לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'סיפור זו התרופה הכי טובה: '
סיפור זו התרופה הכי טובה:
05/11/2014 | 21:05
5
26
מ-ynet : 
"יואב ומלחמתו בחיידק גרונימוּס", ספרו החדש של גידי נבו, מציע עוד דרך לנצח את כאב הגרון - לצאת למלחמה בחיידקים בכל הכוח. הנוסח הדידקטי אמנם מעיב מעט על העלילה, אך האיורים המרהיבים של גיא מורד מצליחים לגרום לתרופה להחליק בגרון ...
יותם שווימר: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4587101,00...
לצפיה ב-''חיי מדף'-חדשות ספרותיות-וואלה! תרבות:'
'חיי מדף'-חדשות ספרותיות-וואלה! תרבות:
05/11/2014 | 21:14
3
24
לצפיה ב-'איור עכשין-סדרת ראיונות עם מאיירים:'
איור עכשין-סדרת ראיונות עם מאיירים:
05/11/2014 | 21:28
2
15
קישור מפגש 96- נעם נדב: http://byfar.co.il/archives/79284
לצפיה ב-'ראיון במכחול דיגיטלי מ-News1:'
ראיון במכחול דיגיטלי מ-News1:
06/11/2014 | 09:11
12
אילנה גרף, אמנית בינלאומית מספרת על תהליך איור תחת איום הטילים ועל המעבר לאמנות דיגיטלית והטוב שבו...
לצפיה ב-'ועוד בנושא איור: מסרים סמויים וגלויים דרך איור ואנימציה'
ועוד בנושא איור: מסרים סמויים וגלויים דרך איור ואנימציה
06/11/2014 | 10:20
16
ראיון עם יואל פלדמן (מתוך כתב העת: סטטוס):
המאייר והאנימטור יואל פלדמן מסביר את הרצון לעסוק וליצור דמויות וסיפורים, על הקשר לעולם הקולנוע, הפוליטיקה וגם הניהול, ובעיקר שופך אור על הליך היצירה בו הופכות דמויות משרטוט במחברת דהויה למגנט של מסרים סמויים וגלויים המשפיעים על חיינו כילדים וכבוגרים.

* גילוי נאות: יואל פלדמן הוא קרוב משפחה שלי.
לצפיה ב-'אכן סיפור הוא תרופה בעיקר לנפש'
אכן סיפור הוא תרופה בעיקר לנפש
06/11/2014 | 16:23
12
אלף לילה ולילה שחרזדה ריפאה את המלך מהשיגעון.
כלילה ודימנה ובטח יש עוד
לצפיה ב-'איך מתקשר הקנגרו עם בעליי חיים אחרים?'
איך מתקשר הקנגרו עם בעליי חיים אחרים?
05/11/2014 | 15:54
1
32
לצפיה ב-'בקנגורית? :'
בקנגורית? :
05/11/2014 | 20:46
34
דרכי תקשורת והתנהגות -
"חי בקבוצות שבהן, על פי רוב, זכר שליט, בין חמש לעשר נקבות וזכרים צעירים לפני בגרות.
התקשורת נעשית באמצעות קולות ומגע. בעת סכנה משמיע הזכר "השומר" קול של מחיאת כף,
כאשר הוא מנתר על שתי רגליו בו זמנית ובכך הלהקה לומדת אודות הסכנה."

"אויבויו העיקריים של הקנגורו עד לפני 2,000 שנים היו הזאב הטסמני, לטאת מגלניה ואריה הכיס והם כולם נכחדו. כלב הבר דינגו הוא אויבו הטבעי היום. זוחלים שונים כמו הכוח (במקרים של מחסור במזון אחר), הפיתון ותנין הים עלולים לטרוף קנגורוים. יש אפילו עיט אוסטרלי (Aquila audax) הטורף קנגורוים קטנים בטפריו הענקיות. אך אויבו הגדול ביותר הוא האדם: החל מהגעתם של בני האדם לאוסטרליה לפני 50,000 שנים לפחות וכלה בשימושם בכלבי דינגו למטרת ציד שהחל לפני 5,000 שנים בקירוב גרם לקנגורויים להיאלץ להסתגל אליהם. הציידים השתמשו בכלבי דינגו מאולפים ובכלבים אחרים וצדו קנגורו לשם הנאה. כיום הדבר אסור על פי חוק.

קנגורו מסוגל להיאבק בכלב ואינו נכנע בקלות. ידועים מקרי התקפה של קנגורו על בני אדם, אך ברובם המכריע של המקרים הייתה זו תגובה להתגרות מוקדמת מצד האדם. במקרה מתועד משנת 1936 התגבר קנגורו על שני כלבי ציד שהתקיפוהו ופצע אותם. הצייד שחש לעזרתם הותקף גם הוא ונהרג על ידי הקנגורו. בעת התגוננות או לצורך התקפה תומך הקנגורו את כל משקל גופו על זנבו החזק ובועט ברגליו האחוריות. בכל אחת מרגליו האחוריות שתי אצבעות חזקות מצוידות בציפורניים חדות, ועוד שתי אצבעות מחוברות יחד וכמעט מנוונות.

אויב חדש של הקנגורו מהווים הכבישים הרבים החוצים כיום את מדבריות אוסטרליה. בכל שנה נהרגים מאות קנגורואים לאחר שנדרסו על ידי כלי רכב; עשרות בני אדם נהרגים גם כן כתוצאה מהיתקלות מכוניתם בקנגורו. הקנגורואים נוטים לקפוץ אל הכביש בפתאומיות, בחשכת הלילה, מפני שרעש המנוע ואורות הרכב מסקרנים אותם. כלי רכב החוצים כבישים אלו באופן תדיר מצוידים ברשתות הגנה מיוחדות. אמצעי נוסף למניעת תאונות עם קנגורואים, הוא מתקן ה"שו-רו", מעין משרוקית המפיקה שריקה בתדירות גבוהה, אותה אין בני אדם שומעים, אך מרתיעה את הקנגורואים.  
בעת שהנקבות מגיעות לייחום, הזכר נוהג לבצע טקס חיזור כדי למשוך אליו נקבות. הוא נשען לאחור על זנבו ומתמתח לכל מלוא קומתו, כדי להדגיש את גובהו, לאחר מכן הוא נשען קדימה ומשפשף את חזהו שבו יש בלוטות מיוחדות בקרקע. הזכרים מבצעים ביניהם קרבות התגוששות שבהם הם חובטים ובועטים אחד בשני, בדומה לקרבות איגרוף. הזכר המנצח זוכה בנקבות שבאותו תחום." (ויקיפדיה).
לצפיה ב-'הגול הראשון שלי '
הגול הראשון שלי
05/11/2014 | 11:58
1
27
ליעד שוהם 
איורים :אביאל בסיל .
בהוצאת :כנרת זמורה ביתן דביר/2014 .
בתקווה שכולם יתנהגו במשחקי הכדורגל כמו,אבא של איתי ואבא של דן .
אבא של איתי,הוא לא אבא של כדורגל.אבא של איתי הוא אבא שאוהב "לדמין שהם טסים לחלל",לצייר ציורים ,לקרוא ולהקריא ספרים .
בליבו ידע ,איתי היה מרוצה יותר,אילו היה משחק כדורגל.תופס כדורים,בועט,בולם.אבל כזה הוא אבא . 
באחד הימים,ואולי כדי לרצות את איתי ,נאות אבא של איתי,להצעה של אבא של דן, לשחק במשחק הכדור רגל,משפחה כנגד משפחה .
האמת איתי הופתע,ולאחר ההפתעה,חש מודאג. אבא שלו יפסיד במשחק! כך קבע. כיצד ישחק אבא ,ולתפוס כדור אינו מצליח,לבלום או על עיטה  הגונה ,אין מה לדבר.
איתי טען ובצדק "אבא חייבים להתאמן "ומה עם אבא ?מה הוא אמר .אבא היה אדיש,"שטויוות ,יהיה בסדר",פסק .
איתי לא נרגע ,ולכן שיתף את המשפחה .
טיכסו עצה ובדעה אחת החליטו.בלוא להשאיר סימנים,בלוא לדבר,להציע הצעות או לשכנע.החלו בבית באימונים אינטנסביים .כולם יד אחת נתנו .
השתתפו :אימא,סבא וסבתא,ואפילו מעין הקטנה אחותו של איתי.כול אחד הפעיל את אבא בהתאם לדרכו,יכולתו והבנתו,ובעיקר עודדו .
האם אבא ידע,הבין יחליט הקורא.דבר אחד ראו בני המשפחה -אבא משתף פעולה.מנסה,משתדל,את גופו מאמץ ואפילו נהנה. הכול נעשה בחיק
המשפחה ,ברוח טובה ובצהלה,המטרה האחת ברורה ,הצלחה במשחק וגול שיובקע .
מה היו תוצאות המשחק שהתקיים,בהתרגשות כה גדולה. זאת לא אגלה .זאת אשאיר לקורא . 
אבל גווווווווווווול  היה "וואו-
זה היה כדור מושלם "
ממליצה במיוחד. 
לצפיה ב-'ראיון עם ליעד שוהם '
ראיון עם ליעד שוהם
05/11/2014 | 16:39
20
שלחה הזרה  קישור . ממליצה לעיין ולקרוא. 
לצפיה ב-'המלצות עבור ספרי נוער - ילדים בתקופות בהיסטוריה'
המלצות עבור ספרי נוער - ילדים בתקופות בהיסטוריה
04/11/2014 | 18:48
14
37
מחפשת המלצות על ספרים לנוער (12-15) שעוסקים בילדים בתקופות שונות בהיסטוריה.
עדיף היסטוריה של עם ישראל ותקופת המנדט ומלחמות ישראל במיוחד.
תודה מראש 
לצפיה ב-'רשימה'
רשימה
04/11/2014 | 19:17
1
56
גבעת האירוסים  השחורים יצחק נוי
 בדרך לגימנסיה  אוריאל אופק
 אורי אסתר שטרייט ורצל
לא בוכים בעין אחת רעיה בלטמן
פרשת גבריאל תירוש  יצחק שלו  לגיל בוגר יותר  אבל ספר מאוד קריא
צוענים בפרדס  רות אלמוג
כדור הכסף רות אלמוג

לצפיה ב-'תודה. אשמח לשמוע עוד.'
תודה. אשמח לשמוע עוד.
04/11/2014 | 19:29
10
לצפיה ב-'מנהרת-הזמן היא סדרת ספרים שכתבה גלילה רון־פדר-עמית '
מנהרת-הזמן היא סדרת ספרים שכתבה גלילה רון־פדר-עמית
04/11/2014 | 22:24
11
38
לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
04/11/2014 | 22:27
10
39
התכונתי לספר מוכרחים להתבגר של רעיה בלטמן

לצפיה ב-'עשן כיסה את הגולן אוריאל אופק'
עשן כיסה את הגולן אוריאל אופק
05/11/2014 | 00:17
9
19
לצפיה ב-'שרה גבורת "נילי" / דבורה עומר'
שרה גבורת "נילי" / דבורה עומר
05/11/2014 | 10:02
8
11
"הסיפור פותח בפגישתם של שרה אהרונסון ואבשלום פיינברג בארץ ישראל העות'מאנית, עוד בהיותם ילדים. לאחר שאבשלום מגיע לביתה של שרה ומזמין את שרה ושניים מאחיה – רבקה ואלכסנדר, לטיול, מציג אבשלום בפניהם מערה נסתרת שמצא בעת מפולת סלעים. בעקבות הצעתו של אבשלום להקים מחתרת שתגן על היישוב העברי מפני שודדים ועות'מאנים, הם מקימים קבוצה ששמה הגדעונים.

לאחר תקופת שנים שבה קבוצת הגדעונים המשיכה לפעול ללא אבשלום (שנסע ללמוד בצרפת), מלכה, אמם של שרה ורבקה נפטרה. שרה ורבקה בוגרות ונישאות (שרה נישאת לחיים אברהם, ורבקה נישאת לאבשלום, שחזר לישראל בתום תקופת השנים). שרה נוסעת לאיסטנבול ביחד עם בעלה. באיסטנבול, שרה שומעת מפי אנשים על מלחמת העולם הראשונה, שבה משתתפת, בין היתר, האימפריה העות'מאנית. שרה נוסעת לארץ ישראל בחזרה על־מנת לבקר את קרובי משפחתה ולעזור להם כלכלית, תוך כדי עזיבת בעלה. בעת נסיעתה לארץ ישראל, שרה מבחינה בשיירות של ארמנים מגורשים מבתיהם. היא מתפלאת ותוהה אם זה יקרה גם לקהילה היהודית בישראל.

שרה נפגשת עם משפחתה, ומצטרפת למחתרת ניל"י (שאליה שייכים, בין היתר, אהרן אהרונסון, אחד מהאחים של שרה, ואבשלום פיינברג) שתפקידה לעזור לבריטים לכבוש את ארץ ישראל , על ידי ריגול. תפקידה העיקרי של שרה במחתרת הוא הצפנת הידיעות. לאחר פעילות ממושכת במחתרת, אבשלום פיינברג מת, לאחר שהוא ויוסף לישנסקי ניסו להגיע לקהיר על מנת ליצור קשר עם הבריטים, והותקפו בידי בדואים.

לקראת סיום הספר, רבים מחברי ניל"י נוסעים מישראל בעקבות חשדם של העות'מאנים בהם. שרה נתפסת לפני שהספיקה לעלות על ספינה, ונחקרת בעינויים על מנת שתספר על מיקומו של יוסף לישנסקי (שברח לכרמל). לאחר שנשברה מהעינויים, התאבדה באמצעות אקדחה במקלחת שבביתה." (ויקיפדיה)

קריאת כיוון, פרק 7: סיפורים היסטוריים הכולל קטע מההצגה "שרה גיבורת נילי" וריאיון עם הסופרת דבורה עומר, באתר חינוכית 23: http://www.youtube.com/watch?v=vvDeqV7y9ic
לצפיה ב-'הזמן השבור / סדרת ספרי פנטסיה היסטוריים לנוער'
הזמן השבור / סדרת ספרי פנטסיה היסטוריים לנוער
05/11/2014 | 10:07
7
17
ביקור בית עם הסופרת אריאלה בנקיר: http://readbooks.co.il/broken-time/
לצפיה ב-''בחזרה אל הבונקר' - אורה מורג:'
'בחזרה אל הבונקר' - אורה מורג:
05/11/2014 | 10:11
6
15
לצפיה ב-'מאמר-קורא הניגש לקריאת ספר העוסק בתקופה היסטורית אחרת, מצפה '
מאמר-קורא הניגש לקריאת ספר העוסק בתקופה היסטורית אחרת, מצפה
05/11/2014 | 10:18
5
13
"קורא הניגש לקריאת ספר העוסק בתקופה היסטורית אחרת, מצפה (או אמור לצפות), להצגת העולם והתרבות בו מתרחשת העלילה ולהסברת מרב הדקויות שבה."
מאת חמוטל לוין : http://www.blipanika.co.il/?p=336
לצפיה ב-'מאמר נוסף:מנהרת הזמן של רמת אילן :על עודד בצר'
מאמר נוסף:מנהרת הזמן של רמת אילן :על עודד בצר
05/11/2014 | 10:22
4
10
לצפיה ב-' האנציקלופדיה של הָיֹה הָיָה – ההיסטוריה האנושית/ אלבר ברייה'
האנציקלופדיה של הָיֹה הָיָה – ההיסטוריה האנושית/ אלבר ברייה
05/11/2014 | 10:26
3
12
ביקורת ספרים מ'קורא בספרים': http://korebasfarim.com/2013/07/22/%D7%91%D7%99%D7...
לצפיה ב-'הקנאים הצעירים - יעקב חורגין'
הקנאים הצעירים - יעקב חורגין
05/11/2014 | 10:40
2
16
לצפיה ב-'החברה מהכיתה שלנו אבא שלי חברמן תמר בורשטין לזר'
החברה מהכיתה שלנו אבא שלי חברמן תמר בורשטין לזר
05/11/2014 | 12:12
1
26
 ספרית עפר ידעתם שלספרית עפר יש ספרים עבים?
לי היתה הפתעה מקסימה  לגלות את הספר הזה  בו המורה מבקשת מתלמידיה
לחקור את האבות ולשאול כיצד תרמו למדינה
יש שני ספורים  לפחות  על תקופת המנדט
וספורים טובים
אחד מהם אהבתי במיוחד   הנערה מספינת המעפילים  על נערה
שפגש בחור צעיר פעיל  למען המעפילים
והתאהב בה בסופו  של דבר  הסתבר  שהיא מרגלת לטובת הבריטים
לצפיה ב-'אורה מורג '
אורה מורג
05/11/2014 | 16:34
19
אורה מורג כתבה  ושילבה בספריה את אירועי ההיסטוריה .
מתוף דף דף .
חטיפה מן המנזר 
הבריחה לשום מקום 
המרגל שבא מן הים - פרס אקו'ם 
אש על פני המים אניגמה – מלחמת יום כיפור ,גבורת מוצבי המזח .
סוד הצופן הגורלי 
הפנים שפרצו מן הדף 
המרוץ הסודי אל הפצצה 
פרשת מעטפות הנפץ  
לצפיה ב-'חוכמה להיות אדם מבחן קריאה | טל מרמלשטיין'
חוכמה להיות אדם מבחן קריאה | טל מרמלשטיין
04/11/2014 | 13:39
1
21
קישור מישראל היום: http://www.israelhayom.co.il/article/230723
לצפיה ב-' "כשאני מלטף חיה, נשאר לי ביד ליטוף" מקסים.אוהבת'
"כשאני מלטף חיה, נשאר לי ביד ליטוף" מקסים.אוהבת
04/11/2014 | 18:05
4
תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום ברית מילה'
|*|נפתח פורום ברית מילה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2014 | 11:56
3
|מוצץ|ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם.
ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם.

עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם.
פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.

|קדימה|מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'הילד הזה הוא אני?'
הילד הזה הוא אני?
04/11/2014 | 05:24
8
25
מ'ישראל היום' - 
מדוע ילדים בעלי מוגבלויות, או לחלופין ממוצא מסוים, אינם מתפקדים כגיבורים בספרות הילדים? • יוזמה חדשה, שמוביל הסופר הפופולרי ג'ון גרין, שואפת לשנות את התופעה העולמית 
לצפיה ב-'הסופר ליעד שהם,שהוציא באחרונה את ספר הילדים-הגול הראשון שלי'
הסופר ליעד שהם,שהוציא באחרונה את ספר הילדים-הגול הראשון שלי
04/11/2014 | 05:32
7
22
מספר ל"גלובס" על הקושי בכתיבה לגיל הרך: "ספר ילדים צריך להיות מלוטש כמו יהלום. ילדים לא יגידו 'בפרק הבא אתחבר לסיפור'
לצפיה ב-'איך לראות אחד את השני באמת?-מ'עכבר העיר':'
איך לראות אחד את השני באמת?-מ'עכבר העיר':
04/11/2014 | 05:37
4
17
"אהבתה של רוזי פטרוסיל" / נורית זרחי, ו"תראו את הילד"/ צרויה שלו, מתייחסים בדרך רעננה ונוגעת ללב לכישרונות גלויים ואהבות  נסתרות.
מאת: מור דבורקין פוגלמן : http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,608,209,77...
לצפיה ב-'מהבלוג של מָרית בן ישראל-איורי נפש, חלק רביעי :'
מהבלוג של מָרית בן ישראל-איורי נפש, חלק רביעי :
04/11/2014 | 05:41
2
16
האבירה על הסוס הלבן: זהו הפוסט הרביעי והאחרון על ספר סיפורי הארנבת של תום זיידמן פרויד. תחילתו בכאב גדול וסופו בתקווה מסתורית.: http://maritbenisrael.wordpress.com/
לצפיה ב-'קלאסיקה של הספרות הרוסית תוצע להורדה חינם במטרו במוסקבה:'
קלאסיקה של הספרות הרוסית תוצע להורדה חינם במטרו במוסקבה:
04/11/2014 | 05:56
10
מ'הארץ': הנוסעים יוכלו להוריד את היצירות לסלולרי או לטאבלט

מיה סלע: "בתחנת המטרו במוסקבה תיפתח ספרייה וירטואלית של ספרות רוסית קלאסית. יותר ממאה ספרים קאנונים יהיו בספריה והנוסעים ברכבת יוכלו להוריד אותם חינם למכשירים הסלולריים שלהם או לטאבלטים.

בין השאר תכלול הספריה יצירות של פושקין, צ'כוב וטולסטוי, שיוצעו ל–2.49 מיליון הנוסעים הנוסעים ברכבת מדי שנה. פרויקט דומה כבר קיים ב-700 מהאוטובוסים והחשמליות בעיר. הנוסעים התבקשו בימים אלה להציע עוד יצירות שיתוספו לספרייה הווירטואלית."

תחנת המטרו במוסקווה, עם תמונת דוסטוייבסקי ברקע. צילום: אי־אף־פי: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2475569.141...
לצפיה ב-'תודה הזרה.נכנסתי לבלוג שלה ובפעם הראשונה אני קוראת'
תודה הזרה.נכנסתי לבלוג שלה ובפעם הראשונה אני קוראת
04/11/2014 | 18:37
13
את ה''עץ הנדיב'' כשאני מסתכלת על האייורים  שבספר בצורה בצורה אחרת. מרתקים הסברים
לצפיה ב-'אני אוהבת מאוד את המאיירת הִלה חבקין. היא מדהימה'
אני אוהבת מאוד את המאיירת הִלה חבקין. היא מדהימה
04/11/2014 | 18:15
8
לצפיה ב-'עינתי בספר'
עינתי בספר
05/11/2014 | 11:05
1
35
נראה ספר מצוין
לצפיה ב-''
05/11/2014 | 11:16
6
לצפיה ב-'י' '
י'
03/11/2014 | 09:37
10
10
יום שני היום . נאדיר את האות י' .
ספרים המחילים באות י' 
מוזמנים 

לצפיה ב-'ספרי יומנו של חנון.'
ספרי יומנו של חנון.
03/11/2014 | 10:47
9
18
לצפיה ב-'ילדת היער/ ע' ןינשטיין.'
ילדת היער/ ע' ןינשטיין.
03/11/2014 | 10:48
8
9
לצפיה ב-'יוּקָה הַשְּחַרְחֹרֶת וּבֻבָּתָהּ הַחֲדָשָה '
יוּקָה הַשְּחַרְחֹרֶת וּבֻבָּתָהּ הַחֲדָשָה
03/11/2014 | 12:16
7
9
לצפיה ב-'ילדי המסילה‏-אדית נסביט'
ילדי המסילה‏-אדית נסביט
03/11/2014 | 12:19
6
10
לצפיה ב-'אהבתי את הספר הזה מאוד בילדותי'
אהבתי את הספר הזה מאוד בילדותי
03/11/2014 | 13:07
5
13
לצפיה ב-'ידיד אמת לאליהו/ גונילה ברגסטרום.'
ידיד אמת לאליהו/ גונילה ברגסטרום.
05/11/2014 | 08:27
4
11
לצפיה ב-'"ישראלה:קורותיה של ילדה במלחמת ששת הימים"-תמר בורנשטיין לזר'
"ישראלה:קורותיה של ילדה במלחמת ששת הימים"-תמר בורנשטיין לזר
05/11/2014 | 10:55
3
13
יומנה של ילדה שתיארה כל יום משששת הימים מנקודת המבט של ילדי הכיתה המפוחדים וההמומים מגודל הניצחון .

לצפיה ב-'ילד ושמו אמיל - אסטריד לינדגרן'
ילד ושמו אמיל - אסטריד לינדגרן
05/11/2014 | 11:04
2
8
חולית 10 כתבה כאן ב2008 :
כתבה :אסטריד לינדגרן .
איורים ביורן ברג .
יצא לראשונה בשנת 1963
.
תירגום חדש  משבדית על ידי רות שפירא
בהוצאת ידיעות ספרים 2009 .

"את אמיל ותעלוליו הכרתי וזה לא מפריע לקרוא שוב ולחזור אל אמיל בספר "ילד ושמו אמיל ".
להיות במחיצתו כאשר הוא נינוח ,להשתלב  במשחקיו עם אידה אחותו ,להשתתף  בחיפושים כאשר הוא נעלם מהעין והמתח מתפשט בסביבה ,בדאגה לשלומו . ללוות אותו ,מאחוריו כמובן, כאשר הוא דוהר על הסוס ולטעום בהנאה את מטעמי הסעודה שהכינה אמא אלמה .
אמיל לא השתנה .
בספר" ילד ושמו אמיל " מסופר בהרחבה על הילד אמיל על תכונותיו הטובות ,ועל ואופיו הסוער. על הנזקים שהוא גורם מתוך שובבות בבית ובסביבה . היחסים במשפחה והתגובות בעקבות האירועים והתעלולים .  לא קל לגדל את אמיל ,
ובכול זאת את אמיל בעל הדמיון הפרוע קשה שלא לאהוב .

"אמיל "אמרה אימו בקול קשוח ,"מה אתה חושב שיהיה עליך כשתהיה בבית הספר? "
"הכול יהיה בסדר "
אמר אמיל .כשאהיה בבית הספר ...אני מניח שכבר אפסיק עם התעלולים "
אמא של אמיל נאנחה ."נקווה ,נקווה " אמרה ופתחה את הדלת . ואמיל הרים את ראשו מעל מעקה המיטה וחייך חיוך של מלאך קטן ואמר ,"אבל לא בטוח !
על ההשוואה בין הספרים אוותר הפעם ,אך  ישנם הבדלים .{הספר "תעלוליו של אמיל" כרגע אצלי  בארגזים}
לגבי האיורים בספר "תעלוליו של אמיל" הציורים מרהיבים בצבעוניותם . בספר" ילד ושמו אמיל" האיורים הנפלאים  בשחור לבן בחלקם נוצרו צלליות . בשני הספרים האיורים משלימים את האווירה ומכניסים את הקורא להוויה הסיפורית  ."

לצפיה ב-'ועוד ארבעה.... '
ועוד ארבעה....
05/11/2014 | 11:12
1
16
יום אמא יום אבא / אורה מורג
ילד חדש בא לגן / חוה טל
ילקוט בלי אלימות ילקוט של אהבה / סמדר שיר
יער האותיות הקסום / מעין רימון
לצפיה ב-'יומנה של בלומקה/ איבונב חמילבסקה.'
יומנה של בלומקה/ איבונב חמילבסקה.
06/11/2014 | 09:46
6
על  ילדים ועל החיים בבית היתומים אצל יאנוש קורצ'אק.
לצפיה ב-'דיאן ואני /2014 '
דיאן ואני /2014
03/11/2014 | 09:24
5
58
כתבה :שירלי יובל יאיר .ד"ר טל בן שחר .
בסדרה גיבורים אמיתייים 
איורים איה גורדון נוי .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2014 .
דיאן פוסי היתה גיבורה אמיתית.היא החליטה לחיות ליד הגורילות,ולעבור לבדה מארה"ב מעירה קטנה ,לג'ונגלים הפראיים באפריקה .וזה קרה לאחר שהושפעה מספר שקראה."ספר של חוקר,זאולוג,אודות הגורילות",אותם גורילות נדירות החיות על ההר,"בלב ליבה של אפריקה ".הגורילות שבו את ליבה .
ואת החלטתה ישמה.בקרבתם חיה,בהם התבוננהבאורח חייהם,ובתכונות אופים.את רישומיה וחוויותה במילים תיארה .ודאגה להפריך את השמועה על הגורילות המתוארות ,כמפלצות טורפות אדם.
 קטע נוגע ללב היה ,שבאחד הימים ישבה לה בצד.מצב רוחה היה די ירוד. לפתע ניגש אליה גורילה, אחד הגורילות האהוב עליה דיג'יט שמו ."הניח יד על כף ידה",וליטף אותה בשערה ליטוף ניחומים.רגע שלא תשכח . 
לחיות ליד הגוריליות במשך שנים,באיזור מחיה קשה לאדם,"בג'ונגלים של אפריקה",להסתפק בצרכים בסייסים ביותר ,"בתנאים קשים"לא פשוט .  רק מי שאוהב גורילות יכול להשאר בקרבתם,להתידד עימם ולרכוש את אמונם,ודיאן עשתה זאת.
בזכות הסבלנות והמקצועיות שבהן ניחנה. בזכות הסקרנות שגילתה והנחישות ,גם אומץ לב היה לה ,הסתפקות במעט כבר ציינתי ,רגישות וענין . אופי מיוחד שכזה ,תכונות שכאלו היו רק לדיאן .
דיאן לא הסתפקה במעקב,לימוד,היכרות והתקרבות לגורילות.דיאן נלחמה נגד העוול,הסבל,ההרג והצייד הלוא חוקי ,"הקדישה מרץ זמן וכוח "כדי להצילם .
היא שילמה בחייה .
הגורילות הענקיות והחוקרת דיאן פוסי .
.הספר כמו כול הספרים בסדרה, נפתח בהכרות עם משפחת חרמוני :אימא אבא ושלושה ילדים .יוני הילד האמצעי סובל מעט מפחדים .
אימא מספרת את סיפורה של דיאן .ומנסה בעזרת הסיפור להקל מעט על הפחדים החוסמים של הבן ,להראות שגם לדיאן האישה האמיצה היו פחדים וחששות  .כר ומקום להזדהות . .
"אמיץ הוא מי
שמתאמץ
להמשיך 
למרות הפחד, 
להמשיך איתו ביחד. "
על חייה האישיים של דיאן ,על המקצוע שלמדה ובו עבדה ברגישות כה רבה.על תרומתה ומחקרה ,בספר המעביר בצורה נפלאה את סיפורה של האישה האמיצה דיאן .
ממליצה בחום 

לצפיה ב-'קישור '
קישור
03/11/2014 | 09:32
4
14
שולחת קישור אחד מיני רבים על  החוקרת דיאן פוסי .
למטה יותר מופיעה סרטון וידאו ,קצר על הגורילות שבהר .
"התמונות של החוקרת שיושבת מהרהרת 
בשלוה בין הגורילות השחורות 
התפרסמו בעיתונים ובתקשורת בעולם 
ושינו את הדעה הרווחת של בני האדם 
על החיה הזאת -הגורילה -
שלפתע התברר 
שהיא לא כזאת מפלצת שטורפת כמו נמר :."
מיד אנסה שוב .
לצפיה ב-'הנה '
הנה
03/11/2014 | 09:35
3
9
רדו עם הסמן למטה למטה .שם תמצאו את הסרטון הקצר .
בדרך תוכלו להנות ממראם של הגורילות השחורות . 
לצפיה ב-'ובנושא משפחת קופי האדם '
ובנושא משפחת קופי האדם
03/11/2014 | 10:12
2
14
אני רוצה להזכיר את  ג'יין גודול חוקרת השימפנזים .
בספר אני ...ג'ין 
של פטריק מקדונל .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר. יצא לאור /2012 .זכה בפרס קלדקוט.
לצפיה ב-'מאד מעניין. הסקירות שלך על הספרים מביאים הרבה תאבון לקוראם.'
מאד מעניין. הסקירות שלך על הספרים מביאים הרבה תאבון לקוראם.
03/11/2014 | 10:51
1
7
לצפיה ב-'צ''ל כמובן מביאות.'
צ''ל כמובן מביאות.
03/11/2014 | 10:55
6
לצפיה ב-'תלמידי רוסיה לומדים רק בספרים שהדפיסו חבריו של פוטין-'הארץ':'
תלמידי רוסיה לומדים רק בספרים שהדפיסו חבריו של פוטין-'הארץ':
03/11/2014 | 08:34
7
18

מו"לים ברוסיה טוענים כי ספרי לימוד היוצאים לאור על ידם נפסלים על ידי הקרמלין בתירוצים שונים כדי לקדם את מקורבי הנשיא
ג'ו בקר וסטיבן לי מאיירס, ניו יורק טיימס: 
"מאות ספרי לימוד הוצאו החל מחורף אשתקד משימוש ברוסיה, שמהם למדו התלמידים במשך שנים ב–43 אלף בתי ספר במדינה. הסיבה להוצאת הספרים משימוש היא משום שנקבע שהם אינם מתאימים. המניעים לכך היו שונים, אך המכנה המשותף שלהם היה תירוצים ביורוקרטיים.
חלק מספרי הלימוד באנגלית נפסלו משום שלא כללו את כותרות המשנה שלהן בניירת שנדרשה לקבלת האישור הממשלתי. ספרי לימוד צבעוניים למתמטיקה, שהוצאו לאור על ידי אשת חינוך מוערכת בשם ליודמילה פטרסון, נפסלו משום שהופיעו בהם דמויות מאגדות ילדים זרות שלדעת אחד המומחים "אינן מנחילות תחושת פטריוטיזם" במוחותיהם של הילדים הרוסים.
עד לתחילת שנת הלימודים הנוכחית, מספר ספרי הלימוד שאושרו ל–14 מיליון התלמידים ברוסיה הצטמק לפחות מחצי. הדילול השרירותי שנעשה על ידי משרד החינוך והמדע גרם לאנדרלמוסיה בתוכניות הלימודים, סיכן את פרנסתם של יותר מ–20 מו"לים קטנים ועורר כעס ומבוכה בקרב מנהלים, מורים והורים.

הנשיא פוטין עם מקורבו המו"ל ארקדי רוטנברג, ב-2013. צילום: Getty Images: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2475040.141...

ואולם, מנצח אחד בלט בזירה: בית ההוצאה לאור "נאורות" שהיו"ר החדש שלו הוא חבר בחוג הפנימי של הנשיא ולדימיר פוטין. ארקדי רוטנברג הוא ידיד טוב של פוטין עוד מתקופת נעוריו בסנט פטרבורג. מאז עליית פוטין לשלטון הפך רוטנברג מסוחר צנוע לאחד מאנשי העסקים החזקים ביותר ברוסיה והונו מוערך ב-3.1 מיליארד דולר. נאורות שרד בדילול של משרד החינוך כמעט ללא פגע. נאורות, שהיה בתקופת השלטון הסובייטי הספק היחיד של ספרי לימוד, הוצב בעמדה שבה הוא שוב שולט בשוק. בעקבות מינויו של רוטנברג ליו"ר החברה, חיסלה ממשלתו של פוטין רבים ממתחרי נאורות.
הגרסה המחודשת של תעשיית ספרי הלימוד ברוסיה היא תוצאה של עסקאות אפלות, שמסתיימות במקלט המס של קפריסין. בעסקאות משתתפים גורמים שונים, ובהם נציג מבית הנבחרים הפדרלי מהמפלגה הנאמנה לפוטין וענקית התוכנה מיקרוסופט, שחתמה לאחרונה על הסכם עם נאורות שלפיו היא תסייע לה לספק לבתי הספר ברוסיה טאבלטים המתבססים על תוכנות שלה. רוטנברג היה מבין מקורביו של פוטין שנפגעו מהסנקציות הבינלאומיות שהוטלו על רוסיה לאחר סיפוח קרים.
הסיפור של נאורות הוא בקנה מידה קטן סיפורה של הכלכלה הרוסית ב–25 השנים האחרונות — מבעלות ממשלתית, בתקופת ברית המועצות, להפרטה, וממנה למה שיכול להיקרא "יזמות פרטית בחסות המדינה", שיטה שמשגשגת מאז עלייתו של פוטין לשלטון.
תיאורטית, קיימת תחרות שוק אך למעשה הקרמלין ופקידיו חילקו את התעשיות האסטרטגיות בין החברים בקבוצה קטנה של שותפים לדרך. הם שולטים על אחדות מחברות האנרגיה הגדולות ביותר של רוסיה, על בנקים ועל חלק גדול מתקשורת החדשות, והם חודרים יותר ויותר למגזרים קטנים יותר, כמו הוצאה לאור, שחשובים לשליטה הפוליטית של פוטין.
"המדינה מנוהלת על ידי קומץ משפחות המקורבות לפוטין", אמר אחד המו"לים, שכמו אחרים ביקש להישאר בעילום שם מחשש לנקמה. "בעבר הם התרכזו בעסקים הגדולים — נפט, גז, תשתיות, בנקים. אבל אחרי שאכלו את כל מה שהיה במזווה הזה, הם אוכלים את העכברים והמזון של העכברים ומשתלטים על שווקים שנעשים יותר ויותר קטנים".
נאורות היא ירושה מהתקופה הסובייטית, כשהקרמלין דאג להבטיח שהנוער הרוסי יקבל את החינוך הנכון אידיאולוגית, כאחת הדרכים להבטיח לעצמו את השליטה הכללית על המדינה. המו"ל היה זרוע של משרד החינוך, ולבתי הספר לא היתה ברירה אלא להשתמש בספרי הלימוד שהוציא לאור. קריסת ברית המועצות שחררה את תעשיית ספרי הלימוד — כמו את תעשיית ההוצאה לאור בכללותה — מכבלי האידיאולוגיה הממלכתית.
בתקופת הנשיא בוריס ילצין הופיעו מו"לים חדשים, ובתי הספר יכלו לבחור בחופשיות ספרי לימוד מתוך רשימה שאושרה על ידי הממשלה, בהתאם להמלצות מומחים מהאקדמיה הרוסית למדעים והאקדמיה הרוסית לחינוך. ספרי לימוד חדשים ושיטות לימוד חדשות שפותחו מחוץ לרוסיה הופיעו ויושמו ללא הפרעה ויצרו גיוון במה שהיה מערכת חינוך נוקשה ומשעממת.
ב–2011 הכריזה הממשלה כי נאורות, שהיתה עד אז בבעלות המדינה, תוצע למכירה כחלק מתוכנית הפרטה. החוק הרוסי דורש שנכסי המדינה יועמדו למכירה פומבית ויימכרו למרבה במחיר. ואולם, פרצה בחוק מאפשרת לראש הממשלה להוציא צו המותיר רק לקומץ נבחר להשתתף במכרז. התהליך כולו, מהערכת שווי החברה ועד למכירתה, נמשך שבועות ספורים. "זה קרה מהר מאוד", אומר המו"ל שביקש להישאר בעילום שם. "וכאשר הביורוקרטיה פועלת במהירות זה סימן שמישהו דוחף אותה".
הדרישות החדשות, אמר שר החינוך דמיטרי ליבאנוב, נועדו להבטיח איכות. אך למו"לים לא ניתן מספיק זמן לאסוף את המסמכים הדרושים, ומו"לים קטנים פשוט לא יכלו לעמוד בדרישות. היו כאלה שהצליחו, אך הם נדהמו כשהמשרד "התחיל למחוק מהרשימה עוד ועוד ספרים".
האמתלות היו רבות, אך כל הערעורים שהוגשו נדחו בבתי המשפט. לעומת זאת, 415 מהספרים שיצאו לאור על ידי נאורות אושרו ורק 6% נפסלו."

לצפיה ב-'סקירת שלושה ספרי ילדים חדשים:'
סקירת שלושה ספרי ילדים חדשים:
03/11/2014 | 08:41
6
23
לצפיה ב-'מדוע אני נרתעת מספר הילדים של סופר נני - 'הארץ':'
מדוע אני נרתעת מספר הילדים של סופר נני - 'הארץ':
03/11/2014 | 08:58
3
34
לילה טוב, עומר!?
מיכל דליות ועופרה שפר־ברוש. איורים: רונה מור. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן.

הורים שינהגו בדרך של מיכל דליות ב"לילה טוב, עומר!?" אולי יבטיחו שילדם לא יקום מהמיטה אחרי שהלך לישון, אך מה יעלה בגורל הילד המאולף?

אנה הרמן: "ספרה של מיכל דליות "לילה טוב עומר", מתוך סדרת ספריה "מיכל דליות לילדים", מעורר בי רתיעה. אני נרתעת מסגנון הכתיבה של הספר, ובד בבד מתוכנו – מן המסר שהוא מבקש להעביר. למראה הציורים הצבעוניים המושכים את העין יכולים ילדים קטנים להתפתות לקרוא את הספר הזה, ממש כשם שתוספי תזונה למיניהם בחיות צבעוניות וממותקות מפתים ילדים לבולעם. כאן וכאן החוויה דומה – ויטמין מלאכותי העטוף בסכרין ובצבעי מאכל, שאינו מזין אלא את החברות המסחריות.

אלה הם, במידה רבה, פניו של העולם שבו אנו חיים כיום, ובמידה רבה – נראה שאין מהם מנוס.

הספר מספר, בלקוניות ובחרוזים הנראים כשאולים מברכת בת מצוה, על עומר, ילד סטנדרטי למדי: "בבית אחד בעיר גדולה/ גר עומר עם אבא, אמא ושמחה החתולה./ עומר אוהב המון דברים:/ ללכת לגן, לשחק עם חברים,/ לרכוב על אופניים,/ להתנדנד עד השמים,/ לספר בדיחות מצחיקות/ ולעשות אמבטיות ארוכות".

מיכל דליות. צילום: אילייה מלניקוב: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1901194.141...

אבל, אבוי! "יש דבר אחד שעומר ממש שונא,/ וזה תמיד אותו דבר, אף פעם לא משתנה:/ בכל ערב, כשצריך ללכת לישון -/ עומר מודיע: "לא רוצה למיטה!/ רוצה להישאר בסלון!"

באחרית הדבר לספר, המיועדת להורים, כותבת דליות: "שנת הלילה היא הגבול הראשון שאנו מציבים לילדינו". ובהמשך היא מסבירה: "ילד יוצא מהמיטה כדי לזכות בתשומת לב", ומדריכה: "אל תספקו לו אותה. החזירו אותו למיטתו בלי כעס, בלי דיבורים, בלי איומים, בלי צעקות ואפילו בלי קשר עין".

וכך אכן נוהגים בספר הוריו של עומר: "אחרי הרבה ימים כאלה של בלגן מוחלט בכל ערב" הם מודיעים לו כי "מהיום אנחנו נכניס אותך בכל ערב בשמונה למיטה,/ ואם תקום ותבוא אחרינו – ניקח אותך בחזרה,/ לא נאמר מלה,/ לא נכעס,/ לא נתרגז/ ולא נצעק./ זה הכלל החדש בבית, עומרון,/ כי בשמונה בערב אתה צריך לישון". והם אכן מאלפים את בנם כהלכה. כרובוטים מתוכנתים היטב על ידי הסוּפר־נֶני, הם שבים ומחזירים את ילדם הקם אל המיטה, באטימות מוחלטת.

האם אמנם קם עומר מהמיטה לילה־לילה כדי לזכות בתשומת לב, כפי שפוסקת דליות? או שמא הפחד מטלטל אותו ממיטתו? אימה כמוסה, צער כבוש או סיבה עלומה אחרת? איננו יודעים. כל ילד הוא יחיד ומיוחד. נדמה שדליות, כמו רבים רבים אחרים, מתעלמת מייחודיותם של ילדים. היא פשוט פוסקת: "ילד יוצא מהמיטה כדי לזכות בתשומת לב". ואם אכן זו הסיבה שבשלה קם עומר ממיטתו – אם אכן הוא מבקש לזכות בתשומת לבם של הוריו, שאותם ראה בוודאי רק שעות מעטות במשך היום – האם זה פסול?

איור: רונה מור, מתוך הספר: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2468937.141...

לפני שאולף בידי הוריו שהיו לרובוטים, מתואר כיצד באחד הערבים, לאחר שהתיש את הוריו בקימותיו וכבר לא נותר להם כוח, "הוא התכרבל לו בשקט על הספה, בפינה,/ ולאט־לאט שקע בשינה". מה רע בכך, בעצם? הוריו ישבו בסלון, והוא רצה להירדם במחיצתם.

באחרית הדבר שלה מזכירה דליות כבר בפיסקה הראשונה את ה"הקפדה על הירדמות עצמאית במיטה". מאז ומעולם תהיתי מדוע מקדש כל כך העולם המערבי אותה "הקפדה על הירדמות עצמאית במיטה". הבידוד למשך שנת הלילה מעורר פחד ואימה בלבותיהם של תינוקות וילדים רבים. האין זה טבעי שילדים ירצו להירדם בחיק הוריהם? מניסיוני כאמא, אני יכולה להעיד שאין פשוט ונעים מזה.

ואם יש הורים שבוחרים בכל זאת לישון בנפרד מילדיהם ולהרגיל את ילדיהם להירדם באופן עצמאי, האם אין דרכים עדינות, קשובות ומתחשבות יותר להגיע לכדי כך? האם אין מסילה שונה המוליכה ללבו של כל ילד וילד, מתוך התחשבות במי שהוא ובמה שמניע אותו לקום ממיטתו?

דליות מורה להורים, בעצם, כיצד לאלף את ילדיהם: "בלילה הראשון זה עשוי לקרות עשרים פעם, בלילה השני עשר פעמים ובשלישי פעמיים. אם תהיו נחושים ותדבקו בהחלטתכם, בסופו של דבר ילדכם יבין ש'לא משתלם לו' לקום מן המיטה".

מן הבחינה המעשית, יכול להיות שהורים שיבחרו לנהוג בדרך שֶמורה דליות בספר, ויתכנתו את עצמם לנהוג בדיוק לפיה ויהי מה, ישיגו את התוצאה שייחלו לה. אבל מה יעלה בגורל ילדיהם? האם ילך המקום שצריך היה לקום מן המיטה (מתוך פחד או אימה או צורך בתשומת לב) ויתקהה וייטָּמטם? האם באמת ילכו ויסתגלו בשלווה לאותה הירדמות עצמאית (שלא לומר עצמונית)? או שמא ישכבו לישון במיטתם ויקומו במיטתם וכל העת יהיה משהו מת בתוכם? האם יאבדו כליל את האמון בהוריהם ובטבע האדם? האומנם לא יוסיף וידחק בהם עוד הצורך לקום מן המיטה, אותו צורך דוחק שלא נענה, או שמא ייפער לתהום שאליה יחזרו וייפלו לילה־לילה לבדם?"
לצפיה ב-'הסערה בנוגע לאיורי ספרות ילדים שהופיעו על מגבונים,הוכיחה ש..'
הסערה בנוגע לאיורי ספרות ילדים שהופיעו על מגבונים,הוכיחה ש..
03/11/2014 | 09:06
2
22
הסערה בנוגע לאיורי ספרות ילדים שהופיעו על מגבונים, הוכיחה שוב כי ספרות הילדים לא מעניינת פה אף אחד, ולעולם לא זוכה לדיון רציני כפי שמגיע לה.
מאת יותם שווימר:http://maamul.sapir.ac.il/2014/11/15479/
לצפיה ב-'"אהבתה של רוזי פטרוסיל" של נורית זרחי / 'ישראל היום':'
"אהבתה של רוזי פטרוסיל" של נורית זרחי / 'ישראל היום':
03/11/2014 | 09:14
16
לצפיה ב-'רוב מהומה על לא מאומה'
רוב מהומה על לא מאומה
03/11/2014 | 13:55
11
איורים מספרי ילדים ווגם טקסטים מופיעים על אין סוף פריטים חפצים וכלים.
 כתבתי על כך בהרחבה בספרי צורה לספרים.
 יש לי סכו"ם עם מיקי מאוז, כלים עם פיטר רביט וכד.
לצערי לא הצלחתי לשים יד על חולצת טריקו שהודפס עליה הטקסט המלא של עליזה בארץ הפלאות.
החולצה נמכרה בזמנו בתוך קליפת אגוז-קוקוס. - היום היא מתועדת באין ספור ספרים [האמן סבודה הצ'כי]
 לו הייתי יודע על המגבונים - הייתי קונה חפיסה לצרף לאוסף.
לצפיה ב-'תודה הזרה'
תודה הזרה
03/11/2014 | 13:56
4
לצפיה ב-'בוקר מתבהר '
בוקר מתבהר
03/11/2014 | 08:07
12
יום שני היום .והשחר נפתח עם פעילות רועשת של כוחות איתני הטבע .סופה,ברד בגודל כדורי טניס וממטרות גשם .ונדמה היה שאין סוף .
ובבת אחת, כמו שהיה חלף והתבהר וטוב שכך.
וכעת קבוצות של עננים ממעל לבנים ורכים מרגיעים ממרום השמים ומנפפנפים לשלום. 
בוקר טוב ונעים .
תודה לך חרצית על פעילות יפה,הנהג שעוד לא היתה.והזרה על השתתפות עשירה .
ונמשיך בהארת  האות ר 'ואות נוספת נאדיר .
מחכה לכם .
 http://www.youtube.com/watch?v=09EMl7diO7k. לאה גולדברג עם השיר היפה .
לצפיה ב-'האם הספר מסנגר של לויס לורי תורגם לעברית'
האם הספר מסנגר של לויס לורי תורגם לעברית
03/11/2014 | 00:27
1
28

תודה מראש
לצפיה ב-'ספריה שתורגמו לעברית'
ספריה שתורגמו לעברית
03/11/2014 | 17:49
26

מונה מספר לכוכבים / לויס לוורי; מאנגלית: יחיעם פדן, תל אביב: הקיבוץ המאוחד, 1997.?
המעניק / לויס לורי; תרגום: דפני לוי-ינוביץ, ירושלים: כתר, 1998 (The Giver).
הכחול האבוד / לויס לורי; תרגמה מאנגלית: יעל ענבר; עורכת הספר: גילי בר הלל, ירושלים: כתר, 2002.?
גוּנִי גרין בבית הספר / לויס לורי; איורים: מידי תומאס; מאנגלית: מאירה פירון,? תל אביב: טל-מאי, תשס"ה-2005 (Gooney bird greene).
אנסטסיה / לויס לורי; מאנגלית: מאירה פירון, תל אביב: טל-מאי, תשס"ו-2006 ?(Anastasia Krupnik).
אנסטסיה אחראית על הבית / לויס לורי; מאנגלית: מאירה פירון, תל אביב: טל-מאי, תשס"ז (Anastasia on her own).
לצפיה ב-'בן 7 נהג-והסיע ברכב את אחיו הקטנים.'
בן 7 נהג-והסיע ברכב את אחיו הקטנים.
02/11/2014 | 19:20
20
26
שוטרי הזרוע המבצעית של אגף התנועה בדרום, עצרו אתמול רכב לבקורתוגילו שהנהג הוא ילד בן 7
 וברכב שני אחיו הקטנים. בעל הרכב הוא האח הגדול שעוכב לחקורה ורכבו הוחרם.
מתוך ישראל היום.
שירים וספורים על נהגים.
לצפיה ב-'זכרונות ילדות.'
זכרונות ילדות.
02/11/2014 | 19:24
19
14
כשנסענו לטיולים שרנו:
אחינו הנהג סע מהר,  רוצים להשיגך סע מהר.
וכן: אחינו הנהג סע לאט, לא רוצים הביתה רוצים ללכת היתה, סע לאט.
וגם: הנהג שלנו חברה'מן, הוא יקח אותנו לתימן.
לצפיה ב-'מתוך והגשם דלף ודלף/אליעזר שמאלי.'
מתוך והגשם דלף ודלף/אליעזר שמאלי.
02/11/2014 | 19:55
18
22
אנשים חיכו לאוטובוס ביום גשום מתחת לסככה צרה.
''מה קרה להם לנהגים שם, בחיי?!''
לצפיה ב-'המדריך לנהג 1904-ט.וו.קרוסלנד (1924 – 1865) '
המדריך לנהג 1904-ט.וו.קרוסלנד (1924 – 1865)
02/11/2014 | 21:25
17
7
לצפיה ב-'אני נהג רכבת- מילים ולחן: רות כהן-שנוק'
אני נהג רכבת- מילים ולחן: רות כהן-שנוק
02/11/2014 | 21:58
16
8
לצפיה ב-'אלף בית לנהג הצעיר - יורם טהרלב:'
אלף בית לנהג הצעיר - יורם טהרלב:
02/11/2014 | 22:11
15
20
לצפיה ב-'משפחתי וחיות אחרות - ג'רלד דארל '
משפחתי וחיות אחרות - ג'רלד דארל
02/11/2014 | 22:18
14
13
"הכול מתחיל ביום אנגלי גשום ואפרורי, כשבני משפחת דַארֵל יושבים בביתם ומתלוננים על מזג האוויר המְדַכֵּא. “מה שאנחנו צריכים זה שמש!” אומר לפתע לָארִי, האח הבכור, ומציע רעיון הרפתקני: לעזוב הכול ולנסוע אל האי היווני קוֹרְפוּ.
וכך אורזת המשפחה את מיטַלְטְלֶיהָ ועוברת להתגורר באי שטוף השמש ושוקק החיים. עם הגעתם לקוֹרְפוּ הם פוגשים את סְפִּירוֹ, נהג מקומי טוב לב וחד לשון שלוקח אותם תחת חסותו ופוֹרֵשׂ בפניהם את קסמיו של האי, על מפרציו הצלולים, על מטעי הזיתים הפזורים בו ועל עדרי הכבשים הרועים במדרונותיו. יחד הם חוֹוים שלל חוויות מרתקות, ססגוניות ומצחיקות עד דמעות, בחברת התושבים המקומיים ומִגוון בעלי חיים מכל המינים."
לצפיה ב-'הצגה-האבן האחרונה-תאטרון אורנה פורת הצגות לילדים ונוער:'
הצגה-האבן האחרונה-תאטרון אורנה פורת הצגות לילדים ונוער:
02/11/2014 | 22:24
13
13
לצפיה ב-'איור: '
איור:
02/11/2014 | 22:44
11
10
לצפיה ב-'סיעה באוטובוס/צפורה אלדד. מערכון.'
סיעה באוטובוס/צפורה אלדד. מערכון.
03/11/2014 | 10:40
10
16
על הבמה תפאורה של כסאות נוסעים וכיסא נוסף לנהג.
''נהג: ילדים , שקט שם! תחנה מרכזית. אבקש לזוז פנימה.
אנשים רבים מחכים בתחנה.''
לצפיה ב-'מיכאל אנדה /2012 '
מיכאל אנדה /2012
05/11/2014 | 06:59
9
11
בספרו "ג'ים ונהג הקטר ." בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר .בהוצאת מרגנית.
"שם הארץ שבה חי נהג הקטר היה נוחיה ,ארץ קטנטונת .....עמוד 7 
לצפיה ב-'איור '
איור
05/11/2014 | 07:07
8
14
על פני רוחבו של דף .
הנהג יושב בתאו ומוביל באוטובוס את כול גיבורי הסיפור שבספר "תהיי בריא מוריס מגי" .של פיליפ ס' סטיד
בהוצאת כנרת .
האוטובוס גדול  ורחב והנהג  החובש את כובע הנהגים מרוכז וזהיר בעת הנסיעה. 
לצפיה ב-'אורית צדיקביץ '
אורית צדיקביץ
05/11/2014 | 07:13
7
13
כתבה  את הספר "למדנו המון בנסיעה לחרמון".
איורים :רחל קנופ .בהוצאת אוריון /2010.
המשפחה לטיול יצאה ,במטרה להגיע לחרמון המושלג .
ומי היה הנהג "אימא ישבה במושב הקדמי,ואבא נהג ,ואני נטע לי ,גלי וליאור ישבנו חגורים במושב הבטיחות  בשני הספסלים מאחור " 
לצפיה ב-'קופסה קשורה בסרט נירה הראל'
קופסה קשורה בסרט נירה הראל
05/11/2014 | 08:17
6
12
לצפיה ב-'מתוך ידיד אמת לאליהו/ גונילה ברגסטרום.'
מתוך ידיד אמת לאליהו/ גונילה ברגסטרום.
05/11/2014 | 08:30
1
13
על שני החברים מסופר:
''הם כבר לא חברים כל כך טובים!
למשל, הם בונים מגדלי ענק-והורסים זה לזה...
והם רבים על מי שיהיה הנהג.''
לצפיה ב-'הזרה, את הזכרת לא מזמן את הנהג המציל של יוסי מרגלית.'
הזרה, את הזכרת לא מזמן את הנהג המציל של יוסי מרגלית.
05/11/2014 | 08:36
60
יש לי הספר שבו נמצא הספור.
לצפיה ב-'לא יודעת אם הכוונה לספר הזה'
לא יודעת אם הכוונה לספר הזה
05/11/2014 | 08:37
3
19
קופסה קשורה בסרט
אני זוכרת ספור על ילד שהכין   בית  משלושה קופסאות נעלים ונוסע איתו בהסעה
והנהג מוריד אותו כל פעם    אצל חבר אחר
לצפיה ב-'קרון ושמו מקרון נורית זרחי'
קרון ושמו מקרון נורית זרחי
05/11/2014 | 08:41
2
9
לצפיה ב-' הנרי בברלי קלירי'
הנרי בברלי קלירי
05/11/2014 | 08:43
1
14
הנרי מוצא כלב ורוצה לעלות איתו לאוטובוס  אבל הנהג
מסרב אז הוא מוצא קופסת קרטון ומכניס לתוכה את הכלב  ואז
הוא מוכן לנסיעה
לצפיה ב-'ספר ילדות,קרוניתו של דני דורבני-ב.ב.-הוצאת "מחברות לספרות" '
ספר ילדות,קרוניתו של דני דורבני-ב.ב.-הוצאת "מחברות לספרות"
05/11/2014 | 09:46
7
1943.
שם המחבר: ב.ב. - תרגמה : רנה שני המשוררת.
דני דרבני יוצא למסע עם קרוניתו.

נוסף >>>> דני דורבני ומכוניתו זומזום‏: http://www.kinbooks.co.il/page_6105
לצפיה ב-'צילום היום: '
צילום היום:
02/11/2014 | 18:23
13
לצפיה ב-'נפתח פורום בירוקרטיה'
|*|נפתח פורום בירוקרטיה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2014 | 14:28
3
|שמאל|אין דבר יותר מעצבן ומתיש מבירוקרטיה, ההמתנה הארוכה בתור, הפקידה הלא סבלנית שמסבירה לכם בסופו של דבר שצריך למלא טופס כזה ואחר.
לבסוף אתם מוצאים את עצמכם מטורטרים בכל משרד אפשרי וממתינים שעות רק בשביל לקבל את מה שמגיע לכם.

פורום בירוקרטיה יעזור לכם גולשי |תפוז| להתגבר על הבירוקרטיות המתישות,  תוכלו לשתף את הסיפורים שלכם ולתת טיפים לגולשים אחרים כיצד משיגים את מה שרוצים ביעילות ומהירות.
אם אתם מרגישים שקיבלתם שירות גרוע, שנעשה לכם עוול, שטרטרו אתכם, שלא התייחסו לפניות שלכם - היכנסו לפורום בירוקרטיה.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'האות ר' פותחת '
האות ר' פותחת
02/11/2014 | 10:24
16
24
במילה הראשון .
מזמינה להעלות ספרים  באות ר' הפותחת . 
לצפיה ב-'רינהלה שוב צוחקת דבורה עומר'
רינהלה שוב צוחקת דבורה עומר
02/11/2014 | 10:42
1
110
מתוך דפי תמר
הספר דפי תמר היה מאוד אהוב עלי   יש בו ספורים  קצרים שתמר העתיקה ליומנה
הספור על ילדה שיורדת למקלט בגלל מלחמת השחרור  וצחוקה המתגלגל נעלם
לצפיה ב-'רמונה הולכת לכיתה א בברלי קלירי'
רמונה הולכת לכיתה א בברלי קלירי
02/11/2014 | 11:19
14
גבורה ספרותית ואהובה

לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
02/11/2014 | 15:57
1
15
רובין הוד
רובינזון קרוזו

וגם
 רכבת לילה לליסבון
R תופס  כ-ר?
REBECCA AND ROWENA
 ספר 'המשך' לאיבנהו  מאת תאקרי שטורף את הקלפים שלא מצאו חן בעיני קוראי וולטר סקוט
 רובנה ואייבנהו נפרדים, איבנהו מתחתן עם רבקה - לא לפני שהיא מתנצרת.
העולם הויקטוריאני נרגע. האהבה מנצחת.
לצפיה ב-'רובינזון קרוזו .-ציטוט '
רובינזון קרוזו .-ציטוט
02/11/2014 | 18:34
16
ספטמבר 30- 1659 . -אני רובינזון קרוזו המסכן באדם,נטרפה אוניתי בעת סערה איומה בלב-ים, ותדרוך כף רגלי על אי השומם
והנידח הזה, אשר קראתי לו "אי היאוש " :כול יתר בני לויתי אשר היו איתי באוניה ירדו תהומות,ורק אני לבדי ניצלתי כול עוד בי נשמתי " .
עמוד 49 בהוצאת מסדה כתב. דניאל דיפו .
לצפיה ב-'זו "הרמה להנחתה" - שיר: רינה / נתן אלתרמן '
זו "הרמה להנחתה" - שיר: רינה / נתן אלתרמן
02/11/2014 | 16:17
16
רינה / נתן אלתרמן, לחן: איסק דונייבסקי 

רינה - אני אוהב את השמיים 
רינה - אני אוהב את הספסל 
רינה - אני אוהב את סנדלייך 
את אור עינייך - את ארנקך אשר נפל. 

אל תדבר בקול דרמטי 
אל תהיה כל כך עדין 
אני מאמא'לה שמעתי 
לגברים, ביתי, אסור להאמין. 

לא, לא, אני אינני גבר 
לא דון חואן צעיר וריק 
אהבתי קשה מדבר 
זה הרגל שלי מאז, משייך אבריכ. 

רינה - אל תסלסל לי סרנדה 
רינה - ואת ליבי אל תבלבל 
רינה - תשוב אל חנה ואל עדה 
הלא ידעת שהיא בוכה יומם וליל. 

תבכה לה, עדה, תתיפח 
איתך הלילה כה בהיר 
אנחנו פה ושם ירח 
את רואה, הנה כמעט חיברתי שיר. 

לא, לא נחוץ לי גבר לירי 
נחוץ לי גבר מנומס 
אינך מזמין אותי העירה 
ואינך קונה לי גלידה אננס 

רינה - נקנה גלינה עם אננסים 
רינה - נלך יום יום לסינמה 
רינה - נשתה גזוזים ותססים 
נרקוד בג'זים, מה עוד תרצי, הגידי מה?! 

אני רוצה שתאהבני 
ושתקרא לי בוב'לה (בובל'ה!) 
שעד עולם לא תעזבני 
ושתאמר לי איך לבך אלי מלא 

אני אוהב אותך כפליים 
כי את אינך אוהבת כלל 
לבשי את זאת, לבשי בנתיים 
פה תופסים תמיד נזלת מן הטל 

רינה - אל תדבר לי על נזלת 
רינה - מספיק ודי, כבר מאוחר 
רינה - בוא תלווני עד הדלת 
לא אין תועלת שנישאר פה עד מחר 

מחר אם לא אהיה כועסת 
תיגש אלי זה סוף החול 
אצלי יש חדר ומרפסת 
דיזנגוף 80 קומה שניה משמאל 

ומה תגידי הלאה, רינה 
לא אל תגידי לי דבר 
אני מבין, אני אבינה 
זה סימן שאת הכל אמרנו כבר 

רינה - אני אוהב את השמיים 
רינה - אני אוהב את הספסל 
רינה - אני אוהב את סנדלייך 
את אור עינייך - את ארנקך אשר נפל. 
לצפיה ב-'"רוזילנדה": מכשפה מהזן הישראלי/ארגמן איריס'
"רוזילנדה": מכשפה מהזן הישראלי/ארגמן איריס
02/11/2014 | 16:38
1
24
לצפיה ב-'אהבתי את הספר'
אהבתי את הספר
02/11/2014 | 16:45
21
רוזלינדה מאוד חמוד

לצפיה ב-'רוץ ילד, רוץ /אורי אורלב'
רוץ ילד, רוץ /אורי אורלב
02/11/2014 | 16:47
8
18
"הסיפור מבוסס על דברים ששמעתי מפיו של יורם פרידמן, שהיה בן חמש כשהגרמנים כבשו את פולין בפרוץ מלחמת העולם השנייה, והיה בן שמונה כשנשאר לבד בעולם בעיצומה של המלחמה... והרי כבר נאמר שלעתים המציאות עולה על כל דמיון." אורי אורלב סיפור על ילד הנודד ביערות ובכפרים, נקלע להרפתקאות מדהימות ועושה את הלא ייאמן כדי לשרוד. בדרכו הוא פוגש ילדים ומבוגרים שחלקם מגלים כלפיו נדיבות רבה וחמלה, וחלקם - רוע לב ואכזריות יוצאי דופן. הטוב והרע שבאדם באים לידי ביטוי בספר זה בעוצמה נדירה. 
לצפיה ב-'רותי שמוטי / רבקה קרן'
רותי שמוטי / רבקה קרן
02/11/2014 | 17:03
7
9
הוצאת מסדה, 1970, איורים – מאיר מוזס.
על רבקה קרן
רבקה קרן, לבית פרידלנדר, נולדה בשנת 1946 בהונגריה כאשר הייתה כבת עשר עלתה לארץ עם משפחתה. למדה ציור ופסיכולוגיה. רבקה קרן כתבה לעיתוני ילדים וכותבת ספרים למבוגרים ולנוער. יצירותיה זכו בפרסים ובציונים לשבח.

לצפיה ב-'וגם '
וגם
02/11/2014 | 18:28
6
10
"רוקמת החלומות "- מיכל סנונית .איורים גליה ארמלנד בהוצאת מודן /2014

רוץ בן סוסי .ביאליק לילדים , איורים  בתיה קולטן .הוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2003

רוזי ברכבת השדים .פיליפ וכטר ידיעות ספרים /2009 .יצא לראשונה ב-2005 .
רוזי מנסה להתגבר על פחדיה . היא יוצאת למסע אמיץ .
לצפיה ב-'רובין הוד.'
רובין הוד.
02/11/2014 | 19:14
5
6
לצפיה ב-'מסתבר שרפאל כבר הזכיר. אז רביזור של גוגול.'
מסתבר שרפאל כבר הזכיר. אז רביזור של גוגול.
02/11/2014 | 19:16
4
12
לצפיה ב-'ריין קיט לה ואן'
ריין קיט לה ואן
02/11/2014 | 19:47
3
19
ספר נוער חמוד המתרחש בלונדון 
לצפיה ב-'רפונזל כתבה (על פי האחים גרים) ואיירה: שרה גיב '
רפונזל כתבה (על פי האחים גרים) ואיירה: שרה גיב
02/11/2014 | 21:00
2
10
לצפיה ב-''רק שלי' - אננגרט ודיטר פוקסהובר'
'רק שלי' - אננגרט ודיטר פוקסהובר
02/11/2014 | 21:07
9
לצפיה ב-'רפונזל'
רפונזל
03/11/2014 | 13:04
11
איזה איורים  מקסימים יש בספר

לצפיה ב-'יום ראשון -בוקר טוב '
יום ראשון -בוקר טוב
02/11/2014 | 08:43
2
18
בוקר טוב חברי לפורום בוקר של "חוטים של גשם".
מחכה לראותכם בפורום עם רעיונות לפעילויות,קישורים ,ובעיקר ספרים .יום נעים ושבוע טוב. ממני 
"הנה כבר יורד הגשם, 
משמחה רוקד הברוש. 
הטיפות יורדות בקצב, 
מרטיבות לי את הראש! "

לצפיה ב-'לפני המוני שנים גיל אלדמע ז"ל'
לפני המוני שנים גיל אלדמע ז"ל
02/11/2014 | 09:56
1
14
לימד בטלויזיה לשיר שירים.
זה אחד השירים שהוא לימד, אני כל כך אוהבת אותו.
כל כך שמח וקצבי, עושה חשק לגשם.

ביום שישי ראיתי אמא שהולכת עם שני ילדיה, הילדים בני 8-10 נעלו מגפי גומי, ירדו מהמדרכה אל תוך שלולית ענקית וככה צעדו להם מאושרים - נהניתי לראות אותם ואת האמא שלא חששה לרגע לתת להם לבוסס להנאתם בשלולית הזו.
לצפיה ב-'שלוליות .לריני '
שלוליות .לריני
02/11/2014 | 10:23
9
  ואמנם הנאה גדולה היא להכנס לשלולית ולשמוע את רחש המים העולים מהמגפים.לראות את זרמי המים הקצרים העולים ויורדים . 
ולהתקרב אל עלה שנשמט והתגלגל ברחוב .כך נהגנו בילדותינו ,כך נוהגים גם נכדי בהנאה רבה  .
ובעיתון "ידיעות אחרונות "מהיום מופיעה תמונה חמודה של אבא וילדו מתהלכים בשלולית .ושם התמונה "בין השלוליות" בקיבוץ ניר עוז.
ועוד בענין שלוליות. כתבה עצובה,הופיעה היום ,על בריכות החורף ברחובות. אלמונים לא מתחשבים "שפכו ערימות של עפר ופסולת "  .הבריכה בשדות הבור ,מתעוררת לתחיה בחורף והופכת לאחד מפלאי הטבע בארץ .בריכת החורף ברחובות "היא אחת הבריכות החשובות והעשירות במיני חיות נדירות בישראל. "
כתבתו של עמיר בן דוד "יבשו אותם ".נקווה שיטפלו במהירות בענין ובעלי החיים ישבו לשדות הבור המלאים במים . 
לצפיה ב-'"הבשורה על פי יהודה" /2014'
"הבשורה על פי יהודה" /2014
02/11/2014 | 08:08
3
103
עמוס עוז .
בהוצאת כתר .
מתאים בהחלט לנוער המתבגר. 
"הבשורה על פי יהודה"הוא ספר מרתק.כך התחלתי בקריאה ונשאבתי .
הדמויות,מעניינות,טראגיות,אנושיות.חולשות וחוזקות של הדמויות צפות ועולות ואיתם:אידאולוגיות,מחשבות,ויכוחים ולהט .ורגעי היום יום .
מקום ההתרחשות ירושלים- העיר הסבוכה על שלל רב גווניותה ואנשיה.ובית אחד ברחוב סמטת הרב אלבז.
הזמן:עשור שנים לאחר קום המדינה.  
שם נפגשים שמואל אש ,גיבור הסיפור.סטונדט שאמור היה לעבוד על מחקר בשם "ישו בעיני היהודים",ויהודה איש קריות תפקידו והשפעתו .
מחקרו נתקע,כך גם חייו האישיים.הוא חווה משבר.בצר לו מחליט על תפנית ונענה למודעה,המבקשת עזרה לאיש  נכה,מבוגר מאוד,תמורת חדר וארוחות קלות .
הבית הוא בית אבן קר,זרקור הקריאה מפנה את מבטינו אל שאר הדמויות .גרשון ואלד,האיש הזקן ,הזקוק לעזרה .איש בעל השכלה רחבה אדם של שיחות עמדות וידע .שאתילאל אברבנאל חי ונפטר בתחושת מעיקה של רעיונות שלא ממושו .בתו של אברבנאל ,עתליה אישה בשנות הארבעים ויותר,היתה נשואה לבנו של גרשון ואלד הזקן , מיכה זה היה שמו .בן יחיד בחור משכיל ,בעל צעיר שנהרג בקרבות העצמאות .
אנשים כבדי לב וצער ,עצובים ,מדוכדכים ,אך למרות  אסונם האישי והפרטי ,ובדידותם אוחזים בחיים,ממשיכים ,מפנים מבט לאור. 
את תפקידו כאיש שיחה כמטפל מה ,מנסה שמואל אש לעשות על הצעד הטוב ביותר.ובקרבתו אל האיש הזקן גרשון ואלד איש הספר והמחשבה,מתנהלות שיחות,גם ההיסטוריה עולה.ובמיוחד על אותו מחקר של שמואל אש שנתקע "ישו בעיני היהודים" ,ותפקידו של יהודה איש קריות.זוייות שונות,נפתחות.ממבט שונה.דרך מחשבה אחרת .גם המילה בוגד,החוזרת ונשנית  מקבלת פנים אחרות .
שמואל אש הסטודנט העני,החי תקופה קצרה בבית הירושלמי ,נוגע בכול אחת מהדמויות .הדמויות עצמן גם המת משפיעות ומחלחלות בו בתוכו .ולבסוף גם על החלטותיו בעתיד .
ממליצה לקרוא את הספר הפותח פתח לענין ומחשבה.המחזיר אותנו לרגעייים משפיעים בהיסטוריה,ובעיקר לפרט ,לאדם באשר הוא ,על מניעיו, מחשבותיו ,כשלונותיו,החלטותיו ודרך אמונותו .
וכמובן להנות מרומן שברירי בין הסטודנט הצעיר ,שמואל אשלאשה שבורת הלב והמבוגרת עתליה . 
בספרו של עמוס עוז "הבשורה על פי יהודה "ס

לצפיה ב-'"הבשורה על פי יהודה "'
"הבשורה על פי יהודה "
02/11/2014 | 08:33
2
21
בבוקרו של יום שישי עלה הסופר עמוס עוז לרדיו וסיפר על הספר לאור השאלות שהועלו בראיון .
היה מענין  לשמוע ולהקשיב לדברי הסופר עמוס עוז ,עבורי היה זה כעין סגירת מעגל במיוחד לאחר שסיימתי שעות קודם את קריאת הספר .
ומחשבות אכן חלפו לי בראש .
נקודה שכן רציתי להעלות .את דעותיו  הפולטיות של עמוס עוז ודאי שמעתם.המראיינת באותה נקודה לחצה.עמוס עוז הבהיר
שהוא כתב רומן לא את דעותיו .והמשיך  וציין ומי שרוצה להכיר ,להקשיב  יכול לקרוא בספריו או במאמריו.
 רומן לחוד ודעות אישיות לחוד . עמוס עוז  .
עמוד 111
גרשום ואלד אמר :
"אני רחוק מאוד ממתקני עולם למינהם ,אבל דוקא האיש הזה אינו מתקן עולם כי אם ראליסט גדול. הוא היחיד שהבחין בעוד מועד בסדק קטן בהיסטוריה ,והצליח להעביר אותנו ברגע הנכון דרך הסדק הזה. לא הוא לבדו.בהחלט לא.לולי בני שלי וחבריו היינו כולנו מתים ".

לצפיה ב-'לא שמעתי את השידור, לא קראאתי את הספר'
לא שמעתי את השידור, לא קראאתי את הספר
02/11/2014 | 15:53
1
16
לא מתלהב מהסופר שמנסה לכבוש את מקום הסופר הלאומי ומצפה לפרס נובל. וממש לא מסכים עם דעותיו הפוליטיות
כשאמרתי כל זאת. איני מאמין שניתן להפריד בין הסופר לבין דעותיו. הם יבצבצו כל העת מתוך הטקסט. אפילו ינסה להסוות, ואפילו יצהיר שלא ככה.
 אני שופט זאת על סמך ניסיון בקריאת אלפי ספרים.ובעיקר שכל ישר והכרת העובדות.

לצפיה ב-''
02/11/2014 | 16:30
8
לצפיה ב-'44 חנויות ספרים עצמאיות ונפלאות באמריקה'
44 חנויות ספרים עצמאיות ונפלאות באמריקה
31/10/2014 | 22:35
9
21
לצפיה ב-'איך ילדים קטנים יכולים להינות מהקראת ספר גם אם אין בו תמונות'
איך ילדים קטנים יכולים להינות מהקראת ספר גם אם אין בו תמונות
31/10/2014 | 22:42
6
12
סרטון (באנגלית),דרך 'קורא בספרים',[ויה יואב בן ארי]: http://www.youtube.com/watch?v=cREyQJO9EPs#t=148
לצפיה ב-'בתקווה שהפעם הקישור יעבוד'
בתקווה שהפעם הקישור יעבוד
31/10/2014 | 22:48
5
11
לצפיה ב-'הרצאה של צ'יממנדה אדיצ'יה: "הסכנה שבסיפור יחיד" :'
הרצאה של צ'יממנדה אדיצ'יה: "הסכנה שבסיפור יחיד" :
31/10/2014 | 23:01
4
9
דרך 'קורא בספרים',[ויה מירית תמיר] "חיינו, התרבויות שלנו - כל אלה מורכבים ממספר רב של סיפורים חופפים. הסופרת צ'יממנדה אדיצ'יה מספרת את סיפורה; כיצד מצאה את הקול האותנטי של תרבותה - ומתרה כי אם נקשיב רק לסיפור היחיד על האחר, אנו מסתכנים באפשרות של הבנה שגויה לחלוטין שלו.": http://www.ted.com/talks/chimamanda_adichie_the_da...
לצפיה ב-'"מצעד הספרים לילדים ולנוער" תשע"ה ע"ש מרים רות- משרד החינוך'
"מצעד הספרים לילדים ולנוער" תשע"ה ע"ש מרים רות- משרד החינוך
31/10/2014 | 23:09
3
32
לצפיה ב-'מ'ישראל היום':למה כדאי לקרוא ספרים-עמר לחמנוביץ':'
מ'ישראל היום':למה כדאי לקרוא ספרים-עמר לחמנוביץ':
31/10/2014 | 23:14
1
15
למה כדאי לקרוא ספרים:

"אני מכיר את המבט - העיניים משוטטות אחר נקודת אחיזה ברצפה, עד שלבסוף אוזרות אומץ ומוגבהות בחשש. ואז מגיעה ההודאה: אני לא קורא ספרים. כלומר, כן, אני קורא ספרים, אבל עכשיו, כלומר בשנים האחרונות - עם כל העבודה, והמיילים, והילדים, והפילאטיס, והעייפות - למי יש זמן?
זה קורה לטובי בנינו ובנותינו. נשים וגברים בעלי תואר ראשון ושני, אנשי שיחה מרתקים, שנסחפו למירוץ הטכנולוגי ולקלחת המולטי־טסקינג של העולם החדש, ושכחו את הספרים בבוידעם של העולם הישן. הם מבטיחים לעצמם בחופשה הבאה, אבל מגלים שאחרי שני עמודים העין פוזלת לסמארטפון; שהשקיעה אל הקריאה דורשת הלך רוח; שיש דבר כזה כושר קריאה. תשאלו את שרת התרבות של צרפת, פלור פלרין, שהודתה כי תחת נטל העבודה לא קראה ספר זה שנתיים, ואף לא אחד מ־30 ספריו של חתן פרס נובל הטרי לספרות, פטריק מודיאנו, שכל צרפת חוגגת את זכייתו בימים אלה.
האספסוף התרבותי בצרפת - אספסוף איכותי למדי, יש לומר - כבר דורש את ראשה של פלרין (טוב שהגיליוטינה יצאה משימוש). אך מחשבה עמוקה יותר תבהיר כי יש להעריך את כנותה של השרה: הודאתה משקפת היטב מציאות תרבותית מביכה. בעטייה של מציאות זו אנשים משכילים מגלים עניין בספרים, אך מתקשים מאוד בפרקטיקה של פעולת הקריאה המתמשכת, שאינה מתיישבת עם חוקי המיידיות של ההווה. מי יכול מאיתנו, הישראלים, להתמסר כיום לפסקאות ארוכות ברומן של יעקב שבתאי, או לרבדים הרבים בשיר של אבות ישורון - כשברקע הווטסאפ מתריע ללא רחמים ועל המסך הפיד מתעדכן בכל שתי שניות?
מסתבר שזה אפשרי. כה הרחקנו לכת באורחות חיינו, עד שהקריאה הפכה לאקט חתרני. בחור השרוע על ספסל בתחנת הרכבת כשהוא שקוע ברומן עב כרס הוא נוף חריג בסביבה הסלולרית. המצב האבסורדי הזה מלמד כי הרגרסיה הטכנולוגית בוא תבוא: כמו הטבעונות, גם הקריאה תקבל אט־אט אפיל של אורח חיים בריא, תזונה נכונה לנפש. לא רחוק היום ואנשים יתנתקו, רחמנא ליצלן, מהאון־ליין, ויקדישו שעה ושעתיים לספר טוב. זה יקרה, כי הוא שאמרנו: אנשים רוצים ספרים, הקריאה היא הבעיה, והבושה בהודאה, למזלנו, עדיין קיימת.   
עד הגאולה, עלינו להילחם במציאות ולפנות מרחב לפרקטיקה הניאנדרתלית של קריאה ארוכת נשימה של ספר. מתוך שלא לשמה יבוא לשמה. חלון הראווה הספרותי הוא אינסופי, וברוח הימים הדיגיטליים הוא חינם, כמעט, לכל דורש. לא צריך לאמץ הרגלי קריאה - צריך קריאה. אמיתית, מתעקשת, כזו שמודעת לעצמה ולחשיבותה כלפי חיים אנושיים. "יש פשעים גדולים יותר משריפת ספרים; אחד מהם הוא לא לקרוא אותם", אמר פעם הסופר האמריקני ריי ברדבורי. לא צריך להיות שר תרבות כדי להרהר בדבריו."
לצפיה ב-'עונה חדשה לחוצה ישראל עם קובי מידן - עמוס עוז (חלק א')'
עונה חדשה לחוצה ישראל עם קובי מידן - עמוס עוז (חלק א')
31/10/2014 | 23:22
9
לצפיה ב-'מכתבים מסקאי גסיקה ברוקומול'
מכתבים מסקאי גסיקה ברוקומול
01/11/2014 | 08:26
29
 ספר  מקסים   ממליצה עליו
קראתי גם את המתיקות בשכחה    בהמלצת חולית גם ספר חמוד
לצפיה ב-'יופי של ספריות..'
יופי של ספריות..
01/11/2014 | 11:49
9
לצפיה ב-'ככל שאני נהנה לראות ספריות, חנויות ספרים ואוספי-ספרים'
ככל שאני נהנה לראות ספריות, חנויות ספרים ואוספי-ספרים
01/11/2014 | 23:35
12
פרטיים.
 אח"כ אני נסוג לספרייתי הפרטית  מסתכל סביב סביב לי ואומר 'א-מחייה'
לצפיה ב-'מחפש ספרי היסטוריה כלליים'
מחפש ספרי היסטוריה כלליים
01/11/2014 | 18:49
11
שלום לכולם
מחפש ספרי היסטוריה כלליים העוסקים בנושאים שונים, כמו בסרט "לילה מטורף במוזיאון"
אשמח להמלצות לספרים המתאימים גם למבוגרים.
תודה מראש!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ