לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'היגורו אופנוע שטח עם אופניים יחדיו?'
היגורו אופנוע שטח עם אופניים יחדיו?
09/11/2015 | 17:16
2
149
לצפיה ב-'החיים קלים יותר בירידה '
החיים קלים יותר בירידה
09/11/2015 | 17:29
1
23
לצפיה ב-'ממש כך!'
ממש כך!
09/11/2015 | 17:30
22
לצפיה ב-'אני לוזר?'
אני לוזר?
09/11/2015 | 06:04
1
294
לצפיה ב-'איזה כיף !!!'
איזה כיף !!!
09/11/2015 | 18:19
122
ינוקא פשוט פנטסטי !!!
לצפיה ב-'הזמנה לאירוע הפתיחה של מוסך מוטו-טאצ''
הזמנה לאירוע הפתיחה של מוסך מוטו-טאצ'
08/11/2015 | 22:30
120
שלום לכולם

השבוע נפתח בתל אביב מוסך חדש:
מוטו-טאצ' (ברחוב תושיה 18)

כולכם מוזמנים לאירוע הפתיחה ביום חמישי הקרוב (12.11.15)
באירוע: "על האש", אלכוהול, מוזיקה טובה, והנחות לרגל הפתיחה
לינק לאירוע:

אפרסם את אותה הודעה גם בפייסבוק של פורום 8

ההודעה באישור מיצו
לצפיה ב-'לא משנה מה תוצאות המירוץ'
לא משנה מה תוצאות המירוץ
08/11/2015 | 15:24
9
216
אחרי הרכיבה של הדוקטור עד כה הוא הזוכה של המירוץ ולא משנה מה.
לצפיה ב-'מרקז עזר?'
מרקז עזר?
08/11/2015 | 20:38
8
152
למי שעדיין לא ראה את המירוץ. לא להמשיך לקרוא!!!

גילוי נאות. מודה, בשם הרומנטיקה, רציתי שרוסי יקח את האליפות. אז אולי אני משוחד. אבל האם זה לא היה ברור שמרקז לא עושה ניסיון דל שבדלים לעקוף את לורנצו? הרי זה פאקים מרקז!!! ראינו אותו מבצע עקיפות ומלחמות מטורפות. וכאן, הוא יושב על לורנצו במשך מספר לא מבוטל של הקפות, ולא עושה ניסיון אחד אפילו. (איך לעזאזל בועז קרפל לא ראה את זה?! לא אמר על זה מילה!!!)
לי זה ממש נראה כאילו הוא שומר על לורנצו שאף אחד לא יגע בו, שאף אחד לא ינסה להתקרב אליו. ולראייה, מלחמתו חסרת הפשרות עם בן קבוצתו ברגע שזה ניסה לתפוס את מקומו על זנבו של לורנצו. 
אז באמת מזל טוב ללורנצו. בסך הכל הוא רוכב מצויין. ואת תחושת ההחמצה של האליפות הרומנטית של רוסי, אני יכול רק להפנות לזעם ושינאה כלפי מרקז, שעד לפני שבועיים לא היה לי יותר מדי דברים נגדו. אבל היום ברור לי, שמבחינתי, לעד הוא יהיה זה שגזל בצורה מגעילה את מה שיכולה הייתה להיות אולי האליפות האחרונה של גדול הרוכבים. 
לצפיה ב-'לגמרי התנהל כמו'
לגמרי התנהל כמו
08/11/2015 | 22:40
126
שומר הראש של לורנזו. לפחות שליש מרוץ ישב מטר ממנו בלי ניסיון עקיפה אחד... 

פדרוסה לעומת זאת יצא מלך בכל הסיפור, ללא ספק הבחור הטוב של המוטו ג'י פי.
לצפיה ב-'תעודת עניות להונדה'
תעודת עניות להונדה
09/11/2015 | 03:31
114
אין מצב שמארקז רוכב ככה שלושה מרוצים (לפחות) בלי ידיעה ואישור של הבוסים שלו בהונדה. כל העולם יכל לראות איך מארקז מאתרג את לורנזו. אתמול זה היה ממש מביש יושב מסתכל על התחת של לורנזו חצי מירוץ מטווח +0 ולא מנסה אפילו לעקוף. וכמובן גם החסימה של פדרוסה. אולי זו נקמה של הונדה ברוסי שעזב אותם לפני עשור. נקווה שזה הסוף של הסיפור אחרת זה יהרוס לגמרי את הדבר הזה שנקרא מוטוגי'פי.

לצפיה ב-' אזהרת ספויילר! רוסי הוכיח (לי) שהוא הגדול מכולם'
אזהרת ספויילר! רוסי הוכיח (לי) שהוא הגדול מכולם
09/11/2015 | 09:45
5
137
אמרו עונש? קיבל את העונש. למרות שכולם כולל כולם יודעים שאם למישהו מגיע באמת עונש זה למרקז. יצא מהמקום האחרון ועשה מרוץ מדהים.

כל מה שהיה חסר כדי שרוסי גם יזכה באליפות זה התנהגות ספורטיבית הולמת של כל שאר המשתתפים. את זה לא ראינו וחבל. או במילים של רוסי: "כולם ראו שמה שאמרתי באוסטרליה היה אמת".

עבורי הוא הגדול מכולם.
לצפיה ב-'מה שהכי חשוב בכול הסיפור הזה ומעבר לכך שהתואר של'
מה שהכי חשוב בכול הסיפור הזה ומעבר לכך שהתואר של
09/11/2015 | 12:18
3
119
חורחה יהיה מוכתם לנצח, זו העובדה שרוסי "חזר" השנה ובגדול.
לכול מאמיניו הנאמנים יש בהחלט למה לצפות ב 2016.
הגדול מכולם בכול הזמנים, עדיין לא מתכוון לתלות את הקסדה על הקיר.
לצפיה ב-'לצערי זה נראה כמו הזדמנות שלא תחזור'
לצערי זה נראה כמו הזדמנות שלא תחזור
09/11/2015 | 17:38
2
106
מארקז למד שהעונה ארוכה ומי שמתרסק בנסיונות לנצח לא זוכה באליפות.
לורנזו התחיל הכי חלש שלו, ולאט לאט הגביר את הקצב.
פדרוסה מצא את המוג'ו שלו בסוף העונה.
בשנה הבאה לא בטוח שרוסי יצליח להלחם על האליפות, לפחות לא עד הסוף.
עצוב., היה יכול להיות סיום מעולה לקריירה של הטוב ביותר.

הפכתי לשונא מארקז...
לצפיה ב-'אני פחות פסימי. הוא עקף את האספרגרו השני כמו שהיה עוקף'
אני פחות פסימי. הוא עקף את האספרגרו השני כמו שהיה עוקף
09/11/2015 | 18:11
102
פעם, כשהיה עדיין קוסם לא במיל'. מבפנים, בהטייה וברדיוס רגעיים
שאינם מגובים ע"י שום פיסיקה מוכרת...
הגיוני שהוא לא היחיד שאסף לקחים במהלך העונה הזו. "עונת רוסי" לנצח נצחים.
מרקז הפישר הקטן עוד "יאכל אצלי" הרבה חרא...לתמיד.  
לצפיה ב-'לא רק אתה'
לא רק אתה
09/11/2015 | 20:12
88
(שונא מרקז..)

לצפיה ב-''
09/11/2015 | 14:55
20
לצפיה ב-'מקום מומלץ להתקנת סבל וארגז לVERSYS ?'
מקום מומלץ להתקנת סבל וארגז לVERSYS ?
08/11/2015 | 13:06
11
108
באיזור המרכז...
כמה בערך צריך לעלות ולמה לשים דגש?

תודה רבה!
לצפיה ב-'לפני כ 4 שנים קניתי לורסיס שלי סבל באבנוע '
לפני כ 4 שנים קניתי לורסיס שלי סבל באבנוע
08/11/2015 | 14:21
1
154
סבל של KAPPA שזהה ל GIVI .
התקנה מאוד פשוטה - התקנתי לבד . 
למה לשים לב ? ב KAPPA\GIVI יש 2 סדרות של ארגזים : MONOLOCK או MONOKEY .זה דורש פלטה שונה לסבל. אני הסתפקתי בסדרה הזולה יותר .
מחירים : תציץ באתר . לשנתונים השונים יש מחיר שונה 

שים לב שבאתר הראשון המחירים זולים מבשני למרות שגם הוא מוביל לאבנוע .אין לי הסבר . קניתי בזמנו מהראשון ואספתי מסניף תל אביב .
רק תוודא טלפונית שהמחיר כולל את הפלטה ושיש להם גם אותה במלאי ...

לצפיה ב-' תודה רבה על המידע! עזרת'
תודה רבה על המידע! עזרת
08/11/2015 | 16:15
28
לצפיה ב-'עוד אופציה, זולה יותר וקצת פחות אלגנטית - וולקוביץ,'
עוד אופציה, זולה יותר וקצת פחות אלגנטית - וולקוביץ,
08/11/2015 | 18:21
8
147
לרכוש אצלו את הסבל, ולחפש ארגז ביד2.
את שני הארגזים האחרונים שלי (קאפה וג'יבי) קניתי משומשים במצב חדש בכשליש מחיר מאשר בחנות.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/11/2015 | 20:19
20
לצפיה ב-'לגבי הארגזים אני לחלוטין איתך לגבי הסבל עצמו ...'
לגבי הארגזים אני לחלוטין איתך לגבי הסבל עצמו ...
08/11/2015 | 22:48
6
102
עד שלא תרכיב לא תדע אם הוא מתאים בדיוק או כמעט או לוחץ בצורה לא שווה על שני הצדדים . הדברים שהוא מייצר לא תמיד מתאימים בול .
אני יכול להעיד שבאופנוע אחר, ויראגו 500,הסבל של ולקוביץ' חסם את פתח הכניסה של המפתח שנועד לפירוק המושב האחורי .הוא גם נטה להחליד מהר מאוד . בויראגו שהיה לי היה מורכב סבל יעודי של HIGHWAYHAWK שגם אחרי 12 שנה ציפוי הכרום נראה מצוין ולא חסם כלום . בויראגואים שהרכיבו וולקוביץ - זה נראה הרבה פחות טוב ...
פות"ש , נסה לבחון היטב את הסבל ליד האופנוע לפני שאתה קונה מבחינת התאמה ואיכות הציפוי \ צביעה .

לצפיה ב-'לא ממש מבין בזה..'
לא ממש מבין בזה..
08/11/2015 | 23:26
5
63
אז כל מידע יתקבל בברכה.

בעיקרון, לכל דגם אופנוע סבל מקורי של החברה? או שזה עובד לפי החברות שמייצרות את הארגזים בכלל?

תודה.
לצפיה ב-'יש גם מקוריים של יצרן האופנוע שלפעמים בעצמם '
יש גם מקוריים של יצרן האופנוע שלפעמים בעצמם
09/11/2015 | 20:23
4
62
מיוצרים ע"י גורם שלישי .בדר"כ יקרים מאוד .
יש חברות ייעודיות לארגזים וסבלים kappa\givi  sw-motech ועוד כמה .לא פחות טובים מ"מקורי" .
יש תוצרת מקומית של וולקוביץ שזולה מהאחרים ובמקרים רבים גם בסדר ,רק כמו שכתבתי , צריך לשים לב להתאמה ולאיכות החומרים \ ציפוי .
איזו שנה האופנוע ?

לצפיה ב-'2015, ושוב תודה'
2015, ושוב תודה
10/11/2015 | 08:56
20
לצפיה ב-'שאלה אחרונה - מנשא'
שאלה אחרונה - מנשא
11/11/2015 | 18:07
2
26
מה זה מנשא ולמה צריך אותו? כי חשבתי עד היום שצריך סבל ועליו מורכב הארגז. האם מנשא לארגז זה חובה? (חתיכת פלסטיק שמתלבשת בין הארגז לסבל).

תודה רבה :)
לצפיה ב-'הרוב המוחלט של הארגזים הם נשלפים. הפלטה (מנשא, בסיס..) מחובר'
הרוב המוחלט של הארגזים הם נשלפים. הפלטה (מנשא, בסיס..) מחובר
11/11/2015 | 20:07
1
137
לסבל, והארגז מתחבר לבסיס הזה בקליק, וניתן להסרה בקלות בעת הצורך.
מאוד נוח ויעיל.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/11/2015 | 23:20
9
לצפיה ב-'לינק לצפייה ישירה במירוץ MOTOGP ביום ראשון?'
לינק לצפייה ישירה במירוץ MOTOGP ביום ראשון?
08/11/2015 | 06:58
2
145
אשמח אם תעלו לינק עובד. תודה.
לצפיה ב-'ובלי ספויילרים...'
ובלי ספויילרים...
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2015 | 09:56
29
לצפיה ב-'לינק לצפיה ישירה'
לינק לצפיה ישירה
08/11/2015 | 11:11
102
לצפיה ב-'איפה משדרים את מוטו גי פי מחר?'
איפה משדרים את מוטו גי פי מחר?
07/11/2015 | 20:29
14
58
לצפיה ב-'ספורט 5 לייב (ערוץ בתשלום)'
ספורט 5 לייב (ערוץ בתשלום)
07/11/2015 | 20:48
8
40
או בפאב ברמת החייל
(אני מניח שיש עוד כמה מקומות כאלו)

או באינטרנט הקרוב לבייתך

לצפיה ב-'מישהו יודע אייך אפשר לראות את זה באינטרנט מחר? אפילו בתשלום'
מישהו יודע אייך אפשר לראות את זה באינטרנט מחר? אפילו בתשלום
07/11/2015 | 21:57
7
41
תשלום לשימוש חד פעמי

אנחנו רוצים כמה חברה מהעבודה לראות את המירוץ בלייב אבל לא יכולים לצאת מהעבודה בשעה כזאת בעיקר כי מקום העבודה רחוק מרמת החייל

יש איזה פאב אולי באיזור רחובות שישדר גם כן את המירוץ?
לצפיה ב-'באתר ה MOTO GP'
באתר ה MOTO GP
07/11/2015 | 22:08
6
63
הרישמי:

15 יורו ויש לך גישה.
אם תמצא את אותו פאב שמשדר תעדכן ...
לצפיה ב-'אני מחר בבוקר יעשה טלפונים ויעדכן פה'
אני מחר בבוקר יעשה טלפונים ויעדכן פה
07/11/2015 | 22:45
5
22
לצפיה ב-''
07/11/2015 | 23:19
6
לצפיה ב-'אשמח לדעת אם יש מקום באזור קניון רעננה'
אשמח לדעת אם יש מקום באזור קניון רעננה
07/11/2015 | 23:42
44
לא בטוח שאוכל להגיע לרמת החייל (במיוחד אם בגלל הגשם אגיע לעבודה עם האוטו)
לצפיה ב-'אנחנו הולכים לשבת בגחלים בפארק המדע ברחובות לראות את המרוץ'
אנחנו הולכים לשבת בגחלים בפארק המדע ברחובות לראות את המרוץ
08/11/2015 | 11:19
2
47
בדקתי איתם והם יקרינו לנו את המירוץ על המסכים שלהם דרך ערוץ ספורט 5 לייב שיש להם בשביל הכדורגל
לצפיה ב-'גם בדאבלין בפארק המדע ברחובות יקרינו '
גם בדאבלין בפארק המדע ברחובות יקרינו
08/11/2015 | 11:43
1
38
אז אולי דווקא נלך לשם לבירה והמרוץ
לצפיה ב-'אז ישבנו לראות בדבלין ברחובות והיה נחמד מאוד '
אז ישבנו לראות בדבלין ברחובות והיה נחמד מאוד
08/11/2015 | 16:37
44
אני לא אפרט בכדי לא להרוס למי שלא רעה

היה אפילו Happy Hour אז קיבלנו כוס שניה חינם לבירה (שתיתי ליטר בירה מהחבית)
לצפיה ב-'הם רוצים כרטיס אשראי'
הם רוצים כרטיס אשראי
08/11/2015 | 13:47
1
10
לצפיה ב-'אני רואה כרגע מצויין, בטח לחצת על באנר כלשהו'
אני רואה כרגע מצויין, בטח לחצת על באנר כלשהו
08/11/2015 | 13:56
11
לצפיה ב-' שאלה לוגיסטית'
שאלה לוגיסטית
08/11/2015 | 13:56
54
בכל מרוץ יש למעשה 3 מקצים, אחד עבור כל קטגוריה (מוטו 3, מוטו 2 ומוטו גיפי)
בין כל מקצה למקצה יש כ חצי שעה גג שעה הפרש

איך במהלך הזמן הזה מספיקים לפנות את כל האופנועים מהמקצה שהסתיים ולהכניס את האופנועים החדשים מהמקצה הבא לאזור הפיט?
הרי בסופו של דבר כמות ה"מוסכים" בפיט מוגבלת, והחלפה של מוסך שלם לאופנוע ספציפי (כולל הפרסומות, הצבעים, האופנועים, חלקי החילוף, צמיגים ועוד) גם לצוותים מיומנים אמור לקחת זמן...

סתם משהו שמסקרן אותי
לצפיה ב-'הנה קישור לצפייה במירוץ בערוץ BT ספורט הבריטי'
הנה קישור לצפייה במירוץ בערוץ BT ספורט הבריטי
08/11/2015 | 14:00
71
לצפיה ב-' מעוניין לרכוש מצלמת קסדה ב 11.11 דרך אליאקספרס'
מעוניין לרכוש מצלמת קסדה ב 11.11 דרך אליאקספרס
06/11/2015 | 08:27
4
156
שלום רב

חיפשתי בפורום מידע על מצלמת קסדה, אבל כל המידע ישן
אני מחפש מצלמת קסדה עם התנאים הבאים
א. ראיית לילה
ב. עמידות מגשם
ג. ניתן לתלייה על הסנאר של הקסדה (למעלה ולצד זה לא טוב עבורי)
ד. סוללה כ-שעתיים
ה. שיראו ברור וחלק ולא פיקסלים...
ו. כולם רוכשים gopro אבל הבנתי שיש מצלמות טובות ממנה, ואנשים רוכשים בגלל המותג, אותי מעניין האיכות ולא המותג

אשמח לנמלצות
אגב. ב 11.11 יש המון מבצעים באתר של אליאקספרס, לכן חשוב לי לקבל המלצות לפני התאריך 11.11.2015

תודה
לצפיה ב-'כל מה שתקנה בעלי אקספרס הוא זיוף סיני'
כל מה שתקנה בעלי אקספרס הוא זיוף סיני
07/11/2015 | 01:33
3
182
קח את זה בחשבון. ונכון שיש זיופים מעולים, אבל עדיין זיוף.

לא הבנתי מה זה "סנאר של הקסדה".

יש בשוק המון מצלמות, חלקן איכותיות מאוד (ועולות בהתאם, לפחות 200-250-300-400 דולר), חלקן פחות איכותיות (100-150 דולר), וחלק זיופים כאלה או אחרים. כל המצלמות האיכותיות מ- 2-3 שנים אחורה עומדות בקריטריונים שביקשת.
לצפיה ב-'לדעתי הוא התכוון ל"סנטר" הקסדה'
לדעתי הוא התכוון ל"סנטר" הקסדה
07/11/2015 | 08:17
2
150
(הט' והא' צמודות על המקלדת).

לא מכיר אף אחד עם ניסיון במצלמות קסדה סיניות שמרוצה, אבל לך תדע... אם אתה מחפש איכות, אתה חייב לשלם. לא על המותג כי אם על המוצר. וכן, יש מצלמות טובות מאוד שם בחוץ, שאינן GoPro, שיעשו את העבודה. אבל לא ניתן למצוא אותן באליאקספרס, אפילו שהן מתוצרת סין.

בכל אופן, ממליץ לך להצמד למצלמות "אצבע". גליליות, צרות ומאורכות ולא מרובעות ורחבות כדוגמת ה-GoPro. אם הן מיועדות להצמדה באיזור הסנטר, כל מצלמה בצורה אחרת תהיה מסורבלת ומעצבנת לשימוש.

לא יודע מה מטרות השימוש שלך בקסדה (תיעוד רכיבה למקרה ותצוץ בעיה תעבורתית או למטרת תיעוד טיולים), אבל רואה לנכון להפנות אותך למצלמת Contour בה אני משתמש כבר מס' שנים ומרוצה מאוד.
לצפיה ב-'התכוונתי למצלמה שאפשר לחבר לסנטר של הקסדה, מצורף לינק'
התכוונתי למצלמה שאפשר לחבר לסנטר של הקסדה, מצורף לינק
08/11/2015 | 22:31
1
83

כך אני מחבר את המלצמה בחזית, ולא בצד ולא למעלה, ולא על הקידון

איזו מצלמה של Contour  יש לך? מה הדגם?
לצפיה ב-'יש לי גם את ה-2+ וגם את ה-Roam'
יש לי גם את ה-2+ וגם את ה-Roam
09/11/2015 | 19:34
32
לצפיה ב-'מחפש עו"ד לתביעות רכוש (ת. דרכים)'
מחפש עו"ד לתביעות רכוש (ת. דרכים)
06/11/2015 | 07:39
10
130
אז אחרי כמעט 3 חודשים קיבלתי הודעה מהביטוח שלי כי זאת שפגעה בי לא מודה באשמתה, ושיש לי שתי אפשרויות
1 - לתבוע את המקיף שלי (השתתפות עצמית,אובדן הנחה וכו')
2 - לתבוע את הפוגעת בבית משפט בעצמי

מכיוון שאני יכול להתמודד עם סכום הפגיעה כרגע, ומכיוון שאני דיי בטוח בצידקתי (ובראיות שיש לי) אני חושב לתבוע אותה ישירות. (גם לא ממש בא לי שהפוגעת תצא ללא עונש)
חברת הביטוח הפנתה אותי לעו"ד שהיא עובדת איתו, אך הנהלות שלו לא ממש לרוחי (פניה ראשונה, ויחידה בנתיים, נעשתה באימייל בלבד, ולמרות שחזרתי באימייל וביקשתי שיחה, לא חזרו אלי כבר שבוע)

אני מניח שאני יכול לתבוע לבד בתביעות קטנות, הראיות שיש לי הן:
- עד שהיה במקום (שאני לא מכיר) שלפחות בזמן התאונה תמך בגירסתי - צריך לקבל את הפרטים מהמשטרה
- סימני ההחלקה של האופנוע על הכביש שתומכים בגירסתי (הראתי את הסימנים לפוגעת בזמן שחיכינו לאמבולנס) - יש תמונה של הסימנים
- דו"ח השיטור עדיין לא מוכן, מקווה שלא יסגר "מחוסר איניין לציבור"
- הצומת מצולם, אך בפניה לעיריית רעננה הם טענו שרק המשטרה יכולה לקבל את הצילומים

האם שווה לי לבצע את התביעה בעצמי או לקחת עו"ד (העו"ד של הביטוח למשל, לוקח רק מה שבית המשפט יפסוק לטובתו אם בכלל)
האם יש עו"ד אחר מומלץ?

תודה מראש

לצפיה ב-'תאונה, איך, מה, ספר מה קרה...'
תאונה, איך, מה, ספר מה קרה...
06/11/2015 | 16:56
5
38
לצפיה ב-'הכל מתועד, חפש ב 17 ליולי (בערך)'
הכל מתועד, חפש ב 17 ליולי (בערך)
06/11/2015 | 19:53
4
52
לצפיה ב-'לזה אתה קורא תיעוד ?'
לזה אתה קורא תיעוד ?
06/11/2015 | 22:27
3
137

"היום, ביציאה מהעבודה, מישהי החליטה לבדוק אם האוטו שלה חזק מהאופנוע שלי, והיא ניצחה".

לצפיה ב-'לצרף דו"ח משטרתי מלא, כולל צילומי אויר?'
לצרף דו"ח משטרתי מלא, כולל צילומי אויר?
07/11/2015 | 13:45
2
24
לצפיה ב-'האמת היא, גיליתי התעניינות'
האמת היא, גיליתי התעניינות
07/11/2015 | 16:23
1
79
מתוך נימוס....בלבד.
איך אתה נוהג לומר....."אפשר למחוק".

לצפיה ב-'נכון אני אומר את זה לפעמים :)'
נכון אני אומר את זה לפעמים :)
07/11/2015 | 17:24
72
מכיוון שהתהליך בעיצומו תסלח לי לבנתיים
לצפיה ב-'הכל שאלה של עלות / תועלת'
הכל שאלה של עלות / תועלת
07/11/2015 | 01:38
3
123
בכמה מוערך הנזק שלך? האם הבאת שמאי מטעמך לאחר התאונה כדי לתעד את הנזקים ולהעריך אותם?

אם הנזק מוערך בכמה אלפי שקלים, זה גם מה שיעלה לך עורך הדין. אם כן, עדיף ללכת במסלול תביעות קטנות, שם לא אתה ולא הצד השני יכול להיות מיוצג ע"י עו"ד, אבל שם אתה מוגבל בתקרת התביעה.

האם יש תיעוד של התאונה באמצעות צילומים, מצלמות קסדה, מצלמות רחוב, תיעוד משטרתי? האם הקלטת את הנהגת מודה באשמתה? האם יש לך עדים?

אם התשובה היא לא, אז זו המילה שלך מול המילה שלה, ותצטרך להכין קייס טוב כדי לגרום לה למעוד בלשונה ולהודות באשמתה, או לגרום לכך שהשופט/ת יקבלו החלטה לטובתך.
לצפיה ב-'יש עד שטוען את טענתי '
יש עד שטוען את טענתי
07/11/2015 | 13:42
2
79
(נכון לזמן התאונה, אני לא מכיר אותו ולא יודע אם ישאר בדיברתו)
הפוגעת לא הודתה בפנינו בטעותה בזמן התאונה, ולא לאחר מכן, אך כן הראתי לה את סימני ההחלקה במקום (והמקסימום שהוצאתי ממנה היה - אני מבולבלת עכשיו). צילום של סימני ההחלקה קיים אצלי.
מצלמת צומת יש, אך כפי שרשמתי, לי אין גישה אליה, אולי המשטרה ביקשה אותם.
בכל מקרה אני חושב לברר עם המשטרה מה המסקנות שלהם, אם הם ימצאו את הנהגת אשמה אני מניח שזה יעזור לתביעתי.
מעבר לזה, כמו שאמרתת מילה שלי נגד המילה שלה (והתנאים בדרך שלא כלכך מסכימים עם הטענה שלה)

מכיוון שבוצעה תביעה לביטוח של הפוגעת, כל הנזקים מתועדים (ע"י שמאי)
עלות התיקון הייתה כ 6K, לא סכום נמוך במיוחד, אך גם לא משהו שיפיל אותי אם אקבל אותו רק עוד חצי שנה.

הביטוח הפנה אותי לעו"ד שמוכן לטפל במקרה על בסיס "הוצאות משפטיות מהנתבע בלבד", כלומר אני לא משלם, והוא מקבל רק במקרה שבית המשפט יפסוק לטובתו (אני מניח שהוא יסכים לכך רק במידה והוא ישוכנע שהקייס לטובתנו)
לצפיה ב-'אני לא יודע אם עורך הדין שחברת הביטוח שלך שלחה'
אני לא יודע אם עורך הדין שחברת הביטוח שלך שלחה
08/11/2015 | 01:18
1
59
אותה אליו הוא אחד כזה שבאמת יתאמץ עבורך. אולי כן. לא יודע.
לצפיה ב-'בנתיים הוא לא... וזאת הסיבה שביקשתי המלצות על עו"ד אחרים'
בנתיים הוא לא... וזאת הסיבה שביקשתי המלצות על עו"ד אחרים
08/11/2015 | 01:27
19
לצפיה ב-'נגנב אופנוע MZ כחול'
נגנב אופנוע MZ כחול
05/11/2015 | 21:29
227
אתמול, 4.11.2015 לפנות בוקר, במערב ראשון לציון. האופנוע בסיסי וישן אבל יקר מאוד לבעלים שלו שגם לא יכול להרשות לעצמו כרגע משהו יותר חדש
מספר רישוי  4672000
אם למישהו יש מידע שימושי, נא להתקשר לבעלים בטלפון  0544472069 ,או לשלוח לי הודעה

לצפיה ב-'ארגזי צד בבניה עצמית:'
ארגזי צד בבניה עצמית:
05/11/2015 | 18:37
26
391
שלום לכולם. 
אז ככה, כבר שנים שאני רוצה ארגזי צד. מה עיכב אותי? 
1. הם מוסיפים רוחב ואני משתחל הרבה.
2. לפעמים אני צריך אותם ולפעמים ממש לא. 
3. הארגזים בשוק או שהם על האופנוע או שלא. אי אפשר לצאת בלעדיהם ולחזור איתם (אני יודע שזה נשמע טרוויאלי אבל תסיימו לקרוא. 
4. הארגזים הזולים ביותר עולים 800 שח (לא יקר וגם לא מעט כסף) ולאור החסרונות שציינתי למטה לא השתלם לי...

אז מה עשיתי?
לקח לי זמן אמנם לחשוב על הרעיון וגם מה שאני מפרסם כאן זה אב טיפוס (אז יש הרבה חורים מיותרים  ) אבל בקטנה אי אפשר בלי שכר לימוד...

תכננתי ויצרתי ארגז מתקפל ש:
1. מצד אחד נשאר קבוע על האופנוע (אפשר גם לפרק אם ממש רוצים) 
2. כשאינו בשימוש לא תופס נפח משמעותי 
3. ניתן להתמש בו מתי שרוצים - לצאת עם בלי לחזור עם
4. בהנחה שעושים את העבודה לבד העלויות נעות סביב 600 שח (אחרי האטימה למים - בהנחה שהרעיון שלי יעבוד 

ראשית אתם כמובן מוזמנים ליצור לעצמכם כמה ארגזים שתרצו (ועם מישהו רוצה לעשות מזה כסף אני רוצה 2%) 
ושנית אשמח לכל רעיון שיהיה לכם. לשינוי שדרוג וכו...

תודה ואחלה יום

לצפיה ב-'פרט חשוב נוסף'
פרט חשוב נוסף
05/11/2015 | 19:16
1
187
מה שפורסם זה לא המוצר המוגמר. אני מניח שמעבר לאיטום גשם גם אצבע או אצפה אותו במשהו. פרסמתי ככה בכוונה שיהיה ניתן לראות את הכל... גם את הטעויות
לצפיה ב-'אם גיוי רוצים לקנות את הרעיון...'
אם גיוי רוצים לקנות את הרעיון...
05/11/2015 | 20:59
162
אני מוכן לעשות להם מחיר ולקחת 5%

בתוך תהליך התכנון והבניה אני יכול לומר שאם ארגז כזה היה נמכר סביבות 1000-1200 אני חושב שזה היה הוגן... אני מאמין שלוגו של גיוי יוסיף איזה ישנה את הספרה הראשונה לחמש או שש.. (על אף שהעלות הייצור והחומרים אני מאמין תהייה הרבה יותר נמוכה משלי... (אחרי הכל אני צרכן קצה)

לגבי הפלסטיק חשבתי גם ויש מצב שמבחינת עלויות זה יוזיל אני באופן אישי לא מצאתי לוחות פלסטיק. מעבר לזה שיש חלקים בעבודה עם הפלסטיק שיכולים להקשות על העבודה במיוחד עם כלים ידיניים ולא תעשתיים.
צריך פלסטיק עבה יותר כדי לא לאבד חוזק מבנה - תופס יותר מקום. קשה לקופף.... והחיבורים יותר מאתגרים.
האלומיניום דווקא נוח מאוד לעבודה.
לצפיה ב-'יש פוטנציאל!'
יש פוטנציאל!
05/11/2015 | 20:01
193
כמובן שלך יהיה קשה לעבוד עם פלסטיק אבל כזה ארגז מפלסטיק שחור וקצוות עגולים (עם לוגו של GIVI) יראה פצצה.
לבמוו יש גם ארגזים שאפשר לשנות את נפחם אבל הם לא מסוגלים ממש להתקפל לגמרי 
לצפיה ב-'נראה פגז'
נראה פגז
05/11/2015 | 20:48
7
175
מה אתה עושה עם המכסה?

האם יש לך תמונה של כל העניין סגור מצד אחד, ופתוח מצד שני, יענו שיהיה אפשר לראות את הנפחים?

לצפיה ב-'ועוד שאלה:'
ועוד שאלה:
05/11/2015 | 20:50
1
168
מה לדעתך תעשה הרוח והתנגדות האוויר לארגז הזה, במצבו הפתוח, כשהוא לא מלא עד סופו? נראה לי שהוא ממש "זז" לכל הכיוונים, וזה אומר שהוא יזוז על האופנוע בהנחה שאתה רוכב על יותר מ- 50-70 קמ"ש. צריך למצוא משהו שייצב אותו במצבו.
לצפיה ב-'נקודה מעניינת - בגדול מה שמייצב אותו זה התחתית'
נקודה מעניינת - בגדול מה שמייצב אותו זה התחתית
05/11/2015 | 21:05
158
שבעצם לוחצת את המבנה החוצה.
ויכול להיות שאוסיף איזה גומי פעולה או משהו באמת כדי להמנע ממה שאתה מתאר.
המחשבה הבאה היא גם על המכסה שאמור להיות לו תפקיד מייצב בצד העליון כמו התחתית. יחד עם זאת אני דווקה חושב להמיר את המכסה ברשת גומי... ובכך מחד לאפשר שימוש גמיש יותר בארגז ומאידך לאבד אפשרות נעילה (שיכול להיות שבכלל תוסיף רעש) אך עלולה להיות הכרכית.
מעבר לזה אני עוד אצפה אותו לא ידוע במה אז אני מניח שזה יתרום קצת לרשרושים.
לצפיה ב-'תמונה אחת לפני האחרונה '
תמונה אחת לפני האחרונה
05/11/2015 | 21:00
163
זה 40X30X18 שזה 21 ליטר אם אני זוכר נכון את החישוב.

לצפיה ב-'אז... אתמול הרכבתי על האפנוע'
אז... אתמול הרכבתי על האפנוע
07/11/2015 | 16:35
3
126
בנסיעה יש מלא רוח ורעש לא שומעים כלום 
אני עוד צריך לבדוק אותו פתוח. גומיה כמו שרואים בתמונה מחזיקה אותו יחסית טוב ולא שומעים הרבה רעש.
לצפיה ב-'*אפשר לזוז ימינה שמאלה באלבום'
*אפשר לזוז ימינה שמאלה באלבום
07/11/2015 | 16:42
22
לצפיה ב-'לגמרי לייק!'
לגמרי לייק!
07/11/2015 | 20:43
1
94
גימור חיצוני, איטום, צביעה מדליקה, ויש לך אחלה מוצר. אגב, כמה הם שוקלים?
לצפיה ב-'האמת שלא שקלתי '
האמת שלא שקלתי
07/11/2015 | 22:33
70
וגם פספפתי משהו קטן שאני צריך לסדר וזה שהוא חוסם את הגישה למנעול של הכסא...
את הבא אשקול וגם אזיז את כל הארגז שלושה סמ. אחורה...
לצפיה ב-'סחטיין על היוזמה'
סחטיין על היוזמה
06/11/2015 | 06:55
1
91
באמת מגניב. כל הכבוד.
עם זאת, שתי נק למחשבה:
האם זה לא יעשה מלא רעש ברכיבה?
האם סוג החיבורים הזה לא יביא להתפרקות העסק כולו בעקבות טלטלות הרכיבה?

לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/11/2015 | 07:45
74
אלה הצירים כמעט הכי זולים. להשתמש בצירים יותר איכותיים היה מייקר את העניין בהרבה
יש פה 20 צירים. כל ציר עלה 2-3 שח. לא זוכר בדיוק.
ציר איכותי עולה פי חמש בערך היינו היה עולה בערך 250 שח רק הצירים.

אני חושב שאם זה יתפרק מה שאני אצור את הצירים ידנית מרצועות (הרעיון המקורי)

לגבי הרעש that remains to be seen  אני מניח...

זה משמעות הפוסט. אם יש למישהו רעיונות לגבי התמודדות עם הדברים האלה אשמח גם לשמוע.
לצפיה ב-'עדכון:'
עדכון:
06/11/2015 | 09:35
9
132
אז ככה עשיתי נסיון על יבש כאשר יש משהו שמחזיק את המבנה מבחוץ ו"מהדק אותו אין כמעט רעש. אני אנסה עם גומיות ונראה מה יהיה. 

יש לי הרגשה שאת השני אני אכין עם רצועות במקום צירים וככה אוכל להשוות. חשבתי על רעיון שגם מבחינת מראה זה יראה יותר טוב...
מצרף שתי תמונות אחת לראות את הנפח וזו שלידה  שמראה את הכיפוף (שעשיתי ידנית...) של המכסה. אני עוד צריך לחשוב שם על פתרון אחר. אולי כשזה יהיה עם רצועות אני פשוט אעשה שם חתך לכול האורך ואז תיהיה שם נקודת ציר נוספת
לצפיה ב-'סחתין על היוזמה. אני חושב שהדרך למוצר שוק עדין ארוכה וקשה.'
סחתין על היוזמה. אני חושב שהדרך למוצר שוק עדין ארוכה וקשה.
06/11/2015 | 10:49
8
116
רכבתי לפני חדשיים באלפים עם מזוודות חצי מתקפלות של BMW (כמו שהוזכר
למעלה) והן היו מעולות! אפילו שקלתי לקנות זוג...שיהיה.
בהמשך לרעיון שלך, אני משער שתוכל לשפר מאד את המוצר אם
תתמקד בלעדית בפלאסטיק.
וגם, תוכל לשדרג באופן קיצוני את הצורה החיצונית, אם תלך על שיטת
קיפול המזכירה אקורדיאון. זה יאפשר לך פינות עגולות וכול סוג פרופיל
שתרצה ויפתור אינהרנטית את בעיית האיטום למים.
לצפיה ב-'נכון אבל תקן אותי עם אני טועה'
נכון אבל תקן אותי עם אני טועה
07/11/2015 | 16:57
7
87
פלסטיק יהיה צריך להיות עבה יותר מ 1.5 ממ. וזה אומר שבהכרח יתפוס יותר מקום בתור מקופל וגם ידרשו צירים מיוחדים כדי להתמודד עם עובי החומר.

מה שכן ראיתי איזה שהוא דגם של במוו של ארגזים נפתחים עם איזה סוג של בד באמצע... וזה נתן לי רעיון לעשות שילוב של לוחות אלומיניום וקורדורה או עור בחלקים שמתקפלים...

את הבא בתור אעשה עם רצועות ונראה מה ההבדל. אני ממש לא מתכוון דרך אגב להתחלה של מוצר מדף (בגלל זה אני מבקש רק שני אחוז
לצפיה ב-'בפלסטיק הצירים יהיו חלק מיציקת הפלסטיק '
בפלסטיק הצירים יהיו חלק מיציקת הפלסטיק
08/11/2015 | 00:06
64
אתה יכול לעשות תיכנון מכאני עם תוכנת סירטוט ולהדפיס דגם במדפסת תלת מימדית (אפשרי גם דגם מוקטן)

זה יצא לך מספיק טוב לבדיקה

את עניין האיטום אפשר לפתור עם אטמי גומי שיורכבו בחריצים בפלסטיק
לצפיה ב-'אז למה לא לעשות את הכל מבד?'
אז למה לא לעשות את הכל מבד?
08/11/2015 | 09:48
4
66
או לקנות מוכן מבד (soft luggage)?
לצפיה ב-'בד לא כל כך עמיד בפני סכינים'
בד לא כל כך עמיד בפני סכינים
08/11/2015 | 16:41
1
17
לצפיה ב-'יצא לך לקרוא את מה שהוא כתב בהודעה אליה הגבתי לפני שענית?'
יצא לך לקרוא את מה שהוא כתב בהודעה אליה הגבתי לפני שענית?
08/11/2015 | 17:10
49
מומלץ.

הוא כתב: "וזה נתן לי רעיון לעשות שילוב של לוחות אלומיניום וקורדורה או עור בחלקים שמתקפלים".
גם noy fb 22 ו-sagyrotem מדברים על בד בדפנות המתקפלות.
אתה חושב שהבד (או העור) שהוא והם הזכירו בחלקים המתקפלים יהיה יותר עמיד בפני סכינים?

לצפיה ב-'למה לא בד או תיקים'
למה לא בד או תיקים
08/11/2015 | 17:44
1
39
תיקים תופסים מקום בדיוק כמו ארגזים.
אלה שנראים כמו שקים מתבלים ותופסים מקום בארגז כשלא ממשתמשים בהם. מעבר לעובדה שאמנם אני לא בקטע של יופי אבל שקים בכזה גודל זה ממש לא לטעמי...

וגם תחושת החוזק (ולא סכינים) נפילות וכו מעדיף שהמבנה יהיה יציב במידה ולא גמיש מידי.

אגב חשבתי על שימוש ברצועות והגעתי למסקנה שזה יהיה פחות יציב מכיוון שהרצועה תיתן גמישות גם לצדדים וזה פחות טוב.

אז גם את החבר אני אעשה עם צירים.
בחיבורים אני אשים רצועות שעוטפות כדי שיסתיר את החיבורים והניטים.

בנוגע לרעיון של לעשות את החיצוני הפנימי והתחתון מבד זו אופציה שתקבל ביטוי בגרסה 2.0 אנחנו עדיין ב0.1
לצפיה ב-'למה שיתפסו מקום בארגז כשהם לא בשימוש?'
למה שיתפסו מקום בארגז כשהם לא בשימוש?
08/11/2015 | 18:05
43
תשאיר אותם במקומם גם כשהם לא בשימוש (כמו את הארגזים הקשיחים), רק תקפל ותצמיד אותם לאופנוע (לגב שלהם), באמצעות רצועות עם סקוטש, נגיד.
גם לגבי הגודל אני לא רואה את ההבדל. תעשה אותם באותו גודל של תיקי האלומיניום שהצעת.
לגבי הצורה והיציבות, אפשר ליצור רק מסגרת (שלד) מתכת פנימית דקה שתחזיק את הדפנות מתוחות.
ולגבי יופי - נו, זה כבר באמת עניין של טעם.

לצפיה ב-'הדגם שראית הוא זה שאתו רכבתי, כפי שכתבתי למעלה.'
הדגם שראית הוא זה שאתו רכבתי, כפי שכתבתי למעלה.
08/11/2015 | 11:42
62
באקורדיאון, אין צירים בכלל. הבד ההיקפי משמש כציר, בין כול שני פרופילים, שאת כמותם וצורתם אתה מתכנן ע"פ שיקולך.
לצפיה ב-'אחלה רעיון...'
אחלה רעיון...
08/11/2015 | 15:53
62
הצעה:
להשאיר את 2 הדפנות (הפנימית והחיצונית) ממתכת.
הקידמית והאחורית - אין צורך מיד נגיע לזה...
התחתית מתכת.
בעצם קח תיק מברזנט או חומר דומה - אטום למים.
תבריג לו את 2 הדפנות ממתכת (הפנימית והחיצונית ) מבפנים.
התחתית והמכסה ייתנו את הצורה(אפשר להוסיף מעין מסילות קטנות)

לצפיה ב-'אחלה פרוייקט, במה הם עדיפים על מזוודות רכות?'
אחלה פרוייקט, במה הם עדיפים על מזוודות רכות?
10/11/2015 | 14:03
1
13
לצפיה ב-'מהזווית שלי, וגם סיכום רשמים מהיומיים האחרונים'
מהזווית שלי, וגם סיכום רשמים מהיומיים האחרונים
11/11/2015 | 22:21
17
מזוודות רכות גם תופסות נפח. וגם בעלות פוטציאל לבלאי/השחתה יותר גבוה. 
מעבר לעובדה שאם מדברים על משהו הרבה יותר גמיש, אז גם המראה לא זורם לי בכלל וגם מבחינתי הקשיחות המבנית והשמירה על התוכן, המבנה הזה חזק יותר. 

מעבר לזה כשהפרוייקט הוא בבניה עצמית ניתן ליצור מוצר שמתאים לך ואתה נהנה גם מהיצירה. 

מעבר לזה חברים זה עובד פ צ צ ה !
זה לא תופס בכלל מקום כזה מקופל. 
זה נפתח ונסגר בקלות 
זה נושא דברים יופי יופי!
אין הרבה רעש בגלל
מה התכנון:
1. סגירה קבועה (בינתיים גומיה) יהיה עם ולקרו - צריך לחשוב על אופציית נעילה. 
2. רצועות שיכסו את הדפנות והפינות גם למניעת רעשים. 
3. צבע (נבחר שחור מט משי) 

נפרסם פה תמונה של המוצר המוגמר...

והכי חשוב לבנות לו את השני לפי המודל הזה. 

מחשבה לעתיד: לבנות גם את הארגז האחורי מאלומיניום בעיצוב עצמי (לא בטוח שמתקפל - על אף הפיתוי...)
לצפיה ב-'לאיזה מאופנועי ה 250 יש ABS?'
לאיזה מאופנועי ה 250 יש ABS?
05/11/2015 | 11:49
1
36
לצפיה ב-'ממה שאני מכיר, ל-CBR250 ולz250SL.'
ממה שאני מכיר, ל-CBR250 ולz250SL.
05/11/2015 | 11:52
24
לצפיה ב-'שוקלים לקחת משכנתא'
שוקלים לקחת משכנתא
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2015 | 14:19
5
66
היום בין השעות 17:00-19:00 נארח בפורום משכנתאות וייעוץ מיחזור את המומחים של מזרחי טפחות.
מה באמת חשוב במשכנתא ומה צריך לדעת לפני שממחזרים אותה?,  איך להימנע מטעויות נפוצות בתהליך לקיחת המשכנתא?

מוזמנים להיכנס כעת ולשאול את שאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

בנוסף היום בין השעות 16:00-18:00, נארח בפורום הורים לפעוטות את אתי אהרונסון, מאמנת ויועצת בכירה לייעוץ פיננסי.
אם אתם תוהים למה ואיך צריך לבנות ולהתנהל עפ"י תקציב, איך בונים תקציב לילד, האם לתת דמי כיס? מאיזה גיל? מה עושים עם הכסף שילד מקבל מסבתא וסבא? אתי תשמח לייעץ לכם בכל הקשור לנושא!

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'כן. כדי לקנות דוקאטי'
כן. כדי לקנות דוקאטי
04/11/2015 | 16:04
2
43
לצפיה ב-'ניצחת :)'
ניצחת :)
05/11/2015 | 14:28
1
24
לצפיה ב-' איפה אוספים את הפרס?'
איפה אוספים את הפרס?
05/11/2015 | 15:27
12
לצפיה ב-'כן, כדי לקנות את ה- H2'
כן, כדי לקנות את ה- H2
04/11/2015 | 17:04
108
את ה-H2R כנראה לא יביאו לארץ....שיט !!!
לצפיה ב-'האחרון שאנחנו רוצים להתייעץ איתו על משכנתא זה מומחי טפחות'
האחרון שאנחנו רוצים להתייעץ איתו על משכנתא זה מומחי טפחות
05/11/2015 | 11:43
115
הם מומחים לשיווק , הם לא מומחים למשכנתאות . תפקידפ לדאוג שהבנק ירוויח יותר ( ובהרבה ) 
" איך להימנע מטעויות נפוצות בתהליך לקיחת המשכנתא?" 
הטעות הכי נפוצה שיש בישראל זה ללכת לבד לבנק ( לכל בנק ) למשכנתא !!!ההמלצה הכי טובה שהמומחים של טפחות יכולים לתת לנו זה לקחת יועץ משכנתאות עצמאי 
לצפיה ב-'שאלת ביטוח'
שאלת ביטוח
04/11/2015 | 10:45
70
שלום
לאחר היעדרות ארוכה מהפורום ,ועקב חוסר במידע,
רציתי לשאול האם יש צפי להורדת מחירי הביטוח בקרוב ?
תודה

לצפיה ב-'בהמשך לסיפור רוסי/מארקז, נראה שלורנזו משחק מלוכלך'
בהמשך לסיפור רוסי/מארקז, נראה שלורנזו משחק מלוכלך
04/11/2015 | 10:23
13
220
למרות שהעניין לא קשור אליו בכלל, שכן הוא לא היה בשום רגע צעד בסיפור על המסלול, לורנזו מנסה להשפיע על החלטת FIM.

רוסי הרי הגיש ערעור למנהלת FIM שאמורים לתת תשובה עד ל 6/11 לתחילת האימונים.
לורנזו עכשיו מבקש לדחוף את עורכי הדין שלו לדיונים, אבל הבקשה נדחתה.

נגיד שהוא עושה את זה רק בשביל להשיג את היתרון שהוא צריך, בשביל לרכב רגוע יותר ושרוסי יעבוד מאוד קשה במירוץ האחרון.
אבל האופן שהוא עושה את זה, ההתנהגות שלו, נראה לי שהטענה שמארקז הפריע לרוסי רק בשביל לעזור ללרונזו, כבר לא כל כך רחוקה מהמציאות.
לצפיה ב-'וזה ההבדל בין ספורטאי לבין מי שרק רוצה גביע '
וזה ההבדל בין ספורטאי לבין מי שרק רוצה גביע
04/11/2015 | 12:09
2
171
אם שמתם לב רוסי תמיד חוזר ואומר שהוא רוצה להתמודד על האליפות מול לורנזו ושהטוב ביותר ינצח ,קשה לי להאמין אם המצב היה הפוך רוסי היה מנסה להוציא את לורנזו מהמשחק רק כדי לנצח בלי FIGHT 
לצפיה ב-'לא לשכוח שרוסי אומר את זה אחרי שחטף עונש להתחיל מהסוף'
לא לשכוח שרוסי אומר את זה אחרי שחטף עונש להתחיל מהסוף
04/11/2015 | 17:53
1
137
וכדי להתמודד מול לורנזו על האליפות הוא חייב שהעונש יבוטל.
והעונש היה על רכיבה לא ספורטיבית, כשהוא חסם במכוון את מארקז מלהמשיך במירוץ.

לא בטוח שאם לורנזו היה חוסם את יאנונה למשל (לדוגמה כתגובה לכך שיאנונה דופק את לורנזו ולא נותן לו להגיע לרוסי פעם אחר פעם) -
אני לא בטוח שרוסי היה נלחם על זכותו של לורנזו להתחיל מהמקום שלו בדירוג.
וזה אני אומר כאוהד רוסי, וכמי שחושב שצריך לבטל את העונש (ולהעיף קיבינימאט את מארקז).
לצפיה ב-'אבל אם לורנזו היה נפגש עם יאנונה'
אבל אם לורנזו היה נפגש עם יאנונה
04/11/2015 | 20:35
122
אני לא בטוח שרוסי היה קורא להחרים את לורנזו, להוריד לו נקודות, ולהדיח אותו מהאליפות (לורנזו העלה סטטוס של "rossi should be out of racing" והוריד אותו אחרי קטילה די רצינית, בייחוד אחרי שהראו שרוסי לא דחף את מארקז).

זה ההבדל ביניהם. לורנזו יהיה מוכן להשיג את האליפות בכל מחיר.

מארקז, בניגוד ליאנונה, ממש בלם (אם תסתכל במירוץ שוב) בנקודות מסויימות למרות שאלו לא היו נקודות בלימה ולמרות שלא היה צורך. הוא היה עוקף את רוסי ואז מוריד קצב, למרות שסיבוב לפני כן אם רוסי היה לפניו, הוא היה פתאום משמעותית יותר מהיר באותה נקודה.

הטענות גם של "בדיקת צמיגים" היו די בדיחה. בייחוד בצורה שהוא רכב מהנקודה הראשונה.

אופי הרכיבה של יאנונה גם לא אגרסיבי בצורה מוגזמת. והוא מוותר מדי פעם בעקיפה, כשהוא יודע שהוא מהיר בישורת. מארקז, ראיתה אותו אי פעם כל כך אגרסיבי כמו בשני המרוצים האחרונים? לוקח עקיפות מבפנים או חיתוך מבחוץ ברמת התאבדות כזאת פעם אחר פעם אחר פעם?
אפילו שנה שעברה, כשהוא ולורנזו היו ראש בראש, הוא היה לא מעט פעמים יושב על הזנב, ממתין להזדמנות, רגוע יותר, בוגר יותר. עכשיו זה נראה כאילו הוא בן 15 שרק עושה דווקא.
לצפיה ב-'מתי ואיפה רואים את המירוץ ביום ראשון?'
מתי ואיפה רואים את המירוץ ביום ראשון?
05/11/2015 | 13:05
2
29
לצפיה ב-'יש הקרנה ברמת החייל בפאב ליאו בלומס ראול ולנברג 24'
יש הקרנה ברמת החייל בפאב ליאו בלומס ראול ולנברג 24
05/11/2015 | 16:15
77
לצפיה ב-'למישהו יש קישור לצפיה ישירה?'
למישהו יש קישור לצפיה ישירה?
07/11/2015 | 15:25
14
לא אוכל להגיע לת"א לצפות במירוץ.
לצפיה ב-'רוסי הפסיד בערעור, הלכה האליפות'
רוסי הפסיד בערעור, הלכה האליפות
05/11/2015 | 16:13
98
לצפיה ב-'אני לא יודע מה אתכם אבל'
אני לא יודע מה אתכם אבל
05/11/2015 | 21:45
2
110
זה ממש מצחיק. פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה.
הם בכלל רבו על המקום 3-4... כל המרוץ מדברים עליהם ובכלל לא על המובילים...
לצפיה ב-'זה לא קשור למקום 3 או 4, אלא לאליפות'
זה לא קשור למקום 3 או 4, אלא לאליפות
05/11/2015 | 23:41
1
95
זה היה קריטי לרוסי להיות במקום טוב במירוץ הזה בשביל שיהיה לו יתרון בולנסיה. עכשיו אחרי מה שהיה שם, לרוסי יש לא מעט בלגן. הוא מתחיל אחרון. כלומר הוא די יהיה צריך נס בשביל להגיע מקום אחד אחרי לורנזו, ורוב הסיכויים שזה יגיע ראשון או מקסימום שני.
לצפיה ב-'דברו עליהם בלי הפסקה גם לפני כן...'
דברו עליהם בלי הפסקה גם לפני כן...
06/11/2015 | 06:48
78
וכמו פה בארץ... לדבר כל כך הרבה על האלימות ולתקשר אותה כל כך הרבה זה חלק מהאלימות אם אתה שואל אותי.
לצפיה ב-'מה עם עונש למארקז?'
מה עם עונש למארקז?
06/11/2015 | 06:49
2
85
אני מבין שרוסי קיבל עונש, גם ברור שמגיע לו (על רמת החומרה אפשר להתווכח). 
אבל האם לא מגיע למרקז גם קיזוז נקודות או זינוק ממקום נמוך בגריד?
האם הוא יוצא נקי מכל הסיפור?
לצפיה ב-'מרקז לא חשוב ולא מעניין. מדברים כאן על אירוע בקנה מידה'
מרקז לא חשוב ולא מעניין. מדברים כאן על אירוע בקנה מידה
06/11/2015 | 10:57
1
106
הסטורי בתחום, שקשור לרוכב הכי טוב בכול הזמנים.
FUCK מרקז  (וגם חורחה שהתגלה בכאן במערומיו, למרות
שטיפות המוח שהוא עובר ע"י צוות שלם של בעלי מקצוע המנסים
להפכו לחביב הקהל) .

לצפיה ב-'לורנזו מעולם לא היה "חביב". הוא מקצועי ובוטה בצורה קצת גרועה'
לורנזו מעולם לא היה "חביב". הוא מקצועי ובוטה בצורה קצת גרועה
06/11/2015 | 11:00
106
הוא רוכב מעולה. אבל בסה"כ הוא נראה קר, ותנהג באופן די מגעיל מדי פעם רק בשביל לתת לעצמו איזה יתרון כזה או אחר.
לצפיה ב-'מי מוכן לתת לאופנוע לנהוג במקומו?'
מי מוכן לתת לאופנוע לנהוג במקומו?
03/11/2015 | 18:48
7
204

(Bluefairy10, אין לי כח להחליף יוזר)
לצפיה ב-'מה זה משנה עם זה רכב אוטונומי או אופנוע אוטונומי?'
מה זה משנה עם זה רכב אוטונומי או אופנוע אוטונומי?
04/11/2015 | 10:10
4
85
כשיהיו רכבים אוטונומיים, נראה לי שיהיה יותר בטוח להיות באחד כזה מאשר ברכב ידני שלא מודע לשיקולים של רשת התנועה.
וכשיהיו כאלה רכבים, זה אמור להפחית למינימום את בעיות הפקקים, ככה שבכלל לא יהיה צורך באופנוע ככלי תחבורה, ככה שאני לא ממש מבין את הצורך באופנוע אוטונומי...
לצפיה ב-'מה הכייף באופנוע אם לא אתה רוכב עליו?'
מה הכייף באופנוע אם לא אתה רוכב עליו?
05/11/2015 | 13:02
16
לצפיה ב-'אתה רוכב על אופנוע רק בגלל הפקקים?? אני ממש לא רוכב ביגלל זה'
אתה רוכב על אופנוע רק בגלל הפקקים?? אני ממש לא רוכב ביגלל זה
05/11/2015 | 13:45
2
55
אופנוען זה לא אחד שרוכב על דו"ג ביגלל נוחות אלא ביגלל האהבה לדו"ג 

ובאמת שאני לא רוצה לפתוח בפעם המיליון את הדיון מי זה אופנוען (את זה תשאירו לדתיים)

אבל בקיצור אופנוען זה אחד שאחרי כמה שבועות שהוא לא עולה על האופנוע מרגיש כמו נרקומן שצריך את המנה שלו ולא אחד שביגלל שהאופנוע/קטנוע שלו זול יותר או נוח יותר או חסכוני יותר או יעקוף את הפקקים או יגיע מהר יותר לעבודה.

וכן יש לי גם מכוניות ולא רק אופנועים וזה לא מבטל את עצם היותי אופנוען בנשמה (כמה שאישתי תיתנגד לזה שאני רוכב על אופנוע)
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאמרתי - לא ברור מי צריך אופנוע אוטונומי'
זה בדיוק מה שאמרתי - לא ברור מי צריך אופנוע אוטונומי
05/11/2015 | 17:30
1
37
כי למי שהאופנוע הוא בשבילו רק כלי תחבורה, עדיף רכב אוטונומי
ולמי שהאופנוע עבורו הוא לא כלי תחבורה, מה הטעם לתת לרובוט לנהוג בשבילך?
מסקנה משתי הנקודות הנ"ל - אין שום טעם באופנוע אוטונומי, ואני לא מבין למה ימאהה מפתחים אחד כזה, מלבד הפרסום

ולשאלתך, אני בטח לא רוכב בגלל הפקקים או הנוחות, כי אני רוכב רק בשטח.
לצפיה ב-'זה ניראה שהם יותר פיתחו רובט שיכול לרכב על אופנוע'
זה ניראה שהם יותר פיתחו רובט שיכול לרכב על אופנוע
07/11/2015 | 14:42
16
אולי זה טוב כאשר אתה נוסע עם המשפחה שלך באוטו לאיזה טיול ואתה רוצה שהרובוט יביא לך את האופנוע אלייך במקום לקנות ניגרר ווו גרירה.

או שבכלל המטרה הוא פחות לסכן את הרוכבים ברכיבת ניסוי ראשונה את אופנועי ניסוי חדשים.

כמו למשל שהיה להם פעם בעיה למצוא מי יעשה רכיבת ניסוי על הטומהוק ולבדוק מה המהירות המקסימלית שלו
לצפיה ב-'אני לא חושב שלזה התכוון המשורר'
אני לא חושב שלזה התכוון המשורר
05/11/2015 | 19:57
35
אלא אם אתה נהנה להיות מורכב...

לצפיה ב-'שליח פיצה?'
שליח פיצה?
09/11/2015 | 08:36
12
הגיוני יותר מהרעיון של רחפנים 
לצפיה ב-'המלצות לכבישים מעניינים באירופה'
המלצות לכבישים מעניינים באירופה
02/11/2015 | 22:42
7
93
אני מחפש טיול עם כבישים מעניינים בצפון אירופה
מי שהיה ויש לו המלצות אני אשמח 
תודה
לצפיה ב-'צפון אירופה פינת אלנבי '
צפון אירופה פינת אלנבי
03/11/2015 | 09:35
116
צפון אירופה זה מקום גדול 
לצפיה ב-'כבישים באירופה'
כבישים באירופה
03/11/2015 | 18:55
1
80
תתחיל ביוון
קרוב
ידידותי
תתחיל מחמישה ימים
אחר כך תמשיך הלאה
לצפיה ב-'יוון זה יוון אירופה זה אירופה '
יוון זה יוון אירופה זה אירופה
03/11/2015 | 20:17
85
יוון זה לא עוד מדרגה בדרך לטיול באירופה, אירופה היא מדינה ידידותית לרוכב ובטוחה יותר מיוון.
טיול באירופה מוגדר כטיול בורגני עם מלונות ברמה טובה, תחנות דלק בכל חור ומקבלים ויזה ברוב המקומות, בגרמניה אפילו יש מדפים בשירותים כדי לשים את הקסדה.
אז אולי שיתחיל עם אירופה ואז ליוון?

בכל מקרה פותח השירשור לא השקיע מזמנו למקד את השאלה שלו אז עד אז חבל לנסות ולענות לו
לצפיה ב-'הנה, תתחיל פה:'
הנה, תתחיל פה:
04/11/2015 | 00:25
3
77
לצפיה ב-'מאד מוגבל '
מאד מוגבל
04/11/2015 | 10:14
2
65
איפה נורבגיה? והיער השחור זה לא מי יודע מה לטיול אופנועים.
זה נראה יותר כמו טיול עם המשפחה 
לצפיה ב-'אז הנה עוד לינק:'
אז הנה עוד לינק:
09/11/2015 | 21:15
1
7
P13CK4-HATV1C-F0P6Q7-TWT6P9-6KV66P

דקה 2.16 יש מפה שמראה את הדרכים (פחות או יותר) שהם רוכבים.
חלק מהמסלול הזה עשיתי לפני כמה חודשים עם אישתי, מומלץ.

לצפיה ב-'נראה כמו הרשיון לווינדוס '
נראה כמו הרשיון לווינדוס
10/11/2015 | 10:01
3
לצפיה ב-'גנבו לי קסדת אראי רפליקה של קדלורה'
גנבו לי קסדת אראי רפליקה של קדלורה
02/11/2015 | 15:14
2
257
ליד הסינמטק,בליל אמש, מי נתקל?

לצפיה ב-'איך??'
איך??
03/11/2015 | 23:46
1
43
לצפיה ב-'היתה על המראה של האופנוע בשעת ערב ליד סינמטק ת"א'
היתה על המראה של האופנוע בשעת ערב ליד סינמטק ת"א
12/11/2015 | 16:38
16
היתה מעוטרת באיזולירבנד אדום להדבקת הגומי בבסיס הקסדה

לצפיה ב-'כמעט הצטרפתי למועדון ה"נגנב לי". איך משתפרים יותר?'
כמעט הצטרפתי למועדון ה"נגנב לי". איך משתפרים יותר?
01/11/2015 | 20:24
12
370
לפני יומיים, באמצע הלילה (3 וחצי לפנות בוקר), צלצלה לי האזעקה בשלט.
חושב לעצמי "מה.. שוב פעם חתול?" מנתק ומדליק. היא מצלצלת שוב. אני כולי מסטול מהשינה ולא מבין מה קורה, שוב פעם - מבטל ומדליק. בפעם השלישית שזה קורה, אני קופץ מהמיטה (מהספה..) ומסתכל בשלט ורואה שהמקור הוא ממכה, אלא מהטייה, ומתוך הבנה שאין לי אריות בשכונה קפצתי ישר לכיוון החלונות.
חיפשתי טנדר בחזית ולא ראיתי שום דבר, חיפשתי רכב מאחורי הבניין וגם לא ראיתי כלום.
יורד למטה עם הפלאפון עם המוקד על הקו, כי אין לי נשק בבית לצערי, מסתכל ולא רואה אף אחד. בדיעבד, אני בטוח שהם פשוט התחבאו מאחורי אחד הרכבים באיזור ושמרו על שקט.
קיצר.. הסוויץ' חצי שבור. הם דחפו אליו איזה מברג או משהו עם צורה דומה, שברו לו את הלשון ועשו לו צורה של מקבילית-שהיא-כבר-לא-מלבן. למרות זאת הוא עדיין מתפקד והכידון גם ננעל כרגיל, אז הנזק הוא קוסמטי, יצאתי בזול.
הייתי עד עכשיו די נאיבי, יש טימקס חדש-דנדש-2015 שמחנה 20 ס"מ ממני ומהצד השני של הבניין יש silverwing 400 מאיזה 2010, ובכל זאת הם החליטו ללכת על הבייבי ק.ט.מ שלי ששווה רבע ו2\3 משני הכלים המוזכרים - בהתאמה. כנראה שהכלי שלי נתפש כטרף קל מאשר 2 הגדלנועים האחרים.
יש לי אזעקה + איתורן על הכלי ושרשרת סופר עבה עם מנעול שמחוברת לקורת בטון של הבניין. הכלי עצמו נמצא בחנייה פנימית של הבניין אז הוא די מוסתר מהעוברים ברחוב, צריכים ממש להכיר את הכלים ברחוב בשביל לדעת שהוא נמצא שם.
כאילו.. אני לא יודע מה לעשות, כולי בוער מכעס שמישהו אשכרה נגע וחילל בדבר ששייך לי וששילמתי עליו ממיטב כספי, גם בקנייה וגם בטיפולים (בייבי דיוק או לא - כשאתה חייל משוחרר, זה הרבה כסף) ועדיין אני בהרגשה של חוסר אונים.
הם לא הצליחו לגנוב - סבבה, גם כנראה לא יצליחו בגלל האזעקה ובגלל שלוקח זמן לפרק שרשרת. אבל זה עדיין לא מנע את העובדה שהם כמעט עשו לי נזק של 700 שקל בשווי סט צילינדרים + התקנה. המנעול עדיין תקין, אבל ברור כשמש שהיה ניסיון גניבה של הכלי, פשוט כיערו אותו.
מה אתם ממליצים לעשות? להחליף חנייה זו לא אופציה, גם יש חוסר של חניות ברחוב, גם היא הכי קרובה לבניין שלי, גם נסתרת והיא גם פרטית - החנייה רשומה בטאבו.
חשבתי על מצלמה, אבל אני גר בקומה שלישית ולא יודע איך אפשר לקמבן כזה דבר, הצעות?
בכל מקרה.. אשמח גם להמלצה נשק להגנה עצמית, רק אחרי שחזרתי הביתה הבנתי שיצאתי אהבל כשירדתי בלי נשק, יכלתי בכיף להדקר אם הייתי מצליח לגלות את הבן אדם.. אני ממש לא צוחק, אם יש מקום להשיג בו אלה או משהו דומה שתהיה בבית "למקרה ש..", אז אשמח להמלצה.
לצפיה ב-'ספריי פלפל להגנה עצמית. היום כמעט כל מקום מוכר אותו.'
ספריי פלפל להגנה עצמית. היום כמעט כל מקום מוכר אותו.
02/11/2015 | 15:03
196
אלה, מספיק איזה מוט ברזל לא גדול מכל איזור שבונים.
מבחינת הגנה, רוב הסיכויים שהם ינסו לגנוב אותו שוב עוד כמה זמן. או שמישהו הזמין חלקים, או שהם רוצים אותו מסיבות אחרות. אז מציאת מקום חניה אחר, או להיות יותר עירני לאזעקה.
לצפיה ב-'המקרה הזה קרה לחבר שלך והוא פונה אליך להתייעצות...'
המקרה הזה קרה לחבר שלך והוא פונה אליך להתייעצות...
03/11/2015 | 00:23
205
אילו פתרונות היית מציע לו ?
בהנחה שכולנו, גם אתה כמובן, טובים בלתת עצות לאחרים...

לצפיה ב-'לדעתי חניה במקום מוסתר דווקא מגבירה את הסיכון'
לדעתי חניה במקום מוסתר דווקא מגבירה את הסיכון
03/11/2015 | 09:55
1
164
אולי פחות סיכוי שיראו אותו במקרה אבל אם ראו יכולים לעבוד בלי הפרעה כמעט, אני מעדיף תמיד להשאיר במקום מרכזי שכולם רואים ומכוסה, לפעמים הכיסוי יותר יעיל מהמנעול
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
04/11/2015 | 11:55
78
כשהגנב עובד, הוא לחוץ. הוא לא יודע אם הדמות מאחוריו זה בעל האופנוע, שוטר או סתם עובר אורח. כשהאופנוע מוסתר הוא יכול לעבוד בשקט. בנוסף, כיסוי ולפרנואידים, נעילה של הכיסוי. כאשר האופנוע גלוי הגנב יכול לבחון אותו בלי לפגוע בשום מוסכמה חברתית. כשהוא מכוסה, ברגע שהוא נגע בכיסוי הוא עושה מעשה חשוד.
לצפיה ב-'תעבור לאופנוע פחות גניב '
תעבור לאופנוע פחות גניב
03/11/2015 | 11:31
148
לפי התיאור שלך זה לא גנבים מיקצועיים אלא בני נוער שרצו את האופנוע ללכת להישתולל עליו.

קרה לחבר שלי ככה גם בחניה מתחת לבניין שלו ואחרי כמה ימים קראו לו ש2 נערים עשו תאונה עם האופנוע שלו כאשר עברו ברמזור אדום ורכב ניכנס בהם.
כמובן שהאופנוע כבר היה טוטאל לוסט.
לצפיה ב-'להתחיל בלא להתעלם מאזעקות'
להתחיל בלא להתעלם מאזעקות
03/11/2015 | 12:11
5
157
מה הטעם להתקין אם לא מתייחסים?
מה תתן מצלמה? אם היא בולטת יפרקו אותה, אם היא מוסתרת תוכל להתגאות בצילום של הגנבים אחרי שכיבית שוב ושוב את האזעקה.

החוכמה במניעת גניבות היא תורת היחסות. להפוך את הקטנוע שלך לפחות אטרקטיבי מזה של השכן. יותר נעילות, יותר הגנות, מיקום עדיף. הרי הם לא רוצים את שלך ספציפי כי הוא נדיר, הם מחפשים את הקל.
לצפיה ב-'ברצינות?'
ברצינות?
05/11/2015 | 09:53
4
90
כמה זמן נשמע כאילו כל העסק קרה? עשרים דקות?
בפועל תוך פחות מ-10 דקות כבר הייתי למטה, וזה כי אני גר בבניין ישן, בדירה הכי עליונה ובלי מעלית.
יש לי את האזעקה כבר שנה וחצי, אחרי שחודשיים ברצף אתה עושה ספורט לילי של למטה למעלה רק בשביל לגלות שיש איזה חתול שמן שהחליט לישון לך על הריפוד ("זאב זאב"), אתה מבין שזה לא עסק ולכבות ולהדליק זה מספיק, כי ברגע שהוא כבר ישן, הוא לא זז וזה לא מפעיל אותה שוב.
אבל כמובן שלבחור כמוך בטח יש נעלי ספורט בהיכון ותוך 15 שניות מרגע אזעקת אמת או שקר, בצלילות מוחלטת באמצע הלילה, אתה כבר ליד הכלי, בודק אותו 360 מעלות וחוזר לישון.
מוריד בפניך את הכובע, הלוואי והייתי יכול לעמוד בזה.

קיצר, אמרתי לאבא שישיג לי אלה שתעמוד לה ליד הדלת רק בשביל מקרה עתידי נוסף.
כיסוי חדש אקנה ברגע שאתן קפיצה לשוקן בשביל להתחדש בכפפות חורף.
אחרי ה-6~ שאני משלם על חובה וג', מקיף זו לא אופציה, חייל משוחרר והכל..
השקעתי בסביבות ה-2000 על התקנת אזעקה וקניית שרשרת מסיבית בשביל לקשור לעמוד, לא כולל התשלום החודשי לסקיילוק. כולה כלי תקציבי של 200 סמ"ק, בחייאת..
הייתי בטוח שהעובדה שהוא פיצי ולא כזה אטרקטיבי, בשילוב המנעול יספיק.
אולי אוסיף אזעקה רועשת ואדרוך אותה רק בלילה?
בשביל למזער את עניין החתולים, אני מניח שאפשר יהיה לגרום לה לפעול רק במקרה שהפעילו את החיישן של ההטייה.

לצפיה ב-'אם הגנב מקצועי בעשר דקות האופנוע כבר מזמן מועמס'
אם הגנב מקצועי בעשר דקות האופנוע כבר מזמן מועמס
05/11/2015 | 10:32
2
88
ואתה יכול להשתמש באלה החדשה שלך כדי לגרד בפדחת אל מול מקום חנייה ריק.
אל מי בדיוק אתה בא בטענות? אל מי שאומר לך לרדת לאופנוע שיש אזעקה? הוא לא מאשים אותך, זה האופנוע שלך ותעשה מה שבא לך, הוא רק נותן לך עצה.
מה הטעם להשקיע 2000 ש"ח באזעקה אם אתה לא מגיב אליה?
אני בטוח שאפשר לכוון רגישות כך שלא תקפוץ מכל חתול שעבר בסביבה.

זה נשמע כאילו באת לכאן בתקווה לקבל איזה פתרון קסם, או שסתם ירגיעו אותך ויגידו שזה בסדר ושהגנבים יתייאשו ולא יבואו יותר.
זה מבאס אבל זה לא המצב.
כל אמצעי ההגנה למניהם יעזרו רק אם תגיע בזמן לראות את הגנבים.
לצפיה ב-'אז זה כן היה נשמע כמו האשמה'
אז זה כן היה נשמע כמו האשמה
05/11/2015 | 13:11
1
67
כשאני בעבודה, כל פעם אני יורד זריז ובודק שאף אחד לא נגע לי בכלי, לא אפילו בראש של גניבה אלא בקטע של להפיל \ לחטט וכו'.
אבל פה ברחוב, עם כל המקרים שחתול פשוט החליט לטפס על הכלי, זה נהיה מן הרגל אוטומטי כזה של "נוותר לך" כי אין לי באמת איך למנוע מהם לטפס עליו
הכלי נעול בשרשרת, השרשרת אפילו די מתוחה ככה שגם אם יתחילו לחתוך אותה אז הכלי *אמור* להתריע על נדנוד.
עד האזעקה השנייה, זה היה כמו בכל לילה שני, רק מהפעם השנייה שזה התריע באמת התחלתי להבין שיש פה משהו שונה.
אז הבחור לא ידע שאני גר בקצה של מגדל וצריך לרדת 3 קומות בכל פעם בשביל לבדוק את העסק, לגיטימי.
אז עשר הדקות שזה לקח לי זה לא בגלל ששתיתי כוס קפה על הדרך, אלא בגלל שזה הזמן שלקח לי להתארגן על חצי נעל ולרדת את כל הקומות אחרי שהסתכלתי באטרף מהחלונות.
מה שהפריע היה הטון של ה"אם אתה חסר אחריות וזורק, אז למה אתה מתפלא?"
כשבפועל אני משתדל להשקיע בדרעק הקטן הזה כמה שיותר.
אז כן.. גם מיצי תגרום לי להסתכל בשלט, אני לא אחפף בהתרעה הראשונה, אני לפחות אציץ בשלט ואראה מאיפה זה נובע.
ולשנות את עוצמת הרגישות זו גם אופציה, לא חשבתי על האפשרות שלחיישנים יש אופציה לכיול בכלל, השאלה אם אפשר לכוון את זה לעוצמה קלה כמו שחתול מפעיל או שהקפיצות הן גדולות מדי וזה לא יהיה פרקטי, שווה בדיקה.
ואלה אני אביא בכל מקרה, כי אם הגנב יהיה לא מקצועי מספיק הוא כן יקבל את זה בראש, לרדת לבדוק ככה זה לא עסק.
ובקרוב אתחיל לכסות את הכלי גם בבית תו"כ העברת המנעול דרך הכיסוי כמו שהוצע כאן.
בשורה תחתונה, לא הרווחתי שום פתרון קסם, קיבלתי הצעות שלא חשבתי עליהן ואני פשוט אתחיל ליישם. לא מבטיח שלא ינסו שוב, אבל זה עדיין שיפור.

לצפיה ב-'צר לי - תשובה של ילד'
צר לי - תשובה של ילד
05/11/2015 | 17:34
47
איך בדיוק זה יכול להיות האשמה? זה האופנוע שלך, מצידו שיגנבו אותו...
אתה בא לשכנע אותנו שהיית בסדר, או שאתה מנסה למנוע גנבה של האופנוע?
הבנאדם אומר לך שכדי למנוע גניבה כדאי שתגיב לאזעקה. אם אתה לא מסכים איתו, אל תקשיב לו. מה הטעם לספר את כל הסיפור ולהצדיק את עצמך? זה לא ימנע מהאופנוע להגנב.
לצפיה ב-'אתה גר בקומה אחרונה? אז תקנה כננת חשמלית '
אתה גר בקומה אחרונה? אז תקנה כננת חשמלית
05/11/2015 | 13:10
57
יש לך אופנוע קל יחסית אז תעלה אותו הביתה עם כננת חשמלית שמחוברת לגג כמו אלה שמעלים את הקניות שלהם ככה הביתה

זה לא שיש לך אופנוע קאסטום כבד כמו שלי יש
לצפיה ב-'מה שנשאר זה כיסוי וביטוח מקיף. לבחירתך כמובן'
מה שנשאר זה כיסוי וביטוח מקיף. לבחירתך כמובן
03/11/2015 | 16:41
48
לצפיה ב-'הזמנת דיסק בלם אחורי מאיביי'
הזמנת דיסק בלם אחורי מאיביי
02/11/2015 | 11:32
8
139
אפשרי? יחוייב במס? האם נדרש אישור משרד התחבורה לחלק הזה?
הפער במחירים, כולל משלוח, עומד על כ-50%, 300 ש"ח לעומת 600 ש"ח, שזה המון ולא ממש מפתיע האמת.
את החלק אני רוצה להזמין ממוכר בארה"ב או בריטניה כמובן, לא מהונג קונג.....
אותה שאלה לגבי רפידות בלם.
(CBR600RR 2005)

תודה מראש לעונים,
אייל.
לצפיה ב-'אביזרי בטיחות ולכן נדרש אישור משרד תחבורה'
אביזרי בטיחות ולכן נדרש אישור משרד תחבורה
03/11/2015 | 10:31
3
89
אם יש מוכר שירשום על הקופסה שזה אוכל לציפורים יש סיכוי שזה יעבור בכל זאת.
(רפידות זה קטן וקל ולכן אם לא כתוב כלום מפליל על האריזה יש סיכוי שיעבור, דיסקים פחות סיכוי)
המיסוי קרוב ל50% אם אני זוכר נכון
לצפיה ב-'עדיף שירשום שזה איזה סיר או משהו ביגלל שזה ממתכת וכמובן $70'
עדיף שירשום שזה איזה סיר או משהו ביגלל שזה ממתכת וכמובן $70
03/11/2015 | 11:24
2
56
לצפיה ב-'האמת שחשבתי לבקש מהמוכר לכתוב שזה דיסק למכונת חיתוך....'
האמת שחשבתי לבקש מהמוכר לכתוב שזה דיסק למכונת חיתוך....
03/11/2015 | 15:14
1
81
מקווה שזה יעבור ככה.
לצפיה ב-'גם אולי יעבוד ויעבור'
גם אולי יעבוד ויעבור
03/11/2015 | 15:33
34
לצפיה ב-'הכי טוב עם חבר'
הכי טוב עם חבר
03/11/2015 | 16:25
32
לצפיה ב-'מנצל"ש - מה הקוטר של בורג מצבר (להזמין נעל כבל)'
מנצל"ש - מה הקוטר של בורג מצבר (להזמין נעל כבל)
04/11/2015 | 10:52
60
מה הקוטר של נעל כבל למצבר של אופנוע?
אני רוצה לחבר צופר אחר, בהנחה שהחיבור הנכון הוא עם נעל כבל ולא עם גונב זרם (עם ממסר ופיוז כמובן)
אז אני צריך להזמין כמה מחברים ונעל כבל
באיזה קוטר צריך?

שמעתי שאפשר גם לחבר לפיוז של הסטרטר, (כי הרי מי מניע ומצפצף בו זמנית? ) אפשרי?..

לצפיה ב-'50%/50% '
50%/50%
05/11/2015 | 11:53
47
אני כבר הזמנתי במהלך השנים האחרונות גם רפידות מהאי ביי וגם דיסק בלם קדמי וגם דיסק בלם אחורי למספר אופנועים מדגמים שונים . 
ל XT600
ל בורגמן 650 
לDL650 
ל CBF250 
תמיד זה הגיע הביתה באמצעות הדואר חבילות בלא שהתבקשתי לעבור דרך משרד התחבורה או דרך רשות המיסים . אבל ידוע לי שיש מצב שזה קורה שזה נעצר כי כמו שנאמר כאן חלקי בטיחות צריכים לעבור דרכם . 
דווקא מוצר שהלא היה מוצר בטיחות ( ספידומטר ל XT במקום אחד שנשבר ) כן נדרשתי לעבור אצלהם והפקיד אמר שהם חוששים שאני רוצה לזייף ספידומטר כדי למכור את האופנוע ביוקר . 
לצפיה ב-'אני בטעות שכחתי לכתוב למוכר לשנות תיאור ולהפתעתי הרבה דיסק '
אני בטעות שכחתי לכתוב למוכר לשנות תיאור ולהפתעתי הרבה דיסק
08/11/2015 | 16:50
23
אחורי משומש הגיע עד הבית אחרי שנעצר במכס ללא בעיות..
מוזר..

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
עו
משרד עו"ד גדעון איזנשטיין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה