לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2131321,313 עוקבים אודות עסקים

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

לצפיה ב-'התייעצות צבע'
התייעצות צבע
12/05/2017 | 17:42
3
229
היי, מעוניינת לצבוע קיר בצבע תכלת..(מצרפת תמונות מפינטרסט של כיוון הצבע הרצוי) אשמח להמלצות לגוון ספציפי של תכלת יפה ונעים :) וגם- אשמח להמלצה על גוון צהוב-חרדל בשביל שידה שתעמוד סמוך לקיר הזה.. או כל שילוב אחר ומעניין שמתאים לתכלת.
תודה רבה!
לצפיה ב-'הי. אני בחו"ל ולא ליד המניפות שלי '
הי. אני בחו"ל ולא ליד המניפות שלי
13/05/2017 | 09:39
1
119
חוזרת בשני אנסה לבדוק אז.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/05/2017 | 20:20
8
לצפיה ב-'מנסה שוב..'
מנסה שוב..
16/05/2017 | 18:05
12
אם יש רעיונות אשמח לשמוע.. תודה!
לצפיה ב-'חדר שינה'
חדר שינה
11/05/2017 | 18:42
3
144
יש לכם המלצות איפה אפשר לקנות מיטה זוגית מעץ במחירים טובים? אפשר עם גב או רק בסיס. כל המחירים שאני רואה הם בסביבות 4000 ויותר (לא כולל מזרון, גודל 160*200)
לצפיה ב-'אלו המחירים שאני מכירה למיטת עץ 4000-6000'
אלו המחירים שאני מכירה למיטת עץ 4000-6000
13/05/2017 | 09:44
2
85
יש אולי מיטות בסיס מרופדות בד זולות יותר. קניתי עם לקוחו בחנות של סימנס ועלה כ 3500.
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה הקודמת'
בהמשך לשאלה הקודמת
15/05/2017 | 08:41
1
23
ועם תקציב של 10 אלף
איפה אפשר למצוא מיטות שוות? :)
לצפיה ב-'רחוב הרצל בתל אביב'
רחוב הרצל בתל אביב
16/05/2017 | 04:29
10
לצפיה ב-'התייעצות למטבח'
התייעצות למטבח
11/05/2017 | 16:02
18
347
בתכנון המטבח יש נישה מאחורי המקרר (תמונה מצורפת, מסומן באדום) וחשבנו לעשות בה מזווה נוסף.
דופן המקרר הוא מימין לפתיחת המזווה ולכן יש צורך באיזשהו חיפוי שיתחום את המקרר ויאפשר פתיחה של המזווה שמשמאלו.
בנוסף, מעל המקרר תהיה קלפה, שבדומה למקרר, תיפתח לכיוון האי.
גובה התקרה 3 מטרים. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר גבוה עם הארונות הגבוהים כדי למקסם את האחסון, ומעל לסגור בגבס עד התקרה.
אגב, רוב המידות בתכנית מופיעות, ובכל מקרה כל משבצת מייצגת 10x10 ס"מ.

נודה לעזרתכם:
1. מה הגובה המקסימלי (כולל צוקל) שאפשר להגיע עם הארונות הגבוהים ? 
2. נשמח להמלצה לסידור המזווה בעקבות המידות ה"מיוחדות" שלו, עומק 99ס"מ, וגובה מקסימלי (לפי שאלה 1). האם לעשות מזווה בגובה "רגיל" ומעליו קלפה ? האם דלת אחת גדולה עם מגירות / מדפים ? או סידור אחר...קצת הלכנו כאן לאיבוד.
3. מה לעשות מבחינת חיפוי שאמור גם להסתיר את הדופן של המקרר (מימין) וגם לשמש לפתיחה של המזווה (משמאל); כעקרון חשבנו על משהו נסתר, אולי דלת שנפתחת בלחיצה אבל שוב, די הלכנו כאן לאיבוד...

תודה  
לצפיה ב-'עומק 90 עמוק מדי לארון ולא יעיל . אפשר כמובן לעשות ארון '
עומק 90 עמוק מדי לארון ולא יעיל . אפשר כמובן לעשות ארון
11/05/2017 | 18:46
12
129
בעומק סטנדרטי ולהרחיק מהקיר מאחור (30 ס"מ בערך) ולתחום את דופן המקרר ואת גבו (זה צידו הימני של המזווה) ולחזית המזווה להתייחס כרהיט /ארון נפרד מהמטבח בצבע/סגנון אחר אך לא ברור לי מה יש מול המטבח ואיך נראה כל חלל הבית/דירה.
 הכי טוב יהיה אם תעלו תוכנית של הדירה/בית כדי לראות איך המטבח משתלב בחלל ולהבין כיצד הכי נכון ואסתטי לנצל את החלל.

בלי קשר, האם באי בצד המרורק מהמטבח מתועננת ישיבה של 3 מטר? אם לא מה מתוכנן שם? 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/05/2017 | 21:20
11
193
בצד המרוחק של האי ימוקמו 6 כסאות במהלך היום, כאשר כשיושבים לאכול אפשר למקם 3 מול 3 כפי שמופיע בסרטוט. המטרה  היא שלא להפריע למשטח העבודה ע"י כסאות ולכן הם ימוקמו בשורה. זו הסיבה שהמגירות ברוחב 120 הן בעומק 60 מתוך 100 (עומק השיש). ה-40 הנותרים יכילו את הכסא.
בין האי וגב הספות יהיה רווח של כ-90 ס"מ.

מצורפת תוכנית המטבח יחד עם הסלון והכניסה לבית.
ליד דלת הכניסה תמוקם קונסולה נפתחת (מופיעה בסרטוט במצב סגור) ולכן לא תהיה פינת אוכל בדירה. מעל הקונסולה תהיה מראה מעוצבת גדולה.
האי יכל להכיל מקסימום 8 אנשים לכן הוא אמור להספיק ליום יום כולל חברים של הילדים וכ"ו...

אגב, בדקתי לפני כשנה, כאשר עבדנו על תכניות המטבח ולא מצאתי מסילות עמוקות יותר מ-65 (לארון עומק 70). האם יש היום מוצר כזה ? נניח מסילות עומק 80, 90...יכל לעזור לנצל את המזווה העמוק.

מה לגבי העיצוב של דופן המקרר וחזית המזווה ? אשמח להצעות...כרגע ידוע שצבע הקירות יהיה שמנת ow221P, וידוע כיצד ייראה קיר הטלוויזיה (מצורפת תמונה). עדיין לא החלטנו על צבע ארונות מטבח.

מה לגבי מבנה המזווה עצמו מבחינת גובה ? האם דלת אחת גבוהה ובפנים חלוקה למדפים ? האם דלת "רגילה" ומעליה קלפה ? נראה לי פחות נסתר...
לצפיה ב-'היכן אתם מתכננים לאחסן מעילים, תיקים וכו ?'
היכן אתם מתכננים לאחסן מעילים, תיקים וכו ?
11/05/2017 | 22:40
1
80
אני דווקא חושבת שיש לא מעט אחסון במטבח ואת החלל שאתם רוצים לנצל במזווה כדאי לשקול דווקא למעילים תיקים  נעליים וכו...
יש לא מעט אחסון במטבח והרבה פעמים נתקעים בלי מקום נוח למעילים ותיקים ואז הם צלילים להתפזר בבית ולמצוא מקומם על כסאות או גרניט הראשון שאפשר לזרוק עליו שפוגעים בדרך.
הייתי סוגרת את דופן המטבח ואת הגב עם קיר ובעצם נוצרת נישה לארון ( מזווה או מעילים)
מבחינת עיצוב לדעתי  לא צריך להיות כמו המטבח אלא שונה דווקא ולהתחבר דווקא לחלל הכניסה והסלון.
לא הייתי עושה קלפה אלא חזית דלת / דלת מעל דלת שלא יראה כמו מטבח.
לא מכירה מגירות בעומק כזה.
לצפיה ב-'האם מימין לדלת הכניסה יש ארון למיילים?'
האם מימין לדלת הכניסה יש ארון למיילים?
11/05/2017 | 22:48
61
כנראה פיספסתי והכיתוב בתמונה לא ברור לי ( קוראת בטלפון).
בכל מקרה , מבחינת עיצוב  עדיין חושבת שיותר נכון לעשות הפרדה כי במסווה לא חלק מחלל המטבח אלא מחוצה לו ומאחורי המקרר
.ניתן גם לאחסן שם מגב , מטאטא , שואב וכו אם אין מקום אחר קרוב.
לצפיה ב-'לא נראה שיש לכם שולחן אוכל נוסף בחלל, האם נכון?'
לא נראה שיש לכם שולחן אוכל נוסף בחלל, האם נכון?
12/05/2017 | 09:17
4
80
אם כך התכנון הזה לא הגיוני.
לא הייתי עושה בכלל את הדלפק המפוצל הזה. במקומו, ובאותו מקום, הייתי מציבה שולחן אוכל רגיל, בנוי במתואם למקום ולמטבח, שיהיה ניתן להזיז ולהאריך בעת הצורך כדי לאפשר אכילה נוחה ביום יום, ואפשרות ארוח של סועדים.
החלק מימין שכתוב עליו "משטח עבודה+מגירות" יתרחב למלוא העומק מתחת למטבח - ויקבל סט מגירות פונה למטבח, ומדפים פתוחים/סט מגירות, מה שמתאים , שפונה לסלון.
לצפיה ב-'אסביר את ההגיון מאחורי העיצוב; מוסיף גם תכנית של הדירה כולה'
אסביר את ההגיון מאחורי העיצוב; מוסיף גם תכנית של הדירה כולה
12/05/2017 | 09:40
3
208
כפי שציינתי, האי הגדול מאפשר ישיבה נוחה של עד 8 אנשים. מספיק לנו ליום יום ומאפשר הוספת משטח עבודה גדול, לעומת שולחן שהינו נמוך יותר.
מבחינת פינת אוכל, בתכנון המקורי של הדירה פינת האוכל אמורה להיות במקום הקונסולה כאשר המקרר והמזווה הנוסף לא שם. די נדיר שאנחנו מארחים קבוצה גדולה של אנשים לארוחה ולכן העדפנו להשאיר את החלל פתוח עד כמה שניתן. לכן וויתרנו על פינת האוכל. הקונסולה ליד דלת הכניסה נפתחת בעת הצורך לשולחן באורך 3 מטרים כך שיש פתרון למקרים בהם כן נרצה לארח...
לגבי המזווה הנוסף, היום אנחנו בקושי מסתדרים עם מזווה אחד ולכן מעדיפים כן לנצל את השטח מאחורי המקרר לאחסון מזון. מבחינת מקום למעילים וכ"ו, במסדרון שמוביל את החדרים יש נישה ברוחב 265 ס"מ ובעומק 60 ס"מ בה נעשה ארון גדול, עד גובה 260 (גובה הנמכת הגבס במסדרון). בארון הזה נשים את כל המעילים וכ"ו...(ראו תכנית מצורפת).
אנחנו שואלים בעצם מה לעשות כדי לאפשר אחסון אופטימלי במזווה מאחורי המקרר, הן מבחינת הסידור שלו; אולי לעשות פשוט מדפים בעומק מטר ? 
לא ברור אם יהיה ממש נוח. אפשר לתכנן שהמזווה הזה ישמש יותר לאחסון של "מלאי", לא שאנחנו מקימים מסעדה אבל יוצא שיש לנו כמות ממוצר כזה או אחר ולא צריך את הכל נגיש וקרוב במזווה שבמרכז המטבח...כמו גם להניח שם למשל את האופה לחם ומוצרי חשמל נוספים, בקיצור דילמה
והנושא השני,  מבחינת עיצוב החזית, מסכימים לגמרי עם ההצעה לשבור ולעשות משהו שונה מהמטבח... מה לגבי נגיד זוג דלתות, הימנית דמי (לדופן המקרר) והשמאלית אמיתית - למזווה. מה לגבי הרעיון של פתיחה בלחיצה כדי שלא יהיו ידיות (בשונה מהמטבח) ואז בעצם כל החזית נקייה לגמרי ? מתאים גם לרעיון שלא תהיה קלפה מעל המזווה אלה דלת ואז באמת יכל להיות נסתר כמעט לחלוטין.
נשמח לרעיונות נוספים...

תודה
לצפיה ב-'אני מסכימה אתכם לגבי עניין הדלפק וכך שלא'
אני מסכימה אתכם לגבי עניין הדלפק וכך שלא
12/05/2017 | 12:56
2
117
נחוץ לכם שולחן אוכל.
אישית, אצלי, אין פינת אוכל ויש אי גדול ל 6-9 סועדים  (6 ביום יום וניתן לצרף עוד כסאות)
לא מארחים חמולות ואם כן זה בגינה (לא בחורף ) אם במקרים נדירות  צריך לארח בחורף מכניסים שולחן (מהגינה למשל)
אישית עדפתי אי גדול ומשטח עבודה ענק שיתאים לי ליום יום ולא אם פעם ב.. מארחת
לצפיה ב-'בדיוק אחד לאחד החשיבה שלנו. טוב לדעת שאנחנו לא לבד '
בדיוק אחד לאחד החשיבה שלנו. טוב לדעת שאנחנו לא לבד
12/05/2017 | 15:12
1
84
דרך אגב, הקונסולה זו המצאה גאונית, להיות עם ולהרגיש בלי
לצפיה ב-'אכן הקונסולה הזו שנפתחת לשולחן אוכל'
אכן הקונסולה הזו שנפתחת לשולחן אוכל
12/05/2017 | 17:25
82
רעיון מצויין וגם יפה. ראיתי אותה בזאגה נראית מצויין.
לגבי המשך המטבח וארון המזווה כפי שכתבתי מקודם חושבת שזה לא צריך להראות ארון מטבח אלא יותר רהיט ולכן ממש לא לעשות קלפה שלי מזכירה מטבח.
ניתן לעשות דופן נגרות למקרר ולהמשיך לסגירת המזווה כחזית הארון .
אפשר עם אי בלי ידיות אבל חשוב קודם להבין מה סגנון ומראה המטבח וכיצד לשלב זאת בצורה אסתטית ונכונה שלא יראה כאילו אלו 2 חלקים לא קשורים שבמקרה נמצאים שם.
מה למשל החומרים שאתם רוצים במטבח ..: עץ ? פורמייקה ? צבע?  צריך לתכנן כך שהכל יזרום ויתחבר.
לגבי המזווה עצמו ,מדף בעומק מטר לא יעיל לאחסון מזון.  עמוק מדי ולא ניתן יהיה להגיע למוצרים שדחוקים  פנימה . כן יעיל למזוודות נניח לאחסון יותר גבוה..

לצפיה ב-'אני מאד אוהבת את הזרימה של המטבח מעבר לפינה ולא הייתי קוטעת '
אני מאד אוהבת את הזרימה של המטבח מעבר לפינה ולא הייתי קוטעת
12/05/2017 | 16:18
3
182
אלא מאחדת בחומר דופן מקרר ודלת מזווה. זה כמובן לא מחייב 
שכל המטבח יהיה באותו גוון\חומר, אפשר ורצוי לגוון ולשלב אך במקומות אחרים.
מצרפת עיצוב ותיק שלי באותו עיקרון, צילום לא משהו אך מקווה שמבהיר,
כאן יש המשכיות המשתלבת עם מדפיםשונים והארון הפונה לסלון
קיבל ידיות פחות מטבחיות.
לצפיה ב-'עכשיו שאני רואה את הדירה הייתי בכלל מתכננת אחרת'
עכשיו שאני רואה את הדירה הייתי בכלל מתכננת אחרת
12/05/2017 | 20:27
2
124
את כל המטבח.
הייתי גם מרווחת אותו כי כרגע הוא צר. היות שיש לכם מרחב גדול פה.

לגבי סוגית השולחן - אמנם זה ענין של העדפה אישית. אבל יש לקחת בחשבון שהצרכים והמנהגים משתנים עם השתנות המשפחה. משפחה צעירה עם פעוטות זה דבר אחד,
ומשפחה עם מתבגרים זה משהו אחר, ואחר כך שוב שינויים...
אני רק יכולה לומר שאנחנו מארחים כל הזמן, אם לא חברים של הילדים אז בני משפחה או משפחות של חברים וכו. לכן שולחן אוכל נוח שנפתח בקלות בעת צורך זה מאסט.

לצפיה ב-'תודה על התגובה. מה הכוונה שהמטבח צר ? '
תודה על התגובה. מה הכוונה שהמטבח צר ?
12/05/2017 | 23:46
1
65
מה היית עושה אחרת מבחינת סידור המטבח ? לפחות כדי שקבל תחושה לתפיסה אחרת...
למיטב הבנתנו המרחק האופטימלי בין האי לפס שמולו הוא 110 עד 120 לכן בחרנו 120, יותר מזה והמרחק הופך לפחות פונקציונלי.

לגבי השולחן/אי שוב עניין של גישה.
בגדול כדי להבין את גישתך, את אומרת שבמקום אי כדאי להציב שולחן רגיל ? מה היתרון של שולחן לעומת אי ?
אכן הצרכים משתנים אבל למה שאי לא יענה על הצרכים השונים ? היום יש לנו בן 3.5 ובן 5 ואנחנו יושבים על דלפק בגובה שיש כל ערב בלי בעיה.
דווקא כשיגדלו אני מניח שיהיה להם קל יותר (פחות עניין מבחינת הגובה).
ומבחינת לארח, כרגע אנחנו 4 נפשות ומניחים שנגיע ל-5 בסופו של דבר
מכיוון שהאי מאפשר ישיבה של עד 8 אנשים, יש מספיק מקום לארח גם חברים בקטנה. לא כל יום יגיעו אלינו חמולות

ושוב תודה על התגובה פתוחים ושמחים לקבל דעות שונות ונוספות
לצפיה ב-'המרחק המינימלי !! (כמובן כשלא מדובר על מצבי אין ברירה)'
המרחק המינימלי !! (כמובן כשלא מדובר על מצבי אין ברירה)
15/05/2017 | 11:04
69
בין 2 פסי ארונות הוא 120. אבל! במצב בו יש ישיבה צריך מרווח גדול יותר. בזמן ישיבה ליד השולחן אנחנו לא5 נצמדים עם הבטן לשולחן/משטח אכילה. אנחנו נשענים לאחור, הכיסא מוסט קצת אחורה, המרפק שלנו בולט אחורה וכו. ובאותו שמן אנשים אחרים מבשלים, מכינים, שולפים מגירות, פוערים מדיח כדי להטעין/לפרוק... וסתם מסתובבים במטבח.
ככה המעבר נחסם לגמרי!
מה לעשות?
יש לכם הרבה מרחב פה לשחק איתו,
א. שאפשר פשוט להרחיק את האי/שולחן מארון המטבח בעוד 20- סמ. לפחות.
ב. אפשר להעמיד את האי/שולחן במרכז החלל ולייצר מעברים משני הצדדים (יש מקום לאי/שולחן ארוך - אפילו 2 מטר אורך)
ג. יש עוד אפשרויות סידור של המטבח בלי ליצר מצב שיגרור פקקי תנועה, או צפיפות. למשל - אפשר להעביר את המקרר למקום אחר, ולנצל את המיקום הנוכחי שלו ומה שמאחוריו ( יש שם שטח גדול שלא מנוצל כרגע) לטובת מזווה גדול בנוי/או ארון.

באמת שיש לכם מספיק מרחב כדי לתכנן ברווחה. וגם לקחת בחשבון שבבית של משפחה (גם אם כיום הילדים קטנטנים) מגיעים למצבים בהם יש משתמשים רבים במטבח בזמן נתון, וצריך להיות מרחב תנועה ועבודה לכולם. ולכן יש צורך במעברים רחבים, ורצוי יותר מכניסה אחת לתוך חלל המטבח. 

רצ"ב שירבוט מהיר שמראה אפשרות אחת.
כאן האי/שולחן עבר לאמצע החלל.
א. זה מפנה את הקיר התחתון כדי למקם עוד ארון+שיש, עוד נפח איכסון ועוד משטח עבודה.
ב. זה מאפשר למקם כיור מתחת לחלון. או כיריים (אם כי יש כאלו שחוששים מזה משום מה) או מה שרוצים. 
ג. זה מאפשר אי/שולחן גדול ורחב במידה שמתאים לכם. ומאפשר גמישות במיקום שלו, ואפשרות להאריך אותו בקלות. 
ד. וזה הכי חשוב - זה מפנה מעבר נוסף לתוך המטבח.
כלומר אם בצד אחד חסום בגלל מישהו שיושב אחורה, או מי שעומד מול מקרר פתוח וחוסם מעבר, או מגירות שלופות/מדיח פתוח במטבח - אפשר לעבור מהצד השני. 
לצפיה ב-'ללא קשר לארון המזווה המדובר במצב הנוכחי של '
ללא קשר לארון המזווה המדובר במצב הנוכחי של
12/05/2017 | 22:31
4
79
המרחק בין הכיריים לקיר מימין לא מספיק. כעת הוא כ 20 סמ צריך לפחות 30 סמ ועדיף יותר אם ניתן.
אני רואה שאין מגירה לבקבוקים ותבלינים . האם זה מכוון ואין לכם צורך בכך ?
כדאי לשקול שינוי בסידור הארונות  בצלע זאת כדי לרווח מרחק כיריים מהקיר.

לצפיה ב-'הי, לגבי מרחק של כיריים מהקיר - אשמח להבין מדוע כדאי להרחיק '
הי, לגבי מרחק של כיריים מהקיר - אשמח להבין מדוע כדאי להרחיק
12/05/2017 | 23:53
3
64
דווקא חשבנו שלא יהיה נוח לעבוד על משטח עבודה שצמוד לקיר ולכן, כדי שלא לצמצם את משטח העבודה משמאל לכיריים, אמרנו שנמרכז אותם לסט המגירות הימני, ייתן לנו כ-22 ס"מ מהקיר הימני שזה אמור להיות סביר כדי להניח כף, קופסה וכ"ו.
דווקא בנושא הזה אין בעיה לשנות את התכנית ולהזיז את הכיריים שמאלה, אפשר למשל למרכז בין שני הסטים של המגירות 105 ס"מ כך שיהיה משטח של 75 ס"מ מימין לכיריים ועד הקיר. השאלה שוב מדוע ? שינוי כזה אגב ישנה את המרחק בין הכיריים לכיור ל-125 שזה עדיין מרחק גדול ויפה אבל פחות מקודם.
האם היית עושה כך או אולי אופציה אחרת ? 

לגבי מגירת בקבוקים, אנחנו לא אוהבים. מסתדרים עם בקבוקים במזווה, גם היום.
תכלס חוץ מבקבוק שמן וחומץ, שאר הבקבוקים לבישול שמצדיקים מיקום ליד הכיריים גם ככה נמצאים במקרר.
לגבי תבלינים, אנחנו עושים את אחת המגירות העליונות, מניח שזו שמתחת לכיריים כמגירה לתבלינים עם עשרות צנצנות מקוטלגות כמו חנות
במקרה הזה אכן יושב צמוד לכיריים...

שוב, המון תודה  
לצפיה ב-'במחשבה שנייה נזכרתי מדוע הרחקנו את הכיריים לכיוון הקיר'
במחשבה שנייה נזכרתי מדוע הרחקנו את הכיריים לכיוון הקיר
13/05/2017 | 08:17
2
66
הכנסנו שתי קלפות בתכנית, כאשר השמאלית מכילה ייבוש כלים (אלמגוב).
כדי שהקלפות יהיו כמה שיותר גדולות ובנוסף כדי שהקלפה השמאלית תכסה את הכיור כולו (רק החלק שמעל הכיור יכיל ייבוש כלים), היינו חייבים להזיז את הכיריים ימינה כיוון שבעייתי להעמיד סירים מתחת לקלפה. הלחות מהאדים והחום יהרסו את הדופן התחתונה שלה...
שוב, אשמח להבין עד כמה בעייתי המיקום הנוכחי של הכיריים...

תודה
לצפיה ב-'המידות הן מידות תוכנית ולא מידות בפועל '
המידות הן מידות תוכנית ולא מידות בפועל
13/05/2017 | 09:41
1
60
זה שמצויין מרחק 520 ס"מ זה על הנייר. בפועל אחרי טיח (וסטיות בנייה שעלולות לקרות) זה יהיה כבר 516.
בתכנון המטבח עצמו הפינה למשל בעומק 65 ס"מ מינימום (ואף יותר תלוי אם אתם עושים בחברת מטבחים ותלוי איזו חברה - לכל אחתהסטנדרטים שלה).
וכך בפועל המגירות יקטנו.
בנוסף, אם תרצו בהמשך כיריים רחבים תהיו תקועים.
אם אלו כיריים גז, צריך מרחק מהקיר ולכן נהוג לעשות לא פחות מ - 30 ס"מ.

אני בעד משטח עבודה גדול - דווקא הייתי הופכת מיקום מדיח וכיור עם המגירות השמאליות (הקרובות לפינה המתה)- כלומר מדיח, כיור, וסט 3 מגירות של 105 (שפועל יהיו פחות בגלל מה שכתבתי)
את מרכז הכיריים בתפר בין 2 המגירות הימניות - כך יהיה משטח מרווח בין כיור לכיריים ויותר מקום ומרווח באזור הכיריים

לצפיה ב-'בעניין הכיריים'
בעניין הכיריים
13/05/2017 | 10:23
69
מנסיון בדירה השכורה, כיריים צמודות לקיר זה מכה, ממש לא נוח...אין לאן  להעביר סיר..אם יש אפשרות למרכז אותן יותר , אל תהססו
לצפיה ב-'היערכות לשיפוץ דירה'
היערכות לשיפוץ דירה
11/05/2017 | 14:30
3
135
היי כולם!
אשמח לדעתכם לעניין הכדאיות של ליווי מעצבת פנים, הן מבחינת התמחור והן מבחינת הצורך.

אנו נערכים לשיפוץ דירת ארבעה חדרים, הכיוון הוא מטבח חדש ושיפוץ כולל בחדר האמבטיה, שירותים ביחידת ההורים ומרפסת השירות. בנוסף מעוניינים בשבירת מספר קירות, פרקט, צבע ומזגנים.

יש לנו קבלן מבצע ולאחר פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים אנו תוהים האם נכון לקחת גם ליווי צמוד שלה (תוכניות, ייעוץ מלא, רכישת חומרים יחד, פיקוח עליון) בעלות של 20k פלוס מעמ.

אשמח לקבל דעות לכאן או לכאן..
לצפיה ב-'חשוב מאד לקחת מעצבת שתלווה אתכם בתהליך'
חשוב מאד לקחת מעצבת שתלווה אתכם בתהליך
12/05/2017 | 14:02
76
תציג לכם אפשרויות נכונות המתאימות לכם לתכנון החלל, תכין תוכניות בהתאם כמובן בחירת חומרים שזהו שלב חשוב מאד ולא פשוט  הרבה פעמים (ומלווה בהתלבטויות רבות)  ,תעבוד מול בעלי המקצוע ותפקח על העבודה יחסוך לכם הרבה כאב ראש  והתלבטויות מיותרות.

אם זו מישהי שקיבלתם עליה המלצות טובות, ראיתם עבודות שלה ,אתם מתחברים אליה וסומכים עליה אין מה להסס ושווה את המחיר.

לצפיה ב-'אנחנו ערכנו שיפוץ בליווי צמוד של מעצבת פנים '
אנחנו ערכנו שיפוץ בליווי צמוד של מעצבת פנים
12/05/2017 | 15:25
108
באנו עם חלומות, משאלות והיא יצקה אותם לתוך המציאות תוך מיקסום הדירה. 
העבודה עימה היתה מעולה ומאוד נעימה ויעילה, השיטוט בחנויות בלעדיה נראה כי היה נמשך הרבה יותר זמן ממה שלקח. כמו כן היא הסירה מעלינו את האחריות של לבוא לבדוק, להיות אחראים ללוחות הזמנים של הקבלן המבצע, לריב איתו אם משהו לא היה תקין והיא זו שמצאה פתרונות באם צצו "תקלות" לא צפויות. 
לא היינו מצליחים להגיע לתוצאה שהגענו אליה בלעדיה ולא היינו מצליחים למקסם את ניצול שטח הבית. 
מבחינתנו זו היתה ההשקעה הכספית הכי כדאית והכי מוצלחת שעשינו וברור לנו כי גם בשיפוץ הבא תהיה לצידנו מעצבת פנים שתמלא את תפקידה על הצד הטוב ביותר תוך שיתוף פעולה מלא איתנו.

אני יכולה רק לומר כי לטעמי חשוב מאוד כי אח"כ בבית המוגמר האישיות שלכם תבוא לידי ביטוי ולא האישיות שלה. תחליטו אתם מה חשוב לכם, תזכרו מי שגר בבית אח"כ זה אתם ולא היא, מה שמתאים לה או מה שהולך היום בשוק הוא לאו דוקא מה שמתאים לאישיות ולטעם שלכם. 

בהצלחה נורית  

לצפיה ב-'לא מומלץ ... חובה '
לא מומלץ ... חובה
15/05/2017 | 10:50
28
כמי שנמצא בתחום למעלה מ 13 שנה לערוך שיפוץ בקנה מידה שאת מעוניינת בו זו לא המלצה זו חובה לעבוד עם מתכנן אדריכל/מעצב בגלל כל שלבי העבודה שאת ציינת בהודעה שלך. חוסר נסיון ומקצועיות לא יחסוך כסף אלא יצור בעיות נוספות כמו סיום העבודות לא כמתוכנן, יכול להוביל למחלוקות מול בעלי המקצוע ,קבלת תוצאה שונה ממה שציפתם לו , ביצוע רכישות והתאמות צבעים לא נכונות שיהיו עדים לאורך שנים להחלטות לא נכונות שקיבלתם... לעשות שיפוץ ללא ליווי זה כמו ללכת למשפט בלי עורך דין ... בכל מקרה בהצלחה 
לצפיה ב-'מטבח צהבהב'
מטבח צהבהב
11/05/2017 | 13:31
20
452
הי אנשים!! אשמח לעזרה...
ראינו את המטבח שלנו והוא יצא צהבהב :/  (צירפתי תמונה)
אנחנו מנסים לא להתבאס יותר מידי ולנסות לשדרג את המטבח כדי שאכן יהיה יפה יותר.. אז בחרנו קרמיקה למטבח כדי שתשדרג קצת את המטבח (צירפתי תמונה)
ועכשיו נשאר לנו לבחור שישי.. בגדול בחרנו צבע חום שוקולד (מצרפת תמונה) אבל חושבים שאולי זה פחות יתאים. אז חשבנו אולי על אפור אבל זה קר קצת והשילוב לא משו.. חשבנו גם על חום מוקה אבל לא בטוחים שזה יתאים וישתלב יפה.. 
לעזרתכם אודה!!! 
לצפיה ב-'איך הם תוקעים את האפור הזה'
איך הם תוקעים את האפור הזה
11/05/2017 | 14:07
2
240
נורא. תבדקי כמה מהאפור הזה יהיה גלוי. אני בטח הייתי הולכת על שיש לבן אבל אני משעממת אז... אם זה ממש צהוב ונראה לי שלא אבל אם כן...צהוב ואפור הולכים הרבה יחד עכשיו בצילומי עיצוב פנים. מוקה? לא יראה כמו ארטיק בננה מצופה?

עוד משהו ....תלוי באיזו תאורה צילמת וגם חכי לתגובה של מרי פופ....הצבעים שמשלבים משפיעים על הצבע הקיים ולפעמים שילוב נכון משנה את המראה הכללי יחד.
לצפיה ב-'איזה אפור?'
איזה אפור?
11/05/2017 | 14:19
1
147
את מדברת על האפור למטה??
ולגבי שילוב צבעים.. זה בדיוק למה העלתי לכאן מקווה לקבל רעיונות כי היום אנחנו אמורים לבחור את הגוון של השיש ואנחנו ממש מתלבטים...
ולגבי שילוב צהוב אפור מול צהוב חום מוקה נראה לי עדיף חום מוקה לא??
לצפיה ב-'חופית אמרה אותו דבר. תפ'
חופית אמרה אותו דבר. תפ
11/05/2017 | 22:58
95
תלוי איזה צהוב ואיזה אפור. האםור שבפנים. זה לא אפור? פנים הארונות והקנט החזיתי?
לצפיה ב-'שיש לבן רק יגביר את הצהבהבות של המטבח '
שיש לבן רק יגביר את הצהבהבות של המטבח
11/05/2017 | 14:16
7
125
אל תלכי על חומים - זה ייצור שילוב שגורם למועקה (צהוב וחום בעעע)
הייתי הולכת על משהו בין אפור למוקה - אני מתארת לעצמי שתמי מן הסתם תוכל להיות יותר ספציפית ממני.
וכמובן שתאורה נכונה תעשה פלאים למטבח.
תתחדשו
לצפיה ב-'אני גם חושבת ששיש לבן יגביר את הצהבהבות'
אני גם חושבת ששיש לבן יגביר את הצהבהבות
11/05/2017 | 14:23
6
83
ומוקה זה סוג של חום..לא??
ומה הכוונה בין אפור למוקה? איזה צבע? יש לך אולי דגמים של שיש קיסר להמליץ עליהם?
ולבי התאורה, מסכימה לגמרי! אבל השאלה איזו תאורה תתאים פה צהובה/ לבנה.. 

לצפיה ב-'משיטוט קצר באתר של קיסר - מה לגבי אבן קיסר 4230? '
משיטוט קצר באתר של קיסר - מה לגבי אבן קיסר 4230?
11/05/2017 | 14:28
5
141
הוא מדהים בעיניי.
מראש אני אומרת לך שאני לא מעצבת ורק אומרת את דעתי האישית.
השיש הנ"ל נוטה בין אפור למוקה - האפור טיפה מקרר אותו - אבל הוא לא אפור לחלוטין - שלדעתי לא ייראה קשור בשום צורה לצהבהבות של המטבח.
לגבי תאורה - קטונתי, תמי תעזור לך בזה (גם לגבי השיש תכלס )
לצפיה ב-'קודם כל את מקסימה! '
קודם כל את מקסימה!
11/05/2017 | 14:38
4
104
דבר שני, הסתכלתי על הצבע הזה.. ואפילו חשבתי עליו אבל אני חוששת שכל כתם יראו עליו בגלל היותו בהיר.. לא ככה??
לצפיה ב-'תודה תודה '
תודה תודה
11/05/2017 | 14:46
3
82
הוא לא נראה כזה בהיר למען האמת, לדעתי הוא מדיום בין בהיר לכהה.
אגב, להורים שלי יש שיש מאוד בהיר של קיסר - ואימא שלי שתהיה בריאה - כמו סופת טורנדו במטבח - והשיש הבהיר עומד בזה יפה מאוד, כבר מעל 10 שנים (היא מנקה אותו עם אקונומיקה מה אני אגיד לך - הוא עומד בזה יופי) - אז לשיש כמו 4230 שלא נחשב לבהיר בעיניי - על אחת כמה וכמה לא הייתי דואגת.
לצפיה ב-'מקווה מאוד..'
מקווה מאוד..
11/05/2017 | 14:50
2
206
היום נלך לראות אותו.. 
אגב עוד שאלה קטנה, לגבי הקרמיקה במטבח..התלבטנו על שני דגמים. אחד מה שהעלתי כבר (שאותו בחרנו) והדגם השני אני מעלה פה.. 
אניתכלס אהבתי את דניהם ואולי את זה יותר אבל בעלי פחות אהב.. 
מה לדתך יתאים יותר? 
יש ליהרגשה שהקרמיקה הזאת תיהיה יותר בולטת ועם נוכחות ואולי אפילו תגביל אותנו לעומת מה שבחרנו..מה את אומרת??
לצפיה ב-'מה מספר הצבע של הארונות? לאיזה גוון קיוויתם? '
מה מספר הצבע של הארונות? לאיזה גוון קיוויתם?
11/05/2017 | 16:17
1
80
הכי מבאס כשלא יוצא כמו שרוצים ואין מה לעשות
לצפיה ב-'הצבע שקיוונו הוא שמנת.. '
הצבע שקיוונו הוא שמנת..
11/05/2017 | 16:57
98
מס דגם של הארונות אני לא זוכרת.. אוכל לבדוק אם תרצי ..
לצפיה ב-'גווני מוקה מאד יתאימו כמו 2230, 4230, 5104, 5134'
גווני מוקה מאד יתאימו כמו 2230, 4230, 5104, 5134
11/05/2017 | 16:54
6
110
 חלקם בהירים חלקם כהים.
5104 ו 5134 הם מסדרת העורקים מהממים (אם את אוהבת את המראה)

אל תסתמכו על הגוונים באתר ממש לא משקף. יש לבדוק מול דוגמה אמיתית גדולה (בחברות מטבחים למשל) או אצל מעבד השיש שם ניתן הרבה פעמים לראות פלטות גדולות שזה משקף באופן הטוב  ביותר את המראה( אישית מעדיפה לקחת לפעימחם לקוחות לאיש השיש ולהראות  איך הפלטה נראית בגודל מלא במידה וקיימת אצלו)
לצפיה ב-'דגמים יפים. אבל הם לא בהירים מידי?? צוברים סימנים ולכלוך?'
דגמים יפים. אבל הם לא בהירים מידי?? צוברים סימנים ולכלוך?
11/05/2017 | 17:18
5
25
לצפיה ב-'בכלל לא בהירים מדי- אל תסתכלו באתר זה מטעה מאד'
בכלל לא בהירים מדי- אל תסתכלו באתר זה מטעה מאד
11/05/2017 | 17:24
4
55
אישית מאד אוהבת את 5134 מהמם בעיני ולדעתי יטשטש את הצהבהבהות 
ה 5134 הוא בין ה 2230 (יותר כהה) וה 4230  (יותר בהיר).
גם ה 5104 יפה מאד ויתאים - קצת יותר כהה מה 5134
לצפיה ב-'אהבתי מאוד את השילוב פה.. אבל לא מצליחה להבין איזה מס זה..'
אהבתי מאוד את השילוב פה.. אבל לא מצליחה להבין איזה מס זה..
11/05/2017 | 17:41
3
217
מצרפת את התמונה..
יודע אולי איזה דגם זה?? 4230? או 2230?
לצפיה ב-'נראה כמו 4230 (כתמים/עננים ) אך אולי טועה'
נראה כמו 4230 (כתמים/עננים ) אך אולי טועה
11/05/2017 | 17:49
192
צירפתי 2 תמונות של שילוב פורמייקה עם גוון צהבהב וקיסר 5104 ו 5134  להמחשה (במציאות יראה מעט שונה כי אלו דוגמיות ולא משטחים גדולים/ארונות אך ניתן לקלוט את השילוב פה)

הפורמייקה  צהבהבה אך בתמונה מתקבלת פחות צהבהבה (וגם ביחס למשטח)
לצפיה ב-'תמונת דוגמיות עם 2230 ו 4230 '
תמונת דוגמיות עם 2230 ו 4230
11/05/2017 | 18:17
1
185
לצפיה ב-'נראה נחמד.. אבל לא בטוחה שישתלב.. '
נראה נחמד.. אבל לא בטוחה שישתלב..
18/05/2017 | 17:17
23
אולי בגלל שהצבע פה נראה יותר לבן מצהוב.. 
בתכלס, לבן מתאים עם הכל. אבל צהוב בעייתי יותר ..
 עוד עיניין שחשבתי עליו זה שמקרר שלנו הוא לבן מה שיבליט את הצהוב :(
חשבתי אולי לצפות בטפט את הקלפה ואת המקרר.. אבל טפט עולה 500 שח.. 
קצת יקר נראה לי .. לא ??

מצרפת תמונה של הטפט.

**עדיין עובדת עצות לגבי השיש .. 
לצפיה ב-'אריחי הקרמיקה בתמונה הראשונה - יפהפיים !! הם ילכו נהדר'
אריחי הקרמיקה בתמונה הראשונה - יפהפיים !! הם ילכו נהדר
12/05/2017 | 09:08
1
118
עם שיש אפור (באותו גוון או טיפה יותר כהה).
האפור יאזן את הצהבות של הארונות ולדעתי זה יראה נפלא.
לא הייתי מוסיפה עוד צהבהבות עם גוון חום בשיש.
לצפיה ב-'ליודעת.. אפור וצהוב נראה לי מוזר'
ליודעת.. אפור וצהוב נראה לי מוזר
18/05/2017 | 17:11
25
תכלס, גם חום/ מוקה נראה לא משו עם צהוב..
פשוט מבאס! ביום ראשון אנחנו הולכים לפגישה שלשית כבר .. 
לא מצליחה למצוא צבע שיתאים :/
לצפיה ב-'חוות דעת על חברת זדקה? '
חוות דעת על חברת זדקה?
11/05/2017 | 10:27
113
שירות/מחיר/איכות?
לצפיה ב-'כיור של shony'
כיור של shony
10/05/2017 | 21:27
20
462
מי מכיר ? המלצות ? המוכרת אמרה שהכיור סיליגרניט שלהם מצויין כמו הבלנקו ועולה הרבה פחות !
תודה !

לצפיה ב-'לא הייתי רוצה לעשות את הנסיון...'
לא הייתי רוצה לעשות את הנסיון...
10/05/2017 | 21:30
263
יש לי לקוחות שקנו כיור של אליצ'י שנאמר עליו אותו הדבר והצטערו אחרי חצי שנה.
לצפיה ב-'מה שחשוב הוא גם השירות של החברה. לא יודעת לגבי שוני'
מה שחשוב הוא גם השירות של החברה. לא יודעת לגבי שוני
11/05/2017 | 10:18
132
מה טיב השירות במידה ויש בעיות אחרי פרק זמן ארוך.
אני יכולה להעיד מנסיון אישי שלי עם ניגא  שהם יבואני כיורי בלנקו, זה שיש להם שירות טוב.
יש לי ברז של KWC (גם מיובא על ידי ניגא) עם 10 שנות אחריות.
לאחר 6 שנים המסנן התפורר והיינו צריכים להחליף .מאחר וזה עדיין בתקופת אחריות שלחו מזלף חדש (שווי 300 ש"ח ללא אחריות) ללא ויכוחים או בעיות (הצגנו חשבונית קנייה וזהו)

לצערי לא מעט נותני שירות בארץ, הכל תחום שהוא, ברמה מזעזעת ולכן לפעמים צריך לדעת שלפעמים עדיף לשלם יותר. ולקנות איכות ושירות ולא רק את המוצר עצמו.

אגב,ללא קשר לעניין הכיור,  אני לא בעד לשלם סתם מחיר יקר, המחירים בארץ גבוהים מאד (בכל תחום) והרבה פעמים ניתן להזמין אותם מוצרים מחול במחיר זול יותר.

לצפיה ב-'גם אני ממש עכשיו מתלבטת בין כיור כפול של שוני או בלנקו'
גם אני ממש עכשיו מתלבטת בין כיור כפול של שוני או בלנקו
11/05/2017 | 20:46
4
124
מלבד המחיר, אהבתי יותר את המראה של השוני בכיור הכפול. 
אגב אם אני לא טועה, ניגא מייבאת את שוני (לא מופיע באתר שלהם אבל אני כמעט בטוחה במאה אחוז שהם מייבאים אותם) תתקשרי ותבדקי בניגא, רק באולם התצוגה בבני ברק ניתן לראות כיור של שוני. אשמח שתעדכני מה בחרת 
לצפיה ב-'לשוני יש כיורים כפולים בגודל של 1.2 '
לשוני יש כיורים כפולים בגודל של 1.2
11/05/2017 | 21:49
96
לדעתי זו מידה יחודית להם
לצפיה ב-'ניגא שיווקו גם את שוני אך מכרו אותם ( לרגבה אם'
ניגא שיווקו גם את שוני אך מכרו אותם ( לרגבה אם
11/05/2017 | 22:53
1
109
אני לא טועה)
את זה שמעתי לא מזמן מחבר שעובד בניגא.
לצפיה ב-'תיקון טעות - שוני עדיין בבעלות ניגא'
תיקון טעות - שוני עדיין בבעלות ניגא
13/05/2017 | 12:51
73
והשירות שלהם (אם כי במקרה הזה השירות שקיבל לא היה טוב ונראה שזו בעייה ידועה בשוני- החליפו לו כיור בסוף אך לפי דבריו החתימו אותו על טופס ויתור אחריותץ לא ברורים לי כל הפרטים)
לצפיה ב-'החלטנו לא לקחת סיכון וללכת על אקווטופ '
החלטנו לא לקחת סיכון וללכת על אקווטופ
12/05/2017 | 08:13
73
לצפיה ב-'בדיוק כרגע דיברתי עם חבר שיש לו כיור שוני גרניט'
בדיוק כרגע דיברתי עם חבר שיש לו כיור שוני גרניט
12/05/2017 | 12:46
11
255
הם שפכו מים רותחים ממיחם והכיור נסדק.
כיור בן שנה וחצי.

לצפיה ב-''
12/05/2017 | 14:11
16
לצפיה ב-'כך גרניט מגיב למים רותחים.'
כך גרניט מגיב למים רותחים.
12/05/2017 | 14:34
8
196
זה יקרה בכל חברה. לא?
לצפיה ב-'לא קרה לי בבלנקו ..לאן בדיוק אמורים לשפוך '
לא קרה לי בבלנקו ..לאן בדיוק אמורים לשפוך
12/05/2017 | 15:06
1
178
מים רותחים  של פסטה ?
טרם שמעתי על מקרה כזה עם בלנקו או אקווטופ .
לצפיה ב-'בכל מקרה כשאני רוצה לשפוך מים רותחים לכיור'
בכל מקרה כשאני רוצה לשפוך מים רותחים לכיור
12/05/2017 | 15:42
196
אני פותחת את הברז של המים הקרים קודם.
לצפיה ב-'בשום פנים ואופן לא מגיב ככה'
בשום פנים ואופן לא מגיב ככה
13/05/2017 | 09:37
5
226
אני כבר 17 שנה עם כיורי בלנקו ויש לי נסיון עם לקוחות רבים.
סיליגרניט של בלנקו או של אקווטופ עמידים להכל.
אני שופכת מים רותחים לכיור בלי לחשוב פעמיים, איך מסננים פסטה????
לצפיה ב-'בדיוק! '
בדיוק!
13/05/2017 | 09:42
62
לצפיה ב-'שבוע טוב יש דגם מומלץ של בלנקו או אקווטופ ? תודה.'
שבוע טוב יש דגם מומלץ של בלנקו או אקווטופ ? תודה.
13/05/2017 | 22:06
3
117
לצפיה ב-'איזה גודל?'
איזה גודל?
14/05/2017 | 07:53
2
36
לצפיה ב-'60 ,תודה '
60 ,תודה
14/05/2017 | 08:05
1
26
לצפיה ב-'לבלנקו יש את הויז'ן 110 מוצלח מאד (יש לי אותו גם אישית)'
לבלנקו יש את הויז'ן 110 מוצלח מאד (יש לי אותו גם אישית)
14/05/2017 | 12:12
93
יש להם גם את פלאון6 אבל אין לי נסיון איתו (יותר עמוק פחות רחב קצת)- צריך להסתכל באתר של ניגא מבחינת מידות מה ההבדל).
לאקווטופ יש את הגלקסי (שהוא עמוק יותר מהבלנקו ויז'ן ומעט יותר צר) - כנ"ל להסתכל באתר של גומא על המפרט.

לאקווטופ יש עוד דגם (אני פחות אוהבת) נקרא קריסטדור כרמל- אני פחות אוהבת כי הברז בצד ולא במרכז (פחות נוח לדעתי) וגם מאפשר רק 2 חורים (לעומת האחרים בבלנקו ואקווטופ שמאפשרים מספר חורים בנוסף לברז כמו לסבוניה , טוחן אשפה ..) 

סה"כ 2 החברות מצויינות
לצפיה ב-'תודה !! זה בהחלט עוזר להחליט... '
תודה !! זה בהחלט עוזר להחליט...
13/05/2017 | 21:27
39
לצפיה ב-'הכיור של שוני סביר, אבל ממליצה יותר על בלנקו/ אקוטופ/ מיטרני'
הכיור של שוני סביר, אבל ממליצה יותר על בלנקו/ אקוטופ/ מיטרני
15/05/2017 | 15:45
89
בהפרש ביניהם לא שווה להתפשר על איכות הכיור.
וזה לא שהכיור לא טוב. הוא עדיף מכיור פשוט, אבל אם כבר משדרגים לכו על הטוב ביותר.
לצפיה ב-'מוצרי חשמל למטבח - קו אחיד'
מוצרי חשמל למטבח - קו אחיד
10/05/2017 | 21:17
10
161
צריכים לרכוש
מקרר
תנור
כיריים אינדוקציה
מדיח אינטגרלי מלא
רוצים קו אחיד ונקי בין מוצרי החשמל
קיבלנו המלצה ללכת על טקס אבל אני לא מוצאת חוות דעת עדכניות על המוצרים שלהם ואלו שאני כן מוצאת לא מחמיאות,אשמחלהמלצות.
לצפיה ב-'טקה? מוצרים סבירים במחירים סבירים'
טקה? מוצרים סבירים במחירים סבירים
10/05/2017 | 21:31
9
193
לא חושבת שחובה קו אחיד, יש חברות שטובות מהשאר במספר מוצרים , למשל בוש וסימנס במדיחים ועוד.
לצפיה ב-'מדיח הסימנס החדש שלנו מאכזב מאד '
מדיח הסימנס החדש שלנו מאכזב מאד
10/05/2017 | 22:24
8
86
לצפיה ב-'אכן. קקה של מדיח. הכי יקר'
אכן. קקה של מדיח. הכי יקר
11/05/2017 | 00:15
7
186
הרבה פחות טוב מהבוש הישן שלנו.  מגירת הסכום היא קוץ אמיתי וכל הכיוונונים רק גורמים לזה שצלחות הענק שנמכרות היום (ואין להשיג קוטר פחות מ-26.5 ס"מ) פשוט לא נכנסות.

יש לו ריח של אין ריח במקום ריח של החומר ניקוי. מאוד מאוכזבים.

לפעמים יותר יקר לא יותר טוב
לצפיה ב-'טפו. עדיף לא להגיב שלי מצוין מלפני 6 שנים'
טפו. עדיף לא להגיב שלי מצוין מלפני 6 שנים
11/05/2017 | 05:22
2
181
וטרם שמעתי תלונות.
מגירת הסכום זה מכה בכל מדיח.
לצפיה ב-'שלי חדש :'( אולי שלי דגם אחר'
שלי חדש :'( אולי שלי דגם אחר
11/05/2017 | 08:55
53
לצפיה ב-'גם שלי סימנס...מאד מרוצה'
גם שלי סימנס...מאד מרוצה
11/05/2017 | 14:31
64
במיוחד מזה שהוא ממש שקט...
לצפיה ב-'גם לי יש סימנס דגם מלפני 6 שנים (חצי אינטגרלי)'
גם לי יש סימנס דגם מלפני 6 שנים (חצי אינטגרלי)
11/05/2017 | 09:54
3
109
אני דווקא אוהבת את מגירת הסכום העליונה.
מאד נוח להכניס סכו"ם בלי לדחוס לסלסלה ..זורקת וזהו. יוצא נקי ומצוחצח.
החסרון בזה אבל הוא בסידור הסכו"ם הנקי לאחר ההדחה במגירות הארון.
שלא כמו סלסלה, לא ניתן לשלוף בקלות ולשאת את מגירת הסכו"ם למגירת הסכו"ם בארון ואז צריך לטייל הלוך ושוב עם הסכו"ם ביד או להכניס את כל הסכו"ם הנקי לכלי ואיתו ללכת..זה קצת מרגיז אבל יותר נוח לי בהכנסה ובמקום הרב שיש לצלחות.
כאמור אין מושלם.
לא ניתקלתי בבעייה עם צלחות גדולות (28 ס"מ קוטר ויש עוד מקום לצלחות גדולות בלי שהממטרה תתקע בהן) הכל נכנס בקלות.
לצפיה ב-'שמחה שאת לא סובלת כמוני'
שמחה שאת לא סובלת כמוני
11/05/2017 | 11:45
83
באמת שמתי לב שהדעות לגבי המגירה שונות מאדם לאדם. היו הרבה שאהבו והרבה ששנאו כמוני. אנחנו החזרנו את הסלסלה של בוש. מזל שהיה מקום.

רק אני לא מבינה למה אין הרגשה של נקי כשפותחים אותו.  הוא ממש חדש זה האינטגרלי

ואצלי יש צלחות למה עיררית מכל מיני סוגים והן מתנגשות אחת בשניה.

שיחזירו את הגודל הנורמלי כבר :'(
לצפיה ב-'המדיח שונא אותי '
המדיח שונא אותי
11/05/2017 | 11:46
1
46
לצפיה ב-'גם הבוש שלנו מפספס לפעמים ולא מייבש'
גם הבוש שלנו מפספס לפעמים ולא מייבש
14/05/2017 | 20:20
24
לגבי מגירת הסכום - ידעתי שבעייתית ולכן לא רציתי מלכתחילה
לצפיה ב-'מפוח למטבח'
מפוח למטבח
10/05/2017 | 21:12
8
80
בהתקנה על הקיר- איך מתחזקים מבחינת נקיון - שומנים?
תודה
לצפיה ב-'תבברי עם החברה ממנה את קונה את המפוח, בגדול יש מיכל שיושב'
תבברי עם החברה ממנה את קונה את המפוח, בגדול יש מיכל שיושב
10/05/2017 | 21:33
7
72
מחוץ לבית או בהנמכת גבס ומנקים פילטרים אחת ל... 
לצפיה ב-'תודה יש המלצות?'
תודה יש המלצות?
10/05/2017 | 21:46
6
15
לצפיה ב-'כן. S&P הספרדית. יש מושתק'
כן. S&P הספרדית. יש מושתק
11/05/2017 | 00:12
5
49
קחי 8“ ושלא ישכנעו אותך ש-4“ זה מספיק. קחי את המושתק. עולה סביב 1000 ש"ח. נדמה לי הידרופוניקס באבן יהודה אבל יש גם ברמת גן.

אני לקחתי 6“. זה לא מספיק. גם 8“ לא מספיק חחח אבל הכי חזק הכי טוב. המושתקים מאוד,שקטים. הרכבה פנימית לא חוץ.
לצפיה ב-'תודה איה. עובד אצלך?יש הצטברות שומנים?'
תודה איה. עובד אצלך?יש הצטברות שומנים?
11/05/2017 | 09:03
2
17
לצפיה ב-'עובד. את השומנים צריך לנקות'
עובד. את השומנים צריך לנקות
11/05/2017 | 10:17
41
מהפילטר. אצלי זה עובר דרך קולט אדים שקנינו ועדיין לא רואה צורך לנקות אבל בעבר המפוח ישב,בתוך ארון פינתי וגיסי האדריכל סידר לנו פילטר בתחתית הארון כך שהאויר נשאר משם אל חלל הארון ואל המפוח והחוצה. פעמיים בשנה שימי במדיח וזהו. אם תשימי יותר פעמים יהיה יותר קל לנקות.

חייבת לציין ששום דבר לא שואב,את כל הריח אבל אין ספק ששמונה צול עדיף על 4. אם אין מנוס..שימי 6
לצפיה ב-'אני רואה עכשיו שמרי כתבה אותו'
אני רואה עכשיו שמרי כתבה אותו
11/05/2017 | 10:19
34
דבר
לצפיה ב-'מי היה מאמין, את קונה בחנויות ההידרו '
מי היה מאמין, את קונה בחנויות ההידרו
11/05/2017 | 10:58
1
19
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי '
לא בטוחה שהבנתי
11/05/2017 | 11:38
19
לצפיה ב-'גובה שיש וגובה חיפוי קיר'
גובה שיש וגובה חיפוי קיר
10/05/2017 | 14:52
4
97
היי מרי פופ וכולם:)

שתי שאלות קטנות ודחופות נורא. אשמח לתשובתך!

1. גובה שיש 4 סמ+ 75 סמ גובה ארון + צוקל 10 סמ = 89 ס"מ
(גובהי 163 ס"מ ושל בעלי 176 ס"מ)

האם זה גובה מספיק?
החברת טבחים לא מוכנים לעשות ארון יותר מ75 ס"מ.
אני מעדיפה צוקל של לא יותר מ10 סמ

2. אני מעוניינת לעלות מעט עם השיש על הקיר כך שיפגש עם חיפוי הקרמיקה 30*10 ס"מ של כ 50 ס"מ.

שילמתי כך שניתן לעלות עד 5 ס"מ , הארונות לבנים והשיש אפור.
כמה מומלץ לעלות? בהתחשב בכך שהחלונות במטבח הם בגובה של כ 1 מ' מהרצפה
(בכל מקרה לא אגיע עד גובה החלון, עם השיש שעולה על הקיר)

אשמח לתשובתך!
תודה
לצפיה ב-'יש מדיח במטבח שלך? אם כן תוודאי '
יש מדיח במטבח שלך? אם כן תוודאי
10/05/2017 | 17:04
1
69
שיש עבורו מספיק גובה..
כי סוקל 10 זה קצת נמוך,ברוב החברות מתקינים סוקל של 12.

לצפיה ב-'אני התחלתי לאחרונה לעשות צוקל 10, אין בעיה עם מדיח מנסיון'
אני התחלתי לאחרונה לעשות צוקל 10, אין בעיה עם מדיח מנסיון
10/05/2017 | 18:21
28
לצפיה ב-'אין לך ברירה כדי להגביה תצטרכי לעושת צוקל בגובה 12'
אין לך ברירה כדי להגביה תצטרכי לעושת צוקל בגובה 12
10/05/2017 | 18:20
1
63
לא רואה מה הבעיה? מישהו צריך להתגמש, את או חברת המטבחים, צוקל 12 זה רגיל ותקין.
בעיני 89 זה נמוך מידי עבורכם.
תעלי עד השיש, פחות מזה וחתיכה קטנה של קרמיקה, לא יהיה כל כך יפה.
לצפיה ב-'האם התכוונת...'
האם התכוונת...
11/05/2017 | 10:06
38
לעלות עם השיש  עד החלון כדי להמנע  מחתיכה של שיש עולה על הקיר, מעליו קרמיקה ומעליו חלון?

(לא בטוחה שזה ישים עבורי. מעליו 5 ס"מ מקפיץ את המחיר באפן מהותי מאד..
במסגרת הצורך להתפשר .. האם סביר שיש עולה 3 ס"מ?)

ותודה ממש!
בכנות, הפורום הכי טוב שיש
לצפיה ב-'קופסאות נעליים שקופות בארץ,'
קופסאות נעליים שקופות בארץ,
10/05/2017 | 14:44
11
187
מישהו פה יודע היכן ניתן לקנות?
לצפיה ב-'יש כזה דבר?'
יש כזה דבר?
10/05/2017 | 19:31
7
48
לצפיה ב-'חחחחחחחחח כן, כבר הזמנתי מעליאקספרס'
חחחחחחחחח כן, כבר הזמנתי מעליאקספרס
10/05/2017 | 20:07
6
157
20 קופסאות ב 80 ש"ח.ככה רואים איזה נעל מאוכסנת, והיא נישמרת נקיה מאבק, וגם אפשר לשים 2-3 קופסאות אחת על השניה ולחסוך במקום. דבר גדול לדעתי.
לצפיה ב-'באמת נשמע מצוין ולא יקר. תתחדשי.'
באמת נשמע מצוין ולא יקר. תתחדשי.
10/05/2017 | 21:28
5
44
לצפיה ב-'תני קישור בבקשה? נשמע מגניב. לא רק לנעליים....'
תני קישור בבקשה? נשמע מגניב. לא רק לנעליים....
10/05/2017 | 22:25
4
27
לצפיה ב-'תרשמי בגוגל בעברית אליאקספרס'
תרשמי בגוגל בעברית אליאקספרס
11/05/2017 | 07:36
1
88
קופסאות נעליים שקופות. לא הצלחתי לצרף את הקשור. זה משהו כמו 80 ש"ח כולל משלוח ל-20 קופסאות כאלה.
לצפיה ב-'תודה. נראה מגניב!'
תודה. נראה מגניב!
12/05/2017 | 09:18
3
לצפיה ב-'קישור לדוגמה (יש כל מיני חנויות שמוכרות אותו דבר)'
קישור לדוגמה (יש כל מיני חנויות שמוכרות אותו דבר)
11/05/2017 | 09:43
1
94
לצפיה ב-'אגב, שימו לב שבהזמנה מעל 75$ עלולים לחייב בארץ במע"מ '
אגב, שימו לב שבהזמנה מעל 75$ עלולים לחייב בארץ במע"מ
11/05/2017 | 09:57
46
ועמלת שחרור. 
לרב אין בעייה בסכום של 80$ אבל עניין של מזל כנראה אז עדיף לא לעבור 75$ 
(לפעמים הספק מציין שווי חבילה פחות משוויה האמיתי בגלל עניין המיסים אך לא תמיד רושם גם אם מבקשים)
לצפיה ב-'לכתר פלסטיק יש מבחר. אולי משהו יתאים'
לכתר פלסטיק יש מבחר. אולי משהו יתאים
11/05/2017 | 10:13
1
72
לצפיה ב-'תודה גם לכן/ם.'
תודה גם לכן/ם.
12/05/2017 | 09:18
9
לצפיה ב-'עוד טריק שעובד מצוין מניסיון '
עוד טריק שעובד מצוין מניסיון
11/05/2017 | 14:20
115
לצלם את הנעל בטלפון, להדפיס תמונה קטנה ולהדביק על הקופסה המקורית - השקעה מזערית, והקלה רצינית אח"כ.
לצפיה ב-'האם יש משמעות מבחינת אחסון'
האם יש משמעות מבחינת אחסון
10/05/2017 | 13:57
2
129
למגירה במטבח עומק 60 או לעומק 65 או שחבל על הכסף?
לצפיה ב-'עומק או רוחב?'
עומק או רוחב?
10/05/2017 | 17:05
34
לצפיה ב-'חבל על הכסף'
חבל על הכסף
10/05/2017 | 18:24
37
לצפיה ב-'שאלה בקשר לגובה החיפוי'
שאלה בקשר לגובה החיפוי
10/05/2017 | 13:08
1
46
הטבח בצורת ר.
בקיר שבו תהיה הקלפה גובה החיפוי מזכוכית יהיה 60
לגבי הקיר שבו יהיו הכיריים מתוכנן קולט, אך עדיין לא נרכש.
באיזה גובה להזמין חיפוי זה?
לצפיה ב-'אפשר כנ"ל בגובה 60, את הקולט תתלו ב 65/70 '
אפשר כנ"ל בגובה 60, את הקולט תתלו ב 65/70
10/05/2017 | 18:26
20
ואפשר גם לעלות עם הזכוכית ל 70 בצלע הכיריים בעיקר אם הזכוכית בצבע בהיר שדומה לקיר. במידה ויש קונטרסט בעיני פחות יפה לשנות גובה ורווח קטן בין הזכוכית לקולט עדיף. 
לצפיה ב-'שאלה בקשר לגובה החיפוי'
שאלה בקשר לגובה החיפוי
10/05/2017 | 13:07
26
הטבח בצורת ר.
בקיר שבו תהיה הקלפה גובה החיפוי מזכוכית יהיה 60
לגבי הקיר שבו יהיו הכיריים מתוכנן קולט, אך עדיין לא נרכש.
באיזה גובה להזמין חיפוי זה?
לצפיה ב-'האם זה נכון שתיקרה עדיף שתשאר עם צבע סיד'
האם זה נכון שתיקרה עדיף שתשאר עם צבע סיד
10/05/2017 | 08:40
2
83
זה מה ששיפוצניק אמר לנו. שתיקרה צריכה לנשום
זה נכון או קשקוש?

ושאלה נוספת. לדירה חדשה עם צבע סיד. כמה שכבות בונדרול וצבע מומלץ שיראה מעולה
לצפיה ב-'זה קשקוש, אבל חלקי'
זה קשקוש, אבל חלקי
10/05/2017 | 13:33
116
קיבלתי המלצה כזו ממפקח שאני סומכת עליו, במספר דירות גג בעיצובי.
במרכז הבניין אין שום משמעות שונה לתקרה ולקירות ואני מקפידה על
צביעת התקרה בגוון זהה לקירות אם מדובר בגוונים בהירים יחסית,
לטעמי תקרה לבנה כסיד יוצרת מראה קבלני\שיכוני לא נאה, לעומת
התאחדות עם הקירות שהיא נאה יותר ומטשטשת גובה נמוך של דירות חדשות.
לצפיה ב-'אין לזה משמעות, אבל כשצובעים בלבן אפשר לעשות סיד במקום'
אין לזה משמעות, אבל כשצובעים בלבן אפשר לעשות סיד במקום
10/05/2017 | 18:25
74
למרוח בונדרול וכו' על התקרה.
לצפיה ב-'איזה קיר בריקים הייתם עושים בבית עם ריצוף אפור מט? '
איזה קיר בריקים הייתם עושים בבית עם ריצוף אפור מט?
09/05/2017 | 23:43
1
244
האם ללכת על האפור או על משהו קצת שונה ולא ממשיך לריצוף - או אולי משהו חם יותר?
מדובר על קיר פינת אוכל וכניסה לבית צורת "ר"
תמונות להמחשה מצורפות
לצפיה ב-'לא אפור שדומה לריצוף... או כהה יותר או בהיר יותר'
לא אפור שדומה לריצוף... או כהה יותר או בהיר יותר
10/05/2017 | 18:31
108
לבנים יכולים ללכת יפה אבל גם שמנת בהירה. לגבי האדומים כבר תלוי בסגנון של הבית, זה יותר כפרי במראה.
לצפיה ב-'שיש למטבח'
שיש למטבח
09/05/2017 | 23:39
2
245
שלום,
אנו מחפשים שיש למטבח שקנינו בסמל. הארונות הנמוכים בצבע קשמיר (הצבע הבהיר של הריבוע המרכזי בתמונה המצורפת). הארונות הגבוהים בצבע בזלת (הצבע הכהה של הריבוע השמאלי בתמונה המצורפת).
מעצבת המטבחים המליצה לנו על שיש אבן קיסר 4001 (דמוי בטון) אבל אנשים הזהירו אותנו שבגלל שהוא מט רואים עליו כל לכלוך וצריך לנקות אותו כל הזמן.
היום היינו אצל ספק שיש ואהבנו את הדגמים 2030 (דומה יותר לצבע הבהיר) ו- 4030 (מזכיר את הצבע הכהה).בסופו של דבר העדפנו את 2030 כדי ליצור מראה כללי של מטבח בהיר יותר.
מצד שני, איש השיש אמר לנו עכשיו שדגם 2030 גרוע יותר מ- 4001 ואם נקנה אותו נשתעבד לגמרי לנקיון השיש.
האם מישהו מכיר את אחד הדגמים הנ"ל ויכול לספר לנו עד כמה הם פרקטיים?
איזה דגם לדעתכם הכי מתאים?
נשמח לקבל רעיונות נוספים לדגמי שיש שעשויים להתאים למטבח שלנו.

תודה רבה!
שביט
לצפיה ב-'2030 הוא בהיר אבל קיסר מתנקה בקלות אם מנגבים מיד או אם'
2030 הוא בהיר אבל קיסר מתנקה בקלות אם מנגבים מיד או אם
10/05/2017 | 19:30
1
113
משתמשים בחומרי ניקוי מתאימים.
לא חושבת שאתם צריכים לשנות דגם.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/05/2017 | 06:56
9
לצפיה ב-'שנדלייר לתאורה 2 זהים או משהו אחר?'
שנדלייר לתאורה 2 זהים או משהו אחר?
09/05/2017 | 19:07
10
336
או בכלל לחכות עד שכל מה שנשאר להחליף יוחלף?

שתי הנקודות בדיוק אחת מול השניה אחת בין השולחן לבין הספה והשניה מעל השטיח בערך.

ואם כן.. .איזה סגנון יתאים לחלל שמאחור הכולל 3 נקודות לגופי תאורה. האם צריך לשמור על אותו סגנון?

תודה
לצפיה ב-'התחדשי על הכוסא! יפה :)'
התחדשי על הכוסא! יפה :)
09/05/2017 | 20:50
5
38
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/05/2017 | 21:46
4
18
לצפיה ב-'אולי שני שנדלירים זהים'
אולי שני שנדלירים זהים
10/05/2017 | 08:11
3
78
רק אחד גדול והשני קטן.
לצפיה ב-'כן. למה גדול וקטן ואיפה כל אחד'
כן. למה גדול וקטן ואיפה כל אחד
10/05/2017 | 09:41
2
20
לצפיה ב-'תלוי מה גודל החלל'
תלוי מה גודל החלל
10/05/2017 | 14:31
1
35
ומה גודל השנדלירים. שניים ענקיים אחד ליד השני לא ניראה לי מתאים אלא אם הסלון ענק בגודל של אולם ארועים. אולי שניים בינוניים זהים.
לצפיה ב-'לא בטוחה איך לחשב את זה'
לא בטוחה איך לחשב את זה
10/05/2017 | 15:01
32
כי זה מרחב פתוח. מהספה עד המזנון יש 4.80 והניצב,שלו מגיע עד לדלת היציאה ששם כבר יש מקום לגופים אחרים. אם ניקח רק עד המזדרון זה נניח 5 מטר.
לצפיה ב-'לא הבנתי איפה יהיו השנדלרים? אבל הכורסא יפה'
לא הבנתי איפה יהיו השנדלרים? אבל הכורסא יפה
10/05/2017 | 18:23
3
92
בגדול לא ממליצה על שנדלירים במיקום שאינו מעל דלפק או שולחן, לכזה מקום מתאים יותר מנורה צמודה לתקרה.
לצפיה ב-'תודה. פחדתי להעלות אותה'
תודה. פחדתי להעלות אותה
10/05/2017 | 18:32
155
אז יהיו לי חמישה גופים צמודי תקרה איזה שעמום.... והכל לבן כמובן כי כהה לא בא לי...
לצפיה ב-'פתוחה להצעות. אני נכנסת לחנות'
פתוחה להצעות. אני נכנסת לחנות
10/05/2017 | 18:43
75
תאורה וחוטםת כאב,ראש. לא רק מהזוית של הצוואר אלא כי אני לא יודעת מה לבחור. פתאום אחרי דהסלון הפך לבהיר יותר שנדלייר לבן נראה לי מתאים אבל אם לא אז...מה כן. כולם אותו דבר? משחרי גדלים? אפשר שנדלייר תלוי אחד מעל שולחן הקפה וכל היתר שונים?

תודה
לצפיה ב-'מעצבת בירושלים'
מעצבת בירושלים
24/05/2017 | 19:01
12
לצפיה ב-'אריח גרניט פורצלן firenze bone 60/60 '
אריח גרניט פורצלן firenze bone 60/60
09/05/2017 | 12:30
56
שלום לכולם
איך האריח הזה ? המלצות ?
תודה
לצפיה ב-'תמונה לחדר משפחה. אשמח לעיצה'
תמונה לחדר משפחה. אשמח לעיצה
09/05/2017 | 14:26
2
272
על הקיר ממול תיהיה מן ספריה ומדפים אז חשבתי שצריך פה משהו נקי יותר. אשמח לדיעה ואולי גם איפה לחפש. תודה
לצפיה ב-'אני רואה שצהוב עם רקע מדברי ישתלב כאן יפה'
אני רואה שצהוב עם רקע מדברי ישתלב כאן יפה
09/05/2017 | 20:53
1
99
מה דעתך על זו:
?
התמונה זמינה להורדה באיכות גבוהה להדפסה.
התמונות באתר זה חופשיות לשימוש.
לצפיה ב-'תודה. אחפש שם עוד'
תודה. אחפש שם עוד
09/05/2017 | 21:49
18

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
רביד עיבודים באבן בע
RAVID רביד עיבודים באבן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה