לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום שר הטבעות-סרטים ומשחקים
שלום וברוכים הבאים במשך השלוש שנים האחרונות, נושא השיחה המרכזי בעולם הבידור היה טרילוגיית סרטי שר הטבעות.אהבתם את הסרטים? השחקנים? משהו הפריע לכם? או אוליאתם פשוט רוצים להכיר מעריצים אחרים? - כאן תוכלו לדבר על כל דבר הקשור בטריולוגית הסרטים המצליחה ביותר בכל הזמנים!אם ברצונכם לשאול משהו בקשר לספרים או אם יש לכם משהו להגיד בקשר לזה, אתם מוזמנים לשאול זאת בפורום טולקין (מס' 441).מקווים שתהנו בברכה,מנהלי הפורום

אודות הפורום שר הטבעות-סרטים ומשחקים

שלום וברוכים הבאים במשך השלוש שנים האחרונות, נושא השיחה המרכזי בעולם הבידור היה טרילוגיית סרטי שר הטבעות.אהבתם את הסרטים? השחקנים? משהו הפריע לכם? או אוליאתם פשוט רוצים להכיר מעריצים אחרים? - כאן תוכלו לדבר על כל דבר הקשור בטריולוגית הסרטים המצליחה ביותר בכל הזמנים!אם ברצונכם לשאול משהו בקשר לספרים או אם יש לכם משהו להגיד בקשר לזה, אתם מוזמנים לשאול זאת בפורום טולקין (מס' 441).מקווים שתהנו בברכה,מנהלי הפורום

פוסטר של הארץ התיכונה
19/01/2005 | 13:49
9
12
שלום לכולם,
זו פעם ראשונה שאני נכנס לפורום הזה וכמעריץ מושבע של הטרילוגיה אני יכול להגיד שאתם מוסיפים לה רק כבוד!!!
באמת אהבתי לשוטט פה...
אני מחפש פוסטר (משהו רציני, לא תמונה קטנה או ציור לילדים) של הארץ התיכונה. ולא מצאתי מקום שמוכר את זה בארץ, אם תוכלו לכוון אותי זה יהיה נהדר!
תודה מראש
Morpheus
בארץ קשה למצוא
19/01/2005 | 15:59
1
4
אבל אפשר להזמין מהאינטרנט, למשל כאן
אין בארץ?
20/01/2005 | 10:20
1
תודה רבה על האתר, אבל זו טיפה בעיה בשבילי להזמין מחו"ל
אין אפשרות להזמין דבר כזה בארץ ?
ברוכה הבאה ...אהבתי ת'שם
20/01/2005 | 13:49
3
1
יש לי אחד!
20/01/2005 | 15:22
2
3
יש לי פוסטר של המפה ומסביב תמונות של הדמויות(זה של הסרט הראשון)
גם לי.
20/01/2005 | 16:34
2
מאיפה?
20/01/2005 | 18:57
2
זה הפך להיות פורום מכירות וקניות..
20/01/2005 | 22:38
3
היום בדיוק קניתי אחד כזה
20/01/2005 | 23:05
1
10
הלכתי כדי לקנות את הפוסטר של "ספרות זולה".. ובדיוק ראיתי גם את המפה של הארץ התיכונה - אז קניתי

אני גר בכרמיאל ד"א.
לא מפה
20/01/2005 | 23:48
3
אבא שלי קנה מחו"ל
Kindom oF Heaven
17/01/2005 | 10:09
19
3
אומרים כי הפקת הסרט הייתה כ750מליון$ והיוצרים הם מהיצרים של הסרט :"גלדיאטור",משך זמן הסרט הוא 3ורבע שעות והוא יעסוק ב"מסע הצלב"
של הרומאים{בקצרה על "מסע הצלב"-כפייה של דת הנצרות על העולם-עמים שלא הסכימו להתנצר הושמדו}

בטריילר רואים קטע בו מושלכים אלפי פצצות קטפולטה על עיר-אז אם תשימו לב תראו שמדובר בעיר איסלאמית{לפי הצריחים והמסגד}.

מצויין כי בסרט תראה גם הלחימה נגד היהודים בישראל.

בכל אופן מצפה לנו סרט מעניין לקראת השנה הבאה,אגב הסרט עדיין לא הושלם ועד היום מתקנים סצינות  ועובדים על כל מיני דברים.

תהנו מהטריילר.


נ.ב

גיבור הסרט הוא אורלנדו בלום{המוכר לנו כ"לגולאס" מטרילוגית סרטי "שר הטבעות" בסרט משחק אורלנדו כמפקד האבירים בצבא רומא האדיר...}
כתובות אינטרנט מצורפות:
נשמע מעניין!
17/01/2005 | 17:24
14
בטח משהו ברוטאלי למדי, אם זה יהיה קרוב למקור ההיסטורי. הנה קישור ללינקים להורדה ישירה, למי שאין פלאג-אין של קוויקטיים.
מ הסתם יהיו יותר קרבות...
17/01/2005 | 21:16
13
בעיקר בין נוצרים לפרסים{ערבים-מוסלמים}אך בטוח גם שיכניסו סיפור אהבה שאולי ירקם בין אורלנדו{שהוא אביר בכיר}לנסיכה{מוזכר משהו בטריילר}.

אגב שמתם לב על כלים דומים שיש בסרט שהיו ב"שר הטבעות"?

לדוגמא הצריחים הניידים הענקים-אני חושב שזה המצאה לסרט כי בני אדם אף פעם לא פיתחו משהו כזה.
ודאי שפיתחו. אלה 'מגדלי מצור'
17/01/2005 | 21:45
12
בימי הביניים אומנות המצור על ערים מוקפות חומה שוכללה מאוד, ונכתבו ספרים בנושא, והיו אנשים שהתמחו בכל העניין ('מהנדסי מצור').
  כבר בימי הרומאים היו מגדלי מצור ואילי-ברזל לפריצת שערים, ובימי הביניים זה נעשה עניין מאוד מסודר (יש תיאור יפה ומפורט ב'קו-זמן' של קרייטון, ואולי גם בסרט שנעשה לפני שנתיים לפי הספר).
באמת!?
17/01/2005 | 23:22
11
לא ידעתי זאת!

אתה יכול להפנות אותי לאתרים הדנים בנושא{אם יש משהו בעברית אני אשמח}אתה מכיר ספרים בתרגום עברית שמספרים על התקופות הללו{בעיקר קרבות ומלחמה}אשמח אם תמליץ לי על כמה..
הנה כמה לינקים
19/01/2005 | 01:27
10
על הטירות ועל כלי הקלעביצורי העיר קונסטנטינופול); תיאור טוב של מצור על טירה מובא ב'קו-זמן' של קרייטון (תרגום לא מדהים, אבל גם המקור די חלש).

ספרים רציניים יותר יש בעיקר באנגלית ובספריות. בזמנו לפני עשור, כשהייתי בספריה של האוניב' העברית, ראיתי כמה טובים, אבל אני לא חושב שקל למצוא אותם מחוץ לה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה!
19/01/2005 | 09:16
9
ויש לי שאלה:

למה בכל ההסטוריה של המין האנושי אף עם לא בנה מבצר בסדר גודל של "מינאס טירית'"?

למרות שאני חושב שעדיין צורת המבנה שלה לא הכי אופטמלית למבצר,אבל עדיין אופן בנייתה ל7מעגלים סגורים{עם שער בכל מעגל}הוא רעיון מעולה!

תחשוב שאם הטרויאנים היו בונים ככה את העיר שלהם אז לסוס הטרויאני לא הייתה כל השפעה,צבאו של אגממנון במקרה הטוב היה כובש את המעגל הראשון.

לפי דעתי זה גאוני ליצור עיר אדירה שמוקפת במעגל{כמו מינאס' טירית}וארמון המלך הוא כמובן בפסגתה
אל תשכח שמלבד למיגון העיר רק בשביל להכנס לאיזור שטח שדות הפלאנור האויבים היו צריכים לעבור את החומה שהקיפה אותה{ואת נהר האנדואין}-אז שים לב כמה הגנות היו לעיר הזה עוד לפני שמישהו בכלל היה מתקרב לשלב ההתקפה-ושלא נדבר על כל נשק הקטפולטה שהיו בעיר אבל לא הראו כיצד הם מנצלים את זה טוב בסרט-אני יכול להגיד לך כמעט בוודאות שאם איזשהוא עם היה בונה כזה עיר מבצר שום צבא אחר לא היה יכול להתקרב אליו,בלל לצבאות היו בעבר קשיים לכבוש מבצרים גבוהים-תראה את מצודת "מצדה" שלנו שהרומאים עם כל צבא האמרפיה שלהם לא הצליחו לכבוש והעדיפו שאנחנו נגווע ברעב ונתאבד.
ניבנו ביצורים גדולים, כדוגמת החומה
20/01/2005 | 01:14
8
הסינית - אבל רוב הערים היו מוגנות במספר חומות קטן יותר, ומעטות מהן היו בנויות על כתף-הר כמו מינאס טירית - דווקא המינזרים ומעוזי הצלבנים נבנו על מקומות גבוהים ובלתי נגישים. רוב הערים הגדולות נבנו ליד נהרות גדולים, ותמיד באיזורי מישור.

נראה שהערים סמכו יותר על צבא שיגן עליהן מאשר על חומות בלבד, כי בסופו של דבר תמיד ניתן היה לקעקע את החומות; אם תקרא למשל על חומות לכיש, הן היו כבירות (רוחב של 5 מטרים), אבל האשורים הצליחו לעבור אותן. לא היו חומות בלתי-חדירות, ואפילו את הכתלים העצומים של הר הבית (חוץ מהמערבי כמובן) הרומאים הצליחו להפיל (חלק מאבני הגזית שלהם נראות היום בחפירות שבצד הדרומי של ההר).

אגב מצדה, הרומאים צרו עליה שנתיים בערך, אבל בסופו של דבר הצליחו לבנות סוללה שהגיעה עד למעלה ולפרוץ למקום (נדמה לי ששביל הגישה לשם בנוי עליה). הרבה תלוי בכמות המזון והמים שיש לכוח המגן, וגם לסבלנות של הכוח הצר (גם יש היום ספקות בעניין סיפור ההתאבדות שמזכיר יוסף בן מתתיהו); לרומאים היתה הרבה סבלנות (אחרי הכל הם הקימו אימפריה...).
בימי הביניים היו מקרים שצבא שצר על עיר הובס ממחלות אחרי כמה חודשים של מצור, אבל הרבה היה תלוי בנחישות ובמקצועיות של הכוח הצר.    
תראה:
20/01/2005 | 08:46
7
תקח לדוגמא את הטרויאנים{סליחה שאני מדבר עליהם שוב}אבל עם כל הכבוד לצבא אגממנון שהכיל מאות אלפי לוחמים הוא לא הצליח במשך מלחמה של7שנים אפילו להתקרב לחומות טוריה{שלא נדבר על למוטט אותם}הנוסחא הטובה ביותר לבניית מצודה היא הביצורים החזקים{חומה חזקה}והגנה{בזמן ימי הבינים זה היה בעיקר חיצים}תחשוב אם היה איזשהוא עם שבנוסף לקשתים הוא היה מציב גם עשרות סוללות קטפולטה על המצודה,כל אויב שהיה מנסה לפלוש היה מושמד בתוך שעות{אם לא דקות},אגב שים לב שבספר מינאס טירית' היא הרבה יותר גבוהה,והסביבה {שדות הפלאנור}הם ירוקים מאוד עם נחלים-מה שמשקשה על תנועת צבא גדול בזמן פלישה}בסרט אנחנו רואים את "מינאס טירית" כעיר רפאים,וכל "שדה הפלאנור" שדה מת-חבל שזה ככה!
אבל בכל זאת העיר נראית מדהים
20/01/2005 | 20:13
5
יש לי גם את המינאטורה מגירסת ה DVD המורחבת
היא בכלל לא דומה לתיאור האמיתי...
20/01/2005 | 20:46
4
המעגלים אמורים להיות הרבה יותר גדולים,צריך אקתאליו'ן צריך להיות גבוה יותר,החומה בכלל היא שחורה{ולא לבנה כמו בסרט}הקיצר יש עוד 1001 תיקונים,בקיצור העיר שבסרט רחוקה להיות מהעיר שבספר{וגם כל הסביבה שליד...}שדה הפלאנור נראה כמו שדה מת בלי צמח ירוק אחד-פשוט מגעיל!

אוליי בעוד כמה עשרות שנים יצליחו ליצור גרסא ראויה ל"שר הטבעות"-אני מקווה שיעבדו חזק על "מינאס טירית' וכל סיפורי הקרבות{בסרט נראה כאילו האורקים נלחמו 2דקות באוסגיליאת ואז כל הכוח מגונדור ברח}בספר הלחימה לקחה ימים ואחרי אוסגיליאת היה קו ביצורים ארוך של חומה שגם שם היו לא מעט אבדות לאורקים..

והכי עצבן אותי זה שהקטפולוטות בסרט כל כך עלובות!!!

שימו לב איזה גודל כל קטפולטה במינאס טירית'{לפחות פי2 מגודלה של האורקים}כזה גודל אמור וצריך להעיף סלעים למרחקים הרבה יותר ארוכים והרבה יותר כבדים{מה שראינו בסרט זה פיסיקה דפוקה-{סלע אחד נופל קרוב סלע אחד רחוק}ואם תשים לב רואים שהם מעיפים גם חלקי מבנים ולא סלעים?!אז אני שואל WTF!?!?}

הקיצר ג'קסון עשית עבודה על הפנים עם מינאס טירית'!
תעזוב את התיאורים של הספר
20/01/2005 | 20:57
1
ספר זה ספר וסרט זה סרט
אבל בכלליות לדעתך העיר נראית מדהים נכון?
ברמת העיקרון כן...
20/01/2005 | 21:23
אבל עדיין אחרי הכול בסרט{וגם לפי הדגם שברשותך}העיר נראת יותר כמבצר ופחות כעיר,בספר כל מעגל איכלס אלפי בתים ומתואר בבירור 7מעגלים{ולא 5כמו בספר}אחרי הכול ברור שמינאס טירית יצאה בסרט יחסית בסדר,אבל היא רחוקה שנות אור מהצורה האמיתית שלה{לפי הספר}בספר האורקים זרקו ירו עשרות סלעים על החומה וזה אפילו לא עשה לה שריטה בסרט סלע עלוב אחד פרץ את החומה והעיף איזה 10אבירים{זה מה שעיצבן אותי}הם עשו את גונדור כל כך עלובה!
ג'קסון כנראה שכח שבגונדור מצויים האבירים המיומנים והחזקים ביותר בארץ התיכונה,ועוד טעות איומה של ג'קסון:

האורקים שבאו ממורדור הם בכלל אורקים קטנים{בערך קצת יותר גבוהים מגימלי}אביר מגונדור שעומד מול אורק פשוט לא צריך להתאמץ בכלל בשביל להכניע אותו{זה כמו שתעמיד בחור בן 25מסיירת מטכ"ל ליד ילד בן10 בכתה ג' מי ינצח?}זה בדיוק ההבדל והיחסי כוחות,ג'קסון היה צריך להראות את כוחם של האבירים הרבה יותר טוב!
ולהראות שלא הכוח של האורקים הוא שהוביל להם לנצחון אל הכמות שלהם...
חומות שחורות? אני לא חושב
21/01/2005 | 04:19
לא לעיר שאמורה להיות המעוז של הנומינוריאניםר, וגם להיקרא 'העיר הלבנה' (רק האורתאנק היה שחור).

מכל מקום בספר לא הוזכרו כלי-קלע שהיו לאנשי העיר, מלבד חיצים. זו עוד המצאה של ג'קסון.

מה שלי חסר לא מעט זו האווירה המעיקה ששוררת על כל תחילת הכרך השלישי ('מפקד רוהאן' עד 'המצור על גונדור') בגלל העננות הנמוכה ששלח סאורון מהר האש. חבל שזה לא הועבר בסרט, יחד עם צווחות הנאזגול המקפיאות (רק במינאס מורגול הן נשמעו משכנעות - פעם אחת בכל שלושת הסרטים).
מתי קראת את שרה"ט לאחרונה?
25/01/2005 | 19:44
1. החומה לא שחורה- היא לבנה לחלוטין. כפי שווליס ציין, אתה מתבלבל אם אורתנק.

2. קטפולטות- עלובות או לא זה עניין של דעה. גודל בקשר למרחק תעופה-חקרת את הנושא ככה שאתה יודע מה אתה אומר?? ואם אני אגיד לך שהמרחק שאליו הן יורות הוא *מוגזם*? (אבל אני לא אגיד לך, כי גם אני לא חקרתי את הנושא). בקשר לפיזיקה הדפוקה של הסרט- סלע אחד נופל קרוב וסלע אחד רחוק. אמממממממממממ... חשבת על האפשרות שהקטפולטות מכוונות למרחקים שונים???. ויש ביניהן הבדלי גובה ואיכות? ככה שכשאתה מסתכל על *כל* התמונה, ולא על חתיכה אחת של הפאזל, אתה מגלה שקוראים לזה הגיון בריא, לא פיזיקה דפוקה.

חוץ מזה, אני מסכים איתך שהיו גם חלקים מוזרים- זה שהקטפולטות מעיפות חלקי מבנים וזה שכשנזגול עובר מעל חלק חומה כלשהו (נקח מגדל לצורך העניין) הוא מתרסק כאילו הוא היה מלא בניטרו גליצרין והנזגול המנייק פשוט זרק גפרור.
אממממממממממ...
25/01/2005 | 20:09
1. אגממנון לא הצליח להגיע לחומות טרויה מסיבה עיקרית- הכוח הטרויאני היה פחות או יותר זהה לזה שלו. חוץ מזה, אתה מגזים.
2. אפילו לפני ימי הביניים היו קטפולטות, מה גורם לך לחשוב שכוח ההגנה העיקרי בימי הביניים היה חיצים?
3. אתה מגזים. קטפולטות זה דבר נחמד, אבל אפילו לצבא שעומדות לרשותו מרגמות, זאת תהיה בעיה לחסל צבא של מאות אלפים. תחשוב, נניח שכל מי שנפגע מקטפולטה נהרג. קוטר של אבני קטפולטה לא מספיק כדי להרוג יותר מחמישה אנשים, בד"כ. חוץ מזה, שאתה לא מנסה פה לשחות פסלים, אתה מנסה להרוג יצורים *ניידים*. רואים, פחות או יותר, איפה אבן של קטפולטה נוחתת. אפשר לחמוק ממנה. ואגב-הן לא יעילות בכלל נגד לוחמים ניידים, רק נגד ביצורים (מגדלי מצור, וכו').
4. בקשר לסביבתה של מינס טירית'- בשם שמיים, מה גורם לך לחשוב שאזור ירוק, נעים, מלא בנחלים שמספקים מקורות מים בלתי נדלים, הוא לא מקום נוח למצור? זה המקום המושלם. דוגמא למקום רע למצור הוא מצדה למשל- מדבר, חם לא נוח ומחוסר מקורות מים. או גבעה שהטירה חולשת לה על כל החלק העליון- כמו הגבעה עם אנשי הפוקל. (למי שלא קרא את שרה"ט, גיבעה שניתן לשלוט עליה לחלוטין מלמעלה, וכל אויב שינסה לעלות עליה יזכה למטר אבנים נחמד וידידותי).
האזור הזה מקשה רק במקרה של הסתערות-לא במקרה של מצור, כמו זה של מינס טירית'.

מצטער אם ההודעה שלי נשמעה קצת בוטה, אני פשוט קצת עצבני, בלי שום קשר אליך.
*Kingdom*
18/01/2005 | 10:53
שוב אורלנדו בלום?!
21/01/2005 | 15:37
2
im sick of orlanda boom!
בכל מקרה, הבעיה של כל הבמאים בשקל האלה, שחושבים שהם הם יכניסו קצת יותר מדי אפקטים יהיה להם סרט טוב, זה שבמקום למנות מישהו שבאמת דומה לאכילס, או אלכסנדר, או לגולאס או וואטאבר הם לוקחים איזה הומו בלונדיני וחתיך, שישחק תפקיד של מפקד צבא
אני בז לכם
האמתי פה בסרט הוא שחרחר..
21/01/2005 | 17:41
אבל אני מסכים איתך שיותר מדיי מתלהבים מאורלנדו,בכלל לא מתאים לו להיות בכיר האבירים הרומאים,ולהוביל את מסע הצלב!
דווקא אריק באנה היה טוב כהקטור...
22/01/2005 | 00:41
אבל נראה לי שבראד פיט נועד בעיקר לשמח את הבנות. בכל זאת, כמו שציינתי אז כשדיברנו על הסרט, גיל 41 מעולם לא נראה טוב יותר...
תמונות ראשונות של התינוק של ליב...
16/01/2005 | 16:32
5
1
אוווווווווו...
16/01/2005 | 20:04
3
איזה חמודים!
מה השם שלו?
17/01/2005 | 09:38
2
אלדאריון?{חחח...}
מיילו משהו...
18/01/2005 | 10:37
1
מַיילוֹ וויליאם לנגדון
18/01/2005 | 13:51
אוווווווו כמה חמודי!
19/01/2005 | 20:13
///
15/01/2005 | 20:13
3
ים ושיח
16/01/2005 | 16:31
1
זה אמור כאילו להביע משו
נו כן...
16/01/2005 | 16:33
זה הרי מאוד קשור לשרה"ט
עמוק עד מאוד!
19/01/2005 | 20:15
חשוב ודחוף מאוד
15/01/2005 | 16:58

אני עושה עבודה בספרות, אני צריכה ציטוטים בעברית שמראים משו באופי של כל אחד מחברי אחוות הטבעת (לגולאס גימלי פרודו אראגורן פיפין וכו').
זה ממש דחוףתודע מראש
ליאת
שר הטבעות עוד יותר מורחב!
15/01/2005 | 16:19
2
17
פיטר ג'קסון הודיע לאחרונה, כי בעוד שנתיים-שלוש ייצא אוסף של 3 סרטי שר הטבעות עם סצינות נוספות שלא נכנסו לסרטים בקולונוע וגרסאות המורחבות
לפי שמועות ברשת מדובר בין השאר על הסצינות הבאות:
א. הסצינה של טיהור הפלך.
ב. סצינת תקיפת הזאבים לפני הכניסה למוריה.
ג. דמויות שלא נכנסו לסרטים וכן צולמו, כגון תום בומבדיל (!!!), אקת'ליון, גלואין (אביו של גימלי) וגלורפינדל.
ד. סצינות המשך לאחר עזיבת הספינה עם פרודו (הכוונה לקטע סיום עם קריינות של גלדריאל, כמו שהיה בפתיחת אחוות הטבעת, עם תיאור גורלן של הדמויות העיקריות ועתידן).
ה. סצינות פספופסים.

למרבה הצער, ג'קסון הודיע, כי הסצינות הללו לא תיערכנה לתוך הסרטים, אלא תוצגנה בDVD כחומר שלא נכנס וילוו בהסברים מדוע החליטו לא להכניסן.

כל הסיפור הזה לאחר שג'קסון יסיים את פרויקט קינג-קונג וזה שלאחריו (סרט על חיילי אוסטרליה וניו-זילנד במלחה"ע ה-2).
נראה שזה ימשך שנים...
15/01/2005 | 22:07
1
אני אגב לא בטוח בעניין טיהור הפלך וטום - לפי מה שהבנתי הקטעים האלה לא צולמו כלל.

אם אגב הן יובאו בנפרד, אפשר יהיה לערוך אותן לתוך הסרטים באופן עצמאי... זה יהיה מעניין.
השמועות האלו לא נכונות...
15/01/2005 | 23:51
כן יכול להיות שייצא DVD עוד יותר מורחב בעוד כמה שנים אבל בטוח שלא יהיה את טיהור הפלך, כי פיטר ג'קסון ציין כבר מספר פעמים שזה מעולם לא צולם. כמו כן גם הדמויות שאמרת לא יופיעו. בעיקר גלורפינדל, שכן אפשר למצוא אותו 'ברקע' בסרטים, אני מכירה את השחקן ש'שיחק' אותו והוא אמר לי שלא צילמו עוד סצינות איתו, אז אתה יכול להיות בטוח שהוא לא יופיע יותר מזה.
מי שכן אולי יופיע בגרסה היותר מורחבת זה גיל-גאלאד. אפשר לראות אותו לשניה וחצי במורחב של הראשון והשחקן ששיחק אותו אמר באירוע בו הייתי שצילמו עוד המון קטעים איתו באותה המלחמה שאולי יופיעו בעתיד
לכל חברי הפורום!
14/01/2005 | 17:55
13
מישהו יודע לכתוב את זה באנגלית:
◙"העולם משתנה,
אני מרגיש זאת במים,
אני מרגיש זאת באדמה,
אני מריח זאת באוויר,
כל מה שהיה פעם, אבוד,
ולא נשאר איש חי כדי לזכור זאת..."◙

תודה מראש!
ואל תגנבו לי את הרעיון לעשות מזה חתימה.....
בבקשה
14/01/2005 | 18:20
5
The world is changing,
I feel it in the water,
I feel it in the earth,
I smell it in the air,
all that once was, is lost,
for there is no left to remeber it.
תיקנתי קצת את מה שכתבת כי אני מניח שהכוונה למה שנאמר בפתיחה של "אחוות הטבעת"
כן, תודה!
14/01/2005 | 18:25
2
ושוב תודה!
14/01/2005 | 18:27
1
אופס שכחתי משהו
14/01/2005 | 19:55
תוסיף את המילה one אחרי המילה no
נראה לי שזה מהזיכרון, כי המקור היה
14/01/2005 | 22:50
1
כפי ש'פיסת עץ' ציינה.
אכן, אתה צודק.
14/01/2005 | 23:09
מממ...
14/01/2005 | 18:29
1
The world is changed
I feel it in the water
I feel it in the earth
I smell it in the air
much that once was...
is lost...
for none now live who remember it
אופס, לא ראיתי שרשמו כבר...
14/01/2005 | 18:29
:||||||||||||||
15/01/2005 | 14:07
4
15/01/2005 | 15:04
3
מה
15/01/2005 | 20:27
2
טוב שהוא לא עשה קופי פייסט לחתימה שלי, ביקש מכם לתרגם ואז אמר שלא לגנוב את הרעיוןO_O
חחח...כן אפילו את הסימנים◙
15/01/2005 | 20:43
1
17/01/2005 | 15:43
עזרה!
14/01/2005 | 16:03
3
הי מישהו יכול לעזור לי?
אני עושה בספרות עבודה על שר-הטבעות ואני ממש זקוקה לתמונה של תיאודן!
תמונה שלו לבד אחרי שגרימא הלך... (או גורש)
14/01/2005 | 16:17
2
תנסי כאן
יו תודה! אני לא יודעת מה הייתי עושה
15/01/2005 | 18:19
1
מחפשת בגוגל
16/01/2005 | 07:54
זה מה שהיית עושה.
בקשר לפסקולים.............
14/01/2005 | 13:10
7
איזה פבקול הכי טוב לדעתכם?? אני ממש מתלבט מה לקנות?!?!?!?


בבקשה תענו מהר זה דחוף!
של שיבת המלך
14/01/2005 | 15:55
תוריד
14/01/2005 | 16:04
סתם אני הייתי הולך על שני הצריחים
אמרו לי שהשני לא משהו..
14/01/2005 | 16:24
יש לי לי את השני צרוב הוא בסדר אבל לפי דעתי השלישי..
כדאי לשמוע ואז לקנות
14/01/2005 | 22:51
1
או לקנות את כל השלושה בחבילה אחת...

בראשון יש יותר קטעים דרמאטיים; בשני יש קולות יפים ובשלישי יש גם וגם.
אם אתם יכולים אז.......
16/01/2005 | 22:24
תביאו לי את שמות השירים בפסקולים של הטריולוגיה...
ואם ראיתם אז גם ביקורות על הפסקולים.......!

בבקשה זה באמת חשוב

בתודה מראש
גולו...


שיבת המלך.
17/01/2005 | 21:39
אותו הכי אהבתי.
למרות שיש שם גם כמה קטעים מעצבנים כמו המערה של שילוב.
גם השני נחמד, למרות שאם אני לא טועה היו בו יותר קטעים מהמלחמה וקטעים מעצבנים של אורקים. ואני אישית יותר נהניתי מהקטעים השקטים שיש בפסקול השלישי. אבל זאת רק דעה אישית שלי.
כולם יפים
18/01/2005 | 13:58
אני לא מסכים שהשני לא יפנ ש בו את כל הנעימות של רוהאן עם הכינורות....... the king of the golden hall
בניית דגמים משר הטבעות
13/01/2005 | 15:36
9
10
שלום לכולם.
מישהו פה מתעסק אולי בבניית דגמים של טירות או מבנים משר הטבעות?
אם כן אשמח לשמוע על כך ולקבל טיפים.
איזה דגמים ? ממוחשבים ?
13/01/2005 | 18:34
4
2
לא. דגמי קאפה - מיניאטורות.
13/01/2005 | 22:07
3
6
הבעיה שקשה להשיג את זה בארץ
14/01/2005 | 00:11
2
2
לבד. וניתן לקנות לפחות לוחות דקים
15/01/2005 | 10:45
1
3
בחנויות עשה זאת בעצמך.
אז זה בטח קשה.
16/01/2005 | 00:55
2
אני בניתי פאזל של אייזנגארד חח
14/01/2005 | 15:56
2
12
תלת מימדי!
גם אני בניתי אותו
14/01/2005 | 19:19
2
מגניב ביותר .. מאיפה קנית?
16/01/2005 | 01:13
3
אתה בונה לבד או שיש דגמים לבניה
14/01/2005 | 19:01
1
שקונים אותם ?
הנזר של אלרונד - היכן קונים בארץ?
12/01/2005 | 20:41
2
האם אתם מכירים חנות, וירטואלית או אמיתית, שניתן לרכוש בה חפצים יותר איזוטריים משר הטבעות, כגון הנזר של אלרונד?
המממ...
12/01/2005 | 20:52
1
אולי כאן?
כאן דווקא אין. מכירים מקומות בחו"ל?
02/02/2005 | 09:43
מזל טוב ליערה
12/01/2005 | 13:11
2
1
המון המון מזל טוב ליערה שלנו (yaaronet Bloom... נדמה לי שככה הניק..) על היותה בת 13 נכון
חחח מזל טוב כפרה תהני תגדלי ותחיי תהיי שמחה תמיד ותהני עם אורלנדו בלום

לאב יו
ליאת מורטנסן
מזל טוב...
12/01/2005 | 16:11
גם בפורום פה נכתוב לך....
לא ידעתי שאת גם פה....

טוב,כבר כתבתי לך בפורום של אורלנדו
אבל שיהיה לך המון מזל טוב ובלה בלה בלה....

חולה עלייך
מזל טוב!!!
12/01/2005 | 16:55
היי לכולם....
11/01/2005 | 20:12
5
אני מקווה שאף אחד לא יכעס עליי כי פתחתי הודעה חדשה...
אני מיטל בת עוד מעט 15 מחיפה..
הייתי לפני הרבה זמן בפורום אבל בגלל מספר סיבות נאלצתי לעזוב...ועכשיו אני פה כדי לחזור...וזהו..
אנצל כדי להגיד שגם אני חדש...
11/01/2005 | 21:05
אוהב מאוד את הטריולוגיה, אני אכתוב פה מידי פעם. D:
ברוכים הבאים
11/01/2005 | 21:40
1
ברוכים הבאים!!
11/01/2005 | 22:14
3
ברוכים הבאים לשניכם
11/01/2005 | 23:33
1
גמני חדש
11/01/2005 | 23:43
1
וכמו שאתם רואים...אני בעיקרון אוהב טניס אבל גם מת על סדרות שרה"ט
מה לא לעשות בזמן הקרנה של שרה"ט:
11/01/2005 | 17:38
9
3
1)באמצע הסרט תצעקו בקול רם "איפה לעזאזל הארי פוטר?!?"
2)בתחילת הסרט תחסמו את הכניסה לקולנוע ותצעקו "you shall not pass!!" לאחר הסרט תטענו שג'ורג' לוקאס היה יכול לעשות את זה יותר טוב.
3)במשך הסרט תצעקו "הארץ התיכונה צריכה אותי!!" בזמן שאתם רצים לעבר המסך, לאחר שלא תצליחו לקפוץ לתוך המסך, קומו מהריצפה ותחזרו בשקט לכיסא שלכם.
4)שחקו משחק שתייה שבו אתם חייבים לשתות כוס בירה כל פעם שמישהו אומר "הטבעת".
5)תצביעו ותצחקו כל פעם שמישהו מת.
6)תשאלו את הטולקינאי הקרוב אם הוא חושב שגנדלף למד בהוגוורטס.
7)תסיימו כל משפט של אלרונד עם : "mr. anderson.."
8)כשארגורן מוכתר כמלך תשירו בקול רם "and i did it MY WAY!!"
9)בסוף הסרט תטענו שגולום היה מעליב כלפי אתיופים.
10)דברו כמו גולום במשך כל הסרט ובסוף תנשכו למישהו את האצבע ותפלו במדרגות.
11)כששילוב מופיעה תצבטו את האדם שיושב מולכם בעורף.
12)תתלבשו כנשים זקנות ותשחזרו את הקרב על מצולת הלם בסגנון מונטי פיטון.
13)כשדנתור מדליק את האש תצרחו "ברבקיו!!"
14)תשאלו אנשים אם הם חושבים שתיהיה "שליחות קטלנית 4" שבה ישלחו מישהו לרצוח את פרודו באגינס.
15) בסרט "שני הצריחים" כשהאנטים (העצנים) יחליטו לצאת למלחמה תצעקו "RUN FOREST! RUN!!!"
16) כל פעם שמישהו הורג אורק תגידו "now thats what im tolkien about!"
17)בזמן תמונת גובה של קרב תשאלו "איפה אפי?"
18)דברו בכל רם אל זה ששמעתם שיש תמונות עירום של אלף מוחבאת אי שם בסרט.
19)כאשר הטרולים עם תופים באים תתחילו שירה בציבור של אורקים.

קצת צחוקים, תהנו!
11/01/2005 | 18:45
ענק!
11/01/2005 | 20:46
הרג אותי הארי פוטר,לשאול אם גנדאלף למד בהוגוורטס,לסיים את המשפטים של אלרונד עם מר.אנדרסון אבל הכי קורע זה Run Forest run!!
משעשע ביותר...
11/01/2005 | 21:07
יש כמה ממש מצחיקים. מזכיר לי את הפעם שראיתי את אחוות הטבעת עם אחותי והיא כל הזמן שאלה שאלות מצחיקות. ^^
11/01/2005 | 21:27
3
זה די מוכר לי מאיפשהו, אבל זה תמיד מצחיק אותי מחדש
בטח שזה מוכר
11/01/2005 | 22:45
2
שמו את זה פה לפני הרבה זמן.
לא הייתי פה לפני הרבה זמן.
12/01/2005 | 14:35
1
19/01/2005 | 15:37
גמאני לא הייתי פה הרבה זמן
אני שונאת בצפר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חחח
11/01/2005 | 21:58
1
קרוע וכול כך נכון בו זמנית.
יאי!
11/01/2005 | 23:42
אני שמח שאהבתם את זה!
צפוף היום בתפוז
11/01/2005 | 09:22
4
1
בשעה 10:00 יתארח בפורום פונדקאות פרופ` יהושוע דור, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בביה"ח תל השומר
ויענה לשאלות הגולשים בנושא טיפולי הפריה חוץ גופית בתהליך הפונדקאות ותרומת ביציות בתהליך הפונדקאות.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

בשעה 19:00 ד"ר שרגא שדה-פסיכולוג המתמחה בתחום הספורט יענה לשאלות הגולשים בפורום דיאטות ואורח חיים בריא
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

בשעה 20:00 זה קורה. להקת הבנות דיימנדז מגיעה להתארח בפורום המעריצים הרשמי בתפוז כדי לענות לשאלותיכם live.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/communityEv...

בשעה 21:00 תתארח בפורום הפרעות קשב שלומית אלחנני, מורה לחינוך מיוחד ומנהלת "בית רות" בחיפה ותענה על שאלות הגולשים בנושאי תמיכה בילדים לקויי למידה.
שרשור השאלות אליה נפתח כבר, ואתם מוזמנים לצרף אליו את שאלותיכם.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

באותה השעה תתארח בפורום פוריות ההומיאופטית שירה רובינס שריון ותספר על הדרכים והפתרונות ההומיאופתיים לטיפול באי פריון.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
נ"ש
11/01/2005 | 15:07
3
האם זה בטוח לרכוש טבעת מכאן?

אני יודעת שזה קצת יותר יקר מבחנות
אבל אין לי איך להגיע לקניון 'רננים'
והתייאשתי מלחפש באשדוד
ועוד מעט יומולדת אז חשבתי לנצל את אמא לקנות כמה דברים
ממה שאני יודעת אז כן
11/01/2005 | 18:46
אני מכירה מישהו שקנה משם...

זה יותר יקר בגלל שזה כסף אמיתי ככה שזה שווה את זה.
כן :] זה בטוח. אומת ונבדק.
11/01/2005 | 20:52
1
אוקיי תודה לשתיכן
12/01/2005 | 15:32
אחח איזה כיף לי!
09/01/2005 | 22:27
2
1
קניתי את הטרילוגיה של שר הטבעות היום לדיודי!!!
איזה מגניבבבבבבבבבב
תתחדש ^^
09/01/2005 | 22:41
1
תודה :)
09/01/2005 | 22:54
תעזרו לי אנשים!!!
09/01/2005 | 21:29
2
תראו יש שתי גרסאות חדשות בעיברית של הספר שר הטבעות האחד לוטם והשני???????? פליז אם אתם יודעים לענות מהר כי זה חשוב לי!!
א) זה לא הפורום המתאים, לשאלות כאלה
09/01/2005 | 22:31
לך לפורום טולקין.
ב) לגבי השאלה: קיימים שני תרגומים, התרגום הישן של רות לבנית שכרגע קשה מאוד למצוא בחנויות וכמובן כמו שהזכרת תרגום לוטם שהוא החדש מבין השניים שקל יותר למצוא.
חחח
10/01/2005 | 16:31
גם אני יכולה לכתוב עכשיו ובשם שלי...
שאלה חשובהה
08/01/2005 | 19:16
24
1
למישהו יש דיגיטלי ווידאו ויכול להקליט לי היום סרט, ואח"כ להביא לי את זה איכשהו
זה ממש חשוב
איזה סרט?
08/01/2005 | 21:09
16
'רץ אינדיאני',
08/01/2005 | 21:20
15
משודר היום ב-22:55 בהוט סרטים (ערוץ 16) בהשתתפות ויגו מורטנסן.
לזה התכוונת?
וואיי זה היום?????????
08/01/2005 | 21:55
תודה שהפורום הזה קיים אחרת לא הייתי יודעת!!!!
תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(זה הסרט עם ההיפים סמים ובלאגנים נכון?)
בדיוק רציתי להגיד לכם שיש את הסרט
09/01/2005 | 00:38
הזה איתו עכשיו
סרט נחמד...
09/01/2005 | 19:04
4
אבל מה היה בסוף?
הייתי עייפה מידי בשביל לראות את הכל
09/01/2005 | 20:01
1
אישתו של ויגו ילדה וויגו ברח ולעולם לא חזר

הסרט הזה די מזכיר את היצירה של ואן גוך "בית קפה לילי" .
שניהם מדברים על אותו נושא כמעט..
אוי...
10/01/2005 | 19:33
סוף קצת מבאס...
לא ראיתי את הסרט
10/01/2005 | 16:52
1
איך הוא?
לא משהו
10/01/2005 | 18:00
מה נסגר עם ויגו?
10/01/2005 | 03:08
7
יש לו סטייה כלשהיא עם אינדיאנים...גם בהידלגו,וגם פה
וגם בשרה"ט עם האלפים שהם בעצם כמו האינדיאנים של הפנטזיה...גם להם יש ראש שבט שנראה מוזר(אלרונד) וטייגר לילי כזאת שהגיבור רוצה,וכל מיני סגולות טבעיות למיניהן...
חחח מה נסגר איתך??
10/01/2005 | 09:45
6
תעיפי מבט בשעה שכתבתי את ההודעה
11/01/2005 | 14:27
5
אגב בפרק האחרון של 'עמוק באדמה'
12/01/2005 | 00:08
3
ביום ראשון, כל המשפחה התארחה בתערוכת אומנות מודרנית תמונות שבה הבת קלייר הציגה, ובנקודה מסויימת האח שלה קרא 'זה לא ויגו מורטנסן?'
- רמז לחיבתו של ויגו לציור ולתערוכות.
חחחח נכון!!!
13/01/2005 | 14:32
2
ועוד בעניין - בתחרות ב-VH1 ששודרה
15/01/2005 | 22:13
1
היום אחה"צ, הוא הופיע במקום ה-5 ברשימת 100 האנשים הנחשקים ביותר שערך הערוץ הזה (מקום ראשון - ביונסה: גיל הנשאלים היה פחות מ-13).
אתה אלוהים?
16/01/2005 | 07:55
חחח זה מסביר הכל...
12/01/2005 | 21:57
יש לי רק הוט סרטים...
08/01/2005 | 21:27
אם זה שם אני יכולה...
אני אקליט לך.
08/01/2005 | 21:55
4
אוקי, אני לא אקליט לך.
08/01/2005 | 22:05
3
הווידאו עושה בעיות! לעזאזל!
באמת שניסיתי, מצטערת...
אבל זה בהוט אז זה עוד 200 פעם השבוע
08/01/2005 | 22:14
2
סביר להניח שזה מה שיהי
09/01/2005 | 00:40
סביר להניח שזה מה שיהיה
09/01/2005 | 00:40
תגובות לאנשים פה...
13/01/2005 | 20:54
מכיוון שאין לי כוח להגיבס לכל אחד בנפרד (סורי)
אז ככה-
1. כן- הרץ האינדיאני
2. תודע לכל מי שהקליט, או שהסכים וניסה להקליט לי
3. מקווה שנהנתם מהסרט, כי זו הפעם האחרונה שאתם רואים את ה@#$ של בעלי
4. סטיות על אינדיאנים WTF הוא פשוט נראה אינדיאני (זה בגלל שהוא דני- אמריקקי עם חינוך ארגנטינאי...)
5. כפרה כפרה כפרה כפרה כפרה איזה יפה הוא יאאאאא אבל דאמט מה זה הקול הזה *שוק* LOL הוא לא נשמע כמו עצמו...
6. איפה ויגו נראה לי שיובל אמר משו עם ויגו.. איפה
שלום ! מישהו יודע איפה אני יכולה
08/01/2005 | 00:57
4
1
להשיג בארץ בובה או פסלון של גולום ? אבל לא דרך חנות וירטואלית.
אולי יש איזה חנות צעצועים שמוכרים את זה שם או כל חנות אחרת ? אולי חנות של מזכרות או משהו בסגנון ?
הייתי מעוניינת לדעת גם איפה אפשר להשיג דברים שקשורים למלחמת הכוכבים ומסע בין כוכבים, אולי יש אותם גם בחנויות צעצועים מסויימות.
אם מישהו יודע אשמח אם יעזור לי.
ידוע לי כי בחנות "היער" בקניון רנני
08/01/2005 | 09:57
3
רננים מחזיקים מוצרים שונים של שר הטבעות אולי אף בובות ופסלונים, לגבי מלחמת הכוכבים ומסע בין כוכבים אני ממליץ לפנות לפורומים שלהם.
תודה! איפה זה קניון רננים ?
08/01/2005 | 13:33
2
ברעננה
08/01/2005 | 13:52
1
תודה
08/01/2005 | 23:31
שלום שוב! שאלה קצת מחוץ לשר הטבעות
08/01/2005 | 12:25
3
שלום!
אני מקווה שזה בסדר.. זה בכל זאת פורום טולקינאי.. והיחדי שאני מכיר.
בכיתה התבקשנו לעשות עבודה בספרות על יצירה, ואני ועוד שני חברים בחרנו את "ההוביט". לאחר ניתוח לא הכי מעמיק, כי מאוד קל לראות את זה, שמנו לב שטולקין יצר הקבלות מאוד חזקות בין היחסים בין עמים שונים בהוביט לבין יחסים בין עמים שונים בעולמינו.. אחת המקבילות היותר חזקות בעולם שלנו הוא מלחמת העולם הראשונה.
החלטנו לעשות את העבודה על ההקבלות הללו ולהראות התחומים שונים כיצד סיפור ההוביט מקביל ליחיסים הללו בין עמים שונים (בעיקר בזמן מלחמת העולם הראשונה). בנתיים מצאנו כמה נושאים:
חיפוש אחר אינטרסים משותפים
מערכת בריתות
סיוע מבחוץ
(שמנו לב גם לגורם ה"טריגר" שנתן את האות להתחלת מלחה"ע ה-I-רצח  יורש העצר האוסטרי בסרייבו.. ולדעתנו זה מתאים..)
עכשיו שאלותי הן:
א) האם אתם יודעים/חשתם על עוד מקבילות? אשמח אם תתרמו לי קצת לצורך העניין
ב) האם הנושא נראה לכם סביר לעבודה בספרות?
למען האמת, זה לא הפורום הטולקינאי
08/01/2005 | 12:45
1
היחיד. זה לא הפורום הטולקינאי בכלל - זה פורום לסרטים בלבד.
השאלה באמת מתאימה יותר לפורום של טולקין, ואליו את יכולה להגיע בקליק על הלינק בראש העמוד ("לפורום טולקין").
בהצלחה .
תודה רבה.. אני ממש מצטער
08/01/2005 | 13:09
זה פשוט הפורום היחיד שאני אישית מכיר.. תודה
הנושא סביר אבל ההקבלות לא ממש
09/01/2005 | 03:01
משכנעות. נסה למצוא כאלה בשרה"ט, שם אמנם המחבר טען שאין כאלה, אבל ניתן למצוא רמזים כלשהם. הם בכל מקרה יהיו משכנעים יותר מב'הוביט', שאינו מנסה להיות אלגוריה משום סוג שהוא.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורומים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ