לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97889,788 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

לצפיה ב-'כך זה הצטייר בילדותנו: 60 שנה להוצאת הספרים שכולנו גדלנו '
כך זה הצטייר בילדותנו: 60 שנה להוצאת הספרים שכולנו גדלנו
01/03/2016 | 23:05
3
22
ו עליה
איזה ילד לא מכיר את הספרים של ספריית עֹפר ובראשם "שמלת השבת של חנה'לה"? הבעלים, שלמה אלוף, מספר איך נולדו הקלאסיקות, ולמה בגיל 80 הוא מסרב לפרוש

שלמה אלוף כבר בן 80, אבל זה לא מונע ממנו להגיע כמעט מדי יום לחנות הספרים של הוצאת הספרים שבבעלותו, ספריית  עֹפר, בפתח תקווה. ברגע שנכנסים לחנות, ריח של נוסטלגיה, מלווה בזיכרונות ילדות, ממלא את החלל. אלוף מציג בהתלהבות את שלל הספרים שהוציא, מספר על הייחוד של כל אחד מהם בנפרד ובעיקר מדבר על המכנה המשותף לכולם - האיורים.

http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4772272,0...
לצפיה ב-'כל הכבוד לו יש לך מושג איפוא בפ'ת?'
כל הכבוד לו יש לך מושג איפוא בפ'ת?
02/03/2016 | 12:15
1
6
לצפיה ב-'איזה כיף של חנות ממש אגדה'
איזה כיף של חנות ממש אגדה
03/03/2016 | 05:11
5
לצפיה ב-'בזכות ספרם "ענת נוסעת לקרית גת"'
בזכות ספרם "ענת נוסעת לקרית גת"
06/03/2016 | 00:21
3
זכתה אחותי בשמה... אני לא זוכרת על מה הספר, אני חושבת על מפעל כלשהו בקרית גת, אבל כילדה קנו לי אותו בזמן שאמי הייתה בהריון, ולכן הכרזתי קבל עם ועדה שאני רוצה אחות ענת.. קיבלתי מה שביקשתי. הסיפור הזה ידוע במשפחתנו.
אין לי מושג איפה החנות בפ"ת - גם באתר שלהם זה לא כתוב, לצערי, אחרת הייתי נכנסת לבקר. 
לצפיה ב-'דינג-דונג המכשפה מתה: דיכוי, אונס ורצח פוליטי בארץ עוץ '
דינג-דונג המכשפה מתה: דיכוי, אונס ורצח פוליטי בארץ עוץ
01/03/2016 | 22:24
10
האמיתית
יחס התקשורת לסדאם חוסיין ורצח של ילד לונדוני הביאו את גרגורי מגווייר להרהר ברוע ולכתוב את הרומן "מרשעת". בספר מתוארת ארץ עוץ כמקום אכזרי ואפל. כעת, עם צאת תרגום חדש לעברית, מספר המחבר מה מושך אותו כל כך בספרי ילדים

משהו מבלבל ולא צפוי קורה לקוראים את "מרשעת". זהו רומן צבעוני ומפותל המגולל ב-409 עמודים את הביוגרפיה של המכשפה הרעה, זו שדורותי, גיבורת "הקוסם מארץ עוץ", מחסלת במחי דלי מים אחד. אלא שבמקום סיפור ילדים, פנטזיה מלאת דמיון המבוססת על ממלכה ילדותית־בדיונית, דמויות וקווי עלילה מוכרים, מקבל הקורא חוויה שונה לגמרי.
http://www.haaretz.co.il/gallery/literature/.premi...

לצפיה ב-'המלצות משרד החינוך: ספר שקורא ל"מדינת תורה"-בפנים, קלאסיקה>>'
המלצות משרד החינוך: ספר שקורא ל"מדינת תורה"-בפנים, קלאסיקה>>
01/03/2016 | 20:24
13
מ'הארץ' : המלצות משרד החינוך: ספר שקורא ל"מדינת תורה" - בפנים, קלאסיקה של יהודה אטלס - לחילונים בלבד
בפרויקט לעידוד הקריאה סומן ספר המאגד את שירי "הילד הזה הוא אני" כלא מתאים לחינוך הדתי כי אינו מקפיד על "כיבוד אב ואם". ספר מאת רב הקורא למנוע מ"גויים ערבים להסתובב בינינו" מומלץ לכולם ואף נכלל ברשימה מצומצמת לחידון....
אור קשתי:  
"משרד החינוך משתמש בפרויקט "מצעד הספרים" שנועד לעודד קריאה בקרב תלמידים כדי לסמן ספרים שאינם מומלצים לחינוך הדתי. לפני כשלוש שנים החל המשרד לפרסם רשימת ספרים נפרדת לחינוך הדתי בגילאי העל־יסודי, ובשנתיים האחרונות הוא מסמן ספרים שאינם מתאימים לזרם הדתי גם ברשימות הספרים המומלצים לגילאים צעירים יותר. בין היתר, סומן הספר "הילדה שאני אוהב", המתבסס על "והילד הזה הוא אני" שכתב יהודה אטלס. מנגד, נכלל באותה רשימה הספר "הרפתקאות ספרית רימונים — אל עמוד הימיני" שכתב הרב יקהת רוזן, בו נכתב כי ליהודים "אין שום חשק" שהגויים הערבים יסתובבו ביניהם "ואולי גם יזיקו או ירגלו", וכי יש "להכניס עוד קודש למדינת ישראל... עד שנגיע ל'מדינת תורה''. הספר אף נכלל בקבוצה קטנה של ספרים, שבחלק ממוסדות החינוך נערך עליהם חידון מחוזי.
"מצעד הספרים" הוא פרויקט ותיק של משרד החינוך, שמטרתו לעודד ילדים ובני נוער לקרוא ספרים. בשנה שעברה השתתפו בתוכנית מעל ל-1,300 בתי ספר וכ-900 גני ילדים מכל המגזרים. במסגרת הפרויקט, תלמידים מכיתות א'-י"ב קוראים ספרים מתוך רשימה מוצעת וספרים נוספים לפי בחירתם האישית, משתתפים בפעילויות שונות לאורך שנת הלימודים, ולקראת סופה בוחרים את הספר האהוב עליהם ביותר.
את הרשימה המומלצת קובעת ועדה, בה חברים כ-14 אנשי משרד החינוך, ספרנים ומומחים לספרות, בהתאם לקבוצות הגיל השונות. במשך שנים רבות פרסמה הוועדה רשימת אחת של ספרי קריאה מומלצים. בשנת הלימודים תשע"ד (2013-14), בתקופת כהונתו של שי פירון, פורסמו לראשונה שתי רשימות נפרדות לחינוך העל־יסודי בזרם הממלכתי והממלכתי־דתי, על אף שבחלקן התקיימה חפיפה. בשנתיים האחרונות, הוקדמה ההפרדה גם לשכבות צעירות יותר, ברשימה אחת בה מסומנים בכוכבית הספרים שאינם מתאימים לחינוך הדתי.
השנה כוללת רשימת הספרים שאינם מתאימים לבתי הספר הדתיים בגילאי ד'–ו' את "הילדה שאני אוהב" שכתב יהודה אטלס ואייר דני קרמן, ואשר נחשב לאחד מספרי הילדים הקלאסיים. מדובר בהוצאה מחודשת לשירים שפורסמו לראשונה לפני כ-35 שנים. הילד שבמרכז השירים הוא בגיל בית הספר היסודי, ועוסק בין השאר בשיעורים, ספרים, יחסים בין בנים לבנות, ו"במה שנראה כאהבות ראשונות", כפי שנכתב בגב הספר. עוד נכתב כי "הילד מתבונן סביבו ביתר חדות ויש לו עין ביקורתית לפשלות ולזיופים של המבוגרים... ומנסה להבין את העולם שבו הוא חי, וגם את עצמו". בטור הראשון, שהעניק לספר את שמו, נכתב: "הילדה שאני אוהב / אוהבת ילד אחר / אולי בגלל זה / אני אהיה משורר". לדברי גורם הבקיא בפרטים, הספר נפסל בחינוך הדתי בנימוק כי "העמדה של הילד בשירים איננה של ילד במשפחה דתית, המקפיד על כיבוד אב ואם ודיבור נאות".

בתגובה לדברים, אמר אטלס בשיחה עם "הארץ" כי אינו מכוון את כתיבתו כך "שתתאים למגזר כזה או אחר". לדבריו, מדובר ב"עוד שלב בתהליך כולל של צנזורה של עמותות ושל ספר הלימוד באזרחות. בעצם, לא מדובר בתהליך זוחל — אלא באחד שרץ מאוד מהר. ילדים דתיים ביקורתיים לא פחות מילדים חילוניים כלפי ההורים שלהם. הניסיון של מערכת החינוך הדתית להאכיל אותם רק בשמן זית יגרום להם לבעוט בממסד ולאבד את האמון בו". אטלס הוסיף כי "לילד שאני כותב עליו יש עין טובה מאוד לרגעים בהם מבוגרים מזייפים, לא אומרים אמת או מקטרים שלא לצורך. לכולנו יש רגעים אנושיים כאלה. והילד הזה אומר את האמת, בין השאר על יחסים בין ילדים ובתוך המשפחה".
ספר נוסף המסומן כלא מתאים לתלמידי ד'–ו' במגזר הדתי הוא "מדיקן", שכתבה הסופרת השוודית אסטריד לינדגרן, מחברת "בילבי", אשר יצא לאור בשנה שעברה בתרגום חדש; כמוהו הספרים "סלפי אחד יותר מדי" שכתבה דנה אבירם ו"חיוך" של ריינה טלגמאייר, העוסקים בהיבטים שונים של גיל ההתבגרות ומיועדים לכיתות ז'-ט'. הספרים "סוס אחד נכנס לבר" של דויד גרוסמן, "האשה בזהב" של אן-מארי אוקונור ו"אבני הסליחה" של לורי נלסון ספילמן המומלצים לכיתות י'-י"ב, נעדרים מרשימת הספרים המומלצים המקבילה המיועדת לחינוך הדתי. באותה רשימה מופיעים גם שני ספרים המיועדים אך ורק לזרם הדתי.

מנגד, אחד הספרים המופיע ברשימה המאוחדת, המומלצת לתלמידי כל הזרמים, הוא כאמור "הרפתקאות ספרית רימונים — אל עמוד הימיני", שכתב הרב רוזן, איש ישיבת "אור עציון". הספר מביא את סיפורו של הרב חיים ישראלי, שהיה מהרבנים הבולטים של הציונות הדתית, באמצעות שני ילדים, אורי ויעל, הנוסעים בזמן ופוגשים את הרב ישראלי בתחנות שונות, בישראל ובעולם.
כך עוסק אחד הפרקים בימים שלפני הכרזת העצמאות. "הלוואי שבאמת ננצח, אבל עד שזה יקרה נצטרך להתפלל הרבה מאוד, וגם להתאמץ הרבה מאוד", אומרת אחת הדמויות בפרק, "הערבים לא ישבו בשקט...הם לא יסכימו להפסיק עד שחלילה ימחקו כל ישוב וכל נקודה יהודית במפה! תדעו לכם: יש לערבים תוכנית ברורה איך להתנפל על כל ישוב, לכבוש את המקום, לשרוף את כל הבתים, וחס וחלילה להשליך את כולנו אל הים".
לאורך הספר מופיעים קטעים לא מעטים, המשלבים בין תפיסה דתית אורתודוקסית, לבין הצגת ערביי ישראל באור שלילי. "המשימה שלנו, שעד היום לא לגמרי הושלמה, (היא) לחבר בין העם שבשדות לבין בית המדרש. עלינו להכניס עוד קודש למדינת ישראל, להכניס בה חיים של קדושה ותורה — רק כך תפרח המדינה...אסור לנו לוותר לערבים על זכותנו בארץ הקודש הזאת!"; וכן "נכון שבהתחלה (עם הקמת המדינה, א"ק) לא הכל יהיה בדיוק כמו שצריך לפי התורה וההלכה, וזה כואב וחסר, אבל אנחנו נפעל יחד ביחד עם כולם...ונתקדם עד שנגיע ל'מדינת התורה'".
בפרק אחר, העוסק בהלכה המתירה לחלוב בשבת, נכתב: "כשהיינו בחוץ לארץ אף אחד לא חשב אפילו לגעת בפרה שלו בשבת. פשוט קראו לשכן הגוי והוא עשה את העבודה בשבילנו. אבל פה, בארצנו, זה לא הולך ככה. הגויים הערבים חיים בכפרים משלהם, ואין לנו שום חשק שהם יתחילו להסתבובב פה בינינו, ובדרך אולי גם יזיקו או ירגלו אחרינו".
סביב הספרים המומלצים ב"מצעד הספרים" עורכים בתי הספר ומשרד החינוך עצמו פעילויות שונות, ביניהן גם חידון לתלמידים. כך כללו בחידון במחוז דרום של משרד החינוך את ספרו של הרב רוזן בקבוצה של שמונה ספרים, לצד "שרה גיבורת ניל"י" של דבורה עומר ו"אח בוגר" של אורי אורלב. "משרד החינוך לא יכול להעניק חסות לספר כזה", אמרה מורה לספרות בדרום הארץ. "במקום לעצור את שנאת האחר, המשרד מצטרף לליבוי השנאה. מדוע לבתי הספר הדתיים מותר להגיד שספר מסוים לא מתאים להם, אבל לזרם הממלכתי מותר לדחוף כל מה שרוצים, גם אם הוא גובל בהסתה ובגזענות"?
לדברי גורם המעורה בנושא, "בעבר היו ויכוחים קשים מאוד עם החינוך הדתי, והפשרה שנקבעה היתה סימון הספרים בכוכבית. זה לא אידיאלי, בוודאי לא בשלב בית הספר היסודי, אבל זה מחיר שכדאי לשלם על מנת שחילונים יוכלו להמשיך ולקרוא באופן חופשי".
אולם, לדברי גורם נוסף, ההתחשבות בחינוך הדתי מאלצת לא לכלול מראש ספרים מסוימים ברשימה. "עם כל ההבנה לרגישות הדתית, הרי שהיא רק הולכת ומקצינה", אמר הגורם. "לספרים לילדים ולנוער, שיש בהם עיסוק של בנים ובנות יחד — ללא מגע או תיאורי גוף אלא רק הסמקה וחלומות על המין השני — קשה מאוד להיכנס לרשימת המומלצים שבוחרת הוועדה". לטענת אותו גורם, הדרג המקצועי במשרד החינוך האחראי על "מצעד הספרים" התנגד במשך זמן רב לרשימות נפרדות או לסימון ספרים, אך בסופו של דבר נכנע בשנים האחרונות ללחץ הנציגות הדתיות.
דובר משרד החינוך, עמוס שביט, סירב להתייחס לדברים ולמסור פרטים על הנימוקים ליצירת הרשימות השונות וההחלטות שהתקבלו בנוגע לספרים השונים."
לצפיה ב-'"החבר שלי עצוב"/2016 חלק א''
"החבר שלי עצוב"/2016 חלק א'
01/03/2016 | 18:44
3
20
מו וילמס :כתב ואייר ,
סופר ומאייר שזכה בפרסים יוקרתיים בהם מדליה קלדקוט,"מתוך גב הספר "
"מדליית קלדקוט מוענקת מדי שנה בארצות הברית לספר מצוייר מצטיין. את המדלייה מעניק ארגון שרותי הספריות לילדים מטעם אגודת הספריות האמריקנית. מדלייה זו, ומדליית ניוברי, הן אותות ההצטיינות היוקרתיים ביותר שמוענקים למאיירים אמריקנים."   
המדלייה נושאת את שמו של רנדולף קלדקוט, מאייר אנגלי מוערך, בן המאה ה19, ומשני צידיה מוטבעים איוריו.
מדלית נוספת  מדלית "תיאודר סוס גיזל להומור ". הלוא הוא ד"ר סוס המפורסם והאהוב  
ציטוט :מתוך גב הספר
וכן "זכה בשישה פרסי "אמי" על עבודתו כתסריטאי ואנימטור ברחוב סומסום"
לצפיה ב-'"החבר שלי עצוב " חלק ב''
"החבר שלי עצוב " חלק ב'
01/03/2016 | 20:24
2
6
כתב מו וילמס
תירגמה מאירה פירון
בהוצאת ידיעות ספרים טל מאי ספרי חמד .
זהו סיפור על נתינה וחברות אמיתית .
זהו סיפור חמוד על אי הבנה ורצון לעזור .
זהו סיפור על שני חברים פיגי וגרלד .תוכלו לפגוש אותם בתמונת האיור
לצפיה ב-'חלק ג'
חלק ג
01/03/2016 | 20:35
1
5
ג'רלד לא ראה את פיגי מסיבה זו או אחרת זמן מה ופניו היו עגמומיות .
ברגע שהבחינה במצבו המדוכדך,החליטה לשמחו והתחפשה.
כול התחפושות ידעה פיגי אהובות על ג'רלד,אבל הפעם להפתעתה זה לא עזר
.נכון שג'רלד גילה ניצוץ של שמחה,והרמת ראש,אך הניצוץ נעלם,מה עוד שבתחפושת השלישית ג'רלד בכלל השתטח על הגב בכול כובד משקלו,וכמעט פרץ בבכי מר.
הניחה פיגי את התחפושות ורצה אל ג'רלד.מיד ג'רלד קם ופניו הוארו
"גרלד".אמרה פיגי."פיגי!" אמר ג'רלד .
לצפיה ב-'חלק ד''
חלק ד'
01/03/2016 | 20:47
4
פיגי הרגישה לא בנוח ,היא הרגישה מעט אשמה ,ג'רלד חברה 
עצוב והיא לא יודעת כיצד לעזור לו .מה עוד שהוא מטיח בה דברים קשים
"והחברה הכי טובה
שלי לא היתה כאן
לראות אותו איתי "
דבר אחד לא ידעה פיגי .
ג'רלד שחיפש את נוכוחתה וקרבתה ,ורצה לשתפה בתחפושות שראה ,לא ידע כול העת שהיא נמצאת על ידו {כמחופשת }.
ופיגי מצידה ,החברה החיונית הזאת ,לאחר שהבינה וראתה את ג'רלד נינוח ,שלו רגוע,וכול כך שמח איתה :"החברה שלי כאן עכשיו !" הודיע לכול ובמיוחד לעצמו כלוא מאמין .
נזפה בו ואמרה  "אתה צריך להחליף משקפים ... "
על עצב וגעגוע,על שמחה וחיבוק ,על אי הבנה, וחברות שאין כמוה .
בחום ממליצה

לצפיה ב-'כרמל בן עמי ראיון מילולי - ויזואלי על תהליך יצירתה של המאייר'
כרמל בן עמי ראיון מילולי - ויזואלי על תהליך יצירתה של המאייר
01/03/2016 | 17:27
1
15
של המאיירת, סגנונה ובחירותיה האמנותית

כרמל בן עמי היא מאיירת ובוגרת לימודי אנימציה ב"בצלאל". לאחרונה ראה אור ספר הילדים הראשון שאיירה, "סוד של מישהו אחר" שכתבה אור-לי רובינשטיין קצפ (הוצאת הקיבוץ המאוחד). כרמל בן עמי היא המאיירת השש-עשרה בפינת "תמונת פרופיל", שמטרה היכרות עם מאיירים מבטיחים ומקוריים, שספר הביכורים שלהם ראה אור לאחרונה. אנו מקווים כי פינה זו תהווה פלטפורמה לחשיפה של המאיירים וסגנונם, ותאפשר הצצה לכישרונות חדשים בקרב המאיירים והמאיירות בארץ.

http://ha-pinkas.co.il/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7...
לצפיה ב-'לטעמי, האיורים שלה נהדרים!'
לטעמי, האיורים שלה נהדרים!
02/03/2016 | 18:35
1
לצפיה ב-'עלי גבעה '
עלי גבעה
01/03/2016 | 08:32
7
16

עלי גבעה
סוסיתא
מילים: אברהם ברוידס
לחן: נחום נרדי

היה היה גיבור עתיק
צורים בקע, סלעים העתיק.

בנתיב חורבן תוך מערות
רעם קולו, הדליק אורות.

בשיר חיים יצא לקרב
מול אספסוף גדול ורב."
לצפיה ב-'יוסף טרופלדור וחבריו '
יוסף טרופלדור וחבריו
01/03/2016 | 08:39
1
7
מתוך הכתבה של אלעד זרט .
היום לפני 95 שנים .
1/3/1920 נהרג יוסף טרופלדור "אחת מדמויות המופת בהיסטוריה הציונית" וחמישה מחבריו .
יוסף טרופלדור נפצע ונפטר מפצעיו בעת לחימה כנגד "כנופית הבדוייים בראשות השיח 'כמאל אפנדי" שהתקיפה את הישוב תל חי.
יוסף טרומפלדור וחבריו -גיבורי הישוב העברי .לזכרם
לצפיה ב-'גבור חידה - בהוצאה מחודשת סיפורו של יוסף טרומפלדור '
גבור חידה - בהוצאה מחודשת סיפורו של יוסף טרומפלדור
01/03/2016 | 14:35
4

אוריאל אופק
יצא לאור ע"י הוצאת דני ספרים

"אין דבר - טוב למות בעד ארצנו" - אמר הקצין הפצוע ועצם את עיניו לנצח. הלילה היה אפל, אך להבות האש שעלו מתל-חי צבעו באדום את השמים הקודרים.
מילים אלו של הגיבור הגידם יוסף טרמפלדור היו לסמל, שעליו נתחנכו בני הנוער הלוחמים למען תקומת ישראל.
ספר זה - מסדרת "נועזים" - הוא סיפור חייה הסוערים של אחת הדמויות המופלאות והמרתקות ביותר בהיסטוריה שלנו.
בנשימה עצורה קוראים אנו כיצד קם צעיר יהודי ברוסיה הצארית, התנדב לצבא והכריח את מפקדיו לשלחו לחזית; אנו קוראים על מאבקיו, מבצעיו וחלומותיו של הקצין היהודי היחיד בצבא הצאר, של מפקד גדוד הפרדות הציוני, מייסד תנועת "החלוץ" - ומפקדם של מגיני תל-חי.

לצפיה ב-'טרומפלדור סיפור חייו שולמית לסקוב הוצ. כתר'
טרומפלדור סיפור חייו שולמית לסקוב הוצ. כתר
01/03/2016 | 14:38
1

טרומפלדור סיפור חייו שולמית לסקוב מהדורה שניה
שולמית לסקוב
יצא לאור על ידי כתר, בשנת 1982,

שפה: עברית
נושא: ספרי תולדות הישוב בארץ ישראל
סוג כריכה: קשה
מצב הספר: טוב
מחיר: 70.00 ₪
הוסף לעגלת קניותלטופס ההזמנהחזרה לקטגוריה
תיאור
טרומפלדור סיפור חייו שולמית לסקוב מהדורה שניה  מהדורה שניה מורחבת ומתוקנת למהדורה הראשונה בהוצאת שקמונה.
באתר ניתן למצוא ספרים נוספים על טרומפלדור ,תל-חי והגדודים העבריים.
קובץ רשימות וקטעי מכתבים מהדורה שלישית
ניתן למצוא באתר ספרים נוספים על תל -חי ועל חיי טרומפלדור וגדודי העבודה

תזכורת:יוסף טרומפלדור:1880-1920. יליד רוסיה. חלוץ ולוחם. מפקד ההגנה על תל-חי. מהוגי רעיון יישוב ארץ-ישראל על יסודות שיתופיים ועבודה עצמית. ממייסדי 'החלוץ' ברוסיה 'גדוד נהגי הפרדות' והגדוד העברי במלחמת העולם הראשונה. שירת בצבא הרוסי במלחמת יפן-רוסיה והיה הקצין היהודי הראשון בצבא הרוסי. נפצע בקרב וידו נקטעה. זכה בעיטור מלחמתי רם. עם שחרורו מהצבא החל לפעול בתנועה הציונית. עלה לארץ ישראל עם קבוצת חברים בשנת 1912. עבד כפועל חקלאי בחוות מגדל ליד טבריה ובדגניה וייסד, יחד עם ז'בוטינסקי, את הגדוד העברי במסגרת הצבא הבריטי ונתמנה לסגן מפקד 'גדוד נהגי הפרדות' בחזית גליפולי. חזר לרוסיה לארגן תנועת הכשרה חלוצית ועליה לארץ ישראל. בימי המהפכה בשנת 1919 הקים הגנה עצמית. אירגן את האיגוד הכללי של חיילים יהודיים ברוסיה. היה פעיל ראשי בוועידת החלוץ הראשונה-1918 בפטרוגראד. חזר לארץ ישראל בשנת 1919 ועלה לגליל העליון המזרחי, לארגן את ההגנה על איזור תל חי. נפל בהתנפלות על תל חי ב-1920. ידועה אמרתו האחרונה :'טוב למות בעד ארצנו'. נטמן בבית הקברות שבין תל חי וכפר גלעדי, יחד עם הלוחמים האחרים שנפלו במערכה. על שמו קיבוץ תל יוסף שבעמק יזרעאל, רחובות ושכונות ברחבי המדינה, אגודות שיתופיות, תנועת בית"ר-ברית יוסף טרומפלדור.

לצפיה ב-'סרטון נדיר '
סרטון נדיר
01/03/2016 | 14:41
5

המתאר את עבודת האיכרים העבריים החלוצים בגליל. ברקע: "במחרשתי" ו"גילו הגלילים" של אליקום צונזר ויצחק קצנלסון. הצילומים בקליפ זה לקוחים מתוך סרט וידאו בשם "חיי היהודים בארץ ישראל 1913", הפקה מקורית של חב' "המזרח" אודסה, ביוזמת נח סוקולובסקי, לקראת הקונגרס הציוני ה-11 בוינה.

לצפיה ב-'יוסף טרומפלדור פסח ליפובצקי בן עמרם '
יוסף טרומפלדור פסח ליפובצקי בן עמרם
01/03/2016 | 14:56
1

יצא לאור על ידי ספרית קו לקו, בשנת 1947,

לצפיה ב-'חידת טרומפלדור קריאה מחדש במכתביו של החלוץ מגלה להט'
חידת טרומפלדור קריאה מחדש במכתביו של החלוץ מגלה להט
01/03/2016 | 15:02
1
5
להט אידיאליסטי ואנטי־קפיטליסטי וכן אישיות מעשית, שהאמינה בשיטתיות, ושמרה על פרטיות

ביום קיץ חם ולח, כשמסיכת עננים נוגה כיסתה את שמי פטרבורג, ואדים ערפיליים עלו מהנְייבָה, התקדמה כרכרה בטפיפה קלה לעבר הסימטה הטטארית. כשהגיעה ל”בית הדירות השכורות” מס’ 14, ירדה ממנה הנסיכה הצעירה גגארינה. עניין היה לה לסטודנט למשפטים אוסיה טרומפלדור, ובאה לשוחח אתו על כך. טרומפלדור לא היה בחדר השכור שלו, והנסיכה חזרה לכרכרה, והורתה לרכּב לחזור מיד לביתה ברחוב המכובד שפלארניה. בשובה כתבה לטרומפלדור מכתב קצר, ובו הודיעה שהיא מעוניינת לראותו בעניין החשוב לו, ורשמה את כתובתה ואת הזמן שבו תמתין לו. הנסיכה היתה מעוניינת לסייע לו בהגדלת הפנסיה הצבאית שלו לאחר ששוחחה עם שר הגדוד ניקולאייב. היה זה ב–19.8.1908, לפני יותר ממאה שנים.

לצפיה ב-'ליעל '
ליעל
01/03/2016 | 18:14
5
על החומר ההיסטורי שהעלאת מזוויות שונות שולחת לך
חיבוק  של התרגשות .
לצפיה ב-'"האמת על אבא שלך "/2015 '
"האמת על אבא שלך "/2015
29/02/2016 | 21:26
10
28
כתבה:לורי לנסנס,תסריטאית וסופרת של רבי מכר .
מאנגלית:אמנון כץ
בהוצאת כתר 2015
יצא לראשונה 2005 .
הספר "האמת על אבא שלך"
לוקח את הקורא לעין הטבע על יופיו,הדרו,ואכזריותו.שם בתוך עין
הטבע הפראי,עקבתי אחר גיבור הסיפור וולף הנער הבוגר בן השמונה עשרה,ושלושת הנשים :נולה-הסבתא,ברידג'ט- הבת,וון- הנכדה,שאיבדו את דרכם באיזור,הררי קשה ומאיים.
המקום על,מדרונותיו,צוקיו,סלעיו,והתהום הפעורה סוגר על הקבוצה המחפשת דרך ונתיב לחזור שפויים ובריאים לביתם .
מפגש נוצר בין הנשים,למספר הסיפור הנער וולף.מפגש שימשיך גם בעתיד  וולף מספר איך הכול התחיל
בסדר.אקח אתכן אל האגם הנסתר ",אמרתי "אבל אני לא נשאר איתכן "עמוד 31 .מסתבר שלגורל תוכניות משלו . 
מה היו הסיבות של בנות משפחה דוויין, לצאת ליעד בשם "האגם הנסתר",מתחת לצוק המלאך,ומנגד מה גרם לוולף לצאת באותו יום,זאת אשאיר לקורא.
דבר אחד קרה,מרגע שצעדיהם השתלבו הם נשארו במשך חמישה ימים יחד .
אבודים,מיואשים,לעיתים הוזים,במצב גופני ירוד,מפציעות ורעב,מפגעי מזג האוויר של קור נוראי,רוחות סוערות,גשמים,שלג מקפיא, ומסתור אין ,מתכננים הם את צעדיהם, כשברקע מתקרבים קולותיהם של חיות טורפות מזי רעב .
כול העת,הם אינם מרשים לעצמם ליפול או להכנע,למרות חוסר האונים הם מחפשים נתיב לחיים כשהם ממריצים אחד את השני,מעודדים, מאמינים ומספרים על סימנים שונים לאות לטובה שיצאו מהסכנות,אחד לשני מספרים חלומות,שוקעים בהזיות,מושכים אחד את השני,בעליות או בירידות, מטפלים בפצעים שהזדהמו בעזרת צמחים,ושוב נלחמים על חיי כול אחד .
במהלך הנסיון לצאת מהמקום הצוקי הנורא ,ברגעי ההתמודדות על איום חייהם,מתגלים סיפור חיי הנשים,על אופים והקשר ההדוק והמשפחתי,ומנגד סיבת השפעת "צוק המלאך "על הנער וולף,שחזר אל ההר.וכן  על הקשר ההדוק עם חברו בירד, וחייו הלוא קלים עם אביו פרנקי .
הכתיבה מסחררת,שופעת בתיאורי טבע נפלאים,על תיאורי הנופים וצוקי ההרים והצמחיה.
התמודדות עם האירועים המשתנים העוברים על גיבורי הסיפור,והאיטראקציה המיוחדת בינייהם,סוחפים את הקורא להמשיך יחד איתם .
גם אחרי שסיימתי לקרוא את הספר המשכתי להרהר,על גורל ואהבה, על החלטות אמיצות,על משפחות ודרך חייהן,על אב ובן,ושוב אב ובן ,ועל סופרת אחת שטוותה סיפור מרתק "האמת על אבא שלך"שחוטיו נשזרים למארג אחד.
ממליצה .
לקרוא להכיר ולגלות פרטים נוספים ומפתיעים .  

לצפיה ב-'קטע '
קטע
29/02/2016 | 21:34
9
11
"אבל הספר שבו התעמקתי יותר מכול היה "ההר במדבר " קראתי על איזורי החי והצומח המגוונים על ההר ,שמשתנים מבתה מדברית עד יער אלפיני .הפרקים על הילדים האמריקנים שחיו למרגלות הרכס והאמינו שבהר מצוי מרפא לכול מחלה ,גופנית או נפשית ריתקו אותי ."
עמוד 69
וולף מספר על הספר שקרא ,ספר שעזר לו בתקופה הקשה בהר להציל את נולה ווון .
לצפיה ב-'נראה מענין ארצה לקרוא'
נראה מענין ארצה לקרוא
01/03/2016 | 06:23
4
לצפיה ב-'יפה '
יפה
01/03/2016 | 06:59
7
7
אני אוהבת  לקבל מידע על ספרים מספר אחר

בדרך כלל זה מוביל לספר שהוא מענין במיוחד
לצפיה ב-'האם יש עוד פרטים על הספר ההר במדבר '
האם יש עוד פרטים על הספר ההר במדבר
01/03/2016 | 07:03
6
9
מענין  אם קיים באמת ספר כזה
לצפיה ב-'אשלינג '
אשלינג
01/03/2016 | 08:28
1
8
בוקר טוב.תודה על ההתיחסות.
האם קיים שם כזה ההר במדבר,אינני יודעת.אבל בהחלט מתאים 
גם כשם לספר .
רציתי לספר לך,כאשר קראתי את רגעי ההשרדות,בספר "האמת על אבא שלך "נזכרתי בספר "חזרה מטואיצי "
קראתי לא מזמן שמתכוונים להכין מהספר סרט ומדובר בסיפור השרדות אמיתי . לגבי סיפור המסגרת בספר "האמת על אבא שלך "לגמרי מפתיע .
קישור לספר "בחזרה מטואיצ'י "

לצפיה ב-'ספורים על הישרדות הם ספורים מענינים ומרתקים. אפשר ללמוד כאן '
ספורים על הישרדות הם ספורים מענינים ומרתקים. אפשר ללמוד כאן
01/03/2016 | 09:21
6
על אופי והתנהגות בזמן מצוקה. מזכיר לי את רובינזון קרוזו.
לצפיה ב-'אשלינג מצאתי את זה.........'
אשלינג מצאתי את זה.........
01/03/2016 | 10:21
3
9
לצפיה ב-'תודה נהנתי לקרוא'
תודה נהנתי לקרוא
01/03/2016 | 10:34
1
6

לצפיה ב-'לא בטוחה שהכוונה לספרים אלה......'
לא בטוחה שהכוונה לספרים אלה......
01/03/2016 | 14:12
1
לצפיה ב-'לצוות הפורום '
לצוות הפורום
29/02/2016 | 08:04
21
לצוות הפורום
המעניק
לפורום צביון של הנאה ,
 חושף ללוא לאות
וברוחב לב,
מדפי ספרים נפתחים ,
ועוד ספרים ,
ושירים וסיפורים .
שולח קשורים
צבעונים,מגווונים,מסקרנים
 בכול נושא,דיון או ענין .
לכם על הענות,תשומת הלב,החיבה
והחיבוק לספר
חן! חן !
ממני
ומקווה לחזור לפינת המחשב והספרים
היום או מחר
ברגע שאפרד מאחרון האורחים .
שיר מקדישה לכם ,איזה יום שמח
שחרזדה,זוהרה,ריני,דינה,חרצית,ג.רפאל,הזרה,אשלינג,ליאני המקורי,טובה ואחרונה חביבה יעל קר .
תלמה אליגון רוז
מילים: תלמה אליגון רוז
לחן: דפנה אילת.
"איזה יום שמח לי היום
איזה יום!
השדה פורח לי היום
איזה יום!"
בוקר טוב, בוקר פורח .

לצפיה ב-'מה אומרים האיורים? הצייר והציפור מרית בן ישראל'
מה אומרים האיורים? הצייר והציפור מרית בן ישראל
29/02/2016 | 06:58
26

אין תעתיק מוסכם לשמו של המאייר והסופר ההולנדי max velthuijs בעברית. בספרי "צפרדע" שיצאו בהוצאת "מחברות לספרות" (פעמיים, בשנת 2000 ובשנת 2011) הוא נקרא פלטהאוס, בעוד שאברהם יבין שתרגם את "הצייר והציפור" ל"עם עובד" (עוד ב1978) קרא לו פלטהֵיס. זו הסיבה מן הסתם ש"הצייר והציפור" נעדר מן הערך המוקדש לפלטהאוס בויקפדיה ובדף דף.

מתוך עיר-האושר
הבלוג של מָרית בן ישראל

https://maritbenisrael.wordpress.com/2016/02/29/th...

המשך יום נעים
לצפיה ב-'קולנוע יש בספרי ילדים?'
קולנוע יש בספרי ילדים?
28/02/2016 | 22:51
3
18

אני מאד אוהבת לצפות בסרטים
ולא בטלוויזיה אלא בבית קולנוע
סרטי דרמה וסיפורי חיים של נשים בעיקר.
חשבתי על המילה  קולנוע
מילה מעניינת ,קולית כמו שהצעירים אומרים,
יש בה קול גם שהסרט היה אילם
היא נעה ללא הפסקה כאילו לפי הוראה
לשחקן אומרים  לנוע מהר אין זמן, צילומים והקרנת בכורה
ושמא  לצופה נאמר נוע  שיגיע בזמן לסרט.
והנה יושב, איש  בקולנוע צופה בסרט
ורשת קולע , מה זה הזמן והמקום? מוזר
והאחר  פופקורן בלוע בולע
זה הקולנוע מלא אנשים שבאים לצפות ומקווים להנות
יש שמפריעים ,בלי סוף מדברים ובכיסאות נעים
ויש ששותקים , מרוכזים, מקשיבים ללא נוע
לסרט שמוקרן בבית הקולנוע
לצפיה ב-'נעלי קולנוע נואל סטריטפלד'
נעלי קולנוע נואל סטריטפלד
29/02/2016 | 07:52
6
לצפיה ב-'ימים של קולנוע השלושרים מילים: אהוד מנור לחן: שמוליק קראוס'
ימים של קולנוע השלושרים מילים: אהוד מנור לחן: שמוליק קראוס
29/02/2016 | 17:42
2

לפני שהקולנוע הפך לאומנות
הלכנו אליו לחלום.
לפני שאנטוניוני נחשד בגאונות
אהבנו ללכת כל יום ולראות
שפתיים ורגליים,
ברילנטין ורין טין טין,
גברת עם קמליות,
בין השייח' ואלאדין.

לצפיה ב-'ישר כוח!'
ישר כוח!
29/02/2016 | 18:52
9
שחרזדה על 'בית הקולנוע' .
ספר כתבה בנושא ,הסופרת מאירה פירון
ושם הספר
"תפסיק לזוז כבר !" הנה הקישור
"יונתן, סיגל, אמא ואבא הולכים לסרט. אבל מה לעשות אם יונתן לא מפסיק לזוז ומפריע לכל הצופים?
וגרוע מזה, מה לעשות אם גם שאר הצופים באולם מתחילים להשתולל ולהפריע?
ספר מלא הומור, מתח וציורים ססגוניים המעשירים את חוויית הקריאה"
ציטוט .

לצפיה ב-'עיבוד מיוחד ל"והילד הזה הוא אני" של יהודה אטלס'
עיבוד מיוחד ל"והילד הזה הוא אני" של יהודה אטלס
28/02/2016 | 19:57
1
20
לצפיה ב-'כיתות ג-ד אצלנו עבדו על יצירותיו. לפני כשבועיים הוא היה '
כיתות ג-ד אצלנו עבדו על יצירותיו. לפני כשבועיים הוא היה
01/03/2016 | 18:29
3
בביה"ס ונפגש איתם. המורות והילדים נהנו מאד.
לצפיה ב-'קיבלתי היום את הספר ''בעיני ילדה בת שתים-עשרה'''
קיבלתי היום את הספר ''בעיני ילדה בת שתים-עשרה''
28/02/2016 | 17:56
1
19

אקרא בהמשך. תודה לחולית ולציפי לוין וכמובן לפורום הנכבד הזה.

המשך ערב נעים וקסום
לצפיה ב-'קראתי אותו וקשה לי לכתוב עליו'
קראתי אותו וקשה לי לכתוב עליו
28/02/2016 | 22:50
13
אבל תוך כמה ימים אכתוב
לצפיה ב-'מ'הפנקס' - מבט נוסף על ספרו של אריך קסטנר אורה הכפולה:'
מ'הפנקס' - מבט נוסף על ספרו של אריך קסטנר אורה הכפולה:
28/02/2016 | 13:25
9
לצפיה ב-'תומספדיה - ויקיית "תומס הקטר וחברים" העברית'
תומספדיה - ויקיית "תומס הקטר וחברים" העברית
28/02/2016 | 10:20
2
32
ב-19 בספטמבר 2014, פתחתי גרסה עברית של Thomas The Tank Engine Wikia, בעקבות ניסיון כושל לקדם את מרחב הערכים בוויקיפדיה העברית, בשל ההבדלים בין הכללים בגרסאות האנגלית והעברית.

כאשר יגיע האתר ל-600 ערכים (או כשיעברו שנתיים מאז ההיווסדות), אני מתכנן לפתוח פורום רשמי, בדומה לפורום שנוצר עבור ה-TTTE Wikia המקורית.

לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
28/02/2016 | 12:43
1
17
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/02/2016 | 14:53
15
עכשיו שהעמוד הראשי עוצב מחדש, הוא הרבה יותר יפה ויותר נאמן לגרסה האנגלית.

תוך שנה ורבע בערך, הצלחתי להגיע לרמת פיתוח די גבוהה. בימים הראשונים, נהוראיי מבורך כחלון (תחת הכינוי Sani77) התחיל להקים את היסודות והתשתיות הבסיסיות (ללא הזמנה מראש), מה ששימח אותי מאוד.

תומספדיה אינה הגרסה היחידה שאינה באנגלית (יש אחת ביפנית ומספר גרסאות ספרדיות). בנוסף לכך, זו הגרסה הלא אנגלית הגדולה ביותר (למעלה מ-236 ערכים), והכנתי לה פרסומת בהשראת אחת הפרסומות לאתר המקורי.

כמו כן, הספקתי גם לפרסם את הפרויקט בפורום "האי סודור" (http://sodor.proboards.com), ו-Sparkshot, שלמד (ומלמד) עברית, הופתע מאוד לראות שאני מדבר את השפה (מעולם לא ידעתי שהוא למד עברית במהלך השנים שהכרתי אותו לראשונה).

לצפיה ב-'מעניין...פרס גפן והשאלה מה בין ספרות נוער לספרות ילדים'
מעניין...פרס גפן והשאלה מה בין ספרות נוער לספרות ילדים
27/02/2016 | 23:32
9

.... ועדת פרס גפן היא לא היחידה שמתלבטת בסוגיה כיצד מבחינים בין ספר ילדים לספר נוער. גם השאלה מה מבחין בין ספר נוער לספר מבוגרים היא סוגיה סבוכה, ועסקתי בכך לא פעם כאן בבלוג (ב-2015 מהי ספרות נוער?, ב-2012 לאיזה גיל זה מתאים?, וב-2006 זה ספרי נוער זה?!). מדובר בשאלה מורכבת בין היתר כי אפשר להפעיל סטים שונים לגמרי של שיקולים וערכים בניסיון לענות עליה: שיקולים פדגוגיים/חינוכיים, שיקולים פסיכולוגיים/התפתחותיים, שיקולים שיווקיים/מסחריים, שיקולים של יוקרה ושל הגמוניה תרבותית. אפשר להתייחס למאפיינים המיוחסים לספרים המתאימים לקבוצות גיל שונות, אבל תמיד אפשר יהיה למצוא יוצאים-מן-הכלל מעניינים, ראויים וחשובים, ובסופו של דבר אין סרגל אבסולוטי לקביעת גיל היעד של יצירה ספרותית.

https://gilibarhillel.wordpress.com/2016/02/27/gef...
לצפיה ב-'רעיות נהדרים בסריגה, הזרה ושבוע טוב'
רעיות נהדרים בסריגה, הזרה ושבוע טוב
28/02/2016 | 12:00
1
לצפיה ב-' פנטזיה בכחול-לבן '
פנטזיה בכחול-לבן
27/02/2016 | 07:12
7

אחרי שבמשך כמה עשורים ז'אנר הבדייה והקסם לא גילה נוכחות מרשימה בספרות הישראלית, שלושה סיפורים מצליחים לפרוץ את הדרך ולקחת את הקורא לעולמות פרועים של כפילים ושיקויים
http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,608,209,80...

לצפיה ב-' החיים חזקים מהכל '
החיים חזקים מהכל
27/02/2016 | 07:09
10
מאת: מור פוגלמן-דבורקין הוצ. כתר
ספר ציני וריאליסטי המציג עיסוק עצמי חסר רגישות, דווקא בצל הצורך לעזור ולהיות אמפתי. "אני וארל וזאת שעומדת למות" לא מייפה את המציאות ומעביר מסר עמוק

http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,608,209,80...

לצפיה ב-'לדים מקריאים לכלבי ארגון "צער בעלי חיים" בארה"ב. '
לדים מקריאים לכלבי ארגון "צער בעלי חיים" בארה"ב.
26/02/2016 | 19:53
9
לצפיה ב-'סוד מוחלט: חבורות ילדים על הסכין רן כהן אהרונוב חוזר בספרו '
סוד מוחלט: חבורות ילדים על הסכין רן כהן אהרונוב חוזר בספרו
27/02/2016 | 06:53
1
10
החדש לחבורות הילדים שמילאו את ילדותו אך נעלמו עם השנים. אלה שהשכילו לשמור סוד, לארגן בסתר מבצעים נועזים ולהציל את העולם, כל יום מחדש. חמישה ספרי חבורות אהובים במיוחד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4769376,00...
לצפיה ב-'אני לא גנב תמי שם-טוב כנרת זמורה-ביתן, דביר 2012 '
אני לא גנב תמי שם-טוב כנרת זמורה-ביתן, דביר 2012
27/02/2016 | 06:56
3

דומה שהכול, או כמעט הכול, צרוב במוטו של הספר, במשפט רב-המשמעות שאמר יאנוש קורצ'ק:
'אין ילד רע, יש ילד שרע לו'.
בספרה של תמי שם-טוב, המתמידה בכתיבה מתונה ומצוינת, שני גיבורים: זה המניע את העלילה הוא הילד יָאנֶק, אבל הגיבור האמיתי של הספר הוא יאנוש קורצ'אק. כשאומרים 'קורצ'אק' רואים תחילה את עשן טרבלינקה המחניק את הדוקטור ואת יתומיו. מי שיקרא את הספר לא ישכח גם את המחנך-המנהיג, הפדגוג-האידיאולוג, ההומניסט.

יָאנֶק, ילד יהודי יתום מֵאֵם שרכש לעצמו מוניטין של גנב בן גנב (בזכות אביו, ובהחלט גם בזכות עצמו), התקבל לבית היתומים של יאנוש קורצ'ק. המקום - ורשה, פולין; הזמן - שָׁנים ספורות לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. כינוי נוסף של יאנק בא לו בזכות הצליעה הקשה, תוצאה של בעיטות אכזריות שספג כשנתפס בגניבה. עד הפציעה היה אַצָן מופלא, אך אחריה נודע בשם 'הגנב הצולע'.
יאנק מספר על חייו בבית היתומים של קורצ'אק עד עלייתו לארץ ישראל ערב המלחמה. הוא מספר על עצמו - על הסתגלותו הקשה למקום היוצא דופן, על הקושי הגדול להיפרד מאורח חייו הקודם, מהגניבות, מחוסר האמון בבני אדם ומהטינה שנטר לאחותו הגדולה. אגב כך הוא מתאר את אורח החיים בבית היתומים ואת העקרונות ההומניסטיים-חינוכיים-חברתיים שעליהם השתית הדוקטור קורצ'ק חברת ילדים דמוקרטית וליברלית. בהשראתו של הדוקטור קורצ'ק, בעזרתה המסורה של המחנכת סטפניה (סטפה) וילצ'ינסקה ותוך כדי מעורבותם ויזמותם של הילדים, התנהל בית היתומים במשך כשלושים שנה, עד אוגוסט 1942.

אילו התקיים בית ילדים כזה היום, מאה שנה לאחר שנוסד זה של קורצ'אק, היינו רואים בו נס; מוסד חינוכי המכיר בזכויותיהם של ילדים ומכבד אותן, המקיים גופים למנהל עצמי (כמו פרלמנט ובית משפט של ילדים), מכיר בחשיבותה ובכוחה של פעילות עיתונאית לילדים כזירה לביטוי עצמי, מעניק זכויות שוות לילדים מכל המעמדות והזרמים, פוסל כפייה כאמצעי חינוכי ומאמין באינטראקציה בין מבוגרים לילדים, מחפש את הדרך החינוכית ההולמת כל ילד ומציע אפשרויות מקוריות לאלה שהתדרדרו לשוליים:
'יש ילדים שמגיעים עם התנהגויות שהם לא מצליחים להיפטר מהן: קללות, יריקות, צורך ללכת מכות כל הזמן,' אמר הדוקטור ליאנק אחרי שגנב את המצלמה, 'הם כמו מכורים להתנהגות הקשה הזאת ורוצים להפסיק אותה בבת אחת, אבל לפעמים קל יותר לרדת בהדרגה. אני מציע לך להתערב אתי על גניבות. אנחנו נחליט מה אתה יכול לגנוב - תפוחים למשל - וכמה בשבוע. מה אתה אומר?'
רעיון כזה, בתחילת המאה העשרים, היה בבחינת אוטופיה של חשיבה חינוכית, אך הוכיח את עצמו בבית היתומים שברחוב קרוכמלנה.

אבני הדרך המייצגות את השינוי בחייו של יאנק מופיעות באיור שעל גבי הכריכה: ילד רץ, המילה 'גנב', מצלמה, גיליונות של עיתונים בפולנית וציפורים מתעופפות. יאנק התחיל את דרכו כגנב עיתונים קל רגליים, בבית הילדים התפתה לגניבת מצלמה, מצא את מקומו בכתיבה עיתונאית, ופרש כנפיים. כמו שהבטיח הדוקטור קורצ'ק:
'אתה בן אדם חופשי, כמו ציפור דרור'.

אני לא גנב מתאים לבני תשע עד שלוש עשרה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ