לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום עיצוב פנים
בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

מטבח מקבילי או "ר"
07/12/2015 | 13:47
9
439
שלום,

אני בשלב בחירת עיצוב המטבח בדירת קבלן וקיבלתי 2 העצות לעיצוב (כמובן שדרוג), אחד בעיצוב סטנדרטי של "ר" + תוספת דלפק, השני בעיצוב מקביל שצד אחד מהווה כדלפק.

אשמח לדעת את דעתכם על העיצוב, מה הייתם בוחרים ומה הייתם עושים אחרת...

תודה רבה!
לטעמי מטבח "ר" !
07/12/2015 | 14:52
139
מטבח מקבילי יהיה ממש קטן, ובקושי יהיו לך משטחי עבודה.
מטבח "ר" עם דלפק, הרבה יותר טוב
07/12/2015 | 15:43
7
105
--
07/12/2015 | 16:21
6
153
תודה, הבעיה שלי עם המטבח "ר" שהוא ממש על הקיר שבו יש את הטלויזיה... האם מבחינת עיצוב זה לא מכוער?

לא רואה מה הבעיה? יש דרכים להתמודד בעיצוב נכון
07/12/2015 | 21:03
5
363
מקום
08/12/2015 | 16:00
3
91
הבעיה שאצלי אין מספיק מקום בקיר שבו יושב החלון.

כל הקיר (הצד של החלון) הוא 1.7 מ'.
שמתוכו החלון תופס 1.2 מ'.

אם אני מוריד מהחישוב את השטח שיתפוס משטח העבודה הראשי (כיריים) זה משאיר לי מרווח של 80 ס"מ בין המשטח עבודה לדפלק.

ולכן לא אוכל להיכנס עוד עם הדלפק לכיוון המטבח והדלפק בעצם יצא החוצה...

אשמח לקבל עצה איך להכניס לשם את הדלפק כך שיהיה דומה לתמונה... אם אפשר לדעת מה המידות שם של הקיר של החלון זה יעזור לי מאוד.

המון תודה!

אפשר להתגבר על זה עם קצת הנדוסים...
08/12/2015 | 16:18
2
156
קודם כל המימד של ה 170 באמת צפוף קצת (יותר קצר מבתמונה שלי).
צריך לשמור על 90 לפחות בין הצלע של המטבח לדלפק.
אני ממליצה לבנות בגבס חציצה, דקה או רחבה יותר עם אלמנטים דקורטיביים בין המטבח לסלון כדי שיהיה על מה להשעין את הדלפק ומה שיחצוץ בינו לבין הסלון.
הדלפק יכול לבלוט קצת אחרי הקיר.
גם בתמונה שצרפתי הקיר עובה ב 25 ס"מ כדי לתת יותר מקום לדלפק וכדי לתחום את הבריקים. אצלך ממליצה לעבות ב 60 ס"מ והשדלפק יבלוט מעבר לו אבל אפשר ממש לשתול שם רהיט, או נישות, או ספריה יפה.
רעיון טוב
08/12/2015 | 16:55
74
זה באמת רעיון טוב, אפשר להמשיך באמת הקיר ולעבות אותו קצת ואז בצד של הדלפק לעשות נישות של מדפים או משהו בסגנון ואפשר לאחסן שם ספרי מתכונים או סתם אלמטנים כאלה ואחרים.
עכשיו השאלה האם מהצד של הסלון זה לא סוגר את ה FLOW של החלל אם אמשיך ואתחום את החלל?
זה בדיוק מה שעשיתי אצלי
10/12/2015 | 11:31
167
עשיתי קיר גבס במיוחד בשביל דלפק
נדחפת. מעבר למטבח שהוא מאוד יפה, זקוקה לבוצר דומה
08/12/2015 | 19:51
252
אפשר לקבל פרטים? איזה סוג של בוצר זה? או שזה בכלל סוג עץ אחר? 
תודה
ריפוד הנדנדה
07/12/2015 | 13:18
1
97
יש לי נדנדה עם 2 משטחי ריפוד- לגב ולשבת. המשטחים התלכלכו עם הזמן.לקנות חדשיםדי יקר. חשבתי על רעיון לפרום צד אחד של בד הריפוד ולכבס את הבד בטמפרטורה גבוהה. הענין הוא איך לסגור את הבד בחזרה לאחר שאחזיר את הריפוד? חשבתי על סיכות ביטחון או ללכת לתופרת/סנדלר להתקנת רוכסן.
עוד רעיונות זולים ופרקטיים?
ניקוי יבש ע"י מי שמתמחה בזה, יש מנקי ריפודים מקצועיים לעניין
07/12/2015 | 15:44
51
את עשויה לעשות נזק כזה שבסוף תצטרכי להחליף.
מעצבת פנים מתחילה
07/12/2015 | 12:56
118
שלום לכולם, אני מעצבת פנים עם נסיון כשכירה ומתחילה את דרכי העצמאית. אשמח לעשות כמה פרויקטים במחירים סבירים. מי שמעוניין שישלח לי מייל לפרטים ופגישת היכרות :)
bellaluria@gmail.com
התייעצות- חיפוי חוץ במרפסת וחיפוי שירותים תלויים.
07/12/2015 | 12:19
2
103
בדירה שלנו שבבניה בחרנו למרפסת דמוי פרקט, הקבלן מחפה עד גובה 30 ס"מ עם הריצוף של הרצפה. לנו זה נראה מכוער ולכן.. חשבנו על לעשות קנט ואז טיח חוץ. נכון? יש פתרון אחר?

בשירותים התלויים מדדתי היום 75 ס"מ מהקיר ועד קצה הקיר של השירותים כי יש שם גם צינור. החיפוי הוא בגודל 50/20. איך מחפים כדי שיצא יפה? מצד אחד אם נעשה 50 באמצע ו12.5 בכל צד אז החיפוי לא יצא באמצע השירותים.מצד שני אם נחפה בגודל 50 במרכז השירותים אז יצא בצד 20 -25 ס"מ וגם זה נשמע מכוער... מה עושים?
לא הבנתי, אין 80 רוחב לכל חדר השירותים?
07/12/2015 | 15:46
1
31
רוחב השירותים הוא 175 ס"מ
07/12/2015 | 20:16
56
75 ס"מ זה מהקיר עד סוף הקיר של השירותים התלויים. 
יומן שיפוץ דירה - הפרק התשיעי - התקנת שיש והרכבת רהיטים
07/12/2015 | 10:06
12
385
מוזמנים לקרוא על ההתקדמות שלנו בשיפוץ.
עוד קצת וסיימנו...

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...
תתחדשו!
07/12/2015 | 11:20
2
113
ממש מרגישים את חדוות השיפוץ דרך המילים הכתובות!

המנורה מעל המראה "החיפאית " יפה מאוד, תוכלי לשתף מהיכן היא?
בטח! המנורה משוק הפשפשים ביפו.
07/12/2015 | 12:23
1
108
סיפרתי כבר באחד הפרקים הקודמים של יומן השיפוץ, אבל שמחה מאוד להמליץ שוב - באחת הסמטאות שבשוק ביפו יש חנות מנורות ששייכת לאיש אחד נחמד במיוחד ששמו בן חור. החנות נראית בלאגן אחד גדול, אבל בן חור יודע בדיוק מה מסתתר בתוך הבלאגן שלו 
יותר מזה, בכל הפעמים שקנינו אצלו מנורות, תמיד תיארתי לו מה הייתי רוצה והוא מצא, בין שלל האוצרות בחנות, את המרכיבים הנכונים למנורה שחלמתי.
בדירה הזו יש כמה וכמה מנורות שהגיעו ממנו ואחרות, שהגיעו ממקומות אחרים, עברו אצלו לשיפוץ, חיווט מחדש והכנה להתקנה.
אגב, תאומותיה של המנורה היפה שראית במבואה מותקנות במסדרון ובשירותים.
תודה רבה!
07/12/2015 | 12:25
14
איך שהבית מתלבש לו
07/12/2015 | 12:31
106
את כותבת עם המון תשוקה, תענוג לקרוא.
הבית חם ונעים !!!
חג אורים שמח ומאיר בצבעים המשמחים את הלב
07/12/2015 | 14:00
20
מקסים ומרגש!
08/12/2015 | 07:45
52
כרגיל, תענוג לקרוא ולהתרגש איתכם :)
הבית נראה מקסים ואני מחכה בקוצר רוח לתוצאה הסופית (אם כי ממש נהנית לקרוא על התהליך).
חג אורים שמח!
מהמם. כיף גם לקרוא את הפרגון שלך לבעלי מקצוע.
08/12/2015 | 08:15
20
פשוט מקסים. וכיף גדול לקרוא.
08/12/2015 | 21:44
11
אני מאוד מאוד אוהבת
09/12/2015 | 10:04
1
94
הדירה מלאה בחן, באישיות שלכם ובטעם אישי. זה פשוט מלבב לראות.
אני כל כך נהנית מהתמונות, שחסר לי לראות את כל החלל. אולי בפוסט המסכם תעלי תוכנית הדירה (לפני ואחרי) ותמונות שמצולמות מקצת מרחק, כך שהן תופסות יותר ספקטרום של החלל (במיוחד אני סקרנית לגבי המטבח, עם התיחום טפט לפינת האכילה).

והכי כיף לקרוא את החיוביות שבה את ניגשת לתהליך. בשיפוץ יש כל כך הרבה מקומות שבהם אפשר להלחץ ולדאוג, וכל כך הרבה אנשי מקצוע שאפשר להתרגז עליהם, ואת בוחרת לראות את המאמץ, את הכוונה, ואת השורה התחתונה, ולהתעלם מהחריקות שבדרך. זה נהדר.
תודה רבה!
10/12/2015 | 22:00
11
בפרק הראשון של יומן השיפוץ מצורפת תכנית הדירה. לא עשינו שינויים בתכנית, כך שמה שהיה הוא (כמעט) מה שיהיה. אצרף את התכנית שוב בפרק הבא.
לפוסט הבא אשתדל מאוד גם לצלם מרחוק, במגבלות המצלמה שלי ויכולות הצילום... 
לגבי הגישה החיובית - קל מאוד ליפול לבורות האלה של הלחץ והבאסה. היי בטוחה שאני טובה בלהילחץ כמו כל אחד אחר (לפחות  ). כשהתחלנו את הפרוייקט, האיש שלי (שמכיר אותי היטב...) אמר לי שאקח בחשבון שלא הכל יהיה מושלם. איכשהו, המשפט הקטן הזה חילחל ותפס. אני פשוט נהנית. מזכירה לעצמי שלבעיות יש פתרונות ואיכשהו זה פשוט עובד... (חמסה טפו!  )
גם אני אשמח לראות תמונות רחבות יותר של הדירה
10/12/2015 | 09:00
1
99
היא מסקרנת ומעניינת ומאוד מיוחדת בעיני.
תודה תמי.
10/12/2015 | 22:02
35
כבר בפוסט הקרוב תהיינה תמונות רחבות יותר, וגם תכנית. ואולי, בסוף בסוף, אני גם אפנק את הדירה בצילומים מקצועיים... מגיע לה 
המלצות - מה עושים עם החלל הזה !?
07/12/2015 | 00:10
13
566
שלום לכולם,
אשמח לשמוע את דעתכם.
מה עושים עם החלל הזה שמוגדר "חדר משפחה" ? (מצורפת תמונה)
האם אכן לנצל אותו כסלון #2 (מרגיש לי בזבוז) ?
יש לכם רעיונות טובים יותר ? (אשמח לכאלו שלא דורשים השקעה כספית גבוהה מידי)

*הדירה בשלבי בניה
מה ז"א? לשבור ולבנות מחדש!!!
07/12/2015 | 00:24
258
סתאאאם חומדת לצון שכמותי.
בכל אופן, זה תלוי באורח החיים שלכם בבית.
האם נהוג שיש בסלון טלוויזיה? אם לא, זאת יכולה להיות פינת טלוויזיה נעימה ומגניבה.
יש ילדים קטנים בבית? פינת משחקים (ככה יהיה מאוד נוח להשגיח עליהם בזמן שעובדים במטבח למשל.
פינת עבודה במידת הצורך.
אולי להעביר את פינת האוכל, לא סגורה על זה באופן כללי, אבל אם כבר אז נראה לי שזה יילך יותר טוב עם פינת אוכל עגולה.
זה על קצה המזלג
לא מומחית גדולה
07/12/2015 | 07:51
177
אבל האינסטינקט שלי אומר - להעביר לשם את פינת האוכל (או יותר טוב, את המטבח עצמו ושפינת האוכל תהיה במיקום הנוכחי של המטבח, צופה למרפסת)
ואז לנצל חלק מהשטח שכרגע תפוס ע"י השולחן להגדלת חדר האמבטיה ושירותי האורחים (במידה שיש בזה צורך) או כפינת עבודה/מחשב
גם לא מומחית גדולה...אבל זה חצי
07/12/2015 | 08:29
160
או רבע תוכנית ולא ברור מה כבר יש...יש חדר שירות/מזווה?
אולי אתם צריכים כזה?
מה הגודל של המטבח? אולי הייתי מגדילה את המטבח....
אני הייתי עושה מטבח גדול
07/12/2015 | 08:42
155
כרגע כמו שזה נראה זה מטבח ממש קטן, עם מעט משטחי עבודה, ובלי מזווה, הייתי עושה תכנון אחר לגמרי של המטבח, עם ארון גבוהים, מזווה גדול , ועם פינת אוכל קטנה במטבח...

הייתי שוברת את הקיר הקטן בכניסה, ואת הקיר הקטן שתוחם כרגע את המקום של המקרר...
יתרונות של פינת משפחה הצמודה למטבח
07/12/2015 | 09:03
171
לנו יש כזאת פינת משפחה וזה החלק הכי הכי מוצלח בבית
אנחנו נמצאים שם כל הזמן..ואין מי שנכנס ולא נהנה
כמה יתרונות-
במידה וחדרי הילדים קטנים , זה גם המקום לאחסון המשחקים ולמשחק
קשר עין וקירבה ..שהרי תמיד הם ממילא באים להיות לידי
הסלון, שנמצא ממש בכניסה לבית, נשאר מסודר ונקי
זה מקום פחות "רשמי", שמנו פופים ושטיח נעים..
כמובן שמה שמתאים למשפחה אחת (לנו יש קטנים וגדולים,גילאי 6-16) ,לא בהכרח מתאים לאחרת, וגם, צריך לבדוק אופציות שעלו פה כמו שינוי המטבח ו/או העברה של פינת אוכל לשם שזה גם יכול להיות יפה ופרקטי

עוד פרטים ... ותודה!
07/12/2015 | 09:32
2
207
היי,
האמת שהמטרה בצרוף רק חלק מהתוכנית הייתה למקד בחדרים שלגביהם יש לנו ספקות. שאר התוכנית מתארת את החדרים ושם גם אנחנו לא מרגישים צורך לשנות וגם פונקציונאלית נראה לי שהם פחות רלוונטיים למטבח/פנית משפחה (בהנחה שמזווה יהיה באזור המטבח ולא בחדר שירות)

גדלים:
מטבח = 343/280
חדר משפחה= 260/249
סלון + פ.אוכל = 781/408

ותודה לכל העונים עד כה... חופית, מאי, אודרי, מירב ומדס (?!) אם יש לכם תובנות חדשות. אשמח לשמוע. חייב לציין שחלק ממה שכתבתם עלה כאפשרות. טוב לשמוע שאנחנו לא לבד :)

מידאס
07/12/2015 | 11:27
1
143
נועה בעולם האמיתי
פעם, בימים שנרשמתי לתפוז אי שם לפני יותר מעשור, לא היה נהוג לבחור כינוי שמסגיר את השם האמיתי. היינו צעירים ותמימים (ואף אחד לא דמיין את פייסבוק ואחיותיה)
תודה נועה!
07/12/2015 | 22:29
87
אגב, בהפוך על הפוך ("לפני כעשור וכו") ... אני נאפו :) 
השניקל שלי לקסם של חלל
07/12/2015 | 11:48
191
ראשית, חדר זולה שהוא גם חדר משחקים לילדים זו אופציה מצוינת. ואם כן, אז לתלות שם גם טי.וי. שתהיה בשליטת ההורה שבמטבח... במקרה זה הייתי מורידה לחצי את גובה הקיר שמפריד בין הכניסה למטבח והופכת אותו לדלפק ארוחת בוקר.

אופציה שניה, להגדיל את המטבח על ידי הארכתו על הקיר הארוך לא עד סופו (וכמובן לארגן מחדש את הכיור-כיריים-מקרר בהתאם ובמקום שנותר להעמיד שולחן אוכל קטן למטבח לארוחות בוקר וכולי (ליד קיר הרוחב). הקיר הנ"ל במקרה זה הופך לדלפק אחסון בלבד, ללא ישיבה. 

אופציה שלישית, האהובה עלי ביותר -  בשטח פינת המשפחה להעמיד שולחן עגול גדול ככל שנכנס, עם כסאות. מניסיוני במשפחתי המורחבת הדתית, שולחן מרכזי במטבח הופך להיות מרכז הבית, שיעורי הבית, ילדים והורים, זמן איכות, והוא באמת ובתמים משנה את ההתנהלות בבית לטובה ומוריד את זמן הטי. וי. והמחשב. אם היתה לי אופציה כזאת כשהיו לי ילדים בבית, אין ספק שהייתי בוחרת בה כמועדפת, כי היא נותנת ערך מוסף על אף שאנחנו לא משפחה דתית. גם הילדים לא מיד מתפזרים לחדריהם...
במקרה כזה הייתי בודקת את האפשרות לשים על קיר הרוחב הרחוק ארון מקיר לקיר, אולי לא צריך עומק 60. ארון גבוה עד התקרה שמעוצב יפה, ואולי עם גומחה פתוחה באמצעו. בארון הזה הייתי משתמשת לאחסון של כל מה ששייך למטבח ואינו של יום יום, וכן משחקים לילדים או ספרים וכדומה. ואם יש מספיק אחסון, מורידה לגמרי את הקיר המפריד בין המטבח לכניסה, עד הסוף. 
כמובן שצריך במקרה זה לבדוק היטב את המידות. אבל גם אם ארון הרוחב בסוף יהיה לא עמוק בכלל, אפילו 25 ס"מ עומק, לדעתי זה כדאי. 

ספה קטנה וכוננית ספרים במטבח זה החלום שלי...
07/12/2015 | 22:55
101
חבל שלא נראה שהולך להתגשם :)
וגם פינת מחשב לילדים, שחשוב מאין כמותו שתהיה בקשר עין/אוזן עם מבוגרי הבית.
אצלנו המחשב בסלון, לא היתה ברירה, וכמובן שזה לא הכי מסודר ויפה ביומיום.
ועדיין מבחינה חינוכית אני שלמה עם זה.
אתם בני מזל! תנצלו את זה.
נראה מעולה
08/12/2015 | 08:14
2
111
את הקיר שצמוד לדלת הייתי או מרחיקה לכיוון המטבח ואז שמה ארון בכניסה למעילים, תיקים וכדו', או מרחיקה לכיוון הכניסה לדלת ואז עושה מזווה במטבח. או אם זה אפשרות מבטלת לגמרי ופשוט שמה שם ארון לפי הצרכים שלי.

על פינת המשפחה לא הייתי מוותרת, כוננית של משחקים עכשיו/ספרים בהמשך. שטיח, ספה כיפית או פופים.
לדעתי התשובה נעוצה בצרכים שלכם.
10/12/2015 | 10:40
1
73
לו היית מעלה את תכנית הדירה כולה היינו לומדים על גודל המשפחה, על  קיום/אי קיום של פינת עבודה חלופית, על הצורך/מיותרות של שרותי האורחים וכו. ואם היית גם מוסיף הפרטים רלוונטים - היה אפשר לתת ייעוץ  ממוקד יותר.

הגישה שלך של פתרון נקודי שגויה בעיני! שכן בית/דירה זהו מערך חללים שעובד כיחידה אחת.  במקום להתחיל מחלל מסויים ספציפי והסידור שלו - כדאי להתחיל בניתוח כלל הצרכים, ולהתחיל מהסתכלות על הדירה כולה!
לראות מה חסר לכם, מה יש בעודף.

אני מאבחנת כמה בעיות עיקריות בחלל הזה - קודם כל פינת האוכל שממוקמת רחוק מהמטבח ומעבר לכניסה הראשית לדירה. זה מצב לא טוב בעליל.
בנוסף - המטבח די קטן. מאחר ולא ידוע גודל המשפחה, ולא גודל הדירה, אני לא יודעת אם מטבח כזה מספק אתכם....
שרותי אורחים - ממוקמים באופן לא טוב, ללא פרטיות, ממש במרכז העצבים של הבית. אם יש מספיק אסלות בבית הייתי מבטלת אותם! המקום הזה יכול להיות מנוצל לרצכים בוערים יותר כגון מזווה, כגון ארון מעילים ואיכסון, אולי פינת עבודה/מחשב. ו/או להרחבת פינת האוכל לצד ספריה גדולה.....
אם חסרה פינת עבודה שלא תהיה חשופה לציבור יתכן שהמיקום אחרי המטבח מעולה. אם אתם דוקא מסודרים, או אוהבים לעבוד וגם להיות "בענינים" יתכן שהחלפת פינת עבודה עם פינת האוכל תיתן מענה מיטבי.
אם חסר איזור משחק לילדים - אפשר למקם בקצה המטבח שולחן ארוך ליצירה עם שידת כוורת לצעצועים/ספרים/חומרי יצירה וכו על הצלע שמתחת לחלון...
וכן הלאה....האפשרויות רבות.

בכל מקרה אני הייתי מחפשת דרך להגדיל את שטח האכסון לטובת המטבח. אם ע"י הארכת ארון המטבח עד לקצה החלל. למשל, אם פינת משפחה נשארת במקומה, אפשר לשתול את הטלויזיה בתוך ארון גדול על כל הקיר שיוכל להכיל המון איכסון גם לטובת המטבח. או ע"י שינוי מיקום ומבנה המטבח.
ראה סקיצה מהירה מצורפת (רק אופציה אחת מיני רבות)  

אם ממש חסרה לכם פינת טלויזיה, כי אתם לא רוצים טלויזיה בסלון, אז תשאירו את המצב כמו בשרטוט. אני רק הייתי מזיזה את המקרר כמעט עד החלון כדי להרוויח עוד קצת אורך למטבח..
תודה!
21/12/2015 | 17:20
3
תודה על הפרוט.
את עוסקת בזה?
הוספת כיור לתוכנית הדירה
06/12/2015 | 12:40
4
323
שלום

יש לנו תוכנית לדירה שרכשנו, ואנו זקוקים לכיור נוסף שממוקם מחוץ לחדרי אמבטיה/שירותים (לצורך נטילת ידיים).

יש כבר כיור שעונה על הדירשה - כיור המטבח, אך נעדיף אחר בכדי למנוע טיילת רטובה מהמטבח.

חשבנו למקם אחד במרפסת השירות, כך שהכיור הנוסף שם יועיל גם לצורך הכביסה.

יצויין שהדירה כבר בנוייה כך שהזזה של קירות אינה רלוונטית.
אם אכן הייתה כזו אפשרות היינו מקטינים את שירותי האורחים ומציבים את כיור הרחיצה מחוצה לו. במידה ונרצה לעשות זאת מבלי להקטין את שירותי האורחים זה יבוא על חשבון פינת הארונות הקטנה.
מצורפת התוכנית.

תודה רבה
לפני הכיור הזה - במטבח כבר טיפלתם?!
06/12/2015 | 20:07
1
68
אני מקווה שטיפלנו
07/12/2015 | 08:30
102
אינסטלציה, חשמל וקירות כבר בוצעו ואי אפשר להזיז. נקודות חשמל עוד איכשהוא בתשלום לא קטן הקבלן יזיז, אבל לא מים, בטל שלא קירות.
בנינו תוכנית לפי הקיים ואני מקווה שהיא אולטימטיבית.

אשתף את התוכנית בפוסט נפרד ואשמח לשמוע את חוות דעתכן המקצועית
שימו ארון מעילים בחלק העליון וכיור צמוד ליציאה מהשרותים
06/12/2015 | 20:14
1
137
על הקיר שבו משורטט הארון, אבל צמוד לדלת הכניסה לשירותים.
כמה שאלות בבקשה
07/12/2015 | 08:33
95
1. מבחינת שימושיות - כשאני חוזר ומסתכל אני חושב שכולם ימשיכו לעשות שימוש בכיור המטבח ולא יעשו את הדרך ה"ארוכה" עד שירותי האורחים
2. כיור מחוץ לשירותים מבלי להקטין את חלל השירותים לא ייצור חדר שירותים גדול מידי? מה לגבי זה שארון עליון בלבד לא יאפשר לילדים להשתמש בו?
צבע לתיקונים
06/12/2015 | 12:01
2
83
היי, הדירה שלי צבועה בטמבור 211P ואני צריכה קצת צבע לתיקונים.
איפה קונים פחית קטנה מאוד של צבע?
בטמבוריות יש להם גוונים בפציפים מאוד בלבד.
תודה!
הום סנטר
06/12/2015 | 12:53
1
60

הפחית הכי קטנה היא ליטר

עיקר הבעיה, שלמרות שיש לך צבע מדוייק
לא תמיד יוצא אותו דבר בעירבוב
(הם טוענים למיטב זכרוני לסטיות עד 5% בגוון)

מהניסיון שלי, פחית חדשה והצבע הוא כמעט אבל לא דומה מספיק
ורואים את התיקון בגוונים כהים בגוון בהיר זה יהיה בסדר
תודה
06/12/2015 | 14:12
10
חדר שינה
06/12/2015 | 11:37
8
417

בשעה טובה קנינו חדר שינה. עם הקניה באות השאלות
בחרנו בראש מיטה אלון מבוקע ואנחנו מתלבטים לגבי הצבע העיקרי של המסגרת והשידות. לפני שאנחנו בוחרים שוב ב נירלט 0005 (שכבר נמצא במטבח ובסלון) יש לכם המלצה לצבע בהיר שמשתלב טוב עם האלון? משהו לכיוון הבז' אולי?
שאלה שניה, אנחנו הולכים להקטין את עובי המסגרת, 3.5 ס"מ יראה יפה?
שאלה נוספת לגבי גובה הראש מיטה, כפי שניתן לראות בתצלום שצירפתי, יש לנו 2 חלונות מעל המיטה. כצפוי יש הפרש של חצי סנטימטר בגובה ההתקנה שלהם.
מפחדת שאם ניקח ראש מיטה שמגיע עד גובה החלון יראו שהם לא באותו גובה.
כמה קיר חשוף צריך להשאיר ביון קצה ראש המיטה לחלון כדי שלא יראו הבדלים בגובה החלונות?
שאלה אחרונה, אנחנו רוצים "לקבור" את המזרון כדי שלא יראו אותו כשנשים עליו סדין, מה צריך להיות הגובה שרואים? בחנות נאמר לנו 16 ס"מ. האם נכון הדבר?
תודה!

גובה המזרון משנה מאוד, יש מזרונים בגובה של כמעט 50 גם...
06/12/2015 | 20:20
3
147
לכן אי אפשר להגיד מה הגובה שמומלץ לשקע בו את המזרון.
לטעמי עובי מסגרת של 3.5 פחות יפה מ 5...
אם תשאירו הבדל של עד 5 ס"מ בין ראש המיטה לחלונות זה יהיה בסדר מבחינת ההפרש.
לגבי צבע מומלץ, יש שמנות כהות יותר שאפשר לבחור.
תודה רבה על התשובה
07/12/2015 | 08:32
2
72
גובה המזרון הוא 26. אתמול מדדתי ונראה לי שגם אם אשאיר 18 ס"מ ממנו חשופים הסדין עדיין יכסה אותו. נכון?
לגבי צבע, יש לך המלצה לשמנת כהה? ראיתי בפורום שהומלצו 0334-0336 זה מתאים להגדרה? אני מחפשת משהו שיותר נוטה לחום ולא לאפור. אבל עדיין בהיר. משהו מהם יתאים?

שוב תודה רבה וחנוכה שמח
לא, שניהם אפרפרים ירקרקים יותר
07/12/2015 | 15:29
1
71
אם את רוצה לכיוון המוקה אז לכי על 0695 של טמבור או 0688 של טמבור.
שוב תודה ועוד שאלה קטנה
08/12/2015 | 11:17
35
לגבי הנורות שכרגע נמצאות בין הראש מיטה לחלון, האם אפשר יהיה להזיז אותם משמאל לראש מיטה החדש או שזה יהיה רחוק מידי? (הוא בולט 27 ס"מ מכל צד של המיטה)
האופציה השניה היא להניח אותם על השידות אבל אני פחות אוהבת אותה

תודה
מאוד לא נוח להלביש סדין אם המזרון שקוע במסגרת עץ
06/12/2015 | 21:00
3
45
תודה אבל לא הבנתי למה
07/12/2015 | 09:02
2
91
המטרה היא לא לכסות את כל המזרון אלא רק לכסות כך שלא יראו אותו מהצדדים (את עודף הבד דוחפים בין המסגרת למזרון)
תלוי איזה סדין יש לך
07/12/2015 | 11:30
1
97
אם מדובר בסדין בלי גומי, זה באמת לא משנה
אם יש גומי בקצוות צריך להלביש את הפינות על המזרן עד הסוף. מה שאומר להניף אותו החוצה מהמסגרת כל פעם שרוצים לשים סדין נקי. וזה כבד נורא. זה המצב אצלנו למשל... החלפת מצעים היא פרויקט זוגי מגבש כל שבוע מחדש  (אבל המיטה מהממת אז למי אכפת )
עכשיו הבנתי יש לנו ארגז מצעים אז פשוט מרימים אותו
07/12/2015 | 11:46
106
וככה יותר נח לשים את הסדינים...
ריצוף דמוי פרקט בחדר מקלחת
06/12/2015 | 09:22
4
152
אשמח לתובנותיכם לגבי ניקוי הריצוף. האם זו בעיה?
האם החספוס של האריח אוסף את כל הלכלוך?
תחפשי
06/12/2015 | 20:00
86
ריצוף שהוא לא מחוספס. אני יודעת שיש ריצוף דמוי פרקט והו חלק לגמרי ממש כמו שיש וקרמיקה רגילה ומתנקה בקלות.
אפשר ללכת על מקדם פחות מ R 10 או 11
06/12/2015 | 20:15
111
ואז יהיה יותר סיכון להחלקה, אבל פחות לכלוך שידבק.
תכלס בבניה פרטית R 9 מספק את הסחורה ואנשים תמיד צריכים להיות זהירים בחדר הרחצה.
תודה
07/12/2015 | 10:05
15
אצלינו יש , דמוי פרקט מאוד מחוספס , לא בעייתי בכלל
07/12/2015 | 10:12
82
מאוד נח לניקוי ולא רואים עליו בכלל לכלוך.

והכי חשוב - זה מהמם!!! עושה את כל המקלחת.
חדר ילדים קטן ובלתי אפשרי לשני ילדים
05/12/2015 | 20:38
4
376
הי,
יש לי שני ילדים בני כמעט שש (עולה לא') וכמעט תשע (עולה לד')

חדר השנה שלהם הוא צר וארוך: 2.50 * 4.80.

כרגע אנחנו צריכים לעצב אותו כי המצב כיום הוא ממש בלתי אפשרי- חשוב לי שהמיטות יהיו זמינות תמיד ולא מקופלות/ מוכנסות....

בנוסף עוד כמה דברים שיש לתת עליהם את הדעת:
א.הילדים הולכים וגדלים והופכים לנערים (אולי יצטרכו שולחן עם מחשב ומדפסת אולי נוסיף טלווזיה...)
ב. יש צורך במקומות אכסון

עלו בראשי שתי אפשרויות:
האחת- מיטה רגילה אולי קצת מוגבהת כשברגלי המיטה יש ארגז אכסון ומעליה מיטת גלריה. ברווח של מטת הגלריה להוסיף ארון לציוד/ משחקים.
השניה- שתי מיטות האחת מול השניה שבצידן ארונות.

הוספתי תמונות שניסיתי לעשות, מקווה שזה ברור...
אשמח לעזרה!
בעיני מפלס נפרד מוסיף לתחושת פרטיות/מרחב
05/12/2015 | 22:09
250
אצלנו הייתה עד לא מזמן מיטת קומותיים, וזה היה מוצלח מאוד.

אגב, בגיל הזה הייתי שוקלת גם להתייעץ איתם ולשמוע מה הם מעדיפים (אולי מראש להבהיר שההחלטה שלכם, אבל גם להם יש מילה.

יש גם פתרון של ארונית דו צדדית שתפריד בין המיטות ותספק גם אחסון וגם הפרדה.

החדר מאוד ארוך וצר
06/12/2015 | 20:45
2
163
הניצול הכי יעיל של החדר וזה שגם תורם לכך שיהיה פחות "רכבת" הוא זה שבו המיטות ב"ר". שולחן כתיבה ארוך עם מגירות לכל ילד ניתן לשים מתחת לחלון, בין הדלת למיטה. ואחסון נוסף, ארון בצורה "R" או ארון ושידת מדפים/מגירות, אפשר בין המיטה הירוקה לארון.

תודה על התגובות
07/12/2015 | 06:17
1
60
מספר שאלות למרי פופ ובכלל למי שמבין....
מהו ארון R?
האם לא מפריע לילד שיש לו שולחן מול העיניים?
האם כדאי לשים מתחת למיטת הגלריה עוד ארון אכסון או שמומלץ להשאיר חופשי?
חן חן

אגב, הילדים מעוניינים לשאיר את המצב כמות שהוא (מיטה ומיטת חבר מסודרות בר') אבל הבלאגן בעינים מזעזע אותי בכל פעם מחדש....
אני חשבתי על מיטה נמוכה ומעליה מיטה גבוהה
07/12/2015 | 08:15
93
אם יש מקום מתחת לגבוהה יותר בצד, אז בטח לנצל! אורן אולי לא יכנס, אבל שידה או כוורת משחקים כן יכנסו.
לא התכוונתי לארון בצורת R אלא ארון בצורת "ר", פינתי... כדי שיהיה מספיק מקום לבגדים לשני ילדים. ארון של 180 לא טעמי לא מספיק לשניים (לפחות לבנות שלי לא מספיק ארון כזה שיש להן בחדר|).
לגבי שולחן מול העיניים, לא מבינה את השאלה. אם יש לכם אפשרות לשים שולחן במקום אחר, מה טוב, אבל אם אין, אז יתמודד הילד...
אפשר לרכוש מיטת גלריה גבוהה ולסדר ב "ר", ילדים בגיל נמוך, לרוב אוהבים את המצב הקיים ויעדיפו לשמר אותו.
התאמת הריצוף
05/12/2015 | 14:58
4
184

שלום רב!
אנחנו מתחילים שיפוץ בית מקיף. כרגע מתקשה להחליט על צבע ריצוף סלון+מטבח פתוח.
בחרנו מטבח בסגנון כפרי לייט, דלתות פולימר צבע לבן עתיק ORCHARD P-150.
מעצבת המליצה על אריחים גרנית פורצלן אפור דמוי בטון פורצ' גולף סמנט 80/80  מט
אני חוששת לגבי התאמה של ריצוף "בטון " אפור למטבח כפרי ( גם בסוגיה מט או לפאטו )...
ועוד שאלות:
1.האם יתאים משטח שיש אבן קיסר 5212 ?
2. איזה צבע של כיריים וכיור יתאים יותר למשטח זה  שחור או לבן ?
אשמח לשמוע דעתכם.
בתודה מראש, אורה

תבדקי בחנות ,על הריצוף
05/12/2015 | 17:28
91
האפור לדעתי רואים אבק וצעדים.
אין שום בעיה עם ריצוף אפור ומטבח מטבח כפרי, גם לא לאפטו
05/12/2015 | 20:16
2
127
השאלה היא מה הדוגמא של הריצוף? אם הוא לא אפור משרדי בהיר חלק זה יכול להשתלב מצוין, מנסיון לא מועט.
לגבי השיש 5121 לא רואה כ"כ את הקשר ואיך הוא משתלב.
גם שחור וגם לבן שבמוצרי החשמל יתאימו מצויין.
תודה רבה על התייחסותך ושאלה נוספת:
05/12/2015 | 20:36
1
99

אשמח מאוד לשמוע דעתך:  איזה דגם של אבן קיסר יכול להשתלב עם  ארונות מטבח צבע לבן עתיק ORCHARD P-150 ועם רצפת דמוי בטון ( מתוך הסדרה החדשה עם ה"גידים") ?.

5133 ישתלב נפלא, והוא יפיפה.
05/12/2015 | 21:09
47
שליכט צבעוני במקלחת
04/12/2015 | 17:07
10
183
התייעצות: יש לנו חדר מקלחת ממש קטנצ'יק, 1.20*2.20, גובה החדר 2.01 (כן כן, 2 מטר גובה, זאת לא טעות).
אנחנו מתכוונים להתקין מקלחון חזית באורך 1.2 מ', כך שגודל המקלחון יהיה 1.2*0.8.
אני לא מחובבי הקרמיקה, ואם אפשר להימנע ממנה - אני מעדיפה, אבל ברור לי שהיא אוטמת הכי טוב (למיטב ידיעתי בכל אופן) אז בלתי נמנע שהמקלחון יהיה מחופה קרמיקה כמובן, אבל אני מעדיפה ששאר הקירות לא יהיו מחופים קרמיקה, אלא בשליכט אקרילי.
אז ככה:
1. כמה אפקטיבי השליכט הזה? האם זה יכול למנוע רטיבות גם בחדר כל כך קטן? אגב, בחדר המקלחת אין חלון, אלא ונטה.
2. האם השילוב של הקרמיקה במקלחון והשליכט על שאר הקירות - לא ייתן תחושה שהחדר יותר קטן ממה שהוא (אם זה אפשרי בכלל שיהיה קטן יותר )? אולי עדיף ליצור אחידות של קרמיקה על כל הקירות וזהו?
3. באופן כללי, מה טווח המחירים של שליכט אקרילי כולל עבודה? ומה עוד צריך לדעת על זה?
4. מה אפשר לעשות בשביל לתת תחושה שהתקרה לא כזאת נמוכה?
תודה ושבת שלום לכולם
לא ממליצה על שליכט צבעוני בחדר לא מאוורר
05/12/2015 | 20:10
2
198
בעיני בחדר כה קט עדיף אחידות ורצוי בהיר.
שליכט אקרילי עם עבודה הוא כ 250 ש"ח למ"ר.
תודה תמי
05/12/2015 | 23:14
1
93
מניסיונך, איך כדאי לנסות "להגביה" חלל כה נמוך?
חשבתי שאם כבר קרמיקה, אז לקנות אריחים מלבניים, ולהתקין אותם לאורך, במקום לרוחב. יעזור לדעתך? (הוספתי תמונה מהרשת שתדגים למה אני מתכוונת)
בנוסף, בגובה כזה, לעלות עם הקרמיקה עד הסוף, או להשאיר מרווח בין הקרמיקה לתקרה?
אני הייתי עולה עם הקרמיקה עד הסוף
06/12/2015 | 20:27
95
העניין של האנכיות? לא בטוחה בו כלל.
לא הצטרפה התמונה מהרשת, תנסי שוב.
יש הרבה טכניקות לתחושת גובה ומרחב טובה יותר בחלל קטן
06/12/2015 | 21:27
6
285
תאורה מכוונת לתקרה ולקירות הרוחב, תקרה בצבע שמן מבריק, מראות (אפילו מראה מעל כיור שממשיכה על התקרה), ישום פסים לגובה.
לא הכל בבת אחת... מה שמתאים לחלל ולסגנון שלך.
דעתי שונה מהקולגה, אחידות בכל הקירות תיצור מראה מחניק לדעתי.
ושליכט זה מצויין. אם מתאים לקירות חוץ בוודאי שיתאים למקלחת.
שום דבר לא מונע רטיבות מלבד איטום ואוורור מצויין! וונטה צנטרפוגלית עם השהיה, דלת פתוחה ככל שאפשר.
אם יש בעיית רטיבות אריחים לא יועילו, רק עניין של יותר זמן עד שהבעיה תיראה.
מצרפת כמה תמונות של פרטים כפי שתיארתי.
תודה רבה סורנה ותמי, שאלה קטנה
06/12/2015 | 21:55
4
268
לא נראה לי שקלטתי עד הסוף את עניין המראה - הכוונה למראה מעל הכיור שממשיכה ומטפסת לתקרה? 
בנוסף, מצרפת את התמונה מההודעה הקודמת 
כן, זה הרעיון
07/12/2015 | 15:22
3
76
והתמונה שצירפת נחמדה אך לדעתי עמוסה מידי לחלל הקטן, אולי שורה של סגולים כהים למטה, אחריה של הבהירים ואחרון לבן שיתאחד עם התקרה?
קיר אחד כזה יכול להיות מרענן.
בתמונה שצירפתי לא התכוונתי לשילוב הצבעים הנ"ל
07/12/2015 | 16:39
2
74
התמונה היא רק לצורך הדגמה של ההנחה של הקרמיקה לאורך ולא הרוחב, במקלחון בלבד, ואת שאר הקירות לצפות בשליכט כאמור.
אם יש בחדר רטיבות והיסטוריה של עובש אל תעשי שליכט, חבל .
07/12/2015 | 20:58
1
31
האמת שהחדר כיום מחופה קרמיקה עד התקרה
07/12/2015 | 21:15
58
אבל עקב שינויים שאנחנו מתכוונים לעשות באינסטלציה - החלטנו כבר להחליף גם את הקרמיקה, אבל אם את אומרת שזה יכול להוות בעיה - אז כנראה שבאמת נוותר על השליכט.
מסכימה איתך לגמרי לגבי התאמת השליכט לחדרים רטובים
07/12/2015 | 08:20
132
אלא שיש לי נסיון לא טוב עם מקלחת שבה השליכט העלה עובש.
לעומת קיר רגיל או תקרה שניתן לנקות עם אקונומיקה ולהעלים (גם אם זמנית) בקלות רבה באמצעים ביתיים, אם השליכט מתלכלך בפחם של העובש, אזי יש בעיה להפתר מזה ורק הסרתו תגרש את הצרה.

המלצה על נגר פרטי לבוצ'ר
04/12/2015 | 13:57
1
109
אנחנו עושים מטבח "ח" ומוסיפים חצי אי מאחת הצלעות, ורוצים שזה יהיה בוצ'ר.
אשמח לקבל המלצות לנגר פרטי
תודה
אני לא מכירה נגרים שעושים כלאו עבודות קטנות, סורי
05/12/2015 | 20:17
33
הסרת שאריות בטון מאבני מדרך
04/12/2015 | 11:56
1
187
היי,

לפני שבוע ריצפנו את המרפסת שלנו עם אבני מדרך, כשברווחים השתמשנו במלט לבן. בגלל שלא ניקינו כמו שצריך מיד, נוצרו כתמים צהבהבים מסביב, ובחלק מהמקומות נותר שאריות בטון.
מישהו אמר לי להשתמש בחומצת מלח מדוללת להסרה, אבל זה לא ממש עבד. רק כשהשתמשתי בחומצה נקייה, זה עבד חלקית, וגם אז יש לי חשש שזה יפגע באבן עצמה.

למישהי/מישהי יש הצעות?
(צירפתי גם תמונה)
אין לי מושג, אבל בשום פנים ואופן לא חומצה לא מהולה
05/12/2015 | 20:21
28
מנסה שוב לקבל פידבק על רעיון לסידור סלון פינת אוכל
04/12/2015 | 00:11
3
361
זה לא משורטט מדוייק -זה רק רעיון- השאלה האם המקום בכללי מספיק ולא צפוף?
תודה
לא מעצבת,
04/12/2015 | 07:41
92
אבל חובבת עיצוב. תבדקו רק אם יש מספיק מקום בין פינת האוכל למזנון שצמוד לקיר, האם מי שיושב עם הגב למזנון לא יתע בו כשירצה לשבת או לקום. פרט לכך ניראה לי מאד מרווח.
על פניו זה נראה מספיק מרווח אני רואה גם את המידות והן נדיבות
04/12/2015 | 07:52
124
אבל מעבר לכך אין מספיק מידע ולא ניתן לדעת .
אני מבינה שלא תהיה טלויזיה בסלון?
הפער בין רעיון למציאות
04/12/2015 | 18:03
132
יכול להיות מאד בעייתי, לכן משרטטים בקנה מידה (אפשר גם על דף חשבון, לא חייבים טכנולוגיה) וממקמים מדוייק על פי גודל הרהיטים.
ראשית לא ממקמים כך ספות אחת בתוך השניה כאשר מקום ישיבה אחד לפחות אינו אפשרי. במיקום נכון תוכלי לבחון כמה נשאר מהקיר, אם יש שם מעבר ובכלל.
ענייני מעברים וחלונות - חשוב, מה קורה מסביב לחלל הזה, חשוב.
גובה חלונות ואם הישיבה וגם הניגון הוא עם הגב לפתחים.
או בקיצור לא כך עושים העמדת ריהוט, רכישת ריהוט חדש, תכנון תאורה וחשמל התלויה בזה.
תיקוני קבלן - סליחה על האורך אשמח לעזרה
03/12/2015 | 13:02
7
275
שלום רב אשמח לעצתכן- דירה בת 3 שנים באחריות הקבלן. התגלו מספר נזילות לאחרונה:
1. פינת האוכל הגובלת עם המקלחת - נזילה בתקרה שגרמה להתנפחות קיר פינת האוכל עליה יש טפט (נזילה מהשכן שמעלינו). הצעת הקבלן - לתקן אצל השכן למעלה ולא לגעת בטפט... הקיר יתייבש וגם ככה יש טפט-  נשמע הזוי רק לי ??
2. מקלחת ראשית -התנפחות במעברים. לטענתו כנראה ששכחו לשים קורה המפרידה בין החדרים הרטובים למסדרון -הצעה לעקור 2 מרצפות לשים קורה, לוודא אטימה סביב האמבטיה ולתקן קוסמטית את הקיר במעברים - מה דעתכם?
3. מקלחת הורים - השכן שמתחתי התלונן על נזילה ממקלחת ההורים שלנו. הקבלן טען שאכן רואים כי הכל רטוב מתחת לריצוף (הרובה הפכה ללבנה ), כנראה שוב בעייה של אטימה. ההצעה - להוציא את ברזל הניקוז שאינו אטום מתחת ... לתקן ולחכות שהחול/האמטיה תתיבש עם הזמן.- מה דעתכם?
אשמח לחוות דעתכם המקצועית - האם התשובות/פתרונות שניתנו הגיוניים? מה עלי לדרוש?

אני הייתי לוקחת איש מקצוע - מהנדס מים או מפקח בניה.
03/12/2015 | 16:40
56
שלא נדע.
03/12/2015 | 20:54
139
פשוט מכה-הנזילות והרטיבויות הללו. היתה כתבה באחד הערוצים,שכותרתה- 100 אחוז ליקויים ב100 אחוז מבנים. הכתבה תארה את הליקויים בבניינים שנבנו בשנים האחרונות. הטענה העיקרית היא ש-קבלנים שמופעלים ע"י יזמים, לא מתוגמלים כראוי-לכן חוסכים בחומרי איטום,ברזל וכוי. אצלי,בבניין בן 24 שנים-גיליתי רטיבות באמבטיית הורים. אינסטלטור של חברת הביטוח,טען שלא מוצא שום תקלה,אצל השכנים מעלי. והרטיבות ממשיכה. הגיע אינסטלטור נוסף-והתחיל לפתוח אצלם בסוף הסתבר-שהצינור שעובר לאורך הבניין, התפוצץ אצלם- וחודר אל התקרה שלנו. עכשיו צריך לחכות כמה חודשים עד ייבוש,כדי שאפשר יהיה לצבוע. כדאי באמת להביא איש מקצוע ,לא לוותר, ולבקש מהקבלן- את התשלום על איש המקצוע. 
תודה לעונים אשמח לעוד תגובות מ אנשי המקצוע בפורום
03/12/2015 | 21:22
36
שולחים מכתב מפורט לקבלן.
04/12/2015 | 18:42
112

ב

בדו

לפתוח ולתת להתיבש זה הגיוני אבל עכשיו חורף וזה יקח המון זמן
05/12/2015 | 20:21
2
110
דעי לך שיש מיבשים מיוחדים שמכניסים לסומסום כדי להאיץ את תהליך הייבוש.

לגבי המעבר בין האמבטיה למסדרון הוא מתכוון בטח לפס מתכת מפריד, לא בטוח שזו הבעיה כי אפשר גם בלי הפס הזה, אלא אם יש לכם שם ממש הצפות, אבל בשלב הזה הרובה עדיין אמורה לעבוד טוב ונראה שהיא לא.

לגבי פינת האוכל, אם הכל יתיבש והטפט בסדר אז אין סיבה לגעת, אלא אם הטפט התקלקל ואז יש להחליפו אחרי שמטפלים בבעיה אצל השכן.
מרי פופ תודה על התשובה
06/12/2015 | 09:27
1
64
לגבי מקלחת ההורים - האם יש להרים את כל הריצוף או מספיק לתקן את האיטום ולהמתין לייבוש החול מתחת לריצוף עם הזמן? לא יהיה עובש מתחת ?

לגבי הטפט - אם הקיר התנפח,  האם אחרי הייבוש הבליטות בקיר לא ישארו? גם אם הטפט עצמו נראה בסדר  האם לא כדאי לתקן את הקיר (הקבלן ישלם את עלות החלפת הטפט).

תודה
אני לא מכירה את המצב לאשורו ולא יכולה להמליץ אחרת ממה שהומלץ
06/12/2015 | 20:26
46
בגדול, לרוב פותחים פתחים ונותנים להתיבש ולא מרימים הכל.
לגבי הקיר, שוב לא יודעת מה הנזק אבל אם הקיר התנפח מגבס שהתנפח או טיח שהתנפח, זה לא יעלם מעצמו אחרי התיקון של הנזילה ויש לסדר ע"י הוצאת הטפט, החלפת הגבס או הטיח והחזרת הטפטץ
fantasywall.co.il - הדפסה על קירות
03/12/2015 | 12:53
67
הדפסת קירות הנה שיטה חדשנית ויעילה לעיצוב חדר הילדים, חדר
העבודה, הסלון והמשרד באמצעות מדפסת שמדפיסה על גבי קירות.
אפשרות להנציח את כל הזיכרונות הדמיונות והרגעים היפים למזכרת על גבי קירות הבית. בין אם אלו דמויות מצוירות לחדרי הילדים, תמונות נוף, יצירות אומנות ואפילו תמונות מהמצלמה האישית שלכם!

טפט לקיר
03/12/2015 | 09:30
3
177
שאלה. כמה גלילי טפט 10X0.53 צריך קיר ברוחב 4 מ' ?

מישהו יודע?
03/12/2015 | 13:35
25
זה תלוי בטפט.
03/12/2015 | 18:02
85
לכל טפט יש "חזרות" אחרות, ז"א המרחקים בהם דוגמא מסויימת חוזרת שוב ע"ג הטפט. כדי לחשב כמויות לקיר צריך לדעת מה החזרה בדגם המסוים הנבחר.
זה בדרך כלל כתוב על הטפט, אבל (לתחושתי) די מסובך לחשב נכון למי שאינו מנוסה.
עם כל חיבתי הגדולה לטפטים, מעולם לא ניסיתי לחשב בעצמי ותמיד נעזרתי באנשי מקצוע שיודעים לחשב נכון ככה שלא יחסר, וגם לא יתבזבז.
לרוב צריך יותר משני גלילים לאורך הזה
03/12/2015 | 18:24
46
כמה שאלות..
03/12/2015 | 10:56
5
117
שאלות עבור חברה:......
- מיטת נוער מתכווננת- מה עדיף? עמינח, וידר, אמריקן סיסטם?
- ספה לסלון - מה עדיף? איקאה, אורבן? (ואיך שולחנות הסלון וכסאות האוכל של אורבן?)
תודה רבה.
מיטות נוער , וידר מעולה
03/12/2015 | 14:06
1
36
תודה רבה. ותהני מכל הנכדים!
03/12/2015 | 14:38
21
מיטת נוער מתכווננת
06/12/2015 | 17:06
1
19
אני קניתי לבת שלי מיטת נוער מתכווננת KWING בהולנידה
עם אחריות שזה דבר חשוב מאד כשקונים מיטה מתכווננת...
ממליצה לך לבדוק שם.
לגבי אורבן אני לא ממש מכירה אז אני לא רוצה להגיד סתם :/
חג שמח

תודה רבה על המידע!
06/12/2015 | 21:29
9
מיטת נוער
06/12/2015 | 19:59
11
של אירופלקס מעולה. יש להם את המיטת צעיר וחצי שהיא מתכווננת והמזרון איכותי והיא מאוד נוחה. ממליצה לבדוק אצלם, יש להם מוצרים ממש טובים.
לא מכירה את אורבן אבל לנו יש ספה של 2 מאיקאה, אני מאוד אוהבת אותה ומחזיקה מעמד כבר 4 שנים :)
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מיכל ויטל-ברון- ייעוץ בניה ירוקה
ייעוץ בנייה ירוקה
פורום אדריכלות
פורום אדריכלות
סיידר מטבחים
סיידר מטבחים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום