לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'8 ספרים חדשים לילדים ונוער שיהפכו את החורף שלכם לחם ונעים :'
8 ספרים חדשים לילדים ונוער שיהפכו את החורף שלכם לחם ונעים :
03/11/2015 | 01:19
2
29
ספרי חורף לילדים ולא רק:  http://www.playbuzz.com/slili2210/a-11-2-2015-11-2...
לצפיה ב-'אחרי שעזבה את הוצאת זיקית, שירה חפר מקימה הוצאת ספרים חדשה'
אחרי שעזבה את הוצאת זיקית, שירה חפר מקימה הוצאת ספרים חדשה
03/11/2015 | 01:45
12
ההוצאה החדשה, שספר ראשון שלה צפוי לראות אור בינואר הקרוב, תיקרא "לוקוס" ותתמקד בספרות עכשווית מתורגמת מרחבי העולם...
גילי איזיקוביץ ל'הארץ': "המו"לית, העורכת והמתרגמת שירה חפר מקימה הוצאת ספרים חדשה. הוצאת הספרים החדשה, שספר ראשון שלה צפוי לראות אור בינואר הקרוב, תיקרא "לוקוס" - מקום בלטינית - ותתמקד בספרות עכשווית מתורגמת מרחבי העולם.

חפר היא מחצית מהצמד שהקים וניהל את הוצאת הספרים הקטנה והמוערכת "זיקית", לצד אוריאל קון. "זיקית" פעלה בהצלחה, לדברי בעליה, במשך שלוש שנים עד שבחודש אוגוסט האחרון הודיעה חפר על פרישתה מההוצאה. זמן קצר אחר כך הודיע קון כי בכוונתו לייסד הוצאת ספרים חדשה. אף שזמן מה עתידה של "זיקית" היה לוט בערפל, כעת אומרת חפר כי ההוצאה תפסיק להתקיים ולא תוציא עוד ספרים חדשים.

"לוקוס", ההוצאה החדשה של חפר, תתמקד לדבריה ברומנים קצרים ועכשוויים מרחבי העולם, אף שהיא אינה פוסלת תרגום קלאסיקות שטרם תורגמו לעברית. בהוצאה יהיו גם סדרות ספרים שיערכו עורכים אורחים, למשל למחזות ולספרי ילדים איכותיים. הספר הראשון שיצא ב"לוקוס" הוא ספר הנובלות "השעה היא לילה" של הסופרת הרוסייה לודמילה פטרושבסקיה, הכותבת על שנות ה–70, ה–80 וה–90 תחת השלטון הסובייטי. "תפישת העולם שלי היא אסתטיקה שפונה לכל החושים", אמרה חפר, "ינתן דגש לסגנון הכתיבה, איכות התרגום, עיצוב הספרים והרעיון הוא לשלב דיסציפלינות נוספות בספרות, מוזיקה, עיצוב ואמנות פלסטית".

לצפיה ב-'תודה רבה על הרשימה המגוונת. אנסה להכיר לפחות חלק.'
תודה רבה על הרשימה המגוונת. אנסה להכיר לפחות חלק.
07/11/2015 | 19:02
לצפיה ב-'פעם היתה כאן עיתונות מגויסת לילדים-מ'הארץ':'
פעם היתה כאן עיתונות מגויסת לילדים-מ'הארץ':
03/11/2015 | 01:00
2
43
זו היתה עיתונות שמטרתה לא היתה לבדר אלא להתוות את דרכם של הקוראים הצעירים לכיוון הפוליטי הנכון. תערוכה שמוקדשת לעיתון "דבר לילדים" במוזיאון נחום גוטמן חושפת כמה השתנה היחס של החברה והתקשורת לדור הצעיר...
ליזה רוזובסקי:

לצפיה ב-'המשך-פעם היתה כאן עיתונות מגויסת לילדים:'
המשך-פעם היתה כאן עיתונות מגויסת לילדים:
03/11/2015 | 01:07
1
8
"היהודים רק הטיבו עמנו, הם נתנו לאביך עבודה בפינוי הריסות יפו. זו הפעם הראשונה שיש לנו כסף בבית. עוד מעט נעזוב צריף עלוב זה ונעבור למקום טוב יותר", אומרת אמא למוחמד. המונולוג הסוריאליסטי הזה הוא חלק מסיפור שהתפרסם בעיתון "דבר לילדים" בשנת 1958 — שנתיים אחרי מלחמת סיני, שמונה שנים לפני הסרת הממשל הצבאי מעל אזרחי ישראל הערבים ותשע שנים לפני כיבוש השטחים.

הסיפור "מוחמד מוצא חברים" מוקדש לילד ערבי מיפו, שנאלץ שלא ממש בטובתו לחיות בין יהודים־ישראלים, אך מגיע בסופו של דבר למסקנה, כי הם טובים יותר מה"אפנדים" הערבים ששלטו בחייו לפני כן ומוטב לו להפוך לאחד מהם. ואף על פי שבסיפור מקופלים כמה סטריאוטיפים שהחברה הישראלית דבקה בהם מאז ועד היום (המרכזי שבהם הוא "שיגידו תודה שהם חיים בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון"), הוא עדיין משונה מאוד. "לא רק לאוזן הישראלית העכשווית, אלא גם על רקע התכנים של העיתון שבו פורסם", אומרת מוניקה לביא, מנהלת מוזיאון נחום גוטמן ואוצרת התערוכה שמוקדשת ל"דבר לילדים".

מראה הצבה של התערוכה/צילום,שרהלה גור לביא:http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2764079.144...

התערוכה נועדה להקים לתחייה, ולו לכמה חודשים, את אחד המפעלים הבולטים שבהם היה גוטמן שותף – מעין מדורת שבט, שנוסדה בשנת 1936 בשביל הצברים הצעירים על ידי מי שנהפכו זה עתה לבני המקום. "דבר לילדים", בעקבות "דבר" למבוגרים, שימש דוגמה לעיתונות מפלגתית במיטבה – עיתונות, שאינה מסתירה כי היא מגויסת וכי מטרתה העיקרית אינה לבדר, כי אם לחנך ולהתוות את דרכם של הקוראים לכיוון הפוליטי הנכון.

לצד איוריו של גוטמן, המציגים הווי אידילי של הצבר היפה חובש כובע הטמבל, הוצגו בו גם דמויות של ילדים מפוחדים במחשכי הגטו, כשכובעי קסקט על ראשיהם. נושא הפילוג בקיבוצים, שעלול להיראות יבשושי מעט בעיניו של קורא עכשווי, בוודאי אם טרם הגיע לגיל המצוות, סוקר בעיתון בהבלטה ובהרחבה. גם היחס השנוי במחלוקת של קוראי העיתון הצברים לילדי המעברות קיבל מקום.

פרופ' יעל דר, חוקרת ספרות ילדים ותרבות ילדים ישראלית מאוניברסיטת תל אביב, מספרת כי בהוצאת "דבר לילדים" הושקעו משאבים עצומים – בוודאי במונחים של תקופת המדינה שבדרך. "מיטב הסופרים והמשוררים כתבו בעיתונים האלה. זה היה איכותי מאוד", אומרת דר. "ברל כצנלסון, שהיה עורך 'דבר', עבר על כל גיליון".

הפופולריות הרבה והשפעתו העצומה של עיתון הילדים – מבטאת, לפי דר, את ייצוא הסמכות אל מחוץ לתחום המשפחה, שהתרחש ביישוב העברי לפני קום המדינה ובשנותיה הראשונות: "הסמכות היתה מחוץ לבית בשנות ה-30, ה-40 וגם ה-50. רוב ההורים היו מהגרים. והם נתפשו כמי שבאמצעות הילדים ילמדו מהי ישראליות. לא היתה סמכות הורית במובן של לקבוע מה טוב ומה יפה. וההורים ויתרו עליה מרצון. לא כולם. בוודאי שהיו בתים שבהם הורים התעקשו לספר את הסיפורים שהם גדלו עליהם, לשיר את שירי הערש שלהם, אבל בגדול התרבות סימנה שההורה לא צריך להיות קובע הטעם המרכזי עבור הילד".

יעל דר. היום הילד הוא יישות כלכלית ולא פוליטית:http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2764101.144...

מה שעוד תרם למרכזיותה של עיתונות הילדים בעולם המבוגרים, וכפועל יוצא – גם בעולם הילדים, היה הלהט להקנות להם מודעות פוליטית ואזרחית (כמובן, ברוח המפלגה ששימשה כמו"ל). לצד "דבר לילדים" פעלו בשנותיה הראשונות של המדינה גם "משמר לילדים" (מטעם תנועת השומר הצעיר) ו"הבוקר לילדים" (מטעם הציונים הכלליים).

עיתון "דבר לילידם" מתוך התערוכה/צילום,שרהלה גור לביא:http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2764084.144...

"היום המדיניות היא כלכלית – אתה חייב למכור. משנות ה-80, ואף קודם לכן, ילדים הפסיקו להיתפש כעתודות פוליטיות, שכדאי להשקיע בהן", אומרת דר. "עם קום המדינה הילד פורק אט־אט מהיכולת הפוליטית שלו. הוא נהפך למה שאנחנו רואים בו היום – משהו תמים, פגיע. אולי יצירתי ועליז, אבל בטח לא חושב פוליטית". כשדר נשאלת אם, במקום זאת, נהפך הילד לישות כלכלית, היא מסכימה: "תראי כמה פרסומות טלוויזיה היום מכניסות ילדים פנימה. זה מראה כמה הוא נהיה צרכן. המסר הוא שאת קונה אוטו לפי מה שהילד שלך רוצה".

עם זאת, למרות שייתכן וישנם הורים שמרגישים אחרת, דר טוענת, שהסמכות ההורית בכל הקשור לקריאה, טעם ולתרבות בכלל, התחזקה היום באופן משמעותי בהשוואה לשנות הזוהר של "דבר לילדים". "היום ילדים הם אסירי בית", אומרת דר ומדגישה שגם השהייה הממושכת של הילדים בחוץ, שהצטמצמה עד כדי היעלמות כמעט מוחלטת היום, תרמה ליחס שונה בין השפעת תרבות הבית להשפעה שהיתה לתרבות החוץ על הדור הצעיר.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
03/11/2015 | 01:12
6
"לפי מוניקה לביא, עצם הצטרפותו של נחום גוטמן למערכת "דבר לילדים" כמאייר העיתון ואחד מכותביו הבולטים, מסמלת את הנתק בין דור האבות המהגרים לדור הבנים הצברים. גוטמן, שהגיע לארץ ישראל בשנת 1905 כילד בן שבע, היה הדבר הכי קרוב ל"צבר" בקרב בני דורו. אביו של גוטמן, הסופר והעורך ש. בן ציון (שמחה בן ציון אלתר גוטמן), היה ידיד קרוב של ביאליק, מהפעילים הספרותיים העברים הבולטים באודסה ומחסידי אחד העם. הוא הגיע לכאן, כותבת לביא באחד ממאמרי הקטלוג העשיר של התערוכה, "כדי להקים מרכז ספרותי ולממש את רעיון הציונות הרוחנית של אחד העם", ונחל כישלון אישי חרוץ.

מוניקה לביא. לא היו תכנים שעסקו ביחסים בין המינים: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2764090.144...

ניסיונותיו הרבים של גוטמן האב להקים כתב עת ספרותי בישראל לא צלחו. באחת הביקורות על כתב העת "מולדת – ירחון לבני הנעורים", שיצא לאור בשנת 1911, נכתב: "עוד פעם מחיי הגלות. מהחיים הנוגים, המכאיבים של הגלות!... ריבונו של עולם, אימתי יבוא הסוף לסיפורים האלה? כבר שבענו מהם! ולמה הם לבני הנעורים שלנו פה, בארץ החיים החדשים שלנו?"

גורלו של גוטמן האב, למרות שהיה אחד מחלוצי העורכים והמו"לים בארץ ישראל, היה גורל מר של מהגר – מנותק ממוקדי העשייה האינטלקטואלית והפוליטית, דחוי על ידי האליטה המקומית, תלוש מהשיח. פועלו של בנו, לעומת זאת, התקבל באהדה ובאהבה. וגוטמן הצעיר עצמו, אומרת לביא, שעבר בתחנות המתבקשות במסלולו של העברי החדש – לימודים בגימנסיה הרצליה, גיוס לגדודים העבריים - היה "אחד מהחבר'ה".

צילום אוסף מוזיאון נחום:http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2764093.144...

לטענת לביא, הצטרפותו של גוטמן למערכת "דבר לילדים", אף שהלך בדרכו העיתונאית והספרותית של אביו ופיצה כביכול על ניסיונו הכושל להקים עיתון לילדים, מסמלת למעשה מרד של הבן באב ושל תנועת הפועלים העברית, שיישמה את הציונות הלכה למעשה בציונות הרוחנית של אחד העם. ביאליק, ידיד קרוב של משפחת גוטמן, לא נעתר להפצרותיו של האב לפרסם את יצירותיו בכתבי העת שלו, אך שמח לחלוק אותן עם "דבר לילדים".

מבין הנושאים הרבים שבהם עסק "דבר לילדים" נעדרים לחלוטין סקס ומיניות. שאלה של נער בפינת העצות, כיצד עליו להתמודד עם המצב המביך שבו אין לו כסף כדי לקחת את חברתו לסרט, היתה הדבר הקרוב ביותר לדיון ביחסים בין המינים בעיתון, מספרת לביא. ולא מן הנמנע שכאן טמונה אחת הסיבות לשקיעתו של "דבר לילדים" ועיתוני ילדים אחרים: לא מות האידאולוגיה הוא שהרג אותם, אלא היעדר האינטראקציה – היעדר האפשרות עבור הקורא לנהל דיאלוג בגובה העיניים עם העיתונאים שכותבים עבורו. המאבק בין הסמכות ההורית לסמכות הממסדית הפסיק להיות רלוונטי עבור הילדים עוד הרבה לפני עידן היוטיוב והרשתות החברתיות. את מקומה של הסמכות תפסה ההזדהות, האינטראקציה, אפשרות הפידבק, התגובות המיידיות, התקשורת, תחושת (ואולי אשליית) ההשפעה על מה שאתה קורא.

ילדי עידן המסכים אינם יכולים ואינם צריכים למרוד בהוריהם באמצעות הקמת עיתון שמדבר בשפה שונה מזו של הדור המבוגר. המרד שלהם, בין אם נעשה מבחירה או לאו, הוא טוטאלי הרבה יותר: במקום להחליף מסר, הם מחליפים מדיום.

לצפיה ב-'חברות '
חברות
02/11/2015 | 19:31
1
20
הפרום היקרות .
הרהרתי חשבתי והחלטתי לדחות את פגישתנו
הסיבה ברורה .
נחכה לימים שקטים ורגועים יותר.ובינתים המשך ערב נעים . 
לצפיה ב-'תודה על הניסיון. נקווה להיפגש בקרוב.'
תודה על הניסיון. נקווה להיפגש בקרוב.
07/11/2015 | 19:03
לצפיה ב-'הספר ''שני נסיכים ומלכה''/שמואל דוד.'
הספר ''שני נסיכים ומלכה''/שמואל דוד.
02/11/2015 | 17:28
2
48
הוצאת פרדס 466 עמודים.
אילן הבן חי בניו יורק עם משפחתו. הוא מתלבט אם לחזור לארץ. אילן מגיע לארץ בגלל מחלת אביו. הוא מגלה את יומנו של האב המספר את קורותיו, קורות נער מבלגרד. האנה שמו. בבית אח ואחות נוספים. האחות נפטרת. לקראת 1939 המצב הורע והיחס ליהודים השתנה. האב כבר לא מקבל עבודות כמו בעבר. הט שומעים מה קורה באוסטריה ובגרמניה ומחליטים לנסוע לארץ ישראל. האב שילם עבור המשפחה. וכאן מתחילה דרך יסורים שנמשכת כשנה וחצי. המסע מתחיל בחורף 1939 בהפלגת 3 ספינות עמוסות אנשים על הדנובה לעבר הים השחור. תלאות ותקלות בדרך והם לא הגיעו ליעדם. מדצמבר 1939 ועד מרץ 1941, קבוצת המעפילים מנהלת את חייה למרות הקשיים הרבים, קדם בקאלאדובו, לאחר שנאלצו לעזוב את הספינות ואח''כ בעיירה שאבאץ. הם מנהלים חיי תרבות ומנסים לשרוד. באניה פגש האנה את אינגה שהיתה מבוגרת ממנו. הם מתאהבו ורקמו חלומות על הגעה לישראל ועל חיים משותפים. אינגה עבדה כאחות במשך כל הזמן ועזרה לכולם. היא והאנה היו זוג. לבסוף 250 צעירים קבלו אשרות כניסה לארץ. האנה ואינגה נפרדו שכן היא לא היתה ברשיתת המאושרים שהגיעו לארץ. אינגה ממשיכה את חייה עם השאר וגורלם לא שפר כשהגיעו הגרמנים. האב ממלמל את שמה של אינגה ומבקש לברר מה עלה בגורלה. האב נפטר לאחר זמן קצר. אילן הבן מנסה לחשוף מה עלה בגורלה של אינגה, אהבת נעוריו של אביו. דרך היומנים והזכרונות של אבין ודרך ספורה של אריקה, ניצולת שואה שבתו נינה בקשרים איתה ,הוא חושף פרטים נוספים. מסתבר שאינגה הגיעה לסיימישטה ושם מתה. אילן נוסע לבלגרד ובמוזיאון הוא מוצא את יומנה של אינגה שמתארת את קורותיה במחנה ההשמדה סיימישטה ואת גורל חברתה הילדה. אילן מחליט לכתוב ספר המספר את קורות אביו והוא מחליט לחזור ארצה.
הספר מאד מרתק ומעניין הוא שןפך אור עלפרשה שרבים לא מכירים. מומלץ לנוער בוגר.
לצפיה ב-'תודה חרצית '
תודה חרצית
02/11/2015 | 18:43
1
10
אני עוקבת אחר המלצותייך

לצפיה ב-'אשלינג, כל הכבוד.'
אשלינג, כל הכבוד.
03/11/2015 | 16:40
1
לצפיה ב-'חשבון לפני השינה '
חשבון לפני השינה
01/11/2015 | 18:25
2
170
לורה אוברדק
איורים חיננים בצבעים נעימים ,עם חוש הומור,האנשה, תנועתיות של ג'ים פיילוט .
,אין בספר אגדה,אין בספר עלילה דרמתית,גם לא שיר -
ובכול זאת שמחתי בספרהמעביר מסר להורים, בזו הלשון
"כפי שקריאת ספרים בבית מלמדת את הילדים לאהוב ספרים,כך הכנסת חשבון הביתה מלמדת את הילדים לאהוב חשבון .
מטרתו של הספר "חשבון לפני השינה "להפוך את החשבון לחלק מהכיף היומיומי של ילדינו שלא יהיה רק מקצוע ההוא משעורי הבית , לחבב עליהם את החשבון ממש כמו סיפור לפני השינה ."
בהקדמה מופיעים קטעי הסבר הדרכה ומילות עידוד לכול מי שיש לו ילד בבית לנסות ולא לחשוש ,להפוך את החשבון לסוג של בילוי משפחתי
נושאים שונים עולים בספר מחיי הילדים:ממראות עיינים,מסביבתם הטבעית , מצפיה בטלויזיה,ומחולקים לפרקים:
פרק 1. מאכלים יוצאים מהכלים
פרק 2חיות הפרא .
פרק 3האוטו שלנו לא מה שחשבתם.
פרק 4 ענפי ספורט לנסות.
פרק 5 עבודות ממש מוזרות . 
בכול דף,מתחלף נושא ועימו האתגר החשבוני.הבעיות מתחלקות לשלוש רמות:
קטנטנים,ילדים קטנים,ילדים גדולים ,לבירור התשובות הן מופיעות בהיפוך באותו עמוד .
דוגמא
הכותרת "שיקפצו לנו ".התוכן ,מעביר אינפורמציה על קפיצות למרחק של מיני קנגורו:רגיל וקנגורו אדום,על מרחקי הקפיצות למרחק ולגובה.ומה היה קורה אילו הילדים היו יכולים לקפוץ למרחק ולגובה כאלה ...
והשאלות חמודות
לקנגורו 4 רגלים כמה רגלים יש לאימא קנגורו ולתינוק שבכיס שלה {לקטנטנים }
ילדים קטנים .נניח שקנגורו קופץ 3 קפיצות ענקיות וכול אחת מהן היא למרחק של 20 מטר ,לאיזה מרחק  יגיע הקנגורו .
ילדים גדולים :נניח שכול מכונית היא ברוחב 2 מטרים ,כמה מכוניות שחונות זו לצד זו יוכל קנגורו המחמד שלנו לעבור בקפיצה של 8 מטרים? 
מאוד ממליצה לאתגר,להקשיב,להיות עם הילד,לפתור ולהנות.

לצפיה ב-'ליאור אוהב לספור '
ליאור אוהב לספור
01/11/2015 | 18:58
1
21
רחל שפיר
איורים נירית יונה .בהוצאת יסוד/2006
מכבדים אורחים
אימא נתנה לאוהד חפיסת שוקולד.
אימא אמרה זה בשבילך ובשביל לילך,
תן גם לה כדי שתשמח .
אוהד היה הגון וחליק את החפיסה לשני חלקים .
"חצי לי וחצי לך ".
עד כאן הכול טוב ויפה .
מה יעשו השנים כאשר לחדרם נכנסו גיל ואלעד .
כיצד יחלקו את השוקולד "?
לאהוב חשבון יחד עם  ...
"ליאור אוהב לספור" .ספר חמוד  

לצפיה ב-'מתמטיקה '
מתמטיקה
02/11/2015 | 07:20
13
הרי לא כולם אוהבים .
אביעד קליינברג .
איורים :יניב שמעוני בהוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד/2010
 האם יוהנס הצעיר בבוא הזמן יכול להיות מלך בלי לדעת מתמטיקה ?
....
"איך בוטלה המתמטיקה "
ובתיכון מחשבות על ..אילו לא היתה מתמטיקה חלפו גם חלפו   ......
לצפיה ב-'נזקים כבדים עקב ניתוק החשמל לשעות רבות.'
נזקים כבדים עקב ניתוק החשמל לשעות רבות.
01/11/2015 | 16:50
14
24
המילה חשמל נזכרת בספר יחזקאל פרק א' פס' ד'.
''וארא והנה רוח סערה באה מן הצפון, ענן גדול ואש
מתלקחת, ונוגה לו סביב, ובתוכה כעין החשמל, מתוך
האש.''
שירים וספורים על חשמל.
לצפיה ב-'הפסקת חשמל/שלומית כהן אסיף.מתוך הצמוקים הם ענבים עצובים.'
הפסקת חשמל/שלומית כהן אסיף.מתוך הצמוקים הם ענבים עצובים.
01/11/2015 | 16:53
1
12
היתה הפסקת חשמל
העולם נראה שחור.ואני גיליתי בחושך
מה שלא גיליתי באור
שבגרב יש לי חור
ובפיג'מה חסר כפתור.
לצפיה ב-'הפסקת חשמל/נירה הראל.'
הפסקת חשמל/נירה הראל.
01/11/2015 | 17:05
7
בערב היתה אצלנו הפסקת חשמל,
אוי! המנורות כבו פתאם.
המחשב לא פעל,הטלוויזיה לא פעלה.
אני לא יכולתי להכין שעורים,
אמא לא יכלה לכתוב במחשב,
אבא לא יכול לקרוא עתון,
אחותי לא יכלה לצפות בטלוויזיה.
חשבתי: אי אפשר לעשות כלום
בלי חשמל, אבל זה לא נכון.

כןלנו התישבנו במיטה של ההורים,
סיפרנו ספורים מפחידים בחושך,
שרנו שירים מצחיקים
והתחממנו לנו יחד מתחת לשמיכה.
פתאם נלק האור ושוב היה חשמל:
המחשב והטלוויזיה פעלו,
וכל אחד חזר לעיסוק שלו,
ואני חשבתי:
הלואי שגם מחר תהיה הפסקת חשמל!
לצפיה ב-'חשמל זורם בכפות ידיך'
חשמל זורם בכפות ידיך
01/11/2015 | 17:25
11
מילים: יורם טהרלב לחן ועיבוד: נורית הירש 1973
ביצוע: רותי נבון

חשמל זורם בכפות ידיך
אהוב אותי חלש
אהוב אותי בכפות ידיך
ככה, לאט נואש.
לאט, בכפות ידיך
לחי, צוואר, כתף
אהוב אותי בכפות ידיך
ככה לאט, לאט לוטף.

חשמל זורם בכפות ידיך
מותן, ירך וגב
אהוב אותי במשעול שפתיך
ככה, לאט עכשיו.
רעב בכפות ידיך
כפור בכפות רגלי
אהוב אותי במסע אליך
ככה, לאט, לאט אלי.

כך, לאט, לאט, לאט, אהוב אותי
כך, לאט, לאט, לאט, אהוב אותי
כך, בכפות ידיך לחי, צוואר, כתף
אהוב אותי במסע אליך
תן לי יותר ועוד, ועוד, ועוד.

חשמל זורם בכפות ידיך
אהוב אותי חלש
אהוב אותי בכפות ידיך
ככה לאט נואש.
לאט בכפות ידיך
לחי, צוואר, כתף
אהוב אותי בכפות ידיך
ככה לאט, לאט לוטף.

-סולו סקסופון

כך, לאט, לאט, לאט, אהוב אותי.......

לצפיה ב-' שיר הרשת'
שיר הרשת
01/11/2015 | 17:37
8

מילים: מרדכי זעירא
לחן: מרדכי זעירא
הלחנה: 1934

הַזָּקֵן, זָקֵן, הַזָּקֵן מִנַּהֲרַיִם –
הוּא הֵקִים אֶת הַמִּפְעָל.
לֹא הָיָה שָׁם כְּלוּם,
לֹא הָיָה, הָיוּ רַק מַיִם
וְעַכְשָׁו שָׁם לֵב חַשְׁמַל.

עֲלֵי יָם וְעַל יַבֶּשֶׁת
כֹּה בָּנֹה נִבְנֵית הָרֶשֶׁת –
פְּתַח גֻּמָּה, הָקֵם עַמּוּד,
הַרְבֵּץ מַבְדִּיל וּמְתַח הַחוּט!

אָנוּ מֶרֶץ, הֵא!
אָנוּ מֶרֶץ, אָנוּ זֶרֶם,
אָנוּ זֶרֶם הַחַשְׁמַל.
נְחַשְׁמֵל, הוּ הֵא!
נְחַשְׁמֵל אֶת כָּל הָאָרֶץ
בְּנֵי הָרֶשֶׁת וְהֶעָמָל.

עֲלֵי יָם...

פְּלָאיֶר, פְּיוֹשׁ דַּיּוֹשׁ
פְּלָאיֶר, פְּיוֹשׁ, מַכּוֹשׁ טוּרִיָּה –
כָּל דָּבָר רוֹקֵד בַּיָּד
וּבְמֶרֶץ, הֵא!
וּבְמֶרֶץ, אַל תַּזִּיעַ!
מַצֵּבָה נָקִים לָעַד.

עֲלֵי יָם...

לצפיה ב-'הפסקת חשמל כוורת מילים: גידי גוב '
הפסקת חשמל כוורת מילים: גידי גוב
01/11/2015 | 17:39
10

לחן: אלון אולארצ'יק ודני סנדרסון

הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
כמה צר לי, מה חבל לי
הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
בלי חשמל, ילדים יודעים
אי אפשר!

מצחיק,
אבל כשאני חושב על זה
בסך הכל יכולתי לבלות
יפה מאוד אתמול
אבל... חזרנו ככה,
דווקא מוקדם
התכוננו לראות טלוויזיה
בכל אופן, נכנסים לבית,
רואים טלוויזה
ורואים כמה דקות
עם "מבט לחדשות", אני יודע
איזה תוכנית
בכל אופן, פתאום המסך נחשך,
כל הבית החשך,
ואנחנו לא יודעים מה לעשות,
אני הרגשתי את עצמי די מגוחך
בכל העניין הזה,
אבל אז אשתי הסתכלה עלי ואמרה לי:

הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
זה לא מתאים לי,
זה לא נעים לי
הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
בלי חשמל
זה לא כדאי...

לוק הו איי סי.. מיי פרינד..
דידי אמיגו... "היי ווטס הפנינג?"
וול, סמת'ינג וורי סטריינג' הפנד טו מי
איי גוטא טו מיי הום אנד איי פוט
א פיס אוף ברד אין מיי טוסטר
אין יור וואט?
איי פוט א פיס אוף ברד אין מיי טוסטר
או, אין יור טוסטר!
יס, מיי טוסטר...
איט'ס יור טוסטר?
איט איס מיי טוסטר, יס!
או, איט'ס נוט מיי טוסטר...
איי וייט אבאוט טן מינוטס
נאת'ינג הפנד...
איי וייט אבאוט הלף אן האור!
הלף אן האור?
יס, סדנלי מיי וייף קאם אנד שי סד:

הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
זה לא מתאים לי
זה לא נעים לי
הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
בלי חשמל זה לא כדאי.

לצפיה ב-'כלבים לא רוקדים בלט'
כלבים לא רוקדים בלט
01/11/2015 | 17:52
8
10
כתבה: אנה קמפ
איירה: שרה אוֹגילְוִי
מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ
כנרת בית הוצאה לאור 2011
28 עמוד, מנוקד

'הכלב שלי הוא לא כמו כלבים אחרים'.
בעלת הכלב, הילדה שמספרת את הסיפור, הרגישה מזמן שהכלב שלה שונה מרוב בני מינו. 'הוא לא עושה פיפי על עמודי חשמל, לא מתגרד ומוחץ פרעושים ולא שותה מים מהאסלה.' במקום לרוץ ולהביא חפצים שזורקים לו, בּיף מעדיף 'להאזין למוזיקה, להביט בירח וללכת על קצות האצבעות.'

לצפיה ב-'מיכה ומכבי האש '
מיכה ומכבי האש
01/11/2015 | 20:22
7
5
דליה רביקוביץ כתבה .
איורים דני קרמן
הספר יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
מיכה כול כך כעס שאימו שברה את היד ,וזאת כיוון שהרחוב היה חשוך .
פנס הרחוב נשבר ו"עדין לא הספיקו לתקנו ".
"ומה עשה מיכה הוציא את הנורה ממנורת השולחן יצא מביתו בשקט כשהוא לבוש פיג'מה"והחל לטפס על עמוד חשמל גבוה שבקצהו היה הפנס השבור בלי לשים לב לשלט האזהרה -"סכנה !אסור לטפס!!".
לצפיה ב-'תומס אדיסון הממציא שהאיר את העולם-תמר כוכב:'
תומס אדיסון הממציא שהאיר את העולם-תמר כוכב:
01/11/2015 | 23:55
6
3
"האם אתם יכולים לדמיין עולם בלי נורות חשמל, בלי סרטים ובלי מוזיקה שמתנגנת בלחיצת כפתור? זה היה העולם שלתוכו נולד תומס אדיסון, וזה העולם שהוא הצליח לשנות! הוא הקליט לראשונה את קולו של האדם והנציח את התנועה שלו בסרט, הוא המציא את נורת החשמל ושינה את חייהם של בני האדם. בספר הזה תוכלו לבקר במפעל ההמצאות שהקים תומס אדיסון, ולהכיר את תומס הילד, שנזרק מבית הספר כעבור שלושה חודשים בלבד, אבל בתושייה ובנחישות יוצאות דופן המציא יותר מאלף המצאות וטבע את האימרה "כל ניסיון כושל הוא עוד צעד בדרך אל ההצלחה!" סיפורן של התגליות הגדוליות הוא סיפורם של המדענים שגילו אותן. זהו סיפור על אנשים שעשו את הלא יאמן, שראו ראשונים את מה שאחרים לא יכלו אפילו לדמיין. סדרת ממציאים ומגלים מפגישה את הילדים עם גדולי המדענים בהיסטוריה ועם סיפורם האנושי רב-העצמה. בשפה בהירה היא מסבירה להם איך המדענים חושבים, מה הם שואלים, איך הם חוקרים ומגלים. היא מזמינה אותם לבקר בעולם שבו לא ידעו בני האדם לטוס, נורות החשמל עוד לא האירו את בתיהם, ומסתרי החלל הגדול, כמו גם רבים מסודות הטבע, עוד לא נגלו לפניהם."

כריכה:
לצפיה ב-'מושב ציפורי | סיפור הגנרטור'
מושב ציפורי | סיפור הגנרטור
02/11/2015 | 00:03
5
4
לצפיה ב-'חסמבה / יגאל מוסינזון. '
חסמבה / יגאל מוסינזון.
02/11/2015 | 00:08
4
9
"מקום הכינוס הקבוע של חסמבה הוא "המערה החשמלית", הנמצאת על חוף ימה של תל אביב. המערה מתוארת בתחילה כמקום מפגש צנוע, שהכניסה אליו נעשית דרך מראה המסתובבת על צירה בצריף שברחוב הירקון, או דרך פתח המופעל באמצעות מנעול חשמלי מקודד, המסיט סלע (מנעול שאותו התקין שמעון, אביו של ירון זהבי, שהוא מסגר) אי שם ליד בית הקברות המוסלמי, במקום הצופה אל הים. במהלך השנים, עם זאת, תוארה המערה כפלא טכנולוגי, הכולל מיני חידושים מרעישים. לימים, הוקם במקום בו אמור היה הצריף להימצא מלון הילטון תל אביב."
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
02/11/2015 | 00:20
3
7
לצפיה ב-'בספר מר בום/רוג'ר הרגריבס.'
בספר מר בום/רוג'ר הרגריבס.
02/11/2015 | 17:03
2
7
''בוקר אחד הלך מר בום לתקן את חוט החשמל.''
לצפיה ב-'חשמלית ושמה תשוקה/טנסי ויליאמס.'
חשמלית ושמה תשוקה/טנסי ויליאמס.
03/11/2015 | 16:59
1
3
בשכונת עוני בניו אורלינס גר זוג נשוי-סטלה וסטנלי. לבית הזוג מגיעה אחותה של סטלה לבלות את חופשת הקיץ ואת דרכה לבית אחותה עושה בקו החשמלית בניו אורלינס ששמו תשוקה.
לצפיה ב-'הבחורים שלנו/זאב.'
הבחורים שלנו/זאב.
05/11/2015 | 09:36
הבחורים שלנו
יודעים הכל:
בית לבנות
דרך לסלול.

אוטו לנהוג,
לתקן הגלגל,
חוטים למתוח
בשביל החשמל.

הבחורים שלנו
יודעים הכל.
לצפיה ב-'ערב טוב ג. רפאל '
ערב טוב ג. רפאל
01/11/2015 | 16:44
3
18
קראתי את "חוויותך"  ....... שמחה שהכול מאחוריכם והחשמל המאיר,המחמם ,והמיטיב בכול תחום ותחום חזר והשפיע לטובה ..
בקרוב הגשם יגיע,אבל הפעם מקווה אני שיהיו לך לספר לנו חוויות שונות, ודיווח על ספרים נוספים .
ערב נעים ממני

לצפיה ב-'וכשהגשם יורד '
וכשהגשם יורד
01/11/2015 | 16:56
1
9
במקום אחר ,בממלכה אחרת ...
מה עושים ?
דגים בגשם .
"מָה עוֹשִׂים דַּגִּים בַּגֶּשֶׁם?
מָה עוֹשִׂים דַּגִּים ?
מִתְחַבְּאִים הֵיטֵב בַּמַּיִּם,
מִתְכַּסִּים בְּגַל אוֹ שְׁנַיִּם,
כְּלַל לֹא דוֹאֲגִים."
https://www.youtube.com/watch?v=8htqQ1NHo58
מירה מאיר
http://shira-ovedet.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/sal/...
מוקדש לכול חברי אשלינג,שחרזדה,חרצית,ריני,הזרה,ליאני המקורי,דינה זוהרה,יעל קר,ג.רפאל,טובה השומרים על מדורת הפורום .
"מה עושים דגים בגשם ?
לצפיה ב-'דגים בגשם '
דגים בגשם
02/11/2015 | 07:11
3
מה עושים ?
על כך שמענו בבשיר שכתבה מירה מאיר
ובענין זה מזכירה ספר נהדר
של אלינורה דה סבטה .
"מה עושים הדגים כול היום ?"
בהוצאת מטר
והנושאים מגוונים על הבית של הדגים,חברים ,איך דגים מתרחצים,להקות , מחבואים ,דגים צבעוניים ,למה ומדוע ..ועוד ועוד.
בספר צילומים יפים ,אורים משעשעים ..דגים דגים ..דגים ועולמם .
לצפיה ב-'תודה. נצפה לטוב.'
תודה. נצפה לטוב.
02/11/2015 | 01:16
2
לצפיה ב-'בוקר טוב יעל '
בוקר טוב יעל
31/10/2015 | 09:49
2
18
טוב שהזכרת לי לענות .
ובכן מה שצינתם כתשובה בא בחשבון :גם החליל מהמילן וגם ריקוד ירח שבו טיאו הקטן סחף עימו את כול הנמרים בדוגמת ריקודו.
התשובה שלי מגיעה מהספר "השד על ההר"של רונית  חכם .סמי מחלל בחליל לאחר שפגש את השד במערתו .מסתבר שהשד לא היה נורא כולכך .{הוא לא שד שדי
סמי מוציא את חלילו ומחלל ,השד מפציע בריקוד וכול תושבי הכפר שצפו במחזה החלו להניע את עצמם לקול צלילי החליל .
וכך קרה השד רוקד למעלה על ההר,וכול תושבי הכפר למטה למרגלות ההר, וסמי מחלל ומחלל .

לצפיה ב-'לא מכירה את הספר. תודה'
לא מכירה את הספר. תודה
31/10/2015 | 09:54
1
8
לצפיה ב-'הסופרת רונית חכם'
הסופרת רונית חכם
31/10/2015 | 10:33
10
לצפיה ב-'סרטון שבו ילדים מסבירים מה הקריאה נותנת להם ואיך היא משפיעה '
סרטון שבו ילדים מסבירים מה הקריאה נותנת להם ואיך היא משפיעה
30/10/2015 | 21:32
4
13
סרטון של הוצאת סכולסטיק דרך 'קורא בספרים' (באנגלית): https://www.youtube.com/watch?v=_Dz--uDHSS4
לצפיה ב-'לכבוד ליל כל הקדושים16דְּלוּעִים/דְּלָעוֹת בסגנון הארי פוטר '
לכבוד ליל כל הקדושים16דְּלוּעִים/דְּלָעוֹת בסגנון הארי פוטר
30/10/2015 | 21:46
3
4
לצפיה ב-'סיפורים קטנים ושובבים על אבא חנן פורת-'ככה אבא 
שלי אמר':'
סיפורים קטנים ושובבים על אבא חנן פורת-'ככה אבא 
שלי אמר':
30/10/2015 | 21:52
2
4
לצפיה ב-'הספרות העברית בימי מלחמת העולם הראשונה'
הספרות העברית בימי מלחמת העולם הראשונה
30/10/2015 | 21:58
1
7
לצפיה ב-'ספרותקל'ה-מגזין סוף השבוע '
ספרותקל'ה-מגזין סוף השבוע
31/10/2015 | 10:28
4
לצפיה ב-'צהריים טובים,'
צהריים טובים,
30/10/2015 | 14:00
13

חולית מהו פתרון החידה בבקשה?
לצפיה ב-'סיפורים לילד הסרוג-לפחות שלושה דורות של ילדים הספיקו לגדול >'
סיפורים לילד הסרוג-לפחות שלושה דורות של ילדים הספיקו לגדול >
30/10/2015 | 01:00
1
24
 על סיפוריה הציוניים-דתיים של סופרת הילדים והמורה המוערכת רבקה אליצור ז"ל...

לצפיה ב-'סופרת מצוינת '
סופרת מצוינת
01/11/2015 | 18:28
5
אהבתי מאוד  את הספור שתי ילדות ומשלוח מנות
הוא תמיד מזכיר לי ספר שאהבתי בילדות ונקרא הסופרת הקטנה של טובה הרשקוביץ
לצפיה ב-'לא ספר - סיפור עגום עם סוף טוב, לבינתיים'
לא ספר - סיפור עגום עם סוף טוב, לבינתיים
29/10/2015 | 16:01
14
36
אם מישהו או מישהי מעוניינים לדעת המוצאות אותי בימי הגשם והעלטה שנחתו עלינו מתחילת השבוע - מוזמנים בכבוד לקרא מה שכתבתי בפורום ספרות באתר אג'נדה שניתן לאתרו בקלות בגוגל.
אגבלא היו לנו טלביזיה טלפון ואינטרנט.[טריפל] וכשחזר האינטרנט - לא עלה התפוז עד היום.
 ובהזדמנות הזו
 שבת שלום.

לצפיה ב-'"ניצחו הערלים את המצוקים. ועלטה תכסה ארץ "מאת ג רפאל '
"ניצחו הערלים את המצוקים. ועלטה תכסה ארץ "מאת ג רפאל
29/10/2015 | 23:31
13
22

"ביום ראשון בבוקר בערך ב8 התעוררנו מרעמי נפץ של גושי ברד גדולים כשזיפים על גג הזכוכית שלנו, ואפילו תקרת הזכוכית שמתחתיו רעדה. רבע שעה ארכה הסופה. רבע שעה.אח"כ כאילו לא היתה.
סופת אימים מה אתם מצחיקים אותנו עם טייפון ומונסון, עם טורנדו והוריקן, עם בליזרד, איך אפשר להשוות. רבע שעה של חורף ישראלי, ברד, רוח שהפילה את השמשיה בחצרי. אבל העיקר הפסקת חשמל =עד לפני דקות מעטות ואני מזדרז לחלק איתכם. לא היה חשמל, לא טלביזיה לא מחשב לא אינטרנט ולא טלפונים [של בזק ושל הוט -אלחוטיים] וגם נייחים. גם הפקס -קו של בזק -מת. עדיין הטלפונים לא חזרו.וגם -אי אפשר להטעין את הניידים. ואין מזגן,ואני זקוק לו, ואין פריגדר [מחר ניזרוק את המזון שהתקלקל] יש לנו בעיה עם תרופות מיוחדות שחיובת להיות בקירור.ונצטרך לבדוק אותם בקפדנות עם היצרן\ספק. ואי אפשר להכין אוכל כי כל הכלים חשמלים -גם כירים של הגז נדלקות עי כפתור חשמלי.רק עי כפתור חשמלי.
אז התנתקתי מהעולם. קצת ישבתי בגינה וניסיתי לקרא באור השמש הקלושה ספר משעשע ופרובקטיבי -בגלל שנכתב עי אישה . זהו אהבה פרוזק סקרנות וספקות. שכב שנים על המדף וחיכה להזדמנות שכזו [בעצם ספר לטיסה]
אז מחר אעבור על ההודעות אקרא אגיב ואשתתף.
בקיצור איתני הטבע . איתנוני הטבע - ניצחו את הטכנולוגיה. והאדם עומד חסר אונים."
לצפיה ב-'והמשך עלילות רפאל והפסקת החשמל,שנכתבו בצורה מאוד מעניינת '
והמשך עלילות רפאל והפסקת החשמל,שנכתבו בצורה מאוד מעניינת
29/10/2015 | 23:54
12
16

>>>"החשמל התקין נמשך עד בין 1וחצי לשתי בלילה. והופ נגמר.
הבוקר הוא התחדש לשעה -בין 7 לשמונה בערך -וחדל .המסכן התעייף.

כרגע 2 וחצי בצהרים חזר החשמל.נראה לכמה זמן.
עירית רעננה ראויה לכל שבח. כאשר טילפנו לברר התעניינו בני כמה אנחנו. וןבגלל גילי המופלג הביא לנו שליח מהעיריה הביתה מנורת חירום -טעונה- ארכה כמטר והיא אמורה לספק מאור בלילה. אם לא יהיה חשמל.
הטלפונים האלחוטיים -לא פועלים לא של בזק ולא של הוט
הקו הנייח של בזק התחיל לפעול בשעות לפנהצ המאוחרות
עוד אין טלביזיה.לא ברור למה.

3 ימים ללא חשמל. פעם אחרונה התקלחתי בשבת אחה"צ - ואני מרגיש נורא.לא הפעלנו מדיח\מכנות כביסה. להיות בלי מזגן זה סיוט מיוזע. זרקנו אוכל מהפריג'ידר והמקפיא.אי אפשר לחמם ולבשל. אכלנו לחמניות עם גבינה צהובה שוקולד ופירות.
התלות בחשמל לא תיאמן. הכל חשמלי.וכשאין חשמל חזרנו לתקופת האבות - רק שאין לנו היכן להדליק מדורה....
אתמול עוד קראתי כשעה בגינה. היום גם זה לא. מעונן.
כשישתפר -אכנס שוב לראות מה התחדש ומה אוכל לתרום.
בינתיים. תגידו תודה לאל שהפסקת החשמל לא אצלכם."

>>> "מקווה שיש כבר מים חמים\חמימים והולך להתקלח
אח"כ מתכנן ללכת לישון
עצבי -ולא רק שלי, גם אשתי בסיפור- מתוחים ביותר וזה משפיע, ברצינות לרעה עלינו.
גם אין לי כעת סבלנות. בספר שקראתי אתמול בגינה 'אהבה פרוזק סקרנות וספקות' יש איזכורים לקלאסקונים של סלגרי על סנדוקן [שודד הים המלאי שנלחם בכובש האנגלי] וזה שלח אותי למדור ספרי הנעורים. הראשון ששבה את לבי -אטלנטיס של בנואה . ההמהדורה המאוחרת בתרגום אביטל ענבר.
כאשר אתעורר -הולך לישון בלי שעון, אקרא ספר זה על מנת לברוח מההרגשה הגרועה של תלות בחשמל וחוסר אונים ובעיקר היותי כלי משחק בידי אחרים.
אגב זו הזדמנות להזכיר ספר דומה 'היא' או עיישה של ריידר האגדר. על "ההיא "שיש לציית לה כמו שאומר רמפול בספרים ובסרטים. הנה הקשר לפורום ספרות לצד הקוטריי על שנמנע ממני לקרא.
אגב מאוד התרגזתי לראות בפורום רעננה שהמיניסטר בנט התלונן [איך היה לו טלפון] לגדעון סער, ותוך שעה חזר אליו החשמל. אם זה נכון - מספר קולות הוא הפסיד לבטח. יש אנשים עם זיכרון ארוך. בייחוד לקטנוניות."

>>>"אתמול- מעשי ידיו =המיקרובים שווליס דאג להם-נשטפו עם מים וסבון לחור הניקוז במקלחת. והטרמפ של המיקרובים שכב לישון =נקי ומותש.
בערב היתה אורחת - אז לא ניסינו לבדוק אם יש מחשב/טלפון/טלביזיה [טריפל הוט].
אז הבוקר החלו גשמים - ראו בוואלה הצפות בערי השרון 2015. גם לחניה שלנו חדרן מים המרזב המעביר את המים לכביש לא עמד בעומס. והשטח שאנו רוצים לבנות בו דירונת הוצפף כולו והיינו צריכים לפנות משם עשרות ציורים ותמונות שלא מצאנו להם מקום על הקירות וכן את ארגזי העיתונים שלי כל החוברות של ספרות מהארץ ממספר אחד ועד ספטמבר השנה [מהעשור האחרון אני מקבל מגיסי ומחברים]. טילפנו לעיריה בסלולארי אחד שעובד [הקוים נפלו] והזכעקנו עזרה בשאיבה - פעם אספר על מקרה דומה מלפני 20 שנה והטיפול המעולה אז- היום הודיעו שאני ברשימה. כל התשתיות קרסו. תביטו בתמונות בוואלה-ניוז. [המקום היחידי שאני קולט במחשב לצד אג'נדה.]
והיציאה מרחובנו נחסמה בנהר. כל המכוניות שהגיע לא יודע מאין נסעו באין כניסה ברחובנו לברוח, לא יודע לאן . הכל מסביב אגם ונהרות. 4 נהרות יצאו מעדן עשרים מהשכונה שלנו.
ואח"כ - סורפריז סופריז - הפסיק החשמל - ואין טלפונים [בזק והוט] ואין טלביזיה. ואין מחשבים.
המחשב עלה עכשיו. ואני מזדרז לדווח על המוצאות אותי בפלנטה ארץ במדינה המודרנית ישראל ובעיר המכונה פנינת השרון.
יש אור - אני הולך לקרא. מי יודע כמה זמן יהיה חשמל?
נפגש כשיגיעו זמנים טובים יותר."

לצפיה ב-'תמונת היום '
תמונת היום
30/10/2015 | 00:35
27
לצפיה ב-'תןדה אגב יש המשך לאורדיל בשרשור אחר'
תןדה אגב יש המשך לאורדיל בשרשור אחר
30/10/2015 | 01:14
10
15
והוא סכום [עגום] לאוקטובר.

ובהזדמנות זו כולם מוזמנים להצטרף ולתרום גם לפורום החדש.יש מקום גם לספרות נוער ליד ספרות מבוגרים.
 עובדה - אני על מנת להתאושש קורא כעת ספר הרפתקאות לבני הנעורים.
לצפיה ב-'יש ספר מעולה על שטפון'
יש ספר מעולה על שטפון
30/10/2015 | 14:01
1
19
הזכרתי אותו  פעם בפורום מתקשה להזכר בשם

לצפיה ב-'המתישבים על האי מרטינו הריאט'
המתישבים על האי מרטינו הריאט
30/10/2015 | 14:05
18
ספר הרפתקאות מותח לנוער על שלושה ילדים בנהם תינוק שנאלצים לשרוד לבד
בעקבות  שטפון פתאומי
לצפיה ב-'וההמשך("והוא סכום [עגום] לאוקטובר") ג רפאל'
וההמשך("והוא סכום [עגום] לאוקטובר") ג רפאל
30/10/2015 | 21:06
7
11
"להלן המשך - חלמתם פעם לברוח מכל העולם -לאי פרטי משלכם?
לבדידות מזהרת?רק אתם מים רבים מסביב ושמי כוכבים? אלה רובינזון קרוזו?
קצת רקע. אני גר בבית פרטי פינתי שני רחובות ומדרכות ממזרח ומצפון, ולמערב שביל הולנדי מרוצף. לצד דרום יש לי חלון לגינת השכן. והיו גשמים, שפחה לא ראתה על הים כמותם, גם זיקני רעננה לא זוכרים מה היה לפני עשר שנים ועשרים שנה [שלג -ברד רך בלשון נקייה שכיסה את כל רעננה ]ונשבעים שגשם כזה עוד לא היה. מה שכן ועל כן יהרגו ולא יותרו הפסקת חשמל של 3 וחצי יממות. לא היתה מעולם.[או מאז השלטון התורכי]
אז עמדתי בחושך ליד החלון והסתכלתי במים הזורמים. לא ידעתי כי לא היה חשמל לכן לא טלפון אינטרנט ומחשב -כלומר ניתוק מוחלט של אי מהעולם וראית מכוניות נתקעות ומשייטות. ואפילו רחובנו הקט. 16 בתים בס"ה. חד סתרי כל השנה הפך למסלול בריחה המוני נגד הכיוון. לו היה שם שוטר היה ממלא קופתו.
העיריה היתה בסדר - הביאו לנו מנורת חירום גדולה ישר הביתה בטנדר גבוה של העיריה. בראבו ביילסקי - אה , ראש העיר שלנו לבש וסט כתום וכיון את התנועה לרחובות פחות מוצפים מאחוזה הרחוב הראשי. שאפו ביילסקי. אין כמו פוטואופ להבטחת קדנציה נוספת.
אז עם האנקדואטה הזו כיסית העדר סרטים ומוסיקה וספרים ומה שהכעיס.
והשמחה. יש חשמל. והצלחתי להתחבר לאינטרנט ולספר לכם מחיי היום יום.
עכשיו -באמת- אני מותש מהסיפור [שכחתי לספר שמים חדרו למפלס התחתון החניה הסגורה שלי. התריס החשמלי לא -פעל , כמובן אז אי אפשר היה לטאטא את המים] ונאלצנו לשאוב אותם ידנית -14 דליים רוקנו לבית השימוש רק מהמים שחדרו.ועדין הכל רטוב. הזזנו משם חפצים מאוחסנים. נשארו הרהיטים הכבדים המיועדים לדירה החדשה העתידה להבנות בשטח הזה.]
אני לא בטוח שאקרא משהו רציני יותר מאטלנטיס של בנואה - המהדורה המאוחרת של ענבר ספרית הפועלים. [יש לי גם את הראשונה מפלשתינא א"י]
אולי אלך לשמוע מוסיקה בMEZZO
תודה לכם על ההקשבה לדברי."
לצפיה ב-'וההמשך בתגובה ל-לדעתי היו צריכים להגדיל ולשכן את כולכם במלון'
וההמשך בתגובה ל-לדעתי היו צריכים להגדיל ולשכן את כולכם במלון
30/10/2015 | 21:12
6
9
"לדעתי היו צריכים להגדיל ולשכן את כולכם במלון עם חשמל ואינטרנט עד שהחשמל יחזור והמים יזרמו הלאה מהרחובות.
מקווה שהחוויה הזאת תהיה יחידה לחורף הזה, שאני מאוד מאוד שמחה שהגיע סוף סוף."
("שממית"):
והתשובה>>>ג. רפאל: "אין ברעננה מלון.גם דרכי המילוט מהעיר היו חסומות.
והיו איזורים שנפגען הרבה יותר קשה ומים הציפו את המרתפים המקלטים והקומות הראשונות....
יצאנו בחסד.
ה'שכונה' שלי נמצאת על תואי פלג מנחל פולג [ז"ל?] משהו כמו האיילון.האיזור היום, להוציא הפארק סלול ובנוי - ולכן יודעי דבר טוענים שאין למים לאן לחלחל.בשנות ה70 כשעברנו לכאן הנחל עוד זרם בשצף.נחל איתן כל השנה, ושבעתיים בחורף.
דווקא השנה העלו לכולנו מס חדש'תיעול' שמו ואפילו ברחוב הקטן שלי העבירו צונורות ענקים בכניסה אליו.
ברור שכמויות אדירות של מי גשמים טובים נאבדו ונשטפו לים. וחבל
ואין ספק שיש צורך בבנית מאגרי ענק וקולטי גשם. האם יעשו זאת? שאלה גדולה שעיקרה מימון.
בכל אופן - אנחנו עדיין תשושים מהאירוע."
לצפיה ב-'חלמתם פעם לברוח מכל העולם -לאי פרטי משלכם?'
חלמתם פעם לברוח מכל העולם -לאי פרטי משלכם?
30/10/2015 | 21:22
5
13
לצפיה ב-'ועוד תמונה'
ועוד תמונה
30/10/2015 | 21:25
1
15
לצפיה ב-'יופי של תמונות - אבל התמונות מהאירוע'
יופי של תמונות - אבל התמונות מהאירוע
31/10/2015 | 19:53
9
כמו שהיה הופיעו בכל העיתונים ואמצעי התקשורת. וכולם ראו.

לצפיה ב-'לא הייתי מתנגדת להזדקן שם'
לא הייתי מתנגדת להזדקן שם
02/11/2015 | 00:25
2
4
לצפיה ב-'נדמה לך - כשזקנים רוצים להיות קרוב לאיכילוב'
נדמה לך - כשזקנים רוצים להיות קרוב לאיכילוב
02/11/2015 | 01:13
1
6
או לפחות לקופ"ח.

כל אחד יכול לבנותלעצמו אי-פרטי מסביבו, אפילו אם זה רק מ"ר או 2.
 כעולם פרטי.
לצפיה ב-'אני לא אם כבר ליד גן ילדים'
אני לא אם כבר ליד גן ילדים
03/11/2015 | 15:34
2
לצפיה ב-'בניו יורק טיימס פרסמו את רשימת הספרים המאוירים הטובים ביותר '
בניו יורק טיימס פרסמו את רשימת הספרים המאוירים הטובים ביותר
29/10/2015 | 15:33
13
לשנת 2015. זמן קצר לפני המצעד השנתי של "הפנקס", הנה ספרים יפהפיים שלא תראו אצלנו.

http://www.nytimes.com/interactive/2015/10/28/book...
לקוח מ''פנקס''
לצפיה ב-'שיר בבוקר '
שיר בבוקר
29/10/2015 | 07:24
2
26
"אז למה אנחנו אוהבים לשיר ?
בריטניה ,שירות ידיעות אחרונות .
כול אחד מסיבותיו שלו זה ברור,ולפי המחקר שנעשה באוניברסיטת אוקספורד  "שירה בציבור אמצעי יעיל ומהיר ליצירת קשרים בין בני אדם ומנגון אבולוציוני ליצור קהילות "
ועוד מוסיפים החוקרים נותן לאדם את תחושת הביחד "שובר את הזרות ,ומנגנוני אמפתיה וחברות מופעלים בצורה הכי מהירה ויעילה"
ואילוניד פירס חוקרת בתחום ציינה וזה באמת, מענין שירה ותפילה משותפת היא גם מעמודי התווך של כול דת בעולם וחשיבותם בעל תפקיד אבולוציוני :יצירת קהילה וחבריות גדולה ..
שירים מוכרים מופיעים בפני עצמם בספרים :כך
"הטיול הגדול של /נעמי שמר "
שירי אהוד מנור
מי אוהב את השבת /אהוד מנור
שירים ראשונים וכ'

לצפיה ב-'כריכות הספרים '
כריכות הספרים
29/10/2015 | 07:35
1
15
:אהוד מנור בשירי משפחה :http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=96815...
אנתלוגיה לילדי הגן :דניאלה גרדוש תלמה אליגון .
שני חלקים .
מזמינה להוסיף שיר מולחן ,ולציין את הספר בו מופיע השיר .
בוקר טוב ויום טוב .
לצפיה ב-' בוקר טוב של ע הלל'
בוקר טוב של ע הלל
30/10/2015 | 14:10
13
יש שם את השיר בוקר טוב צוהל הרחוב לאן לאן לגן

וגם שיר ערש מקסים
כשהשמש נגמרת ויוצא כוכב ראשון
אמא לי  אומרת  לילה צריך לישון

והספר
יעל מטילת של תרצה אתר
יש שם את השיר על הבובה יוסי   בובה יוסי לא רוצה לא את זה ולא את זה
בובה יוסי חוזר בעוד שיר בספר כך שהוא כבר מכר אהוב
לצפיה ב-'כינוי הולם לחברת החשמל בימים אלה (ואולי לעומד בראשה) '
כינוי הולם לחברת החשמל בימים אלה (ואולי לעומד בראשה)
28/10/2015 | 23:30
30
דרך 'קורא בספרים': 
לצפיה ב-'חגיגה אדומה '
חגיגה אדומה
28/10/2015 | 09:10
18
אימא מביאה בסל
עגבניות
פלפל
בצל,
אבא הירקות רוחץ,
מלפפון אני קוצץ,
ובינתיים הסלט
מסתלט לו לאט-לאט"
ע. הלל כתב .שם השיר -סלט
במסגרת הפניג העגבניות הגדול בלב ניו -יורק הורכב סלט עגבניות מגוון ביותר ,
מספר זני העגבניות 132.משקלם הכולל 450 קג .
התוצאה נרשם בשיאי גינס .  
 אותה חגיגה אדומה שערכה החברה הישראלית ליקורד ,סיקרנה רבים מעוברי האורח שהסתובבו סביב השף. ושתי מטרות היו לה:
א.לעודד צריכת  ירקות ובמיוחד את העגבניות.
ב."ולקדם עסקיה כיצרנית ליקופן " {מילה שלא הכרתי}
.חומר המעניק לעגבניה את הצבע האדום ומועיל לבריאות,שמן זית אבוקדו וחמאה רק יוסיפו לחגיגה  .
מתוך הכתבה עשו סלט משיא גינס .
של דודי גולדמן ידיעות אחרונות .
"ויושבים כולנו יחד
הסלט מלוא הצלחת
מזלגות וסכינים
מקפצים ומנגנים
בשמחה -
ובששון
לבריאות ולתאבון
!" וע הלל מסיים

לצפיה ב-'''אבל מי הוא כאן הילד אִינוֹ" – בין ילדים למבוגרים בשירת '
''אבל מי הוא כאן הילד אִינוֹ" – בין ילדים למבוגרים בשירת
27/10/2015 | 21:32
18
נורית זרחי / ד"ר רתם פרגר וגנר

על שירתה ש נורית זרחי לילדים ומופעי הילדות בשירתה למבוגרים

http://ha-pinkas.co.il/%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%9E%D...
לצפיה ב-'הקשר בין עמל כפיים לכסף לא קיים אצל ילדים"'
הקשר בין עמל כפיים לכסף לא קיים אצל ילדים"
27/10/2015 | 21:04
11
ספרי כלכלה לילדים מהווים בסיס חשוב להתנהגות כלכלית וצרכנית נבונה בבגרותם ■ ד"ר טלי תאני-הררי, חוקרת התנהגות של צרכנים צעירים: "הסביבה הצרכנית היום יוצרת פער עצום בין המסרים המופנים לילדים לבין היכולת שלהם להתמודד מולם"

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'כמה מילים על "פו הדב – הספר המלא" בתרגומה של אבירמה גולן '
כמה מילים על "פו הדב – הספר המלא" בתרגומה של אבירמה גולן
27/10/2015 | 18:49
1
26
(הוצאת מחברות לספרות)

במסגרת הנסיון שלי להכיר קלאסיקות לילדים ולנוער, קראתי השבוע את "פו הדב – הספר המלא" בתרגומה החדש יחסית (2004) של אבירמה גולן.
כשסיימתי לקרוא תהיתי מה אני כבר יכול לכתוב על ספר שמוכר לכולם ולבטח נכתבו עליו כבר רבבות כתבות ומאמרים. בשביל לשמוע שהוא מקסים אף אחד לא צריך אותי.
אז אתייחס לכמה דברים שעלו במוחי במהלך הקריאה, ואתם תתכוננו להגיד לעצמכם "נו ברור, הרי זה ידוע".

http://korebasfarim.com/2015/10/27/%D7%9B%D7%9E%D7...
לצפיה ב-'קראתי את הספר בתרגומה ומאד נהניתי.'
קראתי את הספר בתרגומה ומאד נהניתי.
28/10/2015 | 08:41
3
לצפיה ב-'משחק מילים על המילה -שלום, מוזמנים להגיב'
משחק מילים על המילה -שלום, מוזמנים להגיב
27/10/2015 | 20:32
3
23
שלום
שלום מילה מושלמת ושלמה,
 יש בה  איש ושמו  שלו ,
 לרוב  רגוע , שאנן ושלו אך בזמן האחרון  הוא חרד.
 האם יחליף את שמו?
ממשיל משל  הוא ואוהב לאפות.
לש בצק ומכין  ממנו לחם שום.
היום ,לעבודה נסע במונית  ושילם סכום מופקע ,

פחד ללכת ברגל בגלל המצב, אך הוא לא היה שלם עם זה
חובב טיולים בטבע  בעיקר במדבר , מחפש את ציפור השלו
רוצה לשאול אותה, למה ככה המצב,
האם לא הספיק ליהודים במצרים?
שם הרג איש מצרי יהודי והיום יהודי רוצח יהודי?.
אוהב את  סיפורי התנ"ך ובייחוד מתעניין  בשם  חם ויפת
בני אדם וחוה ,סקרן הוא לדעת  מי אותם מל?.
לא מש ממקומו עד שאת התעלומה פתר
לצפיה ב-'שחרזדה, כרגיל מקסים. שלום -מילה חשובה בימים אלה.'
שחרזדה, כרגיל מקסים. שלום -מילה חשובה בימים אלה.
28/10/2015 | 08:30
3
לצפיה ב-'מקסים'
מקסים
28/10/2015 | 08:39
1
לצפיה ב-''
28/10/2015 | 16:05

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ