לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92519,251 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

לצפיה ב-'קבלה לעבודה'
קבלה לעבודה
22/07/2014 | 20:13
19
259
אני מסיימת כרגע מסלול אקדמי בתא אביב, והייתי בראיונות לביהח שיבא ובלינסון.
בשיבא ראיינו אותי מנהלת הסיעוד, כלומר יכולתי לשאול על השכר והזכויות הסוציאליות, וגם הלכתי לראות מחלקות שעניינו אותי.
בבלינסון לעומת זאת לאחר שליחת קורות החיים יצרה איתי קשר ראש תחום אותו ציינתי שמעניין אותי ועברתי אצלה ראיון, עכשיו אני מחכה לראות אם יפתח תקן (כנראה שכן).
אני קצת מבולבלת, האם זה מקובל לבקש לראות את המחלקה? לדבר עם האחות האחראית במחלקה ולהתרשם ממנה? לבקש ממנהל הסיעוד לדעת מה הזכויות והשכר שאני עתידה לקבל מכללית במידה ויפתח תקן? באיזה שלב לעשות את זה?
כמובן שחשוב שהם יתרשמו ממני, אבל בסופו של דבר זו עבודה ואני מעוניינת גם להתרשם מהם ולראות אם זה מתאים לי.
במס מחלקות בהם הייתי בשיבא התרשמתי כי הצוות או האחות האחראית לא מתאימה למה שאני מחפשת (אין לי יותר מדי בקשות) ולכן יכולתי לפסול..

בנוסף, האם מישהי יודעת מה ההבדל בין הזכויות של ביהח ממשלתי ושל כללית?
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע להגיד לי?'
אף אחד לא יודע להגיד לי?
23/07/2014 | 15:49
101
אני מניחה שכולכם עובדים
לצפיה ב-'אשמח לדעת גם.'
אשמח לדעת גם.
23/07/2014 | 16:14
3
127
אני בעוד שבועיים מתראיינת באיכילוב. אני סגורה על מחלקה אחת ומתעקשת לעבוד בה- לא, לא מיילדות ולא נשים רוצה דיאליזה.

כמה זה אפשרי להתעקש איתם על מחלקה מסויימת? כמה זה מקובל?

ובנוסף- אשמח לשמוע אילו שאלות כדאי להי להעלות במהלך הריאיון בנוגע לזכויות שלי, לתנאים וכו'.
לצפיה ב-'דיאליזה זו מחלקה שדורשת קורס על בסיסי'
דיאליזה זו מחלקה שדורשת קורס על בסיסי
23/07/2014 | 17:08
2
153
והעבודה בה די פופולרית (שילוב של עבודה פיזית די קלה, בלי ADL ובלי משמרות בדר"כ), כך שקשה להאמין שיקבלו בלי על בסיסי מתאים.
באופן כללי לגבי תנאים ומחלקה- מאוד קשה לקבל הסבר על התנאים והשכר, בגלל שהשכר מורכב ממליון סעיפים ונגזר כמובן גם מהיקף המשמרות. כשמקבלים את התלוש הראשון מבינים כמה מורכב הסיפור.
אפשר בהחלט לבקש מחלקה ספציפית, אבל להתכונן מראש לשאלה- מה אם אין שם תקן? מה העדיפויות האחרות, מה אם מציעים משהו אחר לגמרי וכו. אני למשל ביקשתי מחלקה אחת וקיבלתי אחרת, כך גם עוד חברות שסיימו איתי, כשמנהל הסיעוד בעצם אמרו לנו- תתחילו, תמיד אפשר לעבור, וכך הלאה. אפשר גם להחליט שאו שהולכים על מחלקה ספציפית או שמוותרים לגמרי על בית החולים המדובר.
לצפיה ב-'באתר שלהם פרסמו שדרושים'
באתר שלהם פרסמו שדרושים
23/07/2014 | 17:09
1
115
עם אופציה לצאת לקורס על בסיסי בהמשך ככה שאני אופטימית

לצפיה ב-'אז מצוין, תבקשי את זה'
אז מצוין, תבקשי את זה
23/07/2014 | 17:11
83
ותתכונני עם עצמך לענות על השאלה- מה אם המחלקה הספציפית הזו לא מסתדרת, בתקווה שלא תצטרכי
לצפיה ב-'גם אני בחיפושים'
גם אני בחיפושים
23/07/2014 | 20:25
135
אני מניחה שאם בבלינסון ראיינו אותך ולא ראית עדיין את המחלקה אז במידה וזה יהיה רלוונטי מבחינת תקנים יקראו לך שוב ותוכלי להתרשם. מעבר לזה, אם זה משהו שחשוב לך אפשר לבקש לעשות זאת כבר בפגישה הראשונה. לא יקרה כלום, לא חושבת שרואים את זה בעין לא טובה. במקרה הכי גרוע יגידו לך שאין אפשרות כזאת.
באיכילוב גם אצלי היו המון שאלות בנוגע לשכר למשל אז הפנו אותי למשאבי אנוש ושם ניסו להסביר לי פחות או יותר. זה באמת משתנה אצל כל אחד, נכנסים לזה גם פרמטרים כמו שירות צבאי, סוג התעודה, אחוז משרה וכו'. בסך הכל יש הסכם קיבוצי לאחיות כך שבכל בית חולים תקבלי את אותו השכר, מה שנאמר לי באיכילוב סביבות 42 לשעה בלי תוספות (ומשעה 1 בצהריים כבר יש תוספת של 20% אם איני טועה וכך הלאה לפי השעה ביום). ההבדלים אולי היחידים שבבית חולים ממשלתי העובדים שייכים לארגון טוב, שזה כמו חבר של אנשי קבע. לא יודעת אם יש דבר כזה בכללית.
תראי את צודקת, את גם מחפשת עבודה ורוצה למצוא משהו שמתאים לך, לכן זה לגיטימי לבדוק, לשאול ולהשוות.
שיהיה לך בהצלחה.
באיזו מחלקה את מתעניינת?
לצפיה ב-'החיים הטובים במרכז.. '
החיים הטובים במרכז..
23/07/2014 | 23:52
9
114
לצפיה ב-'להתכונן נפשית שלא תהיה לי בחירה שכזו? :('
להתכונן נפשית שלא תהיה לי בחירה שכזו? :(
24/07/2014 | 14:05
8
119
איך זה עובד בכלל בצפון (איזור חיפה)? אין אופציה לבחור מחלקה?
לצפיה ב-'אולי בחיפה המצב קצת יותר טוב'
אולי בחיפה המצב קצת יותר טוב
24/07/2014 | 14:48
7
108
מקומות שממש קשה עם עבודה לאחיות- צפת, נהריה, פוריה. אם יש עבודה בדרך כלל מציעים מחלקה מסוימת ואם לא רוצים אף אחד לא רודף אחרייך.
אם מקבלים מחלקה טובה עם צוות טוב אז זה באמת מזל גדול.
במרכז יש אפשרויות רבות יותר.
לצפיה ב-'קיבלתי מחלקה שנחשבת טובה בפריפריה הפריפרית'
קיבלתי מחלקה שנחשבת טובה בפריפריה הפריפרית
24/07/2014 | 15:10
6
125
לגביי השאר, אני לא ממש מפרטת פה.

לא מיועד לבעלי לב חלש.
לצפיה ב-'מאס, אנחנו מתכננים לעבור לאיזור'
מאס, אנחנו מתכננים לעבור לאיזור
24/07/2014 | 19:23
5
107
הגליל\רמת הגולן לאחר סיום התואר שלי
מיס פרלין - דווקא אשמח אם תפרטי :) צריך להתכונן נפשית
לצפיה ב-'זה לא המקום. ואני לא הייתי ממליצה. '
זה לא המקום. ואני לא הייתי ממליצה.
24/07/2014 | 23:28
95
ובטח לא בתחילת הקריירה.

זו דעתי, וזה ניסיוני לא מחייב שום דבר מעבר לזה.
לצפיה ב-'בצפון יש בעיית תקנים רצינית'
בצפון יש בעיית תקנים רצינית
25/07/2014 | 08:13
3
80
זה ידוע ומדובר, אבל לא פותרים את זה... אני מכירה אחיות שנוסעות מהקריות לנהריה ומכרמיאל לרמבם, וחברה טובה שסיימה איתי גרה ליד טבעון והתקן היחיד שהציעו לה היה בפסיכיאטריה בטירת הכרמל, והיא לא היתה בכיוון הזה. היא נוסעת ללניאדו כל יום.
אבל יש גם קופות חולים, ויש מוקדים פרטיים, ואם זה האזור שבחרת לגור בו אני מניחה שלא תהיי בררנית עד כדי כך במקום העבודה (לא אומרת את זה בציניות, גם אני גרתי בגליל, זה לא מקום שמאפשר בררנות).
במקומך הייתי מתחילה לחפש ולהתראיין לפני המעבר, שיהיה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'קשה לשמוע, אני דווקא כן בררנית יחסית - רוצה'
קשה לשמוע, אני דווקא כן בררנית יחסית - רוצה
25/07/2014 | 10:04
2
150
מחלקה עם ילדים (עם עדיפות לאונקולוגיית ילדים\פגיה)
טוב, מקווה שדברים ישתנו עוד שנה כשאסיים את הלימודים :\
תודה רבה
לצפיה ב-'הדברים לא ישתנו'
הדברים לא ישתנו
25/07/2014 | 15:46
1
75
בצפת למשל אין בכלל אונקולוגית ילדים.
במקרה הטוב יציעו לך פנימית או כירורגית. אם יש שם מקום...
הייתי בראיונות בכמה בתי חולים במרכז ודווקא לאונקולוגית ילדים מחפשים המון.
תוכלי אפילו לבחור באיזה בית חולים לעבוד, כי יש מחסור באחיות במחלקה הזאת בכמה בתי חולים.
אני מציעה לחשוב שוב על המעבר לגליל כי זה ממש קשה כאן (אני גרה בגליל העליון) באופן כללי עם תעסוקה ובפרט תעסוקה לאחיות.
אם אתם מחפשים פריפריה עדיף לגור בדרום, שם דווקא עדיין יש צורך באחיות.

לצפיה ב-'תודה על התשובות '
תודה על התשובות
26/07/2014 | 17:15
22
לצפיה ב-'בהזדמנות זאת אשאל בקרב אחים ואחיות בקהילה?'
בהזדמנות זאת אשאל בקרב אחים ואחיות בקהילה?
26/07/2014 | 14:42
2
101
האם ידוע לכם על מרפאות לבריאות האישה באיזור המרכז המחפשות אחיות?

אודה בפניכם, אחרי שעבדתי בתור סטודנטית 3 שנים במשמרות לילה הגעתי למסקנה שזה דרדר אותי פיזית מאוד, אני לא מסתדרת עם לילות. מחפשת או עבודה בתחום כמו דיאליזה (כפי שציינתי למעלה בהודעה) או בקהילה בתחומי בריאות האישה/ילד.  

אם מישהו מכם יודע על מרכז בריאות האישה הזקוק לאחיות יותר מאשמח למידע
לצפיה ב-'יש צורך גדול באחיות במרכז בקהילה'
יש צורך גדול באחיות במרכז בקהילה
27/07/2014 | 09:30
1
87
אני ממליצה לשלוח קורות חיים למספר קופות חולים, להגיע לראיונות ולבדוק מה מציעים.
צריך לשקול בין שכר, תנאים מסביב, קרבת המרפאה למקום המגורים (כי בקהילה יש פיצולים והנסיעות הלוך וחזור באותו יום יכולות להיות מתישות אם זמן הנסיעה ארוך) ואיזה מרפאה מציעים (ראשונית, מומחים, נשים, פעולות זעירות, סוכרת וכו')
לצפיה ב-'תודה רבה! טוב לשמוע את זה'
תודה רבה! טוב לשמוע את זה
27/07/2014 | 13:29
57
אני מכוונת בעיקר לנשים, ומקווה שאוכל לקבל את זה (: למרות ששוב כל דבר יהיה יותר טוב מבית חולים בשלב זה
לצפיה ב-'שאלה אולי קצת משונה...?'
שאלה אולי קצת משונה...?
19/07/2014 | 20:38
9
229
מצאתי קצת התיחסות לזה בהודעות קודמות בפורום, לא יותר מידי

אני חושבת בזמן האחרון על לימודי הסבה לסיעוד. קצת מדאיג אותי עניין הלילות במקרה ועובדים בבית חולים.
אני יותר מידי טיפוס של לילה. מבחינתי זה היה מצוין אם אפשר היה לחיות רק בלילה. הבעיה היא שרוב העולם חי ביום וישן בלילה. לקח לי המון זמן להשתלט על בעיות השינה שלי ולהתאים את עצמי לחיים שמתנהלים ביום. אני קצת מפחדת שאם יצא לי אי פעם לעבוד בלילות- שכל החיים שלי יתהפכו שוב.
אולי יש כאן אחרים או אחיות שעובדים בלילות ויכולים לספר קצת איך העבודה בלילות משפיעה על החיים שלהם\ן? אם זה נורא מפריע ואיך בכל זאת מנהלים חיים נורמליים עם עבודה בלילות?

תודה!
לצפיה ב-'עבודת לילה'
עבודת לילה
20/07/2014 | 06:11
142
להפוך את החסרון ליתרון?...

השאלה שלך לא משונה, ובאופן לא מפתיע תמצאי בבתי החולים ובעבודות שבהן יש משמרות לילה "טיפוסים" כמוך, כלומר טיפוסים שמרגישים יותר יעילים בלילה, יהיו הסיבות אשר יהיו.

"כל החיים יתהפכו שוב" - לא לגמריי בטוחה למה את מתכוונת. נכון מרבית האנשים והמוסדות הציבוריים פעילים יותר בשעות היום.

לעומת זאת יש אנשים שהם פשוט "חיות לילה" - או לכל הפחות כך מנהלים את חייהם ויצא לי להכיר כאלו לאוו דווקא בסיעוד, עבדתי כפקידת קבלה במלון באילת, ושם בכלל יש "קהילה" של עובדי מלונות, וגם אני הייתי פקידת לילה תקופה מסויימת.

אישית, אני לא ממליצה במיוחד על אורך חיים שכזה, אבל, יצא לי להכיר פקידי לילה אחרים דרך ההסעות, כולל כאלו שעובדים כפקידי לילה שנים. לתפיסתי הכללית,המחיר שמשלמים בתמורה ל200% שכר / משהו כזה, הוא גבוה חברתית - למרות שזו רק דעתי, ומי שעובד שנים לילות הרבה פעמים הם אנשים מסוג מסויים (ללא הכללות כן..) לפחות האנשים הללו שפגשתי דרך קבע בהסעות הבוקר, עובדים לילות לבד , מתבודדים שכאלה, ללא משפחות - הכללות גסות שרלוונטיות באופן כללי למיקום ההוא.

לעומת זאת יש בכך יתרונות מסויימים וכמובן שכר גבוה יותר, חלוקת תפקידים משפחתית לא שיגרתית, לעומת זאת דווקא כילדה וחברה של ילדה אחרת שאמא שלה היתה אחות במשמרות והרבה פעמים אחרי לילה, אז צריך לשמור על שקט מופתי ולא להניד עפעף ולא להזיז אצבע.. אני חושבת שבגיל מסויים היה איזשהו מחיר של אמא עצבנית ועייפה, אבל עם יותר כסף בבנק, אבל אמא יכלה להיות עצבנית ועייפה גם אחרי משמרות בוקר, אני לא יודעת כמה זה בהכרח שייך..

ובלי קשר, חברים אחרים, בעלה של אחות במקצוע שאוהבת לילות, הרגיש מאד בחסרונה - תמיד הלין על כך שהיא איננה בלילות... לא יודעת כמה זה מומלץ לחיי משפחה לעבוד הרבה לילות.. אבל זה משהו מצבי ולא מחייב זו סתם התרשמות שלי כולל זה שבאמת דרך הצטרפות למד"א פעם, והכרות עם הרבה אחים ואחיות, עבודת לילה/ערב מקשה במידה מסויימת על הזוגיות - למרות ששוב כל מקרה לגופו, זה יכול לעבוד מצוין אם שני בני הזוג בעבודת משמרות אפשר גם לעשות תורניות על "הבית" כשיש ילדים קטנים וזה.. וגם מבינים אחד את השני טוב יותר מתחלפים ברכב בבית החולים, אוי איזה תענוג רומנטי (לא ממש אבל שיהיה..)

בקיצור אפשר לחיות ככה, לא יודעת כמה זה בעייתי , יש כאלה שככה טוב להם, או לכל הפחות לא רע להם עם זה.. שכן הם בוחרים לחיות כך..

בהצלחה בכל שתבחרי.
לצפיה ב-'שילוב של משמרות יקל על העניין.'
שילוב של משמרות יקל על העניין.
20/07/2014 | 09:35
2
115
כשהתחלתי לעבוד במחלקה כירורגית בתחילת 2013, די מהר הבינו שאני אוהב לילות, והגעתי למצב שבמשך שנה וחודשיים מתוך התקופה עבדתי באמת רק לילות! לא משרה מלאה, הייתי עושה בין 12-15 משמרות בחודש.
בעיקרון, זה הסתדר לי מצויין עם הלימודים, התוספת למשכורת הייתה לא רעה, העבודה בלילות הייתה פחות קשה ממשמרות בוקר/ערב, ובאופן כללי פחות רעש ובלאגן.

אחרי תקופה מסויימת, השינה שלי נהייתה פחות טובה! במקרה הטוב, הייתי מצליח לישון עד 4 שעות לפני המשמרת, אבל שינה לא שינה, הייתי קם עייף יותר מקודם. משלים את השעות אחרי המשמרת, אבל גם כאן הייתי קם עייף יותר מקודם.
מבחינתי זה המחיר ששילמתי על הרצון שלי לעבוד רק לילות בזמנו.

במקום העבודה הנוכחי, אני עדיין לא במשרה מלאה, עד הממשלתי בספטמבר הקרוב. אבל ירדתי מלילות בלבד, ויש שילוב של משמרות. מתוך 14 המשמרות החודשיות, לרוב זה יהיה 5 משמרות בוקר (2 מהן בשבת), והשאר כמעט חצי לילה חצי ערב. אם אני משווה את הסידור הזה לרק לילות בעבודה הקודמת, אז אין ספק שהנוכחי הרבה יותר מתאים. אני עדיין נהנה ממשמרות לילה, אבל המשמרות האחרות בשעות "רגילות" מחזירות אותי לנורמה די מהר. יתרון נוסף, כשעובדים רק לילות, אז מפסידים תוכן מאוד חשוב שמתקיים לרוב רק במשמרות בוקר או ערב באופן טבעי, שזה מאוד קריטי לעובדים חדשים במערכת בשנים הראשונות שלהם. אז השילוב הזה מאפשר לך ליהנות משני העולמות.

מבחינה חברתית אגב, דווקא עם משמרות הלילה יותר קל לי! אני כן אדם חברתי, אוהב לבלות עם המשפחה, לצאת לסרטים עם חברים וכו'. הרבה יותר קל לי לצאת לסרט ב-7 בערב שמסתיים נגיד ב-9, להמשיך לגלידה או משהו דומה עד 10+, ומשם להיפרד ולהמשיך למשמרת לילה. לעומת זאת, לצאת בערב לבלות ויום אחרי לעבוד בוקר מבחינתי זה סיוט ולא קורה כמעט!

בכל אופן, מניסיון קטן שלי, הרבה מחלקות הולכות על השילוב הנוכחי שתיארתי במקרה ועובד אוהב לעבוד לילות. במיוחד בהתחלה כמו שציינתי, קשה לי להאמין שיתנו לעבוד משרה מלאה רק לילה או רובה לילות, אולי חצי +-.

לצפיה ב-'תודה לשניכם על התשובות'
תודה לשניכם על התשובות
20/07/2014 | 11:20
1
72
זה במרוכז.

הכוונה בכל החיים שלי יתהפכו היא שאני תוהה איך מתפקדים בימים שאחרי משמרת לילה. אפילו אם זה רק בעבודה. נניח משמרת לילה ביום א' וביום ג' כבר צריך לקום למשמרת בוקר. אם זה לא משגע את "המערכת" יותר מידי? אם אפשר בכלל להרדם בלילות אחרי זה ולקום בבוקר ולתפקד פחות או יותר?
לצפיה ב-'אני אישית כן חווה קשיים במשמרות לילה'
אני אישית כן חווה קשיים במשמרות לילה
20/07/2014 | 12:37
102
המשמרת עצמה עוברת מהר וטוב, אני גם מתפקדת טוב יותר בלילה מאשר בבוקר
אבל - הגוף שלי מתחרפן מלילות, לא מצליחה להירדם לפני המשמרת, לא מצליחה להירדם אחרי המשמרת..ומתפקדת כזומבי ביום שאחרי בגלל המחסור בשעות שינה
אבל זה ממש אינדיבידואלי, בעלי אוהב את הלילות ומצליח לישון גם אחרי וגם לפני, זה לא משפיע עליו בכלל (והוא עושה 2-3 לילות בשבוע)
לצפיה ב-'זה מאוד אישי'
זה מאוד אישי
22/07/2014 | 00:17
70
תלוי בשעון הביולוגי של כל אחד.
בתחילת הקריירה אהבתי מאוד לילות ולא הבנתי למה יש אחיות שנרתעות ממשמרות לילה, כפי שכתבו כאן המשמרת בדרך כלל רגועה וקלה יותר והשכר גבוהה יותר, אהבתי את ההרגשה בבוקר שכולם באים לעבודה ואני הולכת הביתה.
עם השנים העבודה בלילות נעשתה לי יותר קשה, המשמרת עצמה עדיין עברה בקלות אבל אם ישנתי לפני הרגשתי לא טוב וכשהלכתי לישון אחרי קמתי "מוטרפת" לגמרי, ראיתי שהילדים שלי פוחדים ממני, חוץ מזה כל היום אחרי המשמרת הייתי הרוסה והתאוששתי רק למחרת בבוקר.
לאט לאט ירדתי לגמרי מלילות.
לעומתי ראיתי אחיות שכבר מהיום הראשון התקשו מאוד לעבוד במשמרות לילה ואחרות שעבדו לילות בלבד במשרה מלאה במשך שנים ארוכות ולטענתן זה לא הפריע להן.
אני מציעה שתנסי ותיראי איך את מתמודדת עם הלילות ותמצאי את המינון הנכון לך.
לצפיה ב-'משמרות'
משמרות
22/07/2014 | 21:06
2
71
לי אמוד מפריע שילובי משמרות...וקפיצות בין משמרות...
אני גן טיפוס של לילה.ועבודה בלילות לא עושה לי טוב בכלל..יש גם שילובים כמו "ערב-בוקר-לילה" "לילה-ערב-בוקר" וכו'(גם גרועים יותר...
למשל, כשאני עושה משמרת לילה ויום אחרי זה בוקר זה לא טוב בכלל....לפני לילה אני משתדלת לקום בצהריים, כי לפני המשמרת אין מצב שאני ארדם ואז הלילה עובר יותר בקלות.אחרי לילה אני מתעוררת מאוחר ונרדמת מאוחר, אבל צריך לקום לבוקר...ואם זה בוקר לילה, אני לא יכולה להרדם מוקדם , לא ישנה בלילה, מתפקדת כמו זומבי במהלך הבוקר, ישנה אחרי זה כמה שעות והלכת לילה והגוף שלי מתחיל להתחרפן מחוסר שינה...
משמרות זה לא טוב לגוף וכולם משלמים על זה, רק יש כאלה שמשלמים מיד ויש כאלה שבאשראי, אבל הגוף יביא חשבון.זו דעתי. גם נעשו הרבה מחקרים על זה, כדאי לקרוא.
לצפיה ב-'אמוד=מאוד'
אמוד=מאוד
22/07/2014 | 21:07
1
20
לצפיה ב-'בהחלט הדבר מאוד אינדיווידואלי לכל אחד...'
בהחלט הדבר מאוד אינדיווידואלי לכל אחד...
22/07/2014 | 22:43
55
אני יכול רק להעיד על עצמי ,שאני טיפוס של בקרים ,מתעב לילות .
וכשעבדתי בבית חולים,הייתי מבקש לילה אחד בלבד בשבוע,וזה רק בגלל שממש תיעבתי לילות . הייתי הולך למשמרות לילה ,ממש בדיכאון טוטאלי. אין ספק שריבוי לילות ,לאורך זמן פוגע בבריאות וגורם לאי אילו מחלות,שעליהם ניתן לקרוא באינטרנט. היום יותר מ3 שנים ,אני עובד בקרים בלבד בקהילה ומאושר מכל רגע. את צריכה לעשות מה שטוב לך ולגוף שלך, ומה שאת מרגישה לנכון ולכן כל עצה פה בפורום ,בעיניי מיותרת לחלוטין. שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'קודם כל אפשר לגוון.'
קודם כל אפשר לגוון.
01/08/2014 | 11:02
30
אני בזמן הלימודים עבדתי לילות רק (בחצי משרה) כי ככה היה לי נוח.

בזמן ההריון לא עבדתי לילות.

עכשיו אני במחלקה די לחוצה עם חוסר צוות, ועדיין עובדת לילה אחד בשבוע ויש גיוון במשמרות. אני שוב בהריון, בהמשך כנראה אעבוד לילה פעם בשבועיים. בינתיים זה נוח לי.

לא נותנים בכוח למישהו לעבוד יותר מפעמיים לילה בשבוע אלא אם כן זה מה שהוא מבקש וגם אפשר לדבר.
לצפיה ב-'אחות מוסמכת?'
אחות מוסמכת?
17/07/2014 | 15:21
7
159
שלומות ותודה מראש,
איך הייתם מתרגמים לעברית את ?NURSE PRACTITIONER
לצפיה ב-'לא קיים מושג כזה בארץ NP. היית לפני כן'
לא קיים מושג כזה בארץ NP. היית לפני כן
17/07/2014 | 18:02
4
116
RN?? והמשכת ללמוד  ל NP? אז את עדיין RN במונחים של הארץ ( ישראל ).
לצפיה ב-'לידע כללי'
לידע כללי
17/07/2014 | 18:08
2
98
NP - זה יותר מRN ?! אם כך,מה הסמכויות,מומחיות ועוד ...אשמח לפירוט...
לצפיה ב-'בבקשה '
בבקשה
17/07/2014 | 18:32
1
92
http://www.npnow.ca/
אין את המקצוע הזה בישראל.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/07/2014 | 18:52
15
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/07/2014 | 21:08
23
לצפיה ב-'כבר יש בישראל אחיות מומחיות'
כבר יש בישראל אחיות מומחיות
18/07/2014 | 21:23
1
112
ככה זה נקרא- אחות מומחית. זה מסלול של מי שכבר יש ברשותה תואר שני וקורס על בסיסי רלוונטי, ואחריו היא יכולה לרשום תרופות וטיפולים. כיום זה קיים רק במסלולים גריאטריה ופליאטיבי, מדברים על הרחבה לתחום הסוכרת.
עוד מידע כאן:
http://www.health.gov.il/hozer/ND99_2013.pdf
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי את תשובתך - תודה!'
עכשיו ראיתי את תשובתך - תודה!
24/07/2014 | 14:22
13
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז '
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/2014 | 11:26
5
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
לצפיה ב-'זקוק לעזרה - הסבת אקדמאים '
זקוק לעזרה - הסבת אקדמאים
15/07/2014 | 22:06
5
185
שלום לכולם,

אשמח מאוד לעזרה. אני מעוניין להתחיל באוקטובר הקרוב לימודי סיעוד (הסבת אקדמאים).

לאחר בדיקה מול ביה״ח ברזילאי הבנתי שבשנה הראשונה ניתן ללמוד כ - 3 ימים בשבוע, דבר שמאפשר לי לשלב עבודה.

מבדיקה מול אונ׳ ת״א הבנתי שגם להם קיימת תכנית להסבת אקדמאים אך הלימודים מתקיים כ - 4 ימים בשבוע ולא ניתן לשלב עבודה. לדברי המזכירה באונ׳ ת״א אני אקבל תואר בסיעוד + תואר כאח מוסמך ועפ״י הבנתי בשאר בתי החולים אני אקבל רק תעודה כאח מוסמך בלבד (תקנו אותי אם אני טועה).

רציתי לדעת, האם קיים הבדל כאשר מחפשים עבודה? והאם ובמידה ואני אחליט לנסות להגר לאוסטרליה, ארה״ב או קנדה, האם לדעתכם ההתייחסות היא שונה? כי קיימת לי תעודה כאח מוסמך, אך לא קיים לי תואר בסיעוד.

אשמח לתשובות/עצות. תודה רבה!!
לצפיה ב-'עם או בלי תואר'
עם או בלי תואר
17/07/2014 | 18:06
98
רגע ....במידה ותבחר ללמוד באוניברסיטה לאחר לימודים תקבל תעודה של אח מוסמך ותהיה בוגר של תואר ראשון בסיעוד, לימודים בהסה מקנים לך תעודה של אח מוסמך בלבד ללא תואר ראשון בסיעוד, אך כבר יש לך תואר אחר .
חיפוש עבודה - סיעוד פנינו לאן ?בשנים האחרונות סיעוד עובר לאקדמיזציה של מקצוע , דהיינו, במילים פשוטות מע' מבקשת שאחים ואחיות יהיו בעלי תואר ראשון בסיעוד לפחות  ובהמשך,לימודים לתארים יותר מתקדמים...בפרקטיקה , יש חסר ומקבלים לעבודה עם או בלי...אגב,תמיד ניתן להשלים לתואר ראשון בסיעוד...אבל...יש לך כבר תואר , אפשר להתקדם גם לתואר שני ...(צריך רק לבדוק דרישות וכו...)
לגבי הגירה לחו"ל - אין לי מושג .

בהצלחה !

חברים וחברות לפורום, תקנו ותשלימו ...
לצפיה ב-'כששואלים שאלות, צריך לדעת להתמודד עם כל מיני'
כששואלים שאלות, צריך לדעת להתמודד עם כל מיני
17/07/2014 | 18:26
106
תשובות. שלי לא תהיינה לרוחך סביר להניח, כי מי בינינו אוהב לשמוע דברים שליליים? אבל יש דברים שאתה צריך לדעת לפני שאתה הולך ללמוד מקצוע חדש ועוד במחשבה שזה יקנה לך הגירה ווהשתלבות בשוק העבודה בארץ יעד. אתה יכול לשכוח מהתוכנית המגוכחת הזאת. הלימודים במסלול של הסבת אקדמאים לא עומדים בקריטריונים של הגופים הרגולטוריים. הקרדנשיאלס שלך לא יתקבלו ותצטרך ללמוד את המקצוע מחדש!
כתבתי פוסט ארוך והסברתי את מצבן של האחיות בקנדה לפני כשבועיים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בבקשה תטרח לקרוא את הכל ולהבין שמקצוע אח לא יפתח עבורך את דלתות ההגירה. רוצה באמת להגר? תרשם ללימודי סיעוד בקנדה. אם יש ברשותך הממון הדרוש ואם תצליח לשכנע את קצין הגירה כי הלימודים דווקא בקנדה יתרמו לך באופן בו הלימודים בארץ ישראל לא מצליחים לתרום. יחד עם זאת אתה לא שוכח להוסיף כי בסיום הלימודים אתה חוזר לארץ. בסיום הלימודים תקבל ויזת עבודה פתוחה לפרק אותו הזמן בו למדת, אולי תצליח למצוא עבודה...
זה מעציב אותי שאנשים מלכתחילה הולכים להסבת אקדמאים לסיעוד כי הם חושבים שככה יזכו בholy grail ודרך קלילה להגירה.
תאמין לי, מכאן ( קנדה ) הדברים הם שונים לחלוטין. יש כאן כאלה שחשבו כמוך. את קורותיהם, כאמור, תוכל לקרוא בפוסט שלי. 
תחשוב טוב!
לצפיה ב-'התשובת שלי'
התשובת שלי
18/07/2014 | 08:25
85
שלום Zivlior115 ,
חשוב לי לשתף אותך כי תוכנית הסבת אקדמאים היא תוכנית אינטנסיבית מאוד. גם אם הצליחו לצמצם את הלימודים ל- 3 או 4 ימים בשבוע, זה לא אומר שהיקף החומר ירד ולכן או שתלמדו יום ארוך או שתשלימו הרבה חומר בלמידה עצמית.
לדעתי, מאוד מאתגר לשלב עבודה בתוך הלימודים בשנת הלימודים הראשונה, רצוי מאוד להיערך לכך בהתאם.
לגבי האם כדאי לך תואר ראשון נוסף, בסיעוד?  לדעתי אפשר להסתדר בלעדיו, בוודאי בתחילת הדרך. בסיום הלימודים אתה אח מוסמך אקדמאי לכל דבר. להתקבל לעבודה תתקבל גם בלי תואר ראשון בסיעוד, ואם תרצה להתקדם ולשם כך לרוב תצטרך תואר שני, אז תלמד אותו בחוג לסיעוד (אולי לפני כן תעשה כמה השלמות).
בהצלחה
לצפיה ב-'על כמה שנים מדובר?'
על כמה שנים מדובר?
18/07/2014 | 21:05
1
72
יש כמה תכניות הסבה, החל מארבעה ימים במשך שניים וחצי ועד ליום וחצי במשך 4 שנים, תלוי מה מתאים לחיים שלך.
מבחינת כמה התואר בסיעוד חשוב- הוא לא. בהסבה אתה בפועל לומד לתעודה של אח מוסמך ובגלל שזו תכנית הסבה בתי החולים מכירים בתואר הראשון שלך מבחינת תנאים וכו.
בעתיד אם תרצה להתקדם בכל מקרה תצטרך תואר שני, וחובה לפחות תואר אחד בסיעוד אז תוכל פשוט לעשות תואר שני בסיעוד בבוא הזמן אם זה יהיה רלוונטי לך. בשביל להתקבל לעבודה מספיק שתהיה תעודת הסמכה.
מבחינת הגירה, אני חושבת שמה שאמרו לפניי נכון, כל מדינה שמאשרת הגירה מקצועית מעמידה תנאים מאוד ברורים- כמות שעות אקדמיות וכמות שעות התנסות מעשית, ובהסבה לא עומדים בתנאים האלה, רק בלימודי תואר. מה שכן, אולי בשילוב של קורס על בסיסי וכמה שנות נסיון התנאים האלה יהפכו ללא רלוונטיים.

אם הכיוון הוא הגירה הייתי מציעה מה שהציעו מעלי- ללכת ללמוד מראש בחו"ל, כך גם תהיה לך אשרת עבודה בסיסית לפחות בסיום הלימודים וגם בוודאות תעמוד בדרישות המקומיות
לצפיה ב-'המון המון תודה!!'
המון המון תודה!!
04/08/2014 | 07:09
19
חבר׳ה המון המון תודה!! עזרתם לי מאוד! אני מתנצל על העיכוב בתגובה. לצערי האנגלית שלי לא ברמת שפת אם או ברמה גבוהה מאוד מאוד בשביל ללמוד בחו״ל, לכן נראה לי שאני אאלץ לשפר אותה עוד בארץ ואז לחפש מקום לימודים בחו״ל.
אני מניח שדרישות השפה ללימודים בחו״ל הן גבוהות מאוד.
לצפיה ב-'שאלה על פנסיה'
שאלה על פנסיה
13/07/2014 | 19:46
3
112
האם הפנסיה נצברת מהבסיס? או שהצבירה כוללת גם את המשמרות?
הייתי במנגנון בבית חולים, ולצערי לא הבנתי לגמרי מה נסגר עם זה. האם מישהו יכול להאיר את עיני?
(הכוונה לבית חולים ממשלתי, אם זה משנה)
לצפיה ב-'הגיוני שזה מהבסיס'
הגיוני שזה מהבסיס
13/07/2014 | 20:47
2
73
אחרת אחיות לא היו מתלוננות שהפנסיה נמוכה.
לדעתי המשמרות לא נכללות בפנסיה.
לצפיה ב-'אז זהו'
אז זהו
13/07/2014 | 22:11
1
72
שבמנגנון אמרו לי שזה כולל משמרות, לכן אני לא מבינה למה אומרים שהפנסיה נמוכה.
אולי זה לא כולל את כל התוספות של כל השנים? מי יודע? אני רוצה לדעת לקראת מה אני הולכת :)
לצפיה ב-'זה מה שמצאתי במדריך לפורש לגמלאות'
זה מה שמצאתי במדריך לפורש לגמלאות
14/07/2014 | 08:17
82
של נציבות עובדי המדינה-
"משכורת קובעת" - שיעור המשכורת האחרונה ששולמה לעובד ערב
פרישתו הכוללת יסוד משולב + התוספות הקבועות שהוכרו ע"י
ועדת השירות בנציבות שירות המדינה כתוספות פנסיונית והוגדרו
כרכיב ל"משכורת הקובעת" וכן גמולי השתלמות, הבראה, ביגוד
ומענק יובל.
לדעתי שעות נוספות אינן נחשבות כתוספות שהוכרו והודגרו כרכיב לפנסיה.
יש בתלוש המשכורת הפרדה בין המרכיבים.
לצפיה ב-'ממוצע נמוך מ-80, פוסל אופציה לתואר שני?'
ממוצע נמוך מ-80, פוסל אופציה לתואר שני?
13/07/2014 | 00:17
10
314
את התואר סיימתי והממוצע הסופי שלי בתואר הוא 77. לא ממש התייחסתי לציונים במהלך הארבע שנים האחרונות, בגלל כל מיני אילוצים. העניין גם לא הפריע לי יותר מדי בעיקר כי לא בניתי על תואר שני, והאמת שזה לא ממש הכיוון בעתיד הקרוב!

מצד אחר, אני רואה היום מגמה שבה לא מעט מהאחים/אחיות כן ממשיכים לתואר שני. ובעיקרון, למרות שזה לא במחשבות כרגע, אולי בעוד שנתיים-שלוש (ויותר גם) כן אתחיל להתעניין בנושא.
אז השאלה היא נטו מתוך סקרנות, סגרתי לעצמי את הדלת לתואר שני בגלל הממוצע שהוצאתי, או שיש אפשרות כלשהי לתיקון המצב? אם יש אפשרות כזו, היא תאפשר לי מבחר מצומצם יותר, או שהכל יהיה פתוח מבחינת התארים שקשורים לסיעוד?

תודה .
לצפיה ב-'לא יודעת בוודאות..'
לא יודעת בוודאות..
13/07/2014 | 05:10
148
האם ביצעת "סגירה" של התואר?... אם לא, תוכל לחזור על קורסים מסויימים כדי "לתקן" את המצב כפי ששאלת אם אפשר, לחזור ולהבחן בשביל לשפר את הממוצע..

אפשר להסתכל בתקנון של האוניברסיטאות בתנאי הקבלה הכללים לתואר שני. שמתי לב שבאוניברסיטת חיפה התנאים הכלליים הינם ממוצע 75, וכמובן שמצויין שכל פקולטה קובעת לעצמה. בכל זאת, גם הפקולטות יכולות לקבל על תנאי וחריגים באופן עקרוני.. רלוונטי במיוחד לאור העובדה שעורכים ראיונות אישיים...  

באופן מעשי ייתכן וכמות המועמדים עם ציונים גבוהים יותר מספיקה ולא מקבלים בפועל מי שהממוצע שלו נמוך משמעותית מהממוצע הנדרש בפקולטה. בחיפה הממוצע הנדרש הינו 85, ונתקלתי באח שהתגורר ועבד בבית חולים בחיפה שעשה תואר שני בבאר שבע, כיוון שלא התקבל לחיפה לתואר שני בעקבות ממוצע. אני לא יודעת מה היה הממוצע שלו, לא שאלתי, אני רק יודעת שהוא לא הספיק לחיפה אבל כן הספיק לבאר שבע..

מעבר לכך, כנראה שזה גם תלוי באיזה תואר שני תהיה מעוניין.

כמובן שיש אפשרויות התמקצעות בקורסים על בסיסיים שאליהם הממוצע בתואר אינו רלוונטי במיוחד.. כמו גם בהשתלמויות אחרות שחלקן רלוונטיות לעדכון השכר..

בהצלחה..

אגב יש גם תואר שני באוניברסיטה הפתוחה שזה משהו ששמעתי עליו לאחרונה, אני לא יודעת איזה תארים שניים יש להם וכנראה שאין להם את אלו מענף הבריאות..
לצפיה ב-'מה שאני בדקתי'
מה שאני בדקתי
13/07/2014 | 09:58
170
הממוצע הכי נמוך שאפשר להתקבל איתו זה 80.
אולי באמת תוכל דרך האוניברסיטה לעשות שיפורים ולעלות את הממוצע ואז לא תהיה בעיה להתקבל.
אבל אתה יודע, בסופו של דבר הכל תלוי בביקוש והיצע- אז אולי כן יש איזושהי גמישות. חוץ מזה שאם אתה מתכנן להתקבל אחרי שתעבוד ותצבור ניסיון אז תקבל גם המלצות מהמעסיק וזה גם איזושהו יתרון עבורך בניגוד למישהו שמיד אחרי הלימודים מתחיל ללמוד תואר שני.
לצפיה ב-'מכירה מישהי'
מכירה מישהי
13/07/2014 | 19:40
140
שהיה לה ממוצע 78, כשהחליטה שמעוניינת לעשות תואר שני, ביעוץ האקדמי באוניברסיטה המליצו לה איזה קורסים לשפר, ולאחר ששיפרה אותם (לדעתי במהלך 2 סמסטרים), התקבלה לתואר שני, כך הבנתי שזה כן אפשרי.
לצפיה ב-'שלום rigidid '
שלום rigidid
13/07/2014 | 20:24
4
154
לא סגרת לעצמך את הדלת ,אלא עשית חיים קצת יותר  מאתגרים.
תואר בסיעוד מינימום נדרש באוניברסיטה הוא 80,
אבל יש אופציות נוספות כמו תואר בבריאות הציבור (לא בטוחה מה סף מינימום, שווה לבדוק), במנהל מערכות בריאות במכללות בארץ.
כשתהיה מוכן באמת, מציעה שתקבל יעוץ אקדמי מהאוניברסיטה בה תרצה ללמוד שתכוון אותך למסלולים מתאימים או לתוכניות השלמה בהתאם.

בהצלחה, ותודה שאתה מעלה נושא זה, הרבה סטודנטים חושבים כמוך במהלך הלימודים ולאחר מכן משנים את דעתם.
לתשומת לבכם, סטודנטים יקרים!!!!
לצפיה ב-'בריאות הציבור'
בריאות הציבור
13/07/2014 | 20:44
113
המינימום 80, יש מקומות שאפילו 85.
לצפיה ב-'תודה לכן על התשובות '
תודה לכן על התשובות
14/07/2014 | 08:13
2
114
עוד לא סגרתי את התואר, אבל אני לא רואה את עצמי מתחיל בשיפור ציונים כרגע, בעיקר בגלל הממשלתי שקרוב וגם בגלל הרצון להתחיל לעבוד כאח כבר אחריו (אני רק משער ששיפור ציונים ואי סגירה של התואר תעכב את העניין).
בכל אופן, אני אתייעץ עם המזכירות אצלנו בבית הספר, וכשיגיע הזמן אני אבדוק יותר לעומק את האופציות. ממה שהסברתן, לא הכל פתוח, אבל לפחות יש סיכוי להתקדמות בנושא.

תודה .
לצפיה ב-'עצה חשובה.'
עצה חשובה.
14/07/2014 | 21:23
1
144
במידה והאוניברסיטה מאפשרת לך לגשת למבחן הממשלתי מבלי לסגור את התואר, ואינך שולל על הסף שיפור ציונים בעתיד, המלצתי כזאת:

לזכור כי התעודה הרלוונטית להעסקתך כאח , היא תעודת ההסמכה שלך בסיעוד, ומספר הרישוי. שהרי רבים הם האחים שאין בידם תואר ראשון והם עובדים למחייתם כאחים בכל המוסדות., ותיקים כצעירים.

לצורך ההכרה בתואר הראשון שלוקחים בחשבון בחישובי השכר, עלייך להציג כמובן תעודה המעידה על סיום התואר. אבל פער השכר בין בעל תואר ראשון, לבין אח מוסמך בלבד הוא דיי זעום.

אולי לא הייתי סוגרת את התואר אילו האוניברסיטה לא היתה מחייבת , הם החליטו שהחל מהמחזור שלי, חייבים לסגור כדיי לגשת לממשלתי, למרות שיש מספיק רבים וטובים שלא למדו בתוכנית של תואר ראשון שניגשים, וזה באמת לא ברור לי לחלוטין ממה נבעה הדרישה הזו. חוץ מזה שיש לי ממוצע מספיק תיאורטית אבל גם גבולי.

בהצלחה בכל אופן.
לצפיה ב-'אני אברר מחר עם המזכירות.'
אני אברר מחר עם המזכירות.
16/07/2014 | 20:36
57
לא הייתי מודע לאופציה הזו. אם זה אפשרי, אני אדאג לשפר כמה ציונים, על הדרך להרים את הממוצע גם מעבר ל-80...
לצפיה ב-'אף פעם שום דלת לא נסגרת לתמיד'
אף פעם שום דלת לא נסגרת לתמיד
15/07/2014 | 17:30
1
137
לפעמים פשוט צריך לעבוד קצת יותר קשה בשביל להגיע לאן שרוצים וזה בסדר גמור מה שלא הורג מכשל... עשה את המבחן הממשלתי אחריו תוכל להתפנות לתואר השני ישנם מוסדות לימוד שונים בהם ניתן ללמוד תואר שני בניהם גם מכללות שהן לפעמים יותר באות לקראת המועמדים אך עלות שנת הלימודים גבוהה יותר .... בנוסף מומלץ לבדוק בכמה אוניברסיטאות במסלולים שונים ישנם מקרים בהם ניתן לשפר ציון ואז להגיש מועמדות או קבלה על תנאי....
בהצלחה בממשלתי
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/07/2014 | 20:35
28
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!|*|
10/07/2014 | 10:57
9
|גלובוס|חולמים על נכס בארה"ב?
פורום השקעות נדל"ן בארה"ב קם על מנת לספק לכם את כל המידע בנוגע לרכישת נכס מעבר לים.
בארה"ב תהליך רכישת נדל"ן הינו קל ופשוט בהשוואה לארץ - כך שעל מנת להצליח צריך רק לדעת לעשות זאת נכון ולבדוק את כל הנתונים לפני הרכישה.

מנהל הפורום, מומחה בתחומו, יספק לכם את כל המידע והתשובות לשאלות עכשיו בפורום השקעות נדל"ן בארה"ב.

|בית| בואו לחדש את הבית! בפורום החדש צביעה בהתזה.
פורום צביעה בהתזה פועל על מנת לספק לכם מענה לכל השאלות שעלו לכם בנוגע לאלמנטים שברצונכם לצבוע מחדש כגון אלומיניום, שערים, דלתות ועוד.
בפורום ניתן לקבל מידע, לשאול שאלות, לקבל תמיכה בזמן התהליך ולהפוך את הצביעה לחוויה מהנה. מנהל הפורום הינו מומחה בתחומו וישמח לסייע בכל.

לצפיה ב-'מבצע "צוק איתן" ב אנשים'
מבצע "צוק איתן" ב|תפוז| אנשים
08/07/2014 | 19:34
16
לאור ההסלמה בשעות האחרונות והיציאה למבצע "צוק איתן" החלטנו לפתוח למענכם את פורום מבצע "צוק איתן".
פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב, להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים.
אנא גלו אחריות ואנא אל תפרסמו מיקומים של נפילת טילים

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בכל מה שקורה בשטח

בתקווה לימים שקטים יותר|@|
לצפיה ב-'לאחי ואחיותי בדרום המופגז'
לאחי ואחיותי בדרום המופגז
08/07/2014 | 13:30
70
שולחת לכולנו הרבה כוחות.
חוסן זה סוד כוחנו וקיומנו....
גם אני...מרותקת לעבודה.
את הילדים כנראה מפנה לחמי וחמותי עד יעבור זעם.....
מקווה שלא יגייסו את בעלול בצו 8...... (מותר כשאני בחודש 9???)
אשמח את תשתפו פה.
איך מקומות העבודה נערכים? אצלנו כנראה יפתחו קייטנות עם מורות חיילות.
איך אתם?
מאחלת לכל עם ישראל שלום שקט ושלווה במהירות האפשרית....
לצפיה ב-'חזרה לעבודה כאחות לאחר אשפוז פסיכיאטרי מרצון'
חזרה לעבודה כאחות לאחר אשפוז פסיכיאטרי מרצון
08/07/2014 | 11:43
10
181
מישהו שמע על זה? מכיר פרטים?

לצפיה ב-'אהמממ... לא....'
אהמממ... לא....
08/07/2014 | 17:00
134
לא שמעתי על זה.
אבל כן הייתי מברר האם יש צורך במכתב מרופא פסיכיאטר או/ו מכתב מרופא תעסוקתי המאשרים ומאפשרים חזרה לעבודה סדירה.
לצפיה ב-'לא, ובהצלחה בהמשך הדרך!'
לא, ובהצלחה בהמשך הדרך!
08/07/2014 | 18:47
6
107
נשמח אם תחזרי לעדכן על התהליך...

לצפיה ב-'אין לי מידע מדוייק'
אין לי מידע מדוייק
09/07/2014 | 18:01
5
107
אבל לדעתי אם יש למערכת ספק אם את כשירה לעבודה, הם מזמינים אותך לועדה רפואית שקובעת אם את יכולה לעבוד....זה לא בהכרח קורה אוטומטית לאחר כל אשפוז פסיכיאטרי, במיוחד מרצון או כשידוע על נטילת כדורים פסיכיאטריים כלשהם....
במקרה ואת מאוזנת, לא צריכה להיות שום בעיה לחזור לעבודה...
במקרה של מחלות היותר קשות שבהכרח מלוות במצבים פסיכוטיים וכן אשפוז/ים כפויי/ם-בהחלט יכולה להיות בעיה...
שוב, אין לי מידע מדוייק  בנושא...אבל לדעתי אלה לא דברים שכדאי להסתיר בכל מקרה
לצפיה ב-'סליחה, שרשור במקום הלא נכון...'
סליחה, שרשור במקום הלא נכון...
09/07/2014 | 18:02
34
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/07/2014 | 06:30
3
73
היה מדובר באשפוז בעקבות דיכאון זאת האבחנה (דיכאון מג'ורי..) הטיפול SSRI נגד דיכאון.. האשפוז היה מרצון.. (לא בטוח שהייתי חוזרת על החוויה, אבל זה משהו אחר.....)

אני מאוזנת, זה לא ממש קטע של איזון זה לא משהו מהסוג הקוטבי/פסיכוטי שממש דורש איזון מהסוג הזה.. זה היה דיכאון מאד קשה בעקבות משבר מאד רציני שגרר אפילו ניסיון התאבדות, אבל אין לי מחלת נפש מאובחנת.

מה שכן, האשפוז בהחלט תרם לי הרבה הבנה אחרת על החיים כמו שהוא גם מיותר לציין לקח ממני המון..

מצב המחלקות הפסיכיאטריות הוא תת אנושי בעיני., ואני ממש לא אומרת את זה כי הייתי שם בדיכאון.

חוץ מזה מרגע שהסכמת , זה קצת כמו לעשות חוזה עם.. השטן? סליחה מראש על השימוש בביטוי הזה., כי הסכמתי אבל מרגע שהסכמתי למשהו אחד זה גורר את זה שלא מסכימים לשחרר.. ו.. עד שיצאתי לקח זמן..

היום אני אוספת את השברים מהמשבר.. ואני רוצה לחזור לעבודה מתישהו... אבל מאד חוששת. נכון, להסתיר זה יהיה מטומטם, אבל איך ומתי להצהיר?...

תודה שהתייחסת...

אגב על מה מבוססת דעתך אם אפשר לדעת?...

לצפיה ב-'היי'
היי
11/07/2014 | 00:39
2
69
אני עובדת בבית חולים פסיכיאטרי ושמעתי על כמה מקרים בהם אחות הייתה מאושפזת וחזרה לעבודה..וגם סתם התעניינתי, כי הרי מחלות פסיכיאטריות/הפרעות זה דבר שלאף אחד מאיתנו אין ביטוח שלא יקרה לנו...

אם זה היה דכאון, לא צריכה להיות בעיה לחזור לעבודה

לגבי להצהיר, הנה דעתי(והיא לא מבוססת על שום דבר חוץ מסתם דעתי, זה מה שאני הייתי עושה פשוט):אם הנושא עולה בראיון עבודה איכשהו או בשאלונים שממלאים בקבלה, הייתי אומרת/כותבת בלי להסתיר, כולל אם עדיין נוטלת SSRI(המוווווווווון אנשים "שלא רואים עליהם" לוקחים אותם ותרופות הרגעה היום, אגב).
אם הנושא לא עולה לא בשאלון ולא בראיון, לא הייתי מנדבת מידע....את חותמת על ויתור על סודיות רפואית ובמידת הצורך יכולים לראות את התיק הרפואי שלך גם כך....

יש המון בעיות במחלקות פסיכיאטריות, מבינה על מה את מדברת בקשר לחוזה עם השטן...אבל לי (מהצד) זה נראה כל כך נורא, וגם אם את יודעת את הזכויות שלך, אף אחד לא יכול לא לשחרר אותך, אם אין כמובן עילה לאשפוז כפוי, למשל....

וגם לא נראה לי שהיחס בפסיכיאטריה הוא תת אנושי...שוב, מהצד של "מטפל"

שיהיה בהצלחה

לצפיה ב-'*התכוונתי שמהצד זה לא כל כך נורא'
*התכוונתי שמהצד זה לא כל כך נורא
11/07/2014 | 00:41
20
לצפיה ב-'היי'
היי
11/07/2014 | 02:26
55
כן זה היה דכאון, זו האבחנה שלי בשחרור כמו שאמרתי.

תודה על העצה שהיא לפי דעתך.. אני מאד מפחדת מסטגימה, וגם מזה שגם ככה העולם קטן ורכלן ישאלו אולי במקום הקודם במקום הקודם יודעים.. בעייתי מאד.. (ולא אבחנו לי פראנויה, ראית מה זה? ... ).

את לוקחת בחשבון שלדעת את הזכויות זה מספיק. לצערי כנראה שכחת כמה בקלות נוטלים אותן במחלקה הפסיכיאטרית, מה גם שמדובר באנשים במצב נפשי קשה / ירוד.. וכן, הייתי מכלילה את עצמי .. וחוץ מזה המשפחה שלי מאד התנערו ממני (ז"א אמא שלי..) וממש פחדה שאני לא אתאשפז, כאשר היום אני בטוחה שזה צריך להיות המוצא אחד, אחרי האחרון.. גם אז בכיתי כל הדרך והתחננתי שלא תאשפז אותי, כי בשבילי, להתאשפז היה יותר גרוע ממוות., הבושה..... וטוב, חבל על המילים.

את אומרת שלך מהצד זה לא נראה כל כך נורא.. את לא מהצד, את ממש בצד מסוים.. אני סבלתי אימים בגלל שהייתי פעם בצד שלך, אומנם לא אחות בפסיכיאטריה.. אבל אחות.. ראיתי כל כך הרבה דברים שנעשים רע, ולא נכון..

אגב, מעניין שהגבת לכך ש"היחס" בפסיכיאטריה הוא תת אנושי, אני אמרתי "שמצב המחלקות הפסיכיאטריות" הוא תת אנושי. לא אמרתי אף מילה על יחס דווקא. והיחס בדרך כלל תואם לתנאים , שכן, הם תת אנושיים. אבל לא לזה דווקא התייחסתי.

אני לא חובבת סרטי אימה, מעולם לא ראיתי כאלה. אני יכולה להגיד לך שהיום, אני לא מפחדת מכלום, כי מבחיניתי בכל אופן, ראיתי במציאות את הרע מכל. לא מאחלת לאף אחד שבי פסיכיאטרי. זאת התחושה. כולאים אותך, ולא עשית רע לאף אחד. רק לא רצית לחיות יותר. כי העולם מבאס לפעמים, כי לא משנה מה הסיבה. כי הפסיכיאטר שאמרת לו "אני רוצה למות" אמר לך שזה זכותך.. כי אמא שלך התפרקה עוד לפני שאת חשבת על זה, ובעלך מסתבר שהוא.. טוב. מספיק ללילה אחד..

לצפיה ב-'שלום notag '
שלום notag
11/07/2014 | 09:48
1
125
מצרפת כאן את תקנות בריאות העם משנת 1988 . תקראי את הפרק 19 ו-20. בסופו של דבר כיום כל מוסד עורך בדיקות לעובד חדש לבדיקת כושר העבודה שלו ולכן עניין האישפוזים, מחלות רקע וכולי יעלה. אני מבינה שאין בכוונתך להסתיר אלא לדעת כיצד להתנהל נכון.
אולי כדאי להתצטייד במכתב מפסיכיאטר שמאשר לך לעסוק בסיעוד. נראה שבמקרים אלה הכי טוב למערכת וגם לעובד עצמו  שרופא תעסוקתי יקבע את כשירותו לעבודה.
אני מאוד רוצה להאמין שבשנת 2014 התייחסות לאשפוז פסיכיאטרי היא פחות סטיגמתית ויותר סובלנית.
שהיהיה לך בהצלחה בכל אשר תלכי....
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/07/2014 | 22:00
35
אני חוששת מסטיגמה ומכך שזה מעמיד אותי בעמדה נחותה משמעותית מכל מועמד אחר. אבל אני חייבת להתמודד עם התוצאות של המשבר מתישהו.. ולקוות שאצליח להרכיב מהשברים שלם חדש, וטוב יותר מהשלם הכמעט מתפרק הקודם שהתהלך בין הבריות..
לצפיה ב-'ספרים מומלצים בכירורגיה'
ספרים מומלצים בכירורגיה
07/07/2014 | 18:42
11
100
יש המלצות לכאלה? גם בעברים וגם באנגלית?
לאחות בכירורגיה מתחילה...

פשוט מכל התקצירים נראה שהרבה ספרים בכלל מדברים ומתאים לחדר ניתוח עצמו....

מעדיפה ספרים שניתן לרכוש כבאופן זמין כמו בידע לדג'....

תודה!
לצפיה ב-'ספר מומלץ בעברית'
ספר מומלץ בעברית
07/07/2014 | 21:17
7
91
עקרונות הטיפול הכירורגי (מה שבאמת צריך לדעת...) ------------> זה באמת השם של הספר.. :)

מאת: סם אנדרוס לוק קסקריני , מאנגלית: דני רוזין

הוצאת רמות - אוניברסיטת תל אביב

האמת, זה אחלה ספר., ממליצה בחום.

http://ramotbooks.co.il/index.php?book=303420
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ביקורת ותיאור הספר עי המתרגם דני רוזין'
ביקורת ותיאור הספר עי המתרגם דני רוזין
07/07/2014 | 21:25
6
76
לצפיה ב-'חשבתי עליו'
חשבתי עליו
07/07/2014 | 22:24
5
50
אבל נשמע יותר מתאים מי שעובד בחדר ניתוח.

מחפשת יותר ספר על סוגי ניתוחים וטיפול סיעודי בהם לפני ואחרי.
לצפיה ב-'חשבת עליו?'
חשבת עליו?
07/07/2014 | 22:48
4
50
תשמעי אני לא יודעת מה מונע ממך לקנות אותו/להשאיל מספרייה באופן מיוחד, האם זו מגבלת תקציב או מקום במדפים, או סלידה מבזבוז כסף או זמן או אין לי מושג, לדעתי זה ספר מעולה, והוא בהחלט לא רק מתאים לעובדים בחדרי הניתוח עצמם, כפי שמסביר בעצמו המתרגם...

לגביי ספרים אחרים, מן הסתם יש את ברונר, ומדיקל סריג'קלים אחרים למיניהם אני לא בטוחה אם לאלו התכוונת..

בהצלחה בכל מקרה..
לצפיה ב-'זמן לקרוא?'
זמן לקרוא?
07/07/2014 | 23:38
3
48
אין לי בעיה לקנות,
יותר עניין של זמן... אז חשבתי להתחיל קודם עם ספרים שממש עוסקים בסיעוד כירורגי[אם יש חוץ מברונר וכו'... כלומר אם יש משהו מיוחד בנושא]
לצפיה ב-'כן זמן עלה כאופציה אצלי.. '
כן זמן עלה כאופציה אצלי..
08/07/2014 | 07:05
2
50
הספר מאד קולח, מאד פרקטי, לא חיביים לקרוא את כולו.. קראתי את הספר ב3 ימים  וחצילדעתי.. משהו כזה..

אין לי שום אינטרס לקדם את הספר הזה אם זה נראה ככה.. יכול להיות שאת יכולה להלוות אותו מקולגה ולהתרשם אם הוא מעניין אותך.. או בחנות ספרים.. או בספרייה... או לא..

אני נתקלתי בו במחלקה הכירורגית שהתנסתי בה בלימודיי.

לדעתי הוא שווה.. לא חייבים "לקנות" את דעתי.. :)

לצפיה ב-'חשבתי על לקנות אותו בנוסף האמת'
חשבתי על לקנות אותו בנוסף האמת
08/07/2014 | 16:56
1
35
את ברונר אין לי [בלימודים נעזרתי בו ממש מעט בספרייה שהייתה לידי] ...

אני ממש צריכה ספר על סוגי ניתוחים ואיך מטפלים בהם אח"כ :)
לצפיה ב-'יש לי ברונר ממוחשב באנגלית במידה ואת מעוניינת'
יש לי ברונר ממוחשב באנגלית במידה ואת מעוניינת
08/07/2014 | 18:45
71
תשלחי את המייל שלך במסר, ואני אשלח אלייך.

יש גם גרסה מתומצת ומתורגמת, בעברית.

יש גם אם אני לא טועה, שראיתי פעם ספר שנקרא עקרונות הסיעוד הכירורגי (או משהו כזה..), אבל אני לא ממש בטוחה שלזה את מכוונת גם. אבל אם ברונר מתאים לך אז אולי גם זה..

לצפיה ב-'רציתי לשאול לגבי ספר שמצאתי'
רציתי לשאול לגבי ספר שמצאתי
13/07/2014 | 02:35
2
49
לצפיה ב-'מה רצית לשאול?..'
מה רצית לשאול?..
13/07/2014 | 05:13
33
אני אישית לא מכירה את הספר הזה, נראה שאינך נרתעת באנגלית וטוב שכך, אולי יש מידע וחוות דעת על הספר באנגלית באינטרנט..

אגב אני בהחלט שוקלת מכירת חיסול ספרים.. יש לי טונה..
לצפיה ב-'לא מכירה את הספר שצירפת'
לא מכירה את הספר שצירפת
13/07/2014 | 08:25
37
בעיקרון, אני הייתי מעיינת בעקרונות הסיעוד הכירורגי.
\בסופו של דבר, לומדים את הרוב מתוך העשייה במחלקה.
כל מחלקה כירורגית מאוד שונה מהשניה וזה נובע בעיקר מצורת ודרישות העבודה של מנהל המחלקה והאחות האחראית (בטיפול הפוסט אופרטיבי בעיקר)
ידע כללי על מהלך הניתוח- חשוב מאוד בעיניי, גם מחלות כירורגיות כמו פנקראטיטיס- מאוד חשוב ועליהן בהחלט אפשר ללמוד מהברונר הבסיסי.
אגב, לנו היו ספרים במחלקה, שנתרמו במהלך השנים- שאפשר היה להשאיל.
אולי לא חייבים לרכוש.
מה שהכי חשוב זה ללמוד מספר או מקור ידע עדכני, כי השיטות כל הזמן משתנות. כשאני התחלתי במחלקה וייפל בצורה לפרוסוקפית היה נשמע כמו חלום- היום זה די בשגרה.....
אני הייתי לומדת הכי הרבה דווקא כשהייתי מצטרפת לביקור הרופאים, במיוחד זה שהיה פעם בשבוע עם הפרופ' (מנהל החטיבה)- כי הוא גם לימד תוך כדי את המתמחים והשיח היה ברמה הכי גבוהה ומציאותית שקיימת.
הייתי שוקלת שוב אם כדאי בכלל להשקיע מאות שקלים.
בכל מקרה, בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'דרושים/דרושות'
דרושים/דרושות
07/07/2014 | 14:30
118
דרושים אחים/ות בבית חולים סיעודי באזור הראשון
לצפיה ב-'קורס CRA'
קורס CRA
07/07/2014 | 14:01
1
131
קורס CRA - "ניטור מחקרים קליניים" מאת המכללה הביו-רפואית מקבוצת פארמה ג'וב נפתח ב- 20.8.14!
הקורס מתאים לבוגרי תארים פרא-רפואיים שמעוניינים להשתלב בתעשיית המחקרים הקליניים בישראל.
לפרטים נוספים כנסו ללינק:
http://www.pharma-job.co.il/קורס-cra/
או צרו קשר: 08-9524700, college@pharma-job.co.il
לצפיה ב-'תודה על הפרסום כאן! ונצל"ש '
תודה על הפרסום כאן! ונצל"ש
07/07/2014 | 21:40
61
מישהו מכיר ויכול להמליץ?..
לצפיה ב-'הרשמה והכנה לבחינות לרישוי לעסוק בסיעוד בארהב'
הרשמה והכנה לבחינות לרישוי לעסוק בסיעוד בארהב
06/07/2014 | 21:20
3
85
היי,
מישהו יודע איפה ואיך נרשמים לבחינות לקבלת רישוי לעסוק כאחות בארה"ב (ניו יורק) והאם יש קורס הכנה לבחינה?
נואשת למידע! אמרו לי לחפש באתר השגרירות של ארה"ב אבל לא מוצאת..
תודה וערב טוב:)
לצפיה ב-'בגדול יש שני מבחנים'
בגדול יש שני מבחנים
07/07/2014 | 00:05
1
97
מבחן אחד הוא ה-NCLEX והשני הוא CGFNS.
הבחינה השנייה מתקיימת בתל אביב בכמה מועדים, לבירור יותר מדוייק תבדקי את זה בגוגל.
המבחן הראשון מתקיים רק בארצות הברית.
עד כמה שידוע לי צריך לעבור את שני המבחנים האלו שבודקים ידע בסיעוד וכמובן עוד מבחן שבודק את הידע באנגלית.
יכול להיות שיש מדינות שמבקשות רק את אחד מהם.
למידע ממש ממש מדוייק כדאי לחפש בגוגל את הסתדרות האחיות בניו יורק או משהו דומה לזה.
עד כמה שאני יודעת יש את הבית ספר האמריקאי אבל אני לא יודעת עד כמה זה יעיל. לדעתי עדיף לקנות ספר ושאלות באנגלית וללמוד דרכם.
זה כל המידע שיש ברשותי.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/07/2014 | 22:57
10
לצפיה ב-'לגבי בית הספר האמריקאי'
לגבי בית הספר האמריקאי
17/07/2014 | 20:10
23
בזבוז כסף משווע. את תצטרכי אותו בהמשך. תקני את הספרים המומלצים ברשת ותלמדי לבד. אם למדת בתוכנית אקדמאית ואם הידע שלך בסיעוד היה ועדיין טוב מאוד פלוס, יש סיכוי סביר שתעברי את הבחינה.
חוץ מזה, את בטח כבר ידעת שאת צריכה לדאוג לעצמך למעמד חוקי ( אזרחות או GC ) 
לצפיה ב-'טיפת חלב'
טיפת חלב
06/07/2014 | 13:04
1
123
שלום, מישהו יודע באיזו טיפת חלב הכי כדאי לעבוד: כללית/ מאוחדת/ משרד הבריאות? מישהו יודע על השכר והתנאים במאוחדת?
לצפיה ב-'בגדול, ממה ש"חלבתי" מאחיות ט.חלב...'
בגדול, ממה ש"חלבתי" מאחיות ט.חלב...
07/07/2014 | 12:18
130
אין הבדל גדול בתנאים בין כללית למאוחדת.
בטיפות חלב של משרד הבריאות השכר נמוך יותר- אבל יש המון תוספות מאוד מפתות- אם את בדרום זה מאוד משמעותי ויש מענקים, יש תוספות על פעילויות נוספות כמו לקיחת דם אבל לזכור שכל אלו לא רלוונטית לשכר לפנסיה.
לא חייבים על בסיסי, אפשר להתקבל בלי ואח"כ לצאת.
חייבים להיות אקדמאים.
לגבי מאוחדת היה לי קשה לקבל פרטים מדוייקים כי זה מאוד תלוי וותק, השכלה ומשא ומתן- שווה בדיקה, יש צורך באחיות.
לצפיה ב-'האם יש מילגות מלבד זו של משרד הבריאות להסבה?'
האם יש מילגות מלבד זו של משרד הבריאות להסבה?
05/07/2014 | 22:27
3
84
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/07/2014 | 23:45
84
לא נראה לי
לצפיה ב-'יש מלגות נוספות'
יש מלגות נוספות
06/07/2014 | 08:18
100
אני כבר לא כל כך בעניינים כי עברו 10 שנים מאש שסיימתי,
אבל אני בזמנו קיבלתי מלגה ממשרד הבריאות וגם לקחתי הלוואה בתנאים נוחים שאח"כ החזרתי במשך 5 שנים.
שווה לבדוק עם המזכירות בבית הספר, באגודת הסטודנטים וגם הרבה עובר מפה לאוזן.
לצפיה ב-'אני אישית מקבלת מלגה של מכבי'
אני אישית מקבלת מלגה של מכבי
06/07/2014 | 09:56
106
אני יודעת שגם לאסותא יש, ממליצה לברר כבר עכשיו כי אני יודעת שלפחות במרכז לא כולם מקבלים כי אין תקנים
לצפיה ב-'עבודה סופית בקורס הדרכה קלינית'
עבודה סופית בקורס הדרכה קלינית
05/07/2014 | 17:44
2
921
שלום לכולם. אולי למישהו יש דוגמא של העבודה הסופית (מצגת)בקורס הדרכה קלינית. העבודה נעשת בחדר ניתוח
לצפיה ב-''
11/07/2014 | 13:27
90
לצפיה ב-'מהו נושא העבודה?'
מהו נושא העבודה?
11/07/2014 | 13:30
119
לצפיה ב-'התעינניות במשרה באסף הרופא'
התעינניות במשרה באסף הרופא
02/07/2014 | 11:30
32
246
שלום לכולם,
מחפשת לחזור לבית חולים. עשיתי הפסקה מבית חולים כ3 שנים , ועבדתי בקופת חולים. חסר לי הענין והכסף. היום התקשרתי לאסף הרופא, בהנהלת הסיעוד  כמעט ורצו לדבר איתי אלא אם כן אסכים ליותר מ2 ערבם בשבוע. (מדובר במשרה של 3 משמרות בשבוע בלבד). אמרתי לה שיש 2 קטנים בבית ועוד קטנה בדרך. בשום אופן לא הסכימה להתעניין בי. אני אחות 10 שנים עם נסיון רב בפנימית וקופת חולים. זה לא עניו אותה. מה לעשות? להגיד שכן יכולה להסכים לתנאים כאלו?!!
לצפיה ב-'את יכולה לעמוד בתנאים כאלו?'
את יכולה לעמוד בתנאים כאלו?
03/07/2014 | 18:03
133
העניין די פשוט, אם תגידי להם שכן, אז שלא יהיו לך הפתעות אם באמת יביאו 3 ערבים בשבוע, וגם בצורה רציפה במשך כמה שבועות! הרי את הסכמת.
אם לא אז אין לך מה לחפש שם, תנסי בית חולים אחר.

לצפיה ב-'בהמשך לדברייך'
בהמשך לדברייך
04/07/2014 | 09:15
29
134
קודם כל לגבי קופת חולים,אני מסכים איתך.השכר לא משהו בכלל ,ואני ממש חייב לעשות השלמות הכנסה של מוקד 5 משמרות בחודש והערכות תפקודיות בחברות פרטיות ,כדי להגיע לשכר מכובד. די מבאס,אבל אין ברירה. לבית חולים ולמשמרות ,לא חוזר בשום פנים ואופן.
לגבייך: אז למעשה אם מדובר במשרה של 3 משמרות בסה"כ,אז הם רוצים 3 ערבים שתעשי,זה כל המשרה בעצם?
את צריכה להיות שלמה עם העקרונות שלך,אם אין לך סידור לילדים בערבים,זה בעייתי. אם הם לא מגלים גמישות ואת לא מתפשרת ,על הדרישות שלהם.המשיכי הלאה,לא קרה כלום.
תמשיכי לחפש ,משהו שיתאים לך ולמצב המשפחתי שלך.
זו דעתי לפחות. חבל להתחיל רק כדי לרצות את הנהלת הסיעוד ואח"כ להתפטר בגלל הסיטואציה הבעיתיית עם הילדים.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
04/07/2014 | 11:58
28
102
אם מראש יודעים שזה בעייתי, עדיף להמנע מזה ולחפש מקום אחר.
רציתי לשאול בהמשך לשאלה. במידה ואני מתחייבת לבית חולים ל-100% משרה ונניח קורה ונולד לי ילד, אני אצא לחופשת לידה (לא פחות מחצי שנה) ואז אחזור לעבודה- האם אני חייבת לחזור למשרה של 100% או שאני אוכל בהמשך לשנות את אחוז המשרה שלי בגלל השינויים שקורים בחיים? האם קרה למישהו שהתעקשו איתו להמשיך 100% וזה אילץ להתפטר מישהו?
אני בסך הכל רוצה להתחיל לעבוד בבית חולים מסויים ולהמשיך שם כמה שניתן ולא לדלג בין עבודות. יש בכלל גמישות בבתי החולים בעניינים אלו?
לצפיה ב-'בעקרון כל מקרה לגופו כמו תמיד. '
בעקרון כל מקרה לגופו כמו תמיד.
04/07/2014 | 20:15
7
106
אבל יש לקחת בחשבון שלא בהכרח תהיה גמישות. הממ. הממ..

כן.. אבל ממש לא.. חופשת לידה לא פחות מחצי שנה? פחח.. טוב, לא יודעת.. ייתכן שזה קשור בוותק הקודם שלך, במרפקים שלך, או באנ'לא יודעת מה, יש מקומות שסובלים ממצוקת תקנים, והם לא רוצים "לבזבז" אותם על אחות צעירה שמעיזה לבקש להאריך את חופשת על הלידה על חשבונה כמובן.

קיצור, בצפון, לא הייתי בונה על התחשבות. זה מניסיוני..

לצפיה ב-'לא צפון'
לא צפון
04/07/2014 | 21:28
6
87
אני עוברת למרכז.
אני עדיין לא אמא, אבל אני בטוחה שברגע שהתינוק הקטן והחסר ישע הזה יופיע לעולם אני לא אהיה מסוגלת לעזוב אותו אחרי 3 חודשים. זה פשוט מעט מדי, זה אכזרי וזה לגמרי נגד הטבע.
אני מתעצבנת דבר ראשון על המדיניות שלנו של חופשת לידה קצרה, דבר שני על מקום העבודה הלא מתחשב והשוביניסטי (כי אין לזה מילה אחרת) ודבר שלישי על מי שמשתף עם זה פעולה.
נכון, אני מבינה שאנשים תלויים בעבודה שלהם ובטח בצפון זה יותר קשה. עדיין, כשמדובר בילדים שלך, במשפחה שלך, זה הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו.
במיוחד במקצוע כמו שלנו, שזה ברור שלהיות עם אמא זה הכי חשוב, שהנקה וחלב אם זה הכי נכון ובריא.... אז זה פשוט לא מתיישב על הדעת שלא מתחשבים.
חייבים במדינה מתקדמת כמו שלנו, להתחיל להרחיב את חופשת הלידה בתשלום ליותר זמן. לפחות לתת את האפשרות לנשים לבחור אם להישאר עם התינוק או לחזור לעבודה.
חוץ מזה, אני יודעת שקיים חוק, אם אני לא טועה יש פרק זמן של עד חודשיים אחרי סוף חופשת הלידה שהמעסיק לא יכול לפטר אותך. ככה שאם עושים עם זה בעיות, יש כאן גם חוק שאמור להגן.... ועדיין לא נעשה מספיק בנושא הזה.
לצפיה ב-'חוק צחוק.. '
חוק צחוק..
04/07/2014 | 22:18
4
87
החוק הזה תקף רק החל מוותק מסוים , לשמחתי, שכחתי את פרטיו. את יודעת הם לא יכולים לפטר מצד אחד, מצד שני - הם יכולים לתת לך לאכול חצץ (במילים עדינות) במידה ותיראי כמי שרוצה לאכול חצץ , או להיות בעלת אישיות, או להצטרך משהו מעבר ללהיות עובדת נאמנה, שהריי מחליפותייך הרבות ממתינות שנים במרכז הארץ לתקן שלך.. כן, האלה שרוצים לחזור לכפרים שלהם, ולגור בצפון לצד המשפחה שלהם, וכן, לא סתם אמרתי כפרים, מבין יבין, לא מבין לא יבין.

אנשים לא תלויים בהכרח ברמות כאלו בעבודה שלהם - זה בית החולים שיכול להעמיד לקיר., בפרט שקיים החוק "שאסור לפטר" אבל מותר להוציא את המיץ ולעשות את המוות, ולגרום לבנאדם להתפטר ללא כל ספק.

במקצוע מיוחד כמו שלנו זה ברור שלהיות אמא זה הכי חשוב? (חשוב למי?............................. לבית חולים?......................... ממש, אבל ממש לא... אם זו הגישה, לצאת מהסרט דחוף, תראי למשל הודעה אחרת פה של אחות עם ותק 10 שנים, 3 ילדים , אין גמישות תיאורטית כלפייה במשמרות , וזה במרכז.. תנסי אחות מתחילה בצפון, פחח , מי ישתין עלייך?..)

מדינה מתקדמת כמו שלנו? (אנחנו באותה המדינה?...)

מקום העבודה הוא לא שובינסטי הוא פשוט מנצל את המשאב האנושי עד תום., ואם זה מתאים תשתלב ואם זה לא מתאים לך אז כנראה שלא. לי זה פחות התאים., מה שאומר שבחרתי שלא להשאר אחרי הלידה.
לצפיה ב-'אז ממש חבל'
אז ממש חבל
05/07/2014 | 00:58
3
65
בדקתי באינטרנט, כך אם למישהי זה רלוונטי: צריך להיות להיות מועסקת לפחות חצי שנה כדי שהחוק יגן על אישה בהריון מפני פיטורים. ה"אבל" של החוק הוא שאם המעסיק רואה שיש בעיה מקצועית אז הוא יכול בתאוריה לפטר את האישה, אבל עדיין יש עוד חוק שאמור למנוע אפליה של נשים, כך שנשים אמורות להיות די מוגנות בקטע הזה.
בנוסף תקופת ההגנה על אישה שיוצאת לחופשת לידה זה באמת כמו שאמרתי עד 60 יום מסיום חופשת הלידה.
כמובן אני מבינה את הצרכים של המערכת שלנו בעובדים שבאמת עובדים, דרך אגב בגלל זה אולי אפשר לשער שבכל עבודה כמעט יעדיפו גבר שאצלו אין הריון, לידה ופוסט לידה. בדרך כלל זה נופל על האישה. מצד שני עדיין במקצוע הסיעוד הרוב השולט הוא נשים, כך שבתי החולים עם ידיים די כבולות בעניין.
אני מבינה שבבתי החולים בצפון יש בעיה מאוד גדולה- כי רוב התקנים תפוסים וגם אם משהו מתפנה זה מיד נחטף. לאחיות אין יותר מדי מקום להביע דעה וכל מי שלא מתאימים לה התנאים יכולה ללכת ואף אחד לא יבכה. כן, את זה הבנתי מהכרות של שנתיים בערך כסטודנטית בהתנסויות ובסטאז'. בגלל זה אני אפילו לא רוצה לנסות להיכנס לזה.
דיברת על מרפקים או משהו בסגנון. יכול להיות שאני תמימה וחדשה עדיין אבל אני מאמינה שאם מישהי תהיה באמת תותחית וחיונית במחלקה כן יבואו לקראתה. אז כן, אם זה אומר להתארגן בהתאם כדי שאחות X תוכל לצאת לחופשת לידה של חצי שנה ואז תחזור למשרה שהיא לא 100%. במידה וזה לא ככה... תמיד תמיד יש את אופציית הקהילה שהרבה אנשים מגלים אותה רק אחרי זה. נכון שזו ירידה משמעותית בהכנסה, אבל זה אומר שיש הרבה יותר זמן להתפנות לדברים החשובים באמת. אני לא חושבת שבית חולים כזה או אחר באמת יצליח לשכנע אותי לצאת לחופשת לידה רק של 3 חודשים ואחרי זה לחזור ל-100% משרה. יש לי גם את העקרונות שלי ולמען כסף אני לא אעשה הכל. אני מבינה ממך שגם את ככה.
לצפיה ב-'חיוניות במחלקה.. בהצלחה.. '
חיוניות במחלקה.. בהצלחה..
05/07/2014 | 01:05
2
73
אני התקבלתי לעבודה בהיריון, כמובן שאמרתי שאני בהיריון, עוד בריאיון הראשון, שזה היה לפני הזמן שבו חייבים להודיע למעסיק כחוק.

התחשבו בי בזה שקיבלו אותי. וכאן התחילה ונגמרה ההתחשבות, והאמת הייתי אמורה להתייחס לזה כאילו מדובר בזכות גדולה, ואכן זו היתה זכות גדולה ומחלקה דיי נחשקת..

אבל., אולי זה אני , אולי זה הם, זה לא הסתדר.

הלכו לקראתי ועשו לי טובה של הארכה ל4 חודשים.. ויתרתי מראש על התענוג.. אמרתי להם שאני לא אחזור..

אז עכשיו אני צריכה להתחיל לחפש את עצמי בסיעוד.. אם בכלל בסיעוד..
לצפיה ב-'מיס פרלין'
מיס פרלין
05/07/2014 | 12:41
1
64
אם לא סיעוד מה האלטרנטיבות מבחינתך?
אני תמיד חשבתי ללמוד רפואה משלימה ולשלב את זה עם עבודת אח קהילה. אבל ידוע לי שברפואה משלימה לא משתלם להיות שכיר
ולהיות עצמאי לוקח זמן ולא כל אחד מצליח...
לצפיה ב-'הרבה דברים..'
הרבה דברים..
05/07/2014 | 23:35
61
זה מאד מפוזר, כרגע אני אמא במשרה מלאה, ככה דיי טוב לי.

אין לי מושג האמת, רק שיש לי הרגשה שלא כדאי להתבזבז במשרה מלאה בבית כיף ככל שזה יהיה..

אני הולכת לעשות משהו שאני אהנה ממנו, ושיתרום לי, ולאחרים, מה בידיוק, לא יודעת.

לצפיה ב-'מסכימה איתך בכל מילה!'
מסכימה איתך בכל מילה!
05/07/2014 | 23:30
59
באמת הזוי שהתשלום הוא רק על 14 שבועות בלבד ולא יותר...
אני חושבת ששום דבר לא שווה את הזמן הזה עם התינוק. אני עוד לא התחלתי אפילו (את ההסבה). יש לי בבית 2 ילדים ובהחלט מתכננת עוד בהמשך ונראה לי שאם ילחצו עליי לחזור אחרי שלושת החודשים ולמשרה מלאה, אני אחפש מקום אחר שיותר יתאים לי.
לצפיה ב-'כל מקרה לגופו'
כל מקרה לגופו
05/07/2014 | 14:30
4
91
במחלקה שלי למשל אין דבר כזה חופשת לידה פחות מחצי שנה, ולא זכור לי שמישהו חזרה ליותר מ66% משרה אחרי לידה. אבל זה תלוי באחות חטיבתית וצריך לקבל בכל מקרה אישור מיוחד. מה שכן, אם את מתכוונת לבקש גם מגורים אז ברגע שאת עובדת פחות מ100% משרה, אין לך זכאות למגורים בבית החולים (ואני מדברת אך ורק על בית החולים שבו אני עובדת, את יודעת איפה ).
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
05/07/2014 | 18:04
53
כן ברור לי שהם לא נותנים בכל תנאי את הדיור, אבל זה מאוד משמח לשמוע שיש מקומות שבכל זאת באים לקראת העובדות שלו בתקופה כל כך חשובה.
לצפיה ב-'באמת משמח לשמוע'
באמת משמח לשמוע
05/07/2014 | 23:26
19
לצפיה ב-'האם זה בפריפריה או במרכז?... '
האם זה בפריפריה או במרכז?...
05/07/2014 | 23:38
1
25
לצפיה ב-'מרכז '
מרכז
13/07/2014 | 22:13
11
לצפיה ב-'מי שעובדת משרה מלאה'
מי שעובדת משרה מלאה
06/07/2014 | 08:16
14
89
זכאית לשעת הנקה.
כשאני חזרתי לעבודה אחרי התאומים במקום לעבוד בכל שבוע 5 משמרות (כי ככה זה היה- אין 4-5)
עבדתי 4 משמרות מלאות וצמצמו לי משמרת בשבוע על חשבון שעת ההנקה שהגיעה לי בכל משמרת.
אם ה- 100% שלך אינו לצמיתות ותרדי משרה לאחר הלידה- אכן יתכן ולא יעלו לך אותם אח"כ- אבל במחסור הקיים, אני חושבת שלעלות משרה יהיה אינטרס משותף.
לבית החולים אין אינטרס לגרום לפיטוריה של אחות, שכבר נקלטה, עברה את כל ההכשרה הדרושה והיא עצמאית בשטח
אני מאמינה שרוב האחיות האחראיות יגלו גמישות.
לצפיה ב-'שעת הנקה זה באמת לא פיתרון'
שעת הנקה זה באמת לא פיתרון
06/07/2014 | 09:41
13
49
נכון שזה מקל על היולדת בגלל שהיא מגיעה יום אחד פחות, אבל עדיין להיעדר במשך 8 שעות לפחות מהבית כמה פעמים בשבוע זה לא מעט.
במיוחד אם זה תינוק בן 3 חודשים שעדיין יונק מלא (למי שמניקה). אני מניחה שמי שעוברת לתחליף חלב זה קצת יותר פשוט ועדיין קשה המרחק הזה.
אני באמת מנסה לחשוב מה עושים בזמן הזה עם התינוק? נותנים אותו לפעוטון? מביאים לו מטפלת? ועם המשכורת של האחיות זה לא יוצא בדיוק אותו דבר וכבר עדיף להישאר בבית?
לצפיה ב-'כוונתי היתה לא ב- 3 חודשים'
כוונתי היתה לא ב- 3 חודשים
06/07/2014 | 10:40
12
58
אלא קצת אחרי. הרי מתחילים להכניס לפני גיל 6 חודשים  מוצקים שמחליפים את חלק מההנקות.
אפשר לשאוב ולתת בבקבוק חלב אם.
אפשר לעבןד לילות (ולקוות שב-3 חודשים כבר אין הנקת לילה.....)
הבעיה היא לא של אחיות, אלא של הנשים בישראל באופן כללי.
לפחות לאחיות יש גמישות כלשהיא בשעות ובימי העבודה- סופ"ש/ לילות ולהשאיר עם בן הזוג- ולחסוך את התינוקיה / מטפלת.....
זו גמישות שלא קיימת למי שעובדת 8:00-16:00.....
כולם מגדלים ילדים..... מסתדרים......
אחותי חיה בארה"ב. שם חופשת הלידה היא 6 שבועות- נקודה.
תארי לך- היא חזרה לעבודה אחרי 6 שבועות ואם לא, לא היה לה לאן לחזור.
היא עובדת מ- 9:00-18:00!!! לא כולל למעלה משעה נסיעה לכל כיוון!
המטפלת מוציאה את הילדים מהמסגרות ב- 16:00 והיא איתם עד 19:00- מה נשאר- ארוחת ערב ומקלחות ולמיטות.....,
אבל ככה חיים שם- כולם או שאימהות מוותרות על הקריירה.
לצפיה ב-'לא אמרתי שארה"ב היא דוגמא טובה'
לא אמרתי שארה"ב היא דוגמא טובה
06/07/2014 | 11:42
11
53
יש דוגמאות טובות יותר שכדאי לשאוף אליהן- כמו מדינות סקנדינביה. שנה שלמה בתשלום של חופשת לידה. מדהים.
נכון שהבעיה היא של כל הנשים בארץ ולאו דווקא האחיות. הבעיה שלי במקצוע הסיעוד זה חוסר ההתפשרות מצד האחראית כמו שקרה למשל למיס פרלין.
דווקא במקצוע שאמור להיות במצוקת כוח אם ומקצוע שהרוב בו נשים- אני לפחות רואה צורך בהתחשבות בסיסית בצרכי העובדת בכל ענייני הריון ולידה.
אז כן, אם העובדת טובה וחרוצה ורוב הזמן עושה את עבודתה על הצד הטוב ביותר, אני כן חושבת שיש מקום להתחשב באחות כזאת.
במקום זה, ההתייחסות היא ש"אם זה לא מתאים לך, את מוזמנת לעזוב כי במקומך תבוא מישהי אחרת". כך זה המצב בצפון לפחות, מקומות אחרים אני פחות מכירה.
ולגבי לילות- יש מי שמחשיב את זה כיתרון ויש שמחשיב את זה כחיסרון. לא כולם בנויים לעבוד בלילה.
לצפיה ב-'טוב....סקנדינביה לא נהיה..'
טוב....סקנדינביה לא נהיה..
06/07/2014 | 15:24
10
48
אני חושבת שמיס פרלין  מציגה את ההתנסות  האישית שלה.
מההתנסות האישית שלי ומההתנסות של רבות מחברותי- אלו שבגילי (גיל הילודה) והמבוגרות ממני, שכבר ילדהם מבוגרים- בדר"כ יש גמישות מצד האחיות האחראיות.
אני יכולה רק להמליץ על הקהילה..... בוקר עד 12:00-13:00 (מתחילים ב- 8:00 אחרי ששמים במסגרת)
ועוד 2-3 ערבים 16:00-19:00- בכל מקרה חוזרים לארוחת הערב והמקלחות והסיפור לפני השינה.....
אין אופטימלי....לפחות לא פה....בארצנו הקטנטונת......
אני פשוט מנסה להציג את חצי הכוס המלאה- שנותן לנו מקצוע הסיעוד.
לצפיה ב-'נכון זו התנסות שלי בלבד'
נכון זו התנסות שלי בלבד
06/07/2014 | 17:19
9
54
אבל יש בה בכדיי לייצג , התנסות של רבות ואחרות שהן קצת פחות פרימדונות ממני שפשוט ממררים להן את החיים בבית חולים., שוב וזה רק להבנתי. אחיות ותיקות יותר ופחות, שפשוט מפחדות לאבד את מקום העבודה שלהן וחיות בצל של טרור תעסוקתי לדעתי הצנועה.

זה יהיה "נחמד" לגלגל את זה כאילו זה מקרה ספציפי שלי, וכן, זה אכן גם מקרה ספציפי שלי. אבל יש מספיק מקרים של אחיות ממומרות , שחוקות, טרודות והטיפול מושפע מזה פעמים רבות - אגב אני מדברת על פן היחסים התעסוקיים כאחד הגורמים בין היתר לתסכול.. פגשתי מספיק בנות שממש רוצות לעזוב את בית החולים ולא מעיזות לוותר על בטוח מוכר וADL.. והרבה מאד ממנו. כי יודעים שיש להן, ויש להן תחליף, ועושים להן טובה שמעסיקים אותן, ואם לא נאה להן, אז לא נאה להן, שימצאו את עצמן במקום אחר., לא נתקלת ולא שמעת על זה?.. בדרך כלל יש גמישות מצד האחיות האחראיות?... וזה כאילו תלוי רק בכמה האחות מוכשרת/עבד? לא. ממש לא. זה לא בדרך כלל. זה לכל הפחות , לפעמים. וזה גם מאד מושפע ממצב האיזור מבחינת חוסר ועודף באחיות באופן יחסי.. אני מצטערת , אני לא מייפה את המציאות. הרבה זמן לא כתבתי פה מהסיבה הפשוטה לקח לי הרבה מאד זמן להתגבר על מה שעברתי בבית חולים., ואני לא מאחלת את זה לאף אחות מתחילה., כן, אני גם בהודעה הקודמת אמרתי אולי זה אני, אולי זה הם. להתקבל לעבודה בהיריון בכל מקרה זה ממש רע., או ככה לפחות זה היה אצלי, והייתי במחלקות עם דרישות פיסיות לא קלות, ועכשיו גם יש לי פריצת דיסק, אז אולי אפשר להגיד שהקשר לא קיים, או מקרי ושיש עוד סיבות לכך, ואני לא תולה את האשם בבית החולים או בההנהלה ובאחראיות שאת הכינויים שיש לי עליהן אשמור לעצמי., וכן נראה לי בכל אופן, שיש מקומות שמתנהלים בצורה כזו, שהם רוצים את האחיות, האחיות כמשל, כקנים מעוכים, ככה נוח להן., ממש רע לי לרשום את זה כאן, והמון זמן העדפתי לשמור לעצמי, הרגשתי אשמה, הרגשתי בושה, הרגשתי רע - אבל לא עוד. אם לא הייתי שומעת בחדר צוות, ולא הייתי רואה דמעות של אחרות, לא הייתי כל כך בבטחה אומרת שזו לא רק אני, ובעיה שלי, שאין לי עור של פיל.. נכון אין לי.. אבל זו לא הנקודה היחידה. אני מבינה שאולי מישהי אחרת היתה מסתדרת טוב ובמקום דמעות היתה רואה דברים אחרים, יודעת לחבור נכון אחרת.. יש כאלו., לי היתה התנסות מאד לא קלה, בלשון המעטה, ואני גם מייצגת איזשהו חלק בסיעוד, ומהסיעוד הצעיר והאקדמי., חבל מאד שהשקעתי 4 שנים באוניברסיטה, אני מאד מאוכזבת, וצר לי שזה לא פוליקטלי קורקט , או שזה אולי לא עולה על הדעת שבפורום הזה, "אדומה" כמוני תביע כזו מורת רוח ותסכול מהמקצוע., אבל לפחות אני יודעת שיש לי תואר במשהו, שאולי יכול לתת לי משהו אחר., מהמרור שקיבלתי בבית חולים.

אני כל כך מצטערת, אני ממש מתלבטת אם לשלוח את ההודעה הזו, ספק עומדות לי דמעות בעיניים, לא בא להודות בזה בכלל, לא כלפי הפורום ולא כלפי עצמי. אבל באמת, אני לא חושבת שהכשלון כאן הוא רק שלי. ואם אחות צעירה עוזבת, לא רק היא צריכה לשאול את עצמה למה היא עזבה, ומה לא בסדר בה, אולי יש גם משהו לא בסדר במערכת. אבל המערכת המשומנת ממשיכה לעבוד, ולפלוט ממנה מי שלא מתכווצת לגודל סיכה שמתאימה בידיוק לדרישות המקום..

לצפיה ב-''
06/07/2014 | 18:20
2
41
קודם כל קבלי חיבוק גדול.
אני יכולה מאוד להתחבר למה שאת אומרת. בעיקר לאמרה "טרור תעסוקתי" כי זאת בדיוק ההגדרה. ההרגשה שהייתה לי שמי שרוצה לשרוד שם צריכה ממש להתחנף לאחראית ולהיות ה-BFF שלה ואם את לא שם אז את אוכלת אותה. לא הרגשתי שם עבודת צוות, הרגשתי שיש את האחראית שמכתיבה לכולם את החיים, שמתעללת באחיות שלה לא פחות ולא יותר. אנחנו שהיינו בסך הכל סטודנטים, אפילו לא סטאז'רים- היא הייתה מכריחה אותנו להגיע בימי שבת, למרות שהיא יודעת שאין תחבורה ציבורית ביום הזה. פשוט כדי לסתום לה חורים. שום התחשבות, שום דבר.
אני לא יודעת באיזה בית חולים עבדת, אבל הספיקה לי התנסות בבית חולים פריפרי בצפון כדי להרגיש את זה.
גם נזכרתי עכשיו שאפילו כמה פעמים אחיות בבית החולים שאלו אותי "למה את לומדת סיעוד? למה לא משהו אחר?" והן שואלות את זה מתוך תמיהה כי הן לא מרוצות מהמקום שהם נמצאות בו. יש את אלה שגאות בתפקיד שלהן ואז אני הסטודנטית הפעורה אומרת "אז למה את צריכה לנקות את המיטה ולהחליף את המצעים". התשובה שלהן זה בדרך כלל כי אין מי שיעשה את זה, תקן של אחות וכוח עזר זה אותו תקן, אז מעדיפים לקחת אחות שתעשה הכל. אם לא מתאים לך- אז את מוזמנת לעזוב. אין אפס.
אז כל הכבוד לך שהיה לך את האומץ לקום ולעזוב. יש כאלה שנתקעים שנים בתוך המערכת הזאת ומרגישים תסכול בלי סוף. הולכים לעבודה רק כי חייבים ולא באמת מתוך תחושת שליחות או סיפוק כלשהו שניסו למכור לנו בלימודים. אני מקווה שתוכלי לממש את עצמך בתחום אולי בנישה אחרת, אבל אם זה ממש לא מתאים אז במקום אחר שיעשה לך טוב.
העבודה של האחיות במלא אינה פשוטה וקשיים מהצוות וההנהלה פשוט לא מאפשרים להמשיך לעבוד. אני בטוחה שיש מחלקות נורמליות ולצערי הן לא רבות.
אני ממש מודה לך שחלקת איתנו את זה, כי גם חשוב להגיד את הדברים האלו. המקצוע שלנו יכול להיות נפלא, אבל יש הרבה דברים בדרך שהורסים. צריך להכיר בהם וצריך לשנות את זה.
לצפיה ב-'תודה :) '
תודה :)
06/07/2014 | 22:48
1
46
ואני, איפה שהלב שלי לא יכול לפעום, הרגליים שלי לא יעמדו.

לא הרגשתי שיש לי ברירה הציעו לי תנאי חזרה בלתי אפשריים כמבחן נאמנות, אז איך אומרים?

"אז זהו שלא".

תשמעי היה לי אומץ כי יש לי גב כלכלי, וזה בכלל משהו שבלעדיו ספק רב איפה הייתי היום... "מבלה" ביחד עם שאר האחיות האלטרואיסטיות?... וכן את צודקת, למקצוע בפני עצמו יש תביעות מובנות גבוהות, ובפני עצמן הן מספקות, היה לי קשה לעזוב, באמת מתוך תחושת ההפסד, והשליחות, וגם כן, ראיתי דברים מעניינים למדתי ומעל הכל - סייעתי לאנשים, סעדתי אותם, ובאדיבות הבית חולים , סעדתי אותם מאד מאד. אני לא נגד , אני אפילו מוצאת בזה משהו - לא להגיד שאהבתי אבל תחושת הסיפוק והשליחות ניכרת כשאת צעירה וכוח במותנייך, ואת באמת מקבלת הכרת תודה מהמטופלים, דבר שהוא קשה יותר לקבל ממטופלים מורדמים ומונשמים., והסיטואציות האלה האלו אצלי הרבה שאלות אתיות בכלליות, אבל הרבה מעבר לזה, הרגשתי שאני לא אתאים את עצמי לנורמות שם - שהן דבר שהוא מעבר לקושי בחוסר ההתחשבות בהיריון ההולך ומתקדם, בצוות המגוון אנושית מאנשים מדהימים עד לאנשים שרק נראים כמו בני אדם חיצונית. גילוי נאות, אני מלכתחילה ולאורך כל הדרך הייתי מאד מהוססת לגביי בחירת המקצוע. המציאות הפגישה אותי עם מערכת שפשוט נגעלתי ממנה צר לי אין לי מילים אחרות ובחרתי שלא להשתלב לנסות ולהשתלב בה לאחר חופשת הלידה. באיזור הזה יהיה לי כנראה לי קל למצוא משהו אחר, אבל זה באמת לא מטריד אותי, עדיפה לי השלווה הנפשית, וכן יש לי מזל גדול שיכולתי להרשות זאת לעצמי.. אני אבל מבינה איך הללו שאין להן, שהן ככל הנראה רבות, מגיעות מהר מאד לשחיקה תסכול חוסר מוטיבציה התנהלות כזו או אחרת במחלקה שהאתיקה שלי בכל אופן לא סבלה - ואז הן "נדבקות" מהזקנות השבט, שמספרות לך סיפור גבורה הירואיים איך הן בהיריון עבדו 8 לילות בשבוע בן 7 ימים, והרימו מטופלים על חצי אצבע, אז מי את שתגידי משהו פספוסה? הן עשו זאת בשנת ס, לפני שבכלל נולדת, ואת לא תשאלי אותן שאלות הזויות כמו שנחפש מנוף?..

לצפיה ב-'התכוונתי לא למצוא באיזור הזה'
התכוונתי לא למצוא באיזור הזה
07/07/2014 | 03:47
16
לצפיה ב-'אף אחד לא טען שהכשלון שלך'
אף אחד לא טען שהכשלון שלך
07/07/2014 | 08:28
5
48
בשום נקודה בדיון (ואנחנו מנהלים פה דיון, כי זו מטרת הפורום) לא אמרתי שהמערכת צודקת, או עובדת נכון, כפי שהייתי רוצה שתתנהל. אל תנסי לייחס לי פה "אינטרס", אני ממש לא מנסה "לגלגל" פה שום דבר. אני הייתי מנהלת של צוות אחיות, אבל כבר שנתיים שלא ואני רוצה להשאיר פה בפורום ערוץ פתוח ומכבד לדעות של אחרים.
אני לא עיוורת, אני מודעת למה שקורה. צר לי על כל אחות שעוזבת את המקצוע שלנו.
אני חושבת שיש גם מקום להציג צדדים אחרים (אחרת לא יתקיים דיון....).
כפי שציינתי, הקושי קיים לכל אמא שחוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה (ואני צריכה ללדת כל יום, תאמינו לי שאני חיה את החרדה הזו בתקופה האחרונה)
ניסיתי פשוט להציג גם את הייתרונות שנותן המקצוע שלנו.
בעיקר, מגוון תעסוקתי אין סופי, שמאפשר למצוא פתרונות (הקהילה, מרפאות פרטיות, מוסדות, חברות פארמצבטיות אפילו עבודה פרילנסרית כעצמאית).
אגב, אני אסיים בסיפור האישי שלי-
אחרי שילדתי את התאומים (עבדתי אז במחלקה כירורגית, במשרה מלאה) הייתי בחופשת לידה 5 חודשים ורציתי לחזור.
לא ראיתי את עצמי מסוגלת להמשיך בבית התעגעתי לעבודה.
אתם יודעים שבעלי גם הוא אח ט.נ באותו בית החולים-
אז הוא לקח את שארית חופשת הלידה וישב עם התאומים עוד 4 חודשים בבית (הסתבר שיש אופציה כזו בחוק), עד שהתחמם מזג האויר והכנסנו אותם למשפחתון.
תגידו לי, אם הוא היה עובד בהייטק זה היה קורה? מישהו היה בכלל מוכן לשמוע על בעל שיוצא לחופשת לידה ונמצא עם הילדים שלו בבית, במקום אשתו?
היו מפטרים אותו מיידית- אבל בבית החולים דווקא קיבלו את זה מאוד יפה, שמעו על זה בכל בית החולים.
אני חזרתי לעבודה במחלקה, אבל כעבור חודש וחצי קיבלתי הצעה יפה מקופת חולים שלא יכולתי לסרב לה.
כעבור שנתיים, שנולד השלישי הוא עבר לרכז קורס על בסיסי בט.נ ועבד רק בקרים, עוד דבר שמאוד עזר לעבור את התקופה שבה היינו עם  3 ילדים מתחת לגיל 3...... (ןאני בתפקיד ששואב אותי +לימודי תואר שני)
תראי מיס פרלין, אני כותבת עם המון כבוד אליך.
את באמת העלית פה נושא כאוב, גם אני עברתי (וצפוייה לעבור שוב...) את אותן התלבטויות וחששות.
אבל זה המקצוע שבחרתי  לי- הסיעוד. ומתוך זה, אני מנסה למצוא את המיטב עבורי ועבור משפחתי.
האפשרויות קיימות.
לצפיה ב-'שתהיה לידה טובה..'
שתהיה לידה טובה..
07/07/2014 | 09:50
4
39
בוודאי שיש מקום להציג דברים, וצריך גם להיות כנים, אפשר מצד אחד ורצוי להסתכל על חצי הכוס המלאה - ובמידה והסתדרתם במקצוע, וכך זה נשמע, אשריכם. לא זכרתי באופן מיוחד שבעלך אח בכלל, או בטיפול נמרץ בפרט.

אני מתייחסת למה שכתבת באופן ספציפי בהודעתך הקודמת

"מיס פרלין מציגה את ההתנסות האישית שלה - גרמת בזה להאיר לא באשמה שלי בכשלון כלשהו אלא להעיר שזה מקרה מסויים, ובזה אני מסכימה לחלוטין.

מההתנסות האישית שלי ומההתנסות של רבות מחברותי- אלו שבגילי (גיל הילודה) והמבוגרות ממני, שכבר ילדהם מבוגרים- בדר"כ יש גמישות מצד האחיות האחראיות., ניסת ליצור בדברייך רושם שבהתנסות האישית שלך, קיימת נורמה של רבות מחברותייך שמנהלת אחרת, ואחיות אחראיות מתחשבות.

אני חושבת שכל מה שכתבת חייב להיות נכון, כי זו דעתך הסובייקטיבית וניסיונך. וחשוב מאד לציין שהרבה מהאפשרויות הזמינות לי שיש לה השכלה של תואר ראשון בסיעוד, ושני וכן הלאה, מתייחסות לאיזורים שאינם הפריפריה, אבל היצע העבודה בתחומים רבים הוא פחות, וזה לא נוגע באופן מיוחד כל כך לסיעוד. אני בשביל לממש רבות מהאפשרויות הללו, צריכה לעבור לאיזור עירוני, להתרחק מהמשפחות שלנו בכדיי להגיע למקומות שבהם הנורמה מכבדת את האחיות שוב, וגם זה רק בדרך כלל, מן הסתם שלא תמיד וכל מקרה לגופו. פשוט במקום שבו הדרישה לעבודה עולה משמעותית על היצע העבודה, השוק נראה בהתאם, וכמה חבל. לא הצלחתי לשנות את המקום , ולא הרשתי למקום שישנה כל כך מהותית אותי.

כן יש אופציה בחוק שבן הזוג יכול לחלוק איתך את חופשת הלידה רק קצת מוזר בעיני שהיא נמשכה 8 חודשים (בתשלום?...)

ואני מצטערת לאכזב אותך לגביי הנחה הגורפת על הייטק. בעלי מהנדס חשמל, ואין בכלל ספק שהוא בתחום הייטקי לגמריי, ומנהל הצוות הקודם שלו, אדם שמנהל במקום הייטקי ומכובד ועמוס ביותר בתעשייה צוות של קרוב ל20 אנשים, יצא לחופשת לידה - במקום - אישתו., והוא לא היחידי, כי יש בכל זאת אנשים ומקומות עם נורמות נאורות. את מספרת כמובן את המקרה הספציפי שלך, ואני מייחלת שאצל כולם זה יסתדר בצורה שבה הם רוצים, אצלי זה לא קרה - בשלב הזה. אבל  לי נראה שקצת בחרת לטמון הראש ולהתעלם מהבעתיות שקיימת עד להודעה הזו. כן , אני מקרה ספציפי אבל גם משתתפים אחרים בפורום חוו , וכמובן במציאות , חווים נורמות קשות מאוד בתחום שלנו., וזה עצוב מאד בעיני, לא כלפיי עצמי דווקא., אבל כן, גם.

לצפיה ב-'בוודאי שלא בתשלום'
בוודאי שלא בתשלום
07/07/2014 | 12:32
3
41
אבל זה הוכר כחופשת לידה אצלו.
אגב, אני גרה בכפר, ממש לא באיזור עירוני...... בדרום המופגז בימים ושעות אלו......
אגב, דיון, לצערי, התקיים בינך, לביני וטוקסיק בייבי.... לא ממש מדגם מייצג של אחיות ואמהות, כך שלא ניתן להסיק מסקנות לגבי משתתפים אחרים פה בפורום....
אני אולי נשמעת "זקנה".....למרות שאני "רק" בת 34.....
אבל החיים הם בחירות שאנחנו בוחרים לעשות.....
לצפיה ב-'נכון שהשיח התקיים בינינו'
נכון שהשיח התקיים בינינו
07/07/2014 | 16:28
1
40
אבל המקרה הספציפי של מיס פרלין, זה מקרה של רבים שעובדים בפריפריה- ואם לדייק בפריפריה בצפון. כי בדרום עד כמה שאני מבינה עדיין יש חוסר באחיות כמו במרכז. (מצטערת לשמוע שאתם מופגזים, זה באמת לא נעים, חוויתי את זה הרבה שנים בצפון ולא מאחלת לאף אחד).
המצב הוא אבסורד- מצד אחד בצפון אין חוסר באחיות, ההפך- על כל תקן יש כמה אחיות שיכולות לתפוס אותו. מצד שני אין מספיק תקנים, כי זה מה שמשרד הבריאות/האוצר הקצה.
אז עובדים בתתי תנאים, בתחושה שאם את לא כאן אז לא נורא כי ניתן להחליף אותך בקלות. עושים הכל- כי אין מספיק כוחות עזר. זה מה שהבנתי מדבריה של מיס פרלין וזה מה שחוויתי בזמן הלימודים שלי. נכון אני עדיין לא אחות, עדיין לא אמא, אבל הדברים האלו באמת מתקרבים לחיים שלי. אני חושבת שאם רוצים להביא למקצוע הסיעוד אנשים איכותיים, אמפאטיים, מוסריים, אחראיים וכו'- חייבים לתת להם את התנאים בשביל זה. אם רוצים שהאנשים האלו יישארו במקום העבודה לאורך זמן- צריך גם לדעת להתחשב בהם, במיוחד כשהם יודעים שיש בתי חולים שמעריכים יותר אחיות. אבל שוב חזרנו לאותה נקודה, שגם אם אותה אחות תאיים בפיטורים ותעבור לבית חולים אחר- את אף אחד זה לא מעניין כי מיד עוד יקפצו על ההזמנות. אולי גם בסוף מישהי תישאר שם בלית ברירה.
לצפיה ב-'לא נותר לי אלא להסכים, לצערי. '
לא נותר לי אלא להסכים, לצערי.
07/07/2014 | 21:34
15
לצפיה ב-'אכן קשה להיות באיזור מופגז.. '
אכן קשה להיות באיזור מופגז..
07/07/2014 | 22:57
29
ליבי איתכם, ובוודאי שזה קשה שבעתיים בשלהי היריון..

הטענה שלי לגביי משתתפי פורום , אינה מבוססת על הדיון המסויים הזה, אלא על השתתפותי בו לאורך שנים.

אני נשמעת כמעט זקנה, למרות שאני רק בת 32.

אכן החיים הם בחירות שאנחנו בוחרים לעשות.

לצפיה ב-'נראה לי שברגע שאמרת שיש קטנה בדרך'
נראה לי שברגע שאמרת שיש קטנה בדרך
06/07/2014 | 09:09
72
הענין הסתיים שם.
לדעתי תמשיכי לעבוד בקופ'ח עד הלידה יהיו לך כל הזכויות של חופשת לידה עם חופשה ללא תשלום, תראי איך את מסתדרת ומה מסוגלת לעבוד ותפני לבתי חולים. בהצלחה ובשעה טובה
לצפיה ב-'עזרה לסטודנטים בפרויקט'
עזרה לסטודנטים בפרויקט
03/07/2014 | 21:19
1
76
שלום לכולם

אני פונה בשם קבוצה של סטודנטים שעושה פרויקט קידום בריאות, בנושא ריבוי תרופות

היינו שמחים אם תוכלו להיכנס לקישור הבא, לראות את חומרי המידע שהכנו ולענות על שאלון קצרצר (8 שאלות אמריקאיות בערך)

תודה מראש!
לצפיה ב-'הקישור'
הקישור
03/07/2014 | 21:21
30

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
יוסי הרשקוביץ ושות', משרד עורכי דין
יוסי הרשקוביץ ושות'
פורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב
פורום ייעוץ סיעודי לגיל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה