לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ספרות לילדים ולנוער
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

מחפשת את הסיפור האיכר והבנים
29/12/2014 | 22:16
1
9
מחפשת את הסיפור האיכר והבנים
בבקשה
29/12/2014 | 22:52
11
בוקר טוב עם כתבה וספר
29/12/2014 | 10:05
2
21
ושם הכתבה מזל דוב  של אתי אברמוב .מהיום "עיתון"ידיעות אחרונות "
הקואלה מינדי מתגוררת בגן גורו ,"הפרק האוסטרלי בניר דוד" .היא שיכת לדור גיל הזהב ומעבר לכך מקבלת תואר חדש "הקואלה המבוגרת ביותר בישראל "
בתאריך 1.1.20 15 .תחגוגג מינדי יום הולדת 17 .ומספרים שיחס מעודף בשל גילה היא מקבלת,.כבר לפני שנתיים באותו קיץ  לוהט ,מנדי קיבלה צימר פרטי וממוזג .
מנדי עושה היסטוריה בדרכ בטבע חיות הקואלות עד גיל 12 והנה היא הגיע במזל טוב לגיל 17 . 
והסוד של מנדי ודאי תרצו לדעת . היא דואגת לאכול רק את התפריט המוגש לה והמבוסס על עלים צעירים . ניסו לפתות אותה בעוגות יום הולדת אבל  מנדי גילתה ,אופי חזק ואיפוק .
למנדי הקואלה -יום הולדת שמח. 
וספר  על קואלה יש ויש .שולחת קישור ומוסיפה פרטים .קואלה לי 
את הספר כתבה :מאם פוקס .
איורים פאמלה לופטס .
בהוצאת מטר לילדים /2003 .
מאנגלית :נעמי גור כדי לעורר את תשומת ליבה של האם לאחר שנוספו לבני המשפחה קואלות אחים ואחיות ,החליטה לי 
"היא כול כך רצתה שאימא תאמר לה שוב" {דברי חיבה } "לילה אחד צף במוחה של קואלה לי רעיון מצוין .עוד מעט תתקיים תחרות ספורט .
"היא תצטרף לתחרות !"
תתאמן ברצינות ,כמובן תנצח ,ובחיבוקים נשיקות של אימה תזכה פעם נוספת .האם הצליחה בסיפורה של ה"קואלה לי "

קואלה לא צמא,אגדה אוסטרלית / ירדנה הדס
29/12/2014 | 10:49
1
21
צילום :
29/12/2014 | 11:15
6
בימים קרים אלה נעים לשתות קפה טעים.
28/12/2014 | 18:04
23
34
ספורים ושירים על קפה.
מתוך הטיול/ מירה מאיר.
28/12/2014 | 18:07
19
26
מה שאני אוהב הכי הכי
זה לצאת לטיול
עם אחי.

מפני שאחי
הוא הכי.

הוא יודע להבעיר מדורה
ולבשל קפה, ואפילו מרק....
קפה שחור. מילים ולחן: נעמי שמר.
28/12/2014 | 18:17
18
16
כשאספו עצים למדורה
החייל הביט בנערה
כשהיתה האש לבערה
הוא אמר לה את יפה נורא
הוא אמר לה את יפה נורא.

כשרתחו המים בקנקן
היא אמרה לו 'סתלק מכאן
כאשר גלש קפה ראשון
היא אמרה לו בוא, טפשון
היא אמרה לו בוא, טפשון....
אלהקארי הילדה מלפלנד
28/12/2014 | 19:36
17
12
אלהקארי רק בת 3 וחצי ושותה קפה
לפעמים היא רוצה לשתות עוד ועוד ואמא אומרת לא
ואז אלה קארי  בוכה

קפה טורקי אריק איינשטיין מילים: יענקל'ה רוטבליט
28/12/2014 | 22:32
16
10
לחן: מיקי גבריאלוב

הבטיח לשלוח שירים למוסף,
אבל אין לו כח, לא בא לו עכשיו.
נסגר לו בחדר, ספר עד שלוש,
הוריד את הסוודר, שבר את הראש.
פתח את הדלת, חלם על נשים,
קיבה מקולקלת ושקט נפשי.

אז תשתה קפה טורקי ותתעורר,
אתה המשורר.
אז תשתה קפה טורקי, זה עולמי
אם לא תשיר, אז מי ישיר, אז מי?

חשב על בלדה לארץ אבות,
נפשו בו רעדה, נזכר בחובות.
תמיד הם קוראים לו נושא הבשורה,
אבל משלמים לו לפי השורה.
הרכיב משקפיים לקרוא בעיתון,
כסס ציפורניים הביט בשעון.

אז תשתה קפה טורקי...

נגע בקרחת ולא האמין,
נכנס למקלחת לקח אספירין.
אשתו מפהקת, ראשה על הכר,
ישב לו בשקט, הביט בנייר.
מדוע לא בא לו, חשב שיבכה,
כי מה זה היה לו, העם מחכה...

אז תשתה קפה טורקי...

סיפור כוס הקפה
28/12/2014 | 22:40
15
22
מי רוצה קצת?
28/12/2014 | 22:49
14
21
תרצה אתר
29/12/2014 | 10:13
13
14
בשיר "שבת בבוקר "
שבת בבוקר !יום יפה 
אימא שותה המון קפה ,
אבא קורא המון עיתון 
ולי יקנו המון בלון .
בית ראשון .
הזרה, לא הצלחתי להכנס לאתר של הספור.
29/12/2014 | 17:40
12
5
גברת זו/ נורית זרחי.
29/12/2014 | 17:42
2
13
אשה באה לאמא
לשתות איתה קפה,
אמא אמרה שזו גברת זו,
ושנתנהג יפה....
מתוך הנותן בגשם סימנים/ דבורה בן נר.
29/12/2014 | 17:48
1
5
''אהבתי לראות את אבו ראפע מכין את הקפה הטוב שלו כאילו הוא
עובד עבודת קודש. קודם כל היה לוקח את גרגרי הקפה, מניח אותם
על המחתה וקולה אותם על הגחלים האדומות והלוהשות, אשר כמו
אש התמיד רחשו, דרך קבע, במרכז האהל, כשהן ''מגודרות'' במעגל
של אבנים.''
מתוך מר טמבל/רוג'ר הרגריבס.
29/12/2014 | 17:53
5
כדי לזכות ב''גביע השטויות,''
החליט מר טמבל לחשוב על משהו טפשי מאד.
והוא חשב על כך בארוחת הבוקר.
רוצים אתם לדעת מה הוא אכל בארוחה?
בתוך הקפה הוא בחש גבינה מלוחה...
חרצית, הנה הקישור<<<<
29/12/2014 | 19:20
8
11
מתוך 'סבא יוחנן': http://www.sefer-li.net/melah1.pdf
סיפורי אלף לילה ולילה - גרסת הקפה:
29/12/2014 | 19:29
2
22
"סיפורי אלף לילה ולילה, שמקורם, כך סבורים החוקרים, בתרבות המזרח של המאות השישית עד השמינית לפני הספירה, כוללים קובץ ענק של מעשיות מרתקות. האגדות מספרות על מלך פרסי שהיה מבלה עם נשים רבות, ובדרך קבע היה מורה לעוזריו להוציא להורג את האישה איתה בילה בלילה הקודם. כך נהג המלך עד שפגש בשחרזדה, בתו של הווזיר, שבלילה סיפרה למלך סיפור מרתק שלא הסתיים עד אור הבוקר. עם עלות השחר השתתקה שחרזדה וסירבה לספר למלך את המשכו של הסיפור, כדי להשאירו במתח - וזה בתמורה לא הוציאה להורג משום שהשתוקק לשמוע את סוף הסיפור. כך, לילה אחר לילה, הייתה שחרזדה מספרת למלך סיפורים שונים ומשונים, עד שמקץ שלוש שנים נולדו להם שלושה ילדים והמלך החליט לא להוציא את מספרת הסיפורים להורג ולקחת אותה לאישה.

בדומה לסיפורי אלף לילה ולילה, גם סביב הקפה נקשרו והומצאו אינספור אגדות ומעשיות מרתקות לאורך שנות ההיסטוריה. מעשיות אלו משלבות, בין היתר, תככים, מיתוסים, אגדות והרפתקאות יוצאות דופן, אשר הופכות אותן לרלוונטיות ומרעישות גם בימינו אנו.

הדרוויש ושיח הקפה

על פי רוב אגדות העם, מוצאו של הקפה הוא באתיופיה. אגדה אחת מספרת על דרוויש שנידון למוות והוגלה על ידי אויביו למדבר האתיופי. לילה אחד התעורר הדרוויש מחלום נבואי, אשר גילה לו את עץ הקפה הקסום. הדרוויש קטף את פירות העץ, הרתיח אותם, ושתה את השיקוי שהניבו הפירות - וחש מיד בהתרוממות רוח, אשר הצילה אותו מהתשישות והחולשה שבגלות במדבר. כשכוחו במותניו ורוחו מרוממת פנה הדרוויש לדרך חדשה, בה הציע את המשקה החדש לחולים ומצורעים שפגש בדרכו - ולמרבה השמחה, המשקה הקסום עורר וריפא אותם באופן מרשים. את מסעו סיים הדרוויש בתימן, שנחשבה באותן שנים למדינה חשובה ורבת עוצמה. המשקה הקסום החדש שהביא לעיר הפך במהירות לבשורה אמיתית בעולם הערבי של התקופה, וכוחו של תבלין הקפה נחשב למתת אל.

רועה הצאן והכבשים המרקדות

מעשייה אחרת מספרת על רועה צאן אתיופי בשם קלאדי, שהבחין יום אחד שהכבשים שלו מרקדות בצורה מוזרה לאחר שאכלו מעץ מוזר שמצאו באחו. קלאדי הסקרן מיהר לנסות לאכול בעצמו את הפרי המוזר, וההשפעה הפלאית שלו לא איחרה להגיע - קלאדי המופתע החל גם הוא לרקד בעליצות ובשמחה ביחד עם כבשיו. איש דת, שראה את רועה הצאן וכבשיו מרקדים ושמחים, תהה לפשר עליצותם, וקלאדי מיהר לספר לו על העץ הקסום, שפרותיו מרוממים את נפש האדם. בזכות תגליתו המרעישה של קלאדי, עשה איש הדת שימוש בעץ הקפה, ובעזרת פרותיו השכיל לסייע לאחיו הדתיים להישאר ערים במהלך התפילה.

פרט לאגדות האפריקניות על תגלית הקפה באתיופיה, קיימים עוד סיפורי עם רבים המגוללים מעשיות מופלאות ושובות דמיון סביב תבלין הקפה."

(חלק ב'):גילויו של תבלין הקפה על-ידי אנשי היבשת האירופאית היה דבר צפוי, שעתיד היה להתרחש במוקדם או במאוחר, והוא אכן קרה באיחור ניכר, בסביבות המאה ה-16 לספירה הנוצרית.

"גילויו של תבלין הקפה על-ידי אנשי היבשת האירופאית היה דבר צפוי, שעתיד היה להתרחש במוקדם או במאוחר, והוא אכן קרה באיחור ניכר, בסביבות המאה ה-16 לספירה הנוצרית. האגדות מספרות שהתימנים היו קנאים מאוד לתבלין הקפה, והם אסרו על הוצאתו מגבולות המדינה (העונש על הוצאת הקפה מגבולות המדינה היה מוות). אלא שלבסוף יצא הקפה מגבולות תימן, והסברה היא שעולי רגל למכה לקחו עימם תבליני קפה, ומשם הגיעו תבליני הקפה זלגו למדינות שונות במזרח התיכון דוגמת תורכיה, ערב הסעודית ומצרים.

המסע לאירופה

סוחרים איטלקים היו ככל הנראה הראשונים ששמו את ידם על תבלין הקפה. למרות הפופולאריות הרבה של התבלין בארצות ערב, מיהרו אנשי הדת האיטלקיים, לרבות האפיפיור קלמנט השמיני, להכריז על שתיית קפה כעבודת שטן, שתגרום לשותים אותו ליפול למלכודת נוראה.

מדינות רבות התחרו באותן שנים בניסיון לשלוט בייבוא הקפה לאירופה. מעצמות גדולות כצרפת, ספרד, ואנגליה התחרו ביניהן, אך הייתה זו לבסוף הולנד הקטנטנה שהצליחה לשים יד ראשונה על מקור התבלין המסתורי. בתחילת המאה ה-17 הבריחו סוחרים הולנדיים שתילי קפה מתימן, ותוך מספר שנים הפכה העיר אמסטרדם למרכז תרבותי שוקק ולמרכז המסחרי הראשון באירופה של תבלין הקפה.

ההרפתקאות בצרפת

מאה שנים מאוחר יותר הגיע הקפה לצרפת. בתחילה היה הקפה נחלת המעמד העליון ומשפחת המלוכה בלבד, ושתילי הקפה הראשונים נשתלו בגניו של לואי הארבעה-עשר, מלך צרפת. בשנים הראשונות לאחר שהגיע הקפה לצרפת היה המלך קנאי מאוד לשתילי הקפה שלו, והפצתו לא התאפשרה מחוץ לארמון המלוכה. כל זאת, עד שהגיע לארמון קצין ים צרפתי הרפתקן בשם גבריאל דה-קליאו. הקצין הצעיר שמע על סגולותיו המופלאות של צמח הקפה, ובאחד מביקוריו בארמון המלוכה גנב מספר שתילים מארמון המלוכה, החביא אותם בתמונה עם דופן כפולה, והבריח אותם בדרכו הארוכה בים לקולוניות הצרפתיות בדרום אמריקה. האגדות מספרות שבדרכה של הספינה ליעדה, היא נאלצה להתמודד עם מזג ים סוער, עם סופות רבות, ולא אחת גברה על ספינות פיראטים שניסו לשדוד אותה.

הקפה מגיע לדרום אמריקה

גבריאל דה-קליאו הצליח במשימתו להביא את הקפה לקולוניות הצרפתיות בדרום אמריקה, ומהן הוא התפשט במהרה לרבות מן המדינות ביבשת. באותן שנים גם ההולנדים התחילו לייצא קפה לדרום אמריקה, ותוך זמן קצר הפכה היבשת הדרומית לאחד ממרכזי הקפה הדומיננטיים ביותר בעולם.

אגדה נוספת מספרת על כך שבתחילת המאה ה-18 גידלו שתילי קפה בקולוניות הצרפתיות בגויאנה. באחת מן המחלוקות על סימון הגבול המקומי, נקרא ברזילאי בשם פרנציצקו דה-מיו לפשר בין שני הצדדים, ובתמורה לעזרתו הוא קיבל שק זרעי קפה. סיפורים נוספים מספרים שתקרית זו היוותה את אחד הצעדים הראשונים והמשמעותיים ביותר בהפיכתה של ברזיל למעצמת קפה עולמית, אשר יצאה במאות ה-18 וה-19 קפה לכל רחבי העולם.

לסיכום, סיפור התפשטותו של תבלין הקפה בעולם הוא סיפור מרתק, שאין מתאים ממנו למשקאות הנפלאים שמכינים בעזרתו."
(ממגזין פאוזה).
תודה הזרה נתת לי חומר נהדר לסיפורי נושא
29/12/2014 | 20:23
1
15
נאלצתי להחליף שם משתמש בהוראת תפוז
30/12/2014 | 09:35
4
"ברבע לעשר
29/12/2014 | 19:42
4
9
יצאו שניהם להפסקה קצרה , כול אחד במקומו. סוניה שתתה קפה עם חלב ,אובה שתה קפה שחור.בשתים עשרה היו אוכלים ארוחת צהרים.ברבע לשלוש הפסקת קפה נוספת ."
עמוד 247 ."איש ושמו אובה "פרדירך בקמן 
מתוך הפינג'אן. מילים: חיים חפר.
30/12/2014 | 09:40
3
5
וזאת בלי תוספת שבחים,
מלאכת משקה המלכים:
קפה וסוכר בו יותן
ומים מחצית הקנקן
ירתח פעמיים-
הוסיפו קצת מיפ,
סובב לו, סובב הפינג'אן...
הזרה, הספורים על מוצא הקפה מאד מענינים.
30/12/2014 | 09:45
2
7
30/12/2014 | 23:09
1
1
מתוך דרך השלום. מילים ולחן: אבי אוחיון.
31/12/2014 | 17:11
6
תל אביב לפני חצות הרוח לא רוצה לנשוב
והלחות לא מרפה אותי חונקת
בבית קפה בין השכונות עוד לא כיבו את האורות
על כסא ישן לבדה יושבת....
קפה אצל ברטה / יגאל בשן
01/01/2015 | 00:25
2
6
כשאני עצוב ורע לי על הלב
אני הולך אל ברטה ואצלה יושב
אני שותה קפה שחור
מראה לה את היד...

זוהרה
01/01/2015 | 13:49
1
3
ומי הזמין אליו לקפה
01/01/2015 | 13:56
8
מתוך העיתון 31/12 
נשיא וג'נטלמן /איתמר אייכנר. 
בני הזוג ריבלין  נחמה וראובן ריבלין הזמינו את דיירי רחוב הנשיא בירושלים  לביתם במשכן .
"לשבת יחד על כוס קפה ועוגה בטרקלין בית הנשיא "
קראתי את הכתבה והתרגשתי ואני מתארת לעצמי את השכנים הנרגשים .
ועל החוויות והעוגה הטעימה כנראה נשמע ב19 לחודש ינואר. 
הנשיא ורעיתו. 
הוצאה לאור של ספר ילדים באמצעות מימון המונים
28/12/2014 | 13:40
16
שלום,
האם ניתן לפרסם הוצאה לאור של ספר ילדים באמצעות מימון המונים?
תודה
בוקר אור
28/12/2014 | 08:36
19
43
יום הולדת  לאיש האהוב יהורם גאון .כה לחי !.
אני עושה לי מנגינות .שר יהורם גאון . מילים :חיים חפר לחן דובי זלצר 
יום הולדת שמח ,ועוד ועוד מנגינות .........
עופו, עופו מנגינות 
ושיר אל שיר יגש 
בין סולמות וחלונות 
אתן שרות, אתן בונות 
בונות את המקדש, 
בונות את המקדש. 

ושלומית כהן אסיף, כותבת :
28/12/2014 | 10:32
16
28
". את מרבית השירים שלי שר הזמר יהורם גאון, זאת בעקבות סדרה לילדים 'גאון של אבא' שהפיקה הטלוויזיה החינוכית. יהורם שר עשרות שירים מספרי השונים. "

יהורם גאון שר את שירם של שלומית כהן אסיף ודוד קריבושי "לד קטן גדול" : https://www.youtube.com/watch?v=fs993xUjX1Q

יהורם גאון שר את שירם של שלומית כהן אסיף ודוד קריבושי "נשיקה בכיס" : https://www.youtube.com/watch?v=vID-biZ3jFA
ברשותך הזרה 111. נציף נושא חדש
28/12/2014 | 11:18
15
29
בעקבות השירים שהעלית ,ובעקבות השיר "נשיקה בכיס "של  שלומית כהן אסיף
נעלה . הנשיקה 
מוזמנים .
יהודה עמיחי "כול מיני נשיקות "מתוך הספר שירים שאהבנו ונאהב. 
"יש כול מיני נשיקות 
על הלחי ועל קצה האף,
ועל המצח ועל העפעף 
על האצבעות ,אחת ,אחת 
ונשיקה של לילה טוב ושל שבת ."
חלק ראשון 
הנשיקה שהלכה לאבוד (לאיבוד) /דבורה עומר
28/12/2014 | 16:08
21
נשיקה לשפונזה /ליה נירגד
28/12/2014 | 16:13
13
מאוד אוהבת את הספר
נשיקה/ יניב אבירן
28/12/2014 | 16:16
12
12
נשיקת הפתעה/ שלומית כהן אסיף.
28/12/2014 | 17:34
11
11
בהפסקה הגדולה
אחרי שעור חשבון
לפני שעור תורה
משהו בחצר קרה:
ניר נישק את מאירה
נשיקת הפתעה.
כולם ראו
גם שלומית, כפיר ושירה
איך ניר נישק את מאירה...
כל מיני נשיקות/ יהודה עמיחי.
28/12/2014 | 17:39
10
18
יש כל מיני נשיקות:
על הלחי ועל קצה האף,
ועל המצח ועל העפעף,
על האצבעות, אחת, אחת
ונשיקה של לילה טוב ושל שבת.
ונשיקה של דגדוג דק
כשאבא לא מגולח חלק.
ונשיקה קלה כמו פרפר
ונשיקה עם ריח פרח נהדר...
נשיקה לאסתר/ פוצ'ו (ישראל ויסלר).
28/12/2014 | 17:44
9
5
כשאסתר נפלה וקיבלה מכה
בגלל ששיחקנו תופסת בחצר,
אמרתי לה, שאם נותנים נשיקה
במקום של המכה-
כבר לא כואב יותר.

אסתר האמינה לי כל כך מהר
עד ששכחה להגיד:
''תישבע שאתה לא משקר!''
הגישה לי את הברך הימנית,
שהיתה קצת סרוטה,
אך לא רצינית....
נשיקות קטנות/ ארנונה גדות.
28/12/2014 | 17:49
8
13
אני אוהבת לנשק
את אמא:
על הצואר
בגומות שבין האצבעות
על העיניים כשהן עצומות.

אני אוהבת לנשק
את אבא:
על השפם
עך הסוודר בחורף
על העורף.

אני אוהבת לנשק
את בובה נועה-
על האף
את דובי-
על המצח
ואןתי-
בראי.
מתוך חיבוקים/ סמדר שיר.
28/12/2014 | 17:53
7
7
יש חיבוק של אבא, שהוא קץ\צר
ומהיר.
אבא ואני מתחבקים כמו שני
גברים.
ואבא לא מחבק ומנשק בבת אחת,
כמו אמא.
או שהוא מחבק,
או שהוא מנשק
או שהוא עסוק בדברים אחרים.
בספור על היפהפיה הנרדמת, הנסיך העיר אותה בנשיקה
28/12/2014 | 17:57
4
לאחר 100 שנים.
"סיפור שמתחיל בנשיקה
28/12/2014 | 17:59
5
18
ונגמר בחיבוק "שלומית כהן אסיף .ציורים יוסי אבולעפיה .בהוצאת עם עובד /2003
מאמא ללי נשקה לו נשיקה קטנטונת "אשמור עליך מרחוק ואל תשכח :עכבר שקוראים לו לומבה לון ,יכול לעשות הכול "
כל שעה נשיקה - מילים ולחן: חוה אלברשטיין
28/12/2014 | 21:32
4
27

להקלה בהפרעות נשימה ועיכול,
לא להפסיק לקחת עד סוף הטיפול.
כל שעה נשיקה, כל שעתיים חיבוק.

תרופה זו אין לשמור מילדים ותינוקות,
לקחת בין הארוחות ועם הארוחות.

לא צריך לאכסן במקום מיוחד -
לא חשוך, לא קר ולא יבש.
אפשר לקבל בלי מרשם של רופא,
צריך פשוט לבוא ולבקש.

אין חשש שהתרופה תפגע בעירנות,
אבל שימוש ממושך עלול לגרום לתלות.

אם נטלת מנת יתר - לא יקרה לך כלום,
אין צורך לרוץ לחדר מיון.

לעיתים רחוקות יש תופעות לוואי:
נדודי שינה או סחרחורת (נדיר).
אך כל התופעות חולפות מעצמן,
לאחר תקופת הסתגלות לתכשיר.

תאריך אחרון לשימוש - עד עולם.
תאריך אחרון לשיווק - סוף העולם.

הנשיקה שתפסה את אמא - קולט זוננברג
28/12/2014 | 21:58
3
9
"הספר מזמין את האם, הילד והגננת להתמודד ען חוויית הפרידה באופן המותאם והנכון לגילם ולתפקידם. הרגע הקשה ביותר לכל הגורמים בימים הראשונים בגן היא חוויית הפרידה. האם עוזבת את הילד ולילד קשה מאוד...
הפתרון הן לילד והן לאם לאחר עזיבת האם את הגן הוא באמצעות הפרחת נשיקה אשר נודדת ותופסת את האם במצבים קומיים שונים...
ההומור, הדמיון וההיתוליות המובנים בטקסט הופכים את חווית הפרידה לחוויה מעצימה ומשחררת עבור הילד והאם כאחד."

קואלה לי
29/12/2014 | 10:16
2
5
כתבה :מם פוקס .
איורים פאמלה לופטס .
מטר לילדים /2003
"אך יותר מכולם אהבה אותה אימא .
מאה פעמים ביום היתה מחבקת אותה ,מנשקת וצוחקת :
"קואלה לי ,מתוקה שלי " 
הצפרדע קוה -קו -קה
29/12/2014 | 12:18
1
3
כתב וצייר ולדמיר דנקו. 
בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2003 
ומדובר בצפרדע קוה קו קה שכול היום היא עסוקה . 
"הצפרדע קוה קו קה ,
כול היום היא עסוקה 
לא יושבת 
סתם בשקט
היא קופצת,
משחקת" .
וטוב שכך, כי הצפרדע הפעילה מעסיקה את עצמה ומשכיחה את הגעגועים לאמה . האם  בבוקר יצאה והבת,לה מחכה 
ושסוף סוף הערב הגיע
"עד הערב מחכה
מחכה ומחכה
לאימא שתגיע
ותתן לה נשיקה "  
מתוך הסיפור "בנים רחמניים"
30/12/2014 | 08:23
4
יהודה שטיינברג . בספר "פרח לב הזהב",
האם האלמנה חלתה,היה זה  בדיוק לפני חג הפסח שבו פרנסתה מרובה.דאגתה היתה רבה. גם לגבי נקיון הבית חששה ועוד, הכיצד תסדר ועוד לפני הפסח.את דאגותיה תינתה לפני בניה .
"הנה זה החג הגדול ומי יכין לכם צרכי החג ?". אך ילדיה הקטנים חיבקוה בחום. רחלי הקטנה "ילדה בת שש עלתה על המיטה ונשקה בשפתי אימה היבשות מחום, ואמרה ואני אימא אסייד את חדרינו ....."
וכשהאם שמעה את הבטחות ילדיה בעזרתה לה "שחקה האם העניה למראה בניה מנחמיה ,נשקה להם וירווח לה" עמוד 97  .  
הוא הזמר האהוב עלי בכל הזמנים-
29/12/2014 | 10:47
1
8
נישוקי וחיבוקי/ אביבה רוזן.
30/12/2014 | 09:37
8
מבוא לספרות: כך נוצר רב מכר 'ynet':
27/12/2014 | 22:32
3
18

נראה שמדי שנה מתרחשת צניחה במכירות הספרים ורשימות רבי המכר משתנות משבוע לשבוע כשכותרים חדשים נעלמים מהרשימה כלא היו. יחד עם זאת, יש כאלו שמצליחים להישאר בטופ במשך שנים. מה סודם של רבי המכר, מה הקשר לקוראים, ואיך יודעים מראש איזה ספר יהפוך להצלחה?
יותם שווימר : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4607853,00...
מיכל סנונית כותבת על היום בו הבינה שהיא רוצה להיות סופרת:
27/12/2014 | 22:54
2
2
שלושה ספרי ילדים חדשים העונים לשאלות שילדים שואלים:
27/12/2014 | 22:57
1
13
האם איור זאת אמנות?מ'עיר-האושר' הבלוג של מָרית בן ישראל:
27/12/2014 | 23:09
7
מוזמנים להציץ בפורום ספרים וספרות [למבוגרים]
27/12/2014 | 00:23
5
37
העליתי מספר תמונות של ספרי כריסמס כתגובה לשרשור.

בעקבות חשרשור כריסמס
27/12/2014 | 22:13
4
14
"קצת באיחור -ניצלתי הזדמנות בה באu לצלם פריטים מספרייתי לצורך כתבההאמורה להתפרסם  בירחון כלשהו, ומצאתי לנכון לצלם שוב את חלק מהספרים ולהעלותם כאן.
בחרתי לשרשור מעט מהמעט מאוספי, ורק  מתת-מחלקות של ספרים מיניאטורים  וספרי צורה.
[לא העלית ספרי תלתמימד וספרי POPUP]
מקווה שתהנו " (ג רפאל): http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_09337e70-72...

•עוד ספרי כריסטמס שנועדו לתלייה על עץ האשוח: ולצורך הצילום והפגנת הגודל תלויים על אצבעותי: http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_14aa872e-56...

•דיקנס - סיפורי חג המולד - תרגום לגרמנית. הוצאת היפריון האיכותית עותק 1 ממהדורה בת 250 עותקים. 2001: http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_49177f43-dd...

•דיקנס -פתוח - הצייר J/C/ LEEC: http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_7fc2979c-65...

•סנטה קלאוס - מחלק המתנות

•סנטה קלאוסX3 - ספרים מיניאטורים -הדפסה ליטוגרפית-ראשית המאה ה20.
עם שרוך זהב לתלייה על האשוח: http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_26442f21-1b...

•השלישיה בצילום נוסף - גדול יותר: http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_118fb0ee-d4...

•ובלי חנוכה אי אפשר בכריסטמס - 2 ספרים חביבים: http://img2.timg.co.il/forums/9/1280_0_5304ae19-c4...

רפאל, מקסים תודה רבה!
עיצוב עץ חג מולד,מספרים ישנים או חדשים,עץ חג המולד אלטרנטיבי
27/12/2014 | 23:23
3
11
מיני מתנות לחג המולד
27/12/2014 | 23:42
2
11
תודה על הקישור שהעלית לטובת המעוניינים [במידה ויש]
29/12/2014 | 00:21
1
3
וגם על התמונות שהבאת בנוסף.

29/12/2014 | 10:36
2
תרגום חדש ל"הנסיך הקטן" יראה אור בקרוב
26/12/2014 | 17:30
3
25
מ'הארץ': 
בהוצאת מחברות לספרות החליטו לנצל את פקיעת הזכויות על הספר "הנסיך הקטן" ולתרגמו מחדש לעברית
מיה סלע: "לפני שבעים שנה, ביולי 1944, נעלם אנטואן דה סנט־אכזופרי עם מטוסו מעל הים התיכון בעת שהיה במשימה. הוא לא זכה לראות את מה שנהפך להיות ספרו המוכר ביותר "הנסיך הקטן". הוא נולד בשנת 1900 בליון למשפחת אצולה כפרית. היה טייס בצבא צרפת, סופר, משורר ועיתונאי. בשנת 1935 ניסה לטוס לסייגון ביומיים, בהשראת צ'רלס לינדברג שחצה את האוקיינוס האטלנטי. בגלל תקלה טכנית נחת נחיתת אונס בסהרה, שם שהה כמה ימים ושם גם ככל הנראה עלה בדעתו לכתוב את "הנסיך הקטן", אבל הוא כתב אותו רק מאוחר יותר בשנת 1942, בניו יורק.

כשפרצה מלחמת העולם השנייה הוא היה טייס מילואים בחיל האוויר הצרפתי. בסוף 1940, לאחר תבוסת צרפת, ברח עם אשתו לארצות הברית. שם כתב את הספר הזה שבו הוא מספר את סיפור פגישתם של טייס שמטוסו מתרסק בלב המדבר וילד מכוכב אחר שלא מבין את צורת החשיבה המעוותת של המבוגרים. "הנסיך הקטן" תורגם עד היום ל-230 שפות, כמעט 2 מיליון עותקים נמכרים ממנו מדי שנה ובסך הכל נמכרו עד היום יותר מ–140 מיליון עותקים ברחבי העולם, מאז פורסם לראשונה בשנת 1943 או שמא בשנת 1945. הדעות חלוקות. כך או כך, בינואר 2015 יפקעו הגבלי הזכויות על הספר. בצרפת עצמה הצליח גאלימר, המו"ל הצרפתי של אכזופרי, לדחות את תאריך פקיעת הזכויות, ואלה יפקעו רק בעוד 30 שנה.

המשוררת, המלחינה, והפזמונאית תלמה אליגון רוז תירגמה אותו כעת מחדש והוא יראה אור בהוצאת מחברות לספרות, וילווה בציורים המקוריים של סנט־אכזופרי. זה יהיה התרגום הרביעי של הספר לעברית. בפעם הראשונה תורגם לעברית על ידי אריה לרנר בשנת 1952. התרגום השני של אילנה המרמן ראה אור בשנת 1993, שניהם בהוצאת עם עובד ושניהם עם איורי המחבר, שהם חלק בלתי נפרד מהסיפור. התרגום השלישי נעשה על ידי ד"ר דרור גרין בשנת 2014 והופץ באמצעות אתר הד סטראט. בעם עובד ראתה אור גם נובלה גרפית של ז'ואן ספאר, אמן וקומיקסאי צרפתי. הנובלה הגרפית נאמנה למקור ועל הנוסח העברי שלה אחראי משה רון, על פי תרגומה של אילנה המרמן.
כשתלמה אליגון רוז נשאלת מדוע בעצם יש צורך בתרגום נוסף של הנסיך הקטן היא אומרת שמדובר בחלום של שנים רבות, "הרגשתי שאני מוכרחה לתרגם את זה. זאת הדרך שאני מכירה להגיע להכרות אינטימית עם יצירה שאני אוהבת. במשך שנים בניתי את עצמי לזה. בתרגום הזה עשיתי את כל מה שאני יודעת לעשות בכדי להעביר את הנסיך כמו שאני מכירה אותו מלפני ולפנים. שפה היא דבר שצומח כל הזמן ומשתנה. יש לי יתרון בכך שאני כותבת שירים והספר הזה הוא כמו שירה".

פתיחת הספר בתרגומים השונים:
התרגום מ–1952 של לרנר: "פעם כשהייתי בן שש, ראיתי תמונה מפוארת בספר המתאר יערות – עד בשם 'מעשים שהיו'. היתה  זו תמונת נחש בריח הבולע איזו חיה. והרי העתק הציור. באותו ספר היה כתוב לאמור: 'הנחשים – הבריחים בולעים את טרפם בשלמות בלי ללעוס אותו. אחר־כך אין הם יכולים לזוז ממקומם והם שקועים בשינה במשך ששת ירחי העכול'".
התרגום מ–1993 של המרמן: "כשהייתי בן שש, ראיתי פעם בספר על יערות־העד תמונה נהדרת. שם הספר היה 'מעשים שקרו באמת', ובתמונה ראו נחש בוא בולע חיה גדולה. הנה העתק של התמונה. בספר היה כתוב: 'נחשי הבוא בולעים את טרפם בשלמותו, בלי ללעוס אותו. אחר כך אין הם יכולים לזוז עוד והם ישנים שישה חודשים – עד שהם גומרים לעכל אותו'".
התרגום החדש של אליגון רוז: "כשהייתי בן שש, ראיתי פעם בספר על יערות העד ציור מדהים שנקרא 'סיפורים שקרו באמת'. בציור ראו נחש בואה בולע חיה גדולה. הנה עותק של הציור הזה: בספר היה כתוב: 'נחשי הבואה בולעים את טרפם בשלמותו, בלי ללעוס אותו. אחר כך הם לא מסוגלים לזוז וישנים שישה חודשים עד שהם מסיימים לעכל את הארוחה'".

אליגון רוז. "הרגשתי שאני מוכרחה לתרגם את זה"טלי שני: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2515717.141...
אז זהו, אני קניתי לי את הגרסה המחודשת של המרמן
26/12/2014 | 17:45
12
והיה לי קשה לקרוא: "בבקשה... צייר לי כבשה"
במקום את:
"אנא, צייר לי כבשה" המיתולוגי.

הנחש שהיה פעם "נחש בריח" הפך ל"נחש בוא", זה אולי יותר נכון אבל חרק לי על הלשון.

אני לא יודעת מה חושבים ילדים כשהם קוראים את שתי הגרסאות, מה יותר נוחה להם לקריאה (אני מניחה שהמחודשת יותר) אני שבוייה בשבי הנוסטלגיה (כנ"ל עם "35 במאי" ועוד ספרים שתורגמו לאחרונה).
איזה יופי תודה לך על השיתוף הזרה מקסימה
26/12/2014 | 20:17
1
15
שבת שלום
27/12/2014 | 21:55
1
שבת שלום
26/12/2014 | 14:32
17
לכול חברי הפורום .שבת שלום .
לכול האורחים .שבת שלווה ונעימה 
כינור דוד .שר שימי תבורי 
מילים :כינור דוד.
מילים: אביהו מדינה
לחן: אביהו מדינה ויהודה בדיחי
"לפני שנים רבות שמעו בארץ ישראל 
קולות ניגון שירה ומזמורים 
בצליל כה מיוחד ובנעימה טובה 
כשיר ציפור זמיר בין העלים 

זה כינור דוד ביד דוד המלך 
הפורט על מיתריו 
כטוב ליבו ביין לעת ערב 
מלווה הוא את שיריו "

ספר הרגשות הגדול
26/12/2014 | 13:56
6
81
מאת :מרי הופמן .
איורים : רוס אסקוית .
בהוצאת רימונים  ספרי חמד ידיעות ספרים /2014   .
מאנגלית :יעל שכנאי.
"ספר הרגשות הגדול" מעלה רגשות ותחושות..לכול תחושה ולכול רגש יש שם-מילה, ומוקדש לכך פרק בדמות דף  
שעמום  סקרנות ,התרגשות
כעס,מצב רוח רע,  שביעות רצון
עצב , שמחה השתטות 
 פחד  ביטחון עצמי.
 מבוכה דאגנות קנאה ובדידות  הרצון להרגיש טוב יותר .
הפרקים הם תבנתיים פחות או יותר. בכול פרק המדבר על רגש ,תחושה .מופיע מבוא קצר .ואחריו דוגמא לסיטואציה מסוימת ,המובילה להצפת הרגשת התחושה .ולאחריה ומספר דרכים להתמודדות ,כאשר מדובר בתחושה שלילית .
איורים מלווים את מלל התבניות .פרטים אנושיים,ביחד ולחוד,בעלי הבעה המתאימים לאותו נושא.חתול מופיע בכול פרק ופרק גם הוא מעורב בסיטואציות שונות ,ומצב רוחו בהתאם. 
אקח כדוגמה את נושא הקנאה .הציטוטים מהספר מובלטים יותר .ואני מביאה רק תמצית 
כהקדמה: מקנאים .תחושה טבעית מוכרת קשה  "קנאה זו הרגשה נוראה באמת!"
באלו מקרים עולה התחושה? "לפעמים אנו מקנאים בחבר או חברה ."
הסבר: "יש אנשים שקוראים לקנאה בשם"המפלצת ירוקת העין "
דרכים להתגבר : "למצוא חברים חדשים" 
לגרום לחיים להיות הוגנים יותר ! " מהרוהרי - מבחינה פילוספית ,המשפט האמור לא פשוט ,ושאלה האם באמת אפשר לגרום לחיים להיות הוגנים יותר ?  והאם הילדים יבינו  .
ובקשה פניה בסוף הדף בנושא הקנאה:" אולי אתם יכולים לחשוב על  עוד דרכים ,כיצד להרוג את מפלצת הקנאה ?"
כך הקנאה .
לסיום ספר הרגשות הגדול .מציף מכלול תחושות ,שילדים חשים בהם או שיחשו בעתיד,ובזה יתרונו . אולם לדעתי ,כדי לא להעמיס ,בכול זאת תחושות ורגשות ,יש לשוחח עם הילד,ולקרוא בכול פעם רק על תחושה אחת בלבד. הזדהות הילד וההפנמה הטובים ביותר יקרו תוך כדי שיחה וקריאה בספר, רק  לאחר אירוע חוויתי כולשהוא שחווה הילד ,המעלה בקרבו תחושות כאלו ואחרות .
מוזמנים לדיון .
וכן להעלות רשימת ספרים העוסקים בתחושות ורגשות .או בספרים בהם בולט הכעס,העלבון, הקנאה ומנגד השמחה הביטחון ושביעות הרצון. 
אצל ילדים
בדף ההסבר כתוב "ספר הקראה מיועד לגילאי  3-6 .

יופי של ספר -וממני ים הרגשות
26/12/2014 | 20:20
5
22
ים הרגשות סער מאד, התחוללה שם מהומה,
סערה ,סופה, גלים מתנפצים ועולים אל על.
ים הרגשות סוער ולמה?
מה שם קרה שפרצה כזו סערה.
הכעס השתלט על שיקול הדעת,
הבכי שלט בצחוק,
הצעקות הרימו קולן על השקט,
תוהו ובוהו שרר בים הרגשות,
העצב דחף את השמחה ,
שקט, נשמעה צרחה נוראה,
מה כאן קרה,  על מה הסערה?
פתאום דממה על הים  נפלה  .
מה אתם מתרגשים וממה?
 נשמע הקול מלמטה.
מתרגשים?   מי השואל על מה?
אנחנו  לא רוצים שהרגשות השלילים
ישתלטו וישלטו בנו,
אנחנו רוצים להיות שמחים ולא עצובים,
צוחקים ולא בוכים,
לגרש את הדיכי, לגרש את הצער,
נשמעו קולות חזקים.
מי המדבר?  אני נציג הרגשות הטובים,
נשמע קול חלש מהמעמקים.
שוב התחילה מהומה ושוב פרצה הסערה,
שוב הגלים רועשים וגועשים.
נעשה הצבעה , אמר הקול.
מה  בעד רגשות חיוביים?
עשרות גלים קטנים קפצו למעלה..
טובים, טובים נשמעו לחשושים מבין הגלים.
ומי בעד רגשות שליליים.
אנחנו , הקולות בקושי נשמעים, אנחנו..
הקול ספר את הגלים של בעד ונגד
והכריז –מהיום בים הזה ישלטו הרגשות החיוביים..
וכך היה..לאט לאט התחילו הרגשות החיוביים לשלוט בכל מקום
ודחקו הצידה את הרגשות השליליים.
אילה

לשחרזדה שלנו
28/12/2014 | 09:11
4
20
ומי יתן אילה כמו שכתבת כול כך יפה רק הרגשות החיובים יצופו בעולם. 
"אט לאט התחילו הרגשות החיוביים לשלוט בכל מקום
ודחקו הצידה את הרגשות השליליים".

תודה שחרזדה . מחכים לשירים נוספים. 

ובנושא הרגשות השליליים
28/12/2014 | 09:28
15
מספר ספרים 
"דורון הדרקון "יונתן יבין. איורים :עופר גץבהוצאת עם עובד/2013

"כשגיל כועס "חמדה גילה . הזכרנו את הספר רבות 

"כשספינקי ברוגז "http://www.am-oved.co.il/page_1424
תודה שחרזדה, מאמצת לי את אני 'נציג הרגשות הטובים'
28/12/2014 | 10:15
1
12
תודה לך הזרה, בכייף , ושבוע מבורך
28/12/2014 | 10:33
8
תודה חולית ושבוע טוב
28/12/2014 | 10:32
8
האמת יש הרבה רק לא מעלה פה , לא תמיד נראה לי מתאים
למכירה ספרי נוער
26/12/2014 | 13:56
25
סדרת בון
סדרת יומני החנון
הארי פוטר עברית / אנגלית
כאוס יפהפה
26/12/2014 | 09:50
1
53
מאת :קאמי גרסיה ומרגרט סטוהל .
בהוצאת מטר /2014 
סדרה לנוער .
507 עמודים יש בספר "כאוס יפהפה "ואני בילתי עם הספר עב כרס במשך עשרה ימים. 
להתנתק מהספר במהלך הקריאה היה די קשה ,מכיוון שהספר סוחף,הפרטים מרובים ,כך גם הדמויות והעלילה עצמה על כול שינוייה ,וכיווניה מתקדמת במהירות ויש לחזור לאחר הפסקה אחורה ולהזכר,אבל בהחלט התמודדתי .
לא אספר על  תעתועי חייו של גיבור הסיפור איתן  {חיריק מתחת לאות א' ופתח מתחת לאות ת'} לוסון וייט,על החלטותיו ומעשיו ,אשאיר זאת לקורא .רק אציין שאיתן היה, מורה דרך "האחד המסמן את הדרך בין העולמות שלנו .עולם השדים והעולם של בני האנוש" עמוד 322 והיה לו תפקיד חשוב ומכריע .
 . כן אגע בצירים המאפינים את הספר .
בספר כאוס יפיפה ,אנחנו נכנסים לאווירה של כאוס ,בעיירה  גטלין "עיר קטנה" בדרום ארצות הברית.שם החלו להסתובב כוחות אופל , ליליות ,אינקובוסים יצורים מעוותים שטנים שותתי דם ,מלחשים אפלים  ,נערכו משפטים אכזריים ונציגיו היו מארגון "מועצת מעוז משמר רחוק ".
כוחות האופל השתלטו על העיירה וגרמו לעליית הטמפרטורה ,ללהקות חגבים שהשתלטו על כול חלקה טובה,לסערות וסופות שהשתוללו והילכו אימים ,רעידות אדמה אגמים התייבשו .מטרת כוחות הרוע להרוס, להשמיד, לשרוף, ללכוד אנשים ולהחדיר בתוכם כוחות אופל , לשנות את מינם האנושי המיטב לרוע ואכזרי ושטני. להרוס סדרי עולם  
עמוד 98"אגמים לא מתייבשים ככה סתם .,המצב החמיר -החום והחגבים ,והתפרצויות המטורפות של כוחות המלחשים .ועכשיו זה .מה עוד יקרה ?
עמוד 61 עיתון רביעי "ונראה שכול החוף הדרום מזרחי של ארהב נגוע במגפה משונה של מזיקים" 
ומנגד אנשיי העיירה המבוהלים,ונצייגם איתן וייט גיבור הסיפור ,הרוצים לשמור על הקיים ,ועל חיי האנשים,בני האנוש ,כדי ימשיכו לחיות באור, חום ,תקווה ואנושיות .

כאוס יפיפיה
26/12/2014 | 10:10
13
ופרטים  מעטים נוספים.
בתוך חיי המאבק בו מתנהל איתן וייט. הוא מנהל רומן עם לינה בעל הכוחות ,
דרך לינה אנו שומעים על קורות  חייה,העצובים, ועל הוריה :האם שמה שרפינה בעלת כוחות אופל ,נבחרה לכך ולא בחרה-בהשפעת  גלגל הגורל .שרפינה האם השורפת בזעמה כול דבר שפוגשת בדרכה וחותר נגדה .
"מלחשים אפלים ..הם כמו עכברושים .יש עוד הרבה כאלה במקום שממנו באה שרפינה "עמוד 443
בספר מוזכרים ספרים נוספים הקשורים לאירועים  "ספר התקוות" צ'רלס דיקנס 
,אל תיגע בזמיר "הרפרלי .
"התהום "ליאונרד כהן
וביטויים
עמוד 118 "בסוף גלגל הגורל מוחץ את כולנו "לא אופטימי במיוחד .
126 "יש סדק בכול דבר .כך האור נכנס פנימה " ציטוט מתוך ספר "התהום "של ליאונרד כהן
230 "מחיר הגדולה הוא אחריות " ערך חשוב .
ממליצה להכיר .זהו הספר השלישי בסדרה
קאמי גרסיה ומרגרט סטוהל .בתרגומה של יעל ענבר.  

יש תמונה של שועל ותיש? מהמשל השועל והתיש?
25/12/2014 | 20:25
4
111
מחפשת תמונה של המשל " השועל והתיש
הַשּׁוּעָל וְהַתַּיִשׁ
26/12/2014 | 17:12
27
הַשּׁוּעָל וְהַתַּיִשׁ

שׁוּעָל אֶחָד נָפַל לְתוֹךְ בְּאֵר עֲמֻקָּה, וְלֹא יָכֹל הָיָה לָצֵאת מִמֶּנָּה. וְהִנֵּה, עָבָר שָׁם תַּיִשׁ צָמֵא. הֵצִיץ הַתַּיִשׁ לְתוֹךְ הַבְּאֵר וְרָאָה אֶת הַשּׁוּעָל בְּתַּחְתִּיתָה כְּשֶׁרַגְלָיו נִצָּבוֹת בַּמַּיִם עַד הַבִּרְכַּיִם.
שָׁאַל הַתַּיִשׁ אֶת הַשּׁוּעָל: "יְדִידִי הַשּׁוּעָל, אֱמֹר לִי- הַאִם הַמַּיִם שֶׁבִּבְאֵר טוֹבִים?"
הַשּׁוּעָל הָעַרְמוּמִי הִסְתִּיר אֶת מַצָבוֹ הֶעָגוּם. הוּא הֶעֱלָה חִיּוּךְ עַל פָּנָיו, לַגַּם לְגִימָה מִן הַמַּיִם וְאָמַר: "הַמַּיִם כָּאן מַמָּשׁ נִפְלָאִים- קָרִים וְזַכִּים. בּוֹא, תַּיִשׁ, קְפֹץ פְּנִימָה וְתוּכַל גַּם אַתָּה לִשְׁתוֹת."
הַתַּיִשׁ הַטִּפֵּשׁ לֹא הִיסֵס לְרֶגַע וּמִיָּד קָפַץ לְתוֹךְ הַבְּאֵר- אַךְ לְאַחַר שֶׁשָּׁתָה מִן הַמַּיִם, הִבְחִין שֶׁגַּם הוּא לָכוּד בַּבְּאֵר וְלֹא יָכֹל לָצֵאת מִמֶּנָּה.
פָּנָה הַשּׁוּעָל הָעַרְמוּמִי לַתַּיִשׁ וְאָמַר לוֹ: "יֵשׁ לִי רַעְיוֹן מְצֻיָּן: עֲמֹד עַל שְׁתֵּי רַגְלֶיךָ הַקִּדְמִיּוֹת עַל דֹּפֶן הַבְּאֵר, הַרכֵּן אֶת רֹאשֶׁךָ- וַאֲנִי אֲטַפֵּס עַל גַּבְּךְ וְאֵצֵא מִן בְּאֵר. מִיָּד אַחַר כָּךְ אָרוּץ לְהִזְעִיק עֶזְרָה, שֶׁגַּם אַתָּה תּוּכַל לָצֵאת מִתַּחְתִּית הַבְּאֵר."
הַתַּיִשׁ הַטִּפֵּשׁ עָשָׂה כְּדִבְרֵי הַשּׁוּעָל, וְהַשּׁוּעָל טִפֵּס וְעָלָה עַל גָּבוֹ. הַשּׁוּעָל זִנֵּק וְיָצָא מִן הַבְּאֵר וְאָז בָּרַח מִשָּׁם, וְכַמּוּבָן שֶׁהוּא כְּלָל לֹא רָץ לְהִזְעִיק עֶזְרָה.
הַתַּיִשׁ חִכָּה זְמַן רַב, וּכְשֶׁרָאָה שֶׁהַשּׁוּעָל אֵינוֹ חוֹזֵר, הוּא הֵבִין כִּי הַשּׁוּעָל הֶעֱרִים עָלָיו. חָשַׁב הַתַּיִשׁ בְּלִבּוֹ: אָכֵן, אֲנִי טִפֵּשׁ גָּדוֹל! הִסְכַּמְתִּי לִקְפֹּץ לְתוֹךְ הַבְּאֵר מִבְּלִי שֶׁחָשַׁבְתִּי תְּחִלָּה אֵיךְ אוּכַל לָצֵאת מִמֶּנָּה.

מוּסָר הַשְׂכֵּל: חֲשֹׁב לִפְנֵי שֶׁאַתָּה עוֹשֶׂה מַשֶּׁהוּ.

הזרה
26/12/2014 | 17:44
1
32
26/12/2014 | 18:01
1
המלצות לספרים להצטרפות תינוק למשפחה
25/12/2014 | 12:08
8
32
שלום לכולם!
יש לנו ילדה בת 2.4, בעיניי (ולא רק) מאד נבונה ואינטלגנטית רגשית. בקרוב תוולד לה אחות והייתי רוצה לקבל המלצות על ספרים שיכולים להתאים. (יש המלצות באינטרנט, אבל מהשיטוט שעשיתי בחנויות המבחר לא כ"כ גדול)
יש לנו את ספר הפילפילים של אלונה פרנקל (שהתקבל ברגשות מעורבים)
תודה ויום טוב
תינוק חדש במשפחה ספרית עופר
25/12/2014 | 12:53
25

sofush שלום
25/12/2014 | 16:54
1
109
ואלו הם המלצותי "ילדה גדולה "נירה הראל  להעצמת הילדה עצמה . כנרת זמורה ביתן דביר /2014
"כולם אוהבים אותי"  יוסי אבני לוי בהוצאת כנרת זמורה ביתן/2014   הביטחון באהבה .
"יותר גדולה ממך "אורית ברגמן.בהוצאת מודן 
"אימא ואני" .אמה צ'צ'סטר  קלרק ,בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר/2009 
ספרים אלו כאמור מעצימים את הילדה ,בבד בבד עונים על צרכים שונים המתעוררים עם הבאת תינוק הביתה . וזה כמובן טבעי לחלוטין .
ובנושא התינוקת האמורה בשעה טובה להצטרף למשפחה . 
"אימא ,מתי יהיה לנו תינוק?"ג'ון ברניגהם .הלן אוקסנברי .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר/2011
ספר יצא השנה בשם "תינוקות לא מוצאיים בסופר " אורנה לנדאו .ממליצה להתבונן בו ולהחליט האם מתאים לבת שכפי שציינתם כילדה מפותחת . בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר .
ואמשיך לחפש...

האח הקטן של פספס / קזינס לוסי
25/12/2014 | 18:19
21

"כשלאמא יש כבר בטן ענקית וכולם כולם מצפים בהתלהבות לאח החדש שיוולד לו, אני שמח גם. אבל כשהוא נולד, האח הקטן שלי, זה כבר משהו אחר לגמרי... לוסי קזינס, מאיירת וסופרת ילדים, כבשה זה מכבר את לבם של מליוני ילדים והורים באירופה ובארצות - הברית. האיורים המרהיבים בפשטותם והטקסטים הנוגעים בחיי היום - יום, מסייעים לכל הורה להעביר באופן משעשע מסרים חינוכיים ומורכבים. זהו הראשון מתוך סדרת ספרי לוסי קזינס שיראו אור בעברית בעתיד הקרוב בהוצאת הקיבוץ המאוחד ודניאלה די - נור."
בבטן של אמא/ תומס סונסון
25/12/2014 | 19:58
26
אחות חדשה בבית/תומס סוונסון
25/12/2014 | 20:05
20
נסח עברי: יהודה אטלס אמא היום הביתה חוזרת. היא תביא לך, בני, מתנה נהדרת! כך אבא אמר, כלוחש לי סודות, כשנסע, עם אור-בוקר, אל בית-היולדות ספר ההמשך לרב המכר בבטן של אמא
ממליצה על שני ספרים מקסימים:
26/12/2014 | 22:50
1
23
אחלה אח - יונתן יבין
הממלכה שמתחת לשולחן - חוה חבושי
תודה רבה על ההמלצות!
27/12/2014 | 09:53
11
אני אנסה לחפש בחנויות ספרים (ממה שראיתי לא היה כ"כ מבחר) ואולי בנט 

שבת שלום ושבוע טוב!
גלימת המותק של סבתא/ ליאור אבורמן
28/12/2014 | 13:59
129
בוקר מוקדם
25/12/2014 | 07:44
3
24
שלום לכול חברי הפורום ,המתמידים:יעל קר, הזרה,חרצית 10,שחרזדה,אשלינג וריני .בוקר טוב לאיילת חברתינו החדשה.זוהרה,וג.רפאל שמחתי שוב לראותכם.
אתמול בילייתי בכנס באוניבריסטת חיפה. הנושאים שעלו :
בין מציאות חברתית ופוליטית אנגליה של המאה התשע עשרה .
מאבק זיהוי מקומי 
אוטפיה .
כול הנושאים שעלו היו ,בהלימה לספרות הילדים .ספרים שהוזכרו :ילדי המים של צ'רלס קינגסלי ,וספריו של דיקניס .
המיקוד בספרים אלו היו על הילדים  האומללים ,הילדים המטפסים הלו הם מנקי הארובות .
בנושא האוטופיה ד"ר  דניס סובולב דיבר על הספר "פו הדוב ".ד"זיווה שמיר הרצתה על הספר "דירה להשכיר "של לא גולדברג  -הספר-כפציפזם אוטופי 
הרצאה מעניינת במיוחד היתה הרצאתה של ד"ר ורד טוהר על שלמה זלמן אריאל :אביו הנשכח של הסיפור "פרח לב הזהב".
בנושא אבק וזיהוי מקומי עלו שמות ספרים בערבית הרצאה היתה של ד"ר ראפע יחיא וסלוא עלינאת .בעלת ידע רב בנושא ספרות הילדים הערבית ומרצה באוניברסיטה הפתוחה .
ההרצאות היו מאלפות ,הקשבתי בענין ,ולמדתי ,המרצים כולם דוקטורים שיתפו אותנו במחקרם,חלקם  הראו זוייות חדשות על  הספרים . כדוגמת , הדעות החברתיות והפולטיות של לאה גולדברג בספרה "דירה להשכיר "
 שיהיה לכולכם בוקר טוב ונעים 
 על אביו הנשכח של "פרח לב הזהב "שלמה זלמן אריאל .אשתף בהזדמנות ראשונה.  

נראה מענין
25/12/2014 | 10:28
2
13
חשבתי שפרח לב הזהב זה של רפאל ספורטא
לאשלינג
25/12/2014 | 11:35
1
13
נכון . כך גם אני חשבתי ..ומסתבר שלא 
ותודה
25/12/2014 | 11:36
7
לדינה 136 שדאגה לידע אותי ולשלוח אלי את ההזמנה .
תודה דינה 
מתנה נפלאה לילדים - ספר על צעצועים אמיתיים. מ'הארץ':
24/12/2014 | 23:51
24
צֶ'קו המסכן
מרג'רי ויליאמס ביאנקו. תירגמה מאנגלית: גילי בר־הלל סמו. 
הוצאת עוץ.

יצורים מפילי אימה רוחשים וחיים ב"צ'קו המסכן", אבל האופן האימהי והאינטימי שבו מספרת מרג'רי ויליאמס ביאנקו את הסיפור מסלק כל בהלה
אנה הרמן: 
"עד לתקופה האחרונה לא הכרתי את הסופרת האנגלייה מרג'רי ויליאמס ביאנקו, שכתבה ספרי ילדים מרגשים בחומם ובעמקותם. רק בחודשים האחרונים, עם צאתם לאור בעברית של שני ספריה החשובים – "ארנב הקטיפה" בתרגום מאירה פירון שראה אור בהוצאת טל־מאי ו"צ'קו המסכן" בתרגום גילי בר־הלל סמו, שראה אור עתה בהוצאת עוץ – התוודעתי אליה ואל מופלאותה.
"ארנב הקטיפה או: איך צעצועים נעשים אמיתיים" הוא ספר קשה לקריאה מבחינה נפשית, גם לי בגיל 41, קל וחומר לילדים רגישים. נגיעתו המדויקת והחדה כתער בכאב האובדן והמוות מציפה את הלב בדמעות חונקות. אף על פי שהקריאה בו יכולה להיות קשה מנשוא ומטלטלת טלטלה עזה מדי לילדים רגישים, דווקא הם אלה שיזדקקו לו יותר מכל.
לא פעם נמתחה ביקורת על ויליאמס בשל העצבות המלווה רבים מספרי הילדים שלה, ובשל התעסקותה באובדן ובמוות, אבל ויליאמס השיבה כי הקריאה בנבכי הכאב והמצוקה מטפחת את ההומניות בלב. דבריה מזכירים ברוחם את דברי ברונו בטלהיים על קסמן של אגדות.

איור: ארתור רקהם, מתוך הספר: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2511948.141...

"ארנב הקטיפה" בא עד נבכי ים העצבות ומתהלך בחקר תהום צער הילדוּת בדיוק חד כתער. ואילו ב"צ'קו המסכן" שורטת ויליאמס בקולמוסה, באותו דיוק מופלא, את מחוזות הדמדומים שמעבר לחום הגבוה. "צ'קו המסכן", שראה אור עתה בתרגומה היפה, הקולח בטבעיות רבה כל כך של גילי בר־הלל סמו, אינו ספר עצוב. רוח של התלהבות שורה עליו, מהולה בשמחה ובאימה. זה סיפור הרפתקאות תזזיתי, ספוג קדחת וחלום, כבובת בד ממורטת, וכל גיבוריו, מלבד מורום חתול הבית, הם בובות.
צ'קו המסכן, כלב העץ האמיץ והגיבור (שם בנה של ויליאמס היה צ'קו, כשם כלב העץ שבסיפור), יוצא להרפתקה, ומכל חבריו הבובות לוקח עמו דוקא את בּוּלְקֶה, שלא נראה כאילו נועד למסעות הרפתקניים: "בולקה, כלבלב הסמרטוטים. בולקה תוקן ונתפר כל כך הרבה פעמים, שכבר כמעט איבד את צורתו המקורית, ונדמה יותר לכרית סיכות מאשר לכלב. הוא תמיד בכה לפי מנגינה – מנגינה של תרגיל לנגן מתחיל – והרגיז את יתר הצעצועים, שהיו מעדיפים לעשות כל דבר ובלבד שלא לשמוע את הבכי של בולקה. הכי גרוע היה, שבהיותו רגיש במיוחד, הוא בכה לעתים הרבה יותר קרובות מהנדרש, לדוגמה בכל פעם שמשהו לא התנהל כמתוכנן, ובמיוחד אם נעלב; ואז כל שאר הצעצועים היו נאלצים לדחוף את האצבעות לאוזניים ולברוח עד שבולקה יירגע". בולקה וצ'קו המסכן יוצאים ביחד לדרך חתחתים חלומית, רצופת מהמורות, ידועת משברים וגלים, ובמהלכה הם פוגשים גם את בובת העץ הצוענייה ג'נסינה המצטרפת אליהם, ובעקבותיה משתרך שובל של שמחה מהולה באימה.
מדוע אני כותבת שוויליאמס שורטת בקולמוסה את מחוזות הדמדומים שמעבר לחום הגבוה? אולי גם בשל שני המרגלים־העכברושים הרודפים אחר בובת העץ הצוענית ג'נסינה, ודמותם מפילת האימה היא אחד הדברים הנוסכים גם צל של אימה בסיפור השמח וטוב הלב הזה. ממש כאותה אימת הזיות של ילדים הקודחים מרוב חום גבוה, ודעתם נעטפת דמדומים ססגוניים.
אותם יצורים מפילי אימה רוחשים וחיים לאורכו ולרוחבו של הסיפור, וגם באיוריו הקלאסיים מרהיבי העין של ארתור רֶקְהַם. האופן שבו הם מופיעים כאן הוא אנגלי במהותו, ומזכיר אפילו את יחסה מלא האמפתיה של ביאטריקס פוטר לעכברים ב"מעשה בשני עכברים רעים". אבל באופן שבו מספרת ויליאמס את סיפורה יש נימה המוחה כל אימה ומסלקת כל בלהה, וגם באשר לעכברושים הבלשים היא מספרת לקראת הסוף: "העכברוש השמן יותר קד קידה. ואז, כשצ'קו המסכן עוצר את נשימתו מרוב מתח, הוא פסע קדימה, הושיט את כפו בנימוס, וקיבל מידיה של ג'נסינה את השן. הוא הכניס אותה לפיו, זינק זינוק גדול, ולא מעניין אותנו לאן הוא נעלם, כי בזאת הוא יוצא סופית מהסיפור, ואיתו השן".
הספר כתוב בנימה אימהית ואינטימית כל כך, ונדמה שיש בו הרבה ממה שחסר בעולמנו היום. הרי כל גיבורי הסיפור הם בובות פרטיות ואינטימיות, בובותיה של ויליאמס ובובות ילדיה הם צעצועים אמיתיים. בספרה "ארנב הקטיפה" מסביר סוס העור לארנב הקטיפה השואל אותו "מה זה אמיתי?" כך: "אמיתי זה לא ממה אתה עשוי, אלא משהו שקורה לך. כשילד אוהב אותך הרבה מאוד זמן, לא רק אוהב לשחק איתך אלא באמת אוהב אותך, אתה נעשה אמיתי".
כנגד כל אותן בובות ממותגות ומהוקצעות, כל אותם צעצועים סינתטיים וממותגים הנפוצים בעולמנו כיום, מרעיפה ויליאמס על הקוראים את עולמן של הבובות המיוחדות והמרופטות. אבל בעצם היא מרעיפה על הקוראים קול אחר, נימה אחרת, כי כל מי שקורא בספריה יכול להבין שגם בובה ממותגת בת ימינו יכולה להיות לבובה אמיתית אם יש ילד שאוהב אותה מאוד.
חלק ממיוחדותה של ויליאמס והנימה שהיא נושאת אל העולם ניכר גם בשמות שהעניקה לגיבורי סיפורה. חתול הבית מוּרוּם, הכלבלב הרך בולקֶה וטאבי הארנבת החמודה, בובת ילדותה המרופטת, נושאים כולם שמות קסומים, מדויקים בילדותיותם. זו מעין שפת ילדוּת, שיידיש ולטינית מהולות בה.
החלטתה של בר־הלל סמו להוציא לאור כעת את הספר הקלאסי הזה, החתרני בעמקותו ובחומו, בהיותו כה לא־סינתטי וכה לא־נוסחאתי, היא החלטה אמיצה וחשובה. כמו הספרים האחרים בהוצאת הספרים החדשה, גם הוא מיוחד במראהו הקלאסי היפהפה, ונראה ממש כפי שיכול היה להיראות אילו ראה אור בעברית בזמן שנכתב במקור, לפני 90 שנה. את שערו הפנימי של הספר מעטרת תמונתו של מורום חתול הבית, יריבן של הבובות, אותו ציור מקורי פרי מכחולו של רקהם.
הספר הזה הוא מתנה נפלאה, שילדים רבים זקוקים לה בוודאי, כפי שהם זקוקים לצעצועים אמיתיים, המלווים אותם ליווי חם ועמוק במשחקם ובשנתם, הרבה יותר משהם זקוקים למוצרי הצריכה ההמוניים."
שלושה בסירה אחת מאת ג'רום ק. ג'רום
24/12/2014 | 08:42
2
28
היו לי כמה דיונים בנושא- ספרות ילדים ונוער או ספרות מבוגרים (שכתוב בהומור אנגלי במיטבו)?
ספר חוצה גבולות. מתאים לנוער ולמבוגרים כאחד
24/12/2014 | 14:19
1
515

וההפרדה מיותרת
 אגב חלק גדול מהספרות העולמית עבר לאיטו מארון המבוגרים לחדר הנוער כמו למשל
גוליבר,רובינזון קרוזו,אייבנהו,שרלוק הולמס,קרל מאי, ריידר האגארד, מיין ריד, פנימור קופר ועוד רבים רבים
 הנוער מתבגר......
שלוש בסירה שיטוט ושיט בעקבות ג'רום, ג'ורג' והריס /מיכל ווזנר
25/12/2014 | 00:07
18
ספר המתחקה אחרי הספר "שלושה בסירה אחת" מבחינת הסגנון והומור ומעלה חיוך על השפתיים:

"מאה שנה לאחר צאת ספרו הקלאסי של ג'רום ק. ג'רום "שלושה בסירה אחת" יוצאות שלוש נשים ישראליות לשיט בעקבות מסעם המקורי של שלושת החברים המיתולוגיים ג'רום, ג'ורג' והאריס במעלה נהר התמזה. שלוש הנשים, צעירות דתיות, נשואות ואמהות לילדים, מגלות במהלך שמונת ימי השיט את נופיו הקסומים של הנהר, משוטטות בכפרים ובשווקים הציוריים שעל גדותיו ומשוחחות בגילוי לב על אהבות ישנות וחדשות, אמונה ודת, נישואים ואמהות. שלוש בסירה הוא ספר מחווה לאחד מספרי המסע המצחיקים שנכתבו במאה השנים האחרונות. הוא כתוב בצורה משעשעת ברוח סגנונו הייחודי של ג'רום ק. ג'רום ובנוסף לערכו הספרותי הוא יכול גם לשמש מדריך לקוראים המבקשים להכיר את אחד האזורים הכפריים היפים באנגליה או לצאת לשיט דומה בעצמם."

על הספר "מלאך שימושי אחד" מאת תמר קלנר-בוקי
23/12/2014 | 23:06
1
19
בלעדי מהפנקס פרסום פרק מספרה החדש של דורית אורגד-תחת צל אפל:
23/12/2014 | 23:11
29
השן הראשונה
22/12/2014 | 15:15
14
32
בשעה טובה שן ראשונה נשרה לנכדתי .מתחת לכר,עם שחר, דרישת שלום חמה, קיבלה .פיית השיניים ,באה לבקר ,
ומתנות לרוב מאמתחתה הניחה .
לא !התעקשה נכדתי ,סבתא היא אמרה ,בבוקר זאת היתה פיית המתנות .שיהיה! שיהיה כך!ושמחה לקבל את המתנות. 
במקום כולשהוא, ספרה נכדתי,בהתרגשות על ביקורה הלילי של פיית המתנות בביתה.לא! אמרה מי שאמרה, מין המבוגרות {בעלת סמכות }אין דבר כזה פייות .בצהרים נודע לי על השיחה הצטערתי מאוד בליבי .....איך ?איך  ...
ואילו היתה לי אפשרות כך הייתי עונה: רק תפקחי עיינים ,תני לדמיונך לשוטט במרחב ,פיות למכביר שקופות,נעימות,מרחפות וקלילות ,מסביבינו ובליבם רק טוב .
מוזמנים להגיב .

חכמה נכדתך. גם לנכדי נשארה אתמול שן
22/12/2014 | 15:56
1
18
אך לא מבין הראשונות.
נכון מאמינה אני בפיות בדמיונות ובחלומות.
אולי לילדים היום הדמיון פוחת?
התגובה לחולית- והכוונה לשן שנשרה
22/12/2014 | 15:56
9
פיית השיניים יפה ומשעשע
22/12/2014 | 16:56
1
22
תמונה>>>>
22/12/2014 | 23:15
8
אם כבר פיות למה לא להכין כל כך פשוט ויפה
23/12/2014 | 00:56
26
מצאתי רעיון יפה בנושא
23/12/2014 | 01:04
5
23
בוקר מוקדם .חלק א'
23/12/2014 | 07:29
3
15
לזרה , לשחרזדה וליעל על התמונות,הקישורים  {יעל קישור -ראשון לא הצלחתי לפתוח }היה מהנה .
בודאי אי אפשר לעבוד היום על ילדים ,אבל אין רע להכניסם לרגעים לעולם קסום,דמיוני,ותמים. 
בתאריך 17/12 /2014 בעיתון "ידיעות אחרונות ".
הופיעה כתבה חמודה בשם "פיית השיניים עיצבנה אותי .של שירות ידיעות אחרונות .
ובכתבה מסופר על מכתב תלונה של ג'ינפר א' כשהיתה בת תשע.את המכתב שכתבה בעצמה מצאה ג'ינפר  
בארגז ישן.וזה היה לשון המכתב "זאת הפעם השנייה שאת עושה לי את זה "כתבה הילדה "ואם את מתכוונת להמשיך ולא לבקר אותי ,אני פשוט אשמור לעצמי את השיינים שיש לי".
והיא מסיימת בזאת ודורשת ,שלא תבוא יותר לבקרה בביתה ובחדרה ,כי שיינים היא לא תשאיר לה יותר ,אבל את שיני אחיה היא יכולה לאסוף כי הרי היא אוהבת אותו יותר . ועוד ביקשה שפיית השיניים לא תענה .

המשך הכתבה -חלק ב'
23/12/2014 | 07:44
2
13
ג'ינפר כאמור אישה מבוגרת היום ,ואת מכתבה הראתה לאמה ,שהציעה "לעלות  את מכתב התלונה באתר reddit.
תגובת הפיה מיד הגיעה.
 וכך טענה הפייה   הבלגן בחדרך היה כה גדול שלא יכולתי לפלס לי דרך לכרית שלך ."אולי  אם תסדרי את החדר שלך בפעם הבאה , אוכל להספיק ולהגיע "
ומסתבר שגם לפיית השיניים לא קל במיוחד .עובדת היא משמרות ערב,חייבת להספיק ולהגיע לכול הבתים,להכנס לחדרים בדממה  , להרים את הכריות בלי להעיר את הילדים ,לאסוף את השיניים הקטנטנות הלבנות ,בזהירות להכניסם לשק ,ובמקומן להניח תשורה ,ולהעלם לפני ... שיגיע מכתב תלונה .
מתוך הכתבה "פיית השיינים עיצבנה אותי "
בת תשע כתבה מכתב תלונה חריף לפיית השיינים .אר"הב 

וספר
23/12/2014 | 08:01
1
17
שם הספר "סטוציקדנטי פיית השיינים של נועה "
כתבה :מיכל הירש נוי 
איוררים :מושיק לין 
בהוצאת הקיבוץ המאוחד /2002 
קישור צבעוני של הכריכה באינטרנט לא מצאתי .
בסריקה התעוררה בעיה טכנית .אנסה בהמשך. 
מתוך גב הספר "מענין איזו שן חדשה תקבלי מפיית השיינים "אמרה לה אימא בחיוך .
"פיית השיינים ?"שאלה נועה .  

לשחרר את הפיות /יהודית קציר
23/12/2014 | 11:35
15
עמוד 18 
"אנחנו לא יכולות לעשות את העבודה שלנו", אמרה בעצב פית השנים הלבנה,
"ילדים שנשרו להם שני החלב מתאכזבים מאד שאין להם שום הפתעה מתחת לכרית"

רעיון מקסים והספר גם. תודה יעל
23/12/2014 | 22:40
10
קצת באחור- ברכותי.
24/12/2014 | 08:39
2
17
חושבת שיש הבדל בין דמיון עשיר ואמונה בדברים בלתי מציאותיים. מה גם שיש לאמונות הללו גם דברים שליליים רבים. למשל מפלצות...
בקיצור- אני עם הנכדה משירת השיניים
ילדי קיבלו שי קטן כשנפלו השיניים, אך לא מהפיה אלא מאיתנו ההורים לכבוד המעמד בדרך להתבגרות...
ספידרוויק סדרה חמודה
25/12/2014 | 10:29
1
7
אני והגמל עם השיניים הכי בולטות בעולם/ ערן שביט.
25/12/2014 | 12:01
4
|*| נפתח פורום קולות צפים |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2014 | 16:55
|רמקול| בחירות 2015 מתקרבים בצעדי ענק, ואם אתם מתלבטים למי להצביע אז פורום קולות צפים הוא המקום בשבילכם!
אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, ולשתף אותנו בלבטים שלכם לגבי הבחירות הקרובות.

לכו תדעו, אולי תגבשו דעה כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמאל|בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לפורומים הבאים:

פורום בחירות 2015
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום מפלגת הליכוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום מפלגת העבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ואם עוד לא הכרתם..
|*|בלוג בחירות 2015 הרשמי של תפוז|*|
בבלוג כותבים פוליטיקאים מהמעלה הראשונה, פעילים פוליטיים והוגי דעות.

מוזמנים להתעדכן בכל מה שחם!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?fold...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו