לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1382613,826 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

לצפיה ב-'נפתח פורום "דרום תחת אש"'
|דגל|נפתח פורום "דרום תחת אש"
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2012 | 18:09
26
גולשים יקרים,

לאור ההסלמה בדרום בשעות האחרונות והיציאה למבצע "עמוד ענן" החלטנו לפתוח מחדש את פורום דרום תחת אש

פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב,  להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים וכן להציע עזרה לתושבי הדרום בשעות קשות אלו.
אתם מוזמנים לפורום:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה לנוירולוג ילדים'
זקוקה להמלצה לנוירולוג ילדים
14/11/2012 | 12:50
7
161
שמתמחה בכאבי ראש (לבת 13) - אזור המרכז/שרון. מישהו מומלץ

תודה מראש
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
14/11/2012 | 21:15
1
100
ד"ר יהודה ברק. מקבל בכפר סבא אבל יש לו תורים מאוד ארוכים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/11/2012 | 07:41
11
לצפיה ב-'לא יודעת להגיד שמות, אבל ממליצה לנסות'
לא יודעת להגיד שמות, אבל ממליצה לנסות
15/11/2012 | 07:04
72
מרפאות  חוץ של בית חולים שניידר.
לצפיה ב-'מה אומר רופא הילדים שלך?'
מה אומר רופא הילדים שלך?
15/11/2012 | 20:15
3
60
ולמה ישר נוירולוג?  בדקתם עיניים, שיניים וכל השאר?

יש את טולדנו באיכלוב.  ואם זה דחוף אפשר להגיע למשל למיון ילדים ת"ש יש שם רופאים מצוינים (מנסיון רב, לצערי)
לצפיה ב-'זה עבור אחיינית שלי'
זה עבור אחיינית שלי
18/11/2012 | 07:11
2
20
עיניים נבדק. שיניים? - לא דובר.
חושבים שאולי זה הורמונלי, אולי זה מיגרנות (נתנו לה רשימה מה לא לאכול), אבל לא לוקחים סיכון - אומרים להמשיך לבדוק אצל נוירולוג - עשתה הרבה בדיקות דם
לצפיה ב-'מיגרנות זה הגיוני '
מיגרנות זה הגיוני
18/11/2012 | 21:23
1
6
וגם בגיל הזה.  את כל הילדות שלי אני זוכרצ עם מיגרנות שחבל על הזמן כמה היו קשות .

הרבה לחץ על רופא המשפחה ומקבלים בסוף MRI ראש

אופטימיות ונחישות
לצפיה ב-'בדיוק לשם אחותי לוחצת'
בדיוק לשם אחותי לוחצת
19/11/2012 | 07:43
4
כל הסיפורים שהיו סביבנו על ילדים עם כאבי ראש לא מוסברים מלחיצים מאוד
לצפיה ב-'צבע אדום'
צבע אדום
14/11/2012 | 12:26
69
326
שלום,

כאשר העם מתעורר ומתגייס, הדברים קורים.

כפי שהסרט הצהוב החזיר את גלעד שליט, כך הצבע האדום יביא לרגיעה.

בין אם זה כהזדהות עם עוטף עזה ובין אם כדי לעורר את הממשלה, נתלה סרט אדום על המכוניות!!

זה הזמן להביע עמדה.

אנא שתפו הלאה.
המשך>>
שלום,

כאשר העם מתעורר ומתגייס, הדברים קורים.

כפי שהסרט הצהוב החזיר את גלעד שליט, כך הצבע האדום יביא לרגיעה.

בין אם זה כהזדהות עם עוטף עזה ובין אם כדי לעורר את הממשלה, נתלה סרט אדום על המכוניות!!

זה הזמן להביע עמדה.

אנא שתפו הלאה.
לצפיה ב-'חפש את המטמון'
חפש את המטמון
14/11/2012 | 09:36
43
כל הכבוד פתרתם נכון את 2 החידות היומיות!
המשימה שלכם היום היא:

מנה (או הצג תמונות) של 3 מאכלים ו-3 משקאות שונים אשר הופיעו בסדרה.

הודעה זו היא חלק ממשחק ופורסמה באישור הנהלת הפורום.
את חוקי המשחק תוכלו למצוא כאן.
כולם מוזמנים להצטרף
לצפיה ב-'חוסר האכפתיות שלו מוציא אותי מדעתי'
חוסר האכפתיות שלו מוציא אותי מדעתי
14/11/2012 | 08:10
28
304
קיבל להבין עבודה בספרות על ספר שקיבל.
קרא את הספר, עשה את העבודה ולא הגיש אותה.....

כבר פעם שניה אצל אותה מורה.
התירוץ הפעם - היינו צריכים להגיש כשהייתי בניתוח. אוקי, לא היה בביה"ס 4 ימים. ומה אח"כ ? ולמה לא לפני? העבודה היתה מוכנה - רק להדפיס אותה.
בפעם הקודמת דיברתי איתה ביום הורים וסיפרתי לה שהכין הכל רק לא הגיש. היא מכירה אותנו (לימדה את שני אחיו הבוגרים), היא יודעת שהוא תלמיד טוב אבל הוא לא הגיש את העבודה. לא ניסיתי להגן עליו ממש, רק ציינתי באזניה שאני יודעת שהוא עשה את העבודה כי קראתי אותה.

עכשיו, שוב!
נמאס לי מחוסר האכפתיות הזה.

מגיע באיחור לביה"ס והתירוץ שלו (מולי) אבל התפילה ממילא לא מתחילה בזמן כי כולם מאחרים....
הוא לא מכין את השיעורים, הציונים הם בין 70 - כשלא מתכונן, ל- 90 כשקצת (ממש טיפטיפונת) מתכונן.
כשקצת מתקשה (מתמטיקה) הוא מרים ידיים וכועס על כולם (יש בעיה עם המורה, אנחנו יודעים) ברגע שתפס את החומר (מעט השקעה) הכול זורם.

גרררררררררררררר, גיל ההתבגרות הזה, בן 14 וחצי, כיתה ט', ככה זה יהיה עד י"ב?
עכשיו אנחנו שוב בענייני מש"צים (מס' 2 היה בעניין 4 שנים מתוכן שנה אחת שנת שירות), בפרוטקציה התחיל מוקדם יותר. הוא מלווה בסיורי של"ח את כל הכיתות, זה מה שמעניין אותו - הטיולים ו"כנס חנוכה" של המש"צים.

זהו, קיטרתי לכם על הבוקר (אתם מבינים איזה בוקר היה היום).
לצפיה ב-'מעצבן אבל אין ממש מה לעשות'
מעצבן אבל אין ממש מה לעשות
14/11/2012 | 08:21
107
אלא אם תהיי המזכירה האישית שלו. לפחות שישלם לך על זה.
לצפיה ב-'זה בדיוק המקום'
זה בדיוק המקום
14/11/2012 | 08:24
2
134
בו הוא ממאן לקחת על עצמו את האחריות למטלות שלו
שישלם את המחיר.

הניתוח היה שלך אז מה זה מפריע לא להגיש?

אגב מקווה שאת חשה בטוב.
לצפיה ב-'הניתוח היה שלו'
הניתוח היה שלו
14/11/2012 | 08:38
1
110
היה נקב בעור התוף שעבר איחוי.

על פניו נראה שהתאחה.
תשובה סופית בשבוע הבא.

וכן, כמה שהם אוהבים שאמא אחראית על הכול.
לצפיה ב-'שירגיש טוב.'
שירגיש טוב.
14/11/2012 | 08:43
52
אכן נוח להם...
לצפיה ב-'כי זה לא בXXX שלו'
כי זה לא בXXX שלו
14/11/2012 | 09:38
82
מכירה את הבן "שלך" במודל בלי תפילת בוקר ואיחורים.

אבל היכולת להכין עבודה ולא להבין שצריך גם להגיש אותה-מצליחה להוציא אותי מכליי.

בהחלטה (לא קלה עבורי) אני נותנת לו להתמודד מול בית הספר והמורים ולא מתערבת-

הוא כתב את העבודה ולא הגיש?
קיבל 0
רוצה "מקצה שיפורים" (כלומר גם ללחוץ על הכפתור של המדפסת ....עבודה נוראה וקשה כמו תבן וטיט כמעט)?
שיתמודד מול המורה.

החלטתי (לא קל אוף כמה שזה לא קל) לזוז שני צעדים לאחור.
בישל דייסה- שיאכל אותה.
לצפיה ב-'אולי תתני לו להתמודד עם התוצאה בעצמו?'
אולי תתני לו להתמודד עם התוצאה בעצמו?
14/11/2012 | 09:45
57
פעם אחת, פעמיים ואולי אפילו שלוש עד שיבין שאת התוצאות למעשיו הוא צריך שאת?
ותשמחי שיש משהו שמעניין אותו - גם כי הוא לא סתם מבתטל וגם כי זה  אולי יכול להיות "בתמורה" להשקעה בלימודים שלו:תראה שאתה לומד ומגיש עבודות - תוכל להתפנות למשצים וטיולים.

עם המתבגרת מעולם לא היו בעיות עם שיעורים, אבל הבן הצעיר מגלה נטייה לשכחנות....
כבר קרה פעמיים שלא הכין שיעורים. בכיתה ג' אני חושבת שזו עדיין אחריות שלי לדאוג להרגלי הלמידה שלו ולוודא שהוא מפנים אותם בצורה נכונה וטובה.
לצפיה ב-'מזדהה איתך לחלוטין....'
מזדהה איתך לחלוטין....
14/11/2012 | 09:52
36
בוקר טוב,

גם הבן שלי כזה.... לא מכין שעורים..... לא מתכונן למבחנים.... מה שיוצא .... מתאים לו..... אין לו בעיה עם 60 או 90.... כלומר אומר שזה כן אכפת לו.... אבל חוץ מלהגיד - שום דבר....
אני מנסה להסביר לו שזו אחריות שלו.... הציונים שלו.... לא בשבילי הוא מכין שעורים או מתכונן למבחן... אני מסבירה לו שיהיו השלכות לכך שקיבל 60 או 90 ..... שלא הכין שיעורים.... דיברתי עם בית הספר כבר כמה פעמים... אמרו לי - תני לנו לטפל בעניין..... להגיד לך שאני רוצה שהם עושים משהו ? לא במיוחד.... אז אני קצת לוחצת עליהם שידברו איתו.... שינערו אותו.... זה מצליח קצת....

בגדול חושבת שזה צריך באמת להיות עניין של הילד עם בית הספר ולא איתנו ההורים.... להגיד שקל לי לבצע ? ממש לא.... לבעלי הרבה יותר קל.... שיתמודד עם התוצאות למעשים שלו.... זו הגישה שלו.... הלוואי עליי....

יהיה טוב.... בחופש הגדול....חחח....

חזקי ואמצי.... הרבה מאיתנו באותו הסיפור....
לצפיה ב-'ריני, בן 14 הוא ילד שזקוק לעזרה.'
ריני, בן 14 הוא ילד שזקוק לעזרה.
14/11/2012 | 10:08
95
ובמיוחד הוא זקוק לעזרה בארגון הזמנים. ואם את יודעת שהוא הכין את העבודה ורק לא הדפיס, אז תגרמי איכשהו לכך שהעבודה תודפס. ממש תיקחי אותו ביד להדפיס את העבודה, או שתדפיסי אותה במקומו.
ואם יש בעיה במתמטיקה - אתר אינטרלקט יפתור לך אותה. בינתיים הוא בחינם. (ואין לי מניות.)
אני מבינה שאת מצפה שהוא כבר יהיה כמו הגדולים, אבל הוא עדיין ילד.
וגיל ההתבגרות זה גיל מאוד מאוד קשה, במיוחד לאדם עצמו.
לצפיה ב-'אם הוא לא מגיש - שיקבל 0. ושיאחר.'
אם הוא לא מגיש - שיקבל 0. ושיאחר.
14/11/2012 | 10:53
44
אם כולם מאחרים - שגם הוא מאחר.
אם בבית הספר יחליטו שחשוב להתחיל ב8 - שייתנו עונש למי שמאחר,
ואז בנך יחליט מה חשוב לו

אני באמת לא חושבת שהורים צריכים לריב עם ילד כלכך גדול על משהו כמו שעת הגעה לבית הספר (כשמדובר באיחור של כמה דקות. אני לא מדברת על ילד שמגיע ב10).
לצפיה ב-'ילד בכיתה ט'
ילד בכיתה ט
14/11/2012 | 11:45
68
אני מתארת לעצמי שקשה לך שלילד כאילו לא איכפת. אבל דווקא איכפת לו והוא הכין את העבודה למרות שהיה לפני ניתוח, אני לא ראיתי שאת פירגנת לו שהוא התאמץ לפני הניתוח להכין את העבודה הזאת, הרי הרבה ילדים בגלל תירוץ כזה לא היו מתפקדים כמה זמן בכלל. בקיצור , מה שהוא עושה לא זוכה ליחס ורק מה שהוא לא עושה זוכה בתשומת לב. אני מציעה שתהפכי את סדר הדברים ותתחילי להביע הערכה אמתית לבנך בכל פעם שמגיעה לו הערכה כזאת, וכאשר הוא מפספס אל תשימי לב לכך, אולי אם תהיי עקבית ותמשיכי הרבה זמן לנהוג כך הילד יגדיל את מעשיו הנכונים ויקטין את האחרים. עם המורה תתני לו להסתדר בעצמו ואל תגני עליו מפניה, שהוא יצטרך  להתמודד  וכך גם להתבגר. בהצלחה חיה ולטון
לצפיה ב-'קצת סבלנות'
קצת סבלנות
14/11/2012 | 12:37
47
קודם כל אני מבינה ממה שאת כותבת שיש לו בעיית סדר ואירגון
ואני מניחה שהניתוח לא עזר בקטע זה ונראה לי שפיזר קצת את דעתו.
אני כן הייתי מגינה עליו בפני המורה וכן הייתי קושרת את זה לניתוח ,
הייתי מבקשת  ממנה כן להתחשב ולקבל את העבודה.
כשהבן הבכור שלי עבר ניתוח בתקופת החטיבה ונעדר בעקבות הניתוח כ 10 ימים ,
המורה דאגה לו בכיתה ומישהי התנדבה ואספה עבורו בקלסר את כל החומר כולל סיכומי שיעור.
לגבי סדר ואירגון, עם הבן הצעיר היה לי די קשה בחטיבה.
בתיכון היה שיפור משמעותי (עבדתי איתו על זה) ביחס לחטיבה (אבל עדיין היה לא קל לפעמים)
לוח המבחנים ומשימות
היה תלוי על לוח שעם (כך שגם אני יכולתי לראות),
בנוסף בקשתי ממנו לכתוב על הלוח מחיק  שלשת המשימות הקרובות וכן הלאה (למחוק ולהוסיף).
אם זה כל כך חשוב לך אז תעקבי ותעזרי לו בסדר והאירגון .
לי זה היה מאוד חשוב הקטע הלימודי,  אז כן הייתי מעורבת !
אני יודעת שהרבה אומרים שיכשל  ושיתסדר לבד,
אני לא מאמינה בזה כל כך.
מה לעשות לא לכל אחד יש את היכולת הזו בגיל הטיפש עשרה.
אני רואה  כיום את בני  משתמשים בכלים שעבדתי קשה להשריש אותם בהם,
הרבה משפטים שהם אומרים היום,הם דברים שאני הערתי להם בעבר.
מוזר לי לשמוע אותם אומרים את המשפטים שלי
לצפיה ב-'היום קיבלתי טלפון מהמחנכת של בני'
היום קיבלתי טלפון מהמחנכת של בני
14/11/2012 | 16:33
10
114
אמנם כיתה ז מצויינות והוא מוציא ציונים בכל המקצועות בקלות בלי ללמוד אבל היא החזירה מבחן במתמטיקה עם הציון הכי נמוך שהיה לו עד כה (83) וביקשה מכל הילדים במשך שעה וחצי תיקנו את המבחן והוא לא שיתף פעולה היא טוענת שהוא שיחק במחשבון ולא ניסה אפילו לעשות את התרגילים הוא אמר שפתר בדרך אחרת והיא התעקשה שיפתור בדרך שלה שהיא לימדה והיא ביקשה ממנו להישאר אחרי הלימודים. היא ביקשה ממנו לדבר איתי והוא לא. רק בבוקר הוא טען בפניי שלדוגמא יש שני שיעורי ערבית ברצף וזה יותר מידי ואין לו סבלנות להקשיב יותר משעה אחת.
בנוגע לשיעורי בית אני מוצאת את עצמי רודפת אחריו, כועסת וכל הזמן במריבות ותככים על הענין.
גם אני חוששת שהוא רק בכיתה ז' ואני לא רוצה שיאבד את המוטיבציה ללמוד. מה עושים?
לצפיה ב-'אני חושבת שצריך לשבת ולחשוב יחד:'
אני חושבת שצריך לשבת ולחשוב יחד:
14/11/2012 | 16:43
2
49
ראשית, לאן הוא מצפה שהלימודים יקחו אותו. האם יש לו שאיפות כלשהן, איך הוא רואה את דרכו הלאה. במסגרת הדיון הזה צריך גם לחשוב אם מתאים לו כיתת המצוינות או לא. (אני לא יודעת אם הוא רצה להיות שם או שדחפו אותו לכך, איך זה בדיוק התנהל.)
שנית, ציון 83 יכול להיות על הכיפק, זה רק תלוי ממה זה נובע. אם סתם עושים שגיאה טיפשית - או-קי, קורה. אם לא מבינים את החומר - זה סיפור אחר, וצריך לראות מה לא מבינים ולסגור את הפער. אם זה נובע מחוסר שיטתיות - צריך לבדוק את שיטת העבודה שלו. צריך גם להבין מה ההבדל בין הדרך שלו לדרך של המורה, ומדוע הוא לא רצה לשתף איתה פעולה.
שלישית, צריך לבדוק מה קורה עם שיעורי הבית, למה הוא לא עושה, למה את צריכה לרדוף אחריו וכדומה.
ואם קשה שעתיים ערבית - אז קשה. לא נורא. לא מתים מקצת קושי. שיעשה כמיטב יכולתו. אמנם אני חוטפת צעקות על זה, אבל גם מקצוע הערבית הוא לא חשוב במיוחד בעיני. מקסימום יהיה לו 7 בערבית. אז מה? גם טוב.
בכל מקרה, בכיתה ז' אני לא מכירה הרבה ילדים שלומדים מתוך מוטיבציה להרחיב את הידע והאופקים שלהם... מקסימום לומדים מתוך שאיפה להצטיין, או סתם נגררים עם הזרם, יש כל מיני אפשרויות. תלוי איפה הוא בכל העניין ומה העמדה שלו.

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
14/11/2012 | 17:05
1
37
אילו היו לי את כל התשובות לא הייתי כותבת כאן.
הוא מעולם לא אהב להכין שיעורי בית כי הוא מרגיש שזה בזבוז זמן. לאחרונה הגענו יחד להבנה שאם הוא מתעורר בבוקר מוקדם הוא יכין הבעיה שהוא הולך לישון מאוחר ולא תמיד עומד בזה.
מבחינת כניסה לכיתת מצויינות, הוא רצה בזה אבל גם אנחנו (לא יותר ממנו)
יש לי כל הזמן הרגשה שהוא לא מתאמץ ולא אוהב להתאמץ ולא לחזור על החומר. גם למבחנים הוא עושה טובה שלומד בערב שלפני אולי חצי שעה ודי.
ציון 83 זה נמוך יחסית למי שרגיל לקבל בין 95-100 ולא זו הבעיה. הבעיה היא שהוא חושב שהוא יודע יותר טוב מהמורה ומתעקש על הדרך שלו ואנחנו כהורים יודעים שבמתמטיקה יש הרבה דרכים להגיע לאותה תוצאה. לכן השאלה שלי היא האם בתור הורה אני צריכה לתת גיבוי למורה או לילד? או לתווך?
בנוגע לשיעורי בית אני זקוקה לעצות כיצד להעביר את האחריות אליו....ניסיתי להתעלם וקיבלתי המון הערות במשוב על אי הכנת שיעורי בית
דיברתי איתו והסברתי לו שחבל שבגלל זה הציונים שלו יהיו בינוניים וזה עזר לפעם אחת ודי.
לא נראה לי שיש לו שאיפה להצטיין כרגע. הענין שלו זה להתעסק עם התחביבים שלו שהם יצירת ועריכת סרטים ומשחקי רשת.
אחת הבעיות היא המינון הגבוה שהוא מקדיש לתחביב ובהתאם הנמוך שהוא מקדיש ללימודים.

לצפיה ב-'את אומרת שלדעתו שיעורי בית הם בזבוז זמן.'
את אומרת שלדעתו שיעורי בית הם בזבוז זמן.
14/11/2012 | 17:32
32
אני חושבת שלא מתפקידו של ילד לשפוט אם זה בזבוז זמן. כמו שסיפרתי כבר, אני אמרתי לילדים שלי שזה לא חובה ללכת לבית ספר. אבל אם מחליטים ללכת לבית הספר, יש בבית הספר חוקים, וצריך למלא את החוקים. אחד החוקים - מכינים שיעורי בית. אז אם אתה כזה גאון, שיעורי הבית יגזלו ממך בערך חמש דקות וזהו. ואם אתה לא גאון וזה לא לוקח לך חמש דקות - אז סימן שהשיעורים הם לא בזבוז...
אגב, מכיוון שבתי בגיל דומה, אני יכולה להגיד לך חד-משמעית שבחטיבת הביניים השיעורים הם ממש ממש לא בזבוז זמן. וגם בתי מהמצטיינים, ובכל זאת שיעורי הבית מאפשרים לה, קודם כול, לבדוק את עצמה אם היא הבינה את החומר ומסוגלת להתמודד עם החומר בעצמה (בעיקר במקצועות מדעיים); ובמקצועות עיוניים - מאלצים אותה להתמודד עם כתבה וניסוח ועריכה של עבודות, שבהחלט לא באות מהשרוול, גם לא לתלמידה מצטיינת כמוה. כך ששיעורי בית הם תרגול ותרגול חשוב. ואם בתי תטען מחר ששיעורי בית הם בזבוז זמן, אגיד לה - "אל תבלבלי לי את המוח, ובואי נבדוק למה באמת את לא רוצה להכין אותם. אולי זה קשה לך מדי?"
בכל מקרה, לא הייתי מסכימה בשום אופן לסידור שהיא תעשה לי טובה ותכין אותם בתחילת היום. מה פתאום? את באה הביתה, אוכלת, נחה רבע שעה, ואז את עושה את המטלות שלך. גמרת את המטלות - תפני לענייני הפנאי. לא רגע לפני כן.
אם זה לא הולך בשום אופן, והילד לא רוצה ללמוד, צריך לברר איתו איך הוא רואה את המשך דרכו. ראשית, אין שום טעם שיישב בכיתת מצוינות. בשביל מה? כיתת מצוינות זה בשביל אנשים שרוצים ללמוד ולרכוש השכלה ולהצטיין. אז שיחליט - רוצה או לא רוצה? הוא לא עושה לכם טובה!
ועם כל הכבוד לתחביבים שלו (ויש לי המון כבוד לזה), אני חושבת שכרגע זה קצת מסוכן לעזוב את כל הלימודים ולהתמסר רק לתחביבים האלה. הוא עוד די צעיר, וייתכן שמחר יתברר לו שהוא רוצה ללמוד פיזיקה, לדוגמה, ופתאום הוא כל כך יפגר בחומר, שהדלת הזאת תהיה סגורה בפניו.
אז כרגע שיתרכז בהשארת דלתות פתוחות, לא בסגירתן. והציונים בכיתה ז' הם לא מהותיים בפני עצמם, אבל אם הוא יידרדר ויידרדר, הוא אכן יסולק מכיתת המצוינות, וימצא את עצמו בהקבצות יותר ויותר נמוכות, ואז דלתות אכן יתחילו להיסגר בפניו. (ואגב בכיתה ח' זה בהחלט נהיה עוד יותר קשה ועוד יותר קשה.)
אז קדימה, הגיע הזמן לגלות קצת בגרות ולחשוב לעומק, ולא לקשקש ולחשוב שהמורה לא יודעת מה היא עושה. אם אתה כזה גאון - תלמד גם את הדרך של המורה וגם את הדרך שלך. אין לי בעיה שתהיה יותר חכם מכולם, אבל תוכיח שזה נכון!

לצפיה ב-'תהיי עקבית אך גם קשובה'
תהיי עקבית אך גם קשובה
14/11/2012 | 16:51
35
יש לך כנראה ילד עם חשיבה לא שגרתית כמו הבן הצעיר שלי,
גם בתשובות שלו אלי הוא מאוד יצירתי.
אני לא רוצה לייאש אותך  אבל את תמשיכי לרדוף אחריו (אני עשיתי את זה ואני לא מצטערת) ,
בתקווה שירד האסימון והוא יבין שזה בעיקר בשבילו ולא רק בכדי לרצות את ההורים.
תקבעו שיטה שתעזור לו (ולך גם להיות בתמונה) באירגון של הזמן ושעורי הבית.
תגידי תודה שזה רק במבחן בחטיבה ,
החכמולוג שלי במבחן בגרות במחשבים (לאחר שהוא הוגש על 98) ,
החליט לענות על שאלה בדרך מתקדמת והרבה יותר קצרה  מעבר למה שלמדו ,
הפתרון שלו היה מאוד יפה (אנחנו יודעים כי בעלי מבין בזה וגם אני קצת בנושא הספציפי),
אמרתי לו אז "אתה יודע מה הבעיה עם הפתרון הזה ? יש מצב שהבוחן במשרד החינוך לא יבין אותך "
וצדקתי ! כל הנקודות על השאלה הזו ירדו, לא היה לו חשק לערער על משהו שבממוצע הכולל היה משפר לו ב 3 נקודות.
לצפיה ב-'הוא חכם, אז תסבירי לו בהגיון'
הוא חכם, אז תסבירי לו בהגיון
14/11/2012 | 17:59
5
45
שאם יש לו שיטות משלו לפתור - זה נהדר. ואולי יום אחד הוא יהיה חוקר במתמטיקה וכל העולם ילמד את השיטות שלו.

אבל הוא נבחן לא על השיטות שלו, אלא על השיטות של המורה.

אם הוא לומד באותה שיטה שהבת שלי לומדת - אני מבינה אותו. גם היא מתלוננת. זו שיטה מעצבנת במיוחד. ולא חכמה בכלל.
אבל אמרו לי שנכון להיום - זו גם השיטה שצריך לפתור בבחינות בגרות.
אז אמרתי לה שהיא צודקת, וזו שיטה איומה, ובזבוז זמן, ואני רוצה לפגוש בפינה חשוכה את מי שהחליט לחייב את התלמידים לפתור ככה (סתם, את זה לא אמרתי לה), אבל אם היא רוצה 100 בבגרות - אז נכון להיום, זו השיטה שהיא תצטרך לפתור בה.
לצפיה ב-'על איזו שיטה מדובר?'
על איזו שיטה מדובר?
14/11/2012 | 18:03
4
44
במקרה אני עוקבת אחרי החומר במתמטיקה של בתי, ולא ראיתי שום שיטה יוצאת דופן.
לצפיה ב-'כזאת שגורמת לכל תרגיל להיכתב על שלושה עמודים'
כזאת שגורמת לכל תרגיל להיכתב על שלושה עמודים
14/11/2012 | 18:39
3
41
אני מגזימה.
רק עמוד אחד.

יש ילדים שהשיטה הזאת רק גורמת להם לטעות יותר. אלה שמחשבים מהר בראש, אבל כל העתקה של מספר היא פוטנציאל לטעות.
לצפיה ב-'אם אני מבינה נכון את כוונתך,'
אם אני מבינה נכון את כוונתך,
14/11/2012 | 18:49
2
41
השיטה הזאת גם מאפשרת למורה להבין איפה התלמיד טעה, לא?
כלומר, אם התלמיד מחשב הכול בראש והתוצאה לא נכונה - הלך התרגיל. (שלא לדבר על כך שהוא נחשד בהעתקה.)
אבל אם הוא מחשב על הדף וטועה באיזה חיסור טיפשי, לא מורידים לו את כל הנקודות.
לא ככה?
לצפיה ב-'נכון.אבל זה מתאים לחלק מהילדים'
נכון.אבל זה מתאים לחלק מהילדים
14/11/2012 | 19:05
1
40
עבור חלק מהתלמידים - זה עוזר שייראו איפה טעו

אבל עבור תלמידים מסויימים - השיטה היא מקלות בגלגלים. ילד שמתקשה להעתיק מספרים - אין לו צ'אנס להגיע בשלום אל סוף התרגיל

הבעיה שלפעמים שוכחים שלא כולנו זהים. אני לא מבקשת הקלות, אלא רק לאפשר לתלמידים לבחור בשיטה המתאימה להם, אם היא מביאה לפתרון הנכון.
ואני לא מקטרת על מה שקורה בכיתה ז - מבינה שיש ערך בללמד ילדים שיטה חדשה, שייבדקו אם אכן עוזרת להם לפתור נכון. אבל בבגרות? בן אדם שהגיע לבגרות במתמטיקה, ועדיין לא נותנים לו לבחור באיזו שיטה הוא פותר תרגיל חיבור?

לצפיה ב-'כן, אני לא מדברת על בגרות אלא על חטיבה.'
כן, אני לא מדברת על בגרות אלא על חטיבה.
14/11/2012 | 19:10
13
לצפיה ב-'מה זה מש"צ ?'
מה זה מש"צ ?
5
20
לצפיה ב-'מדריך של"ח צעיר. כמו גדנ"ע כזה.'
מדריך של"ח צעיר. כמו גדנ"ע כזה.
4
28
לצפיה ב-'מה אני אגיד לך, אני מקנאה.'
מה אני אגיד לך, אני מקנאה.
14/11/2012 | 18:08
3
19
לצפיה ב-'במי ובמה?'
במי ובמה?
14/11/2012 | 18:15
2
10
לצפיה ב-'בפותחת השרשור, שהבן שלה הוא מדריך נוער.'
בפותחת השרשור, שהבן שלה הוא מדריך נוער.
14/11/2012 | 18:45
1
20
לצפיה ב-'הוא עדיין לא מדריך (רק בן 14) אבל בדרך'
הוא עדיין לא מדריך (רק בן 14) אבל בדרך
15/11/2012 | 08:08
38
זה מתחיל ב"קורס מש"צים" קורס בן שבועיים שבו מטיילים ומקבלים משימות הדרכה שונות.
בהמשך יש קורס "סיו"ן" (סיור וניווט) ואז מתמקצעים בהליכה בשטח עם ניווטי יום ולילה.
בסוף, למצליחים שמתמידים ומשקיעים ומסוגלים יש קורס "הישרדות" שבו יוצאים לחמישה ימי טיול של הליכה מצפת ועד החרמון עם כל הציוד על הגב כולל האוכל לכל הימים, כשהחניכים הם האחראים על תכנון האוכל והכנתו (הכל כמובן בפיקוח של מורים ומדריכים ותיקים).
במהלך שנות הלימודים הבאות עובדים עם מורי השל"ח ויוצאים איתם לטיולים/סיורים של הכיתות השונות.
בין לבין יש "מחנה סוכות", "מחנה חנוכה", מחנה פסח" שאלו מפגשים של יומיים עם מטלות הדרכה וטיולים.
יש גם למי שממש רוצה מפגשים דו חודשיים במרכז ההדרכה בכל מחוז ווגם שם הפעילות היא פעילות קבוצתית של הדרכות ופעילויות שונות של התנדבות בבתי ספר שונים.
הסוף של הסוף הוא שנת שירות כמדריכי של"ח בבתי ספר ועבודה עם נוער בסיכון.

הבכור היה בכמה פעולות בודדות
מס' 2 עשה את כל המסלול עד הסוף כולל שנת שירות
הקטון רוצה ללכת בדרכם

וכן, אני גאה בהם מאד, זה נותן להם כל כך הרבה ומצד שני הנתינה וההתנדבות היא חלק מהחיים בבית.

לצפיה ב-'שעות שינה למתבגר'
שעות שינה למתבגר
13/11/2012 | 19:36
23
234
באיזה שעה המתבגרים אצלכם הולכים לישון ?
מתי יש הוראה / בקשה לכבות מחשב, טלוויזיה, טלפון Xbox וכו, זאת בהנחה שסיימו את כל מטלות בית הספר.

בני בכיתה ז׳. לומד כל יום משמונה וחצי עד שלוש וחצי. לא מפסיק לבכות על מר גורלו ועל כמה שהוא עייף ולומד קשה.
הוא נח מהרגע שמגיע מבית הספר עד חמש וחצי אחר כך שיעורים . בדרך כלל בתשע אני מבקשת לסגור את כל המכשירים האלקטרוניים . הוא יכול להיות ער עד עשר.
הוא טוען שאנחנו מתנהגים אליו כתינוק, ושהוא צריך לישון מאוחר יותר.אני תוהה איך זה אצלכם?
לצפיה ב-'עשר בהחלט נשמעת לי שעה נכונה.'
עשר בהחלט נשמעת לי שעה נכונה.
13/11/2012 | 19:53
117
עם זאת, למרות שסדר היום שקבעת נשמע לי מאוד נכון, הייתי מציעה להעביר אט אט את האחריות לידיו.
מכיוון שכיום רוב התקשורת עם החברים היא ברשת, אני אישית לא מוצאת לנכון להורות לבתי לסגור את המכשירים האלקטרוניים. אני כן פוקחת עין שבשעה סבירה היא תיגש להתקלח ותתכונן לשינה, אבל אם בדרך היא רוצה להמשיך להשיב למסרים או להשתמש במחשב לצורך זה או אחר - אין לי התנגדות. ובכלל, באופן כללי, היא זאת שמנהלת את סדר יומה, ואני רק פוקחת עין שלא תיסחף (כי מכשירים אלקטרוניים זה בהחלט דבר סוחף).
אז כן, לשמור על סדר היום הזה, אבל באמת לא לתת לו תחושה שהוא תינוק שאומרים לו מה לעשות מתי ואיך. הוא פשוט צריך לדאוג שבמסגרת סדר היום הזה ייעשו השיעורים וימולאו כל החובות הנדרשות.

לצפיה ב-'בכתה ז', הוא הלך לישון ב-21.00 ואני התעקשתי '
בכתה ז', הוא הלך לישון ב-21.00 ואני התעקשתי
13/11/2012 | 20:48
137
על זה.

כל עוד אפשר,
אז למה לא ?

בכתה ח', הוא כבר החל את משבר גיל ההתבגרות שלו ובגדול, לצערי.

עכשיו בכתה י',
ישן מתי שהוא רוצה.

אבל כבר איבדתי שליטה על הנושא.
לצפיה ב-'22:30 במקרה הטוב...'
22:30 במקרה הטוב...
13/11/2012 | 21:31
109
ולא פעם כשהוא הולך לישון קודם הוא פשוט לא נרדם.
לצפיה ב-'דווקא בשנה שעברה, בכיתה ז׳'
דווקא בשנה שעברה, בכיתה ז׳
13/11/2012 | 23:11
107
היא היתה נכנסת למיטה סביב תשע וחצי-עשר, אבל קוראת המון והיינו צריכים לריב איתה שתכבה כבר את האור ותלך לישון.

השנה (כיתה ח׳) פתאום נפל לה האסימון, שכשהיא הולכת לישון מוקדם היא יותר מרוכזת וחיונית בבוקר ואפילו גדלה יותר טוב, אז היא מיוזמתה הולכת לישון כבר בתשע, גג תשע וחצי, וכולנו מרוצים.

לצפיה ב-'היה לי השבוע דיון עם הצעיר על זה'
היה לי השבוע דיון עם הצעיר על זה
13/11/2012 | 23:55
103
כיתה ט. אמרתי לו שמבחינתי שילך לישון מתי שהוא רוצה אבל אני משכימה בבוקר פעם אחת. באחריותו להוציא את עצמו מהמיטה בזמן. הוא אמר שימשיך ללכת בסביבות 10 לישון.
לצפיה ב-'למתבגרת אין שעת שינה, היא הולכת בערך ב10 וחצי'
למתבגרת אין שעת שינה, היא הולכת בערך ב10 וחצי
13/11/2012 | 23:59
106
התנאי הוא שקמה בבוקר בלי עיכובים ומריחת זמן .
לצפיה ב-'הולכת לישון מתי שבא לה'
הולכת לישון מתי שבא לה
14/11/2012 | 06:21
89
מכבה מחשב מתי שבא לה.
לצפיה ב-'שעות שינה'
שעות שינה
14/11/2012 | 09:25
1
76
הבת שלי בת 16. בחטיבה היא הייתה הולכת לישון בחצות ואז בקושי קמה.
עכשיו היא הולכת לישון בשמונה בערב !!! וקמה בשש בבוקר. היא הגיעה למסקנה שהיא זקוקה ליותר שעות שינה והיא פשוט הולכת לישון מוקדם.
לצפיה ב-'גם אצלנו היה תהליך דומה בזמנו'
גם אצלנו היה תהליך דומה בזמנו
14/11/2012 | 12:47
56
הבכור שלי מסוגל לישון מעט שעות ולקום בבוקר כמו חייל
(הוא גם חייל חוץ מזה ),
הצעיר שניסה  כל הזמן להיות כמו אחיו בקטע זה,
הבין שהוא צריך יותר שעות שינה
ושקשה לו מאוד בבוקר אם הוא לא ישן  לפחות את מכסת השעות
המינימאלית.
לצפיה ב-'המדד של השינה-היא ההשכמה'
המדד של השינה-היא ההשכמה
14/11/2012 | 09:42
79
אם הוא קם בבוקר תקין,מבצע את המוטל עליו----אז שילך לישון מצידי בחצות.

אבל מהתוכן עולים דברים נוספים כמו ההתייחסות אליו (הוא הגדול בין האחים בבית? הוא הממרח שוקולד של הכריך? )
הוא אולי משדר לכם משהו אחר- שאינו דווקא 22.00 או 22.30 אלא הציפיה שלו להתייחסות אליו (לא כמו תינוק)
ומכאן זו אפשרות לנהל שיחה על משמעות התבגרות-אחריות- ניהול עצמי של לוח הזמנים שלו -ציפיות שלו-ציפיות שלכם.

לצפיה ב-'עונה....'
עונה....
14/11/2012 | 09:47
48
בוקר טוב,

מה שחשוב לי שזה שהם ישנו 8 שעות (ככה הבנתי ממחקרים שנעשו שחשוב לילדים שלומדים) אז אם אני מעירה אותם בסביבות שבע בבוקר - הם יכולים ללכת לישון הכי מאוחר ב- 23:00..... בדרך כלל הגדולה הולכת לישון יותר מוקדם (גיל 16 ) הקטן הולך לישון בסביבות השעה הזו...(גיל 13)....

אני לא בטוחה שזה הכי נכון וטוב - אבל זה מה שהצלחתי להשיג....

לצפיה ב-'מקפידה על על ג'וניור (12) עד 22:30 במיטה'
מקפידה על על ג'וניור (12) עד 22:30 במיטה
14/11/2012 | 10:37
64
להירדם לוקח לו עוד קצת. עם השאר אני לא מקפידה. אחריות שלהם לקום בבוקר.
לצפיה ב-'כשבא לה. בד"כ 11, ויש השלמות'
כשבא לה. בד"כ 11, ויש השלמות
14/11/2012 | 10:48
55
לפעמים היא נופלת שדודה הרבה לפני 11.

אני מתרשמת שהיא יודעת בעצמה לסדר לעצמה את שעות השינה שלה.

אין בעיות קימה בבוקר.

גם היא בכיתה ז
לצפיה ב-'אמצעית בכיתה ז', סביבות 22-22:30,'
אמצעית בכיתה ז', סביבות 22-22:30,
14/11/2012 | 12:52
58

לא תירדם לפני גם אם תשכב במיטה.
למזלה..החטיבה פה מתחילה ב8:30..והיא 2 מ' מהבית,
אז היא יכולה להרשות לעצמה לישון עד 7:45.
לצפיה ב-'כתה ז''
כתה ז'
14/11/2012 | 18:37
8
82
בשנה שעברה, כשתינוקת הבית הייתה בכתה ז', היא הלכה לישון בסביבות 21:30 . השנה קיבלה הארכה לשעה 22:00. מדי פעם, אם יש משהו חריג והיא מבקשת להשאר יותר מאוחר, היא יכולה בתנאי שלמחרת תקום בזמן ותקין. ההשקמה כאן היא ב 6:20, ההסעה יוצאת ב 7:10.
היום למשל היא תלך לישון מתי שתרצה כי מחר בוטלו הלימודים ואנחנו מקווים שיהיה לילה שקט ללא השקמות מיותרות...

המתוקה הולכת לישון מתי שרוצה (בכתה י' אני משחררת את הרסן לשינה בשעה שהם בוחרים) והיא מודעת לזה שאם היא מושכת יותר מדי אז קשה לה בבוקר. יש ימים שהולכת לישון בחצות (צריכה להגיש עבודה, לבדוק מערכים של הרשג"דים) ויש ימים שהיא הולכת לישון בשמונה בערב. אין לי ענייני כבוד.

לגבי המתבגר שלך, נראה שאולי כדאי לנהל שיחת תאום ציפיות. למה הוא מצפה, למה הכוונה מתנהגים אליו כתינוק.
וזה כמובן תלוי גם במיקום של הילד במשפחה. עם הבכור היה לנו יותר קל לנהל את שעת השינה כי כשכולם במיטות בשמונה בערב, הוא הרגיש שזה בסדר שגם הוא. כשהבכור מקבל שעת שינה מאוחרת, פתאום הצעירים יותר רואים שזה אפשרי ומבקשים גם.

ואגב, כשמתקוממים אצלי על שעת השינה ואומרים את המשפט הידוע והאהוב עלי "אבל לדני, רותי, טל... מרשים ללכת לישון מאוחר ורק לי מגבילים" אני ישר מציעה שהם יעברו לגור בבית שמרשים ללכת לישון מאוחר...  אני לא קונה משפטים כאלה.
לצפיה ב-'עד כיתה י' לפקח על שינה? מוגזם בעיני.'
עד כיתה י' לפקח על שינה? מוגזם בעיני.
14/11/2012 | 18:58
7
90
בעיני, כבר בגיל הרבה יותר צעיר ילד צריך להבין שיש היגיון בשיגעון ושעת שינה זה לא קפריזה של ההורים. הגוף זקוק לשינה, גם בשביל גדילה וגם כדי לאפשר למידה. אם בתי היתה מוכיחה לי ולעצמה שהיא הולכת לישון ב-11 בלילה אבל קמה כמו ציפור ערנית בשש בבוקר ומרגישה ערנית כל היום - בבקשה, אין לי בעיה. בתכלס, היא יודעת יפה מאוד שזה לא כך, ושאם תלך לישון מאוחר יהיה לה קשה מאוד לקום מוקדם ובוודאי תהיה עייפה לכל אורך היום. כך שזה ממש לא קשור ל"אימא מרשה" ומה מרשים לילדים אחרים ומתי אני ואחיה הולכים לישון (מאוד מאוד מאוחר) ומה המקום שלה במשפחה. היא אחראית למעשיה, לגדילה שלה וללימודים שלה, והשינה היא חלק מזה.

לצפיה ב-'נכון'
נכון
15/11/2012 | 09:33
6
50
בהחלט אין ספק שאת ואני רואות את הדברים בצורה אחרת, זה לא השרשור הראשון בו אני רואה שאנחנו רואות את הדברים אחרת, מבינות אחרת ומגדלות אחרת. וכל דרך היא טובה ומתאימה למי שהולך בה.
אני מפקחת על שינה עד כתה י', מפקחת על שעת חזרה הביתה בימי שישי, מעירה כשעושים משהו לא תקין בענייני חברים.
לעומת זאת, שיעורי בית, לימוד למבחנים, החל מכתה א' מעבירה להם את האחריות, בתחילה מדריכה, אומרת למה מצפה וכו' אך כבר בכתה א' הילדים יודעים ששיעורי הבית הם באחריותם כמו גם הבאת ציוד תקין וכו'. מסייעת כשמתבקש, עזרה ברעיונות? בוודאי. סיוע בחשיבה? ללא ספק. ואם מישהו שכח להכין שיעורי בית ונזכר אחרי שעת השינה, בעיה שלו, הוא יתעורר חצי שעה מוקדם יותר בבוקר ויכין או שיתמודד עם המורה בכתה, לא על חשבון הליכה לישון. כך שהגבולות אצלי הם כאלה. ועם זה הילדים כאן מתמודדים ובכבוד. כולל בעמידה בשעת השינה. וזה בהחלט מקובל שזה לא מקובל על כולם ולא מוסכם על כולם.
לצפיה ב-'יעל גם בתי בכתה יוד ואני מרגישה שהיא'
יעל גם בתי בכתה יוד ואני מרגישה שהיא
16/11/2012 | 22:18
5
32
משגעת אותי בנושא השינה. לפני 12 היא לא הולכת לישון..לפעמים יותר עד אחת או לפני קצת.
בבוקר מתקשה לקום וקמה על הקצה...היו כבר שני איחורים (ונענשה) השנה.
האמת שנישבר לי כל לילה לומר לה לכבות את האור.
האם אני צריכה לכבות את האור? באיזה שעה בתך הולכת לישון? אשמח לכל תשובה.
לצפיה ב-'אימא צריכה לכבות אור לנערה בת 16?'
אימא צריכה לכבות אור לנערה בת 16?
16/11/2012 | 23:21
2
33
מה, היא תינוקת? את צריכה בכלל להגיד לה לכבות את האור? נערה בת 16 צריכה לדעת למה היא לומדת בבית הספר, מה המטרות שלה בחיים, ובהתאם - לדעת שאם היא מתכוונת ללמוד למחרת היא צריכה לישון מספיק בלילה. האיחורים הם ממש לא העניין. העניין הוא היכולת (או אי-היכולת) ללמוד בשיעורים כשהולכים לישון כ"כ מאוחר. אני לא מאמינה שאפשר ללמוד כמו שצריך כשישנים כל כך מעט. סליחה שזה יישמע כמו "סבתא", אבל כשאני למדתי בתיכון, לא פעם הלכתי לישון בשמונה בערב כדי לא "לנקר" למחרת בבית הספר.
לצפיה ב-'תודה על התגובה תמיד בעיה זו היתה קיימת'
תודה על התגובה תמיד בעיה זו היתה קיימת
17/11/2012 | 08:43
1
19
גם כאשר היתה קטנה. אתחיל יותר ויותר להקפיד. תודה על שהגבת -מעריכה.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאת צריכה לכבות לה את האור'
אני לא חושבת שאת צריכה לכבות לה את האור
17/11/2012 | 13:20
14
אלא לקבוע גבולות.

כלומר -כל עוד היא קמה בבוקר
עירנית
מתפקדת
לומדת

אז---שתלך לישון בחצות (לדעתי מאוחר,אני לא שורדת עד אז,לרוב)

אבל אם היא לא---אז שתתאים את שעת השינה לשעת ההשכמה .

אני מאמינה ב לדבר איתה
היא לא בת 6 היא בת 16
חצי מבושלת כבר כבוגרת,
אז להעביר את האחריות אליה- להשכמה שלה,בדיוק כמו לשעת השינה.

אצלי בן אותו גיל, הולך לישון בחלק מהלילות מאוחר (לא יודעת מתי,אחרי!) וקם בזמן
אבל הוא מסוגל גם בלילה אחר להגיד "אני מת מעייפות" וללכת לישון ב20.30 ...
אז כל עוד הוא אחראי על שעות ההשכמה שלו- גם השינה באחריותו.

לצפיה ב-'רוניתי'
רוניתי
17/11/2012 | 17:27
1
19
בכתה י' את בהחלט יכולה לשוחח עם הילדה. האחריות צריכה להיות עליה אבל עם הבנה על מה היא אחראית. אם היא לא מצליחה להתעורר בבוקר, לשוחח איתה, לומר לה שאת מצפה ממנה לקום בבוקר ולהיות עירנית בביה"ס אבל שזאת אחריותה ואם היא לא מתעוררת, ואם היא מאחרת, היא זו שתצטרך להתמודד עם התוצאות. אולי זה לא יקרה ברגע אחד, לקבוע איתה למה היא מצפה ממך אבל לומר לה שאת לא יכולה לכבות לה את האור ואת גם לא רוצה לעשות זאת. אם היא מצליחה ללכת לישון בחצות ולקום, מעולה. לא מצליחה? שתלך לישון מוקדם יותר. בכל מקרה, זאת צריכה להיות שיחה של ציפיות הדדיות, בדיקה הדדית והחלטה. לפעמים נוח להם שאנחנו השוטרים אבל בכתה י' זה כבר גיל שהם צריכים להיות אחראים על עצמם.
בהצלחה
לצפיה ב-'יעל תודה אשוחח עימה רק שתמיד יש לה תירוצים'
יעל תודה אשוחח עימה רק שתמיד יש לה תירוצים
17/11/2012 | 18:27
9
נראה לי שיש לה זמן להרבה ללקים..אירגון בגדים..טלפונים...חוץ מבית הספר ושיעורים...היא די בסדר בלימודים אבל השנה אני קצת חוששת כי יש בגרויות.
ואני משדרת לה על חשיבות התעודה הטובה.
היום הנוער מתחיל קצת להרגיש די בוגר ולשחרר מנפלאותיו..אנסה לשוחח איתה עוד מעט. נראה איך יתקדם ואכנס יותר כאן לפורום.
לצפיה ב-'יש לצעירים שלכם כרטיס אשראי?'
יש לצעירים שלכם כרטיס אשראי?
13/11/2012 | 15:06
18
77
לצפיה ב-'לא. '
לא.
13/11/2012 | 15:18
19
לצפיה ב-'רק כשהגיע לגיל 18.'
רק כשהגיע לגיל 18.
13/11/2012 | 15:33
27
לצפיה ב-'לגדול שלי יש כמובן'
לגדול שלי יש כמובן
13/11/2012 | 15:49
104
למה  כמובן? לא יודעת אפילו אם השתמש בו.
לצפיה ב-'רק לאחר התיכון'
רק לאחר התיכון
13/11/2012 | 15:54
74
לגדול לא היה עד לפני שנה, עכשיו שהוא בקבע יש לו שניים (קיבל כרטיס חבר לאחרונה),
לצעיר יש כרטיס אשראי אבל הוא מוגבל עד לאשראי של  1000 ש"ח.
לצפיה ב-'לבכור מחכה כרטיס דיירקט בבנק.'
לבכור מחכה כרטיס דיירקט בבנק.
13/11/2012 | 16:03
33
לצפיה ב-'הבת קיבלה כרטיס ליתר בטחון'
הבת קיבלה כרטיס ליתר בטחון
13/11/2012 | 16:06
83
הולך לחשבון שלי. ויש לה atm שהולך לחשבון שלה.

היא גם עובדת, ויש לה אוטו. אז היא צריכה למלא דלק וכדומה. חוץ מזה שאני שולחת אותה לקניות חרום בסופר. אם היא תנצל לרעה הכרטיס יחזור אלי.
לצפיה ב-'שנהם עשו לקראת הגיוס לצה "ל'
שנהם עשו לקראת הגיוס לצה "ל
13/11/2012 | 17:08
23
לצפיה ב-'בשביל מה?'
בשביל מה?
13/11/2012 | 17:47
1
90
למפקדת יש כמובן כי היא מקבלת משכורת. אבל למה מי שלא מקבל משכורת צריך?
לצפיה ב-''
14/11/2012 | 06:23
9
לצפיה ב-'כן. הוא רכש בדואר, כבר פעם שניה שהוא '
כן. הוא רכש בדואר, כבר פעם שניה שהוא
13/11/2012 | 20:46
72
ממלא אותו.
המימון, מכיסו בלבד ( הוא עבד כל החופש הגדול , ומדי פעם גם בימי שישי, כשלא לומדים )

בלי שום קשר אלי.
לצפיה ב-'כשהיה חשבון בנק, אז היה כרטיס'
כשהיה חשבון בנק, אז היה כרטיס
13/11/2012 | 21:33
55
וזה היה עם העבודה הראשונה בדרך כלל.
לצפיה ב-'לחיילת יש'
לחיילת יש
13/11/2012 | 21:42
49
קיבלה כשפתחה חשבון לפני הגיוס
לצפיה ב-'הים האמצעית בת ה-16.5 פתחה חשבון בנק'
הים האמצעית בת ה-16.5 פתחה חשבון בנק
13/11/2012 | 21:59
1
79
וקיבלה כרטיס אשראי של צעירים, כזה שניתן להשתמש בו רק אם יש כסף בחשבון.
לצפיה ב-'גם בת ה16 שלי (י"א) התחילה לנדנד לי בעניין...'
גם בת ה16 שלי (י"א) התחילה לנדנד לי בעניין...
14/11/2012 | 08:09
19
לצפיה ב-'לא. מה פתאום?'
לא. מה פתאום?
14/11/2012 | 11:03
2
71
הבכור עשה, כשהתחיל לעבוד אחרי הצבא והחייל עשה ממש לא מזמן, שמונה חודשים לפני השחרור. לא רצינו שיהיו בעיות של אבדן או פיתויים אצל נוכלים שמחתימים על כל מיני קניות בתשלומים מופלצים. עכשיו כבר התבגר וזה פחות בעייתי.
לצפיה ב-'אז איך הוא קיבל משכורת צבאית בלי חשבון בנק?'
אז איך הוא קיבל משכורת צבאית בלי חשבון בנק?
16/11/2012 | 16:21
1
42
לצפיה ב-'מה הקשר בין חשבון בנק וכרטיס אשראי?'
מה הקשר בין חשבון בנק וכרטיס אשראי?
16/11/2012 | 17:54
18
היה חשבון בנק וכרטיס כספומט.
לצפיה ב-'עוד מעט אצלי היא תהיה בת 16 נראה שאולי'
עוד מעט אצלי היא תהיה בת 16 נראה שאולי
17/11/2012 | 08:45
14
כדאי שיהיה לה כרטיס אשראי
אני לא סגורה על העניין.
מה דעתכם עדיף לאפשר לה?
לצפיה ב-'יום שלישי פעמים כי טוב'
יום שלישי פעמים כי טוב
13/11/2012 | 11:07
45
86
הגיע הרגע לפינה של יום שלישי
המליצו לנו על משהו שימושי
ספרו לנו על רגעים של נחת
על ספר טוב, על רכישה מוצלחת
על סרט טוב...
המשך>>
הגיע הרגע לפינה של יום שלישי
המליצו לנו על משהו שימושי
ספרו לנו על רגעים של נחת
על ספר טוב, על רכישה מוצלחת
על סרט טוב על הצגה שריגשה
רכילות טובה, ידיעה מרעישה
כולנו כאן לקרוא ולשתף
ואם צריך, לתת גם כתף
זו הפינה, זה המקום
נהדר שהגעתם עד הלום
אז קדימה לשתף ולכתוב
ושיהיה לכולנו פעמיים כי טוב
לצפיה ב-'רוצים לעזור למתבגרים לרדת במשקל?השינוי צריך'
רוצים לעזור למתבגרים לרדת במשקל?השינוי צריך
13/11/2012 | 07:50
6
174
להיות משפחתי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4298655,00...

"....הם מקובעים יותר בהרגלים אותם רכשו בילדות ובינקות, כך שאם הם נהגו לאכול ירקות ופירות או שהם מורגלים בתפריט מגוון ושתיית מים במרבית הזמן - יש יסוד סביר להניח שימשיכו לנהוג כך. אך חשוב לציין כי לא מעט מהם מושפעים מ"אכילה חברתית" ובוחרים באוכל מהיר ולא בריא. הבשורה הטובה היא שבדרך כלל אחרי גיל ההתבגרות חוזרים ההרגלים הטובים שניטעו בילדות...."

איך הרגלי האכילה של המתבגרים שלכם?
האם יש הרגלי אכילה נכונים במשפחה?

אני מכירה משפחה שהאבא והבת המתבגרת היו שמנים. מאוד.
הם כולם עברו שינוי בבית והתחילו לאכול אחרת והתוצאה נראית לעין אצל האבא והבת וגם האמא מדווחת ששני האחים הנוספים והיא אוכלים נכון יותר ומסודר יותר.
לצפיה ב-'אנחנו עכשיו בתהליך שינוי.'
אנחנו עכשיו בתהליך שינוי.
13/11/2012 | 08:36
89
בעקבות השינוי שלי הכנסתי את כולם למתח.
והרגלים מהבית הם 'דבר נפלא'- אבל אצלי בבית כולם אוכלים את אותו אוכל, בין הילדים שניים רזים ואחת שמנמונת, אחד מוכן לטעום כל דבר (שאבא שלו אומר שהוא כשר ) והשני מוכן לאכול שם צ'יפס כל יום (ואנחנו עדיין לא בשלב של אכילה חברתית, מה גם שזה כך מהיום שהתחילו טחונים).
למזלי כולם אוהבים ירקות, ואחד גם אוהב פירות.
לצפיה ב-'מסכימה מאד'
מסכימה מאד
13/11/2012 | 09:10
1
61
גם עם הקטע של אכילה חברתית, וגם של השפעה של ההורים.

כשההורים יושבים מול הטלויזיה עם גרעינים או עוגיות - זה מה שהילדים יישבו. כשההורים יושבים עם קלמנטינות - הילדים יצטרפו.

כשהייתי ילדה, אחד מפינוקי החורף היה לאכול ביחד פומלה.
היום גם הבנות שלי אוהבות את זה, ואני המסכנה בתפקיד זו שמקלפת ולא עומדת בקצב...

אני לא מתרגשת אם קורה שאחרי הקלמנטינה רוצות שוקולד. זה לא מה שמשנה. מה שחשוב זה לעצור את הקישור ש"רק שמן/מתוק זה טעים/כיף".

אצלנו הן מאד אוהבות ירקות ופירות. לא יודעת עד כמה מולד, ועד כמה השפעה שלנו.
לצפיה ב-'אצלי הגדולה והאמצעית לא אוכלות כלל פירות'
אצלי הגדולה והאמצעית לא אוכלות כלל פירות
13/11/2012 | 15:22
48
ולא יעזור כלום. אני אוכל מכל סוג ומין, להוציא את המסריחול מנגו.
אני לא מתיישב מול הטלויזיה עם מאכלים מכל סוג. מצד שני, אני גם לא יושב מול הטלויזיה.
לצפיה ב-'יש במשפחה שמנה אחת'
יש במשפחה שמנה אחת
13/11/2012 | 17:50
61
והיא לא מתבגרת כבר הרבה שנים. כן יש שינויים. כי מאז שהחלטתי שלא מכניסים אויבים הביתה אין כאן שוקולד (כמעט) והמסכנים צריכים לצרוך אותו מחוץ לבית.
לצפיה ב-'סה״כ אוכלים טוב ובריא. אוכלים ירקות ופירות'
סה״כ אוכלים טוב ובריא. אוכלים ירקות ופירות
13/11/2012 | 18:18
39
לא יותר מדי ג'נק.
לצפיה ב-'יש בעיה'
יש בעיה
13/11/2012 | 23:20
41
ילדה אחת שמנה
ילד אחר רזה.

שניהם באותו בית
לצפיה ב-'בן 16 רואה פורנו ביזארי הם זה תקין??'
בן 16 רואה פורנו ביזארי הם זה תקין??
12/11/2012 | 14:26
46
234
כולנו לא מאמינים שהבן שלנו רואה\ עושה דברים מסוימים, תיארתי לעצמי שהבן רואה פורנו כזה או אחר, בכל זאת הוא בן 16,
כבר כמה פעמים שהבן שלי מבקש להתקין מסנן אתרים במחשב שלו, אמרתי אוקיי קצת מתבייש , אך הבוקר כשישבתי מול המחשב שלו לא האמנתי מה נמצא בהיסטוריה שלו ופשוט חשכו עיניי,  
האם לדבר איתו...
המשך>>
כולנו לא מאמינים שהבן שלנו רואה\ עושה דברים מסוימים, תיארתי לעצמי שהבן רואה פורנו כזה או אחר, בכל זאת הוא בן 16,
כבר כמה פעמים שהבן שלי מבקש להתקין מסנן אתרים במחשב שלו, אמרתי אוקיי קצת מתבייש , אך הבוקר כשישבתי מול המחשב שלו לא האמנתי מה נמצא בהיסטוריה שלו ופשוט חשכו עיניי,  
האם לדבר איתו או פשוט להתקין תוכנת סינון וזהו?
לצפיה ב-'היי, אני צריכה עזרה גם לא יזיק'
היי, אני צריכה עזרה גם לא יזיק
12/11/2012 | 14:20
51
352
הילדה שלי ביא'. מתחילת השנה הציונים בצניחה חופשית. לשון 50 ועלתה ל-70 (אבל לא ממשיכה ללמוד). מתמתיקה שני מבחנים קרוב לאפס, והיום בוחן שלא נראה שיש לו עתיד (לא הרגישה טוב, לקחה כדור אדרל במינון גבוה יותר למרות שסיכמנו שנשאר על מינון שהוא לא מקסימלי אבל שהיא מרגישה שהיא מרוכזת מספיק בעלי שם לה על... המשך>>
הילדה שלי ביא'. מתחילת השנה הציונים בצניחה חופשית. לשון 50 ועלתה ל-70 (אבל לא ממשיכה ללמוד). מתמתיקה שני מבחנים קרוב לאפס, והיום בוחן שלא נראה שיש לו עתיד (לא הרגישה טוב, לקחה כדור אדרל במינון גבוה יותר למרות שסיכמנו שנשאר על מינון שהוא לא מקסימלי אבל שהיא מרגישה שהיא מרוכזת מספיק בעלי שם לה על השולחן כדור שלם והיא נטלה אותו (לא מבינה למה לא שאלה) וגם קצת חולה. אזרחות 60. ספרות ירדה מ-90 ל-70. אנגלית בירידה. וכל המקצועות האלה הולכים לבגרות.

אני קצת מבלבלת כאן, אנסה לנסח שוב ואם יהיו שאלות תשאלו. אני מאוד מעורבת בלימודים שלה. יותר מידי כנראה אבל השאלה היא מתי להפסיק.

תמיד מסתכלים אחורנית ואומר חבל ש....או אם לי היו עוזרים....וכן הלאה. הרצון שלי היה שתהיה לה האפשרות שלי לא היתה לבחור. אז נכון שאפשר להשלים ולעשות חוזר אבל למה להתעסק עם זה כאפשר לעשות את זה כאן ועכשיו ?

היא לומדת אבל היא לא לומדת מספיק. אני מרגישה שהיא מותשת נפשית גם אני הרגשתי ככה בגילה. ודווקא בגלל זה אני מנסה לתת לה כל מהשאני יכולה. אז יש מור פרטי במתמטיקה, בלשון ועכשיו המורה הציעה שניתן לה חיזוק קצר גם באנגלית אבל הילדה טוענת שאין לה זמן. ומצד שני היא רוצה ואני מבינה אותה להמשיך ללכת לחוגים כמו גיטרה ועוד משהו...כי "אי אפשר רק לימודים" ואני מבינה.

מה אני שואלת. מתי להרפות ? מתי להתעקש ?
לצפיה ב-'היום עשינו "קניית גיוס"'
היום עשינו "קניית גיוס"
12/11/2012 | 13:00
90
185
מס' 2 מתגייס בשבוע הבא והגיע הזמן לקנות את כל מה שצריך.
מכונת גילוח קנו סבא וסבתא (הם אחראים על תיק לכיתה א' ומכונת גילוח לגיוס)
אז מה היה לנו שם:
סבוניה
כיסוי דיסקית
מברשת לצחצוח נעלים
קוצץ ציפורניים
ארנק (כי הישן נקרע)
שני מנעולים
מיתר לשיפצורים
סכין יפנית
2...
המשך>>
מס' 2 מתגייס בשבוע הבא והגיע הזמן לקנות את כל מה שצריך.
מכונת גילוח קנו סבא וסבתא (הם אחראים על תיק לכיתה א' ומכונת גילוח לגיוס)
אז מה היה לנו שם:
סבוניה
כיסוי דיסקית
מברשת לצחצוח נעלים
קוצץ ציפורניים
ארנק (כי הישן נקרע)
שני מנעולים
מיתר לשיפצורים
סכין יפנית
2 מכסי גטקעס
7 זוגות גרביים (מבצע "7 במאה", גרביים "בסדר" לא להיט)
חולצה טרמית אחת
תרמיל 80 ליטר

סה"כ - 540 ש"ח
מה היה יקר? התרמיל - 185 ש"ח והחולצה הטרמית - 135 ש"ח

לא קניתי כובע, חמצוואר וכפפות כי יש בבית, גופיות ארוכות כנ"ל, אולר לשיפצורים כי בנתיים יסתפק במה שיש (זה ממש לא חייב להיות "לדרמן").
קיבלנו הנחה כי הוא מכיר את הנער שעושה אצלו הזמנות לחולצות מודפסות לאירועים מיוחדים (בכמויות גדולות) וקיבל מתנה פנס ראש (יש לנו אחד בבית).

מה אגיד?
לא זול להיות חייל קרבי בצה"ל.

חוץ מזה נקנו עוד שני זוגות דרגות "סמל" לבכור. צריך לסיים לתפור על כל המדים....
לצפיה ב-'משתתפים בקורס בישול ב'
משתתפים בקורס בישול ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 11:20
1
19
|סיר| אם החדר האהוב עליכם בבית הוא המטבח, אם כל פעם שאתם נכנסים למטבח אתם חשים תחושה של הרפתקאה ואתגר, אם בשבילכם בישול זו לא מטלה אלא תחביב שיקר ללבכם -אז יש לנו את התחרות המושלמת בשבילכם|!|
שתפו אותנו במתכונים המיוחדים שלכם בפורום סוכרת ואולי תזכו בהשתתפות בקורס בישול|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|ספר| מאכילים באופן קבוע חתולי רחוב? גידלתם פעם או שאתם עדיין מגדלים בעל חיים? שחררתם פעם חרק שהציק לכם בתוך הבית בחזרה לטבע?
אם אתם  אוהבים בעלי חיים לפחות באותה מידה כמו שאתם אוהבים ספרים, אז יש לנו תחרות שיכולה מאד לעניין אתכם.
ספרו לנו בפורום ספרות לילדים ונוער על בעל החיים שהצלתם ותוכלו לזכות בספר מרגש.

|חללית| פורום כותבי מד"ב ופנטזיה מזמין אתכם להשתתף היום החל משעה 19:30 בסדנת כתיבה מיוחדת מאד|!|
בסדנת כתיבה וירטואלית המנחה, יעל פורמן, נמצאת בזמן אמת בפורום, מעבירה את התרגילים ונותנת עליהם משוב בזמן אמת - כמו בסדנה שנערכת פנים אל פנים.
אתם מוזמנים להרשם ולהשתתף בסדנה|!|
לצפיה ב-' סדנת כתיבה בפורום 438'
סדנת כתיבה בפורום 438
12/11/2012 | 11:55
17
כמו שפורסם בהודעה שמעלי. אתם מאד מוזמנים
לצפיה ב-'כשאני הייתי בגילך'
כשאני הייתי בגילך
12/11/2012 | 08:22
56
241
והפעם - מותגים
האם נהגתם ללבוש מותגים?
מתי קנו לכם את הלוויס הראשון?
נעלי אדידס היו לכם?
הלכתם על נעלי בית המגפר לבית ספר?
איזה ילקוט היה לכם?
האם היתה חשיבות ללבישת מותגים בזמנכם?

מוזמנים לשתף בזיכרונות שלכם מתקופת ההתבגרות
המשך>>
והפעם - מותגים
האם נהגתם ללבוש מותגים?
מתי קנו לכם את הלוויס הראשון?
נעלי אדידס היו לכם?
הלכתם על נעלי בית המגפר לבית ספר?
איזה ילקוט היה לכם?
האם היתה חשיבות ללבישת מותגים בזמנכם?

מוזמנים לשתף בזיכרונות שלכם מתקופת ההתבגרות
לצפיה ב-'נערה תועדה במפגש אינטימי וניסתה להתאבד'
נערה תועדה במפגש אינטימי וניסתה להתאבד
12/11/2012 | 07:59
42
640
"ניסיון התאבדות של תלמידה באחד מבתי הספר היוקרתיים בשרון,
חשף פרשה מזעזעת במרכזה סרטון המתעד סצנה אינטימית שלה עם שני חיילים. הסרטון,
שהועלה לרשת החברתית והופץ בין התלמידים בעיר, טלטל את מערכת החינוך.
ביום שאחרי, חבריה של הנערה, ההורים, המשטרה וגורמים המעורבים בפרשה מספרים איך קרה שמפגש...
המשך>>
"ניסיון התאבדות של תלמידה באחד מבתי הספר היוקרתיים בשרון,
חשף פרשה מזעזעת במרכזה סרטון המתעד סצנה אינטימית שלה עם שני חיילים. הסרטון,
שהועלה לרשת החברתית והופץ בין התלמידים בעיר, טלטל את מערכת החינוך.
ביום שאחרי, חבריה של הנערה, ההורים, המשטרה וגורמים המעורבים בפרשה מספרים איך קרה שמפגש אינטימי כמעט הסתיים באסון"

(פורסם: 28.10.12, 07:51)

חפשתי בן דפי הפורום ולא ראיתי שהנושא עלה.
מאיפה להתחיל ?
בני טובים, בתי ספר יוקרתיים, משפחות נורמטיביות ?
מה הם חשבו לעצמם כשהם העבירו את הסרטון לחברים ?

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2012 | 18:16
1
7
|גלובוס| אם גם אתם הייתם מכורים לעונה הראשונה, בטח לא תרצו להחמיץ את הרפתקאות מאיה בוסקילה, שיר לוי, ליאת בנאי, סאז, שרית אביטן ואלי זולטא בעונה החדשה של חי בלה לה לנד. אתם מוזמנים לדבר על כל המתרחש בסידרה בפורום שלה|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כסף| לא משנה אם אתם סוחרים מקצועיים, משקיעי Buy and Hold נחושים או כאלה שבטוחים ששורט סקוויז זה סחיטה של מכנסיים קצרים אחרי הכביסה, אתם מוזמנים לפורום החדש מסחר והשקעות בוול-סטריט. המקום לדבר וללמוד על כל מה שרציתם לדעת על הבורסה האמריקאית|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'חפש את המטמון!'
חפש את המטמון!
12/11/2012 | 06:52
33
ברכות!

תשובתך נכונה והיא What's my name? מתוך  Sympathy For The Devil של הרולינג סטונס.

המשך לחידה #4
מה הקשר בין סצנת מרדר מפרק שמספרו הוא כמספר האחיות של מר' + מספר האחיות של דרק + מספר האחים של ג'ורג' (עונה )1 לבין חברת תעופה הודית?

אם תשובתך מתחילה באות 'א' המשך לפורום שבו הכל בקטן.

אם תשובתך מתחילה באות 'כ' המשך לפורום איליה קפיטולינה

אם תשובתך מתחילה באות 'ת' המשך לפורום שחלק משמו כיכב בססמאת הבחירות של הנשיא אובאמה.

הודעה זו היא חלק ממשחק ופורסמה באישור הנהלת הפורום.
את חוקי המשחק תוכלו למצוא כאן.
כולכם מוזמנים להצטרף

לצפיה ב-'במקרה........'
במקרה........
11/11/2012 | 15:50
47
259
במקרה ,ממש במקרה, יצא לי לצפות בתכנית "חיסכון" בערוץ 22 של קרן מרציאנו,וממש במקרה, בפינתו של פרופ' רולדיר ביום חמישי האחרון .  הוא דיבר על  הסצינה הזו בדיוק.  . של בן/בת שמאבדים/משאילים/ וכו'  וההורה שישר ממהר לרוץ לקנות לו חדש.   ..."אז לא"...... המשך>>
במקרה ,ממש במקרה, יצא לי לצפות בתכנית "חיסכון" בערוץ 22 של קרן מרציאנו,וממש במקרה, בפינתו של פרופ' רולדיר ביום חמישי האחרון .  הוא דיבר על  הסצינה הזו בדיוק.  . של בן/בת שמאבדים/משאילים/ וכו'  וההורה שישר ממהר לרוץ לקנות לו חדש.   ..."אז לא"... וכאן באה הצגה כמו שכולנו מכירים של רולידר...... מצחיק.   (מצחיק אבל נכון, לדעתי )*  הקטע הזה שההורה רץ לקנות חדש.....

מכאן אני  נוטה לחשוב  שאת מבינה את התשובה שלי  לסיטואציה.  
לצפיה ב-'צריכה עצה '
צריכה עצה
11/11/2012 | 11:48
26
343
היי לכולם
הילד בן 16 וחצי נמצא בפנימיה מרצונו (אני מדגישה מרצונו כי אני הייתי נגד)
לפני כמה חודשים הוא התחיל להשתמש בסמים קלים, היו גם כמה בריחות מהבית בחופשים שהוא היה מגיע
הכל בשביל שיוכל להיות חופשי ונגיש לסמים שלו.
למרות שהבטיח שוב ושוב שהפסיק עם זה לאחרונה תפסו אותו שוב בפנימיה עם חומר
כיום בפנימיה הוא נמצא במסגרת טיפולית שבו תומכים בו ומעודדים אותו להפסיק עם הסמים
עכשיו נתנו לו עונש לא לצאת חודש לחופשות (האמת שזה גם הקלה קצת בשבילי כי ההתמודדות איתו שהוא נמצא בחופש מאוד מקשה עליי למרות הגעגועים)
והוא החליט שהוא רוצה את המחשב נייח שאני יביא לו לפנימיה
אני מסרבת בכל תוקף להוציא את המחשב נייח מהבית ואפילו הצעתי לו אלטרנטיבה חלופית שאביא לו את המחשב נייד שלי
הוא לא מוכן לשמוע על המחשב נייח ומאתמול הוא לא מפסיק להתקשר ולהתחנן שאביא לו את המחשב לפנימיה
הוא טוען שהוא השתפר מאוד בשבוע האחרון והמחשב מאוד יעזור לו להשתקם אני בכל מקרה נגד להוציא את המחשב מהבית
בעקבות הסירוב שלי הוא לא מפסיק להתקשר לבכות ולהתחנן וגם מקלל אפילו הוא חסם אותי מהפייסבוק אחרי אינספור קללות כמו: את לא אמא שלי יותר
מבחינתי אמא שלי התאבדה ועוד הרבה דברים שקשה לי לכתוב אותם
מה עליי לעשות? האם אני נוהגת נכון?
אשמח לעצות
מור
לצפיה ב-'שתפי את הצוות בפנימיה'
שתפי את הצוות בפנימיה
11/11/2012 | 11:52
1
155
אם החלטת שלא - אז לא
והוא מורד, בועט, מנסה, מפעיל שרירים.
אני לא אומרת שצריך ללכת מולו בכוח,צריך לשבת ולדבר - איך הוא חושב שהמחשב יעזור לו להשתקם?
האם לעוד ילדים יש מחשב?
למה נייח ולא נייד?

אוליא חרי התשובות שלו או אחרי שיתוף הצוות תוכלו יחד לחשוב על דרך לפתרון.

בהצלחה.
לצפיה ב-''
12/11/2012 | 11:45
10
לצפיה ב-'על פניו - לא מציעה להיכנע לאיומים.'
על פניו - לא מציעה להיכנע לאיומים.
11/11/2012 | 12:10
127
מצד שני, מציעה שתנסי להבין למה בעצם כל כך חשוב לו דווקא הנייח. אולי יש לו איזושהי סיבה רצינית וחשובה?
בכל מקרה, אפשר כיום להרכיב מחשב נייח לא הכי חדיש כמעט בחינם - לקחת מאתר אגורה, כולל צג, אפילו צג CRT (שלמעשה הם הכי נוחים לראייה).
אבל מסכימה עם "צלילי מיתר" שכדאי להתייעץ גם עם אנשי המקצוע ולהבין אותו דרכם.

לצפיה ב-'דוקא נייח?'
דוקא נייח?
11/11/2012 | 13:06
15
192
אני הייתי פותחת את המארז (קופסת המתכת) ומחפשת בפנים.
זה קל מאד לפתוח, לא צריך טכנאי, ולא מקלקל שום דבר.
פשוט מוציאים את התקע מהשקע, משכיבים על משטח, לוקחים מברג ופותחים.
יש לי חשד שתמצאי שם משהו שהוא רוצה והחביא שם...

לצפיה ב-'גם אןתי הטריד שהוא רוצה את הנייח'
גם אןתי הטריד שהוא רוצה את הנייח
11/11/2012 | 13:22
11
179
אבל לא הייתה לי התובנה שלך... יש לך מח קרימינלי או של טיפשעשרה (יש הבדל?)
לצפיה ב-'שניהם '
שניהם
11/11/2012 | 13:33
10
44
לצפיה ב-'הסיבה שהוא רוצה מחשב נייח, היא כי'
הסיבה שהוא רוצה מחשב נייח, היא כי
11/11/2012 | 14:04
9
173
מחשב נייח לעולם יהיה יותר חזק ממחשב נייד מבחינת גלישה.
וזאת אומרת לך מישהי שמבינה פחות ממך במחשבים, אבל ראתה את ההבדל בין גלישה במחשב נייד לבין גלישה במחשב נייח.
(יש לצפות שהוא רוצה מחשב רק בגלל הגלישה ולא משהו אחר).
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
11/11/2012 | 14:06
27
לצפיה ב-'אם הוא לא גיימר, זה לא משנה.'
אם הוא לא גיימר, זה לא משנה.
11/11/2012 | 15:32
7
114
כמובן תלוי בגיל המחשב.
אני כבר שנים עם ניידים ולא נוגעת בנייחים. הם זריזים ומהירים והכי נוחים לי בעולם.
לצפיה ב-'נכון, גם אני לא מבינה את ההבדל הגדול.'
נכון, גם אני לא מבינה את ההבדל הגדול.
11/11/2012 | 15:53
6
92
יש לי מחשב נייד מצוין, יותר מתקדם מהנייח.
החיסרון היחיד מבחינתי - המקלדת פחות נוחה. זהו. אז אפשר לחבר לנייד מקלדת ועכבר חיצוניים.
לצפיה ב-'לא הצלחת להתרגל למקלדת?'
לא הצלחת להתרגל למקלדת?
11/11/2012 | 17:23
2
63
אני תמיד מחברת עכבר, לא אוהבת בלי.
לצפיה ב-'לא ניסיתי, כי אין לי סיבה.'
לא ניסיתי, כי אין לי סיבה.
11/11/2012 | 17:30
1
50
אבל ידוע שאנשים שמקלידים הרבה - בדרך כלל יותר נוח להם מקלדת רגילה. אבל משום מה אני לא מאמינה שזאת הסיבה שהוא מתעקש על הנייח.
לצפיה ב-'לדעתי, מקלדת זה עניין של הרגל.'
לדעתי, מקלדת זה עניין של הרגל.
11/11/2012 | 17:38
42
לגבי הנער, יכול להיות שהוא מתעקש על נייח כיון שיש סבירות נמוכה יותר שיגנבו לו אותו.
אם לא, מעניין מה הסיבה האמיתית לנייח. אולי כל מיני דברים שיש לו על המחשב?..
לצפיה ב-'כי אין לך את הצרכים שלי'
כי אין לך את הצרכים שלי
11/11/2012 | 19:30
2
69
תוכנות CAD דורשות מסך גדול מאד, צריך לראות ברמה של נקודה. בפירוש מסך של נייד, אפילו הגדול ביותר, זה קטן מידי.

חוצמזה, תוכנות הדמיה דורשות יכולת עיבוד גבוהה מאד, שאין לרוב הנייידים, לפחות לאלא במחיר שפוי

נייד בכלל לא בא בחשבון עבורי כמחשב עבודה, אלא אולי כמחשב עזר להצגת תמונות ולא יותר מכך.
לצפיה ב-'אנחנו לא מדברים עלייך אלא על נער בפנימייה.'
אנחנו לא מדברים עלייך אלא על נער בפנימייה.
11/11/2012 | 20:00
1
28
לצפיה ב-'משחקים צריכים מעבד גרפי חזק במיוחד'
משחקים צריכים מעבד גרפי חזק במיוחד
11/11/2012 | 20:07
53
ואת זה לא תמיד יש בניידים זולים, והרבה יותר יש בנייחים זולים.
לצפיה ב-'בחרת במקצוע הלא נכון'
בחרת במקצוע הלא נכון
11/11/2012 | 15:41
1
131
או שאת עוסקת בבלשות כמקצוע?
לעולם לא הייתי חושבת על זה....
לצפיה ב-'OK, אז מצאתי קריירה שלישית '
OK, אז מצאתי קריירה שלישית
11/11/2012 | 19:36
23
לצפיה ב-'את חריפה.'
את חריפה.
11/11/2012 | 18:34
21
לצפיה ב-'חיפשתי בתוך המחשב'
חיפשתי בתוך המחשב
11/11/2012 | 13:54
2
176
ולא מצאתי כלום זה באמת היה רעיון תודה לכם
לצפיה ב-'מזל שלא מצאת'
מזל שלא מצאת
11/11/2012 | 19:45
105
אז כנראה , הוא באמת רוצה את המחשב מסיבות אחרות.
בכל מקרה, אם את החלטת שלא - אז לא. ושיצרח עד לב השמיים. את שמת גבול ושם הגבול צריך לעבור.
את נוהגת נכון מאד.
לצפיה ב-'בלי מחשב נייח,נייד ,סלולארי וחיפושים'
בלי מחשב נייח,נייד ,סלולארי וחיפושים
13/11/2012 | 16:57
48
מור שלום

אני רוצה להתנתק לרגע מהמחשב הנייד המחשב הנייח הסלולארי ויתר האמצעים.

את נשמעת ממש במצוקה. מאד כואב לקרוא

את מתארת מצוקה (לא בטוחה שהילד זו הבעיה היחידה) של התמודדות (לבד? יש אבא לילד? נמצא בסביבה? ) מול ילד מתבגר

שהחליט (למה?) לעזוב את הבית ולגור בפנימיה

ואם הבנתי נכון הגישה שלו לסמים (קלים?) החלה בזמן הלימודים בפנימייה.

הוא "שופך" עליך תסכולים ,כעסים ולא תמיד בעצם חושב על מה שהוא אומר

זה קורה לאנשים, זה קורה במיוחד לילדים ,או צעירים- שלא מודעים לעוצמה של המילים שלהם ולכאב שהם יכולים לגרום.

הרי ברור לך שהוא אוהב אותך

שהוא בחר לצאת מהבית לפנימיה מהסיבות שלו- אבל לא בטוח שהן קשורות בך

שיכול להיות שהוא דווקא בחר ללכת לפנימיה ולהתרחק ממך בגלל שהוא אוהב אותך.

אז לא כדאי לקחת ללב את המילים שלו- הן נאמרות כסחיטה, במצב של לחץ שלו.

אבל זו הזדמנות מצויינת ל דבר איתו

(אישית לא אוהבת את הסלולארי) מותר לך ,אני מניחה, לבקר אותו נכון?

אז תבואי עם כל הפינוקים שאימא יודעת להביא לילד שלה, ותדברי איתו

על מה הוא "רוצה" ממך ומה את "רוצה " ממנו במערכת היחסים שלכם

ומה אתם עושים שלא מקבלים את מה שרוצים (במקרה שלו מחשב נייח, במקרה שלך חיבה ואהבה)

איך כן מתמודדים ,איך לא נכנסים לפינות חשוכות כאלו?

תעזבי את הסמים עכשיו, ותהיי האימא שלו.

כל מה שאני כותבת זה בלי להכיר אותך או אותו, אבל המיקוד במחשב או בסמים לוקח את תשומת הלב מהמיקוד העיקרי שצריך להיות -אמא -ילד והיחסים בינהם מה כן ומה לא.

נ.ב. את נשמעת אובדת עצות ובודדה, אני לא בטוחה שהמצוקה שלך היא רק על רקע ההורות,אבל בזהירות רבה אני מציעה שתשקלי ,אם יש עוד מצוקות אחרות אצלך (או אצלו ואצלך) שיחה עם איש מקצוע שיוכל לסייע לך להתגבר על הכאבים שאת סוחבת. ואם טעיתי---אז סליחה.

לצפיה ב-'סתם שאלה: יש לו סלולרי בפנימייה ?'
סתם שאלה: יש לו סלולרי בפנימייה ?
12/11/2012 | 05:38
2
41
לצפיה ב-'כן יש לו סלולרי'
כן יש לו סלולרי
12/11/2012 | 12:08
1
28
לצפיה ב-'אז הוא מתקשר למי שהוא רוצה בסלולרי.'
אז הוא מתקשר למי שהוא רוצה בסלולרי.
13/11/2012 | 15:50
59
את ממש צריכה להיכנס עמוק לאיך לחנך אותו לא להשתמש בסמים.
שמעתי שאחת הדרכים היא לקחת את הילד אפילו לפני שכל העניין מתחיל, למוסד גמילה כדי שיראה לאן בנאדם מתדרדר כאשר הוא משתמש.
לצפיה ב-'לאחר מחשבה, אני רוצה להוסיף עוד משהו:'
לאחר מחשבה, אני רוצה להוסיף עוד משהו:
12/11/2012 | 11:05
98
לא בכל יום נער מגיע למצב כה קיצוני שהוא רוצה לעזוב את הבית ואומר דברים כאלה לאימא שלו. והשאלה איך זה מגיע לידי כך.
לכן, לנוכח המצב הבעייתי, מציעה לשקול שוב את הבקשה שלו, להבין היטב היטב למה את (האימא, מור960) לא רוצה לתת לו את המחשב הנייח, ואיך אפשר להגיע לתקשורת טובה ולפתרון שיספק את כל הצדדים.
הכי טוב היה אם שניכם הייתם יכולים לשבת עם איש מקצוע ולהשתמש במקרה הזה כאבן בוחן לכל היחסים ביניכם.
לצפיה ב-'מישהו ראה את הסידרה "הסטירה" מוקרנת בימי'
מישהו ראה את הסידרה "הסטירה" מוקרנת בימי
10/11/2012 | 19:26
112
474
רביעי בשעה 22:30 ?
על אירוע יום הולדת שעשו לאיזה בנאדם, וילד של חברים בן ארבע התפרע בזמן משחק ילדים, אז הבן דודה של אותו בנאדם העיף לו סטירה.

אז נניח אתם רואים ברחוב בזמן חג המים ילד בן 12 לערך שופך מים על נהג בזמן נסיעה, והנהג יוצא בעצבים ומעיף לו סטירה, אם אתם הייתם ההורים של
הילד,...
המשך>>
רביעי בשעה 22:30 ?
על אירוע יום הולדת שעשו לאיזה בנאדם, וילד של חברים בן ארבע התפרע בזמן משחק ילדים, אז הבן דודה של אותו בנאדם העיף לו סטירה.

אז נניח אתם רואים ברחוב בזמן חג המים ילד בן 12 לערך שופך מים על נהג בזמן נסיעה, והנהג יוצא בעצבים ומעיף לו סטירה, אם אתם הייתם ההורים של
הילד, איך הייתם מגיבים ?
לצפיה ב-'זאת רשומה שראיתי בפורום "בינו לבינה":'
זאת רשומה שראיתי בפורום "בינו לבינה":
11/11/2012 | 10:39
40
294
בפורום בינו לבינה:
לאחרונה חבר שלי  מדבר הרבה על אמא שלו כמה הוא אוהב אותה וכמה היא הכל בישבילו
וששאלתי אותו את מי אתה אוהב יותר את אמא שלך או אותי ,נכון שזאת שאלה לא הגיונית כי מן הסתם הוא יאהב את אמא שלו
אבל סתם שאלתי ,והוא אמר ראשון הוא אוהב את אמא שלו ואחכ אותי ואחכ שאל אותי את לא מתבאסת שזה ככה?
ואמרתי לו זה בסדר כי אחרי הכל אמא זה אהבה אחרת ובת זוג זה אחר אבל הרגשתי שהוא פשוט מוכן לעשות הכל בישבילה
וזה קצת מעליב , כל הזמן הוא שומע שירים על אמא והוא מתרגש , יש את השיר על חבל דק של אייל גולן הוא שומע את זה ומתרגש עד בכי ואני מרגישה שהוא לא חושב עליי בזמן השיר אלא על אמא שלו ......ושאני שואלת על מה אתה חושב בזמן השיר אז אומר עליי .....
אבא שלו ניפטר לפני כמה שנים , והוא אמר לי שאמא שלו אוהבת
אותו הכי הרבה מכל האחים שלו , אני יודעת שזה מוגזם המחשבה הזאת שלי ואולי אני מגזימה אבל זה מציק לי קצת ,וקצת פוגע
שאני מקום 2 אצלו בלב.....................

וצדה את עיניי השורה הזאת שכשהוא שומע שירים על אמא, והוא שומע כל הזמן, הוא מתרגש.....
אז שאלתי ילד בן שתים עשרה איך הוא יגיב אם הוא ישמע שירים על אמא, והילד ענה לי:"בא לי להקיא".
רק אני חושבת שהילד הרבה יותר גבר מהחבר של ההיא ?
לצפיה ב-'שניהם ילדותיים. מאד.'
שניהם ילדותיים. מאד.
11/11/2012 | 10:59
3
136
להגיד שאתה תקיא כשאתה שומע שיר על אמא זה מתאים למרדן קטן שרוצה להראות שהוא גבר.

לא ארצה שמי מבנותיי תנהל מערכת יחסים עם אף אחד מהאנשים שתארת.

לצפיה ב-'"להקיא" - זה אמר בן ה-12 שאותו שאלה.'
"להקיא" - זה אמר בן ה-12 שאותו שאלה.
11/11/2012 | 12:11
2
119
דווקא בן-הזוג שלה אוהב לשמוע שירים על אימא.
לצפיה ב-'הבנתי את זה'
הבנתי את זה
11/11/2012 | 12:29
1
80
וגם בן ה12 הזה לא לגמרי לרוחי
לצפיה ב-'ממש'
ממש
11/11/2012 | 12:45
13
לצפיה ב-'נראה לי קצת חולני'
נראה לי קצת חולני
11/11/2012 | 11:11
2
108
אבל אני יכולה לספר פה שבעלי מת על ההורים שלו וכל יום מדבר איתם, ואם לא דיבר סימן שהיה עסוק.
הייתי מוכנה להיות כמוהו. אני מדברת עם הורי בערך פעם בשבוע ולשתי דקות בערך. אצלו כל שיחה יכולה להיות גם חצי שעה.
לצפיה ב-'אבל הוא לא מתרגש כשהוא שומע שירים על '
אבל הוא לא מתרגש כשהוא שומע שירים על
11/11/2012 | 13:41
1
75
אמא...
לצפיה ב-'לא חושבת '
לא חושבת
11/11/2012 | 14:16
68
אבל הוא מתרגש מהרבה דברים שאני לא מבינה למה.
יש לי בעל יותר מדי רגיש בהרבה תחומים.
לצפיה ב-'לשניהם יש בעיה.....'
לשניהם יש בעיה.....
11/11/2012 | 11:49
1
28
לצפיה ב-''
11/11/2012 | 12:49
44
בחיים הכל עניין של מינון
לצפיה ב-'בן כמה הילד מהפורום בינו לבינה?'
בן כמה הילד מהפורום בינו לבינה?
11/11/2012 | 13:21
3
77
כי נושא הגיל מאוד רלוונטי כאן.
אני מניחה שמדובר בנער ולא בילד בן 12.
ילד בן 12 (זה ששאלת) יכול להיות בכמה "פאזות" בחיים-
ילדותי וקשור לאמא,
רוצה להיות כמו כולם ומתחיל את שלב ההפרדות ואז כל מה שאמא אומרת הוא לא טוב.
או משהו באמצע.
לצפיה ב-'זה בחור. בן הזוג של בחורה בת 28.'
זה בחור. בן הזוג של בחורה בת 28.
11/11/2012 | 13:42
2
31
לצפיה ב-'אז בואי נגיד שאין מקום להשוואה עם בן ה-12'
אז בואי נגיד שאין מקום להשוואה עם בן ה-12
11/11/2012 | 14:05
1
59
שהתגובה שלו מגיעה ממקום מאוד ילדותי ובהחלט לא "גבר".
לבחור יש איזה אישיו עם אמא שלו שיש בו איזו בעיה.
לצפיה ב-'והוא בוכה כאשר הוא שומע שיר אמא. נו, איזה גבר'
והוא בוכה כאשר הוא שומע שיר אמא. נו, איזה גבר
11/11/2012 | 14:08
45
זה ?
לצפיה ב-'למה הילד הזה "יותר גבר" בעינייך?'
למה הילד הזה "יותר גבר" בעינייך?
11/11/2012 | 14:49
3
60
כי הוא בפאזה שהוא לא שם על אימא שלו?
ואם היה מדובר בבחורה שקשורה בחבל הטבור לאימא שלה, זה היה סביר?
לא שאני חושבת שההתנהגות של אותו בחור סבירה, אבל זה ממש לא קשור לגבריות שלו. הקשר בינו לבין אימו כנראה סימביוטי מדי ולא בריא, זה הכל.

אגב, יש לי חברה שגם אחרי 3 ילדים לא הצליחה להתנתק מאימא שלה ומאחיה, ולהתייחס לבעלה ולילדיה כאל משפחה גרעינית. הבעל עזב בסופו של דבר.
לצפיה ב-'הילד יותר גבר כי הוא לא רגשן.'
הילד יותר גבר כי הוא לא רגשן.
11/11/2012 | 15:02
2
53
ואת זה אפשר להגיד גם על בחורה שלא קשורה בחבל הטבור לאמא שלה (שהיא לא רגשנית).
לצפיה ב-'זו בעיני סטיגמה ודעה קדומה לגבי "גבר גבר"'
זו בעיני סטיגמה ודעה קדומה לגבי "גבר גבר"
11/11/2012 | 15:21
40
ומתאימה למאה ה-18 בערך. (כי מבחינתך אדם רגשני הוא לא גברי ולדעתי רוב הנשים כבר מזמן כבר לא במקום הזה אלא להפך, אוהבות גברים שמביעים רגש).
אני לא אומרת שהבחור לא בבעיה, אבל זה לא קשור להיותו "לא גבר" אלא לבעיה בקשר עם אמא שלו שלא הופרד כמו שצריך.
לצפיה ב-'על זה נאמר "נו באמת".'
על זה נאמר "נו באמת".
11/11/2012 | 15:25
11
לצפיה ב-'זו חוכמת חיים!'
זו חוכמת חיים!
11/11/2012 | 15:17
21
97
אני לא חושבת שזה "לא גברי" או רכרוכי אלא שבשלב שבו הם נמצאים (חברים) הוא היה לדעתי פשוט נאיבי ביותר. אני מעריכה שהשנים יעשו את שלהן והוא ילמד או שלא ילמד...
כמעט כל בחורה שואלת את השאלה הזו את החבר/בעלה ובינינו, בני הזוג היותר חכמים עונים אחת משתי התשובות:
זה סוג אהבה אחר ואי אפשר להשוות או אותך אני אוהב יותר ואז בת הזוג מרוצה ולא נפגעת וכולם חיים באושר...

לצפיה ב-'זו שאלה שכלל לא אמורה לעלות.'
זו שאלה שכלל לא אמורה לעלות.
11/11/2012 | 15:27
1
51
נדמה לי שהבחורה שאלה את השאלה הזו רק מפאת ההתנהגות הלא ממש נורמלית של החבר.

באופן אישי לא הייתי מגיעה לשלב השאלה הזו, אלא אומרת ביי ביי הרבה קודם.
לצפיה ב-'זו שאלה שלא אמורה לעלות כי אין מקום'
זו שאלה שלא אמורה לעלות כי אין מקום
11/11/2012 | 16:35
31
להשוואה בן אהבת בן לאימו מול אהבת גבר לבת הזוג שלו.
לצפיה ב-'מעולם לא שאלתי את השאלה הזאת'
מעולם לא שאלתי את השאלה הזאת
11/11/2012 | 15:59
18
25
לצפיה ב-'אצלי זה היה בדיוק הפוך'
אצלי זה היה בדיוק הפוך
11/11/2012 | 16:13
16
79
אם כי כמה חברות +גיסה אחת סיפרו לי שהן שאלו את החבר/הבעל את השאלה הזו....
הסיפור שלנו זה כמו הסיפור של סינדרלה (רק בקטע של האם החורגת אבל עם תסביך אדיפוס)....
גרנו אחרי הנישואין כמה חודשים אצל הוריי בדירתם הגדולה יחסית. היו כמה שלוחות של טלפון בבית.
יום אחד אני מרימה את השלוחה ושומעת שיחה ואת הדברים הבאים:
חמתי:"נכון שאני יותר יפה ממנה?! נכון שאני מבשלת יותר טובה ממנה?!"....
אומרים שממרחק של זמן, הופכות הדרמות לקומדיות ואני נשבעת שזה נכון!

לצפיה ב-'אוי. אבל אני מסכימה עם מי שאמרה כאן'
אוי. אבל אני מסכימה עם מי שאמרה כאן
11/11/2012 | 16:18
1
46
שאין שום מקום להשוואה בין הקשרים האלה ואין שום מקום לשאלות כאלה משום צד.
אהבה להורים היא לא אהבה לבן/בת זוג, ומידת המסירות תלויה במהות הקשרים עצמם, באורכם, בעומקם, בהתפתחותם.

לצפיה ב-'זה גם מה שאני אמרתי'
זה גם מה שאני אמרתי
11/11/2012 | 16:29
37
אלה שני סוגים של אהבה.
אני שמחה שמידי פעם אנחנו גם מסכימות
לצפיה ב-'טוב, זה חולני, אם כי קיים.'
טוב, זה חולני, אם כי קיים.
11/11/2012 | 16:41
6
50
זה קיים גם בין גיסות...
והגברים האומללים שלא יודעים להתמודד עם המצבים האבסורדיים האלה, תקועים באמצע.
לצפיה ב-'So True'
So True
11/11/2012 | 16:55
5
39
זה מה שקרה עם החצי. הוא היה המום מהתגובות המוקצנות של אימו כלפי (היו עוד דברים הרבה יותר "עסיסיים" מזה) והוא היה הכי מסכן מזה
אבל הוא עשה את הבחירה שלו במשך הזמן. פשוט ניתקנו איתה קשר וזה החזיק מעמד כמה שנים.
לקח לה הרבה זמן לשנות את היחס אלינו ובעיקר להתרגל שהיא כבר לא במקום הראשון אצלו.
לצפיה ב-'מעולם לא עודדתי ניתוק קשר.'
מעולם לא עודדתי ניתוק קשר.
11/11/2012 | 17:28
4
39
גם כשאכלתי מהם הרבה 'דבש'. מספיק שיש צד אחד שנוקט בעמדה הזו אם כי בדרך שונה.

אני בטוחה שחמותך לא התרגלה לשום שינוי במעמדה כמו שהיא לא שינתה יחס מטוב ליבה...
היא שינתה את כללי המשחק החיצוניים שלה כדי לא להפסיד את בנה לנצח. בפנים, אני בטוחה, היא מרגישה אותו הדבר.
לצפיה ב-'אני מאמינה'
אני מאמינה
11/11/2012 | 17:48
1
30
שיש הרבה מקרים של קנאה קיצונית בין חמות וכלות אבל הן לא מוציאות את זה על הבן.
וכאן אני מזכירה את אימי זכרונה לברכה שהייתה מאוד חכמה וייעצה לי לא לריב איתו בגללה כי הוא לא אשם, להמשיך להתנהג אליה יפה (להגיש את הלחי השניה)
ולתת לו להבין לבד וזו הייתה עצה ששווה זהב.
הוא זה שפשוט נמאס לו לשמוע אותה אומרת לו דברים עליי והוא זה שהחליט על סיום הקשר.
אני זו שביקשה ממנו לאחר כמה שנים לחדש את הקשר איתה.
אני יודעת שיש מקרים הפוכים שבהם אנשים מתגרשים בגלל חמות שלא מרפה ובעל שמושפע מאוד לרעה ממנה. בקטע הזה זכיתי.

לצפיה ב-'הצלחת.'
הצלחת.
11/11/2012 | 17:54
21
ברוב המקרים שאני מכירה, הארה הזו שאת מדברת עליה, מעולם לא התרחשה ולא תתרחש.

לצפיה ב-'למה לך לעודד ניתוק קשר?'
למה לך לעודד ניתוק קשר?
11/11/2012 | 17:52
1
42
פשוט "ברחתם" לה לאמריקה לא?!
לצפיה ב-'אי אפשר באמת לברוח...'
אי אפשר באמת לברוח...
11/11/2012 | 17:58
26
אמא שלו נפטרה שנה אחרי שעזבנו ואז נשארה אחותו. 'יצירת מופת' בפני עצמה.
לא חיפשתי לברוח ולא עניין אותי לחנך מישהו. הם היו מי שהם ולא היתה לי ולא רציתי שליטה על זה.

הדבר היחיד שיצא מהעזיבה שלנו הוא שהילדים שלי לא 'זכו' להכיר התנהגות כזו ולא להחשף לדרעק הזה. מהמשפחה שלי הם קיבלו ומקבלים רק אהבה.
לצפיה ב-'היא דברה עלייך או על אמא שלך?'
היא דברה עלייך או על אמא שלך?
11/11/2012 | 17:31
4
21
לצפיה ב-'עליי '
עליי
11/11/2012 | 17:48
3
13
לצפיה ב-'בואי נאמר שאלמלא הייתי יודעת'
בואי נאמר שאלמלא הייתי יודעת
11/11/2012 | 19:48
2
38
שחמותי בת יחידה, הייתי בטוחה שזו אחותה האבודה.....
לצפיה ב-'ממש טלנובלה'
ממש טלנובלה
11/11/2012 | 23:42
1
27
אילו הייתי כותבת את התסריט אני בטוחה שזו הייתה טלנובלה עם 100% רייטינג.
יום אחד לפני כשנה, חמותי אושפזה עם בלבול. בדיעבד לא היה לה משהו רציני אלא מחסור באשלגן ועוד משהו....אבל היא לא זיהתה את בעלה ולא את בניה. רק כשאני הגעתי לבית החולים וראה זה פלא, אותי היא זיהתה! חייכה אליי וכולם השתגעו לא הבינו איך יכול להיות שדווקא אותי לא שכחה נחרטתי בזכרונה!
אבל אל דאגה. היא חזרה לעצמה, לצלילות שלה ולריכולים. אין לי מושג מה היא אומרת מאחורי גבי אבל כל עוד אין לזה השפעה שלילית על החצי זה אפילו לא מעניין אותי. אני יודעת שהיום היא מעריכה אותי הרבה יותר ומנסה במיוחד ליד החצי לדבר (אני מדגישה- בפניי) ולשבח אותי...
לצפיה ב-'אנחנו כבר מזמן לא בתחרות'
אנחנו כבר מזמן לא בתחרות
12/11/2012 | 06:42
17
אנחנו מתנהלות בכבוד אחת לשניה. מאז החתונה הסברתי לה ש"אם אי אפשר להביס אותם כדאי להצטרף אליהם". לזכותה יאמר שהיא הבינה.
לצפיה ב-'קומדיה של טעויות'
קומדיה של טעויות
11/11/2012 | 17:58
11
לצפיה ב-'לא יאמן '
לא יאמן
11/11/2012 | 22:08
6
לצפיה ב-'מעולם לא הכרתי מישהי'
מעולם לא הכרתי מישהי
11/11/2012 | 18:01
47
ששואלת שאלה כזו
לצפיה ב-'ברצינות?'
ברצינות?
11/11/2012 | 20:32
46
אי אפשר לקבוע כלום על פי רשומה שכזו.

אם בעלי יבכה על שיר על אמא, אני אבכה איתו. אני מתגעגעת לחמותי, לסבתא של הילדים שלי לא פחות ממנו. לא שהיינו הכי קרובות בעולם. אבל היא לא עשתה אף פעם משהו שיפגע הקשר ביני לבינו, ההפך. היא היתה אישה עם יתרונות וחסרונות. אבל הכי חשוב: היא היתה מישהו חשוב בחיים של האיש שאיתי.

אני מקווה שהקשר שלי עם כלתי העתידית (אם תהיה כזו) יהיה דומה.

סכ"ה כולנו פה שיש לנו בנים עלולות להיות החמה מתישהו.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום פטרת ציפורניים
פורום פטרת ציפורניים
האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
פורום תביעות ביטוח סיעודי
תביעות סיעוד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה