לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'כתבה ....וספר "שקרנים "'
כתבה ....וספר "שקרנים "
01/12/2015 | 09:42
2
19
הכתבה מתאריך 30/11
עיתון "ידיעות אחרונות" ושם הכתבה:"אני השקרן הכי גדול, באמת!"
מתוך המדור מסביב לעולם והפעם מבריטניה.
ומי מודיע בריש גלי על היותו שקרן?.מייק ניילור מבריטניה בן ה59.
ומתי זה קרה ?
לאחר  שגבר על שאר המתמודדים בתחרות.ומה היה סיפורו שזיכה אותו בפרס הראשון ?.שם סיפורו :
"איך גילה שהוא צאצא של בית המלוכה".וכך סיפר התגלחתי,נחתכתי מהסכין ואנשי העזרה הראשונה ציינו בפני שיש לי דם כחול .
פרס שני היה של קית' פורטר שסיפר,בהיותי בים הופיעה מפלצת.המפלצת גררה אותי למעמקי הים ומצולותיה. שם פגשתי בבתולות הים.רגע זה עוד לא נגמר,...והוא ממשיך וראיתי שתי בתולות ים מתנשקות .
לדמיון אין גבול ועם ההמצאות,אפשר להרחק עוף, ואת זה כבר אמרנו .
מה שמענין בכתבה,שהתחרות היא לזכרו של ויל ריטסון- בעל פאב אגדי שהיה מספר סיפורי דמיון כדי לשעשע  את לקוחותיו .
ולמי לא מרשים להשתתף לעורכי דין ופוליטקאים למה ומדוע "הם נחשבים לשקרנים "כך בכתבה . 

לצפיה ב-'על הספרים '
על הספרים
01/12/2015 | 09:50
1
12
אמשיך מאוחר יותר .
לצפיה ב-'ספר '
ספר
01/12/2015 | 18:09
8
הספר המתאים ביותר הוא ועליו מייד חשבתי הוא ::https://rebooks.org.il/book.php?id=24419
"מיטב סיפורי הברון מינכהאוזן " כתב גוטפריד אוגוסט בירגר .
יהודית סבזרו סיפרה מחדש. איורים גוסטאב דורה .
בהוצאת עופרים /2004
"ומכיוון שלפי ההגדרה גוזמאי:גזימן, בעל גוזמה, מספר סיפורים מוגזמים ושקריים, מפריז ומגזים בדבריו;בּדאי,כזבן,בּודה מליבו,מספר דברים שלא קרו."
נוסיף את סדרת ספרי "הרפתקאות דוד אריה " של ינץ לוי הספרים יצאו בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר .ומאיירים הוא יניב שמעוני .
"ההרפתקאות המשונות והמופרכות, אותן מספר הדוד לאחייניו, מתרחשות במקומות בדיוניים וגדושות בגוזמאות ברוח עלילותיו של הברון מינכהאוזן. אך לוי הצליח להעניק חיות רבה לדמותו של הדוד ולחלץ אותה מהתבנית המסורתית, להטעין את הספרים באווירה עכשווית ומשעשעת ..." מתוך הכתבה
 יתכן ואפשר להוסיף גם את סדרת הספרים של אלדד אילני "הסיפור המושלם" בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר ובאיוריו שח יניב שמעוני.

לצפיה ב-'ספרים על ארץ ישראל בימי המנדט הבריטי'
ספרים על ארץ ישראל בימי המנדט הבריטי
01/12/2015 | 09:31
9
21
לצפיה ב-'עוד צעד לאהבה משה שרגל'
עוד צעד לאהבה משה שרגל
01/12/2015 | 09:36
8
21
קראתי וכל כך נהנתי מתאורי  האוירה המוחשים של הימים ההם
תלמיד תיכון  שנקלע  בטעות למחתרת  ומתבקש לעזור
פעם לסיע   בהעברת עגלה שאין הוא יודע מה יש בתוכה
ופעם למסור פתק
חוץ מזה הוא מרשים את בנות כיתתו בהפנוט חרדונים
וסובל מיסורי אהבה  ספר  שהוא כמו כמוסת זמן
מאוד קריא  ומומלץ

לצפיה ב-'עמליה וג'ו / דורית אורגד:'
עמליה וג'ו / דורית אורגד:
01/12/2015 | 21:11
7
11

"העלילה מתרחשת בתקופת המנדט הבריטי, לפני קום המדינה. גיבורת הספר היא עמליה, ילדה בת 10, שאחיה פעיל באחת המחתרות הלוחמות נגד הבריטים. עמליה רואה כיצד קצין בריטי מכה את אביה וגורם למותו. אירוע מזעזע זה משנה את חייה והופך אותה לילדה אחרת. אך לא רק חייה של עמליה ושל בני משפחתה משתנים, גם חייו של ג'ו, הקצין הבריטי, מושפעים מאוד מן המעשה שעשה. פגישתם הראשונה של עמליה וג'ו איננה הפגישה האחרונה. "
"  הסופרת דורית אורגד נולדה בגרמניה ומגיל שנתיים חיה בישראל. היא עבדה עם חבורות נוער, בהוראה ובעיתונאות וכן השלימה תואר שני ושלישי בפילוסופיה יהודית. עם קבלת הדוקטוראט לימדה במוסדות להשכלה גבוהה ופרסמה ספרים בנושאי יהדות. דורית אורגד היא סופרת פורייה מאוד וכתבה ספרים רבים לילדים ולנוער. רבים מספריה עוסקים בנושאים חברתיים הנוגעים גם לתולדות עם ישראל ומבוססים על עבודת מחקר המקדימה את הכתיבה. חלק מספריה תורגם לשפות זרות. כתיבתה של דורית ארוגד זכתה אותה בפרסים ספרותיים חשובים: פרס היצירה מטעם ראש הממשלה, פרס הדסה וקרן חיפה, פרס למדן, פרס זאב, פרס אשמן ועוד. בשנת 2005 זכתה בתואר "כלת האור", תואר שאותו מעניקה ההסתדרות הציונית בישראל לסופרים ואנשי רוח התורמים לקהילתם."

כריכה:
לצפיה ב-' ספרי קריאה מומלצים : ההיסטוריה של טרום וקום המדינה'
ספרי קריאה מומלצים : ההיסטוריה של טרום וקום המדינה
01/12/2015 | 21:13
6
14
לצפיה ב-'תודה לא זכור לי אם קראתי את עמליה וגו'
תודה לא זכור לי אם קראתי את עמליה וגו
02/12/2015 | 04:47
5
9
אבל השם מוכר
לצפיה ב-'בדרך לגימנסיה אוריאל אופק'
בדרך לגימנסיה אוריאל אופק
02/12/2015 | 04:52
4
6
לצפיה ב-'לאשלינג '
לאשלינג
02/12/2015 | 06:43
3
7
ניסתי להזכר,אלו ספרים הייתי ממליצה לילדים בשעורי ספריה על הנושא ,
ונזכרתי בהתרגשות רבה בספר "אלישע".את הספר כתבה רעיה בלטמן ,
והספר מבוסס על מקרה אמיתי .
גם הספר "פורץ המחסומים "של עמוס בר,הצטרף לרשימה.העלילה מרתקת ,עובדתית ,והזמן :ערב קום המדינה .
לצפיה ב-'לאהוב עד מוות '
לאהוב עד מוות
02/12/2015 | 07:12
2
9
של דבורה עומר ,הוא אחד הספרים שהרבינו לשוחח עליו ,נדמה לי ש'בקיאת כיוון' או בתכנית 'מה שנקרא',העלו קטעי המחזה מהספר ..
ספר נוסף ,שהופיע בתצוגת הספרים שסדרתי מדי פעם על המדף בספריה של אז,היה "הואדי היה הגבול "של אוריאל אופק .
הנה הקישור

לצפיה ב-'הזרה, קראתי את מרבית הספרים. באמת מומלץ לקראם.'
הזרה, קראתי את מרבית הספרים. באמת מומלץ לקראם.
02/12/2015 | 08:56
1
4
לצפיה ב-'כוכבים בגבול/ אוריאל אופק.'
כוכבים בגבול/ אוריאל אופק.
02/12/2015 | 08:58
6
מעניין לקרוא על הילדים שהוברחו מסוריה.
לצפיה ב-'בוקר צח '
בוקר צח
01/12/2015 | 07:11
2
19
ותפילת השדות ,הפרדס והכרם ,תפילתו של הילד
לגשם מים  
התקבלה .
תפילה לגשם . מילים http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&...
"גשם, גשם, משתחוה הכרם אט
גשם, גשם, בפרדס ילחש כל בד
שמע קולנו אל שמיים
ותן לארץ גשם מים"

לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
01/12/2015 | 09:30
1
11
יופי של  שיר
גם השיר מיום שישי  נפלא ועוד מתנגן בראש
לצפיה ב-'אשלינג '
אשלינג
01/12/2015 | 09:43
4
תודה . את נהדרת ! 
לצפיה ב-'הסדרה אהובה גם היום.'
הסדרה אהובה גם היום.
30/11/2015 | 23:48
1
16
הנכדות שלי קוראות את הסדרה כולה בהנאה רבה, כלומר, לא נס ליחה.
לצפיה ב-'התכוונתי ל"אסופית" כמובן. משום מה התגובה "קפצה" למקום אחר...'
התכוונתי ל"אסופית" כמובן. משום מה התגובה "קפצה" למקום אחר...
03/12/2015 | 11:44
לצפיה ב-'היום לפני 130 שנה נולד מרק טווין'
היום לפני 130 שנה נולד מרק טווין
30/11/2015 | 18:33
2
16
סמואל לנגהורן קלמנס (באנגלית: Samuel Langhorne Clemens), נודע בשם העט שלו מארק טוויין (Mark Twain;‏ 30 בנובמבר 1835 - 21 באפריל 1910) היה סופר והומוריסט אמריקני שיצירותיו נודעות בהומור הציני שלהן, בסאטירה החברתית החריפה, בתיאור הריאליסטי של מקומות ושפה ובהתנגדות לצביעות ולדיכוי. ספריו הידועים ביותר הם "הרפתקאותיו של טום סוייר", "הרפתקאותיו של האקלברי פין" ו"בן המלך והעני".
מקור שם העט, בו החל להשתמש ב-1863, במונח מתחום הימאות המציין את המידה השנייה המסומנת על חבל אנך העומק.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%90%D7%A8%D...

תראו פה
http://pizzazzerie.com/parties/childrens-parties/p...

דרך הפנקס
לצפיה ב-'בשנה שעברה קראתי לתלמידי את "בן המלך והעני"'
בשנה שעברה קראתי לתלמידי את "בן המלך והעני"
02/12/2015 | 16:54
1
6
והם נהנו מאד.

הרבה לחץ ועומס בעבודה, כולל הכנת טקס חנוכה. מקווה להיות פעילה יותר בקרוב..
לצפיה ב-'לזוהרה '
לזוהרה
02/12/2015 | 18:47
4
מבינה לליבך,אכן ההכנות דורשות הרבה אנרגיה,אני זוכרת זאת ,אבל הסיפוק וההצלחה לאחר המסיבה משכיחים  את הכול,וכדרך המורים מסתערים לאירוע הבא ,
בהצלחה ,ומחכים לך .

לצפיה ב-'שׁוֹשַׁנָּה חַכְלִילַת עֵינַיִם / רונית רוקאס על סוד קסמם של'
שׁוֹשַׁנָּה חַכְלִילַת עֵינַיִם / רונית רוקאס על סוד קסמם של
30/11/2015 | 18:21
16
ספרי הצביעה למבוגרים

http://ha-pinkas.co.il/%D7%96%D7%94%D7%99%D7%A8%D7...

מה אתן חושבות על כך? האם התמכרתן או טרם........

פעם בשבוע אני עושה שעה של צביעה בכיתה וברקע מוסיקה להתרגעות. הם מחכים לזה בכיליון עיניים. מאוד אוהבים את השעה הזו.

הבאתי את רעיון המנדלות לביה''ס ,לפני כ3 שנים בעקבות קורס שאני עברתי  ומאז היסטוריה......
השנה הם לא צובעים מנדלות אלא ציורים מספרי צביעה.

התמכרתי. ממליצה

לצפיה ב-'לכל חברי שלום. התגעגעתי מאד. היתה לי בעיה ולא יכולתי להגיב.'
לכל חברי שלום. התגעגעתי מאד. היתה לי בעיה ולא יכולתי להגיב.
30/11/2015 | 13:57
1
17
אני מודה לכולם על הפרגון על התבוננות שכתבתי. ולך דינה נהניתי לקרוא על השמיכה. שמחה לחזור לפורום.
לצפיה ב-'חרצית, ברוך שובך,חסרונך מאוד הורגש'
חרצית, ברוך שובך,חסרונך מאוד הורגש
01/12/2015 | 19:43
7
לצפיה ב-'בוקר טוב גדליהו /2015 '
בוקר טוב גדליהו /2015
30/11/2015 | 08:45
4
57
כתבה :שלומית כהן אסיף .
איורים נהדרים של יוסי אבולעפיה
סיפור בחרוזים .
בהוצאת עם עובד /2015
את הספר הזכירה בשבוע שעבר יעל קר .
ברשותך יעל ...
איך אפשר לא להתאהב במר גדליהו,איש של פעם,
בתמימותו,בחולמניותו,ובחמימות שליבו הרחב מקרין .
הוא אוחז בחנות מכולת,עבודה שאותה אוהב ובה משקיע ,ומדי יום מקפיד .
"בודק הוא מדפים ,מזיז ומנקה,
מביט לכאן,מביט לשם ומחכה".
באחד הימים בבוקרו של יום, עת סיים הוא את מטלותיו הראשוניות ,נמנם כנראה וחלם כמנהגו .
והחלום חלום מתוק,עם מחשבה ומסר,ומקום לדיון .
בזה אחר זה חולם ידידינו מר גדליהו ,על דמויות חביבות ,העוברות דרך חנותו:
,והוא גדליהו מזמינן אל חנותו .תרנגולת חרוצה עם מגפים,עז רצינית ,מה ...מה .. על ראשה מטפחת נאה,דבורה עמלנית ושקדנית בעלת  משקפים.
הוא מנהל איתן שיחת בוקר נעימה, ומציע להן לקנות מצרך כזה או אחר .ולתדהמתו שלושתן מסרבות להצעת הקניה ,לא ביצה,לא חלב,ולא דבש,המום נשאר ובליבו זיק של עלבון.  
צרצר שקבע את מושבו בחלון המכולת,בתובנותיו הנבונות ,עוזר למר גדליהו לחזור לאיזון תחושתיו ולחשוב אחרת ..
"ואל תמכור לי מה שלא נחוץ ".
החלום נגמר,מר גדליהו התעורר,פעמון החנות המודיע על קונה שנכנס העיר אותו.
בשמחה קיבל את פניהם של אימא ומיכאל .למיכאל היה חלום ,לאימא היה רצון
האם תגשים את החלום בעזרת ביצים, חלב, ודבש מקניה בחנותו  של מר גדליהו .
אשאיר לכם לגלות .

לצפיה ב-'בוקר טובב גדליהו /חלק ב' '
בוקר טובב גדליהו /חלק ב'
30/11/2015 | 09:01
8
ואהבתי את הספר
על דמויותיו,זו של מר גדליהו,האיש הנעים והתמים .
 ואלו,של: התרנגולת,העז,והדבורה,בעלות הדעה והעיקרון:
"לא מוכרים לדבורים דבש " .
את האווירה החולמנית,שהובילה לזכרון ילדותי,על  האיש במכולת הקטנה והחמימה ,שהורי היו שולחים אותי לקנות :לחם שחור ,דברי חלב ...
את הצרצר העליז המנתר ושר ,שנמצא שם ותמיד יודע מה לומר ואיך לכוון "לא חשוב אם כובע או מטפחת,
חשוב מה חושב הראש מתחת . "
והסיום המפתיע עם צלילי החלום .

הידד ,לשלומית כהן אסיף על הספר החדש והמחורז,הידד למיכאל הילד ומזל טוב .
ולך המאייר יוסי אבולעפיה, על הציורים החיננים חן חן!
לצפיה ב-'חולית, הספר מצא חן גם בעיני. ראי מה רשמתי'
חולית, הספר מצא חן גם בעיני. ראי מה רשמתי
30/11/2015 | 17:43
2
12

ב23.11.15.
המשך ערב נעים ושקט
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
01/12/2015 | 07:02
1
4
יעל .
בודאי,אני יודעת שהספר מצא חן בעיניך, קראתי את מה שכתבת על הספר ,והרי מנקודה זו בקשתי את רשותך לכתוב .
בוקר אור.
וכפי שברך מר גדליהו  ציטוט מהספר
"בוקר טוב גדליהו!
מברכים אימא וילד.
עונה הוא
"בוקר אור ותכלת!"

לצפיה ב-''
01/12/2015 | 07:45
לצפיה ב-'בוקר טוב של יום שני '
בוקר טוב של יום שני
30/11/2015 | 07:45
14
כמעט כול כתבה,מובילה לספר.ספרים כשרשרת חרוזים ,ספר
מוביל לספר .
ואתם חברי לעט,מוזמנים תמיד לצרף: שירים,ספרים,סיפורים,סיפורים שכתבתם , תמונות,ומאמרים כעולם ומלאו.
מחכה לכם .

לצפיה ב-'141 שנים להולדת לוסי מוד מונטגומרי'
141 שנים להולדת לוסי מוד מונטגומרי
30/11/2015 | 00:12
4
25
"לוסי מוד מונטגומרי (30 בנובמבר 1874 - 24 באפריל 1942), סופרת קנדית.
נולדה באי הנסיך אדוארד, קנדה - אותו מקום בו מתרחשת עלילות ספריה. בהיותה תינוקת התיימה מאמה. בגיל צעיר מאוד מסר אותה אביה לסבה ולסבתה, שגידלו אותה בביתם. בגיל 9 כתבה את שירה הראשון, ומאז לא הפסיקה לכתוב.
כסופרת היא נודעת גם בשם ל. מ. מונטגומרי. עיקר פרסומה בא לה מסדרת רומנים, שהראשון בהם הוא האסופית.

לוסי מוד מונטגומרי נולדה בקליפטון, באי הנסיך אדוארד, באותו יום כמו סר וינסטון צ'רצ'יל. בשנים 1895 - 1896 למדה ספרות באוניברסיטת דאלהוזי בהליפאקס, נובה סקוטיה. בגיל שבע-עשרה התחילה לעבוד בעיתונים כרוניקל ואקו. היא חזרה לאי הנסיך אדוארד לאחר תקופה שבה חיה בפרינס אלברט, ססקצ'ואן עם אביה.
אחרי שעבדה כמורה בבתי ספר שונים באי, חזרה לקוונדיש לחיות שם עם סבתה. תקופה קצרה בשנים 1901 ו-1902 עבדה בהליפאקס, נובה סקוטיה בעיתונים כרוניקל ואקו. בשנת 1902 חזרה לחיות עם סבתה ולטפל בה. ההשראה לכתיבת ספריה הראשונים פקדה אותה באותה תקופה באי הנסיך אדוארד. בשנת 1911 נישאה לכומר יואן מקדונלד, כהן-דת פרסביטריאני, ועברה לגור בנפת אונטריו, שם כיהן ככומר בכנסיית סנט פול הפרסביטריאנית. לזוג נולדו שלושה בנים, שאחד מהם מת בלידה, בשנת 1913.
ספרה הראשון היה האסופית, והוא שהפך אותה בגיל 32 לסופרת מפורסמת בקנדה ובכל רחבי העולם. הצלחת הספר הביאה לכתיבה של ספרי המשך על חייה של אן שרלי.
את אחד-עשר ספריה הבאים כתבה בבית הכומר בליקסדייל, אונטריו. הקהילה מכרה את בית הכומר וכיום הוא משמש כמוזיאון לוסי-מוד מונטגומרי.
לוסי מוד מונטגומרי מתה בשנת 1942 בטורונטו, קנדה, ונקברה בקוונדיש.
עיקר כתביה שמורים בארכיב של אוניברסיטת Guelph ואילו מכון לוסי-מוד מונטגומרי באוניברסיטה של אי הנסיך אדוארד מתאם את רוב עבודת המחקר והכנסים הנוגעים ליצירתה. יומניה השלמים, בעריכת מרי רוביו ואליזבת ווטרסטון, ראו אור לא מזמן בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד." (ויקיפדיה)

לצפיה ב-'תודה תמיד מרגש לקרוא על הסופרת הנפלאה'
תודה תמיד מרגש לקרוא על הסופרת הנפלאה
30/11/2015 | 11:00
1
19
ולהזכיר לעצמי שיש עוד ספרים שלה שלא קראתי
כמו הסדרה  אמילי
שאני מקווה שתתורגם
לצפיה ב-'עד היום אני אוהבת את דמותה של אן שרלי.'
עד היום אני אוהבת את דמותה של אן שרלי.
30/11/2015 | 13:50
5
לצפיה ב-' באותו נושא ,שמתן לב לגוגל היום?'
באותו נושא ,שמתן לב לגוגל היום?
30/11/2015 | 18:55
8
לצפיה ב-'לוסי מוד מונטגומרי: ג'ינג'ית זה אופי היא כחושה וגרומה, '
לוסי מוד מונטגומרי: ג'ינג'ית זה אופי היא כחושה וגרומה,
30/11/2015 | 19:04
13
מכוערת בעיני עצמה ובעיני אחרים, אבל תהליך התחבבותה על אנשי אבונלי ובמיוחד על קוראיה הוא בלתי נמנע. עם צאת ספרי סדרת "האסופית" של לוסי מוד מונטגומרי בעריכה מחודשת מקיים יהודה אטלס מפגש נוסף עם היתומה שהכי כדאי לכם להכיר (פורסם לראשונה באוקטובר 2011)

לצפיה ב-'שוקולד '
שוקולד
29/11/2015 | 21:21
3
21
כתבה ו...ספר
ושם הכתבה שהתפרסמה בתאריך 12/11/2015 "סודותיו של מלך השוקולד ". הכתבה הובאה עלידי  שירות ידיעות אחרונות.איטליה .
ממרח נוטלה,חטיף פררו-רושה ,סוכרית טיק טאק ,עליהם לכולנו קשה לוותר .
האיש שהודות לו אנו נהנים ומתענגים מהמתוק המתוק הזה, הוא תעשין איטלקי בשם מיקלה פררו, מיקלה פררו,חי בכפר אלבה שבצפון איטליה,שם נמצא גם היום  מפעל השוקולד  שלו שאז הקים.
ומספרים שמיקלה פררו תעשין המתוקים היה קנאי למוצריו והמצאותיו.הוא חשש,הוא פחד,התעקש,סירב,דחה,ביטל כול הצעה וכול סכום של כסף ומדובר בהון תועפות ,שהציעו לו תמורת המתכונים הסודיים,וסיבותיו היו עימו .
וכיצד עוד נהג לשמור ולהרחיק מעינים זרות את סודותיו .
מעשה עשה מיקלה פררו,בהיותו בחיים תרגם את מתכוניו לערבית שלח אותם למצרים ושם גם הוציא פטנט ,את מתכוניו הסודיים שמר בכספת בקהיר .
ממרח נוטלה ,חטיף פררו רושה ,סוכריות טיק טאק ,אותם לעולם רק נקנה ...
והאם יש דמיון בינו לבין ווילי וינקה ?בתגובה הבאה .
לצפיה ב-'צ'ארלי בממלכת השוקולד .'
צ'ארלי בממלכת השוקולד .
29/11/2015 | 21:54
8
רואלד דאל :כתב .
איורים :קוונטין בלייק .
מרגנית ספרי מופת לילדים
הוצאה מחודשת של זמורה ביתן דביר/2014
מאנגלית :אורי בלסם.
ויש אומרים שדמותו של פררו מזכירה את ווילי וונקה אותו "קוסם של שוקולד "עמוד 20.מהספר הבלתי נשכח "צ'רלי בממלכת השוקולד" .
כמוהו גם פררו,עם השנים הלךוהסתגר, והפחד מגילוי סודות השוקולד שלו הפכה לפארנויה .כך בעיתון "ידיעות אחרונות "
נכון גם מר וונקה ידע "יש אלפי אנשים פיקחים שייתנו הכול כדי לקחת ממני את המפעל "
ובכול זאת יש הבדל,מר וונקה החליט להעביר את סודות ייצור הממתקים הכמוסים לילד צ'רלי עוד בחייו :"כדי שינסה לעשות דברים בדרך שלו "מר וונקה עשה את שלו ב"ממלכת השוקולד",כעת תורו של הנער: "אין זמן לוויכוחים"אמר מר וונקה לצ'ארלי . עמוד 169.
סבא גו מספר "
"מר ווונקה יכול לעשות מרשמלו בטעם סיגליות,וסוכריות טופי עשירות שמשנות צבע מדי עשר שניות כשמוצצים אותן ,וממתקים קטנים וקטיפתיים שנמסים וממלאים את הפה בטעם נפלא ברגע שמניחים אותם בין השפתיים"
טעם השוקולד ....ומשני צדדיו אוחזים  מר וונקה קוסם השוקולד , מהספר "צ'רלי בממלכת השוקולד" ,ומלך השוקולד האיטלקי :מיקלה פררו .
לילה טוב
לצפיה ב-'צילום'
צילום
30/11/2015 | 00:22
1
8

לצפיה ב-'יהונתן גפן '
יהונתן גפן
30/11/2015 | 07:39
3
בוקר טוב,בוקר של שוקולד 
"שוקולד קטן ושוקולד גדול
שוקולד יקר ושוקולד בזול.
שוקולד אגוזים ושוקולד סתם
שוקולד לעשירים ושוקולד לכולם .
והריח בחינם".
מתוך השיר "ריח של שוקולד " הכבש השישה עשר "
לצפיה ב-'"לכתוב ספר" כתבה '
"לכתוב ספר" כתבה
29/11/2015 | 13:10
3
29
ושם הכתבה של שירות איי אף פי .ברומניה
"כתוב ספר ,קבל שחרור"
מנהלי בית הסוהר ברומניה חשבו על עידוד האסירים להתנהגות טובה והפחתת ימי מאסר בדרך העט .
והודיעו לאסירים, מי שינצל את הזמן בכלא כדי לכתוב ספר ,או לפרסם מאמר מחקר מדעי עונשו יופחת עד 30 יום .
בכתבה מסופר כמובן על תהליך מסוים שעל האסיר לעבור עד התחלת הכתיבה.ולגבי הצעה ותוצאותיה,ישנה עליה מגמתית בין האסירים שבחרו לכתוב.....ואחד. ואחד האוחז בתואר כתיבת הספרים הגבוהה ביותר.מדובר באיש העשיר ביותר ברומניה,שבמהלך חמשת החודשים יצאו תחת ידו חמישה ספרים,וכינוי הודבק לו "בלאזק הרומני".
.  
לצפיה ב-'ספר '
ספר
29/11/2015 | 13:41
2
13
רבים הספרים, המוצגים בדוכנים ובחנויות ועל המדפים,-ותם לא כתבו בלחץ .
הספרים נכתבו באהבה,בענין,ומתוך המוזה .
שני ספרים נולדו בדרך שונה ומעניינת
"פומי"סיפור על טפיר/כתב ואייר רוני חפר.בהוצאת כתר/2005.
לרצות לחפש,זה מה שהבין פומי הטפיר.להשאר מתוסכל,לא כדאי.וכך פותח לפנינו פומי דרך "לעולמו הקסום של הסופר "{ציטוט מתוך גב הספר}והתסכול נעלם,ספר יצא גם על טפיר.ופומי הטפיר הפך לגיבור ספרותי.
לחברים שאינם מכירים את פומי,פומי הוא טפיר,שהתלונן שאין אף סיפור על טפיר . 
ספר שני "אני אוהב לצייר" של מירה מאיר .
מירה מאיר קיבלה את בקשתו של הצייר והסופר נחום גוטמן להתבונן בתיק אייוריו ולחבר עליהם שירים.מירה אהבה את האיורים, בחרה מהם התבוננה עמוקות וכך נולד הספר ,ודרך אגב ישנם איורים נוספים שעדין מחכים לסופר או סופרת...
"אני אוהב לצייר ".
ציורים :נחום גוטמן .
שירים:מירה מאיר
בהוצאת ספרית פועלים/1984

לצפיה ב-'שיר נפלא'
שיר נפלא
30/11/2015 | 11:02
1
8
לא ידעתי שזה הספור

לצפיה ב-'לא מזמן נתקלתי בספור'
לא מזמן נתקלתי בספור
30/11/2015 | 11:07
16
של מירה מאיר    שנקרא חבר מהעיתון שחפשתי המון זמן כי אהבתי אותו מאוד בילדותי ותמיד בלבלתי את הספור בדמיון עם ספור של תמר פיש נחשון
זה נמצא   בספר  בגלל פודינג שוקולד
זה על ילדהבשם אסנת
שנשארת חולה  בבית   היא מציירת לה רקדנית ועוד  דמות  וגוזרת אותן וגוזרת דמות מעיתון
ופתאום הדמויות מתחילות לשוחח  ולהעלות טענות והדמות הגזורה מהעיתון
מתחילה להקריא את  ההודעות והחדשות הכתובות בה
ספור מאוד חמוד  הייתי רוצה  לראות אותו  כספר בפני עצמו
לצפיה ב-'בנושא אופנים '
בנושא אופנים
29/11/2015 | 12:30
2
20
כתבה וספר .
הכתבה מתוך עיתון ידיעות אחרונות 18/11/2015
ושם הכתבה של שירות ידיעות אחרונות "סעו לעבודה באופנים ,קבלו כסף ."
יתרונות יש ויש
"טוב לאקולוגיה,מפחית את זיהום האויר,פותר את  בעית הפקקים והחניה באיזורי
מרכז עמוסים "
ראש עירה מסארוסה באיטליה,חשב על צעדי ישום וצעד צעד משמעותי. החליט והציע תמריצי כסף:'רכב על אופנים ותרוויח מאות יורו מדי שנה'.מסכימים איתי, ,בהחלט כדאי!.
ויש סבא שאינו צריך שום תמריץ לרכוב על אופניו,הוא פשוט אוהב ולהנאתו רוכב .  .אברם קנטור כתב,:"שנים על אופניים "
ציורים של הילה חבקין.בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2013
בעיה התעוררה כאשר שני הנכדים:נבו הבן וסהר הבת "רצו לטייל עם סבא על אופניים" .וסבא הציע "נבו ישב מלפנים וסהר מאחור
וכך נוכל לנסוע וגם לחזור "
הנכדים לא הסכימו,לעמק השווה לא הגיעו,התווכחו מי קדימה,מי אחורה,נימוקים הועלו גם רעיונות,אבל דבר לא הסתדר .
 לבסוף בכול זאת,סהר, נבו, וסבא לדרך יצאו .
האם עם האופנים ,זאת עליכם לברר..

לצפיה ב-'הכריכה של 'שנים על אופנים''
הכריכה של 'שנים על אופנים'
30/11/2015 | 00:35
1
12
לצפיה ב-'נראה יפה'
נראה יפה
30/11/2015 | 10:57
8
כמו ספר ישן
לצפיה ב-'שלושה שירי אי-גיון/ שלוש משוררות ומאיירת אחת'
שלושה שירי אי-גיון/ שלוש משוררות ומאיירת אחת
29/11/2015 | 11:00
15
שירי אי-גיון מאת דפנה חיימוביץ', עדנה אפק וגיא פינקלשטיין, איירה: יעל סטרוגו

לצפיה ב-'"לא רק סופר מיוחד,אלא קודם כל אדם מאיר ומיוחד"אמיר גוטפרוינד'
"לא רק סופר מיוחד,אלא קודם כל אדם מאיר ומיוחד"אמיר גוטפרוינד
28/11/2015 | 23:51
3
13
יהי זכרו ברוך 

לצפיה ב-'את הסרט'
את הסרט
29/11/2015 | 05:51
11

פעם הייתי", המספר על עלילות חבורת ילדים בחיפה של שנת 1968 ושהתסריט לסרט נכתב בהשראת ספרו של גוטפרוינד "בשבילה גיבורים עפים" ראיתי כמה כמה פעמים. הספר נפלא בעיני. אבדה גדולה

לצפיה ב-' "אתם'
"אתם
29/11/2015 | 06:19
1
7

אתם, אל תיתנו לקרוא ספרי "דנידין" ו"חסמב"ה". כי יום אחד יכול להיום אוקטובר 1973, וילדים יילכדו במוצב המזח או בתל פארס, ויאמינו שהעזרה קרובה. הם יאמינו בזה כי "דנידין", כי "חסמב"ה" כי "חסמב"ה חסמב"ה חסמב"ה ".
מנחם קרא "דנידין", את זה אני יודע. הוא קרא את כל הספרים. כולם קראו. ויום אחד – אין לי מושג איך נהרג, לא סיפרו – מצא את עצמו במלחמה והמתין לעזרה שתבוא. כל הילדים המתינו. ילדים שפתאום, בשעה שתיים אחר הצהריים, ביום הכיפורים, מצאו את עצמם מוקפים נפילות פגזים וצעקות ובכי ברשתות הקשר."
(מתוך 'בשבילה גיבורים עפים')
נפרדים מאמיר גוטפרוינד ז"ל, שידע לכתוב בישראלית שחדרה עמוק עמוק ללב. ולבטן.
יהי זכרו ברוך.

דרך ''ידיעות ספרים שאוהבים''
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
29/11/2015 | 08:01
8
הצטערתי לשמוע על מותו של הסופר אמיר גוטפרוינד .
את ספריו לא קראתי ,אבל רבים המליצו לי עליהם .
כתבה גדולה הופיעה הבוקר על הסופר,מחונן אמיר גוטפרוינד ,וברגע המתאים אקרא  
יהיה זכרו ברוך !    
לצפיה ב-'אריק איינשטיין '
אריק איינשטיין
28/11/2015 | 22:41
11
שנתיים למותו של האיש האהוב  שכתב והלחין ושר .
בחרתי שיר שכתב 
"ארץ ישראל" .את השיר כתב כאמור אריק איינשטין 
שמואל קראוס הלחין .
מילים 
"בית לך בניתי שם בחול 
ארץ ישראל 
שרתי שיר יפה על ים כחול 
ארץ ישראל 
מה מליל, הו, שומר מה מליל 
מה מליל.
"
https://www.youtube.com/watch?v=mdX8iGbE2YQ&fe... שר אריק איינשטיין 

לצפיה ב-'יעל '
יעל
28/11/2015 | 22:23
1
13
על ההשקעה באיסוף הקישורים,בהבאת שמות ספרים,מאמרים,הוספת הקול האישי .
על האיכפתיות וההתמדה .ישר כוח! מעריכה ..
ומדברי סר מושה מונטיפיורי "ערכנו נמדד במה שאנו מוכנים לחלוק עם אחרים "
לצפיה ב-''
29/11/2015 | 05:44
לצפיה ב-'התאומים זי וזג- וסיפורי תאומים וזיגזגים'
התאומים זי וזג- וסיפורי תאומים וזיגזגים
28/11/2015 | 11:02
7
22
1
זיג וזג- גם  לילדים
מעשה בשני אחים תאומים כמעט זהים זיג וזג .
אביהם היה  זגג ואימם תופרת בגדים לילדים.
גוזרת את הבדים במספרי זיגזג .
לפי מידתם גזרה הבדים
במכונה בתפר מזוגזג תפרה והלבישה הבנים.
זיג וזג שימשו לאם על תקן דוגמנים
ליום הולדתם עיצבה  לבנים בגד מדהים ביופיו.  
פסים ועליהם כוכבים מנצנצים ומכנסיים חומים כאדמה ועליהם דשא ועצים ,
על העצים ציפורים רקומים  ברקמת זיגזג בשלל צבעים
.
לבשו הבנים את הבגדים והנה משהו מוזר קרה להם.
התחילו ללכת בזיגזג.
הלכה איתם אמם  לקונדיטוריה
להזמין עוגה עם זיגוג סוכר ליום הולדתם.
אך הילדים הלכו לאט  בזיגזג,
הדרך ארכה ןהקונטוריה נסגרה.
לא היתה עוגת זיגזג ליום ההולדת.
זיגי וזג היו  עצובים
לכן אמם החליטה שהיא תכין עוגה
ותזגזג אותה בסוכר וכך היה.
יצאה עוגה המזוגגת מרשימה בזיגוג שלה
אכלו כולם העוגה את הטעימה
זיג וזג זיגזגו מרוב אושר ושמחה
לצפיה ב-'שחרזדה,כייף לקרוא '
שחרזדה,כייף לקרוא
28/11/2015 | 23:22
3
10
לצפיה ב-'והעוגה:'
והעוגה:
28/11/2015 | 23:39
8
לצפיה ב-'תודה הזרה הם אכן מקסימים'
תודה הזרה הם אכן מקסימים
28/11/2015 | 23:50
1
9
גם הם הולכים בזיג זג?
לצפיה ב-''
29/11/2015 | 00:01
5
לצפיה ב-''
29/11/2015 | 05:51
1
2
לצפיה ב-'שחרזדה, כרגיל מקסים. את יודעת לשחק עם המילים.'
שחרזדה, כרגיל מקסים. את יודעת לשחק עם המילים.
30/11/2015 | 13:54
1
לצפיה ב-''
30/11/2015 | 23:50
לצפיה ב-'כוס התה שלי / תמר הוכשטטר על הקמפיין החדש '
כוס התה שלי / תמר הוכשטטר על הקמפיין החדש
27/11/2015 | 19:14
25
של "ויסוצקי", יהונתן גפן והקשר בין נוסטלגיה וצרכנות

על הקמפיין החדש של "ויסוצקי", יהונתן גפן והקשר בין נוסטלגיה וצרכנות

http://ha-pinkas.co.il/%D7%9B%D7%95%D7%A1-%D7%94%D...
לצפיה ב-'ספר 360 מעלות תלת ממדי,האדריכל היפני יוסוקה ועוד....'
ספר 360 מעלות תלת ממדי,האדריכל היפני יוסוקה ועוד....
27/11/2015 | 23:22
2
22
 ספר 360 מעלות תלת ממדי,האדריכל היפני יוסוקה(כל דף של ספרים אלה נחתכים על ידי מכונת חיתוך לייזר, מאוד עדינה וקלה להתאמה אישית.): http://www.urcities.com/indusDesign/20140115/8743.html

פיסול בספרים,אמנית ג'ודי הארווי-בראון (ניתן לסמן את התמונה ולהגדיל):   http://svetyliteratury.cz/?p=2829
לצפיה ב-'חנות הספרים הקטנה בפריז / נינה גאורגה'
חנות הספרים הקטנה בפריז / נינה גאורגה
28/11/2015 | 00:39
18
לצפיה ב-'ליצירתיות '
ליצירתיות
28/11/2015 | 22:12
7
ליצירתיות ולדמיון אין גבול .
הספרים כעולם קסום הם .
תודה הזרה .
את העכברים במאורה או במקום אחר שבראה עבורם היוצרת ,אהבתי במיוחד . 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ