לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום משחקי לוח
ברוכים הבאים לפורום משחקי לוח.בואו להזכר במשחקי הלוח ששחקתם בצעירותכם או להחשף למשחקים חדשים. לא עוד משחקי מחשב בו הנכם בודדים מול המסך אלא משחקים עם אנשים אחרים. כולנו שיחקנו בצעירותנו משחק לוח זה או אחר כמו 'מונופול' (הזקנים שבינינו זוכרים את 'חבילה הגיעה') או שח. אבל רובינו מפסיקים לשחק כשמתבגרים וחבל. בואו לפורום ללמוד על משחקים, לספר חוויות, לחוות דעה על המשחקים השונים, להמליץ, ליעץ, לשאול או בקיצור כל דבר שקשור למשחקי לוח.היום יש שוב עדנה למשחקי לוח ברחבי העולם. משחקים חדשים נוצרים מידי יום, וההנאה שבמשחק ומפגש חברתי עדיפה מישיבה בדד מול המסך.קיימים סוגים רבים של משחקים. הנה דוגמא לכמה מהם:משחקי לוח אבסטרקטים לשנים: המוכרים ביותר הם שח, דמקה ושש-בש. אך היום יש מספר רב של משחקים חדשים לא פחות מענינים ושונים כגון אבלון, Gipf, Zerts, ועוד.משחקי אסטרטגיה משפחתיים: משחקי לוח שקל ללמד גם את היותר צעירים שבינינו, לא ארוכים מידי ויכולים לשמש למפגש חברתי. המוכרים הם 'סיכון' ו'רמז'. כיום יש מבחר כל כך גדול של משחקים טובים שפשוט צריך לבחור את הנושא ולמצוא משחק מענין בתחום.משחקי מלחמה: משחקים מורכבים וארוכים שמסמלצים קרבות או תקופות היסטורים. היריעה קצרה מידי מלציין את כל הסוגים אך כל אחד ימצא את הסגנון העדיף עליו ואת צורת המשחקים המהנה עבורו.ודבר אחרון בכל נושא (בקשות, הארות, הערות, המלצות וכו) ניתן לפנות אלי במסר ואשתדל לענות בהקדם. שחקו ותהנו כי החיים קצרים מידי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משחקי לוח

ברוכים הבאים לפורום משחקי לוח.בואו להזכר במשחקי הלוח ששחקתם בצעירותכם או להחשף למשחקים חדשים. לא עוד משחקי מחשב בו הנכם בודדים מול המסך אלא משחקים עם אנשים אחרים. כולנו שיחקנו בצעירותנו משחק לוח זה או אחר כמו 'מונופול' (הזקנים שבינינו זוכרים את 'חבילה הגיעה') או שח. אבל רובינו מפסיקים לשחק כשמתבגרים וחבל. בואו לפורום ללמוד על משחקים, לספר חוויות, לחוות דעה על המשחקים השונים, להמליץ, ליעץ, לשאול או בקיצור כל דבר שקשור למשחקי לוח.היום יש שוב עדנה למשחקי לוח ברחבי העולם. משחקים חדשים נוצרים מידי יום, וההנאה שבמשחק ומפגש חברתי עדיפה מישיבה בדד מול המסך.קיימים סוגים רבים של משחקים. הנה דוגמא לכמה מהם:משחקי לוח אבסטרקטים לשנים: המוכרים ביותר הם שח, דמקה ושש-בש. אך היום יש מספר רב של משחקים חדשים לא פחות מענינים ושונים כגון אבלון, Gipf, Zerts, ועוד.משחקי אסטרטגיה משפחתיים: משחקי לוח שקל ללמד גם את היותר צעירים שבינינו, לא ארוכים מידי ויכולים לשמש למפגש חברתי. המוכרים הם 'סיכון' ו'רמז'. כיום יש מבחר כל כך גדול של משחקים טובים שפשוט צריך לבחור את הנושא ולמצוא משחק מענין בתחום.משחקי מלחמה: משחקים מורכבים וארוכים שמסמלצים קרבות או תקופות היסטורים. היריעה קצרה מידי מלציין את כל הסוגים אך כל אחד ימצא את הסגנון העדיף עליו ואת צורת המשחקים המהנה עבורו.ודבר אחרון בכל נושא (בקשות, הארות, הערות, המלצות וכו) ניתן לפנות אלי במסר ואשתדל לענות בהקדם. שחקו ותהנו כי החיים קצרים מידי.

|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/2014 | 10:39
6
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/2014 | 11:20
13
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
Pillars of the Earth שאלת חוקים. ולא רק
21/10/2014 | 19:58
4
100

במשחק של שני שחקנים:
ההתייחסות היחידה בהוראות לשני שחקנים היא בשלב שליפת פועלי העילית מהשקית השחורה.
שם נאמר
In a 2-player game, set the cost marker to "0" after you draw all 6 master builders.
ואני לא מבין את ההוראה,
הרי בשליפת פועל העילית הראשון ערך התשלום עבורו היא 7 מטבעות זהב,
וערך זה יורד על כל פועל עילית שיוצא מהשקית .
בשני שחקנים יש רק שישה פועלים. כך שהמינימום לתשלום יהיה 2 מטבעות עבור הפועל האחרון.
ואז במילא נגמרו הפועלים הללו.
ושלב זה הסתיים.
בתחילת השלב הבא הסמן שוב עולה ל 7 והתשלום עבור פועל עילית הראשון הוא שוב  7  מטבעות לא?

אשמח שמשהו יבהיר לי את המשפט

שאלת חוקים נוספת
מדוע יש ארבעה פועלים אפורים כשבפועל רק שחקן אחד יכול לקבל שני פועלים לסיבוב ובתום הסיבוב הם מוחזרים לטירה ושחקן אחר יכול לשכור אותם?

ושאלה אחרונה
מחפש לרכוש את ההרחבה של המשחק (לחמישה - שישה שחקנים) ולא כ"כ מוצא מקור.

מישהו אולי מוכר?
מישהו בשיטוטיו ברשת מצא חנות שמוכרת?

תודה אוריאל
חברים אשמח לעזרה בבקשה
24/10/2014 | 09:54
1
51
לפחות לגבי השאלה הזו

שאלת חוקים נוספת
מדוע יש ארבעה פועלים אפורים כשבפועל רק שחקן אחד יכול לקבל שני פועלים לסיבוב ובתום הסיבוב הם מוחזרים לטירה ושחקן אחר יכול לשכור אותם?

הבנתי שאין תשובה.

אבל לשאלת החוקים הראשונה
וכן סיוע במציאת ההרחבה אשמח לעזרה מכם

תודה ושבת שלום אוריאל
bgg Marketplace
24/10/2014 | 11:35
55
יש פה בחור שמוכר חדש ב- 70 אירו לפני משלוח לארץ:
תשובות
24/10/2014 | 10:18
57
לגבי הפועלים האפורים - זה בעיקר לשם נוחות וכדאי להתאים לחוקים.
לפי החוקים, קודם אתה מפעיל את כל המיקומים (ולכן לוקח 2 אפורים), ורק בסוף מחזיר את הפועלים שהשתמשו בהם למלאי- לכן 2 הפועלים האפורים מהתור הקודם למעשה נשארו מחוץ לטירה.

לגבי ה-cost marker, זה מייצג מה התשלום הנוכחי עבור עובדים, זה רק לנוחות ככה שכל עובד שעשו לו pass ישלמו עליו אח"כ 0 ולא 1 (כפי שניתן להתבלבל אם הסמן היה נשאר על 1).

ראשית תודה.
24/10/2014 | 14:11
50
70  יורו זה ממש הרבה, מעל 300 ש"ח רק להרחבה של המשחק.

ותודה על הבהרת החוקים

שבת שלום
משחקים למכירה - Zpocalypse, Pixel Lincoln, האי הנעלם ועוד
21/10/2014 | 15:37
102
למכירה המשחקים הבאים:

Zpocalypse
שוחק פעמים בודדות, במצב מעולה, כולל את 2 ההרחבות למשחק - במצב חדש!

Cosmic Encounter
משומש מעט אבל במצב טוב. הגרסא של Avalon hill

Pixel Lincoln
במצב מעולה

האי הנעלם / Forbidden Island
הגרסא העברית, גם כן במצב חדש.

ומס' משחקונים - קניבלים רעבים, תפוס ת'גנב.

הכל ב-400 ש"ח! (וניתן לקנות גם בנפרד)
צרו קשר בהודעה פרטית או מייל - sumoshe@gmail.com

אז מה שיחקתם בסוכות
21/10/2014 | 08:03
15
103
היה הרבה זמן לשחק, שני סופי שבוע ארוכים אז אני מצפה לרשימות מרשימות.
היות ולא הייתי בארץ אפשרויות המשחק שלי היו מוגבלות. לקחתי איתי שלושה משחקי קלפים (byzanz, verrater, meuterer) אבל שיחקתי רק שניים מהם, ובתחילת קניתי משחק חדש Takenoko וגם הוא שוחק.

byzanz משחק מכרז פשוט וחביב, לא ארוך שכל סיבוב מועמדים משאבים למכרז בכמה תורות (כל פעם פחות קלפים), כאשדר מי שזכה במכרז בסיבוב לא יכול להשתתף יותר במכרזים בסיבוב זה. אז ככל שסיבוב מתקדם יש פחות קלפים אבל פחות מתחרים ולכן הם עולים פחות. בסוף התור בוחרים קלפים מתוך השוק בסדר הפוך לזכיה במכרזים (אחרון בוחר ראשון).
דינמיקה חביבה, משחק לא ארוך ובטוח יחזור לשולחן הרבה (ביחוד עם הילדים שאהבו אותו)

verrater הוא משחק קלפים קצת מוזר (meuterer הוא למעשה אח שלו, מבוססים על הרבה עקרונות דומים) בגדול כל שחקן שיך לאחד משני בתים (ויכול לשנות את זה במהלך המשחק) וכל תור יש מאבק בין שני איזורים שכל אחד שייך לאחד משני הבתים. השחקנים בוחרים אחד מ-6 תקפידים ומוסיפים צבאות להגן על האיזור של הבית שלהם. הבאיזור עם הצבא הגדול מנצח והשחקנים ששייכים לבית מקבלים נקודות ניצחון על פי האיזור ומספר השחקנים שתמכו. התפקידים מאוד משפיעים אז סה"כ משחק מעניין וקצת יותר כבד ממה שהייתם מצפים ממשחק קטן כזה. יחזור לשולחן אבל לא בתדירות גבוהה.

Takenoko משחק עם ביצוע ויזואלי מאוד יפה. בגדול שותלים במבוק לדב הפנדה שהמלך קיבל ויש משימות שכל שחקן צריך לבצע על מנת לקבל הקודות ניצחון. יש 3 סוגי משימות. מיקום שטחים, גידול במבוק והאכלת הפנדה. כל תור שחקן יכול לעשות 2 מתוך 5 סוגי פעולות ועוד השפעה של קוביה בתחילת התור שיכולה לעזור קצת בצורה כלשהיא. משחק לא כבד חביב שרץ כאשר מכירים את החוקים. הילדים אהבו ואני בהחלט חושב שמתאים לשחקנים שרוצים משחק לא כבד (המשחק השני שכבר ידענו מי נגד מי לקח ~50 דקות ב-4 שחקנים)

ביום האחרון גם יצא לי לקנות עוד שני משחקים: Terra Mystica ו-Lewis & Clark (אולי יכולתי לקנות אותם יותר בזול אם הייתי מחפש אבל הפרש קטן לעומת קניה במקום אז הלכתי על קניה במקום, מה לעשות כנראה יכולת דחיית הסיפוקים שלי היא לא מי יודע מה) מחכה לשחק אותם בקרוב
לא שחקתם? שימו לב
23/10/2014 | 19:57
75
1: אני חושב שאם יש משחקים חדשים ששוחקו אנשים ישמחו לשמוע אליהם
2: צריך תגובות בפורום שיראו פעילות וכלן שרשורים של מה שחקתם מאוד עוזרים אם אנשים יספרו
שיחקנו רשימה די ארוכה של משחקים
23/10/2014 | 21:02
8
79
המוביל היה כנראה cthulhu wars, שמאז שעשיתי לו את הגרסא הביתית (מתי הוא כבר יגיע...) ראה כבר 30 משחקים לפחות.
שיחקתי 2 משחקים ב settlers of catan המהדורה העברית, חייב לציין שהם עשו עבודה  מעולה ואיכות המשחק יוצאת מגדר הרגיל. המשחק עצמו עדיין מחוויר לעומת מה שיש היום בשוק, אבל יש בני משפחה שמוכנים לשחק רק בו...
שיחקנו גם 7 wonders קצת, coinage, Province.
אקליפס ראה 3 משחקים, משחק מעולה!!! לא פיתחתי ציפיות גבוהות בהתחלה, אבל אחרי טעימה של כמה משחקים בו הוא בהחלט במקום הראוי לו בין משחקי הלוח המובילים בעולם.
 warmachine/hordes: High command שיחקנו פעמיים עם הווריאנט שעשינו, משחק ממוצע באופן רגיל, הוואריאנט הופכת אותו למעולה.
wrath of ashardalon עם הילדים.
וכמובן,  pathfinder ACG, כמעט סיימנו את החלק השני (מתוך 6) של הסיפור, יש לי את כל חבילות הסיפור של rise of the runelords,אז מחכים לנו עוד הרבה הרפתקאות.
תוכל לשתף את הקבצים של Cthulu Wars?
23/10/2014 | 21:55
4
32
בשמחה!
23/10/2014 | 22:21
3
41
בוודאי!

יש שם את חוברת ההוראות, artbook, ותיקייה של PnP files כדי ליצור את 7 הצבאות במשחק (4 הבסיסיים + 3 ההרחבות)

בתיקיית ה PnP יש כמה קבצים שצריכים הסבר:במשחק, לכל מספר שחקנים יש מפה שונה, ולכן קבצי המפה מחולקים ל 4 שחקנים ול 5 שחקנים. ניתן לשחק גם עם 3 שחקנים ולא יצרתי מפה עבור זה, פשוט תיצור איתי קשר בטלפון ואני אסביר מה ההבדל, זה באמת לא נורא.
המפות ושאר הדפים הודפסו על נייר A3 (האמת, קצת יותר גדול, אבל אני לא זוכר את המידה המדויקת של בית הדפוס, ו A3 זה בסדר גמור).
כדי ליצור שערים שיהיו נוחים לשימוש ובולטים בלוח, הלכתי לחנות של הכל ב-1 שקניתי 7 חבילות של 3 טבעות בקוטר 5 ס"מ כל אחת, זה עלה לי 7 שקלים.

כדי ליצור את ה elder signs אתה צריך 36 סמנים אחידים וזהים ושתוכל לכתוב על גבי צד אחד מהם עם טוש לא מחיק.
אני השמשתי ב threat tokens  של descent 2nd וכתבתי עם טוש על הצד הבהיר את הערכים, החלוקה היא כזו:
6 סמנים עם 3 נקודות
12 סמנים עם 2 נקודות
18 סמנים עם 1 נקודה.

וכמובן, מיניאטורות, שזה טעם אישי לחלוטין. אני אישית משתמש לדוגמא באשרדלון בתור קתהולהו, אלמנטלים מדיסנט כ star spawn, אטינים מדיסנט כ shuggoth ועכבישים מדיסנט כ deep ones. בתור הקולטיסטיס אני משתמש בקולטיסטס של גרסת הדלוקס של chaos in the old world שהכנתי.

זה קישור למידע המלא על כל הצבאות במשחק:

וזה מתעדכן בקביעות עם כל דבר חדש שלומדים (למרות שלא נשאר הרבה מה לגלות, המשחק מוכן ובשלבי הדפסה סופיים לפי העדכון האחרון)

בגלל שהיו לי המון מיניאטורות (אני שחקן warmachine וגרסת הדלוקס של chaos in the old world גרמה לי לאסוף שדים ענקיים מכל הסוגים) יכלתי לעשות את כלל הפלגים באופן פשוט יחסית, וכלל ההכנה של המשחק לקחה לי סיבוב של 15 דקות בעיר ושעתיים של חיתוך והכנה.

כנראה המשחק הטוב ביותר באוסף שלי, ואני ממש מחכה למשחק המקורי שיגיע אלי.
ובלי קשר
23/10/2014 | 22:28
2
38
הזמנתי אנשים שרוצים לנסות את המשחק לתאם איתי ולהגיע, וזה עדיין פתוח
תודה רבה - גם עבור הקבצים וגם ההזמנה - ושאלה
23/10/2014 | 22:47
1
41
צפיתי כרגע בסקירה ואני ממש לא מבין מה מיוחד בו - תוכל להסביר מדוע הוא מוצלח לדעתך?
אני אתייחס למכניקה כי החלקים זה סיפור נפרד
23/10/2014 | 23:14
43
מספר דברים:
1) מאוד דינמי וזורם, תמיד קורה משהו, אתה תמיד מעורב, בדרך כלל אין זמן מת ורמת האינטראקציה גבוהה. למשל אתה יכול לקבל ספרי לחשים גם בתורות של שחקנים אחרים אם הם עשו משהו (בטעות או שלא בטעות).
2) זמן משחק קצר יחסית, משחקים ב 3 שחקנים לעיתים נדירות עוברים את השעה, 4 שחקנים מנוסים יכולים לגמור משחק מלא בשעה וחצי ו 5 שחקנים בשעתיים.
3) המון משחקיות חוזרת. 7 צבאות, כל צבא שונה באופן דרסטי אחד מהשני, כל משחק מתפתח לכיוונים אחרים. יש במשחק הזה עקרון שאני מאוד אוהב שבו כל צבא נראה מטורף מבחינת היכולות והעוצמה שלו, אבל אז אתה עובר צבא וגם הוא מטורף, וכל הצבאות פשוט יכולים לעשות דברים הזויים, ואיך שהוא, המשחק מאוזן.
4) לדעתי, יש בו בדיוק את רמת האקראיות כדי להוסיף פלפל למשחק אבל לא יותר מדי אקראיות מכדי להפוך אותו ממשחק אסטרטגיה למשחק של גלגול אחד.
מתברר שלקטאן בעברי יש 2 הוצאות
26/10/2014 | 12:32
2
47
חייבת לאמר - מאכזב

גרסת ההרחבה שונה מאד בגפיקה מגרסת הבסיס - כך חשבתי,
ואז מתברר, שיש בעברית, בגרסת הבסיס 2 הוצאות,
האחד - תואם להרחבה
והשני (זה שברשותי) שאינו תואם

למה

לא יודעת...
מה לא תואם בדיוק?
26/10/2014 | 19:56
1
16
הגרפיקה מאד שונה
27/10/2014 | 14:26
23
וזה מאד מטעה
הרבה מאד
26/10/2014 | 12:35
49
רמי - כן גם זה משחק לוח ויש בו משהו מאד משפחתי
Galaxy Trucker - אהוב אצלינו מאד!! גם ילדים שלא ממש "אלופים" בו נהנים לשחק שוב ושוב
קטאן - עם ההרחבה (וכמו שכתבתי בהודעה נפרדת, לא ברור לי למה הגרפיקה של הבסיס שיש לי שונה מההרחבה) - לימנו חברים והיו ממש טורנירים משפחתיים
וגם T2R שאחרי שנתיים שלא עלה לשולחן חזר בגדול

המון
26/10/2014 | 13:01
50
מעבר ליום המשחקים בירושלים.......

שיחקתי עם הבנים שלי משחקים שקניתי לאחרונה Arkadia, Attika, Helvetia הרבה מאוד ערים ואבירים של קטאן ו Ta yü (זה משחק לשני שחקנים שאי אפשר להפסיק לשחק..... הוא פשוט מצוין)

אשמח להמליץ על כל אחד מהמשחקים האלה..... כולם שונים בסגנון אבל מצוינים.

גם אנחנו שחקנו לא מעט בחגים
27/10/2014 | 00:00
1
66
ברשימת המשחקים ששוחקו יש כמה להיטים חדשים כמו: Splendor ו- Istanbul. שני המשחקים אני אישית ממליץ מאוד. הראשון הוא משחק שדורש רק 5 דקות הסבר אך במשחק עצמו בהחלט יש על מה לחשוב. הוא קצר יחסית (כ- 40 דקות ב- 4 שחקנים) ותמיד אחרי משחק אחד בא לך לשחק שוב. Istanbul  הוא משחק שזכה בתואר "משחק השנה" בקטגוריה של משחקי אסטרטגיה אך הוא יותר משחק מזכיר משחק משפחתי. במשחק יש מנגנון מיוחד שלא ראיתי קודם. שני המשחקים מושקעים ויפים מאוד.
בנוסף עלו על השולחננו גם: Valdora, Augustus, Small World, Felix, Fleet ו- Love Letter.
אגב, גם אנחנו אוהבים את Takenoko, בעיקר הילדים. אי אפשר לעמוד מול הפנדה החמוד...
זה מענין - 5 דקות הסבר ו40 דקות משחק
27/10/2014 | 14:27
45
נשמע מועמד מצוין
הייתי באסן ואחר כך סוף שבוע של משחקים
29/10/2014 | 10:25
35
באסן שיחקתי ב: hospital rush, murano, north star games evolution, Versailles,realms of wonder, patchwork

בסוף השבוע האחרון שיחקתי עם חברים - על השולחן היו abyss, north star evolution, die staufer, machi koro

דותן
התיעצות דחופה - מלאי באמאזון
20/10/2014 | 20:47
2
95
האם מישהו נתקל בעבר - עשיתי הזמנה באמאזון גרמניה למוצר שכרגע לא קיים במלאי אך מוגדר כי אמור להתחדש בקרוב.
כמה זמן זה יכול לקחת לחידוש מלאי (את ההזמנה ישיתי לפני חודש)? 
כרגע יש אפשרות לרכוש ממקום אחר ב-40 ש"ח יותר, האם עדיין להמתין לחידוש מלאי כדי לחסוך אותם 40 ש"ח?
אם היא דחופה כנראה שאתה לחוץ :) אז תזמין ממקום אחר
21/10/2014 | 00:09
1
65
אני הזמנתי keyflower מאמאזון דה, ומופיע לי סטטוס מאוד מוזר (גוגל טרנסלייט גרוע בגרמנית יותר מבעברית) 'קבלנו את ההזמנה שלך, אבל אתה לא להכין מראש עבור משלוח. כמה זמן ההזמנה שלך תישאר במצב זה תלויה בזמינות של הפריט ואפשרות המשלוח שנבחרה.' (לאנגלית הוא מתרגם אותו דבר).
בפורומים אני רואה שאין מה להתרגש. אבל הם מוזרים שם בגרמניה

תודה!
21/10/2014 | 09:45
32
הוזמן ))
קניות במטבע זר
20/10/2014 | 14:09
5
76
שלום חברים,
לפני כמה זמן היתה על זה כתבה, ובטח לחלקכם זה ברור,
אבל כשקונים באמאזון למשל, אל תתפתו לשלם בשקלים!
עמלת ההמרה שלהם היא אכזרית ביותר.
שלמו ביורו/דולר.
שאו ברכה
אפשר הסבר?
20/10/2014 | 14:45
4
63
בכל פעם שאני קונה דרך האינטרנט אני משתמש בכרטיס אשראי ישראלי.
ה"טריק" היחיד שלי הוא לשלם בויזה כאשר המחיר דולרי ובמאסטרכארד כאשר המחיר ביורו.
איך קובעים באיזה מטבע לשלם?
תשובה
20/10/2014 | 15:01
3
56
אתה רוכש מוצר שמחירו הנקוב בדולרים בעזרת כרטיס אשראי שמחובר לחשבון עו"ש בשקלים. מתישהו בדרך תתבצע המרה.

פעם הכל היה ברור וההמרה היתה מתבצעת בחברת האשראי לפי התנאים שלהם, אבל היום גם פייפאל וגם אמאזון מאפשרות לשלם ישירות בש"ח כשהן עושות את ההמרה בעצמן.

כמו שאמר ה OP - התנאים שלהן הם גרועים - עם יחסי המרה גרועים ועמלות גבוהות יחסית לתנאים הרגילים של כרטיסי האשראי בארץ. למי שיש כרטיס עיסקי - ההבדל הוא גדול עוד יותר (לי למשל יש דחייה של התשלום ב 3 חודשים).

המסקנה: לבדוק את התנאים בכרטיס האשראי הישראלי ולהשוות, ולבחור לפי זה.
דחייה
20/10/2014 | 19:05
2
50
הדחייה לא קשורה למטבע - גם אם העסקה היא בשקלים אך העסק מוגדר בחו"ל (פייפל למשל או חנות גוגל פליי), תקבל דחייה.
כך, יוצא לי על דומינוס פיצה לשלם כמעט אחרי שלושה חודשים מיום שאכלתי אותה )).
כל היתר מאוד נכון!
הדחייה
20/10/2014 | 19:32
1
43
הדחייה קשורה אכן אך ורק למיקום הרכישה - אבל לא כל כרטיס נותן אותה.
צודק צודק ))
20/10/2014 | 19:45
48
אך נחזור להמלצה המקורית - לא לממן את אמאזון או פייפל על המרת המטבע (ולא משנה באיזו כרטיס נשלם בסופו של דבר  )
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/2014 | 11:54
3
5
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
בדיקה
28/01/2015 | 09:52
2
בדיקה
01/02/2015 | 09:13
1
3
בדיקה 2
01/02/2015 | 09:14
3
חורף טוב מתחיל בשבוע טוב של משחקים
19/10/2014 | 10:12
2
88
10 משחקים 3 חדשים ממש, מהמתישבים ועד לונה פארק:
כל כך אוהבת את הסקירות שלך
19/10/2014 | 12:57
1
40
וכל פעם מרגישה את ההווי הנושב מהם
מה שקושקוש אמרה
20/10/2014 | 15:46
8
שאלה לגבי משחק ישן- חניבעל
18/10/2014 | 13:26
5
59
שלום רב, גיליתי בבית משחק קופסה ישן בשם 'חניבעל משחק המלכים' בהוצאת קודקוד. אין לי את ההוראות (לוח שחור וריבועים צבעוניים שמים עליו)ץ האם מישהו מכיר את המשחק או לחילופין אולי יש לכם רעיון איך להשיג את ההוראות? תודה
תמונה תעזור...
18/10/2014 | 13:40
23
אולי זה?
18/10/2014 | 13:43
3
45
זה המשחק
24/10/2014 | 18:38
2
10
אכן זה המשחק. תודה. האם אפשרי ללכתוב לי את הוראות המחשק? מקווה שאני לא מטריחה יותר מדי.
תודה
קצת קשה...
24/10/2014 | 19:57
1
13
אין לי את המשחק המדובר ולעולם לא היה לי - מצאתי אותו באתר הבא:  http://www.boardgamegeek.com/boardgame/6131/triple...

המשחק אגב נקרא למעשה TRIPLE TRAVELER - ומכיל 3 משחקים - NILE, HANNIBAL ו TANDU.

חיפשתי קצת ברשת ולא מצאתי את החוקים - אבל נכתב שהחברה עונה לאימיילים ברצון עם החוקים - אימייל לפניות contact@discoverytoys.com

יש לי מכר אמריקאי שכניראה יש לו את המשחק - ביקשתי ממנו לשלוח לי סריקה - אולי זה יעבוד - אבל בטח יקח קצת זמן

גדי
תודה רבה על המאמץ והעזרה. אנסה לשלוח מייל
27/10/2014 | 18:52
4
נפגשנו ושיחקנו
18/10/2014 | 11:35
11
128
ומתבשל רעיון של בוקר משחקים כולל ילדים 
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
הרחבה של דיקסיט
18/10/2014 | 19:00
1
115
איזה הרחבה יש לך? והא ם את אוהבת אותה?
לנו יש את Quest ועדיין לא גיבשתי עליו דעה. 
יופי של ערב משחקים....
כן, זו אותה הרחבה
18/10/2014 | 22:11
76
אנחנו לא משחקים אותה בנפרד אלא פשוט מוסיפים את הקלפים לחבילה הבסיסית ומערבבים ביניהם

בוקר של משחקים
19/10/2014 | 10:25
8
81
אפשר לקבל מתכון של התבשיל?

אם מדובר בשבת בבוקר, ותהיה תעסוקה לילדה בת שש וחצי שלא ממש אוהבת לשחק משחקי קופסא,
אז אני אולי אוכל להגיע.
על איזה סוג תעסוקה חשבת?
20/10/2014 | 15:41
7
53
לא אוהבת משחקי לוח?
אולי היא לא פגשה את המשחקים הנכונים?
הרעיון הוא שאם נפגשים בבוקר ולא בלילה יכולים להגיע גם ילדים/בני נוער שרגילים לשבת סביב שולחן ולשחק משחקי לוח
[כמו שהבאתי את בתי, בת 14, למפגש סוכות אצל רואי וזויה והיא שיחקה עם כולם וכמו שמתקיים בחול המועד בירושלים]
אני בסה"כ תורמת את הבית, השולחנות ואת אוסף המשחקים שלי
אז אני אמנם גננת ובעיקרון יודעת להעסיק ילדים
אבל בבוקר שכזה אני לא בתפקיד והמטרה העיקרית שלי היא להיפגש ולשחק בעצמי 
כמובן שאשמח אם תבוא 

פתוח להצעות תעסוקה
20/10/2014 | 15:51
6
59
היא פשוט נלחצת מהסיטואציה של מנצח ומפסיד.
היא מאוד אוהבת לצייר, לשחק משחקי דמיון, משחקי מחשב.
לדעתי, כשיתגבש כזה בוקר, אז אני פשוט אדבר איתך בטלפון להבין אילו ילדים באים (באיזה גיל)
ומה הם הולכים לעשות, ואז אני אתייעץ איתה ואחליט.

אני מאוד אשמח שוב לבוא, אבל אני צריך למכור את זה לאשתי בתור פעילות גם לילדה 
לא בדקתי את זה לעומק אבל יכול להיות שזו דווקא סיבה טובה לשחק
21/10/2014 | 11:53
2
47
כלומר שזו סביבה בטוחה כדי ללמד אותה ש'ניצחון' ו'הפסד' זה לחלוטין תלוי בתפיסה שלה וזה לא באמת משנה אם היא הפסידה או ניצחה, כי זה תלוי בהמון משתנים שלא קשורים אליה בכלל. מה שחשוב זה שהיא אתגרה את עצמה והתאמצה (ונהנתה), התוצאה הסופית זה רק כדי שיהיה אפשר לכוון לאנשהו, אבל אין לזה באמת שום משמעות.
אני מניח שהיא לא תצפה בהרצאה הזו
21/10/2014 | 11:58
37
אבל אם אפשר להעביר לה את המסר שלה זה מספיק טוב אני מניח

כמה צעיר ככה חכם
21/10/2014 | 23:50
15
HANABI
23/10/2014 | 09:49
2
50
ההיתי ממליץ לשחק איתה משחקים שיתופים, בהם כולם מנצחים או מפסידים ביחד.
ב- HANABI לדוגמא אין אפשרות להפסיד, זה משחק שבו מנסים כל השחקנים יחד להגיע לכמה שיותר נקודות, והקבוצה משתפרת ממשחק למשחק. 
26/10/2014 | 08:23
4
אבל בגיל 6 HANABI בלתי אפשרי
26/10/2014 | 12:30
16
מישהו מוכר את Tigris and Euphrates?
16/10/2014 | 17:47
20
131
היי,

אני מחפש לקנות את המשחק הנ"ל.
לצערי כבר לא מדפיסים אותו, ואני לא אוהב לקנות מחו"ל מוצרים משומשים שאני לא באמת יודע איך הם נראים... (וגם לא מוצרים בניילון שלא מודפסים יותר במחירים מופקעים...)

אם מישהו מתכוון למכור את המשחק, אשמח לקנות.
מחיר
16/10/2014 | 20:32
1
89
לי אין את המשחק. אבל כמה היית מוכן לשלם להעתק החדש?
שאלה מעניינת
17/10/2014 | 01:13
81
אני לא אנקוב סכום ספציפי (אני מניח שאתה יכול להבין למה...), אבל אני מוכן לשלם יותר מאשר על משחק ממוצע.

[באינטרנט כמדומני עותק חדש יעלה מעל 600 ש"ח]
היתה הוצאה חדשה בספרד השנה, קישור-
17/10/2014 | 02:26
14
108
אולי תצליח למצוא משלוח מוצלח.
אני חיפשתי די הרבה זמן וקניתי לפני כשנה את המהדורה הגרמנית החדשה (יחסית) של פגסוס.
אמאזון לא שלחו לארץ אז שלחתי דרך mailbox.de, עלה כ260 ש"ח סה"כ, אבל אחד האהובים עלי.
בהצלחה!
גם אני רציתי להמליץ על הגרסא ספרדית
17/10/2014 | 09:13
13
84
הרי משחק לא תלוי שפה. הגרסא הספרדית יצאה לא מזמן, כך שאפשר למצוא אותה בחנויות (לדוגמא amazon.es)...
מגניב. רעיונות איך לעשות משלוח זול מספרד?
17/10/2014 | 12:20
12
75
משלוח ישירות לישראל יעלה 150 ש"ח...
150 זה זול )
17/10/2014 | 13:01
1
65
אני רואה באמאזון ספרד המשלוח 235 ש"ח....
כן, אתה צודק
17/10/2014 | 13:16
58
כתבתי בטעות...

זה רק מצדיק את הרצון לחפש יותר זול :)
דרך mailboxde יעלה בערך 150
17/10/2014 | 17:52
9
109
משלוח אליהם יעלה 6 יורו,
כשאני שלחתי איתם את אותו משחק זה עלה לי 26 יורו,
סה"כ 32 יורו.
אבל אולי יכריחו אותך לשלם מע"מ, שבאמאזון כבר מחושב ב250 ש"ח.
למה מע"מ? הרי...
17/10/2014 | 20:45
38
בלי משלוח זה לא עובר את ה-75$...
סה"כ (אם לא צריך מע"מ) זה יעלה כמעט 400 ש"ח. זה שווה את זה?
17/10/2014 | 20:46
7
42
ואיך - איך הצלחת למצוא גירסה ב-26 יורו???
הכוונה לעלות המשלול לארץ, כנראה.
18/10/2014 | 16:00
37
6 יורו עלה משלוח ל-mailbox.de ומשם לארץ 26 יורו.
לא יהיה עלות מע"מ על העסקה כזו כי מחשבים אם עלות המוצר + משלוח בחו"ל (לפני המשלוח לארץ) לא עולים על 75 $.
במקרה כאן כ-45 יורו משחק + 6 יורו משלוח פנימי - סה"כ כ-66 דולר, מתחת לרף חיוב המע"מ...

וכאן שאלה - איך mailboxde שולחים את החבילות לארץ? האם מדובר בחברה אמינה? איך יכול לראות תעריפים שלהם?
הדרך היחידה לענות בוודאות על שאלה כזו היא לקנות, ואז להחליט
18/10/2014 | 18:15
38
כצופה מהצד, אני חושב שיש לך עוד מבחר גדול, אבל מצד שני זה אחד המשחקים שאני יותר אוהב ושרואה לא מעט שולחן.
26 יורו זה המשלוח. המשחק עלה, נכון לנובמבר אשתקד, 23 יורו באמאזון.
מה שכן, ע"פ המשקל המשלוח היה אמור להיות קצת יותר זול באופציית משלוח כלשהיא שברגע האמת לא היתה זמינה.
ביחס לאמימות, אני לא הראשון שקנה דרכם, ולא היו בעיות רציניות בעבר, אבל זכורה לי איזו תלונונת ממישהו. חפש בפורום.
יש גרסא לאנדרואיד
19/10/2014 | 15:02
4
39
עם AI קטלני
אין כמו
23/10/2014 | 18:58
3
23
לשחק עם אנשים סביב שולחן :)
בשביל להכיר את המשחק?
23/10/2014 | 21:01
2
21
אין כמו אפליקציה
צודק
23/10/2014 | 22:36
1
26
להכיר עם אפליקציה ואז לשחק סביב השולחן עם חברים :)
אני מתנגד לזה נחרצות!
26/10/2014 | 09:51
18
לדעתי זה משפר מדי(!) את המשחקיות שלך, עד כדי כך שזה נותן לך יתרון גדול מאוד על פני שחקנים אחרים שלא שיחקו ומפתחים אסטרטגיה תוך כדי תנועה (ולכן גם טועים יותר מול שחקנים אחרים).
שיחקתי Settlers ו-Kingsburg באייפד, ובהתחלה זה מאוד נחמד, כי זה הולך מהר ולא צריך לסדר את הלוח ואת כל הקלפים והדברים וזה כיף, אבל מהר מאוד זה הופך לעניין מכני של לחיצה אחרי לחיצה, אתה כבר חושב מהר יותר, מכיר את האופציות טוב יותר, ואז כשתבוא לשחק מול אנשים שלא התאמנו בזה, זה כבר לא יהיה כיף, בעיקר כי לך זה לא יהיה מאתגר והם סתם יתבאסו.

לדעתי, משחקים שאתם הולכים לשחק עם אנשים (כלומר שיש/יהיה לכם עותק פיזי שלהם בבית) - אל תשחקו בטלפון/טאבלט. בהתחלה זה כיף, ואחר כך זה הורס את החוויה האנושית (למי שאכפת מזה...).
קניתי :)
18/10/2014 | 19:24
1
85
ראיתי שהאופציה הכי זולה כרגע היא להזמין את הגרסה הספרדית, דרך מוכר מ-ebay ספרד (עם משלוח ישיר לישראל, שכבר עדיף על כל הקומבינות שאפשר לעשות...). יצא משהו כמו 375 ש"ח. לא זול, אין ספק... אך יחד עם זאת נראה לי שזה הולך להיות שווה את זה :)

[ברגעים כאלו אני נזכר בצעירותי, ועל איך קניתי בטיפשותי משחקים בפריק, כשאותו עותק בדיוק ניתן לקנייה באינטרנט בכ"כ הרבה פחות כסף...]

תודה רבה לכל מי שעזר!
תהינה!
18/10/2014 | 21:27
48
ועדכן כשתתחדש :)
מה? הפסיקו להדפיס אותו?
21/10/2014 | 15:49
48
מכרתי את המשחק לפני 6 שנים ב150 ש"ח. בעסה שלא חיכיתי.
עזרה במציאת משחק ישן
16/10/2014 | 14:25
4
126
שם המשחק הוא "שובם של הדינוזונאורים" של קודקוד. אני מחפש כיצד ניתן להשיג/לרכוש אותו.
האם יש אפשרות מחברת קודקוד או ממשהו שעדיין יש לו אותו ?
מצורפת תמונה של אריזת המשחק.
תודה רבה לכול מי שעוזר.
ניסיון קלוש למצוא
17/10/2014 | 10:53
3
76
חיפשתי את המשחק בעברית והאפשרויות שמצאתי הן מישהו שניסה למכור אותו פה לפני שנתיים, אז אולי זה עוד רלוונטי:

ויש את זה להשאלה בספריה בכפר עזה:

אם הגרסה האנגלית היא גם אפשרות אז אני מניח שיהיה יותר פשוט למצוא
איך המשחק נקרא באנגלית ?
18/10/2014 | 15:23
21
לא מצאתי גרסא אנגלית, רק גרמנית שנמכרה כך גם בארה"ב
18/10/2014 | 18:44
1
37
יש כמה אנשים שמנסים להחליף אותו - בטח יסכימו לקבל הצעה כספית
18/10/2014 | 19:43
47
Orginal Slinky
15/10/2014 | 02:16
70
היי!

מישהו יודע אם ניתן להשיג מאיפה שהוא בארץ קפיץ למשחק?

לפני שתמהרו לענות,
מצאתי מלא חנויות שמוכרות פלסטיק.
מצאתי גם חנויות שמוכרות מתכת קטן ואפילו בינוני.
אני לא מחפש את הנ"ל!

אני מחפש מ-ת-כ-ת והכי ה-כ-י גדול :)

תודה רבה!!

מצ"ב תמונה להמחשה + צילום עצמי של הקפיצים שלי :)
Calendars.com - מבצע ליומיים
14/10/2014 | 20:27
9
157
30% הנחה על הכל, כולל המשחקים.

ממה שאני רואה, הם מורידים את ההנחה אוטומטית בעגלה, ככה שאפשר לראות בדיוק כמה יעלה. משלוח סטנדרטי 16$ לרוב הדברים.

יש להם מבחר בינוני, ולרוב המחירים של Cardhaus יותר טובים כנראה, אבל אולי יתמזל למישהו למצוא משהו שלא מצא עד כה (כמו שהיום הזמנתי את Shadows over Camelot, שאני מחפש כבר די הרבה זמן במחיר שפוי, דווקא מ-Barnes&Noble, שבמקרה היה להם קופון של 20% הנחה... הקופון שלהם הוא BNFRIENDS, אגב, למקרה שהוא עדיין פעיל).
שימו לב שזה משלוח UPS
15/10/2014 | 00:42
4
62
אז מה ההשלכות של זה?
15/10/2014 | 00:54
3
44
UPS ו FEDEX מוסיפים עלויות כאוות נפשם שיכולות להגיע למאות שח
15/10/2014 | 09:53
2
78
הזמנתי פעם אחת מ CALENDARS חבילה של פחות מ 50$כולל משלוח  (היה מבצע של 50% הנחה) וכשהחבילה הגיעה UPS בקשו ממני 300 ש"ח.

הליצנים ב CALENDARS רשמו את המחיר לפני ההנחה על ההצהרה, שגרם להכל לעבור את סף המכס. UPS שיחררו על דעת עצמם את החבילה מהמכס - ודרשו מכס, מע"ם, עמלת שחרור, דמי איחסון ודמי דלק.

לקח לי יומיים של צעקות ואיומים לא לקבל את החבילה כדי לקבל מ UPS הנחה (ויתרו על העמלות המצוצות מהאצבע) ומ CALENDARS פיצוי כדי שכל הרכישה הזו תגיע לעלות סופית כמעט סבירה - כ 100$. אגב CALENDARS טענו כל הזמן שהם צודקים ובהצהרת המכס צריך לרשום את ערך התכולה לפני ההנחות.

אגב - מישהו כאן בפורום (אופק?) שרכש אחרי ששמע את הסיפור ביקש מהם שירשמו את הערך הנכון - והפתעה - הם לא עשו את זה גם אצלו...

קשה לי להעריך מה יקרה אם הערך הנקוב יהיה מתחת ל 75$, והאם UPS ידרשו תוספות. יש למישהו ניסיון?
שאלה טובה
16/10/2014 | 01:02
1
45
בכל מקרה הזמנתי עכשיו Small World שהעלות לפני ההנחה פחות מ-75$.
נקווה לטוב, ואעדכן איך הלך.
עדכון: קיבלתי את המשלוח!
05/12/2014 | 09:05
12
היי,

המשלוח הגיע (אמנם לקח לו הרבה זמן - קרוב לחודשיים), בלי שהיה צריך לשלם עמלות כלשהן.
מה שכן - calendars עדיין מצהירים שמחיר המוצר הוא המחיר לפני ההנחה.
אז המסקנה היא שאפשר להזמין מוצרים שהמחיר שלהם לפני הנחה לא עובר את ה-75$, בלי כאבי ראש ומיסים מיותרים (כל עוד לא אכפת לך לחכות קצת זמן, אם כי אולי זה היה ספציפית רק במשלוח הזה) :)
אגב - הקופון הוא BDAY30 ולא מה שרשום
15/10/2014 | 00:47
2
40
נכון, זה הקופון של Calendars
15/10/2014 | 07:39
1
51
אבל בגלל שראיתי שהם מורידים אותו אוטומטית בעגלה, לא ציינתי אותו.

כתבתי ש-BNFRIENDS זה של B&N. כנראה שהוא כבר לא פעיל, אבל אפשר לנסות.

ואני מצטרף לשאלה על UPS.
סליחה - קראתי את ההודעה מאוחר ולא הבנתי אותה נכון
15/10/2014 | 09:41
27
הזמנתי Small World
16/10/2014 | 00:57
55
יצא 28$ + משלוח 16$

די סבבה
מחפש המלצות למשחקים
13/10/2014 | 16:43
1
136
היי,

אנחנו בערך 3-4 שחקנים, אנחנו יחסית מתחילים, אבל אין לנו בעיה לשחק במשחקים מורכבים (אבל לא מורכבים יותר מדי...), ואפילו נשמח לשחק במשחקים שהם יותר מאשר gateway.
זה יכול להיות euro game, מלחמה, או סתם אבסטרקטי (או שילוב). גם ה-theme עצמו פחות חשוב.
אסור שיהיה בזה יותר מדי מזל (למשל ב-Risk מבחינתי יש יותר מדי מזל כי כל הקרבות מוכרעים ע"י קוביות; אחרי שפעם אחת הפסדתי ב-3 קרבות רצופים למרות שהיה לי יתרון מספרי בכולם, החלטתי לא לשחק יותר ב-Risk).
אם במשחק יש אינטראקציה בין השחקנים, זה מוסיף.
זמן המשחק צריך להיות עד שעתיים-שעתיים וחצי, מעל קצת קשה לסיים עם הקבוצה שלי...
פחות מעוניינים ב-Party Games כדוגמת dixit.

משחקים שאהבנו - 
Carcassonne - שהוא פשוט, אבל מספיק מתוחכם בשביל להיות כיפי.
Puerto Rico - משחק ממש טוב, המכניקה ברורה והוא כיפי.
T2R - משחק נחמד, אבל הגיע הזמן לעלות שלב למשחקים יותר מורכבים.
Catan - חביב
Hive/Quoridor - אמנם טובים רק בשניים אבל נהדרים

משחקים שפחות אהבנו -
Agricola - ה-theme והכללים ברורים, אבל הוא קצת שורף את המוח... וגם קצת משעמם
Power Grid - קצת משעמם לטעמנו.

דברים שהיו נראים לי מעניינים ולא ניסיתי, אשמח לחוות דעתכם -
Dominant Species - נראה מעניין, אבל להבנתי הוא ארוך מדי.. אבל אם תגידו שאפשר לסיים משחק בשעתיים וחצי עם 3-4 שחקנים - אולי שווה (במיוחד עם המבצע ב-GMT :)).
Intrigue - נראה מתאים לקבוצה (במיוחד בגלל ה-back stabbing :P)
El Grande - יש מצב לקנות חדש מאיפשהו? כי לא מצאתי בחנויות גירסה חדשה באנגלית .
Alhambra - הבנתי שכמעט אין שם החלטות מעניינות, אז ויתרתי.
Saboteur - למיטב הבנתי המזל שם משחק תפקיד גדול מדי, אז ויתרתי.
Small World - מה דעתכם?

אם יש לכם הצעות/התייחסות לרשימה הנ"ל או מעבר אליה, אשמח לשמוע!
המלצה
15/10/2014 | 14:55
85
אז ככה:
El Grande - מצויין (ראה הסברים וחוות דעת שלי פה ) אבל הבנתי שהם לא מדפיסים חדש יותר ואפשר להשיג כרגע רק ביד שנייה.
Alhambra - אני אוהבת כי לא תמיד צריך משחק מורכב מדי ולדעתי עדיין מעניין. 
המלצות נוספות:
Troyes - משחק מצויין, אסטרטגי ותמיד מעניין (ראה הסברים וחוות דעת שלי פה )
Belfort - גם מעולה, משלב את El Grande Stone Age - (ראה הסברים וחוות דעת שלי פה )
Lords of Waterdeep - תמיד כיף לשחק, מצויין גם בשני שחקנים - (ראה הסברים וחוות דעת שלי פה )
תבדוק בינתיים את אלה. בהצלחה!
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/2014 | 12:27
6
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
מכירים חנות באמסטרדם?
12/10/2014 | 12:06
4
73
היי,

מישהו מכיר חנות משחקי לוח טובה באמסטרדם?
היי אני מכיר חנות נחמדה
12/10/2014 | 13:37
2
70

מחירים סבירים לרוב המשחקים
נמצא קרוב יחסית למרכז המסחרי של אמסטרדם.

באתר אפשר לבדוק מה במלאי וגם דבר נוסף בעל החנות אמר לי שאפשרי לשלוח מייל למשחקים שאתה רוצה שאין במלאי והוא יזמין.
אז ממליץ להציץ באתר ולחפש משחקים ולדבר איתם.
לא זול...
12/10/2014 | 19:23
1
48
וגם הרבה דברים אין במלאי כרגע
בגלל זה הצעתי לשלוח מייל...
12/10/2014 | 22:03
44
במידה ויש לך זמן עד לטיסה.
חלק מהמשחקים לפחות שאני הייתי היו מחירים סבירים.
למשל rfesco קניתי משם ב 40אירו זה היה.
American Book Center
13/10/2014 | 12:27
47
או ABC בקיצור (http://www.abc.nl) - חנות גדולה שמיועדת רק לאנגלית, בלי תרגומים לשפות אחרות, עם מחלקת משחקי לוח לא רעה יחסית, ואפילו פינת מציאות/מוזלים.

מי מגיע לessen?
11/10/2014 | 19:11
1
75
שלום לכל המשתתפות והמשתתפים,

אני אומנם לא גר בישראל אבל מתעתד להגיע לessen במהלך שבוע הבא. חשבתי שיהיה נחמד להיפגש בערבים ולשחק בעברית. אם מישהו מכן או מכם מעוניין אשמח להיפגש ולשחק.

דותן
איזה ״באסה״ לי
11/10/2014 | 22:42
67
איך שהוא יצא שהשנה יש הרבה יותר דברים שקשורים לישראלים באסן לעומת שנה שעברה. מקווה שהתעננות תמשיך ככה גם עוד שנתיים שלוש שאז יהיה סיכוי שאני אסע שו
חג נוסטלגי
12/10/2014 | 06:33
67
משחק ילדים אחד, ושני משחקים "עתיקים" שזכו לנחות על השולחן:
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ