לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הדברת מזיקים
בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

נחש בחצר ! האם הוא ארסי ?
13/06/2011 | 12:40
5
37
אנו גרים בנתניה. ביום שישי בעלי ראה נחש ליד הפחים. הוא צילם ומיד הזמין לוכד נחשים. עד שהלוכד הגיע הנחש ברח (למרות ששכן שמר עליו). חיפשו אותו הרבה זמן אבל לא מצאו כלום. לבסוף הלוכד נחשים התייאש והלך.
בשבת ראינו חתולה שוכבת מתה ליד המדרכה (כ-2-3 מטר מהמקום בו ראינו את הנחש). אחד השכנים אמר שהוא ראה סימן נשיכה עליה. כנראה מהכשת הנחש.
לוכד הנחשים אמר שזה צפע (לפי התמונה). האם הוא צודק ? יש פה המון ילדים שלי ושל השכנים. אני פוחדת ולא יכולה לחשוב על כלום פרט לנחש. הילדים רוצים לצאת לשחק בחצר.
ב-ב-ק-ש-ה, איזה נחש זה ומה עושים ?
עוד תמונה של הנחש - אולי יותר טובה....
13/06/2011 | 12:42
27
זה זעמן שחור צעיר.
13/06/2011 | 13:47
3
22
נחש לא ארסי ולא מסוכן ואין סיכוי שהוא פגע בחתולה.
תודה רבה !
13/06/2011 | 14:07
2
15
תודה, תודה !
ברור שבכל מקרה יש לפקוח עין ולשים לב לנחשים בתקופת הקיץ, אבל בכל זאת הרגעת אותי....
האמת היא..... שבעלי הסתכל במגדיר נחשים ואמר שזה זעמן ושזה לא ארסי ושהלוכד אינו מקצועי ולא יודע על מה הוא מדבר. אבל אני בכל זאת חשבתי שייתכן שהלוכד נחשים צודק (הרי זה המקצוע שלו, לא?).
בכל מקרה, שוב תודה !
בפעם הבאה...
13/06/2011 | 16:52
16
ומקווה שלא תזדקקו לה
תטלפנו ללוכד אחר
כי הלוכד הזה לא מבין כלום בנחשים/רוצה להרוויח כסף על חשבון אנשים מפוחדים שלא מבינים בנחשים.

כנראה שהאינטואיציות של בעלך טובות יותר....
13/06/2011 | 17:39
13
מקווה שתוכלו לעזור לי..
13/06/2011 | 09:12
2
21
היי לכולם,
לא מצאתי מקום אחר לשאול את שאלתי ואני מקווה שתוכלו לעזור לי.
לאחרונה מופיע בביתי (ראיתי שזה בכל פעם באותו מקום) משהו בצורת אליפסה מחודדת בקצוות, באורך חצי ס"מ בערך ובעובי מספר מ"מ, בצבע חום- שחור, מקצה לקצה יש מה שנראה כמו עיגולים, כאילו חרוצים בתוך האליפסה.
אין לי מושג אם מדובר בגללים/ בע"ח וכו'..
יש למישהו כיוון?

תודה רבה מראש ויום נפלא!
במקרה זה בארונות מטבח?
13/06/2011 | 13:47
1
14
נשמע כמו גללים של תיקן.
13/06/2011 | 13:50
5
אוי..

דווקא היה על המיטה..
אבולוציה
12/06/2011 | 18:04
19
21
ישנם נחשים משריצים כמו חנק משריץ וצפע חרמון וישנם מטילים ביצים מה יותר קדום באבולוציה ומה מתקדם?הסבר לעומק יתקבל בברכה כולל הפנייה
תודה
אהלן
13/06/2011 | 01:50
1
10
לצערי אני לא יודע, אבל עד שיגיעו החבר'ה המומחים (בתקווה שיגיעו...) הנה כמה כיווני חקירה;
אפשר להתחיל מויקיפדיה (אם כי כדאי לקחת את מה שכתוב שם בערבון מוגבל).
Snake reproduction: http://en.wikipedia.org/wiki/Snake#Reproduction
Ovoviviparity: http://en.wikipedia.org/wiki/Ovoviviparity
Oviparity: http://en.wikipedia.org/wiki/Oviparity
Vivipary: http://en.wikipedia.org/wiki/Vivipary

(בקצרה, מה שנראה לי רלוונטי בויקיפדיה בערך של "Snakes", תחת סעיף "Reproduction" (רבייה) הוא שאצירת הביצים בתוך גוף האם עד שהם מוכנים לבקוע - ורק אז הם מוטלים (Ovoviviparity), ואצירת הוולדות בתוף גוף האם עד לשלב ההשרצה (Vivipary) מקושר ככל הנראה להמצאות בסביבות מחייה קרירות יותר - להבנתי משום שאז יש יתרון בשמירת הביצים\וולדות בתוך גוף האם מכיון שזה ישמור על טמפרטורה נוחה יותר עבור התפתחותם. נשמע הגיוני עבור צפע חרמון, לגבי החנק אני לא יודע...)

וזה אמנם נראה לי יותר על ההתנהגות הרבייתית של נחשים, אבל נתקלתי בזה בזמן חיפושיי ואולי זה גם מעניין... אין לי זמן לקרוא לעומק אף אחד מהקישורים דלעיל כרגע, אך אני מקווה לקרוא אותם בהמשך השבוע.

תעדכן אותנו אם תגלה משהו מעניין...

נ"ב אני מקווה שאתה מסתדר עם אנגלית... בדרך כלל מעלים בחכה הרבה יותר אינפורמציה כשמחפשים באנגלית.
אה, ואפשר גם לנסות בפורום אבולוציה...
13/06/2011 | 01:54
8
לא מבין באבולוציה אבל -
13/06/2011 | 19:59
1
6
למקרה שזה יעזור - חנק משריץ הוא נחש פרימיטיבי מאד,אם הוא משריץ לא נראה לי שזו תכונה חדשה כל כך
על סמך מה הקביעה?
13/06/2011 | 23:27
4
אני לא אומר שזה לא נכון, פשוט אשמח לגיבוי כלשהו...
הי - אנסה לענות .
14/06/2011 | 02:33
14
9
השאלות האלה שעניינן "מה בא קודם? הביצה או התרנגולת?" תמיד מעניינות, אני עונה תמיד שאיזה דינוזאור הטיל ביצה וממנה בקע משהו בטעם של עוף ועם זיפים מעט גדולים על הגפיים או על הפדחת... ומי הטיל את הדינוזאור?- עוד דינוזאור.. ומי הטיל אותו?- יצור דומה לדג עם ארבע רגלים.. ומי אותו? - דג קדום.. ומי אותו? - יצור בעל מיתר שדומה לראשן .. ומי אותו?- תולעת ..ומי אותה? יצור כ"כ לא מפותח שעדיין לא המציא את הביצית ובטח לא ביצה. אז מה?

אני אומר - ראשית היו חיים אח"כ התפתחו אסטרטגיות שונות להתחלתם מחדש ולהפצתם בתנאים ובמרחב נתונים, ביצת התרנגולת היא אחת מהאסטרטגיות האלה.

לעניינינו,
אחד: כמו שהתרנגולת (עופות) התפתחה מדינוזאור שהטיל ביצים כך סדרת הקשקשאים(נחשי ולטאות) התפתחו מזוחל קדום ממשפחת המוזזאורים (mosasaur) מהקרטיקון, זוחל ימי זה ואבותיו הקרובים היו ויויפארים ונמצאו בשחלותיהן עוברים מאובנים, שלמים ומוכנים להשרצה. זה אחד.

שנים :  הנחש הקדום ביותר שנמצא מאובן היה בעל רגלים לא ממש מפותחות אבל בעלות רוב העצמות הרלוונטיות, מכאן אנו הסקנו שהנחשים בני מש' החנקיים , אלה בעלי השרידים של הטופרים ליד הביב, הם הנחשים הכי פחות מפותחים. רוב רובם המכריע לדעתי של בני הסוג בואה (שגם החנק שלנו שייך אליו כמו שרמז פנק) משריצי חיים וזה מחזק את המסקנה. בניגוד לאלה פיתונים דוקא לא משריצים.

בנוגע למה שאמר וצדק עקיבא על האסטרטגיה של הצפעים האירופיים וזה החרמוני שלנו, בתנאים האלה(אלפיניים) של קור לחות ורוח מתמשכים העוברים זקוקים לתרמורגולציה מתמדת ורק בזכות האם שנעה כל הזמן לאיזורים מוארים בכדי להתחמם הם מצליחים להתפתח(חלק מהצפעים האלה נצפים משתזפים על השלג). בתוך ביצה, נייחים במחילה, הם לא היו מתפתחים .
אך ככל הנראה ההתאמה הזו היא "חדשה" יחסית לחנקים היות והנחשים הארסיים ככל הנראה נבעו מהנחשים הלא ארסיים והצפעוניים נחשבים למשפחת הארסיים המפותחת ביותר.

אם תרצה שאקשר קישורים לכל מה שאמרתי אז אפשרי, אלא אם תמצא לבד.

כשלומדים למבחנים יש זמן לנסות לענות
מקווה שעניתי.
איתי טסלר.

אבולוציה
14/06/2011 | 07:31
6
4
איתי תודה על המידע נראה משכנע. לא ברור לי היתרון בהטלת ביצים על פני השרצה.או נשאל אחרת מה היה הגורם(סיבות)להתפתחות מהשרצה להטלה? הביצים חשופות לטריפה להתייבשות,כך גם המושרצים, אבל היתה התפתחות אז השאלה למה?
תודה
יש יתרונות בהטלת ביצים.
14/06/2011 | 14:26
5
13
העיקרי מבינהם לדעתי- הנקבה נמצאת בהריון זמן קצר יותר ופחות מסכנת את עצמה(בתקופת נשיאת הביצים\ וולדות הנקבות הרבה יותר פגיעות). בנוסף, לחלק ממטילי הביצים יש אפשרות להעמיד כמה תטולות בעונה לעומת שגר אחד אצל המשריצים(בגלל אורך ההריון כמובן).
סליחה אסף משום מה לא שמתי לב לתגובתך
14/06/2011 | 16:24
3
6
זה בסדר, תתעלם.......
15/06/2011 | 14:56
2
4
אל תבוא אלי בטענות אם בסקר הבא שניפגש במקום להפוך אבנים הן יתגלגלו לכיוון שלך.........
התכוונת לסקר או סיור ?
16/06/2011 | 01:45
1
3
זה בסדר, אין צורך בתשובה
תן לו לסיים את הסמסטר. אח"כ נראה לו מה זה....
18/06/2011 | 11:21
3
14/06/2011 | 16:33
3
מה שמעניין אותי הוא שיש המון שאלות שלא נענו
14/06/2011 | 16:21
6
6
או שנענו חלקית בלבד לגבי האבולוציה של תכונות שונות בנחשים בפרט ובזוחלים מודרניים בכלל... קשה לבחון את הסיבות להופעה או היעלמות של תכונה מסויימת היות ודברים אלה קרו לאורך רצף עצום של זמן ומקומות שאין לנו מושג שחוק לגביהם..

אם אנו מניחים כי הויויפאריה קדמה לאוביפאריה ולא ידוע לי על משהו כתוב בנושא אזי, אני יכול רק לשער השערות לגבי הופעת הביצים בנחשים.

השערה אחת: בהשתמש במושג מתוך הז'ארגון של תחום האבולוציה - risk management  - חלוקת סיכונים. אומר: לנקבה שנושאת בבטנה עוברים מתפתחים במשך חודשיים וחצי עד להשרצה, יש סיכוי גבוה יותר להיטרף ביחד עם כל צאצאיה מאשר לנקבה שאחרי כחודש מטילה את ביציה, עוזבת אותן לנפשן וסיכוייה להיטרף לא משפיעים על דור ההמשך המתפתח בביצים ב"אין מפריע". באם יטרפו הביצים, לא תהיה השפעה על יכולתה להטיל עוד ביצים.

השערה שניה: עוד מונח מעולם האבולוציה והאקולוגיה - rtade - off . יש יתרון בהבאת צאצאים מושלמים לעולם - הם מיד מתפזרים בשטח, מעלים את סיכוי ההשרדות של הגנים של ההורים בכך בשונה ממטילי הביצים ששמים "את כל הביצים בסל אחד". אבל ההשקעה בצאצאים האלה היא גדולה יותר ואורכת הרבה מאוד זמן, וזמן הוא משאב יקר במיוחד במקומות שיש בהם חורף קר וזמן קצוב בסוף אביב וקיץ על מנת להתרבות. במקומות כאלה יש יתרון במחזורי רביה רבים ככל היותר בעונה אחת. נקבה שמזדווגת ומטילה ביצים אחרי כחודש, יכולה להזדווג שוב ולהטיל עוד ביצים בהנתנו לה התנאים, באותה עונה(ואז כשהקלאצ' הראשון בוקע, הקלאצ' השני מוטל). נקבה שמשריצה תוכל לעשות כן פעם אחת בעונה. אז יש כאן החלפה בין היתרון של הבאת צאצאים מושלמים פעם אחת בעונה לבין הטלת ביצים כמה פעמים בעונה.

כאמור אלה הן השערות מושכלות ויש יוצאים מן הכלל בכל מקום, אבל אלה הכי טובות שאני יכול לתת.

איתי.
איתי,
14/06/2011 | 16:32
2
7
אני יודע שיש דברים ש(כנראה) לעולם לא נדע בוודאות, אבל זה תמיד כיף לנסות להבין למה דברים התפתחו בצורה מסויימת ולא אחרת... וכשפתאום מוצאים הסבר טוב וכל מיני חלקים מתחברים ואסימונים נופלים... זה מעלה לי על הפנים.
אבולוציה? אולי אסטרטגיה
14/06/2011 | 17:06
1
1
איתי מהנאמר עד כה אני מבין שהצפעוניים הם מהמפותחים בנחשים , ידוע לך אני מקווה שרובם משריצים למעט הארצישראלי, אם כך יתכן שמדובר באסטרטגיה כמו שאתה אומר השרצה אחת לשנתיים עם ולדות בעלי יכולת תנועה וקיום או הטלה כל שנה של ביצים כלומר כמות מחפה על איכות שזה גם גורם ביולוגי שקיים.
נב אני מצטרף לחיוך בשאלת שאלות ונסיון להבין ביחד
להבנתי, אסטרטגיה זה משהו שמתפתח אבולוציונית -
14/06/2011 | 17:26
3
לפחות במקרה הזה. הרי הנחש לא מחליט איך הוא מעדיף להתרבות... 'אסטרטגיית' הרבייה שלו מתפתחת במהלך האבולוציה בהתאם לסביבת המחייה שלו ועוד גורמים.
דווקא בישראל רק צפע החרמון הוא המשריץ ולדות
14/06/2011 | 20:38
2
41
חיים .
אפעה- מטיל ביצים.
שפיפון- מטיל ביצים.
צפע א,י- מטיל ביצים.
עכן גדול\חרטומים- מטילים ביצים.
עכן קטן- אובוויויפריות (ovo-viviparity )- אומר- משמר ביצים בשחלה עד קרוב לרגע הבקיעה והצעירים מוטלים בתוך קליפה רכה מאוד שבוקעת תוך שעות.
וכמותם מיני צפעים רבים בעולם.

כפי שהעיר עקיבא, ההתאמות האללו הן בסה"כ חלק מהגילויים והכוחות של האבולוציה.

הצפעוניים( VIPERIDAE ) נחשבים למפותחים יותר משום מערכת הזרקת הארס המפותחת והמורכבת ביתר שלהם, הן מבחינת השיניים שהן מחטים היפודרמיות מושלמות, הן מבחינת מגנון שליפתן מתוך הנדנים בלסתות העליונות והן מבחינת הספציפיות והמורכבות של מרכיבי הארס שלהם זאת בשונה ממשפחת הפתניים(ELAPIDAE ) שלהם מערכת הזרקה פחות מפותחת והם אגב, ברובם מטילי ביצים...

אף אחד לא אמר שתכונה אחת(הטלת ביצים או השרצה) לא יכולה להשמר באבולוציה בעוד תכונה אחרת יכולה כן להתפתח(מערכת ההזרקה והארס) הכל בהתאם לכלל התנאים לאורך מרחב וזמן עצומים. ואף אחד אחר לא יאמר שהתכונה האחרת שהתפתחה לא תיעלם בעקבות יצירה של תנאים אחרים שלא מתאימים לה...
בעיה מורכבת- כמו הטבע הסובב אותנו.
ההתאמות באות לידי ביטוי באסטרטגיה ואסטרטגיה
14/06/2011 | 20:45
1
5
מתפתחת אבולוציונית= זה מה שהיה חסר לי למעלה..
15/06/2011 | 00:57
2
זה מה שנסיתי להגיד, פחות או יותר, רק שאתה ניסחת את זה הרבה יותר טוב...
אבל אם כבר, אז יש לי שאלה;
בין משפחת הצפעוניים למשפחת הפתנים אני מבין היטב למה הצפעוניים נחשבים למתקדמים יותר מבחינה אבולוציונית, אבל איפה נכנסים למשוואה משפחת השרפיים? הרי גם להם יש שיני ארס הנעות על ציר (אמנם לכיוון אחר) וכו'. האם מזכירים אותם פחות (בדרך כלל) פשוט מכיוון שהם משפחה קטנה הרבה יותר, או שיש סיבה אחרת לחשוב שהם מפותחים פחות?
ובכלל, אם אתה יודע, ויש לך זמן (אני משער שאתה יודע. אם יש לך זמן זה סיפור אחר... ) - אשמח לדעת באיזה סדר מדרגים משפחות נחשים לפי ההתפתחות - או כל דבר אחר שתוכל להרחיב בנושא...

תודה
נחש בגינה...
11/06/2011 | 11:38
3
31
אתמול אחר הצהריים מצאנו נחש קטן הרחקנו את החיות ואז טפסנו אותו....

עכשיו אין לנו מושג איזה נחש זה..

הנה תמונה..

תודה מראש לעוזרים..

איתמר
זעמן שחור צעיר
11/06/2011 | 13:32
2
36
נחש לא ארסי שאפילו מועיל מאד מכיון שהוא טורף מזיקים - ובכללם צפעים (אשר כן מסוכנים...).
בבגרותו הוא יכול להגיע לאורך של מעל לשני מ' (הוא משחיר בסביבות 120 ס"מ). אינו מסוכן, אך כן ינסה לנשוך כאשר לוכדים אותו.

אישית, אני הייתי משאיר אותו בגינה - התועלת שלו רבה, והוא אינו מסוכן ,כאמור. אבל אם ממש מפריע לכם הרעיון שהוא יסתובב שם אז פשוט שחררו אותו באיזה שטח פתוח באזור.

שבת שלום!
שחררנו אותו באותו יום כשתפסנו אותו....
11/06/2011 | 14:11
1
9
בגלל שיש ילדים קטנים בבית ואמא שלי מפחדת מנחשים שיחררנו אותו בשדות מאחורי הבית...

יום טוב
איתמר

נ.ב. תודה רבה על הזיהוי עכשיו אנחנו שקטים.....
משמח לקרוא. יום טוב גם לך
11/06/2011 | 14:40
3
סובין בכמויות גדולות
10/06/2011 | 21:53
1
15
שלום לכולם,
יש למישהו מושג היכן ניתן להשיג שק גדול של סובין (20-25 קילו) באיזור הצפון?

ושאלה נוספת על הדרך,האם ידוע למישהו על מגדל של תולעים לקומפוסט מסוג אריזונה רד שמסוגל לספק כמויות גדולות במחירים סבירים?

תודה מראש ליודעים,
גיא
על תולעחם אדומות לקומפוסט
12/06/2011 | 06:10
10
שאל בפורום גינון.
שם יודעים זאת.
זיהוי נחש
09/06/2011 | 01:07
13
33
בתחתית מערה במערב החרמון מצאתי נחש מת במצב השתמרות רע.
האם בכל זאת ניתן לזיהוי?

תמונה 1.
תמונה 2
09/06/2011 | 01:08
12
25
תמונה 3
09/06/2011 | 01:09
11
19
תמונה 4 - מבט כולל
09/06/2011 | 01:09
10
18
וגם...
09/06/2011 | 01:11
6
12
אם כבר פתחתי הודעה אז אעלה מספר תמונות של שרף שמצאתי בירדן, ואדי עסל.
תמונה נוספת
09/06/2011 | 01:12
4
10
בסמוך נמצא גם הנשל
09/06/2011 | 01:13
3
14
ועוד ראיתי באותו יום
09/06/2011 | 01:14
1
14
צב אוכל תאנה
וזעמן מטבעות שוחה בזרם
09/06/2011 | 01:15
9
ופה בתמונה בורח למצוא מחבוא
לא נשל אלא נחש מת(נראה כמו שרף).
13/06/2011 | 13:49
33
הוא נצפה ביום? או מתחת למשהו?
20/06/2011 | 10:19
7
נראה לי כמו תלום קשקשים מצוי
09/06/2011 | 01:19
2
41
09/06/2011 | 15:12
2
גם מבנה הראש, גם הקשקשים וגם האדמדמות...
אם כבר החרמון והצפון,אז כמה תצפיות
09/06/2011 | 17:08
12
מהימים האחרונים:
הבוקר במורדות החרמון,בערך גובה 1400,נחש דרוס ככל הנראה תלום גם כן.
שלשום בקיבוץ הגושרים-זעמן שחור באורך מטר לערך.
חוצמזה 2 צבים האחד במגדל שמס והשני בשמורת בנטל
לטאות חרמוניות באזור הרכבל לחלקיו השונים,המוני עינחש בברכת מן,ואם כבר הזכרתי את ברכת מן אז כמה מיליוני זבובים שנמשכים לפרות ולחרא המכסה את העמק כולו,פשוט לא ניתן לטייל שם.
זיהוי עכביש
07/06/2011 | 16:47
10
135
שלום כולם,
מישהו יודע מהו העכביש שבתמונה?
ואותו בחור/ה מזווית הפוכה
07/06/2011 | 16:50
1
18
האורך שלו- מוטת רגליים או איך שקוראים לזה אצל עכבישים 7-8 ס"מ להערכתי.

האם מסוכן?
שמעתי איפשהו שאין בארץ עכבישים מסוכנים לאדם (בטבע), יש בזה משהו?
כסופי,אולי משונן - נקבה
07/06/2011 | 18:08
8
לא מסוכן אבל די מפחיד...
מבחינה טכנית כל העכבישים ארסיים אבל רק חלק קטן מהם מסוכן לאדם,בארץ יש עכבישים מעטים(אבל נפוצים) המסוכנים לאדם כמו אלמנה(שחורה,לבנה,חומה,ועוד אחת לא זוכר את שמה),ששן חום ועוד אחד או שניים
אכן כסופי אבל לא נראה מהארץ
07/06/2011 | 20:54
7
10
מהיכן התמונה  או צולם?

על עכבישים מסוכנים בישראל תוכל לקרוא כאן
http://insectour.blogspot.com/2010/06/blog-post_17...
מהארץ. תלוי
07/06/2011 | 23:27
6
10
את מי שואלים, צולם בבקעת הירדן.
אין ויכוח שזה בארץ ישראל יש כאלה שטוענים שזו לא מדינת ישראל. אבל זה עניין אחר.
המעבר מהדברה כימית להדברה ביולוגית בחקלאות מעודדת התפתחות של יצורים למיניהם שלא היו נפוצים קודם. מכונים מזיקים משניים.

תודה, המידע בבלוג מקיף ומעניין.
יש לך תמונה חזיתית של הגב?
08/06/2011 | 20:45
5
8
יש שם משהו קצת שונה מהרגיל לסוג הזה
יש לי עוד תמונה אחת
09/06/2011 | 14:02
9
והיא בערך מאותה זווית
יש לי תמונה של אותו אחד
09/06/2011 | 14:04
3
14
מאותה זווית בערך
ותמונה של אחד אחר
09/06/2011 | 14:07
2
9
רואים יותר טוב את הגב
ותמונה של אחד אחר
09/06/2011 | 14:10
1
12
רואים יותר טוב את הגב
סורי על ההודעות הכפולות - אם אפשר למחוק ולעשות סדר זה בסדר
תודה
09/06/2011 | 22:54
5
לצערי לא עוזר
התמונות לא מספקת מידע נוסף
לחברה שלי נכנס נחש קטן למכסה מנוע
06/06/2011 | 10:44
2
12
אבא שלה פתח את המכסה מנוע ולא מצא אותו , אח"כ גם נסע בחולות ובכל מני מקומות כדי לנער את האוטו :)
אני לא יודע אם הנחש עדיין שם, אבל למישהו יש איזה פתרון סבתא (או לא סבתא) איך לעודד אותו לצאת משם ?

אנחנו לא רוצים להזמין לוכד כי הבנתי שזה איזה 500 שקל, ויכול להיות שהנחש כבר לא שם, כל הסיפור קרה אתמול בבוקר.
תשאירו את הרכב בשמש בתקווה שיהיה לו חם מדי
06/06/2011 | 11:10
1
9
והוא יזחל לחפש מקום נעים יותר.
תודה !
06/06/2011 | 14:19
2
שרשור תצפיות לשבוע החדש
06/06/2011 | 02:28
6
6
ואפתח בתצפית דווקא משבוע שעבר
06/06/2011 | 02:42
2
14
מערב יום שישי - לא הספקתי עד עכשיו להעלות אותה...

נחש חולות במופע אדמדם במקצת חוצה כביש באזור נחל מעלה.

הנה מעט מידע על הנחש;

נחש חולות (Lytorhynchus diadema) הוא נחש קטן ממשפחת הזעמניים.
אורכו מגיע לכ-50 ס"מ והוא ניכר במגן חרטום שטוח ורחב.
צבעו נע בין צהבהב כצבע החול, אפור צהבהב או חום בהיר – ויש גם פרטים במופע אדמדם כהה.
לאורך הגב ישנה שורה של 40-50 כתמים כהים.

הוא ניזון כנראה בעיקר מלטאות. פעילותו לילית והוא נוהג לבקר במחילות של לטאות – ובכללן לטאות יומיות לשם טריפתן.

התגוננותו כוללת נסיונות בריחה, נשיפות ו'הכשות' דמה. הוא אינו נושך. לפעמים הוא מרים את קדמת גופו ומשטח את צווארו במצג הרתעה בדומה לזה של הקוברות.

הוא חי בעיקר בחולות, ובאדמות קלות.

בישראל הוא מצוי בחולות הנגב והערבה ולאורך השפלה עד הכרמל.
יפה הבחור ;)
06/06/2011 | 21:25
1
1
תודה
07/06/2011 | 01:32
3
חגיגת חרדונים
06/06/2011 | 13:53
מזג האוויר החם נוח לחרדונים ששופעים פעילות בשבוע האחרון. אתמול נצפו 5 חרדונים מצויים על הטראסה של גדר מכון וייצמן ברחובות, ועוד שני חרדונים ליד אוניברסיטת תל-אביב. היום נצפה חרדון אחד על הטראסה הנ"ל ועוד 3 חרדונים ליד אוניברסיטת תל-אביב, כולל אחד גדול-מימדים וכהה שנחרד ממברצו לתוך מאורתו ליד המרכז למרשם כשעברתי.

ובינתיים, אמי בקריית טבעון נהנית מחברתן של שממיות הבתים המתגוררות אצלה כדיירות-משנה ומשמיעות קולות. כמה גרות על הקיר מחוץ לבית, שתיים בחדר הטלויזיה, ואחת לפחות על אדן החלון במטבח (שם היא גם עושה את צרכיה).
שני קמטנים אתמול בדרך הביתה.
06/06/2011 | 17:28
1
17
אחד מהם חירבן עלי, זה הסיכון בלנסות לאחוז קמטן. (איך היצורים חסרי ההגנה האלה שורדים ורבים בשעה שנחשים אני רואה בקושי?).
תלום קשקשים צעיר
06/06/2011 | 18:32
4
אתמול בעבודה באיזור משגב, תלום קשקשים צעיר שהתגנב לשנת צהריים באחד המבנים.
פרט שמנמן באורך 60 ס"מ.
המאבק נגד מינויה של אתי אלטמן - שלב הטוקבקים
05/06/2011 | 13:54
6
10
פורסמה כעת ידיעה על מכתב המחאה נגד מינוי אתי אלטמן לוועדת האיתור של מנכ"ל רט"ג הבא. מי שמעוניין להגיב מוזמן לעשות זאת בלינק הבא.
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה מאבק חשוב מאין כמוהו.
05/06/2011 | 17:20
6
תודה רבה על העדכון - כתבה מהותית!
06/06/2011 | 15:15
10
המטרה היא
06/06/2011 | 15:25
3
3
לגרום לשינוי החוק המזעזע המגן על חתול הבית מכל משמר.
אף במקרה של טריפת חייבת בר מוגנת בתחום שמורה, החתול נותר קדוש ואבוי לפועלים למען שמירת הטבע שמא תיגרם לחתול שריטה.
מה קורה כאן? מי נרדם כשהוגש הבג"צ ע"י אלטמן וחבורתה?
לה משנה. כעת יש לתת בראש.
07/06/2011 | 10:01
2
1
חתול בשמורת טבע = טבח בלתי פוסק של בעלי חיים קטנים.

יש לנו חתול כבר 17 שנה כך שקצת קשה להאשים אותי בשנאת חתולים.
חתול הבית הוא יצור מדהים
07/06/2011 | 12:20
1
4
יונק גיאוני, מעורר הערצה וחמוד להפליא (על-אף סנוביותו במקרים מסוימים). החתול מלווה אותנו אלפי שנים תחת הכותרת "מדביר חולדות ונחשים במשק האדם", אך בעשורים האחרונים אכן משתולל וטובח בחי מחוץ למשק האדם.
לגבי טענות נגד הירי, קשה להתעלם מן העובדה שבעלי חיים רבים מוקרבים למען קיומנו באופן ישיר ע"י תהליכים החל מהדברה או דריסה ועד השמדת שטחים לטובת חקלאות או בניית ישוב. לרבים קל לא לייחס לכך חשיבות הולמת. במקרה שלנו מדובר במזיק אגרסיבי הפוגע במערכת הטבעית ואנו מודעים לכך. פתרון יעיל אין בידינו (עיקור-סירוס, לכידה והרדמה וכיו"ב אינם יעילים). הירי בחיות מופלאות אלו גם אינו פתרון יעיל במיוחד, בטח שאינו נעים למרבית בני האדם המבצעים זאת, אך כרגע זוהי דרך למתן במעט את שיפוע ההתדרדרות של המערכת הטבעית.
אמנם זהו סיפור מסובך, בעייתי ורגיש, אך בכל טקטיקה שננקוט - שינוי החוק המגן עליהם (ברמה הקיימת כיום) הוא הצעד הנבון הראשון שעל המוסדות הרלוונטיים לבצע.
רועי
המטרה המקורית שלי היתה צנועה יותר
07/06/2011 | 13:08
1
אני באמת חושב שלמנות את אתי אלטמן, על סמך האג'נדה שלה, לסנן את המועמדים למנכ"ל רט"ג, זו התנהלות לא ראויה.

ההחלטה על המדיניות בנושא חיות המחמד שהתפראו או בכל דילמה אחרת של שמירת טבע צריכה להתקבל בזהירות ובאחריות על ידי גורמים מקצועיים, לאחר שנבדקו כל האופציות והשלכותיהן בכלים מחקריים ואובייקטיביים עד כמה שניתן. אסור שהמינוי המקצועי הבכיר ביותר ברט"ג ייבחר על כידוניה של קבוצת לחץ כזו או אחרת. לא של אתי אלטמן, לא של לובי חקלאי, וגם לא של רובנו. אבל גם אם רוצים לשתף גופי שמירת טבע בהליך - ואינני משוכנע שזה אכן מהלך מוצלח - הרי ש"תנו לחיות לחיות" היא הגוף האחרון שאמור לשבת בטריבונל כזה, שכן העמותה מהגדרתה אינה עוסקת כלל בשמירת טבע ואינה מתיימרת אפילו להבין בנושא.

קראתי טענה שהשר לא חייב היה בכלל להקים ועדת איתור, וצריך לברך אותו על המהלך הדמוקרטי, למרות מינויה של אלטמן. כנגד זה נטען שמינוי מנכ"ל רט"ג דורש מכרז חיצוני, ווועדת האיתור הוקמה במקום המכרז הזה - כך שלא מדובר פה באיזו מחווה אולטרה דמוקרטית של גלעד ארדן, אלא להיפך. אם לשר יש מועמד מועדף, וחברי ועדת האיתור כמו אלטמן ומנכ"לית משרדו יצביעו עבורו אוטומטית, כשהאתנן יהיה אימוץ המדיניות של אלטמן בנושא כלבים וחתולים בטבע - הרי שלא מדובר יותר בוועדת איתור אלא בקרקס. וקרקסים אנחנו לא אוהבים.

תצפית מחולות חולון
04/06/2011 | 22:43
3
20
היום נתקלתי בנחושית עינונית קטנה וחמודה
כמובן ששחוררה לאחר הצילום ללא פגע,
להלן התמונה
חמודה
05/06/2011 | 00:05
6
לא רק חמודה אלא גם חמוטה :D-D
05/06/2011 | 11:00
1
6
מלשון חומט
05/06/2011 | 11:01
1
המנעות מנחשים- שאלה שנשאלתי
04/06/2011 | 20:19
9
14
חבר שאל אותי שאלה ורציתי גם את חוות דעתכם.
השאלה היא:
באיזו שעה הכי כדאי לטייל עם כלבים כדי להפחית את הסיכוי להיפגש עם נחשים ארסיים??

החבר גר באזור הצפון, כך שמדובר כאן בעצם רק על צפעים.

אני אמרתי שמוקדם מאוד בבוקר
מה אתם אומרים?
אמרת נכון
04/06/2011 | 20:32
7
יש גם אופציה בשעות של החום הכבד אבל זה לא יהיה נעים לא לכלב ולא לבעליו
מה שאמרת נשמע הגיוני
04/06/2011 | 20:46
5
6
אבל לצערי אני כמעט ולא נתקל בצפעים...
לא נעים לומר
04/06/2011 | 20:56
1
7
אבל עליהם אני מוכנה לוותר
צפע החרמון היה חביב מאוד
אבל אין לי רצון עז לפגוש את בן דודו השמן....
יש הרבה אחרים שהייתי שמחה לפגוש לפניו
אני בדר"כ די שמח על כל נחש שאני נתקל בו
04/06/2011 | 21:36
7
אבל בהחלט יש גם הרבה שהייתי שמח להתקל בהם לפניו. אני חושב שרק מנחשילים הפסקתי להתלהב כמו ילד קטן בכל פעם שאני רואה אותם...
04/06/2011 | 23:18
2
2
גם אני חושב ששאלות בקשר להימנעות מנחשים הן קצת חסרות טעם. קרוב לוודאי שאדם ממוצע לא יפגוש יותר מנחש אחד או שניים במהלך חיים השלמים. הסיכון לפגיעה ממכונית בדרך לטיול גבוה בהרבה.
נכון
05/06/2011 | 00:14
6
ולמרות זאת - רוב האנשים לא מרטשים את המנוע לכל מכונית מזדמנת שהם רואים...
הכוונה לטיול ברגל באזור טבע סמוך לישוב
05/06/2011 | 10:22
8
שבו הבחור גר
אני לושבת שזו שאלה רלוונטית מאוד
זה משתנה לפי עונות השנה.
05/06/2011 | 14:27
1
6
וזה גם שונה מעונה לעונה.

בגדול, לא הייתי ממליץ לטייל בשדות אחרי החשכה. במיוחד בלילות החמים.
בעיקרון הצפעים פעילים גם ביום, ובתקופה הזו עדיין יש פעילות יפה בשעות אחה"צ, אבל ביום קל יותר להבחין בהם והם גם פחות ממהרים להכיש(אם כי לא הייתי בונה על זה.

מוקדם בבוקר אלו בד"כ השעות בהן הצפעים פחות פעילים וגם כשפוגשים אותם הם בד"כ מעדיפים להמנע ממגע.
תודה לכולם על התשובות
05/06/2011 | 20:13
4
לטאה נכנסה הביתה. איך תופסים ומשחררים בחוץ?
04/06/2011 | 16:44
3
442
שלום, אני גרה בעיר, קומה ג', ולהפתעתי נכנסה אלי לטאה הביתה. אני לא מבסוטה מהעניין במיוחד, ורוצה לתפסה ולשחרר אותה בחוץ. כמובן, בצורה שלא תפגע. למישהו יש טיפ, רעיון? נסיתי להתקרב אליה עם קופסת נעליים אבל היא ישר רצה לכיוון אחר. הלטאה עם גוון חום ירוק, אורכה הוא בערך 12-13 ס"מ. אין מצב שזה מסוכן, נכון? אודה על עזרתכם.
למיטב ידיעתי אין בארץ לטאות ארסיות
04/06/2011 | 17:43
104
ולמיטב הבנתי מדובר בלטאה זריזה, שממש אינה מזיקה ואף עשויה לסייע בהדברת חרקים בבית (זה מזונה).
אהלן
04/06/2011 | 18:56
113
הלטאה אינה מסוכנת, ואף מועילה כפי שציין גולן.
סביר להניח שהיא תצא לבד מתישהו בכל מקרה, אבל אם היא ממש מפריעה לך אפשר לנסות בעדינות לטאטא אותה החוצה - רק זהירות לא לפגוע בה.

אישית, הייתי שמח שתהיה לי לטאה בבית...

בהצלחה!
תודה על התשובות
04/06/2011 | 22:29
76
מקווה שהיא תצא בכוחות עצמה...
זיהוי נחש וכמה שאלות
04/06/2011 | 09:34
21
34
שלום, הנחש שבתמונה הכיש את הכלב שלי, לאחר יומיים הכלב שלי נפטר - בצער רב, השאלות ששלי:

איזה נחש זה

האם יש סבירות גבוהה שיש עוד נחשים כאלה בסביבה.

מעולם לא הייתי קרובה לנחש, לא נתקלתי בכזה לכן אני בורה לגמריי בנושא, אני גרה בבאר שבע. נא עזרו לי עם תשובה

קיבלתי מהעיריה 2 מספרי טלפון של לוכדי נחשים והם לא עונים.............
עוד תמונה
04/06/2011 | 09:34
17
22
הצפע המצוי
04/06/2011 | 11:49
16
28
שלום,
    לא הבנתי היכן אירעה ההכשה, והיכן ומתי צולם הנחש במצב החי ובמצב המת ?
אדגיש כי זהו נחש ארסי, גדול ונפוץ מאוד (בייחוד באזורים מיושבים), ונחשב לנחש המסוכן בישראל מבין כ-9 מיני ארסיים נוספים שחיים באזורנו.
הנחשים ובייחוד הצפעים נמשכים למחסנים, ערימות אשפה, גזם, עשבים וכדומה, בחיפושם אחר מכרסמים. טיפ: הרחיקי אלו מסביבת מגורייך ותפחיתי את הסיכוי לפגוש בצפע נוסף.

(הצטערתי לשמוע על מות הכלב)
תשובה
04/06/2011 | 12:05
15
18
ההכשה הראשונה ארעה בחצר הבית (סה"כ 60 מ"ר), בחצר אין עשביה רק 5 עצי תפוז, כל השאר מרוצף, חצר השכן הצמודה מלאה עשביה, מכרסמים היו בעבר והצלחנו להרחיק את התופעה לפני כמה שנים ומאז לא ראיתי אותם.

הסיפור של חי מת הולך כך:

הנחש הכיש אותו בפעם הראשונה בערב יום שלישי, בביה"ח הוטרינרי לא הגיעו למסקנה שמדובר בנחש זה קרה בגינה שלנו, חיפשתי בחצר לראות מה יכול להיות ולא ראיתי, מעולם לא נתקלתי בתופעה כזאת ולא ידעתי מבה מדובר, למחרת בערב הנחש הופיע ונכנס לבית ונייט נלחם בו כשהוא פצוע מההכשה הראשונה, נייט פשוט הגן עליי, והוכש שוב, נייט מת ביום למחרת (ערב יום חמישי), מאוד קשה לי הוא היה איתי 11 שנים והיה בריא כמו כלב בן שנה,

לא היתה כוונה להרוג את הנחש, התקשרתי לכל גורם אפשרי כדי שיקחו אותו חי, העיריה לא היו מוכנים נתנו לי מספר של לוכד נחשים  שלא היה זמין, המשטרה כמעט צחקו לי בפנים, מכבי האש שלחו 2 נציגים כדי לצפות בתופעה, כל זה בזמן שהכנסתי את נייט לחדר שלו כדי שלא יתקרב לנחש, נייט היה לאחר הכשה נוספת מהנחש והייתי בלחץ לקחת אותו לביה"ח הוטרינארי, כשהגיעו 2 הליצנים ממכבי האש הם הורו להרוג את הנחש אני לא התנגדתי כי כבר רציתי לקחת את נייט לבדיקה וטיפול.
הבירוקרטיה במדינה שלנו, פשוט זוועת עולם, העיריה אומרים שאם הוא בשטח פרטי עליי להזמין לוכד נחשים ולשלם לו, או קי אז תנו מספר, נתנו מספר, שניהם, לא זמינים.
לא יכולתי להתקרב למחשב כדי לחפש לוכד באינטרנט כי הוא היה קרוב לנחש, השעה היתה מאוחרת בין 23:00 ל 00:00, נייט היה כלוא בחדר כבר מעל חצי שעה עד שהגיעו ממכבי האש, לא יכולתי לחכות יותר

נייט הציל אותי וגם את השכנים שלי שיש להם גינות צמודות, יש כאן משפחה עם 2 ילדים קטנים
סיפור מעניין ומרגש
04/06/2011 | 13:24
13
13
וואוו, איזו השתלשלות אירועים מרתקת
מה שקרה עם המוסדות השונים אינו מפתיע. את חייבת לזכור שמלבד לוכדי הנחשים, כל האחרים מפחדים\ לא חשופים לתחום זה ויפעלו במטרה להימנע מטיפול בנחש.
המקרה של חוסר מענה בעת חיוג ללוכד בהחלט ייתכן (גם הם בני אדם, ולעתים עסוקים מה), אך בכל מקרה זו הייתה הכתובת המתאימה ביותר שפנית אליה. אני בהחלט מבין אותך ואת ההחלטות שנקטת, אך:
כלבך שאמנם היה אמיץ ובעל תושייה להגן על בעליו היה צריך להיות מורחק מהרגע הראשון שאת הבחנת בנחש (ייתכן וכאן לא הייתה לך הזדמנות כזו, אך זה כלל ברזל - אם יש נחש בסביבה - יש להרחיק את הכלב).
ולעניין ההצלה מפני הנחש, הנחש אינו מחפש לתקוף את אויביו. ההפך הוא הנכון. הנחש "ישתדל" להימנע מהכשה (המסכנת אותו ומבזבזת לו מלאי ארס יקר ביותר) וינסה לנוס על נפשו. הצפע הגיע לחצרך ולביתך כי נמשך לשם מסיבה כלשהי וסביר שהיה מסתלק ברגע שמיצה את העניין. במידה והכלב לא היה מתערב ואיש לא היה מאיים על הנחש, סביר שלא הייתה מתקיימת כלל הכשה\ ניסיון להכשה מצד הנחש.
אגב, מקרי המוות מהכשות צפע נדירים בארצנו, אך לעומת זאת שמעתי לא מעט על מוות של כלבים מהכשות.
יהי זכרו ברוך
שבת שלווה
וואו! איזה סיפור!
06/06/2011 | 14:28
12
10
באמת כדאי להרחיק את הכלב במקרים כאלה,אולם העובדה שאם היו מניחים לנחש לנפשו ממש לא מפחיתה ממעשי הכלב,כל בעלי החיים והיצורים החיים בכדור הארץ באשור הם(או לפחות 99% מהם) רואים בנחשים אוייבים מסוכנים ולא משנה מה הסיטואציה,כל חיה בעלת שכל שרואה נחש תברח או תתקוף.
אין זה משנה שהנחש לא היה מכיש לולא תקף אותו הכלב,מבחינת הכלב הנחש הוא אוייב שעלול/עומד להזיק ואולי אף להרוג את בעליו...
משתתף בצערך
בכל מקרה,אם אתה לא יודע להבדיל בין נחש ארסי ללא ארסי,הדבר ההגיוני יהיה להרוג את הנחש,כמובן שתמיד כדאי ללמוד כדי שתוכל לדעת ממה צריך להיזהר
מה שמפתיע בסיפור זה שהכלב מת רק אחרי 3(עד כמה שהבנתי) הכשות,הוא כנראה היה באמת בריא מאד,הכשה אחת ללא טיפול רפואי מיידי ככל האפשר עשויה להרוג אדם
הדבר ההגיוני יהיה לקרוא ללוכד!!!!
06/06/2011 | 16:51
11
22
ולא להרוג את הנחש
במיוחד כשהנחש בתוך הבית
אפשר לסגור את הדלת להרחיק אנשים ולקרוא ללוכד

אני מבינה שבמקרה הזה היה ניסיון למצוא לוכד שלא צלח
אבל באופן כללי, להרוג את הנחש זה לא הדבר ההגיוני לעשות- יש בו גם סיכון- הניסיון עלול להיגמר בהכשה!
שלא לדבר על כך שזה לא חוקי.
התכוונתי אחרי שהלוכד לא ענה
06/06/2011 | 17:05
10
11
כשנחש ארסי נכנס אליך הביתה,החוק שאוסר להרוג אותו(יש חוק כזה בנוגע לצפע?) לא תופס מקום חשוב במיוחד בראש שלך... ואם אני לא יכול להוציא אותו אני בהחלט מעדיף להרוג אותו מאשר שיכיש אותי,אני ממש לא מתכוון להרוג אותו ביידיים,בשביל מה יש מקלות ושאר דברים ארוכים שאפשר לפגוע באמצעותם בדברים רחוקים בלי להתקרב?
אני יבהיר וימקד
06/06/2011 | 17:58
7
14
בערב יום שלישי הכלב הוכש בגינה, לא היה ידוע שמדובר בנחש, חיפשתי לראות מה יכל לפגוע בו אפילו הנחתי שאולי ירו בו עם רובה אויר או משהו כי ראיתי פצע 1 על האף שלו וראיתי שהוא מתנפח באזור הפנים והצוואר (מתנפח ממש), לקחתי אותו לביה"ח הוטרינרי ושם הודיעו לי כי הוא נעקץ או הוכש ע"י משהו ולא ברור מה.
נתנו לו טיפול סטרואידים ואנטיביוטיקה ושלחו אותי הביתה מאחר והכלב תפקד כראוי חוץ מהנפיחות, למחרת היום הכלב תפקד בסדר עד הערב, באזור השעה 22:30 כשאני רדומה על הספה וחלון לגינה פתוח (הוא תמיד פתוח שיאפשר לכלב לצאת לגינה ולהכנס באופן חופשי עד שהולכים לישון) שמעתי את הכלב רץ מתוך הבית לעבר החלון לכיוון הגינה ומייד שמעתי קול - תססססססססססססס, לא הבנתי חשבתי חתול, קמתי ולתדהמתי ראיתי את הנחש, לקחתי את הכלב מהר וכלאתי אותו בחדר שלו, הנחש השתולל.
אני שמעולם לא נתקלתי בנחש (אני גרה שם כ- 9 שנים) וגם באף מקום שחייתי בו, לא ידעתי מה לעשות, הנחש נכנס מתחת לספה שישבתי עליה קודם, אז באינסטינקט לקחתי תרסיס נגד חרקים וריססתי עליו עד שהוא היה קצת בהלם, אז התחלתי להתקשר לכל גורם אפשרי כולל לוכד נחשים - לא היה מענה, את המספר קיבלתי מהעיריה, לא יכולתי לגשת למחשב ולחפש עוד מספרים מאחר והנחש היה קרוב אליו, מכבי אש שהסכימו לבוא והבנתי שאולי יכולים לעזור הם אכן באו אבל כל מה שעשו - אמרו להרוג את הנחש, זה לא מה שרצינו לעשות רציתי שיקחו אותו, אבל עברה מעל חצי שעה יקרה בה לא ידעתי מה קורה עם הכלב בחדר ורציתי לטפל בו (הוא הציל לי את החיים).

כשנכנסתי אליו ראיתי רק אז שהוא הוכש פעם שניה והפעם ברגל, לקחתי אותו לביה"ח הווטרינארי, הם ערכו בדיקות ומצאו שהאיברים הפנימיים שלו במצב טוב, רק בבוקר ראיתי שמצבו מדרדר, בערב הוא כבר מת............

11 שנים של אורח חיים מסוים שהיה לי איתו נקטעו בצורה שבחיים לא דמיינתי שיקרה, קשה לי מאוד............ אני אוהבת בעלי חיים, גם נחשים הם חלק מהטבע אבל הרגשתי שאין לי ברירה, לא היה לי מענה ראוי............

אני מתגעגעת מאוד לנייט, הוא חסר לי ברמה היומית, שעתית, דקתית ושניתית, כל החלטה שעשיתי במהלך שנים אילו היו בשבילי ובשביל נייט, את הבית עם החצר קניתי במיוחד, שיתאים לי ולו, ועוד מלא דוגמאות, הכל השתנה.......
ורק אדגיש כי אין לי ביקורת כלפייך.
06/06/2011 | 19:18
6
10
אני מצטער מאד לשמוע על כלבך נייט...
גם לי לא היתה כמו שכתבתי
06/06/2011 | 19:47
5
7
זה נייט
07/06/2011 | 00:58
4
18
עוד אחת של נושנוש
07/06/2011 | 00:59
3
18
11 שנים של אהבה
07/06/2011 | 09:19
4
חמוד מאוד באמת כואב הלב
07/06/2011 | 11:54
7
משתתף בצערך...
07/06/2011 | 18:09
10
לא הגיוני, לא חוקי ולא בטיח...
06/06/2011 | 19:13
1
18
סטטיסטית - רוב מקרי ההכשות מתרחשים בנסיונות בלתי מיומנים ללכוד או להרוג את הנחש!
צריך לדעת טוב טוב איך להתעסק עם נחשים כדי לעשות זאת, וגם כאשר יודעים היטב איך להתעסק איתם, עדיין מתרחשים מקרי הכשות מפעם לפעם. לנסות להרוג את הנחש זה לא הגיוני, ובטח שלא חוקי. כל הנחשים בארץ מוגנים ע"פ חוק ובכללם צפע וכל נחש ארסי אחר.

אם אתה עוזב את הנחש לנפשו ולא נותן לו סיבה להרגיש מאויים, אין שום סיבה שיכיש אותך. זה באמת נראה לך הגיוני להסתכן בזה? (אזהרה - תמונות קשות לצפייה!) (שלא לדבר על זה שהתמונות הן של אנשים ששרדו את ההכשה...)

ודבר אחרון, אם אתה לא בקי בנושא כלשהו, כדאי לא לפזר עצות בנושא. ואם כן, אז להבהיר שזה בעירבון מוגבל מאד. אתה ייעצת לאנשים כאן לעשות מעשים מסוכנים ובלתי חוקיים בעליל.
06/06/2011 | 19:48
4
וואו איזה סיפור....
05/06/2011 | 13:08
5
הייתי מעדיף לשמוע סיפורים כאלה בטלוויזיה שבאמת עיניניים ומלאי תוכן מאשר סיפור על עוד פרשיה עם איזה מפגר מפורסם, לא מבחינת מבזק חדשות אלא בכל תוכניות הדיבורים למיניהן
זה נחש צפע
04/06/2011 | 11:08
2
19
אני מצטערת מאוד לשמוע על הכלב שלך.
אפשר לחפש לוכדי נחשים גם באינטרנט
נחשים לא חיים בקבוצות או במשפחות- כך שהמצאות של נחש אחד לא מעידה בוודאות על עוד נחשים.
אבל בעיקרון אין זה מן הנמנע שיהיו עוד נחשים.
באר שבע הוא קו התפוצה הדרומי של הצפע.
אם את מודאגת חפשי לוכד באיזור ובקשי שיעשה סיור בחצר.
בשאלות הנפוצות יש פרק שנקרא "לוכד נחשים" יש שם שם של לוכד בבאר שבע. שאני ממליצה עליו אישית
מצטרף להמלצה.
05/06/2011 | 14:22
9
לכדתי צפעים במצפה רמון כבר,
05/06/2011 | 17:45
12
אמנם ככל הנראה הם טרמפיסטים, אבל, זהירות.
שלום,
04/06/2011 | 01:30
6
8
לפני כשבוע ראיתי באזור הבית שלי "בייבי" נחש
הוא היה בצבע שחור ומאוד מאוד דק, ומאוד קטן (בגלל זה ניראה לי שהוא "תינוק" "גור" מה ההגדרה בנחשים?)
אני גרה באזור תל אביב (רמת אביב) ליד הים, ובאזור בו בונים בימים אלו.
איזה סוג יכול להיות הנחש? האם הוא מסוכן?

זאת לא הפעם הראשונה שאני רואה פה נחש באזור, אבל זאת הפעם הראשונה שאני רואה אחד קטן ושחור, האם זה אומר שאם יש אחד קטן אז יש עוד כמה כאלו שבקעו?.

מצאתי תמונה באינטרנט
04/06/2011 | 09:52
5
5
בהתחלה הוא ניראה כמו תולעת אבל האופן שבו הוא זחל הראה שהוא לא...
http://www.loced.co.il/image/users/57347/ftp/my_fi...
הנחש שבתמונה זה נחשיל
04/06/2011 | 10:29
4
4
בהנחה שזה מה שבאמת ראית-לא מזיק,אפילו לא נושך.אוכל נמלים. בתקווה ששלום לו
אני לא עשיתי לו כלום...
04/06/2011 | 10:43
2
מקווה שגם אחרים לא...
והוא לא בייבי אלא זה הגודל שלו
04/06/2011 | 11:02
2
4
הוא ניראה בייבי...
04/06/2011 | 17:34
1
2
רק נראה כזה, זה הגודל של הבוגר
04/06/2011 | 17:56
3
עקץ אותי עכביש- אולי אתם יודעם?
03/06/2011 | 17:35
4
80
שלום!
הגעתי השבוע לרופא עם רגל נפוחה וכואבת והוא אמר שעקץ אותי עכביש ומתן אנטיביוטיקה.
כבר יומיים שאני לוקחת את הכדורים שהוא נתן,
אבל לא רק שזה לא נרגע, לא עובר, הנפיחות לא יורדת,
קורה בדיוק ההפך!
הנפיחות גדלה, ככה גם הנקודה השחורה של המוקד...
זה כואב!
בכל מקרה, בגלל שהרופאים לא עובדים בסוף שבוע,
אולי מישהו יודע משהו? אם זה בסדר ככה? אם זה לא אמור להרגע ולהתמתן?
אם זה נורמלי?
הצילו!
נשמע לי מוזר שלעקיצה נותנים אנטיביוטיקה.
03/06/2011 | 18:01
2
28
אני מציע לך להתייעץ עם רופא אחר.
תודה..
04/06/2011 | 10:55
1
18
בסוף הלכתי למיון,
שהחליפו לאנטיביוטיקה אחרת.
אם אני לא טועה, אוגמנטין זו אנטיביוטיקה ממש חזקה.. לא?
שיהיה..ץ.
עושה רושם שעכשיו זה נרגע :)
כמובן שאין צורך להיכנס לפאניקה
04/06/2011 | 12:11
35
בערבה יש עשרות רבות של מקרי נשיכת ששן בשנה, ועד כה הסיפורים הסתיימו בטוב.
ייתכן ששן חום
04/06/2011 | 12:07
80
היי,
    בישראל מצוי מין עכביש מסוכן ונפוץ מאוד (מלבד אלמנה שחורה) המכונה ששן חום. זהו עכביש מהיר תנועה, בעל מראה תמים למדי החובב את משכנות האדם (כולל ארונות מטבח, בגדים וכל מקום שיש בו אפלולית ומעט הפרעות (משוגע על מחסנים).
נשיכת הששן אינה נעימה כלל ואף מסוכנת במקרים מסוימים. בכל מקרי הנשיכה ששמעתי עליהם, הרופאים נתנו אנטיביוטיקה (היות ומתפתח זיהום בנקודת הנשיכה) לנשיכת הששן. אולי הטיפול הקונבנציונלי היחיד. עם\בלי אנטיוביוטיקה, הכאבים העזים (ותופעות כלליות יותר המלוות את המחלה) לרוב חולפים לאחר מספר ימים. אני ננשכתי לפני כחצי שנה (ראי צרופה) במהלך שינה במיטה אך הצלחתי להימנע מאנטיביוטיקה.

ראי מידע אודות עכבישים:
http://insectour.blogspot.com/2010/06/blog-post_17...

דש
רועי
קצת חיים, הרבה דרוסים
02/06/2011 | 21:06
2
13
אתמול בצהרי היום, ברמת אביב, זעמן זיתני בוגר חוצה את רחוב ברודצקי בין המכוניות לא רחוק מהמרכז המסחרי. לא זוכר תצפיות כאלה בלב שכונת המגורים הזו, שלא נותר סביבה כל שטח פתוח. מעניין אם יש אוכלוסיה חצי-אורבנית של הנחש הזה ששרדה איכשהו.

אתמול בערב לעומת זו, סיבוב ארוך מדי עם חברי הצפר ברק גרניט בכבישי הדרום הניב מטבעון מדבר צעיר חי במכתש הגדול, מטבעון בוגר דרוס על הכביש למפעלי צין, חצי אפעה בפה של שועל בדרך למעלה עקרבים, שני עכני חרטומים ועכן קטן אחד - כולם מעוכים כדבעי - על הכביש בין צומת טללים לקציעות, ושני חנקים באותו מצב לקינוח על כביש צאלים-אורים ובאיזור סעד.
היה מתיש ומדמם.
ואני שכחתי לדווח על דרוס אחד
02/06/2011 | 21:21
8
צפע א"י גדול שנצפה דרוס במחלף רוקח, בירידה מאיילון דרום. נצפה ביום שישי, 27/5/11
עכנים עולים כבישים?
13/06/2011 | 00:09
23
נכנס לי תינוק נחש לדירה
28/05/2011 | 17:12
1
38
אתמול בלילה תודה לכלבה שלי שקלתה משהו זוחל במהירות ואז ישר ראיתי שנכנס לי נחש לדירה...
הוא היה ממש ממש קטן... ולרב יש פה צפעים במושב שלי.
היה לו ראש שחור וגוף בצבע חום חלק בלי שום סימנים עליו... אני שמתי אותו בכפסא ושיחררתי אותו... בפרדסים רחוק ...
קשה לי להרוג בעלי חיים...
איזה נחש זה היה ? אני לא מצאתי באינטרנט שום דבר שיכל להגיד לי ... סתם מסקרן אותי...

לך ששחררת אותו
28/05/2011 | 17:20
10
זה נשמע כמו שחור ראש - נחש חמוד נורא ובלתי מזיק לחלוטין.
אגב, זה נחש שמגיע עד לאורך של כ-55 ס"מ - כך שלא בטוח שהוא היה צעיר, הם קטנים גם ככה.

ויש את האתר המצוין הזה לזיהוי נחשים של גיא חיימוביץ'.

המשך סופש נעים
מי הבחור? ארבע קו?
28/05/2011 | 16:10
5
38
מדרום מדבר יהודה...

בנוסף, 2 זיתניים וזעמן שחור צעיר באיזור מבשרת ציון...
וגם צב, זיקית וקרוב לעשרה חומטים מנומרים, חלקם ממש ענקיים

שבוע טוב
שלון קוים.
28/05/2011 | 17:23
3
14
יופי של תצפיות!
הייתה לי התלבטות בין ה2
28/05/2011 | 18:22
2
11
ושוב במבט בתמונות הוא נראה יותר כמו ארבע קו...

בכל מקרה הוא נחש ממש חזק ביחס לעובדה שהוא ממש דק
כדאי מאוד ליחס חשיבות להתנהגות כחלק מההגדרה
31/05/2011 | 16:01
12
בשדה, ולא רק לצבעים או לדוגמה. הרבה פעמים זה מקל על המלאכה.
קרא גם את מאפייני ההתנהגות במדריכים.

שלוון קווים
31/05/2011 | 22:03
64
הוא שמנמן מכדי להיות ארבע קו, במיוחד בצוואר. גם דגם הקווים (פס בהיר במרכז), מבנה הראש, השירטוטים מעל הפה.
שלון קוים בדרום מדבר יהודה
04/06/2011 | 11:55
13
אהלן,
    האם אכן צילמת את השלון קוים בדרום מדבר יהודה?  תצפית מאוד מעניינית היות ואינני מכיר אותם מאזור זה אלא ממרכז הארץ וצפונה. אשמח לדעת מיקום מדויק יותר של מציאתך.
כמו-כן מעניין לדעת היכן ראית 10 פרטים של חמט מנומר. זהו מין שלרוב מגיע במספרים קטנים יותר (אינו דומיננטי בשטח, אולי בשל גודלו המרשים).
שבת שלום
עזרה מהמקצוענים
28/05/2011 | 17:04
9
20
תוכלו לתת לי זיהוי, 3 נחשים שונים:
https://picasaweb.google.com/117070325024649033985/Random#slideshow/5611764613162925010

https://picasaweb.google.com/117070325024649033985/Random#slideshow/5611765373348542194

https://picasaweb.google.com/117070325024649033985/Random#slideshow/5611766914106062834

תודה :)
הראשון נראה כחנק משריץ השניים
28/05/2011 | 17:53
4
8
האחרים נראים כנחשי כאב לב
הראשון אכן חנק משריץ
28/05/2011 | 18:20
2
5
השני תלום קשקשים נראה לי
השלישי לא ברור לי
היה עוזר מאוד אם היית כותב איפה צולמו הנחשים
השלישי אולי פתן שחור...
28/05/2011 | 18:22
5
לא בטוחה
נחכה למומחים...
מיקומים
28/05/2011 | 18:59
3
הראשון שמורת חוף השרון
ושני האחרים באיזור מחלף זרזיר - בית לחם הגלילית נדרסו ע"י רכבי שטח
אה
28/05/2011 | 18:57
1
יפה, זה גם מה שאני חשבתי.
הוא היה קטנטן במצוקי חוף השרון, געש.
כמעט ודרכתי עליו, לא ממש היה קורה לו משהו כי הייתי יחף אבל הוא ממש חמוד!
השניים הראשונים הם כמו שכבר אמרו
28/05/2011 | 21:34
3
5
חנק משריץ ותלום קשקשים.
השלישי הוא זעמן שחור בוגר שעלו עליו לכל אורכו.
ובגלל זה הוא נראה כמו פתן
29/05/2011 | 00:03
1
3
נגיד....
הוא נראה כמעט כמו רק עור של נחש
29/05/2011 | 01:16
9
מעולה
29/05/2011 | 06:35
1
תודה רבה :)

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי הוא עמוס כהן ,ואני הבעלים והמנכ"ל של חברת "מיטב הדברות",חבר בארגון מדבירי מזיקים בישראל. אני מוסמך ומורשה להדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בעל רי
עוד...
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
עמוס כהן -מנהל פורום הדברת מזיקים
מנהל פורום הדברת מזיקים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו