמן, רעי חורב, סיגלית חיימוביץ', ליהי גלוזמן?
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
27/04/2016 | 16:45
1
19
הרוצחים מהכתבה שהבאת רצחו בגיל 18 אחרי התיכון לפני הצבא והקורבן היה בחור לא מוכר. אם חברות של ראדה היו רוצחות אותה בטוח היו מתנהגות מוזר והמורים היו שמים לב לזה. ילדים בני 13 הם לא מתוחכמים כמוך.
לצפיה ב-'Wrong'
Wrong
27/04/2016 | 23:50
15
13 זה לא 7, הם יכולים לשקר טוב מאוד. אפילו לאנוס!
לצפיה ב-'עזרה! איך אפשר לוותר על אזרחות אוקראינה? האם יש דרך בחינם?'
עזרה! איך אפשר לוותר על אזרחות אוקראינה? האם יש דרך בחינם?
23/04/2016 | 02:58
25
112
מישהו אמר לי שכדי לוותר על אזרחות אוקראינה צריך לשלם הרבה. האם זה נכון? כמה צריך לשלם?

אין דרך "לאבד" את אזרחות אוקראינה? הרי עצם זה שיש לנו אזרחות ישראלית זה הפרת חוק אוקראיני, לא?
לצפיה ב-'אני צריך את המידע די דחוף ומאוד הודה על כך פיסת אינפורמציה!'
אני צריך את המידע די דחוף ומאוד הודה על כך פיסת אינפורמציה!
23/04/2016 | 03:06
15
לצפיה ב-'איזה שאלה מוזרה. פעם ראשונה שומעת שצריך לשלם בשביל לוותר'
איזה שאלה מוזרה. פעם ראשונה שומעת שצריך לשלם בשביל לוותר
23/04/2016 | 12:01
3
44
על אזרחות. חוץ מזה, בוא נחשוב רגע...... גם אם זה נכון, מה זה כול כך מפריע לך שיש לך אזרחות אוקראינית? לך תדע אולי בעוד מיליון שנה אוקראינה תהיה חלק מהאיחוד האירופי ואז יהיה לך יתרון.
לצפיה ב-'יש לי כבר אזרחות אירופאית, הוויתור על אזרחות אוקראינית הוא'
יש לי כבר אזרחות אירופאית, הוויתור על אזרחות אוקראינית הוא
23/04/2016 | 21:35
2
35
מסיבות אחרות.
לצפיה ב-'מאיזה סיבות? אם בא לך לשתף'
מאיזה סיבות? אם בא לך לשתף
23/04/2016 | 21:57
1
17
לצפיה ב-'יש מספר'
יש מספר
24/04/2016 | 02:10
34
יש לי כבר אזרחות אירופאית, והמדינה האירופאית ההיא לא מרשה יותר משני אזרחויות. יש לי כבר ישראל (זה מוסיף את הדחיפות).

אבל גם אם הם לא יגלו, לא הייתי באוקראינה מאז שעלינו לארץ בשנות ה-90, אני לא מרגיש אוקראיני בשום צורה (אין בי שום דם אוקראיני), ופוליטית אני יותר מזדהה עם הרעיון של נובורוסיה (אם כבר, למרות שגם את האזרחות שלהם לא הייתי מבקש, פשוט כי אני מרגיש שכל המציאות ההיא זרה לי).

אני מרגיש שזאת צביעות מבחינתי להחזיק באזרחות של מדינה שאני לא מרגיש אליה שום קשר.
לצפיה ב-'כמעט ואי אפשר לוותר, אבל אפשר לאבד'
כמעט ואי אפשר לוותר, אבל אפשר לאבד
23/04/2016 | 22:07
1
38
לצפיה ב-'אני לא מבין אוקראינית מה זה אומר? מה עלי לעשות?'
אני לא מבין אוקראינית מה זה אומר? מה עלי לעשות?
24/04/2016 | 02:06
11
לצפיה ב-'צריך להתחיל תהליך כלשהו באוקראינה או דרך השגרירות של ביטול'
צריך להתחיל תהליך כלשהו באוקראינה או דרך השגרירות של ביטול
23/04/2016 | 23:15
4
20
האזרחות, ככה אני שמעתי.
מציע לך לפנות לשגרירות.
לצפיה ב-'שלחתי להם מייל והם לא עונים '
שלחתי להם מייל והם לא עונים
24/04/2016 | 02:10
3
9
לצפיה ב-'יש כאן טופס להורדה'
יש כאן טופס להורדה
24/04/2016 | 06:25
2
18
שוב, הוא באוקראינית. אין לך מנוס אלא להיעזר בדובר השפה
לצפיה ב-'תודה! ויש משהו על מחיר? אפשר לעשות את זה בדואר?'
תודה! ויש משהו על מחיר? אפשר לעשות את זה בדואר?
24/04/2016 | 14:11
1
8
לצפיה ב-'ממה שראיתי בפורומים השונים'
ממה שראיתי בפורומים השונים
24/04/2016 | 15:07
18
זה כאב ראש לא קטן: תביאו מסמך א', ב', ג', ד', תמונות בגודל מסוים וכו' וכו'. ייתכן שכדאי לנג'ס לשגרירות אוקראינה על מנת שזו תפרט לך את כל הנהלים.
לצפיה ב-'הרי לכל מדינה יש חוקים שמובילים לשלילת אזרחות,אין לאוקראינה?'
הרי לכל מדינה יש חוקים שמובילים לשלילת אזרחות,אין לאוקראינה?
24/04/2016 | 02:11
5
9
לצפיה ב-'תלחם נגד אוקראינה'
תלחם נגד אוקראינה
24/04/2016 | 16:27
4
8
לצפיה ב-'אם אני אשלח להם ספאם של דה.אן.אר., זה יעזור?'
אם אני אשלח להם ספאם של דה.אן.אר., זה יעזור?
25/04/2016 | 00:47
3
8
לצפיה ב-'מה זה DNR?'
מה זה DNR?
25/04/2016 | 20:31
2
16
לצפיה ב-'המדינה הזאת שעשו בדונצק'
המדינה הזאת שעשו בדונצק
26/04/2016 | 02:05
5
לצפיה ב-'Доне́цкая Наро́дная Респу́блика'
Доне́цкая Наро́дная Респу́блика
26/04/2016 | 07:52
17
לצפיה ב-'אפשר לוותר רק דרך שגרירות אוקראינה בתל-אביב'
אפשר לוותר רק דרך שגרירות אוקראינה בתל-אביב
25/04/2016 | 19:47
23
הדרך היחידה לוותר על אזרחות אוקראינה היא באמצעות הגשת בקשה על שם של נשיא אוקראינה דרך השגרירות. התהליך הוא ארוך - יכול לקחת יותר משנה, ודי יקר (עולה יותר מ- 1000 ש"ח). אי-אפשר לעשות זאת בדואר, אלא אתה צריך להגיע פיזית לשגרירות, להביא את כל המסמכים האוקראיניים שלך, ואת המסמכים הישראליים (כגון תעודת זהות), כשהם מתורגמים לאוקראינית. גם את הבקשה יש למלא בשפה האוקראינית. זאת הדרך האפשרית היחידה.
עצם העובדה שיש לך אזרחות ישראלית אינה גורמת לכך שאתה מאבד אזרחות אוקראינית. אנשים רבים מפרשים את החוק האוקראיני בצורה שגויה בגלל שלא יודעים את הפרטים של מה שהחוק אומר. החוק אומר שבמידה ולאזרח אוקראיני יש גם אזרחות נוספת, מבחינת אוקראינה הוא אך ורק אזרח אוקראיני עם כל המשתמע מכך מבחינת חובות (למשל, שירות צבאי ותשלום מיסים) ומבחינת זכויות (למשל, זכות הצבעה). כלומר, קבלת אזרחות זרה אינה גורמת לאובדן האזרחות האוקראינית, אלא פשוט אוקראינה אינה מכירה בך כאזרח זר. יחד עם זאת, קבלת אזרחות זרה יכולה לשמש עילה לוויתור על אזרחות אוקראינית. אבל התהליך יתרחש רק לאחר שהאזרח עצמו יפנה ביוזמתו לנשיא אוקראינה ויבקש לוותר על אזרחותו.
יש בחוק האוקראיני סעיף שאומר שיש אפשרות לשלול ביוזמת השלטונות את אזרחותו האוקראינית של אדם שקיבל אזרחות זרה בהיותו בוגר (לאחר גיל 18), כאשר השלטונות מגישים בקשה כזו לנשיא, אולם סעיף זה מעולם לא קוים בפועל, כך שלמעשה בלתי-אפשרי להגיע למצב ששוללים לך אזרחות בלי שביקשת זאת בצורה מפורשת. מקווה שהבהרתי את העניין.            
לצפיה ב-'הוספת פרטים'
הוספת פרטים
25/04/2016 | 20:14
5
32
בדקתי עכשיו באתר של השגרירות:
משך הטיפול בבקשה - לפחות שנה;
מחיר - 1600 ש"ח.   
לצפיה ב-''
25/04/2016 | 21:41
4
לצפיה ב-'1600 ש"ח? יש דרך שישללו לי את האזרחות האוקראינית?'
1600 ש"ח? יש דרך שישללו לי את האזרחות האוקראינית?
26/04/2016 | 02:25
14
לצפיה ב-'לא יכולים לשלול אזרחות לאדם שנולד באוקראינה '
לא יכולים לשלול אזרחות לאדם שנולד באוקראינה
26/04/2016 | 03:18
1
29
כפי שכתבתי לך בתגובה הראשונה - הדרך היחידה לוותר על אזרחות היא וויתור מרצון באמצעות פנייה לנשיא אוקראינה דרך השגרירות. ההחלטה על ביטול אזרחות היא אך ורק בידי נשיא המדינה והוא חותם אישית על כל החלטה כזאת. לכן, התהליך הוא כל-כך ארוך.   
אין כל מנגנון אחר לשלילת אזרחות לאדם שנולד באוקראינה והיגר ממנה לאחר התאריך 24/08/1991. גם במקרה שאתה פונה עם בקשה לנשיא, הביטול אינו מובטח ב- 100%, כי קודם כל יבדקו את כל הרקע שלך דרך שירותי הבטחון של אוקראינה. למשל, במידה ויש לך חובות באוקראינה, או אתה נמצא במאגר של אנשים מבוקשים על עבירה כלשהי, אז לא יתנו אישור לוויתור על אזרחות עד לפתרון בעיה זו.
על-פי החוק, ניתן בכוח לשלול אזרחות אוקראינית רק מאדם שבזמנו היגר לרוקראינה וקיבל אזרחות אוקראינית באמצעות מסמכים מזוייפים.
אל תחפש דרכים אחרות, כי הן לא קיימות.
במקרה, אני עובד באופן ישיר מול שירות ההגירה של אוקראינה ומתעסק עם שאלות הקשורות לקבלת אזרחות אוקראינית. לכן, המידע שכתבתי לך הוא הכי מדוייק והכי שלם שתוכל למצוא ממישהו בישראל. 
אני מציע לך או לפנות לשגרירות ולהתחיל בתהליך הויתור, או לוותר על הרעיון ולהישאר עם אזרחות אוקראינית. בכל מקרה, על מנת לקבל אזרחות במדינה אחרת אתה לא חייב להצהיר שיש לך עוד אזרחות חוץ מישראלית. אין להם דרך לבדוק זאת. ומבחינת אוקראינה זה לא משנה אם יש לך 2 אזרחויות או 3. אוקראינה רואה בך רק אזרח אוקראיני והדרכונים האחרים שלך אינם מעניינים אותה וגם אין לה דרך לדעת אם יש לך אזרחות אחרת - מדינת ישראל לא מעבירה למדינות אחרות מידע זה. בכל מקרה, כאשר אתה מגיע לביקור באוקראינה, אתה חייב להיכנס ולצאת ממני רק עם דרכון אוקראיני. הכניסה עם דרכון ישראלי היא אינה חוקית במידה ויש לך אזרחות אוקראינית.          
לצפיה ב-'תודה על המידע! האם בריטניה מעבירה להם מידע כזה?'
תודה על המידע! האם בריטניה מעבירה להם מידע כזה?
26/04/2016 | 03:20
8
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי - לא, אבל זה גם לא מעניין את האוקראינים. '
למיטב ידיעתי - לא, אבל זה גם לא מעניין את האוקראינים.
26/04/2016 | 03:49
25
הם בעיקר מתעניינים באזרחות זרה רק במידה ואזרח זר מבקש לקבל אזרחות אוקראינית. במקרה זה החוק דורש ויתור על אזרחות זרה, וגם כאן יש בעיה - האדם יכול להצהיר שהוא ויתר על אזרחות, אבל בפועל לא לוותר ולהישאר עם אזרחות כפולה. לשלטונות אוקראינה אין דרך לבדוק את זה, כי השגרירויות הזרות לא משחררות מידע כזה. לכן, באוקראינה יש מלא אנשים שיש להם 2-3-4 אזרחויות, ואין להם כל בעיה עם זה. ולגבי אזרחים אוקראינים שמקבלים אזרחויות אחרות - אין כל איסור על כך בחוק, ובניגוד לרוסיה, שבה האדם חייב לדווח לשלטונות על כך שיש לו אזרחות נוספת ובמידה ולא עשה זאת עלול לעמוד לדין, באוקראינה אין שום עונש לפי חוק על אזרחות נוספת ואין חובה לדווח על כך לשלטונות.
עם בריטניה אני בכלל לא רואה שום בעיה. בריטניה לא דורשת ויתור על אזרחות קודמת בשביל לקבל אזרחות בריטית. אתה לא חייב לדווח על כך שיש לך עוד אזרחות חוץ מישראלית. אין להם דרך לדעת זאת, כי בכל מקרה אתה לא הולך להשתמש בדרכון האוקראיני בבריטניה, כי האוקראינים חייבים להוציא ויזה לשם. ואם פתאום תחליט להשתמש בדרכון האוקראיני שלך בשביל טיול למדינה אחרת, אז זה עניין אישי שלך והוא לא נוגע לא לישראל ולא לבריטניה.       
לצפיה ב-'нам vs мы ?'
нам vs мы ?
22/04/2016 | 17:01
7
10
לא נשמע מאוד מסובך, אבל אני לא מצליח להבין מתי אומרים нам ומתי אומרים мы ? 
מישהו יכול לשפוך קצת אור
לצפיה ב-'нам = לנו | мы = אנחנו'
нам = לנו | мы = אנחנו
22/04/2016 | 17:33
6
7
לצפיה ב-'אז למה אומרים'
אז למה אומרים
22/04/2016 | 18:03
5
22
нам нужны встретиться ? ולא мы ?  
לצפיה ב-'כי ברוסית אומרים "לי צריך" ולא "אני צריך"'
כי ברוסית אומרים "לי צריך" ולא "אני צריך"
22/04/2016 | 18:24
8
לצפיה ב-'תושבה'
תושבה
22/04/2016 | 21:34
3
24
нам нужно встретиться = עלינו להיפגש (צריך שניפגש)
мы должны встретиться = אנו צריכים/חייבים להיפגש

тебе нужно = you ought to go
ты должен = you have to go
ты обязан = you must go
לצפיה ב-''
23/04/2016 | 01:26
1
17
ומיפה אני מבין למה אומרים мне нужно ולא я нужно.... 
לקח לי זמן להבין את זה , שאומרים " לי צריך" ולא "אני צריך"... 
עכשיו להתרגל ל " לנו הצורך" משהו כזה ולא " אנחנו צריכים"

לצפיה ב-'תתרכז בקריאה והבנתה!!'
תתרכז בקריאה והבנתה!!
25/04/2016 | 15:28
15
עזוב התחביר והדקדוק, וכמובן אל תתרגם מילה במילה - זה לעולם לא עובד. אם תקרא כל הזמן, התחביר יבוא מעצמו וגם אוצר המילים יגדל. עלה והצלח!
לצפיה ב-'מדוייק'
מדוייק
24/04/2016 | 21:42
8
לצפיה ב-'ערב פסח הוא יום העצמאות של עם ישראל. חג שמח!'
ערב פסח הוא יום העצמאות של עם ישראל. חג שמח!
22/04/2016 | 04:33
9
13
והנה הפנים האמיתיים של הישראלים כיום: http://isralove.org/load/3-1-0-114
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
22/04/2016 | 13:25
8
6
לצפיה ב-'ארבעת האחים'
ארבעת האחים
22/04/2016 | 14:11
10
לצפיה ב-'חחח "רוצה גוש אפור ומסריח?" ---> "הלוואי שהייתי נוצרי"'
חחח "רוצה גוש אפור ומסריח?" ---> "הלוואי שהייתי נוצרי"
23/04/2016 | 14:21
5
24
כול כך אמיתי חח...... גם אני לא סובלת גפיטעפיש!
לצפיה ב-'מכינים את זה אצלך בבית ?'
מכינים את זה אצלך בבית ?
23/04/2016 | 22:14
4
14
או שטעמת את מה שנמכר בחנויות ?
לצפיה ב-'אמא שלי תמיד מכינה גם לא בפסח. זה לא טעים '
אמא שלי תמיד מכינה גם לא בפסח. זה לא טעים
23/04/2016 | 22:22
3
3
לצפיה ב-'איזו גרסה ?'
איזו גרסה ?
23/04/2016 | 22:52
2
14
דג ממולא באמת או רק קציצות ?
עם ג'לי, גזר וסלק וטעם לכיוון המלוח ?
לצפיה ב-'כן רק בלי סלק'
כן רק בלי סלק
24/04/2016 | 13:33
1
1
לצפיה ב-'טעים, כמה מנות כבר חיסלתי ביומיים האחרונים'
טעים, כמה מנות כבר חיסלתי ביומיים האחרונים
24/04/2016 | 16:29
2
לצפיה ב-'כיצד להקנות לילדים מספר שפות'
כיצד להקנות לילדים מספר שפות
20/04/2016 | 20:37
25
40
שני ההורים ישראלים - האבא יליד רוסיה, האמא ילידת ארה"ב. כיצד אפשר להקנות לילדים את השפות הנוספות, מלבד העברית, עד רמת קריאה וכתיבה?
לצפיה ב-'יש המון חומר בנושא באינטרנט'
יש המון חומר בנושא באינטרנט
20/04/2016 | 21:23
11
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/04/2016 | 21:38
19
33
3 שפות ניתן להקנות בנקל, בתנאי שהאם מדברת עם הילדים אך ורק אנגלית, האב מקפיד לדבר רוסית, ובחוץ הם נחשפים לעברית. "הורה אחת, שפה אחת" היא מדיניות שהוכיחה את עצמה.

צריך לזכור דבר אחד: ילד מצוי לומד אך ורק את הדברים שמביאים לו תועלת ממשית. "חמוד, אם תדע לקרוא אנגלית, תוכל לקרוא המון חוברות קומיקס, ואתה הרי אוהב קומיקס. מתוקי, כשתדע לקרוא רוסית, אוריד לך בחינם מאות ספרים בכל מיני נושאים". רוצים שהילד ילמד לכתוב? מלמדים אותו לכתוב את שמו, אח"כ משאירים לו פתקים בתוך קופסת האוכל שהוא לוקח לגן.
לצפיה ב-'אכן, הבעיה העיקרית היא להקנות יכולת כתיבה'
אכן, הבעיה העיקרית היא להקנות יכולת כתיבה
21/04/2016 | 15:11
18
37
אז העיקר שיהיה לו מעניין ולהמשיך גם בכתיבה עם הפרדת השפות, כמו בדיבור?
לצפיה ב-'תביא לו לקרוא ברוסית והוא כבר יזכור איך לכתוב מילים ללא '
תביא לו לקרוא ברוסית והוא כבר יזכור איך לכתוב מילים ללא
21/04/2016 | 17:14
27
שגיאות כתיב. אפשר גם להדפיס לו איזה אגדה נחמדה או סיפור שמתאים לגיל שלו [ושיעניין אותו], לתת לו דף חלק וריק ולהגיד לו שיעתיק את הסיפור בכתב יד שלו. נראה שזה יכול להיות נחמד.
לצפיה ב-'כן'
כן
21/04/2016 | 20:11
2
23
המון סרטי אנימציה, שירי ילדים, ספרים, "בוא נכתב פתק סודי שלא נראה לאף אחד", "בוא נכתוב שמות של בני המשפחה שלנו" וכיו"ב. העיקר, הורה אחד = שפה אחת, בכל מקום ובכל מצב.
לצפיה ב-'ואם מתעייף או מתבלבל או מזייף - להמשיך בכל מקרה?'
ואם מתעייף או מתבלבל או מזייף - להמשיך בכל מקרה?
21/04/2016 | 20:20
1
9
לצפיה ב-'לתקן כל טעות'
לתקן כל טעות
21/04/2016 | 20:45
18
מבלי להעיר, פשוט לומר את הצורה/המילה הנכונה.
לצפיה ב-'הבעיה היא לשמר את העניין בשפות בגיל מבוגר יותר'
הבעיה היא לשמר את העניין בשפות בגיל מבוגר יותר
21/04/2016 | 20:25
13
21
כשהילד עוד קטן זאת לא בעיה ללמד אותו שפות נוספות, גם קריאה וכתיבה, הבעיה מתחיל בלשמר את זה ולפתח עוד בגיל מבוגר יותר, אני מכיר כמה ילדים שידעו לקרוא ולכתוב יחסית טוב בגיל 5-7 אבל בגיל 11-15 כבר בקושי מדברים ברוסית וכמובן שלא יודעים לקרוא בכלל.

לכן האתגר הגדול יותר הוא לשמר את העיניין של הילד בשפה הנוספת ככל שהוא מתבגר.
לצפיה ב-'פעם שאלתי אנשים בארץ ובארה"ב כיצד הם מצליחים לשמר את השפה '
פעם שאלתי אנשים בארץ ובארה"ב כיצד הם מצליחים לשמר את השפה
21/04/2016 | 20:50
5
25
לצפיה ב-'אולי במציאות של היום זה בעייתי?'
אולי במציאות של היום זה בעייתי?
21/04/2016 | 21:01
4
31
יש לי קרובת משפחה שנולדה באמריקה אצל יהודים יוצאי ברה"מ. היא הלכה לגן רוסי, ה-няня שלה הייתה רוסיה - ולכן הילדה (היום 19) מדברת רוסית חופשי - אבל כמעט שלא קוראת וכמובן לא כותבת. לעומת זאת, היא למדה צרפתית בביה"ס (כשפה שניה, כמגמה מלאה) ושולטת בה באופן כמעט מלא.

לעומת זאת, הרוב (שאני מכיר) יודעים אנגלית מלאה + רוסית ברמת דיבור סבירה ולעיתים קריאה בסיסית, אך לא יכולים לכתוב חזרה. חלקם יודעים את ה-א'ב' העברי, אך גם ללא כתיבה ואפילו ללא הבנה של הקריאה.

אני בעצם רוצה שהילד יגיע למצב של שליטה מלאה (כולל כתיבה) ב-3 השפות, עם הבדלים מתקבלים באוצר המילים.
לצפיה ב-'זה אפשרי אם אתה סוגר את הילד עד גיל מסוים באיזה גטו רוסי'
זה אפשרי אם אתה סוגר את הילד עד גיל מסוים באיזה גטו רוסי
21/04/2016 | 21:24
1
20
שבו מדברים רק ברוסית. לא מספיק ללכת לגן רוסי, צריך לוודא שמדברים בו רק או כמעט רק ברוסית וכמובן במשפחה רק ברוסית. טוב או רע? לא חושבת שזה רעיון טוב כול כך, כי לילד יהיה מבטא כנראה למרות שהוא נולד בישראל או בכול מקום אחר שלא רוסיה.
לצפיה ב-'לא חייבים לסגור אותו בגטו'
לא חייבים לסגור אותו בגטו
22/04/2016 | 06:49
16
חברים ממוצא רוסי עם ילדים בגיל דומה, הרבה ספרים וסרטים, אולי איזה חוג עם מורה דובר רוסית. העיקר, העקביות של ההורים: לא להישבר, לא לעבור לעברית בנוכחות אלה שלא מבינים את השפה, לתקן טעויות.
לצפיה ב-'לגבי המשפט האחרון - זה כמעט ובילתי אפשרי '
לגבי המשפט האחרון - זה כמעט ובילתי אפשרי
23/04/2016 | 15:24
1
3
לצפיה ב-'אכן, אלא אם כן ילמד לבד מתוך עניין אמיתי'
אכן, אלא אם כן ילמד לבד מתוך עניין אמיתי
23/04/2016 | 23:02
8
וכמובן במידה והראש שלו יקלוט טוב שפות.
לצפיה ב-'הבעיה היא אחרת לדעתי [או שיש כמה בעיות]: אין הרבה זמן ורצון '
הבעיה היא אחרת לדעתי [או שיש כמה בעיות]: אין הרבה זמן ורצון
21/04/2016 | 21:17
6
23
ללמד ילדים באופן עקבי שפה. אני מתכוונת לא באופן חלטורי כמו לעשות טובה ולהגיד לילד שלך  "מתוקי בוא נשנן כמה מילים להיו ם"......... אני מתכוונת ממש להנחיל את השפה...... כלומר להתחיל בקטן ולעבור לגדול - ספרים ותרגולי כתיבה שלא מסתכמים בשורה ושלוש מילים. צריך הרבה סבלנות בשביל זה! כלומר להורים ואולי גם לילד.
יש לי קרובת משפחה פה בארץ יש לה ילדה בת 4 חמודה ומתוקה, אבל הבעיה היא שהיא לא יודעת רוסית. כלומר ההורים שלה חושבים שזאת בעיה כי יש להם קרובים בכול מיני מקומות שלא בהכרח יודעים עברית והם רצו שהיא תוכל לתקשר איתם בעתיד. אין להם זמן מספק להנחלת השפה וממה שהם אומרים שהיא קולטת כמה מילים [כי ההורים מדברים ברוסית בינם], אבל לא יותר. צריך לשבת וללמד ולא לעשות חלטורות ולזה לא לכולם יש זמן ולא לכולם יש כוח.
לצפיה ב-'אבל נתנו פה פתרון בסיסי ריאלי לחלוטין'
אבל נתנו פה פתרון בסיסי ריאלי לחלוטין
21/04/2016 | 21:27
5
17
כל הורה צריך כל הזמן לדבר עם הילדים את השפה שלו, להקריא סיפרוים בשפה שלו וללמד ה-א'-ב' שלו. העברית תבוא מעצמה אח"כ, מעצם המציאות של לחיות ולגדול בארץ.

נראה שלעיתים ההורים פשוט מוותרים, כי אין להם באמת מטרה כזו - לתת לילד את שפת האם שלהם. לי אישית נראה קצת הזוי שהילדים שלי לא יידברו איתי ולא יכתבו לי בשפת האם שלי. הרי זו בין המתנות הגדולות שאפשר לתת לילד במאמץ לא גדול במיוחד, אז למה לא?
לצפיה ב-'צודק, אבל שוב אין לי ילדים ובכול זאת מהיכרות שלי עם ילדים '
צודק, אבל שוב אין לי ילדים ובכול זאת מהיכרות שלי עם ילדים
21/04/2016 | 21:55
3
31
קטנים וחמודים זאת ממש משימה לא פשוטה. ממש. צריך להיות הורה ומחנך וגם למצוא גישה שלא תשעמם את הילד. יש הורים שאין להם יכולות כאלה או שמחוסר זמן הם מנחילים לו שפות ומיומנויות בצורה כול כך חלטורית שלא יכולה להיות בסיס טוב. אני אישית גם הייתי רוצה שהילדים לעתיד שלי ידעו רוסית. לרצות זה תמיד יותר פשוט, צריך לדעת גם ליישם
לצפיה ב-'אם לא אתן לילדים ת'שפות שלי, אז מה כן? יעני "חינוך"?'
אם לא אתן לילדים ת'שפות שלי, אז מה כן? יעני "חינוך"?
21/04/2016 | 22:54
2
7
לצפיה ב-'יש דברים חשובים יותר משפות. חינוך טוב יכול להיות גם אם '
יש דברים חשובים יותר משפות. חינוך טוב יכול להיות גם אם
21/04/2016 | 23:45
1
22
הילד יודע שפה אחת. חוץ מזה אני בעד הגישה שאומרת שאסור לאנוס ילדים ברעיונות שלך. צריך לתת לו גם חופש בחירה. למשל זוכרת שאמא שלי שלחה אותי לחוג התעמלות ספורטיבית. כול כך סבלתי שם. זה היה נחמד בהתחלה, אבל זה לא היה שלי ואמא שלי התעקשה שאני אשתתף [כי גם היה חשוב בשביל ההורים שלי שיהיה לי בסיס ספורטיבי כולשהו]. מגיל חמש וחצי עד שמונה בערך הייתי הולכת לחוג הזה מחוסר רצוני. בסוף אבא שלי הבין שאולי לא כדאי להיות כול כך חד משמעיים וספורט זה אחלה עיסוק, אבל יש גם ענפים אחרים שאולי יעניינו אותי, ואמר לאמא שלי שאולי כדאי לרשום אותי לחוג אחר. בסוף אמא הסכימה הלכנו לראות כמה חוגים ובסוף בחרתי בריקוד ומאוד נהינתי!
בקיצור, לעיתים יש הורים שאומרים "החלטתי שהוא יעסוק בזה וזהו" הילד משתעמם ולא בהכרח מפיק תועלת. צריך להתחשב גם ברצונו של הילד. אינוס זה לא משהו שיביא כיף ורצון להישאר בחוג או ללמוד משהו.
לצפיה ב-'אנחנו לגמרי מסכימים'
אנחנו לגמרי מסכימים
22/04/2016 | 03:59
16
חלילה, לא באונס. אבל, אם אני מדבר עם הילד כל הזמן שפה מסויימת, סביר שילמד אותה לפחות לרמת הדיבור, וכנ"ל גם אימו.

הדוגמה שלך היא כמובן קלאסית, אבל ההבדל הוא שנושא השפה הוא דו-כיווני (שאנחנו צריכים לעשות יחד), ואילו נושא החוג הוא חד-כיווני (שאת צריכה לעשות לבדך).

חינוך, לדעתי, הוא יותר עניין של דוגמה אישית - של כל הורה בנפרד ושל שניהם יחד.
לצפיה ב-'העברית תבוא אולי מעצמה, אבל ייקח לה זמן "לבוא"'
העברית תבוא אולי מעצמה, אבל ייקח לה זמן "לבוא"
23/04/2016 | 23:07
10
וגם לילד יהיה מבטא שונה והוא יהיה מבולבל, כי מדברים איתו שפה אחת בבית או ע"י הורה אחד ובגן/בית ספר/בחוץ שפה אחרת.
בעצם מייצרים פה "צבר עולה חדש".
לצפיה ב-'ידיעת שפה מורכבת מיכולת קריאה,דיבור,שמיעה וכתיבה.'
ידיעת שפה מורכבת מיכולת קריאה,דיבור,שמיעה וכתיבה.
23/04/2016 | 15:20
3
15
ואם דיבור ושמעיה עוד יחסית קל להקנות ,להקנות יכולת קריאה יהיה קשה וכתיבה כמעט ובלתי אפשרי.
כאשר אני רושם להקנות כוונה היא לשפה ברמה גבוהה, אני לא מדבר על שפה ברמה שתעזור לעשות הזמנה במסעדה - את השפה ברמה כזו אפשר ללמוד בכל גיל בעמני או בberlitz
לצפיה ב-'אם מקנים את יכולת הקריאה מגיל אפס, זה אפשרי'
אם מקנים את יכולת הקריאה מגיל אפס, זה אפשרי
23/04/2016 | 22:09
2
18
עם בתי הצלחתי לפעול לפי שיטת הכרטיסיות של גלן דומן
לצפיה ב-'מה הגיל שלה?היא יודעת לכתוב באותה רמה כמו ילדים ברוסיה'
מה הגיל שלה?היא יודעת לכתוב באותה רמה כמו ילדים ברוסיה
25/04/2016 | 00:25
1
13
באותו גיל?
לצפיה ב-'היא בת 5 '
היא בת 5
25/04/2016 | 00:33
14
אני לא יודע מהי רמת הכתיבה הממוצעת של ילדים רוסיים בני 5, אבל היא כן יכולה לכתוב לבד משפטים קצרים, והיא גם קוראת ממש טוב.
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:50
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ