לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

לצפיה ב-'מנוסר או לא'
מנוסר או לא
14/12/2015 | 10:58
2
144
שלום לפורום,

אנחנו מתלבטים לגבי ריצוף של נגב בגודל 80 על 80
יש כרגע מבצע על ריצוף 80 על 80 לא מנוסר.
ההפרש במחיר הוא כ 40 ש"ח למ"ר וכפול 120 זה יוצא
קרוב ל 5000 ש"ח.
האם לדעתכם זה שווה את ההשקעה ?
האם אפשר להתפשר על ריצוף לא מנוסר בהנחת פוגות של 2 מ"מ ?
לצפיה ב-'מזה אומר מנוסר או לא מנוסר?'
מזה אומר מנוסר או לא מנוסר?
14/12/2015 | 12:09
84

(לפחות נלמד משהו חדש)
לצפיה ב-'כן'
כן
15/12/2015 | 12:58
67
שווה להתפשר ולחסוך
לצפיה ב-'ארון למקלחת - דלתות אפוקסי או בחיפוי פורמייקה?'
ארון למקלחת - דלתות אפוקסי או בחיפוי פורמייקה?
14/12/2015 | 08:46
5
102
האם יש עדיפות לארון מקלחת (יחידה משובלת עם כיור) שצבוע באפוקסי, על פני ארון סנדוויץ' עם דלת בחיפוי פורמייקה? האם אחד עמיד יותר מהשני? האם יש חשיבות דווקא לאפוקסי (שהמוכר טען שזה MDF צבוע וכל פגיעה בצבע יכולה לגרום נזקים לארון) על פני ארון עם דלת פורמייקה?
תודה.  
לצפיה ב-'פורמייקה יותר עמידה מצביעה אטומה'
פורמייקה יותר עמידה מצביעה אטומה
14/12/2015 | 09:03
176
זה לא באמת אפוקסי, זה סתם שם עממי לצביעה הזו.

בכל מקרה היתרון היחיד בצביעה אטומה זה המראה הנוסע מהיכולת לעצב את המשטחים הבצועים כראות עינכם והיכולת לבחור ממגוון צבעי אין סופי.

בפרמטרים הפרקטיים פורמייקה עדיפה.

לצפיה ב-'פורמייקה יותר עמידה'
פורמייקה יותר עמידה
15/12/2015 | 13:15
3
77
יחד עם זאת צביעה טובה לא נפגמת מכל מכה קטנה אבל היא אכן רגישה.

זה ממש תלוי מי גר בבית, אם יש לכם ילדים קטנים עדיף פורמייקה.
לצפיה ב-'משום מה חשבתי שהאפוקסי זה יותר טוב ויוקרתי '
משום מה חשבתי שהאפוקסי זה יותר טוב ויוקרתי
15/12/2015 | 14:27
2
70
תודה על התושבות
לצפיה ב-'יותר יוקרתי יותר יקר אבל יותר פגיע'
יותר יוקרתי יותר יקר אבל יותר פגיע
15/12/2015 | 14:54
1
114
וזה גם לא באמת אפוקסי, כי הצביעה היא בצבע אטום לעץ ונקראת שלייף לק ולא באמת משתמשים בשרף וצובעים בתנור כפי שצובעים באפוקסי...
לצפיה ב-'החכמתי. תודה.'
החכמתי. תודה.
15/12/2015 | 15:20
23
לצפיה ב-'התייעצות לגבי גוון לארונות מטבח'
התייעצות לגבי גוון לארונות מטבח
14/12/2015 | 03:20
1
114
הי, 
אני אוהבת מטבח מואר. 
אני גרה בדירה והמטבח הכפרי שאני מתכננת הוא בצורת L- החלק עם משטח השיש נמצא במעין גומחה (יותר פנימי) אך שם יש חלון גדול (לתליית כביסה) חלקו החיצוני הפונה לבית- הוא החלק עם הארונות הגבוהים. 
הציעו לי בבית טמבור ללכת על גוון OW195P, לאור גוון הרצפה והם אכן משתלבים יפה מאוד יחד. התאמתי לגוון זה שיש 2141. אני חוששת שהמטבח ירגיש לי כהה מדי. 
מישהו עשה מטבח בגוון זה? אשמח לתמונות? לדעות. תודה :))
לצפיה ב-'וואו, קשה עם התאור בלבד...'
וואו, קשה עם התאור בלבד...
14/12/2015 | 09:12
78
צר לי שלא יכולה לעזור.
אבל לא מכירה את הצבע הזה של טמבור ולפחות במניפה הישנה שיש לי אין אותו.
לצפיה ב-'גודל אי במטבח'
גודל אי במטבח
13/12/2015 | 23:26
31
775
אז עכשיו תורי  (:
אחרי המון זמן שאני קוראת ומחכימה, אשמח לעזרתכם..
מצורפת תכנית של כל הדירה ללא המטבח (את הדלת של שירותי האורחים הזזנו,הזזנו את פינת האוכל,והוספנו כיור נטילת ידיים-כל זה מופיע בקובץ של המטבח בתוך התכנית), ועוד קובץ של המטבח בתוך התכנית שאני שרטטתי (הקבלן לא נותן לנו את תכנית המטבח בתוך תכנית הדירה..)
ישנו גם קובץ של המטבח בלבד(לא בתוך התכנית) תלת  מימד

בגדול- הארונות הסגולים בגובה 1.85, המגרות התכלת הן מתחת לאי.(אי בגובה שיש) בשרטוט השתדלתי לשמור על הפרופורציות עד כמה שניתן.
השאלה העיקרית היא לגבי האי.
השאיפה שלי שיהיו 4 מקומות ישיבה באי. אם לא תהיה ברירה נסתפק ב3, אבל מעדיפים 4. מצד שני- אני רוצה כמה שיותר מקום אחסון. בתכנון המקורי עם חברת המטבחים האי היה ארוך יותר, וצורת הישיבה היתה אחרת. ואז נכנסו 2 יחידות של מגרות ברוחב 80. אבל בשביל לאפשר מעבר נח מצד ימין של המטבח (ליד הכיורים) הקטנו את האי.
בשרטוט ציירתי 5 מקומות, אבל לא נראה לי שנכנסים שם באמת 5. כי בפינה לא באמת יכולים שבת שני אנשים. נכון?
איזה אורך כדאי לעשות את האי, ואיזה גודל את המגרות כך שיהיה איזון בין כל הפרמטרים הבאים:
-כמה שיותר מקום אחסון, (כלומר- אם לא משמש לישיבה-שישמש לאחסון. שלא יהיה מבוזבז)
- עדיף מאוד 4 מקומות ישיבה
- מעבר נח מצד ימין למטבח
- שני אנשים יוכלו להכין אוכל בנוחות אחד ליד השני על האי. (אוהבים לבשל יחד. רוצים שתהיה אפשרות גם אחד מול השני וגם אחד ליד השני)
-עדיף מאוד ישיבה משפחתית: לא בשורה אחת.

התחושה שלי היא שבמצב הנוכחי מצד אחד לא נכנסים 5 מקומות, מצד שני זה יותר ממה ש4 מקומות צריכים ולכן השטח מבוזבז. אני צודקת?

תודה על הקדשת הזמן!

לצפיה ב-'אם האי יהיה במידות 130/110 נכנסים 4 בצורה מרווחת, מנסיון'
אם האי יהיה במידות 130/110 נכנסים 4 בצורה מרווחת, מנסיון
14/12/2015 | 09:21
18
264
אין צורך ב 150 זה באמת בזבוז לאורך
אבל יש פה בעיה יותר גדולה, את מרימה גוש חוסם ענק באמצע הבית. אני בעד חציצה בצורה נכונה ומתחכמת אבל לא ככה והגובה 185 לא משנה כאן כלום מדובר בהר באמצע הבית.
עצתי היא להפוך בין הארונות הגבוהים לאי כך שהארונות הגבוהים משתלבים עם האיזור הסגור יותר והפרטי של הבית ואפילו תורמים לתחושת הפרטיות וההפרדה אבל בכניסה לבית יהיה מבט פתוח. אין שום בעיה עם האי לצד שולחן פינת אוכל, מדובר בשתי צורות ישיבה שונות.

בנוסף אני לא מבינה למה אין ניצול של איזור הפינה של שרותי האורחים חדר הרחצה?  אני הייתי ממקמת שם ארון פינתי לא עמוק במיוחד לאחסון נוסף.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגבוה המהירה והמפורטת! מספר תשובות ושאלות'
תודה רבה על התגבוה המהירה והמפורטת! מספר תשובות ושאלות
14/12/2015 | 09:51
15
176
1. 130 זה אורך נח לשני אנשים לעבוד אחד ליד השני?
2. המבנה נבחר כך משום שחשוב לי מקרר ליד הגז. מטעמי כשרות אנחנו מאכסנים את כל התבלינים במקרר, והקרבה ביניהם מאוד חשובה. גם קריבת המקרר לפינת האוכל מוסיפה.
היפוך בין הגז לכיורים אפשרי, אבל אז ישר בכניסה לבית רואים את הכיור שלא תמיד ריק מכלים. לא חושבת שזה נכון בשבילנו..
בנוסף- אנחנו חוששים שארונות גבוהים וקבועים בצד הזה יקשו עלינו מאוד להעביר את הרהיטים.
אבל נשקול שוב את היפוך הצדדים.
3. בפינה של שירותי האורחים-חדר רחצה מתוכננת פינת נטילת ידיים. היא לא תתפוס את כל האזור, וסביר שבהמשך נוסיף ארון אם נראה בכך צורך.

תודה רבה!

לצפיה ב-'המטבח הוא קומפקטי כך שהמיקום של המקרר ימינה או שמאלה'
המטבח הוא קומפקטי כך שהמיקום של המקרר ימינה או שמאלה
14/12/2015 | 14:08
14
187
לא מעלה ולא מורידה מבחינת הנוחות ולא יכול להוות שיקול במקרה הזה להחלפה בין המקרר לאי. אין שום סיבה לשנות מיקום כיור וכיריים
תעשו עם העיצה שלי מה שתרצו, אבל בעיני התכנון הזה הוא טעות איומה מבחינה תכנונית, לא פחות ולא יותר.
טעות כזו שתגרום לכל הדירה להראות קטנה וחשוכה. אני מתבטאת בצורה נחרצת כזו בפורום לעיתים נדירות, אבל הפעם חורגת ממנהגי ומפצירה בכם לשנות כל עוד אפשר ולצורך העניין מתחייבת שהיכולת שלי לתכנן חלל בצורה המיטבית ולראות מה משפיע על תחושת המרחב, יכולת הרבה מעל הממוצע בקרב מעצבות וזה אם להתבטא בצניעות ובלשון ההמעטה.
בבקשה תנו דעתכם על כך ברצינות ולא כאמירה כדי להשתיק אותי.
לצפיה ב-'ממש ממש תודה. אנחנו בהחלט שוקלים זאת בחיוב,ונתחיל להתניע '
ממש ממש תודה. אנחנו בהחלט שוקלים זאת בחיוב,ונתחיל להתניע
14/12/2015 | 15:09
13
133
בכיוון.מאוד מודים לך
לצפיה ב-'שמחתי מאוד!'
שמחתי מאוד!
14/12/2015 | 16:15
12
41
לצפיה ב-'שקלתי עם בעלי בכובד ראש, וטרם הגענו להחלטה'
שקלתי עם בעלי בכובד ראש, וטרם הגענו להחלטה
14/12/2015 | 22:59
11
338
אנסה לסכם את היתרונות והחסרונות בכל מצב.
יתרונות מצב נוכחי:
1. הארונות מפרידים מעט בין הסלון למקום האכילה באי. מאפשר אכילה אינטימית יותר. (יש לנו אורחים בסלון, והילדים מגיעים ורוצים לאכול.. או בכלל-מפריד מעט משאר גירויי הבית).
2. מאפשר הכנסה והוצאה של רהיטים משאר חדרי הבית. (אם רהיט לא נכנס- אפשר להרים אותו מעל האי ולהכניס) לא בטוח שהמצב השני יאפשר זאת. מדובר בקומה גבוהה כך שזו הדרך המועדפת (והזולה) להעביר ריהוט
3. מקרר קרוב לפינת האוכל ולכיריים
4. יותר נעים לדעתנו בעין שפינת האוכל לא קרובה לישיבה באי.
5. הישיבה באי קרובה לכיור נטילת ידיים.

יתרונות במצב החדש
1. פותח את החלל  המרכזי 
2. מפריד בין החלל הציבורי לחלל הפרטי
3.מאפשר קשר עין נח עם הילדים יושבי הסלון והמרפסת
4. נח מאוד באירוח שיש אי לכיבוד וחלל גדול סביבו.
5. כניסה נוחה יותר מצד ימין של המטבח כי אין כסאות שחוסמים.

בגדול- נראה שהיתרונות של המצב החדש גדולים יותר, אבל אנחנו צריכים להחליט אם אנחנו מוכנים לוותר לגמרי על ההפרדה בין הסלון למטבח, ואם זה בכלל מתאפשר מבחינת הובלת ריהוט, כי אחרת כנראה זה לא יהיה רלוונטי

מטבחים שהם לגמרי Open-space אני לא אוהבת. מצרפת דוגמה למטבח שאני לא רוצה

בקיצור- אנחנו ממש מסתבכים עם עצמנו..

לצפיה ב-'מה שתחליטו! '
מה שתחליטו!
14/12/2015 | 23:13
7
152
בעיני זו ממש טעות תכנון מעציבה אחרת לא הייתי מגיבה כפי שהגבתי.
כואב לי הלב שאתם תוציאו כ"כ הרבה כסף בגלל תכנון לא מקצועי וחוסר הכוונה.
לפחות 3 מתוך חמשת הסעיפים הראשונים של הנגד, בעיני שוליים או לא מתקיימים, אבל אני ממש לא בעניין של להראות כמי שכופה את דעתה.

שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה. התחלנו לדבר עם הגורמים הרלוונטיים לגבי היפוך נקווה שהכ'
תודה. התחלנו לדבר עם הגורמים הרלוונטיים לגבי היפוך נקווה שהכ
16/12/2015 | 07:25
6
77
ל יסתדר.
אגב,
ברור שלא כל הגורמים נגד זהים בחשיבותם. אבל מספיקאחד מהותי נגד, לא? בכל מקרה- ממש תודה על עצתך. אנחנו מתחילים להתרגל ולאהוב את הרעיון.
מודים לך מאוד
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד התלבטות- אשמח לחוות דעתך'
נזכרתי בעוד התלבטות- אשמח לחוות דעתך
16/12/2015 | 08:01
1
88
אם אנחנו הופכים את האי, יוצא שהארונות הגבוהים והקלפה נמצאים באותו צד. ואז הקיר של הכיריים, שכרגע הוא ריק נמצא ממש מול הכניסה. כלומר- נכנסים ורואים קיר ריק, כאשר מימין יש גם ארונות גבוהים וגם קלפה.
זה יוצר חוסר איזון בעין, לא?
האם אפשר לשים משהו על אותו קיר של הכיריים כדי לאזן? סגנון הבית הוא מודרני חמים ושמח (כלומר- לא גווני אפור וכד', אך גם לא צבעים נועזים). הדגש הוא פרקטיקה-שיהיה קל לנקות.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שנוצר חוסר איזור, כי הגבוהים שייכים לחלק הימני'
אני לא חושבת שנוצר חוסר איזור, כי הגבוהים שייכים לחלק הימני
16/12/2015 | 08:09
196
בצורה טבעית...
אפשר לחפות על כל הקיר שמעל הכיריים בחיפוי קיר מעניין כלשהו תראי בדוגמא שלי. יש דוגמאות זכוכית מקסימות לבחירה, גם יפה וגם פרקטי.
לצפיה ב-'בשמחה רבה, רבה!'
בשמחה רבה, רבה!
16/12/2015 | 08:03
3
87
אכן בד"כ מספיק אחד מהותי, אבל לא התרשמתי שיש כזה...
תעלי תכנית עם המעברים אחרי שתסיימו לתכנן את החציצה עם האי, כדי שאוכל לראות.
אני מציעה שלמרות את פועלת עם חברת מטבחים, הם יכולים להרחיב קצת את הסקופ ואני ממליצה לבקש שהמעצבת תשרטט, במידות הנכונות והמרחקים הנכונים, גם את הקירות המקיפים שמובילים לחדרים ושל החלל הפרטי כדי לקבוע את מיקומו המדויק של האי.
לצפיה ב-'לצערי זה לא רלוונטי עם חברת המטבחים בשלב זה'
לצערי זה לא רלוונטי עם חברת המטבחים בשלב זה
18/12/2015 | 10:07
2
67
אנחנו כבר הרבה אחרי סגירת המטבח, ובקרוב גם מסתיימת הגשת הבקשות לשינויי דיירים.
מצרפת את השרטוט לאחר היפוך האי. 
להזיז מעט ימינה או שמאלה יהיה ניתן גםבהמשך, זה רק אומר שהמיקום שקבעתי לנקודת חשמל למנורה לא יהיה בדיוק במרכז האי.. מקסימום נזיז מעט.

הארון המסומן בירוק עוד לא יהיה כרגע. אולי בהמשך נשים אותו. אנחנו מחפשים ללא הצלחה מקום לספרית ספרי קודש. אם לא תהיה ברירה נבנה בגבס מעל הספה או מעל פינת האוכל. נראה כבר. או שנכניס לאחד החדרים (מעדיפים שהיא תהיה נוכחת בסלון) או שנשים במיקום של הארון הירוק (על אף שהיא לא קשורה שם..)

כרגע זה לא הדבר הכי הכי מהותי, ולכן לא הגבלנו את עצמנו בגלל זה

לצפיה ב-'זה נראה בסדר גמור'
זה נראה בסדר גמור
18/12/2015 | 14:46
1
25
הארון הירוק בהמשך לא חייב להיות כזה עמוק.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה. מעריכה מאוד'
תודה רבה רבה. מעריכה מאוד
20/12/2015 | 09:33
4
לצפיה ב-'רוצה לשתף'
רוצה לשתף
15/12/2015 | 07:42
2
175
גם אני הייתי נגד חלל פתוח. עברנו מדירה שבה המטבח היה חדר לכל דבר, לדירה (יד2) בה החלל פתוח, במבנה דומה לשלכם. הרעיון שניתן לראות מהסלון את המטבח, נראה לי ממש לא שייך לסגנון החיים שלנו. בכל זאת, החלטנו לא לשנות עד שלא נגור שם- אולי נתרגל... הסתבר שזה כל כך יפה ונח!
זה כמובן אינדיבידואלי, אבל הרגשתי צורך לשתף.
לצפיה ב-'באמת? מעודד לשמוע. יהיה חצוף מצידי לבקש תמונה?'
באמת? מעודד לשמוע. יהיה חצוף מצידי לבקש תמונה?
16/12/2015 | 07:26
1
81
תודה!
לצפיה ב-'ניסיתי, ולא הצלחתי לצרף'
ניסיתי, ולא הצלחתי לצרף
16/12/2015 | 20:44
54
אם תשלחי לי את המייל שלך , אשלח לך לשם.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
14/12/2015 | 12:18
1
164

לא היה עדיף להדביק את הגבוהים לקיר
להשאיר את כל האי נמוך, אולי אפילו לבנות בתוכו את הכיורים.
נראה לי שזה יגרום לתחושת מרחב גדולה יותר.

לצפיה ב-'יכול להיות שכן. אני אישית לא אוהבת את התוצאה שמתקבלת'
יכול להיות שכן. אני אישית לא אוהבת את התוצאה שמתקבלת
14/12/2015 | 23:03
113
בעיני כן יש עניין להפריד את המטבח משאר הבית, ואני לא רוצה שהוא יהיה לגמרי חלק מהחלל המרכזי.
בנוסף, אנחנו לא רוצים כיריים על האי מטעמי בטיחות. כדי להכניס את כל הגבוהים לקיר החיצוני צריך לפחות מקרר+תנורים/מזווה. זה 1.6 מטר. בעיני די הכרחי כיור באותו קו של הכיריים, ולכן צריך להיכנס כיור+כיריים+משטח עבודה נח ביניהם (שבתכלס, הוא זה שבעיקר עושים בו שימוש במטבח) ושאף אחד מהם לא יהיה צמוד לדופן גובהה (שיהיה משטח הנחה משני הצדדים של הכיור והכיריים)
בנוסף, מאוד העדפנו שהכיורים יהיו אחד ליד השני כי יותר כיף לשטוף כלים יחד בסוף היום. 
כל זה הביא אותנו למסקנה שלנו לא מתאים שהארונות הגבוהים יהיו צמודים לקיר

אבל תודה על הערתך
לצפיה ב-'אם עדיין ניתן לעשות שינויים בתוכנית'
אם עדיין ניתן לעשות שינויים בתוכנית
14/12/2015 | 15:54
1
150
הייתי ממליצה לשקול את הזזת הקיר העליון של חדר הרחצה לאותו קו של קיר חדר הממ"ד - ומנגד - הרחבתו לכיוון שירותי האורחים.
את שירותי האורחים לסובב כך שיהיו לאורך ולא לרוחב.

מה קיבלנו?
1. אפשרות להגדיל את הקיר הימני של המטבח כך שיסתיר חלק מהמסדרון מצד אחד ויגדיל את המטבח מצד שני.
2. מסדרון רחב יותר - שניתן לנצל בצורה סמויה כפינת עבודה/מחשב/אחסון משחקים.
3. ניתתן לשלב בתכנון פינת נטילת ידיים בין שירותי האורחים לבין חדר הרחצה - לנוחות מירבית.

ועכשיו - נגיד ועשינו את זה - איך לתכנן את המטבח?
אישית הייתי יוצרת נישה בקיר הימני של המטבח (ז"א שבמקום להמשיך את הקיר בקוח ישר, לעשות אותו בצורת האות כ' - כך שמתקבלת נישה הפונה לכיוון המטבח). בנישה הזו הייתי שמה את התנור בילד-אין, מקרוגל וארונות ומגירות מעל ומתחת.
בקיר העליון מצד ימין - מקרר עם ארון עליון (לפלטה, מנגל וכו' - מאוד שימושי).
לצד המקרר - משטח שיש עם כיור כפול במרכז - כך שישאר מספיק מקום משני הצדדים למשטחי עבודה בשרי וחלבי.
מול משטח הכיורים במרחק של 1.10 - אי ברוחב 2.80  ובעומק של 80 ס"מ.
בצידו הימני של האי הכיריים (קרובים למקרר ולתנור) עם מגירות תחתונות - וצידו השמאלי - משמש כאי ל-5 אנשים ברווח - 2 מול 2 ואחד בראש (לא חובה).
אם לא רוצים שהכיריים יהיו חשופים לנכנסים הביתה, ניתן לתחום את החלק הזה של האי בקיר מוגבה מעט או אפילו במלבן שיש גבוה שיחצוץ מצד אחד וישתלב מצד שני.

כמובן ש*חייבים* לבדוק מול מעצבת איך ההצעות האלו עומדות במבחן המציאות - ושכל הפונקציות עובדות מבחינת מרווחים ומעברים.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך המושקעת! נשקול את העניין'
תודה רבה על תגובתך המושקעת! נשקול את העניין
14/12/2015 | 23:08
36
לצפיה ב-'נראה אחלא מטבח (מההדמיה)'
נראה אחלא מטבח (מההדמיה)
15/12/2015 | 12:26
9
109
הארונות נפתחים לשני הצדדים? כלומר גם למטבח וגם לסלון?
לצפיה ב-'תודה. המטבח לא יהיה זהה בדיוק להדמיה (המבנה כן, חלוקת '
תודה. המטבח לא יהיה זהה בדיוק להדמיה (המבנה כן, חלוקת
16/12/2015 | 07:33
8
89
הארונות לא). חשבנו בהמשך להוסיף ספריה או נישת גבס לכיוון הסלון, אבל אם נהפוך את המטבח אז כמובן שלא.
אבל ביחידה של המזווה- החלק עד גובה השיש הוא מזווה שנפתח לכיוון הכניסה לבית, והחלק העליון זה רק דמוי דלת, כאשר הפתיחה היא קלפות לכיוון האי במטבח, שם נשים את כל מוצרי החשמל..
לצפיה ב-'דעתי - הגוש הגדול של המקרר חוסם לגמרי את החלל '
דעתי - הגוש הגדול של המקרר חוסם לגמרי את החלל
16/12/2015 | 08:48
7
108
זה בעצם מחלק את המרחב למטבח חנוק וצפוף מחד, ומסדרון ארוך ומפותל מסביבו. בין אם תשימו את הדלפק בצד זה או בצד ההןא - התוצאה שנוצר מסדרון מכביד ובזבזני בשטח.
אני מבינה את הרצון לתחום ויזואלית את המטבח מהכניסה - אבל זה לא חייב להיות בחסימה מלאה. אפשר לעשות רהיט שימושי, או דו כיווני, בגובה של נניח 120-150 במקום האי, שחלקו דלפק אכילה. יהיה הרבה יותר נעים לשבת מול אור וחלל פתוח בגובה העין - מאשר מול דופן של מקרר או ארון.
אפשרות אחרת זה הצבת המקרר על הקיר החיצוני במקום הכיריים. ואת הכיריים על דופן הקיר הימני (מטבח בצורת ר).

בכל מקרה - הצעד הראשון שהייתי עושה זה ביטול שרותי האורחים שתקועים לגמרי באמצע הכל, יוצרים מן סללום סביבם, ונפתחים לעיני כל באי הבית. אם תורידו את ההפרעה, צוואר הבקבוק,  שהם מייצרים ותוכלו לחשוב מחדש על הגדרת איזור המטבח מחדש.

לצפיה ב-'מה זה קשור למה שכתבתי?'
מה זה קשור למה שכתבתי?
16/12/2015 | 21:25
6
24
לצפיה ב-'כמובן שהגבתי לאניאני - אבל היא ממילא לא מתיחסת אז.....'
כמובן שהגבתי לאניאני - אבל היא ממילא לא מתיחסת אז.....
17/12/2015 | 11:14
5
29
לצפיה ב-'איכשהו תמיד יוצא שאת מגיבה לתגובות שלי...ממש מוזר'
איכשהו תמיד יוצא שאת מגיבה לתגובות שלי...ממש מוזר
17/12/2015 | 14:28
1
23
לצפיה ב-'חחח לא יודעת...ברור שהפעם הגבתי לה.'
חחח לא יודעת...ברור שהפעם הגבתי לה.
17/12/2015 | 15:30
35
רק אל תקחי את זה אישית. בד"כ אני פשוט קוראת פוסט ולפעמים עוד כמה תגובות עד שמספיק לי ואני מגיבה. אז אולי לפעמים זה יוצא אחרייך ללא כוונת מכוון
לצפיה ב-'הו סליחה, אני בהחלט קראתי וסליחה שלא הגבתי'
הו סליחה, אני בהחלט קראתי וסליחה שלא הגבתי
17/12/2015 | 22:11
2
28
תודה רבה על תגובתך!
מבינה מה את אומרת לגבי שירותי האורחים, אבל הוספנו אותם במיוחד. זה קריטי לנו ואנחנו לא מעוניינים להוריד אותם.

לגבי שאר הדברים נבדוק מה ניתן לעשות ומה יענה לנו על מירב הדרישות.

תודה רבה על השקעתך,ושוב סליחה
לצפיה ב-'או קיי. אם צריך עוד אסלה אז צריך למצוא לה מקום מתאים'
או קיי. אם צריך עוד אסלה אז צריך למצוא לה מקום מתאים
18/12/2015 | 10:24
1
28
כאן היא תקועה במקום שחוסם את כל הזרימה בבית.
ושאלה - ח.שינה 4 אמור להיות חדר לילד? או קליניקה/ח.עבודה ?
כי אם זה חדר לילד אז הוא נפתח הישר לחלל הציבורי ומנותק לגמרי מאיזור החדרים.  במצב כזה הייתי מעבירה את הדלת שלו למיקום של שרותי האורחים כדי לחבר אותו לאיזור החדרים.
אם מדובר בקליניקה או ח.עבודה שיש רצון לנתק מהחדרים ולתת פרטיות, הייתי מאריכה את הקיר של גב הדלת (דלת הכניסה) ומייצרת מבואה קטנה ליחידה, שתפריד אותה מהחלל.
בקיצור - מה שלא תהיה הסיבה פה התכנון הנוכחי לא טוב, ולא משרת את החלל. אולי קשה לך לראות את זה אבל יש אפשרויות שונות להיטיב עם החלל הזה (למשל זו שעדן7 הציעה) ולשפר את התכנון ולכן מומלץ מאד לפנות לאיש/ת מקצוע רציני/ת לתכנון הדירה.
שימי לב - לא עיצוב במובן של הום סטיילינג...אלא עיצוב במובן של תכנון מחודש של מערך החללים.

לצפיה ב-'הקבלן מגביל אותנו בהרבה שינויים'
הקבלן מגביל אותנו בהרבה שינויים
19/12/2015 | 20:52
18
אסלה נוספת- צריכה להיות צמודה לצינור ביוב. אי אפשר להרחיק ,ולכן אין עוד פתרונות שמצאנו ואהבנו.
כבר בהתחלה רצינו לשנות את מיקום האמבטיה, אך הקבלן מחייב שפתח הניקוז ישאר באותו מקום. כלומר- לא באמת אפשר לפנות חלל כשמשנים את מיקום האמבטיה.

חדר 4- בשנים הקרובות מיועד להיות חדר משחקים. לכן גם רצינו שיהיה קרוב לסלון, ושיהיה מבט מהמטבח. הוא בכוונה פתוח לחלל הציבורי. בעוד 10 שנים אני מניחה שהצרכים ישתנו, ואז נשול שינוי.

תודה רבה לך על תגובותיך 
לצפיה ב-'גינון (עתידי) על הגג'
גינון (עתידי) על הגג
13/12/2015 | 23:07
12
137
כחלק משיפוץ דירת הגג שלנו אנחנו מתכננים בעתיד לגנן אותה. כנראה שלא יהיה לנו תקציב לעשות את זה כעת אבל בכל זאת היינו רוצים לודא שאנחנו לא מפספסים משהו בתשתית. 

כרגע מתוכנן איטום, ומתחת לריצוף שרוולי השקיה וניקוז 32 מ"מ. האם יש משהו נוסף שחיוני לעשות כעת? מערכת השקיה? משהו אחר?

מתי לערב איש מקצוע ואיזה בדיוק? המלצות יתקבלו בברכה.

תודה
לצפיה ב-'פני בשאלה אל "מיכל תכנון נוף". נדמה לי שתמצאי אותה בפורום '
פני בשאלה אל "מיכל תכנון נוף". נדמה לי שתמצאי אותה בפורום
14/12/2015 | 08:38
87
תכנון בית.
לצפיה ב-'מי נתן לכם ייעוץ לגבי שרוולי הניקוז וההשקיה? גנן מספיק לזה?'
מי נתן לכם ייעוץ לגבי שרוולי הניקוז וההשקיה? גנן מספיק לזה?
14/12/2015 | 09:01
4
136
אני שואלת מתוך התעניינות, כמי שהולכת לשפץ את כל הבית ויש לי מרפסת של 50 מ"ר שאני רוצה להכין בלבד, מטעמי תקציב...
לצפיה ב-'לא. גנן לא מספיק'
לא. גנן לא מספיק
14/12/2015 | 12:12
3
168
אלא אם מה שאת רוצה זה להניח 5 עציצים קטנים (דגש על "קטנים") וזהו. במקרה הזה אפשר להסתפק ביעוץ במשתלה הסמוכה.
אם רוצים גינה אמיתית על גג, או גינון במיכלים גדולים - הגנן לא יספיק.

עניתי לשואלת בפורום "בונים בית".
הדבר הכי חשוב שכתבתי שם: להתיעץ עם קונסטרוקטור לפני שמעמיסים משקלים על הגג.

לצפיה ב-'תודה על התשובה וההפניה'
תודה על התשובה וההפניה
14/12/2015 | 14:30
2
116
אין לי שאיפות לגינה על הגג, חבל על הכסף, אנחנו בקושי מנצלים את המרפסת הזו, יש בה רוחות חזקות (היא בצומת של 3 כיווני אויר בין בניינים גבוהים וכיוון מערב מביא לנו המון בלאגאן) ושום דבר לא מצליח לגדול, הוצאנו עליה כבר המון כסף לאורך השנים.
בכלל, אנחנו אנשים שלא מגיע להם מרפסת כזו כי בקושי יושבים בה... רק לפני שנה קנינו סופסוף גריל גז, אחרי 15 שנה עם כזו מרפסת גדולה.
בסה"כ רוצה יותר תאורה וכמה עציצים קטנים, נראה לי שהמשתלה זה אחלה עבורי.
לצפיה ב-'רק משתלה רצינית'
רק משתלה רצינית
14/12/2015 | 15:11
1
108
לא כל משתלה. באזור שלך יש כמה משתלות שלא הייתי שואלת שם אפילו אם מים הם רטובים, כי גם בזה הם יטעו...
רק משתלה כזו שיש בה יעוץ טוב.  למשל, 'וונדי' בעין ורד.

לא סתם לבחור דברים יפים, אלא להתיעץ, לספר על התנאים ולקחת רק מה שמתאים : רוחות חזקות, כמה שעות שמש וכו'.
יש הרבה צמחים שגדלים בתנאים הללו.
לקבל הדרכה על כמות המים והדשן הנדרשים.

בהצלחה
לצפיה ב-'המון תודה מיכל!'
המון תודה מיכל!
14/12/2015 | 15:58
30
לצפיה ב-'גינון גג הוא מומחיות ספציפית'
גינון גג הוא מומחיות ספציפית
14/12/2015 | 09:28
1
163
והזמן לשלב איש מקצוע מומחה לכך הוא עכשיו, עדיף היה אתמול... ולא במהלך שיפוץ אלא רק עם תכניות מקדימות. 
כנ"ל הביצוע, נחוץ מצע קל (זו לא גינת בית, אדמה לא מתאימה למשקלים שנושאת מרפסת), שכבות איטום ונגד שורשים, רשימה ארוכה והפורום הוא למידע כללי בלבד ולא מספיק.
הכנות נקודות חשמל ומים למחשב השקיה, חשמל לתאורה רגילה ו12V, גובה מרפסת וסוג ריצוף, שיפועים. השילוב והמיקומים של כל הפרטים דורש מעצב פנים ואדריכל נוף עם מומחיות בגגות ומרפסות.
לצפיה ב-' '
14/12/2015 | 12:13
16
לצפיה ב-'תודה רבה - כיף שיש את מי לשאול'
תודה רבה - כיף שיש את מי לשאול
14/12/2015 | 14:49
65
תודה סורונה, ומיכל. 
תמי, מסתבר שאפשר לקבוע התייעצות שעתית. קבעתי לי אחת בהמלצתה של מיכל, נחכים ונראה מה הלאה.
לצפיה ב-'היי מיכל, אם את כבר פה, אז אני נדחפת עם שאלה '
היי מיכל, אם את כבר פה, אז אני נדחפת עם שאלה
14/12/2015 | 18:56
2
92
בגינה שלנו יש חומה משותפת עם השכנים מאחורה, החומה בגובה 1.20, ועליה גדר (אבל גדר ברזל פשוטה שלא מסתירה כלום).  
מכיוון שהגינה אצלנו זה השוס של הבית, אנחנו רוצים לנצל אותה כמה שיותר - אבל בשביל זה צריך ליצור פרטיות, כי חלון הסלון של השכנים הנ"ל נמצא כמעט "על החומה".
בכל אופן, אחרי כל מיני רעיונות, חשבנו על עצים בתוך אדניות עץ גדולות, שייצרו הפרדה ויעניקו פרטיות.
השאלה היא: האם האדניות זה רק בשלב הראשון ואז לא תהיה ברירה אלא לשתול אותם באדמה (החלק עליו אני מדברת מרוצף, אז אדמה אין שם), או שיש עצים שמתאימים לגידול תמידי בתוך אדנית?
אגב, גם שם יש רוחות מאוד חזקות שמגיעות מכיוון מערב, אבל יש שמש טובה רב שעות היום (אולי בחורף קצת פחות כי השמש נוטה להיות יותר נמוכה, אבל עדיין יש שמש).
תודה
לצפיה ב-'לתנאים שאת מתארת'
לתנאים שאת מתארת
14/12/2015 | 19:39
1
92
ולמגבלות מה שאני מבינה מפה, עדיף מטפסים שיטפסו על גדר המתכת.
אפשר לשים אותם בעציצים גדולים (אפשר יפים ומעוצבים) כל 2 מטרים.
ההסתרה תהיה עד גובה הגדר ולא מעבר לכך.

אם רוצים מעבר לכך, אז מטפסים לא יספיקו.
שיחים מתאימים להסתרה בגובה נמוך יותר מעצים, כיוון שעצים לא מסתירים כלום עד גובה פיצול ראשון, לרוב 180 ס"מ. יש שיחים גבוהים, 3-5 מטרים, שההסתרה שלהם מתחילה נמוך.

ולשאלתך על השתילה - בעיקרון, מיכלים/עציצים מגבילים את נפח השורשים, וזה מגביל את גודל הצמח.
כולנו מכירים את פיקוס בנימינה שאנשים מגדלים בעציצים בתור שיח נוי, אבל למעשה זה עץ גדול, ברגע שמועבר לאדמה ומפסיקים לגזום אותו, הוא מגיע לגודל עצום.
עצים קטנים כמו קומקווט (תפוז ננסי) או לגרסטרמיה הודית אפשר לגדל בעציצים, והם ישארו קטנים יותר אפילו יחסית לגודל הטבעי הלא-גדול שלהם.

לצפיה ב-'תודה רבה מיכל, עזרת לי מאוד '
תודה רבה מיכל, עזרת לי מאוד
14/12/2015 | 20:38
17
לצפיה ב-'אבן קיסר, משווק מורשה - מה המשמעות?'
אבן קיסר, משווק מורשה - מה המשמעות?
13/12/2015 | 20:47
1
87
אהלן
מה המשמעות לקנות אבן קיסר ממשווק מורשה ללא מורשה?
לצפיה ב-'לא ידעתי שיש משווקים לא מורשים'
לא ידעתי שיש משווקים לא מורשים
15/12/2015 | 13:00
91
מי שלא מורשה בודאי קונה עודפים ממשווק מורשה...או משהו דומה.

צריה להיות משמעות מבחינת אחריות על המוצר  - ושווה לבדוק מה המשווק הלא מורשה מציע מהבחינה הזו.
לצפיה ב-'חוות דעת על תכנון דירה'
חוות דעת על תכנון דירה
13/12/2015 | 17:50
9
320
היי,
אנחנו בונים יחידת דיור מתחת לבית שלנו ואשמח לחוות דעתכם על התכנית המצורפת,
כיום הבית בנוי על עמודים כך שמה שכרגע קיים בשטח הן המדרגות, העמודים והממ"ד, את שאר הדברים אפשר להזיז.
על התכנית הזו היו לנו כמה הערות והתלבטויות ואשמח לשמוע את חוות דעתכן,
- מבחינת שירותי אורחים- אנחנו מתלבטים האם יש צורך בהם או שחדר רחצה אחד מספיק, אשמח לשמוע המלצות מניסונכם. המחשבה הראשונית שלנו היתה לתכנן ארון אחסון מתחת למדרגות וכך לנצל את השטח הזה.
בנוסף, אם נשאיר את שירותי האורחים נרצה לבטל את הכיור החיצוני והקיר הדקורטיבי שצמוד אליו ולהכניס את הכיור לתוך השירותים, מה הגודל המינימילי של חדר שירותים שמכיל גם כיור?
- אנחנו חושבים לבטל את הקיר המפריד בין הסלון למטבח (אין לנו טלויזיה כך שזו לא בעיה), ועל קיר המטבח שצמוד לחדר השינה לתכנן קיר גבוהים.
- מבואת כניסה- לדעתנו דיי מיותרת, חושבים שעדיף להרחיק את הדלת כך שהכניסה תהיה מיד לאזור הסלון (כמובן להפוך את כיוון פתיחת הדלת).
- בחדר השינה יהיה חלון נוסף על קיר גב המיטה.
אשמח לשמוע כל הערה! תודה רבה :)

לצפיה ב-'היחידה היא למגורים או להשכרה?'
היחידה היא למגורים או להשכרה?
13/12/2015 | 18:00
3
136
אני שואלת כי התכנון אינו מיטבי בעיני אבל אם הרעיון הוא לתכנן הכי זול והכי סטנדרטי אז  ואני רואה כמה אופציות לתכנון טוב יותר, למשל מיקום הסלון שאינו מוצלח בעיני ומיקום פינת האוכל באיזור הכי רחב ומרווח בבית, אבל מרוחק מהמטבח, כך שלא נעים לאכול שם ביומיום... בכלל העובדה שהמטבח הוא חדר סגור לא מדהימה בעיני.
לצפיה ב-'היחידה מיועדת למגורים'
היחידה מיועדת למגורים
13/12/2015 | 18:06
2
113
כרגע מתוכננת למגורי זוג.
אנחנו גם לא אהבנו את הרעיון שהמטבח יהיה סגור ורוצים לבטל את הקיר המפריד בין המטבח לסלון, ולתכנן מטבח ר' על הקיר שמקביל לחדר השינה.
תודה על התשובה! אשמח לשמוע את חוות דעתך גם על שאר השאלות ששאלתי למעלה..
לצפיה ב-'אני הייתי משאירה את שרותי האורחים, שתי אסלות בבית זה חובה '
אני הייתי משאירה את שרותי האורחים, שתי אסלות בבית זה חובה
14/12/2015 | 09:09
1
91
לטעמי בין אם אם גרים בבית שניים או חמישה אנשים.
בעניין המבואה אני אוהבת אותה, יותר נעים מאשר דלת כניסה ליד הספה ובכל מקרה צריך להפוך את כיוון הדלת...

לצפיה ב-'תודה מרי! אכן גם אנחנו נוטים לכיוון הזה'
תודה מרי! אכן גם אנחנו נוטים לכיוון הזה
14/12/2015 | 09:45
48
כרגע נראה לנו שנצמצם את השירותים למינימום ההכרחי כדי להגדיל את האזור המרכזי כמה שיותר.
כתבת שלטעמך מיקום הסלון לא מיטבי, איפה היית ממליצה למקם אותו?
ושוב תודה
לצפיה ב-'אני רק מילה על המבואה והמטבח'
אני רק מילה על המבואה והמטבח
14/12/2015 | 08:50
1
107
אני חושבת שאכן צריך להרחיק את הדלת אחורה, אבל במקום קיר בין המבואה לסלון בכל זאת להשאיר מחיצה פתוחה חלקית. זה כל כך הרבה יותר נעים להיכנס למבואה מאשר לסלון ישירות, גם ליושבים בסלון וגם לנכנסים. 

הייתי מקימה במקום הקיר הזה ספריה פתוחה לשני הצדדים, או קיר משרביות, או כל אופציה אחרת למחיצה קלה שמאפשרת תחושה של מבואה ובכל זאת מבט אל הסלון כדי שלא תהיה סגירות. 

לגבי המטבח - הייתי פותחת את הקיר הנ"ל, אבל שוב משאירה משהו חלקי - אולי אי או משהו כזה. הייתי מאריכה את הקיר הגובל בארונות הגבוהים כך שמי שנמצא לידם לא יראה את כל הכניסות לשירותים, ומתכננת אותו מחדש כך שהמקרר יהיה חלק ממנו או מהקיר החדש שייווצר. 

בניגוד למרי המומחית שלנו, אני דווקא מבינה את הצורך בשולחן אוכל גדול בפינה מאוד מרווחת, כי לפי ה"אין טלוויזיה" אני מניחה שהשולחן הזה הוא אחד המרכזים של הבית ביום יום. אם יפתחו הקירות הסוגרים את המטבח בחלקו התחתון, המרחק לא יהיה גדול, ועל האי אפשר לתכנן כ-3 מקומות ישיבה שמביטים לסלון ויוצרים פתיחות. 
לצפיה ב-'תודה! רעיון מצוין'
תודה! רעיון מצוין
14/12/2015 | 09:43
38
אהבתי מאוד את הרעיון של מחיצה קלה כלשהיא, נבחן אותו.
מבחינת מיקום הסלון, דווקא בעינינו האופציה הנוכחית מרווחת יותר מאשר להחליף בינו לפינת האוכל, מה דעתך? כן חשוב לנו שהסלון יהיה מרווח ומזמין גם אם זה יהיה על חשבון פינת אוכל מצומצמת יותר...
לצפיה ב-'שרותי אורחים- 1.47x81'
שרותי אורחים- 1.47x81
14/12/2015 | 09:24
1
57
זה מה שיש אצלנו בבית.
לא יכולה לדמיין שאפשר להקטין את החדר המסכן הזה עוד יותר. מצד שני, יש בו אסלה וכיור קטן, ואין בעיה תיפקודית.
לצפיה ב-'תודה רבה! עזרת לי... '
תודה רבה! עזרת לי...
14/12/2015 | 09:45
13
לצפיה ב-'הייתי מנסה להחליף בין המטבח לסלון'
הייתי מנסה להחליף בין המטבח לסלון
14/12/2015 | 12:16
43
כמובן בקונספט של מטבח פתוח.
לצפיה ב-'ריצוף- כפרי דמוי אבן לא אחיד איכות מעולה-איפה?'
ריצוף- כפרי דמוי אבן לא אחיד איכות מעולה-איפה?
13/12/2015 | 15:47
9
177
איפה אפשר לראות מבחר כזה? ( פה ושם ניסיתי ולא ראיתי מספיק)
האם חשוב להקפיד על פול בודי?
האם יש לזה משמעות מלבד במקרה של צ'יפים?
האם מקדם החלקה גבוה למטבח מהווה בעיית נקיון?
לצפיה ב-'בעמודי שלמה יש דמויי טרוורטין ושות' מאוד מוצלחים'
בעמודי שלמה יש דמויי טרוורטין ושות' מאוד מוצלחים
13/12/2015 | 17:14
1
65
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/12/2015 | 21:27
14
לצפיה ב-'בסטודיו קרמיקה יש אריח מקסים'
בסטודיו קרמיקה יש אריח מקסים
13/12/2015 | 22:55
3
110
נקרא "אקווטין" יש בבז' ובאפור, ב3 גדלים (מיקס). ממש יפה ומאד איכותי.
לצפיה ב-'תודה. הצצתי באתר- מבלבל מאוד המינוחים קרמיקה וגרניט פורצלן'
תודה. הצצתי באתר- מבלבל מאוד המינוחים קרמיקה וגרניט פורצלן
14/12/2015 | 10:51
2
75
מה ההבדל בעצם?
וכמה זה חשוב להקפיד על פול בודי?
לצפיה ב-'אין באמת דבר כזה גרניט פורצלן'
אין באמת דבר כזה גרניט פורצלן
14/12/2015 | 16:14
1
124
יש פורצלן... שהוא סוג של קרמיקה אבל חזקה יותר.
ההבדל הוא בחומרים שמכניסים ומהם אופים את התערובת, כי שניהם עשויים מחומרים דומים בכללי.
הפורצלן נאפה בחום גבוה יותר והוא עמיד יותר מהקרמיקה.
פול בודי, זה אומר גוף מלא (מן הסתם)כך שגוף האריח והציפוי הם מאותו החומר כך שאם יש פגיעה לא יהיה פגם בצבע אחר. זה לעומת אריחי פורצלן שיש עליהם זיגוג והגוף הוא חומר עליו יש ציפוי שונה.

לצפיה ב-'תודה על ההסבר .'
תודה על ההסבר .
15/12/2015 | 17:40
7
לצפיה ב-'חלמיש'
חלמיש
15/12/2015 | 12:56
2
62
עדיף פול בודי
באריחים מסויימים ממש קשה לגרור סחבה על אריח עם מקדם החלקה גבוה ויש לקחת את זה בחשבון
לצפיה ב-'קשה עם סחבה באלו דמויי חול? יש דרך לדעת כשמסתכלים על האריח?'
קשה עם סחבה באלו דמויי חול? יש דרך לדעת כשמסתכלים על האריח?
15/12/2015 | 17:42
1
17
לצפיה ב-'אפשר לדעת כשנוגעים באריח'
אפשר לדעת כשנוגעים באריח
15/12/2015 | 17:55
18
לצפיה ב-'וילונות בנחלת בנימין'
וילונות בנחלת בנימין
13/12/2015 | 15:24
4
131
המחירים בירושלים מטורפים. המעצבת שלי טוענת שאפשר להשיג בד לוילון ב15-20 ש"ח למטר ללא תפירה. נשמע לי הזוי, האם נכון?   וכדאי באמת לקנות בד ולתת לתופרת? מאד אשמח לתגובות מבעלות ניסיון בעהיין. תודה!

לצפיה ב-'נכון מאוד. אם את יודעת לבחור בד. אם לא קחי איתך'
נכון מאוד. אם את יודעת לבחור בד. אם לא קחי איתך
13/12/2015 | 15:28
3
131
מישהי שמבינה בתפירה.
כדי לחסוך ניתן היום לתלות בד עם קליפסים וצריך לתפור רק מכפלת.
לצפיה ב-'כ"כ זול?'
כ"כ זול?
13/12/2015 | 15:33
2
34
לצפיה ב-'ממוצע-30 שח למטר. יש בפחות ואם קונים כמות גדולה'
ממוצע-30 שח למטר. יש בפחות ואם קונים כמות גדולה
13/12/2015 | 15:45
1
98
המחיר יורד בהרבה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/12/2015 | 16:04
19
לצפיה ב-'איש/ חברת שיש מומלצים'
איש/ חברת שיש מומלצים
12/12/2015 | 22:08
23
263
נשמח להמלצה לאיש/ חברת שיש מעולים ואמינים באזור המרכז. עם דגש על גימורים יפים- חיבורים של שיש, כיור וכו..
תודה רבה!
לצפיה ב-'ממליצה בחום על שיש איציק מחולון עובדת איתם כבר שנתיים'
ממליצה בחום על שיש איציק מחולון עובדת איתם כבר שנתיים
13/12/2015 | 09:34
2
179
צרי קשר עם יובל  - 052-5052401
לצפיה ב-'יקרים'
יקרים
13/12/2015 | 13:40
1
162
נתנו לי הצעה שיקרה ביותר מ 20% ממקומות אחרים...
לצפיה ב-'למי שרוצה קיסר ממשווק מורשה אין המון אופציות למחירים...'
למי שרוצה קיסר ממשווק מורשה אין המון אופציות למחירים...
13/12/2015 | 17:19
189
המחיר הוא די אחיד.
שיש איציק נותנים ללקוחות שלי מחירים מצויינים והוגנים והשירות והאיכות שווים את המחיר. אני לא ממליצה יותר על אנשי שיש זולים, היה לי מספיק מזה.
לצפיה ב-'פרביטל'
פרביטל
13/12/2015 | 09:51
11
182

הכי טובים שיש
לצפיה ב-'תודה לשתיכן. אז קיבלנו הצעות מחיר-'
תודה לשתיכן. אז קיבלנו הצעות מחיר-
13/12/2015 | 16:56
10
260
 גם מפרביטל וגם משיש איציק ושניהם נתנו לנו הצעות גבוהות..
למישהו יש ניסיון עם שיש כהן?
לצפיה ב-'אם איימו עלי בתביעה לפני כמה שנים כי כתבתי את דעתי עליהם!'
אם איימו עלי בתביעה לפני כמה שנים כי כתבתי את דעתי עליהם!
13/12/2015 | 17:17
9
280
החיפוש של הזול עולה ביוקר ואני לא ממליצה יותר על איש שיש זול, לא שווה!
כל אחד יעשה מה שירצה אבל איש שיש צריך להיות מקצוען ולספק איוכת טובה באחריות ולא להיות הכי זול.
לצפיה ב-'היה הפרש של כמעט 6,000 שח'
היה הפרש של כמעט 6,000 שח
13/12/2015 | 17:39
8
191
בין ההצעות שקיבלנו מהם לבין עוד אנשי שיש אחרים.. 
אנחנו ממש לא מחפשים את הזול ביותר וברור לנו שלזול לעיתים קרובות יש גם השלכות. אבל אני מאמינה שיש גם אנשי שיש אמינים, שעושים עבודה טובה במחירים קצת יותר נמוכים.. 
בכל מקרה, אם יש עוד המלצות ממש נשמח לשמוע.. 

תודה רבה על הכל :) 
לצפיה ב-'וזה לא מעורר בך חשד? כזה פער לא סביר?'
וזה לא מעורר בך חשד? כזה פער לא סביר?
13/12/2015 | 17:51
7
205
תנסי את יוסי: 050-7296550
קולגות המליצו לי עליו בחום ואצל לקוחות  שלי שהמלצתי להם, עשה עבודה מקסימה ובצורה מאוד נעימה.
לצפיה ב-'מה המשמעות של משווק מורשה?'
מה המשמעות של משווק מורשה?
13/12/2015 | 18:40
1
153
לעומת משווק לא מורשה?

לצפיה ב-'המשמעות היא שאין אחריות'
המשמעות היא שאין אחריות
13/12/2015 | 22:50
161
אבן קיסר נותנים אחריות ל3 שנים על שיש שנקנה אצל מעבד מורשה בלבד.
גם אני כמו תמי, מציעה לא להתפתות להצעות זולות, כי עבודה לא יפה של שיש יכולה להחריב מטבח שלם.
לצפיה ב-'מעורר מעורר.. '
מעורר מעורר..
13/12/2015 | 23:12
4
180
אבל לשני הכיוונים.. 
נבדוק עם יוסי. תודה תמי!
לצפיה ב-'מעניין אותי לשמוע מה החשד המתעורר לכיוון השני?'
מעניין אותי לשמוע מה החשד המתעורר לכיוון השני?
14/12/2015 | 09:21
3
75
לצפיה ב-'אולי אני תמימה וצעירה בכל הנושא אבל אסביר ;)'
אולי אני תמימה וצעירה בכל הנושא אבל אסביר ;)
14/12/2015 | 22:56
2
145
בהנחה שגם הזול וגם היקר יתנו לי בסופו של דבר אותו חומר (אבן קיסר במקרה הזה.. ושאף אחד לא ינצל את העובדה שאני לא מבינה בעניין יותר מידי ויתנו לי סוג ב' או חומר זול יותר)-  לא ברור לי למה ההפרש כ''כ גדול 'רק' על עבודה טובה. (כמובן שרק במרכאות. אין ספק שעבודה טובה זה רמה אחרת לגמרי ושיש לה משמעות רבה מכל המובנים) נוצרת לי איזשהי הרגשה שאולי אני משלמת בשביל השם. ושאני יכולה להשיג שיש מעולה שעשוי טוב באיכות לא פחות טובה ובמחירים שיהיו לנו יותר נוחים ;)

לצפיה ב-'את טועה! לגמרי יש בשוק המון זיופים של קיסר והמון סוג ב''
את טועה! לגמרי יש בשוק המון זיופים של קיסר והמון סוג ב'
14/12/2015 | 23:06
1
457
ויש הבדל גדול בצורת המדידה, העיבוד וההתקנה. התקנה לא טובה יכולה להיות של שיש שלא לוטש עד הסוף, התקנה שפוגעת בקירות ובפרזול של ההמגירות, התקנה של שיש בשיפוע שמפריע להתנהלות (לא מפולס או מעובד באלכסון), התקנה לא טובה של הכיור כך שהוא עקום או לא מותקן אחיד, יש מקרים של שינוי צבע, כתמים בלתי מוסברים ואין אחריות של קיסר כי לא עבדת עם מתקין מורשה או שהחומר לא שלהם...
חומרים מגיעים ממדינות שכנות, לקוחות שלי נפלו עם ספק זול מהשטחים שמכר שיש במחירים סופר אקרקטיביים הכל היה טוב עד שהיה רע והם נשארו במטבח עם שיש מחוספס, עקום ובלי אחריות.
אנשים רבים משלמים יותר על קניה מיבואן רשמי לעומת יבוא מקביל, כדי לקבל אמא ואבא למוצר ואחריות בהתאם. ואם את חושבת שלא יעבדו עליך את טועה.
לצפיה ב-'אוקיי תודה! העלית נק חשובות שלא חשבנו עליהם. נקח לתשומת לבנו'
אוקיי תודה! העלית נק חשובות שלא חשבנו עליהם. נקח לתשומת לבנו
15/12/2015 | 21:57
28
לצפיה ב-'פנינת השיש מראשון לציון.'
פנינת השיש מראשון לציון.
13/12/2015 | 21:02
1
175
הייתי מאוד מרוצה מהמוצר ומהשירות שקיבלנו מהם ממש עכשיו.
לצפיה ב-'תודה, נבדוק :)'
תודה, נבדוק :)
13/12/2015 | 23:13
40
לצפיה ב-'פרביטל מעולים'
פרביטל מעולים
14/12/2015 | 12:15
130
יקרים בצורה לא מאוד משמעותית מאחרים, אבל נותנים ביצוע מצוין שמקפיץ את כל המטבח.
לצפיה ב-'שיש גטניו. הכי טובים שיש.'
שיש גטניו. הכי טובים שיש.
15/12/2015 | 12:24
4
61
לצפיה ב-'היזהרו משיש גטניו חאפרים אני במלחמות איתם '
היזהרו משיש גטניו חאפרים אני במלחמות איתם
15/12/2015 | 16:04
3
209
התקינו  כיור צד אחד שקוע צד אחד תקין
מרווחים בין המשטחים
משטח פגום עם מכות
קובעים איתך 3 פעמים והמתקין לא מגיע וגם לא מעדכן לבסוף מגיע בלי התראה ומתקין ללא נוכחות של הלקוח ומגלים כל הליקויים שציינתי .
וזה לא שפניתי לספק שיש סוג ב הם אחד מהספקים של הקבלן ונחשבים לטובים .
שולחים טכנאי עם אקדח סיליקון כאילו זה יפתור את הבעיות .
לוקחים אחריות על הבעיות אך לא מוכנים להשקיע בתיקון כמו שצריך או להחליף את המשטח .
כיור של אקוואטופ שנקנה ביותר מ 2000 שח הותקן עקום נראה כאילו עומד ליפול .
אני שוקל להתלונן עליהם גם אצל אבן קיסר.
אלפי שקלים שמתי על המשטח מעל ל 11 אלף שח לא כולל הכיור .
אני במלחמות איתם כנראה שנגיע לבית משפט 
לצפיה ב-'צר לי לשמוע. לי יש נסיון של עשרות לקוחות איתם'
צר לי לשמוע. לי יש נסיון של עשרות לקוחות איתם
16/12/2015 | 21:42
66
וכולם מרוצים.
לצפיה ב-'שייקה - אפשר לשאול באיזה סניף של גטניו מדובר?'
שייקה - אפשר לשאול באיזה סניף של גטניו מדובר?
16/12/2015 | 22:42
1
59
אני מניחה שכל סניף עובד עם מתקינים אחרים ואולי לרוע מזלך נפלת על מתקין גרוע.

לצפיה ב-'בוודאי , סניף פתח תקווה .גם אם נפלתי על מתקין גרוע הייתי'
בוודאי , סניף פתח תקווה .גם אם נפלתי על מתקין גרוע הייתי
17/12/2015 | 11:52
59
מצפה מגטניו לקחת אחריות ולהחליף את המשטח וכו .
לא ציפיתי לפיצוי על אובדן ימי עבודה ,עוגמת נפש וכו .
סה"כ ביקשתי שייקחו אחריות יחליפו את המשטח שאקבל את מה ששילמתי עבורו לא מעבר ומנותן שירות /ספק או לא משנה איך תקראו לזה ציפיתי והתאכזבתי .
לצפיה ב-'האם שיש חלילה לא טוב לארונות במקלחת ?'
האם שיש חלילה לא טוב לארונות במקלחת ?
12/12/2015 | 21:42
2
81
שלום 
רצינו להשתמש בשיש מאבן חלילה בתור משטח לארונות אמבטיה 
האיש של השיש אומר שהחלילה מתקלף ונהרס לאורך שנים לכן עדיף קיסר..
זה נכון ? למישהו היה נסיון עם חלילה שנהרס ?
תודה 
זהר 

לצפיה ב-'זה אבן חלילה... חומר טבעי סופג חוטף חורים פגיע לכתמים'
זה אבן חלילה... חומר טבעי סופג חוטף חורים פגיע לכתמים
12/12/2015 | 21:47
1
91
עדיף קיסר מנסיון.
לצפיה ב-'תודה , עזרת לי'
תודה , עזרת לי
12/12/2015 | 22:47
16
לצפיה ב-'בסוף שבוע של ממון היתה כתבה על מטבחים'
בסוף שבוע של ממון היתה כתבה על מטבחים
12/12/2015 | 21:38
3
233
מעניין. השוו בין חברות מטבחים. השאלה איך אפשר להביא לכאן את הכתבה...
לצפיה ב-'בטח, זה מעניין מאוד, למה לא?'
בטח, זה מעניין מאוד, למה לא?
12/12/2015 | 21:46
2
78
לצפיה ב-'אז אולי נצלם ונכניס לכאן, אני לא יודעת איך לעשות את זה...'
אז אולי נצלם ונכניס לכאן, אני לא יודעת איך לעשות את זה...
12/12/2015 | 23:23
1
61
לצפיה ב-'גם לא אין מושג... ואני לא קוראת עיתונים בכלל'
גם לא אין מושג... ואני לא קוראת עיתונים בכלל
13/12/2015 | 09:35
54
לצפיה ב-'עיצוב הסלון ומיקום המנורות'
עיצוב הסלון ומיקום המנורות
12/12/2015 | 18:48
4
342
שלום,
אני בעיצומו של שיפוץ וצריך להחליט על מיקום המנורות בסלון ופינת האוכל וכל שקעי החשמל.
בתמונה המצורפת ניתן לראות את הסלון כפי שהוא היום(ללא המנורות), הטלוויזיה ממוקמת במרכז הקיר ומרכז הסלון והשולחן נמצאים בדיוק מולה.
האם כדאי לדחוף את הסלון לכיוון המרפסת ולהחליף את הקיים בספה פינתית,לקרב גם את הטלוויזיה למרפסת  ואז גם לדחוף את פינת האוכל ככה שיישאר יותר מרחב בכניסה לבית?
רעיונות אחרים יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'מה המידות? מתנצלת אבל מראה עיניים ותלת מימד לא אומרים לי'
מה המידות? מתנצלת אבל מראה עיניים ותלת מימד לא אומרים לי
12/12/2015 | 21:10
3
73
כלום בלי תכנית עם מידות.
לצפיה ב-'הנה בקובץ המצורף'
הנה בקובץ המצורף
12/12/2015 | 22:25
2
187
לצפיה ב-'אכן, נראה קצת צפוף באיזור פינת האוכל'
אכן, נראה קצת צפוף באיזור פינת האוכל
13/12/2015 | 09:32
1
110
בהחלט מתקבל על הדעת ספת "ר" שתפנה יותר מקום לשולחן.
אבל אני הייתי הופכת בכלל את המיקום של הספה והמזנון כי מזנון ושולחן פינת אוכל תופסים פחות נפח מאשר ספות ושולחן פינת אוכל ובנוסף יותר נעים לשבת עם הפנים לכיוון השני לטעמי.
לצפיה ב-'רעיון מעניין, תודה!'
רעיון מעניין, תודה!
13/12/2015 | 21:27
7
לצפיה ב-'סיימנו! יש בית!'
סיימנו! יש בית!
12/12/2015 | 10:50
17
560
בואו לראות איך יצא לנו

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...

תודה לכל מי שעקב וקרא!
ואם יש שאלות, הרגישו חופשי לשאול.

לצפיה ב-'תתחדשו ותהנו!!! הכל מקסים ומשובב אבל מה זה החיפוי המדהים'
תתחדשו ותהנו!!! הכל מקסים ומשובב אבל מה זה החיפוי המדהים
12/12/2015 | 18:40
1
190
הזה במטבח?????
לצפיה ב-'חיפוי מעל השיש'
חיפוי מעל השיש
13/12/2015 | 21:05
127
החיפוי הוא פשוט אריחי ריצוף. קרמיקה. אריחים גדולים - 45 על 90 - שמיועדים במקור לריצוף חוץ.

ותודה רבה! 
לצפיה ב-'התחדשו!!!! :)'
התחדשו!!!! :)
12/12/2015 | 20:04
31
לצפיה ב-' איזה יופי של תוצאה. ואיזה יופי של '
איזה יופי של תוצאה. ואיזה יופי של
12/12/2015 | 21:21
107
מסע. זה ממש לא מובן מאליו. יישר כוח!

שיהיה בהנאה. 
לצפיה ב-'אהבתי מאוד! תתחדשו ותהנו!'
אהבתי מאוד! תתחדשו ותהנו!
12/12/2015 | 23:34
24
לצפיה ב-'חמים ומקסים! תהנו '
חמים ומקסים! תהנו
13/12/2015 | 06:52
21
לצפיה ב-'תתחדשו '
תתחדשו
13/12/2015 | 09:06
81
הבית נפלא !!!!!!

לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם! תענוג שהצטרפתם אלינו '
תודה רבה לכולכם! תענוג שהצטרפתם אלינו
13/12/2015 | 21:06
23
לצפיה ב-'לגברת נחשון היקרה'
לגברת נחשון היקרה
13/12/2015 | 23:03
4
193
קראתי את הבלוג שלך מההתחלה, ורציתי לומר תודה;
מעבר לבית המתוק והמזמין שיצרתם, אני מוצאת את עצמי חושבת הרבה על הכתיבה שלך,
שממנה מצטיירת דרך חיים יצירתית, שמחה ונדיבה, ובעיקר מאד לא פולנית...
סתם דוגמא, הנסיעות התכופות למצפה רמון, שממני היו מוציאות מן הסתם סדרת אנחות קורעות לב, מתוארות על ידך בכזאת חינניות ומסתיימות תמיד באנשים נחמדים ובאוכל טעים.
הבאת אותי להרהורים על סדר עדיפויות, על אהבת הארץ והאדם, על משפחה ובית, ועל הדרך שכל אלה יכולים להשתקף בעיצוב בית.
אם יש סיבה שהאינטרנט נברא, אולי המפגשים האקראיים האלה עם אנשים שונים ומעוררי השראה הם הסיבה :)
תודה... ותמשיכו לעשות חיים. זה נהדר!
לצפיה ב-' '
14/12/2015 | 08:33
22
לצפיה ב-'לא יכולת לנסח את זה טוב יותר '
לא יכולת לנסח את זה טוב יותר
14/12/2015 | 09:35
31
לצפיה ב-'וואו, תודה רבה! ממש התרגשתי '
וואו, תודה רבה! ממש התרגשתי
14/12/2015 | 14:31
100
זה ממש נחמד מצדך לכתוב את זה.
תודה!
לצפיה ב-'אין לי אלא הסכים אתך!'
אין לי אלא הסכים אתך!
14/12/2015 | 21:41
88
גברת נחשון ניחנה בראייה חיובית ובחוסר חשדנות כלפי בעלי המקצוע.
מחמם את הלב
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
14/12/2015 | 07:47
83
כבר לא מוצאת מילים חדשות שיביעו את הערכתי הרבה!
יצא מקסים, מאחלת לכם רגעים נעימים וחמימים בפנינה הדרומית המושקעת שלכם.

לצפיה ב-'תתחדשו! היה מרתק לעקוב אחרי הבלוג שלך.'
תתחדשו! היה מרתק לעקוב אחרי הבלוג שלך.
14/12/2015 | 12:17
28
לצפיה ב-'מקסים!'
מקסים!
15/12/2015 | 12:50
1
44
אהבתי את הטאפטים, במיוחד זה שבמטבח.
לצפיה ב-'זה גם הפייבוריט שלי :)'
זה גם הפייבוריט שלי :)
15/12/2015 | 20:58
25
בכלל, כל הקטלוג של פיפ סטודיו הוא ממש להיט!
ותודה רבה!
לצפיה ב-'מנורת מטבח/סלון זקוקה לעזרתכן'
מנורת מטבח/סלון זקוקה לעזרתכן
12/12/2015 | 10:44
2
123
הי בנות, נתקלתי מספר פעמים במנורת מטבח/סלון שאהבתי, אך כרגע לא מוצאת תמונה להמחשה. תיאור המנורה: מוט שחור ארוך שממנו יוצאות מנורות קטנות. האם מישהי יודעת על מה אני מדברת. אם כן, אשמח לדעת מהיכן ניתן לרכוש.

שבת שלום
לצפיה ב-'זה נקרא "פס צבירה" קונים בכל חנות תאורה'
זה נקרא "פס צבירה" קונים בכל חנות תאורה
12/12/2015 | 15:01
1
53
לצפיה ב-'תודה מרי פופ'
תודה מרי פופ
22/12/2015 | 09:54
5
לצערי לא מצאתי.. התכוונת למחסני תאורה וכאלה? מחפשת משהו יותר "עמיד"..
האם לדעתך סוג תאורה שכזה, יכול להתאים גם לסלון או רק למטבח?
לצפיה ב-'פינות אחרונות למטבח - תודה!!'
פינות אחרונות למטבח - תודה!!
12/12/2015 | 10:12
9
790
אז ככה,
הזמנו מטבח "ח" עם חצי אי, שאותו נעשה מבוצ'ר אלון.
צבע המטבח הוא לבן עתיק p50 (דלתות מפולימר)
ידיות מושחרות.
הריצוף שלנו הוא בצבע גרז'
אנחנו נוטים ללכת על שיש אבן קיסר 4330, או למינם בצבע מקביל.
1) איזה חיפוי יהיה מתאים למטבח כזה??
2) יש לנו מקום לכיור שמתאים לארון 60, שמעתי על aquatop. אשמח לשמוע על כיורים מומלצים ומה עדיף - נירוסטה, גרניט או קריסטדור?
אני מצרף תמונה של תוכנית המטבח, הריצוף, הדגם של הארון והידית (השחורה ללא העיטור) ודוגמה של מטבח שדומה למה שבחרנו.
לצפיה ב-'קיסר 4330 מתאים למטבח '
קיסר 4330 מתאים למטבח
12/12/2015 | 15:09
196
מבחינת החיפוי, אפשל להשאר עם הצבעים העדינים, וללכת על בריקים לבן/קרם או בדוגמת אבן, אבל אפשר גם להכניס קצת צבע עם אריחים מצויירים, לא חייב להיות צבעוני ממש, אפשר בצבעים עדינים. אריחים כאלו אפשר למצוא אצל רוחמה שרון, בסטודיו ורדי בנען, בחלמיש, בחזי בנק ובשאר חנויות קרמיקה שיש בהן אריחים מצויירים צבעוניים.
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה על כיור וחברת כיורים'
אשמח לקבל המלצה על כיור וחברת כיורים
13/12/2015 | 13:55
73
מה דעתכם על כיור גלקסי של aquatop מסוג קריסטדור?
לצפיה ב-'המטבח שלנו לבן עתיק ריצוף גרז''
המטבח שלנו לבן עתיק ריצוף גרז'
13/12/2015 | 14:25
6
406
עדיין לא הוכנסו מוצרי החשמל בצבע שחור
לצפיה ב-'איזה שיש עשיתם?'
איזה שיש עשיתם?
13/12/2015 | 14:28
5
99
וגם איזה סוג בוצר?
לצפיה ב-'שיש קיסר 5220 (מהחדשים) המשטח לאמי משטח יפיפה'
שיש קיסר 5220 (מהחדשים) המשטח לאמי משטח יפיפה
13/12/2015 | 14:30
4
657
לצפיה ב-'יותר פרטים'
יותר פרטים
13/12/2015 | 14:34
3
115
איפה עשיתם את השיש והלאמי וכמה עלה לכם?
לצפיה ב-'את השיש עשינו אצל איש שיש .המשטח ממשיך לתוך הארון המתקפל'
את השיש עשינו אצל איש שיש .המשטח ממשיך לתוך הארון המתקפל
13/12/2015 | 14:51
2
141
למרות שהתוצאה נהדרת הדרך עם איש השיש היתה לא פשוטה.לא אפרסם אותו.
משטח הלאמי נרכש בחנות המטבחים "זיו" עבודה מעולה.
לצפיה ב-'איפה עשיתם את החיפוי למטבח?'
איפה עשיתם את החיפוי למטבח?
13/12/2015 | 15:33
1
51
לצפיה ב-'קנינו בחזי בנק'
קנינו בחזי בנק
13/12/2015 | 16:01
51
לצפיה ב-'מחיר למטבח'
מחיר למטבח
12/12/2015 | 08:56
11
503
היי,
אמא שלי סגרה לבד מטבח מול נגר, התקינו לה את הארונות בינתיים ללא הדלתות.
המחיר שאמרו לה הוא 45,000שח ובהתחשב בתוצאה המחיר נראה לי ממש ממש גבוה.
בקלפות יש פרזול של בלום ובמגרות לא הצלחתי לראות אך הן נראות לי ממש פשוטות.
הצבע הוא צבע בתנור.
אין מזווה, יש אי, מצרפת לכם תמונה, באי יש ארבע מגרות עמוקות.
המחיר לא כולל שיש,כיור וכו אלא רק את ארונות המטבח .
מה דעתכם על המחיר?
אגב, היא לא שילמה עדיין הכל.
לצפיה ב-'יש פה לא מעט ארונות, בזכות המבנה המיושן של הארונות מעל השיש'
יש פה לא מעט ארונות, בזכות המבנה המיושן של הארונות מעל השיש
12/12/2015 | 09:24
4
277
המחיר לא זול אבל גם לא חריג גבוה.
אי אפשר לדעת כרגע בלי החזיתות לגבי הפרזול, אבל לבלום יש גם דגמים זולים יותר.
מה דגם החזיתות, חלקות לגמרי או עם דוגמא? יש משמעות גם לזה.
לצפיה ב-'החזיתות חלקות '
החזיתות חלקות
12/12/2015 | 09:49
3
211
מפריע לי שהמגרות נראות פשוטות מבפנים. ציפיתי למגרות ברמה יותר גבוהה לאור המחיר. נכון שיש הרבה קלאפות מעל השיש אך לעומת זאת אין מזווה עם מדפים נשלפים .
יש לי תחושה שהיא יכלה לקבל את אותו המטבח בכמה אלפי שקלים פחות לפחות.
לצפיה ב-'אז מה יעזור עכשיו לאכול את הלב?'
אז מה יעזור עכשיו לאכול את הלב?
12/12/2015 | 15:37
151
כן...אני חושבת שיכלה להזמין באחת מהחברות שמבצעות מטבחים עכשויים וחדשניים, ולקבל בכסף הזה משהו יותר עדכני.
לצפיה ב-'מה זה משנה, עכשיו קצת מאוחר להתלונן...'
מה זה משנה, עכשיו קצת מאוחר להתלונן...
12/12/2015 | 15:39
129
מה שנשאר לך לעשות עכשיו זה רק לבדוק שהמפרט אכן תואם את מה שמקבלים ולנסות לבקש צ'ופרים גם אם הם לא כתובים בחוזה (אולי הארכת אחריות או שידרוג פירזולים או ידיות).
והאמת, במקומך, כדי שאמא שלך תרגיש טוב, אל תגידי לה שום דבר על מה שאת חושבת על המחיר, רק תגידי שיצא מקסים ונראה טוב והכי חשוב שיהיה לה שימושי ושהיא תהנה מזה שנים רבות.
לצפיה ב-'יתכן שאת צודקת אבל העבודה מורכבת מכ"כ הרבה פרמטרים שקשה לדעת'
יתכן שאת צודקת אבל העבודה מורכבת מכ"כ הרבה פרמטרים שקשה לדעת
12/12/2015 | 18:18
165
בכל מקרה ניכר שלא היה כאן מגע עיצובי וחבל.
אבל כרגע מה יעזור אם תביעי מורת רוח? את אמא שלך זה פשוט יעציב ואת הנעשה אין להשיב.
לצפיה ב-'אנחנו עשינו מטבח ב40 אלף שקל באביבי'
אנחנו עשינו מטבח ב40 אלף שקל באביבי
12/12/2015 | 18:32
217
צביעה בתנור עם חזיתות בדוגמא.
מטבח של בערך 5-6 מטר, בסה"כ קלפה אחת מעל הכיור.  כל היתר מגירות בלבד בלי ארונות.

בקיצור לא יצא לכם כזה יקר
לצפיה ב-'שימי לב איך מחשבים מטרים למטבח'
שימי לב איך מחשבים מטרים למטבח
12/12/2015 | 20:08
4
229
מודדים את המטרים למטה + המטרים למעלה + את הפיה סופרים פעמיים + כל ארון שעולה מלמעלה עד למטה נמדד לגובה.
נראה שיש לך כאן כ- 15 מטרים.
אז כן - אפשר היה יותר זול, אבל זה תלוי בחומרים תכנון ומיקוח.
בכל מקרה - כנראה שזה לא מחיר דמיוני ולא מציאותי.
לצפיה ב-'אצל נגר החישוב אחר, אבל זה לא משנה, המחיר לא מומצא כפי שכתבת'
אצל נגר החישוב אחר, אבל זה לא משנה, המחיר לא מומצא כפי שכתבת
12/12/2015 | 21:07
2
84
לצפיה ב-'כנראה את ואני מכירות נגרים שונים.'
כנראה את ואני מכירות נגרים שונים.
12/12/2015 | 22:38
1
139
כל החמישה שאני מכירה חישבו אותו הדבר....... :)
לצפיה ב-'אולי זה גם תלוי באזור בארץ?'
אולי זה גם תלוי באזור בארץ?
12/12/2015 | 22:39
47
לצפיה ב-'גם כשהפינה היא פינה מתה?'
גם כשהפינה היא פינה מתה?
13/12/2015 | 07:00
134
כך זה נראה פה לפחות..

אבל מסכימה עם כל מי שאמר שאין מה לאכול את הלב כעת. זה לא תורם כלום
לצפיה ב-'קרמיקה דמויית פרקט או פרקט פולימרי?'
קרמיקה דמויית פרקט או פרקט פולימרי?
12/12/2015 | 03:22
6
145
שלום לכולם, 

אחרי כ7 שנים עם פרקט למינציה עם בלאי מאוד גבוה החלטנו להחליף למשהו קבוע יותר ואנחנו מתלבטים בין קרמיקה דמויית פרקט או פרקט פולימרי שעמיד במים (מאוד אוהבים את מראה הפרקט ואת העובדה שכמעט ולא רואים עליו לכלוך). 

לא הצלחתי למצוא ברשת מה רמת העמידות של פרקט פולימרי מבחינת שחיקה ושריטות, האם מדובר במשהו לעשרות שנים או שניצטרך להחליף בעוד כמה שנים?

בנוגע לקרמיקה דמוי פרקט, כנראה נעדיף התקנה ללא רובה בכלל כי לדעתנו המרווח שיוצר הרובה פוגם משמעותית במראה הרציף כמעט של דמוי פרקט. האם זה פרקטי?

תודה מראש על כל עיצה
לצפיה ב-'בפעם הקודמת בחרתם דגם לא נכון ולא טוב של למינציה'
בפעם הקודמת בחרתם דגם לא נכון ולא טוב של למינציה
12/12/2015 | 09:28
3
149
יש לי נסיון עם למינציות איכותיות שמותקנות אצל לקוחות שלי כבר מעל 6-7 שנים ומצבן טוב מאוד.
הפרקט הפולימרי נראה רע בעיני, אין לו עומק וגוונים והוא לא מתקרב בכלל להיות דומה  לדבר האמיתי.
קרמיקות דמויות פרקט יש נפלאות ויפייפיות, אבל להתקין בלי פוגות זה לא יתכן.
יש תקן לריצוף ואגב, גם בפרקטי עץ שאני עכשיו מתעסקת איתם לא מעט, יש פוגות זהות למה שיש בין הלמינציות ואין שום בעיה עם הפוגות של הרובה.
לצפיה ב-'יש לנו שתי כלבות בבית וילדה'
יש לנו שתי כלבות בבית וילדה
12/12/2015 | 16:29
2
95
ראיתי שיש היום למינציות בעובי רציני של סנטימטר אבל אם שמים רגע בצד את עניין הרגישות למים, בסופו של דבר למינציה זה ציור מודבק וסופו להינזק בבית עם הרבה פעילות. הברק שלו נעלם אחרי כמה שנים ומכיוון שזה ממש יקר ולוקח לנו כמה שנים לחסוך להחלפת רצפה לא היינו רוצים להיתקל במצב הזה שוב.
הפולימרי על פניו נראה פתרון מושלם בהנחה שעמיד לשריטות, בינתיים ראיתי כמה דוגמאות שלו במקום אחד ספציפי שבאמת לא הרשימו אותי מבחינת עושר ההדפס והדוגמה המדומה של העץ.

הבנתי שיש מה שנקרא למינציה תלת שכבתית שבעצם החלק העליון זה עץ אמיתי דק, אבל עדיין כמו כל עץ הוא רגיש לשריטות ודפיקות מצעצועי ילדים וכו'.

לגביי הריצוף, החסרון זה עלות העבודה בעיקר והזמן שלוקח לרצף. בעיניי רובה זה דבר שמכער ריצוף, מהר מאוד הוא נהיה שחור ועם כתמים ובמקרה של מראה של פרקט הוא ממש פוגם במראה הרציף. למיטב הבנתי הרוחב המינימלי של רובה הוא שני מילימטר נכון?

בבית של הוריי יש קרמיקה שמודבקת מעל ריצוף (גם אצלי תהיה הדבקה מעל ריצוף הקבלן שמתחת לפרקט כרגע) ללא רובה. המרצפות נמרחו בדבק על כל שטחן והודבקו במרווח של מילימטר אחד בניהן. הרווח מהר מאוד מתמלא בחול ולכלוך מהבית ונוצר חיבור כהה יחסית עדין בניהן. מזה עשר שנים אין מרצפות שבורות או צפות וכו'.

האם זה מראה נכון ריצוף דמוי פרקט עם רובה של שני מילימטר? קשה לי לדמיין את זה לאור העובדה שבלמינציה יש חיבור רציף.

מה היית מציעה כפתרון לעשרות שנים?
תודה
לצפיה ב-'למינציות איכותיות עם מקדם שחיקה של 4 ובעובי 8 מ"מ לפחות'
למינציות איכותיות עם מקדם שחיקה של 4 ובעובי 8 מ"מ לפחות
12/12/2015 | 18:14
86
לא ניזוקות ממה שאתה מתאר, מנסיון רב שיש לי עם מוצרים איכותיים של בלטריו וקרונו למשל. לי אגב יש למינציה לא איכותית כבר 10 שנים במטבח ואין עליה שריטה אחת אפילו ויש לי 3 ילדים היפרים לגמרי.
אין שום דבר שהוא פתרון לעשרות שנים. היתרון בלמינציה זה הקלות שבה מחליפים אותה יחד עם המחיר הזול יחסית. דמוי פרקט איכותי יעלה לך עם העבודה כ 350 ש"ח למ"ר בעוד למיציה יפיפיה תעלה במקרה הכי יקר 150 ש"ח למ"ר... להדביק בלי פוגות זה בניגוד לתקן שאומר 3 מ"מ בריצוף.
גם אצלי בבית יש מזה 15 שנה מרצפות ללא רובה וזה דוחה בעיני.
לצפיה ב-'אגב, התלת שכבתי זה לא למינציה זה פרקט עץ כל דבר והוא פגיע '
אגב, התלת שכבתי זה לא למינציה זה פרקט עץ כל דבר והוא פגיע
12/12/2015 | 18:16
72
בהרבה מלמינציה לפגיעות ולשריטות.
לצפיה ב-'ועוד שאלה - האם מראה העץ מתאים לעיצוב מודרני?'
ועוד שאלה - האם מראה העץ מתאים לעיצוב מודרני?
12/12/2015 | 16:53
1
77
עם שולחנות ואלמנטים של זכוכית, מראות וספת עור בהירה?

עד עכשיו היה לנו פרקט שמנת דיי שקט. חשבתי לעבור לריצוף דמוי עץ עם משחק של צבעים שמנת וחום שוקולד שזה יכהה מעט את החדר ואולי יקנה מראה יותר כפרמ ופחות מודרני. עם זאת אני אוהבת את המראה המודרני הנקי ולא מתכוונת להחליף רהוט. זה נראה לכם לעניין? או שאני צריכה להמשיך עם פרקט שהוא אחיד ובהיר יותר?

תודה
לצפיה ב-'מראה של עץ מתאים מאוד לכל הסגנונות, פרקט כהה מתאים מאוד'
מראה של עץ מתאים מאוד לכל הסגנונות, פרקט כהה מתאים מאוד
12/12/2015 | 18:15
96
לכל הבהירות והשקיפות שאת מתארת.

לצפיה ב-'צריך עזרה בבחירת מקרר עומק 60'
צריך עזרה בבחירת מקרר עומק 60
11/12/2015 | 19:58
4
154

שלום, אנחנו מתכננים מטבח (דירת קבלן). צריכים מקרר:
- שלא יבלוט יותר מדי (עומק ארונות גבוהים 65)
- מעדיפים רוחב 90 סמ עד 1 מטר.
- נפח מקרר כמה שיותר גדול.
- עדיף בלי קיוסק / door in door / וכו.

מועמדים הם:
1. Fisher&Paykel (RF610 AD X4)   http://www.f-f.co.il/Sale.asp?pid=327 
2. Westinghouse (HSE7000Sfxe) http://golan-westline.co.il/?page_id=338 

לצערי לא מצאנו דגמים עממיים מתאימים.
יש המלצות על אחד הדגמימ האלו? הצעות אחרות יתקבלו בברכה.
תודה!

לצפיה ב-'יש דגמים עממיים של טקה, בלומברג, בקו וסמסונג'
יש דגמים עממיים של טקה, בלומברג, בקו וסמסונג
12/12/2015 | 09:29
3
123
עם עומקים זהים.
היחיד השונה קצת זה הווסטינגהאוס, וחשבתי עליו עבורי, אבל לא הצלחתי למצוא מישהו שממליץ ואני מפחדת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/12/2015 | 09:38
2
67
אני גם מפחד :-) בחרת משהו אחר במקום? בכל שאר הדגמים שראיתי, הנפח של המקרר קטן בהרבה. בדגמים שציינתי, הנפח גדול מ-400 ליטר.
לצפיה ב-'אני גם מחפשת מקרר לא עמוק מידי וראיתי בחנות'
אני גם מחפשת מקרר לא עמוק מידי וראיתי בחנות
12/12/2015 | 10:04
110
מקרר של שארפ שנראה גדול ויפה והעומק שלו ללא הדלתות הוא 68 (עם הדלתות 77).
מצרפת קישור
הוא בנפח 615 ליטר. מישהו שמע על המקרר הזה ויכול להמליץ או דיס להמליץ?
לצפיה ב-'אני הולכת על מקרר ברוחב 120 בעומק 60 של ליבהר כנראה '
אני הולכת על מקרר ברוחב 120 בעומק 60 של ליבהר כנראה
12/12/2015 | 13:01
138
לצפיה ב-'laminam או אבן קיסר?'
laminam או אבן קיסר?
11/12/2015 | 21:15
1
1148
היינו בשיש גטניו - הם הספק של הפרויקט שלנו.
הם הציעו לנו אבן קיסר ב 1250 ש"ח למטר לפני מעמ
או LAMINAM ב 2000 ש"ח למטר לפני מעמ.
על המחיר יש 20% הנחה.
כלומר יוצא לנו 5400 ש"ח לאבן קיסר או 8500 ש"ח ל LAMINAM ל 5.5 מטר משטח.
האם זה מחיר גבוה לאבן קיסר - דגם 4330?
האם LAMINAM שווה את ההפרש?
תודה
לצפיה ב-'אפשר להתאמץ קצת יותר במו"מ ולהוריד עוד קצת במחיר'
אפשר להתאמץ קצת יותר במו"מ ולהוריד עוד קצת במחיר
12/12/2015 | 09:21
208
אני יודעת מנסיון.
אבל הפער לקיסרים הדגמים הרגילים הוא לא קטן (כשמשווים לדגמים החדשים היקרים יותר שעולים יותר, זה שונה כמובן).
לגבי השווה לא שווה, אני לא הייתי משקיעה בזה כסף במטבח שלי, אלא אם הייתי מוצאת במשטח למינם משהו שאני ממש רוצה ואין כמותו בקיסר. אבל בעבור משטח בצבע מוקה כמו שלקוחות שלי קנו, לא הייתי משקיעה בפער למרות ההצהרות על עמידות טובה יותר (הן כנראה נכונות, אלא שלקיסר יש עמידות טובה מספיק)

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה