לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

לצפיה ב-'שאלון איכות שינה'
שאלון איכות שינה
15/12/2013 | 15:21
52
שלום רב,
אנחנו אולגה וטלי ואנו סטודנטיות לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. השאלונים שלפניך הינם חלק ממחקר שאנו עורכות במסגרת עבודה סמינריונית לקראת סיום התואר. מטרת המחקר היא בחינת הקשר בין פעילות ספורטיבית, לבין רווחה נפשית ואיכות שינה ושונות ביטויו בין המינים.
לצורך המחקר, אנחנו מבקשות ממך למלא את השאלונים המופיעים בקישור המצורף.

תודה רבה לכל העונים!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כמה פעמים בשבוע צריך לרחוץ קשיש '
כמה פעמים בשבוע צריך לרחוץ קשיש
14/12/2013 | 09:45
3
147
בבית אבות פרטי סיעודי?
לצפיה ב-'לדעתי כל יום'
לדעתי כל יום
14/12/2013 | 22:24
2
115
הגיוני שעושים פחות אולי יום כן יום לא כדי לחסוך במים, כוח אדם וכו'. בכל זאת זה עסק.
לצפיה ב-'איפה אפשר לברר מה אומר החוק?'
איפה אפשר לברר מה אומר החוק?
15/12/2013 | 11:17
1
94
כי אמרו לי יום כן יום לא אבל מבצעים בפועל שני, רביעי, שישי.
לצפיה ב-'מצרפת את נוהל משרד הבריאות'
מצרפת את נוהל משרד הבריאות
23/12/2013 | 13:19
67
סעיף 6.3.2
לצפיה ב-'תפוז חוגגים ואתם זוכים!'
|שי|תפוז חוגגים ואתם זוכים!
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2013 | 17:17
4
תפוזניקים יקרים,
בימים אלו האתר שלנו חוגג 17 שנים (שבזמן אינטרנט זה נחשב כמעט לתקופה של נצח). 17 שנים של פורומים, בלוגים, סרטונים, דיונים, שרשורים, תחרויות, פעילויות, מפגשים, חברויות...
כל ציון דרך שכזה, הוא הזדמנות לעצור לרגע אחד את הכל, לקחת פסק זמן, לפנות אילכם באופן אישי ולומר ? תודה!

|*| כרגיל, בתקופת יום ההולדת תוכלו ליהנות ממבחר שרשורים, תחרויות ופעילויות נוספות באתר:

|קדימה| נזכרים ברגעים היפים מהשנים שחלפו בפורום שיחת נשים, משתפים אותנו ברגע התפוזי שלכם ויכולים לזכות בטיסה בכדור פורח.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|קדימה| יום הולדת זו גם הזדמנות נפלאה להתחדש בבגד חדש. ספרו לנו בפורום  אופנת נשים על בגד שלבשתם בגיל 17 (או בגיל העשרה) ולא הייתם מעיזים ללבוש היום ותוכלו לזכות בשובר לקניית בגדי מעצבים.

|קדימה| אבל לא רק בגדים, יש עוד הרבה דברים מפנקים שאוהבים לעשות ביום ההולדת, ספרו לנו בפורום 40 פלוס איך אתם מפנקים מישהו אהוב ותוכלו לזכות ביום ספא מפנק.

|קדימה| אי אפשר באמת לחגוג יום הולדת בלי עוגה טעימה. שתפו אותנו בפורום מתכונים במתכון המנצח שלכם ותוכלו לזכות בסדנת שוקולד!

|קדימה| אבל לפני שזוללים את העוגה, צריך לכבות את הנרות ולהביע משאלה. ספרו לנו בפורום עולם המיסטיקה על משאלה שהתגשמה ותוכלו לזכות ביום ספא מפנק וספרים.

|קדימה| ואחרי העוגה מגיע תור המתנות. ספרו לנו בפורום ניהול בית מהי המתנה המקורית ביותר שקיבלתם או נתתם ותוכלו לזכות בסדנת עיצוב שולחן

|קדימה| הכי כיף לחגוג עם מישהו שאוהבים. ספרו לנו בפורום צימרים, חופשות וכיף עם איזה דמות מפורסמת הייתם רוצים לצאת לחופשה ותוכלו לזכות בחופשה מפנקת בצימר (את הדמות המפורסמת לא נוכל להביא)

|קדימה| חגיגות טובות תמיד נהיות טובות יותר בחברת החברים הכי טובים. ספרו לנו בפורום טלוויזיה מה יקרה בעונה ה-17 של הסדרה האהובה עליכם ותוכלו לזכות ב-17 כרטיסים לסרט לכם ולכל החברים!

|קדימה| אם אתם והחברים שלכם פחות מתחברים לסרטים, אז ספרו לנו בפורום הורים לתינוקות  על מסר שהייתם רוצים להעביר לילדיכם כשיגיעו לגיל 17 ותוכלו לבלות עם תשעה חברים בהפלגה ביאכטה!

בהצלחה לכולם|4U|
לצפיה ב-'עבודת סטודנט'
עבודת סטודנט
10/12/2013 | 20:30
5
157
אני מחפשת עבודה ממש בטירוף ...כיוון שאני בשנה ב' ..אין לי אפשרות לקבל משרת סטודנט בבית החולים ..ניסיתי בתי אבות -אבל באלו שהלכתי אמרו לי שמשמרת לילה זה רק 125 אחוז ..האם זה תקין?.....
יש למישהו רעיונות איפו אפשר למצוא עבודה ?
לצפיה ב-'הייתי במצב שלך בשנה ב''
הייתי במצב שלך בשנה ב'
11/12/2013 | 08:54
133
כמה עצות:
*אל תתייאש מהחיפושים. תפנה לכל בתי החולים שנגישים אליך מבחינת נסיעות. בשנה ב' לא קל למצוא עבודה כסטודנט, כי לא עברת הרבה התנסויות עדיין, אם בכלל. וכל חודש תפנה שוב גם למי שאין מקום באותו רגע, כי לא ידאגו לעדכן אותך אם יתפנה משהו!
*כן תיקח בחשבון שרוב הסיכויים שלא תמצא עבודה עד סוף שנה ב'. כדי למנוע מצב של לחץ ומחסור במזומנים, מבחינתך תעבוד במשרה כלשהי עם שכר מינימום אפילו! קצת כסף עדיף על כלום.
*אל תסכים בשום פנים ואופן לעבוד בבית חולים כלשהו דרך כוח אדם! זאת הייתה הטעות שנפלתי בה בשנה ב', ועוד עזבתי לטובתם אז משרה בחברת ביטוח שהייתה מאוד גמישה עם הלימודים שלי! בסוף התפטרתי מייאוש אחרי 3 חודשים כי קיבלתי עוד פחות מהמינימום והחברה גנבה ממני כספים (ואל תחשוב לרגע שלהנהלת הסיעוד יהיה אכפת, מצידם הם חוסכים כסף עליך). הייתי צריך לקחת הלוואה כדי לסיים את השנה, ורק בתחילת שנה ג' חזרתי לעבוד שוב בבית חולים. הכל היה ממש לחינם, ואם הייתי ממשיך באותה חברת ביטוח ופונה לבית חולים בסוף שנה ב'/תחילת שנה ג', אז הייתי חוסך המון כסף ועצבים!

תשאל בפורום דיני עבודה לגבי רמת האחוזים בלילות מבחינת שכר ומה המינימום מבחינת החוק.

לצפיה ב-'אזור בארץ?'
אזור בארץ?
11/12/2013 | 18:08
1
70
אני התחלתי לעבוד בתחילת שנה ב' באסה"ר. יש בתי חולים שכן נותנים.
לצפיה ב-'אני גרה במרכז ..קרוב לתלהשומר ובלינסון'
אני גרה במרכז ..קרוב לתלהשומר ובלינסון
12/12/2013 | 22:01
43
לצפיה ב-'נסי בוולפסון. בהצלחה!'
נסי בוולפסון. בהצלחה!
14/12/2013 | 12:27
37
לצפיה ב-'בסוף הלכתי על מוסד לילדים נכים .....'
בסוף הלכתי על מוסד לילדים נכים .....
22/12/2013 | 20:37
28
לצפיה ב-'כמה שאלות '
כמה שאלות
10/12/2013 | 11:39
1
131
שלום רב,
רציתי לשאול האם ישנה אפשרות שאחות בחדר לידה/מילדת תעבוד רק בקרים ללא משמרות וללא שישי שבת?
ומה המשכורת הממוצעת לאחות?

תודה מראש
לצפיה ב-'לא ממש.'
לא ממש.
11/12/2013 | 09:05
98
כשאת מתחילה לעבוד בבית חולים, אין לך דרך להתחמק מעבודת משמרות. השאלה הנכונה תהיה כמה לילות/ערבים/סופ"ש תצטרכי לעשות, וזה כבר תלוי בהרבה גורמים, אבל אין שום ספק שכן תעשי ועוד במיוחד כאחות חדשה. חדרי לידה מבוקשים אגב, אז לא תוכלי להציב הרבה תנאים, פשוט יקחו מישהי אחרת במקומך.

מבחינת שכר, ניקח מצב תיאורטי שבו תעשי רק בקרים וללא סופ"ש בכלל, אז זו תהיה משכורת רעב, משהו בסביבות ה-6-6.5 אלף כל חודש.
לצפיה ב-'שלום לכולם אשמח לעזרה.'
שלום לכולם אשמח לעזרה.
09/12/2013 | 15:59
5
169
רציתי להתייעץ, הבית חולים שאני עובדת בו נמצא 2 דקות מהבית שלי. זה מאוד נוח לי כאמא לתינוקת בת חצי שנה.

חזרתי אחרי חופשת לידה ואני מיועדת לעבור למחלקה פנימית מסויימת שאני לא רוצה לעבוד בה (וכל מי שעובד במחלקה הזו משכנע אותי לא ללכת לשם כי האחראית מזעזעת) כל הצוות מתחלף כל הזמן כי אף אחד לא מחזיק שם הרבה זמן בגלל היחס. רופא בכיר שעובד שם שבוע שעבר ניסה לשכנע אותי לא ללכת לשם.
האחות הראשית רוצה אותי רק שם, לא מסכימה להתפשר איתי על מחלקה אחרת (יש חוסר מטורף שם ואני אחות חדשה יחסית).

עכשיו אני בהתלמדות במחלקה אחרת ושבוע הבא אמורה להתחיל שם, אין לי מושג מה לעשות. מצד אחד אני חצי שנה אחרי לידה ואם אסרב היא לא יכולה לפטר אותי ומנגד אני לא רוצה ללכת איתה ראש בראש וליצור עימותים כי היא הייתה בסדר איתי בעבר
ניסיתי לדבר איתה בטוב פעם אחת ולא עזר.

אני די בדיכאון מכל העיניין.. דבר נוסף עבדתי במחלקה ההיא בתור סטודנטית והיה מזעזע .ככה שכולם לא סתם משכנעים אותי לא ללכת.
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב'
קודם כל מזל טוב
09/12/2013 | 22:18
1
90
אני מבינה את עניין הנוחות והכל.. אבל לדעתי אם כולם אומרים שלא כדאי וגם את היית וראית בעצמך למה לך להגיע מדי יום למקום שלא כיף לך לעבוד בו?
אני במקומך כן הייתי מדברת עם מנהלת הסיעוד להיות במחלקה אחרת שהיא לא זאת וזאת לא אשמתך שהמחלקה הזאת ריקה (ומעניין באמת למה).
אם יש עוד בתי חולים באזור שלך הייתי בודקת גם שם.
לצפיה ב-'דיברתי בטוב היא אמרה תחשוב על זה'
דיברתי בטוב היא אמרה תחשוב על זה
15/12/2013 | 09:48
59
ושבוע לפני שהייתי צריכה לחזור מחופשת לידה אמרה לי שלא.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
10/12/2013 | 02:35
2
89
אם המצב הוא כמו שאת מתארת, במיוחד שכן עבדת שם והיה מזעזע, לא להסכים ללכת לעבוד שם...
מבחינת אחות ראשית, לא משנה אם הייתה בסדר איתך בעבר או לא, היא קודם כל דואגת לאינטרסים שלה ושל המערכת, אז לא להרגיש לא נעים לסרב לבקשות שלה, כי אם יהיה צורך בכך, היא תדע גם לא להיות בסדר איתך בלי להניד עפעף...
לדעתי פשוט להגיד לה שבמחלקה הזו את לא מוכנה לעבוד נקודה. (כמובן, שאת צריכה להיות מוכנה לכך שיכול להיות שתצטרכי לעזוב)..אבל אם המחלקה מזעזעת ולא תוכלי לעבוד בה, המצב הזה יגיע ממילא, לא?
בהצלחה
לצפיה ב-'המצב הזה לא פשוט'
המצב הזה לא פשוט
15/12/2013 | 09:47
1
50
כנראה אצטרך להתפטר. יש לי את זכות להתפטר ולקבל פיצויים כי אני 6.5 חודשים אחרי לידה אבל לא רציתי להגיע לזה.... באיזור שלי אין בית חולים קרוב יותר, יש אחרים במרחק 20-40 דקות נסיעה...
לצפיה ב-'טוב זה לא כזה נורא'
טוב זה לא כזה נורא
15/12/2013 | 10:17
45
באזור שאני גרה הבית חולים היחיד הקרוב הוא במרחק חצי שעה באוטו.
אז זה ממש לא נורא. העיקר שכשתלכי לעבודה תעשי את זה מרצון, כי חוץ מהמשכורת לדעתי את צריכה לקבל מעבודה כזאת גם ערך מוסף. אחרת... זה מאבד משמעות.
לצפיה ב-'שלום... אני נוסעת....'
שלום... אני נוסעת....
09/12/2013 | 14:55
2
152
אבל תחכו לי כי אני חוזרת....
מיום רביעי אני לא אהיה בפורום למשך שבועיים.
נוסעת לנפוש קצת בתאילנד....
אודה לכל החברים אם תשתדלו לענות על שאלות שיעלו בזמן שלא אהיה
להתראות
שירה.
לצפיה ב-'יפה לך'
יפה לך
10/12/2013 | 16:53
46
תיהני
הייתי שם לפני 11 שנים.כבר עבר די הרבה זמן.
היום עם 3 ילדים קטנים בבית ,אני יכול רק לחלום על חו"ל...
לצפיה ב-'תיהני בחופשה '
תיהני בחופשה
11/12/2013 | 08:55
15
לצפיה ב-'תואר ראשון בסיעוד'
תואר ראשון בסיעוד
08/12/2013 | 17:59
1
116
אחרי התואר הראשון בסיעוד במידה ורוצים לעסוק במחקר, איזה תואר שני מומלץ לעשות? אילו מחקרים יכולים לעשות אחים ואחיות? האם אפשר באופן עצמאי? האם כדי להתקדם לתפקידי ניהול בסיעוד אני חייב להשתפשף בשטח מבחינת עבודה מעשית?? איך יודעים שבאמת המקצוע מתאים לך אם מעולם לא התנסית בצורה מעשית? האם אחים ואחיות יכולים לעבוד בצורה עצמאית?
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
09/12/2013 | 14:51
226
קודם כל אפשר לעשות תואר שני בהרבה מאוד תחומים מחקריים- אין שום בעיה לשנות כיוון. העיקר זה לבחור מסלול לתואר שני עם תיזה.
יש אפשרות גם לתואר שני בסיעוד עם תיזה שמכוון למחקר.
לגבי ניהול בלי נסיון..... אני לא מאמינה בזה. בטח לא במקצוע פרקטי ולא כל כך תיאורטי כמו סיעוד.
איך אפשר לתת פתרונות לצוות בלי שנגעת פעם אחת בחולה? אני גם לא מאמינה שתתקבל לתפקיד ניהולי ללא ניסיון כלשהו.
לגבי עבודה עצמאית- יש תחומים שכן. אפילו מעולמי האישי של סיעוד בקהילה- האחים והאחיות ביחידה לטיפולי בית הם די עצמאיים בשטח- נכון שיש רופא, אבל מי שבתכלס מגיע למטופלים, לעיתים משנים טיפול או מחליטים עליו אלו אחיות היחידה. אני מאמינה שיש מקומות שבו אם מראים ביטחון, ידע ויכולות- מאפשרים עבודה עצמאית.
הם התכוונת לעבודה עצמאית ולא כשכיר- אז זה בהחלט קיים- בקופות החולים יש אחים ואחיות פרילנסרים ביחידות לטיפולי בית.
לצפיה ב-'לימודי סיעוד'
לימודי סיעוד
07/12/2013 | 18:32
6
278
היי
לאחרונה החלו לצוץ בי מחשבות על לימודי סיעוד. אני מאוד אוהבת את התחום הטיפולי וזה  הכיוון שכרגע אני שואפת אליו.. (התחלתי לחשוב ללמוד הפרעות בתקשורת, אופטומטריה, רפואה גם רציתי). הייתי חובשת בצבא וגם התנדבתי במד"א עד לגיוס. הטיפול והעזרה לאנשים הוא תחום שמאוד מאוד מושך אותי.
לכן אשמח למענה למספר שאלות. גם שוטטתי בעמודים קודמים של הפורומים וקראתי.

1.האם הלימודים באמת קשים כמו שמתארים? מהו אחוז הנושרים בכל שנה? (אני מדברת על לימודים באוניברסיטה-כמו תל אביב/ירושלים שהם כרגע המחשבות שלי. ירושלים-בגלל שיש מסלול לחובשים צבאיים באסף הרופא-ליד הבית, ותל אביב-בגלל שהלימודים בתל השומר, קרוב לבית.). מאוד מפחידה אותי המחשבה להתחיל לימודים ולהפסיק.. וזה מה שמטריד אותי.
2.בנוסף, האם באמת כל כך קשה לנהל משפחה כאשר אחד ההורים עובד כאח? הבנתי מהתגובות פה שהמשכורות הן גבוהות יותר כאשר עושים לילות וסופ"שים, אך ניתן לנהל כך משפחה?
3.כיצד ניתן להפוך לאחות מיילדת? זה תחום שמאז ומתמיד חשקתי בו.. תחום הילדים והיילוד. נכון שאלו שני תחומים שונים, אך האם קשה להתקבל למחלקות כאלו והאם ההשתלמויות הן קשות ולא כל אחד זוכה לצאת אליהן?
4.ושאלה אחרונה.. מהו אחוז העוברים את המבחן הממשלתי? האם יש מספר מבחנים או מבחן מקיף אחד?

תודה רבה למי שיענה.. אני ממש חושבת על ללמוד בתל אביב או בירושלים לתואר ראשון.. אשמח לשמוע תשובות כדי שאוכל לחזק את המחשבות שלי.

תודה!!
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
07/12/2013 | 20:25
1
160
אוכל לענות על כמה שאלות ששאלת =
1.קושי בלימודים - אכן, קשים , אבל...לא משה שלא ניתן להתגבר עליו במידה ומשקיעים, עוברים על חומר,משלימים חומר וידע חסר ממקורות נוספים, מקשיבים היטב בשיעור, שואלים שאלות וכו'...את יודעת, לומדים !לגבי אחוזי נשירה - קשה לי לענות , אני בוגרת הסבה לשעבר, כך שקבוצה מורכבת מאנשים עם ניסיון חחים רב, תואר אקדמי ושאר שעושים כמעט הכל על מנת לא לנשור .מבינה את הרצון להגיע אל המטרה ואת הפחד וחשש שכרוכים בכך וזה בעצמם מה שקורה לנו כשמתחילים כל דבר חדש בחיים.
2.חיי אח/אחות ביום יום - המממ....משכורת חודשית מורכבת משלל פרמטרים כמו וותק,לימודים קודמים (תואר,עלבסיסי),משמרות,חגים,סופ"ש ועוד...ניהול חיי משפחה תלוים באיזון שבין עבודה , הגשמה עצמית,התקדמות , הבנה וגמישות של צד השני וגם שלך.אני התחלתי את לימודי כאמא לאחת וסיימתי כאם לשתיים.עובדת משרה מלאה , עושה חגים,סופ"ש כשצריך ושאר...חוץ מזה תמיד ניתן לדבר עם אחראית ולהגיע לעמק השווה מבחינת סידור עבודה,העדפות .
3. אחות מיילדת - לאחר סיום לימודים לאח/אחות מוסמכת,ניתן להמשיך ולהתמקצע בתחומים שונים בסיעוד וזה בעזרת קורסים על בסייים שנערכים בבי"ס שונים ברחבי הארץ.
להתקבל למח שציינת- ובכן, הכל תלוי בצורכי המע של בי"ח בו תעבדי לאחר שתסיימי ללמוד , יש ביקוש למח כמו פנימיות,כירורגיות ...אני עצמי התחלתי בפנימית , כעבור שנה יצאתי לקורס מיילדות מטעם של בי"ח , לימודים בעל בסיסי לא היו יותר קשים מלימודי סיעוד הם יותר ממוקדים ,נמשכים כשנה ויש התנסות במהלך .כמה קשה לצאת אליהן ? שוב,הכל תלוי בצורך של מע במידה , אך לא מעט חבר'ה יוצאים לעל בסיסי גם מתוך צורך אישי ולא מחכים שבי"ח יוציא אותם .
ורק כעבור מס' שנים העבירו אותי לחדר לידה.אני גם חושבת שכל אחות/אח מתחילים וחדשים רצוי שיתחילו בפנימית, כירורגית מחלקות שבאמת מתנסים בהם בשלל מצבים, לומדים מלא, רואים הרבה, טועמים את השטח באמת, רוכשים מיומנות נחוצה להמשך חיים מקצועיים, לי זה מאוד עוזר גם כעת , זו דעתי האישית ייתכן ויהיו כאלו שיחלקו עלי.
4 . מבחן ממשלתי - אחוז עוברים ...המממ...אין לי שמץ של מושג אולי לבדוק באתר של מנהלת סיעוד ברשת או משהו כזה , יש מבחן אחד כלל ארצי  2 מועדים - ספטמבר ואפריל .מורכב מ100 שאלות אמריקאיות לפי מה שזכור לי .

בהצלחה בקבלת החלטות !
לצפיה ב-'שאלה לילדת פעמון-וגם שולחת מסר'
שאלה לילדת פעמון-וגם שולחת מסר
09/12/2013 | 14:25
76
אני מתחילה לימודי הסבה באפריל..האם תוכלי לספר מעט על הקורסים בכימיה וביולוגיה שצריך לעבור? מה מידת הקושי של החומר? האם כדאי "לחזור"/ללמוד חומר לפני תחילת הלימודים?
שואלת כי מעולם לא למדתי לימודים ריאליים וזה לא הצד החזק שלי (מצד שני למדתי אנטומיה פיזיולוגיה ופתולוגיה).
לצפיה ב-'נסיון לתשובה'
נסיון לתשובה
07/12/2013 | 21:17
104
א. הלימודים לא קשים. אנשים נושרים מסיבות שונות ומשונות. מה שקשה זה העובדה שהרבה באים בגישה נורא הומנית ושאין צורך ללמוד הרבה, וכן יש צורך (לא הרבה, אבל יש צורך) ומתקשים בעיקר בחומר הפרה-קליני (כימיה וביוכימיה כדוגמה). הקושי השני הוא במדריכות של ביה"ס שיש להן נטיה לדבר שטויות.
ב. מסתדרים. לא הראשונה ולא האחרונה שעושים את זה, ואפילו יש זוגות של אח-אחות.
ג. כמו שכתבו מעלי - זה תחום בתוך הסיעוד, ומגיעים אליו באמצעות קורס על בסיסי בסיום הלימודים.
ד. תלוי איפה תלמדי. באסה"ר למשל יש 100% מעבר. לא יודע לגבי בתי-ספר אחרים. המבחן עצמו בנוי מ180 שאלות בשני חלקים של 90. הוא לא קשה, והרמה יורדת ממבחן למבחן.
לצפיה ב-'סטודנטית בהווה'
סטודנטית בהווה
10/12/2013 | 20:26
2
91
הי אני סטודנטית שנה ב'
אומנם לא בתל אביב אבל פגשתי משם כמה והם ממש מרוצים.
כשאת מדברת על אחוז הנשירה אני נזכרת בפחד של ההתחלה ..כיום אני רואה את זה שונה -יש באמת אחוז נשירה גבוה יחסית כי תנאי הקבלה נמוכים והרבה סטודנטים נכנסים לדבר שגדול עליהם ..אצלינו נשרו סביבות שבע בנות -וכולם מאותה סיבה ...
לגבי הלילות ..אני דווקא חושבת שזה נחמד ..תחשבי על זה .את יוצאת ב10 מהבית שהילדים ישנים חוזרת בשבע וחצי .מכינה אותם לבית הספר ובשמונה את במיטה ..תכל'ס מה ההבדל אם אמא בעבודה או אמא ישנה ?....
לגבי מיילדות -את יכולה בסיום הלימודים לעבוד עבודה כלילה וללמוד על חשבונך עוד שנה מיילדות -במקום לחכות שבית החולים יוצא אותך
לגבי המבחן הממשלתי -לא הוא מהווה בעיה
לצפיה ב-'מה הסיבה שהן נשרו?'
מה הסיבה שהן נשרו?
10/12/2013 | 21:29
1
65
ואיפה את לומדת אם מותר לי לשאול?

תודה רבה לכל מי שהגיב לי, בהחלט עזרתם לי
לצפיה ב-'סיבת הנשירה'
סיבת הנשירה
11/12/2013 | 10:07
81
הם נשרו ..כיוון שלא עברו את המבחנים של אנטומיה ופזיולוגיה. זה לא מבחנים כלכך קשים רק שחייבים ללמוד ולחרוש על החומר ...מדובר בבנות שמהתחלה היו לא רציניות ..
לצפיה ב-'מבחן תרופות באיכילוב'
מבחן תרופות באיכילוב
05/12/2013 | 20:14
3
159
שלום,
אני אחות חדשה באיכילוב ובקרוב יש לי מבחן תרופות. אין לי מושג מה החומר למבחן, וכל הסובבים אותי וותיקים מדי בשביל לזכור. אשמח לדעת מה ללמוד, מאיפה כדאי ללמוד, מה סגנון השאלות וכו'. אני מתארת לעצמי שזה משתנה בין בתי החולים השונים, אבל אני אודה על כל מידע שהוא, כי אני באמת לא יודעת מאיפה להתחיל.

תודה רבה.
לצפיה ב-'מה שזכור לי'
מה שזכור לי
05/12/2013 | 22:53
2
124
היי אני עשיתי את המבחן לפני שנתיים וקצת שאלנו בעיקר על תופעות לוואי של תרופות כמו גראמיצין ונקומצין. סוגים שונים של אינסולין לטווח קצר בינוני וארוך הדרכה של תרופות כמו מתי לקחת סטטיניים. הבדל בין הפרין וקלקסן, על מה משפיע קומדין. בעיקר תרופות שמופיעות במחלקה פנימית.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
06/12/2013 | 08:43
1
71
דבר ראשון, המון תודה.
שנית, את זוכרת מאיזה מקור או מקורות למדת ומאיפה כדאי ללמוד? האם לדעתך מספיק ללמוד את החומר של הממשלתי או שצריך יותר מזה? האם השאלות אמריקאיות, וכמה צריך לקבל כדי לעבור?
שוב תודה.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
06/12/2013 | 09:27
79
לי הספיק החומר של ממשלתי... המבחן אמריקאי יש נראה לי 30 שאלות או 33 צריך לקבל בתרופות מינימום שבעים בחשבון רוקחי 100 ובנהלים 80 אם אני לא טועה. הם מתבססים על הספר תרופות של הממשלתי לפינקוט
לצפיה ב-'מזמינים אתכם לחגוג בסרט'
|*|מזמינים אתכם לחגוג בסרט
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2013 | 17:21
10
מסיבת יום ההולדת של תפוז ממשיכה והפעם אנו מזמינים אתכם לסרט המצויין חייו הסודיים של וולטר מיטי.

אף אחד לא יודע את כוחם של החלומות שיש לנו בראש... עד שהם מתחילים להתגשם במציאות. זה מה שקרה בעיבוד המודרני של בן סטילר לאחד מסיפורי הפנטזיה המשפיעים בכל הזמנים ? האגדה המופתית על הפיתוי שבפנטזיות: ?חייו הסודיים של וולטר מיטי" מאת ג'יימס ת'רבר. סטילר לוקח את הקלאסיקה בת שניים וחצי העמודים מ-1939 ומפיח בה חיים במאה ה-21 כסרט קומי על אדם שמגלה שחייו האמיתיים עומדים להעיף את הדמיון שלו מעבר לעננים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
05/12/2013 | 16:04
1
82
אני חדשה כאן.. אני סטודנטית לסיעוד שנה ב'
רציתי לדעת אם למישהו כאן יש תרגום של ברונר או סיכומים שלו?
אנחנו כרגע בסיעוד המבוגר ודיי הלכנו לאיבוד בחומר..
נשמח לעזרה!
תודה :)
לצפיה ב-'הי גם אני בשנה ב''
הי גם אני בשנה ב'
10/12/2013 | 20:28
32
נשמח להחליף חומרים
לצפיה ב-'לגבי הסבת אקדמאים..'
לגבי הסבת אקדמאים..
05/12/2013 | 08:58
1
98
לגבי מלגת משרד הבריאות:
1.האם יש אפשרות לבחור את מקום העבודה בסיום הלימודים?
2.האם מדובר רק על עבודה בבתי חולים או גם במרפאות קופת חולים?
3.האם אפשר להחזיר את המילגה אם מתחרטים?
תודה מראש

שאלה כללית-
האם סטודנטית בלימודי הסבה נחשבת כסטודנטית מן המניין מבחינת הוצאת "תעודת סטודנט" זכאות להלוואות מבנקים והטבות שונות?

בתודה
טינקרבל..
ב"ה סטודנטית להסבה באפריל הקרוב..
לצפיה ב-'איפה את מתחילה ללמוד?'
איפה את מתחילה ללמוד?
05/12/2013 | 09:45
82
ממה שידוע לי תלמידי הסבה הם סטודנטים לכל דבר, לנו יש תעודת סטודנט ואנחנו זכאים לכל ההטבות. אבל זה נכון לאונ' ת"א ואני לא יודעת מה קורה עם בתי ספר אחרים.

בקשר למלגה של משרד הבריאות-
לפי מה שידוע לי אין לך אפשרות לבחור את מקום העבודה, את יכולה לבקש ויכול להיות שיתחשבו, אבל יעדיפו לשבץ איפה שנוח להם
מדובר רק על עבודה בבתי חולים (כי מרפאות שייכות לקופות החולים השונות)
ואפשר להחזיר את המלגה אם מתחרטים, לפי מה שידוע לי יש "קנס" כלשהו על כך, שווה לברר
שווה לבדוק גם את המלגה של "מכבי", ושמעתי שיש מלגה גם של "כללית" אבל לא נתקלתי בה
בהצלחה!!
לצפיה ב-'זכויות אחות בהיריון...'
זכויות אחות בהיריון...
04/12/2013 | 18:58
4
120
שלום לכולם. רציתי להתייעץ לגבי נושא של זכויות האחות בהיריון. אני סטודנטית לסיעוד שנה ד ועובדת כסטודנטית באחת המחלקות בה קיימים שלל המזהמים הידועים שפיתחו עמידות לאנטיביוטיקות וכו' כמו ESBL, KPC, MRSA, קלוסטרידיום ועוד... כמו בכל פנימית המכבדת את עצמה כמובן שלא אזכיר את שאר המצבים שבגללם מתאשפזים בפנימיות... והתגלה לי שאני בהיריון. אני עובדת בבית חולים זה כחודש בלבד, ואציין שאילו ידעתי שאני בהיריון כלל לא הייתי מתחילה לעבוד שם... דעתי האישית היא שזה לא בדיוק המקום האידאלי לאישה בהיריון לעבוד בו ולא הייתי ממליצה... אל מאחר וכבר התחלתי, עכשיו מתלבטת.. אז השאלות שלי הן:
1. האם באמת קיים סיכון לעובר אם ממשיכה לעבוד שם? מבחינת כל המזהמים האלה... קצת מדאיג אותי...
2. האם יש לי זכות לבקש לעבור מחלקה אחרת, בה אחוז הזיהומים קטן יותר והעבודה הפיזית קלה יותר? שכן רוב החולים אצלי הם סיעודיים וכמובן מעבירים אותם לכיסא, שינוי תנוחה, רחצות וכו'...  וזה רוב העבודה שם.
מה דעתכם? מודה על התשובות ויום נעים.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
04/12/2013 | 19:13
84
קודם כל מה שלך אמור להיות חשוב זה הבריאות שלך ושל תינוקך. אני במקומך הייתי מדברת עם האחות האחראית או הנהלת הסיעוד לגבי העברה זמנית (או לא) למחלקה אחרת. שוב כמו שאמרת יש זיהומים, יש עבודה פיזית... זה מעמיד אותך במצב לא ממש מתאים להריון. אני מבינה אותך שזה מקום חדש ורק התקבלת.. אבל בעיני את יותר חשובה.
אני לפחות יודעת שהסטודנטיות שאצלנו בהריון ועושות סטאז' ארגנו להם במיוחד מחלקות קלות כמו מחלקת יולדות, ששם הם גם לא חשופות לזיהומים.
לצפיה ב-'לגבי הריון ועבודהעם מטופלים עם חיידקים עמידים'
לגבי הריון ועבודהעם מטופלים עם חיידקים עמידים
06/12/2013 | 09:13
2
107
להריון אין כל משמעות.
הסיבה שמטופלים אלו נמצאים בבידוד זה על מנת לצמצם את הסיכוי שמטופלים אחרים גם הם ידבקו בחיידקים עמידים.
חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה גם לא "אלימים" יותר.... להיפך...זה שהם מבזבזים כל כך הרבה האנרגיה על מנת להיות עמידים (ובעצם לדעת לפרק אנט' שנותנים נגדם) הופכת אותם להרבה פחות אלימים מחיידקים "תמימים" שרגישים לאנט'. העמידות שלהם משמעותית בחולים עם מערכת חיסונית ירודה כמו מונשמים, חולים עם צנטרים, חולים אחרי ניתוחים שעלולים לזהם את חתך הניתוח.
החיידים אינם מסוכנים לאשנים בריאים עם עור שלם וללא צנטרים.
בטיפול בחולים עם חיידקים עמידים אין כל סכנה לאחות עצמה שהיא אדם בריא עם מע' חיסונית תקינה- צריך להקפיד על כללי הבידוד- חלוק, כפפות, משקפיים כשצריך, הגיינת ידיים וזה הכל.
לאישה בהריון - החתול שלה שאולי נושא בצואה טוקוסופסמוזיס הרבה יותר מסוכן....
או לעבוד במחלקת ילדים שאולי קלה פיסית אבל יכולה לחשוף אותה לזיהומים כמו אבעבועות רוח, אדמת וכו' מסוכן הרבה יותר.

לגבי עבודה פיסית והצורך לביצוע ADL כמו להרים מטופלים וכו'- אני מסכימה. בשלבים מתקדמים יותר של ההריון זו בעיה ואני מאמינה שבמחלקות מתחשבים.
אני עבדתי בכירורגית כאשר הייתי בהריון עם התאומים- כשיצאה הבטן התחשבו בי. עשיתי הכל חוץ מלהרים חולים.
אם מתחשבים בך לגבי הרמות חולים, משמרות לילה אחרי שבוע 21 (על פי החוק)- לא הייתי מבקשת לעבור מחלקה.
מאחלת לך הריון שלם ועגול
לצפיה ב-'כמה אני מנסה להסביר לאנשים את הקטע עם '
כמה אני מנסה להסביר לאנשים את הקטע עם
06/12/2013 | 11:06
1
77
בידוד! סוף סוף מישהי מסבירה אותו בצורה טובה ביותר!
לצפיה ב-'טוב, אוטוטו אני בוגרת על בסיסי במניעת זיהומים'
טוב, אוטוטו אני בוגרת על בסיסי במניעת זיהומים
06/12/2013 | 11:20
38
לצפיה ב-'אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"'
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2013 | 17:22
21
|תפוז| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה- 17 של תפוז.|שי|
סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 17  פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

|*| אז מה כן יהיה? תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט "אחים בדם" בכיכובו של כריסטיאן בייל!

לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
לצפיה ב-'דרושים אחים ואחיות'
דרושים אחים ואחיות
03/12/2013 | 12:37
139
שלום לכולם,
אני מחפשת אחים ואחיות עם/בלי ניסיון למגוון עבודות.
ניתן לשלוח לי קו"ח ל- lirans@tl-care.co.il
לצפיה ב-'שלום רב, בנוגע להסבת אקדמאים'
שלום רב, בנוגע להסבת אקדמאים
02/12/2013 | 11:45
6
140
בוקר טוב
אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיניי
הגעתי לדף של אחות אקדמאית ולא כל כך ברור לי העניין http://academic-nurse.co.il/
יש מוסדות לימוד שמלמדים ויש בתי חולים שיש להם מסלולים, כלומר לימודים אקדמאיים והסבת אקדמאיים ויש גם לימודי תעודה
מה ההבדל ביניהם? אני ממש מבולבלת
הבנתי שיש מסלול גנרי ומסלול ההסבה יותר לחוץ
כמו כן אשמח להכיר מישהו שעברה או עוברת את המסלול של הסבת אקדמאים...למרות שקראתי כאן כמה הודעות בפורום הייתי שמחה לקבל חוות דעת קצת יותר אישית, למרות שהיא סובייקטיבית, ובעיקר איך מסתדרים עם עניין המימון והעבודה אח"כ

תודה וחג שמח וסליחה על החפירה
סהר
לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
02/12/2013 | 16:40
4
100
אז ככה -
יש 2 מסלולי הסבות אקדמאיים:
1. מסלולים שבהם את מסיימת עם תעודת אחות מוסמכת
2. מסלולים שבהם את מסיימת עם תואר ראשון בסיעוד ועם תעודת אחות מוסמכת
אני אישית בחרתי את המסלול שמשלב בתוכו תואר מכיוון שזה חשוב להמשך הקריירה, את צריכה תואר בסיעוד כדי להתפתח במקצוע
המסלול הוא אכן לחוץ ודחוס - לקחו את ה4 שנים הרגילות ודחסו אותן לשנתיים וחצי, כולל סמסטרי קיץ. עוד דבר ששווה לשים עליו דגש - המסלול לא זול בכלל, את משלמת יותר משכ"ל רגיל בגלל שאת לומדת יותר שעות ועושה גם סמסטר קיץ.
איך מסתדרים?
יש כל מיני מלגות שאפשר לקחת (בכפוף להתחייבויות כאלו ואחרות)
ואם אין ברירה אז משלבים עבודה תו"כ
לצפיה ב-'וואו תודה'
וואו תודה
02/12/2013 | 17:20
3
77
האם אני יכולה לשאול אותך עוד שאלות בפרטי?
קשה למצוא מישהי נחמדה שעונה בפירוט חח
לצפיה ב-'בטח! :) תרגישי חופשי'
בטח! :) תרגישי חופשי
02/12/2013 | 17:50
35
לצפיה ב-'עדיף שתתכתבו בגלוי בפורום בשביל שעוד אנשים'
עדיף שתתכתבו בגלוי בפורום בשביל שעוד אנשים
04/12/2013 | 12:12
1
71
יוכלו להפיק מידע שיכול להיות רלוונטי גם לגביהם.
לצפיה ב-'אתם באמת מוזמנים לשאול כאן, אשמח לענות'
אתם באמת מוזמנים לשאול כאן, אשמח לענות
04/12/2013 | 17:31
25
לצפיה ב-'הסבת אקדמאיים'
הסבת אקדמאיים
03/12/2013 | 12:14
92
הי. אני לומדת בהסבת אקדמאיים בי-ם ןניגשת לממשלתי באפריל... אם יש לך שאלות, בכיף
לצפיה ב-'מידע'
מידע
01/12/2013 | 19:18
53
התקבלתי לקורס על בסיסי באונקולוגיה במאיר מתחילה בינואר.., אשמח לשמוע פרטים על בית הספר עצמו מבחינת יחס לסטודנטים התנהלות מול הצוות וכו׳...
לצפיה ב-'שלום לכולם...חדשה פה'
שלום לכולם...חדשה פה
29/11/2013 | 14:01
1
107
אני סטודנטית לסיעוד שנה א' וצריכה להגיש עבודה- תוכנית טיפול (תיאור המטופל,בעיה סיעודית, סיבות אפשריות וכו...)

שלד של אנמנזה או כל תוכנית טיפול לדוגמא מאוד יעזרו לי

אם מישהו יכול לצרף קובץ או לרשום כללים מסויימים זה יהיה מצויין.

תודה מראש! אפרת :)
לצפיה ב-'באתר קיים המצויין יש הנחיות'
באתר קיים המצויין יש הנחיות
02/12/2013 | 09:18
44
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'למכירה ספרי הכנה למבחן הרישוי הקנדי'
למכירה ספרי הכנה למבחן הרישוי הקנדי
30/11/2013 | 07:30
145
למכירה 3 ספרי הכנה לCANADIAN RN EXAM:

http://www.amazon.ca/Mosbys-Prep-Guide-Canadian-Ex...
http://www.amazon.ca/Mosbys-Comprehensive-Review-C...
http://www.amazon.com/Lippincotts-CRNE-Guide-Elain...

כל מי שמעוניין מוזמן לפנות בפרטי.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אסתטיקה וגינאלית
פורום אסתטיקה וגינאלית
עו
עו"ד גלעד רמתי
פורום הסרת עודפי עור
פורום הסרת עודפי עור

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה