לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'הארנב שבזכותו הילדים יירדמו מיד'
הארנב שבזכותו הילדים יירדמו מיד
18/08/2015 | 20:26
23

ספר בהוצאה עצמית של פסיכולוג שוודי, שנועד לעזור לילדים להירדם במהירות, נהפך ללהיט מפתיע באנגליה ובארצות הברית ודורג בראש טבלת רבי המכר של אמזון
http://www.haaretz.co.il/gallery/literature/.premi...

ומי שרוצה לשמוע את הסיפור באנגלית מוזמן בבקשה


https://www.youtube.com/watch?v=3cIYdPYHskI
לצפיה ב-'שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הכריזה על חמשת הזוכים בפרס'
שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הכריזה על חמשת הזוכים בפרס
18/08/2015 | 01:00
31
שרת התרבות והספורט בתחום ספרות ילדים ונוער ע"ש דבורה עומר
הזוכים בפרס הם:
פרס על ספר מצטיין לילדים על סך 20,000 ₪ הוענק לסופר אביחי נזרי, עבור הספר "הילדים של הצהרים".
פרס על ספר מצטיין לנוער על סך 20,000 ₪ הוענק לסופרת רונית רוקאס, עבור הספר "החוקים הסודיים של אביגיל".
פרס מפעל חיים על כתיבה לילדים על סך 25,000 ₪ הוענק לסופרת עדנה קרמר.
פרס מפעל חיים על כתיבה לנוער על סך 25,000 ₪ הוענק לסופרת יונה טפר.
פרס לספר הילדים והנוער המושאל ביותר בספריות הציבוריות על סך 10,000 ₪ הוענק לסופרת גלילה רון פדר, עבור הספר "תעלומת הגביע השביעי".
http://mcs.gov.il/Culture/Professional_Information...

לצפיה ב-'כן . אני יודעת שזה פורום ספרות. .אני מאוד אוהבת'
כן . אני יודעת שזה פורום ספרות. .אני מאוד אוהבת
17/08/2015 | 19:21
14
42

אותם  יש לי אחד בבית כבר בן כמעט 11  וזאת תרומתי הצנועה  כדי לשתף בתקווה שהמצב ישתנה

היום מציין העולם את יום המודעות לחתולים השחורים. זו ההזדמנות להזכיר לכם, שלמרבה הצער בעלי חיים כהים זוכים לבתים מאמצים פחות מחבריהם הבהירים.
לצפיה ב-'ליעל '
ליעל
17/08/2015 | 19:42
4
15
והנה הזדמנות להעלות את כול ספרי החתולים שחורים ,ובהירים מכול סוג ומין .
בעיתון מה16/8 "מסביב לעולם "מספרת הכתבה על רשת אופנה "אובן אאוטפיטרס "שחילקה ללקוחות שלה" בכמה מהחנויות שלהם גורי חתולים ."קנה חולצה ,קבל חתול "שירות ידיעות אחרונות" ,במסגרת יום החתול הבינלאומי .וחילקו ....
ומי שהתנגד היו פעילי לזכויות בעלי החיים , צריך לדעת למי נותנים חתול,הם טענו . 
לצפיה ב-'ואם בחתולים עסקינן אז ....חתול לבן חתול שחור שלמה אבס '
ואם בחתולים עסקינן אז ....חתול לבן חתול שחור שלמה אבס
17/08/2015 | 19:57
1
19
 
איר דני קרמן
יצא לאור ע"י הוצאת עגור,
 
זֶהוּ סִפּוּר עַל שְׁנֵי חָתוּלִים שֶׁגָרוּ לְיַד הַנַחַל. אֶחָד הָיָה לָבָן כְּמוֹ חָלָב, וְהַשֵׁנִי הָיָה שָׁחֹר כְּמוֹ... כְּמוֹ... הַחֹשֶׁךְ.
אֲבָל לַמְרוֹת הַצְבָעִים הַשׁוֹנִים שְׁנֵי הֶחָתוּלִים הָיוּ חֲבֵרִים מְאֹד-מְאֹד טוֹבִים. הֵם בִּלוּ בְּיַחַד שִׂחֲקוּ בַּיַחַד וְכֹל מָה שֶׁהָיָה לְאֶחָד מֵהֵם הוּא הָיָה מְחַלֵק עִם הַשֵׁנִי. הֵם אַף פַּעַם לֹא כָּעֲסוּ אֶחָד עַל הַשֵׁנִי וְאַף פַּעַם לֹא רָבוּ.
 
 
אני מאוד אוהבת אותו ולכן אין שנה שילדי כיתות א' לא שומעים את הסיפור וכמובן שהשיחה שמתפתחת לאחר מכן היא היא החשובה
לצפיה ב-'הנער שצייר חתולים'
הנער שצייר חתולים
17/08/2015 | 20:11
19
 
 
מאת: מתוך ספר אגדות ילדים יפניות, תרגום: מיכל לביא
מתוך הספר ´The Boy who drew cats´ בהוצאת דובר, בעריכת סוזן רטינר.
 
תרגום: מיכל לביא
עריכה: עופר הלוי
היה היו פעם, בכפר קטן ביפן, איכר עני ואשתו. האיכר ואשתו היו אנשים טובים, והיו להם כמה ילדים, אך הם היו כל כך עניים, עד שהיה להם קשה להאכיל את כולם. הבן הבכור היה חזק, וכשהיה בן 14 בלבד כבר היה מסוגל לעזור לאביו. הבנות הקטנות למדו לעזור לאימן כמעט מיד אחרי שלמדו ללכת.
אבל בן הזקונים, שהיה ילד קטן במיוחד, לא התאים לעבודה קשה. הוא היה פיקח יותר מכל אחיו ואחיותיו, אבל הוא היה חלש וצנום ואנשי הכפר אמרו שהוא לעולם לא יהיה מאד גדול. משום כך, הוריו חשבו שיהיה טוב יותר בשבילו להיות כהן דת מאשר איכר.
 
יום אחד, הם לקחו אותו למקדש של הכפר וביקשו מהכהן הזקן והטוב שגר שם לקחת את הילד בתור עוזר וללמד אותו כל מה שכהן צריך לדעת. האיש הזקן דיבר אל הנער בחביבות ושאל אותו כמה שאלות קשות. התשובות שהילד ענה היו חכמות כל כך, עד שהכהן הסכים לקחת את הילד הקטן למקדש, להיות לו לעוזר וללמוד את מלאכת הכהונה.
הילד למד במהירות את מה שהכהן הזקן לימד אותו, ולרוב היה צייתן מאד. אבל היתה לו מגרעת אחת: הוא אהב לצייר חתולים בשעות הלימוד. הוא צייר חתולים אפילו במקומות שחתולים לא אמורים להיות מצויירים כלל. הוא צייר חתולים בכל הזדמנות שמצא את עצמו לבד. הוא צייר אותם על שולי הספר של הכהן, על כל הוילונות במקדש, על הקירות ועל העמודים. הכהן העיר לו מספר פעמים שזה לא בסדר, אך הוא לא הפסיק לצייר חתולים. הוא צייר אותם פשוט משום שלא היה יכול לשלוט בזה. היה לו מה שקרוי כשרון של אמן. ורק משום כך הוא לא התאים להיות עוזר של כהן. עוזר טוב אמור ללמוד מהספרים, לא לצייר חתולים.
יום אחד, אחרי שצייר כמה תמונות יפות של חתולים על מחיצת נייר, אמר לו הכהן הזקן בחומרה: ´נערי, אתה חייב להסתלק מיד מהמקדש. אתה לעולם לא תהיה כומר טוב, אבל אולי תהיה פעם אמן גדול. אתן לך עצה אחת אחרונה, ולעולם אל תשכח אותה: המנע ממקומות גדולים בלילה. השאר בקטנים.´
הנער לא ידע למה התכוון הכהן באומרו ´המנע ממקומות גדולים בלילה, השאר בקטנים.´ הוא חשב וחשב, בשעה שארז את מעט הבגדים שלו והתכונן לעזוב, אך לא הצליח להבין את המלים הללו ופחד לדבר עם הכהן, חוץ מאשר לומר לו שלום.
 
הנער עזב את המקדש בצער רב והתחיל לתהות מה עליו לעשות. אם ילך ישר הביתה, הוא היה בטוח שאביו יעניש אותו על שהמרה את פי הכהן, ולכן הוא פחד ללכת הביתה. פתאום הוא נזכר, שבכפר הסמוך, המרוחק כ- 20 ק´מ, יש מקדש גדול מאד. הוא שמע שיש כמה כהנים במקדש, והחליט ללכת אליהם ולבקש מהם שיקבלו אותו כעוזר.
המקדש הגדול היה סגור, אבל הנער לא ידע זאת. הסיבה שהמקדש נסגר היתה, שהיה בו שד שהפחיד את הכהנים עד שהם ברחו, ואז השתלט על המקדש. לילה אחד, לאחר מכן, נכנסו כמה לוחמים אמיצים למקדש כדי להרוג את השד, אך הם לא נראו יותר לעולם. איש מעולם לא סיפר את הדברים הללו לנער, כך שהוא הלך את כל הדרך עד לכפר וציפה לקבלת פנים נעימה מהכהנים.
 
כשהגיע לכפר כבר ירד החושך וכל האנשים היו בבתיהם, אך הוא ראה את המקדש הגדול על הגבעה, בקצה השני של הרחוב הראשי, וראה שיש בו אור. האנשים שמספרים את הסיפור הזה אומרים, שהשד נהג להדליק את האור הזה כדי לפתות נוודים בודדים לחפש מחסה במקדש. הנער הלך ישר למקדש, ודפק על הדלת. שום קול לא נשמע מבפנים. הוא דפק שוב ושוב, אך עדיין איש לא בא. בסוף הוא דחף בעדינות את הדלת ושמח מאד לגלות שהיא לא היתה נעולה. הנער נכנס למקדש וראה מנורה בוערת, אך לא ראה שום כהן.
הוא חשב, שבטח עוד מעט יבוא כהן כלשהו, וישב לחכות. הוא שם לב, שכל הדברים במקדש היו אפורים ומאובקים, ומכוסים בשכבה עבה של קורי עכביש. הנער חשב לעצמו, שהכמרים בודאי ישמחו לעוזר, כדי לשמור על המקום נקי. הוא תהה למה הם איפשרו לכל הדברים במקדש להתכסות בכל כך הרבה אבק. הנער היה מרוצה מאד כשגילה כמה מחיצות לבנות גדולות, שהיו טובות מאד בשביל לצייר עליהן חתולים. למרות שהיה עייף, הוא חיפש מייד קופסת-כתיבה, מצא אחת, טחן מעט דיו והתחיל לצייר חתולים.
 
 
הוא צייר המון חתולים על המחיצות, עד שהתחיל להרגיש מאד מנומנם. הוא כמעט נשכב לישון ליד אחת המחיצות, כשפתאום נזכר במלים ´המנע ממקומות גדולים. השאר בקטנים´.
המקדש היה גדול מאד, הוא היה לבדו. כשחשב על המלים הללו, למרות שלא הבין אותן בדיוק, הוא התחיל להרגיש בפעם הראשונה מעט פחד, והחליט לחפש מקום קטן לישון בתוכו. הוא מצא ארון קטן, עם דלת הזזה. הנער נכנס לארון, וסגר את עצמו בפנים. הוא נשכב ונרדם מיד.
 
הוא הקיץ מאוחר בלילה לשמע קולות נוראים. קולות לחימה וצרחות. הוא היה כה מבוהל, שפחד אפילו להביט דרך חריץ בארון הקטן. הוא שכב בלי לזוז, עוצר את נשימתו מפחד. האור שהיה במקדש כבה, אבל הקולות הנוראים המשיכו, ונהיו גרועים יותר. כל המקדש רעד. אחרי זמן רב חזר השקט. אך הנער עדיין פחד לזוז. הוא לא זז עד שאורה של שמש הבוקר האיר לתוך הארון דרך הסדקים בדלת הקטנה.
אז הוא יצא החוצה ממקום מחבואו בזהירות רבה והביט סביב. הדבר הראשון שראה היה, שכל רצפת המקדש מכוסה בדם. ואז הוא ראה, במרכז המקדש, חולדה ענקית, מפלצתית, שוכבת מתה. זו היתה חולדה-שד, גדולה יותר מפרה!
אבל מי או מה היה מסוגל להרוג את שד כזה? הוא לא ראה שם שום אדם או יצור אחר! לפתע הבחין הנער, שהפיות של כל החתולים שצייר בערב הקודם, נהיו אדומים ורטובים מדם. אז הוא הבין, שהשד נהרג על ידי החתולים שהוא צייר. והוא הבין גם, בפעם הראשונה, למה הכהן הזקן והחכם אמר לו ´המנע ממקומות גדולים בלילה, השאר בקטנים.´
 
הנער גדל והיה לאמן מפורסם מאד. תיירים שמגיעים ליפן יכולים עד היום לראות כמה מהחתולים שהוא צייר
 
לצפיה ב-'ספרה של אבירמה גולן "החתול שדפנה רוצה" -'
ספרה של אבירמה גולן "החתול שדפנה רוצה" -
20/08/2015 | 22:46
1
8
הספר מאויר להפליא ע"י רעיה קרס.
לצפיה ב-'וכמובן, "חתול תעלול" ו"חתול תעלול חוזר"'
וכמובן, "חתול תעלול" ו"חתול תעלול חוזר"
20/08/2015 | 22:49
3
לצפיה ב-'יש לי כמה ספרים מקסימים על חתולים'
יש לי כמה ספרים מקסימים על חתולים
17/08/2015 | 23:01
22
בשנים האחרונות -ברצינות- פיתחתי אלרגיה לחתולים שגורמים לי התעטשות.
 אז היום הם חיים בגינתנו.בחום משאירים להם כלים עם מים.
 
לצפיה ב-'שיר השונרא / הלוך הלכה החבריה '
שיר השונרא / הלוך הלכה החבריה
17/08/2015 | 23:47
3
15

שיר השונרא 
מילים: מיכאיל טאניץ'
לחן: יורי סאולסקי
תרגום: יעקב שבתאי

גר לו שונרא שחור בשכונה 
וכל איש את השונרא שנא 
אך השיר לא על זה תסלחו 
רק על איך שלא סבלו אותו וכו'... 

יש אומרים שידוע 
כי חתול שחור מזל ביש הוא מביא 
אך עד כה רבותי 
המזל הביש הוא דווקא לחתול. 

כל היום מגרשים את הנ"ל 
מכבישים מדרכות ובכלל 
אך השיר לא על זה תסלחו 
רק על איך שהם רדפו אותו וכו'... 

יש אומרים שידוע... 

אם רצה עם שונריתא לשיר 
נאלץ להגר מן העיר 
אך השיר לא על זה תסלחו 
רק על איך הם יללו יחדיו וכו'... 

יש אומרים שידוע... 

כה אומלל מלפנים ואחור 
כי שחור מן השחור הוא שחור 
אך השיר הוא על זה - נא לזכור 
מה נורא להיוולד חתול שחור. 

יש אומרים שידוע... 
לצפיה ב-'והנה '
והנה
19/08/2015 | 07:29
2
13
"והנה ביום ההולדת 
השמחה כה מעודדת 
החתול שמח מאוד 
והזמין את בן הדוד:
"בוא אלינו ,בוא נמר ,
בביתנו לבקר !"
והנמר הגיע ?ודאי !וכול זה קרה ביום ההולדת של התאומים מיכאל ומיכאלה .
בספר הנחמד 
"האורח ביום ההולדת "של לאה גולדברג  
איורים: דני קרמן בהוצאת ספרית הפועלים/2008
לצפיה ב-'החתולה של אילת '
החתולה של אילת
19/08/2015 | 07:42
1
11
רינת הופר:כתבה וציירה .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2009.
"החתולה של אילת בגורים מטפלת .
בחום ואהבה אותם מגדלת .
מינקה ,מערסלת ומחתלת ,
ככה ,ככה היא מטפלת " 
לצפיה ב-'מיקי מבורך '
מיקי מבורך
19/08/2015 | 08:00
19
עם הספר האהוב, והציורים היפים של כרסטינה קדמון  "אוטו גלידה "
"על החלון האדום ישב חתול אדום
על החלון הצהוב ישב חתול צהוב.
ועל החלון הכחול ישב חתול כחול .
כאשר החתולים שמעו את דנדון הפעמון של אוטו גלידה ,הם רצו חייש  לאיש הגלידה וביקשו גלידה כול אחד בטעמו שלו ,כול חתול בחר גם צבע מסוים.
התנחשו? 
בהוצאת אריה ניר.
 
לצפיה ב-'מה הופך את איסטנבול לבירת החתולים העולמית?'
מה הופך את איסטנבול לבירת החתולים העולמית?
20/08/2015 | 18:50
3
24
מסע היסטורי בעקבות שורשי החיבה הטורקית לחתולים, מחתולתו של הנביא מוחמד ועד החתול של אובמה. טור מיוחד לרגל יום החתול הבינלאומי שחל מוקדם יותר החודש
 
לצפיה ב-'יעל '
יעל
22/08/2015 | 09:05
2
9
השבוע הזה מכתירה אני אותך בתור מובילת הפורום :בהשתתפות בהתיחסות ובקישורים הנהדרים ,ואחרון מהם ,שכעת קראתי על החתולים בתורכיה והפרט המענין  שחייו של הנביא ניצלו הודות לחתולה . 
ומוסיפה אתמול ראיתי בטלויזיה סרט על חיי חתולי הרחוב :על דרך הישרדותם ,הסיבה לחיכוך בינהם ,דרך השמירה על הטריטוריה וכו .וזאת במקביל ,לחיי הבני דודים הרחוקים ,החיים בטבע. תמיד הפרטים החדשים מעוררי ענין .
על המסירות יעל ,שולחת לך זר פרחים לשבת עם תמונת פרפר הנוסק אל על .
.....  
וכן גם את הכתר 
מגיע לך .
לצפיה ב-'תודה והמשך יום נפלא וקסום לך וכל חברי הפורום'
תודה והמשך יום נפלא וקסום לך וכל חברי הפורום
22/08/2015 | 09:35
1
7
לצפיה ב-'ועל '
ועל
22/08/2015 | 10:35
7
שאול החתול אי אפשר לוותר .
שאולהחתול "אני אוהב לצעוד בנעלים לבנות "
אריק ליטוין .
איורים :ג'ימס דין . 
שאול החתול וארבעה כפתורים מגניבים .יצר ואייר ג'ימס דין
סיפר :אריק ליטוין.
רב מכר של הניויורק טימס .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר/2013 
"שאול החתול לובש את החולצה שהוא הכי אוהב ,החולצה עם ארבעת הכפתורים הגדולים, הצבעוניים ,העגולים והמגניבים "
שאול אוהב מאוד את כפתוריו ,והוא שר להם שיר שהולך כך:. 
לצפיה ב-'יריד איור וקומיקס בנחלת בנימין.'
יריד איור וקומיקס בנחלת בנימין.
17/08/2015 | 09:04
3
20
מחר וביום שישי תתקיים חגיגת איור וקומיקס בנחלת בנימין. יתארחו מאיירים ואמני קומיקס שיציגו את יצירותיהם וחלקם יציירו אל מול הקהל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/08/2015 | 11:21
6
לצפיה ב-'בחום הזה?'
בחום הזה?
17/08/2015 | 17:17
1
11
שיהנו המבקרים - אני נשאר בבית צמוד למזגן
לצפיה ב-'החום '
החום
17/08/2015 | 19:06
15
ביומים האחרונים   ללוא ספק  מתיש..........
לצפיה ב-'על הספר הלו דורית.'
על הספר הלו דורית.
17/08/2015 | 08:59
19
הסופר: ניר דרום.
הוצאת:כנרת.זמורה-ביתן.
300 עמודים.
הספר מספר על דורית בת 14, בת יחידה לאמה.אביה נהרג באסון התאומים לפני שהיא נולדה. הספר כתוב בצורת מונולוגים של 4 גבורים:דורית. דודתה אחות אמה-אנטי רייצ'ל, בן כיתתה בובי ונייתן אהובה של הדודה. בכל קיץ דורית נוסעת לת''א לדודתה. גם האם נוסעת. כולם חושבים שנסעה להודו. אבל דורית מגלה שהיא נסעה לניו יורק. דורית בורחת מבית דודתה ונוסעת לניו יורק לגלות פרטים על מות אביה וכן להתחקות אחר אמה. היא נפגשת בניו יורק עם בובי בן כיתתה והיא מתארחת אצלו. דודתה אנטי רייצ'ל מגיעה בעקבותיה לניו יורק ונפגשת עם אהובה נייתן שנפרדה ממנו לפני 8 שנים. את דורית מלווה כל הזמן דמותה של הזמרת דולי פרטון שהיא מאד אוהבת את שיריה. דמות הזמרת מעודדת ומחזקת אותה לאורך כל הדרך. מתברר שהאם קנתה את הדירה שבה גרה עם בעלה. היא לא האמינה במותו וכל קיץ חיפשה אותו. דורית, הדודה והאם נפגשים במוזיטון ליד תמונה שהיתה נערצת על האב. דורית והאם מתקרבות סוף סוף.
''הנחתי את היד שלי על היד שלה. היא הסתכלה על ידי וליטפה אותה. אני מתארת לעצמי שהמגע של היד שלי היה לה מוזר וחדש לפחות כמו שהמגע של היד שלה היה בשבילי. היא הבינה, כמוני, שאנחנו לא מכירות בכלל זו את זו.''.(עמ' 271).ספר מעניין. מומלץ לנוער בוגר.
לצפיה ב-'שלושה ספרים על מפלצות '
שלושה ספרים על מפלצות
17/08/2015 | 06:58
2
20
"המפלצת שלי ואני " אלה הרלב .בהוצאת הקיבוץ המאוחד .איורים של כרמית גלעדי פולארד .
"המפלצת פועה " של ארי אליעז .איורים שירה נחומסון .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן .
ספר שהנכדים שלי אוהבים מאוד .
"מפלצות מיתולוגיות של יוון העתיקה" בהוצאת אנונימה ,לילדים בוגרים .סיפורים שוהם סמית 
והמפלצות לא תמו .....
לצפיה ב-'בהתיחסות '
בהתיחסות
17/08/2015 | 08:30
1
10
לקישור ששלחה יעל קר .
לא שמתי לב וכתבתי כהודעה נפרדת . 
לצפיה ב-'כשהייתי ילדה אהבתי את הספרים של קשקוש בלבוש ואיריס הקטנה '
כשהייתי ילדה אהבתי את הספרים של קשקוש בלבוש ואיריס הקטנה
19/08/2015 | 20:25
9
 של אילנה רוסנו שכתבה גם את מילי  פילי
ספרים מצחקים קשקוש בלבוש הוא לא בדיוק מפלצת
אבל מן יצור מצחיק
געגוע שעולה פתאום
לצפיה ב-'כתבה וספר :'
כתבה וספר :
17/08/2015 | 06:33
2
17
הכתבה :יוצאים להרים בעקבות ספר .מסביב לעולם 16/8 .עיתון "ידיעות אחרונות "
שירות ידיעות אחרונות 
סדרת ספרים  התפרסם בסין "עלילות שודדי הקברים" . והסינים שהתאהבו בספרים החלו לזרום במאות אל רכס הרים "על גבול צפון קוריאה "בחיפוש אחר גיבור הסדרה .
מסתבר שבאחד הספרים גיבור הסיפור עובר "דרך דלת ברכס צ'אנגבאי כדי להגן על סוד משפחתי אפל" ..... זה היה ב17 באוגוסוט 2005 .
גיבור הסיפור, מבקש מחבר שיבוא להחליף אותו בעוד עשר שנים בתפקיד  .המועד מתקרב והסינים להרים עולים .
סוד של ספר והשפעתו. 
 
לצפיה ב-'וספר '
וספר
17/08/2015 | 06:42
1
10
דובי קייך בספרו "הטיול הגדול של מקס "{הקיפוד }
מקס יוצא לטיול גדול,בעקבות חניבעל בן קרתגו ,חלף מעל הרי האלפים.
בעקבות צידי המערות בדרום מערב צרפת,הגיע למערות לסקו המפורסמות,
ולאגם לוך נס בסקוטלנד אירופה נחת ,בתקווה לראות את נסי המפלצת  .
חלק קטן מהמסע  
ממליצה על הספר 
בהוצאת כנרת זמורה ביתן/2011
לצפיה ב-'הטיול הגדול של מקס'
הטיול הגדול של מקס
17/08/2015 | 06:46
15
"אם יוצאים,
מגיעים למקומות נפלאים!"
ד"ר  סוס 
לצפיה ב-'אולי פיג'מה זה לא רעיון כל כך טוב.........'
אולי פיג'מה זה לא רעיון כל כך טוב.........
16/08/2015 | 17:10
6
33
מחקר חדש מצא: הפיג'מה של הזברה הורגת אותה.
בניגוד לתפיסה המקובלת שהפסים של הזברה עוזרים לה לחמוק בקלות מטורפים - מחקר חדש טוען שהפסים של הזברה דווקא הופכים אותה לטרף קל יותר
http://news.walla.co.il/item/2881355
לצפיה ב-'ליעל '
ליעל
17/08/2015 | 05:57
4
11
קראתי בענין על הפיג'מה של הזברה ומהמידע,  תודה על הקישור יעל ..
ומה בספרים ?
הזברה אוהבת את הפיג'מה וועל הפסים אינה מוכנה לוותר .
ושזה קורה היא ממש עצובה .
כך בספר "השיהוק של הזברה" /של דיוויד מק קי .
"אוי לא !גנח זברה ."תראי מה קרה לי ,אני נראה מגוהוק ...מגוחך .הפסים הנפלאים שלי !".....
הערה :קישור באינטרנט על לא הצלחתי למצוא ,בזמנו העליתי את הספר והמלצה בפורום.  
הספר השני  מספר על הזברה גאולה שהפסים נעלמו לה .
"מה עושים מה עושים 
מחפשים את הפסים "
כול החברים,מהקטן ועד הגדול החלו לעטוף באהבה את גאולה .הצעות שונות ,זרמו ,איך מה וכיצד את הפסים להחזיר .
אבל עכשיו שיודע למשפחת הזברה על המידע החדש ,יתכן שגישה ישנו.  
לצפיה ב-'חעל הסיור על הזברה מקסים'
חעל הסיור על הזברה מקסים
17/08/2015 | 13:42
3
11
ניסיתי לעשות העתק הדבק וזה מעתיק בסינית
לצפיה ב-'מתכוונת ליעל- הסיפור על הזברות לא ניתן להעתקה?'
מתכוונת ליעל- הסיפור על הזברות לא ניתן להעתקה?
17/08/2015 | 13:43
12
לצפיה ב-'ניסיתי להעתיק וגם לי לא נותן. לא נפתח לך הקישור?'
ניסיתי להעתיק וגם לי לא נותן. לא נפתח לך הקישור?
17/08/2015 | 15:48
1
9
לצפיה ב-'הקישור נפתח אבל רציתי לשמור לי את הסיפור'
הקישור נפתח אבל רציתי לשמור לי את הסיפור
18/08/2015 | 13:51
9
אני אדפיס אותו מקסים ותאים לנכדים שלי
לצפיה ב-' מדוע לזברות יש פסים?אגדה מאוגנדה-נד ג'נסן'
מדוע לזברות יש פסים?אגדה מאוגנדה-נד ג'נסן
17/08/2015 | 11:20
21
לצפיה ב-'בריכה- לשבוע טוב , משהו להתרעננות'
בריכה- לשבוע טוב , משהו להתרעננות
16/08/2015 | 11:02
3
28
יום אחד לברכה בא לשתות דבר מה,
משהו שיעשה לה  נעים בגוף, משהו טעים,
רק לא ידעה מה בא לנשמה.
היה לה מאד חם ולכן החליטה ללכת לבריכה,
שם ,חשבה, יש בר משקאות  ,כבר  תמצא משקה מרענן להרוות הצמאון
לבשה היא בגד ים  וכבר  יצאה לדרך  אך אוי ,בדרך לבריכה מעדה וקיבלה מכה בברך.
וגם הירך מעט נחבלה, לא נורא חשבה וכבר קמה על רגליה.
הגיעה לבריכה כולה מזיעה, מיד במים  הקרים  טבלה וציק צ'יק התרעננה.
עכשיו , נזכרה, הרי לשתות רצתה, יצאה ומיד את הבר חיפשה
אך מה התאכזבה שבבר היתה רק קולה קרה.
בר עם קולה בלבד,שאלה,איך יתכן?
גבירתי,זאת בריכה ,לא מועדון ולא מסיבה
קנתה ברכה קולה , ביקשה קרח אך לא קיבלה, אזל, נאמר בהודעה.
טוב, ברכה מעט התאכזבה, יצאה מן הבריכה ולנוח הלכה.
ואז נזכרה בערב,יש חתונה של חברה  ושם אשתה לי להנאה,
הרי קיבלתי הזמנה שם  יש בר וודאי יש בירה קרה .
אכן ברכה, לאחר מנוחה לברך ולירך שנחבלה
הגיעה לחתונה של ברי חברתה, העניקה לה  את המתנה עם ברכה מתאימה
ומיד לבר המשקאות  ניגשה ובירה עם קרח ביקשה.
הביטה כה וכה וראתה לא רחוק מן הבר כירה ועליה ארוחה.
לקחה המשקה ביד אחת ,מאכל ביד השניה וניגשה לשבת על שפת הבריכה.
מנוחה עם הנאה לברכה המבורכה
לצפיה ב-'שחרזדה'
שחרזדה
16/08/2015 | 15:02
2
12
לצפיה ב-'לשחרזה ולחברי בוקר טוב '
לשחרזה ולחברי בוקר טוב
17/08/2015 | 06:24
1
13
"ברכה את המנוחה מצאה" .תודה שחרזה על ברכה, הבריכה והשתיה ...
ואנחנו בדרך ...מעודדים באופק .....סימני סתו .
בוקר טוב ויום עטוף בטוב ,לכול חברי המשקיעים בפורום .
"שובי, שובי, שובי לים 
שובי, שובי, שובי לשם 
שובי, שובי, שובי לים ים ים 
שובי, שובי, שובי לשם." 
מילים: חמוטל בן זאב
לחן: שוקי לוי
ומהחום הבלתי נסבל נא שמרו על עצמכם: ים, מים, ומים. 
 
לצפיה ב-'תודה חולית איזה סימני סתו? מתה מחום'
תודה חולית איזה סימני סתו? מתה מחום
17/08/2015 | 13:41
7
לצפיה ב-'אי-חשיבותה של רצינות: מדוע קשה למצוא ספרי מבוגרים מצחיקים '
אי-חשיבותה של רצינות: מדוע קשה למצוא ספרי מבוגרים מצחיקים
15/08/2015 | 23:09
3
35
באמת?

ספרות הילדים מלאה בהומור פרוע, אבסורדי ובעיקר מצחיק, אבל החל מגיל כלשהו קשה למצוא ספרים שהם גם משובחים וגם מצחיקים. רחלי רוטנר רוטנת

http://e.walla.co.il/item/2881722
לצפיה ב-'רחלי רוטנר נהדרת :) . אבל לא מדייקת!! :'
רחלי רוטנר נהדרת :) . אבל לא מדייקת!! :
16/08/2015 | 16:31
2
22
אני קוראת עכשיו את הספר 'הולי קואו', שחיבר ההוא שמשחק ב 'תיקים באפילה'.
הספר מאוד מצחיק, יש בו אפילו קצת איורים, וכשציטטתי ממנו  לבת שלי- היא אמרה שהיא רוצה לקרוא אותו.
לצפיה ב-'לינק לתקציר הספר:'
לינק לתקציר הספר:
16/08/2015 | 16:44
1
12
 
ואגב, הבת שלי היא בת עשרה,שקוראת ספרים לגיל שלה, וכאמור צחקה והתלהבה כשסיפרתי לה על הספר.
לצפיה ב-'יש ספרים מצחיקים '
יש ספרים מצחיקים
19/08/2015 | 20:20
13
למשל קראתי לא מזמן  אבל בעצם זה היה מזמן כי מאז לא מצאתי ככה ספר   שהצלחתי לסיים אותו ואשמח להמלצה
בו    את הספר איפה את ברנדט
לקח זמן להכנס לספר אבל באיזשהוא שלב  הספר  מצחיק
לצפיה ב-'לדינה 136 '
לדינה 136
15/08/2015 | 10:20
1
17
"עכשיו נכנסתי לַמערה שלי שבשמיכה,
ולחשתי לְדובי תום:
"ליל מנוחה." כתבה דינה 136 
סימנתי לעצמי לקרוא את השיר ,והבוקר  קראתיו  לראשונה .
על היכולת, על הכישרון, על הנושא שבחרת  ישר כוח!
נהנתי .ומחכים לשירים נוספים .
 
לצפיה ב-'תודה, חולית.'
תודה, חולית.
16/08/2015 | 22:06
4
לצפיה ב-'שבת שלום '
שבת שלום
15/08/2015 | 10:00
1
14
"איני יכול לחיות ללוא ספרים" .ט.ג'פרסון "
שבת שלום.
לך יעל  על  הקישורים .
לחברי היקרים .
"כל מקום כל מקום 
כל מקום את בו אבוא מי יבוא 
ליל ויום ליל ויום ליל ויום ליל ויום 
כל מקום בכל יום יחדיו "
המבלים בפורום יום יום יחדיו שולחת את הוקרתי .
 
כל מקום 
אילן ואילנית 
מילים: גלעד בן שך
לחן: עממי דרום אפריקאי.
 
 
 
לצפיה ב-'כול הנחלים '
כול הנחלים
15/08/2015 | 10:09
7
חיפשתי את השיר "כול יום "ביוטיוב אבל לא מצאתי .
במקומו ,בחרתי בשיר יפה ומרגש ששרה אילנית בשם "שיר על נחלים "
מילים: רחל שפירא .
"מי הנחלים 
מקיימים את הזרימה 
שנה אחר שנה, 
שנה אחר שנה."
שבת עטופה בטוב ובנועם .
שבת שלום 
לצפיה ב-'היום מציינים 105 שנים להולדתו של נתן אלתרמן...'
היום מציינים 105 שנים להולדתו של נתן אלתרמן...
14/08/2015 | 23:17
2
20
14 באוגוסט 1910, ט' באב תר"ע – 28 במרץ 1970, כ' באדר תש"ל
אלתרמן כתב גם שירים לילדים. החל משנת 1932, החל לפרסם שירים וסיפורים במוסף "לילדים" שצורף לעיתון "דבר" ובעיתון "כלנוע". אחד המפורסמים בהם הוא "זה היה בחנוכה" שהומחז לרוב בגני ילדים ובתי ספר.

הוא תרגם קלאסיקות מספרות הילדים העולמית, בהם: "המלחמה לאש" מאת ז"ה רוני, "רדי הזקן", של פרדריק מריאט, את שירי הילדים הכלולים בספר פו הדוב, את "לימפופו" של קורני צ'וקובסקי, את "הזמיר" מאת אנדרסן ואת שירי הילדים ביידיש של קדיה מולודובסקי שיצאו בספר "פתחו את השער".
בשנת 1958 הוציא ספר שירי ילדים בשם "ספר התיבה המזמרת". השירים בספר עסקו בנושאים ציוניים (כמו בשיר "אנשי העלייה השנייה" העוסק באידאל ההתיישבות והעבודה) ובסיפורים תנ"כיים והיסטוריים (כמו בשיר "ספני שלמה המלך" העוסק בספנים העבריים בעציון גבר בתקופת המלך שלמה והשיר "מסעות בנימין מטודלה" העוסק בנווד היהודי המפורסם) . לדברי חוקרת הספרות זיוה שמיר, אלתרמן הרבה לכלול בשירים בספר זה דיונים ספרותיים מתוחכמים שספק אם ילדים יכלו לקלוט את משמעותם המלאה, וכן אקרובטיות לשונית שבאה "לרמוז לקוראים הצעירים (והמבוגרים) על החשיבות של כל מילה וכל אות וכל תג ניקוד, שכל שינוי בהם יכול לברוא עולם ולהחריבו".‏[

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%AA%D7%9F_%...
לצפיה ב-'אוף איזה רוח '
אוף איזה רוח
15/08/2015 | 10:27
15
אוף איזה רוח 
מילים: נתן אלתרמן
לחן: אריה לבנון.
מוסיפה את אחד השירים מהמבחר 
 
"אוף איזו רוח אוף איזו רוח 
איך זה דוהר שוטף 
ומפזר ערמות והופך מוסכמות 
ודולג על גדר למרחב הפתוח 
וזונק וחוזר יא תן רגע לנוח 
שום דבר אינו עוזר אוף איזו רוח". 
 
לצפיה ב-'בהמשך לסוף דבריה של יעל - '
בהמשך לסוף דבריה של יעל -
15/08/2015 | 13:07
11
חשיבות כל מילה וכל אות וכל תג ניקוד באים לידי ביטוי ב"מעשה בפ' סופית" ו"מעשה בחיריק קטן" שכתב אלתרמן. במיוחד בראשון - כשפ' סופית עוזבת את ה-א"ב, מתרחשים הרבה דברים שמצביעים על חשיבותה.
לצפיה ב-'מצאתי את זה... אף פעם לא חשבתי על כריכות הספרים'
מצאתי את זה... אף פעם לא חשבתי על כריכות הספרים
14/08/2015 | 18:26
1
22
בצורה כזו
http://members.viplus.com/view.ashx?message=h40499...

ומעניין המאמר -''כל הכריכות הרכות דומות זו לזו ''
כאן  http://www.mako.co.il/culture-weekend/Article-d7c0...


לצפיה ב-'אמנם הפתגם האנגלי אומר 'אל תשפוט ספר עפ"י כריכתו''
אמנם הפתגם האנגלי אומר 'אל תשפוט ספר עפ"י כריכתו'
14/08/2015 | 22:33
4
מקביל אצלנו לאל תסתכל בקנקן.[כל תרבות ומושגיה] בכל זאת אני מאוד אוהב ומושפע מכריכות. כריכות הם כרטיס הביקור של הספר, הדבר הראשון שאנו רואים. לפעמים אפילו לפני שם הספר או מחברו. הוצאות מוציאות ספרים עם מאפייני כריכות שיקלו על זיהויים.
 מה שנכון - הכריכה הרכה הרגה במידה רבה את אמנות הכריכה, את ציורי העיטפה ועיבודי הכריכה עצמם. ניתן להבחין בכך בספרים של לפני מאה שנה ואלה של היום.
לי יש אוסף גדול מאוד של ספרות קלאסית עם כריכות מיוחדות, בחלקם הגדול מוזהבות, מהם כרוכות סוגים שונים של עורות ובדים. 
תענוג לעין ולחושים. אריזת בונבונירה יפה שבפנים פרי מגדים
לצפיה ב-'אולי מעניין מישהו......'
אולי מעניין מישהו......
14/08/2015 | 15:15
21
לאן האווזים עפים, מיהו טרול, ואיזו תעמולה עושים הדרדסים? חידון סדרתי

מרקו, איש הפח, טיפטיפון וקונדסון - אם השמות האלה לא פורטים לכם על נימי הנוסטלגיה, אם הם לא הקייטנה האולטימטיבית עבורכם, כנראה לא הייתם כאן בשנות השמונים. מה אתם זוכרים מסדרות האנימציה, ומה אתם יודעים על הרקע ההיסטורי-חברתי שלהן?http://www.haaretz.co.il/gallery/television/tv-ser...
לצפיה ב-'ילדים אוהבים מפלצות?'
ילדים אוהבים מפלצות?
14/08/2015 | 14:13
2
26
אם לשפוט לפי מספר הספרים שנכתבים על מפלצות, התשובה לשאלה שבכותרת היא כן ב"כ" וב "ן" גדולות.

http://dannykerman.com/index.php/item/696-monsters
דרך

http://korebasfarim.com/2015/08/13/%D7%A1%D7%A4%D
7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%97%D7%9C%D7%94-%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%94-%D7%94/

לצפיה ב-'שם גם המפלצות ששינו את ההיסטוריה'
שם גם המפלצות ששינו את ההיסטוריה
14/08/2015 | 14:16
14
לאחר שהקהל הבין איזה עוול נעשה למדע בכך שמסיבות רפואיות ופוליטיות הסתירו מעיני המדענים את 37 המפלצות, הגיע הזמן להתייחס גם ל-21 (עשרים ואחת) המפלצות ששינו את ההיסטוריה.
 
דרך
לצפיה ב-'אחרון ודי-ספר איירתי לנורית'
אחרון ודי-ספר איירתי לנורית
14/08/2015 | 14:21
16
נורית זרחי זכתה בצדק רב בכל הפרסים והמחמאות כסופרת לילדים. בנוסף, לדעתי היא המשוררת החשובה ביותר שנמצאת בינינו היום. אבל זאת דעה אישית ואין לה קשר לרשימה שאני מביא היום, שתעסוק בחמשת הספרים שאיירתי לנורית.
 
דרך
 
שבת שלום ומבורך
לצפיה ב-'קבלתי את הספרים הלו דורית ואגדה.'
קבלתי את הספרים הלו דורית ואגדה.
14/08/2015 | 09:57
14
לצפיה ב-'בוקר טוב לחברי '
בוקר טוב לחברי
13/08/2015 | 07:14
1
17
"גלים על פני המים 
ושקט של שמים. 
חלום אביב עולה, 
ואותי הוא ממלא.
"
אוגוסט חם לכולנו ....וחולמים ......
"לכבוד הקיץ שהגיע". דני סנדרסון כתב והלחין
.לכבוד הקיץ שהגיע כתבתי שיר. 
אמנם אני עוד לא מזיע, אבל איני מסתיר 
את תשוקתי אל העונה ששמה קץ לקור. 
ולכבודה עם עפרון כתבתי שיר מזמור: 
 
יום מבורך ממני ותודה על ההשתפות היפה .
 
לצפיה ב-'לכבוד הקיץ שהגיע -'
לכבוד הקיץ שהגיע -
13/08/2015 | 07:19
16
לשחרזדה,יעל,ריני,אשלינג,דינה,חרצית,הזרה,ג רפאל,זוהרה- ממובילי הפורום 
 
 
לצפיה ב-'עוגת יום הולדת/ ספור שכתבתי.'
עוגת יום הולדת/ ספור שכתבתי.
12/08/2015 | 10:33
4
13
חיכיתי בכליון עיניים לרגע הזה. ספרתי כל יום, כל שעה וכל דקה. יום הולדת שנה לנכדתי הבכירה. תכולת עיניים,זהובת , גומות חן בלחייה ותמיד מחייכת.רציתי  כ''כ לאפות לה עוגה, לשמח אותה ואת כל המשפחה. בתי הציעה שנקנה עוגה''חבל על הכוחות, אמא.''אני סרבתי. רציתי לאפות עוגה מיוחדת לנכדתי. קניתי שוקולד משובח, סוכריות צבעוניות, קצפת ותבנית בצורת לב. טרחתי באהבה במשך שעות במטבח. כתבתי את שמה של נוגה וציירתי חיצים לעבר השם. מסביב לעוגה קשטתי בפרות יער. החגיגה החלה. דו ושרו, הרימו את הקטנה אל על ואז היא צעקה:''גה. גה.''בתי הוציאה את העוגה מהמקרר. כולם מחאו כפיים ואני התבוננתי בעוגה בגאווה. בדיוק ברגע זה צלצל הפלפון שלי. נאלצתי לענות ופניתי לחדר. כשחזרתי, צלחות העוגה כבר נעלמו מהשולחן והאורחים שוחחו בחוץ. התפלאתי שכולם כבר סיימו לאכול את העוגה. אם כך, העוגה ודאי היתה טעימה מאד. החגיגה הסתימה. עזרתי כמובן לסדר את הבית והתנדבתי לרוקן את פח הזבל. והנה בשקית ראיתי חתכות גדולות מהעוגה. מה קורה? אזרתי אומץ והוצאתי חתיכת עוגה מהפח. שמתי מלח במקום סוכר.

היש לכם חוויות הקשורות לעוגות? נשמח לשמוע.
לצפיה ב-'חרצית את מאד מוכשרת תכתבי והרבה-מקסים'
חרצית את מאד מוכשרת תכתבי והרבה-מקסים
12/08/2015 | 12:18
2
לצפיה ב-'לחרצית 10 '
לחרצית 10
12/08/2015 | 13:48
2
16
אפיה  וסיפוק , אפיה וטרחה ובצידה אכזבה .
סיפור חמוד ביותר .לחרצית בעל דמיון היצירה  הידד.
מחכים לעוד סיפורים .
לצפיה ב-'קטע מספר '
קטע מספר
15/08/2015 | 14:38
1
5
"התיישבנו אל השולחן ,שנערכו עליו קנקן חרסינה אלגנטי,שני ספלים וצלוחיות תואמות , וכן עוגת ספוג גדולה .היה משהו סוריאליסטי מלבב למדי במראה הזה ,....
זאת העוגה האהובה על סבא אמר אוליבר והצביע  עליה .
"סבתא היתה אופה אותה בשבילנו . מארי המשיכה אחרי מותה "עמוד 115 
מתוך ספר חדש ,ספר האבדות והמציאות "של לוסי פולי . 
לצפיה ב-'תודה לשחרזדה ולחולית.'
תודה לשחרזדה ולחולית.
16/08/2015 | 11:00
4
לצפיה ב-'ארנב חרוזים /2015 חלק א 'על האיור '
ארנב חרוזים /2015 חלק א 'על האיור
12/08/2015 | 18:52
5
30
כתבה:ג'וליה דונלדסון .
איירה :לידיה מונקס .
האיורים בספר,צבעונים ובולטים,מעוררי סקרנות וענין.הדמויות מאונשות ,מלאי הבעה ,האווירה,התנועתיות,הפרטים השונים שבאיורים משלימים בחן את הכתוב  
 חרוזים ונוצצים עדינים מופיעים בכול  עמוד ומוסיפים קסם .
ואכן קסם של ספר 
דרך אגב אפשר לשאול את הילדים השערה לגבי תוכן הספר .
ההשערה שלי לא עמדה במבחן ...
הספר יצא בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2015 
לראשונה יצא ב2011 


לצפיה ב-'חלק ב' : בחרוזים -העלילה '
חלק ב' : בחרוזים -העלילה
12/08/2015 | 21:24
2
9
גיבור הסיפור הוא בן למשפחה מרובת ונים החיים בצותא. נהנים להיות ביחד,לשוטט,לכרסם עשב,בשעת צרה להתריע ,להזהיר מסכנה, ובעת  שינה להתכנס יחדבמאורה.כך כול בני המשפחה .
יחיד ומיוחד היה החרוזים, באופיו היה יצירתי, והמוזה עטפה אותו .שירים בחרוזים חיבר,לכול עת,לכול אירוע משמח או אחר והיה מאושר. החרוזים יפים היו .
בני משפחת הונים הקשיבו לחורז בחרוזיו, לא הפריעו לו,אך מכיוון שלשלומו הפיסי לא דאג ,דרשו ממנו מיד להפסיק לשיר: "די לשיר -לך לישון!"אמרו שאר הים.
החרוזים היה מתסוכל.אולי ציפה לעידוד,מחיאות כפים,מחמאות ,התיחסות כול שהיא ,אך לכך לא זכה ." החרוזים היה עצוב ובודד "
באחד הלילות ,בזמן שהונים נמו את שנתם, מכורבלים וצפופים אחד ליד השני ,החליט ה לצאת מהמאורה: "אצא לי לדרך לבד לבדי" ,החליט ועשה, וחפר וחפר.מחילה ארוכה התהוותה,במהלך החפירה ,חווה מפגשים חלקם לא נעימים," החרוזים התעצב מאוד "אך לשיר לא פסק .
רק כשעלה מעל פני המחילה אורו עיניו .
את מי פגש החרוזים שגרם לו להיות כול כך מאושר ,אשאיר לקורא .
" החרוזים נאנח אנחת אושר  "
קסם של ספר אמרתי ואהבתי  ,ממליצה מאוד 
 
לצפיה ב-'הערה '
הערה
12/08/2015 | 21:26
1
10
הופתעתי לטובה לתוספת האיורית   לתפוז
לצפיה ב-'ומה בספר ?'
ומה בספר ?
12/08/2015 | 21:38
9
*להיות יחיד ומיוחד -הצורך בהכרה .
*חשיבות ערך הביטחון העצמי .
*המשפחה כגוף מלוכד. 
ערך החברות והכוח בשיתוף הפעולה .
חלון הצצה לחיי הונים .
מפגש עם תולעת, חפרפרת ,ומרבה רגלים ,המשותף ופרטים על חייהם .
הנאה מהשירים של החרוזים. 
"כול יודע לרוץ,
כול זריז ומהיר.
אבל רק מיוחד באמת 
יכול עם כבשה לשיר .
 
את הספר תרגמה: רימונה די נור. 
לילה טוב. 
 
לצפיה ב-'חולית סיקרנת אותי ועשית לי חשק....... אני מאוד'
חולית סיקרנת אותי ועשית לי חשק....... אני מאוד
13/08/2015 | 15:50
1
17
אוהבת את הספרים שלה יש לי את כולם.  אני שמחה שיש עוד אחד חדש לאוסף.
 
אחפש את הספר. בינתיים מצאתי את זה פשוט מקסים.
 
מִי הָאַרְנָב הֲכִי מָהִיר בִּכְתִיבַת שִׁיר?
 
כְּשֶׁכָּל הָאַרְנָבִים מְנַשְׁנְשִׁים עֵשֶׂב, אַרְנַב חֲרוּזִים מַמְצִיא שִׁירִים.
 
הוּא לִא מַפְסִיק לַחְרֹז גַּם כְּשֶׁכֻּלָּם רוֹצִים לִישֹׁן, וַאֲפִלּוּ כְּשֶׁהַשּׁוּעָל מִתְקָרֵב.
 
הַצְּבָעִים, הָרֵיחוֹת וְהַיְּצוּרִים בַּטֶּבַע סְבִיבוֹ מְעוֹרְרִים בּוֹ הַשְׁרָאָה,
 
אֲבָל חֲבֵרָיו הָאַרְנָבִים לִא מְגַלִּים שׁוּם עִנְיָן בְּשִׁירָה.
 
 
אַרְנַב חֲרוּזִים מַחְלִיט לָצֵאת לְהַרְפַּתְקָה – אוּלַי יוּכַל לְבַטֵּא אֶת כִּשְׁרוֹנוֹ בְּמָקוֹם אַחֵר.
 
וְאוּלַי גַּם יִמְצָא חָבֵר?
 
 
תודה לך והמשך יום נעים וקסום
לצפיה ב-'נושא מעניין.'
נושא מעניין.
16/08/2015 | 10:55
5

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ