לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קלאב פוט

בשורת הקלאב פוט מגיעה עוד בזמן ההיריון (בסקירת מערכות). ומשם מתחיל מסע שבסופו ברוב מכריע של המקרים יהיה סוף טוב (ממש טוב !) . הפורום נועד להיות מקום מפגש להורים שזה עתה שמעו על ק"פ, עם ההורים הוותיקים. לניסיון החיים המעשי של ההורים הוותיקים נילווה כאן  בפורום הידע והניסיון של המומחה.

אודות הפורום קלאב פוט

בשורת הקלאב פוט מגיעה עוד בזמן ההיריון (בסקירת מערכות). ומשם מתחיל מסע שבסופו ברוב מכריע של המקרים יהיה סוף טוב (ממש טוב !) . הפורום נועד להיות מקום מפגש להורים שזה עתה שמעו על ק"פ, עם ההורים הוותיקים. לניסיון החיים המעשי של ההורים הוותיקים נילווה כאן  בפורום הידע והניסיון של המומחה.

לצפיה ב-'אנחנו בלי הנעלים! '
אנחנו בלי הנעלים!
19/12/2010 | 09:09
14
3
ביום חמישי הינו בביקורת, אחרי שלושה חודשים של נעילת הנעלים כל היום ואחרי תהליך מאוד ארוך של 8.5 חודשים.
ד"ר אנג'ל היה מאוד מאוד מרוצה, הוא אמר שהרגל ניראית מצויין ושהיא גמישה כמו הרגל השניה.
הוא שאל את ינירי מה הוא מספר,  וינירי מצידו קישקש בלי הפסקה היתה בניהם שיחה מצחיקה.

ירדנו לנעילת נעלים בלילה ל12 שעות, אם הדגשה שבשלב זה התמדה של ההורים בנעילת הנעלים היא החשובה ביותר להצלחת הטיפול- לא לוותר, לא להקל, להתמיד! עד גיל 4 לילה לילה. כמו כן הוא אמר שבשלב זה, אם יש לילה שיצא לנעול פחות את הנעלים רצוי להשלים בשנת הצהרים, אבל אין צורך לנעול בצהרים על בסיס קבוע.

אני קצת מתלבטת, היות וינירי איתי בבית עד ספטמבר אולי אני אנעל לו את הנעלים בשנת הצהרים גם, אנחנו יכולים רק להרוויח מזה. מה שכן בניגוד לרוב הילדים שמסיימים את שלב נעילת הנעלים בסביבות גיל חמישה חודשים אנחנו כבר בני כמעט 9 חודשים כך שאולי באמת אין צורך. בקיצור אני מתלבטת ניראה איך נתארגן על זה - אשמח לשמוע מה דעתכן.

בנתיים אנחנו נהנים מהחופש, ולובשים גרדרובה חדשה של מכנסיים על רגליות

בהצלחה לנו

לצפיה ב-'בוקר טוב איזה בשורות טובות'
בוקר טוב איזה בשורות טובות
19/12/2010 | 09:55
2
על הבוקר לשמוע כאלה בשורות זה כיף. תמשיכו כך. אני אמא לנוגה בת 6 היום שנולדה עם קלאב פוט חמור מאוד דו"צ ואנחנו היינו בתקופה של הנעליים ל12 שעות היינו נועלים לה גם בשנת הצהריים וגם בלילה אפילו אם היינו מגיעים בלילה ל12 שעות היינו נועלים לה בצהריים כי זה רק לטובתה ואין שום דבר רע בזה. אנחנו נעלנו את הנעליים בלילה עד גיל 3 כמעט אנחנו מטופלים אצל ד"ר שינדלר. והתמדה אצלינו זה היה דבר ראשון ולא ויתרנו גם שהיתה חולה. והיום יש תוצאות טובות מאוד. ואין נסיגות והרגליים במצב מעולה ואין שום זכר רק תמונות וזכרונות ושאני היום מסתכלת על נוגה אני לא מאמינה מה שעברנו. שיהיה לכם בהצלחה ורק בשורות טובות. שבוע טוב ליבי
לצפיה ב-' איזה יופי'
איזה יופי
19/12/2010 | 14:59
1
אנחנו ירדנו מ 19 שעות ל 12 שעות רק בגיל שנה ולא הנעלנו את הנעליים מעולם בשנ"צ. היות וניב ישנה פחות משעתיים, פרופ' וינטראוב אמר שאין טעם. עד גיל שנה וחצי הקפדנו על 12 שעות בלילה, מגיל שנה וחצי הורדו לנו השעות לשעות שינת לילה בלבד.
איזה חדשות טובות... בהצלחה
לצפיה ב-'כיף לכם!!'
כיף לכם!!
19/12/2010 | 19:11
1
הודעה שממש כיף לקרוא. כבר אין לי סבלנות להיות בשלב שלכם...אני זוכרת שאצל אוריה ההנחיה הייתה לנעול נעליים לשינת לילה וגם לשינת צהרים וזה מה שעשינו והפלא ופלא, הק"פ חזר מאוחר יותר...כך שאני לא ממש מאמינה שזה קריטי השינה בצהריים (כנראה שאם זה חוזר זה לא בגלל השעה וחצי הזאת...) אבל אולי אם את גם ככה בבית וזה לא סיפור תשימי את הנעליים (נראה לי שזה מה שאני הייתי עושה). שיהיה בהצלחה!!
לצפיה ב-'איזה כיף לכם! שיהיה בהצלחה'
איזה כיף לכם! שיהיה בהצלחה
19/12/2010 | 20:51
לצפיה ב-'איזה בשורות מעולות !!! '
איזה בשורות מעולות !!!
19/12/2010 | 21:05
שימשיך ככה
לצפיה ב-'איזה כייף לקרוא!!!!!'
איזה כייף לקרוא!!!!!
19/12/2010 | 21:25
1
סחטיין עליכם!!!
בטח את מתמוגגת..
לדעתי כל עוד את מקפידה על 12 שעות אין צורך לשנת צהריים כי עד שתנעלי את הנעליים הוא כבר יתעורר..

לצפיה ב-' יש מצב שהוא יתעורר מנסיונות הנעילה'
יש מצב שהוא יתעורר מנסיונות הנעילה
20/12/2010 | 08:50
1
מה שעשיתי עכשיו היות ואתמול הוא נרדם רק בשעה 21:30 ורק אז חיברנו את המוט והתעורר היום בסביבות 07:30, הורדתי רק את המוט ולא חלצתי את הנעלים, ועכשיו הוא ישן עם הנעלים, חיברתי את המוט כשהוא נרדם ונרוויח כך עוד שעה.

לצפיה ב-'מה נסגר איתי? רק בעוד 3 ימים'
מה נסגר איתי? רק בעוד 3 ימים
20/12/2010 | 08:55
הוא יהיה 8 חודשים הפוצפון שלי, איך הגעתי ל - 9??

לצפיה ב-'בשעה טובה!!!'
בשעה טובה!!!
20/12/2010 | 17:30
מעכשיו הכל קטן עליכם!
שלי.
לצפיה ב-'בשורות מעולות!'
בשורות מעולות!
20/12/2010 | 19:11
1

איזה יופי. מעכשיו החיים הופכים להיות "חיים רגילים". וכמובן שגם הלבוש ( :

מתי יניר התחיל את שלב הגיבוסים? באיזה גיל התחיל נעליים?

שתמשיכו לבשר לנו  בשורות כאלה

נועה
לצפיה ב-'התחלנו את הגיבוסים בגיל שבוע'
התחלנו את הגיבוסים בגיל שבוע
21/12/2010 | 09:26
1
השתחררנו מהפגיה ביום רביעי וביום חמישי הינו אצל הרופא שלנו לגיבוס.
יניר גובס ב -9 גבסים לפני הניתוח, ואחרי הניתוח בגבס 10 למשך 3 שבועות. בגיל 4 חודשים עברנו לנעלים אלפא פלקס שגרמו לנו לצרות צרורות ולפצע שהחזיר אותנו אחרוה בשלב הטיפול ועד שהוא לא עבר לא יכולנו להמשיך עם נעלים. יניר גובס שוב, גבס 11, (שלי הוא היה הכי קשה נפשית) ואז קצת לפני גיל 5 חודשים עברנו שוב לנעלים הפעם לג'ון מיטשל המדהימות.
עם הנעלים הינו 3 חודשים מלאים!!

יניר עשה עם הנעלים הכל התהפך מהבטן לגב ומהגב לבטן, זחל אחורה, הרים את הרגלים למעלה, הכניס את הנעלים לפה (במקום את הרגלים שזה מה שהם צריכים לעשות) וכשהוא היה על הידים הוא תמיד עמד ובזמן האחרון הוא אפילו עמד על 6 והתנדנד עם הטוסיק קדימה ואחרוה בניסיון לזחול קדימה. לא האמתי שאפשר לעשות כל כך הרבה עם רגלים קשורות אבל ניראה שזה בכלל לא הפריע לו, זה המצב שהוא הכיר ואיתו הוא הסתדר ניפלא!
לצפיה ב-'כיף לקרוא!'
כיף לקרוא!
21/12/2010 | 09:09
שימשיך כך
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
21/12/2010 | 12:24
לצפיה ב-'אכן ג'ון מיטשל עלו לנו 1400. צודקת '
אכן ג'ון מיטשל עלו לנו 1400. צודקת
13/01/2011 | 13:43
1
התבלבלתי
לצפיה ב-'שאלה בנושא הזמנת נעליים'
שאלה בנושא הזמנת נעליים
18/12/2010 | 13:01
7
2
צהריים טובים לכולם,

יהלי היה ביום ה' האחרון אצל ד"ר פנסקי בגיבוס מס' 4, ופנסקי ממש שבע רצון מההתקדמות.
כפי הנראה ייתכן ונזדקק לעוד גיבוס אחד (גם זה לא בטוח) ובעזרת השם לא נזדקק לניתוח.
פנסקי ביקש שכבר נזמין את הנעליים וטען שהבעייתיות אצלנו היא שהגענו לתיקון מהר ואז ישנה בעיה בנעליים למידה כה קטנה (צרות של עשירים לטענתו).
בכל אופן הוא תאר לנו את סוגי הנעליים, שכולן טובות וישנו עניין הנוחות של בר ניתק וכיוב'.
בסופו של עניין הוא המליץ לנו על הדובס משום הדינמיות שלהן שיכולה לעשות לאורך זמן "שירות טוב" לגיד. אם לא הדובס, המליץ על האלפא פלקס בגלל הנוחות של הבר הניתק. ציינתי בפניו שעלו תלונות רבות בשל פס הייצור החדש והפצעים הרבים שהופיעו לרוכשים בתקופה האחרונה והוא טען שייתכן והמשווק חזר לפס הייצור הקודם.

אודה מאוד לעזרתכם בשאלות הבאות:
1. האם ידוע אם נפתר נושא הפצעים באלפא פלקס?
2. אשמח לשמוע על נסיונכם עם הדובס
3. ד"ר פנסקי אמר כי את הדובס אין בחנויות אלא דרך סוכן בלבד - אני מעט מוטרדת מכיוון שנראה לי חשוב לגשת לטכנאי שימדוד את הרגל ואחר כך יראה איך הרגל יושבת בנעל - מאשר לקבל את זה בדואר ואז להתחיל בניסוי וטעייה לגבי מנח הרגל, מידה וכו' - מה דעתכם?
4. אנו חברים במכבי - עקב ההתכתבות בימים האחרונים באשר לבעייתיות ההחזרים - אשמח להכוונה כיצד עלי לנהוג מול הקופה.

תודה רבה,
שתהיה שבת נעימה וחמימה.
רביד
לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
18/12/2010 | 18:00
2

אנחנו עם נעלי "אלפא פלקס" ישנות כך שאין בעיה של פצעי לחץ מה עוד שכאשר משתמשים בנעל שנלבשה כבר אז יש יתרון של אלסטיות הנעל, אפשר לבדוק כאן בפורום אם יש נעליים למסירה...

אנחנו משתמשים בדובס ומאד מאד מרוצים. יואב מצליח להזיז את הרגליים בצורה מדהימה, בשל הגמישות של הבר הוא מתרגל את נושא ה "דורסי" (הרמת והורדת כף הרגל ) ואחרי תקופת הסתגלות נראה שהוא מסתדר מצויין.

בנוסף קל מאד להרכיב את הדובס וגם האלפא-פלקס אחרי תרגולים פשוט מאד לתפעול (אני לא מאמינה שאני כותבת את זה). נראה לי שעדיף להתעסק עם סקוצ' ואבזם מאשר שריכת שרוכים (כמו שיש בנעליים מסוגים אחרים)

לגבי התאמת הבר - אין שום בעיה. פנסקי הוא זה שסידר את המעלות הרצויות בכל צד ומי אם לא הוא אלוף בזה? ( :

החזרים? אנחנו גם במכבי. לפני כמה ימים כתבתי כאן על בעיית ההחזרים גם אצלם. נראה שהנושא מגיע לפתרון בימים הקרובים. פשוט צריך לשים לב שהפקידות מודעות לגיל של הילד (משרד הבריאות מממן נעליים וסד רק מגיל הליכה כך שלקופה אין ברירה והם צריכים לממן) כך אמרה לי הפקידה לפני יומיים ומחר היא צריכה לתת לי תשובה סופית (במקרה שלי הם פשוט לא שמו לב שמדובר בתינוק קטנטן)

מקווה שעזרתי. ביום חמישי אנחנו בביקורת אחרי חודש וחצי שלא היינו ואני מתה כבר לשמוע את חוו"ד של המומחה.

בהצלחה

נועה
לצפיה ב-'דובס זה סוג של מוט, מתאים לרוב סוגי הנעליים.'
דובס זה סוג של מוט, מתאים לרוב סוגי הנעליים.
19/12/2010 | 00:11
4
למוט דובס צריך להוסיף נעליים. אפשר אלפא פלקס, אפשר אחרות.
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
19/12/2010 | 08:40
2
אם אתם מבוטחים במכבי אל תהססי בכלל ותזמיני את הג'ון מיטשל (האמריקאיות)! ולא אף נעל אחרת.
יש להם ממידה 00 כך שע"פ מידת הרגל המדוייקת במ"מ שאת שולחת להם הם יתאימו נעל למידה של הרגל. הנעלים קלות בהרבה מהנעלים האחרות, כך שאין בעיה להרים את הרגלים להסתובב וכד'.. יש בר מתנתק, יש אבזמים קלים מאוד לתפעול, הנעל עצמה מסיליקון  ויש חלק גבוה מאחורה כך שגם בהתחלה שהעקב עדיין לא יורד עד למטה זה לא יוצר בעיות או כאבים, ולא צריך לחכות שהנעלים יתרככו הן גם כך רכות והן יותר מזכירות נעל בית רכה מאשר סנדלים/נעלים של ילד.

לגבי הבר המתכונן - את צריכה לבדוק אם הוא מתאים גם לנעלים הללו. אבל אם אתם רק בגבס רביעי סימן שהוא ממש פיצפון, זאת אומרת שהוא עדיין ישן רוב היום וכמעט כל הזמן וגם בשעות העירות שלו הוא זז מעט, כך שהבר המתכונן בשלב זה הוא לא ממש נחוץ.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה לכולן על התשובות '
תודה לכולן על התשובות
19/12/2010 | 16:13
1
2
דיברתי עם משה וכנראה שאכן נזמין את הדובס. ידוע לכם משהו נוסף על נעלי האלפא פלקס לאור התלונות שעלו לפני מספר חודשים?
לצפיה ב-'אלפא פלקס'
אלפא פלקס
20/12/2010 | 17:28
3
הבנתי ממשה שחזרו לייצר את הרצועות כמו שייצרו קודם אבל עכשיו יש עוד סוג חדש- נמוך יותר מהנעל המקורית. אנחנו בדיוק לפני החלפת מידה אז ננסה את שני הסוגים (גבוה ונמוך) ונראה מה עמית מעדיפה.
בשורה התחתונה אתם צריכים להתחיל עם משהו ולראות איך הולך. אם יש המון התנגדות מצד הפצפון או שחס וחלילה יש פצעים אז כדאי להחליף סוג. למרות זאת צפו ליום- יומיים קשים של בכי עד שהוא יתרגל להרגשה ולתנועות החדשות.
אני מפנה אותכם שוב לתגובה של רינת וממליצה לחשוב שוב על אפשרות של הזמנת ג'ון מיטשל.
שלי.
לצפיה ב-'כדאי לדבר עם משה היבואן'
כדאי לדבר עם משה היבואן
21/12/2010 | 12:26
1
3
הנה המספר שלו: 054-7644548
1.למיטב ידיעתי נפתר.
2. זה רק נכנס לשימוש בשבועות האחרונים אבל קראתי על זה דברים טובים בעבר.
3.הסוכן (משה) מפיץ למכונים מורשים, כדאי להתייעץ איתו לגבי המכון הקרוב לאיזור מגורייך.
4. במכבי יש החזרים, לא ידוע על בעיה. כדאי להקפיד על ניסוח נכון ואז לא צפויה בעיה.

ג'סיקה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/12/2010 | 09:40
2
לצפיה ב-'היי חברות בוקר טוב עידכון!!!'
היי חברות בוקר טוב עידכון!!!
17/12/2010 | 13:50
4
4
שלשום אביחי חזר מהמעון ונגע ברגל ימין שבו מונחים המסמרים ואמר איה איה היסתכלתי ברגל וראיתי שהרגל אדומה וקצת נפוחה היתקשרתי ל-2700* דיברתי עם רופאת ילדים והיא אמרה לנסוע למיון ילדים בסורוקה וההפניה בדרך נסענו למיון הגענו לשם הרופאה ראתה את הרגל של אביחי ואמרה שזאת התחלה של דלקת שלחה אותנו לאורטופד האורטופד ראה את הרגל ולא רצה בשום פנים ואופן לפתוח את הגבס הוא אמר לנו בגלל שאתם מטופלים בשניידר אני לא יודע לפתוח את הגבס ולשים את הגבס בתנוחה שהם שמו וחבל על כל העבודה שנעשה ברגל יש לציין שביום ראשון אנחנו צריכים להיות בשניידר
חזרנו למיון ואביחי קיבל מנה של אנטיביוטיקה דרך הווריד בילינו את הלילה במיון בסביבות שעה 9 נסענו לשניידר לצערינו לא ד"ר וויגל היה ולא ד"ר בקר היה ד"ר כץ שלא היתייחס בחמימות בסופו של דבר פתח קצת את הגבס והוציא מסמר אחד ונתן אנטיביוטיקה ושיחרר אותנו.
לצפיה ב-'לפי ג'סיקה הבן אדם אנטיפט ...'
לפי ג'סיקה הבן אדם אנטיפט ...
17/12/2010 | 16:04
2
4
מה קרה נטשתם את ד"ר וייזל?
לצפיה ב-'היי אמא של עדן'
היי אמא של עדן
18/12/2010 | 10:52
1
3
לא נטשנו את ד"ר וויזל וגם לא היינו אצלו בסורוקה היינו אצל ד"ר יוג'ין ועברנו לשניידר אצל ד"ר וויגל אבל ד"ר וויגל ביום חמישי היה בחופש והוא הרופא היחיד שהיה לצערי...ואכן הוא אנטיפט יצאתי מאצלו בוכה אמרתי לאמא שלי איך יש רופא כזה לילדים אין לו גישה לילדים
לצפיה ב-'ממה שקראתי כאן את אכן צודקת!'
ממה שקראתי כאן את אכן צודקת!
18/12/2010 | 11:21
4
לבן אדם 0 סבלנות להורים ולילדים..
לצפיה ב-'תמשיכי לעדכן יקירתי הגיבורה'
תמשיכי לעדכן יקירתי הגיבורה
21/12/2010 | 12:32
2
לצפיה ב-'שלום לכולם...'
שלום לכולם...
16/12/2010 | 20:59
9
2
זאת אני אמא של עדן!!!!!
איבדתי את הסיסמה שלי ולא הצלחתי לשחזר חדשה אז נירשמתי כמשתמש חדש...
היום חזרנו מביקור אצל ד"ר פנסקי, כולכן צדקתן הוא מדהים ויותר!!!! הוא ממש מרגיע, מצחיק, וכשצריך רציני!
התרשם מהתיקון של עדן לטובה (התבאס קצת שלא יכל לקבל את הקרדיט על עצמו..)
צחקנו.. דיברנו.. ואז קיבלתי הרצאה על חשיבות נעילת הנעליים!

ג'סיקה תודה על העזרה!

לכל מי שלא מכירה...
אני ליאת אמא של עדן (בכל מקום שאני הולכת מזמן כבר לא קוראים לי ליאת  אני רק אמא של עדן!
עדן נולדה עם ק"פ ברגל ימין שגילתי אותו במפתיע בלידה...
הייתי בדיכאון עמוק אבל יצאתי מזה דיי מהר!
ות'כלס איזו מפגרת אני שהייתי ביכלל בדיכאון, כי היום הק"פ מתוקן (כבר כמה חודשים..) והיא בלי הנעליים במהלך היום (כבר כמה חודשים) והחיים שלנו ממש ממש ממש ממש ממש רגילים!
עדן היא הראשונה הבכורה- טיבעי שלקחתי ללב!
עדן לא עשתה ניתוח ולפי ד"ר וייזל הרופא המטפל וד"ר פנסקי אין צורך ביכלל בניתוח הזה!
אבן, גוש, סלע ירד לי מהלב!
אני אוסיף ואומר לאמהות שמצפות או לכאלה שרק ילדו - נכון הדרך ניראת ארוכה וכזאת שלא ניגמרת אבל התוצאות שוות את הכל!
לא לשכוח יש לכם ילד רגיל לכל דבר זה בסך הכל בעיונת אורטופדית שתעבור לה אם תטפלו בזה מההתחלה נכון!
(כל זאת בהנחה שמדובר רק בק"פ).

טוב..
אני אזוז...
עדן התחילה לזמר אז זה אומר שהיא עייפה.
וגם אני!
לא קל לנסוע מב"ש לי-ם לטייל ולעשות שופינג!
לצפיה ב-'נהדר!'
נהדר!
17/12/2010 | 10:44
1
2
הלואי על כל חברי הפורום רק עידכונים משמחים וטובים!
איפה עשיתן שופינג? בקניון הדסה עין כרם?
טובה
לצפיה ב-'חחחח גם..'
חחחח גם..
17/12/2010 | 15:55
2
אבל גם היינו בקניונית של קניון הראל ואז נסענו לצומת ביל"ו...
לצפיה ב-'היי '
היי
18/12/2010 | 23:25
3
2
היי ליאת!
אני מבינה שפגשת בד"ר פנסקי לחוות דעת נוספת...
סיפרת לו שד"ר וייזל מדבר על שנה וחצי של נעילת הנעליים לזמן שינה בלבד? ואם כן איך ד"ר פנסקי הגיב?

שלומית
לצפיה ב-'סיפרתי...'
סיפרתי...
19/12/2010 | 21:22
2
2
קודם כל אני חייבת לציין שכל מה שנאמר עליו זה באמת ככה ויותר הוא מדהים!
וקיבלתי הרצאה על חובת נעילת נעליים עד גיל 4
לצפיה ב-'נו...'
נו...
20/12/2010 | 20:57
1
2
ומה את מתכוונת לעשות???
לצפיה ב-'ברור שאני מתכוונת למשוך את זה...'
ברור שאני מתכוונת למשוך את זה...
20/12/2010 | 21:59
1
לצפיה ב-'איזה כייף!'
איזה כייף!
19/12/2010 | 08:42
1
2
כל הכבוד לעדן ולאמא של עדן !

ליאת
לצפיה ב-'תודה רבה רבה מאמי...'
תודה רבה רבה מאמי...
19/12/2010 | 21:22
1
לצפיה ב-'ברוכה השבה ושמחה על העדכונים'
ברוכה השבה ושמחה על העדכונים
21/12/2010 | 12:31
1
לצפיה ב-'שאלה לגבי סד'
שאלה לגבי סד
16/12/2010 | 16:34
3
4
מאז הניתוח שהיה לפני שבוע יש לאיתן על רגל אחת סד שעדין לא הורדנו אותו. למעשה זה גבס קל שניסרו אותו בשני הצדדים וליפפו סביבו תחבושת אלסטית. אני קצת מפחדת שלא נצליח להחזיר אותו וגם נראה לי שכאשר נפתח אותו התחבושת שנמצאת מתחת תזוז מהמקום ואז לא ברור לי איך נוכל להחזיר את הגבס לרגל. אשמח לשמוע ממי שהיה לו סד כזה האם אני סתם דואגת ובעצם זה מאוד פשוט לתפעול כמו שהסבירו לנו...הייתי שמחה מאוד לעשות לו היום אמבטיה ברגל הזאת!
לצפיה ב-'אני הסתדרתי עם סד גבס קל בלי בעיה'
אני הסתדרתי עם סד גבס קל בלי בעיה
16/12/2010 | 23:47
2
3
הורדתי כל ערב למשך שעה, כמו שעושים עם הנעליים.
התחבושת מתחת באמת זזה ולא הצלחתי להחזיר אותה. אז השתמשתי במקום זה בגרב וחצי: גרב במידת הילד - על כף הרגל. ולשאר הרגל גרבתי "שרוול" שהוא גרב ארוכה של אחד הילדים הגדולים, שגזרתי ממנה את כף הרגל והשתמשתי רק בחלק הגרב שמהקרסול ומעלה.
אם הסד זז ו"נסדק" במשך היום, הוספתי חיזוק של תחבושת אלסטית נוספת, מבלי לפתוח את הסד.
מה שלום איתן?
בהצלחה!
טובה
לצפיה ב-'מסובך הסד הזה...'
מסובך הסד הזה...
18/12/2010 | 20:30
1
3
אני לא יודעת איך הסתדרת עם הסד הזה אבל בלית ברירה היום שוב פתחנו אותו כי התחבושת מתחת זזה ופחדנו שהאצבעות שלו ישתפשפו. במזל מצאתי בבית תחבושת מפלנל כמו שיש בבי"ח ושמנו לו אותה על הרגל ואז חיברנו את הסד. כמובן שהוא לא מתחבר בצורה מושלמת. לא מבינה איך עשית את זה לבד. ביחד בקושי הצלחנו...אני רק מקווה ששמנו את זה כמו שצריך. חשבתי שיהיה קל ושאוכל כל יום לפנק את הרגל הזאת במקלחת אבל נראה לי שנשאיר את זה סגור עד לביקורת בעוד שבועיים...באסה...חוץ מזה איתן סוף סוף חזר לעצמו. היה מאוד קשה אחרי הניתוח. היו הרבה ימים של חוסר שינה ביום ובלילה אבל היום הוא כבר שוב שמח (עדין לא ישן בלילה אבל לא בגלל זה...) ואפילו התחיל לבעוט במרץ ברגל שעברה ניתוח. אני מפחדת לפתח ציפיות לקראת הביקורת בעוד שבועיים. האם ייתכן שיגיע היום ונעבור לנעליים? אני מכינה את עצמי לאפשרות שפנסקי בכ"ז ירצה לנסות עוד גבס או שניים...אז אולי אחר כך היום הזה יגיע? חלום...
לצפיה ב-'מתחילים מכף הרגל'
מתחילים מכף הרגל
19/12/2010 | 00:03
3
ממקמים את העקב וכף הרגל בחצי הפנימי של הסד, סוגרים עם החצי השני ומחזיקים היטב, ומתקנים את התאמת החצאים במעלה הרגל. מחזיקים ביד אחת את הסד כשבתוכו הרגל, ומלפפים תחבושת אלסטית בעזרת היד השניה. כדאי שתהיה הרבה תחבושת אלסטית, כי אז ניתן לשפץ את הסגירה של הסד כמה שרוצים.
כך אני עשיתי.
שבוע טוב!
לצפיה ב-'עידכון מביקורת '
עידכון מביקורת
16/12/2010 | 15:01
3
3
היום הינו אצל דר פינסקר בביקורת גיל 4
התיקון נשמר מצוין לקח לו כמה דקות להבין איפה היה הקלאב פוט
הוא חיפש את הצלקת של הניתוח ,הוא סיפר בדיחה קטנה ואמר לפה מגיעים ילדים עם קלאב פוט
למה אתן באתן ?  
אנחנו שוב מודות לכולם על התמיכה ברגעים הקשים  על העזרה בתחילת הדרך ומקוות שתמשיכו בדרככן
גם אם אנחנו לא חברות פעילות בפורום ליבו תמיד כאן
חדוה  ונועה
לצפיה ב-'איזה חדשות נהדרות!'
איזה חדשות נהדרות!
19/12/2010 | 08:45
1
משמח ליקרוא שהתיקון נשמר.

המון הצלחה!
לצפיה ב-'איזה יופי !! הכי כיף לחוות '
איזה יופי !! הכי כיף לחוות
19/12/2010 | 21:08
ביקורת כזאת אצל הרופא המטפל

מאחלת לכולנו ביקורת כזאת אצל הרופא בגיל 4
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
21/12/2010 | 12:27
תמשיכו כך.
ג'סיקה
לצפיה ב-'עידכון אחרי חצי שנה של היעדרות'
עידכון אחרי חצי שנה של היעדרות
16/12/2010 | 06:17
9
3
שבוע שעבר הינו בביקורת אצל דר' אידלמן אחר חצי שנה ראשונה בלי נעליים. הביקורת נהדרת , רגל במצב מעולה רופא מאוד מרוצה. היו הרבה נשיקות עם מאיה (חייבת לציין שהיא די קמצנית בנשיקות לצערי אבל דר' אידלמן תמיד מצליח לקבל נשיקה ממנה).
למי שכבר לא מכירה אותי אז בקצרה: מאיה נולדה עם ק''פ חמור ברגל ימין, טופלה אצל דר' אידלמן בשיטת פונסטי, היתה עם דניס בראן( ישראלי) עד גיל 4 בלי הנחות ואף פעם לא התנגדה. מחודש ספטמבר רשמתי אותה לחוג אקרובטיקה והיא מאוד אוהבת.
מזמן לא השווצתי קצת אז הינה כמה תמונות של ילדה גדולה בת 4,5 מטיול בנחל כזיב בצפון ליד מעלות
לצפיה ב-'עוד..'
עוד..
16/12/2010 | 06:35
2
לצפיה ב-'אחרונה...'
אחרונה...
16/12/2010 | 06:45
2
1
אה.... שכחתי שגם כשסיפריתי לגננת שלה (פעם ראשונה בגן עירייה) על בעיה של מאיה היא היתה מאוווווד מופתעת ואמרה שלא רואים כלום!
לצפיה ב-'איזה מתוקה'
איזה מתוקה
16/12/2010 | 11:55
1
1
איך היא גדלה! כיף לשמוע בשורות טובות כאלה. יהיה רק טוב. סופ"ש נעים ליבי
לצפיה ב-'וואו איזה יופי,'
וואו איזה יופי,
16/12/2010 | 22:15
2
באמת מאיה גדלה.
אין כמו אידלמן, גם נטע תמיד מחיכת אליו ויחסית משתפת פעולה. הוא מצליח להחבב על הילדים מאוד יפה.
ממש בשורות משמחות ממך. גם אנחנו עוד חודש וחצי כאשר נטע תגיע לגיל 3, בסוף ינואר נוכל להוריד את הנעלים.
זהו, רק בשורות טובות. תמיד מדהים מחדש איך הילדים מסתגלים ועוברים הכל רק אנחנו לוקחים קצת קשה הכל. הם התקווה שלנו ומדד לזמן שעובר מהר....
רותם.
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
19/12/2010 | 08:48
הסיפורים הללו בפורום ממש מעודדים
הבן שלי נולד עםק"פ חמור ברגל שמאל, עכשיו הרגל ממש מתוקנת ואני מקווה מאוד מאוד שהכל ימשיך להיות כך בעתיד!

בהצלחה!
לצפיה ב-'היי אירנה....'
היי אירנה....
21/12/2010 | 14:54
1
איזה כיך לראות את הג'ינג'ית הזו, ועוד עם כאלו בשורות..... חבל על הזמן.
נשיקות לגברת
לצפיה ב-'איזו בשורה משמחת'
איזו בשורה משמחת
23/12/2010 | 07:30
1
לצפיה ב-'סליחה גברת, איפה היית כל הזמן הזה?'
סליחה גברת, איפה היית כל הזמן הזה?
23/12/2010 | 15:21
1
3
כבר התגעגעתי מאוד...
פספסתי את ההודעה הזו ועכשיו במקרה ראיתי.
הבשורות כמובן מצוינות, איזה כיף!
טוב לראות תמונות כל כך שמחות של הטורנדו הג'ינג'י הזה...
איך הולך בגן החדש?

נשיקות ענקיות ומתגעגעות
ג'סיקה
לצפיה ב-'הי!'
הי!
25/12/2010 | 21:44
1
אני פה כל הזמן אבל יותר בתור סמויה התעדכנת מידי פעם.
הטורנדו ג'ינג'ת שלי הפכה לסופה משתוללת ועושה לי בית ספר . היא כנרא החליתה ללמד אותי את מה שפיספסתי בתור גננת עם 17 שנות ניסיון. נעבור גם את זה. בגן החדש היא ילדה טובה אוהבת ומעריצה את הגננת שלה. כשדיברתי עם הגננת בתחילת שנה על ק''פ כי רציתי שגם היא תשים לב בזמן הריצות וכאלה ( נו טוב אני יודעת שאני לחוצה יותר מידי) היא הייתה ממש מופתעת ואמרה שלא מרגישים כלום בילדה לא בהליכה ולא בריצה ולא בשום פעילות. גם בחוג התעמות קיבלתי את אותם התשובות. מה שכן קשה לה לקפוץ על רגל ק''פ לעומת הרגל הבריאה.אם יש משהו שאני יכולה לתרום כמו למשל הורים חדשים או בהריון שגרים באזור שלי ורוצים לפגוש ילד עם ק''פ כבר אחרי הנעליים את תמיד יכולה להפנות אלי אעזור בשמחה. אני פה. איך הבנים שלך? ראיתי לא מזמן תמונה של דניאל ....איך הוא גדל!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'לא רק קופ"ח כללית עושים בעיות עם החזרים...'
לא רק קופ"ח כללית עושים בעיות עם החזרים...
14/12/2010 | 14:51
6
3

כנראה שאנחנו חברות/חברי הפורום צריכים לצאת למלחמה גורפת...

אנחנו מבוטחי מכבי. לא עברנו לכללית (למרות שזה היה לנו נוח יותר) בגלל שידענו שמכבי נדיבים ומחזירים על הנעליים.

רכשנו את הדובס, הצגנו קבלות ועכשיו אני מקבלת שיחת טלפון מעצבנת:

"השם שמופיע בחשבונית שלך לא מופיע ברשימה של הסדים שאנחנו נותנים עליהם החזר - פני למשרד הבריאות"

סליחה? האם קופ"ח אטומות? קלאב פוט זה קלאב פוט. לא משנה באיזה סד משתמשים. האם אני טועה?

נדמה לי שבעבר קראתי על חברת פורום שקיבלה החזר על הדובס...(למרות שלא הרבה משתמשים בו עדיין כי הוא יחסית חדש)

אשמח להצטרף למכתב המדובר כ "נציגת מבוטחי מכבי"

נועה
לצפיה ב-'מה היה כתוב בחשבונית?'
מה היה כתוב בחשבונית?
14/12/2010 | 14:58
5
2
למכבי יש נוסח ספציפי שחייב להיות רשום לא רלנבטי איזה חברה, אלא שם המוצר) "סד שיקומי בהתאמה אישית"
לצפיה ב-'סד דו צדדי בהתאמה אישית'
סד דו צדדי בהתאמה אישית
14/12/2010 | 16:18
4
3
לצפיה ב-'זה מאוד מפליא אותי.'
זה מאוד מפליא אותי.
14/12/2010 | 17:17
3
3
שמעתי שיש במכבי בעיות בחלק מהסניפים. אולי כדאי להתחיל להיות אסרטיבית יותר, לפנות למנהל/ת האדמיניסטרטיבית של הסניף שנותן לך את ההחזרים. הניסוח הזה אמור לאפשר לך לקבל את מלוא הכסף בחזרה.
ידוע שיש סניפים שבהם טונים גבוהים עוזרים לקבל החזר, סתם בגלל חוסר ידע והקטנת ראש של הפקידות...
מקווה שמבוטחות מכבי יוכלו לעזור קצת יותר במהלך הערב, כי זה כל המידע שיש לי.
לצפיה ב-'גם לנו בהתחלה דחו את הבקשה בסניף האם'
גם לנו בהתחלה דחו את הבקשה בסניף האם
15/12/2010 | 08:56
2
6
אבל לאחר שדיברתי עם הפקידה והסברתי לה במה מדובר, היא הפנתה את הבקשה (חשבונית+מכתב מהרופא המטפל) לטיפול השב"ן וקיבלנו החזר. בהתחלה החזירו לנו כסף רק על הסד עצמו, ללא דמי המשלוח, אבל לאחר ערעור נוסף שלי, קיבלנו החזר גם על דמי המשלוח (על ג'ון מיטשל האמריקאיות).
לצפיה ב-'וואו! באיזה קופה אתם?'
וואו! באיזה קופה אתם?
15/12/2010 | 10:21
1
2
יש כאן מישהו עם נסיון בלאומית??
אנחנו בלאומית - לא קיבלנו שקל!!!!
לצפיה ב-'במכבי'
במכבי
15/12/2010 | 11:10
1
לצפיה ב-'MRI למוח העובר'
MRI למוח העובר
14/12/2010 | 12:17
4
2
יש מישהי שעברת את הבדיקה הזו?
אם כן, ידוע למישהי איזה כמות של ואליום צריך לקנות? הרופאה שלי לא יודעת כמה ולוקח זמן להשיג את הבי"ח כדי לשאול, אז אשמח אם תוכלו לענות לי ממש בקרוב

תודה!
לצפיה ב-'למה לוקחים ואליום?'
למה לוקחים ואליום?
14/12/2010 | 12:26
2
1
האם מותר לקחת ואליום בהריון?
צלצלי למרכז המידע התרופתי להריון: 039376911
ממליצה עליהם כעל הגורם המוסמך ביותר.
ג'סיקה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
14/12/2010 | 14:11
1
2
לוקחים כיוון שבבדיקה הזו אסור לזוז בכלל ועל עצמי אני יכולה לשלוט, ועל מנת שגם העובר לא יזוז אני צריכה לקחת ואליום וזה גורם לו להרגע, נשמע נורא ואיום אני יודעת אבל שאלתי את כל הרופאים ואמרו לי שזה לא פוגע.
הם יידעו לענות לי?

תודה
לצפיה ב-'משערת שכן'
משערת שכן
14/12/2010 | 14:52
לצפיה ב-'נו, היה? איך עבר?'
נו, היה? איך עבר?
21/12/2010 | 12:33
לצפיה ב-'דחוף-למישהו יש נעלים להשאלה ל-5 ימים??'
דחוף-למישהו יש נעלים להשאלה ל-5 ימים??
13/12/2010 | 20:47
2
2
שלום לכולם, מחר אנו אמורים להוריד למעיין את הגבס האחרון בסדרת גיבוסים שעשינו אצל ד"ר פנסקי במטרה למנוע ניתוח להעברת הגיד. במקביל הזמנו נעלי אלפא פלקס עבורה. היות ומעיין כבר בת 4 + 3 חודשים, אין במלאי נעלים במידתה והנעלים שהוזמנו יגיעו רק ביום א'. לבינתיים לא נוכל להוריד את הגבס . מעיין סופרת את השניות כבר להורדת הגבס וכרגע עודכנו מד"ר פנסקי שלא נוריד את הגבס בלי שיהיה מעבר מיידי לנעלים. בקשתנו מאד מוזרה, אך שווה את הסיכוי- יש למישהו מאיזור המרכז נעלים שאינם בשימוש במידה 170, המקבילה למידה 26 או 27 בנעלים "רגילות"? אשמח לעדכון במסר. כמובן שמדובר בהשאלה למס' ימים.. תודה רבה
לצפיה ב-'את יכולה לנסות ב"יד שרה"'
את יכולה לנסות ב"יד שרה"
14/12/2010 | 08:29
3
אני לקחתי מהם לימים הראשונים - עד שקניתי את הדניס בראון.
ולאחר מכן - גם תרמתי להם דניס בראון חדש עם נעליים במידה קטנה
מס הטלפון שלהם: *6444
בהצלחה.
לצפיה ב-'שלחתי מסר!'
שלחתי מסר!
14/12/2010 | 09:08
3
לצפיה ב-'עדכון מבקורת אצל ד"ר וייגל אחרי שלושה חודשים'
עדכון מבקורת אצל ד"ר וייגל אחרי שלושה חודשים
13/12/2010 | 19:23
5
2

היי,

היום היינו אצל ד"ר וייגל המלאך לביקורת לבני עידו בן החצי שנה.

לשמחתנו הוא הוריד לעידו את הנעלים מ 23 שעות ביום לשתים עשרה שעות.
הוא מאוד מרוצה מהתוצאה ואמר הלוואי שכל הק"פ היו כאלה
אני כל כך שמחה ומקווה שימשיך כך.

בהצלחה לכולם

רויטל
לצפיה ב-'נהדר לשמוע!'
נהדר לשמוע!
13/12/2010 | 21:09
לצפיה ב-'יופי, בשורות מעולות'
יופי, בשורות מעולות
13/12/2010 | 22:05
לצפיה ב-'איזה כיף! בהצלחה!!'
איזה כיף! בהצלחה!!
13/12/2010 | 23:24
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
14/12/2010 | 09:08
לצפיה ב-'בשעה טובה! שמשיך כך!'
בשעה טובה! שמשיך כך!
14/12/2010 | 09:09
לצפיה ב-'החזרים מהכללית-פנייה מרוכזת'
החזרים מהכללית-פנייה מרוכזת
13/12/2010 | 14:45
7
שלום לכולן,
האם מישהי מתכוונת לנסח מכתב ראשוני ?
אני חושבת שכדאי להכות בברזל בעודו חם ולנסות לפעול כנגד הגזרה של ביטול ההחזרים.
אשמח לעזור, אולם חשוב שמישהו שנפגע באופן ישיר מהביטול יהיה הכותב העיקרי.

אגב, זו המלצתו של משה אברם להפנות עותק מהפניהגם לנציבת קבילות הציבור במשרד הבריאות.
כמובן שמכתבו של דר' שטרקר יצורף לפנייה.
אני כאן לכל שאלה,
ג'סיקה
לצפיה ב-'מנסחת ברגעים אלו ממש'
מנסחת ברגעים אלו ממש
14/12/2010 | 09:50
1
מקווה לפרסם משהו ראשוני לתגובות בימים הקרובים.
לצפיה ב-''
14/12/2010 | 10:07
לצפיה ב-'היום קיבלנו חזרה מהכללית את '
היום קיבלנו חזרה מהכללית את
14/12/2010 | 20:34
4
החשבונית שלנו, שביקשנו שיחזירו אחרי שקיבלנו סירוב על ההחזרה.

הם כותבים בסיבה לשלילה שקנינו סד שעליו אין החזר ולא קנינו בספק מורשה שעובד עם הכללית, אף מילה על כך שאין יותר החזר על אביזרים אורטופדים.

אנחנו ממשיכים עכשיו לועדת ערער, עם עותק למשרד הבריאות, בעבר זה הוכיח את עצמו, ניראה מה יהיה עכשיו.
לצפיה ב-'ערב טוב'
ערב טוב
14/12/2010 | 21:10
1
1. איפה קניתם?
2.יש החזר על אביזרים אורטופדיים, פשוט לא על כל האביזרים.
לצפיה ב-'אל תוותרי'
אל תוותרי
15/12/2010 | 08:49
2
דברי איתי אם את צריכה משהו
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/12/2010 | 10:57
1
1
אנחנו לא מתכוונים לוותר
בטופס העירעור יש שאלה - האם אנחנו רוצים להיות נוכחים בדיון - כמובן שאנחנו רוצים!

לצפיה ב-'זה הכי חשוב'
זה הכי חשוב
15/12/2010 | 11:09
אם תגיעי לועדת הערעורים העליונה, זו וועדה שאינה קשורה לקופ"ח כללית ולכן הם הרבה יותר אובייקטיבים.
לצפיה ב-'דגם נוסף / אחר של הג'ון מיטשל - ייעוץ '
דגם נוסף / אחר של הג'ון מיטשל - ייעוץ
11/12/2010 | 15:23
3
1
שלום לכל חברי הפורום המקסימים
אנחנו לקראת הזמנת מידה 2 בנעלי הג'ון מיטשל
מבקור באתר החברה md ortpedics  שמתי לב ( רק עכשיו .. ) שיש דגם נוסף או יותר נכון תוספת על הדגם הרגיל, של תומך פלסטיק
לאורך כל החלק האחורי של הנעל כנראה עבור היציבות .
האם משהו הזמין את הדגם הזה ? האם מומלץ  ? באיכלוב ששם מפנים בד"כ לג'ון מיטשל ממליצים על הדגם הזה או על הרגיל .
אני מנסה לעלות תמונה , זהו הכיתוב המופיע ליד הדגם
AFO/Plantar Flexion Stop - for very extreme cases of atypical clubfoot with neutral or negative dorsiflexion.

אשמח מאד לשמוע את דעתכם בהקדם
שבת שלום
אילנית
לצפיה ב-'עניתי לך במסר'
עניתי לך במסר
11/12/2010 | 18:20
2
1
לצפיה ב-'אשמח לראות את התגובה'
אשמח לראות את התגובה
12/12/2010 | 10:58
1
1
היות וגם אנחנו משתמשים בג'ון מיטשל
לצפיה ב-'לנו יש את הרגיל'
לנו יש את הרגיל
12/12/2010 | 11:16
2
על הדגם המוצג כתוב for very extreme cases כך שהייתי מתייעצת עם הרופא המטפל. לנו מעולם לא הציעו אותו ואנחנו מההתחלה (כרגע בזוג השלישי) עם הסוג הרגיל.
לצפיה ב-'שבת שלום לכולם שאלה למטופלים בעין כרם '
שבת שלום לכולם שאלה למטופלים בעין כרם
11/12/2010 | 13:17
11
2
היי
עברה שנה מהביקורת האחרונה ואנחנו צריכות לחזור להדסה לביקורת
התקשרתי למוקד לקבוע תור ונאמר לי שהם לא יודעים את שם הרופא של יום שני , מישהי יודעת מי הרופא שבודק ביום שני ?
וביום חמישי יש את דר' פנסקי , מישהו מכיר או מטופל אצלו ?
אנחנו הינו מטופלת אצל פרופסור פורת ודר למדן
אנא עזרו להחליט מי יתן את חוות הדעת של גיל 4

חדווה

לצפיה ב-'אאאמממ? פנסקי....'
אאאמממ? פנסקי....
11/12/2010 | 19:49
2
מטופלים אצלו מגיל שמונה ימים ובכל פעם שיוצאת ממנו מחכה כבר לביקורת הבאה לשמוע את המילים המעודדות. מומלץ בחום ולפי מה שתקראי פה בשרשורים קודמים- אני לא היחידה שממליצה.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'הדסה/פנסקי'
הדסה/פנסקי
11/12/2010 | 20:36
1
הי חדווה,
פנסקי הוא אחד הרופאים הכי מוכרים בפורום. חלק מאוד גדול מחברי הפורום מטופלים אצלו, פגשת אותו בכנס שהיה ב 2008, זוכרת?
את יכולה בהחלט להיות שקטה בביקורת אצלו.
תעדכני
ג'סיקה
לצפיה ב-'לדעתי ביום שני מקבל דר'למדן'
לדעתי ביום שני מקבל דר'למדן
13/12/2010 | 15:30
8
2
בכל מקרה, בשנה האחרונה פגשנו שם רק דר'למדן ודר'פנסקי.
את יכולה להתקשר ישירות למרפאה ולשאול.
ודר'פנסקי בהחלט מומלץ...
אנחנו שם בחמישי הקרוב. שולחת את הילד עם האבא, כי בפעם אחרונה בהמתנה של 3 שעות הסבלנות שלי פקעה. מומלץ  בחום לקבוע תור כך שלא יהיו הרבה מטופלים לפניך, גם אם זה אומר לדחות ביקורת בשבוע - ולהתכונן להמתנה ארוכה... והכי חשוב - שהביקורת תעבור בשלום !
לצפיה ב-'למה הכוונה '
למה הכוונה
13/12/2010 | 15:36
7
1
יש לנו תור ב10:30 ביום חמישי הקרוב לבוא לפני או אפשר לאחר
לצפיה ב-'לנו ב-10:50, ויש שלושה לפנינו'
לנו ב-10:50, ויש שלושה לפנינו
14/12/2010 | 09:19
1
1
אז מצבכם לגמרי לא רע. לבוא לפני אין שום סיבה, ב-6 שנים לא יצא לי להכנס לפני הזמן שנקבע...
לצפיה ב-''
14/12/2010 | 09:28
לצפיה ב-'לבוא בזמן, ערוכים להמתנה'
לבוא בזמן, ערוכים להמתנה
14/12/2010 | 11:05
4
אני בד"כ ממתינה כשלושת-רבעי שעה בממוצע בהדסה עין כרם. אם כי קרה שהמתנתי 5 דקות בלבד, או יותר משעתיים. תביאי מה שצריך כדי להמתין עם ילד, למקרה שזה יתארך. יש בע"כ ספריית ספרי ילדים צמודה לאולם ההמתנה ואפשר שם להפוך את זמן ההמתנה ל"זמן איכות"... (אבל לפעמים זה סגור).
הסיבה היחידה לבוא לפני זה כדי לחנות בחניון שעולה 20 ש"ח ולא בחניון היקר יותר. לא כדאי לאחר. (ידידה מאולם ההמתנה פעם איחרה והחמיצה את התור שלה וחיכתה אחרי זה שעות.)
לצפיה ב-'הודעה חשובה למי שמגיע ביום חמישי הזה להדסה!'
הודעה חשובה למי שמגיע ביום חמישי הזה להדסה!
14/12/2010 | 13:05
1
הרגע ביטלתי את התור שלנו. היינו אמורים להיות ראשונים בשעה 9:50 - מוזמנים להתקשר ולהקדים את התור שלכם ולחסוך המתנה מייגעת. כל הקודם זוכה...
לצפיה ב-'אתן יודעות משהו?'
אתן יודעות משהו?
14/12/2010 | 13:23
2
1
בשניידר מעולם לא ביליתי יותר משעה אצל וייגל, (כולל הביקור) זמנים כ"כ ארוכים.
אני ממש מתבאסת לקרוא על המתנה כזו, ואני חושבת שזה ככה גם באיכילוב...
לצפיה ב-'לפי דעתי'
לפי דעתי
14/12/2010 | 15:42
1
1
מה שקורה זה שהם פשוט דוחפים בין התורים. היו כמה פעמים שהייתי אמורה להיות ראשונה או שניה לפי השעה שנקבעה לי וכשהגעתי לא הבנתי איך בכל זאת אני מקבלת תור מספר 5...אבל עוד בעיה היא שהם קובעים המון תורים בהפרש של 20 דקות כל אחד כשזה לא משנה אם זה לגיבוס או לא וברור שאם באים לגבס זה לוקח הרבה יותר מ-20 דקות (במיוחד אם זה בשתי רגליים ועוד אצל המלאך פנסקי...). הם צריכים לחשוב איך לשפר את המערכת ללא ספק...
לצפיה ב-'לפעמים הרופאים נקראים להתייעצות'
לפעמים הרופאים נקראים להתייעצות
20/12/2010 | 20:16
במחלקות למעלה, או לבדוק צילומים
והם נאלצים לעזוב הכל ולעלות..

לצפיה ב-'שאלה דחופה'
שאלה דחופה
09/12/2010 | 07:53
7
2
אנחנו אחרי הניתוח. אין לי זמן להרחיב. בגדול עבר בסדר ואנחנו בבית. הלילה איתן היה מאוד לא רגוע ובכה המון. למרות שהיה עייף לא הצליח לישון. השאלה שלי היא מדוע הוא לא מוכן לאכול בכלל. נראה לי שמצא חן בעיניו הקטע של הצום והוא רוצה להמשיך אותו...אחרי הניתוח הוא דווקא אכל אבל מאז שחזרנו הביתה בשמונה בערב הוא מסרב לינוק. האם זה מוכר כתופעה שלאחר הרדמה כללית? (הוא נותן שתן אז אני לא דואגת כרגע מהתייבשות)
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
09/12/2010 | 08:19
1
לא, זה לא צריכה להיות תופעה של הרדמה כללית. יניר ינק מעט ישר אחרי שהוא התעורר מההרדמה, המשיך לישון ואז הוא התעורר חייכן ורעב ואכל כרגיל וזה היה כ-6 שעות אחרי שהוא נכנס לניתוח.

אם הוא ממשיך להיות בכיינן ולא רגוע ומסרב לינוק, אני היתי לוקח לרופא לבדיקה. תסתכלי גם על האצבעות לראות שהן בסדר - זאת אומרת שהן לא כחולות. האצבעות צריכות להיות בצבע ורדרד. וגם תמדדי לו חום לראות שהוא לא מעלה חום מה שיכול לרמז על כך שאולי יש זיהום.

אולי תתקשרי לרופא שלכם?

תרגישו טוב, רפואה שלמה.
לצפיה ב-'החלמה מהירה.'
החלמה מהירה.
09/12/2010 | 08:22
1
3

שמחה שהצום והניתוח מאחוריכם. יכול להיות שאיתן מותש אחרי ההרדמה ולכן מתקשה לינוק? אין לי רעיונות אבל אם הוא נותן שתן כרגיל כרגע לא הייתי מודאגת.

תעקבי אחרי החיתולים (כמו כשהם נולדים (:) ותנסי כל כמה זמן להאכיל אותו...

בהצלחה ויום רגוע (תנסו להשלים שעות שינה ( :)

נועה
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
09/12/2010 | 09:22
2
אחרי שכתבתי בפורום ניסיתי שוב להאכיל אותו והוא אכל!! פתאום הוא לא התנגד. הוא לא אכל במרץ רב אבל משהו...הוא נראה לי מותש מאוד מאוד. עכשיו סוף סוף הוא נרדם ואני מקווה שישן הרבה כי הוא היה ער כמעט כל הלילה. אני חושבת שהוא פשוט מבוהל עדין. האצבעות נראות בסדר והאמת שכשהוא על הידיים הוא רגוע. איך שאני עוצרת או מתיישבת או חלילה מניחה אותו לבדו הוא צורח...מקווה שהזמן יעשה את שלו ושהוא יחזור לעצמו במהרה...תודה על התשובות. יום טוב.
לצפיה ב-'הרדמה'
הרדמה
09/12/2010 | 10:04
3
4
בד"כ אחרי הרדמה כללית יש שינויים בתאבון ואפילו בחילה. תני לו עוד קצת זמן לפני שתילחצי, ושווה לכמובן להתייעץ עם פנסקי בטלפון.
צחזיקו מעמד
ג'סיקה
לצפיה ב-'עדכון נוסף....'
עדכון נוסף....
09/12/2010 | 16:43
2
2
איתן עדין קבצ'. הוא מידי פעם אוכל אם כי לא בתדירות הרגילה אבל הבנתי שייתכן וזה מההרדמה. מה שכן הוא נראה מאוד מאוד עייף ומתקשה להירדם ואם כבר קרה נס ונרדם אחרי 20 דקות הוא קם. נתתי לו אקמול והוא פחות מתבכיין אבל ממש לא חזר להיות עצמו. מנסיון של מי שעבר את הניתוח הזה בהרדמה, כמה זמן לוקח להם להתאושש? אני יודעת שזה אינדיבידואלי אבל מהו פרק הזמן הסביר? שלחתי לפנסקי הודעה וטרם קיבלתי תשובה. אוף, אני מתה לישון כבר...
לצפיה ב-'מאחלת לכם התאוששות מהירה והרבה שעות שינה'
מאחלת לכם התאוששות מהירה והרבה שעות שינה
09/12/2010 | 20:53
לצפיה ב-'הי'
הי
09/12/2010 | 21:01
אצלינו הלילה והיומיים שאחרי הניתוח עברו די רע. תום היה מאוד קבצ' ובכה המון.
אנחנו נותחנו ברמב"ם, ויום לאחר הניתוח פשוט נחתתי להם במיון ילדים עם הצרחנצ'יק שכמובן מייד הפסיק לבכות וחייך לכל הרופאים, וביקשתי שאורטופד ילדים יראה שהכל בסדר, ושהגבס לא לוחץ מדיי או משהו.
אחרי בדיקה, נרגעתי, והוא בכה עוד יממה בבית, אבל לפחות הייתי רגועה.
לצפיה ב-'קלאפ פוט דו צדדי'
קלאפ פוט דו צדדי
08/12/2010 | 19:58
18
6
היי לכולכם.... אני בשבוע 17 לאחר 2 סקירות מערכות שביצעתי(אחרי שעשיתי אחת פניתי לדעה נוספת) התגלה אצל העובר קלאבפוט דו צדדי המלצות הרופאים בעניין חלוקים האם להשאיר את ההיריון או לא הם מעוניינים לבצע בדיקת מי שפיר לשלול דברים אחרים ... בעלי ואני לא מפסיקים לבכות במשך יומיים קראנו על התופעה אך מפחדים שזה ילווה אותו כל החיים וכל החיים הוא יסבול ולא יהיה כמו כולם אנחנו ממש בדילמה אשמח לשמוע מכם כאנשים שכבר מנוסים קצת על החיים עם ילד כזה זה ממש יעזור לנו לקבל החלטות כשנשמע מנקודת מבט ראשונה את הדברים תודה רבה המודאגים!
לצפיה ב-'סיווני '
סיווני
09/12/2010 | 08:39
4
קודם כל - מזל טוב על ההריון!

אני לא יודעת מי הרופא הזה שאמר לך לעשות הפלה, בבקשה בבקשה תתעלמי מההצעה שלו ומדבריו, זה כלכך כלכך לא נכון!
תיקראי את הפתיחה של ג'סיקה לפורום " הילד שלך יהיה מקסים, ויפה וחכם והכי חשוב בריא"!!!!!!

אז נכון כשמגלים ק"פ עוברים עוד מספר בדיקות ובניהם גם מי שפיר כדי לוודא שזו ממצא יחיד, ורוב הסיכויים שזהו ממצא יחיד. אם היו עוד בעיות כבר היו מוצאים אותם בסקירת המערכות, אבל כדי להיות על הצד הבטוח שלוחים למי שפיר (אני עשיתי ועוד רבות פה בפורום עשו אבל אני מכירה מישהי שבנה מטופל אצל הרופא שלנו שלא עשתה, זהו ילדה החמישי וגם לבנה השני יש והיא לא עשתה אף בדיקה!)

ק"פ שהתגלה בשבוע 17 הוא ק"פ גנטי כך שאם תחפשי טוב טוב במשפחות המורחבות שלכן תגלו שלמישהו שאתם מכירים היה ק"פ שהוא היה תינוק (ואז הוא בטח טופל בנעלים הפוכות).

הטיפול הוא טיפול פשוט! הרופא שעשה לי סקירה וראה א הק"פ אמר "טיפול אורטופדי פשוט"
הטיפול הוא טיפול של גיבוס הרגלים עד שהן מתיישרות (זה יכול להיות בן 4 גיבוסים עד 10 כמ ואצל הבן שלי תלוי בחומרת הק"פ) ניתוחון קטן להארכת גיד אכילס ואז נעילת נעלים לשמירה על התיקון של הרגל.
אני לא ארחיב כי זה רק יבלבל אותך עכשיו, את תיכנסי אט אט לכל המינוחים ועד הלידה תיהיה מומחית. עכשיו מה שחשוב הוא להרגע! להפסיק לבכות! לחבק חזק את העלך ואת הבטן ולדעת שיהיה לכם ילד מדהים. מקסימום לא תוכלו לשיר לו את השיר על הבובה ימימה - מכירה? אני בובה ושמי ימימה מה..... רק רגליה עקומות נורא
אבל מהר מאוד הן לא יהיו עקומות

תכתבי מאיזה אזור את ונוכל להמליץ לך על רופאים - את יכולה ללכלת לשוחח עם אורטופד ילדים כבר עכשיו כדי להבין ולדעת יותר. ואת כמובן מוזמנת לבוא ולראות את המתוקים שלנו ואת רגליהם ולהבין שהם ילדים רגילים רגילים!

שיהיה בוקר טוב

לצפיה ב-'גם אצלנו'
גם אצלנו
09/12/2010 | 10:53
5
4
הפסקת הריון היתה אופציית רקע במשך כל ההריון. תודה לאל שמרנו את ההריון והיום יש לנו את ישי הנהדר, מתוק ובריא, בן כמעט 6 חודשים, והטיפול בק"פ מתקדם לפי תוכנית הטיפול.,, לא נעים לא נורא. אני מצטרפת לכל מה שכתבה רינת פ. (פרט לדיוק אחד קטן, לא ניתן לדעת בבירור שהק"פ גנטי רק משום שהתגלה בתחילת ההריון. אני גיליתי את הק"פ - חד צדדי חמור - בשבוע 16, והיועצת הגנטית אמרה לי שהוא בבטחון לא גנטי, לפחות לא ע"פ הגנום הממופה עד כה.)
דבר שאני ממליצה לכל מי שלפני בדיקת מי שפיר: כדאי לשמור דגימת מי שפיר עד סוף ההריון, למקרה שיתעורר צורך לערוך בדיקה נוספת במי השפיר שלא תצטרכו להידקר ולהסתכן שוב.
בהצלחה!
טובה
לצפיה ב-'היועצת הגנטית טעתה!'
היועצת הגנטית טעתה!
09/12/2010 | 15:36
4
5
ק"פ הוא גנטי, וכשהוא מופיע בשבוע הריון מוקדם הוא נוצר בגלל התפתחות לא נכונה של הגפיים ולא כתוצאה מחוסר מקום ברחם מה שגורם לק"פ תנוחתי, שהוא בד"כ הרבה הרבה יותר קל והטיפול בו קצר יותר.

אצלינו למשל - ידעתי שלבת דוד שלי היה "משהו ברגלים" אבל לא ידעתי מה עד שביררתי וכשבני נולד ובת דודה של אמא שלי התקשרה לאחל מזל טוב, גילינו שלשניים מילדיה היה גם. ובמקרה גם גיליו שהיה ק"פ אצל בן של בן דוד של בעלי - בקיצור    מאוד ממופה אבל יש מצבים שבהם בני הזוג לא מכירים מקרבה ראשונה מישהו עם ק"פ זה לא אומר שזה לא קיים.
ק"פ בניגוד למחלות גנטיות ששיכות לאוכלסייה מסויימת ואז עושים שיכלול של מוצאי שני בני הזוג ומגיעים לסטיסטיקה שזה עלול להיות אצלם או בניגוד למחלה שהתפרצה וגרמה לנכות קשה או (חס וחלילה) למוות הוא בסך הכל בעיה אורטופדטית שמטופלת במהירות כשהתינוק קטן עד גיל חצי שנ הרוב הלדים מסיים את שלב הגבסים הנעלים רוב היום ועוברים לנעול רק בלילה ואז אנשים לא יודעים שיש משהו או לאחר שנים רבות לא זוכרים שהיה דבר כזה.

לצפיה ב-'איזו הצהרה...'
איזו הצהרה...
09/12/2010 | 20:28
3
3
יש לך אסמכתאות למה שאת אומרת?
לפעמים לא צריך להיות כאלה נחרצים
כשאנחנו היינו אצל היועץ הגנטי הוא אמר שלדעתו זה גנטי, ואכן לבעלי היה "משהו ברגלים" אבל מכיוון שאין מחקרים שמוכיחים את זה אז עברנו את התהליך הרגיל של מי שפיר וכו'
לצפיה ב-'לעבור את כל התהליך חשוב מאוד'
לעבור את כל התהליך חשוב מאוד
09/12/2010 | 20:49
1
2
כדי לוודא שבאמת אין משהו נוסף שמתלווה לזה וכדי להיות על הצד הבטוח. גם אני עברתי את כל התהליך אפילו שידעתי שיש
לצפיה ב-'ברח לי ...'
ברח לי ...
09/12/2010 | 20:55
2
משהו גם אצלינו במשפחה.

אבל ק"פ כמו גם לוקסציה למשל יודעים היום שאלו בעיות אורטופדיות גנטיות ולכן  כשיש לוקסציה במשפחה, כל תינוק שנולד שולחים לus של מפרקי ירך.

הנחרצות שלי היתה על המשפט של הגנטיקאית (לפחות כפי שכתבה טובה כאן) שזה בטוח לא גנטי. זה ממש לא בטוח שזה לא גנטי, להפך זה יותר בטוח שזה גנטי.
לצפיה ב-''
09/12/2010 | 22:20
לצפיה ב-'אתחיל מציטוט של בעלי מאתמול בערב...'
אתחיל מציטוט של בעלי מאתמול בערב...
09/12/2010 | 11:36
1
4
"אתה כזה תינוק מדהים, אני רוצה עוד אחד כמוך בדיוק-בדיוק, כוללל הקלאב פוט"

אנחנו גילינו שיש לתינוק קלאב פוט דו צדדי רק בלידה, כי הרופא ה"מוכשר" לא שם לב לזה, למרות שראו את העניין בבירור באולטרסאונד (יש לי דיסק). היינו בשוק, במיוחד בעלי - לא ידענו בכלל שמדובר בדבר נפוץ יחסית (ילד אחד למספר מאות לידות) ושקיים טיפול יעיל. כעבור יומיים קיבלנו ייעוץ אורתופדי בבית החולים והבנו שהשד לא נורא כ"כ, ביום השלישי התינוק כבר היה עם גבס, ולפני שבועיים (בני בן 3 חודשים ושבוע) הוא עבר לנעליים, שזה טיפול שמטרתו שימור מצב הרגל המתוקן והוא עורך בין שנתיים לארבע שנים (בהתחלה כמעט כל היום, אח"כ רק בלילה).

הגישה שלי היא לתת לילד הרגשה של ילד רגיל שלא מתבייש בקלאב פוט, ובשביל לנקוט בגישה הזאת צריך באמת באמת להאמין בכך. זה תהליך, אבל ברגע שרואים את התינוק, מתרגלים אליו ומתאהבים בו (לי זה לקח זמן, בלי כל קשר לקלאב פוט) - זה הכי טבעי בעולם, לפחות בשבילי.

לפני מספר שבועות היינו אצל רופא ילדים, ואפילו שכחתי לציין בפניו שיש לתינוקי קלאב פוט... וממש שמחתי על כך כי זה מראה כמה זה כבר חלק מהחיים ומובן מאליו. והתינוק - הוא הרי נולד לתוך זה, לא מכיר משהו אחר, לכן ממש לא צריך לעשות מזה סיפור ולרחם עליו.

המון הצלחה!!
לצפיה ב-'* הטיפול "אורך" ולא "עורך"...'
* הטיפול "אורך" ולא "עורך"...
09/12/2010 | 11:40
לצפיה ב-'היי סיוון '
היי סיוון
09/12/2010 | 21:15
5
שמי קרן אמא של יהב בן שנה ועשרה חודשים שנולד עם ק"פ דו צדדי, גם אצלנו גילו בסקירה המוקדמת בשבוע 16 והרופא אמר לנו שיש ועדה בימי חמישי (אני כאמור חשבתי שזו ועדה לגנטיקה אבל הוא התכון לועדה להפלה) וזה בגלל שבנוסף לק"פ היה לו אגני כלייה מורחבים.
את בדיוק מזכירה לי את עצמי עם אותם תחושות וחוסר וודאות, בכיתי המון, לא ישנתי ולא אכלתי וחשבתי על הנורא מכל שהילד לא בסדר.
אבללל למזלנו נכנסנו לפורם המקסים הזה שגרם לנו להתעודד ולהבין שהכל יהיה בסדר ואכן כך. ערכתי את כל הבדיקות שיש שכוללות יעוצים גנטיים, יעוץ עם אורטופדים (ממליצה לך ללכת לדר' פנסקי )  סקירת מוח לעובר, אקו לב, אולטרסאונד כל חודש לבדיקת תזוזזת גפיים, ומי שפיר אהה וגם יעוץ עם הרב פירר ועם כל זה עדיין ישנו את הפחד של מה יצא לך מהבטן.
אני מבינה בדיוק מה את מרגישה אבל עלייך להיות חזקה ולהתעודד כי הכל יהיה בסדר וזהו  רק טיפל אורטופדי הכולל סדרה של גבסים ונעילת נעליים 23 שעות ביום, ולאחר כמה חודשים ל- 12 שעות בלילה. תאמיני לי שהזמן עובר כל כך מהר והילד גדל מהר וזה הופך כבר לשגרה.
אין ספק שהסביבה שלא מבינה את משמעות הדבר ק"פ ושיש טיפול, מקשה על הרגשות. אבל עם יד על הלב תוציאי את המונח הפלה מהלקסיקון שלכם.
את מוזמנת לבוא לראות את יהב השובב שלא מפסיק לרוץ ולהשתולל
קרן
לצפיה ב-'אין לי הרבה להוסיף על המילים החכמות שנאמרו לך'
אין לי הרבה להוסיף על המילים החכמות שנאמרו לך
09/12/2010 | 22:03
1
רק לתרום תמונה של ילדת הק"פ הפרטית שלי, ולומר שבמעבר להורות גילינו שהקלאב פוט כל כך לא משמעותי והוא חלק כל כך שולי ביום שלנו... בכל אופן, אני תמיד זמינה במסרים.
לצפיה ב-'סיווני ערב טוב'
סיווני ערב טוב
09/12/2010 | 22:44
2
הייתי בדיוק שם, במקום הזה שלך, לפני חמש שנים (זה נראה המון, אבל הזמן טס)
דניאל, הבכור שלי, בן ארבע וחצי. הק"פ אובחן בשבוע 15 והרגשנו שהעולם התהפך.
עברנו את כל הבדיקות המומלצות, בליווי מקסים ומקצועי של המכון הגנטי בשניידר (הגענו דווקא לשם בהמלצת מרכז מומחים לגנטיקה ובעיות מולדות בניו יורק-פנינו אליהם במייל והם המליצו על פרופ' שוחט בשניידר)
ראשית, זה לא מלווה לכל החיים. הק"פ הוא בעיה שמטפלים בה טוב בתחילת הדרך, לאחר מכן משמרים את הטיפול בשנים הראשונות באמצעות נעליים מיוחדות, ובמרביתם של המקרים-זהו!
אני לא רוצה להכנס לעובי הקורה עכשיו בעניין התיקון והטיפול, אבל מבטיחה לך שאחרי שתעברי את הבדיקות השוללות בעיות נוספות (מי שפיר, אקו לב ומעקבים צמודים של אולטרסאונד)תוכלי להירגע קצת ולהתחיל לחשוב מחשבות שמחות יותר על הלידה...

עניתי כבר כמה מאות פעמים להודעה כמו שלך כאן בפורום, ועדיין בכל פעם אני רוצה להבהיר באמצעות המקלדת והמרחב הלא אינטימי הזה, עד כמה אני מחזקת אותך, רוצה ללוות אותך ולתמוך, ולהעניק לך את החיזוק והכוח שאת מחפשת.
אני מצרפת תמונה עדכנית של דניאל, שנולד עם ק"פ דו צדדי חמור וכיום, פעיל מאוד, אינו שונה מילדים אחרים בגן, מסוגל לפעילות ספורטיבית מכל סוג, נועל נעליים רגילות, מטפס על הרים

איפה אתם גרים? באיזו קופ"ח אתם?
אני שולחת לך מסר עם מסםר הטלפון שלי, אשמח אם תתקשרי.

ג'סיקה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
10/12/2010 | 05:41
1
1
מדהים איך שהגישה לגילוי הק"פ קשורה לרופא המטפל - כשלנו מצאו את הק"פ הרופא אמר שזה בעיה אורתופדית שמטפלים בה ותוך כמה חודשים עוברת ושאין לנו מה לחשוש...

היי סיוון, שמי יפעת ולניב, ביתי בת השנה וחצי, יש ק"פ חד צדדי ברגל ימין.
גם אנחנו גילינו את הק"פ בסקירה המוקדמת ומיד מיד מצאנו את הפורום הזה.
כולנו היינו במצבך - לקרוא באינטרנט ולהיבהל, אבל אח"כ ההפנמה שזה באמת באמת שולי מגיעה. לדעתי עניינים כמו גזים קשים או ריפלוקס זה קשה יותר מק"פ...

איפה את גרה? אם את גרה קרוב אלי (חדרה) אני אשמח להיפגש, המפגש הזה עם הילד שיש לו ק"פ כל כך עוזר וכל כך מרגיע!

דרך אגב - אם תקראי כאן בפורום, קצת אחורה, תגלי שהק"פ לא מונע את ההתפתחות, יש כאן בפורום ילדים שהם דווקא זריזים בהתפתחותם מהממוצע.

שלחתי לך את הטלפון במסר, אם תרצי לדבר,
יפעת.
לצפיה ב-'וואי, איזו מתוקההההההההההה'
וואי, איזו מתוקההההההההההה
10/12/2010 | 15:04
1
עשית לי חשק להכיר לה את הבן שלי חח אבל זה רק אם היא מוכנה ללכת עם מישהו קטן יותר
(שלו הפשוש שלי בן 3.5 חודשים..)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
10/12/2010 | 08:21
2
1
הרבה מעבר למה שכבר נאמר אין לי מה להוסיף, אלא רק להדגיש שעמית שלי (בת חצי שנה מחר!) היא ילדה מדהימה ורגילה לכל דבר, חוץ מזה שבלילה היא הולכת לישון עם הנעליים.
ההתחלה לא פשוטה מבחינה תיפעולית אבל אני חייבת לספר שאני ילדתי יחד עם עוד מספר חברות באותה תקופה וכשגילינו את הק"פ כולם נורא ריחמו ודאגו, בסופו של דבר, אחרי הלידות, לתינוק ההוא היה ריפלוקס נוראי במשך 4 חודשים והם כל הזמן רצו בין רופאים ולא נחו לדקה מהבכי והצרחות, לתינוק השני היה בקע במפשעה והיה צריך לעבור ניתוח וכן הלאה  והלאה....
ההבדל היחיד ביננו לבין כל אישה אחרת שיולדת "ילד רגיל" (כביכול!!!) הוא שאנחנו יודעות מראש למה לצפות ומה לעשות ובאות מוכנות, וככה יצא שבחודשים הראשונים אני הייתי הרבה יותר רגועה ובטוחה בתינוקת שלי מאשר שאר החברות...
חשוב מאוד לפי דעתי לבחור אורטופד ילדים טוב שאתם סומכים עליו ומתקשרים איתו טוב ולהיפגש איתו לפני הלידה, זה מרגיע הרבה מהפחדים.
וכמו שכבר הציעו, אשמח להיפגש ולהכיר לכם את עמית המהממת!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'לסיווני..'
לסיווני..
12/12/2010 | 10:02
1
3
אני לא חושבת שיש לי הרבה מה להוסיף על מה שכבר כתבו כאן ,
אבל אני רוצה שתראית את התמונה של בתי , בת השנה וחצי,
שימי לב איזו תנוחה טבעית ויפה יש לכף הרגל שלה- בעמידה ,
וכמובן איזה מותק שהיא....

מאחלת לך לעבור בקלות את הכל , לראות הרבה נחת !!!!!
לצפיה ב-' איזו בובה! '
איזו בובה!
13/12/2010 | 19:40
1
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
14/12/2010 | 05:42
3

היי סיון ,

אני רויטל אמא של עידו כמעט בן חצי שנה אשר נולד עם ק"פ ברגל ימין את הק"פ לא גילו בזמן ההריון אלה לאחר הלידה. ( וטוב שכך)
אני רוצה לנסות להרגיע אותך ולהגיד לך שהכל יהיה בסדר בעזרת השם. אם ההריון תקין אז לפני דעתי אין אופציה להפלה.
מדובר בעבודה של חצי שנה ואז הכל מאחוריכם. אני לא אגיד לא שזה כיף ללכת כל שבוע להחליף גבס בבית חולים אבל אין מה לעשות זה מה יש וצריך להגיד תודה שזה לא יותר גרוע ואני מדברת מנסיון כיון שהבן הכבור שלי שעוד חודשים חוגג שלוש צריך לעבור בשנה הבאה ניתוח לב פתוח לסגירת חור, אז אם אני משווה הייתי מעדיפה שיהיה לו ק"פ דו צדדי.
אתמול היינו בביקורת אצל ד"ר וייגל אשר הוריד לעידו את הנעלים מ 23 שעות ביום  ל 12 שעות.
את רואה תקופה של חצי שנה והכל מאחורינו ( בלי עין הרע ).

אז תתרכזי בהריון שתהיה לך לידה קלה
ורק בריאות.
רויטל.

( אם את רוצה לדבר איתי בטלפון תשלחי לי מסר )
לצפיה ב-'בבחירת סוג נעלים'
בבחירת סוג נעלים
08/12/2010 | 19:18
3
1
שלום רב, מעיין כבר בת 4 + 3 חודשים. קלאב פוט ברגל שמאל. שניה לפני הניתוח להעברת הגיד שתוכנן לגיל 4, החלטנו לעבור סדרת גיבוסים אצל ד"ר פנסקי, לנסות טיפול שמרני יותר. אנו עתידים להוריד את הגבס האחרון בעוד כשבוע ואמורים לעבור לנעילת נעליים בלילה למשך כשנה וחצי בערך. מתלבטים, בגיל של מעיין, אילו נעליים עדיפות: דניס בראון (שליוו אותנו בשנים הראשונות) או אלפא פלקס, אותם איננו מכירים. הבר אמור להיות ברוחב הכתפיים, מה שדורש עבודת מסגרות בדניס בראון. איך זה עם האלפא פלקס? תודה רבה
לצפיה ב-'מוסיפה שאנחנו מבוטחים ב"כללית"'
מוסיפה שאנחנו מבוטחים ב"כללית"
08/12/2010 | 19:24
האם יש השלכות לענין ההחזר, ומהן העלויות בערך,..
לצפיה ב-'מקפיצה בבקשה..'
מקפיצה בבקשה..
09/12/2010 | 10:20
1
לצפיה ב-'היי ורד'
היי ורד
10/12/2010 | 07:47
לצערי הרב כבר אין החזרים על אביזרים אורטופדים דרך הכללית... אולי תוכלו להשיג החזר דרך ועדת חריגים.
בקשר לסוג הנעליים, אנחנו עם אלפא-פלקס, הן מאוד נוחות לתפעול וההרחבה של הבר נעשית ע"י 2 ברגי אלן פשוטים. גם החיבור של הבר לנעליים מאוד נוח- נעשה ע"י "קליקים" (אין לי דרך טובה יותר לתאר את זה ), מה שאומר שגם מעיין תוכל לחבר ולפרק- לטוב ולרע...
חייבת לציין שכעת, כשבכל מקרה אין החזרים, תוכלי לשקול גם להזמין את נעלי ג'ון מיטשל מארה"ב, חברות הפורום שמשתמשות בהן מרוצות מאוד וההתעסקות עם הבר דומה מאוד לאלפא-פלקס.
מקווה שעזרתי, שלי.
לצפיה ב-' עדכונים עדכונים...'
עדכונים עדכונים...
07/12/2010 | 16:45
8
2
לאחר חודש ששוקו עם הנעליים ביקרנו את ד"ר וייזל המקסים. אני שמחה לבשר לכם שהתיקון כמעט מושלם והוא התרשם מאוד כך שאפילו "שכח" באיזו רגל היה ק"פ רציני יותר... קבענו ביקורת לנוספת בעוד חודש וחצי...

כשד"ר וייזל דיבר על המשך הטיפול (מעבר לשעות שינה בלבד) הפליא אותי שהוא טען כי יכול להיות ששנה וחצי תספיק... ד"ר פנסקי אז אמר לי שללא קשר לחומרת הק"פ יש לנעול את הנעליים לזמן שינה לפחות לשלוש שנים כשהוא בעצמו מקפיד על 4 שנים...
מה דעתכם???
לצפיה ב-''
07/12/2010 | 23:09
7
שאלה - מה זאת אומרת שלאחר חודש עם הנעלים התיקון כמעט הושלם? את התיקון של הרגל הרי עושים עם הגבסים והנעלים רק שומרות על התיקון - לא?

גם הרופא שלנו בעד לנעול עד גיל 4, וזה גם ע"פ הפרוטוקול המעודכן של פונסטי. (אני כרגע לא מבינה איך זה אפשרי? הבת שלי בת 3.5 ואני לא מבינה איך ילד בגיל כזה יכול לישון עם רגלים קשורות, שנגיע לגשר...)

לדעתי תלכו שלב שלב, כרגע אתם עדיין עם הנעליים ל23 שעות יש עוד חודשים ואז בלילה לפחות עוד שנה וחצי לפי הרופא המטפל שלכם. אחר כך תיפני ליעוץ נוסף אצל רופא נוסף שיבדוק את הרגליים, את העמידה את ההליכה ותראו מה דעתו ותשקלו את העניין. כרגע יש עוד זמן.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/12/2010 | 11:12
6
תיקון הרגליים נעשה בעזר הגבסים ונעילת הנעליים למשך 3 החודשים הרצופים. שמירת התיקון מתקבלת בנעילת הנעליים בזמן השינה לתקופה הארוכה יותר...על כן ישנה חשיבות כל כך גבוהה להקפדה על נעילת הנעליים בצורה נכונה ולמשך רוב היממה בשלושת החודשים הראשונים שכן זהו חלק אינטגרלי וחשוב ביותר בתיקון הרגל.
מה שמדאיג אותי זה שאכן על פי הפרוטוקול של פונסטי יש להנעיל את הנעליים לזמן השינה למשך 3 שנים ויש רופאים שממליצים למשך 4 שנים. על סמך מה ד"ר וייזל מקצר לשנה וחצי??? (אני יודעת על עוד מקרה כזה...)
לצפיה ב-'אם זה מדאיג אותך תפני לחוות דעת נוספת.'
אם זה מדאיג אותך תפני לחוות דעת נוספת.
08/12/2010 | 13:29
5
באמת לא ברור מדוע הוא מקצר לשנה וחצי כשע"פ שיטת פונסטי ממשיכים עד גיל 4. אני לא מכירה את הרופא הזה, אבל כתבת שהיית אצל עוד רופא אולי כדי להתיעץ איתו שוב?

אבל זה לא מדוייק מה שאת כותבת על התיקון - בסוף תהליך הגיבוס ואחרי הניתוח הרגל צריכה להיות מתוקנת, זאת אומרת במצב האופטימלי שלה. נעילת הנעלים חשובה מאוד מאוד!! לשמירה על התיקון ולעיצובו, פרק הזמן של נעילת הנעלים הגיל צעיר אחרי הגיבוס משמעותי מאוד היות והגרל מאוד אלסטתית וניתנת לעיצוב בקלות. לאחר מכן יורדים אט אט בשעות היות והרגל מתעצבת והיא פחות 'פלסטלינה'. יש רופאים שמסיימים את שלב הגבסים מהר ועוברים לנעילת הנעלים במטרה שהנעלים ימישיכו את התיקון אבל הנעלים לא אמורות לתקן. ויש רופאים שנגבסים עוד כמה גבסים עד שהרגל מגיע למצב אופטימלי מבחינת הטיפול ואז עוברים לנעלים.
את ההסבר הזה קיבלתי משני טכנאי אורטופדיה שונים.

לצפיה ב-'זה גם מה שאני הבנתי'
זה גם מה שאני הבנתי
08/12/2010 | 17:47
4
לפי מה אנחנו הבנו - את הגבסים מסיימים כאשר הרגלים מתוקנות, הנעלים רק שומרות על המצב.
ד"ר וייגל גם הסביר שלפי הפרוטוקול צריך להוריד בגיל 4 אבל הוא אמר שיש מקרים שאפשרי גם בגיל 3, אבל לא לפני.
לצפיה ב-'שמחה לבשר גם במשך לדיון זה'
שמחה לבשר גם במשך לדיון זה
08/12/2010 | 19:36
3
1
מעדכנת רק היום לצערי, אין לי זמן לנשום..
הינו בביקורת אצל דר' אידלמן והוא בישר לנו שנטע תגיע לגיל 3 (בעוד חודש וחצי) יהיה אפשר להוריד לה את הנעלים. כמובן שהיתי מאוד מופתעת, גם אנחנו ידענו שיש לנעול את הנעלים עד גיל ארבע אך הוא טוען שהתיקון מושלם ואין עוד צורך בנעילת הנעלים בלילה.
אין יותר מאושרים מאיתנו ובטח נטע הכי מכולם!!
מה אגיד ומה אומר, הגענו ועברנו את כל הטיפול וההתמדה עם הגבסים הנעלים ביקורות חוזרות אצל הרופא (אותם אני מניחה שנמשיך לכל צרה שלא תבוא..). בסך הכל כאשר נודע לנו על הק"פ ולאחר מכן כאשר נטע נולדה נשמע יותר מאיים ממה שזה אך באמת ממש ממש לא נורא.
זהו, רק בשורות טובות.
וכמובן אמשיך להיות פעילה בפורום התומך והמעודד כל כך!!!
תודה לכולם,
רותם אמא של נטע.
בהזדמנות הקרובה אוסיף תמונה.
לצפיה ב-'איזה כיף!'
איזה כיף!
09/12/2010 | 06:44
חדשות מעולות, מה נטע אומרת? מתרגשת?
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
09/12/2010 | 08:12
1
איך עברו הלילות הראשונים ללא הנעלים?

איזו הפתעה נהדרת קיבלתם, קצת כמו איזה נס חנוכה המון בריאות.
לצפיה ב-'משיבה רק עכשיו,'
משיבה רק עכשיו,
11/12/2010 | 18:37
נטע עדין עם הנעלים רק בסוף חודש ינואר היא תהיה בת 3 ואז נוכל להוריד לה.
לנטע לא אמרתי עדין כלום אין  משמעות לזמן כרגע. כאשר נגיע לתאריך נוריד ואז אספר.
ההרגשה היא הרגשה כיפית למרות שבאמת אנו לא מרגישים. זהו כבר חלק מהנוהל לפני השינה.
בכל און תודה לכולן על הברכות.
נשתמע, רותם.
לצפיה ב-' ביום ראשון חוזרת לעבודה...'
ביום ראשון חוזרת לעבודה...
06/12/2010 | 14:37
2
2

בעבודה ממש צועקים הצילו. ביקשו שאחזור...

בהתחשב בעובדה שאולי עוד שלושה חודשים אאלץ לעזוב שוב בגלל שליחות של בעלי הסכמתי

כל כך קשה לי. איך אעזוב אותו? עדין עם הנעליים... עדין לא מתהפך... את הבנות שהיו ללא קלאב פוט עזבתי מאוחר יותר ואותו...

איזה הנחיות צריך לתת למטפלת? איך עוברים בשלום את הפרידה?

ושאלה שלא קשורה: קראתי שהרבה בנות עושות תרגילים לרגלים בזמן ההפסקה. אני "רק" מפנקת אותן. איזה תרגילים עושים?

חג שמח

נועה

לצפיה ב-'בהצלחה! אני בעקבותייך...'
בהצלחה! אני בעקבותייך...
06/12/2010 | 14:55
2
האמת שגם אני צריכה לחזור אבל בגלל הניתוח הנוסף הודעתי שאני מאריכה עוד קצת וחטפתי על זה...אני עדין מחכה לבוס שיתן לי אישור. לא יודעת איך אפשר לעזוב אותו ככה. כל עוד הוא עם גבס בטח שלא אחזור אבל אני מנסה להיות אופטימית ואם הניתוח יצליח הוא יתחיל עם נעליים בקרוב ואז אין תירוצים...בשלב הראשון כשהם עם נעליים כל היום לא נראה לי שצריך הנחיות מיוחדות למטפלת. לגבי ההפסקה מהנעליים לא זוכרת שעשיתי משהו מיוחד עם אוריה. לא אמרו בזמנו שצריך אבל אולי משהו השתנה מאז...שיהיה בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/12/2010 | 21:17
1

היי
אני אמא של עידו בן החמישה חודשים, חזרתי לעבודה לפני שלושה שבועות וגם אני חששתי איך הוא יסתדר עם הנעלים,
הוא נימצא במשפחתון עם עוד ארבעה ילדים והגננת קיבלה אותו בזרועות פתוחות. אין לכן ממה לפחד אם אתן סומכות על הגננת אז הכל יהיה בסדר. היא מטפלת בו במסירות רבה לא מוותרת לו משכיבה אותו על הבטן דואגת שהוא לא יוריד את הנעלים ( כן כן הוא מצליח להוריד את הנעלים במיוחד בבוקר אני מוצאת אותו בלי נעל ועם הגרב בפה ).
הבן הבכור שלי היה אצלה אז כך שאני מכירה אותה כול כך טוב ויודעת שהיא מעולה.  
מה שחשוב זה ללכת לגננת לפני שמכניסים את הילד לגן להראות לה את הנעלים איך נועלים איך מורידים להסביר לה את החשיבות של הנעלים ולראות את התגובה שלה.
אצלנו היא לא מורידה לו את הנעלים אולי רק לפעמים כדי לעשות לו קצת מסאז ( החיים דבש )

בקיצור שלוש ארבע ולעבודה.

בהצלחה
לצפיה ב-'שמחה לשתף ...'
שמחה לשתף ...
07/12/2010 | 12:24
16
2
שלום לכל חברי הפורום,

שמי רביד, בשבוע 30 לערך, לאחר קריאה אינטנסיבית בפורום, "יצאתי מהארון" באשר לזיהוי ק"פ ח"צ אצל בני.

בשעה טובה, ילדתי את בני במהלך נובמבר - ורציתי לומר תודה ענקית לכל משתתפי הפורום, אשר בשיתוף שלכם ובניסיון שאותו אתם חולקים בפתיחות כה רבה - איפשרתם לי "נחיתה רכה" לנושא זה.

ראשית, כשבני נולד, הוא היה עלי כשעתיים ורק אז נזכרתי ש"צריך" להסתכל על הרגל, שכחתי מהק"פ .
אנו מטופלים אצל ד"ר פנסקי - אליו הגענו עקב המחמאות האינסופיות אשר מרעיפים עליו בפורום - וכל כך בצדק - אני ובעלי נפלנו בקסמי האדם הזה- איזה כיף שאפשר לעבור את המסע הזה בליווי של אדם כה מיוחד!
את הגיבוס הראשון עשינו בגיל שבועיים לאחר הברית בהמלצת ד"ר פנסקי - וזה כל כך נכון בדיעבד עם כל האמבטיות שיש לעשות לאחר ברית המילה.
עברנו בהצלחה את הסרת הגבס הראשון בבית - לפי המלצותיכם עם חומץ - תוך 10 דק' סיימנו.
מה שאני רוצה לומר, גם למנוסים מבינכם וגם לאלו שבדרך - שבאופן אישי היה לי הזמן ללמוד את הנושא ולהתרגל אליו תפיסתית והגעתי כל כך בשלה למעמד הזה. הגבס לא מפריע לדבר, אם בביגוד, אמבטיות או כל דבר אחר. ההתמודדות החברתית עם השאלות של הסובבים טבעית לי לחלוטין (למי שרואה - משום שהבגדים שהוא לובש רגילים לגמרי ורק כשאני מחתלת אותו - הגבס נחשף).

אני ובעלי התמודדנו באופן שונה מאוד עם האבחנה של הק"פ - לי היה יחסית קל לקבל ולהשלים עם זה, ברגע שהבנתי במה מדובר, ואילו בעלי למשך כל ההריון היה חרד מאוד. ברגע שבננו נולד - מפלס החרדות ירד באחת ופשוט התאהבנו בייצור הקטן והשובה הזה. החלטתי יחד עם בעלי, שאם לא נעשה מזה עניין למול הילדים הבוגרים יותר ולמול הסביבה, אז כך הנושא ייתפס. ואכן - זה הכל בראש, והסביבה מגיבה בהתאם.

היה לי חשוב לשתף בכך - משום שאני רואה בכל מי שלוקח חלק בפורום, אשר תורם ונתרם לא פחות, אמהות, אבות, סבתות ואנשי מקצוע, כשותפים לתהליך האישי שעברתי - ואני חבה לכם תודה גדולה.

אני בטוחה שהדרך שלפנינו טומנת בחובה גם לא מעט אתגרים, אך אנו מצויידים בתמיכת הפורום הנפלא הזה, במוטיבציה ובהרבה אהבה. מה שנקרא, "נעשה ונצליח!"

בהזדמנות זו - שיהיה לכולם חג חנוכה שמח,
ושנזכה לשנה שכולה אור.

רביד
לצפיה ב-' מזל טוב '
מזל טוב
07/12/2010 | 12:43
2
1
אין ספק שאחרי שרואים את היצורים הקטנים והמתוקים הללו ואת רגליהם המתוקות מבינים שהשד לא כלכך מפחיד ונורא.

הבת שלי, שהיא בת שלוש, היא זו שמסבירה לאנשים ששואלים על הנעלים "כי היה לו גבס" לה זה ניראה טבעי, ולילדים האחרים בסביבה התשובה הזו מספקת והם ממשיכים בעניינים.

לכמה מבוגרים ששאלו עניתי שאנחנו מאמנים אותו לעשות סקי המבט שהיה להם בעיניים היה שווה, בד"כ אח"כ אני מסבירה במשפט וכולם ממשיכים בעניינים.

שלב הגבסים בעניין השאלות הוא ממש קל, בעיקר בחורף שלבושים מלא ולא רואים כלום, ועד שמגיעים לנעלים מתרגלים לנושא והוא ניראה כלכך טבעי שאני אפילו לא רואה את המבטים של האנשים (שבהתחלה ראיתי)

המון בריאות ואושר
לצפיה ב-'תודה רבה, אין ספק שהומור הוא דרך טובה להתמודד'
תודה רבה, אין ספק שהומור הוא דרך טובה להתמודד
07/12/2010 | 13:41
1
לצפיה ב-'חחחחח קרעת אותי מצחוק עם הסקי'
חחחחח קרעת אותי מצחוק עם הסקי
07/12/2010 | 13:49
זה באמת נראה ככה

האמת שאותי אפילו עוד לא הספיקו לשאול (אנחנו עם הנעליים שבועיים), אבל בראש הייתה לי התשובה "זה טיפול אורתופדי".
לצפיה ב-' אני באותה גישה!'
אני באותה גישה!
07/12/2010 | 13:16
1
בני המתוק בן 3 חודשים, התחיל לנעול את הנעליים, ואני משתדלת גם עכשיו לא לעשות מזה סיפור, לאלהחביא את הרגליים ולהתייחס לכל העניין בצורה הכי טבעית. זה מה שאני רוצה לשדר לילד שלי, כדי שיגדל להיות מתוק כמו שהו היום ומלא ביטחון עצמי.

אגב, לנו לא היה זמן הכנה.. כי הרופא המטומטם שלנו לא שם לב לקלאב פוט הדו צדדי, שבדיעבד ניתן לראות שהיה מאוד בולט באולטסאונד. בעלי היה בשוק שחבל על הזמן, אני קצת פחות, ולשמחתנו נרגענו כאשר בגיל יומיים האורתופד בתל השומר הסביר לנו מה זה ושזה ניתן לטיפול ובגיל 3 ימים כבר שמו לו גבסים...

המון מזל טוב ותהנו ממנו!!!
לצפיה ב-'המון תודה! '
המון תודה!
07/12/2010 | 13:45
אני שמחה שניתנה לי ההזדמנות ללמוד את הנושא מראש ולהשלים עם כך.
אני יכולה לתאר לעצמי שזה לא פשוט לגלות את זה לאחר הלידה שמביאה עימה תקופה מטלטלת גם כך.
לצפיה ב-'מז"ט!!!'
מז"ט!!!
07/12/2010 | 13:44
3
שמחה לשמוע שהכל הולך על מי מנוחות וברוכים הבאים למשפחה!!!
שלי.
לצפיה ב-'שמחים להצטרף '
שמחים להצטרף
07/12/2010 | 13:45
2
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
07/12/2010 | 14:32
1
שיעבור בקלות ומהר!!
לצפיה ב-'תודה רבה ובהצלחה בניתוח היום '
תודה רבה ובהצלחה בניתוח היום
08/12/2010 | 09:35
1
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
07/12/2010 | 17:36
1

מזל טוב להולדת הקטנטן

באמת הגעת לבית שאין כמוהו (גם אני הצטרפתי לא מזמן)...

טוב שאתם לוקחים את הנושא יחסית בקלות ושאת יודעת למה לצפות.

וכן, פנסקי הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך הזה וגם אני מרגישה שיש לנו מזל שהגענו אליו (גם אנחנו הגענו בעקבות הפורום)

שתגדלו אותו בנחת, שהשלבים של הגבסים/ תחילת הנעילה יעברו בקלות...

(אח"כ כבר נכנסים לשיגרה ( :)

המשך חג שמח

נועה
לצפיה ב-'תודה וחג שמח!'
תודה וחג שמח!
08/12/2010 | 09:36
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
07/12/2010 | 20:52
2
1
אני שמחה שהפורום הזה היה לכם לכזה עזר!

איך קוראים לקטן?
לצפיה ב-'למלאך שלנו קוראים יהלי '
למלאך שלנו קוראים יהלי
08/12/2010 | 09:40
1
1
לצפיה ב-''
08/12/2010 | 17:47
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
09/12/2010 | 20:53
1
גם אצלנו בעלי לקח את זה הרבה יותר קשה ממני במהלך ההיריון והתעשת כשראה את הקטנצ'יק.
המון המון בהצלחה וחג שמח
לצפיה ב-'תודה! נראה שבהריון הדברים נראים הרבה יותר'
תודה! נראה שבהריון הדברים נראים הרבה יותר
09/12/2010 | 20:56
מאיימים והדימיון עובד שעות נוספות. כשהקטנים האלו יוצאים לאוויר העולם, מקבלים פרופורציות. מה זה ה"קלאב פוט" לעומת פאר היצירה שבידיים שלנו?

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ