לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'"מכונת הזמן של מקס "/2014 '
"מכונת הזמן של מקס "/2014
01/06/2014 | 08:18
7
19
דובי קייך .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר
אני אוהבת את הספרים של דובי קיייך .נהנית מהקריאה ,נהנית מהטיולים שהוא מגיש לקורא ולרגע יש תחושה שהנה אתה שם חווה,רואה,נפגש , ומשוחח .ונהנית מהחברים למסע ,שכול אחד מהם בולט בתכונותיו היחודיות והחביבות .
הספר הראשון היה "הטיול הגדול של מקס ",מתוך הספר למדתי להכיר את הפרח הגדול בעולם ששמו הרפלסיה , ביקרתי במערות לסקו ,בדרום מערב צרפת והתבוננתי בציור אחד של בעלי חיים מתוך 2000 הדמויות המצוירות .ועוד ועוד .
ספר חדש מספר 2 יצא כעת לאור,בשם: "מכונת הזמן של מקס" .
עם מקס הקיפוד,בלו התרנגול הכחול,ארתור הדוב, פינחס העכבר,אריק בן הדוד של ארתור מהקוטב {לא כול כך נחמד } וחברים נוספים יוצא מקס במכונת הזמן למקומות מיסתורים,מרתקים,ומעניינים.לאחר הביקור ,ההתפעלות וההתפעמות , מנסים  החברים את כוחם במה שהם ראו :בנית בנין או מגדל ,חיפוש זהב וכו  .
כדוגמה אספר לכם על הביקור בסין ,מחוז שאנשי .
הזמן 210 לפני הספירה .
לצפיה ב-'חלק ב' "מכונת הזמן של מקס "'
חלק ב' "מכונת הזמן של מקס "
01/06/2014 | 08:34
6
10
סין הקדומה .
בשנת 1974 ,בעת שחקלאי חפר באר הוא נתקל בשרידים של דמויות .כשקבוצת האנשים הראשונה נכנסו . הם שמו לב  לשלושה חללים והופתעו לגלות בהם, שבעת אלפים דמויות של חיילים מטרקוטה {סוג של חרס } ,עומדים לפניהם דרוכים ומוכנים .
אני מתארת לעצמי את התדהמה  של המגלים .
חלקם של הדמויות לוחמים,חלקם קשתים וכן עמדו 'מוכנים ליצאה 'דמוויות של פרשים על סוסים .חלק מהדמויות נושאים כלי נשק אמיתיים שנמרחו ברעל .
ומתברר שתפקידם היה להגן על הקיסר צ'ין שנקבר במרחק של קילומטר וחצי מהם.
כול ביקור של מקס וחבריו במכונת הזמן ,מופיע בפרק בפני עצמו ,בלוייו תמונת הנושא :לדגומא ,תמונת פעילות געשית של הר וזוב בפומפי ,או תמונת נפוליאון בונפרטה . ובנוסף קומיקס .
תפקיד הקומיקס ,כהבהרה נוספת של הנושא בדרך בהירה וקלה יותר ,ומפגש עם הדמויות האהובות .
ארתור הדוב שתמיד רוצה לנסות, בלו התרנגול שהולך איתו ,ומקס מורה הדרך .
לצפיה ב-'חלק ג' ואחרון '
חלק ג' ואחרון
01/06/2014 | 08:41
1
12
ובפרק של הטיול
בביקור בסין מחוז שאנשי, בקומיקס -ארתור ובלו מנסים אף הם לבנות מהבוץ שלפניהם דמויות לוחמים , אבל להם יצאו דמויות הדומות לדמותו של בלו .ולאחר שעבדו וטרחו ונהנו מהעשיה הגיע אריק הלוא כול כך נעים והרס הכול במכת כדור .
.
וכך אפשר לטייל הלאה בספר ,ווכפי שהזכרתי להתבונן בתמונת הר הגעש וזוב המתפרץ, לדלות מידע על העיר פומפי  שבשנת 79  נהרסה ."ככה נשארה פומפי במשך מאות שנים ,עד שבשנת 1748 התגלו במקרה השרידים שלה "
לעבור ולקרוא על העיר עכו בעת החדשה בשנת 1798 .ולהכיר את נפוליאון בונפרטה "משנה העולם ".
ממליצה מאוד .
ומזמינה אתכם להצטרף  למסע "פלאי העולם "של מקס הקיפוד ומבטיחה שתהנו .
לצפיה ב-'ועוד ...מ'מכונת הזמן של מקס': '
ועוד ...מ'מכונת הזמן של מקס':
01/06/2014 | 09:04
10
לצפיה ב-'"יוסף וכתונת הפסים המשגעת"'
"יוסף וכתונת הפסים המשגעת"
01/06/2014 | 08:45
3
9
לצפיה ב-'צ"ל בפעילות ג'-שירים הקשורים לספורי התורה '
צ"ל בפעילות ג'-שירים הקשורים לספורי התורה
01/06/2014 | 08:46
2
6
לצפיה ב-'באבה יגה'
באבה יגה
01/06/2014 | 17:41
1
9
דרשו מהילדה ללכת ליער אל באבה יאגה
אבל הדודה הטובה נתנה לה גבינה כדי לתת לחתולה סרט לקשור את התרזה  ועצם בשביל הכלב
ושמן בשביל השער
לצפיה ב-'נראה ספר מוזר ומסקרן'
נראה ספר מוזר ומסקרן
02/06/2014 | 06:26
5
לצפיה ב-'פעילות ג' "חג מתן תורה "'
פעילות ג' "חג מתן תורה "
01/06/2014 | 07:19
2
17
שמות רבים לחג השבועות ובינהם "חג מתן תורה " .
מבקשת שנעלה
שמות סיפורים, שירים, אגדות ושמות ספרים .הקשורים לסיפורי התורה .
כדוגמת

האגדות האהובות "אגדות שלמה המלך  "של חיים נחמן ביאליק .
בבקשה

שולחת קישור נוסף לספר  "אגדות שלמה המלך לילדים " שלמה אבס ודני קרמן
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סיפור ניצחון דוד על גוליית:'
סיפור ניצחון דוד על גוליית:
01/06/2014 | 08:18
1
5
מדוע אנחנו טועים שוב ושוב בהגדרה של חולשה וחוזקה
האם ניצחון דוד על גוליית היה מפתיע? מלקולם גלדוול טוען שלא, ושצריך להסתכל על נקודות התורפה של החיים ולבדוק איזה טוב יכול לצמוח מהן...
דוד וגוליית: איך להפוך חולשה לכוח

מלקולם גלדוול. תירגמה מאנגלית: נעמי כרמל. הוצאת כנרת

יובל אלבשן 'הארץ': "במשך 3,000 שנה סופר הקרב בין דוד לגוליית בעמק האלה כסיפור מכונן שבו, בניגוד לכל הסיכויים והציפיות, הצד החלש הצליח להביס את הצד החזק וזאת בזכות צדקתו ובזכות אמונתו. גם בישראל ניתן מקום של כבוד לסיפור הזה כשההקשרים לכאורה ברורים מאליהם: אנחנו תמיד היינו דוד והעולם שנגדו נאבקנו היה גוליית, ואם רק נאמין בדרכנו נוכל לכל איום, גדול ככל שיהיה, והניצחון בוא יבוא. ואכן, כך קרה פעמים כה רבות בעבר, למשל במלחמת העצמאות.

והנה מגיע מלקולם גדלוול ומגלה לנו שכמעט כל מה שאנו מאמינים בו בהקשר לסיפור הזה אינו נכון. הוא מוכיח כי דווקא דוד היה הצד החזק במאבק הזה, ולכן ניצחונו לא רק שאינו בגדר הפתעה אלא שהוא למעשה תוצאה צפויה לגמרי. הדו־קרב בעמק האלה נערך בין שני כוחות לא שווים, אבל דווקא דוד היה בכוח עדיף. המלך שאול, שמייצג את החשיבה ה”רגילה” וה”מסורתית”, סבור שדוד חלש משום שהוא קטן מאוד יחסית לגוליית הענק. לדידו של שאול הכוח נמדד רק בעוצמה פיזית, אבל הוא טועה. כוח יכול לבוא גם בצורות אחרות, למשל בשבירה של כללים מוכרים ובהמרה של כוח במהירות ובהפתעה. כמו שכתב בשעתו גם משה דיין, “דוד נלחם בגוליית לא בנשק נחות אלא להיפך, בנשק עדיף, וגדולתו באה לידי ביטוי לא בנכונותו לצאת לקרב מול איש החזק ממנו פי כמה אלא בכך שידע לנצל נשק שנותן יתרון לאדם חלש ומחזק אותו”.

דווקא משום חולשתו הלכאורית, דוד נאלץ לגלות יצירתיות ולהפתיע את גוליית. אם האחרון היה חייל רגלי כבד שציפה לדו־קרב עם חייל רגלי כבד נוסף, דוד בא אליו כקלע קל־רגליים. היעדר השריון (לעומת השריון הכבד של גוליית) הוא יתרון שאיפשר לו מהירות ויכולת תמרון. אם גוליית התכוון לקרב של טווח קצר, דוד ירה בו מרחוק ובמהירות. “לגוליית היה סיכוי מול דוד”, כותב ההיסטוריון רוברט דורנוונד, “כמו לכל לוחם מתקופת הברונזה מול יריב חמוש באקדח אוטומטי 45 מילימטר”.

דוד לאחר הניצחון על גוליית, באיור מאת גוסטב דורה: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2280423.139...

כל הגילויים והתובנות הללו מעניינים אבל לא באמת חשובים. בניגוד לתחביב הרס המיתוסים שנוהג בעת האחרונה במחוזותינו, נדמה לי שמאליו ברורה חשיבות מיתוס שמעניק תקווה ואומץ לחלש מול החזק, לילד השונה מול מלך הכיתה. אבל גדלוול שואל שאלה הרבה יותר חשובה מזו שנוגעת למיתוס לגופו: מדוע כל השנים סיפרנו לא נכון סיפורים כאלה ומדוע גם היום אנחנו טועים שוב ושוב במה שאנו מגדירים כחולשה וכחוזקה. וזו שאלה שראוי ואף חשוב לדון בה.
לצפיה ב-'המשך המאמר ניצחון דוד על גוליית:'
המשך המאמר ניצחון דוד על גוליית:
01/06/2014 | 08:25
11
כוחה של לקות

לאורך הספר מצביע גדלוול על חסרונות שאנו טועים לראות בהם יתרונות ועל יתרונות שאנו טועים לזהות אותם כחסרונות. טעויות אבחון אלה מביאות אותנו גם להתנהגויות מוטעות, בדיוק כמו גוליית ושאול בשעתם. כך, למשל, מקדיש גלדוול חלק ניכר מספרו ליחסנו לאנשים בעלי לקויות ומוגבלויות. מטבע הדברים, אנחנו נוטים לראות בהן חסרונות ועושים הכל כדי לאיין אותן, למזער את נזקיהן ולהפוך את בעליהן ל”רגילים”. גלדוול מבקש מאיתנו להטיל ספק בכך ולשאול האם הלקות או המוגבלות יכולה להתגלות כיתרון או למצער כקושי רצוי?

בספר מפורט מחקר שנערך באוניברסיטת לונדון, שמצא כי מספר גבוה להפליא של יזמים מצליחים הם דיסלקטים - יותר משליש. גם במחקרים אחרים שבדקו יזמים ואנשי עסקים מצליחים נמצא מספר מפתיע של בעלי לקויות. שתי פרשנויות ניתן לתת לנתונים האלה. האחת היא, שהדיסלקטים או בעלי לקויות אחרות היו כה חכמים שהם ניצחו למרות הלקות שלהם. פרשנות אחרת היא שהם הצליחו, חלקית, בגלל הלקות שלהם. במלים ברורות יותר, אפשר שבזכות הדיסלקציה או הלקות הם למדו במאבקם משהו שהתגלה כיתרון אדיר. עכשיו, שואל אותנו גלדוול, האם יש סיכוי שנרצה שהילד שלנו יהיה דיסלקטי?

ציור קיר ברחוב דוד וגוליית ברגנסבורג, גרמניה. צילום: כ.אלון: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2277494.139...

העובדה שלילד יש קושי מחייבת אותו למצוא פיצוי. למידת פיצוי, כפי שנהוג לכנותה, קשה הרבה יותר מלמידת היוון. במסגרת האחרונה אנחנו עושים את מה שקל יותר, טובים במה שהטבע חנן אותנו (אני קל רגליים ולכן אתמקד בריצה ואנסה להגיע בתחום זה להישגים). למידת פיצוי שולחת אותנו לחפש פתרונות יצירתיים למצבים לא קלים. אם ילד מתקשה, למשל, בזכירת מלים, עליו להתמקד ולגייס ביטחון עצמי כדי להצליח במה שלא קל לו. רוב האנשים עם הלקות אינם יכולים לעשות זאת אבל מי שכן יכולים, מצבם טוב מכפי שהיה בלי הלקות מפני “מה שנלמד מתוך כורח הוא תמיד עוצמתי יותר מלמידה שבאה בקלות”. בעבור אנשים כאלה, אם ינקטו מולם מדיניות של ויתור או הקלה או התאמות מיוחדות, תימנע מהם רכישת יתרונות אדירים להמשך חייהם ויימנע פיתוח כישורים נדירים שאלמלא כן היו נשארים רדומים.

המנוע של האובדן

חסרונות אחרים שנדונים בספר הם מהסוג של אסונות טבע. יתמות, למשל. בראשית שנות ה–60 גילה הפסיכולוג מרווין אייזנשטט דפוס מוזר בין האנשים היצירתיים שהוא חקר באותה העת. מספר מפתיע בגודלו מבין המרואיינים התייתמו מהוריהם בילדותם. כשהוא עבר לבדוק את זה לעומק וסקר את כל הדמויות הידועות, מהומרוס ועד קנדי, הוא גילה שרבע מהם איבדו הורה אחד לפני גיל עשר, כ–35 אחוז מהם איבדו הורה לפני גיל 15, ובגיל 20 המספר כבר עלה ל–45 אחוז. גם בתקופות קדומות, כשתוחלת החיים היתה קצרה בהרבה, אלה מספרים מדהימים. מאז רבו המחקרים שמצביעים על תופעה זו. לדוגמה, 12 מבין 44 נשיאי ארצות הברית, מוושינגטון ועד אובמה, התייתמו מאביהם בגיל צעיר.

הנתון הזה מאיים, שכן כולנו רוצים להאמין שהורים עוזרים לילדיהם ונוכחותם לא פוגעת בהם. מגוף ראשון אני יכול להעיד שאובדן הורה הוא הדבר ההרסני ביותר שיכול לקרות לילד (הפסיכיאטר פליקס בראון גילה שבין אסירים, ההסתברות שמי מהם איבד הורה בילדות גדולה פי שלושה מההסתברות באוכלוסייה הכללית), אבל לפעמים החורבן הנורא הזה מביא עמו גם ברכה.

מה פירוש גילויים אלה כמו גם תובנות אחרות של גלדוול? האם זה אומר שמי שהתייתם מאביו כמוני, בגיל צעיר מאוד, צריך לברך על מזלו הטוב? האם הורה לילד דיסלקטי או בעל לקות אחרת צריך לשמוח על כך? התשובה היא חד וחלק לא. אבל גלדוול טוען שאם זה המצב, יש להביט במציאות בעיניים נקיות ולבחון אם באמת מה שאנו רואים כיתרונות וחסרונות הם אכן כאלה. מבט מפוכח זה עשוי לסייע לנו להבין מהי האסטרטגיה הטיפולית הנכונה. יש כאלה שבלי להקטין את הלקות ולעשות התאמות ייכשלו ויסבלו מחוסר ביטחון עצמי, מהיעדר חיברות וכיוצא באלה, אבל יש גם כאלה שדווקא אי מתן הקלות והתאמות יוביל אותם למצוא ברכה בכורח שנכפה עליהם. הם יידרשו להיות יצירתיים יותר, נועזים יותר ובהמשך גם מצליחים יותר.

אם שאול היה פועל כפי הבנתו, דוד היה עוטה שריון כבד ובמקום קלע היתה בידו חרב. מה היו אז סיכוייו בקרב חזיתי עם גוליית? אפסיים. אבל דוד לא עבד לפי הנורמות המקובלות והבין שדווקא יתרונות גוליית הם חסרונותיו וכך ניצח. וכך, גם לאחר כל התובנות שמגיש לנו גלדוול אנחנו חוזרים לנקודת המוצא: אנחנו חוזרים להיות דוד."

סרטון (אנגלית): http://www.youtube.com/watch?v=5L0GGfQblrc
לצפיה ב-'פעילות ב' '
פעילות ב'
01/06/2014 | 07:04
12
26
שירי רועים -אין יפים מהם .
סיפורים וספרים על כבשים ועיזים
ופרות -אמנם ,מקום של כבוד להם חילקנו לא פעם ולא פעמים .
אבל כעת לוותר הרי אי אפשר נזכיר גם אותם....    

לצפיה ב-'כוכבית הכבשה החכמה-דלפין עאבוריט:'
כוכבית הכבשה החכמה-דלפין עאבוריט:
01/06/2014 | 07:39
11
9
לצפיה ב-'עיזה רגיזה - מאת עופרה גלעד :'
עיזה רגיזה - מאת עופרה גלעד :
01/06/2014 | 07:47
10
15
לצפיה ב-'בבה כבשת המסעות אפרים סידון ....'
בבה כבשת המסעות אפרים סידון ....
01/06/2014 | 08:41
9
7
למה רק כבשים? קלר אלינוער
עזה פזיזה  לוין קיפניס
פרה פרפרה מיריק שניר
רחלי והפרה  נורית יובל
לצפיה ב-'הפרה שהטילה ביצה. מאת אנדי קטביל:'
הפרה שהטילה ביצה. מאת אנדי קטביל:
01/06/2014 | 08:51
1
11
יותם שווימר / 'מעריב'-תרבות:
"הפרה שהטילה ביצה" מאת אנדי קטביל, נטוע במסורת ארוכה בספרות הילדים המציגה אירוע יוצא דופן המשפיע על כל הדמויות ביצירה. ייחודו של הספר אם כן, הוא לא בעצם האירוע המיוחד, כי אם בשרשרת האירועים המפתיעה לאורך העלילה. מתחילתו ועד סופו של הספר, נשמר האפקט המפתיע, הבלתי סביר, באופן כה מרשים עד כי הדמויות והקוראים אינם יודעים למה לצפות.

סיפור המעשה עוסק במרגלית, המתוסכלת מכך שהיא פרה רגילה – היא אינה רוכבת על אופניים או מבצעת עמידת ידיים כשאר הפרות. התרנגולות הרכלניות מתגייסות לעזרתה וטומנות ביצה בין רגלייה. הפתעתה של מרגלית, המשוכנעת כי הטילה ביצה, מתוארת בצורה גרפית: היא פוערת את פיה בזעקת הפתעה והטיפוגרפיה של דברייה משתלטת על כל הדף.

הפרות שמקנאות במרגלית חושדות שמשהו לא כשורה ומשכנעות אותה לדגור על הביצה. לבסוף, הביצה בוקעת וממנה יוצאת תרנגולת. אך מה שנדמה כחזרה של ההגיון והסדר הטוב משתבש כאשר התרנגולת פוצחת בקריאת "מו" קולנית. סיפורה המשעשע של מרגלית בנוי לכל אורכו מקשירת קשר והתרתו. הדמיון וחוסר ההגיון משחקים תפקיד מרכזי באופן בו מוצג הסיפור, שכן אנו מבינים מיד כי עלינו להניח בצד את כל מה שידוע לנו על עולם החי.

לפיכך, אם יש מסר בספר, הרי הוא בדבר כוחו של הדמיון וההתמדה. כאשר הפרות מבקשות להשליט סדר על האירוע יוצא הדופן, הן עושות זאת על פי חוקי ההגיון - דגירה על ביצה. אולם, בעולם הדמיון, לא ניתן להכריע את החריגות מן הריאליזם על ידי פעולה רציונלית, ועל כן, תוכניתן נכשלת. לעומתן, מרגלית, אשר האמינה כי האירוע יוצא הדופן אכן התרחש, הצליחה לבססו בעולם המציאות עם דגירתה על הביצה.

אך גם אם לא נתעמק במסרים הטמונים בספר, נמצא בו איכויות רבות. ראסל איטו אייר את הספר בקווים חדים והדמויות מאוירות על גבול האבסטרקט. הרבה קריאות פליאה יש בספר והלוע של הזועקים מאויר כמעין מערבולת. דמותה של מרגלית מעוררת סימפתיה ומשעשעת גם יחד. אין ספק כי האיורים ההומוריסטים, מלאי החיות והדמיון, מוסיפים לאפקט הקומי. ואכן, מעל לכל זהו ספר מצחיק שהקריאה בו מזמנת הפתעות בכל דף. ילדים בני 3-5 יתמלאו חדווה רק למשמע שם הסיפור, ובטוחני כי לא יחדלו מלצחוק לאורך ההקראה."

כריכה: http://www.steimatzky.co.il/Steimatzky/pages/Thumb...
לצפיה ב-'שירי רועים אהובים'
שירי רועים אהובים
01/06/2014 | 16:42
11
שירת העשבים  
דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו

והשיר הרועה הקטנה מן הגיא

כאשר תעצמנה עיני ואשכח את עדרי ויוני
עוד אזכור אזכור ידידי  הרועה הקטנה מן הגיא
לצפיה ב-'עיזה פזיזה לוין קיפניס'
עיזה פזיזה לוין קיפניס
01/06/2014 | 17:36
6
7
אני לא זוכרת באיזה ספר קראתי
ספר לנוער
מה יש
את מספרת לילדים רק כיפה אדומה וסיפורי עיזה פזיזה
לצפיה ב-'אמא עיזה ושבעת הגדיים'
אמא עיזה ושבעת הגדיים
01/06/2014 | 17:39
5
9
לצפיה ב-'היידי בת ההרים'
היידי בת ההרים
01/06/2014 | 17:44
4
7
יש כל כך הרבה  גרסאות
אני זוכרת נוסח שהיו לשתי העיזים של  סבא שמות מאוד יפים
חבל שאני לא זוכרת את השמות
לצפיה ב-'חליל רועים '
חליל רועים
01/06/2014 | 18:08
3
5
"חליל רועים ירון
גולשים עדרי הצאן "
מתוך השיר "מעל המגדל סביב אשקיפה "

מילים: עמנואל לין (לנקובסקי)
לחן: בנימין עומר (חתולי)
שנת כתיבה: 1938
שנת הלחנה: 1939


מֵעַל הַמִּגְדָּל סָבִיב אַשְׁקִיפָה,
עֵינִי תִּגְמַע מֶרְחַקִּים,
אֶרֶץ רוֹגַעַת בִּדְמִי הַלֵּיל,
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הרועה הנאמן אליעזר שמואלי'
הרועה הנאמן אליעזר שמואלי
02/06/2014 | 06:41
2
6
עוד לא קראתי אבל זה ברשימה
אני חושבת שיש גם ספר של אוריאל אופק על רועים
לצפיה ב-'צמריקו, הכבשה שבאה לארוחת ערב.'
צמריקו, הכבשה שבאה לארוחת ערב.
02/06/2014 | 10:27
1
13
לצפיה ב-'הכבשה רחלי/רוב סקוטון.'
הכבשה רחלי/רוב סקוטון.
02/06/2014 | 10:29
6
לצפיה ב-'והעינים נשואות '
והעינים נשואות
01/06/2014 | 07:00
15
27
אל חג השבועות
ופעילות ראשונה השבוע :
ספרים שמתחילים באות ש'

"שמונה בעקבות אחד "ימימה אבידר -טשרנוביץ .
ציורים :נחום גוטמן בהוצאה מחודשת של כתר
לצפיה ב-'שי ועגנון, שלושה סיפורים כתב: ש"י עגנון '
שי ועגנון, שלושה סיפורים כתב: ש"י עגנון
01/06/2014 | 07:54
14
9
לצפיה ב-'שון לא רוצה לישון מרים רות'
שון לא רוצה לישון מרים רות
01/06/2014 | 08:37
13
3
לצפיה ב-'שק החלומות רביב ארנון'
שק החלומות רביב ארנון
01/06/2014 | 08:38
12
3
לצפיה ב-'החלב שאנו שותים שטל, צבי'
החלב שאנו שותים שטל, צבי
01/06/2014 | 08:40
11
5
לצפיה ב-'צריך להוסיף לנושא החלב '
צריך להוסיף לנושא החלב
01/06/2014 | 08:49
10
5
לצפיה ב-'שלג ספרית מדע לילד'
שלג ספרית מדע לילד
01/06/2014 | 17:45
9
3
לצפיה ב-'"שוע הפרוע "'
"שוע הפרוע "
01/06/2014 | 18:11
8
5
מאת הינרך הופמן .
נוסח עברי :אוריאל אופק בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /1991

וגם
"שנים עשר הירחים "
נעמי שמר .
איורים עינת צרפתי .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר. /2014
לצפיה ב-'השביעיה הסודית'
השביעיה הסודית
02/06/2014 | 06:31
7
5
שלגיה ושבעת הגמדים
שר  הטבעות
לצפיה ב-'שי לחג תמר בורנשטין לזר'
שי לחג תמר בורנשטין לזר
02/06/2014 | 06:33
6
2
לצפיה ב-'שלושה בסירה אחת, שיילו.'
שלושה בסירה אחת, שיילו.
02/06/2014 | 10:42
5
5
לצפיה ב-'שמריהו או הילד מקופסת השימורים '
שמריהו או הילד מקופסת השימורים
02/06/2014 | 11:32
4
6
כריסטינה נסטילגר
איזה ספר מצחיק  על גברת שרגילה להזמין דברים מוזרים הביתה
ויום אחד אחרי שהזמינה שטיח היא מקבלת ילד בתוך קופסת שימורים
ומתחילה לטפל בו
לצפיה ב-'שני רעים יצאו לדרך ימימה אבידר טשרנוביץ'
שני רעים יצאו לדרך ימימה אבידר טשרנוביץ
02/06/2014 | 11:33
3
7
לצפיה ב-'שירים במיץ אפרים סידון'
שירים במיץ אפרים סידון
02/06/2014 | 11:35
2
13
לצפיה ב-'שבריריים'
שבריריים
03/06/2014 | 08:45
1
3
לצפיה ב-'שבועת האדרה/דורית אורגד.'
שבועת האדרה/דורית אורגד.
03/06/2014 | 10:47
2
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
01/06/2014 | 06:56
4
25
בוקר טוב של שבוע חלבי
שביל החלב
"רצועת הכוכבים הצפופה בחלל קיבלה את שמה {בלטינית "ויה לקטיה " מהמיתולוגיה היוונית }.
לפי המיתולוגיה ,שביל החלב נוצר בגלל הרקולס ,בנם של האל זאוס ושל אישה רגילה ששמה אלקמנה .
זאוס רצה שהרקולס ינק את החלב של אשתו הרה שהיתה אלה, והוא הניח אותו לצידה בזמן שהיא ישנה .כאשר היא התעוררה וגילתה שהיא  מינקה ילד שאיננו שלה,היא דחפה אותו ואז החלב ניתז לכול השמים ויצר את שביל החלב ."
[מתוך שולמן ישלם בתרפפ"ו .

חלב ,מאכלי חלב ,ועוגות גבינה בהצלחה עם כול מאכלי החג והחלב .  
לצפיה ב-'חלב לביאה/עִבּוּד: עֲנָת שְׁפִּיצֵן - אגדה:'
חלב לביאה/עִבּוּד: עֲנָת שְׁפִּיצֵן - אגדה:
01/06/2014 | 07:27
3
9
לצפיה ב-'מי שתה את החלב שלי? שלמה אבס'
מי שתה את החלב שלי? שלמה אבס
01/06/2014 | 08:39
2
13
לצפיה ב-'מאכלי חלב '
מאכלי חלב
01/06/2014 | 10:17
1
8
התלמוד אומר שבחג השבועות יש להשפיע טוב גם על צורכי הגוף ולא רק על צורכי הנפש .
מנהג עתיק הוא במסגרת הדאגה לגוף ,לאכול מאכלי חלב בחג השבועות .

במגילת שיר השירים נמשלה התורה לדבש וחלב .
ככתוב "דבש וחלב תחת לשונך "
חלב בגימטריה -ארבעים .זכר לארבעים הימים והלילות שעשה משה בהר סיני ,עד שקיבל את התורה ואת הלוחות ,לתת אותם לישראל ,ובחג השבועות , עלה בפעם הראשונה לתכלית זו.


דברים שלא ידעתי ומשתפת .
מתוך הספר "יהדות הלכה למעשה "הרב י. מ. לאו.

"ארץ זבת חלב ודבש "
לצפיה ב-'לפי השוחרים לתרבות אכילה '
לפי השוחרים לתרבות אכילה
01/06/2014 | 10:43
11
סינית, חלב ומוצריו  אסורים.
לצפיה ב-'חנה מרון,יהי זכרה ברוך!'
חנה מרון,יהי זכרה ברוך!
31/05/2014 | 09:57
6
21
חנה מרון הלכה לעולמה: http://e.walla.co.il/?w=/221/2751376

ערב מחווה לשחקנית חנה מרון: https://www.youtube.com/watch?v=HLVB0_mr1m0
לצפיה ב-'כל כך עצוב'
כל כך עצוב
31/05/2014 | 10:45
17
לצפיה ב-'תודה הזרה על העלאת ערב המחווה!'
תודה הזרה על העלאת ערב המחווה!
31/05/2014 | 12:28
14
היה לי עצוב לצפות בזה.
התנחמתי בכך שחנה מרון זכתה להרגיש כמה הציבור אוהב אותה.
לצפיה ב-'יהיה זכרה ברוך-אשה דגולה '
יהיה זכרה ברוך-אשה דגולה
31/05/2014 | 12:28
3
13
לצפיה ב-'חרוזים שחנה מרון כתבה :'
חרוזים שחנה מרון כתבה :
31/05/2014 | 13:03
2
15
מיכאל הנדלזלץ/'הארץ' - "נפגשנו בבית קפה ליד הבימה, סמוך לביתה. היא הראתה לי חרוזים שכתבה (היא אהבה להשתעשע בכתיבה, אבל לא כתבה אוטוביוגרפיה, למרות שהפצרתי בה שתעשה זאת) לקראת יום ההולדת התשעים. דיברנו על האפשרות להדפיס את החרוזים. זה לא נסתייע."

1. אני כמעט בת תשעים!

כולם אומרים

שממש לא רואים!

אבל רבותי!

איך מרגישים?

2. משמאל זה כואב בדריכה

מימין זה דואב בישיבה

מלפנים קצת נפול

מה שהיה פעם הגבול

של פסגת הרי אררט!

3. משקפיים היכן

בתוך בלגן

איך אפשר כאן למצא?

מחפשים כה וכה,

לבסוף

הם יושבים

על האף.

4. כבר לא קיים קפה שניר

באמצע העיר

זכרונות בליבי

היכן מוגרבי?

למטה ולמעלה

זה היה פעם בית

גג נפתח סינמה – חדשות כרמל

מי פילל

מי חשב

והנה כאן ועכשיו

טלוויזיה בכל בית ישראל.

5. עוד זוכרים קצת שמות

כבר הרוב נשמות.

ניפגש כבר בעדן הגן

אלהים, אנא תן עוד זמן!

6. עוד רוצה ללבוש שמלה

של אוברזון (כן, זה של אופנה)

בחג חתונה של הבת

לא חשוב איזו; אחת.

אז – מ"הוא הלך בשדות",

עד "אורזי מזוודות",

פעלתי בשרות אלהי המוזה.

גם קומי, גם טרגי,

גם קלסי, גם פרסום.

מי שלא מקנא שיקום!

אני גאה בקריירה שלי

אך תרשו לי רק לאמר

7. שגם יש משפחה נהדרת

ולא רציתי שיהיה אחרת.

ומלה אחרונה לנכדי:

כה אמר שקספיר המחזאי:

"לעצמך היה נאמן תמיד!"

זה קל להגיד

זה לא קל לעשות.

אך צריך לנסות.

זה כדאי.
לצפיה ב-'מקסים '
מקסים
31/05/2014 | 20:55
1
16
תודה  הזרה
לצפיה ב-'על חנה מרון '
על חנה מרון
01/06/2014 | 06:50
7
מלכת התיאטרון שהלכה לעולמה
אני מצרה .
לא אשכח את ההצגות שראיתי ,בהם היא שיחקה . המילים מעטות ..
לצפיה ב-'"סיפור טוב ורעיונות טובים תמיד ינצחו" – ראיון'
"סיפור טוב ורעיונות טובים תמיד ינצחו" – ראיון
31/05/2014 | 08:52
16
מ'הפנקס' ראיון עם  בנג'י דיוויס: http://ha-pinkas.co.il/?p=17219
לצפיה ב-'פזמון ליקינטון קליפ בהשראת התרבות ההודית:'
פזמון ליקינטון קליפ בהשראת התרבות ההודית:
30/05/2014 | 18:01
4
15
לצפיה ב-'ביצוע נפלא של ליאורה יצחק'
ביצוע נפלא של ליאורה יצחק
30/05/2014 | 18:13
3
10
סדרת דיסקים בייבי אוריינטל מומלצת ביותר!
לצפיה ב-'אצא לי השוקה בייבי אוריינטל:'
אצא לי השוקה בייבי אוריינטל:
30/05/2014 | 19:24
2
11
pasternack,תודה-לא הכרתי את הסדרה

בייבי אוריינטל - שירי ילדות ישראלים עם צלילים וכלי נגינה אתניים מהעולם:

אצא לי השוקה - בייבי אוריינטל 2: https://www.youtube.com/watch?v=3kKzmjz2gwk

אבא שלי: https://www.youtube.com/watch?v=8soqTqHjBZA

יוסי בכינור: https://www.youtube.com/watch?v=afVUnEscon0

ואלס להגנת הצומח: https://www.youtube.com/watch?v=2q47XO8_QFo

דני גיבור: https://www.youtube.com/watch?v=haRjNXfaqy0

לצפיה ב-'ספרי ילדים אהובים בספריה הפרטית שלי מאת איריס'
ספרי ילדים אהובים בספריה הפרטית שלי מאת איריס
30/05/2014 | 19:38
1
13

מאת איריסיה קובליו: http://hologramit.wordpress.com/2013/06/10/%D7%A1%...
לצפיה ב-'33 מתנות ספרותיות לתינוקות:'
33 מתנות ספרותיות לתינוקות:
30/05/2014 | 21:32
8
לצפיה ב-'סוד מופלא, עלילה ישירה, ילדות רגישה:'
סוד מופלא, עלילה ישירה, ילדות רגישה:
29/05/2014 | 10:26
3
16
"הסוד המופלא של אוון ג'סטר" הוא ספר לגיל הנעורים המוקדם, שבשונה מחבריו למדף לא מתאפיין בעלילה בעלת קצב מהיר ודרמטי, אלא טורח לספר סיפור מורכב רגיש וריאליסטי - שגם הקסם שורה מעליו
יותם שווימר: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4519782,00...
לצפיה ב-'אריה הספריה: אפשר גם בלי לדבר:'
אריה הספריה: אפשר גם בלי לדבר:
29/05/2014 | 10:32
2
12
בעזרת תלבושת מבריקה וכתיבה קולחת, ההצגה המוזיקלית "אריה הספריה" מצליחה להעביר את המסר החשוב ועדיין להשאר מעניינת...
מ'עכבר העיר': http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,603,209,76...
לצפיה ב-'שלומית כהן אסיף צפתה בפרימיירה של המחזה -'
שלומית כהן אסיף צפתה בפרימיירה של המחזה -
29/05/2014 | 11:14
1
9
"היידי בת ההרים" וחזרה עם עיניים לחות, חיוך רחב ומוסר השכל חשוב. ככה בונים הצגת ילדים : http://marmelada.xnet.co.il/58042/%D7%91%D7%AA-%D7...
לצפיה ב-'"באמנות כמו באמנות"-על שבוע האיור'
"באמנות כמו באמנות"-על שבוע האיור
29/05/2014 | 11:19
10
שמתקיים ממש עכשיו, הזכיר לנו כמה כיף לבהות בכשרונות גדולים.
מ'מרמלדה': http://marmelada.xnet.co.il/58010/%D7%91%D7%90%D7%...
לצפיה ב-' עוגות בהשראת ספרים.'
עוגות בהשראת ספרים.
28/05/2014 | 23:30
4
21
לצפיה ב-'תמונת היום:'
תמונת היום:
28/05/2014 | 23:40
3
21
לצפיה ב-'תמונה נוספת: '
תמונה נוספת:
28/05/2014 | 23:50
2
11
לצפיה ב-'לנכד שלי קראו את הספר עוגת גזר ואז הוא בקש '
לנכד שלי קראו את הספר עוגת גזר ואז הוא בקש
29/05/2014 | 12:09
1
11
ממני שאכין לו עוגת גזר. הייתי משוכנעת שהוא לא יאכל אותה.
להפתעתי הוא אכל אותה. במשך כמה חודשים הכנתי לו תמיד
את העוגה הזאת.
לצפיה ב-'וסיפור העוגיות של סבתא-מקסים וחכם'
וסיפור העוגיות של סבתא-מקסים וחכם
29/05/2014 | 13:03
9
לצפיה ב-'על משמעות הכניסה לעולם הספרים הדיגיטלים'
על משמעות הכניסה לעולם הספרים הדיגיטלים
28/05/2014 | 18:22
15
מאמר מעניין וחשוב על  יצירת ספרים דיגיטלים בעידן האינטרנט - השוני בין עולם הדפוס לדיגיטל

עידן הספרים הדיגיטלים נכנס לישראל והוא כאן כדי להשאר. סופרים והוצאות פונים אלינו עם הבנה חלקית שדיגיטל זה הדבר הבא, מחפשים עלות זולה או עטיפה שונה למוצר שהם מוכרים, אך לא תמיד מבינים את המשמעות המלאה הגלומה בכניסה לעולם הספרים הדיגיטלים. אז מה המשמעות עבור סופר או הוצאה בכניסה לעולם הספרים הדיגיטלים?
http://www.heliconbooks.com/article/articles/2
לצפיה ב-'עזרה במענה על שאלון ואפשרות להרויח 100 שח.'
עזרה במענה על שאלון ואפשרות להרויח 100 שח.
28/05/2014 | 18:15
7
היי לכולן ולכולם

במסגרת לימודי לתואר שני בפסיכולוגיה אני זקוקה למורים/יועצים/מנהלים שעובדים בבי"ס בו לומדים עולים חדשים.
השאלון הוא קצר והוא מקנה אפשרות להשתתף בהגרלה ע"ס 100 שח.


אשמח אם תוכלו לענות על השאלון ולהפיצו הלאה. אני ממש זקוקה למשתתפים..

תודה רבה!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'על שלושה ספרי ילדים חדשים / טלי כוכבי'
על שלושה ספרי ילדים חדשים / טלי כוכבי
28/05/2014 | 15:07
3
11
לצפיה ב-'"אני שומרת על הסקרנות" - על לאה נאור:'
"אני שומרת על הסקרנות" - על לאה נאור:
28/05/2014 | 15:12
2
5
'ישראל היום' / טל מרמלשטיין: http://www.israelhayom.co.il/article/186059
לצפיה ב-'חינוך לרב-תרבותיות בקרב ילדים ובני נוער'
חינוך לרב-תרבותיות בקרב ילדים ובני נוער
28/05/2014 | 15:19
1
9
לצפיה ב-'תודה הזרה על הכתבות המענינות'
תודה הזרה על הכתבות המענינות
28/05/2014 | 15:31
11
גם זו על אילת   מחמם את הלב
לצפיה ב-'פורום הסרת שיער נפתח ב'
פורום הסרת שיער נפתח ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2014 | 12:13
3
|שמאל| טיפול הסרת שיער נהפך להיות חלק מהשגרה של חיינו, שפע המונחים והטכנולוגיות הקיימים בשוק יוצרים לא פעם בלבול. רבים מאיתנו חולמים על גוף חלק, נעים וסקסי. הסרת שיער בלייזר היא דרך נפלאה להשיג תוצאות מצויינות אך לעיתים התהליך לא פשוט ולפעמים אם נעשה בצורה לא נכונה הדבר יכול להוביל לנזק קוסמטי קשה. לפני שמגיעים לטיפול  חשוב לדעת את כל המידע על מנת שנוכל לקבל החלטה נכונה ולא נתאכזב מהתוצאות או מהתהליך!

לכן פתחנו בשבילכם את פורום הסרת שיער בו תוכלו לקבל מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא, ללמוד ולהחכים.

אתם מומזנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'ספריית רחוב בשדרות רוטשילד'
ספריית רחוב בשדרות רוטשילד
28/05/2014 | 07:33
12
17
מ'עכבר העיר': "בשדרות רוטשילד בתל אביב, סמוך לכיכר הבימה, תפעל לאורך הקיץ ספרייה ניידת לשימוש חופשי של הקהל הרחב. בספרייה הוצבו בין השאר ספרי פרוזה, שירה, ילדים ונוער במגוון שפות. ציבור המבקרים בחוף מוזמן לגשת לספרייה, לבחור בספר, ליהנות מקריאתו על אחד מכסאות הנוח בשדרה, ולהשיבו למדף (שימו לב - הקריאה מותרת רק באזור הקרוב לספריה). בספרייה יוצב גם ארגז פתוח שבו מוזמנים התושבים להניח ספרים לתרומה.

במקום אפשר יהיה גם להוריד ספרים, חינם, על פי קוד, לתוך טאבלטים, לפי הסכם עם "עברית", מיזם הספרים הדיגיטלים של קבוצת ידיעות. למעוניינים, פועלות ספריות גם בחופים מציצים, גורדון והצוק."

שעות פעילות הספרייה: כל יום בין 07:00-19:00

תמונה: הכי נעים בקיץ. ספריית רחוב בשדרות רוטשילד (צילום: באדיבות עיריית תל אביב): http://images.mouse.co.il/storage/7/b/telaviv20142...
לצפיה ב-'ספר עשוי מלגו '
ספר עשוי מלגו
28/05/2014 | 07:41
10
14
לצפיה ב-'ספריות מפוארות:'
ספריות מפוארות:
28/05/2014 | 07:49
9
12
ניתן לסמן את התמונה להגדלה: http://www.pinterest.com/geelonglibrary/magnificen...
לצפיה ב-'גרם מדרגות משובץ בספרים אוניברסיטה באוסטרליה:'
גרם מדרגות משובץ בספרים אוניברסיטה באוסטרליה:
28/05/2014 | 07:55
8
6
לצפיה ב-'"אצלנו בישראל הספרים ישרדו יותר זמן...."'
"אצלנו בישראל הספרים ישרדו יותר זמן...."
28/05/2014 | 08:00
7
12
"בניגוד למדינות אחרות, אצלנו בישראל הספרים ישרדו יותר זמן"

מאת: ענבל שפיגל('גמונד'): http://www.zigmond.co.il/he/portal/magazine/view/d...
לצפיה ב-'הספרייה הבריטית פרסמה באינטרנט 1200 אוצרות-'
הספרייה הבריטית פרסמה באינטרנט 1200 אוצרות-
28/05/2014 | 08:33
6
8
ספרותיים מאוספיה, הכוללים בין היתר מכתביו המוקדמים של האחיות ברונטה וציורים מוקדמים של אוסקר ויילד למחזה "חשיבותה של רצינות",1857 מהדורה של משלי איזופוס, מאוירת על ידי צ'ארלס,אליס בארץ הפלאות,  (1890), מאוירת על ידי ג'ון טניאל ןעוד...
באתר האינטרנט החדש.

קישור: http://www.theguardian.com/books/gallery/2014/may/...
לצפיה ב-'נסיון נוסף לקישור:'
נסיון נוסף לקישור:
28/05/2014 | 08:58
5
8
לצפיה ב-'ספרי ילדים לנושא ירושלים:'
ספרי ילדים לנושא ירושלים:
28/05/2014 | 09:19
4
12
מהמכללה לחינוך דוד ילין: http://www.dyellin.ac.il/library/childliterature/b...
לצפיה ב-' ספרים שמתאימים לנוער'
ספרים שמתאימים לנוער
28/05/2014 | 11:18
3
17
מישהו לרוץ איתו דוד גרוסמן
פרשת גבריאל תירוש יצחק שלו
את שניהם קראתי לא מזמן אבל נראה לי שהיית נהנת מהם גם בגיל הנעורים
לצפיה ב-'ספריות '
ספריות
28/05/2014 | 11:52
2
13
תמונות של ספריות את מעלה הזרה
בכול הזדמנות  
מכול העולם
ומכול פינה בארץ
עגולות ,פתוחות,מרובעות, סגורות ,
ניצול מדרגות וקירות
מרתפים מטה ועליות גג מעלה

אין גבול לדמיון האדם ,אין גבול ליצירתיות .

שולחת תודה על מבט מפנים ומבט מבחוץ
של ספריות ועוד ספריות   ......

ספר חדש יצא כעת וחמוד אכתוב עליו
כבר הספריה" של דניאל קרק
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר

ושוב תודה תודה לך הזרה והפעם מאוד רחבה .
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/05/2014 | 13:33
1
3
לצפיה ב-'באילת קוראים יותר '
באילת קוראים יותר
28/05/2014 | 14:59
10
לצפיה ב-'נווה צדק'
נווה צדק
28/05/2014 | 21:55
6

כשמטיילים בנווה צדק באחד הרחובות נדמה לי שזה ברחוב בו נמצא המוזאון של בית רוקח
ממש  ברחוב ישנם כמה מדפים עליהם  מונחם ספרים ושלט המסביר שניתן לקחת לקרוא ולאחר מכן להחזיר. ראיתי זאת לפני כמה שנים ובטיולי אחרון לפני כחצי שנה זה עדיין היה במקום,הספרים יו אולי התחלפו נוספו אבל הרעיון מקסים.

''העתקנו'' את הרעיון לביה'ס וכיום ישנן שתי פינות , שני מדפים ותלמידים יכולים לקחת ספר לקרוא ולהחזיר. תמיד בהפסקות מוצאים תלמידים  ליד מדפי הספרים.
אכן רעיון יפה.
לצפיה ב-'חנות ספרים ששומרת מקום מיוחד לספרות ילדים:'
חנות ספרים ששומרת מקום מיוחד לספרות ילדים:
28/05/2014 | 00:25
1
14
לצפיה ב-'ומיהו האיש העומד '
ומיהו האיש העומד
27/05/2014 | 12:59
1
25
מאחורי פרויקט כול כך חשוב כספרית הפיג'מות
מדובר במליונר בשם רולד גרינספון, יהודי אמריקאי בן 85 .שזהו מפעל חייו, הוא דאוג לחלוקה "של למעלה מעשרה מליון ספרי ילדים ישראליים מתורגמים ליהודים בארה"ב,קנדה,רוסיה ,מקסיקו,ארגנטינה .וספרי ילדים בעברית לצעירים ישראלים "ועוד היד נטויה .
מטרת הפרויקט של הספרים היהודים ,בגולה בנוסף לתזכורת אנחנו יהודים, דגש על -"הקראת ספרים לילדים לפני השינה ."-
ובארץ ילדי גנים רבים לפי החלטה מקבלים את הספרים כך בגן של נכדי . ואמנם המפעל מבורך הנה הבוקר ,לא ידענו להחליט האם ברווז הוא זה או שמה ארנב .בספר "ברוז!ארנב! ",של אימי קראוס רוזנטל וטום ליכטנהלד בהוצאת ספרית פועלים .והספר היפה שולח מסר הרי הכול תלוי בזווית המבט .
ועוד מסופר בעיתון שהפרויקט הורחב כבר השנה וספרים חלוקו גם בכיתות א'ב' .
מה אומר ומה נדבר ,לאיש היקר הרולד גרינספוןעל הרעיון,העשיה ועל החשיבות הרבה הטמונה בפרויקט הקריאה , מכאן אני שולחת ישר כוח! .
פרטים מעניינים נוספים  בכתבה ששמה "תוכנית החלוקה "של שושנה חן .בעיתון "ידיעות אחרונות "היום.
לצפיה ב-'את צודקת אין מילים לתאר מפעל חיים שכזה.'
את צודקת אין מילים לתאר מפעל חיים שכזה.
27/05/2014 | 14:51
13


היו  תלמידים שהיו מביאים ומראים שגם להם יש ספר...וביקשו שנקרא ביחד.
בהתחשב שאלו היו ספרי הקריאה היחידים שהיו להם,כשקיבלו אותם בגן, מבינים את גודל המעשה.
לצפיה ב-'יום הולדת לרייצ'ל לואיז קרסון-27 במאי 1907 - '
יום הולדת לרייצ'ל לואיז קרסון-27 במאי 1907 -
27/05/2014 | 10:08
5
רייצ'ל לואיז קרסון (Rachel Louise Carson  ב27 במאי 1907 - 14 באפריל 1964).
זואולוגית וביולוגית ימית אמריקנית, שספרה "אביב דומם" נחשב למכוננה של התנועה העולמית לאיכות הסביבה ולבעל השפעה על שינוי המדיניות ביחס להדברת מזיקים בארצות הברית.
קישור מ'הידען': http://www.hayadan.org.il/rachel-carson-the-mother...

תמונה: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thum...

נוספת: http://mada.org.il/pics/newsletter-15-1.jpg
לצפיה ב-'ספרים הקשורים ל"יום '
ספרים הקשורים ל"יום
27/05/2014 | 09:24
5
18
ההרים "
דרך אגב הכתבה "אלופי העולם בחגים "מתאריך   26/5/2004  "
לצפיה ב-'רקפת מלכת ההר גוזלי בלב ברעם'
רקפת מלכת ההר גוזלי בלב ברעם
27/05/2014 | 10:25
16
לצפיה ב-'מלך ההר - נאוה מקמל-עתיר'
מלך ההר - נאוה מקמל-עתיר
27/05/2014 | 21:34
18

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות אחרונות, בשנת 2001, מכיל 120 עמודים, חוכמת חיים » אהבה ידידות ומשפחה

תקציר הספר
דורי לב, נער ירושלמי, מגלה שהוא קשור בקשר מסתורי לדמות שהלכה לעולמה לפני מאה שנה - בנימין זאב הרצל. המסתורין האופף את הקשר הזה הולך ומתבהר לאורך כל אותם שבועות ארוכים וקשים בחייו של דורי, שהתהפכו לפני שנתיים ועומדים להתהפך שוב. שני עניינים מטלטלים את עולמו: באחד הערבים,כשיצא לטייל עם כלבו, הוא היה עד ראייה למקרה חמור שבו היה מעורב נער מכיתתו. דורי מתקשה להתמודד עם הסוד, ואף חושש לחשוף אותו. שבוע לאחר מכן, בסעודת ערב שבת, מודיע אבא ידיעה שעומדת לקרוע את חייו. עכשיו עליו להתמודד עם חזית נוספת. סיפור שיש בו מתח ומסתורין, מעשים של רוע ומעשים של חסד, חברות אמת - ואהבה: אהבה ראשונה לנערה, אהבה מלאת געגוע לאח שאיננו, אהבת אדם ואהבת מולדת. הספר רואה אור במלאות מאה שנים למותו של חוזה המדינה. הספר עובד למחזה והוא מועלה בתיאטרון הנפש, ברחבי הארץ ובחו"ל.
לצפיה ב-'פרח לב הזהב'
פרח לב הזהב
27/05/2014 | 21:39
2
2
במרכז הסיפור ילד שאמו נופלת למשכב ואיש אינו יודע כיצד לרפאה. אולם רק רופא זקן מסביר לילד כי הדרך היחידה להצילה היא על ידי מציאת פרח אדום ולו לב זהב הנמצא בהרים הרחוקים. לאחר שהאם תריח אותו, היא תבריא
לצפיה ב-'היידי בת ההרים - יוהנה ספירי :'
היידי בת ההרים - יוהנה ספירי :
27/05/2014 | 22:17
1
5
צילום: http://www.gotravel.co.il/userfiles/image/switzerl...

הסופרת  יוהנה ספירי:"יוהנה נולדה בשנת 1827 בכפר הירצל שבשווייץ בשם יוהנה לוּאיזֶה הוֹיסֶר כבת לרופא כפרי. בשנת 1880 הוציאה את "היידי בת ההרים" ובזכותו התפרסמה. מלבד זאת כתבה כמעט חמישים ספרים נוספים, אך אף לא אחד מהם התפרסם כספרה "היידי בת ההרים". את הכנסותיה מספריה (הראשון בהם יצא בשנת 1870) תרמה לחיילים שנפצעו במלחמת צרפת-פרוסיה.


ספרי ההמשך
ארבעה ספרי המשך נכתבו ל"היידי", מתוכם שניים ('היידי ופייר' ו'ילדי היידי') על ידי צ'ארלס טריטן, מתרגם הספר לאנגלית, ושניים ('אורחי היידי' ו'סבתא היידי') על ידי מחבר אלמוני בשם ריא. במהלך ספרים אלה לומדת היידי בפנימייה יוקרתית, שבה אל דורפלי, הופכת למורה, מטפחת נער מוזנח המגלה כישרון נדיר לציור, נישאת לפייר, הופכת לאם לשלושה (התאומים טובי ומרתלי והבן פול), יורשת בית גדול ונאה, חושפת פרטים מרעישים מההיסטוריה של משפחתה ואף הופכת לסבתא. הספרים תורגמו לעברית בשנים 1961-1959, אך מעולם לא זכו להצלחה לה זכה "היידי בת ההרים" המקורי." (ויקיפדיה).

קישור מ'אפלטון'(2008): http://www.aplaton.co.il/story_412

נוסף-שלומית כהן-אסיף, היידי בת ההרים: מדגדג את בלוטת הדמעות, באתר הארץ 2011: http://www.haaretz.co.il/1.1590831
לצפיה ב-'המטפס הקטן והפרח הזוהר מאת: פאול קור'
המטפס הקטן והפרח הזוהר מאת: פאול קור
27/05/2014 | 22:23
5
"
"בארץ ההרים המופלאים, על הר גבוה מכולם,
צומח פרח נדיר ביופיו...
בעמק מול אותו ההר, גר מטפס הרים קטן.
כל יום היה נושא את עיניו למעלה.
הוא רצה את הפרח הנהדר לעצמו..."
האם קטף מטפס ההרים את הפרח? ומה קרה בהמשך תוכלו לדעת רק אם תקראו."

כריכה:http://www.kinbooks.co.il/media/uploads/hametapes%...
לצפיה ב-'תפקיד הילדים'
תפקיד הילדים
27/05/2014 | 09:55
25
43
שלום לכולם

השבוע שמתי לב שבשני סיפורים, ילדים משחקים תפקיד מאד חשוב. הם פוקחים את העיניים למבוגרים.
אני מתכוונת לסיפור "למה לתרנגול (או לתרנגולת) יש כרבולת אדומה" ולסיפור "בגדי המלך החדשים".
תהיתי אם יש עוד סיפורים שילדים ממלאים תפקיד זה.
לצפיה ב-'יש את הספור'
יש את הספור
27/05/2014 | 10:07
13
29
על הילד ההולנדי שחסם באצבעו את החור בסכר
שאיים להתמוטט
לצפיה ב-'דבורה תחת התומר'
דבורה תחת התומר
27/05/2014 | 10:09
12
31
חבל שאני לא זוכרת את הסיפור זה על ילדה קטנה שיושבת ומיעצת
היפה  זה מופיע בספר אבא מספר
היה לי עותק ישן ממנו  שהייתי חיבת לזרוק
אגב ספר מאוד מומלץ יש שם אגדות מקסימות
לצפיה ב-'בשמלה אדומה ושתי צמות'
בשמלה אדומה ושתי צמות
27/05/2014 | 10:10
11
11
ילדה קטנה יחידה ותמה עמדה ושאלה למה
לצפיה ב-'מתוך הספר ספורי ענקים'
מתוך הספר ספורי ענקים
27/05/2014 | 10:16
10
19
יש את הספור דוד הקטן  שמופיע בעוד אוספים
על ילד קטן שהצליח להפחיד שלושה ענקים עצומים וגרם להם לברוח
באותו ספר ספורי ענקים
יש גם את הספור  על הילד שלמד את הענק לשרוק
לצפיה ב-'הענק וגנו אוסקר וילד'
הענק וגנו אוסקר וילד
27/05/2014 | 10:26
4
לצפיה ב-'פוליאנה / אלינור פורטר '
פוליאנה / אלינור פורטר
27/05/2014 | 10:28
2
9
הרעיון שילדה אומרת למבוגרים מה לעשות והמבוגרים מקשיבים לה.

קישור מ'עיר האושר': http://maritbenisrael.wordpress.com/2009/12/28/%D7...
לצפיה ב-'פיצפונת ואנטון אריך קסטנר'
פיצפונת ואנטון אריך קסטנר
27/05/2014 | 10:33
1
11
פיצפונת  הולכת למורה של אנטון ונוזפת בו שנתן לו ציונים גרועים  וציער אותו
הרי אנטון עובד כל כך קשה למען אימו החולה
לצפיה ב-'הילדה והדב מרים ילן שטקליס'
הילדה והדב מרים ילן שטקליס
28/05/2014 | 11:17
16
מה קרה לרותי מרגרט רטיש
לצפיה ב-'הילד שלמד את הענק לשרוק'
הילד שלמד את הענק לשרוק
29/05/2014 | 11:17
5
14
יש שם אחר לסיפור
הענק היה משתולל מזעם ומרעיד את הכפר ורק הילד שלמד אותו לשרוק
מנע ממנו  את ההשתולליות ואת הריסת הכפר
לצפיה ב-'הספור על הילדה'
הספור על הילדה
29/05/2014 | 12:55
4
17
שאמרה לכל המבוגרים שרחמו עליה   לא משא כבד  אני נושאת אלא את אחי הקטן
לצפיה ב-'יש גם סיפור שאני זוכרת'
יש גם סיפור שאני זוכרת
29/05/2014 | 13:01
3
48
במאוד מעורפל
  על משפחה  שאוכלת  וזקן שיושב בצד ומגלף בעץ   ואז הילד   מתחיל גם לגלף בעץ ואומר שתהיו זקנים  אני גם אשים אותכם בצד  והם מתבישים
זה ספור מהמקראה של הכיתות הנמוכות  אשמח לדעת את שם הסיפור
לצפיה ב-'אשלינג,יש גרסה באינטרנט בשם "לדאוג לסבא":'
אשלינג,יש גרסה באינטרנט בשם "לדאוג לסבא":
29/05/2014 | 15:52
2
14
לצפיה ב-',תודה הזרה'
,תודה הזרה
29/05/2014 | 19:39
1
34
אין כמוך
הפרטים שהיו חסרים לי  עכשיו שלמים
לצפיה ב-''
30/05/2014 | 00:23
לצפיה ב-'הסיפור נקרא'
הסיפור נקרא
29/05/2014 | 22:28
10
23
כף של עץ
סיפור עם מפי יהודי טנג'ר (מרוקו)


פעם אחת היה זוג צעיר. האישה הרתה ועמדה ללדת, ומתה בלידתה. נשאר האב עם בנו וטיפל בו במסירות רבה. עד כדי כך הגיעו הדברים, שלא רצה לשאת אישה, כדי שזרה לא תטפל בבנו אהובו. את כל נשמתו היה נותן עבורו: דאג לחינוכו, ללימודיו ולכל צרכיו.
והילד גדל עד שהיה לבחור. אז אמר לו אביו:
בני, רוצה אני לראות אותך בביתך שלך. שא אישה, כדי שאדע לפני מותי, כי יש לך בית וילדים, ואוכל להיפרד בשקט מן  העולם הזה.
שמע הבן ומיהר לשאת אישה. ואביו נשאר לגור עמו בביתו. לימים נולד להם בן, והסב שמח מאוד בנכדו.
והנה גדל הנכד והגיע לגיל שלוש, ובכל פעם שהיו בני המשפחה מסובים אל השולחן, הרגיש הסב, כי כלתו אינה מביטה בו בעין טובה. פעם ראה הנכד, כי סבא שלו משתמש בכף, השונה מן הכפות של אבא ואמא. שאל אותו:
סבא, מדוע אינך אוכל בכך כזאת כמו שלנו?
נאנח הסב וענה: - הוריך סבורים, כנראה, שאני צריך לאכול בכך של עץ.
לא אמר הנכד דבר, אך למחרת היום נטל כפיס עץ וסכין, התיישב בפינת הבית והתחיל לגלף ולשייף.
לעת הצהריים חזר האב הביתה ושאל: איפה הילד?
אינני יודע – ענה הסב – הוא היה שם, בפינה.
שאל האב את אשתו: - מה עושה הילד?
אינני יודעת. כל הבוקר הוא יושב בפינה ומשחק, ילד...
ניגש אליו אביו בכעס וקרא: - מה אתה עושה פה?
ענה לו הבן: - אני מכין לך כף של עץ, כמו שיש לסבא.
כשתהיה אתה זקן, אתן לך לאכול בכף הזאת...

עיבד אמנון שמוש
אסע"י 7095 – טנג'יר
לצפיה ב-'יעלקר, '
יעלקר,
30/05/2014 | 00:30
2
4
לצפיה ב-'תודה יעלקר'
תודה יעלקר
30/05/2014 | 08:45
1
23

מידי כמה שנים אני חושבת    על הספור ואף פעם לא  חשבתי או ידעתי לחפש אותו
זה איך שהוא מתקשר אצלי בראש לאסקימוסים כנראה שהמורה  למדה אותנו עליהם  יחד עם הקראת הספור
הפעם אחרונה שחשבתי  עליו היה  לפני שנה וחצי בערך כשקראתי את הספר מכתבים לנטליה  רות אלמוג
ספר מאוד מומלץ
לצפיה ב-'תיקון שם הספר שהזכרתי'
תיקון שם הספר שהזכרתי
30/05/2014 | 09:01
15
באהבה נטליה רות אלמוג
לצפיה ב-'תודה יעלקר'
תודה יעלקר
30/05/2014 | 07:59
6
4
לצפיה ב-'בנים מתוך הפרח לב הזהב רפאל ספורטה'
בנים מתוך הפרח לב הזהב רפאל ספורטה
30/05/2014 | 08:50
5
10
לצפיה ב-'סעודה אצל המלכה/רותו מודן.'
סעודה אצל המלכה/רותו מודן.
30/05/2014 | 10:53
4
11
נינה לימדה את המלכה שלא חייבים נימוסי שולחן קפדניים.
וכך האוכל היה יותר טעים. ''כיצד אוכל לגמול לך על השרות
שהענקת לממלכה, ילדתי?''
לצפיה ב-'הארנב הזה שיך לאמילי בראון '
הארנב הזה שיך לאמילי בראון
30/05/2014 | 10:56
3
5
לצפיה ב-'האגדה על הנסיכה והמלח'
האגדה על הנסיכה והמלח
31/05/2014 | 14:03
2
10
המלך שבקש שבנותיו יגידו כמה הן אוהבות אותו
והצעירה מכולם אמרה מלח
לצפיה ב-'הנסיכה והירח'
הנסיכה והירח
31/05/2014 | 14:08
1
10
הליצן המלכותי שאל את הנסיכה  כי היא הכי חכמה ויודעת מה היא רוצה
והיא  הסבירה לו בדיוק
לצפיה ב-'היידי בת ההרים שגורמת לשינוי בהתנהגות סבה.'
היידי בת ההרים שגורמת לשינוי בהתנהגות סבה.
02/06/2014 | 10:30
3

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ