לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
90799,079 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'פכים קטנים :הסופר ג'ף קיני '
פכים קטנים :הסופר ג'ף קיני
06/11/2016 | 07:21
4
15
מתוך עיתון "ידיעות אחרונות".
1.סדרת הספרים יומנו של חנון  אהובים על ילדים רבים. בעיתון מה3/11 מציינים שבסניף דיזנגוף סנטר ת"א משקים את הספר ה-11 בהשתתפות הסופר ג'ף גוני .מתארת לעצמי שקוראים רבים לא ויתרו על המפגש. ומדובר בספר חדש בשם "יומנו של חנון -הכול או כלום "

לצפיה ב-'בולים - '
בולים -
06/11/2016 | 07:33
3
9
העיתון ידיעות אחרונות התאריך 3/11 מתוך "בועות" .
בול עם דמותו של הנשיא רבלין מופיע בגליון הבולים  .
את גליון הבולים אייר השחקן הידוע חיים טופול ובו 12 איורים לקראת תערוכת הבולים "ירושלים 2016 ".
מי עוד נמצא בגליון הבולים חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, הזמר יהורם גאון, ראש עיירת לשעבר טדי קולק,הנרייטה סואלד,והסופר ש"י עגנון חתן פרס נובל .
באמת אנשים בעלי שם ומעש וכתיבה בה בעת נזכרתי בספר "הבול " של חנה ליבנה .
תקציר הספר למעוניינים :https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=5784

לצפיה ב-'עץ זית '
עץ זית
06/11/2016 | 08:00
2
7
 עיתון ידיעות אחרונות 31/10 /2016   "ראש משק שמן הזית של משפחת ג'השאן ,פתח את אירועי פסטיבל הזית ואירח מאות במושב כלנית . "זה לשון ההודעה בעיתון מתוך מדור "בועות "
על הספר "זיתים ירוקים "חשבתי של טובה שיינברג .ושם יש רעיון מענין למתנה .
יום ההולדת של אוהד הגיע , מגיעים בני המשפחה וביד כול אחד לאוהד כמובן מתנה .
גם סבא וסבתא הגיעו
" והנה יחדיו בצוותא
סבא וסבתא
באים מרחוק
מביאים-
קשור
בסרט ירוק,
עטוף בניר שקוף-
עץ זית
שאוהד ישתול
ליד...."
אין כמו להתעכב ולהתבונן בעצי הזית על גזעם המפותל ולטעום כזית מפריו .
לצפיה ב-'נעלים '
נעלים
06/11/2016 | 08:26
1
6
ידיעות אחרונות 26/10 2016
את הספר "הקוסם מארץ עוץ" כולכם מכירים ,
מסתבר שלאמריקאים יש סנטימנטים גם לנעלים .והפעם מדובר בנעלים האדומות והנוצצות ,שנעלה השחקנית ג'ודי גארלנד בדמותה של דוריתי בסרט .
המוזיאון הלאומי החליט לשפצם והצליח במשימתו ,גייס כסף למטרה זו  שיחזור הנעלים,והצגתם במוזיאון במתקן תצוגה חדש.
הנעלים המקוריות  נתרמו למוזיאון בשנת 1979 .לצורך הענין 41 מדינות תרמו כספים לשיחזורם.
נעליה של דורותי האהובה - כנכס לאומי ממש.
במהדורה חדשה
לצפיה ב-'נעלי האודם '
נעלי האודם
06/11/2016 | 08:28
6
הקישור לא תאם . מנסה את הקישור הבא:https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A2%D7%9C%D...
לצפיה ב-'ספרי ילדים: איך נולדים תינוקות? הסיפור האמיתי '
ספרי ילדים: איך נולדים תינוקות? הסיפור האמיתי
05/11/2016 | 21:31
8

ספר חדש לגיל הרך, שנבחר בין היתר כאחד מעשרת המומלצים של הניו יורק טיימס לשנת 2014, מציג מסע ציורי ומלא דמיון שבו ילד קטן מנסה להבין איך מגיעים ילדים לעולם, ומגיע למסקנה מקורית משלו

כשתינוק חדש מגיע, מיד אחרי ההודעה המשמחת, צפה בדרך כלל אצל הילדים הקטנים, אלה שעתידים להיות אחיו, שאלה מטרידה - איך בעצם יגיע התינוק לעולם? ההורים שנדרשים לספר על כך לבנם לרוב נותרים מבולבלים, מה שעלול להוביל להתחמקויות, שלל אגדות ואי הבנות. הספר "תינוקות לא צומחים על עצים" של סופי בלקאול, מגולל באופן מחוכם, משעשע ומלא הומור, את ניסיונו של ילד לקבל תשובה לשאלה המורכבת הזאת, כשבמקביל הוא משתף את הקוראים במסקנות החדשות צעד אחר צעד.
מאחר שההורים ממהרים ואין להם זמן להסביר לילדם איך בעצם יגיע בדיוק התינוק הזה, הם רק מיידעים אותו שהוא עוד מעט יוולד ושאימא בהיריון. השאלה הזאת מתגלגלת לכמה דמויות שונות שהמספר פוגש מרגע הבשורה, ופונה אליהן עם אותה תהייה.
http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,608,209,81...
לצפיה ב-'הציפורים "'
הציפורים "
05/11/2016 | 19:21
8
בננה יושימוטו -כתבה
בהוצאת כתר /2016 .יצא לראשונה ב2014 .
קהל יעד מבוגרים ובוגרים .
"הציפורים" ​ של הסופרת בננה יושימוטו, הוא לא ספר קל לקריאה אבל זה ספר מעולה :
בדילמות שהוא מעלה,
בתחושות האנושיות שצפות ומתפרצות,
במחשבה הרציונולית של הפרט השוקלת:נתונים,החלטות ומעשים,
ובדמויות המדברות,פועלות ומספרות את סיפור חייהן הלוא פשוט .
בהמשך מתברר גם מדוע נבחר שם הספר "הציפורים".
השפה עשירה,להכנס עד הסוף להבנת הנפש של הדמויות -מאתגר כאחד.
מאקו הילדה וסאגה הילד {שם עם משמעות} נותרו לבדם בארה"ב,לאחר שכול אחד מהם איבד את בני משפחתו,מהגרים מיפן,בטרגדיה.
המשפחות היו מיודדות מאוד ,וחיו בעיר קטנה ומרוחקת כאמור בארה"ב ,בקרבה רבה הן פיסית והן חברית.  
-את הסיפור האישי של המשפחות והקשר המיוחד שהיה ביניהם אשאיר לקורא .
שני הצעירים, מאגו וסאגה כעת אנשים בוגרים וחיים כזוג,מחליטים לחזור למקום הולדתם ליפן ולנסות לחיות,
ההתמודדות היומיות שהטרגדיה אופפת את ישותם והוויתם ,היתה בעייתית וקשה ,
"האם באמת כדאי לחיות כשהחיים שלך כול כך קשים ?"שואלת מאקו עמוד 56 "וסאגה עונה שכן "...."להמשיך לחיות "
בקול אישי מספרת מאקו על עצמה אישיותה,מחשבותיה וראית עולמה, וכך גם על בן זוגה לחיים סאגה.
מאקו ומדגישה את אופיו ויחודו האישי ,הלך רוחו ומחשבותיו  "מאז שהיה ילד הוא יכול לראות את האנרגיה של בני האדם ושל המקומות " עמוד 55,מספרת על עבודתו כאופה ודעותיו,מתארת את יחסו ואהבתו אליה,ואהבתה שלה אליו, ומעלה את הקופליקיטים הרבים שהיא חווה יום יום,בזוגיות שלהם.
כך לדוגמא ,מציינת מאקו ,
החיים עם סאגה מנחמים מצד אחד,אך מצד שני הם מעלים את אותם זכרונות מכאיבים וצורבים,והיא מאקו היתה מעדיפה להכנס אליהם לפי בחירתה כדי שעצמאותה לא תפגע ,כן כך היא מרגישה .
"בכול פעם שאני רואה את סאגה ,אני נזכרת במותן של האמהות שלנו, ואני רוצה איכשהו לרמוס את הזיכרון הזה ......"
, והשאלה שמאקו מעלה בפני עצמה ובפני הקוראים ,איך אפשר לבנות עתיד משותף עם בן זוג שהיא אמנם כול כך אוהבת,וכול כך מתאים לה "בדיוק  כמו שהפרופסור שלה פרופסר סואנגה מתאר בפניה,באחת השיחות המשותפות  שלהם, אתם "כמו שני בוטנים באותו תרמיל " עמוד 150.ובכול זאת  אומרת מאקו    "הסאגה שנמצא בחלום שלי הוא לא עגממוי כמו הסאגה האמיתי "עמוד 9 .
בספר מופיעים רבדים נוספים ואסכם במשפט מתמצית מגב הספר "סיפור חד פעמי על דמויות נוגעות ללב ,הקשורות בעצב ובתקווה " .
מה עלה בגורל שתי הדמויות, האם אפלת העבר​ עזרה להבהיר בכוחות משותפים את העתיד .
ממליצה להכיר את הספר ולקרוא,גם לאחר הקריאה עקבות הספר ממשיכים לפעום .  

לצפיה ב-'שני מחקרים חדשים קובעים: בנים קוראים פחות מבנות ואף נוהגים '
שני מחקרים חדשים קובעים: בנים קוראים פחות מבנות ואף נוהגים
04/11/2016 | 15:42
2
6
לדלג על עמודים

שני מחקרים אקדמיים רחבי היקף על הרגלי קריאה בקרב בני 5-18 שהתפרסמו לאחרונה מראים שבנים צעירים, בכל גילאי בית הספר, קוראים פחות (מבחינה כמותית ואיכותית) מאשר בנות. על פני הנתונים, בנים משקיעים פחות זמן בעיבוד המילים, נוטים לדלג בעצלנות על קטעים ועמודים, ובוחרים מראש ספרים קלים יותר לקריאה.

פרופסור קית' טופינג מאוניברסיטת דאנדי עומד מאחורי שני המחקרים – האחד עשה שימוש בנתונים של בתי הספר לגבי 852,295 תלמידים הלומדים ב-3,243 בתי ספר שונים (כעשירית מכמות הילדים בבריטניה שעומדת על 8.4 מיליון), והאחר מנתח שאלוני הבנת הנקרא שניתנו ל-150,220 תלמידים ב-967 בתי ספר.

המחקרים הסתמכו על מידע שהופק מתוכנת מחשב שפועלת בבתי ספר ברחבי בריטניה ובוחנת את התקדמות התלמידים ברכישת כישורי קריאה. התלמידים קוראים ספר במהלך הלימודים או בבית, ולאחר מכן עונים על שאלון הבנת הנקרא שמכיל 10-20 שאלות, תלוי באורכו של הספר. התוכנה נותנת פידבק מידי לתלמיד ולמורה ומוציאה דו"ח ייחודי לכל תלמיד שמראה כמה ספרים נקראו, כמה מילים חדשות נלמדו, מהי רמת הקריאה, ומהי רמת הבנת הנקרא.

גם כשהמחקר התמקד רק בז'אנר ספרי העיון (non-fiction), שבנים נוטים להתעניין בו יותר מבנות, התוצאות היו דומות. "זה נכון שבנים נוטים לקרוא יותר ספרי עיון מבנות, במיוחד בגילאי תיכון, אבל גם אותם הם עדיין קוראים פחות טוב מבנות", אמר טופינג. "הם אמנם בחרו בספרים האלה, אבל הם לא קראו אותם באותו עומק ורצינות כמו הבנות".
http://e.walla.co.il/item/3009280

https://korebasfarim.com/2016/11/03/%D7%9C%D7%99%D...

לצפיה ב-'גם ללא מחקרים, המורות מבין חברות הפורום יכולות '
גם ללא מחקרים, המורות מבין חברות הפורום יכולות
05/11/2016 | 19:41
1
9
להעיד שהילדים לא קוראים... או לפחות הרבה פחות קוראים בהשוואה לעבר. מעטים מאד קוראים להנאה.
בכיתות שאני מלמדת, רבים קוראים ספר או שניים בשנה - תלוי כמה 'יומני קריאה' אני נותנת... רבים גם מודים שהם לא קוראים, כי זה לא מעניין אותם. הרבה ספרים גם מעובדים לקולנוע, וזה מדיום קל יותר לקליטה. ניתן לראות זאת גם באוצר המילים הדל שלהם ובצורך לפשט את השפה ולהסביר מילים 'קשות' רבות.
לצפיה ב-'מסכימה איתך לחלוטין. לקרוא ספר זה ''עונש''.גם את '''יומני'
מסכימה איתך לחלוטין. לקרוא ספר זה ''עונש''.גם את '''יומני
05/11/2016 | 21:40
11

הקריאה''  שהם עושים לדעתי הם ללא תכלית מכיוון שאם הקריאה נעשית בכפיה ולא מרצון וכייף והנאה אזי מה שהם כותבים זה מה שהם מעתיקים מהאינטרנט, העתק הדבק או מעבירים מאחד לשני.
היתה לי פעם תלמידה שלא נשארו ספרים בספריה הבית ספרית..... טוב מקרה כזה לא חזר על עצמו.
נכון ,השפה שלהם דלה , שפה דבורה , אין משלב עומק...יש היוש וביוש..... ושמעתי גם טענות שזה בגלל המורות שלא יודעות ללמד לשון............................ כן זו לא בדיחה זה אמיתי לחלוטין.איזה מזל שיש מורות.....

לצפיה ב-'הספרן האינדונזי שמתנייד בסירה כדי להביא ספרים לאנשי האיים '
הספרן האינדונזי שמתנייד בסירה כדי להביא ספרים לאנשי האיים
04/11/2016 | 15:40
2
5
הספרן האינדונזי שמתנייד בסירה כדי להביא ספרים לאנשי האיים

רשת בי.בי.סי פרסמה השבוע כתבה על הספרן האינדונזי מוחמד רידוואן אלימודין, שחי במחוז סלוזי בראט ומשמש כ"ספרן ימי". בשנת 2015 החליט אלימודין, קולנוען דוקומנטרי חובב ועיתונאי מקומי, לשנות את חייו; הוא החל לבנות סירת מפרש במטרה לספק באמצעותה ספרים לילדי הכפרים והאיים באיזור וכך לקדם קריאה ולפתח אוריינות.

כשסיים לבנות את סירתו, שלח אלימודין אי-מייל לבוס שלו בו הודיע על התפטרותו, ומאותו רגע החל להקדיש את חייו להפצת ספרים בדרך הים. הוא מילא את הסירה בספרים שהתקבלו מתרומות (בסירה נכנסים עד כ-4,000 ספרים) והחל לחלק אותם בין תושבי המקום.

על פי כתבת הבי.בי.סי תיאודורה שטוכליף, האיזורים שבהם פועל אלימודין זקוקים נואשות לאדם כמוהו: 10 אחוז מתושביה הבוגרים סלוזי בראט לא יודעים לקרוא, והספר היחידי שזמין בעבור רוב האוכלוסיה המקומית הוא עותק יחיד ומשומש של הקוראן, שעובר מיד ליד.

"אין לנו ציפיות גבוהות", אמר אלימודין בהתייחסו למידת ההצלחה של הפרוייקט אליו חברו אנשים נוספים המסייעים לו, "אנחנו רק רוצים שהם ישתמשו בספרים – זה הכל".

https://korebasfarim.com/2016/11/03/%D7%9C%D7%99%D...

כדאי לפתוח את הקישור ולראות את הסירה
לצפיה ב-'יעל '
יעל
05/11/2016 | 17:26
1
3
על דרכים רבות לעידוד הקריאה כבר שמענו והעלינו
ספריה ניידת , סוס עם עגלה , אוטו גלידה שהופך לספריה , תאי טלפון עם מדפי ספרים, ספרים שמשאירים על ספסלים,כלבים הנכנסים לספריה להקשיב עם הקורא הצעיר,חתולים המנמנים על מדפים ,אבל ספן -ספרן על כך עוד לא שמעתי.
מה אומר שולחת את הערכתי הרבה לאותו אדם על הרעיון,על העשיה הברוכה ,ועל החשיבות הרבה שהאיש נותן לעידוד הקריאה. כן ירבו כמוהו.
הסרט, לכול אוהבי הקריאה מרגש, וממשיכה להמליץ למי שעדין לא פתח את הקישורים . ולך יעל תודה . 
לצפיה ב-''
05/11/2016 | 19:21
לצפיה ב-'חנות ספרים בקהיר מציעה חדר צרחות פרטי להוצאת כעסים ופחדים ה'
חנות ספרים בקהיר מציעה חדר צרחות פרטי להוצאת כעסים ופחדים ה
04/11/2016 | 15:36
9
11

האתר Cairoscene מדווח על יוזמה חדשה של חנות הספרים "באב אלדוניה" בקהיר, שמציעה ללקוחותיה חדר פרטי בו יוכלו לצרוח כאוות נפשם ולשחרר את כעסיהם ופחדיהם. החדר, שמצופה בחומרים מבודדי רעש, יכול להכיל רק אדם בכל פעם וכל ביקור בו תחום ב-10 דקות בלבד; הוא מצויד גם במערכת תופים להוצאת תסכול בדרך נוספת.

בעליה של החנות, עבדל רחמאן סעד, הסביר להאפינגטון פוסט בערבית שהחליט לבנות את חדר הצרחות מתוך אמונה ש"צרחות יכולות להקל על הלחץ הקולקטיבי שמרגישים אזרחי מצרים ועל השליליות שמפעפעת לחברה המצרית".

מתוך https://korebasfarim.com/2016/11/03/%D7%9C%D7%99%D...

אולי זה רעיון טוב ,עכשיו שהמצב במצרים הוא לא כל כך אי...אי...אי....
לצפיה ב-'חדר צרחות-רעיון אדיר אם היה פה הייתי הולכת'
חדר צרחות-רעיון אדיר אם היה פה הייתי הולכת
04/11/2016 | 23:10
5
לצפיה ב-'דרכים פשוטות העוזרות מאוד לפרוק את הלחץ היומיומי'
דרכים פשוטות העוזרות מאוד לפרוק את הלחץ היומיומי
05/11/2016 | 21:46
5

1.ללכת בשקט .
2.לצעוק - מתח בגוף מצטבר ככעס וכתסכול. זה נורמלי. רובנו סוחבים איתנו את הכעס הזה ולא נותנים לו ביטוי. אז למרות שאולי תרגישו קצת מוזרים כשתעשו את זה, שחרור צעקה טובה וחזקה היא דרך מעולה לפרוק לחץ. תמצאו הזדמנות בה אתם לבד בבית, או באוטו ותשחררו צעקה חזקה בלי להתבייש. ההקלה במתח תורגש תוך מספר שניות.
3.להרפות את הגוף
4.לנשום
לצפיה ב-'הנושא מאוד רציני עד כדי כך ש......שהמציאו פטנט לא להאמין...'
הנושא מאוד רציני עד כדי כך ש......שהמציאו פטנט לא להאמין...
05/11/2016 | 21:52
7

לצעוק ולצעוק ואף אחד לא שומע.

בחיים יש לפעמים רגעים שעושים אותנו ,עצבניים,מתוסכלים,,,המחשב נדם,הבוס מעצבן,עסקה לא מוצלחת ועוד.
לכל אחד יש את הדרך שלו להשתחרר מרגעים מתסכלים שכאלה: אכילת שוקולד,כרסום ציפורנים, בכי, הוצאת העצבים על האנשים הקרובים ביותר אלינו, ושלל תגובות שונות ומשונות. אבל אין כמו צעקה משחררת ומרגיעה לפחות באופן זמני כעזרה ראשונה.
ה- "צעקן" פטנט ייחודי מבית gizmos

בדרך מקורית ועכשווית ינטרל כל צעקה.מבודד הרעשים מבית חברת  gizmos יאפשר לכל צעקן, פשוט לצעוק בקול רם בלי להתבייש או להרגיש לא בנוח, לשחרור מהיר ושקט.
אז אך זה עובד?
ל "צעקן" הנראה כעציץ , יש שני צדדים , האחד פייה רחבה המתאימה לכל גודל של פה, צועקים לתוכה עפ"י מידת העצבים והקריזה שבה אתם נמצאים, גוף ה"צעקן" בנוי מספיראלה המסננת את הצעקה ולמעשה משמש כמשתיק קול , בסוף ה"צעקן" יש פתח צר מאוד המוציא רק את האוויר שנכנס עם הצעקה ללא קול.
אז למי אנו נקנה את ה"צעקן"?
מתנה מקורית במקומות לחוצים כגון: חדרי עסקאות בבורסה ,לאנשים לחוצים , עצבניים או אולי כמתנה לבוס , , ,
מידות: אורך 16.5 ס"מ , רוחב 12.6 ס"מ עומק 12.6 ס"מ
אחריות: שנה

לצפיה ב-'צרחה אילמת /יעקב בוצ'ן /עם עובד '
צרחה אילמת /יעקב בוצ'ן /עם עובד
05/11/2016 | 22:16
1
יום שראה עוזי את אביו נדרס השתנו חייו: הילדים בבית הילדים לא יכלו לשאת את כאבו ואת שתיקתו והציקו לו, הוא הפסיק להתעניין בכדורגל, ואילו לא נתן לו אייל המשופם גור גולדן־רטריבר מפינת החי כנראה היה מפסיק להתעניין גם בבעלי חיים. רק נטע, הילדה החדשה בקיבוץ, חיבבה אותו, והם התקרבו זה לזה. נטע אהבה לשחק עם אֵשׁ, הכלב של עוזי, שגדל והיה פרוע ושמח. לפני חג השבועות היא אף הזהירה אותו שבחגיגה ישמור על אש כי כלבים יכולים להשתגע מזיקוקי דינור...

הדלקה שפרצה בקיבוץ וכמעט לא הותירה דבר; ניקולאי החבר של אבא של עוזי שהזמינו לבקרו בצריפו המסתורי; קבוצת הילדים שעקבה אחר עוזי ואש עד יער הכתמים המתעתע; וסיפור אהבה שנרקם - כל זאת ועוד בצרחה אילמת, ספר מרגש ועוצר נשימה שמחזיר אותנו בזמן לשנות השישים לקיבוץ אי־שם בארץ.
לצפיה ב-'ספר שירי /רחל '
ספר שירי /רחל
05/11/2016 | 22:20
1
3

צריחות שצרחתי נואשת, כואבת,
בשעות מצוקה ואובדן,
היו למחרוזת מילים מלבבת,
לספר שירי הלבן.

ניגלו חביונות לא גיליתי לריע,
נחשף החתום בי באש,
ואת תוגתו של הלב הכורע
יד כל במנוחה תמשש.
לצפיה ב-'צרכות מתוך יאוש הן רמות גם אם שקטות-מרגש'
צרכות מתוך יאוש הן רמות גם אם שקטות-מרגש
06/11/2016 | 17:20
2
לצפיה ב-'שיר הצעקה/רובי דואניאס לחן/טל ירדני '
שיר הצעקה/רובי דואניאס לחן/טל ירדני
05/11/2016 | 22:24
5

אין מי ששומע אותי
אין מי שמקשיב
אני תקוע עמוק
בתוך איזו שלולית
קולי נעלם בים החשכה
לא נותרה לי ברירה
אני שולח צרחה

זה שיר הצעקה שלי
זאת הצעקה
אני צועק את עצמי, לעצמי
אם לא אני אז מי? מי?

לצפיה ב-'גם לי יש פטנט בסיפור שלי "קופסת הכעסים של נמרוד":'
גם לי יש פטנט בסיפור שלי "קופסת הכעסים של נמרוד":
05/11/2016 | 22:35
1
4
קופסת הכעסים של נמרוד    /  דינה וולוך

אֲנִי יֶלֶד כַּעֲסָן נוֹרָא.
כָּכָה אִמָּא אָמְרָה.
אִם דּוֹחֲפִים אוֹתִי, אֲנִי כּוֹעֵס וּבוֹרֵחַ.
אִם מַרְגִּיזִים אוֹתִי, אֲנִי צוֹעֵק וְצוֹרֵחַ;
וְלִפְעָמִים
הַפָּנִים שֶׁלִּי נַעֲשִׂים אֲדֻמִּים
וְהָאָזְנַיִם חַמּוֹת,
וּבוֹרְחוֹת לִי מֵהַפֶּה מִלִּים אֲיֻמּוֹת...
וְאָז אִמָּא אוֹמֶרֶת: "מִסְכֵּן שֶׁלִּי קָטָן,
מִישֶׁהוּ הִרְגִּיז אוֹתְךָ הַיּוֹם בַּגַּן?"

פַּעַם אַחַת בְּיוֹם שַׁבָּת,
אַחֲרֵי הִתְרַגְּזוּת גְּדוֹלָה בִּמְיֻחָד,
אִמָּא אָמְרָה:
"אוּלַי נִמְצָא אֵיזוֹ דֶּרֶךְ נוֹחָה
לִשְׁלֹט בַּכַּעַס הַזֶּה שֶׁלְּךָ?"
הִיא לֹא הִתְרַגְּזָה עָלַי, לֹא כָּעֲסָה,
וּפָשׁוּט הִצִּיעָה: "נִמְצָא קוּפְסָה.
קוּפְסַת כְּעָסִים רְגִילָה,
לֹא קְטַנָּה וְלֹא גְּדוֹלָה,
וְרַק,
שֶׁיִּהְיֶה לָהּ מִכְסֶה שֶׁנִּסְגָּר חָזָק!"
וְעוֹד אָמְרָה לִי אִמָּא:
"כְּשֶׁתִּכְעַס, פָּשׁוּט תִּצְעַק פְּנִימָה,
וְתִסְגֹּר מַהֵר, כָּךְ,
שֶׁהַכַּעַס לֹא יִבְרַח!"

"אֲבָל אִמָּא," אָמַרְתִּי לָהּ,
"אֵין בָּעוֹלָם קוּפְסָה מַסְפִּיק גְּדוֹלָה!"
וְאָז הִיא הִסְבִּירָה לִי: "אִם מַכְנִיסִים
אֶת כָּל הַהִתְרַגְּזֻיּוֹת וְאֶת כָּל הַכְּעָסִים
לְתוֹךְ קוּפְסָה, הֵם נַעֲשִׂים קְטַנְטַנִּים,
וְאָז יֵשׁ מָקוֹם לְהַרְבֵּה דְּבָרִים מְעַצְבְּנִים.
יֵשׁ שָׁם פָּשׁוּט  מָקוֹם לְכֻ-לָּם.
כָּכָה זֶה עִם כָּל הַכְּעָסִים שֶׁבָּעוֹלָם."

יָצָאנוּ שְׁנֵינוּ לְחִפּוּשִׂים
וּמָצָאנוּ קוּפְסָה מַתְאִימָה לִכְעָסִים.
לֹא גְּדוֹלָה וְלֹא קְטַנָּה, כְּמוֹ קוּפְסַת נַעֲלַיִם,
בְּצֶבַע כָּחֹל כְּמוֹ כְּחֹל הַשָּׁמַיִם.
אִמָּא כָּתְבָה בְּגָדוֹל מְאֹד:
"קוּפְסַת הַכְּעָסִים שֶׁל נִמְרוֹד,"
וַאֲנִי צִיַּרְתִּי מִסָּבִיב מְכוֹנִית, פַּרְצוּפִים מְחַיְּכִים,
שְׁלֹשָׁה רוֹבּוֹטִים וּשְׁנֵי פְּרָחִים.
שַׂמְתִּי אֶת הַקּוּפְסָה עַל הַמַּדָּף בֵּין הַלֶּגוֹ וְהַמְּכוֹנִיּוֹת,
וְתֵיכֶף רָאוּ שֶׁשָּׁם הִיא צְרִיכָה לִהְיוֹת.

בְּאוֹתוֹ עֶרֶב קָרָה מַשֶּׁהוּ מְעַצְבֵּן:
רָאִיתִי בַּטֶּלֶוִיזְיָה סֶרֶט עַל סוּפֶּרְמֶן,
וְאַבָּא הִגִּיעַ בְּלִי שׁוּם אַזְהָרָה,
וְ - כִבָּה. הִתְרַגַּזְתִּי נוֹרָא!
בִּמְקוֹם לִצְעֹק פָּתַחְתִּי אֶת הַקּוּפְסָה מְעַט
וְכָעַסְתִּי פְּנִימָה בְּשֶׁקֶט: "זֶה לֹא פֵייר!"
וְאָז סָגַרְתִּי אֶת הַמִּכְסֶה מַהֵר.
אַבָּא הִרְגִּיש, אֲפִלּוּ שֶׁלֹּא צָעַקְתִּי בִּכְלָל,
נִגַּשׁ אֵלַי וְשָׁאַל:
"חֲמוּדִי, אַתָּה בְּאֶמְצַע סֶרֶט? אוֹי, סְלִיחָה!
אֵיזֶה אַבָּא מְבֻלְבָּל  יֵשׁ לְךָ..."

לְמָחֳרַת, כְּשֶׁשִּׂחַקְתִּי בַּגַּן,
חָטַף לִי דָּן
אֶת הַכַּדּוּר שֶׁהֵבֵאתִי לְהַרְאוֹת ל
לצפיה ב-'דינה מקסים. כנראה שהצעקות לפעמים עוזרות......'
דינה מקסים. כנראה שהצעקות לפעמים עוזרות......
06/11/2016 | 10:11
1
לצפיה ב-'זה הדוב הצהוב ....'
זה הדוב הצהוב ....
03/11/2016 | 14:51
2
13

היום העברתי שעור על לאה גולדברג לילדים צעירים.
השעור היה חוויתי כך השתדלתי שיהיה
המוסיקה ,האביזרים,שילוב הלוח החכם ,תמונת לאה גולדברג ברקע ,עשו את שלהם. כך הכרנו את השיר הדוב הצהוב,פזמון ליקנתון ,לגבי השיר פזמון ליקינתון סיפרתי לילדים כיצד נוצר השיר, ועל שיתוף הפעולה בין המשוררת גולדברג למלחינה רבקה גווילי ,
 ערכנו המחזה מתוך דוב דובוני בן דובים.- הספקנו לצחצח את נעלה של החסידה החסודה והעכבר חמוץ הפנים.הילדים נהנו גם אני .
המשך בשבוע הבא .
הערה בתחילת השעור,חשפתי מספר  ספרים שכתבה לאה גולדברג בינייהם הספרים :"כך ולא כך","שלושה אגוזים", "מר גוזמאי הבדאי" "ברוזיים" ,"פזמון ליקינתון" ו"יקינתון"
כול ספר קיבל חשיפה קטנה לגירוי הסקרנות והקריאה .

והדוב בצהוב שמחכה בסבלנות , הנה הוא לפניכם .
מילים :לאה גולדברג .
לחן ורדינה שלונסקי.

בית ראשון
הדוב הצהוב
"מי הוא זה אשר שכח
את השכל במטבח
ובמקום ההגדה
את כרסו מילא גלידה?
זה הדוב הצהוב
בן הפיל אחי הקוף.
"
לצפיה ב-'איזה יופי אין כמו הדב הצהוב'
איזה יופי אין כמו הדב הצהוב
04/11/2016 | 04:58
6
זכור לי מהתקליט מצעד הצעצועים
שם היו את השירים   על כל הצעצועים הדב הצהוב הבובה עדינה  הדובון הכחול
שפן   הכסף   בובה יוסי הבובה ימימה
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
04/11/2016 | 14:26
1
לצפיה ב-'ספרות ילדים בבית אריאלה.'
ספרות ילדים בבית אריאלה.
02/11/2016 | 08:15
9
''לא רק לילדים''. סידרת הרצאות להורים ולילדים על ספרות ילדים תתקיים בבית אריאלה החל מ-7.11 ועד סוף מרץ. את ההרצאות יעבירו הסופרים והיוצרים דני קרמן,יהודה אטלס, נעה מנהיים, דקלה קידר, גילי בר הלל, רוני סומק, שהם סמיט, גליה עוז, תמי שם טוב ומיה סביר. בהרצאה הראשונה ידבר דני קרמן על''הרוח בערבי הנחל.''

מתוך ישראל היום.
לצפיה ב-'מתחילים עם שיר'
מתחילים עם שיר
02/11/2016 | 07:42
1
8
וקר טוב חברי : אשלינג , זוהרה , יעל , ריני,הזרה ,דינה , חרצית בעלת שפע הרעיונות , טובה , שחרזדה החורזת , ג. רפאל .
​משרד החינוך מודיע "מתחילים בשיר " "לפני בדיקת הנוכחות ושעורי הבית תלמידי בית הספר היסודי יפתחו את יום הלימודים בשירה ובארוחה קלה" .
​שינוי נחמד ומקוה שיתמידו . מתוך עיתון "ידיעות אחרונות של תמר טרבלסי חדד.
מתוך רשימת השירים שעלו היום בעיתון
"תודה" של עוזי חיטמן לחן דאלארס.
"ילדים זה שמחה "של יהושע סובול לחן שלמה בר.
"אני ואתה "של אריק איינשטיין מיקי גבריאלוב לחן.
"כשהלב בוכה" של יוסי גיספן שלמה אלבז לחן.
בחרתי את השיר "תודה" .
​תודה לכם חברי על העקביות.תודה על הענות. תודה על מרקם התכנים. .
לצפיה ב-'רעיון יפה.'
רעיון יפה.
02/11/2016 | 08:04
1
לצפיה ב-'אהבה לספרים '
אהבה לספרים
02/11/2016 | 07:18
13
22
קטע נפלא המתאר את אהבה של פרופסור סואנגה לספרים-  לספר .
"אהבתו לספרות ולשירה לא יודעת גבול. הספרים מזינים את חייו .הוא תמיד נמצא בקרבה לספרים . הספרים מעניקים לו חיים ,והוא מפיץ אותם בקרב אנשים אחרים. כמו עצים ששורשיהם משתרגים זה בתוך זה ,הוא והספרים מעניקים כוח זה לזה " . . עמוד 77  מאקו גיבורת הסיפור למדה אצל הפרופסור בסמינר של ספרות ושירה אמריקאית ומתארת את יחסו לספר
ומאקו מציינת
"דברי ההסבר של פרופסור סואנגה הפכו את הספרים שעליהם המליץ למענינים במיוחד , וכך התאהבתי עוד יותר בקריאה ".   
מתוך הספר "הציפורים "
לצפיה ב-'פעילות '
פעילות
02/11/2016 | 07:28
5
12
מזמינה לפעילות הפעם מתחילה האות ס'
מבקשת שתעלו ספרים ​שכותרתם מתחילה עם האות ס'
מלבד ספרים שבכותרתם מופיעה המילה סבא וסבתא, אותם את הסבים והסבתות היקרים נשאיר לפעילות מיוחדת .
מתחילה עם הספר
"סיפורה של האולימפידה "
ריצ'ארד בראסי בהוצאת ידיעות ספרים ספרי חמד /2011
תודה .
לצפיה ב-'סופר פשוש/ ג'ודי בלום.'
סופר פשוש/ ג'ודי בלום.
02/11/2016 | 08:06
3
4
לצפיה ב-'סביב לעולם בשמונים יום/ז'ול ורן.'
סביב לעולם בשמונים יום/ז'ול ורן.
02/11/2016 | 08:08
2
1
לצפיה ב-'סליחה אתה דג?/עודד בורלא.'
סליחה אתה דג?/עודד בורלא.
02/11/2016 | 08:08
1
5
לצפיה ב-'סינדרלה.'
סינדרלה.
02/11/2016 | 08:09
2
לצפיה ב-'סיפורו של פרדיננד/מונרו ליף/עם עובד'
סיפורו של פרדיננד/מונרו ליף/עם עובד
04/11/2016 | 15:02
1
לצפיה ב-'סִפּורֵי כָּכָה בְּדִיוּק /רודיארד קיפלינג /כנרת'
סִפּורֵי כָּכָה בְּדִיוּק /רודיארד קיפלינג /כנרת
04/11/2016 | 15:04
1
לצפיה ב-'סַבְתָא סוֹרֶגֶת / אורי אורלֵב /מסדה'
סַבְתָא סוֹרֶגֶת / אורי אורלֵב /מסדה
04/11/2016 | 15:05
1
לצפיה ב-'סומכי /עמוס עוז /כתר'
סומכי /עמוס עוז /כתר
04/11/2016 | 15:06
לצפיה ב-'סיר הסירים/אלונה פרנקל/מסדה מודן'
סיר הסירים/אלונה פרנקל/מסדה מודן
04/11/2016 | 15:09
2
לצפיה ב-'ספגטי/חנה גולדברג/הקיבוץ המאוחד'
ספגטי/חנה גולדברג/הקיבוץ המאוחד
04/11/2016 | 15:11
לצפיה ב-'סליחה! /לנדה נורברט, וורנס טים /דני ספרים'
סליחה! /לנדה נורברט, וורנס טים /דני ספרים
04/11/2016 | 15:15
1
2
דובי וארנב הם החברים הכי טובים. הם גרים יחד בבית הדבנבי שלהם ואוכלים יחד ארוחות דובנביות. אבל יום אחד הם מגלים דבר נוצץ ונפלא, וכל אחד רוצה אותו לעצמו... האם זוהי סופה של הידידות המיוחדת? סליחה! הוא סיפור מקסים ומחמם לב על שיתוף ועל כוחה של ידידות.

יש לי הספר והוא חמוד מאוד לקטנטנים
לצפיה ב-'בעקבות הספרן -"הספן"' '
בעקבות הספרן -"הספן"'
05/11/2016 | 17:41
1
שהעלתה יעל שלושה ספרים שהים ברקע , המתחילים באות ס'
"ספינה קטנה "של תומס דוצ'רטי - מעוצב בצורה מיוחד. בנושא  -על ספינה קטנה בים הגדול .למרות כול התלאות ....."אנו ממשיכים קדימה לקצה העולם!"
בהוצאת אגם/2010
"סיפור אהבה קפריסאי"של עמלה עינת.קריאת עשרה.בהוצאת הקיבוץ המאחוד    1999  איורים :רינה גינוסר .
"ספן הדנובה"  של ז'ול ורן . הסדרה צעירה כתר//2006   סיפור בלשי המתרחש במהלך שני חודש הפלגה .
לצפיה ב-'הגשם הראשון ירד '
הגשם הראשון ירד
01/11/2016 | 17:16
6
33
ולכבודו שיר שכתבה מיריק שניר
"נפגשו
גנן וגנן

וביקשו
מענן לענן

להגשים
להם
חלום.

התרגשו
ענן וענן

לחשו
לגנן וגנן

נגשים
עוד
היום ." 
הגשימו ועוד איך והגשם ירד
לצפיה ב-'היורה שמע נא '
היורה שמע נא
01/11/2016 | 17:21
5
8
היורה שמע נא
מילים: משה דפנא
לחן: עמנואל עמירן

"היורה, שמע נא,
רד מהר הגנה,
קום וקפוץ מעל ענן,
ותרקוד עימנו כאן.

היורה! (היורה, היורה.)

עץ ימחא כפיים
שיח במצילתיים,
וכולנו פה נרון
גשם, גשם בששון!

היורה! (היורה, היורה.)"

לצפיה ב-'גשם ראשון '
גשם ראשון
01/11/2016 | 17:31
4
11

מילים: מירה מאיר
לחן: אברהם זיגמן

גשם ראשון
הוא מרטיב את נמנום יום הקיץ
גשם ראשון
הוא מרביץ את אבק הדרכים
גשם ראשון
המרפסת כולה רחוצה היא
גשם ראשון
וריחות זכרונות של חמסין
מילים :http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&...; מוזמנים לצרף שירים וסיפורים גשם ראשון

לצפיה ב-'יורה יקר השקה נא'
יורה יקר השקה נא
03/11/2016 | 09:52
1
6
רווה שדות  גנים
למען תעלינה תפרחנה שושנים

לצפיה ב-'היורה/נתן אלתרמן.'
היורה/נתן אלתרמן.
04/11/2016 | 11:01
4
יפה הרביץ הגשם הראשון-
כהוגן!
איש לא חיכה, כולם שכבו לישון-
גבעות, עציםואניות על עוגן.
ילד והוריו,
לחם ושמריו,
בית ותריסים,
בגד וכיסים,
עיניים ולשון-
כולם שכבו לישון....
לצפיה ב-'גשם ראשון /דוד אגמון דויד אגמון /דביר '
גשם ראשון /דוד אגמון דויד אגמון /דביר
04/11/2016 | 15:21
2
גשם ראשון דוד אגמון  קובץ שירים מקסימים, ציורים של צילה בינדר, אותיות גדולות ומנוקדות.ראה כל ספרי דוד אגמון באתר בוקספר

לצפיה ב-'הגשם של סבא אהרון / מאיר שלו/עם עובד'
הגשם של סבא אהרון / מאיר שלו/עם עובד
04/11/2016 | 15:27
1

פעם אחת בא החורף, אבל גשם לא ירד ולא היו עננים.
"העננים גרים במערה על ראש ההר"
אמר סבא אהרון לחבריו,
"צריך לעלות לשם ולבדוק מה קרה."
"אנחנו לא מאמינים לך," אמרו החברים,
"תמיד יש לך כל מיני סיפורים משונים."
אבל סבא אהרון התעקש, אמר שאין ברירה ומוכרחים.

ומה קרה אחר-כך? הכול כתוב בפנים.
בכפר קטן, בעמק גדול, חיו שלושה איכרים: סבא אהרן, סבא נחום וסבא יצחק. הם היו חברים טובים ואהבו זה את זה מאוד.'
בשנה אחת, שבה לא הופיעו עננים ולא החל לרדת גשם, החליט סבא אהרן לצאת ברגל אל המערה המרוחקת, שבה, כך טען, גרים העננים. 'צריך ללכת אל ההר, לעלות אל המערה ולבדוק מה קרה לעננים.'
שני חבריו של סבא לא האמינו לסיפוריו על מערות ועננים, ואף על פי כן יצאו יחד אתו לדרך. אחרי שפתר את תעלומת העננים הוביל סבא אהרן מסע ניצחון, שבסופו באה הרווחה לעמק והחל לרדת גשם.

לצפיה ב-'התחיל החורף והנה משחק מילים למילה'
התחיל החורף והנה משחק מילים למילה
01/11/2016 | 12:51
5
חורף- משחק מילים
היום ירד גשם ומבשר לנו החורף כאן
ואני רצה בין הטיפות ופתאם חשבתי על המילה חורף
היא מענינת כי היא מחוררת..כן,יש בה חור
ולי זה מוזר זה בטח מהגשם כדי שטיפות המים
יוכלו לעבור בקלות לכל מקום על פני האדמה
והרוח שבחורף עוזרת לחור לגדול
אך מה עושה הפר במילה חורף
האם גם הוא אוהב להסתובב בגשם ובקור
ויש גם פח ורף ,ואפילו פו הדוב הנחמד
נפל הפור, יופי של מילה

לצפיה ב-'עיני כל העולם נשואות בימים אלה לארה''ב.'
עיני כל העולם נשואות בימים אלה לארה''ב.
31/10/2016 | 09:18
31
20
ספורים ושירים על עיניים.
לצפיה ב-'משחק הפנים/מיכל סנונית. מתוך כשאמא ואני.'
משחק הפנים/מיכל סנונית. מתוך כשאמא ואני.
31/10/2016 | 09:20
10
2
יש לי אף ויש לי פה,
זה נחמד וזה יפה,

יש לי עין ועוד עין,
יחד יש לי שתי עיניים....
לצפיה ב-'עיניים כחולות מדי/ מירה מגן.'
עיניים כחולות מדי/ מירה מגן.
31/10/2016 | 09:23
9
2
לצפיה ב-'עיניים קטנות בארץ גדולה/מינה איתן.'
עיניים קטנות בארץ גדולה/מינה איתן.
31/10/2016 | 09:27
8
5
אורי, בתם של שליחים מקבוץ מספרת את מה שראו עיניה בארה''ב בשנים שחיתה שם.
לצפיה ב-'ניחוח של אפרוח/עדולה. מתוך מילים מלטפות.'
ניחוח של אפרוח/עדולה. מתוך מילים מלטפות.
01/11/2016 | 08:27
7
1
ניחוח של אפרוח
ושם יפה -מתן.
עיניו מתחיל לפקוח
אחינו הקטן.

עיניו מתחיל לפתוח...
צבען כחול צמא.
ניחוח של אפרוח,
למי אתה דומה?
לצפיה ב-'מתוך בונבי בארץ הדמיון/עינת גז.'
מתוך בונבי בארץ הדמיון/עינת גז.
01/11/2016 | 08:30
6
1
''בונבי, כדאי לך לישון
לכל מקום אפשר להפליג בדמיון!''
בונבי התכסתה בשמיכה,
חיש קל עצמה עיניים,
והופ דמינה
שהיא מרחפת על אופניים.
לצפיה ב-'איש העץ/שלומית כהן אסיף. מתוך מחשבות שאינן רוצות לישון.'
איש העץ/שלומית כהן אסיף. מתוך מחשבות שאינן רוצות לישון.
01/11/2016 | 08:39
5
72
אני מכיר עץ אחד
שיש לו עיניים,
ידיים ורגליים
ואף נורא מיוחד.
הוא כמו איש,
כך אני מרגיש.

את כל הסודות שיש
לעץ אני לוחש.
הוא מקשיב
מחייך ולא משיב.
הוא כמו איש,
כך אני מרגיש.
לצפיה ב-'קטע מספר חדש '
קטע מספר חדש
01/11/2016 | 12:24
4
2
"למרבה ההפתעה ,בתוך הסאגה המבוגר והעגמומי , מתקיימת המהות העמוקה ביותר של הסאגה הדמיוני .בכול פעם שאני מביטה אל תוך עיניו אני מסגולת לראות אותו כפי ש/היה בילדותו :מלא שלוה אינסופית בכול מצב " עמוד 9 .
סאגה חבר  של המספרת .
מתוך  ספר שהתחלתי לקרוא בשם "הציפורים "של בננה יושיימוטו בהוצאת כתר/2016  . יצא לראשונה ב2014
לצפיה ב-'אוגי /נרי אלומה '
אוגי /נרי אלומה
01/11/2016 | 12:29
3
1
בהוצאת הקיבוץ המאוחד /ספרית הפועלים /2006
"אימא כרכה את זרועה מסביב לכתפה של ניבי והתקרבה איתה אל הגננת . ניבי לא העזה להרים את עיניה ."את תגידי ",היא לחשה ".
ניבי מתבישת במעשיה ומבקשת סליחה מהגננת ,בעידודה של אימא ,על שהוציאה את האוגר של הגן מהכלוב ללוא רשות .
לצפיה ב-'אי הדולפינים הכחולים "'
אי הדולפינים הכחולים "
01/11/2016 | 13:15
2
4

סקוט אודל .ספר מרגש במיוחד .בהוצאת כרמל/2004
   "מעל לפי המערה היה זיז של סלע שחור .כמה שיחים נמוכים צמחו שם ,ובינהם עמד הכלב האפור ,הגדול ,ורק ראשו הציץ מהם.הוא לא זז ממקומו ,אבל עיניו הצהובות עקבו אחרי בתנועה איטית בשעה שהתקרבתי אל מערה ." עמוד 73
 השרדותה של נערה אינדיאנית סיפור אמיתי . הכלבים בעלי העינים הצהובות ,כלבי בר רעבתניים,איימו לטרוף אותה ואת אחיה שנשארו באי לבדם.
 במזימתם הצליחו, כלבי הטרף פצעו והמיתו את האח.הנערה נשארה לבדה והחליטה להכניע את המנהיג מנהיג להקת הכלבים ,ובכך דאגה לנאמנותו לה.פשוט זה לא היה .
לצפיה ב-'"מה עושות האילות "'
"מה עושות האילות "
01/11/2016 | 17:06
1
2
מה עושות האילות
בלילות ?
הן עוצמות את עיניהן
הגדולות.
לאה גולדברג .

לצפיה ב-'מיריק שניר '
מיריק שניר
01/11/2016 | 17:10
1
"בעינים
עפים לי שיפים
באוזנים
קולות של צדפים "

מתוך הספר : "ספר גדול עם שירים קטנים" . הוצאת הקיבוץ המאוחד/2007
לצפיה ב-'עיניים שלי / יהודה פוליקר'
עיניים שלי / יהודה פוליקר
01/11/2016 | 18:43
1
לצפיה ב-'דמעות של אש - כי דמעות קשורות לעיניים.. דבורה עומר'
דמעות של אש - כי דמעות קשורות לעיניים.. דבורה עומר
01/11/2016 | 18:45
11
3
על מרד גטו ורשה
לצפיה ב-'עינים '
עינים
02/11/2016 | 07:08
10
5
על עינים שלא רואות מסופר בשלושה ספרים .
בספר "אור ואלכסנדרה "מספר הילד אור על התמודדותו כילד עיוור בחברה
הרואה .
כתב יצחק נוי .
"החושך לא נושך" של דורית אורגד.
"למחרת כשבאתי  לגן ראיתי את הילד החדש והתפלאתי -למה אמרה רבקה שהוא עיור ?הרי יש לו שתי עיניים כמו לכולם . ישבתי מולו ונדמה היה לי שהוא מסתכל עלי . עשיתי תנועה ביד וראיתי שהעינים שלו לא זזות" .
מפי יובל על רועי הילד העיוור.
הוצאת הקיבוץ המאוחד/2009
בספר שהתחלתי להכיר "להתראות מחר "של אריק לינדסטרום ,בהוצאת ידיעות ספרים/2015
מסופר על פרקר גרנט בחורה צעירה עיוורת." היא רואה הכול  והיא לא צריכה עינים בשביל זה "
חוקים היא יצרה לעצמה לגבי הסביבה, ביחסה אליה .
ובמיוחד לגבי אנשים שמעוניינים בקרבתה  הרומנטית .
לצפיה ב-'מתוך הצפרדע/לאה גולדברג.'
מתוך הצפרדע/לאה גולדברג.
02/11/2016 | 08:32
9
1
הידיים-לא ידיים,
העיניים-כפתורים.
לצפיה ב-'מתוך יש לנו כלבלב שחום/עודד בורלא.'
מתוך יש לנו כלבלב שחום/עודד בורלא.
02/11/2016 | 08:37
8
1
יש לנו חתול קטן
וכה כחולות עיניו.
כולם קוראים לו ''לקקן,''
כי הוא אוהב חלב.
לצפיה ב-'עינים קטנות בארץ גדולה מינה איתן'
עינים קטנות בארץ גדולה מינה איתן
03/11/2016 | 06:52
7
3
ספר חביב ונוגה  על ילדה שעברה לגור   בחול
הבדידות שלה שמשתקפת  גם בציורים  נוגעת ללב
לצפיה ב-'עינים ירוקות מוזרות גויס אוטס'
עינים ירוקות מוזרות גויס אוטס
03/11/2016 | 06:55
6
3
ספר כואב שכתוב מצוין על  אלימות במשפחה מצד האב

לצפיה ב-'ניסן ורחמים משיכון ב'
ניסן ורחמים משיכון ב
03/11/2016 | 07:00
5
7
ילדה חדשה מגיעה  לגן של ניסן ורחמים  ולא מפסיקה להזיל  דמעות
בזכות העיצה הטובה של כוכבה ניסן ורחמים מביאים לה בקבוק ואומרים לה תבכי
לתוך הבקבוק   ואז היא מפסיקה
לצפיה ב-'אשלינג '
אשלינג
03/11/2016 | 14:20
4
3
לצפיה ב-'דוד ירח בשמים/אנדה עמיר-פינקרפלד.'
דוד ירח בשמים/אנדה עמיר-פינקרפלד.
03/11/2016 | 15:47
3
4
דוד ירח בשמים
לא עצם את העיניים.
כל הלילה לא ישן,
במקטרת מעשן.
והעשן עף-לו עף
לכוכבים אל תוך האף,
הכוכבים מתרגשים,
כל הלילה מתרגשים,
כל הלילה מתעטשים.
עט-שי!
עט-שי!
לצפיה ב-'מתוך לבד בפנים ביחד ולחוד/מינה מינצר-יערי.'
מתוך לבד בפנים ביחד ולחוד/מינה מינצר-יערי.
03/11/2016 | 15:56
2
1
הרבה ימים אני אוהב אותה בסודיות
וחושב את שתי עיניה לחדרים כחולים
פתוחים בשביל המחשבות עליה שבאות לי עם המון
דברים,
ולא את כולם אני מבין,
ולא את כולם אני יכול לעשות...
לצפיה ב-'אהבה נכזבה/אמירה עתיר.'
אהבה נכזבה/אמירה עתיר.
04/11/2016 | 11:07
1
1
אלוהים,נא עשה שאהיה חמודה,
עם עיניים של תכלת ולחי ורודה,
שיהיו תלתלים לי,נופלים על
הגב,
ועשני דקה וזקופה כמו...חצב.
לצפיה ב-'מתוך גברת זו/נורית זרחי.'
מתוך גברת זו/נורית זרחי.
04/11/2016 | 11:11
והיו לה עיניים עצובות
צבועות בשחור וירוק,
והיה לה פה עגול מאד
אדום כמו של תינוק.
לצפיה ב-'קולטורה........ שיר צועני "עיניים שחורות"'
קולטורה........ שיר צועני "עיניים שחורות"
04/11/2016 | 14:37
2
לצפיה ב-'וביצוע נפלא לשיר'
וביצוע נפלא לשיר
04/11/2016 | 14:39
לצפיה ב-'עיניים נוצצות/אדגר קרת'
עיניים נוצצות/אדגר קרת
04/11/2016 | 14:49
2

מתוך הספר אניהו

זה סיפור על ילדה שאהבה, יותר מהכל, דברים נוצצים. היתה לה שמלה עם נוצצים, וגרביים עם נוצצים, נעלי בלט עם נוצצים. ובובה כושית שקראו לה כריסטי, על שם העוזרת שלהם, עם נוצצים.
אפילו השיניים שלה היו נוצצות, למרות שאבא שלה התעקש שהן "בוהקות" ושזה לא ממש אותו דבר.
"נוצץ" היא חשבה לעצמה, "זה הצבע של הפיות, ובגלל זה הוא הכי יפה מכל הצבעים." כשהגיע פורים היא התחפשה לפיה קטנה. בגן היא פיזרה נוצצים על כל ילד שעבר לידה, ואמרה שזה אבקת משאלות מיוחדת, שאם מערבבים אותה עם מים אז המשאלות מתגשמות, ושאם הוא ילך עכשיו הביתה ויתערבב עם מים אז גם המשאלה שלו תתגשם. זאת היתה תחפושת מאוד משכנעת, שזכתה במקום ראשון בתחרות תחפושות של הגן. והגננת אמרה בעצמה שאם לא היתה מכירה אותה כבר מקודם, והיתה פוגשת אותה ככה סתם ברחוב, אז היא ישר היתה מאמינה שהיא באמת פיה.
כשהגיעה הביתה הורידה הילדה את התחפושת, נשארה רק בתחתונים, העיפה באוויר את כל מה שנשאר מהנוצצים וצעקה, "אני רוצה עיניים נוצצות!" היא צעקה כל-כך חזק, שאמא שלה באה בריצה לבדוק שהכל בסדר. "אני רוצה עיניים נוצצות," אמרה הילדה, הפעם בשקט, והמשיכה להגיד את זה לאורך כל המקלחת, אבל גם אחרי שאמא שלה ניגבה אותה והלבישה אותה בפיג´מה היא נשארה עם עיניים רגילות, ירוקות-ירוקות, ומאוד-מאוד יפות, אבל לא נוצצות. "עם עיניים נוצצות אני אוכל לעשות כל-כך הרבה דברים," ניסתה לשכנע את אמא שלה, שנראתה קצת חסרת סבלנות, "אני אוכל ללכת איתן בלילה על הכביש ומכוניות יראו אותי מרחוק, וכשאהיה יותר גדולה אני אוכל לקרוא איתן בחושך ולחסוך המון חשמל, וכשאלך לכם לאיבוד בקולנוע תמיד תוכלו למצוא אותי בקלות, בלי לקרוא לסדרן." "מה זה כל הקשקוש הזה על עיניים נוצצות," אמרה אמא שלה והכניסה סיגריה לפה, "אין כזה דבר בכלל, מי הכניס לך את השטות הזאת לראש?" "יש," צעקה הילדה וקפצה על המיטה, "יש ויש ויש, וחוץ מזה, אסור לך לעשן לידי כי זה לא בריא לי." "בסדר," אמרה אמא שלה, "בסדר. הנה, אפילו לא הדלקתי," והחזירה את הסיגריה לקופסא. "ועכשיו, בואי תשכבי במיטה כמו ילדה טובה ותספרי לי, ממי שמעת שיש עיניים נוצצות? אל תגידי לי שמהגננת הזאת, השמנה?" "היא לא שמנה," אמרה הילדה, "ולא ממנה, וגן לא שמעתי, ראיתי לבד. יש כאלה לילד אחד מלוכלך אצלנו בגן." "ואיך קוראים לו, לילד המלוכלך הזה?" "לא יודעת," משכה הילדה בכתפיה, "הוא מלוכלך כזה ושותק ויושב תמיד רחוק. אבל העיניים שלו נוצצות וזה בטוח, ואני רוצה גם." "אז תשאלי אותו מחר מאיפה הוא השיג אותן." הציעה אמא שלה, "וכשהוא יגיד לך, ניסע ונביא לך גם." "ועד מחר?" שאלה הילדה. "עד מחר תישני," אמרה אמא שלי, "ואני אצא לעשן בחוץ."
למחרת, הילדה הכריחה את אבא שלה לקחת אותה לגן מוקדם-מוקדם, כי כבר לא היתה לה סבלנות, והיא רצתה לשאול את הילד המלוכלך איפה משיגים עיניים נוצצות, אבל זה לא עזר לה, כי הילד המלוכלך הגיע אחרון, הרבה אחרי כולם. והיום, הילד המלוכלך אפילו לא היה מלוכלך. זאת אומרת, הבגדים שלו נשארו קצת ישנים ועם כתמים, אבל הוא בעצמו נראה מאוד רחוץ, ואפילו כמעט מסורק. "תגיד, ילד," היא אמרה לו בלי לחכות אפילו שנייה, "מאיפה יש לך עיניים כאלה נוצצות?" "זה לא בכוונה," התנצל הילד הכמעט-מסורק, "זה קורה מעצמו." "ומה אני צריכה לעשות כדי שגם לי זה יקרה מעצמו?" התרגשה הילדה. "אני חושב שאת צריכה לרצות משהו חזק-חזק ושהוא לא יקרה, ואז העיניים ישר היו נוצצות." "שטויות," כעסה הילדה "הנה, אני רוצה למשל שיהיו לי עיניים נוצצות ואין לי, אז למה העיניים שלי לא נהיות מזה נוצצות?" "לא יודע," אמר הילד, שנבהל מאוד מזה שכעסה, "אני יודע רק על עצמי, לא על אחרים." "אני מצטערת שצעקתי," הרגיעה אותו הילדה ונגעה בו בכף היד הקטנה שלה, "יכול להיות שזה ככה רק אם רוצים דברים מסוג מסוים, תגיד לי, מה זה הדבר הזה שאתה רוצה חזק-חזק ולא קורה?" "ילדה אחת," גימגם הילד, "שתהיה חברה שלי." "זה הכל?" התפלאה הילדה, "אבל זה נורא פשוט. תגיד לי מי הילדה ואני ישר אצווה עליה שתהייה חברה של. ואם היא לא תסכים אז אני אארגן עליה חרם." "אני לא יכול," אמר הילד, "אני מתבייש." "טוב," אמרה הילדה, זה לא ממש חשוב. וזה גם לא בדיוק פותר את הבעיה שלי עם העיניים. כי אני הרי לא יכולה לרצות שמישהי תהיה חברה שלי וזה לא יקרה, כי כולן רוצות להיות חברות שלי ." "את," מילמל הילד לעצמו, "אני רוצה שאת תהיי חברה שלי." הילדה שתקה רגע, כי הילד המלוכלך הצליח להפתיע אותה, ואז נגעה בו שוב בכף היד הקטנה והסבירה, בקול שאבא תמיד משתמש כשהיא מנסה לרוץ לכביש או לגעת בחשמל, "אבל אני לא יכולה להיות חברה שלך, כי אני ילדה מאוד חכמה ומקובלת, ואתה סתם ילד מלוכלך שיושב תמיד בצד ושותק כל הזמן, שהדבר היחידי שמיוחד בו זה זה שיש לו עיניים נוצצות,וגם זה ישר ייעלם אם אני אסכים להיות חברה שלך. למרות שהיום, אני חייבת להגיד שאתה הרבה פחות מלוכלך מתמיד." "התערבבתי עם מים," הודה הילד הפחות מלכלך, "בשביל שהמשאלה שלי תתגשם." "מצטערת," אמרה הילדה, כבר לא נשארה לה הרבה סבלנות, וחזרה למקום שלה.
כל היום הזה היתה הילדה עצובה, כי הבינה שכנראה כבר אף-פעם לא יהיו לה עיניים נוצצות. וכל הסיפורים והשירים והריתמיקות לא הצליחו להעביר את העצב הזה. ופעם בכמה זמן, כשכבר כמעט הצליחה להפסיק לחשוב על זה, היתה רואה את הילד השותק עומד בצד השני של הגן ומסתכל עליה, והעיניים שלו, כאילו בשביל להכעיס, רק נהיו יותר ויותר נוצצות.
לצפיה ב-'אחיזת עיניים יהודית רביץ מילים: נירית ירון לחן: שלמה גרוניך'
אחיזת עיניים יהודית רביץ מילים: נירית ירון לחן: שלמה גרוניך
04/11/2016 | 14:52
1

אחיזת עיניים
והבמה
זרזיף של שקט
מהמהומה
שקעים של צל
הופכים בליטות של אור
חריקת הציר תימוג
ותחזור

הליכת ידיים
והדממה
פיסת שמיים
שבאדמה

לצפיה ב-'אחיזת עיניים / כריסטופר רייך/מטר'
אחיזת עיניים / כריסטופר רייך/מטר
04/11/2016 | 14:58
2
1
אחיזת עיניים
מאת: כריסטופר רייך
על הספר
דוקטור ג'ונתן ראנסום, מטפס הרים מקצועי ורופא מנתח בשליחותו של ארגון רופאים ללא גבולות מטפס על האלפים השווייצריים עם אשתו היפה אֶמה כשסערת שלג מתחילה להשתולל. תוך כדי מאמציהם להימלט מהסערה, אמה נופלת לנקיק נסתר ונהרגת.
כעבור זמן קצר ג'ונתן מקבל מעטפה שנשלחה לאשתו ובה שוברים לאיסוף מטען. ג'ונתן הנבוך נוסע לאסוף את המטען בתחנת רכבת רחוקה, ועד מהרה מוצא את עצמו במאבק לחיים ולמוות. הוא מותקף ומגלה שהתוקפים, שאחד מהם מת והאחר פצוע באורח אנוש, הם למעשה שוטרים. מפחידות עוד יותר הן הראיות לבגידה יוצאת דופן של אשתו, שמותירה את ג'ונתן המום.
ג'ונתן מוצא את עצמו לפתע מטרה במרדף בקנה מידה בינלאומי וגם על הכוונת של מתנקש מקצועי. הסיכוי היחיד שלו לשרוד הוא לגלות את האמת המדהימה שמאחורי הסוד שאשתו הסתירה ממנו, ולבלום את המזימה המחרידה המאיימת לקרב את העולם אל קצו. צעד אחר צעד הוא נכנס לעולם של מרגלים, נשק היי-טק משוכלל וטרור בינלאומי, עולם שבו אף אחד אינו מי שהוא נראה, ושבו המטרה תמיד מקדשת את האמצעים.
אחיזת עיניים הוא סיפור מבריק של מזימות וקונספירציות בינלאומיות, שכתב הרב אמן של מותחני הריגול של המאה העשרים ואחת.

לצפיה ב-'מתוך לכל אחד יש משהו/עדולה.'
מתוך לכל אחד יש משהו/עדולה.
07/11/2016 | 17:53
1
1
לכלבלב יש זנב
מה ארוך ונעים...
אך עיניו, אך עיניו-
ממ פלא פלאים!
לצפיה ב-'מי שלא מביט מפסיד/ דתיה בן דור.'
מי שלא מביט מפסיד/ דתיה בן דור.
08/11/2016 | 09:23
1
תפקחו את העיניים,
תסתכלו על העולם,
העולם מלא ביופי
והיופי חינם,
תענוג להסתכל!
איזה יופי לעיניים!....
לצפיה ב-'בתלמים משחימה אדמה קו לקו, '
בתלמים משחימה אדמה קו לקו,
28/10/2016 | 08:22
10

"בגנות כבר מונה אדמה את ולדיה, 
בגרנות החציר על עצמו נערם, 
בשדרות משליכה צפצפה את בגדיה, 
בגדרות מעלות הכבשים את צמרן, 
בכרמים מקפלות הגפנים את עליהן, 
בתלמים משחימה אדמה קו לקו, 
בגבהים הלילות כבר עוטים מעיליהם, 
בנכאים חלילו של הרוח נתקף. "

כי הקיץ חלף, 
השיר סוף הקיץ של : חיה ורד
לחן: יאיר רוזנבלום

שבת שלום חברים שבת יפה
"בכרמים מקפלות הגפנים את עליהן", 
.
לצפיה ב-'זמן-שירים ויפור על זמן'
זמן-שירים ויפור על זמן
27/10/2016 | 12:12
5
11
זמן

האט מעט את המרוץ

מי יכול אחריך ככה מהר לרוץ

אנא, זמן יקר, עשה שכל אחד יבחר את הרגע  

המתאים לו  לעצירה

אתה אוזל מהר מידי

חיש מדלג על הינקות.

כהרף עין קופץ מעל הילדות

רוקד עם ומעל הנעורים

ומיד מגיע לגיל הבלות

ודוקא אז אתה מתחיל ללכת בלאות.

.משם כבר הדרך קצרה לגבורות

אך אז אתה זוחל כמו צב כי הדרך מלאה במהמורות

זמן . עצור רגע קט ברגעים של בריאות  ושמחות

ואל תעצור בעיצבונות ובמחלות.

תן לי עוד זמן של שמחות ואהבות

אבל בעצם מה כל הקשקושים האלה

הרי במילא לא יעזור ולא תעצור את הקרונות.

תודה זמן שהקשבת למחשבות
לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
27/10/2016 | 20:55
2
6
להקשיב למחשבות זה חשוב

לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
28/10/2016 | 08:14
1
5
הזמן  מנקוד ראות של המבוגרים
הו הו כמה שהוא ממהר. 
לצפיה ב-'חבל שאי אפשר לעצור אותו כשטוב לנו . לכן צריך לנצל כל דקה '
חבל שאי אפשר לעצור אותו כשטוב לנו . לכן צריך לנצל כל דקה
28/10/2016 | 09:17
4
מחיינו ולהנות כמה שאפשר.
לצפיה ב-'שחרזדה'
שחרזדה
28/10/2016 | 09:25
1
2
לצפיה ב-'תודה לכולם עם שבת שלום-שמחה שאהבם'
תודה לכולם עם שבת שלום-שמחה שאהבם
28/10/2016 | 15:15
2
לצפיה ב-'אייבי + בין '
אייבי + בין
27/10/2016 | 07:57
12
"
מאת :אנני ברוז +סופי בלקול.
בהוצאת כתר/2016 .יצא לראשונה ב2005
תעלומות זה מה שבין אוהבת
מה פירוש המילה תעלומה:"התרחשות שאין לה הסבר;חידה;סוד"
או כמו שבין ,גיבורת הסיפור הסבירה לעצמה "תעלומה זאת שאלה שאתה לא מצליח למצוא לה תשובה ." עמוד 14
ואיך הבלש או גיבור הסיפור פותר : ..."באמצעות הגיונו החריף ועל פי רמזים ועקבות"  
ולדברי בין "בלשים פרטיים יורדים לעומקן של תעלומות . הם פותרין אותן . הם מרחרים  בסביבה הם מרגלים .הם שואלים את השאלות הקשות"  עמוד 14 
ואיך הכול התחיל הכול ,אימא של בין הכריחה  אותה לצפות בסרט שאהוב עליה במיוחד סרט גדול קלסיקה,כך אמרה.לסרט קוראים "קוצו של יוד",גיבור הסרט הוא אל יוד, אדם מרושע, קשוח, ומדבר במילים גסות.לא משנה שאחכ האם התחרטה,לא עזר דבר:  בין התאהבה בגיבור הסרט " .
לבין היה קשה להרדם בלילה "היא לא הצליחה להפסיק לחשוב על אל יוד ועולמו השחור לבן, עולם מלא תעלומות היו שם תעלומות  מכול הכיוונים"
וזה מה שהיא החליטה לעשות
להכנס לדמות של הבלש הקשוח אל יוד להתנהג כמוהו,לחשוב כמוהו,להקים משרד כמוהו ולפתור תעלומות ברחבת הפנקייק,במקום שהיא וחבריה גרים.תעלומות חייבות להיות שם אמרה לעצמה ...
"אז עכשיו " ,אמרה בין ,"אני הולכת להיות ב"פ {בלש פרטי }.ואני הולכת לפתור תעלומות".
על אלו תעלומות מדובר,והאם פוצחו עלידי בין ,אשאיר לקורא לברר ולקרוא .
רק אוסיף ואספר לבין שותפה, אייבי שמה שותפה נאמנה "תהייה לך תעלומה בחצר הקדמית של הבית שלך ,"אמרה אייבי .תעלומה בחצר הקדמית של הבית שלה . ממש באמצע משרד הב"פ שלה .
​ובין היתה מרוצה .
​לאוהבי תעלומות ולילדים צעירים
הספר
אייבי +בין תעלומות ומה שבינהן .

לצפיה ב-'אך פתאום מופיע שיר עליז '
אך פתאום מופיע שיר עליז
27/10/2016 | 07:15
1
8
בוקר טוב ליעל, לחרצית ולאשלינג ,בוקר טוב לזרה, לריני, לטובה, וזוהרה בוקר טוב לדינה, ולג רפאל בוקר טוב לשחרזדה .
"אין דבר":אהוד מנור ,נורית הירש  .

"לפעמים לא נוח ומרגיז,
לפעמים אין כוח להעיז,
אך פתאום מופיע שיר עליז,
שר לי ומודיע ומכריז:

"אם קשה ללכת - אין דבר,
כל שעה הופכת לעבר.
אל תביט למעלה, לך ישר
כי בסוף הלילה יש מחר"

יום פעילות מענין ומהנה לכולכם ... 
"אך פתאום מופיע שיר עליז "
לצפיה ב-'שיר שלי עליז'
שיר שלי עליז
30/10/2016 | 19:29
2
שיר שטות וסליחה על הפשטות
השמש שקעה החשיכה ירדה
כולם ישנים ואני עוד  ערה..רה.רה
לפתע פתאום חשקה נפשי בגלידה קרה.  רה רה רה
קמתי מהמיטה שלפתי כפית מהמגירה, רה רה רה.
הוצאתי הגלידה מההקפאה. א, א, אה
אכלתי בעונג ובהנאה .א, א, .אה
שמתי הצלחת ליד המיטה בפינה,  נ, נ, נה
נשכבתי  שוב במיטה וחשבתי שאני כבר מוכנה  לשינה , נ, נ, נה
אך לפתע פתאום בא לי אבטיח קר  לאכול.
נו זה כבר מוגזם אבטיח קר באמצע הלילה ועוד במיטה זאת שטות גמורה. ר, ר,  רה

זה. תענוג יקר וקר.קר, קר
קמתי ירדתי מהמיטה ט.ט,ט
שלפתי צלחת ומזלג מהמגירה ר.ר.רה
הנחתי עליה  אבטיח קר ר ר,ר
ישבתי במיטה ואכלתי בהנאה  רבה .ב.ב בה.
זהו עכשיו לישון אני יכולה.לה.לה.לה
רגע אולי עוד רק דבר אחד נוסף או במקום,
בא לי לטעום ולו מעט מהאדומים הקטנים,
הרי הם הדובדבנים,נים, נים ,נים,,
וזה סוף המהתלה שנודעה בכל העולם לתהילה.ל.ל.ל..
זה לא היה פשוט לכתוב שיר עם כזאת שטות.תות.תות..שיר שטות וסליחה על הפשטות
השמש שקעה החשיכה ירדה
כולם ישנים ואני עוד  ערה..רה.רה
לפתע פתאום חשקה נפשי בגלידה קרה.  רה רה רה
קמתי מהמיטה שלפתי כפית מהמגירה, רה רה רה.
הוצאתי הגלידה מההקפאה. א, א, אה
אכלתי בעונג ובהנאה .א, א, .אה
שמתי הצלחת ליד המיטה בפינה,  נ, נ, נה
נשכבתי  שוב במיטה וחשבתי שאני כבר מוכנה  לשינה , נ, נ, נה
אך לפתע פתאום בא לי אבטיח קר  לאכול.
נו זה כבר מוגזם אבטיח קר באמצע הלילה ועוד במיטה זאת שטות גמורה. ר, ר,  רה

זה. תענוג יקר וקר.קר, קר
קמתי ירדתי מהמיטה ט.ט,ט
שלפתי צלחת ומזלג מהמגירה ר.ר.רה
הנחתי עליה  אבטיח קר ר ר,ר
ישבתי במיטה ואכלתי בהנאה  רבה .ב.ב בה.
זהו עכשיו לישון אני יכולה.לה.לה.לה
רגע אולי עוד רק דבר אחד נוסף או במקום,
בא לי לטעום ולו מעט מהאדומים הקטנים,
הרי הם הדובדבנים,נים, נים ,נים,,
וזה סוף המהתלה שנודעה בכל העולם לתהילה.ל.ל.ל..
זה לא היה פשוט לכתוב שיר עם כזאת שטות.תות.תות..
לצפיה ב-'ספרים ושירים שבכותר הוא או היא.'
ספרים ושירים שבכותר הוא או היא.
26/10/2016 | 09:43
15
15
לצפיה ב-'הוא הלך בשדות/משה שמיר.'
הוא הלך בשדות/משה שמיר.
26/10/2016 | 09:44
7
2
לצפיה ב-'הוא והיא על הגג '
הוא והיא על הגג
26/10/2016 | 18:20
6
2
נתן אלתרמן כתב
הוּא:
מֵעֲפוּלָה בָּאנוּ הֵנָּה יַחַד,
בְּרַכֶּבֶת יוֹם שִׁשִּׁי.
יֵשׁ לִי דָּג מָלוּחַ וְקָרַחַת
וְתִסְרֹקֶת לְרֹאשִׁי.

הִיא:
וְעָלַי שִׂמְלַת שַׁבָּת
גַּם אַרְנָק שֶׁל עוֹר בַּיָּד,
אִמָּא, כַּמָּה זֶה נֶחְמָד!
יְהוּדָה הַגִּידָה נָא,
שֶׁתִּשְׁמֹר לִי אֱמוּנָה,
כְּמוֹ לִפְנֵי הַחֲתֻנָּה.

לצפיה ב-'הוא לא כול כך חכם '
הוא לא כול כך חכם
26/10/2016 | 18:36
5
1
יורם טהר לב .
"הוא לא כול כך חכם,אני יודעת,
אך הוא כותב לי מכתבים
יפים כול כך ועצובים,
והוא כותב לי :כמה חמודה את!"
לצפיה ב-'והוא האור/לאה גולדברג.'
והוא האור/לאה גולדברג.
27/10/2016 | 10:59
4
1
לצפיה ב-'החלום הוא צייר גדול/ לאה גולדברג.'
החלום הוא צייר גדול/ לאה גולדברג.
27/10/2016 | 11:01
3
3
לצפיה ב-'הלב הוא מחבוא/שלומית כהן אסיף.'
הלב הוא מחבוא/שלומית כהן אסיף.
27/10/2016 | 11:21
2
27
הלב הוא מחבוא
לכל הדברים שלא יכולים להגיד בקול.
כשאני רוצה לספר על הילדה שאני אוהב
ומפחד שיצחקו לי
אני מםפר בלב.
כשאני רוצה להגיד מילה גסה
ומפחד שאבא ואמא ישמעו
אני אומר בלב.
יש דברים שאני יודע בלב
וכשאני צריך להגיד אותם בקול
אני לא יכול.
לצפיה ב-'מי הוא זה ואיזה הוא?/מירה מאיר.'
מי הוא זה ואיזה הוא?/מירה מאיר.
28/10/2016 | 09:14
1
1
ספר חידות בחרוזים.

לצפיה ב-'בבתי הקולנוע מוצג הסרט ''היא.'''
בבתי הקולנוע מוצג הסרט ''היא.''
28/10/2016 | 09:20
4
לצפיה ב-' אמא שלי היא הכי/אלינוער קלר /הוצ. כנרת'
אמא שלי היא הכי/אלינוער קלר /הוצ. כנרת
28/10/2016 | 23:08
3
חָמֵשׁ חֲבֵרוֹת הֲכִי טוֹבוֹת
מְגַלּוֹת זוֹ לָזוֹ בְּסוֹד וּמַשְׁווֹת:
אִמָּא שֶׁל מַאיָה — הֲכִי דַּאֲגָנִית בָּעוֹלָם, 

אִמָּא שֶׁל דָּנָה — הֲכִי עַצְבָּנִית בָּעוֹלָם,
אִמָּא שֶׁל נֹגַהּ — הֲכִי סַדְרָנִית בָּעוֹלָם, 

אִמָּא שֶׁל נַעֲמָה — הֲכִי בָּעֲבדנָית ,
וְרַק אִמָּא שֶׁל גִּילִי הֲכִי טוֹבָה בָּעוֹלָם!
הַאֻמְנָם?
מֻקְדָּשׁ בְּאַהֲבָה לְכָל הָאִמָּהוֹת הַלֹּא־מֻשְׁלָמוֹת בָּעוֹלָם, וּלְכָל הַיְּלָדִים הַמֻּשְׁלָמִים שֶׁלָּהֶן...
אֱלִינוֹעַר קֶלֶר הִיא מְחַבֶּרֶת לָמָּה רַק כְּבָשִׂים? וּמִשְׁפָּחָה מַמָּשׁ מֻשְׁלֶמֶת. מִלְּבַד הָעִסּוּק בִּכְתִיבָה הִיא מְאַמֶּנֶת אִישִׁית, חַבְרַת סֶגֶל בֵּית הַסֵּפֶר לְאִמּוּן בִּמְכוֹן אַדְלֶר וְאִמָּא שֶׁל גַּיְא וּמִיקָה.
מִישֶׁל קִישְׁקָה הוּא מִבְּכִירֵי הַמְּאַיְּרִים בְּיִשְׂרָאֵל, מִמְּקִימֵי מוּזֵאוֹן הַקּוֹמִיקְס בְּחוֹלוֹן וְאַבָּא לִשְׁלוֹשָׁה בָּנִים — 
 דָּוִד, יוֹנָתָן וְאֵלִי - שֶׁהָיוּ פַּעַם בְּגִיל הַיְּלָדוֹת שֶׁבַּסֵּפֶר

לצפיה ב-'למה היא לא עפה /אושרית נברה /הוצ.קוראים'
למה היא לא עפה /אושרית נברה /הוצ.קוראים
28/10/2016 | 23:13
4
היא הייתה הילדה שגדלה במספרה, בין צלילי הדיסקו הבוקעים מהפטיפון לרעש הצורם של מייבש השיער. ליזי חלפון נולדה בבאר שבע לשמעון הנגר ולמרים עובדת הניקיון, בבית קטן שניחוח תבשיליו נמהל בריחות אמוניה ועשן סיגריות. היא גדלה לצד סבתא ליזט ותבשיליה החריפים, הדוד סמי חביב הנשים והדודה מזל מ”מכון מזל”, שמוציאה כל קליינטית מלכת יופי. במשפחה הצבעונית והרוחשת הזו סופגת ליזי עד מחנק את החום הלוהט, את החיבוק הלוכד, את מה שאומרים בקול רם מדי ואת מה שאסור בשום אופן לומר. במהלך ילדותה היא נעה בין נחת זרועו של אב זועם לחולשתה הנזקקת של אם נרפית, בין העברית המרוקאית שבבית לבין שירי אלתרמן ורביקוביץ’ שבכיתה. בבגרותה היא מחליטה לאמץ זהות חדשה, נוטשת מאחור את שורשיה ויוצאת למסע כדי לפרוץ את מעגל גורלה.

לצפיה ב-'הנדל, מה הוא ינעל? הוצאת פרדס 2008. איורים: אירנה פוליאק'
הנדל, מה הוא ינעל? הוצאת פרדס 2008. איורים: אירנה פוליאק
28/10/2016 | 23:17
בכל בוקר הנדל מתלבט מה הוא ינעל. שפע גורם לנו להתלבטויות. הספר עוסק בקשיי בחירה הנובעים כתוצאה משפע המאפיין את תקופתנו. למרות הקשיים אנו לא מוותרים על השפע וחוזרים להתלבט.... הסיפור משמש מראה למצבים שונים בהם מתחבטים קטנים כגדולים

לצפיה ב-'והילד הזה הוא אני/יהודה אטלס / הוצאת כתר'
והילד הזה הוא אני/יהודה אטלס / הוצאת כתר
28/10/2016 | 23:19
1
לצפיה ב-'הוא לא ידע את שמה /חיים חפר/ סשה ארגוב'
הוא לא ידע את שמה /חיים חפר/ סשה ארגוב
28/10/2016 | 23:28
2
1

הלך הוא יום אחד בדרך לבאר שבע,
הרוח מן הים את השיחים ליטף,
ליד אילן זקן היא את ראשה הסבה,
וצמתה ירדה ירוד מן הכתף.

הגדוד המשיך לצעוד, ועם הגדוד הלך הוא
ואת פניו נשקו גם רוח, גם חמה.
אבל בחניה לילית אחת נוכח הוא -
נוכח הוא כי שכח לשאול אותה לשמה.

הוא לא ידע את שמה,
אבל אותה צמה
הלכה עמו לאורך כל הדרך,
והוא ידע, יש יום
בו יפגשו פתאום,
עם שחר של טללים או שמש ערב.

הקיץ השני החליף גוונים וצבע,
פטרול סיור חזר מלילה של סיון
מיהר האמבולנס בדרך לבאר שבע
והיא חיכתה חיכתה לו בחלוק לבן.

והוא שאל "האם?", והיא ענתה "זוכרת"
וכה דיברו שעות, איש לא ידע על מה
וכשהלך בלי שוב והיא נותרה חיוורת,
זכרה היא כי שכח לשאול אותה לשמה.

הוא לא ידע את שמה...

לצפיה ב-'ההיא על האי / אפרים סידון - ספר מקסים במיוחד!'
ההיא על האי / אפרים סידון - ספר מקסים במיוחד!
29/10/2016 | 13:40
1
1
לצפיה ב-'העולם הוא גדול/יהונתן גפן.'
העולם הוא גדול/יהונתן גפן.
30/10/2016 | 08:33
1
העולם הוא גדול,
ויש בו הרבה ים והרבה חול,
הרבה בתים בעקר לבנים,
הרבה עצים והרבה שושנים,
המון ילדות עם צמות וסרטים,
המון וילונות וחוטים ומחטים...
לצפיה ב-'לפעיליות '
לפעיליות
25/10/2016 | 17:49
47
37
הפרשנות והפעם מקור השראה מרים הנביאה -נביאת המים כך כינו אותה .
ולמה ?
זאת למדתי מהקשבתי לדברי  הפרשנות של דוב אלבוים בטלויזיה, באחד מימי החג . סיבה אחת
מצטטת...
המשך>>
הפרשנות והפעם מקור השראה מרים הנביאה -נביאת המים כך כינו אותה .
ולמה ?
זאת למדתי מהקשבתי לדברי  הפרשנות של דוב אלבוים בטלויזיה, באחד מימי החג . סיבה אחת
מצטטת מתוך הקישור הבא  :http://www.dovelbaum.com/cms/pic/files/1439106863....
מרים דאגה לבאר מים לבני ישראל בנדודיהם .הבאר התגלגלה עם בני ישראל כול עוד היא חיה  .
."...באר הזו, ואחרי הפרשה הזאת מתה מרים ומצוקת המים חוזרת. לפיכך הסיקו חכמים שכל עוד חיה מרים, הבאר שעל שמה נבעה מים, ועם מותה יבשה. מקור תלמודי קדום מתאר את סיפורה של הבאר הזו של מרים: וכך היתה הבאר שהיתה עם ישראל במדבר דומה לסלע מלא כברה מפכפכת ועולה כמפי הפך הזה עולה עמהן להרים ויורדת עמהן לגאיות מקום שישראל שורין היא שורה כנגדן מקום גבוה כנגד פתחו של אהל מועד נשיאי ישראל באין וסובבין אותה במקלותיהן ואומ' עליה את השירה עלי באר ענו לה עלי באר ענו לה והן מבעבעין ועולין כעמוד למעלה וכל אחד ואחד מושך במקלו איש לשבטו ואיש למשפחתו שנ' באר חפרוה שרים וגו'.)תוספתא, מסכת סוכה, פרק ג, הלכה יא.( מתוארת כאן באר מופלאה, מיוחדת וניידת, שהיתה הולכת עם בני ישראל בנדודיהם במדבר. בכל פעם שבני ישראל היו חונים, התייצבה הבאר במקום גבוה מול אוהל מועד. כדי למשוך ממנה מים,
מגיעים נשיאי ישראל וסובבים אותה ושרים לה. כלומר, בניגוד לסלע שמשה   היכה כדי להוציא ממנו מים, באר מרים מתרצה ונובעת רק כשמפתים אותה בשירה.
  נהנתי מאוד להקשיב לדברים .

לאחר הקדמה כול כך הארוכה המשימה בתגובה הבאה
לצפיה ב-'המהדורה המקוצרת/ מור פוגלמן-דברוקין על הספרים "זאב! זאב!", '
המהדורה המקוצרת/ מור פוגלמן-דברוקין על הספרים "זאב! זאב!",
25/10/2016 | 19:11
7
"שר הילדים" ו"הלב שלי קופץ וצוחק"
אוקטובר 25, 2016

"זאב! זאב!" מאת ורוניק קפלן וגרגורי מביר
ספרות אימה היא אחד הז'אנרים הפופולריים בקרב ילדים ומבוגרים גם יחד, וכל רשימת רבי מכר מתנאה בספר אימה אחד לפחות. כולנו נהנים לקרוא ולפחד – הקריאה בסיפורים הללו מספקת אפשרות להתעמת עם חרדות ופחדים, לעבד אותם מתוך המרחב הביתי המוגן וליהנות מהתענוג הנדיר של האצת הדופק, הזרמת אדרנלין ותחושת "אקשן", ללא הצורך לשאת בהשלכות של אימה ממשית.
גם הגדיים ויולט ואוסקר, גיבורי הספר "זאב! זאב!" מאת ורוניק קפלן וגרגורי מביר, אוהבים את הריגוש שבפחד. כשהם בוחרים לשמוע סיפור על זאב רשע ואבא תיש חושש שהוא מפחיד מדי עבורם, הם מכריזים פה אחד: "זה כיף לפחד, אבא!".

http://ha-pinkas.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%94%D7%93%D7...

קראתי הספר  ''זאב זאב'' ובהחלט מסכימה לדעתה. אהבתי את האייורים אבל את התוכן  פחות......מעניין,  שהאבא,מכבס תולה וכו' בשונה מסיפורים בהם אנחנו רגילים שאת מטלות הבית האמא עושה....

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו