לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הדברת מזיקים
בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

האם זה טוואי התהלוכה ?
12/02/2011 | 13:37
1
2
טוואי
12/02/2011 | 23:43
11
הזחלים שרואים ביו טיוב הם זחלים של דובון הקורים ולא של טוואי התהלוכה.

אגב, כתוב שם "דובון קורים".

מידע על דובון הקורים תוכל למצוא באופן מפורט בבלוג של ווינמן "חרקים עולם קטן בגדול".
שאלה דחופה- ביצה של נחש
07/02/2011 | 22:17
14
99
דחוף כי מחר אני מעבירה איזושהי הדרכה בנושא ביצי בע"ח והילדים בטח ישאלו

השאלה: למה ביצי הנחש (ונדמה לי כל הזוחלים ?) גמישות ולא בעלות קליפה קשה כמו ביצי תרנגולת ??

תודה רבה רבה !!
חגית
לא בטוח לגבי זה, אבל אם אף אחד לא יענה....
09/02/2011 | 16:41
2
20
http://www.bigsiteofamazingfacts.com/do-snake-eggs...
אפשר לחשוב על עוד הרבה סיבות, למשל: לציפורים יש מקור חזק ומפותח כדי לשבור קליפה קשה ולנחשים יש סוג של "שן" שיותר "קורעת" מאשר שוברת את הקליפה הרקה ואם הייתה קליפה קשה אז הם לא יכלו לשבור אותה....
אופס... לא שמתי לב ש"מחר" כבר עבר...
09/02/2011 | 16:42
7
תודה לך על הקישור !! ולמרות שכבר לא
10/02/2011 | 08:24
8
"מחר" זה עדיין רלוונטי לי
שאלה טובה מאוד וכפי הידוע לי- אין עליה תשובה.
12/02/2011 | 23:58
8
11
את שאלת למה ? התשובה היא שאף אחד לא יודע (לפחות לא בספרות ובמאמרים שאני קראתי) ...

כל הצבים היבשתיים והימיים מטילים ביצים בעלות קליפה קשה כך גם התנינאים, חלק מהלטאות מטילות ביצים בעלות קליפה רכה וחלק לא ,מהשממיתיים כולן מטילות קליפות קשות (מן הידוע לי)  רוב המינים של הצבים הביצתיים מטילים "קשות" וחלק "רכות" רוב הנחשים מטילים ביצים "רכות" וחלק משריצים. ההשערות רבות (ויכולות למלא 2 מסכי מחשב) ל"למה" אך אין תשובה ברורה.

למרות שזה כבר לא רלוונטי חשבתי שאולי המידע לגבי השיוך של סוג הביצה למין הזוחל יועיל לך ולכלל.

רכות - קליפה רכה.
קשות- קליפה קשה
יכול להיות ש...
13/02/2011 | 16:54
7
9
בעלי חיים שמטילים ביצים עם קליפה קשה מקבלים הרבה סידן יחסית מהתזונה שלהם ככה שלא חסר להם סידן ואין בעיה "לבזבז" אותו על ביצים עם קליפה קשה עשירה בסידן ולעומתם בעלי חיים שלא מקבלים הרבה סידן מהתזונה שלהם נאלצים "לחסוך" ולהטיל ביצים בעלות קליפה רכה דלה בסידן.
זאת סתם השערה שלי, ?Who knows
לא נשמע לי הגיוני
13/02/2011 | 20:46
2
9
דווקא נחשים מקבלים באוכל שלהם יותר סידן מלטאות,הרי נחשים אוכלים את הטרף שלהם שלם ביחד עם העצמות(שהן כידוע כמעט 100% סידן)
ההשערה הלא-הגיונית-במיוחד שלי היא שאולי קליפה רכה מגינה על ביצים מאבנים וקרקע קשה,יותר קשה לשבור ביצה רכה,אבל ביצה קשה נסדקת בקלות
??
פנק
14/02/2011 | 02:31
7
ההשערה שלך יפה ונחמדה והיא אף אחת מן ההשערות הקימות אבל לדעתי נפסלת משום שיש הרבה זוחלים שמטילים ביצים בעלות קליפה קשה מפילים אותן לבור אחת על השניה מגובה של עד 20 סנטימטר (לדוגמא צבים יבשתיים וימיים) ולא קורה להן כלום.

נחשים מטילים אותן בעדינות במחילה כשהן לא מופלות אחת על השניה אלא מונחות בעדינות.

אז אם ביצים "קשות" שמוטחות אחת על השניה לא צריכות הגנה, אז למה שביצים המוטלות בעדינות יצטרכו הגנה מפני הקרקע הקשה?  

צריך לחשוב עוד.
אגב...
14/02/2011 | 02:39
4
נהיה קצת גל-ויני ונאמר שעצמות מכילות כ60% סידן לכל היותר.
רעיון יפה אלתר אבל..
14/02/2011 | 02:22
3
6
חולייתנים רבים בכללם זוחלים סופגים קלציום דרך מערכת העיכול רק באמצעות חלבונים נשאים שהתרגום שלהם נעשה עיי רנא שמשועתק מהגנום שבגרעין תא המטרה(דופן המעי, שריר וכו) באמצעות פאקטור שיעתוק מיוחד שמופעל ע"י ויטמין די 3.

זהו ויטמין פוטוסינטטי(מיוצר רק ע"י אורך גל של UVB מן השמש) שמיוצר באפידרמיס החולייתנים ומיעוטו נספג מהמזון.

לכל הזוחלים, נחשים בכלל(כפי שציין פנק 7) יש מספיק קלציום פוטנציאלי לצריכה אופטימלית מהמזון, גם לצמחוניים שבהם. לכן ויטמין די 3 הוא הקובע כמה יספג, אם בכלל.

ייתכן ובשלב מסויים באבולוציית הזוחלים היו תנאים( בתקופות שבהן הוכחדו הדינוזאורים וזה מסתדר) שנמנעה מהם חשיפה מספקת לשמש במצב כזה יצור של די 3 יעצר או יהיה מועט וכך גם ספיגת הקלציום. במצב כזה יהיה יתרון בהטלת ביצים בעלות קליפה דלת קלציום כמו במקרה של ביצי כל הנחשים וחלק מן הזוחלים.

ומה עם קצת מסורת?
14/02/2011 | 09:09
2
4
מבחינה אבולוציונית יש עלייה של הביצה מהמים ליבשה.
העליה הזאת לא היתה בקפיצה אחת אלא בשלבים
ביצי הזוחלים עדיין זקוקות לספיחה של לחות מהסביבה שזה יותר מתקדם מדו חיים שהביצה חייבת להיות במים (כמעט תמיד או בסביבה רטובה מאוד) ופחות מתקדם מעופות שניתקו לחלוטין את הביצה מהמים על ידי הקליפה הקשה
אז נשארנו באמצע עם הזוחלים
נראה לי שלהסתכל נקודתית על התאמה יהיה מנותק מדי
ומה עם הלטאה היבשתית שממנה נבע הנחש ?
15/02/2011 | 12:53
1
4
אילו ביצים היא הטילה? כנראה קשות כמו בעופות. איפה האמצע מי יותר מתקדם? הקלפים בנושא זה נטרפו מס פעמים באבולוציה:
והנחש נכנס לים ויצא שוב לפני כ 120 מ"ש, ולמעשה נכנס שוב(משפחת פתני הים שחלקם מטילים ביצים) מה נגיד על זה? וצבים ימיים שחלקם מטילים ביצים בעלות קליפה קשה וצבים ביצתיים גם? נמצאו ביצים מאובנות של זוחלים קדומים וימים שהטילו ביצים בעלות קליפה קשה וכאלה בעלות קליפה רכה איך מסבירים את זה באופן גס? כשיש כ"כ הרבה שונות בתוך המחלקה עצמה חייבים להתמקד.

בקשר מה שכתבת לגבי  "ביצי הזוחלים עדיין זקוקות לספיחת לחות מהסביבה": חלקן כן ואני מסכים, אך יש כאלה שלא זקוקות כמו השממיתיים של ישראל- שממית בתים ומניפניות(למשל) שמטילות על קירות יבשים(ובסדקים) ביצים קשות קליפה, חלק מן הצבים והחרדונים שראיתיהם מטילים באדמה קשה וחרבה למעשה מיובש. העוברים במקרה זה, מקבלים את כל הנוזלים מתוך הקרומים הפנימיים והאלבומין ממש כמו עוברים של עופות.

בקיצור- לא סתם יש מחלוקת כזו בנושא ואני ממש לא יודע מה הסיבה האמיתית.
אף אחד לא יודע ...
15/02/2011 | 18:43
7
כן, אני חושבת שיותר נכון להסתכל קודם בגדול על הקבוצה כולה
למרות שכמו שכתבת יש שונות גדולה
ואחר כך לרדת לרזולוציה גדולה יותר
כנראה שלא נדע לעולם
דיון מעניין, אבל השאלה צריכה להיות הפוכה.....
14/02/2011 | 13:18
1
10
מאחר והציפורים התפתחו מהזוחלים ככל הנראה, נשאלת השאלה מדועה הביצים של הציפורים קשות יותר.
על זה יש כבר תשובה פשוטה-כדי שלא ישברו תחת משקל הדוגרת.......

לגבי השאלה מדוע הביצים של (חלק) מהזוחלים רכות יותר-אני חושב שהעלו כאן די הרבה סיבות הגיוניות.

יש לי תחושה שככול שהזוחל יהיה גמיש יותר, כך הקליפה של הביצה שלו תהיה רכה יותר מאחר והנקבה שנושאת את הביצים צריכה לשמור לעצמה את האופציה להיכנס לחריצים דקים ומחילות מפותלות.
זה נכון כמוסן כשמשווים בין צבים לנחשים.
אני לא יודע מה קורה כשממקמים בינהם את הלטאות מאחר ולא ראיתי יותר מידי ביצי לטאות. כאן יש לי תחושה שככול שכמות הביצים תהיה גדולה יותר, הביצים יהיו רכות יותר(גם, כדי לאפשר גמישות תנועה אצל הנקבה), אבל אני מעריך שגם מקום הטלת הביצים ישפיע על גמישותן (כפונקציה של חשיפה ללחות ואבדן מים דרך הביצה.).
הסברה שהעלית היא אחת המקובלות לגבי ביצי
15/02/2011 | 13:02
7
הנחשים הרכות, משום שבאותו זמן שהנחשים עלו(חזרו) לקרעקע התפתחו להם יונקים קטנים בגודל חולדה ששרדו את ההכחדה הגדולה של ה- T-K בתוך מחילות. בכדי לעמוד בתחרות ולהשיג יותר מזון לברוח מטורפים או מיקום טוב יותר להטלה בתוך מחילה צרה, ביצים רכות בשחלת הנחש, יותר יעילות מכאלה קשות שמהוות מכשול במקרה זה.
חדשים ודרושים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2011 | 17:29
2

הורים, אל תתמודדו לבד: פורום הורים לילדים לקויי שמיעה נפתח ובו תוכלו להתייעץ, לייעץ, לשתף, לקבל מידע ולהיות חלק מקהילה של הורים אחרים כמוכם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

כמו כן, לפורומים הבאים דרוש/ה מנהל/ת:

עזרה בלימודים ושיעורי בית - מתקשים במתמטיקה? לא מבינים את המטאפורה בספרות? המקום לתלמידים הרוצים לסייע ולקבל סיוע בחומר הלימודי

אוניברסיטת בר אילן - סטודנטים בעבר, הווה ועתיד, מורים, מתרגלים וכל מי שמתעניין במתרחש באוניברסיטה מגיע לכאן

חושבים שאתם מתאימים לניהול אחד הפורומים הנ"ל?
הקליקו על הקישור, מלאו את הטופס במלואו ואולי תהיו המנהל/ת הבא/ה שלו:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
בהצלחה
תצפיות:
07/02/2011 | 15:07
2
5
אתמול במכמורת 3 צבי יבשה פעילים.
1 חומט גמדי פעיל
לפני כמה ימים, זיקית צעירה פעילה.
תצפיות היום
08/02/2011 | 16:43
1
השמש זורחת והחרדונים - מתחרדנים!

היום ראיתי בדרך חזרה מהלימודים:
1 חרדון מצוי בוגר מתחרדן במסלעה ליד המרכז למרשם של אוניברסיטת תל-אביב.
1 חרדון מצוי צעיר מתחרדן על הטראסה של הגדר של מכון וייצמן ברחובות.
ועוד חרדונים!
14/02/2011 | 19:05
2
היום היה חם יחסית לעונה, אז החרדונים הגיחו ממחילותיהם והתחרדנו בפומבי:

1 חרדון מצוי בוגר התחרדן במסלעה של הפארק ליד המרכז למרשם של אוניברסיטת תל-אביב.
4 חרדונים מצויים, 1 צעיר ו-3 בוגרים, התחרדנו על הטראסה של הגדר של מכון וייצמן ברחוב הרצל ברחובות (מול הפקולטה לחקלאות).
בעיית נשל
01/02/2011 | 10:57
4
13
יש לי פיתון מתכדר שהתחיל להשיל לפני כמה ימים והוא לא הצליח להשיל את הכל, משהו כמו שליש מהנשל נשאר עליו.
א, זה מסוכן לנחש?
ב, מה אפשר לעשות שישיל את הכל?
רצוי לעזור לו להשיל.
01/02/2011 | 14:59
3
4
נשל תקוע יכול לגרום לנמק בזנב.
הכי פשוט-למלא קופסת פלסטיק במים פושרים(25 מעלות) עד לגובה הנחש ולהכניס אותו לשם לחצי שעה-שעה(כמובן להשגיח שהוא לא טובע ושהמים לא מתקררים יותר מידי).
אח"כ פשוט משחקים עם הנחש ובעדינות עוזרים לו להשיל.
אם לא עברו יותר מיום יומיים, סביר להניח שגם אם תחזיר אותו ישר לטרריום לאחר האמבטיה הוא יצליח להשלי לבד.
תודה
01/02/2011 | 15:57
2
3
אני הולך לעשות את זה, אעדכן בהמשך.
עדכון
01/02/2011 | 17:15
1
7
כל הנשל יצא בשלום...
תודה רבה על המידע!
:)
בכיף!. שמח לשמוע שנפתרה הבעיה
02/02/2011 | 14:57
2
אני רוצה לזווג את הנחשים שלי מה עליי לעשות ?
31/01/2011 | 23:04
1
1
יש לי שני נחשי "קינג סנייק" ממשפחת גריי בנדד
הזכר בן 4 והנקבה בת 3 שנים יותר קטנה מהזכר.
איך אני אמור להכין אותם לתהליך?  
ובאיזה גדול הנקבה צריכה להיות?
כשהם מוכנים מה עליי לעשות?
ואיך אני יגרום להם לא לאכול אחד את השני
לא מסובך.
01/02/2011 | 15:01
1
ראשית, צריך לוודא שמצבם הבריאותי והמשקל שלהם תקינים ומתאימים לתהליך.
אח"כ, מכניסים אותם בהדרגה לשנת חורף של כשלושה חודשים, מוציאים אותם(שוב בהדרגה), ולאחר שהם חוזרים לאכול והנקבה משילה מפגישים בינהם. בד"כ הזיווג עובר ללא בעיות. אם הם מנסים לחנוק אחד את השני אז תפריד ותנסה שוב כעבור כמה ימים.
חדשים ודרושים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2011 | 16:08
1

מאז הסופרנוס לא הייתה דרמת פשע משובחת כזו: סיפור עלייתו של הפשע המאורגן בארה"ב של שנות ה-20, ערב כניסתו לתוקף של חוק היובש.
הדרמה עטורת השבחים אימפריית הפשע מקבלת פורום ואתם מוזמנים

פורומים המחפשים מנהלים:

הישרדות - העונה החדשה (הפורום ייפתח בקרוב)
פורום סדרות מציאות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

רוצים לנהל את אחד הפורומים הנ"ל וחושבים שאתם מתאימים?
הקליקו, מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם:

בהצלחה
כרכן תירס שנצמד לתקרת הטרריום
29/01/2011 | 09:42
3
13
היי חברים!

אני מגדל כרכן תירס צעיר בן חצי שנה פחות או יותר.
אורך של 50-60 ס"מ אוכל באופן סדיר פעם בשבוע, כנ"ל לגבי צואה.
השלת עור אחרונה לפני חודש.

העניין הוא כזה.

עד לפני שבוע הוא גר בתוך קופסת פלסטיק. כעת העברתי אותו לטרריום.
הטרריום מחומם. 30 מעלות בצד החם ו - 20 מעלות בצד הקר.
יש מקום מסתור. מצע אספן וגם גזע עץ.

מדובר על אקווריום שעבר הסבה. אורך 50 רוחב 30 גובה 40.
יש רשת שמונעת ממנו לצאת.

הבעייה היא שהוא מרבה לטפס לכיוון התיקרה כל הזמן.
הוא מוצא איזו בליטה להתפס עליה ומתכדרר לו ונשאר באיזור העליון.
הוא כמעט ולא יורד משם. גם לא בשעות הלילה.

אני חושש שהוא יקפא מקור או משהו. והאיזור העליון מן הסתם קר יותר.
חורף עכשיו ואני לא מבין למה הוא לא מתקרב לכיוון החימום.

אשמח לעצה!
יש כמה אפשרויות.
29/01/2011 | 11:23
2
10
ראשית, כיצד אתה מחמם? יכול מאוד להיות שהוא מנסה להתרחק מהחום.
שנית-יכול להיות שיש שם זרימת אויר והוא חושב שזו הדרך החוצה(בהרבה מיקרים, אקוריום שהפך לטרריום הוא לא מספיק ממוגן והנחשים מצליחים לברוח ממנו.
אופציה נוספת-כרדיות. כשלנחשים יש כרדיות הם בד"כ מטפסים או יושבים במים.
אני חושב שהאופציה של החימום היא הרלונטית. יש לו מקום מסתור בצד הקר?
אז ככה....
29/01/2011 | 15:06
1
7
ראשית ממש תודה!!! אני מאוד מעריך את זה.

הנה תשובות....
אני מחמם באמצעות משטח חימום.
אני מודד באמצעות שני מדי חום, אחד דיגיטלי (בצד החם) ואחד אנלוגי (פשוט יותר) בצד הקר.
אין מסתור בצד הקר. כדאי לשים? האם ליד המים? ממה שידוע לי צריך לשים את המים בצד הקר.

לגבי הקרדיות.... האם רואים אותן?
כי אני משתמש באותו האספן שיש לו בקופסא הקטנה ושם אין לו בעייה.

תבדוק
29/01/2011 | 23:57
5
את הטמפ' בתחתית הטרריום, יכול להיות שאם באוויר זה 30 אז ברצפה זה טמפ גבוהה מאוד...
שלוון קולר...
28/01/2011 | 16:29
3
46
האם יכול להיות שנצפה שלוון קולר באזור מושבים צפוני לכפר סבא ???

אם לא, אלו נחשים דומים יכולים להמצא באזור ?
נכון בסביבות ה70 ס|מ או יותר, צבע חום, עם קולר פסים ליד הראש.
הערנו אותו (בטעות) כשפינינו לבנים בחווה שלנו.
יש תמונה מפלאפון, אבל היא לא ראויית העלאה :)
סביר להניח שמדובר בזעמן זיתני.
28/01/2011 | 16:36
2
13
אם אתה רוצה זיהוי וודאי תנסה להעלות את התמונה.
התמונה
28/01/2011 | 21:51
1
13
האמת, נראה דומה, רק שאני לא יודעת אם הנקודות זה לכלוכים (והיו הרבה) אבל תודה בכל אופן
כפי שכתב naja-זעמן זיתני
28/01/2011 | 23:12
5
נשל
24/01/2011 | 19:39
1
2
אחרי מספר אמבטיות סוף סוף ירד הנשל.(בהתחלה ירד לה רק מהראש והעיניים וכל השאר נשאר)
נשארה חתיכה של כמה סנטימטרים דבורה בצד התחתון (בטן) ממש מתחת לראש
אני די מתייאשת מלעשות לה אמבטיות כל הזמן ומיותר לציין שזה מכניס אותה לסטרס.
יש למישהו רעיון אין להוריד את החתיכה האחרונה?
תרטיבי חתיכת בד ובעדינות תשפשפי
24/01/2011 | 22:01
3
את המקום, זה אמור לעזור לנשל לרדת.
דרושים וחדשים ב אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2011 | 17:00
4

רוני הוא נער שאחרי מות אמו מגיע לפנימיה עם סוד משפחתי, עליו הוא שומר באדיקות.
רוני, כמו שאר הגיבורים, יחווה אהבות, כעסים וקונפליקטים בסדרה החדשה המבוססת על הרומן הקלאסי אליפים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

פורומים שמחפשים מנהל/ת:

עזרה בלימודים ושיעורי בית:

פסוריאזיס - תמיכה:

תמיכה למבוגרים - ADD ו-ADHD:

יופי וטיפוח אישי:

שירה ופרוזה:

פוטושופ:

פלאש:

רוצים לנהל את אחד הפורומים הנ"ל וחושבים שאתם מתאימים?
מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם:

בהצלחה
"ארץ חרדוני הצב" באילת
23/01/2011 | 16:26
2
42
לפני כמה חודשים התפרסמה כתבה (http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/091/808.html) בעקבות גילוי מושבת חרדוני-צב בצפיפות גבוהה באופן חרגי במזבלת המלונות באילת. הכוונה הייתה לגדר, לשלט ולהסדיר את המתחם כדי להפוך אותו לאתר תיירותי.

האם מישהו יודע על התקדמות הפרוייקט? האם האתר כבר מוסדר? וכשאגיע בפעם הבאה לאילת, איך מגיעים לשם?

וכן, אני יודע שעכשיו בחודשי החורף רוב הסיכוי שהחרדונים לא מאוד פעילים (אם בכלל), אבל כשאגיע לשם בסביבות הפסח (או בקיץ), אשמח לפגוש כמה חרדוני צב.
ארץ החרדונים
25/01/2011 | 06:59
1
32
השטח המדובר אכן עמוס במין חרדון צב מצוי, וקל לצפות בהם בעונה החמה.
לא חלה כל התקדמות (מצד קק"ל) לפיתוח האתר, והסכנה לחרדונים רבה בעיקר בשל פעילות מתגברת של רכבי שטח פרועים (בעיקר טרקטורונים ואופנועי שטח מאילת).

ביי
תודה רבה על המידע.
25/01/2011 | 13:33
8
שאלה בהקשר להכשות
21/01/2011 | 20:14
4
22
האם אדם שהוכש על ידי צפע ארצישראלי וקיבל נסיוב מוגן בפני הכשה חוזרת על ידי אותו סוג נחש ?
תודה-מנחם.
בערך...
21/01/2011 | 22:47
1
7
אני לא זוכר בדיוק איך הדברים עובדים, אבל הנוגדנים שהגוף מפתח לא נשארים בגוף זמן רב.
כך שבמקרה של הכשה חוזרת, יתכן מאוד שלגוף כבר לא יהיו נוגדנים להתמודד עם הארס.
תודה
21/01/2011 | 23:28
2
לא עד כמה שידוע לי.
22/01/2011 | 09:28
1
9
הנסיוב לא נשאר בגוף הרבה אחרי שנותנים אותו ולא עוזר לגוף ליצור זיכרון חיסוני לארס.
כאשר מוכשים ונותנים לגוף להתמודד לבד עם הארס, אז נוצר זיכרון חיסוני והגוף אמור להגיב מהר וטוב יותר להכשה הבאה.
אין לי מושג מה אורכו של הזיכרון החיסוני הזה אבל בטח לא יותר מחצי שנה-שנה.
ושוב תודה
22/01/2011 | 10:30
5
קינגסנייק מסרב לאכול
20/01/2011 | 21:46
2
1
אהלן,
אני מגדל נחש קינגסנייק מזה שלוש שנים ועד כה לא היו לי כל בעיות איתו. הנחש בוגר כמובן.
לאחרונה לא האכלתי אותו מתוך רשלנות, עצלנות וחוסר זמן.
הערב, אחרי חודשיים ללא האכלה קניתי לו עכבר בגודל ממוצע ומשום מה הוא מסרב לאכול.
עקב עצה שקיבלתי ממומחה העדפתי לא להפעיל את החימום (אבן של אקזוטרה) החורף הזה, אך הדלקתי אותו כרגע בשביל הסיכוי הקטן שזה איכשהו ישפיע.
אשמח לעזרה במידה ולמישהו יש רעיון לסיבה שמונעת ממנו לאכול...
(כרגע שניהם בטרריום נמנעים ממגע זה עם זה)
מומחים לא חסרים....
20/01/2011 | 22:07
2
אבל יש מספיק אנשים שמבינים שכתבו דפי מידע על גידול זוחלים ששווה לקרוא אותם.
זוחל שטמ"פ הגוף שלא לא מתאימה לעיכול ואכילה לא צריך לאכול.
אם הנחש שלך כן היה אוכל סביר להניח שצורת הגידול שלך הייתה הורגת אותו בתוך יום או יומיים.
אם אתה רוצה שהנחש שלך יאכל, תדאג שהטרריום שלו יהיה מחומם כמו שצריך כל הזמן, ולא רק כשמתחשק לך לראות אותו אוכל.
נחשים זאת חיה שחום גופה תלוי בטמ"פ הסביבה, מה שאומר שכשקר הגוף אינו פעיל וכשחם הגוף כן.
בטבע טמ"פ גוף נמוכה אומרת דבר מאוד פשוט: חורף! ובחורף נחשים שישנים שנת חורף לא אוכלים.
אני בהחלט חוזר על ההמלצה להתחיל לקרוא קצת מידע על החיה שאתה מגדל, זה בטוח לא יזיק ואולי יואיל יותר מעצות של "מומחה" כזה או אחר.
אני מצטרף לדברים של יונתן, ומוסיף:
26/01/2011 | 11:42
6
מהניסיון שלי עם קליפורניה קינגסנייקים (Lampropeltis getula californiae) -- אני מניח שזה מה שיש לך -- חלק גדול מהם לא אוהבים לאכול במהלך החורף, גם כשכן מחממים להם את הכלובים.
תצפיות
16/01/2011 | 17:59
7
3
הגולשים כאן מוזמנים לקחת חלק בפרויקט באתר מן השדה -
שיתוף ותיעוד תצפיות, על גבי מפה.
כ-1000 תצפיות זוחלים כבר מוצגות באתר, נשמח לראותכם.
כמה מן הגולשים כאן כבר שותפים מלאים, כל היתר - בבקשה ראו זאת כהזמנה אישית :)

* שליחת דיווחים - טופס דיווח.
מדווח קבוע
16/01/2011 | 21:29
3
1
הבע"ח שאני נתקל בהם ברוב המקרים הם חרדונים מצויים (ברחובות ובתל-אביב), או לטאות זריזות, שממיות בתים וחזירי בר (בקרית טבעון ליד בית ההורים). מידי פעם אפשר להיתקל בזיקיות בכל המקומות הללו; כשאתקל שוב - אדווח.
ואגב...
16/01/2011 | 21:38
2
1
האם אתם מעוניינים גם בתצפיות מהשנה-שנתיים שעברו? לאמא שלי יש נטייה לדווח לי למייל בכל פעם שהיא נתקלת בחזירי בר, בלטאות זריזות, בשממיות בתים או בדלקים (הייתה לה משפחת דלקים בעליית הגג) כך שאוכל לעשות חיפוש במייל שלי ולהכניס לטופס הדיווח כל תצפית שלה עליהם.
תודה
16/01/2011 | 21:49
1
תודה רבה על כל הדיווחים!
"האם אתם מעוניינים גם בתצפיות מהשנה-שנתיים שעברו?"
כן, אף ישנות יותר, רק כדאי לשים לב:
אביעד אסף וריכז תצפיות רבות בשנים האחרונות, אם שלחת אליו בעבר - סביר להניח שהן מופיעות כבר.

לא שלחתי בעבר
16/01/2011 | 23:29
1
הן אצלי במייל.
1000? מאחורינו.. :)
29/01/2011 | 22:13
2
4
תודה לכל המדווחים, כיף לראות כזה שיתוף פעולה
1025, עשרות נוספות בדרך
30/01/2011 | 12:12
1
1
1281
06/02/2011 | 21:19
1
כמה זמן עד שהנחש מוריד את כל הנשל
15/01/2011 | 19:48
2
9
הנחשה שלי (פיתון מתכדר) השילה רק את הראש וקצת מהגוף, היא ככה כבר שבוע. זה נורמאלי? אם לא מה צריך לעשות? אני ממש אבל ממש עוד לא מבינה הרבה בנחשים
זה לא נורמלי
15/01/2011 | 21:42
1
5
נחש שמוחזק בתנאים המתאימים לו ישיל את הנשל כולו בפעם אחת
אם את לא מבינה בנחשים ולא יודעת מה התנאים שאת צריכה לספק לפיתון שלך אני מציע שתחפשי דף גידול על פיתון מתכדר ותלמדי.
לגבי הנשל, כרגע מה שאת צריכה לעשות זה אמבטיה פושרת(לא חמה מידי) שתכסה את כל גוף הנחש, למשך כ20 דקות. הנשל יתרכך ותוכלי להסיר אותו בעדינות.
רק הזהרי מנשיכות
16/01/2011 | 09:59
2
הנחש עלול להיות בסטרס כתוצאה מהאמבטיה ולכן במיוחד בנחש גדול כמו שלך עדיף שמישהו יחזיק את הראש והגוף ואת תנסי להסיר את הנשל...

דרך אגב עלול להיות שבעת ההתנשלות לא היה מספיק לכות וחום בטרריום... (לפעם הבאה)\\
צב ומים
13/01/2011 | 16:45
3
7
שלום לכם חברי הפורום.ברצוני לשאול שאלה:האם חייבים לתת לצב,צבים,לשתות מים?או שהצב יכול להיסתדר מצוין רק עם
ירקות,דשא,פרות? אשמח לתשובה!
לציטב ידיעתי רוב הזוחלים כולל צב לא שותים מים
13/01/2011 | 18:30
1
39
הם מקבלים את המים שלהם בתוך האוכל שהם אוכלים
רוב הזוחלים כן שותים.
13/01/2011 | 22:26
13
חובה לספק לצבים(ולשאר הזוחלים) מים זמינים לשתיה.
באיזה צב מדובר?
14/01/2011 | 10:00
12
צבי יבשה ישראלים הם מין מוגן ואסור על פי החוק לגדל אותם בבית. אם מצאתם או קיבלתם צב יבשה מצוי אז הדבר הטוב עבורו הוא שתחזירו אותו למקום ממנו הוא נלקח. אם אתם מתקשים לעשות כן תוכלו ליצור קשר עם מוקד רשות הטבע והגנים והם יעזרו לכם. צלצלו 6911* מכל טלפון, 24 שעות ביממה.
זוחל לא מוכר - אולי מישהו מכיר
10/01/2011 | 15:36
3
54
חפרתי קצת בגינה ומצאתי (אין לי תמונה) מין זוחל קטן שנראה כמו נחש אבל באורך 5 ס"מ (ללא רגליים) בצבע אפור בהיר, נע די מהר. הנ"ל לא נראה כמו תולעת למרות שייתכן מאוד שאני טועה.
בנוסף למיני נחש הזה, היו במחילה שלו ה"תינוקות" שלו - זהים, רק הרבה יותר קטנים (בערך 8 במספר).
מישהו יכול לומר לי מי הוא ומה הוא בעל החיים שמצאתי?
אם אתה מתאר "תינוקות" במחילה אזי זה לא זוחל
11/01/2011 | 00:17
2
19
תנסה מרבי רגלים . הזוחל היחיד שמתאים לתיאורך הוא בכל אופן חמט גמד, כנס לקישור שאשים או תעתיק לדפדפן ותראה הכצעקתה:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ablepharus_Rueppellii.JPG
חומט
11/01/2011 | 10:21
1
18
היצור שראיתי בקישור אכן מאוד דומה למה שראיתי
פרט ל-2 דברים:
* בעל החיים שאני ראיתי היה בצפע אפור מאוד בהיר
* לא היו לא רגליים כלל
אולי נחושית נחשונית?
13/01/2011 | 00:38
13
תולעים בסלון
09/01/2011 | 10:04
2
118
שלום,

לאחרונה מצאתי כמה תולעים בודדות בגודל של כסנטימטר על הספה ועל הרצפה מאחורי הספה בסלון.
מישהו יודע איזה תולעים אלה ? (מצורפת תמונה)

תודה!
אלו תולעים?
13/01/2011 | 15:59
59
מהתמונה הלא ברורה הזו הייתי אומרת שמדובר אולי בנדל, אבל באמת שקשה להבין.
נסה לצלם תמונה ברורה יותר.
אני מנחש שזה זנבזיף הבתים
18/01/2011 | 20:36
328
זיהוי זכר ונקבה בחרדון מצוי
09/01/2011 | 10:08
7
243
אני חובב חרדונים בטבע ובעיר ואוהב לצפות בהם; עם זאת, מעניין אותי איזה חרדון הוא זכר ואיזה נקבה. לפי המגדירים שקראתי (ובייחוד "מדריך לזוחלים ודוחיים בישראל" מאת פנחס אמיתי ועמוס בוסקילה), הבנתי שחרדון גדול וכהה אמור להיות זכר שליט בטריטוריה, וכמו כן חרדון שקד קידות הוא לרוב זכר (כך הם מפגינים שליטה ומושכים חרדונות).

האם יש דרכים נוספות, וודאיות יותר, להבדיל בין חרדון לחרדונה אצל חרדון מצוי?

ואפרופו חרדונים, בטראסה של הגדר של מכון וייצמן ברחובות יש מושבה גדולה של חרדונים מצויים מכל הגדלים שגרים במחילות שחפרו בין סלעי הטראס ונוהגים להתחרדן להנאתם על הטראסה. פעם אחת אפילו ראיתי קרב בין שני חרדונים ליד תחנת הרכבת של רחובות (שנראה דומה לקרב חתולים, רק ללא צרחות). כנ"ל במסלעה שליד אוניברסיטת תל-אביב (רח' ג'ורג' וויז ליד המדרגות לרכבת) שם גרים בכיף כמה וכמה חרדונים כולל את "כבוד הרקטור" (כפי שאני מכנה אותו), חרדון עצום מימדים וכהה מאוד. מצורפת תמונה של חרדון מצוי שצילמתי במאי 2010 ליד מכון וייצמן.
זה ברור....
09/01/2011 | 15:14
4
12
הוא היה כזה רזה והיא כזאת שמנה....
הייתי חייבת
09/01/2011 | 15:56
1
1
ועכשיו, מישהו יודע על אמת?
10/01/2011 | 10:39
9
היא בכלל לא שמנה, היא סתם בהריון
10/01/2011 | 19:37
1
11
הייתי חייב

מצרף תמונה של "משפחת חרדוני". השתתפו במפגש פורום ש"ט, נס-ציונה 26/1/2007.
איזה חמודים!
10/01/2011 | 21:20
6
תשובה לשאלתך
11/01/2011 | 00:08
1
12
הסממנים העיקריים:

לזכר בוגר ראש גדול ורחב משל הנקבה באזור תפוצתו.

לזכר (גם מתבגר) יש מעין פס אורכי דק שנראה כמו צלקת אורכית אחרי ניתוח. "הצלקת" בולטת מעט ומעטרת את הבטן בחלקה התחתון, למעשה אלה 2 שורות קשקשים הבולטים מעט יותר מכל שאר קשקשי הגחון.

בסיס הזנב של הזכר רחב יותר משל הנקבה (בגלל אברי המין שם).

הצבע של שני הזוויגים משתנה בהתאם לתנאי התרמורגולציה כך שלא מהווה(לדעתי) ממש מדד.

מקווה שעניתי,
איתי טסלר.
תודה רבה על המידע!
11/01/2011 | 10:07
6

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי הוא עמוס כהן ,ואני הבעלים והמנכ"ל של חברת "מיטב הדברות",חבר בארגון מדבירי מזיקים בישראל. אני מוסמך ומורשה להדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בעל רי
עוד...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
עמוס כהן -מנהל פורום הדברת מזיקים
מנהל פורום הדברת מזיקים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו