לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2767327,673 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'מחשבות על האופנוע הבא'
מחשבות על האופנוע הבא
19/01/2016 | 09:37
22
316
אחרי כמעט שנה על ה Z250 אני מרגיש בשל לעלות שלב.
אני מעדיף חדש והתקציב עומד על כ 50-60K
חשבתי על אופנוע 500-600 סמ"ק שיתן תכונות דומות ל Z250

האופציות שראיתי בנתיים
CB500X של הונדה - בחלק התחתון של התקציב, אמור להיות ידידותי וחסכוני (דלק, מרווח טיפולים)
ימאהה MT7 - בחלק העליון של התקציב, וקצת יותר חזק ממה שחשבתי, אבל שמעתי עליו רק דברים טובים 

אופנועים טיפה שונים שגם ראיתי הם ה ורסיס/טנרה/ויסטרום שבחלק העליון של התקציב (ואף מעל), אבל אני קצת חושש מהם בגלל הגודל (מאותגר גובה - ביום טוב 173 ס"מ) 

מה אתם חושבים?
ראיונות נוספים?

אין לחיצות זמן, התיכנון לעשות את מבחני הדרכים ברגוע ולהחליט, אך צריך להחליט מה בודקים :) 

תודה
לצפיה ב-'רשיון?'
רשיון?
19/01/2016 | 14:31
11
69
לצפיה ב-'A (ללא הגבלה)'
A (ללא הגבלה)
19/01/2016 | 15:03
10
139
אבל, עדיין לא רוצה לקפוץ מעל הפופיק
כפי שרשמתי ה MT07 כנראה יותר חזק ממה שאני כרגע רוצה, אבל ב(עיקר) בגלל המון המלצות אני בכלל חושב עליו (כולל המלצות שהוא אופנוע ידידותי למשתמש)

הרעיון הוא להישאר עם האופנוע הבא לפחות שנתיים שלוש

לצפיה ב-'אחרי תקופה על 250'
אחרי תקופה על 250
19/01/2016 | 17:28
9
223
לא נראה לי שה-mt07 יהיה לקפוץ מעל הפופיק.
האופציות הנוספות שנתת הן יותר לכיוון הדו"שי... למה? אם אין רצון להשתמש בכלי גם לטיולי שבילים לא הייתי מאתגר את עצמי סתם עם כלי גבוה.
לצפיה ב-'אתה מחזק את מה ששמעתי על ה MT'
אתה מחזק את מה ששמעתי על ה MT
20/01/2016 | 07:28
8
200
בנוגע לדו"ש, אתה צודק (וזאת הסיבה שהם באו כמיקשה אחת)
הסיבה היא כי אם חסר לי משהו עם ה Z250 זה היכולת לרדת טיפה מהכביש
זה לא חיסרון שאני מרגיש אותו יותר מידי (אני נהנה מאד מרכיבת הכביש) אבל במהלך ה(כמעט) שנה הרגשתי אותו פעמיים שלוש
הרצון העיקרי בנתיים הוא להישאר בכביש (ולכן ה CB/MT הם המועמדים המובילים)
לצפיה ב-'אם הכוונה שלך '
אם הכוונה שלך
20/01/2016 | 08:58
7
141
היא לא ל"שטח" ממש אלא רמה של שבילי כורכר (באיכות בינונית ומעלה) וכדומה - רוב אופנועי (וקטנועי) הכביש מסוגלים להתמודד עם זה.
לא חייבים דו"ש.

כמובן שאם מדובר על עיקר הנסועה, ושאיפה לאתגרי שטח גדולים יותר, אז עדיף כלי יעודי, אבל טיול אקראי בתנאי שביל קק"ל, לא מצדיק את זה, אם זה לא הכיוון הטבעי שלך. (לדעתי ומנסיוני).
לצפיה ב-'זאת כוונתי, אין לי שאיפה למוטוקרוס/סינגלים וכדומה '
זאת כוונתי, אין לי שאיפה למוטוקרוס/סינגלים וכדומה
20/01/2016 | 09:07
6
58
לצפיה ב-'רכבתי בשבילי קק"ל על ג׳וימקס...'
רכבתי בשבילי קק"ל על ג׳וימקס...
20/01/2016 | 10:40
127
גם על שבילים פחות מסודרים (לא שטח כבד, אבל דרכים לא סלולות, משובשות), וגם עם ה-cbf600.
אני בטוחה שגם ה-MT וגם הסיבי יעמדו במשימה.
לצפיה ב-'אם מושך אותך השטח'
אם מושך אותך השטח
20/01/2016 | 19:37
4
113
ושטח יכול להיות גם טיולי שבילים קלילים יחסית, תחשוב בכיוון של דו"ש. מהצד השני אם לטייל בשבילים זו לא מטרה מבחינתך אלא צורך נקודתי שעשוי להתעורר בטיולים מסוימים (נניח נסיעה קצרה על שביל כורכר כדי להגיע למצפה כלשהו כחלק מטיול כביש) אז שכח מדו"ש.

כדי להבין קצת יותר לגבי אופי הרכיבה של דו"שים אתה יכול לחפש בפייסבוק את הקבוצות "דו"גשבילי - Join the Adventure" ו- "Adventure Riders - Israel" ויש גם את הטיולים של מועדון האופנועים הישראלי וטיולי מועדונים למיניהם.

אגב, נראה לי שהתקציב שציינת חוסם בפניך/לא מאפשר לך הרבה אופציות בתחום של הלא מוגבלים. יד שנייה בן שנה שנתיים זו אופציה?

לצפיה ב-'תודה, אני מניח שדו"ש פחות רלוונטי עם כך'
תודה, אני מניח שדו"ש פחות רלוונטי עם כך
21/01/2016 | 08:37
3
74
בנוגע לאופנועים יד שניה (שנה שנתיים), אפשרי אם האופנוע מצדיק את זה

לצפיה ב-'בנוסף ל-mt-07 ול-cb500x '
בנוסף ל-mt-07 ול-cb500x
21/01/2016 | 15:56
2
157
אתה יכול גם לשקול את ה- xsr700 החדש של ימאהה (על אותה פלטפורה כמו ה-mt), את ה- cb650f וה-NC750x של הונדה, את הסקרמבלר של דוקאטי ואת השיבר של אפריליה (שכנראה לא יהיה להיט מכירות אבל קיבל לא מעט מחמאות ב- wheelz).

מבט יותר רחב על האפשרויות אולי יעזור לך להתמקד יותר לגבי הנישה שאתה נמשך אליה ואז גם יאפשר יותר להתעמק.  

לצפיה ב-'איך ה דוקאטי מונסטר 796 (שנתיים שלוש אחורה)?'
איך ה דוקאטי מונסטר 796 (שנתיים שלוש אחורה)?
27/01/2016 | 14:56
1
47
לצפיה ב-'לא מכיר כדי לחוות דעה'
לא מכיר כדי לחוות דעה
29/01/2016 | 11:28
17
לצפיה ב-'Duke 690'
Duke 690
19/01/2016 | 21:14
2
157
אני כבר שנתיים(?!) עם הדיוק, ולדעתי אחד האופנועים הכי מהנים שרכבתי עליהם ב-11 שנים האחרונות, גם האופנוע שנשאר אצלי הכי הרבה זמן.
3 מפות הצתה כך שתוכל לעדן את המנוע, מצד שני זה אופנוע שמאוד בקלות מוציא את הילד הרגע שבך.
מצד אחד מאוד נשלט ונוח מצד שני יודע לתת בראש.

לצפיה ב-'חשבתי עליו'
חשבתי עליו
20/01/2016 | 07:22
1
155
אבל באתר היבואן רשום שמייבאים אותו עם מגבלה ל A1 (עם 33 כ"ס בלבד) 
נשמע לי קצת הזוי (ה 390 מגיע עם 44 כ"ס), אבל זה מה שרשום
לצפיה ב-'כל הגבלה ניתן לשחרר.'
כל הגבלה ניתן לשחרר.
28/01/2016 | 17:53
85
אפשר ע"י טענת מפה (של אקרא לדוגמה) לבטל את ה"הגבלה".
עניין של 15 דקות.
לצפיה ב-'מצחיק'
מצחיק
19/01/2016 | 22:45
1
185
אותי שמישהו בגובה כמעט ממוצע, טוען שהוא מאותגר אנכית.
אבל לא חייבים לבחור דווקא את האופנועים הגבוהים ביותר - ומצד שני, יש דרכים גם להתמודד עם אופנועים שגבוהים לך (יש א/נשים שטוענים שזו בכלל לא מגבלה, אני לא מעזה לעלות על כלי שאני לא מגיעה לפחות בקצות אצבעות של צד אחד, ולפחות נקודה בצד השני, כדי שאפשר יהיה לתמוך במקרה הצורך. אבל כנראה שזה הרבה עניין של טכניקה ואומץ).

ה-MT07 וה-CB500X שניהם יכולים בהחלט להתאים לך, וזו לא קפיצה גדולה מדי, אם כי כמובן שבהתחלה כדאי לתת לעצמך זמן להכיר את הכלי ואת היכולות שלו, תוך כדי לקיחת מרווחי בטחון גדולים מהרגיל.
יש לך גם את ה-ER6N/F אם אתה רוצה להשאר עם קוואסקי. למדתי על ה-N לרשיון A, ומאד אהבתי אותו (אצלי האתגר האנכי גדול בהרבה). לא יודעת איך הוא לאורך זמן.

על שלושת אלו טוענים שהם "משעממים", אבל לדעתי, שעמום יותר תלוי ברוכב מאשר בכלי, ושלושתם מתאימים מאד בתור כלי "גדול" ראשון.

לצפיה ב-''
20/01/2016 | 07:19
68
אני אתן מבט גם על ה EN 
תודה
לצפיה ב-'תזמין נסיעת מבחן'
תזמין נסיעת מבחן
20/01/2016 | 16:02
2
101
תראה מי יושב לך יותר טוב, תראה מי נותן לך דיל שיושב יותר טוב על הכיס שלך ותחליט.
לצפיה ב-'זה הרעיון הכללי, ברגע שניסגר על ה 2-3 דגמים לבדיקה'
זה הרעיון הכללי, ברגע שניסגר על ה 2-3 דגמים לבדיקה
21/01/2016 | 08:38
1
40
לצפיה ב-'תתחיל בCB והMT'
תתחיל בCB והMT
21/01/2016 | 15:16
91
אם לא טובים לך תחשב מסלול מחדש, אבל ממה שאמרת עד עכשיו-נשמע שזה אחד משני אלה.
לצפיה ב-'מבחינת גובה האופנוע , הטנרה מרגיש מאוד גבוה'
מבחינת גובה האופנוע , הטנרה מרגיש מאוד גבוה
20/01/2016 | 22:28
1
137
אני 1.82 ותמיד מרגיש בזמן המתנה ברמזורים שאני על קצה האצבעות.
שלא נדבר שכל ירידה מ- ועליה על האופנוע דורשת ממני להטוט אקרובטי סטייל כריס פייפר וכמובן דורש מעט תכנון היכן תחנה את האופנוע.

ביצעתי נסיעת מבחן על ה CB500X , מרגיש הרבה יותר נמוך , נוח וידידותי.

לצפיה ב-''
21/01/2016 | 08:38
14
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
18/01/2016 | 15:32
7
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

לצפיה ב-'מחפש מנוע לנינג'ה 600 קוואסקי איפה?'
מחפש מנוע לנינג'ה 600 קוואסקי איפה?
18/01/2016 | 10:03
76
לצפיה ב-'מישהו יודע אם אפשר לעשות ביטוח על בסיס יומי לקטנוע?'
מישהו יודע אם אפשר לעשות ביטוח על בסיס יומי לקטנוע?
17/01/2016 | 16:46
2
72
מישהו הציע לי קטנוע וחשבתי לרכב לימים שיש לי בהם סידורים. האם יש כזאת אפשרות?
לצפיה ב-'מינימום לשבוע, בעלות של 5% מביטוח שנתי. רק בפול.'
מינימום לשבוע, בעלות של 5% מביטוח שנתי. רק בפול.
17/01/2016 | 17:44
1
47
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/01/2016 | 19:26
20
לצפיה ב-'מחפש מכון בדיקה בדרום'
מחפש מכון בדיקה בדרום
17/01/2016 | 12:15
1
77
שלום לכולם,
אני מחפש בדחיפות מכון בדיקה טוב/אמין לאופנועים באזור באר שבע מישהו מכיר?
אם יש למישהו המלצות מניסיון אישי אשמח לשמוע,
תודה לכולם.
לצפיה ב-'באופן אישי לא טיפלתי באופנועים בבאר שבע אף פעם'
באופן אישי לא טיפלתי באופנועים בבאר שבע אף פעם
18/01/2016 | 16:55
77
ולא נכנסתי למוסך שם נראה לי ב 5-6 שנים האחרונות.

אך עם האופציות הקיימות בעיר הייתי הולך לבדיקה אצל אלף אופנועים - ליאור ושי הם הבעלים.

אם ישנה האפשרות תיגש למוסך שאתה מכיר, עדיף פי כמה.
לצפיה ב-'למכירה קיט טיפול לקטנוע XEVO 250'
למכירה קיט טיפול לקטנוע XEVO 250
14/01/2016 | 07:30
4
78
הקיט כולל רצועה מקורית , מסנן שמן , פלג , משקולות ומשולשים.
הכל חדש !!!.
הודעות בפרטי.
בתודה וסופ"ש נעים.
לצפיה ב-'למכירה מכנס רכיבה Dainese Air Frazer D1 חדש בניילון מידה 48'
למכירה מכנס רכיבה Dainese Air Frazer D1 חדש בניילון מידה 48
14/01/2016 | 16:18
82
למכירה מכנס חדש בניילון מידה 48 / דגם Dainese Air Frazer D1 חדש לחלוטין בניילון עם תוויות.
משולב בד/רשת ועור עם מיגונים מלאים וסלידרים.
נקנה באתר MOTOIN מכנס מומלץ ביותר בכל האתרים בעולם.
https://www.youtube.com/watch?v=EV6xh_Th5yc
נמכר כי המידה קטנה , לצערי  , הגיע בדואר 31.12.15. מוכר במחיר הקנייה עם קבלות קנייה פרטים נוספים בפרטי.
לצפיה ב-'מעיל ספורט ממוגן אלפינסטארס'
מעיל ספורט ממוגן אלפינסטארס
14/01/2016 | 17:00
95
במצב חדש, מידה 48, 1200 ש"ח
ירון 054-3223502
לצפיה ב-'פילטר אוויר מקורי הונדה -17210MFN-D02'
פילטר אוויר מקורי הונדה -17210MFN-D02
21/01/2016 | 08:33
29
פילטר חדש. מתאים לCB1000R/ CBF1000
ישלח בדואר לכל הארץ
180 שח כולל משלוח
פרטים במסרים
לצפיה ב-'קיט XEVO'
קיט XEVO
31/01/2016 | 08:59
13
מקפיץ !!!
לצפיה ב-'4 פיקים'
4 פיקים
14/01/2016 | 05:35
207
לצפיה ב-'נשארנו כאן קומץ'
נשארנו כאן קומץ
13/01/2016 | 17:58
40
632
ועד שתפוז לא תוריד את השאלטר סופית, נראה אם אפשר לייצר פה קצת עניין. 

פעם, כשהיו כאן מאות כותבים פעילים ואלפי הודעות, הדפים התחלפו בקצב של כמה דפים ביום. 

היום הקצב הרבה יותר איטי, רובנו עברנו לפייסבוק (לינק לקבוצה). אבל יש מי שנשאר כאן, יותר מסיבות נוסטלגיות מאשר פרקטיות (שכן תפוז, לצערי, ממש לא נוחה לשימוש בסלולרי, וחלקנו הגדול לא נמצא ליד מחשב כל היום).

אז, מה דעתכם על שרשור ההכרות הלא-כל-כך-גדול לשנת 2016? אם תשתפו פעולה נוכל אולי לחזור למקורות, להכיר אחד את השני, ולראות אולי אפשר לייצר כאן חברויות חדשות וקבוצות רכיבה לבעלי אינטרסים משותפים. אז, בלי הרבה מלל נוסף - תנו כמה מילים, וכמובן רצוי שתצרפו גם תמונה שלכם עם האופנוע או הקטנוע שלכם.

יאללה מי ראשון?

הנה כמה לינקים לשרשורי הכרות מן העבר:

שנת 2008

שנת 2011

יש עוד, לא מוצא כעת.

לצפיה ב-'אני ראשון'
אני ראשון
13/01/2016 | 20:45
380
שם שלומי
ניק כמובן מספרי הארי פוטר
גיל שערה מ50
מיקום שוהם
אופנוע בנדיט 1200 ישן משנת 2002
אופנוע החלומות שלכם דוקאטי 916 אין על העיצוב שלו
מה הרכיבה הכי הזויה שלכם על אופנוע עוד לפני שהייתי חייל בתור לחוץ לרכב על אופנוע הייתי עם חברים בת"א ואחד החברים לא רצה לרכב הביתה כי החליט שקר מידי.
אז הוא נסע ברכב שלי ואני חזרתי עם ה"אופנוע" שלו (ג'ילרה 50 שעברה הסבה ל80) בלי מעיל בלי מיגונים רק קסדה גינס וחולצה קצרה.
קפאו לי הביצים ברמות קשות אבל הגעתי עם חיוך ענק
לצפיה ב-'בוקר טוב!'
בוקר טוב!
14/01/2016 | 05:48
361
תומר "כRובי" ברעם. בן 39, נשוי + 2.

מעיון בלינקים שנתן מיצו, נזכרתי שאני משתייך ל"מועדון החמש" של הפורום הזה (חמש ספרות בלבד בכרטיס הגולש). גולש כאן די ברציפות מאז 2001. פעם הייתי כותב כאן המון, אבל כשחברים רבים עזבו, עברתי בעיקר לקריאה ופחות כתיבה. גם הפייסבוק לא תרם להשארות החברים הוותיקים כאן...

רוכב כיום על מוטו גוצי V7 רייסר וכותב הגיגים כאלו או אחרים, בדו"גיגים

לצפיה ב-'עכשיו תורי?'
עכשיו תורי?
14/01/2016 | 08:25
320
שחר,
Z250SL ממאי שנה שעברה, מתכוון לעלות ל 500 בקרוב (כנראה)
בעל רישיון כבר יותר מ 25 שנים, אך רוכב באופן קבוע פחות משנה
רוכב כמעט כל יום (בית עבודה) ומעט בסופ"ש (בעיקר לבד)

לצפיה ב-'עמי, בן 53 רוכב כביש ושטח '
עמי, בן 53 רוכב כביש ושטח
14/01/2016 | 10:16
1
348
על Z1000 בארבע השנים האחרונות ולאחרונה הצטרף למשפחה חרגול שטח KTM 125. 

לצפיה ב-'עכשיו אני שם לב שהגדרת "רוכב שטח" שגויה '
עכשיו אני שם לב שהגדרת "רוכב שטח" שגויה
14/01/2016 | 10:46
201
ההגדרה המדוייקת יותר היא "מנסה לא ליפול בשטח"
לצפיה ב-'ועכשיו אני....'
ועכשיו אני....
14/01/2016 | 10:22
1
322
אייל, בן 39 מאורנית, נשוי + 2, הייטקיסט.

חבר בפורום משנת 2003, זוכר היטב את כל מפגשי החברים, את הרכיבות במגרשים בפ"ת בימי שישי ואת תקופת הזהב של הפורום המשובח הזה.
ב(הרבה)שנים האחרונות אני יותר צופה מכותב, וגם לי קצת עצוב לראות איך נפח ההודעות פה הולך ומצטמצם....

רוכב משנת 99, אחרי הפסקה של עשור חזרתי לדו"ג וכיום אני רוכב על CBR600RR שנת 2005.
לצפיה ב-'אנחנו שכנים. שערי תקווה'
אנחנו שכנים. שערי תקווה
14/01/2016 | 10:42
86
לצפיה ב-'עכשיו אני'
עכשיו אני
14/01/2016 | 10:55
5
429
אני מיצו (או דניאל בעולם האמיתי), רוכב מגיל 21, כרגע על דוקאטי מולטיסטרדה 1200S יפהפה ומדהים שנוסע כאילו אין מחר.

אני, כמו כרובי, נמצא פה מההתחלה של הפורום, אליו עברנו מפלטפורמת פורומים אחרת בשם IOL. הימים אז היו ימי טרום פייסבוק, טרום וואטסאפ, טרום טוקבקים, וכל מה שרצית לדעת על אופנוענות היה מרוכז כאן במקום הזה (וכמובן במגזיני אופנועים - מי שמע על "אונליין"?). לכאן התנקזו כולם, וכאן התרכזו כולם, כולל אנשים גדולים משכמם ומעלה שכבר אינם איתנו יותר.

הזמנים השתנו, היום הכל נמצא ברשת, היום הפורומים כקונספט כבר לא מושכים אליהם את הקהל של פעם פשוט בגלל שאופי השיח השתנה.

מקווה להמשיך ולרכוב לפחות עוד 30 שנה.
לצפיה ב-'עליתי עליך '
עליתי עליך
14/01/2016 | 12:50
3
295
כל זה בשביל להעלות עוד פעם את התמונה הזאת 
עכשיו רק חסר את התמונה של מוטי בסטופי בדרך למצריים 

אכול מקנאה למרות ששלי יותר טוב 
לצפיה ב-'טוב קבל תמונה אחרת.'
טוב קבל תמונה אחרת.
14/01/2016 | 18:12
2
442
לצפיה ב-'האמת....'
האמת....
15/01/2016 | 11:00
1
266
למרות שרואים שניסית להתאים את המגני ידיים למגן צד ולמגן גחון אבל לפי דעתי המגן צד צועק מסגריית רחמים ובניו (למרות שבטח הוא עלה לך כמו מובי חדש), בשחור זה יהיה יותר יפה לדעתי.

מתי הוא רואה את אירופה?
לצפיה ב-'זה ככה הגיע מהיצרן...'
זה ככה הגיע מהיצרן...
15/01/2016 | 21:59
94
לצפיה ב-'דוקאטי אדום נצפה אתמול בצהריים ליד חורב בחיפה'
דוקאטי אדום נצפה אתמול בצהריים ליד חורב בחיפה
16/01/2016 | 13:22
180
דגם לא הספקתי לזהות, זה היית אתה?
לצפיה ב-'אני'
אני
14/01/2016 | 11:46
329
גיל, בן 51
רוכב על 990 אדוונצ'ר ונהנה מכל רגע.

לצפיה ב-'חתיכת שרשור היה ב-2008....'
חתיכת שרשור היה ב-2008....
14/01/2016 | 11:52
1
228
עברתי בסביבה ואני כותב:
גדי. חיפה.
רוכב מ-1972 עד 1976 ואז מ-1985 עד היום. לצערי השתנמכתי ב-2009 לקקנוע, למדתי להנות גם מזה. כיום על JM300ABS ואם צריך אז גם בינעירוני.
כותב בפורום קטנועים ומשתדל לעזור עם הנסיון המוגבל שלי.

עיקר האנרגיות שלי מופנות לאהבה גדולה שלא קשורה לפורום: הים. גולש רוח וחותר SUP....
לצפיה ב-'ארגז ומושב נפתח....פרקטיקת הקטנוע להבדיל מחדוות האופנוע'
ארגז ומושב נפתח....פרקטיקת הקטנוע להבדיל מחדוות האופנוע
14/01/2016 | 11:59
255
לצפיה ב-'אלדד, רוכב על CBF600'
אלדד, רוכב על CBF600
14/01/2016 | 20:02
1
298
בן 42, גר בצפון.
רוכב משנת 93 בהפסקות.
אני מעדיף את הפורמט של הפורום ע"פ הפיכסבוק.
לצפיה ב-'בעז'
בעז
14/01/2016 | 20:30
262
Honda  cbx 500 . לפני כן  SILVERWING .לא אוהב מוסכים וזה כנראה הפתרון.
מאלו שרוכבים לאט וחושב שרוכבי ה טימקס לא מבינים למה לא מנסה לתת להם בראש  ברמזור.
בכל רגע פנוי כשלא עובד רוכב על אופנים. הרבה רכיבת שטח ובסופי שבוע חוטא גם ברכיבות כביש .
נחמד הפורום הזה

לצפיה ב-'יאללה, גם פה '
יאללה, גם פה
14/01/2016 | 22:12
295
אני טל, בפורום 8 מאז.. נראה לי שמההתחלה אבל כל כך הרבה זמן עבר, לך תזכור.
כרגע עובד בכל העולם אבל בעיקר באירופה כשהבסיס הוא וורשה אשר בפולין עם אישתי.

רוכב על האופנוע שטל״ש אמר לי בזמנו ״תבדוק, נראה לי שכזה יתאים לך..״
BMW GS1200Adventure קטן וסימפטי וחורש איתו את כל היבשת (ב 80%).

לצפיה ב-'אני גל '
אני גל
14/01/2016 | 22:57
284
בן 43 , רוכב על ... הונדה סיויק ( עם גיר ידני , לפחות זה ! ) .
אני כאן מסוף 2003 ,אז קניתי את הויראגו 500 שנת 99  ,מלוקק ושמור ששירת אותי נאמנה כ 10 שנים .פעם כתבתי יותר , היום כמעט כבר לא ,אבל מציץ על בסיס יומי .
היה גם ורסיס לקראת הסוף ,כשהויראגו נזקק לשיפוץ שעשיתי לבד ונמרח כשנה מפאת חוסר זמן .
מתישהו התעייפתי מהכל , ממחירי הצמיגים , ביטוח , ממלחמת ההישרדות על הכביש ... כשלא היתה לי ברירה לעזור לאישתי ב"סבב גנים" בבקרים החלטתי לקנות עוד רכב והאופנועים נמכרו . תחילה הורסיס ואחרי שנה שבהם נסעתי אולי 2000 ק"מ עליו - גם הויראגו נמכר עם צביטה קטנה בלב .
המעילים -כפפות -שרשראות - קסדה כמובן מחכים בארון . מי יודע מתי יגרד לי לשוב .
אין לי פייסבוק , לא סובל פייסבוק .אבל אני חייב להודות שגם תפוז הצליחו לגרום לממשק להיות על סף הבלתי נסבל .
היו פעם שירשורים ... בנדיט רוצחחחת ..כולם נגד MORM ... אכן תם עידן .

לצפיה ב-'איפה כל הטרולים שלך יא מיצו?'
איפה כל הטרולים שלך יא מיצו?
15/01/2016 | 12:37
4
73
לצפיה ב-'חלק מהטרולים'
חלק מהטרולים
15/01/2016 | 22:07
3
277
התחתן, האישה הכריחה אותם למכור את האופנוע בתואנה שזה מסוכן ועכשיו צריך רכב בשביל להסיע את יורש העצר, וחוץ מזה למה שהיא תחזור לעבודה הרי ממילא כל המשכורת שלה תלך למטפלת אז אתם צריכים את הכסף הזה.

מתוך כל אלה, 98% התגרשו אחרי הילד השני, ואז נאלצו לשלם את כל המשכורת שלהם וחצי מהפנסיה וחצי מקרנות ההשתלמות וחצי מכל מה שהם עבדו קשה להשיג, וגם את הדירה כמובן (אם כי הם ממשיכים לשלם בעצמם את המשכנתא עבורה) - לאישה - שעכשיו הפכה להיות "כוס חורבות" רשמית. כיוון שכך, הם נאלצו לעבור לגור באופן זמני בחדר הילדים המקורי שלהם אצל ההורים, והתחילו לעבוד בלילות בשליחויות של פיצה וחלוקה של עלונים כדי לממן לה את המזונות. לא שזה הפריע לה להתחתן מחדש ולעשות עוד ילד, אלא שעכשיו המזונות שלך הם דמי הכיס שלה, ומה שמממן לה ולבן זוגה החדש את החופשות החצי-שנתיות באירופה.

מתוך כל אלה, חלקם חלו ומתו, חלקם סתם התייאשו מהחיים והתאבדו. אלה שנותרו התחילו איכשהו את החיים שלהם מחדש, סוף סוף הצליחו לשכור מחסן מעופש בדרום ת"א, וסופרים אחורה את השנים עד ששני הזאטוטים שלהם יגיעו לגיל 18 (ועוד שליש עד השחרור מהצבא).

זה לאן שהם הלכו.
לצפיה ב-' ...איך שהגיל מחדד את התובנות...'
...איך שהגיל מחדד את התובנות...
16/01/2016 | 10:05
64
לצפיה ב-'כל מילה בסלע'
כל מילה בסלע
16/01/2016 | 11:16
151
לי נותרו 10 שנים עד שהאחרונה תגיע לגיל 18, וזו הסיבה העיקרית שאני לא רוכב. בינתיים ממלא לוטו ומפנטז מה לקנות אם אזכה.
לצפיה ב-'אחח מיצו...'
אחח מיצו...
16/01/2016 | 12:40
163
לצפיה ב-'מעל שליש מהחיים אני גולש פה..'
מעל שליש מהחיים אני גולש פה..
16/01/2016 | 12:56
2
249
פאקינג 13 שנה.. עד היום אני זוכר איך בתחילת הלימודים באוניברסיטה בלי שקל על התחת הייתי נוסע שעה וחצי כל כיוון ללימודים ולא יכלתי להרשות לעצמי מכונית אז חבר זרק לי שאופנוע זה זול וחסכוני ושכדאי לי לשקול את זה (עבד עלי, ואבל מה כבר הבנתי מהחיים בגיל 18). אז כמו חנון טוב נכנסתי לאינטרנט וחיפשתי "אופנוע". מצאתי תמונה של GS500F (פור פאקס סייק) והתבלבלתי בינו לבין הGS500E וחשבתי - בונא, איזה אופנוע יפה אפשר לקנות ב10000 שקל. לא ייחסתי חשיבות לעובדה שבמחיר הזה מקבלים את הE ולא את הF, וגם הוא יהיה בן 15 שנה.. ניחא.

אז בסוף הסקירה של ציון טיטו על הGPX גרמה לי לקנות אחד ומשם הכל התגלגל...

קוראים לי ודים ואני רוכב על ZERO חשמלי כל יום לעבודה ומחכה לסיים לשפץ את הR1 האלמותי ולקנות אופנוע שטח בנוסף כדי לחזור לרכב כמו בן אדם.

לצפיה ב-'רכבתי על הזירו אתמול. '
רכבתי על הזירו אתמול.
16/01/2016 | 21:18
1
225
איזה דגם יש לך?
לצפיה ב-'דגם אפס.'
דגם אפס.
17/01/2016 | 00:59
67
לצפיה ב-'אבי. CB1000R. '
אבי. CB1000R.
17/01/2016 | 12:56
294
לצפיה ב-'שגיא'
שגיא
17/01/2016 | 16:56
262
שם:שגיא
התחלתי עם דו"ג לפני 8 שנים, הייתי צריך אמצעי תחבורה מA ל B.
שיהיה זול ופרקטי ורק לצורכי תחבורה.
אז רצון לחוד מעשים לחוד.
מה JM250 עברתי ל TDM900 (שאני מאוד מתגעגע אליו).
אחריו היו כמה חודשים מאכזבים על CBF1000F ועכשיו כבר כמה שנים על ורסיס1000.

לצפיה ב-'אחת מהקומץ '
אחת מהקומץ
18/01/2016 | 10:06
286
בת 38, רוכבת כמעט 9 שנים.
אחרי קצת פחות מ-7 שנים על קטנועים (Lead100, Dylan125) עברתי לפני כשנתיים ל-CBR250.
חברה בקבוצת ה-125 (טיולים רגועים עם קצת ערך מוסף מעבר לרכיבה עצמה) כמעט שלוש שנים.

מצרפת תמונות של ההסטוריה הדו"גית המצומצמת שלי.
והנוכחי - לא ביום החתונה עצמו, כי אי אפשר היה טכנית. אבל קצת אח"כ.

והנה שרשור היכרות קצת שונה שהיה פה ב-2013, הראשון בו לקחתי חלק (בניק הקודם, dori78)
לצפיה ב-'קוראים לי דן'
קוראים לי דן
18/01/2016 | 15:48
281
גר באזור המרכז. רוכב מ 1989. משתמש רוב הזמן ב הונדה CB500. יש לי גם  דו גלגליים ישנים
לצפיה ב-'אני פה עוד מימי iol'
אני פה עוד מימי iol
21/01/2016 | 19:11
185
בעיר בדרך כלל עם הלהטוט (ביום)
בשאר הזמן עם ההיטופותם :)

לצפיה ב-'יואב - כיסא גלגלים'
יואב - כיסא גלגלים
28/01/2016 | 14:52
1
95
והמבין יבין.
לצפיה ב-'מבינים, ומרתק לדעת שאתה קורא פה.'
מבינים, ומרתק לדעת שאתה קורא פה.
29/01/2016 | 01:08
73
דרישת שלום.
לצפיה ב-'אני פה מ2001 ולא בפייסבוק, אז אני הדרקון על 2 גלגלים '
אני פה מ2001 ולא בפייסבוק, אז אני הדרקון על 2 גלגלים
28/01/2016 | 16:16
61

היום יש לי אופנוע אספנות ביבוא אישי GV1200GLF קרוזר עם מנוע V4 (האחד מ2 בארץ)
ויש לי גם דוקאטי אינדיאנה 650 שאותו יש לי מ2001
הייתי מחברי כנופיית סוס הברזל 
היה לי בסדר הפוך מהכי קרוב להכי ישן ולא לצחוק בבקשה  :
גראנד דינק 250
ווספה 150 
ג'אווה קאסטום 350
לאמברטה 150
לאמברטה 200
BSA 350 (תרנגול)
סוזוקי X50 (הרכבתי אחד מ3 גופות)
פיאג'ו ספרינטר 150
אופניים עם מנוע של חרמש מוטורי
אופניים עם מנוע חשמלי (לא זה ממש לא דומה לאופניים חשמליים של היום)
וחשוב לציין שכולם הגיעו אליי לא נוסעים ושופצו על ידי מאז גיל 14 ועד היום 

לצפיה ב-'עמרי, 44, אופנוען חשמלי'
עמרי, 44, אופנוען חשמלי
28/01/2016 | 16:29
526
בן 44, נוהג במכונית פעם בשבוע, שאר הזמן על האופנוע. 25 שנה אופנוען, קג'יבה, מוטוגוצי, הרבה סוזוקי ועכשיו זירו. כשאני כאן, אני חופר על הזירו, האופנוע החשמלי החדש והמהמם שלי. שונא את תפוז כי זה חתיכת דרעק משנות ה90 אבל לא יותר מדי פעיל במקום אחר ובכלל, פייסבוק זאת פלטפורמת פורומים די גרועה.
לצפיה ב-' אילן רוכב על גמל באוורי'
אילן רוכב על גמל באוורי
30/01/2016 | 11:14
70
בן 49 ממודיעין רוכב כמעט רצוף משנת 84 כשאבא שלי הביא הביתה ג׳אווה. מאז עברו תחת ידי מלא כלים שונים ומשונים - מהונדה CB400 matic דרך מוטגוצי מונזה , GS500כשרק יצא וVX800 ו DR-BIG וקטנועים וZZR600 ו VFR750 וGS1200 (הנוכחי) ומי יודע שנת היובל בפתח נראה לאן נזרום....
לצפיה ב-'גם אני!'
גם אני!
01/02/2016 | 21:56
23
יונתן, בן 21,
הרישיון יחסית מאד טרי, פחות משנה, והקילומטרז' לא ממהר לגדול (כל הזמן בלימודים) 
רוכב על Z250SL, חולם על אחד קצת יותר גדול - יודע שלא יכול להתמודד עם אחד קצת יותר גדול  

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
01/02/2016 | 22:43
30
אני צחי מגדרה, בן 36. היו תקופות שהייתי יותר פעיל וקורא כאן ובפורמים אחרים של תפוז אך כעת בקושי בעיקר מהסיבות שמיצו כתב.
רוכב שטח TTR600 (גם זה כבר בקושי...) ומתנייד ביומיום ולעיתים גם בטיולים על הטרנסאלפ האהוב.

לצפיה ב-'ייבוא טרייק אספנות'
ייבוא טרייק אספנות
11/01/2016 | 13:56
8
195
במסגרת ההכנות לזקנה חשבתי על ייבוא הארלי אספנות.
השאלה היא מה לגבי כאלה עם שלושה גלגלים: מותר? אסור?
יותם
לצפיה ב-'אוי זה טוב, "הכנות לזקנה"...'
אוי זה טוב, "הכנות לזקנה"...
11/01/2016 | 16:31
3
81
לצפיה ב-'ברור...'
ברור...
12/01/2016 | 11:16
2
112
גם הגיל, גם המשקל,,,הכל יחד (:

לצפיה ב-'היית כבר זקן, שאתה יודע מה להכין ?'
היית כבר זקן, שאתה יודע מה להכין ?
12/01/2016 | 15:16
1
105
משקל וגיל, מה הם קשורים לעניין ?
לי זה נשמע יותר כהכנה למוות......משעמום.

לצפיה ב-''
14/01/2016 | 11:30
8
לצפיה ב-'ראיתי היום אחד כזה 3 גלגלים , אדום ,בקפה בונו ביקום'
ראיתי היום אחד כזה 3 גלגלים , אדום ,בקפה בונו ביקום
15/01/2016 | 16:43
2
30
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
18/01/2016 | 15:02
1
36
לוחית רישוי צהובה? רכב אספנות ?

לצפיה ב-'לא חושב. נראה די חדש ואני חושב שהיה הארלי. בכל אופן זאת '
לא חושב. נראה די חדש ואני חושב שהיה הארלי. בכל אופן זאת
20/01/2016 | 22:39
23
זאת חבורה שמגיעה בשישי בבוקר מדי פעם. חלק עם הארלי רגיל ואחד או שניים עם תלתאופן
לצפיה ב-'אני מציע לך להתייעץ עם ליאור מסנדת BOT בעניין'
אני מציע לך להתייעץ עם ליאור מסנדת BOT בעניין
28/01/2016 | 18:12
8
לפי תקנות היבוא מוזכר שם אופנוע ואני אישית פגשתי כמה חברה שהביאו GOLDWING תלת גלגלי אז אני לא חושב שיש בעיה אבל עדיין כדאי לבדוק כי לפעמים מאשרים לייבא ובסוף בעמדת התקינה ליד עמדה 1 במשרד הרישוי לא מאשרים לך את הרכב.

אני הבאתי אופנוע אספנות עם 2 גלגלים ובדרך שמעתי המון סיפורים
לצפיה ב-'לקנות קסדה דרך איביי'
לקנות קסדה דרך איביי
10/01/2016 | 20:56
4
156
שווה? או שזאת טעות שתהיה יקרה (לא רק בכסף) ? 
הבדל של מאות שקלים גם אחרי משלוח וכ'ו
לצפיה ב-'קרא פה ותוכל להחליט בעצמך'
קרא פה ותוכל להחליט בעצמך
11/01/2016 | 00:01
202
רכישת קסדות מחו"ל – המדריך המלא | מיצו בדרכים

לצפיה ב-'עשיתי ניסיון והנה התוצאות. תשפטו לבד'
עשיתי ניסיון והנה התוצאות. תשפטו לבד
11/01/2016 | 10:03
1
244
ערכתי קניה באתר Revzilla של שתי קסדות ועוד דברים (2 זוגות נעליים, כפפות, ועוד כמה דברים קטנים לדגם האופנוע שלי).
תאריכים:
החבילה נשלח לארץ מארה"ב בתאריך 11 לדצמבר 2015
החבילה הגיעה לארץ בתאריך 17 לדצמבר 2015
שחרור מהמכס לאחר בדיקת טכניון לקסדות, 5 לינואר 2016
החבילה צריכה להגיע אלי כול רגע. חשוב לציין שאם הייתי מהיר תגובה ותוקפני בקבלת שירות, היה אפשר לצמצם זמנים בטיפול בחבילה בארץ בכמה ימים טובים.

ועכשיו לסיכום העלויות המפורטות, בשקלים לשם הנוחיות:
סכום כולל של הקניה: 4710.
מתוכם, קסדת Nexx XD1 Voyager Helmet בשקלים: 1962.
AFX FX-90 Extol Helmet בשקלים: 353.

משלוח ארה"ב-ישראל באמצעות EMS בשקלים: 505
תשלום לטכניון עבור בדיקת הקסדות: 323
תשלום לטכניון עבור הנפקת האישור (תהליך האישור היה מהיר ובאמצעות אי-מייל בלבד): 160
תשלום לעמילות מכס של דואר ישראל. התשלום כולל מע"מ, מיסים, ועמלת עמילות: 1313.

ועכשיו, מעניין האם היה כדאי ורווחי לקנות? הערכות?

לצפיה ב-'עשית כמעט את כל הטעויות האפשריות בהזמנה מחו"ל.'
עשית כמעט את כל הטעויות האפשריות בהזמנה מחו"ל.
11/01/2016 | 13:05
227
1. רבזילה הוא אחד האתרים הפחות ידידותיים למשלוחים מחוץ לארה"ב ובנוסף
כמעט ואין להם מבצעים שווים.
2. אסור לשלב בחבילה אחת מוצרים פטורים ממס ביחד עם מוצרים שחל עליהם
תשלום מס. פקידי המכס לא עושים את ההבחנה ולכן סביר להניח ששילמת מס על
כל המוצרים ועל דמי המשלוח בחבילה (בדרגת המס הגבוהה ביותר) למרות שעל
הקסדות (גם על דמי המשלוח) יש פטור מלא ממיסים.
3. לא מומלץ להשתמש במשלוח EMS בגלל שהוא יקר פי 5 ולפעמים פי 10
 ממשלוח רגיל עם מספר מעקב, ובנוסף נדרשים לשלם עמילות מכס ועוד
כל מיני עמלות הזויות לדואר ישראל.

אתה הרי גולש וותיק בפורום ויכולת לקרוא את המדריך של מיצו או
את המדריך ליבוא קסדות שאני כתבתי. אם היית עושה קצת שיעורי בית,
כנראה שיכולת לחסוך מאות ואולי אלפי שקלים מהסכום ששילמת.
חבל.

מדריך יבוא קסדה רכישת קסדה מחו"ל קניית קסדה בחו"ל חו"ל שחרור קסדה הזמנת קסדות חול ממכס מהמכס
לצפיה ב-'משתלם להזמין קסדה מחו"ל אבל לא מ- ebay.'
משתלם להזמין קסדה מחו"ל אבל לא מ- ebay.
11/01/2016 | 12:44
655
לצפיה ב-'קבוצת פייסבוק חדשה - Honda NC Israel'
קבוצת פייסבוק חדשה - Honda NC Israel
10/01/2016 | 14:25
69
קבוצה לרוכבים על אופנועי Honda NC
https://www.facebook.com/groups/1706962452880967/
לצפיה ב-'תיק/נרתיק כידון'
תיק/נרתיק כידון
10/01/2016 | 09:44
3
81
האופנוע שלי "סובל" מחוסר במקומות אחסון (בפשטות, אין מקומות איכסון)
בדרך כלל, אין לי צורך באחסון, אך לפעמים הייתי שמח לאיזה תא קטן (משקפי שמש בלילה, כבליUSB וכו' דברים קטנים)
חשבתי על תיק קטן שישב על הכידון

מישהו פעם ניסה? האם תיק שכזה (שמותקן כראוי) יפגע בניהוג?
המלצות אחרות?

לצפיה ב-'לא הצלחתי לפתוח את הלינק שצרפת...'
לא הצלחתי לפתוח את הלינק שצרפת...
10/01/2016 | 14:08
2
52
בכל אופן, הפאוץ' של קריאג'ה נותן תשובה טובה לאתגר שתיארת. 
לצפיה ב-'תודה, נראה בהחלט קומפקטי מספיק'
תודה, נראה בהחלט קומפקטי מספיק
10/01/2016 | 14:45
1
42
יש איזה ניסיון עם פאוץ' שכזה על הכידון? או שלא כדאי?
לצפיה ב-'לא הצלחתי להרכיב את הפאוצ' על הכידון. '
לא הצלחתי להרכיב את הפאוצ' על הכידון.
10/01/2016 | 15:24
46
יחד עם זאת, על השלדה - אפשרי ונוח. 
לצפיה ב-'שאלה לי לבקיאים בתחום'
שאלה לי לבקיאים בתחום
10/01/2016 | 09:12
30
433
לפני מספר חודשים רכשתי אופנוע טנרה 660.
ברכיבה הראשונה (לא נסיעת מבחן) חוויתי ונחשפתי לראשונה למושג "מערבולות" ברכיבת כביש. עד היום רכבתי על אופנועי שטח ( כמעט עשור ) ותחושת המערבולות הייתה חדשה לי.
הורדתי את המשקף ורכבתי בלי (מכוער ביותר חייב לציין), קראתי באינטרנט וניסיתי להבין , הרכבתי חלקים שמסיטים את האוויר המגיע מהמזלג / מיכל דלק , קניתי משקף גבוהה של GIVI , קניתי ספויילר , ניסתי להתעלם.. כמעט וניסיתי הכל בחודשיים האחרונים והאמת שכרגע די נשבר לי... בזמן שהאופנוע אצלי רכבתי כמעט 6,000 קילומטר. כאשר כמעט 1600+ מתוכם הינן נסיעות בין עירוניות של של שעה לכל כיוון.

לאחר ההקדמה יש לי 2 שאלות:
1. האם מדובר באופנוע הספציפי שלא מתאים לי? אני רואה שבאופנועים של יצרנים אחרים עם ייעוד מעט שונה המשקף בזווית 45 מעלות +- בעוד בטנרה הוא כמעט ב 80 מעלות (מה שמגביר את המערבולות)
2. כאשר החלטתי להוריד את המשקף ולשים אחד קצר (קיצרתי אותו) המערבולות הפסיקו אבל בכביש בין עירוני יש תחושה שהקסדה נצמדת/ לוחצת מעט על הפנים/מצח בצורה שלא נראה הכי נוח לנסיעות ארכוות האם כך צריך להיות או שהקסדה מעט גדולה עליי? מדבור ב shoei qwest

קצת ארוך אבל אשמח לעצתם מומחי וותיקי הפורום
לצפיה ב-'מניסיון על נייקד ליטר'
מניסיון על נייקד ליטר
10/01/2016 | 09:26
1
272
היתה לי קסדה שקצת גדולה עלי ובמהירויות גבוהות היא נלחצה לפנים. החלפתי קסדה והתופעה נעלמה.
לגבי המערבולות, המשקף הקדמי מסיט את הרוח בזווית. לא תמיד הזווית מתאימה לגובה הרוכב. 
לצפיה ב-''
10/01/2016 | 14:08
19
לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
10/01/2016 | 11:43
5
244
האוויר הזורם סביב האופנוע (בדומה לזה הזורם סביב כל גוף שנמצא בתנועה) מושפע ממספר רב של פרמטרים, וזה עוד לפני שמצרפים למשוואה את הרוכב עצמו. ביניהם יש את מהירות העצם ביחס לאוויר שבו הוא נע (המהירות האווירית לא בהכרח שווה למהירות הקרקעית, למשל ברוחות קדמיות או אחוריות), וכן הצורה האוירודינאמית (או הלא אוירודינאמית) של העצם.

באופנוע כמו שלך, או באופנועי דו"ש/אדוונצ'ר בכלל, בהם המהירות הסופית איננה פרמטר קריטי, ובהם מהירות השיוט אינה עולה על בין 140 ל- 180 קמ"ש, אין בכלל על מה לדבר מבחינת עיצוב אוירודינאמי. הכלי פוגש את האוויר חזיתית, וחותך אותו בצורה גסה למדי. המערבולות שנוצרות כתוצאה מכך מתכנסות באזורים שונים של האופנוע, כולל בחלקו העליון של הקוקפיט בו נמצא חלק גופו העליון של הרוכב, והראש שלו. שינויים כאלה או אחרים בגובה המשקף, בזווית שלו, ברוחב שלו, ב"ספויילר" שמותקן בחלקו העליון - כל אלה יכולים לעשות שינוי לטובה או לרעה במערבולות האלה, ובעיקר במיקום שלהן (כי לבטל אותן כליל קרוב לבלתי אפשרי, אלא אם מייצרים כלי עם צורה מאוד אוירודינאמית, ומבקשים מהרוכב להרכיב על גופו מגוון אמצעים שיקטינו את המערבולות - גיבנת לחליפה היא סוג כזה של אמצעי).

הרעידות והנענועים שאתה מרגיש בקסדה הם כמובן כתוצאה מהמפגש של הראש שלך עם אותן מערבולות. המיקום שלך במרחב של הקוקפיט ישפיע רבות על התחושה שלך. אם אתה גבוה אתה תרגיש שונה מאשר רוכב נמוך על אותו אופנוע. תנוחת הראש, הזווית בה אתה מחזיק אותו, ואפילו השפיפה שלך בעת הרכיבה - כל אלה משפיעים. כמובן גם לקסדה עצמה יש השפעה לא קטנה, לצורה שלה, לדרך שבה היא יושבת על הראש, האם יש לה מצחייה (למשל) מצד אחד או כנפונים ("ספויילרים") מצד שני, וכמובן גם ההתאמה שלה לראש שלך. כל אלה חשובים.

האם האופנוע מתאים לך או לא, את זה אני לא יודע. אבל תנסה לקחת רכיבת מבחן על אופנוע אחר שמתאים לצרכים שלך, נסה לרכוב עם קסדה אחרת, ותנסה לשאול גם רוכבים אחרים שנוסעים על אותו אופנוע כמו שלך. אני יודע שאצלי באופנוע יש הבדל משמעותי בעת רכיבה עם קסדות שונות, וגם כמו שאתה כתבת - אם המשקף של האופנוע נמצא בחלקו העליון או התחתון. אגב, אני מעדיף אותו נמוך - המערבולות פחות מפריעות לי במצב הזה.
לצפיה ב-'אולי אנסה באמת קסדה אחרת'
אולי אנסה באמת קסדה אחרת
10/01/2016 | 14:16
4
106
מהידוע לי אי אפשר למנוע מערבולות , הן קורות כאשר יש הפרשי לחצים במעברי האוויר. אולי שווה לבדוק את האפקט של קסדה אחרת למרות העלות הגבוהה, אחרי הכל זה די הורס את חווית הרכיבה (יותר בבין עירוני)

יש המלצה לקסדה מסויימת? כרגע אני עם שואי קוואסט מכיוון שהמחיר היה באופן יחסי זול והמותג היה לי מוכר כי בשטח אני גם עם שואי. ראיתי כי יש את ה NXR וגם את האראי REBEL. יש עוד משהו שפיספתי? ששווה בדיקה? ממה שבדקתי שניהן במבנה ראש שמתאים לשלי (בעוד שהקוואסט מרגישה לי עגולה מידי לראש שלי). מה שכן הייתה לי אראי 5 שנים בשטח שהתפרקה די מהר והרגישה עדינה מידי לשטח, ריפודים שמהר מאוד מרגישים בלויים - וכל זה ביחס ל שואי שאני איתה כמעט 5 שנים כיום. לכן נוטה יותר לשואי
לצפיה ב-'גם אני רכבתי עם הקוואסט עד לא מזמן. קסדה בסדר גמור'
גם אני רכבתי עם הקוואסט עד לא מזמן. קסדה בסדר גמור
10/01/2016 | 16:33
2
107
עברתי ל HJC RPHA. שקטה ומאווררת יותר 
לצפיה ב-'על מה אתה רוכב?'
על מה אתה רוכב?
24/01/2016 | 09:35
1
15
לצפיה ב-'Z1000'
Z1000
24/01/2016 | 12:32
15
לצפיה ב-'הייתה לי את הבעיה בנולן'
הייתה לי את הבעיה בנולן
11/01/2016 | 12:26
72
זה השתפר משמעותית אחרי שקניתי את ה-RPHA 10 PLUS.
מציע לנסות, עומד לצאת דגם ה-RPHA 11.
לצפיה ב-'"תוציא את העז מהבית" כלומר הרכב את מגן הרוח בחזרה. '
"תוציא את העז מהבית" כלומר הרכב את מגן הרוח בחזרה.
10/01/2016 | 14:02
11
143
יש קסדות אוירודינמיות יותר ופחות. ייתכן שכפי שאמר קודמי - הקסדה הנוכחית מעט גדולה. 
לצפיה ב-'אין הרבה מה לעשות למעט'
אין הרבה מה לעשות למעט
10/01/2016 | 18:44
10
104
להתכופף נמוך מאחורי המשקף. כמה? זה בהתאם למהירות.תנסה פעם להוציא יד מחוץ לאופנוע ב- 150 קמ"ש היד כמעט עפה לאחור. אלו מהירויות גבוהות והגוף שלנו לא אוירודינמי. אנחנו מהווים הפרעה לזרימת האוויר. הפתרון כאמור לדעתי, להתכופף מאחורי מגן הרוח ואז חלק גדול מהבעה נפתר. מומלץ לדעתי להסיט משקל קדימה לכיוון הגלגל הקדמי. מעלה את היציבות . אגב לדעתי נסיעה במהירות גבוהה מעייפת בגלל הצורך להתנגד לרוח ולהתכופף .
לצפיה ב-'תפקיד המשקף אינו "להסתיר" את הרוח מפני הרוכב/ת '
תפקיד המשקף אינו "להסתיר" את הרוח מפני הרוכב/ת
10/01/2016 | 20:32
9
134
המשקף מסיט את הרוח כלפי מעלה, ומקטין את הגרר שהרוכב מייצר. 

זו הסיבה שאפילו משקף קטן - תועלתו מרובה יחסית (בלשון אחרת - מכפיל כוח). 

אני גם חולק על מה שכתבת כי "אין הרבה מה לעשות". יש הרבה מה לעשות (למרות שלא ניתן כמובן לבטל כליל את התנגדות הרוח) - ברמת הרוכב - תנוחת רכיבה נכונה, חביקת מיכל, וברמת הציוד - קסדה אוירודינמית ובגודל מתאים
 וברמת האופנוע - משקף.

לצפיה ב-'בטנרה קשה מאוד לשנות זווית רכיבה'
בטנרה קשה מאוד לשנות זווית רכיבה
10/01/2016 | 20:59
8
114
אני 1.82 גובה, מושב האופנוע מאוד מגביל בתנועה אחורה ומיקום הרגליות לא מותיר ברירה אלא להיות זקוף. 

סתם מסקרנות , אחרי שהבנתי שהחלום של לחרוש את הארץ עם האופנוע בטיולים של שעות ולהנות מהנוף כנראה שלא יקרו , אילו אופנועים יש שעונים לדרישות של כלי להתניידות יום יומית (30 קילומטר ביום בערך) +  טיולים בסופי שבוע של 100-200 קילומטר ומהלך מתלים ארוך מהממוצע בכדי לספוג את הכבישים ? וכמובן תנוחת רכיבה 3/4.

לצפיה ב-'לא חסרים כלים מעניינים שיענו על הצורך שלך'
לא חסרים כלים מעניינים שיענו על הצורך שלך
10/01/2016 | 23:43
5
124
אבל נראה לי שמשהו מתפספס פה אצלך. אתה מצד אחד אומר שרכבת המון על האופנוע שלך, אבל מצד שני אתה שואל שאלות שמובילות לכיוון מסקנה בלתי נמנעת שהיא החלפת האופנוע בגלל משהו שלא בטוח שלא יקרה לך באופנוע הבא שלך. ההתמודדות עם הרוח היא חלק מהתלאות שעוברות עלינו, מי יותר ומי פחות, ולא נראה לי שהחלפת אופנוע היא הפתרון היחיד האפשרי.
לצפיה ב-'שרכשתי את הטנרה ביצעתי נסיעת מבחן לפני כן'
שרכשתי את הטנרה ביצעתי נסיעת מבחן לפני כן
11/01/2016 | 22:56
4
77
ושבחנתי אותו שמתי דגש לבלמים , נוחות וכיצד הבולמים סופגים את הכביש. לא עלה בדעתי כלל נושא הרוח והמערבולות מכיוון שלא הייתי מודע לכך (ולא יצא לי ממש לבלות בכבישים בין עירוניים). אני מאמין שבאופנוע הבא שארכוש אם זה בעתיד הקרוב או הרחוק נושא מיגון הרוח יהיה משמעותי.

ההרגשה בנושא מיגון הרוח באופנוע נובעת מכך שלא חסר פוסטים בחו"ל על מערבולות בטנרה, כפי שציינו גם בוי-סטרום. לדעתי הסיבה לכך שהייעוד של האופנוע לכביש / שטח מותיר את נושא מיגון הרוח לוקה בחסר, אין משקל רב לנושא אצל היצרן. לאחר קריאה באינטרנט נראה שלימאהה אין אופנועים עם מיגון רוח טוב. גם בטרייסר , סופר טנרה וכדומה יש טענות על המיגון.

כפי שרשמתי בהודעה הראשונה באמת שניסתי המון ב 6,000 קילומטרים האלו. אני לא מהמוותרים בקלות :). אשמח לשתף מעט והתובנות שיש לי

1.רכיבה עם המגן המקורי הייתה מזעזעת ולכן קיצרתי אותו מעט השתפר ולאחר מכן קיצרתי ממש ורכבתי כך תקופה
2.הזמנתי מגן גבוה של GIVI ב כ 10 סנטימטרים , בתוך העיר עובד די סבבה מחוץ לעיר לא כוס התה שלי כמו שאומרים
3. קניתי ספולייטר לשים על ה GIVI , שיפר את הנסיעה בתוך העיר אזור גוש דן בצורה נפלא אבל שוב מחוץ לעיר לא קלעתי בול ועדיין לא נהנה כל כך ברכיבה בין עירונית למרחקים.
4. שמתי משקף קצר חתוך + ספויילר - ככה רוכב בשבוע האחרון, המון רוח אבל ללא מערבולות וקצת מפריע לי הנושא של הקסדה
5.הכנתי פלטות מיוחדות בחיתוך בלייזר מפרספקס (לאחר קריאה באינטרנט ותכנון באוטוקד) עזר מאוד למנוע את הרוח שמגיע מהטלסקופים. ובמקרה אחר לא ממש שינה משהו
6.ניסיתי להתעלם - לא עבד :)

מה שנראה לי כרגע זה שהקסדה קצת לא עושה עבודה הכי טובה בשילוב שהיא אולי מעט "רופפת" אך עדיין מתאימה במידה והכיוון לקסדה אווירודינמית יותר תשפר את המצב.

אם גם זה לא עוזר אני מניח שהאופציה הבאה הינה להחליף אופנוע :).

לא יודע אולי אני סתם מפונק עם כל נושא המערבולות.. אין לי מושג
בכל מקרה נושא הרכיבה בכביש חדש לי, מבין שבהתחלה לא מכירים כלום , קצת מבזבזים כסף על ציוד שלא מתאים ולוקח זמן להבין בדיוק מה רוצים ומה צריך בגלל זה לא מתרגש יותר מידי. בטוח שבסוף אדע בדיוק מה אני צריך.

לצפיה ב-'לפי הפירוט שלך מצאת נקודה ללא מערבולות - השאלה מה עוד מפריע '
לפי הפירוט שלך מצאת נקודה ללא מערבולות - השאלה מה עוד מפריע
12/01/2016 | 08:22
3
59
לפי הפירוט הרב שכתבת עשיתה את הצעדים הנכונים, קראת את החומר הנכון וגם מצאת נקודה ללא מערבולות - buffeting, סעיף 4. אתה צריך להבין לעצמך מה מפריע לך במצב הזה. ייתכן מאוד שמה שנשאר זה רעשי הרוח. אם זה כך, אין הרבה מה לעשות. יש קסדות יותר שקטות ופחות שקטות, אבל בסופו של דבר כולן רועשות. הפתרון הוא אטמי אוזניים. אני בכל נסיעה במהירויות מעל 90 שנמשכות יותר מ- 10-15 דקות משתמש באטמים. אני בלי ניסיון בכלים אחרים, אבל נראה לי שהאופנועים היחידים שיכולים להתיימר להיות בלי רעשי רוח זה אופנועי טורינג ענקיים עם מגנים גדולים מאוד.

אגב, גם אם מצאת כוון מגן רוח ללא מערבולות, זה לא אומר שלא יהיו מערבלות כשתעקוף איזו משאית. כוון הרוח ישתנה, מאחורי המשאית האויר כולו מערבולות ממילא, ואתה תרגיש אותן יפה מאוד.
לצפיה ב-'לאחר שעמית ו axiel רשמו שחוו שינוי עם החלפת הקסדה '
לאחר שעמית ו axiel רשמו שחוו שינוי עם החלפת הקסדה
12/01/2016 | 21:37
2
48
החלטתי היום לגשת ולקנות חדשה, אחרי יומיים של אין סוף מדידות מצאתי משהו שמתאים. שמתי לא מעט כסף ויצאתי לרכב וזה עשה שינוי משמעותי.
כל התנודות והרעידות נחלשו ברמה משמעותית מאוד , הקסדה לא נלחצת לכיוון המצח בהאצה והתנגדות גבוהה של הרוח.

בקיצור שינוי משמעותי שמסתבר שהקסדה שהייתה לי (למרות שההיקף שלי 59 מתאים ללארג) שהרגישה די נוחה כנראה שלא הייתה מתאימה בדיוק וגם לא הכי אווירודינמית , אין הסבר אחר לשינוי המשמעותי הזה.

ניצלתי את היום לטייל קצת ואחרי 150 קילומטר אני בהחלט מרגיש שינוי משמעותי לטובה!
לצפיה ב-'על איזו קסדה הלכת בסוף? מעניין :)'
על איזו קסדה הלכת בסוף? מעניין :)
13/01/2016 | 10:58
1
18
לצפיה ב-'מדדתי המון ולבסוף מה שהתאים זה '
מדדתי המון ולבסוף מה שהתאים זה
13/01/2016 | 15:53
61
hjc rpha 10 כפי שציינתם שהתאימה מאוד טוב אבל מאוד צמוד לשימוש שלי
ולבסוף הלכתי עם שוברט S2 ספורט.

לדעתי הסיבה לשינוי הוא שהקווסט פחות מתאימה לראש שלי וגם הרבה פחות אוורודינמית. קל לראות את ההבדל מהר מאוד בין הקסדות ששמים את השתיים אחת מול השניה
לצפיה ב-'אני עם 15ס״מ מעלייך ורוכב על אופנוע דומה, '
אני עם 15ס״מ מעלייך ורוכב על אופנוע דומה,
11/01/2016 | 02:42
107
כשרכשתי את האופנוע הייתה לי את אותה הבעייה כמו שלך יש כרגע,
הרוח נענעה לי את הקסדה והסטה של המשקף למצב הכי עליון כדי להכניס את הקסדה ל״בועה״ לא הצליחה לפתור את הבעיה.
כשהגעתי למוסך להחלפת צמיגים ביקשתי מהאיש במוסך לבדוק אם אפשר להרים את המשקף עוד קצת והוא הסתכל עלי ואמר לי ״בשביל מה? תוריד ויהיה בסדר״.
אז הורדתי.
הגעתי למצב שהמערבולת חובטת באזור הצוואר-כתפיים והקסדה נמצאת בעצם ״מחוץ״ לבועה או ״מעל״ התחום של המערבולת ובא לציון גואל.

אטמי אוזניים כדי להמנע מהרעש ואפשר לרכוב 400-500ק״מ (ואפילו 1000ק״מ) ביום בלי בעיה.

לצפיה ב-'לגבי תנוחת הישיבה'
לגבי תנוחת הישיבה
11/01/2016 | 16:25
64
אני בגבה 178 ודווקא מסיט את הגוף קדימה ודוחף את הראש קרוב למגן הרוח כך שרק העיניים מעל מגן הרוח כדי לראות את הכביש. אבל זה לא קורה הרבה מכיוון שבמהירויות סבירות אין צורך בכך.   כהערת אגב למה לטוס על הכביש.  נכון שלעיתים בודקים איך זה אבל כמה פעמים אפשר לבדוק.
לצפיה ב-'תן הצצה על מבנה המשקף של אופנועי הדקאר'
תן הצצה על מבנה המשקף של אופנועי הדקאר
11/01/2016 | 09:29
89
לצפיה ב-'בעיה די אינדיבידואלית אבל מוכרת'
בעיה די אינדיבידואלית אבל מוכרת
11/01/2016 | 14:10
2
77
אני לא מכיר את האופנוע שלך, אבל באופנוע שאני רוכב עליו - ויסטרום, גם בקודם 650 2007 וגם באלף החדש הבעיה מוכרת עד כדי כך שבפורום מרכזי בחו"ל אסור לפתוח שרשורים חדשים על הנושא, אלא רק בשרשור שמוקדש לנושא.

באופן כללי הבעיה נובעת מזרימה לא חלקה באזור הראש בגלל א. מבנה לא מוצלח של מגן רוח, ב. מראות, ג. תנוחת ישיבה, ד. .... בסוף כל התשובות נכונות.

לי אישות לא הייתה כל בעיה באופנוע הקודם. בחדש יש קצת בעיה כשמגן רוח במצב הזקוף ביותר ואין בעיה במצב השוכב ביותר. ניסיון לרכב ללא מגן הוא ולידי לחלוטין וקראתי תגובות של אנשים שהמערבולות נעלמו במצב כזה. כמובן שזה תלוי באופנוע וברוכב.

הפתרון המקובל בויסטרום כאחד שמאפשר כוון הכי טוב ומציאת נקודה אופטימלית הוא משקף מתכונן Givi Airflow, שכולל אינסוף אפשרויות כוונון וגם כנפון עליון שמאפשר יצירת זרם אויר חלק באזור הקסדה. אני מניח שיש דברים דומים לטנרה.

לגבי התאמת האופנוע לצרכים/רצונות/חלוממות שלך - תחליט מה חשוב לך. לדעתי האישית בלבד, אופנוע שטוב למרחקים ארוכים מאוד, זמני רכיבה ארוכים וכו', לא בהכחר יהיה מתאים לירידה לשטח, כמו הטנרה. בסוף ברוב המקרים תתפשר על משהו ןתחליט לעצמך על מה אתה מוכן להתפשר ועל מה לא.
לצפיה ב-'לא מכיר משהו אחר אבל מאוד מבסוט מהטנרה '
לא מכיר משהו אחר אבל מאוד מבסוט מהטנרה
11/01/2016 | 22:41
1
73
לא הבנתי בדיוק את מה שרשמת "ניסיון לרכב ללא מגן הוא ולידי לחלוטין וקראתי תגובות של אנשים שהמערבולות נעלמו במצב כזה" הכוונה למילה ולידי, אשמח לחידוד

בשביל הטיולים בכביש והתניידות יומ-יומית. אני מתחיל לחשוב בעתיד הקרוב על כלי מעט יותר מכוון לכביש , תנוחת רכיבה מעט יותר כלפי קדימה , מרכז כובד נמוך יותר ואווירודינמיות מעט יותר מושקעת (אני מניח שמייחסים זאת רק למהירויות גבוהות אבל גם ב 90 קמ"ש לאווירודינמיקה של הכי יש משמעות) מכיוון שאני מחזיק בנוסף אופנוע שטח (KTM מרובע פעימות) וירידה לשטח עם הטנרה לא ממש אלטרנטיבה אמיתית אל מול אופנוע שטח של 105 קילו. 

לזכותו של הטנרה מהמעט שרכבתי איתו בשטח נראה כלי מעולה לטיולים
לצפיה ב-'ולידי - חוקי'
ולידי - חוקי
12/01/2016 | 07:24
68
הורדת המגן רוח מבטלת את המערבולות שהוא יוצר, משאירה את הקסדה בזרם אויר חלק ומבטלת את ה- buffeting שאתה מרגיש. מצד שני ללא מגן רוח יש יותר רעש וזה גם יותר מעייף במהירות גבוהה. האנשים שקראתי שניסו את זה, עשו את זה בשביל ניסוי כדי לבודד מה גורם למערבולות. ניסוי דומה הוא לפרק מראות (גדולות מאוד בויסטרום).

בסופו של דבר בגלל שזה מושפע מאוד מהרוכב, ההתאמה היא מאוד אישית. פתרונות של מגנים מתכווננים פשוט מאפשרים גמישות מצויינת בכוונונים, ואז אפשר למצוא נקודה שמתאימה לרוכב.
לצפיה ב-'בסופש האחרון למדתי פרק על מערבולות רוח'
בסופש האחרון למדתי פרק על מערבולות רוח
12/01/2016 | 17:29
2
92
הלימוד היה טראומטי ומפחיד ממש, מעולם לא פחדתי כך על הכביש.
אני רוכב על נייקד בלי משקף, אבל יש לו מיגון רוח נפלא במסכת החזית, כך שאין מגבלת רוח משמעותית. אלא ש...ירדתי לכביש המכבית ותוך כדי טיפוס במהירות התחילה רעידה חזקה בקסדה, רעידה שהזיזה את המשקפיים בתוך הקסדה והייתה מפחידה ושיבשה לי את הראיה. עצרתי בצד לבדוק את האופנוע ולא מצאתי כלום. חזרתי לרכב ושוב אותה תופעה, הפעם היה כבר ברור שזה רוח והבעיה היא רק בקסדה [ והראש המטולטל בפנים] האופנוע כאמור תקין ואין לו גם רעידות ו"זמזום" בידיות כמו שהיו לי באופנועים בעבר לאחר נסיעה ארוכה. שיניתי זווית ישיבה, השתופפות לא עזרה אבל הזדקפות מלאה פתרה את הבעיה. לא נוח לרכב במהירות במצב זקוף ממש, אבל התמודדתי תוך שאני מנצל את הזמן לחשוב מה קורה פה. יום קודם רכבתי בלילה מנתניה במהירות גבוהה ולא הייתה בעיה וכך גם בשבועיים האחרונים עם אותו ציוד חדש [קסדה/מעיל/מכנס רכיבה]. כשנפל לי האסימון לא האמנתי, בכל הפעמים למעט בסופ"ש רכבתי עם תיק גב, בסופ"ש, לא. ביום א' בבוקר עם אותו ציוד + תיק גב, בדרך למשרד, טיפסתי לאותה מהירות וכלום, האופנוע חץ שלוח אין רעידות החיים מייפל. הגורם לטילטול הבלתי נסבל/מפחיד/שמעולם לא חוויתי, היה המעיל בד [מהקטלוג של KTM] כאשר שתי רצועות תיק הגב לא מהדקות אותו לגוף ומשאירות לו מעט חופש. החופש של הבד בין הכתפיים ייצר את התגובה של הרוח והטלטול.
לכן בתור שלב ראשון נסה לרכב עם מעיל אחר [ עור הדוק על הגוף ] ....
לצפיה ב-'מעניין שגם אצלי זה קרה אבל רק ברכיבות בודדות'
מעניין שגם אצלי זה קרה אבל רק ברכיבות בודדות
13/01/2016 | 12:51
1
55
אולי זה קשור לכיוון ועוצמת הרוח.
בשבוע שעבר רכבתי במהירות מאוד גבוהה (עד המנתק) ולא היתה בעיה בכלל. 

לצפיה ב-'יש ימים שבהם יש רוחות או מזג אויר ספציפי שמרגישים הרבה יותר'
יש ימים שבהם יש רוחות או מזג אויר ספציפי שמרגישים הרבה יותר
19/01/2016 | 17:00
14
מערבולות

לדוגמא אתה יכול ביום א לנסוע בכביש מסויים במהירות מסויימת ותנוחה מסויימת
ביום ב כשתשחזר את אותם התנאים בדיוק לא בהכרח יהיו את אותם המערבולות.
לצפיה ב-'אין מה לעשות'
אין מה לעשות
13/01/2016 | 15:47
2
68
היה לי את הכלי.
כמוך, ניסיתי יותר משיטה אחת (כולל מספר רכישות לא זולות) ושום דבר לא עזר באמת (כולל החלפת שתי קסדות).

הטנרה היה אחד הכלים הטובים יותר שהיו ברשותי (והיו לא מעט) ובוספו של יום נמכר בעקבות הסיבה הזו.
לצפיה ב-'לאיזה כלי בסוף החלפת ואם המצב השתפר?'
לאיזה כלי בסוף החלפת ואם המצב השתפר?
13/01/2016 | 15:54
1
33
לצפיה ב-'עברתי לאופנוע כביש'
עברתי לאופנוע כביש
13/01/2016 | 16:42
125
פייזר 1000. אבל זה לא משנה. כפי שאמרתי... היו לי לא מעט כלים (gs, er, xf, בנדיט, פייזר, סופרדיוק וכו') ובאף אחד מהם לא היתה בעית מערבולות כה חמורה.
לצפיה ב-'3.5 הגיגים על מכירות הדו"ג בארץ ב-2015'
3.5 הגיגים על מכירות הדו"ג בארץ ב-2015
10/01/2016 | 06:19
17
238
לצפיה ב-'אנחנו מדינה עם סביבה עויינת לדו"ג'
אנחנו מדינה עם סביבה עויינת לדו"ג
10/01/2016 | 09:30
143
זה מתחיל בתפיסה הכללית בציבור שאנחנו סתם משוגעים, ממשיך במחיר רכישה כפול מחו"ל, מחירי ביטוח מטורפים, מחירי גבוהים לחלפים ואביזרי רכיבה, נהגים (וחלק מהרוכבים) ללא תרבות נהיגה ותשתיות לא סלחניות

שכחתי משהו?  
לצפיה ב-'שוב סחתיין על ההשקעה כרובי. '
שוב סחתיין על ההשקעה כרובי.
10/01/2016 | 09:33
15
160
נדמה לי שהמאפיינים עתיקי היומין, הישנים וה"טובים" המגדירים לנו את סוגי הרוכבים שאנו פוגשים בכביש ובשטח (ומתוך כך מגדירים גם את מה שהם רוכשים...), עדיין שרירים וקיימים.
הרוב השולט הוא רכוב קטנוע. הוא לא אופנוען בכלל והכלי משמש אותו לצורך התמודדות עם פקקי מדינת דן, אם לשם התניידות גרידא ואם לצורך עבודה כזו או אחרת. הם - כפי שאמרת - בכלל במספרי רכישה מעולם אחר.
הבעייה היא שדי מסוכן להסיק משהו בקטגוריית האופנועים, כשמספרי הרכישה האופייניים נעים בין 5 ל...50.  
האופנוענים האמיתיים ירכשו בד"כ BMW אם הם גם אמידים,  או משהו אחר שאופיין בקפידה ע"פ נסיונם ארוך השנים, בד"כ לא כלי זול. הם יתמידו הכי הרבה.
היאפים החדשים יתנסו באופנוענות מוחצנת כמובן וירכשו רק אקזוטיקה איטלקית. חלקם הגדול ינטוש את התחום לאחר מספר שנים...בהעדר מזגן, DVD ומסך מגע גדול ובעיקר, כשימאס להם להתארגן לקראת רכיבה המתרחשת פעם בחודש...
מיעוט זניח מהם, שיסתגל לאופנוענות בזכותה של רכיבה יומיומית, יתמיד זמן ארוך יותר.
גילאי הביניים שאינם אמידים דיים, ירכשו אופנוע קטן וזול יחסית או גדול ולא חדש, ע"מ למצב עצמם בפוזה האופנועית...עד שיתעייפו, או יחוו ארוע לא נעים ויקבלו רגליים קרות. הם יתמידו בתחום מעט יותר מאשר היאפים אבל ינטשו בזמן כזה או אחר.
נותרו הפרחחים. בד"כ בבונים נטולי משהו הראוי לתיאור, שדרכם זימנה להם בוכטה המספיקה ל RRR + קאמלבק וציוד מלא. הם זמניים על הכביש...
אני די בטוח שבחלוקה הזו, תוכל בנקל להסביר מי קנה 15 כאלה או 18 מההם. בשטח אגב, זו תמונה דומה. רק היצרנים הם אחרים והגיל הממוצע של הרוכבים נמוך יותר.
לצפיה ב-'אני חושב'
אני חושב
10/01/2016 | 11:46
4
182
שמשמעות המושג "קאמלבק" מתייחסת לתיקים המכילים מי שתיה. אתה התכוונת לאותה גיבנת שנמצאת בחלק מחליפות המירוצים, לא? אם כן, זה לא זה.
לצפיה ב-'חשבתי לתומי שהגיבנת מנוצלת לאחסון מי שתייה...תודה על התיקון.'
חשבתי לתומי שהגיבנת מנוצלת לאחסון מי שתייה...תודה על התיקון.
10/01/2016 | 15:08
3
50
לצפיה ב-'היא עשוייה לאחסן מי שתיה, אבל ברוב המוחלט של המקרים'
היא עשוייה לאחסן מי שתיה, אבל ברוב המוחלט של המקרים
10/01/2016 | 17:30
2
134
זה לא הייעוד שלה.

לעיתים היא מאחסנת ציוד טלמטריה (במירוצי מוטוג'יפי למשל, אאל"ט), לעיתים היא משמשת לצורך איוורור, אבל בעיקר היא משמשת לצורך הקטנת מערבולות אוויר שנוצרות מאחורי הקסדה של הרוכב ועל ידי כך מקטינות באופן משמעותי נענועי ראש ואפילו רעש.

המושג "קאמלבק" מתייחס ספציפית לתיק גב שמכיל בתוכו שלפוחית של מים שאותו אפשר לשתות דרך צינורית.
לצפיה ב-'בניגוד לקאמלטו שזה גם משהו שונה במקצת '
בניגוד לקאמלטו שזה גם משהו שונה במקצת
10/01/2016 | 19:38
36
לצפיה ב-''
11/01/2016 | 11:48
6
לצפיה ב-'אגב'
אגב
10/01/2016 | 18:47
8
168
שמעתי היום שהחל מחודש פברואר ב- 6 נתצי"ם תהיה לאופנועים אפשרות להתחלק בנתיב. ניסיון לחצי שנה. אולי בכל אופן מישהו הבין שלאופנוע / קטנוע יש + על מכונית ביחוד בערים הגדולות
לצפיה ב-'בדיחה עצובה. היום שמעתי אותה, לא צחקתי.'
בדיחה עצובה. היום שמעתי אותה, לא צחקתי.
11/01/2016 | 00:02
7
193
הנה, אלה הקטעים שבהם משרד התחבורה הואיל בטובו לאפשר לנו לנסוע.

שידפיסו את המפה הזו על נייר וינגבו איתה את הישבן.
לצפיה ב-'בחיי ששמתי פה תמונה.'
בחיי ששמתי פה תמונה.
11/01/2016 | 00:03
185
תפוז.

ניסיון שני.
לצפיה ב-'יותר טוב מכלום '
יותר טוב מכלום
11/01/2016 | 09:20
5
37
לצפיה ב-'אז העניין הוא בזה'
אז העניין הוא בזה
11/01/2016 | 16:30
90
שנפרץ קו התנגדות ( לא בבורסה) של איסור נסיעה בנת"צ. וכפי שאנחנו יודעים שיטת הסלמי תוכיח את עצמה גם כאן.חוץ מזה שלהיות אופטימים זה נחמד. לך תדע אולי הפיילוט יהיה חיובי ויתנו עוד כמה סוכריות.אגב הוזכר העניין של רוכבי דו גלגלי שהתפקדו לליכוד והנה אנחנו מריחים בחירות פנימיות בליכוד וכל אחד ממקסם  את האפשרויות.
לצפיה ב-'במקרה הזה לא בטוח'
במקרה הזה לא בטוח
12/01/2016 | 19:19
3
49
לך תזכור באיזה קטע מותר ואיזה אסור. מתכון לקנס. וזה עוד ניסוי.
אני ממשיך להשתחל. אחלו לי בהצלחה.
לצפיה ב-'לא כזה מסובך. מספר הקטעים מועט...'
לא כזה מסובך. מספר הקטעים מועט...
12/01/2016 | 21:33
2
57
מעניין אם המשטרה תאכוף את הפיילוט. בתוך ת"א כלי רכב פרטיים נוסעים ללא חשש בנת"צ. שלא להזכיר רוכבי דו"ג. 
לצפיה ב-'עד שהמשטרה מחליטה למלא את קופותיה '
עד שהמשטרה מחליטה למלא את קופותיה
13/01/2016 | 11:00
1
19
לצפיה ב-'goes without saying '
goes without saying
13/01/2016 | 11:15
14
לצפיה ב-'"הדובי הכחלחל" שלך, עלה לך לראש.'
"הדובי הכחלחל" שלך, עלה לך לראש.
11/01/2016 | 20:49
37
לצפיה ב-'יבוא אופנוע'
יבוא אופנוע
09/01/2016 | 17:23
1
187
שבת שלום אפשרי לייבא לישראל אופנוע ישן בעל 3 גלגלים כמו בתמונה?
תודה.

לצפיה ב-'נסה כאן'
נסה כאן
09/01/2016 | 17:33
126
פורום רכבי אספנות
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לקניית אופנוע 250 בתקציב מוגבל'
התייעצות בנוגע לקניית אופנוע 250 בתקציב מוגבל
09/01/2016 | 15:55
2
162
שלום חברים,
אני לפני קניית אופנוע 250 סמ"ק, כרגע בשלב בחינת האופציות.
להלן הרקע והקריטריונים:
  • אופנוע שינייד אותי בסופ"שים - בעיר (הררית משהו – חיפה) ובבינעירוני (טיולים ברחבי הארץ וניוד קצר של כ-20 דק). על כן שיוט נינוח על 110-120 חצילים זה חשוב.
  • כיוצא בזאת – זהו אופנוע תחביב. אני רוצה שהאופנוע יהיה אמין ככל האפשר, ולא ייצור לי כאב ראש עד שאני חוזר הביתה לסופי שבוע. אטפל בעצמי.
  • הסיבות ל250 סמ"ק – ביטוח (רכיבות בסופשים בלבד, חבל לשלם ביטוח יקר), תקציב, צריכת דלק.
  • תקציב סביב ה-15 אש"ח לאופנוע בלבד. העדפה חזקה לכלי אחרי ירידת הערך הגדולה.
  • אין העדפה לסוג מסוים של אופנוע – אוהב נייקד, אוהב קאסטום, אוהב פול פיירינג (אבל לא אוהב את מחירי הפלסטיקה), אוהב את הפרקטיות והנוחות של הדו"ש תיור (לא שיש כאלו בסמ"ק שאני רוצה).
להלן האופציות הקיימות ביד שניה כיום, ע"פ סדר א"ב:
דיאלים DAYSTAR - בן שנה-שנתיים, יקר יחסית לתקציב. סינגל, 23 כ"ס.
 דיאלים VJF - בן שנה-שנתיים, נכנס יפה בתקציב. סינגל, 23 כ"ס.
הונדה CBR - בן 4-5 שנים, יקר יחסית לתקציב. סינגל, 27 כ"ס.
יוסאנג GT - בן 3-4 שנים, יקר יחסית לתקציב. וי-טווין, 29 כ"ס. (הR לא בתקציב) 
יוסאנג GD - בן 2-3 שנים, יקר יחסית לתקציב. סינגל, 28 כ"ס. (הR לא בתקציב) 
סאניאנג וולף - בן 3-4 שנים, נכנס בתקציב. סינגל, 24 כ"ס.
סוזוקי אינזומה - בן 2-3 שנים, יקר יחסית לתקציב. טווין, 24 כ"ס.
ק.ט.מ דיוק - בן 2-3 שנים, נכנס בקושי בתקציב. סינגל, 26 כ"ס.
קוואסקי בייבי נינג'ה - בן 4-8 שנים, נכנס בקושי בתקציב. טווין, 30-32 (?) כ"ס.

שתי אופציות ביזאריות במקצת:
קליבלנד הייסט – בן 2-3 שנים, נכנס בקלות בתקציב. סינגל, 16 כ"ס. נראה פנטסטי בעיניי. בלי בולם אחורי. כמה הוא כשיר למשימות בינעירוני ועירוני במהירות שיוט סבירה ובלי לשבור לי את הגב?
לונסין – בן שנה, נכנס בתקציב במידה ונמצא כיד שניה. סינגל, 16 כ"ס. נראה כיפי, פשוט, זול. האם יתאים לצרכים?

אשמח להתייחסותכם ועצותיכם. כמו כן, אם יש אופציות מעניינות ששכחתי - תפאדלו.

לצפיה ב-'בתקציב הזה לדעתי עדיף קטנוע'
בתקציב הזה לדעתי עדיף קטנוע
09/01/2016 | 23:48
92
אין לי נסיון עם אף אחד מהכלים האלו, מבירור דומה שעשיתי לפני כשנה, הסאניאנג וה KTM בשנתונים האלו, כשכבר אין עליהם אחריות, כנראה שידרשו הוצאות תחזוקה גבוהות.
הרושם שלי מנסיעות המבחן ומהמלצות שקיבלתי הוא שהאינזומה וה CBR יותר אמינים מהדיאלים, יוסאנג,סאניאנג, KTM. לא ביררתי בזמנו לגבי הבייבי נינג'ה.

לדעתי ה 16כ"ס יהיו חלשים מדי לבין עירוני.

לצפיה ב-'היו לי שניים מהאופנועים ברשימה'
היו לי שניים מהאופנועים ברשימה
10/01/2016 | 20:54
93
את הוולף וראודווין (VJF) של דיאלים.
שניהם אחלה בסה"כ, יותר אהבתי את הדיאלים (ראה פחות מוסך והמחיר שלו היה יותר ידידותי). מאחר ואתה מאד פתוח בסה"כ לדי הרבה סוגים שונים של אופנועים, לדעתי כדאי לך להתמקד על 1 מכל חברה ולקחת אותם לנסיעת מבחן, תראה איך הם מרגישים לך. בסה"כ זאת חוויה די סובייקטיבית - זה מאד תלוי באיזו מהירות אתה אוהב לנסוע ואם אתה מחפש כלי יותר 'כבד' שיושב על הכביש טוב, או אופנוע כזה שיותר קל לתמרן איתו בנסיעה בכביש.
לצפיה ב-'בקשת עזרה עם מצלמת קסדה'
בקשת עזרה עם מצלמת קסדה
08/01/2016 | 00:05
14
166
שלום חברים.
בבלאק פריידי האחרון הזמנתי לי מצלמת קסדה מאיביי.המצלמה נקראת M500 sport dv
בהוראות הפעלה היה רשום שכשמחברים את המצלמה כשבתוכה כרטיס זיכרון אמור להיות קובץ בשם sport dv ששם אפשר לכוון את השעה והתאריך ולשלוט בכל מיני הגדרות של המצלמה.הבעיה שהקובץ הזה לא שם (ובדקתי שאין קבצים נסתרים) ניסיתי ליצור את הקובץ בעצמי מכל מיני מקומות שחיפשתי באינטרנט אבל המצלמה מתעקשת להשאר על איזה תאריך ושעה ברירת מחדל לא ברורים.
אני לא בטוח שזה הפורום הנכון אבל אני מניח שיש פה עוד אנשים שמתעסקים עם מצלמות בסגנון הזה ואולי מישהו יוכל לתרום לי מהניסיון שלו או להפנות אותי לפורום שכן יוכלו לעזור לי.

תודה רבה
לצפיה ב-'בחיפוש מהיר בגוגל מצאתי את זה'
בחיפוש מהיר בגוגל מצאתי את זה
08/01/2016 | 10:01
4
96
לצפיה ב-'תודה אבל את זה כבר ראיתי וזה לא ממש עזר'
תודה אבל את זה כבר ראיתי וזה לא ממש עזר
08/01/2016 | 10:25
3
69
עשיתי חיפוש מהיר ואפילו חיפוש איטי אבל כל מה שהיה שם בתכלס לא עזר.המצלמה מתעקשת להשאר על התאריך והשעה שלה.
לצפיה ב-'אני פשוט זוכר ממצלמה אחרת'
אני פשוט זוכר ממצלמה אחרת
08/01/2016 | 13:13
2
71
שכך היו משנים את התאריך

שמים קובץ בכרטיס הזכרון במקום הנכון בשם הנכון ובפורמט הנכון
וכשמדליקים אעת המצלמה היא קוראת את הקובץ ומעדכנת את ההגדרות.
זה עבד לי במצלמה סינית ישנה
זה עובד גם בגופרו.

שים לב לפרטים הקטנים כמו שם הקובץ המיקום שצריכים לשים אותו (לרוב ב root)
והמבנה הפנימי
לצפיה ב-'איפה זה הroot? '
איפה זה הroot?
08/01/2016 | 13:19
1
53
ואיך אני מכניס אותו לשם?
לצפיה ב-'ROOT זה הספריה הראשית'
ROOT זה הספריה הראשית
08/01/2016 | 22:56
13
לצפיה ב-'נצל"ש - ניקון חשפה ב CES2016 את הKeyMission 360º 4K '
נצל"ש - ניקון חשפה ב CES2016 את הKeyMission 360º 4K
08/01/2016 | 15:17
8
88
כשמה כן היא - 360 מעלות צילום. בקרוב על קסדות האופנועים בארצנו ? 
לצפיה ב-'התגובות אינן אוהדות במיוחד...'
התגובות אינן אוהדות במיוחד...
09/01/2016 | 09:16
69
Comments
Myke says:
January 6, 2016 at 12:54 am
Why so wide!!!! I couldn’t finish watching the footage because I got so annoyed with the wide wrap around!

mountguitars says:
January 6, 2016 at 4:08 am
They’ve got a long way to go as far as picture quality is concerned. Quite surprising from a company who makes awesome cameras and lenses.

לצפיה ב-'אני מציג תגובות של אחרים....'
אני מציג תגובות של אחרים....
09/01/2016 | 09:55
42
מפני שאני לא מצליח להפעיל את הסרטון ...משם מה.
לצפיה ב-'טוב, צריך פשוט לתרגל את המוח בפיענוח הוידאו...'
טוב, צריך פשוט לתרגל את המוח בפיענוח הוידאו...
09/01/2016 | 10:41
4
103
לצפיה ב-'איש משפחה למופת...'
איש משפחה למופת...
09/01/2016 | 11:00
3
87
לצפיה ב-'חשוב יותר מאיכות הוידאו שהשופט יבין את הסיטואציה '
חשוב יותר מאיכות הוידאו שהשופט יבין את הסיטואציה
09/01/2016 | 11:51
2
66
התחבורתית מאחוריך או מצדדיך 
לצפיה ב-'נותר רק לקוות....'
נותר רק לקוות....
09/01/2016 | 19:04
1
40
שהשופט יהיה איכותי.
לצפיה ב-'מסכים. אבל ברשותך, משאלה נוספת...'
מסכים. אבל ברשותך, משאלה נוספת...
09/01/2016 | 22:12
38
שלא יהיה רוכב/ת אחד מחברי הפורום שיזדקק לסרט שצולם במצלמת קסדה. 
לצפיה ב-'אני לא יודע איך שאר החברות עושות מצלמה של 360 מעלות'
אני לא יודע איך שאר החברות עושות מצלמה של 360 מעלות
10/01/2016 | 08:51
45
אבל כאשר משתמשים רק ב2 מצלמות ובמקרה הכי טוב בעלת זוית צילום של 180, זה יוצא דיי עגלגל ומרוח כאשר זוית הצילום היא הכי קיצונית
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
07/01/2016 | 15:55
6
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'ספרי מכונאות אופנועים'
ספרי מכונאות אופנועים
06/01/2016 | 13:52
16
244
מחפש לקנות ספרי מכונאות אופניעים בסיסית משומשים כמו המכונה שבאופנוע או כל ספר בסיסי אחר תודה מראש לכל העוזרים
לצפיה ב-'עצה חינם: לא כול מה שכרוך ומודפס ראוי לקריאה או לשינון. בדוק'
עצה חינם: לא כול מה שכרוך ומודפס ראוי לקריאה או לשינון. בדוק
07/01/2016 | 12:28
15
174
היטב לפני שאתה "מתמסר" למישהו שהחליט שהוא הגיע לדרגת 
מומחה\מנטור\קואוצ'ר\מאמן זוגי\מאמן עיסקי\מאמן נפשי\יועץ\מדריך\גורו\באבא...וכול יתר הכינויים השיווקיים האמורים לאפשר לשרלטנים מקצרי דרך חסרי סבלנות ויכולת התמדה, להתפרנס ע"ח תמימים מזדמנים.
לצפיה ב-'ללא ספק'
ללא ספק
07/01/2016 | 13:31
11
124
בגלל זה אני מחפש משהו יותר כללי שמתאר אופן של פעיליות מבנים סכמטיים וכאלה לא משהו מחייב אלה משהו שיעזור לעבור מההבנה השטחית להבנה מכאנית
לצפיה ב-'אופציה לבינתיים...'
אופציה לבינתיים...
07/01/2016 | 18:53
3
121
העתק מכאן והדבק כל סעיף בניפרד - בגוגל, ככה שיהיה לך לבינתיים...

א . מנועי שתים וארבע פעימות באופנוע.
ב . מערכות דלק והזרקה באופנוע.
ג . מערכות תמסורת ומצמדים באופנוע.
ד . מערכות פליטה באופנוע
ה . צמיגים חישוקים והיגוי באופנוע.
ו . מערכות חשמל ואלקטרוניקה באופנוע.
ז . מערכות בלימה ומערכות שיכוך באופנוע.
לצפיה ב-'וואלה'
וואלה
08/01/2016 | 10:08
2
76
אני יעשה את זה תודה רבה!
לצפיה ב-'אעשה.'
אעשה.
08/01/2016 | 11:40
1
68
אני אעשה.
הוא יעשה.

לצפיה ב-'הוא יעשה ? אני כבר אעשיתי !'
הוא יעשה ? אני כבר אעשיתי !
08/01/2016 | 23:23
18
לצפיה ב-'מתנצל על התגובה המאוחרת, הייתי במקומות אחרים '
מתנצל על התגובה המאוחרת, הייתי במקומות אחרים
09/01/2016 | 14:19
2
74
כש"תינעל" על ספר זה או אחר, פשוט שאל עליו כאן לפני שאתה רוכש אותו. את חלקם אני מכיר לא רע ואחרים כאן, בוודאי יוכלו להתייחס לספרים נוספים.
אתה גם תזהה בקלות את אותם מגיבים מפוקפקים המתחברים אלה לאלו בקלות. החל ממתוסכלים מרירים, אכולים ומכורסמים עד עומק נפשם, הנחבאים מאחורי ניקים מוליכי שולל, שפשוט חייבים ללכלך בכול עת שאני עונה למישהו וכלה ב"נותני עצות" שרלטנים, שזה אך אתמול עלו על אופנוע ומעולם לא למדו דבר וחצי דבר באופן פורמלי.
על מנת לא להסתבך עם איש מהם, אתה באמת מוזמן פשוט לא להגיב למייל זה.  
אני כבר מתורגל...
לצפיה ב-'ז"א שאותם מתוסכלים מרירים, אכולים ומכורסמים בלה בלה בלה'
ז"א שאותם מתוסכלים מרירים, אכולים ומכורסמים בלה בלה בלה
09/01/2016 | 15:03
52
כן למדו - לפחות חצי דבר - באופן פורמלי?
כשזה בא ממך אני מקבלת את זה כמחמאה.

מאידך מפתיע אותי של"נותני עצות" שרלטנים בלה בלה בלה אתה נותן את הקרדיט שהם עלו על אופנוע מתישהו (גם אם רק אתמול), ולא מייחס להם אופנוענות מקלדת גרידא.
אתה כנראה לא היית לגמרי מרוכז כשכתבת את זה.

לצפיה ב-'עזוב בחייך, זה מכבר הפכת לכח צנטריפוגלי...'
עזוב בחייך, זה מכבר הפכת לכח צנטריפוגלי...
09/01/2016 | 16:23
10
לצפיה ב-'ראית? '
ראית?
09/01/2016 | 21:14
3
9
לצפיה ב-'הפורום הוא ציר הסרכזת...'
הפורום הוא ציר הסרכזת...
09/01/2016 | 23:13
1
38
ואתה האיש במבחנה...
התגובה האחרונה שלי ל"מזכירות הפורום", מטרתה הושגה, בכוונה לא הוזכר "הכח המדומה", אליו, לכח זה היתה מלכתחילה הכוונה.
לצפיה ב-'ולפתע אני מבין שבעצם עליך פועל "כח מדומה"...בקיצור...'
ולפתע אני מבין שבעצם עליך פועל "כח מדומה"...בקיצור...
09/01/2016 | 23:31
31
הצחוק שלך בהחלט מגיע לי........
אני לא מרגיש "נעל"....אני מרגיש "מגף רכיבה משובח",........ ...
לצפיה ב-'רגע, רגע...מצאתי מפלט !!!'
רגע, רגע...מצאתי מפלט !!!
10/01/2016 | 00:06
41
אתה כותב רק ב"סיבוב", כשאתה כותב "ישר", הכתב איננו.....
 אחלה !!!

לצפיה ב-'וזה גם בדיוק מה ששווה העצה הזו (כרגיל אצלך)'
וזה גם בדיוק מה ששווה העצה הזו (כרגיל אצלך)
07/01/2016 | 21:20
106
מה אתה חושב תרמה לו העצה הזו שלך?
איך הוא ידע אם משהו כרוך ומודפס כן ראוי לקריאה ושינון?
איך הוא יבדוק היטב?
או שתמליץ לו על ספרים שאתה חושב שהם ראויים, או שתתן לו קריטריונים לבדיקה טובה או לזיהוי ספר ראוי.
או שכרגיל המטרה בכלל לא היתה לתרום לו, אלא סתם לנסות שוב לעשות רושם ריק מתוכן?

לצפיה ב-'כל הכבוד על היסודיות'
כל הכבוד על היסודיות
20/01/2016 | 14:57
1
13
לא יתכן שאנשים ככה סתם יחפשו ספרות מקצועית בלי להבין את הסיכונים הרבים.
לצפיה ב-'נכון. הציניות הפושה במחוזותנו, היא כר גידול מושלם לשרלטנים '
נכון. הציניות הפושה במחוזותנו, היא כר גידול מושלם לשרלטנים
22/01/2016 | 11:30
6
ואופורטוניסטים. פעם, ספרות מקצועית הייתה באמת כזו. היום כול זב חוטם מפיץ את הגיגיו במסווה הנוח של יוצר והמלומדים (אעלק!), הם אוטודידקטים בוגרי וויקיפדיה וגוגל.

לצפיה ב-'למכירה חליפת גשם של חברת POLE RACING'
למכירה חליפת גשם של חברת POLE RACING
07/01/2016 | 11:27
5
162
חדשה לגמרי לא נלבשה מעולם מידה XL
נמכרת במחיר עלות ועקב מידה לא מתאימה
מגיעה עם תיק תואם לאחסון החליפה.

300 ש"ח
0525559979
לצפיה ב-'מעיל רכיבה ספורטיבי אלפינסטארס'
מעיל רכיבה ספורטיבי אלפינסטארס
07/01/2016 | 17:05
109
במצב חדש כולל מיגונים קשיחים ובטנה מחממת פריקה
1,200 ש"ח
ירון 054-3223502
לצפיה ב-'Dainese Air Frazer D1 מכנס רכיבה'
Dainese Air Frazer D1 מכנס רכיבה
07/01/2016 | 17:40
1
128
למכירה מכנס חדש בניילון מידה 48 / דגם Dainese Air Frazer D1 חדש לחלוטין בניילון עם תוויות. נקנה באתר MOTOIN מכנס מומלץ ביותר בכל האתרים בעולם.

נמכר כי המידה קטנה , לצערי , הגיע בדואר 31.12.15. מוכר במחיר הקנייה עם קבלות קנייה פרטים נוספים בפרטי.
לצפיה ב-'מחיר גמיש לרציניים'
מחיר גמיש לרציניים
11/01/2016 | 19:53
11
לצפיה ב-'Dainese Tourist Leather Jacket מידה 52 '
Dainese Tourist Leather Jacket מידה 52
07/01/2016 | 17:55
125
המעיל נקנה עקב ייחודיותו, יופיו והאיכות יוצאת הדופן. רוכסני מתכת, תיקתקים מיוחדים ועשוי עור צבי רך ובעל תפירות כפולות ועור כפול .

רוכב על אופנוע ספורט ולצערי המעיל לא הכי מתאים בתנוחת הרכיבה. רכבתי עם המעיל מספר פעמים (3-4) בלבד חדש לחלוטין. מבקש כחצי ממחיר הקנייה מדיינז באיטליה.
לצפיה ב-'למכירה - KAWASAKI VN800'
למכירה - KAWASAKI VN800
08/01/2016 | 14:44
112
שנת 2001 , כולל מגוון חלקים מקוריים ותוספות רבות ביניהן:
מגן מנוע, אגזוזים פתוחים ומקוריים, מגן רוח , סט מזוודות , חלקי מנוע חלופיים וכו'.
מנוע לאחר שיפוץ מקיף.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה