לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3864838,648 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

לצפיה ב-'תואר שני מנהל עסקים'
תואר שני מנהל עסקים
01/11/2016 | 10:21
4
96
איזה יתרון נותן תואר שני במנהל עסקים מבחינת עבודה? לא יודעת אם כדאי להתחיל עם זה בכלל
לצפיה ב-'תואר שני'
תואר שני
02/11/2016 | 18:07
79
תואר שני לא תמיד הכרחי. ולפעמים הוא לא תורם משהו משמעותי
התרומה-  זיכוי למס הכנסה (זמני)
אופציה לקידום, או לשינוי תפקיד, מקום עבודה. לפעמים תואר שני הוא יתרון או אפילו חובה. במגזר הציבורי בעיקר זה מקנה תוספת שכר.
איפה את עובדת? באיזה תחום?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/11/2016 | 18:27
2
76
עדיין לא עובדת, רק סיימתי ללמוד. למה?
לצפיה ב-'זה משמעותי'
זה משמעותי
03/11/2016 | 20:09
1
73
כי במשרות שקשורות למדינה (למשל במשרדי ממשלה, צהל, קופות חולים, בתי חולים), יש תוספת שכר.
כי במקומות מסוימים/ תחומים מסוימים זה מאפשר קידום. 
אני במקומך, הייתי מחכה עם זה קצת. תכנסי לתחום ואז תחליטי. 
אלא אם- את רוצה לעבוד במשרת סטודנט ואז את צריכה להיות סטודנטית

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/11/2016 | 21:54
22
לצפיה ב-'התלבטות בתחומים'
התלבטות בתחומים
31/10/2016 | 18:43
2
170
היי כולם,
אני מתחיל לחשוב על לימודים ומתלבט כרגע בין שני תחומים- הומני לגמרי (ספרות, היסטוריה) או קצת באמצע (יחב"ל/פו"מ).
באוניברסיטה העברית אני יכול להתקבל לכל הדברים האלה אבל בשביל בן גוריון אצטרך פסיכומטרי/שיפור ציונים בשביל להתקבל

איך הייתם משווים בין התוכניות? האם יש מחלקות שהם חד משמעיות טובות יותר או מקומות שנחשבים יותר?
תודה
לצפיה ב-'כמה נקודות'
כמה נקודות
02/11/2016 | 18:02
1
81
אני ממליצה לשלב וללמוד תחום שאוהבים. אבל יחד עם זאת כדי למנוע מפח נפש
מומלץ לחשוב מה תעשה עם זה לאחר סיום הלימודים. 
יש כאלה שממשיכים לתארים מתקדמים (גם בתחום אחר), יש כאלה שעוסקים בתחום שדי קרוב. אפשר לעשות דו חוגי. ואפשר ללמוד בשביל העיניין והכיף. אבל מומלץ לתכנן, ולחשוב על האפשרויות.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/11/2016 | 15:13
41
אין לך מה לעשות עם הומני 
גם יחסים בינלאומיים זה די הומני, מצד שני אם יש לך כישורים בתחום
אז תלך על זה, די נתת טווח אפשרויות מצומצם , אין הרבה מה לייעץ פה, כי לא ידוע שום דבר על הפרופיל שלך.
לצפיה ב-'הנחה בארנונה'
הנחה בארנונה
29/10/2016 | 21:45
42
שלום,
לפי מה שקראתי זכאות להנחה בארנונה נקבעת על-פי משכורת ממוצעת בשנה החולפת. הבנתי שבפועל נדרשים להציג משכורת של חודשים אוקטובר-דצמבר בלבד.
אני מתכוון לשלב השנה עבודה עם לימודים, ומכיוון שלא עבדתי באוקטובר אולי ישתלם לי לא לעבוד גם בחודשיים הבאים כדי לקבל הנחה בשנה הבאה.
אשמח אם מישהו יכול לאשר או להפריך האם רק החודשים אוקטובר-דצמבר רלוונטיים להחלטה.
תודה!
לצפיה ב-'הפסקת לימודים'
הפסקת לימודים
27/10/2016 | 19:21
2
199
אני סטודנט לעבודה סוציאלית בבן גוריון, לאחרונה קיבלתי מכתב על הפסקת לימודים בעקבות מס' נכשלים שהם תוצאה מבעיות אישיות, זוגיות ומשפחתיות שקרו לי במהלך התואר.

לגביי מכתב ערור לא הספקתי לשלוח בזמן.

מה אפשר לעשות. אשמח לכל עזרה אפשרית.
תודה מראש סטודנט מתוסכל
לצפיה ב-'פשוט תפנה למזכירות החוג ותסביר להם את זה'
פשוט תפנה למזכירות החוג ותסביר להם את זה
27/10/2016 | 21:49
103
תכין מכתב ותעביר להם.

לצפיה ב-'בנוסף למה שנכתב לך'
בנוסף למה שנכתב לך
28/10/2016 | 13:34
112
אני לא  מכירה את החוג שלך ספיציפית, אבל באופן כללי החוג לעבודה סוציאלית כולל מרצים מהתחום ולכן קיבלתי את הרושם (שאני מקווה שהוא נכון), שיש נטייה להתחשב במידת האפשר בסטודנטים. 

תסביר את עצמך. תבקש להפגש עם ראש החוג.
לצפיה ב-'מלגה לתואר שני'
מלגה לתואר שני
27/10/2016 | 10:18
1
66
האם מישהו מכיר מלגות לתואר שני?

לצפיה ב-'מלגות לתואר שני'
מלגות לתואר שני
27/10/2016 | 16:41
65
לתואר שני קשה יותר להשיג מלגות מסוימות. 
באופן כללי, האינטרס הוא לסייע לאנשים להוציא תואר ראשון, כדי שיהיו אקדמאים ויוכלו לרכוש מקצוע ולמצוא עבודה. 
מה גם שתואר שני הוא לרוב קצר יותר, ודורש פחות שעות, ולכן רוב הסטודנטים עובדים תוך כדי ומשלמים את התואר.
אחרי כל ההקדמה הזו, אני אתייחס למה ששאלת:
1. מלגת פרח רלוונטית גם לתואר שני
2. מלגה של המוסד עצמו. לרוב מי שעושה מחקר- תזה, יכול לקבל מלגה מלאה ללימודים ועוד מלגת מחייה. 
3.מלגה למי שלומד/חוקר נושאים מסימים. אני מצרפת כאן לינק. חיפוש בגוגל מניב תוצאות. 
לצפיה ב-'תוכנית מצויינים להוראה'
תוכנית מצויינים להוראה
23/10/2016 | 11:05
9
119
התחלתי תואר מסויים (רוקחות) ואני שוקלת לעשות הסבה להוראה ..
שמעתי על תוכנית רג"ב במכללות שמיועדת למצטיינים כך שמקוצר מ4 שנים לשלוש שנים עם מלגה.. מישהו מכיר את התוכנית ויכול להמליץ?
התוכנית קיימת בכמה מכללות :לוינסקי,סמינר הקיבוצים,דוד ילין,אחווה ...
במקרה אחווה קרובה לביתי ,האם זה משנה המכללה שבוחרים?
רבים אומרים לי שלוינסקי וסמינר הקיבוצים הן המכללות האיכותיות להוראה...אבל האם זה באמת משנה בשביל לעשות את המרחק הזה מידי יום?
תודה לעוזרים!
לצפיה ב-'הסבה להוראה'
הסבה להוראה
23/10/2016 | 16:53
1
68
אני לא מכירה את התוכנית הספציפית. אבל כן יש תוכניות שונות להסבה.
בעיקרון, נהוג לומר שזה לא משנה באיזה מכללה את מסיימת. לפחות מבחינת תעסוקה- זה לא משנה. 
אבל ממה ששמעתי יש הבדלים ברמה. אני הייתי שוקלת גם לפי התוכנית שמציעים. 
שמתי לב שיש נטייה היום להפוך בתי ספר לחדשניים מבחינת תוכניות שהם מכניסים. כולם רוצים להיות מיוחדים. יש דגש על שימוש בטכנולוגיה. אם יש מכללה
שיש קורסים ייחודיים יכול להיות שכדאי לבחור באחת במקום באחרת. וזה תלוי בשאיפות שלך. רוצה לפתח תכניות חדשות? רוצה להשתלב במחקר? בנוגע לתכניות- שמעתי שסמינר הקיבוצים, בית ברל, גורדון ואורנים טובות. 
אחווה לא יודעת מספיק אבל היא שלוחה של בן גוריון אז כנראה היא גם בסדר

לצפיה ב-'האמת שהמחלקה לחינוך לא שלוחה של בן גוריון...'
האמת שהמחלקה לחינוך לא שלוחה של בן גוריון...
24/10/2016 | 13:19
51
מכללת אחווה נחלקת ל2 :שלוחה של בן גוריון:מדעי המחשב,כלכלה,מדעי ההתנהגות..
ואחווה המכללה עצמה שבתוכה כלולה המחלקה לחינוך ...ככה שאומרים שהרמה לא גבוהה ....
אני מתלבטת כי היא קרובה לביתי...
לצפיה ב-'אני חייבת להגיד לך שאת מאוד אמיצה '
אני חייבת להגיד לך שאת מאוד אמיצה
01/11/2016 | 09:21
6
63
בהצלח
לצפיה ב-'אפשר לשאול למה אמיצה?'
אפשר לשאול למה אמיצה?
05/11/2016 | 13:30
5
37
אמיצה מבחינת השינוי לימודים?
לצפיה ב-'נראה לי שהתכוון שאת אמיצה'
נראה לי שהתכוון שאת אמיצה
13/11/2016 | 06:48
4
27
מבחינת הבחירה ללכת להוראה
לצפיה ב-'הבנתי...בסוף נשארתי ברוקחות'
הבנתי...בסוף נשארתי ברוקחות
19/11/2016 | 22:59
3
23
לדעתך קשה להיכנס למערכת החינוך כיום? מאחר ונתקלתי בהתלבטות אם להמשיך את התואר הקיים חשבתי על הוראה אבל ליבי לא שלם עם התחום לכן לא הלכתי לזה
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
20/11/2016 | 16:18
2
22
להיכנס לתחום החינוך? בעיקר תלוי באיזה אזור. 
אם את לא שלמה עם הוראה, אל תלכי. היו  אנשים חדורי שליחות ועם מוטיבצית שיא שלא עברו את רף ה 5 שנים
לצפיה ב-'תודה לך oromer'
תודה לך oromer
22/11/2016 | 15:12
1
20
תודה על המענה המהיר! 
למה התכוונת תלוי באיזה אזור?איזה אזור לעבוד או איזה אזור ללמוד?
וכן אני באמת לא שלמה..על אף שאוהבת ילדים ורואה בזה שליחות ,רק שאני לא שלמה וקשה להחליט איזה מקצוע ללמד/איזו שכבת גיל ללמד ואיפה כדאי ללמוד במכללה לחינוך או אוניברסיטה ואם כן באיזו מכללה..מאחר ולא הצלחתי להחליט נשארתי בתואר 
לצפיה ב-'שמעתי שלמשל באילת חסר מורים'
שמעתי שלמשל באילת חסר מורים
23/11/2016 | 17:00
18
יש אזורים שקשה יותר למצוא שם. אולי משרה חלקית. 
אני חושבת שאיפה ללמוד זה פחות חשוב. אולי כדאי ללמוד באזור שבו תרצי לעבוד, כדי שתוכלי לצבור קשרים, ואולי תמצאי שם תפקיד באותו בית ספר. 
איזה שכבת גיל? זה כבר קשה לי לענות
לצפיה ב-'איפה הפורום של האוניברסיטה הפתוחה ?'
איפה הפורום של האוניברסיטה הפתוחה ?
23/10/2016 | 08:09
9
103
מישהו יודע?
לצפיה ב-'אם לא מצאת בחיפוש אז אולי הוא נסגר.'
אם לא מצאת בחיפוש אז אולי הוא נסגר.
23/10/2016 | 10:14
8
89
מספרו 654
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/10/2016 | 13:17
7
109
יש לי שאלות בקשר לקורסים מסוימים,
אם הפורום נסגר , אז די נדפקתי, מישהו יכול לעזור לי ,
איפה אני יכול לשאול שאלות ?
לצפיה ב-'אתה יכול לנסות כאן.'
אתה יכול לנסות כאן.
23/10/2016 | 16:27
120
אבל בגדול תפוז די מת. עדיף לעבור לפייסבוק ששם יש קבוצות גדולות בכל נושא.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שנדפקת'
אני לא חושבת שנדפקת
23/10/2016 | 16:40
5
111
יש דרכים נוספות להשיג מידע. 
לשאול כאן שאלות, לחפש בארכיון של הפורום
והכי חשוב- אנשים באים לפורום שואלים ונעלמים. אם אנשים ישארו לעקוב בפורום הם יעזרו אחד לשני. זו הכוח של תפוז. 

לצפיה ב-'לאנטרפרייז'
לאנטרפרייז
23/10/2016 | 17:17
4
89
לא צירפת שום קישור שיכול לעזור לי
לצפיה ב-'נכון'
נכון
23/10/2016 | 18:30
3
25
לצפיה ב-'אז אפשר קישור?'
אז אפשר קישור?
23/10/2016 | 20:29
2
26
לצפיה ב-'הפורום נסגר'
הפורום נסגר
23/10/2016 | 21:47
1
28
לצפיה ב-'טלי אנגור'
טלי אנגור
01/12/2016 | 20:04
22
טלי אנגור
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להנדסת חשמל'
שאלה בנוגע להנדסת חשמל
22/10/2016 | 23:21
7
162
שלום אני מתחיל השנה (תשעז) הנדסת חשמל ואני לא מבין מה קורה בסוף זתאומרת אחרי שסיימתי תתואר מה תכלס אני עושה קראתי על זרם חזק או תכנון שבבים ולא הבנתי כאילו לאן הולכים ומה הסיכוי למצוא עבודה טובה והאם זה משתלם כל הסיפור הזה מעבר לזה שהנדסת חשמל על פניו די מעניין אותי והאם אני יכול באמת לבטא את עצמי בתואר הזה אני די מודאג=\ וסקרן לגבי זה אשמח לשמוע סטודנטים שלומדים או חברה שסיימו שיכולים לשפוך לי אור על הנושא הזה של מה עושים בסוף לאחר קבלת התעודה?
מקווה שהסברתי את השאלה שלי כמו שצריך=
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/10/2016 | 13:19
98
אולי תסתכל במודעות דרוושים , מה אפשר לעשות עם התואר
למשל אולגובס ויש שם תיאורים של משרות
פשוט תחפש בגוגל אולי?
לצפיה ב-'תעסוקה '
תעסוקה
23/10/2016 | 16:43
1
102
יש כאן גולשים בפורום, שיודעים יותר ממני ואני מקווה שיכנסו ויענו. אני מציעה שתבדוק מידי פעם.
מעבר לכך, יש פורום של עבודה בהייטק שאפשר לשאול
כמו שאמרו לך במודעות דרושים, וגם לשאול אנשים שעוסקים בתחום

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/10/2016 | 21:19
59
אעשה זאת בפורום הייטק אבדוק
ולגבי הבדיקה בגוגל אפשרי בדקתי אבל מסקרן אותי לשמוע חברה שלמדו וסיימו....

לצפיה ב-'נסיון לתשובה'
נסיון לתשובה
24/10/2016 | 13:15
3
76
כמה שאלות לי אלייך שיסייעו לך :

1. איך אתה יכול לומר ש "הנדסת חשמל על פניו די מעניין אותך" אם אתה לא יודע מהן ההתמחויות? האם כל התמחות בחשמל תעניין אותך?
2. איפה אתה הולך ללמוד? זו שאלת מליון הדולר. 

אני רק רוצה להבהיר, אם תתבונן בכל טבלאת שכר זו או אחרת בוגרי הנדסת חשמל נמצאים בצמרת (תלוי כמובן באיזו התמחות ומה העיסוק).
ברור לי שמשרה וכסף חשובים, אבל אתה חייב לבדוק לפני כן שמה שאתה מצפה מהלימודים זה מה שתקבל, אחרת תתאכזב ותנשור /תבחר לעזוב.
יש הרבה מאוד נישות "סמוכות" בין הנדסת חשמל לבין  מדעי המחשב ופיזיקה. 

אם תפרט מה אתה מחפש מהלימודים ומה אתה רוצה לעשות כשתיהיה גדול, אפשר יהיה לקחת את השאלה שלך ברצינות הראויה.
לצפיה ב-' תשובה -ROT333'
תשובה -ROT333
24/10/2016 | 14:59
2
81
שלום את לומדת הנדסת חשמל או שאת בוגרת הנדסת חשמל תוכלי להכווין אותי לגבי התמחויות כאלה ואחרות קראתי קצת עליהם אבל לא הבנתי תכלס מה עושים כאילו?
ולגבי השאלה שלך מענין אותי וחשמל ע"פ הפרקי חשמל שלמדתי בפיסיקה בבגרות ע"פ זה בחרתי כי מתמטיקה מעניין אותי אבל זה קיים בכל ההנדסות ברמה כזאת או אחרת
לכן בחרתי חשמל ולא בניין נגיד...
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
24/10/2016 | 21:47
1
79
אהלן,
אני סטודנט שנה ד' באוניברסיטה "מובילה".
ההתמחויות העיקריות:
יש תחומי התמחות מתמטיים: עיבוד אותות, תקשורת, בקרה
תחומי התמחות פיזיקליים: VLSI, אלקטרואופטיקה,RF
יש את תחום הזרם החזק ויש כמובן התמחות במחשבים.

בנוגע למשרות: בכל תחום יש המון המון תת תחומים לעבודה. 
קשה להסביר על תחום מסויים לאדם שעוד לא טעם כלום, זה לא כמו מחשבים שברור שבסוף אפשר לתכנת.
כמובן שכמעט כל מהנדס חשמל (למעט זרם חזק) בסוף מתכנת משהו, בין אם כחלק מהעבודה שלו או כמטרה עיקרית. 
אני סתם אתן לך דוגמא, תכנון מעגלים בצ'יפ כלשהו - בחברה שעושה צ'יפ, בין היתר, צריך את צוותים שיתכננו את הצי'פ מבחינה חשמלית (כלומר תכנון מעגלים ספרתיים). 
דוגמא נוספת: כל מקום שמשווק משהו שקשור לאנטנות צריך קבוצה שתתכנן את האנטנה ואת הממשק. למשל בחברות סלולאריות, מאוד מאוד חשוב שהאנטנה שבטלפון הנייד שלך תקרון לכיוון שהוא לא הראש שלך.
טכנולוגיות 3G ו 4G (ובקרוב כנראה 5G), אלו מימושים שפותחו באמצעות אנשי תקשורת.
וכו' וכו'...

אגב מבחינת הסיבה שלך, זה בדיוק היה השיקול שלי. 

לצפיה ב-'אוקי תודה!!'
אוקי תודה!!
25/10/2016 | 15:07
50
תודה אקרא ואנסה לעשות חיפוש על מה שרשמת גם.
לצפיה ב-'שאלה לגבי לימודים בפתוחה'
שאלה לגבי לימודים בפתוחה
22/10/2016 | 18:39
3
102
מישהו מכיר את הקורסים מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות למדעים 30203
ואו מודלים דטרמינסטיים 20297  שנלצדים במסגרת תעשייה וניהול .
עד כמה הם קשה ללמוד מהספרים שלהם, איך אני בודק גם שקורס הוא קל או קשה
לפני שאני נרשם , כלומר הכוונה שהספרים והרצאות באתר הקורס הם ברורים ומובנים ולא גיבריש, כי ברגע שאתה נרשם ונפתח הסמסטר , אתה לא יכול לקבל החזר כספי, מה אפשר לעשות
לצפיה ב-'סטטיסטיקה והסתברות למדעים'
סטטיסטיקה והסתברות למדעים
23/10/2016 | 14:58
2
74
הקורס הזה הוא הכי מצומצם בהיקפו ורמתו מבין הקורסים לתלמידי מדעים, אך יש קורס קל יותר (אבל דומה בתכניו) לתלמידי מדעי החברה.
בכל מקרה, אם אתה רוצה ללמוד הנדסת תעשיה וניהול אז עליך ללמוד אותו, לכן לדיון התיאורטי על רמת הקושי שלו אין משמעות. ולענייננו, הספרים אמנם ארכיים מעט אך ברורים די הצורך, כמו כן אני למדתי את הקורס באופק (הנחייה מרחוק בוידאו) כך שסביר מאוד שיש הקלטות באתר הקורס שיעזרו לך רבות.
דבר נוסף, ניתן לדחות/לבטל קורס גם מעט אחרי שהתחלת ללמוד אותו.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/10/2016 | 15:07
1
38
אני לא מבין , נרשמת פשוט לקורס , בלי להבין במה מדובר
, אם הספרים קשים או לא , ואמרת מה שיהיה יהיה, זאת הוצאה כספית לא קטנה כל קורס
לא קרה מצב שנרשמת לקורס ולא הצלחת ללמוד את החומר בגלל שהכל היה כמו גיבריש? בנוסף לכך איך עושים בכל זאת בדיקה של הדברים , כדי לא להיות מופתעים,
הרי אני יכול להרשם לקורס אחר פשוט ולא ללכת אם הראש בקיר, ככה אני מפסיד סמסמטר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/10/2016 | 15:41
39
בדיוק כך.
אם קורס מסויים נמצא בתכנית הלימודים שלי, מה לי אם פלוני-אלמוני כלשהו חושב שהוא קל או קשה, בכל מקרה עלי ללמוד אותו. והיה ואחרי שהתחלתי את הקורס ואני מוצא את הספרים לא מספקים, ניתן לחפש משאבים נוספים. קודם כל יש לקורס הנחיה, שנית לעיתים יש הרצאות וידאו באתר הקורס, שלישית יש אתרים וסרטוני יוטיוב לרוב בכל נושא שרק תרצה ובפרט סטטיסטיקה ומתמטיקה.
לצפיה ב-'אשמח לקבל ייעוץ לגבי משהו'
אשמח לקבל ייעוץ לגבי משהו
22/10/2016 | 14:45
8
260
הממ אז ככה בגדול אני נמצא כרגע בצבא קרוב לשנה, אני משרת בתפקיד מאוד חפשני ויש לי אפשר לומר המון המון זמן לעצמי.
אני בערך משעה 16:00 בבית, ובזמן שאני בבסיס אני לא עושה יותר מדי..
בגדול חברים כל הזמן ממליצים ולוחצים עלי להתחיל תואר בפתוחה ואז לעשות אפיק מעבר לת"א או טכניון נגיד...
הקטע הוא שאני מעדיף ללמוד מא' עד ת' במקום מכובד ויוקרתי מספיק ולא לעשות את השנה הראשונה בפתוחה שהיא נחשבת לאוניברסיטה סבירה מינוס...
מה גם שאני חושב שעדיף בסיס מתמטי ופיזיקלי חזק וטוב שמקבלים בשנה הראשונה..(אני בונה על הנדסה ) כי בסיס חזק הולך איתך תמיד וזה חשוב לאחר כך.. אני לא יודע עד כמה אני יוכל לרכוש בסיס חזק מהפתוחה זה קצת סיכון.

מה לדעתכם על כל הקטע הזה? האם באמת עדיף להתחיל תואר פתוחה ואז לעשות אפיק מעבר? או שהטענות שאני העלאתי גם חשובות? כי אני לא רוצה להתפשר על שטויות סתם כי יש לי מלא תש בצבא... מעדיף לעבוד כבר ולעשות פסיכומטרי בזמן הצבא וזהו.. את הלימודים להשאיר לאחר כך לעשות אותם כמו שצריך.

לצפיה ב-'בתור אחד שעשה בדיוק את המסלול הזה'
בתור אחד שעשה בדיוק את המסלול הזה
22/10/2016 | 17:54
1
140
אני חושב שהלימודים בזמן הצבא גם היו מעניינים, גם ברמה סבירה (הפתוחה יותר טובה במתמטיקה ומדמ"ח, הפיסיקה סבירה שם) ונותנים בסיס טוב, וגם השירות הצבאי היה יותר נסבל ככה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/10/2016 | 18:34
101
אולי תעשה מכינה פשוט , אם אין לך רקע יהיה לך קשה שם
אגב , מה עם החברה בצבא יצחקו עלייך שאתה לומד ויסתכלו עלייך מוזר,
זה לא משהו שיכול להפריע לך?
לצפיה ב-'אפיק מעבר מול אלטרנטיבות'
אפיק מעבר מול אלטרנטיבות
22/10/2016 | 20:19
89
אפיק מעבר מומלץ רק אם יש לך מספיק זמן להשקיע. אני לא יודעת כמה כוח, וזמן תוכל להשקיע. אבל אני מניחה שזה לא יותר מקורס אחד בסמסטר. מהסיבה הפשוטה שתצטרך ציונים די גבוהים כדי לעבור. תוכל לנסות סמסטר אחד ולראות איך הולך לך. 
האופציה השנייה של לחסוך כסף ולעשות פסיכומטרי גם טובה. 
שתי האלטרנטיבות יכולות לחסוך לך זמן. 
כמה זמן נשאר לך עד השחרור? כמה קורסים תוכל להספיק? 
האם הממוצע בגרויות שלך מספיק גבוה? 
האם אתה חושב שתוכל להתקבל יחסית בקלות לאקדמיה או שתדרש לשיפורים?
לצפיה ב-'אפיק מעבר'
אפיק מעבר
23/10/2016 | 15:32
3
82
קודם כל, זה שנסגר פורום האוניברסיטה הפתוחה לא אומר שניתן להתחיל ללכלך עליה.
עכשיו תגיד: אתה לומד שם ועל כן מסנגר על המוסד.
זה נכון, אבל בוא נסתכל על העובדות היבשות.
בבסיס מתמטי ופיסיקלי איתן חשקה נפשך, נכון?
אז מעיון קצר ברשימות אפיקי המעבר לפקולטות להנדסה בטכניון ובאת"א תגלה שבכל המסלולים ניתן לעשות את הקורסים המקבילים לשנה א (בווריאציות כאלה ואחרות) באפיק המעבר. מכיוון שכל פקולטה/חוג קובעת במדוייק ובאופן בלתי תלוי את דרישות הקבלה על סמך אפיקי המעבר אז הדבר מהווה גושפנקא לכך שרמת הקורסים הספציפיים האלו באו"פ מהווים את אותו בסיס איתן, כלומר שאינם נופלים ברמת מהקורסים במוסדות האחרים.
זאת ועוד, אם תדקדק בפרטים ותבדוק סילבוסים של קורסים, תגלה שבכל הנוגע לאפיקי מעבר, המוסדות נוהגים כדרך בית שמאי. זאת אומרת שבהינתן האפשרות לכמה קורסים בנושא דומה, אך שונים בהיקפם/רמתם וכו' תמיד תלמד את הקורס הקשה יותר, גם אם במוסד אליו אתה שואף להתקבל הוא נלמד ברמה נמוכה יותר (ההבדל בין קורס למתמטיקה לקורס להנדסה ומדעים למשל).
לא זו אף זו, באפיקי המעבר יש מגבלה של ציון לכל קורס וציון ממוצע, זאת כדי שמוסד הלימודים אליו אתה שואף לעבור ידע מעבר לכל ספק שרכשת את הידע הנדרש. לעומת זאת ידוע הדבר שבקורסים קשים של שנה א רבים הסטודנטים שמתקשים ולעיתים עוברים את הקורסים הנ"ל רק בכמה נקודות. בעוד שכאמור באפיקי המעבר תדרש לציון של מעל 75 או 80.
לסיכום, בפסקה האחרונה טמון הכלב, זה אומר שבלימוד הקורסים לאפיק המעבר יש סיכון בכך שלא תגיע לציון הסף. ואז הפסדת זמן וכסף (רק זמן במקרה שלך, כי בכל מקרה אתה עדיין בשרות צבאי), למרות שיתכן כי תקבל פטור על קורסים מסויימים ובכך לצמצם את הנזק.
בהצלחה בכל אשר תבחר.
לצפיה ב-'לא ברור לי מי לכלך על הפתוחה?'
לא ברור לי מי לכלך על הפתוחה?
23/10/2016 | 16:48
2
92
ואיך זה קשור לפעילותו של הפורום?
את עובדת בפתוחה? יש לך אינטרס? אולי את מנסה לעשות פרסום סמוי?

הבעיה באפיק מעבר- שחייבים לקבל ציון מסוים כדי לעבור. 

לפותח השרשור- אתה יכול להתחיל ללמוד- לפי הזמן שעומד לרשותך קורסים בפתוחה. אחר כך גם היא לא תקבל מספיק, אם תעשה פסיכומטרי ותתקבל תוכל לקבל עליהם פטור ולחסוך זמן.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/10/2016 | 21:45
1
67
"...לא לעשות את השנה הראשונה בפתוחה שהיא נחשבת לאוניברסיטה סבירה מינוס..."

ראשית אני גבר ואני רק סטודנט. שנית הציטוט הנ"ל מהווה לכלוך לכל דבר ועניין.
שלישית הוכחתי בהודעה הראשונה שלי שגם אם נניח שהרמה הכללית באו"פ נמוכה, עדיין הרמה של הקורסים באפיקי המעבר אינה נופלת במאום מרמתם באוניברסיטאות אחרות, כך שהשואל יקבל "בסיס מתמטי ופיזיקלי חזק וטוב שמקבלים בשנה הראשונה".
לגבי הצורך לקבל ציון מסויים כדי לעבור (שהוא הרבה מעל לציון עובר בקורס) גם התייחסתי.
איני רואה בזה בעיה כלל וכלל, אדרבה, הצורך בציון די גבוה מעלה את היוקרה של אפיק המעבר. ובצד המעשי, אם נניח שיש קורלציה בין ציון בקורס לידיעתו אז גם מבטיח שמי שיתקבל ידע את החומר בצורה מניחה על הדעת, מה שיחזק את ה"בסיס מתמטי ופיזיקלי" שלו.
לצפיה ב-'חלק מהרעיון של פורום הוא שיש מגוון דעות'
חלק מהרעיון של פורום הוא שיש מגוון דעות
26/10/2016 | 06:52
40
מי שמחליט ליטול חלק בפורום צריך לדעת להכיל דברים מנוגדים ממה שהוא חושב. 
הדבר מאפשר ללמוד, להחישף לדעות נוספות שיאפשרו לקבל החלטה מושכלת יותר
לצפיה ב-'הגישה שלך'
הגישה שלך
24/10/2016 | 13:04
71
ראשית אני חייב לומר שאני לא לומד באוניברסיטה הפתוחה, אך נחשפתי למספיק חומרים שלהם (כולל הרצאות באינטרנט) כדי לחוות את דעתי (אני לומד הנדסת חשמל באוניברסיטה "מובילה" בארץ).
קצת מוזר לי שאתה אומר שהרמה בפתוחה לא גבוה במקצועות מתמטיים מבלי שפתחת ספר לימוד ומבלי שאתה יודע כלום ושום דבר על מתמטיקה אקדמית.

במקומך, הייתי שואל את השאלה כך:

"האם הרמה בקורסים X Y Z באוניברסיטה הפתוחה שקולה לרמה באונברסיטאות מובילות אחרות בארץ?"

לשאלה כזו ראוי להתייחס.
התשובה לכך היא שלרוב המוחלט כן. 

לצפיה ב-'מעונות :לזוג במכללת עמק יזרעאל'
מעונות :לזוג במכללת עמק יזרעאל
18/10/2016 | 02:06
49
היי! אשמח לחוות דעת על המעונות במכללת עמק יזרעאל- הדירה לזוג ..
האם היא גדולה מספיק , וגם לגבי האווירה .. תודה !!
לצפיה ב-'היעדרות משבוע לימודים'
היעדרות משבוע לימודים
15/10/2016 | 10:31
3
169
שלום אנשים יקרים. ב-6/11 מתחילה שנת הלימודים שלי שככל הנראה תסתכם בשלושה ימי לימודים בשבוע (שני עד רביעי). כשבוע לאחר תחילת הלימודים ייתכן ויזמינו אותי לחו"ל לכבוד יום ההולדת שלי. עד כמה קריטי להפסיד שבוע לימודים? זה פוגע בי? זה נסבל? אשמח לייעוץ מכם. תודה!
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
15/10/2016 | 12:15
109
מה תלמד, איפה וביכולת שלך להשלים.
בעיקרון אני מניחה שזה אפשרי. תנסה לאתר אנשים שתוכל להשלים מהם את החומר. 
בעיקרון יצם העובדה שזה בתחילת השנה, מאפשר לך יותר תמרון. מצד שני תמיד בהתחלה יש הרבה דברים ללמוד ולהסתגל מהצד. אבל אני לא חושבת שזה משהו שלא תוכל להסתגל ולהשלים.
כך בחשבון שאם יש קורס עם נוכחות חובה- אז זה ירד לך מהמכסה. 
לצפיה ב-'מישהו שלומד איתי מפסיד את כל החודש הראשון בגלל מילואים'
מישהו שלומד איתי מפסיד את כל החודש הראשון בגלל מילואים
15/10/2016 | 19:39
111
(אנחנו נתחיל שנה ב')
מה שתיכננו זה כזה דבר - אנחנו שולחים לו כל חומר אפשרי כדי שילמד תוך כדי שהוא במילואים, ואחרי שהוא יחזור אנחנו נשב איתו להשלמת פערים.
הוא לוקח איתו מחשב נייד.
יש לציין שהוא בחור חכם מאוד ויש לו את היכולת להבין לבד הרבה דברים ולשאול את השאלות הנכונות כאשר הוא לא מבין, אז החודש הזה לא יגמור אותו.

ממליצה לך לעשות אותו דבר במשך השבוע שלא תהיה - וככה זה יהיה לגמרי אפשרי ולגמרי נסבל.

בהצלחה :)
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי'
זה מאוד תלוי
05/12/2016 | 10:45
8
אני חושב ששבוע אחד זה לא נורא, גם מבחינת נוכחות וגם מבחינת השלמת החומר. אני הייתי עם בת זוגתי בשנה שעברה בטיול מאורגן ליער השחור, היה מדהים וגם כן הפסדתי שבוע וחצי אבל המרצים לא עשו לי עם זה יותר מידי בעיות והלימתי את החומר מחברים אז זה זרם סבבה. תהנה אחי!  
לצפיה ב-'מתמטיקה בתואר בכלכלה'
מתמטיקה בתואר בכלכלה
13/10/2016 | 11:00
6
136
שלום,
אני מעוניין ללמוד כלכלה באונ׳ הפתוחה וחושש לגבי המתמטיקה. בתיכון הייתי חלש (3 יח׳) במקצוע.
רציתי לדעת מה רמת המתמטיקה בלימודים וכמה מקום זה תופס.
תודה.
לצפיה ב-'מתמטיקה בכלכלה'
מתמטיקה בכלכלה
13/10/2016 | 18:06
115
כמה דברים:
1. בשנה הראשונה לומדים חדוא 1 וחדוא 2.  והם דורשים ידע מתמטי של לפחות 4 יחידות. יש מקומות שבשביל להתקבל, צריך להשלים. יש מקומות מאפשרים לעשות מכינה לפני תחילת הלימודים. 
2. בתואר שני בכלכלה, צריך בסיס מתמטי חזק- גם מלימודי התואר הראשון. 
3. ראיתי אנשים שלמדו 3 יחידות ובסוף סיימו תואר בכלכלה במכללה. לחלק יותר קשה חלק יותר קל. רוב הקושי המתמטי הוא בלימודי החדו"א. יש לימודי סטטיסטיקה, ואקונומטריקה, אבל זה לא מצריך יותר מידי ידע מוקדם.
4. רוב לימודי תואר ראשון מצריכים חשיבה ריאלית, יצירתיות לפעמים, הבנה מתמטית הרבה יותר מידע פורמלי. רוב הידע רלוונטי ללמודי החדוא. 
לצפיה ב-'כלכלה הוא תואר יותר מתמטי מתארים אחרים במדעי החברה,'
כלכלה הוא תואר יותר מתמטי מתארים אחרים במדעי החברה,
22/10/2016 | 17:56
3
63
אבל לא צריך להסחף, זה לא תואר בהדסה. המתמטיקה שלומדים שם לא מאוד מורכבת (חדוו"א וסטטיסטיקה). כנראה שתצטרך להתאמץ, אבל בחיים אמורים להתאמץ אז זה בסדר.
לצפיה ב-'נכון זה לא תואר בהנדסה'
נכון זה לא תואר בהנדסה
22/10/2016 | 20:14
2
63
אבל עדיין, מי שהיה חלש מאוד ב 3 יחידות, לא בטוח שזה הכיוון הכי מתאים/נכון.
לפעמים זה מצליח. כי אנשים מצליחים להבין מה שבעבר לא הצליחו. 
קשה לנבא מראש
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/10/2016 | 08:10
1
53
מה הקשר, הוא יכול לעשות מכינה
או משהו , יש אנשים עם יכולת שפשוט לא השקיעו בתיכון.
לצפיה ב-'הכל יכול להיות'
הכל יכול להיות
23/10/2016 | 16:37
45
התגובה שלי היתה מאוד מסויגת. 
גם מי שהיה חלש במתמטקה בתיכון, יכול לאחר כמה שנים, לחזור לזה, ולהתמודד בהצלחה ברמה מסוימת. הזמן לפעמים גורם להבין דברים טוב יותר.
יחד עם זאת, הוא לא כתב שהוא לא השקיע. הוא כתב שהיה חלש. 
אדם צריך ללמוד דבר שיש לו יתרון יחסי. השוק מוצף, והוא יצטרך להתמודד עם תחרות
לצפיה ב-'צריך ראש ריאלי'
צריך ראש ריאלי
31/10/2016 | 21:11
26
למדתי כלכלה. זה תואר מאוד מתמטי. גם בקורסים שהם לא מתמטיקה או סטטיסטיקה צריך ראש ריאלי. רק אומרת.
אם אתה מתחבר לזה, שווה לנסות. כשאוהבים משהו יש סיכוי גבוה להצליח בו.
בהצלחה :)
לצפיה ב-'מכון הכוונה ,ייעוץ לימודים'
מכון הכוונה ,ייעוץ לימודים
09/10/2016 | 15:03
1
84
היי ,
אני מתלבטת בין שני תחומים ורוצה מאוד להתחיל ללמוד אבל בחרדות קשות...
חשבתי להשתמש בשירותים של מכוני ההכוונה (דרך ההנחה של היחידה להכוונת חיילים משוחררים) וחשבתי על אדם מילוא או מכון הדס הקרובים לביתי...
מישהו השתמש ויכול להמליץ? איזה מכון לדעתו מועדף?
האם היחס טוב ועונה לציפיות?
אני יודעת שזה לא זול אבל המצב הנפשי שלי על הפנים מרוב החוסר החלטיות ורוצה להתחיל ללמוד כבר ב30/10/2016
תודה לעונים!!
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
10/10/2016 | 07:12
82
למה את בחרדות קשות? חרדה תקשה עליך לבחור את התחום המתאים לך. 
יש מה לעשות עם חוסר החלטיות. ולהיות בחרדה רק יחמיר ולא יקדם.

להשתמש בשירותים של מכוני הכוונה זה רעיון טוב. אני הייתי משתמשת בשירותים הקיימים באוניברסיטאות (באוניברסיטת חיפה- יש את מרכז ברמן שעושים הכוונה). 
אולי גם באוניברסיטאות במרכז יש מכונים כאלו.
בנוגע לאדם מילוא או מכון הדס אין לי מושג מי יותר טוב. תבדקי מי נותן לך יותר מפגשים עם פסיכולוג תעסוקתי (תבדקי גם את משך הפגישה), לצורך התייעצות. 
אני באופן אישי הייתי בוחרת במכון הדס. אדם מילוא עובד גם עבור מעסיקים. ואני חוששת שזה יפגע בך. 

לצפיה ב-'חוות דעת על מכללת לוינסקי'
חוות דעת על מכללת לוינסקי
08/10/2016 | 19:13
1
131
שלום אנשים,
אני מבקשת את התייחסותכם אם כבר אתם קוראים את ההודעה והבקשה היא לא גדולה באמת, רציתי רק לדעת מי שלמד /לומד במכללת לוינסקי, מה דעתם על הלימוד שם? האם קלילים עם הסטודנטים או מקשים עליהם?? (פשוט יש מכללות שממש קלילות ורציתי לדעת אך זה שם) כי אולי אשקול ללמוד שם.
זה מאוד חשוב לי תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אני לא למדתי שם. אבל ממה שאני יודעת'
אני לא למדתי שם. אבל ממה שאני יודעת
09/10/2016 | 11:40
131
המכללות שנחשבות לחינוך זה: בית ברל, סמינר הקיבוצים, אורנים, גורדון. 
יש מכללות שנחשבות טובות באופן כללי אבל לא מתמחות בחינוך כמו: תל חי, אחווה.

מכללת אוהלו בקצרין גם מתמחה בחינוך אבל ממה ששמעתי הרמה שם לא גבוהה במיוחד. אני מניחה שהרמה בלוינסקי דומה לקצרין. אבל זה לא מספיק מבוסס.
לצפיה ב-'לימודי מדעי מחשב'
לימודי מדעי מחשב
08/10/2016 | 14:07
2
157
שלום לכם, מעוניין להתחיל ללמוד מדעי המחשב. רציתי בבקשה להבין באיזה מכללה כדאי ללמוד מדעי המחשב לתואר ראשון? איפה לימודים יותר מעניינים? איפה יחס טוב לתלמידים? איזה מכללה מעדיפים מעסיקים?
אני מתלבט בין מככלה למינהל בראשון לציון, HIT בחולון ואקדמית תל-אביב. אשמח לקבל תגובותיכם... תודה רבה
לצפיה ב-'כל המכללות שציינת סבירות, זה לא משנה.'
כל המכללות שציינת סבירות, זה לא משנה.
08/10/2016 | 15:17
104
אבל העצה הכי טובה שאפשר לתת לך היא ללכת ללמוד באוניברסיטה. עדיף להשקיע עוד שנה בשיפור בגרויות ופסיכומטרי ואחר כך ללמוד במוסד רציני, מאשר ללמוד במכללה.
לצפיה ב-'האקדמית ת"א יפו ללא ספק'
האקדמית ת"א יפו ללא ספק
08/10/2016 | 21:23
104
יותר טובה מהשתיים האחרות.
אין התלבטות בכלל.
לצפיה ב-'שאלת ה"קיטבג" או '
שאלת ה"קיטבג" או
08/10/2016 | 13:58
119
עושה הסבה לחינוך,
צריכה המלצות לתיק - עדיפות לגב.
דרישות:
מקום ללפ טופ מסך 15.6"
מקום לקלסר או שניים,
נוח להתניידות - שתעשה ברובה בתחבורה ציבורית,
קל משקל ככל שניתן,
שיהיה בו מקום לעוד דברים מאחר וצפויים לי ימי לימודים ארוכים.
נחמד במראה ולא שצריך למכור כליה עבורו.

תודה מראש נורית
לצפיה ב-'סטודנטים להוראה'
סטודנטים להוראה
08/10/2016 | 13:02
67
שלום,
הייתי רוצה לדעת ממי שלמד בלוינסקי או לומד שם מהי רמת הלימודים? האם הדרישות גבוהות שם?
האם המכללה קלילה בלימודיה או שמקשים על הלומדים?
חשוב לי לדעת כי אני חושבת אולי ללמוד שם והייתי שמחה לדעת ממורים או סטודנטים שכן מכירים איך זה שם.
תודה לעונים
לצפיה ב-'חוג לאחר תואר'
חוג לאחר תואר
30/09/2016 | 08:08
2
160
שלום לכולם, רציתי לדעת אם מישהו שמע על זה כי לי זה דיי חדש. איך מתייחסים לכזה דבר בשוק העבודה?
אסביר קצת יותר בפירוט על ההתלבטות שלי. סיימתי תואר ראשון בחינוך (לא תעודת הוראה) ואני מאוד מתעניינת בתחום של חינוך מיוחד אך כרגע לא רוצה לעשות תעודת הוראה. ראיתי שבאוני' הפתוחה ניתן ללמוד חוג לאחר תואר של חינוך מיוחד בהתמחות של לקויי למידה אם אני לא טועה וזה מאוד מעניין אותי. האם כדאי לי לעשות מהלך כזה? זה יוכל לעזור לי?
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
30/09/2016 | 17:02
1
76
אני שמעתי על זה. יש דבר כזה באוניברסיטת תל אביב.
תואר ראשון יכול להיות חד חוגי, דו חוגי או למשל משהו שראיתי בבר אילן שיש כמה חטיבות. 
סמקרה שלך יש לך תואר ראשון ואת לא עושה תואר שלם נוסף אלא 60 נ"ז נוספות (חצי תואר- חוג) . לרוב זה מכסה את כל או כמעט את כל קורסי החובה. לא ניתן לעשות את זה בכל החוגים ממה שאני יודעת. זה באופן כללי.
באופן ספציפי לשאלתך זה עלול להוות לך בעיה ואולי מכיוון שלא חשבת עליו. 
למדת תואר ראשון בחינוך. בעיקרון את צריכה להציג לימודים קודמים . 
יכול להיות שהמלג לא יאשרו לך, כי בעצם התחומים די דומים. זה לא שלמדת תחום שלם ממש. אני מציעה שתבררי עם הפתוחה לפני שאת נרשמת. 
וכמובן שאת יכולה לבדוק עם אוניברסיטת תל אביב. 
לדעתי זה לא העיניין של מה יחשבו במקומות עבודה. כי רוב המקומות זה מערכת החינוך. במערכת החינוך תצטרכי ת. הוראה. ואז תעשי תעודת הוראה בחינוך מיוחד. 
אם את רוצה לעשות חוג בפתוחה- האם תהיה לך לימודי שדה? התנסויות? 
לדעתי הכל תלוי במה תרצי לעשות אחרי הלימודים. 
איפה תרצי לעבוד? כשתעני על השאלות האלו תגיע התשובה. 
כי לימודים זו לא הבעיה, זה הפתרון. 
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאוד '
תודה רבה, עזרת לי מאוד
01/10/2016 | 20:30
13
לצפיה ב-'תואר שני במנע"ס במרכז האקדמי פרס - המלצות על קורסים'
תואר שני במנע"ס במרכז האקדמי פרס - המלצות על קורסים
03/10/2016 | 11:43
1
41
שלום, אני מתחילה ללמוד השנה ורציתי לדעת אם יש קורסים או מרצים מומלצים במיוחד. בוסף, מעדיפה קורסים שמסתיימים בבחינה ולא בהגשת עבודה. מישהו יודע מה מומלץ וממה כדאי להתרחק?
לצפיה ב-'אני מציעה לחפש'
אני מציעה לחפש
03/10/2016 | 13:16
43
אם יש קבוצה בייסבוק. תנסי לחפש קבוצה בפייסבוק של השנה הקודמת במרכז פרס במנהל עסקים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
אימון למציאת זוגיות - ויקי שלום
מפסיקים לחפש ומוצאים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה