לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

לצפיה ב-'נשמח לעזרה בתכנון מטבח'
נשמח לעזרה בתכנון מטבח
30/11/2015 | 14:53
14
609
היי,

אני ואשתי בתהליך קנית דירה חדשה מקבלן בר"ג.
מצורף שרטוט של הדירה והמטבח. (הכיריים יהיו מתחת חלון מצד ימין)
נשמח לשמוע איך כדאי לעשות את המטבח מבחינת ארונות.
מה שאנחנו חשבנו עליו זה (משמאל לימין):
1. מקרר רוחב 95 ס"מ (מעל זה קלפה)
2. ארון B.I גבוה רוחב 60
3. ארון מזווה רוחב 50
4.מדיח אינטגרלי רוחב 60
5. כיור רוחב 60
6. מגירת בקבוקים רוחב 35
7. פינה מתה רוחב 67
8. 3 מגירות ברוחב 70 (מעל זה כיריים)

ארונות עליונים:
זוג קלפות כפולות כל אחת ברוחב 100.

נשמח לשמוע האם קיים פתרון יותר יעיל ונוח ממה שחשבנו עליו?

תודה.
לצפיה ב-'תכנון הדירה אינו מוצלח כלל'
תכנון הדירה אינו מוצלח כלל
30/11/2015 | 17:07
1
241
הדירה בשטח לא רע למגורים אך החלוקות יוצרות תחושה מאד צפופה וצרה.
הסלון צר מאד וארוך, המטבח הוסת לאי שם, ובדרך מהמטבח לפינת האוכל פינות דוקרות של "חדר ארונות" (פעוט, עם ניצול שטח לא נכון) ומקלחת.
פניה לעזרה מקצועית בטרם רכישת הדירה, תכנון נכון של כל הפונקציות מלבד הממ"ד ייצר עבורכם דירה טובה ונעימה באופן משמעותי.
הדגש הוא כאמור בטרם, כחלק ממו"מ עם הקבלן, ישפר את הסיכוי לשינוי נכון בהשקעה מינימלית, שינוי לאחר חוזה יעלה לא מעט, בתמחור קבלן לתזוזה של קירות ונקודות חשמל ומים.
וצר לי על תשובה לשאלה אחרת... ולא לשאלתך באופן ישיר, מאד ממליצה לטפל בכך ואז להכנס לחלוקות פנים המטבח.
לצפיה ב-'קנינו את הדירה בשלב מאוחר של הבניה.. אז לא אפשרי'
קנינו את הדירה בשלב מאוחר של הבניה.. אז לא אפשרי
30/11/2015 | 19:25
186
ובכל זאת אשמח לשמוע איך לנצל הכי נכון את מה שקיים במטבח.

תודה.
לצפיה ב-'וואו, כמה דירוגים לא ברורים במרכז הדירה?'
וואו, כמה דירוגים לא ברורים במרכז הדירה?
30/11/2015 | 20:09
8
230
לא כ"כ הבנתי מהתאור שלך איך יהיה מקום למקרר, מזווה ובילט אין?
הרשימה של מהשמאל לימין כולל מתחילה באיזה צלע?
לצפיה ב-'מתחילה מהקיר השמאלי (לא כמו בציור)'
מתחילה מהקיר השמאלי (לא כמו בציור)
30/11/2015 | 21:39
7
60
לצפיה ב-'נשמע סביר והגיוני לא לנצל את הפינה שמאלית'
נשמע סביר והגיוני לא לנצל את הפינה שמאלית
01/12/2015 | 08:16
6
146
המטבח שתארת מאוד קטן במקומות אחסון ומשטחי עבודה, הוא יכול לעבוד רק אם תוסיפו על הקירות המדורגים כל מיני פתרונות אחסון למזווה ושות'.
אני הייתי מצמידה את הבילט אין למקרר ומוותרת על המזווה לטובת שיש ועושה ארונות אחסון, בעומקים שונים בקירות הנגדיים.
בכל מקרה זה דורש תכנון כי מבנה הדירה מאתגר למדי כפי שהוא כעת וצריך לדעת לנצל לאחסון בלי לחסום את החלל.
לצפיה ב-'מצורף "שרטוט" של המבנה שחשבנו'
מצורף "שרטוט" של המבנה שחשבנו
01/12/2015 | 09:43
5
292
מצטער מראש, זה המקסימום שיכלתי לעשות בצייר.

בפינות ממול יהיה ארון אחסון כללי. (מעילים/נעליים/וכו)
לצפיה ב-'דוגמה נהדרת לבעיה נקודתית שנובעת מבעיה תכנונית רחבה!'
דוגמה נהדרת לבעיה נקודתית שנובעת מבעיה תכנונית רחבה!
01/12/2015 | 12:40
4
303
(ראה שרשור מטבח למטה)
כדי להציל את המטבח הזה יש צורך בשינויים מבניים בדירה. שכמובן ישפרו גם איזורים אחרים בתכנון המאד בעייתי הזה.
צריך להתחיל עם הבנה מה תוקע את התכנון, ומה צריך לשנות:
כרגע למטבח יש בעצם רק "קו" אחד של ארונות/שיש. מה שאומר מחסור במשטחי עבודה ומחסור באיכסון. לעומת זאת יש פה המון שטחים מתים שהיה אפשר לנצל ע"י שינויים מבניים מסויימים.
הסלון צר מדי. בשביל לראות טלויזיה זה מספיק, אבל אם רוצים גם מקום להתכנסות אז רצוי להרחיב.
פ.האוכל היחידה רחוקה מהמטבח ונמצא מעבר לכניסה הראשית - לא מצב טוב.
ח.ההורים מרווח למדי אבל ח.הארונות די פיקציה. למה? כי בפועל יש פה אפשרות ארון אחד של 140. אם עושים כמו בשרטוט גם ארון ניצב , הרי שרוחבו "הורג" את הפינה, כלומר מפסידים 60 סמ. מתוך 140. ככה שהרווח יוצא בהפסד מסויים. והמרחב בפנת הארונות צפוף ולא נעים. ובעיקר - הוא מהווה מן ריבוע תקוע באמצע מרחב המטבח.
לפיכך הדבר הראשון הוא לטפל במפגע (ח.ארונות) ו/או להפוך אותו ליעיל יותר .
אני מצרפת 2 סקיצות מהירות - אחת מינימלית יותר השניה עם קצת יותר שינויים.
קחי בשחבון שזה שרטוט רעיוני, לא מדוייק, ללא מידות, ולא בדוק מול התכניות של הדירה (מיקום ביוב וכו).
(ארונות למיניהם מסומנים בסגול, בצהוב קירות ש"הוזזו" )

קודם כל ח.ארונות - בליטתו לתוך המטבח הוקטנה, ובכך המטבח הורחב לחלל הרבה יותר יעיל ונוח.
בשקע שנשאר בגב ח.רחצה אפשר למקם ארון גבוה/מזווה גדול שיכיל הן את הבילט אין והן אכסון רב.
חלל המטבח עכשיו יכול להכיל אי גדול עם משטח עבודה וגם מקומות ישיבה.
בח.הארונות נשאר הארון הארוך, ונוסף ארון בנישה שנגרעה מארון הקיר בח.הילד.
דלת היציאה למרפסת כביסה זזה למרכז כדי לאפשר איכסון/ארון/מקום לכלי ניקיון (שואב,מטאטא וכו).

בסקיצה השניה - ח.הורים הורחב קצת לכיוון ח.רחצה (במידה שצינור השרותים לא נמצא בפינה) שהוזז בהתאם לכיוון המטבח (מדובר על כ 30 סמ.). קיר פינת הארונות מישר אתו קו ובכך נוצרת דופן אחידה והמשכית למטבח. הדלת לח.הורים הוזזה קצת החוצה. בהתאם הקיר של ח.האמבט זז ימינה עם הדלת אליו (היה ארוך מדי).
במטבח בוטלה ההפרדה מהמרפסת, והמטבח מקבל הרבה אור ואוויר.
כמובן - אין לי מידות והכל מחוייב בדיקה.
כמובן - ישנן עוד אופציות רבות, ואולי טובות יותר, לתכנון נכון. זה מצריך הרבה עבודה מקצועית.
כמובן - זו רק סקיצה רעיונית שאפשר וצריך לעבוד עליה, להזיז כאן, להרחיב שם, להצר פה וכו.
(אגב - ארונות לא עמוקים במטבח יכולים לספק הרבה מקום איכסון לכלים, למוצרי מזון וכו.)

לצפיה ב-'עיינתי בתוכנית המקורית וחשבתי בדיוק על הסקיצה הראשונה שהעלית'
עיינתי בתוכנית המקורית וחשבתי בדיוק על הסקיצה הראשונה שהעלית
02/12/2015 | 00:39
119
באתי לכתוב אבל החלטתי לבדוק קודם תגובות קודמות...
כיף לראות שחשבתי "כמו הגדולים"

ולפותח האשכול:
מסכימה עם כל מילה של גלמיש, מעצבת טובה תמצא הרבה אופציות לסידור החלל הזה בצורה נוחה יותר שתשרת אתכם יום-יום בביתכם החדש.
בית זה לא רק 4 קירות - זה מקום לחיות בו.
שווה להשקיע בזה.
לצפיה ב-'ובכל זאת בהנחה ואי אפשר לבצע שינויים מבניים?'
ובכל זאת בהנחה ואי אפשר לבצע שינויים מבניים?
03/12/2015 | 10:09
2
105
אפשר איכשהוא לעצב את המטבח אחרת ממה שציירתי? האם ניתן להוסיף אי במידה והקירות נשארים כמו שהם?

לצפיה ב-'ההנחה הזאת פשוט לא הגיונית. ואסביר למה'
ההנחה הזאת פשוט לא הגיונית. ואסביר למה
03/12/2015 | 10:52
1
168
אתה הולך לרכוש דירה, במליוני שקלים. אבל במקום לקבל דירה נוחה, נעימה, מרווחת, שתהנה ממנה יום יום, שהיא תוכל לשרת אותך לאורך עשרות שנים - אתה תקבל דירה לא נעימה, עם מטבח קטן וצפוף ולא מאוורר, ובאופן כללי דירה מבוכית.
אם כבר אתה משקיע את המליונים האלו - ואתה הולך להוציא עוד 50-70 ש"ח על מטבח, לא כדאי שהתוצאה תהיה טובה?  במקרה הזה לא תקבל תוצאה טובה בלי שינויים מבניים. כן, אפשר לעשות ארונות מפונפנים ויפים, ולאבזר בתפאורה כזאת או אחרת. אבל התוצאה תישאר לא יעילה, צפופה וכו.
לדעתי עדיף להשקיע בשינויים מבניים, ולו מינמלים, ולחסוך בעלות המטבח (לקנות מטבח זול יותר)  או ברכישת ריהוט חדש (להביא אתכם את מה שיש או אפילו לקנות יד 2) ובשאר הוצאות, ולחכות קצת עד שיהיה תקציב בשבילן.
את השיפוץ לא תוכלו לעשות אחרי זה! כלומר תוכלו כמובן -אבל זה גם יעלה הרבה יותר, גם יצריך יציאה מהבית, ובכללי יהיה כאב ראש הרבה יותר גדול.
בנוסף - השקעה במבנה טוב ומרווח תחזיר את עצמה במקרה של מכירה (דירה אחרי הכל היא גם השקעה לטווח רחוק).
בקיצור - כדאי לחשוב מהבסיס אל הפרטים - ולא הפוך.
לצפיה ב-' לא הייתי יכולה לנסח טוב יותר!'
לא הייתי יכולה לנסח טוב יותר!
03/12/2015 | 13:59
28
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
03/12/2015 | 11:51
94
גם אנחנו בתהליך של רכישת דירה מקבלן.
שני הדברים שהכי הפריעו לי בתכנון הם יחידת הBI שהגישה אליה בעייתית, והפינה שאינה פרקטית. 
בוודאות הייתי מבטלת את יחידת הBI לטובת שיש מקיר לקיר. את התנור ניתן למקם מתחת לכיריים. אפשר גם לבטל את הפינה ולמקם כיריים משולבים עם תנור. ככה נפתרת גם בעיית הפינה המתה. (אבל זה כבר תלוי בכם, אני מעדיפה כיריים BI). 
עוד רעיון שעלה לי, הוא למקם את המקרר בקיר שבין הח. ארונות למקלחת הורים. (ולסגור עם קיר גבס). אז יהיה ניתן לשים שולחן בר במקומו (שיכול לשמש גם כמשטח עבודה זמין, או להאריך את השיש ולקבל עוד מקום אחסון.
אפשר גם למקם בקיר של המקלחת הורים מקרר + יחידת BI יש שם בדיוק מקום לזה, אבל לדעתי זה יסגור את החלל ויגרום למטבח להיראות מנותק לגמרי מהסלון.
לצפיה ב-'הכי פשוט'
הכי פשוט
03/12/2015 | 14:32
82
הולכים לחברה שמייצרת מטבחים עם השרטוט והם מתכננים על המחשב לפי הדרישות ובהתייחס למקום
לצפיה ב-'אני לגמרי עם גלמיש. חדר הארונות הזה צריך לחתוך אותו. '
אני לגמרי עם גלמיש. חדר הארונות הזה צריך לחתוך אותו.
03/12/2015 | 16:37
34
לצפיה ב-'ארונות הזזה'
ארונות הזזה
30/11/2015 | 12:54
1
113
איזה חנות הכי מומלצת עבור ארונות הזזה?
אידיאל/ריביירה/דלקוב/זדקה/הרדור?

והאם אתם ממליצים על דלתות רחף?
לצפיה ב-'כבר שני סיבובים עם אידיאל'
כבר שני סיבובים עם אידיאל
01/12/2015 | 15:47
91
בדירה הקודמת בנו לנו ארון הזזה. אחרי 5 שנות שימוש נמכר הלאה במצב מצויין
בדירה הנוכחית הזמנו מהם חדר ארונות. עברה בערך חצי שנה מאז ההתקנה. אין תלונות

גם המחיר היה סביר בהחלט.

הנסיון שלי הוא ספציפית עם הסניף בנתניה. לא יודעת לגבי שאר הסניפים.
לצפיה ב-'עזרה דחופה בבחירת צבע לארון אמבטיה'
עזרה דחופה בבחירת צבע לארון אמבטיה
30/11/2015 | 08:26
9
135
בוקר טוב מעצבות ומעצבים יקרים חייבת עזרה מקצועית!
חדר מקלחת ילדים ריצוף אפור עם נגיעה של סגול - אלוני, חיפוי לבן מבריק. שיש לבן (לא חובה אם יש לכם רעיון אחר)
אני עושה ארון אמבטיה תלוי רוחב 2.30 ואני מאוד רוצה אותו בצבע יפה
החומר - פורמייקה! בבקשה שלפו תמונות ומספרים שאתם מכירים..
ממש עובדת עצות!
לצפיה ב-'ומה הצבעים שאת אוהבת?'
ומה הצבעים שאת אוהבת?
30/11/2015 | 09:28
6
102
יש מגוון מאוד גדול של צבעים שמתאימים לנייטרליות שאת מתארת...
תמונות של ארונות בפורמייקה יהיה לי קשה לשלוף. אבל צבעים יותר קל, אם תכווני קצת.
אוהבת ירוקים? צהובים? כחולים?

לצפיה ב-'כחולים צהובים..'
כחולים צהובים..
30/11/2015 | 11:58
37
לצפיה ב-'גוון תכלת יפה בפורמייקה יש משהו שבטוח יוצא יפה???'
גוון תכלת יפה בפורמייקה יש משהו שבטוח יוצא יפה???
30/11/2015 | 15:40
4
36
לצפיה ב-'יש ארפא תכלת בהיר: 0264'
יש ארפא תכלת בהיר: 0264
30/11/2015 | 20:15
3
118
תכלת מעושן יפיפה: 0641
תכלת כהה מעושן גם כן מאוד יפה לטעמי: 0607
תכלת בייבי: 0206
הצהובים יש אחד שהוא יפה בעיני: 0256
לצפיה ב-'תודה רבה! זה משנה אם זה פורמקס או אחר? ממש תודה לך��'
תודה רבה! זה משנה אם זה פורמקס או אחר? ממש תודה לך��
30/11/2015 | 22:02
1
20
לצפיה ב-'יש לי קטלוג של ארפא אצלי ושאלת מהכרות עם צבעים '
יש לי קטלוג של ארפא אצלי ושאלת מהכרות עם צבעים
30/11/2015 | 22:23
40
לצפיה ב-'0641 מושלם!!!!!!! תודה תודה תודה!!!'
0641 מושלם!!!!!!! תודה תודה תודה!!!
01/12/2015 | 11:11
20
לצפיה ב-'אף אחד????��'
אף אחד????��
30/11/2015 | 19:22
21
לצפיה ב-'יצא מהמם!!! תודה!! ועכשיו איזה ידיות מתאימות?'
יצא מהמם!!! תודה!! ועכשיו איזה ידיות מתאימות?
14/12/2015 | 08:57
31
לצפיה ב-'בחירת שיש'
בחירת שיש
29/11/2015 | 23:43
5
284
זאת שוב אני..
הבית מוכן ועומד ואני לא מליחה לבחור שיש למטבח..
המטבח בצורת מקבילים, מפורמייקה בצבע שמנת . 
כולם מייעצים לי לעשות שבירה בשיש בגוון קפה (2230) או ירקרק (2020) 
ואני חוששת שתהיה לי מסה כהה של 2 מקבילים כההים ( משהו כמו מטבחים ישנים, זקן כזה ..)
אני קולטת שהשיש בצבע שמנת (2220) נעים לי בעיין , אבל אז נכנס הקול המעצבן הזה בראש שאומר לי : "די, תהי מיוחדת...".
בקיצור הסתבכתי!!!
מישהו יכול להציל אותי ולעזור לי ?
תודה 
זהר 
לצפיה ב-'לכי עם תחושת הבטן שלך.'
לכי עם תחושת הבטן שלך.
29/11/2015 | 23:54
1
126
בעניינים כאלה כמו עיצוב בכלל ובחירת שיש בפרט, אין נכון או לא נכון אבסולוטיים, וכמספר האנשים שתשאלי, כך מספר הדעות שתשמעי.
אם יש גוון שיש שמוצא חן בעיניך, שנעים לך, שמרגיש לך נכון - לכי על זה.
יש מספיק דרכים להיות "מיוחדת" בדברים אחרים שאותם קל יותר לשנות או להחליף.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
30/11/2015 | 01:13
87
מה חשוב מה כולם אומרים. את זו שתגורי שם ואם נעים לך בהיר בעיניים, לכי על זה.
לצפיה ב-'קודם כל, צדקה 'משפחת נחשון...' כשאמרה לך '
קודם כל, צדקה 'משפחת נחשון...' כשאמרה לך
30/11/2015 | 01:17
116
לכי עם מה שנעים לך בעין.
אבל רק כדי להרגיע אותך - שני הגוונים יפים יפים, גם ה2230 וגם ה2020 (ה2020 לוקח מבחינתי) - אבל לא רק ששניהם מאוד יפים, זה לא כאילו את מתלבטת בין שני גוונים מטורפים - זה לא שאחד מהם אדום בוהק והשני כחול רויאל - עדיין יש פה שני צבעים יחסית יחסית סולידיים ושקטים - אז כך או כך, לא ייצא לך משהו היסטרי, אלא הרמוני.
לגבי השיש שמנת - אמרתי את דעתי על השמנת הזו לא פעם ולא פעמיים (בינינו, די חפרתי על זה אפילו :) אבל נראה לי חבל להשקיע כסף במטבח חדש ובשיש חדש - ובסוף שניהם נבלעים אחד בשני ולא רואים את היופי של אף אחד מהם.
לצפיה ב-'אף אחד מהשיישים... (מילה מוזרה) לא יתנו אפקט של גוש כהה'
אף אחד מהשיישים... (מילה מוזרה) לא יתנו אפקט של גוש כהה
30/11/2015 | 08:01
1
137
מכיוון שהם בהירים למדי בפני עצמם (ה 2020 לא כ"כ משתלב לי עם הרצפה, כפי שנראית בתמונה) אבל באמת, באמת הכי חשוב שתלכי עם מה שאת אוהבת גם אם זה בניגוד להמלצות שניתנו לך!
לצפיה ב-'תודה..חיזקתם אותי..'
תודה..חיזקתם אותי..
01/12/2015 | 22:55
3
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם בתכנון מטבח !'
אשמח לעזרתכם בתכנון מטבח !
29/11/2015 | 22:48
23
626
אנחנו מתכננים כעת מטבח בצורת ח ויש לנו כמה התלבטויות.
ראשית, רצינו לדעת מהו עומק שכיח עבור מקרר?
המעצבת תכננה נישה בעומק 90 ס"מ והציעה להזיז את יתר הארונות הגבוהים קדימה כדי ליישר לחזית אחידה. אבל נראה לי חבל לוותר על 30 ס"מ מרוחב המטבח. כמו כן, זה גורם ליצירת אזור עמוק ולא נגיש בשיש. עד כמה מקובל להשתמש בעומק קטן מ 90? ואיזה עומק מומלץ כדי שהמטבח יתאים בעתיד גם לדיירים שיגיעו אחרינו?
מה עושים עם האזור הלא נגיש שנותר בשיש? האם מומלץ להשאיר פתוח או לבנות ארון או תריס? (ראיתי לפני כמה ימים פתרון יפה עם זכוכית מצוירת באחד מהמטבחים של תמי אבל לא מצליחה למצוא את זה עכשיו).
מתלבטת גם לגבי הצלע שעליה יושבות הכיריים. המיקום הנוכחי שלהם נבחר כדי שהכיריים ישבו במלואם על הקיר ולא ישבו חלקית על חלון. גם אורך הצלע נקבע כך שהיא לא תיגמר באמצע החלון. האם עדיף למרכז את הכיריים בין 2 היחידות הארוכות ולוותר על היחידה השלישית מבלי להתחשב בחלון?
מצרפת את תכנית המטבח. כל רעיון, הערה או הארה יתקבלו בברכה!
תודה :)

לצפיה ב-'אני טרם שמעתי על נישה בעומק 90, זה ממש מיותר'
אני טרם שמעתי על נישה בעומק 90, זה ממש מיותר
30/11/2015 | 07:54
2
343
בעבר היו עושים נישות כאלו והעומק היה 80, כסטנדרט, על העומק הזה שמעתי, גם שמעתי. אבל מאז המקררים הפכו לפחות עמוקים והיום 65-70 מספיקים כדי להטמיע את רוב המקררים בשוק, אלא אם את מתכננת מקרר בעומק של 85 מראש.
במקרה של העמקה ל 65-70 באמת לא נורא להזיז את היחידות קצת קדימה, אבל לעומק יותר מזה זה כבר ממש חבל.
בפינה, אני עושה הרבה פעמים הרמוניקה בעומק 40 שבה נכנסים מכשירי החשמל ומתופעלים בנוחות רבה. זה משאיר קצת "שיש" בפינה שתמיד איכשהו קרובה לכיור ולא סוגר אותם בעומק לא נחוץ.
לגבי הכיריים, מקומם בסדר גמור, אם להעביר אז ליחידה שמתחת לחלון, אבל אז משטח העבודה קצת גדול מידי (לא נורא, כי זה מטבח גדול וזה פרופורציונלי).
אם המדיח מצד ימין לכיור אני ממליצה להזיז את הכיריים ליחידה שמתחת לחלון. את רעיון האמצע פה אני פחות אוהבת.

לצפיה ב-'תודה על התשובות. המדיח אכן מימין לכיור'
תודה על התשובות. המדיח אכן מימין לכיור
30/11/2015 | 09:17
1
109
ונראה לי באמת נוח יותר להעביר  את הכירים ליחידה מתחת לחלון.
האם נראה לך חשוב להמשיך עם יחידה נוספת כדי שהמטבח לא יסתיים באמצע חלון? חשבתי לקצר צלע אחת כדי לייצור מראה פחות עמוס.
במידה שאכן מזיזים הכל פנימה ומשאירים למקרר 70 אז אפשר להקטין את יחידת הכיור ל 65 ואז נוצר לי מקום ליחידה של 30. איפה היית עושה אותה ומה ממקמת בה? האם אפשר להשתמש בה כדלת לפינה המתה מימין?
לצפיה ב-'היחידה הנוספת מעבר לחלון יכולה להיות עגלת בקבוקים והיא יכולה'
היחידה הנוספת מעבר לחלון יכולה להיות עגלת בקבוקים והיא יכולה
30/11/2015 | 09:22
117
להסתיים ממש בחלון או כמה ס"מ אחריו עגלת בקבוקים של 35 מספיקה די והותר.
לגבי הצלע של הכיור: לא הייתי משאירה פינה של 30 בכוונה, אלא ממרכזת את הכיור ביחידה של 70 (לא פחות מזה ולא יותר) ומרווחת את המגירות בצדדים כי הן קטנות מידי לטעמי. על הפינה ממליצה לוותר.
לצפיה ב-'הבעיה העיקרית כאן זו הפינה האבודה שנוצרת'
הבעיה העיקרית כאן זו הפינה האבודה שנוצרת
30/11/2015 | 09:26
11
222
לא מספיק שהפינה מתחת לשיש מתה, חבל להרוג איתה גם את פינת השיש. במצב הנוכחי עדיף כבר לסגור/לאטום את עמוק הפינה בערך במרכז ארון התנור - מאשר להשאיר עומק שאי אפשר יהיה להגיע אליו, לנקות, לסדר וכו.
אני הייתי בודקת קודם כל אם אפשר לעשות שינויים במבנה הכללי לפני שאונסים את המטבח להתאים לו. כלומר - חסרה לי פה התמונה הכללית - מה יש מאחורי קיר המקרר? מה יש אחרי קצה המטבח התחתון? איפה שולחן האוכל?....וכו. רק אם תהיה לנו תמונה כללית של המצב, מה ניתן והאם ניתן לעשות שינויים במבנה, רק אז נוכל לתת עצות חכמות באמת לתכנון המטבח.

לצפיה ב-'נשאלו שאלות מאוד ממוקדות שקל מאוד לענות עליהן באספקט '
נשאלו שאלות מאוד ממוקדות שקל מאוד לענות עליהן באספקט
30/11/2015 | 09:35
10
205
של תכנון מטבח נקודתי.
המטבח גדול, מרווח ומתוכנן סביר למעט כמה שפצורים קטנים שהצעתי, לא מבינה את התשובה שלך, לא בכל מקרה תמיד צריך לראות את כל החלל הציבורי.
במקרה של המטבח הזה, הרי שמי שמבינה היטב בתכנון מטבחים יכולה להסתדר עם עיצות "חכמות באמת", גם בהינתן הנתונים פה.
לצפיה ב-'וואו, תודה על הקרדיט שאת נותנת לי בהבנת מטבחים...'
וואו, תודה על הקרדיט שאת נותנת לי בהבנת מטבחים...
30/11/2015 | 09:45
9
182
מה לעשות שאני חושבת אחרת ממך? מותר?
למשל אם יש שולחן שיושב בקצה השיש משמאל- פרוש הדבר שלא נכון להציע להעביר לשם ארונות/שיש/תנור וכו. למשל - אם אפשר "לישר" את הקיר שמאחורי המקרר (וכמו שאת אמרת - אין צורך בעומק של 90 סמ.) יתכן שאפשר ליצר שם מקום למקרר ובילט-אין שאינם צמודים לפינת השיש - ואז הפינה תהייה שימושית. אולי נכון יהיה להציע דלפק בקצה השמאלי העליון לטובת ישיבה במטבח?
יתכנו עוד מיני אפשרויות שנפתחות רק כאשר מכירים את סביבת המקום.

אני מעדיפה להתיחס קודם כל למבנה טוב ונכון של החלל לפי שנכנסים לנגרות והאיבזור.

לצפיה ב-'נתתי לך את אותו קרדיט בדיוק כפי שנתת לי בתשובתך...'
נתתי לך את אותו קרדיט בדיוק כפי שנתת לי בתשובתך...
30/11/2015 | 09:49
8
180
נשאלו שאלות מאוד ממוקדות, המטבח כבר שולם לפי התכניות.
לצפיה ב-'לא מבינה - איך את יודע שהמטבח שולם? היא לא כתבה כאן.'
לא מבינה - איך את יודע שהמטבח שולם? היא לא כתבה כאן.
30/11/2015 | 10:00
7
152
לא רוצה להתנצח אבל אני ממש לא רואה איפה ערערתי על הקרדיט שלך בזה שהצעתי להגדיל את התמונה...
לטעמי הרחבת היריעה לרוב מוסיפה מידע, ומגדילה את האופציות.
לצפיה ב-'הקפצת אותי בתגובה הראשונה שלך'
הקפצת אותי בתגובה הראשונה שלך
30/11/2015 | 10:11
6
194
לגבי האפשרות לתת "עיצות חכמות באמת", אחרי שניהלתי התכתבות עם השואלת ונראה שלא התקשיתי בתחום מתן העיצות הטובות, למרות ה"נתונים החסרים".
בד"כ אני מסכימה איתך שהרחבת היריעה תורמת, הפעם לטעמי לא רלוונטי לשאלות, אבל ממילא לא זה מה שהקפיץ אותי.
יש מצב שקפצתי רחוק מידי... דפדפי אותי בבקשה.
לצפיה ב-'מצרפת תמונה של אזור הכניסה והסלון'
מצרפת תמונה של אזור הכניסה והסלון
30/11/2015 | 13:49
3
344
כדי שתוכלו לראות את התמונה הרחבה.
אם רוצים שקיר הגבוהים יהיה בצד ולא מול הסלון אין ככ אפשרות להזיז את המקרר בגלל העמוד, אלא אם הקיר שבנינו עבור המזווה יתארך עוד יותר לכיוון הסלון.
המטבח עדיין לא שולם. פשוט קיבלנו אותו במבנה אחר שלא מצא חן בעיננו ואנחנו מנסים להעמיד אחרת ולהשתמש במרבית היחידות שכבר קיימות (למשל המזווה הגדול , יחידת המגירות של ה 110 , מגירת הבקבוקים ועוד).
אגב הפינה משמאל לכיור מתחת לשיש הבעייתי אינה מתה אלא יש בה יחידת למאנס נהדרת שמנצלת את כל השטח (תוספת שלנו).
בהנחה שהכיריים יוזזו ליחידה האמצעית של קיר החלון ושהמקרר יוזז פנימה ב 25 ס"מ, האם יש דברים אחרים שהייתם משנים?
אם לדעתכם יש תכנון טוב יותר לחלל גם מוזמנים להציע כי כאמור המבנה החדש עדיין לא סגור סופית אלא רק בתכנון
תודה!!!

לצפיה ב-'אכן מטבח צריך לתכנן בראיה של החלל השלם'
אכן מטבח צריך לתכנן בראיה של החלל השלם
30/11/2015 | 17:30
2
133
הרי לא מדובר בחדר סגור מופרד.
השקעת המקרר בתחילת קו המטבח, לפני העמוד, תאפשר עומק 60 להמשך הארון.
לצפיה ב-'את מתכוונת איפה שבשרטוט הולך להיבנות ה T ?'
את מתכוונת איפה שבשרטוט הולך להיבנות ה T ?
30/11/2015 | 19:07
1
88
תכננו שם קיר גבס באורך 77 ס"מ שבצידו האחד המזווה שכבר קיים ובצידו השני ארון מעילים.
אם נעביר את המקרר לשם נצטרך להאריך את הקיר ל 95 ס"מ. האם לא יפלוש מידי לכיוון הסלון וייצור מסדרון ארוך מידי בכניסה  לדירה?
לצפיה ב-'אכן שם, אפשר לוותר על הקיר'
אכן שם, אפשר לוותר על הקיר
30/11/2015 | 21:46
79
ולחסוך כמה ס"מ בכך, לייצר דופן נגרות למקרר שתסתיר את צידו.
וזאת תשובת אינטרנט, שיש לבדוק בשרטוטים מקצועיים עם מידות מדוייקות 
ושאר ההשלכות על המיקומים בחלל הציבורי.
על פניו זה משהו שהייתי בודקת, כיוון שבהתרשמות השיטחית האפשרית בפורום, נראה עם יותר יתרונות מחסרונות, וגם עם יותר יתרונות כנראה מהאופציה לוותר על שטח גדול של 30 ס"מ לכל אורך הצלע.
לצפיה ב-'או קי, ממש לא זו היתה כוונתי. '
או קי, ממש לא זו היתה כוונתי.
30/11/2015 | 19:39
1
131
התכוונתי לומר שכדי לייעץ באופן רחב ומושכל יותר... זה לא אומר שעצות שניתנו בהתאם לשאלה כפי שנוסחה אינן חכמות.
הניסוח היה לא מוצלח...

לצפיה ב-''
30/11/2015 | 20:16
28
לצפיה ב-'מטבח'
מטבח
30/11/2015 | 11:49
115
לדעתי המטבח מתוכנן לא נכון
משטחי שיש גדולים מעבר לכיריים ללא שימוש
מרחק בין הכירים לכיור קטן יחסית לגודל של המטבח
פתרון יותר עיצובי להפרשי העומק האזור המקרר
יש אפשרות להוציא מהחלל הזה מטבח יות פונקציונלי 

לצפיה ב-'אז עכשיו כשאתם רואים תמונה רחבה יות ר של הבית'
אז עכשיו כשאתם רואים תמונה רחבה יות ר של הבית
01/12/2015 | 07:14
6
94
האם יש רעיונות אחרים לניצול טוב יותר של המרחב? אפשר גם סידור אחר ללגמרי אם נראה לכם עדיף.
בסידור הנוכחי בצורת ח יש עוד הערות מלבד השארת עומק קטן יותר למקרר והזזת הכיריים מתחת לחלון?
לצפיה ב-'המטבח עם השיפורים הקטנים מצוין ומתאים לחלל'
המטבח עם השיפורים הקטנים מצוין ומתאים לחלל
01/12/2015 | 08:07
110
אין סידור אחר שמתאים יותר.
לצפיה ב-'הסידןר הזה הרבה יותר טוב. '
הסידןר הזה הרבה יותר טוב.
01/12/2015 | 13:23
4
242
אפשר להחליט שכל הדופן הימנית תהיה של ארונות גבוהים. בתוכם שתול המקרר (במיקום של התכנית הזאת צמוד לעמוד) את הבילט אין למקם בקצה המטבח (מאחורי ארון המעילים) כמו כן הייתי דואגת לרכוש מקרר לא עמוק, נניח 70-75 סמ.
במצב זה חלל המטבח רחב יותר ונוח יותר ויש המון מקום איכסון, וגם משטח שיש רב.

ואם כבר מדברים... הסלון שלכם רחב מדי אם רוצים צפיה נוחה במסך. מרחק צפיה של 5.50 מ. יצריך מסך ענק.... הייתי מציעה להרחיב לשם את החדרים הסמוכים, או לחילופין לשקול התקנת ספריה גדולה על הקיר מאחורי הספה.
לצפיה ב-'האמת רעיון טוב :) תודה'
האמת רעיון טוב :) תודה
01/12/2015 | 15:23
3
90
רק חבל שבגלל זה לא נוכל להשתמש במזווה שכבר קיים (ירושה מהמטבח הקודם) שהיה מתוכנן לעמוד איפה שה BI/ׂׂׂׂׂׂׂׂׂׂׂׂ אבל אולי עדיף ככה ולהרוויח שיש פתוח ונגיש יותר.
לגבי הסלון, אכן זה מה שתכננו. לשים מאחורי הספה  מזנון (ספרייה גבוהה א אפשר בגלל החלון) ובקיר הטלוויזיה לשים רק טלוויזיה ותמונות. 
לצפיה ב-'מטבח'
מטבח
01/12/2015 | 19:18
65
יש לכם מספיק שיש נגיש בצד השני 
חבל לוותר על מזווה שלדעתי זה פריט שחיב להיות בכל מטבח

לצפיה ב-'שימי לב שלפי התקן הבילט אין צריך להיות ליד משטח הנחה'
שימי לב שלפי התקן הבילט אין צריך להיות ליד משטח הנחה
02/12/2015 | 08:03
1
64
בחלק שקרוב יותר לצלעות המטבח עם השיש (או במקרה שיש אי) מאוד לא ממליצה למקם אותו בקצה המטבח.
אם היה אי ומשהו קרוב מאחוריו ניחא, אבל במצב הנוכחי, זה לא המקום המתאים לו.
לצפיה ב-'דילמות ....דילמות....'
דילמות ....דילמות....
03/12/2015 | 07:10
14
אז אתמול  "ביליתי" בחנויות חשמל וראיתי שאכן יש די והותר מקררים שעומקם (ללא דלתות) הוא 65-70.
אי לכך החלטתי להשאיר את המקרר במקומו המתוכנן עם נישה של 68 כך שאוכל להשתמש במזווה הקיים ואת פינת השיש שתיווצר אסגור עם ארון עם דלת הרמוניקה.
תודה לכולם על כל העצות החכמות שעזרו לי מאד בתכנון!!!
לצפיה ב-'אך אני ממקם פה מעצור לדלת?(חדר ילדים)(בית בשלבי תכנון)'
אך אני ממקם פה מעצור לדלת?(חדר ילדים)(בית בשלבי תכנון)
29/11/2015 | 21:28
1
147
שלום לכולם,

מישהו יכול לעזור לי בעיצוב החדר ילדים הזה,אני רוצה לעשות מעצור(סטופר) לדלת
מה האפשרויות שלי?
אני לא רוצה שיקרה מצב שבטעות מישהו ידרך על המעצור.
שימו לב שהדלת נפתחת לכיוון הארון.

תודה
לצפיה ב-'על הרצפה. יש קטנים חמודים כאלה שיושבים על הריצוף. '
על הרצפה. יש קטנים חמודים כאלה שיושבים על הריצוף.
30/11/2015 | 09:33
33
לצפיה ב-' ביטוח'
ביטוח
29/11/2015 | 21:16
7
124
טוב לא בטוחה שזה המקום לשאול אבל אנסה בכל זאת....

היה לנו מכרז קבלנים (שיפוץ) הגיעו 3 שהביא האדריכל. דברתי עם 15 ממליצים, ראיתי עבודות, לקוחות מאוד המליצו.  אבל אנשים פשוט לא יודעים אם הקבלן שלהם מבוטח.

שאלתי את הקבלן החביב על האדריכל שלי. אמר שהעובדים שלו מבוטחים אבל אם רוצים צד ג' יברר עם הסוכן שלו עליות.. האמת מאוד מאוד הופתעתי. 

זו המציאות? מישהו יודע מה העלויות ? תוהה איך להתקדם.

תודה
לצפיה ב-'ביטוח לזמן שיפוץ'
ביטוח לזמן שיפוץ
29/11/2015 | 23:15
3
268
לא בטוחה אם לזה הכוונה...
לקראת השיפוץ דיברתי עם סוכן הביטוח שלנו והפעלנו פוליסת ביטוח למשפצי בתים שמכסה את קבלן השיפוצים שבחרנו ואת כל בעלי המקצוע, מטעמו ומטעמינו, שעובדים בבית. גם החומרים מכוסים בפוליסה הזו.
הביטוח הוא לשנה והעלות שלו תלויה בסכום בו אתם מעריכים את העלות הכוללת של השיפוץ כולל החומרים.
באופן הזה אני יודעת שאנחנו מכוסים, בלי קשר לפוליסה שיש או אין לכל אחד מאנשי המקצוע שעובדים אצלנו.

לצפיה ב-'כן לזה'
כן לזה
30/11/2015 | 08:53
61
תודה!
דווקא ניסיתי דרך סוכן הביטוח שלי שטען שרק הקבלן יכול לבטח. הוא שלח לי משהו אבל הוא נראה תלוי בביטוח קודם של הקבלן.
לצפיה ב-'תוכלי אולי לתת לי פרטים?'
תוכלי אולי לתת לי פרטים?
30/11/2015 | 18:18
1
34
מה שם הביטוח והחברה המבטחת שאוכל לחפש?

תודה,
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי.'
שלחתי לך הודעה בפרטי.
01/12/2015 | 08:44
4
לצפיה ב-'הקבלן שאני עובדת איתו עושה ביטוח מורחב רק אם הלקוחות מבקשים'
הקבלן שאני עובדת איתו עושה ביטוח מורחב רק אם הלקוחות מבקשים
30/11/2015 | 08:02
2
48
לצפיה ב-'תודה תמי'
תודה תמי
30/11/2015 | 08:55
1
95
יש לך מושג מה ה ball park 
מאות שקלים, אלפי שקלים, יותר?

לצפיה ב-'מאות שקלים'
מאות שקלים
30/11/2015 | 09:23
40
לצפיה ב-'חיפוי במטבח'
חיפוי במטבח
29/11/2015 | 19:32
8
82
מעל הכיריים אצלי במטבח אין ארונות. עדיין לא יודעת אם אקנה קולט. בינתים מנסה בלי. מה גובה הקרמיקה שמחפים מעל הכיריים? הכיריים אצלנו נמצאים באלכסון בפינה. הקבלן רוצה 60 ואמרו לי בחברת המטבחים 70. מה הנכון?
גובה הקלפות 53 ס"מ - אז זה יצא מעל החיפוי שמתחת לקלפות.

לצפיה ב-'60 זה גובה מצוין, קולט תולים בגובה שבין 60-80 מעל השיש'
60 זה גובה מצוין, קולט תולים בגובה שבין 60-80 מעל השיש
29/11/2015 | 19:59
5
23
לצפיה ב-'תודה - אבל אפשר לעשות 70 ולהתקין קולט ב גובה 60? או שאסור?'
תודה - אבל אפשר לעשות 70 ולהתקין קולט ב גובה 60? או שאסור?
29/11/2015 | 20:00
4
20
לצפיה ב-'אפשר אבל נשאלת השאלה למה 70 חיפוי?'
אפשר אבל נשאלת השאלה למה 70 חיפוי?
29/11/2015 | 20:01
3
19
לצפיה ב-'כי המעצב אמר...פשוט חשבתי - למה עוד לחתוך'
כי המעצב אמר...פשוט חשבתי - למה עוד לחתוך
29/11/2015 | 20:03
2
49
הקבלן נותן אריח 20/50 - אז מתחת לקלפות אין ברירה - יחתוך אבל בצד - חבל לדעתי...
לצפיה ב-'אז אם נותן 20/50 זה בדיוק 3 אריחים לגובה 60 או 3.5 לגובה 7'
אז אם נותן 20/50 זה בדיוק 3 אריחים לגובה 60 או 3.5 לגובה 7
29/11/2015 | 20:14
1
39
מה ההגיון לחתוך את ה אריח ולהדביק עוד חצי אריח לגובה?
לצפיה ב-'נכון...פשוט אני עוד לא סגורה על זה'
נכון...פשוט אני עוד לא סגורה על זה
29/11/2015 | 20:27
36
הוא נתן קרמיקה לבנה מבריקה ואני עוד לא בטוחה אם אני רוצה בריקים לבנים
לצפיה ב-'הם כנראה התכוונו לגובה התחתון של הקולט.'
הם כנראה התכוונו לגובה התחתון של הקולט.
29/11/2015 | 20:27
1
40
אבל אין שום בעיה לחפות בקרמיקה 60 ס"מ ושהקולט יתחיל בגובה 70...

ממש לא שווה להוסיף שורה של אריחים חתוכים.
לצפיה ב-'תודה לכן. לומדת הרבה'
תודה לכן. לומדת הרבה
29/11/2015 | 20:28
5
לצפיה ב-'שאלה על ארונות בכלל'
שאלה על ארונות בכלל
29/11/2015 | 19:29
6
137
אני מעוניינת בארונות לגובה כל הקיר. מאד רציתי סנדויץ אבל חנויות וגם הרציניות שבהן הולכות על סיבית.
אמרו לי שלא ניתן לעשות סנדביץ עד לגובה 270 אלא רק עד 2.40 והסנדויץ הוא יותר דק.

האם זה נכון? החלטתי ללכת על ארון סיבית בציפוי פורמיקה. יש לנו ארון בציפוי מלמין שזה פשוט נורא. אחרי שבוע בטעות נפל עליו מכשיר כושר קטן של בעלי וכבר שריטה...ואז תקון עם הקיטים שנותנים הנגרים...

אז החלטנו על פורמיקה אבל רציתי סנדביץ ואמרו לי שלא ניתם.

האם זה נכון? 
לצפיה ב-'יש היום סיבית איכותית ביותר, אין שום יתרון לסנדביץ''
יש היום סיבית איכותית ביותר, אין שום יתרון לסנדביץ'
29/11/2015 | 19:58
5
136
יתר על כן הסיבית הטובה יקרה מהלביד (סנדביץ') ב כ 10-15 אחוז.
לצפיה ב-'לא ידעתי :) זה כמו שאומרים על מטבחי רגבה'
לא ידעתי :) זה כמו שאומרים על מטבחי רגבה
29/11/2015 | 20:00
114
שהם מסיבית והם מצויינים
לצפיה ב-'אגב - אני דיברתי עם זדקה'
אגב - אני דיברתי עם זדקה
3
114
שהיא חנות איכותית.
לצפיה ב-'אז יופי, אל תחששי'
אז יופי, אל תחששי
29/11/2015 | 20:16
2
52
לצפיה ב-'אני מאד רוצה את זדקה - הם מקצועיים'
אני מאד רוצה את זדקה - הם מקצועיים
29/11/2015 | 20:31
1
108
אבל אני מרגישה שאם לא אלך לעוד חנות לא ארגיש שלמה :) אז חשבתי ללכת לארונות רגבה
ארונות רגבה עובדים בשיטה קצת אחרת - מדפים ומגרות נשלפים וחורים בכל מיני מקומות. מודולרי. גם ארונוטת מצויינים
זדקה - ברגע שאת עושה את הארון אין אפשרות להזיז את המדפים. זדקה פשוט נראים לי מאד אמינים.

אני מכירה אותי - אשלוף מדף...הבגדים יפלו :) אגב - זה רעיון מעולה לקרב את הבגדים הרחוקים אלייך אבל...נראה לי שצריכים להיות מאד מסודרים בשביל זה.

לצפיה ב-'תמיד מומלץ לבחון עוד הצעת מחיר'
תמיד מומלץ לבחון עוד הצעת מחיר
30/11/2015 | 08:09
59
לצפיה ב-'ארון כיור מנגב'
ארון כיור מנגב
29/11/2015 | 16:13
7
216

קניתי דירה מקבלן להשקעה.
אני מתלבט אם לשדרג את הכיור בשירותי הורים.
כיום הוא כיור הכי פשוט בלי ארון ובלי מראה.
שדרוג לארון 80 סמ + מראה + כיור רחב יעלה לי 2100 שח בערך.
זה מחיר סביר (בגלל שזה ספק של קבלן)
מצד שני - זה משהו שנהוג לקנות לשכורים או שישארו עם כיור פשוט
ויקנו לעצמם ארון אכסון מפלסטיק?

מה המחיר להתקנה והובלה מאיקאה נניח לתל אביב? פלוס מינוס
להבין כמה עולה לי אלטרנטיבה

לצפיה ב-'לא בקיאה במחירים'
לא בקיאה במחירים
29/11/2015 | 18:31
101
אבל בהחלט הייתי מוסיפה ארון עם מראה, אני בטוחה שתוכל למצוא זול יותר לא דרך הספק של הקבלן.
לצפיה ב-'זה שדרוג מאור חביב עבור שוכרים בהחלט מעלה את האטרקטיביות'
זה שדרוג מאור חביב עבור שוכרים בהחלט מעלה את האטרקטיביות
5
143
הארון של נגב במחיר סביר ביותר, לא יודעת לגבי הארון של איקאה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/11/2015 | 21:37
4
236
איזה נקודות חשמל היית מוסיפה בדירה להשכרה (אחרי בניה) ?

לצפיה ב-'הנקודות שאתה רוצה להוסיף הם בסדר גמור!'
הנקודות שאתה רוצה להוסיף הם בסדר גמור!
30/11/2015 | 08:04
3
104
בעיני, בדירה להשקעה, שווה להוסיף בעיקר במטבח אבל המקומות שמופיעים בחיצים בהחלט חסרים.
לצפיה ב-'מה לגבי קוברה לחוטי טלויזיה'
מה לגבי קוברה לחוטי טלויזיה
30/11/2015 | 09:47
2
85
לעשות רק בסלון?
לצפיה ב-'כן, חבל על ההשקעה בחדר השינה.'
כן, חבל על ההשקעה בחדר השינה.
30/11/2015 | 09:50
1
44
לצפיה ב-'מה לגבי חימום מים בגז? שווה להתקין בדירה להשקעה?'
מה לגבי חימום מים בגז? שווה להתקין בדירה להשקעה?
30/11/2015 | 16:07
40
בצפון תל אביב.
הקבלן מבקש 3000 שח על התקנה של המערכת.

יכול לשדרג מחיר מכירה של הדירה?
לצפיה ב-'המלצה לתוכנת שרטוט'
המלצה לתוכנת שרטוט
29/11/2015 | 13:36
41
שלום לפורום החביב
אני מתכנן לבנות מחסן [ממתכת על גג הבית]
ציירתי את  המחסן ללא ידע בשרטוט,  אם יש איזה שהיא תוכנה פשוטה שאוכל  להכניס בה את הנתונים, ולקבל קנה מידה נכון לתכנית שלי.
אם תוכלו גם להסביר לי כיצד מכניסים את נתונים  לתכנית.

הרבה הרבה תודה

חיים

לצפיה ב-'גוון צבע כחול אפור לקיר במטבח'
גוון צבע כחול אפור לקיר במטבח
29/11/2015 | 11:58
106
אשמח להמלצה על גוון כחול אפור כהה לקיר במטבח.

לצפיה ב-'באיזה שלב כדאי להביא מעצב פנים?'
באיזה שלב כדאי להביא מעצב פנים?
28/11/2015 | 20:55
6
155
אני ממש בתחילת תהליך בניית בית פרטי, רק בחרנו אדריכל..
ואני מנסה להבין, מתי מתחיל התפקיד של מעצב פנים? האם רק בשלב בחירת הגמרים (וכמובן ריהוט וכו)  או שיש מה להעזר בו כבר בשלבי התכנון?
ואם זה בשלב התכנון איך עובד שיתוף הפעולה בין המעצב לאדריכל?

תודה לעונים

לצפיה ב-'חד משמעית - בשלב התכנון!!!'
חד משמעית - בשלב התכנון!!!
28/11/2015 | 21:11
1
147
אתן למנוסות ממני להסביר את החשיבות...
לצפיה ב-'ממש לא חד משמעי! '
ממש לא חד משמעי!
28/11/2015 | 21:27
178
הכל תלוי באדריכל/ית שלך. יש אדריכלים שנותנים חבילת תכנון של טוטאל-דיזיין, כלומר עד עיצוב ידית המטבח והמראה בח.הרחצה. אם יש לך אדריכל שכזה, שיודע וגם מעונין, אתה לא צריך מעצב פנים בכלל.

אם אין לך אדריכל כזה - אז צריך להבין מה יהיה הממשק (הרצוי לך!) בין האדריכל לבין המעצב/ת. איפה השרביט עובר מזה לזה. כמובן שרצוי להשיג שיתוף פעולה מרצון בין שני הגורמים הללו.
עם זאת - חשוב (לא פחות, ולדעתי הרבה יותר) להבין מה היכולות של האדריכל שלך בנושא תכנון החוץ (בד"כ יכולות נמוכות) ולהכניס לתמונה מוקדם ככל האפשר מתכנן נוף.
שים לב - גבולות הגזרה של עבודת האדריכל נוגעות לא רק ליכולות שלו, אלא במידה רבה לשכר הטרחה שהלקוח משלם. אדריכל "זול" לא יוכל להשקיע זמן נדרש מעבר למינימום התכנוני ולהיכנס לפירוט ולהשקעה הנדרשת הן לטובת עיצוב פנים והן לטובת תכנון חוץ.
לצפיה ב-'תלוי מה את מסכמת עם האדריכל שלך'
תלוי מה את מסכמת עם האדריכל שלך
28/11/2015 | 21:41
3
206
אם את משלמת לו גם על עיצוב פנים שכולל: תכנון חללים, מעברים, גדלים מדוייקים, העמדת ריהוט ותכנון האחסון, תכנון חדרי רחצה בצורה מפורטת, כולל נגרות (נגרות ארונות רחצה למשל משפיעה על תכנון האינסטלציה), התאמת הבית ככפפה ליד מבחינת תאורה פונקציונלית ותאורת אוירה, תכנון החשמל בפרוטרוט בהתאם לתכנית העמדת הריהוט וצרכים משתנים שלכם עכשיו ובעתיד, תכנון המטבח לפרטי פרטים, כולל תכניות נגרות, תכנון החלונות והפתחים בהתאם למיקום הרהיטים (למשל, הכנת מקום מראש לטלויזיה בסלון אם תרצו כזו - לא טריויאלי כבר נתקלתי בבתים פרטיים שכמות החלונות או גודלם הגבילה את העמדת הטלויזיה), תכנון נישות, חומרי גמר לריצוף, חיפוי, חדרי רחצה וכו'... כל אלו דברים שמשפיעים על התכנון ובתהליך נכון אמורים להיות מתוכננים בשלבים מקבילים לתכנון הבית.
במידה והאדריכל שלך לא נותן חבילה כוללת או שאתם לא מוכנים לשלם את המחיר שהוא מציע עבור החבילה הכוללת, מומלץ לשלב מעצבת פנים שתעבוד בשיתוף פעולה עם האדריכל. עוד אפשרות זה לקחת מהאדריכל את המעטפת בלבד ולתת למעצבת הפנים לתכנן את כל מה שקשור בפנים.
לצפיה ב-'תודה על התשובות המפורטות!'
תודה על התשובות המפורטות!
29/11/2015 | 00:21
2
101
נראה באמת שכדאי לשלב מעצב פנים בזמן התכנון
האמת שבנתיים דיברתי עם מקום אחד של עיצוב ואמרו לי שהם נכנסים רק בשלב בחירת הגמרים.. זה בין היתר מה שגרם לי לבלבול.... אבל אני מניחה שכל אחד עושה אחרת ואני צריכה למצוא מישהו שמוכן להשתלב עוד לפני
או שבכלל אני אלך רק לייעוץ אצל מעצב, עם התוכנית של האדריכל כשעוד אפשר לעשות שינויים
לצפיה ב-'בכל תלוי ברמת הפרטים ועומק ה"עיצוב" שאתם מתכוונים להכנס אליו'
בכל תלוי ברמת הפרטים ועומק ה"עיצוב" שאתם מתכוונים להכנס אליו
29/11/2015 | 19:16
51
כל מה שפרטתי פרטתי מנסיון שלי בליווי בתים בבניה.
אם אתם מתכננים נגרות תפורה ושילובי חומרים בבית, בחדרי הרחצה ועוד. מישהו צריך ללכנן את זה ולתת לקבלן ולשאם העושים במלאכה תכניות מפורטות. אחרת כל השאלות שלהם יופנו אליכם.
בשלב החשמל כל מיקום שזז בטעות ולא נעשה לפי התכנית יכול להשפיע על מיקום של רהיט מתוכנן שעלול לא להתאים. שקע במיקום לא נכון במטבח יכול להפריע להתקנה, יש מליון פרטים שיש לתת עליהם את הדעת ובהעדר מישהו שמבין את הקונספט של הבית ושאל אתכם מה אתם רוצים, מתוך כוונה להדריך את הנוגעים בדבר, אפשר בקלות ללכת לאיבוד.
לצפיה ב-'עיצוב פנים ותכנון אדריכלי'
עיצוב פנים ותכנון אדריכלי
29/11/2015 | 20:23
53
שלום, שמי איתמר, מעצב פנים. אני ממליץ בחום לשלב מעצב פנים בראשית כל עבודת התכנון. על האדריכל ועל מעצב הפנים להיות קשובים לצרכים שלכם כלקוחות ולהתאים את כל מערכות הבית (חשמל, מיזוג, אינסטלציה וכו...) ולעבוד בשיתוף פעולה לכדי יצירה הרמונית ופרקטית. מה עוד ששיתןף פעולה יוליד תוצר מוצלח יותר וכמו כן ניתן כל פעם להתייעץ אצל האחר ולשמוע את חוות דעתו. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר לכל שאלה ואשמח לעמוד גם להיות שותף לפרויקט. איתמר 0525829404 itamar@itamarlevi.com

לצפיה ב-'עזרה במציאת תמונה לסלון'
עזרה במציאת תמונה לסלון
28/11/2015 | 15:28
1
288
שלום
אני מחפשת תמונה לסלון הבית.
אני ממש לא יודעת איזה סגנון לבחור. 
אני מאוד אוהבת מופשט אבל חוששת שזה יהיה זקן מדי.
אשמח לרעיונות שהם גם יחסית צעירים וגם מתאימים לסגנון של הבית (מודרני לא ממש מתאים).
תודה רבה
לצפיה ב-'תנסי את גלריה פחות מ 1000'
תנסי את גלריה פחות מ 1000
28/11/2015 | 21:43
81
לצפיה ב-'פינת עבודה בחדר הורים'
פינת עבודה בחדר הורים
28/11/2015 | 01:21
10
458
דירה מקבלן להשקעה בנויה. חשבנו לשנות דלת בשרותי הורים. הדלת עכשיו איפה שהקו האדום. אנחנו רוצים להעביר אותה לקו הירוק. כדי לאפשר ארון שירות בשירותי הורים. וגם לאפשר שולחן ארוך בקיר שממנו הורדנו דלת. השינוי ונגזרותיו עולים 6500 שח.
יש לכם רעיון יצרתי אחר? לפינת עבודה עבודה בצורת
ר' ? אני לא אתקין שולחן לשוכרים. אבל לאפשר ראלית שולחן. אז אתקין שקעים ומנורה
לצפיה ב-'זה לא מקום מוצלח לשולחן.'
זה לא מקום מוצלח לשולחן.
28/11/2015 | 09:06
120
לדעתי שוכרים לא ירצו להכניס שולחן למקום כזה שנתקלים בו כשרוצים להיכנס לחדר השינה... וגם הכניסה למקלחת תהיה לא כל כך נוחה כשתהיה בחדר מיטה זוגית. כדאי לשרטט את הריהוט בחדר, אפילו אם של שוכרים ולא ריהוט שאתם תכניסו. נסו לראות כיצד תיראה הכניסה לחדר ולמקלחת כאשר יש בו מיטה זוגית, ארון ושולחן כפי שאתם שוקלים.

לדעתי עדיף בלי השינוי הזה.
לצפיה ב-'לא ניראית לי השקעה טובה של כסף'
לא ניראית לי השקעה טובה של כסף
28/11/2015 | 09:16
129
או שדרוג הדירה. יש אמנם יתרון מסויים בדלת מקלחת שנפתחת במקום שפחות מטריד בן זוג שישן, אבל לא משהו שהייתי מתעסקת איתו בדירה להשכרה. לדעתי, עדיף להשקיע כמה אלפים בחומרים קצת יותר מיוחדים מהסטנדרט, קצת לייחד את הדירה ממשהו מאד ג'נרי וחסר אישיות. אפשר לעשות זאת על ידי רכישת חלק מחיפוי הקיר (בחדרי רחצה, במטבח) באאוטלטים, לחפש מציאות, אפילו לפריסת קירות (ליישום אריחים מוקפד) מקצועית יותר, איזה תוספת מעניינת למטבח. כך ניתן יהיה לבקש ולקבל מחיר שכירות טוב יותר, להחזיר את ההשקעה ולזרז את ההשכרה, לעשות רושם של דירה מושקעת יותר, בעלות קטנה בסה"כ ויותר משתלמת.
לצפיה ב-'פינת העבודה'
פינת העבודה
28/11/2015 | 09:58
88
המיועדת ממש לא אידיאלית במיקום הנבחר, היא חוסמת את הכניסה לחדר ומפריעה לתנועה, 
הייתי משקיעה קצת יותר בשדרוג עיצוב החדרים הרטובים כמו המטבח וחדרי הרחצה, אלה הדברים שאנשים מתייחסים אליהם יותר בבחירת נכס.
לצפיה ב-'לא הייתי מעבירה את הדלת ושולחן עבודה במיקום ששרטטת'
לא הייתי מעבירה את הדלת ושולחן עבודה במיקום ששרטטת
28/11/2015 | 21:44
6
96
לא בא בחשבון בכלל מבחינת תכנון נכון.
לצפיה ב-'תודה. לגבי חשמל'
תודה. לגבי חשמל
28/11/2015 | 22:16
5
187
דירת קבלן להשקעה. חשמל.
אני מתלבט אם להוסיף שקע יחיד במקומות של החצים הירוקים.
מה דעתכם? יתרום למשהו אם כל שקע עולה 400 שח? כי הדירה כבר בנויה.
בחדר הורים בכניסה חשבתי שתהיה אופציה לשידה. לכן חשמל.
בחדר הורים משמאל לטלויזיה חשבתי לעשות עמדת מחשב. לכן שקע נוסף שם.
במטבח- בקיר החשוף חשבתי אולי מישהו ישים שולחן וירצה לטעון טלפונים.
קוברה לטלוזיה ב700 שח הייתם עושים גם בסלון וגם בחדר שינה הורים?
לצפיה ב-'התמונה יצאה גרוע. מנסה שוב. כל שקע עולה 450 שח'
התמונה יצאה גרוע. מנסה שוב. כל שקע עולה 450 שח
29/11/2015 | 08:19
4
192

אני מתלבט לגבי איפה להוסיף שקעי חשמל בדירה להשקעה. יש מקומות שחושבת שקריטי להוסיף?
יש 3 שקעים שחשבתי. אבל אולי צריך עוד. או להוריד מה3 האלה?

2 בחדר הורים - לטובת עמדת מחשב או שידה עם מנורה אם מישהו ירצה
1 בכניסה למטבח לטובת הטענת טלפונית אם מישהו יבחר
כל שקע עולה לי 450 שח. הייתה מוסיף במקום אחר?

לצפיה ב-'בדירה להשקעה לא הייתי מוסיפה'
בדירה להשקעה לא הייתי מוסיפה
29/11/2015 | 18:32
2
65
זו הוצאה כספית שלא תעלה או תוריד את ערך הדירה, בטח לא בשכירות.
אנשים לא בודקים את כמות השקעים בדירה שהם מתכוונים לשכור. ולעלום לא תצליח לכוון לצרכים של כולם.
לצפיה ב-'אבל שוכרים יכולים להחליט להשאר בדירה'
אבל שוכרים יכולים להחליט להשאר בדירה
29/11/2015 | 19:18
1
89
שנח להם בה. ולא להעמיד אותה חודש ריקה.
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
29/11/2015 | 22:34
61
אף שוכר לא עוזב דירה בגלל שחסר בה שקע או שניים....
ולמה שהדירה תעמוד חודש ריקה? שוכר עוזב ושוכר בא, בטח ובטח בתל אביב ובטח בדירה חדשה.
לצפיה ב-'חסרים שקעים בעיקר במטבח מעל השיש, בממד (על 2 קירות),'
חסרים שקעים בעיקר במטבח מעל השיש, בממד (על 2 קירות),
30/11/2015 | 22:41
52
בסלון בקיר האחורי של הספה, בחץהורים במקומות שסימנתי וגן מאחורי הדלת בח.כביסה.
לצפיה ב-'איך בוחרים את קיר הכח בחדר?'
איך בוחרים את קיר הכח בחדר?
27/11/2015 | 22:47
5
159
אני קוראת בפורום כבר זמן רב ונהנת מהעשייה הרבה ואוספת רעיונות.
הגיע הזמן להכניס קצת צבע ועיניין בקירות ביתי הלבנים.
רציתי לשאול האם יש כללי אצבע או המלצות כיצד לבחור את קיר הכח בחדר?
למשל קיר המיטה או הטלויזיה? קיר הספה או הטלויזיה? אולי בכלל אחד הקירות האחרים? האם זה משנה האם יש בקיר חלון או לא...?
תודה מראש לכל המגיבים
לצפיה ב-'כל חדר ומה שמתאים לו, אין תשובה כללית נכונה.'
כל חדר ומה שמתאים לו, אין תשובה כללית נכונה.
28/11/2015 | 09:19
97
חלון או מזגן קצת מוריד מהמוטיבציה להשקיע בקיר בו הם נמצאים, בגלל שלעיתים עשוי להבליט משהו שלא רצוי להבליטו, ואז השקעה כספית לא נותנת את התוצאה הרצויה.
כלומר, צריך לבחון את האופציות ולשקלל את הנתונים לקיר זה או אחר.
לצפיה ב-'אין תשובה חד משמעית'
אין תשובה חד משמעית
28/11/2015 | 09:43
81
יותר בכיוון ההרגשה הכללית בחלל, 
זה יכול להיות הקיר הגדול בחדר או הראשון שרואים כשנכנסים.
באופן אישי לרוב נוהגת לבחור את הקיר הראשון שרואים מן הכניסה, כדי לתת את אפקט הוואוו...אבל כמו שסורנה כתבה, כל אחד ומה שמרגיש לו נכון,
תנסי להעלות לכאן תמונה של החלל המדובר ונוכל לעזור לך.
לצפיה ב-'נצל"ש - שאלה טובה. לי למשל יש התלבטות בנושא חדר שינה'
נצל"ש - שאלה טובה. לי למשל יש התלבטות בנושא חדר שינה
29/11/2015 | 22:20
2
70
כשנכנסים לחדר, הדבר הראשון שרואים בקיר ממול הוא חלון ענק עם נוף משגע. 
זו בדיוק הסיבה שהמיטה היא ממול, על הקיר שנמצא ליד דלת הכניסה. 
ולצד החלון, מול המיטה, הטלוויזיה. 
אז לעשות שם קיר כוח שבתוכו חלון כזה וטלוויזיה, מיותר לדעתי. אני חושבת שזה יחליש את אפקט הנוף מהחלון.

בקיר הימני ארון. בקיר השמאלי חלון (רגיל) נוסף וספריה קטנה לצדו. 

רק הקיר של המיטה ריק, ומבקש משהו. וחשבתי לא פעם לצבוע אותו כקיר כוח. אבל האמת היא שאף פעם לא מסתכלים עליו, בגלל מיקומו. אולי רק דקה לפני שנכנסים לישון....
לצפיה ב-'זה יפה בעיני כשיש "משהו" על הקיר למראשות המיטה'
זה יפה בעיני כשיש "משהו" על הקיר למראשות המיטה
29/11/2015 | 23:08
1
78
צבע, טפט, תמונה גדולה מיוחדת או מקבץ תמונות...
אני לא חושבת שזה משנה שהקיר הוא לא זה שמול הכניסה. כשהוא יהיה מעוצב, המראה שלו ישפיע על האווירה בכל החדר.
לצפיה ב-' תודה. עזרת לי. '
תודה. עזרת לי.
30/11/2015 | 08:57
5
לצפיה ב-'יומן שיפוץ דירה - הפרק השביעי - טפטים!!!'
יומן שיפוץ דירה - הפרק השביעי - טפטים!!!
27/11/2015 | 20:51
16
378
מוזמנים לראות מה התחדש בדירה שלנו בימים האחרונים - 
לצפיה ב-'וואוו....אהבתי, לגמרי :)'
וואוו....אהבתי, לגמרי :)
28/11/2015 | 10:10
86
גם אני חובבת טפטים אבל אתם ממש התעלתם :), 
האמת, אני קצת יותר נזהרת מצבעוניות יותר, אבל במקרה הזה, הבחירות שלכם מוצלחות במיוחד.
מאוד מאוד אהבתי את הטפט בחדר השירותים....הצליח להוציא ממני תגובה וואוו...

אחלה בלוג אגב, תמשיכו לעדכן, אני מאוד סקרנית לגבי התוצאה הסופית. 
לצפיה ב-'מהמם!'
מהמם!
28/11/2015 | 12:00
22
לצפיה ב-'איזה יופי! מקסים שמח וכיף! תתחדשו'
איזה יופי! מקסים שמח וכיף! תתחדשו
28/11/2015 | 12:04
21
לצפיה ב-'יפהפה'
יפהפה
28/11/2015 | 12:31
4
100
המרצפות נשארות?
לצפיה ב-'תודה רבה, וכן '
תודה רבה, וכן
28/11/2015 | 18:02
3
171
המרצפות נשארות.
אני מאוד מחבבת אותן. כבר כתבתי כאן קודם למישהו ששאל... יש במרצפות טרצו משהו נעים. הן פרקטיות מאוד, קל לנקות, לא רואים כל פרור ומעבר לזה יש בהן איזו רכות נוסטלגית שמוצאת חן בעיני.
בדירה המסוימת הזאת הן גם במצב מצוין ומתאימות כמו כפפה לעיצוב שאני מתכננת... לא ראיתי סיבה להחליף אותן.
וחוץ מכל זה, גם החסכון הכספי נחמד לי 
לצפיה ב-'נפלא, תתחדשו ותהנו'
נפלא, תתחדשו ותהנו
28/11/2015 | 23:21
1
75
מדוע המגורים במצפה הם זמניים, לאחר ההשקעה והאהבה הרבים?
כמובן אם השאלה אינה חטטנית.
לצפיה ב-'בינתיים...'
בינתיים...
29/11/2015 | 08:32
72
בשלב זה, נסיבות החיים לא מאפשרות לנו לעבור למצפה פול-טיים אבל מצפה רמון  היא כזו נעימה וחיים בה אנשים כל כך נחמדים שלא מן הנמנע שזה עוד יקרה פעם :)
לצפיה ב-'מקסים! ואני מאד אוהבת את המרצפות '
מקסים! ואני מאד אוהבת את המרצפות
29/11/2015 | 18:26
29
בכלל, יש חזרה למרצפות האלה. אחרי כל הפורצלנים שכל כך משעבדים אותנו לנקיון, התחלנו להעריך אותן :)) 
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם! נעים לי שאתם קוראים ומגיבים '
תודה רבה לכולכם! נעים לי שאתם קוראים ומגיבים
28/11/2015 | 18:09
31
לצפיה ב-'נהדר!! '
נהדר!!
28/11/2015 | 20:18
12
לצפיה ב-'שמח בלב! מחכה בקוצר רוח לתוצאה הסופית!'
שמח בלב! מחכה בקוצר רוח לתוצאה הסופית!
29/11/2015 | 08:16
56
ישר כוח על הסבלנות ואהבת הבריות, כמו גם על הטעם המשובח..!
מחכה בכיליון עיניים לפרקים הבאים :)
לצפיה ב-'וואווו...'
וואווו...
29/11/2015 | 10:12
57
כמה צבעוניות, דירה עם הרבה אופי !!!!
תענוג לעיניים.

לצפיה ב-'הטפטים מקסימים. בעיקר הפרחוניים, והתמונה בשירותים. אבל '
הטפטים מקסימים. בעיקר הפרחוניים, והתמונה בשירותים. אבל
29/11/2015 | 12:44
2
131
אם תכניסי אותי אישית לדירה כזאת, אחרי שבועיים מאשפזים אותי...

אני תמיד אומרת שיש לי מספיק רעש בתוכי: משוחחת עם עצמי, מחשבות רצות,
התלבטויות, שמחות וגם דאגות. לא צריכה רעש חיצוני. בשבילי זה יותר מידי... 

מקסים. תיהנו. 

ועוד דבר מוצא חן בעיניי: אני, אני ואני. הוא לא מפריע לך? הלוואי עלי... 
לצפיה ב-'מפריע?... להפך!'
מפריע?... להפך!
29/11/2015 | 22:58
1
89
התברכתי באיש שלא רק שסומך עלי לגמרי אלא גם חולק איתי טעם דומה. אני יודעת שיש לנו מזל גדול במובן הזה.
הוא נותן לי יד חופשית, כי כבר יודע מנסיון העבר שיאהב את התוצאה.
יש לנו "חלוקת תפקידים" שעובדת לנו מצוין. יש דברים שבאחריותו ואחרים שהם "שלי".
וכן, את צודקת, אני כותבת בעיקר בגוף ראשון יחיד, לא התכוונתי לדחוק את האיש שלי... זה פשוט כי אני היא הכותבת ומוזר לי לדבר בשמו 

תודה על המחמאות! 

לענין הצבעוניות  - אין ספק שאת צודקת ואני בטוחה שה"רעש" לא מתאים לכולם. בחרתי ככה בכוונה תחילה משני טעמים, קודם כל זה נחמד לי על רקע הנוף המונוכרומטי (והמהמם) שנשקף מהחלונות ושנית, זו דירה שנבלה בה רק חלק מהזמן, לא הבית העיקרי שלנו... זה מאפשר לנו "להתפרע" באופן שהייתי מהססת לעשות בבית (אם כי גם הבית שלנו רחוק מלהיות לבן או "שקט" עיצובית...).
לצפיה ב-'נפלא. יש מצב להשכרה לסופשבוע אחרי שהשיפוץ יסתיים?'
נפלא. יש מצב להשכרה לסופשבוע אחרי שהשיפוץ יסתיים?
29/11/2015 | 23:02
70
בסופשבוע אני לא אשתגע...

הייתי פעם אחת בחיי, לפני שנתיים שלוש בסה"כ, במצפה רמון. אהבתי.

ולא התכוונתי לשום נזיפות בעניין ה"אני אני אני". רק לקנאה טהורה...
ובאמת, הזוגי ואני - שני עולמות שונים מבחינה עיצובית. אשרייך.

המשך הצלחה.
לצפיה ב-'מדהים!! איזה יופי, תתחדשו '
מדהים!! איזה יופי, תתחדשו
29/11/2015 | 18:23
64
זה ממש עושה לי חשק 
לצפיה ב-'שאלה- עומק ארון הזזה'
שאלה- עומק ארון הזזה
27/11/2015 | 10:53
6
129
תכננו ארון הזזה בעומק 60 (רובו ככולו לתליה של ז'קטים וחולצות כפתורים).טרם ביצענו הזמנה.
בבואי היום לדירה ראיתי שיש מתג הדלקה במרחק של 62 ס"מ.
מה עומק ארון הזזה כולל הדלתות והמסגרת? האם אני צריך לטפל בהזזה של מתג ההדלקה ( לא בהכרח פשוט).
האם אני יכול להרשות לעצמי לרדת בעומק הארון כשמדובר בתליה של חולצות כפתורים/מעילים וז'קטים?
אודה לכל התייחסות
לצפיה ב-'לנו יש ארון הזזה בעומק 60 ס"מ '
לנו יש ארון הזזה בעומק 60 ס"מ
27/11/2015 | 14:32
5
115
העומק כולל דלתות הוא 72.3 ס"מ.
בכל אופן, כמדובר בארון לתלייה שמיועד לז'קטים - צריך 60 סמ, לא פחות, יש שמגדילים ל65 סמ אפילו, אם מדובר בז'קטים של חליפות גברים או מעילים.
אז נראה לי שעדיף לשלם לחשמלאי שיזיז את נקודת החשמל הספציפית הזו - מאשר להתפשר על עומק ארון שמיועד לתלייה.
לצפיה ב-'עומק 60'
עומק 60
27/11/2015 | 18:43
4
95
הבהנתי, כלומר אין כאן על מה להתפשר - אני חייב לפחות 60 עומק נטו ללא הדלתות והמסילות. תודה.
לצפיה ב-' נכון'
נכון
28/11/2015 | 10:14
3
48
זה העומק המינימלי הנדרש במיוחד כשמדובר על תליית ג'קים ומעילים.
לצפיה ב-'לא הבנתי בדיוק איפה נמצא המתג, אבל אני לא בטוחה שיש צורך'
לא הבנתי בדיוק איפה נמצא המתג, אבל אני לא בטוחה שיש צורך
28/11/2015 | 15:35
2
73
בעומק רב לכל הארון. עומק של 60 סמ. דרוש רק למעילים או ג'קטים רחבי כתפיים של גברים רחבים. כלומר, לא כל גבר ולא כל חולצה זקוקים לרוחב הזה.
אם יש לך מקום לא מוגבל אז תעשה הכל 60. אבל אם יש מגבלה יתכן שאפשר לחשוב יצירתי. למשל - אם יש ארון מעילים עמוק בבית , אז אולי את המעילים והג'קטים אפשר לשכן שם במקום להעמיק בשבילם את כל הארון.
אפשר גם לעשות ארון שחלקו עמוק וחלקו פחות אם יש צורך....
אם היית מעלה תכנית היינו מבינים טוב יותר את האילוצים.

לצפיה ב-'קובץ'
קובץ
28/11/2015 | 17:27
1
148
הארון מתוכנן להיות בפינה השמאלית העליונה של חדר השינה.
הכוונה היתה לשים ארון דלתות עומק 50 בקיר צד שמאל וארון הזזה בעומק 60 לתליה על הקיר העליון כאשר חלק מאזור התליה מוסתר בעומק בשל הדופן של הארון שמשמאל.
המגבלה היא שהמתג מימין נמצא 63 ס"מ מהקיר וכיוון שאורך דופן ימין הוא 79 ס"מ ללא משקוף- אני תוהה גם האם הזזה של המתג תפתור את הבעיה שכן ארון הזזה דורש גם עומק למסילות/ודלתות.
לצפיה ב-'אני לא רואה שום מתג ?! וההסבר שלך לגמרי לא ברור '
אני לא רואה שום מתג ?! וההסבר שלך לגמרי לא ברור
28/11/2015 | 21:18
56
המתג מימין למה? 63 סמ. של איזה קיר?
לך אולי זה ברור כי יש לך א התמונה בראש, מכאן לא ניתן להבין.

בכל מקרה - לא הגיוני לתכנן ארונות חופפים שיוצרים פינה מתה. ואם אין ברירה אז הייתי עושה ארון עיקרי עמוק (60 סמ.) וארון שני בעומק 35-40 סמ. שמספיק למקופלים.

בכל מקרה 2 - אם אתה גבר בגודל ממוצא (לא בגוודל דורון ג'מצ'י ) ארון דלתות בעומק 60-62 יספיק לגמרי. ואז (אם הבנתי נכון את הדילמה) לא תהיה לך בעית מתגים.
לצפיה ב-'מישהו מכיר מוצרי חשמל של חברת sol? '
מישהו מכיר מוצרי חשמל של חברת sol?
26/11/2015 | 10:03
2
150
אני מחפש תנור דו תאי והרוב מוכרים רק דלונגי וסאטור. באחת החנויות הציעו לי תנור של חברת sol. לדבריהם, חברה גרמנית שייצרת באיטליה. בחיים לא שמעתי על החברה הזו.
מישהו מכיר תנור או מוצרים אחרים שלהם ויכול להמליץ?
תודה
לצפיה ב-'נתקלתי בהם שאותן נסיבות בדיוק, לא זוכרת שמישהו מלקוחותי'
נתקלתי בהם שאותן נסיבות בדיוק, לא זוכרת שמישהו מלקוחותי
26/11/2015 | 11:07
1
130
קנה בסופו של דבר מוצר שלהם כך שאין לי נסיון.
לצפיה ב-'תודה, מרי'
תודה, מרי
26/11/2015 | 21:18
15
לצפיה ב-'בקשת עצה: בקרוב אנחנו עומדים להיכנס לדירה חדשה.'
בקשת עצה: בקרוב אנחנו עומדים להיכנס לדירה חדשה.
26/11/2015 | 10:15
1
192
הרימוף הוא גרניט פורצלן אפור (צבע מלט).

עשינו ניסיון לשטיפת הריצפה עם מים בלבד וזה לא ממש נתן מרצפות ניקיות. אחרי שהיא התיבשה היא עדיין נראתה עם שרידי אבק מהבניה

מה ההמלצה, ועם מה, לשטיפה של ריצפה כזאת?

תודה מראש
לצפיה ב-'אפשר להזמין איש עם מכונת שטיפה מקצועית, זה הדבר היחיד שיעזור'
אפשר להזמין איש עם מכונת שטיפה מקצועית, זה הדבר היחיד שיעזור
26/11/2015 | 10:46
147
או לחיות עם זה כמה שבועות/חדשים עד שלבד יתנקה משטיפה לשטיפה. יש מצב שלא ניקו את הרובה כמו שצריך אחרי המריחה וזה דורש שפשוף.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ בניה ירוקה
חושבים על בנייה חכמה
HobbitHome - ארכיטקטורה
HobbitHome - ארכיטקטורה
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה