לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אופנועים
ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

אופנוען חדש A1 ומחפש עזרה כללית ולגבי אפנוע חדש ויד 2
10/09/2015 | 12:26
3
147
אהלן, עברתי טסט ממש לאחרונה- עברתי מרכב לאופנוע והתחלתי את הרישיון מA1.
אני מחפש אופנוע כביש שיעמוד בנסיעות של פעם בשבוע בערך מירושלים לפרדס חנה ( חושב שכ60 ק"מ, מתחיל לימודים בירושלים בקרוב), ואולי גם נסיעות וטיולים פה ושם. התקציב שלי מגיע עד 25 אלף בערך. ( לא כולל ציוד מיגון)
השאלות הם כאלו:
1. על איזה אופנועים אתם ממליצים? (מבחינת עלות ראשונית, מבחינת טיפולים ומבחינת ביטוח)
2. האם משנה איזו יד האופנוע? (ראיתי ב"יד 2" בעיקר אופנועים יד 5)
3. אני מבין שזו שאלה שמשתנה בין אופנוע לאופנוע וכו'- אבל כמה משנה קילומטרז' גבוהה ומה המשמעות מבחינתי?
4. האם אתם ממליצים על ביטוח מקיף או שאפשר להסתפק רק בחובה?
5. חנויות שבהם כדאי לי לקנות ציוד מיגון וציוד רכיבה? חברות/ דגמים מומלצים?
6. יש לכם טיפים נוספים- למשל קורס רכיבה כלשהו וכו'?

תודה לכל העוזרים מראש :)
התקציב יכול להיות גבולי
10/09/2015 | 14:33
2
89
יד זה דבר חשוב, ואם אפשר לקבל הסטורית טיפולים מתועדת - זה טוב.
יש קטנועים 250 ומעלה שיעשו היטב את המשימה (בהיבט הבטיחות שלך).
לגבי ביטוח - אחרי שתיסגר על כלי - תחשוב מה סיכויי הפגיעה העצמית שלו. בכל מקרה חובה זה חובה וצד' ג' יותר ממומלץ.
כמה בערך זה תקציב לא בעייתי? אני לא מחפש אופנוע חדש מהניילון
10/09/2015 | 14:53
1
43
תחרוש יד 2 תראה בכמה נמכרים ומה מתאים לך
10/09/2015 | 15:05
35
KTM DUKE חדש נצפה.
10/09/2015 | 11:07
5
338
http://bit.ly/1iffJsH
נראה מאוד בוגר, סולידי וזהו הדיוק הראשון שאני אהבתי.
הופיע כבר לפני חודש במגזינים הגרמנים אבל...
10/09/2015 | 12:29
3
194
בגלל שהוא נראה בדיוק כמו הדגם היוצא אפילו לא היה לי כח לעשות קופי פייסט.
KTM החלפת לוח שעונים זה לא דגם חדש!
הדבר היחיד שמעניין זה שאומרים שהם הצליחו לסחוט עוד כמה כח סוס ממנוע שכבר נחשב לחד צילנדר החזק ביותר ביצור סידרתי 
לא מדויק בכלל
12/09/2015 | 16:13
2
92
כנראה שלא קראת את תוכן הכתבה חבר.
מדובר לא רק על גידול בכוח סוס ומומנט, אלי על הוספת cornering ABS, הוספת עוד balancer shaft להורדת ויברציות.
ככה שהשינוי הוא לא קוסמטי בלבד.

לי הוא נראה בוגר יותר. יותר טוב ולא כמו איזה צעצוע.
שיפור של דגם קיים זה לא דגם חדש
16/09/2015 | 17:56
1
21
מבחינת עיצוב שום דבר לא השתנה חוץ מהכיסא אז על איזה עיצוב בוגר אתה מדבר?
זה שהוא כרגע בתמונה בשחור חלק? 
סמנטיקה, אבל קבלתי.
17/09/2015 | 08:33
10
מסכת חזית בשקל? צעד אחורה לעומת הדיוק תלאתה המקורי.
10/09/2015 | 12:56
57
ביומיים האחרונים היינו אומללים, ללא תנועת הפחיות...
09/09/2015 | 22:22
4
347
שכבת האבק על הכבישים היתה מקשה ואף קטלנית.
אני חושב שבעצם, זהו המקרה היחידי בו הפחיות הן לתועלת הרוכבים...
ובזה אני מסיים את הפירגון, כי אחרי הכל מדובר בסך הכל ביומיים-שלושה של "תלות", אין צורך להפריז בחיבה ...
לא יודע לגבי חוסר התנועה
10/09/2015 | 11:04
1
187
על כביש 2 לא היו פחות מכוניות, אותו הדבר רק שראו אותי פחות. הרבה פחות.
גם ראו פחות אחת את השניה ולעדות כמות התאונות הלא רגילה בכביש זה ביומיים האחרונים.

נזהר שבעתיים.
מגיע למשרד כאילו כרגע סיימתי את הפריז דקאר !
יצאתי בבוקרו של "היום הצהוב"
10/09/2015 | 18:50
136
עם אופנוע ירוק - בוהק, חזרתי לביתי עם אופנוע ירוק - מת (לא מט).
"אני עייף, תשוש, עזוב אותי " הוא אמר, אז כיסיתי אותו...
הרכיבה היתה לא נעימה בלשון המעטה, החשש המתמיד שתופעת הטבע על כל חסרונותיה, כפי שציינת, לא תאפיל על כוחו של ההרגל...עוד יום או יומיים, שטויות.
מרגיש כמו ניצב בסרטים כגון "הדרך" או "מקס הזועם"...
10/09/2015 | 11:12
1
63
בתנאים הללו היו מפסיקים את הצילומים...
10/09/2015 | 18:31
135
בזעם.
bmw 650gs מוגבל ל-A1 כאופנוע ראשון? מה אתם אומרים?
08/09/2015 | 17:53
15
371
ועוד שאלה, 
האם יש לכם המלצות למוסך לבדיקת כלים ידשניה באיזור רחובות? 
אשמח שמישהו יעבור על האופנוע שימצא לנכון שארכוש כאופנוע ראשון. 

אגב, בגדול אני הייתי בראש של CBR250 כי אני מעדיפה להתחיל באיזי, אבל פתאום מישהו הביא את הרעיון של ה-bmw הזה.. 
הנסיעות שאני מתכננת הם כל סופש איזה 120 ק"מ צד, וגיחות באמצע השבוע לירושלים ותל אביב מאזור רחובות.. כך שאולי כדאי משהו קצת יותר חזק באמת? 

וכמה לא כדאי זה לקנות דנדש מהחנות? 
תודה!
אם אתה יכול להרשות לעצמך, אז למה לא?
08/09/2015 | 18:19
1
215
כל אחד מהאופנועים מצטיין במשהו אחר.
הסיביאר זול, קל ויותר ספורטיבי.
ה-BMW הרבה יותר אופנוע וכנראה גם יותר נוח.

מנסיון אישי, לא תהיה לך בעיה לעשות 120 ק״מ לכל כיוון על הפיציאר אבל הייתי משקיע במושב מרופד יותר במקרה כזה.
מתנצל על גוף זכר בתשובה.
08/09/2015 | 21:46
149
לא שמתי לב :)
לכי על זה
08/09/2015 | 18:23
163
ותתחילי בזהירות. חשוב שתקחי לבדיקה מסודרת גם אם צריך לנסוע לתל אביב 

יכול לחסוך הרבה כאב ראש בהמשך 
כדאי גם אם אני לא יורדת מהכביש?
08/09/2015 | 18:34
8
91
כן אלו אחלה אופנועים ליום יום
08/09/2015 | 20:34
7
177
שאלה ששווה לשאול ב-BMW - יש לך אפשרות חוקית להסב אותו ל-A (כוח מלא) כשתגדילי רשיון?
התשובה היא כן. אפשר.
09/09/2015 | 08:26
77
עד כמה שאני יודע
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2015 | 09:32
5
151
BMW הם היבואן היחיד היום שיכול גם להסיר את ההגבלה וגם להחזירה בעתיד, אם תרצי למכור אותו לבעל רישיון מוגבל
וכמה זה עולה ליהודים ? ( הסרת ההגבלה )
09/09/2015 | 13:35
4
63
אין לי מושג, אבל אני מניח שבדלק מוטורס יידעו
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2015 | 17:24
3
64
בעבר ביקשתי להגביל ולהסיר הגבלה וקיבלתי את זה כשירות
09/09/2015 | 18:31
2
152
יותר נכון ביקשתי להגביל ועוד לפני שלקחתי את האופנוע ביקשתי להסיר הגבלה, מבחינתם זה היה פעמיים משרד רישוי על מובילית.
שנת 2011 זה למעשה 47 כ"ס
10/09/2015 | 12:09
108
למרות שברישיון כתוב 48, שאלתי את נציגי BMW והם אמרו שצריך לתקן ברישיון, כלומר מותאם לרישיון A1 בלי להגביל כך שלמעשה גם אין איך לשדרג בדיוק.
בכל מקרה, כנראה אלך על CBR250, נשמע לי כמו התחלה יותר "בטוחה"
תוכל בבקשה להרחיב ???
10/09/2015 | 12:34
98
עד כמה שאני יודע יש איזה שהוא הפרש במחירים . והמוגבל זול יותר במעט מהלא מוגבל . 
כלומר אני יכול לקנות ( עבור זוגתי שתחיה שיש לה רישיון מוגבל ) בזול יותר . וכאשר היא תוציא לא מוגבל בעוד כמה שנים להוריד את ההגבלה בחינם ???
מה הכוונה פעמיים על מובילית ??? לא ניתן לקחת לטסט בנסיעה ??? הרי הרישיונות קודם שונו במשרד הרישוי . ( יש לי נגרר משלי שמתאים לאופנוע ) . 
ה CB500X לא מספיק לך ?
10/09/2015 | 12:15
2
135

אם היה הכסף..
10/09/2015 | 12:16
1
69
איזה שנה התכוונת לקנות את הBMW ובאיזה סכום
10/09/2015 | 12:38
70
עקרונית זה נראה טוב לדו"ג
08/09/2015 | 16:23
162
מחפש חלקים ל YAMAHA R3 מחו"ח
08/09/2015 | 09:21
1
113
שלום רב
מישהו יודע איפה כדאי לרכוש חלקים כמו גלג"שים ועוד ל YAMAHA R3?
מחו"ל

מאיפה בחו"ל?
09/09/2015 | 10:10
49
להזמין בדואר? או מישהו שטס הרבה?

באסיה האופנוע הזה די פופולארי, המון חנויות יהיו להם אביזרים, שיפורים וכו'. לדוגמא החנות הזו בבנגקוק: https://www.facebook.com/40garage/photos_stream

סתם פריקת עצבים - סרטוני GOPRO ביוטיוב
07/09/2015 | 22:48
6
288
למה לעזאזל אנשים שמים מוזיקה מעצבנת במקום לתת לצופים לשמוע את הסאונד הנפלא מאופנוע אקראי כלשהו?

carry on.
כי הרבה פעמים הדבר היחיד שתשמע יהיה את רעש הרוח
07/09/2015 | 23:25
4
74
יש משהו בדבריו...
08/09/2015 | 22:27
119
המוזיקה הנשמעת אינה מתארת דבר, היא אינה אלא בבחינת רעש.
כן, אך לא תמיד.
08/09/2015 | 23:15
2
140
בזמן חיפוש מידע על CB500 ישנים לפני כמה זמן נתקלתי בסרטונים של הבחור הזה.
סתם כדוגמה...לדעתי זה פשע לשים איזו מוזיקת "אקשן" שלא מעניינת אף אחד על פני סאונד המנוע.
למי שלא אוהב טווינים, יש לו גם סרטון קצר עם טריומף ספיד4.
גז ביניים בהורדת הילוך
09/09/2015 | 14:05
1
102
אני רואה שהוא נותן גז ביניים. עד עכשיו חשבתי שאני המשוגע היחיד.
אני לא יודע להוריד הילוך ללא גז ביניים.
10/09/2015 | 11:08
29
אם הייתי יודע להשכיב כמוהו
09/09/2015 | 00:20
184
אבל הנה נסיעה בקו ישר.

מחפש טיפים של אסטרטגיות רכיבה בזמנים העמוסים של היום
06/09/2015 | 19:49
20
290
היום הייתה לי נסיעה שהציפה לי בעיה שצצה לי בזמנים ממש לחוצים או כשאני מגיע למקומות שאני לא מכיר - מן עודף מידע שקשה לי לקבוע במה אני צריך להתמקד ואני מוצא את עצמי נוסע די מבולבל.
כשהכביש ריק ויש לי קצת אובייקטים להתמקד בהם - זה קל, אני יכול לשים עין על כל הרכבים שמסביב ולראות מי עושה מה, איפה אפשר לעבור ואיפה לא, מתי מישהו עלול לעשות משהו מפתיע וכו'.
בעוד שבנסיעה שהייתה לי היום בתל אביב, מצאתי את עצמי בכביש משובש בגלל העבודות  (סימונים חדשים ליד סימונים ישנים שגרמו לי גם בהתחלה לא להיות סגור איפה הנתיב של כל אחד), מלא רמזורים חדשים שהוסיפו בגלל כל המעקפים ואם זה לא מספיק אז גם מסביבי יש בערך 50 כלי רכב ברדיוס של 20 מטר בכל זמן נתון.
בגדול, אני די שקול, ואם יש לי עומס כזה אז אני פשוט 'נרגע' - גם על 2 גלגלים עם יכולת תמרון גבוהה, אני מוצא את עצמי נוסע פשוט כמו אוטו בשיירה של התנועה.
ממש מתקשה לתכנן הלאה כי אני לא מכיר את הכביש, לא יודע איך אפשר להתמקד 'במפגע פוטנציאלי' עם 50 רכבים לידך, לא מרגיש בטוח בעקיפה כי כולם במוד של "יאללה אני רוצה הביתה" ואני פשוט לא בטוח מי יהיה זה שירצה פתאום לדפוק חיתוך לנתיב אחר ולהעיף אותי בדרך.
ובהסתכלות סביב אני רואה מלא רוכבים שהם במן שאנטי כזה - רוכבים להם בנונשלנטיות, הכל 'בקטנה', זורמים עם התנועה ומפלסים להם את הדרך לראש התור בקלילות שכזאת.
אז מה הסוד חבר'ה? נכון שלהכיר את הדרך זה מאוד עוזר ותורם, אבל אני מוצא את עצמי נתקע עם דברים כאלה גם באיזורים כן מוכרים - כמו איילון.
לפני יומיים רכבתי באיילון, רכיבה מנהלתית רגועה במהירות שהיא קצת מעל שאר הרכבים בכביש (כי הכביש היה טיפה עמוס, מהירות חוקית), ואז צץ לו "משום מקום" רכב מאחד הנתיבים הסמוכים שדפק חיתוך חד אל תוך הנתיב שלי מבלי לאותת, אשכרה עבר נתיב בחצי שנייה לנתיב שלי, ולמזלי הוא לא היה קרוב מדי אז אאטתי מעט, שמרתי ממנו מרחק ושמתי עליו עין. אז זה סוג של "כמעט ו.." שקורה לי מדי פעם ולא מביא איתו אף תובנה של בדיעבד, אם היו מחזירים אותי אחורה מבלי לזכור איזה רכב זה היה ולא הייתי משנה משהו ברכיבה שלי בכלל ומוצא את עצמי חוזר על אותה הסיטואציה.
אז אם מישהו יכול לתת דוגמאות של 'מה עובר לי בראש כשאני נוסע בעיר' אני ממש אשמח.
אם זה רלוונטי, אני בן 23 עם וותק של כשנה וחצי על דו"ג.

אגב, השאנטי שאתה מתאר, קרוב לוודאי שהוא
06/09/2015 | 21:06
249
בגלל שהם מסמסים או שולחים וואטסאפים בזמן הנהיגה. הם חושבים שאם הם נעים במהירות פקק, זה בסדר לעשות את זה.

לגבי שאר הבעיות שתיארת, נו זו בעיה. או שאתה זורם עם העדר, ואז אתה חשוף מצד אחד לשטויות שעדר עושה ולחרא שהוא סובל, אבל מצד שני אתה "נהנה" מהעובדה שאתה לא ממש צריך להתרכז יותר מדי - אלא מספיק המינימום הדרוש כדי לשמור על מהירות התנועה; או שאתה מהיר מהעדר, מתמרן בינות לרכבים, משנה נתיבים, כל הזמן מחפש פרצות - אבל אז אתה בעצם כל הזמן "בעבודה" וכל הזמן אתה עם הלחץ הזה של איך לזוז, ואז אתה חשוף לכל הצרות של רכיבה כזו, כולל העובדה שאתה עלול להפתיע נהג באמצע הסמס ואז הוא יסטה אליך, או שנהג אחר שהרים עיניים למראה לפני 10 שניות בכלל לא יודע שאתה שם כי באמת לא היית שם.
בכל אימון שעשיתי המדריך הדגיש את אותה הנקודה
06/09/2015 | 21:28
1
212
לרוכבים שונים יכולות שונות וניסיון שונה. לפעמים אני מהיר יותר מרוכבים אחרים בכבישים צפופים ולפעמים קטנוע קטן מזגזג מהר יותר ממני.
מוד הרכיבה שאתה נכנס אליו כשאתה מרגיש לא בטוח מצביע על בגרות וזה עוזר לשרוד.
עוד דבר שאמר המדריך  - יש לכם חיים שלמים להשתפר ברכיבה אז תעשו את זה בצעדים קטנים.  
09/09/2015 | 12:58
33
הכי חשוב לא לעשות דברים שהם מעבר ליכולת (הנוכחית) שלך רק כי אחרים עושים, ואם קשה לך להתמודד עם הרבה התרחשויות, אז להגדיל מרווחי בטחון (להאט, לשמור יותר מרחק). נכון שגם בזה יש סיכונים, אבל הם באים בקצב שיהיה לך יותר קל להתמודד איתו.

קורס רכיבה מתקדמת (אופנוען מאומן/פרוריידינג) כבר עשית? קורס רכיבה עירונית (יש ל"אופנוען")?
אם לא - מאד מומלץ (את השני עדיין לא עשיתי. בתכנית.).
אמנם הקורסים (הבסיסיים) עוסקים בעיקר בטכני ופחות באסטרטגיית רכיבה, אבל אם התפעול דורש פחות מאמץ ועובד יותר נכון - אתה פנוי יותר לאסטרטגיה, היכולת שלך לקלוט ולעבד מידע משתפרת. אתה לומד לנצל נכון ראיה ממוקדת וראיה מרחבית.

אני חושב שאפשר לכתוב ספר על הנושא שהעלית. ההעדפה האישית שלי
06/09/2015 | 21:33
161
היא לזגזג בין המכוניות, בלי להפחיד, בלי להרעיש ולהיות מהיר יותר מהתנועה. בקצת, בנימוס.
כלל הברזל האישי שלי הוא, שאפילו הערס הכי ערס, אינו פותח דלת כול הוא בתנועה.
כשאני עובר בין טורי מכוניות עומדות...המהירות היא מהירות של הליכה עם שתי אצבעות יד ימין במצב של דריכות הסטרית...

באזורים שאני לא מכיר
07/09/2015 | 10:41
2
128
אני מאט קצב ומשתלב בתנועה עם הקטנועים / המקומיים. השליחים בטח נסעו שם כבר כמה פעמים. 

בנוסף אני גם עוצר מדי פעם אם אפשר לעשות בבטחה בשביל להתאפס על איפה אני ומה אומר Google Maps. זה באזורים שאני ממש לא מכיר, השילוט לא ברור ואני עלול למצוא עצמי על מחלף שיוציא אותי במרחק 20 ק"מ מאיפה שאני רוצה להגיע.

"צץ משום מקום" זה הרבה פעמים חוסר קריאה נכונה של התנועה ורכבים. אם אפשר לצפות הכל ב-100% אני בספק רב. לא חושב שיש פתרון מושלם והרמטי.
באזורים לא מוכרים, אני בוחן את השליחים, ומתנהג הפוך ...
07/09/2015 | 10:57
1
57
זו גם אפשרות
07/09/2015 | 12:37
88
אני גר בחו"ל ויש פה מאסות של טוסטסים. אם אני לא בטוח בדרך זה מוריד ממני עומס להצטרף אליהם בקצב איטי יותר לעומת לפלס דרך משלי בנתיבים אחרים גם כי הם יודעים לצפות את תנאי הדרך וגם כי המכוניות רגילות לקבוצות האלו בצד השמאלי של הכביש.
צא לכביש במחשבה שכולם מסביב נמצאים כאן כדי להרוג אותך.
07/09/2015 | 13:52
4
115
חלק מהם באמת רוצים לעשות את זה, בגלל אותם שליחים שהזכרת.

תפתח את המבט, אין לך ברירה אלא להרחיב את זוית הראיה ולקלוט יותר נתונים בכל רגע נתון.
כולל מראות, כדי שלא "יצוץ" לך מישהו באופן פתאומי.
תשתדל לדעת בכל רגע נתון מה קורה בכל הכיוונים שלך, ממש 360 מעלות.
ברוב המקרים רוכבים נמצאים יותר גבוה משאר התנועה, תנצל את זה.

תסתכל על הגלגלים, הם ירמזו לך לאן נוסע כל אחד עוד לפני שתראה את הרכב זז.

אם אתה בין המכוניות - תנסה עד כמה שאפשר להבין מה כל אחד מהנהגים עושה;
יש כאלה שאתה יכול לראות בתנוחת הראש וזוית המבט שלהם שהכביש לא ממש בראש מעייניהם.
אני הרבה פעמים מצליחה לזהות מסמסים ממרחק, רק לפי הנהיגה.
מכאלה רצוי כמובן להתרחק כמה שיותר.

איפה שאפשר - שוליים. בזהירות מהשליחים שרוכבים שם במהירות מטורפת.

ולפעמים  - כמו שהבנת בעצמך - אין ברירה, צריך לוותר על היתרונות של הדו"ג כדי לשמור על החיים. נוסעים כמו רכב ומקווים לטוב.
לא תמיד זה עובד, כבר היו כאלה שכמעט עלו עלי ואז צעקו "יאללה, תזוז כבר, למה אתה אופנוע?!"
הבעיה זה עם המקווים לטוב..
07/09/2015 | 15:52
3
92
סיטואציה שמתרחשת מדי פעם - אני נמצא בכביש עם N נתיבים ובמקביל אלי יש N רכבים, ומה הבעיה? שלא כללתי את עצמי בחישוב.
מוצא את עצמי רוצה רוצה לפנות ימינה, מתמקם בנתיב הכי ימני בשליש הימני שלו, ושם לב שאיזה נהג חוצפן נכנס לי אל תוך הנתיב, ס"מ מהרגל שלי ומתמקם לו שם.
דברים כאלה קורים לי על בסיס קבוע, אני תמיד מסתכל במראות, תמיד מזיז את הראש, אבל יש המון דברים שקורים 'בכוונה' ואני לא מצליח לשים לב אליהם.
עוד דוגמה? אני נוסע באבא הלל ברמת גן לכיוון הקניון, על 50 קמ"ש בערך בכביש ריק לחלוטין כשאני בנתיב האמצעי מתוך 3 (לפני הפנייה שמאלה לגשר לכיוון רמת חייל)
ו100 מטר מהצומת, בלי ששמתי לב, נהג מונית אשכרה עקף אותי בנתיב שלי באיזה 130 קמ"ש, רק הייתי צריך ליישר טיפה את היד והמראה שלו הייתה "מנשקת" לי את המרפק.
אשכרה בגלל השיפוצים בתל אביב אני מוצא את עצמי תוהה אם שווה לי לצאת בזמנים מסויימים מהבית כי עמוס, ואם אני יכול לדחות דברים לשעות מסויימות שאני יודע שהכבישים יחסית מתים - אני אשכרה עושה את זה, עם כל הניידות שלי אני אומר "נה, נמזער את הסיכון ונצא אח"כ"
כאילו אני מרגיש שמשהו עוד לא התיישב אצלי טוב בכל הקטע של הרכיבה הנכונה, עם כמה שאני משקיע במתן תשומת לב, לא ממהר (לא מרשה לעצמי לנסוע יותר מהר מהקצב שאני יכול "לעבד" את המידע מהדרך), ממוגן מהברך ועד הראש (אין מגפיים..), ועדיין - אני מרגיש כאילו אני נכנס יותר מדי לסיטואציות של "וואו, כמעט.."
ובדיוק כמו ההודעה הקודמת, אני לא מרגיש שאני עושה משהו לא בסדר, אני פשוט מרגיש שאולי אני מתמקד במקומות הלא נכונים ואני מפספס יותר מדי פריטי מידע שיותר קריטיים לי.
אולי אני לא צריך להסתכל על הנתיבים שלא סמוכים אלי? אולי אני מגזים עם הדגש על המראות האחוריות וזה סתם מעסיק אותי יתר על המידה?
זה מרגיש כאילו זה משהו שאמור להרכש לבד עם הניסיון, אני בטוח שכל הותיקים כאן יסתדרו על כל כלי, בכל תוואי ובכל שעה ביממה, אבל אני אישית לא מרגיש שסדרי העדיפויות שלי בהתמקדות בפרטים הכי מגובשות וזה סתם עניין של זמן עד שאני אמצא את עצמי באיזו שורה בYNET על משהו טיפשי לחלוטין..
אלא אם מישהו מכאן יקום ויגיד "וואלה, מדי יום אני נוסע לעבודה עם המחשבה שייתכן ולא אחזור הביתה", ולא איזה 'יוסי מלך הג'יקסרים' שמתגרזן עד למקום העבודה, אלא סתם בחור שקול עם יד מתונה. (אני לא באמת חושב שמישהו יגיד חרטא כזאת, אני יודע שפשוט יש לי עוד הרבה מה ללמוד)

אלו הם חיי הדו"ג המצוי
07/09/2015 | 18:59
2
186
מכיר את הסרטונים האלה של "שים לב ל-X בסרט", שבסוף שואלים אותך על משהו אחר שקרה שם
ואתה קולט שבכלל לא ראית את זה? מכיר את "מצא את ההבדלים" בעיתוני סוף השבוע?

אז ככה: מחפשים כל הזמן, משתדלים כמה שאפשר To expect the unexpexted.

אחרי שהוצאתי רישיון, עוד לפני שרכשתי את הקטנוע הראשון, ניגשתי לצומת גדול (במקרה שלי - מחלף השלום) וישבתי בצד שעה. אולי אפילו שעה וחצי.
בזמן הזה, ניסיתי לקלוט את כל הדברים שקרו שם והיו יכולים להרוג אותי אם הייתי על הכביש.
בהתחלה זה נראה לי משעמם. מה כבר יכול לקרות, יש ירוק אז נוסעים. לא?
אז זהו, שלא. רוב הזמן לא.
ראיתי אנשים שפונים שמאלה בנתיב השמאלי ביותר, מהעלייה מאיילון צפון לכיוון עזריאלי,
ואז חותכים חזק ימינה כי הם חייבים להכנס לחניון של עזריאלי.
לא, זה לא ממש משנה שיש כניסה גם מבגין. הם צריכים ע-כ-ש-י-ו!
כנ"ל לגבי כאלה שמגיעים מגבעתיים בנתיב השמאלי ביותר, ואחרי שעוברים את הצומת עם יגאל אלון
חותכים 3 נתיבים ימינה בפחות מ-80 מ', כי הם בעצם צריכים לרדת לאיילון צפון, לא דרום. או להיפך.

בקיצור - תמיד תניח שכל נהגי הפחיות סובלים מלקות שכלית כזו או אחרת.
הם באמת לא מבינים את ההשלכות של מה שהם עושים.
זה אולי פסימי מצדי, אבל זה עדיף על למצוא את עצמך מתחת לגלגלים של איזה סמי טריילר, שבדיוק נזכר שבעצם הוא צריך לעלות במחלף הזה, לא בזה שאחריו.
כן, גם אם הקו המקווקוו כבר נגמר מזמן. גם הקו הרציף. על אי התנועה המצויר.
מה, היה פה אופנוען?

ועוד משהו:
אם אתה קולט שלפניך/מצדדיך נמצא אדיוט/חרש/עיוור, אתה יכול בהחלט להעיר אותו אל המציאות עם צפצוף קל.
אם זה בחושך הבהוב עם האור הגבוה גם יעשה את העבודה.
לא באטרף, כמו השליחים החצופים שמצפצפים כדי שיפנו להם את הכביש כי הוא של אב'שלהם. אבל ככה, בקטנה, אם צריך.
לפעמים כל מה שהנהגים האלה צריכים, זה תזכורת קטנה לזה שגם אתה שם.
בעיית ניסוח קטנה - ברשותך
07/09/2015 | 22:02
1
94
החיבור בין "אדיוט/עיוור/חרש" לא מחמיא...

חוץ מזה כל השאר לגמרי לעניין. :)

סליחה, לא היתה כוונה לפגוע.
08/09/2015 | 08:32
72
הכוונה היתה לאנשים שאין להם שום בעיה פיזית או שכלית, אבל משום מה עדיין לא מצליחים לראות/לשמוע/להבין שיש לידם דו"ג.
עד כמה שהספקתי להכיר, מי שבאמת יש לו בעיה פיזית מודע הרבה יותר למתרחש בכביש...
אין כזה דבר שאנטי
07/09/2015 | 21:53
1
80
תמיד צריך להיות עירני,360 מעלות
לנסות לצפות בעיות מראש ולהימנע מהם לפני שהם קורות.
נסיעה "כמו רכב" היא לא בהכרח יותר בטוחה, כי ה"משום מקום" שאתה מתאר הוא בדיוק הרכב שראה שטח פנוי ולא ראה אותך.
על מנת לנסות לצמצם את זה חשובה ההתמקמות על הנתיב (בשליש ממנו יש מקום לברוח).

קח בחשבון שבנסיעה איטית הדבר הכי צפוי זה שמישהו יגנוב נתיב במהירות בשביל לחסוך לעצמו 3 שניות של נסיעה (או "יאלה הביתה), נסה לצפות את זה.

אגב, נסיון משחק תפקיד.

רק רכיבות בטוחות.
גם אצלי
08/09/2015 | 03:45
64
אין כזה דבר שאנטי. ניסיתי, זה לא עובד לי.

ונסיעה כמו רכב באותה מהירות במקביל לרכבים אחרים לאורך זמן נשמע לי דבר מסוכן ביותר.

יש לי ידיד שחטף ככה, נסיעה מנהלתית הביתה, אשתו אמרה ארוחת ערב לא מוכנה עדיין. אמר יש לו זמן יסע ברגוע, רכב כמו אוטו. רכב לצידו החליף נתיב ישר עליו כאילו ניסה למחוק אותו (יעני לא ראה). מהירות עירונית רגילה. עצם בריח שבורה, מעיל עור דיינזה בלי סימן כמעט, נעל אחת דיינזה Torque RS In שהגנת ה malleolus התפרקה לגמרי (הלכה הנעל, הרגל בלי פגע).

בדיוק באותו עניין
09/09/2015 | 18:52
1
87
ולמרות שמופנה לנהגי המכוניות, שופך אור על החוסר שאנטיות שבעניין
ראיתי ברגע שהועלה בזכות האפליקציה. ממש נהניתי לקרוא!
09/09/2015 | 19:32
30
בוודאי שהוותק רלוונטי. זה הרבה עניין של ניסיון ובאיזה גיל
10/09/2015 | 08:10
50
מתחילים. רוכב עם ניסיון של עשר שנים ירכב אחרת מרוכב עם ניסיון של שנה וחצי. רוכב שהתחיל בגיל 16 ירכב אחרת מזה שהתחיל בגיל 50 וכו'.
מהתאור, נשמע שאתה רוכב סביר מאד יחסית לוותק שלך.
הטיפ היחידי שיש לי לתת לך
10/09/2015 | 13:02
2
68
נתנו כאן הרבה מאוד טיפים יפים ומצויינים ( שגם אני משתמש בהם כמובן ) . אבל הטיפ שאני משנן לעצמי בכל רגע ורגע כאשר אני נוסע בעומס הוא : 
גם אם תאיט כל רגע ובכל ספק הכי קל לביטחונך אפילו תעצור לגמרי עדיין תגיע לפני כולם ברבע שעה לפחות . וזה משתלם להאיט ואפילו לעצור בכל ספק הכי קל כי בכל תאונה אתה האשם . ( כי זה כואב ) 
הטיפ הכי טוב שיש
11/09/2015 | 00:04
1
81
מסכים אתך כרובי. מעולם, בהסטוריה של האופנוענות האנושית (לא
11/09/2015 | 12:38
57
שיש אופנוענות אחרת...), לא קדחו שטויות רבות כל כך, לציבור גדול כל כך ע"י כה מעטים.
אני כמעט יכול להריח את הניחוח המתקתק ששרר באווירה המעורפלת (תרתי משמע) של חדר עריכת הווידאו.
לקראת מצדה 2015
06/09/2015 | 12:21
21
231
מיד רצף הודעות מנהלתיות בנושא.
קריאה לחובשים
02/09/2015 | 15:47
215
*** קריאה לרוכבים חובשים מתנדבים ***

כמו בכל שנה, אנחנו קוראים לרוכבים שהם גם חובשים להתנדב להגיע עם ציוד ע"ר בהתאם להסמכתם. יש לנו מספר קטן של חובשים כעת, אבל אנחנו צריכים עוד לפחות 5, ואם אפשר יותר מה טוב, כדי שיהיו מפוזרים לאורך כל השיירה הארוכה.

מזכיר - בכל מקרה חירום לא עלינו יש לפנות לקבלת עזרה רפואית כמקובל בכל אירוע תאונת דרכים. החובשים שיימצאו בתוך הרוכבים יכולים לתת מענה ראשוני ובסיסי בהתאם להסמכתם, עד להגעת צוות רפואי של מד"א.

תזכורת בטיחות
02/09/2015 | 16:50
186
בטיחות מעל לכל!!!

קודם כל ולפני הכל - את האגו אנחנו מאפסנים בבית בכספת בלילה של ערב ראש השנה, ה- 13.9. למי שאין כספת, אפשר להשאיר אותו אצל האישה או בני המשפחה שנשארים בבית. לרכיבה כולנו מגיעים נטולי אגו. זה תנאי ראשון. מספיקה תאונה אחת כדי להרוס את הכל. כנ"ל לגבי המתפרעים הקבועים בכביש הגישה שחושבים שזה מגניב לתת גז ולדפוק וילים. זה לא. רוצים להיות אידיוטים? תעשו את זה בבית שלכם.

אני מזכיר לכולם: זו רכיבת לילה, רכיבה מסוכנת, רכיבה מתישה, רכיבה מאתגרת מאוד עבור אנשים רבים. לכן כולנו, בלי יוצא מן הכלל, חייבים להקפיד על רכיבה סופר זהירה, באחריות, בלי עקיפות מימין, בלי השתוללויות. כמו שצריך, כמו בספר.

קטנועים, אופנועים קטני נפח, קאסטומים, דו"שים, קרוזרים, אופנועי ספורט, ליטר פלוסים - כולם, בבקשה שמרו בהקפדה יתרה על רכיבה אחראית. מה שאתם עושים בבית שלכם, בשכונה שלכם, בכבישים שלכם - זבשכ"ם. אבל פה, בבקשה הקפדה יתרה כאילו הכל תלוי בזה.

לרכיבה מצטרפים המון אנשים שאין לנו קשר יומיומי איתם, וחלקם כאלה שלא ממש מקפידים על רכיבה נכונה (בין אם כתוצאה מפוזה או אם זה כתוצאה מחוסר ידע ורכיבה שגוייה). אנחנו חייבים לעזור לכולם להגיע לשם בשלום, בלי לסכן אף אחד, ובלי לפגוע לא בעצמם ולא באחרים. כך גם בדרך הביתה.

את הרכיבה ילוו שוטרים ממשטרת התנועה הארצית (את"ן) בניידות גלויות וסמויות, ובאופנועים גלויים וסמויים של המשטרה. גם בדרך לשם, וגם בדרך חזרה. תזכרו את זה בבקשה, אם במקרה מתעורר ה"קופיקו".

אחרי כל האמור - אם אתם לא בטוחים ביכולת שלכם להגיע לשם ובחזרה הביתה בשלום, אם אתם חוששים מהרכיבה בלילה, אם אתם לא מרגישים בנוח לרכוב בקבוצות עם רוכבים אחרים, אם אתם עייפים, אם סתם לא בא לכם בטוב - תשארו בבית. עדיף לישון שנת לילה בטוחה וטובה במיטה שלכם, מאשר לחשוש כל הדרך לשם ובחזרה. אני קורא לכל אלה - הישארו בבית. עדיף ככה, תמיד תהיה שנה הבאה.
האותיות הקטנות
02/09/2015 | 16:52
190
הסרת אחריות - מארגני האירוע עושים ככל שביכולתם להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר, אבל זו אינה רכיבה מאורגנת, אין מוביל, אין מאסף, אין מרשלים ואין מי שמחזיק לכם את היד. כל אחד רוכב בציר בזכות עצמו, ועל דעת עצמו. בעצם השתתפותם כל רוכב או רוכבת מצהירים בזאת כי הם עושים זאת על אחריותם האישית בלבד, וכי בשום צורה ואופן לא יהיו מארגני האיוונט אחראים לשום תקלה, תאונה, פגיעה, פציעה או נזק שעלול להיגרם לכל אדם או רכוש בגלל השתתפותו ברכיבה זו. אנו מבקשים מכל מי שיבחר להצטרף לעשות זאת רק לאחר מנוחה מספקת ולשמור על כללי רכיבה נכונה ובטוחה.

על כל רוכב לוודא את תקינותו המכאנית של האופנוע/קטנוע שעליו אתם רוכבים, להקפיד על שימוש בציוד מיגון תקין (קסדה, אטמי אוזניים, כפפות, מעיל איכותי וממוגן, מגפי רכיבה ורצוי גם מיגון ברכיים ומיגון גב. מי שרוצה לבוא עם חליפת רכיבה ולהיות ממוגן יותר, מצויין).

בנוסף, כל רוכב אחראי על קיומם של רישיונות וביטוחים כחוק, ומצהיר בזאת שיקפיד על רכיבה נכונה ולא מסוכנת לעצמו ולסובבים אותו. מי שלא מכיר את הכבישים ורוצה לרכוב לאט יותר, שירכוב במגבלות שלו ולא של מי שרוכב לפניו או מאחוריו.
רכב חילוץ
02/09/2015 | 18:07
166
בחסות מטרו מוטור יבואנית סאן יאנג, קוואסאקי וימאהה בישראל - מצטרף לשיירה העיקרית היוצאת מחצי חינם ברחוב משה דיין באזה"ת מערבי בראשל"צ, ונוסע איתנו לאורך כל הציר דרך ערד עד למצדה. הוא עושה את אותה דרך חזרה בבוקר. החילוץ על בסיס מקום פנוי בלבד, וממקום החילוץ ועד לנקודה מרכזית עד לצאת החג. חילוץ משם ולכל נקודה אחרת בארץ באחריות הרוכב בלבד.
נקודת מפגש למגיעים מאזור המרכז
06/09/2015 | 12:25
1
170
נקודת המפגש העיקרית לבאים מהמרכז והצפון במגרש החניה של "חצי חינם" אשר נמצא בצמוד לרחוב משה דין פינת רחוב לישנסקי באזור התעשייה המערבי בראשון לציון. שעת הכינוס נקבעה השנה ל- 00:00 בלילה. כולם מגיעים לשם מתודלקים. ראשוני האופנועים יוצאים לדרך ב- 00:30.
תחנות דלק באזור הכינוס
06/09/2015 | 12:26
136
מסומנות על המפה.
ציר רכיבה למגיעים מאזור המרכז
06/09/2015 | 12:29
2
164
ציר רכיבה עיקרי:

1. איילון דרום (כביש 20)
2. כביש 4 דרומה עד מחלף אשדוד
3. כביש 41 מזרחה לכיוון מחלף גדרה החדש
4. כביש 40 דרומה דרך צומת ראם, צומת קסטינה, צומת פלוגות, עד לאזור מאחז (צפונית לבית קמה)
5. שינוי במסלול - לא עוצרים בבית קמה עקב השינויים בכביש 6 החדש דרומה
6. שינוי במסלול - כביש 6 החדש לכיוון צומת דבירה (מקטע 1 במפה הרצ"ב) - זהירות ומעקב קפדני אחרי השילוט החדש, זהירות ברכיבה!!!
7. שינוי במסלול - כביש 40 דרומה, ואז שוב לכביש 6 החדש לכיוון כביש 31 וצומת שוקת (הציר אמור להיפתח בסוף השבוע הבא - מקטע 2 במפה הרצ"ב) - זהירות ומעקב קפדני אחרי השילוט החדש, זהירות ברכיבה!!!
8. נקודת עצירה לתדלוק וריענון - תחנת דלק "פז" בצומת שוקת על כביש 31 (עד כאן - 95 ק"מ מנקודת היציאה)
9. צומת שוקת מזרחה על כביש 31 לכיוון ערד - זהירות בכיכר חורה (כ- 2.5 ק"N אחרי צומת שוקת), וזהירות מפני חיות חוצות וחפצים על הכביש!!!
10. נקודות עצירה לתדלוק וריענון למי שצריך - תחנות דלק "פז" ו"דור אלון" בכניסה לערד
11. ירידה על כביש 31 (ירידות של סדום-ערד) לכיוון ים המלח - זהירות בעיקולים, הצמדו לימין, אל תעקפו בצורה מסוכנת את האיטיים!
12. שפך זוהר צפונה על כביש 90, חולפים על פני מלונות ים המלח משמאל - עבודות עקב הגבההת הכביש, זהירות מפני כביש שומני וחלק בגלל המלח והלחות המצטברים עליו בלילה!
13. פניה שמאלה לכביש הגישה למצדה

סה"כ, מנקודת הכינוס ועד למצדה - כ- 175 ק"מ
ציר הרכיבה - Google Maps
07/09/2015 | 14:01
1
110
07/09/2015 | 16:43
12
חניה בחניון מצדה התחתון לאופנועים ורכבים מתלווים
06/09/2015 | 12:45
3
170
אופנועים נכנסים פנימה ומסתדרים בשורות צמודות, רווחים צמודים, עד הסוף, מבלי לחסום את הכניסה.

רכבים חונים בחניון הכורכר שנמצא אחרי הש"ג - אין כניסה לרכבים (פרט לבעלי תו נכה) אל תוך החניון השמור לאופנועים

רצ"ב המפה (תודה לאיתמר בן).

דגשים בחניה:

לא חוסמים את כביש הגישה על מנת לאפשר מעבר נקי לרכבי ביטחון וחירום במקרה אסון, לא סותמים את החניון, להיכנס פנימה עד הסוף

דגשים לניקיון:

כל אדם משליך את הפסולת שלו לפח אשפה או שקית אשפה, לא משאירים זבל ולכלוך אחרינו!

יכול להיות שכדאי להוסיף את הפסקה לגבי חניית מכוניות
06/09/2015 | 19:06
2
148
שמי שלא ימצא מקום למעלה יכול חנות בחניה הגדולה ( כ 800 מטר לפני השער)
במקום שעושים את מופעי האופרה,

להערכתי יחסית מעט מכוניות יוכלו לחנות למעלה, מה שרשום חניה מספר 2 זה מקסימום 5-6 מכוניות ובחניה מאחורי הש"ג זה תלוי כמה ציוד יש להם זרוק שם בשטח.

התמונה הזאת צולמה בינואר ולפי הרכב הקטן שחונה שם אפשר לראות שאין ממש הרבה מקומות חניה שם
הייתי שם בשבת
06/09/2015 | 21:10
1
175
המשטח שבו עומד המיכל של "פז" מכיל כמה עשרות רכבים, בטח לא מאות. יש לידו משטח נוסף, והגישה אליהם פשוטה וקלה. אבל אכן, אם יהיו יותר מכמה עשרות רכבים תהיה פה בעיה. המשטח של האופרה שתיארת הוא אמנם מעולה, אבל הבעיה היא שהוא רחוק יחסית - מעל חצי ק"מ, ושנית לא בטוח שהרשות תתן רשות להשתמש בו. אני אנסה, אבל אני מאוד סקפטי.

בגלל זה התחננתי ממש לקבל עזרה ממתנדבים שישמשו כמארשלים ויעזרו לכוון את החניה, מספרם נמוך מדי - בערך 10. לצערי הפורום כאן די מת ולא קיבלתי אפילו פניה אחת. חבל. תירוצים יש כמו חול, ככה זה.
לא צריך רשות לחנות בחניון של ההופעות
06/09/2015 | 21:38
118
זה חניון לילה מאושר עם שלט,
אפשר לציין שיש את החניון הגדול הזה ומי שרוצה לחנות בצורה קלה שיחנה שם וילך 500-600 מטר.
ריענון, שתיה, אוכל, כיבוד
06/09/2015 | 12:48
1
181
בחניון מצדה תחכה לרוכבים נקודת ההתרעננות של מטרו מוטור, יבואנית קוואסאקי, ימאהה וסאן יאנג בישראל, עם הפתעות קרות ומרעננות כדי שתחזרו הביתה בשלום. כמו כן רכב החילוץ של מטרו ילווה את המסע מתחילתו ועד סופו.

אנחנו מפנקים את הרוכבים עם החולצה ה"רשמית" של הרכיבה למצדה 2015 בחסות ליגל אופנועים,  יבואנית דוקאטי בישראל.  יש מספר מוגבל של חולצות, החלוקה היא אחת לאדם עד גמר המלאי.

בנוסף, יחולקו בקבוקי מים וחטיפי אנרגיה בחסות עופר אבניר, יבואנית סוזוקי, אפריליה, מוטו גוצי וקימקו בישראל.

השנה כדי לשמח את הרוכבים בשעות לפני הזריחה תהיה גם עמדת DJ שינגן "מוזיקת אופנוענים", כמו שצריך. ה- DJ - דניאל (נאנו) מגיע לשם בחסות מידלנד ישראל.

תהיה לנו גם עמדת מים קרים והפתעות נוספות בחסות ברקום, יבואנית דיבוריות Scala Rider ומצלמות Nilox בישראל.

אנחנו פועלים כדי להביא הפתעות נוספות, נעדכן על הכל באיוונט הרשמי.

ו...
06/09/2015 | 17:22
112
מוצרי מאפה וקפה חם בחסות דלב מוטורספורט, יבואנית KTM והוסברג בישראל.
דגשים לתדלוק בדרך חזרה
06/09/2015 | 12:50
222
תחנת הדלק "פז" של עין גדי סגורה, ולכן נקודת התדלוק הבאה לחוזרים דרך הבקעה וירושלים זה היא תחנות "לידו" ו"אלמוג". קחו את זה בחשבון בספירת הקילומטראז'.

לחוזרים דרך הציר העיקרי - ערד - יש תחנה בשפך זוהר (דרומית למלונות ים המלח), וכן שלוש תחנות בערד.
כל הכבוד , בתור אחד מיזמי הנסיעה ההיא ..
12/09/2015 | 13:59
4
96
אני מתרגש כל פעם לראות לאן זה הוביל .. ומי יודע אולי אצליח מתישהו להצטרף שוב ולהביא גם את חלק מהקבוצה המקורית .. על אופנוע בדרך למצדה .. :)

כל הכבוד לכולכם !

ושנה טובה
איזה יופי לראות אותך פה!!!
12/09/2015 | 16:48
3
109
והנה תמונה, רק כדי שתזכר בזה:
אאוטינג חחח , אתה יודע כמה זמן לקח לי לשחזר
13/09/2015 | 16:38
61
את המייל עבור הסיסמא, לכן התעכבתי ..
עוד סיבה לעיכוב ... היא שאני פה מקנא מהצד ...
יש למישהו אופנוע ,להלוות לי להיום ? :)

אבל כמו שאמרתי , יישר כח על ההתארגנות כמו בכל שנה ..
את פאנגאן כבר איתרתי .., לאט לאט ...

הייתי בא בשביל החולצה :)
13/09/2015 | 16:56
1
27
אז תבוא.
13/09/2015 | 17:40
26
מחירון קאוואסקי
06/09/2015 | 10:41
3
181
הגיוני שלפני חודש ווחצי קניתי ER6F מודל 2011  והמחירון אז היה K37  והיום הוא 29K ???

או שאני מפספס פה איזה משהו ?
אולי בגלל הורדת המכס?
06/09/2015 | 12:55
2
122
הייתה ירידה של כ-6000 שקל במיסים (גם אם המשווקים השאירו את הרוב אצלם), אולי זה גרר ירידה בכל המחירון?
מחירון המשומשים לא הספיק להתעדכן בירידת המס
06/09/2015 | 13:05
1
67
כיצד ניתן לראות מחירונים לפני חודשיים וחצי שנה ?
06/09/2015 | 22:21
49
אני מגיע לעיקול במהירות...
06/09/2015 | 00:47
26
435
בולם בעזרת הבלמים בלבד לפניו, בכדי לעבור אותו בהילוך הנוכחי בסל"ד בינוני.
האם אני פועל נכון ?
ברור לי מראש שאני יכול לקחת אותו כפי שציינתי מעלה.
כשהאלטרנטיבה היא...?
06/09/2015 | 12:16
25
394
בלימה באמצעות כוח המנוע והורדת הילוכים?

השאלה היא, לטעמי, על איזו רכיבה אנחנו מדברים. האם זו רכיבה מנהלתית, רגועה, ללא יומרות וניקוד על "ביצוע"? או האם זו רכיבה במטרה להגיע לאיזה שהם ביצועים ספורטיביים כהגדרתם?

בראשונה, אין הרבה משחק בהילוכים, אתה לוקח אותו בהילוך שהכי נוח לך מבחינת המהירות שבה אתה נמצא, כשהמהירות קבועה ככל האפשר בכניסה, בסיבוב, וביציאה. אתה לא ממהר לשום מקום, אף אחד לא מצלם אותך, אתה לא רץ נגד שעון, ואין סביבך רוכבים שרוכבים מהר יותר ואתה מרגיש שאתה צריך להדביק אותם.

בשניה המצב שונה, כיוון ששם אתה מנסה, גם אם זה אתה מול עצמך, לייצר איזו רכיבה שהיא מהירה יותר, ספורטיבית יותר, מביאה את האופנוע להטייה גבוהה יותר, ואותך לאיזה סוג התרגשות גדול יותר. לכן שם אתה תכנס למוד "קרבי", ושם אתה (בהתאם לסיבוב שעומד מולך) ככל הנראה תגיע במהירות גבוהה אל עשרות המטרים שלפני הכניסה לסיבוב. שם אתה תבלום בצורה הדרגתית מתגברת (כדי לא לזעזע את הבולמים ולא לייצר חוסר יציבות על הצמיגים), תעביר מה שנקרא משקל הדרגתי אל הקדמי כדי להביא לשיא יכולת הבלימה שלך, תוך כדי גם תוריד הילוך אחד או יותר בהתאם לסיבוב שעומד מולך כדי להיעזר בכוח בלימת המנוע (אם כי באופנועים עם קלאץ' מחליק הכוח הזה שונה מאופנועים ללא כזה קלאץ').

הבלימה היא אמנם הדרגתית, אבל היא אגרסיבית, ויכולה להוריד אותך למהירות שהיא אפילו חצי מזו שהיית בה בקטע שקדם לסיבוב, הכל תלוי בתנאי הסיבוב.

המהירות שאתה רוצה להגיע אליה, וההילוך שאתה רוצה להיות בו, צריכים להיות כאלה שהאופנוע ימשיך לנוע ללא האטה או האצה בסיבוב עצמו, בהטייה הנכונה, ומבלי לשבור את הקו (פנימה - כלומר אתה איטי מדי, או החוצה - כלומר אתה מהיר מדי).

יש לציין שיש כמובן הבדל בין רכיבה "ספורטיבית" על כביש ציבורי, לבין רכיבה חזקה על מסלול סטרילי במרדף מול השעון. על כביש ציבורי בכל זאת יש מגבלות רבות, ורק אידיוט מוחלט לא ידע להבדיל בין השניים. בסופו של דבר יש הממליצים על שימוש בהילוך אחד גבוה יותר ממה שמרגיש לך נכון בזמן ההטיה, וזאת כדי למנוע מצב שבו כל מכת גז עלולה להביא את האופנוע שלך לחוסר יציבות, ועלולה לגרום להחלקת אחורי שבמקרים רבים תביא להתרסקות. הכל תלוי במנוע של האופנוע, וכמובן באופי הרכיבה.

ברגע שאתה נמצא במהירות הנכונה ובהילוך הנכון, אתה מתחיל את ההטייה של האופנוע כדי לקחת את הסיבוב בהתאם לקווים הנכונים. רוכבים מנוסים יהיו כבר בהטייה עוד בזמן הבלימה, אם כי ללא ספק שיא ההטייה יהיה ללא שימוש בבלמים (אלא אם אתה ממש במירוץ ואז המשחק שונה).

בתוך ההטייה אתה רוצה להיות על גז קבוע, עם מתח שרשרת קבוע, ללא בלימה, וללא משחק על הבולמים - האופנוע אמנם בהטייה אבל הוא יציב ולא מתנדנד לא לפה ולא לשם. קו קבוע, הכל קבוע כדי להביא למקסימום ניצול של המהירות מבלי לגרום להחלקה.

ברגע שרואים כבר את שיא הפניה זה הרגע שבו אפשר להעביר כוח מתגבר לגלגל האחורי ולהתחיל להאיץ. ההאצה כמובן תלוייה במה שאתה מנסה לעשות, בכוח הזמין לך בהילוך הרלוונטי, ובמה שקורה מיד לאחר הסיבוב (האם יש ישורת, האם עוד סיבוב?). כאן יש חשיבות להיותך בהילוך הנכון. אתה רוצה שבעת ההאצה, אתה תהיה בערך על אותה נקודה של ההילוך שבוא פתיחת גז קלה כבר תביא אותך לאזור של שיא הכוח. למשל, את הסיבוב עצמו תעשה (סתם דוגמה) בשלישי על 6000 סל"ד, אבל ההאצה תביא אותך מיד לאזור ה- 7000 וצפונה ששם מגיע רוב ההספק של המנוע, ומאפשר לך להאיץ יפה החוצה מהפנייה לעבר שיא הכוח של המנוע באותו הילוך - עד להחלפת ההילוך כלפי מעלה. 

כשמגיעים לסוף ההילוך הנוכחי מעלים לבא אחריו תוך כדי האצה, בהתאם לצורך. ברכיבה "חזקה" זה יתרחש בעת שהאופנוע עדיין בהטייה, ורואים את זה במירוצים שבהם הגלגל הקדמי של האופנוע מתרומם למעין "מיני וילי" עוד בזמן שהאופנוע נמצא עדיין בהטייה (אם כי אחרי האפקס כמובן). אגב, זו הסיבה שבאופנועי מירוץ רגלית ההילוכים מסודרת הפוך - דחיפה כלפי מטה מעלה הילוך ולא כמו באופנועים רגילים.

כל זה כמובן רלוונטי רק לתסריט השני. לרכיבה מנהלית כל זה לא רלוונטי, וכל מה שצריך שם זה לעשות את הסיבוב בהילוך שהכי נוח לך.

לבסוף, זכור שכל זה לא שווה כלום בלי הדרכה נכונה בשטח. המילים כתובות, אבל זה כמו לימוד שחייה בהתכתבות. רצוי לעבור קורסי רכיבה מתקדמת כדי לשלוט ברזי הרכיבה הספורטיבית טוב יותר.
איזו תשובה...מדהים !!!
06/09/2015 | 16:10
6
218
אני לוקח את זה : " שימוש בהילוך אחד גבוה יותר ממה שמרגיש לך נכון בזמן ההטיה, וזאת כדי למנוע מצב שבו כל מכת גז עלולה להביא את האופנוע שלך לחוסר יציבות, ועלולה לגרום להחלקת אחורי שבמקרים רבים תביא להתרסקות ".
את כל השאר אני משנן היטב...
והיה והעיקול הוא תחילתה של עליה רצינית, האם מומלץ לקחת את העיקול בהורדת הילוך וסל"ד גבוה יחסית, או להוריד הילוך מיד לאחר המעבר בהגעה ליישורת, עם תחילת ההתיישרות של האופנוע ?
אגב, אין מעבר עיקול "מנהלתי", ניסיתי, זה לא הולך, רק ספורטיבי במידה, לא בשביל הפוזה, מן דחף שלבטח אתה יכול להזדהות עימו...
לגבי קורס מתקדם, מסכים איתך...גם זה יבוא !
הורדת ההילוך נעשית במקום ובזמן המתאים
06/09/2015 | 16:48
5
174
כדי לאפשר לך כוח זמין, בסל"ד סביר. אתה לא רוצה שבאמצע עיקול, בעלייה, האופנוע ייחנק או אפילו ייכבה לך. מצד שני, אתה לא רוצה מנוע צורח בסל"ד גבוה עם "ספיירים" מעטים לעלייה בתפוקה כי אתה כבר בשיא הסל"ד.

אי אפשר בהתכתבות.
" אי אפשר בהתכתבות ".
06/09/2015 | 19:38
4
136
מסכים איתך !
ובכל זאת תרמת תרומה משמעותית בהתכתבות !

אגב, למצדה אתה מגיע?
07/09/2015 | 13:41
3
75
כביש - 90...
08/09/2015 | 17:51
92
זריחה כשמסביב כל סוגי האופנועים ON THE PLANET.....איך אפשר שלא.

זאת לא gamgam לצידה של אחינועם ניני ???
08/09/2015 | 19:03
108
וויכוח סוער ב"נתיב העשרה".
הפעל את הסירטון והתבונן בה שותקת ונעה באי-נוחות...חמודה.
לא אגיע, שיהיה בהצלחה !!!
13/09/2015 | 19:07
12
מדריך רכיבה מקצועי ומנוסה אמר פעם...
07/09/2015 | 22:04
3
164
"...אופנוע זה לא משאית. בולמים עם הבלמים (הקדמי בעיקר) לא עם המנוע .." 

והקו והמהירות "הנכונים" הם אלו המאפשרים, לפנות בפקודת היגוי אחת, לאורך הפניה, עד לרגע שבו אתה מרגיש "אמיץ מספיק" לפתוח את המצערת. 

לא חושב שמשהוא השתנה מאז. אולי במשאיות...
נכון אבל לא מדויק
07/09/2015 | 23:16
2
117
בלימה צריכה להתבצע בשני המערכות / גלגלים קדמי ואחורי. נכון שרוב עומס הבלימה נופל על הקדמי אבל השימוש באחורי מייצב את האופנוע ומכיוון שמדובר בצמיג  עבה עם מקדם חיכוך גבוה ומשקל הרוכב בד"כ  מאחור יש חשיבות גדולה לשיתוף במאמץ הבלימה של הגלגל האחורי.   אגב לפי המופיע בספר הרכב של הונדה ממליצים שם להיעזר במנוע לבלימה.
בעניין הבלימה, אני נשען על כתפי ענקים.. ליתר דיוק ענק
07/09/2015 | 23:32
132
Keith Code, אחד ממדריכי רכיבת הכביש הידועים בעולם, ממליץ בספרו "Twistof.the.Wrist.II" עמוד 104 - "it is my recomondation that you master  using only the front brake, excapt when riding in slippery conditions" . עמוד 104. 

המדריך לא ממליץ להשתמש רק בבלם הקדמי . 

כל אחד יכול צריך וחייב לנהוג עפ"י הבנתו. אני בסה"כ מצטט מדריך רכיבה. אין כאן שום המלצה / הצעה או כל דבר אחר, אני לא מבין כלום בהדרכת רכיבה. 

אני כן ממליץ על הספר
לא הייתי ממהר ללמוד רכיבה נכונה מספרי האופנוע הרשמיים
08/09/2015 | 10:49
107
שמקבלים עם הכלי. לא בגלל שהם שגויים באופן כללי, אלא הם מכוונים למכנה המשותף הנמוך ביותר של כל הלקוחות שלהם, פלוס כיסוי תחת כזה שאף אחד לא יתבע אותם אם יכתבו שצריך להשתמש רק בקדמי וכתוצאה מזה מישהו יפול ויפגע או ימות.

בבלימה משתמשים בשלושת המרכיבים. ברקס קדמי, ברקס אחורי, ומנוע (לפעמים מנצלים את התוואי כדי להיעזר בבלימה, למשל עליה שבמקרה אתה נמצא עליה). אלה הכלים שיש לנו בארגז. אבל כמו כל בעל מקצוע, נבחר באיזה מהכלים אנחנו רוצים להוציא לכל סיטואציה.

לדוגמה, אתה רוכב על כביש מהיר, מהירות גבוהה, מתקרב לקראת יציאה מהמחלף. אתה מכיר את היציאה, אתה מגיע במהירות אל היציאה, אבל כיוון שאתה מסתפק בהפחתת המהירות לבערך 80-90 כדי לקחת את היציאה, אתה נעזר בהורדת הילוך אחד, אולי שניים, ומנצל את בלימת המנוע. זה מספיק לך, אולי עם נגיעה קלה בקדמי רק כדי להאיר את אור הבלם האחורי למי שנמצא מאחוריך. זה בסדר גמור, אין בכך שום פסול.

מצד שני, אותו כביש, רכיבה מנהלתית רגועה, מהירות חוקית לגמרי, אתה ממילא נמצא במהירות שבה אתה יכול לקחת את הפניה, אבל מכיוון שאתה לא במצב הרוח המתאים אתה מוריד הילוך אחד ובגלל שהמהירות ממילא זהה, כמעט ולא תרגיש בלימת מנוע. אתה אולי תיגע בקדמי קלות, ואולי בכלל לא.

מצד שלישי אותו כביש, אתה באטרף, מאחר להוציא את הילד מהגן, מגיע למחלף במהירות של 200 קישואים לעונה, אתה מנסה להשתלב בטור של רכבים שנוסע בצורה מפוזרת על פני נתיב היציאה, אתה מזהה שאתה יכול להשתלב ממש לפני היציאה ולכן אתה ממשיך במהירות שלך אבל עם הורדת הילוך, בלי להאט, אתה מתקרב לנקודה הנכונה ודופק כניסה מרשימה לנתיב, תוך כדי האטה אגרסיבית עם הקדמי.

הקיצר, הכל משתנה, ואנחנו צריכים לזכור שזה כביש ציבורי ולא מסלול. על המסלול הטכניקה שונה.
קראתי
08/09/2015 | 03:22
13
83
איפשהו משהו דווקא הפוך ל"הילוך אחד גבוה יותר ממה שמרגיש נכון".

לא זוכר איפה זה היה אבל נאמר שם שעדיף להיכנס לפניה עם הילוך "קצת נמוך מדי" מאשר "קצת גבוה מדי". במילים אחרות עדיף סל"ד בינוני על סל"ד נמוך. זה מקטין סיכון לסחרור של האחורי ומגביר יציבות. מה דעתך?

לדעתי זה תלוי בסיטואציה ובמוד הרכיבה
08/09/2015 | 10:40
12
66
אם אתה במנהלתית, ברגוע, לא רודף ולא נרדף, לא מחפש פוזות - אז אין לך מה להתפרע על הסיבוב אלא לעשות אותו בצורה הכי חלקה שאפשר, עם מינימום טלטול על הבולמים, ובמהירות הכי נכונה לאותו סיבוב ולתנאי הדרך.

זה אומר שכביש כמו סדום ערד אתה יכול לעבור בכיף, בלי להתאמץ, על אופנוע ליטר (למשל) בהילוך רביעי. בכיף לגמרי. אפילו בחמישי, עם הורדת הילוך מזערית פה ושם רק בעיקולים המפותלים יותר. אפשרי, ביצעתי בעבר מיליון פעמים, הכל דבש.

מצד שני אם אתה במוד אטרף, רודף אחרי רוכבים או נרדף על ידיהם, או מחפש לדפוק סשן מהיר במיוחד (חייבים לומר - טפשי על כביש ציבורי) אז אתה תשחק באופן קבוע עם ההילוכים ותנסה להיות בהילוך האופטימלי ביותר עבורך, הילוך שמצד אחד מספק לך מספיק כוח למנוע כדי לשמור על המהירות בעת ההטיה בלי צורך לשחק עם מכות גז או לחשוש מהיחנקות המנוע, ומצד שני יאפשר לך לפתוח יפה מיד אחרי שיא האפקס כדי להוביל אותך ליציאה הכי מהירה בתנאי הכביש מאותו סיבוב.

אני אישית מעדיף לרכוב ב- 90% מהזמן בקצב אחיד, יציב, לא בהכרח איטי אבל כן יציב. זה אומר שאני אעדיף לרדת משישי או חמישי לרביעי, אם צריך שלישי, ואז אקח את הסיבוב בסל"ד בינוני (עבור המנוע שלי), מאשר לרדת לשני ולקחת את אותו סיבוב באותה מהירות אבל בסל"ד גבוה.

כמובן שהכל בהתאם לתנאי הדרך.
הבנתי. התכוונתי ברגוע
08/09/2015 | 11:06
4
51
לא ספורטיבי. אני תמיד בולם גם עם בלמים וגם עם המנוע לפני סיבוב ונוטה להעדיף הילוך קצת נמוך יחסית. אני אנסה יותר הילוך רגיל נראה איך זה מרגיש.
זה בסדר גמור.
08/09/2015 | 11:44
3
83
על איזה אופנוע אתה רוכב?

מהו ההילוך האמור? באיזו מהירות בערך? ועל איזה סל"ד אתה נמצא?

מה שחשוב הוא היציבות, לא לזעזע את האופנוע על הבולמים, וכמו שכתב כאן avihersh ובצדק - לאפשר לך לקחת את כל הסיבוב בקו אחד, ללא תיקונים (אלא אם הסיבוב מתהדק או נפתח), ללא שינויי מהירות מרגע שנכנסת אליו, ועד האפקס - שם הרעיון הוא לצאת מהסיבוב "על הגז", וכמה גז פותחים תלוי במוד הרכיבה.

אם כשאתה מגיע לסיבוב וירדת X הילוכים, אתה מוצא את עצמך בחצי תחום הסל"ד האפקטיבי - זה בסדר גמור. ההנחה היא שברוב האופנועים שיא ההספק יגיע סביב 2/3 מטווח הסל"ד, ולכן פתיחת גז בשיא האפקס מביאה אותך, בהילוך הזה, להתחלת שיא ההספק מהר מאוד, ומאפשרת לך לצאת מהסיבוב על הגז, מוכן כבר להעברה להילוך הבא.

אם אתה מגיע לסיבוב וירדת X הילוכים אבל אתה נמצא כבר עכשיו בשיא הסל"ד, נניח סביב 2/3 ומעלה (דהיינו אולי ירדת הילוך אחד יותר מדי, אתה בהילוך נמוך), אז זה אומר שעכשיו כל תנועת מצערת קלה, גם כשאתה ברגע הכי רגיש של ההטייה, עלולה לגרום לבעיטה מהמנוע, וזה בתורו עלול במצב בלתי נשלט לגרום להחלקת אחורי בעת הטיה. אם אתה מסוגל לשלוט על זה, מגניב. הדרך לסליידים פתוחה לפניך. אבל אם אתה (כמו רוב הרוכבים) לא מסוגל לשלוט על זה בצורה מובחנת, אז אתה עלול להביא את עצמך למצב לא נעים. בנוסף, זה גם אומר שגם אם הכל עבר חלק, בעת היציאה מהאפקס אתה מוצא את עצמך נאלץ להחליף הילוך מעלה מוקדם מדי כי אתה כבר מתקרב למנתק ההצתה.

במצב השלישי, אם אתה מגיע לסיבוב אחרי הורדת X הילוכים ומוצא עצמך בטווח נמוך של הסל"ד (דהיינו ירדת הילוך אחד פחות מדי, אתה בהילוך גבוה), אז אתה בעצם נוסע על הטווח הכי חלש של המנוע. למנהלתית זה לא נורא. אבל לרכיבה ספורטיבית אתה בעצם לא מצליח לאסוף את הכוח המתאים מהמנוע בזמן שאתה צריך לצאת "על הגז" משיא האפקס ואילך, והאופנוע יאיץ, אבל לא כמו שרצית או תכננת.

אלא אם זה מה שאתה אוהב ורוצה.

שוב - הכל אינדיווידואלי.
אוקיי
08/09/2015 | 12:18
2
47
הבנתי את המצבים שתיארת. זה נשמע הגיוני בהחלט. אולי הייתי צריך למקד את השאלה יותר, בכיוון של באיזה סל"ד סיכון גבוה יותר לקבל סחרור / החלקה של האחורי. סל"ד בינוני או נמוך. החומר שקראתי הסביר שבסל"ד נמוך הגלגל האחורי יותר "חופשי לברוח", ממש לא בטוח במילים, אני לא זוכר את הטרמינולוגיה, אבל בעיקרון בסל"ד גבוה יותר יש פחות סיכוי שהאחורי יברח באמצע הסיבוב נגיד אם יש חול או כביש רטוב.

האופנוע הוא CB500F, זה טווין מקבילי שמכוון לטורק בסל"ד נמוך, אין שם גם יותר מדי סוסים. ומדובר על כבישים עירוניים יחסית, כניסה בנגיד הילוך 2-3, אין שם תצוגת הילוכים בשיא הסל"ד או קרוב אליו אין טעם אי אפשר יהיה לצאת כמו שצריך מהסיבוב. כנראה זה סוג האופנוע והמנוע אבל אף פעם לא הרגשתי רגישות יתר ובעיטה בלתי נשלטת בסיבוב.

אמנם על האופנוע שלך אין יותר מדי סיכון שהגלגל האחורי
08/09/2015 | 12:51
1
67
יאבד שליטה כתוצאה מעודף כוח, אבל אם האספלט מחליק, גם הסכנה הזו קיימת.

מה שחשוב הוא, לדעתי, להכיר את עקומת ההספק של האופנוע שלך. אם הסל"ד האפקטיבי עומד על (סתם מספר, לא יודע איך זה אצלך) 7000 ומעלה והאדום מגיע ב- 10000, אז אתה רוצה להיות בסיבוב בהילוך שמכין אותך בצורה האפקטיבית ביותר לטווח הזה. אתה לא רוצה להיות בשיא ההספק בשיא הפניה כי זה לא יהיה אפקטיבי, ואתה לא תהיה בסל"ד מאוד נמוך כיוון שהאופנוע שלך כנראה לא יצליח "לדחוף" מספיק כשאתה צריך את הכוח הזה. אתה רוצה להתכונן לקראת שיא ההספק, ואתה רוצה להיכנס לסיבוב בצורה כזו שהוא לא יחייב אותך להוריד או להעלות הילוך לפני האפקס.

זו הדרך האידיאלית. אבל כאמור, YMMV.
09/09/2015 | 04:34
11
לדעתי, משתנים כסיטואציה ומוד רכיבה כדאי להעיף מהמשוואה
08/09/2015 | 11:16
6
73
ולהשאיר רק משתנים פנימיים כגון: מצב התנועה, מזג אוויר ומצב הכביש.

להיפך - צריך להשתדל לשמור את הקו "הנכון" בכל פניה, ולשמור על אותה אסטרטגית רכיבה, המייצרת את רמת הבטיחות הגבוה ביותר. 

שינוי מהותי של אסטרטגית רכיבה בהתאם לגורמים כגון : "מנהלתית" "מוד אטרף", "ממהר להוציא את הילד מהגן" וכו' - זה מקור לצרות...
אני מסכים בעיקרון עם כך שהטכניקה צריכה להיות זהה,
08/09/2015 | 11:34
5
89
אבל בפועל זה לא ככה. לא יודע על מה אתה רוכב ואיך אתה רוכב על מה שאתה רוכב, אבל להגיד שלא משנה באיזה מוד אתה, על איזה כלי אתה, ומה אתה מצפה לעשות - ולנקוט בכל פעם שאתה מגיע לסיבוב באותה טקטיקה, זה אולי טוב לכאלה שרוכבים מנהלתי כל חייהם (מבלי לפגוע חו"ח). זה ממש לא מתאים לכל הרוכבים, ולא בגלל שחלקם מטורפים או משוגעים, אלא פשוט בגלל שזה לא מתאים.

אז על מה אתה רוכב? אולי נתחיל משם.
אחד . CB1000R. שתיים - כן.
08/09/2015 | 11:57
4
100
אכן, החלפת כלי, עשוייה להשפיע על טקטיקת הפנייה (האסטרטגיה והעקרונות נשארים), אבל בהנחה כי מדובר באירוע נדיר ביחס (למספר הפעמים שמבצעים את הפניה), הרי שתשובתי חיובית - אני משתדל לשמור על טקטיקה קבועה (מהירות, קו וכו'). 
אוקיי, אז אתה לא רוכב "דרדלה" כנראה... LOL
08/09/2015 | 12:47
3
103
יענו אתה לא אחד שמוריד רגליים בפניה...
לא מוריד. ואין לי מושג אם זה טוב או רע
08/09/2015 | 16:19
2
29
החשש מבלימה
11/09/2015 | 13:22
1
35
רק עם הקדמי  הוא כוחו של הרגל. הרי לא תמיד יש לנו את השנייה המיותרת לחשוב מה לעשות כרגע ועלול בהחלט להיווצר מצב שבמקרה חרום נלחץ על הידית ומכוחו של הרגל נשכח מהאחורי. אז נכון כפי שנרשם כבר ,רוב הבלימה מתבצעת על הקדמי אבל דווקא האחורי הוא זה שייצב את האופנוע במקרה של החלקה בכביש ישר. אם החליקו הגלגלים בסיבוב רטוב, שמן , סולר כלום כנראה כבר לא יעזור. בלימה עם המנוע חוץ מאשר סיוע לבלימה משאירה אותך תמיד בהילוך המתאים שמאפשר להאיץ ישר קדימה .  ושאלה של מתחיל, מדוע בדו גלגלי 2 מעצורים נפרדים. מדוע אי אפשר להתקין מערכת כמו במכונית שהידית  מפעילה את 2 בלמים . כיום עם כל המיחשוב אין בעיה לחלק א כוח הבלימה
יש אופנועים עם מערכת בלימה משולבת
13/09/2015 | 11:41
23
הבעיה עם מה שיש במערכת פשוטה ברכבים, היא אינה תואמת למה שיש אופנועים. כי כוחות הבלימה שונים לגמרי בין הקידמי לאחורי. ברכב זה הרבה פחות מורגש.

באופנוע, אם תתן את אותה העוצמה באחורי כמו בקידמי, לרוב, אתה תנעל מהר יותר את האחורי. כך שהמערכת צריכה להיות מודעת יותר למה שקורה.
מה גם שנגיעה קלה בקידמי בזמן סיבוב, אם היא תגרור גם נגיעה באחורי, יכולה בקלות להכניס אותך ל low side באם אין בקרה מתקדמת.

לכן מערכת מורכבת יותר, תדרוש גם יותר טכנולוגיה, ויותר מערכות בקרה. ובכך זה מייקר גם את האופנוע.
לא כל מה שיש ברכב, מתאים לאופנוע. בהרבה מקרים מה שיש ברכב יכול בקלות לגרום לך לתאונה עם אופנוע, כי כמובן, רכב מתנהג מאוד מאוד שונה מאופנוע.
חלק לאופנוע חדש בארץ
05/09/2015 | 23:34
1
131
לאחרונה התחלתי לייבא חלק מותאם לגנרטורים, אך המוצר מאד מתאים גם לאופנועים, איני מכיר את שוק האופנועים , האם מישהו יכול להמליץ לי על סיטונאי חלקים שמגיע לכל מוסך או לחילופין האם כדאי למכור את המוצר דרך חנות וירטואלית? מחיר המוצר הוא כ 150 ש"ח לצרכן אמור לעלות
מה המוצר?
06/09/2015 | 20:16
27
חנות ציוד בצרפת
05/09/2015 | 18:44
2
87
חודש הבא אני בצרפת -ניס ואני מחפש חנות לקניית קסדת שטח (ועוד אביזרי מיגון).
בספרד יש את מוטוקארד שאני אוהב, אבל אני לא מכיר בצרפת חנות דומה.
אני אפילו שוקל חזרה מאיטליה כדי להרחיב את המגוון.

אשמח לשמוע ממי שמכיר...

תודה
בפריז. כל שדרת ה Ave de la Grande Armée מלאה בחנויות לציוד
06/09/2015 | 16:42
1
72
רכיבה. השדרה צמודה לשער הניצחון.
לינק לגוגל מאפס https://goo.gl/maps/RKAyX
תודה אבל אני בניס/מונקו
06/09/2015 | 22:33
51
ובכלל עושה רושם שבצרפת לא זול משיטוט באתרים צרפתיים...
שאלה לבעלי ניסיון עם wr250r
04/09/2015 | 16:38
6
502
שלום לכולם. קצת רקע: הוצאתי רישיון A1 השנייה. לא רכבתי על אופנועים לפני זה. אני נמשכת לרכיבת שטח אבל צריכה גם אופנוע שישמש אותי לנסיעות בתוך העיר, וגם שיהיה נוח לנסיעות ארוכות. אחרי קצת מחקר והתעניינות עושה רושם שהאופנוע שיענה לי על כל הדרישות זה ה wr250r (חשבתי גם על crf250l אבל הבנתי שלא יהיה לי נוח לנסוע בו למרחקים ארוכים). אני 1.73, משקל 60. מתכננת לעשות גם קורס נהיגת שטח.
השאלה שלי היא כזו:
האם זו "קפיצה למים העמוקים" ללכת על אופנוע כזה בתור אופנוע ראשון? האם מבחינת גובה, יהיה לי קשה איתו מאוד? מה אתם אומרים? הוא באמת נוח לנסיעות ארוכות כמו שכותבים עליו? עוד לא עשיתי נסיעת מבחן אבל רוצה חוות דעת גם לפני זה, ואולי לקבל המלצה לכיוון אחר בכלל... אבל שיהיה דו"ש. תודה לעונים.

זו לא קפיצה למים עמוקים
05/09/2015 | 02:44
1
274
נוח זה דבר יחסי ותלוי מאוד גם בגישה של הרוכבת. בדר"כ כשמדברים על חוסר הנוחות של כלים כאלו מתכוונים בעיקר לשני דברים:
1. מהירות שיוט - סביב 120 קמ"ש (במקום 140 ומעלה בדו"שים הגדולים).
2. נוחות פיזית - מושב "קרש גיהוץ" (במקום מושב רחב ומפנק בדו"שים הגדולים).
בתור רוכבת חדשה מהירות השיוט כנראה לא תפריע לך וגם עם הסעיף השני אפשר להסתדר כל עוד אין יותר מידי נסיעות ארוכות.

מבחינת הגובה 1.73 זה לא אידיאלי אבל סביר ויש לא מעט רוכבים כאלו (זה פחות או יותר הגובה שהחל ממנו אתה בכיין אם אתה מתלונן ). האינדיקציה הכי טובה תיהיה נסיעת מבחן ומקסימום בתור התחלה אפשר להנמיך קצת את האופנוע.

וטיפ קטן - לפני כמה ימים ירד המיסוי על כלים מסוג זה בצורה משמעותית. רוב היבואנים כבר עידכנו את מחירי החדשים אבל סביר להניח שזה עוד לא הגיע לשוק היד שנייה אז שימי לב שאת לא קונה לפי התמחור "הישן". באופן כללי זה שוק שהמחירון בו לא משקף את המציאות אז שווה להתייעץ נקודתית.

אגב, שווה לך לשאול גם בתפוז "אופנועי שטח" ובפייסבוק ב"מועדון זולו דו"שים גדולים".

בהצלחה
תודה רבה!
05/09/2015 | 03:05
156
שמעתי על כל עניין המיסוי הזה... השאלה מתי נראה שינוי בשוק היד שנייה באמת?

עוד מישהו?
בחירה מצויינת גם לכביש וגם לשטח. אפשר עקרונית להנמיך אבל אין
06/09/2015 | 13:40
3
203
מה למהר - תרכבי קצת (הרבה), תתנסי ואז תראי אם באמת יש צורך.
ואגב בשטח כווולם נופלים בהתחלה, תזכרי להשאיר כסף למיגון טוב ונוח.
אחלה.
06/09/2015 | 18:12
2
139
מה לגבי נוחות נסיעה למרחקים ארוכים? נגיד, תל אביב-רמת הגולן/דרום כלשהו?
או אולי פשוט להבין שאם מחפשים נוחות אז עם דו"ש מתפשרים בעניין הזה...?
טוב זה ממש לא האופנוע למרחקים האלה - הוא יעשה את זה
07/09/2015 | 09:43
1
208
אבל את תרגישי כמו סמרטוט משומש בסוף הרכיבה.
אי אפשר להחזיק את המקל בשני קצותיו:
הוא מעולה בפרמטרים של אופנוע דו"ש לשטח, לעיר, לפרברים ולרוכב מתחיל.
הוא ואת תשרדו רכיבות בין עירוניות כשצריך, אבל לא ממש בכיף.
נסיעות לרמה"ג זה כבר ברמת המבצע החד פעמי, עם מנוחות בדרך וסיבה טובה בכלל לעשות את זה (נגיד רכיבת שטח שם), כי הדרך תהיה די קשה.
אני אחסוך ממך סיפורי זקנים איך רכבתי עם מורכבת וציוד לינה על DR250 מחיפה למצפה רמון וחזרה (והיה כיף מטורף) - הכל אפשר, השאלה אם רוצים.
ועדיין בשקלול הכללי, כל עוד הנסיעות הממש ארוכות הם לא העיקר, לא הייתי מוותר על היכולות המצויינות שלו כפי שתוארו למעלה (בעיקר בגלל מה שכתבת על הרצון שלך לרכב בשטח).
נהדר, ומחזק את ההתלבטות שלי עוד קצת
14/09/2015 | 17:37
85
בינו לבין הcrf250l שכל הזמן עולה על הפרק שוב (גם כי מתחילה וגם כי תקציב). נראה לי שהwr שווה את החיסכון וההשקעה בו מכל הבחינות, לא??
דווקא הייתי שמחה לשמוע את סיפורי הזקנים שלך:)

אם אפשר עוד שאלה, מה לגבי שנתון? 2008-10 נחשב ממש ישן ולא מומלץ לקניה? (בהנחה שמוצאים אחד במצב טוב כמובן.) מבינה שכמה שיותר חדש, יותר מומלץ... אבל זה באמת מוריד את המחיר משמעותית ועדיין לא צריך להתפשר על הcrf.
יש ריוואלה משומש במצב חדש בסוכנות כמדומני
04/09/2015 | 08:05
204
והחדש ירד במחיר ל-109000 עם מליון תשלומים.
כלי מדהים.
קורס עזרה ראשונה מחזור 4 יוצא לדרך
03/09/2015 | 17:23
7
101
חברים יקרים, בשעה טובה בוצעה הזמנת הקורס. כל מי שאישר את השתתפותו, להלן תזכורת:

7.10 (יום רביעי מיד אחרי סוכות)
שעה 18:00 עד 22:00 (חמישה מפגשים)
המסגר 58 ת"א (סוכנות דוקאטי)
להביא בבקשה 200 ש"ח במזומן + כלי כתיבה (מחברת, עטים צבעוניים)
תזכורת נוספת תצא לקראת סוכות, ועוד אחת באמצע חול המועד סוכות
אגב, משתתפים מהפורום - 3.
03/09/2015 | 18:00
6
149
לחלקם, אבוי, אין טלפון מספיק משוכלל כדי להריץ עליו וואטסאפ. לכן, אנא שמרו על קשר באמצעים מקובלים כמו מדורות עשן, יונות דואר וכיוב'.
אתה מוזמן להמליץ לחלק הלא משוכלל
04/09/2015 | 16:13
5
128
על טלפון שיתאים לצרכיו:
מסך גדול, שיתאים למי שלא אוהב מסך מגע ומוצא את עצמו מקיש על שתי אותיות בכל ניסיון לכתוב שם משהו;
אבל לא גדול מדי - כי אחרי הכל זה טלפון, לא טאבלט.
שלא יהיה הכי משוכלל בעולם, כי באמת שאין לחלק (התיאורטי, כן?) שום אספירציה להיכרות אישית עם טכנולוגיות פורצות דרך;
ומצד שני - שלא יהיה משהו שבעוד שנה יודיע שאי אפשר לבצע עדכון גרסה, כי החברה לא מוציאה יותר עדכונים לדגם הזה.
ושלא יהיה יקר מדי. 1800 ש"ח לכל היותר.
סמארטפונים זולים ושווים
04/09/2015 | 18:18
4
144
יש לדעתי שלוש אסכולות מובילות בנושא. כמובן שכמספר דגמי הסמארטפונים בעולם, כך מספר הדעות, אבל אנסה לעזור:

1. סמארטפון שהיה נחשב פעם שווה, ועכשיו כיוון שעברו שנתיים שלוש, הוא נמכר בזול. לדוגמה LG G3 או סמסונג גלקסי S4, אולי אפילו S5. יש עוד מלא דוגמאות, הרעיון הוא לרכוש את מה שהיה נחשב פעם (לפני שנתיים) שיא הטכנולוגיה, אבל היום בגלל שעברו ככה וככה שנים ודורות של טלפונים, הם נמכרים בזול. תעשי חיפוש באתרים כמו זאפ, לא חסר.

2. סמארטפון ביניים שנחשב טוב היום, במחיר זול. לדוגמה, OnePlus One ב- 300 דולר, חדש. יש גם דוגמאות אחרות. לרוב, תוצרת סינית, כמו למשל Xiaomi Mi4.

3. סמארטפון זול, עם חומרה בסיסית, בלי יומרות. אפשר לקנות כאלה כמו של חברת Lenovo הסינית ואחרים באתרים כמו דיל אקסטרים או עלי אקספרס ואחרים, והעלות תהיה לא יותר מכמה מאות שקלים - 100 דולר פלוס מינוס. בגלל המחיר הנמוך אפשר לשלוח בדואר, ואם זה נעצר במכס משלמים כמה שקלים וסוגרים את כל הסיפור באמת בפחות מ- 500-600 ש"ח. אבל You get what you pay for.

מקווה שעזרתי.
תודה!
04/09/2015 | 20:02
14
שני הסנט שלי
05/09/2015 | 16:21
90
בכמעט חצי מהתקציב הנקוב - גלאקסי S3 NEO חדש מהקופסא + מדבקה + כיסוי = 1100 ש"ח.
אני מאנשי האסכולה הראשונה
06/09/2015 | 11:19
60
ולדעתי לרוב המשתמשים זה פתרון אידיאלי. הרי היום רוב ההבדלים (רוב כן, תמיד יהיו כמה פיצ'רים חדשים) בין דגמי הדגל של היצרניות משנה לשנה, זה בעיקר מהירות המעבד, הזיכרון וכד', ואולי גרסת התוכנה. העניין הוא שאני סבור שרבים מהמשתמשים בכלל לא נזקקים להבדלים הללו, ולכן משהו מעט ישן יותר אבל עם איכות ייצור של מכשיר דגל (משמעותי בעיני ממה שראיתי עד כה), ייתן את התמורה הכי טובה לכסף.

אם כבר
06/09/2015 | 18:34
53
אני לא בטוחה מה יותר גרוע, זה שאין לי סמארטפון
או זה שיש אנשים שלא יודעים איך נראה מחזיק לסמארטפון...
צעיר מניו יורק קנה רכב ישן והתלונן במוסך שמחזיק הטלפון שורט לו את האייפון...
התלבטות בבחירת 600
03/09/2015 | 12:21
5
305
שלום לכולם,

אני לקראת קנייה (החלפה יותר נכון) ומתלבט בין דיוורז'ן 600 לבין CBR600RR, וכרגע רוכב על קטנוע 250 חדש.
התקציב עומד על 35,000 עם אופצייה ל 38,000 אם אני ממשכן את נשמתי.

המשימות השוטפות של הכלי יהיו בגדול נסיעות לעבודה וחזרה, עם טיולים קטנים מידי פעם (לא יותר מידי ספורטיביים, בטח לא קיצוניים, לא מחפש את זה).
עלויות אחזקה חשובות, כאשר הפרשים של עד 1,000 ש"ח לשנה יהיו זניחים בעבורי לצורך העניין, לפי חישוב קילומטרים של כ-1300 ק"מ לחודש.
המועמדים הם דיוורז'ן 600 שנת 2010, עם 40K, או CBR600RR שנת 2004 עם 90K.
ידוע לי ששני הכלים שונים בתכלית, וידוע לי שה CBR הוא מועמד פחות מתאים למשימות יומיומיות מרוב הבחינות, אבל הכלי הוא חלום ישן שלי (אחרי שנה וחצי על CBR600F לפני עשור) כך שהנשמה נותנת פה את הטון וגם הוא נכנס כמועמד.
הבעיה הכי גדולה שלי היא שאני לא מכיר אף אחד מהכלים, לא מבחינת אמינות ולא מבחינת עמידות לאורך השנים (מנוע וכל המכלולים שעלולים להשאיר אותי בחובות), כך שאני רוצה כל בדל של מידע שיוכל לעזור לי להחליט.
הומלץ לי בחום ע"י מספר חברים על Z750R, אך לא מצאתי כלים למכירה בתקציב שלי.

כל אינפורמציה לגבי הכלים וכל מה שקשור אליהם תתקבל בברכה.
תודה מראש,
אייל.
שני אופנועים שונים לגמרי
03/09/2015 | 14:09
178
ויהיה לך קשה למצוא משהו משנת 2004 במצב סביר. 
Z750 יכול להיות פשרה בין השניים. אתה יכול למצוא כלים משנת 2009 או 10 בתקציב שלך 
שני דברים
03/09/2015 | 14:46
3
161
1) לך עם הלב, אל תיגע בדיוורז'ן כלל אם נפשך צועקת סופרספורט. ללא קשר לטיב ה-XJ, אתה תמיד תיראה זאת כפשרה.
2) אם התקציב מגביל אפשרויות, למרות סעיף 1 בדוק טוב טוב מה אתה קונה. אופנועים משומשים הם משומשים...ובארץ לא פשוט למצוא כלי ישן אך מתוחזק למשעי (אתה לא רוצה אחד שלא מתוחזק כך...).
אם אתה מרגיש לחוץ מידי - אולי עדיף להמתין מספר חודשים לתקציב נוסף?
כמובן שיתכן שה-CBR סבבה לגמרי - את זה אתה יכול לבדוק ולהגיד.

זו הבעיה כשהתקציב מגביל.....
03/09/2015 | 15:14
2
160
הלב אומר סופרספורט, ובאופן כללי אף פעם לא התחברתי לאף אופנוע חד\ דו צילינדר שרכבתי עליו, לא אוהב את התחושה, הויברציות והצליל.
ארבע לרוחב הכי מדבר אלי מכמעט כל בחינה אפשרית, וזו גם הסיבה למבחר הכלים המצומצם שאני חושב עליהם.
גם הורנט 600 זו אופציה, רק ששוב, כמו שאמרת ויגידו כולם - קשה עד בלתי אפשרי למצוא כלים בגיל כזה שזכו לטיפול אוהב במהלך כל יד שטיפלה בהם, וזו בעיה שיכולה להכניס אותי לבור עמוק מאוד של הוצאות.....
בנוסף, גם בדיקה מקיפה לא יכולה להבטיח דבר בקשר לעתיד הקרוב של המכלולים החשובים, והשנים והבלאי יעשו את שלהם כך או כך.

להמתין לתקציב זו בעיה כיוון שאני מוכר את הקטנוע שלי וחייב להתארגן על כלי אחר תוך יום-יומיים אחרת אני בבעיה עם העבודה.
הרבה "הזהירו" אותי מהדיוורז'ן מבחינת אמינות - מה בדיוק העניין שם?
בתור בעלים של דיוורזן בציר 2009
04/09/2015 | 15:14
1
137
אני יכול להגיד לך שהכלי מדהים, ואמין בטירוף ( לפחות אצלי)
הכלי שלי עם 123 אלף והמנוע עובד ללא דופי (100K מהם בבעלותי), וללא שום בעיות לאורך כל תקופת חייו.
בטיפול 120 עשיתי לו ישור קו הכולל החלפת בולם אחורי קלאץ וטיימינג, והכלי מרגיש כמו חדש. (זה הטיפול היחידי שבאמת הוחלף משהו שלא כחלק מטיפול סטנדרטי וגם הקלאץ והטיימינג הוחלפו כחלק מפעילות מונעת ולא כי הגיעו עד הקצה)
הטיפולים שלו לא יקרים ונותן פאן ששאר ה 600 בקטיגוריה  של הכלי הזה (ER גלדיוס וכו) לא נותנים.
גילוי נאות הכלי שלי עומד למכירה בימים אלו..
אני מוכר הורנט 2008 בתקציב שלך,שמור מאוד.
08/09/2015 | 10:22
44
לפרטים נוספים בפרטי
איך לתמחר אופנוע
03/09/2015 | 07:44
1
153
מישהו יודע איך אני מתמחרת למכירה אופנוע מדגם סוזוקי gs 500e משנת 1997 ? אולי יש איזשהו אתר שמכניסים את נתוני האופנוע וזה נותן את השווי שלו?
ואיך אני יכולה לדעת איזו יד האופנוע שלי ? 
בגדול יש את מחירון יצחק לוי
03/09/2015 | 09:47
122
אבל האופנוע והשנתון לא מופיעים שם
אפשרות שניה היא ללכת ליד 2, לראות אופנועים דומים משנתונים דומים וכמה דורשים אליהם, ולהחליט האם שלך הוא בממוצע, מעל הממוצע או מתחת לממוצע הקיים, ולדרוש בהתאם

שאלת היתכנות - פקקים ודו"ג.
02/09/2015 | 11:08
15
390
חושב לתקופה לעבור לדו"ג בתור כלי תחבורה,
מתלבט בין CB650F לבין GSR750.

סביב 70 ק"מ ביום, בפקקים.

מה אומרים חכמי הפורום?

תודה מראש,

רק פקקים? חבל על הנפח...
02/09/2015 | 12:37
14
112
מסכים, לא רואה את עצמי על קטנוע.
02/09/2015 | 13:05
13
98
אם אתה רק בפקקים, ואם אתה לא רוצה קטנוע,
02/09/2015 | 13:31
12
260
אז קח לך סופר מוטו גבוה, איזה היפרסטארדה של דוקאטי, איזה סטראדאלה של MV, אולי אפילו איזה MT-09. זה יתן לך את הצפייה לרחוק בפקק, את הזריזות, את האגרסיביות כדי שגם פקק יהיה קצת מעניין. זו דעתי.
אעשה Fine Tunning.
02/09/2015 | 13:59
7
219
יש לי קצת קופיקו ואני מגיע מכלים שקל להשתגע איתם, אז מחפש משהו יותר סולידי.
סולידי זה לא מכוער כמו MT09 (אפילו שאני יודע כמה הוא טוב) - הוא יגרום לי לעשות שטויות.

דוקאטי יקר מדי וכנל MV, כי אני מעוניין בחדש.
4 צלינדר סולידי נראה לי אופציה מעניינת ושפוייה.

מה התקציב?
02/09/2015 | 14:50
2
162
הרבה אופנועים ירדו יפה במחיר, ואפשר לקבל דברים נחמדים (ושפויים) למדי בסכומים של עד 60K.
עד 66 פלוס מינוס.
02/09/2015 | 14:52
127
שזה העלות של הסוזוקי וההונדה.

(שמוזר שעולים את אותו הדבר)
עד 66 פלוס מינוס.
02/09/2015 | 14:52
76
שזה העלות של הסוזוקי וההונדה.

(שמוזר שעולים את אותו הדבר)
הממ.. רעיון חריג
02/09/2015 | 15:55
3
211
ZERO חשמלי.

אני רוכב על אחד מזה כמה חודשים.
משהו אחר לגמרי.
מוגבל בטווח, אבל -
עלויות תחזוקה אפסיות.
מאיץ כמו סוס מצ'וגע.
אכן חריג ואני לא מספיק ספונטני לחוויות כאלה.
02/09/2015 | 16:03
1
177
אני מדבר על 4 צלינדר, ופסלתי 3 על עצם היותו 3, אז חשמלי לא אופציה, תודה.

קשה לעזור לך, יש לך מכלול שיקולים לא טריויאלי
02/09/2015 | 23:59
156
אתה מחפש אופנוע משעמם (ע"ע סולידי), לא נוח במיוחד, לא אופטימלי בעליל למטרה ובנוסף לכל - חדש ובתקציב בינוני...
מסוג הפשרות האלה שאתה יודע מראש שיגרמו לך לסבול.

לצורך העניין, שני האופנועים שציינת יהיו בסדר. גם Z800 יהיה אחלה. מה יש ליעץ פה? קח סיבוב מבחן על כל אחד, תראה עד כמה הם מבשלים את הביצים ולמי יש זוית צידוד יותר טובה ותכל'ס מיצית את הפרמטרים הנדרשים. גם מרווח/עלויות טיפולים זה שיקול.

תן כמה מילים על הזירו...
03/09/2015 | 16:16
58
אעשה Fine Tunning.
02/09/2015 | 13:59
3
176
יש לי קצת קופיקו ואני מגיע מכלים שקל להשתגע איתם, אז מחפש משהו יותר סולידי.
סולידי זה לא מכוער כמו MT09 (אפילו שאני יודע כמה הוא טוב) - הוא יגרום לי לעשות שטויות.

דוקאטי יקר מדי וכנל MV, כי אני מעוניין בחדש.
4 צלינדר סולידי נראה לי אופציה מעניינת ושפוייה.

אני מבין מה אתה אומר,, גם אם יש פקקים לא בא להתבאס על קטנוע,
03/09/2015 | 10:00
2
161
אני רוכב יום יום גם בפקקים וגם בכביש פתוח,, כשאין יותר מידי פחיות שמחליטות לסגור אותו,,, רכבתי על ויסטרום 650 תקופה ומאוד נהניתי ממנו,, כעת אני רוכב על ימאהה FZ 8 ולמרות חששותיי אני מופתע ממנו כל יום מחדש.

גם עלותו אינה בשחקים, מרווח טיפולחים כל 10,000 ק"מ
אחרי שאתה עובר מויסטרום לנייקד
03/09/2015 | 23:15
1
142
איך אתה מסתדר עם חוסר מיגון רוח?
בהתחלה גם חששתי מזה ואפילו מאוד
06/09/2015 | 08:37
78
נראה לי קצת טירוף,, נסיעות יומיומיות ללא מיגון רוח ובכל זאת הופתעתי לטובה.

קל ונוח לרכב עליו,, גם במהירויות הגבוהות יותר, החיבור לכלי ממש מיידי.
מה, אתה מטומטם?!
02/09/2015 | 18:19
2
372
בפעם הבאה
02/09/2015 | 18:45
316
תשתמש ב"צרף וידאו", כדי שכולם יוכלו לראות את זה פה ולא יצטרכו לחכות למעבר ליוטיוב...
ככה:
הבעיה היא
02/09/2015 | 20:27
244
שבגלל מטומטמים כאלה (כמו הרוכב שבסרטון) אנשים שומרי חוק מסתבכים, כי אח"כ מלבישים עליהם את "רשלנות תורמת", וזה לא מעניין אף אחד שהאשמה היא 100% של המטומטם.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום טיולים בהודו נפאל
פורום טיולים בהודו נפאל
יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית
יפעת כלכלה וחשבונאות
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה