לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

לצפיה ב-'לגבי צב הים- אוזן אדומה'
לגבי צב הים- אוזן אדומה
27/09/2008 | 17:32
4
12
יש לי שאלה לגבי צבי ים - אוזן אדומה איך אפשר לדעת אם הוא חולה?
לצפיה ב-'נדמה לי שאתה מתכוון לצבגון אדום אוזן'
נדמה לי שאתה מתכוון לצבגון אדום אוזן
27/09/2008 | 18:14
אם כן אז לא נראה לי שהוא מותר לגידול בלי היתר מיוחד. תקנו אותי אם אני טועה.....
לצפיה ב-'צב אדום אוזן - צב ביצה'
צב אדום אוזן - צב ביצה
27/09/2008 | 19:54
2
1
למה אתה חושד שהוא חולה? האם יש תופעות מיוחדות?
לצפיה ב-' לגבי הצב עזרהה'
לגבי הצב עזרהה
01/10/2008 | 23:38
1
3
מכוון שקרוב לפיו יש סימן חום ככה ירקרק כזה... יש בי הפחד שזהו זיהום
הוא אינו זז הרבה כמיקודם | מה עושים ?| אני מקווה שתביאו לי טובה...
לצפיה ב-'הולכים לווטרינר....'
הולכים לווטרינר....
02/10/2008 | 07:56
לצפיה ב-'מבקש עזרה בזיהויי - מסתובבים אצלי מלא בבית !!'
מבקש עזרה בזיהויי - מסתובבים אצלי מלא בבית !!
26/09/2008 | 17:17
5
3
מבקש עזרה בזיהויי גודל 4 5 ס"מ מסתובבים אצלי  בבית אישתי זיהתה אחד בחדר ילדים
מה זה
תרגיעו אותי !!!!!

תודה
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
26/09/2008 | 17:20
2
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
26/09/2008 | 17:22
1
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
26/09/2008 | 17:24
1
לצפיה ב-'תמונה אחרונה'
תמונה אחרונה
26/09/2008 | 17:31
1
1
לצפיה ב-'אין שום סיבה לדאגה.'
אין שום סיבה לדאגה.
26/09/2008 | 17:45
2
מדובר בסך הכל בחומטים גמדיים שאינם מזיקים בכל צורה ודרך לבני אדם ושניזונים מחרקים ופרוקי רגליים קטנים.

שבת שלום וסוף שבוע נהדר לך ולמשפחתך.
לצפיה ב-'חכמים גם בלילה 2008'
חכמים גם בלילה 2008
25/09/2008 | 10:15
4
"חכמים גם בלילה יתקיים זו השנה השלישית ביום חמישי ה-25.9, החל משעות הערב המוקדמות. במסגרת האירוע, שיימשך עד השעות הקטנות של הלילה, ייפתחו מוסדות המחקר והמוזיאונים למדע את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום, ובהם ייערכו מפגשים מרתקים עם מדענים, סיורים ליליים בנושאי מדע וטבע, הדגמות, סדנאות והפעלות לכל המשפחה."

תערוכת הדינוזאורים במדעתק בחיפה בין הפעילויות החינמיות הלילה,למי שלא ביקר בגלל שעות עבודה או משיקולים כלכליים זאת ההזדמנות !
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נחש לילד'
נחש לילד
24/09/2008 | 20:48
7
1
היי כולם
אני רוצה לקנות נחש לילד בן 4.5 שאוהב בעלי חיים (יש כבר ארנבת)
איזה נחש מומלץ?
לצפיה ב-'נחש צעצוע מגומי,אפילו שניים שלושה.'
נחש צעצוע מגומי,אפילו שניים שלושה.
25/09/2008 | 09:23
6
ילד בן 4.5 אינו עדיין בגיל בו הוא יכול להיות מספיק אחראי כבעליו של נחש,אתה זה שתצטרך לטפל בנחש ולעשות את הכל.
בגיל כזה הסכנה היא כי יתפתה לשחק עם הנחש כשאינך בסביבה והנחש עלול להמלט או להפגע כתוצאה מהמשחק.
יש הבדל ענק בין לגדל ארנבת ובין לגדל נחש בגיל הזה,וגם הארנבת אינה בדיוק בטיפולו אלא מטופלת עיי ההורים,על כמה וכמה שנחש יצטרך להיות מטופל על ידכם.
אם אתה רוצה לגדל נחש ולתרץ את זה ב"הילד רוצה נחש" אז נהדר,כמה מחברי מכרו את הסיפור הזה לנשותיהם כתירוץ,אבל אם אתה רציני שהילד יהיה אחראי לנחש ויטפל בו אזי כדאי להמתין לפחות לגיל 6 או 7.
נחשים מומלצים למתחילים הם:

כרכן תירס [כזה שמלאו לו לפחות 6 חודשים].

פיתון מתכדר.

קינג סנייק.

מה שאתה כן יכול לעשות הוא לעודד אותו לצפות בסרטים על זוחלים,לרכוש לו ספרים על זוחלים [בהתאם לגילו],לקחת אותו לבקר בגני חיות ופינות חי בהם יש תצוגות זוחלים,לבקר עמו אצל מגדלי זוחלים שגרים באזורך וכדומה.
שוב,דעתי האישית היא כי הוא צעיר מדי מכדי להיות באמת בעליו של נחש מחמד,בגיל זה הוא עדיין אינו מספיק אחראי ובוגר לגדל נחש או כל זוחל אחר.

לצפיה ב-'תודה לפרויד על הפסיכואנליזה המשפחתית'
תודה לפרויד על הפסיכואנליזה המשפחתית
25/09/2008 | 16:08
5
הרחוקה מאוד מהמציאות, אשתי אוהבת נחשים יותר ממני (אני בכלל רציתי חמוס) והילד קצת יותר מתעניין ואחראי ממה שאתה חושב, אבל מאחר ופסיכולוגיה אינה מדע, לא משנה.
לצפיה ב-'בינתיים אנחנו לומדים על נחשים מסרטי'
בינתיים אנחנו לומדים על נחשים מסרטי
25/09/2008 | 16:09
4
1
טבע ואילונה סטאלר
לצפיה ב-'שלום מרקופ'
שלום מרקופ
25/09/2008 | 22:00
3
אני מצטער לאכזב אותך אבל אני נוטה להסכים עם ה"קדוש".
אם אתם אלו שלוקחים את האחריות על טיפול בנחש אז אפשר להביא נחש, והייתי מתחיל מנחש צעיר אבל לא קטנטן, משהו שיהיה לילד נוח להחזיק ביד בלי שיברח לו מיד.
הנחשים שהומלצו הם אלו שהכי מומלצים למגדלים מתחילים, ומידע אודות גידולם קיים בפורום ורק צריך להשתמש במנוע החיפוש בכדי למצוא אותו.
בהצלחה
יונתן
לצפיה ב-'אני לא מאוכזב ואני אסביר שוב'
אני לא מאוכזב ואני אסביר שוב
25/09/2008 | 22:33
2
ברור לי שכל בעל חיים שנביא הביתה, בין אם נמלה או פיל, אנחנו נטפל בו, כי הילד קטן מידי. עם זאת הוא אוהב חיות ולא מפחד לגשת לבעלי חיים בפינות חי שונות שאנו מבקרים בהן. גם עם נחשים הוא מסתדר יפה, לא מועך אותם ולא אוכל אותם. אז אני מלמד אותו להתייחס לחיות בכבוד הראוי להן והוא נהנה לשחק איתן, ואני לא חושב שאני צריך לחכות אי אילו שנים עד שהוא יגדל ובינתיים ילמד מהורים היסטרים אחרים ש"חיות זה מביא מחלות", בינתיים אני מלמד אותו שבני אדם מביאים יותר מחלות מחיות. לפחות זה מוכח. מפה ועד ספקולציות כאילו הילד הוא תירוץ להביא נחש הביתה ושעדיף שישחק עם נחשי פלסטיק... כבודו צריך להחליט אם הוא פסיכולוג (לא מוצלח במיוחד) או שהוא נותן יעוץ מקצועי בענייני בעלי חיים. יחד, זה כנראה לא הולך.
לצפיה ב-'תגיד מרקופ'
תגיד מרקופ
26/09/2008 | 00:24
1
אתה תמיד כזה כשלא מסכימים איתך או שלא לקחת היום את התרופה ?

"גם עם נחשים הוא מסתדר יפה, לא מועך אותם ולא אוכל אותם." תסלח לי אם אומר לך שילדים בני ארבע וחצי לא נוטים לאכול חיות מחמד,וזה יקירי מבוסס על נסיון של שנתיים עבודה עם ילדים בצהרון בו ניהלתי חוג לטבע.

מצידי תקנה מחר שתי קוברות יורקות לילד,אנקונדה ירוקה לאשתך ותפנק את עצמך בעדת חמוסים אם זה מה שמרגיע אותך.

ולא,אני לא פסיכולוג,אבל לאור התגובות שלך כשלא מסכימים עמך אתה זקוק לאחד בדחיפות.

לצפיה ב-'תודה, מצאתי פורום מקצועי.'
תודה, מצאתי פורום מקצועי.
27/09/2008 | 20:21
לצפיה ב-'זוחלים לזיהוי'
זוחלים לזיהוי
24/09/2008 | 00:22
11
11
תמונה זו צולמה בקניון שחורת (מזרח הרי אילת) לפני כשבועיים.

מישהו מזהה?
לצפיה ב-'והנה מי שהיתה בצמוד'
והנה מי שהיתה בצמוד
24/09/2008 | 00:24
2
7
לצפיה ב-'תמונה אחרונה'
תמונה אחרונה
24/09/2008 | 00:27
1
8
זו צולמה בקצה השני של הארץ,

ברום החרמון.
לצפיה ב-'תמונה אחרונה - לטאת החרמון'
תמונה אחרונה - לטאת החרמון
24/09/2008 | 00:59
20
הרמז של איפה שהיא צולמה מסגיר הכל, ללא ספק מדובר בלטאת החרמון (LACERTA LAEVIS KULZERI), תת מין של הלטאה הזריזה
לצפיה ב-'2 ראשונות - מניפנית אילתית'
2 ראשונות - מניפנית אילתית
24/09/2008 | 00:57
7
5
2 הראשונות הן אותו זוחל והן שממית מסוג מניפנית אילתית (PTYODACTYLUS HASSELQUISTII). הבדלי הצבע בניהן נובעים בשל יכולת מוגבלת שלהן לשנות גוונים (הרבה יותר מוגבלת מזיקיות) בהתאם לסוג הרקע עליו הן נמצאות (שים לב להבדלים גם בצבעי הסלע עליהם הן עומדות.

לצפיה ב-'אתה מתבסס על משהו, או משער?'
אתה מתבסס על משהו, או משער?
24/09/2008 | 08:10
6
2

אני לא מכיר יכולת של מניפניות לשנות את צבע גופן בהתאם לרקע עליו הן יושבות.
(למעשה, גם היכולת של זיקיות א"י לעשות את זה היא מוגבלת ממה שאנחנו מדמיינים).

ההבדלים למיטב ידיעתי נובעים משונות טבעית בין פרטים, ובנוסף קשורים לטמפרטורה- לא מעט לטאות (ומניפניות בינהן) מתכהות מעט כשחום גופן נמוך ומתבהרות כאשר חום גופן גבוה. וזה בלי קשר לכך שתמונה אחת מצולמת עם פלאש ואחת בלי - כלומר תנאי תאורה שונים.

בוקר טוב.
לצפיה ב-'שינוי גוון'
שינוי גוון
24/09/2008 | 11:52
5
2
מעטות הלטאות שלא מסוגלות לשנות את גווני הצבע שלהן באיזה שהיא צורה כתוצאה מגוון הרקע שעליהן הן נמצאות.
שלא תהיה טעות, אני לא מדבר ברמה של זיקית פנתר אלא כמו שציינתי, שינויי גוון.
בקשר למניפניות, אני אומר את זה מידיעה ולא מניחוש.
לצפיה ב-'אני נאלץ לחזור על שאלתי, אתה מתבסס על משהו'
אני נאלץ לחזור על שאלתי, אתה מתבסס על משהו
25/09/2008 | 17:38
4
4
מסודר (נגיד, מחקר מדעי), או, ... ? תוכל להרחיב על הידיעה? ..
על סמך מה אתה פוסק שברוב מיני הלטאות ישנו שינוי גוון *כתוצאה* מהרקע עליהן הן נמצאות?
לצפיה ב-'במדריך לזוחלים ודו-חיים של ארץ ישראל'
במדריך לזוחלים ודו-חיים של ארץ ישראל
25/09/2008 | 21:52
3
4
מאת אמיתי ובוסקילה נכתב בעמוד98 : "יש שונות רבה בקרב בני מינים מסוימים בצבעי העור, ובעיקר בגוני הצבע.
הגוונים עשויים להשתנות גם בגלל גורמים שונים, כגון טמפרטורה, אור, לחות, מזון, ייחום התגוננות ועוד. לפיכך, פרט או מין מסוים, המוכר לנו בצבע מסוים, עשוי להופיע גם בצבעים אחרים."
נכון שזה לא אומר שהרקע משפיע בצורה ישירה על הצבע\גוון של הלטאה אבל זה כן יכול להשפיע בצורה עקיפה.
מאמר מדעי מסודר לא מצאתי, אבל עדיין לא חיפשתי יותר מדי.
לצפיה ב-'כדאי להבדיל בין השתנות לשונות-'
כדאי להבדיל בין השתנות לשונות-
29/09/2008 | 13:59
2
4
שונות בצבעים ובדגמים מתת אוכלוסיה אחת לשניה - מוכר, ידוע, מובן.

השתנות - כלומר פרט שמשנה צבעיו - גם את זה אנחנו מכירים.
קל מאוד להוכיח השתנות תלויית טמפ' בזוחלים רבים. קצת פחות ברור לי מהיכן הקביעה הנחרצת על שינוי צבע כתוצאה מהרקע. אני לא מוצא בציטוט מבוסקילה שום ראיה לכך. זה משפט כללי מאוד.

שנה טובה לכולם.
לצפיה ב-'שינווי גוון'
שינווי גוון
30/09/2008 | 02:06
1
1
גאלווין,
בלי חו"ח לזלזל, האם גידלת אי פעם שממית  אילנית כל שהיא? אם כן, אתה בוודאי  יודע שהיא משנה גוון בכדי להסתוות ממעבר מרקע אחד לשני ובמעבר מקליפת עץ לעלים ירוקים ומעלים ירוקים לרצפת הטרריום בכדי לצוד, נכון יש שממיות כמו טוקאי ולאופרד שאין להן שום החלפת גוון אבל למניפניות ולשממיות אילניות רבות אחרות(פליינג,קו לבן,אוליקובסקי,קרסטד,גרגויל ועוד רבות וטובות) יש יכולת כזאת.

אני לא מהחברה האקדמאים כאן ואת בוסקילה אני מכיר רק ברמה האישית (אני עשיתי ביוטופ בבית הספר שדה חצבה באמצע שנות ה 80 בזמן שהוא היה מנהל בית הספר) ולא מ"מדריכי בוסקילה", אבל אני מגדל בעלי חיים ומתצפת אותם והם בהחלט מבצעים את מה שאני מזכיר כאן בין אם עמוס  מציין את זה במדריך או יהודה ל. ורנר לא מציין את זה במדריך.
לצפיה ב-'ROMULAN CLOCKING DEVICE'
ROMULAN CLOCKING DEVICE
30/09/2008 | 02:23
2
מעבר לזאת, מאחר וכבר בתגובה המצוטטת את בוסקילה ביססנו את העובדות שהמניפנית מסוגלת לשנות גוון ומסוגלת לשנות את זה בצורה עצמאית ולא כתוצאה של טמפרטורה חיצונית או שינוי הורמונלי עונתי מה זה לדעתך שינוי צבע/גוון למטרת התגוננות (ציטוט של בוסקילה)?
קלוקין דבייס רומולנית שגורמת לו להפוך רואה ואינו נראה?
לצפיה ב-'מישהו יכול לענות לי על השאלות הבאות..?'
מישהו יכול לענות לי על השאלות הבאות..?
23/09/2008 | 15:32
2
5
למה השממית שלי לא אוכלת חרגול?
הם אוהבים חרגול?
מתי הם אוכלים ביום הוא הערב\לילה?
תודה על מי שעונה לי על השאלות.
לצפיה ב-'מעט פירוט נדרש...'
מעט פירוט נדרש...
23/09/2008 | 16:51
1
באיזו שממית מדובר?

-מרבית השממיות פעילות לילה.
לצפיה ב-'גם לי מספר שאלות.'
גם לי מספר שאלות.
23/09/2008 | 17:54
2
מה הגודל של החרגול ומה הגודל של השממית ?
יכול להיות שהשממית אינה מספיק גדולה להתמודד עם טרף גדול מדי.
חוץ מזה האם החרגול על קרקעית הטרריום במקום בו השממית יכולה לתפוס אותו,או שהוא תלוי במהופך מהמכסה והשממית לא יכולה להגיע אליו כלל ? [אני מניח שמדובר בשממית מנומרת, שאינה מטפסת על זכוכית או משטחים חלקים אנכיים].
לצפיה ב-'מחפש פיתון מתכדרר'
מחפש פיתון מתכדרר
23/09/2008 | 05:08
8
2
מעדיף צעיר ובנוסף מחפש גם מקום לקניית ולדות קפואים/חיים

המלצות למקומות לקנייה יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'תחפש בלוח יד2.'
תחפש בלוח יד2.
23/09/2008 | 07:45
7
הברירה הפשוטה ביותר היא לחפש בלוח יד2.

הכי מומלץ הוא לרכוש ממגדלים פרטיים המרבים פיתונים מתכדרים כגון רן לנצט,אם כי אינני בטוח שנותרו לו למכירה.

אופציה נוספת היא סוכנות "בית החיות" בכפר הנגיד המייבאים וסוחרים בבעלי חיים שונים ובעיקר בזוחלים.

ממי לקנות מזון חי או קפוא תלוי במקום מגורייך,יש כאן כמה בפורום שמתעסקים במידה זאת או אחרת במכירת מכרסמים קפואים,ציין מהיכן אתה בארץ וכבר יפנו אלייך במסרים פרטיים.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
23/09/2008 | 08:34
6
אני מחולון, יש לך או למישהו בפורום ניסיון עם כפר הנגיד במקרה?
לצפיה ב-'לכולנו כאן יש הרבה מאוד נסיון עם כפר הנגיד.:-'
לכולנו כאן יש הרבה מאוד נסיון עם כפר הנגיד.:-
23/09/2008 | 13:18
5
2
הבעלים של "בית החיות" הם אבי ושמעון ואין כאן אחד בינינו שלא רכש מהם בעלי חיים.
המחירים שלהם סבירים יחסית,אם כי רכישה ממגדלים פרטיים לרוב זולה יותר וכמו כן תנאי ההגיינה בהם מוחזקים בעלי החיים אצל מגדלים פרטיים לרוב עולים על אלו של סוכנויות וחנויות.
כדאי שתברר קודם אצל המגדלים הפרטיים אם יש להם מריבוי אישי שלהם את מה שאתה רוצה לרכוש לפני שתפנה לרכוש בבית עסק.
לא כל מה שמוצע אצל יבואנים כגון "בית החיות" הוא מריבוי בתנאי שבי,חלק מבעלי החיים הינם מלכידות טבע ולכן קיים הסיכון שישאו מחלות וטפילים [פנימיים וחיצוניים] העלולים לעבור לשאר בעלי החיים המוצעים למכירה.

בהצלחה.

לצפיה ב-''
23/09/2008 | 15:01
4
המצב קצת בעייתי מבחינת הפיתונים המתכדרים. אני מאמין שהשנה לא בקעו בארץ יותר מ10-15 מתכדרים מה שקצת יקשה על רכישה של פרט יליד שבי אמיתי.

למיטב ידיעתי ישנם מספר פרטים ממגדל רציני שיוצעו בקרוב למכירה(ד', זה רמז בשבילך להשתמש לפחות בלוחות של הפורום...) ועוד מספר ביצים שאמורות לבקוע בקרוב.
לצפיה ב-'שלחתי לד' יונה עם פתק בקשר לזה, לכוון הערבה..'
שלחתי לד' יונה עם פתק בקשר לזה, לכוון הערבה..
23/09/2008 | 17:31
2
לצפיה ב-'מישהו אמר ד''
מישהו אמר ד'
25/09/2008 | 01:42
1
תודה,
אכן יש אני מקווה שתוך שבוע הם יהיו מוכנים למכירה
ואז אפרסם בלוחות
לצפיה ב-'ומה עם תמונות, ככה, בשביל החבר'ה...?'
ומה עם תמונות, ככה, בשביל החבר'ה...?
29/09/2008 | 09:51
לצפיה ב-'כמה זה בקרוב?'
כמה זה בקרוב?
23/09/2008 | 23:02
לצפיה ב-'יצאה לי תמונה נחמדה ואני רוצה להתלהב :)'
יצאה לי תמונה נחמדה ואני רוצה להתלהב :)
23/09/2008 | 04:52
2
10
לצפיה ב-'המקום להתלהב מתמונות של עכבישים'
המקום להתלהב מתמונות של עכבישים
23/09/2008 | 07:49
1
4
הוא פורום טבע פראי וחיות בר
או פורום שמירת טבע
כאן פורון זוחלים....
שעוסק בנחשים, לטאות וכו'....

להבא כדאי גם להקטין את התמונה כך שניתן לראות את כולה במסך המחשב
ואגב, התמונה מגניבה
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
23/09/2008 | 14:23
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להיתרים.'
שאלה בנוגע להיתרים.
21/09/2008 | 17:02
11
4
השאלה הזו מופנית לכל שלושת האנשים כאן בפורום שטורחים להוציא הייתרי גידול.

1.האם גם אליכם הבקשה לתשלום הגיעה באיחור של 7-8 חודשים למרות שאת הרשימה העברתם בזמן?(אם סימנתם "כן" בשאלה מספר 1', אנא עברו לשאלה מספר 2').

2. האם גם אליכם הגיע מכתב מאיים מהרט"ג, למרות ששילמתם את האגרה ברגע שהגיע שובר התשלום?

את התשובות נא לכתוב בכתב יד קריא ולשלוח ע"ג הפורום. הזוכה המאושר זכה בזכות הגדולה לקבל שירות ממחלקת ההיתרים של הרטג........
לצפיה ב-'ולתשובות...'
ולתשובות...
21/09/2008 | 18:33
1
1
אצלי זה היה קצת אחרת:לאחר שישה חודשים בהם התקשרתי שוב ושוב למחלקת ההיתרים והשארתי הודעות במזכירה האלקטרונית שנועדו לברר מדוע לא קיבלתי את הטפסים למילוי [שכנראה עדיין נודדות אי שם ללא מענה במרחבי משולש ברמודה]ה במחצית השניה של חודש יוני מצאתי בתיבת הדואר מעטפה שהגיע מהם ובה הטפסים המיוחלים ומכתב מאיים שדרש שאשלם את ההיתרים לאלתר [כאילו שאני זה שניסה להתחמק מהתשלום !].
שילמתי את ההיתרים בשלהי יוני,וביולי הגיעו ההיתרים בדואר חתומים ומקופלים יפה לשלוש במעטפה המנציחה 60 שנה לעצמאות ישראל עם תזכורת יפה בצידה השמאלי העליון לשמור פינה בלב לטבע.

[אני יודע שאפשר להוריד את הטפסים מהאתר שלהם,אבל המדפסת שלי התפגרה לפני כשנה ואין לי כוונה לקנות חדשה רק בשביל להוריד בעזרתה את הטפסים של הרט''ג.]
לצפיה ב-'מצבך טוב......'
מצבך טוב......
22/09/2008 | 20:54
אצלי הם התעלו על עצמם. לאחר שהם טרחו לשלוח את הטפסים באיחור של 6 חודשים ולאחר ששילמתי עליהם, הגיע אלי הייתר על שם אבא שלי!!(כולל ת"ז). ומבחינתם, אני עדיין לא שילמתי את ההיתר לחיות שלי, למרות שההיתר על שם אבי כולל בדיוק את רשימת החיות שהגשתי, שזהה כמעט לחלוטין לרשימה משנה שעברה.......
לצפיה ב-'התשובה שלי ל-(1) חיובית. בנוגע ל-(2) -'
התשובה שלי ל-(1) חיובית. בנוגע ל-(2) -
23/09/2008 | 10:21
8
1
אכן קיבלתי מכתב מאיים, אבל כנראה שהגיע לי: באמת שכחתי לשלם את האגרה.
אגב, אני חושב שהסכומים שהם גובים הם שערוריה. לכבוד מה אנחנו צריכים לשלם כל כך הרבה כסף? ומדוע ההיתר הוא לשנה אחת בלבד?
לצפיה ב-'.....'
.....
23/09/2008 | 13:07
4
ההיתר הוא לשנה אחת על מנת שנאלץ לשלם אותו מחדש כל שנה...שיטה קלה ופשוטה לעשות כסף קל...

לגבי גובה האגרה,אני מסכים עמך שהסכום לא הגיוני ומופרז,הרי לא נערכות בדיקות אצלנו לוודא שאכן אנחנו מספקים תנאי החזקה נאותים לבעלי החיים שבהיתר,יתר על כן:לא קיים אפילו תקן המחייב מגדלים פרטיים לגדל בעלי חיים מסויימים בטרריומים\מכלאות או כלובים בגדלים מסויימים הדרושים לבעלי חיים שונים על מנת שיתפתחו כראוי.
לו לפחות היה תקן עם דרישות מינימום למגדלים של איגואנות,פיתונים גדולים,כוחים גדולים וכדומה ופיקוח על תנאי האחזקה כדי למנוע התעללות עיי אחזקה בתנאים בלתי הולמים עוד הייתי מבין את הצורך באגרה בסכום שכזה על מנת לשלם את משכורותיהם [+ הוצאות רכב] של פקחים שמתפקידם היה לבדוק אם בעלי החיים שבהיתרים אכן מוחזקים בתנאים הולמים.

הסיבה לכך שההיתר הוא לשנה מתורצת בכך שכביכול יש מעקב אחרי כמות בעלי החיים המוחזקים עיי חובבי זוחלים,הנקודה היא שישנם רבים שמצפצפים צפצוף ארוך על הצורך בהיתר ומגדלים מה שרק בא להם ללא היתרים,כך שיוצא שמה שאנו משלמים הוא משכורות לפקחים הפושטים עליהם מזמן ומכריחים אותם להוציא היתרי אחזקה....
לצפיה ב-'על כך שאין פיקוח בפועל אין לי שום טענות.'
על כך שאין פיקוח בפועל אין לי שום טענות.
23/09/2008 | 13:34
2
1
הסיבה היא זו: אני משוכנע לחלוטין שמי שאמור לפקח עלי בעניין הזה מכיר את המינים שאני מגדל, ואת הצרכים שלהם, הרבה פחות טוב משאני מכיר אותם.

מעבר לכך, אם העניין הוא דאגה לרווחת החיות שאני מחזיק, אני לא חושב שמגיע לי פיקוח הדוק יותר מזה שקיים במקרים של מגדלי כלבים, חתולים או דגים. אם עליהם לא מפקחים, למה שיפקחו עלי?
(אל תספר לי שחתולים וכלבים אינם חיות בר ואינם נמצאים תחת אחריות רט"ג. העניין הוא עניין עקרוני, ואינו תלוי בזהות או בשיוך הארגוני של הפקיד שאמור לפקח על מגדל כלשהו.)

ועוד נקודה אחת לסיום: בניגוד לדברים ששמעתי מכמה מגדלים, אני לא חושב שמשלם האגרה צריך לכסות, באמצעות תשלום האגרה, את ההוצאות שיש לרשויות השונות (ההוצאות הכרוכות בטיפול במשלם ובפעילות שלו). האם כשאתה משלם אגרת חידוש רשיון רכב, למשל, אתה מכסה בעזרתה את תקציבי הרשויות העוסקות באכיפת חוקי התנועה, במניעת תאונות דרכים ובפיקוח על זיהום האויר? אני לא חושב.
לצפיה ב-'הכוונה שלי אינה אלייך.'
הכוונה שלי אינה אלייך.
23/09/2008 | 14:13
1
כוונתי היא לאלו אשר בהיתרים שלהם מופיעים זוחלים גדולים אשר זקוקים לתנאים מסויימים,כולל תנאי בטיחות שאיש לא בודק ולא אוכף.
אני כן מאמין בפיקוח על תנאים אלו אצל אינדיבידואלים אשר מגדלים בעלי חיים גדולים משתי סיבות:

1. מניעת התעללות בבעלי חיים המוחזקים בתנאים בלתי הולמים.

רבים כאן ואני ביניהם ראינו במשך השנים בעלי חיים שהוחזקו בתת תנאים ולא היה שום דבר שיכולנו לעשות חוץ מלנסות להסביר לבעליהם מה צריך לעשות,במקרים רבים לא התייחסו לבקשות ולהסברים.
לי אישית מפריע לראות איגואנה באורך מטר דחוסה בטרריום של 70 ס''מ אצל מנוול המתפרנס מהפעלות עם בעלי חיים בימי הולדת,
או פיתון בורמזי דחוס בארגז עץ שממנו מוציאים אותו רק להפעלות וכשרוחצים את הארגז אחרי שעשה את צרכיו בפנים....

2. מניעת מצב בו יגרם אסון שבעקבותיו כולנו נואשם לחינם בגלל אדיוט חסר אחריות ואחרי לינץ' תיקשורתי יהיה קל לרשות להעביר איזה חוקים שרק תרצה כשדעת הציבור מוטה נגדנו.

תדמיין לרגע מה יקרה אם פיתון בורמזי יחנוק תינוק או ילד קטן למוות....
אם יהיו כללים ברורים לגבי נוהלי החזקה בטוחה של בעלי חיים מסויימים שיכולים בפוטנציאל לסכן חיים זה רק יעשה לנו טוב.

לגבי חידוש רשיון רכב...אני לא בדיוק האדם הנכון להפנות לו את השאלה הזאת:שלוש שנים רכבתי על אופנוע בלי שיהיה לי רשיון, ביטוח או טסט.

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי האגרות, כמו גם קנסות וכו','
למיטב ידיעתי האגרות, כמו גם קנסות וכו',
24/09/2008 | 08:14
אינם נכנסים לקופת הרט"ג אלא לקופת המדינה - וזאת בדיוק על מנת שלא ניתן יהיה לטעון טיעונים כמו של TAINTED.
בנוגע לקנסות - הדבר וודאי. בנוגע לאגרות - מבטיח לבדוק.
לצפיה ב-'אתה לא משלם את המשכורת לפקחים.'
אתה לא משלם את המשכורת לפקחים.
23/09/2008 | 14:53
1
הכסף מהאגרות הולך לקופת המדינה, ולא לקופת הרט"ג.
לצפיה ב-'לא יודע אם הסכום הוא שערורייתי, אבל....'
לא יודע אם הסכום הוא שערורייתי, אבל....
23/09/2008 | 14:51
2
1
מה שלי יותר מפריע שתאורטית ההיתר תקף לשנה אחת. מעשית, השנה הם הנפיקו את ההיתרים באוגוסט,התוקף שלהם הוא עד ינואר, כך שלמעשה ההיתר תקף ל4 חודשים.
לצפיה ב-'השנה הרט''ג עבר תהליך "התארגנות והתייעלות"'
השנה הרט''ג עבר תהליך "התארגנות והתייעלות"
23/09/2008 | 17:47
1
זאת הסיבה הרשמית לכך שהכל התעכב.
בשנים אחרות כבר בסוף דצמבר\תחילת ינואר הטפסים היו נוחתים אצלי בתיבת הדואר.

אין לי מושג באמת לאן הולכים כספי ההיתרים שאנו משלמים,אני הנחתחי כי הם הולכים לקופת הרט''ג.

הסכום הוא גבוה מדי משום שאנו לא מקבלים בעצם שום דבר מעבר להיתר שלוקח מספר דקות להדפיס במחשב + חתימה ידנית והכנסה למעטפה ומשלוח בדואר.
לא נראה לי כי הנפקת היתר לוקחת למזכירה מיומנת יותר ממספר דקות,והיא בהחלט לא מקבלת תשלום מהרט''ג על הדפסת כל היתר אלא משלמים לה לפי שעה או משכורת חודשית גלובלית.
לצפיה ב-'הנחתחי=הנחתי '
הנחתחי=הנחתי
23/09/2008 | 17:48
לצפיה ב-'שלום וברכה זקוקה לעזרה'
שלום וברכה זקוקה לעזרה
21/09/2008 | 16:02
13
156
שלום לכולם,
יש לי על קיר הבית 2 לטאות/ שממית ( לא יודעת מזה בדיוק) ענקיות !!!!!
אמנם זהו פורום לאוהבי הזוחלים ואני בדיוק הפוך מזה אך בכל זאת אבקש עזרה
איך אני מרחיקה אותם לצמיתות מקיר הבית
יש לוכד או חומר שגורם להם לא להתקרב ?
בבקשה עזרה
תודה לכל מי שיעזור.
לצפיה ב-'ברכה ושלום וחבל על הזמן'
ברכה ושלום וחבל על הזמן
21/09/2008 | 16:16
39
גם אם נניח שתצליחי לסלק אותן מקיר הבית הרי ברגע שמתפנה נחלה טובה יגיעו חדשות. ואז מה?
אני מניח יש לך עיסוקים חשובים יותר מלרדוף אחרי שממיות שבסה"כ רוצות לעזור לך לסלק מזיקים שונים שאת בטח מסמפטת פחות מהשממיות.
התועלת שהן מביאות בסביבתך עולה על כל תועלת רגשית שתגרם לך אם תסלקי אותן
כמות מדבירי חרקים רעילים שתצטרכי לפזר ולנשום בתמורה לסילוק מזיקים תעלה לך יותר בכסף ובריאות מאשר ההצלחה בסילוק השממיות

שממית בבית ברכה בבית וכדאי להסתכל על הצד החיובי שבשכנים כאלה. אם הן שם כנראה טוב להן. טוב להן משמע יש מה לאכול. יש מה לאכול משמע פחות 'מזיקים בבית והסביבה.

ובכל מקרה כאן לא תקבלי עצות שליליות על הדברה, לכידה וסילוק. מה גם שכל הזוחלים בישראל כולל השממית הקטנה שעל הקיר מוגנים על פי חוק ואין לפגוע בהם או לאסוף או ללכוד או להזיק להם בכל דרך אלא בהיתר רשום מהרשויות המוסמכות. ואני מניח שאת אזרחית שומרת חוק.

חג שמח
לצפיה ב-'טקס גירוש שממיות עורכים רבנים אתיופים בתשלום'
טקס גירוש שממיות עורכים רבנים אתיופים בתשלום
21/09/2008 | 16:27
7
38
עכשיו ברצינות,השממיות אינן פוגעות בבני אדם בשום צורה ודרך,יתר על כן:הן מועילות לאדם בזה שהן טורפות יתושים וחרקים אחרים הנכנסים הביתה והופכים למטרד.
השממיות שאת מתארת הן ככל הנראה מניפניות,אם את חשה שאת חייבת אבל ממש חייבת לגרש אותן אחרת תגיעי לאשפוז כפוי בגלל מחשבות בלתי פוסקות על כך ש"הן שם על הקיר" את יכולה להשפריץ עליהן מי ברז [אין צורך במים קדושים מכנסיה,אלו שממיות,לא ערפדים] בעזרת כוס או אקדח מים עד שימאס להן מההטרדות שלך והן תנדודנה למקום אחר.
לוכד נחשים לרוב לא יתעסק בלכידת שממיות,מה עוד שאם הן על קיר חיצוני רק ספיידרמן יוכל לטפס בעקבותיהן ללכוד אותן.
לצפיה ב-'לא יודע לגבי רבנים אתיופיים, אבל.......'
לא יודע לגבי רבנים אתיופיים, אבל.......
21/09/2008 | 17:07
6
28
ישנם לא מעט אוכלי נבלות, אה סליחה, "לוכדי נחשים" , שתמורת תשלום הגון יסכימו לבוא ולנסות לצוד את השממיות הללו(חלקם אף גולשים כאן בפורום).

האמת היא שמאז ומעולם סרבתי לצאת לקריאות מהסוג הזה, אבל ישנם לא מעט אנשים שמוכנים לשלם ללוכד שיוציא להם מהבית שממית, עכבר, עקרב, צרצר וכו'..........
לצפיה ב-''
21/09/2008 | 18:11
3
לצפיה ב-'מה זה הפרצוף הזה?! אין שום דבר מגעיל'
מה זה הפרצוף הזה?! אין שום דבר מגעיל
23/09/2008 | 22:14
2
17
בזוחלים...............ארנבות -כן חתולים -איייכס נחשים- נפלא ונהדר! נא להפנים................
לצפיה ב-'האיכס הוא לא על הנחשים'
האיכס הוא לא על הנחשים
23/09/2008 | 23:01
1
10
ככה אתה מכיר אותי?
אלא על לוכדי נחשים שמתפרנסים מ"צייד" שממיות
לצפיה ב-'במחשבה שנייה'
במחשבה שנייה
24/09/2008 | 00:03
14
נו טוב,
שיהיה
אם מישהו מתעקש לשלם על זה
והשממית לא חוטפת איזה נעל מעופפת
מה טוב
לצפיה ב-'ל naja בוקר טוב.'
ל naja בוקר טוב.
22/09/2008 | 08:18
1
13
אני לא יודע למי אתה מתכוון מכיוון ואינני לוכד נחשים למחייתי ואני ירושלמי ולא מאזור המרכז,ולמען האמת אני גם מעדיף לא לדעת,אבל לי היה טלפון הזוי לפני שנה וחצי בליל שישי מאביה של אחת הילדות שלומדת באותה הכיתה של בני:הוא הבעלים של אחת ה'פיצוציות' הגדולות במרכז ירושלים ובאותו סוף שבוע היה עם משפחתו בצימר בצפון כשהגיע אליו הטלפון ההיסטרי מהעובדים שסיפרו לו שחדר לפיצוציה עכביש ענקי והם נמלטו החוצה עם הלקוחות ונעלו את המקום !
בקיצור הוא הציע לשלוח מונית שתאסוף [ותחזיר] אותי הביתה + אלף ש''ח במזומן ובתנאי שאוציא את הפולש הנוראי מהפיצוציה כדי שתוכל לשוב לעבוד...
ניסיתי להסביר לו שאני רואה סרט עם משפחתי ואין שום צורך שאגיע למקום,הבנאדם המשיך להתעקש,בסוף שיכנעתי אותו לתת את מספר הטלפון שלי לעובד שלו והייתה לי חוויה הזויה לגמרי של לשכנע במשך עשר דקות טמבל בן 24 להכנס בחזרה לפיצוציה ולקחת מטאטא ליד,אחרי זה עוד שתי דקות של צרחות נרגשות שהותירו אותי חצי חרש באוזן שמאל שבסיומן העכביש [פרוון זכר שיצא לנדוד בלילה אביבי לחפש פרוונית למטרות רומנטיות] טוטא החוצה מהדלת האחורית של הפיצוציה.
מה שהרג אותי לגמרי היה כשהוא התקשר אליי כמה דקות אחרי זה לשאול אותי כמה הוא חייב לי,התפשרתי איתו על בקבוק בירה כשאעבור בפיצוציה,עד היום עוד לא גביתי את החוב.

אני מודע היטב לצערי [אחרי אין סוף טלפונים בדמי ליל] שאנשים ברגעי לחץ מוכנים לשלם ממיטב כספם תמורת פינוי של בעל חיים שחדר לביתם,אני לא מתעסק בפינויים כאלו אלא אם מדובר בחברים או קרובי משפחה,וגם אז ללא תשלום,אבל אני יכול להבין את ההגיון שלוכד מקצועי כן יגבה כסף אם שולפים אותו מהמיטה בשלוש לפנות בוקר וגורמים לו להכנס לרכב ולנסוע שעה לכל כיוון + חיפוש בבית לאתר עקרב שעשוי לסכן את חייהם של דיירי הבית.
לגבי השממית,עכבר צרצר... ממני פעם ביקשו לפנות "עכבר שתכף יעשה חורים ברהיטים ! ! !",אמרתי להם לנתק לו את המקדחה מהחשמל וחזרתי לישון.
לצפיה ב-' לא התכוונתי אלייך.'
לא התכוונתי אלייך.
22/09/2008 | 20:49
9
מקובל עלי שבעל מקצוע שיוצא מהבית לפתור בעיה צריך לקבל עליה תשלום הוגן, אבל זה תמיד משעשע אותי לשמוע את כל סיפורי המרדפים אחרי עכברים\צרצרים\דבורים של כל מיני קולגות. למען האמת, אני חושב שכיום לא ניתן להתפרנס אך ורק מלכידת נחשים, ומי שלא מוצא לו עיסוק נוסף או מפתח "כישורי צייד" חדשים, לא ממש יכול לפרנס את עצמו.
לצפיה ב-'בבית?'
בבית?
21/09/2008 | 19:46
3
20
רק בכדי להבין משהוא בצורה וודאית, הן נמצאות על הקיר בתוך הבית או מחוץ לבית?
לצפיה ב-'תלוי בשעה....'
תלוי בשעה....
21/09/2008 | 22:45
11
לצפיה ב-'על הקיר מחוץ לבית'
על הקיר מחוץ לבית
22/09/2008 | 09:06
1
22
ועכשיו הן פלשו למרפסת.
לצפיה ב-'איך בדיוק הן מפריעות לך?'
איך בדיוק הן מפריעות לך?
22/09/2008 | 12:07
21
נסי להסביר בצורה רציונלית ושקולה איך הן בדיוק מפריעות לך?
הרי כל אחד מאיתנו גדל איתן מגיל ינקות, הן נמצאות בכל בית בארץ.
הן רק מועילות.
תרחיקי אותן ובמקרה הטוב מיד יגיעו אחרות במקומן ובמידה ולא, אוכלוסיית החרקים מסביב לבית שלך תגדל בצורה דרסטית ולא "תסבלי מהשממיות המאיימות" אבל יהיו לך יותר תיקנים בבית.

בכל מקרה, יש לזכור שמדובר בחיית בר ישראלית מוגנת ואין לפגוע בהן בשום מקרה.
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה המקום הנכון לשאול...'
לא יודעת אם זה המקום הנכון לשאול...
21/09/2008 | 14:05
2
1
אבל אני אנסה :)

אתמול בצהרי היום מצאתי בגינה שלי משהו מוזר.
גוש בצבע חום ועליו עיגול שנראה כמו עין!!!! עיגול לבן ועיגול שחור בפנים (ממש כמו המדבקות האלה של העיניים של הילדים).
כשניסינו לנקות את זה הבנו שהמרקם של הגוש החום היה מעין ג'ל. (אני יודעת שזה נשמע מחריד למדיי).
זו פשוט תעלומה, אין לי מושג איך הדבר הזה הגיע לחצר, חיפשנו עקבות אחרות סביב ולא מצאנו.
אולי יש לכם רעיון מה זה היה?!?!?!?!

תודה
לצפיה ב-''
21/09/2008 | 16:30
1
לצפיה ב-'נשמע כמו חרא של ציפור....'
נשמע כמו חרא של ציפור....
23/09/2008 | 17:25
1
לצפיה ב-'זיקית פצועה - מאוד דחוף !! חושב מאוד !'
זיקית פצועה - מאוד דחוף !! חושב מאוד !
20/09/2008 | 11:21
7
4
שלום לכולם
היום בבוקר תפסתי תחתול שלי משחק עם זיקית וכתוצאה מכך הזיקית נפצעה קשה מאוד .
יש לה כ-8 חרירים קטנים בגוף - חצי כבר נקרשו והשאר לא .
האם יש לה סיכוי לחיות ? ואם כן מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור לה ?

תודה רבה לכל אוהבי החיות שעוזרים פה !
לצפיה ב-'היי שגיא, את הזיקית יש לשטוף עם מים כדי שכל ה'
היי שגיא, את הזיקית יש לשטוף עם מים כדי שכל ה
20/09/2008 | 11:48
6
9
רוק של החתול והלכלוך ישטפו(אפשר תחת הברז בזרם חלש ולא בעיניים ) ללא סבון ,אחרי השטיפה העדינה יש ליבש את הזיקית בעזרת נייר ניגוב, ובעזרת צמר גפן לחטא את הפצעים בפולידין נוזלי כמו שמשתמשים אצלינו. לא צריך יותר מזה. לא לחבוש ולא משחות, לשים אותה במקום מאוורר ומוצל בבית ולעזוב אותה בשקט. כל התעסקות יותר מזה יכולה לגרום לה לאבד עוד אנרגיה. ביום ראשון אפשר לצלצל לביה"ח לחיות בר (אני חושב שזה השם) בספארי ושם ידאגו לה אפשר גם לשאול את קרן ספארי למ"ס הטלפון.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/09/2008 | 12:09
5
2
אוקי שטפתי אותה במים פושרים וחיטאתי את הפצעים באמצעות פולידין נוזלי - יש פצע אחת מתחת לרגל הקידמית שדימם לא קצת .
עכשיו הפכתי אותה כך שהפצע הגדול יהיה כלפי מעלה למניעת דימום ואולי לתת לדם צ'אנס להיקרש .

אני חייב להגיד שהיא כמעט ולא זז ופעם בחצי דקה היא לוקחת נשימה אחת גדולה פותחת את הפה ושוב נכנסת לסוג של קומה .

האם יש לה סיכוי בכלל ?
לצפיה ב-'בית החולים לחיות בר'
בית החולים לחיות בר
20/09/2008 | 14:12
4
3
לצפיה ב-'לא הלך'
לא הלך
20/09/2008 | 14:14
3
3
לצפיה ב-'אני ממש מצטער ועשיתי את מה שיכולתי אבל הזיקית'
אני ממש מצטער ועשיתי את מה שיכולתי אבל הזיקית
20/09/2008 | 17:11
2
2
מתה לפני מספר דקות - ובדיוק לפני חצי שעה היא פתחה עיניים והראתה ממש סימניים טובים .

אני ממש עצוב : (
לצפיה ב-'חבל'
חבל
20/09/2008 | 18:55
2
לצפיה ב-'אני משתתף בצערך ורק מוסיף שזאת הבעיה'
אני משתתף בצערך ורק מוסיף שזאת הבעיה
20/09/2008 | 19:29
2
עם חתולים שאנשים מגדלים ונותנים להם להסתובב בחוץ.
החתולים הורגים הרבה יותר ממה שאתה רואה.
לצפיה ב-'קצת תמונות של חרדונים מזוקנים'
קצת תמונות של חרדונים מזוקנים
20/09/2008 | 02:38
23
4
החרדונים האלו הם הטרוזיגוט להייפומלניסטיק.
בקעו ב10.9.08 מביצים שהוטלו ב14.7.08.
הוטלו 9 ביצים מהן בקעו 9 חרדונים קטנים ויפים.
כפי שניתן לראות בתמונות יש מגוון של גוונים, צבעים ודוגמאות.
זה נחמד שכל אחד נראה שונה ממש שונה מהשני.
לצפיה ב-'תמונה קבוצתית נוספת'
תמונה קבוצתית נוספת
20/09/2008 | 02:39
2
לצפיה ב-'מדהים כמה קטנים הם יוצאים'
מדהים כמה קטנים הם יוצאים
20/09/2008 | 02:41
לצפיה ב-'תמונה נוספת של אותו הפרט'
תמונה נוספת של אותו הפרט
20/09/2008 | 02:44
1
לצפיה ב-'תראו איזה זיגזג יש על הגב של הקטנצ'יק'
תראו איזה זיגזג יש על הגב של הקטנצ'יק
20/09/2008 | 02:45
3
לצפיה ב-'וקצת שממיות לסיום'
וקצת שממיות לסיום
20/09/2008 | 02:47
2
לצפיה ב-'הצבעים על השממית הזאת הורגים אותי כל פעם מחדש'
הצבעים על השממית הזאת הורגים אותי כל פעם מחדש
20/09/2008 | 02:49
4
4
לצפיה ב-'זה fat tail?'
זה fat tail?
20/09/2008 | 11:54
3
1
צבעים פצצה.
לצפיה ב-'לא. אלו שממיות מנומרות, הלוואי עלי כאלו '
לא. אלו שממיות מנומרות, הלוואי עלי כאלו
20/09/2008 | 12:45
2
2
שממיות זנב שמן...
אלו השממיות זנב שמן שלי.
ניתן לשים לב שלזאת עם הפס יש לא מעט כתום, אבל הוא לא מתקרב להיות חזק כמו למה שיש על המנומרות.
אני מקווה שבעתיד אני אצליח להרבות אותן ובמשך הזמן בעזרת רביה סלקטיבית אצליח לחזק יותר את הכתום בדורות הבאים.
ניתן לראות שלשממיות זנב שמן יש מבנה גוף קצר ורחב יותר מזה של השממיות מנומרות, למרות שהמידות הסופיות אמורות להיות כמעט זהות.
תנאי הגידול הם כמו של השממיות מנומרות (קרובות משפחה) ולא לגמרי ברור לי למה לא מרבים אותן בכמויות גדולות יותר בשבי מהמצב כיום.
לצפיה ב-'שתי תמונות נוספות'
שתי תמונות נוספות
20/09/2008 | 12:52
1
לצפיה ב-'אחרונה'
אחרונה
20/09/2008 | 12:53
2
לצפיה ב-'תמונה אחרונה להלילה'
תמונה אחרונה להלילה
20/09/2008 | 02:52
3
1
לצפיה ב-'אבא מאושר,הא ?! '
אבא מאושר,הא ?!
20/09/2008 | 11:50
השממיות באמת מיוחדות אבל החרדונים פשוט שובי לב!
ה"וייפר" יפיפה. נקווה רק שהאופי שלו יהיה כמו של שלוון ולא של עארס

תתחדש!
לצפיה ב-'ממש מדהימים !'
ממש מדהימים !
20/09/2008 | 22:23
1
גם בטבע ,  השממיות האלו מגיעים בצבעים הללו,
ושאלה נוספת לגבי ה"שמנות-זנב"  גם הן ככה בטבע   או  שכולם  התפתחו בגלל ריבוי שבי ??
לצפיה ב-'תודה רבה, אני אמסור להם'
תודה רבה, אני אמסור להם
20/09/2008 | 22:59
בטבע השממיות מנומרות לא מתקרבות לצבעים האלו.
לצבעים האלו הגיעו דרך רביה סלקטיבית של הרבה מאוד דורות.
השממיות זנב שמן הן ככה בטבע, אם הכוונה לצבעים ולדוגמא, ואם לא אז תגיד לי מה זה ה"ככה" ואני אענה
לצפיה ב-'איזה חמוד(עכשיו הייתי מדבר אליהם כמו לתינוקות'
איזה חמוד(עכשיו הייתי מדבר אליהם כמו לתינוקות
20/09/2008 | 11:52
5
)! אהבתי את הכתום הזה בפינה. שמנמנים קטנים. איך הנקבה שהטילה אותם? גדלה?
לצפיה ב-'מזל טוב לאב המאושר והגאה !'
מזל טוב לאב המאושר והגאה !
20/09/2008 | 18:32
4
הקטנים מקסימים !
מצטרף לתהייתך בנוגע לכך שכה מעטים מגדלים בארץ שממיות פאט-טייל,בכמה הן בכלל מתומחרות כיום אצל היבואנים\מגדלים ?
לצפיה ב-'כרגע הן מתמוחרות ב300-400 ברוב המקרים'
כרגע הן מתמוחרות ב300-400 ברוב המקרים
20/09/2008 | 19:31
3
אבל עדיין לא נפוצות אצל יבואנים, ובהרבה מקרים מגיעים פרטים מהטבע שאינם שורדים.
אני מקווה שככל שתהיה יותר רביה בשבי כך יעלם האיסוף מהטבע.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/09/2008 | 19:35
לצפיה ב-'פאט-טייל'
פאט-טייל
21/09/2008 | 13:04
1
יונתן,
שאלת וענית בתגובה אחת.
שילוב של תפיסות טבע ושל קושי אמיתי של החיה להתאושש מהסטרס גורמים למרבית החיות שמגיעות לארץ למות ציק צאק.
מגדל שרוצה להתחיל להרבות אותן צריך להשקיע משהוא כמו 1000-1200 ש"ח על זכר ושתי נקבות.
מיד מתחיל בעבודה קשה מאוד של תילוע והאכלה כפויה (לא ממש כפויה בפתיחת הפה בכח אלא חיתוך של זאופובוס ומריחת התוכן על אף הלטאה, היא מלקקת באופן אינסטינקטיבי וכך ניזונה) ולרוב תוך כחודש-חודש וחצי נשאר עם טרריום ריק

מזל טוב על החרדונים המתוקים. אפשר תמונה של ההורים?
לצפיה ב-'שלום בגרה'
שלום בגרה
21/09/2008 | 22:12
אני מסכים עם מה שאמרת, אבל זאת לא הסיבה היחידה לכך שקשה מאוד לרכוש שממיות כאלו שהן בריאות ומתאימות לגידול.
זה שגם מאלו שכן הגיעו והיו בסדר (ומדי פעם גם כאלו הגיעו) וגם כשהגיעו כאלו שלא היו משהו ודרשו עבודה נוספת לא נראה שהיו מספיק אנשים שלקחו את העניין ברצינות וניסו להרבות אותן.
השממיות שלי הגיעו ממשלוח והן הגיעו במצב מצויין וכשקניתי אותן הן נראו בערך כמו בתמונות שצילמתי.
גם מה שיש אצלי זה לא בהכרח יספיק לרביה טובה (יש לי שתי נקבות וזכר בהשאלה), אבל אני מקווה שזאת תהיה התחלה.
אני אשתדל לצלם תמונות של החרדונים הבוגרים בימים הקרובים ולהעלות לכאן, יש תמונות שצילמתי ופרסמתי כאן ב15 ליולי.
לצפיה ב-'(למרות שמדובר בבע"ח עם רגליים...)'
(למרות שמדובר בבע"ח עם רגליים...)
21/09/2008 | 16:53
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
22/09/2008 | 16:38
מקסימים..
לצפיה ב-'מה שאסף אמר :)'
מה שאסף אמר :)
23/09/2008 | 10:25
1
אגב, הפורטרט של השממית הכתומה יפה מאוד.
לצפיה ב-'שלום:)'
שלום:)
19/09/2008 | 12:20
10
8
אממממ אני רוצה לגדל איגואנה ואני אשמח לקבל קצת תשובות מחברי הפורום שלכם
יש לי כבר מיכל לגידול האיגונאה
נכנסתי לנות בירושלים וביררתי מחרים
ושם נאמר לי שקנית איגואנה ביבי תעלה לי בסביבות ה250.. רציתי להתיעץ איתכם האם זה המחיר אני פשוט לא מבינה בזה...
כמה תעלה מנורת חימום?
הוא אמר לי שאני צריכה עוד משהו שאינני זוכרת את השם שלו
מה מעבר אני צריכה להעניק לה ומה סדר גודל של מחיר לכל דבר אני ממש אשמח לפירוט כדי לא להיות מרומה בחנויות
כמו כן הוא אמר לי שאיגואנה תגיע לגודל של מטר וחצי  אך זה תלוי אם אספק לה מקום גדילה  ואם הכלוב לא יגדל גם היא לא
האם זו התעללות להגביל אותה לגודל מסוים
האקוורים המדורה גדול אך לא מתקרב לגדול של מטר וחצי.
ממש אשמח לתשובות
הדר.
לצפיה ב-'*האקווריום המדובר'
*האקווריום המדובר
19/09/2008 | 12:21
4
לצפיה ב-'שלום גם לך...כמה תשובות לשאלות שלך'
שלום גם לך...כמה תשובות לשאלות שלך
19/09/2008 | 13:43
1
1
קודם כל אני חייב לציין שאני מרגיש מקריאת דברייך שאת מגדלת מתחילה...ובתור מגדלת מתחילה בחרת בחיה מאתגרת ביותר שדורשת הרבה תשומת לב להרבה פרטים קטנים...לשיקולך. ( השקעה של טיפול שוטף, זמן, גודל של כלוב...).
איגואנה בייבי ( ואפילו יותר ) אמורה לעלות בסביבות ה-180,200 שקל (בית החיות בכפר הנגיד למשל).
מנורת חימום( או שטיח חימום או כבל חימום ) תעלה לך מעל ה100 שקל תלוי בגודל ואורך ואת חייבת לרכוש אחד מהנ"ל שכן אנחנו כעת נכנסים לעונת הסתיו,חורף....בקיץ בגלל הטמפ' הגבוהה שיש בארצנו היית יכולה לוותר על מקור חימום.

ה"דבר" שהוא אמר לך שאת צריכה ושכחת זה מנורת UV שמחליפה את קרני השמש הישירות שהאיגואנה צריכה עבור גדילה ותזונה תקינה. זו מנורה שמגיעה בצורת מנורת ספוט וגם פלורסנט ומחירה יחסית לאורך חייה ( כשנה לערך ) לאחר זמן זה המנורה אמנם ממשיכה "להאיר" אך לא מספקת את קרני הUV הדרושים לאיגואנה..ולכן היא חסרת כל שימוש. גם מנורה זו היא מצרך יקר ועולה מעל ל100 שקל.

יש היום שילובים של גם נורות חימום וגם מנורות UV באותו מוצר....אך החיים של נורות אלו לא ארוכים בכלל...

וגלבי הטרריום שקנית..אני לא יודע איזה גודל את מתכוונת להביא אבל תקחי בחשבון שאת רוצה לגדל "חתיכת" זוחל ( : ו-2 מטר בתנאים טובים זה היעד שלה בחייה...חח ככה שתקחי זאת בחשבון עם יש לך מקום עתידי .

עכשיו ברור שבתנאים פחות טובים, זניחים - ככה גם יראו חייה של האיגואנה שלך , כנ"ל לגבי גודל הכלוב וההשפעה שלו על הגדילה של האיגואנה שלך. ( תתארי לך שאת תחיי את כל חייך בחדר בגודל של שירותים, עם הספרת אוכל סדירה אמנם, ותנאים סבירים נוספים...אך חייך לא יהיו מאושרים... . איגואנה זה זוחל שצריך מרחב מחייה גדול במהלך שנותיו והטרריום אמור "לגדול" יחד איתה, בעדיפות כמה שיותר לגובה ולא לאורך ( כי האיגואנה אוהבת לטפס ) . איגואנה שתגדל באותו טרריום קטן כל חייה למרות גדילתה תשפיע על המצב רוח שלה וכך גם על גדילתה ( עשויה לא להמשיך לגדול..)

אני התחלתי עם הראשונה שלי בגודל בייבי בטרריום ממש קטן 60 ס"מ...ועכשיו אני כבר עברתי לטרריומים של 120 על מטר...משהו ממש מסיבי וגדול.

אני מגדל כרגע 2 ב2 טרריומים שונים.

אם תרצי עוד פרטים או עוד שאלות תשאלי בכייף, גם בפרטי אם את רוצה

אחלה שבת לכולםם
לצפיה ב-'תיקון**'
תיקון**
19/09/2008 | 13:46
1
לגבי**
אספקת**
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום'
ברוכה הבאה לפורום
20/09/2008 | 02:12
6
1
אני לא ממש יכול לעזור לך בקשר למחירים של ציוד אבל בנוגע לטיפול עצמו וגם קצת למה שתצטרכי אני ממליץ לך מאוד לקרוא את המאמרים על גידול ותזונת איגואנות שנמצאים בין מאמרי הפורום, הם בהחלט יעזרו לך.
אם את מחפשת לטאה גדולה אבל לא גדולה מדי אולי כדאי לך לחשוב על לטאה אחרת במקום לקחת איגואנה שמגיע לגודל גדול במיוחד.
ישנם חרדונים מזוקנים, חרדוני מים סינים וגם חומטים כחולי לשון שאינם מגיעים לגדלים מפלצתיים וקל יחסית לגדלם בתנאי שבי.
מקווה שתעשי בחירה נכונה.
יונתן
לצפיה ב-'תודה על היחס יונתן'
תודה על היחס יונתן
20/09/2008 | 21:15
5
האם ניתן לקנות אותם בחנות חיות רגילה?
האם את מה שהם דורשים גם ניתן?
אם תרחיב לי בנושא אני ממש אשמח...
לצפיה ב-'אין בעד מה'
אין בעד מה
20/09/2008 | 21:47
4
יש חנויות חיות שמוכרות אותם אבל בדרך כלל לא מומלץ לקנות חיות בחנויות חיות וישנה עדיפות ברורה לקניה אצל מגדלים פרטיים או במקרים מסויימים סוחרים שעוסקים רק או כמעט רק בזוחלים.
ברוב המקרים לעובדים וגם לבעלי חנויות חיות אין ידע רב בחיות שאותן הם מוכרים וחוץ מחיה לא בריאה (ברוב המקרים) את תצאי גם עם אוסף אביזרים נלווים מיותרים.
אם אין לך בעיה עם אוכלי חרקים אני ממליץ על שממיות מנומרות וחרדונים מזוקנים, ואם יש בעיה אז חומט לשון כחולה.
לא מעט נכתב בפורום על גידולם של מינים אלו.
אני ממליץ לך להשתמש במנוע החיפוש של הפורום וגם בגוגל עלמנת למצוא מידע נוסף.
אם יהיו דברים לא ברורים נשמח לסייע להשלים את החסר.
3 הסוגים שציינתי זמינים רוב השנה אצל מגדלים וסוחרי זוחלים.
קריאה מהנה
יונתן
לצפיה ב-'אממ האם תוכל'
אממ האם תוכל
20/09/2008 | 22:16
3
לשלוח לי מספרי טלפון של מגדלים מוכרים ומנוסים
עדיפות לאזור ירושלים...
אם כי אני יכולה לנסוע לקחת סתם נראה לי שנסיעה באוטובוס תהיה טראומתית מעט
ואף תפתיע את המאבטח בכניסה לתחנה המרכזית בירושליםP:
אשמח אם תשלח לי גם במסר אם יש בעיה בפירסום המספר בפורום
אגב בשיטוטים ברשת ראיתי את החנות איגואנה..אם ככה לא כדי ליצור איתם קשר
כי הם חנות ?
לצפיה ב-'אני ממליץ לך לקרוא טוב טוב'
אני ממליץ לך לקרוא טוב טוב
20/09/2008 | 22:56
1
ולברר מה הכי מתאים לך מבחינת התנאים שהוא צריך ומבחנת האופי שלו.
על כל שלושת ההצעות שנתתי לך יש מידע רב באינטרנט, במיוחד באנגלית.
עם אורזים את החיה בצורה טובה ונמנעים מטילטולים מיותרים הנסיעה תעבור בשלום.
אין לי ניסיון עם החנות "איגואנה" אבל הבעלים שלה כותב גם בפורום מדי פעם.
ממה שאני יודע ורואה הוא מבין יותר בזוחלים מרוב החנויות חיות וזאת די ההתמחות של החנות אז אפשר להתייחס לזה כאלו מקרה מיוחד.
בכל מקרה לפני שאת מוצאת ממי לקנות תעשי טוב טוב את שיעורי הבית ותדאגי שיהיה לך את כל הציוד לקבלת החיה לפני שאת נוסעת להביא אותה.
כדאי להעמיד את הטרריום ולראות שהטמ"פ והכל עובד כמו שצריך לפני שנוסעים להביא את החיה.
לצפיה ב-'תמונה של שני חומטים כחולי לשון אינדונזים'
תמונה של שני חומטים כחולי לשון אינדונזים
20/09/2008 | 23:02
1
לצפיה ב-'היי הדר.'
היי הדר.
21/09/2008 | 10:30
כמגדל זוחלים ירושלמי חושבני כי כאן אוכל לסייע לך מעט במספר עצות [אני מגדל במקרה חומטים כחולי לשון,שממיות מנומרות, חרדונים מזוקנים ועוד כמה וכמה זוחלים].

עצה ראשונה: תחפשי לקנות טרריום משומש ולא חדש,ההפרש במחיר יכול להתבטא במאות שקלים.
טרריומים משומשים מוצעים למכירה מזמן לזמן בלוחות השונים,הייתי מציע לך לעקוב אחרי המודעות בלוח יד 2.

עצה שניה: תזהרי עם הייעוץ שתקבלי בחנויות בירושלים,לצערי הרב ברוב החנויות [חוץ משתיים שאני מנוע מלהזכיר את שמן] המידע שתקבלי מהמוכרים והמוכרות יהיה בלתי אמין ולרוב יוביל להוצאות מיותרות על ציוד שאינו מתאים לזוחל שתבחרי לגדל.
לגבי החנות איגואנה:אני מכיר אישית את הבעלים,שמו יניב ואני ממליץ עליו בחום לאחר שאני ובני רכשנו ממנו מספר פעמים ציוד לזוחלים שאנו מגדלים ותמיד השירות והתמורה לכספנו היו יותר ממשביעי רצון.

עצה שלישית: מבין הזוחלים שהציעו לך לגדל הייתי מציע לך לשקול את החרדונים המזוקנים כאופציה הטובה ביותר,הם מרתקים, משעשעים ולומדים לזהות את הבעלים\מטפל ונוצרת אינטראקציה איתם,כלומר הם באים לקחת מהיד חרקי האכלה שמציעים להם.

ועל מנת למנוע חוסר הבנה:אין לי למכירה חרדונים מזוקנים,חומטים או כל לטאה אחרת או ציוד חדש או משומש כך שאין כאן כל נסיון שלי למכור לך דבר מה.  

בהצלחה וברוכה הבאה לתחום.
לצפיה ב-'למגדלי האיגואנות בכלוב חיצוני'
למגדלי האיגואנות בכלוב חיצוני
18/09/2008 | 15:58
2
3
איך אתם מחממים את הכלוב החיצוני? ששמים בחוץ בשמש? שמים מנורה גם לכלוב החיצוני או שאתם מכניסים את האיגואנה לחדר מחומם?

תודה
לצפיה ב-'בכל זמן חוץ משיא הקיץ'
בכל זמן חוץ משיא הקיץ
19/09/2008 | 01:37
חייבים סוג של חימום לכלוב, בתקופה הקרובה כשהחום עוד נסבל בלילות, אפשר להסתפק בחימום נקודתי בלילות, אחר כך צריך לחשוב על פתרון לחלקים נרחבים יותר(וגם לחשוב על הרוח)
לצפיה ב-'כלוב חיצוני'
כלוב חיצוני
21/09/2008 | 08:16
אני מגדל איגואנות בכלוב חיצוני זמן רב, אני בניתי תא אשר סגור כולו מלבד פתח כניסה לאיגואנה .
התא חייב להיפתח לצורך נקיון וטיפול שוטף. בתוך התא יש נורת חימום אדומה וטרמוסטט.
אצלי האיגואנה נכנסת ויוצאת חופשי אך בהחלט צריך להשגיח עלייהם בחורף מכיוון שהם יכולים "להחליט לצאת בקור" ואז ישנה סכנה של ריקבון המזון בבטן ומוות. אם רואים שהאיגואנה לא יודעת את טובתה אז צריך לסגור לה את הפתח בחורף,כשהטמפרטורות צונחות.

נ.ב

רצוי שצלע אחת תהיה שקופה להתבוננות והשגחה.
לצפיה ב-'הי חברים, אני צריכה עזרה ואני מקווה שזה המקום'
הי חברים, אני צריכה עזרה ואני מקווה שזה המקום
17/09/2008 | 23:54
1
שוב הי:)
יש לי שאלה שחשובה לי ממש. יש לי צילומים חודש הבא(אנמי מאפרת)
ואני נורא רוצה נחש לצילומים שלי,
אני מקווה שאתם תוכלו לעזור לי אם יש דבר כזה להשכיר נחש ואם כן איפה וכמה בערך זה יעלה לי...
תודה רבה מראש...
לצפיה ב-'איזה נחש זה?'
איזה נחש זה?
17/09/2008 | 17:49
1
5
לצפיה ב-'זעמן שחור צעיר'
זעמן שחור צעיר
17/09/2008 | 19:10
3
זעמן שחור צעיר
לצפיה ב-'האם זה חרדון מצוי?'
האם זה חרדון מצוי?
17/09/2008 | 13:58
2
3
שלום,
אתמול צילמתי את התמונה המצורפת אצלי בגינה. האם אלה חרדונים מצויים או חרדונים אחרים כלשהם? האם יש משמעות כלשהי להבדלי הצבעים ביניהם?
לצפיה ב-'זוג חרדונים באמבטיה שמש רומנטית '
זוג חרדונים באמבטיה שמש רומנטית
17/09/2008 | 16:17
1
2
הנקבה בהירה יותר והזכר הכהה מהשניים.
חרדונים מצויים ( Laudakia stellio ) כמובן...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/09/2008 | 14:28
לצפיה ב-'להציל את חוף הבונים '
להציל את חוף הבונים
16/09/2008 | 13:48
בקשה חשובה לכל אוהבי הטבע כאן:אנא חתמו על העצומה בקישור.
בתודה מראש לכולם.

להציל את חוף הבונים

ובקשה למנהלים:אנא נעצו את ההודעה הזאת בראש העמוד למספר ימים.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשממית מנומרת שמסרבת לאכול.'
שאלה בנוגע לשממית מנומרת שמסרבת לאכול.
16/09/2008 | 22:01
7
השאלה מופנית לפורום לאחר שהתייעצות וקריאת מאמרים לא הצליחה לפתור את הבעיה.

לפני כשבועיים רכשתי שממית מנומרת. בת כארבעה חודשים, במופע טנג'רין.
כאשר רכשתי אותה היא הייתה בתהליך נשל, כשהגיעה אליי אכלה תיקן אפריקאי וזחל קמח, לאחר כמה ימים התנשלה ומאז מסרבת לאכול.
גם התנהגותה השתנתה והיא נראית מעט עייפה.
היא לא אכלה יותר משבוע והתחילה לרדת במשקל, הבנתי שבשממיות מנומרות שבוע של צום הוא משמעותי, בניגוד לנחשים.

אני מגיש לה תיקנים ניצמדים ואפריקאים וכן זחלי קמח בגודל שכבר אכלה בעבר.
הטמפ' בסביבות 29-32 מעלות.
יש צלוחית בטרריום עם ויטמינים ומינרלים וגם החרקים מאובקים.
יש מחסה.

מוזיקה מתנגנת בחדר חלק גדול מהיום, בעוצמה לא גבוהה.

יש למישהו בעל ניסיון רעיון מדוע אינה אוכלת ומה אפשר לעשות כדי לגרום לה להתחיל לאכול שוב?
(יונתן..? )

תודה!
לצפיה ב-'אהלן איתי'
אהלן איתי
17/09/2008 | 03:30
6
2
כמו שכבר אמרתי לך בטלפון, לבני משפחת השממיתיים שמיעה מפותחת ביותר יחסית לשאר הזוחלים (וגם לשאר הלטאות) ואני חושד שהמוזיקה שמושמעת אצלך על בסיס כמעט קבוע בחדר, במיוחד בשילוב עם הסאבים שלך, מכניסה אותה לסטרס. אל תשכח שמאז שבקעה אצלי היא היתה במרתף שקט ולא נחשפה ליותר מידי הפרעות מלבד ניקוי או האכלה פעם ביום.
הבעיה עם לאופרדים צעירים היא שברגע שמשהו גורם להם לא לאכול במשך תקופה מסויימת (גם "רק" שבוע) הם נחלשים ואז גם כשההפרעה נעלמת הם לעיתים ממשיכים לעשות בעיות אכילה - הפעם מעצם ההיחלשות. זאת הסיבה שחשוב להאכיל בייביז כל יום.
אני חוזר על ההמלצה שלי לוותר על המוזיקה לכמה שבועות ואז כשהיא תחזור לאכול בצורה סדירה תוכל להרגיל אותה למוזיקה בהדרגה (למרות שזה לא אידיאלי עבורה בכלל ועדיף למצוא עבורה מקום יותר שקט בבית).
בכל מקרה, כמו שאמרתי, במידה ועד הסופ"ש היא לא תאכל תביא אותה אלי שאני אתרשם ממצבה ואם צריך היא תשאר אצלי לשיקום.

שחר.
לצפיה ב-'היי שחר'
היי שחר
17/09/2008 | 05:11
5
3
באמת שמתי לב שמאד נחלשה.
עשיתי לה פורס פידינג (בעדינות) והיא אכלה תיקן ושני זחלי קמח.
אני מקווה שזה יחזק אותה.
הפסקתי להשמיע מוזיקה והרחקתי ממנה את הרמקול.

אתה ממליץ לעשות פורס פידינג כל יום עד שתאכל? או יום כן יום לא?
לצפיה ב-'מה הכוונה בעדינות?'
מה הכוונה בעדינות?
17/09/2008 | 12:01
4
1
איך בדיוק עשית את זה? נגעת עם החרק בדפנות הפה ואז היא ישר אכלה או שהכנסת אותו בעצמך פנימה כשהיא פתחה את הפה באיום?
לצפיה ב-'היא לא פותחת את הפה באיום, וגם לא פותחת אותו'
היא לא פותחת את הפה באיום, וגם לא פותחת אותו
17/09/2008 | 14:38
3
1
כתוצאה מחיכוך חרק בצידי הפה.

הדרך היחידה שבה התצלחתי לגרום לה לפתוח את הפה הוא להשתמש בקצה הציפורן ולפתוח  לה את הפה בעדינות בקצה הלסת, ואז לדחוף מהר את הזחל, היא מנסה להתנגד אבל ברגע שהזחל בפנים והיא נעזבת היא בולעת אותו.

מה אתה אומר?
לצפיה ב-'אל תעשה לה יותר פורס פידינג בצורה הזו.'
אל תעשה לה יותר פורס פידינג בצורה הזו.
18/09/2008 | 02:35
2
1
אתה נלחץ מידי ועלול לפגוע בה. אין סיבה למהר לעשות פורס פידינג (ועוד בכוח ועם ציפורניים) לפני שהעלמת את מקור הסטרס ונתת לה כמה ימים של שקט.
לפי התמונות ששלחת לי היא ממש לא במצב שמצריך האכלה בכוח. הלטאה מסוגלת לאכול בעצמה וסך הכל איבדה מעט מהשומן שבזנב (שהוא עדיין עבה).
תרגע, תן לה כמה ימים שבמהלכןםרק תחליף פעם ביום את החרקים שלא אכלה (תקפיד לספור) ובמידה והיא לא תתחיל לאכול אחרי כמה ימים בלי המוזיקה שהפריעה לה נוכל להתחיל לחשוב על פורס פידינג.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך'
אני מסכים איתך
20/09/2008 | 02:26
1
1
לשממיות מנומרות בריאות יש לא מעט שומן בזנב (עיקרו הוא שומן) וככל שהן גדול כך גדלה כמות השומן שמאפשרת להן לצום לזמן ממושך יותר.
ולשממית בת חודשיים שלושה באמת שאין שום צורך לדחוף אוכל אחר 10 ימים שהיא לא אכלה.
ואני חושב שמה שרשמת לגבי המוזיקה נכון, אפילו עכשיו בחדר של הלטאות ראיתי איך הן מגיבות כשאני מדבר בקול.
לצפיה ב-'עדכון:'
עדכון:
23/09/2008 | 01:05
1
אכן נראה שהמוזיקה היתה מקור הבעיה, מה עוד שהתגלה שרמקול הסאב היה ממש צמוד לטרריום.
אחרי הזזת הרמקול והנמכת המוזיקה הלטאה שלו חזרה לאכול כרגיל.

וכן יונתן, השמיעה שלהן מפותחת מאוד והן גם לומדות לקשר צלילים למזון.
אם אתה משקשק את החרקים בסידן בחדר של הלטאות, שים לב איך הן מגיבות בעירנות וקופצניות פתאומית כשהן שומעות את השקשוק. ככה לפחות זה אצלי.

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי הוא עמוס כהן ,ואני הבעלים והמנכ"ל של חברת "מיטב הדברות",חבר בארגון מדבירי מזיקים בישראל. אני מוסמך ומורשה להדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בעל רי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמוס כהן -מנהל פורום הדברת מזיקים
מנהל פורום הדברת מזיקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו