לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93449,344 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'איך השגתי לי סוס '
איך השגתי לי סוס
08/11/2016 | 22:34
2
24
ולמדתי להכיר את אותיות הא"ב .

דניאלה כרמי ​כתבה.איורים: ​ הילה חבקין
הקיבוץ המאוחד /2016 .
הילד למד להכיר את כול אותיות הא"ב,על כול אות ואות התעכב.התעכב וזכר.
ומהיכן השקדנות תשאלו את המשפט הבא תקראו -
"סבא אומר שהוא יתן לי במתנה חיה בעבור כול אות שאני אלמד" מספר לנו הילד .
- "כתבתי א'."סבא תן לי אריה",אני שואג .
 על אריה סבא ממש לא חשב,אבל על אוגר דוקא כן.הנכד קיבל אוגר,האם היה הילד מרוצה? אני חושבת שכן כי האוגר היה חמוד,באמת חמוד.ובכול זאת,הרי אתם יודעים אריה הוא אריה ואיך אפשר לוותר.
כך עברו האותיות בסך ב-וג ,ד- וה ,ו -וז , ח-וט עד ת .
הילד מבקש,חיות גדולות:אחת מהירה,השניה בגודלה עצומה,אחרת בפסים צבועה,אחת שמזמן נכחדה.סבא לא יכול לעמוד בכול הבקשות וסיבות לו יש,אך את הילד מפצה בחיות אחרות - קטנות כהבטחתו.כך למשל במקום גמל הופיע על השולחן גמל שלמה,
נכון הבדל יש,אבל עם סבא אין להתעקש "גמל שלמה אומר לי סבא בשלוה גמורה". 
גן חיות קם,והנה הפתעה,סוס נפלא קיבל הילד שלמד להכיר את האות ס', "ראית את הסוס שמחכה לך בחוץ ?"שאל הסבא,
וכשסבא ראה שהילד נלהב,אחרי הכרות עם האות ע',בסך הופיעו:עופר עגור ועיט,ועל כנפי האות פ',התעופף לו פלמינגו ,ובשמחה הצטרף לקבוצה .
 הו הו איזו המולה שם היתה. 
מה אמרו ההורים שנכנסו הביתה ולמראה שהתגלה בביתם כול כך נבהלו,ומה המשפט שאמר סבא,להורים שכעבור שניה,נראו מחויכים .
-על אותיות הא"ב המובילים את מצעד החיות קטנות וגדולות,זוחלים ומעופפים ,יונקים ומכרסמים ומבני משפחת הדגים ,וילד אחד וסבא אחד ומה שבינהם .
ספר חמוד עם איורים אהובים באווירה נעימה וחיה . ממליצה      
לצפיה ב-'סוס מילה מענינת נקראת גם הפוך'
סוס מילה מענינת נקראת גם הפוך
08/11/2016 | 23:06
1
4
לצפיה ב-'שירי -האותיות '
שירי -האותיות
09/11/2016 | 07:09
16
הופ שירי ילדות  הישראלית :

השיר הידוע של נעמי שמר -שיר האלף בית

דתיה בן דור  אותיות מצחיקות :https://www.youtube.com/watch?v=xN3muv0SihM
לצפיה ב-'הזמן השבור/ אל העיר האפלה אריאלה בנקיר/ הוצאת עצמית'
הזמן השבור/ אל העיר האפלה אריאלה בנקיר/ הוצאת עצמית
08/11/2016 | 21:54
3
11
לאחר שנשאבה מיקי (מיכאלה) גונן בוקר אחד לתוך ספר מסתורי, ומצאה את עצמה בממלכה עתיקה בימי הביניים, התהפכו חייה לחלוטין. במהרה התברר לה הסוד שעד לאותו רגע הוסתר מפניה – אביה האהוב לא נהרג אלא נמלט מפני מעסיקיו לשעבר, אנשי המעבדה רבי-העוצמה, המאיימים לחסלו לאחר שהצליח לבנות פורטלים המאפשרים מסע בזמן.
כעת גם חייה של מיקי נמצאים בסכנה נוראית.
על מנת לשרוד, ולמצוא את אביה, חייבת מיקי לצאת שוב לדרך, והפעם ברחובותיה האפלים ושורצי התככים של שיקגו במאה התשע עשרה. יחד עם פייטרו, מאלף בזי הציד המקסים, ויעל, חברתה מישראל, ממשיכה מיקי את מסעה המסחרר בין נשפים מפוארים לקרבות עם נערי רחוב חסרי-כול, הרפתקאות סוערות בלב הערבות האינדיאניות ומרדפים עוצרי נשימה.
צעד אחר צעד מתקרבת מיקי אל האמת, אך עד מהרה היא מגלה ששום דבר איננו כפי שנראה בתחילה. גם האנשים הקרובים אליה ביותר מסתירים סודות אפלים, ומתחת לפני השטח אויבים מסוכנים מתכננים את המהלך הבא. על מנת להציל את עצמה ואת האנשים שהיא אוהבת, יהיה על מיקי ללכת רחוק יותר מכפי שהאמינה אי פעם שתהיה מסוגלת.
https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=9835...
לצפיה ב-'הזמן השבור – אל העיר האפלה/ אריאלה בנקיר בלעדי - פרסום שני '
הזמן השבור – אל העיר האפלה/ אריאלה בנקיר בלעדי - פרסום שני
08/11/2016 | 21:57
3
הפרקים הראשונים מהספר החדש בסדרת "הזמן השבור"

פרק 1
ירושלים, 2010
הגשם שירד בתחילה טיפות־טיפות הפך במהירות למטר אלים וסוחף, אך ד"ר יאיר גונן לא הפסיק לרוץ. אם יעצור — ימות, הוא ידע היטב. גופו העייף משך את עצמו בכוח קדימה, אך רגליו כשלו שוב ושוב, מוֹעדות על העלים החלקלקים שריפדו את קרקעית היער הספוגה מים.
​כשיצא לדרך עוד ניסה ד"ר גונן להגן על ראשו ולהתכסות במעיל, אך עד מהרה התייאש והשליך את המעיל הכבד מגשם על האדמה. ענפים דקים וחדים נשברו על גופו ושרטו בחדות את פניו, אך הוא התעלם מהם. איפה הבקבוק? חלפה בו לפתע מחשבה מעוררת אימה. הוא שלח יד רועדת לתוך הכיס. עדיין שם. כן. הוא התנשף בכבדות ותחב את הבקבוק יקר הערך עמוק עוד יותר לתוך כיס מכנסיו והמשיך לרוץ לאורך הדרך הבוצית והמשובשת הלאה, לעומק היער. שרק לא יחליק. שרק לא ייפול.
היכן הם? האם הם מאחוריו? בעלטה הנוראית שסביבו הוא לא היה בטוח היכן הוא נמצא. הוא לא היה בטוח בדבר. הוא רק ידע שעליו להסתלק משם, ומהר ככל האפשר. נדמה היה לו שהוא רואה במרחק כמה אורות מהבהבים, אולי מהמעבדה. אם כן, חשב, עליו לרוץ לכיוון ההפוך. הוא קילל את הגשם. אלמלא הגשם יכול היה לשמוע את צעדיהם, לדעת אם הם כבר שם, נושפים בעורפו. אבל במזג האוויר הארור הזה הדבר היחיד שיכול היה לשמוע היה את יללותיהן ונהמותיהן של חיות הלילה, שהסתתרו
בין העצים, אורבות לו גם הן.

לצפיה ב-'ספרה הראשון הזמן השבור אריאלה בנקיר /הוצאת ידיעות ספרים'
ספרה הראשון הזמן השבור אריאלה בנקיר /הוצאת ידיעות ספרים
08/11/2016 | 22:00
1
5
חייה של מיקי גונן, עוד מעט בת שש־עשרה, משתנים לחלוטין כאשר בוקר אחד היא נשאבת, פשוטו כמשמעו, לתוך ספר עתיק שמצאה במקרה בספריית בית הספר.
זו איננה הפעם הראשונה שמיקי מוצאת מפלט בספרייה השקטה, הרחק מהצקותיהם האכזריות של חבריה לכיתה. אך דבר לא מכין אותה להרפתקה הסבוכה שאליה היא נקלעת, שכן מיקי מתעוררת בימי הביניים, בממלכה עתיקה בשם אַרְבּוֹרֵאָה.

מיקי נאלצת לנווט את דרכה בעולם של תככים סוערים ומזימות מורכבות. היא חוברת אל פייטרו, מאלף בזי ציד מוכשר ומקסים, מסתבכת בשערוריות של ריגול ובגידה ומסכנת את עצמה שוב ושוב למען חבריה, למען עקרונותיה ובעיקר למען אהבתה.
עד מהרה מתברר למיקי שלא במקרה נשלחה אחורה בזמן, שכן דווקא בין חומות הממלכה העתיקה מסתתרים כמה רמזים בלתי־ צפויים שיעזרו לה לגלות את האמת על אודות מותו של אביה.
כך, על רקע סיפורה (האמיתי) של ממלכת אַרְבּוֹרֵאָה ועל רקע תיאור חי ומרתק של החיים בימי הביניים, נפרש מסע מפתיע, מסוכן, מפתה ורב־תהפוכות. כדי לשרוד ולהשיב את חייה אל מסלולם, יהיה על מיקי להמר על כל הקופה ולהתמודד עם מה שהגורל מזמן לה.

אריאלה בנקיר נולדה בירושלים. היא עובדת כעיתונאית ומתגוררת באיטליה. חולמת על היום שבו גם היא תוכל לצאת למסע בזמן.
לצפיה ב-'אני קראתי את הספר הראשון'
אני קראתי את הספר הראשון
10/11/2016 | 06:38
6
ואהבתי אותו    מצפה לקרוא את זה
לצפיה ב-'בחירות היום...הקופים "הילרי" ו"דונלד" עברו לקריית מוצקין '
בחירות היום...הקופים "הילרי" ו"דונלד" עברו לקריית מוצקין
08/11/2016 | 21:34
7

חמישה קופי עכביש מקסיקנים נדירים ובסכנת הכחדה, הגיעו מצ'כיה אל גן החיות "חי-פארק" בקריית מוצקין. לרגל הגעתם והבחירות לנשיאות בארצות הברית, קראו לזכר "דונלד" ולנקבה השליטה "הילרי". בתיבת הקלפי בה הוטמנו בננות, הקופים בחרו בטראמפ לנשיאות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4876195,00...
לצפיה ב-'לוטה עוזבת את הבית '
לוטה עוזבת את הבית
08/11/2016 | 18:48
59
כתבה הסופרת האהובה :אסטריד לינדגרן.
בהוצאת ידיעות ספרים ספרי חמד/2016
משודית:יעל צובארי .
איורים עדינים:אבי עופר בשחור לבן
על הספר "לוטה עוזבת את הבית", אני ממליצה בחיבוק,לילדים הצעירים ולמבוגרים .
ומדוע - בראש וראשונה כמקום להזדהות במצבים מוכרים שמופיעים בעלילה.
להנות מאווירה ביתית ואמיתית .
להפגש עם דרך נכונה היודעת להכיל ילד,שברגע מסוים,
מרחיק לכת בהתנהגותו ומסתבך עם עצמו .
לדעת שעימותים לא תמיד עוזרים גם לא ויכוחים .
להכיר את דמויות המבוגרים,המגלמות ערכי אהבה לילד,התיחסות,כבוד, הבנה וסבלנות .
סבלנות עד אין קץ,והרי כולנו יודעים שלא תמיד הסבלנות איתנו .
ודאי תשאלו ומה לגבי גבולות כן הם שם ישנם.
וכמובן להכיר את לוטה,ילדה נבונה,החלטית,מכירה אמנם מה מותר מה אסור,
גם נכשלת.בעקבות האירועים למדה גם משהו על עצמה ומשפחתה .
לוטה הילדה לבית ניימן גרה ברחוב בלגן,עם ההורים המסורים ואח ואחות. לה חבר בובת חזיר שקנו לה מאז גיל שלוש,חבר אמיתי במסה שמו,קרוב לליבה ושותף אמיתי,לתחושותיה והחלוטתיה .
לאחר לילה של חלומות ,קמה לוטה זעופה והאשימה את האחים בפגיעה בבמסה בבובת החזיר.
ההסברים של האם לא עזרו,לוטה בשלה כועסת,נרגזת,זעופה,"הם בכול זאת הרביצו לו"צעקה לוטה,
ולבקשותיה של אמה להרגעתה,אינה עונה ולנו מספרת שבכוונה."לוטה לא ההתכוונה לענות,והאמת שזו היתה תחושה נעימה למדי".
הכעס מתגבר,הצרחות עולות גם ההשתבללות,ולוטה בכלל מסתבכת עם סודר שאינה רוצה ללבוש,לוקחת מספרים גוזרת את השרוולים ומתנקמת. לאחר שמעט נרגעה היא מבינה שבמצבה ובתגובות שיגיעו,כדאי לה לברוח מהבית.
"הם כול כך רעים פה בבית משפחת ניימן"אמרה לוטה"שפשוט מגיע להם שנעזוב" ובמסה הסכים
 את במסה היא לוקחת, ואל השכנה גברת ברג מגיעה בבקשה,להשאר אצלה- "אני יכולה לגור כאן ?"שאלה .
על לוטה ומשפחתה,על לוטה שהחליטה לעזוב, ובמחסן של גברת ברג הנהדרת הסתדרה ואולי לא ....,מזמינה  . לקרוא ולהנות .
לוטה ובמסה ,כעסים והאשמות , בריחה וחזרה ,וקשת של תחושות ובעיקר קבלה .
כאמור ממליצה

לצפיה ב-'שלום רב! אשמח לעזרה - '
שלום רב! אשמח לעזרה -
07/11/2016 | 22:01
6
24
אני מחפשת ספרי ילדים או סיפורי ילדים (בעיקר לגיל בית ספר א-ד) הנוגעים לעירוניות ולתנועה מרחבית של ילדים בעיר.
לדוגמא (לא בדיוק אבל בערך) הספר "ראש העיר תן לשיר" אשר דן בפעילות ילדים במרחב העירוני.

אשמח לכל עזרה.

תודה מראש,
ר.

לצפיה ב-'ממליצה לך לקרוא.הספר מעניין ומתאים יותר לכיתות ד-ה '
ממליצה לך לקרוא.הספר מעניין ומתאים יותר לכיתות ד-ה
07/11/2016 | 23:20
5
15
ילדי בית העץ - מבצע חורשה / רן כהן אהרונוב

לצפיה ב-'לתלות פודינג על מסמר כריסטינה נסטליגר'
לתלות פודינג על מסמר כריסטינה נסטליגר
08/11/2016 | 12:50
4
13
זה מתרחש בעיר  וזה על  ילדים אקטיביסטים 
לצפיה ב-'אשלינג ברשותך בבקשה...'
אשלינג ברשותך בבקשה...
08/11/2016 | 15:45
3
7
לתלות פודינג על מסמר
כריסטינה נסטלינגר
יצא לאור ע"י הוצאת אחיאסף,

חבורת ילדים בעלי מודעות הלוחמת בזיהום הסביבה בדרכים מקוריות מאוד. קו - קו הוא נער מיוחד במינו שאכפת לו מאוד מכל מה שנוגע לאיכות הסביבה, עד כדי כך שהוא מצליח לשבש את השיעורים בבית ספרו ומוריו מחליטים להיפטר מצרתו ולהעביר אותו לבית ספר אחר. בבית ספרו החדש, במקום נסיונות כושלים של שכנוע בדיבורים, הוא מארגן את קתרינה ואת חבריו לפעילות מחתרתית בשטח. במעשים! 164 עמ'. כריכה קשה.

מעניין

לצפיה ב-'מאחורי הדלת יש שביל '
מאחורי הדלת יש שביל
08/11/2016 | 17:44
1
5
גילי אלון קוריאל . הוצאת הקיבוץ המאוחד/2012
"ממול בתים , מעלי שמים ,בשמים שמש .
  כשאני מסובב את הגב השמש מאחורי.

מתחתי מדרכה ,על המדרכה צל , הצל שלי "
ממליצה לבדוק גם את הספר  הזה .
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם!!'
תודה רבה לכולם!!
08/11/2016 | 21:00
5
אם יש לכם עוד רעיונות, כמובן אשמח.

בעיקר אני מחפשת בכיוון של תנועת ילדים במרחב העירונית ותפיסתם של המרחב כדוגמת "מאחורי הדלת יש שביל".

תודה מראש!
ר.
לצפיה ב-'זה לא רק מענין זה גם מצחיק'
זה לא רק מענין זה גם מצחיק
08/11/2016 | 20:20
6
לצפיה ב-'הרפתקאות חתול על '
הרפתקאות חתול על
07/11/2016 | 21:55
21
מתקפת הפיפיש המרושע .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר//2016
ג'ורג בירד הרלוד הצ'ינס.
אני מתארת לעצמי שהילדים יהיו מרוצים מספר הקומיקס .
ובו מדובר על דוקטור פרדריק פון פיש ,שהיה ממציא ושודד בנקים, מרושע מאין כמוהו וכעסן גדול.פיפיש המרושע
חתול מלווה אותו בשם פיטי,חבר למזימה ולפעולות ,כשצריך  גם החתול לא חוסך את שבט לשנו מפדריק פון פיש ,בנזיפה ובחיוך עוקצני ומעליב ,מאידך נכון משתף איתו פעולה .
והיה וקרה ופון פיש נעלב
"אבל הכי סביר יהיה להניח
שהטרוף שהוא חטף,
נבע מכך שכול כולו הריח
כמו סיר לילה שלא נשטף"
התאושש עד מהרה ,והחליט להחזיר בחזרה ובאותו מטבע ,באחד הימים נעלמו כול האסלות מהבתים ,אתם רק יכולים לתאר לעצמכם מה קרה ולחייך .
גם פון פיש חייך אוהו כמה שהיה מרוצה , עד ש...ועוד משתתפים תינוק חיתול על ורקסי חיתול . 
הילדים כאמור לא יותרו הרפתקאות חיתול על .
לצפיה ב-'פכים קטנים וספרים לצידם. '
פכים קטנים וספרים לצידם.
07/11/2016 | 20:44
5
9
מתוך  הכתבה פוקס ניוז של צחי דבוש .
ארבעה גורי שועלי פנק- השועלים הקטנים ביותר מכול השועלים. נולדו לאחרונה בספארי ברמת גן ,לשמחת כול הקהילה הקטנה של השועלים ובדאי לשמחת הצוות המטפל
"הפרטים הבוגרים שומרים עליהם "..."ומלמדים אותם איך להיות שועל "
מזל טוב לשועלים ! 
פרטים נוספים עם תמונת שנים מהגורים של הצלם שי נפתלי ,הופיע בעיתון "ידיעות אחרונות "4/11/2016 .

הספר שעליו חשבתי הוא "השועלון האסופי " תחילתו בודד ונטוש וסופו נחמה בזכות רגישותה של השועלה הזרה
"השועלה נכנסה אל תוך המאורה להביא את השועלון האסופי ,וראתה עד כמה קשה להבחין בינו לבין האחרים . היא העבירה את מבטה מגור אחד אל השני ,אל השלישי ואל הרביעי. כולם נראו כמו השועלונים הקטנים שלה." עמוד 43 

אירינה קורשונוב כתבה . איורים ריינהרד מישל . בהוצאת ספרית הפועלים /2009
לצפיה ב-'ארץ הבולדרים '
ארץ הבולדרים
07/11/2016 | 21:06
2
2
אליה צפריר בת ה25 מסתובבת בהודו ,במסעה היא מגיעה אל האמפי במרכז היבשת.
ארץ הבולדרים,כך מכנים את המקום. היא מספרת בכתבה שהנוף שונה לא מדבר ולא ג'ונגל,אלא אבנים אבנים ענקיות,
ציטוט" כאילו האלים סידרו אותם בצורה מסוימת ."ההודים מאמינים שזה מגרש המשחקים של האלים ".. מתוך כתבתו  של נבו זיו,שם המדור "מדווחים מהשטח" .
קראתי בסקרנות ולאחר מכן
חשבתי לעצמי,כמה אסטון היה שמח להגיע למקום,הרי אהבתו לאבנים אינה יודעת גבול . 
ואת אסטון,הביטו בו בעטיפה קדמית באיור,אני מבינה גם אני הרי אבנים אוהבת .

"בבית של אסטון כבר צפוף מאוד .
אסטון צריך לאסוף לאבנים שלו הרבה קופסאות .
הוא מכיםן להן שמיכות מסמרטוטים ישנים .
לכול האבנים חם וטוב ונעים " .
ציירה וכתבה לוטה גפנבלד, "האבנים של אסטון" ידיעות ספרים בבל/2009  

לצפיה ב-'הכתבה '
הכתבה
07/11/2016 | 21:09
1
3
"מדווחים מהשטח" מהיום
 עיתון "ידיעות אחרונות "07/11/2016
לצפיה ב-'סוד הגן הנעלם '
סוד הגן הנעלם
07/11/2016 | 21:26
4
קראתי את הכתבה שהופיעה היום ב"ידיעות אחרונות" 7/11.
על הגנים היפים,על הפינות הירוקות שבלב עיר האורות ברובע המארה .בכתבתה של תמר שבק "סוד הגן הנעלם "
צילומי התמונות מרהיבים,פינות בגינת -הארכיון הלאומי ,פינה בגינת -אנה פרנק, וכן גינת ג'וסף מינירה, גינת פולין רולנד
.מופיע הסבר על השמות ותאורי הגינות נהנתי להתבונן .
ומשום מה ואולי צירפתי  את כול הפינות הירוקות  ונדדתי בדמיוני,ישר  דוקא  אל גינתו הנפלאה של מלך סין .
"שבילים פתלתלים הובילו ליער עבות ,פלגים פכפכו בעומק היער וזרמו עד הים הגדול ,ואוניות שהגיעו ממרחקים עגנו בצל העצים הגבוהים "עמוד 6 ועוד לא הזכרנו את הזמיר
והרהרתי ביני לבין עצמי לשם היייתי מוכנה לצאת ....
הנס כריסטיאן אנדרסן ."הזמיר של מלך סין "איורים אלאמר סטרוז. הוצאה חדשה הקיבוץ המאוחד/2014
לצפיה ב-'חולית לא התאפקתי... הם מקסימיםםםםםם.....'
חולית לא התאפקתי... הם מקסימיםםםםםם.....
07/11/2016 | 21:10
1
4
ארבעה גורים של שועלי פנק נולדו בספארי

תודה על הכתבה המקסימה
לצפיה ב-'יעל '
יעל
07/11/2016 | 21:27
1
ידעתי שתוסיפי !-תארתי לעצמי . נחמדים נכון
כול עוד הם קטנים .....
לצפיה ב-' "ההר של יאשקה" כתב וצייר יוסי אבולעפיה הוצאת עם עובד'
"ההר של יאשקה" כתב וצייר יוסי אבולעפיה הוצאת עם עובד
07/11/2016 | 17:49
8

"כשאימא שלי, המומחית לתיקונים בבית, לא הצליחה לתקן טלפון חוגה עתיק, נסענו אבא, אימא ואני ליאשקה, המומחה הכי מומחה לתיקונים. הוא סיפר לנו בעצב על הר שצמח מול ביתו ועכשיו מסתיר לו את הזריחה. יום קודם לכן הייתי בטיול על אותו הר, וסיפרתי ליאשקה שכיום נהיה פארק קסום ויפהפה, ובו אגם ושדות פורחים. וכדי שיווכח במו עיניו, לקחנו אותו לטייל שם".
ההר של יאשקה הוא הספר השלישי בסדרת עלילותיו של יאשקה. קדמו לו הספרים: "האי של יאשקה" ו"סבא של יאשקה מציל את החוף", וכמו שם גם כאן יאשקה ממשיך לחלום, להמציא ולא לוותר. הפעם, יאשקה, המומחה לתיקונים, מתבקש לתקן טלפון חוגה עתיק… על הדרך החבורה נקלעת להרפתקה קטנה וקסומה, שבמהלכה היא מתוודעת לסיפור שיקומו של הר הפסולת הגדול בישראל. סיפור שהתחיל רע ונגמר טוב.
ההר של יאשקה מבוסס על סיפורו האמיתי  של הר הפסולת חירייה, אשר שימש מימי הקמת המדינה עד שנת 1998 אתר לקליטת פסולת בגוש דן. כיום – המקום הוא פארק מרהיב ופורח, ובו שטחים פתוחים לפעילות פנאי ונופש בחיק הטבע.
יוסי אבולעפיה הוא מאייר, סופר וכן גרפיקאי, קריקטוריסט, במאי ותסריטאי סרטי אנימציה. יוסי אבולעפיה זכה בפרסים רבים וביניהם פעמיים בפרס אנדרסן, הפרס היוקרתי בעולם לספרי ילדים ונוער.

https://korebasfarim.com/2016/11/06/%D7%A1%D7%A4%D...
לצפיה ב-' "ג'ונם"/ צדוק צמח איורים: גלעד סליקטר/ עם עובד'
"ג'ונם"/ צדוק צמח איורים: גלעד סליקטר/ עם עובד
07/11/2016 | 17:46
2
13

עֶרֶב אֶחָד גָּשׁוּם וְקַר, בשכונת נווה צדק שבתל אביב, הגיעה ילדה בשם נוּרִית לבית של שכניה אורי בן השש ואבא שלו אלעזר. בידה היה גור כלבים נטוש.
אורי ואבא שלו אימצו את הגור המתוק, קראו לו גּ'וּנָם, וכך הוא הצטרף למשפחתם הקטנה. הם היו הכי מאושרים בעולם!
למחרת, מוקדם בבוקר, השתחל  גּ'וּנָם בעד סורגי השער שבחצר ו… נעלם. ממש כך.
בלשון ציורית, סוערת ומרגשת עד דמעות מספר צדוק צמח את סיפורם של ילד ואביו, שנחושים בדעתם למצוא את הגור האובד שלהם ולהשיבו הביתה.
צדוק צמח סופר, מחזאי ותסריטאי. זכה בכמה פרסים. מגדל ילדים וכלבים.
גלעד סליקטר יוצר רומנים גרפיים אשר מתפרסמים ברחבי העולם; מאייר ומרצה לאיור ולקומיקס.
צדוק צמח סופר, מחזאי ותסריטאי. מגדל ילדים וכלבים.  צמח נולד בתל אביב ב-1967, אב לשני בנים… מחבר הספר עטור השבחים "הציור האחרון של ג'אקופו מאסיני", (עם עובד, ספריה לעם, 2014), זכה בפרס ברנשטיין על המחזה "סדקים בטון", שהועלה בתאטרון הבימה. מחזהו השני "דפוקים" הועלה בתאטרון חיפה וברומניה. מחזה ילדים פרי עטו – "הגמדים מתחת לשמיכות" – הועלה בתאטרון חיפה.
היום משמש  צמח כמנהל ההצגות והסיורים בחוץ-לארץ של להקת המחול הקיבוצית ושוקד על כתיבת שני תסריטים לקולנוע. ג'ונם הוא ספרו הראשון לילדים של צדוק צמח.
https://korebasfarim.files.wordpress.com/2016/11/d...

לצפיה ב-'יעל '
יעל
07/11/2016 | 20:24
5
קראתי בענין את תוכנם של הספרים מהוצאת עם עובד  שהעלית . תודה
לצפיה ב-'רשימת ביקורת על ספרם של צדוק צמח וגלעד סליקטר'
רשימת ביקורת על ספרם של צדוק צמח וגלעד סליקטר
11/11/2016 | 13:44
2
רשימתה על הספר "חמישה ילדים וחיים אחד" ציינה מור פוגלמן-דבורקין את מיעוט הספרים הישראלים המאוירים המיועדים לקוראות ולקוראים עצמאיים. ספרי ראשית קריאה ישראלים (על שלביהם השונים) אכן כוללים מעט מאוד איורים, אם בכלל (במיוחד אם מדובר באיורים צבעוניים), ואלו יהיו לרוב בגדר תיאור ספציפי של סצנה ותו לא. בדומה לספר שאליו התייחסה, שם האיורים מהווים רכיב מרכזי בעלילת הסיפור ומסירתה, גם בספר "ג'ונם" שכתב צדוק צמח ואייר גלעד סליקטר ומיועד לקריאה עצמאית של ילדי הכיתות הנמוכות בבית הספר היסודי, האיורים הם אלמנט משמעותי מאוד בסיפור, וגם החלק המוצלח יותר של הספר, שעל עבודת העיצוב המעולה שלו אחראית גילה קפלן.

לצפיה ב-'לראות לויתן /2016 '
לראות לויתן /2016
06/11/2016 | 20:48
2
25
רון דהן כתב . מסדרת מלח מים הוצאת פרדס.
שקעתי בקריאת הספר מתחילתו עד סופו ונשארתי עם מחשבות רבות.
"לראות לויתן",הוא ספר אנושי,על מסע אישי,ספר שהקורא כלומר אני עוקב ומצפה יחד עם גיבור הסיפור למצוא את הלויתן,ומצפה להירגעותו של גיבור הסיפור .
גיבור הסיפור אינו רגוע,משהו בליבו התנפץ,משהו בליבו נשבר כמו הים ומשבריו,ליבו אטום לרגשות,לתחושות.לא טוב לו .
במצב שכזה הוא מחליט לעזוב את המוכר הקבוע והידוע,ומחליט להגיע  לאוסטרליה ולחפש לויתן.לויתן שבהופעתו בלב הים מעורר התרגשות והתפעמות בכול נים שבנפש.  
זה היה בדיוק אחר גירושין, והוא גבר בן 40 החווה משבר לא פשוט.היציאה מהבית
זה מה שהיה נחוץ לו,להיות עם עצמו,לחזור אל עצמו,להתרגשויות,לרגישויות,  לרצונות,לצפיות,לעשיה,לחיים ובעיקר לשינוי.
המסע אל אוסטרליה הרחוקה וחופיה לא היה קל וכלל לא פשוט ,גיבור סיפורינו יהונתן חווה במסע שכפה על עצמו או משך אותו,משבר בדידות.פחדים אחזו בו,אוזלת יד הרגיש,חוסר אונים,חלומות אפלים פקדו אותו ואליהם נשאב,מחפש את פשרם, את הסימנים והעקבות שהשאירו בו.הוא נשבר פיסית,זועק ומזעיק את גרושתו מירי מהארץ אליו.
מאידך,בתחנות שונות במרחבי המסע שאליהם הגיע,בחניות בחופים או במקומות שונים, בשעות הערות,ובזמני היציבות והבהירות שלו,הוא מכיר קבוצה של אנשים הנעים במקביל למעגל שלו.
דמויות שונות. כול פרט כול אחד מהם מסתתר מאחורי הצלקת שלו,הצלקת האישית המציקה והמטרידה,אך על פני השטח הקשרים והערבות החברית  נשמרים בין הזרים שהתקרבו ,זה היה טוב וגם טוב פחות לגיבור סיפורינו אבל הוא בשלו. ואכן בכול מקום שאליו נקלע הן בחוץ במקום הפתוח,הן  בחדר הסגור, במחשבות,ואפילו בחלומות, בו התת המודע פעיל ותוסס ,יונתן  נמשך אל הלויתן כמטבה קסמים ומחכה לרגע שיופיע ויצוץ .
"כול בוקר התעוררתי ויצאתי אל המרפסת לחפש לויתן ,וכול בוקר התאכזבתי לגלות שהלויתן היחיד בסביבה הוא לויתן השיש שהנחתי על אדן החלון "
למה בכלל לויתן ?האם הצליח גיבור סיפורנו לראות את הלויתן ? ואולי זה לא הענין ,האם יש תקוה  לשינוי המיוחל .
ממליצה לקרוא את הספר "לראות לויתן "להכיר את גיבור הסיפור ונבכי נפשו
יחד עם מעגלי הסביבה שהקיפו אותו בדרך לחיפוש.   
הספר לא קל הוא נע מהזיות, אל המציאות וחוזר חלילה ,אבל נדמה לי שיש רגעים בחיים שכולנו מחפשים את הרגע- "לראות לויתן " .   

לצפיה ב-'מסקרן!'
מסקרן!
06/11/2016 | 23:18
1
2
לצפיה ב-' דינה '
דינה
07/11/2016 | 08:14
2
בוקר טוב ותודה על ההתיחסות .
והזדמנות לתקן שגיאה כתיב באותיות שהתבלבלו -כבמטה קסם
לצפיה ב-'עדין חם ביום, אבל בערב נעים ואפשר כבר לנשום אויריותר צח.'
עדין חם ביום, אבל בערב נעים ואפשר כבר לנשום אויריותר צח.
06/11/2016 | 09:26
24
19
שירים וספורים על אויר.
לצפיה ב-'מתוך חמסין בברכה/מרדכי אמיתי.'
מתוך חמסין בברכה/מרדכי אמיתי.
06/11/2016 | 09:31
1
11
ושוב החמסין מתגנב דרך כל הפתחים
כבכל השנים.
אבל השנה דומה שהוא חם מתמיד
מפני שהוא ממס את כל הגוונים,
כולם בלי שריד,
ומשאיר סביב רק אויר מלובן
ורוטט,
וזה לא נכון מה שאומרים ''האוויר עומד,''...
לצפיה ב-'ירושלים של זהב. מילים ולחן:נעמי שמר.'
ירושלים של זהב. מילים ולחן:נעמי שמר.
06/11/2016 | 09:34
5
אויר הרים צלול כיין
וריח אורנים
נישא ברוח הערביים
עם קול פעמונים...
לצפיה ב-'נתת לי השארה חרצית-שיר בהמשך'
נתת לי השארה חרצית-שיר בהמשך
06/11/2016 | 12:09
3
3
לצפיה ב-'אויר ואור'
אויר ואור
06/11/2016 | 12:19
2
3
האור ממלא את האויר
נמצא בכל מקום
מאיר את הסביבה ואת האויר
ומשפיע על האוירה
והילד אור מסתובב שמח ומואר
אך אוי מה קרה לאור פתאום ..
לא ,לא יכול להיות
הוא לא נעלם מהאויר
הוא לכוד שם בתוך האויר
לא יכול לבדו לצאת לאויר העולם
רק ענן אפור כיסה אותו כמו בשמיכה רכה עטף אותו
ראו אותו, ניסו לגרש את הענן האפור
אך הוא לא זז רק המהמם
הוא פה אל דאגה אני שומר עליו מפני סערה
לצפיה ב-'שחרזדה '
שחרזדה
07/11/2016 | 17:51
1
1
לצפיה ב-'תודה יעל'
תודה יעל
07/11/2016 | 18:34
לצפיה ב-'אדון מזג-אויר כתבה צפי אידלמן'
אדון מזג-אויר כתבה צפי אידלמן
07/11/2016 | 10:43
1
3
לצפיה ב-'ליאני המקורי '
ליאני המקורי
07/11/2016 | 11:07
5
מה שלומך ,טוב לראות אותך אפילו לרגע .
ובתקווה ..... כאן תמיד מחכים לך.
לצפיה ב-' נונה ומחק האוויר/ אורית גידלי-בן ארי/ כנרת זמורה ביתן'
נונה ומחק האוויר/ אורית גידלי-בן ארי/ כנרת זמורה ביתן
07/11/2016 | 16:54
נוּנָה לֹא יְכוֹלָה לַעֲצֹר אֶת הַמִּלָּה שֶׁכָּל הַזְּמַן בּוֹרַחַת לָהּ מֵהַפֶּה.
טוֹב שֶׁיֵּשׁ לָהּ מַחַק אֲוִיר, שֶׁאֶפְשָׁר לִמְחֹק אִתּוֹ מִלִּים שֶׁמִּתְחָרְטִים עֲלֵיהֶן.
מִצַּד שֵׁנִי, טוֹב שֶׁיֵּשׁ לָהּ גַּם אֶת גִּילִי, שֶׁאֶפְשָׁר לְהַגִּיד לוֹ הַכֹּל, אֲבָל מַמָּשׁ הַכֹּל, בְּלִי לִמְחֹק כְּלוּם.
אוֹרִית גִידָלִי וְאַיָּה גוֹרְדוֹן–נוֹי, יוֹצְרוֹת הַסֵּפֶר הָאָהוּב נוּנָה קוֹרֵאת מַחְשָׁבוֹת, חָבְרוּ שׁוּב כְּדֵי לְסַפֵּר
עוֹד עַל נוּנָה, הַגִּבּוֹרָה שׁוֹבַת הַלֵּב שֶׁלֹּא מַפְסִיקָה לַחְקֹר וְלַחְשֹׁב. סִפְרָן הָרִאשׁוֹן בַּסִּדְרָה הָיָה רַב–מֶכֶר, תֻּרְגַּם לְשֶׁבַע שָׂפוֹת, וּבָהֶן אַנְגְלִית וְסִינִית, וְזָכָה לְשִׁבְחֵי הַבִּקֹּרֶת בָּאָרֶץ וּבָעוֹלָם.

"מַקְסִים וְאִינְטֵלִיגֶנְטִי רִגְשִׁית."
ווֹל סְטְרִיט ג'וּרְנָל

"סֵפֶר נֶהְדָּר, מָלֵא חוּשׁ הוּמוֹר, מְתִיקוּת וְאַהֲבָה."
רוּתָה קוּפְּפֶר, הָאָרֶץ

"מַבְרִיק בֶּאֱמֶת."
שַׁי צֵלֶר, מָקוֹר רִאשׁוֹן

"כָּתוּב הֵיטֵב, מְאֻיָּר נִפְלָא וּמְגָרֶה לִקְרִיאָה וּלְמַחְשָׁבָה."
מוֹר אָסָאל, לָאִשָּׁה

"נוּנָה הִיא דֻּגְמָה מוֹפְתִית לְכוֹחָם (הַחִיּוּבִי) שֶׁל מִלִּים וּמַעֲשִׂים."
דָּוִד רָפּ, הָאָרֶץ

לצפיה ב-'השר הממונה על מזג האוויר. יפה וחכם.......'
השר הממונה על מזג האוויר. יפה וחכם.......
07/11/2016 | 17:02
מלאך צעיר ריחף לו מעל העננים וראה את השר הממונה על מאוויר, מפזר פתיתים רכים של שלג על כפר קטן.
שאל המלאך את השר הממונה על מזג האוויר: "אדוני, למה אתה מוריד כל כך מעט שלג על הכפר, עד שהשלג מגיע לאדמה הוא נמס ולא נתפס בקרקע?"
אמר השר הממונה של מזג האוויר: "זאת בדיוק הכמות שהם צריכים, זו בדיוק המידה הנכונה".

המשיך השר הממונה על מזג האוויר ועף על גבי הענן אל כפר אחר וטפטף מעליהם טיפות קטנות של גשם.
שאל המלאך את השר: "למה כל כך מעט?"
ענה השר הממונה על מזג האוויר: "זאת בדיוק הכמות שהם צריכים, זו בדיוק המידה הנכונה".

המשיך המלאך לעקוב אחר פעילותו של השר הממונה על מזג האוויר וראה שבכפר אחד משיב השר את הרוח ובכפר אחר מסתיר להם השר את השמש מבעד לעננים, בכפר השלישי, מציג השר את הקשת למשך מספר שניות ואז היא נמוגה והמלאך הצעיר לא הבין: "למה כל כך מעט?" שאל שוב ושוב ולא וויתר, ובכל פעם ששאל ענה לו השר הממונה על מזג האוויר שזה בדיוק מה שבני האדם צריכים ושזו המידה הנכונה.
בסופו של יום חזר המלאך אל גן העדן וביראת כבוד ניגש אל כיסא הכבוד.
"אלוהים", אמר המלאך, "שלחת אותי לחקור את העולם, לראות, להבין ולהשכיל, על מנת שבבגרותי אוכל למלא רצונך, אבל אינני מבין את פעילותו של השר הממונה מטעמך".
"ושאלת אותו לפשר מעשיו?" שאל האלוהים, אף על פי שידע את התשובה.
"בטח ששאלתי, והוא ענה שזאת בדיוק המידה נכונה, ואת זה לא הבנתי", אמר המלאך, "איך אפשר לדעת מהי המידה הנכונה?"
אמר האלוהים: "שמש יכולה לחמם, היא יכולה לשזף והיא יכולה גם לשרוף. רוח יכולה לנשב בקלילות, לנשוב בחוזקה וגם להכות ברוח סערה. גשם יכול לטפטף ברכות, לרדת בנדיבות ויכול גם להטביע במבול. שלג יכול להיות רך ונעים, יכול לרדת הכבדות ושלג יכול גם להקפיא... הכל תלוי במידה שבה משתמשים במשאבים... והמידה שמחליט השר הממונה על מזג האוויר...."
שאל המלאך: "ואיך אני אדע מהי המידה הנכונה?"
"כשם שיודע השר הממונה על מזג האוויר", אמר האלוהים, "כשהוא מביא את הרוח ושאנשים ממשיכים לחייך, זה לו הסימן שזאת המידה הנכונה, כשהוא מורד גשם ואנשים ממשיכים לחייך, ככה הוא יודע שזאת המידה הנכונה..".

כמו מזג האויר כך כל דבר בעולם – הכל צריך שיהיה במידה הנכונה:
- יד יכולה ללטף, היא יכולה לגעת והיא יכולה גם להכות.
- מילה יכולה לעודד, מילה יכולה לכוון ומילה יכולה גם לפגוע.
- אמונה יכולה לחזק, אמונה יכולה להצמיח ואמונה יכולה גם להרוג.
- ואפילו אהבה, אהבה יכולה למלא, אהבה יכולה לחבק ואהבה יכולה גם לחנוק...
הכל תלוי במינון, הכל תלוי במידה הנכונה.
וכמו המלאך הצעיר, גם אנחנו יכולים לדעת האם
אנחנו צועדים באמצע הדרך על גבי שביל הזהב,
כשהאנשים שסביבנו ממשיכים לחייך אלינו,
וכשאנחנו ממשיכים לחייך לאחרים.

לצפיה ב-'אוויר בצורת נערה /חדווה ברגמן /זמורה ביתן'
אוויר בצורת נערה /חדווה ברגמן /זמורה ביתן
07/11/2016 | 17:08
2
אוויר בצורת נערה מתאר שנה גורלית בחייה של חדווה ברגמן, צעירה חרדית מבריקה העובדת בחברת מחשבים בהר חוצבים בירושלים. חדווה היא הרווקה האחרונה מבנות כיתתה בסמינר, והטלפון שלה כמעט אף פעם לא מצלצל. מדי פעם בפעם היא יוצאת לפגישות עם בחורי ישיבה בלובי של מלון זה או אחר, אבל יושבת מול החתנים הפוטנציאליים מכונסת בעצמה ושותקת. בזה אחר זה עונים הבחורים בשלילה להצעת השידוך, חלקם אומרים במפורש שהם מחפשים בחורה עם שמחת חיים.
העולם החרדי שבו חיה חדווה הוא אולי עולם נוקשה המכתיב סט מדויק של התנהגויות נכונות, אך הוא אינו הסיבה לערפל האופף אותה ואינו ההסבר להעדר "שמחת החיים". מבטה הסקרן, המוטרד, מנסה לפענח את העולם החרדי כמו גם את העולם החילוני שנגלה לעיניה פה ושם, אבל הפעילות החברתית הרוחשת סביבה נותרת רוב הזמן מוצפנת ומרוחקת. כשהיא בוחנת לאחור את חייה היא
יודעת - הערפל הזה היה שם תמיד, עוד לפני גיל השידוכים, והיא חוששת שהוא יהיה שם תמיד.
עולם קרוב־רחוק נפרש לפנינו באומץ, במיומנות ובעדינות. חלקיקי הפסיפס הקטנים ביותר המרכיבים את חיי הנפש מתלכדים כאן לתמונה שלמה, נוגעת ללב, ובזכות צלילים ובני־צליל של עברית "חרדית" מתנגן בטקסט הזה ניגון לשוני ותרבותי מיוחד במינו.
חדווה ברגמן הוא שם העט של הסופרת

לצפיה ב-' אויר שקיעות, ניחוח דק, .......'
אויר שקיעות, ניחוח דק, .......
07/11/2016 | 17:30
3
דצמבר

מילים: נתן אלתרמן
לחן: משה וילנסקי

ריח ים ורוח סתיו
ומיץ של תפוחי זהב
ומין סגריר מתוק חמוץ
מושך מבית אלי חוץ
ללכת לכת ולנשום
אויר שקיעות כחול אדום
ללכת לכת ולנשום
אויר שקיעות כחול אדום.

אויר שקיעות, ניחוח דק,
הגשם זה עתה נפסק.
עלה ושוט והסתכל
עד מה יפה היא התבל.
עלה ושוט והסתכל
עד מה יפה היא התבל.

הפנסים חוורי פנים,
כחולות עיני העננים
ומשהו מוזר כזה
לוחץ דומם על החזה,
לוחץ, קורע ודורש,
הלב רוצה להתעטש.
לוחץ, קורע ודורש,
הלב רוצה להתעטש.

אויר שקיעות, ניחוח דק...

דצמבר חודש מקוטר
ריחות תפוח ומטר,
אתה נותן כוחות גנוזים
להרוגי התמוזים,
אתה יודע להשיב
מעט אביב לתל אביב.
אתה יודע להשיב
מעט אביב לתל אביב.

אויר שקיעות, ניחוח דק...

לצפיה ב-'חדש חדש..."כריות אוויר"/ גילה נאומן ימיני /הוצאת גוונים'
חדש חדש..."כריות אוויר"/ גילה נאומן ימיני /הוצאת גוונים
07/11/2016 | 17:41
9
8
לתלמה שדות, ילדת פרחים בעברה, וכיום אישה שאפתנית ואם לשתי בנות, חיים נינוחים ומאירי פנים, אך צל גדול מרחף מעליה; צירוף גורלי של מאורעות שהחל ביום בו פתחה את הדלת בפני אדם זר, ושיאם במחלת הלוקמיה של בתה, מנתץ את בועת הזכוכית המושלמת שלה לרסיסים. בניסיון להתמודד עם הסערה הפוקדת אותה, בוחנת תלמה מחדש כל היבט בחייה, ומגלה תחושות ותשוקות המסמנות לה בבירור כי היא מאוהבת בגבר אחר.
זהו סיפור דרמה מרתק הכתוב בהומור ובכאב, ומעלה באומץ שאלות כגון: מה הם גבולות היכולת שלנו כאשר שיגרת חיינו מופרת בידי צווי גורל; האם אנו באמת מכירים את עצמנו בטרם עמדנו בפניהם? האם הבחירה שלנו לבעוט במוסכמות הן החלטה מודעת או תולדה של צירופי מקרים? כיצד הייתה כל אישה אחרת נוהגת במקומה של תלמה; ואולי בכלל הסקרנות היא דרך מוסרית יותר לחטוא?
תלמה שדות נתפסה לא מוכנה. חיבתה העמוקה לקווים ברורים של מותר ואסור, יחד עם נטייתה הטבעית לבעוט במוסכמות שאינן לרוחה, נדחקו לפינה מאז נישואיה למיקי. יש לה כמעט כל מה שאישה כמותה עשויה לחלום עליו – בעל שרמנטי, קריירה מרתקת, חברות נפש, שתי ילדות מקסימות ובית בפרברים. אך צירוף גורלי של מאורעות שתחילתם ביום בו פתחה את הדלת בפני אדם זר, ושיאם במחלת הלוקמיה של בתה, מנתץ את בועת הזכוכית המושלמת שלה לרסיסים. בניסיון להתמודד עם הסערה הפוקדת אותה, בוחנת תלמה שתי וערב כל היבט בחייה, ומגלה תחושות ותשוקות שלא האמינה שעדיין מפעמות בה – המסמנות לה בבירור כי היא מאוהבת באחר. האם ככלות הכול, תאזור תלמה אומץ, תקשיב לצו לבה ותיתן דרור לתשוקותיה?
בכישרון רב, ולאורך עלילה קצבית ומותחת, מציגה בפנינו גילה נאומן ימיני דמות נשית מורכבת, שאי אפשר שלא להתאהב בה. דרך דמותה של תלמה, המרדנית והמהוגנת כאחד, היא נוגעת בשלל נושאים אנושיים – דימוי עצמי, קריירה, חברות, דייטינג, סקס, רגעים בחיי הנישואים, הורות וקשרי משפחה, המהדהדים בעוצמה ומתמזגים זה בזה לכדי עלילה הנעה על חבל דק הנמתח בין הומור וכאב, תקווה וייאוש, אינטימיות וריחוק.
בהשראת תרבות הפופ השזורה בספר, המחברת בונה, מפרקת ומלחימה מחדש את קלישאות החיים על צווי גורל וחברה, וזאת בלשון ישירה ומקורית, וגם כאשר היא מובילה את הדמויות בדרך רצופה בלבול ותסכול היא מעניקה להן ממד אנושי, מציאותי ומסקרן. בחלקו האחרון של הסיפור מגיע לשיאו תהליך של שינוי או סגירת מעגל משמעותית, בין קצוות רופפים בחייה של תלמה שבעקבותיו היא נבראת מחדש.
כריות אוויר הוא ספרה הראשון של גילה נאומן ימיני, נשואה ואם לשני בנים; מוסמכת הפקולטה לאמנויות מטעם אוניברסיטת תל-אביב ובוגרת החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בעברה, עסקה בהפקות תיאטרון וטלוויזיה ובעריכת מגזינים ובעשור האחרון, עוסקת בייעוץ תקשורתי לתחום האמנות והתרבות.

לצפיה ב-'שחרזדה, נהניתי מהאויר ומהאור.'
שחרזדה, נהניתי מהאויר ומהאור.
07/11/2016 | 17:48
8
4
לצפיה ב-'יעלקר, כל הכבוד על הידע הרב.'
יעלקר, כל הכבוד על הידע הרב.
07/11/2016 | 17:50
6
1
לצפיה ב-''
07/11/2016 | 17:52
5
2
לצפיה ב-'מתוך כולם רוצים להיות גדולים/זאב.'
מתוך כולם רוצים להיות גדולים/זאב.
07/11/2016 | 18:27
4
5
אז
מעופפת צפור במרום.
ואהבתי להביט אחריה,
כיצד תנפנף בכנפיה.
וטסה וחגה לימין ולשמאל
ונעלמת פתאם למעלה בתכול.

אז נראה לי שביל באויר
שנשאר אחריה כחלחל ומזהיר...
לצפיה ב-'האי של נים '
האי של נים
07/11/2016 | 19:57
3
3
ונדי אור
"נים הביטה בשמים . הם היו צלולים וכחולים ,אבל האויר היה דומם וכבד כול כך על עורה ...."עמוד 100

לצפיה ב-'סרט נפלא'
סרט נפלא
07/11/2016 | 20:07
1
לצפיה ב-'הענן שהלך נגד הרוח "'
הענן שהלך נגד הרוח "
07/11/2016 | 20:08
1
3
יוסי גודארד דני קרמן . הוצאת הקיבוץ המאוחד/2011
שלג ירד על העיר מודעין .
"מכול המדינה נהרו סקרנים
אל מודיעין לראות את הפלא.
גם חזאי מזג האויר מהר לעיר
ופרץ לשידור ישיר בטלויזיה :
"פעם במאה שנה יורד שלג על מודיעין,
ואנחנו זכינו לראות אותו.
איזה יופי!"
לצפיה ב-'אקו ולוגי '
אקו ולוגי
07/11/2016 | 20:21
1
תמר אדר . סיפור אקולוגי לילדים . בהוצאת אגם/2008
"אישם בבית קטן ליד גן חי לו אקו.
בכול בוקר יוצא אקו לטיול בגן .
אקו אוהב לטייל בין העצים,
לנוח על הספסל,
להריח את הפרחים,
להתבונן בנמלים,
להביט בדגים,
להקשיב לציפורים,
ולנשום את האויר הבריא והצח. " 
לצפיה ב-'תודה חרצית זה יחד חמצן'
תודה חרצית זה יחד חמצן
09/11/2016 | 16:29
לצפיה ב-'כמו אוויר לנשימה טרי מקמילן /אור-עם'
כמו אוויר לנשימה טרי מקמילן /אור-עם
07/11/2016 | 20:21
1
5
סאוואנה ג`קסון היא אישה מושכת ומשכילה, בת שלושים ושש ועדיין לא נשואה. היא על סף מעבר לעיר אחרת, עייפה מלהיות לבדה ועייפה מלהסביר מה היא מחפשת: ``שלוות-נפש, מקום שאני אוכל לקרוא לו בית. אני רוצה להרגיש שאני חשובה בשביל מישהו.`` אחרי אחת-עשרה שנות נישואין, ברנאדין האריס קיבלה את הבית, את הבי-אם-וו ואת הילדים, אבל מנהלת-חשבונות לבנה בת עשרים וארבע זכתה בבעלה. ``היה נדמה שתמיד היה לה בעל. הדבר היחיד שהיה ברור לה עכשיו היה שהיא הולכת להיות גרושה בת שלושים ושש עם שני ילדים.`` עם מרשם לכדורי-הרגעה וחפיסת הסיגריות הראשונה שלה, ברנאדין יוצאת לחיים לבדה. רובין סטוקס, אשת-ביטוח מצליחה, מתאוששת מאהבה חסרת-סיכוי. ``אומרים שאהבה היא כביש דו-סטרי. אבל הדרך שאני נוסעת בה כבר שנתיים, היא דרך עפר.`` אחרי חודשים של דיכאון, מסעי-קניות חסרי-מעצורים ורומנים עם כל הגברים הלא מתאימים, היא ``נחושה בדעתה ללמוד להבחין בין `הגבר האמיתי` למתחזים.`` ולו גם תצטרך לעצב את ``הגבר האמיתי`` בעצמה, מאפס. גלוריה מאתיוס היא בעלת אחת המספרות הבודדות לשחורים בפניקס. אהבות נכזבות דחפו אותה למצוא נוחם ושלווה באל, בשערם של אחרים, באוכל ובבנה המתבגר. אבל טריק כמעט בן שבע-עשרה, וריבונותה המוחלטת כאם עומדת להסתיים, גלוריה חייבת לחשוב על עתידה. ``אבל כיצד את מצליחה לבנות חיים לעצמך, אחרי שנים של נכות חברתית ופשיטת רגל רגשית?`` אלה גיבורות הרומן החדש של טרי מקמילן - ארבע נשים אפרו-אמריקניות, התומכות זו בזו ונתמכות אישה בידי רעותה, בעודן מחכות לגבר, שיהיה להן כמו אוויר לנשימה. באמצעות מערכות היחסים המורכבות שלהן, מציירת הסופרת דיוקן כן, כואב, חודר ומרגש במיוחד, של חברות בין נשים. הסופרת טרי מקמילן מציגה את האישה השחורה של שנות התשעים. אישה עירונית, עקורה משורשיה, חסרת-מנוחה, חכמה, סקסית, רחוקה משלמות, צינית ולעתים מצחיקה עד דמעות. הגיבורות ברומן כמו אוויר לנשימה כובשות את הקורא בניגודים שביניהן. זהו הרומן הראשון של טרי מקמילן, שהפך, עם הופעתו, לרב מכר.

לצפיה ב-'מתוך הורי נפרדים/רפי רוזן.'
מתוך הורי נפרדים/רפי רוזן.
10/11/2016 | 10:22
12
שניהם הביטו בי באהבה,
הם אהבו אותי תמיד.
אבל הפעם, לא הבנתי מה
היה במבטם...ובאויר...
לצפיה ב-'הדרורה קוראה בנחת '
הדרורה קוראה בנחת
06/11/2016 | 08:41
11
"יום יפה" של לאה גולדברג .
לכול חברי הנהדרים בפורום ,
יום יפה, ושבוע יפה לכולכם ממני .

לצפיה ב-'פכים קטנים :הסופר ג'ף קיני '
פכים קטנים :הסופר ג'ף קיני
06/11/2016 | 07:21
4
15
מתוך עיתון "ידיעות אחרונות".
1.סדרת הספרים יומנו של חנון  אהובים על ילדים רבים. בעיתון מה3/11 מציינים שבסניף דיזנגוף סנטר ת"א משקים את הספר ה-11 בהשתתפות הסופר ג'ף גוני .מתארת לעצמי שקוראים רבים לא ויתרו על המפגש. ומדובר בספר חדש בשם "יומנו של חנון -הכול או כלום "

לצפיה ב-'בולים - '
בולים -
06/11/2016 | 07:33
3
9
העיתון ידיעות אחרונות התאריך 3/11 מתוך "בועות" .
בול עם דמותו של הנשיא רבלין מופיע בגליון הבולים  .
את גליון הבולים אייר השחקן הידוע חיים טופול ובו 12 איורים לקראת תערוכת הבולים "ירושלים 2016 ".
מי עוד נמצא בגליון הבולים חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, הזמר יהורם גאון, ראש עיירת לשעבר טדי קולק,הנרייטה סואלד,והסופר ש"י עגנון חתן פרס נובל .
באמת אנשים בעלי שם ומעש וכתיבה בה בעת נזכרתי בספר "הבול " של חנה ליבנה .
תקציר הספר למעוניינים :https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=5784

לצפיה ב-'עץ זית '
עץ זית
06/11/2016 | 08:00
2
7
 עיתון ידיעות אחרונות 31/10 /2016   "ראש משק שמן הזית של משפחת ג'השאן ,פתח את אירועי פסטיבל הזית ואירח מאות במושב כלנית . "זה לשון ההודעה בעיתון מתוך מדור "בועות "
על הספר "זיתים ירוקים "חשבתי של טובה שיינברג .ושם יש רעיון מענין למתנה .
יום ההולדת של אוהד הגיע , מגיעים בני המשפחה וביד כול אחד לאוהד כמובן מתנה .
גם סבא וסבתא הגיעו
" והנה יחדיו בצוותא
סבא וסבתא
באים מרחוק
מביאים-
קשור
בסרט ירוק,
עטוף בניר שקוף-
עץ זית
שאוהד ישתול
ליד...."
אין כמו להתעכב ולהתבונן בעצי הזית על גזעם המפותל ולטעום כזית מפריו .
לצפיה ב-'נעלים '
נעלים
06/11/2016 | 08:26
1
6
ידיעות אחרונות 26/10 2016
את הספר "הקוסם מארץ עוץ" כולכם מכירים ,
מסתבר שלאמריקאים יש סנטימנטים גם לנעלים .והפעם מדובר בנעלים האדומות והנוצצות ,שנעלה השחקנית ג'ודי גארלנד בדמותה של דוריתי בסרט .
המוזיאון הלאומי החליט לשפצם והצליח במשימתו ,גייס כסף למטרה זו  שיחזור הנעלים,והצגתם במוזיאון במתקן תצוגה חדש.
הנעלים המקוריות  נתרמו למוזיאון בשנת 1979 .לצורך הענין 41 מדינות תרמו כספים לשיחזורם.
נעליה של דורותי האהובה - כנכס לאומי ממש.
במהדורה חדשה
לצפיה ב-'נעלי האודם '
נעלי האודם
06/11/2016 | 08:28
6
הקישור לא תאם . מנסה את הקישור הבא:https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A2%D7%9C%D...
לצפיה ב-'ספרי ילדים: איך נולדים תינוקות? הסיפור האמיתי '
ספרי ילדים: איך נולדים תינוקות? הסיפור האמיתי
05/11/2016 | 21:31
8

ספר חדש לגיל הרך, שנבחר בין היתר כאחד מעשרת המומלצים של הניו יורק טיימס לשנת 2014, מציג מסע ציורי ומלא דמיון שבו ילד קטן מנסה להבין איך מגיעים ילדים לעולם, ומגיע למסקנה מקורית משלו

כשתינוק חדש מגיע, מיד אחרי ההודעה המשמחת, צפה בדרך כלל אצל הילדים הקטנים, אלה שעתידים להיות אחיו, שאלה מטרידה - איך בעצם יגיע התינוק לעולם? ההורים שנדרשים לספר על כך לבנם לרוב נותרים מבולבלים, מה שעלול להוביל להתחמקויות, שלל אגדות ואי הבנות. הספר "תינוקות לא צומחים על עצים" של סופי בלקאול, מגולל באופן מחוכם, משעשע ומלא הומור, את ניסיונו של ילד לקבל תשובה לשאלה המורכבת הזאת, כשבמקביל הוא משתף את הקוראים במסקנות החדשות צעד אחר צעד.
מאחר שההורים ממהרים ואין להם זמן להסביר לילדם איך בעצם יגיע בדיוק התינוק הזה, הם רק מיידעים אותו שהוא עוד מעט יוולד ושאימא בהיריון. השאלה הזאת מתגלגלת לכמה דמויות שונות שהמספר פוגש מרגע הבשורה, ופונה אליהן עם אותה תהייה.
http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,608,209,81...
לצפיה ב-'הציפורים "'
הציפורים "
05/11/2016 | 19:21
8
בננה יושימוטו -כתבה
בהוצאת כתר /2016 .יצא לראשונה ב2014 .
קהל יעד מבוגרים ובוגרים .
"הציפורים" ​ של הסופרת בננה יושימוטו, הוא לא ספר קל לקריאה אבל זה ספר מעולה :
בדילמות שהוא מעלה,
בתחושות האנושיות שצפות ומתפרצות,
במחשבה הרציונולית של הפרט השוקלת:נתונים,החלטות ומעשים,
ובדמויות המדברות,פועלות ומספרות את סיפור חייהן הלוא פשוט .
בהמשך מתברר גם מדוע נבחר שם הספר "הציפורים".
השפה עשירה,להכנס עד הסוף להבנת הנפש של הדמויות -מאתגר כאחד.
מאקו הילדה וסאגה הילד {שם עם משמעות} נותרו לבדם בארה"ב,לאחר שכול אחד מהם איבד את בני משפחתו,מהגרים מיפן,בטרגדיה.
המשפחות היו מיודדות מאוד ,וחיו בעיר קטנה ומרוחקת כאמור בארה"ב ,בקרבה רבה הן פיסית והן חברית.  
-את הסיפור האישי של המשפחות והקשר המיוחד שהיה ביניהם אשאיר לקורא .
שני הצעירים, מאגו וסאגה כעת אנשים בוגרים וחיים כזוג,מחליטים לחזור למקום הולדתם ליפן ולנסות לחיות,
ההתמודדות היומיות שהטרגדיה אופפת את ישותם והוויתם ,היתה בעייתית וקשה ,
"האם באמת כדאי לחיות כשהחיים שלך כול כך קשים ?"שואלת מאקו עמוד 56 "וסאגה עונה שכן "...."להמשיך לחיות "
בקול אישי מספרת מאקו על עצמה אישיותה,מחשבותיה וראית עולמה, וכך גם על בן זוגה לחיים סאגה.
מאקו ומדגישה את אופיו ויחודו האישי ,הלך רוחו ומחשבותיו  "מאז שהיה ילד הוא יכול לראות את האנרגיה של בני האדם ושל המקומות " עמוד 55,מספרת על עבודתו כאופה ודעותיו,מתארת את יחסו ואהבתו אליה,ואהבתה שלה אליו, ומעלה את הקופליקיטים הרבים שהיא חווה יום יום,בזוגיות שלהם.
כך לדוגמא ,מציינת מאקו ,
החיים עם סאגה מנחמים מצד אחד,אך מצד שני הם מעלים את אותם זכרונות מכאיבים וצורבים,והיא מאקו היתה מעדיפה להכנס אליהם לפי בחירתה כדי שעצמאותה לא תפגע ,כן כך היא מרגישה .
"בכול פעם שאני רואה את סאגה ,אני נזכרת במותן של האמהות שלנו, ואני רוצה איכשהו לרמוס את הזיכרון הזה ......"
, והשאלה שמאקו מעלה בפני עצמה ובפני הקוראים ,איך אפשר לבנות עתיד משותף עם בן זוג שהיא אמנם כול כך אוהבת,וכול כך מתאים לה "בדיוק  כמו שהפרופסור שלה פרופסר סואנגה מתאר בפניה,באחת השיחות המשותפות  שלהם, אתם "כמו שני בוטנים באותו תרמיל " עמוד 150.ובכול זאת  אומרת מאקו    "הסאגה שנמצא בחלום שלי הוא לא עגממוי כמו הסאגה האמיתי "עמוד 9 .
בספר מופיעים רבדים נוספים ואסכם במשפט מתמצית מגב הספר "סיפור חד פעמי על דמויות נוגעות ללב ,הקשורות בעצב ובתקווה " .
מה עלה בגורל שתי הדמויות, האם אפלת העבר​ עזרה להבהיר בכוחות משותפים את העתיד .
ממליצה להכיר את הספר ולקרוא,גם לאחר הקריאה עקבות הספר ממשיכים לפעום .  

לצפיה ב-'שני מחקרים חדשים קובעים: בנים קוראים פחות מבנות ואף נוהגים '
שני מחקרים חדשים קובעים: בנים קוראים פחות מבנות ואף נוהגים
04/11/2016 | 15:42
2
6
לדלג על עמודים

שני מחקרים אקדמיים רחבי היקף על הרגלי קריאה בקרב בני 5-18 שהתפרסמו לאחרונה מראים שבנים צעירים, בכל גילאי בית הספר, קוראים פחות (מבחינה כמותית ואיכותית) מאשר בנות. על פני הנתונים, בנים משקיעים פחות זמן בעיבוד המילים, נוטים לדלג בעצלנות על קטעים ועמודים, ובוחרים מראש ספרים קלים יותר לקריאה.

פרופסור קית' טופינג מאוניברסיטת דאנדי עומד מאחורי שני המחקרים – האחד עשה שימוש בנתונים של בתי הספר לגבי 852,295 תלמידים הלומדים ב-3,243 בתי ספר שונים (כעשירית מכמות הילדים בבריטניה שעומדת על 8.4 מיליון), והאחר מנתח שאלוני הבנת הנקרא שניתנו ל-150,220 תלמידים ב-967 בתי ספר.

המחקרים הסתמכו על מידע שהופק מתוכנת מחשב שפועלת בבתי ספר ברחבי בריטניה ובוחנת את התקדמות התלמידים ברכישת כישורי קריאה. התלמידים קוראים ספר במהלך הלימודים או בבית, ולאחר מכן עונים על שאלון הבנת הנקרא שמכיל 10-20 שאלות, תלוי באורכו של הספר. התוכנה נותנת פידבק מידי לתלמיד ולמורה ומוציאה דו"ח ייחודי לכל תלמיד שמראה כמה ספרים נקראו, כמה מילים חדשות נלמדו, מהי רמת הקריאה, ומהי רמת הבנת הנקרא.

גם כשהמחקר התמקד רק בז'אנר ספרי העיון (non-fiction), שבנים נוטים להתעניין בו יותר מבנות, התוצאות היו דומות. "זה נכון שבנים נוטים לקרוא יותר ספרי עיון מבנות, במיוחד בגילאי תיכון, אבל גם אותם הם עדיין קוראים פחות טוב מבנות", אמר טופינג. "הם אמנם בחרו בספרים האלה, אבל הם לא קראו אותם באותו עומק ורצינות כמו הבנות".
http://e.walla.co.il/item/3009280

https://korebasfarim.com/2016/11/03/%D7%9C%D7%99%D...

לצפיה ב-'גם ללא מחקרים, המורות מבין חברות הפורום יכולות '
גם ללא מחקרים, המורות מבין חברות הפורום יכולות
05/11/2016 | 19:41
1
9
להעיד שהילדים לא קוראים... או לפחות הרבה פחות קוראים בהשוואה לעבר. מעטים מאד קוראים להנאה.
בכיתות שאני מלמדת, רבים קוראים ספר או שניים בשנה - תלוי כמה 'יומני קריאה' אני נותנת... רבים גם מודים שהם לא קוראים, כי זה לא מעניין אותם. הרבה ספרים גם מעובדים לקולנוע, וזה מדיום קל יותר לקליטה. ניתן לראות זאת גם באוצר המילים הדל שלהם ובצורך לפשט את השפה ולהסביר מילים 'קשות' רבות.
לצפיה ב-'מסכימה איתך לחלוטין. לקרוא ספר זה ''עונש''.גם את '''יומני'
מסכימה איתך לחלוטין. לקרוא ספר זה ''עונש''.גם את '''יומני
05/11/2016 | 21:40
11

הקריאה''  שהם עושים לדעתי הם ללא תכלית מכיוון שאם הקריאה נעשית בכפיה ולא מרצון וכייף והנאה אזי מה שהם כותבים זה מה שהם מעתיקים מהאינטרנט, העתק הדבק או מעבירים מאחד לשני.
היתה לי פעם תלמידה שלא נשארו ספרים בספריה הבית ספרית..... טוב מקרה כזה לא חזר על עצמו.
נכון ,השפה שלהם דלה , שפה דבורה , אין משלב עומק...יש היוש וביוש..... ושמעתי גם טענות שזה בגלל המורות שלא יודעות ללמד לשון............................ כן זו לא בדיחה זה אמיתי לחלוטין.איזה מזל שיש מורות.....

לצפיה ב-'הספרן האינדונזי שמתנייד בסירה כדי להביא ספרים לאנשי האיים '
הספרן האינדונזי שמתנייד בסירה כדי להביא ספרים לאנשי האיים
04/11/2016 | 15:40
2
5
הספרן האינדונזי שמתנייד בסירה כדי להביא ספרים לאנשי האיים

רשת בי.בי.סי פרסמה השבוע כתבה על הספרן האינדונזי מוחמד רידוואן אלימודין, שחי במחוז סלוזי בראט ומשמש כ"ספרן ימי". בשנת 2015 החליט אלימודין, קולנוען דוקומנטרי חובב ועיתונאי מקומי, לשנות את חייו; הוא החל לבנות סירת מפרש במטרה לספק באמצעותה ספרים לילדי הכפרים והאיים באיזור וכך לקדם קריאה ולפתח אוריינות.

כשסיים לבנות את סירתו, שלח אלימודין אי-מייל לבוס שלו בו הודיע על התפטרותו, ומאותו רגע החל להקדיש את חייו להפצת ספרים בדרך הים. הוא מילא את הסירה בספרים שהתקבלו מתרומות (בסירה נכנסים עד כ-4,000 ספרים) והחל לחלק אותם בין תושבי המקום.

על פי כתבת הבי.בי.סי תיאודורה שטוכליף, האיזורים שבהם פועל אלימודין זקוקים נואשות לאדם כמוהו: 10 אחוז מתושביה הבוגרים סלוזי בראט לא יודעים לקרוא, והספר היחידי שזמין בעבור רוב האוכלוסיה המקומית הוא עותק יחיד ומשומש של הקוראן, שעובר מיד ליד.

"אין לנו ציפיות גבוהות", אמר אלימודין בהתייחסו למידת ההצלחה של הפרוייקט אליו חברו אנשים נוספים המסייעים לו, "אנחנו רק רוצים שהם ישתמשו בספרים – זה הכל".

https://korebasfarim.com/2016/11/03/%D7%9C%D7%99%D...

כדאי לפתוח את הקישור ולראות את הסירה
לצפיה ב-'יעל '
יעל
05/11/2016 | 17:26
1
3
על דרכים רבות לעידוד הקריאה כבר שמענו והעלינו
ספריה ניידת , סוס עם עגלה , אוטו גלידה שהופך לספריה , תאי טלפון עם מדפי ספרים, ספרים שמשאירים על ספסלים,כלבים הנכנסים לספריה להקשיב עם הקורא הצעיר,חתולים המנמנים על מדפים ,אבל ספן -ספרן על כך עוד לא שמעתי.
מה אומר שולחת את הערכתי הרבה לאותו אדם על הרעיון,על העשיה הברוכה ,ועל החשיבות הרבה שהאיש נותן לעידוד הקריאה. כן ירבו כמוהו.
הסרט, לכול אוהבי הקריאה מרגש, וממשיכה להמליץ למי שעדין לא פתח את הקישורים . ולך יעל תודה . 
לצפיה ב-''
05/11/2016 | 19:21
לצפיה ב-'חנות ספרים בקהיר מציעה חדר צרחות פרטי להוצאת כעסים ופחדים ה'
חנות ספרים בקהיר מציעה חדר צרחות פרטי להוצאת כעסים ופחדים ה
04/11/2016 | 15:36
9
12

האתר Cairoscene מדווח על יוזמה חדשה של חנות הספרים "באב אלדוניה" בקהיר, שמציעה ללקוחותיה חדר פרטי בו יוכלו לצרוח כאוות נפשם ולשחרר את כעסיהם ופחדיהם. החדר, שמצופה בחומרים מבודדי רעש, יכול להכיל רק אדם בכל פעם וכל ביקור בו תחום ב-10 דקות בלבד; הוא מצויד גם במערכת תופים להוצאת תסכול בדרך נוספת.

בעליה של החנות, עבדל רחמאן סעד, הסביר להאפינגטון פוסט בערבית שהחליט לבנות את חדר הצרחות מתוך אמונה ש"צרחות יכולות להקל על הלחץ הקולקטיבי שמרגישים אזרחי מצרים ועל השליליות שמפעפעת לחברה המצרית".

מתוך https://korebasfarim.com/2016/11/03/%D7%9C%D7%99%D...

אולי זה רעיון טוב ,עכשיו שהמצב במצרים הוא לא כל כך אי...אי...אי....
לצפיה ב-'חדר צרחות-רעיון אדיר אם היה פה הייתי הולכת'
חדר צרחות-רעיון אדיר אם היה פה הייתי הולכת
04/11/2016 | 23:10
5
לצפיה ב-'דרכים פשוטות העוזרות מאוד לפרוק את הלחץ היומיומי'
דרכים פשוטות העוזרות מאוד לפרוק את הלחץ היומיומי
05/11/2016 | 21:46
5

1.ללכת בשקט .
2.לצעוק - מתח בגוף מצטבר ככעס וכתסכול. זה נורמלי. רובנו סוחבים איתנו את הכעס הזה ולא נותנים לו ביטוי. אז למרות שאולי תרגישו קצת מוזרים כשתעשו את זה, שחרור צעקה טובה וחזקה היא דרך מעולה לפרוק לחץ. תמצאו הזדמנות בה אתם לבד בבית, או באוטו ותשחררו צעקה חזקה בלי להתבייש. ההקלה במתח תורגש תוך מספר שניות.
3.להרפות את הגוף
4.לנשום
לצפיה ב-'הנושא מאוד רציני עד כדי כך ש......שהמציאו פטנט לא להאמין...'
הנושא מאוד רציני עד כדי כך ש......שהמציאו פטנט לא להאמין...
05/11/2016 | 21:52
7

לצעוק ולצעוק ואף אחד לא שומע.

בחיים יש לפעמים רגעים שעושים אותנו ,עצבניים,מתוסכלים,,,המחשב נדם,הבוס מעצבן,עסקה לא מוצלחת ועוד.
לכל אחד יש את הדרך שלו להשתחרר מרגעים מתסכלים שכאלה: אכילת שוקולד,כרסום ציפורנים, בכי, הוצאת העצבים על האנשים הקרובים ביותר אלינו, ושלל תגובות שונות ומשונות. אבל אין כמו צעקה משחררת ומרגיעה לפחות באופן זמני כעזרה ראשונה.
ה- "צעקן" פטנט ייחודי מבית gizmos

בדרך מקורית ועכשווית ינטרל כל צעקה.מבודד הרעשים מבית חברת  gizmos יאפשר לכל צעקן, פשוט לצעוק בקול רם בלי להתבייש או להרגיש לא בנוח, לשחרור מהיר ושקט.
אז אך זה עובד?
ל "צעקן" הנראה כעציץ , יש שני צדדים , האחד פייה רחבה המתאימה לכל גודל של פה, צועקים לתוכה עפ"י מידת העצבים והקריזה שבה אתם נמצאים, גוף ה"צעקן" בנוי מספיראלה המסננת את הצעקה ולמעשה משמש כמשתיק קול , בסוף ה"צעקן" יש פתח צר מאוד המוציא רק את האוויר שנכנס עם הצעקה ללא קול.
אז למי אנו נקנה את ה"צעקן"?
מתנה מקורית במקומות לחוצים כגון: חדרי עסקאות בבורסה ,לאנשים לחוצים , עצבניים או אולי כמתנה לבוס , , ,
מידות: אורך 16.5 ס"מ , רוחב 12.6 ס"מ עומק 12.6 ס"מ
אחריות: שנה

לצפיה ב-'צרחה אילמת /יעקב בוצ'ן /עם עובד '
צרחה אילמת /יעקב בוצ'ן /עם עובד
05/11/2016 | 22:16
2
יום שראה עוזי את אביו נדרס השתנו חייו: הילדים בבית הילדים לא יכלו לשאת את כאבו ואת שתיקתו והציקו לו, הוא הפסיק להתעניין בכדורגל, ואילו לא נתן לו אייל המשופם גור גולדן־רטריבר מפינת החי כנראה היה מפסיק להתעניין גם בבעלי חיים. רק נטע, הילדה החדשה בקיבוץ, חיבבה אותו, והם התקרבו זה לזה. נטע אהבה לשחק עם אֵשׁ, הכלב של עוזי, שגדל והיה פרוע ושמח. לפני חג השבועות היא אף הזהירה אותו שבחגיגה ישמור על אש כי כלבים יכולים להשתגע מזיקוקי דינור...

הדלקה שפרצה בקיבוץ וכמעט לא הותירה דבר; ניקולאי החבר של אבא של עוזי שהזמינו לבקרו בצריפו המסתורי; קבוצת הילדים שעקבה אחר עוזי ואש עד יער הכתמים המתעתע; וסיפור אהבה שנרקם - כל זאת ועוד בצרחה אילמת, ספר מרגש ועוצר נשימה שמחזיר אותנו בזמן לשנות השישים לקיבוץ אי־שם בארץ.
לצפיה ב-'ספר שירי /רחל '
ספר שירי /רחל
05/11/2016 | 22:20
1
3

צריחות שצרחתי נואשת, כואבת,
בשעות מצוקה ואובדן,
היו למחרוזת מילים מלבבת,
לספר שירי הלבן.

ניגלו חביונות לא גיליתי לריע,
נחשף החתום בי באש,
ואת תוגתו של הלב הכורע
יד כל במנוחה תמשש.
לצפיה ב-'צרכות מתוך יאוש הן רמות גם אם שקטות-מרגש'
צרכות מתוך יאוש הן רמות גם אם שקטות-מרגש
06/11/2016 | 17:20
2
לצפיה ב-'שיר הצעקה/רובי דואניאס לחן/טל ירדני '
שיר הצעקה/רובי דואניאס לחן/טל ירדני
05/11/2016 | 22:24
7

אין מי ששומע אותי
אין מי שמקשיב
אני תקוע עמוק
בתוך איזו שלולית
קולי נעלם בים החשכה
לא נותרה לי ברירה
אני שולח צרחה

זה שיר הצעקה שלי
זאת הצעקה
אני צועק את עצמי, לעצמי
אם לא אני אז מי? מי?

לצפיה ב-'גם לי יש פטנט בסיפור שלי "קופסת הכעסים של נמרוד":'
גם לי יש פטנט בסיפור שלי "קופסת הכעסים של נמרוד":
05/11/2016 | 22:35
1
10
קופסת הכעסים של נמרוד    /  דינה וולוך

אֲנִי יֶלֶד כַּעֲסָן נוֹרָא.
כָּכָה אִמָּא אָמְרָה.
אִם דּוֹחֲפִים אוֹתִי, אֲנִי כּוֹעֵס וּבוֹרֵחַ.
אִם מַרְגִּיזִים אוֹתִי, אֲנִי צוֹעֵק וְצוֹרֵחַ;
וְלִפְעָמִים
הַפָּנִים שֶׁלִּי נַעֲשִׂים אֲדֻמִּים
וְהָאָזְנַיִם חַמּוֹת,
וּבוֹרְחוֹת לִי מֵהַפֶּה מִלִּים אֲיֻמּוֹת...
וְאָז אִמָּא אוֹמֶרֶת: "מִסְכֵּן שֶׁלִּי קָטָן,
מִישֶׁהוּ הִרְגִּיז אוֹתְךָ הַיּוֹם בַּגַּן?"

פַּעַם אַחַת בְּיוֹם שַׁבָּת,
אַחֲרֵי הִתְרַגְּזוּת גְּדוֹלָה בִּמְיֻחָד,
אִמָּא אָמְרָה:
"אוּלַי נִמְצָא אֵיזוֹ דֶּרֶךְ נוֹחָה
לִשְׁלֹט בַּכַּעַס הַזֶּה שֶׁלְּךָ?"
הִיא לֹא הִתְרַגְּזָה עָלַי, לֹא כָּעֲסָה,
וּפָשׁוּט הִצִּיעָה: "נִמְצָא קוּפְסָה.
קוּפְסַת כְּעָסִים רְגִילָה,
לֹא קְטַנָּה וְלֹא גְּדוֹלָה,
וְרַק,
שֶׁיִּהְיֶה לָהּ מִכְסֶה שֶׁנִּסְגָּר חָזָק!"
וְעוֹד אָמְרָה לִי אִמָּא:
"כְּשֶׁתִּכְעַס, פָּשׁוּט תִּצְעַק פְּנִימָה,
וְתִסְגֹּר מַהֵר, כָּךְ,
שֶׁהַכַּעַס לֹא יִבְרַח!"

"אֲבָל אִמָּא," אָמַרְתִּי לָהּ,
"אֵין בָּעוֹלָם קוּפְסָה מַסְפִּיק גְּדוֹלָה!"
וְאָז הִיא הִסְבִּירָה לִי: "אִם מַכְנִיסִים
אֶת כָּל הַהִתְרַגְּזֻיּוֹת וְאֶת כָּל הַכְּעָסִים
לְתוֹךְ קוּפְסָה, הֵם נַעֲשִׂים קְטַנְטַנִּים,
וְאָז יֵשׁ מָקוֹם לְהַרְבֵּה דְּבָרִים מְעַצְבְּנִים.
יֵשׁ שָׁם פָּשׁוּט  מָקוֹם לְכֻ-לָּם.
כָּכָה זֶה עִם כָּל הַכְּעָסִים שֶׁבָּעוֹלָם."

יָצָאנוּ שְׁנֵינוּ לְחִפּוּשִׂים
וּמָצָאנוּ קוּפְסָה מַתְאִימָה לִכְעָסִים.
לֹא גְּדוֹלָה וְלֹא קְטַנָּה, כְּמוֹ קוּפְסַת נַעֲלַיִם,
בְּצֶבַע כָּחֹל כְּמוֹ כְּחֹל הַשָּׁמַיִם.
אִמָּא כָּתְבָה בְּגָדוֹל מְאֹד:
"קוּפְסַת הַכְּעָסִים שֶׁל נִמְרוֹד,"
וַאֲנִי צִיַּרְתִּי מִסָּבִיב מְכוֹנִית, פַּרְצוּפִים מְחַיְּכִים,
שְׁלֹשָׁה רוֹבּוֹטִים וּשְׁנֵי פְּרָחִים.
שַׂמְתִּי אֶת הַקּוּפְסָה עַל הַמַּדָּף בֵּין הַלֶּגוֹ וְהַמְּכוֹנִיּוֹת,
וְתֵיכֶף רָאוּ שֶׁשָּׁם הִיא צְרִיכָה לִהְיוֹת.

בְּאוֹתוֹ עֶרֶב קָרָה מַשֶּׁהוּ מְעַצְבֵּן:
רָאִיתִי בַּטֶּלֶוִיזְיָה סֶרֶט עַל סוּפֶּרְמֶן,
וְאַבָּא הִגִּיעַ בְּלִי שׁוּם אַזְהָרָה,
וְ - כִבָּה. הִתְרַגַּזְתִּי נוֹרָא!
בִּמְקוֹם לִצְעֹק פָּתַחְתִּי אֶת הַקּוּפְסָה מְעַט
וְכָעַסְתִּי פְּנִימָה בְּשֶׁקֶט: "זֶה לֹא פֵייר!"
וְאָז סָגַרְתִּי אֶת הַמִּכְסֶה מַהֵר.
אַבָּא הִרְגִּיש, אֲפִלּוּ שֶׁלֹּא צָעַקְתִּי בִּכְלָל,
נִגַּשׁ אֵלַי וְשָׁאַל:
"חֲמוּדִי, אַתָּה בְּאֶמְצַע סֶרֶט? אוֹי, סְלִיחָה!
אֵיזֶה אַבָּא מְבֻלְבָּל  יֵשׁ לְךָ..."

לְמָחֳרַת, כְּשֶׁשִּׂחַקְתִּי בַּגַּן,
חָטַף לִי דָּן
אֶת הַכַּדּוּר שֶׁהֵבֵאתִי לְהַרְאוֹת ל
לצפיה ב-'דינה מקסים. כנראה שהצעקות לפעמים עוזרות......'
דינה מקסים. כנראה שהצעקות לפעמים עוזרות......
06/11/2016 | 10:11
1
לצפיה ב-'ספרות ילדים בבית אריאלה.'
ספרות ילדים בבית אריאלה.
02/11/2016 | 08:15
9
''לא רק לילדים''. סידרת הרצאות להורים ולילדים על ספרות ילדים תתקיים בבית אריאלה החל מ-7.11 ועד סוף מרץ. את ההרצאות יעבירו הסופרים והיוצרים דני קרמן,יהודה אטלס, נעה מנהיים, דקלה קידר, גילי בר הלל, רוני סומק, שהם סמיט, גליה עוז, תמי שם טוב ומיה סביר. בהרצאה הראשונה ידבר דני קרמן על''הרוח בערבי הנחל.''

מתוך ישראל היום.
לצפיה ב-'זה הדוב הצהוב ....'
זה הדוב הצהוב ....
03/11/2016 | 14:51
2
13

היום העברתי שעור על לאה גולדברג לילדים צעירים.
השעור היה חוויתי כך השתדלתי שיהיה
המוסיקה ,האביזרים,שילוב הלוח החכם ,תמונת לאה גולדברג ברקע ,עשו את שלהם. כך הכרנו את השיר הדוב הצהוב,פזמון ליקנתון ,לגבי השיר פזמון ליקינתון סיפרתי לילדים כיצד נוצר השיר, ועל שיתוף הפעולה בין המשוררת גולדברג למלחינה רבקה גווילי ,
 ערכנו המחזה מתוך דוב דובוני בן דובים.- הספקנו לצחצח את נעלה של החסידה החסודה והעכבר חמוץ הפנים.הילדים נהנו גם אני .
המשך בשבוע הבא .
הערה בתחילת השעור,חשפתי מספר  ספרים שכתבה לאה גולדברג בינייהם הספרים :"כך ולא כך","שלושה אגוזים", "מר גוזמאי הבדאי" "ברוזיים" ,"פזמון ליקינתון" ו"יקינתון"
כול ספר קיבל חשיפה קטנה לגירוי הסקרנות והקריאה .

והדוב בצהוב שמחכה בסבלנות , הנה הוא לפניכם .
מילים :לאה גולדברג .
לחן ורדינה שלונסקי.

בית ראשון
הדוב הצהוב
"מי הוא זה אשר שכח
את השכל במטבח
ובמקום ההגדה
את כרסו מילא גלידה?
זה הדוב הצהוב
בן הפיל אחי הקוף.
"
לצפיה ב-'איזה יופי אין כמו הדב הצהוב'
איזה יופי אין כמו הדב הצהוב
04/11/2016 | 04:58
6
זכור לי מהתקליט מצעד הצעצועים
שם היו את השירים   על כל הצעצועים הדב הצהוב הבובה עדינה  הדובון הכחול
שפן   הכסף   בובה יוסי הבובה ימימה
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
04/11/2016 | 14:26
1

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו