לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הדברת מזיקים
בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

ערב טוב אשמח לעזרה .אני הרמתי אריח בחצר
27/07/2008 | 21:38
3
4
וראיתי משהוא שנראה כמו נחש .כי לא ידעתי לזהות הוא לא זז בגודל 15 ס'מ גם אני לא זזתי וזרקתי עליו את האריח .
שאלתי מה עלי לעשות ברחתי מהחצר .פחדתי להישאר בחצר כי חשוך מחר בבוקר ארצה לברר מה זה היה .
עם זה נחש ביגלל שהוא קטן אז יכול להיות בסביבה עוד .
בבקשה אשמח לייעוץ ותשובות
תסתכלי בבוקר במה מדובר
27/07/2008 | 22:51
2
3
אם זה נחש ולא הרגת אותו אז יתכן מאוד שהוא נמצא בסביבה.
אם את ממש לחוצה את יכולה להזמין לוכד נחשים שיבצע סריקה בשטח.
בכל מקרה תדאגי לחצר נקיה וכל מה שלא צריך להיות שם תפני מהמקום.
תודה על התשובה .האם יכול להיות נחש בגודל 15
28/07/2008 | 08:46
1
2
ס'מ.ואם הוא כזה קטן אז יכולים להימצא בסביבה עוד .
לגביי הגינה היא נקייה ללא עשבים וגרוטאות .הבעייה שייש לי שכן שהעמיד בצמוד לגדר שלי קונטאנר יישן והחצר שלא מלאה בגרוטאות .
הבוקר אבדוק במה מדובר .מקווה שלא ברח .
יכול להיות נחש באורך 15 ס"מ
28/07/2008 | 09:06
1
אך באורך כזה הסיכוי שמדובר בצפע הוא נמוך מכיוון שהם בוקעים באורך של כ20-25 ס"מ, אבל מצד שני די קשה להעריך במדויק במיוחד כשאת לחוצה ואין לך ניסיון עם נחשים.
נסי להיזכר איך הוא נראה, זאת הדרך הכי טובה לדעת באיזה נחש מדובר.
נחש בשירותים
27/07/2008 | 18:17
7
6
שלום לכולם.
אני ב"ה לא מבינה בנחשים, אבל, מצאתי נחש באסלה(אמל'ה!!!!)
הוא היה בצבעים אדום ושחור, לא גדול מדיי ולא קטן מדיי, עם בטן חומה נוטה לגוון מוקה.
הצבעים על הגב היו בצורה של כתמים(מבהלה אינני זוכרת היטב.)
אשמח לדעת מה היה סוג הנחש ומה שתלוי הכך(ארסי וכו'.)
תודה ויום נהדר.
נופר.

נא לשלוח תשובה במסר אישי.
תודה שוב.
לא נשמע כמו נחש שחי בארץ
27/07/2008 | 19:34
2
התאור שנתת פשוט לא נשמע הגיוני.

קראי ללוכד נחשים.
ב"ה לא מבינה בנחשים????
27/07/2008 | 21:24
1
מוזר מאוד.....
נחש מפלסטיק אולי???
נחש מים משובץ
28/07/2008 | 12:23
4
9
לא כל כך אדום אבל לפעמים יכול להיראות חום אדמדם. הם נוטים להופיע מדי פעם באמבטיות ושירותים...
אתה חמוד אתה
28/07/2008 | 12:41
3
2
אתה חושב שבגלל שנחשי מים הם אקווטיים יחסית, הם יכנסו לשירותים?
הוא לא חושב לבד, הוא פשוט קרא טוב מדי את
28/07/2008 | 13:43
2
המדריך לחיות מחמד של פיני אמתי, שם כתוב שנחשי מים יכולים להפתיע גם בכיורים ובתי שימוש. אני גם קראתי טוב את המדריך ומכיר בו כל פסיק בערך, כולל את חלק גדול מהתמונות, האנשים ובעלי החיים שצולמו בהן. אך אני(וכל שומר טבע בפורום) בשונה ממנו מפרשים את הספר בצורה נכונה. הוא נותן לו פרשנות משלו שמתאימה לצרכיו .
חבל.
אולי הוא קרא, אבל בטח לא מספיק טוב.......
28/07/2008 | 16:06
1
1
גם אני מעולם לא נתקלתי בנחשי מים בכיורים ובאסלות.
יוצא לי לשמוע מידי פעם סיפורים על נחשים באסלות. בד"כ מדובר בבייבי של זייתניים שנופלים לשם ולא מצליחים לצאת.

מה שכן, לנחשי מים יש חיבה לברכות דגי נוי, במיוחד כאלו עם דגי זהב.......
אני מכיר חרדונים באסלות וקינגים בצנרת של
29/07/2008 | 19:22
האמבטיה................
שאלה..
27/07/2008 | 16:38
2
2
מה אורך החיים של בואה בשבי + - ?
20 שנה ואפילו 30.
27/07/2008 | 17:19
1
ובטבע?
27/07/2008 | 17:25
תמונה של הטרריום הקטן שלי...
27/07/2008 | 12:44
8
3
ניקיתי אותו בעזרתכם, אז תודה.
החלפתי את המחסה שהיה לה בכד שהיה אמור להיות עציץ אבל גויס למאמץ הנחשי.

קוקו...
27/07/2008 | 12:47
5
1
ראית יותר מדי סרטים
27/07/2008 | 15:52
4
2
אני מקווה שאתה לא מחלל לה בחליל
כי היא נראית כמו קוברה שרוקדת מתוך הכד
אולי תהפוך את הכד על צידו כך שיהיה לה מקום שסגור גם מלמעלה??
מה היא בסך הכל מבקשת? קורת גג מעל ראשה הנחשי והחמוד...
קרן, ישר באנטי ?!
27/07/2008 | 16:39
3
חשבתי בהתחלה לשים לה את הכד הפוך אבל פחדתי שאם אני לא אקבע את הכד טוב הוא יפול עליה.
חוצמזה שהיא ממש מ-ת-ה עליו, לא שמעתי ממנה אפילו תלונה אחת! (בניגוד לנחשיות אחרות שאני מכיר)

נראה לא רע בכלל הטרריום
27/07/2008 | 20:51
בנוגע לעכברים כדאי לך לבדוק בלוחות המכירה השונים, אני חושב שיש שם לפחות אדם אחד שמציע עכברים בירושלים.
ובקשר למה שקרן כתבה אני מסכים איתה.
זה שהנחשה משתמשת במסתור שסדרת לה זה מצויין, אבל זה לא שיש לה מסתור אחר לבחור מה עדיף ולכן לקבוע שזה הכי טוב זה לא יהיה מדויק.
נסה לקבע אותו כך שהוא לא יפול או שתקח עציץ חרס רגיל ושבור חתיכה מהשפה שלו ואז תהפוך אותו כך שיהיה פתח כניסה קטן ונוח.
צודק, הטרריום נראה לי מגניב
27/07/2008 | 21:22
1
אני מבנה בזה הרבה
אז לא הרחבתי...
התכווננתי לכתוב ש...
27/07/2008 | 21:22
אני אל מבינה בזה הרבה
רציתי לשאול עוד משהו...
27/07/2008 | 13:18
1
האם במקום להאכיל שני עכברים בוגרים, ניתן להאכיל אותה חולדה צעירה אחת או משהו כזה?
איפה ניתן לקנות עכברים מתים בי-ם ובכמה? יש לי הרגשה ששוחטים אותי.
תשובות...
27/07/2008 | 17:17
אין בעיה להאכיל בחולדה צעירה אבל קח בחשבון שיכול להיות שהיא לא תסכים לעבור לחולדות.
אני לא מוכר בי-ם אבל לשם השוואה מחיר סביר לעכבר הוא 4-5 ש"ח ולחולדה 8-10 ש"ח.
מן הסתם בחנויות המחיר כפול.
שאלה מאמא (מעט) הסטרית
27/07/2008 | 08:46
10
3
שלום, אשמח מאוד מאוד לעצה היות ויש לי שתי ילדות קטנות
אני גרה במושב ליד נתניה, השכנים של ראו צפע אצלהם בחצר לפני מספר שבועות, ראו אותו 3 פעמים
הביאו לוכד שחיפש ולא מצא אך אמר שאם רואים צפע 3 פעמים כנראה שזו נקבה שמחפשת להטיל ומטילה בסביבות 15 ביצים...
אני כמובן נרגעתי מאוד כששמעתי את זה...
יש לי כמה שאלות:
האם יעזור אם נביא לוכד גם אלינו שיחפש? יש לנו אזורים שמעט יותר קשה למצוא שם היות ויש כאן שטח גדול ולשכן שלי יש תוכים ותרנגולות, מה שבטח מושך אותם
אני רוצה לציין שאנו כאן לא ראינו כלום...
כמו כן רציתי לדעת האם יש סיכוי שהם יילכו לאיזור של התוכים ולא יתקרבו לבית שלי? (למרות שזה מאוד קרוב)
האם צפעים אוהבים דשא, אמנם מושקה באופן קבוע, אך בקצוות שלו יש דשא גבוה יותר שלא ניתן לגזום...
ביננו לבין השכנים יש חומת לבנים אך יש בה מעט חורים...הבנתי מהלוכד שהצפעים אוהבים עלים יבשים שמרקיבים, האם זה צריך להיות כמות גדולה של עלים או שמספיק מצבור קטן?
סליחה על ההודעה הארוכה, אך אשמח לעצה.
קחי בערבון מעט מוגבל את שאמר הלוכד....
27/07/2008 | 09:27
9
3
זה שהוא אמר ש"אם רואים צפע שלוש פעמים כנראה שזו נקבה שמחפשת מקום להטיל" לא הופך את זה לנכון,הייתי אומר אפילו שזאת אמירה מטופשת ויומרנית למדי,לפי ההגיון הזה אז אם רואים צפע פעמיים הוא מחפש מקום לעשות את צרכיו ואם רואים אותו ארבע פעמים הוא איבד את הדרך הביתה ?
זה שראו צפע בחצר השכנים לפני שלושה שבועות לא אומר שמדובר בנקבה שחיפשה מקום להטיל,ראו אותה שלוש פעמים בכמה זמן ? שלוש פעמים תוך חמש דקות או שלוש פעמים תוך יומיים ? עדיין לא אומר שראו את אותו הנחש בשלושת המקרים או שזה היה בהכרח צפע.
תפני מהגינה ומהחצר גרוטאות וחפצים שיכולים לשמש כמקום מסתור לנחש,החורים בגדר עשויים לשמש למסתור אך לא בהכרח.
נחשים נמשכים ללולים משום ששם יש להם אפשרות לא פעם לטרוף אפרוחים [ואם השכן שלך משליך פגרי תרנגולות\אפרוחים אז חולדות ומכרסמים אחרים באים לאכול מהם והנחשים מגיעים בעקבות המכרסמים שהם מזונם המועדף.
אם יש לך עלים יבשים בחצר זה יהיה רעיון טוב לפנות אותם בעזרת מגרפה כמו כל אשפה אחרת,לגבי הדשא,ככל שהוא נמוך יותר קל יותר לראות אם יש בו נחש.
אם אכן מסתובבים נחשים [ואלו יכולים להיות זעמני מטבעות שנמשכים לכלובי התוכים ולאו דווקא צפעים] בחצר של השכן ואת רוצה להיות רגועה שווה לך להזמין לוכד נחשים שיבצע סריקה יסודית ויציע לך עצות לגבי ארגון החצר שלך בצורה בטיחותית יותר.
יש בפורום מספר לוכדים מורשים בעלי הכשרה והיתרי לכידה שמתמחים בכך.
בהצלחה והמשך יום נעים.
קודם כל המון תודה על ההרגעה...עוד שאלה
27/07/2008 | 21:35
8
אם יש צפע באזור, הרי הוא מחפש משהו לאכול... השכן לא זורק פגרים החוצה, הלול זה רק כמה תרנגולות בודדות, אבל האם הצפע מחפש על פי חוש הריח? האם הוא ינסה להכנס הביתה לאכול? יש סיכוי שיטפס על קיר נמוך כדי להכנס ?
ממה כדאי להזהר? באלו אזורים? אני יודעת שבערב ובלילה צריך להסתכל טוב טוב על הרצפה אבל רוצה לדעת מעט יותר על המנהגים שלהם באיזורים מיושבים, אשמח לקבל הפניה היכן לקרוא

השכנים זיהו אותו כצפע והם יודעים לזהות, ראו אותו 3 פעמים בכמה ימים,העניין הוא שלפני כמה חודשים היתה שריפה בשדות ליידנו והנחשים ברחו משם ולכן אני חושבת שיש כאן יותר השנה

שנית - אם מגיע לוכד האם הוא מציב גם איזשהם פיתויים על מנת למשוך את הנחש? (מצטערת על הבורות ..)
האם יש המלצה על לוכד מצויין?

אשמח מאוד לתשובות, אנו כאן כמה משפחות עם ילדים קטנים וקצת הסטריים לאור כל ההכשות ששומעים עליהן
תודה רבה
הי :)
27/07/2008 | 22:07
7
אם את ממש רוצה להרגיש בטוחה...
תתיחסי לכל העצות שנתנו לך לפני  - הם מעולות !
כמו כן הייתי מראה  לילדים תמונות של צפעים שידעו להזהר !  

והכי חשוב -  אם יש לך מקום תחזיקי כמה חתולים,  סיכוי טוב שימצאו אותו לפני הילדים והכי חשוב יחזיקו אותו במקום  אחד או לחילופין יבריחו אותו ...

אני לא תומך בכלל בעניין החתולים
27/07/2008 | 22:46
6
1
כמו שכבר נכתב בעבר בפורום גם בבתים עם חתולים בסביבה היו נחשים וצפעים, היו מקרים שהם אפילו באו במיוחד בגלל הריח של גורי חתולים.
חתולים פוגעים בדרך כלל בנחשים הקטנים ולא הגדולים (ובדרך כלל צפעים הם גדולים באופן יחסי) ובעוד מגוון אדיר של בעלי חיים: ציפורים, מכרסמים קטנים ויונקים קטנים כמו חדפים וגם כל הלטאות הקטנות שחיות בסביבות בתים סובלות מאוד מחתולים.
אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהם יראו אותו
28/07/2008 | 05:53
2
קודם.
חוצמזה אפשר לגדל בגינה נמיות ואז הכל בא על מקומו בשלום.
אויל בכלל גיריות דבש...
28/07/2008 | 07:33
1
אולי
28/07/2008 | 07:33
חתולים
28/07/2008 | 18:47
2
2
הי,  מסכים שחתולים עושים נזק !
אבל אם מדובר על חצר  היא לא צריכה להביא חתולים מספיק שתאכיל פה ושם וחתולים של השכנים יסתובבו ויפטרלו :)
ואני חייב לציין שאני כבר נתקלתי ב 3 / 4 חתולים - חתולי רחוב שניווטו צפע בוגר כ 1.30 למקום בו פשוט לא זז הסתתר עד שקראו ללוכד ...

חח וברור שמי שיתמודד אם נחש בגודל כזה בצורה הטובה ביותר זו גירית הדבש או נמיה ...
אז היא צריכה לפחות 3-4 חתולים?
28/07/2008 | 21:28
1
אין שום סיבה לעודד גידול של חתולים בחצרות.
זה רק מעודד את המשך הפגיעה בבעלי החיים.
28/07/2008 | 22:15
גקו לאופרד - ביצים
26/07/2008 | 21:44
7
32
שלום,
רציתי לשאול כמה שאלות לגבי הדגרת ביצי גקו לאופרד. אין לי ניסיון עם הדגרה שלהם, יש לי ניסיון עם הדגרת זוחלים אחרים, אך לפי מה שקראתי התנאים שונים ממה שאני מכירה.
בכל אופן, הנגלה הראשונה של ביצים הלכה עוד בהתחלה, לפני שהבנתי מה צריך לעשות.
כרגע יש לי נגלה שנייה (2 ביצים) שהוטלו להערכתי לפני חודש וחצי. שמתי אותם בקופסית עם חורירים וורמקוליט לחה. את הקופסית הנחתי מתחת לכבל חימום, כך שיווצרו אדים בקופסא. הביצים נראו מעולה (עגולות יפות) עד לפני כמה ימים ששמתי לב שאחת שקעה מאוד והשנייה שקעה במעט. ניסיתי להרימן, ונדמה לי שיש משקל נכבד. בנוסף, שמתי לב שיש מעיין כינים מיניאטוריות (כמעט מקרוסקופיות) שמטיילות עליהן.
השאלות הן בעצם האם הדבר נורמלי? האם זה מעיד על חוסר פוריות הביצים? במידה והביצים תקינות, מתי אני אמורה לצפות לבקיעה?
כל מידע רלוונטי אחר יוערך עד מאוד.
תודה!
אנסה לעזור לך
26/07/2008 | 22:11
6
4
אין צורך בהרבה איבוי של מים על דפנות הקופסא, מספיק שהמצע מעט לח.
אני לא עושה חורי איוורור אלא פותח את הקופסא מדי כמה ימים, וכך הלחות נשמרת באופן יחסי ואני לא מוסיף מים.
אם הטמ"פ בחדר היא באזור ה26-30 מעלות אז אין צורך בחימום, ובמקרה ולא שמת טרמומטר כדאי שתבדקי שהטמ"פ בכלי ההדגרה אינה גבוהה מדי.
עם יש על הביצים טפילים אז קיים סיכוי לא רע שהן התקלקלו, אבל אל יאוש! גם ביצים שנראו רע כבר בקעו בעבר.
בדרך כלל בטמ"פ של 30 מעלות הביצים בוקעות לאחר כ5-6 שבועות, בטמ"פ נמוכה יותר הזמן יתארך.
בינתיים הייתי ממליץ לחכות ולראות מה קורה ואם יש שאריות לכלוך בכלי ההדגרה אז להוציא אותן.
בהצלחה
תודה
26/07/2008 | 22:36
5
2
תודה על התשובה-
מה אתה אומר על השקיעה הפתאומית אחרי שחודש פלוס הן נראו טוב? האם יש דרך לוודא שהן חיות?
הטמפ' בחדר היא בסביבות ה-26 מעלות אני מניחה, חדר לא חם מידי והכבל חימום לא כולו תחת הקופסא מסיבה זו שלדעתי לא היה צורך לחמם מאוד. אני אנסה למדוד את החום בקופסא.
אין בעד מה
27/07/2008 | 00:13
6
אם תקחי את הביצה ותאירי עליה עם פנס חזר בחדר חשוך ותראי שבתוך הביצה יש צבע צהוב-כתום שקוף וללא כלי דם אז מדובר בביצה לא מופרת.
אני בדרך כלל נותן לביצים את הזמן שלהן (עד שהן רוקובות לגמרי או מסריחות ממש) לפני שאני מתחיל לזרוק אותן.
יתכן מאוד שהחימום בקופסא אינו אחיד בגלל צורת החימום ולכן כדאי למדוד בכמה נקודות ובמיוחד היכן שיושבות הביצים.
קחי טרמומטר אפילו כזה על כספית ותניחי אותו בדיוק ליד ואיך שמונחות הביצים כך שתקבלי את הקריאה המדויקת ביותר.
מוסיף רק מעט על מה שיונתן כתב לך:
27/07/2008 | 11:49
3
3
הכינים שראית הן אקריות חובבות לחות ורקבובית, הן לא יכולות לפגוע בביצים החיות.

בקשר לשקיעה הקלה- מהזכור לי, כשבוע לפני הבקיעה של ביצי השממיות (ורוב ביצי הנחשים שהדגרתי) הן היו מקבלות שקע קטן הנוצר כנראה בשל שלבי הספיגה הסופיים של החלמון עיי העובר בביצה. לעתים זה קורה בשל חוסר לחות הביצים פשוט מתיבשות ומצתמקות,דבר שניתן לתקן עיי הוספת מעט לחות. אני משער שהלחות והטמפרטורה אצלך בסדר, אם כן, אולי תהיה לך הפתעה בשבוע הקרוב.

מצרף(סתם בשביל הכיף ) אפשרות לקביעת זוויג הבקיעים כתלות בטמפרטורת הדגרה:

26- 28 מ"צ - נקבות(בשעור גבוה).
30-31 מ"צ - זכרים(בשעור גבוה).
בהצלחה.
המין נקבע בשבועיים הראשונים להדגרה
27/07/2008 | 20:54
2
2
לאחר מכן ניתן להעלות את הטמ"פ ובכך לקבל בקיעה מהירה יותר, וגם שמירה על הצבע כשמדובר במופע לבקן.
עידכון
30/07/2008 | 09:33
1
3
מתוך 2 הביצים, אחת שקעה לגמרי ולכן פתחתי אותה וראיתי שאין שם כלום. השנייה שהייתה רק מעט שקועה, ממשיכה להישאר במצב זה. החלפתי את הורמקוליט רק בשביל לצמצמם אולי במעט את השתלטות האקריות, למרות שעל ביצה זו הם לא הסתובבו אז אולי זה סימן טוב?
הקופסית עומדת על כבל חימום בצורה יחסית אחידה.
מחכה לראות אם ייצא משהו
נשמע בסדר מה שעשית בנוגע להחלפת המצע
31/07/2008 | 22:42
4
עדיין אני ממליץ לך למדוד את הטמ"פ ולא סתם לחמם את הביצים.
אני מחפש לוכד נחשים באזור י-ם....
26/07/2008 | 08:06
1
1
את ההודעה פירסמתי אתמול בYNET וייעצו לי לפנות לפורום פה, אשמח לעזרה...
תודה!
לפני חצי שעה שמעתי את הכלה נובחת בחוץ בגינה, כאשר יצאתי לראות מה קורה גליתי שהיא נבחה על נחש שטיפס להנאתי לאורך הקיר החיצוני של הבית... עד כמה שאני מבין וגם החושך שכבר התחיל להגיע השפיע קצת, אך אני חושש שזה היה צפע... (אני גר באזור ירושלים ועד כמה שהבנתי זה הנחש הארסי היחידי פה).
בכל מקרה לקחתי מיד את הכלבה לתוך הבית וודאתי שהיא לא הוכשה (מזל שלא) והלכתי לראות מה קורה. ראיתי שהנחש ירד חזרה לגינה ונכנס מתחת לאדמה ברווח שבין הגינה לקיר, חיפשתי מהר את המחילה אך בעקבות החושך לא מצאתי אותה. מה לעשות? אני מת מפחד שהנחש יצא שוב, לצערי לא הצלחתי למצוא לוכד באזור שלי שלפחות ייתן עצה טובה. ייתכן וגם כבר אין מה לעשות עד לבוקר כי האזור חשוך לחלוטין.
אשמח לעצות!
תודה
נסה את רשמת הלוכדים שמופיעה תחת "שאלות נפוצות
26/07/2008 | 18:46
ל- Lonsome George
24/07/2008 | 23:10
18
5
והכוונה לא לחבר הפורום.... אלא לצב היבשה הענק שחי הגלפגוס
הנה קישור להודעה שכתבתי בטבע פראי
תודה..!
25/07/2008 | 15:44
3
5
את יודעת מה אומרים, במדבר כל קוץ הוא פרח, ואחרי יותר ממאה שנים של התנזרות הבנתי שאני חייב להתפשר..

והנה תמונה של ג'ורג ובת זוגתו כפי שצולמה על ידי.

מזל טוב!
אבל ג'ורג'
25/07/2008 | 16:55
2
5
אתה אמור להיות בגיל בין 60 ל- 90...
כנראה שכל דקה מרגישה כמו שתיים כשלחוצים
הוא נראה הרבה יותר..
25/07/2008 | 17:05
1
3
וואו, ג'ורג',איך היכרתם, אתה וזוגתך?
25/07/2008 | 21:43
3
מאוד לא אתי מצידם לעשות הכלאות כאלה.
27/07/2008 | 11:56
13
אי אפשר יהיה לעולם לשחרר את הצאצאים.. עם זאת, לכל אחד מגיעה מעט עדנה בחיים..
אני לא חושב שזה נכון.
27/07/2008 | 12:26
4
הנקבות שחיות איתו מגיעות מאי קרוב לפינטה, חיות באותה נישה אקולוגית של הצבים ופינטה ושונות מהם בעיקר בשל סחיפה גנטית. גם המראה החיצוני שלהם דומה מאד.

אני לא חושב שהצאצאים יסבלו מכשירות ירודה ביחס לצבי פינטה "טהורים".
ובתוספת לכך -
27/07/2008 | 12:29
עדיף שעל האי פינטה תחיה אוכלוסייה שמורכבת מחצי ההרכב הגנטי המקורי של המין מאשר בכלל לא..

(אם כי לא הייתי בפינטה, ואני לא יודע מה המצב שם מבחינת שמירת טבע ואוכלוסייה אנושית)
זה לא ממש משנה אם הן הגיעו מאי קרוב או רחוק
27/07/2008 | 23:53
2
יותר, מה שמשנה הוא שהם לא מאותו תת המין, וזוהי הכלאה. גם זעמן שחור שהגיע מאזור ירושלים ושוחרר בכרמל נחשב בעייתי מבחינה אקולוגית ואתית, אפילו שהם מאותו המין, הם לא מאותו ליין גנטי והם יכולים להיות זהים מורפולוגית, זה לא משנה את העובדה שהם שונים, אגב, בגלל מיקרו נישות כאלה ואחרות חוקרים דורשים מהסטודנטים שלהם לשחרר פרטים שנדגמו באותו נ"צ שממנו נאספו, כי גם קילומטרים בודדים יכולים להבדיל גנטית בין אוכלוסיות מאותו המין .

יתכן שלצאצאים יהיה אחלה פיטנס באיים מסביב, זה גם לא משנה. אף ארגון לשימור בע"ח נכחדים לא יסכים לשחרר הכלאה של צב, כמה דומה שיהיה לצב הנכחד,, הצבונים כולם יפוזרו לגני חיות ושם ישארו כל ימיהם.
תחפש דוגמא אחת של הכלאה שהושבה לטבע בתור משהו שיחליף מין נכחד, אני לא חושב שתמצא.

ולא שאני לא חושב שלא מגיע לך להתרבות , לכל אחד מגיע
מה שאתה כותב-
28/07/2008 | 03:06
1
נכון בתנאים אידיאלים, נכון שעדיף לא לערבב אוכלוסיות, אבל- בכל זאת מטיסים קרנפים ממינים נכחדים כדי שיתרבו בגני חיות וכדי לשמור על המגוון הגנטי (הם שייכים לאותו המין אבל ממש לא הגיעו מאותו האיזור)

בסך הכל מינים הם ישויות חצי מלאכותיות שבני אדם מיינו לצורך בניית מערך סיסטמטי,
מבדיקה שערכתי עכשיו מתברר שצבי גלאפגאגוס הם כולם מין אחד אשר מחולק לתתי מינים.

אני מאמין שהרעיון שלהם הוא השבה לטבע באי פינטה, בהתחשב בזה שתת המין נכחד, זה הכי קרוב לשימור שאפשר להגיע אליו.
אם גני חיות מזווגים קרנף צר שפה מקניה עם
28/07/2008 | 11:27
קרנף צר שפה מדרא"פ, הם מבצעים הכלאה בין תתי מינים שונים(כמו שאמרת) ויוצרים חיה חדשה.  בגלל שהקרנפים האלה בסכנת הכחדה חמורה, אני מניח שזה הרע במיעוטו מבחינתם(לא מצאתי אזכור על הכלאות בגני חיות של תתי מינים שונים של הקרנף הזה, אך נניח שזה נכון לגבי אחרים).

אהבתי את הביטוי "ישויות חצי מלאכותיות" , אבל אין מה לעשות, המערך הסיסטמטי הזה הוא כלי חשוב שמאפשר לנו להתפעל כל פעם מחדש מהיופי והניואנסים הקטנים של האבולוציה ולהגדיל את הרזולוציה של ההבנה בה.
בסך בכל מדובר בקוריוז
27/07/2008 | 14:29
6
הרי לא מכננים פרויקט השבה המונית של הצב הזה
ואין גם סכנה שהצב הזה יהיה מין פולש או מין מתפרץ
אז אפילו אם בני כלאיים זה לא להיט, במקרה הזה
זה עניין אישי לגבי גו'רג' החביב ולא בעניין שמירת טבע
אני מבין שמדובר בקוריוז. ובגלל זה כואב לי יות
28/07/2008 | 00:06
5
ר. לעולם לא יהיה לג'ורג' המשך אמיתי, והצאצאים שלו ימשיכו להיות "מחוץ למשחק(אהבתי את האנלוגיה)" בגני חיות.

עם זאת, שוב, אני מבין שלכל אחד מגיעה מעט עדנה בחיים, ארוכים ככל שיהיו.
שיהיו לו עד ארבע מאות ועשרים! לפחות!
צבי הענק בספארי מלאי קנאה...
28/07/2008 | 07:40
4
גם הם רוצים צבה חיננית במשקל כבד...
ישנם שני צבים בני כ- 90
הם צבי אלדברה (אי לייד מדגסקר)
שהגיעו אל הספארי מגן החיות הישן של תל אביב
עינם לא שזפה נקבה כבר אי אילו עשורים

מה גם, שהם צריכים לראות או לפחות לשמוע את גניחותיהם הרמות והבלתי פוסקות של הצבים הדרבניים שחיים טוב מאוד מבחינה זו...
שימו מודעה ביד שתים, תאמיני לי שתמצאו נקבה
28/07/2008 | 11:31
1
1
של צב אלדברה
28/07/2008 | 12:46
צבי האלדברה מגיעים מהאי סיישל
28/07/2008 | 21:25
1
אלדברה זה אי באיי סיישל
28/07/2008 | 22:24
זה אי מסוג אטול- אי שהוא בעצם מוקף בשונית אלמוגים
אלדברה הוא אי לא מיושב פרט לתחנת מחקר
ונחשב לאזור מורשת עולמית של יונסקו
עוד פרטים
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני מסכים איתך שמדובר באקט לא אתי.
28/07/2008 | 16:07
לדעתי זה מיותר לחלוטין ודי נוגד את כל מה שקשור לשמירת טבע ושימור מינים.
מחפשת לקנות
24/07/2008 | 16:22
1
3
שלום,
מעוניינת לקנות נחש ראשון הבנתי שכדאי כרכן או קינג סנייק,
האם משהו מוכר,
איפה כדאי לרכוש,
אני גרה בכרכור

תדה

שרון

shperl@gmail.com
ערב טוב
26/07/2008 | 19:06
1
אני שמח לשמוע שאת מעוניינת לקנות לגדל נחש ראשון.
לפני שאת מחפשת מי ישמח למכור לך אחד את צריכה לקרוא מידע רב על שני הסוגים ולהחליט על סמך המידע שיש לך מה הכי מתאים לך.
לכן קחי את הזמן ותקראי.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2008 | 15:51

המונח "דולמייקרים" אינו זר לכם? רוצות להראות את הדולי החדשה שלכן ולקבל עליה חוות דעת? פורום דוליז פותח מחדש את שעריו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

על בחורה שהיופי לא פותח לה דלתות - אבל זה לא אומר שהיא לא נתקלת בהן. בואו להצטרף להיסטריה העולמית בפורום הסדרה בטי המכוערת

לא רק אחות של... אתם מוזמנים לפורום לדבר על האלבום החדש של ג'נט ג'קסון
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

הידעתם? כל ילד צריך להיות פעיל לפחות 60 דקות ביממה! פורום רפואת ספורט ופעילות גופנית בילדים יספק עבורכם מענה בכל עניין הנוגע לנושא.
ד"ר גל דובנוב-רז, רופא ספורט, מומחה ברפואת ילדים במרכז לאיכות חיים "הדסה אופטימל" לשירותכם

מלכת היופי לשעבר ושחקנית ודוגמנית לוהטת בהווה זוכה לפורום משלה. מעריצים ומתעדכנים בכל מה שקשור לגל גדות

גם אם אתם יודעים מה זה "אוטוריטה" והיכן ממוקמת לבנון על המפה - אתם מוזמנים לפורום הריאליטי החדש - היפה והחנון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ביצים שנמצאו בחצרי
24/07/2008 | 11:41
11
6
אני מצרף קישור להודעה שתליתי בפורום שמירת טבע לגבי הביצים הללו .
אשמח לקבל סיוע בנידון .

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=718&msgid=119534219
אין לך מה להיות מוטרד.
24/07/2008 | 16:03
10
3
אלו ככל הנראה ביצים של חרדון. קצת קשה להעריך את גודלן, אבל הן נראות גדולות ומעטות מידי בשביל להיות ביצי זיקית.
בכל מקרה, מאחר ורואים שהגומחה נחפרה במיוחד לכבוד ההטלה, אתה יכול להיות רגוע שלא מדובר בביצי נחש.

קרוב לוודאי שההטלה הופרע באמצע ולכן החרדונה נטשה את הביצים בלי לכסות.
אם הן עדיין שם ולא הושמדו בטעות, והיא לא חוזרת לכסות אותן, כדאי לכסות אותן באדמה ולהדק קלות(עם היד ולא עם הרגל.....).
קרוב לוודאי שבתוך חודשיים-שלושה יתרוצצו לך בגינה חרדונים קטנים.
לא הבנתי את כוונתך במשפט הזה
24/07/2008 | 16:57
2
" בכל מקרה, מאחר ורואים שהגומחה נחפרה במיוחד לכבוד ההטלה, אתה יכול להיות רגוע שלא מדובר בביצי נחש "

אתה מתכוון לאמר שנחשים לא חופרים גומחות לקראת ההטלה ?

אני אכן יצאתי בהנחה שההטלה הופרעה ככל הנראה ע"י אחד מחתוליי , בכל אופן אחד מהחתולים יילל ורחרח שם ואף טרח לכסות את הגומחה .
אולי הוא כבר מצפה לחרדונים , נחשונים שיבקעו על מנת שתהיה לו תעסוקת ציד לחודשים הבאים .
ושכחתי לציין את גודלן
24/07/2008 | 16:58
כ 2 ס"מ אורכן ו 1 ס"מ רוחבן .
אכן הבנת נכון.
24/07/2008 | 19:45
נחשים לא חופרים לעצמם גומות כאלו(ובכלל, מרבית הנחשים אינם חופרים, בעיקר מטעמי חוסר גפיים....).
24/07/2008 | 21:42
6
מנצל"ש; זיקית,המוני בקיעים של חרדוני מצויים
25/07/2008 | 17:39
5
וקצת של לטאות זריזות, זעמן זיתני והמון שום כלום......................................
גם אני נתקלתי היום בזיקית, ובצעירים של עינחש
25/07/2008 | 17:54
4
אין כמעט נחשים בואדי שלי! (או שאולי אני לא יודע למצוא אותם?)
היי, שאניקי
25/07/2008 | 21:40
3
1
דבר מאוד חשוב   שעליך לדעת הוא שנחשים מומחים בלא להימצא . .  רוב מיני הנחשים שאני מכיר יודעים על נוכחותך
הרבה לפני שאתה מודע לנוכחותם ( תלום קשקשים מצוי וזעמן שחור בעלי ראייה מעולה ומזדקפים לעיתים קרובות מעל הצמחייה בכדי לאתר טרף/ טורפים). לכן, חיפוש נחשים כרוך במידה לא מועטה של ניסיון וקמצוץ מזל......
כמו כן, חשוב מאוד לציין שנחשי ארצנו מוגנים(!!!) עפ"י חוק ולכידתם ו/או הטרדם נעשית אך ורק עם אישור מרשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים....ואם איתרע מזלך ופגשת בנחש "נייח" אנא ממך השתל שלא להפריע את מנוחתו...

יומטוב
L.K.
השתל=השתדל..............
25/07/2008 | 21:50
2
1
אל תדאג אני לא מחפש להפריע או ללכוד
25/07/2008 | 22:46
1
המטרה היחידה שלי היא להסתכל ולצלם בתקווה שהנחש לא יברח כמו שקורה ברוב המקרים.
אז נסיון אין לי (יש נסיון בזיהוי סוג הנחש) וגם מזל לא כלכך אבל יש לי כלב שמדי פעם מוצא איזה משהו..
בכל זאת, יש טיפים כלשהם לחיפוש נחשים?
אם להסתכל יותר על הקרקע, בין הסלעים, בפינות מוצלות, על עצים, מתחת לאבנים? כמובן שלא לדחוף ידיים ולהסתכן..
תודה על העזרה
איך אמרו שוטי הנבואה? כנס לראש...............
26/07/2008 | 20:57
נסה לחשוב כמו נחש . חוצמזה כל אחד ושיטותיו שלו. אני מציע ששאר חברי הפורום יענו לך, שכן אנוכי לא מומחה גדול
אלא סתם גאון ממוצע......סתם..........
הטלה של עין חתול חברבר!! אשמח לעצות
23/07/2008 | 01:51
18
68
היום ביום רביעי 23.7.08 שבדקתי מה שלום הנחש שלי גיליתי שהטיל ארבאה ביצים, כנראה בין 24:00 ל- 1:00 איני יודע עדיין בעת כתיבת ההודעה אם יהיו עוד אבל אני מחפש עצות לגבי גידול הביצים, ואם למישהו יש אולי את מספר הטלפון של פנחס אמיתי שהייתה אצלו הטלה ובקיעה של עין חתול חברבר בעבר, אז אשמח לקבלו...

מוסיף תמונה
האם כדאי לבודד את הביצים?
23/07/2008 | 07:05
11
13
אני לא יודע אם להשאיר את הביצים עם האם או לא, בינתיים השארתי אותה איתן אבל בכלוב אמורים להיות עוד נחש ושממיות (אוכל)...
אני חושב שצריך לבודד אותם אבל אני רוצה לדעת אם זה נכון ואיפה כדאי לשים את הביצים
עוד תמונה
23/07/2008 | 07:22
10
12
עמית שלום
23/07/2008 | 08:20
9
14
יש לי הרגשה שאתה אולי לא מודע לעניין אבל גידול בשבי של נחשים ארצישראלים ללא היתר מיוחד מרשות הטבע והגנים זו היא עבירה על החוק (ואפשר לקבל עליה קנס כבד).
לכן אני ממליץ לך בחום לקחת את הנחשים שלך למקומות מהם נתפסו ולשחררם בחזרה, אם מדובר על אזור מגורים אז תתרחק מעט אבל עדיין להישאר בסביבה הקרובה למקום אליו הם שייכים.
בכל מקרה גידול שלהם זאת עבירה על החוק, אז תעשה טובה להם ולעצמך ותשחרר אותם.
הנחשים שאתה רואה כאן בפורום זה נחשים שהם ילידי שבי שמוצאם בחו"ל או שהוריהם בקעו בחו"ל והם אינם נחשים שנתפסו בארץ בטבע, ולכן מותר לגדל אותם ללא בעיות מיוחדות.
וכמו שרשמתי לך בהודעה הקודמת גם האכלה שלהם בעכברי מעבדה אינה פוגעת בטבע כמו איסוף השממיות ולטאות אחרות כאוכל לעין חתולים שאתה מחזיק.
מצטרף לבקשה של יונתן.
23/07/2008 | 20:38
8
10
מאז שנכתב הספר של פנחס, החברברים הפכו מנחש נפוץ מאוד לאחד הנדירים, לפחות באיזור המרכז. אין לי ספק שזה בעיקר בגלל סיבות אחרות, אבל כנראה שגם "בזכות" פנחס.

הביצים צריכות לעבור במהירות האפשרית(אם עוד לא התייבשו ומתו על החול) לכלי אטום עם מצע לח(ורמיקוליט או פרלייט). אם יבקע מהם משהו, רצוי כמובן לשחרר גם אותו.
הייתי מסכים איתכם בנסיבות אחרות אבל...
23/07/2008 | 22:45
7
13
אני גר בשכונה חדשה ויש כאן הרבה עבודות עפר, הנחשים מאבדים את מקומות מחייתם ונכנסים לבתים. השכנים לא מכירים את החוקים נגד הפגיעה בזוחלים ולכן הנחשים הצעירים מוצאים את סופם אם ראש מרוצץ. אין באפשרותי לשחררם באיזורי מאותן סיבות ולכן הם חיים בשקט ובשלווה אצלי. עוד להוסיף שהם נמצאו בני יומם ולכן כאילו שנולדו בשבי. את הולדות אני מתכוון לשחרר בגינתי אם תנאים טובים והגנה מפני השכנים, כך שגם יחיו בסביבה טבעית וגם יוחזקו בעקיפין על ידי למען יאריכון ימיהם...

תמונות: http://www.photolight.co.il/author.php?author_id=9...

נ.ב. וביצים הועברו לכלי אטום בטמפרטורה נכונה אדאג ללחות הנכונה בהמשך
חבל שאתה לא מסכים.
23/07/2008 | 23:11
11
שמת לב לטענה שלך שלא ניתן יהיה לשחרר אותם אבל את הצאצאים כן?
אם תתן לי את ההזדמנות, אני ברבע שעה אמצע להם מקום מתאים לשחרור אפילו בשכונה שלך. אין עיר בארץ שלא ניתן למצא בה שטח מתאים לשחרור של חברברים.

חבל שאתה משכנע את עצמך שאין מצב לשחרר אותם, רק בגלל איזשהו רצון אגואיסטי לגדלם.

אם כל הכוונה הטובה להגן על הנחשים,אין
23/07/2008 | 23:15
5
9
לך אפשרות לקחת את החוק לידיים.
אני מבין את טענותיכם אבל...
24/07/2008 | 00:44
4
9
אני מבין את טענותיכם אבל קשה לי לראות כל פעם מחדש נחשים מתים זרוקים לצד חדרי הפחים, אני לא מביא הבייתה כל נחש שאני רואה, אבל אני לא מסוגל לשחרר את שני אלא שחיו אצלי כמעט מלידה ואם הם יצאו לטבע, מי יודע מה יקרה להם... לגבי הולדות, התכוונתי שיחיו בגינתי העשירה כבטבע, אך אני אעקוב אחריהם ואשתדל למנוע מהם לעבור לגינותיהם של בתי השכנים. גם הנחשים הנוכחים לא חיים בהסגר, מידי פעם הם מסתובבים בביתי וחוזרים לאחר שלא מוצאים יותר שממיות...

השאלה אם להגן על הנחשים תוך כדי החזקתם או לשחררם ויד הגורל היא שתקבע את חייהם נתונה למחלוקת רבה כפי שאני שם לב בפורום הזה ובפורומים אחרים (לאו דווכא וירטואליים). אני חושב שהפורום הזה לא נועד ליצור "מריבות" כאלה ואחרות על הסוגייה הזאת אלא לעזור לחובבי הזוחלים במצבם הנוכחי. למשל במקום קודם להתלונן על הפגיעה בבע"ח שבהחזקתם צריך קודם לעזור למקרה הספציפי ש ההטלה והטיפול בביצים וכך ליצור חיים חדשים...

מקווה לקבל מידע חיוני לגבי ביצי נחשים והטיפול בהן במקום חילוקי דעות מוסריים...
תודה, עמית
הפורום אכן לא נועד ליצור מריבות
24/07/2008 | 01:01
2
6
אך מה בדיוק החשיבות הגדולה בכך שיהיו לך בגינה נחשים?
מצטער שאני לא לגמרי שותף לתחושת השליחות שלך.
והסיבה שאנחנו ממליצים לנהוג על פי חוק היא שכמו שאתה אספת את הנחשים האלו יש עוד שאוספים וברגע שאנשים רואים שזה בסדר (מישהו מספר על זוג נחשים שיש לו ועונים לו על שאלות) זה נותן לגיטמציה לאחרים לנסות ולגדל זוחלים ישראלים מוגנים.
בטבע יש טורפים ונטרפים.
כך זה היה וכך זה תמיד יהיה ואין לנו ממש ברירה אלא לחיות עם זה.
מחזק את שאסף ויונתן כתבו לך ומוסיף:
24/07/2008 | 01:59
1
4
אין באמת כל דרך שבעולם שתמנע מהנחשים הצעירים שיצאו מגינתך,אלא אם תהפוך אותה לחממת זכוכית אחת גדולה,וגם אז ישנו סיכוי טוב שהנחשים הצעירים ימצאו דרך לצאת כך שהטיעון שלך שתגדל אותם מוגנים מכל רע אינו הגיוני.
אתה תשאר ער בלילות לשמור שקיפוד רעב לא יאכל אותם ?
תבלה ימים שלמים בלזרוק אבנים על עורבים שמפורסמים כטורפי נחשים צעירים ?
תירה בכל החתולים בשכונה ? [הן המשוטטים והן המבוייתים שיוצאים לטייל]

אני מבין לליבך ומתאר לעצמי כי נקשרת לנחשים הללו שאתה מגדל באהבה,אבל עם כל הסימפטיה שלי אליך אני לא יכול להתעלם מהעובדה כי אתה עובר על החוק.
אנשי הפורום כאן לא מחפשים לריב או להתנצח עמך,רחוק מזה,כולנו אוהבי נחשים מושבעים,עם זאת עליך להבין כי העולם אינו עובד לפי כללים שאתה מכתיב לו,כיום כל זוחלי ארץ ישראל מוגנים לפי חוק,חלק מהכותבים כאן בפורום יעשו כל דבר שבעולם לסייע לזוחל פצוע\חולה-יוציאו את מיטב כספם לקנות לו תרופות,יאבדו שעות שינה על מנת לטפל בו ולעקוב אחרי התאוששתו,ולבסוף יסעו לא פעם מרחקים ארוכים על מנת להבטיח לשחרר זוחל בבית גידולו הטבעי,לכן קל לנו להבין את דאגתך,אך היא מוגזמת.
יש כמה וכמה חברים כאן בפורום אשר אני משוכנע כי ישמחו לאסוף ממך את הנחשים וידאגו לשחררם במקום בטוח,יותר מכך:אני בטוח שיהיו מוכנים כי תתלווה אליהם ותצלם את תהליך השחרור.
המשך אחזקת הנחשים בביתך סתם מסכנת אותך בפשיטה של רשות הטבע והגנים אשר לא רק שיחרימו ממך את הנחשים אלא אף ידאגו להעמידך למשפט בו תצטרך מן הסתם לשלם קנס כספי כבד,לא מיותר ?
מהרגע שכתבת כאן הרי חשפת את עצמך כמחזיק בנחשים מקומיים מוגנים בניגוד לחוק,ומעבר לכך גם ציינת כי אתה מודע לכך כי אתה עובר על החוק ביודעין-אני מקווה כי ברור לך כי רבים הקוראים בפורום זה ולא מן הנמנע כי גם מאנשי הרט''ג מציצים כאן מזמן לזמן...
הסיכויים שהנחשים שלך יתרבו בטבע בצורה טבעית ללא עזרתך ויעזרו לשקם ולו במעט את האוכלוסיות ההולכות ומדלדלות טובים בהרבה מאשר שאתה תתחיל פרוייקט השבה לטבע חלטוריסטי וחובבני.
פנה בהודעות פרטיות לחברים בפורום הגרים בסביבתך ותבקש את עזרתם באיתור מקום מתאים לשחרור הנחשים.
בהצלחה.

שחרור לגינה זה לא ממש השבה לטבע...
24/07/2008 | 07:46
3
אם כי סביר שהם יגיעו אל הטבע או לקיבתו של עורב/חתול כמו שכתבת

עמית,
אם אתה מחשיב את עצמך אוהב בעלי חיים וטבע
תתעלה על עצמך ושחרר את הנחשים
אומנם חלק מהנחשים מתים במיתות שונות ומשונות
אבל
הרחקת נחשים מהטבע היא בדיוק כמו נחש דרוס או נחש שגולגולתו רוצצה!!!
פשוט בגלל העובדה שנמנע ממנו לחיות במקומות הטבעי, להתרבות ולהיות חלק מאוכלוסיית הנחשים בארץ

אל תהיה תוספת ללחצים שגם ככה מכבידים על אוכלוסיות הנחשים ומערערים את היכולת שלהם לשרוד כאן בארץ!!
(שלא לדבר על זה שאה גם פוגע באוכלוסיית הלטאות)
בבקשה ממך
שחרר את הנחשים!!!
תודה
אתה כנראה לא ממש מבין את טענותנו.
24/07/2008 | 16:09
3
עם כל הכבוד ל"מחלוקות" הרבות שהנתקלת בהן עד כה, אין בלכל ספק שמה שאתה עושה זה הדבר הרע מכל. אתה גורע בע"ח בוגרים בעלי יכולת רביה מהטבע בתואנות ילדותיות ותחת מסווה של "חובב חיות" ולאור השאלות שלך, כנראה שגם אין לך את הידע המתאים לטפל בבעלי חיים אלה ובצאצאיהם.
כולי תקווה שבקרוב תזכה לביקור שישאיר לך זיכרון מאוד לא נעים.
ההצעה שלי עדיין בתוקף.
אם תסתכל מצד שמאל למעלה בספר החיות מחמד
23/07/2008 | 08:31
11
של פנחס אמיתי תראה יד אדומה שמסמלת בעל חיים מוגן, למקרה שלא ראית את זה.
אם גילית שהנחש "שלך" הטיל 4 ביצים,
24/07/2008 | 10:22
4
16
עולות כמה מסקנות...

1. תפסת את הנחש בטבע השנה.
2. אתה לא יודע להבחין בין זכר לנקבה, ולזהות נחשה בהריון.
3. אתה מסתכל על חיות בר כעל רכוש.

הנחש הזה הוא חיית בר וכך הוא גם מוגדר על ידי החוק, בין אם זה מוצא חן בעיניך, נכון בעיניך - או לא.
חיית בר, כשמה כן היא - מקומה בשטח הפתוח ולא במכלאה (למעט מקרים מסויימים וחריגים כמו מחקר מדעי או גנים זואולוגיים \ גני חיות, וגם זה תחת היתרים ולא לפי שיקולם הפרטי). כל זאת - לא נתון לשיקול דעתך.

ההצדקה שלך ללכידת הנחש - אתה קובע כי בטבע העירוני הוא לא ישרוד, ואתה קובע שאצלך טוב לו יותר.
בפורום הזה כותבים מספר מומחים שנסיונם במחקר זוחלים בטבע ונסיונם בגידול נחשים בשבי עולה על שלך,
ואתה לא מקבל את דעתם וקביעתם. חבל. במקום להבין, אתה מתעקש להגרר אל לשון החוק.

אם אתה לא יודע לזהות את זוויגו של הנחש, לא יודע מה לעשות עם הביצים וכו' - קשה יהיה לשכנע אותי שיותר טוב אצלך מאשר בטבע. וזה מבלי להתייחס לכך שאם תשמור על הנחשים אצלך בכלובי זכוכית - מבחינת שמירת הטבע הם נחשבים כמתים. הם לא מתרבים בשטח, לא טורפים בו, לא נטרפים בו. אין להם חשיבות והם יצאו מהמשחק - כי אתה החלטת ...

אם אתה אוהב רכוש ואוספים - אתה מוזמן לאסוף ולצבור נחשי מחמד - כאלו שלא נלקחים מהטבע אלא מתרבים בשבי. בכך אין נזק, ואם תיטיב לעשות זאת - אפילו יש בכך תועלת. אבל - הצדקה ורשיון לפגוע בנחשי הבר - לא תקבל, ובטח לא מעל גבי הפורום. ממליץ ליצור קשר עם NAJA לפי הצעתו, הוא ישמח להציע לך מקום לשחרר בו את הנחש.

מאחר והביצים הוטלו כבר, כדאי למנוע מהן להתיבש ולמות, אך יהיה עליך להעבירן לגן זואולוגי על מנת שיודגרו והפרטים הצעירים ישוחררו. אם אתה צריך הכוונה לגן זואולוגי כזה בקרבתך, אתה מוזמן לפנות במסר אישי.

נא להתיחס לענין ברצינות.
כולנו נשמח לשמוע סוף טוב לסיפור, ברוח טובה, בחיוך ובהבנה.
24/07/2008 | 11:51
7
תשובה יפה, ומצטרף למה שגל הציע לגבי הביצים
24/07/2008 | 21:23
9
והנחשים, עמית, אתה נשמע בנאדם נחמד שאכפת לו מהנחשים, אז תקשיב למה שמנוסים ממך מנסים לומר לך בעדינות ובהבנה, ותעשה את הדבר הנכון. אנו נהיה פה בכדי לענות על כל שאלה.
דברו לקיר
24/07/2008 | 21:30
1
7
כנראה שהקיר הזה עבה במיוחד...
25/07/2008 | 21:44
5
מגדל מתחיל
22/07/2008 | 16:47
3
3
האם יש נחשים צימחוניים ?
אני רוצה נחש קטן כרגע האם נחשים קטנים מצריחים טיפול שוטף ואביזרים או שאקווריום  וקצט צמחייה מיים ונסורת מספיקה ?
אין נחשים צימחוניים
22/07/2008 | 17:21
2
3
נחשים מצריכים טיפול חוץ ממים צריך גם ענפים שהנחש יטפס עליהם ומקום מחבוא מאד חשוב. האבק שבנסורת יכול להיכנס לדרכי הנשימה של הנחש אז אפשר להישתמש בנייר סופג, דשא סינטטי, שבבי עץ ועוד..........................
הנחשים הם טורפים ויש להאכיל אותם בעכברים קנויים קפואים או חיים. אם מאכילים בעכברים חיים אז צריך להשגיח עלהעכבר שלא יכרסם את הנחש. נחש קטן יש להאכיל בוולדות עכבר וככל שהנחש גדל צריך גם שהעכבר יהיה מתאים לגודלו.

חשוב להתחיל לגדל נחש שקל ופשוט לגדלו, כמו כרכן תירס, פיתון מתכדר או מילק סנייק.

בהצלחה!
תחפש נחשים שאוכלים לטאות וישנים שנת חורף
23/07/2008 | 07:17
1
3
אם יהיה לך נחש כזה, הרבה יותר קל לגדל אותו.. כי אתה יכול לצאת החוצה בערב לטיל ולתפוס לו שממיות, וגם בליאת השממיות היא די מרשימה, אבל אתה חייב לתת לא לישון בחורף, כי לא תוכל לתפוס שממיות בחורף, אם יש לך הרבה שממיות, תוכל להקפיא כמה ואז תוכל לשמור עליו ער במשך החורף..
ומה בנוגע לזה ששממיות בתים הן ערך טבע מוגן?
23/07/2008 | 08:15
2
זה לא מפריע לך שאתה מעודד מישהו לצאת לאסוף חיות מוגנות ובכך מעודד אותו לעבור על חוק הגנת חיות הבר?
להבא תשים לב להצעות שלך ותשתדל לא לתת הצעות שמעודדות עבירה על החוק.
שאלה נוספת...
22/07/2008 | 12:48
6
3
קניתי פלטת חימום ומיקמתי אותה ממתחת לטרריום ובתוך הטרריום יש דשא סינטטי שמתי את  מודד טפרטורה על הדשא בתוך המקום מסתור של הנחש למשך כל הלילה וראיתי שהטמפרטורה שם מגיעה ל36 מעלות ורואים שלנחש חם מידי והוא מטפס עד לקצה של הטירה(מקום מסתור) כדי לא להיות על הדשא מה אני צריך לעשות בשביל להנמיך את הטמפרטורות בצד החם של הטרריום
תודה מראש
כנראה שהפלטה גדולה מידי לטרריום.
22/07/2008 | 19:59
5
אין לי ניסיון עם פלטות חימום(כבל עדיף לדעתי) אבל אם יש לך אפשרות לשים את הפלטה כך שרק חלק קטן ממנה יהיה תחת הטרריום זה עדיף. זה עשוי למנוע מהנחש שלך למות ממכת חום.......
אופציה שניה-לחבר את הפלטה לטרמוסטט.
...
22/07/2008 | 23:18
4
גודל הטרריום הוא 70 סמ על 30 ופלטת החימום היא 28X28 ומדדתי את הטמפרטורה באזור שמעל הפלטת חימום
תודה מראש
תקנה טרמוסטט שישלוט בטמ"פ
23/07/2008 | 08:23
3
ואז פשוט תכוון אותו לטמ"פ הרצויה והוא כבר ידאג לשמור עליה, אחרת גוף חימום שעובד כל הזמן בחדר עם טמ"פ לא יציבה בסוף יגרום לנחש שלך לבעיות.
חימום
23/07/2008 | 10:06
2
אין אפשרות לשים קלקר או משהו כזה מתחת לטרריום ומעל הפלטת חימום כדי שהיא תחמם פחות את הטרריום
ומה הטמפרטורה הרצויה בצד החם ומה בצד הקר?
תודה מראש
אני לא בטוח שהפלטה לא עלולה לשרוף לך את הקלקר
23/07/2008 | 20:44
1
לכן הייתי נמנע מהשילוב.
בצד החם צריד 28-30 מעלות ובצד הקר 24-26 מעלות.
תודה רבה על העזרה
24/07/2008 | 08:56
אני ישים את הקלקר בתוך הטרריום כמו באקווריום זה כבר יפתור את הבעיה
בוקר טוב - אני מחפשת
22/07/2008 | 11:00
2
4
את מספר הטלפון של אילן נרינסקי ולא מצליחה לאתרו.

האם מישהו יכול לעזור לי?

תודה
ולשאלה פשוטה יותר - האם אילן נרינסקי
22/07/2008 | 11:11
1
הוא לוכד נחשים?

אודה לאינפורמציה. הנושא דחוף.
(מדובר בבית במושב מוכה נחשים - בכל שבוע נכנס לבית נחש , בדרך כלל צפע)

תודה על העזרה

אילן אכן לוכד נחשים,תקישי בגוגל את שמו
22/07/2008 | 11:58
1
ותיכנסי לאתר שלו דרכו תוכלי ליצור איתו קשר
שלום, מבקשת עזרה ממגדלי לטאות
22/07/2008 | 00:56
3
1
בני איתי (בן 8) מגדל לטאה בטרריום בחדרו.
הלטאה "הגיעה" עם "הוראות הפעלה" עליהן היה כתוב שהיא מסוג גקו. (ההסברים היו מאד ידידותיים!)

הגברת חיה בחדרו של איתי כבר מספר חודשים, ונדמה כי מכירה כבר את הנפשות הפועלות: את האח הקטן שמנסה לפתוח את הדלת בכל עת כדי לעשות בלגן עם החול, את האמא ששמה מים או אוכל, ואת איתי שמגיע לשבת לידה. היא אפילו נותנת לו לגעת בה ולא בורחת.

והנה השאלות שלנו:
איתי רוצה בהמשך להביא לטאה ממין שונה בכדי ליצור הפריה. על פי "הוראות ההפעלה" הגיע למסקנה שיש בידו נקבה (הסביר לי משהו על נקודות, סימנים, לא יודעת. העיקר שהוא זה שבדק...). במידה ונצרף לטאה נוספת:

1. מה גיל הפוריות בכלל שלהן? הלטאה בת כמה חודשים, אולי שנה אם נצרף את הזמן שהיתה אצל המגדל (המורשה) הקודם.
2. האם יש לדאוג ל'בית מחסה' נוסף?
3. מה עושים אחרי שיש ביצים, יש צורך בתאורת חימום? דווקא שמנו לב שהיא הרבה יותר בחוץ מאז שהמזגן נופל על הטרריום. (שינינו לא מזמן מיקום הטרריום בחדר)
4. מה צפוי לנו אחרי שלב הביצים? (לא להתבדח חבר'ה, אני צריכה לדעת למה אני נכנסת לפני שאני זורמת עם הילד)
5. למי אנחנו מוסרים או מוכרים את כל הלטאות החדשות? (האם בכלל מותר לנו לעשות זאת?)

והשאלה הכי אחרונה:

לא הבנו בדיוק את הגלגול של התולעים שהופכות לג'וקים. האם הם מטילים ביצים שהופכים לג'וקים? היה לנו מצב שנגמרו התולעים, והיה יום חם אחד, ופתאום כל הקופסה התמלאה מעין זבובונים מעופפים (שאלו כמובן הג'וקים כשהם קטנים). חלק ברחו לנו החוצה (בעך 30, לפי הנקודות השחורות על התקרה ליד המנורה) וסרבו לעזוב את הבית עד היום. כבר כמה שבועות שהם מסתובבים לנו בבית. (הלו, הטבע בחוץ, לא קורא לכם? ***אמא של איתי מיואשת מכמות הג'וקים שמטרידה אותנו במקלחת*** )

למי ששרד עד סוף ההודעה, וגם יש לו תשובה או לינקים לתת לנו, אנחנו מאד מאד מאד מאד נשמח!!!

תודה,

ורד
מצטער על ההמתנה, אני אענה בערב
23/07/2008 | 08:27
אחרי העבודה..
ערב טוב ורד ואיתי
23/07/2008 | 23:20
1
אם יש סיכוי לקבל תמונה או שם מדויק של ה"גקו" אני אשמח, כך יהיה קל יותר לענות בצורה רצינית על השאלה.
גקו זה סוג בתוך הגקואניד כך שאפשר להגיד שזה בערך כמו להגיד כלביים מבחינת הדיוק.
ולכן לגקואים (שממיות) יש תנאי מחיה ועקב כך גם גידול שונים לחלוטין אחת מהשניה.
יש לי הרגשה שהשממית שלכם היא שממית מנומרת והתשובות שלי יהיו מתאימות לשממית מנומרת, עד שתשלחי תמונה או שם מדויק כך שנדע על מה בדיוק אנחנו מדברים.
קודם כל הייתי ממליץ לכם להחליף את החול בדשא סינטטי.
לשממיות מנומרות יש נטיה לבלוע חול כשהן אוכלות ולפעמים גם מתוך צורך במינרלים.
הבעיה היא שלפעמים החול נשאר להן במערכת העיכול ועלול לגרום לסתימות קשות.
לכן רצוי להימנע מהמצע הזה.
1. שממיות מנומרות מגיעות לבגרות מינית כבר בגיל שנה, לפעמים אפילו עוד קודם.
2. אין חובה בבית מחסה נוסף אבל זה בהחלט יכול להועיל לשממיות שתהיה להם אפשרות לבחור את המקום המתאים להן בכל זמן.
3. כשיש ביצים יש להעביר אותם לכלי סגור שבתוכו יש כמה ס"מ של מצע הדגרה שיכול להיות :חול, כבול, ורמקולייט או סוגי מצע אחרים וחשוב שהמצע יהיה לח לא רטוב רק לח והקופסא תהיה מונחת בטמ"פ שתשמר סביב ה26-30 מעלות.
ולהשאיר את הקופסא במקום חשוך.
4. לאחר שלב הביצים מגיע של השממיות הקטנות, כמו גדולות אבל קטנות.
5. אתם מוסרים למי שבא לכם או מוכרים.
יש לוחות מכירה ושם אתם מוזמנים לפרסם אותן.
6. חיפושיות מטילות ביצים שבוקעות לזחלים שמתגלים והופכים מחדש לחיפושיות.
זה המחזור חיים שלהן.
הזבובונים מגיעים הרבה פעמים לירק שנרקב ולכן יש להחליף את הירק או הפרי בתדירות גבוהה.
אבל הרבה פעמים לסובין מגיעים עשים קטנים והם באמת מטרידים. מה לעשות כנגדם? אין לי מושג.
אני ממליץ לך לעשות חיפוש באתרים לועזיים על דפי מידע לגידול של שממיות מנומרות.
בהצלחה.
יונתן
תודה רבה! קראנו כרגע את הסבריך
23/07/2008 | 23:59
יש לנו בעיה בממיר של התמונות מהמצלמה למחשב. כשנפתור אותה אז נעלה את התמונה של הלטאה. לדעתנו היא באמת מנומרת. אמרו לנו במקור שהזן הזה מאפגניסטן או משהו באיזור. היא חיית לילה.

תודה על התשובות, מקווים לעדכן בקרוב.
מחרוזן
22/07/2008 | 00:32
5
7
קראו לי היום, שיש איזה נחש והוא לא זז.
אבל הם מאוד מפחדים.
בקיצור הגעתי ומצאתי מחרוזן די גדול שכנראה מת מחתול את משהו?
הוא טרי ונראה ששכב שם רק כמה עשרות דקות.
מצורפת תמונה שלו
תמונה נוספת
22/07/2008 | 00:35
5
אורך מלא כ - 46  סמ'.
מצטער מראש על איכות התמונה.
היי רגע! :)
22/07/2008 | 08:38
1
4
מהיכן הוא? איפה הוא נמצא? (בתוך הבית? מחוץ לבית?) מתי?
אז ככה
22/07/2008 | 17:37
5
הנחש נמצא אתמול בקיבוץ יגור, בסביבות השעה 20:30.
בסמוך לאחד הבתים בקיבוץ, על שביל אספלט.
התמונה צולמה אצלי בבית כשחזרתי, בשביל התעוד.
מנצל"ש אפעה בעליה לעין סלוודורה
22/07/2008 | 21:29
3
באים לציפורים ומוצאים כל מיני מציאות על אמצע הדרך, מזל של צפרים?
היום ב0430 פעיל מזדחל לו על אמצע השביל אפעה בגודל 30 ס"מ בערך - מזל שהיה ירח והיה אפשר לראות אותו בלי פנס.
פעם ראשונה אני רואה אפעה שלא באילת והבדלי הצבע ניכרים מאוד, לצערי הספיק לחמוק מעבר למצוק לא לפני  שהשמיע לנו את הנשיפות שלו אבל נעלם לפני שהספקנו לשלוף מצלמות...
נראה פרט גדול למדי, חבל שמשהו ממנע ממנו
23/07/2008 | 08:24
את המשך הדרך...
אני מצטרף להנחתך שמדובר בחתול.
מעגל חיים של חיפושית שחרורית\תולעי קמח
21/07/2008 | 15:40
1
50
שלום רב

התחלתי לגדל טרנטולה ואני מאכיל אותה בתולעי קמח. קניתי מספר תולעים שתוך כמה ימים כבר הפכו לגלמים ואח"כ לחיפושיות.

השאלה שלי היא כמה זמן מהיווצרות החיפושית היא מתחילה להטיל ביצים ועד שהן הופכות לתולעים שאני יכול להאכיל את הטרנטולה בהן
נראה לי שזה בדיוק מה שגם אנחנו מגדלים
22/07/2008 | 01:03
6
התולעים אצלנו גדלות מאד מהר. הן גדלות על מצע של סובין, ואני נותנת להם אחת לשבוע פרוסות דקות מאד של ירק כמו תפוח אדמה וגם גזר. הסבירו לי שזה טוב לנוזלים.

איך פתרת את הבעיה של הג'וקים כשהם קטנים? יש לי 3 קופסאות גידול וברגע שאני פותחת לרגע כדי להכניס את הירקות, כל הג'וקים הקטנים עפים להם.

אשמח לשיתוף...
איך אני מטפל בפצע שיש לאיגואנה באף?
20/07/2008 | 18:05
6
1
האיגואנה בפינת החי שלנו נפצעה באף כי היא פחדנית אז היא ברחה בכלוב הרבה ונתקעה עם האף בסורגים. איך אני מטפל בזה? הפצע לא מדמם אבל לא יבש או מוגלד כי היא נתקעת בסורגים כל פעם מחדש.

החיות בנחשייה:
חומט כחול לשון2X
פיתון מתכדר
מילק סנייק פואבלון
זעמן מטבעות
שממית מנומרת
כרכן רוסי
צפע ארצישראלי
טרנטולה מקורזלת
מטבעון מדבר2X
חנק משריץ2X
בואה קוסטריקטור
איגואנה ירוקה3X
איגואנה אדומה (הפצועה)
צבי יבשה וצבי ביצות.
איפה הנחשייה הזאת?
20/07/2008 | 19:51
1
2
בקיבוץ בארי
20/07/2008 | 21:23
2
אבל מה לגבי השאלה שלי?
מה הטעם לנסות לטפל בפצע אם לא תשנה
20/07/2008 | 21:47
3
4
את התנאים כשאתה רואה שהם לא טובים?
אם תסדר לה את הפרצוף כמו חדש אבל היא תמשיך לפצוע אז מה עשית בזה?
תחליף לה כלוב או שתשנה את הסורגים.
ושים לה פולידין מדולל על הפצע כדי להוריד את הסיכוי לזיהום.
היא פשוט מתה מפחד מאנשים
20/07/2008 | 22:03
2
2
כי לא החזיקו אותה ביד מאז היתה קטנטונת, כל פעם שהיא רואה בן אדם היא נחנסת לאטרף אבל אנחנו מרגילים אותה יפה כי בדיוק היום החזקנו אותה הרבה והיא היתה נורא נחמדה ואפילו נרדמה בידיים.

תארתי לעצמי שצריך לשים פולידין על הפצע אבל שאלתי כי לא הייתי בטוח.

אולי בכל זאת תרחיקו אותה מאנשים
20/07/2008 | 22:33
1
2
תשימו את הכלוב שהיא נמצאת בו למקום מוגן ומרוחק
ותרגילו אותה ממש ממש לאט
תתקשר לנבו נגלר, נראה לי שיסתדר לך האיגואניה.
25/07/2008 | 15:32
2
שאלה לגבי לטאה מציקה...
20/07/2008 | 23:53
24
1272
יש לי לטאה שנכנסה אליי לבית ולא רוצה לצאת
כבר חודש היא מסותבבת לה בבית ומפריעה למנוחתי.
אין לי מושג איך להוציא אותה ואני לא רוצה להרוג אותה אבל היא די מגעילה אותי וכל פעם שהיא יוצאת מהמחבוא שלה אני מרססת עליה פליט של ג'וקים (אמרו לי שאם מרססים ישירות עליה זה עלול להרוג אותה) אבל כמובן שזה לא עוזר.
שמתי לב שככל שעוברים הימים היא נהיית יותר ויותר קטנה אולי בגלל שהיא לא אוכלת או משהו, אני לא כל כך מבינה בדברים האלה.
אני רק רוצה שהיא תצא או תמות רק שתעלם לי מהחיים.
רציתי לשאול כמה זמן לטאה יכולה לחיות בלי אוכל או מים ואם יש לכם דרכים יציריתיות לסלק אותה אני אשמח ,למרות שלא נראה לי שאני אעשה משהו כי אני נגעלת רק מלראות אותה ...
בקיצור אני אובדת עצות....
בינתיים נראה לי שאת מציקה לה...
21/07/2008 | 08:13
286
מתי היא יוצאת בערב? אן ביום?
האם היא נמצאת על התקרה?
איך היא נראית?
אולי תצלמי אותה?
בכל מקרה היא לא מזיקה
ואם זו שממית אז היא גם מועילה כי היא אוכלת יתושים

ואל תרססי אותה בפליט יותר בבקשה
21/07/2008 | 08:14
22
253
בסוף היא תמות לך מאחורי משהו ולא תדעי
וזה באמת מגעיל
אני לא רוצה להרוג אותה
21/07/2008 | 09:40
21
192
אני רק רוצה להוציא אותה מהבית שלי.
היא כל פעם במקום אחר היא בד"כ מאחורי הספה ולפעמים יוצאת ומטפסת על הקיר ולפעמים היא עולה לי על המיטה באמצע הלילה ולכן אני לא ישנה טוב בגללה כבר חודש...
אותי זה מגעיל מה אני יכולה לעשות??

ולא נראה לי שזאת סממית היא קצת יותר גדולה, וגם לא נראה לי שהיא אוכלת מכייון שהיא מאוד מאוד רזתה...
מסכנה אני רוצה שהיא תצא החוצה לטבע שם היא תוכל לחיות כמו שצריך...

כמו כן יש לי כלבה בבית שהיא יכולה להוות על הלטאה סיכון או שהלטאה מהווה סיכון על הכלבה.

בבקשה תנו לי דרכים להעיף אותה

אני אצלם לך אותה בהזדמנות

אגב נתתי לה שם.
קוראים לה ליטי
הי ענברי, אסביר מעט על השממית שלדעתי יש לך בב
21/07/2008 | 10:58
20
341
ית, נראה לי שיש כאן מעט חוסר הבנה, אם את כותבת שהלטאה יכולה להוות איום על הכלבה.אחרי זה אתן לך טיפ איך לסלק אותה מביתך באופן שיזיק לה הכי פחות.

מיוחס לשלמה המלך המשפט הבא בספר משלי: "שממית בידים תתפס והיא בהיכלי מלך" (משלי ל, כא-כח).
השממית נחשבת בפולקלור היהודי(במיוחד של יוצאי צפון אפריקה) כמביאה מזל הביתה ובאלפי בתי אב בישראל מקבלים אותה בזכות ובכבוד, הלא היא נמצאת בהיכלי מלך!

השממית אוכלת חרקים קטנים(כולל יתושים "ג'וקים" קטנים ועכבישים) היא עדינה ושברירית, לא ארסית בשום פנים ואופן ולא יכולה להוות איום על אף אחד.

השממית מטפסת על קירות בעזרת מבנים מיוחדים על אצבעותיה המאפשרים לה אחיזה גם על קירות מסויידים-"בידים תתפס"(כפל משמעות לדעתי).

השממית מטילה בסדקים בקרקע, בדרך כלל 2 ביצים בהטלה, הדומות בצורתן לביצי תרנגולת שמהן בוקעות שממיות קטנטנות וכמעט שקופות, שרצות מיד ודואגות לעצמן. הבנתי שעכשיו הבקיעות שלהן בעיצומן, אך רק יחידי סגולה יליחו לראות אותן.

אם בכל זאת תרצי לסלק את ליטי השממית, אפשר להכין יאה ומטאטא (המפורק מהמקל- להשתמש בו כבמברשת) בצד עם דלי ספונג'ה(ריק ממים!) כשתראי אותה בבית פשוט תברישי אותה ליאה ותכניסי לדלי, וזהו.
בי
איתי.
מה זהו? עכשיו יש לה שממית בדלי....
21/07/2008 | 13:02
2
188
תקחי אתה דלי, תתרחקי קצת מהבית שלך
ותשחררי את השממית במקום אחר
אבל לא בשטח פתוח אלא באיזור בנוי
נגיד ליד הבניין או הבית של השכנים...
מה צריך לשחרר? חשבתי שהיא תרצה לגדל בבית
21/07/2008 | 14:28
1
143
לא צריך לקחת כמובן מאליו שזה הובן מאליו, תודה קרן שסגרת הפינה .
21/07/2008 | 20:37
11
תודה רבה
21/07/2008 | 13:26
12
106
קודם שתגיע לדלי אחר כך אני אדאג לשחרר אותה...
הלוואי וזה היה כל כך פשוט כמו שאתם מתארים.
אני כל כך מקנאה בכם שאתם אוהבים זוחלים.

בכל אופן היא בד"כ כל הזמן למעלה וזה די בעייתי להגיע אליה.

ולגבי הכלבה שלי, היא לא יכולה לאכול את ליטי?
לגבי הכלבה
21/07/2008 | 14:44
2
106

ברצינות-זה לדעתי אינדיבידואלי, כל כלב והשגעונות שלו, כלבים בגדול לא נוטים לאכול לטאות או לפגוע בהן כמו נניח, חתולים. לא חושב שיש לך מה לדאוג לליטי מהפן הזה.
בצחוק- אמרים שהכלב דומה לבעליו או ההפך, אם את מפחדת\נגעלת מלטאה, גם מהפן הזה לא תהיה בעיה .

כדי לאהוב, לכבד, ליצור הזדהות, עם כל דבר(אפילו זוחלים)- צריך לעשות את הדבר הכי קל שבעולם, צריך ללמוד עליהם ולהכיר אותם יותר טוב. הפחד כמעט תמיד נובע מחוסר ידע. גם כשאתה לומד את האויב שלך אתה לומד לפחות לכבדו.

תקראי את הקישורים שאני שולח לך אם יש לך זמן, ותראי איך יהיה לך יותר נוח עם הלטאה בבית.
כתובות אינטרנט מצורפות:
נראה לי שיש לי מניפנית
21/07/2008 | 16:23
1
106
אני מאוד מקווה מאוד שהיא לא תטיל לי ביצים בבית...
מה רע? הדברה ביולוגית!
21/07/2008 | 20:40
126
שממיות ממש חמודות
ומביאות מזל טוב!
אולי תתרגלו אחת לשניה?
היי ענבר :)
22/07/2008 | 09:03
8
102
אני יכולה לומר לך שבניגוד לאורחים אחרים כגון מקקים וחרקים מכל מיני סוגים, לטאות לא נוטות לזנק על אנשים בפתאומיות.
לא קרה לי עד היום (והבית שורץ לטאות) ששמית באה איתי במגע מרצונה.
לא יודעת אם זה מרגיע אותך, אבל מקווה שכן :)

שנית, לגבי הכלבה, מסכימה עם איתי שזה תלוי בכלב, אבל, הכלבים שאני פגשתי עד היום זינקו בהתלהבות מירבית על כל לטאה שהם ראו. הכלבה של הורי מוכנה להתאבד על שממיות. אני מניחה שפשוט התזוזה מגרה אותם.

איזו כלבה יש לך?
תתפלא
22/07/2008 | 13:22
7
87
אבל היה מקרה שהיא עלתה לי על הראש באמצע הלילה מה שהעיר אותי ומאז אני בטראומה...

לפעמים אני רואה את הכלבה שלי רבה עם משהו אני משערת לעצמי שזאת "ליטי" כי זה בדרך איפה שהלטאה נמצאת.
אז חשבתי שאולי יום אחד היא תתפוס אותה ותהפוך אותה לארוחה (איכס)
הלטאה הזאת מטרידה את מנוחתי מכמה סיבות ועכשיו הבנתי שהיא יכולה גם להטיל ביצים רק השאלה שלי איך היא מופרת?

עכשיו נזכרתי ששנה שעברה הייתה לי לטאה קטנה בבית והיא נעלמה מסיבה יכול להיות ש"ליטי" זאת אותה אחת או שהיא אחת מהביצים שהלטאה הקודמת הטילה??

אני מקווה שאני לא נשמעת מטומטמת כי אני לא ממש מבינה בדברים האלה....

ולא קיבלתי תשובה על השאלה הראשונה ששאלתי
כמה זמן לטאה יכולה לחיות בלי אוכל ומים, כי בכל יום היא נראית יותר ויותר קטנה...
אהה שכחתי
22/07/2008 | 13:24
92
הכלבה שלי היא מסוג פינצ'ר
לשאלותיך ענבר:
24/07/2008 | 21:39
5
113
1) יתכן שליטי היא הלטאה שהיתה לך בבית בשנה שעברה.

2) בכדי להטיל ביצים מופרות ליטי היתה צריכה להזדווג עם זכר.

3) לא יודע בוודאות כמה זמן בדיוק לטאה מסוג מניפנית מצויה יכולה לשרוד ללא אוכל ומים, מה שכן, אני יודע שמניפניות יכולות לצרוך כמעט  את כל הנוזלים הדרושים לה מעיכול הטרף(מים מטבוליים) ואם יש לא רק חרקים לאכול היא תוכל לחיות רק עליהם, ובכלל, לא ממש נוח לי לענות לשאלה הזו, היא מעציבה אותי קצת.

4) הדר(DREAMING H ) היא "תתפלאי" ולא "תתפלא".

בי.
תיקון= "לא" = לה.
24/07/2008 | 21:56
69
אוקי תודה...
24/07/2008 | 23:56
3
64
יש לי ממש רגשות מעורבים כלפי הלטאה הזאת...
אני לא מבינה למה היא לא רוצה לצאת....

ואיפה לעזאזל היא התחבאה במשך שנה?????

והדר אני מצטערת

את האמת להגיד לך גם לגבי ליטי אני לא בטוחה אם היא זכר או נקבה....
השממית נקראית שממית בתים
25/07/2008 | 17:00
2
137
אולי זה ייתן לך רמז למה ליטי דווקא מחליטה לחלוק איתך את הדירה

שממיות הן בעל חיים קומנסלי- הן חיות במשכנות האדם
מעבר לבית אחר מבחינתה הוא מסוכן ולא כדאי
כנראה שעל אף ההצקות שלך והריסוסים היא מעדיפה להישאר
או שהיא חלשה מכדי לצאת למסע לחפש מקום שבו אפשר לחיות בשקט
בכל מקרה בחוץ בגינה או בשטח פתוח אין לה מה לחפש כי שממיות חיות בבתים או על "קירות" טבעיים.
את רוצה לאמץ אותה
25/07/2008 | 18:13
1
92
אצלך יהיה לה הרבה יותר טוב  אני בטוחה.
בכיף
26/07/2008 | 00:38
59
יש לי שממיות משלי
והיו גם כמה לטאות אחרות בבית בשנה שעברה (נדמה לי שחומט פסים)
קטנות ויפות מאוד
לא מפריעות לי בכלל
אני מאוד אוהבת שממיות ולטאות בכלל
הן יפות וחמודות

שאלה
21/07/2008 | 17:47
3
92
אם יש לי בחדר שממית\שממיות ונראה כי הן בוגרות,ואני רוב היום עם מזגן דולק בחדר,יש מצב שהיו הטלות ופגעתי בביצים בגלל הטמפ'?
מקפיץ
24/07/2008 | 04:06
76
לפני שיהיה מאוחר מדיי
הי JIV , אתה שואל אם יש מצב שהיו הטלות?
24/07/2008 | 21:18
1
129
אם היו הטלות אז אתה תראה את הביצים(חיות או מתות), אם לא, אז לא. אני מבין שאתה לא שואל על איך להדגיר או ליצור תא להטלה, את שואל בעצם מהן טמפרטורות הדגרה או טמפרטורות שהביצים יכולות להתפתח בהן. בהנחה שהיו לך ביצים טובות בתוך מדיום להדגרה, טווח הטמפרטורות להדגרה של ביצי שממיות כאלה הוא בין 26מ"צ לבין 31 מ"צ . כאשר, קרוב לוודאי שיצאו לך נקבות עם תדאג לטווח של 26- 28 מ"צ,  ויצאו  לך זכרים בטווח של 30-31 מ"צ . אם הטמפרטורה בחדר שלך נמוכה מ25 מעלות בגלל המזגן, אז כן, יש סיכויי שהביצים יפגמו.
מקווה שענית,.
איתי.
תודה רבה
28/07/2008 | 19:37
61
בעצם רק המשפט האחרון ענה לי על השאלה , אבל תודה

הכוונה היא לא להדגיר או להתערב בביצים (במידה וקיימות) אלא לדעת אם אני פוגע..ואני כנראה פוגע לצערי..

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי הוא עמוס כהן ,ואני הבעלים והמנכ"ל של חברת "מיטב הדברות",חבר בארגון מדבירי מזיקים בישראל. אני מוסמך ומורשה להדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בעל רי
עוד...
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
עמוס כהן -מנהל פורום הדברת מזיקים
מנהל פורום הדברת מזיקים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו