לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

לצפיה ב-'איזה פרקט לבחור - לאחר הנמכה 12 מ"מ'
איזה פרקט לבחור - לאחר הנמכה 12 מ"מ
27/07/2016 | 01:30
4
74
שלום
הקבלן ביצע הנמכה של הריצוף בחדרי שינה 12- מ"מ.
מתלבטים האם לעשות למינציה או שכבתי.
השאלה האם 12 מ"מ מספיק לפרקט שכבתי כלשהו או שנאלץ לעשות למינציה?
תודה
לצפיה ב-'12 מ"מ לא מספיק לפרקט עץ, רב שכבתי או תלת שכבתי'
12 מ"מ לא מספיק לפרקט עץ, רב שכבתי או תלת שכבתי
27/07/2016 | 08:13
3
106
כן מספיק ללמינציה של 8 או 10 מ"מ.
אבל אם אתם רוצים עץ אז מקסימום הגובה שלו יהיה טיפה יותר מפני הרצפה, מדובר בפחות מ ס"מ, לא רואה שום בעיה עם זה. הגוף שלנו לא מרגיש הבדלים כאלו והספים מטשטשים את המעבר מבחינת זה שהוא חלק ללא מכשולים.
לצפיה ב-'מה הגובה המינימלי של פרקט עץ בכדי לטשטש את הפער ככל שניתן?'
מה הגובה המינימלי של פרקט עץ בכדי לטשטש את הפער ככל שניתן?
27/07/2016 | 18:59
2
14
לצפיה ב-'לרוב מינימום 15 מ"מ ועוד הדבקה... מגיע לכמעט 2 ס"מ.'
לרוב מינימום 15 מ"מ ועוד הדבקה... מגיע לכמעט 2 ס"מ.
27/07/2016 | 22:21
1
27
לצפיה ב-'וזה נורא? חבל שלא ידענו קודם'
וזה נורא? חבל שלא ידענו קודם
28/07/2016 | 00:12
17
לצפיה ב-'חוות דעת על מטבח'
חוות דעת על מטבח
27/07/2016 | 00:35
8
482
שלום,
אשמח לשמוע חוות דעת על המטבח שבשרטוט המצורף.
תודה רבה.
לצפיה ב-'את באמת זקוקה לאי הזה במרכז המטבח? באמת מישהו יישב שם באופן '
את באמת זקוקה לאי הזה במרכז המטבח? באמת מישהו יישב שם באופן
27/07/2016 | 07:21
215
קבוע לאכול?
זה נראה כמשהו שמיועד לסתום את המרחב תנועה במטבח.
מעבר לזה, פינת האוכל לא ממש נמצאת כל כך רחוקה, מילא אם היא היתה בצד השני של הבית, אבל כל המרחק הוא עוד כמה צעדים.
על פניו נראה שאת בונה אותו כעוד מקום לאיחסון ציוד (ולזה יש פתרונות אחרים)
תשקלי את זה, חבל לסתום את מרחב התנועה במטבח, רק תחשבי על כך שאת לייד הכירים וצריכה להומיא משהו מהמקרר
לצפיה ב-'למשל'
למשל
27/07/2016 | 13:01
2
248
לצפיה ב-'זה נראה שהחלון הוא ויטרינה ליציאה לחצר'
זה נראה שהחלון הוא ויטרינה ליציאה לחצר
27/07/2016 | 16:38
112
כך שהאי איפה שהוא ממקום נראה לי הפתרון היחידי....
לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה'
תודה רבה ושאלה
27/07/2016 | 21:28
81
אכן מדובר על ויטרינה שלצערי לא ניתן לבטל/להפוך לחלון.ניתן להקטין את רוחבה במטר ולקבל עוד מטר של שיש+ארונות. 
האם אז כדאי להעביר את הכיריים לצלע הקצרה שנוספת , למקם אותה על האי?
לצפיה ב-'מטבח קטן מאוד, לא יהיה לכם נוח בכלל'
מטבח קטן מאוד, לא יהיה לכם נוח בכלל
27/07/2016 | 22:13
3
171
אני בעד להפוך את הויטרינה לדלת יציאה ולהוסיף שיש.
לחילופין, או בנוסף... לאחד חדר כביסה עם שרותי אורחים כדי ליצור צלע מקבילה מלאה לצד המקרר
לצפיה ב-'מה דעתכם על זה ?'
מה דעתכם על זה ?
28/07/2016 | 01:11
2
227
לצפיה ב-'חסום ביותר לא בטוחה שניתן בכלל'
חסום ביותר לא בטוחה שניתן בכלל
29/07/2016 | 07:41
186
לא ניתן כיריים בקצה כל כך בטח כשיש שם מעבר, תחשוב על ידית של מחבת שעוברת את השיש. צריך לפחות 30 ס:מ בין הכיריים לקצה. ובתכנית הזו יש 2 פינות מחוסלות ובמטבח כה קטן, זו בעיה.
הזיגזג בכניסה למטבח ובציר היציאה מהויטרינה מאוד מפריע לי.
לצפיה ב-'אני לא מעצבת, אבל הייתי עושה משהו דומה לזה בשינויים מסוימים:'
אני לא מעצבת, אבל הייתי עושה משהו דומה לזה בשינויים מסוימים:
31/07/2016 | 00:30
43
1. מה שמרי העירה לגבי הכיריים - להכניס אותם באלכסון לפינה ולהזיז הכיור ימינה
2. להוריד את הקיר הקצר שגובל באי
3. במקום אי לשים שם שולחן ליום יום, עגול, קליל, אולי אפילו ממתכת, שמתאים לכמה אנשים. בינוני, לא קטן ולא גדול. אז גם אם הוא ייכנס במקצת למרחב של המדרגות לא נורא, כי זה יהיה מרחב פתוח. 
לצפיה ב-'2 שאלות חדר אמבטיה '
2 שאלות חדר אמבטיה
26/07/2016 | 20:03
4
166
היי חברים,

1) יש לי בחדר אמבטיה שצמוד לחדר שינה כיור שקוע והברז הוא מהצד (מפאת חוסר מקום).המרחק בין החור למיקום הברז לבין הניקוז הוא 30 ס"מ.מישהו מכיר ברז לא גבוה מדי (15-20 ס"מ) באורך שיתאים (לא גבוה כי סה"כ מדובר על ארון של מטר אחד-שלא יראה בומבסטי מדי). ואם אין ברז כזה מה כן עושים במצב כזה.

2)מעוניין להתקין מקלחון (ליתר דיוק אמבטיון) עם חלק קבוע בכל צד ולאחריהם שני דלתות פתיחה.באחד הצדדים  יש משקוף של הדלת.השאלה האם אפשר להתקין אמבטיון שיחובר לדלת ?(מקווה שהשאלה ברורה)

*אגב אם למעצבות פה יש המלצה על מישהו תותח שעושה עבודות  ריצוף וחיפוי של חדרי אמבטיה, אני יותר מאשמח לקבל.אחד שיודע לעשות עבודה טובה ומדוייקת,לעבוד עם רובה אפוקסית בקיצור איש מקצוע לא חאפר.
*וגם המלצה למישהו שעושה איטומים כמו למשל במרפסת גג וכו' .כמובן גם כאן איש מקצוע אמיתי ואמין

תודה רבה

לצפיה ב-'תכנון חדר אמבטיה'
תכנון חדר אמבטיה
26/07/2016 | 21:57
3
96
1. זה מרחק די נפוץ, יש ברזים רבים שהם באורך קצר יותר אבל הפיה
מתיזה באלכסון קדימה שיכולים להתאים.
אבל, אם עוד לא בוצע אפשר לרכוש כיור עם מקום לברז, למקם ברז על הקיר
עם אינטרפוץ או לתכנן כך שיהיה מקום.
2. לא מומלץ לדעתי לחורר את המשקוף, להחדיר לחות לבסיס של הדלת.
זה גם נראה אלתור לא נאה. הייתי שוקלת מקלחון אחר, עם דלת מתקפלת
וחיבור לצד אחד בלבד, גם פחות מעמיס באיזור צפוף.
לצפיה ב-'סורנה תודה.יש המלצה לדגם מסויים של ברז שלדעתך יתאים?'
סורנה תודה.יש המלצה לדגם מסויים של ברז שלדעתך יתאים?
26/07/2016 | 22:03
2
25
לצפיה ב-'המלצות על אנשי מקצוע אין לאף אחד?'
המלצות על אנשי מקצוע אין לאף אחד?
27/07/2016 | 13:06
14
לצפיה ב-'גם לי יש ברז =פיה -שיוצאת מהקיר'
גם לי יש ברז =פיה -שיוצאת מהקיר
29/07/2016 | 06:01
27
מנוץ ניסיון של עשר שנים -רק הברז של k,w,c אין ברזים כאילו. במשך עשר שנים-עוד לא ניקיתי אותם. רק עברתי עם סמרטוט לח-בלי שום חומרי ניקוי-ועדיין מבריקים.
לצפיה ב-'ממש מתלבטת '
ממש מתלבטת
26/07/2016 | 19:45
1
124
בחרתי אריחים 30 על 90 ומתלבטת :
אמבטיה מרכזית האם לעלות עם הקרמיקה עד 2.10 ואז ישאר קיר 17 ס"מ עד התקרה או לעלות עד התקרה . ובאמבטיה הורים האם לעלות
עם הקרמיקה עד 2.10 ואז ישאר קיר 25 ס"מ עו לעלות עד התקרה ? ממש מתלבטת .
ומה לעשות בשירותי אורחים . הנציג מכירות אמר שנהוג לעלות בשירותי אורחים עד גובה 150 אבל הבעיה שיש לי מראה שמגיעה עד לגובה 191 אז האם כדאי לעלות עם האריחים עד גובה המראה שזה יהיה 195 או לעלות עד גובה 150 ואז המראה תהיה חלק על הקיר וחלק על הקרמיקה. מה עדיף .
לצפיה ב-'לעלות עד לתקרה בכל המקלחות'
לעלות עד לתקרה בכל המקלחות
27/07/2016 | 07:22
41
לצפיה ב-'שלום רב מפרסמת עבור חברה'
שלום רב מפרסמת עבור חברה
26/07/2016 | 15:26
5
397
הי לכולם,
בעבר יעצתן לי ואשמח אם תוכלו לייעץ לתוכניות המצורפות של חברתי. מבדובר במשפחה עם 4 בנים בגילאים 9-5.
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'אשמח להתייחסות ...'
אשמח להתייחסות ...
27/07/2016 | 08:34
36
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
27/07/2016 | 16:45
125
יש כאן בזבוז שטח עצום.  
הייתי מוריד את כל הריבוע של פינת האוכל לטובת חצר מקורה.
את פינת האוכל הייתי ממקם ממול לכניסה.
את הקיר שמפריד בין הכניסה למטבח הייתי מקטין משמעותית,  את ארון המעילים שם מתחת למדרגות. 
וכמובן - מגדיל את הפתחים - הצפוניים בעיקר  מהסלון, פינת האוכל  והמטבח.

בהצלחה
לצפיה ב-'מפריע לי מאוד המרחק הרב בין המטבח לסלון, זה לא עובד טוב בכלל'
מפריע לי מאוד המרחק הרב בין המטבח לסלון, זה לא עובד טוב בכלל
27/07/2016 | 22:20
129
הקומה השניה בסדר גמור, למי שאין לו בעיה עם קונספט של חדר שינה הורים שצמוד לחדרי הילדים.
ממליצה להכין למטה יחידת הורים שמישה, טובה ונפרדת לעוד שנים לא רחוקות כשהילדים יגדלו וההורים יצטרכו שקט ופרטיות.
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
28/07/2016 | 16:32
13
לצפיה ב-'שמשיה'
שמשיה
31/08/2016 | 23:50
7
אין על שמשיה באוגוסט :D
לצפיה ב-'מחפשת מעצבת מטבחים ו/או שרטטת מנוסה (באישור מנהלת הפורום)'
מחפשת מעצבת מטבחים ו/או שרטטת מנוסה (באישור מנהלת הפורום)
26/07/2016 | 13:14
64
היי לכולם
אני מחפשת מעצבת עם ניסיון בעיצוב מטבחים ו/או רהיטים (רצוי ניסיון בתוכנת ראומפלן) לעבודה בסניף של חברה גדולה ומובילה בתחום באזור השרון. העבודה בשתי משמרות (נע בין 9:00-19:00)
כולל ימי שישי (יום אחד פנוי בשבוע).
(מחפשים גם מזכירה אדמניסטרטיבית לאותו סניף)
בנוסף מחפשת שרטט/ת למשרד back office ברעננה לאותה חברה, משמרות 8:00-17:00, 12:00-20:00 ללא ימי שישי.
אשמח מאוד לקבל פניות ממתעניינים
rotem@nextleader.co.il
באישור מנהלת הפורום
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:57
19
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'פתרון אפשרי אחר למייבש ומכונת כביסה זה ליד זה'
פתרון אפשרי אחר למייבש ומכונת כביסה זה ליד זה
26/07/2016 | 11:01
198
לצערי ביטלנו את הרעיון של מייבש ומכונה מתחת לשיש כדי לא לשבור את הקו הישר והרציף של המטבח באורך של כחמישה מטרים.
חשבנו להצמיד אותם זה לצד זה מול השיש.  זו הייתה בעבר מרפסת שירות, כך שהאורך הכללי הוא 230 סנטימטר. מצד אחד שיש, מצד שני קומפלקס של ארון שירות, מכונה ומייבש זה לצד זה וארון מזווה. אנחנו לא רוצים להעמיד את המכונה והמייבש זה מעל זה כדי לא ליצור מגדל בולט שיפריע לתנועה לעבר החלון.... אבל, חשבנו להניח משטח דלפקי מעל מכשירי החשמל, להשאיר מרווח מעליהם (כמה בערך כדאי? 30/40 סנטימטר?) ומעליהם ארונות בקו אחד עם המזווה וארון השרות בעומק 50 סנטימטר. מה דעתכם ? תוכנית זו, או מגדל וארון מזווה גדול יותר ?

משהו כמו התמונה המצורפת...
לצפיה ב-'התייעצות- קיר זכוכית בין הסלון לחדר השינה'
התייעצות- קיר זכוכית בין הסלון לחדר השינה
26/07/2016 | 10:53
5
342

שלום לכולם,
אני ואשתי צריכים להעביר בעוד מס' ימים תוכנית שינויים לדירה שרכשנו בת"א אשר נבנית בימים אלו.
מדובר בדירת קבלן קטנה 2.5 חדרים  64 מ'+מרפסת שאנו מייעדים אותה להשכרה. 
מאחר והחלל של הסלון וחדר השינה הוא רציף ואינו גדול במיוחד, חשבנו לוותר על הקיר של חדר השינה ולבנות במקומו קיר זכוכית עם חיפויי אלומניום שבו תהיה גם הדלת לחדר השינה (דלת זכוכית). המטרה היא להגדיל את המרחב ולאפשר לו לנשום. כדי לייצר אינטימיות נתקין וילון יפה שיהיה מוסתר בנישה מאחורי הארון.
אני מצרף את התוכנית של הדירה לאחר הורדת קיר הגבס+תמונה של של דירה בה עשו קיר כזה שנתנה לנו את ההשראה (קרדיט- צלם בועז לביא, עיצוב וסטיילינג: Home Touch  ורד מאיו־ינקוביץ' ועדי שטיינהוף).

השאלה שלי אם מדובר בפתרון ריאלי לדעתכם לדירה מהסוג הזה ? האם ניתן להשיג אטימות  לרעש ? מה היא העלות של קיר כזה והאם יש לכם המלצה לספק זכוכית ואלומניום?
אם אתם לא ממליצים על קיר זכוכית, האם יש רעיון אחר למחיצה דקה עם דלת שיכולה להתאים בחלל הקטן הזה ?
אני יודע שהנושא של קירות זכוכית כבר נחרש פה אבל ממה שראיתי בחיפוש שעשיתי מרבית השאלות הן בקשר לקירות זכוכית לחדרי רחצה בסוויטות הורים...
אודה מאוד לעזרתכם!
תום ויעל

לצפיה ב-'זה רעיון מצויין בעיני'
זה רעיון מצויין בעיני
26/07/2016 | 16:56
2
200
אך מתאים לדירה להשכרה שאינה סטנדרטית, המעוצבת באופן מלא
ובמיצוב יוקרתי ומאובזר. כלומר, קיר זכוכית כזה הוא יקר,
בוודאי יקר יותר מסטנדרט קבלן או קיר גבס, והשקעה רק בו
ולא בשאר הדירה פחות הגיונית.
אז ראשית הייתי בודקת את שוק השכירות באיזור שלכם, אם השקעה מסוג זה 
כדאית כלכלית. בתל אביב יפו בטוח שכן, איזורים אחרים צריך לבחון.
מלבד זה יש זכוכית שמבודדת אקוסטית לא רע, כרוך בתוספת עלות, גם וילון
שמנחית רעש ומאפשר פרטיות כנ"ל.
וכדי לראות אם זה הפתרון הנכון לחלל צריך לעבוד עם תכנית.
לצפיה ב-'קיר זכוכית'
קיר זכוכית
26/07/2016 | 17:57
1
170
תודה לך. אכן מדובר בדירה בתל אביב (רח' שינקין) והמטרה היא כמו שרשמת ליצור דירה בסטנדרט גבוהה (פרקט, נישת ספרים, ספוטים, מטבח יוקרתי). אודה לך אם תרשמי לי את שמה של הזכוכית המבודדת שהזכרת . כמו כן, יש איזה מתקין אלומניום/זכוכית שאת יכולה להמליץ עליו?
שוב, תודה על תגובתך ועזרתך.
תום

לצפיה ב-'יופי!'
יופי!
26/07/2016 | 21:45
140
זה נקרא זכוכית בידודית, מורכבת משתי יחידות וביניהן אויר,
יש מגוון דרגות ותמחורים - מרווחים שונים, עובי זגוגיות.
ואת ההמלצות על ספקים אני נוטה לשמור ללקוחותי, אפשר גם בהודעה פרטית.
בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'בכל מקרה קחו שבחשבון שזכוכית בידודית לא מבודדת כמו קיר'
בכל מקרה קחו שבחשבון שזכוכית בידודית לא מבודדת כמו קיר
27/07/2016 | 08:20
147
כלומר אם גבר הולך לישון וזוגתו מארחת חברות בסלון, הרעש יהיה רב ממצב שבו יש קיר ודלת באיכות טובה.
מצד שני זה יהיה כמובן יפה, אופנתי, יוסיף לאפיל הכללי של הדירה וכמובן מגדיל את החלל, במצב פתוח.
קיר כזה באלומיניום יעלה כ 2000 ש"ח למ"ר ואם ברזל זה יעלה פי 2. 
לצפיה ב-'מקסים'
מקסים
27/07/2016 | 19:49
71
הניראות מאוד יפה אבל זה אקסטרה ניקיון לדעתי ולא בטוחה לגבי בידוד רעש.
לצפיה ב-'רעיונות לעיצוב המשרד'
רעיונות לעיצוב המשרד
26/07/2016 | 09:55
3
78
שלום.
ברצוני לעצב קצת את המשרד שלי, הוא די משעמם וריק, חוץ מכמה תמונות אין לי שם משהו מיוחד שיוסיף צבע ונעימות,
בהתחלה חשבתי על ואזה גדולה עם איזה כמה פרחים, אבל ירדתי מיזה ....
אשמח לקבל המלצות .
תודה.
לצפיה ב-'המלצה לעיצוב'
המלצה לעיצוב
26/07/2016 | 10:46
67
היי
אני רוצה להמליץ לך על עיצוב באמצעות צמחי אויר - צמחים מיוחדים המגיעים בעיצובים שונים, ישנם גם צמחים המתאימים לעיצוב המשרד
אני אישית קניתי לעיצוב הבית שלי ואני מאוד מרוצה.
ממליצה בחום.
לצפיה ב-'משרד'
משרד
26/07/2016 | 15:43
38
היי,

את יכולה ליעזר באתרים כמו pintrest ו houzz תעשי חיפוש של משרדים ביתיים?
ותראי הרבה השראות לעיצוב.
אם את צריכה יותר ייעוץ ממוקד ואישי את יכולה לפנות למעצבת, אפילו לייעוץ חד פעמי כדי שתכוון אותך.

בהצלחה,
עירית אוסמן
0525808285
לצפיה ב-'להוסיף ואזה זה לא עיצוב, אשמח לעזור תעלה תמונות ותקציב'
להוסיף ואזה זה לא עיצוב, אשמח לעזור תעלה תמונות ותקציב
27/07/2016 | 13:41
14
לצפיה ב-'שולחן מרובע למטבח'
שולחן מרובע למטבח
26/07/2016 | 07:08
1
70
באלו מקרים מומלץ להשתמש בשולחן מרובע למטבח?
תודה.
לצפיה ב-'לא חושבת שיש ״חוק״ אולי תפרטי ...'
לא חושבת שיש ״חוק״ אולי תפרטי ...
28/07/2016 | 13:43
15
לצפיה ב-'כמה שאלות '
כמה שאלות
25/07/2016 | 17:52
95
אמבטיה מרכזית בגובה 228 , מה יותר יפה אריחים עד סוף התקרה או להשאיר קצת קיר . כמה להשאיר. ?
האם מתאים לשירותי אורחים בריקים מאורחים 7.5 על 30 . במקום סתם קרמיקות רגילות ?

לצפיה ב-'הצילו ...מה זה הדבר המכועררררר הזה בממ"ד'
הצילו ...מה זה הדבר המכועררררר הזה בממ"ד
25/07/2016 | 16:10
209
תיבת נוח או משהו...זה מפגע לעיניים ולנשמה. מה עושים עם זה :'(:'(:'(
לצפיה ב-'שאלת מיזוג'
שאלת מיזוג
25/07/2016 | 10:30
20
195
היי,

יש לי לקוחות שקנו דירה מקבללן אך לא רוצים מיזוג אויר מרכזי. רוצים עילי בכל חדר.
אני כהכנה צריכה למקם נק' חשמל במקום גבוה למיזוג. זה משהו שאני צריכה יועץ מיזוג או איש מזגנים בשביל זה. לפי מה אתם ממקמים את נק' החשמל של המיזוג?

תודה
לצפיה ב-'קודם כל לבדוק יש מקום לכל המנועים (מנוע לכל חדר...)'
קודם כל לבדוק יש מקום לכל המנועים (מנוע לכל חדר...)
25/07/2016 | 13:49
19
176
בדרך כלל אין מקום כזה ולכן עושים מזגן מולטי אוינוורטר עם מאייד לכל חדר.

לצפיה ב-'תמי,תשכחי ממקום בדירת קבלן,יש מערכת שנקראת מיני VRF'
תמי,תשכחי ממקום בדירת קבלן,יש מערכת שנקראת מיני VRF
26/07/2016 | 03:59
18
207
ויש לה הרבה יותר אפשרויות מאשר למולטי מבחינת יחידות פנים עם רמות רעש נמוכות וסבירות.
מולטי רגיל מחייב זוג צנרות ממסתור הכביסה למאייד בחדר,מולטיBOX ומיני VRF עושים שימוש בצנרת שהקבלן הכין במידה והיא תקינה ובהרבה מקרים היא פגועה. במולטי  יחידות הפנים הגדולות שמתאימות לחללים גדולים כמו לסלון והמטבח הן יחידות קומבינה ישראליות (והן רועשות מאד) שהדביקו ליחידות הסיניות.
מולטי BOX של אלקטר הן נומינלי 45000 BTU וקטנה יחסית לעומת המולטי 1:9 של תדיראן שם הנומינלי 59000 BTU שמתחיל להתאים לדירות של  110-120 מ"ר לא דירות גג ולא קרקע.
מיני VRF יש למגוון חברות איכותיות יותר ואיכותיות פחות.
אפשר להפעיל כל חדר בנפרד ורק לא קרור וחמום יחד בחדרים השונים.
ניתן להעביר אלי תוכנית לבדיקה.
לצפיה ב-'יוסי המון תודה!!! התשובות שלך נהדרות ומחכימות'
יוסי המון תודה!!! התשובות שלך נהדרות ומחכימות
26/07/2016 | 12:12
17
140
איך נראות היחידות של מערכת VRF, למיטב ידיעתי מדובר במאיידים נפרדים כמו במולטי?
ברוב דירות הקבלן הגדולות אני מפצלת למזגן מיני או עילי לחלל הציבורי ומערכת מולטי לחדרי השינה, לא עושה בשום פנים ואופן יחידה גדולה של מולטי לסלון.
לא מספיק ברור לי ההבדל בין VRF למולטי, אשמח עם תרחיב.
ועוד משהו ברוב דירות הקבלן האחרונות שאני מעצבת אין בכלל הכנה, במקרה הטוב למיני מרכזי לכל הדירה (לפעמים דירת 6 חדרים ויותר עם הכנה אחת למיני מרכזי שזה פשוט לא הגיוני).

לצפיה ב-'יחידות המעבים של המיני VRF נראות בקטנות כמו מעבה של מזגן '
יחידות המעבים של המיני VRF נראות בקטנות כמו מעבה של מזגן
26/07/2016 | 19:10
16
121
גדול כפול מאוררים וביחידות הגדולות 3 מאוררים,המיני VRF מגיע היום עד למה שמכנים 14 כ"ס וזה הספק ענק.
יחידות הפנים דומות למולטי ביחידות העיליות אבל ביחידות הניסתרות יש מגוון הספקים עד ל54000 BTU ויותר חשוב יש יחידות לתעול קצר או זריקה ישירה שניתן להרכיב גם מעל ארונות מטבח או ארונות קיר בחדרים,היחידות הללו שקטות מאד מאד לעומת המולטי ובמיוחד במולטי הגדולות שאלו יחידות קומבינה למשל במולטי 1:9 של תדיראן יש מאייד ניסתר שרמת הרעש שלו מעל 50 דציבל שזה רועש לחלוטין
ומאייד קטן יותר שנלקח ממזגן הסופר סלים אי אפשר לתעל אותו למרחק,עוד לקחו מזגן סופר ווינד וקימבנו אותו ליחידה,
החברה השניה המולטי שלהם נקרא מולטי BOX וההספק שלו קטן רק 45000 BTU והסיפור של המאיידים דומה רק הגדול ביותר כ 30000 BTU.
במיני VRF היחידות הניסתרות מתחילות ב 5700 BTU בחלק מהחברות והשאר מ 7500 BTU  ועד 47800 ברוב החברות ויש של 54000 BTU יחידה שמספיקה לסלון ענק,בחירת סוג היחידה הינה לפי אורכי התעלות ולחץ האויר שמתבקש בתריסים ויש גם יחידות שבהם יש כ 10 מהירויות שונות שניתן לכוון ממחשב ההפעלה .
החיבור של היחידות של 8 כ"ס שמגיעה במקסימום ל קצת פחות מ 100000 BTU ומתאימה לדירות גדולות של 150-170 מ"ר יכול להתבצע על הכנות צנרת מיני מרכזי שהקבלן מכין (3/4-3/8).
לחללים בחנויות ומוסדות יש יחידות קסט שנכנסות לתוך הנמכת התקרה והסיומת בקו 0 עם התקרה בפנל שעוביו לא יותר מכמה מ"מ בודדים.
לפני כשנה סיימתי פרוייקט של יחידות כאלו במעבדות להחלפת יחידה מרכזית של מים כ 100 כ"ס,החיסכון בחשמל בממוצע שנתי עומד על 42%  ובכסף כ 30000 ש"ח לחודש!!!,איכות המיזוג ורמת הדיוק של הטמפרטורה מדהימה.
בדירות שביצעתי לאחרונה עשיתי שילוב של יחידות עיליות בחדרים ו"מרכזי" לסלון, יש דירה אחת שהכל ניסתר הן בחדרים והן במטבח ובסלון שם יש תריסי סלוט של 4 מטר
ופתחי שירות סמויים ,בחדר ילדים ובממ"ד מזגנים מעל הארונות כאשר פתח השרות מובנה בגג הארון ואויר חוזר מחולק בתריס החזיתי,בחדר שינה בכל צד של המיטה תריס אספקה ופתח השרות הינו גם האויר חוזר ודומה רק עם תריס אחד לחדר עבודה.
בבית אחר המזגן לסלון מתחבא בתוך עיבוי של קיר גבס ליד הטלויזיה  כשפיזור האויר בקרניז צמוד תקרה,בחדרים יחידות עיליות.
בקיצור אפשר לתמרן ולשחק עם היחידות איך שרוצים.
אגב כמעט מדי יום אני מקבל במייל תוכניות ליעוץ ועיון ובשמחה אני עושה זאת.

לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה אחרונה, מבחינת העלויות'
תודה רבה ושאלה אחרונה, מבחינת העלויות
27/07/2016 | 22:09
15
82
דירת5-6 חדרים עם מיני מרכזי לחלל הציבורי ו מולטי 4-5 לעומת מערכת VRF שמתאימה לדירה כזו... בכמה ה VRF יקר באחוזים?
ושוב המון תודה, אני אשמח לפנות אליך לייעוץ! יש לי דירת קבלן גדולה כזו שצריכה להגיש תכניות תוך חודשיים.
לצפיה ב-'לפי הצעות שהגשתי לאחרונה המיני VRF יקר יותר בכ 20%'
לפי הצעות שהגשתי לאחרונה המיני VRF יקר יותר בכ 20%
28/07/2016 | 00:20
14
91
אבל אלו מערכות באיכויות אחרות לגמרי וממש אי אפשר להשוות ביניהם.
מה גם שיחידות מולטי עד 45000 BTU ברובם הגדול 99% מהם הם חד פאזיות שבפני עצמו מאד בעייתי להזנות דירות סטנדרטיות של 3X25 אמפר ,היחידה גומרת פאזה אחת לגמרי וגם חובה לקו של 4  ממ"ר שבפני עצמו עלות יקרה לחשמלאי של הבנין.
לצפיה ב-'נצל"ש..שאלה ליוסי על מיזוג אוויר'
נצל"ש..שאלה ליוסי על מיזוג אוויר
28/07/2016 | 08:04
12
111
אנחנו מקבלים מהקבלן מזגן מיני מרכזי 5 כוח או איך שזה נקרא סליחה על הבורות..., הדירה בגודל של 112 מ"ר, 3 וחצי חדרים...מקבלים את המזגן, ההנמכות והפתחים...החלטנו לא לשנות, כי אנחנו רק שני אנשים בבית, וכל שינוי עולה המון כסף.
בעניין הפתחים:  מתקינים לנו פתח בכל חדר כמובן, ובאיזור הציבורי פתח בסלון ופתח בפינת האוכל לכיוון המטבח...הפתחים סטנדרטיים בגודל 20-60.....עבור שינוי לסלוט יצא לנו עם שינויי קבלן למעלה מ-4000 ש"ח...השאלה שלי, האם העניין של פתחי הסלוט או הדקור הם כל כך משמעותיים לפיזור האוויר, שממש צריך ושווה להוסיף את הסכום הגבוה ולשנות.

תודה מראש על החפירה

לצפיה ב-'מה זה השוד הזה?? ,תשארו עם התריסים הקיימים כי להתקין סלוט'
מה זה השוד הזה?? ,תשארו עם התריסים הקיימים כי להתקין סלוט
28/07/2016 | 17:19
11
96
גם עולה פחות ותלוי באורך (3 מטר גג 1500 ש"ח) וגם צריך לדעת להתקין אחרת האויר יוצא רק בנקודות שממול לתעלות השרשוריות.
הדקור לא מומלץ בכלל ומפריע לעבודת המזגן.
מה שכן אמליץ לך להשקיע את ה 4000 ש"ח והיות ואתם לבד בבית זה בלהתקין מערכת בקרת חדרים מלאה לשליטה על החדרים מבחינת טמפרטורות וסגירה/פתיחה כי ללכת לישון עם מזגן והסלון/מטבח /חדרים אחרים פתוחים זה בזבוז חשמל לא נורמלי אלא אם אתם עובדי חברת החשמל.
לא יודע איזה מזגן קיבלתם מהקבלן אבל לאלקטרה יש את המינימקס+ ולתדיראן יש את ה TAC910.
תוכלי לשלוח לי פרטים נוספים במסר פרטי.
לצפיה ב-'אכן שוד לאור היום'
אכן שוד לאור היום
28/07/2016 | 19:07
75
תודה יוסי על המענה ...

קיבלנו מזגן תדיראן
לצפיה ב-'מערכת בקרת חדרים'
מערכת בקרת חדרים
28/07/2016 | 20:12
5
55
האם מתכוון לדמפרים? או אולי מערכת אחרת? כי עד כמה 
שאני מבינה דמפרים אכן עושים את העבודה אבל החסכון בפועל בחשמל הוא
באחוזים בודדים, לא? תודה יוסי
לצפיה ב-'יש למעשה 2 סוגים של דמפרים,הראשון והפשוט וזה מה שהחאפרים'
יש למעשה 2 סוגים של דמפרים,הראשון והפשוט וזה מה שהחאפרים
28/07/2016 | 20:40
4
120
אוהבים להתקין זה בכל חדר למעט סלון מתקינים דמפרים עצמאיים והסלון ממשיך לעבוד בכל מצב ואכן כאן אין כל חיסכון שהוא רק הוצאה כספית.
המערכת ובכוונה אני משתמש במילה זו היא שילוב של דמפרים לכל חדר ולכל פתח אויר גם אם בסלון יש 3 או 4 פתחים כל פתח נשלט .
כאן כאשר רק פתח אחד פתוח ולדוגמה חדר שינה ,המזגן יורד במהירות המפוח למינימום וגם כאן הכמות אויר גבוהה מידי אז נפתח פתח נוסף שנקרא  BY PASS ובו אויר מוחזר לחלל ההנמכה או למזגן ואינו מתבזבז בדירה.
במצבים אלו המזגן פועל מספר דקות לפי הטמפרטורה בחדר וכשמגיע לטמפרטורת היעד המזגן כבה במלואו כולל המדחס.
המערכת נשלטת על ידי בקר השולט על הדמפרים אבל מחובר לכרטיס המזגן.
מתוך נסיון של 22 שנים במערכות בקרה כאלו מאז שהופיעו יש חיסכון של כ 30-35 אחוז בתפעול המזגן כל עוד הוא מותקן נכון עם אויר חוזר או פתח שחרור אויר בחדרים,כאשר המזגן הוא אינוורטר  החיסכון מגיע גם ל 50% לעומת אותו מיני מרכזי רגיל ללא בקרה.
ומצ"ב מכתב שכתב גולש ותיק בפורום צרכנות (במרץ 2013) שהחלפתי לו מערכת פשוטה במינימקס+ והוא מרוצה ובקשר איתי מידי פעם רק לברך ולומר מעולה.
לצפיה ב-'נושא מורכב...'
נושא מורכב...
28/07/2016 | 21:53
3
75
לא מכירה את נושא הביי פאס,
אז אם מתכננים להתקין דמפר גם בסלון וגם מערכת שמכבה את הראשי
כאשר החדר האחרון סוגר, זה מהסוג הפחות חאפרי? 30% זה כבר משמעותי.
לצפיה ב-'בדיוק כך.זה הסוג הטוב.'
בדיוק כך.זה הסוג הטוב.
29/07/2016 | 01:06
2
28
לצפיה ב-'מעולה, תודה!'
מעולה, תודה!
29/07/2016 | 07:03
1
17
לצפיה ב-'סורנה,קצת הסבר ללוגיקה של המערכת הבקרה המלאה.'
סורנה,קצת הסבר ללוגיקה של המערכת הבקרה המלאה.
29/07/2016 | 11:00
43
בניגוד למערכת החלקית והפשוטה להתקנה במערכת המלאה יש שליטה לכל חדר וחדר וגם שליטה על מהירויות המאורר והמדחס וכך שכאשר הולכים ועולים מספר החדרים הפתוחים מהירות המאורר עולה,היחידה של הבקרת דמפרים מתחברת לכרטיס הראשי של המזגן ומדברת איתו.
עכשיו לנתונים עצמם ואיך מתבצע החיסכון וניקח כאן מספרים עגולים רק לצרכי ההמחשה.
הספק מזגן 40000 BTU לשעה 4 חדרים של 10000 BTU כל אחד.
הכל פועל המזגן עובד ללא הפסקה.
2 חדרים פועלים כל אחד מקבל 20000 BTU לשעה אבל מאחר והדרישה היא רק ל 10000 BTU לשעה המזגן יעבוד חצי שעה ויעצור.
חדר אחד פועל כל ה 40000 BTU לשעה נכנסים לחדר ותוך רבע שעה מגיע ל10000 BTU והטרמוסטט מגיב וסוגר את הדמפר ואז גם המזגן כבה לחלוטין,
כשעושים BYPASS לחלל הבית יש איבוד אנרגיה ואז המזגן יפסיק לאחר חצי שעה.
אבל אם יותקן נכון והאויר יחזור לחלל ההנמכה ישירות האויר פשוט יצא קר יותר מהתריסים ואין בזבוז אנרגיה .
בכללי במיני מרכזי  יש אובדן אנרגיה מאחר והוא בניגוד למזגן מפוצל בחדר איננו מסחרר את האויר בחדר ומקרר רק אותו אלא יונק מחלל הבית ומכניס אותו לחדר וכאן צריך לבוא לידי ביטוי אפשרות שחרור האויר הקר שנכנס לחדר כאויר חוזר לחלל המרכזי.
לכן כאשר יש אפשרות למזגנים בודדים לכל חדר זה עדיף מבחינת מחיר וגמישות שכן אחד יכול להפעיל קרור והשני חימום.
במיסתורי כביסה זו בעיה רצינית להתקין מזגנים בודים והמיני VRF או המולטי הגדולים הם הפתרון לענין,מולטי קטנים הם חד פאזיים וגם מחייבים צנרת מכל מאייד למעבה.
לצפיה ב-'אני בחרתי דקור. '
אני בחרתי דקור.
29/07/2016 | 06:05
3
62
הפתחים כבר מוכנים. אפשר להחליף לסלוט? עד כמה שאני זוכרת-המתקין,של הקבלן, ולדעתי-זה אחד החאפרים עליהם דיברת-דרש הרבה כסף-עבורם.
לצפיה ב-'אפשרי בהחלט להחליף ולא עלות'
אפשרי בהחלט להחליף ולא עלות
29/07/2016 | 08:49
2
59
גבוהה כי חלק מהעלות זו התשתית של המתאם והשרשורי שכבר קיים.
כולל עבודת החלפה ממוצע של 320 שח למטר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/07/2016 | 09:27
1
44
יש לי ארבעה פתחים-כל אחד מטר. אבל נראה לי שבכל זאת נשמע בכל המומחה ונבקש להחליף לסלוט. תודה
לצפיה ב-'בקול המומחה-כמובן. '
בקול המומחה-כמובן.
29/07/2016 | 12:34
22
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/07/2016 | 07:13
20
לצפיה ב-'חדרי אמבטיה '
חדרי אמבטיה
24/07/2016 | 17:13
92
אמבטיה מרכזית בגודל 160 על 225 האם מתאים אריחים בגודל 30 על 60 או 30 על 90 ? חדר רחצה יחידת הורים 115 על 235 האם מתאים אריחים בגודל 30 על 60 או 30 על 90?
ובשירותי אורחים חשבתי לשים אריחים דמוי בריקים  בצבע לבן מאורכים 7.5 על 30 ? על כל הקירות של שירותי אורחים האם מתאים  ?
והאם זה בסדר לעשות פוגות 2 מ"מ על אריחים בקירות בחיתוך לייזר ?
לצפיה ב-'טיפים לבחירת דלתות פנים מישהו?'
טיפים לבחירת דלתות פנים מישהו?
24/07/2016 | 17:11
1
103
הי,
בעלי ואני קיבלנו יחידה למגורים מההורים, מדובר בחלל מאוד גדול ואנחנו רוצים לחלק אותו ל-3 חדרים. 
בעלי הוא שיפוצניק חובבן ואנחנו מתכננים לחלק את החלל לבד (וב"אנחנו" אני מתכוונת הוא ואחיו )
החלק שלי הוא לבחור דלתות לבית, אבל אני לא הכי מבינה בחומרים וכאלו... אשמח לדעת איך בוחרים את הדלת הנכונה, על מה חשוב לשים דגש חוץ מבידוד רעשים אני מניחה(?)
תודה מראש לעונים 
לצפיה ב-'זה הכל תלוי מה הצרכים והתקציב שלך'
זה הכל תלוי מה הצרכים והתקציב שלך
25/07/2016 | 10:02
89
אני מניחה שלרוב האנשים חשוב בעיקר שיבודד ויהיה יפה לעין
אני אישית אוהבת מאוד את דלתות גמליאל, אבל המבחר די דומה ברוב החנויות הגדולות.
תכנסי לאתר שלהם ושל חנויות אחרות (חמדיה וכאלה) תסתכלי על הקטלוג והכי טוב פשוט תבואי לחנות ותתייעצי עם מוכר. בהצלחה 

לצפיה ב-'סידו רהיטים בהרצל- המלצות מישהו?'
סידו רהיטים בהרצל- המלצות מישהו?
24/07/2016 | 11:23
1
78
לצפיה ב-'אנחנו קנינו שולחן אוכל אצלם.שירות אדיב. מאוד מרוצים.'
אנחנו קנינו שולחן אוכל אצלם.שירות אדיב. מאוד מרוצים.
30/07/2016 | 12:56
17
לצפיה ב-'התייעצות לגבי עיצוב סלון'
התייעצות לגבי עיצוב סלון
24/07/2016 | 11:14
3
390
יש לנו סלון בגודל 4.5 על 5.5

תכננו לקנות ספות תלת ודו של 2.8 מ' + 2.3 מ' אבל בסוף ראינו ספות יפות בגודל 2.3 וחשבנו לקחת שתיים כאלה.
האם זה לא ספות קטנות מדי לחלל?
חשבנו לשים גם כורסא מודרנית (לא מסיבית) + הדום שישבור את הצבע (הספות אפורות). האם זה עמוס מדי?
לצפיה ב-'לדעתי זה עמוס מידי 2 ספות+הדום +כורסא'
לדעתי זה עמוס מידי 2 ספות+הדום +כורסא
26/07/2016 | 08:45
1
85
לדעתי ספה פינתית +כורסא.

או כמו התכנון המקורי שלכם, 3+2+ כורסא.

לדעתי הסלון גדול וחבל לצמצם בו מקום ישיבה .
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
26/07/2016 | 10:41
7
לצפיה ב-'הייתי הולכת על אחת ארוכה 3 מטר+ הדום+כורסא'
הייתי הולכת על אחת ארוכה 3 מטר+ הדום+כורסא
28/07/2016 | 13:43
16
לצפיה ב-'תיכנון מקלחת הורים קטנה'
תיכנון מקלחת הורים קטנה
24/07/2016 | 04:08
209
האם ניתן למקם את הפונקציות של מקלחון, אסלה וכיור בחדרון בגודל 115X210 או 120X170 בכל מקרה הדלת עם פתיחה חיצונית...

ההתלבטות היא היכן למקם את ארון הבגדים, במסדרון בכניסה לחדר או כפי שמופיע בתיכנון המצורף....

לצפיה ב-'מייבש ומכונת כביסה מתחת לשיש במטבח.'
מייבש ומכונת כביסה מתחת לשיש במטבח.
24/07/2016 | 09:52
2
140
שלום לכולם.
הבית בשיפוצים ואין רב דל....
בשל אילוצים שונים שצצו לאחרונה, אני חושבת למקם את המייבש ומכונת הכביסה מתחת לשיש במטבח. מבחינת מקום והכנות נדרשות אין בעיה. השאלה שלי היא איך לגשר בצורה אסטטית על הפער בין עומק שטח העבודה(אבן קיסר) ובין המייבש והמדיח שעומקם כ 7-10סנטימטר יותר ? אין אפשרות לחצוב בקיר מאחורי מכשירי החשמל.

תודה על כל עיצה

לצפיה ב-'אצלינו המכונת כביסה מתחת לשיש'
אצלינו המכונת כביסה מתחת לשיש
25/07/2016 | 15:48
1
103
מאחורי 2 דלתות שגורמות לזה להיראות כסתם מדפים.
ככה זה תוכנן מההתחלה.
אם עוד לא עשיתם את המטבח עדיין, אז שווה להגדיל את העומק של הארונות והשיש.
לצפיה ב-'תודה רבה על העיצה ! כנראה שנאלץ לחשוב על משהו אחר....'
תודה רבה על העיצה ! כנראה שנאלץ לחשוב על משהו אחר....
26/07/2016 | 10:45
13

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חוה חן
למכירה מגרש בקדימה בכפר
פורום ריהוט גן
פורום ריהוט לגן
פורום ייעוץ בניה ירוקה
חושבים על בנייה חכמה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה