לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

לצפיה ב-'כלבה מתגרדת בטוסיק(תולעים?)'
כלבה מתגרדת בטוסיק(תולעים?)
14/03/2016 | 08:53
9
88
שלום, כבר הרבה זמן שאני שם לב שהכלבה שלי סובלת מגירודים באיזור פי הטבעת עד כדי מצב שכל כמה דקות היא מתיישבת עליו ומניעה את הגוף קדימה(במטרה לגרד את הישבן).
כמו כן, היציאות שלה בכל התקופה האחרונה רכות ברמה סבירה  ולפעמים ממש רכים עד כדי שלשול. בימים אלו הן רכות אבל מוצקות.
האם מדובר בתולעים בטוסיק?
הכלבה שלי היא לברדור מעורב.
תודה
לצפיה ב-'גרודים'
גרודים
14/03/2016 | 09:01
4
67
מאיך שאתה מתאר את זה זה לא תולעים. לכלבים יש שני פתחים באיזור פי הטבעת שאחראיים על הפצת הריחות. לפעמים פתחים אלו נחסמים ואז זה מה שהכלבים עושים. אם זה קורה בתדירות גבוהה אתה יכול לפנות לוטרינר - הם יודעים איך לפתוח את הסתימות
לצפיה ב-'ככה זה נראה '
ככה זה נראה
14/03/2016 | 09:23
3
57
מצאתי סרטון שמראה את זה ממש כמו שקורה אצלה
אם זה לא תולעים אז כנראה שאגש איתה לוטרינר.
לצפיה ב-'ממה שידוע לי זה לא תולעים'
ממה שידוע לי זה לא תולעים
14/03/2016 | 09:37
1
60
זה בלוטות הריח. אם זה קורה מדי פעם הפעולה הזו שהם עושים משחררת להם את הבלוטות. אם זה קורה אכן בתדירות גבוהה אז תפנה לוטרינר.
לצפיה ב-'סבורה שהצדק איתו'
סבורה שהצדק איתו
14/03/2016 | 14:29
82
אולי תולעים אבל נראה יותר שהבלוטות בשק האנלי של הלברדורית המעורבת התמלאו ויש צורך לנקז אותם גם הטרינרים וגם הכלבים לא אוהבים את זה.אי אפ\ר להאשים אף אחד כמי שעברה נתוחים בשל מחלת קרון קשה מאד שמחדרים כל כך הרבה נוזל לפי הטבעת .אין ברירה צריך לעשות את זה הכלןבה תודה לך על זה.
אם לא עזר כדור קטן נגד תולעים רק מוטרינר.
נורית של מיטשל ז"ל אשר הורדמה בשיבה טובה  ועכשיו של פינקי
לצפיה ב-'לגשת לוטרינר לטפל בשקים האנאלים'
לגשת לוטרינר לטפל בשקים האנאלים
15/03/2016 | 00:01
24
ענין של 5 דקות טיפול וחיטוי.
אם לא נגעלים יכולים לטפל לבד.
ניקוי עם סביעור ושימוש בכפפות.
בהצלחה
לצפיה ב-'מומלץ שתראי לוטרינר יש סיכוי שזה לא תולעים וזה משהו אחר'
מומלץ שתראי לוטרינר יש סיכוי שזה לא תולעים וזה משהו אחר
14/03/2016 | 22:16
31
זה קרא פעם לכלב שלי 
קראתי לוטרינר הוא אמר שזה נפוץ אצל כלבים 
אז אני ממליצה לך ללכת לוטרינר....
לצפיה ב-'כבר קיבלת תשובות יפות.'
כבר קיבלת תשובות יפות.
15/03/2016 | 03:20
32
מומלץ להתייעץ עם ווטרינר ואפשר גם בפורום רפואת חיות מחמד כאן בתפוז.
לצפיה ב-'שתי התופעות כנראה קשורות אחת בשניה:'
שתי התופעות כנראה קשורות אחת בשניה:
15/03/2016 | 07:25
48
השקים האנאליים של הכלב מתרוקנים באופן טבעי כשהכלב עושה את צרכיו (במידה והם קשים) - לחץ יציאת הצרכים מרוקן בכל פעם את השקים.

כשלאורך תקופה הצואה איננה קשה דיה, השקים לא יכולים להתרוקן ומתמלאים. הלחץ של השקים האנאליים גורם לכלב להתגרד, ואז יש לפנות לווטרינר. (טיפול מאוד מאוד לא נעים - נא לקחת בחשבון).

לצפיה ב-'גירוד תחת'
גירוד תחת
16/03/2016 | 17:05
34
ב-70% מהמקרים בהם כלב גורר את התחת על הרצפה מדובר בגודש / חסימה / אבצס בשקים האנאליים.
שאר 30% האחוזים - כנראה תולעים.
גשו לווטרינר שלכם לבדיקה.
לצפיה ב-'מחפשים גורה לאימוץ! '
מחפשים גורה לאימוץ!
13/03/2016 | 19:39
3
116
זוג חברים שלנו מחפשים גורה קטנה לאימוץ. אני מנסה לגרום להם לאמץ במקום לקנות..  הם רוצים גורה מעורבת עם שנאוצר, או שנאוצר גזעית. 
הסיבה היא ששנאוצרים אמורים להיות טובים לאנשים שאלרגיים והבחור הוא מדקר שמגיעים אליו הרבה לקוחות אלרגיים..  
אשמח לעזרה בלמצוא להם גור
לצפיה ב-'במצב כזה - לא הייתי לוקח כלב.'
במצב כזה - לא הייתי לוקח כלב.
14/03/2016 | 05:45
30
לצפיה ב-'לדעתי קשה מאוד לוודא מראש שהלקוחות לא יהיו אלרגיים לכלב.'
לדעתי קשה מאוד לוודא מראש שהלקוחות לא יהיו אלרגיים לכלב.
16/03/2016 | 04:37
1
43
זה עלול לפגוע בפרנסתו.
השאלה אם יש לו אפשרות להפריד בין איזור עבודתו לאיזור שבו נמצא הכלב. אם יש לו איזור קבלה וטיפול עם דלת שניתן לסגור ולהפריד מיתר הבית, למשל, זה יכול לפתור את הבעיה. אם לא - זה באמת סיכון גדול.
לצפיה ב-'אני מפחדת שאני אגיד לו את זה'
אני מפחדת שאני אגיד לו את זה
23/03/2016 | 13:52
9
ואז הוא יילך ויקנה כלב במקום לאמץ :(
לצפיה ב-'תמליצו לי על צעצוע האכלה?'
תמליצו לי על צעצוע האכלה?
12/03/2016 | 22:30
4
60
השמן שלי, כלב "זאב" מעורב בן 11, נהנה מאוד מהוובלר שלו. אני רוצה לקנות לו צעצוע האכלה נוסף ולא נתקלתי במשהו מוצלח. יש לכם רעיונות?
לצפיה ב-'צעצועים מעולים של חברה בשם busy buddy...'
צעצועים מעולים של חברה בשם busy buddy...
13/03/2016 | 09:21
2
75
לא רק KONG שולטים, גם Busy Buddy 
פה ושם יש חנויות שמוכרות אותן, לי יש את ה- Twist 'n Treat שהוא ממש נחמד, והכלב שלי שיחק איתו לרוב עד שהשתעמם ממנו לגמרי.
בסה"כ אחלה צעצועים ותחליף ראוי לקונג המצויינים.
לצפיה ב-'מצוין! תודה רבה'
מצוין! תודה רבה
13/03/2016 | 10:02
1
11
לצפיה ב-'בכיף... וכמובן שיש גם את המוצרים של חברת Trixie הנחמדה.'
בכיף... וכמובן שיש גם את המוצרים של חברת Trixie הנחמדה.
14/03/2016 | 10:09
38
הנה שורת החיפוש הרלוונטית ב- eBay, המון מוצרים זולים שאפילו עם משלוח יוצא שהם יותר זולים מבארץ ישראל שלנו ב- 20-70%:
לצפיה ב-'אביזרים לחיות מחמד'
אביזרים לחיות מחמד
31/03/2016 | 10:00
9
תנסה לחפש באתרים לציוד לבעלי חיים, יש שם לפעמים צעצועים שלא חשבת עליהם, ואז כשראית אותם החלטת שאתה חייב לקנות :)
לצפיה ב-'אשמח לדעתכם'
אשמח לדעתכם
12/03/2016 | 15:46
2
148
קצת רקע. הכלבה בת 10 חודשים לערך איתנו בערך כחצי שנה. ההיסטוריה שלה קצת לוט בערפל. רק ידוע שנמצאה משוטטת.

מההתחלה ראיתי שיש לה אישו עם כלבים ועשיתי מאמץ מרגע שניתן היה להפגיש אותה עם כלבים. כלבים שהיא מכירה היא מקסימה. הבעיה שהיא פוגש כלב לא מוכר אז היא כבר מתנפחת ומתנהגת כחולת כלבת.
התייעצתי עם מאלף שייעץ לי איך להתמודד עם זה כולל להגביר חשישפה. הבעיה שיש אסקלציה מסויימת. בימים האחרונים התחילה לאיים גם על אנשים כולל אורחים בביתנו מבלי סיבה (לא תקפו אותה לא נגעו בה).
זה קצת מטריד אותי לאור העובדה שיש לי ילד בן 7 ובאים אליו חברים מדי פעם. החשש הוא שהיא תתהפך על החברים.

מה דעתכם? האם במקרה כזה אילוף הוא בכלל אופציה שתטפל בבעיה כזו?
לצפיה ב-'ראשית, צר לי שנתנו לך את העצה הזאת- הדרך לטפל בבעיות תוקפנות'
ראשית, צר לי שנתנו לך את העצה הזאת- הדרך לטפל בבעיות תוקפנות
13/03/2016 | 14:53
1
82
לא עוברת דרך הגברת חשיפה (הרבה פעמים מדובר בהצפה) אלא דווקא בצמצום החשיפה לכדי חשיפה מבוקרת מאוד תוך כדי טיפול התנהגותי בשינוי רגש (לרוב באמצעות התניה קלאסית או דסנסיטיזציה).

הגברת חשיפה עלולה הרבה מאוד פעמים רק להחריף את הבעיה, שכן יש שם רגש שלילי כלשהו כלפי כלבים אחרים או כלבים מסוימים, ו"לתקוע" את הכלבה בחברת כלבים אחרים שלא נוח לה איתם לא יגרום לה להרגיש פתאום נוח יותר כלפיהם. זה לא יקרה בהוקוס-פוקוס אלא רק בתהליך התנהגותי מבוקר ומדורג מאוד.

בוודאי שאילוף (לא אילוף במשמעות המסורתית של המילה: פקודות משמעת, בכלל לא, אלא טיפול התנהגותי) עשוי לעזור מאוד. מה גם שהיא עוד צעירה. זה הגיל!

טיפ ראשון ליישום מיידי: לא, פשוט לא להיכנס איתה לגינות כלבים ובוודאי שלא להפגיש עם כלבים לא מוכרים! להמשיך במפגשי כלבים יחידניים עם כלבים שהיא מכירה ואוהבת, גם אם זה דורש תיאום מראש עם הבעלים (כמו שעושים הורים לילדים - מתאמים מפגשים ).

טיפ שני: אורחים שנכנסים הביתה - לסגור אותה בחדר צדדי ולהעסיק אותה שם בעצם כירסום או בקונג. לא לקחת את הצ'אנס של אינטראקציה לא טובה עם אורחים, לפחות כל עוד אתם לא מטופלים ע"י איש מקצוע.

אם תרצו, אוכל להמליץ לכם על מאלף טוב באזור מגוריכם, או אפילו לעמוד לרשותכם לשיחת יעוץ חינם בטל. 052-2325678.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
14/03/2016 | 08:59
35
לאחר לא מעט שיחות עם לא מעט מאלפים החלטתי ללכת על גישה אילוף בפנסיון , שלאחר האילוף עוד מלווים אותנו תקופה ארוכה (כ - 3 חודשים) בבית. קיבלתי עליהם המלצות וראיתי את התוצאות אצל חברה שהבעיות של הכלבה היו מאוד דומות.
אני מאוד מעריכה את הצעתך ואם יהיה צורך אשמח לדבר איתך.
לצפיה ב-'הכלבה לא מסיימת את האוכל'
הכלבה לא מסיימת את האוכל
12/03/2016 | 13:21
4
94
הטרייר שלי בת כמעט שנה. אוכלת אקאנה מהיום הראשון שהיא אצלי. אוכלת פעמיים ביום. בהתחלה הייתה טורפת את האוכל. הייתי מרטיב לה את זה ומדי פעם גם שם מעל שימורים איכותיים. לאחרונה כבר לא מסיימת את הארוחה בבוקר כאשר הכמות היא אותה כמות ואני מערבב עם שימורים. אוכל רבע, והולכת. אחרי 10 דקות מרים את הקערה והיא מקבלת את זה שוב רק בהאכלה השניה. א-ב-ל, אם אני מערבב לה את זה עם קצת עוף, היא מפרקת הכל תוך דקות. מה שמביא אותי למסקנה שהיא כנראה נהייתה בררנית. הכלבה בריאה בכללי.

מה הפיתרון? האוכל איכותי (אקנה עוף ואקנה דגים), הכמות אותה כמות. כ 120 גרם ליום והיא שוקלת משהו כמו 7 ק"ג.

לצפיה ב-'היא כבר מסיימת את שלב הגדילה שלה ולכן זקוקה לפחות אוכל'
היא כבר מסיימת את שלב הגדילה שלה ולכן זקוקה לפחות אוכל
12/03/2016 | 19:10
2
56
לערבב לה את זה עם עוף לא מלמד אותך כלום, זה כמו שילד יאכל לשובע אבל עדיין יזלול ארטיק בסוף הארוחה אם תיתן לו אחד.

לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
12/03/2016 | 20:26
1
44
אז מה הפיתרון?
לצפיה ב-'תעקוב אחרי המשקל שלה'
תעקוב אחרי המשקל שלה
13/03/2016 | 10:19
36
אם הוא נשאר יציב אז כנראה שזו הכמות שהיא צריכה עכשיו כשהיא מפסיקה לגדול, אם היא מתחילה לרדת יהיה צורך למצוא פתרון לעניין.
לצפיה ב-'מה שעומר אמר, ועוד אפשרות:'
מה שעומר אמר, ועוד אפשרות:
13/03/2016 | 15:03
47
לגוון לה את הטעמים מדי פעם (לא באמצע השק, אבל כל פעם לקנות שק בטעם אחר). לא יודע באילו טעמים אקאנה מגיע לארץ.

דבר נוסף: להתייחס לטבלאות ההאכלה שמפורסמות על גב השק - אבל, בעירבון מוגבל. כלבים שונים אחד מהשני ברמת חילוף החומרים, ברמת האנרגיה, הפעילות היומיומית (יש כלבים שעובדים, יש כלבים שעוסקים בספורט כלבני, ויש גם כלבי בטטת כורסה ).

בסופו של דבר, מדובר כך אני מבין בכלבה לא גדולה, כך שאת תקופת הגדילה שלה היא סיימה. מעתה יש רק לעקוב אחרי משקלה ולוודא שהיא לא עולה במשקל ומפתחת עודף משקל אבל שגם לא תהיה רזה מדי. כל וטרינר יוכל לחוות דיעה לגבי משקלה התקין.
לצפיה ב-'ניקוי שיניים לכלבה קטנה. כמה צריך לעלות?'
ניקוי שיניים לכלבה קטנה. כמה צריך לעלות?
10/03/2016 | 09:43
6
60
שלום,
אני מעוניין לעשות לכלבה שלי ניקוי שיניים. הווטרינרית שלה אומרת שהיא צריכה בדיקת דם שעולה בין 260-300 והטיפול בין 750-850.
זאת כלבה קטנה  בת שבע.

האם זה מחיר סביר?

תודה.

לצפיה ב-'תנסה להתקשר ל"שן הב" ולבדוק מחירים...'
תנסה להתקשר ל"שן הב" ולבדוק מחירים...
10/03/2016 | 12:38
1
71
האתר של "שן הב".
זוהי מרפאת שיניים ווטרינרית לכלבים וחתולים. 
לא טיפלתי שם ולא מכיר אותם מנסיון אישי, אבל שמעתי עליהם (דברים טובים).

בהצלחה ואם תגיע למסקנות נשמח אם תעדכן כדי שגם אנחנו נדע...
לצפיה ב-'מסקנות: התקשרתי אליהם פעמיים ובשתי'
מסקנות: התקשרתי אליהם פעמיים ובשתי
13/03/2016 | 15:39
24
הפעמים לא היה להם זמן לדבר ואמרו לי שיחזרו אלי. מן הסתם טרם שמעתי מהם...

לצפיה ב-'כדאי לבדוק אפשרות של מנוי'
כדאי לבדוק אפשרות של מנוי
10/03/2016 | 16:44
2
40
ואז הטיפול יעלה בערך מחצית.
בכל מקרה, כדאי להתכונן ל"הפתעות" כמו עקירת שיניים במקרה הצורך, מה שיגדיל את ההוצאה.

למה נדרשת בדיקת דם?
לצפיה ב-'אני מניחה שבדיקת דם כדי לבדוק רגישות לחומרי הרדמה'
אני מניחה שבדיקת דם כדי לבדוק רגישות לחומרי הרדמה
11/03/2016 | 09:27
1
19
לצפיה ב-'כן. החל מגיל מסויים זה חובה.'
כן. החל מגיל מסויים זה חובה.
13/03/2016 | 15:41
17

לצפיה ב-'נשמע בהחלט סביר!'
נשמע בהחלט סביר!
16/03/2016 | 17:07
15
בדיקות הדם אפילו זולות יחסית, כדאי לוודא מה הן כוללות.
המחיר לניקוי שיניים נשמע בהחלט סביר, תלוי כמובן במצב השיניים.
לצפיה ב-'עזרה בכמות אוכל לגור'
עזרה בכמות אוכל לגור
09/03/2016 | 19:35
3
97
שלום לכולם,
עברתי להאכיל את הגורה שלי ב TOT ודי הסתבכתי עם טבלת האכלה,
הכלבה בת 4.5 חודשים ושוקלת 19.5 ק"ג, לפי הטבלה ככל שהיא גדלה כמות המזון שלה יורדת, לפי הטבלה עוד שבועיים כמות האוכל שלה אמורה לרדת משמעותית מכיוון שסביר להניח שהמשקל שלה לא יעבור את ה 27 ק"ג וכך תמשיך ותרד לאורך כל תקופת הגדילה שלה בניגוד לטבלה של פרופלן שצרפתי או כל מזון אחר שהאכלתי את הכלבים שלי, ככל שהגור גדל כמות האוכל גדלה.
אשמח להסבר.

לצפיה ב-'לא התעמקתי בטבלה, וגם אינני מכיר את הטבלאות של פרופלן, אבל'
לא התעמקתי בטבלה, וגם אינני מכיר את הטבלאות של פרופלן, אבל
10/03/2016 | 00:57
1
50
בדרך כלל כמויות ההאכלה עולות עם גיל הגור, עד שמגיעות לשיא מסויים סביב גיל 5-6 חודשים, ואז מתחילות לרדת. החל מגיל חצי שנה בדרך כלל הגור מתחיל לאכול פחות ופחות מדי יום, עד שזה מתייצב לכמות סטנדרטית בבגרותו.

כמויות ההאכלה לא קשורות רק למשקל הכלב אלא בעיקר לשינויי הגדילה ולקצב הגדילה שלו, וקצב הגדילה שלו מגיע לשיא בגילאים המוקדמים הללו שאתה מציין.
לצפיה ב-'נראה לי תמוה'
נראה לי תמוה
10/03/2016 | 10:37
34
לפי הטבלה עוד כשבועיים כמות האוכל שלה צריכה לרדת משמעותית, גם ככה היא די חזירה ומחסלת גם את האוכל של הכלבה השניה אם אנינו שחכים להרים אותו.
לצפיה ב-'לפי הטבלה היא אמורה לאכול כרגע כ-500 גר' ביום'
לפי הטבלה היא אמורה לאכול כרגע כ-500 גר' ביום
10/03/2016 | 09:04
41
ונראה שאכן הכמות תרד משמעותית בקרוב. אפשר גם לשאול בפורום תזונת כלבים
לצפיה ב-'קניתי לביז'ו שלי קולר פרעושים מהאיביי'
קניתי לביז'ו שלי קולר פרעושים מהאיביי
08/03/2016 | 16:32
6
126
pang's pet . מישהו מכיר?
לצפיה ב-'לא, שימי קישור... חיפשתי ולא מצאתי למה את מתכוונת.'
לא, שימי קישור... חיפשתי ולא מצאתי למה את מתכוונת.
08/03/2016 | 16:49
5
36
לצפיה ב-'אני אנסה להיות עדין... אבל זה ממש חוסר אחריות מצידך.'
אני אנסה להיות עדין... אבל זה ממש חוסר אחריות מצידך.
08/03/2016 | 17:15
2
106
את היית רוכשת לעצמך תרופה כזו?
מאתר מכירות שמקשר למוצרים סיניים, תרופה עם כיתובים בסינית, עטופה בצורה מוזרה עם ניילון מבריק, עם כיתוב של 4 ב- 1 ותמונה של בנאדם לוקח את הגלולה עם רקע ורוד?

אין לי, לך ובעצם לאף אחד חוץ מהיצרן מושג איזה זבל הוא מוכר פה.
אני גם לא בטוח שהיצרן יודע מה הוא בעצמו שם בזבל הזה.
חוץ מזה שהמוצר הזה בצורת קולר לכלב, הוא לא שווה כלום.
אין שום מידע לגבי החומרים שהקולר הזה מכיל, מה הפיקוח עליהם, באיזה מנגנון פעולה הוא עובד? האם מצאת מידע לגבי הקולר הזה ברשת לפני שאת מעניקה אותו לצוואר של החמוד שלך?...

ועכשיו אני אשאל אותך בכנות, בלי להעליב, בלי לתקוף, בלי לרמוז לשום דבר, רק שאלה נטו - האם ההגיון הפשוט והרציונלי שלך אומר לך שהקולר הזה שווה משהו? ההגיון הנ"ל אומר לך שזה יהיה קולר מעולה לכלב שלך?...
לצפיה ב-'האמת? ההיגיון שלי היה בשביתה.'
האמת? ההיגיון שלי היה בשביתה.
08/03/2016 | 17:19
1
103
קניתי את זה תחת התקף מאניה
לצפיה ב-'תודה על התשובה הכנה '
תודה על התשובה הכנה
08/03/2016 | 17:32
87
זה בסדר... לא קרה כלום, רק שפחות 13.9 ש"ח בארנק.
רק שלא תעזי להשתמש בו, ישר לפח בלי שום אפילו עשירית של "חבל".

אם כבר קונים קולר נגד פרעושים/קרציות - קונים קולר מומלץ, מיצרן מכובד ורציני (בדר"כ יצרן תרופות ווטרינריות או יצרן תרופות של בני אנוש), כזה שיודעים מה החומרים הפעילים שבו, מה מנגנון הפעולה הביוכימי שלו, שיש לו צרכנים רבים ברחבי העולם (בני אדם-בעלים) עם שנות שימוש ואלפי כלבים נסיינים ומרוצים (פחות או יותר).
יש כמה סוגים כאלו - סרסטו למשל (שאותו אני רוכש לכלב שלי מ- eBay ב- 135 ש"ח במקום ב- 200 ש"ח לפחות בארץ) או קילטיקס למשל או פריוונטיק (של VIRBAC המעולים)... לא חסר אופציות מעולות בסביבות ה- 50-70 ש"ח לקולר כתלות בקולר ובמשך חודשי השימוש שלו.

קולר רציני, מוכר, מכובד ו"אמיתי" כמו הסרסטו למשל (בארצות אירופה נקרא FORESTO), יעלה לך בדיוק 135 ש"ח ל- 8 חודשי שימוש (בדר"כ 10 חודשים כי מושכים איתו עד שהוא "מתעייף") שזה 13.5 ש"ח לחודש לערך.
זו עלות האנטי פרעושים/קרציות גם באמפולה שעולה בסביבות ה- 30 ש"ח ואם אני לא טועה מחזיקה גם 3 חודשים בערך...
רק שלדעתי האישית מאוד קולר יותר נוח.

תעשי אחורה פנה ממאניית הקניות הלא אחראית ותדאגי למוצרים רציניים לחמוד השעיר שלך  
אנחנו פה לעזור ולייעץ אם יש לך שאלות ולבטים וטוב מאוד שהתייעצת הפעם הזו ולא שמת את הקולר הורוד הזה על החמודי! 
לצפיה ב-'ממליצה בחום לא להשתמש'
ממליצה בחום לא להשתמש
08/03/2016 | 18:27
78
כשזה קשור לתכשירים שבאים במגע עם העור, אני ממליצה להזמין רק מותגים מוכרים ממדינות עם תקנים שזהים לתקנים בישראל, למשל מאירופה וארה''ב (או כל מדינה/ איחוד אחר שאתם סומכים עליו). אין פיקוח על המוצרים שמוכרים סינים מוכרים באיביי ולא אחת מוצאים במוצרים האלו חומרים מזיקים מאד. בכל מקרה יצאת בזול :) לא נורא 
ממליצה גם על קולר סרסטו או אמפולות אדוונטיקס ממוכר אירופאי. אני מזמינה אדוונטיקס מאיטליה בעלות של כ-100 ש''ח ל-4 אמפולות, במקום 170 ש''ח בחנויות בארץ. 
לצפיה ב-'מישהו מאכיל באוכל שנקרא Annamaet?'
מישהו מאכיל באוכל שנקרא Annamaet?
08/03/2016 | 15:37
3
118
שלום,
יש לי כלבה מתוקה בת 2.5
שוקלת 8 קילו
האכלנו אותה עד לא מזמן ב Nutram ללא דגנים לגזע קטן
מכל הדיונים פה בפורום הבנתי שכדאי מדי פעם להחליף להם אוכל לסוג אחר (חברה אחרת)
אחרי חיפושים רבים החלטתי להעביר אותה ל Annamaet ללא דגנים (מסוג Salcha)
לפי הדירוג של dogfoodadvisor האוכל מקבל 5 כוכבים
כרגע עושה רושם שהיא אוכלת את זה (אנחנו עדיין בשבל העירבוב).
היציאות לא השתנו, הפרווה בסדר גמור.

השאלה אם מישהו האכיל באוכל הזה? 

לצפיה ב-'מרשימת המרכיבים נראה אחלה אוכל.'
מרשימת המרכיבים נראה אחלה אוכל.
08/03/2016 | 16:33
2
61
אכן, מומלץ וחשוב מאוד מאוד לגוון (עם אוכל אמיתי), לערבב (בין 2 סוגים שונים) או לפחות עשות רוטציה בין מזונות (שק אחד של X וכשהוא נגמר לעבור לשק אחר של Y). ההגיון הוא מאוד הגיוני - לא לסמוך רק על מזון X מסויים ועל תכולת הרכיבים הבלעדית שלו למשך תקופה ארוכה מאוד וככזה שיזין את החמוד שלנו לכל צרכיו.

לא מאכיל במזון הזה, למרות שיצא לי להיתקל בו לא אחת ולא פעמיים. הביקורות עליו טובות וצריך לחפור עליו קצת ברשת כדי לראות מה העניין...

בכמה קנית ולאיזה משקל שק?
לצפיה ב-'קניתי שק גדול (13.6קילו) ב 380 שקל'
קניתי שק גדול (13.6קילו) ב 380 שקל
08/03/2016 | 16:48
1
49
המחיר בהחלט סביר לאוכל טוב
הבעיה שאין להם שקים בינוניים :(

לצפיה ב-'מחיר בסדר גמור... במחיר הזה משיגים כמעט אוריג'ין '
מחיר בסדר גמור... במחיר הזה משיגים כמעט אוריג'ין
08/03/2016 | 17:19
51
אני לא אובייקטיבי בתור חסיד שוטה של אוריג'ין.

בכל אופן, מרשימת המרכיבים כמו שציינתי, עושה רושם שזה אוכל מצויין עם מחיר בהתאם (לא זול מדי אבל גם לא יקר בטירוף).
לכלבה במשקל 8 ק"ג זה שק בגודל הגיוני לגמרי... אני מעריך שלפי טבלת ההאכלה השק יסתיים בטווח הזמן של 3-4-5 חודשים וזה הגיוני יחסית.
לא שק גדול מדי ואני מניח ששק בינוני היה מייקר את העלות של המזון ואז בהחלט עדיף לרכוש אוריג'ין.
חשוב שתוציא מהשק כמות של 3-4-5 ק"ג לצריכה שוטפת של חודש ומשהו, ותסגור אותו כמה שיותר טוב והרמטית שתוכל. עדיף בשקית המקורית ולא להעביר אותו למיכלים לא אטומים למיניהם.

כל הכבוד על המחשבה לעשות רוטציה, זה באמת חשוב!.
אולי יש למישהו פה נסיון עם המותג הספציפי הזה, ואז אולי תוכל לקבל תשובות ספציפיות יותר.
לצפיה ב-'פרכוסים לכלב'
פרכוסים לכלב
08/03/2016 | 11:28
2
90
יש לי כלב יורקשייר בן 3 שנים מתוק אמיתי. בחודשיים האחרונים עבר שלושה התקפים של פירכוס. הוטרינר קבע שכנראה יש לו אפילפסיה והמליץ על טיפול תרופתי פעמיים ביום למשך כל חייו. מצב מלחיץ : מצד אחד לתת תרופה ממכרת אבל מצד שני לעבור פירכוסים. אשמח לשמוע מה ההשפעה של הטיפול התרופתי והאם אכן ההתקפים פוסקים?
תודה רקסי11
לצפיה ב-'לא מבין מה ההתלבטות... מה אופציות שלך?'
לא מבין מה ההתלבטות... מה אופציות שלך?
08/03/2016 | 16:27
62
בחודשיים 3 פירכוסים, ממוצע של פירכוס כל שבועיים-שלושה.
אני רק מניח שכנראה הפירכוסים הם לא "סתם".
אם הווטרינטור קבע, אז אולי הוא צודק. אם אתה לא סומך עליו, גש לווטרינטור אחר לקבל חוות דעת שניה.
במידה והאבחנה נכונה והוא אכן סובל מאפילפסיה (אין לי מושג איך מאבחנים זאת), אז הוא כנראה שיצטרך לקחת תרופות למשך ימי חייו הכלביים ואפילפסיה לא עוברת מעצמה. אז כנראה שההתקפים לא פוסקים.
אלא אם אתה ממש רוצה שיפרכס מידי פעם בפעם כנראה שתצטרך לתת לו את התרופה הנ"ל.
לאחות של זוגתי כלב חולה אפילפסיה שמקבל תרופה פעמיים ביום (לא יודע איזו), והוא בסדר גמור וכבר מבוגר ופעיל ורגיל.

מקווה שהחמודי שלך יהיה בסדר...
לצפיה ב-'טיפול בפרכוסים'
טיפול בפרכוסים
16/03/2016 | 17:12
9
מהתיאור שלך נשמע שאכן מדובר באפילפסיה.
הטיפול איננו "ממכר" כפי שכתבת, אלא מחייב המשכיות, על מנת שלא תרד רמת התרופה בדם וההתקפים יחמירו.
הפרכוסים עלולים כמובן לגרום נזק לכלב, בעיקר נזק למוח אם הם לא מטופלים.
לכל תרופה יש תופעות לוואי, והתרופה כנגד אפילפסיה אינה שונה בעניין הזה.
אם את/ה לא בטוח באבחון - גש לחוות דעת שניה אצל נוירולוג מומחה.
לצפיה ב-'זיהוי סוגי כלבים'
זיהוי סוגי כלבים
07/03/2016 | 21:48
18
406
שלום

מצורפים כמה תמונות של כלבים
הייתי רוצה לדעת באילו סוגים מדובר
תודה מראש

לצפיה ב-'מי אתה, מה אתה ולמה אתה?... '
מי אתה, מה אתה ולמה אתה?...
08/03/2016 | 16:23
7
177
מספר 3 זה ג'ק ראסל טרייר. כנראה לא גזעי כי אני אל בטוח שהזנב קצר כמו דרישות ה"דגם".
כל השאר לא יודע.
לצפיה ב-'אדם שמחפש לקנות כלב, מותר?'
אדם שמחפש לקנות כלב, מותר?
08/03/2016 | 16:41
6
150
תודה על התשובה
לצפיה ב-'בטח שמותר רק התעניינתי...'
בטח שמותר רק התעניינתי...
08/03/2016 | 17:36
2
139
אם דפקת לנו בדלת של "הדירה", לא תציג את עצמך? 
זה הכל, חלילה לא התכוונתי לרע.

ולגבי קניה של הכלב - למה לקנות? למה לשלם?
אני אישית לא מבין את אלו ששמים כסף. אבל זה רק אני.
למה לא לאמץ מעמותה או לחילופין לאמץ איזה גור משגר שנולד בטעות ואף אחד לא רוצה והבעלים מוכן למסור בחינם?...
החמודי שלי היה גור ג'ק ראסל מעורב (כנראה בדוברמן פינצ'ר) משגר של ג'ק ראסלית גזעית שנולד בטעות ולא במתכוון... 8 גורים מתוקים ולא רצויים במיוחד שלבעלים לא היה מה לעשות איתם וחיפש למסור.
בגלל שהוא היה שחור (ולכן אף אחד לא רצה אותו) עם דגם צבעים חום (כמו דוברמן ננסי), הוא האחרון שנשאר וזכיתי הכי בעולם לקבל אותו לידיי בטעות ולא בכוונה תחילה לאמץ.
מקווה שתחשוב על מה שכתבתי ותבדוק אופציה לכלב שמוכנים למסור בחינם או לכלב מעמותה שיכול להתאים לך. חבל על הכסף, זה מיותר לגמרי... 
לצפיה ב-'העניין פחות הכסף ויותר הצלה...'
העניין פחות הכסף ויותר הצלה...
09/03/2016 | 10:34
87
הצלה של אלפי כלבים מכל הסוגים והמינים כולל הכל,
שמוצאים להורג / מתים מחוסר בעלים...

לצפיה ב-''
09/03/2016 | 17:44
9
לצפיה ב-'עוד נקודה למחשבה'
עוד נקודה למחשבה
09/03/2016 | 06:38
2
79
העלית תמונות של גורים מתוקים; לא מייצגות את מראה הכלב בבגרותו, למעט התמונה של הראסל, אולי.
זאת ועוד - כלב לא בוחרים לפי המראה אלא לפי ההתנהגות והאופי, משהו שמתאים למה שאתה מחפש.
אם אתה מחפש כלב - לאמץ או לקנות - כדאי להתחיל מהגדרה ברורה של איזו התנהגות אתה מחפש, אחרת אתה עלול למצוא את עצמך עם ערימת תסכולים (וגם ככה זה עלול לקרות, אבל למה לא למזער סיכונים?). למשל אם אתה מחפש כלב רגוע שמתאים לדירה קטנה ומוצא את עצמך עם פצצת אנרגיה היפראקטיבית שמפרקת את הבית, או אם אתה מחפש כלב שיבוא איתך לריצות וטיולים ומוצא את עצמך עם כלב בטטה שבקושי זז.
לצפיה ב-'אופי של כלב אנרגטי/בטטה'
אופי של כלב אנרגטי/בטטה
09/03/2016 | 10:57
1
69
זה גם משהו שמשתנה עם הגיל ודווקא בכלבים מעורבים קשה לקלוע עם הדברים הללו.

למען הסר ספק כל הכלבים שהיו לי ויש לי מעורבים - מה שקרוי אצלנו כמלאבס טרייר
לצפיה ב-'נכון מאד - ואהבתי מאד את "מלאבס טרייר"!! '
נכון מאד - ואהבתי מאד את "מלאבס טרייר"!!
11/03/2016 | 18:17
16
לצפיה ב-'קניית כלב או אימוץ כלב'
קניית כלב או אימוץ כלב
09/03/2016 | 18:12
77
שלום לך,
אני מצטרף לדעתו של DAHUJI.
גם לי רכישת כלב נראתה תמיד כבזבוז כסף מיותר.
הרי אין שום בעיה לאמץ כלב נטוש מעמותה מצילת כלבים או מבעלים שמבקש למסור את כלבו או מבעלים ש"נתקע" עם שגר של גורים מהריון לא מתוכנן של הכלבה שלו.
הבונוס הוא, שבנוסף לחסכון בכסף אתה גם מציל כלב מהמתה או מחיים אומללים.

לכן לנו יש שתי כלבות חמודות שאספתי מהרחוב. הראשונה נמש נמצאת איתנו כבר כמעט 10 שנים מאז שהיתה גורה קטנה. השניה ויקה נמצאת איתנו גם מאז שהיתה גורה, אבל היא אצלנו "רק" שנה וחצי-שנתיים.

באמת לא פירטת מה ה"דרישות" שלך מכלב - האם אתה רוצה כלב גדול או קטן ? כלב אנרגטי ופעלתן או כלב רגוע ונינוח ? 

אם אין לך דרישות מיוחדות, ואתה פשוט רוצה כלב קטן וחמוד, אז ההמלצות שלי הן שתבדוק בעמותות מצילות כלבים באזור מגורך, או שתחפש פרסומים של כלבים למסירה באתרים כגון יד2, אגורה, הומלס, winwin וכיו"ב.

אתה מוזמן להמשיך ולהתייעץ כאן - תוכל להעלות תמונות של הכלבים שאתה מתלבט לגביהם, ובהמשך לקבל עצות להכנת הבית לכלב.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'אני גם ממליצה לבחור כלב ע''פ תכונות ולא ע''פ גזע'
אני גם ממליצה לבחור כלב ע''פ תכונות ולא ע''פ גזע
09/03/2016 | 18:43
40
לגזעים יש אופנות, אבל אופנות מתחלפות מהר וכלבים חיים כ-15 שנים. לכן כדאי לחשוב מה התכונות המתאימות לכם- כלב קטן/ בינוני/ גדול, אנרגיה גבוהה או בינונית-נמוכה, ידידותי מאד או זהיר יותר, דרישות טיפוח, מידת עצמאות, גור או בוגר מחונך לצרכים ועוד. כל התכונות האלו קיימות גם בכלבים גזעיים וגם בכלבים מעורבים (בהתאם לגזעים בהם הם מעורבים ולהיסטוריה האישית שלהם). אני  ממליצה בחום לאמץ כלב מעמותה מסודרת שתוכל לספר על ההיסטוריה של הכלב, האישיות שלו והאם הוא מסתדר עם ילדים ובעלי חיים אחרים. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה לכולכם על התגובות, אפרט בפנים'
תודה לכולכם על התגובות, אפרט בפנים
10/03/2016 | 17:51
7
85
לקחתי לתשומת לבי את עניין האימוץ ולכן *אשתדל* לאמץ.
לעניין ההגדרה, אני מחפש כלב ידידותי, קטן ורגוע.
אני לא רוצה שבגיל גדול (של הכלב) אגלה שיש לי כלב גדול.
בנוסף, אני עצמי, עברתי תאונה.
אני לא יציב במיוחד, לכן אחפש כלב קטן גם בהקשר זה.

אשמח לשמוע הצעות (חשבתי בינתיים על ג'ק ראסל טרייר או שיצו)

לצפיה ב-'בנוגע לגזעים שציינת'
בנוגע לגזעים שציינת
10/03/2016 | 18:26
68
ג'ק ראסל טרייר- חמוד, מאד אנרגטי ושובב, קל לאילוף. יש פה כמה הורים לג'ק ראסלים אז הם לבטח יוכלו לענות טוב יותר ממני. 
שיצו- לי יש שיצו מעורב מעמותה אז אני משוחדת.. אני חושבת שהם כלבים נפלאים בגידול נכון, כנראה פחות אנרגטיים מג'ק ראסל. בגדול, הם ידידותיים מאד כלפי אנשים בכל הגילאים וגם כלפי כלבים אחרים. הם זקוקים לא מעט השקעה בטיפוח, במיוחד אם מאריכים להם את השיער. אפשר גם לעשות תספורות קצרות ואז הטיפוח קל יותר. 
אני מבינה את הרצון שלך באימוץ כלב קטן ורגוע על מנת שיהיה קל יותר לטפל בו ולטייל איתו. אני חושבת שיכול להתאים לך כלב בוגר או בוגר צעיר מגזע קטן, שרמת השובבות שלו קצת התמתנה והוא כבר מחונך לצרכים והולך יפה עם רצועה, ובהחלט יש כלבים כאלו בעמותות. בהצלחה
לצפיה ב-'שני גזעים דומים אולי במימדים אבל שונים לחלוטין באופי ובצרכים'
שני גזעים דומים אולי במימדים אבל שונים לחלוטין באופי ובצרכים
12/03/2016 | 07:16
4
61
ג'ק ראסל הוא כלב אנרגטי מאוד בעל יצרים חריפים יחסית, שדורש השקעה יומיומית רבה בסיפוק צרכיו הפיזיים (הוצאת אנרגיה) כמו גם המנטליים (עבודה איתו, משחק וכד'), כלב חכם מאוד אבל גם פעלתן, שאם לא תספק את צרכיו האמורים הוא כבר ימצא איך לספק אותם בעצמו (הרס הבית, ציד וכד'). זה כלב שדורש השקעה רבה בגידולו ולחלוטין לא מתאים לכל אחד.

שיצו, לעומת זאת, הוא כלב רגוע בהרבה, נינוח מאוד, אופי טוב, ידידותי מאוד, בעל יצרים מתונים מאוד. לא נדרשת השקעה יוצאת דופן בגידולו, לא יותר מכל כלב קטן אחר (3 טיולים ביום, לפחות חצי שעה כל טיול).

הסוד הגדול הוא להתאים את הכלב לסגנון חייך - האם אתה אדם ספורטיבי ופעלתן שיכול להקדיש זמן רב מדי יום לכלב? או אדם ביתי ולא פעלתן במיוחד, או לחילופין כזה שנעדר הרבה מהבית מדי יום?

בכל מקרה, העמותות ובתי המחסה מלאים במעורבי שיצו וג'ק ראסל למיניהם. מצטרף להמלצה לפנות לעמותה טובה ולחפש שם כלב קטן וטוב, בעל אופי יציב וטוב, ובוגר - לא גור, כזה שמימדיו כבר סופים ואופיו התייצב ומוכר. ההשקעה בגידול גור היא רבה מאוד. לעומת זאת אימות כלב בוגר (לאו דווקא מבוגר, למשל בן שנה או שנתיים) יענה לך על כל צרכיך.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
12/03/2016 | 14:15
3
42
אקח לתשומת ליבי
לאיזה עמותות אוכל לפנות?
לצפיה ב-'בגוגל - עמותה למען הכלב... בפייסבוק - כלבים לאימוץ :)'
בגוגל - עמותה למען הכלב... בפייסבוק - כלבים לאימוץ :)
13/03/2016 | 06:49
24
בהצלחה 
לצפיה ב-'נתקלתי בפייסבוק בשני כלבי שיצו שמחפשים בית'
נתקלתי בפייסבוק בשני כלבי שיצו שמחפשים בית
13/03/2016 | 10:59
39
למסירה מאנשים פרטיים ולא עמותות. אני שולחת לך הודעה פרטית עם הפוסטים
לצפיה ב-'עמותות טובות ומהימנות (שאני גם מכיר אישית):'
עמותות טובות ומהימנות (שאני גם מכיר אישית):
13/03/2016 | 14:37
34
- צער בעלי חיים רמת גן והסביבה (לא ת"א!) - ליד רח' נחלת יצחק בת"א.
- עמותת "חבר" - בשרון, ליד מושב בצרה.
- "גג לחיות" בחולון
- רחובות אוהבת חיות
- צער בעלי חיים רחובות
- תנו לחיות לחיות בכפר רות (ליד מודיעין)
- גלבוע אוהבת חיות (בצפון, בקריית טבעון)
- נהריה אוהבת חיות - בנהריה
- וגם הכלבייה העירונית של ת"א היא מקום לא רע בכלל לאמץ משם כלב.
לצפיה ב-'בעמותות מאוד עוזרים להתאים כלב לבעלים'
בעמותות מאוד עוזרים להתאים כלב לבעלים
15/03/2016 | 13:43
27
תתפלא כמה הם יבינו אותך, הם לא נותנים כלב סתם ככה.
כשאני באתי לאמץ תיחקרו אותי כדי לוודא שהוא מתאים למשפחה...
לצפיה ב-'כלבה נובחת על הטלוויזיה'
כלבה נובחת על הטלוויזיה
07/03/2016 | 10:25
1
94
יש לנו כלבה בת שנה. כשיש בטלוויזיה חיות ובמיוחד כלבים (אפילו מצויירים), היא נובחת בהיסטריה ונראה שזה ממש מפחיד אותה.
האם יש משהו שאפשר לעשות כדי שתתרגל?
תודה
לצפיה ב-'פשוט לא לתת לה לראות טלביזיה '
פשוט לא לתת לה לראות טלביזיה
09/03/2016 | 18:31
61
שלום לך,

אין שום סיבה שהכלבה תראה טלביזיה אם בעלי חיים שהיא רואה בה מפחידים אותה.
אפשר גם להוציא אותה מהחדר שבו נמצאת הטלביזיה כאשר רואים תכנית או סרט שיש בה בעלי חיים.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'תולעים'
תולעים
07/03/2016 | 06:17
2
61
היי חברים...אשמח לעזרתכם
אתמול בלילה הכלבה שלי הקיאה ובקיא שלה ראינו תולעת לבנה חיה.
מאז היא לא הקיאה יותר...הצואה שלה אתמול לאורך כל היום היתה תקינה...זה קרה אחרי שאתמול בטעות השארנו לרגע קציצות על השולחן והיא הספיקה לאכול מזה טיפה(זה קרה בטעות אנחנו לא נותנים לה אוכל של בני אדם).
האם מדובר בתגובה חד פעמית בגלל הקציצות או שזה משו חמור יותר?
יש לנו תור לוטרינר ביום רביעי...האם זה סובל דיחוי עד אז?
תודה לעונים
לצפיה ב-'כמה תשובות...'
כמה תשובות...
07/03/2016 | 10:24
65
קודם כל - "אנחנו לא נותנים לה אוכל של בני אדם"...
אז חבל מאוד... למה?
הנה מאמר מרתק ומעניין (באנגלית) באתר של WYSONG על שאריות אוכל של בני אדם:
אם תתעניין יותר לגבי האכלת כלב באוכל אמיתי "של בני אדם" - תשאל.
הכוונה היא לא לאוכל מתובל (רוב התבלינים לא עושים טוב לכלבים חוץ מפלפל שחור וכורכום - פלפל שחור עוזר לספיגה של כורכומין) ולשלל תבשילים ואוכל שאתם אוכלים, אלא לגבי אוכל אמיתי כמו ביצים, טונה, ירקות, פירות, בשר, דגים וכו'.

לגבי התולעת הלבנה - אז אם ראיתם, אז משמע שיש תולעת/תולעים.
מתי הכלבה עברה תילוע?
אתה זוכר?... זה אמור להתבצע כל 3 חודשים עד חצי שנה.
איזה גזע היא?... ישנם גזעים (גם מעורבים!) שרגישים נורא עד כדי סכנת מוות לחומרי תילוע מסויימים חומרים כנגד טפילים). לא לתת לבד אם אתם לא מבינים בזה, וגם להתעניין אצל הווטרינר ולא לסמוך על ה"אלוהים".
שימו לב לזה.

התולעת שיצאה קשורה לקציצות ולכן זו תופעה "חד פעמית", אבל רק בערך... אני אסביר - בגלל שהכלבה שלך לא מקבלת אוכל של בני אדם, היא הקיאה אותו משום שהיא ממש לא מורגלת אליו. מערכת העיכול שלה לא קיבלה יפה את המזון השונה עד מאוד. מכאן שההקאה בגלל האוכל החדש ומכאן שהתולעת יצאה עם הקיא.
האם היא הקיאה לפני כן בהזדמנויות שונות או אחרות?
האם היו תולעים אז?
האם בהקאות של אז שמתם לב לזה?

בכל אופן - לא להילחץ או כן להילחץ, זה תלוי רק בך ובבריאות הכללית של הכלבה... בהנחה שמדובר רק על תולעים זה סובל דיחוי עד יום רביעי. בהנחה שאתה סבור שיש עוד משהו ברקע או שאתה ממש מודאג, קח אותה לווטרינטור עוד היום וזהו.

מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'תשובה קצרה...'
תשובה קצרה...
16/03/2016 | 17:24
6
אין קשר בין התולעים לאוכל.
אם הכלב הקיא תולעת - הוא סובל מתולעים ויש לתת לו טיפול מתאים.
בהנחה שאלה רק תועי מעיים - יכול לסבול המתנה של יומיים - שלושה.
לצפיה ב-'חרדת נטישה קשה מאוד לכלב'
חרדת נטישה קשה מאוד לכלב
07/03/2016 | 05:03
11
359
היי, 
יש לי שני כלבים,... 
לאחד מהם חרדת נטישה קשה מאוד. 

אם עוזבים אותו בבית, הוא הורס את הבית, מגרד קירות, שורט דלתות, יוצא דרך הסורג.... מיילל ומיירר בצורה מוזרה (ריר נזלתי כזה... מגעיל). 
ממש נשבר בלב להשאיר אותו.

אם משאירים בחצר, הוא עושה הכל כדי לברוח, ומצליח... החצר מגודרת כמו בית כלא, אבל הוא כל פעם מצליח ליצור פירצה חדשה.

קשרתי אותו אם שרשרת ברזל (שמתחברת לשרשרת אחרת שאפשר לרוץ איתה מעץ לעץ)  והוא הצליח לקרוע אותה. לא ברור איך..... ולברוח. 
מהלחץ, הוא לא אוכל ולא שותה עד שאני חוזרת. השארתי גביע יוגורט שבד"כ מתחסל בשניה, וכשחזרתי זה עדיין היה שם. 

כל יציאה מהבית הפכה לסיוט בשבילי ובשבילו. 
אני מודאגת כלהיום שמה חלילה יברח וידרס. 
רוב הזמן יושב בסוף ליד הבית, מחוץ לגדר, לפעמים רודף אחרי מכוניות.... 
אני גרה ליד כבישראשי. לעיתים רחוקות הוא פשוט רץ לעבר הכביש הראשי....
מסוכן בטירוף. 

בינתיים אני אמשיך לקשוראותו ולסתום פירצות בגדר... אבל זה דיי מייאש. קשה להלחם בזה. כלב מאוד חכם. 
הייתי שמחה לפתוראת בעיית הפחד עצמה. שלא יהיה בכזה סטרס כל פעם שאני יוצאת מהבית. 

מה דעתכם על טיפול תרופתי? פרוזאק לכלבים?
אני שוקלת את זה ברצינות. האם הכלב עלול להתמכר? 
האם זה משפיע? לא בא לי לסמם אןותו כל יום.... הייתי מעדיפה פתרון אחר, אבל לא ברורלי איזה. 
קראתי ברשת שצריך להרגיל אותו לסימי העזיבה מהבית, רעש מפתחות וכו... בלי לעזו, או לעזוב לזמן קצר.... אבל נראה לי שזה דורש שנה עבודה אם בכלל זה מועיל. בינתיים מנסה. 

לכלבה השניה אין את זה, אבל היא מתחילה לחקות אותו עם היללות....
היא נשארת בבית בלי שום בעיה. נכנסת למיטה שלה....  אבל חוששת שתפתח בעיה דומה. 

לצפיה ב-'לפני שמבזבזים כסף על תרופות - פני למ-א-ל-ף!'
לפני שמבזבזים כסף על תרופות - פני למ-א-ל-ף!
07/03/2016 | 11:00
8
135
בבקשה? ... בשבילך ובשביל הכלב...
קודם כל - כל הכבוד שהחזקת מעמד עד עתה ושלא "התעייפת" או התייאשת ממנו.
הוא לא אשם.
כלב כמו ילד, חייב לחנך. לאלף. לתת לו את המרחב האישי והנפשי להתנהג כרצוי לנו.
עוד הרבה לפני שמסממים אותו בתרופות "נפשיות" שאין שום קשר ביניהן לכלב עצמו, צריך לדעת שעושים כל מה שאפשר בתחום הטיפול ההתנהגותי... 
שימי לב שבכל מה שרשמת, לא תיארת ולא הזכרת במאום מה עשית בשביל לגרום לו לנטוש את חרדת הנטישה שלו... נעזרת במאלף? במישהו שמבין בהתנהגות כלבים? ניסית לאלף לבד?
חוץ מלקשור בשרשרת ברזל ולקוות שהוא יירגע, מה עוד נעשה?

הפתרון שלך לפני הכל הוא להיעזר באיש מקצוע.
חד וחלק.
במקום לשים את הכסף על תרופות, שימי אותו על מורה. על מחנך.
בגלל שהמקרה נשמע חמור, לא הייתי ממליץ לך בכלל לנסות לפתור את זה לבד, מה שאני בדר"כ מאוד מתעקש לעשות ולהמליץ על לפתור דברים לבד.
חפשי פה בפורום מאלף התנהגותי שיוכל לעזור לך. לא חסר פה כאלו.

לצפיה ב-'הבנתי שטיפול התנהגות '
הבנתי שטיפול התנהגות
07/03/2016 | 17:28
7
128
לוקח חודשים רבים
עם סיכויי הצלחה נמוכים

ואין לי אלפי שקלים להוציא על זה כרגע :(
לצפיה ב-'לוקח זמן, התמדה, השקעה וסבלנות. לא אלפי שקלים.'
לוקח זמן, התמדה, השקעה וסבלנות. לא אלפי שקלים.
07/03/2016 | 19:34
122
כן, כמה מאות שקלים.
עם העצות וההדרכה הנכונה, והמאלף הנכון, תוכלי להתמודד עם זה לבד אבל את צריכה את ההדרכה הנכונה ותרגילים ביתיים.
לא מדובר באילוף מההתחלה וכו'. מדובר בטיפול בבעיה ספציפית.
אני חושב ש- 3-5 מפגשים טובים, עם רצון להתמודד ונכונות להשקעה, סביבות ה- 700-1000 ש"ח והבעיה תוכל להשתפר מאוד עד רמה שתוכלי להמשיך ולהתמודד איתה לבד.
אל תשללי ישר...
לצפיה ב-'מאיפה הגעת לכזאת תובנה?'
מאיפה הגעת לכזאת תובנה?
07/03/2016 | 19:39
5
117
"לוקח חודשים ארוכים עם אחוזי הצלחה נמוכים"...???
ממש לא!
זה תלוי בך ובמציאת מטפל מתאים...
האופציות האחרות הן ממש לא אופטימיות,כי מה שתארת לא יפתר מעצמו,ואת אינך גורם מקצועי(מטפל/ווטרינר) לתת  תרופות שעלולות להחמיר א הבעייה ולפגוע עוד יותר בכלב.
טיפול יכול להתחיל בפגישת איבחון בודדת שלאחריה את מקבלת טיפים והנחיות ברורות איך להתנהל  עם הכלב הלאה.
זה יכול להתמשך על פני מספר פגישות וכן זה גם יכול לארוך מספר שבועות/חודשים.
הייתי ממליצה מאד להגיע למטפל טוב ממש,עם המלצות בלבד(רצוי מאנשים שיש מה לסמוך על דעתם)ולהתחיל קודם מכל ממפגש איבחון ראשוני.
אין במקרים כאלו קיצורי דרך.
לא מגיעים בפגישה בודדת לאלפי שקלים,ובהמשך להצעות/איבחון תדעי איפה את עומדת ותוכלי גם לפתוח בפני המטפל את יכולתך הכספית בתהליך ויחד תבחנו מה האפשרויות.
אם תצייני מהיכן את כללית בארץ אני מניחה שתקבלי כאן גם המלצות טובות.
לצפיה ב-'מאיזור רמת גן - קריית אונו'
מאיזור רמת גן - קריית אונו
07/03/2016 | 20:12
4
69
זה מה שקראתי באינטרנט כמובן...
זמן ממושך וסיכויי הצלחה נמוכים מאוד
לצפיה ב-'באזור שלך יש לא מעט מאלפים מצויינים.'
באזור שלך יש לא מעט מאלפים מצויינים.
08/03/2016 | 08:15
3
81
אין לי כרגע זמן,אכתוב כמה הצעות מאוחר יותר עם לא יעלו כאן לפני המלצות.
והמידע שמצאת באינטרנט הוא פשוט שגוי!
לצפיה ב-'תודה. ממתינה להמלצות'
תודה. ממתינה להמלצות
08/03/2016 | 20:19
2
60
מטפל התנהגותי = מאלף?
לצפיה ב-'שם נוסף- שי גרינר בקריית אונו'
שם נוסף- שי גרינר בקריית אונו
09/03/2016 | 20:39
41
0546700475
מומלץ!
לצפיה ב-'כל השמות שהזכירה פה סיוי מעלי הם מעולים ואף מצויינים, ומלבדם'
כל השמות שהזכירה פה סיוי מעלי הם מעולים ואף מצויינים, ומלבדם
09/03/2016 | 03:26
1
122
אשמח גם אני לעמוד לרשותך בטלפון 052-2325678

(רק כמה הערות: ראשית, מיכאל וינוקורוב ולא כנכתב ושנית: ספק רב אם ענת ווליניץ תגיע לאזור רמת גן-קרית אונו, ספק רב לצערי, שכן היא המנטורית שלי ).

ולאחר שאמרתי את זה, כמה מילים חשובות להבהרת המצב: בדר"כ מה שנדמה כחרדת נטישה איננו כזה כלל ועיקר. חרדת נטישה היא חרדה קיומית של ממש ואיננה דומה למצוקת עזיבה רגילה אצל כלבים (או לתסכול, שיעמום או עודף מרץ אצל כלבים צעירים), ויחד עם זה בהחלט ניכר שמדובר פה בחרדת נטישה (אומר את זה ומיד מסתייג, שכן לא איבחנתי את הכלב. צעד ראשון לאיבחון שכזה, ואת זה את יכולה לעשות כבר מחר - זה לתעד אותו בוידאו: סמארטפון, טאבלט, סקייפ וכיוצ"ב - למשך כל זמן העזיבה לבד בבית. בדר"כ שעה-שעתיים תספקנה, אבל בהחלט אפשר לתעד גם שמונה שעות. זה כלי הכרחי שאותו ירצה כל מאלף לראות לשם האיבחון, לא משנה למי תפני).

חרשת נטישה היא קייס לא פשוט, זאת יש לומר - דורש זמן וסבלנות, אבל בעיקר הבנה למצוקות הכלב ואמפתיה.

***יש מה לעשות, ומרבית חרדות הנטישה גם נפתרות (או לפחות שוככות, לעיתים הן חוזרות וצצות בתקופות משבר של הכלב, אבל אז הטיפול פשוט יותר וקצר יותר)***

בינתיים, אסור בתכלית האיסור להגביל את תנועתו של הכלב: לא תיחום, לא כלוב, לא גדרה, לא גדר גורים, ובוודאי לא קשירה! אסור בתכלית האיסור שכן זה עלול להחמיר מאוד את המצב הנפשי של הכלב: להגביר את המצוקה, להחריף את החרדה ואת תחושת חוסר האונים!

מה כן יש לעשות בינתיים? למען האמת לא הרבה. הפתרון הכי טוב הוא כמובן לא להשאיר אותו לבד. נשמע מופרך אבל לא, פתרונות זמניים עד שהבעיה תטופל קיימים: להשאיר אצל שכנים שנמצאים בביתם, אצל הורים, חברים, קרובי משפחה, פנסיון ביתי (אוכל להמליץ לך על כמה כאלה מעולים בסביבתך), דוגסיטר, אפילו בן של שכנים שלומד לבגרויות ויוכל לבוא להיות אצלך. יש פתרונות, צריך רק לחפש אותם. כמובן שמדובר בפתרונות זמניים עד שהבעיה תטופל ע"י איש מקצוע.

ודבר אחרון, לגבי טיפול תרופתי: טיפול תרופתי איננו הוקוס-פוקוס! הוא לא פותר בעיות, לא מלמד את הכלב התנהגויות. כל מה שטיפול תרופתי עושה (ואני מדבר על תרופות פסיכיאטריות, לא על כדורי הרגעה) הוא לאזן את חוסר האיזון הכימי-נוירולוגי במוח הכלב ולהביא אותו למצב שבו הוא מסוגל להתחיל ללמוד, לחשוב, לאכול את גביע היוגורט ולקבל התניות שעזיבה=גביע יוגורט או עצם כירסום. אבל את ההתניות הללו טיפול תרופתי וגם וטרינר התנהגותי לא יעשו, את זה יעשה רק מאלף/מטפל התנהגותי שידריך אתכם במקביל לטיפול התרופתי.

טיפול תרופתי הוא טיפול תומך, במקרים נדירים (ואולי גם במקרה הזה שלך) הוא גם נדרש והכרחי, אבל עדיין תומך. זה קצת כמו שתרופות פסיכיאטריות לא תעזורנה לילד בעל קשיים נפשיים מבלי להיעזר במקביל גם באיש מקצוע כמו פסיכולוג או יועצת חינוכית.

טיפול תרופתי לעולם לא פותר בעיות אלא רק מביא את הכלב לאיזון נפשי כזה שמביא אותו למצב שבו הוא מסוגל להתחיל ללמוד, ואז נכנס המאלף לפעולה.

לכן סדר הפעולות הוא כזה: מאלף בא הביתה, מאבחן את הכלב, שולח לאיבחון אצל וטרינר התנהגותי במידה והוא מוצא זאת לנכון, הווטרינר רושם לו טיפול תרופתי - לעיתים לוקחים שבועות רבים ואף חודשים עד שמוצאים את האיזון ואת המינון הנכון, ובשלב הזה עלולות בהחלו להיות גם רגרסיות, ואז, וגם במקביל, כל העת, עובד המאלף ומדריך אתכם כיצד לטפל בכלב התנהגותית.

זה סדר הפעולות הנכון.

לגבי וטרינרים התנהגותיים: ישנם שלושה וחצי כאלו בארץ. על החצי לא אמליץ אבל אמליץ על שניים: על ד"ר נעה הראל (הקליניקה שלה בר"ג) ועל ד"ר אורי סטולר מת"א - שניהם מדהימים! שניהם יודעים ומבינים שיש לעבוד במקביל עם מאלף.

בהצלחה! והמון המון סבלנות עם הכלבלב שלכם. זיכרו שהוא מתקשה, הוא במצוקה - קשה לו. סבלנות, סבלנות ועוד קצת סבלנות (וגם אז עוד מלוא החופן סבלנות) והמון המון אמפתיה ואהבה.

לרשותכם, עמית זית - מאלף ומטפל התנהגותי בכלבים.
052-2325678

לצפיה ב-''
09/03/2016 | 06:59
54
תודה על התיקונים.

לצפיה ב-'שאלה על אוכל מומלץ לכלב'
שאלה על אוכל מומלץ לכלב
06/03/2016 | 23:09
8
155
שלום,
אימצנו כלבה וקיבלנו יחד איתה שקית מזון יבש לכלבים. שמתי לב שהאוכל הזה לא מושך אותה אבל היא רוצה לאכול את האוכל שלנו, בעיקר אם הוא סוג של חלבון מן החי.

שמעתי פעם שהמזון היבש לכלבים לא הכי בריא בשבילם כי הוא מכיל גם דגנים וכלבים לא אמורים לאכול דגנים. האם זה נכון?
ובאופן כללי איזה מזון מומלץ לקנות לכלב כדי שיהיה גם מזין וגם טעים? האם מזון לכלבים שמגיע בשימורים מומלץ?
אשמח לשמוע עצות והמלצות, תודה מראש

לצפיה ב-'אכן יש מחלוקת הנושא ויש הטוענים שעדיף להאכיל כלב במזון טרי.'
אכן יש מחלוקת הנושא ויש הטוענים שעדיף להאכיל כלב במזון טרי.
06/03/2016 | 23:31
2
84
יחד עם זאת, הרוב מסכימים שכלב יכול לשגשג עם מזון יבש איכותי, ובהחלט יש מזונות יבשים הנחשבים איכותיים. יש גם מזונות ללא דגנים כלל או עם דגנים הנחשבים לאיכותיים (כמו אורז בר) בלבד, ויש המחשיבים אותם לבריאים במיוחד. למשל, בין המזונות היבשים האיכותיים ללא דגנים אפשר למנות את אוריג'ן, נאו, GO, Taste of the Wild ועוד. כעקרון, אני ועוד רבים אחרים לא רואים שום בעיה עם מזון יבש איכותי, הוא מספיק טוב לכלב והרבה יותר פשוט ונוח להתעסק איתו.
באשר למקרה הספציפי שלכם - היות שיש המון סוגים ומותגים של מזון יבש, חלקם נחשבים איכותיים וחלקם לא, לא ניתן לענות על שארלך בלי לדעת באיזה מזון ספציפית מדובר. בנוסף לזה, מעבר לאיכות המזון, יש גם התאמה אינדיבידואלית בין כלב ספציפי למזון ספציפי מבחינת טעימות, השפעה וכו', ולפעמים יש צורך בניסיונות עד שמגיעים למזון יבש האופטימלי לכלב מסוים. יש גם כלבים שאלרגיים לכל מיני מרכיבים במזון, כמו עוף, ולכן לא יתאים להם מזון שברמה העקרונית טוב, בריא ומתאים לכלבים אחרים. יש גם כלבים עם רגישויות ובעיות בריאותיות שונות שיש להתאים להם מזונות מיוחדים שנועדו לבעיה הספציפית שלהם.
אז ראשית, אם תכתבי כאן את סוג המזון, תקבלי תשובה אם הוא נחשב לאיכותי ואולי המלצות באשר לחלופות.
רק יש לזכור שגם אם מחליפים מזון, יש לעשות זאת בזהירות ובהדרגתיות רבה, כל פעם להוסיף למזון הרגיל יותר ויותר מהמזון החדש עד שבסופו של דבר הכלב יתרגל למזון החדש ויוכל לאכול רק ממנו. מעבר פתאומי ומהיר מדי לסוג חדש של מזון עלול לגרום לכלב לסבול מבעיות קיבה, כמו שלשולים, ולא ניתן יהיה לדעת אם זה רק רק כי הכלב לא הספיק להתרגל למזון או כי המזון באמת אינו מתאים לו.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסברים'
תודה רבה על ההסברים
07/03/2016 | 15:47
1
39
המזון שיש לנו עכשיו נקרא פרו פלאן. ראיתי ברכיבים שיש בו חיטה כאחד מהמרכיבים הראשונים ברשימה, לא נראה לי הכי בריא לכלב... אז ננסה להחליף לה בהדרגה למזון אחר איכותי יותר, תודה על ההמלצות
לצפיה ב-'"פרו פלאן" מזון הנחשב באיכות בינונית,'
"פרו פלאן" מזון הנחשב באיכות בינונית,
07/03/2016 | 22:49
53
למיטב זיכרוני היו איתו גם בעיות של תולעים בעבר. אכן חיטה כאחד המרכיבים העיקריים זה לא מזון שהייתי נותנת לכלב שלי, שמקבל רק מזון ללא דגנים, בעיקר אוריג'ן. אבל אוריג'ן הוא גם מזון יקר מאוד ואני מניחה שיש בארץ מזונות איכותיים מספיק ללא דגנים במחירים זולים יותר. הרבה תלוי גם בעומק הכיס שלך, מבחינתי אוריג'ן הוא הטוב ביותר.
לצפיה ב-'בחפשי בפורום .. כל הפורום מלא בהמלצות... במיוחד של "DAHUJI"'
בחפשי בפורום .. כל הפורום מלא בהמלצות... במיוחד של "DAHUJI"
07/03/2016 | 09:29
1
66
חבר בפורום בשם "DAHUJI" כתב בצורה מפורטת על מזון יבש לכלבים . 
אני נותנת לגור שלי אוכל יבש בשם "GO- עוף" .. שנחשב ממש טוב (בהמלצה שלו).
תקראי.. נראה שיש לו המון ידע בעניין. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/03/2016 | 15:47
17
לצפיה ב-'היי, אני DAHUJI '
היי, אני DAHUJI
07/03/2016 | 10:55
2
91
הבחורה החביבה שמעליי צודקת... דשנו בנושא בעקביות בחודשים האחרונים (עכשיו קצת פחות), והשאלה הזו נשאלת כל הזמן.
דוגמאות לשירשורים ודיונים בעניין האוכל אפשר למצוא פה , פה , פה , פה , פה , פה , פה , פה...

אם ממש אתה רוצה לחפור, אז הנה חיפוש על שם המשתמש שלי DAHUJI ושם יש הרבה תשובות שהשקעתי בהן בשלל דיונים ושירשורים למיניהם.
פשוט חפש כותרת רלוונטית וגש למשימת החיפוש (עדיף כמה חודשים אחורה שאז ממש התעסקנו בזה) 

אם יש שאלות ספציפיות לגבי אוכל מסויים, מותג מסויים או כל דבר אחר - שאלה ותענה 

תתחדש!!!
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע והקישורים'
תודה רבה על המידע והקישורים
07/03/2016 | 15:50
1
16
לצפיה ב-'בכיף.. תקראי קצת, תעברי על הקישורים ותחזרי להתייעץ!'
בכיף.. תקראי קצת, תעברי על הקישורים ותחזרי להתייעץ!
07/03/2016 | 19:37
33
תעדכני אותנו לאיזה אוכל/מותג את חושבת לרכוש כדי שנעקוב ונמשיך לייעץ 
לצפיה ב-'טוני שלנו '
טוני שלנו
06/03/2016 | 20:31
2
103

היי לכולם,
טוני הגיע אלינו בגיל חודש (היום הא כבר בן 4 חודשים)
הוא מאוד השתפר מבחינה התנהגותית אבל עם הצרכים עדיין נורא קשה..
יש למישהו איזה הארה בנושא ?
איזה טיפ לתת בנושא?

אתם יכולים לראות את המלאך הקטן שלנו פה:
https://youtu.be/MGkogGbP98Y

תרגלנו איתו על מתקן בפארק כלבים :)

תודה לעונים.

לצפיה ב-'הוא עדיין גור מאוד צעיר, יש צורך בסבלנות.'
הוא עדיין גור מאוד צעיר, יש צורך בסבלנות.
06/03/2016 | 22:45
47
הוא לא אמור להיות מסוגל להתאפק יותר מ-4 או 5 שעות. מומלץ לנסות תיחום עם גדר גורים, כלבים בדרך כלל לא עושים צרכים בשטח מחיה מצומצם שלהם. שילוב של גדר גורים והקפדה להוציא החוצה כמה שיותר עשוי לזרז את החינוך לצרכים.
לצפיה ב-'איזה צרכים?... מה בדיוק הבעיה?'
איזה צרכים?... מה בדיוק הבעיה?
07/03/2016 | 11:46
36
גור בן 4 חודשים אמור להיות מסוגל להתאפק מקסימום 4 שעות, בדר"כ פחות מכך וזה מאוד מאוד מאוד תלוי בגור (כלל אצבע לא מדעי - כל חודש = שעת התאפקות נוספת).

הבעיה היא עם פיפי? אנא פרטי בקצרה מה ניסיתם או מה אתם עושים עכשיו...
הבעיה היא עם קקי? אנא פרטי בקצרה מה ניסיתם או מה אתם עושים עכשיו...
לצפיה ב-'מחפש המלצה לפנסיון ביתי באזור פ"ת והמרכז'
מחפש המלצה לפנסיון ביתי באזור פ"ת והמרכז
06/03/2016 | 18:05
1
23
הכלבה בעייתית מאוד, תוקפנית ולכן לא יכולה להיות בבית עם ילדים ומי שישמור עליה צריך להיות עם ניסיון.
פעם שעברה שנתקעתי שמתי אותה בפנסיון כלובים, היא חזרה לא משהו בכלל וכל יום שהיא היתה שם כאב לי הלב.
עדיף באזור המרכז אבל ממש לא חייב, יש לי רכב ואין לי בעיה לשים אותה בכל מקום ששווה את זה.
אשמח לקבל המלצה.
לצפיה ב-'ממליצה על הפנסיון הביתי של דורית'
ממליצה על הפנסיון הביתי של דורית
10/03/2016 | 14:36
18
0542182171
בהצלחה!
לצפיה ב-'מחפשים כלבה לאימוץ'
מחפשים כלבה לאימוץ
06/03/2016 | 17:28
2
108
שלום לכולם! 
יש לנו זוג חברים שרוצה לאמץ כלבה גורה שתגדל להיות קטנה-בינונית.  הם רוצים ספציפית גורה כי יש להם חתול בוגר.  הם נמצאים באיזור חיפה, אבל ניידים. 
אשמח לקישורים! 

לצפיה ב-'רק הערה - ייתכן ועדיף בוגר שרגיל לחתולים לח'
רק הערה - ייתכן ועדיף בוגר שרגיל לחתולים לח
06/03/2016 | 21:08
1
73
גור קופצני עלול להלחיץ חתול, וחתול לחוץ עלול לשרוט. זו לא דרך אידאלית לבנות מערכת יחסים תקינה.
כדאי גם לאפשר לחתול מקומות מפלט אליהם הכלב לא יכול להגיע (בגובה, למשל)
בהצלחה במציאת כלב!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/03/2016 | 16:30
49
האמת שזה נכון.. אני אמסור לו.
לצפיה ב-'השכנה טוענת שהכלב שלי נשך אותה'
השכנה טוענת שהכלב שלי נשך אותה
06/03/2016 | 06:56
3
107
הכלב שלי בן 11 שנים,מעולם לא נשך אף אחד.
השכנה גרה סמוך אליי-דלת ליד דלת.
היא פתחה את הדלת כדי לומר לי דבר מה.
היות שהכלב מאוד קשור אליי-הוא נהם עליה.
לדעתי מרוב לחץ היא מיהרה להכניס את הרגל וחטפה מכה מהמדרגה.
אין סימני נשיכה ולא ירד דם.
כנראה מישהו תידרך את הגברת-אתמול היא אמרה שהיא צילמה את הרגל-אכן יש לה סימנים כחולים ליד הבוהן-לדעתי זה נגרם ממכה ולא מנשיכה כפי שהיא טוענת.
אני מאוד קשורי לבנג'י-מה עליי לעשות?
אחי אמר לי שחובת ההוכחה עליה-היום היא תלך לקופ"ח ואם היא תגיד שכלב נשך אותה-ירצו לקחת לי את בנג'י להסגר-אני בטוחה שהוא לא יאכל ולא ישתה.
לא מזמן אושפזתי בבי"ח,והבת אמרה לי שבנג'י מאוד עצוב,ורק מתחבא מתחת לספה כל היום.
אנא עזרתכם
רות
לצפיה ב-'כדאי שתרחיקי את בנג'י מהאורחים'
כדאי שתרחיקי את בנג'י מהאורחים
09/03/2016 | 18:44
34
שלום רות,

אינני יודע אם השכנה שלך תתלונן ברשות המקומית או לא, אבל אני כן יודע, מדבריך, שהכלב שלך נהם עליה והבהיל אותה.
כבעלת הכלב וכבעלת הבית את אחראית לשלומם של האורחים שלך, והאורחת שלך נפגעה בגלל שלא השגחת על הכלב שלך (גם אם הוא לא נשך אותה).
לכן ההמלצה שלי היא, שכאשר מצלצלים בדלת או כאשר את יודעת שעומדים להגיע אליך אורחים, תסגרי את בנג'י בחדר סגור, או שתחזיקי אותו עם רצועה, על מנת שהאורחים ירגישו בטוחים ולא ייבהלו כפי שבשכנה שלך נבהלה.

כמו כן, נראה לי שזה יהיה נחמד אם תגשי אל השכנה, ותבררי מה שלומה.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'רוצה לנסות לאזן את התגובה המתחסדת שקיבלת....'
רוצה לנסות לאזן את התגובה המתחסדת שקיבלת....
12/03/2016 | 07:06
1
23
אני מאוד מבינה את החשש שלך מכך שהכלב שלך,
שהוא בן 11 ולדברייך מעולם לא נשך, עלול להישלח
להסגר בגלל תלונת שווא....
אני גם מבינה את החשש שהכלב שלך יסבול בהסגר, 
בלעדיכם...
אין לי עצות פרקטיות, אבל כן הייתי הולכת לשכנה, מתנצלת
בפניה על חוסר הנעימות ומבקשת ממנה להתחשב בך ובעובדות
לגבי הכלב כמו שפירטת פה...
בהצלחה והרבה בריאות....

(עכשיו אני רואה שהמקרה קרה לפני כשבוע - אשמח אם תעדכני...)

ובאופן כללי -
על פי החוק אנחנו אחראים כמעט לכל דבר שקורה עם הכלב שלנו,
ללא קשר לעובדה שמדובר בבעל חיים ולא בחפץ :( ...
שכנה פותחת דלת ונבהלת מנהמה - אנחנו אחראים לכך שכתוצאה
מכך קיבלה מכה,
כל בהלה, חוסר נוחות, חוסר נעימות - בעל הכלב הוא האחראי...
לדעתי החוק עתיק היומין חייב להתעדכן ולהשתנות ! (עצם העובדה
שאחראי על החוק הוא שר החקלאות  מעיד על הגישה)....

לצפיה ב-'כאחת שנולדה עם כלבי ביד'
כאחת שנולדה עם כלבי ביד
12/03/2016 | 07:48
25
בוודאי שהרגיזה אותי התגובה ה 1.
רק אתמול,שאלה מדוע איני שמה לו מחסום.
תמיד ,תמיד בנג'י עם רצועה,שאוכל לעצור אותו.
כפי שאמרתי,מעולם לא נשך-להיפך פעם שהייה גור וברח לי
נדרס ע"י רוכב אופניים טיפש.-קבל מכה.
לא ראיתי סיפרו לי-עד היום שהוא שומע אופניים-הוא ממש בחרדה.
יש ממש ממול מתנ"ס עם כר דשא ענק-לשם אני לוקחת אותו לטיול יותר מ20 דקות.
אין סימני שיניים אין דם-מישהו תדרך את הגברת!!!!!
למחרת טענה שצילמה את כף הרגל-ושהיא הולכת לרופא.
אף רופא לא יתן דו"ח שקרי.
עובדה שעד היום תודה לאל-לא ביקשו את בנג'י להסגר.
עליכם להבין שאני מתייחסת לבע"ח שלי כאל ילדים.
יש לי גם חתולות שהצלתי בעודן גורות-והיום 8 שנים אחרי כולן איתי.
יש לי תמונה של בנג'י שהייה גור-אוכל יחד בצלחת עם חתולה בשם מיקה.
שלצערי נדרסה ממש ליד הביית ע"י אנשים רעים מאוד.
סיפור קצר
הייה לי שכן עם תינוקת-שהתלונן שהכלבים שלי נובחים.
אמרתי לו-תשמע-ממרומי גילי אספר לך ,שבחיים אף חיה, כלב או חתול לא עשו לי שום רע-אנשים כן

לצפיה ב-'טיולים במשך היום עם הכלבה'
טיולים במשך היום עם הכלבה
06/03/2016 | 09:59
4
143
הכלבה כעת פחות צריכה לצאת לעשות צרכים (בת 8 חודשים), ויש רווחים גדולים יותר בין השעות שעושה את צרכיה. (יוצאים איתה 4 פעמים ביום), האם סביר לצאת 3 פעמים ביום בשלב זה? מאיזה גיל אפשר לרדת לשלוש פעמים? כמובן כולל בכל מקרה טיול אחד ארוך...
ולגבי הרצועה שהומלצה, מאוד עזר לכולנו!!! תודה
לצפיה ב-'אינדיבידואלי. כל כלב וקצב ההבשלה שלו.'
אינדיבידואלי. כל כלב וקצב ההבשלה שלו.
06/03/2016 | 22:37
74
את יכולה לנסות לצאת שלוש פעמים ולראות אם זה מספיק. אם לא - לחזור לארבע פעמים ולנסות שוב לרדת לשלוש כעבור זמן מה.
לצפיה ב-'זה מאוד אישי ותלוי בכלב, אבל בעקרון כן.'
זה מאוד אישי ותלוי בכלב, אבל בעקרון כן.
07/03/2016 | 11:50
2
69
אני לא חושב שתהיה בעיה. ואם כן, חוזרים אחורה ל- 4 פעמים ביום. 8 חודשים נותנים יכולת התאפקות תיאורטית של 8 שעות לערך.

עם החמודי שלנו התחלנו לצאת 3 פעמים ביום (אילוצי עבודה) כבר אחרי 6 חודשים.
חצי שעה עד שעה בבוקר (6 בבוקר ,לפני העבודה ולפני הארוחה שלו)... שעה עד שעה וחצי בצהריים (2-4 בצהריים, מתי שזוגתי חוזרת)... חצי שעה עד שעה בערב (8-9 בערב).
לפעמים בין לבין היינו מוציאים קרוב לבית במידה והרגשנו שיש לו פיפי.

תנסי 3 פעמים ותראי איך היא מרגישה עם זה... אבל שימי לב לסימנים! 
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
07/03/2016 | 14:42
1
52
כל הכבוד על היציאות הארוכות!! מרשים ביותר, לצערי לא מסתדר שנוציא לזמן כל כך ממושך...מקסימום חצי שעה מצליח.
בכל אופן ננסה ונראה, 
תודה
לצפיה ב-'אל תרגישי רע עם עצמך או משהו... כל אחד וסדר היום שלו.'
אל תרגישי רע עם עצמך או משהו... כל אחד וסדר היום שלו.
08/03/2016 | 17:38
45
חצי שעה עדיף מ- 10 דקות! וכולנו מכירים את אלו של "ה- 10 דקות ויאללה תזדרז".
אני בטוח שכשיוצא לך את מפנקת אותו בטיולים ארוכים בהתאם ליכולת שלך.
ואם את דואגת ושואלת ומתייעצת ומתלבטת כבר סימן שאכפת לך ממנו, ואת רוצה בטובתו ולכן הוא בר מזל!

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ