לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

לצפיה ב-'עלילות לוקר אמבין'
עלילות לוקר אמבין
21/10/2012 | 14:35
9
279
כבר יותר משנתיים שאני שוכרת לוקר לשתי הבנות שלי.
בסוף השנה שעברה הוחלט שרק הגדולה תשכיר לוקר, אז ביקשתי את הפיקדון על המנעול בחזרה. זה היה בחודש יולי.
הוסבר לי שרק באוגוסט אני אקבל אותו בחזרה כי הם צריכים לבדוק שהכל תקין.

באוגוסט כשלא קיבלתי אמרו לי למלא טופס. מילאתי.
בספטמבר פניתי שוב ואז אמרו לי שהמנעול נעלם. הפלא ופלא שנתיים המנעול תמיד היה במקומו בתחילת שנת הלימודים וכשאני מבקשת את הפיקדון הוא נעלם.
מה גם שאי אפשר להוכיח שהוא היה שם בסוף שנת הלימודים אחרי למעלה מחודשיים שעברו.
אבל החברה "ניאותה" לתת לי את הפיקדון אם אני רק אמלא את הטופס הצהרה שלא נתתי לאיש את הקוד והילדה שלי לא לקחה את המנעול (כי כידוע ילדות בנות 14 הן אספניות גדולות של מנעולים). חתמתי על ההצהרה.

הפתעה - כמובן לא קיבלתי את הכסף.
התקשרתי באוקטובר ואז אמרו לי שחסר להם את הטופס איך להעביר לי את הכסף - אחרת בשמחה הם היו מעבירים לי את הכסף.
אמרתי לפקידה בשירות לקוחות - תקשיבי לא מעניין אותי הטפסים שלכם אני רוצה לדבר עם מנהל.
תוך 48 שעות הוא יחזור אליך - זה כמובן לא קרה.

לאור כל התנהלות הדברים הזאת יש לי הרגשה שמדובר בשיטה של החברה הזאת. זאת שיטת התשה שבה הם באמתלות שונות לא מחזירים את הפיקדון וככה הם מרוויחים סכום כסף נאה על חשבון ההורים.

אשמח לשמוע אם אתם משכירים מהם לוקרים אם נתקלתם בבעיה דומה.
לצפיה ב-'זו שיטה מקובלת בישראל. לכן מראש לא מתקרבים'
זו שיטה מקובלת בישראל. לכן מראש לא מתקרבים
21/10/2012 | 14:45
1
139
לדברים כאלה. אי אפשר לשכור כנראה עם מנעול פרטי ולכן זו התוצאה.
לצפיה ב-'אתה יכול להחליף את המנעול '
אתה יכול להחליף את המנעול
21/10/2012 | 14:49
109
אבל לשמור אותו אצלך ולהחזיר בסוף.
לצפיה ב-'תכתבי לאמון הציבור'
תכתבי לאמון הציבור
21/10/2012 | 14:47
1
150
https://www.emun.org/ptrust/wc.dll?ptgrv~tlunawc
היה לי סיפור דומה עם חברה אחרת, ואחרי שמיצינו את הדיון מולם, כתבתי לאמון הציבור.
תוך מס' ימים קיבלנו טלפון שמסדיר את הכל (בלי להזכיר כמובן את המעורבות של אמון הציבור...)
עם לוקר אמבין היה לי סיפור אחר ומעצבן, אבל החלטתי שלא בא לי להתעסק איתם, ולהבא אני אדע יותר טוב איך להתנהל.
לצפיה ב-'קיבלתי עכשיו הודעה'
קיבלתי עכשיו הודעה
21/10/2012 | 16:31
108
העיסקה בוטלה בהצלחה
איזה כישרון!!
לצפיה ב-'לבת שלי יש לוקר כבר שלוש שנים'
לבת שלי יש לוקר כבר שלוש שנים
21/10/2012 | 15:18
120
ולכן לא עמדה על הפרק שאלת הפיקדון .
לצפיה ב-'לבת שלי יש לוקר'
לבת שלי יש לוקר
21/10/2012 | 16:52
88
מעולם לא היו בעיות
לצפיה ב-'לבת שלי היה לקח 6 שנים ברצף'
לבת שלי היה לקח 6 שנים ברצף
21/10/2012 | 17:07
118
לא עלתה אף פעם שאלה של להחזיר את הפקדון כי המשכנו מחטיבה עד סיום תיכון
אבל עכשיו כשאני חושבת על זה...אולי באמת מגיע לנו כסף?! לא זכור לי שהחזרנו את הפקדון. אולי זה כבר אבוד לנו...
לצפיה ב-'נתקלתי באותה סחבת בדיוק רק'
נתקלתי באותה סחבת בדיוק רק
21/10/2012 | 20:32
1
88
בלי התירוצים שלהם. הפקדון הגיע כעבור 3 חודשים.עם אותם נסיונות לשחוק אותנו ושנתייאש מלקבל חזרה 25 ש״ח.
לצפיה ב-'יש סכומים שאני כבר לא נלחם עליהם.'
יש סכומים שאני כבר לא נלחם עליהם.
22/10/2012 | 10:20
33
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2012 | 14:02
1
|אקשן| גאווה ישראלית שהפכה להצלחה עולמית|!|
העונות החדשות של שתי הסדרות עתורות השבחים והפרסים, חטופים והומלנד, יצאו לדרך וזה זמן מצויין להזמין אתכם לפורום החדש שלהן|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| לא חסרים אנשים שיטענו שזאת הקומדיה הכי טובה על המרקע כיום והם כנראה צודקים|!|
אם גם אתם נקרעים מצחוק אבל גם מתרגשים מהמשפחה המשוגעת של פיל, קלייר, גלוריה, ג'יי, מיטשל וקמרון, בטח תמצאו הרבה על מה לדבר בפורום משפחה מודרנית|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| ביי היא נערה שגדלה במשפחה אמידה עם שני הורים ואח.
דפני היא נערה חירשת שחיה עם אמה וסבתא בשכונת מצוקה כאשר אביה עזב אותם.
יום אחד השתיים מגלות שהן בעצם - הוחלפו בלידתן|!|
אתם מוזמנים לעקוב ולשוחח אחרי מעלליהן של הבנות בפורום החדש|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|נקבה||זכר| פורום ג'נדרקווירים מיועד לאנשים שאינם מרגישים שהם משוייכים לחלוטין לאחד המינים: גבר או אישה.
אם גם אתם חשים תחושות זהות או מעוניינים לדעת יותר על הנושא, אתם מוזמנים לפורום החדש|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'אבא חולה מה עושים?'
אבא חולה מה עושים?
21/10/2012 | 12:32
20
377
אנחנו גרושים כבר כמה שנים והילדים הולכים אליו כל סופ"ש שני (חוץ מהגדול). אנחנו ביחסים טובים.
לפני כ- 4 שנים הוא חלה בסרטן מסוג מיאלומה נפוצה (לא סופני, כרוני).
ההתחלה היתה קשה, כימותרפיה, הקרנות והשתלת מח עצם עצמית. לא הסתרנו כלום מהילדים והסברנו להם כל מה שקורה איתו.
אחרי התקופה הראשונית נכנסנו לסוג של שגרה חדשה (כסא גלגלים, ההשפעה של התרופות ועוד) אבל שגרה.
אתמול הם חזרו משבת אצלו שבורים לגמרי. מסתבר שהגידולים מתפשטים והוא צריך להתחיל שוב בכימו.
הוא בעצמו מדוכא מזה. הקטנה ממש שבורה, אמרה שהיא מרגישה שהוא לא יוכל לעמוד בזה. היא ילדה שקל לה להביע רגשות. היה לה מבחן היום והיא לא ממש הצליחה להתרכז. הגדולה שהיא מופנמת יותר אמרה "אני פשוט אדישה ומדחיקה... לפעמים זה גולש אבל אח"כ זה עובר"
עם הקטן לא הצלחתי לדבר עדיין כי הוא נרדם די מוקדם. הגדול לא בקשר איתו כ"כ ונראה לי שאני צריכה לעשות משהו בנידון.
מה אני עושה??  בשלב ראשון אני אתקשר לבית הספר ואיידע את המורה והיועצת.
אשמח לעצתכן/ם
לצפיה ב-'את מדברת עם האבא?'
את מדברת עם האבא?
21/10/2012 | 12:36
194
אם כן, שבי איתו לשיחה, הביני ממנו מה עתיד לקרות (מה שהוא יודע מהרופאים ) ואין זה יבוא לידי ביטוי.
מה הקשיים שצפויים לו באופן אישי וכאבא (מפגשים עם הילדים-איך זה ישפיע )
אחר כך כדאי להחליט איך מספרים להם
וכמובן - לתמוך בו ובהם (וגם את בטח זקוקה לתמיכה אז הנה כבר ) בהתאם לצרכים של הילדים תוך התחשבות גם באב עצמו ובך.
הרבה בריאות ובשורות טובות לכם
לצפיה ב-'אני חושבת שהייתי מבררת'
אני חושבת שהייתי מבררת
21/10/2012 | 12:42
145
(בין חברים ומכרים או באגודה למלחמה בסרטן) אם יש איזשהו בעל מקצוע אמין וטוב שיכול לקבל אותנו (ביחד ו/או לחוד) לשיחות תמיכה.
לצפיה ב-'יש לכם ליווי פסיכולוגי?'
יש לכם ליווי פסיכולוגי?
21/10/2012 | 12:42
1
139
כי לדעתי צריך בעל מקצוע.
מאוד עצוב.
לצפיה ב-' צירוף בעל מקצוע'
צירוף בעל מקצוע
21/10/2012 | 13:18
108
יכניס הרבה שפיות למצב שיכול להדרדר בלי שליטה.
צריך הרבה כוח.
לצפיה ב-''
21/10/2012 | 13:04
69
אני מציעה שתשוחחי איתו ותראי מה הצפי של הרופאים ואיך הוא מרגיש לגבי זה ואז כדאי שתשבו שניכם יחד עם הילדים ותסבירו להם מה עומד לקרות. גם עם הילד הגדול למרות שיש בעיה כלשהי בקשר עדיין זה אבא שלו ואני בטוחה שזה משפיע עליו.

תיידעי בהקדם את כל הצוותים החינוכיים - מחנכות, יועצות, אם יש לילדים דמויות נוספות שקרובות אליהם כדאי שגם הם ידעו.

אצלי בזמנו כשהאבא היה חולה כל ילד התמודד אחרת והתאמתי את עצמי לכל אחד מהם. הקטן היה ממש פצפון אז התמיכה היתה בעיקר מהגננת המדהימה והמכילה. השני היה בכתה ב' ומה שבעיקר עזר לו היה לשוחח דווקא עם גברים אחרים מהמשפחה - סבא, דודים.
בת ה12 הסתגרה בעצמה ולא רצתה לדבר עם אף אחד, ניסינו בהתחלה טיפול פסיכולוגי ושיחות עם יועצת ביה"ס אבל היא לא שיתפה פעלוה אז הנחנו לה, עד היום - 3 שנים אחרי, היא לא מוכנה לדבר על זה. בניגוד לדעתה סיפרתי גם למחנכת הנוכחית שלה בתיכון והסברתי לה שאין ברירה, זה מצב חריג וצריך לידע את הצוות החינוכי כך שהיא קיבלה את זה.
הבכורה בדיוק התחילה אז תיכון והיא מצאה לעצמה מורה אחת נהדרת, דווקא לא יועצת או מחנכת שפשוט ישבה איתה במשך שעות ושוחחה איתה, הקשר החם נמשך עד סוף יב' ואני מאוד מעריכה את המסירות של אותה מורה.

והכי הכי חשוב - אל תשכחי לטפל בעצמך, זו התמודדות שוחקת וקשה ואת חייבת מקום שבו גם את תוכלי לפרוק רגשות.

הרבה חיבוקים
לצפיה ב-'תהי חזקה'
תהי חזקה
21/10/2012 | 13:15
87
לדעתי אתם צריכים לשבת יחד ולחשוב מה אומרים לילדים.
כמובן צריכה להיות תמיכה מבי"ס.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/10/2012 | 16:39
1
134
דיברתי איתו ויידעתי אותו על הקושי של הילדים.
מחר הוא מתחיל שוב כימו ויהיה בבית החולים, אז ביקשתי שידבר עם העו"סית שם ויבדוק אפשרויות לקבלת תמיכה נפשית עבור הילדים.
במקביל ביקשתי מהילדים שילכו אליו יותר שבתות ולא לסירוגין כי הוא ממש לבד.
מקווה לבשורות טובות.
לצפיה ב-'מאוד חשוב שתהיו עכשיו בקשר טוב'
מאוד חשוב שתהיו עכשיו בקשר טוב
21/10/2012 | 18:52
111
שתתמכו אחד בשני לטובת הילדים. את יכולה לפנות לעמותות וארגונים שמסייעים למשפחות של חולי סרטן באזור מגורייך.
וכמובן תמשיכי לכתוב. אנחנו כאן עבורך
לצפיה ב-''
21/10/2012 | 19:25
50
אין לי מה להוסיף על מה שכבר נאמר כאן.
לצפיה ב-'אוי. קשה.שבי קודם כל עם אבי ילדייך'
אוי. קשה.שבי קודם כל עם אבי ילדייך
21/10/2012 | 20:27
6
111
ודברי איתו איך הוא היה רוצה להתנהל במצב הזה ובהתאם לכך תחליטי מה קורה עם הילדים.
לצפיה ב-'תודה ותגובה לכולם'
תודה ותגובה לכולם
22/10/2012 | 10:37
5
133
תודה על הקישור, לא שקלתי ייעוץ פרטי כי אין לי ממש תקציב לזה (הוא לא משלם מזונות כבר כבר שנים...)
היום אני אתחיל לעשות טלפונים לבתי הספר, מנסיוני הם מאוד קשובים
שנשמע רק בשורות טובות
לצפיה ב-'אז יש ייעוץ דרך קופת החולים.'
אז יש ייעוץ דרך קופת החולים.
22/10/2012 | 10:39
4
101
לפחות בהתחלה ההשתתפות הכספית שם היא מינימלית. לדעתי, אל תוותרי על זה, לפחות בשבילך, כדי שתדעי מה לעשות. לדעתי, זה שאמרת לילדים ללכת אליו כל שבת - לא בטוח שזה הכיוון הנכון. הילדים לא יכולים להיות מטפלים של האבא. זה כיוון טוב ל"ילדים" בני עשרים פלוס. לא לילדים כה צעירים. אז הנה כבר מקום להתייעצות.

לצפיה ב-'לא מדוייק...'
לא מדוייק...
22/10/2012 | 10:55
3
121
הם לא "מטפלים" בו. בשבתות שהם לא איתו הוא לבד לגמרי! 4 קירות. ובגלל שהוא מוגבל בתנועה הוא בקושי קם מהספה.
כשהם שם, הבנות מכינות סעודת שבת, הם יושבים סביב השולחן ונותנים לו אווירת משפחה. הילדים זה פחות או יותר כל מה שיש לו בחיים. יש לו הורים אבל גם הם לא יכולים להיות אצלו 24/7.
אגב, הבחירה היא לגמרי שלהם, אני רק הצעתי
לצפיה ב-'זה מאוד מאוד יפה, גם מצדך וגם מצדם, '
זה מאוד מאוד יפה, גם מצדך וגם מצדם,
22/10/2012 | 11:14
1
103
אבל צריך לבדוק מה העול הנפשי הכבד הזה עושה להם. הם ילדים צעירים.
וייתכן שצריך לקחת לו מטפל זר שיהיה איתו 24 שעות ביממה. ייתכן בהחלט שמגיע לו סיוע מהמדינה.
אבל אני חושבת שצריך לבדוק מה קורה (ומה יקרה) לנפשם של הילדים אם כל שבת הם צריכים ללכת לאבא. הבת שלי הולכת בשבת לחברות, הם מבלים, יום של התאווררות. אם אצל ילדייך השבת נראית כל כך אחרת, אני לא אומרת שזה רע (אולי אפילו ייצא מזה משהו טוב והם יהיו אנשים טובים יותר), אבל אני חושבת שכדאי להתייעץ בקשר לזה.
לצפיה ב-'את צודקת לגמרי'
את צודקת לגמרי
22/10/2012 | 11:24
104
אבל המציאות אצל כל אחד שונה ואת כמובן לא יכולה לנחש את המצב הפרטי שלנו
הבנות שלי שומרות שבת (הגדולה באדיקות והקטנה לפי החשק) וכך גם אבא שלהן. לפעמים הן אפילו מעדיפות לעשות אצלו כי אצלו השבת היא כהלכתה, אין טלויזיה דולקת ויש אוירת שבת. הקטן די ניטרלי.
הגדול לא הולך בכלל...
לגבי מטפל, מצבו מצריך סיעוד 24 שעות ואין לי מושג למה אין לו. מכיוון שזה לא בעלי אני לא רוצה לחפור יותר מידי בעניינים לא לי
וההצעה שלי היתה לעוד שבת נוספת בחודש לא לכל השבתות.
לצפיה ב-'לדעתי תפני לשרות הפסיכולוגי של הקופה'
לדעתי תפני לשרות הפסיכולוגי של הקופה
22/10/2012 | 14:48
62
תבררי במזכירות רפואית מה האפשרויות.
לצפיה ב-'ראשית איחולי בריאות טובה והחלמה.'
ראשית איחולי בריאות טובה והחלמה.
22/10/2012 | 05:35
66

בנוסף.
אכן יש ליידע את המחנכות והיועצות במסגרות החינוכיות שבהם לומדים הילדים.
מנסיוני כמורה המערכת פתוחה, קשובה ותומכת ככל שיש בידה
מה גם שאצלכם זה מורכב יותר לנוכח הגירושין.
זה מבחינתי צעד ראשון.

שלב נוסף יש להיכנס לאתרי קו"פח שלכם ולחפש תמיכה רגשית שמוענקת בדרך כלל למשפחה'
לפני שתתחילי לפזר כספים על אנשי מקצוע פרטיים.

מאחלת לך ולמשפחה בהצלחה/ בריאות טוב לאב.

יום מואר

תפו.
לצפיה ב-'לא פשוט '
לא פשוט
22/10/2012 | 13:24
60
מחזקת את קודמותי לגבי ליווי מיקצועי לאורך התקופה.
(אולי לברר עם חברות לגבי איש מקצוע טוב שרוצה לעשות קצת פרובונו?)
הדבר השני שאני מחזקת שכבר נאמר פה, זה לעבוד על תקשורת בין בילדים לבינך, מאוד חשוב בתקופות כאלו. אם לא הכי.
וכמובן ללמוד את החומר הפסיכולוגי שנוגע לתקופות כאלו.
כמו למשל, ריכוז. ריכוז לא יהיה להיט כרגע אחד הדברים הראשונים שנפגעים.
כמו למשל, רמת חרדה ודיכדוך אצל הילדים וגם אצלך.
(אצלך זה יכול להיות בגלל עומס רגשי שאת מכילה)
וכמובן, הכי הכי הכי חשוב בעיני, חברות טובות וחכמות.
לצפיה ב-''
22/10/2012 | 18:44
36
קשה ליייעץ כאשר לא מכירים את הנפשות הפועלות. יכולה רק לספר שמכירה מקרה דומה. אפילו ששני בני הזוג כבר היו בפרק ב' האישה שמה בצד את כל המשקעים ומאד עזרה ותמכה. מאמינה שזה גם תרם למערכת היחסים שלה עם הבת.
לצפיה ב-'כל כך לא פשוט'
כל כך לא פשוט
23/10/2012 | 22:26
30
בבית חולים שהוא מטופל אפשר לקבל סיוע עבור הילדים ועבורו הבעיה שאת הסיוע מקבלים בבית חולים, ואם זה רחוק ממכם זה בעייה.
תצרי קשר עם עזר מציון, יש להם המון פעילות לילדים, אולי הם יוכלו לעזור.
ילדים מגיבים בדרך שלהם, וגם זה יכנס לסוג של שיגרה.
מיאלומה זו חרא של מחלה. אפשר לחשוב שיש מחלה טובה. כאבים לא פשוטים. גראס [רפואי] מקל על הכאבים.
מישהי אמרה לי בהתחלה, יהיו ימים קשים, אבל יהיו גם ימים נהדרים ושוב קשים. וחוזר חלילה.
שיעבור את הכימו בקלות כמה שאפשר כמובן.
אז אגב, הוא יצטרך עזרה מהילדים או ממישו דרך ביטוח לאומי. בטוח מגיע לו.
לצפיה ב-'פינה חדשה החל ממחר'
פינה חדשה החל ממחר
21/10/2012 | 10:47
2
164
החל ממחר תעלה פינה חדשה מידי יום שני שתקרא "כשאני הייתי בגילך"
בכל שבוע נשווה בין ילדינו כיום לבין הזמן בו אנחנו היינו ילדים בנושאים שונים כמו -חברים, בגדים, מוזיקה,מקומות בילוי, טלפון ומסכים.
נסו להיזכר איך זה היה כשאנחנו היינו בגיל של הילדים שלנו ותוכלו לשתף אותנו בהתאם לנושא השבועי.

אז.... אמצו את זיכרונכם,מחר מתחילים
לצפיה ב-'אפשר להציע רעיון מהיום?'
אפשר להציע רעיון מהיום?
21/10/2012 | 10:53
1
48
לצפיה ב-'בשמחה, שלח לי במסר'
בשמחה, שלח לי במסר
21/10/2012 | 10:58
26
לצפיה ב-'בהמשך לסיפור על רז אטיאס וחברתו -'
בהמשך לסיפור על רז אטיאס וחברתו -
21/10/2012 | 07:57
50
397
הריון לא מתוכנן.

האם אתם חושבים שהילדים שלכם (בנים או בנות) -ידעו מה לעשות במקרה של הריון לא מתוכנן? האם הם ישתפו אותכם?
האם יצרתם תקשורת טובה עם הילדים שהם באים ומספירם לכם על בעיה שניקלעו אליה?
האם הם משתפים אותכם במה שקורה לחברים שלהם ?
לו היתה פונה אליכם נערה (נגיד חברה של הבת או...
המשך>>
הריון לא מתוכנן.

האם אתם חושבים שהילדים שלכם (בנים או בנות) -ידעו מה לעשות במקרה של הריון לא מתוכנן? האם הם ישתפו אותכם?
האם יצרתם תקשורת טובה עם הילדים שהם באים ומספירם לכם על בעיה שניקלעו אליה?
האם הם משתפים אותכם במה שקורה לחברים שלהם ?
לו היתה פונה אליכם נערה (נגיד חברה של הבת או הבן)ומספרת שהיא בהריון (לא מהבן שלכם)והיא לא רוצה שההורים שלה ידעו -הייתם עוזרים לה? מספרים להורים שלה? (זכור לי שרשור שקראתי פעם שגולשת כתבה שפנתה אליה נערה שהיתה בהריון ולא רצתה שהוריה ידעו ואותה גולשת ליוותה את הילדה להפלה - בלי שההורים של הנערה ידעו.היה דיון  סביב האחריות וההחלטה שלקחה אותה גולשת).

לצפיה ב-'לגדל ילד בישראל? חצי מיליון שקל בייבי'
לגדל ילד בישראל? חצי מיליון שקל בייבי
21/10/2012 | 07:39
2
96

גידול ילדים הוא לא דבר קל ובטח לא זול. עד גיל 30 עשויים ההורים להוציא על כל ילד יותר מחצי מיליון שקל.
בסל ההוצאות של הוצאה ממוצעת בישראל, העלות החודשית הממוצעת לגידול הילד הראשון, מלידתו ועד הגיעו לגיל 20 הינה 2,112 שקל לחודש בממוצע, הוצאה זו גבוהה יותר ב 3 השנים הראשונות ולאחר מכן יורדת.

חלקו של הילד הראשון בעוגת ההוצאה המשפחתית, הינה מזון ומכולת 489 שקל , דיור 269 שקל, חשמל ומים 248 שקל, חינוך 396 שקל, ריהוט וציוד לבית 76 שקל, הלבשה והנעלה 72שקל, תחבורה ותקשורת 562 שקל.

לפי נתונים אלו הילד השני שיירש מאחיו חלק מהדברים יעה קצת פחות "רק" 1,706 שקל לחודש והשלישי, מעט יותר 1,876 שקל לחודש, כנראה שהבגדים והציוד כבר פחות עוברים לילד השלישי וגם הצורך לעבור לדיור מתאים יותר ורכב גדול יותר משפיעים וגורמים לילד השלישי להיות יקר יותר.

אם הנתונים נראים לכם נמוכים, אתם כנראה צודקים, היות ומדובר בממוצע ארצי, משפחות רבות מוציאות הרבה יותר! ההוצאה תלויה ומשתנה ממשפחה למשפחה ולאזור המגורים."

אז כמה עולה לכם לגדל את הילדים?
לצפיה ב-'האמת? אף פעם לא עשיתי חשבון.'
האמת? אף פעם לא עשיתי חשבון.
21/10/2012 | 07:45
1
75
לא שאני מוצאה על הילדים בלי חשבון (תשאלי את הצעיר "המקופח" שאמא לא מוכנה למממן לו סמרטפון). אלא, שלא ישבתי וחישבתי כמה זה עולה.
לצפיה ב-'גם אני לא תמחרתי עד הגירושין ...'
גם אני לא תמחרתי עד הגירושין ...
21/10/2012 | 07:51
86
ואז כשאת יושבת לחשב מזונות ושאר הוצאות את עושה את זה....
לצפיה ב-'לא תמיד שהם מתלוננים על אוכל הם מפונקים'
לא תמיד שהם מתלוננים על אוכל הם מפונקים
20/10/2012 | 15:44
14
288
לאורך חודשים הנוהם שלנו מתלונן על האוכל בבסיס.

התייחסנו לכך כאל פינוק

הוא אמר שהוא מעדיף לאכול מנות קרב ולא להיכנס לחדר האוכל כי האוכל לא אכיל

הוא אמר שהוא יעשה חמש משמרות שמירה קשה ולא להיות תורן מטבח כי תנאי התברואה נוראיים

הוא מספר  חודשים על ביוב פתוח שמציף את הסביבה של הפלוגה

על חבר שמוצא קבוע ציפורים מתות

ואנחנו אמרנו "תפסיק להתפנק" "אתה בצבא לא בבית"

אבל לאחרונה הבנו כי הוא מעבר למתפנק (כי הוא הכי לא מפונק בעולם,ובאמת הופתענו מעוצמת הסלידה שלו מהאוכל והמטבח)

חייל אמיץ אחד גם צילם את הזוועה

עדיין האחריות צריכה להסתיים בדרג של מפקד פלוגה? או שאולי אולי יש מישהו למעלה יותר שאחראי ?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' זה לא בתחום אחריות של'
זה לא בתחום אחריות של
20/10/2012 | 16:28
126
מפקד הבסיס ומעלה ?  מגעיל ומעבר לכך מסוכן. מקווה שההדברה תועיל וגם הפרסום.
לצפיה ב-'הם בהחלט לא מפונקים. כנראה האוכל בצבא זוועה.'
הם בהחלט לא מפונקים. כנראה האוכל בצבא זוועה.
20/10/2012 | 16:30
115
גם הבן שלי לוקח אוכל מהבית ולא מתקרב לחדר האוכל.
אני חייבת לומר שכאשר אני הייתי בצבא זה לא היה כך. האוכל היה בהחלט סביר לטעמי. למען האמת, עד היום אני זוכרת לטובה את דייסת הסולת המתוקה שהיו מגישים בשעת בוקר מוקדמת למי שעבד במשמרת לילה...
לצפיה ב-'מוכר מאוד לצערי'
מוכר מאוד לצערי
20/10/2012 | 17:01
3
135
בשר נא, ברחשים באוכל תלונות קבועות של הבת מחדר אוכל בטכני.
זה כנראה כבר שנים של הזנחה. מקוה שזה ישתפר בעקבות הכתבה
לצפיה ב-'בזמנו כשאני הייתי בחיל אויר'
בזמנו כשאני הייתי בחיל אויר
20/10/2012 | 20:36
2
109
היה משק תברואה שהיה חלק מצוות המרפאה ובחדר אוכל פחדו פחד מוות מזה שישביתו את חדר האוכל אחרי ביקורת , הייתה בקורת כל כמה שבועות לפעמים גם פתע , השבתה מבחינתם הייתה לעבוד מאוד קשה ואף אחד לא יצא הביתה.
היו זמנים ...
לצפיה ב-'אז זה המצב היום'
אז זה המצב היום
20/10/2012 | 22:08
1
77
ובאמת חבל שלא מקפידים כך גם היום
לצפיה ב-'חבל מאוד נכון, אפילו מקומם.'
חבל מאוד נכון, אפילו מקומם.
20/10/2012 | 22:19
17
לצפיה ב-'שמעתי על כך בחדשות ברדיו'
שמעתי על כך בחדשות ברדיו
20/10/2012 | 20:24
2
106
היתה כתבה מפורטת.
האם משהו מטפל בזה כבר?
אגב.
לא בכל הבסיסים המצב כזה ולא בכל הבסיסים האוכל אינו אכיל..

לצפיה ב-'אצל בני, פשוט אין אוכל ונשארים רעבים.'
אצל בני, פשוט אין אוכל ונשארים רעבים.
21/10/2012 | 06:30
1
80
במיוחד הצמחונים.
לצפיה ב-'מנסיון עם הבת הצמחונית זאת ממש בעיה'
מנסיון עם הבת הצמחונית זאת ממש בעיה
21/10/2012 | 14:42
54
למזלה היא שרתה בביסיס של חיל האויר והבנות קנו מיכספן מקרו ומקרר כך שהיא לקחה אוכל מהבית ועשתה קניות בסופר של שיכון המשפחות.
לצפיה ב-'איזה סיפור מעצבן'
איזה סיפור מעצבן
20/10/2012 | 21:01
24
לצפיה ב-'נורא'
נורא
20/10/2012 | 21:36
14
לצפיה ב-'זה זוועה, גם לבכור היו סיפורים נוראיים'
זה זוועה, גם לבכור היו סיפורים נוראיים
20/10/2012 | 22:05
79
על אוכל.
כשהיו יורדים לשטח הם היו מקבלים לחם שבאמצע פתאום היו מגלים שהוא מעופש (ואז כמובן הוא היה נזרק).
לא היה מספיק אוכל והם היו נשארים רעבים.
מי שהיה שומר לא תמיד חיכתה לו הארוחה שפיספס וככה היה נשאר רעב.
אסור היה לקחת אוכל לשמירה אפילו קופסת טונה בכיס.
אסור לחמם אוכל באוהל (ענייני בטיחות).

אני חושבת שמפקד הבסיס הוא שאחראי על נושא האוכל כמו שהוא אחראי על כל נושא אחר בבסיס.
כל שרשרת הפיקוד שמתחתיו אמורה להענש גם היא. סגן מפקד הבסיס, מפקד המטבח, וכן, גם משגיח הכשרות - גם הוא בעניין. כל מי שידו במטבח או תחת פיקודו צריך להישפט ולהענש בצורה זו או אחרת (אצל מפקד בכיר "הערה פיקודית" גם היא עונש).

לצפיה ב-'גם הבת שלי לא מפונקת בכלל וגם היא אומרת'
גם הבת שלי לא מפונקת בכלל וגם היא אומרת
21/10/2012 | 09:55
67
שהאוכל בחדר האוכל של הבסיס לא אכיל. היא לוקחת שימורים מהבית, קונה אוכל מוכן ואוכלת בחדר אוכל רק כשאין ברירה.
לצפיה ב-'אפילו בבסיסים המרכזיים האוכל מזעזע'
אפילו בבסיסים המרכזיים האוכל מזעזע
21/10/2012 | 13:18
53
כך לפחות לפי הבת שמשרתת בבסיס גדול
היא לוקחת אוכל מהבית וחיה גם על ממתקים, בסופ"שים היא חוזרת מורעבת ממש.
לצפיה ב-'כל כך עצוב מה שקרה עם רז אטיאס'
כל כך עצוב מה שקרה עם רז אטיאס
20/10/2012 | 09:14
60
333
איך ילד בן 18 הולך כך לאיבוד ומגיע למצבים כאלה קיצונים ?  פשוט בלתי נתפס.
הקלות בה השיג את האקדח של אביו מעלה את השאלה, האם כל מה שקרה יכול היה להימנע לולא הנשק (כשהוא היה נחוש להתאבד ביחד עם חברתו).
שמעתי את הראיון הכואב אתמול עם האם בערוץ 2 ונדהמתי מהשאלה שדני קושמרו שאל את אימו של הנער...
המשך>>
איך ילד בן 18 הולך כך לאיבוד ומגיע למצבים כאלה קיצונים ?  פשוט בלתי נתפס.
הקלות בה השיג את האקדח של אביו מעלה את השאלה, האם כל מה שקרה יכול היה להימנע לולא הנשק (כשהוא היה נחוש להתאבד ביחד עם חברתו).
שמעתי את הראיון הכואב אתמול עם האם בערוץ 2 ונדהמתי מהשאלה שדני קושמרו שאל את אימו של הנער כשעוד לא עבר יום מהאירוע, האם היא הייתה רוצה שהחברה שלו תשמור את התינוק.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ארוחת ערב לילדים'
ארוחת ערב לילדים
20/10/2012 | 00:12
13
302
אנחנו זוג עם  2 בנים 14 ו 11
שניהם יודעים להכין חביתה\מקושקשת (בהשגחה)
וגם להפעיל את הטוסטר להפשיר פיתה ולהכין טוסט
אין אצלנו ארוחות משותפות - ניסינו - לא המשכנו וזה נפסק

בימים מסוימים בשעות הערב - הילדים יושבים מול המחשב ומשחקים כדורגל - ומבקשים אוכל
האם זה בסדר להגיד להם לעשות הפסקה מהמחשב - ולהכין לבד?
או שאני צריך להפסיק את עיסוקיי (הלא בהכרח חשובים) ולהכין להם?

ד"א - בזמנים אחרים כשהם חוזרים מפעילות בחוץ - אני מכין להם ארוחת ערב.
תודה

לצפיה ב-'ברור שהם צריכים להכין לעצמם ארוחת ערב!'
ברור שהם צריכים להכין לעצמם ארוחת ערב!
20/10/2012 | 00:18
202
אתה יכול לעזור להם, כמובן, אבל אין שום סיבה שהם ישבו וישחקו במחשב ואילו אתה תתפקד כמשרת ותכין להם ארוחת ערב.
גם בתחום הזה אני מאוד תומכת במה שמיכל דליות אומרת - אין צורך לעשות בשביל הילד מה שהוא מסוגל לעשות לבד.
לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
20/10/2012 | 01:55
145
וטוב שהם יודעים להכין. ושאתה יכול לבקש מהם להכין או להכין יחד איתם כשכל אחד מכין פריט אחר וכך הופכים את זה לעשיה משותפת כי זה נחמד וזה מקרב...
מצד שני זה גם בסדר שאתה תכין לא הייתי הופכת את זה למלחמה
לצפיה ב-'לא רק שאתה צריך להפסיק את עיסוקיך'
לא רק שאתה צריך להפסיק את עיסוקיך
20/10/2012 | 08:33
1
180
אתה גם צריך לסגור את המחשב שלהם ולשבת איתם לארוחת ערב. פעמיים או שלוש בשבוע יותר טוב מכלום. ארוחה משותפת כל כך חשובה שאפילו אם בהתחלה  זה נמשך 10 דקות ונראה הכי לא איכותי שבעולם זה חשוב מאין כמותו.

ודעתי על אכילה מול המחשב היא שזה אצלי טאבו! אין וזהו.
לצפיה ב-' צריך להפסיק את עיסוקיך ולשבת לארוחה משפחתית?'
צריך להפסיק את עיסוקיך ולשבת לארוחה משפחתית?
20/10/2012 | 19:29
125
המילה היחידה שמפריעה לי מאד כאן זה
לא רק שאתה צריך להפסיק את עיסוקיך
אתה גם צריך לסגור את המחשב שלהם ולשבת איתם.....

הכול נכון, אבל הייתי מחליפה את המילה צריך במילה יכול

גילוי נאות-אנחנו מאמינים אדוקים בארוחות משפחתיות, אצלנו כל יום הארוחה היא משפחתית .- חלק משמעותי מהדינמיקה והיחסים המשפחתיים.

אבל באותה נשימה גם ברור לי שלא לכל אחד זה נכון ומתאים -- ולכן המילה צריך מפריעה לי.
לצפיה ב-'אין לי שום בעיה להכין אם הבנות מבקשות'
אין לי שום בעיה להכין אם הבנות מבקשות
20/10/2012 | 10:40
130
משהו ספציפי ולא מסובך. זה בהחלט הדבר האחרון שנפשי הפולניה תצא עליו למלחמה.
לצפיה ב-'להגיד להם לעשות הפסקה מהמחשב- זו הנקודה'
להגיד להם לעשות הפסקה מהמחשב- זו הנקודה
20/10/2012 | 12:21
105
החשובה כאן.
שיעשו הפסקה ויכינו אוכל, וגם אתה תצטרף ותאכלו יחד.
הזדמנות מצויינת.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר לומר להם '
בהחלט אפשר לומר להם
20/10/2012 | 18:54
85
שהם יכינו לעצמם לבד ארוחת ערב. או להחליט שבימים מסויימים הם מכיני לעצמם ארוחת ערב.
לצפיה ב-'ג'וניור (12) לא רק שמכין לעצמו'
ג'וניור (12) לא רק שמכין לעצמו
20/10/2012 | 22:17
5
246
חביתה/עין/מקושקת הוא אפילו למד לבשל פסטה (בניסיון ה- 20 לערך יצא לו גם טעים ) ברפרטואר שלו יש גם סלט טונה ממש טעים
המטבח הוא אהבת חייה של הגדולה שלי מגיל מאוד צעיר והיא  ביקשה לקבל אחריות על הבישולים של שבת.
מתנצלת אם זה לא ממש פוליטיקלי קורקט אבל אני הבהרתי לילדים שאני דואגת (לגמרי לבדי אגב) שיהיה להם קורת גג ושלא יחסר להם דבר והחלק שלהם זה להקל מעלי במטלות הבית. ארוחות, כביסות וכו'. אני מנסה ללמד אותם שיתוף וערבות הדדית. וכן, גם מכורח המציאות.
שלא יובן לא נכון, עשיתי ה-כ-ל לבד שנים רבות, אבל עכשיו שהם כבר גדולים נראה לי שאם אני יכולה לקרוע את הת** כדי לפרנס, הם יכולים גם לתרום את חלקם.
למה יש לנו נטייה לרגשות אשמה אם הילדים עושים משהו שהוא "תפקיד של אמא"?

בתמונה, לחמניות עם מטבוחה תוצרת בית מעשה ידיה של הילדה שלי
לצפיה ב-'קלעת בול...אלה רגשות האשם'
קלעת בול...אלה רגשות האשם
20/10/2012 | 23:07
123
נראה יפה ויאמי מה שהילדה שלך מכינה!
הקטן שלי כשהיה קטן יותר בערך בן 6 כבר הכין חביתות...כיום הוא בן 12.5 ולא מכין לעצמו
אני חושבת שזו אשמתי שלא ביקשתי ממנו....אבל גם כשהוא רעב ונניח שלא טעים לו מה שהשארתי לו לחמם במיקרו, הוא ממתין עד שאחד מאיתנו יגיע מהעבודה ויכין לו משהו.
לצפיה ב-'מגרה'
מגרה
21/10/2012 | 06:18
16
לצפיה ב-'איזו ילדה אופה (ובטח יפה)'
איזו ילדה אופה (ובטח יפה)
21/10/2012 | 07:22
27
לצפיה ב-'כשאין ברירה לומדים הכל'
כשאין ברירה לומדים הכל
21/10/2012 | 20:45
50
בן 8 יודע להכין לעצמו טוסטים עם מילויים שונים, ביצה קשה, סלט ירקות
זה מה שהוא אוכל כשאני לא בבית. מחכה עם הארוחות החמות לזמן שאני נמצאת או שלוקח אוכל מוכן שנמצא במקרר ומחמם במיקרו.
בן 11.5 כבר מסתדר בערך עם פסטה ואורז ומצליח לפעמים לטגן שניצל - עם השגחה עדיין.
בת 15 בהחלט מכינה אוכל לכולם ואוכל מצויין.
מה שכן אם יש לי ברירה אני משתדלת לא להשאיר אותם לבד בבית ומשתדלת שתהיה לפחות ארוחה משפחתית אחת ביום - לא תמיד זה מצליח.
לצפיה ב-'נראה מוצלח וטעים. '
נראה מוצלח וטעים.
22/10/2012 | 06:34
11
לצפיה ב-'אמאלה...'
אמאלה...
19/10/2012 | 18:48
21
413
בבניין ממול אישה קפצה מחלון דירה שבקומה שניה אבל הרגל שלה איכשהו הסתבכה בסורג החלון של הדירה למטה והיא נותרה תלויה באוויר מייללת כמו חתול. כשהגענו אליה איזה בחור אמיץ כבר היה על מנוע של מזגן הדירה בקומה ראשונה ותמך בה. כעבור דקות הגיע הפיקוח העירוני. הצליחו ליישר אותה והדיירים מהקומה הראשונה החזיקו בה דרך הסורגים. מכב ההגיעו כעבור כחצי שעה והורידו אותה למטה. דווקא התחנה שלהם די קרובה.
לצפיה ב-'מכבי=מכבי אש'
מכבי=מכבי אש
19/10/2012 | 18:49
60
לצפיה ב-'מפחיד .'
מפחיד .
19/10/2012 | 20:29
37
לצפיה ב-'איזה סיפור !!'
איזה סיפור !!
19/10/2012 | 22:37
2
157
הילדים ראו משהו?
לצפיה ב-'הקטנה ראתה ראשונה'
הקטנה ראתה ראשונה
19/10/2012 | 23:50
1
182
אחרי שהפיקוח העירוני פיזר את השכנים שהתגודדו צפינו בחילוץ מחלון חדר השינה. האמת, הלב שלי עוד לא חזר למקום. פשוט נס שהאישה לא התרסקה.
לצפיה ב-'ואיך היא מרגישה עם זה?'
ואיך היא מרגישה עם זה?
20/10/2012 | 00:41
40
לצפיה ב-'מחזה מפחיד'
מחזה מפחיד
20/10/2012 | 01:49
100
טוב שזה הסתיים בהפי אנד ועכשיו אולי היא תקבל טיפול
לצפיה ב-'איזו חוויה מלחיצה!'
איזו חוויה מלחיצה!
20/10/2012 | 09:14
2
118
שמזכירה לי את השכן שמצאתי מרוסק מתחת לחלון שלי, כשהייתי בת 12 .
לקח לי הרבה זמן להתאושש - לא העזתי להסתכל החוצה דרך אותו חלון, או לעבור ליד מקום הנפילה.
מזל גדול שהצליחו להציל אותה.
אגב, אותו דבר בערך קרה לזמר מייק ברנט בזמנו: הניסיון הראשון לא צלח, ובפעם השנייה שום דבר לא עצר אותו בדרך אל מותו.
לצפיה ב-'ואיזה שוק עברת בעצמך...'
ואיזה שוק עברת בעצמך...
20/10/2012 | 10:13
85
כמה זמן לוקח להתאושש מכזה דבר?!
מזכיר לי גם שיום אחד שמענו בום חזק ומייד לאחר מכן צרחות. אימי ואני יצאנו למדרגות של הבנין וראינו ילדה קטנה שנפלה 4 קומות! היא נפלה בפיר של המדרגות על האספלט. אימי בעלת התושיה רצה לקראתה והרימה אותה...חיבקה אותה. אמה ירדה הגיעה אלינו בהיסטריה ואימי אמרה שלא קרה לה כלום, שהיא נפלה על הרגליים אבל שליתר בטחון ייקחו אותה לבית חולים.
אמבולנס הגיעה ובבית החולים אישרו שבילדה יצאה ללא פגע. זה היה פשוט מזל גדול!
לצפיה ב-'מזעזע ממש'
מזעזע ממש
21/10/2012 | 07:24
14
לצפיה ב-'מזעזע. גם עבורה וגם עבור'
מזעזע. גם עבורה וגם עבור
20/10/2012 | 18:56
75
האנ/שים שהיו עדים למחזה.
לצפיה ב-'היום קיבלתי קצת פרטים'
היום קיבלתי קצת פרטים
21/10/2012 | 09:42
10
166
מסתבר שהאישה היא חולת נפש שגרה עם אמה. האם יצאה ונעלה את הדלת וההמשך ידוע.
לצפיה ב-'רחמיי על האם הזו...'
רחמיי על האם הזו...
21/10/2012 | 10:10
9
26
לצפיה ב-'גם על בעלי הדירה בקומה הראשונה'
גם על בעלי הדירה בקומה הראשונה
21/10/2012 | 11:14
8
144
הבעל חולה פרקינסון סיעודי שנעזר במטפל זר, האישה סיימה לא מזמן טיפולים בעקבות סרטן השד. הם ישבו בסלון וכלל לא היו מודעים מה קורה. לפתע פרצו לדירה לובשי מדים שחורים... רק מזה אפשר לחטוף התקף שלא לדבר על הבלגן שעשו והחלון השבור.
לצפיה ב-'איזו חוצפה!!'
איזו חוצפה!!
21/10/2012 | 11:16
7
32
לצפיה ב-'במצב חרום '
במצב חרום
21/10/2012 | 12:05
6
95
זה לא מצב שגרתי. לא היה להם זמן להיות רגישים. האישה הייתה תלויה וכל שניה חשובה.
לצפיה ב-'זה בלתי סביר בעיני שיפרצו לדירה פרטית'
זה בלתי סביר בעיני שיפרצו לדירה פרטית
21/10/2012 | 12:40
5
97
גם אם זה מצב של הצלת חיים.
שלא לדבר על זה שמדובר על קומה שניה ויכלו להגיע גם מבחוץ.
לצפיה ב-'אני משוכנעת'
אני משוכנעת
21/10/2012 | 14:08
4
79
שהם הצילו אותה כי הגיעו אליה מהמקום הנכון
לצפיה ב-'ועם כל הכבוד, זה לא מצדיק לפרוץ לדירה פרטית'
ועם כל הכבוד, זה לא מצדיק לפרוץ לדירה פרטית
21/10/2012 | 14:59
3
70
צריך לצלצל בדלת, למרות הבהילות, ולקבל אישור להכנס כמו בני אדם שנכנסים למקום פרטי.
לצפיה ב-'לא מסכימה'
לא מסכימה
21/10/2012 | 15:51
2
66
ואם אין אף אחד בבית?

זה הצלת חיי אדם.
לצפיה ב-'ומה עם החיים של מי שבבית?'
ומה עם החיים של מי שבבית?
21/10/2012 | 16:01
1
68
ואם זו אשה מבוגרת שתגרום לה התקף לב?
ואם זה ילד שתגרום לו לטראומה?
אין שום הצדקה ושום תרוץ מבחינתי, לפרוץ לדירה.
ואני מאוד מקוה שזה נגד החוק כדי שיוכלו לתבוע את מי שעושה את זה, ואם לא נגד החוק שיקום מישהו ויפעל לחוק שכזה.
לצפיה ב-'נו, נו'
נו, נו
21/10/2012 | 21:42
46
מעדיפה שתגרם לי או למי מבני ביתי טראומה, ולא לשמוע שהשכנה מלמעלה קפצה מהקומה החמישית כי לא פרצו לי לדירה.

ולא חוטפים התקף לב כל כך מהר.

ואני מתקשה להאמין שפרצו לדירה מבלי לנסות לדפוק על הדלת קודם, נשמע לי הזוי. יותר הגיוני שבני הזוג, שהם מוגבלים פיזית לפי הסיפור, לא פתחו.
לצפיה ב-'בוקר טוב לסופ"ש חדש עם קפה בטעם '
בוקר טוב לסופ"ש חדש עם קפה בטעם
19/10/2012 | 07:16
46
184
זה המקום לכתוב על כל מה שבא, כל מיני וגם
איך עבר השבוע, חוויות, מה מתבשל במטבח, על מקומות בילוי מועדפים , תוכניות לשבת ובכלל.
אפשר לשתף בכל מיני דברים נחמדים ...
המשך>>
זה המקום לכתוב על כל מה שבא, כל מיני וגם
איך עבר השבוע, חוויות, מה מתבשל במטבח, על מקומות בילוי מועדפים , תוכניות לשבת ובכלל.
אפשר לשתף בכל מיני דברים נחמדים (או לא נחמדים ) שלא קשורים למתבגרים.

אז שיהיה סופ"ש נעים
לצפיה ב-'שאלה קשה'
שאלה קשה
18/10/2012 | 20:33
44
415
אם חס וחלילה היה מתגלה לכם לפתע שהבן שלכם שבצבא פגע מינית בבת שלכם (כשהיתה בערך בגיל 14) במשך תקופה והוא נורא מצטער ונכנס למשבר נפשי ואף איים להתאבד...
איך הייתם מתייחסים אליו?
איך הייתם מתייחסים אליו בנוכחותה?

זה סיפור מתוך המשפחה שלי... ההורים שלי מתייחסים אליו כמו אל מלך... נראה שהם...
המשך>>
אם חס וחלילה היה מתגלה לכם לפתע שהבן שלכם שבצבא פגע מינית בבת שלכם (כשהיתה בערך בגיל 14) במשך תקופה והוא נורא מצטער ונכנס למשבר נפשי ואף איים להתאבד...
איך הייתם מתייחסים אליו?
איך הייתם מתייחסים אליו בנוכחותה?

זה סיפור מתוך המשפחה שלי... ההורים שלי מתייחסים אליו כמו אל מלך... נראה שהם לא כועסים עליו בכלל, אפילו אפשר לומר שיש לו יחס טוב מהרגיל... מה דעתכם על זה? אותי זה מתסכל ומכעיס...
לצפיה ב-'כרטיס אשראי לבני הנוער יתרון או חיסרון?'
כרטיס אשראי לבני הנוער יתרון או חיסרון?
18/10/2012 | 14:43
6
135
כרטיס אשראי לבני הנוער יתרון או חיסרון?

" בעידן של תרבות צריכה גוברת, המתחילה מגיל הגן, ההורים עושים הכול כדי לצמצם את הצריכה בקרב ילדיהם, ולא כולם בטוחים שכרטיס אשראי לנוער יסייע בחינוך לצרכנות נבונה. הרשו לי להעלות תיאוריה אחרת.

קרה לא פעם שבתי בת ה-13 התקשרה אליי וביקשה שאגיע ו"אחלץ" אותה, כאשר נאלצה ללוות כסף מחברה לרכישת כרטיס נסיעה באוטובוס. כאשר לבני-הנוער יש הכול, אך אין להם בהכרח כסף מזומן, שכן מרביתם אינם עובדים או מקבלים דמי כיס - כרטיס אשראי לנוער עשוי להיות פתרון מושלם לבני-הנוער ולהוריהם כאחד, כמובן בתנאים מסוימים.

בתחום הסלולר אחד הפתרונות לשליטה בהוצאות הוא כרטיס משולם מראש (פריפייד). אם בסלולר זה עובד, אז מדוע לא בכרטיסי האשראי?

כרטיס אשראי משולם מראש לבני-נוער, כפי שמציעה סיטיזן קארד, המשלב גם תעודת זהות של הנער, אינו מצריך מסגרת אשראי או תלוי במצב היתרה בחשבון. הכרטיס טעון בסכום ידוע מראש, והנער אינו מסתכן באובדן כסף או בעוגמת-נפש, שכן ניתן לבטל את הכרטיס או לחסום אותו באופן מיידי, בדומה לכל כרטיס אשראי.

הכרטיס מאפשר להורים שליטה על הוצאות ילדיהם וכולל טעינה מרחוק. במקביל, הכרטיס מעניק לילדים תחושת אחריות, ומאפשר להם לקנות בחנויות מאובטחות, שאינן מוכרות אלכוהול למשל, כולל כרטיסי קולנוע און-ליין ואף למשוך מזומן בכספומט.

מה דעתכם:
ראוי? לא ראוי? משתלם? מסוכן?
הייתם בוחרים לתת למתבגר כרטיס אשראי? באילו תנאים?
לצפיה ב-'הם אומרים דבר והיפוכו, העיקר כדי למכור'
הם אומרים דבר והיפוכו, העיקר כדי למכור
18/10/2012 | 15:05
76

כרטיס אשראי שאני יכולה לטעון מרחוק  - לא מחנך לעצמאות.
כסף מזומן שפתאום נגמר ואני לא יכולה לעזור מרחוק - קצת יותר מחנך לעצמאות

מה הקשר בין "אין להם כסף כי הם לא עובדים" לבין הכרטיס אשראי? גם בכרטיס אשראי הכסף מגיע מההורים...

סתם הם מורחים המון מילים

לכרטיס אשראי שכזה (לאו דווקא לנוער) יש יתרונות. אבל הטקסט הזה כלכך שיווקי ולא אמין
לצפיה ב-'פעם הייתי בעד והיום אני נגד'
פעם הייתי בעד והיום אני נגד
18/10/2012 | 15:59
81
כי האצבע תהיה קלה על הכרטיס...ויהיו בזבוזים מיותרים.
מה רע בלתת דמי כיס או כסף מזומן כשהם צריכים? אז קרה שילדתך נתקעה וביקשה שתחלצי אותה...באותה מידה היא יכלה לבקש שתחלצי אותה ותטעני לה את הכרטיס
לבת שלי הוצאתי כרטיס אשראי בגיל 17 וזה התגלה כנסיון רע כי היא הוציאה המון כספים שאין לה ואני הייתי ה"כספומט" שמעביר לה כספים למינוס בחשבון.
היום האשראי הוחלף לכרטיס כספומט ולמשיכה בפלוס בלבד. אני ממשיכה להזרים לה כספים כי היא חיילת עם משכורת רעב אבל זה אחרת לגמרי...

לצפיה ב-'אני גיליתי את נפלאות משיכה באמצעות SMS'
אני גיליתי את נפלאות משיכה באמצעות SMS
18/10/2012 | 16:50
93
למקרה שנתקעים ללא כסף אני עושה העברה באמצעות SMS מהאפליקציה של הבנק, נכנסת לחשבון, מזינה פרטים והילד יכול למשוך את הכסף מכל כספומט של הבנק ללא צורך בכרטיס.
מלבד זה יש לי שני כרטיסי אשראי ואחד מהם תמיד נמצא בבית לשעת חירום (קניות וכד') אף אחד לא משתמש בו ללא רשותי.
לשניים הגדולים יש חשבון בנק עם כספומט. הגדול (18) עובד ומשתמש בכספו ולגדולה (17) אני מכניסה מידי פעם כסף כדי שיהיה לה בשעת הצורך (היא לומדת רחוק).
אני נגד אשראי לילדים ואגב גם למבוגרים
לצפיה ב-'אצלנו '
אצלנו
18/10/2012 | 16:55
50
הם קבלו כרטיס אשראי בגיל 18 לדעתי.
אם אני זוכרת טוב.

בגיל 16 כבר פתחנו להם חשבון בנק.
כל עוד שהם מרוויחים נכון ללמד אותם להתנהל עם הכרטיס.

אני שמחה שהיד שלהם "לא קלה על ההדק" בעיקר אצל הבן שיודע להעריך את מה שהוא מרוויח.
לצפיה ב-'זו בעיקר נוחות בשימוש'
זו בעיקר נוחות בשימוש
18/10/2012 | 17:46
1
66
כמו ה"רב קו"- במקום לשלוח כל פעם כסף, שולחים פעם אחת וטוענים את הכרטיס לתקופה.
אותו דבר כאן.
מצד שני- עצמאות זה לא מפתח כי בעצם, במקום שהבת תהיה אחראית לכך שיהיה לה כסף בארנק, היא כבר לא צריכה לדאוג.
בנוסף, אם הכסף הזה מיועד ל"ביזבוזים", אז זה במקרה הטוב מלמד את לחלק את ההוצאות למשך התקופה.
איך מסתדרים עם זה ועם דמי כיס?
האם זה מחליף את דמי הכיס?
האם הילדים יכולים ללמוד לחסוך את הכסף שלהם באופן הזה?
לצפיה ב-'ילדים לומדים לחסוך רק אם מגבילים את דמי הכיס'
ילדים לומדים לחסוך רק אם מגבילים את דמי הכיס
20/10/2012 | 12:07
37
אל תשכחי שהתקציב של ילדים הוא יחסית קטן ואם הסכומים קטנים אז לא מקבלים תשלום בכרטיס אשראי בהרבה עסקים
היות ומהם זה גובה תשלום ריביות...ולא בכל מקום ניתן לשלם איתו.

לצפיה ב-'המסע לפולין'
המסע לפולין
18/10/2012 | 14:03
88
229
מפרסמת כאן משהו שכתבתי בבלוג שלי. מאחר וזה נוגע ישירות לפורום שלנו, אשמח לשמוע את תגובותיכם.

חזרתי לאחרונה ממסע לפולין עם שכבה י"ב של בתי השלישית. לפני הנסיעה היו בי חששות מהנושא עצמו, מהביקור במולדתה של סבתי, מהאינטנסיביות,... המשך>>
מפרסמת כאן משהו שכתבתי בבלוג שלי. מאחר וזה נוגע ישירות לפורום שלנו, אשמח לשמוע את תגובותיכם.

חזרתי לאחרונה ממסע לפולין עם שכבה י"ב של בתי השלישית. לפני הנסיעה היו בי חששות מהנושא עצמו, מהביקור במולדתה של סבתי, מהאינטנסיביות, מהתגובות של בתי והרבה חששות מהתנהגות הנוער במקום. שמענו על נוער שותה, מתפרע, מתבדח ועוד וחששתי שאהיה עדה להנהגות לא תקינה ומביישת של תיכוניסטים במקום רגיש כמו פולין.

כפי שאפשר להבין מהכותרת, הופתעתי לטובה. ממש. בעיקר מהנוער. היינו לא מעט אנשים במסע. כ- 120 בני נוער בארבעה אוטובוסים, עם 2 מורים בכל אוטובוס, מדריכים, מאבטחים והורים. התנהלות של משלחת בגודל כזה היא דבר לא פשוט. לוחות הזמנים שמכתיבה האבטחה הם נוקשים ולא מאפשרים הרבה מקום לשינויים או ספונטניות. יש הרבה שעות שמעבירים בנסיעה ממקום למקום, המקומות בהם מבקרים הם לא קלים בלשון המעטה, מצטבר לחץ, עייפות רבה, כל אלה הם מתכון בדוק לבעיות התנהגות ולבלאגן. יחד עם זאת, המסע התנהל בצורה מעוררת הערכה. החבר'ה עמדו בלוחות הזמנים שהוקצבו להם בצורה מעוררת השתאות. גם אם שעת ההשקמה הייתה רבע לשש בבוקר וירידה לחדר אוכל נקבעה לשש ורבע, ולמרות שערב קודם הגענו למלון בשעה 21:00 ורק אז אכלו ארוחת ערב וכל שאר העניינים, החבר'ה התייצבו בחדר האוכל בזמן ועלו על האוטובוסים בזמן שנקבע. במחנות הריכוז וההשמדה התנהגותם הייתה כמובן ללא רבב, הם היו שקטים, התרגשו, בכו, כאבו, נדהמו, שאלו המון שאלות ובאמת התנהגו בצורה מכובדת אבל הם גם התנהגו בצורה מדהימה בחדר האוכל במלון, במסדרונות המלון, בשווקים אליהם הגענו, ברחובות העיר קראקוב בה טיילנו כדי לראות את הגטו ואת העבר של העיר, באוטובוסים, בתחנות הדלק בהם עצרנו כדי לערוך הפסקות שרותים ובכלל. מהבחינה הזאת אני חייבת לומר שאני שמחה עד מאוד שנסעתי. שמחה שראיתי את הנוער הישראלי במיטבו גם במהלך מסע לא פשוט עם הרבה סיבות לפרוק לחץ בצורה לא נאותה.

לגבי שאר הנושאים העולים בעת מסע כזה, אני עדין מעבדת את המידע הרב, המראות, הריחות, הנוף הלא יאמן ביופיו ואני מקווה שיהיו לי מסקנות מהמסע הזה אבל נכון להיום אני ממש גאה בנוער הזה שלנו. בהחלט נוער איכותי ומיוחד.
לצפיה ב-'יום כחול '
יום כחול
18/10/2012 | 10:10
55
265
לא זה לא מה שאתם חושבים. היום חילופי כחולות בפורום שלנו.  אנחנו פורשות מניהול הפורום ומשאירות אותו בידיהן הנאמנות של  אימם וצלילי מיתר. אנחנו לא הולכות לשום מקום רק צריכות לנוח קצת מהניהול. היה מענין, לרוב נעים ובעיקר שונה מכל מה שעשינו עד הלום.

מגיעה לפורום רוח חדשה ומרץ חדש...
המשך>>
לא זה לא מה שאתם חושבים. היום חילופי כחולות בפורום שלנו.  אנחנו פורשות מניהול הפורום ומשאירות אותו בידיהן הנאמנות של  אימם וצלילי מיתר. אנחנו לא הולכות לשום מקום רק צריכות לנוח קצת מהניהול. היה מענין, לרוב נעים ובעיקר שונה מכל מה שעשינו עד הלום.

מגיעה לפורום רוח חדשה ומרץ חדש ואנחנו מאחלות לאימם וצלילי מיתר הרבה סיפוק בניהול.

היום נהיה ארבעתינו כחולות כדי להעביר את הניהול בצורה החלקה ביותר האפשרית. ממחר הן אחראיות על קבלת ההחלטות. שיהיה לכולנו בהצלחה.
לצפיה ב-'קצת עדכוני חיילים '
קצת עדכוני חיילים
18/10/2012 | 08:35
32
291
אתמול היינו בסיום קורס מ"כים של הבכור.
איזו התרגשות.
עד עכשיו היה רק חייל, אח"כ עבר קורס חובשים ושם "סומן" כבחור אחראי. היה מחליף את החובש הפלוגתי כשזה יצא לחופשות, היה "החופש האחראי" בשטח גם כשהיו עוד חובשים ואפילו התעמת פעם עם רופא (כמעט עד לתלונה) על מנת שיטפל בחייל למרות שלא מולאה כל הטופסולוגיה הנדרשת (איזה עצבים ). כעת יחזור כנראה לגדוד שלו להדריך טירונים או להצטרף לאמצע מסלול.
באופק יש קורס קצינים.

בערב קיבל מס' 2 מסרון מהצבא ששובץ לחטיבת כפיר, כמו שרצה.
בתכנון גיבוש ללוט"ר (היחידה ללוחמה בטרור), מקווה בשבילו שיצליח לעבור את הגיבוש.
זה קורס ארוך וקשה שאם לא עוברים אותו "נופלים" לגדודים הרגילים וחוזרים להיות חיילי חי"ר מן השורה.

בעוד חודש וחצי יהיו לי שני נמרים בבית (לכפיר יש כומתה מנומרת).

ברקע אני שומעת את השיר "ואז נשיר ברון נשיר ברון נשיר לרון...." ודומעת. 26 שנים חלפו מאז נפל רון ארד בשבי ולא חזר.
הלואי ויהיה סוף כלשהו גם לפרשה הזו כמו לסיום השמח עם גלעד שליט והסיום העצוב עם מג'די חלבי.
לצפיה ב-'ואוה ממש גאווה'
ואוה ממש גאווה
18/10/2012 | 09:43
78
כמה מפחיד מה שאת מתארת
הוא קרבי קרבי אני מבינה
לצפיה ב-'בחור כארז!'
בחור כארז!
18/10/2012 | 09:55
2
87
איזו נחת...אהבתי לקרוא שהוא נלחם עבור חייל שלא טופל.
שיהיה להם שירות קל!
לצפיה ב-'החייל סבל מכאבי גב'
החייל סבל מכאבי גב
18/10/2012 | 10:02
1
85
והיה ברור שאם לא יראה רופא מיד זה יקח עוד שבוע עד שיראה רופא.
הרופא סירב לבדוק כי לא מולאו כל הטפסים כנדרש,
הבכור לא ויתר,
הרופא התעקש,
הבכור לא ויתר (הגיע לצעקות),
הרופא איים בתלונה,
המ"פ התערב, הבכור הסביר את הבעיה, המ"פ ביקש מהבכור לעזוב
בסוף
הרופא בדק את החייל!

אין לי הרבה תלונות לרופא שחייב לעמוד בנהלים מסוימים ובפקודות שגם הוא כפוף להם (הבעיה עם הנהלים המטומטמים)
אני שמחה שהבכור לא ויתר ושהמ"פ התערב בזמן.
לצפיה ב-'כל הכבוד על לקיחת האחריות'
כל הכבוד על לקיחת האחריות
18/10/2012 | 10:18
49
מחמם את הלב שהוא מוכן להגדיל ראש
לצפיה ב-''
18/10/2012 | 10:03
2
לצפיה ב-'כל הכבוד לשניהם!'
כל הכבוד לשניהם!
18/10/2012 | 10:08
2
51
וגם לנמרה הראשית.

מהצוער שלי לא שמעתי מאז מוצ"ש, פרט לSMS אחד ויחיד, שלשום:
"סיימנו והלך מעולה, אתקשר בשעת תש". והוא לא התקשר, הניידים סגורים...
אין לי מושג מה סיים ובמה הלך לו מעולה... אבל זה טוב אתעדכן בשישבת, כשיתקשר.
הכי חשוב, שלפחות כשהם בבה"ד 1  אפשר לישון טוב בלילה !

לצפיה ב-'הוא סיים והיה לו מעולה'
הוא סיים והיה לו מעולה
19/10/2012 | 08:06
32
מה צריך יותר מזה
תעדכני ותשתפי בחוויות!
לצפיה ב-'בקשר לשינה את צודקת - שיהיה בקורס'
בקשר לשינה את צודקת - שיהיה בקורס
19/10/2012 | 09:36
27
הבכור התחיל טירונות (אין חששות)
אח"כ קורס חובשים (אין חששות)
אח"כ אימון מתקדם - קו באזור "יחסית" רגוע
אח"כ קורס מ"כים (אין חששות)
כעת כנראה חוזר שוב לטירונות כמ"כ (אין חששות)
אולי אח"כ יצא לקורס קצינים.....

בקיצור, צבא קרבי אבל עם פחות "אש" מעל הראש
לצפיה ב-'מרגש לקרוא'
מרגש לקרוא
18/10/2012 | 10:09
36
גם מה שכתבת על הבנים החיילים שלך, איזו גאווה וכבוד, וגם מה שכתבת על השיר לרון ארד.
מאחלת לך בית קרבי ושפוי ושיחזרו בשלום הביתה.
לצפיה ב-'ברכות לאריות המנומרים'
ברכות לאריות המנומרים
18/10/2012 | 11:54
2
60
כל הכבוד לבכור ובהצלחה למס' 2.
דרך אגב, היום יום השנה לחזרתו הביתה של גלעד שליט חזר ב18/10/2011.
לצפיה ב-'כאילו זה קרה בחודש שעבר...'
כאילו זה קרה בחודש שעבר...
18/10/2012 | 22:12
1
33
חזרתו הייתה כל כך מרגשת. הייתי צמודה לTV, דומעת....איך שהזמן רץ
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
18/10/2012 | 22:35
12
לצפיה ב-'נפלא לקרוא אותך'
נפלא לקרוא אותך
18/10/2012 | 13:58
29
כל הכבוד לחייל שלך

בהצלחה לבן הצעיר
לצפיה ב-'ברכות לנמרים- גם הירוק שלי סיים אמש'
ברכות לנמרים- גם הירוק שלי סיים אמש
19/10/2012 | 09:13
16
81

בעקבות הסיפור של ההתעללות, קיצרו את האימון , פירקו את הפלוגה והעלו אותם ללא סגל פיקוד לקו החל מיום ראשון.

אבל לפחות המסלול הארוך הבלתי נגמר של הטירונות-אימון מתקדם נגמררררררררררררררררררררררר.

אז נכון שקיבל סיכה ולא קיבל דרגות (יותר טוב, לא צריך לתפור) עדיין

נכון שהתסכול שלהם על התהליך ועל ה"מחיר" שהם כפלוגה משלמים על טעויות המפקדים

על כך שבכירים יותר לא משלמים מחיר....

אבל עוגת שוקולד, גלידה ויתר פינוקים (מכור לשוקולד ) יפצו על התסכול ועל אלף הכתמים הכחולים ממכות המקלות של המפקדים.
אני מקווה.
לצפיה ב-' תודה לאל שנגמר'
תודה לאל שנגמר
19/10/2012 | 09:33
13
126
זה ממש מזעזע. ואין ספק ששוקולד ופינוקים טובים יותר.
קראתי בעיתון שהמ"פ והסמ"פ נענשו בכלא לתקופות מסויימות (10 ימים ושבועיים).
בעבר זה היה נגמר ברמת המ"כ או המ"מ.

ואכן אתמול בערב ישבתי ותפרתי (תופרת אני ותופרת, הים לא יחדל מלנהום - ובבקשה לשיר עם הר' המתגלגלת והח' הגרונית). מס' 2 דאג להסביר שאת הדרגות תופרים "עם השפיץ לציץ" - שבטעות לא אתפור אותן הפוך....

מצרפת תמונה של העוגה שהכינה החברה של הבכור וסיום קורב המ"כים.
העוגה נשאבה ע"י החברים בשניות (אני הספקתי לראות רק א התמונה).
לצפיה ב-'אני פעם תפרתי הפוך...לא ידעתי על הציץ'
אני פעם תפרתי הפוך...לא ידעתי על הציץ
19/10/2012 | 09:39
11
87
הכי גרוע מלתפור, זה לתפור, לפרום ולתפור שוב.
העוגה של החברה נראית יפה ויאמית.
לצפיה ב-'אההה, וגם למדתי באיזה גובה לתפור אותה'
אההה, וגם למדתי באיזה גובה לתפור אותה
19/10/2012 | 09:43
2
77
הרי היא תפורה על השרוול. איך לדייק בגובה של שני השרוולים?
מורידים את הכותפת לכיוון השרוול ומיד מתחתיה תופרים את הדרגה.

כשאני הייתי בצבא תפרנו "על עיוור", פחות או יותר בגובה הנכון....
לצפיה ב-'וואו'
וואו
19/10/2012 | 09:54
41
איפה היית קודם?...
טוב, יהיו לי עוד דרגות לתפור בהמשך.
לצפיה ב-'תודה על הטיפ עם הכותפת.'
תודה על הטיפ עם הכותפת.
19/10/2012 | 10:22
15
לצפיה ב-'אנחנו עשינו דיון שלם על הציץ הזה '
אנחנו עשינו דיון שלם על הציץ הזה
19/10/2012 | 10:20
7
63
בסוף נתפר נכון
לצפיה ב-'הדיון צריך להיות, למה חיילים זכרים'
הדיון צריך להיות, למה חיילים זכרים
19/10/2012 | 10:31
6
69
לא יכולים לתפור לבד... (אבא שלהם הוא תופר אלוף)
הבת שלי אף פעם לא הטריחה אותי.
לצפיה ב-'האמת היא שזה ממש לא מפריע לי'
האמת היא שזה ממש לא מפריע לי
19/10/2012 | 10:53
2
48
יש שתיים או שלוש דרגות בסה"כ שתופרים.
עטפתי להם ספרים, הכנתי כריכים לבי"ס ואני תופרת דרגות (ואולי אגיע גם לחשוף מהכתף בעתיד?)

זה העלה לי כמה שירים מהאוב, של אלתרמן, כמו"צריך לצלצל פעמים":
"תופרת אני ותופרת..."
והכי מצחיק זה "מכתב מאמא":
"שלום לך ילדי, שלום מאמא....
.
.
.
סרטים לך שולחת אמא
בחבילה אותם אשימה
צמח וגדל
קורפורל
אבל זכור את אמא"

בקיצור, אני בטוחה שיש להם את היכולת לתפור אבל יש להם את אמא
לצפיה ב-'זה באמת לא נורא'
זה באמת לא נורא
19/10/2012 | 11:03
1
35
אבל אצלנו זה היה- השעה 21:00 ובא החמוד ואומר- אמא אני צריך למחר...
לפחות בפעם אחרי זה הוא הגיע לסופ"ש ואמר יש לי דרגות לתפור ונתן לי את כל הסופ"ש...
לצפיה ב-'זה היה בהחלט דומה'
זה היה בהחלט דומה
19/10/2012 | 11:46
32
הוא הגיע בשלוש הביתה (הגעתי רבע שעה אחריו).
הוא פשט את המדים, הסיר את הדרגות שהיו תפוסות בסיכות.
נתן לי מדי א' נקיים ואמר: בשבע יש לי רכבת אל החברה שלי. אני נוסע אליה לסופ"ש, תתפרי לי בבקשה את הדרגות.
יצא לכמה סידורים עם אחיו.
חזר בשעה שש, עלה על מדי א' ונסע.
נראה אותו שוב ביום ראשון, כנראה, כשיחזור מהגדוד עם השיבוץ שלו.
לצפיה ב-'אני לא יודעת לתפור '
אני לא יודעת לתפור
19/10/2012 | 17:30
2
48
כשהיו לנו ביסודי שעורי מלאכת יד של תפירה,סריגה  וכדומה ממש שנאתי אותם.
לצפיה ב-'תפירת דרגות'
תפירת דרגות
19/10/2012 | 19:13
1
292
לא מצריכה ידע. כל חייל יכול לתפור לעצמו.
לצפיה ב-'הסתדרנו אבל לא בזכותי או בזכות החייל '
הסתדרנו אבל לא בזכותי או בזכות החייל
19/10/2012 | 20:00
23
לצפיה ב-'תמורת 15 ש"ח הגברת מחנות הסדקית עשתה זאת '
תמורת 15 ש"ח הגברת מחנות הסדקית עשתה זאת
19/10/2012 | 18:23
52
עבורי.

כל הכבוד לנערה , ממש עוגה יפה
לצפיה ב-'נשמע בהחלט מתסכל'
נשמע בהחלט מתסכל
19/10/2012 | 09:34
36
ולא פשוט להתגבר על האכזבה.
שיהיה טוב יותר בהמשך.
לצפיה ב-'תודה לאל, אני מקווה שתוכלי לישון יותר טוב '
תודה לאל, אני מקווה שתוכלי לישון יותר טוב
19/10/2012 | 18:28
24
עכשיו
לצפיה ב-' כבוד לחייל ולהורים.'
כבוד לחייל ולהורים.
19/10/2012 | 16:58
1
23
לצפיה ב-'איך הגיע הפרצוף לכאן? רציתי רק את'
איך הגיע הפרצוף לכאן? רציתי רק את
19/10/2012 | 17:00
40
הגביעאתה גביע.
לצפיה ב-'נסיונכם עם עם מעבר לתיכון בחינוך לא לקדם לראש'
נסיונכם עם עם מעבר לתיכון בחינוך לא לקדם לראש
17/10/2012 | 22:26
16
293
מיוחד אם יש פה מנוסים.
הקטנה עלתה לכיתה י' בבית ספר לחינוך מיוחד. בית ספר חדש באיזור, אבל חלק מרשת שיש לה בתי ספר
בעוד מקומות. כיתה קטנה 6 ילדים, מורים צעירים מאד עם הרבה רצון ומאותגרים.
אבל הילדה הפכה לנפיצה מאד. לוקחת ריטלין רוב השבוע [החלטה שלה שאנחנו מנסים ללא הצלחה לשנות]
מתמרדת מאד בבית ספר, רבה המון עם המורים, מתחצפת למורים. יש ילד בכיתה שמציק לה, והיא מפוצצת שיעורים בגללו.
לדעתי אם לא הילד המציק, היתה מוצאת מציק אחר. לא נכנסת לכיתה אם אין לה חשק, מאחרת לחזור מהפסקות לשיעור.
מבחינת למידה לדברי המורים יש לה יכולת מעולה, אבל בעיות ההתנהגות מפריעות.
בעבר גם היו בעיות כאלו מדי פעם, אבל לא ברמה כזו.
טוב לה בבית ספר בעיקרון [לדבריה]
יש לכם רעיון איך לעזור לה?

מעלה את השאלה גם בפורום הורים לילדים ביסודי
לצפיה ב-'נשמע ממש קשה'
נשמע ממש קשה
17/10/2012 | 23:34
4
135
רק רציתי לוודא- הכוונה שלך ש"היא *לא* לוקחת ריטלין", או שאני טועה ולא היתה השמטה של הלא?
לגבי עזרה, אני הייתי חושבת על שיחות עם בעל מקצוע, אולי הוא יוכל לעשות איזה שינוי בחשיבה שלה.
לצפיה ב-'לוקחת, אבל 3 או 4 פעמים בשבוע'
לוקחת, אבל 3 או 4 פעמים בשבוע
17/10/2012 | 23:51
3
35
לצפיה ב-'קוקי, רק בגלל דרך הלקיחה'
קוקי, רק בגלל דרך הלקיחה
18/10/2012 | 07:10
2
129
הילדה יכולה להיות מג'וננת.
אנחנו שמנו לב פה, שאם מזיזים את שעות  הלקיחה הקבועות ומשחקים עם הימים יש השפעה לא טובה על קטינא.
והשפעה ברמות החרדה על האמצע+עוד כל מיני השפעות גופניות לא נעימות .
לצפיה ב-'קיבלתי טיפ טוב'
קיבלתי טיפ טוב
18/10/2012 | 13:59
85
אצלנו זה לא משפיע שאני נותנת רק בימי לימודים, כך ששבתות תמיד מדולגות, ובחופשים תלוי בנסיבות.
בכל מקרה קיבלתי טיפ טוב, לשלב אומגה 3 ממקור צמחי (כמוסות שמן צ'יה ממרווה היספאנית) ואני מתרשמת שזה מקל מאוד על תופעות שקודם היו (למעשה מעלים אותן).
גם בימים שהוא לא לוקח, אני ממשיכה עם האומגה כדי לשמור על רמה בגוף.
לצפיה ב-'אנחנו מנסים לשקף לה את השינויים'
אנחנו מנסים לשקף לה את השינויים
19/10/2012 | 19:43
35
כשהיא עם ובלי ריטלין, בינתיים ללא הצלחה
לצפיה ב-'קשה. יכול להיות שזו תגובה למעבר עצמו,כי'
קשה. יכול להיות שזו תגובה למעבר עצמו,כי
18/10/2012 | 07:06
1
103
קשה לה עם מעברים/שינויים? ולמה אני חושבת כך: כי זה אחד המאפיינים של הפרעת קשב. עוד אפשרות: האם צריך לשנות את מינון הריטלין? מצטרפת להמלצה להתייעץ עם איש מקצוע.
לצפיה ב-'אולי זה השינוי שקשה לה'
אולי זה השינוי שקשה לה
19/10/2012 | 19:47
32
המינון נראה תקין. כשהיא עם, לרוב היא בסדר, והיא קולטת יופי בבית ספר. אבל יכול להיות שצריך שינוי.
לצפיה ב-'נשמע כמו משהו רגשי'
נשמע כמו משהו רגשי
18/10/2012 | 07:33
1
77
הייתי מתיעצת עם פסיכולוג שילווה אולי את התהליך של שינוי בית הספר אצלה.
לצפיה ב-'כן, יש לזה חלק לא מבוטל, השבוע נפגשים'
כן, יש לזה חלק לא מבוטל, השבוע נפגשים
19/10/2012 | 19:47
32
כנראה עם הפסיכולוגית המלווה של בית ספר
לצפיה ב-'כיתה קטנה בבית ספר רגיל או בית ספר מיוחד?'
כיתה קטנה בבית ספר רגיל או בית ספר מיוחד?
18/10/2012 | 08:24
1
298
הקטן שלי (כיתה ז') עם בעיות התנהגות לא קלות. אחרי כמה שנים קשות מאוד בבית ספר רגיל, בסוף כיתה ה' היתה ועדת השמה.
אני רציתי כיתה קטנה ואילו בוועדה המליצו על בית ספר לילדים עם בעיות התנהגות ואינטליגנציה תקינה.
אני לא אומרת שהכל היה דבש ושושנים מהתחלה אבל לאחר עבודה מעולה של הצוות (כי בית הספר כולו מוכוון על קשיי התנהגות) הילד פשוט פורח! יש ימים טובים ויש ימים פחות אבל לחלוטין זה שינה לילד את התפיסה שלו לגבי "בית ספר".
אגב, ריטלין הוא יכול לבחור לקחת בבית או בבית הספר אבל זו בכלל לא בחירה שלו אם לקחת או לא. הכדור משפיע באופן אבסולוטי על היכולת שלו לתפקד ולהכיל את עצמו.
לצפיה ב-'בית ספר מיוחד'
בית ספר מיוחד
19/10/2012 | 19:49
55
אני מקווה שהצוות בבית ספר אכן יהיה כזה מכיל וטוב.
צוות חדש, אני עוד לא מכירה את היכולות שלהם.
לצפיה ב-'האם מינון הריטלין נבדק?'
האם מינון הריטלין נבדק?
18/10/2012 | 22:29
4
54
אולי הוא לא מתאים.

אם טוב לה למה היא מתנהגת כך? מה היא אומרת?  
וסיפור קטן -
לפני כמה שנים טובות אחיין שלי התחיל התנהגות כזו. בדיקות מקיפות גילו שהילד לא רואה את הלוח וצריך משקפיים (הוא היה כבר החטיבה).  כך שכדאי לבדוק אם אין גורמים מפריעים.
לצפיה ב-'יכול להיות המינון'
יכול להיות המינון
19/10/2012 | 19:50
3
43
אבל נראה לי שזה לא רק, ויש לה גם בעיות רגשיות.
קיוויתי שבית ספר מיוחד יוכל להכיל את הכל. אולי בהמשך זה אכן יתברר ככזה. בינתיים זו רק ההתחלה.
משקפיים יש לה.
לצפיה ב-'קראתי הכל כמי שיש לה את כל החבילה+'
קראתי הכל כמי שיש לה את כל החבילה+
19/10/2012 | 20:10
2
53
(ADHD+ בעיות ריגשיות +אספרגר)
מציעה לשקול לפנות לפסיכיאטר לחיזוק בתרופות,כמובן אחרי יעוץ עם צוות התמיכה של בית הספר
לצפיה ב-'מתיש ומייאש'
מתיש ומייאש
19/10/2012 | 20:23
1
20
לצפיה ב-'לא להתייאש,רק לא לפחד מהתרופות ולא לשכוח'
לא להתייאש,רק לא לפחד מהתרופות ולא לשכוח
19/10/2012 | 20:39
41
שהיא בכל זאת גם מתבגרת
וחוץ מזה שרק השבוע התחילה בעצם שנת הלימודים וגם זה דורש זמן
לצפיה ב-'יש לכם הסבר לחלק השני של התשלומים?'
יש לכם הסבר לחלק השני של התשלומים?
17/10/2012 | 18:06
42
293
למה ימי שדה משולמים בנפרד מהגיחה למרות שעליהם אין אישור ממשרד החינוך? יש רק אישור לשל"ח.
על הבדיחה הזו הנקראת סביבה מתוקשבת ממילא לא אשלם ובטח לא על מנהיגים פורצי דרך. מצליח להם לא להצליח.
הודיעו לילדים שלגיחה שאמורה להיות בעוד 4 ימים רק 4 הורים מהכיתה שילמו לסל תרבות. עד מחר חובה לשלם...
המשך>>
למה ימי שדה משולמים בנפרד מהגיחה למרות שעליהם אין אישור ממשרד החינוך? יש רק אישור לשל"ח.
על הבדיחה הזו הנקראת סביבה מתוקשבת ממילא לא אשלם ובטח לא על מנהיגים פורצי דרך. מצליח להם לא להצליח.
הודיעו לילדים שלגיחה שאמורה להיות בעוד 4 ימים רק 4 הורים מהכיתה שילמו לסל תרבות. עד מחר חובה לשלם הכל עד השעה 12:00. עם מוסר תשלומים כזו פלא שאני מחכה שהגיחה תהיה בינואר בדיוק כמו שאצל הגדולה? גם אצל הגדולה הגיחה היתה אמורה להיות באוקטובר כדי להריץ הורים לשלם, בסוף "דחו" בתואנה שלא שילמו ואילצו הורים לרוץ לשלם כשהם מאיימים על הילדים. מעניין מי עושה פה קומבינות על גב הילדים.
לצפיה ב-'בת 16'
בת 16
17/10/2012 | 15:52
3
205
ביתי בת ה-16 לא הייתה אף פעם " חיה חברתית" לעיתים הייתה בודדה ולעיתים יצאה ודיי הרבה. השנה עלתה לתיכון והחליטה להכיר חברות חדשות והיא אכן התיידדה עם נערה מכיתתה , נערה נוספת שהכירה בחטיבה מקפידה " לעקוב" אחרי קשריה החברתיים ולהדחף לשם , היא לומדת בכיתה אחרת ובכל זאת הגיעה לנערה / חברה החדשה של ביתי ו"חטפה" אותה, זה לא נראה לביתי מטריד היא מסתובבת עם חברותיה הישנות מהחטיבה 2 חברות בקושי. היא אומרת שאאין לה שום כוונה "לחזר" אחרי הנערה החדשה שכן אם תאבד בה עניין גם ה"חוטפת" תאבד בה עניין ואני מאד מוטרדת יש לה ADHD ולדעתי אין לה מי יודע מה מיומנויות חברתיות ואני לא יודעת אם לנג'ס לה שתלחם על חברתה החדשה או להניח לה (כמו שבעלי סבור) למצוא את דרכה בעצמה
לצפיה ב-'מסכימה עם בעלך. ובכלל, לא רודפים אחרי אנשים.'
מסכימה עם בעלך. ובכלל, לא רודפים אחרי אנשים.
17/10/2012 | 16:23
37
לצפיה ב-'לנדנד בטח לא'
לנדנד בטח לא
17/10/2012 | 17:07
74
אבל, אם את חושבת שהיא לא בדיוק מבינה מה הולך מבחינת הקודים החברתיים, את יכולה לדון על הנושא איתה, לחשוב איתה על תרחישים אפשריים, מה היא רוצה, האם יש בכוחה לגרום את השינוי שהיא רוצה.
הנושא של "חטיפת חברות" הוא נושא לא רק של ילדים מאותגרים חברתית, אלא קורה לכולם. אני מניחה שלחברה ה"נחטפת" יש רצון חופשי והיא יודעת מה היא רוצה.
לצפיה ב-'גם 2 חברות זה יפה'
גם 2 חברות זה יפה
17/10/2012 | 17:48
71
אני זוכרת שתמיד היו בנות שקינאו וחטפו חברות כמו גם תשומת לב, אם ביתך לא מוטרדת מזה אז למה את מוטרדת? !
בנוגע למיומנויות חברתיות, הפתרון לדעתי הוא חוגים שבהם תפגוש חברות וחברים בני גילה...להקה, ריקוד, ספורט קבוצתי כלשהוא, דרמה וכו...
לצפיה ב-'הבן נהג בשיכרות, מכונית האב הוחרמה.'
הבן נהג בשיכרות, מכונית האב הוחרמה.
17/10/2012 | 16:27
42
200
בית המשפט העליון דחה את ערעורו של האב וקבע שהוא לא הזהיר מספיק את בנו.
נראה לי תמוה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4293351,00.html
המשך>>
בית המשפט העליון דחה את ערעורו של האב וקבע שהוא לא הזהיר מספיק את בנו.
נראה לי תמוה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4293351,00...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים
עברתם עקירה שן?
יעל סיעוד- מטפלים לקשישים בבית
יעל סיעוד- מטפלים לקשישים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה