לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2786827,868 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'Saving lives - one ride at a time'
Saving lives - one ride at a time
24/02/2016 | 14:24
120
שימוש בכלי תחבורה הכי נפוץ בתאילנד בצורה מקורית כדי להילחם במכת יתושים.
לצפיה ב-'קטמ אדוונצ'ר 1190 KTM Adventure: פתרון לבעיית החום '
קטמ אדוונצ'ר 1190 KTM Adventure: פתרון לבעיית החום
24/02/2016 | 00:38
3
387
אחת הבעיות המרכזיות עם האדוונצ'ר 1190 של קטמ, ואולי היחידה, היא שנוצר חום מציק מאד באיזור המושב, המקרין גם לירכיים. אולי בחורף זה נעים, אך בקייץ ובטמפרטורות גבוהות, זה יכול להפוך לבלתי נסבל. כבר מצאתי את עצמי רוכב בעמידה כי החום היה בלתי אפשרי כשמסביב 35C.

יש מספר פתרונות לבעיה, המיוצרים על ידי צד שלישי. לאחר סקירה, בחרתי את הפתרון של חברת WINGS. הוא יעיל ואסתטי. למעשה, נפתרה הבעיה, ואני עכשיו לא מבין מדוע קטמ לא הטמיעה את הפתרון בשנתונים החדשים של ה-1190.

מעלה את ההודעה כאן למטרות תיעוד בשפה העברית. הפתרון ידוע ונפוץ באינטרנט בשפה האנגלית ובשפות אחרות, אך עדיין אין שום איזכור על הפתרון בשפה העברית.
לצפיה ב-'שאלה טובה, ש-ק.ט.מ לא ענו עליה'
שאלה טובה, ש-ק.ט.מ לא ענו עליה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2016 | 10:38
118
ישנו גם בחור סלובני שמייצר לבדו מגינים דומים, ומחוות דעת שונות נראה שהפתרון עובד מעולה
לצפיה ב-'ב KTM סופר דיוק עם אותו מנוע ובהספק יותר גבוה אין בעיית חום'
ב KTM סופר דיוק עם אותו מנוע ובהספק יותר גבוה אין בעיית חום
24/02/2016 | 13:56
92
גם המאוררים על המקרן כוללים "גגון" המפנה את הרוח למטה ולא כלפי הרוכב, כשחם בחוץ והם נכנסים לפעולה הם לא מציקים.
לצפיה ב-'Followup: בעקבות השרב הכבד ורכיבה ב-41 מעלות'
Followup: בעקבות השרב הכבד ורכיבה ב-41 מעלות
15/05/2016 | 18:26
15
ברכיבה מהצפון לפתל אביב בטמפרטורות שנעו מ-34 מעלות בהרי הצפון ועד 41 מעלות במישור החוף, הפתרון עמד בהצלחה. לא שלא הורגש חום בכלל מאזור הירכיים, אך לא יותר מכל אופנוע אחר במצבים דומים.
לצפיה ב-'מבקש המלצה ומחירים לצמיג אחורי 180/55/17'
מבקש המלצה ומחירים לצמיג אחורי 180/55/17
23/02/2016 | 12:35
6
129
שלום לכולם, אני מבקש המלצה מאיפה לקנות ובכמה צמיג כביש אחורי בסגנון מישלין רואד 3 או דנלופ רואדסמארט.
אני גר באזור המרכז.
האופנוע הוא אפריליה דורסודורו 1200.
תודה
לצפיה ב-'אני קניתי ברינו טייר'
אני קניתי ברינו טייר
23/02/2016 | 14:48
120
שמעתי המלצות גם על אורן זיתוני וגם על ספורטישופ
לצפיה ב-'לא ממליץ על הרואדסמארט.'
לא ממליץ על הרואדסמארט.
23/02/2016 | 22:26
1
125
זה היה הצמיג המקורי על האופנוע והיו הרבה איבודי אחיזה.

החלפתי לפירלי אנג'ל והכל הסתדר. אצל זיתוני  
לצפיה ב-'אני עכשיו עם רואדסמרט אחורי, דווקא עשה עליי רושם טוב מאוד'
אני עכשיו עם רואדסמרט אחורי, דווקא עשה עליי רושם טוב מאוד
25/02/2016 | 15:01
56
כנראה זה עניין של תחושה אישית, יחד עם שילוב אופי מנוע/אופנוע.
לצפיה ב-'מצלר M7 עושים אצלי עבודה פנטסטית'
מצלר M7 עושים אצלי עבודה פנטסטית
24/02/2016 | 15:40
141
אחיזה מעולה, אורך חיים גבוה (ביחס לאחיזה ולאופנוע ליטר)
לצפיה ב-'מישהו יכול לתת מחירים? '
מישהו יכול לתת מחירים?
25/02/2016 | 15:03
1
61
אפשר גם בפרטי.
לצפיה ב-'החלפת צמיגים'
החלפת צמיגים
28/02/2016 | 10:05
49
בדוק בפייסבוק "ספורטישופ".
אני החלפתי לפני שבועיים בערך,, שירות ומחירים מצויינים !
לצפיה ב-'המלצה על מנעול דיסק לCBR250R?'
המלצה על מנעול דיסק לCBR250R?
23/02/2016 | 11:31
2
98
קראתי סיפורי זוועה על מנעולי דיסק שנשברו בתזוזה עם האופנוע, אז משהו קצת יותר מחוסם מאלו.
אני חונה פה ושם לחצאי שעות, במקומות הומי אדם.
לא חייב אזעקה, לא בא לי להעיר את השכונה כל פעם שחתול מתחכך לי בגלגל.
לצפיה ב-'לא ממש משנה'
לא ממש משנה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2016 | 10:39
95
מנעול דיסק יגרום לכך שהאופנוע ייגנב תוך 30 שניות במקום 25. הואנועד לענות על צורך ביטוחי בעיקרו
לצפיה ב-'סיפורי הזוועה הם דווקא ההפך...'
סיפורי הזוועה הם דווקא ההפך...
24/02/2016 | 11:28
111
על מנעולי דיסק חזקים שעקמו או אפילו שברו דיסקים, קליפרים ומערכות ABS כשהתחילו לסוע איתם נעולים...
לצפיה ב-'מחפשת wr250r'
מחפשת wr250r
22/02/2016 | 19:02
83
שלום לכולם! בשעה טובה עברתי טסט ואני מתחילה בחיפושים אחר האופנוע הראשון שלי. אם שמעתם/ראיתם/נתקלתם/חבר של אחות שלכם מוכר כזה בבקשה השמיעו קול. תודה
לצפיה ב-'קורם עור וגידים, מועדון ימאהה סופר טנרה 750 קם לתחייה '
קורם עור וגידים, מועדון ימאהה סופר טנרה 750 קם לתחייה
22/02/2016 | 14:54
2
153
אם יש לכם אייקון שכזה, אם אתם מכירים מישהו בעל טנרה 750, אם יש ביניכם כאלו שעדיין עושים כבוד לאייקון ה750...
מוזמנים להגיע ולחלוק מידע עם אחרים, לשאול ולהתייעץ לגבי שיפורים ושדרוגים אינסוף, על לבטים וטיולים משותפים, הדרכות רכיבה בשטח לבהמות גדולות ושאר תופינים, בואו לקשקש על הדבר שאנחנו אוהבים הכי הרבה, האופנוע שלנו :)

חפשו אותנו בפייסבוק תחת הקבוצה
yamaha super tenere 750 israel

סעו בדרכים טובות
לצפיה ב-'ואם אתם רוצים מידע של שנים, של רוכבים מכל העולם'
ואם אתם רוצים מידע של שנים, של רוכבים מכל העולם
23/02/2016 | 11:13
1
89
http://www.super-tenere.net/ הוא המקום, יש גם כמה ישראלים בקרב הכותבים שם.
המון שידרוגים ופרוייקטים מאוד מעניינים בניהול של שתי מכונאיות שמתמחות כבר שנים בסופר טנרה ומשתפות המון ידע ששווה זהב.
לצפיה ב-'מכיר, תודה בכל מקרה'
מכיר, תודה בכל מקרה
24/02/2016 | 16:16
41
לצפיה ב-'נוצרה קבוצה בפייסבוק המיועדת לבעלי אופנוע HONDA NC .'
נוצרה קבוצה בפייסבוק המיועדת לבעלי אופנוע HONDA NC .
21/02/2016 | 15:36
1
91
*שימו לב*
נוצרה קבוצה בפייסבוק המיועדת לבעלי אופנוע HONDA NC
כי הכי טוב זה לשאול ,להתייעץ ולשתף אנשים עם אופנוע כמו שלך .

https://www.facebook.com/groups/1706962452880967/
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2016 | 17:12
11
לצפיה ב-'ב-04.03.2016 אזכרה לאורך, טל שביט ז"ל'
ב-04.03.2016 אזכרה לאורך, טל שביט ז"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2016 | 11:14
2
157
יום השנה במלאת חמש שנים למותו של טל יתקיים בסוף השבוע של 4-5/3/16. 

ניפגש בבית העלמין בקיבוץ מעברות ביום שישי 4/3/16 בשעה 13:00. 

לאחר מכן, במהלך אחר הצהריים והערב בשישי, אתם מוזמנים לבית ההורים בחופית (שלדג 47). 
בשבת, 5/3/16, הבית יהיה פתוח לכולכם במהלך כל שעות היום והערב. 

בשישי יוגש בחופית אוכל שטל אוהב, מעשה ידיה של נתי מורל

אירוע בפייסבוק:

לצפיה ב-' תודה, הקדמת אותי '
תודה, הקדמת אותי
21/02/2016 | 13:17
52
לצפיה ב-'זמן להזכר'
זמן להזכר
01/03/2016 | 05:03
133
זמן להזכר באחת מפניני הטקסט המשובחות, מיני רבות, שהשאיר אחריו טל שביט
לצפיה ב-'אחרי תצןגת הבקיאות בהנדסת אופנועים הנה עוד שאלה'
אחרי תצןגת הבקיאות בהנדסת אופנועים הנה עוד שאלה
19/02/2016 | 14:10
3
268
במאי אני מגיע ללה מאנס לראות את המרוץ.
אני אהיה שם רק ביום ראשון ליום המרוצים עצמו.
אני מגיע לשם ברכב מכיוון צפון
טיפים לגבי מתי להגיע והיכן לחנות ולהתמקם יתקבלו בברכה.

הכרטיסים שיש לי הם כרטיסים רגילים (הכרטיסים ליציע של רוסי חוסלו לפני שהספקתילרכוש)

דרך אגב הראתי את השרשור על הנדסת השלדות לבנדיט הזקן שלי
וזה הפרצוף שהוא עשה לי
לצפיה ב-'"הקרב על הטנגנס"....והמנצח הוא.....'
"הקרב על הטנגנס"....והמנצח הוא.....
19/02/2016 | 16:50
136
טוב יאללה.....שיוויון.
להערכתי, אם הייתי מבין על מה הם מדברים.......הייתי נהנה פחות.
תהנה מהנסיעה למירוץ וממנו.
לצפיה ב-'מעולה. אז אולי תבקש ממישהו שם למדוד לנוי את הכח האקויולנטי?'
מעולה. אז אולי תבקש ממישהו שם למדוד לנוי את הכח האקויולנטי?
19/02/2016 | 18:17
1
34
לצפיה ב-'יש לי תחושה שהתוצאה תהיה בעיטה ב%@>'
יש לי תחושה שהתוצאה תהיה בעיטה ב%@>
19/02/2016 | 19:26
24
לצפיה ב-'מעוניין בהמלצה לאופנוע בקטגוריית הA1'
מעוניין בהמלצה לאופנוע בקטגוריית הA1
19/02/2016 | 03:27
3
209
רוכב מתחיל , מחפש אופנוע שייקח אותי מרחק של כ200KM ביום בכביש מהיר בלי הרבה מאמץ, מוגבל לA1 ולתקציב של כ25-30K, המלצות?
לצפיה ב-'כ- 200 ק"מ ביום זה 6000 ק"מ בחודש, או'
כ- 200 ק"מ ביום זה 6000 ק"מ בחודש, או
20/02/2016 | 00:34
2
206
בערך 72000 ק"מ בשנה... זה הרבה לבקש מאופנוע מוגבל בתקציב כזה. לא?
לצפיה ב-'צודק'
צודק
20/02/2016 | 03:37
1
173
צודק, זה באמת קצת הרבה לבקש מאופנוע בסדר גודל כזה אך התמונה קצת השתנתה ,באופן מפתיע,הדרישה מהאופנוע ירדה ל120KM ליום כלומר כ-2400 בחודש כ-30K בשנה .
האם להתקדם לרשיון A ישנה משהו , או שבתקציב הזה זה לא באמת משנה.
ובכל זאת אשמח להמלצות. תודה רבה!
לצפיה ב-'ועדיין, הרבה ק"מ מאופנוע בתקציב נמוך'
ועדיין, הרבה ק"מ מאופנוע בתקציב נמוך
21/02/2016 | 00:06
139
לא בלתי אפשרי, אבל יש מצב שהתחזוקה תהיה לך יקרה יחסית עבור אופנוע שמראש נרכש במחיר נמוך (מה שעשוי להצביע על מודל ישן יחסית, ריבוי ידיים, או מראש אופנוע שנמכר במחיר זול). שידרוג הרישיון ל- A יאפשר בחירה באופנועים חזקים יותר שמיועדים למרחקים כאלה ללא בעיה מיוחדת. שוב - לא בלתי אפשרי, כי אפשר לחצות את הודו על אנפילד בולט, אבל לא בטוח שזה מה שאתה רוצה.
לצפיה ב-'מחפש המלצה למוסך במרכז'
מחפש המלצה למוסך במרכז
18/02/2016 | 12:53
5
146
שלום לכולם,

אני מחפש המלצה למוסך במרכז עם עדיפות לאזור ת"א,
מקום שיודע לטפל בהונדה CBR600RR.

תודה מראש לעוזרים.
לצפיה ב-'עדיין מחפש המלצה...'
עדיין מחפש המלצה...
19/02/2016 | 13:06
1
79
עשיתי חיפוש בפורום אבל לא מצאתי משהו שעוזר לי,
אני זקוק להמלצה למוסך שמבין באופנועים כאלה ושמישהו יכול להמליץ עליו..
לצפיה ב-'המוסך המרכזי . בסדר גמור. מסודר . המחירים ירדו משמעותית '
המוסך המרכזי . בסדר גמור. מסודר . המחירים ירדו משמעותית
22/02/2016 | 17:34
33
לצפיה ב-'נמרוד - זן אופנועים'
נמרוד - זן אופנועים
22/02/2016 | 21:08
1
56
ישר , מקצועי ושירותי. מורשה להונדה ועופר אבניר. רחוב אליקים 1 ת״א. אצלו כבר כמה שנים.ממליץ בחום.
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה '
מצטרף להמלצה
22/02/2016 | 21:48
24
לצפיה ב-'אישימוטו בהרצל ת"א'
אישימוטו בהרצל ת"א
23/02/2016 | 11:20
39
אני אצלם כבר הרבה שנים, טיפלתי שם בכמה דו"ג. מעריכה מאד את המקצועיות ואת העזרה שקיבלתי מהם בטיפול באופנוע, בהזמנת חלפים מחו"ל ובהחלפת אופנוע.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
17/02/2016 | 13:51
9
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

לצפיה ב-'MotoGP: והשילדה חייבת להיות גמישה!'
MotoGP: והשילדה חייבת להיות גמישה!
16/02/2016 | 16:11
38
285
לפני כמה ימים עלתה הכתבה הזו בדו"גיגים ובה כמה דברים שלא ברורים/מסתדרים לי. פרשנות מישהו?

" על שלדת האופנוע, בניגוד לשלדת רכב, פועלים מלבד הכוחות הגרביטציוניים – הפועלים מלמעלה למטה ובעצם שומרים את כולנו על הקרקע – גם כוחות פיתול (כפיפה). בעת פניה, כל האופנוע כולל הרוכב משתתף בהטיה בשעה שברכב רק הגלגלים משתתפים בסיבוב בעוד השלדה נשארת ניצבת לקרקע. אי לכך ובהתאם לזאת השלדה באופנוע חייבת להיות בו בעת קשיחה מספיק על מנת לעמוד בעומסים המופעלים עליה אבל גם להיות גמישה מספיק כדי להמשיך ולשמר את אחיזת הצמיג באספלט בשעה שהבולמים נכנעים גם הם לכוחות הכפיפה עקב זויות ההטיה הקיצוניות אליהן מגיע האופנוע כיום."
בהתייחס לשלדה, מה ההבדל המהותי בין פנייה באופנוע לפנייה ברכב? מה הקשר בין גמישות השלדה לאחיזה?

" הסגנון השני הוא של בלימה מאוחרת וחזקה ככל האפשר, פניה מהירה והדוקה ומיד האצה חזקה החוצה מה שנקרא 'פוינט אנד שוט' או כפי שקאל קראטשלאו קורא לו 'קווי הפניה בצורת V של הונדה'. בסגנון זה הדומה לדירט-טראק, ושהגיע למוטו ג'יפי על ידי קני רוברטס האב, הרוכב מבלה כמה שפחות על הצד ובעצם מנצל את התכונה החזקה ביותר של האופנוע והיא האצה מהמקום. אם בעבר סגנון זה התאפיין על ידי בלימה מאוחרת והחלקה של האחורי ליישור הפניה על ידי שליטה במצערת, כפי שהפליא לעשות קייסי סטונר, הרי שכיום בזכות התיבה הרציפה אנו רואים כיצד מארק מארקז וגם פדרוסה בולמים מאוחר מאוד וחזק מאוד, עד כדי הרמת הגלגל האחורי, שוברים אל תוך הפניה ומאיצים החוצה ממנה כמה שיותר מהר." 
מה בדיוק ההבדל בין שני הסגנונות? איך מחליקים אחורי ע"י שליטה במצערת?

"...ימאהה נאלצה להעביר משקל אחורה ולהגביה את מרכז המסה באופנוע על מנת לקבל יותר משקל על הקדמי בעת בלימה."
לא ניתן לקבל יותר משקל על הקדמי בעת בלימה מבלי להגדיל את המסה (ולא רק להזיז אותה), הלא כן? אם כך למה בכל זאת יתרום שינוי שכזה (הזזה של מרכז המסה אחורה ולמעלה)?
לצפיה ב-'אתה תקבל בטח עוד תובנות, גם מאחרים, בהצלחה במעשה הניפוי.'
אתה תקבל בטח עוד תובנות, גם מאחרים, בהצלחה במעשה הניפוי.
16/02/2016 | 18:43
27
171
כתבים למיניהם, בד"כ מצויים בחומר כמו...כתבים. זה נכון בהמון תחומים בימינו וכמו שאמר טל"ש ז"ל, "בעידן האינטרנט אין צורך בידע ע"מ להביע דעה..."  .
לשאלתך הראשונה:
אין שום כוחות פיתול על השילדה, גם כאשר הרוכב מגרד את האספלט עם אוזניו. דמיין אופנוע ניצב אנכי על לוח אספלט משופע עמוקות בשיפוע צד. זו סימולציה מאד קרובה למצב של השכבה עמוקה. זה נכון שטלאי המגע בכביש אינו באמצע הצמיג...אז מה? זה עדיין לא מפתל כלום.
כוחות פיתול נוצרים אך ורק בשלב הירידה להשכבה וההתרוממות חזרה. הם נובעים מכך שהגלגל הקדמי מאלץ את השלדה להכנס להטייה, בתגובה להיגוי ההפוך שמפעיל הרוכב, כתוצאה מהכוח הצנטריפטלי שמופעל על האופנוע.
זה הכול. השאר זה רכילות של כתבים.
אין שום קשר בין ה"פיסיקה" של רכב לזו של אופנוע בפניה. שני דברים זרים זה לזה. אם כבר מחפשים דמיון, אז אופנוע בפנייה מצוי במתאר כוחות זהה לאלו המייצגים מטוס המצוי בפניה אופקית. זהו.
למה שלדה גמישה לפיתול אינה טובה להשכבות? משום שהיא מכניסה תנודות והפרעות כשהיא מועמסת וזה רע ליציבות.
אשר לשאלתך השניה:
כיוון שאינני רוכב מוטו GP וכיוון שמדובר בעינינים סופר סופר מקצועיים שנוגעים לנו הרוכבים (גם למשפשפי הברכיים ובעלי הקאמלבק, הפוזה והאחרים) בערך כמו שלג דאשתקד, מוצע לך לנסות ולהתכתב על כך עם הרוכבים עצמם או עם מקורבים לטריוויה של רכילות המסלול. נסה למשל את תמי גורלי. היא תוכל אולי לצטט את מה שנאמר בפיטס, מיד שנייה אמנם אך זה הכי קרוב שאפשר כנראה להגיע.
פעם שאלתי בעצמי (בתערוכה) שני אלופי מוטו GP שאלה זהה. קבלתי תשובות שונות לחלוטין והרבה תנועות ידיים "של טייסים". 
סיכום, לא יודע ולא ממש מסקרן אותי לדעת...
לשאלתך השלישית:
הגבהת מרכז הכובד, מקלה על הרוכב להגיע לסף סטופי.  במצב כזה, של סף סטופי, כול משקל האופנוע ננעץ בקרקע דרך הצמיג הקדמי, מה שמאפשר מקסימום חיכוך ולכן מתאפשרת בלימה חזקה טרם תחילת ההחלקה.
העברת מ"כ (המסה) לאחור היא כמעט חסרת השפעה במהלך הבלימה. רק הגובה קובע. זו אגב אחת הסיבות לכך שהרוכבים במירוצים (וגם אנחנו ) מזדקפים בעת הבלימה, ע"מ להרים את מרכז הכובד.
לא שזה רלוונטי "לנו", אבל מרכז כובד נמוך מדי (הארלי סטייל וכאלה...) יכול להביא לכך שהרוכב לא יוכל להגיע בכלל לסף סטופי, לפני שמתפתחת החלקה בקדמי, מה שמאד פוגם ביכולת הבלימה המירבית. במקביל, מ"כ גבוה מדי, מביא את הסטופי בקלות מדי, לפני שבכלל המשקל הגיע לקדמי, במלואו.
תכנון אופטימאלי מביא את סף הסטופי לקדמי, ממש קרוב להחלקה של הצמיג. זה מאפשר מקסימום בלימה.

לצפיה ב-'"שום כוחות פיתול על השילדה, גם כאשר הרוכב מגרד את האספלט" ?'
"שום כוחות פיתול על השילדה, גם כאשר הרוכב מגרד את האספלט" ?
16/02/2016 | 22:56
2
123
אבל בכדי לשמור על גירוד האספלט, עליו להמשיך ולהפעיל כח על הכידון בכיוון ההפוך(היגוי הפוך).
לצפיה ב-'לא ממש.'
לא ממש.
17/02/2016 | 11:26
1
137
מרגע שהאופנוע הוכנס לקו הפניה ונמצא באינרציה הנכונה (לא בלימה, לא האצה), הוא כבר שם גם אם אתה לא תיגע בכידון.
לצפיה ב-' תשמע, זה אמיתי מה שאני הולך לספר לך...'
תשמע, זה אמיתי מה שאני הולך לספר לך...
17/02/2016 | 18:00
121
הטיול הראשון שלי על הנינג'ה היה לצפת דרך ראש-פינה, בעיקולי הכביש העולה מראש פינה הרגשתי מאוד בטוח בעצמי וללא ידע כלל ולו הבסיסי ביותר, שלחתי את הכידון בכח כלפי מטה, עם העיקול ובכל עיקול, את הגוף השארתי מעלה עם הטייה לצידו החיצוני של העיקול, כשכל העת אני דוחף את הכידון בחוזקה כלפי מטה,ז"א, אני שומר על איזון, כך חשבתי, לא היה לי מושג אבל נהניתי בטירוף, הרכיבה היתה מהירה  יותר מהיום, כשאני יורד עם גוף האופנוע ומביט על האספלט מקרוב.
ודמיין בנפשך שקבוצת אופנוענים היתה מביטה בי......בטיול הראשון.
היו-טיוב העמיד אותי במקומי והסבריו של ניב בקורס הראשון הבהירו לי שאופנוע זה סיפור שאינו נגמר...
לצפיה ב-'תיקון אחד קטן (בינתיים) שלא יכול להיות עליו ויכוח*'
תיקון אחד קטן (בינתיים) שלא יכול להיות עליו ויכוח*
17/02/2016 | 12:03
23
151
לגבי השאלה השלישית:
לא רק הגובה קובע. להזזת מה"כ (מרכז הכובד) קדימה או אחורה יש אותה השפעה בקירוב. הזזת מה"כ אחורה משפיעה איכותית כמו הנמכתו, ולהיפך.
המצב האופטימלי שאתה מתכוון אליו, מתרחש אם הזווית (ביחס לאנך לקרקע, במבט על האופנוע מהצד) של הקו הישר המחבר בין מרכז הכובד (של האופנוע + רוכב) ונקודת המגע של הצמיג הקדמי עם הכביש היא כזו שהטנגנס שלה שווה למקדם החיכוך שבין הצמיג הקדמי לכביש בעת הבלימה.
אם הזווית הזו קטנה יותר - האופנוע יתהפך קדימה לפני שיתפתח מלוא כח הבלימה האפשרי בין הצמיג הקדמי ובין לכביש.
אם הזווית הזו גדולה יותר (המצב שכינית אותו הארלי סטייל וכאלה...) - הגלגל הקדמי יחליק לפני שיתפתח מלוא כח הבלימה האפשרי בינו ובין לכביש.
משמבינים את זה, ברור שעל הזווית של הקו הזה משפיע המיקום האופקי של מה"כ (לאורך האופנוע) כמו המיקום האנכי (הגובה) שלו. מי משפיע יותר או פחות זה תלוי בזווית של הקו הזה.
המקרה האחרון (הארלי סטייל), אינו בהכרח לא אופטימלי, אבל הוא מחייב בלימה בשני הגלגלים כדי להיות אופטימלי, ולכן מחייב מיומנות גבוהה יותר (או מערכת אוטומטית לחלוקת כח הבלימה או מניעת נעילת גלגלים).

נראה בהמשך אם יהיה לי זמן/כח/מוטיבציה להצביע על תיקונים נדרשים נוספים ...

* אלא אם כן זה איתך
לצפיה ב-'נחמד שאתה לומד את משנתי. כמומחה בחיפושים כאן, אתה תמצא בקלי '
נחמד שאתה לומד את משנתי. כמומחה בחיפושים כאן, אתה תמצא בקלי
17/02/2016 | 16:12
73
קלות את ההסבר שלי המאזכר את טנגנס הזווית שהזכרת.
הבא אותו לכאן ותראה שההסבר שלך מתלכד אתו.
לצפיה ב-'ואם כבר מדייקים, אז אתה די "מורח" את הקוראים באמצעות המלה '
ואם כבר מדייקים, אז אתה די "מורח" את הקוראים באמצעות המלה
17/02/2016 | 16:23
15
84
"איכותית", בשורה הראשונה של דבריך וכול זאת ע"מ להצדיק "תיקון" (אעלק...) שאתה מכניס לדברי.
כול עוד עסקינן בצמיגי מירוץ לוהטים ובאספלט מסלולים משובח, תאוצת בלימה חזקה כמו במרוצים, עולה לאין ערוך על תאוצת הכובד.
זה אומר בבהירות, שהזזה אופקית של מרכז הכובד, משפיעה פחות מאשר הגבהתו או הנמכתו. 
לצפיה ב-'לאין ערוך? הגדר "לאין ערוך".'
לאין ערוך? הגדר "לאין ערוך".
17/02/2016 | 23:48
60
תאוטת הבלימה במירוצי אופנועים הכי קיצוניים אינה עולה על 1.7G, כלומר פחות מפעמיים תאוצת הכובד, כאשר חלק מהתאוטה הזו נתרם בכלל ע"י התנגדות האוויר, שבמהירויות של מירוצים איננה זניחה.
פקטור של כ-1.5 נקרא אצלך "לאין ערוך"? אולי כדאי שתבדוק במילון מה המשמעות של "לאין ערוך".
במצב זה הזזה אופקית אמנם משפיעה פחות, אבל לא הרבה פחות, ובטח שהיא לא "כמעט חסרת השפעה" (שזה מה שכתבת).

למרות מומחיותי בחיפושים, לא הצלחתי למצוא את ההסבר שלך הנ"ל, ואני גם לא זוכרת שהיה הסבר כזה. חבל שלא הבאת אותו בעצמך.

לצפיה ב-'למעשה, השפעת הזזה אופקית אפילו יותר גדולה, שווה בערך לאנכית.'
למעשה, השפעת הזזה אופקית אפילו יותר גדולה, שווה בערך לאנכית.
18/02/2016 | 10:02
13
57
אם טנגנס הזווית הוא 1.7, זה אומר שאם גובה מה"כ הוא בערך 70 ס"מ, המיקום האופקי של מה"כ צריך להיות בערך 1.20 מטר מאחורי נקודת המגע של הגלגל הקדמי עם הקרקע. אם הטנגנס הוא 1.5, מה"כ נמצא כ-1 מטר מאחורי נק' המגע.
בהתחשב בכך שבסיס הגלגלים של אופנועים כאלה הוא כ-1.50 מטר, זה לא מתאים; זה די כמו מה שקראת "הארלי סטייל וכאלה".
אנחנו יודעים שמה"כ נמצא בערך באמצע בסיס הגלגלים, שזה אומר שטנגנס הזווית הזו הרבה יותר קרוב ל-1 מאשר ל-1.5, ואם הוא 1 אז השפעת הזזה אופקית שווה לזו של הזזה אנכית.

זה גם אומר שהגבהת מרכז הכובד במצב זה אינה כדי להתקרב למצב האופטימלי שתיארנו, משום שהאופנוע כבר מועד לסטופי, וההגבהה של מה"כ מקרבת אותו עוד יותר לסטופי (כלומר מרחיקה אותו מהמצב האופטימלי). ולכן הגבהת מה"כ באופנועים כאלה לא יכולה לשפר את יכולת הבלימה כמו שכתבת. במצב זה, דווקא הזזת מה"כ אחורה תרחיק את סף הסטופי, והיא אולי נועדה לפצות על הצורך/אילוץ להגביה את מה"כ מסיבה אחרת (כלומר נועדה להחזיר או לקרב בחזרה את מה"כ לקו הקודם).

לצפיה ב-'הגבהת מ"כ אינה יכולה לשפר את עצמת הבלימה. אי אפשר לשפר אותה'
הגבהת מ"כ אינה יכולה לשפר את עצמת הבלימה. אי אפשר לשפר אותה
18/02/2016 | 11:05
12
59
באופנוע נתון מעבר למה שמתקבל בגיאומטרית הטנגנס האופטימלית. כשתחזור לרכב תבין ש"העליה לגובה" (הגברת המועדות לסטופי כפי שכינית זאת), אכן מקלה על הגעה לסף סטופי, מבלי להסתכן בנעילת גלגל קדמי ובעקבותיה איבוד אחיזה.
אני מנחש שגם רוכבי GP מעדיפים שיהיה להם מרווח ביטחון, ע"ח מרחק מסויים מן האופטימום של גיאומטריית הטנגנס, למרות השליטה הווירטואוזית שלהם בהחלקה בשני קצוות האופנוע. אני משער שהם יודעים בדיוק כמה מותר להם ללחוץ עוד, כשהאחורי מנתק מגע.
כשתרכב, תתחיל כנראה להקדיש תשומת לב נוספת לדינאמיקה. החיים אינם רק סטאטיקה.
וגם, כיוון שאתה אוהב להתעסק בחישובי טריוויה, שעורי בית: הערך את מקדם הגרר ואת שטח הפנים של האופנוע עם רוכב זקוף, חשב את הכוח האקוולנטי (לא הממוצע הלינארי!) הפועל עליו במהלך הבלימה (לא דווקא כזו שמתחילה בקצה ישורת של 2 קילומטרים...), הכפל במרחק הבלימה והפחת מן האנרגיה הקינטית שלו בתחילת הבלימה. המיקום שלו במסלול שהוא בעל ערך כמו ערך האנרגיה שיתקבל לך, יתן לך סדר גודל של צמצום מרחק הבלימה, בזכות הגרר.
זה יסיח את דעתך מעיסוק בהשתלחות לשמה ואולי הפורום ירוויח משהו לידע הכללי...

לצפיה ב-'כאשר יש לך מקדם חיכוך של 1.5-1.7, וטנגנס זווית של בערך 1,'
כאשר יש לך מקדם חיכוך של 1.5-1.7, וטנגנס זווית של בערך 1,
18/02/2016 | 14:10
11
53
אין אפשרות לנעול גלגל לפני עליה לסטופי, וזה נכון באותה מידה בין אם אני אחזור לרכוב או לא (אם כי אין לי מאיפה לחזור כי לא הפסקתי). במצב הזה יש לרוכבי ה-GP מרווח בטחון גדול גם בלי להזדקף.
אתה היית זה שכתב שהגבהת מרכז הכובד מטרתה לשפר את יכולת הבלימה ע"י התקרבות למצב האופטימלי, ואף הוספת שזו אחת הסיבות שהרוכבים מזדקפים בעת בלימה. אבל בפועל (בגלל שהגיאומטריה מראש נוטה לכיוון הסטופי) זה הפוך!

אכן אי אפשר לשפר מעבר למצב הגיאומטריה האופטימלית, אבל אני דיברתי בפוסט האחרון על שיפור לא ביחס למקרה האופטימלי, אלא ביחס למצב המעשי, שבו טנגנס הזווית הא בסביבות 1, ולא 1.7 או 1.5.
אם טנגנס הזווית הוא 1, הרי שהגדלתו (ע"י הנמכת מה"כ או הזזתו לאחור) תשפר את כח הבלימה המירבי שאפשר להפעיל (שמוגבל במצב זה ע"י עליה לסטופי). אבל הגבהת מה"כ תקטין את טנגנס הזווית, ולכן תקטין את כח הבלימה המירבי שאפשר להפעיל מבלי להתהפך.

החישוב שהזמנת הוא לא כל כך טריוויאלי. רק לפרט את ההנחות הנדרשות יקח לי יותר מדי זמן לכתוב, שלא לדבר על האינטגרלים הנדרשים. אולי אני אנסה מתישהו לחשב.
אבל בינתיים אפשר להתרשם מגודל הכוחות.
מקדם גרר של אופנוע כזה, עם רוכב זקוף, הוא כ-0.6, ושטח הפנים הוא כ-0.5 מטר רבוע. אפשר להניח בקירוב די טוב ערך של 0.3 מטר רבוע עבור המכפלה CdA.
צפיפות האוויר היא כ-1.2 ק"ג למטר מעוקב, ולכן ב-300 קמ"ש, למשל, כח הגרר הפועל על האופנוע הוא כ-130 ק"ג *. אם נניח שמסת האופנוע+רוכב היא 200 ק"ג, הרי שזה תורם 0.65G לתאוטה. באותו אופן ב-200 קמ"ש נקבל תרומה של כ-0.3G, וב-120 קמ"ש - כ-0.1G. זאת אומרת שאופנוע כזה שמאט מ-300 קמ"ש או יותר ל-100 קמ"ש או פחות, ומפעיל לשם כך תאוטה של כ-1-1.2G באמצעות הבלם (כי עם יותר מזה הוא יעלה לסטופי), בכל הדרך "למטה" לפחות עד 150 קמ"ש, לכח הגרר יש תרומה לא מבוטלת.

* דרך נוספת להערכת כח הגרר: אנחנו יודעים שאופנועי GP מגיעים למהירויות שיא של כ-350 קמ"ש, ושמנועיהם מפיקים מעל 250 כ"ס בשיא.
אם נניח 270 כ"ס במנוע ב-350 קמ"ש, ונניח נצילות מכנית של 90%, נקבל שבמהירות זו כ-240 כ"ס מושקעים נטו בהתגברות על כח הגרר. אז כח הגרר שווה להספק הזה חלקי המהירות, וזה נותן כ-180 ק"ג ב-350 קמ"ש. מכיוון שכח הגרר במהירויות כאלה תלוי בריבוע המהירות, הרי שב-300 קמ"ש זה יתן גם כ-130 ק"ג. אז ההנחות עקביות, ואנחנו "בסביבה".

לצפיה ב-'כמה השגות:'
כמה השגות:
18/02/2016 | 15:59
10
66
1.  אני לא בטוח שהטנגנס ב GP הוא באמת בסביבות 1 כשם שגם איני יודע אם חלוקת המשקל היא חצי חצי ׁ(מ"כ באמצׂע) כפי שהנחת. אני אפילו לא יודע עד כמה 70 ס"מ הוא ערך ריאלי. מ"כ נמוך אינו מסייע למי שצריך ל"הפליק" כל הזמן ימינה ושמאלה באמצעות הגוי הפוך.
2.   עובדה היא ש"הם" מתרוממים בבלימה. אפילו "אנחנו" מרגישים שליטה טובה יותר על תקיעת הקדמי באספאלט, כשאנו מתרוממים.  במכוון הצעתי לך לא להתייחס למהירויות של סוף ישורת (300 קמ"ש) משום שערכי ה G שמקורו בגרר, המתקבלים כשבולמים מ...120 ל...40 בעיקולי המסלול, די רחוקים מהערכים שציינת וכך גם תרומתם המצטברת להקטנת מרחק הבלימה.  פי 10 בערך, פחות מהערכים שהעלית.  במהירויות שציינת, הגרר הפועל במרכז הלחץ (הגבוה יחסית) תורם דווקא לריסון הנטייה לסטופי אבל, זה אינו קשור כאמור למהירויות נמוכות.
3.  אפרופו מצטברת, לא היית זקוק לשום אינטגרלים. זו הסיבה שאיזכרתי לך את המושג אקויוולנטי, העוקף עבורך את אי הלינאריות של תלות הגרר במהירות, שאגב יוצא קרוב יותר ל 125 ק"ג, ע"פ ההנחות שלך עצמך.
4.  במוטו GP אגב, מקדם הגרר קרוב יותר ל 0.5 או אף פחות מכך, מה שעוד מקטין את ערכי קיצור מרחק הבלימה בעטיו של הגרר.
לצפיה ב-'מה זה רדיו? איך קוראים לצופציק של הקומקום?'
מה זה רדיו? איך קוראים לצופציק של הקומקום?
18/02/2016 | 16:37
1
18
לצפיה ב-'נשבע לך רציתי לשאול את זה לפני יום...'
נשבע לך רציתי לשאול את זה לפני יום...
20/02/2016 | 00:32
16
לצפיה ב-'1. גם אני לא, אבל בטוח שהוא הרבה יותר קרוב ל-1 מאשר ל-1.5'
1. גם אני לא, אבל בטוח שהוא הרבה יותר קרוב ל-1 מאשר ל-1.5
18/02/2016 | 16:45
6
45
בכמה הוא כבר יכול להיות יותר גבוה? אבל בכל מקרה, אם מה"כ יותר גבוה זה רק מקטין את הטנגנס עוד יותר, ומרכז הכובד לא יכול להיות הרבה יותר אחורה מאשר מרכז בסיס הגלגלים. בטח לא ב-3/4 מהמרחק בין הגלגלים.

2. אם מדובר על מהירויות של מתחת ל-120 אז הגרר אכן לא משמעותי. אבל אני חשבתי שמדברים על MOTOGP. אני לא מכירה שם כאלה מהירויות, ואם יש - אלה המקרים יוצאי הדופן. לרוב הפניות מגיעים מעל 150-200.

3. ואיך אתה מחשב כח אקוויולטי, שהוא לא ממוצע לינארי, בלי אינטגרלים? המשמעות של כח אקויוולנטי (כפי שאני מבינה אותה) היא כח קבוע שאם נפעיל אותו משך כל הבלימה נקבל בסוף את אותה תוצאה. איך אתה יכול לחשב את זה בלי להביא בחשבון את התלות הלא-לינארית במהירות הרגעית?

לא הבנתי - מה יוצא קרוב יותר ל-125 ק"ג? הכח האקוויוולנטי? אז אני כנראה באמת לא מבינה למה אתה קורא כח אקוויוולנטי.

4. א) דיברת בפירוש על מקדם גרר עם רוכב זקוף, כך ש-0.6 זה בהחלט סביר.
ב) בכל מקרה, לכן התייחסתי ל-CdA, כי גם בשטח יש אי-וודאות, ומה שחשוב בסופו של דבר זה המכפלה שלהם.
ג) חישבתי את הכח גם משיקולי הספק ומהירות סופיים בשביל לוודא את הסבירות.
ד) נו, ואם זה 0.5, זה משנה משהו עקרוני?

לצפיה ב-'כוח אקוויולנטי? אם תקח את הפרשי האנרגיות הקינטיות, ע"ב '
כוח אקוויולנטי? אם תקח את הפרשי האנרגיות הקינטיות, ע"ב
19/02/2016 | 09:55
5
29
ידיעת המהירויות (תחילת בלימה וסוף בלימה), ותחלק במרחק, תקבל את מה שכיניתי כוח אקוויילנטי. למה אינטגרל? כוח X דרך...
הדיון החל בחילוקי הדעות על מידת התרומה של הזזות בציר  X מול הזזות בציר Z. 
אין לי שורה תחתונה משום שמחד, הזזות ב X הן מראש מוגבלות (כמו שאמרת) והזזות ב Z, אותן קל יותר כנראה לממש, מכניסות אותנו לתחום שבו הרוכבים כנראה מעורבים אישית, איש איש ע"פ "טעמו" האישי.
אגב, להערכתי האישית, רוב הפניות ב GP מתבצעות סביב 100 קמ"ש ומטה בשני ההילוכים הכי נמוכים. לא מדבר על סוויפרים גדולים שהם נדירים במסלולים.
לצפיה ב-'יש רק בעיה אחת קטנטנה עם חישוב הכח האקויולנטי בדרך זו'
יש רק בעיה אחת קטנטנה עם חישוב הכח האקויולנטי בדרך זו
19/02/2016 | 10:49
4
33
אתה חופשי לבחור מהירות התחלתית וסופית, אבל מאיפה אתה יודע מהו המרחק שהוא עובר בין שתי מהירויות אלה (המרחק שהצעת לחלק בו את הפרש האנרגיות), אם אתה לא יודע את התאוטה או הכח המאט הרגעיים בכל רגע ורגע?
כל הבעיה היא שתרומת הגרר לתאוטה משתנה כל משך הבלימה.
יותר מזה, ההצעה המקורית שלך היתה שמתוך חישוב זה אוכל להעריך את "צמצום מרחק הבלימה, בזכות הגרר". מה שווה הערכה כזו אם מראש אני נדרשת להניח איזשהו מרחק בלימה? הרי באותה מידה אני יכולה כבר להניח ישר מהו "צמצום מרחק הבלימה, בזכות הגרר", או מהו הכח האקויולנטי.
לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי היכן הקושי. שניים מודדים מהירויות, במסלול '
לא בטוח שהבנתי היכן הקושי. שניים מודדים מהירויות, במסלול
19/02/2016 | 16:44
3
25
נתון, במרחק ידוע בין נקודות המדידה, בתכונות ידועות של האספלט והגומי, בבלימה "מקצועית" של רוכב GP על סף סטופי...(לא עסקינן ברוכבים לא מושלמים...)
יודעים את הפרש הקינטיקה הכללית,
מחסירים ממנה את עבודת הבלם הקדמי האמורה להיות קבועה בתנאים שציינתי
ומחלקים את התוצאה במרחק...
נדמה לי שהכח האקוויולנטי שיתקבל יהיה די קרוב למציאות?
לצפיה ב-'בא'נה אתה הזוי. שניים מודדים, רוכב GP, על מה אתה מדבר?'
בא'נה אתה הזוי. שניים מודדים, רוכב GP, על מה אתה מדבר?
19/02/2016 | 18:03
2
47
הצעת לי לעשות חישוב טריוויאלי, בבית, מעקרונות בסיסיים ומתוך הנחות בסיסיות של מקדם גרר ושטח פנים.
פתאום עכשיו אתה מדבר גם על ידיעת תכונות האספלט והגומי, רוכב GP שיבצע את הבלימה על סף סטופי (על מסלול שנועד לכך, אני מניח), שני מודדים עם מכשירים למדידת מהירות שיעמדו במרחק ידוע זה מזה, וכל זה בשביל לחשב איזה כח אקויולנטי מיותר?
לא, זה בהחלט יפה שאתה חושב שלארגן את כל זה זה טריויאלי בשבילי, אבל לא על זה דובר. רמזת לקיומה של דרך לחישוב השפעת הגרר של האוויר על מרחק הבלימה באמצעות חישוב של כח אקויולנטי, שעכשיו מסתבר שבשביל למצוא אותו צריך לעשות מדידות לא מעשיות ומיותרות.
אם כבר, הרבה יותר פשוט לשים אקסלרומטר על האופנוע שימדוד באופן ישיר את התאוטה כמה פעמים בשניה שאתה רוצה. הרבה יותר פשוט ולא צריך שום כח אקויולנטי.
אופס, שכחתי שזה כבר קיים על כל אופנוע GP.
אז עכשיו זה באמת טריויאלי, כל מה שאנחנו צריכים זה אופנוע GP עם רוכב GP, רצוי על מסלול GP. טריויאלי.

זאת ועוד, במקור כתבת "חשב את הכוח האקוולנטי ..., הכפל במרחק הבלימה והפחת מן האנרגיה הקינטית שלו בתחילת הבלימה". כלומר קודם לחשב את הכח האקויולנטי וממנו לקבל את האנרגיה, ועכשיו אתה מדבר על להתחיל מחישוב האנרגיה וממנה לחלץ את הכח האקויולנטי. אולי תחליט?

ובכל מקרה, כך או כך, איך מזה אפשר לדעת איזה חלק ממרחק הבלימה "לקח" הגרר?
או שאולי אתה מתכוון שנמדוד גם את זה (מה הבעיה, הכל אותו דבר רק בואקום, גם זה טריויאלי).

אני רואה 3 אפשרויות להסביר את מה שקרה כאן:
או שאתה מנסה לעשות ממני צחוק, או שאתה סנילי לגמרי, או שאתה סתם .
אם באמת לא הבנת היכן הקושי, אז אני מהמרת על האפשרות השלישית.

לצפיה ב-'ידעתי שבסוף תהיי חייבת לעשות מניפולציה כלשהי ע"מ לצאת חכמה. '
ידעתי שבסוף תהיי חייבת לעשות מניפולציה כלשהי ע"מ לצאת חכמה.
19/02/2016 | 18:43
1
53
יש דברים שאינם משתנים עוד בגיל ובסוף זה "יצא לך".
הקטע הוא, שלמרות שהפתרון הפשוט כול כך מצוי בתוך תוכם של דבריך האחרונים, יצאת די דבילית כי בסופו של דבר, שוב לא הצלחת להסוות את מה שבאמת מניע אותך.
את חוזרת למחילה...מעכשיו, משום ששוב הפסדת את הזכות שאקדיש לך זמן.
אגב, אני מזהה את סממני אותה מחלה אצל מירב מיכאלי. כפי שנאמר, "בא הזרזיר אצל העורב" וההתאמה מסתמנת כמושלמת.
לא תיעני עוד על ידי ולכן, חסכי מאיתנו סממנים נוספים.
את בהדממה אצלי מעכשיו. 
לצפיה ב-'אויויוי, מה אני אעשה עכשיו בלי הזכות הזו? לאאאא רק לא הדממה'
אויויוי, מה אני אעשה עכשיו בלי הזכות הזו? לאאאא רק לא הדממה
19/02/2016 | 21:12
41
איזה אידיוט
לצפיה ב-'טוב מימשתי מחשבון שמחשב את זה במדוייק'
טוב מימשתי מחשבון שמחשב את זה במדוייק
18/02/2016 | 17:58
65
למשל בלימה מ-300 קמ"ש ל-100 קמ"ש כאשר הבלם תורם 1G קבוע כל משך הבלימה ושאר הערכים כפי שפירטתי קודם, תארך כ-236 מטר (מתאים למה שקורה במציאות ב-GP לפי נתונים של ברמבו, למשל). אותו דבר בלי התנגדות האוויר יקח כ-315 מטר.
התאוטות (כולל התנגדות האוויר):
ההתחלתית תהיה 1.64G,
הסופית 1.07G,
והממוצעת (האקוויוולנטית שלך) תהיה 1.34G.
הכפל במסה כרצונך לקבלת הכוחות.

אני יכולה במאמץ קטן נוסף לחשב גם אנרגיות, אבל אני לא מוצאת בזה טעם.

לצפיה ב-'אם כבר בעניין זה...'
אם כבר בעניין זה...
18/02/2016 | 16:17
5
49
איך מחושבת העברת המשקל? ידוע שככל שהתאוצה גדולה יותר עובר יותר משקל אבל מהו המנגנון?

מובן לי שהמומנט סביב נק' המגע של הגלגל הקידמי גדל עם התאוטה, איך מתקדמים מכאן? קשור למומנט האינרציה סביב נק' המגע?

לצפיה ב-'אין קשר למומנט אינרציה.'
אין קשר למומנט אינרציה.
18/02/2016 | 17:13
4
54
העברת המשקל (כתוצאה מתאוצה קווית בכיוון קדימה-אחורה) נובעת מכך שמרכז הכובד נמצא גבוה מנקודות המגע של הצמיגים עם הקרקע. אילו מרכז הכובד היה בגובה מישור הכביש - לא היתה העברת משקל כתוצאה מהאצה/האטה קווית בכיוון קדימה-אחורה.

הכי פשוט שתסתכל, למשל, כאן  https://books.google.co.il/books?id=84hF-qoR5I8C&a... , או שתחפש ברשת חישוב weight transfer או load transfer בהקשר לאופנועים.
לצפיה ב-'הקישור שנתת אחלה '
הקישור שנתת אחלה
18/02/2016 | 19:06
11
לצפיה ב-'ההמממ...אם כבר מדייקים ולמרות שמדובר בכוח חלש למדי, שכחת את'
ההמממ...אם כבר מדייקים ולמרות שמדובר בכוח חלש למדי, שכחת את
19/02/2016 | 09:38
2
34
המסה הנבלמת של הגלגל הקדמי ואת האינרציה שלה שמקורה בתנע הסיבובי שלה.
במהלך הבלימה, מרכז הכובד של אופנוע הנע שמאלה רוצה ליצר תנועה המשיקה למעגל שמרכזו הוא הציר הקדמי, בכיוון הפוך לכיוון תנועת מחוגי השעון.
אבל, טלאי המגע בכביש מאלץ את מ"כ לנסות ולנוע דווקא סביבו. זה אמנם כוח פנימי שמקורו אינו בתאוצה חיצונית אבל, הוא מצליח להזיז מעט את מ"כ קדימה.
מי שנעזר גם בבלימת האחורי, מקבל את אותה תופעה שבה המתלה הקדמי ננעץ לתוך הכביש כתוצאה ממעבר תנע סיבובי מן הגלגל לאופנוע עצמו.
שתי התופעות ניצפות בקלות באופנועים המצויים באוויר אחרי קפיצה או מעבר מכשול.
לצפיה ב-'צודק למחצה.'
צודק למחצה.
19/02/2016 | 11:32
1
47
אתה צודק שזה גם מוסיף להעברת המשקל, ושזה אפקט חלש מאוד, אבל טועה בזה ששכחתי.
אני פשוט חשבתי שמישהו שעוד לא מבין את התופעה העיקרית, זה רק יבלבל אותו.
ואם כבר, אז צריך להכניס גם את שינויי המהירות של המנוע, הגיר וכל מה שמסתובב שם בחטיבת הכח, ככל שאלו קיימים.

אני חושבת שאפשר להסביר את זה בצורה הרבה יותר כללית ופשוטה ממה שהסברת.
בכדי לשנות מהירות זוויתית (תנע זוויתי) של מסה מסתובבת, נדרש להפעיל מומנט. זו עובדת חיים פיזיקלית שנובעת מהחוק השני של ניוטון.
מכיוון שמהירות הסיבוב והתנע הזוויתי של הגלגלים הולכים וקטנים תוך כדי הבלימה, ומי שמפעיל עליהם את המומנט שמאט אותם הוא גוף האופנוע (בהזנחת החיכוך שלהם עם האוויר), הרי שכל עוד התנע הזוויתי הזה לא עובר לגוף האופנוע (כלומר האופנוע לא מתחיל להסתובב בעצמו) את המומנט הזה חייבים לספק מבחוץ הכוחות שמפעילה הקרקע על הצמיגים (כי זה הממשק היחיד דרכו עוברים כוחות בין האופנוע לסביבה). המומנט הזה פשוט מצטרף (בחיבור אריתמטי פשוט, כל עוד הכידון מופנה ישר קדימה) למומנט של כח הבלימה כפול גובה מה"כ (Mah מהקישור שנתתי), ואת הסכום של כל המומנטים האלה (במקום רק את Mah) יש לחלק בבסיס הגלגלים כדי לקבל את העברת המשקל הכוללת.
לצפיה ב-'הסבר "פשוט" להפליא...וכמובן שלא שכחת דבר. מסכנה...מאחל לך '
הסבר "פשוט" להפליא...וכמובן שלא שכחת דבר. מסכנה...מאחל לך
19/02/2016 | 18:47
42
שהסרט שבו את חיה, יהיה ארוך ככול האפשר.
סוף.
לצפיה ב-'באופנוע גמישות בשלדה היא סוג של פשרה .'
באופנוע גמישות בשלדה היא סוג של פשרה .
16/02/2016 | 23:24
1
123
השלדה אמורה להיות קשיחה כמה שיותר , לספוג זעזועים זו עבודה של הבולמים .
אבל , היות והבולמים מתוכננים לעבוד רק בציר אנכי מעלה-מטה , כשהאופנוע נמצא בהטיה , שנכון להיום היא יותר מ60 מעלות הבולמים מפסיקים לתפקד (כמעט).
מסיבה זו מתכננים את השלדה כך שתהיה גמישה באיזור ציר ההיגוי , מה שנותן אפקט של בולם . 
הגמישות או "פיתול" - אם אתה מסתכל על האופנוע מקדימה , תחשוב שהמזלג זז ימינה שמאלה כמו מטוטלת .
בזרוע האחורית אותו סיפור - הזרוע קשיחה מאוד אם מסתכלים מהצד , אבל אם תסתכל על אופנוע GP מאחור , תראה שעובי הזרוע הרבה יותר דק מאופנוע כביש רגיל . וזה נותן לה את הגמישות או פיתול , בדומה לפרונט .

בקשר להזזה של מרכז מסה - מה שרשמת נכון , לא ניתן לקבל יותר משקל על הקדמי בלי להגדיל מסה . הזזת מרכז הכובד משפיע על האופן בו עובר המשקל קדימה או אחורה(וכמובן על עוד מלא דברים) . למשל אם רוב המשקל נמצא מקדימה , לחיצה קטנה על הברקס והאופנוע בסטופי - בלימה לא יעילה כלל . 
נקודת מרכז הכובד נמצאת בערך במרכז בין שני צירי הגלגלים , טיפה יותר בכיוון הפרונט , ובגובה של 70סמ (בערך!) . כשמישהו כותב שימאהה העבירה משקל אחורה , זה לא אומר שדחפו 10 קילו בזנב  . אם נקודת מרכז הכובד זזה בסנטימטר אחד , הייתי אומר שהם עשו שינוי קיצוני ביותר 
כל שינוי באיזור מרכז הכובד (לא משנה מעלה מטה ימינה שמאלה) משפיע לטובה על משהו אחד , ולרעה על משהו אחר .
לצפיה ב-''
17/02/2016 | 16:22
5
לצפיה ב-'למה אתה לא מבקש פרשנות מרענן כרמיאלי (שכתב את זה) בעצמו?'
למה אתה לא מבקש פרשנות מרענן כרמיאלי (שכתב את זה) בעצמו?
17/02/2016 | 09:52
70
הוא גולש ותיק גם פה.
לצפיה ב-'תשובות לשאלותיך'
תשובות לשאלותיך
17/02/2016 | 11:27
4
127
לגבי השאלה הראשונה, בקרוב תעלה כתבה המסבירה יפה את ההבדלים בין הכוחות הפעלים בפניה על רכב ועל אופנוע כולל איורים הממחישים זאת ואשר מאוד מקלים על ההבנה. אז קצת סבלנות.

שאלה שנייה, אני חושב שבכתבה ההדל בין שני סגנונות הרכיבה השולטים במוטוGP כיום מוסבר יפה אבל אסביר זאת שוב. סגנון רכיבה אחד הוא זה אשר לורנזו מומחה בו ונקרא 'מהירות פניה' כלומר בלימה מוקדמת ויחסית קלה לפני הפניה ושמירה על מהירות פניה גבוהה, זהו סגנון חלק וזורם ללא תגובות פתאומיות וניתן לראות זאת יפה מאוד כאשר מתבוננים בלורנזו רוכב. הסגנון השני שנקרא פוינט אנד שוט שמבוצע כיום בצורה הקיצונית ביותר על ידי מארקז מאופיין בבלימה מאוחרת ככל האפשר לפני הפניה ועקב כך היא חזקה מאוד ואז הטיה חריפה של האופנוע אל תוך הפניה והאצה מיידית החוצה. אם תסתכל על מארקז במירוצים תראה איך הגלגל האחורי עולה מעלה עקב בלימה חריפה עם הבלם הקדמי. 
לגבי החלקת אחורי, סגנון זה מגיע ממירוצי הדירט-טראק שם אין לאופנוע בלם קדמי בכלל אלא רק אחורי. שם כדי ליישר את הפניה אתה מחליק את הגלגל האחורי בשילוב של פעולת מצערת יחד עם הבלם האחורי. במרוצי דירט-טראק ניתן לראות הכי טוב כיצד עובד היגוי הפוך הנה בבקשה דוגמא כזו מסבב בארה"ב https://www.youtube.com/watch?v=WH1MRd3V6wI

שאלה שלישית, בעת בלימה האופנוע 'זז' קדימה ובעצם המשקל הוא על הבולם הקדמי. על מנת לקבל יותר משקל על הקדמי בעת בלימה עליך להגביה את מרכז המסה אבל כדי שאותו משקל לא ישפיע בשאר האספקטים של הרכיבה על הקדמי יוצא שצריך להזיז אותו קצת אחורה. אלו בעיקר שינויים של התאמה אישית לפי דרישות הרוכב עצמו.
טרוי בייליס מספר שלוריס קפירוסי אהב שהחלק האחורי של אופנועו היה מוגבה באופן קיצוני כך שהכל נוטה לפנים בעוד הוא, בייליס, שהיה גבוה יותר מקפירוסי אהב שהאופנוע מאוזן יותר ולא מוטה כך קדימה בצורה חריפה.

מקווה שעזרתי קצת
לצפיה ב-'הסרטון ארוך, ולא ברור למה שם אתה קורא היגוי הפוך.'
הסרטון ארוך, ולא ברור למה שם אתה קורא היגוי הפוך.
17/02/2016 | 12:43
2
78
אם אתה מתייחס לקטעים הארוכים בהם האופנועים נוסעים במצב של החלקת-כח של האחורי - זה לא מה שקוראים "היגוי הפוך".
זהו מצב של היגוי-יתר (oversteering), שבו בגלל זווית ההחלקה הגדולה של הגלגל האחורי (העובדה שהגלגל אינו משיק לרדיוס מסלול התנועה אלא פונה פנימה לתוך הפניה), הגלגל האחורי מספק את הכח הצנטריפטלי (חלקו או כולו) הדרוש לפניה, ולכן יש לאזן אותו על ידי הפניית הגלגל הקדמי החוצה מהפניה, אחרת יתרחש סבסוב). במצב כזה, שבו החיכוך של הצמיג האחורי עם הקרקע בכיוון המקביל לגלגל הוא שמייצר את הכח הצנטריפטלי שמאלץ את הפניה, ברור שלמצערת ולבלם האחורי יש השפעה מכרעת על רדיוס הפניה, כי הם משפיעים ישירות ומיידית על הכח הזה.

"היגוי הפוך" הוא הפעולה הזמנית שתפקידה לשנות את זווית ההטיה של האופנוע, והיא מסתיימת כאשר האופנוע הגיע לזווית ההטיה הנדרשת ונותר בה. כלומר גם בדירט-טראק או ספידוויי, ההיגוי ההפוך מתחיל ונגמר בתחילת הקשת, ושוב בסופה, אבל לא לאורכה, בה מתרחשת החלקת-הכח.

לצפיה ב-'בדירט טראק ההיגוי ההפוך נעשה ונראה באופן מוגזם'
בדירט טראק ההיגוי ההפוך נעשה ונראה באופן מוגזם
17/02/2016 | 13:13
1
80
אבל עדיין זה היגוי הפוך, בשילוב כמובן של החלקת הגלגל האחורי.
לצפיה ב-'זה לא מה שנקרא countersteering'
זה לא מה שנקרא countersteering
17/02/2016 | 13:25
73
זה steady state, ובמהלכו אין היגוי הפוך, אפילו שהגלגל מופנה לכיוון ההפוך לכאורה (הפוך ביחס לאופנוע, אגב, לא ביחס למשיק למסלול התנועה).
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
17/02/2016 | 16:20
53
לגבי השאלה השנייה, ההבדל בין שני הסגנונות אכן הוסבר על ידך בצורה ברורה והאמת שגם לא בפעם הראשונה. הטעות היא שלי, בהתנסחות. כוונתי הייתה לשאול לגבי ההבדל בין האופן שבו סטונר ביצע את ה"פוינט אנד שוט" (ע"י שליטה במצערת לפי הכתוב) לבין האופן שבו מארקז ופדרוסה מבצעים אותו (ע"י בלימה חזקה עם הקדמי כך שהאחורי מרחף קלות), ואיך זה קשור לתיבה הרציפה.

אם אני מבין נכון את הכוונה אז שתי השיטות הן:
1. הגעה לסף החלקה ע"י הטיה חזקה "מידי" ושליטה בהחלקה באמצעות המצערת ומה שהמזכירות קוראת לו אובר סטירינג. כמו שרואים כאן
2. בלימה אגרסיבית עד כדי ריחוף הגלגל האחורי לפני תחילת ההטיה. כלומר, ללא החלקה בהטיה עצמה (או לפחות לא בהכרח). כמו שרואים כאן

לגבי השאלה השלישית, נראה לי שההסבר שנתן למעלה ניד4ספיד מבהיר את הדברים טוב יותר ומדייק אותם.
לצפיה ב-'לטגלן!!! אהה רגע... התגעגעתי לדיונים כאלו (גם אם אני לא מבין'
לטגלן!!! אהה רגע... התגעגעתי לדיונים כאלו (גם אם אני לא מבין
24/02/2016 | 19:56
15
את רוב הפיזיקה שמאחוריהם).
הדיונים האלו היו חסרים בפורום כבר הרבה זמן...
לצפיה ב-'קבל תשובותי'
קבל תשובותי
25/02/2016 | 15:43
11
1. וודאי שקיימים כוחות פיתול על השילדה, מה קורה כאשר האופנוע מושכב ויש איזה באמפ בכביש? הרי יעילות המתלים פוחתת מאוד בהשכבה, כי הכוח הנוצר מהבאמפ לא פועל בכיוון הציר תנועה של המתלים.
מה שסופג את הבאמפ הוא בחלקו פיתול השילדה, (כמובן שגם קיים רכיב מהכוח הנספג גם דרך המתלים).
השלדות מתוכננות בכוונה עם מידה מסויימת של גמישות בכל מני אזורים אסטרטגיים בכדי לעזור למתלים לשמור על אחיזת הצמיג ובכדי לעבוד עם המתלים בהרמוניה.
2. החלקת אחורי איך מבצעים?
מתבצע לבד כשפותחים הרבה גז תוך כדי הטיה.
בסגנון פנייה V , נאלצים לבלום חזק ולהאיץ חזק. בשיא הפנייה, מהירות הפנייה איטית יחסית.
בסגנון פנייה עגול יותר, נקרא לו צורת "U" , בולמים פחות בכניסה לפנייה ושומרים על מהירות גבוהה יותר בשיא הפנייה מאשר בסגנון V.
מה יותר טוב? אין יותר טוב. העניין תלוי באופי האופנוע/רוכב, בחוזקות ובחולשות האופנוע/רוכב ועוד.
לדוגמה: אופנועי המוטו3 מסוגלים למהירות פניה בדר"כ גבוהה יותר מהמוטוגיפי. למרות זאת המוטו גיפי מהירים יותר, בגלל תאוצה עדיפה ביציאה מהפנייה.
3. הכול עניין של פשרות והעדפת רוכב בהתאם לתכונות האופנוע.
לדעתי ימאהה עשתה זאת כדי להקטין את הבלאי הצמיג הקדמי.
הרמת המרכז כובד (מ"כ), תגרום להאטה במהירות שינוי הכיוון (מהירות הפלקה מצד לצד), אבל תגרור מעבר המשקל לקדמי בשלב מוקדם יותר בבלימה, עניין של פשרה.
הזזת המ"כ אחורה תקטין את הנטייה לסטופי (התרוממות האחורי בבלימה), דבר היאפשר הגדלת עוצמת הבלימה. מצד שני החיסרון הוא בעת האצה. ככל שהמ"כ עובר אחורה, כך הנטייה לווילי גוברת.
ימאהה עשו את השיקולים שלהם וכנראה שזה מה שהם מוצאים לנכון לשנות באופנוע.

מקווה שתשובתי הייתה ברורה.
טל.

לצפיה ב-'מחפש המלצה על מכנסי רכיבה לקיץ'
מחפש המלצה על מכנסי רכיבה לקיץ
16/02/2016 | 11:52
2
75
אמנם אנחנו לא בקיץ עדיין, אבל תמיד טוב שיהיה:

מחפש מכנסי רכיבה שקל ללבוש ולהוריד (מעדיף עם ריצ'רצ'ים ארוכים לאורך הרגל), עם מיגונים כמובן ושיהיו מתאימים לקיץ (אווריריים).

מתי אשתמש בהם לדוגמא: נוסע לים כשמתחת בגד ים. מגיע לחוף, מוריד את המכנסיים ומאפסן בארגז.

יש משהו בסגנון?
תודה.
לצפיה ב-'אני משתמש בעיקר ברוויט אייר [ מכנס ומעיל ] מאוד מרוצה'
אני משתמש בעיקר ברוויט אייר [ מכנס ומעיל ] מאוד מרוצה
17/02/2016 | 19:33
1
77
בפועל לכל החברות המובילות יש פתרונות כאלו, מכנס מאוורר שלבש על מכנס אחר ולמעשה מחזיק את המיגונים במקום
לצפיה ב-'אני אבדוק, תודה!'
אני אבדוק, תודה!
17/02/2016 | 23:21
13
לצפיה ב-'en 500 לפירוק'
en 500 לפירוק
14/02/2016 | 23:58
98
שלום
אני מחפש קוואסאקי לפירוק
לצפיה ב-'החלקה על אופנוע'
החלקה על אופנוע
14/02/2016 | 16:56
1
225
מה התופעות הלוואי שיכולות להיות אחרי החלקה על אופנוע עד 10 קמ"ש?
טכניות כמובן....
לצפיה ב-'לרוכב או לאופנוע?'
לרוכב או לאופנוע?
14/02/2016 | 20:03
142
לאופנוע הכל תלוי איך הוא נפל. מנזקי פלסטיקה דרך וינקרים, רגליות רוכב, רגלית הילוכים  ועד מכה במנוע שיכולה לגרום סדק.

לצפיה ב-'בנורווגיה משחררים את הפרות לאחו, לאחר שהן שהו בתוך מבנה...'
בנורווגיה משחררים את הפרות לאחו, לאחר שהן שהו בתוך מבנה...
13/02/2016 | 10:04
221
כשהן קשורות בצווארן לשרשרת שאורכה 1.5 מטר...תשעה חודשים !
מי שלא ראה את התפרעותן ביציאה, לא ראה התפרעות מימיו......בעצם....ניתן יהיה לראות התפרעות דומה בימי הקיץ הללו, אשר הופיעו בהפתעה ושחררו כל רסן במוחם מוכה התדהמה של אופנוענים, אשר במיפרק-ידם היכולת לשחרר עדר סוסים פראי.
זהירות יתר עקב התקפת הורמונים..... 
לצפיה ב-' תאונה ב-29/1/15 - מתבקש/ים עד/ים '
תאונה ב-29/1/15 - מתבקש/ים עד/ים
12/02/2016 | 07:53
287
זו בקשת עזרה ממשפחה של מכר. רוכב אופנוע שנהרג בתאונה בחודש שעבר.

בקשה מיוחדת..

בלילה שבין חמישי לשישי 29.1.16 בשעה 1:00-1:30 אירעה תאונת אופנוע, ככל הנראה עצמית (לא היה הייתה מעורבות של עוד כלי רכב) בה נהרג אחייני. 
התאונה התרחשה בצומת גלילות, בכניסה לאיילון (כביש 20) בישורת שאחרי הסיבוב מכביש חיפה (כביש 2). 
ככל הנראה במקום היה עד ראיה, בעל אופנוע BMW מדגם דקר בצבע כחול לבן או מדגם דומה, שאותו המשפחה הייתה מאוד שמחה לפגוש על מנת לדעת מה קרה באותה התאונה.

כל מי שרכב או נסע באותו הזמן, ראה ויכול לסייע או מכיר את אותו הרוכב בבקשה צרו עימי קשר.
בתודה!
דורון
מספר הטלפון הוא בקידומת 052 עם מספר שמתחיל ב-250 ומסתיים עם 1291

(מספר הנייד הומר למלל על ידי כותב ההודעה הנוכחית, בכדי למנוע מכל מני רובוטי ספאם להציף את המבקש בסמסים פרסומיים)
לצפיה ב-'האם מישהו יודעה לגבי אופנועים ישנים לרשיון A1'
האם מישהו יודעה לגבי אופנועים ישנים לרשיון A1
10/02/2016 | 20:41
114
לפני זמן קצר הוצאתי רשיון A1 שמוגבל ל47.45 כ"ס. רציתי לשאול האם מותר לי לנהוג על אופנוע ישן (סוף שנות 90 תכילת 2000) בנפח 500 סמ"ק שלא כתוב ברשיון הרכב שלהם את ההספק. איפה אני יכול לברר לגבי דגמים ספציפים?
לצפיה ב-'שרשור מכירות'
שרשור מכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2016 | 10:02
1
70
לצפיה ב-'משקף לויסטרום שנת 2009 - חדש באריזה'
משקף לויסטרום שנת 2009 - חדש באריזה
13/02/2016 | 09:26
53
500 ש"ח

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה