לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

לצפיה ב-'אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף'
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2014 | 09:40
45
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
22/01/2014 | 22:59
4
172
אז ככה,אני מעוניינת ללמוד סיעוד.
עכשיו אני תוהה לגבי חשיבות המקום בו אתה לומד,האם יש הבדל ברמת הלימוד  בין אונבסיטה למכללה וכאלה ובנוסף מענייו אותי האם יש העדפה אח"כ בקבלה לעבודה,
כי יש מקצועות שבהם זה משפיע מאוד ויש מקצועות שלא.. אז אני תוהה.

כמו כן רציתי להתעניין קצת במערכת שעות בזמן הלימודים,האם לומדים כל יום בשבוע במהלך כל ה4 שנים ומה בערך אורך היום הממוצע ללימודים.

ובכלל,לדעת האם זה מקצוע שיש בו אפשרויות להתקדמות גם מבחינה מקצועית וגם כלכלית (הכוונה לנניח לתפקידים יותר מאתגרים מ"סתם" פנימיות והאם המשכורת עולה עם הזמן)

וגם,מה חשיבות התואר השני ומה הוא נותן...

תודה :)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
23/01/2014 | 17:42
3
97
אין הבדל בין האוניברסיטאות למכללות מבחינת קבלה לעבודה.
מערכת שעות שהייתה אצלי עד שנה שלישית למדנו 5 ימים בשבוע כאשר מהשנה השנייה סמסטר ב' התחלנו לעשות התנסויות 3 פעמים בשבוע.
שנה ד' יותר קלילה, סמסטר א' בקושי הגענו יומיים למכללה. בסוף הסמסטר התחלנו סטאז' 4 פעמים בשבוע ועוד יום אחד במכללה.
זאת אומרת מלבד סמסטר אחד בכל השנים האלו צריך לפנות את כל השבוע ללימודים.
מה שטוב במקצוע הזה שעם הזמן והוותק השכר עולה, ניתן להתפתח מקצועית עם קורסים על בסיסיים שמוסיפים למשכורת וכמובן מוסיפים ידע לאחות.
תואר שני לא מוסיף יותר מדי במשכורת, אבל הוא טוב להתקדמות לתפקיד ניהולי או הוראה באקדמיה.
לצפיה ב-'היי'
היי
23/01/2014 | 18:04
2
78
רציתי לדעת עד איזה שעות בערך למדתם? אחר הצהריים המוקדמים או עד מאוחר יותר?
לצפיה ב-'צהריים מאוחרות בדרך כלל'
צהריים מאוחרות בדרך כלל
23/01/2014 | 18:13
1
76
לימודים די עמוסים בעיקר בשנתיים וחצי הראשונות...
לצפיה ב-'תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
23/01/2014 | 18:27
27
לצפיה ב-'מבחנים בנושאי אתיקה, חוק ומשפט'
מבחנים בנושאי אתיקה, חוק ומשפט
22/01/2014 | 17:44
76
האם יש למישהו מידע לגבי מאגר מבחנים בנושאי חוק ומשפט עבור אחות עולה חדשה שמעוניינת לעבור את המבחנים הדרושים לקבלת רשיון עבודה בישראל. תודה לתשובה ל krasotka.sasha7@gmail.com
תודה ובברכה,
סשה
לצפיה ב-'מרפאת כתף בשיב"א'
מרפאת כתף בשיב"א
22/01/2014 | 11:07
64
האם מישהו יודע כמה זמן מחכים בתור למרות שאני מגיע בזמן שנקבע לי?
לצפיה ב-'דרוש/ה אח/אחות בתנאים מעולים'
דרוש/ה אח/אחות בתנאים מעולים
22/01/2014 | 10:51
113
למרכז גריאטרי באזור המרכז דרוש/ה אח/ות
לעבודה במשמרות.
תנאים מעולים למתאימים/ות!

ליצירת קשר: 03-7612200 - ליאת
לשליחת קורות חיים: liatm@tl-care.co.il
לצפיה ב-'שאלה לגבי לימודים '
שאלה לגבי לימודים
21/01/2014 | 16:00
3
154
הבת שלי בת 18.5 סיימה תיכון עם ממוצע בגרויות סביר (סביב ה- 80) ומתחילה ללמוד עכשיו לפסיכומטרי. היא לא מתגייסת.
היא התנדבה במד"א, עשתה יחידת בגרות אחת ברפואה וחמש בביולוגיה וגם כמה חודשים שירות לאומי במיון של בית חולים מאוד גדול.
עכשיו היא רוצה ללמוד סיעוד (תואר ראשון) ולא יודעת מאיפה להתחיל אפילו
איפה מומלץ ללמוד? אוניברסיטאות? מכללות? בבתי ספר לאחיות?
מהם תנאי הקבלה?
אשמח לכל אינפורמציה ובעיקר מאיפה מתחילים

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/01/2014 | 18:38
1
103
סיעוד ניתן ללמוד בהמון מקומות ברחבי הארץ וזה תלוי היכן אתם גרים.
ראשית כל תבררו האם יש מגבלת גיל? כלומר מאיזה גיל ניתן ללמוד את המקצוע פה בארץ. לי ממש אין שמץ של מושג לגבי זה.פשוט היא צעירה מאוד. שנית מומלץ ללמוד בבתי ספר לסיעוד שהם גם מקנים תעודת מקצוע וגם תואר אקדמי. תוכלו לברר הכל דרך אתר יורם ,או לרשום פשוט בגוגל לימודי סיעוד/לימודי אחות מוסמכת ותגיעו להרבה בתי ספר לסיעוד ברחבי הארץ. מרימים טלפון למזכירות בית הספר לסיעוד/אחיות ומבררים את תנאי הקבלה. שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-' לגבי גיל'
לגבי גיל
21/01/2014 | 19:47
76
רוב מי שלומד איתי בכתה התחילו בגיל 18-19 למרות שהתקנון אומר שרק מגיל 20. אז כנראה שיש גמישות, אולי בגלל מחסור באחים ואחיות.
לצפיה ב-'איפה מומלץ ללמוד'
איפה מומלץ ללמוד
21/01/2014 | 19:52
89
קודם כל הכי מומלץ זה איפה שהכי נוח לה, אם זה ליד הבית למשל אז עדיף. ההמלצה היא לעשות תואר ראשון למרות שבפועל אחות מוסמכת בלי תואר ואחות עם תואר יכולות לעבוד ולעשות את אותה עבודה. האחות עם התואר תקבל שכר קצת יותר גבוה אבל ממש לא משמעותית. זה בעיקר חשוב לקידום הן מבחינה אקדמית והן מבחינה קלינית אם תצטרך לעשות התמחויות (קורסים על בסיסיים). בעיני לא ממש משנה אם זאת אוניברסיטה או מכללה כי של דבר מקבלים גם תואר וגם את ההסמכה של האחות (לא יכולה להיות שונות גדולה באיכות מכיוון שכולם בסופו של דבר ניגשים לממשלתי וצריכים לעבור). ההבדל בין מכללה לבין אוניברסיטה הוא בעיקר בתנאי הקבלה- בדרך כלל במכללות יותר קל להתקבל. כמובן שמכללות נמצאות גם בפריפריה מה שגורם למקצוע להיות יותר נגיש לאוכלוסיות אלו.
לצפיה ב-'נפתח פורום האישה הטובה'
|*|נפתח פורום האישה הטובה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2014 | 16:46
5
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של הפורום לסדרה המצליחה - האישה הטובה.
אם גם אתם צופים אדוקים, אתם מוזמנים לפורום להעביר חוויות מהעונה החדשה ולהתעדכן בכל מה שחשוב.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'מי פה עם תואר שני? או עושה עכשיו תואר שני?'
מי פה עם תואר שני? או עושה עכשיו תואר שני?
19/01/2014 | 22:23
3
133
התחלתי באוקטובר הסבה. בנתיים אני אוהבת, ומקווה לא להלחץ  מהסיפורים המלחיצים של מה שקורה לאחרונה בענייני האלימות בבתי החולים...

בסך הכל אני עוברת את המבחנים והכל סבבה, אבל אני הבנתי שכדי שאוכל לעשות תואר שני אני צריכה מעל ל-85 בממוצע הציון כדי להתקבל לתואר שני.

נכון לעכשיו אני עם ממוצע נמוך מ-80. אני יודעת שיש לי עוד זמן (נשארו עוד שנתיים ללימודים) ושאפשר לשפר, אבל במידה ולא אצליח לשפר- האם אכן נכונה השמועה שרק מ85 אפשר להתקבל לתואר שני?

האם מכתבי ההמלצה שאפשר לקבל מבית הספר בו אני לומדת עכשיו יכולים לעזור לי? נראה שאני עושה רושם טוב על המרכזת של הקורס...

תודה מראש!
לצפיה ב-'החדשות הטובות -והרעות...'
החדשות הטובות -והרעות...
20/01/2014 | 11:07
1
135
אני לומדת תואר שני. זה עתה סיימנו סמסטר א.
החדשות הטובות- זה שיהיה לך מספיק זמן והזדמנויות לשפר את הממוצע אחרי שתעשו סיעוד המבוגר מגיעים בריאות האישה, רפואה דחופה ופסיכיאטריה, ואצל רוב האנשים זה מקצועו שמשפרים להם את הממוצע דרסטית...
בכל מקרה לתואר שני כולם עושים גם ראיון. ואת תצטרכי להוכיח להם שמעבר לגיליון הציונים שלך יושבת אחות עם ראש מתאים לתואר שני...
עד כמה שאני יודעת 85 זה באמת החתך... אבל בינתיים יש לך מספיק זמן לשפר ולהשיג ממוצע טוב.
לחדשות פחות טובות-  את ועדת הקבלה בתואר השני ממש לא מעניינות ההמלצות ממרכזת ההסבה שלך.... חלק גדול מאלה שמלכתחילה הולכים לתואר שני הם כאלה שהיו סטודנטים חרוצים בתואר הראשון, אז קרוב לוודאי שמרכזת הקורס שלהם מחבבת אותם....
איפה היחס הזה כן יועיל לך? כשתתחילו התנסויות ותהיי בשדה קליני עם מדריכה ששמעה עלייך טובות מאותה מרכזת קורס, (כי מורות לסיעוד מין הסתם חולקות בינהן רשמים על הסטודנטים) אז יש סיכוי טוב שהיא תהיה יותר נעימ אלייך, תתייחס יותר בסלחנות אם פתאום לא ידעת משהו , ותיטה לשבח ולהעריך אותך יותר אם תצטייני.
מניסיון.
לצפיה ב-'אוי...'
אוי...
20/01/2014 | 18:21
71

באמת המקצועות האלה אחרי סיעוד המבוגר הם קלים יותר? קלים להשגת ציון מעל 85?...

תודה על העידוד!!
לצפיה ב-'אל תלחצי מזה'
אל תלחצי מזה
20/01/2014 | 18:54
71
ממוצע 80 הוא תנאי למיטב ידיעתי....וגם אם אין לך אותו, תוכלי לשפר ציונים בקורסים אם תרצי מאוד...גם סיעוד זה לא בדיוק התחום בו חייב לעשות תואר שני....חבל לדאוג לזה בכלל ובמיוחד בשלב הזה של הלימודים....
לצפיה ב-'הקרנה מיוחדת של סרט משובח'
|אקשן|הקרנה מיוחדת של סרט משובח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2014 | 16:15
5
|*|המבקרים ברחבי העולם כבר משבחים את הסרט עטור הפרסים ומועמדויות לאוסקר "מועדון הלקוחות של דאלאס" ולכם יש עכשיו הזדמנות לצפות בו לפני כולם בהקרנה מיוחדת רק לגולשי תפוז|!|
לפרטים והרשמה לחצו כאן
לצפיה ב-'דרושים אחים/יות'
דרושים אחים/יות
19/01/2014 | 13:49
72
ניסים שלום,

לבי"ח שיקומי בית בלב בבת ים

דרושים/ות אחים/יות
למחלקות שיקום ומונשמים.
למתאימים שכר עפ"י ההסכם הקיבוצי וכן מענק הצטרפות
אפשרות להשתתפות בשכר דירה.
אנו מציעים מסלול קידום ופיתוח הכולל מימון לימודים.
דרישות: אהבה למקצוע, מוכנות למשרה מלאה/חלקית, קורס על בסיסי – יתרון, מוסר עבודה גבוה ויכולת עבודה בצוות רב מקצועי.

כמו כן, אנו מחפשים רופאים/ות לביה"ח השיקומי.

נשמח מאוד לשיתוף פעולה פורה,

קו"ח למייל jobs@bbalev.co.il
לצפיה ב-'שביתה של שעתיים בבתי החולים'
שביתה של שעתיים בבתי החולים
19/01/2014 | 11:47
1
51
במחאה על האלימות....
אפילו השובתים בעצמם כבר לא מאמינים שזה יעזור....
ומשרד הבריאות.....שותק....אפילו לא מגיב....
שימשיך להוציא נהלים שלא ניתן ליישם ולבקש שנקים "ועדות למניעת אלימות".....
אבל כסף (כי זה מה שקובע בסופו של דבר) כדי להגביר אבטחה....לא יתן.

אגב, אם אתם בוחרים לקרוא את התגובות בסוף.... תקחו אויר....עמוק....
בושה וחרפה שיש אנשים שיכולים לכתוב שלפעמים מגיע לרופא /אחות מכות.....
אח"כ שיתפלאו למה בית הספר לרפואה וסיעוד ריקים וצריך לייבא כאלו לארץ.....
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שביתת סתם'
שביתת סתם
19/01/2014 | 16:09
46
היא הרי לא באמת עוזרת, רק לשעתיים ורק למחלקות נבחרות- כי רוב המחלקות חייבות להמשיך בעבודה השוטפת.
שוב, כבר אמרתי קודם ואגיד זאת שוב חייבת להיות התערבות מעשית.
משמע לתת עונשים אמיתיים למי שאלים כלפי צוות רפואי ולא עוד "עוכב לחקירה ושוחרר".
אם אני הייתי במקום אותו רופא או אחות שהוכו כנראה שהייתי עוזבת את מקום העבודה, מחפשת משהו אחר אפילו הסבה.
אני באופן אישי לא נחשפתי לאלימות בתור סטודנטית ואני ממש מקווה לא להתקל בזה בעבודה בעתיד... אבל אני די פסימית...
פשוט אנחנו ממשיכים לתת לגיטימציה לאלימות הזאת בכך שאנחנו ממשיכים הלאה כאילו כלום לא קרה- וכן השביתה הזאת לא הזיזה לאף אחד.
כנראה שגם אף אחד לא שם לב חוץ מהשובתים. אחרי זה חוזרים לעבודה, ממשיכים לטפל, ממשיכים לחטוף צעקות ומכות וחוזר חלילה.
עצוב שלאף אחד לא אכפת....
לצפיה ב-'האם אנחנו באמת לוקחים אחריות ?'
האם אנחנו באמת לוקחים אחריות ?
16/01/2014 | 08:19
2
126
אני מצרפת כתבה על נושא החיידקים העמידים (נכון, אני מושפעת מאוד מהקורם העל בסיסי שאני לומדת.....)
אין ספק שזה הנושא "הבוער" היום בבתי חולים.
אני רוצה פתוח דיון על נושא האחריות שלנו כאנשי מקצוע.
האם כאשר חולה בוודאות נדבק במחלקה שלנו בחיידק עמיד, על ידי הידיים שלנו, האם אנו רואים בכך כשלון שלנו כאנשי מקצוע?
אני לא מדברת על רופאים מול אחיות וכו', אלא כל אחד מאיתנו, האם מרגיש שיש לו חלק בכך?
הרי פורסם בדו"ח מבקר המדינה שכ- 4000-6000 איש מתים בשנה מסיבוכים של חיידקים עמידים.
וזה קצה הקרחון....
איפה ההארכה של ימי האישפוז? כמה כסף זה עולה למערכת הבריאות?
ובעצם הכל מתחיל ונגמר בהגיינת ידיים.....
אני מסכימה מראש לגבי עומס העבודה, הצפיפות וכו'.....
השאלה שלי היא האם זה עובר לידנו כאשר מתווספת האבחנה של חיידק עמיד
או שאנחנו באמת מרגישים באיזה שהוא מקום אחראים על כך?
ואם לא.... אולי זו הסיבה שההענות להגיינת ידיים כל כך נמוכה (סביב 40%.... ובמקרים טובים, עם הרבה התערבות ותצפיות 70%)???
עידן האנטיביוטיקות תם....ואין לנו ברירה אלא לחזור לשיטות של פלורנס.....
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הרבה פעמים כן'
הרבה פעמים כן
16/01/2014 | 15:27
1
56
אני עובדת בבית חולים כבר 5 שנים במהלכן ראיתי במו עיני איך לא מקפידים על רחצת ידיים תמיד, איך מתעלמים משלט הבידוד, איך מעלימים עין, איך זה שאת בעצמך מקפידה זה לא אומר הרבה אם מגיע סניטר שמצפצף על הכל למרות שהוא מודע לעינין. לדעתי כל מי שעובד במחלקות הפנימיות (ודומיהן כגון כירורגיה, נוירולוגיה, טיפול נמרץ וכו) חייב לעבור השתלמות כלשהי בנוגע לזיהומים ורענון.
לצפיה ב-'האם את בעצם מרגישה'
האם את בעצם מרגישה
17/01/2014 | 08:12
49
שאין מספיק התערבות והדרכות של היחידה למניעת זיהומים בבית החולים בו את עובדת? כי אני מניחה שכל החומרים כמו ספטול קיימים ונגישים- גם זה מהפך שלמזלנו הצליח.
השאלה אם את מסכימה עם ההשערה שלי (שאגב, נבדקה בארץ לעבודת דוקטורט) שאם היינו יותר לוקחים אחריות אישית על "כשלון מקצועי" כמו זיהומים צולבים
אז ההענות היתה גבוהה יותר?
למה כאשר יש טעות במתן תרופה, אז לוקחים את זה אישית וברצינות לעומת מקרה של זיהום צולב?
כי אפשר למצוא "הרבה אשמים"? כי זה לא משנה שאני יקפיד, כי בכל מקרה יגיע מישהו אחר שלא יקפיד?
אני ממש לא יוצאת בהאשמות כלפי אף אחד
אני פשוט מנסה לרדת לגורמים האמיתיים והעמוקים כי אני לפני התערבות רצינית בנושא בארגון שבו אני עובדת
ואני יודעת לאיזה מאבק אני עומדת לצאת.... ורוצה להיות מוכנה..... אשמח לעזרתכם.
לצפיה ב-'התעללות בחולה בהדסה עין כרם'
התעללות בחולה בהדסה עין כרם
14/01/2014 | 22:35
89
על המח׳ האורתופדית בהדסה עין כרם.
פחד מוות.
אח שיכור מכה פצוע במחלקה בה הוא מאושפז. מתעלל, סדיסט אמיתי. ואין בא ואין גואל. צוות עמוס, האיש צועק ומתחנן על חייו עד שאחד המטופלים מזעיק את האבטחה.
אדם מאושפז עם שברים ברגליו, חסר אונים לחלוטין, תלוי באחרים ואז האח הסדיסט מופיע ומתעלל. איפה מישהו מהצוות שישים לב לכך שמסתבב להם שם אח שיכור ומתעלל?
רק לקרוא על כך מעורר פלצות.
מנהל המחלקה האורטפדית, פרופ׳ ליברגל, פרופ׳ מושיוב,  ד״ר חורי,  ד״ר יורם וייל,  תפנו מבטים ימינה ושמאלה ותבדקו עם מי אתם עובדים. לפעמים יש הרגשה שאתם לא יודעים מה קורה במחלקה הזו  מתחת לאפכם.
אחיות עמוסות לעייפה,  וחולירע סדיסט אחד כזה שמסוגל לפעול במשמרת כשהוא שתוי ומתעלל.
לצפיה ב-' למישהו יש ספר למכירה בסיעוד המבוגר kozier?'
למישהו יש ספר למכירה בסיעוד המבוגר kozier?
13/01/2014 | 19:07
276
היי אני סטודנטית לסיעוד במסלול הסבת אקדמאים מחפשת ממישהו שמוכר את הספר של קוזייר בסיעוד המבוגר.
תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום ביונסה'
|*|נפתח פורום ביונסה|תו|
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2014 | 15:41
4
זאת בהחלט תקופה מרגשת להיות מעריץ של ביונסה|!| הזמרת המצליחה שיחררה את אלבומה החמישי בדרך שהפתיעה את העולם כולו.
אם גם אתם מעריצים, פורום ביונסה הוא המקום לדבר ולהתעדכן בכל מה שקשור לזמרת האהובה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'מחפשים אחים/אחיות לעבודה בתיירות רפואית'
מחפשים אחים/אחיות לעבודה בתיירות רפואית
13/01/2014 | 12:42
78
הי לכולם
אני מחפשת אחים/אחיות לעבודה בחברה לתיירות רפואית במגוון תפקידים.
העבודה מעניינת ומתגמלת.רוסית - שפת אם - חובה.
אשמח לפרט יותר בראיון אישי.
אשמח לקבל קו"ח למייל: ilana@elite-medical.ru
שבוע טוב לכולם!!

אילנה
לצפיה ב-'עצובה ומאוכזבת...רוצה לשתף אתכם.'
עצובה ומאוכזבת...רוצה לשתף אתכם.
13/01/2014 | 08:58
22
287
עד כה בעיקר שמעתם ממני דברים טובים על העבודה שלי , זה סיפור שונה במהותו...
אולי מישהו מכם זוכר, אני עובדת במחלקת תינוקות בבית חולים גדול.
ואנחנו עוברים בימים אלה הכנות אחרונות לקראת האקרדיטציה . מה שאומר, שהלחץ עלינו הוא אסטרונומי, וכיוון שנודבתי (והדגש הוא על נודבתי- זה לא היה התנדבותי וזה לא מרצוני החופשי) ל"צוות האקרדיטציה" זה אומר שבאותו שבוע אני איאלץ לעבוד רק בקרים מ 7- 16:00 - 6 פעמים בשבוע למרות שאחוז המשרה שלי הוא 90% .. וזה תוך פגיעה אנושה בלימודים שלי לתואר שני...כי חלק ניכר מהזמן שלי מתבזבז על ההכנה לאקרדיטציה, במקום על התכוננות למבחנים וכתיבת העבודות...
וכל זאת במסגרת משמרות מתישות של 18- 25 תינוקות בחדר...
אבל הקש ששבר את גב הגמל זה העובדה שביום שבת האחרון הותקפתי על ידי יולדת נרקומנית, שדחפה אותי בכוח, קיללה, צרחה ואיימה עלי לעיני מחלקה שלמה.
השומרים שהיו שם- לא נקפו אצבע כדי לעזור לי, רק פיטרלו הלוך ושוב במבט זחוח ולא הוציאו מילה,  אחראית המשמרת (שהיא גם הסגנית)התחבאה בחדר שלה כמו עכבר מפוחד, ואפילו לא העלתה בדעתה לזמן את צוות האלימות... מי ריחם עליי? ההורים לתינוקות שהיו אצלי בחדר שהיו מפוחדים לא פחות מימני, ובעיקר אבא אחד שנעמד ביני ובינה כדי שהיא לא תעיז להתקרב אלי בזמן שאני מטפלת בתינוקת שלו...
אם אני לא הייתי מתעקשת להגיש דו"ח אירוע חריג, כל הפרשה הייתה נסגרת בזה, ובמילים של האחראית: "המטופלת הזאת מתנהגת ככה כלפי כולם, אל תקחי אותה אישית, וזה איומים ריקים, והיא לא הראשונה וגם לא תהיה האחרונה, תירגעי"

אבל מה שפגע בי, היה לא היולדת, אלא האפסות המוחלטת של אנשי הביטחון, האימפוטנציה הבלתי נסבלת שלהם, וחוסר הרצון שלהם להתערב ןלעשות מה שצריך כדי להגן על הצוות, ההורים האחרים והתינוקות מפני המטורפת...
שלא לדבר על הזחיחות והאדישות של הנהלת המחלקה...
אז לדרוש התמסרות מוחלטת לצרכים של המחלקה ולאקרדיטציה- זה כן,
אבל להגן ולגבות בשעת הצורך- זה לא.
אני כל כך מאוכזבת. כל כך עצובה. ירידת מוטיבציה מוחלטת לחלוטין.
זהו. רק רציתי לשתף... וחשוב מכך- למבקרי הפורום ששוקלים לעשות הסבה לסיעוד- קחו בחשבון. זה לא המקום היחיד, זה לא האירוע היחיד. .
הזילות שבה מתקבלת אלימות כלפי צוות מטפל- אפילו במסגרת ההנהלה מתקבלת באדישות מוחלטת.
לתפארת מערכת הבריאות של מדינת ישראל.
לצפיה ב-'קודם כל שולחת לך חיבוק וירטואלי'
קודם כל שולחת לך חיבוק וירטואלי
13/01/2014 | 10:50
1
113
חוויתי את הסיטואציות בעצמי...אני מכירה את ההרגשה.... וזה כואב
והכי עצוב, שזה לא משתחרר. אתה חווה את הסיטואציה שוב ושוב.....
אני ממליצה לך לפנות לועד האחיות.
לבקש פגישה ולבקש את עזרתם בשיחה, עם האחות הראשית.
תעשי מאמצים להעלות את המקרה לדיון ברמת ההנהלה.
את גם זכאית לליווי כלשהו, מקצועי.
תבקשי שיחה אולי עם פסיכולוג של בית החולים- לא כי את "פסיכית" חלילה... אלא כי זה לחשוב לפרוק את הסיטואציה עם אדם שזה מקצועו ויכול ללוות אותך בתהליך.
אני זוכרת שהיה מקרה שעלה לכותרות בו אחות שהיתה נתונה ללחץ גדול בעבודתה לא הוכרה אח"כ ע"י הביטוח הלאומי.
למרות שהיו המלצות חד משמעיות ע"H גורמים מקצועיים.
חשוב לא לוותר.
בתקופה שהייתי אחות אחראית, עברנו פה בדרום את עופרת יצוקה. הקמנו צוות של עו"ס ופסיכולוג מהמחוז שעברו בקרב הצוותים וניהלנו שיחות איתם לאוורו הרגשות.
זה היה מאוד חשוב וטרם הרבה לאנשי צוות שהשאירו את המשפחות בבית יצאו לעבודה.
היו כאלו שלקחו מאוד קשה את הקופה, עם כל ההזעקות והטילים והם שזכו לליווי אפילו מתמשך.
אנחנו פה בשבילך.....
לצפיה ב-'המון תודה על החיבוק ,גם אם וירטואלי...'
המון תודה על החיבוק ,גם אם וירטואלי...
13/01/2014 | 12:07
69
אני בהחלט אשקול את זה!
לצפיה ב-''
13/01/2014 | 13:41
1
59
ממש מצער לשמוע.
מקווה שתתאוששי מזה מהר ותצליחי להמשיך הלאה ולאהוב את העבודה שלך ולהיות גאה בה.
מסכימה איתך זה נשמע ממש מתסכל.
כשיש הר של ציפיות אבל 0 גיבוי כשצריך.
בואי נגיד שזה לא יחודי למערכת הבריאות.
ואכן את לא לבד,
הנה רק מעכשיו ידיעה-
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4476224,00...
ויש כאלה כל שני וחמישי.
ואז פעם ב.. יש ידיעה על שביתה בת שעה. וממשיכים הלאה עד המקרה הבא.
ממש עצוב
לצפיה ב-'זה באמת עצוב.'
זה באמת עצוב.
13/01/2014 | 14:09
72
כל עוד אין הרתעה, מטופלי ימשיכו להתנהג ככה לצוות מטפל.
גועל נפש . וכפיות טובה של המערכת שלא מגנה על הצוות שלה.
לצפיה ב-'מזעזע'
מזעזע
13/01/2014 | 18:00
1
78
קודם כל אני באמת עצובה לשמוע על המקרה שקרה לך, גם אם זה באמת משהו לא אישי, אלא ברור שהאישה הזאת לא בסדר, זה עדיין לא נעים.
במיוחד אני בהלם מההתנהגות של "הביטחון" שכנראה לא מעניק מספיק ביטחון אלא רק נמצא בבית החולים לקישוט.
כמובן גם הצוות לא בסדר אם הוא לא עמד לצדך.
אני חושבת שכדי להלחם בזה צריך לפעול בכמה חזיתות. דבר ראשון מבחינה משפטית- לתת מאסר בפועל (!) למי שתוקף צוות רפואי באופן מילולי או פיזי. דבר שני לאפשר יותר חופש פעולה לביטחון שכנראה גם הם כבולים להוראות כאלה ואחרות. דבר שלישי זה מבחינת הצוות ואני ממש לא מתכוונת אלייך באופן אישי אלא באופן כללי. יש הרבה אנשי צוות שאני באופן אישי נתקלתי שהם פשוט חסרי סבלנות, זורקים מילים פוגעות בלי לחשוב בכלל. אני ממש לא מצדיקה אלימות במקרה הזה, אבל אין ספק שזה משהו שיכול להניע אחרים לאלימות. גם אני חושבת שלפעמים זה נובע מעומס ועייפות שהיא מובנת ואז גם צריך לפנות למדינה שתרפא את מערכת הבריאות החולה שלנו.
לצפיה ב-'אני דווקא מסכימה... '
אני דווקא מסכימה...
14/01/2014 | 08:05
57
בית החולים הוא מקום מלא מתחים ולחצים, טבעי שמידי פעם אדם יפרוק את הכעסים שלו בהרמת קול או טון לא נעים. אבל יש גבול מאד רציני בין זה, לבין אלימות פיזית ומילולית...
ובאמת, גם לדעתי, רק עונש מאסר בפועל ירתיע מקרים כאלה.
לצפיה ב-'מוכר...'
מוכר...
14/01/2014 | 00:48
55
מסכימה עם כל מילה...
לצפיה ב-'עידכון'
עידכון
14/01/2014 | 08:12
11
104
טוב, אחרי שיחה עם האחות האחראית הובהרו כמה דברים , וקיבלתי הסבר מאיר עיניים ותובנה לאיך דברים מתנהלים ויתנהלו בבית החולים שלנו.. אחרי השיחה הזאת, נרגעתי קצת, והבנתי שזה לא היה רשלנות ספציפית וחוסר אכפתיות במקרה שלי אלא שככה הדברים מתנהלים ברוב מקרי האלימות במחלקות כמו שלנו...
מה שהוביל אותי למסקנה שאם ככה זה, וככה הדברים מתנהלים כשגרה, אז אני יכולה לקבל את זה, ולהיות מוכנה נפשית למקרה הבא שבוודאות יבוא , או שאני יכולה להתחיל לחפש מקום שבו סוג האוכלוסיה המטופלת הוא אחר...
לצפיה ב-''
14/01/2014 | 12:34
58
את יכולה להסביר מה זה אומר "מחלקות כמו שלנו" ומה הכוונה מקום שבו סוג האוכלוסיה המטופלת הוא אחר?
אפשר בפרטי.
לצפיה ב-'אבל בכל מחלקה'
אבל בכל מחלקה
14/01/2014 | 20:24
9
82
זה יכול לקרות....אי אפשר לבנות על זה שתמצאי מקום שבו "סוג האוכלוסייה הוא אחר"...בכל מקום אפשר להתקל בנרקומנים, שהם גם ממש לא היחידים שיכולים לתקוף אותך...דווקא מחלקת תינוקות בתל השומר(סליחה, זה נשמע לי תל השומר לפי הסיפור) הוא מקום עוד די שפיר מהבחינה הזו...כי זה בית חולים במרכז ואוכלוסייה יותר "מעודנת"....וגם לפחות המטופלים עצמם לא יתקפו שם, אלא רק המשפחות...
לצפיה ב-'אולי בבתי חולים פרטיים למשל'
אולי בבתי חולים פרטיים למשל
14/01/2014 | 20:41
8
86
בעיות כאלה פחות נפוצות
[השערה שלי]
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה'
גם אני חשבתי על זה
14/01/2014 | 21:49
7
64
אבל זה לא רק בגלל האוכלוסייה שמגיעה, אלא גם בגלל שתנאי העבודה שם יותר פשוטים פשוט כי אין עומס כמו בבית חולים ממשלתי.
לצפיה ב-'מסכימה..'
מסכימה..
14/01/2014 | 23:07
6
68
זה גם מה שאני חושבת...משהו אומר לי שבבית חולים אסותא למשל קטן יותר הסיכוי להיתקל בנרקומנים והומלסים שמגיעח לטיפול במסגרת פרטית כמובן שזו לא האוכלוסיה היחידה שעלולה להיות אלימה...אבל לפחות עם בנאדם נורמטיבי גם אם הוא רותח מכעס ניתן להגיע לעמק השווה..כאלה מקרים דווקא היו לי וזה תמיד נפתר בשלום...זה האוכלוסיה הלא נורמטיבית שאליה אני לא רוצה להתקרב יותר...
לצפיה ב-'תתפלאו, אבל אוכלוסיות עמידות '
תתפלאו, אבל אוכלוסיות עמידות
15/01/2014 | 08:29
5
90
כלכלית יכולות להיות אלימות באותה המידה.
זה נובע מרמת תובענות גבוהה הרבה יותר.... רגילים שהכל מגיע.....כאן ועכשיו.
לפעמים האלימות המילולית שלהם לא פחות פוגענית.
אני לא חושבת שלעבור מקום עבודה זה הפתרון.
אלימות נמצאת בכל מקום.
זה משהו שהשתנה באוירה הלאומית.... כאילו סיר הלחץ עומד להתפוצץ
והמערכת נשארה בלי מענה.
קודם כל צירך לתת כלים לצוותים הרפואיים.
איך להתמודד ולדעת להוריד את הלהבות לפני שמתפוצצות.
מנסיוני, ואני בטוחה שגם אתם מכירים את זה:
בכל מחלקה יש את האחיות שיודעות להרגיע את הרוחות ואת האחיות שתמיד מלבות את הרוחות.
יש את אלו שהאחראית יודעת לשלוח לחדרים עם המשפחות "הקשות" ואת אלו שהיא תרחיק עד כמה שיכולה.
יש אנשים שזה טבעי אצלהם, יש כאלו שצריכים ללמוד ולקבל כלים.
לצפיה ב-'כמה שאת צודקת.'
כמה שאת צודקת.
15/01/2014 | 09:31
24
לצפיה ב-'אבל זה לא רק זה'
אבל זה לא רק זה
15/01/2014 | 16:15
2
49
ממש לא כל אחות שנוהגים כלפיה באלימות מרוויחה את זה ביושר.
אולי יש כאלה שכן, כי לפעמים לאנשים שחוקים יכולות להיות התבטאויות לא במקום, ועדיין, אסור להפוך את האלימות ללגיטימית. חייבים לעשות משהו בשביל שאנשים יפסיקו להרגיש חופשיים כל כך בפגיעה בצוות המטפל.
אני לא מבינה למה מחכים.. לרצח?!

ואת צודקת שלאנשים עמידים יש דרישות משלהם, אבל זה בכל זאת אחרת בבי"ח פרטי, ולא רק תלוי אוכלוסיה. אני נוטה להאמין שגם העומס על האחות הוא קצת אחר, סביבת העבודה היא אחרת. וזה משפיע.
לצפיה ב-'כשמשלמים'
כשמשלמים
15/01/2014 | 19:06
1
50
עם ישראל רוצה לסחוט עד תום את מה "שמגיע לו "(לדעתו מגיע לו....וזה הההכלללל)...לא יודעת עד כמה זה יכול להגיע לאלימות פיזית(ולדעתי זה תמיד יכול), אבל הגועל נפש שבזה....באמת שעדיף כבר נרקומנים
לצפיה ב-'פה אני לא כל כך מסכימה איתך.'
פה אני לא כל כך מסכימה איתך.
15/01/2014 | 22:29
42
יוצא לי לראות הרבה מאד אנשים אמידים, בגלל ש חלק גדול מהאוכלוסייה שמגיעה  אלינו היא ממרכז הארץ ומאיזורי מגורים מבוססים., במיוחד גם כאלה שיכולים להרשות לעצמם מלונית לאחר הלידה.
ונכון, לפעמים לחלקם יש פוזות ודרישות, אבל עוד לא קרה לי או לקולגות שלי בעיות איתם מעבר לויכוחים או דרישות כשהם נאלצים לחכות, אבל רובם לא יעשו דבר שיביך אותם בציבור, ולא ירדו לרמות מכוערות.  ואני לא מדברת כאן על מוצאים אשכנזי\מזרחי כי יש אנשים אמידים ופחות אמידים גם מאלה וגם מאלה... תרבות ה"מגיע לי" היא תכונה ישראלית כללית, לאו דווקא קשורה למצב כלכלי תמיד....
מי שכן בעייתיים יותר בקרב האוכלוסיה האמידה זה "סלבריטאי צעצוע" למינהם . אני לא מדברת על אנשים שבאמת מצליחים, וכבר לא צריכים להוכיח לאף אחד שום דבר. יצא לי גם לטפל בכמה כאלה, והם היו חמודים ומנומסים להפליא.אלא אני מתייחסת פה לכוכבנים קטנים, לרוב מביצת הריאליטי, כאלה שהיו NOBODY , ובזכות הריאליטי קיבלו את ה 5 דקות תהילה שלהם בזכות פה גדול ועכשיו חושבים שכדור הארץ עובד אצלם...
זה ממש מה שנקרא "עבד כי ימלוך" , ודווקא רואים את זה גם הרבה פעמים אצל אוכלוסיה רגילה , אנשים מסוימים שחושבים שאם הם נמצאים בעמדה של מטופל מגיע להם הכל... וזו גישה שצריך לעקור מהשורש.
צוות רפואי הוא לא שק חבטות של אף אחד. להיפך. מי שבא לקבל טיפול כדאי מאד שיעריך את זה ויתנהג בהתאם.

ולגבי מה שקשור לנרקומנים , אלכוהוליסטים וחולים פסיכוטיים למינהם (ואני מכניסה את כל אלו לקטגוריה אחת, ) - אפילו אני, שבעבר הייתי מורעלת על נושא הפסיכיאטריה, ונורא רציתי לעבוד בתחום, הספיק לי לטפל בכמה כאלה במחלקה הקודמת שהייתי בה , כדי להבין שאני בחיים לא רוצה להיתקל בהם שוב. הם בלתי צפויים, גם כשמטפלים בהם מצוין הם מאד לא נעימים ,  עד כדי אלימים, והם כפויי טובה .
אוכלוסיה מפחידה ומאיימת בעיני. מעריכה מי שיש לו האומץ לטפל בהם. לי לא. מעדיפה להתרחק מהם כמו מאש.

לצפיה ב-''
15/01/2014 | 19:02
8
לצפיה ב-'טוב זה כבר לא כל שני וחמישי'
טוב זה כבר לא כל שני וחמישי
15/01/2014 | 16:10
85
אלא כל יום.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4477186,00...
אתמול אגב מישהו הרביץ למאבטח במיון ב"מאיר"....

למה שלא יחוקקו חוק שיאפשר לאנשי צוות רפואי לא להעניק טיפול לאדם המתנהג כלפיהם באלימות. אני רוצה לראות אז מישהו מרים יד.

לצפיה ב-'אוף'
אוף
15/01/2014 | 23:25
1
59
לצפיה ב-'אוי'
אוי
16/01/2014 | 09:57
50
והנה זה חוזר על עצמו. רק עד לא מזמן על רופאה נדקרה על ידי חולת הפטיטיס. זאת ממש נהייתה שיטה.
אם אף אחד לא יעשה עם זה משהו רציני זה ימשיך, בדיוק כמו שקורה בתאונות הפגע וברח... אנשים לא נרתעים כי אין להם מה להפסיד.
לצפיה ב-'דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז'
דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2014 | 17:08
13
התפקיד כולל:
- איתור תכנים מעניינים והפיכתם לאייטמים מושכים אשר יוצגו בעמודים  
   הראשיים באתר.
- יצירת הסכמי תוכן ושיתופי פעולה.
- ניהול שותפי תוכן, ניהול ערוצי הפצת תוכן כגון פייסבוק.

דרישות:
- ניסיון בתוכן האינטרנט, רצוי בתחום הווידאו והבידור.
- יכולת עריכה וכתיבה מעולים.
- ידע בצילום.
- שליטה בתוכנות פוטושופ, פרמייר, אופיס.
- הבנה מציינות של פייסבוק.
- יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובעל פה.
- יכולת עבודה עצמאית.

נא לשלוח קורות חיים למייל forums@tapuz.co.il בצירוף דרישות שכר

בהצלחה
לצפיה ב-'עזרה דחופה'
עזרה דחופה
12/01/2014 | 08:03
1
64
היי, בוקר טוב, אני בת 21, בריאה בדר"כ
הבוקר התעוררתי מהשעון המעורר ב-5:30 ורצתי לשטוף פנים...פתאום התחלתי להרגיש רע, דופק מהיר, והתעלפתי
מרוב לחץ קמתי ורצתי להכין קפה והתעלפתי שוב בדרך כמה פעמים עד שחזרתי לעצמי
אני ממש לחוצה ולא יודעת מה זה יכול להיות
מקווה שזה סתם כי קמתי מהר מאוד מהמיטה
אין לי בעיות רפואיות ואני מנהלת אורח חיים מאוד בריא דרך אגב זה לא יכול להיות הריון...
אשמח לשמוע מה אתם אומרים
תודה מראש ושבוע טוב
לצפיה ב-'הפורום אל עוסק ביעוץ רפואי אינטרנטי'
הפורום אל עוסק ביעוץ רפואי אינטרנטי
12/01/2014 | 08:30
31
בבקשה לפנות לרופא המשפחה או לפחות למוקד של קופת החולים.
רק בריאות
לצפיה ב-'מעוניינת בחוות דעת על בתי ספר לסיעוד דינה או '
מעוניינת בחוות דעת על בתי ספר לסיעוד דינה או
12/01/2014 | 15:02
1
146
או אסף הרופא- מבחינת יחס לתלמידים , גמישות ורמת לימודים
הסבת אקדמאים בדינה 3 ימים בשובע ובאסף הרופא חמש ימים, מישהו יכול להסביר לי מניין נובעים ההבדלים הללו?

תודה
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
13/01/2014 | 19:03
109
היי אני סטודנטית בדינה בבליסון -הלימודים בשנה הראשונה להסבה אכן 3 ימים אבל מיוני זה יהיה 4 פעמים כי משלבים עבודה מעשית.
מבחינת שעות סביר מ8 עד 15:30  ובימי עבודה מעשית זה מ7 עד 16:00
היחס סביר רמת לימודים גבוה,מערכת עמוסה ומבחנים לאורך כל השנה.
לגבי אסף הרופא ההבדל בימים הוא שבאסף הרופא ההסבה נמשכת שנתיים ובבלינסון היא שנתיים וחצי . שזה לדעתי עדיף . 5 ימי לימוד באסף הרופא לדעתי עמוס מידי . ואפילו שזה יותר קרוב לי מבחינה גאוגרפית העדפתי ללמוד בבלינסון .
מקווה שעזרתי לך
בהצלחה !

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מתיחת בטן
פורום מתיחת בטן
ד
ד"ר יעקב הימן
פורום ניתוחי חזה
פורום ניתוחי חזה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה