לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'מפות תלת מימדיות שנוצרות מספרים ממוחזרים '
מפות תלת מימדיות שנוצרות מספרים ממוחזרים
15/01/2016 | 21:32
2
18
לצפיה ב-'17 מקומות יפים ונוחים במיוחד לקרוא בהם '
17 מקומות יפים ונוחים במיוחד לקרוא בהם
15/01/2016 | 21:38
4
לצפיה ב-'איזה יופי-שבת שלום כולם'
איזה יופי-שבת שלום כולם
15/01/2016 | 22:48
3
לצפיה ב-'לילה טוב'
לילה טוב
15/01/2016 | 21:31
11
לצפיה ב-'קופסת הכעסים של נמרוד / דינה וולוך'
קופסת הכעסים של נמרוד / דינה וולוך
15/01/2016 | 21:25
5
91
קופסת הכעסים של נמרוד / דינה וולוך

אני ילד כעסן נורא.
ככה אימא אמרה.
אם דוחפים אותי, אני כועס ובורח.
אם מרגיזים אותי, אני צועק וצורח;
ולפעמים
הפנים שלי נעשים אדומים 
והאוזניים חמות,
ובורחות לי מֵהַפֶּה מילים איומות...
ואז אמא אומרת: "מסכן שלי קטן,
מישהו הרגיז אותך היום בגן?"
פעם אחת ביום שבת,
אחרי התרגזות גדולה במיוחד,
אימא אמרה:
"אולי נמצא איזו דרך נוחָה
לשלוט בכעס הזה שלְךָ?"
היא לא התרגזה עלי, לא כעסה,
ופשוט הציעה: "נמצא קופסה.
קופסת כעסים רגילה,
לא קטנה ולא גדולה,
וְרַק,
שיהיה לה מכסה שנסגר חזק!" 
ועוד אמרה לי אימא: 
"כשתכעס, פשוט תצעק פנימה,
ותסגור מהר, כָּךְ,
שהכעס לא יברח!"
"אבל אימא," אמרתי לה,
"אין בעולם קופסה מספיק גדולה!"
ואז היא הסבירה לי: "אם מכניסים
את כל ההתרגזויות ואת כל הכעסים
לתוך קופסה, הם נעשים קטנטנים,
ואז יש מקום להרבה דברים מעצבנים.
יש שם פשוט מקום לכו-לם.
ככה זה עם כל הכעסים שבעולם."
יצאנו שנינו לחיפושים
ומצאנו קופסה מתאימה לכעסים.
לא גדולה ולא קטנה, כמו קופסת נעליים,
בצבע כחול כמו כְּחוֹל השמיים. 
אימא כתבה בגדול מאוד:
"קופסת הכעסים של נמרוד,"
ואני צִיַרתי מסביב מכונית, פרצופים מחייכים,
שלושה רובוטים ושני פרחים.
שמתי את הקופסה על המדף בין הלֶגוֹ והמכוניות,
ותיכף ראו שֶׁשָּׁם היא צריכה להיות.
באותו ערב קרה משהו מעצבן:
ראיתי בטלויזיה סרט על סופרמן,
ואבא הגיע בלי שום אזהרה,
ו - כיבה. התרגזתי נורא!
במקום לצעוק פתחתי את הקופסה מעט
וכעסתי פנימה בשקט: "זה לא פֵייר!"
ואז סגרתי את המכסֶה מהר.
אבא הרגיש, אפילו שלא צעקתי בכלל,
ניגש אלַי ושאל:
"חמודי, אתה באמצע סרט? אוי, סליחה! 
איזה אבא מבולבל יש לְךָ..."
למחרת, כששיחקתי בגן,
חטף לי דן
את הכדור שהבאתי להראות לכולם.
חטף, ברח – ונעלם.
מיד רַצְתִּי, מצאתי אותו מתחבא,
וצעקתי עליו חזק והרבה.
רק כשחזרתי הבייתה נזכרתי,
שלא השתמשתי בקופסה בכלל.
כמה חבל... 
פתחתי אותה בכל זאת ולחשתי לה סוד:
"היום דן הרגיז אותי מאוד!"
סגרתי מהר, והקופסה קצת רעדה,
כאילו אמרה: "זה בסדר. תודה."
וככה, לאט לאט קופסת הכעסים התמלאה,
ואף אחד לא הרגיש ולא ראה.
אני פשוט ידעתי, כי ילדים יודעים.
ואז קרה מקרה לגמרי לא נעים:
שיחקתי עם נדב בחדר, ואז מה הוא עשה?
לא בכוונה הפיל את הקופסה.
היא נפלה ארצה. טראח! 
המכסֶה שלה נפתח, 
ואז נשפכו על הרצפה דברים,
דברים קטנטנים ומאוד מוזרים:
צעצועים יפים שבורים, 
תפוז שאימא הכריחה לאכול,
וגם הפאזל הכי גדול
שאחי הקטן פיזר בכוונה.
אחר כך גם מכונית אדומה
שאהבתי מאוד והיא פשוט נעלמה.
ועל יד המכונית יכולתי לראות 
גם בקבוקון קטן של דמעות,
שבכיתי כשקיבלתי עונש סתם.
וגם 
עוד דברים שמרגיזים ילדים:
דרקונים מאוד מפחידים,
אבנים חדות שפוצעות את הברכיים, 
משחק חדש שנפל למים,
וכל אלה בבלגן ובלי שום סדר
אצלי על הרצפה באמצע החדר!
קראתי מיד לאימא לעזרה.
היא הגיעה לחדר, הסתכלה ואמרה:
"טוב, אז הקופסה המלאה שֶׁלְּךָ
נפלה מהמדף והתהפכה. 
אני לא מופתעת. באמת לא.
ועכשיו, חמודי, מה נעשה?
נחפש עוד קופסה עם מכסֶה? "
"אמא," אמרתי, "את יודעת מה?
אם את מסכימה,
אולי הקופסה כבר בכלל מיותרת?
הרי גדלתי ועכשיו אני כועס קצת אחרת:
לפעמים אני מתרגז בכלל בלי צעקות, 
ולפעמים אני אפילו מצליח לא לבכות.
מה דעתֵךְ,
אולי ניתֵן את הקופסה לילד אחר כעסן?
הרי יש לנו ילדים כאלה בגן!"

לצפיה ב-'לזרה,תודה על שהבאת קישור לסיפור שלי ועל הצילום הנהדר והמתאים'
לזרה,תודה על שהבאת קישור לסיפור שלי ועל הצילום הנהדר והמתאים
16/01/2016 | 18:02
1
7
אם מישהו מעוניין לקרוא את הסיפור לילדים, יש לי גם גירסה עם קצת איורים.
לצפיה ב-''
17/01/2016 | 10:22
3
לצפיה ב-' נפלא'
נפלא
16/01/2016 | 18:08
3
לצפיה ב-'לדינה '
לדינה
16/01/2016 | 21:17
1
10
נמרוד התבגר והתגבר והקורא שמח על כך .
נהנתי מדרך יפה להתמודדות עם כעסים,
חן חן על היצירה.
לצפיה ב-'לדינה, נהניתי.'
לדינה, נהניתי.
17/01/2016 | 09:10
4
לצפיה ב-'לקראת שבת.......'
לקראת שבת.......
15/01/2016 | 17:16
19

חושבים שאתם יודעים הכל על המשוררת והמחברת? נראה אתכם!

המשוררת והסופרת האהובה לאה גולדברג הלכה לעולמה השבוע לפני 46 שנה. אך ספריה ושיריה יישארו עמנו תמיד. זה הזמן לברר, כמה אתם באמת מכירים את דיירי דירה להשכיר, ולאן הכלבלב פלוטו שוב נעלם. הספרייה הלאומית גאה להציג: חידון מיוחד על ספרי ושירי הילדים של המשוררת והסופרת לאה גולדברג

http://web.nli.org.il/sites/NLI/Hebrew/collections...
לצפיה ב-'אני השמח ליצור קשר על מוזיקה כי אני לומדת בבית ספר למוזיקה'
אני השמח ליצור קשר על מוזיקה כי אני לומדת בבית ספר למוזיקה
15/01/2016 | 15:17
16
בגלל זה מעניין אותי השם של המורה שלי הוא ירון

לצפיה ב-'אני אוהבת ליצור איתכם קשר איזה כיף'
אני אוהבת ליצור איתכם קשר איזה כיף
15/01/2016 | 15:10
9
לצפיה ב-'אני רוצה ליצור איתכם קשר'
אני רוצה ליצור איתכם קשר
15/01/2016 | 15:07
16
למי יש כלב למסור אני אוהבת כלבים נורא
לצפיה ב-'שלום שמי שיראל אני בת 8'
שלום שמי שיראל אני בת 8
15/01/2016 | 15:04
1
20
אני שמחה לכתוב היום בפעם הראשונה באינטרנט אבא שלי יעזור לי

לצפיה ב-'יופי שאת כותבת שיראל בהצלחה'
יופי שאת כותבת שיראל בהצלחה
15/01/2016 | 22:49
3
לצפיה ב-'מירה מאיר – שפתחה את דלת ספרות הילדים לרבות ולרבים פרויקט מח'
מירה מאיר – שפתחה את דלת ספרות הילדים לרבות ולרבים פרויקט מח
15/01/2016 | 14:16
11
מחווה לזכרה של מירה מאיר

בשבוע שעבר נפטרה הסופרת, המשוררת ועורכת ספרי הילדים, מירה מאיר, שעבדה שנים רבות בהוצאת "ספריית פועלים". על משנתה כעורכת ועל יצירתה לילדים (שכללה ספרים כמו "שלולי", "הצב של אורן" ו"אילנה היא אלינה"), שוחחנו אתה בראיון מיוחד שניתן לקרוא כאן. כמחווה לעורכת המיתולוגית שהיתה, ביקשנו ממאיירות וסופרות שעבדו עמה, לשתף אותנו במשהו אישי לזכרה של מאיר. חלקן כתבו זיכרונות, חלקן דברי הספד, יש שאיירו איור מחווה מיוחד, ויש שביקשו לשתף איור ישן מספר שעבדו עליו יחד. אנו מודים למשתתפות, שהיו נכונות כל כך להוקיר את זכרה של מירה מאיר
http://ha-pinkas.co.il/%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%94-%D...

לצפיה ב-'שאלה למישהו יש את הסיפור הסינימ כחול הכסמים?'
שאלה למישהו יש את הסיפור הסינימ כחול הכסמים?
14/01/2016 | 16:24
1
9
צריכה מאד
לצפיה ב-'שחרזדה כך כמו שכתבת? לא מצאתי'
שחרזדה כך כמו שכתבת? לא מצאתי
14/01/2016 | 18:54
לצפיה ב-'"סוד של מישהו אחר" על התעללות במשפחה'
"סוד של מישהו אחר" על התעללות במשפחה
14/01/2016 | 15:37
55
ספר ילדים נפלא שכתבה אורלי רובינשטיין קצפ על נושא התעללות במשפחה וחובת הגילוי.
כתוב בשפה נהדרת ועל נושא כל כך חשוב..
ממליצה
לצפיה ב-' הגבר שהעניק לזוגתו את ה"מטאטא של הארי פוטר" '
הגבר שהעניק לזוגתו את ה"מטאטא של הארי פוטר"
13/01/2016 | 19:02
9

ג'ארד וייסמן החליט להפתיע את בת זוגו, מעריצה גדולה של ספרי הארי פוטר, והכין עבורה "נימבוס 2000" פרטי

בחור אמריקאי הכין לחברה שלו גירסה מציאותית ומושקעת של "נימבוס 2000" - מטאטא הקווידיץ' של הארי פוטר

שלבי סטיין היא מעריצה גדולה של ספרי הארי פוטר. לכבוד השנה החדשה החליט בן זוגה, ג'ארד וייסמן, להפתיע אותה ולהכין לה דגם אישי של נימבוס 2000 בעבודת יד. "לפני כשנה שלבי החליטה שהיא רוצה להתחיל לאסוף חפצים שקשורים בהארי פוטר", סיפר וייסמן למגזין Mashable. "ידעתי שהיא רוצה העתק של אחד מאביזרי הארי פוטר שהופיעו בסרטים, ואז הבנתי שהמתנה המושלמת תהיה נימבוס 2000 אמיתי בעבודת יד". וייסמן בילה 3 שבועות בהכנת המטאטא עד שהגיש אותה לשלבי. לדבריו, "היא התרגשה מאוד ואפילו בכתה". וייסמן תיעד את התהליך לכל אורכו והעלה את התמונות לחשבון האינסטגרם שלו.

http://e.walla.co.il/item/2924485
לצפיה ב-'פרה בחווה כתבה וספר '
פרה בחווה כתבה וספר
13/01/2016 | 08:37
6
21
הגענו לטורכיה,לחווה,שם מתגוררת פרה. נקרא לה,כך בעיתון,שם אימצו עבורה חדווה .
יום אחד איך ולמה לא נדע,חדווה מצאה את עצמה מטיילת לאורך גג החווה.בהלה אחזה בחוואי שהבחין במחזה,ליבו דפק בחוזקה ,במיוחד באותו רגע שעינו צדה את הפרה עומדת בקצה הגג.
אימץ החוואי את מוחו וחשב,כיצד להורידה מהגג ,בכול זאת פרה ופרה שלו.
בעודו הוגה,קפצה חדוה חסרת הסבלנות מהגג ונחתה ...ניחשתם נכון בשלום.
מתוך עיתון "ידיעות אחרונות" .תאריך 10/1/2016 .
ושם כתבה "הפרה שקפצה מהגג " במדור מסביב לעולם "עולם קטן "   
ושאלה
איזה ספר  מספר- על משק, ובמשק פרה,פרה לא רגועה.
והסיום ככתבה- הפרה למוטב חזרה .
מה שם הספר? .
למבקש רמז אציע .....

לצפיה ב-'אולי בינה הפרה מבנימינה.'
אולי בינה הפרה מבנימינה.
13/01/2016 | 09:16
3
לצפיה ב-'אני דווקא חשבתי על מרתה והאופניים אלברטין ג'רמנו זולו'
אני דווקא חשבתי על מרתה והאופניים אלברטין ג'רמנו זולו
13/01/2016 | 10:05
1
8

מרתה היא פרה מיוחדת ושונה, אבל מאושרת עם הייחודיות שלה ורוצה לשמר אותה. היא מתעניינת באופניים ולא ברכבות, כמו שאר הפרות בחווה שלה. מרתה לומדת לרכוב ולבסוף גם מנצחת במירוץ. מומלץ משרד החינוך.

היא כתומה, יש לה ידי (ורגלי) זהב, והיא רוצה מאוד לנצח במרוץ האופנים... כזאת היא מרתה – פרה מקורית ומיוחדת, שלא מפסיקה להפתיע אותנו עד הדף האחרון.

מחבר הספר, ז`רמנו זולו, נולד בז`נווה, שויץ, ב-1968. המאירת, אלברטין, היא אמנית צעירה החיה בז`נוה ומלמדת שם בבית-הספר הגבוה לאמנות חזותית. איורים שלה התפרסמו ברבים מעתונות

לצפיה ב-'התשובה '
התשובה
13/01/2016 | 22:02
12
התשובה תתפרסם מחר בערב ..
ובינתיים תודה ליעל ,תודה לחרצית.

לצפיה ב-'מחשבה נוספת מביאה אותי אל הספר'
מחשבה נוספת מביאה אותי אל הספר
13/01/2016 | 23:37
2
10

הפרה שהטילה ביצה | אנדי קטביל
הוצאה: כנרת

.מרגלית הפרה היתה עצובה.
"מה קרה, מרגול?" קירקרו התרנגולות.
ובאמת מה קרה? כפי שמתברר מיד בפתיחת הספר "הפרה שהטילה ביצה", מאת המחבר אנדי קטביל והמאייר ראסל איטו, מרגלית "לא מרגישה מיוחדת". היא "סתם פרה רגילה", שאינה יודעת לרכוב על אופניים או לעשות עמידת ידיים, "כמו שאר הפרות". הספר, שתורגם לעברית בידי שהם סמיט ואמנון כץ ויצא לאור בהוצאת כנרת, הוא חיבור שנון, שמצליח לעסוק בכמה נושאים "כבדים" ועמוקים בקלילות השמורה רק ליצירות טובות.
בדומה לטקסט - שתחילה מציג מסר על גיבורה עצובה ומיד מגחיך אותו בעזרת תרנגולות מקרקרות ופרות המבצעות עמידת ידיים ורוכבות על אופניים - גם האיורים בספר נעים כל העת בין השימוש בשפה אקספרסיבית מאוד, הכוללת מחוות גוף דרמטיות וצבעוניות עזה, לבין הרושם הכללי שהם מעוררים בצופה - והוא בעיקר רושם משעשע.
בפתיחת הספר מוצגת הפרה מרגלית על פני עמוד שלם: כבדת גוף היא ניצבת על רגליה הדקיקות, נשענת קדימה בייאוש על גדר החווה, הנראית כסורגי כליאה. מבטה עגמומי ולראשה קלוע פרח, סמל הכמיהה אל החופש שבטבע והעצמאות, אך בעיקר רמז לתיאורו החזותי של רוברט לוסון את הפר ב"סיפורו של פרדיננד", ספר ילדים שחיבר בשנות ה-30 מונרו ליף. פרדיננד הפר הפציפיסט, שהעדיף להריח פרחים ולא להילחם, הוא אב טיפוס לדמות הנאבקת למימוש עצמי התואם את אופיה, העדפותיה ואמונותיה.
באיור נראית מעל הפרה מרגלית עננה כהה, האמורה לרמוז לנו שהפרה בדיכאון. אלא שצבע הרקע הצהוב הזורח, כמו התיאור העגלגל והמתוק של הפרה, מבהירים שלא מדובר בייסורי מרגלית הצעירה; ושאל המלנכוליה "הקיומית" של הפרה, כמו אל סוגיות חשובות אחרות שיעלו במשך העלילה, כדאי להתייחס ברצינות, אך לא ברצינות תהומית.
בכפולת העמודים הבאה נראית מרגלית מאחורי הגדר בהקשר הרחב של החווה (כשהעננה הכהה מעל ראשה). את מרבית שטח הציור תופסות חברותיה העולצות, המשתובבות ומשחקות אלה עם אלה ועם ציפורים מזדמנות. מרגלית, שלא "מוצאת את עצמה", חוברת לתרנגולות דווקא. חזיר וחמור, הנראים בקרבת הפרות, רק מדגישים עד כמה מנוכרת מרגלית מבני מינה ואת הניכור והעצב האלה יכול להבין כל אחד - גם אם סיפור העלילה מובא בנימה משועשעת; וגם כשהשמים מאוירים בצבע תכלת והשדות ירוקים; וגם (ואולי בעיקר) כש"כולם" נראים כה שמחים ועולצים, חוץ ממרגלית.
בלילה רוקמות חברותיה של מרגלית, התרנגולות, תוכנית ערמומית. המאייר מציג את לול התרנגולות כהיפוך מושלם של שטח המרעה שבו שוטטו הפרות ביום. לעומת המרחב שבו השתוללו בחופשיות באור השמש הבהיר, בלילה, בתאיו המסודרים של הלול נראות התרנגולות (בזוגות או ביחידות) כשהן עמלות רק על דבר אחד - הטלת הביצים. תחילה נדמה שהמהפכה הפמיניסטית פסחה כך על עולם העופות. למעשה נראים איזשהם ניצנים למהפכה שאולי עוד תגיע. התרנגולות נעזרות בכוחן הנשי הזה כדי לחזק קצת את האגו המעוך של חברתן מרגלית. תוכניתן מתממשת כשהן מצליחות להחליק ביצה אל מתחת לגופה של מרגלית בעודה ישנה.

כשהבוקר מגיע פורצת באסם מהומה אדירה. "הטלתי ביצה", צורחת מרגלית. המאייר תיאר בצורה גרפית ואקספרסיבית - המזכירה את תיאוריו של פרנסיס בייקון - את הלוע הפעור של הפרה. בנבדל מבייקון, כאן אין זה תיאור מעוות או עוכר שלווה, אלא דווקא הצגה אסתטית, המאפשרת לנו להציץ אל מעמקי פיה של מרגלית - ובאופן סמלי אל מעמקי נפשה.
כמו בכל כפולות העמודים בספר, גם כאן מציג המאייר עולם צבעוני מובחן, המובדל בבירור מהכפולות שלפניו ואחריו.
דמויות אנושיות נעדרות מהאיורים ומסיפור העלילה עד לרגע שבו מתברר כי הפרה מרגלית הטילה ביצה. בעקבות הסנסציה מגיעים בני האדם. תחילה בא בריצה האיכר המופתע, ואשתו מדווחת על המקרה לעיתון. עד מהרה נוהרים המוני מבקרים לחווה, במכוניות, במסוק ואפילו בכדור פורח. באיור הוצבו כל אלה בתוך המסגרת שאך לפני כמה עמודים הוקדשה באופן בלעדי לחיות החווה.
ומרגלית? אין ספק שהיא מאושרת. בחיוך גדול היא ניצבת לצד האיכר הגאה, קלשון בידו, במה שנראה כפרפראזה פרועה לציורו של גרנט ווד "אמריקן גותיק", גם הוא משנות ה-30. ווד הציג דיוקן של אמריקאים פוריטנים וקרתנים. לעומתם, הפרה מרגלית והאיכר נראים משוחררים וחסרי עכבות, מאושרים מתשומת הלב הרבה שבה זכו.
הפרות ברפת נהנות פחות. הן מקנאות במרגלית ואף חושדות שהביצה קשורה במזימה שרקחו התרנגולות. העימות בין הפרות לבין מרגלית, המוקפת בחברותיה המכונפות, מוצג באיור ברוח הספר כולו, באווירה מחויכת, על רקע גוונים של צבע ורוד מתקתק. מרגלית ה-מ-ו-מ-ה מהאשמותיהן של הפרות הקנאיות ולכולם לא נותר אלא לחכות ולראות מה יבקע מהביצה. תקופת הדגירה על הביצה היא לעתים משעממת ולפעמים קצת מדאיגה. באיורים נראית מרגלית כשהיא סורגת, יושבת בחוסר מעש, קוראת ספרי הדרכה או סתם בוהה בביצה.
לבסוף בוקע מהביצה "יצור קטן, חום ופלומתי". הפרות, ברשעות מופגנת, מטיחות באם המבולבלת כי הצאצאית היא תרנגולת. באיור המלווה את העימות נראית מרגלית פגיעה במיוחד, לוטשת עיניים אל התינוקת שבקעה מהביצה ותולה בה את כל תקוותיה.
"מוווווווווווו" - גועה הצאצאית בקול גדול לאחר רגעים מורטי עצבים. הקריאה הזאת לעזרה (ובכלל חוסר הישע של התינוקת) מחזקים בן רגע את תפישתה העצמית של מרגלית הממהרת לחבק את בתה. מרגלית לא מסתפקת בכך אלא קובעת בפסקנות: "פרה". כך, אף שהיא עצמה סבלה מתיוגה כחברה בקבוצה שאין היא מרגישה בה בנוח, מרגלית מקפידה להגדיר את בתה כ"פרה" באופן המעלה שאלות של הגדרת זהות עצמית וחברתית. האיור, בשיא של קיטש מקסים, מציג את האם ובתה (הלבושה בגדי תינוק) על רקע ורדרד, כשהן מוקפות צורת לב (חונקת למחצה). מרגלית עדיין לא שקטה והיא ממהרת להעניק לבתה את השם עדנה, כראוי לפרה. האם זה מה שיסתום בעתיד את הגולל על השמועות והרכילויות - שיתרוצצו בוודאי בחווה - לפיהן העגלה "המשונה" של מרגול היא בעצם תרנגולת?

לצפיה ב-'יעל וחרצית '
יעל וחרצית
14/01/2016 | 20:30
1
9
הפרות שציינתן גיבורות הסיפור בינה מבנימינה ,מרתה והאופנים ,הן  תשובה הולמת לשאלה .
הפרה שהטילה ביצה אולי מעט פחות .ותודה
אל תסתכל בקנקן,אומר הביטוי ואפשר לומר זאת על הפרות בספרים הן לא שקטות,במוחן מסתחררים רעיונות :
לצאת,לטייל,להתפרפר "פרה פרפרה "של מריק שניר,להתאורר,לראות עולם,להקשיב למוסיקה.הכמיהה לחופש .....אצל הפרות רבה ..ולהלן התוצאה .
ולאחר הענין והחוויות,המראות והנופים,באין ברירה אל הרפת בראש מורכן הן חוזרות .
ואני מוסיפה,לתשובות שלכן,את הספר:"מטילדה עושה צרות" .
כתב :אלכסנדר שטפנסמיר
בהוצאת איגואנה זמורה כנרת ביתן 2009
"מדי בוקר בשעת החליבה
הביטה הפרה מטילדה בקוצר רוח
לעבר הכניסה לחצר המשק "
לדוור היא חיכתה,לה היה תענוג, להפחיד את הדוור  .
כול בוקר מחדש רצה אחריו,הדוור המבוהל היה בורח על אופניו כול עוד נפשו בו,החבילות הגיעו שבורות,האיכרה התרגזה, כך היה ימים רבים עד...
לצפיה ב-'טוסט עם קטשוף'
טוסט עם קטשוף
15/01/2016 | 09:57
4
ספר ההפנוט המדהים של מולי מון

לצפיה ב-'באור ובצל '
באור ובצל
13/01/2016 | 08:16
10
"בָּעֵץ וּבַמַיִם,בָּאוֹר וּבָצֵל"
בוקר טוב חברים,שיר יפה שנכנס ללב שמעתי ,הנה הוא לפניכם

"האוצר" 

מילים:יקיר בן משה.לחן: גל זיו

"הָאוֹפֶק נִפְתַח, הַשְׁבִיל מִתְרַחֵב
חֲלוֹם שֶחָלַמְנוּ – מַרְעִיד אֶת הַלֵב"

יום של חברות -יום של אוצר
בוקר טוב .

לצפיה ב-'טוסט בחורף '
טוסט בחורף
12/01/2016 | 18:00
6
9
טוסט בחורף תענוג!
כך חושבים גם הבריטים וסיפור יש.
במועצה המקומית של מחוז ברדפורד בבריטניה התנהל ממש קרב פוליטי.
צד א': דהיינו מנהלי הבנין, דרשו לא להשתמש במכשיר הטוסט הישן.הנימוק הבנין ישן מהמאה ה19 ומועד לשריפות .
צד ב' :חברי פרלמנט,רעבים המסרבים להכנע.על הטוסט הטעים אינם מוכנים לותר,ולא מוכנים לשמוע על מסירת  הטוסטר האהוב .
23/12 ידעות אחרונות ,מדור מסביב לעולם .שם הכתבה "נלחמים על הטוסטר" .
ובעוד חברי הפרלמנט נאבקים ,יש שנהנים -מ...טוסט מענג .
והשאלה
באלו ספרים, מוזכר ומסופר על טוסט ?
ומי הם הנהנים ?
.טוסט -צנים . טוסטר- מצנם ומה שבינהם.
מחכה לתשובות עד מחר בסוף היום.

לצפיה ב-'התשובה - סיפורי משפחת גדליהו כתבה ואיירה: ג'יל מרפי '
התשובה - סיפורי משפחת גדליהו כתבה ואיירה: ג'יל מרפי
12/01/2016 | 18:27
3

עברית: שהם סמיט ואמנון כץ
כנרת בית הוצאה לאור 2010
61 עמוד, מנוקד

''מהפכת ארוחת הבוקר הביאה את אמא גדליהו לעשות מעשה: 'אמא גדליהו הוציאה מן הארון מגש והניחה עליו קומקום, קנקן חלב, ספל יפה עם ציור של פרח, צלחת, טוסט עם ריבה וחתיכת עוגה מאתמול. היא תחבה את העיתון לכיס החלוק, ואז, בשקט-בשקט, פנתה לצאת מן המטבח.'

לצפיה ב-'טוב נו ...לא בשביל ילדים........'
טוב נו ...לא בשביל ילדים........
12/01/2016 | 19:26
4

טוסט... מצנם....... יש דברים גם כאלה.....

לצפיה ב-'אמנם לא ספר ... ישנו הסרט'
אמנם לא ספר ... ישנו הסרט
12/01/2016 | 19:35
3
5

הטוסטר הקטן והאמיץ
Brave Little Toaster poster.jpg
שם במקור: The Brave Little Toaster
בימוי: ג'רי ריס
עריכה: דונלד ארנסט
שחקנים ראשיים: דיאנה אוליבר
טימותי דיי
ג'ון לוביץ
מוזיקה: ון דייק פארקס (שירים)
דיויד ניומן
חברת הפצה: סרטי וולט דיסני
מדינה: ארצות הברית

הטוסטר הקטן והאמיץ (באנגלית: The Brave Little Toaster) הוא סרט הנפשה מ-1987, עיבוד לספר של תומאס דיש מ-1980 באותו השם‏[1]. הסרט מתאר את הרפתקאותיהם של מכשירי חשמל מואנשים, והסיפור מתמקד בחמישה מכשירים מדברים, טוסטר, מנורת שולחן, שמיכה חשמלית, רדיו ושואב אבק, היוצאים למסע בחיפוש הבעלים המקוריים שלהם.
הסרט לא נחל הצלחה קולנועית רבה, אך היה פופולרי בהפצות וידאו[דרוש מקור] וזכה לשני המשכים כעבור עשור. הסרט שודר בערוץ הילדים בשנות ה-90 בדיבוב עברי

לצפיה ב-'התשובות :ספר א' '
התשובות :ספר א'
13/01/2016 | 21:37
2
4
 בספר שהמלצתי עליו "מרסי ווטסון
מצילה את המצב" של קיט די קמילו .
מספרת לנו גברת ווטסון על מרסי שלה החזירונת .
"מרסי אוהבת טוסטים חמים עם המון המון חמאה", גברת ווטסון מכינה אותם בסבלנות ובאהבה .
גם בחלומה של מרסי  טוסטים חמים מככבים .
"בחלומה של מרסי הטוסטים החמים נערמו למגדל גבוה על הצלחת הכחולה האהובה עליה " היה זה חלום נפלא .
סיפורה של מרסי,שהבהילה את השכנה, ובעקבות הבהלה מכבי אש הגיעו  . הסתיים. וכיצד ?
 במסיבת שכנים בביתם של ווטסונים ומרסי היתה שותפה .
"היא {מרסי }ישבה בכיסא הכבוד שבראש השולחן ולפניה,על צלחתה הכחולה האהובה ,ניצב מגדל של טוסים חמים בחמאה "

לצפיה ב-'ספר ב' '
ספר ב'
13/01/2016 | 21:58
1
5
"הדוכסית גחמה" של רנדל דה סב ופיטר דה סב .
הדוכסית גחמה היתה מפורסמת ברחבי הארץ,הכול דברו על הנשפים שערכה , המלבושים המשובחים שלבשה,חיות המחמד שהיו ברשותה ,וידידה המוזרים  שארחו לה חברה.בעיקר הקפידה הדוכסית על ארוחות טעימות ויחודיות,ולא דילגה על אף נשף ואירוע .
באחת המסיבות נפל הטבח הנאמן למשכב,וגחמה היתה מוטרדת מה יהיה על אורחיה ותאבונם.
כאן  נשאיר את ממלאי מקום הטבח שהתיצבו מיד לעבודה במטבח,כשהם  מנסים ליצור מתכונים ולהרשים -
,וניגש לרוזן
.הרוזן שעליו המליץ אביה כחתן לא הלהיב את הדוכסית אבל משהו השתנה .
הרוזן באותו ערב זוכרים -שהטבח חלה היה רעב "אז הוא הכין את הדבר שידע להכין -טוסט גבינה וכוס חלב -
והתישב לאכול בשקט "
הדוכסית לעגה לרוזן בליבה,אבל לאחר שהעיפה מבט נוסף בצלחת הרוזן החליטה "הטוסט שלו נראה מעולה שבמעולים" .
הרוזן הרגיש במבט,לא התבלבל והציע לדוכסית לטעום מהטוסט .
והדוכסית טעמה,כן מאותו טוסט שעליו חלפה בראשה מחשבה "איך משהו פשוט כול כך יכול להראות טוב כול כך ? "
ולאחר הנגיסה הדוכסית רחפה
"זה היה
טעים! "
"זה היה
מענג!
ודרך אגב בזכות הטוסט היא הביטה ברוזן בצורה שונה,או אז, גם חתונה אף התקימה .

לצפיה ב-'ספר ג' '
ספר ג'
14/01/2016 | 17:13
3
סילביה פלאת
"המטבח של גברת דובדבן" .
בהוצאת טל מאי וידיעות ספרים./2010
עמוד 12:"פונג !"אמר המצנם,ושתי פרוסות לחם קלוי זהוב קפצו למעלה.אחת לגברת דובדבן,ואחת לאדון דובדבן .
גברת דובדבן מרחה ריבת תות שדה על הצנים שלה,ואדון דובדבן מרח על שלו דבש פריחת התלתן .
"מממ!" מלמל אדון דובדבן בחולמניות ."אני בהחלט אוהב צנים פריך בבוקר "
הכול הודות למצנם המשובח והמבריק שלנו אמרה גברת דובדבן ....והמצנם נצץ בגאוה " עמוד 12 .

לצפיה ב-'בעלי מקצועות בכותרות מספרים.'
בעלי מקצועות בכותרות מספרים.
12/01/2016 | 16:09
40
48
לצפיה ב-'הדייג ודג הזהב.'
הדייג ודג הזהב.
12/01/2016 | 16:09
2
253
לצפיה ב-'בן הסנדלר/קונסטנס ביול בורנט.'
בן הסנדלר/קונסטנס ביול בורנט.
12/01/2016 | 16:13
1
4
על חיי הנס כריסטיען אנדרסן.
לצפיה ב-'דוקטור דוליטל/ יו לופטינג.'
דוקטור דוליטל/ יו לופטינג.
12/01/2016 | 16:14
2
לצפיה ב-'החלילן מהמלין/אגדת עם האחים גרין'
החלילן מהמלין/אגדת עם האחים גרין
12/01/2016 | 19:46
1
לצפיה ב-'החייט האמיץ(שבעה במכה אחת) לפי האחים גרים'
החייט האמיץ(שבעה במכה אחת) לפי האחים גרים
12/01/2016 | 19:48
1
לצפיה ב-'שמגר הנגר/לאה גולדברג '
שמגר הנגר/לאה גולדברג
12/01/2016 | 20:10
2

לצפיה ב-'אנג´לינה בלרינה /קתרין הולברד הוצאה: כנרת'
אנג´לינה בלרינה /קתרין הולברד הוצאה: כנרת
12/01/2016 | 20:18

לצפיה ב-'חנן הגנן /רינת הופר הוצאה: זמורה ביתן'
חנן הגנן /רינת הופר הוצאה: זמורה ביתן
13/01/2016 | 05:46
4
2
לצפיה ב-'מי מספר את הספרים?/אהוד בן עזר.'
מי מספר את הספרים?/אהוד בן עזר.
13/01/2016 | 09:09
3
3
לצפיה ב-'הגששים מגבול הצפון/עודד בצר.'
הגששים מגבול הצפון/עודד בצר.
13/01/2016 | 09:11
2
2
לצפיה ב-'ילדת שומר המגדלור/לורה א' ריצ'רדס.'
ילדת שומר המגדלור/לורה א' ריצ'רדס.
13/01/2016 | 09:14
1
2
לצפיה ב-'מוק הדוד הקוסם/ אריקה מן.'
מוק הדוד הקוסם/ אריקה מן.
13/01/2016 | 09:15
2
לצפיה ב-'סדרת "הולכים לעבודה" . כתבה: פליסיטי ברוקס '
סדרת "הולכים לעבודה" . כתבה: פליסיטי ברוקס
13/01/2016 | 10:34
9
סדרת "הולכים לעבודה" מציגה לקטנים מגוון עבודות שעושים הגדולים, ומתארת בחן ובבהירות את יומם של כל אלה שהולכים לעבודה.
עוד בסדרה: 
וִיקִי הַוֶּטֶרִינָרִית
דְּגָנִית הָרוֹפְאָה
אַיֶּלֶת הַמּוֹרָה
יוֹאָב הַשֶּׁף
ערן הכבאי  
לצפיה ב-'מקצוע חריג מאוד בספר אנגלית [תרגום מגרמנית]'
מקצוע חריג מאוד בספר אנגלית [תרגום מגרמנית]
13/01/2016 | 16:42
8
שאני קורא כעת.
KARL MAY
THE SON OF BEAR HUNTER

מיועד לאלה שנושאים מנערותם את טעמו של קרל מאי.
ואצלי זה פרץ של 'ילדות שניה או שלישית....'
לצפיה ב-'הכי הייתי רוצה להיות / יונתן יבין'
הכי הייתי רוצה להיות / יונתן יבין
13/01/2016 | 17:10
4
לצפיה ב-'יונתן בלש ממש / דויד גרוסמן'
יונתן בלש ממש / דויד גרוסמן
13/01/2016 | 17:11
2
לצפיה ב-' רוקמת החלומות מיכל סנונית הוצ. מודן'
רוקמת החלומות מיכל סנונית הוצ. מודן
13/01/2016 | 23:03

"אשה אחת אהבה לרקם לילה ויום". כך מתחיל הסיפור על רוקמת החלומות הטווה את חלומותיהם של מבוגרים וילדים על בדים עשויים מרוח, חלומות ש"אפשר לעוף אתם לכל מקום לפי מצב רוח"

לצפיה ב-'שומר החלומות / רוברט אינגפן | אינגפן רוברט'
שומר החלומות / רוברט אינגפן | אינגפן רוברט
13/01/2016 | 23:07
1
2

הוצאה: ליאור שרף - הפצות

היצורים הנולדים בחלומותינו מנסים לעיתים קרובות לברוח מהם ולהתפרץ אל המציאות כדי לשבש אותה. תפקידו של שומר החלומות הוא ללכוד אותם ולהחזיר אותם אל עץ החלומות הגדול שהם שייכים אליו. הידיעה כי שומר החלומות נמצא תמיד על משמרתו, עשויה להבטיח כי יצורי הבלהה הנולדים בחלומותינו הרעים, יתפוגגו וייעלמו לתוך שינה שלווה ומאושרת.

לצפיה ב-'ספר נפלא'
ספר נפלא
13/01/2016 | 23:09
2
לצפיה ב-'מתקן החלומות אורי אורבך יצא לאור ע"י הוצאת דני ספרים, '
מתקן החלומות אורי אורבך יצא לאור ע"י הוצאת דני ספרים,
13/01/2016 | 23:17

בכפר קטן מעבר להרים ובין גבעות, גר אלכס מתקן החלומות.
אנשי הכפר- ידידים, מכרים ושכנים, בכל עת לביתו מזדמנים.
אלכס – לאחד את החלום פותר, או מוציא את הרוע מחלומו של אחר.

יום אחד, ברעש ובצלצולים מגיעה לכפר בשקשוק גלגלים
מכונה מהודרת עם אדון שהכריז: "מתקן חלומות מיוחד מפריז !"
שטוען כי אותה מכונה מהודרת- כל חלום היא פותרת.
ואצל אלכס שלנו בבקתה בחצר,
איש כבר לא עובר, לא עוצר. על תושבי הכפר לגלות עכשיו – האם כל הנוצץ, אכן זהב ?
לצפיה ב-' שיפקה המכשפה הטובה שם מחבר: אפרים סידון, איתמר טל'
שיפקה המכשפה הטובה שם מחבר: אפרים סידון, איתמר טל
13/01/2016 | 23:59
6
3
ם ספר:   שיפקה המכשפה הטובה
שם מחבר:   אפרים סידון, איתמר טל
מו"ל מקור:   כנרת

לצפיה ב-'הנהג שלנו/ שיר שכתבתי.'
הנהג שלנו/ שיר שכתבתי.
14/01/2016 | 10:52
5
3
הנהג שלנו איציק,
לו שפם עבות
כתפיים רחבות.
בחור גדול
יודע הכל.
כשיש טיול או הצגה
הוא תמיד מסיע אותנו בשמחה.
בטיולים ארוכים
הוא תמיד מספר לנו ספורים.
כשנסענו לירושלים
סיפר לנו על אחיו אפרים,
זה האח העובד במעבדה
בודק חומרים במבחנה.
פעם היה פיצוץ בעבודה,
ומאז יש לו צלקת עמוקה.
איציק מכיר בארץ כל פינה
והוא להוט לשתף אותנו בכל חוויה.
בטיול לגליל הכנו מדורה
והוא הכין לנו תפוחי אדמה,
שר איתנו ורקד
היה פשוט נחמד.
כזה הוא איציק אחד משלנו
אנחנו אוהבים אותו והוא אותנו.
לצפיה ב-'רוצה להיות מנהל גן חוןת/ד''ר סוס.'
רוצה להיות מנהל גן חוןת/ד''ר סוס.
14/01/2016 | 10:54
4
2
לצפיה ב-'דוקטור דה סוטו/וילואם סטייג.'
דוקטור דה סוטו/וילואם סטייג.
14/01/2016 | 10:56
3
1
לצפיה ב-'מעלילות גשש בלש/אילנה לוסט.'
מעלילות גשש בלש/אילנה לוסט.
14/01/2016 | 10:57
2
2
לצפיה ב-'טירת הכובען/ קרונין.'
טירת הכובען/ קרונין.
14/01/2016 | 11:00
1
1
לצפיה ב-' מחשבים '
מחשבים
14/01/2016 | 16:30
6
מהנדס מחשבים 
"הוא עבד במשרד
בראש מגדל גבוה
וישב בכורסה ענקית
מול שולחן עבודה גדול מאוד
ולאיש הזה ,
שהיו לו המון מחשבים
והמון טלפונים ....
מתוך הספר: "האבא שלא היה לו זמן", של דניאל פוסט - איזבל שרלי .
בהוצאת אגם /2006 .
לצפיה ב-'רוקמת הטלאים- סיפור מארגנטינה'
רוקמת הטלאים- סיפור מארגנטינה
14/01/2016 | 16:23
2
4
לצפיה ב-'לולן '
לולן
14/01/2016 | 16:38
1
5
"אבא בא ושאל :
מי זה ,תן או שועל?
מי נכנס אל הלול בגנבה?
לא שועל, לא תנה ,
זו בתי הקטנה...
חיש הביתה ,ילדה לא טובה!"
מתוך ויהי ערב של פניה ברגשטיין .בהוצאת הקיבוץ המאוחד "ויהי ערב חדש "/2011
לצפיה ב-'שוטר '
שוטר
14/01/2016 | 16:59
5
הזמן :ערב יום העצמאות .
המקום רחוב הומה אדם וחגיגות .
לפתע יעל לא ראתה את אבא ואימא ."המון גדול של אנשים עבר על ידה. "
ישבה יעל על הספסל ובכתה .
"והנה שוטר"
"שוחח השוטר בנועם עם הילדה הרגיע  אותה הושיט לה יד. "הלכו שניהם .באו לתחנת המשטרה "ושם חיכו לה ההורים המודאגים .
ההורים נרגעו,השוטר יצא למשימה הבאה ,ויעל את האירוע כבר ...שכחה .
מתוך הספר : יום העצמאות של יעל .
סיפרה רבקה אליצור .
איירה אורנה סמוגונסקי .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2011 יצא לראשונה1964  

לצפיה ב-'עלילות יופ יופ : יומנו של טייס/ חיים אברהם הוצ. דני ספרים'
עלילות יופ יופ : יומנו של טייס/ חיים אברהם הוצ. דני ספרים
14/01/2016 | 17:18
9
4

תקציר הספר
בעת טיול בשוק הפשפשים של וינה, בירת אוסטריה, רוכש יופ-יופ יומן.מקריאה ביומן מתגלה פרשה ממלחמת העולם השניה קהשורה לגורל היהודים בשואה.יופ שב ארצה ומתחקה אחר עקבותיו של כותב היומן -בורק פישזון, טייס מסרשמידט.על קורותיו של כותב היומן ותרומתו לתקומתה של מדינת ישראל יסופר בספר זה.

לצפיה ב-'איש המחשבים הלולן והשוטר '
איש המחשבים הלולן והשוטר
14/01/2016 | 18:06
8
5
לא הופיעו בכותרות הספרים .

לצפיה ב-'וכנדרש -ספרים '
וכנדרש -ספרים
14/01/2016 | 19:30
7
4
ספן הדנובה
כתב ז'ול ורן,בהוצאת כתר,2006 ,הוצאה מחודשת .

פקד קולומבוס מפצח תעלומות /אשר קרביץ .ידיעות ספרים ספרי חמד /2014

המאסטרו -טים וין ג'ונס .
ספרית פועלים ,הקיבוץ המאוחד /2013

לצפיה ב-'מיכה ומכבי האש '
מיכה ומכבי האש
14/01/2016 | 20:43
6
1
כתבה דליה רביקוביץ
איורים דני קרמן .
בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2010
"החזק מעמד ,בן !"קרא אבא .
"אני הולך להוציא את הסולם מהמחסן
לפתע נשמעה צפירה רמה ,ובאורח פלא הופיעה מכונית של מכבי האש .
דוקא באותו יום יצאו מכבי האש לאימונים ,ודוקא באותו לילה חזרו למוסך דרך הרחוב של מיכה "
...את מיכה הורידו מעמוד החשמל וכולם מסביב שמחו שנזק למיכה לא  נגרם ,ומיכה הסביר והסביר  ...מה לו ולעמוד החשמל...
לצפיה ב-'הרייט המרגלת'
הרייט המרגלת
15/01/2016 | 08:37
5
2
ספר נפלא
לצפיה ב-'הקוסם מארץ עוץ/ ל' פרנק באום.'
הקוסם מארץ עוץ/ ל' פרנק באום.
15/01/2016 | 10:16
4
1
לצפיה ב-'אמיל והבלשים/ קסטנר.'
אמיל והבלשים/ קסטנר.
15/01/2016 | 10:18
3
1
לצפיה ב-'האכר החכם.'
האכר החכם.
15/01/2016 | 10:21
2
1
על אכר שספר שקר למלך והצליח לזכות בשק זהב.
לצפיה ב-'הנגן העיוור/ ולדימיר קורלנקו.'
הנגן העיוור/ ולדימיר קורלנקו.
15/01/2016 | 10:23
1
1
לצפיה ב-'הסנדלר והגמדים.'
הסנדלר והגמדים.
17/01/2016 | 09:14
לצפיה ב-'מהפכת התרבות .'
מהפכת התרבות .
12/01/2016 | 14:45
2
15
האיש שהיה אחראי על סבל בל יתואר,נזקים בגוף ובנפש,הרס ומוות של מליוני חוואים ואזרחים כתוצאה מתהליכי התיעוש  {45 מליון איש ואישה סיניים מתו מרעב}
הוא השליט מאו דזה דונג -שליט דיקטטורה קומינסטית שהיה אחראי ל"מהפכת התרבות ".
ולמרות תהליכי ההתקרבות למערב ולקפיטלזים,סין עדין מעריצה את האיש והשליט 1976-1949.
פסל ענק המתנשא לגובה 36 מטרים הוקם לכבוד ולזכרו, של מאו דזה דונג,פסל בצבע זהב הועמד במרכז סין ,במחוז חנאן .
על אותה "מהפכת התרבות" אירועיה והשפעתה ,מזכירה את הספר "אהבה בצל עץ העוזרד".ספר מענין,מושקע ורגיש,אירוע שקרה .
ממליצה לקרוא ולא לוותר .
לצפיה ב-'הפסל והכתבה '
הפסל והכתבה
12/01/2016 | 14:51
6
שולחת קישור .
פרטים מהכתבה מעיתון "ידיעות אחרונות 6/1/2016 סוכנות הידיעות צילום אי אף פי .
בקישור שאני מצרפת להרחבת הפרטים .
הופיעה כותרת נוספת שימו לב של סילוק הפסל על ידי השלטונות .
לצפיה ב-'רוצים או לא רוצים. בלתי אפשרי לקדם מדינת ענק'
רוצים או לא רוצים. בלתי אפשרי לקדם מדינת ענק
12/01/2016 | 15:47
7
עם מיליאד תושבים מנחשלות פרימיטיבית לטכנולוגיה מערבית במשך דור אחד.טלנהטג בכפפות משי.
 מאו הצליח. המחיר גבוה.ממי שנפגע נפגע. האחרים טיפסו על גב הנפגעים
 אבל ההצלחה הסינית מהדהדת בעולם.
סין היא כבר 'המעצמה'
לצפיה ב-'בת יענה '
בת יענה
12/01/2016 | 14:18
3
20
זוכרים את האירוע של בת היענה
שנמאס לה מגן החיות התנכי,ובנחישות החליטה לטייל ברחובות ירושלים .
זה היה לפני כחודש .
והזדמנות להזכיר את סיפורה של בתיה
"בתיה לא עפה " של רקפת זיו לי
תכירו -זאת בתיה .
בת יענה ולה צואר ארוך ארוך
שתי רגלים ארוכות וחזקות מאוד,
גוף עגול גדול ועינים סקרניות.
יש לה גם נוצות ומקור,
כי בתיה היא -
צפור! " 
לצפיה ב-'לג. רפאל תודה '
לג. רפאל תודה
12/01/2016 | 20:33
2
6
אכן צדקת .מתנצלת
מדובר באמת ביען וזה הקישור שהייתי צריכה להעלות
ולגבי הפרטים הנוספים,היען ברח לא מגן החיות אלא מבית פרטי שבו הוחזק .
ובכך גם נזכרתי מאותה הכתבה שקראתי עם הופעת הידיעה בעיתון ידיעות אחרונות .
ומתוך הקישור הבא אלו הפרטים :
"יען, מין עוף, היחיד במשפחת היעניים בסדרת היענאים. היען הוא הגדול בעופות החיים היום: גובהו כ-2.5 מ' ומשקלו עשוי להגיע לכדי 150 ק"ג ויותר. זהו בעל החיים ההולך על שתיים המהיר ביותר בעולם."
ומעבר לכך יש חוקרים או חוקר ,שעדין מתלבטים האם היען ובת היענה המוזכרים בתנ"ך חד המה .
בכול אופן את המחקר נשאיר לחוקרים ונחזור לבתיה שסוף סוף היתה מאושרת .... 

.
לצפיה ב-'בטח התכוונת לזה....'
בטח התכוונת לזה....
12/01/2016 | 20:58
1
11

היען בארץ ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]
עד תחילת המאה ה-20 היה היען נפוץ בנגב. גודלה המדויק של אוכלוסייה זו אינו ידוע. קן עתיק, בן כ-5,000 שנה, נמצא ליד הרצליה. הקן מעיד שהמין חי בעבר הרחוק גם במרכז הארץ. תת-המין המזרח תיכוני, יען הנגב (Struthio camelus syriacus) נכחד מן העולם. הוא נעלם מן הארץ במהלך שנות ה-20 של המאה ה-20.
השבה לטבע: בשנת 1973 הוקם גרעין רבייה בחי-בר יוטבתה כאשר הגיעו מאתיופיה לישראל 18 אפרוחים מתת מין של היענים שמקורו במדבריות אתיופיה. יש כוונה להשיבם לטבע בארץ בעתיד.
היען בתנ"ך[עריכת קוד מקור | עריכה]
בתנ"ך מוזכר פעם אחת בלבד השם יענים במגילת איכה: "בַּת עַמִּי לְאַכְזָר (כתיב:כי ענים) כַּיְעֵנִים בַּמִּדְבָּר:" (איכה, ד', ג') וזיהויו המקובל הוא ליען.
שמות נוספים שיש שמזהים אותם עם היען: בספר איוב נזכר עוף בשם "כנף רננים": "כְּנַף-רְנָנִים נֶעֱלָסָה; אִם-אֶבְרָה, חֲסִידָה וְנֹצָה." (איוב, ל"ט, י"ג) שעל פי תיאור אורח חייו יש שמשערים שהוא היען. יש שסוברים ששמו של העוף שנזכר באיוב הוא חסידה, אך במקורות אחרים וודאי שהחסידה היא עוף אחר.
ברשימת העופות הטמאים מופיע העוף "בת יענה": "וְאֵת בַּת הַיַּעֲנָה וְאֶת הַתַּחְמָס וְאֶת הַשָּׁחַף וְאֶת הַנֵּץ לְמִינֵהוּ:" (ספר ויקרא, פרק י"א, פסוק ט"ז) אשר מזוהה כיען לפי התרגומים הארמיים שמתרגמים "בת נעמיתא", לפי מסורת התרגום לערבית של רס"ג שתרגם: נעאמה-نعامة ולפי מאמר חז"ל שמסביר את התוספת בת: "'ואת בת היענה': 'בת' זו ביצת היענה - יצאת זו ללמד על כל הביצים של עופות הטמאים. 'יענה' הם היענים אשר במדבר שאינה חוזרת אל בניה לעולם. וכן אמר ירמיהו‏[2] בת עמי לאכזר כיענים במדבר. ואומר‏[3] ואבל כבנות יענה" (פסיקתא זוטרתא (לקח טוב) ויקרא פרשת שמיני דף לא עמוד א). וכן: "תני רבי ישמעאל ואת בת היענה זו ביצת הנעמית" (תלמוד ירושלמי, מסכת שבת, פרק א', הלכה ד' (דפוס וילנא: דף י, עמוד ב')).
עם זאת יש כיום חוקרים שסוברים, על פי מקומות נוספים בתנ"ך בהם מוזכרת בת היענה בחברה אחת עם עופות דורסים שונים בהקשרים של חורבן ואבל, שבת היענה היא עוף דורס לילי, קרוב של הינשוף, המתגוררת בנקיקי סלעים במדבריות ונקראת כך על שם בת קולה שחוזר ונשמע כמענה מסלע אחד למשנהו. בתנ"ך מוזכרת כך:
וְעָלְתָה אַרְמְנֹתֶיהָ סִירִים קִמּוֹשׂ וָחוֹחַ בְּמִבְצָרֶיהָ וְהָיְתָה נְוֵה תַנִּים חָצִיר לִבְנוֹת יַעֲנָה (ספר ישעיהו, פרק ל"ד, פסוק י"ג)
תְּכַבְּדֵנִי חַיַּת הַשָּׂדֶה תַּנִּים וּבְנוֹת יַעֲנָה כִּי נָתַתִּי בַמִּדְבָּר מַיִם נְהָרוֹת בִּישִׁימֹן לְהַשְׁקוֹת עַמִּי בְחִירִי (ספר ישעיהו, פרק מ"ג, פסוק כ')
לָכֵן יֵשְׁבוּ צִיִּים אֶת אִיִּים וְיָשְׁבוּ בָהּ בְּנוֹת יַעֲנָה וְלֹא תֵשֵׁב עוֹד לָנֶצַח וְלֹא תִשְׁכּוֹן עַד דּוֹר וָדוֹר (ספר ירמיהו, פרק נ', פסוק ל"ט)
עַל זֹאת אֶסְפְּדָה וְאֵילִילָה אֵילְכָה שׁוֹלָל וְעָרוֹם אֶעֱשֶׂה מִסְפֵּד כַּתַּנִּים וְאֵבֶל כִּבְנוֹת יַעֲנָה (ספר מיכה, פרק א', פסוק ח')
אָח הָיִיתִי לְתַנִּים וְרֵעַ לִבְנוֹת יַעֲנָה (ספר איוב, פרק ל', פסוק כ"ט)
אך לפי פרופסור זוהר עמר ניתן להתאים את כל המקורות הללו ליען, כיוון שבאף מקור לא מצוין שבת היענה משמיעה קול והיען גם מסתתר לעתים בחורבות במדבר, שהוא מקום חיותו. ואף ניתן לפרש שה"אבל" שמצוין בפסוקים מכוון לקול שמשמיע היען הזכר בתקופת הייחום שנשמעת כאנחה עמומה.

אכן מעניין לא ידעתי שיש הבחנה כזו

לצפיה ב-'יעל '
יעל
13/01/2016 | 07:58
8
נכון . קראתי בענין את המאמר שציינת
ובהזדמנות זו תודה על הטוסט הראשון על כול גווניו.
ועל התשובה,את מקבלת ממני ,סדרה של ממרחים מתוקים:דבש וריבות בסלסלה מהודרת,
לבוקר של קפה.
בוקר טוב
לצפיה ב-'שם הספר'
שם הספר
12/01/2016 | 12:28
2
17
שלום לחברי הפורום.
שחכתי את שם הספר, אולי תוכלו לעזור לי.
העלילה: ילד חוזר הביתה יחף. יוצא עם אבא שלו לחפש את הנעליים, בדרך הם מוצאים כל מיני חפצים שהילד שכח, ורק בסוף מוצאים את הנעליים.
תודה!
לצפיה ב-'יש בדיוק כזה ספר'
יש בדיוק כזה ספר
12/01/2016 | 14:19
1
11
רק במקום עוד חפצים שהילד אבד. מבקרים במקומות שהיה פיצה מספרה
מפתח הלב נירה הראל
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
26/01/2016 | 15:17
לצפיה ב-'בת יענה '
בת יענה
12/01/2016 | 13:10
2
14
זוכרים 
לפני כחודש החליטה בת היענה מגן החיות התנכי להתאוורר,והחלה להסתובב ברחובות ירושלים לתדהמתם הרבה של העוברים והשבים ולהפתעתם .
ומכיוון שבת יענה היא ציפור לא קלה,ובעיטותיה מסוכנות,מהר מאוד החלו לחפש אחריה ולהחזירה לאחר כבוד למקומה.
הכתבה בקישור הבא.http://rotter.net/forum/scoops1/275700.shtml 
והיכן מופיעה בת יענה כגיבורת סיפור 
בספר "בתיה לא עפה "כתבה רקפת זיו לי,איורים אביאל בסיל,עליו לא מכבר המלצתי .וכך זה מתחיל 
"תכירו -זאת בתיה.
בת יענה ולה צואר ארוך ארוך, 
שתי רגלים ארוכות וחזקות מאוד,
גוף עגול גדול ועינים סקרניות.
יש לה גם נוצות ומקור,
כי בתיה היא-
ציפור!"

לצפיה ב-'בטעות '
בטעות
12/01/2016 | 14:20
5
נלחץ  פעמים .
ההודעה השניה היא הנכונה .
לצפיה ב-' כמו הבלבול בין נשר לעייט,בין שפן לארנבת'
כמו הבלבול בין נשר לעייט,בין שפן לארנבת
12/01/2016 | 15:44
9
כך הבלבול בעוף הגדול
 העוף שטייל בעיר הוא 'יען'
 בת-יענה היא עוף קטן דורס ממשפחת הינשופים.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ