לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4443144,431 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

לצפיה ב-'צהריים טובים, חדשה פה'
צהריים טובים, חדשה פה
07/05/2017 | 12:13
4
225
ושמחה לעבור לפה מפורום פוריות

שאלה קטנה..
הבן שלי בן 4.5 והיה חולה בשבוע שעבר. שיעול וצינון, קיבל אינהלציה.
עכשיו הרבה יותר טוב, רק משתעל בלילה קצת..
אבל בשישי שבת וגם היום (שאלתי את המטפלת עכשיו) - הוא לא אוכל נורמלי.

עד מתי זה נורמלי ומתי צריך לשאול את הרופא?

וסתם דרך אגב, חזרתי היום ממש מחופשת לידה.
כאילו התעוררתי מאיזשהו חלום!
לצפיה ב-'מהנסיון שלנו'
מהנסיון שלנו
07/05/2017 | 14:09
1
112
לרוב לוקח כמה ימים עד שהתאבון חוזר אחרי מחלה, כל עוד הוא לא יורד באוכל בצורה קיצונית (חשש להתייבשות) לא הייתי דואג.
כתבת שהיום חזרת מחופשת לידה, זה עוד שינוי ענקי עבור הקטנטן וגם יכול להשפיע על הכמויות שהוא אוכל.
לצפיה ב-'אני לא מניקה'
אני לא מניקה
07/05/2017 | 14:38
105
והוא במסגרת כבר שבועיים. זו אני שחזרתי רק עכשיו (כדי לעזור לו להיכנס בהדרגה תוך כדי זמינות שלי).

הטיטול שלו היה מאד רטוב הבוקר. אני אעקוב.
תודה
לצפיה ב-'איזה כיף לראות אותך פה! '
איזה כיף לראות אותך פה!
07/05/2017 | 18:34
112
לפי מה שיודעת, לוקח זמן לתאבון לחזור אחרי מחלה. תעקבי אחרי זה ואם זה ממשיך ונהיה יותר גרוע- תתייעצי עם רופא.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
08/05/2017 | 11:08
54
ומזל טוב

יכול להיות שלתיאבון לוקח קצת זמן לחזור, אבל לא הייתי מחכה עם זה עוד הרבה זמן... שלושה ימים זה עדיין במסגרת הסביר אבל אם מחר זה ממשיך כן הייתי מתייעצת עם הרופא, רק ליתר בטחון.

חתיכת שינוי, לחזור מחופשת לידה... צריך קצת זמן להסתגלות למצב החדש
לצפיה ב-' שרשור טיפים להרדמת תינוקות '
שרשור טיפים להרדמת תינוקות
06/05/2017 | 06:28
14
113

מה עובד הכי טוב עבורכם בהרדמת התינוקות
מה כוללת שגרת ההרדמה שלכם

בברכת לילות רבים מלאים בשינה ורוגע
לצפיה ב-'עיסוי'
עיסוי
06/05/2017 | 17:06
7
90
כשהיא הייתה קטנטונת עיסוי היה חלק משגרת הערב שלנו, אחרי האמבטיה. היום היא פחות זורמת, אבל גיליתי שעיסוי בכפות הרגליים ממש עוזר לה להרדם במהלך היום. ברגע שאני קולטת שהיא עייפה אבל לא תרדם לבד במיטה - מושיבה אותה על הברכיים שלי עם הרגליים אלי וקצת מעסה את הרגליים, בד"כ תוך 5 דקות היא נרדמת.
בלילה היא לרוב נרדמת לבד אחרי אמבטיה ובקבוק. בשלב כלשהו מוציאה את הבקבוק, מכניסה מוצץ ונשענת לכיוון המיטה כדי שאעביר אותה לשם.
לצפיה ב-'מאיזה גיל אפשר לעסות?'
מאיזה גיל אפשר לעסות?
06/05/2017 | 18:06
6
105
אצלי (בת 16 יום) העור מתקלף אז קצת חוששת לעשות עיסוי.
לצפיה ב-'מההתחלה'
מההתחלה
06/05/2017 | 19:54
89
עשינו סדנת עיסוי תינוקות בגיל 3 שבועות אם אני זוכרת נכון, אבל כבר מההתחלה אפשר להקדיש מדי יום זמן שהוא נטו למגע. זה מרגיע ונוסך בטחון גם בקטנטנים וגם בהורים
לגבי הקילופים - לכולם יש. אני עיסיתי את הקטנה בשמן שקדים, בהמשך עברנו לשמן קוקוס (שאני מורחת לה עד עכשיו אחרי מקלחת כשהיא יושבת מול הראי ומשחקת) ובימים של יובש קיצוני - חמאת שיאה טהורה, זה חומר קסם. אני משתמשת בזה גם במקום משחת החתלה.
לצפיה ב-'מגיל אפס'
מגיל אפס
07/05/2017 | 11:02
62
אבל לא כל התינוקות אוהבים להיות ערומים בהתחלה. אצלי תחושת העירום הכניסה את שניהם להיסטריה עד גיל חודש בערך.

לקילופים ההמלצה היא להוסיף למי האמבטיה שמן בלנאום ולא לרחוץ בסבון שמייבש יותר את העור. לרוב עד גיל חודש זה עובר.
לצפיה ב-'תודה נתחיל הערב כחלק משגרת טרום השינה.'
תודה נתחיל הערב כחלק משגרת טרום השינה.
07/05/2017 | 18:32
1
78
נקווה שתאהב ושזה ירגיע אותה. היה לנו כמה לילות ממש קשים.
לצפיה ב-'תשירי לה, תזמזמי שיר קבוע לשינה'
תשירי לה, תזמזמי שיר קבוע לשינה
10/05/2017 | 20:20
36
זה בטוח יעזור
לצפיה ב-'לפי איכילוב אסור לעסות עד גיל חודשיים או שלושה'
לפי איכילוב אסור לעסות עד גיל חודשיים או שלושה
10/05/2017 | 20:11
1
67
בהדרכה שעשו לנו אמרו ככה. התפלאתי, אבל כן, אסור. אולי הנחיה חדשה.

לצפיה ב-'זה ככה מאז ומתמיד'
זה ככה מאז ומתמיד
11/05/2017 | 16:22
54
לא מעסים לפני גיל חודשיים.
לצפיה ב-'ערסול'
ערסול
06/05/2017 | 17:35
1
124
אני מערסלת את הקטן על הידיים. אם הוא ממש לא רגוע מוסיפה טפיחות קלות על הישבן רק עד שנרגע.
לרוב בישיבה הזו תוך כמה דקות הוא עוצם עיניים ונרדם. אחר כך אני מעבירה לעריסה.

כשממש קרוב להירדם אבל לא עוצם עיניים עד הסוף - מעין ישן בעיניים פקוחות- עוזר להעביר בעדינות אצבע על גשר האף כדי שיעצום את העיניים.
לצפיה ב-'בדיוק כמוני '
בדיוק כמוני
06/05/2017 | 18:06
32
לצפיה ב-'אני מאד אהבתי את העיסוי'
אני מאד אהבתי את העיסוי
08/05/2017 | 11:26
63
אבל דווקא בערב הרבה פעמים הרגשתי שהם עייפים מדי לעיסוי אחרי האמבטיה (שהיא כשלעצמה מאד מעייפת), והעברתי אותו לשעות אחרות ביום.
אצלנו ההרדמה תמיד כללה בקבוק בידיים שלנו (אף פעם לא לבד במיטה), סיפור קצר או ארוך יותר בהתאם לגיל, דקלום קבוע של כמה איחולים קבועים ללילה ("לילה טוב, חלומות פז........ ") שאני הנחלתי אצלנו בבית - אותו דקלום שבתור ילדה ההורים שלי היו אומרים לי ולאחותי כשאנחנו הלכנו לישון, חיבוקים ונשיקות ושיר ערש.
אגב, גם אחותי, שילדה לפני שנה - מדקלמת לבן שלה לפני השינה את אותו דקלום

לצפיה ב-'אשמח לשמוע עמדות ודיעות לגבי מובייל בעריסה/מיטב'
אשמח לשמוע עמדות ודיעות לגבי מובייל בעריסה/מיטב
08/05/2017 | 12:26
1
21
לצפיה ב-'לא משתגעת על זה, זה גירוי מעורר'
לא משתגעת על זה, זה גירוי מעורר
09/05/2017 | 22:37
45
וזה ההיפך ממה שרוצים כשמנסים להשכיב ילד לישון
אצלנו היה בהתחלה מובייל רק בעריסה ורק בזמן היום כי היא נורא אהבה להסתכל עליו, הייתה ממש מנסה "לדבר" איתו. בלילה היינו מורידים כדי שלא יפריע לה להרדם.
היום יש מובייל במיטה, וכשהיא מתעוררת בבוקר היא מסתכלת עליו ומפטפטת עם עצמה וזה נותן לנו עוד כמה דקות של שקט. זה לא מפריע לה להרדם, אבל אם זה היה מפריע היינו מורידים.
לצפיה ב-'מוסיקה!'
מוסיקה!
10/05/2017 | 20:15
40
בגיל של בתך זה הרדמה רק על הידיים.
מגיל ככה חצי שנה הוא נרדם לבד במיטה פעמים רבות עם מוזיקה נעימה של המובייל. כמו קסם, בלי עין הרע.
לצפיה ב-' פינת הסופ"ש -שבת שלום לכולם'
פינת הסופ"ש -שבת שלום לכולם
05/05/2017 | 14:14
10
73
איך היה השבוע שלכם
מה התוכניות לסופ"ש
המלצות על סדרות/סרטים/הצגות/ספרים/מסעדה שאהבתם... שתפו אותנו
לצפיה ב-'שבוע קשה ושאלה לאימהות לילד שני/שלישי'
שבוע קשה ושאלה לאימהות לילד שני/שלישי
05/05/2017 | 22:11
6
181
חופשת יום העצמאות הוציאה את הגדול מאיפוס לגמרי. למרות שהגורון כבר עוד מעט בן 3 חודשים, הדרדס מתקשה להסתגל לשינוי ואצלנו בבית יש הרבה צעקות וכעס בימים אלו..
לפחות כשהוא הולך לגן ויש שגרה הימים קלים יותר....
בתכנית לסופ"ש יער הקופים בבן שמן לדרדס ואבא שלו. אני והגורון נשאר בבית לנוח ולבשל.

ושאלה לאימהות לכמה ילדים- אני מבינה את התסכול והכעס של הדרדס שהיה נסיך במשך 3.5 שנים ועכשיו צריך להתחלק התשומת הלב אבל, התעייפתי מכל הכעס והריבים. אשמח לטיפים איך להחזיר את השקט הביתה, לשדר לדרדס שהוא הגדול ואוהבים אותו אבל להבהיר לו שזו המציאות החדשה לטוב ולרע...
לצפיה ב-'הטיפ הכי טוב שקיבלתי בהריון השני שלי'
הטיפ הכי טוב שקיבלתי בהריון השני שלי
05/05/2017 | 22:23
1
163
בכל הזדמנות שיש לך, כשאת עושה משהו עם הבכור והקטן מתחיל לצייץ, כשאת יודעת שיש לך עוד כמה דקות לפני שהוא ממש בוכה, את אומרת לו בקול רם: "גורון, אני עכשיו עם הדרדס. מיד אתפנה אליך." ואת ממשיכה את מה שאתם עושים.
תשתדלי למצוא לפחות הזדמנות אחת כזו ביום, וככל שתמצאי יותר - יותר טוב.
אם הוא עובר מאפס למאה בחלקיק שניה - פעם אחת ביום את בוחרת להגיד את זה ולתת לו לבכות עוד חצי דקה בזמן שאת ממשיכה עם הבכור.
התועלות של זה עצומות.
הבכור שומע את המשפט הזה מופנה אליו אין ספור פעמים ביום. כשזה חד כיווני זה משדר לו "אתה פחות חשוב". כשזה דו כיווני זה משדר לו "לפעמים אתה מחכה לו ולפעמים הוא מחכה לך. אתם שווים."
זה מרגיל אותך להגיד לקטן לחכות לפעמים. נכון שעכשיו הוא לא מבין, אבל הוא יתחיל להבין הרבה יותר מהר ממה שזה נראה לך כרגע.
לצפיה ב-'תודה אני איישם'
תודה אני איישם
06/05/2017 | 11:44
95
הגורון יחסית תינוק נוח ותהליך המעבר שלו מניג'וס לבכי יחסית ממושך וממילא יש פעמים שאני נאלצת לתת לו לבכות שניה כי לדרדס יש קקי/החביתה על הגז וכו...
לצפיה ב-'לא אמא לשני ילדים ומעלה, אבל מניסיוני כגננת עוזר בד"כ זמן '
לא אמא לשני ילדים ומעלה, אבל מניסיוני כגננת עוזר בד"כ זמן
06/05/2017 | 06:26
3
156
איכות משותף שלו ושלך-צאי איתו לבית קפה, לגלידריה, לטיול, ג'ימבורי וכו'.
ובמקביל- תנסי לשתף אותו בטיפול באח הצעיר יותר ותחזקי אותו כמה שיותר בחיזוקים חיוביים. ממליצה על בובת תינוק בשבילו שהוא יוכל "לטפל" בה במקביל במידה וירצה- אולי אפילו תהפכי את זה למשחק סוציו דרמטי משותף לשניכם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/05/2017 | 11:46
2
86
כרגע בגלל ההנקות אני עוד קצת מוגבלת לצאת עם הבכור לזמן איכות משמעותי בלי הגורון ולא רק לגינה ליד הבית/למכולת בקצה הרחוב לקנות קרטיב.
אני מקווה שעוד כמה שבועות שנעבוק את השלושה חודשים, הפערים יגדלו מכיוון השעתיים ל-3 שעות ויותר וזה יאפשר לי יותר גמישות..
לצפיה ב-'ההנקות האלה אכן משעבדות ולא מאפשרות זמן איכות עם הבכור.'
ההנקות האלה אכן משעבדות ולא מאפשרות זמן איכות עם הבכור.
11/05/2017 | 14:05
1
51
אצלי, כשהאמצעית נולדה, בקשתי מסבתא/סבא/אבא/דודה שיבואו להיות לעזר כדי שאוכל להיות עם הבכור וכשאני מניקה שתינתן תשומת לב לבכור על ידן.

כמו כן, היה טיפ שדיבר על "קופסת הנקה" - קופסה שמיועדת לזמן ההנקה, בה הבכור יושב לידך ואתם משחקים במשהו ביחד מתוך הקופסה: פאזל קטן, מקריאים סיפור, ציור...

בהצלחה!
לצפיה ב-'קופסת הנקה זה רעיון מעולה!'
קופסת הנקה זה רעיון מעולה!
11/05/2017 | 20:12
36
2 דברים שכדאי לעשות עם הקופסה:
1. תחלופה למשחקים
2. מה שבקופסא משמש רק בזמן ההנקות. זה מה שמייחד אותה
לצפיה ב-'מנצל"שת לסיפור מצחיק '
מנצל"שת לסיפור מצחיק
06/05/2017 | 18:08
2
155
לא יודעת אם זה באמת מצחיק או רק אותנו חסרי השינה זה הצחיק

אמרתי לבעלי בזמן שהקטנה ישנה שאנחנו צריכים לדבר חלש יותר כשאנחנו באיזור שלה כדי למשוך את הזמן שהיא ישנה. תוך כדי שאני אומרת לו את זה- הקטנה מתחילה להפליץ וזה נשמע כמו תותחים רועמים.

שנינו כנראה מחוסר שינה נקרענו מצחוק עד דמעות
לצפיה ב-'חחח רעש לבן ;)'
חחח רעש לבן ;)
14/05/2017 | 22:46
11
לצפיה ב-'היה מקרה דומה ומצחיק בעת ביקור ,,'
היה מקרה דומה ומצחיק בעת ביקור ,,
20/05/2017 | 21:11
20
מנהל מהעבודה ואנוכי,ביקרנו אצל חברה מהעבודה,שילדה תינוק לפני כחודש,
המנהל שמח לראות את התינוק בן החודש,ולאחר שהתיישב,הוא ביקש להחזיק בזרועותיו את התינוק המתוק, ואז,,רגע לאחר שאחז בו, הפיצפון שיחרר "צרור של רעשים" -בשרשרת,
המנהל נבהל מכול התקרית הפתאומית, ומיד החזיר את התינוק לאימו.
זה היה מצב של רגע מצחיק.
לצפיה ב-'תינוקת על הידיים'
תינוקת על הידיים
03/05/2017 | 19:14
9
202
הי לכולם,

תינוקת בת חודשיים. לא יורדת מהידיים שלנו! שם היא נרדמת ושם היא מבלה את רוב זמנה במהלך היום (למעט אפיזודות קצרות של משחק באוניברסיטה וכו').
היא גם לא מוכנה לשכב בעגלה, על הבטן או על הגב. היא מתעוררת בדרך כלל מיד כשמניחים אותה בעגלה. לא נרגעת ולא נרדמת בעגלה גם כשיוצאים לטיול בחוץ.
קרה פעמים בודדות שהצלחנו להרדים אותה בעגלה או שהמשיכה לישון בעגלה אחרי הרדמה על הידיים. אך גם אז בדרך כלל מתעוררת כעבור 20 דקות גג.

היא כן מצליחה להירדם במנשא וגם בסלקל באוטו כשנוסעים.
בלילה היא ישנה לידינו במיטה אחרי הרדמה על הידיים או ביניקה. אבל אם מניחים אותה בעריסה היא גם מתעוררת מיד.

אשמח לשמוע עצות איך לגרום לה לאהוב את העגלה/העריסה גם ביום וגם בלילה... קשה ככה לצאת איתה החוצה וגם קשה להתנהל ביום יום בלי שתי הידיים...

תודה רבה!
לצפיה ב-'לחכות בסבלנות...'
לחכות בסבלנות...
04/05/2017 | 10:27
103
עוד חודש-חודשיים היא תצא מהשלב העוברי ואז יהיה קל יותר לגרום לה להתעניין בנסיעה בעגלה או במשחק באוניברסיטה.
עד אז לדאוג להרבה עזרה. היא לא חייבת דווקא את הידיים שלךת נכון?
חוץ מזה - מנשא! הציל אותי ממש. חפשי אחד שנוח לך איתו.
לצפיה ב-'גיל חודשיים...'
גיל חודשיים...
04/05/2017 | 12:06
6
124
היא עדיין בשלב מעבר כזה שבין עובר לתינוק, ויש תינוקות שזקוקים להרבה זמן ידיים בגיל הזה, וזה בסדר לאפשר להם את זה כל עוד את מסוגלת לעמוד בזה...
מה שכן הייתי מקפידה עליו, בגלל שאת מתארת תנומות קצרות הוא לא "למשוך" לה את זמני העירות אלא כן להרדים אותה באופן יזום אחרי שעה-שעה וחצי של עירות. זה לא הרבה זמן, אני יודעת, אבל זה מה שהם זקוקים לו בשלב הזה. אחרי שאת מרדימה אותה (במנשא או בידיים), אל תנסי מייד להעביר אותה לעריסה או לעגלה, אלא נסי להמתין כרבע שעה - עשרים דקות כדי שתכנס לשינה עמוקה ורק אז נסי להעביר אותה בעדינות לעריסה או לעגלה.
מה שעוד יכול לעזור במעבר מהידיים לעריסה הוא לתחום את העריסה או העגלה ב"נחשוש" או אפילו מגבת מגולגלת מתחת לסדין (לצמצם את המרחב, שתרגיש יותר עטופה), אפשר לחמם קצת את העריסה עם כרית חימום שמוצאים כמובן לפני שמכניסים את התינוקת לעריסה, עיטוף מאד יכול לעזור, וגם נסי להשכיב אותה לא ע"י כך שתניחי אותה על הגב - אלא דווקא דרך הצד ואז לגלגל אותה לכיוון הגב.
זה לא פשוט, אני יודעת - אבל זה הצורך שלה כרגע , וזה לא יימשך לנצח... בינתיים אם היא משתפת פעולה עם המנשא - תשתמשי בזה. זה מאד יקל עליך, והיא יכולה גם לישון במנשא ואת תוכלי בינתיים לעשות דברים אחרים (או אפילו לנוח בעצמך..)
המלצה אחרונה, שאותנו פשוט הצילה - ממה שאת מתארת היא מאד זקוקה לתנוחה המערסלת כדי לנוח (ידיים, מנשא, סלקל) - במצב הזה הרבה תינוקות אוהבים להיות "שקועים" בתוך פוף גדול. זה מאפשר להם את התנוחה המערסלת והמחבקת ומפנה לך את הידיים, ואת העומס מהגב....

לצפיה ב-'ואני רק אחזק נקודה אחת שאמרת ממש מהר בח היא ממש עוזרצ'
ואני רק אחזק נקודה אחת שאמרת ממש מהר בח היא ממש עוזרצ
04/05/2017 | 13:26
5
110

עיטוף עיטוף עיטוף 

אצל הבת חודשיים שלי ממש עזר
ואם לא מסתדר לי לעטוף אחרי שאני מניחה במיטה אני שמה עלייה שמיכה ושמהה עליה שתי ידיים עם קצת משקל שתרגיש שהיא עוד עליי ובסוף מכניסה מתחתיה קצת את הקצוות של השמיכה שתהיה מכורבלת בנועם (רק לשים לב שהשמיכה בקו הכתפיים כדי שלא תפריע לנשימה)
לצפיה ב-'עיטוף ומנשא'
עיטוף ומנשא
04/05/2017 | 17:23
4
76
ניסיתי לעטוף אבל היא בועטת את השמיכה. ובכלל נראה שהיא דווקא אוהבת לפרוש אברים (ככה היא ישנה בלילה, במיטה שלנו עם המון ספייס מסביב ולא נראה שרע לה עם זה) 
אני משתמשת במנשא הרבה אבל זה לא באמת פתרון כי אחרי 3 שעות איתה עלי אני גמורה... 
רעיונות נוספים חוץ מלחכות שיעבור לה? 
לצפיה ב-'מפנה אותך לקרוא שוב את ההודעה הקודמת שלי'
מפנה אותך לקרוא שוב את ההודעה הקודמת שלי
04/05/2017 | 17:31
3
81
יש שם כמה רעיונות נוספים מעבר לעיטוף שיכולים להקל עליך.
ובהמשך לתשובתך לגבי זה שהיא מעיפה את השמיכה - כשמתייחסים לעיטוף לא מדובר פשוט על כיסוי בשמיכה אלא על עיטוף הדוק יותר שלא ממש מאפשר לה לפרוש את הידיים או לצאת ממנו בכזו קלות. המטרה של העיטוף היא לתת תחושה של חיבוק הדוק - בדומה לתחושה שיש לה כשהיא נרדמת בידיים או במנשא. תגגלי ותמצאי הרבה סרטונים שמסבירים איך לעשות את זה בצורה אפקטיבית.
ו... כן. גם לחכות שיעבור זה פתרון. הקטנטנים שלנו מתפתחים כ"כ מהר ולפעמים יש שלבים קשים שהדרך הכי פשוטה להתמודד איתם היא פשוט לחכות שהם יעברו. ככל שעושים מהם יותר עניין (ובמקרה הזה אני לא מתייחסת דווקא לשלב הנוכחי שאת נמצאת בו אלא לשלבים הבאים) הם דווקא "נתקעים" יותר זמן ודווקא כשלא עושים מהם ביג דיל הם עוברים כלעומת שבאו...
לצפיה ב-'קראתי '
קראתי
04/05/2017 | 17:41
2
78
וניסיתי הכל.
אינספור פעמים המתנתי 20 דקות ואפילו יותר ועדיין איך שמניחים אותה היא מתעוררת בבכי.
ניסיתי עיטוף לפי ההדגמות ביוטיוב והיא מצליחה להשתחרר ובכלל לא נראה שכיף לה ככה. אולי לא עטפתי מספיק חזק אבל עטפתי הכי חזק שהרגשתי בנוח לעשות...
הקטנתי לה את העריסה ואת העגלה עם נחשוש ועם שמיכה עבה מגולגלת, השכבתי אותה על הצד...
לצערי היא נחושה בדעתה 
כנראה נחכה שיעבור זעם. ילדים זה לא פיקניק כך אומרים... אני רק מקווה שאח"כ לא יהיה לי עוד יותר קשה להרגיל אותה ל"עצמאות".
לצפיה ב-'עיטוף הוכח כמעודד מוות בעריסה לא עלינו'
עיטוף הוכח כמעודד מוות בעריסה לא עלינו
10/05/2017 | 22:45
1
39
תשכחי מעיטוף זה לא כדאי
במיוחד אם היא לא רוצה.
אין לי תובנות מעבר לכך...
לצפיה ב-'המחקרים לגבי עיטוף לא חד משמעיים'
המחקרים לגבי עיטוף לא חד משמעיים
14/05/2017 | 08:36
22
ולכן זה לא נכנס בהוראות למניעת מוות בעריסה...
תוצאות טובות יותר לתינוקות שמורגלים בעיטוף מהלידה לעומת תינוקות שמתחילים איתם עיטוף בגיל מבוגר יותר...

לצפיה ב-'נשמע לא פשוט...'
נשמע לא פשוט...
04/05/2017 | 17:06
118
הילדונת שלי גם אוהבת ידיים אבל נרדמת בקלות בעגלה במיוחד אם יוצאים לסיבוב.
אולי תנסו לצמצם את העריסה/עגלה שלה כדי ליצור תחושה של רחם- לפעמים כשזה גדול מידי הם "הולכים לאיבוד" ונבהלים מזה.

מה לגבי מנשא?
לצפיה ב-'מעון / משפחתון מומלץ באשדוד'
מעון / משפחתון מומלץ באשדוד
02/05/2017 | 17:13
24
היי,

יש למישהו/י המלצה על מעון או משפחתון באשדוד?

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשלום למטפלת בחצי משרה'
תשלום למטפלת בחצי משרה
02/05/2017 | 17:10
2
124
שלום,

אנחנו מעסיקים מטפלת בחצי משרה בימים א-ג מחודש נוב'. במהלך חודש אפר' היו שני ערבי חג בימים אלו והמטפלת לא עבדה בהם. האם נדרש לשלם לה עליהם ? כמו כן מה התייחסות לחג עצמו.

תודה.
לצפיה ב-'מאוד תלוי מה סיכמתם בחוזה'
מאוד תלוי מה סיכמתם בחוזה
03/05/2017 | 01:49
105
אני יודעת שבד"כ משלמים על ערב חג וחג גם אם לא עובדים- אבל לא סגורה ב-100 אחוז אם יש משהו מעוגן בחוק לגבי זה.
לצפיה ב-'אכן משלמים וזה שונה מהמשק אבל ככה נהוג בעולם המטפלות'
אכן משלמים וזה שונה מהמשק אבל ככה נהוג בעולם המטפלות
03/05/2017 | 20:19
20
לצפיה ב-'עצמאים ועצמאות '
עצמאים ועצמאות
02/05/2017 | 01:26
2
114
חג עצמאות שמח לכולם
מקווה שנהניתם מהבמות השונות ומחר תהנו מהמנגלים והמפגשים המשפחתיים

לכבוד יום העצמאות מעלה סקר:
באילו תחומים הייתם רוצים לראות את ילדיכם יותר עצמאים מה אפשר לעשות, לדעתכם, כדי לעודד עצמאות

לצפיה ב-'אני חושבת שהנטייה הטבעית של ילדים היא להיות עצמאיים'
אני חושבת שהנטייה הטבעית של ילדים היא להיות עצמאיים
03/05/2017 | 09:23
80
זה חלק מההתפתחות שלהם וזה מתחיל ממש מהשלבים הכי הכי מוקדמים וממשיך עם ההתבגרות שלהם.
לתפיסתי , אין דבר כזה "לעודד" עצמאות, אלא רק "לאפשר" עצמאות. אני מאמינה שהמקומות שבהם הילדים שלנו לא עצמאיים הם המקומות שבהם אנחנו לא מצליחים לשחרר אותם מכל מיני סיבות שלנו, והעבודה תמיד צריכה להיות עלינו - כדי לשחרר את המקומות האלה, ולא על "לעודד" אותם לעשות את זה.

מבחינת הילדים שלי - אני בסה"כ מאד מרוצה מרמת העצמאות שלהם (לעיתים אפילו הייתי רוצה שיחזרו אחורה כמה שלבים... כי קצת מפחיד אותי הקצב שבו הם גדלים ). יש ימים שבעיקר אצל הפיצית ה"פינוק" גובר קצת על העצמאות, אבל גם זה צורך לגיטימי בעיני, ואני משתדלת לשתף עם זה פעולה עד כמה שאני מצליחה...
לצפיה ב-'מבחינה מוטורית'
מבחינה מוטורית
10/05/2017 | 22:44
19
הייתי רוצה שבת ה5 שלי תגרוב גרביים לבד.
אבל היא לא מצליחה.
הייתי רוצה שהיא תצליח לעשות באצבעות דברים יותר בקלות כמו לפתוח אריזות, להסתדר לבד עם דברים יומיומיים, לפתוח בקבוקים וכאלה. אבל מאוד קשה לה, וזה אחרי שסיימה ריפוי בעיסוק.
והייתי רוצה שתתקשר יותר עם צוות הגן, גם זו עצמאות לא? למשל לא לשמוע על משהו קשה שקרה לה בגן ולא סיפרה לאפאחד (מישהו שדחף... שהיכה... והשיא היה כשנפצעה בגן ולא פנתה לעזרה). היא יותר מדי שומרת לעצמה דברים.
לצפיה ב-'שאלה מצחיקה'
שאלה מצחיקה
30/04/2017 | 13:10
7
272
רק לאחרונה מתחיל ממש לצאת מהבית איתה לבד לפרקי זמן משמעותיים (כאילו לא לסיבוב עם העגלה בגינה)...
איך אמא בחופשת לידה שמסתובבת לבד (נגיד בקניון או בבית קפה) הולכת לשירותים?
לצפיה ב-'שאלה מצויינת בעיני '
שאלה מצויינת בעיני
30/04/2017 | 13:30
225
אני קצת לחוצה מזה גם.
בגדול מתכננת ללכת למקומות שיש בהם בעיקר שירותי נכים ואז להכניס את העגלה איתי כמובן רק אם אין נכה שזקוק לשירותים.
וגם... לומדים להתאפק קצת עד שמגיעים למקום שאפשר להכניס את העגלה איתנו.

לצפיה ב-'דווקא שאלה הגיונית...'
דווקא שאלה הגיונית...
30/04/2017 | 18:18
177
בחלק מהמקומות יש תאי שירותים שבהם העגלה יכולה להיכנס או שנכנסים לשירותי הנכים. כולם יבינו שזה נעשה מחוסר ברירה.

במקרים מאד חריגים... אפשר להשאיר את העגלה מחוץ לתא ולהיכנס עם ילד במנשא. לא הפתרון האידיאלי... אבל לפעמים באמת שאין ברירה אחרת
לצפיה ב-'כמו שכתבו - שירותי נכים. או, אם את במקום עם אמהות אחרות - '
כמו שכתבו - שירותי נכים. או, אם את במקום עם אמהות אחרות -
30/04/2017 | 20:31
159
(ג'ימבורי, חוג התפתחות) - מבקשים ממישהי שתשים עין לרגע.
וכן, כולנו מגיעות לרגע הזה שבו אנחנו עושות פיפי עם הילד במנשא ותוהות איך רוכסים את המכנסיים ולמה דווקא היום לבשנו מכנסיים עם שני טורי כפתורים בגזרה גבוהה
לצפיה ב-'אני פעם אחת, כלא היו שירותי נכים, נכנסתי לתא האחרון'
אני פעם אחת, כלא היו שירותי נכים, נכנסתי לתא האחרון
05/05/2017 | 16:01
91
הצמדתי את העגלה לדלת של התא, עם הפנים של התינוק אליי והשארתי את הדלת פתוחה...
התפללתי כל הזמן תוך כדי, שאף אחד לא ייגש לבדוק למה העגלה שם לבד וזה עזר! 
לצפיה ב-'יש מקום אחד שבו ראיתי שירותים לאם וילד'
יש מקום אחד שבו ראיתי שירותים לאם וילד
07/05/2017 | 12:15
2
72
קניון שבעת הכוכבים הרצליה.
בכל המקומות האחרים שהייתי בהם, נכנסתי לשירותי נכים או שביקשתי מבנות שהיו איתי בקבוצה (אם זו הייתה קבוצת עיסוי או קבוצת יולדות שיצאתי איתן) להשגיח.
בטיפת חלב ביקשתי מהמזכירה להשגיח דקה.
לצפיה ב-'גם בפארק בהרצליה '
גם בפארק בהרצליה
08/05/2017 | 11:10
1
54
תאי השירותים ממש ענקיים - אני הצלחתי להיכנס עם עגלת תאומים - וזה באמת דורש תא מרווח...
לצפיה ב-'כנראה שבהרצליה יש אישה בועדות תכנון העירוניות :)'
כנראה שבהרצליה יש אישה בועדות תכנון העירוניות :)
08/05/2017 | 12:29
9
לצפיה ב-'גמילה מחיתולים - היום השלישי?'
גמילה מחיתולים - היום השלישי?
30/04/2017 | 08:56
2
78
שלום,
היום השלישי שלילגמילה והילדה לא רוצה ללכת לסיר או ישבנן בכלל. מלבד פעמיים שעשתה בסיר לא רוצה ללכת. מפחדת או משהו כזה.
האם להפסיק את הגמילה ולהמשיך בחיתולים ולנסות עוד חודש חודשיים?
לצפיה ב-'הייתי ממשיכה בלהציע לה לשבת על הסיר'
הייתי ממשיכה בלהציע לה לשבת על הסיר
30/04/2017 | 13:24
59
ולא ללחוץ עליה- פשוט להציע. ברח לה- לא נורא,מחליפים וחוזרים על המנטרה "פעם הבאה בואי נעשה בשירותים".

בשלב הראשוני האחריות להציע לילד ולהביא אותו לשירותים מוטלת על ההורה/גורם מטפל.

אם היא באנטי אולי הופעל יותר מידי לחץ ואז כדאי פשוט לזרום איתה.
לצפיה ב-'עניתי בשרשור הקודם - אני בעד לתת לה זמן'
עניתי בשרשור הקודם - אני בעד לתת לה זמן
30/04/2017 | 18:25
37
חשוב שתהליך הגמילה לא יעשה מתוך לחץ. אם היא לא משתפת פעולה - אז לא.
הדברים כ"כ דינמיים אצל ילדים בגיל הזה, שיכול להיות שהיום היא לא משתפת פעולה, ובעוד שבוע היא כן תסכים.
חשוב לתת לה תחושה שזה בסדר. שהיא בסדר. שאתם מכבדים את הבחירה שלה ושכשהיא תרצה אתם תוכלו לנסות שוב.
ובמקביל נסו לשים לב לסימנים מצידה לכך שהיא מוכנה לנסות שוב...
לצפיה ב-'תינוקת בת שבועיים'
תינוקת בת שבועיים
30/04/2017 | 07:45
3
190
הי, אשמח להתייעץ:
ילדתי לפני כמעט שבועיים בשבוע 39 תינוקת חמודה במשקל 2500 גרם. נאמר לי להעיר אותה להאכלה כל כ3 שעות. היא בעיקר יונקת ואנחנו מתגברים עם מטרנה. ביום האחרון אני מעט מודאגת: היא ישנה הרבה ופחות מתעוררת עצמאית להאכלות (בלילה נרדמתי ולא הערתי אותה ואז האכלתי בפער של  5.5 שעות ושוב היתה זו אני שהערתי). כמו כן יש לה עצירות והיא פולטת יותר... מה אתם אומרים יש מה להתייעץ עם רופא או שלחכות לבדוק אם הדברים מסתדרים? הרי זה ככ שונה מיום ליום... צריך להגיד שתוך שבוע היא כבר חזרה למשקל הלידה שלה ויותר...
תודה רבה מראש:)
לצפיה ב-'אם את מודאגת תמיד שווה להתייעץ'
אם את מודאגת תמיד שווה להתייעץ
30/04/2017 | 09:15
81
אבל, לדעתי יום אחד זה לא מדד. תינוקות יכולים לפתוח פער בהאכלה, בעיקר בלילה. אם קיבלתם התוויה רפואית להעיר להאכלות בגלל משקל אז תשימי שעון ותאכילי. אם את חושבת שזה כבר לא הכרחי (לדוגמא בגלל עליה משמעותית במשקל) אז שווה להתייעץ עם רופא אם ניתן להפסיק.

לגבי עצירות- תינוקות שאוכלים פורמולה לא בהכרח נותנים צואה כל יום. ככה שאם לא נתנה יום-יומיים זה בסדר. אם מדובר על תקופה ארוכה 4-5 ימים ויותר אז כדאי לבדוק את זה.

ובלי קשר, ההמלצה הראשונה לעצירות ופליטות מרובות היא לנסות להחליף סוג פורמולה.
לצפיה ב-'מזל טוב ובשעה טובה '
מזל טוב ובשעה טובה
30/04/2017 | 13:28
104
אני הייתי מתייעצת עם רופא אבל מחכה קצת לראות איך הולך בעוד כמה ימים.
אצלנו למשל ממש בהתחלה היא הייתה מתעוררת כל 3 שעות ואם לא- הייתי מעירה אבל עכשיו כשהיא כן העלתה במשקל ויש מספיק חיתולים רטובים - קיבלנו אישור לא להעיר אותה אלא אם זה מעל 5 שעות.

לגבי העצירות- לפי מה שהבנתי יש ימים שיש יציאות יותר ופחות- תעקבי אחרי זה ותעדכני את הרופא.
לצפיה ב-'אני הייתי מתייעצת עם רופא'
אני הייתי מתייעצת עם רופא
30/04/2017 | 18:21
69
קודם כל לגבי העצירות והעליה בכמות הפליטות. יכול להיות שהחלפה של הפורמולה יכולה להקל עליה וחבל לא לנסות את זה.
דבר שני לגבי התעוררות להאכלות - אם היא עדיין לא מעל 3 ק"ג במרבית המקרים ההנחייה היא כן להעיר להאכלות. תתייעצי גם לגבי זה עם הרופא, יכול להיות שהוא יגיד שכבר אין בזה צורך...
לצפיה ב-'עזרה דחופה בגמילה מחיתולים'
עזרה דחופה בגמילה מחיתולים
28/04/2017 | 21:17
2
69
שלום,

היום התחלתי עם ביתי בת השנתיים תהליך של גמילה מחיתולים.
עשינו לה כבר הכנות , ספרים והכנו אותה בבוקר כשהיא חוזרת מהגן נוריד חיתול ונהיה עם תחתונים וכו.
כשהיא זרה הבאנו לה מתנה סיר וישבנון ותחתונים והיתה מאוד שמחה ומיד רצתה לשים תחתונים וישבה על הסיר בסלון (לא רצתה בשירותים) ועשתה פיפי.
הראנו לה ששופכים את הפיפי לשירותים ואומרים לו ביי ביי.
לאחר מכן  עשתה פיפי כל הזמן בתחתונים כל חמש דקות בערך.
בשנת הצהריים שמתי לה חיתול וכשקמה החלפתי לה שוב לתחתונים.
היא ממש הביעה התנגדות לעשות בסיר או בישבנון ואפילו התאפקה לעשות גם בתחתונים ושקצת ברח לה בטעות היא בכתה.
כשעשינו לה אמבטיה עשתה את כל הפיפי שהתאפקה לעשות.
ניסיתי לגרום לה בכל מיני צורות לבוא ולעשות בסיר או בישבנון ואף הראתי לה שגם אני עושה.
שום דבר לא עזר. ברור לי שזה רק היום הראשון. אבל איך ממשיכים מכאן? הצילו !
לצפיה ב-'אני בעד הורדה הדרגתית של החיתול'
אני בעד הורדה הדרגתית של החיתול
28/04/2017 | 21:39
62
זה מאוד מלחיץ עבורם שפתאום מזה שהם מוגנים בחיתול וכל הזמן איתו חוץ מאשר באמבטיה להיות במצב ההופכי- נטולי חיתול ועם משהו מוזר כזה שנקרא "תחתונים". אל תשכחי שעד עכשיו היא הייתה עם חיתול שהחליפו לה ופתאום צריך להוריד את התחתונים ולעשות פיפי בלי קשר לחיתול...זה יכול מאוד להלחיץ.

תנסו לעשות את זה בצורה הדרגתית. להתחיל בשעה, להציע לעשות בשירותים לפני האמבטיה- לא בכוח, פשוט לאפשר. אפשר להכין קופסת שירותים שבתוכה יש כל מיני משחקים מהחנות של השקל/שנקל שאפשר לשחק בהם רק אם יושבים על השירותים ומנסים לעשות פיפי/קקי- הדגש הוא על הניסיון ולאו דווקא על ההצלחה כי לא תמיד יוצא גם כשממש רוצים או מרגישים שעומד לצאת.

אז מתחילים בשעה ולאט לאט זה אחה"צ שלמים ואז כל היום כולל בגן.

לצפיה ב-'אם היא מביעה התנגדות - שחררי'
אם היא מביעה התנגדות - שחררי
30/04/2017 | 18:14
30
היא עדיין צעירה, לא חייבים לגמול אותה דווקא עכשיו. גם אם זה יקרה בעוד שבוע או עוד חודש או עוד חצי שנה זה בסדר. עדיף להכניס כמה שפחות לחץ לסיטואציה שהיא ממילא מלחיצה כי גם הקטנים קולטים שמדובר בשינוי משמעותי.
היא לא רוצה תחתונים? לא צריך. שמים חיתול, ממשיכים כרגיל, ומנסים להציע שוב להוריד את החיתול בעוד כמה ימים. רוצה? יופי, בואי ננסה. לא רוצה? לא צריך, ננסה בעוד שבוע.
ולגבי הפספוסים בתחתונים - ההתאפקות הוא משהו שצריך ללמוד אותו. בהתחלה בעיקר מפספסים ולומדים להכיר את התחושה הפיזית של שלפוחית מלאה שמתרוקנת, ולאט לאט כמות הפספוסים יורדת וכמות ההצלחות עולה.
כמו שפרפרית כתבה לך - לשבח על שיתוף פעולה, על מוכנות לשבת על הסיר ולנסות, גם אם לא יוצא, וגם אם חצי דקה אחרי שקמים מהסיר יש פספוס.
וגם, לא חייבים ימים שלמים מההתחלה. אפשר להתחיל בשעות אחה"צ, או רק בבוקר כשקמים מהשינה ועד שיוצאים מהבית... ובהדרגה להעלות את פרקי הזמן.
לצפיה ב-'טיסה לאילת עם תינוק בן 8 חודשים'
טיסה לאילת עם תינוק בן 8 חודשים
28/04/2017 | 08:08
3
131
אנא רעננו את זכרוני רווי הטמטמת.
מה צריך לקחת? יש לכן רשימה?
מה הכרחי ב3 ימים באילת?
ועל מה אפשר לוותר?
במלון יהיה אוכל טחון (מרק טחון, ונראה לי שגם יש שם גרבר).
זו נסיעת בזק שאני לא רוצה לסחוב סתם דברים.

איך עושים סטריליזציה במלון? מה, אני אסחוב קערת ענק או סיר?...

האם מותר להכניס תינוק כה קטן לבריכה?
אולי לא מומלץ?
הוא מידה 5 בחיתולים, איזה מין חיתול ים מומלץ?
אני לא זוכרת כלום מהגדולה, רק שלקחנו אותה לאילת פעמיים כתינוקת ומאוד נהנינו, בלי עין הרע. זוכרת גלגל ים כזה שקנינו באילת, אבל היא היתה מעל גיל שנה...
לצפיה ב-'אנחנו טסנו עם גוזל קצת קטן יותר אבל... '
אנחנו טסנו עם גוזל קצת קטן יותר אבל...
28/04/2017 | 09:28
114
אני הכנסתי לבריכה גם בגיל 3 חודשים, לא לזמן ממושך ולאחר מכן מיד שטיף במים נקיים אבל לא נמנעתי.
קניתי לו בגד ים רב פעמי (היינו גם ככה בחוג שחיית תינוקת ) שהוא דומה לחיתול בד במראה ומאוד מוצלח במניעת זליגת קקי לבריכה .
לגבי סטריליזציה אני לא יודעת כי הנקתי ולא לקחנו בקבוקים אבל לכל הפחות בטוח שאפשר לקבל מים רותחים לשטיפת הבקבוקים.
מה עוד כדאי לקחת? אנחנו טסנו עם מזוודה גדולה לתינוק וקטנה לשני ההורים אבל כנראה שדי נסחפנו ולמשל טרמפולינה שלקחנו לא ממש היתה הכרחית ובטח בגיל 8 חודשים הייתי מוותרת. כן לקחנו עגלה ומנשא שהיו יעילים.
סהכ הכל אפשר גם להשיג שם אז אם שוכחים לא קרה כלום.
תהנו!!!
לצפיה ב-'דבר ראשון בלי לחץ'
דבר ראשון בלי לחץ
28/04/2017 | 10:44
96
כל דבר, אבל הכככלללל יש גם באילת ואפילו יותר זול אז אם שכחת משהו- לא נורא בכלל (אולי אפילו "תשכחי" קצת בכוונה כי שופינג זה כיף!!!)
אז ככה- לגבי סטריליזציה בדרך כלל יש קומקום בחדר המלון אבל תוודאי מולם שאם אין אז שיביאו לך במיוחד. זה מכסה את עניין הסטריליזציה. תביאי חיתול טטרה ספייר או גליל נייר מגבת לפרוס כדי לשים את הבקבוקים לייבוש.
טיטול ים יש את ליטל סוימרס ובעצם כל הסוגים סבבה....מה זה משנה? מה שכן כדאי גם בגד ים (או חולצת ים), כובע וקרם הגנה לקטנטנים כי באילת השמש שורפת ולתינוקות יש עור עדין. בטח שלהכניס לברכה!!!
כמובן מוצצים אם לוקח, חוץ מבגדים קצרים גם ארוכים דקים לשינה במזגן בחדר/ במרכז קניות ממוזג, כנל לגבי שמיכת עגלה טובה למקומות ממוזגים או אם הסקביאס במלון מגעיל אותך כמוני...
סינר לחדר אוכל, כמה משטחי החתלה חד"פים, סבון תינוקות למקלחת, סבון בקבוקים ומברשת, מטרנה ומחלק מנות אם משתמשת בתמל (ואם לא אז סינר הנקה), כמה צעצועים קטנים שיהיה לו לעגלה או לשעשע את עצמו במלון, חטיפי תינוקות באריזות קטנות שיהיה אם נתקעים כמה דקות איפשהו והתינוק מורעב.
כמובן חבילת טיטולים, שתי חבילות מגבונים וג'ל מחטא בבקבוקון קטן למקרה שתחתלי בתנאי שטח....או שתקחי רק כמה טיטולים לדרך ותצטיידי כבר שם....(אני תמיד מגיעה עם רשימת ציוד חסר להשלמה באילת והמגבונים תמיד מככבים)
אוח...אני מקנאה!!
תעשו חיים...
לצפיה ב-'מעדכנת איך היה'
מעדכנת איך היה
10/05/2017 | 20:18
21
הטיסות היו נחמדות וכיפיות לילדה
לא יכלה להיכנס לבריכה בגלל הפציעה (פתחה בגן את הסנטר יום לפני הנסיעה) ולא לים, אבל שכשכנו רגליים
לקחתי חצי בית (כולל קערה לסטריליזציה לתינוק)
ביום הראשון היה מזעזע ולא כיף - קיבלנו חדר לא טוב, פרקתי הכול ואז נאלצנו לעבור חדר ולארוז הכול שחשבתי שאני מתה מעצבים. ליטרלי בכיתי.
ביום השני התחיל רע והמשיך בסדר, אפילו נחמד
עשיתי קצת שופינג, הלכנו למצפה התת ימי, ראינו איזה הופעה יפה, היה סביר.
הילדה בסך הכל נהנתה, התינוק לא יותר מדי התלונן, בעלי היה די בסבבה ואני היחידה שלא ממש נהניתי, כי הרגשתי שזו עבדוה קשה מדי ואין לי רגע מנוחה.
רציתי לעשות מסז' או ציפורניים וגם זה לא יצא... נו טוב. אני אנוח כבר בקבר.
לצפיה ב-'דברים שב- '
דברים שב-
26/04/2017 | 12:44
22
180
הפינה המחודשת שלנו... 

מה בפינה
כל אחד/ת משתפ/ת בדברים שמעסיקים אותנו, שיושבים על ה- .
אפשר לשתף כל בעיה, חרדה, תסכול שמטרידים אותכם -יכול להיות שייך להורות ויכול להיות שלא.
הפינה הזו היא הבמה שלכם להביע את עצמכם ולשתף מהלב וכולנו ננסה להוות רשת תמיכה.

שימו לב  - אנחנו מעוניינות שבפינה הזו ההתייחסות תהיה אמפטית. לכן אנחנו מבקשות שההתייחסות תהיה עניינית ולא ממקום שיפוטי או מבקר את כותב ההודעה.

נקודה אחרונה - 
אנחנו מאוד נשמח אם אחד/ת ממכם/ן יקחו את הפינה על עצמם ויפתחו אחת לשבוע ביום שנוח להם. 
לצפיה ב-'טרי טרי מעכשיו '
טרי טרי מעכשיו
27/04/2017 | 07:16
21
297
כן בוכים על חלב שנשפך

זה לא פשוט עבורי פיזית ורגשית לשאוב, הילדה לא מוכנה לינוק ישירות ממני אבל כן חשוב לי שתקבל חלב אם ולכן אני שואבת והרגע עפה לי שקית עם מלא חלב שהצלחתי לשאוב במשך שעה. הכל נשפך עליי, על הריצפה ועל הספה.

עצבנית מידי מכדי ללכת לישון
לצפיה ב-'אוווווףףףףףףףףףףףףף'
אוווווףףףףףףףףףףףףף
27/04/2017 | 09:15
1
142
השאיבות האלה הן באמת דם יזע ודמעות וכל טיפת חלב היא כמו זהב טהור בעיני...
מבינה לגמרי את העצבים
לצפיה ב-'זה היה כל כך מתסכל '
זה היה כל כך מתסכל
27/04/2017 | 15:37
154
בגלל שנשפך בקושי נותר משהו כך ששמנו את זה במקרר ויותר מאוחר נאחד עם עוד מנה שאשאב אחרי שנקרר גם אותה.

לפחות היא התעוררה בדיוק כשסיימתי לשאוב עכשיו- יותר טרי מזה אי אפשר
לצפיה ב-'ועל זה אני תמיד אומרת'
ועל זה אני תמיד אומרת
27/04/2017 | 14:42
18
178
מי שהמציא את האימרה:"לא בוכים על חלב שנשפך" לא התכוון לחלב אם.
אז קודם כל- לא יצא לי עדיין לברך אותך אז המון המון מזל טוב. איזה כיף זה תינוק ראשון! אושר אמיתי...כן ירבו!
אני זוכרת שדיברנו על קורס הכנה להנקה בפורום הנקה וגם את אומרת שחשוב לך לתת חלב אם אז אני מעיזה להיות קצת חצופה ולשאול אם שקלת לראות יועצת הנקה כדי להשיב את היונק הרך לדרך הישר? אני חושבת שאם את מעוניינת שיעבור להנקה מלאה (זו בעצם תינוקת לא?) כדאי שתרכזי מאמצים עכשיו, ככל שתמתיני זה רק יהיה קשה יותר אחר כך...
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
27/04/2017 | 15:34
17
167
אני שוקלת לפנות ליועצת הנקה אבל כרגע מנועה רגשית לעשות את זה. עוברת עם עצמי תהליך-ככה גם התחלתי את השאיבות. בבית החולים עשו לי התקפה רצינית בארבע וחצי לפנות בוקר שפתאום נכנסו לחדר ואמרו שלפי המדדים- המשקל שלה ירד וכנראה אין לי הרבה חלב והתעקשו שאשאב. אני כאמא טרייה לא ידעתי אפילו איך שואבים והן כיוונו לי את המשאבה והסתבר אח"כ שזה היה מכוון לאחד הכי גבוהים ולכן זה גם כאב לי בטירוף.
בסוף מהלחץ בקושי יצא לי חלב ואישרנו להם לתת סימילאק- הביאו לנו בקבוקים והאכלתי את הקטנה עם הסימילאק והן התלהבו מזה שהנה עכשיו היא אוכלת טוב ועשו מזה חגיגה שלמה.

מזכירה- ארבע וחצי בבוקר, יום וחצי אחרי הלידה... בואי נאמר שהגבתי לזה לא טוב ולקחתי מאוד קשה כי היה לי חשוב להניק. הילדה תופסת טוב את הציצי אבל נרדמת עליו תוך שנייה ואין לה סבלנות. ממה ששואבת היא אוכלת מעולה וממש מבסוטית.

אני עוד אתייעץ עם יועצת הנקה, פשוט צריכה להתרגל לרעיון אחרי מה שהן עשו לי בבית החולים-זה היה מאוד לא נעים בלשון המעטה.
לצפיה ב-'גם עם יועצות הנקה, כמו עם צוות רפואי'
גם עם יועצות הנקה, כמו עם צוות רפואי
27/04/2017 | 18:02
137
ובעצם כמו עם כל נותן שירות שאנחנו פוגשים - בסופו של דבר זה הכל אנשים, ובמקרים רבים ההצלחה או הכשלון של דברים תלויה במי שעומד מולנו.
אם תמצאי יועצת הנקה שיהיה לך איתה חיבור טוב - זה לחלוטין יכול להיות הבדל של שמיים וארץ.
אם תרצי המלצה על מישהי, יש לי מישהי שאם אני לא טועה נמצאת באיזורך....

ועוד דבר - אם יש משהו שאני לא יכולה לסבול זה אנשי מקצוע ש"מתלבשים" על החרדות של אמהות טריות ומנצלים את רגעי החולשה האלה של תחילת ההורות כדי להלחיץ ולכוון אותן למקומות שהן לא תכננו להגיע לשם. אלו יכולים להיות רופאים, יועצות הנקה, אחיות טיפת חלב ושות' שבמקום לגלות אמפתיה והבנה למקום הרגיש שאישה נמצאת בו אחרי לידה פשוט דורסים את מי שעומדת מולם. אחת הסיבות שאני מאד אהבתי שבעלי הולך איתי לכל הבדיקות בהתחלה היא שאני ידעתי שגם אם אני לא אוכל לעמוד מול מי שצריך מפאת רגישות/הורמונים/ווטאבר - הוא יהיה שם כדי לעשות את זה.

לצפיה ב-'איך שמרגיש לך'
איך שמרגיש לך
27/04/2017 | 20:22
15
97
אבל באמת שאל תסיקי מכמה אחיות או יועצות ביתחולימיות על הכלל....
כל כך מעצבן לשמוע מה שאת מספרת כי זה תמיד אותו הדבר...."אין לך מספיק חלב, אולי תתני בקבוק?", "חבל הוא רעב", והישר מהלידה האחרונה שלי- "לא נשחרר אותכם כי הוא ירד יותר מדי אז הבאתי לך בקבוק"....תודה באמת.
בכל הלידות שלי אותו דקלום מלחיץ ושתביני שאחרי הלידה הראשונה בתור אמא חדשה ולחוצה בכורתי קיבלה בקבוק כי "לא היה לי מספיק חלב". הצחקתם אותי, זו ילדה שמהנקה בלבד הייתה מעל עקומת המשקל.
מאז כל הרגשי בעולם שעשו לי בלידות הבאות לא הזיז לי כי ידעתי שהסיכוי שבאמת אין לי מספיק חלב הוא נמוך. חלב זה מאגר שנבנה על ידי ביקוש. אם אמשיך להניק יהיה מספיק, וכך היה (גם עם התאומים שלי). אם תרצי אני מקווה שיהיה אצלך, ולפחות עבורי זה היה שווה את כל הדם, יזע והדמעות. יאללה חפרתי ??
לצפיה ב-'כרגע בעיקר שואבת- המטרה שלי היא שכל שאיבה תהיה לפחות '
כרגע בעיקר שואבת- המטרה שלי היא שכל שאיבה תהיה לפחות
28/04/2017 | 14:47
14
122
ארוחה אחת לקטנה שלי כך שכל שעתיים וחצי-שלוש אני שואבת. בנתיים זה עובד טוב.

היום בתוכנית ללכת לאיזו חנות של מוצרים לעידוד הנקה (הכל יש באמריקה)- גם יש שם יועצות וגם יש כל מיני דברים שיקלו עליי במהלך השאיבה, תה מיוחד שמעודדים חלב וכו'.

הקטנה גם הסכימה לינוק קצת אז נראה לי שאנחנו בדרך הנכונה.
לצפיה ב-'פרסמתי הודעה בפורום הנקה- שיתפתי לגבי מה שקרה וגם יש התפתחות'
פרסמתי הודעה בפורום הנקה- שיתפתי לגבי מה שקרה וגם יש התפתחות
29/04/2017 | 01:45
5
119
חיובית:

קניתי חזייה מיוחדת שמחזיקה את הבקבוקים כך שהידיים חופשיות- זה יוצר לחץ וואקום כך שהתפוקה יותר טובה. תוך פחות מחצי שעה מילאתי 2 מבחנות כאלה של 2 מ"ל.
ועכשיו שמתי את החזיה יחד עם פטמת סיליקון בהמלצת יועצת ההנקה בחנות והילדה ינקה ממני 20 דקות!!! ממש יצא חלב והיא הייתה מבסוטית לגמרי
במקביל יצא לי חלב בצד השני אז מהר חיברנו למשאבה ונתתי את מה שיצא שם כהשלמה.

כיף שזה מצליח, מקווה שימשיך ככה!
רק הבעל לא ממש מצליח להבין למה חשובה לי ההנקה עצמה ומעדיפה הנקה על פני שאיבה כי הרי זה אותו חלב. ניסיתי להסביר לו על ערך הבונדינג עם התינוקת בזכות ההנקה ועל זה שיותר קל לשלוף ציצי בשושו ולהניק מאשר להתחיל לשאוב- בטח שאי אפשר את האחרון ליד אנשים אחרים.
לצפיה ב-'כותבת לך בפרטי על הסיום המעודד שלי'
כותבת לך בפרטי על הסיום המעודד שלי
29/04/2017 | 09:01
1
18
לצפיה ב-''
29/04/2017 | 13:52
8
לצפיה ב-'הבונדינג יהיה בכל מקרה'
הבונדינג יהיה בכל מקרה
29/04/2017 | 14:54
1
83
הכרבול הזה עם הקטנה, האינטימיות, סקין טו סקין - אלו קיימים בין אם היא אוכלת מבקבוק או מהציצי. יותר מזה - בקבוק מאפשר גם לאבא ליהנות מהבונדינג הזה.
אם את רוצה להניק אני מקווה עבורך שתצליחי, אבל אם לא - אל תהיי מתוסכלת או אשמה או תחששי שהקשר עם הילדה יהיה פחות טוב. הוא יהיה מדהים בין אם תצליחי להניק ובין אם תשאבי ובין אם תתני תמ"ל.
לצפיה ב-'בטוחה בזה, אבל מאחר ויש לי את הזמן והאפשרות כן נותנת לזה '
בטוחה בזה, אבל מאחר ויש לי את הזמן והאפשרות כן נותנת לזה
29/04/2017 | 15:27
99
צ'אנס ומנסה בדרכים שונות. בתכל"ס- העובדה שיש לי חלב והרבה גם מספקת אותי כי לפחות דרך השאיבה היא מקבלת את זה אבל מבחינה רגשית וגם מבחינה פוקציונאלית אין יותר קל ופשוט מאשר להניק במקום להתחיל להסתובב עם בקבוקים וכו'.

אני זורמת עם הילדה ומנסה כל מיני כיוונים- מבחינתי העיקר שהיא תהיה בריאה ושלמה ולא רעבה גם אם זה אומר לוותר על חלב אם ולתת לה סימילאק במקום.
לצפיה ב-'יופי! כל הכבוד!'
יופי! כל הכבוד!
29/04/2017 | 21:02
51
ובאמת סחטיין על ההתמדה, את אלופה!
לגבי הבעל זה לא בדיוק אותו הדבר חלב אם מבקבוק ומהשד, מבחינת המרכיבים החיסוניים....אני לא מכירה את הנושא לעומק אבל את יכולה לשאול את המומחיות בפורום הנקה...בהנקה הגוף המופלא שלנו איכשהו מתאים את הרכב החלב מבחינת מרכיבים חיסוניים (ועוד דברים כמו אחוזי שומן) למה שהתינוק זקוק לו. אין לי שמץ של מושג איך....אם את מחברת משאבה לשד היתרון הזה לא בא לידי ביטוי. חוצמזה שלא משנה כמה המשאבה יעילה היא לא תינוק- לאורך זמן התפוקה יורדת כי תינוק יונק הכי ביעילות, לא מדברת איתך על קפיצות גדילה שנחוצות להגדלת מלאי החלב שעם משאבה כמובן אין.
חוץ מזה שאם החלב מקורר או מוקפא גם הערכים התזונתיים שלו והמרכיבים החיסוניים נפגמים. אם כי זה עדיין עדיף על תמל.
כל מה שמניתי למעלה אלו עובדות להסביר לבעל, אבל לך אני גם אומרת שיותר מהכל מה שעובד לך זה מה שהכי טוב לתינוקת שלך. באמת באמת.
לצפיה ב-'תבררי גם אם יש להם ערכת SNS שיכולה אולי לסייע גם בשבילה'
תבררי גם אם יש להם ערכת SNS שיכולה אולי לסייע גם בשבילה
29/04/2017 | 19:21
7
76
להתאמן על היניקה וגם לקבל אוכל וגם ישמור לך על תפוקה יותר טובה בשביל השאיבות...
וגם הרבה עור לעור (אם זה אפשרי אחרי הניתוח..) שיכול לעודד הנקה אינסטנקטיבית שאולי יצור הרבה הנקות קטנות כפול מספר גדול של פעמים עד שתהיה התייעלות...
את נותנת לה מבקבוק בצורה תומכת הנקה?
לצפיה ב-'מה זו הערכה הזו?'
מה זו הערכה הזו?
29/04/2017 | 20:14
6
80
אני מציעה לה תמיד לינוק ורק אז בקבוק. עכשיו עם פטמת הסיליקון היא אשכרה מסכימה לינוק. לפני זה היא פשוט השתמשה בציצי ככריות או שחטפה עליי ג'ננה והכתה אותם בעצבים כי איבדה סבלנות.

ינקה 10 דקות בצד אחד, 5 דקות בצד שני ולא רצתה יותר. הצעתי לה בקבוק של חלב שאוב וטרפה אותו. לאט לאט- בייבי סטפס
לצפיה ב-'נשמע התחלה טובה. היא לא רוצה בעצם צד שלישי ורביעי?'
נשמע התחלה טובה. היא לא רוצה בעצם צד שלישי ורביעי?
29/04/2017 | 22:54
5
79
(כמה הנקות קצרות במקום שני הצדדים הרבה זמן)
בזמן שהיא על הציצי יש לה בתוך הפה צינורית שמחוברת לבקבוק עם החלב השאוב - ככה היא מקבלת לאכול (ולא מתעצבנת על הציצי) ובמקביל ייוצרת גירוי לייצור וגם מבחינתה היא בעצם יונקת
לצפיה ב-'מרגיש לי מסובך מידי '
מרגיש לי מסובך מידי
29/04/2017 | 23:01
4
102
בנתיים היא אוכלת יפה- 10-15 דקות בכל צד ואם מרגישה שחלק מהזמן הייתה ישנונית ולא באמת אכלה- משלימה לה עם מה ששאבתי. היא מאוד ישנונית עדיין כיאה לניו בורן ומתעייפת מהר.

היום ההורים שלי רצו לראות אותה בסקייפ ולא הצלחנו כי כל הזמן ישנה/אכלה/החלפנו חיתול ותמיד ישר אחרי זה היא רוצה להירדם. ניסיתי להשאיר אותה טיפה עירנית דרך שירים ומשחקים אבל לא עבד יותר מידי.
לצפיה ב-'זה טבעי'
זה טבעי
30/04/2017 | 09:17
1
66
בגיל הזה עוד אין להם ממש זמן ערות.
אצלנו הצליחו לראות את הגורון ער רק בגיל חודש ומשהו לראשונה.
סבתא שלי עדיין לא הצליחה לראות אותו ער כי כל פעם שאנחנו מגיעים לביקור הוא נרדם בנסיעה...
לצפיה ב-'הם יחכו בסבלנות'
הם יחכו בסבלנות
30/04/2017 | 13:21
72
ובקרוב מגיעים אז יראו אותה בלייב

הכי משעשע שדווקא בלילה צוציקית נהיית עירנית בטירוף ועושה חגיגות
חבל שאני לא ממש טיפוס של לילה וקשה לי להירדם אחרי שמתעוררת...ישנתי אולי במצטבר 8 שעות בימים האחרונים.
לצפיה ב-'גם אצלי ככה'
גם אצלי ככה
30/04/2017 | 13:09
1
53
כלומר אין סקייפ, אבל לדעתי לא הייתה ערה כמעט מלבד לאוכל והחלפות עד גיל חודש וחצי וגם היום בדקה לחודשיים יש ימים כאלה שרק ישנה ואוכלת
לצפיה ב-'דווקא יש לה לפעמים זמנים שהיא מאוד עירנית'
דווקא יש לה לפעמים זמנים שהיא מאוד עירנית
30/04/2017 | 13:23
75
אתמול אחה"צ היה לנו חצי שעה של שירים ודגדוגים שעשיתי לה והייתה מבסוטית.
בד"כ זה כמובן אחרי אמבטיה ובקבוק של חלב שאוב כך שהייתה רגועה ושמחה- אפילו צחקקה לה בהנאה
לצפיה ב-'האם להישאר ולהרדים את התינוקת בלילה?'
האם להישאר ולהרדים את התינוקת בלילה?
25/04/2017 | 21:02
12
208
היי לכולם. 

לי ולזוגתי יש תינוקת מתוקה בת חודש וחצי. סה"כ ילדה מאד נוחה שבשנת הלילה שלה (בין 21:00 ל7:00 בבוקר) מתעוררת פעמיים בסה"כ.
אבל אחרי המקלחת של 19:30 וההנקה של 20:00 זוגתי מבלה איתה כחצי שעה עד שעה עד שהיא נירדמת - שרה לה, מדברת איתה, עד שהפיצפונת נרדמת. 

שאלתי היא - האם נחוץ שהיא תבלה איתה עד שהיא נרדמת לגמרי או שאפשר לעזוב אותה שתרדם בעצמה?

אני יודע שאומרים שתינוקות עד גיל חצי שנה לא ממש טובים בלהרדים את עצמם, אבל מצד שני - זה לא שהילדה לא נירדמת בעצמה במהלך היום מלא פעמים...
אז אני לא בטוח מה הסיבה שאנחנו מקפידים להרדים אותה "ידנית" כל יום...
הרי לעיתים גם ככה אנחנו שומעים אותה (דרך מכשיר האינטרקום שקנינו) ממלמלת לעצמה כמה שעות אחרי איזה מילה פה מילה שם, ואז חוזרת לישון).

מצד אחד הרגלנו אותה לסדר יום טוב של שינה בשעה די קבועה ואנחנו לא רוצים לקלקל את זה. מצד שני - אולי לא צריך לעשות לה בייביסיטר הירדמות כל לילה. אולי זה מיותר והיא תרדם לבד, אם כי לאט יותר....?

אשמח לשמוע דיעות ותובנות. :)

לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בילד עצמו ובהורים ועד כמה הם משחררים'
זה מאוד תלוי בילד עצמו ובהורים ועד כמה הם משחררים
25/04/2017 | 21:44
2
141
אני חושבת שאישתך רואה בזה זמן איכות עם הילדה ואם זה עושה להן טוב אז הייתי בהחלט ממשיכה.
אם זה מפריע לכם - תנסו להפחית כל פעם את הזמן שאתם שם בהרדמה ותראו איך היא מגיבה.
לצפיה ב-'תראי....'
תראי....
25/04/2017 | 22:53
1
98
לזוגתי יש הרבה זמן איכות עם הפיצפונת. לא חושב שחסר לה.
היא אומרת שתינוקות זקוקים להרדמה הזו. שזה מעבר לרצון והכיף שלה. היא אומרת שזה בעיקר כי צריך. כי זה מה שעושים לתינוקות בגיל הזה של חודש וחצי עד חצי שנה.

אני מנסה להבין אם זה נכון או שזה בעצם נתון לבחירה של ההורים, ואם אכן ניתן לא להישאר עם התינוקת עד שלב ההירדמות אז איך עושים את זה נכון...?
לדעתי אנחנו הורים די משחררים. לא לחוצים מדי ולא נלחצים בקלות. רק רוצים לעשות מה שיהיה גם בריא לילדה וגם בריא לשיגרה שלה ולשנת הלילה שלנו :) זה גם חשוב. 
לצפיה ב-'אני אמא ממש טרייה, אבל מההגיון שלי'
אני אמא ממש טרייה, אבל מההגיון שלי
26/04/2017 | 01:45
126
לפעמים הצורך הוא של ההורה לא פחות מאשר של הילד.
אני חושבת שהרגלים זה דבר חשוב אבל חשוב לא פחות גם לדעת להפר את ההרגלים כך שלא תמיד תרדימו אותה אבל כן שיהיו פעמים שתרדימו. פשוט לזרום לפי מה שרואים שהילדה צריכה באותו רגע ומה שמתאים לכם מבחינת זמן/כוח.

אפשר להחליט שממשיכים ואז מידי פעם להפר את ההרגל.
לצפיה ב-'תלוי בכם. תלוי בתינוקת שלכם'
תלוי בכם. תלוי בתינוקת שלכם
26/04/2017 | 08:58
1
65
יש תינוקות שאפשר לשים בעריסה עם מוצץ. הם ימלמלו לעצמם עד שירדמו.
יש תינוקות שניסיון לעשות דבר כזה יגמר בבכי היסטרי והרדמה על הידיים.
ולא תמיד אפשר לגזור משנות יום לשנת לילה
לדעתי, אם מפריע לכם ואתם רוצים את הזמן הזוגי הזה- פשוט תנסו. אפשר לנסות לצמצם ולקצר את זמן ההרדמה. ככה שתניחו אותה כשהיא רגועה אבל לא ישנה ותנסו לתת לה להירדם בעצמה.
אתם יכולים לנסות להפסיק בבת אחת ולראות אם זה עובד ואם לא אז להחזיר.

וגם אם לאישתך יש הרבה זמן איכות במהלך היום זה לא תמיד אותו דבר כמו הכרבול שלהם לפני השינה בחדר חשוך.
לצפיה ב-'תודה על התגובות + שאלה'
תודה על התגובות + שאלה
26/04/2017 | 09:25
62
תודה על התגובות והעיצות :)
אני אהיה האחרון שאמנע מזוגתי זמן איכות עם הקטנה. ברור שאם זה נעים לה אז שתתברך. אני רק מנסה לבדוק אלטרנטיבה. 
שאלתי היא - מה כבר יכולות להיות ההשלכות השליליות של לעזוב את הילדה להרדים את עצמה אם היא "לא מוכנה" עדין?
שפשוט היא לא תירדם? שזה יהרוס לה את סדר היום והיא תהיה ערנית מדי בלילה? מה כבר יכול לקרות?
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה לתת לה להירדם לבד'
אני הייתי מנסה לתת לה להירדם לבד
26/04/2017 | 09:47
3
94
כן עושה טקס שינה - הנקה/בקבוק,חיבוקים נישוקים שיר או סיפור קצר..., אבל לא טקס של שעה. אם היא צריכה שעה כדי להירדם אז כנראה שהשכבתם אותה לישון מוקדם מדי או מאוחר מדי.
לגבי השהות של זוגתך בחדר איתה - אם זה לא משהו שנובע מרצון שלה אלא מ"צריך" אז כן הייתי מנסה לשחרר את זה. לא בגלל שזה פוגע במשהו כרגע, אבל כן בגלל שבעתיד זה יהיה הרגל שתרצו להפסיק אותו ואז זה יהיה קשה יותר לעשות את זה.
מה שאני מציעה, הוא אחרי טקס שינה להניח אותה במיטה גם אם היא לא במצב ישנוני עדיין ולתת לה לנסות להירדם לבד. אם תראו שזה מעורר אצלה קושי - גשו אליה, עזרו לה להירגע ולהגיע למצב ישנוני ואז צאו מהחדר. יכול להיות שהיא תפתיע אתכם ותצליח להירדם לבד, ויכול להיות שהיא כן תזדקק לעזרה. אבל תנו לה לנסות...
אפשרות שנייה ודומה לזו היא לצאת מהחדר אחרי טקס השינה, ולהיכנס כל כמה דקות כדי שהיא תראה אתכם. יש ילדים שזה יעבוד אצלם מעולה. יש ילדים שזה דווקא יפריע להם להירדם. תצטרכו לנסות ולראות מה מתאים לה ולטמפרמנט שלה.

לשאלתך לגבי השלכות שליליות של לתת לה להירדם לבד - אין לזה השלכות שליליות אם היא משתפת פעולה ומצליחה להירדם לבד. ההשלכות השליליות באות לידי ביטוי אם אתם רואים שהיא נתקלת בקושי להירדם ובכל זאת נותנים לה להירדם לבד מבלי לעזור לה ובלי לגשת אליה. במצב כזה המסר שמועבר לה הוא מסר של חוסר תמיכה וחוסר נוכחות הורית וזה בעייתי.

לצפיה ב-'תודה רבה....'
תודה רבה....
26/04/2017 | 17:17
2
58
תודה רבה על התגובה המפורטת והאינפורמטיבית והמושקעת.
את חושבת שזו דרך מומלצת גם עבור תינוקות רכים בני כחודש חודשיים?
משום מה זה הרגיש כמו מנטאליות של התנהלות מול ילד גדול יותר.
לצפיה ב-'בוא נעשה רגע סדר'
בוא נעשה רגע סדר
27/04/2017 | 09:46
1
67
כי אם אתה שואל את השאלה הזו, אז כנראה שלא הסברתי את עצמי כראוי בהודעה הקודמת.
בשום פנים ואופן וממש ממש לא התכוונתי שזה זמן מתאים ללמד את הילדה להירדם עצמאית. זה לא הגיל ולא השלב ההתפתחותי המתאים לתהליך שינה. אם היא צריכה נוכחות שלכם בחדר - זה לגמרי לגיטימי ומתפקידכם להיות שם בשבילה ולעזור לה במה שהיא צריכה באותו רגע.
מה שאני התכוונתי לומר הוא שאם אחרי טקס שינה היא רגועה ונרדמת בעצמה - אז אין בעיה לאפשר לה את זה. לא חייבים להיות איתה בחדר כי "צריך". זה לא מדע מדוייק - אין "צריך" או "לא צריך" אובייקטיבי, אלא זה תלוי בילדה שלכם ובטמפרמנט שלה ובצורך שלה באותה נקודת זמן. אם היא זקוקה לנוכחות שלכם בחדר כדי להירדם - אז ברור שתהיו שם בשבילה ותספקו את הצורך הזה שלה. ואם היא לא צריכה אתכם - אז אפשר גם לתת לה להירדם לבד. זה אגב יכול להשתנות מיום ליום ואפילו בהרדמות שונות באותו יום. תהיו עם היד על הדופק - תראו מה מתאים לה. לא לפי חוקים אוניברסליים של איך מרדימים תינוקות, אלא לפי ההיכרות שלכם עם הבת שלכם ועם ההבנה של מה הצורך שלה באותו רגע. 

יותר מזה, גם ילדים גדולים, שיודעים להירדם עצמאית, זקוקים לפעמים לנוכחות הורית בחדר - מכל מיני סיבות. גם הילדים שלי שהם כבר ענקיים בני 5 מבקשים ממני לפעמים להישאר איתם בחדר עד שירדמו. תמיד תמיד תמיד התשובה שלי לבקשה כזו תהיה "כן". ואני אשאר איתם בחדר עד שירדמו או עד לנקודה שבה אני ארגיש שהנוכחות שלי בחדר מפריעה להם להירדם. 

ולסיכום, מדגישה שוב את העניין - גיל חודש-חודשיים הוא לא גיל מתאים ללמד תינוק להירדם עצמאית. אם הוא זקוק לעזרה להירדם יש לתת לו את כל העזרה שהוא זקוק לה, בלי מאבקי כוחות ובלי חשש מהרגלים שיתקבעו. את ההרגלים אפשר יהיה לשנות בהמשך, אם הם לא ישתנו לבד. בינתיים תנו לה את מה שהיא צריכה ומה שנכון עבורה
לצפיה ב-'תודה רבה לך על ההשקעה והפירוט והתשובה הברורה :) '
תודה רבה לך על ההשקעה והפירוט והתשובה הברורה :)
28/04/2017 | 11:06
10
לצפיה ב-'השנקל שלי - הילדה תשתנה, הצרכים שלה ישתנו,'
השנקל שלי - הילדה תשתנה, הצרכים שלה ישתנו,
26/04/2017 | 21:13
74
אתם תשתנו, ההורות שלכם תשתנו - כל כך הרבה גורמים "יטרפו את הקלפים" שבכל מקרה שלא הייתי מפחדת ליצור אצלה הרגל "רע" (בטח לא בגיל חודש וחצי) כי יש נטייה לתקן מה שלא שבור - זה מתאים עכשיו ואם יהיה (למי מכם) לא מתאים אחר כך תוכלו לתקן - אבל אם אחר כך זה היה משתנה באופן טבעי (בגלל הגורמים הרשומים לעיל) ועכשיו סתם טרחתם לשווא?
כל עוד זה נעים לאשתך ועובד אז הייתי ממשיכה עם זה. עוד לא נולד הילד שקיבל פטור מטירונות כי הוא צריך שאמא תרדים אותו בלילה :) זה לא סותר שבמקביל אפשר גם לתת לה להירדם לבד... ממילא הכל כל כך דינמי ואי אפשר לדעת מה ישאר איתה

מזל טוב
לצפיה ב-'אין 'צריך''
אין 'צריך'
26/04/2017 | 21:17
1
60
אם היא יכולה בלי - היא יכולה בלי.
מניסיוני הפרטי, בגיל חודש וחצי אין ממש הרגלי שינה, וגם אם כן, הרי שהרגלי השינה משתנים וישתנו שוב ושוב ושוב (ובצדק, כי מה שמתאים בגיל חודש וחצי לא מתאים בגיל ארבעה חודשים או תשעה חודשים או שנה). ואם וכאשר הם ישתנו, זה לא *אתם* שעשיתם או לא עשיתם משהו כזה או אחר, אלא בעיקר כי ככה זה.
לשינה איכותית
לצפיה ב-'תודה לכל מי שהגיבה. עזרתן רבות :) מודה לכן מאד'
תודה לכל מי שהגיבה. עזרתן רבות :) מודה לכן מאד
28/04/2017 | 11:05
11
לצפיה ב-'ריפוי בעיסוק ויזות חושי לונישטיין או מאיר?'
ריפוי בעיסוק ויזות חושי לונישטיין או מאיר?
25/04/2017 | 06:18
21
המתוק שלי בן 4 צריך ויסות חושי בריפוי בעיקוס משהי אולי מכירה ויכולה להמליץ לווינשטיין או מאיר
לצפיה ב-' ברכות לפרפרית שלנו שהפכה רשמית לאמא '
ברכות לפרפרית שלנו שהפכה רשמית לאמא
24/04/2017 | 16:32
13
204
מזל טוב פרפרית אהובה
אני שמחה ונרגשת בשבילך ובשביל הקטנטונת שלך ...
ברוכה הבאה לאמהות
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 18:59
4
214
הרגשה נפלאה ומדהימה. ממש מרגישה שקיבלתי את המתנה הכי גדולה שהיקום יכל לתת לי.
לצפיה ב-'כולי צמרמורת! מזל טוב מזל טוב מזל טוב'
כולי צמרמורת! מזל טוב מזל טוב מזל טוב
24/04/2017 | 19:37
107
יקרה, באמת קיבלת את המתנה הגדולה ביותר! אני כה שמחה בשמחתך.
לצפיה ב-'לחלוטין המתנה הכי טובה שאפשר לקבל !! '
לחלוטין המתנה הכי טובה שאפשר לקבל !!
24/04/2017 | 20:18
90
אין שום דבר שישווה לזה ...
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
25/04/2017 | 04:03
11
לצפיה ב-'מזל טוב!!!!! '
מזל טוב!!!!!
26/04/2017 | 20:45
1
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
25/04/2017 | 09:22
45
תהני מכל רגע
לצפיה ב-'תודה יקירות '
תודה יקירות
25/04/2017 | 21:42
113
נכנסים לאט לאט לעניינים, אפילו עברנו את קפיצת הגדילה הראשונה שלנו.
יש קצת בעיות עם הנקה אבל היום העזתי וניסיתי לשאוב וזה היה ממש מוצלח ומקווה להתמיד בזה.

ובלי קשר- פשוט נהנים ממנה
ממקודם ממש התרגשתי כשחברה טובה אמרה שרואים כמה זה טבעי לי להיות אמא
לצפיה ב-'יוווווו מזל טוב!!!!!!'
יוווווו מזל טוב!!!!!!
26/04/2017 | 13:10
1
12
לצפיה ב-''
26/04/2017 | 15:13
7
לצפיה ב-'אילו חדשות מעולות!'
אילו חדשות מעולות!
27/04/2017 | 21:30
23
המון המון מזל טוב, בריאות, התאקלמות והתאוששות מהירות

לצפיה ב-'בשעה טובה פרפרי יקרה'
בשעה טובה פרפרי יקרה
28/04/2017 | 09:23
22
שתגדלו אותה בנחת
מרגש מאוד!
לצפיה ב-'תודה חברים '
תודה חברים
28/04/2017 | 14:52
1
85
ריגשתם אותי מאוד
הצוציקית כבר בת שבוע ויום, עושה לנו ביה"ס כל לילה... אבל זה יסתדר בהמשך
אתמול חברה הגיעה לבקר וניצלנו את ההזדמנות שהיה יום ממש נעים בחוץ ולקחנו אותה לטיול ראשון (2 בלוקים באיזור הבית, כן? )- האמת שהיה נחמד והיא הייתה מבסוטית ונרדמה בעגלה עם חיוך ואני הספקתי להתעדכן עם החברה ואפילו לאכול ארוחת בוקר.

ממש מרגישה שקיבלתי מתנה גדולה ובנתיים נראה שהרוב זורם וכייפי לכולנו.

סופסוף יש לי משפחה משלי- לא מאמינה שאני אמא!
לצפיה ב-'איך קוראים לה?'
איך קוראים לה?
10/05/2017 | 22:47
2
לצפיה ב-'גמילה'
גמילה
24/04/2017 | 16:17
1
46
היי ,

מה קורה לאחר שמתחילים גמילה מבחינת הליכה לכלמינ מקומות.

לגן- צריכים לחת את הסיר?

אם הולכים לבקר הורים או משהו?
לצפיה ב-'תלוי איך מתחילים...'
תלוי איך מתחילים...
24/04/2017 | 16:50
32
יש שמתחילים רק בהורדת חיתול בשעות אחה"צ ובסופי שבוע, אבל ברגע שעוברים את השלב הזה ומתחילים עם תחתונים לאורך כל היום - צריך באמת לוודא שיש אפשרות לילד להתפנות כשהוא צריך.
בגן בד"כ יש אסלות שמותאמות לילדים - אבל שווה לבדוק עם הצוות איך זה אצלכם.
כשיוצאים מהבית למקום שבו אין שירותים מותאמים אפשר לקחת את הסיר איתכם או לעזור לו בשירותים הרגילים.
בגינה - הרבה פעמים ילדים פשוט נהנים מהאפשרות "להשקות" את העצים והשיחים. אבל כמובן שאפשר להביא את הסיר גם לגינה. יש סירים יעודיים לטיולים עם שקיות שניתן לזרוק אחרי השימוש.
בכל מקרה, אם טרם התחלתם, קחי בחשבון שבהתחלה יש די הרבה פספוסים אז רצוי לפנות לזה כמה ימים שבהם אין אירועים ומקומות שחייבים להיות בהם, וכן לאפשר יותר זמן בית לטובת התרגול של העניין.
לצפיה ב-' יום הזיכרון לשואה ולגבורה '
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
24/04/2017 | 09:11
2
27
מי שמעוניינת מוזמנת לשתף בסיפורים משפחתיים של אלו שהיום הזה נועד לכבודם ולזכרם. 
לצפיה ב-'יום השואה הראשון שלי כאמא'
יום השואה הראשון שלי כאמא
24/04/2017 | 14:22
1
108
כל החיים כשלמדתי על השואה בבית ספר ובכלל - הייתי מאוד סקרנית לגבי ההורים ותינוקות ופעוטות ואיך הם התמודדו. ההתמודדות שלהם הייתה ברמת הלשרוד ולהישאר בחיים. תינוקות הופרדו מהוריהם, פעוטות ובני נוער נאלצו להתבגר מהר מידי וזה פשוט כואב כאמא. אני חושבת על בתי הקטנה ועל כך שהם היו במצב שלפעמים לא יכולים לגונן על ילדיהם- דבר שכל הורה סה"כ רוצה לעשות למען ילדיו.

אני פשוט מחבקת את ילדתי ואומרת תודה לאל שיש לי אותה ויכולה לעשות כל מה שביכולתי כדי להגן עליה ונקווה שדבר כל כך איום ונורא לא יקרה שנית.
לצפיה ב-'מצטרפת אליך'
מצטרפת אליך
24/04/2017 | 16:54
35
מאז שהפכתי לאמא, הימים האלה הפכו להרבה יותר בלתי נסבלים מבחינתי.
המחשבה על הילדים שם, על האמהות וההורים בכלל בתקופה הזו לא עוזבת אותי.
מעבר לזה, יש ספרים בנושא שמאז שאני אמא אני פשוט לא מסוגלת לקרוא פשוט כי זה כל כך מפחיד ומבעית אותי שאני פשוט לא מצליחה להתמודד עם זה.
כנ"ל לגבי סרטים בנושא.
לצפיה ב-' רוצים לישון '
רוצים לישון
23/04/2017 | 08:53
33
94
היי,

פסח עבר, החופש נגמר, השגרה חזרה...
ועכשיו - הגיע הזמן לישון !!

זה המקום לשאלות ותהיות בענייני שינה וסדר יום של הקטנטנים שלכם... 
לצפיה ב-'שינה וערות'
שינה וערות
21/04/2017 | 09:07
7
154
הבת שלי בת 6 שבועות, כמעט ואין לה זמן עירות... כשהיא מתעוררת משינה בדרך כלל מחליפים חיתול ואז אני נותנת לה לאכול, האכלה כולל הפסקה באמצע וקצת החזקה אחרי לוקחת בערך שעה והיא רדומה בסוף האכלה... יוצא שכמעט אין זמן עירות שאפשר לשים אותה על הבטן וכו׳ וכשיש זמן עירות בדרך כלל אחרי זה מאוד קשה להרדים אותה עם או בלי ארוחה...
האם זה בסדר שאין כמעט זמן עירות? מה כדאי לעשות אחרת?
לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
21/04/2017 | 14:40
2
85
בגיל הזה רוב זמן העירות "מתבזבז" על אוכל והחלפת חיתול.
בשביל לשים על הבטן לא צריך שעות של זמן עירות. מספיק למצוא כמה פעמים ביום 5-10 דקות שעוד לא רעבה/עייפה. לדוגמא, מיד אחרי החלפת חיתול, עד שאת ממכינה אמבטיה. ממילא אחרי כמה דקות על הבטן הם מתעייפים.
בכל מקרה עוד כמה שבועות היא קצת תגדל ותתחילי לראות את השינוי. הבן שלי עכשיו בן חודשיים ושבוע וממש בשבוע-10 ימים האחרונים התחיל לתת פעמיים-שלוש ביום שלא נרדם באוכל וער עוד רבע שעה-חצי שעה אחרי. זה בדרך כלל בא ביחד עם התקצרות זמן האכלה שלהם שמפנה מקום לפעילויות אחרות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/04/2017 | 17:36
1
54
אפשר לשאול איך את מאדוה אותו כשהוא לא נרדם באוכל?
לצפיה ב-'בכל מיני דרכים'
בכל מיני דרכים
22/04/2017 | 16:24
42
לפעמים בערסול ככה שהוא שומע את הדופק שלי.
כשממש עייף ולא רגוע בנענועים עדינים על הידיים או תפיחות קלות על הישבן כשהוא על הידיים.
אפשר לכוון את הזמן טיול עם העגלה לזמן שינה ואז הם נרדמים מהתנועה והאוויר החופשי.
לעיתים נדירות פשוט מניחה עם מוצץ והוא נרדם. זה קורה בדרך כלל שאני מצליחה לתפוס את תחילת העייפות והוא רגוע יחסית ובבית יש רעש רקע של אנשים אבל לא רעשים חזקים מדי.
לצפיה ב-'נורמלי לגמרי '
נורמלי לגמרי
21/04/2017 | 23:17
67
בהתחלה אכן רוב זמן העירות ״מתבזבז״ על האכלות, החלפות וכו׳.
עם הזמן הוא יהיה ״יעיל״ יותר בארוחות וזמן ההאכלה יתקצר, ובמקביל גם יצליח להרחיב את חלונות העירות שלו.
בינתיים נסי לנצל אפילו מרווחים קצרים של 5 דקות כדי לתרגל ״זמן בטן", אפילו פחות מזה מספיק אם תעשי את זה כמה פעמים במהלך היום.
לצפיה ב-'זמן בטן'
זמן בטן
23/04/2017 | 08:03
2
72
מניסיוני, קשה מאוד למצוא זמן מתאים לבטן, ולכן, הנחה על הבטן צריכה להיות ברירת המחדל: היא אצלך בידיים ואת רוצה להניח אותה? שימי אותה על הבטן. רוצה להחליף חיתול? הניחי אותה על הבטן, ואחרי שתי דקות - או כשנמאס לה - השכבי על הגב והחליפי. כך בכל הזדמנות.
לצפיה ב-'רעיון מעולה'
רעיון מעולה
23/04/2017 | 08:34
47
רובנו באמת מנסות למצוא זמן ייעודי לטובת "תרגול בטן", וזו דרך הרבה יותר מוצלחת !
לצפיה ב-'רעיון נוסף מהפיזיותרפיסטית של הבכור'
רעיון נוסף מהפיזיותרפיסטית של הבכור
23/04/2017 | 12:16
75
לשכב על ספה/מיטה עם הראש שלך קצת מוגבהה ולהניח את הדרדס על הבטן שלך (בטן לבטן) ככה שכאשר הם מרימים ראש הם רואים אותך.
ככל שהזווית שאת שוכבת יותר קרובה לישיבה זה יותר קל להם ולהפך..
זה מאפשר לא לבחור בין להחזיק על הידיים ולהניח על משטח פעילות. בנוסף הם זוכים להניח עליך ראש ולשמוע את הפעימות לב שלך אז זה מעודד אותם להישאר על הבטן.
לצפיה ב-'אני רק שאלה '
אני רק שאלה
24/04/2017 | 14:30
10
166
מתי מתרחב הזמן שהתינוק ער ואפשר ממש להפעיל ולהיות איתו?
אומנם היא רק בת 4 ימים אבל כבר מחכה לימים שהיא תישאר יותר עירנית מאשר לאכול, להחליף חיתול ושוב הלוך וחזור.

וכן, מנסה להיות סבלנית
לצפיה ב-'אין לי תשובה מלומדת וודאי המנוסות יותר יענו'
אין לי תשובה מלומדת וודאי המנוסות יותר יענו
24/04/2017 | 14:57
1
101

אבל זה באמת קשה לשרוד בסבלנות את הזמן הזה שמרגיש אפילו מעט אינסטרומנטלי לפעמים... אצלנו זה מתחיל טיפה (שישה וחצי שבועות) ממש ממש טיפה...

ומזל טוב!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 14:58
91
האמת שבגלל שחשבנו שהחלב כן עובר טוב ואז התברר שהיא ירדה במשקל והתחלנו לתת השלמה אחרי ההנקה- היא יותר עירנית טיפה. מניחה שזה משתפר ומשתנה כל יום

ותודה מרגש סופסוף להיות אמא! (גם אם הגברת יצאה שבועיים לפני הזמן).
לצפיה ב-'מתי כל זה קרה?!'
מתי כל זה קרה?!
24/04/2017 | 14:58
5
103
מה פספסתי?
ומזל טוב! איזה אושר!

לוקח הרבה זמן. כמה שבועות טובים. ולהפעיל ממש לוקח עוד יותר זמן. מבחינתי רק אחרי שלושה חודשים הם באמת "בוקעים מן הביצה". עד אז הם יכולים לגור בכיס שלי (כלומר המנשא). וגם אח"כ.
לצפיה ב-'ניסיתי לכתוב בהודעה חדשה אבל בעיה טכנית מונעת ממני '
ניסיתי לכתוב בהודעה חדשה אבל בעיה טכנית מונעת ממני
24/04/2017 | 15:01
4
127
הצוציקית שלי החליטה שנמאס לה להישאר בבטן ורוצה לצאת מוקדם יותר. בבדיקה רגילה בהיי ריסק גילו שהמעטפת מסביב לשק מי השפיר נשברה- מה שיכול לגרום להידבקות ברחם ומסוכן לה ולי ובגלל שהיא יחסית הייתה גדולה מבחינת הערכת המשקל- באותו יום הכניסו אותי כבר לקיסרי במקום הקיסרי שהיה מתוכנן לעוד שבועיים.

היא מהממת ומתוקה כל כך- לגמרי מאוהבת בה!

מתארת לעצמי שזה פשוט עניין של זמן ויש שיפור ושינוי כל יום- פשוט צריכה להיות סבלנית מה שמדהים אבל זה שהיא כל כך נהנית ונרגעת כששרה לה שירים ששרתי כל הזמן בהריון בגן. קסם!
לצפיה ב-'המון מזל טוב!'
המון מזל טוב!
24/04/2017 | 15:22
1
82
שתרבו נחת ואושר.
הרבה שעות שינה ושפע חלב.

זה כ"כ ומרגש בטירוף.
אני זוכרת את ההתפעמות מכל בועת חלב שהפריחו על השפתיים.

עברתם דרך ארוכה כ"כ! בהורות צריך בעיקר סבלנות והנאה מהדרך. מאחלת לך שנים רבות וטובות של הנאה וסבלנות
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 15:40
69
בהחלט. כתבת כל כך נכון
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
24/04/2017 | 16:11
1
48
איזו ידיעה משמחת ומפתיעה שמתחבאת לה פה
שיהיה בשעה טובה והמון מזל טוב ושתגדלו אותה בנחת ובשלווה.
בטח כל כך כיף להיות אחרי.
מקווה שאת מרגישה טוב אחרי הקיסרי ומתאוששת בצורה מיטבית.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 18:57
56
סה"כ נראה שמתאוששת טוב והכי חשוב שהחשש שלי שלא אוכל לטפל בה- ממש לא היה קשור למציאות. נראה לי שזה בעיקר מה שגרם לי לעבוד קשה בביה"ח כדי להחלים ולהרגיש יותר טוב. כמובן לוקחת באיזי ולא רצה מרתון אבל עושה הכל עם הילדה וזה היה משהו שהיה ממש חשוב לי.
לצפיה ב-'ס-ב-ל-נ-ו-ת..... '
ס-ב-ל-נ-ו-ת.....
24/04/2017 | 16:44
1
83
זה לוקח המון המון זמן, ובהתחלה זה באמת קצת טכני: אוכל-החלפה-שינה-אוכל-החלפה-שינה-אוכל-החלפה-שינה..... כשהגיוון היחידי הוא זמן אמבטיה
הרבה מתייחסים ל- 3 החודשים הראשונים מחוץ לרחם כ"טרימסטר הרביעי" - הם עדיין מאד מאד עובריים בתקופה הזו גם מבחינת הצרכים שלהם וגם מבחינת ההתנהגות שלהם.
בערך בגיל חודש וחצי תתחילי לראות פרקי עירות שמתארכים קצת יותר, וככל שיעבור הזמן משכי הזמן האלה יגדלו...
בינתיים תהני מהרגעים הקטנים...

מנצלת את ההזדמנות לאחל לך הנאה גדולה ונחת מהאמהות
לצפיה ב-'תודה אהובה '
תודה אהובה
24/04/2017 | 18:58
75
יודעת את זה, פשוט חיכיתי וציפיתי כל כך הרבה שמצד אחד נהנית מהכאן ועכשיו איתה ומצד שני- רוצה כבר לשחק איתה ולהיות איתה בצורה פעילה יותר ולא רק טיפולית אבל כמובן שמחכה בסבלנות
לצפיה ב-'פיצית הקטנה בת 5.5 חודשים'
פיצית הקטנה בת 5.5 חודשים
25/04/2017 | 09:38
7
66
היא נרדמת בעצמה אך בעזרת המוצץ, בחדר שלה, לאחר טקס שינה קצר.
מדי יום בין שעה 5:30 - 6:30 בבוקר היא מתחילה לפטפט במיטה, מכיוון שעדיין לא מדובר בבוקר והיא עדיין לא ישנה את מכסת השעות, אני נכנסת לחדר ונותנת לה מוצץ (כך מספר פעמים שנע בין פעם אחת לחמש פעמים בערך, משתנה מאד) ואז היא חוזרת לישון. בהתעורריות היא מאד מאד חיובית וחייכנית. ניסיתי לא לגשת אבל אז היא מתקשה לחזור לישון (יכולה לפטפט גם עשרים דק' במיטה ואם לא ניגשים אני חוששת שהיא תבכה). בכל מקרה היא לא נרדמת ללא מוצץ...כך שאני צריכה להגיע לתת לה אותו על מנת שתוכל להרדם.
שאלות -
1. האם ניתן להפסיק את ההתעוררות הזו - היא עדיין לא יודעת למצוא את המוצצים במיטה למרות שאני מפזרת אותם.
2. האם כדי לגמול משינה עם מוצץ?

לצפיה ב-'רק לגבי המוצץ'
רק לגבי המוצץ
25/04/2017 | 10:15
3
54
לגמול משינה עם מוצץ זה דבר מאוד אינדיבידואלי ודורש למצוא דרכי הרגעות אלטרנטיביות ולוודא שאתם לא מתדרדרים לשינה עם אצבע בפה.

בהנחה שאת כן נשארת עם המוצץ אפשר להתחיל ללמד אותה לקחת מוצץ לבד. לא מספיק לפזר אותם במיטה. תנסי כל פעם שאת באה לתת לה מוצץ במהלך הלילה לשים לה אותן ביד ולכוון את היד לפה שלה עד שהמוצץ נכנס.
למיטב זכרוני היא עוד קצת קטנה בשביל ממש לתפוס את זה לבד אבל שווה להתחיל וכשהיא תגיע לגיל המתאים זה כבר יבוא לה טבעי.
לצפיה ב-'תוספת קטנה לגבי המוצץ'
תוספת קטנה לגבי המוצץ
25/04/2017 | 13:45
2
39
תתחילי לתרגל אותה במשך היום בזמן ערות לקחת מוצץ לבד. אח"כ יותר קל ללמד לעשות את זה גם בלילה.
תחפשי בגוגל "איך ללמד תינוק לקחת מוצץ לבד". יש הרבה כתבות בנושא...
לצפיה ב-'לקחת מוצץ ביום היא יודעת - אם שמים לה אותו ביד...לחפש את '
לקחת מוצץ ביום היא יודעת - אם שמים לה אותו ביד...לחפש את
25/04/2017 | 20:35
1
29
המוצץ במיטה זה הקושי שלה (למרות שיש המון מוצצים מפוזרים ואני מראה לה אותם לפני השינה ) - נראה לי שהיא קטנה מדי...לאט לאט היא תלמד...
לצפיה ב-'שימי אותם במקומות קבועים'
שימי אותם במקומות קבועים
25/04/2017 | 20:42
29
ומעבר לכך שאת מראה לה אותם לפני השינה - כשאת ניגשת אליה בלילה - עזרי לה וכווני את היד שלה עם היד שלך להגיע אליהם ולקחת אותם בעצמה.
זה עניין של תרגול...
לצפיה ב-'התעוררות למוצץ'
התעוררות למוצץ
25/04/2017 | 16:16
2
45
היי
מתחילה דווקא מהשאלה השנייה שלך...
אין נכון או לא נכון במקרה הזה. זה תלוי ברצון שלכם ובנכונות שלכם להתמודד. אם תחליטו לגמול אותה מהמוצץ - זה אפשרי. סביר להניח שזה לא "יעבור חלק" אלא יביא עימו כמה לילות קשים אבל עם הזמן היא תלמד לווסת ולהרגיע את עצמה באמצעים אחרים. באופן אישי - אני לא בעד גמילה מהמוצץ - קודם כל כי מחקרים גורסים ששינה עם מוצץ מפחיתה את הסיכון למוות בעריסה. שנית, בגלל שלמרות שהוא סוג של גורם תלות, עם עבודה נכונה וקצת זמן הוא יכול להפוך להיות גורם תלות עצמאי לחלוטין - מה שבעצם מאפשר לבת שלך את היכולת להירגעות עצמאית.
בגיל הזה היא עדיין לא יודעת למצוא את המוצצים במיטה, אבל כן אפשר להתחיל לעבוד איתה במשך היום על הפעולה של להכניס את המוצץ לפה באופן עצמאי. ברגע שהיא מתרגלת לעשות את זה במשך היום - את יכולה בלילה להתחיל לתת לה את המוצץ ביד ולא בפה כדי שהיא תכניס אותו בעצמה לפה. יכול להיות שבפעמים הראשונות היא תזדקק לעזרה שלך - ואז רק תעזרי לה לכוון את היד לפה. ברגע שהיא תקלוט את העניין הזה, אז תוכלי ללמד אותה גם לקחת את המוצץ לבד מהמיטה ולהכניס אותו לפה - במקום לתת לה את המוצץ ליד - קחי את היד שלה ותובילי אותה למוצץ. משם היא כבר תדע את הדרך לפה....
כשאת מניחה את המוצצים במיטה - אל תניחי אותם בנקודות אקראיות, אלא במקומות קבועים כדי שהיא תדע איפה לחפש אותם גם בלילה מתוך שינה. מומלץ לשים את המוצצים בשתי פינות מנוגדות - כך גם אם היא מסתובבת בלילה - עדיין המוצצים יהיו במקום שהיא מכירה.

לגבי הפסקת ההתעוררות - כמובן שברגע שתעשי את כל הנ"ל - ההתעוררות הזו לא תהיה רלוונטית מבחינתך. בשלב הנוכחי קשה לי לדעת ממה נובעת ההתעוררות כי אני לא יודעת כמה ומתי היא ישנה במהלך היום. יכול להיות שזה פשוט מספיק לה, והיא לא זקוקה ליותר שעות שינה ויכול להיות שזה נובע מעייפות יתר בתחילת הלילה. אני נוטה לחשוב שזו דווקא האופציה הראשונה.
בכל מקרה, מה שאני הייתי מנסה לבדוק קודם כל הוא מה קורה אם את לא ניגשת אליה. כיוון שאת אומרת שהיא חיובית וחייכנית בהתעוררות הזו - יכול מאד להיות שאין צורך לגשת אליה מיד... אמנם את חוששת שהיא תבכה, אבל אולי זה לא יקרה?תני לה הזדמנות להרגיע את עצמה לבד...

מה דעתך?
לצפיה ב-'לגבי המוצץ - אני בהחלט מסכימה איתך - אני כרגע רואה רק את הצד'
לגבי המוצץ - אני בהחלט מסכימה איתך - אני כרגע רואה רק את הצד
25/04/2017 | 20:45
1
33
החיובי של האינסטרומנט הזה, אך מאחר ושמעתי על כל מיני שיטות שגורסות שהמוצץ הוא "אויב השינה"  עניין אותי לשמוע עוד דיעות. חיזקת את דעתי (אגב...המתנתי לתשובה ממך:) - באמת עניינה אותי דעתך בנושא ותודה על התשובה המפורטת!). היא פשוט ישנה על הגב ודי קשה בתנוחה הזו למצוא את המוצצים. במהלך היום כאשר אני שמה לה את המוצץ ביד היא יודעת להכניסו לפה יפה מאד. אנסה לאמן אותה גם בהתעוררות המוקדמת לעשות זאת.
לגבי ההתעוררות - היא ישנה די טוב במהלך היום. 3 שינות, די "לפי הספר". היא גם נרדמת יפה במיטה שלה  - תמיד באווירה חיובית וגם מתעוררת שמחה. אין לי את "האומץ" שלא לגשת אליה - כי היו פעמים שבעלי נתן לה לקשקש ולשחק במיטה ואחרי רבע שעה/עשרים דקות - היא התחילה לבכות ואני פחות אוהבת להתחיל את היום או להחזיר לישון ילד שבוכה - במיוחד במקרה שלה... שהיא עדינה וחייכנית...

לצפיה ב-'ומה עם הארכה הדרגתית של פרקי הזמן?'
ומה עם הארכה הדרגתית של פרקי הזמן?
26/04/2017 | 09:52
17
את לא רוצה לא לגשת אליה, ואני מבינה את המקום שאת מגיעה ממנו. מה שאני מציעה במקום זה, הוא להאריך את פרקי הזמן עד שאת ניגשת אליה - לא לגשת אליה מייד כשהיא מתעוררת ומתחילה לדבר, אלא להמתין 5 דקות ואז לגשת אליה ועם הזמן להאריך את פרק הזמן הזה בהדרגה?

לגבי מיקום המוצצים - אם תשימי אותם בכיוון של פינות המיטה כך שהיא תוכל להגיע אליהם בהרמת יד גם כשהיא ישנה על הגב - יהיה לך קל יותר ללמד אותה לקחת אותם לבדה.

ו.. איזה כיף שאת פה!!!  
לצפיה ב-'>>> לתת לישון או להעיר תינוקת מתחת לשלושה קילו?'
>>> לתת לישון או להעיר תינוקת מתחת לשלושה קילו?
26/04/2017 | 21:16
5
66
בת 8 ימים
לפי ההנחיות צריך להעיר אבל היא סוגרת את הפה ולא מאפשרת
כאשר מאפשרים לה לקום לבד זה קורה כל 5 שעות לערך ואז אוכלת יפה
נולדה 2.800 והשתחררה פחות

לצפיה ב-'אני לא הערתי'
אני לא הערתי
26/04/2017 | 21:23
51
כן צריך לעקוב אחרי חיתולים ועלייה במשקל
לצפיה ב-'שלי נולדה 2.400, בשבוע 35, ירדה מתחת ל-2 קילו.'
שלי נולדה 2.400, בשבוע 35, ירדה מתחת ל-2 קילו.
26/04/2017 | 22:38
54
היתה שבוע בפגיה, ושם אכלה בעיקר בקבוקים.
כשהשתחררה עברנו לשים את הדגש על ציצי, ושם אי אפשר לדחוף או להאכיל מתוך שינה.
בימים הראשונים בבית ניסינו להעיר, אבל די מהר הבנו שזה לא עובד. בהתיעצות עם יועצת הנקה, ובמעקב צפוף על חיתולים ומשקל, הפסקנו להעיר.
כתינוקת היא דיגדגה את האחוזונים מלמטה, גם בגובה וגם במשקל.
היום היא לקראת סיום כיתה א', במשקל וגובה קרובים לממוצע.
לצפיה ב-'אנחנו לא הערנו'
אנחנו לא הערנו
27/04/2017 | 02:09
39
נולד 1.9 קילו בשבוע 35, תמיד באחוזונים הנמוכים. בהתחלה ניסינו להעיר או להאכיל מתוך שינה, הקטן היה מפצה כך שבסופו של דבר הוא היה אוכל אותה כמות פר יום אז הפסקנו.
לצפיה ב-'ההנחייה הרפואית היא להעיר'
ההנחייה הרפואית היא להעיר
27/04/2017 | 09:57
62
מפה זו כבר ההחלטה שלך כאמא אם להישמע להנחייה או לא...

אצלי נולדו 2.100 ו- 2.500 והשתחררו מבי"ח קצת פחות מזה - ואני כן התעקשתי להעיר כל 3 שעות וגם השלמתי להם לחלב השאוב את הסימילאק פגים עד שקיבלתי הנחייה אחרת מהרופא. אני מניחה שאם הפיצית היתה ילדה יחידה אז יכול להיות שבמשקל 2.500 לא הייתי מתעקשת להעיר כל 3 שעות. אבל כיוון שהפיצי השתחרר מבי"ח במשקל 2.00 ק"ג וגם זה היה בקושי רב... - לא העזתי לא להעיר , והיה לי נוח יותר לסנכרן את שניהם מבחינת זמני אוכל ושינה.

ומזל טוב
לצפיה ב-'אני הערתי אבל לא כל 3 שעות בדיוק'
אני הערתי אבל לא כל 3 שעות בדיוק
28/04/2017 | 09:22
36
שבוע 35, נולד 2.3 בהתחלה הייתי נותנת לו צאנס לקום לאכול עד סביב 4 שעות ואם לא קם הייתי מעירה. די מהר כבר לא היה בזה צורך גם כי עלה יפה במשקל וגם היה יותר עירני ולא פתח פערים גדולים.

לצפיה ב-'פעוטון/תינוקיה בגבעתיים'
פעוטון/תינוקיה בגבעתיים
23/04/2017 | 09:07
23
היי,
מחפשת המלצות לפעוטון או תינוקייה בגבעתיים באיזור שכונת רמב"ם.
אשמח להמלצות מנסיון.
תודה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה