לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

לצפיה ב-'מצאתי ביצה - עזרה'
מצאתי ביצה - עזרה
02/08/2011 | 23:46
1
18
שלום רב,
מצאתי בבית שלי (צמוד קרקע) ביצה בגודל של סנטימטר וחצי, קשיחה, מנוקדת באפור. האם יכול להיות שזו ביצה של נחש או זוחל אחר? (הביצה כבר בקעה כך שאני קצת מודאגת...)
אשמח לשמוע אם יש למישהו מידע.
תודה רבה!
לצפיה ב-'נשמע כמו ביצה של ציפור'
נשמע כמו ביצה של ציפור
03/08/2011 | 15:26
9
לצפיה ב-'חיוואי נתפס ע"י נחש'
חיוואי נתפס ע"י נחש
01/08/2011 | 21:47
14
48
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וואו, בהחלט תיעוד מרתק. חבל רק שהתערבו לטובת'
וואו, בהחלט תיעוד מרתק. חבל רק שהתערבו לטובת
01/08/2011 | 22:33
12
9
החיוואי במקום לתת לטבע לעשות את שלו...
לצפיה ב-'לדעתי לא חבל שהפרידו.'
לדעתי לא חבל שהפרידו.
01/08/2011 | 23:49
4
11
אחרי הכל, לנחש לא היה מה לעשות עם החיויאי המת.
מה שחבל מאוד, זה שהרגו את הנחש. זה אמנם לא נאמר במפורש אבל ניתן להסיק את זה מהכתוב ומהתמונות.

אגב, העלתי בזמנו לפורום תמונה ישנה שסרקתי מהעיתון, של זעמן שחור חונק למוות חיויאי. למי שיש כח, מומלץ לחפש.......
לצפיה ב-'אם לא היו הורגים את הנחש - עוד הייתי אומר '
אם לא היו הורגים את הנחש - עוד הייתי אומר
02/08/2011 | 01:47
3
12
'ניחא'...
אבל מפריעה לי התפיסה האוטומטית שהנחש הוא ה-Bad guy בסיפור והחיוויאי הוא הגיבור שמציל אותנו מהנחשים הרשעים. יש שם איזו תגובה שמישהו אומר בדיוק משהו כזה - הנה: "...מה גם, שהחיוואים נותנים לנו כל כך הרבה, שמן הסתם יש לנו חובה מוסרית לעזור גם להם כשאפשר..."

כמובן שהתגובה הזאת היא שטותית לחלוטין - כי גם אם כן היתה לנו חובה מוסרית לעזור לחיוויאים, הרי שאנחנו כבר עוזרים להם מספיק בעצם זה שאנחנו מרכזים עבורם המון נחשים במקום נח אחד (שדות למיניהם)... ובכלל, ברור שאין בין התגובה הנ"ל לשמירת טבע דבר.

אבל אני מנסה לחשוב איך הייתי פועל בסיטואציה שכזו, וחוץ מזה שברור לי שלא הייתי הורג את הנחש, אני לא ממש בטוח איך הייתי פועל... באיזשהו מקום אני נוטה לחשוב שזו דרכו של הטבע - ואם הפעם הנחש 'מנצח' זה לא דבר רע. מצד שני, אולי זה באמת לא מועיל לאף אחד מן הצדדים (פחות איום אחד לנחש פעם הבאה?). בקיצור - אני לא יודע. אני כן יודע שהתגובה שהם בחרו בה היתה שגויה.
לצפיה ב-''
02/08/2011 | 08:48
3
לצפיה ב-'התגובה שאליה התייחסת שטותית גם בעיני, אבל'
התגובה שאליה התייחסת שטותית גם בעיני, אבל
07/08/2011 | 12:01
1
9
אני לא בטוח שאתה קורא אותה נכון. לדעתי, כשהחברה בפורום צילום הציפורים של d-spot אומרים שהחיוויאים "נותנים לנו כל כך הרבה", הם לא מתכוונים לכך שהם "מצילים אותנו מהנחשים הרשעים", או משהו כזה, אלא לכך שהם נותנים הרבה הזדמנויות צילום מעולות לצלמי הציפורים.
לצפיה ב-'ומיהו האחד ללא האחר? לדעתי היתה צריכה להיות'
ומיהו האחד ללא האחר? לדעתי היתה צריכה להיות
07/08/2011 | 16:08
2
להם את אותה מחויבות מוסרית (כאמור שטותית ) גם כלפי הטרף של החוויאי שגם הוא מספק להם הזדמנויות צילום נחשקות ביותר- חיוויאי טורף נחש!
בגלל זה הם רודפים אחרי מחרשות כל היום.
לצפיה ב-'אני זוכר את התמונה ויש לי אותה גזורה בבית .'
אני זוכר את התמונה ויש לי אותה גזורה בבית .
02/08/2011 | 11:01
5
הנה התמונה הסרוקה של - אסף.

אם החיוואי הזה צריך למות אז הוא ימות בנחש הבא. אלא אם כן "ילמד" שלא משתלם להיות עם "עיניים גדולות" כשהטרף שלך הוא נחש .

הבעיה היא תמיד התערבות האדם בנעשה בטבע- אנו יוצרים בעיות ואח"כ מנסים לטפל בהן(לא תמיד בצורה מוצלחת).

צריך לשאול את הבחור משפלת יהודה שדיווח לנו על נחשים בפיות החיוואים בדרך כלל, מהו אחוז החיוואים(בטח צעירים ולא מנוסים) שמומתים ע"י נחשים, מכלל האוכלוסייה באזור, אני בטוח שזה יהיה חסר משמעות עבור הישרדות האוכלוסייה כמו גם ההמתה של הנחש האימתני.
לצפיה ב-'ציטוט בynet: "פצעו את הנחש עם מברג" ,על מנת ל'
ציטוט בynet: "פצעו את הנחש עם מברג" ,על מנת ל
02/08/2011 | 17:56
5
14
שחרר את החיויאי.
לדעתי חבל.
לצפיה ב-'הנחש מת'
הנחש מת
02/08/2011 | 18:07
4
8
לצפיה ב-'ככה כתוב בדיונים שבדי ספוט'
ככה כתוב בדיונים שבדי ספוט
02/08/2011 | 18:08
7
לצפיה ב-'את זה הבנתי, השאלה למה הוא מת.'
את זה הבנתי, השאלה למה הוא מת.
02/08/2011 | 21:05
2
5
לצפיה ב-'לא כתוב איך בדיוק הנחש מת'
לא כתוב איך בדיוק הנחש מת
02/08/2011 | 22:48
1
14
לצפיה ב-'כתוב כדלהלן:'
כתוב כדלהלן:
03/08/2011 | 01:45
8
"רונן יחד עם נהג הטרקטור, החלו לנסות ולחלץ את החיוויאי מחנק הנחש. לאחר שווידאו כי לא מדובר בנחש ארסי, הם הרימו את הדורס מהקרקע ובעזרת מברג, פצעו את הנחש והסירו אותו מפניו של העוף הגדול."

אני מניח שלפציעה עם המברג יש חלק במוות של הנחש...
לצפיה ב-'לא היו צריכים להתערב לדעתי.'
לא היו צריכים להתערב לדעתי.
06/08/2011 | 10:02
7
גם אם לנחש לא היה מה לעשות עם החיוואי המת,לטבע הגדול יש...
מצלמים,בולעים את הרוק וממשיכים.
זה הטבע...
לצפיה ב-'מניעת רככת בצבי יבשה'
מניעת רככת בצבי יבשה
01/08/2011 | 13:15
6
44
אהלן,

קראתי קצת ברשת ונדמה שהדיעות חלוקות בנוגע לצורך במנורה הפולטת קרינת שמש (UV) לשם תהליך יצירת ויטמין D  בצבים לבניית השריון. בחלק מהמקומות רשמו שמדובר במיתוס ויש צורך במנורת חימום.

האם זה נכון?
כיצד למעשה מונעים רככת?
האם ניתן למנוע באמצעות מזון יבש שמוכרים בחנויות (של סרה למשל), באמצעות תזונה מסויימת או ויטמינים שמוסיפים מעל למזון או שחובה להשתמש במנורה הפולטת UV? אם כן על איזו מנורה ועם זה איזה הספק הייתם ממליצים ולכמה שעות ביום ובאיזה מרחק מומלץ להדליק.

מתנצלת מראש על מפל השאלות :)

תודה :)
לצפיה ב-'מנורת UV זה חובה לצבי יבשה.'
מנורת UV זה חובה לצבי יבשה.
01/08/2011 | 15:12
5
50
אם אין חשיפה לשמש ישירה אז חובה לספק מנורת UV. ההספק של הנורה תלוי בסוג הצב והמרחק תלוי בסוג הנורה.
המזונות היבשים שנמכרים בחנויות לא מומלצים כמזון עיקרי לצבים ולא הייתי בונה עליהם כספקי ויטמינים אמיתיים.
לצפיה ב-'אז איזה סוג מנורה טובה לצב יבשה ארץ ישראלי?'
אז איזה סוג מנורה טובה לצב יבשה ארץ ישראלי?
02/08/2011 | 10:55
3
26
האם UVA של הזוחלים היא טובה? באיזה הספק?

ראיתי בחנות חיות שעל המנורה רשום מרחק וזמן הדלקה אבל בגלל שהמנורה מיועדת גם לזוחלים אחרים לא ברור לי אם אלה ההמלצות גם לצבים.

הכוונה היא להאכיל באוכל יבש בתוספת מנורה? או גם בתוספת ירקות ירוקים?

תודה
לצפיה ב-'אור השמש הישראלי!!'
אור השמש הישראלי!!
02/08/2011 | 15:42
2
23
החזקת צבי יבשה בבית היא עבירה על החוק
צב היבשה כמו כל הזוחלים הוא ערך מוגן
אם ברשותך צבי יבשה שחררי אותך כמה שיותר קרוב למקום ממנו נלקחו
לצפיה ב-'הם לא נלקחו, הם בקעו בגינה לצבים עם רשיון'
הם לא נלקחו, הם בקעו בגינה לצבים עם רשיון
02/08/2011 | 18:24
1
19
והם כל כך קטנים שלא ניתן לגדל אותם בגינה מחשש לבעלי חיים אחרים שיציקו להם.
לצפיה ב-'יופי,שמחה לשמוע'
יופי,שמחה לשמוע
02/08/2011 | 22:49
18
ומה עולה בגורלם של הצבונים שבוקעים?
האם הם משוחררים לטבע בסופו של דבר?
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות נורת UVB?'
איפה אפשר לקנות נורת UVB?
02/08/2011 | 11:10
83
כי בחנויות מצאתי רק UVA והבנתי שזה לא מספיק טוב
לצפיה ב-'שירשור תצפיות (מזמן לא היה,לא?):'
שירשור תצפיות (מזמן לא היה,לא?):
31/07/2011 | 19:06
5
5
שלשום במכמורת -נלכד זעמן שחור
היום במכמורת- זעמן שחור דרוס.
אתמול בנחל אלעל (תצפית של חבר) -נחש מים
לצפיה ב-'חרדונים אתמול ברחובות'
חרדונים אתמול ברחובות
01/08/2011 | 10:50
7
החום הכבד הוציא את החרדונים המצויים ממחילותיהם. היו שני חרדונים גדולים מאוד (ושמנים) על הטראסה של מכון וייצמן, ושני חרדונים קטנים יותר.
לצפיה ב-'אתמול, זעמן מטבעות בוגר בולע חולדה בתוך גג.'
אתמול, זעמן מטבעות בוגר בולע חולדה בתוך גג.
01/08/2011 | 15:29
3
11
בכפר שמריהו.
לפני כן במהלך השבוע שעבר, צפע בוגר פעיל בכפר שמריהו, שני זעמנים זיתניים בוגרים פעילים בפרדסיה(שני מקרים שונים).

התצפית הכי מפתיעה-לפני כעשרה ימים, זעמן זיתני בייבי שבקע השנה. בד"כ אני נתקל בבוקעים הראשונים רק לקראת סוף אוגוסט.

לצפיה ב-'תצפיות מעניינות, במיוחד הזיתני המוקדם- שאלה:'
תצפיות מעניינות, במיוחד הזיתני המוקדם- שאלה:
07/08/2011 | 15:54
2
4
האם זעמן המטבעות הקיא בסוף את טרפו כשהתעסקת בו?
לצפיה ב-'נו מה......'
נו מה......
07/08/2011 | 18:32
1
17
חצי שעה מישהו העיר עליו עם פנס בתוך עליית גג וצילם בפלאפון ואיך שאני הגעתי ושלפתי את הפלאפון- הייתה לי שיחה!.........זו התמונה היחידה שיצאה לי. בתמונה הבאה היא של חולדה חצי לעוסה
לצפיה ב-'טוב, אחרי חצי שעה שמסנוורים אותך עם פנס כשא'
טוב, אחרי חצי שעה שמסנוורים אותך עם פנס כשא
08/08/2011 | 01:58
11
תה אוכל הגיוני שיבוא לך להקיא . אני יכול להבין את זה חחח ויאמר לזכותו שהמשיך לבלוע עד שהגעת...
תודה על התמונה.
לצפיה ב-'בקיעה מיוחדת של מתכדרים!'
בקיעה מיוחדת של מתכדרים!
29/07/2011 | 16:47
4
27
לפני כשבוע בקעו אצלנו מספר מתכדרים במופעים מדהימים!
להלן כמה תמונות לפני הנשל הראשון!
נעלה תמונות אחרי הנשל הראשון ותוכלו לראות כמה החיה הזו מדהימה...!
פרטים שאלות מכירה ועוד באתר בית שלנו.
לצפיה ב-'תמונה 2'
תמונה 2
29/07/2011 | 16:48
17
לצפיה ב-'תמונה 3'
תמונה 3
29/07/2011 | 16:49
13
לצפיה ב-'וואו, הם יפהפיים! '
וואו, הם יפהפיים!
30/07/2011 | 05:09
7
לצפיה ב-'מדהימים ! יש כבר תמונות אחרי הנשל?'
מדהימים ! יש כבר תמונות אחרי הנשל?
06/08/2011 | 10:03
7
לצפיה ב-'שאלה: נחש חולות בחולות הערבה הדרומית'
שאלה: נחש חולות בחולות הערבה הדרומית
27/07/2011 | 12:50
1
19
שלום לחברי\ות פורום זוחלים,
האם מישהו צפה בעבר בנחש חולות באזור הערבה הדרומית? אם כן, היכן ומתי בערך?
חשוב לציין אם מדובר בתצפית בעקבות של נחש חולות.
תודה ויום טוב,
רועי
לצפיה ב-'הי טלבי - מושב פארן נחשב ? או שזה על הגבול?'
הי טלבי - מושב פארן נחשב ? או שזה על הגבול?
28/07/2011 | 00:53
22
בשנת 92 לערך מצאתי נחש חולות חרטומן מת טרי בתוך בור מים בפארן, הוא היה בצבע יין כזה(נראה לי שיש לי את העור שלו עדיין).

בסמר, כשעבדתי בחי בר ראיתי עקבות שנכנסו דרך הגדר של החי בר, מדרום לצפון, בין הדיונה של סמר לשטח המיועד להפוך "לשטח ללא התערבות אנושית" בחי בר.
עקבות אלה היו נראים לי ממש כשל נחש חולות אך אני לא בטוח כי לא הצלחתי לראות סימני חיטוט של החוטם.

יש לי שאלה רלוונטית: מדוע לנחשי חולות יש כ"כ הרבה צבעים ומופעים שונים (מבחינת הדוגמה הכהה) באותה נישה, באותו תא שטח ובאותם התנאים. אפשר לראות את זה גם באפעים ובצפעים ארצישראלים.

עוד שאלה למי שיודע: נדמה לי (בהתבסס על כמה וכמה פרטים שיצא לי לראות בשטח) שבמישור החוף, הצבעים והדוגמה של נחשי החולות שם די זהים - האם מישהו החי באזור ומצלם, שותף לתחושותיי?

אם הדבר נכון אז מדוע יש באזורים מסוימים פרטים מגוונים ובאזורים אחרים הומוגניים יחסית? מה הגורם לכך ? מה "ההעדפה" או מה גורם הסלקציה כנגד הטרוגניות או הומוגניות באזורים שונים?

לראיה קולאז' קטן שעשיתי- כל הנחשים בקולאז' צולמו באותו אזור, בשני סיורים אקדמיים מאושרים, לכן אני שולח גם כאלה המוחזקים ביד.
תודה,
איתי.
לצפיה ב-'שלום לכולם! ג'אנגל קרפט חסר מנוחה.'
שלום לכולם! ג'אנגל קרפט חסר מנוחה.
24/07/2011 | 20:04
2
59
שלום לכולם, אני בני, בן 22 מאשדוד, כבר כ12 מכור קשה לתחום הזוחלים.
אני מגדל זוג כרכנים וזוג קינגים צעירים. (הכרכנית הנקבה הגיעה אלי לפני 10 שנים) והשאר עם הזמן.
לאחרונה החלטתי שעם השחרור מצה"ל והעובדה שסוף סוף התפנה לי זמן, וגם עברתי לדירה גדולה יותר (שתי חדרים במקום אחד) הגיע הזמן לחזור לגדל פיתון מסויים.
לאחרי קצת התלבטויות החלטתי לרכוש ג'אנגל קרפט, וכך היה, נרכשה נקבה כבת שנה, אורכה כ45-50 ס"מ יפיפיה אמיתית, אבל עם עצבנית חסרת רחמים.
אני יודע שזה נחש שידוע כנחש עצבני בצעירותו אבל מעניין אותי לדעת אם יש משהו לעשות בכדי שהיא תהיה קצת יותר רגועה, כי בכול פעם שאני מנקה לה או מחליף מים היא קופצת עלי ונושכת אותי, לא שזה מפריע לי אישית, אני פשוט לא רוצה שהיא תיכנס לסטרס, מה גם שאחרי שאני מוציא את היד היא ממשכיה לתקוף את הזכוכית, עד שאני עוזב את המקום.
כשקניתי אותה היא הייתה די רגועה, שיחקתי איתה בידיים וחוץ מביס או שניים הכול עבר רגוע.

חשוב לי לציין, אני לא מאמין שנחש צריך להיות כמו כלב או חתול ולהיות כול היום על הידיים, אבל חשוב לי שהנחש יהיה רגוע כשאני נוגע בו, אם זה למטרת ניקיון האקוריום, או סתם בשביל להוציא אותו קצת לשמש ולהנות מיופיו.
תודה מראש לכול העונים, שיהיה ערב טוב ותענוג של שבוע!
לצפיה ב-'יש לה מקום מסתור?'
יש לה מקום מסתור?
25/07/2011 | 17:38
1
12
אם לא, כדאי לשים לה. זה יכול להרגיע אותה מעט.
בנוסף, כדאי לבדוק שהטמפרטורה מתאימה ולא גבוהה מידי.
לצפיה ב-'בטח שיש..'
בטח שיש..
25/07/2011 | 19:50
9
יש מקום מסתור, וגם אם לא היה, אני משתמש בנייר סופג בתור מצע, לא הדבר הכי יפה לעין, אבל מניסיון עם כול השאר הגעתי למסכנה שהוא הכי בריא לנחש והכי נוח לתפעול אז הם תמיד אוהבים לכהנס בין השכבות של הנייר ולאו דווקא למסתור.
הטמפרטורה תקינה, היא ממוקמת ביחד עם כול שאר הנשחים, זה מעין חצי חדר קטן ומבודד משאר הבית, מקולות, רעשים או כול דבר אחר שיכול להפריע להם.
לצפיה ב-'האם זה נחש צפע?'
האם זה נחש צפע?
24/07/2011 | 11:41
5
46
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
24/07/2011 | 11:43
4
24
לצפיה ב-'כן'
כן
24/07/2011 | 11:50
3
10
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2011 | 11:52
2
7
לצפיה ב-'מי אחראי לחיסולו? היכן נמצא?'
מי אחראי לחיסולו? היכן נמצא?
24/07/2011 | 13:40
1
21
קודם כל זה אכן צפע
דבר שני; היכן צולם?
ורצוי מאוד לקרוא ללוכד נחשים מוסמך על מנת שלא להרוג את החיה
לצפיה ב-''
24/07/2011 | 14:30
11
נמצא בגן יבנה. לא יודעת מי הרג, אני מסתובבת הרבה עם המצלמה וצילמתי את הנחש המת (מצלמת בד"כ ציפורים).
לצפיה ב-'שאלה של אמא מודאגת- האם חרדונים אוכלים נחשים?'
שאלה של אמא מודאגת- האם חרדונים אוכלים נחשים?
23/07/2011 | 15:13
5
92
חיפשתי קצת מידע בנושא והגעתי לפורום שלכם,

יש לי שני בנים בני כמעט שנתיים, אני די מודאגת מנחשים, אנחנו חיים באזור הררי, שופע טבע וחורש והמוני חיות,

הבית מלא בחרדונים, כלומר לא בפנים אלא בחוץ, אנחנו כל הזמן רואים אותם, מישהו אמר לי שאיפה שהם נמצאים יש פחות נחשים כי הם אוכלים אותם או מפיצים ריח כלשהו שמבריח אותם, זה נכון? זה יכול קצת להשקיט אותי? בנוסף יש לנו חתולה גורה אני משערת שהיא לא יכולה לטרוף אותם עדיין אבל אולי גם היא עוזרת איכשהוא נגד נחשים? חתולים מבויתים בכלל זוכרים איך לטרוף?

ושאלה אחרונה- מה הנזק לילדים כל כך קטנים מנכישת נחש? זה בטח עלול להיגמר בגרוע מכל לא?

תודה
לצפיה ב-'הגישה שלך לא נכונה'
הגישה שלך לא נכונה
23/07/2011 | 15:36
1
30
נתחיל עם זה שבאת לגור בטבע,או כפי שכינית אותו כחורש,ואז גם רוצה שימותו להם חלק מדייריו הותיקים. נתחיל עם זה שהנחש היא חיה מוגנת ואין לפגוע בהם אם על ידי חתול ואם על ידי דרך אחרת.
לגבי חרדונים-בד"כ הנחשים הם שאוכלים חרדונים,אם יש יוצאי דופן ולא ידוע לי אז זה לא הנחשים מהם את מוטרדת.
ולגבי הקטנת סיכויי הפגישה עם נחש ארסי-תדאגי שלא יהיו סביב הבית גרוטאות,עשבים \גינון סבוך שמספקים מסתור לנחש. כמו כן אם תגידי לנו איפה בדיוק את גרה נוכל לומר לך מאיזה נחש ספציפי עלייך להיזהר,רובם כי אינם ארסיים ואינם מסוכנים
לצפיה ב-' הקדמת אותי... '
הקדמת אותי...
23/07/2011 | 16:36
22
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
23/07/2011 | 16:34
1
19
חרדונים אוכלים בעיקר פרוקי רגליים... אבל פעם ראיתי זעמן מטבעות טורף חרדון.
בקיצור, המצאות חרדונים בבית זה בהחלט נחמד, אך לא הייתי נסמך עליהם כטורפי נחשים...

חתולים אכן הורגים נחשים לעתים, כמו גם לטאות, ציפורי שיר, מכרסמים, לטאות וכל דבר אחר שהוא מספיק קטן. הם לא ממש מועילים לטבע הארצישראלי.

נחש ארסי בהחלט מסכן ילדים קטנים, כמו גם אנשים מבוגרים. אבל, רוב הנחשים אינם מזיקים לנו בשום צורה, ואף מועילים במקרים רבים (יש נחשים לא ארסיים שטורפים נחשים ארסיים).

מה שכדאי לוודא זה שהחצר נקייה מגורמים שעשויים למשוך נחש (נחשים נמשכים למקום משני גורמים לרוב; מקום מסתור, ומזון. תשתדלי שהחצר תהיה נקייה מג'אנק שנחשים יכולים להסתתר תחתיו, וממכרסמים וכד' שנחשים יכולים לאכול).

כדאי גם להתקין רשתות על החלונות (נחשים מטפסים מעולים), ולנסות לאטום חרכים, סדקים וכד' שדרכם יכולים בע"ח להכנס לבית.

כמו כן, כדאי לדעת איך לזהות את הנחשים הארסיים שנמצאים באזור שלך (אם תגידי לנו באיזה אזור את גרה נוכל לעזור יותר) כדי שלא תכנסי לפאניקה מכל השאר. כדאי גם לשמור מס' טלפון של לוכד נחשים מוסמך שגם בקרבת מקום ויוכל להגיע במהירות במקרה הצורך.

כל הנחשים בארץ מוגנים ע"פ חוק והפגיעה בהם אסורה.

בהצלחה וסופ"ש נעים
לצפיה ב-'החרדונים מועילים בחיסול חרקים'
החרדונים מועילים בחיסול חרקים
25/07/2011 | 21:33
19
נמלים הם המאכל האהוב על חרדונים, והם לא יבחלו גם במקקים ושאר מרעין-בישין.

כנ"ל לגבי שממיות - אימתם של היתושים.
לצפיה ב-'תודה! ממש לא התכוונתי להרוג אף אחד'
תודה! ממש לא התכוונתי להרוג אף אחד
24/07/2011 | 08:11
17
לצפיה ב-'חתך בעור לקינג קליפורניה'
חתך בעור לקינג קליפורניה
20/07/2011 | 17:20
1
9
הנחש בן 8, לאחר הארוחה שלו שמתי לב לחתך באורך 1.5 ס"מ לא רחוק מהראש.
ולסימני דם רבים על גזרי העיתון בטרריום.
הוטרינרים איתם דיברתי הנמצאים בסביבת מקום לא מטפלים בנחשים.
זה נוצר כנראה בעקבות נשיכת עכבר והתרחב  בבליעה
האם יגדל עור חדש ועם מה ניתן לחטא?
תודה
לצפיה ב-'ערב טוב,'
ערב טוב,
21/07/2011 | 23:18
5
תנסה לראות באם הפצע עמוק או שהפצע נימצא במקום רגיש.. (כמו עיניים.נחיריים.לסת וכ'ו) באם זה שטחי ניתן לקחת מקלון עם צמר גפן ופולידין ולחטא בזהירות..

אני תמיד מאכיל את הנחש שלי בטרף מת בדיוק בגלל סיבות כאלו..

בריאות לנחש.
לצפיה ב-'בקיעה של נחש האוס סנייק'
בקיעה של נחש האוס סנייק
17/07/2011 | 19:34
6
98
הי
לאחר 67 יום בקעה ביצה אחת מתוך 2 , שלישית הוסרה ( הייתה קטנה ולא פוריה) ....
הדגרה בטמפרטורה לא קבועה של בין 25-30 מעלות

מצ"ב תמונות של האפרוח.

לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
17/07/2011 | 19:38
1
21
לצפיה ב-'עוד תמונה של הזעטוט'
עוד תמונה של הזעטוט
17/07/2011 | 19:39
21
לצפיה ב-'וואו, איזה יופי '
וואו, איזה יופי
17/07/2011 | 20:53
1
10
לצפיה ב-'תודה רבה, מקווה לעלות תמונה של הבקיעה '
תודה רבה, מקווה לעלות תמונה של הבקיעה
17/07/2011 | 21:55
8
הנוספת הצפוייה ...  

דרך אגב אני מוכר את אחת הנקבות הבוגרות  מאותו הסוג , אם מישהו מעוניין (בגלל אילוצי מקום)

לצפיה ב-'יואווו, איזה מהמם!!!!!!!!! מזל טוב לך..'
יואווו, איזה מהמם!!!!!!!!! מזל טוב לך..
17/07/2011 | 22:44
9
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
25/07/2011 | 17:39
5
לצפיה ב-'מצאתי במרפסת (קומה שביעית)נשל נחש שאורכו כ 30'
מצאתי במרפסת (קומה שביעית)נשל נחש שאורכו כ 30
17/07/2011 | 09:44
8
152
סנטימטר
צבעו לבן כמעט שקוף
היש סיבה לדאגה?
מתגוררת במודיעין
תודה
יעל
לצפיה ב-'מעט מדי אינפורמציה...'
מעט מדי אינפורמציה...
17/07/2011 | 11:23
7
40
אם הוא עוד אצלך נסי לצלם אותו, ובמיוחד את איזור הראש (אם הוא ישנו). סביר להניח שאם תעלי לכאן כמה תמונות באיכות סבירה נוכל לדעת אם מדובר בנחש ארסי או לא...

בהצלחה!
לצפיה ב-'אנני יודעת היכן הנחש -אלו הפרטים היחידים'
אנני יודעת היכן הנחש -אלו הפרטים היחידים
17/07/2011 | 11:54
6
36
שיש לי
קומה שביעית מרמז על משהו?
האם נחש יכול לטפס לקומה שביעית?
תודה
לצפיה ב-'הוא התכוון שתצלמי את איזור הראש בנשל'
הוא התכוון שתצלמי את איזור הראש בנשל
17/07/2011 | 16:06
5
30
זה לא משהו סביר שנחש מגיע לקומה 7 אבל זה אפשרי, יותר סביר שמישהו זרק נשל מהחלון (אוליי של הנחש שלו) והוא הגיע עם הרוח אליך
לצפיה ב-'תודה סטודנט-נראה שהראש חסר-בכל מקרה'
תודה סטודנט-נראה שהראש חסר-בכל מקרה
17/07/2011 | 16:15
30
קשה לזהות את הראש-את הזנב כן
חן חן על העזרה
יעל
לצפיה ב-'תמונות של הנשל -האם ניתן לזהות את סוג הנחש'
תמונות של הנשל -האם ניתן לזהות את סוג הנחש
18/07/2011 | 00:17
3
86
תודה
לצפיה ב-'נשל תמונה 2'
נשל תמונה 2
18/07/2011 | 00:18
1
63
לצפיה ב-'נשל תמונה 3'
נשל תמונה 3
18/07/2011 | 00:21
42
לצפיה ב-'הי'
הי
27/07/2011 | 18:28
48
צפע זה זה לא.
יכול להיות שחד השכנים מעלייך מגדל נחש וזרק את הנשל או נפל בטעות ....

לצפיה ב-'רוצה לגדל נחש. '
רוצה לגדל נחש.
16/07/2011 | 23:20
6
36
ראיתי בקניון לפני חודש נחש מהמם! אומנם הוא לא הסוג שאני הכי רוצה אבל ממש התעלפתי ממנו. איזה יפיוף!!!

אני רוצה נחש שיגדל לגודל די גדול. לא משהו כמו "אנקונדה" אלא משהו של 2-3 מטר. קצת יותר או קצת פחות.. כמובן שאני מבינה שהוא לא ארסי כמו איזה קוברה ויהרוג אותי יום אחד. חה..חה..חה..

ראיתי באינטרנט הסבר ממישהו בחוות זוחלים. היה שם נחש אחד מהמם ביופיו בצבע חום שחור. דווקא גדול. הוא היה ככה מקופל סביב עצמו. אני רוצה כזה או משהו בסגנון. כמובן לקנות אותו קטנצ'יק ולגדל.

אני קצת מבינה לגבי הטרריום וההאכלה של נחשים. ראיתי הסבר באינטרנט. אבל אני רוצה לדעת 2 דברים: דבר ראשון אם אני רוצה לתת לו חופש להסתובב בבית ולא דווקא להיות כלוא בטרריום כל הזמן. ואם אני רוצה אפילו שהוא יישן במיטה שלי או יהיה על ידי כשאני נחה, זה בסדר או שהוא יברח? והאם הוא יכול פתאום להתחרפן ולנשוך אותי בלי סיבה? זאת אומרת איך הוא יבין שאני לא אוכל אלא מי שמגדלת אותו? הוא מכיר פרצופים ואנשים?

ודבר שני שאני רוצה לדעת זה לגבי להוציא אותו החוצה. אני רוצה להוציא אותו החוצה לטייל איתי. זאת אומרת לשים אותו נגיד על הכתף או להחזיק אותו על הידיים וללכת נגיד לטייל או לעשות סידורים קטנים כשהוא איתי. האם זה מותר או שהוא ייכנס ללחץ מהסביבה הלא מוכרת וינשוך?

תודה ושבוע טוב לכולם..
לצפיה ב-'תאמצי כלב....'
תאמצי כלב....
17/07/2011 | 18:39
5
17
לפי הדרישות שלך מחיית המחמד את צריכה כלב לא נחש
לצפיה ב-'אני רוצה נחש. לא כלב. '
אני רוצה נחש. לא כלב.
17/07/2011 | 22:42
4
10
ראיתי תמונות של נחש פיתון. פיתון בורמזי זה נקרא ואני רוצה כזה.
לצפיה ב-'אבל הדרישות שלך מהנחש לא ריאליות'
אבל הדרישות שלך מהנחש לא ריאליות
17/07/2011 | 23:43
3
11
הרצונות שלך מתאימים לכלבים.
אפילו לא לחתולים
בטח שלא לנחשים
לצפיה ב-''
18/07/2011 | 18:43
2
5
לצפיה ב-''
24/07/2011 | 21:07
1
7
לצפיה ב-''
24/07/2011 | 21:40
4
לצפיה ב-'איי.. זה טוב!! איזה בדיחה חמודה!!'
איי.. זה טוב!! איזה בדיחה חמודה!!
16/07/2011 | 23:23
9
לצפיה ב-'גביע| עמוד תחרויות תפוז בפייסבוק'
גביע| עמוד תחרויות תפוז בפייסבוק
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2011 | 14:04
8
גולשות וגולשים יקרים,

הקיץ כבר כאן ואנחנו בתפוז החלטנו לרענן לכם אותו עם הפרסים, המוצרים והאירועים הכי שווים שיש!

על מנת שלא תפספסו אף הזדמנות להשתתף בתחרויות שוות ולזכות בפרסים מפנקים, החלטנו לעדכן אתכם גם דרך הפייסבוק

עשו לנו בעמוד הפייסבוק החדש שלנו, השארו מעודכנים ותוכלו לזכות בכרטיסים להופעות, סרטים ועוד שלל פרסים מגניבים

הצטרפו אלינו כבר עכשיו! http://www.facebook.com/tapuzwins

רוצים להיות הראשונים שמקבלים מוצרים חדשים שטרם הושקו בארץ? להשתתף באירועים חווייתיים ואירועי השקה שווים?

הצטרפו לקהילת המשפיענים שלנו בקישור (נא למלא את כל הפרטים במלואם – הם כמובן ישארו שמורים במערכת):

http://www.tapuz.co.il/minisites/survey/Default.as...

אשרו את הרשמתכם במייל וזהו! הצטרפתם למאגר גולשי הV.I.P שלנו.  מעכשיו תתחילו לקבל הזמנות לאירועים נוצצים ומוצרים חדשים בח-י-נ-ם. כל מה שתצטרכו לעשות לאחר מכן -  הוא לחוות עליהם דעה

שיהיה סופ"ש קיצי וחמים
צוות הנהלת הפורומים
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי לטאה'
עזרה בזיהוי לטאה
14/07/2011 | 01:25
4
35
שלום לכולם,
היום זחלה לטאה זו אליי לחנות (אזור יער בן שמן ע"י מודיעין).
אשמח לדעת פרטים עליה!
תודה לעונים.
לצפיה ב-'נחושית עינונית'
נחושית עינונית
14/07/2011 | 01:33
31
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אכן נחושית עינונית, ורק אוסיף -'
אכן נחושית עינונית, ורק אוסיף -
14/07/2011 | 03:33
2
18
שכל הזוחלים בארץ מוגנים ע"פ חוק, ואין לאסוף או לפגוע בהם בכל צורה שהיא... כך שאם טרם שחררת אותה (כי נראה שהיא בכלי כלשהו בצילום) - מומלץ לשחרר אותה בהקדם האפשרי סמוך למקום בו נמצאה...

לילה טוב
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
14/07/2011 | 16:30
1
11
מראש היא נתפסה על מנת להצילה מציפורניי החתולה שלנו, ושוחררה עוד אתמול בקרבת מקום
לצפיה ב-'מצוין, '
מצוין,
14/07/2011 | 16:34
6
לצפיה ב-'צב יבשה בחניה'
צב יבשה בחניה
13/07/2011 | 10:50
2
16
לום לבאי הפורום,

מצאתי צב לפני כשבוע בבניין בגינה. אני גר בסביבה עירונית.
בעקבות חשש שמא יינזק קראתי ןמצאתי שיש להניח לו לנפשו -  
אולם, הגינה קטנה ואינה מותאמת לבעל חיים עקב הסביבה בה היא נמצאת.

היום, פגשתי בו שוב - עקבתי טיפה אחריו
ומסתבר שהוא מסתובב בחניה לסירוגין
ולעתים חוזר לגינה וכו'... החניה מלאה במכוניות בשעות הערב - כרגע לא

מה ניתן לעשות בנושא?
על מנת למנוע סכנת דריסה
או פגיעה בו ע"י בני אדם?

בתודה מראש,
לצפיה ב-'מבין את הדילמה'
מבין את הדילמה
13/07/2011 | 16:34
1
5
אם יש שדה או שטח פתוח קרוב, כדאי להעביר אותו לשם.
במידה ומדובר בשטח עירוני לגמרי, אני מניח שיסתדר גם אם הסיכויים נגדו
הוא הגיע מהיכן שהוא. כנראה גדל במקום.
במקרה כזה אני לא כל כך בעד העברה לאיזור מרוחק
לצפיה ב-'יש שמורת במרחק 10 דקות נסיעה ברכב'
יש שמורת במרחק 10 דקות נסיעה ברכב
13/07/2011 | 16:46
4
מוזר לי שהצליח להתרבות בשטח - כי אין פה שום מקום אידיאלי לגידולו.
החשש שלי הוא שננטש עי מישהו
ועכשיו הוא פגיע ביותר.

בפעם הראשונה שראיתי אותו הוא היה בגינה
בצד מתוחם יפה.

בפעם השנייה הוא כבר עשה את הדרך למגרש החניה
ואני לא מאמין שזה טוב בשבילו.

אני ממש רוצה שהוא יהיה בסדר - אני אוהב צבים
ולראות אותו באזור מעלה לי חיוך

תודה על התשובה.
לצפיה ב-'שלום נמצא צב נוי ברחוב.'
שלום נמצא צב נוי ברחוב.
12/07/2011 | 18:42
16
40
1. זיהוי
2. הורים מאמצים, רצוי מאזור המרכז).
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
12/07/2011 | 18:44
3
27
לצפיה ב-'ועוד תמונה'
ועוד תמונה
12/07/2011 | 18:45
2
28
לצפיה ב-'נראה כמו צב ביצה רגיל לחלוטין.'
נראה כמו צב ביצה רגיל לחלוטין.
14/07/2011 | 08:24
1
107
לצפיה ב-''
14/07/2011 | 18:10
1
לצפיה ב-'איפה נמצא? יש לו אוזן אדומה?'
איפה נמצא? יש לו אוזן אדומה?
12/07/2011 | 19:49
11
24
לצפיה ב-'ברחוב, באחת משכונות פ"ת.'
ברחוב, באחת משכונות פ"ת.
12/07/2011 | 20:40
9
19
לא זהיתי אוזן בואדי לא אוזן אדומה.
לצפיה ב-'יתכן שצב רך'
יתכן שצב רך
12/07/2011 | 22:29
8
16
פנה למוקד של רשות הטבע והגנים 6911*
אם זה צב רך אני מניחה שיחזירו אותו לטבע
אם זה צב לא ישראלי, ימצאו לו בית הולם
לצפיה ב-'צב ביצות רגיל לגמרי לטעמי...'
צב ביצות רגיל לגמרי לטעמי...
12/07/2011 | 23:44
1
16
לצפיה ב-'זיהוי'
זיהוי
13/07/2011 | 07:49
9
צב רך זה בטח לא.
נראה כמו צב מים למרות שאני לא מזהה מהתמונה אם זה אדום אוזן או צהוב, לא נראה כמו צב מקומי.
לפי הבריכה בתמונה השנייה נראה שכבר הבנת את זה.
אפשר לגדל או להעלות מודעת מסירה ביד 2 במדור זוחלים.
כמובן שאפשר גם להתקשר לרשות... לבחירתך
לצפיה ב-' אוף ברור שצב ביצה ולא צב רך'
אוף ברור שצב ביצה ולא צב רך
13/07/2011 | 14:56
5
21
התבלבלתי
לצפיה ב-'נא לשקול היטב את הזיהוי'
נא לשקול היטב את הזיהוי
14/07/2011 | 14:59
4
16
אם אכן צב ביצות, הנ"ל יושב לירקון. אם מדובר בצב לא מקומי ימצא פיתרון אחר. (לדעתי לא צב מקומי, ולכו חוזר ומבקש זיהוי).
לצפיה ב-'אני מניחה שלזיהוי צריך את החיה ולא תמונות'
אני מניחה שלזיהוי צריך את החיה ולא תמונות
14/07/2011 | 16:20
12
לצפיה ב-'מדובר בצב ביצות מצוי (Mauremys caspica)'
מדובר בצב ביצות מצוי (Mauremys caspica)
14/07/2011 | 18:09
2
31
לצבגונים אדומי אוזן הגחון צהוב כמעט לחלוטין וממש "מצוייר" בדוגמא יפה אצל פרטים צעירים.
לא כך הדבר בצב ביצות מצוי (וניתן לראות בתמונות שצירפת).

מומלץ לשחרר אותו במקווה מים בסביבה או אם לא מתאפשר אז להעביר אותו למישהו שיוכל לשחררו.

לאחרונה יצא לי לשחרר צב ביצות מצוי שמישהו החליט שטרריום זה מקום טוב בשבילו, אחרי הסבר וסדרת חינוך הוא שוחרר חזרה אל הטבע... אחד הסיפוקים הגדולים יש לציין, תמונות מהשחרור המדובר תוכלו לראות כאן-
http://www.snakes.co.il/Joomlasnakes/index.php?opt...

בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה, השתכנעתי!'
תודה, השתכנעתי!
15/07/2011 | 09:08
9
יושב לטבע!
לצפיה ב-''
17/07/2011 | 21:06
2
לצפיה ב-'זה צב ביצות רגיל לפי הגב'
זה צב ביצות רגיל לפי הגב
19/07/2011 | 14:37
28
לצפיה ב-'צב אדום אוזון'
צב אדום אוזון
10/07/2011 | 19:09
1
15
שלום,
יש ברשותי צב אדום אוזן, לפי מה שהבנתי אי אפשר לשחרר אותו לטבע בארץ, האם תוכלו להמליץ לי על חלופה? אולי יש גני חיות שמוכנים לקבל צבים כאלה?

תודה,  
לצפיה ב-'פנה למוקד רשות הטבע והגנים 6911*'
פנה למוקד רשות הטבע והגנים 6911*
10/07/2011 | 19:32
6
הם יגידו לך מה ניתן לעשות איתו
אשמח גם לשמוע מה הם אומרים. ספר לנו
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
11/07/2011 | 16:29
4
23
מצאתי לי לתומי עכביש בחדר. אני לא יודעת אם הוא ארסי, אבל הוא בהחלט גדול.. רציתי לשאול אם מישהו מזהה איזה עכביש זה??ואם הוא מסוכן/נפוץ??
הוא קצת שעיר ויש לו דוגמא מנומרת כזאת..
לצפיה ב-'תמונה נוספת..'
תמונה נוספת..
11/07/2011 | 16:30
19
לצפיה ב-'ואחרונה'
ואחרונה
11/07/2011 | 16:31
23
לצפיה ב-'מבריש, נראה כמבריש נייר'
מבריש, נראה כמבריש נייר
11/07/2011 | 20:23
1
24
מין גדול ומרשים ודי נפוץ
אומנם ארסי כמרבית העכבישים אבל כלל לא מסוכן לאדם
מגיע לעיתים למגורי אדם, בד"כ הזכרים במהלך שיטוט אחר נקבות

או כאשר הופרע מהמחבוא המקורי והבית נמצא כמקום מסתור נוח

משחררים בגינה ונשארים עם הזיכרון של אחד מהמרשימים בעכבישי ישראל
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/07/2011 | 23:34
11
רציתי לדעת שלא מסוכן להשאיר אותו קרוב לבית, נראה לי שאני באמת אשחרר אותו בגינה (:

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי הוא עמוס כהן ,ואני הבעלים והמנכ"ל של חברת "מיטב הדברות",חבר בארגון מדבירי מזיקים בישראל. אני מוסמך ומורשה להדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בעל רי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמוס כהן -מנהל פורום הדברת מזיקים
מנהל פורום הדברת מזיקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו