לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

לצפיה ב-'שלום לכל הגולשים ולכלבים'
שלום לכל הגולשים ולכלבים
09/01/2016 | 23:56
101
אולי מישהו כאן יודע מה קורה/קרה לכלבה קאייה אשר היתה במשפחת נתניהו ונשלכה להסגר אול לקחו אותה המשפחה?

נורית של פינקי
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לכלב חדש'
התייעצות בנוגע לכלב חדש
09/01/2016 | 15:12
1
70
היי,
ביום רביעי האחרון, אימצנו את מקס. מקס בן כשנה וחצי.
בחמישי, הורדנו אותו למטה למספר סיבובים ארוכים, והוא לא עשה צרכים בכלל. בחמישי בערב, היינו איתו בבית פרטי של חברים. שם הוא עשה צרכים בחצר בפעם הראשונה. בשישי בבוקר, הוא נשאר לבד מספר שעות, והוא עשה צרכים בבית. לאחר מכן, הוא התחיל לעשות פיפי בטיולים (וצ'יפרתי אותו על כך), אך בערב הוא שוב עשה קקי בבית. היום בבוקר טיילתי איתו. אחרי הטיול, ירדתי לזרוק את הזבל ובדקות האלו הוא הספיק שוב לעשות קקי בבית.
הוא עושה קקי באותו המקום כל פעם. אשמח לקבל מכם עצות לגרום למקס לעשות את צרכיו מחוץ לבית ולעזור לו להסתגל למקום החדש.
תודה,
רוני
לצפיה ב-'לגבי עשיית צרכים באותו מקום'
לגבי עשיית צרכים באותו מקום
10/01/2016 | 00:42
51
קני לך בסופר-פארם בקבוקון (20-30 CC) שמן אתרי אקליפטוס ואחרי ניקוי מקום התאונה טפטפי עליו 2-3 טיפות. הנדיפות גדולה ואם תגזימי אז עד ההיספגות בבלטה הכלב יתרחק מהחדר כולו. אם הרצפה מאריחי קרמיקה, טפטפי לחריצים שביניהם בקרבת המקום ההוא וסביבו. לא רעיל ויותר טוב ממטהר אוויר
לצפיה ב-'"דוגיסיטינג" על כלבה של המשפחה לשבוע'
"דוגיסיטינג" על כלבה של המשפחה לשבוע
08/01/2016 | 19:40
6
122
אז בעקבות השרשור הקודם, ביקשתי מאבא לשמור על הכלבה שלו (פודל ננסי, גורה) למשך כשבוע בשביל לראות אם אוכל להחזיק כלב בעצמי, לא יודע איך לא חשבתי על זה קודם, אבל למה לא?
בגדול זה לא צריך להיות כזה הלם בשבילה, כי היא מכירה גם אותי וגם את הדירה כי הם היו מבקרים כאן מן הסתם (ואני אותם), זה לא ה-בית שלה, אבל לא נראה לי שהיא תכנס לשוק מזה.
האם יש משהו שאני צריך לדעת מראש מבחינת הבית? להרחיק דברים ספציפיים? לסגור חדרים מסויימים? איך לסדר את "הפינה" של הכלבה?
כל מיני טיפים יתקבלו בברכה :)

לצפיה ב-'אני חושבת שהכי טוב שהסידור יהיה כמה שיותר דומה'
אני חושבת שהכי טוב שהסידור יהיה כמה שיותר דומה
08/01/2016 | 21:18
4
67
למה שהיא רגילה אליו בביתה הקבוע. בקש שיתנו לך ביחד עם הכלבה את המיטה שהיא ישנה עליה, את קערות המזון שלה, את הצעצועים האהובים וכל דבר אחר שהיא אוהבת או קשורה אליו בסביבתה המיידית.
לצפיה ב-'וכמובן גם להאכיל אותה באותו מזון.'
וכמובן גם להאכיל אותה באותו מזון.
08/01/2016 | 21:20
7
לצפיה ב-'ברור ברור, אני לא מתכוון לקנות דברים חדשים'
ברור ברור, אני לא מתכוון לקנות דברים חדשים
09/01/2016 | 12:48
2
41
אני מתכוון להעביר את המיטה, הקערות ואת הצעצועים אלי.
השאלה מבחינת סידור הבית עצמו, האם יש משהו שצריך לשים לב אליו? פינה שעדיף למקם אותה בה? חדרים לסגור?
לצפיה ב-'בת כמה הגורה?'
בת כמה הגורה?
09/01/2016 | 21:13
1
19
לצפיה ב-'בת כחצי שנה בערכה גסה, נראה לי שטיפה פחות'
בת כחצי שנה בערכה גסה, נראה לי שטיפה פחות
10/01/2016 | 12:38
12
לצפיה ב-'לשים לב שהיא לא בורחת.'
לשים לב שהיא לא בורחת.
11/01/2016 | 10:36
273
להקפיד לסגור דלתות ולטייל רק עם רצועה.
לצפיה ב-'השתנה על המיטה'
השתנה על המיטה
08/01/2016 | 19:35
1
46
שלום,
הכלבה שלי התחילה להשתין על המיטה שלה ושלנו.
הלכבה בת 7 חודשים והתופעה הזאת החלה מיד לאחר ניתוח העיקור.
האם יש קשר לניתוח?
כיצד ניתן להילחם בתופעה?
תודה רבה
לצפיה ב-'ייתכן שקשור לניתוח.'
ייתכן שקשור לניתוח.
09/01/2016 | 04:49
34
הבעיה עלולה להיות בריאותית או התנהגותית. דבר ראשון צריך לקחת את הכלבה לבדיקה אצל וטרינר, לוודא שאין בעיה בריאותית, כגון דלקת בשתן, בעיה במקום הניתוח וכד'. בהנחה שבריאותית הכל תקין, כדאי להתייעץ עם מאלף או מטפל התנהגותי.
לצפיה ב-'פנצ'ו הכלב הלך לעולמו'
פנצ'ו הכלב הלך לעולמו
08/01/2016 | 14:41
10
216
אתמול לפנות בוקר הלך לעולמו חברנו האהוב, כלבנו היקר והמתוק פנצ'ו. הוא מת מיתת נשיקה למרגלותינו.
פנצ'ו היה כלב גדול מאד אבל עדין ואוהב. הוא אהב לפנק ולהתפנק. הוא אהב ילדים וילדים אהבו אותו. הוא אהב ישישים שלא תמיד אהבו אותו.
בימיו הטובים הוא היה שחיין מצטיין, ידע לקפוץ מעל קיר, להתגלש במגלשות ולקפוץ דרך חישוק, אבל העיקר - הוא היה חבר טוב לנו ולילדים.
ידעתי תמיד יש מי שיקבל אותי בשמחה ובאהבה, שיש מי שיבקש ליטוף, שיש מי שיביא לי כדור ויבקש שישחקו איתו, שיש מי שיעיף לי את היד מהעכבר של המחשב ויבקש שאצא איתו לטייל.
בלילה הרגיש פנצ'ו רע, יצא לחצר ונעמד בין השיחים ולא רצה לחזור הביתה, כאילו רצה למות שם.
בשארית כוחותיו עלה ונשכב למרגלותינו, בבוקר מצאנו אותו ללא רוח חיים.
אני אוהב אותך מאד, פנצ'ו שלי . שחה לך אל שדות הציד הנצחיים
לצפיה ב-' משתתפת בצערכם. '
משתתפת בצערכם.
08/01/2016 | 15:07
48
זה מאד עצוב לאבד חבר כזה. גם כלב הוא חלק מהמשפחה.
לפחות תתנחמו בזה שהיו לו חיים נפלאים בקרב משפחה שאהבה אותו, ושהוא היה ליידכם כאשר עזב את העולם.
לצפיה ב-'היום שאחרי'
היום שאחרי
08/01/2016 | 15:38
1
114
עם מבט לעתיד
עברתי פרידות כאלה יותר מפעם אחת והרופא הטוב ביותר לכאב הוא כלב חדש כמה שיותר מהר חזקו ואמצו שמוליק
לצפיה ב-'נשמח לאמץ:'
נשמח לאמץ:
08/01/2016 | 16:05
115
כלב(ה) בינוני או גדול, מתפנק, נוח לילדים, לא גור, שגדל בבית וצריך להימסר, לא ממכלאה.
לצפיה ב-''
08/01/2016 | 17:45
15
לצפיה ב-'מצטער לשמוע איזה מתוקי...'
מצטער לשמוע איזה מתוקי...
08/01/2016 | 19:24
20
לצפיה ב-' עצוב '
עצוב
08/01/2016 | 21:10
10
לצפיה ב-'משתתפת בצערכם.'
משתתפת בצערכם.
09/01/2016 | 11:33
33
וישנם כלבים בכל הגילאים והסוגים שגדלו בבתים וננטשו בהסגרים העירוניים או שהגיעו להסגרים בנסיבות שונות (כמו מות בעליהם והעדר מי שיאמץ אותם). מדובר בכלבים שחיו בבית כל חייהם. ברגע שתחליטו שמתאים לכם לאמץ כלב המלצתי היא לאמץ כלב כזה שאיבד את ביתו.
ושוב, משתתפת בצערכם. מההודעה שלך ניכר כי כלבכם זכה למשפחה טובה ואוהבת והיו לו חיים מאושרים במחיצתכם.
לצפיה ב-'משתתפת בצערכ ם '
משתתפת בצערכ ם
09/01/2016 | 21:03
1
72
פנצו נקסים היה .זכרו בליבנו  יהיה תמיד ודם אצלכם .אין לי ספק שנפטר והוא בגן עדן.זיכרו תמיד ישאר בליבכם ובלים של כל האוהבים  כלבים וחיות מחמד.
נורית ש מיטשל ז"ל שהורדמה בשעבה טובה .כעת ישל את פינקי. שתיהתן היו מאד
אהובות .

לא משוכנעת שיכולה 2 קבצים.בנתיים שלי ושל מיטשל
לצפיה ב-'לגולשת "תם ולא נשלם" אני חושבת שכל/ה לברדור מעורב'
לגולשת "תם ולא נשלם" אני חושבת שכל/ה לברדור מעורב
10/01/2016 | 14:28
72
או לא יכול ןלהתאחם לכם .שבועיים לאחר שמיטשל הורדמה אימצתי את פינקי . בתמונה הקודמת רואים אותי- נורית ואת מיטשל לבדור מעורב .אני צאד אוהבת כלבים ולכן אימצתי את פינקי היא נהדרת ומתוקה היא שלל צבעעים ושל תכוטנות טובות. היא אמצה מרחובות אוהת חיות.גם אני אוהבת חיות.
אנסב תמונה של פינקי
נורית ש/ל פינקי
לצפיה ב-'הוא יפיוף אמיתי. משתתפת בצערכם '
הוא יפיוף אמיתי. משתתפת בצערכם
10/01/2016 | 18:33
23
ניכר בהודעתך שהוא חי חיים טובים בבית אוהב.
לצפיה ב-'נביחות כלב'
נביחות כלב
08/01/2016 | 08:55
16
165

שלום לכולם,
לפני כשנה אמי פגשה גור כלבים עזוב בעבודתה. יצור חמוד וקטן שהלך אחרי עוברים ושבים. ניסו לחפש את בעליו-אבל זה לא נמצא. בסוף מצאנו זוג שהסכים לאמץ אותו. ולמה שהיה אמור להיות כמה שעות לקחנו אותו אלינו. אותו זוג דחה ודחה את המועד ובסוף הם החליטו שהם רוצים כלב גזעי ולא גור ממוצא לא ידוע. וככה הוא נשאר איתנו-כי כאב הלב להביא אותו לכלביה.
מאז היותו גור, הוא היה חכם. (כולם אומרים את זה על החיות שלהם, אבל מהיותו גור היה פשוט עד גיכוך ללמד אותו הוראות.)
אם זאת עוד מהיותו גור היה לו קול חזק-והוא נבח על כולם.
הוא לא נובח סתם-אני הוגנת. יש לנו חצר ענקית והוא נובח על אנשים שמדברים בנהם בחניה, על כאלה מטיילים, על כל מיני חיות ורעשים. מעולם לא על משהו אחר. אני רק יכולה לתאר שהוא מעורב עם כלב שמירה כולשהו.  וקצת קשה לי להסביר שהמדבר הוא לא של אבא שלו, ולאנשים מותר לעבור ברחוב. הבעיה היא כמו שצינתי שהקול שלו מאוד מאוד חזק. הוא כלב בינוני-גדול עם כל עמוק ורדיופוני ועם השטחים הפתוחים כאן באזור זה נשמע כאילו שיש לו מיקרופון. הצרה איתו, זה שהנביחות אינן מפסיקות עד שאותו גירוי מתרחק אבל עד אז יש חדש ו...הוא נובח שעות. ברצף. (בד"כ כשאנשים אומרים זאת זו הגזמה, במקרה שלנו לא) הייום הוא נבח שעות לדוגמא-עם הפסקה של חצי שעה באמצע. כשהוא מתעייף הוא מפסיק לפחות מדקה, (כן-ספרתי) לוקח נשימה ונכנס להתקף נביחות מחדש.
אנחנו גרים בבניין קומות ויש לנו גינה פרטית ענקית. הכלב רשאי לצאת עליה כרצונו ולהיכנס לבית כשבא לו. (גילינו שכשבבית הכל סגור ואין גירוים הוא שקט כעכבר). אבל חבל (ולא ניתן) להחזיק אותו כל הזמן בבית. בבית די משעמם לו, ובחצר יש לו מקום לרוץ ולשחק.
מבחינת אילוף-למעט הנביחות כפי שאמרתי הוא נפלא בהכל, בערך. אין טענות. אלא שהתניות בניסיון לקצר את זמני הנביחות-לא עוזרות. (כי אנחנו מבינים-חשוב לו לשמור לידע אותנו שיש אדם ברחוב או חתול או קיפוד-אז ניסינו שינבח דקה ויפסיק)
כתבתי שהתניות לא עוזרות-אבל זה קצת שקר. הן כן-בצורה נורא מוגבלת. בתחילה הוא מנסה נובח קצת-אני מבקשת להפסיק הוא מתמרמר (כן-אשכרה עושה קולות מלמול) אבל אחרי פעם פעמים שלוש-מגיעה נקודת השבירה. ואז, אז זהו, הוא נשבר ולא ניתן להפסקה. ממש כך. וכשזה כבר קרה הוא מבין את זה-והולך עד הסוף-לא מוכן להיכנס הביתה ושום אוכל לא משכנע אותו. היום ניסיתי שיכנס לרגיעה בבית בעזרת נקניק ושניצל ווראיתו שהוא מת לאכול אותם אבל (פה נכנס הקטע  של- כלב חכם מידי) הוא לא נכנס ומוותר על האוכל.
אני מספרת את כל זה-כדי  להבהיר ברורה לי עמדתו של הכלב, יתרה מזו ברור לי מעל לכל ספק שהוא מנסה אבל בשבילו זה יותר מידי-כניראה דרושה יכולת שליטה בדחפים שאין לו-לפרק זמן שבשבילו הוא נצח. ברור לי. איני יכולה לצפות ממנו ליותר.
אבל לנו זו לא אופציה להחזיק אותו בבית כל היום-לעיתים לבד. (כאמור, גם משעמם לו בבית ואחרי כמה שעות זו הילה להרס בית)
אז השכנים מתלוננים, לגמרי בצדק לדעתי. כי אם אני מתחרפנת וקרובה להתמוטטות עצבים ואין לי דקה של שקט כדי לאסוף מחשבות  -ואני אוהבת אותו. לא יכולה לדמין איך זה בשבילם.
אנחנו ניצבים, בבעיה כי כרגע אם פני הדברים-אין משפחה שתרצה בו ונאלץ למסור אותו לכלביה.  (שהיא  נוראית יותר מהרגיל אצלינו עמוסה בכלבים..ומי יקח כלב בן שנה וברור שיהיה לו קשה ו..אנחנו אוהבים אותו והוא אותנו)
בקיצור,  יש איזה פיתרון קסם?
מחר בכונתינו לדבר עם הוטרינר. קראנו באינטרנט על ניתוח לקיצור מיתרי קול-האם זו אפשרות בישראל? יש וטרינרים שמבצעים את הניתוח באזור באר שבע?
בנוסף, כמובן הגענו למסכנה שסירוס יעזור לרכושנות הזו שלו. אבל לא  איכפת לנו שינבח רק לא בעוצמות כאלה. אשכרה שמועים אותו בבירור מקצה הרחוב...
בכל מקרה כל טיפ/הצעה תתקבל בברכה, אנחנו נואשים.

תודה,

לצפיה ב-'לעניות דעתי נביחה אינה מחלה, '
לעניות דעתי נביחה אינה מחלה,
08/01/2016 | 09:12
104
כך שווטרינר, במקרה הזה, אינו הכתובת הנכונה. אתם צריכים לפנות למאלף, לטיפול התנהגותי. יש הרבה מה לעשות מהבחינה החינוכית, לפני שפונים לאמצעים קיצוניים, כמו ניתוח לקיצור מיתרי הקול.
בנושא הסירוס - הווטרינר הוא אכן הכתובת הנכונה.
לצפיה ב-'כלב נובח'
כלב נובח
08/01/2016 | 15:47
93
שלום רב אין פתרונות קסם ולדעתיהפתרון הניתוחי עלול לגרום לכלב לפרוק את היצר בצורה שונה ויתכן שבעייתית יותר אני ממליץ על איבחון מקצועי בו ניתן להעריך כיצד לשפר או לפתור את הבעיה בהלחה שמוליק
לצפיה ב-'לפני הוטרינר'
לפני הוטרינר
08/01/2016 | 18:40
82
כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים. אם את רוצה מספרי טלפון של מאלפים בבאר שבע אשמח להעביר לך במסר.
וכן, כדאי מאוד לסרס, גם בלי קשר לנביחות.
לצפיה ב-'נשמע שהכלב שלכם בסך הכל נוח מאוד לאילוף'
נשמע שהכלב שלכם בסך הכל נוח מאוד לאילוף
08/01/2016 | 21:29
1
96
וגם בעל רצון בסיסי חזק לרצות אתכם. לכן לדעתי מה שחסר אולי בכל הסיפור זו הגישה הנכונה לבעיה הספציפית הזאת באמצעות מאלף או מטפל התנהגותי מנוסה. אני בספק אם וטרינרים מבצעים ניתוחים שכאלה, אך לדעתי זה לא הכיוון הנכון.
ועוד משהו שקפץ לי לעין מההודעה שלך - כתבת שהוא לא מוכן להיכנס הביתה. מה זאת אומרת? לא צריך להשאיר לו את האפשרות להישאר בחוץ במצבים כאלה לדעתי. נהפוך הוא - אם הוא יידע שבכל פעם שהוא מתחיל לנבוח מכניסים אותו הביתה, אולי זה יעזור. וגם אם לא - זה לא הוגן כלפיכם וכלפי השכנים שתאפשרו לכלב לנבוח כי הוא לא מוכן להיכנס הביתה. זה נשמע לי פשוט לא הגיוני ולא נכון וגם משדר מסר לא נכון לכלב.
לצפיה ב-'מסכימה עם הכל...'
מסכימה עם הכל...
09/01/2016 | 09:43
62
וגם לי צרמה העובדה שהוא לא מוכן להיכנס הביתה.
ללא קשר לנביחות יש דברים שאינם תלויים בכלב - אם הוא
אמור להיכנס הביתה הוא יכנס הביתה. נקודה.
זה גם נותן אולי קצה חוט לפתרון בעיית הנביחות בכללה -
משהו בכיוון של חוסר גבולות בסיסיים, המביא את הכלב למצב
והתנהגות לא תקינים.
בקיצור - הכיוון הוא ממש לא וטרינר, אלא טיפול התנהגותי....

ולאור קריאת המשך השרשור - האפשרות הנוספת המתבקשת היא פשוט
הכנסת הכלב הביתה... לאור תאורך את הכלב, ממש לא נראה ששהייה
בחצר משרתת אותו באיזשהו אופן (אפילו בלי לדבר על השכנים)... אחרת
לדעתי, לא היה נובח בצורה ממושכת כל כך... ועולה גם השאלה - האם
בנוסף להוצאת האנרגייה שהוא אמור לעשות בחצר, אתם מוציאים אותו
לטיולים ארוכים / משחקים וכו' לצורך הוצאת האנרגייה. בכל מקרה האפשרות
הטובה, לפחות עד שיגיע האילוף / אם יגיע היא הכנסה לבית.

בודאי ובודאי ובודאי לא לגרום לכלב לנכות (!) = ניתוח במתרי הקול... (עם כל ההבנה... מי שמכם ??  )...
לצפיה ב-'איזו סוג של תשובה את רוצה?'
איזו סוג של תשובה את רוצה?
08/01/2016 | 23:57
1
92
התשובה הנכונה תהיה תכניסי אותו הביתה עד שתטפלי בבעיית הנביחות באמצעות מאלף
התשובה הפחות נכונה היא שתנסו קולר נביחות, עדיף בהנחיית מאלף

והתשובה הכי נכונה אבל לא נחמדה שמבוססת על הקישור בסוף ההודעה היא:

את הולכת לעזוב את הדירה של אמא שלך בקרוב ואת לא רוצה לקחת את הכלב אחרת ההודעה על החצר הייתה לא רלוונטית.
אמא שלך לא רוצה להתחיל להתעסק עם הבעיות של הכלב (עובדה שאת שאוטוטו עוזבת מדברת איתנו ולא אמא שלך שתחיה איתו בשנים הקרובות) ואת מנסה לפתור את זה מהר כדי שהכלב לא יסיים בכלביה אחרי שאת נטשת אותו ואמא שלך לא רצתה לטפל בבעיות שלו.

אין פתרונות קסם, קחי אותו לדירה שלך כדי שהשכנים יעזבו בשקט את אמא שלך ובלי חצר הוא לא ינבח על אף אחד.

לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה צודק להאשים את הבת בנטישת הכלב.'
אני לא חושבת שזה צודק להאשים את הבת בנטישת הכלב.
09/01/2016 | 05:02
65
אמא שלה היא זאת שמצאה את הכלב והחליטה להשאירו. מלכתחילה הכלב לא יועד כדי שהבת הסטודנטית תחזיק בו בכוחות עצמה. אז אפשר בהחלט להציע שאם הבת אוהבת את הכלב ואכפת לה מגורלו היא יכולה (אם יש לה אפשרות, אנחנו לא באמת יודעים משהו עליה ועל נסיבות חייה) לקחת אותו איתה, אבל לדעתי לא בנימה של האשמה בנטישה, כי אם כבר מישהו באמת ינטוש את הכלב, לפחות טכנית זאת תהיה האמא.
לצפיה ב-'תגובה לכולם'
תגובה לכולם
09/01/2016 | 15:21
8
85
קודם כל, תודה על המענה.
אתחיל במה שכניראה הדאיג אתכם יותר מהכל. הניתוח לא מבוצע בישראל, ולכן זו לא אופציה. אם זאת, סתם בנינו-זו רחוקה מלהיות נכות. הכלב לא הולך להיות אילם בשום אופן, רק ווליום הנביחות יקטן. זה הרבה יותר הומני מקולר נגד נביחות, (שלא באמת מייצר למידה לאורך זמן) והרבה יותר אפקטיבי מהתניה אופרנטית=קרי, התהליך שהכלב עובר באילוף. אין שום דרך, אפילו קרובה לאפקטיבית לגרום לכלב להיות שקט לשעות כל יום כשבעליו לא שם-פשוט כיון שלא יהיה מי שיתן לו חיזוקים. ומבחינת הכלב (בעיקר אם זה באופיו לנבוח) חמש שש שעות בלי חיזוק למאמץ קשה זה נצח.
כרגע, החלטנו שהכלב ישאר בבית ויצא לגינה בצורה ממודרת. במקביל, ננסה למצוא משפחה רצוי עם ילדים. כדי שלכלב יהיו חיים טובים יותר. זה לא הומני בעינינו להשאיר אותו שעות בבית לבד, ללא אינטארקציה.
אשמח לשמוע, מה עושה כלבכם במשך היום בבית? איך מעסיקים אותו? איך מסתדרים עם עשיית הצרכים?

וד"א-כן לשאלתכם משחקים עם הכלב, ונוסף לכך הוא יוצא לטיול ארוך פעם ביום.
לצפיה ב-'בלת"ק'
בלת"ק
10/01/2016 | 18:39
5
56
לשאלתך בסוף דברייך - הכלבים שלנו מקבלים טיול ארוך וטוב בבוקר, אינטראקציה של גירוי שכלי בזמן האוכל (אילוף או צעצועי האכלה), טיול נוסף אחרה"צ, משחק וגירוי שכלי בזמן ארוחת הערב, וטיול לפני השינה. אין שום בעיה, ובהיותם בבית, אנחנו שומרים את הוילונות מוסטים על מנת להמעיט בגירויים חיצוניים. הם מעבירים חלק לא מבוטל מהיום בשינה. כשהיתה לנו כלבה אחת השארנו לה גם צעצועים אבל עכשיו כשהם שניים והיא די רכושנית לא ניתן להשאיר להם צעצועים כי הם מתקוטטים עליהם. אם יש לכם כלב אחד והוא משועמם, המפתח לבעיה היא לתת לו גריה מספקת כשאתם בבית ולהפחית את הגריה בהעדרכם - לא הייתי משאירה כלב בחצר במשך היום (וזו לא הסיבה העיקרית אפילו... נקניק מורעל שנזרק מעבר לגדר הוא סיבה יותר טובה בעיני).
ניסית לסגור את הכלב בבית ולתת לו גירויים חלופיים?
לצפיה ב-'אכן, ניסיתי היום'
אכן, ניסיתי היום
10/01/2016 | 23:29
4
45
וסה"כ הלך מעולה. לצערי אם זאת זה מעלה בעיה עתידית אחרת: כיוון שהורי נמצאים שעות רבות בעבודה 10-12 לא בטוח שיש לנו פיתרון לשירותים. מבחינת הוצאת האנרגיה סוג של הסתדרנו. משחק+יציאה לגינה בבוקר ואכר הצהריים דוג-ווקר ובערב לפני השינה טיול. כמובן בבית יהיו לו צעצועים.
רק עיניין השרותים מורכב-ההורים לא יתנו מפתח מהבית כשהם לא שם ובכל מקרה הדוגווקר הוא נער בבה"ס ככה ש...

בכל מקרה, תודה על עזרתך הרבה.
אנחנו מעריכים אותה מאוד.
לצפיה ב-'חבל מאוד למסור את הכלב בגלל שהורייך לא יתנו מפתח.'
חבל מאוד למסור את הכלב בגלל שהורייך לא יתנו מפתח.
11/01/2016 | 01:18
1
39
מה שלא יתנו מפתח לנער מבי"ס אם הם סומכים עליו? אנשים רבים נותנים מפתח למנקה, למטפלת וכד'. רק בגלל זה למסור את הכלב זה נורא נורא חבל לדעתי. אין משהו שאת יכולה לעשות כדי לשכנע את הורייך?
לצפיה ב-'נחיה וניראה. אני מאמינה שבסוף נמצא פיתרון'
נחיה וניראה. אני מאמינה שבסוף נמצא פיתרון
11/01/2016 | 01:41
10
לצפיה ב-'נהדר על החשיבה בכוון בונה...'
נהדר על החשיבה בכוון בונה...
11/01/2016 | 07:44
32
זה לא מובן מאליו (לצערינו)...

כאמור, עוד צעד קטן (מתן אפשרות לדוגווקר לעשות את עבודתו, בין אם הוא נער או מבוגר) ואתם על המסלול ...

בהצלחה רבה !
לצפיה ב-'הדוג ווקר שהיה לנו בישראל היה נער בבי"ס'
הדוג ווקר שהיה לנו בישראל היה נער בבי"ס
14/01/2016 | 23:26
12
והיה מגיע בסביבות 3-4 אחרה"צ, זה מספיק לגמרי מבחינת שבירת היום, לדעתי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'כשהכלב שלנו לבד הוא רוב הזמן פשוט נח, כנראה.'
כשהכלב שלנו לבד הוא רוב הזמן פשוט נח, כנראה.
11/01/2016 | 02:04
1
39
אבל הוא כלב די עצלן, אז אני לא בטוחה שהוא דוגמה מייצגת. מבחינת צרכים הוא מתאפק בקלות, כשצריך. ספציפית, לכלב שלנו אין בעיה להתאפק גם 12 שעות. לפעמים אחרי שיצא פעם אחרונה סביב 20:00 בערב הוא ממש לא לחוץ לעשות צרכים גם עד 12 בצהריים (מוציאים אותו לפני והוא לא עושה, או עושה ממש קצת וללא לחץ). קרה בסופי שבוע שפשוט כולם ישנו עד הצהריים ושבסוף יצאנו איתו הוא לא נראה לחוץ בכלל. אני מכירה כלבה שלא אוהבת לצאת לטיולים ובקושי מסכימה לצאת לשני טיולים ביום וזה מספיק לה מבחינת צרכים (אף פעם לא קרתה לה תאונה בבית). לעומת זאת, יש כלבים הזקוקים ל-3 או אפילו 4 טיולים ביום. ככה שאצל כל כלב זה אינדיבידואלי, אך לרוב לכלב בוגר לא צריכה להיות בעיה להתאפק 8 או אפילו 10 שעות. השאלה אם הוא מחונך לצרכים. אם לא - אפשר לחנך כלב לצרכים בכל גיל, ועם כלב ממושמע כמו שלכם זה לא אמור להיות קשה לחנך.
לצפיה ב-'תודה. הוא בהחלט מחונך לצרכים. אולי נצתרך לאט לאט לשנות את '
תודה. הוא בהחלט מחונך לצרכים. אולי נצתרך לאט לאט לשנות את
11/01/2016 | 11:41
31
הלו"ז שלו. בנתיים אנחנו מתרכזים בלהרגיל אותו להיות בבית. נראה שדוקא סבבה לו אם זה. היום אחרי שהוא התחיל לעבד שליטה ולנבוח בלי סוף-הוא נכנס הביתה לבד.
המורכבות עם הדוג ווקר והשירותים -בעיקרון, הוריי יוצאים לעבודה מוקדם מאוד ולכן הכלב רגיל לצאת לעשיית צרכים נוספת ב10-11. אבל שוב, אני מאמינה שנמצא פיתרון.

תודה לכם!
לצפיה ב-'הסגר בתנאי בית - עכשו זה חוקי למהדרין'
הסגר בתנאי בית - עכשו זה חוקי למהדרין
08/01/2016 | 08:51
2
97
בדף הבית של "חיי כלב" ---------- http://www.dogslife.org.il

לחצו על המודעה לקבלת דף הסבר בנושא, מטעם לשכת העיתונות הממשלתית.

ועוד: היה כאן שרשור לפני איזה זמן, לגבי תחילת ספירת הימים, ובכן הוחלט - חוקית - לספור מיום הנשיכה ולא מיום התפיסה.

סופ"ש נביח ולקיק לכל החברים
לצפיה ב-'שימו לב - למרות הניסוח באתר טרם אושר דבר'
שימו לב - למרות הניסוח באתר טרם אושר דבר
08/01/2016 | 13:17
62
המהלך אושר בועדת השרים לענייני חקיקה, מה שאומר שהקואליציה תתמוך בזה כשזה יגיע לכנסת, אבל עד שיעבור שלוש קריאות בכנסת, יתייבש בועדות, יפורסם ברשומות ויכנס לתוקף המצב הקיים לא משתנה.
אם מי מאנשי האתר עדיין קורא פה אני ממליץ להבהיר זאת בכתבה על מנת למנוע אי הבנות מצד הקוראים.
לצפיה ב-'למרבה הצער מה שכתוב שם מטעה ולא מדוייק'
למרבה הצער מה שכתוב שם מטעה ולא מדוייק
09/01/2016 | 10:19
59
שלום לך,

פקודת הכלבת והתקנות שתוקנו על פיה טרם שונו כפי שנכתב באתר ההוא.
נכון להיום, עדיין אין היתר בחוק או בתקנות להסגר בית ועדיין סופרים את הימים מיום התפיסה ולא מיום הנשיכה.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'חבריי לפורום, האם מישהו מכיר את המאלף ניר הרמן?'
חבריי לפורום, האם מישהו מכיר את המאלף ניר הרמן?
07/01/2016 | 20:52
55
לדעתי הוא ממגן דוד ירוק...
יש לכם ביקורות או מישהו שהיה איתו?
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
07/01/2016 | 16:05
1
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'נשרה - בלגי מלינואה'
נשרה - בלגי מלינואה
07/01/2016 | 14:50
3
104
אהלן,

בנושא נשירה של בלגי מלינואה.
יש לי נקבה, 8-9 חודשים, אולי מעורבת במשהו, לא בטוח, המלינואה מאד דומיננטי אצלה.

מנובמבר שהיא אצלי ועד עכשיו לא הייתה נשירה גבוהה, לפני שבוע שבועיים התחילה נשירה גבוהה מאד, גלגלים בבית...

אין בעיות עור, החלפנו אוכל לנטוראל בלאנס כבש לא מזמן.

הבנתי שיש נשירה לגזע הזה פעמיים בשנה, האם זו הפעם הזו או שמדובר לדעתכם באוכל/אחר?
תודה!
לצפיה ב-'בלגית מלינוואה'
בלגית מלינוואה
08/01/2016 | 08:13
64
הבלגית שלנו משירה בעיקר בעונות המעבר ולא בכמויות גבוהות. הייתי חושד באוכל.
לצפיה ב-'למרגלותי שוכבת מלינואה מעורבת בת 9 חודשים'
למרגלותי שוכבת מלינואה מעורבת בת 9 חודשים
08/01/2016 | 18:41
64
ואין לה עכשיו נשירה חזקה במיוחד. תנסו להתיעץ עם הוטרינר - אולי זה פרעושים שגורמים לאלרגיה בעור.
לצפיה ב-'לא מילנואה, אבל...'
לא מילנואה, אבל...
08/01/2016 | 21:15
50
למישהי שפגשתי בטיולים עם הכלב עזר להחליף את המזון לאוריג'ן. אבל קודם כל הייתי מתייעצת עם וטרינר לשלול בעיות עור ואחרות.
לצפיה ב-' ו- מחפשים '
ו- מחפשים
07/01/2016 | 09:01
12
35
לצפיה ב-'מבקשת את עזרתכם בהפצת מודעה'
מבקשת את עזרתכם בהפצת מודעה
06/01/2016 | 10:08
1
115
באפי היפה והעדינה נמצאה ביום קר וגשום,
היא נמצאת באומנה ומחפשת בית חם ואחראי
מבקשת את עזרתכם בהפצת מודעת האימוץ
תודה מראש
לצפיה ב-'מדהימה איך נוטשים/מאבדים כזאת מתיקות?... '
מדהימה איך נוטשים/מאבדים כזאת מתיקות?...
08/01/2016 | 09:52
8
לצפיה ב-'כלב לאימוץ דחוףףףףףף'
כלב לאימוץ דחוףףףףףף
03/01/2016 | 12:11
3
202
שלום הנני סולומון אורלי חייבת למסור כלב מטופל , מחוסן בן שלוש כלב גדול מצויין גם לשמירה . עקב נסיעה לחול , ימסר חינם למרות שהושקע בו הרבה כסף ....... מתגוררת בהוד השרון . נייד 0504284550 . תודה אורלי  תמונה תמסר לכל מי שיצור קשר . ....ורק לבעלי נשמה ונותנים בית חם לכלבים
לצפיה ב-'קשה למצוא בית טוב לכלב בגיל כזה.'
קשה למצוא בית טוב לכלב בגיל כזה.
04/01/2016 | 10:08
106
העמותות מפוצצות מכלבים חסרי בית. ואם את מציעה אותו לשמירה - מובטח שאם אכן יימסר, יגיע לידיים מפוקפקות.
אני לא יודעת לאן את נוסעת, אך למרבית המדינות אפשר בהחלט לעבור עם הכלב. אני מציעה לך לבדוק את האפשרות הזאת אם טרם עשית זאת. ובכל מקרה, אם אין מנוס וחייבים למסור את הכלב - יש לעשות זאת בצורה מסודרת, למשל דרך עמותת אס.או.אס חיות ולקחת אותו לימי אימוץ. לנסות למסור אותו באופן שאת מציעה כאן עלול להסתיים בכי רע עבור הכלב.
לצפיה ב-'עצות למסירה'
עצות למסירה
05/01/2016 | 14:06
68
שלום לך,

אני מצטרף לעצות הטובות של קאלה, אבל אם אין לך אפשרות אחרת, אפשר לפרסם את הכלב למסירה באתרים כמו WINWIN, הומלס, יד2, אגורה וכיו"ב.
רצוי מאד לצרף תמונה יפה של הכלב.
אני ממליץ מאד לבדוק עם הפונים אליך למה הם מייעדים את הכלב, היכן הם מתכוונים לגדל אותו, האם יש להם ניסיון קודם בגידול כלבים וכו'. כמו כן, אני ממליץ לך להפגיש את המאמצים הפוטנציאליים עם הכלב ולראות כיצד הם מסתדרים יחד - והכל לפני שאת מחליטה למסור להם אותו.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'את מציעה אותו לשמירה ובאותה נשימה "לבעלי נשמה"'
את מציעה אותו לשמירה ובאותה נשימה "לבעלי נשמה"
10/01/2016 | 14:03
20
זה לא הולך ביחד..יקחו ויקשרו אותו באיזה חור...
לא מגיע לשום כלב להיות כלב שמירה קשור היכן שהוא.
לא מוסרים בחינם.חובה לקחת "סל אימוץ" מה שנמסר בחינם יתגלגל בחינם ויכנס לסטטיסטיקה של מאה אלף כלבים שמורדמים מדי שנה ועוד רבים אחרים שמוחזקים בתנאים נוראיים ומתים בכל מיני אסונות.

לצפיה ב-'כלבה מקסימה מחפשת בית '
כלבה מקסימה מחפשת בית
01/01/2016 | 14:47
172
בדיוק כשזה לא נוח, בדיוק כשיש הרבה דברים להספיק, כשהכי קר ורטוב בחוץ, קבלו את מרפי - גורה מעורבת (כנענית-סלוקית) מחפשת בית. משוטטת בין רכבים ביום הכי קר וגשום בשנה (במקרה גם היום הראשון של השנה), ספוגה עד העצמות ומבולבלת באופן כללי - פתאום היא נעמדה מולינו כאילו הופיעה משום מקום. מייד חיברנו אליה רצועה ועלינו איתה לקבלת פנים מארבעת הכלבים (וכמה חתולים אמיצים) שחיכו לה בבית.
אחרי ההלם הראשוני, ומקלחת נמרצת היא התחילה להתעניין בבית. כמה שעות אחרי כן, כבר אפשר לראות אותה (בסרטון) מגלה את נפלאות מיטת הכלבים.

בת 9 חודשים בערך, ללא שבב, שוקלת באיזור ה-15 קילו. אוהבת לשחק עם כלבים (אפילו שכנעה את הכלבה הרוטנת לשחק) ומעולה עם חתולים. היא מאוד שמחה ואנרגטית. מאוד אוהבת צעצועים וליטופים.

לפרטים:
ליאור - 0502622009
מירב - 0507911878

רוצים לאמץ את מרפי? מכירים מישהו שאולי רוצה? נעריך מאוד אם תשתפו את הפוסט. נמצאת בבאר שבע אבל תיסע לכל מקום עבור הבית הנכון.

מרפי על מיטת הכלבים:
https://www.youtube.com/watch?v=3NBzymFh-1M
לצפיה ב-'בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.'
בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.
20/12/2015 | 14:30
4
188
בינתיים, רק אחד.
לתשומת לבכם, תודות לפעילות אינטנסיבית של מתנדבים בכלביה ועמותות, הכלבים מאומצים בקצב מסחרר. אם ראיתם כלב\ה שממש מצא חן בעיניכם-בואו במהירות לכלביה ואמצו.

הטקסט הבא נכתב ע"י מתנדבת.
דניאל ( מספרו בכלביה 63630947 ) הוא רועה גרמני מעורב בגודל בינוני בן שנה פחות או יותר.כלב חכם ורגוע שהוחזר לכלביה לאחרונה .מתוק אמיתי שמחפש בית,בית קבוע,לא אחד שיתחרט פתאום.
*יימסר תמורת סל אימוץ זול במיוחד הכולל סירוס,תילוע,שבב וחיסונים ב-450 ש"ח בלבד.
הכלביה נמצאת ברחוב משה שוולב 6 ,פתח תקווה.טל' :03-9303647 ופתוחה כל יום בין 8:00-14:00 וביום שישי וחגים עד השעה 11:00
לצפיה ב-'וכמעט שכחתי את שוקו'
וכמעט שכחתי את שוקו
20/12/2015 | 14:36
94
לצפיה ב-'אל תקנו, תאמצו.'
אל תקנו, תאמצו.
21/12/2015 | 12:59
79
לצפיה ב-'ועוד אחד!'
ועוד אחד!
22/12/2015 | 20:28
1
132
בינגו (מספרו בכלביה 63630979 ) הוא ג'ק ראסל מעורב שחי רוב חייו בבית עד שנמאס ,אולי הילדים גדלו,אולי שחליטו לשים שטיחים חדשים,מי יודע.הוא לא צעיר ,הוא יהיה בן עשר בינואר והוא בטח בשוק מהחיים בתא ,לבד אחרי שנמצא משוטט לבדו.בינגו מאד ממושמע ונבון וכשישבנו בחצר בשביל הצילומים הוא עלה על הספסל שכב לידי והשעין את הראש על ברכי בשביל ליטופים ופינוק,מתוק אמיתי. מתי שהוא בעברו רגלו נשברה והוא לא זכה לטיפול רפואי והרגל התאחתה לבד והיא מעט עקומה.לא נראה שהוא סובל מכך אבל זו עוד סיבה להתאמץ ולמצוא לו בית טוב כדי שיוכל להמשיך את חייו עד זקנתו עם הרבה אהבה ופיצוי על הנטישה.
*יימסר תמורת סל אימוץ זול במיוחד הכולל סירוס,תילוע,שבב וחיסונים ב-450 ש"ח בלבד.
הכלביה נמצאת ברחוב משה שוולב 6 ,פתח תקווה.טל' :03-9303647 ופתוחה כל יום בין 8:00-14:00 וביום שישי וחגים עד השעה 11:00
לצפיה ב-'יצאתי איתו היום לסיבוב במסגרת ההתנדבות שלי בכלביה. '
יצאתי איתו היום לסיבוב במסגרת ההתנדבות שלי בכלביה.
24/12/2015 | 16:03
74
 כלב בריא ושמח ורמת אנרגיה שלא הייתה מביישת כלב בן שנה. מתוק אמיתי.
לצפיה ב-'ציקי כלבי האהוב בן שבע היום......'
ציקי כלבי האהוב בן שבע היום......
07/01/2016 | 00:38
3
125
היום, לפני שש שנים, אימצתי את ציקי מהעמותה עם החברה הניפלאים של רחובות אוהבת חיות.
שש שנים של אהבה ללא תנאים.

לצפיה ב-'מזל טוב ועוד הרבה שנים מאושרות עם היפיוף!'
מזל טוב ועוד הרבה שנים מאושרות עם היפיוף!
07/01/2016 | 08:29
12
לצפיה ב-'איזה חמוד הרבה בריאות ואושר וחטיפים'
איזה חמוד הרבה בריאות ואושר וחטיפים
07/01/2016 | 11:05
4
לצפיה ב-'רק בשביל זה היה שווה להיכנס'
רק בשביל זה היה שווה להיכנס
10/01/2016 | 14:05
2
לצפיה ב-'המלצה לפנסיון לא בייתי הכולל חימום באזור המרכז/שרון '
המלצה לפנסיון לא בייתי הכולל חימום באזור המרכז/שרון
06/01/2016 | 13:18
6
86
שלום לכולם,
מישהו מכיר על פנסיון לא בייתי (תאים) באיזור המרכז/שרון שכולל מנורות חימום בתאים?
אני מכירה שנים את חוות הדוד משה, אבל שם אין חימום והכלבה כבר קשישה והפרווה הקצרה.

היחיד שנתלקתי שמפרסם בודאות חימום הוא דוגסלייף במשמר השבעה. למישהו יש הכרות עם המקום או המלצות על אחרים?

תודה מראש.

לצפיה ב-'"תאים"? למה פנסיון צריך תאים?'
"תאים"? למה פנסיון צריך תאים?
07/01/2016 | 17:12
5
73
ההמלצה שלי היא באזור חיפה, אז לא רלוונטי.  אולם (ממוזג) עם מיטות כלבים וחצר גדולה מאוד.
לצפיה ב-'אני יכולה להבין למה :)'
אני יכולה להבין למה :)
08/01/2016 | 06:03
76
למרות שגם אני מחפשת במיוחד עבור הכלבה שלי תמיד פנסיון פתוח (או ביתי),
ללא תאים (או כלובים), אני יכולה אולי להבין שלכלבה קשישה זה
יכול להיות מעייף ומאתגר :)...
הכלבה שלי חוזרת תמיד מהחופשה "עייפה אך מרוצה", כשהדגש הוא גם על
עייפה. לדעתי זה כמו ההבדל בין שהות עם מספר גדול של אנשים /ילדים לעומת
שהות אינטימית שקטה ורגועה.
לצפיה ב-'הכוונה היתה יותר לתיאור אופי הפנסיון, תאים בניגוד לבייתי'
הכוונה היתה יותר לתיאור אופי הפנסיון, תאים בניגוד לבייתי
09/01/2016 | 09:32
3
54
אבל כמו שכבר אמרו, כל כלב לדעתי, ובעיקר מבוגר, גם צריך את הפינה שלו ולא להתמודד כל העת עם כלבים אנרגטיים שאולי מחפשים כל העת אינטראקציה.

תכננתי לשים את הכלבה בכפר טרומן, שאיתו יש לי נסיון של שנים, אבל אין להם חימום ולכלבה בת 14 עם פרווה קצרה שלא חיה בחצר, זה לטעמי לא מספיק. אם זה היה לפני שנה אז לא היתה בעיה, אבל הזיקנה "קפצה" עליה בשנה האחרונה, ונראה שגם בבית קר לה יותר אבל בבית יש פתרונות לרוב (וקניתי בגד לטיולים).

היה היתה בעבר בפנסיון בגליל ים לימים בודדים, ובאתר שלהם כתוב שיש חימום בחלק מהתאים, אנסה אותם.

לצפיה ב-''
09/01/2016 | 11:41
5
לצפיה ב-'אם את יכולה להרחיק קצת'
אם את יכולה להרחיק קצת
09/01/2016 | 21:14
1
51
אצל יוסף טויטו בעין עירון יש חימום בתאים לכלבים שזקוקים לזה.
לצפיה ב-'תודה רבה, אבדוק שם, לא ממש רחוק.'
תודה רבה, אבדוק שם, לא ממש רחוק.
10/01/2016 | 07:59
13
לצפיה ב-'האם מותר להכניס כלב לדואר?'
האם מותר להכניס כלב לדואר?
05/01/2016 | 21:21
4
123
היום בערב נכנסתי עם כלב צ'ווואוה לדואר. לבית הדואר של פתח תקווה. בדרך כלל אין עם זה שום בעיה, כל הזמן בא לשם לקחת חבילות כשהדואר פתוח עד 8 בערב. ראיתי שם גם הרבה בעלי כלבים אחרים שנכנסים עם כלבים. פתאום התנפל אלי איזשהו עובד, "מה אני חושב לעצמי, מה נראה לי" דרש מייד לעזוב.
הכלב לא הפריע לאף אחד, לא עשה רעש. אין שום שלט בכניסה שאומר שאסור להיכנס עם כלבים.
אז מותר להכניס כלב לתוך הדואר?
מישהו יודע מה אומר החוק?

לצפיה ב-'אני לא בקיאה בחוקים אבל אני גם לוקחת את הכלבה שלי איתי'
אני לא בקיאה בחוקים אבל אני גם לוקחת את הכלבה שלי איתי
06/01/2016 | 00:40
88
לכל מקום ואף פעמים רבות הייתי איתה בדואר ולאף אחד זה לא הפריע, ובפרט לעובדים. העניין הוא שיש אנשים שהם יותר אנטי נגד חיות (בכנות, לא מבינה אנשים כאלה) וכנראה העובד דואר הוא טיפוס כזה (או שפשוט עבר עליו יום רע)
.
אפילו פעם אחת נכנסתי איתה לבזק סטור (שמסתבר שהיה שלט בכניסה שאוסר על כניסת כלבים) אבל לאף אחד מהעובדים זה לא באמת הפריע, חוץ מלעובדת אחת שצעקה עלי אסור פה כלבים, לא ראית את השלט בחוץ?!

יש הרבה סוגים של אנשים ולא כולם רואים את מה שאנחנו רואים בכלבים שלנו, יש כאלה שיגיבו כמו העובד דואר שנתקלת בו, יש את אלה שאולי זה יפריע להם אבל פשוט ימנעו מלהתערב ויש את האלה שבאמת לא יהיה אכפת להם.

פשוט אל תתייחס אליו ואל תתן לזה להשפיע עלייך. אני מאמינה שאם יש חוק כזה אז זה מחייב שיהיה שלט אזהרה בחוץ. 

לצפיה ב-'בהנחה שאין חוק המסדיר זאת או אפילו חוק שאוסר'
בהנחה שאין חוק המסדיר זאת או אפילו חוק שאוסר
06/01/2016 | 04:37
1
82
(ולא ידוע לי אם יש או אין) - אני מניחה שזה תלוי ברצונם הטוב של העובדים. פשוט נפלת על עובד שאינו אוהב כלבים או סתם אוהב להפגין שרירים ולהראות מי הבוס. אני מניחה שחוקית אי אפשר להוכיח שהוא טועה.
תת שרשור שהיה כאן בעבר מחזק את ההנחה שזה תלוי בסניף/עובדים.
לצפיה ב-'אגב, נזכרתי שלסניף הדואר המקומי שלנו'
אגב, נזכרתי שלסניף הדואר המקומי שלנו
06/01/2016 | 04:43
89
אנשים נכנסו עם כלבים קטנים. לא יודעת מה היה נהוג באשר לכלבים גדולים, את הכלב הגדול שלי מעולם לא ניסיתי להכניס לשם.
לצפיה ב-'אם הכלב היה עם זמם בדוק שאין איסור ותוכל להתלונן על העובד.'
אם הכלב היה עם זמם בדוק שאין איסור ותוכל להתלונן על העובד.
07/01/2016 | 17:15
51
מאחר ואני מנחש (ומקווה בשביל הכלב) שלא היה עם זמם אז העובד יצא ח$% וזהו.
בסניף שאני מכיר אנשים לפעמים נכנסים עם הכלבים ולפעמים קושרים אותם בחוץ (ואז אני מלטף ומדבר איתם).
לצפיה ב-'דוגיסיטר באיזור פלורנטין\יפו ליום חמישי הקרוב'
דוגיסיטר באיזור פלורנטין\יפו ליום חמישי הקרוב
05/01/2016 | 16:01
1
28
שלום,
אני מחפש דוגיסיטר באיזור פלורנטין\יפו ליום חמישי הקרוב.
בעיקרון זה לקחת את הכלבה שלי מהבית.
להגיע איתה למקום ביפו שנמצא 5 דקות נסיעה.
להיות שם חצי שעה מקסימום ולהחזיר.
מישהו\י מעוניין
לצפיה ב-'הסתדרתי, תודה לכל הפונים '
הסתדרתי, תודה לכל הפונים
06/01/2016 | 21:22
3
לצפיה ב-'עזרה- מזון לכלב אקאנה Acana'
עזרה- מזון לכלב אקאנה Acana
05/01/2016 | 01:21
30
383
שלום,
ביררתי רבות לגבי איזה מזון עדיף לקנות לכלבה שלי, ואחרי חיפוש מעמיק הגעתי למסקנה שאקאנה זהו מזון מעולה לכלבים, גם במחינת המחיר.
אבל שמתי לב שבארץ נורא קשה להשיג אותו.
מצאתי בכמה אתרים שק של 13 ק"ג שעולה 300 ומעלה. הבנתי שיש גם שק של 18 ק"ג אבל לא מצאתי בשום מקום.. האם הוא עדיין משווק בארץ?

מי שקונה אקאנה אשמח לקבל המלצות לחנויות. האם ניתן להשיג אותו גם במחיר זול יותר משמעותית? פחות מ300?

אשמח לשמוע חוות דעת על אקאנה? האם אתם מרוצים? :)
לצפיה ב-'אקאנה זאת חברה טובה, משווקת בארץ'
אקאנה זאת חברה טובה, משווקת בארץ
05/01/2016 | 11:46
2
121
תחת המותג יש מספר סדרות (סינגלס, רג'יונלס וכו'), כשבכל סדרה יש מס' מתכונים שונים. 300 ל-13 קילו אקאנה זה מחיר טוב למתכונים הותיקים, אבל שקים מהסדרות ה''איכותיות'' (או חדשות) יותר עולים יותר, בערך 390 ל-13 קילו. אני התנסתי עם הפסיפיקה. התרשמתי מאד לטובה, האוכל טעים והמרכיבים טובים. עם זאת, חזרתי להאכיל את הכלב שלי ב-GO מסיבות שלא רלוונטיות לרוב הכלבים. 
אם אתה רוצה להשוות מחירים בין חנויות שונות, אני ממליצה לבדוק ב-ZAP

יום טוב
לצפיה ב-'דרך זאפ מצאתי שיש שק של 18 קג.. אבל כשנכנסתי לאתר זה הראה לי'
דרך זאפ מצאתי שיש שק של 18 קג.. אבל כשנכנסתי לאתר זה הראה לי
05/01/2016 | 12:00
1
90
משהו אחר... כנראה הם לא מעודכנים שם.
יכול להיות שכבר אין שקים של 18?
לצפיה ב-'ייתכן.. הייתי שואלת את שירות הלקוחות של היבואן'
ייתכן.. הייתי שואלת את שירות הלקוחות של היבואן
05/01/2016 | 16:33
64
במייל או בטלפון

לרוב לחברות האלו יש שירות לקוחות זריז ויעיל. בהצלחה!
לצפיה ב-'על איזה מתכון של אקאנה מדובר בכלל?... '
על איזה מתכון של אקאנה מדובר בכלל?...
05/01/2016 | 17:13
11
82
קודם כל - לקנות לחמוד שלך אקאנה זו בחירה מעולה. מזון איכותי ומצויין שמדורג תמיד בין 4 ל- 5 כוכבים, תלוי במתכון (מתוך 5). יצרן אמין, מוכר, רציני שמשתמש באמת במרכיבים טובים וטריים (איך אני יודע ולמה אני קובע ככה בכזו יומרה? אני פשוט מריח כל פעם מחדש את האוכל ונגנב מהריח העז).

"בארץ נורא קשה להשיג אותו" ... לא יודע איפה את גרה (איפה באמת?), אבל במדינת גוש דן, די קל להשיג אקאנה  מה גם שהחנויות פה עושות משלוחים כמעט לכל הארץ (כתלות בגודל ההזמנה גם בחינם), אז ממש לא בעיה להשיג את המזון המעולה הנ"ל.
המלצה לחנויות? - בהנחה שאנחנו מדברים על האקאנה לבוגרים, מתכון עוף ה"רגיל" - יש אותו בחיש חי (יהודה הלוי ת"א), בפט-פוינט (חשמונאים ת"א), בגג לחיות (זרחין רעננה), אתר החי של ישראל (שוקן ת"א)... ועוד ועוד ועוד. בכל החנויות האלו קניתי באופן אישי, ככה שאת רשימת החנויות הנ"ל עשיתי מהראש בלי ZAP. קונה בהן בצורה די קבועה את מה שאני צריך (וגם באינטרפט שמוכרים את ה- WYSONG המעולה). ממליץ לך לגשת גם ל- ZAP ולברר שם לגבי מחירים, אבל 269 ש"ח ל- 13 ק"ג זה הכי זול שמצאתי (בגג לחיות)...

שקים של 18 ק"ג - אין כאלו. זו טעות מפעם לפני כמה שנים אם אני לא טועה, כשהיצרן הנ"ל היה אורז את האוכל שלו בשקים של 18 ק"ג. היום עידן שקי ה- 18 ק"ג נגמר (לפחות בארץ, גם הכיתוב שלהם היה שונה) והשקים הם באיזור ה- 13-15 ק"ג.

מחיר זול משמעותית? - לא. לא תמצאי אקאנה בפחות מ- 270 ש"ח ל- 13 ק"ג. אם תמצאי, אשמח אם תכתבי כאן כמובן אחרי שביררת שהוא טרי, אמיתי ולא זיוף או אריזה מחדש או כל קומבינה אחרת. הוא גם לא אמור לעלות פחות מהמחיר הזה כי היבואן שלו (ביו-פט) לא ישחררו אותו לשוק במחיר של בונזו.

חוות דעת - האכלתי את החמוד שלי מגיל חודשיים כשקיבלתי אותו באקאנה גורים וג'וניור, הוא גדל יפה מאוד, הפרווה מבריקה תמיד, אין נשירה מוגזמת והיציאות מעולות. הוא החל את חייו וממשיך אותם כגור שמח ומרוצה, נמרץ ופעיל מאוד ועם אפס בעיות של עיכול וכל דבר אחר... אחרי שק של אקאנה החלטתי לשדרג לאוריג'ן גורים והמזון הזה עוד יותר טוב, עוד יותר מזין, עוד יותר מריח ובכלל אחד המצויינים שניתן להשיג (וגם נורא יקר בהתאם).

הערה לא קשורה (אבל...):
ממליץ מאוד להישמע לעצות המומחים ולא להאכיל בלעדית בסוג/מותג אחד בלבד אלא לערבב תמיד בין 2 סוגים כדי להוריד לסבירות הכי נמוכה שאפשר מחסור במרכיבים תזונתיים (וזה בלי להוסיף שמומלץ גם להאכיל אותו באוכל אמיתי לסוגיו - נקניקיות, פסטרמה, חזה עוף, ירקות, ביצים קשות, טונה, עצמות אמיתיות של בקר ובהמות וכו')... תחשבי על הכלב ועל הצרכים/דרישות שלו ועל המחשבה האבסורדית שסוג אחד של אוכל ממותג אחד ויצרן אחד יספק לו את כל מבוקשו.
אני כרגע מערבב לו אוריג'ין גורים עם WYSONG OPTIMAL.
לצפיה ב-'מדובר באקאנה עוף.. מהסוג הקלאסי'
מדובר באקאנה עוף.. מהסוג הקלאסי
05/01/2016 | 17:53
10
77
הכלבה שלי בת שנתיים (אגב, חגגה יומהולדת לפני שבועיים), היא בינונית, שוקלת סביבות 13 ק״ג... אני מחפשת מזון בשבילה שלא יהיה יותר מידי יקר וכמובן, לא מהזולים ביותר, כמו בונזו וסוגיו, כיוון שאני מקפידה להאכיל אותה גם במזון ביתי. אני מבשלת בשבילה כל שבוע עוף ללא תבלינים, שהוא רק בשבילה (פינוקים, פינוקים..). חשוב לי שהיא תאכל גם אוכל טרי ולא רק אוכל יבש וכנראה גם לא מעט מעובד. אם הייתי מאכילה אותה רק במזון לכלבים, אז ככל הנראה הייתי בוחרת באוריג׳ן. אבל כיוון שהיא מקבלת לא מעט ערכים תזונתיים גם מאוכל ביתי, אני חושבת שאפשר להסתפק במזון יבש עם פחות ערכים תזונתיים (כמובן בלי רכיבים מזיקים) ובכך להוזיל את העלויות.

תודה רבה על שמות החנויות. אני בהחלט אכנס ואשווה.

אגב, היום התקשרתי למספר חנויות ומסתבר שהאקאנה חסר במלאי. הציעו לי ללכת על Taste of the Wild. מהחיפושים שעשיתי הוא גם מקבל 5 כוכבים. זה שק של 13.6קג במחיר של 280 שקלים. חשבתי ללכת על המתכון ברווז. מה דעתך? האם הוא ברמה של אקאנה?
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההאכלה מעבר למזון היבש '
כל הכבוד על ההאכלה מעבר למזון היבש
05/01/2016 | 18:24
9
96
אני לא שמעתי שהאקאנה חסר במלאי, אבל ייתכן...
TOTW הוא אוכל מצויין, אבל אישית, אני ממש לא אוהב את כל מה שדייאמונד (Diamond Pet Foods) מייצרת, זו חברה עם המון recalls ביחס לאחרות. יש עליה המון תלונות מצרכנים אמריקאים.
ועדיין, TOTW הוא אוכל מצויין, רק שכל ה- grain free הזה זו סתם מילת באזזזז אחת גדולה וחרטה של מיתוג ושיווק (אם ממש בא לך להתעמק תבררי על ההבדל בין grain free ל- starch free).
בהכללה גסה בין יצרנים ומותגים - GO או NOW או INSTINCT או WYSONG טובים יותר במתכונים ה"רגילים" שלהם (עוף עם דגנים ובלי יותר מדי חרטות). צריך לראות רק מי היקר יותר מביניהם ועד כמה את מוכנה להשקיע. גם N&D של FARMINA מעולים, גם CANINE CAVIAR.
פשוט בחרי מתכון "רגיל" ותחלקי את מחיר השק בק"ג שבו, תקבלי מחיר לק"ג...

אם זה היה תלוי בי, לא קונה TOTW רק בגלל היצרן... אני באופן אישי בחרתי ללכת עם אקאנה, אוריג'ין לאחריו ואת שניהם לערבב תמיד עם WYSONG שאני מאוד מאוד מעריך.

הערה: לגבי העוף בלי תבלינים, אז שתדעי שכורכום מאוד בריא להם, בדיוק כמו לנו... הם בסה"כ יונקים ומערכות החיסון שלהם לא כאלו שונות משלנו. לא לפחות לפי מה שאני יודע (מזכרוני רק לגמלים יש תאי חיסון B מיוחדים משלהם בקבוצת היונקים). גם מעט כומון ואפילו מעט פלפל שחור טובים להם. תבלינים באופן כללי הם מאוד בריאים, רק לא להגזים איתם. כשאני מבשל לכלב שלי, אני שם די הרבה כורכום, מעט קמון ומעט פלפל שחור.
ביצה קשה - מעולה. טונה במים (כך שכל חומצון השומן הטובות, אומגה 3 ו- 6 נשארות בבשר הדג) - גם מעולה.

בהצלחה
לצפיה ב-'תמיד טוב לשמוע ממישהו שניסה.. אשאר עם הבחירה באקאנה :) '
תמיד טוב לשמוע ממישהו שניסה.. אשאר עם הבחירה באקאנה :)
05/01/2016 | 18:40
8
66
אני באמת לא מבינה את כל העניין הזה סביב האוכל יבש ללא דגנים ועם פירוט במרכיבים של אינספור ירקות. עד כמה בטטה כבר יכולה להיות בריא אחרי שעברה עיבוד תעשייתי? באמת הכל עניין של שיווק ובורות מצד הצרכן.
למה שאני פשוט לא אתן לה ירקות מבושלים מוחבאים בתוך עוף? נראה לי הרבה יותר מזין מאוכל יבש.

אשמח לדעת באילו מזונות ביתיים אתה מאכיל את הכלב שלך. האם מרקים גם בריא להם? מה לגבי מלח? האם יש מזונות שפחות בריאים להם?
לצפיה ב-'תשובה לגבי מזונות ביתיים...'
תשובה לגבי מזונות ביתיים...
05/01/2016 | 20:30
3
75
ללא דגנים זו מילת באז שגורמת לצרכן לרצות וגם לשלם פרמיה בעבור מתכון שמוצהר בגינו שהוא כך... בסה"כ להוציא עוד כמה שקלים מהכיס של הצרכן לכיס של היצרן.
זו לא עורמה, אלא פעולת שיווק ופרסום קלאסית.
לא ירחק היום שבו על מזון יבש לכלבים יופיע "ללא גלוטן" וגם אותו אנשים ירכשו לכלבים שלהם בהמלצת המוכר המאוד מבין והמאוד מומחה בחנות.
דגנים (חיטה, דורה, שעורה, שיפון, אורז, שיבולת שועל, דוחן ותירס) לא גרועים יותר ממרכיבים אחרים שמכניסים לכופתאות במקומם כגון - סויה, טפיוקה, בטטה, תפו"א וכו' וכו'...
אם כבר הבעיה בגדול היא עמילנים. אפשר לקרוא על זה ב- Q&A המעולה שפה ובכל הלינקים בתשובות (וגם פה).
מוציא מן הכלל את קבוצת הקטניות שהיא קבוצה שנחשבת כמועילה (גם לבני אדם) בשל החלבונים שנחשבים למלאים ואיכותיים מן הצומח ובשל הסיבים התזונתיים.
מינרלים וויטמינים יש בכולם (בדגנים, בקטניות וגם באדמת חמרה ובגרגרי חול).

אני מאכיל ב: פחית טונה במים פעם ב- 10 ימים (כולל המים), ביצה קשה אחת פעם בשבוע, שאריות פסטרמה מהמעדנייה פה ושם, נקניקיות עוף/הודו פה ושם, תבשילי עצמות עם אורז מלא-גריסים-דוחן-קינואה וכו', מרקים סמיכים במיוחד עם קטניות (אפונה, עדשים חומות, עדשים אדומות וכו' - מערבב עם האוכל היבש), עצמות בקר (בעיקר ברכיים של פרות שהן מקור מעולה לגלוקוזאמין ורכיבי סחוס), גבינות דלות לקטוז (כמו קוטג'), בשר עוף ובשר בקר מידי פעם כשרוחי טובה עליי (אני בעצמי צורך מעט מאוד בשר ואין לי במקפיא), ירקות (מלפפון, עגבניה אדומה ובשלה מאוד, גמבה וכו'), פירות פה ושם (בננה, תפוח וכל מה שמותר).
מעט מאוד תבלינים, בעיקר כורכום, כומון ופלפל שחור.
מרחיק חיטה מהכלב (למרות שזה ממש לא עושה לו שום דבר), מרחיק עצמות עוף (חלולות ולכן שברים שלהן יכולות לגרום לנזק למעיים), לא בצל ושום, לא ענבים וכל מה שאסור לכלבים...
שכחתי משהו?... 
לצפיה ב-'אבוקדו'
אבוקדו
05/01/2016 | 21:33
2
61
איך אתה גורם לכלב שלך לאכול פירות וירקות?

קוטג'? חשבתי שלכלבים מומלץ להימנע מחלב ומוצריו..כי לא כולם מצליחים לפרק מוצרים אלה וזה עלול לגרום לשלשולים/ הקאות
לצפיה ב-'הוא עדיין גור, הרגלתי אותו מגיל מוקדם לירקות ופירות...'
הוא עדיין גור, הרגלתי אותו מגיל מוקדם לירקות ופירות...
05/01/2016 | 23:29
48
לא כל הפירות, מכילים הרבה סוכר... בננה, תפוח, אפרסמון, אגס... כשאני מסיים לאכול אני שומר לו בצד כמה חתיכות (זכר האלפא אוכל קודם ).
ירקות הוא אוהב מגיל קטן - גזר (מתקתק), מלפפון, גמבה (מתקתקה)... עגבניה בשלה ואדומה (להיזהר מאפילו קצת ירוקה או לא בשלה מספיק).
לפעמים אפשר לטבול את הירקות בשמן של טונה וזה עובד 

לגבי חלב - מכיל בעיקר קזאין (חלבון החלב) ודי הרבה לקטוז (סוכר החלב = פחמימה)... אני נותן לו גבינות דלות לקטוז (דלות פחמימות), בעיקר קוטג' 5% (חצי קופסה בשבוע בערך, מכיל חיידקים פסיכורפילים שמשגשגים בקירור ולכן מנצלים את סוכר החלב וגם מעניקים לקוטג' את השמנוניות שלו) ויוגורט 3% (מכיל חיידקים לקטובצילים שמעכלים גם הם את סוכר החלב ומעניקים ליוגורט את החמיצות שלו). אין עם זה בעיה בכלל.
כמובן שככל שנותנים בגיל מוקדם יותר - יותר טוב. ואם הכלב לא מסתדר עם זה טוב (יציאות רכות) אז מפחיתים כמות להרגלה, או מפסיקים לגמרי.
זו רק השלמה תזונתית (לדעתי בריאה, וסליחה מהפרות שסובלות).
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בהרגלים שמקנים'
זה מאוד תלוי בהרגלים שמקנים
06/01/2016 | 08:33
31
כמו גם העדפה של הכלב.
גם שלי אוכלת מלפפון, נבטים, בננות ועוד שאר ירקות ופירות.
לצפיה ב-'Taste of the wild מזון מצויין ולדעתי טוב יותר מאקאנה.'
Taste of the wild מזון מצויין ולדעתי טוב יותר מאקאנה.
06/01/2016 | 09:40
3
80
שלום לך,

1. Taste of the wild מזון מצויין. הכלבות שלי ניזונות רק ממנו כבר למעלה משנה, והן אוכלות בתיאבון, נראות מעולה, והצרכים שלהן בדיוק מו שצריך (מוצק אך לח).
בזמנו ניסיתי אקאנה, אך הוא היה פחות טוב עבור נמש, הכלבה הגדולה שלי (אז עדיין היתה לי רק כלבה אחת).

2. אני דווקא סבור שמזון ללא דגנים הוא טוב יותר לכלבות שלי ממזון המכיל דגנים.
    אני מבסס את הדעה שלי רק על הניסיון שלי עם הכלבות שלי, ולא על ידע מקצועי.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'יש תאוריה, ויש מציאות'
יש תאוריה, ויש מציאות
06/01/2016 | 11:43
1
81
taste of the wild וגם אקאנה, הם מזונות מצויין עם מרכיבים איכותיים שזוכים לדרוגים גבוהים באתרים שונים. עם זאת, יש שונות בין הכלבים- יכול להיות שכלב אחד יפרח עם מזון X וכלב אחר ממש לא יסתדר איתו, למרות שזה מזון שקיבל 5 כוכבים. אני מאד רציתי להעביר את הכלב שלי ל-taste of the wild דגים, והוא לא הצליח להתרגל למזון גם אחרי חודש. עם אקאנה- הוא התגרד נורא. חזרתי עם הזנב בין הרגליים ל-GO שהכי מתאים לו ממה שאכל עד כה, למרות שפעמים רבות הוא מקבל דירוג נמוך יותר מאקנה וTOTW.
ולכן, אני דווקא לא בעד להחליף חדשות לבקרים את המותג והמתכון. אם יש מזון שאת מאמינה שהוא איכותי והכלב שלך אוהב אותו ומרגיש טוב איתו (לא מפליץ :| אוכל בתאבון, יציאות נורמליות)- תשארי איתו :)
בהצלחה
לצפיה ב-'GO אכן מזון מעולה.'
GO אכן מזון מעולה.
06/01/2016 | 12:38
31
לצפיה ב-'גם המזונב שלי אכל בהצלחה רבה Taste of the Wild'
גם המזונב שלי אכל בהצלחה רבה Taste of the Wild
07/01/2016 | 08:35
53
בתקופה שבה לא הצלחתי להשיג את המזון המועדף שלנו, אוריג'ן. ולפני זה גם אכל ללא בעיות מזון בשם Now תקופה מסוימת. בכללי, מזונות איכותיים ללא דגנים מתאימים לו ואילו מזונות עם דגנים, גם אלה הנחשבים איכותיים, גורמים לו לשלשל.
לצפיה ב-'אני מאוד מרוצה מאקנה '
אני מאוד מרוצה מאקנה
07/01/2016 | 14:28
63
וניסיתי לא מעט מזונות. מבחינתי המדד הכי מהיר לטיב המזון זה כמות הפעמים שעושים קקי. וזה ירד משמעותית עם המזון הזה.
מה שכן לכלבים בוגרים יותר הוא עלול להיות עשיר מידיי ואחת הכלבות שלי השמינה מעט בגלל זה. המזון שלסניור הוא מגיל 7 אבלהוטרינרית אמרה שהיא לא ממליצה לעבור לזה לפני גיל 9.

הכבש והברווז הם שני קילו פחות לשק ועולים מאה שקל יותר מהעוף והכלבות שלי אהבו יותר את העוף. אני משלמת 290 במקום שנקרא בית החובב בבת ים והוא מביא במשלוח עד הבית ותמיד מספק 2 חבילות של חטיפים איכותיים ארוזים (בשר לא סתם ביסקוויטים).
לצפיה ב-'ברויאל פט'
ברויאל פט
07/01/2016 | 20:35
9
51
יש מתכונים מסויימים של אקאנה שעולים גם 279 ל13 קילו ובzoolu יש את הקלאסי לבוגרים ב290
לצפיה ב-'מחירים של אקאנה ועוד כמה הבהרות...'
מחירים של אקאנה ועוד כמה הבהרות...
08/01/2016 | 09:48
8
67
בגג לחיות, אקאנה עולה 269 ש"ח לשק 13 ק"ג לבוגרים (השק הכחול).
ספציפית, בינואר יש מבצע ללא מע"מ באתר החי של ישראל, שם אקאנה יעלה (בהגעה ולקיחה מהחנות שבת"א) 255 ש"ח לשק 13 ק"ג לבוגרים (במקום 299 ש"ח שזה מחיר יקר בפני עצמו, אפשר להשיג בלי להתאמץ ב- 279 ש"ח).

בהכללה של רוב המתכונים אם לא כולם - TOTW מזון מעולה, גם ACANA וכמובן שגם GO ו- NOW (ועוד כמה מותגים)... כל אלו מזונות מצויינים שמדורגים גבוה מאוד וצריך רק להסתכל על רשימת המרכיבים כדי להאמין ולסמוך על הדירוג.
העצות ניתנות פה בצורה כללית, והכי טוב לרכוש שק קטן יחסית בהתחלה (6-7 ק"ג), ולבדוק בפועל את מצבו של הכלב בהאכלה מהמזון הספציפי החדש, איך הוא מתייחס אליו (מתלהב ממנו?), מתנהג (פעיל? נמרץ?), מסתדר איתו (יציאות רכות או קשות? גזים? עייפות? ישנוניות?), ובכלל (פרווה מבריקה?) וכו'...

לא הייתי אומר שאף אחד מאלו שציינתי למעלה הם כל כך הרבה יותר טובים מהאחרים, או אחד לעומת השני (ברוב המתכונים)...
מה שכן, להבנתי ולחפירתי הבלתי נגמרת - ORIJEN, INSTINCT ו- WYSONG OPTIMAL הם כן ברמה אחרת  והמחיר כמובן בהתאם  (חוץ מה- WYSONG שניתן להשיג ב- 18 ק"ג ולכן משתלם יותר מהאחרים = פחות מ- 30 ש"ח לק"ג).
לצפיה ב-'מה ההבדל בין וויסונג אופטימל'
מה ההבדל בין וויסונג אופטימל
08/01/2016 | 17:43
7
50
לוויסונג אוריג'ינל?
יש הבדל משמעותי במחיר.
לצפיה ב-'כל מה שצריך זה להסתכל ברשימת המרכיבים...'
כל מה שצריך זה להסתכל ברשימת המרכיבים...
08/01/2016 | 19:23
6
62
קודם כל, Optimal Adult מכיל 42% חלבון. זה נחשב ממש גבוה לכלבים, כשהייתי מעז ואומר שרובו העיקרי של החלבון (מעל 50%) הוא מן החי.
רשימת המרכיבים כוללת עוף אורגני (עם כל ה- 80% מים שבו), ארוחת עוף (עוף מיובש), ארוחת הודו, ארוחת דג... ובהמשך גם שומן עוף, ביצים שלמות, ארוחת סרטן... לא חיטה, לא תירס, לא סויה, לא דורה (דגן מאוד בעייתי לכלבים), לא טפיוקה.
ה- Original Adult מכיל גם הוא מרכיבים מעולים, עם קצת פחות בשר ו- 28% חלבון כמקובל.
שניהם מזונות מעולים שמהמעולים. מכילים Yeast extract שזו הצורה הבריאה יותר של שמרים (ולא Brewers yeast ודומיהם שהם תוצר לוואי של תעשיית האלכוהול). מכילים שלל תבלינים כמו פלפל שחור וכו'. מכילים רשימה מכובדת של ירקות - חסה, תרד, סלרי, גזר, פטרוזיליה. מכילים יוגורט (חלב דל לקטוז).
אין מילים.
המחיר שונה בין 2 המתכונים הנ"ל בהתאמה למרכיבים. האופטימל בהחלט יותר בשרי וזה אחלה.
ה- Original הוא מתכון שלדעתי לא נופל מהאקאנה, TOTW, מתכונים "פשוטים" של GO ו- NOW ודומיהם.
ה- Optimal מתחרה שווה בשווה מול המתכון הכי טוב של GO ו- NOW ו- INSTINCT ו- CANINE CAVIAR, רק שתכולת החלבונים הגבוהה מאוד שלו יכולה לשנות התנהגות של כלב (עודף עירנות, עודף מרץ ואנרגיה וכו') ולא מומלצת לכלבים מבוגרים (נניח מעל גיל 7?).
לדעתי האישית מאוד, ORIJEN הוא היחיד שמתעלה מעל נוסחת האופטימל (יש לי שק של אוריג'ין בבית, מה שהולך ברשימת המרכיבים שם זה פשוט גן עדן - אני מערבב את האוריג'ין עם האופטימל - מומלץ לערבב תמיד 2 מזונות ולא להסתמך על אחד בלבד).
לצפיה ב-'תודה. עושה רושם גם שהמחיר מצויין '
תודה. עושה רושם גם שהמחיר מצויין
09/01/2016 | 15:36
5
28
ביחס לחברות האחרות שציינת.
לצפיה ב-'המחיר מצויין וצריך לדעת מה לרכוש '
המחיר מצויין וצריך לדעת מה לרכוש
10/01/2016 | 09:23
4
37
קודם כל, ניתן להשיג את WYSONG בכמה חנויות ברחבי הרשת...
לפעמים מהצד, מרגיש לי שאני קצת סוג של "סוכן פרטי עצמאי" של המותג, אבל פשוט שמבירור וקריאה עליו אני מחבב אותו באופן אישי מאוד וסבור שזה יצרן מזון מעולה, אחראי, אמין, כנה ואמיתי שלא מקבל מספיק תשומת לב בארץ (לעומת החרא אוכל של יוקנובה-פרופלאן-רויאל קנין שמקבל המון תשומת לב). אני מאוד מעריך את היצרן ומאוד אוהב את התנהגות והשירות שלו לצרכנים (מכבד אותם ולא מנסה לערבב אותם בחרטות). צריך לקרוא כדי להבין על ד"ר וויסונג והתגובה שלו למחאת צרכנים בקשר לרכיב בעייתי שהיה במזון (מנדיון - ויטמין K סינטטי) שלאחריה הוא פשוט הקשיב להם והוריד את המרכיב בלי עניין מיותר.
אישית, אני קונה את ה- WYSONG שלי אצל אינטרפט.

Original Diets >>>
יש באינטרפט (399 ש"ח ל- 18 ק"ג = 22.2 ש"ח/ק"ג), ובעולם של כלבים (368 ש"ח ל- 18 ק"ג = 20.45 ש"ח/ק"ג + מקבלים מתנה נניח 1 כדור מצפצף של קונג).
לא ברור לי למה ההבדל של ה- 30 ומשהו ש"ח במחיר...

Optimal Line >>> 
יש באינטרפט (539 ש"ח ל- 18 ק"ג = 30 ש"ח/ק"ג), ובעולם של כלבים (538 ש"ח ל- 18 ק"ג = 30 ש"ח/ק"ג + מקבלים מתנה נניח 1 כדור מצפצף של קונג).
פה המחיר אותו דבר ונדמה לי שברור למה, כי זה המתכון היוקרתי יותר.

בהשוואה ל- ORIJEN, שאפשר להשיג לבוגרים (שק כחול מתכון עוף) בסביבות ה- 390-400 ש"ח ל- 13 ק"ג (31 ש"ח/ק"ג), ההבדל בין האופטימל לאוריג'ין הוא זניח, ולדעתי אין טוב יותר מהאוריג'ין (לכן אני מערבב ביניהם).
בהשוואה ל- ACANA, שאפשר להשיג לבוגרים (שק כחול מתכון עוף) בסביבות ה- 270 ש"ח ל- 13 ק"ג (21 ש"ח לק"ג), ההבדל בין האוריג'ינלס לאקאנה (ודומיו - TOTW וכו') הוא גם זניח וגם ביניהם אפשר לערבב.
שני המתכונים של הוויסונג הם מזונות יבשים מהמעולים שניתן לרכוש לכלב.

הערה: אם אתה מאכיל את הכלב באוכל אמיתי מידי פעם (פעם ביומיים או אפילו כל יום) באופן סדיר (בשר, ביצים, דגים, ירקות פירות וכו' וכו'), אז אני באמת חושב שאין צורך לקנות לו את המתכון היקר יותר (Optimal Line) ואפשר להסתפק במתכון הזול יותר (Original Diets).
לצפיה ב-'תודה על המענה הסופר מושקע.'
תודה על המענה הסופר מושקע.
11/01/2016 | 12:45
3
19
קצת מדאיג אותי הטייטל "אורגינל דיאט" בגלל שאחד הכלבים שלי קצת רזה(בגלל מאפייני הגזע-כלב רוח מעורב).
זה מזון דיאטתי או שלא להתייחס לטייטל?
לצפיה ב-'באנגלית - Diet = סך המזון שאדם צורך. לאו (דווקא) דיאטה.'
באנגלית - Diet = סך המזון שאדם צורך. לאו (דווקא) דיאטה.
11/01/2016 | 16:40
2
16
דיאטה באנגלית זה גם וגם. הנה הערך בוויקיפדיה שמסביר את זה:
In nutrition, diet is the sum of food consumed by a person or other organism.

אז כשנרצה להגדיר למשל אדם שאינו אוכל מוצרי חלב, נוכל לומר עליו שתזונתו היא נטולת מוצרי חלב = Dairy free diet.
אין קשר לדיאט, או בשמו היותר נכון מזון דיאטטי 

אגב, גם סיגריות Light הם לא באמת Light בשום צורה... 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/01/2016 | 20:42
1
9
לצפיה ב-' '
12/01/2016 | 13:48
2
לצפיה ב-'אוכל מצויין'
אוכל מצויין
11/01/2016 | 13:17
3
41
אבל אצלנו הייתה צואה רכה מדי אז ויתרנו.
לצפיה ב-'השאלה - מדוע הצואה רכה?...'
השאלה - מדוע הצואה רכה?...
12/01/2016 | 13:53
2
34
אקאנה הוא מזון עם תכונות "בשריות". אם אני לא טועה ההצהרה של היצרן היא על לפחות 40% בשר. להרבה כלבים שלא מורגלים במזון עם תכולת בשר גבוהה, הצואה יכולה להיות רכה בהתחלה (חודש-חודשיים של מעבר בין החדש לישן, לא שבוע-שבועיים) בגלל האדפטציה (התרגלות) של מערכת המזון לחלבונים שמקורם "בשרי". ואני מסייג זאת בכך שיש כלבים שיתרגלו מהר יותר ויש כאלו שיתרגלו לאט יותר. הכל תלוי בכלב הספציפי ובמה שהוא מורגל לאכול...
זאת למרות שחלבונים "בשריים" עשויים מאותם אבני בניין של חלבונים "צמחיים" (ולכן אני מקפיד על הגרשיים).

כשרכשתם אקאנה - עירבבתם בין המזון החדש לישן?... מהיכרות של התגובות שלך בפורום, אני בטוח שכן.
השאלה החשובה - האם את הערבוב עשיתם בהדרגה לאורך זמן של לפחות 3 ימים בין יחסים שונים של המזון החדש לעומת המזון הישן?
כלומר 3 ימים של 25%-75%, ואז 3 ימים של 50%-50%, ואז 3 ימים של 75%-25%?... אם פחות מ- 3 ימים בין יחס ליחס (שזה לדעתי המינימום, אני ממליץ על שבוע שלם בין כל יחס) יכול להיות שלכלב הספציפי שלכם לוקח יותר זמן להתרגל למזון חדש ואז חוזרים ליחס הקודם ונשארים איתו כשבוע.

בכל אופן, במה אתה מאכיל אותו/אותה כרגע?...
לצפיה ב-'ערבבתי'
ערבבתי
12/01/2016 | 16:26
1
40
כרגע עם ריגל סלומון. מתכנן לעבור לוויסונג.
לצפיה ב-' אם ככה...'
אם ככה...
12/01/2016 | 19:16
35
ריגל לפי מה שאני זוכר לא אוכל מדהים בכלל, בינוני מאוד... לדעתי, וויסונג אוריג'ינלס תהיה בחירה הרבה הרבה יותר טובה.
בהצלחה ולא לשכוח לעשות מעבר מאוד מאוד מדורג בין המזונות...
לצפיה ב-'אימצתי כלבה מעמותה חשודה'
אימצתי כלבה מעמותה חשודה
03/01/2016 | 22:06
12
199
לא רוצה לנקוב סתם בשמות אבל כשהייתי שם הרגשתי שמשהו מוזר...הכלבים הוחזקו בתנאים מחרידים (הכלבה שכבה על חולדה מתה) ולידה במכלאה הייתה כלבת פאג שנאמר לי שהיא כלבה של בעלי העמותה (אז למה היא במכלאה?). בתוך הבית היו כמה פומרניאנים ועל סל האימוץ שילמנו 1300 ש"ח כי לטענתם הם הצילו אותה מבית גידול שלא התייחס אליה מעולם מעבר לרחם והיו צריכים לשלם להם כדי שישחררו את הכלבה. הכלבה הייתה במצב נוראי - מפוחדת מאוד, מלאה ראסטות ופרעושים ועם ריח שלא ניתן לתאר אבל בשלב הזה כבר ממש לא יכולתי להשאיר אותה שם ורק רציתי לקחת אותה הביתה ולהוציא אותה מזה אז שילמתי והלכנו לדרכנו.
עכשיו אני קוראת על העמותה הזאת ומגלה שהחשדות שלי היו כנראה נכונים וזה מבאס ומכעיס אותי נורא! יכול להיות שה"בית גידול" המתעלל זה בעצם הם?! הכלבה חרדתית בטירוף וכנראה עברה טראומות וחיים לא קלים - מה הם עשו לה שם ואיך הם פשוט שיקרו לי בפנים, אם אכן שיקרו?? אני מרגישה מרומה ומטומטמת, מצד אחד הצלתי כלבה שאני מתכוונת לאהוב ולהגן עליה עם כל מה שיש לי אבל מצד שני חיזקתי את הארגון הזה ואיפשרתי לו להמשיך. זה סתם משהו שרציתי להוציא...
ולשאלות קונקרטיות:
הכלבה בוגרת וכנראה מעולם לא למדה לעשות צרכים בחוץ. האם לדעתכם זה עלול להיות מאוחר מדי ללמד אותה או שאין כזה דבר? איך הייתם ממליצים לעשות את זה? אנחנו לוקחים אותה להרבה טיולים ומעודדים אותה מאוד כשהיא עושה בחוץ אבל היא עדיין עושה המון בבית (באותו מקום לפחות), במיוחד כשהיא נשארת לבד ולפעמים גם כשרק אני יוצאת.
היא גם לא אוכלת אוכל יבש בכלל, כשאני מערבבת עם שימורים היא מלקקת את הרטוב ויורקת את היבש. הוטרינר הסתכל לשניה ואמר שהוא לא רואה בעיה בפה וכנראה זה פינוק...בינתיים אני מרטיבה את האוכל ועושה ממנו פירה וזה עובד אבל לא הייתי רוצה לעשות את זה לנצח. כדאי לקחת אותה לחוות דעת נוספת או לנסות להגיש לה רק יבש עד ש"תיכנע" ותאכל?
תודה רבה למי שטרח וקרא הכל :)

לצפיה ב-'כל הכבוד לך על המסירות...'
כל הכבוד לך על המסירות...
04/01/2016 | 07:30
6
138
דבר ראשון ודחוף הוא - לגשת למאלף (בגישה חיובית) שיעזור וינחה !
תספרי למאלף את הסיפור העצוב של הכלבה ומכאן תמשיכו הלאה....
גם לגבי האכילה - לא מדובר על פינוק ולא על משחקי כוחות - הכלבה 
צריכה ללמוד הכל - כולל הרגלי אכילה.
בינתיים - כמובן שתני לכלבה את האוכל בצורה שהיא תאכל אותו ותשבע -
יש עוד זמן בין כרגע לבין הנצח :)
לצפיה ב-'תודה :) '
תודה :)
04/01/2016 | 22:28
5
80
זה אחרי התייעצות עם מאלף, 2 וטרינרים וכמה סטודנטים למדעי בעלי החיים
כולם אמרו לי זה לתת לה במשך כמה ימים רק אוכל יבש עד שהיא תאכל אבל בינתיים גם אני כמוך חשבתי שהגיוני יותר לעזור לה איפה שאני יכולה.
יש לכם רעיונות אבל בכל זאת איך בהדרגה אני בסופו של דבר כן מעבירה אותה ליבש? ז"א יבש שאני מרטיבה ועושה ממנו פירה היא אוכלת אבל יבש לגמרי לא - מה החוליה החסרה שתגרום לה להבין שאוכל יבש זה מגניב?
לצפיה ב-'הייתי פונה למאלף נוסף...'
הייתי פונה למאלף נוסף...
05/01/2016 | 09:56
1
66

כמובן שלא רק בהקשר של האוכל... יש לך המון עבודה לעשות עם הכלבה,
ובהחלט יכול להיות שלאכילה ה"בררנית" יש פאן התנהגותי (לא פינוק, אבל
כן משהו שקשור להסתגלות הכללית)....

בינתיים , את יכולה, למשל, להוסיף בטטה מבושלת ולערבבה עם האוכל היבש
(עיצה שקיבלתי ממטפלת ברפואה משלימה לכלבים)...

(ועדיין, לדעתי האישית, אין כל נזק באכילת אוכל רטוב גם בהמשך...)

לצפיה ב-''
07/01/2016 | 12:59
8
לצפיה ב-'הם צודקים - זה כנראה פינוק.'
הם צודקים - זה כנראה פינוק.
05/01/2016 | 14:01
2
75
שלום לך,

לעניות דעתי, לכלב בריא לא אמורה להיות שום בעיה לאכול אוכל יבש, ואם הוא מסרב, כנראה הוא יודע שבסוף הוא יקבל אוכל טעים יותר לחיכו.
אם אתם רוצים להמשיך לפנק את הכלב - זו בחירה שלכם.
אבל אם לא, תנו לכלב אוכל יבש בלבד, ואחרי יום-יומיים-שלושה בליאוכל, הוא יטרוף את המזון היבש.

כמובן, חייבים לעשות לכלב בדיקה אצל וטרינר כדי לשלול בעיות רפואיות שיכולות לגרום לחוסר תאבון (כגון: בעיות בכליות, בעיות בשיניים וכו').

בברכה,

אורי.

לצפיה ב-'ושוב פעם הגישה האגרסיבית/תוקפנית/לא מתחשבת בכלב גורמת לי'
ושוב פעם הגישה האגרסיבית/תוקפנית/לא מתחשבת בכלב גורמת לי
07/01/2016 | 12:56
1
38
ל
הכלבה רק אומצה, הגיעה לסביבה חדשה למען ה', צריכה להתרגל וללמד הכל מחדש.
לא הכל נובע מפינוק. ובאמת לא הייתי מסתמכת על בדיקה כפי שתיארה המאמצת שהווטרינר רק הציץ.
אני תומכת בהצעות של אלה שמעלינו.
הייתי לוקחת אותו לבדיקה יסודית נוספת ובינתיים כן מרטיבה את האוכל ומוסיפה את התוספות שהוצעו לה כאן כדי שהכלב ישבע. מעבר לאוכל היבש צריך להיעשות בגישה חיובית ואוהבת בליווי מאלף חיובי.
לצפיה ב-'אל דאגה בכלל בכלל'
אל דאגה בכלל בכלל
07/01/2016 | 20:47
35
אנחנו הכי עדינים וסבלניים ומעודדים כלפי הגוזל, אין שום אגרסיביות מעורבת :)
בינתיים אני מרטיבה לה את האוכל כי גם לי לא היה לב לבאס אותה, והיום הזמנתי אוכל יבש מסוג אחר שאמרו לי שטעים יותר. בקרוב יש לה תור לעיקור וניקוי שיניים ואז הרופא יוכל לבדוק יותר לעומק ונהיה חכמים יותר. חוץ מזה קבענו גם פגישה עם מאלף מקסים (אילוף בנועם) בשבוע הבא. מקווה שיהיו עידכונים בקרוב!
לצפיה ב-'בשעה טובה :)'
בשעה טובה :)
07/01/2016 | 14:30
1
41
בשעה טובה על האימוץ, זכיתן שתיכן :)
1. כלבייה חשודה - דווחי לרשויות, נסי 106, שיחת טלפון, קל. אם יפנו אותך למקום אחר (משרד הבריאות/חקקלאות/משטרה?) אז נסי שם.
2. הרגלים - תתקשרי אליהם עם כל השאלות - האם הורגלה לצרכים בבית, האם אכלה יבש או רטוב, האם היו לה חרדות נטישה בעבר. ובכללי כל מה שחשוב לך, דברי עם מאלף ווטרינר תראי מה הוא שואל אותך ותרכזי הרבה שאלות לטלפון אחד לכלבייה כדי שיהיה מקסימום רקע עליה.
3. צרכים - נסי לבד דרך האינטרנט יש המון קורסים חינמים וסרטונים ומאמרים איך להרגיל, אף פעם לא מאוחר אם זה עניין של הרגלה וחינוך ולא עניין טראומטי או פסיכולוגי. הייתי מתחילה בלשטוף את המקום הקבוע שלה בחומץ ואז בשמפו ריצפה וקצת מרכך כביסה, אחר כך שיבש לפזר שם קצת אוכל שלה. (אקונומיקה עושה ריח של שתן ומעודד אותה להשתין שם, השאר מטשטש את הריח, האוכל כי כלבים נוטים לא לעשות צרכים במקום שבו אוכלים או אכלו).
4. אוכל -
א. בריאות, גשי לוטרינר לוודא שאין בעיה בריאותית.
ב. מתכון/אוכל אחר - אולי הטעם או הריח לא באים לה בטוב, נסי טעם אחר (יבש)
ג. אם כל אלה לא עבדו והיא בריאה וניסת כל מיני טעמים אז כנראה פינוק, נסי לשלב רטוב ביבש במינונים משתנים, קודם הרבה רטוב קצת יבש ולאט לאט לאט לשנות עד שיש הרבה יבש וקצת רטוב ואז להסיק רטוב לגמרי.

בהצלחה :)
לצפיה ב-'וואו, תודה רבה על התגובה המפורטת!'
וואו, תודה רבה על התגובה המפורטת!
07/01/2016 | 20:23
21
אני על זה :) קבענו כבר מפגש עם מאלף מקסים והיום בעצתך שטפתי את הבית בחומץ (איףףף) והזמנתי אוכל שמהמלצות הבנתי שאמור להיות טעים יותר. אצל וטרינר כבר היינו בימים הראשונים אבל בקרוב היא תעבור עיקור ואז גם יוכל לבדוק את הפה יותר לעומק...
אני אעדכן בתקווה שיהיו עדכונים לטובה בקרוב.
שוב תודה!
לצפיה ב-'יש הרבה סוגים וטעמים של מזון יבש.'
יש הרבה סוגים וטעמים של מזון יבש.
07/01/2016 | 23:50
2
20
אני ממליצה לבקש דוגמיות בחנות ולנסות. יכול להיות שפשוט נפלתם על מזון ספציפי שאינו טעים לה. האם ניסית לברר איזה מזון היא אכלה לפני שאימצתם אותה? אולי כדאי לחזור למזון הזה לפחות לתקופה של הסתגלות בהנחה שאתם מאכילים אותה במזון אחר.
עד כמה שידוע לי צרכים אפשר ללמד בכל גיל, אך כפי שאמרו כאן, כשמדובר בכלבה מבוגרת שעברה כל כך הרבה, מתבקש לעשות זאת בליווי מקצועי, שיסייע גם בתחומים אחרים.
וגם אני מצטרפת לכל המציעים לקחת את הכלבה לבדיקה יסודית אצל וטרינר בהקדם ולפני שמתחילים באילוף ו/או הקניית הרגלים או שינויים בשגרת החיים שלה. לפי התיאור המזעזע שלך, הכלבה לא הייתה במצב טוב כשאימצתם אותה ולכן ייתכן שהיא סובלת מבעיות בריאות שהוזנחו ושאינכם מודעים להן.
לצפיה ב-'לפי העמותה היא אכלה שם יבש'
לפי העמותה היא אכלה שם יבש
08/01/2016 | 06:12
1
21
כשאימצנו אותה ביקשתי מהם שקית עם קצת אוכל מהסוג שהם מאכילים אבל היא לא נגעה בו...אני לוקחת בערבון מוגבל כל מה שאמרו לי שם אבל מצד שני היא לא הייתה רזה בכלל כשלקחנו אותה אז זה לא מופרך לחלוטין
לצפיה ב-'אולי זה קשור לסטרס?'
אולי זה קשור לסטרס?
08/01/2016 | 21:07
16
בכל אופן, הייתי מנסה מזון יבש אחר. אולי טעם חדש יעשה לה את זה.
לצפיה ב-'סוף סוף מצאתי להן אוכל שהן אוהבות'
סוף סוף מצאתי להן אוכל שהן אוהבות
03/01/2016 | 13:25
1
105
בל וגינגה, שתי פודליות, חיות מהאויר..... כלומר, יש להן מזון כלבים יבש ומדי פעם הם "גונבים" או "לוקחים בתחנונים" איזה עוף מבושל - אבל בגדול לא מצאתי להם אוכל שהן ממש אוהבות. קניתי המון סוגים.  רויאל, פרופלאן      וכו' ועד בונזו ודוגלי.   וכלום. אפילו מזון חתולים קניתי (שאותו הן אהבו יותר משל הכלבים - אבל גם לא ממש השתוקקו לו).
בחודש האחרון קניתי מזון של חברת  וירבק. וזהו. ההוצאה שלי על הכלבים הולכת לגדול כי הן ממש אוהבות את האוכל הזה. גם בל וגם גינגה. הן לא אוכלות כמויות אבל אוכלות לשובע.
לצפיה ב-'זה מזון חדש? מעולם לא שמעתי עליו.'
זה מזון חדש? מעולם לא שמעתי עליו.
07/01/2016 | 10:09
6
לצפיה ב-'טיפים להיכרות בין חתולת הבית לכלב חדש במשפחה'
טיפים להיכרות בין חתולת הבית לכלב חדש במשפחה
03/01/2016 | 09:52
5
68

ג'ין, חתולה בת שנתיים וקצת , טריקולורית מהממת עם אופי מאוד נוח וכמובן מלכת הבית!
אנחנו עומדים לאמץ כלב בן 3.5 מאחת העמותות. מהאומנה שלו נמסר לנו שהוא כלב רגוע , מחונך. בטיולים כשהוא רואה חתולים הוא לא מתעניין בהם יותר מדי, לא רודף אחריהם ולא מתקרב.
אשמח לקבל טיפים איך עושים את ההיכרות בינהם למוצלחת וכמה שפחות טראומטית לג'ין ולכלב החדש?
תודה 

לצפיה ב-'יש באתר שלי מאמר בשם'
יש באתר שלי מאמר בשם
04/01/2016 | 06:22
3
58
"וגר חתול עם כלב" שמדבר בדיוק על זה
לצפיה ב-'אילה - שכחת לצרף קישור למאמר.'
אילה - שכחת לצרף קישור למאמר.
05/01/2016 | 14:07
2
10
לצפיה ב-'קישור למאמר'
קישור למאמר
06/01/2016 | 07:26
1
29
לצפיה ב-'תודה רבה על הקישור '
תודה רבה על הקישור
09/01/2016 | 15:45
4
לצפיה ב-'מניסיון רב שלנו, ממליצה לסגור את החתולה בחדר'
מניסיון רב שלנו, ממליצה לסגור את החתולה בחדר
10/01/2016 | 14:07
14
ורק אז להכניס את הכלב הביתה..לתת להם להריח אחד את השני דרך הדלת ורק בהמשך,אחרי שעות או ימים.. על פי מידת ההתעניינות לעשות היכרות מבוקרת ביניהם..
לצפיה ב-'גור פקינז ננסי עושה פיפי בכל הבית'
גור פקינז ננסי עושה פיפי בכל הבית
03/01/2016 | 10:54
1
62
היי
יש לי גור בן 3 חודשים שלמד לעשות קקי על פד ששמתי בפינה בבית (ברוך השם) אך הוא משתין בכל הבית מה לעשות איתו??
לצפיה ב-'צרכים'
צרכים
03/01/2016 | 15:56
50
שלום רב
אשמח אם תיכגסי לפורם שלי פרסמתי מאמר די מפורט בנושא בברכה שמוליק

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ