לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ספרות לילדים ולנוער
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

|אקשן|בואו לצחוק איתנו בסרט קורע
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2013 | 16:15
4
|*|דיוויד ווזניאק (וינס ווהן) הוא בחור בלי שאיפות. חייו מקבלים תפנית מפתיעה כאשר הוא מתבשר שתרומת הזרע שהעניק לפני כעשרים שנה הפכה אותו לאב של 533 ילדים|!|
אנו מזמינים אתכם לבוא להקרנה תפוזית של הסרט הטעות הגדולה
לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
"אימא שלי תמיד ממהרת "
14/11/2013 | 13:41
15
71
כתבה :הדסה יובל
איירה דורון זוהרי שמש .בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2013 .
את הספר הזה אני מקדישה לבתי הבכורה שבבוקר וגם בערב "היא תמיד ממהרת "
לארגן,ולהלביש ,להוסיף לתיק האוכל של הילדים .להתלבש ,להתאפר להסתדר ,משהו לשתות ,עוד משהו להכניס לתיק
האישי שלה .ומנגד מחוגי השעון אצים רצים.
,ובאיור ,הנה היא האימא מלאת מרץ ,היא ממהרת בוקר ,צהרים וערב .לה ילדה בגיל הגן ותאומים אצל המטפלת .והיא עצמה אימא עובדת  .
בבוקר להכניס לגן את הילדה ,להביא למטפלת את התאומים .בשעת ובצהרים את הילדה לאסוף מהגן  ומאוחר יותר לשחרר את המטפלת ואת התאומים להביא הביתה .והיום לא נגמר ,בישולים למחר ,כביסות , ומשרד ופגישות יוזמות והחלטות וסידורים   .וזה המצב
" לפעמים, מרוב מהירות ,אימא שלי
עושה כמה דברים בבת אחת ,
כמו למשל ,לנקות את הביתצ  ולדבר בטלפון.
או לדבר בטלפון ולהאכיל את האחים שלי ,
או לקפל כביסה ולדבר בטלפון".  
כול הזמן צלצולים צילולי הטלפון שאינם מפסיקים ועימם שיחות נכנסות ויוצאות

"אימא שלי תמיד ממהרת "חלק ב'
14/11/2013 | 13:46
19
וכך מתארת הילדה ומספרת על האווירה בבית ובעיקר ומשתפת אותנו בתחושותיה.
בבוקר במיוחד כשאימא  אותה מזרזרת ובה גוערת  ו"מספיק כבר !"
אני עונה לה "אוף!תפסיקי למהר אותי !"
או אז היא מרגישה ויודעת אימא אותה לא שומעת ,כאילו רגליה צמחו והתארכו "הראש שלה מתרחק ממני "
ויום אחד מספרת הקטנה על החלטתה ,לבקש לגן לא כריך עם גבינה צהובה ,אלא פיתה עם חביתה כמו של שירה .פיתה עם חביתה טעימה .
הענין הוא שלאורך כול היום ,היא לא הצליחה להביא את אימא לרגע אחד של הפסקה והקשבה .במהלך היום העינינים בוערים
לאימא לא היה זמן להתפנות לילדה , לא בדרך חזרה ,ולא בארוחת ערב .
אימא עסוקה ,טרודה ,ושוב מרוחקת "והרגלים שלה שוב צמחו והתארכו" ובקשת הפיתה עם החביתה נשארה בעינה עומדת .
אבל הילדה לא ויתרה ודרך לתשומת ליבה של אימא מצאה גם מצאה .
האם למחרת הבקשה התמלאה ? ואימא האם להנאת הילדה הכינה פיתה עם חביתה .ובדרך לפה ושם אולי עם עצמה  לרגע עצרה..
מזמינה אתכם לחוות רגעים בבית משפחה רגילה וסוערת ששם גרה גם ילדה ואחים תאומים.
ולהזכר למבוגרות שביניינו בתקופה יפה שהיתה ...
כתבו עלי ספר????
14/11/2013 | 13:56
4
18
מאירוע היום בבוקר:
אמא קמה, מתלבשת מהר, מעירה את הילדים, מכינה ארוחות בוקר, מכינה כריכים, מארגנת את התיק שלה (כי אתמול יצאה עם תיק אחר) גומרת להסתדר (להסתרק, להתאפר), שותה שלוק אחרון מהקפה.
יוצאת מהבית עם הגוזל מגיעה לרכב ממהררררררררת.
הגוזל מודיע ששכח את הכדור בבית
אמא בעצבים עולה איתו הביתה לוקח את הכדור, יורדים לרכב, אמא בעצבייייייים: אם אינ מאחרת היום אתה לא רואה מחר בבוקר טלויזיה.
נפרדת מהילד ליד שער ביה"ס בנשיקה וחיוך (והילד לא בטוח אם אמא עוד כועס או לא, לא, אמא כבר לא כועסת).
אמא ממהרת לעבודה: פקק פקק פקק, בסוף אמא מגיעה בדוק בשעה 08:00.

מה צפוי עדיין:
אמא מסיימת עבודה, רצה לקנות מתנה ליום ההולדת אחה"צ, לוקחת את הגוזל הביתה, מספיקה להפעיל את מכונת הכביסה, מחליפים בגדים ונוסעים ליום הולדת. משם אמא נוסעת לקניות, אמא חוזרת מקניות ועוד מעט צריך להחזיר מיום ההולדת.
חוזרים הביתה, מסדרת קניות, תולה כביסה מתחילה להתארגן עם בישולים לשבת........
r i n i, מה שנקרא:'סופר אמא' :
14/11/2013 | 15:05
26
ריני את מדהימה .זו תכונה אימהית
14/11/2013 | 16:11
2
15
ריני
14/11/2013 | 17:08
1
10
מה אאחל לך הרבה בריאות ושתמשיכי לרוץ   
תודה
15/11/2013 | 08:59
4
זה לא כל יום ככה אבל זה היה ככה אתמול.

בין סיום הקניות לחזרה לקחת את הגוזל ליומולדת עוד אספתי את החייל הצעיר מתחנת הרכבת (בעיר אחרת, כמובן).
פשששש, זה היה יום....
אם על אמא-אז על אמא שלי..משהו שכתבתי
14/11/2013 | 18:42
8
19
אימא
אימא, אני רואה אותך עדיין עם חוט ומחט בידיים, תופרת.

תפרת לי בגדים לחתונה,
ואז תפרת שמלה לבת מצוה של נגה שלי - זוכרת אימא?
ובין לבין תפרת פיג'מות לבנים.
אימא- אני רואה אותך יושבת איתי ועם ילדיי ומכינה להם תחפושות לפורים.
ופעם אמרתי לך- תעשי כך ולא אחרת.
ואת ענית לי- אם את יודעת כל כך טוב - תעשי את. אבל עשית כמו שביקשתי...
אני רואה אותך אימא, מקפלת לי את הכביסה ומניחה בצד את הצריך תיקון,
וכבר אוחזת שוב חוט ומחט ומתקנת, פה כפתור ושם מכפלת.
את מכנסי הזחילה הראשונים את תפרת -
כדי שלא ישתפשפו להם הברכיים, כך אמרת.
אני רואה אותך אימא, אופה לנו את הסמבוסק עם הגבינה הנהדרים שלך.
אני רואה אותך באה אלי אחרי כל לידה עוזרת ותומכת.
כן, אימא, אני עדיין רואה אותך. את שומעת אותי, אימא?
אני רואה אותך יושבת בשמש במרפסת ואומרת – אח איזה שמש נהדרת.
אני רואה אותך בביתי בערבי חג אחרי שאבא נפטר.
אני גם רואה אותך אימא, כשכבר לא יכולת לעשות את כל זה.
אני גם רואה אותך אימא, כשכבר לא יכולת לעשות את כל זה.
יושבת בכיסא גלגלים ונאנחת.
כמה היה לי קשה לראות אותך כך כואבת.
אימא, את שהיית כמו נמלה חרוצה, כל היום עמלה,
איך הפכת לכזאת עייפה?
אימא, לא אמרתי לך מספיק – אבל תדעי שאני אוהבת אותך.
עברו המון שנים ,אך אני עדיין חושבת עלייך- אימא.
מרגש מאוד
14/11/2013 | 18:54
10
15/11/2013 | 08:56
1
4
מרגש!
15/11/2013 | 09:28
3
היתה לי צמרמורת כשקראתי זאת. שחרזדה, הכל מהלב
15/11/2013 | 11:46
4
9
ורואים את אהבתך לאמך.
תודה לכם .זה באמת מהלב..
15/11/2013 | 12:17
3
8
היתה לי אמא מיוחדת,
לא היתה לה השכלה אך היתה חכמה מאד
שחרזדה יקרה
15/11/2013 | 14:14
2
6
ללוא השכלה ,לארוג ולתפור ידעו האימהות , לבשל בישלו מיני תבשילים,גם  ללוא קורסי בישול . לאותם ריחות שעלו מהסירים ולאותם טעמים, מתגעגעים היום ,ומנסים לשחזר מתכונים .וידן היתה נטויה במלאכות ממלאכות שונות ובעיקר והכי חשוב  יד חמה ומלטפת תמיד היתה שם .....ללוא השכלה ..........
על מה שכתבת ותארת במילים כול כך חמות , ועל האימא מיוחדת שהיתה לך - .איתך בהתרגשות .
,
תודה חולית על יליך-מסכימה ,כך היו
15/11/2013 | 15:40
1
6
סליחה-על מילותיך.שבת שלום
15/11/2013 | 15:41
2
ספרים שההורים לא יוצאים בהם טוב
14/11/2013 | 07:35
23
50
פצפונת ואנטון / אריך קסטנר
14/11/2013 | 08:36
6
20
אמא של פצפונת עסוקה בעצמה ובמגרנות שלה (בתרגום הראשון זה היה "צלחית").
מי שמגדל את הילדה זו האומנת שגם שמה לב שמשהו אינו כשורה.
מטילדה/רואלד דאל. ההורים פשוט לא
14/11/2013 | 11:01
5
17
מתפקדים כהורים ומטילדה לגמרי עצמאית.
אשלינג, נושא מעניין.
14/11/2013 | 11:01
4
16
דייוויד קופרפילד-צ'ארלס דיקנס
14/11/2013 | 11:18
3
11
דייוויד נולד אחרי מות אביו, ואמו נישאת בשנית למר מארדסטון. אביו החורג, אדם אכזר, מתעלל בו. דייוויד נשלח ללמוד בפנימיית "בית סאלם" בהנהלת מנהל חסר רחמים מר קְרִיקל.
אמהות מתעללות ומזניחות נשלחות לבית ספר להורים
14/11/2013 | 11:41
15
בספרו של אריך קסטנר, 35 במאי.
העולם ההפוך, שבו "הכניסה חינם! ילדים בחצי המחיר!" ואת ההורים מחנכים הילדים בבית הספר.
תודה לכם האמת שחפשתי הגדרה אחרת
14/11/2013 | 11:48
1
31
ולא כל כך מצאתי  הכונה לספרים שאתה קורא אותם בתור מבוגר
הם קצת מכאיבים לך
כמו בספר  מיקי תפסיקי של נירה  הראל זה סיפור על ילדה בשם מרים  שכל הזמן עושה דברים
מרגיזים ושההורים מתעצבנים הם צועקים לה כל הזמן מיקי תפסיקי
ומרים שונאת שקוראים לה מיקי ויום אחד היא הופכת להיות ילדה שקטה ומנומסת
ואז ההורים קצת  מצטערים  כי הם מתגעגעים לקצת שמחה בבית
גם אם לא התכוונת, זהו נושא מרתק!
14/11/2013 | 11:53
7
בספר "בוטן העכבר והדבק האכזר" מאת יובל אלבשן-
14/11/2013 | 11:53
7
13
בתחילת הספר ההורים מתגלים כחסרי רגישות ואפילו אכזריים, אך לזכותם ייאמר, שהם שועים לבקשת הילדים וחוזרים בהם
אני לא התרשמתי שהם יוצאים שונים מדי
14/11/2013 | 12:12
5
16
חסרי רגישות לעכבר במלכודת.... הרבה אנשים היו "נופלים" בזה, בסופו של דבר הם באמת יוצאים בסדר עם הילדים ועם העכבר.
בסך הכל הם הורים טובים שדואגים לילדים שלהם ואפילו מנפצים את הסטריאוטיפ של אבא אמיץ ואמא פחדנית.
דודתה של פוליאנה:
14/11/2013 | 12:30
3
14

פולי הרינגטון  התנגדה מאוד לנישואי אחותה עם הכומר הצעיר והעני והעדיפה את נישואיה לאחד מתושביה האמידים של העיירה, מקבלת את פוליאנה בת אחותה בקרירות ומתייחסת אליה בקפדנות. היא מנסה לחנך את פוליאנה לציות למילת המפתח שלה 'חובה'. אך נכשלת בכך פעמים רבות עקב אישיותה הצוהלת והשובבה של פוליאנה ולבסוף מצטרפת  הדודה פולי לאלו המשחקים במשחק השמחה.

ציטוט:"כל בוקר משעה 9:00 תקריאי לי חצי שעה בקול רם. עד אז תנצלי את הזמן לסידור חדרך. בימי רביעי ושישי תבלי את השעות שלפני הצהריים, משעה 9:30 במטבח עם ננסי ותלמדי לבשל. בבקרים האחרים תתפרי יחד עמי. כך תשארנה שעות אחר הצהריים ללמוד מוזיקה. מובן שמיד אשכור מורה בשבילך." סיימה בהחלטיות וקמה מכסאה.

מפי פוליאנה פרצה קריאת צער:
"הו, דודה פולי, דודה פולי, לא השארת לי זמן בשביל סתם לחיות."

"לחיות, ילדה, למה כוונתך? וכי אינך חיה כל הזמן?"

"הו, כמובן, דודה פולי. אני אנשום בזמן שאעשה את כל הדברים האלה, אבל אני לא אחיה. גם כשישנים נושמים כל הזמן, אבל זה לא נקרא לחיות. לחיות - זאת אומרת לעשות את מה שרוצים לעשות: לשחק בחוץ, לקרוא (לעצמך, כמובן), לטפס על הגבעות, לשוחח עם אדון תום בגינה ועם ננסי, לגלות ולדעת את כל מה שאפשר על הבתים והאנשים וכל הדברים בכל המקומות לאורך הדרך, והרחובות הנחמדים שעברתי דרכם אתמול. לזה אני קוראת לחיות, דודה פולי, סתם לנשום זה לא נקרא לחיות!"

קישור: http://maritbenisrael.wordpress.com/2009/12/28/%D7...
אשליג
14/11/2013 | 12:53
2
26
על הרעיון היפה קבלת האדמה .
ומוסיפה ספר בנושא "אימא שלי תמיד ממהרת " של הדסה יובל ובתכניו יש "תלונה "
כשאמא ממהרת,אני חושבת שכול האמהות הממהרות ימצאו בחלק זה או אחר ,בעלילה מקום להזדהות
אמליץ עליו כעת בהודעה חדשה .
ברכות לאשלינג
14/11/2013 | 14:46
1
11
ברכות אשלינג על השמלה האדומה
15/11/2013 | 20:43
6
אני לא מכירה את הספר הזה
14/11/2013 | 18:56
38
אבל יש ספר טוב עם ספור דומה על עכבר
העכבר של תמר וגאיה  א ב יהשוע
ב"אריה בלילות" של מאיר שלו התנהגות ההורים
14/11/2013 | 17:39
16
תמוהה ביותר, כי הם מפחידים את הילד לילה לילה. רק הפרשנות הידועה, שבעצם הילד שומע רת ההורים מקיימים יחסי מין בלילות, נותנת משמעות אחרת לספר.
אגדות עם אמהות חורגות רעות
14/11/2013 | 13:14
5
26
לכלוכית,שלגיה.
14/11/2013 | 14:50
1
9
טובה 53
14/11/2013 | 17:10
21
על התמדתך והשתלבותך היפה ,מתכוונת בקרוב בעזרת 'מטה הקסמים' שלי להפוך אותך לאדומה .   
בסיפור המקורי של האחים גרים, גם אביה של
16/11/2013 | 15:51
2
16
לכלוכית לא היה זוכה בתואר "אב השנה"...
בספרה של חוה חבושי "לא מרשמלו ולא ציפורים" -
16/11/2013 | 18:40
1
11
הוריה של אחת הגיבורות, עילי, מתפקדים גרוע ביותר כהורים.
זה באמת נראה ספר מענין
16/11/2013 | 20:11
9
ברור שהספרים של דיוויד מקי - לא עכשיו ברנרד
21/11/2013 | 09:25
1
7
וגם "נסיך קטן ודובי" .

סופר גאון !

משום מה פה מכירים בעיקר רק את "בנצי" .
תודה
21/11/2013 | 16:16
1
את נסיך קטן ודובי מאוד אהבתי  
ספרים מסתתרים:'דף דף':
13/11/2013 | 09:20
8

בסיפור שלפניכם מסתתרים שמות של 15 ספרים שמופיעים בדףדף.
נסו למצוא אותם! היזהרו ממלכודות!. : http://www.dafdaf.co.il/Details.asp?MenuID=4&S...
ספרות ילדים כאן ועכשיו:
13/11/2013 | 00:36
9
33

סיכום חוויות מכנס הפנקס השני לספרות ילדים ונוער: http://saloona.co.il/anatshapiraspace/?p=1255
יותם שווימר רשימת ביקורת על ספרו של ג'יי אשר:
13/11/2013 | 00:41
6
13
 "13 סיבות" מהפנקס: http://ha-pinkas.co.il/?p=15548
'הרפובליקה הספרותית' - 5 ספרי ילדים חדשים:
13/11/2013 | 00:45
5
12
סיפור קצר: "אני והזר" מאת חנוך ברטוב:
13/11/2013 | 01:01
4
10
השאלון עם גונן נשר:
13/11/2013 | 01:07
10
בוקר טוב הזרה יש לי שאלה?
13/11/2013 | 12:19
2
15
לאן אני יכולה לשלוח סיפור קצר?
מתכונת לתחרות הסיפור הקצר.תודה וום נהדר לך
בבית אריאלה,עתון "הארץ" ועוד. צריך לברר תאריך
14/11/2013 | 02:16
1
11
בישראל מספר גופים מקיימים תחרויות של סיפורים קצרים, במטרה לעודד כתיבה ספרותית ולגלות כישרונות חדשים. הגופים הידועים הם עיתון "הארץ", העורך את תחרות הסיפור הקצר של "הארץ", מפעל הפיס והעיתון "מקור ראשון". (ויקיפדיה)

התחרות מתקיימת גם בבית אריאלה,צריך לברר איתם באיזה תאריך
וישנו תקנון תחרות הסיפור הקצר
קישור:http://saloona.co.il/blog/%D7%94%D7%9B%D7%AA%D7%99...
עיתון ה"ארץ"-  תחרות הסיפור הקצר
מתוך cafe.themarker:
"תחרות הסיפור הקצר של הארץ מתקיימת כל שנה. כל שנה שולחים לתחרות זו לפחות אלף כותבים את מיטב סיפוריהם מבלי לדעת כלל מי יהיו השופטים. אותם כותבים צריכים להמתין במשך כמה שבועות והם גם לא מקבלים שום תשובה במקרה של הפסד. צריך רק להכין שלושה עותקים מודפסים ולשלוח אותם ידנית עד למחלקת "תרבות וספרות" של עיתון הארץ. הכותבים מחכים כמעט כל השנה לרגע הזה שכן הבמה של תחרויות סיפורים קצרים בעיתונים הם החלום הרטוב של כל מי שאוהב לנגוס את הקצה של העיפרון. בעיתון הארץ כל שנה נבחרים הזוכים המאושרים שמבטאים בצורה ההולמת ביותר את הסטנדרטים הגבוהים של השופטים המיומנים, שמתחלפים כל פעם מחדש."

לסטימצקי  תחרות  "הסיפור הקצר" של מועדון "הסיפור שלי":http://www.steimatzky.co.il/Steimatzky/pages/Conte...
תודה לך הזרה..אנסה לשלוח
14/11/2013 | 18:43
8
תודה רבה, הזרה. חשוב מאוד לאלה שרצו לנסוע ולא
13/11/2013 | 07:37
1
16
יכלו. מהנסיון של שנה שעברה, אם נחכה בסבלנות, ההרצאות תועלינה במשך הזמן בפייסבוק ונוכל לדעת מה הפסדנו.
בשמחה דינה,אשתדל להעלות מידע חדש
13/11/2013 | 08:39
11
תולעת הכול יודעת
12/11/2013 | 20:28
11
23
יצא לראשונה ב2012 .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2013
ג'וליה דונלדסון  כתבה .איורים  של אקסל שפלר
ספר נוסף לג'וליה דונלדסון ,הפעם גיבורת הסיפור כפי שראיתם בסריקת עטיפה קדמית היא תולעת . תולעת בצבע גוף נוטה לורוד ,עינים טובות לב ,גוף ארוך וגמיש ,וכול כולה קשובה לבעיות היום יום של חברים בסביבתה .
התולעת עומדת במרכז החיים תרתי משמע, גם בתמונת האיור וגם בהוויה .כול דבר שקורה,מתרחש או כאשר חרק קטן , זוחל או מעופף נקלע לבעיה, התולעת מופיעה ועזרה מגישה .
כך קרה שצפרדע לאמצע הכביש לפתע הגיחה, גם חיפושית קטנה לא היתה מספיק זהירה ,ולמי הבאר העמוקים התגלגלה.
התולעת מגיעה מיד מרגיעה ,במקום הצרה שם מתייצבת על  רעיון מקורי תמיד חושבת.
גופה הגמיש,מתפתל מתגלגל ועת המצוקה של הצפרדע או החיפושית באה לקיצה .גם במצבים אחרים שקבוצת דבורים למשל התלוננה כי משעמם להם ,ידעה היא כיצד לשמחם.
אהובה היתה התולעת על כול חבריה .וכולם העריכו את מסירותה וטוב ליבה .
באותה סביבה חיה קוסמת ,קוסמת לא נעימה ,לטאה זאת היתה ,ולה עוזר נאמן ,בדמות עורב שחור עב מקור. פרח סגול בעל גבעול  ירוק אחזה בידה   -פרח הכישוף .
הוראה נתנה הלטאה לעורב , את התולעת לתפוס .דרישה הציבה בפניה לחפור מתחת לאדמה ולהביא לפניה אוצר  .עד אז אסירה היא,וגרוע יותר חייה בסכנה .לא תמצא את האוצר ,מאכל תהייה והעורב ממנה כארוחה יהנה .
מה עלה בגורל התולעת ? מה עלה בסופה של הלטאה בעלת קסמי הכישוף  ?ומה נאמר על חבריה הרבים של התולעת?
מזמינה אתכם להכיר את הספר "תולעת כול יודעת "של ג'וליה דונלדסון .ולהנות מאיוריו המרהיבים של אקסל שפלר   
"תולעת כול יודעת הכי ארוכה ,
תולעת כול יודעת הכי חזקה.
איך היא מתפתלת! איך היא מתנועעת!
הי הידד הריעו לתולעת כול יודעת!
.

הרהורים
12/11/2013 | 21:14
10
16
בעקבות קריאה וגם השוואה קלה .
קראתי את הספר ואהבתי את העלילה . ואיך אפשר לא ,הענשנו את הרעים .
הרע את עונשו קיבל ,בספר הכוונה ללטאה הרעה .והטוב -הטובה התולעת גיבורת הסיפור .התולעת לחופש יצאה,אל חבריה, אל פינות השעשועים שלה אל האור והמוכר.
בספר שיצא לא מכבר "אני הוא עכברוע " גוליה דונלדסון . מופיע אותו מוטיב ,העכבר עכברוע שהיה עכבר רע במיוחד ,שדד , ועשק, גנב וחטף גרם לסבל רב בחיי חבריו לבסוף את עונשו קיבל .לא עוד חיי רווחה ובטלה על חשבון חבריו  עובד הוא לפרנסתו בעבודה פיסית קשה,את הלקח הוא למד.
"רזה ואפור וכנוע,
הוא מזמן לא שודד דרכים .
יש לו ג'וב קבוע -בוע בוע
כול יום בשבוע בוע בוע .
כך העכברוע כך הלטאה הקוסמת ,מייצגי הרוע את עונשם קיבלו. שמחה פרצה הן בסביבת התולעת הכול יודעת ,והן בסביבת העכברוע. הסוף טוב .

מוטיב דומה נוסף -בשני הספרים יש קטע מסוים מחורז החוזר על עצמו ,מספר פעמים ,שונה כמובן בתכניו.

ועוד רציתי לציין   בספר "תולעת הכול יודעת" מסופר לנו שהתולעת הארוכה ,אוהבת  במיוחד לשמח את חבריה החרקים , הזוחלים ,בעלי הכנף ואחרים
פה הופך גופה לנדנדה או ל"הולה הופ ! שם "למגלשה "או "מתקן שעשועים " .גם בספר של שלי אלקיים "שהעכבר והנחש נפגשו לראשונה" .משחקים השנים הנחש והעכבר .אותו מוטיב מופיע בעת המשחקים הגוף הופך למעין כלי משחק  .

על סוף טוב
על קטע חוזר
ומוטיב הגוף הגמיש.
בספרים "תולעת כול יודעת "ג'וליה דונלדסון . ,אני הוא עכברוע "ג'וליה דונלדסון .כשהנחש והעכבר נפגשו לראשונה "שלי אלקיים .  

פעילות
13/11/2013 | 10:20
9
14
גם בספרים נוספים
יש מוטיב  
של
קטע חוזר המופיע לאורך העלילה .

ניצחון בין הרעים לטובים
ו
גוף גמיש של פרט זה או אחר , לתועלת אישית  או תועלת הסביבה .

מוזמנים לצרף שמות ספרים לרשימה .
המסע לחרפצ'יוס / אשר קרביץ
13/11/2013 | 11:38
8
9
"אני תולעת משמע אני יודעת", אומרת התולעת שהיא אחת מהדמויות שגיבור הסיפור פוגש במסעו.
ועוד על תולעים. איך זה/דתיה בן דור מתוך שירים
13/11/2013 | 16:45
7
6
שובבים.

איך זה לאכול תולעים?
תלוי את מי שואלים.
אם שואלים אותי אני אומר:
''פחס''!
אבל אם זקית, היא עונה:
''דליקטס!''
נחמדדדד
14/11/2013 | 00:36
6
6
בנושא 'גוף גמיש' אני נותנת את התואר ל
14/11/2013 | 01:11
5
6
קטע חוזר המופיע לאורך העלילה:
14/11/2013 | 01:25
3
8
נעמי ואפרוח לא - אבירמה גולן : "בַּבֹּקֶר נָעֳמִי קָמָה, מְצַחְצַחַת שִׁנַּיִם, אוֹכֶלֶת אֲרוּחַת בֹּקֶר וְהוֹלֶכֶת לַגַּן.
וְאֶפְרוֹחַ?
לֹא!
נָעֳמִי בּוֹנָה מִגְדָּל מִקֻּבִּיּוֹת, מַאֲכִילָה אֶת הַבֻּבּוֹת, מְצַיֶּרֶת, מְנַמְנֶמֶת.
וְאֶפְרוֹחַ?
לֹא!
בְּסוֹפוֹ שֶׁל יוֹם אָרֹךְ נָעֳמִי חוֹזֶרֶת הַבַּיְתָה, מִתְרַחֶצֶת וְהוֹלֶכֶת לִישֹׁן.
וְאֶפְרוֹחַ?
גַּם אֶפְרוֹחַ יָשֵׁן?"

כריכה:http://simania.co.il/bookimages/covers96/962033.jp...

וגם בספר - הלו! מי מדבר? - בן-דור דתיה:

טֶלֶפוֹן,, חַיּוֹת וַחֲרוּזִים - וְהַשִּׁמְחָה גְּדוֹלָה! - הָלוֹ! מִי מְדַבֵּר? - הִי-אָה! הִי-אָה! הִי-אָה! - שָׁלוֹם חֲמוֹר, שָׁלוֹם! מָה עָשִׂיתָ כָּל הַיּוֹם? - שָׁבַרְתִּי צַלַּחַת שָׁרְתִי בַּמִּקְלַחַת וְיֵשׁ לִי אוֹרַחַת. לְהִתְרָאוֹת!

כריכה:http://www.ashops.co.il/Shops/shop_73/products/800...
נצחון בין הרעים לטובים:
14/11/2013 | 01:27
2
5
'שטופל והנערים הרעים':http://sefer-li.net/stopel.pdf
קטע חוזר
14/11/2013 | 07:30
1
9
יש  בטרול    של גוליה דונלסון
מי זה קופץ על הגשר שלי

עדשי השוקולד והבז אנטוני הורוביץ
14/11/2013 | 07:33
9
  ניצחון בין טובים ורעים.  
בדרך כלל אני רגישה לתאורי  אלימות בספרי  נוער
אבל הספר  הזה פשוט כתוב טוב  ומצחיק
אז זה איך שהוא נסלח
המסיבה של העכבישונת מיס ספידר דיויד קירק
15/11/2013 | 07:53
11
עכשיו גיליתי שקיים עוד ספר   בסדרה
הספר מקסים על עכבישה קטנה שרוצה לארח חברים ברשת שלה אבל כולם פוחדים
ובורחים
"פקעת קשרים "
12/11/2013 | 13:54
9
595
ליסה גרף
פרוזה עשרה מאנגלית :נועה בן פורת ידיעות ספרים  ספרי חמד
/2013 .
אוהבים עוגות מיוחדות , אוהבים לאפות ,להפתיע ,להתאים את העוגה לאדם .ממליצה לכם לקרוא את הספר "פקעת של קשרים" שיצא לא מכבר.
ולא רק בגלל העוגות שאת ריחם אפשר להריח ואת טעמם לחוש ,אם לרגע מדמיינים את העוגהלאחר שתפחה ויצאה מהתנור .
אלא בעיקר בגלל ,סיפורי העלילה הנקשרים יחדיו לקשר אחד של פרפר 'המרפרף' אל לב הקוראים.
זהו סיפורם של דמויות שונות ,דמויות שיכות כאלו שיש להם משפחה ,ודמויות אחרות שכמהות למשפחה  ,דמויות בודדות עריריות כול אחד חי ופועל במעגל חייו.
ובין הדמיות נרקמים יחסים ,אצל אחרים הקשרים נפרמים ,ויש מי שמשפחה חדשה מקים. ווכול העת צועד לצידם איש בעל חליפה אפורה אולי מיצג הוא את המצפון ,אולי מיצג הוא את המוסר .    

"פקעת קשרים" .חלק ב'
12/11/2013 | 13:57
1
20
גם לחפצים רבים יש תפקיד ,בעיקר למזוודות הכחולות השיכות ליצרן סנט אנתוניס' .באחת מהן מוחבא מתכון מופלא של חמאת בוטנים ,אבל גם צנצנות שאם פותחים אותן ....ועצם אחת חשובה ביותר  לאנשי המדע  
המילה כישרון מופיעה לכול אורך הספר כול אחד וכשרונו, כול אחד ומהותו ,ויש והכישרון ככול שדבקים בו פותח פתח לאפשריות נוספות של קידום והצלחה . וגם ספר מתח אחד של ויקטוריה ולנסיה "ערך נקוב "
ומי היא בעלת הכישרון לאפות עוגה המתאימה בדיוק מוחלט לאדם ואישיותו . הנה היא לפניכם קדנס  קיידי .יתומה החיה בבית מיס מאלורי ליתמות אבודות .ילדה מיוחדת ולה כישורים ואיכיות , שמככבת בספר ואיך אפשר שלא לאהוב אותה .
ומי הוא הנער שיורק ויורק והיריקות מביאת עליו צרות צרורות הלוא זהו זיין .צירה מתחת לאות ז'
"למעשה ,נוכח זיין לדעת ,הוא הורס דברים כמעט מיום היוולדו "  
ועוד מככבים אחותו מריגולד שעדין מחפשת את עצמה וכישרונה .
ובעל הבית האוסף אליו כול העת מזודוות כחולות ,ושינה מודרת מעייניו  
ובמשחק העלילה מתיצבים נוספים : מיס מאלרי וקיידי ,ויקטוריה ולנסיה הסופרת ,דולורוס אימא של זיין מריגולד וויל ולאחרונה גם האיש טיבי .
הנה הם כמעט כולם לפניכם על החלטותיהן ולבטיהן , על שאיפתם ומחשבותיהם ,ודרך גורל חייהם.
קטע ג' "האיש בחליפה האפורה
12/11/2013 | 14:00
9
שקע במחשבות ."טוב ,כאלה הם הקשרים מעצם טיבם ,נכון? ענה לבסוף .
"אם אתה לא יודע איך עושים אותם ,הם נראים לך כמו תסבוכת אחת גדולה .אבל בפועל כול לואה של קשר נעשית בקפדנות רבה , החוטים שזורים זה בזה בצורה שעשויה להפתיע אותך. האמת היא שבעיני הם ממש יפים" .
"פקעת של קשרים" ליסה גרף  
תיקון טעות: שם הספר "פקעת של
12/11/2013 | 14:02
6
15
קשרים "
איבדתי בדרך את השל .ומוסיפה ....
נראה נחמד
12/11/2013 | 14:08
5
17
רק יותר מדי דמויות
נזכרתי בספר שפת הפרחים בו הגבורה יודעת להתאים   פרחים  ללקוח כדי לפתור
בעיות מסוימות אצלו
אשלינג
12/11/2013 | 15:06
4
10
האם הספר עצמו  נקרא שפת הפרחים,אחפש לקרוא בו.
שפת הפרחים - ונסה דיפנבאו
13/11/2013 | 00:28
3
19
כן זה הספר
13/11/2013 | 06:33
2
16
ספר קריא נעים לקריאה מתאים לניקוי ראש
אשלינג,תודה על ההמלצה
13/11/2013 | 08:44
1
5
בשמחה
13/11/2013 | 10:11
3
היום לפני
12/11/2013 | 08:22
7
26
11/11/1843בתאריך זה ,יצא לאור .הספר הידוע והמוכר "הברווזון המכוער "
פרי יצירתו של הנס כריסטיאן אנדרסן .170  שנה חלפו והספר מהדהד באהבה רבה בליבות הקוראים.
"מהמפורסמות בהיסטוריה ובעולם כולו היא אגדת "הברווזון המכוער " מתוך הכתבה  

הכתבה הופיעה בעיתון "ידיעות אחרונות"מאת  של איתן הבר .ובו צילום פסלו המרשים של האיש הסופר המחזאי .
אנדרסן כתב  170 אגדות  ויש טוענים כ באגדה, ובה המסר חשיבות יחס החברים לחריגים וקבלתם ,נכתב למבוגרים.
הנס כריסטאן אנדרסן ואגדותיו.  
דני קיי - השיר הברווזון המכוער:
12/11/2013 | 09:51
6
12
"A clip from "Hans Christian Andersen
Danny Kaye - The Ugly Duckling: https://www.youtube.com/watch?v=WMKxnYRhk6I
ראיתי את דני קיי שהייתי קטנה עם השיר טמבולינה
12/11/2013 | 13:45
5
7
כל כך התרגשתי ממנו והתרשמתי-היתה לו  פעם  הופעה בצמח
טמבולינה מוקדש לשחרזדה:
13/11/2013 | 00:15
4
6
איזה מקסימה את תודה ריגשת אותי
13/11/2013 | 17:02
3
8
הזרה כאילו שוב ראיתי אותו-וכמו אז התרגשתי
13/11/2013 | 17:19
2
6
באמפי של צמח.
רץ בכל המדרגות כשהוא שר טמבולינה..
ראיתי את אותה ילדה מוחאת לו כפיים בשמחה ענקית-הוא היה גדול..
אלפי ילדים התלהבו יחד..היה מדהים ושוב תודה על התזכורת..
שמחה לשמוע מצרפת כתבה מחודש שעבר:
14/11/2013 | 00:30
1
6
אני מאוד אהבתי את הסרטים שלו,מלאי ההומור.
והכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4438990,00...
נוסטלגיה. בצעירותי אהבתי מאד לצפות בסרטיו של
14/11/2013 | 10:59
6
דני קיי.
בן גוריון
11/11/2013 | 21:26
1
19
ארבעים שנה לפטירתו  
בעיתון ידיעות אחרונות השבת הופיעה כתבה של איתן הבר "עד כלות הנשימה ".
על שנותיו האחרונות של בן גוריון מפי מלווה הצמוד אהרלה טמיר  
" היה נדמה לי שבן גוריון הוא בן אלמות שבן גוריון יחה לעולם ,בעייני ,לא יתכן שמלך היהודים ילך אי פעם לעולמו"
מלך היהודים .

שני ספרים נמצאים בידי הראשון של יעל רוזמן,"הרומן שלי עם בן גוריון ופנינה" .בהוצאת עם עובד  1986  .ציורים ועטיפה ודני קרמן.
וכן של זהבה קור "לבן גוריון ובחזרה "בהוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד 2011.

"באנגלים לחם בעוז
ותמיד קרא, בוטח:
"עלייה והתיישבות,
עם שני אלה ננצח".

כתובות אינטרנט מצורפות:
אל ראש ההר דבורה עומר
12/11/2013 | 06:43
10
תמונת היום-מרק שבלולים:
11/11/2013 | 20:43
2
14
נסיון נוסף לקישור הראשון:
11/11/2013 | 20:54
1
7
נסיון אחרון
11/11/2013 | 21:22
5
פרס סמי רוהר למתי פרידמן-"הארץ":
11/11/2013 | 11:43
2
16
העיתונאי זכה בפרס על ספרו "תעלומת הכתר - המצוד אחר כתב היד העתיק ביותר של התנ"ך" ויקבל מאה אלף דולר

מיה סלע: "העיתונאי מתי פרדימן, מחבר הספר "תעלומת הכתר - המצוד אחר כתב היד העתיק ביותר של התנ"ך" בהוצאת דביר, זכה בפרס סמי רוהר, הפרס הספרותי היהודי הגדול ביותר. פרידמן ערך תחקיר מקיף חובק עולם על גורלו של כתב היד של העותק המושלם, המהימן והמדויק ביותר של התנ"ך, כתר ארם צובא שנכתב לפני 1,000 שנה בטבריה. כתב היד נבזז בידי הצלבנים, נפדה בידי יהודים והוברח לקהיר, ומאז המאה ה-14 הוסתר במערה בבית הכנסת הגדול בחַלבּ שבסוריה. ב-1947, לאחר הפרעות שפרצו בעיר בעקבות החלטת האו"ם על הקמת מדינת ישראל, אבדו עקבותיו של הכתר. במשך שנים האמינו כי הספר נשמד. פרידמן חושף בספרו איך חולץ הספר ממקום מחבואו והובא לישראל וכיצד נעלמו מאות מדפיו יקרי הערך. באמצעות חומרים ארכיוניים רבים ומאות שעות של ראיונות עם שחקני מפתח בפרשה, פרידמן טווה עלילה רבת־תפניות המדלגת בין תקופות היסטוריות ויבשות.

פרידמן הוא עיתונאי באתר החדשות בשפה האנגלית "The Times of Israel", המסקר את ישראל והעולם היהודי. שימש כתב במגזין "ג'רוזלם רפורט" ובסוכנות הידיעות הבינלאומית אי־פי, בעיקר בנושאי דת וארכיאולוגיה. במסגרת עבודתו ביקר, בין השאר, בלבנון, מרוקו, קהיר, מוסקבה והקווקז. תעלומת הכתר הוא ספרו הראשון.

פרס סמי רוהר הוא פרס שנתי בסך מאה אלף דולר. הפרס מוקיר את התרומה הייחודית של סופרים בני זמננו בכתיבה על נושאים יהודיים ערכיים ומיועד לעודד ולקדם כתיבה בנושאים הקשורים ליהדות. בכל שנה מוענק הפרס לסופר מתחיל שעבודתו מדגימה חשיבה מקורית והיא בעלת פוטנציאל עתידי. הפרס הוענק בעבר, בין היתר, לגל בקרמן, אוסטין רטנר, קנת ב.מוס ותמר ילין."

פרדימן. תחקיר מקיף. צילום: סבסטיאן שיינר: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2161767.138...
בספר "מישל עזרא ספרא ובניו" / אמנון שמוש
11/11/2013 | 16:45
15
הסופר נותן השערה משלו לגבי מה שקרה עם הדפים האבודים.
לפי ספרו, מישל עזרא ספרא "שמר" על הדפים החסרים אצלו והעביר אותם לבנו שעבר להתגורר במקסיקו.
לאחר הרבה מאד שנים היתה פריצה לבנק במקסיקו ומאות כספות נגנבו ועקבות הדפים האבודים נעלמו להם לעד.

תעלומת הכתר - ספר מומלץ ביותר
12/11/2013 | 08:38
12
ומתי פרידמן שייך לזן הולך ונעלם של עיתונאים, שיודעים לעשות תחקיר כמו שצריך, וגם לכתוב כמו שצריך. ובעיקר - לחשוב מחוץ לקופסא. כך חשף מידע שהיה מוסתר עשרות שנים.
בתים מאגדות:
11/11/2013 | 11:21
2
25
רעיונות מקסימים לבתי הפיות. אולי אפשר לאמץ
12/11/2013 | 09:25
1
8
כמה רעיונות.
בהחלט
13/11/2013 | 00:29
3
עלילותיה של סבתא בתיה
10/11/2013 | 17:13
13
26
צופית אופנגדן
איורים :עימנואל גלעדי .בהוצאת גוונים .
ומתוך תמצית גב הספר "צופית אופנגדן {קרני } כותבת דוקטורט על זיכרון באוניברסיטת טיבינגן ,בגרמניה ".

הזיכרון -הזיכרון אצל האדם דבר רציני הוא ,וכשהזכרון מתחיל לבגוד בנו ,בדרכ לעת זקנה  ..מתחיל סיפור חדש ובהחלט לא
נעים..
על אותו זיכרון שצופית אופנגדן מכירה מכול הביטיו ודרכיו,היא לקחה לזווית נוספת .
וספר כתבה בשם "עלילותיה של סבתא בתיה ",כמו באיור סבתא בתיה ניחנה באופי חזק ,בטוחה בעצמה ,איתנה בדעותיה .וכאשר היא מחליטה שאין לה שום צורך במטפלת ,עצמאותה מעל לכול ,דבר לא יעזור .
לא שיכנועי הבן היקר שלה הרואה את נזקי הזכרון המדרדר הפוגע בביטחונה, לא מבטי הזעם והזעף של אשתו שבאמת דואגת לחמותה ועושה כמיטב יכולתה וצועקת מתוך תסכול שאינה יכולה יותר .לא הדירה שעלתה לא פעם בלהבות ,המהומה לא נוגעת בסבתא בתיה ,המטפלת לא תיכנס .הספר עוקב אחר חיי סבתא בתיה ,על חולשותיה ,על אהבתה לנכדה , ועל התחמקויותה הזריזות מהמשפחה הלוחצת מטפלת ויהי מה .
ובספר אלמנטים של: הגזמת והקצנת אירועים , ניגוד אינטרסים ,"כעין בריתות "ברית א' סבתא ונכד הפועלים יחדיו כנגד  .ברית ב'  הבן ואשתו וכמובן המטפלת .יצירת סיטואציות מביכות,מצחיקות ,חלקן אף מעלות את המתח אצל הקורא ,והזכרון הזכרון של סבתא לפעמים בהיר וברור לעיתים עכור ומטושטש ,מוביל במרץ את העלילה עד לתוצאה הראויה לסבתא .
מטפלת כן מטפלת לא וסבתא אחת סבתא בתיה, הדבקה בהחלטותיה .  
"סבתא ניצחה הפעם .אך רק לחודשים .רובי עברה לגור איתנו, וכולנו היינו מרוצים ,גם רובי וגם סבתא .סבתא חזרה לגור לבדה ,עצמאית וללוא מטפלת ."עמוד 94 ..............
ופעילות
10/11/2013 | 17:36
11
12
נדמה לי שעדין לא העלינו ..
באלו ספרים סיפורים ואולי גם שירים
מופיע בכותרת המילה עלילות  
עלילות הברון מינכהויזן / גוטפריד אבגוסט בירגר
10/11/2013 | 23:00
10
5
כריכה: http://www.booksefer.co.il/files/catalog/media/121...
"הגרסה המקובלת ביותר לסיפורי בירגר. 189 עמודים עם ציורים מקוריים. תרגם:ישראל זמורה בספר יש צילום של עמוד השער המקורי אוגוסט גוטפריד בירגר: 1747-1794 משורר ומספר גרמני. אהב לקרוא ספרי גוזמאות ואגדות, הוא לקח אותם ו'הגזים' אותם עוד יותר. בעיקר את סיפוריו של הברון מינכהאוזן, 'מסעי הפלאות בים וביבשה, קרבות ועלילות משעשעות של הברון מינכהאוזן'. הסיפורים שלו מלאים בגוזמאות, בהומור מטורף ובהברקות שנונות. ראה ערכים כמו תסמונת מינכהאוזן-שבה אחד ההורים או אחד האנשים גורמים באמצעי כפיה לאחר תלות בו. סיפורי הברון מינכהאוזן-למשל, התירוצים של עמיר פרץ, ההתחמקויות של אולמרט ועוד. באתר ניתן להשיג מספר עיבודים שונים ומשונים לעברית."
עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור-אפרים סידון
10/11/2013 | 23:09
9
2
אייר יוסי אבולעפיה. 1976 בהוצאת כתר, בסדרה "כתר לי"
""מלך זקן, נבון וחכם" שנקרא בקיצור פֶרְדִינַנְד פְּדָהצוּר. המלך היה אהוב על עמו, אך במסיבת מלכים אמר בן מלך ידוע:

הוא עושה רק דברים שהעם בם רוצה,
משום כך עמו כל כך מרוצה,
אם יפסיק פרדיננד להיות מלך טוב
יפסיק העם אותו לאהוב.
פרדיננד פדהצור רצה להוכיח שבן המלך טועה, ולכן הוציא צו שעל כל תושבי המדינה להפסיק ללכת על שתיים ובמקום זאת ללכת על רגל אחת. בנוסף, על כל הפקידים "מקל של כביסה באוזן לתלות". משלחת של זקנים פנתה אל המלך בבקשה שיתיר ללכת על שתיים, אך הוא לא נענה לבקשה, והוסיף עוד צו: איסור על הגייתן של האותיות א', ד', י', מ', ו'. שוב עלתה משלחת זקנים אל המלך, בבקשה לבטל צו זה, וציינו שבעם מתחילה מחאה. המלך סירב, וצעק אל העם ברמקול:

תושבי המדינה, כולכם תיענשו,
גזרות חדשות מדי יום יתחדשו
יהיו עונשים
לגברים ונשים
מהיום יסבלו אלפי אנשים.
בעודו מאיים, עלה כל העם אל הארמון, תפס את המלך ודחפוֹ לארגז, ושלח אותו הרחק ככל האפשר. והעם חי בשלווה ובשקט, בלי מלך נחמד לאהוב, אך גם בלי חשש משגעונות של מלך טיפש."(ויקיפדיה)

סרטון: https://www.youtube.com/watch?v=cOL7FYeYPJ8

עלילות פטר הארנבון-ביאטריקס פוטר:
10/11/2013 | 23:16
8
10
עלילות מיקי מהו - אברהם שלונסקי
11/11/2013 | 08:17
7
8
"כה חשב שעה בערך ומצא 'הנה הדרך!' ורכוב על המכּוּש בא לארץ הקשקוש. בא. הביט. ראה: טווסת עט טובלת לה בקֶסֶת ושולחת בכישוף כתב אגרת לינשוף. (כמובן: אסור לשכוח, כי מוטב שלא לרתוח... אך מאוד אני שונא כל יצור שמתקנא!) שמי הוא: פיט! ושמי הוא: פוּט! שמנו יחד הוא: פיטפוט! באנו הנה וכעת שנינו יחד נפטפט"

קישור: http://onegshabbat.blogspot.co.il/2012/07/blog-pos...

קישור נוסף: http://no666.wordpress.com/2005/12/31/%D7%94%D7%9B...
עלילות דוליטל הרופא לופטינג, היו
11/11/2013 | 08:34
6
8
עלילות פיטר ארנבון פוטר, ביאטריס
11/11/2013 | 08:35
5
36
עלילות נאסר א-דין/שלמה אבס.
11/11/2013 | 10:08
4
8
מיטב ספורי עלילה/ליקט ותרגם ב' נאדל.
11/11/2013 | 10:10
3
4
בספר ספורים של סופרים שונים. לדוגמה:
מחקר בשני/ ארתור קונן דויל.
הרצון להראות לאחרים מקומות שאינם עוד-שהם סמיט
11/11/2013 | 11:30
2
8
וגם
11/11/2013 | 21:07
1
8
"עלילות נמה" -בהוצאת כנרת זמורה ביתן  של עדנה קפלן הגלר 2009

"עלילות גלגמש "

תת נושא
"תעלוליו של אמיל" ,אסטריד לינדגרן וביורן ברג
הייתי מוסיפה לנושא התעלולים גם את מקס ומוריץ .של וילהלם בוש בהוצאת לוין -אפשטיין  

כתובות אינטרנט מצורפות:
עלילות גג-שגג/שמואל בנשלום.
13/11/2013 | 16:50
5
יופי
10/11/2013 | 18:39
12
בשנים האחרונות יותר ויותר נושאים שהיו בגדר "טאבו" נכנסים לספרות הילדים. בעיקרון זה תהליך מבורך.
אשכול נבו
10/11/2013 | 16:01
15
איילת בשעת משבר
הגיעה להודו ונכנסה לבית חב"ד שם היתה ספריה "מדפים ארוכים של ספרים שמטיילים הביאו מהארץ "
" נתקפה בבולומוס קריאה,הרגישה שהספרים מזכירים לה מה זה להיות בת אנוש .היתה מסיימת ספר ביומים ומיד ממלאת את הריק בספר חדש
כתבה בפנקסה :כול העולם כולו גשר צר מאוד .וקרשיו של הגשר -ספרים "

עמוד 126
"המקוווה האחרון בסיביר "
.בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר
כמנהלת חדשה, מחפשת משפט
10/11/2013 | 10:45
3
32
אני נכנסת לתפקיד חדש, בחברה חדשה, כמנכ"ל
אני רוצה לחלק שוקולד לכל עובד בחברה עם משפט/ציטוט בנוגע לאתגרים רבים ומשותפים והצלחה משותפת
ואהבת לרעך כמוך- מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך
10/11/2013 | 12:05
1
7
פורטי-בהצלחה בתפקיד החדש
10/11/2013 | 12:06
11
"אף אחד לא יכול לשרוק סימפוניה, נדרשת תזמורת-
10/11/2013 | 23:20
15

"אף אחד לא יכול לשרוק סימפוניה, נדרשת תזמורת שלמה לנגן אותה" ה.אי.לוקוק

"כישרון מביא לניצחון במשחקים, אבל עבודת צוות ואינטליגנציה הם שמביאים לניצחון באליפות" מייקל ג'ורדן

"הדבר הנחמד בעבודת צוות הוא שתמיד יש אנשים נוספים בצד שלך" מרגרט קרטי

"אם אתה רוצה להגיע מהר - לך לבד; אם אתה רוצה להגיע רחוק - לך ביחד" פתגם אפריקאי.
סירטון משעשע
10/11/2013 | 09:45
1
17
הספר "מעשה בחמישה בלונים " במבטא מרוקאי.

אגב, זה היה יכול להיות משעשע בכל מבטא מיוחד שהוא, לא רק מרוקאי. בתנאי שעושים את זה נכון. צפו.

https://www.youtube.com/watch?v=-_GWAs020Tk
חהההpasternack בהחלט משעשע....
10/11/2013 | 22:52
2
פסטיבל פטריות כמהין באיטליה.
09/11/2013 | 18:56
23
20
הסתו הוא עונת פטריות הכמהין. פסטיבל הכמהין
נחוג בעיר אלבה. לארוע נוהרים שפים וחובבי קולינריה
מרחבי העולם. פטריות הכמהין מכונות ''היהלומים הלבנים.''
הן נמכרות בסכומים של יותר מעשרת אלפים שקלים לק''ג.
מתוך מגזין גלובס.
ספורים ושירים על פטריות.
מתוך בפורים/לאה נאור.
09/11/2013 | 19:02
8
9
או שאולי אני אהיה גמד.
גמד שיושב על פטריה
ומספר לילדים מעשיה
על יער, גמדים ושלגיה.
ויש לו צמר גפן בזקן...
הסוכה/בנימין טנא.
09/11/2013 | 19:18
7
6
לעוג לעגו: כל רואה לך יצחק!
כיצד כאן עלית, לא מסד לך וגג?
גדפו בלא רחם: הוי נקלה ובזויה!
דבקת בכתלינו כעין פטריה...
פטריות/ נורית זרחי.
09/11/2013 | 19:32
6
18
בצל ענן, בין הטפות
צצו בדשא המון כפות,
צבע קרם, שמנת וחלב לבן,
בדשא, בגשם, בצל ענן.

בקטנטונת מצא השבלול משכן,
בגוצה התישב צפרדע,
ובזו הנישאת כמגבעת אביב-
המלכה עם כל רעותיה.

אם תזדמן היום לגן,
אולי תהיה גם אתה מוזמן
למשתה עליז של אנשי הכתר,
המלכה פטריה והמלך פטר.
תחת הפטרייה - וו. סוטייב
09/11/2013 | 21:18
5
14
הפטריות החיות-כתב וצייר וו. סוטייב
09/11/2013 | 21:20
4
7
פסלה של עליסה בארץ הפלאות:
09/11/2013 | 21:37
3
6
פסלה של עליסה בארץ הפלאות - ישובה על פטרייה גדולה כאשר מביטים עליה הארנביב והכובען המטורף:http://62.90.138.233/blogim/trip4u/images/%7bE0A6F...

http://3.bp.blogspot.com/-GDn2ava3n3s/TZXjlSguvXI/...
צילום:
09/11/2013 | 21:45
2
6
היה היה ופטריה מעובד על פי ו' סוטיב
10/11/2013 | 08:57
1
25
הפטריה הרגזנית סילבר, ח.
10/11/2013 | 08:58
126
כמהין-אבי היה מחפש אותם בארץ
09/11/2013 | 22:55
13
10
הוא מאד אהב אותם. בעירק היו יותר זמינים
אחד מזכרוני הילדות שלי
היה היה ופטריה נורית יובל
10/11/2013 | 09:28
12
79
אצבעוני והפטריה/ אורי סלע.
10/11/2013 | 10:32
11
19
אצבעוני ישב לו
מתחת פטריה.
הוי, כמה טוב היה לו!
כמה טוב היה!

כי אם יורד גשם-
אז יש לו מטריה!
וואם זורחת שמש-
אז יש לו שמשיה!
בנושא הפטריות
10/11/2013 | 15:36
10
17
אני תמיד מעלה את הספר של אבישג רבינר "סיפור טעים "בהוצאת עם עובד איורים של ליאורה גרוסמן .
בין דפי השער מופיעיים איורים, איורי פטריות .קימת הבחנה ברורה בין פטריות מאכל, כמו: פקועית השדה ,דיואית מצויצת .אחלמית עירומה לבין פקועה  צהובה אמנית המוות וגושית השטן ,פטריות רעל  .
ובספר יוצאים גיבורי הסיפור לקטוף פטריות ,ובלהט העשיה אספו וקטפו את כול פטריות המאכל .ולחיות החורשה לא נשאר מאומה.
"בלב החורשה ניגשו למלאכה,
את מכסי הכלים פתחו לרווחה,
פקעות השדה ,אחלמיות ,אורניות
הם אספו שם מכול הסוגים-פטריות.".
מה עושים כעת ?
חג שמח {לחנוכה } וגם
10/11/2013 | 15:56
9
10
דתיה בן דור .מתוך הספר "שירים שובבים " בהוצאת הקיבוץ המאוחד .
"אם פתאום לצד הדרך
צצו פיטריות מליון
אם קישטו לי את הירק
כלנית וגם סביון "

אז חג שמח גם לכם
חג שמח לכולכם "

רינת הופר בספרה "הגמד הגבוה והענק הנמוך .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר
אל ההרים הורודים צחקו הגמדים וטיול נחמד תיכננו .
"מכול עבר מהרו לכפר הפטריות
ציפורים,פרפרים ,צבים וחיפושיות .
עלו עליהם הגמדים ,
יצאו לדרך בדהרה,
והגמד הגבוה הצטרף בהליכה זהירה ."

"הגמד שרצה לגור" כתבה :חנה אוצ'יטל סופר
בהוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד
והגמד מחפש מקום לגור מקומות רבים ניסה וויתר
עד שפגש בפטריה .וכך אמרה לו
"-זו בכלל לא בעיה ,
כי אני , כמו שאתה רואה ...פטריה .
יש אצלי המון מקום,
כאן תוכל לגור ועל דברים רבים לחלום,
.........
נכנס הגמד לגור בפטריה
"סידר הגמד את כול הדברים בפנים,שם בצנצנת אפילו פרחים ובאושר ישב להמתין לאורחים. "
הפטריה/ לאה גולדברג.
10/11/2013 | 17:02
8
13
מה קרה? מה פה היה?
זה דוד או פטריה?

הן היד היא יד דוד
אך הגוף-ממש חבית!

מה הכובע לראשו?
מי יודע פרושו?

פטריה או מטריה?
או לחמניה טריה?

הן דוד איננו סתם
איזה גולם מטומטם,

שילבש על האזניים
גלגלים מהאופניים

ויקשור אותם בסרט
משמלה של איזו גברת?

לא, שמעתי כי אומרים:
מסכה היא לפורים.
בספר זוזי שמש/דפנה בן צבי.
11/11/2013 | 10:12
7
6
שמש הלכה ללקט פטריות.
תאודור והפטריה המדברת. מתוך משלי פרדריק/ליאו
11/11/2013 | 10:22
6
6
ליאוני. מתוך מיטב הספורים.
בגזע אלון כרות גרו 4 חברים:לטאה, צפרדע, צב ועכבר-תאודור.
תאודור תמיד פחד ממשהו. יום אחד מצא מסתור תחת פטריה
ענקית כחולה. לפתע שמע קול: קריפ. זאת היתה הפטריה שיכלה לומר
רק זאת. הוא סיפר לחבריו שגילה פטריה מדברת היחידה מסוגה בעולם
וזוהי פטרית האמת. הוא הוביל את חבריו לשם. הפטריה אמרה קריפ
ותאודור אמר שהיא אמרה שהעכבר הוא הנכבד בכל החיות. החדשות על
תגליתו התפשטו במהירות. בכל מקום כיבדו את העכבר. יום אחד יצא עם
שלושת חבריו לטייל. לפתע ראו מאות פטריות כחולות ומקהלת ''קריפים
מילאה את האויר. רמאי, שקרן אמרו לו והוא ברח.
בית פטריה
11/11/2013 | 11:23
5
16
תמונה מקסימה.
12/11/2013 | 09:19
4
16
מתוך מורנו רב חסילא/ביאליק.
12/11/2013 | 09:21
3
7
שנו וחזורו ואמורו:
מ-ממתקים, נ-נמלה.
אל תהימו, קול הרימו:
ס,ע-סוס, עגלה.

פ-פטריה, צ-צרצר.....
מי זה לוחש/ שוש אבישי.
13/11/2013 | 16:36
2
2
מי זה לוחש לעצים?
להשליך את העלים,
להשאר כך ערומים
דוקא בימים קרים?

מי לפטריה לוחש:
בא הגשם-נא להתאושש
להלביש לזרוע כובע
ולעלות אל הגובה.
בם, בום, בים הצבים/מיכל.
13/11/2013 | 16:40
1
3
בין הפרחים שם בגינה
עומד לו בית הפטריה
ובתוך בית הפטריה גרה משפחה קטנה.
אבא אמא-זוג צבים-וגם שלושת ילדים
צבי בים, צבי בם, וצבי בום
וביחד בים-בם-בום.
חג שמח(לחנוכה)/ דתיה בן דור.
14/11/2013 | 10:57
3
אם פתאום לצד הדרך
צצו פטריות מיליון,
אם קישטו לי את הירק
כלנית וגם סביון....
באיזה ספר ילדים מופיע האיור הבא?
09/11/2013 | 13:11
13
27
והאיור,בתקוה שהפעם יצליח
09/11/2013 | 13:14
12
16
מצטערת-התשובה הגיעה בגוף הקישור
09/11/2013 | 13:23
11
13
והספר כמובן חבורת איקס ובית הרוחות
מיכל בר פרו: http://readbooks.co.il/havurat-x/
10 ספריות "רדופות רוחות" - Haunted - באמריקה:
09/11/2013 | 13:30
10
9
ספרים בנושא רוחות רפאים-אנני ברוז
09/11/2013 | 18:14
9
9
אייבי+בין ורוח הרפאים

"אייבי ובין הן הגיבורות המצחיקות והפרועות של סדרת ספרי הרפתקאות שכבשה את ארצות הברית. הן כל כך פרועות, מלאות חיות ושופעות רעיונות, שיחדיו הן מהוות צוות שהעולם לא יכול להתעלם ממנו.
בספר הנוכחי, אייבי גילתה כי בשירותים של בית הספר יש רוח רפאים! מיד היא מספרת על כך לבין, וגם בין רואה את הרוח האיומה, עם העיניים הצהובות הזוהרות. יחד הן מחליטות לצאת לפעולת גירוש נועזת..."

כריכה: https://www.hamigdalor.co.il/static/media/thumbs/3...
סרט מצוייר מהילדות-קספר רוח הרפאים הידידותית:
09/11/2013 | 18:26
8
4
סיפור-רוחות רפאים/גרגי פאנט
09/11/2013 | 18:40
7
4
תמונת היום
09/11/2013 | 19:28
6
6
קטעים מסרט קולנוע אנימציה (אנגלית):
09/11/2013 | 21:12
5
3
אנימציה מדהימה מבית דיסני (3 מימדים)
רוחות חג מולד: https://www.youtube.com/watch?v=9qY6_6_uXtw

https://www.youtube.com/watch?v=C5wdPO0LQPE

להתראות סיר ארציבלד ברברה שפכט
10/11/2013 | 09:31
4
1
ספר מקסים ביותר על קבוצת ילדים מבית  ספר שזכו בתחרות להתארח בטירה  שיש בה רוח כך אומרת השמועה
החבר הנודד אנדרסן
10/11/2013 | 10:07
3
8
אביו של הנס  נפטר  והוא נשאר לבדו בעולם  פתאום ראה חבורה של אנשים שמתעללים בגופה  הוא גרש
אותם ונסה  לקבור את המת כיאות. המת הוקיר לו תודה ולוה אותו במסעותיו   ועזר לו
הרוח מקנטרביל/ אוסקר ויילד.
10/11/2013 | 10:27
2
5
על משפחה שבאה לגור בבית רדוף רוחות.
ילדי המשפחה מתמודדים באומץ ברוח.
הלילה בו חדרה הרוח לביתנו/ג'ימס תרבר.
10/11/2013 | 10:28
1
11
הולי הובי ריצרד דובלמן
10/11/2013 | 11:42
5
בוקר טוב וסוף שבוע נעים לחברים+שיר
08/11/2013 | 09:47
1
17

הגרובטרון-גוספל לייאוש : https://www.youtube.com/watch?v=VFJmy8Yi5aQ

8 הרצאות TED על ספרים שכדאי לשמוע:
08/11/2013 | 10:41
10
נער הקונכיות מכלכתה:
09/11/2013 | 12:11
5
28
מ"מרמלדה"- "עטרה אופק נשאבת בלי כוונה לספר הרפתקאות ופנטזיה הודית סוחפת שלא תניח לקוראים הצעירים שלכם עד העמוד האחרון:
  מה יותר חשוב: יושר, נאמנות או חמלה? שאלה זו מוצגת לגיבור הספר לקראת סופו, ואת תשובתו הנפלאה תצטרכו לקרוא בעצמכם. אל "נושא הקונכייה" נשאבתי בטעות, בעודי קוראת במקביל שני ספרים מצוינים למבוגרים (המלצות בקרוב). סתם פתחתי אותו לתומי בעודי מנשנשת משהו, בלי שום כוונה להיכנס לעלילה, אבל מרגע שהפכתי דף לא יכולתי עוד לעצור. לכאורה עוד ספר הרפתקאות לנוער מז'אנר הפנטזיה, שנעשה כה פופולרי בשנים האחרונות, אבל הוא מתרחש בהודו ולפיכך מתובל בתבלינים של חוכמה, חמלה ומוסריות רוחנית כמיטב האקזוטיקה ההודית, בתערובת שמכשפת את הקורא ומותחת אותו עד בלי די.

גיבור הספר, אנאנד בן ה-12 משכונה עלובה בכלכתה, נבחר בידי ידעוני זקן ופלאי למשימה קדושה – להחזיר את קונכיית הקסם המסתורית אל העמק הכסוף. מכאן מתחיל מסעו המרתק ורצוף הסכנות, בחברת ילדת רחוב פראית שמצטרפת אליו, ויחד הם נאבקים באויב רב-עוצמה שמנסה לשדוד את הקונכייה. המאבקים עם היריבים מבחוץ משולבים במלחמות לא פחות קשות ומסוכנות עם האויב שבפנים, והיחסים שנארגים בין הגיבורים ובין אנאנד לקונכייה מתוארים בעדינות ובתבונה בידי הסופרת ההודית עטורת הפרסים, שחיברה גם שלל רבי מכר למבוגרים. התרגום של עפרה אביגד יפהפה, שוטף וקולח כאילו עברית היא שפת המקור (מומחיות נדירה אצל מתרגמים), והנה גם פרק ראשון לטעימה. הספר ראה אור לראשונה ב-2007, וכעת יצא במהדורה חדשה עם הופעת התרגום לחלקו השני, שאין ספק שאקרא. לכל מי שאוהב את השילוב של הודו ופנטזיה, ובעיקר לבני 8-14."

"אחוות הקונכייה 1 – נושא הקונכייה" מאת צ'יטרה בורג'י דיוואקרוני (מאנגלית: עפרה אביגד, הוצ' כנרת-זמורה-ביתן, 255 עמ'.

כריכה:
לי כל צדף נושא מזכרת. "נושא הקונכייה" - צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני: http://marmelada.xnet.co.il/wp-content/uploads/201...
ילדים נעלמים בין דפי הספרים:
09/11/2013 | 12:47
2
20
"ישנן עלילות שבהן ילדים נעלמים הם חלק מההיגיון המר של העולם. יערה שחורי כתבה את "שנות החלב" על ילדים כאלה. בעקבותיו היא מספרת על חמישה ספרים נוספים שעוסקים בהיעלמות ובהתגלות"
יערה שחורי: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4446916,00...
נושא מענין תודה לך הזרה ושבת שלום
09/11/2013 | 13:54
1
7
09/11/2013 | 18:40
1
נשמע טוב
10/11/2013 | 18:44
1
11
אהבתי את ספרה "אדונית התבלינים" (וגם את הסרט)
גם אני אהבתי את הסרט:
11/11/2013 | 07:48
9
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו