לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אחים/יות בשירות הבריאות
מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

פרופסיה ודילו שיער בלייזר לגברים
24/09/2013 | 23:36
3
59
אעשה הסרת שיער בלייזר (חזה+ בטן).

לפני 4-5 שנים הייתי נוטל "פרופסיה" כדור אחד, אחת ליומיים.
לאחר שנה, ירדתי למינון מזערי (כדור אחד, אחת לשבוע)
ולאחר מכן כדור אחד, אחת לכמה חודשים (פלסבו שעובד עבורי)

כיום נוטל פרופסיה כדור אחד/שניים פעם ב3 חודשים.או פחות.

האם במהלך הטיפול אוכל לקחת כדור אחד/שניים, אחת ל3 חודשים?
אם לא- אפסיק לקחת פרופסיה. השאלה אם אוכל לחזור לקחת במינון כ"כ נמוך בעתיד, אחרי סיום סדרת טיפולי הלייזר?
הפורום אינו מיועד לייעוץ רפואי אינטרנטי
25/09/2013 | 12:38
2
25
נא לפנות לרופא המטפל.
אז למה נועד הפורום?
25/09/2013 | 13:32
1
16
פשוט מאד-
26/09/2013 | 18:44
46
להתיעצות קולגיאלית בין אחיות, ייעוץ לסטודנטים לסיעוד ושיתוף בחוויות מהעבודה.
זה יהיה רשלני וחסר אחריות לתת לך ייעוץ רפואי על גבי דפי הפורום.
שלום
24/09/2013 | 16:44
56
באוקטובר אני מתחילה ללמוד סיעוד, בעמק יזרעאל לצורך העניין.
הייתי שמחה לשמוע קצת פרטים לגבי המערכת שעות בשנה א' (ואילך), האם הימים ממש עמוסים כמו שמספרים לי?
זה העניין שהכי מלחיץ אותי- מאחר וכל הקורסים הם חובה (ואני גם צריכה לקחת קורס אנגלית) אני צופה ללמוד 6 ימים בשבוע מהבוקר עד הלילה.
חבריי הסטודנטים להנדסה מספרים לי שהם לומדים כל היום וכל הלילה יושבים על שיעורי בית אז שאני אשכח משעות שינה עד הודעה חדשה.
כמובן שאין מה להשות בין התארים, אבל מקווה שהבהרתי את החששות שלי
אשמח מאוד לניחומים...
כמה שאלות לא בטוח כלכך אופייניות
24/09/2013 | 13:46
10
210
שלום לסטודנטים לסיעוד ולאחים ואחיות הגולשים בפורום,

אני כבר כמה שנים תוהה לגבי המקצוע הזה אבל לא מוצאת אומץ.
יש לי כמה שאלות שהייתי שמחה לקבל עליהם תשובה/דעה/כל הידוע לכם.

קודם כל, בגלל שסיעוד זה מקצוע שעיקרו קושי מנטלי ופיזי, והוא לא נחשב תחום שקשה ללמידה, כלומר לא דורש יותר מדי יכולות קוגניטיביות, תנאי קבלה אליו נמוכים ולכן מושך אליו גם אנשים לא הכי מבריקים,
תהיתי לעצמי, האם יש לאדם בעל יכולות קוגניטיביות גבוהות יחסית איך לבוא לידי ביטוי.
האם יש דרך להשתלב אולי כעוזרי מחקר לרופאים או משהו בסגנון, מלבד העבודה הטכנית יחסית במחלקות. (אני לא חס וחלילה מזלזלת בה, אבל נראה לי שעיקר השיקולים והידע וההחלטות הם של הרופאים והאחיות הן יותר הצד המבצע)?
כלומר מה אפשר לעשות במסגרת עבודה כאחות שיביא לידי ביטוי יכולות שכליות, שאינן קשורות לפן האישיותי ?

השאלה השניה היא עד כמה פרקטי לחשוב שבסוף המסלול של ההסבה אפשר להגיע למחלקות פסיכיאטריות? חולי נפש מרתקים אותי מאוד, זה סביבה ומקום שמאוד מסקרן אותי לחוות אותה, האם יש סבירות אמיתית להגיע למקום כזה?
לצורך העניין אני ממש לא רואה את עצמי עובדת במחלקה פנימית, ואני מבינה ששם עיקר המחסור. אם לקחת את זה בחשבון, אז חבל לי להיכנס לתוכנית של הסבה,כי לא נכון לי להגיע למקום כזה. אשמח דעתכם של מי שמכיר את העולם של מה קורה אחרי הלימודים ואיפה קל/קשה להשתלב. אשמח לשמוע גם על אופציות אחרות שיש -כלומר באיזה סוגי מחלקות אפשר להשתלב? האם ניתן גם במיון? טיפול נמרץ? או שאלו דורשים הכשרות וקורסים בנוסף? איפה יש דרישה לאחיות מלבד מחלקות פנימיות (וכירורגיות?). חדר ניתוח זה גם קורס?
אשמח לקבל מידע בהקדם,
מודה מאוד מראש.
היי
24/09/2013 | 16:01
138
כמה דברים:

המקצוע ממש לא "תחום שאינו קשה ללמידה". צריך להפריד בין סטיגמות (את עצמך השתמשת במילה "נחשב") והדימוי הבעייתי של המקצוע, לבין עובדות ואמיתות. הלימודים אורכים ארבע שנים מלאות,5 ימים בשבוע- כך עד סף התואר. אין חלונות או ימים חופשיים כמו בהרבה תארים אחרים, כך שהאינטנסיביות רבה מאד.
החומר הנלמד גם הוא לא הכי קל. בשנה הראשונה לומדים הרבה מבואות- סיעוד, אנטומיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כימיה, פרמקולוגיה ועוד. העומס בשנה זו גדול אבל דווקא התכנים עצמם יותר פשוטים.
החל מהשנה השנייה עוסקים בעיקר בליבת הלימודים- הכרת מחלות ופתולוגיות שונות בבוגרים, בנשים, בילדים ובתחום הפסיכיאטרי (לרבות פתופיזיולוגיה, טיפול תרופתי וניתוחי, הדרכות וכו'). לא מכירה סטודנט אחד שטען שהחומר הנלמד היה לו "קל" בשנים אלה.
במקביל ללימודים העיוניים מתחילים להיכנס לקליניקות השונות, שם נדרשים לטפל במטופלים בצמוד להשגחת מדריכה. שם, בקליניקה, אפשר לפגוש אחיות "לא מבריקות" או כאלה שאוהבות להקטין ראש, אך גם כאלה בעלות יכולות גבוהות. לא פעם ראיתי רופא שמתייעץ עם אחות לגבי טיפול כזה או אחר במטופל X, והרבה פעמים ראיתי אחיות שמנעו טעויות של רופאים או הפעילו שיקול דעת בבחירת טיפול תרופתי לחולה, עוד לפני שרופא ניגש אליו.
למרות כל זה- אין מה לעשות, אחיות הן באמת הצד היותר "מבצע". עיקר התסכול נובע מהפער בין הידע שאחות צוברת במהלך לימודיה וניסיונה בקליניקה, ובין תחום הסמכות שלה בפועל. כמו שכתבתי, אפשר (וחובה) להביא לידי ביטוי חשיבה, שיקול דעת ויכולות שכליות- אבל כמו שאני רואה זאת, הם נדרשים בעיקר על מנת למנוע טעויות (שלה/של הרופא המטפל), ופחות כדי לקבוע טיפול או לעסוק באבחון, למשל.

לגבי פסיכיאטריה: מנסיוני המועט ביותר (חודש של התנסות במחלקה פסיכיאטרית), וכמו שאני חוויתי זאת- דווקא בתחום הזה האחות יותר "נבלעת" בין כל שאר אנשי הצוות המקצועי. הפסיכיאטר מאבחן וקובע תכנית טיפול, הפסיכולוג עוסק בתרפיה בדיבור, העו"ס דואג למצב הסוציאלי ולשיקום, והאחות- אין לה תפקיד כ"כ מרכזי בטיפול. שוב- מדובר פה בחוויה שלי בלבד ויכול להיות שאני טועה, עדיף שתקבלי מידע מאחיות שעובדות בתחום. השתלבות בפסיכיאטריה לא אמורה להיות בעייתית, עד כמה שאני יודעת לא מדובר בתחום כ"כ מבוקש בקרב אחיות חדשות.

מיון, ט.נמרץ- דרושים קורסי על בסיום הלימודים. אני שמעתי על סטודנטים שלא התקבלו לעבוד שם כצוות חדש, כי האחראיות מעדיפות אחיות שכבר עברו את הקורסים. בכל מקרה, מדובר פה בבית חולים אחד, ואני מניחה שזה תלוי בביקוש ומשתנה ממוסד למוסד.

אם יש לך עוד שאלות- אשמח לענות גם בפרטי.
תגובה
24/09/2013 | 16:40
125
אפשר בקלות להיעלב מהטון של תחילת ההודעה שלך... מצטייר, כאילו את חושבת שרוב העוסקים במקצוע ניחנו ברמת משכל בינונית מינוס, ואת- שמחשיבה את עצמך כבעלת יכולות קוגנטיביות גדולות- חושבת שייפרס בפנייך שטיח אדום, ומכל עבר ישתחוו לפנייך כי את חכמה יותר מכולם... נכון? אז זהו שלא...
תביני. אנשים חכמים יותר ופחות, יש בכל תחום!! לי אישית יצא להכיר מספר רופאים , שהיה צריך כל פעם לבדוק אחריהם את מכתבי השיחרור וההוראות, כי לא היו שמים לב שרשמו תרופה זו או אחרת לחולה אלרגי לאותה תרופה, ועוד דובדבנים שכאלה... יש הרבה דוגמאות- ורופאים הרי נחשבים לאחד המקצועות ה"חכמים" ביותר.. אז הנה, גם שם, יש אנשים מבריקים(ברובם) ומידי פעם, יש גם פשלונרים לא קטנים...

נכון, שלצערי, יש במקצוע לא מעט אנשים, שממש כדאי שיפרשו משם(לא רק בגלל אייקיו לא בשמיים, אלא גם בגלל יחס לא משהו למטופלים) אבל יש המון, המון אחיות- שבשביל לתפקד יום אחד(!) בעבודה בתפקיד שלהן, את צריכה הרבה יותר מ 5 יחידות במתמתיקה ואנגלית, וציון 670 בפסיכומטרי... על תפקיד אחות מתאמת,בטח לא שמעת?
למשל, מתאמת טראומה, או מתאמת כאב, או מתאמת TPN- הן אחראיות על מספר לא מועט של מטופלים במחלקות שונות, לא רק באחת, וצריכות להתאים לאותם חולים את הטיפול בתחום הספציפי שלה,תוך כדי תיאום עם הגורמים הרפואיים השונים שמטפלים  בכל אחד מחולים אלה, והמון פעמים להורות לרופאים איך לשנות את הטיפול שלהם בהתאם...

או אחות אחראית מחלקה- שצריכה בנוסף לניהול של אנשי הצוות שלה, ופיקוח על עבודתם גם להיות אחראית לבקרות שוטפות, הזמנת ציוד רפואי, הכנסת נהלים חדשים ואכיפתם- גם לפתור בעיות ולהתמודד עם מטופלים בעייתים, שאנשי הצוות הזוטרים יותר  מעבירים לטיפולה... כמה אינטליגנציה צריך בשביל זה?לא מעט.

האוכלוסיה שלומדת סיעוד, חלקה מורכבת גם מאנשים, שיש להם כבר מקצוע (בין השאר, עורכי דין, חשבונאים, אנשי כלכלה וניהול עסקים- לכל הדיעות מקצועות שמצריכים פסיכומטרי ובגרות בשמיים) - והם באים אלינו לעשות הסבה, ותאמיני לי, רובם ממש לא מלקקים דבש במהלך הלימודים וההתנסויות...
במקצוע הזה יש מגוון תפקידים רב, חלקם דורש יכולות קוגניטיביות גבוהות יותר או פחות- ומי שמראה שיש לה שכל בקודקוד , ולא מפחדת להיות ראש גדול ולהפגין יוזמה- לרוב אחראית המחלקה מזהה את הפוטנציאל, ומקדמת- בהתחלה לאחראיות משמרת, אחר כך לרכזת תחום במחלקה, לעיתים אף לסגנית- ומכאן הדרך פתוחה גם לקבלת תפקיד יותר גבוה...אפילו בהנהלת הסיעוד בבי"ח... כל זאת בתנאי, שאותה אחות "מבטיחה" לא מרימה את האף יותר מידי, כי את זה אף אחד לא יאהב- באחריות. לאחות שתפגין שהיא חושבת את עצמה חכמה מאחרים, מהר מאד יורידו אותה לקרקע שוב מהעץ שעליו היא טיפסה...

אם את באמת חושבת שניחנת באינטליגנציה גבוהה מהממוצע- הייתי ממליצה לך ללכת על תחום שיש בו כמה שיותר עצמאות, ויותר מקום לשיקול דעת שלך-
מחלקת טיפול נמרץ (כללי, כירורגי,נוירולוגי, ילדים,פגים-יש הרבה אופציות) או אולי מיילדת , או אחות אונקולוגיה(כי הטיפול שם מרכז המון תחומי ידע מגוונים) - חדר ניתוח פחות הייתי ממליצה, וגם פסיכיאטריה עשויה קצת לאכזב אותך, כי שם את הדברים המעניינים באמת עושים הפסיכיאטרים, פסיכולוגים והמטפלים בעיסוק...

איפה שלא תהיי, אני מאד ממליצה לך לשמור את הדיעות שהפגנת בתחילת ההודעה - לעצמך- זה לא יהיה בריא לקריירה שלך, או למעגל החברתי של הקולגות הפוטנציאליים שלך,  את הפוטנציאל הקוגנטיבי שלך תפגיני בציונים, בהתנסויות, בהדרכות למטופלים, ואח"כ, תוך כדי עבודה יומיומית.. תאמיני לי, מי שבאמת מוצלחת בעבודה שלה- יראו את זה.. גם ביחס של המדריכות שלך ואח"כ של האחראית שלך, וגם בזה שכשאת מגיעה בבוקר, והאחות בהפקדה שלידך שמחה לעבוד איתך...
שיהיה בהצלחה!!
מממ...
24/09/2013 | 18:47
1
99
לא, הלימודים לא ממש קשים, ובאמת שעם טיפה אינטילגנציה, יכולת למידה ותחת ללמוד לפני מבחנים, לא צריך להשקיע הרבה, ואפילו לא לפני הממשלתי (עשיתי את האחרון שנחשב קשה. הוא לא היה קשה).
תעשו לי טובה - 90% מהזמן אחות (רוב האחיות) ממלאת הוראות של אחרים. בשביל להשוות תרופה לרגישות לא צריך פסיכומטרי - מחשב יכול לעשות את זה גם. בשביל חשבון סיעודי, כימיה וביוכמיה שלומדים מספיק לסיים 12 שנות לימוד.
לא מסכימה
24/09/2013 | 19:56
97
בלי קשר למבחנים וללימודים עצמם, על מנת לדעת את החומר כמו שצריך ולתת טיפול אופטימלי- צריך להשקיע הרבה מאד (כולל עיון בספרות מקצועית, מאמרים וכו'). יש הבדל בין אחות שמגישה טיפול לחולה שהיא לא מכירה את המחלה שלו כמו שצריך, לבין אחות שקראה ויודעת לזהות סימנים ותסמינים רלוונטיים, לצפות מראש סיבוכי מחלה וטיפול ועוד.

ובשביל לעסוק ברב המקצועות בעולם לא באמת צריך פסיכומטרי.
תודה למי שהגיבו
27/09/2013 | 14:03
5
84
לא התכוונתי לפגוע כאמור. אבל אני בטוחה שתנאי הקבלה הנמוכים מושכים למקצוע הרבה אנשים ברמה נמוכה.
וכן בתור אדם שיחסית תופס מעצמו בקטע הזה (גם אם זה נשמע שחצני, יש עובדות בשטח שתומכות) אני לא רוצה למצוא את עצמי בעבודה שזה לא יבוא לידי ביטוי. כי למען האמת אני לא רואה איפה היתרון שלי יבוא לידי ביטוי בלתת תרופות או להחליף טיטולים. לא שמזלזלת בזה. אבל יש אנשים שלא יכולים משהו אחר- ויותר הגיוני שהם יעשו את זה ולא שאני אתבזבז. (אני מאמינה שהרבה ממי שלומד סיעוד גם מרגיש וחושב ככה...הרי כמו שאמרתם יש פער בין הלימודים לאופי העבודה וזה עוד יותר מתסכל...)
אממ,
27/09/2013 | 15:57
83
אי אפשר לדבר פה במונחים של "בזבוז". ממש ממש לא. גם להגיד שהגיוני יותר שאחרים (פחות טובים) יעבדו כאחיות ואחים לא מתאים- את כנראה מפספסת את מהות המקצוע. בסופו של דבר, מעבר לכל העבודה הטכנית והפעלת/אי הפעלת "יכולות שכליות", כהגדרתך, מהות המקצוע היא סיעוד: נתינה, סעד, טיפול בחולה ודאגה לרווחתו הפיזית והנפשית.
אני מכירה אנשים שיכלו ללמוד כל מה שרק רצו- ובחרו בסיעוד. בזבוז? לא. כי המקצוע הזה הוא בדמם.

אם את מחפשת יוקרה ואתגר אינטלקטואלי בלתי נגמר (וזה בסדר גמור) לא הייתי ממליצה לך לבחור בסיעוד. במקצוע כמו זה בוחרים קודם כל מהלב, כך אני מאמינה.

שיהיה בהצלחה :)
באמת המממ...
27/09/2013 | 16:55
76
לא באמת הבנת שום דבר ממה שרשמתי, אם זו המסקנה , שאליה את מגיעה בסוף.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה בכל מקצוע שהוא, חוץ מבסיעוד. .
אז מה הבעיה?
28/09/2013 | 00:31
2
66
אם זה כך, למה את בכלל חושבת על סיעוד?במקום להתבזבז תמצאי לך מקצוע שבו היכולות האינטלקטואליות הגבוהות שלך באמת יבואו לידי ביטוי...
לכל מי שהגיב
28/09/2013 | 21:20
1
64
זה בסדר שהחלטתם על סמך ההודעות שלי שאני לא מתאימה למקצוע.
אני העלתי פה אספקט שמטריד אותי בבחירה ולא את שלל השיקולים.
מה לעשות שאני מאמינה שאנשים צריכים להביא לידי ביטוי את היתרון היחסי שלהם בעיסוק שהם בוחרים ואם היתרון הזה לא יכול לבוא לידי ביטוי בעבודה אז אולי באמת צריך לחשוב על עבודה אחרת.
ואם באמת חלק מהענין עבורי זה לעבוד בעבודה שמספקת איזשהו אתגר אנטלקטואלי וסיעוד אינו כזה, אז כנראה שאני מחפשת במקום הלא נכון. כל המהות של השאלה הייתה להבין אם יש במקצוע הסיעוד מקום שבו יכולות קוגניטיביות יכולות לבוא לידי ביטוי.
אתם לא צריכים להתעצבן עלי, זה לא נשאל משחצנות, אלא ממקום שחשוב לי גם להפעיל את הראש במקום העבודה. אם אין את זה מאוד ייתכן שזו באמת הסבה שיכולה להביא אותי למשהו שאינו נכון בשבילי.
אני עם פסיכו' 654
29/09/2013 | 15:21
65
אני עם פסיכו' יפה .ולמרות זאת הלכתי ללמוד סיעוד .אני דווקא מעוניינת לעבוד בפנימית ובמחלקות פשוטות ,אין לי בעיה להחליף טיטולים להפך אני חושבת שצריך להיות אדם מיוחד כדי לתת הרגשה טובה לאדם סיעודי שאולי לא חשבת -אבל גם לו מאוד לא כיף הפוזה שהוא נימצא שם . לא יודעת איך אתם אומרים שהלימודים קלים .יש מלא מקצועות קשים .אפילו בשנה הראשונה .לא הייתי טוענת שאנטומיה ,פזיולוגיה ,אימונולוגיה וכו' -הם קלילים ....ככה שאחת שלא רוצה ללמוד סיעוד בשביל הרגשת הנתינה ,הסיפוק והלהיות שם בשביל האחר .חבל שתלמד בשבילה ובשביל המטופלים שלה .אני החלטתי לא להתאמץ ולהגיע לרפואה כי הרגשתי שהמקום האמתי שלי זה הטיפול הפיזי בחולה ..אז תחליטי מה שתחליטי ..רק שתביני שרוב האנשים שילמדו איתך בחוג יהיו שונים ממך ומכוונותיך בלימודים ויהיה להם יתרון משמעותי והכי חשוב בסיעוד ....הם פשוט באו ללמוד רק כדי לעזור לאנשים בזמני הקושי שלהם
יש כאם עוד סטונטים לסיעוד שעובדים בבית חולים?
21/09/2013 | 17:34
106
אם כן, אשמח אם תשלחו לי הודעה פרטית כאן במסרים. אני שוקל לעבור לבית חולים אחר, אבל יש לי כמה שאלות פשוטות על התנאים לסטודנטים בבתי חולים אחרים...
על בסיסי באונקולוגיה
19/09/2013 | 17:07
71
שלום אני עתידה להתחיל על בסיסי באונקולוגיה בבית חולים מאיר בתחילת חודש ינואר. אשמח לשמוע פרטים על הקורס אורך ימי לימוד מרצים תוכנית לימודים איך הולך מבחינת התנסויות. אם יש מישהו בפורום שיודע/ת אשמח לשמוע. תודה וחג שמח
סיוע בשכר דירה
19/09/2013 | 14:34
3
112
שלום לכולם חדשה כאן
ושאלה:
בהרבה מודעות לעבודה עבור אחיות רשום שיהיה סיוע בשכר דירה... אז השאלה היא האם בפועל מקבלים את זה? ומה הם הקריטריונים לקבלה?מה הסכום שאפשר לקבל...?
תודה על המענה
אני אנסה למצוא מסמך
19/09/2013 | 15:17
89
היה כתוב שם שיש סיוע לאחיות בשנתיים הראשונות למי שעובדת במחלקות פנימית, כירורגית ומיון על סך 1500 ש"ח לחודש.
אני לא יודעת מה הקריטריונים.
מידע לא מלא ותקף רק לגבי בתי חולים של הכללית.
19/09/2013 | 15:42
1
99
מבחינת סיוע יש שתי אופציות, אחת תלויה גם באיזה בית חולים מדובר.
אחות אצלנו במחלקה (כירורגיה) מהצפון במקור, והתנתה את הקבלה שלה לעבודה רק אם יסדרו לה מקום מגורים. היא לא רצתה סיוע בשכר דירה, אלא שבית החולים יספק לה בעצמו מקום מגורים מוזל. בבית חולים קפלן יש אפשרות לגור במתחם בית החולים, יש כל מיני ביתנים ליחידים ומשפחות. היא משלמת רק 300 שקלים וקיבלה חדר עם מטבח, ואמבטיה/שירותים משותף לה ולחדר נוסף סמוך (שם גרה רופאה במקרה). לא משהו מפואר, אבל מספיק. זה מוגבל בזמן, אם אני לא טועה למשך שנתיים או שלוש מקסימום. הבנתי גם שזה תלוי מרחק. אני למשל גר בלוד, 14 ק"מ מבית חולים קפלן, אז לי ספציפית אם ארצה לא יתנו לי בכלל את האופציה הזו כי מבחינתם אני קרוב מדי גיאוגרפית ואין בעיה להגיע עצמאית כל יום.

אופציה אחרת, ואני יודע עליה גם כסטודנט שהוצעה לנו בצורת מלגה, עוזרים לך בשכר דירה עד 1500 ש"ח בחודש (חיפוש הדירה עליך, הם רק מספקים את הכסף). לרוב זה מותנה בהתחייבות לפרק זמן כלשהו, אצלנו זה היה ל-3 שנים. אני מכיר סטודנט שלקח מלגה כזו ויוצא לו יותר משתלם כסטודנט, כי הוא מקבל 1500 לחודש עד סיום הלימודים (התחיל משנה ב') ובכל זאת ימשיך לקבל את הסכום גם 3 שנים אחרי התואר.

לרוב, שתי האופציות ניתנות למי שמגיע לעבוד במחלקות פנימית או כירורגית (יכול להיות אפילו גריאטריה ואורטופדיה), שם לרוב המחסור החמור בכוח האדם.

הכי טוב, תפני להנהלת הסיעוד בבתי החולים שחשבת לעבוד בהן, ובראיון העבודה תשאלי. ומכאן עצה קטנה, אל תסכימי לעסקאות כמו "תתחילי ותוך חודשיים שלוש ניתן לך חדר/השתתפות". כן, עד כמה שזה מוזר קיים ניצול גם מצד הנהלת הסיעוד בבתי החולים השונים ואין להם בעיה לרמוס אותך. החודשיים-שלוש האלה יכולים בקלות להפוך לתקופה ממושכת שבה את תלויה באוויר, משלמת לבד על שכר דירה בלי עזרה או צריכה להגיע מרחוק כי לא עברת דירה בכלל ואת מחכה להם. רוצים אותך לעבודה? שיספקו עזרה כלשהי, ואם אין אופציה כרגע אז תגידי להם שיתקשרו אליך כשתהיה אופציה כזו (קרה עם שתי אחיות שענו כך, התקשרו אליהם אחרי יומיים ולב הפלא פתאום מצאו חדר בבית החולים! אחות ממחלקה אחרת אכלה אותה במשך חצי שנה עד שהתחילו לעזור בשכר הדירה).
תודה על ההסבר לשניכם
20/09/2013 | 14:17
28
|חדש|פורום הכוכב הבא ואקס פקטור
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2013 | 13:15
6
|תו| המסך כבר עלה על הפורמט החדש ואתם מוזמנים לפורום החדש של הכוכב הבא שם תוכלו לדבר על כל מה שקורה בתוכנית|!| אייל גולן, ריטה, צביקה הדר, רני רהב ואסי עזר כבר מחכים לשמוע מה יש לכם לומר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|מיקרופון| בקרוב תעלה הגירסה הישראלית של התכנית המצליחה האקס פקטור בהנחיית לא אחרת מאשר דוגמנית העל, בר רפאלי. בואו לדבר על התוכנית בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
מחשבות על סיעוד
17/09/2013 | 22:36
4
202
היי לכולן/ם,

אשמח לשמוע מכן קצת.
אני סטודנטית לחינוך, תכף מסיימת את התואר. אוהבת את התחום ורוצה לעסוק בו. ובכל זאת לפעמים אני מרגישה שהמקום האמיתי שהייתי רוצה להיות בו הוא לא בית ספר. הרבה פעמים אני מסתכלת בהערצה על המקום הזה של להיות אחות- מקום של התמסרות מוחלטת, של יכולת להשפיע הרבה אפילו בדברים קטנים, משהו שאני חושבת שאין יותר משמעותי מלקום אליו בבוקר. אני שואלת את עצמי האם זו באמת הסתכלות ריאלית או שאולי אני סתם מפנטזת ומגזימה. כמה דברים מרתיעים אותי- קודם כל אני טיפוס ממש לא טכני, אני מאוד הומנית ואני לא רואה את עצמי מתעניינת ככ בנושאים כמו ביולוגיה וכימיה. העניין שלי במקצוע הוא הרבה יותר מהכיוון האנושי- והשאלה אם זה אפשרי להנות מהמקצוע ככה או שזה חלק משמעותי ממנו. בהקשר הזה גם המחשבה על שנתיים ומשהו של הסבה מלאת שיעורים במקצועות ריאליים לא משמחת אותי... אבל באמת מעל לכל השאלה שלי האם זה באמת ככה- אם באמת קמים בבוקר ומרגישים משמעותיים, אם באמת אפשר ליצור קשרים משמעותיים עם מטופלים/חולים, אם מרגישים שהדברים היו אחרת בלעדיכן ושבאמת יש השפעה. שאלה נוספת וריאלית יותר- מה הסיכוי לעבוד בבית חולים? אני לא רואה את עצמי כרגע, לפחות לא בשנים הקרובות, עובדת כאחות בעמותה למשל.

תודה רבה ואשמח לשמוע
כמה תשובות
18/09/2013 | 14:24
137
להיות אחות זה הרבה מאוד דברים ביחד. בטח שיש את הצד ההומני, להיות הכתף התומכת, בעיקר במחלקות כמו אונקולוגיה ופנימית שיש שם הרבה מחלות, קשיים ומוות. תראי במקצוע יש דברים שאת עושה שהם יותר טכניים אם אני מבינה למה את מתכוונת. לחבר לאינפוזיה, לכתוב דיווח סיעודי, לתת אקמול וכו'. אבל גם לזה יש כל מיני דרכים וכל מיני גישות. אם תדריכי את המטופל לגבי התרופה שאת נותנת לו, זה הרבה יותר מקצועי מאשר סתם להניח לו את זה על המדף שייקח בעצמו בלי להבין מה זה בכלל. והרי יש גם אחיות כאלה. הבנאדם יבין מה נתת לו ירגיש בטוח וייקח את התרופה. אם האחות היא ממש עם ראש גדול היא גם תשאר כדי לראות שהוא אכן נטל את התרופה. יש גם מקומות שאין לך הרבה זמן לאותה קירבה עם המטופל שאת מדברת עליה פשוט בגלל העומס וזה באמת גורע מהמקצוע כי לדעתי זאת המהות של המקצוע. יש דברים גם לא מקצועיים במיוחד שאחות מתעסקת בהם כמו מקלחת, לסדר מצעים ולהחליף טיטולים. זה הכל נובע מחוסר בכח אדם, מעומס מטורף, מתפוסה מלאה של המיטות... בקיצור כאוס. לבית ספר אומנם גם יש את היתרונות והחסרונות שלו.. אבל בית חולים זה לא מה שרואים בסדרות האמריקאיות.. זה לא כזה פשוט. ביולוגיה וכימיה זה בעיקר מבואות ואין לזה הרבה משמעות בתואר. הקורסים היותר רלוונטיים הם "סיעוד ה.." כמו סיעוד המבוגר, סיעוד האישה, סיעוד הילד וכו'.
מדובר כמובן בחומר שהוא רפואי, לומדים על מחלות שונות, על מצבים שונים, לומדים גם על תרופות, יש גם קורס של תקשורת. זה מקצוע נורא מגוון ובכלל לא ריאלי בעיניי. המתמטיקה שלומדים בחשבון רפואי זה ממש שטויות ברמה של כתה ג' נראה לי. אני חושבת שבטח שיש סיפוק מהמקצוע ובטח שמרגישים שתורמים במשהו לאחרים מעבר לזה שזאת עבודה. זה משהו עם ערך מוסף.
הסיכוי לעבוד בבית חולים הוא גבוה בעיקר באזור המרכז, בעיקר במחלקות כמו פנימית וכירורגית שם תמיד חסרות אחיות. מהבחינה הזאת אין לך מה לדאוג. עבודה תמיד יש.
אל תפחדי משנתיים השלמה, אחרי זה זאת עבודה לכל החיים ואם זה באמת הייעוד שלך אז זה שווה.
אני מסכים עם טוקסיק. רק הערה קטנה...
19/09/2013 | 13:22
2
134
אני מצטט משפט שלך: "אני מסתכלת בהערצה על המקום הזה של להיות אחות- מקום של התמסרות מוחלטת, של יכולת להשפיע הרבה אפילו בדברים קטנים, משהו שאני חושבת שאין יותר משמעותי מלקום אליו בבוקר".
אני עדיין סטודנט, והנסיון שלי הוא מההתנסויות ועבודה בשנה האחרונה במחלקת כירורגיה לצד האחים והאחיות. עם כל החסרונות והיתרונות שבמקצוע, אין לי ספק שבחרתי בקריירה הנכונה, כך שאני לא מגיע ממקום של פסימיות ושנאה לעבודה הזו (למקרה שאפורש לא נכון).

אחרי שהבהרתי את עצמי, נמשיך הלאה...המשפט שלך פשוט נשמע לי כתיאור ציורי של מקצוע הסיעוד, ולמרות שיש כמובן ותמיד יהיה את פן האנושיות במקצוע הזה, הוא עדיין רחוק ממושגים של "התמסרות מוחלטת" וכו'. אני אישית, וכך גם הצוות שסובב אותי ונתקלתי בו בבית חולים קפלן ואיכילוב, בטח שלא התמסרנו בצורה מוחלטת לעבודה! רובנו עם משפחה, חברים, חובות ותשלומים בסוף החודש וכו'. במילים אחרות, חיים אישיים לחזור אליהם אחרי העבודה, שהם העיקר, הם החשובים ולא העבודה עצמה. זו הסתכלות לא נכונה לפי דעתי על המקצוע שלנו, לראות באחים ואחיות כמלאכים, ככאלה שמוכנים להקריב מעצמם למען רווחת האחרים. ואני חושב גם שזה פתח לניצול שלנו שקיים היום מצד ההנהלה ומשרד הבריאות, וזה התבטא מאוד בשביתה האחרונה שניהלה אילנה כהן (אם אפשר היה לקרוא לזה שביתה!).

מה שאני מנסה לומר בעצם, לא מדובר כאן בסדרה "האנטומיה של גריי", ממש אל תצפי למשהו בסגנון! כבר מכין אותך מראש, וזה כך ברוב המחלקות בבתי החולים, יש עומס, יש קושי פיזי ומנטלי (אין אחות מהמחלקה שלי בלי פריצת דיסק, ולי כבר התחילו כאבי גב), המשמרות שתצטרכי קרוב לוודאי לעשות גובים מחיר, המשכורת אומנם מכובדת אבל הייתי מצפה ליותר ביחס ישיר לכמות ההשקעה שלנו ועד כמה חשוב התפקיד שלנו במערכת הבריאות וכו'.

ושוב, אל תביני אותי לא נכון, את כן תצטרכי לשלב אנושיות וחמלה במקצוע הזה, את כן תוכלי להשפיע על רווחת המטופלים והמשפחות שלהם דרך הטיפול שתתני, והוא יהיה משולב כטיפול רפואי ומקצועי, פסיכולוגי ותמיכתי, ולצערי גם כמנקה בלא מעט מהמחלקות (רחצה, טיטולים וכו'). אין ספק שיש סיפוק מהקריירה כאחים ואחיות, או לפחות לרובנו זה כך. פשוט לקחת את העניין בפרופורציה, שתדעי למה את נכנסת כי לא הכל וורוד .

בהצלחה בבחירה שלך .
נכון
19/09/2013 | 15:14
1
95
מסכימה שאחים ואחיות הם בעלי משפחות וחיים אישיים אז אי אפשר לנצל את המקצוע כי הוא נחשב מקצוע של חמלה ועזרה לזולת. אני חושבת שזה משהו שצריך להינתן כבחירה לאיש מקצוע אם לעשות משהו מעבר ולא לקבל את זה כמשהו מובן מאליו. יש רופאים למשל שאני מכירה שנותנים את הטלפון האישי שלהם למטופלים בגלל אותה מסירות שאתה מדבר עליה. האם זה טוב? למטופל כן, זה גם נותן אמון במטפל ומרגיע את המטופל. האם זה טוב למטפל? לא יודעת, כנראה שלא בגלל שיש לו חיים אישיים, אבל אם הוא מוכן לעשות את זה... כנראה שזה בסדר מבחינתו.
ונכון.. המקצוע שלנו ממש לא ורוד, רחוק מלהיות כזה. כל עניין ה-ADL שאין מנוס מלהזכיר אותו כל פעם. אני חושבת שכל אחד צריך להביא את השינוי... אני באופן אישי סירבתי להצעת עבודה כסטודנטית לסיעוד בגלל שהתפקיד כלל ADL. אני גם בתור אחות לא אעבוד במחלקה עם ADL. האם חסרה בי חמלה לאנשים שאני לא עושה את זה? לא, ממש לא. זה בדיוק ההפך. אני חושבת שלאחות יש הרבה יותר מה לתרום ולעשות במקום זה. שברגע שבנאדם נמצא במצוקה להיות שם לידו, לדעת מה לעשות ולתת טיפול. לקרוא לאנשי צוות נוספים עם צריך.. ולא להיות בדיוק באותו רגע בחדר אחר על מנת להחליף סדינים למשל.
שיהיה לכולם חג שמח ושנה טובה.
תודה לשניכם,
19/09/2013 | 16:59
73
הנחתי שיש לי הסתכלות רומנטית מדי על המקצוע ולכן זה טוב שאני אקבל פרופורציות...
עוד חודש מתחילה ללמוד במאיר-מה לקנות ללימודים
16/09/2013 | 22:55
4
111
הי :)
אני מתחילה ללמוד חודש הבא בתוכנית לאימהות במאיר ואני לא בטוחה מה כדאי לקנות ומה לא...אשמח להכוונה והמלצות.  
ההתלבטות הכי גדולה היא איזה תיק לקנות, תיק גב או צד? שיכנס גם מחשב נייד אם ארצה, קלסר וכ״ו...לא בא לי על התיקי גב של התיכוניסטים :) הסתכלתי באופיס דיפו וקרביץ...יש להם רק תיקי גב.

לקנות קלסר לכל קורס או קלסר אחד גדול ולשים חוצצים עם שמות הקורסים? לא בטוחה שיכנס לתיק אחד גדול...

אשמח לעוד המלצות ממנוסים מה לקנות!

תודה מראש,
רעות.
דפדפת אחת ועט (זמנית לשבוע הראשון)
19/09/2013 | 12:53
3
117
את שאר הדברים, אם בכלל, תשלימי במהלך הלימודים כשתביני מה האופי שלך כסטודנטית (מסכמת במחשב נייד או על דפדפות, רק רושמת הערות, יושבת מקשיבה אבל לא רושמת כלום, לא מגיעה בכלל לשיעורים!....)
אותה התשובה גם לשאר השאלות, באמת שזה מאוד אינדיבידואלי.

עכשיו עולה לשנה ד' ואחרונה, וליום הראשון אקח כנראה תיק גב פשוט שעלה לי הקיץ 50 שקל, דפדפת ישנה שאמצא במגירה, עט ואוכל . תכלס, כסטודנט, זו הייתה תכולת התיק שלי ב-3 שנים שקדמו לזו...

אני זוכר גם את השנה הראשונה, אותה התרגשות שאת עוברת עכשיו (מה לקנות, מה להכין וכו'). זה טוב, אבל תקחי את זה בקלות. תגיעי נינוחה ליום הראשון, כמה ימים ואת כבר תביני בעצמך מה את מעדיפה ומה צריך לקנות להשלמה. ובטח שאל תקני מחשב נייד מעכשיו, חבל על הכסף אם יצא שזה לא מתאים לך נייד ללימודים...
בהצלחה.
איזה אס"ק אה?
19/09/2013 | 15:23
1
96
גם אני עולה לכתה ד' :)
עוד שנה מבחן ממשלתי וזהו לעבודה.
נכון
19/09/2013 | 15:29
76
אני עוד זוכר בשנה א' שלחתי לך הודעה פרטית בתפוז ושאלתי איך את מסתדרת עם הלימודים הקשים ומה לעשות (עברו 3 שנים, לא יודע אם את זוכרת)...
הייתי בטוח שהולכים להעיף אותי, וגם היו כמה רגעים של שבירה וכמעט פרישה.
איך זה עבר מהר, מבלי להרגיש אפילו!

מקווה שהשנה הזו תהיה לנו קלילה, ונקווה לטוב בממשלתי .
תודה ל-rigdid
23/09/2013 | 09:41
42
אתה צודק ובאמת אחכה קצת עם הקניה הרצינית.

בסוף החלטתי לקנות תיק גב רגיל עם מקום למחשב נייד אם אצטרך ולשאר הדברים...תיק צד סתם יכביד על הכתף ולא יהיה נוח.

בהצלחה גם לך בשנה האחרונה :)
חדש: לימודי טראומה באוניברסיטת אריאל
16/09/2013 | 13:11
68

באוניברסיטת אריאל יפתחו בתחילת השנה הקרובה לימודים בתחום של אלימות וטראומה. התואר יוגדר כדו-חוגי קרימינולוגיה וסוציולוגיה במוקד חברה אלימות וטראומה . הוא יאפשר חשיפה לשלל סוגיות המשיקות בין אלימות ומשברים חמורים של החיים שמובילים להתמודדות עם אובדן ואבל – הן במישור הנפשי-פרטי והן ביחס לחברה בכללותה. במהלך הקורס יפגשו הסטודנטים מקרים של אלימות וקונפליקטים במשפחה, בזוגיות ובחברה; התמודדות עם טרור ואובדן; והשפעות הטראומה על הפרט. כמו כן הם ילמדו על פרופילים של האלימות והאלימים, צמיחה והחלמה מטראומה, האלימות והתקשורת והאלימות הפוליטית. ייחודיות המסלול באריאל הוא בכך שאינו מסתפק בלימוד כלים לטיפול, אלא מעניק תשתית רחבה ועמודה למחקר וחשיבה ביקורתית.
לפרטים ומידע נוסף ניתן לפנות לייעוץ הלימודים: 1-800-660-660 שלוחה 1.
ובאתר: http://www.ariel.ac.il/university/newsite/  
מתן תרופה לוריד בבית
15/09/2013 | 23:18
1
89
שלום
קרוב משפחתי נדרש למתן תרופה אנטיביוטית לוריד במשך כ-3 שבועות
לשם כך הציעו לו בביה"ח שיתאשפז בבי"ח סיעודי או שמישהו יבוא כל יום לחבר לו את העירוי לוריד ובערב ינתק (שמו לו מין צינור כזה לתוך הוריד).
האם ניתן לשכור מישהו שיבוא כל יום לחבר ולנתק? איך מוצאים כזה דבר? (לא חייב להיות אח מוסמך להבנתי, אלא רק מישהו אחראי שיודע להתנהל בתנאים סניטרים(?)).

אשמח לעזרה, תודה
העצה הכי טובה, תפנו לקופת החולים אחרי החג.
19/09/2013 | 13:29
47
אחיות הקהילה יוכלו לעזור ולהדריך אותכם במה שעושים הלאה. אחיות הקהילה, לפחות בקופת חולים כללית, עושות ביקורי בית למטופלים סיעודיים, שיכול לכלול מתן זריקות, תרופות, מעקב וכו'.
אני לא יודע מה הקריטריונים לקבלת ביקורים כאלה או אם הם קיימים בקופה שקרוב המשפחה שלך חבר בה, אבל מספיק שהן יתנו הדרכה והנחיות, במקום לבוא ולקבל אותם בצורה כזו כללית דרך האינטרנט .

אחות מוסמכת
15/09/2013 | 15:50
12
218
אני רוצה ללמוד תואר ראשון בסיעור עם תעודת אחות מוסמכת
כמה מרוויחים לחודש בערך אם אין לי ניסיון ?
מה שאני שמעתי
15/09/2013 | 18:20
11
192
זה כמובן תלוי איפה וכמה עובדים אבל במשרה מלאה בבית חולים, עם לילות ושבתות אפשר להגיע ל-7000-8000 בהתחלה.
בעיקר לילות, שישי ושבת כבר מגיעים לנטו 10-11K
19/09/2013 | 13:39
10
147
היה פה דיון על השכר בבתי החולים, הבאתי שם דוגמה או שתיים לשכר של אחיות חדשות עם תואר מהמחלקה שלי, שרק בתחילת הדרך ועוד לא עשו קורס על בסיסי או משהו בסגנון להקפצת המשכורת. אחת מהן לדוגמה עובדת משרה מלאה, שכוללת לא מעט סופ"שים, לילות, תגבורים והיא מגיעה למשכורת הזו. מצד שני, היא גרה בתוך שטח בית החולים, רווקה, אין חבר, מבקרת את המשפחה רק ליום-יומיים בשבוע, יוצאת מעט מאוד עם חברים, אז יש מחיר למחיר .

אם רוצים לקחת את זה בקלות, לעבוד קשה שזה כולל שילוב של לילות וסופ"ש, אבל גם לצד לא מעט משמרות נורמליות, שיהיה זמן וכוח לחיים האישיים, אז מגיעים כמו שרשמת ל-7-8K נטו (וזה ממש לא בעייתי להגיע למשכורת כזו, היו כסטודנט אני מגיע ל-5000 שקלים על 120 שעות עבודה חודשיות בערך עם שכר שעתי נמוך בכ-40-60% מזה של האחים והאחיות, בלי אופציה לכוננויות תגבורים וכו'...כמובן שהכל תלוי במס וכל השטויות האלה מסביב, הברוטו פשוט נשחט מתקרה מסויימת, אבל עדיין...

כמובן שהכל מתייחס לעבודה בבתי חולים. הלוואי שהמצב היה זהה גם בקהילה, שם המשכורות נמוכות בהרבה, וזו הסיבה שפסלתי את הכיוון למרות שהוא מתאים לי בול .
הרשה לי לתקן אותך לגבי הקהילה
23/09/2013 | 16:19
9
116
המשכורות שם לא כאלו נמוכות כמו שנהוג לחשוב. אני רק יכול לספר מנסיוני האישי שעבדתי בעברי בבית חולים ציבורי משרה מלאה 36 שעות שבועיות ועוד ססיה ,משמרת נוספת במחלקה אחרת כ-7 שעות שבועיות נוספות.כאשר ססיה למי שלא יודע מדובר בעבודה נוספת בערך שעה גבוה הרבה יותר מהערך שעה שמקבלים במחלקה.
והייתי מגיע למשכורת משולבת של 7500 נטו!!  והרגשתי שאני ממש נקרע מבחינת אופי העבודה.
בקהילה משרה מלאה 40 שעות שבועיות+ 4 שעות שבועיות מוקד חירום ערב של הקופה ואני מגיע ל 8000 נטו. ואני מרגיש מבחינת אנרגיות שאני נקרע הרבה הרבה פחות מאשר אופי עבודה של בית חולים ובנוסף הכי חשוב לילות,שבתות וחגים אני בבית.
אז שכל אחד ייעשה את השיקולים שלו.
אגב דבר נוסף
23/09/2013 | 16:23
8
95
מבחינת וותק מקצועי
אני 8 שנים במקצוע
עם תואר ראשון וקורסים קליניים שונים שביצעתי במסגרת בית החולים בו עבדתי
שאלה לי אליך...
24/09/2013 | 16:51
7
96
אני לא מבינה איך יצא לך שכר כך כך נמוך- עבדת בעיקר בקרים??
אני שואלת, כי אני משווה לשכר שלי- אני עובדת גם בבי"ח ציבורי גדול-
אני עם ותק של שנתיים במקצוע. רק עם תואר ראשון בינתיים.. משרה מלאה , 2-3 משמרות לילה בשבוע, השאר בקרים. משמרת סופ"ש כל שבוע שני-  שום ססיות, שום משמרת שביעית, ויוצא לי בחודש ממוצע נטו 9-9.5 K ..
מה שכן- אני רשומה על 90% ועובדת 100% עד שאתחיל ללמוד תואר שני באוקטובר הקרוב- ייתכן והשעות הנוספות, זה מה שעושה את ההבדל?
תגובה לדברייך
25/09/2013 | 16:54
6
80
ייתכן שיש לכך מספר סיבות: האחת יכול מאוד להיות שהעלו את שכר הבסיס בבתי החולים הממשלתיים ,את ערך השעה,שכר היסוד מאז שאני עזבתי (לפני 3 שנים).
אחת את כותבת שאת עובדת 2-3 משמרות לילה בשבוע.
אני עבדתי משמרת לילה אחת בלבד בשבוע,ערב אחד עד שניים בשבוע ושבת בוקר אחת לשבועיים.
לא סבלתי משמרות לילה,וזה עשה לי הרגשה מאוד רעה בריאותית ולכן התעקשתי רק על משמרת לילה אחת בשבוע וגם זה עבורי היה יותר מידי.
בכלל אני טיפוס של בוקר ואני שמח שאני עובד רק בקרים היום.
אני מגיע למשכורת של 8000-8500 נטו לערך. אז נכון שזה לא בשמיים,אבל בעיניי אין שום תחליף כספי להיות בבית בחגים,לילות ושבתות.
כן כנראה:)
25/09/2013 | 18:33
5
64
טוב, תשמע, כתבת שאתה נשוי ויש לך משפחה, אז הקטע של להיות בבית בחגים ובשבתות הוא יקר לך מאד- כל עוד אני רווקה, ואין לי ילדים, אז אני מנצלת את הזמן הזה כדי לעשות את המשמרות השוות באמת...
מה גם, שמבחינתי, לילה זה המשמרת האידאלית, גם כי כל היום שלפני וחצי יום אחרי חופשיים, וגם כי במחלקה שלי- התינוקייה, זה הזמן שבו אנחנו רוחצים אותם, שוקלים ומאכילים, אז יש קצת זמן לחבק ולפנק אותם, בניגוד למשמרות בוקר וערב שבהם צריך לעשות את כל הטיפולים בזריזות ולמסור אותם להורים ולבדיקות רופא...אני מניחה שבמחלקת מבוגרים, העבודה היא כמו בכל משמרת אחרת, רק עם הפקדה עמוסה יותר...
ייתכן ובעתיד תשקלי גם את לבצע שינוי
25/09/2013 | 21:15
4
78
כי כשיש משפחה וילדים זה אחרת. היתרונות והחסרונות במשמרות לילה ידועות לי. היום אני לא רואה את עצמי חוזר לעבוד כך.מבחינתי זה פרק בחיים שהסתיים לו.
החסרון הבולט במחלקה בה עבדתי במשמרות לילה הוא שלא היה תקן בלילה לכוחות עזר ,וכך להבדיל ממשמרות הבוקר והערב ,את כל פעולות הADL בלילות נאלצנו לבצע בעצמנו .אח ואחות בלבד במשמרת על מחלקה עמוסה של 40 חולים בממוצע.
המציאות העגומה
26/09/2013 | 11:36
3
75
חבל שזה כך. הרי במילא להיות במקצוע כמו שלנו זה קשה פיזית ונפשית. גם להוסיף על זה ADL זה מרתיח...
אני מסכימה איתך לגבי ניהול חיי משפחה ועבודה בבית חולים, זה לא הכי עובד ביחד. במצבים מסויימים באמת עדיף להרוויח קצת פחות אבל לפחות להרוויח את המשפחה בסופשים ובחגים.
אני חושבת לעצמי איך אני אצליח להחזיק את עצמי בעבודה בבית חולים כי מעולם לא עבדתי בלילות (מלבד אולי איזה שמירות בטירונות בלילה.. אבל לא יודעת עד כמה זה נחשב).

קראתי באיזה מקום ש...
26/09/2013 | 21:45
2
63
שאחים ואחיות טריים שמסיימים בתי ספר לסיעוד עם תואר ראשון מגיעים לעבודה בבתי החולים השונים ולאחר זמן ממוצע של שנתיים עד שלוש עוזבים למקומות אחרים.
אני לא יודע עד כמה המידע הזה מגובה מחקרית ,האם זה סקר,מחקר או שאלון שהעבירו בין כמות X של אחים ואחיות.
או שאולי זו המגמה המסתמנת בשנים האחרונות...
תראה זה לא ממש מפתיע
26/09/2013 | 22:01
1
78
למרות שבשטח אני רואה הרבה מאלה שלומדים איתי שאומרים שהם רוצים רק בית חולים ולא מוכנים לשמוע על קהילה כי זה משעמם, אבל בסופו של דבר הם לא עבדו אפילו לילה אחד בבית חולים בשביל לקבוע את זה. אני מניחה שמגיע איזשהו רגע שבנאדם אומר לעצמו די ושיש גם אפשרויות אחרות. זה גם כל היופי במקצוע שאפשר לעבוד בכל מיני מקומות, עם כל מיני אופציות. דווקא בקהילה באות לידי ביטוי כל המיומנויות אותן למדנו בלימודים האקדמאיים, בניגוד לבתי החולים...
בקהילה העבודה מדהימה בעיניי
26/09/2013 | 22:20
63
אם כי מתאימה יותר כלכלית לאשה כמשכורת שנייה לבית ולא לגבר
כי אם רוצים להגיע למשכורת מכובדת
יש לעבוד במוקד חירום או /ו לבצע ביקורי בית וכו'...
דרוש/ה אח/ות
15/09/2013 | 08:25
102
לכפר נוער בהרצליה דרוש /ה אח /ות מוסמך /ת.
היקף המשרה : 75%.
דרישות: ניסיון בעבודה עם תלמידי בית ספר – יתרון. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
יש לשלוח קו"ח למייל davidc@atid.org.il או לפרטים לטלפון 054-9777489 דויד .
חברי פורום יקרים- גמר חתימה טובה וצום מועיל
13/09/2013 | 07:22
13
לILONA88
11/09/2013 | 22:32
1
90
בנודע לעבודה של השמירות הפרטיות על מטופלים בבתי חולים ובביתם.....
יש עבודה גם באיזור אשדוד-אשקלון
כי לפי האתר שלכם
מצויין רק ראשל"צ וצפונה משם...
תיקון טעות
11/09/2013 | 22:33
48
התכוונתי כמובן לרשום בנוגע לעבודה
ההייי
11/09/2013 | 13:00
67
אז שלשום היה מבחן ממשלתי והיה סבבה
וכבר קיבלתי טלפון משיב"א, בקשר לראיון עבודה ! :)

רציתי עצות בשני דברים:
1. מה כדאי ספציפית לשאול בראיון עבודה?
2. אני זוכרת שבלימודים אמרו לנו שעדיף להצטרף לקופת גמל מאוד מסוימת. אבל אני מאוד לא זוכרת אותה.. אם אפשר המלצות :)

המון המון תודה
שיר
חיסון שעלת
10/09/2013 | 17:45
4
86
שלום אני אחות בילדותי לא חוסנתי נגד שעלת רופא הילדים שלי דאז המליץ להורי לא לחסן אותי כיון שבזמנו היו לו תופעות לוואי קשות יחסית שאר החיסונים קיבלתי. כעת קיבלתי במקום עבודתי בקשה להתחסן אשמח לקבל מידע אם מישהו יודע מבחינת תופעות לוואי הכוונה לקשות לא אודם ונפיחות מקומית. היום אני יודעת שממליצים אף לנשים בהיריון להתחסן בתודה מראש
יש שינוי בחיסון
11/09/2013 | 16:04
3
63
בעבר נהגו לתת את החיסון הצלולרי (תאי) והוא באמת גרם יחסית יותר לתופעות לוואי.
כיום ניתן החיסון האצלולרי שבו יתכנו תופעות לואי קלות כפי שציינת (אודם מקומי וכו').
תקראי קצת על שעלת. היא מחלה קשה, שמתים ממנה. חשוב מאוד להתחסן כנגדה (גם אני עשיתי השנה במסגרת ההכנה לקליניקות בעל בסיסי- למרות שקיבלתי כבר בעבר)
וזו הסיבה שמקפידים להשלים עד כמה שניתן את החיסון הזה- עובדי בריאות הם "קהל שבוי".....
היי
13/09/2013 | 10:21
2
35
תודה על המידע ביררתי עם רופא המשפחה שלי ועם קופת החולים שלי אני בכללית נאמר לי שלא ניתן לרכוש את החיסון באופן עצמאי וכי עליי לגשת לטיפת חלב בשביל לעשות אותו אבל ידוע לי שהחיסון אשר ניתן לילדים נגד שעלת כולל בתוכו גם חיסונים למחלות אחרות אלה הן אני כבר מחוסנת.. היכן התחסנת?
ניתן להתחסן בלשכת הבריאות
15/09/2013 | 12:19
1
31
צריך בדר"כ לקבוע תור וזה יכול לקחת כמה חודשים. זה גם עולה כסף.
תבדקי אם יש הארגון בו את עובדת מרפאת עובדים (פרסונל) או מרפאת חיסונים ואז הם יעשו לך ללא עלות ולדעתי גם ללא המתנה.
אני עשיתי בדרך כל טעות אפשרית..... המתנתי ללשכת הבריאות חודשיים (והייתי בלחץ כי הייתי קרובה לסיום המודולה הראשונה וכבר הייתי צריכה להגיש טפסים), שילמתי הון (250 שקל) כי הם לוקחים 70 שקל בשביל "היעוץ".... עוד 70 שקל בשביל לפתוח לי כרטיס (איבדתי את פנקס החיסונים שלי מהילדות) ועוד על כל חיסון (השלמתי 2)
כשבעצם יש לנו מרפאות חיסונים ויכולתי לעשות הכל בחינם בלי תור......
מעדכנת
17/09/2013 | 11:20
26
אתמול ניגשתי למרפאת פרסונל אצלנו עשיתי את החיסון שכולל גם נגד דיפטריה ושעלת במקביל גם בדיקת מנטו תודה על העזרה
אחות בית ספר
09/09/2013 | 09:51
3
142
הי,הציעו לי עבודה בתור אחות מוסמכת בבית ספר.
כדי לא כדי?משהו מכיר?משהו עבד?
לא מכירה אישית אבל ממה ששמעתי
09/09/2013 | 10:40
141
האחיות עובדות דרך חברה פרטית נטלי- שזכתה במכרז של משרד הבריאות
צריך לוודא את הזכויות שלך. מה יקרה כאשר במכרז הבא נטלי לא תזכה?
תבדקי גם שכר האם זה משתלם לך?
לפי מה שפורסם, האחיות הללו עובדות בתנאי לחץ כי יש יעדי חיסון- מוקצב יום לחיסון כל הילדים בבית ספר מסויים- פעם התלוננות שאפילו לא מספיקים לבדוק פנקס כמו שצריך, שלא לדבר על מתן יחס ורגש לילד שפשוט פוחד מהזריקה- כי צריך להספיק..... עוברים מבית ספר לבית ספר.....
אולי  כדאי לבדוק זאת כעבודה נוספת.
בהצלחה! ושובי לעדכן אותנו פה בפורום.
דווקא אני שמעתי הפוך
11/09/2013 | 12:43
1
110
אני אומנם עדיין סטודנטית ..אולם פגשתי אחות בית ספר שמאוד מרוצה מהעבודה ומחברת נטלי ..היא מקבלת על 6 שעות ובפועל גומרת תוך שעתים לדוג: היא מספרת על נוהל בדיקות הראייה ..שמחושבת כמו שהיא עושה על כל הכיתה ובפועל היא בודקת רק את אלו ללא משקפיים ....או ילדים שלא מתחסנים ...בקיצור נשמע ממנה ..עבודת חלומות של מי שמקבלת כסף ולא ממש עובדת
אני שמעתי ש..
11/09/2013 | 22:27
100
יש חברה שנקראת פמי פרימיום וגם היא מתעסקת בחיסונים
מישהו שמע על החברה הזו?
מדובר גם בחיסונים בבתי ספר?
דרושות אחיות!
04/09/2013 | 09:53
151
למכון קוסמטיקה מוביל בראש העין דרושות אחיות וצוות רפואי לעבודה בלייזר
הכשרה תינתן במקום
העבודה במשמרות כולל שישי
תנאים טובים למתאימות!
ניתן לשלוח קורות חיים לפקס 03-9108818
אני רק שאלה קטנה
08/09/2013 | 14:15
2
151
שלום,
אני סטודנטית לסיעוד, מתחילה שנה שניה.
בשנה הבאה אני מתחילה את  ההתנסויות הקליניות, אני וחברה מאוד רוצות להיות יחד בקליניקה, מעבר לקטע החברי ויותר בגלל הקטע הלימודי. אנחנו משלימות בצורה כזו שדברים שהיא יודעת אני לא ולהיפך.
מה לדעתכם תהינה סיבות טובות שבזכותן ישבצו אותנו יחד?

תודה לכל העונים!
פשטו תבקשו..
08/09/2013 | 18:16
86
לא נראה לי שיעשו בעיות עם זה..
היי:)
08/09/2013 | 22:04
84
לא מסכימה עם LENTIK ...
אולי זה בתלות בבית הספר -
והייתי במצב דומה לשלך- גם,  עם חברה הכי טובה, ושתינו היינו מאלה שיושבות בשורה הראשונה, עונות למרצים, וסך הכל עם ציונים לא רעים בכלל, וזה נראה שמתוך עיקרון- לא היו שמים אותנו יחד באותה התנסות. (חוץ מפסיכיאטריה וקהילה, ששם זה באמת לא כזה חשוב) כאילו הקטע הזה:

":אנחנו משלימות בצורה כזו שדברים שהיא יודעת אני לא ולהיפך" - זה מה שהמדריכות של בית הספר לא היו רוצות , הן רוצות שכל אחת מכן תצליח בזכות עצמה, ולא כי אתן ":משלימות אחת את השניה"

דוגרי- אני במקומך גם לא הייתי מתעקשת כל כך להיות עם אותה חברה באותה התנסות. זה מקור לבעיות. הרי ידוע שבכל קבוצת התנסות, למדריכה יש פייבוריטים יותר או פחות- ובני אדם הם יצורים תחרותיים. יש מדריכות שהן קורקטיות, ופחות מראות את ההעדפה שלהן, ויש כאלה שמאד בוטות בעניין.
אני בטוחה שאת מפרגנת לחברה שלך ורוצה בהצלחתה. גם היא, אבל איך תרגישי אם המדריכה תעדיף אותה על פנייך? או להיפך? זה יכול ליצור מתחים ואי נעימויות. ואף אדם הוא לא מעל לזה. תהיי כנה עם עצמך.
זה פשוט להכניס ראש בריא למיטה חולה. החברות שלכן חשובה יותר מאשר לעזור אחת לשניה בהתנסות, ויהיה לכן הרבה יותר קל לעזור אחת לשניה ולפרגן, כשכל אחת תקבל את ה 95 שלה אצל מדריכה אחרת- בזכות עצמה.
מה גם, שכשישימו אותך בהתנסויות עם סטודנטים אחרים, תזכי להכיר מקרוב ולהתיידד עם אנשים , שלא בטוח שהיית מתיידדת, אם היית כל הזמן צמודה ל"חברה הכי טובה"
בקיצור, עדיף שתשמרו את הקשר בינכן לשעות שמעבר להתנסויות הקליניות. ככה אני עשיתי עם אותה חברה שלי , וטוב שכך, כי אנחנו חברות הכי טובות גם היום, ועובדות במחלקות שונות, ומפרגנות אחת לשניה הכי בעולם.
בהצלחה!
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיפול בקשישים
פורום טיפול בקשישים
יעל סיעוד- מטפלים לקשישים בבית
יעל סיעוד- מטפלים לקשישים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום