לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97819,781 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'אז בואו נשיר ....'
אז בואו נשיר ....
16/07/2016 | 10:00
10
שבת שלום חברי לפורום 
עם שיר יפה .
בואו נשיר : זרובבלה  ששונקין . לחן יאיר מילר .
"שיר כמו הקשת כה רחב ופתוח, 
אלף צלילים ומליון של צבעים. 
שיר שישירו חופשי כמו הרוח, 
בכל השפות וכל מי שירצה. "
בוקר טוב 
לצפיה ב-'הסיפור והכתבה '
הסיפור והכתבה
15/07/2016 | 20:37
6
22
הסיפור על האם הגיבורה,מופיע בספר של ספורטה "פרח לב הזהב "
בשם "מקן הנשרים "
כתב -ש. בן ציון .
בהוצאת עמיחי
הסיפור הדמיוני,על אותו אם גיבורה חנה שמה,העולה במעלה ההר הגבוה והתלול בכוחותיה האחרונים ,בכדי להציל את תינוקה שנחטף בידי נשר עת עבדה בין הקוצרים.
"פתאום עבר בטיסה נשר הגדול " ...."ונתרומם כשדבר מה אחוז במקורו "סיפור מרגש זה השאיר בי את חותמו.
האם תאר לעצמו הסופר שאירוע שכזה עלול כמעט להתרחש ?
וזה כאמור כמעט קרה באוסטרליה.
עיט ניסה לחטוף תינוק "הוא החל לאחוז אותו בראשו עם ציפורניו וניסה להרים אותו באוויר "היה זה בשמורת הטבע אליס ספרינגס שבאוסטרליה. העיט ניסה ולמזל הסובבים והילד הוא לא הצליח במזימתו ,
העיט שכמעט גרם לאסון ,סולק והילד טופל .ושם הכתבה "ביקור עיט "של ניצה לואנסטין סידני .13/7/2016
בתמונה הגורמת לזעזוע רואים את העיט התופס בטופריו החדים את הקפישון שעל ראש הילד.

המציאות עולה על כול דמיון.   
חיפשתי הגדרה למילה קפישון {כובע המחובר לבגד } .
לצפיה ב-'מדהים..'
מדהים..
15/07/2016 | 22:00
2
לצפיה ב-'בַּרְדָּס או קַפּוּצ'וֹן'
בַּרְדָּס או קַפּוּצ'וֹן
16/07/2016 | 08:15
1
5
ברדס
Disambig RTL.svgערך זה עוסק בפריט לבוש. אם התכוונתם לערכת מגן לגיל הרך, ראו ערכת מגן.

ילד לבוש מעיל עם ברדס
בַּרְדָּס או קַפּוּצ'וֹן (לפי המילה האיטלקית לברדס), הוא כובע המחובר לבגד, לרוב לבגדי חורף כגון מעיל או אימונית, אם כי כיום מצוי כאביזר אופנתי אף בפריטי קיץ כגון גופיות וחולצות טי.
בשונה מכובע רגיל, חיבורו של הברדס לבגד יוצר רצף לבוש המגן גם על הצוואר. הוא מאפשר ללובש הסתרה או הסוואה במידה מסוימת.
אימונית עם ברדס היא פריט באופנת הראפרים.
בצה"ל, מכונה הקפוצ'ון בשם צ'וּקוּ. על חלק מהחיילים נאסר ללבוש אותו על הראש בזמן פעילות, וזאת כדי לשמור על השמיעה, הערנות או על שדה הראייה.

לצפיה ב-'ומקפוצ'ון באה כמובן גם המילה קפוצ'ינו'
ומקפוצ'ון באה כמובן גם המילה קפוצ'ינו
16/07/2016 | 18:03
3
הקצף שעל הקפה הוא כמו כיסוי, והבגד עצמו נלבש על ידי נזירים בעבר.
לצפיה ב-'ביקור עיט ניצה לואנסטין, סידני • 13.07.16'
ביקור עיט ניצה לואנסטין, סידני • 13.07.16
16/07/2016 | 08:18
2
10
לצפיה ב-'בוקר טוב יעל '
בוקר טוב יעל
16/07/2016 | 09:46
1
12
יעל תודה על התמונה שחיפשת  והעלית
תודה על המילים הנוספות - לכובע המחובר לבגד
מילים נרדפות =ברדס ,קפוצון, וקפישון .
לצפיה ב-''
16/07/2016 | 10:13
2
לצפיה ב-'שבת שלום '
שבת שלום
15/07/2016 | 20:11
9
מקדישה לכם חברי את השיר
"ממעמקים" כתב והלחין  היוצר הפזמונאי הזמר המוכשר כול כך ,עידן ריכל

"ממעמקים קראתי אלייך בואי אלי
מול ירח מאיר את דרכך שוב אלי "

https://www.youtube.com/watch?v=gG4T8DXeFiw

שבת נעימה ומוארת
לצפיה ב-'למי בא גלידה,שיר קצר , '
למי בא גלידה,שיר קצר ,
14/07/2016 | 20:27
5
79
גלידה
גלידה קרה וטעימה בשלל צבעים וברוב טעמים
בצלוחית בקערית ובגביעים
בעמידה בהליכה וכשיושבים
על שפת הים בבית קפה או מול המחשבים
איך שמתחשק והכל טעים
אתך מה יש במילה גלידה שבה כולם חושקים.
די עם המילים
בא לי גלידה עם פיסטוקים
לאכול אותה מול הים כשמולי גלים מתנפצים
וההד עונה להם טעים טעים
לצפיה ב-'חמוד. בימים חמים אלה הגלידה ממש מרעננת.'
חמוד. בימים חמים אלה הגלידה ממש מרעננת.
15/07/2016 | 08:33
3
2
לצפיה ב-'תודה חרצית ושבת שלום'
תודה חרצית ושבת שלום
15/07/2016 | 12:08
2
3
לצפיה ב-'יש לי גלידה '
יש לי גלידה
15/07/2016 | 19:53
1
3
"יש לי גלידה 
הכי טובה. 
הכי טובה ומשובחה. 
קנו ממנה ילדים 
קו קו אה אה! 
גלידה טובה!
"
מילים ולחן :עממי . 
תודה שחרזדה .

לצפיה ב-'תודה חולית על השיר ושבת שלום'
תודה חולית על השיר ושבת שלום
15/07/2016 | 22:00
לצפיה ב-''
16/07/2016 | 08:19
לצפיה ב-'יומנו של חנון'
יומנו של חנון
14/07/2016 | 15:11
1
17
ג'ף קיני .יומנו של חנון חופשה על גלגלים
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר/2015
מאנגלית :ארז אשרוב .
בדיוק כמו הילדים נהנתי מאד לקרוא את הספר ."יומנו של חנון חופשה על גלגלים "
מה יש בספר הזה,המספר על בני משפחה היוצאים לחופשת קיץ ,האהוב כול כך על הקוראים הצעירים . 
*-מצבים מוכרים מחיי היום יום ומרגעיה,סיטואציות שקרו וקורים -כמקום להזדהות .כמקום לחיוך,והנון כן אנחנו מכירים את זה .  
**החופשה על כול מנעמיה,שלעיתים הופכת למפרכת .
איך אמרה שכנתי שחזרה הביתה מחופשה מאחת הערים באירופה
'שמחתי לחזור הביתה' .
***דמות האם היציבה,מהווה דוגמה להחלטיות ומעשה,מקבלת את האירועים הלוא נעימים והתקלות כפי שהם,ומשדרת 'אין מקום לבכינות'.ובנוסף דוחפת הלאה,לחשוב מחדש,ליזום,לנצל את מה שיש בסביבה לתועלתם ..ולא לותר על הטיול גם כאשר העניינים לא מסתדרים כמתוכנן .
**** דמויות בני המשפחה: האם -האב ושלושת הבנים- שנים בוגרים: גרג המספר,רודריק,ומני התינוק
הן דמויות חביבות,לכול אחד רצונות משלו,אופי שונה,הנאות שונות,אך בקן המשפחתי האווירה טובה,מבינה גלויה ,וגם אם פורצת דרמה קטנה מגיבים כנדרש ומסתדרים. לעקשנות של מי מהם נותנים זמן ומרחב עד לנפילת האסימון וקבלת ההחלטה הנכונה הנתמכת עלידי כול בני המשפחה .
כך שאפשר לתאר את הערכים :הקשבה,עזרה,הערכה ובסופו של יום גם שיתוף פעולה כממאפיני היחסים והקשרים,בין ההורים לבין עצמם,בין ההורים לילדים,ובין הילדים הפורצים לעיתים בהצקות זה לזה  . 
המצבים המצחיקים את הקורא,הסיטואציות הפחות מלבבות ,כדוגמת החזיר הקטן שהתינוק קיבל,ואימא לא הסכימה להפרד ממנו גם שכבר גרם לנזקים כבדים, או אבדת המפתח לתאים שקיבלו בפארק המים ,והם נשארו ללוא ארנקים וכסף,  אשאיר לכם לקרוא.
חופשת הקיץ והטיול של בני המשפחה מיומנו של חנון ,מסקרן  מותח, ולקורא נגרמת הנאה מרובה .כמובן גם מהאיורים הרבים הנלווים ומוסיפים לאווירה .
"חופשה על גלגלים הוא הספר התשיעי בסדרה שזכתה לתרגומים ב46 שפות
ממליצה .

לצפיה ב-'הקטון, בן 10, סרבן קריאה - לא מוותר'
הקטון, בן 10, סרבן קריאה - לא מוותר
14/07/2016 | 16:58
11
על אף ספר מהסדרה הזו, וגם החברים שלו קראו/קוראים אותם.
אחיו הגדול יותר, כשהגיע לגיל הקריאה באנגלית קרא את כל הספרים בשפת המקור.

בהחלט ספרים אהובים על ילדים.
לצפיה ב-'בוקר טוב של יום חמישי '
בוקר טוב של יום חמישי
14/07/2016 | 08:48
12

"הרקיע עוד בהיר
אך בערב כבר קריר
בחלון אשר פונה לים
אי אפשר אולי לומר
שהקיץ כבר נגמר
אך השמש מתעייף יותר מוקדם

על הדשא בחצר
יום מתחיל להתקצר
אך עוד כמו דבר לא השתנה"

"כול יום מתחילה שנה ".
אהוד מנור נורית הירש

לצפיה ב-'טעמי טעות '
טעמי טעות
13/07/2016 | 21:10
2
20
​תראו מה עשיתם!
סטפן פסטיס: אמן קומיקס אמריקני
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2016 . יצא לראשונה ב2014

טימי הנער הצעיר,גר עם אימו אצל הדודה כברה ושגעונותיה,אי אפשר להתעלם מהמצב שבו השניים נתונים,אימו לא מצאה עדין עבודה ,והשנים היו צריכים לעזוב את הדירה, כן זה השפיע על טימי ובמובנים רבים.
יחד עימו גרים אצל הדודה חברו לעסקים הדוב אנוש,והתוכי טורפדו התוכי של הדודה .
מי הוא טימי, ובאילו תכונות הוא מתאפין
טימי בראש וראשונה מחשיב עצמו כבלש ,ומציג את עצמו "טימי פותר תעלומות אל תנסה שום תחבולות "חושב רחוק ,ובטוח מדי בעצמו -מציין שהוא בעל מונטין ,ומחזיק בדעה "לבלשים אסור לאבד עשתונות" כך משתדל לנהוג ,אבל מתרחק יותר מדי מהמציאות,בלימודיו אינו משקיע אינו מתמיד לצערה של אימו,הדואגת ללימודיו ,חולם בהקיץ, ניחן בדמיון רב ,וחוצפה בלי די, ובמיוחד גורם לנזקים רבים בסביבתו .
טימי הקים סוכנות בילוש, יש לו יומן בילוש ואפילו משימה של מקרה שוד בינלאומי למצוא את כפי הכף של אחד החברים נונציו בנציצי .טומי טעות עסוק כולו בבילוש, אחד מחלומותיו "אני הולך לזכות בכמות עצומה של כסף .ולבסס את המעמד של הסוכנות שלי כתאגיד בינלאומי .ולהפוך את העולם כולו שלי " . 176
וכאשר שמע על  תחרות בילוש,בבית ספר לילדים רעים,עשה הכול כדי לעבור לבית הספר,הזה  ולהשתתף בתחרות, אך שם אכזבה ציפתה לו.  
על טימי טעות החלטותיו,קשריו ,מעשיו,טעויותיו,תחבולותיו,כשלונותיו,מחשבותיו ותחושת נינוחות בסיפור של טיימי
ועוד משתתפים ג'נקינס המורה ,מולי מוסקינס הילדה שהורסת הכול ,אבל את טימי אוהבת. סטנפרד רולו תלמיד מעולה ומטרתו להגיע לציונים מצוינים ומרשימים , נוציו בנציצי .
קורינה קורינהה, מר פרגטוני -המורה לגאוגרפיה ,גברת קלמסי מלמדת שפה מר פיטרס מדעים .
הדודה כברה והגנן שלה מר בינגו ,ועוד .לכולם יש ענין עם טימי ולהפך .

טימי טעות /סטפן פסטיס

לכולם יש ענין עם טימי ולהפך .הדודה כברה והגנן שלה מר בינגו ,  , קורינה קורינהה, מר פרגטוני -המורה לגאוגרפיה ,גברת קלמסי מלמדת שפה מר פיטרס מדעים .ועוד משתתפים ג'נקינס המורה ,מולי מוסקינס הילדה שהורסת הכול ,אבל את טימי אוהבת סטנפרד רולו תלמיד מעולה ומטרתו להגיע לציונים מצוינים , נוציו בנציצי .על טימי טעות החלטותיו,קשריו ,מעשיו,טעויותיו כשלונותיו,  ומחשבותיו ותחושת נינוחות .בסיפור של טיימי וכאשר שמע על  תחרות בילוש ,בבית ספר לילדים רעים,בשם גלוברוויל  עשה הכול כדי לעבור לבית הספר ולהשתתף בתחרות, אך שם אכזבה ציפתה לו.   טימי הקים סוכנות בילוש  יש לו יומן בילוש ואפילו משימה של מקרה שוד בינלאומי למצוא את כפי הכף של אחד החברים נונציו בנציצי .טומי טעות עסוק כולו בבילוש, אחד מחלומותיו "אני הולך לזכות בכמות עצומה של כסף .ולבסס את המעמד של הסוכנות שלי כתאגיד בינלאומי .ולהפוך את העולם כולו שלי " . 176 טימי בראש וראשונה מחשיב עצמו כבלש ,ומציג את עצמו "טימי פותר תעלומות אל תנסה שום תחבולות "חושב רחוק ,ובטוח מדי בעצמו -מציין שהוא בעל מונטין ,ומחזיק בדעה "לבלשים אסור לאבד עשתונות "אבל מתרחק יותר מדי מהמציאות ,בלימודיו אינו משקיע אינו מתמיד ,חולם בהקיץ ניחן בדמיון רב ,וחוצפה בלי די, גורם לנזקים רבים בסביבתו .מי הוא טימי, ובאילו תכונות מתאפין .יחד עימו גרים אצל הדודה חברו לעסקים הדוב אנוש,והתוכי טורפדו התוכי של הדודה .טימי הנער הצעיר,גר עם אימו אצל הדודה כברה ושגעונותיה,אי אפשר להתעלם מהמצב הקשה ,אימו לא מצאה עדין עבודה ,והשנים היו צריכים לעזוב את הדירה כן זה השפיע על טימי ובמובנים רבים. סטפן פסטיס
לצפיה ב-'והטעות שלי '
והטעות שלי
13/07/2016 | 21:15
1
10
שם הספר טימי טעות
התיחסו רק לחלק הראשון . ההכפלה כפי הנראה בעיה טכנית .
מתנצלת .
לצפיה ב-'נשמע מעניין.'
נשמע מעניין.
14/07/2016 | 11:10
2
לצפיה ב-'בעוד שבוע -המפגש '
בעוד שבוע -המפגש
13/07/2016 | 12:49
3
21
שמחתי לשמוע על הצטרפותה של שחרזדה למפגש .
לך שחרזדה

פרטים נוספים שעת מפגש  מדויקת בתחנת הרכבת ,או במקום המפגש  ,אשלח בהמשך היום.
בינתים סמנו את הערב 20 לחודש ,יום רביעי ביומנכם .

לצפיה ב-'תודה חולית מאד מקווה'
תודה חולית מאד מקווה
13/07/2016 | 19:35
2
11
לצפיה ב-'שעת מפגש '
שעת מפגש
14/07/2016 | 08:52
1
13
בנות יקרות ניפגש תחיה ,בתחנת הרכבת חוף הכרמל .
בשעה 18.24 ..
סיום לפני השעה 21 ..
המקום :קפה קפה .

לצפיה ב-'מקוה מאד להגיע -תודה על התזכורות'
מקוה מאד להגיע -תודה על התזכורות
14/07/2016 | 15:35
4
לצפיה ב-'זה לא מקום לילדות /2016 '
זה לא מקום לילדות /2016
12/07/2016 | 20:25
1108
כתבה :הדר גת 
הוצאת מטר /2016.
ישנם ספרים המובילים לעולם של פנטזיה והקורא מרחף על כנפי הדמיון, ישנם ספרי היסטוריה המעביר את הקורא הסקרן במנהרת הזמן לטעימה של ימים שהיו ,וישנם ספרים מטלטלים,מחיי היום יום מהמציאות שלנו,קרוב אלינו,וכול כך אקטואלים,ויד לעזרה חסרה . 
את הספר של הדר גת,לא הצלחתי להניח מהיד עד לסיומו .
גיבורת הסיפור,ענבל נערה צעירה כבת 15,מסביבה דלת אמצעים,מבית קר ומנוכר האב אלכהוליסט,האם אינה עובדת,האח אורן באור זרקורי המשפחה,לא כן ענבל , מרגישה חסרת ביטחון ,חסרת תמיכה ואהבה מצד המשפחה,ואדישות .גם בבית הספר,מרגישה לא מוערכת לא עלידי המורה שלא אוהבת אותה , ולא עלידי התלמידים."מאז שאני זוכרת את עצמי היה לי קשה עם חברים "
חברה אחת היתה לה הילה,הנפש היחידה שאיתה התידדה ועליה שמרה במחיר של ביטול דעותיה ומחשבותיה,לכול גחמה של הילה וסיפוריה הסכימה והנהנה . 
אקדח שסילקה הילה מבית חברה וסיבות משלה היו לה ,אותו ביקשה מענבל לשמור.
ענבל לא יכלה לסרב,עם האקדח שנשאה עימה לכול מקום רצחה את אביה שהיה אמור להגיע בזמן ולאסוף אותה מבית הסבתא. וכשהוא הגיע באחור שתוי ושכור וחיפש לעשות,בה את אותו מעשה שנהג לעשות בה.הפעם החליטה לא עוד והיא ירתה בו .
איש לא ראה,איש לא ידע,והיא חוזרת הביתה,מקום אחר אין לה.הספר מתאר את ציר הזמן הקצר של תקופת האבל על מות האב,וההתרחשיות בבית :תגובות האם והתפרצויותיה המגלות,בעת הכעס והדאגה,את דעותיה על האב שטמנה עד כה עמוק בליבה.
היחסים בין הבן /האח אורן והאם,השכנים שנכנסו לנחם בעיותיהם האישיות,
ומנגד ענבל וסודה,ענבל ובדידותה על חיבוטי הנפש שהיא עוברת,החל מהחלטתה לגשת למשטרה,להתוודות ולהכנס לכלא כדי להשתחרר:מהמועקה,האשמה,הלחץ,הפחדים,ולקבל את העונש המגיע לה ,ומצד שני הנסיגות.את העונש שלך כבר קיבלת אומר לה קובי "את יודעת ,זה לגמרי בסדר לבחור בחופש",הדמות המיעצת והמתחרטת ,קובי,בעצמו בחור שישב בכלא על שותפות ברצח .
מה עלה בגורלה של ענבל? תרצו הרי לדעת זאת כמובן אשאיר לכם לקריאה .
ומחשבות רבות שלי,הוליכו אל אותו רגע לאחר קריאה-אילו הייתי אשת סוד מה היייתי מיעצת לענבל ?
הכתיבה בגובה העיינים משלימה את האווירה של בית הדירות המשותף .
תם ולא נשלם  
חיי הניכור שילדים ונערים עוברים,וחווים בהוויה משפעים על חייהם, הצלקות לא מגלידות לעולם.כשאני חוזרת מעבודתי פעם בשבוע ,ממקום שכזה,עם סיפורים אחרים,לא קל לעבור לסדר היום .
  תודה להדר גת על הספר המתאר,במלל תמונת חיים ,שונה ועצובה מחיים הרגילים והמוארים יותר. ועוד דבר הייתי שואלת את הדר גת,מהיכן נבע מעין הסיפור.
לצפיה ב-'החופש לקרוא ימי הקיץ החמים הם הזדמנות טובה להשלים קריאה'
החופש לקרוא ימי הקיץ החמים הם הזדמנות טובה להשלים קריאה
12/07/2016 | 17:26
14
בספרים שאולי פיספסתם • הנה כמה המלצות לספרי ילדים ונוער משובחים שראו אור לאחרונה

http://www.israelhayom.co.il/article/396403
לצפיה ב-'ארוע סביב תרגום ''גדר חיה''.'
ארוע סביב תרגום ''גדר חיה''.
12/07/2016 | 16:37
8
ערב פתוח סביב הספר ''גדר חיה'' מאת דורית רביניאן יתקיים ביום רביעי הבא במשכנות שאננים בירושלים. בארוע תהיה נוכחת הסופרת ומתרגמים לשפות שונות.    מתוך ישראל היום.
לצפיה ב-'סדנאות יצירה בבית אריאלה.'
סדנאות יצירה בבית אריאלה.
12/07/2016 | 16:32
13
סידרת סדנאות יצירה לילדים בעקבות ספרים מתקיימת בימים אלה ובמהלך החודש הקרוב בבית אריאלה..  מתוך ישראל היום.
לצפיה ב-'אני אוהבת את הכבשים שלו.....פרופיל אמן – איתמר טל'
אני אוהבת את הכבשים שלו.....פרופיל אמן – איתמר טל
12/07/2016 | 13:52
12
ראיון מילולי - ויזואלי על תהליך יצירתו של המאייר, סגנונו ובחירותיו האמנותית

"הפנקס" גא להציג פרופיל אמן של המאייר איתמר טל. טל הוא מאייר המוכר בזכות סגנונו כמאייר בפלסטלינה, וכיוצר הכבשה בבה, שהפכה לכוכבת סדרת ספרי ילדים. טל הוא המאייר הארבעים בפרויקט "פרופיל אמן", שבו אנו מבקשים להעמיק את ההיכרות עם המאיירים המוכשרים
של ספרי הילדים בארץ.

http://ha-pinkas.co.il/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7...
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
12/07/2016 | 08:21
8

בוקר טוב חברי ,בוקר נעים וטוב

https://www.youtube.com/watch?v=RAbDQApVHBk
לצפיה ב-'בוקר טוב, האם קראתם את המאמר המעניין'
בוקר טוב, האם קראתם את המאמר המעניין
11/07/2016 | 08:26
1
14
בדבר האם הספרות הישראלית מתה? ואם כן, מי חיסל אותה?
מו"לים, עורכים, מבקרים וסופרים, שחיים את חוסר הוודאות בענף, נושאים הספדים אופטימיים

עולם הספרות בישראל נמצא כבר כמה שנים במשבר עמוק, יש הרואים בו גסיסה. רוב האנשים אולי לא מבחינים בכך כי הנושא הזה לא מרכזי בחייהם, הם מה שמכונה 'משתמשי הקצה', אבל כדאי שזה יטריד גם אותם. חלק מהמרואיינים לכתבה הזאת רואים שחורות, חלקם שומרים על אופטימיות, אבל איש לא הכחיש שאנחנו חווים הידרדרות ברחבי הרפובליקה הספרותית.

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/796/945.html?h...

המשך יום נפלא
לצפיה ב-'אמנם מעניין מאוד. תודה, יעל.'
אמנם מעניין מאוד. תודה, יעל.
12/07/2016 | 22:59
לצפיה ב-'שמש שמש'
שמש שמש
11/07/2016 | 07:43
8
"בוא ונחפש את האבות
בוא ונתעטף באהבות
בוא ונצטרף לשמש העולה
כל כך גדולה."

כתבה :רותי נוי
לחן :אריאל זילבר
מילים :http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang...
https://www.youtube.com/watch?v=snc_RMxfr2g

בימים אלו בואו נקשיב לבקשה של רותי נוי
"בוא ונתעטף באהבות " -עדיף .
בוקר טוב ויום טוב
לצפיה ב-'"ללכת בדרכך "'
"ללכת בדרכך "
10/07/2016 | 23:24
3
101
כתבה :ג'וג'ו מויס.בהוצאת "ידיעות ספרים -ספרי חמד "/2016
יצא לראשונה ב- 2014 .
למי שמתלבט/ת בצפיה בסרט "ללכת בדרכך",אני ממליצה לקרוא את הספר,בהמשך אנסה לנמק .
הספר פורש יריעה על מערכת יחסים שנרקמת בין מטופל, בחור צעיר מרותק לכסא גלגלים עקב תאונה, לבין המטפלת שלו ,בחורה צעירה המחליטה להיות מועסקת בטיפולו לזמן נקוב .
בד בבד לומדים להכיר את סיפור חייהם של הגבר הצעיר קודם לפציעתו ,על חייו , עבודתו,בילוייו,אהבותיו,התמודדות עם הפציעה והחלטתו הסופית להתאבד .
ולגבי לואיזה הבחורה הצעירה,עוקב הקורא אחר אישיותה ההתמודדת הלוא קלה שלה במערך המשפחתי,בעיות כלכלה לא פשוטות שחוותה ,ועם השלמה על חוסר חיוניותה להתקדם עקב חוויה שלילית שחוותה והלמה בנפשה .     
 מרגע שהשניים נפגשו חל תהליך ארוך,מיגע פיסית ונפשית שידע מורדות רבים,אך גם עליות,עד לקבלה ההדדית. מרגע שהופיעו ניצני הקבלה מצד וויל הכאוב אותו וויל הציני המסוגר,העצוב ,חל עליה נוספת במערך היחסים בינייהם.
לואיזה מתאהבת בבחור הנכה.ומרגע ששמעה על רצונו להתאבד,היא מחליטה להוציא אותו מהבית לבילויים,עם כול הקושי הכרוך בהוצאת נכה קשה .
הלוגיסטיקה לא שברה את רוחה,גם לא האכזבות שהצטברו,היא האמינה שאפשר יהיה להתגבר על כול בעיה רפואית שתעורר. מה ששבר את ליבה היה סוף הפסוק .
הספר טוב בדרך הכתיבה המעניינת,ובעלילה שנוגעת ללב ,בסיפור הקרוב כול כך למציאות בדרך זו או אחרת, בהרהורים המטרידים שבאים ועולים,כך  נראה לי אצל כול קורא,על אותה החלטה גורלית שאין ממנה דרך חזור,ועל האומץ בכלל להחליט,להתאבד .
גם דמות המטפלת האישה הצעירה ראויה להערכה .כאדם העולה בסולם גבוה שלב אחר שלב במאמץ,ביזע,אך יחד עם זאת בנחישות ובאומץ,ולא מצליח במשימתו ,כך לואיזה,התסיכול היה גדול, היא כביכול לא הצליחה במשימה באתגר אך לואיזה שעברה מסע הפנימי,גילתה בעצמה כול כך הרבה כוחות ויכולות ..
"ללכת בדרכך " ממליצה מאוד .

לצפיה ב-'הספר נפלא . לרוץ לראות את הסרט מי שעדייו לא ראתה....'
הספר נפלא . לרוץ לראות את הסרט מי שעדייו לא ראתה....
11/07/2016 | 06:51
6
לצפיה ב-'ראיתי את הסרט פשןט נהדר'
ראיתי את הסרט פשןט נהדר
11/07/2016 | 20:26
1
2
לצפיה ב-''
12/07/2016 | 17:25
לצפיה ב-'ערב טוב '
ערב טוב
10/07/2016 | 21:07
6
ערב טוב חברי ,
מי מחכה לחופש הקיץ?הילדים,הנכדים,בני המשפחה
כמעט כולם .
הסבתות כול אחת ותשובתה .
ותשובתי יש רווחים בהחלט,עם הנכדים שמחה וצהלה,הפסדים זמן לכתיבה ועייפות .....
ומכאן עלי להתנצל ,זה יקרה,יהיו ימים כאלה במהלך החודשיים,אבל גם יחלוף ....
ומקווה שאתם מבינים .
המשך  ערב טוב ונעים ,
שולחת חיבוק חם ,לכול התורמים להעשרת הפורום והפעלתו.  

לצפיה ב-'מילי ופינוקיו-סיפור על ילדה ועל שקר'
מילי ופינוקיו-סיפור על ילדה ועל שקר
10/07/2016 | 13:34
3
19
למילי שני אחים מבוגרים ממנה,

בבית אוהבים אותה מאד ומפנקים, בבית ספר פחות,

שם היא לא הקטנה ולא בת יחידה ומפונקת.,

.הילדות  מציקות לה לפעמים על הפינוק שלה ואם היא לא מקבלת מה שהיא רוצה היא משתוללת,

לוקח לה זמן להירגע וזמן לחזור לעצמה, בכיתה א' היא התחילה למעשה לשקר,

אולי כדי להתקבל ואולי כדי להתבלט,אולי כדי לשרוד,  הסיבה עדין לא ידועה.

זה התחיל בדברים קטנים ,
לצפיה ב-'זה סיפור שלי המשך יבוא למעונינים'
זה סיפור שלי המשך יבוא למעונינים
11/07/2016 | 00:58
2
3
לצפיה ב-'שחרזדה, מצפה להמשך.'
שחרזדה, מצפה להמשך.
11/07/2016 | 15:53
1
2
לצפיה ב-'המשך הסיפור מילי ופינוקיו'
המשך הסיפור מילי ופינוקיו
11/07/2016 | 20:29
7

תעודת הערכה

תגובות אחרונות
שחרזדה האחת הגיב ל- מילי ופינוקיו
שחרזדה האחת הגיב ל- זקנה
מנורה הגיב ל- זקנה
מנורה הגיב ל- מילי ופינוקיו
ארכיון פוסטים

הבא><הקודם
יולי 2016
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
נקה
קישור לאתרים
האתר של יהודה עצבה
הקומונה הסודית - דבי
נשארים מעודכנים
מעקב אחר הבלוג

זה התחיל בדברים קטנים ,

כמו בגד שנעלם כי היא נתנה לחברה ומספרת שאבד בבית ספר,

ספר לימוד שנקרע, טענה שקרעו לה, דברים שרק נקנו נעלמו ובמקומם באו סיפורים,שקריים.

מילי מעלימה דברים מהאחים שלה ועושה עצמה תמימה,לא ראיתי,לא שמעתי,

אני אעזור לכם לחפש וכן הלאה.

הוריה חסרי אונים, הם יודעים שהיא מרבה לשקר אך לא יודעים עד כמה ולמה.

ניסו לשוחח איתה, אך היא פותרת ב,טוב,אני לא אשקר יותר, זה מחזיק לא יותר משלושה ימים.

דיברו עם המורה, הגיעו ליועצת, ממנה לפסיכולוגית ועדין ,אין תשובות ואין פתרון.

לא מובן, לא  ברור , למה השקרים? מה היא רוצה להשיג?

ואז לאמה עלה רעיון, כל יום בלי שקר פרס קטן, שבוע ללא שקר פרס גדול, לבחירה,

המורה שיתפה פעולה לפעם בשבוע, אם אין שקר, במה שקשור בבית הספר,

תעודת יושר ופרס.

במשך שלושה ימים הצליחה, אך ביום הרביעי,לא עמדה בזה ושיקרה,

רק שקר קטן,לא נחשב,אמרה לעצמה מילי.

אחרי בית הספר לא חזרה הביתה .  שעה ויותר ההורים מודאגים מתקשרים לבית הספר

אין תשובה, מתקשרים למורה הביתה, היא אומרת שמילי יצאה עם כולם.

אז איפוא היא? עברה עוד שעה ,הדאגה כבר מכרסמת  ואז נפתחת הדלת ,מילי נכנסת עם

התיק על הגב, כאילו כלום, לשאלת ההורים המודאגים היא עונה-

נשארתי בבית ספר, המורה היתה צריכה עזרה, מצטערת שכחתי להודיע.

מסתכלים עליה, עושה עצמה לא מבינה מה הבעיה.

שבי, אומרת לה אמה,  רגע אשים את התיק בחדר, עונה מילי, לא, עכשיו אומר לה אביה.

שבי עכשיו ותקשיבי טוב.

דיברתי עם המורה ואת לא היית בבית ספר,אז, איפוא היית? תעני..

אם עוד פעם אחת את משקרת, עוד פעם אחת ולא יותר את מקורקעת,

אין חברות, אין חוגים זה ברור?  אני אלווה אותך לבית הספר ונבוא להחזיר אותך הביתה,

אמא או מישהו מהאחים שלך, זה מובן?

ומיד מוציא מהתיק שלו בובת פינוקיו ומראה לה את האף הארוך, את רואה  את האף הזה?

זה מהשקרים שלו.

הוא מוציא גם  את הספר  על פינוקיו נותן לה ואומר -תקראי  את הספר ומחר נשוחח עליו.

עכשיו בואי לאכול  ואחרי זה שיעורים.

מילי כבר רצתה להגיד שאין לה ,או שהכינה בכיתה,אבל שתקה.

אבא מיד קלט ואמר לה- אני מקבל ד'וח על השיעורים מהמורה שלך

ואני יודע בדיוק מתי ואיזה שיעורים יש כך שבלי משחקים, אני אבדוק לך.

מילי ישבה ליד השולחן , בקושי  אכלה ואז קמה וביקשה רשות ללכת לחדר שלה.

לכי אמרה לה אמא, תכיני שיעורים ולמקלחת,  אם את צריכה עזרה אנחנו פה.

מילי הלכה לחדרה, עצובה, אני באמת לא רוצה לשקר- אבל אני לא מצליחה,חשבה,

נשכבה על המיטה ושקעה במחשבות, נרדמה בלי להכין שעורים ובלי להתקלח וחלמה חלום.

בחלום בא אליה פינוקיו,כן זה עם האף הארוך ,שאבא הביא לה,

ישב לידה והתחיל לדבר אליה- אל תבכי,את ילדה חכמה,את יכולה להתגבר. אמר לה.

מה אני יכולה לעשות? רגע, איך זה שאתה מדבר אלי, מה אתה לא בובה? שאלה אותו מילי.

הייתי פעם בובה מעץ, כל הזמן שיקרתי לאבא שלי ואז האף שלי גדל כל כך,

כולם צחקו עלי  וממני, קראו לי אף נקניק ולא רק זה אלה גם כל הזמן הסתבכתי בצרות.

כאילו הייתי במלכודת ולא הצלחתי להשתחרר אז בכיתי ונשבעתי שאם אצליח לחזור הביתה

בשלום לא אשקר יותר,אז , הרגשתי השתפרה ונרדמתי במקום שהייתי בו ביער לבד.

התעוררתי בבוקר והרגשתי קל כאלו משא ירד ממני, רצתי במהירות שיכולתי עם רגלי העץ שלי,

ופתאום מצאתי עצמי מול הבית שלי, נכנסתי וראיתי את אבא שלי ,ג'יפטו עצוב נורא.

ניגשתי אליו וביקשתי סליחה על השקרים ועל הצרות שגרמתי לו, הוא חיבק אותי ובכה .

שאלתי אותו למה הוא בוכה אמר לי - משמחה שחזרת, חשבתי שאבדתי  אותך.

שעה ארוכה ישבנו מחובקים ואז הבטחתי לו שלא אשקר יותר.

ומאז לא שיקרתי אפילו לא שקר קטן.

אחרי שלושה שבועות הפיה הטובה הפכה אותי לילד אמיתי.

התחלתי ללמוד בבית ספר,היו לי אפילו חברים ,ילדים אמיתיים,

אז אם אני יכולתי להשתנות גם את יכולה.

כך אמר פינוקיו למילי ונעלם.

מילי התעוררה משנתה, היה כבר לילה,קמה בשקט שטפה פנים וישבה להכין שעורים.

חזרה לישון עם החלטה שממחר היא לא משקרת יותר.

ו אכן הצליחה, לא שיקרה, את החלום היא לא סיפרה לאף אחד.

בובת פינוקיו שלה היתה מונחת במקומה.מענין אם הבובה הזו גם תהפוך לילד אמיתי? חשבה מילי'

לאחר כמה ימים היא קראה את הסיפור על פינוקיו ואחרי ארוחת הערב, שוחחה עליו עם אביה.

מילי בזכות ובעזרת פינוקיו הפסיקה לשקר.
לצפיה ב-'בקשת עזרה בחיפוש ספר'
בקשת עזרה בחיפוש ספר
10/07/2016 | 20:43
13
29
אני מחפשת ספר לנכדי בן ה-10. הוא מבקש ספר על מטוסים מכוניות וכלי שיט. בקיצור על תחבורה. האם מישהו מכם יודע ויכול להמליץ על ספר כזה?

בזמנו- לפני 30 שנה קניתי לבן שלי (האבא של הנכד) , ספר על מכוניות, ספר על מטוסים, וספר על כלי שיט. לא זכור לי מי היו המוציאים לאור או המחבר. לא מוצאת משהו דומה.

אודה לעזרתכם.
לצפיה ב-'נהורית 1'
נהורית 1
10/07/2016 | 21:21
11
13
שלום לך נהורית 1.אכן היתה סדרה כזאת,ולבטח קימים עותקים בספריות הציבוריות .
ברשותי נמצא ספר של ריצ'רד סקרי.בשם:"ספר המכוניות הגדול" .בהוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד /2002  
שולחת לך קישור :
אולי יהיה לך לעזר . 

לצפיה ב-'ציטי ציטי בנג בנג'
ציטי ציטי בנג בנג
10/07/2016 | 22:02
3
6
לצפיה ב-'תום סויר בלש פרטי '
תום סויר בלש פרטי
10/07/2016 | 22:04
2
8
זה מתרחש על כדור פורח
לצפיה ב-'שני רעים יצאו לדרך'
שני רעים יצאו לדרך
10/07/2016 | 22:06
1
7
לצפיה ב-'תודה אשלינג.'
תודה אשלינג.
11/07/2016 | 07:00
6
לא מחפשת 'סיפור', אלא ספר ממש על כלי תחבורה והסבר עליהם.

תודה למאמץ ויום טוב.
לצפיה ב-'בוקר טוב לחולית ותודה '
בוקר טוב לחולית ותודה
11/07/2016 | 06:58
6
14
נפגשתי בספר הזה בשיטוטי באינטרנט. הבן אומר שזה לא הספר.

תודה למאמץ.
לצפיה ב-'יש את הספרים הכתומים'
יש את הספרים הכתומים
11/07/2016 | 14:14
5
6
  אדומים  של אינצקולפדיה מדע לילד
לפעמים גם הספרים מגיעים בתכלת

לצפיה ב-'בינתיים מצאתי את ספר המכוניות השלם של אביעד'
בינתיים מצאתי את ספר המכוניות השלם של אביעד
11/07/2016 | 16:12
4
9
נשאר רק לחפש היכן מוכרים.
לא מצליחה עם ה 'הדבק'.

לצפיה ב-'מצאתי פה.....'
מצאתי פה.....
11/07/2016 | 17:12
3
7

חפש גם בחנות הספרים של איתמר אולי יש לו

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה יעל'
תודה יעל
11/07/2016 | 18:25
2
3
אני מעדיפה ספר חדש, מלבד זאת אני רוצה לדפדף כדי לראות אם הספר בכלל מתאים, האם השפה לא קשה מידי, שזה בכלל קריא ומובן.

שוב תודה למאמץ.
לצפיה ב-'תראי מצאתי גם את זה.......'
תראי מצאתי גם את זה.......
11/07/2016 | 21:34
1
10

אני רואה שהספא הוא בהוצאת ''מפה'' הכי פשוט לדעתי להתקשר ולברר.
לצפיה ב-'לספר הזה התכוונתי.'
לספר הזה התכוונתי.
12/07/2016 | 07:16
7
לצפיה ב-'האחים רייט / תמר כוכב'
האחים רייט / תמר כוכב
12/07/2016 | 11:07
5
על המצאת המטוס.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ