לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אופנועים
ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

תלונה על רמי ביטוחים וחברת הראל
20/07/2015 | 14:03
136
בגלל המלצות כאן בפורום בטחתי בביטוח חובה+צד ג, אופנוע שקבלתי,
בסוכנות "רמי ביטוחים" בחברת הביטוח "הראל".

לאחר שבוע הצלחתי למכור את האופנוע, מיד לאחר מכן, הגעתי למשרד שלהם עם תעודות הביטוח+אישור העברת בעלות, על מנת לבטל את הביטוחים ולקבל החזר.

הם הבטיחו להחזיר את הכסף ולעצור את התשלומים בתוך כ30 יום!
במהלך ה30 יום בכלל לא היו מוכנים לעדכן על התקדמות התהליך, בסדר זכותם, התחייבו על 30 יום.

בסיום ה30 יום,  התחילו התירוצים והדחיות, כל שבוע, מבטיחים שבשבוע הבא הם יתקשרו להודיע לי שהצ'ק הגיע למשרד שלהם, שאוכל לבוא לקחת, בנתיים כבר עברו שבועיים בתום 30 הימים וכבר דוחים את זה לשבוע הבא.
הכאת גנב אופנוע חמורה יותר מעצם הניסיון לגנוב את האופנוע
20/07/2015 | 13:56
23
422
וטקסט הכתבה:

חשוד בגניבת אופנוע שוחרר ממעצר כי הוכה קשות על ידי הבעלים ועוברי אורח. שופטי השלום והמחוזי ציינו שהמשטרה לא חקרה את המכים, ושחררו את החשוד בתנאים מגבילים, אף שיש לו הרשעות קודמות בעבירה זו.

בית המשפט המחוזי בירושלים שחרר אתמול (ראשון) ממעצר אדם החשוד בגניבת אופנוע, משום שהוכה קשות על ידי בעל האופנוע ועוברי אורח.
חמזה חושיה, תושב מזרח ירושלים, נתפס בשבוע שעבר על ידי אזרחים בירושלים, לאחר שניסה לפי החשד, יחד עם חברו, לגנוב אופנוע. בעלי האופנוע ואנשים אחרים הכו אותו קשות, ולאחר מעצרו הוא נזקק לטיפול רפואי ולתפרים בראשו.
חושיה הובא לפני שופטת בית המשפט השלום, ג'ויה סקפה, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בששה ימים. השופטת סקפה דחתה את בקשת המשטרה והורתה לשחררו בתנאים מגבילים. זאת, אף שהיא קובעת כי יש חשד סביר שהאיש ביצע את העבירה ושיש לו הרשעות קודמות ומאסר על תנאי. "העובדה כי למעשה נעשה במשיב דין עצמי על ידי עוברי אורח מחד גיסא, והסכנה שבחזרה למעשים מאידך גיסא, מוביל למסקנה כי יש לשחרר את המשיב לחלופת מעצר", כתבה השופטת.
המשטרה ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי, והשופט צבי סגל דחה את בקשתה. "אכן יש חשד לכאורי כבד ביותר נגד המשיב בביצוע העבירה המיוחדת לו, וכמי שהורשע זה לא מכבר בעבירה של ניסיון גניבת רכב יש חשש כבד ביותר שהוא עלול לחזור על מעשיו. יחד עם זאת לא ניתן להתעלם ממה שנעשה כלפי המשיב בסמוך לאחר שנתפס. זו היתה עשיית דין עצמית מוגזמת לאין שיעור, שעל המשטרה לתת עליה את הדעת", כתב השופט. שני השופטים מציינים כי החשוד הובא לפניהם כשראשו חבול וסימני דם על חולצתו.
לטענת המשטרה, בעל האופנוע דווקא נחקר. אך כנראה נעשה הדבר רק לאחר הערות השופטים. "התנהלות המשטרה בחקירה תיק זה לא היתה ראויה", אומר עו"ד נמיר אדלבי, שייצג את חושיה מטעם הסנגוריה הציבורית, יחד עם עו"ד עלי פראס מוסטפה. "הם החליטו לחקור ולעצור אדם שמעורב בניסיון לגניבת קטנוע, אבל את האחרים, שהפעילו אלימות קשה וביצעו בו לינץ', המשטרה לא טרחה לחקור. זה מצביע על אכיפה בררנית של המשטרה. אני מברך על כך שבתי המשפט נתנו את דעתם להתנהלות זו ולמרות חומרת העבירה החליטו לשחרר את החשוד".
ממשטרת ירושלים נמסר כי "במקביל לחקירת החשוד בחשד לגניבת האופנוע, נפתחה חקירה בתחנת לב הבירה בגין תקיפתו של החשוד, שבמסגרתה נחקר אחד המעורבים. נעשות פעילויות נוספת לאיתור אחרים".
מדינת כל פושעיה.
20/07/2015 | 14:05
75
פשוט הזוי. אני בעד להפעיל את הענישה התנ"כית המוכרת:
20/07/2015 | 14:50
253
גדיעת האגודלים וחיתוך גיד אכילס. זה יוודא שהוא לא יעשה את זה שוב. אם יש חשש שידבר, גם קטיעת הלשון יכולה להיות אפקטיבית, ואולי אם צריך גם האצבע המורה בכל יד כדי שלא יוכל להצביע.

כל זה, כמובן בחלום. כי במציאות אסור לפגוע בנפש חיה. אם באים לגנוב ממך, עליך להציע לגנב מים קרים ומשהו מתוק לנישנוש, ואחרי שיתרחק היטב אתה יכול להתקשר למשטרה, או סתם לחייג לשעון הדובר. זה יהיה יעיל באותה מידה.
ספר שופטים: "בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה"
20/07/2015 | 16:12
59
הזוי לגמרי, מה הקשר?
20/07/2015 | 17:56
167
בוא ונניח שבעל האופנוע באמת נתן לנבילה מכה או שתיים חזקות מדי.  (
למה זה קשור למעצר?

מעצר של גנב מקצועי עד תום ההליכים נעשה מכיון שמכירים בכך שהאיש הוא שור מועד שיש להגן על הציבור מפניו.
החשש הוא שברגע שהאיש ישוחרר לביתו הוא ימשיך לגנוב.

בוא ונקבל שהוא הוכה, האם הוא הופך לפחות מסוכן לציבור?
אם נאמר שזה לא בסדר שהרביצו לו, שהמשטרה תפתח חקירה נגד המכים.
מה הקשר לשחרור ממעצר?
לדעתי אנחנו צריכים לתמוך ברוכב ולהגיע לדיונים....
21/07/2015 | 07:51
114
מי חושב כמוני?
נתערב שהקורא של הארץ - זה השופט?
21/07/2015 | 09:16
46
אגב, הזכיר לי מקרה שהיה לפני הרבה שנים
21/07/2015 | 09:22
1
172
במפגש אופנועים שהיה בתל אביב לפני יותר מ20 שנה נתפס גנב מנסה לגנוב את אחד האופנועים. אחד הרוכבים (כנראה הבעלים של האופנוע אותו ניסו לגנוב) נעל את מנעול הU של האופנוע סביב צוורו של הגנב ותמרור (כך שהגנב לא יכול להוציא את הראש והוא קשור לתמרור) הרוכב נסע משם, המפגש המשיך, המשטרה הגיע, אף אחד לא ידע מי קשר את הגנב, או רשם את מספר האופנוע אז המשטרה הזמינה חבלן שניסר את המנעול עם דיסק, משום מה החבלן בחר לנסר קרוב מאוד לאוזן של הגנב כך שכל הגיצים עפו עליו.
היה משעשע מאוד לראות את האימה בעיני הגנב.
לא יודע אם עצרו את הגנב או לא.
כמה חבל שלא היו אז מכשירים סלולאריים לצלם את ההופעה.
22/07/2015 | 01:12
74
הייתי מת לראות את זה.
באזורי הספר הנוקשה של ארה"ב ("המערב הפרוע") תלו גנבי סוסים
21/07/2015 | 09:54
51
האם "חוק דרומי" לא פועל לטובת בעל האופנוע פה?
21/07/2015 | 11:19
2
128
"חוק דרומי קובע כי לא תוטל אחריות פלילית על נאשם אשר ביקש לשמור על ביתו ועל רכושו מפני פורצים."
האם פןרץ וגנב לא אחד הם?
כמה דברים
21/07/2015 | 12:19
1
164
1. תודה לאל אף אחד עדיין לא הגיש כתב אישום נגד בעל האופנוע כך שחוק דרומי אינו רלבנטי.

2. אם היו מגישים כתב אישום נגד בעל האופנוע, הוא היה מתקשה לטעון לחוק דרומי.
לפי הסיפור כאן הוא לא הגן על רכושו, הוא תפס את הגנב, הרכוש שלו כבר לא היה בסכנה, ואז החטיף לו מכות.

לפי החוק היבש הוא פשוט תקף אדם זר ברחוב שלא היה סכנה ישירה לו או לרכושו.
טכנית אפשר להגיש נגדו כתב אישום והוא יכול ללכת לכלא.
הגנב גם יכול להגיש נגדו תביעה אזרחית לפיצויים על הנזקים שנגרמו לו.

רצינו מדינת חוק
במאבק למניעת הגניבה אז נפצע הגנב
25/07/2015 | 18:44
23
כשאתה מחליט לשייך את הפציעה למה שקרה אחרי שתפסו את הגנב כאן הטעות שלך.

צריך גם לזכור שלגנב יש הרשעות דומות בעברו וכלומר מערכת החוק והמשפט נכשלה מלהציל את הציבור מהפושע...
כן, הכאה, גם של גנב, חמורה מגניבה
22/07/2015 | 08:57
4
146
עם כל האמפתיה למי שאופנועו נגנב, הכאת אדם חמורה מגניבת רכוש.
לא ברור לי למה זו עילה לשחרור ממעצר, אבל בית דין שדה הוא בעייתי מאד (ומה אם בעל האופנוע טעה לחשוב שזה הגנב, והיתה שם אי הבנה - אולי לא במקרה הספציפי הזה, אבל במקרה הבא?). למעט הגנה עצמית או הגנה מיידית על הרכוש, אין הצדקה לאלימות, גם כלפי פושעים.
פעולה כמו אזיקת הגנב לתמרור שתוארה כאן, יותר יעילה ויותר מוסרית.

מנעולי U הרבה פחות נפוצים היום.
22/07/2015 | 10:44
3
52
עם קצת יצירתיות, אפשר למצוא פתרונות
22/07/2015 | 11:10
1
43
יצירתיות זה חשוב, אבל צריך להגביל אותה
23/07/2015 | 08:39
71
למשל החלק של "הרוכב נסע משם ואף אחד לא יודע מי הוא" זה חלק שאסור להכניס לו יצירתיות...
אני חושב ששמרתי איזה מנעול U איפה שהוא
23/07/2015 | 18:08
52
יש לי גם מנעול דמוי אזיקים שבכלל לא נפוץ
זו הבעיה עם המון שעושה דין לעצמו
24/07/2015 | 19:31
42
הוא פועל בלי תכנון ובלי חשיבה קדימה.

אני לא רוצה להתמם - אני חושב שלאור אזלת היד המוחלטת של הרשויות בנוגע לביטחון אישי -מדובר בתגובה סבירה של המון שחש סכנה, ועדיף שהגנב ילמד שעשה מעשה אסור מאשר שההמון יסתובב בתחושה שהביטחון האישי שלו נפגע.
עם זאת אני כן מתנגד לאופן הפעולה של ההמון - התגובה בטוח ייצרה אצלה הגנב חבלות ודימום, אך אני בספק אם התגובה הזו תנטרל את יכולתו לגנוב להבא

פעולה חיובית יותר יכולה לנטרל את הגנב מלגנוב אופנועים למשך כמה חודשים (לפחות) או לצמיתות (במקרה החיובי יותר)אך באופן שלא היה מייצר אמפתיה אצל השופט (מראה מסכן וחבול של העבריין)
חבל שבין ההמון לא היה מי שנקט בגישה כזו.

זה מה שקורה כשהשמאל שולט בעולם המשפט. הכל מתהפך
25/07/2015 | 17:21
4
44
השמאל הוא בעד ערבים ובעד שיוויון והכל כדי שיהיו מקובלים על חבריהם מהקרן החדשה לישראל ומתומכיהם ומממניהם בחו"ל.

ואז, מה שקורה זה שהאיש שביצע כבר עברות דומות ויש לו הרשעות על עברות דומות בעברו. כלומר מערכת המשפט לא הצליחה להציל את הציבור ממעשיו, או אז, פתאום, עולים שיקולים חדשים והם מציינים "זו היתה עשיית דין עצמית מוגזמת לאין שיעור, שעל המשטרה לתת עליה את הדעת", כתב השופט. שני השופטים מציינים כי החשוד הובא לפניהם כשראשו חבול וסימני דם על חולצתו ושיחררו את החשוד.
בפעם הבאה ייחליטו להעביר את האופנוע לידי הגנב כפיצוי על שאין לו למסכן אופנוע כדי שיהיה צדק. 

אגב למי שלא ירד לעומק העניין, אם הגנב היה יהודי לא בהכרח היו מתרשמים מסימני הדם על החולצה.

מנשה ש הוא חבר יקר לפורום הזה שידוע בדעותיו הקיצוניות שהם באולטרא שמאל. אני מניח שהוא בדיכוטומיה קשה לצורך העניין הזה מצד אחד הכאת ערבי גנב קטן בידי ההמון ומצד השני גנב אופנוע. מה יגיד מנשה? ואם מחר יבואו לגנוב את שלו? זה כבר עסק יותר אישי? 
פיכסה.
26/07/2015 | 10:10
3
38
כל הפוסט שלך כולו עוסק בהכפשה של גולש אחר בפורום ודעותיו הפוליטיות, שבמקרה אינן מתאימות לשלך.
בנוסף אתה מטיל דופי בציבור שלם, שאין לך צל של מושג מיהו.
ממש דוגמה נפלאה לאופיים של בעלי דעות פוליטיות דומות לשלך.
בניגוד אליך, אני אמשיך לסבור שגם בעלי דעות פוליטיות שונות משלי יכולים להיות אנשים טובים ומוסריים.
תקרא את התגובה של אם פי 3 ותבין מה היא תגובה עניינית לפוסט הפותח.

ביקורת על דעות פוליטיות של חברי פורום אחרים אתה מוזמן לשפוך במצע הרעיל של פורום אקטואליה.
אני בטוחה ששם תתקבל באהבה.

אני מקווה שלך לא יגנבו את האופנוע...
29/07/2015 | 07:33
1
19
כדי שלא תדעי בעצמך כמה זה כואב ומשפיל. אין לי ספק שאת תדברי אחרת על כנופיות גנבים שמגיעות מהשטחים,
על אוזלת ידה של המשטרה ועל יפי הנפש שמזדהים עם הקוזק הערבי הנגזל שקיבל מכות בנסיון גניבה.

מסכים עם ידידי המלומד שבישראל מערכת המשפט סבלנית יותר לגנבים ממוצא ערבי,
כנראה מתוך החשש להתפס כמערכת מפלה.

את האופנוע שלי, כמה מפתיע, גנבו ערבים.

גם אני הייתי מכה אותם נמרצות אם היתה לי הזדמנות.
והייתי משתולל אם הייתי מגלה שהאופנוע שלי נגנב בגלל ששופט יפה נפש שחרר את הגנב במקום לכלוא אותו וכעת משחרר אותו שוב בגלל שהוא קיבל מכות בנסיון גניבה נוסף.

מקווה ששרת המשפטים החדשה תתקן את המעוות ותדאג לאכוף צדק אחד לכל בני האדם.

רכיבות בטוחות
גם אני מקווה שלא יגנבו לי את האופנוע.
29/07/2015 | 14:28
14
במדינה שבה ענישת גנבים באופן כללי לא מתבצעת באופן הגיוני - נותר לנו רק לקוות.
זה לא הדבר היחיד שמרתיח אותי, אני נתקלת בעוולות שקשורות לשלטון חלם שיש לנו פה על בסיס יומי.
אין לזה קשר לשמאל או ימין.

אגב, תזכיר לי מי נמצא פה בשלטון בעשרים השנים האחרונות?
פיה כחולה עשירית. האם אין הגמל רואה את דבשתו?
29/07/2015 | 10:31
15
איפה ראית הכפשה [של גולש אחר]?
איפה ראית שכל הפוסט עוסק בזה?
האם קראת מה רשמתי?

לדעתי את פשוט נלחצת מדיעה שונה מהותית מזאת שלך?
MP3 התייחסה באמת לעניין? תגובה עניינית.
ואת? בחרת לתקוף? וזה רק מפני שציינתי שחייבת להיות כאן מידה של דיכוטומיה אצל פותח השרשור בין הרצון להיות איש שמאל מובהק תומך ברשימה המשותפת [שפעם קראו לה המתקדמת... וכעת השם הוא המשותפת...זה מטעה מכיוון שהיא משותפת ערבית ולא מדובר על שיתוף עם היאהוד] לבין בית משפט יהודי שמפלה את זה שגנבו ממנו קרי את היהודי כאשר בו זמנית, הגנב הערבי, גם אם מכים אותו וגם אם לא, הוא בכל מקרה חוזר וגונב את רכוש היהודי, ואגב אם מדברים על הכאות, כי אז יש מקרים רבים של הכאות של יהודים בידי ערבים.
אגב זה כמובן לא קשור לעוני אצל הערבי. הערבים במדינות ערב ישרים יותר, ובסעודיה בכלל רמת הגנבות אצל הערבים נמוכה משמעותית, אבל אל תניחי לעובדות לבלבלך

למשל ורק כדוגמא, באוניברסיטה הערבית הר הצופים, זריקת אבנים על יהודים. את בוודאי תשיבי לי כי אין מה להלין. אפשר ללמוד גם בשכונת שיח מוניס כי גם שם יש אוניברסיטה רבת הדר. את צודקת...

התיעצות לפני שידרוג
20/07/2015 | 12:05
15
304
אני בממוצע רוכב 3 פעמים בשבוע למשרד, מרחק 80 ק"מ כל כוון, כביש 2 או 6.
עיקר השימוש הוא קילומטרים רבים על הכביש המהיר, לאו דוקא עירוני.
כיום אני עם בורגמן 650 ישן, שנותן מענה טוב אבל מרגיש לי קצת כבד מדי והקטע האוטומטי נראה לי לא מתאים לצרכים שלי.

מחפש כלי משומש במצב טוב, אמין, נח, עלות תחזוקה סבירה, שיוסיף גם קצת כיף בנסיעה.
היה נחמד לקבל גם טווח נסיעה רגוע ארוך (300 ק"מ ומעלה על מיכל) והגנת רוח.
התקציב בסביבות ה 40K.

אשמח לקבל כוונים להתמקד עליהם.

Varadero ~2007, עונה על כל הדרישות, חוץ מהכובד...
20/07/2015 | 14:14
3
197
או, אם תמתח קצת את התקציב - CBF1000 2009,
מרגיש יותר קליל, ומהיר וחזק יותר למרות שהנתונים על הנייר דומים מאוד.
מענין, אני דוקא כוונתי יותר לאופנועים בינוניים
20/07/2015 | 17:52
2
183
למה ללכת לכוון אופנועי ליטר ולא להשאר בתחום ה 600-650?
אני חייב לומר שהתלבטתי קצת בכוון הזה, אופנוע ליטר מ 2009-10 מול 650 מ 2012-13.

במה עדיף אופנוע ליטר יותר משומש על אופנוע קטן יותר עם פחות קילומטרז'?

יותר כיף?! ולא בטוח שיותר יקר בסה"כ.
21/07/2015 | 00:40
1
68
הקטע הוא האמינות
21/07/2015 | 01:38
123
אני רואה אופנועים כמו ורסיס/דייוורז'ן/EN6/ויסטרום 2012 עם קילומטרז נמוך (20K) בסביבות ה 40,000 פחות או יותר.
מצד שני אני רואה אופנועים כבדים יותר  עם 80K מ 2009 במחירים דומים.

האמת היא שזה מאוד מפתה לקחת אופנוע ליטר אבל אני בעיקר מפחד שהגיל עשה את שלו.
ספורט כביש בקטגוריית ה- 250/300
20/07/2015 | 20:37
3
132
תחשוב בכיוון
מהצעה לאופנוע ליטר יורדים ל 250?
21/07/2015 | 01:34
2
120
אני לא רואה איך אופנוע 250-300 יסתדר עם הקילומטרז שלי.
איזה אופנוע בגודל הזה יהיה נוח לנסיעות יומיות של 80 קילומטר לכל כוון וישמור על אמינות?
ויסטורם, וורסיס, הורנט, CBR600F, ER6
21/07/2015 | 07:28
1
326
מגוון גדול של אפשרויות 
נשבע לכם שלא אני הוספתי את התמונה
21/07/2015 | 07:29
83
ויסטרום 650, טרנסאלפ 700
21/07/2015 | 08:23
5
145
למה בעצם להעדיף 2 צילינדרים
22/07/2015 | 10:03
4
129
על כלי כמו הדיוורז'ן 600 למשל עם 4 צילינדרים ומנוע חזק יותר?
מה השיקולים?

סליחה על השאלה שמראה על חוסר עדכון מוחלט.
ההמלצה ניתנה ללא קשר למספר הצלינדרים.
22/07/2015 | 10:34
112
יותר בגלל תנוחת הישיבה, יעילות מגן הרוח, אמינות, כוחות סוס ועוד כמה יתרונות שיש לכלים האלו. לא מכיר ולא פוסל את הדיורז'ן.
המנוע לא בהכרח חזק יותר
22/07/2015 | 23:57
2
139
לפחות לא לפי אתר MCS

כן, ההספק שלו יותר גבוה (כוחות סוס)
אבל המומנט (שזה הכוח למעשה) יותר נמוך.

מה שגורם לכך שההספק יותר גבוה הוא העובדה ששיא המומנט מתקבל אצלו בסל"ד יותר גבוה.

מאחר והחישוב של הספק הוא מכפלה של סל"ד במומנט המצאות שיא המומנט בסל"ד יותר גבוה נותן לך הספק יותר גבוה, אבל בסופו של ענין, מבחינת תאוצה וכוח יש לך 59.7N/M  ב 8500 סל"ד לעומת 63.1 ב7600 סל"ד אצל הסוזוקי.
זה נותן לסוזוקי יתרון בטורים נמוכים והאצות.
אך...אך...בימים טובים היו כאן כבר 17 תגובות\תובנות\הבהרות...
23/07/2015 | 10:19
1
110
23/07/2015 | 11:23
16
ממליץ על ורסיס
23/07/2015 | 09:55
98
וגם מוכר אותו, אם אתה מעוניין
אורן 054-3215114
מגיני בירכיים או מכנס רכיבה?
19/07/2015 | 21:22
20
142
בעקבות התאונה, ובעקבות כך שרק הברך שהייתה לא ממוגנת נדפקה, נראה לי שאני אמשיך לרכב עם מגיני בירכיים מסוג כזה או אחר
אני יודע שיש אפשרות למגיני בירכיים בלבד, אך הבנתי שלא מומלץ לשים אותם מעל המכנס כי הם יכולים לזוז ממקומם בעת תאונה/מכה
אפשרות שניה, מכנסיים ממוגנות (המקבילה למעיל רכיבה)

מה אתם חושבים? עם מה אתם רוכבים (אם בכלל)?

סתם כאנקדוטה, בהסתכלות על המעיל אני מבין שהוא הציל לי את יד שמאל משפשופים (אם לא יותר) דיי ניבזיים...
מכנסי רכיבה יספקו הגנה לאזורים נוספים
20/07/2015 | 09:52
111
אבל בפשרה בין הרצוי לפרקטי אני בוחר במגיני ברכיים מתחת למכנסים רגילים  
חלופה נוספת. למגן מכנסיים רגילים (בעיקר ג'ינס)
20/07/2015 | 10:41
126
תפירת כיסים יעודיים למגינים טובים, כגון D30, הנה פתרון ביניים, המאפשר רכיבה בטוחה לעבודה. קיימות, חברות בארץ ובחו"ל, אשר מתמחות בפרויקטים כאלו. 
אני באותה התלבטות
20/07/2015 | 11:30
3
115
כבר הבנתי שלא משנה כמה מגני הברך טובים, אם הם מסורבלים ואתה לא רוצה ללבוש אותם, בסופו של דבר אתה תסע בלעדיהם.

יש לי בבית זוג מגני ברכיים ובגלל שהם חמים ומסורבלים יוצא שאני לא נוסע איתם כמעט כלל.

אלה אומנם לא יצילו את הברך מהתרסקות אבל הם הכי מאווררים שמצאתי, מתקפלים בקלות ונראה שהם לא יחליקו מהברך במקרה של נפילה.
הם יכולים להכנס לתוך הקסדה כאשר היא לא בשימוש?
20/07/2015 | 14:38
2
78
צריך ללבוש אותם כמו גרב מכף הרגל או שכל העסק נפתח עם אבזמים/משהו בסגנון?
נראה שהם נסגרים מאחור ע״י זוג סקוטשים.
20/07/2015 | 16:18
1
53
לא יודע אם ניתן להכניס לקסדה אבל יהיה לי הרבה יותר נחמד איתם בתיק מאשר עם מגנים גדולים וקשיחים.
דיינז גם מוציאים גרסה יותר מוגנת אבל גם יותר מסורבלת.
טוב אחרי בירור קצר מסתבר שהם לאופניים
20/07/2015 | 17:51
58
יש מכנסי רכיבה "עליונים" העולים על מכנס, הכי טוב כפשרה
20/07/2015 | 12:44
1
86
המיגון הכי טוב זה חליפת מסלול שלמה מעור/טיטניום ונעליים תואמות, הבעיה שזה לא פרקטי ליום יום.
אז במסגרת הפשרות, יותר נוחיות ופחות הגנה, יש ג'ינס ממוגן ויש מכנס עם מיגון ברכיים חיצוני או פנימי ויש מכנס עליון הכולל את ההגנה של מכנס רכיבה [ ברכיים ודפנות האגן, בד"כ ] אבל מתלבש עם שני רוכסנים ארוכים ברגליים על מכנס ונעל, וזה יותר קל ומהיר מללבוש מיגוני ברכיים.
אני משתמש ב "רוויט אייר" מכנס ומעיל שמתחברים שנה שלישית ממאי עד אוקטובר. 
מכנס רכיבה עם מגיני ברכים
21/07/2015 | 15:07
45
נצל"ש מחפש גם מגינים קומפקטיים
20/07/2015 | 14:37
54
כרגע רוכב עם מגינים של THOR שהם דיי מאסיביים (מתאימים יותר לשטח), אבל נותנים תחושת ביטחון. קצת לא נוח להסתובב איתם ביום יום אז אני מחפש מגינים יותר קטנים שניתן להכניס לתוך הקסדה כאשר לא משתמשים בה...

תודה
משתמש במגיני ברכיים של SPIDI K-NET [SAFETY LAB]
20/07/2015 | 17:04
70
לי יש מגיני בירכיים FORCE KNEE BLACK GUARD
21/07/2015 | 09:40
9
193
המגנים האלה הם לכביש של THOR ואומנם אינם מאווררים אך תופסים את הרגל מצויין ומגינים הרבה יותר מרק על הברכיים וגם מגינים נגד סיבוב הרגל

הנה הקישור שלו באביזריון
21/07/2015 | 09:58
3
84
אלו המגינים שאני רוכב איתם
21/07/2015 | 10:28
97
הם נותנים הרגשה טובה אבל מסורבלים כאשר צריך להסתובב איתם כל היום (להסחב איתם).
אגב המחיר בלינק שהבאת הוא כפול מהמחיר בחו"ל...את שלי קניתי באיביי ב300 ש"ח.
משונה לי שהברך עצמה (הפיקה), כאילו חשופה וממוגנת במיגון רך.
21/07/2015 | 10:33
1
78
זה קצת כמו אלה שרוכבים עם כפפות המכסות רק חצי אצבע...?
מה הרעיון?
זה רק נראה ככה...למעשה זה קשיח
21/07/2015 | 10:36
32
אני מניח שהמגנים נילבשים מתחת למכנס הרגיל
21/07/2015 | 11:14
3
77
איך אתם מסתדרים עם הלבישה/הורדה של המגינים (הרי צריך להוריד את כל המכנסיים), כמה מסובך זה והאם בגלל שמסובך לפעמים אתם "מוותרים" על לבישתם?

דווקא מעל
21/07/2015 | 12:03
2
21
ואין פחד שיחליק/יסתובב במקרה של מכה?
21/07/2015 | 12:15
1
27
אתה צריך לילבוש אותם בכדי להבין כמה שהם לא יכולים לזוז
21/07/2015 | 14:18
58
אתה מרגיש איתם כאילו שעשו לך חיזוקים לרגל

זה אפילו מפחית את העומס על הרגליים בעמידה כשאתה לא על האופנוע (יצא לי לעמוד הרבה איתם בתור לעמדה 1 במשרד הרישוי)
נראה רציני ביותר!
21/07/2015 | 16:22
21
עד איזה קילומטראז אפשר לסחוב עם 250 סמק? ��
19/07/2015 | 13:25
12
129
זה כמו לשאול: מה ההבדל בין שפן...?
19/07/2015 | 13:32
9
98
נשמה לא מדובר פה בבורות אלא סכה בחוסר ידע ואשמח שתענה פשוט..
19/07/2015 | 13:33
6
83
מה ההבדל בין בורות וחוסר ידע?
19/07/2015 | 13:47
5
155
סתם ככה, שאני אלמד משהו חדש.

ומה שנוי מנסה לרמוז לך שיש עוד המון פרמטרים שאתה צריך להוסיף לשאלה שלך:

קטנוע או אופנוע?
איזה דגם?
סגנון הרכיבה(רגוע או על האדום באופן קבוע)?
מסלול הרכיבה(עליות וירידות, מישור, שטח, שכונות פשע)?
איך ואיפה מטופל?

ועוד כהנה וכהנה.
עזוב בוא נתעסק בעיקר ולא בטפל כי זה סתם לא יפה....
19/07/2015 | 14:27
4
169
אופנוע הונדה cbr 250 נסיעה על כבישים בינעירוניים לרוב.
אשמח לתשובה :) נסיעה רגועה בהתאם לקמש בכביש.
או, עכשיו זאת שאלה שמנוסחת לעניין
19/07/2015 | 14:46
157
עכשיו רק נשאר שיבואו אלו שבאמת יש להם (או היה להם) אופנוע כזה ועשו קילומטראג' כזה שיעידו מנסיונם.

הנסיון שלי הוא על כלים אחרים.
אז לעיקר
19/07/2015 | 18:49
1
147
לשכן שלי יש קטנוע 200 סמ"ק PX שעשה כבר יותר מחצי מיליון קילומטר . הקטנוע הזה הוא מודל 65 והוא יד ראשונה . 
אני מקווה שזה עונה לך על השאלה 
חד כתער menyroth1
19/07/2015 | 21:42
116
,
אגב, עוד נקודה למחשבה/שאלה: למה אתה מתכוון בלסחוב?
20/07/2015 | 01:45
92
האם החלפת קלאץ' עדיין נכללת בלסחוב?
שיפוץ ראש מנוע?
שיפוץ גיר?

או שאתה עוצר בהחלפת שמן וצמיגים פעם ב...?
נוי, לשאלתך ההבדל הוא
20/07/2015 | 01:41
1
130
שאוזן אחת
יותר ארוכה
מהאוזן השניה
במידה שווה

20/07/2015 | 12:45
14
עד שאחד משניכם ישבר
19/07/2015 | 17:39
141
כל עוד הוא מטופל כהלכה, ואלא אם כן יהיו בו בעיות מיוחדות או שלא תטפל בו כראוי או שתנסה להפוך אותו למה שהוא לא, רוב הסיכויים שישבר לך לפני שישבר לו.
ראיתי כאלה שעברו את ה-100K אבל לא ראיתי אחד שהגיע ל-200K.
19/07/2015 | 18:16
131
אני חושב שזה עניין של גיל, האופנוע אפילו לא בן 5. תשאל עוד כחצי עשור.
סקר דיבוריות קסדה
18/07/2015 | 23:04
14
220
חלקנו רוכבים עם, חלקנו לא (מסיבות אידיאולוגיות - לא רוצים שתהיה הסחת דעת), חלקנו משתמשים בהן לטובת מוזיקה (רדיו או MP3), חלקנו רק לצרכי שיחות, וחלק אחר משתמש גם בפיצ'רים מתקדמים כמו אינטרקום בין רוכבים (אם יש את הפיצ'ר הזה בדיבורית שלכם).

אז עם איזו דיבורית אתם רוכבים? 

למה דווקא עם הדגם הזה?

באיזה פיצ'ר - פרט לדיבורית לסוללרי - אתם משתמשים בדיבורית שלכם?
רוכב על נייקד ומעל 100 קמ"ש לא שומע כלום ממילא
19/07/2015 | 08:52
1
148
אגב, דיבורית יכולה להחליף אטמים?
אני גם על נייקד ושומע הרבה מעל 100
19/07/2015 | 16:38
103
באזור ה140\150 (צבים לחתונה) זה הופך להיות פחות ברור אבל עדיין נשמע.
להחליף אטמים זה לא, אבל לנסיעות ארוכות אני מוסיף אטמים ועדין שומע רק עמום יותר
מוזיקה קבוע, ניווט, מענה קצר לטלפון, SRC-S2, אינטגרלית לקסדה
19/07/2015 | 10:18
69
G4 cardo
19/07/2015 | 10:24
77
משתמש רק בדיבורית
מידלנד BTX1-FM, בעיקר מוזיקה ווייז למצלמות\משטרות
19/07/2015 | 16:36
70
מעט מאוד שיחות.

המוזיקה מעל מהירות מסויימת לא נשמעת בבירור גם ככה אבל אני משאיר אותה כדי שהדיווח של וייז יהיה יותר בולט (יותר קל לשים לב לרעש קבוע שמפסיק ומשתנה בצורה חדה מאשר ל"שקט" שמופרע לרגע קצר.

מידלנד - BTX2 FM SINGLE. משתדל לא להשתמש במהלך רכיבה
19/07/2015 | 16:39
40
רוכב מסיבות אידיאולוגיות עם דיבורית בלוטוס G9
19/07/2015 | 18:57
116
הייתה לי דיבורית דור ראשון שזכיתי בה בתור פרס על איזה תמונה שהעיליתי לאיזה עיתון . רכבתי איתה כמה שהים טובות . היה לה גם רדיו ותו לא . לא ניתן היה לשמוע בה וויז ולא מהמכשיר טלפון ( בטלפון שאז היה לי לא היה בכלל בלוטוס וקניתי מתאם ) . 
כאשר הגיע הזמן להשתדרג בדקתי חומר באינטרנט ומצאתי אותה גם הכי יקרה וגם הכי מתאימה לצרכיי שהם שיחות עם האישה כשצריך , שיחות עם רוכבים נוספים כשנוסעים בזוגות ושלישיות ( וכמובן כשיש מכשיר קולט לאחרים ) . אמנם אני לא משתמש בוויז וידיעת הארץ שלי מצויינת אבל לעיתים כשאיני מכיר כתובת מסויימת אני נזקק לוויז ואז זה משמש אותי . בנוסף מוזיקה מהנייד שעליה לא חשבתי כאשר קניתי ( משמש אותי מחוץ לתחומי קליטת הרדיו כמו למשל בערבה וכו' ) . 
מרוצה מהמכשיר מאוד וממליץ עליו בכל פה לכל מי שמחפש דיבורית .
היינו ששה, שמונה ימים בדולומיטים לפני שבועים. כולנו נשאנו
19/07/2015 | 20:34
172
בקסדה את הקארדו החדשה PACKTALK, לצורך התרשמות יצרן (בתמונה).
היא נכנסת לשוק רק בימים אלה.
דופלקס מלא, אין PTT.
שיטת שידור מיוחדת בתדר 2.4, בה כול אחד מממסר עבור כולם. זה מאפשר למי שעבר את הסיבוב,
לדבר עם מי שעדין לא הגיע לסיבוב. אם אין "באמצע" מישהו שמממסר, המערכת תלויה בקשר עין, עד
טווח של ק"מ בערך ובתנאי שאין הפרשי גובה גדולים (סטילוויו...) ומדברים מקסימום 4 בו בזמן.
יש בלוטות. זה מאפשר טלפון, GPS, מוסיקה ושיחה עם מורכב או רוכב קרוב, חוץ מהקשר הרגיל.
סוללה טעונה מספיקה בקלות לפטפטת של יום רכיבה.
סה"כ יופי של מערכת. למרות שהפקנו עבורם רשימה של פידבקים והערות שיפור היא מועמדת לרכישה.
אפשר לכוון המון פרמטרים באמצעות הסמארטפון.

G9
20/07/2015 | 09:46
72
אמינה מאוד, לא אכזבה לרגע
חפירות מהאשה + מוזיקה מהאייפון
משהו זול שהיה ברשת (אולי איביי). עלה כ-120 ש"ח.
20/07/2015 | 11:38
86
בתוך העיר סביר +- כל עוד שאין רוח/ מהירות (50-60 קמ"ש). מעבר לזה בלתי שמיש בעליל.
מספק לי בערך את הסחורה ביחס למחיר.
שוקל החלפה ל-SENA.
אטמי ספוג צהובים, עושים עבודה נהדרת בעיקר בבין עירוני
20/07/2015 | 12:02
37
Q1
20/07/2015 | 14:11
53
דווקא עם הדגם הזה, כי הוא מספק לצרכים שלי, ואני מרוצה מהדיבורית, ומעבר לכך יכולתי לרכוש אותה במחיר משתלם מאוד עבורי.
משתמש בעיקר למוזיקה ושיחות טלפון מדי פעם.

תוספת קטנה במטותא:
רכבתי איתה בזמנו (כולה לפני חצי שנה) על הVFR והייתי אז עם קסדה של נולן (N86), זה היה די זוועה, 
מעל 100 קמ"ש צריך להגביה לווליום מקסימלי (מוזיקה, שיחות לא היו אפקטיביות), ואז זה צורח באוזן,
 ממלא ברעש את הקסדה, ובשילוב עם הרוח זה פשוט עשה כאב ראש. 

היום אני רוכב על דאונטאון 300 (עם משקף מקוצר, מה שיחסית מעצים את הרוח), והיה גם מובי בין לבין, אבל החלפתי קסדה
לSHOEI QWEST, וההבדל הוא עצום. באיזור 100 קמ"ש, משקף פתוח, ומנהל שיחות טלפון די בסבבה, שומע מעולה, ושומעים אותי
גם די סביר.

אני מציין את כל זה, כי עבדתי בחודשים האחרונים במקום שמכר בין היתר ציוד רכיבה וגם דיבוריות של סקאלה. והיו לא מעט לקוחות שהיו מרוצים, 
ומאידך היו לא מעט לקוחות שקצת התבאסו אחרי הרכישה שלא הכי שומעים אותם, הם לא הכי שומעים טוב מוזיקה וכד'. 
כמובן לכל לקוח הייתי בודק את הדיבורית ומנסה לבדוק מה הבעיה. 2 תובנות עלו לי מהנסיון שהיה לי, ****אבל אלו תובנות על דעתי בלבד, ועל סמך תחושה אישית והשערה שמתבססת על ניסיון בלבד והיא איננה מקצועית***, אז כל אחד יתייחס לזה איך שבא לו:

1. הדגמים של הQ1, רגישים מאוד לשימוש לא מוקפד. הכוונה היא, שלקוחות שלי (ואף אצלי ואצל הבוס שלי) ששומרים בקפדנות על הקסדה (וכפועל יוצא גם על הדיבורית), מניחים אותה על המדף במשרד/בית וכד', ובכלל רגישים לציוד רכיבה שלהם, לא נתקלו בבעיות. 
מאידך גיסא לקוחות שפחות היו שומרים על הקסדה, ומדי פעם נופלת/חוטפת מכות, נחשפת ללכלוך, ובעיקרון לא ממש שומרים עליה, התוצאה הייתה לא מעט חלקים שהתקלקלו, בעיקר מיקרופונים (ובעיקר מדונה בקסדות נפתחות), אבל גם רמקולים ומוחות היו הולכים להם, והיו מוחלפים במסגרת אחריות על הדגם (יש ליבואן בארץ תודעת שירות טובה למדי לדעתי בהקשר הזה, מעולם לא עשו לי בעיות עם חלק שהחלפתי באחריות). 
אז כדאי לדעת את זה. 

2. המסקנה השנייה היא, שרוב הלקוחות שהיו מרוצים מהדיבורית, גם רכבו עם קסדות איכותיות (שואי, אראי, דגמים יקרים יחסית של AGV, וכד'). לעומת זאת אלה שפחות התלהבו, גם רכבו עם קסדות פשוטות (אלה שנמכרות ב300-600 ש"ח). זה פחות או יותר הפילוח ממה שאני נתקלתי בו. על סמך הניסיון שלי עם שתי קסדות שונות, והבדל עצום באותה מערכת בדיוק, אני משער כאמור שזה אחד הפרמטרים הכי משמעותיים לאפקטיביות של הדיבורית. 
וכשזה המצב, אני חושב שההבדלים בין הדיבוריות השונות בשוק (כמובן מוצרים באותה רמת מחיר ואיכות), פחות משמעותיים, ויותר פונקציה של דגם וסוג הקסדה ואולי גם האופנוע/קטנוע עצמו (אם כי זה סתם השערה לא מבוססת). 
Scala G9X - משמשת בעיקר להכוונה של WAZE ואינטרקום עם מורכב
20/07/2015 | 15:35
58
רוכבים.
לא משוחח בטלפון כלל [!] ולא מאזין למוזיקה או לכל הסחת דעת אחרת.
רכשתי את הדגם הזה בהמלצת חבר.
click to link - פיצ'ר שמאפשר חיבור אינטרקום עם רוכב לצידך [רוכב מזדמן המשתמש בסקאלה ריידר ...]. זה פיצ'ר מגניב.
בנוסף, האפליקציה לשליטה על הדיבורית באמצעות הסמארטפון - אף היא שימושית.
מעבר לכך, בחכמה שבדיעבד... בטוח שהייתי יכול להסתדר גם עם דגם שהוא לא ה-top end.
Sena 20S - עושה הכל חוץ מקפה
22/07/2015 | 04:16
35
מצליח לנהל שיחה במהירות של 110 קמ"ש (למרות שלפעמים הרוח/רעש חזק/ה מדי).
משתמש לטלפון + רדיו
לפעמים ברכיבות עם חברים משתמש בדיבורית לאינטרקום  - חיבור ממש מהיר (תוך 6 - 10 שניות ואתה מחובר בין שנים עד שמונה רוכבים).
בטריה מספיקה לפחות ליום דיבורים.

כעיקרון היא עובדת על תדר פתוח שאמור להיות זמין לכל מי שמשתמש בתדר פתוח, אבל לא ניסיתי את זה אף פעם

עמרUK
מחפש כתובות חנויות לאביזריי אופנוע במנהטן
18/07/2015 | 22:00
6
63
אשמח אם תפנו אותי לחנויות לאביזרי אופנוע במנהטן או היכן יש ריכוז חנויות כאלה 
במנהטן יש יחסית מעט אפשרויות
18/07/2015 | 22:31
144
סייקל ת׳רפי בהארלם, בעלים ישראלי:

Cycle Therapy NYC - New York City's Largest Motorcycle Dealer

יש גם את זה:

Motorcycle Lifestyle Riding Gear - Motochanic

וגם את זה:

Motorcycle Helmets, Gear, Parts & Accessories - Cycle Gear

בניו-ג'רזי מעבר לנהר יש את החנות המעולה הזו:

Tri-State Area's Premier Motorcycle & Powersports Dealership

מחירי המדף ברוב חנויות הציוד הם אולי מעט נמוכים מישראל, אבל לא מציאה של ממש, אלא אם אתה נופל על מבצעים. כמו בשוקן, גם פה ״דוד שלח אותי״ יעזור, ולרוב ההנחות עומדות על כ- 10% ממחיר המדף שזה קצת יותר ממה שהמס יעלה לך כך שתכלס אתה משלם את מחיר המדף (פה נותנים מחיר לפני מס). אם אתה יוצא מהעיר אז יש חנויות נוספות בניו ג׳רזי ובסביבה, אבל אם אתה מחשב את עלות התחבורה לשם, כולל גשרי האגרה ממנהטן ובחזרה, כולל דלק, אתה מוצא שאתה לא ממש חוסך.

מה שהייתי עושה זה לעשות קניות אונליין, ולדאוג שזה ישלח למלון או לאן שאתה נמצא, מראש. אם אתה מכיר מידות ולא צריך למדוד או למשש, זה יהיה לך הכי זול, מה גם שבחלק נכבד מהמקרים המשלוח הוא בחינם.

חנויות לביגוד רכיבה (מעילים, קסדות וכו') בהלסינקי?
19/07/2015 | 10:01
4
75
פעם ראשונה שלי בעיר הצפונית הזאת. חיפוש באינטרנט לא צלח אבל כנראה פספסתי משהו, כי חברת Rukka היא חברה פינית, אבל אין לה שום חנות בעיר עצמה.
מן הסתם אופנועים זה לא דבר מפותח שם
20/07/2015 | 16:16
3
87
אני טס לשם בעוד שבוע וחצי וזאת הפעם הרביעית שלי שם ועד היום לא ראיתי שם חנות אופנועים.
אני השאל את אישתי איך לבצע חיפוש נכון בפינית אבל קח בחשבון שכנראה RUKKA בפינלנד יעלה יותר מגרמניה, פינלנד די מזכירה את ישראל במחירים 
כנראה אתה צודק. תודה
20/07/2015 | 20:15
2
20
moottoripyöräkauppa helsinki
20/07/2015 | 21:20
1
64
יש תוצאות בגוגל
רק בשביל הכיף בדקתי
20/07/2015 | 21:26
77
RUKKA MERLIN עולה בFC MOTO 1299 ובחנות רשת בפינלנד 1399 
דריסתו למוות של גל בק: הדורסת ששיקרה והעדה שנמצאה לא אמינה
18/07/2015 | 17:49
3
227
מניח את העדכון, ותו לא. 
ובמידה ולמישהוא כאן יש עניין
18/07/2015 | 18:31
2
209
"נהגת המונית אושרת נחקרה במשטרה על שינוי הגרסאות שלה"
19/07/2015 | 12:42
1
127

"פרקליטת מחוז ת"א לשעבר: יש לפתוח מחדש את תיק גל בק ולבדוק את המידע החדש" 
תעריף הפרקליטות:12 מיליון שח להפללת חושף שחיתות , אפס לדריסה
20/07/2015 | 10:47
91
שאלת גיר/קלאץ
18/07/2015 | 15:12
7
208
היי
ברשותי ימהה fjr 1300
קלאץ הידראולי,כאשר לוחץ עליו ומשלב לראשון יש גירגור של הגיר ומכה קטנה שההילוך נכנס
יש למישהו מושג מה יכול להיות?
תודות
זה משהו שהתחיל לאחרונה?
18/07/2015 | 15:25
4
141
כמה ק"מ עשה האופנוע?
בשבוע האחרון
18/07/2015 | 16:59
3
141
האופנוע עשה 120000 ומטופל בקביעות.

נשאיר לטכנאים שבינינו לענות
18/07/2015 | 22:31
60
הנסיון שלי הוא על כלים ישנים ופשוטים יותר
20/07/2015 | 01:40
1
88
הגורמים שאני מכיר שיכולים לגרום לתופעה שכזאת הם:

- שמן שצריך החלפה
- סל"ד סרק לא מכוון

הכי נפוץ בכלים יחסית ישנים, שאני ראיתי:
- סלסלת קלאץ שכבר לא חלקה. נוצרים מעין גלים באלומיניום של סלסלת הקלאץ' שגורמים לקלאץ' לא להתנתק לחלוטין.

התוכי גם צודק. רק זה לא מיוחד להפרדה הידראולית אלא לכל מצמד
20/07/2015 | 08:41
68
מכאני

מניסיוני בכלים אחרים עם בוכנה הידראולית להפרדת מצמד (לא כבל)
20/07/2015 | 08:39
1
75
אני מתאר לעמצי שזאת היתה כוונתך ולא באמת מצמד הידראולי כי מצמד הידראולי זה מה שיש בגיר אוטומטי.

ולתשובה עצמה
כאשר מערכת ההפרדה למצמד מכאני היא הידראולית הפעולה היא כמו הפעולה של הבלמים.
ולכן כאשר ההפרדה לא מלאה זה אומר שיש לך אויר במערכת וצריך לנקזו.

אבל: וזה אבל גדול, אויר לא ניכנס למערכת סתם ככה אלא אם מישהו פתח ניפל או צינור במערכת או שחסר לך נוזל בלם (כן זה לא שמן) או שיש לך נזילה במקום כלשהו במערכת.
המקומות הנפוצים לנזילות על פי סדר הסבירות הם: משאבה ראשית (בצמוד לידית מצמד על הכידון). בוכנה תחתונה (הבוכנה אשר ממוקמת בקירבת המצמד עצמו ומפרידה אותו). ניפל הניקוז על הבוכנה התחתונה, ניפל חיבור הצינורות (בכל חיבר של צינור במערכת)

אני מקווה שעזרתי לך.

2 האופנועים שבירשותי יש להם הפרדה עם בוכנה הידראולית ובשנייהם היה לי נזילות בבוכנה התחתונה אשר גרמו לבעיה הזאת.
שיפוץ פשוט של הבוכנה פטר את הבעיה (אך לפעמים זה לא פשוט לפירוק. במאדורה שלי זה הצריך פירוק חצי אופנוע)
תודה
20/07/2015 | 22:16
10
חנות ציוד רכיבה טובה בקייב - יש דבר כזה?
17/07/2015 | 19:23
52

סרטון מטיול מועדון הבנדיט שהיה בתחילת החודש
17/07/2015 | 17:52
1
122
סרטון מגניב
20/07/2015 | 16:08
4
קסדה נפתחת
17/07/2015 | 09:41
18
273
נוטה לרכוש קסדה נפתחת - של LS2. יש בה גם משקף פנימי כהה שעולה ויורד בלחיצה (מתכון לבעיה).
שמתי לב, שריפודי הלחיים הם יותר "מכסים" כאלה מאשר בקסדה שלמה רגילה.

האם קסדה כזו היא באמת יתרון בימי הקיץ החמים? כי בנסיעה ברור שהיא תהיה אצלי סגורה.
אני חושב שמ-1985 אני עם מלאות/שלמות. NOLAN, ואיזה 5 SHOEI

רוכב על קקנוע. לא מטייל,נסועה עירונית בד"כ עם גיחות בינעירוניות מידי פעם.
בועז, ראיתי אותך עם קסדה נפתחת, אבל זה בטח בגלל הג'וינט....

הג'וינט כנראה טשטש את ראייתך
17/07/2015 | 11:23
1
230
או שראית תמונה ישנה...

היתה לי נפתחת של ניטרו, וכמוך חשבתי שרוב הזמן היא תהיה סגורה, ואפתח רק ברמזורים בלה..בלה... בלה...

התמכרתי לתחושה של האויר הפתוח, ומזה כמה שנים בעוונותי - אני עם 3/4 קלילה,
כי הבנתי שזה די מיותר לסחוב את הסנטריה הענקית והכבדה הזו מעל הראש רוב הזמן...

זה על הקטנוע בעיר ובסביבה הקרובה, שהיום זה 95% מהנסיעות שלי.
כשאני על האופנוע, אני חובש מלאה תקנית ואיכותית (אראי או HJC), שנוחות ואיכותיות פי כמה מאותה נפתחת,
שאותה אגב העפתי לפח כשיום אחד במפתיע קרס המנגנון שנועל אותה למעלה,
והסנטריה פשוט צנחה לה חצי דרך במהלך הנסיעה, ושיחקה איתי פרה עיוורת באמצע הכביש בתנועה צפופה

את משקף השמש הנשלף אני לא אוהב, כי -
1. זה עוד דבר שיכול להתקלקל.
2. זה משאיר אותי ללא משקפי שמש כשאני מסיר את הקסדה.

בקיצור: נפתחת יכולה להיות יעילה אם יש לך משמעת עצמית חזקה.
קסדה מלאה תמיד תהיה בטיחותית יותר, ולרוב גם קלה יותר מנפתחת
מעניין
17/07/2015 | 12:20
42
אני רוכב שנים רבות ותמיד העדפתי קסדות איכותיות נפתחות. פורש,
17/07/2015 | 13:11
272
נולאן, BMW, ושתי האחרונות הן HJC.
הפתיחה מתגלה כמאד נוחה כשמתנהלים באיטיות בתנועה צפופה או בחום כבד.
ברור שרכיבה ממש אינה אפשרית בכלל במצב פתוח.
משקפי השמש הפנימיים מתפקדים מצויין ואצלי לא התקלקלו מעולם. זה נכון שצריך
"לסחוב" זוג משקפי שמש...לא סיפור גדול.
באירופה האחרון (לפני עשרה ימים...), בגל החום הידוע, הייתי מתבשל קשות בקטעים
המנהלתיים שבין הפאסים, אלמלא האופציה לפתוח את הקסדה. 
לגבי המשקף שמש
17/07/2015 | 22:36
9
145
ב AGV הוא עושה עבודה נהדרת ולא התקלקל לי מעולם.

לעומת זאת ב LS2 שהיתה לי, המשקף שמש הפנימי היה לא איכותי בעליל ולא תרם הרבה.
היה מעוות את המציאות(גלים) ובשמש ישירה פשוט לא הייתי רואה כלום דרכו.

מצד שני מדובר על דגם מלפני 5 שנים אז אולי הם השתפרו מאז

אבדוק. יש הפרש במשקל, מוצדק?
17/07/2015 | 23:37
8
37
מאיזו בחינה מוצדק?
18/07/2015 | 09:41
7
84
אני מעולם לא רכבתי עם קסדה נפתחת אז לא יודע לענות בקשר לזה.

בקשר למשקף שמש, אם הוא איכותי אז כן, זה שווה.
אם הוא לא איכותי אז הוא סתם מפריע.

ב RPHA MAX (הנוכחית), המשקף מצויין. מאלה שממתנים את הברק
18/07/2015 | 11:09
4
82
ולא עושים חושך מדי. מאד מזכיר את ה"אמריקן אופטיקלס" שנפוצו פעם בשוק.
אני מדבר על LS2 של 600 ש"ח.
18/07/2015 | 12:17
3
28
הבדיקה הכי טובה
19/07/2015 | 10:41
2
69
וגם היא בטח לא תמצה, תהיה

להגיע לחנות, לבקש למדוד ולצאת החוצה להסתכל מול השמש.
אם מול השמש אתה לא רואה כלום...

עוד דבר לבדוק זה להזיז את הראש באיטיות למעלה ולמטה, ו/או לצדדים, ולראות אם יש גלים במשקף.
זה מה שהיה ב LS2 שלי.

אה, נזכרתי בעוד דבר שהיה אצלי ב LS2, המשקף שמש היה תפוס למנגנון של המשקף הרגיל עם בורג מבפנים שהשתחרר כל פעם :-\
אחרי פעמיים ש"תיקנו" לי בחברה (ובאחת הפעמים גם שרטו לי את המשקף שמש) אני חפרתי בעצמי והברגתי מחדש עם לוקטייט כדי שלא יפתח.

לא יודע אם שיפרו את המכאניזם הזה.
חנות = דובי...
19/07/2015 | 11:28
1
22
אני לא קונה אצלו ציוד
19/07/2015 | 13:50
51
למעשה, אני הולך אליו בעיקר(אם לא רק) לאישור בלמים/רכב מיושן ולחלקים משומשים מידי פעם
האם הפרש המשקל לרעת הנפתחת שווה את היתרונות שהיא מציעה.
18/07/2015 | 12:16
1
23
לא יודע, לא רוכב עם נפתחת, אני לא האדם המתאים לדיעה פה
19/07/2015 | 13:51
15
אני מעדיף את חומה היחסי של הקסדה הסגורה, ע"פ חולשות הפריקה..
18/07/2015 | 13:59
3
89
בכל, רכיבה, ועבור כל דו"ג..
כך נהגתי עד עכשיו. ואני בוחן שינוי עמדה...
18/07/2015 | 15:26
31
הגיוני שיכול להיות מצב שבו קסדה נפתחת תתפרק במהלך
19/07/2015 | 10:53
1
70
התנגשות במשהו, לרוע מזלו של המשתמש בה. 
עדיין, הדמיון ההנדסי שלי מעניק לכך סיכוי מאד נמוך ובסיכוי עוד יותר נמוך, מצוייה
האפשרות שזה יהיה בדיוק מה שיחרוץ את גורלו של הרוכב.
היתרונות, מאידך הם ברורים מאד ואין כיום הבדלי משקל משמעותיים.
19/07/2015 | 11:29
4
בדיוק רוכב כרגע עם ה LS@ החליפית שלי...
19/07/2015 | 12:09
69
כי השוברט בכביסה....
אז ככה....
רוכב מאז ומעולם עם קסדה נפתחת עם משקף שמש פנימי....
כמעט מעולם לא רכבתי איתה פתוחה... משקף כן , החלק של הסנטר - כמעט אף פעם , אולי בהתחלת רכיבה כמה מטרים ואז סוגר....

ולהשוואה בין ה LS2 לשוברט 
אין מה להשוות, הLS2 חדשה לא נרכבה יותר מ5 פעמים ויש סיבה.
האוזנים לא מוגנות מרעש (אכן ההרגשה כאילו במעין קופסאות כאלה)....
הרעש מטורף, ההרגשה כאילו כל העסק הולך להתפרק, המשקף שמש הפנימי מעל מהירות מסויימת מתחיל להימשך כלפי מטה ונוגע באף....
אכן מעוות את המציאות.
השוברט בת שנתיים פלוס ואחרי 4 כביסות והרבה הרבה הרבה יותר טובה...
כוסית משקעים זה טוב?
17/07/2015 | 06:02
1
234
מזכיר לי את הטרקטור של אבא
מזכיר את אבא שלי-כוסיות תמיד טוב.
19/07/2015 | 14:33
21
givi monokey side cases
17/07/2015 | 03:28
1
214
יש לי ארגזי צד של givi שאני מעוד מרוצה מהם אבל הם לא ממעלים לאופנוע . זאת אומרת שכאשר אני עוזב את האופנוע ויש בארגזים ציוד 
כל אחד יכול לפרק את הארגז מהמתקן וללכת .
מה ניתן לעשות /לנעול ....
היו לי כמה וכמה ג'יווי. מעולם לא נתקלתי בדגם שאינו ננעל
17/07/2015 | 16:56
86
למנשא שלו. זו המשמעות של מונוקי...גם וגם.
או שפספסת את האפשרות לנעול, או שאתה על על מנשא מאולתר, שזו סיבה
בפני עצמה לעבור למינשא ג'יווי.
מבקש חוות דעת לדיבורית בלוטוס לקסדה
17/07/2015 | 02:42
4
105

היום מתה לי הדיבורית cardo scala rider solo fm ממש מהדור הראשון, יש לי את הדיבורית הזאת שש שנים. האמת שאף פעם לא הייתי כל כך מרוצה ממנה אבל אני מודע לעובדה שהיא מאוד מאוד ישנה ובטכנולוגיה ישנה שפעם שהייתה חדשה הייתה מעולה אבל עם הזמן, לא להיט עד שמתה
היום אני מחפש דיבורית חדשה, דיבורית בלוטוס שאוכל לשוחח בטלפון בזמן רכיבה, לא צריך לנהל דו שיח עם הרוכב, לא עם קבוצת רוכבים ולא עם אף אחד!
שידבר רק עם הטלפון שלי, כך שאין לי דרישות גבוהות ולכן אני צריך גרסת SOLO בשונה מדגמים מתקדמים
אשמח לשמוע חוות דעת, והמלצות על דיבוריות
תודה

אני רוכב עם UCLEAR ומבסוט לאללה
17/07/2015 | 16:10
110
דגם 100+

אין בה חלק מהפיצ'רים שלדעתי היו מיותרים גם ככה
זמן סוללה הכי ארוך שנתקלתי בו
איכות שמע הטובה ביותר שהיתה לי

ללא מיקרופון... שומעים אותך דרך האוזניה בדרך שלא הצלחתי עדין להבין

לכל הפחות שווה בדיקה
קונים כחול לבן
17/07/2015 | 20:46
1
140
אני לא בטוח ש CARDO היא חברה שכולה ישראלית, אבל צוות הפיתוח נמצא ברעננה (6 קומות מעלי)
יודע שזה לא אומר הרבה על הדיבורית, אבל לדעתי גם שיקול

תמיד בעד כחול לבן....אבל...
19/07/2015 | 17:02
64
למה המחירים באיביי יותר זולים מרכישה בארץ במוצר כביכול ישראלי?

עוד אופציה
18/07/2015 | 14:03
105
למישהו יש מסלול מומלץ בצפון?
16/07/2015 | 16:16
2
116
אנחנו מתכננים טיול של חצי יום בסופ"ש.

אנחנו עם אופנועי כביש/תיור, פחות מעניין טכניות/התגרזנויות. יותר מעניין אותנו נוף יפה, תנועת מכוניות פחותה, מקומות יפים לעצור בדרך (חומוס/מסעדה טובה). היינו כבר ברמת הגולן, מחפשים משהו ליד הכינרת...

אשמח לשמוע המלצות, תודה רבה!
אם בא לכם בשר - מרינדו ליד עין גב
16/07/2015 | 17:54
1
139
לא יודע מאיפה אתם יוצאים, אבל יכול להיות שיתאים לכם רכיבה דרך הבקעה (אפשר להגיע לשם דרך דרך אלון, עוד יותר יפה), צמח, חמת גדר, ירידה חזרה לכנרת ואז ארוחת צהרים.
תודה, יוצאים מחיפה
16/07/2015 | 19:39
37
יום חמישי, שרשור מכירות
16/07/2015 | 15:49
14
87
מעיל קיץ Arlen Ness מידה 56
16/07/2015 | 15:52
208
מצב מעולה, מעולם לא נפל. מיגוני כתפיים, מרפקים, וגב.

מתקן לשימון שרשרת,
16/07/2015 | 16:17
7
336
מתאים לכל אופנוע (דורש ספול או בורג מחובר לקצה הזרוע האחורית לשם עגינה). כמו חדש. לאיסוף באזור המרכז.
אני רוצה
16/07/2015 | 20:10
3
205
כמה דרכמות?
קיבלת
17/07/2015 | 09:46
2
88
איפה רוכשים כאלו?
17/07/2015 | 22:23
1
129
מתעניין בשביל חבר שמאותגר ג'ק אמצע

בזמנו רכשתי אצל רשף טק בגן יבנה
17/07/2015 | 23:08
59
במחילה, ניתן לקבל את התרשמותך מהג'ק...
18/07/2015 | 10:51
2
120
רכשתי לפני שנתיים, דבר דומה, לא היה בשימוש ואני תוהה אם כדאי, בטוח, יציב, נוח ? 
זה דומה מאוד לג'ק שאני פירסמתי
18/07/2015 | 15:04
1
119
לא יודע בכמה קנית את שלך, אבל בתמורה ל- 100 עד 200 ש"ח לדעתי זו רכישה טובה, מקלה מאוד את תהליך שימון השרשרת למאותגרי ג'ק אמצע (או כמוני, שלא רוצה להתקין ג'ק אמצע). לגבי המתקן בלינק שלך אני לא יודע, אבל שוב, אם הוא דומה לשלי אז היציבות היא משהו שמספיק לעצם הגלגול של הגלגל והשימון שלו. לא להעמיד כך את האופנוע עם מנוע עובד, ולא שום דבר מעבר לזה.
תודה על החוו"ד. נשמע טוב. אנסה בזהירות..
18/07/2015 | 15:20
29
מקורי BMW וינקרים וידיות NISIN קלאץ' וברקס חדשים
16/07/2015 | 19:41
188
למכירה 2 וינקרים BMW S1000RR ידיות ברקס וקלאץ חברת NISIN חדשים באריזה הוחלפו אצל היבואן לידיות קצרות ולדים באופנוע חדש לפני שחרור

חדשים מהיבואן מקורי החלקים מתאימים כמעט לכל דגמי אופנועי BMW NISIN זול 

מחיר בפרטי
כפפות M של Oneal
16/07/2015 | 22:43
79
מידה M = 8. חדשות בניילון. ישר מאמריקע.

ציוד רכיבה לנשים קסדה מידה S שני מעילים מידה M
17/07/2015 | 09:25
119
מפרסם עבור חבר.

למכירה GTR1400 2008
17/07/2015 | 16:49
229
למכירה :
KAWASAKI GTR 1400 , שנתון 2008 . יד שנייה. 148K ק"מ, אחרי טיפול גדול כולל כיוון שסתומים, שיפוץ בולם קדמי , החלפת דיסקים, צמיגים חדשים.
מחירון : 63000 ש"ח. גמיש.
רענן : 0523436636

שתי GIVI שלא היו בשימוש. שחורות, מאקסייה 52 , 1500 ש"ח.
19/07/2015 | 14:20
90
אחת מהן מצויידת במשענת גב (מתפרקת) לרוכב אחורי.
מתאימות הן כארגזי צד והן כארגז אחורי.
מי מגיע היום לאירוע Bike Talk-Summer Party?
16/07/2015 | 12:46
2
161
‫אירוע הקיץ הגדול של Bike Talk-Summer Party ! 16.7.15 ! Israel Bikers‬
https://www.facebook.com/events/492199927621889/

ריינו טייר, רח' הסוללים 4 תל אביב

כנראה שכולם כבר שם.
16/07/2015 | 15:18
1
39
16/07/2015 | 15:48
17
נכנסתי לסטטיסטיקה
15/07/2015 | 21:10
15
340
היום, ביציאה מהעבודה, מישהי החליטה לבדוק אם האוטו שלה חזק מהאופנוע שלי, והיא ניצחה
מכל הממצאים שיש לי (כולל עד) האשמה עליה...
למזלי, פרט למכה יבשה ושפשוף ברגל שמאל אני בסדר
גם האופנוע יחסית בסדר (רגלית שמאל, ידית הילוכים, ידית כידון שמאל ואולי מגן מנוע תחתון משופשף) והוא הועבר לאחר כבוד למטרו סנטר על גבי גרר.

1 - מכיוון שיצאתי מהעבודה, הוגדרה התאונה כתאונת עבודה
2 - אני יודע שהנהגת אשמה ב 100% (למרות שהיא עדיין לא מודה) אז כנראה שאצטרך לעבוד קצת, אבל נצא מנקודת הנחה שהיא אשמה

שאלות,
האם באמת עדיף שיהיה מוגדר כתאונת עבודה ולא תאונת דרכים?
ביטוח החובה שלי עם השתתפות עצמית, האם בגלל שהיא אשמה, במקרה ואתבע פגיעת גוף, האם עדיין יופעל ההשתתפות העצמית, או שבגלל שהיא "משלמת" אין את ההשתתפות (מכיוון שבאמת לא קרה הרבה, אני מניח שפגיעת הגוף היא מינימלית)
פינה אותי אמבולנס לבית החולים, והשוטר לא בא להגיד שלום, איך אני משיג את פירטי התאונה (ופירטי העד)?

תודה מראש על כל העזרה ואיחולי ההחלמה

אופס, שאלה נוספת
15/07/2015 | 21:14
1
198
מה אני יכול להוסיף לתביעת ההחזר מהביטוח?
פגיעות באופנוע זה ברור..
מה עם האמבולנס? מונית מהבית חולים ולמוסך לקחת בחזרה את האופנוע? המכנס שהשתפשף/נקרע? הנעל שנקרעה?
אני חושב שאתה לא שם לב להבחנה בין נזקי גוף לנזקי רכוש
16/07/2015 | 12:26
127
בהודעה הפותחת התייחסת לביטוח החובה וכאן אתה מתייחס לעניינים של נזקי רכוש.
זה לא אותו ביטוח, ולא אותו סוג תביעה.
מה שקשור לנזקי רכוש (פגיעות באופנוע, מונית למוסך, מכנסיים, נעליים) אתה לא יכול להכניס לתביעת ביטוח החובה.
על אלה אתה יכול לתבוע את הביטוח מקיף שלך (אם יש לך), את הפוגעת ו/או את הביטוח של הפוגעת (אבל כדי לזכות תצטרך להוכיח את אשמתה).
ברוך הבא !
16/07/2015 | 00:07
2
177
ראשית אני רוצה לאחל לך החלמה טובה ומהירה !
אם פינה אותך אמבולנס אז יש במיון את טופס הפינוי ותבקש העתק שלו אותו תצרף למכתב השחרור מבית החולים.
צור קשר עם סוכן הביטוח שלך ודווח על המקרה בהקדם האפשרי.
(בית החולים כבר יסדר לעצמו את התשלום עבור הטיפול בך דרך חברת הביטוח שביטחה אותך בנזקי גוף, כך שתדע שאותה חברת ביטוח כבר יודעת על המקרה שלך)
בתחנת האם של האמבולנס שנשלח לאסוף אותך תוכל גם כן לברר (עפ"י תאריך, שעה ומקום) את מספר האירוע בתחנה.
אם שוטר היה מעורב אז גם במשטרה יש מספר אירוע - תגיע לתחנה, יפנו אותך לחוקר, דבר איתו ותבקש אישור על התאונה, בדו"ח הפעולה של השוטר צריכים להופיע כל הפרטים + פרטי העד (אם השוטר הקפיד לתשאל אותו ולרשום את פרטיו)
בכל מקרה תיגש לתחנת המשטרה עם מכתב השחרור מבית החולים + מספר האירוע מתחנת האמבולנס.
עם שלושת הניירות (פינוי האמבולנס, השחרור מבית חולים והאישור המשטרתי) + הפרטים של הנהגת אתה ניגש לעורך דין !!!!
את כל השאלות שלך תפנה אליו, תקבל הסבר והדרכה לדרכי הפעולה שעליך לעשות.
זה מה שאני ממליץ לך לעשות, בהצלחה והרבה בריאות בהמשך 

16/07/2015 | 06:28
22
ד"א נראה לי ש"חוקי" האמבולנס השתנו קצת
16/07/2015 | 07:18
143
קיבלתי הוראת תשלום/התחייבות על סך 707 שקלים ממד"א
גם מחדר המיון קיבלתי בקשה לטופס 250 (תאונת עבודה)

אבל את היום אני כנראה צריך להעביר בטלפונים למצוא את מיירב המיידע הרלוונטי, האם יהיה אפשרי לקבל את פירטי התאונה מהמשטרה גם בטלפון? (לדעתי לא...)

בביטוח חובה לא מעניין מי אשם
16/07/2015 | 10:32
116
בביטוח חובה (פגיעות גוף בלבד) אין גורם אשמה, ולכן לא מעניין מי אשם.
כל נפגע מפוצה מביטוח החובה של עצמו, ולא מהביטוח של האשם.
לכן זה לא "היא משלמת", וגם לא הביטוח שלה משלם, אלא הביטוח שלך.
לכן סעיף ההשתתפות העצמית יופעל.
וזה יחשב לך כתביעת ביטוח חובה במניין התביעות ב-3 השנים האחרונות - גם אם אינך אשם.
האשמה חשובה לגבי נזקי הרכוש וביטוח הרכוש (מקיף, צד ג') ולגבי תביעה פלילית שהמדינה יכולה להגיש נגד האשם בתאונה.
מצטער לשמוע
16/07/2015 | 10:44
6
146
מעבר למה שנאמר כאן, דע לך דבר חשוב מאוד:

מרגע שהודעת בבית החולים או בקופת החולים שאתה שם בגלל תאונת דרכים, "נגזר דינך" ואתה למעשה נחשב כאחד שתבע את הביטוח שלו. גם אם בפועל לא תבעת, וגם אם בפועל לא קיבלת שקל, הביטוח נאלץ לשלם על ההוצאות הרפואיות שהיו לך. לכן, מרגע זה אתה למעשה הופך לתובע, ומכאן שבשנה הבאה הפוליסה שלך הולכת להתייקר גם אם בפועל כאמור לא קיבלת שקל.

לכן, אם לא רכשת את הפוליסה המוזלת תמורת השתתפות עצמית, למעשה כדאי מאוד שתלך עד הסוף, בהתאם לנזקים שנגרמו לך. דהיינו, עורך דין, מסמכים, טיפולים רפואיים, מעקב רפואי, קבלות על האמבולנס, קבלות על תרופות וכל שקל שהוצאת.
האם מה שכתבת נכון גם אם זה מוכרז כ"תאונת עבודה"?
16/07/2015 | 11:18
5
119
האם גם במקרה של תאונת דרכים שמוגדרת כ"תאונת עבודה" נתבע ביטוח החובה, או גורם אחר (ביטוח לאומי למשל)?

(* זו הסיבה שלא כתבתי לו את זה בעצמי, כי הוא כתב שבינתיים זה הוגדר כ"תאונת עבודה")
הבנתי (ואני עדיין מנסה לקבל אישור) זה העדיפות של תאונת עבודה
16/07/2015 | 12:22
1
84
מכיוון שביטוח לאומי הוא זה שישלם בסופו של דבר את האומבולנס/מיון/פגיעת גוף, אז כנראה שאני מכוסה פה...
אבל שוב, אני עדיין מחכה לאישור רישמי

אם יש לך ביטוח חובה אתה מכוסה כנגד פגיעות גוף בכל מקרה.
16/07/2015 | 12:36
67
השאלה שלי היתה אם גם במקרה של תאונת דרכים שמוכרת כ"תאונת עבודה" נתבע ביטוח החובה.
כנראה שהביטוח הלאומי תובע את הביטוח חובה שלך כדי לקבל בחזרה את הכסף שהוא הוציא, אבל אני לא יודע אם זה כך בכל מקרה.

לא תמיד "תאונת עבודה" עדיפה. יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם בהיבטים שונים.
מכיוון שבמקרה שלך הפגיעה היא קלה (כלומר אין (אני מקווה) עניין של נכות או החמרה עתידית אפשרית של המצב הבריאותי כתוצאה מהתאונה, אין צורך לשכור רופאים מומחים וכו') אז זה הרבה יותר פשוט, אבל עדיין כדאי להתייעץ עם עו"ד שזו המומחיות שלו.

אני אנסה לברר את זה, אבל ככל הידוע לי,
16/07/2015 | 12:43
2
102
ברגע שהוא הכריז במיון/קופת חולים/אמבולנס שמדובר בת"ד, זהו. הוא למעשה "תקוע" במסלול של ת"ד, ולפיכך מי שישלם לבית החולם/קופת החולים את הכסף שמגיע להם הוא חברת הביטוח שלו. את האמבולנס הוא ישלם בעצמו, אבל מן הסתם הוא יוכל לתבוע את חברת הביטוח על התשלום הזה. מה שאני אומר זה שאם הוא כבר "תקוע" במסלול ת"ד, ואם ממילא הביטוח יעלה לו בשנה הבאה בגלל זה למרות שלא ראה מהם שקל, אז מוטב שיפעל כדי לראות מהם כסף.

כל האמור לעיל אינו במקום ייעוץ משפטי/ביטוחי והוא משקף את דעתי האישית והלא-מקצועית בלבד.

ט.ל.ח.

אותיות קטנות.
דווקא במיון אני מוגדר נפגע תאונת עבודה (ולא דרכים)
16/07/2015 | 13:40
1
71
גם הטופס שאני צריך להמציא הוא טופס תאונת עבודה לכיסוי הטיפול...
אם כך אז העובדה שזה קרה במהלך רכיבה לא מתועד
16/07/2015 | 15:48
80
ולכן זה לא אמור להשפיע על הביטוח שלך לשנה הבאה. ממליץ לבדוק את זה עם עורך דין.
תרגיש טוב. מקווה שבזאת הזדכת על ממוצע התאונות לרוכב...
16/07/2015 | 11:59
29
הצעה שלי אל תחכי שיבואו אליך תלכי בעצמך לרופא שיקבל החלטה
16/07/2015 | 13:32
69
כשנפגעים בייחוד בתאונת דרכים בדרך חזרה מהעבודה אז את צריכה לבדוק את הנסיבות שלך כי יכול להיות שמגיע לך גם זרך העבודה וגם דרך הביטוח הלאומי ואז תבדקי איפה את מקבלת יותר מה יותר משתלם. מעבר לזה לגבי הפגיעה שלך אל תחכי שאף אחד יבוא לדבר איתך את צריכה ללכת לרופא שנותן חוות דעת רפואיות כדי שהוא יוכל לתת לך ואז שתפני את זה לאן שצריך. בכל אופן אם את רוצה המלצה יש את אודי פרישמן שהוא די מוכר הוא עוסק שזה כרגע אולי כדאי ליצור איתו קשר...
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2015 | 11:11
9
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
חברת
חברת "קראפן"
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה