לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97889,788 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'חולית ,קיבלתי היום את הספר ואדווח בהמשך. תודה'
חולית ,קיבלתי היום את הספר ואדווח בהמשך. תודה
07/06/2017 | 16:26
1
5
לצפיה ב-'מצוין'
מצוין
07/06/2017 | 18:27
2
קריאה מהנה.
לצפיה ב-'כך תעודדו ילדים לאהוב ספרים מגיל צעיר '
כך תעודדו ילדים לאהוב ספרים מגיל צעיר
07/06/2017 | 16:07
4
האהבה לקריאה לא מגיעה באופן אוטומטי, ולכן תפקידכם הוא להנחות את הילדים ולטפח את הקריאה מגיל צעיר. לכבוד שבוע הספר - קבלו עצות מועילות שיגרמו לכל ילד לבקש רק עוד סיפור

הקריאה היא מיומנות חיים בסיסית, ולימוד הקריאה הוא תהליך התפתחותי. בקריאה מגולמות מיומנויות רבות, כמו הכרת השפה, היכולת לתקשר עם האחרים באמצעותה, היכולת להעביר רעיונות, מחשבות, חוויות ורגשות, הבנה של קשרים חברתיים ותרבותיים והבנה של משמעות גלויה וסמויה בסיפור.

מחקרים רבים מראים כי אנשים שהתקשו בצעירותם בקריאה והיו בילדותם בעלי אוצר מילים דל, בבגרותם מצבם הורע - הקריאה שלהם לקויה ואוצר המילים מצומצם, ומגבלה זו פוגמת באיכות חייהם. בכוחה של הקריאה לפתח דמיון ויצירתיות ולהרחיב אופקים. אולם האהבה לקריאה אינה מגיעה באופן אוטומטי, ותפקידם של ההורים, הגננות והמחנכים לטפח, להנחות ולעודד את הקריאה כבר בגיל צעיר.
 
לקראת שבוע הספר שמתחיל היום (ד'), הנה כמה דרכים וכיווני חשיבה שאפשר לאמץ כדי לעודד ילדים לאהוב קריאה:

קריאה בקול
כשהורים מקריאים לילדים סיפור בקול - נוצרת חוויה משותפת. עצם הקרבה הפיזית, ישיבת ההורים והילדים על השטיח או הושבת הילדים על ברכי ההורים, כשהם מחבקים את הילד על מנת לתמוך בו פיזית ורגשית, יוצרות אינטימיות שאינה קיימת בשגרת היום. הקראת משפטים בטון דיבור משתנה ובחיוך, בצחוק ובהומור יוצרת אווירה חיובית ומהנה.

קריאה בקול מאפשרת ליצור הבניה משותפת של משמעות הכתוב, יוצרת את ידע העולם הנחוץ לילדים להבנת הכתוב, מעשירה את אוצר המילים שלהם, מעניקה להם מודל של אדם קורא ויוצרת במוחם של הילדים תבנית חשיבה המראה שיש חיבור ישיר בין קריאה לעונג.

שאלות ותשובות
בעת הקריאה חשוב לשוחח עם הילד על הסיפור. יש הורים המעדיפים את הגישה הדרשנית, המאופיינת בהצגת שאלות לילדים. אלה נדרשים להיות פעילים בשיחה ולהציג את הידע שרכשו: "באיזה צבע הבלון של רותי? באיזה צבע הבלון של רון?". הורים אחרים מעדיפים סגנון של "נתינה"; ההורים מלמדים את הילדים מידע חדש שבאמצעותו הם יחשבו על מה שהסיפור מלמד. למשל, "איך את יודעת שרותי חיבקה חזק את הבלון?" היא שאלה שגורמת לילדה לחשוב איך היא הגיעה לתשובה, לפרט ולהסביר אותה. שני הסגנונות נחוצים וכל סגנון מפתח אצל הילדים מיומנויות אחרות.

הפסקות וחלוקת הסיפור לפרקים
הקשב והריכוז של הילדים - וגם של המבוגרים - מוגבלים, לכן מומלץ לחלק את הסיפור ליחידות קצרות המותאמות ליכולת של הילדים. ערכו הפסקות מתודיות במהלך קריאת הסיפור ושוחחו על הסיפור. אפשרו "לצאת" מהסיפור ולחזור אליו כשהילדים עם קשובים וממוקדים.

סייעו לזכור את הסיפור
בחרו סיפורים המותאמים לגיל הילדים וסיפורים שפחות מעמיסים מידע וידע על הזיכרון. סיפורים עם מבנה, משקל וחריזה, שאפשר לזכור אותם בקלות.

שלבו משחקי מילים
תוך כדי הקראת הסיפור אפשר להשתעשע ב"משחקי מילים", למשל, חיפוש מילים המסתיימות באותו צליל: "בלון", "חלון" ו"מלון"; חיפוש חברים או בני משפחה בעלי שמות דומים לגיבורי הסיפור; או חיפוש חפצים בבית בצבעי הבלונים ועוד.

הקריאו את אותו הסיפור פעמים נוספות
היכרות של הילדים עם הסיפור מקלה על תהליך השליפה מהזיכרון. הילדים מפיקים הנאה מהיכולת שלהם לזכור, מהשפה ומהרעיונות השונים בטקסט. בסיפורים שמעט מפחידים, לדוגמה, יש הנאה מכך שהטוב גבר על הרע. פגישה חוזרת עם הסיפור מאפשרת חזרה על רעיונות שעלו בהקראות הקודמות ופיתוחם וגילוי של רעיונות חדשים בסיפור.

שמשו דוגמה
ילדים נחשפים לקריאה גם כשהיא משולבת בפעולות טריוויאליות שעושים בני המשפחה. למשל, קריאה במחשב או בעיתון, קריאת מתכון בעת בישול ארוחה, קריאה בעת הכנת שיעורי בית או קריאה בעת פתיחת מעטפות הדואר. שתפו את הילדים בדברים שאתם קוראים, בדברים שמשפיעים עליכם ומרתקים אתכם. הורה שמשתף את הילד שלו בקריאה יכול להשפיע על היחס של ילדו לקריאה.

בקרו בספרייה
ביקור בספרייה יכול להפוך לחוויה ולזמן איכות משותף. זו הזדמנות מצוינת להבין אילו ספרים מעניינים א  הילדים, מה הם אוהבים, להציע ולכוון אותם לספרים המותאמים לגילם ולהתפתחותם. זאת גם הזדמנות לשבת ולהקריא להם סיפור קצר שיעורר בהם סקרנות ומוטיבציה. מומלץ להחליף ספרים מעולמות תוכן שונים.

שוחחו על הספרים
בכל הזדמנות שוחחו על הספר שכל אחד מבני המשפחה קורא. כך יוכלו הילדים לספוג מאווירת הקריאה בבית, להיחשף לסיפורים שונים ואף להביע את עצמם בזכות הקריאה שלהם.

התייחסו לספרים כאל חשובים ומהנים. ככה תלמדו את הילדים כיצד שומרים על ספרים והיו מודל בהתייחסויות המכובדות אליהם.

שבוע הספר הוא הזדמנות נוספת לקרב את הילדים לעולם הספרים באופן חווייתי: עשרות דוכנים, אלפי ספרים ואירועים שמחים ומהנים הקשורים לעולם הספר, פגישות עם סופרים ומשוררים, פעילויות יצירה ועוד.

זו גם הזדמנות להראות לילדים את הסיפורים שאנו ההורים אהבנו בילדותנו וגם ההזדמנות להבין מה מושך ומסקרן אותם ואף לוודא שהילדים נחשפים לתכנים המותאמים לגילם ולהתפתחותם.

קריאה מהנה!

קטי שגיא, עובדת סוציאלית, מנהלת האגף לרווחת המשפחה ב"ויצו ישראל"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4972074,00...
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:51
1

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 
 
 זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569
 
 חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

 בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

 מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198
 
 הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'באמצע החיים שינו קרירה:חמש ספרניות מספרות מה משך אותן למקצוע'
באמצע החיים שינו קרירה:חמש ספרניות מספרות מה משך אותן למקצוע
07/06/2017 | 13:42
3
לצפיה ב-'כנס ספרות ומדיה לילדים.'
כנס ספרות ומדיה לילדים.
07/06/2017 | 09:06
6
ביום שלישי הבא החל מהשעה 3 אחר הצהריים יתקיים הכנס ה-8 בנושא ספרות ומדיה לילדים באוניברסיטת ת''א. הכנס יהיה תחת הכותרת ''מקס ומוריץ מדברים עברית'' ויוקדש לחקר התרגום לילדים, כהוקרה לזכר המתרגם גדעון טורי שנפטר השנה.
מתוך ישראל היום.
לצפיה ב-'המלצות בישראל היום לספרי נוער וילדים.'
המלצות בישראל היום לספרי נוער וילדים.
07/06/2017 | 09:00
1
15
מאת:טל מרמלשטיין.
הספרים:מארג' תופסת פיקוד/ איילה פישר, וילובי-משפחה מהספרים,
זה אני הדוג תום:האשה ששינתה את אמריקה/תמר ורטה זהבי,מיילו בממלכת החכמה/נורטון ג'סטר,עץ השקרים/פרנסס הרדינג, תולי יודע שאוהבים אותו יותר מכולם/סטייסי מקנולטי.
לצפיה ב-'ברשותך מצרפת את הכתבה'
ברשותך מצרפת את הכתבה
07/06/2017 | 20:59
6
לצפיה ב-'ערב פתיחת שבוע הספר, מתפרסמים נתוני הספרייה הלאומית >>>'
ערב פתיחת שבוע הספר, מתפרסמים נתוני הספרייה הלאומית >>>
07/06/2017 | 06:40
5
13
לצפיה ב-'יהודה אטלס: "רוב ספרי הילדים כיום הם קשקוש בלבוש"'
יהודה אטלס: "רוב ספרי הילדים כיום הם קשקוש בלבוש"
07/06/2017 | 06:45
4
6
קישור 'וואלה תרבות' : http://e.walla.co.il/item/3071035
לצפיה ב-'אתגר הספר: לעובדה שרבים מעם הספר הפסיק לקרוא יש השלכות רחבות'
אתגר הספר: לעובדה שרבים מעם הספר הפסיק לקרוא יש השלכות רחבות
07/06/2017 | 06:53
3
5
אין חוויה סוחפת יותר, שמציתה את הדמיון מאשר ספר טוב. העובדה שזנחנו את הדפים למען המסך והמקלדת מביאה לבורות וגם לאובדן ההיכרות עם התנ"ך וההיסטוריה שלנו
נדב העצני  / ל'מעריב': http://www.maariv.co.il/journalists/Article-587082
לצפיה ב-'תמונת היום'
תמונת היום
07/06/2017 | 07:07
2
4
לצפיה ב-'אחת נוספת '
אחת נוספת
07/06/2017 | 07:11
1
4
לצפיה ב-'היער הקסום'
היער הקסום
07/06/2017 | 07:20
6
לצפיה ב-'196 הספרים שכל בן תרבות חייב לקרוא'
196 הספרים שכל בן תרבות חייב לקרוא
06/06/2017 | 17:54
22
מ"החטא ועונשו" דרך "סיפור על אהבה וחושך" ועד "מיץ פטל". אנשי המקצוע בחרו ואתם מוזמנים לסמן את מה שקראתם, לראות מה וכמה גולשים אחרים קראו וכמובן להתרברב ולשתף את התוצאות

http://www.haaretz.co.il/st/c/prod/heb/2017/05/mus...
לצפיה ב-'על חלק מהספרים כבר המלצנו בפורום...'
על חלק מהספרים כבר המלצנו בפורום...
06/06/2017 | 16:28
1
15
20 ספרי ילדים חדשים שכדאי להכיר
שימו רגע בצד את "מיץ פטל" ו"דירה להשכיר": לכבוד שבוע הספר בחרנו ספרי ילדים חדשים - שמומלץ לקרוא וגם להקריא

את ספרי הילדים הקלאסיים כולם מכירים, את הספרים החדשים - פחות. למדפים הצפופים מלכתחילה מתווספים כל הזמן עוד ועוד ספרים שמיועדים לקוראים הצעירים, והשפע מבלבל. לכבוד שבוע הספר, שייפתח ב-7 ביוני, ישבנו עם גילי גרטנר-פז, ספרנית בספרייה הציבורית של הוד השרון, ויחד דפדפנו, התעמקנו ובחרנו 20 ספרים מהשנה האחרונה שעשויים לעניין את הילדים - וגם אתכם.  

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4971089,00...
לצפיה ב-'מיוחד לשבוע הספר 2017: הוצאות הספרים ממליצות על ספרי המתחרות'
מיוחד לשבוע הספר 2017: הוצאות הספרים ממליצות על ספרי המתחרות
07/06/2017 | 06:59
5
לצפיה ב-'ספרים ושירים שבכותר המילה קטן.'
ספרים ושירים שבכותר המילה קטן.
06/06/2017 | 08:50
42
23
המשך>>
לצפיה ב-'המשאלה השלישית '
המשאלה השלישית
05/06/2017 | 21:46
625
אוריה שביט 
איורים:אביץ
הוצאת הקיבוץ המאוחד /2017
בסדרה קריאת כיף  
 
מתוך סיפור מסגרת,
נכנס דני, נער צעיר,למנהרת זמן העבר.ועוצר בזמן לפני 120 שנה .
דני פוגש את אחד האנשים הדומיננטים ביותר בהגשמת הרעיון והתכנית הגדולה להקמת מדינה ליהודים-בנימין זאב הרצל.והאיש המיוחד הזה מזמין את דני לחיות עימו .
כך קורה שדני נוגע באיש ומכירו ברגעיו האישיים,ברגעי שיחות דרמטיות ,ובמפגשים משפעים על תוכניתו -הקמת מדינה ליהודים. 
דני שומע את הגיגיו"התכנית שלי תשנה את חייהם של מליונים מבני עמנו",נוכח בהחלטות,"בארץ החדשה שלנו,כול אחד ידבר בשפה שהוא רגיל בה בארץ מולדתו ,ועם הזמן אחת מן השפות המדוברות תהפוך לשפה הנהוגה בארץ".
נלווה לחלק מהמפגשים לדוגמא עם הסולטאן,הקיסר הגרמני,ושוהה בביתו של הרצל בעת  שהאיש המיוחד הזה קיבל את ספרו -"מדינת היהודים"."היום בו בא לעולם הספר "מדינת היהודים "
 הוא הרגיש את התקדמות והנסיגה,את הלחץ והסבלנות הרי הוא היה שם, הוא היה לצידו במסעותיו:בוינה,בפאריז,באינסטנבול,סופיה, ובארץ ישראל .
והוא ידע מי האיש ומאפייניו:התמדה יוקדת,להט אמונה,ושאיפה עצומה להשיג את המטרה . 
דן ראה בהגשמת חלומו של הרצל ,חלום של הקמת מדינה היהודים,
כדברי הרצל "בבזל יסדתי את מדינת היהודים"  
 
ועוד על הרצל חוזה המדינה ופועלו,על הקשיים וההשגים,על תקופת חייו של דני לצידו של הרצל בספר "המשאלה השלישית " 
לצפיה ב-'קראתי ספר '
קראתי ספר
05/06/2017 | 19:18
12
שכנה העבירה אלי את הספר של מאיר שלו "גינת בר" .
אני ממליצה עליו בחום. 
להנות מכתיבתו הסוחפת,העשירה,והשופעת של הסופר מאיר שלו .
להתפעם מהמידע הרב שזורם,"מידיו" של הגנן מאיר שלו,המספר על צמחי הגינה שזרע ,על עצי הגן הנותנים פרי ואחרים.כיצד השיג זרעים ,כיצד טיפח ומטפח את צמחיו עם מי נלחם,במה נעזר,עם מי התיעץ.     
ללמוד ולהכיר סוגי ציפורים החיים בינות לעצים,בעלי חיים על שמותם ותכונותיהם ,כאלו הרוחשים בתוך האדמה ואחרים מעליה,וסיפורים,סיפורים  בלי סוף מהתנך והספרות .
ומה עוד צריך? רק לשבת ולקרוא ..ולהכיר את הסופר מאיר שלו כשהוא מתרגש,מתאכזב,כועס, מרוצה,מכין מטעמים מהלימון או מצמחי התבלין ובסהכ נהנה מגינתו הנפלאה המשנה את צבעיה ריחותיה ואורחיה בעלי החיים בעונות המשתנות של השנה .    
 ממליצה מאוד .
 
לצפיה ב-'מצעד הספרים '
מצעד הספרים
05/06/2017 | 18:50
13
להלן התוצאות 
כתות א-ג בחרו 
"ילדי בית העץ" / רן כהן אהרונוב 
"קרקס המיסתורין " /מיכאל אבס
"הדובי של פרד" /איריס ארגמן 
 
כתות ד-ו בחרו 
"העי"ג"-רואלד דאל 
"חולמת להיות אלופה" /דנה אבירם 
דו קרב /דויד גרוסמן 
 
כתות ז'-י"ב 
"אני אתגבר" /דבורה עומר 
"המועמדת" /קיארה קאס
"שכונה" /דניאלה זליקובסקי וגיורא חמיצר  
 
 תרצו להתיחס 
"הדובי של פרד"," אני אתגבר " -ספרים מרגשים .  
לצפיה ב-'הספר ''לא מבליג יותר''/שמוליק טסלר.'
הספר ''לא מבליג יותר''/שמוליק טסלר.
05/06/2017 | 11:03
18
עריכה: ציפי שחרור.
הוצאת גוונים.
431 עמודים.
שלומי יוגב הוא נער המספר על חייו בקבוץ בשנות ה-60. לשלומי לקויות למידה, אך אף אחד לא מתיחס לכך ושלומי עובר השפלות והתעללות עד לרגע שבו הוא נשבר. שלומי מתלונן על היחס כלפיו''לא בקלות שרדתי את שנת הלמודים האחרונה, שבה כל המורים התיחסו אלי בזלזול כש''עצלן'' היתה המילה העדינה ביותר שבה הם השתמשו נגדי, לא התכוונתי כלל לקבל את הגזירה של להישאר כיתה.''(עמ' 20). ציוניו גרועים ביותר והוא מקבל עונשים לעיתים קרובות. שלומי לא אוהב את בית הספר ומנסה להתחמק בכל הזדמנות. הוא קרא לעצמו ''תלמיד בעל כורחו.'' חיי החברה חשובים לו מאד. יש לו חברים טובים וביניהם נתי חברו הטוב. הוא נער בעל תושיה כשהציל למעשה את יוחאי מטביעה. לשלומי חוש הומור והוא חכם ורגיש. אך המצב בכיתה הולך ומדרדר''כשלון במבחן חשבון, חתימת הורים, משיכת אוזן לגרישה שאינו אשם, שעור עזר עם גיזלה, העתקת ספר ''שופטים'', השפלה בשעור גאוגרפיה, לימוד שירת הים בע''פ-מה עוד צריך ילד כדי להכנס לדכאון.'' ושלומי מחליט ''לא עוד! אני שם את הדכאון בצד, אני מוכן לקרב!''(עמ' 94). שלומי מחליט לזעזע את הקבוץ ואת המורים. הוא ביחד עם חברו נתי נכנסים לחנות שבקבוץ והוא הכניס לקיטבג מכל הבא ליד. אח''כ הם נכנסים למחסן האקונום ולקחו ארגז ארטיקים. בביה''ס מנסים למצוא את הגנב. אף אחד בכיתה לא מודה. מצאו פיסת בד שעליה כתוב כיתה ז' ולכן ידעו שהגנב הוא מכיתתו של שלומי. הכיתה מקבלת עונש כיתתי ושלומי אינו מרוצה. הוא כתב פתק שהילדים לא יודעים דבר והוא יסגיר את עצמו. שלומי שם זאת בתיבה של יוספוס המזכיר. אח''כ שלומי נעלם כשנסע באוטובוס לתל אביב. בעיר עבר הרפתקאות מסמרות שיער. הוא נתקל בנער קשה יום-פרל והוא עוזר לו. הם רואים שוד בנק ומדווחים למשטרה כשזורקים אבן לתחנת המשטרה. שלומי נתקל בחבורת פושעים שמביאים אותו למרתף ולמזלו משחררים אותו. נרקמת חברות אמיצה עם פרל והם עוזרים זה לזה. בינתיים בקבוץ מחפשים את שלומי ומערבים את המשטרה. יש גם הבנה שטעו ביחס לגביו ונעשה שינוי בביה''ס. לבסוף שלומי נתפס ע''י השוטרים אך התברר שהוא גבור והוא מקבל מדליה. שלומי עזר לתפוס את שודדי הבנק וכן את חבורת השודדים שבמרתף הוא מצא את פרל שמגיע לבסוף לקבוץ. הספור מערבב בין דמיון למציאות. הספור מעניין מאד, מרגש ומותח. אתה סקרן לדעת מה יקרה בהמשך. אני ממליצה לקרוא ספר זה. לדעתי הוא מתאים לתלמידי החטיבה מכיתה ז' ואילך.
לצפיה ב-'יעל '
יעל
05/06/2017 | 10:19
1
4
את הספר ישלחו לך,כך הבטיחה ציפי לוין ,טופל ברגע זה! .
מבקשת לידע .
ובהזדמנות זו שולחת לך סל ממתקים,
על העשרת הספרים בנושא "ועידת פאריז " ובנושאים הרבים שעלו .
יעל ישר כחו!.
 
לצפיה ב-''
05/06/2017 | 11:33
1
לצפיה ב-'ספר לכל ילד: חמישה ספרים מומלצים לכבוד שבוע הספר העברי'
ספר לכל ילד: חמישה ספרים מומלצים לכבוד שבוע הספר העברי
04/06/2017 | 10:46
12

מגלים את עולם החי, משרישים את האהבה לטבע, לומדים על חברויות אמת ומכירים דמויות שונות ומשונות. הספרים השווים שיעשו לילדים שלכם את השבוע

לרגל שבוע הספר העברי, החלטנו לחגוג עם כמה מספרי המקור הנפלאים לילדים והנוער שיצאו השנה, ספרים שמוכיחים שספרות לא זקוקה דווקא לטקסטים מפוצצים ומבצעים נוצצים, אלא נחגגת יומיום, במפגש שבין הקורא לספר - הנה חמישה ספרים שכדאי לכם להכיר לקטנטנים שלכם.

http://www.mouse.co.il/kids/books/1.4142768


לצפיה ב-'ועדת האקלים בפריז '
ועדת האקלים בפריז
04/06/2017 | 10:08
29
36
 
"דרך הספרים" 
נחזק את ידי הנאמנים - והשומרים וה​אומרים רק כן וכן   לועדת האקלים בפריז .
 
הספר שבחרתי :"חוממות "/יסמין אך  ​איירה :ליאת אלוף
​"אבל מה זה התחממות כדור הארץ?
​"אז ככה :האויר של כדור הארץ מתחמם,ולאט לאט הקרחונים נמסים והופכים למים "  ....
 
בעיתון ידיעות אחרונות " הבוקר,הופיעו תמונות של הצלם רועי גליץ  בכתבה "עולם הולך ונעלם",
על בעלי חיים שונים שהולכים ונכחדים.הפינגויינים מאלסקה למשל בעקבות ההתחממות והפשרת הקרחונים משנים את מקומם מושבותיהם."פינגווינים משנים את מקום המושבות"שלהם .דובי הים הולכים ומרזים,הסיבה כלבי הים מזונם- הורחקו מהם מאות קילומטרים הסיבה עלית טמפרטורות מי הים "
 
מוזמנים להעלות ספרים הקשורים לשמירה על הטבע ואיכות הסביבה .
לצפיה ב-''המטפס הקטן והפרח הזוהר' -פאול קור:'
'המטפס הקטן והפרח הזוהר' -פאול קור:
04/06/2017 | 13:57
28
55
פרח נדיר ביופיו צומח על פסגת ההר. מטפס הרים קטן, החי בעמק מול ההר, מוקסם
מזוהרו של הפרח המיוחד ומחליט לקטוף אותו, על מנת שיאיר את בקתתו. לאחר שהוא
קוטף את הפרח ומביאו הביתה, פג קסמו של הפרח, שנובל ומפסיק להאיר. היעל, נציג
הטבע, מסביר למטפס שעליו להחזיר את הפרח לפסגת ההר כי, שם מקומו ורק שם יאיר.
היעל מתנדב לקחת את המטפס הקטן על גבו במהירות לשם כך
 
 
"בארץ ההרים המופלאים, על הר גבוה מכולם,
צומח פרח נדיר ביופיו השולח בלילה וביום
קרני אור בשלל צבעים המאירות
בקסם בהיר את ההרים והעמקים.
בעמק, מול אותו ההר, גר מטפס הרים קטן.
כל יום היה נושא את עיניו למעלה
לראות את זהרו של הפרח הנהדר.
"כמה נפלא הוא!" חשב
"הייתי רוצה שיהיה רק שלי,
שאורו הזוהר יאיר את בקתתי".
"עוד היום אקטוף את הפרח הזוהר,"
אמר לעצמו. "היום יהיה הזוהר
הנפלא אצלי!"
כך החליט ויצא לדרך אל פסגת ההר.
קשה היה הטיפוס ומיגע, אך המטפס הקטן
לא ויתר והתקדם מעלה מעלה.
הוא טיפס לגבהים אליהם הגיעו רק יעלים,
לא עצר והמשיך, גבוה יותר וגבוה...
...ועוד יותר גבוה,
"מה עושה כאן איש קטן?"
שאלו היעלים בתימהון
כשעבר על פניהם
סוף סוף הגיע לפסגה,
ליבו של המטפס הקטן פעם בחוזקה
הזוהר סנוור את עיניו
והוא הרכיב את משקפיו הכהות.
התקרב אל הפרח...
"לֹא!  לֹא!  אַל תִּקְטוֹף!"  צעק היעל
אך המטפס הקטן סרב לשמוע
וקטף!
"עכשיו אתה שלי", אמר המטפס לפרח
והחל לרדת מן ההר.
הוא רצה כל כך להביט בזוהר הנפלא
אך לא היה יכול בגלל אורו החזק.
לכן לא ראה שככל שהוא יורד...
מאבד הפרח מזוהרו...
...וכשהגיע למטה, לעמק, במקום פרח זוהר,
החזיק המטפס הקטן צמח עלוב ונבול.
איפה הזוהר? איפה האור הקסום?
כמה מאוכזב היה המטפס המסכן
וכמה עצוב.
"הרי הזהרתי אותך ", אמר לו היעל
"רק על פסגת ההר יאיר הפרח המופלא,
רק שם יכול לזהור לָעולם.
מהר! עלה על גבי
ואת הפרח נחזיר למקומו".
כך עלו היעל והמטפס עם הפרח הנבול בידו
בזריזות, מבלי לעצור, אל ההר, לפסגה,
להחזיר את הפרח, שיהיה שוב זוהר.
הם טיפסו במהירות, גבוה, עוד יותר
וככל שטיפסו ועלו על ההר
הרים הפרח ראשו הנבול
והחל להאיר שוב
עד שחזר למקומו, בפסגת ההר
ושוב הוא זוהר בארץ ההרים המופלאים
ומן העמק שוב מביט בו המטפס הקטן
ונהנה, כמו כולם, מאורו הקסום הנהדר."
 
 
לצפיה ב-'מה קרה לעץ התות? / רוני גנור'
מה קרה לעץ התות? / רוני גנור
04/06/2017 | 14:06
27
7
- שמירת טבע, כריתת עצים עתיקים בסביבה
עירונית, אחריות אישית
"הגננת מרים היא גננת ותיקה מאוד, וליד גנה צומח עץ תות עתיק. ילדי הגן מפיקים מהעץ
הנאה רבה: פרי מתוק, צל בימי השרב ועלים טריים עבור הזחלים של טוואי המשי ( המוכרים
כתולעי משי), שהם מגדלים .בגן
יום אחד רואים הילדים שסביב העץ הוצבה גדר, והפועלים במקום במקום מודיעים להם
שהעץ ייכרת, ושבמקומו ייבנה בית מגורים. מרים הגננת מציעה לילדים ההמומים לכתוב
מכתב לראש העיר, לגשת לבית העירייה עם קופסה של זחלי טוואי המשי ולהסביר לראש
העיר על חשיבותו של עץ התות. למחרת נפגשים הילדים עם ראש העיר, שמופתע לגלות כי
מרים הגננת היתה הגננת שלו בילדותו! ראש העיר מוצא פתרון הולם לבעיה ומורה להעביר
את העץ לחצר הגן. כולם שמחים וחוגגים במסיבה שהם עורכים לכבוד העץ בגן ".
 
 
 
 
לצפיה ב-'היער הגדול והירוק/פול גרטי'
היער הגדול והירוק/פול גרטי
04/06/2017 | 14:16
26
16
שמירת טבע ( כריתת עצים והפגיעה
בבעלי החיים, הזקוקים ליער כבית גידול ).
 
"מעל העיר הגדול והירוק זורחת השמשץ למטה, בין הצללים, שוכנות חיות רבות. עכבר קטן
וחמוד מבקש לישון, אך שלוותו מופרת בשל הקולות של חיות היערץ נשמעת דממה
מוחלטת, ולפתע רעש חזק מרעיד את האדמה - מגיע אדם רכוב על מכונה ומתחיל לחטוב
עצים. עיני החיות ננעצות בחוטב העצים, ומראה היער נורא! האיש " מקשיב" למצפונו, עוזב
את היער והחיים חוזרים לקדמותם. "
 
 
לצפיה ב-' האגדה של השיח/אסנת ישפה/הוצאת זמורה ביתן '
האגדה של השיח/אסנת ישפה/הוצאת זמורה ביתן
04/06/2017 | 19:57
25
6
שמירת טבע, פליאה
שיח קוצני ולא מושך במיוחד מבקש "מ שר היער" למלא אחר משאלתו ולכסותו בעלים
מזהב, בעלים מבדולח, בפרחים ובעלים ירוקים. בכל פעם שמתגשמת משאלתו של השיח
מתרחש אסון, והוא מאבד את עליוץ בסופו של דבר, השיח מגיע למסקנה שכדאי לו להשאר
במצבו המקורי...
 
לצפיה ב-'לאן נעלמה מלכת הדבורים?/ חזי אביבי/הוצאת חמד '
לאן נעלמה מלכת הדבורים?/ חזי אביבי/הוצאת חמד
04/06/2017 | 20:02
24
8
בעלי חיים בסכנת הכחדה, טיפול
בבעלי חיים על ידי האדם
סיפורים על בעלי חיים פגועים הגדלים בגן זואולוגיץ הסיפורים מסופרים על ידי בעלי החיים
ועוסקים ביחסים שבינחהםץ הסיפורים כתובים מנקודת מבט אנושית וחמה ומעודדים טיפוח
ושמירה של בעלי חיים
לצפיה ב-'אדם ופרח/מיכל סנונית/הוצאת כתר'
אדם ופרח/מיכל סנונית/הוצאת כתר
04/06/2017 | 20:05
23
3
יחסי גומלין בין האדם לטבע
אדם שחי לבד מוצא יום אחד פרח בחצר, ולא יודע כיצד להתייחס אליוץ מתפתחת מערכת
יחסים בין האדם לפרחץ מודגשת ההשפעה ההדדית, הגורמת לשינוי התנהגותו ואופיו של
האדםץ הספר בודק מה קורה כשמשהו חדש נכנס לחיים, מערער דברים שהיו קודם ויוצר
סדרים חדשיםץ האדם שמחבק את הפרח בעצם מחבק את הסביבה באהבה .
לצפיה ב-'• חוקי היער הירוק/מירי צללזון/הוצאת שרה בץ '
• חוקי היער הירוק/מירי צללזון/הוצאת שרה בץ
04/06/2017 | 20:09
22
68
מערכת יחסי הגומלין בין בעלי החיים ביער
ביער הירוק חיות יחדיו חיות רבות. לעתים נוצרים חיכוכים ביניהן - שבעה סיפורים על יחסים
בין בעלי חיים והסביבה, שגם האדם יכול ללמוד מהם על כבוד הדדי .
לצפיה ב-'ראיתי צופיות/לאה נאור, חיים /רון הוצאת גרפאור - דפטל '
ראיתי צופיות/לאה נאור, חיים /רון הוצאת גרפאור - דפטל
04/06/2017 | 20:11
21
3
החי והצומח על סף ביתנו
הטבע נמצא גם בעיר, בסביבה הקרובה לביתנו, וצריך לשמור עליו. הספר מעודד פיתוח יחס
חיובי לסביבה הקרובה דרך קבלת אחריות לעשייה סביבתית
 
 
לצפיה ב-'העץ הנדיב/ של סילברשטיין/הוצאת אדם '
העץ הנדיב/ של סילברשטיין/הוצאת אדם
04/06/2017 | 20:13
20
10
יחסי גומלין בין האדם לטבע
הספר עוסק בחמדנותו של האדם כלפי הטבע והסביבה ובמחירהץ הסיפור מספר על יחסי
הגומלין בין ילד לעץ. הילד הגדלבצלו של העץ " מנצל" אותו לצרכים שונים, וככל שהוא
מתגבר הוא מנצל אותו יותר ויותר עד לכריתה...
 
 
לצפיה ב-'מר זוטא ועץ התפוחים/אורית /רז הוצאת ספריית הפועלים '
מר זוטא ועץ התפוחים/אורית /רז הוצאת ספריית הפועלים
04/06/2017 | 20:18
19
5
התועלת שבטיפוח הסביבה
הקרובה, הגינה
על שני גמדים - האחד מטפח את גינתו, והשני מזניח את חצרו, שבה גדל עץ תפוחים
חמוצים מכוער. הגמד השני לומד מהראשון כיצד לטפח את גינתו, ולאחר שהוא מטפח גינה
לתפארת, הם שמים לב שעץ התפוחים מלבלב ומפריח פרחים! מתאים מאוד לתיאטרון
בובות .
 
לצפיה ב-'הצב של אורן/מירה מאור/הוצאת כתר לי '
הצב של אורן/מירה מאור/הוצאת כתר לי
04/06/2017 | 20:20
18
2
ביות בעלי חיים, בית הגידול הטבעי של בעלי החיים
מתאים לפעוטות. ילד שמוצא צב מנסה לגדל אותו בחצר גן הילדים בתוך קופסה. הצב
בורח, למרות שהילדים בגן טיפלו בו יפה. הספר מעודד את הילדים לחשיבה ולהתלבטות
סביב השאלה, האם כדאי להוציא בעלי חיים מבית הגידול שלהם בטבע
 
 
לצפיה ב-'פרדי הצפרדע והדייגים/זיגי פרנקל/הוצאת מודן '
פרדי הצפרדע והדייגים/זיגי פרנקל/הוצאת מודן
04/06/2017 | 20:22
17
13
השמירה על גופי מים חיים
כל הסיפורים בסדרה על פרדי הצפרדע מסופרים מנקודת מבט סביבתית
פרדי הוא צפרדע שחי באגם קטן, ויש לו חברים טובים: הגמד, עכבר השדה ושני דגים
קטנים. יום אחד מישהו זורק נעל ישנה לאגם, וכעבור מספר ימים זורקים אליו גם קומקום
ישן. פרדי כועס מאוד על הפגיעה בביתו. הוא מרחיק את הדגים מן הסכנה, ולאחר מכן
מחבר את הפסולת לחכתם של שני דייגים. אחד הדייגים זורק בכעס את הנעל לעבר השיח,
והשני זורק את הקומקום לעבר העץ וזה נתלה על אחד הענפים. שני הדייגים המאוכזבים
נשבעים שלא לחזור לאגם, שאין בו דגים אלא רק זבל. להקת דבורים מאמצת את הקומקום,
ואת הנעל הישנה הופכים עכברי השדה לבית .
לצפיה ב-'העץ שאיבד את היער/יאיר פקר/הוצאת כנרת '
העץ שאיבד את היער/יאיר פקר/הוצאת כנרת
04/06/2017 | 20:26
16
5
הרס הטבע, אחריות אישית כלפי הסביבה
שני ילדים מטיילים ביער לאחר שרפה. הילדים מתחקים אחר קול בכי ומגלים עץ עם צמרת
שרופה, הבוכה על כך שנשאר בודד לאחר שכל חבריו נשרפו. הילדים מחליטים לקחת
אחריות ולעזור לעץ. למחרת הם מגיעים עם קבוצת חברים, מצוידים בשתילים ובכלי עבודה,
ומתחילים לשקם את היער .
לצפיה ב-'בן בן והגוזל/פאול קור/הוצאת דביר '
בן בן והגוזל/פאול קור/הוצאת דביר
04/06/2017 | 20:28
15
11
הטיפול והדאגה לבעלי חיים, יחס לסביבה הטבעית שליד הבית
בן בן מתפתה להוציא גוזל מהקן, אך מתחרט ברגע האחרון. הוא חולם חלום, ובו הוא מקבל
מתנה מאמו של הגוזל. ביצת זהב שממנה בוקע גוזל מזהב. למרות יופיו של הגוזל, מחליט
בן בן להחזיר את הגוזל לקן
לצפיה ב-'הסדרה על כספיון/פאול קור/הוצאת דביר '
הסדרה על כספיון/פאול קור/הוצאת דביר
04/06/2017 | 20:29
14
3
כל הספרים בסדרה מספרים על כספיון הדג הקטון, על הרפתקאותיו בים ועל ההישרדות היומיומית, שרשרת המזון והמערכת האקולוגית הימית .
לצפיה ב-'מלחמה בארץ המאיכפתלים/ חני /זיו הוצאת יסוד'
מלחמה בארץ המאיכפתלים/ חני /זיו הוצאת יסוד
04/06/2017 | 20:35
13
5
השפעת הקדמה על הסביבה
הספר מציג את החיובי והשלילי שבקדמה. מוצגים פתרונות, המראים שניתן בעולם מודרני
וליהנות משיפורים ומהמצאות תוך התחשבות בסביבה. המאיכפתלים מוצגים כיצורים
חביבים, חברותיים ונבונים, שלמדו לנצל את הסביבה לצורכיהם. הם עסוקים בהמצאות
ובגילויים, ומרוב עיסוק במלאכת הקדמה אינם מבחינים בחדירת אויבים לארצם: "מפלצת
האשפה", "חונק האוויר", "מרעיל המים", "בעל הצלילים הרועמים "ו" איש הקרניים
הסגולות". המאיכפתלים מחליטים להילחם באויבים אלה, הפוגעים באיכות הסביבה, ויוצאים
לפעולות סביבתיות חשובות לשיפור המצב. לבסוף מנצחים המאיכפתלים ומחליטים להקדיש את חוכמתם להמצאות ולשיפורים בתחום איכות הסביבה .
לצפיה ב-'ראש העיר תן לשיר/אורי אורלב/הוצאת מסדה '
ראש העיר תן לשיר/אורי אורלב/הוצאת מסדה
04/06/2017 | 20:37
12
6
חשיבות הריאות הירוקות והשטחים הפתוחים בעיר, קבלת אחריות
בעיר אחת נהגו כל הילדים לשחק במגרש ריק. יום אחד נתלה במגרש שלט: "כאן ייבנה
שיכון". לאחר שהילדים כעסו ושברו את השלט, הם מחליטים לפנות לידידם השרת, שמפנה
אותם לראש העיר. בינתיים, נבנה על המגרש שיכון, והילדים יוצאים להפגנה נגד ראש העיר
ומאיימים שיפסיד בבחירות אם לא ידאג למגרש משחקים לילדים. ראש העיר הכעוס אכן
מפסיד בבחירות. הילדים פונים לראש העיר החדש, המשנה את פני העיר ובונה עבור
הילדים המרוצים מגרש משחקים יפה.
לצפיה ב-'סליחה..... החתול לא שייך......'
סליחה..... החתול לא שייך......
04/06/2017 | 20:39
11
4
לצפיה ב-'פרח קטן בעיר גדולה/ליאן אלוייס/הוצאת סער '
פרח קטן בעיר גדולה/ליאן אלוייס/הוצאת סער
04/06/2017 | 23:06
10
11
המאבק לשמירת טבע
"זהו סיפור על פרח אחד קטן וילדה אחת שנאבקים יחדיו לצמוח ולפרוח ולהפוך את העולם
המתפתח לשדה ענק של פרחים בשלל צבעים, גם בשדות וגם אצל האנשים בפנים".
לצפיה ב-'הרפתקאות בסביבה/תרצה ארזי/הוצאת מודן '
הרפתקאות בסביבה/תרצה ארזי/הוצאת מודן
04/06/2017 | 23:10
9
6
ארבעה סיפורים מרתקים, מלאי דמיון והרפתקאות, היכולים לעזור לכל ילד להיות ידידותי לסביבה
איל יוצא לטייל עם כלי רכב לא שגרתיים: דף נייר, טיפת מים, קרן שמש וענן קטן. בעזרתם
הוא לומד להכיר את בעיות הסביבה: כריתת יערות, זיהום מי תהום, זיהום אוויר וקרינת
השמש המזיקה
לצפיה ב-'בחזרה לגן עדן/חגית מאור/הוצאת מאור '
בחזרה לגן עדן/חגית מאור/הוצאת מאור
04/06/2017 | 23:15
8
12
בחזרה לגן עדן/חגית מאור/הוצאת מאור - מחיר הקדמה והשפעתה השלילית על הסביבה
מפי הסופרת: "להעיר את העולם הישן על ידי הגברת המודעות של ילדים, ודרכם להעביר
למבוגרים את המסר, שאנו נמצאים על סף שואה אקולוגית שאין ממנה דרך חזרה, וכל זאת
בתקווה שעדיין לא מאוחר..." הספר פותח בתיאור מקום הנקרא " גן עדן" שבו הכל ירוק,
האוויר צח, והאווירה היא של שמחה, אושר ואהבה. במרכז גן העדן גדל גדל עץ תפוחים
מיוחד בגודלו וביופיו, שמקרין כוח ועוצמה על הסביבה כולה. כולם נהנים מהעץ, ועל שמו
נקראת התקופה " תקופת תפוח". עם ההתפתחות הטכנולוגית והקדמה מגיעים לגן העדן
אנשים חשובים, שעסוקים יום וליל בפיתוח המצאות, מבלי להבחין במתרחש סביבם. דברים
מתחילים לצאת מכלל שליטה גן: העדן וכדור הארץ כולו נהרסים בהדרגה בשל הפגיעות
החמורות בטבע, הנגרמות כתוצאה מהתגליות ומההמצאות. העצים והחיות מתים, האוויר
מורעל
לצפיה ב-'אקו ולוגי : ספור אקולוגי לילדים תמר אדר הוצ. אגם'
אקו ולוגי : ספור אקולוגי לילדים תמר אדר הוצ. אגם
04/06/2017 | 23:22
7
58
 
מסופר על אקו, הגרינגורו הירוק - גמדון חביב שמאוד אוהב את הגן היפה שלו, אוהב לטייל בין הצמחים, להתבונן בחיות ובחרקים, להקשיב לשירת הציפורים ובקיצור, ליהנות מהטבע ומהסביבה הירוקה והבריאה. אבל, יום אחד, אקו מגיע אל הגן ומוצא אותו הרוס ומלוכלך והוא מחליט שההרס נעשה בוודאי על ידי "לוגי" המפלץ הרע.  אקו יוצא בעקבות לוגי ובדרך הוא פוגש את חבריו שמגלים התעניינות במצב ובחיפושו של אקו אחר "לוגי" שהרס את הגן.  במהלך השיחה בין אקו לחברים, שמצטרפים כל אחד בתורו לחיפוש, מתברר לקורא כי מי שהרס את הגן הם בעצם המשתמשים בו ולא לוגי המפלץ.
 
אי-שם בבית קטן ליד גן חי לו אקו.
בכל בוקר יוצא אקו לטיול בגן.
אקו אוהב לטייל בין העצים,
לנוח על הספסל,
להריח את הפרחים,
להתבונן בנמלים,
להביט בדגים,
להקשיב לציפורים,
ולנשום את האוויר הבריא והצח.
אקו אוהב מאוד את הגן היפה,
ומתפלל ומקווה,
שישאר תמיד כך.
לצפיה ב-'קנוט '
קנוט
05/06/2017 | 06:48
6
5
סיפור על דוב קוטב קטן אחד שכבש את העולם
של יוליאנה ,איזבלה , קריג האטקוף וד"ר ג'ראלד ר' אוליך .
ועל הסכנה הגדולה ביותר של דובי הקוטב .
בהוצאת צלטנר /2009
מאנגלית /נירית ש/רון . 
"השם הלטיני לדובי הקוטב הוא אורסוס מריטימוס ,שמשמעו דוב הים.
דובי הים נמצאים רוב הזמן על פני קרח ים -שכבה של קרח על פני הים - משום שקרח ים הוא המקום הטוב ביותר לצוד כלבי -ים "
לצפיה ב-'"צבת הים הירוקה "'
"צבת הים הירוקה "
05/06/2017 | 06:54
5
3
לפני שלוש שנים העברתי פעילות בגנים בנושא "צבת הים הירוקה "
הנמצאת בסכנת הכחדה .
https://www.youtube.com/watch?v=7IjgEbHGsFM
 
הספר לא נמצא בידי.פרטים על הספר בקישור הבא
 
לצפיה ב-'משפחה ירוקה '
משפחה ירוקה
05/06/2017 | 07:06
4
7
ענת לב אדלר
101 דרכים לעולם ירוק יותר
בהוצאת ידיעות ספרים/ספרי חמד/2009  
בספר מגוון דרכים לשינוי ושיפור הרגלי צריכה וההתנהגות,לשמור על הסביבה מבלי לפגוע באיכות החיים .
שינוע מזון
בארה"ב קמה לפני כמה שנים תנועה ירוקה הנקראת "20 מייל",שחבריה מקפידים לצרוך אך ורק מוצרי מזון הגדלים במרחק שלא עולה על 20 מייל 32 ק"מ,ממקום מגוריהם,כך נחסך שינוע מזהם. "עמו110
לצפיה ב-'אצבע הקסם '
אצבע הקסם
05/06/2017 | 07:26
3
5
רואלד דאל
איורים:קוונטין בלייק.מאנגלית :מאירה פירון
פרוזה צעיר
בהוצאת טל מאי ידיעות ספרים ספרי חמד/2010
מופיעים שני סיפורים: הראשון "אצבע הקסם", כשם הספר המתאר רגש עז של ילדה שמתנגדת לציד חיות,תחושותיה מתורגמים למעשה לקסם המניעים את העלילה .
 
מר גרג היה מרוצה באותו יום הם צדו קרוב לעשרים עופות
"באותו רגע התעופפו מעל ראשיהם עוד ארבעה אווזי בר.הם עפו נמוך.היה קל לפגוע בהם.
"בום! בום! בום! בום!" רעמו הרובים  האוזים המשיכו לעוף .
"החטאנו!!" אמר מר גרג. "מוזר"
עמוד 23 -24 . ספ5ר חמוד .
לצפיה ב-'ילד ירוק '
ילד ירוק
05/06/2017 | 07:33
2
7
יהונתן גפן
 
"שם באמצע היער קרחת של דשא
ריח בושם הגשם חזק ומתוק
מתעורר בי הילד צוחק לירוק"
 
http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=169&wrkid=8169
 
https://www.youtube.com/watch?v=xNCHHmMQrYI
 
ירוק ירוק ועוד ירוק רק לשמור על הקיים.מי יתן ונצליח!
 
לצפיה ב-'הצ'לו של אלישע/מרסלה לונדון.'
הצ'לו של אלישע/מרסלה לונדון.
05/06/2017 | 11:09
1
4
לצפיה ב-'למה כדאי לנו למחזר פסולת? מ.ג' נייט.'
למה כדאי לנו למחזר פסולת? מ.ג' נייט.
05/06/2017 | 11:10
3
לצפיה ב-'אמת או חובה '
אמת או חובה
04/06/2017 | 09:43
5
"אמת או חובה אמת או חובה
מה יש בה מה יש במילה אהבה
אמת או חובה אמת או חובה
אנחנו בלב כבר יודעים את התשובה
אמת אמת או חובה "
 
ype=lyrics&lang=1&prfid=909&wrkid=4383
 
https://www.youtube.com/watch?v=WkM7gCjZdo4
 
בוקר של יום חדש,בוקר של שבוע חדש
לכולכן  יום טוב ומוצלח. ממני
לצפיה ב-'איילת השחר: אמא של "איילת מטיילת" חוזרת עם ספר חדש'
איילת השחר: אמא של "איילת מטיילת" חוזרת עם ספר חדש
04/06/2017 | 09:05
7
לצפיה ב-'אהבה נגד חברות /2017'
אהבה נגד חברות /2017
04/06/2017 | 09:28
47
כתב:יונתן יבין.
איורים חיננים- נוני סגל 
הוצאת ידיעות ספרים/2017
"אהבה נגד חברות" ספרו של יונתן יבין,הוא ספר שעלילתו מתפתלת בין חברות נעימה של שני נערים צעירים,לבין אהבה,אהבה לאותה ילדה.
את סחף האירועים שהשפיעו עליו לטוב ורע,מתאר ליאור גיבור הסיפור, בספר בגוף ראשון.
הוא מספר על רגשות ראשונים לא מוכרים שהוצף בהם,ובהתאם תגובות קיצוניות לגבי יחסו לחברו שהתאהב,תגובות שלפעמים פרצו גבולות,הובילו לחרטה למחשבה,לחשבון נפש,להחלטות.
וכך היה המעשה,בתחילה חברות התהדקה בין גיבור הסיפור ליאור,לבין הנער ירין ,חברות  טובה ויציבה 
החברות החלה להסדק ברגע שהתברר לליאור,שמה של הילדה,שבה התאהב חברו ירין, שהוא עצמו עזר לגיבושה,שמה עדי,בשלב מסוים ליאור הרגיש שהוא בעצמו מתאהב בילדה.
סבוך היה הענין,והדרך לכבוש את לב הנערה הלך והתפתל,כעסים פרצו בין ליאור וירין עלבונות עלו,התנהגות שלא הכירו,מריבות שלא ידעו,דברים שלא נאמרו מעולם הרימו ראש,היחסים בין שני החברים הורעו,נפרצו,נסדקו,התנגשו, ובתוך כול הסחרור היה שם גם כאב ורצון שהכול יחזור לקדמותו .
והשאלה 
האם ליאור וירין חזרו להיו חברים כמקודם,ובאיזה דרך ?ואיזו אהבה כול אחד מצא .
"אהבה נגד חברות" בדרך ההתבגרות,דרך האמת,ועם דמויות וסיטואציות שבהחלט ניתן להזדהות איתן .
ממליצה. 
"הרגשתי שאני מורכח להתייעץ עם מישהו שמבין בזה ,
מישהו חכם שידע מה לעשות ...........................
........................
  .....ופתאום הבנתי שאני בעצם צריך מישיהי, בת ולא בן . מישהי שמבינה איך בנות חושבות .אבל מי?" 
עמוד 196 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ