לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1498214,982 עוקבים אודות עסקים

פורום לסביות - גאווה נשית

לא משנה אם את אוהבת רק נשים, גם נשים או בעלת כל נטייה מינית אחרת.
אם את אישה, את מוזמנת להצטרף אלינו לדיונים, לשתף אותנו במחשבות ובתחושות.
עם זאת חשוב שתדעי כי:
אין לחרוג מנושא הפורום. אין להוציא מן הארון. אסור להוציא דיבה. אסור לסגור/לחסל חשבונות בפורום. יש לשמור על כבוד ולשון נקייה.
להסברים מפורטים יותר קראי את התקנון הכללי של תפוז.
ברוכה הבאה לפורום לסביות גאווה נשית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לסביות - גאווה נשית

לא משנה אם את אוהבת רק נשים, גם נשים או בעלת כל נטייה מינית אחרת.
אם את אישה, את מוזמנת להצטרף אלינו לדיונים, לשתף אותנו במחשבות ובתחושות.
עם זאת חשוב שתדעי כי:
אין לחרוג מנושא הפורום. אין להוציא מן הארון. אסור להוציא דיבה. אסור לסגור/לחסל חשבונות בפורום. יש לשמור על כבוד ולשון נקייה.
להסברים מפורטים יותר קראי את התקנון הכללי של תפוז.
ברוכה הבאה לפורום לסביות גאווה נשית.

לצפיה ב-'כיף שיש מי לחבק בימים של חורף'
כיף שיש מי לחבק בימים של חורף
17/02/2017 | 23:33
2
179
אני זוכרת את הלילות בהם חיכיתי להרגיש אהבה אמיתית 
ואז הגיע הרגע שנכנסה לחיי אהובתי 
מאיזה אפליקציה שיטחית ולא חשבתי שאישה כזו יכולה לטייל בהם. 
אז בחורף הזה שתיכף נגמר 
מקווה שתכירו את אהובתכן 
אני מזמינה אתכן לקבוצת ממים שהקמתי לנשים שהולכת וגדלה עם הזמן אולי שם תזכו למצוא את האחת ואם לא אז לפחות תצחקו על הדרך..
"ממים שללסביות וביסיות" - זו קבוצת הומור נחמדה 
לצפיה ב-'זו הקבוצה שלך? '
זו הקבוצה שלך?
18/02/2017 | 15:20
1
91
מינוס כל החפירות על מיזוגניה ושיט, הקבוצה הזאת אדירה והורסת מצחוק!

לצפיה ב-' תודה'
תודה
18/02/2017 | 19:23
65
לא רק שלי אבל כן יש אחלה אווירה , אני מבינה שאת מכירה אותה כבר  תקופה ..
לצפיה ב-'כאן ללילה מדהים ואולי יותר איתך בובה '
כאן ללילה מדהים ואולי יותר איתך בובה
16/02/2017 | 20:26
154
מחפשת בחורה יפה שמעוניינת בהתנסות ראשונה או לילה סוער עדינה יפה וסקסית אם את עדינה יפה ובין טווח הגילאים 18-24 שלחי הודעה בפרטי ❤️
לצפיה ב-'על פוליטיקה, אקטואליה וזוגיות'
על פוליטיקה, אקטואליה וזוגיות
16/02/2017 | 18:04
5
114
האמת שאני לא זוכרת אם העלתי את הדיון הזה בעבר או לא...
איזה מקום/איך משתלבות האקטואליה והפוליטיקה בחיים שלכן, בבנות הזוג שלכן?
האם תפסלו משהי רק כי דעתה הפוכה משלכן, כי היא לא חובבת אקטואליה ופוליטיקה כמוכן והפוך?

אצלנו בבית יש חיבה/אהבה/התעניינות באקטואליה ופוליטיקה והשיחות רבות.
רק שאם פעם היה רוב ימני במשפחה-אבא, אחותי האמצעית ואני. ואימא בצד השמאלי. אחותי הבכורה חסרת כל דעה.
היום כבר קורה הפוך. לפני שנים באיזור ההתנתקות אימא עברה למרכז שמאל, ואחותי אחריה. היום הן ממש בשמאל.
גם אבא לאחרונה עבר שמאלה וכך יוצא שנשארתי הימנית היחידה במשפחה ויש שיגידו קיצונית.
אהבתי הראשונה בכלל הייתה שמאלנית-שלום דו קיום וכו'.
לא פסלתי אותה מן הסתם על דעותיה, אך הרגשתי שהיא תמימה מדי אם היא חושבת שיש עם מי לדבר.

היום לשמוע את אבא שלי חושב כך ואומר זאת מדהים אותי בכל שיחה.
לשמוע אותו לא מרוצה ממשלת ימין ועוד ועוד.

בקיצור-חברים ימניים יש לי, גם שמלאניים, אבל יותר ימניים נראה לי.
יהיה לי מוזר אם בת הזוג תהייה 180 מעלות -לא מתענייינת בפוליטיקה ואקטואליה/תהייה בצד השמאלי של המפה.

מה אתכן?
לצפיה ב-'היי'
היי
19/02/2017 | 16:06
4
65
אני לא חושבת שאפסול מישהי על דעות פוליטיות מנוגדות לשלי (אלא אם כן הן קיצוניות), אבל אני מניחה שזה כן יפריע לי במידה זו או אחרת. במדינה שבה הפוליטיקה תופסת מקום כל כך מרכזי וחשוב, אני חושבת שלא להיות מעורבת או להתעניין, אפילו במידה המועטה ביותר, זה משהו שמאוד היה מוריד לי ממישהי. כאחת שמשתייכת למחנה השמאל, אני לא חושבת שמדובר כאן בתמימות, אלא בריאליות והבנה של המציאות, וההבנה שהמדינה שלנו לא תוכל להמשיך ולהתקיים לנצח על חרבה, ופתרון יגיע רק דרך דיבורים ולא דרך מלחמות. הקושי הגדול שלי היום עם הממשלה הימנית, הוא לא רק העובדה שהיא לא מספקת שום תקווה לעתיד טוב יותר, אלא בעיקר שהיא גורמת לפילוג בעם, וזה לדעתי גרוע יותר מכל אויב חיצוני שמאיים עלינו.                                                           ובלי קשר לנושא הבטחוני, קשה לי להבין את בני ובנות הקהילה שמצביעים למפלגות הימניות, שמסרבות להכיר בקהילה הגאה ובזכויותיה, זה ממש לירות ברגל של עצמך ואני מאוד מתקשה להבין את זה.
לצפיה ב-'אני אנסה להגיב מסודר כדי להמשיך את הדיון.'
אני אנסה להגיב מסודר כדי להמשיך את הדיון.
19/02/2017 | 22:32
3
52
א. אני שמחה לראות שלא רק אני בענייני פוליטיקה ומודעות.

ב. את באמת חושבת שלמשל החברה ההיא שלי ריאלית ולא תמימה?
רק שתביני-היא עלתה לארץ קצת לפני רצח רבין. כך שאם את זוכרת מדובר בתקופה מאוד סוערת. היא ניסתה להקים עסק עם חבר בדוואי ביישוב בדוואי והאמינה שזה יאחד ויצליח. כמובן שנכשלה ואף אחד לא בא...
בנוסף בתור אחת שספגה אזעקות ורקטות במיוחד במבצעי עופרת יצוקה וצוק איתן קשה לי להאמין שפינוי בהסדר כזה או אחר יביא את השקט והפתרון.
אני רואה את התקשורת הפאלאסטינית/מה שהפאלסטינים אומרים לעולם ובאמת שאני לא שומעת רצון לשלום והכרה בי.

ג. לגבי העובדה שבני הקהילה מצביעים ימין למרות חוסר הקבלה, את לא חושבת שזה פשוט סדר עדיפויות כשאת/אני באה להצביע?
כלומר האם קודם חשוב לי מדיני בטחוני ואחר כך חברתי, או הפוך.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/02/2017 | 01:14
52
תראי, אני לא יודעת ספציפית לגבי החברה שלך, כי מן הסתם אין לי שום הכרות איתה, אבל להניח שכל השמאלנים הם תמימים זה קצת הזוי בעיניי. בדיוק כמו להגיד ששמאלנים הם עוכרי ישראל ומעדיפים את טובת הערבים.  הדוגמא שהבאת לגבי העסק שהיא ניסתה להקים לא מעידה על שום דבר. אפשר להביא אינספור דוגמאות לשיתופי פעולה, עסקיים ואחרים, בין יהודים לערבים במדינה. אין ספק שקיים קושי, בייחוד בתקופות היותר סוערות מבחינה בטחונית, אבל יש לא מעט אזורים בארץ בהם חיים ערבים ויהודים בשלום זה לצד זה. בלי להיכנס יותר מדיי לעניינים הפוליטיים, אני חושבת שכל עוד לא יתקיימו פה שתי מדינות, ישראל ופלסטין, לא יהיה פה שקט. אף עם לא רוצה להישלט על ידי עם אחר. וככל שנשכיל להבין את זה קודם יהיה יותר טוב, ופתרון כזה כמובן יכול להגיע רק על ידי הידברות.
לגבי עניין הקהילה, אני חושבת שזה משהו מעבר לסדר עדיפויות, משהו הרבה יותר עמוק שגם משפיע ישירות עלינו. לא מדובר פה רק בעניין חברתי, אלא על הכרה בך, בזהות שלך, בכך שמגיע לך להיות אזרחית שוות זכויות במדינה, ולחיות כאן ללא אפליה ולא חשש מאלימות. אני יודעת שלעולם לא הייתי מסוגלת להצביע למפלגה שלא רק שלא תומכת ומנסה לקדם את האינטרסים שלי, אלא להיפך - מחבלת בהם. רק היום אם אני לא טועה הכנסת הפילה (שוב) סדרה של חוקים לטובת הקהילה הגאה. ומי גרם להם ליפול? בטוח לא מפלגות השמאל. זה סוג של הומופוביה לדעתי, ללכת במודע נגד האינטרסים שלך.
לצפיה ב-'מחפשת..'
מחפשת..
20/02/2017 | 09:17
1
56
פעם ראשונה שאני מסכימה איתך לגמרי..
אני איתך לגבי שני הסעיפים שכתבת ב וג ללא ספק..
לגבי א' אני לא מגדירה את עצמי עמוק בפוליטיקה.. אבל לגמרי ימנית..
לצפיה ב-'בדרך כלל את לא?'
בדרך כלל את לא?
20/02/2017 | 23:51
10
לצפיה ב-'מתי תביני'
מתי תביני
15/02/2017 | 17:59
5
265
עינייך החומות מספרות לעיתים את סיפורן
בדיוק ברגעים בהן את מופתעת
חושפות הן את שאת מנסה להסתיר
כל כך חזק את מחזיקה את המצפן
ובקולך נשמע הקושי
כשאת מנסה לדבר מבלי לחשוף את סערתך
דווקא אז מתחשק לי לנער אותך ולומר לך כמה את מכעיסה אותי
כמה את מפסידה אותי
ואותך
בדיוק אז אני נאלמת
לא מצליחה לומר חצי מילה
ואני דיי בטוחה שאת רואה מבעד לשתיקתי את הסערה שבי
כפי שאני רואה את שלך
המעגל שלנו נשמר בשתיקותינו ובדברי הנימוסין שאין אנו עונות להן באמת
מתי אקום ואבוא אלייך להעיר אותך משנת המצפון שלך
מתי תתעוררי מהאגדות שסיפרו לך על שכמותי
מתי תביני שאין חוקים באהבה
לצפיה ב-'איי איי איי'
איי איי איי
15/02/2017 | 18:42
4
135
אם רק הייתי יודעת שזו את מאחורי הכתוב, העיניים החומות שלי היו באות במהרה להסתכל בעיניים היפות שלך.
תבואי כבר תבואי!!!!
שנה ויותר הרגת אותי
לצפיה ב-'האם זו אני'
האם זו אני
15/02/2017 | 20:08
3
137
הכרנו במסגרת לימודית-מקצועית, העיניים היפות שלי ירוקות ולפני קצת יותר משנה באתי לנחם אותך... האם הפרטים מסתדרים?
לצפיה ב-'אכן הכרנו במסגרת כזו'
אכן הכרנו במסגרת כזו
15/02/2017 | 20:21
2
123
לא באת לנחם אותי (וטוב שכך:) ) אז כנראה שזו לא את.. אני באתי אלייך

בהצלחההההה
הצלחת לבלבל אותי
לצפיה ב-'הפסקתי לנשום לרגע...'
הפסקתי לנשום לרגע...
15/02/2017 | 21:11
1
117
הצלחת גם לבלבל אותי ;) לא יכולת לכתוב ישר שזו לא את!??!!!

בהצלחה גם לך
לצפיה ב-'תנשמי תנשמי'
תנשמי תנשמי
15/02/2017 | 21:19
98
אחרת נצטרך להנשים אותך :) לילה טוב...
לצפיה ב-'בגד ים'
בגד ים
15/02/2017 | 00:25
116
אשמח לקבל בגד ים ישן במקום שיזרק לפח
לצפיה ב-'נשים...'
נשים...
13/02/2017 | 19:42
6
334
בכל מקום שאלך תופסות אותי זוג עיניים, חיוך, צוואר חשוף, פתח החולצה שחושף עוד קצת מתחת לצוואר, האופן בו היא מטה את הראש הצידה כשמסתכלת בטלפון, דיבור מתלהב, השפלת מבט, נשים... מקיפות אותי בכל מקום.
פעם חשבתי שאני בצד השני. פעם חשבתי מוסכמות. זאת אומרת חשבתי גם לצאת מהן מהמוסכמות אך נכנסתי אליהן מכורח נסיבות החיים... היום אינני יודעת. בלי הגדרה מסתובבת בעולם ונמשכת אל האיכות הנשית המהפנטת אותי. מרתקות אותי נשים. כל כך מרתקות... אז אפשר להגיד שאני הרבה יותר לסבית ממה שחשבתי... הרבה הרבה יותר. רק איך אפשר לצאת מכבלי המוסכמות?!? המשפחה... הבעל... הילדים... ובדמיונותיי, בתשוקותיי, מעסיקות אותי נשים חכמות חזקות עוצמתיות רכות עמוקות יפות ואני כל כך רוצה... כל כך.
כובשת את תשוקותיי והן מתעצמות בתוכי, עד שאתפרץ....
לצפיה ב-'לזאת שחושבת על נשים'
לזאת שחושבת על נשים
16/02/2017 | 14:41
5
133
כתבת שקשה לך בגלל המשפחה הבעל והילדים
לידיעתך יש פורום מיוחד לנשים כמונו כאן בתפוז
נשים נשואות בארון שם תוכלי לפרוק ואפילו למצוא
אהבה עם אשה באותה סירה רק ששם גם קצת
מסוכן יהיו מי שינסו לשכנע אותך לפרק את המשפחה
ולחיות עם אשה ב 99 מהמקרים זה רק הוביל
לשיברון לב צרות ויסורים זה לא שווה השמרי לך
לצפיה ב-'ללסנשית'
ללסנשית
16/02/2017 | 17:12
1
119
ומי אמר שאני לא שוקלת ברצינות רבה לפרק את המשפחה ולמצוא אהבה אחרת? אם היה לי טוב לא הייתי מגיעה לדברים האלה ממילא...
ואני גם לא בארון בכלל, לא כלפי חברים קרובים ומשפחה. מעולם לא הייתי, תמיד הייתה שם גם משיכה לנשים שלא הסתרתי אותה מאף אחד.
ואני גם לא מהבוגדות, זה פתרון להרבה אנשים אבל אני לא מסוגלת לזה ולא רוצה להיות מסוגלת.
אני מכירה את הפורום השכן ובעיקר כותבת שם לפעמים בכדי להוריד משהו מהלב... לעבור את התהליך הלא פשוט שאני עוברת לא לגמרי לבד. אבל הדרך שם היא לא דרכי.
כתיבתי כאן היא מבחינתי מאוד רצינית, יש לי אהבה גדולה מאוד כלפי מישהי ובמילים שכתבתי 'זרקתי את הבקבוק לים' אולי יגיע ליעדו... קצת מעט מידיי לעשות אבל זה מה שאני יכולה כעת.
מקווה שגם לשכמותי יש מקום כאן בפורום.
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
16/02/2017 | 18:31
64
רוב הנשים שהלכו בדרך שלך עברו שיברון לב דפדפי שם וראי אולי את תהיי מיחידות סגולה
לצפיה ב-'לסנשית'
לסנשית
17/02/2017 | 11:46
2
81
לא מובן לי למה את מנסה להוריד אותה לבדוק את הגבולות של עצמה, ובטח שאת מציגה לה סטטיסטיקה בשקל תשעים.

בעצם הצעת לה להישאר במקום שלא טוב לה כדי שלא יסתיים בשברון לב?
כמדומני שהיא כבר בשברון לב.

לצפיה ב-'קלטת אותי נכון... '
קלטת אותי נכון...
17/02/2017 | 14:27
101
אל דאגה אני לא כזו שאפשר להניע אותה בקלות מהגבולות שלה... יודעת מאוד מה מרגיש ונחשב לי נכון. כל דבר יגיע בזמנו... ואני אכן בסוג של שברון לב... או יותר נכון הלב שלי שלם מאוד אבל הגעגוע והרצון הלא ממומש חזקים...
סופ"ש נעים 
לצפיה ב-'לגבי סטיסטיקה בשקל 90'
לגבי סטיסטיקה בשקל 90
27/02/2017 | 11:20
31
תכנסי לגוגל לאתר המדריך לזוגיות לסבית mako ושם כתוב שמחקרים הוכיחו שזוגיות לסבית מחזיקה בין
4-6 שנים שכל אחת תעשה מה שהיא מבינה מותר לי להביע דיעה שונה
לצפיה ב-'כנסו :)'
כנסו :)
09/02/2017 | 23:50
1
192
לכל מי שרוצה להכיר בחורות פתוחות וזורמות ובא לה ליהנות קצת מהחיים 
כנסו לכאן  . תהנו מהחיים שלכן כי מה יש לנו חוץ מזה ?:)

לצפיה ב-' פרסומת..'
פרסומת..
10/02/2017 | 10:48
33
לצפיה ב-'להביא ילד'
להביא ילד
09/02/2017 | 16:12
128
אני בארון ואני מחפש מישהי להביא איתה ילד. רצוי לסבית בארון. יש כזה מישהי?
לצפיה ב-'אם רק היית שלי'
אם רק היית שלי
07/02/2017 | 14:57
3
343
הייתי דואגת לך להכל, הייתי רוצה שתהיי הכי מאושרת. למרות שחשבת שאצלי זה ממקום אחר, 'יותר ממקום של קשר'... לא 'לסבית אמיתית'... הייתי רוצה לספק אותך מאוד, לגמרי, בכל צורה שהיא, ואני כמעט ויכולה להיות בטוחה שזה היה יכול להיות עד הרקיע, עם ניצוצות, אש בוערת ושלווה מתוקה הכי מתוקה שיש. לא רק פיזית. הכל. את ממעיטה בכוחה של אהבה! אהבה מקפלת בתוכה המון המון גם תשוקה עצומה. ככל שאני גדלה אני לא מצליחה להבין בכלל מה זו המשיכה לגוף, גוף נטו הופך בעיניי לכלי ריק, לא מעניין כל כך. גברים... נשים... לא יודעת... מה זה משנה בכלל. ואם כבר לבחור צד - נשים מושכות את המבט שלי יותר. גברים נהיים לי סתמיים יותר. אבל הנפש היפה שישנה זה מה שמושך אותי הכי. ואת בדיוק זו! ואותך רציתי רוצה וארצה! את כולך. את הגוף. הנפש. המילים. השתיקות. המבט. המגע. הכעס. העצב. ההתלהבות. החוכמה. הסערה. את כולך! אז איך יכולת לוותר ככה?!!! איך יכולת להסתגר בתוך הכללים שהצבת לעצמך?!!! האם לא ראית אותי? האם אצלך זה אחרת? מה כל כך עצר אותך? פחד לעשות טעות? לפגוע? להיפגע? אתיקה ששומרת עלייך במקום הבטוח שלך?
לא מצליחה להרפות ממך כלל. למרות שכבר כשנה אני בלעדייך.
איך הפסדתי אותך!
לצפיה ב-'כל כך מוכר..'
כל כך מוכר..
12/02/2017 | 22:59
2
42
לצפיה ב-'באיזה מובן מוכר?'
באיזה מובן מוכר?
13/02/2017 | 16:34
1
37
לצפיה ב-'מה שכתבת..מזכיר לי משהו דומה שהיה בחיים שלי. '
מה שכתבת..מזכיר לי משהו דומה שהיה בחיים שלי.
14/02/2017 | 01:39
33
לצפיה ב-'סרט'
סרט
04/02/2017 | 18:54
2
191
המלצה לסרט טוב?
לצפיה ב-'into the wild. לא לסבי.'
into the wild. לא לסבי.
18/02/2017 | 15:21
1
22
לצפיה ב-'סרט באמת מעולה:)'
סרט באמת מעולה:)
18/02/2017 | 20:17
17
לצפיה ב-'לסבית/דו מינית'
לסבית/דו מינית
28/01/2017 | 11:41
1
327
היי
אני גבר,יש לי בת זוג המון שנים.
נראה שהיא מאוד מתחברת לגוף הנשי בתקופה האחרונה,מאוד אוהבת לגעת בעצמה ומתענגת מכך.
היא נוגעת בשדיים שלה שאנחנו במיטה ואני לוחש לה כמה היא אוהבת את זה וכמה היא מתחרמנת מזה והיא פשוט לא מפסיקה ללטף את עצמה,לגעת בשדיים ובפיטמות וללטף את התחת ולגעת בו.
המון פעמים זה נגמר בצורה כזו שאני גומר, והיא מלטפת ונוגעת בעצמה ללא הפסקה.
האם ניתן לומר שיש לה משיכה רבה למים הנשי?האם מגע עם אישה יהיה לה טוב?
כמובן שמבחינתה זה נושא מודחק והפועל היוצא שלו זה רק בגירויים כאלה במיטה.

תודה לעוזרות החמודות:)
לצפיה ב-'לא נראה לי...'
לא נראה לי...
28/01/2017 | 23:04
167
דווקא נראה שהיא מתרגשת מזה שמצאתם משהו חדש שמדליק את שניכם...

מאחלת לכם הרבה שנים של אושר! [=
לצפיה ב-'אתר שהכרתי בו כמה 2 נשים מקסימות לקשר...'
אתר שהכרתי בו כמה 2 נשים מקסימות לקשר...
27/01/2017 | 18:01
1
266
לא מחייב מידי אבל גם לא סתם סטוצים
יש שם כל מיני נשים שמחפשות גם וגם וגם....
לצפיה ב-' פרסומת..'
פרסומת..
10/02/2017 | 10:48
16
לצפיה ב-'לא מצליחה'
לא מצליחה
26/01/2017 | 01:55
3
300
לא מצליחה להתגבר עליה. לא רק שהיא הייתה אישה היא גם הייתה האהבה הראשונה שלי, הגילוי הראשון שלי של היכולת לאהוב ולהיות נאהבת.

מה אני עושה? לא מצליחה להתנתק, מכאיבה לעצמי.
אני גם אחרי שינויים מאוד גדולים וביניהם מעבר עיר וקשה לי לשחרר את מה שנשאר כמפלט אחרון מהבדידות, גם אם סובייקטיבית. 

אשמח לכל טיפ ועצה ממבינות דבר

לצפיה ב-'כתבת אותי....'
כתבת אותי....
26/01/2017 | 09:20
1
106
אני גם חשתי ככה שנים כלפי האקסית שלי
ממשיכים הלאה מכירים אנשים חדשים ואז ----
כשאת חושבת שהתאפסת על עצמך ואין לך כבר רגש אליה.....
בוווווםםםםם היא פתאום חוזרת ואת מרגישה שאת איתה בגן עדן
(סליחה על החוסר עידוד אבל זה מה שקורה שהאקסית מופיעה ביום אחד אחרי שנה שלא דיברתן)
ומשם כל הזמן קמים ונופלים ומחתזקים ומתחשלים ושוב חוזר חלילה
וככה חיים ככה צומחים וככה מתמודדים וככה נעשים יותר מאושרים-
על ידי זה שהתגברנו על הכשלונות שלנו ובגרנו

את חזקה את תתגברי.
לצפיה ב-'וואוווו'
וואוווו
20/03/2017 | 20:14
6
כתבת מהמםם
לצפיה ב-'גם אותי כתבת. במיוחד שאני מרגישה סוג של מחוייבות'
גם אותי כתבת. במיוחד שאני מרגישה סוג של מחוייבות
26/01/2017 | 23:34
94
להמשיך ולאהוב אותה כיוון ששאלה אותי אם אוהב אותה גם כאשר תזדקן.
אם לא אוהב אותה אפר הבטחה ללא מילים שנתתי לה כאשר אמרתי לה שלעולם לא תזדקן.
וכן, היא הופיעה אחרי כמה שנים, ראיתי שהזדקנה ונשבר לי הלב...
לצפיה ב-'נשברתי'
נשברתי
25/01/2017 | 10:36
3
277
לא כ"כ קשור לנטיה אבל הייתי שמחה לקבל עזרה..
מה עושים שרואים מישהי עצובה שצריכה תמיכה מנסים לעזור אבל היא במקום זה מפרשת את כל הכוונות הטובות לרע? ולא משנה כמה ניסיתי להסביר היא בגלל המצב שלה רואה הכל שחור וחושבת שאני לרעתה..
אותי זה פשוט מעציב כי קשה לראות אדם שוקע שצריך תמיכה בורח נעלם ולא חוזר לדבר יותר.. וזה נגמר..
כ"כ אכפת לי ממנה ואני רוצה לעזור לה אבל היא? פשוט חושבת עליי רע ולא נותנת לי לעזור לה ולתמוך..
זה אולי יהיה מוזר לחלקכם למרות שנפגעתי ממנה מהדיבור שלה (כי היא חושבת שאני בכוונה עושה לה רע) אבל זה שובר אותי..
אני בטוחה שהיא לא באמת מצליחה להבין עד כמה זה מרסק אותי..
וחוץ מלהסתכל מהצד להמשיך לדאוג לה ולהיות עצובה אין לי מה לעזור..

מה אפשר לעשות?
אשמח לעזרה.

נ.ב.
היא לא אקסית ולא היינו בשום עניין זוגי רק חברות נטו.
לצפיה ב-'למה היא חושבת שאת לרעתה?'
למה היא חושבת שאת לרעתה?
25/01/2017 | 21:54
1
73
זה מרגיש כאילו התחלת לספר סיפור מהאמצע, שיש רקע מקדים שדילגת עליו, ולכן לא כל כך ברור לי איך מישהי יכולה לייעץ לך באופן מועיל.
לצפיה ב-'לא ממש ברור'
לא ממש ברור
25/01/2017 | 22:07
79
נשמע תיאור של חוסר הבנה בין שתי בנות? ואין כאן התייחסות לנטיה המינית שלכן,  אין מה לעשות חוץ מלדבר באופן גלוי, ואם היא לא משתפת פעולה, היא ממש מזכירה לי את הבת זוג שלי שמצפה שאבין הכל לבד ,אז לפעמים אני מדייקת ולפעמים נאבדת. חייבת לציין שנשמע מדבריך שאת אמיתית,כואבת, ואובדת עצות. מאחלת לך המון בהצלחה.

לצפיה ב-''
25/01/2017 | 22:05
52
הייתי באותו מצב לא מזמן, כשחברה/מכרה שלי הייתה במשבר וניסיתי לתמוך בה, אבל בגלל שהיא בתקופה מאוד רגישה הייתי ממש צריכה לברור את המילים וכל פעם היא נעלבה או נפגעה למרות שהכוונה שלי הייתה ממש טובה ובאמת רציתי לעזור ולתמוך. בסופו של דבר היא גם פגעה בי עם ההדיפות האלה שלה אז החלטתי לשמור מרחק. המסקנה שלי היא: אי אפשר לעזור לבנאדם שלא רוצה לקבל עזרה. אם וכאשר היא תרצה את התמיכה שלך, היא תדע שאת שם ותפנה אלייך.. בכוח זה לא עובד.
לצפיה ב-'לא מומלץ לבנות בארון?'
לא מומלץ לבנות בארון?
24/01/2017 | 08:31
3
274
שלום לכן.. מה שלומכן?

טוב אז ככה - התמימות הזו שהייתה לי שהחלק הקשה יהיה לפתוח את הפה ולספר למשפחה שאני לסבית, זו טעות. החלק הקשה זה לעשות את זה כל יום מחדש. לא רק לאנשים אחרים (שלזה עוד לא הגעתי) החלק הקשה זה לזכות לחוסר תמיכה. חוסר הבנה. התעלמות כליל מהנושא. מנסים לחזור להיות חברה טובה של אמא, של האחים.. רק חלילה לא להזכיר יותר את הנושא. לא לדבר, לרמוז, או בכלל שיחשדו.
ממש מכניסים אותי חזרה לארון, בלי מילים..

נכון, הם רק התחילו תהליך שלקח לי שנים לקבל. הזמן יעשה את שלו.. קשה להם, לא פשוט להם
אבל למה כל אחד ואחת מאיתנו צריכים לעבור את זה? להסתיר? להדחיק? להתעלם, אולי זה יעלם.. לכפות על עצמי להיות עם גברים, כדי שלא ידאגו או ידברו ויחשבו שאני "בסדר, אני כמו כולם"? למה צריך לעבור מעין הלקאה עצמית? הרי הבעיה גם בי. הפחד מלהחשף מלפני שנים.. הדברים שעשיתי ולא עשיתי גם כשלא רציתי. העיקר לרצות. השלב הזה של "לנסות לתקן את עצמי". ההפתעה (והחוסר הפתעה) בזה שזה פשוט לא עבד..

למה בשנת 2017, עדיין צריך 'להלחם' על אהבה בכוח? בלנסות לשכנע? לנסות להסביר?
אהבה זה רגש מקסים. מדהים. משיכה ותשוקה זה פשוט נפלא. למה להסתיר?
אז נכון, הרגשות הללו שלי מופנות לאישה ולא לגבר (השם ישמור) אבל מה אני יכולה לעשות, אם זה מה שעושה אותי מאושרת?

זה לא העיקר בחיים האלה?
לצפיה ב-'לעשות בדיוק את זה, מה זאת אומרת?'
לעשות בדיוק את זה, מה זאת אומרת?
24/01/2017 | 14:13
103
לצאת מהארון זה קשה, כי אחרי הבום הראשוני, יש גלים-גלים של תהליך שכולם מתחילים לעבור אחרייך. את חושבת שלך היה קשה. עכשיו תורם...

אבל את יודעת משהו?
האושר שלך שווה את זה.
זה יקח חודש, חודשיים, חצי שנה, עשר שנים - לא משנה...!
ככל שמתחילים את התהליך הזה מאוחר יותר, נדמה לי שככה יותר קשה לעבור אותו. אם היית מחכה עוד שנתיים ושלוש נדמה לי שהכל היה דביק יותר, סמיך יותר, בוצי.
עכשיו, את יודעת מה חשוב?
עכשיו מותר לך הכל. מותר לך אישה. מותר לך לא לשקר. מותר לך לא להסתיר. אם הם יבקשו שתסתירי - זה עניין שלך מולם וזו כבר תהיה בחירה שלך, ולא אילוצים. עכשיו, אחרי שהם יודעים, וממך זה יצא, זה כבר התהליך שלהם לעבור. נכון, הוא משפיע עלייך, אבל את ממשיכה להתקדם.

מותר לך, בשנת 2017, לזכות באהבה ולאהוב. מותר לך לממש את האושר שלך. גם אם הוא עם (השם ישמור) אישה, ולא גבר.
הגיע הזמן שההורים שלך יתחילו לעכל את הבשורה, ועם הזמן הם ילמדו (את תלמדי אותם) שאת יכולה להיות שמחה ומאושרת, ושאפילו אם תרצי - תוכלי להקים משפחה בריאה וטובה, ושיהיו להם נכדים.

התחלת להתקדם לשם, ועם כמה שזה קשה - זה מה שנכון לעשות.
אני שוב מזכירה לך שיש מקום בהחלט להציע עזרה מקצועית. להפנות את ההורים לפסיכולוג או לארגוני תמיכה כמו תהל"ה. בלי שתדעי הם יתקשרו לברר, כי עם כמה שנדמה לך שהם מדחיקים וכועסים ומאוכזבים ולא יודעת מה עוד - את הכי חשובה להם בעולם.
לצפיה ב-'דעו לכן'
דעו לכן
26/01/2017 | 09:15
92
שאתן משנות את העולם לטובה בדיוק כמו אנשים עם חזון וחלומות

אני שואפת להיות כמוכן ואני לא בארון
לצפיה ב-'(:'
(:
03/02/2017 | 20:07
38
שלום

אז ככה...
לא חייבים כלום
לא חייבים להלחם
לא חייבים להסביר
ברגע שתהיי שלמה עם עצמך
ובלי מלחמות פנימיות
תראי שגם בחוץ כולם יקבלו
זה נכון לגבי כל דבר
(אני לא מדברת מנסיון ספציפי ביציאה מהארון, אבל דברים אחרים שברגע שאני השלמתי איתם פתאום כל הסביבה קיבלה)

אז ממליצה לך להתמקד בעצמך, בלקבל את עצמך כמו שאת
ותראי שלאט לאט הכל ישתנה ויפסיקו המלחמות וההסברים.

בהצלחה

לצפיה ב-'התנסות ראשונה'
התנסות ראשונה
23/01/2017 | 12:21
1
330
פתאום היא אחרת לי, לא יודעת להסביר את זה, החברה הטובה המצחיקה שכיף לי איתה פתאום מרגשת אותי בצורה כל כך שונה. אני לא יודעת לשים את האצבע על נקודת הזמן בה הכל השתנה, על הרגע שכבר לא ראיתי אותה רק כבחורה מדליקה שכיף לי להיות לידה והתחלתי לדמיין את הידיים שלי מלטפות את קימורי גופה. ומה קורה לי? אני סטרייטית לחלוטין. והיא לסבית מוצהרת, אבל זה לא אומר כלום, והיא חברה טובה היא לא רואה אותי ככה אני יודעת שהיא לא רואה אותי ככה.
כבר כמה ימים שאני זורקת לה מבטים ורמזים והיא לא עושה שום צעד לכיווני, מתעלמת. 
והיום אנחנו יוצאות. אולי היום היא תבחין בי?
אנחנו במועדן, וכולם מסתכלים עלי רוקדת, כן, אני יודעת שכולם מסתכלים עלי, אני רוקדת בצורה הכי מפטה שאני יכולה בעיקר בשבילה כדי שהיא תבחין בי. וגם היא עומדת ממולי קצת רחוקה ובוחנת את הגוף שלי, זהו, אני מביטה בעיניים שלה ורואה שהיא מסתכלת עלי אחרת. זה כבר לא מבט של חיבה בין חברות טובות. למבט הזה חיכיתי, לרגע שהיא תבחן את גופי ואדע בלי מילים שהיא רוצה אותי כמו שאני רוצה אותה..
ואני שיכורה, כמעט מועדת והיא מתקרבת אלי ואומרת לי: את שותה יותר מידי, 
ואני עונה לה שאני יודעת שהיא תשמור עלי אז אני מרשה לעצמי, והיא מחייכת את החיוך היפה שלה ואני מחזירה לה מבט מלא זימה.
היא מתרחקת, נהנת לראות איך בריקוד שלי אני מפלרטטת איתה כאילו רוקדת רק למענה ואיך כל הסובבים אותנו נעלמים ולא נמצאים בכלל וזה רק אני והיא.
פתאום איזה בחור ניגש אלי, נצמד אלי מנסה לרקוד איתי, והיא מושכת אותי ממנו אליה. בכדי להגן עלי,
אבל אני פשוט מנשקת אותה, שם מול כולם. והיא בעיקר לא מבינה מאיפה נפלתי עליה.
אני מרגישה את הריח הבושם המשכר שלה, השפתיים הרכות והבשרניות שלה וכל מה שבא לי זה להרגיש את הגוף שלה נצמד לשלי.
היא מלטפת ברכות את פני ולוחשת באוזני, שנלך אלי?
הנסיעה אל הבית שלה הייתה ארוכה כמו הנצח, למרות שהיא גרה כל כך קרוב למועדון, מידי פעם בנסיעה אני רואה איך היא מסתכלת על רגלי החשופות במבט שיודע שבעוד רגע  גופי יהיה שלה, מבט כובש של נצחון עם חצי חיוך ממזרי שגורם לי להשתוקק אליה עוד יותר.
אנחנו נכנסות לבית שלה, היא מכינה לי כוס קפה ומתיישבת לידי, אני מדליקה סיגריה ומשלבת רגלים, והיא מניחה את ידיה העדינות על הברך שלי ומסתכלת במבט חודר אל תוך עיני.
היד שלה עולה במעלה הירך שלי והמבט שלה לא עוזב את עיני מבקשת לדעת אם אני באמת רוצה את זה או שזה האלכוהול שמדבר מתוך גופי, ואני מחזירה לה מבט מאשר.
אני מפסקת את רגלי והיא ממשיכה לעלות עם ידה במעלה הירך שלי עד שמגיעה אל התחתוני החוטיני תחרה הורודים שלי, ומלטפת אותי מעליהן בעדינות, בוחנת את גופי מכף רגל ועד ראש מסתכלת עלי בערגה.
אני מתרוממת מעט לכיוונה ומלטפת את ידה לאורך הזרוע, ובעדינות מפשילה את שמלתה, היא יושבת שם מולי בחזית תחרה שחורה וחוטיני תחרה שחור.. והריח שלה, הריח שלה משכר את חושי.
אני מתקרבת אל החזה הקטן והזקור שלה ותוחבת את אפי בכדי לריח אותה עוד. ידי מקלפות ממנה את החזיה ופטמותיה הזקורות מציצות. 
אני מנשקת את החזה העגול והקטן שלה ומשתוקקת להרגיש את כולה נצמדת אלי, 
היא מרימה אותי ומעמידה אותי מולה, מקלפת מעלי את בגדי לאט ובעדינות ולוחשת, תגידי לי כשאת רוצה שאאצור.
וכל מה שאני חושבת זה שאני לא רוצה שהיא תעצור אף פעם, שאני רוצה לחקור את גופה ולענג אותה, שאני רוצה לטעום אותה.
ואז כשאנחנו עומדות שם בסלון ערומות היא מצמידה אל השדיים שלי את השדיים שלה וידה מלטפת אותי במורד גבי עד לישבן.
היא מעבירה את ידה אל התותית שלי ומלטפת אותה בעדינות שיש רק לאישה.
אני מנשקת אותה בצווארה ואנחנו משכבות על הספה, נוגעות ומלטפות אחת את השנייה, הירך שלי נכנסת בין שתי רגליה והחמימות והרטיבות בין רגליה גורמות לי לרצות עוד.
אני נוגעת בה, בתות שלה, מרגישה איך היא רוצה אותי ומתענגת על המגע שלי. ומתמלאת בהרגשת עונג רק מלהרגיש את הרטיבות שלה והידיעה שזו אני שמרגשת אותה ככה. שמרטיבה אותה בצורה כזו.
האצבעות שלי נוגעות בשפתיים החלקות שלה משפשפות את הדגדגן שלה כשאני רואה אותה מתפתלת מעונג ובעיקר בשוק עד כמה רחוק אני הולכת איתה, היא לא חשבה שזה יגיע לשם.
אני מכניסה בעדינות את האצבע שלי לתוך הנרתיק שלה והיא תופסת לי את היד בחוזקה ודוחפת אותה חזק לתוכה ומזיזה את האגן שלה בקצב שלה במשך דקות ארוכות בזמן שאני ממשיכה לנשק ולענג את שדיה המושלמים ומסיימת באנחה נשית ועדינה בדיוק כמו שדמיינתי שהיא תישמע כשהיא גומרת.. דקות ארוכות היא רועדת צמודה לגופי ולא משחררת את אחיזתה החזקה מידי שתחובה בתוך התות שלה, גופה מתקמר לאחור ואני דוחפת את פני בין שדיה הזקורים והיפים.
לאט היא משחררת את ידי ומטפסת עלי, הברך שלה מפסקת את רגלי נצמדת לתותית שלי ודוחפת אותי מעט, שערה נופל על פני והניחוח השמפו שלה מטריף את חושי, היא מנשקת אותי במורד גופי מתעכבת מעט על השדיים שלי חופנת אותם בידיה, מעבירה את לשונה בתנועות סיבוביות סביב הפטמות שלי ומסיימת בנשיכה קטנה ועדינה.
בזמן שהיד שלה יורדת אל שיפולי ביטני ואני כבר ממש רוצה את היד שלה שם בין רגלי.
כאשר היד שלה סוף סוף מגיעה אל התותית שלי אני כבר כל כך רטובה וכל כך רוצה אותה.
היא נוגעת בשפתי מכניסה את אצבעה לתוכי ויוצאת מנשקת את בטני כששערה הארוך נפול על שדי, מכניסה את האצבע שלה שוב ויוצאת כמעט מתעללת בי ומתענגת על כל שניה שאני כל כך משתוקקת אליה. היא יורדת עוד עם ראשה, מלקקת את בטני ואת מפשעותיי מעבירה לשון רטובה ומתגלגלת על הדגדגן שלי בזמן שאצבעותיה תחובות בתוך הנרתיק שלי, אני תופסת אותה בחוזקה בשערותיה ותוחבת את ראשה עמוק לתוכי עד שאני גומרת.
היא תופסת אותי חזק ומגבירה את קצב תזוזת האצבעות שלה ומוצצת את הדגדגן שלי בחוזקה בזמן האורגזמה שלי ונותנת לי להתענג עליה.
ואז היא מנשקת אותי במעלה גופי ומצמידה את הגוף המדהים שלה לגופי כאשר רגל אחת שלה בין רגלי באופן בו התות שלה יכול להצמד אל התות שלי, הדגדגנים שלנו נוגעים והרטיבות של שתינו מתערבבת, היא מושכת רגל אחת שלי למעלה ודוחקת ומשפשפת את התות שלה בשלי, הגוף שלה צמוד לשלי והשדיים שלנו נצמדות אחת אל השניה . אנחנו גומרות בפעם השניה ביחד מתפרקות אחת בידיה של השניה.
היא נשכבת לצידי ומביטה בי, מנסה להבין איך אני לאחר החוויה הראשונה שלי עם אישה.
ואני שם באופוריה מוחלטת, לא מבינה בעצמי מה קרה שם עכשיו.
לצפיה ב-'פייייאמיתי הדבר הזה?'
פייייאמיתי הדבר הזה?
23/01/2017 | 15:21
80
לצפיה ב-'הזמנה'
הזמנה
23/01/2017 | 03:03
1
207
שלום!
מידיי פעם אני קופצת לבקר כאן בפורום כבר שנים, אבל נדיר שהביקור משאיר סימן. בכל מקרה חשבתי לשנות את הדבר.
כחלק מניסיון להכיר יותר לסביות, באופן רומנטי וגם לא רומנטי, רציתי לשאול אם מישהי מאזור חיפה (או שסתם קופצת לאזור) תרצה להתלוות אליי לסרט ביום שלישי, בנושא קרוב במיוחד, באחד המקומות החמודים בחיפה ב"סינקופה" אמור להיות נחמד מאוד והזדמנות להיכרות (סטודנטית, ספונטנית, בת 29, מחוץ לארון ביימי הקיץ, לא נושכת בלי רשות :P ובעיקרון מחפשת פשוט להכיר).

לצפיה ב-'איזה מלכה את! אהבתי את הכנות'
איזה מלכה את! אהבתי את הכנות
26/01/2017 | 09:13
41
לצפיה ב-'התנסות ראשונה❤️'
התנסות ראשונה❤️
22/01/2017 | 22:24
1
305
התנסות ראשונה עם אישה����
מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לנשים, אך מעולם לא הייתי עם אישה.. 

אני מנסה כבר תקופה להכיר נשים לסביות מהצפון שיעזרו לי בתהליך שלי, אבל כולן מהמרכז..
איפה מכירים נשים באזור הזה?������ 

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
23/01/2017 | 11:57
138
את מחפשת מישהי לסטוץ כדי שתתנסי או מישהי שתוכל להבין אותך בנושאים האלו?
לצפיה ב-'זה מוזר לי ממש'
זה מוזר לי ממש
19/01/2017 | 22:39
3
284
בזמן האחרון אני חושבת על זה די הרבה. נראה כאילו שככל שהמודעות כלפי הקהילה עולה, ככל שהקבלה עולה, ככל שיש פחות הומופוביה, ככה הקהילה מתפזרת ועפה עם הרוח.

זוכרת את עצמי בגיל 20 ככה, רצה מהמינרווה לריאנבואו, מתחננת שיכניסו אותי לרינבואו (הכרתי כמה אנשים), ואז תקופת השלושים ומשהו הזכורה לטוב. וכל זה בצירוף מסיבות אינספור, הופעות שחצי מהקהל זה קהילה וכו'.
זוכרת את האווירה של הקהילה, את התחושה שיש על מה להלחם. את הביחד.

עכשיו? עכשיו אני יושבת פה וכותבת את ההודעה הזאת, בפורום שלא מנוהל (מעניין למה ומתי המנהלת האחרונה פרשה), במקום האחרון שנשאר להכיר איכשהו בצורה נורמלית. פאבים נסגרים אחד אחרי השני (האמזונה :(( ) וכל אחת סגורה בבית.

אולי זה גם קשור לתהליך שהעולם כולו עובר, עם כל הפלאפונים והטכנולוגיה, שהכל הפך להיות כל כך נגיש ובלתי מושג.
מעניין אם זה באמת קשור לעלייה במודעות, לעובדה שרואים הומואים ולסביות בכל חור (אין לי טלוויזיה אבל הבנתי שבכל תוכנית שניה בערך יש ייצוג של הקהילה), או שזה העידן הטכנולוגי הזה.

תכלס, מתגעגעת לימים של המינרווה.

שמישהי כבר תעשה על זה איזשהו מחקר.

לצפיה ב-'הממ'
הממ
20/01/2017 | 20:21
96
אני חושבת שדווקא הקהילה חיה וקיימת, פשוט רוב העניינים מרוכזים בתל אביב. עדיין קיימים לא מעט ליינים של מסיבות ופאבים שמארחים, גם אם לא באופן קבוע, אירועים של הקהילה (למשל השפגאט, או הסבן אילבן). בכל שבוע יש לפחות אירוע אחד שאפשר לצאת אליו. בטוחה שיש אפילו יותר.
הפורומים באמת גוססים כבר הרבה זמן, נראה לי שזה יותר בהשפעת הפייסבוק, שם המענה הוא בדכ יותר מיידי ומהיר וגם יש לך אפשרות לראות עם מי את מדברת. אז השיח העיקרי כנראה עבר לשם.
היו ימים יפים פעם, עם המינרווה, הקארפה ורשפונשים... אבל גם היום לא חסר. חבל שבאזור הצפון אין כמעט, זה חסר פה מאוד.
אני לא חושבת שיש קשר לעלייה במודעות. זה נכון שיש חשיפה גדולה הרבה יותר לקהילה והיא הרבה פעמים עולה בכותרות, יש יותר ייצוג בטלויזיה ובכלל, אבל במקביל, ואולי דווקא בגלל העלייה בחשיפה, יש הרבה גילויי הומופוביה וחוסר קבלה.
לצפיה ב-'מעלה תהיות באמת...'
מעלה תהיות באמת...
23/01/2017 | 12:23
79
אני הרגשתי מאז ומתמיד שהחברים ההומואים שלנו חזקים יותר בסצנת המסיבות, מבלי להכליל כמובן...

לגבי הליינים שלנו שנסגרים על ימין ועל שמאל- לי תמיד נדמה שבשנים האחרונות כל הליינים הם של זוגות, ואז כשהן נפרדות המקומות נסגרים.
אולי זה באמת קשור לעידן החדש. היוזמות הקטנות של אנשים עם חלומות גדולים, והעניין של המיידיות.

תחקרי את!
לצפיה ב-'נגה, אני מזדהה, הבדידות והסתמיות נושכות בכול.'
נגה, אני מזדהה, הבדידות והסתמיות נושכות בכול.
17/02/2017 | 01:42
9
לצפיה ב-'סקר לנשים בלבד! '
סקר לנשים בלבד!
21/01/2017 | 09:30
134

היי בנות! התחלתי לעבוד על פרויקט חדש ואני צריכה את עזתרכן!בבקשה תמלאו את הסקר הבא, הוא אנונימי ויקח לכן פחות מחמש דקות!
בנוסף, זה מאוד יעזור אם תעבירי אותו הלאה לכל חברה ובת משפחה שיש לך
https://goo.gl/forms/bNZVp8JmBCd5b1GA3

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה