לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

נושך הרצועות
10/11/2015 | 11:26
8
181
הכלב שלי חזר לנשוך את הרצועה ולשחק איתה בזמן טיולים- בעיקר בסוף הטיול. בעבר, זה היה קורה אחרי שהיינו יוצאים מגינת הכלבים והרגשתי שבא לו מאד לשחק. לימדתי אותו ללכת יפה ולעזוב וחיזקתי אותו וזה החזיק מעט... הוא לומד לשבוע וחוזר לנשוך. בגלל שאני מרגישה שיש לו צורך להשתולל ולשחק, אני מנסה לתת לו מקל או צעצוע כדי למלא את פיו :) הבעיה היא שברגע שאני נותנת לו מקל, הוא מתיישב עשר דקות לפרק אותו ולפעמים זה לא מתאים. לרוב אני פשוט נשברת ומרימה אותו על הידיים (לא כל כך חינוכי...). 
האם מישהו מכיר פתרון קל לבעיה הזאת? לנצח אצטרך לטייל עם חטיפים? מה עם ריתמת הולכה?
תודה, השובבון
ראשית הריתמה לא קשורה כי היא לכלבים שמושכים ולא נושכים
10/11/2015 | 14:24
69
ושנית כדיי לפנות למאלף בצורה חיובית לכלב
אני במקרה כזה
10/11/2015 | 14:50
3
79
פשוט רצה איתם לפחות עד הבית
מגניב, ובריצה הם מפסיקים לנשוך את הרצועה?
10/11/2015 | 22:16
2
59
או שהם רצים עם הרצועה בפה?
אני אנסה לרוץ איתו.
רצים עם הרצועה בפה
11/11/2015 | 07:10
1
58
אבל אם את חוששת מנזק לרצועה זה מקטין את הנזק. 
עם הכלבה הקודמת זה הגיע למצב שהייתי שואלת אותה "שולה רוצה לרוץ?" והיא מיד הייתה תופסת את החגורה :) מין סוג של תשובה
נשמע לי נחמד :) אני בהחלט אנסה
11/11/2015 | 10:03
12
גם הכלב שלי עושה את זה... למה זו בעיה?
12/11/2015 | 01:47
2
52
היי
כשאנחנו חוזרים מטיול, בדרך חזרה (תמיד בדרך חזרה) לקראת ההגעה לבניין, הוא מחליט באיזשהוא שלב להכניס את הרצועה לפה ולנסות למשוך אותי יחד איתה... לא באלימות, לא בצורה חצופה, אלא שובבית ונחמדה, מרגישים בבירור שהוא עושה זאת תוך כדי קריאה למשחק של משיכה בחבל ולבונדינג 
הרי יש לנו צעצועי משיכה למיניהם (מכותנה) וזה נראה בדיוק אותו הדבר... מבחינתו חבל זה חבל.
אני ממש לא מניא אותו מהעניין וזורם איתו בכיף... מושך בחזרה, לא מוותר לו, דוחף ומשחק איתו בהנאה רבה... כשצריך להתקדם הלאה (להזדרז לעבודה/סידורים וכו'), אני פשוט מתחיל לרוץ איתו בעצלתיים ומושך אותו עם הרצועה בתוך פיו (מניח שזה אולי עובד פחות עם כלבים גדולים, אבל שלך ושלי בינוניים עד קטנים).
כשלא צריך להזדרז, אני יכול גם להיעצר איתו במדרכה, ולשחק איתו במשיכות למשך מספר דקות כשהוא קשור לרצועה ונושך אותה... זה לא שהוא מתיישב ללעוס אותה על מנת להרוס.
כן, הרצועה נשחקת לעיתים, אבל תודה לאל על eBay!

השובבי שלך מדהים, איזו תמונה אדירה!
זה עובד גם עם כלבים גדולים
12/11/2015 | 07:32
17
אהבתי את הגישה
12/11/2015 | 10:50
37
וכן, הוא מתוק אמיתי ולעסן בחסד. זה מפריע לי כשהוא מתנהג ככה כי הוא הורס את הרצועה ונוהם וזה לא נעים. הוא אמנם קטן אבל הוא קופץ גבוה ומושך חזק.  לא אכפת לי שילעס דברים אחרים... או שאני באמת אזמין עוד רצועות מ-eBay ויהיה בסדר :)
אולי אני גם משווה אותו לכלב הקודם שלי, שלא היה עושה את זה, אז ההתנהגות הזאת נראת לי חריגה. אני מבינה מהפורום שזאת התנהגות שובבית נפוצה ואפשר לרוץ הביתה או לעצור לשחק והכל בסדר 
תודה לכולם על העצות הטובות!
גור רועה גרמני משלשל
10/11/2015 | 11:15
3
94
בוקר טוב יש לנו גור רועה גרמני בן חודשיים וחצי. נמצא אצלנו כשלושה שבועות. 
בכלביה הגור היה רגיל לאכול אוכל יבש מעורבב עם בשר חי. 
אנחנו נותנים רק אוכל יבש. הגור לא מפסיק לשלשל. 
לפני כשבוע החלפנו לו את האוכל לאולטרה פרימיום ונאמר לנו לשים לו אורז באוכל. והגור עדין משלשל. רואים שהוא ירד במשקל. 
מה לעשות? 
דבר ראשון - וטרינר
10/11/2015 | 13:37
55
גור משלשל זה ממש לא וב.
לקחת לוטרינר כדי לוודא שהוא לא חולה
לווטרינר דחוף ובינתיים לתת
10/11/2015 | 16:59
58
אורז ועוף מבושל ללא כל תוספת וללא מזון יבש.
מה זה אוכל "אולטרא פרימיום"?... איזה סוג?
12/11/2015 | 01:54
29
וגם, רשמתם שהגור אצלכם 3 שבועות, ושלפני כשבוע החלפתם לו אוכל... אז לפני שבוע, לפני האוטרא פרימיום הנ"ל, איזה אוכל הוא קיבל? האם הוא גם שילשל על האוכל הזה?
משהוא הגיע אליכם הוא משלשל?

בדקתם את המרכיבים של האוכלים היבשים שהוא קיבל? אולי הם מבוססים על אורז או דגנים בעיקר? (ובמקרה הזה אולי לאו דווקא רצוי לתת רק אורז).

בכל מקרה, מחזק את קודמיי - ללכת לווטרינר, להתייעץ ולקבל ממנו תשובה רצינית ומבוססת (בדיקות?). לא להסתפק בתשובות שכאן.
מניח שהוא ימליץ לעבור לתזונה לקיבה רגישה לתקופה מסויימת.
מחפש המלצות לוטרינר באזור כפר סבא\הוד השרון\פתח תקווה
10/11/2015 | 10:36
18
47
כרגע אנחנו מטופלים אצל קופט ולא כל כך מרוצים (הטיפולים עצמם מאוד יקרים).
המלצות
10/11/2015 | 10:41
6
70
אנחנו הולכים בפ"ת לאבי צרפתי.
יש עוד כמה ממש טובים בהוד"ש - יש את אבי פצ'ו ויש גם את קלמפנר. האחרון וטרינר קצת "הזוי" אבל המחירים שלו שפויים והוא וטרינר טוב.
יש לאבי צרפתי מכשור מתקדם במרפאה?
10/11/2015 | 14:32
5
46
תודה על ההמלצה. הוא עושה צילומי רנטגן ובדיקות דם במקום?
כן
10/11/2015 | 14:33
4
39
גם אולטרסאונד. לדעתי גם לאבי פצ'ו יש לפחות בדיקות דם אבל לא בטוחה ב - 100%
לגבי אבי פצ׳ו
10/11/2015 | 14:37
3
56
למה החלטת לבחור בוטרינר הקודם ולא בו?
דבר נוסף, ראיתי שיש לו מפראה גם ברמת גן. באיזה מהן הוא נמצא בפועל?
הסיבה
10/11/2015 | 14:47
1
46
כלבתי הקודמת הורדמה. ההתנהלות שלהם לקראת סוף ימיה חיזקה אצלי את מה שידעתי עוד קודם - שהם אנושיים מאין כמוהם, רגישים ואיכפת להם מאוד החל בקטן וכלה בגדול מהעבודה שלהם. 
ההתנהלות שלהם בזמן ההרדמה שלה, הספייס שנתנו לי וההכלה וההבנה שווים הרבה.
אחרי שהיא הורדמה הם אפילו טרחו ושלחו איגרת של "משתתפים בצערכם". 
וטרינרים בעלי רמה מקצועית גבוהה כנראה לא חסרים השילוב הזה של מקצועיות ואנשויות לדעתי חשובה מאוד. אני העדפתי וטרינר רחוק (יחסית) אנושי ואמפטי כלפי וכלפי בעל החיים מטופל מכל דבר אחר.
התחושה אצלהם במרפאה מאוד חמה ולא של סרט נע. לי זה חשוב.
תודה
10/11/2015 | 14:53
30
תודה על ההמלצה, זה דבר שחשוב לנו גם.
שכחתי
10/11/2015 | 14:48
35
ממה שהבנתי במרבית השבוע הוא בר"ג וביום ו' מקבל בהוד"ש אבל דבר איתו ותראה אולי גם יש ימים אחרים שהוא בהודש
אני יכולה להמליץ על פתח תיקווה
10/11/2015 | 14:28
1
47
מרפאה של ד"ר טלי שטיין חיים כהן 6 (מול גן הנשיא)  0525445447
טלפון חרום 0502772773
היינו אצלה בעבר והטיפולים היו יקרים גם כן
10/11/2015 | 14:31
45
פחות מקופט אבל עדיין לא כל כך זול.
המלצות בכפר סבא
11/11/2015 | 02:10
3
47
זה תלוי מה אתם מחפשים.

המרפאה של יובל סמואל פתוחה כל יום עד חצות, כולל שישי ושבת.
המחירים סבירים יחסית לכל מרפאה אחרת שאני מכיר בעיר.
המרפאה מאובזרת (דם, רנטגן, אולטרא-סאונד).
יובל עצמו בקושי מגיע למרפאה, וזה דווקא טוב כי הוא לא בן אדם הכי סימפטי.
הוטרינרים שלו יחסית צעירים, אך עושים רושם רציניים ואכפתיים.
עם זאת קיימת תחושה של סרט נע, במידה כזו או אחרת (תלוי בלחץ במרפאה).

המרפאה של גלית לוין גיחון לא זוכה לפרסום, וזה דווקא ייתרון לדעתי.
מדובר במרפאה לשעבר של אודי לבל שפרש.
יחסית למרפאה של יובל, יש פחות עומס, ואין תחושה של לחץ או סרט נע.
שעות הפעילות הן סטנדרטיות למרפאה וטרינרית (3-4 שעות בבוקר, 3-4 שעות בערב).
במרפאה יש מעבדת דם, רנטגן ואולטרא-סאונד.
גלית עצמה מאוד מקצועית ובעלת ניסיון רב (יש לה גם מרפאה בחולון).
במרפאה גם עובדת הווטרינרית הגר גור, בעלת כושר אבחון אנליטי, אמפטית, ומומלצת בחום. ניכרת בה אהבה אמיתית לבעלי חיים.
מבחינת המחירים, הם בהחלט לא זולים. זה הדבר המבאס היחיד בביקורים אצלם.

המלצה שלילית למרפאה של משה (מושיק) רפלוביץ.
מכיוון שחוקי הפורום אוסרים לפרט את הסיבה, אני אסתפק בזה.

מרפאה נוספת שקיימת בעיר היא של טל מאייר.
טל פעיל כמעט בכל אתר שקשור לבעלי חיים באינטרנט הישראלי, כולל בפורום רפואת חיות מחמד כאן בתפוז.
אין לי ניסיון אישי איתו, אך יצא לי לבקר פעם במקום, וטל עשה עלי רושם של אדם נחמד.
נראה שהמרפאה שלו היא one man show, לטוב ולרע.
אם אינכם תושבי כפר סבא, סביר שתתקשו למצוא חניה.

אם השיקול הכלכלי והזמינות חשובים, לכו למרפאה של יובל.
אם אתם רוצים יחס אישי ושיחות מעקב, לכו למרפאה של גלית.
אנחנו
11/11/2015 | 06:58
31
לא חווינו חוויה חיובית אצל יובל סמואל. יש שם ממש תחושה של סרט נע. אני לא ממש הרגשתי שאכפת להם
תודה על ההמלצות
11/11/2015 | 09:14
1
14
מה דעתכם על אורון פרגר (הוד השרון) וטל מאייר (כפר סבא)?
15/11/2015 | 09:24
6
המרפאה הווטרינרית של ד"ר דברת סיני
19/11/2015 | 10:48
4
17
ממליצה בחום על המרפאה הוטרינרית של ד"ר דברת סיני (ד"ר די), בן גוריון 35 בכפר סבא.
צוות נפלא ומקצועי.

אגב, למה לא מרוצים מקופט?
19/11/2015 | 10:50
3
10
אני שואלת כי בשנים שגרנו בתל אביב טיפלנו בקופט בשני הכלבים שלנו ובכל בעה"ח של המשפחה, והיינו מאד מאד מרוצים! (היינו בסניף באבן גבירול).
המחיר של המנוי זול אבל כל הטיפולים מאוד יקרים
19/11/2015 | 10:56
2
14
והם גם לא כל כך חוסכים בטיפולים, מבחינתם בכל בעיה צריך עשות את כל הטיפולים האפשריים (כמובן שהכל עולה כסף ולא מעט).

אוקיי
19/11/2015 | 11:06
1
12
מניחה שזה אינדיבידואלי:) בכל מקרה שיהיה בהצלחה!
זה נכון
19/11/2015 | 11:13
10
העניין גם שזה קרה כבר כמה פעמים לכן אנחנו מחפשים מישהו אחר.
כשהכלב לא מרגיש טוב
09/11/2015 | 13:25
1
152
אם הכלב שלך לא מרגיש טוב עליך לבדוק האם משהו השתנה בהתנהגות שלו.
עייפות וחולשה הם מקרים שכיחים לאבחון ראשוני במצב הכלב.
כמו כן, אם פצעים או גידולים נוספים הופיעו
יש חשיבות גבוהה לפנות אל וטרינר מומחה הקרובים לביתכם.

אל תזניחו את בריאות הכלב שלכם, רוצו ובידקו זאת בשעת הצורך.
שתי הודעות בפורום, בשתיהן לינק לאותו אתר, מעניין מאד
09/11/2015 | 20:08
24
המלצה על חנויות אמינות למבצע שמיכה לשמחה
09/11/2015 | 11:32
340
חברים,

פרויקט "שמיכה לשמחה" יצא לדרך (פרטים בהמשך) כשאנחנו מתרכזים בכמה אפיקי פעולה: איסוף שמיכות, מגבות ומצעים משושמים בנקודות איסוף שונות בארץ והבאתן לעמותות. תרומות של מיטות או מנורות חימום. ותרומות של שמיכות שנרכשות בחנויות טקסטיל או ציוד חיות.

יש לנו כרגע 2 חנויות אבל אנחנו מחפשים המלצות על חנויות טקסטיל או ציוד חיות שמוכרות שמיכות פליז ב10 ש"ח שנוכל ליצור איתן קשר ולשתף אותן במבצע. דגש על אמינות כי מדובר על תרומה טלפונית של שמיכות ושמירת השמיכות בחנות עד לאיסוף ע"י מתנדבים. ווליום התרומות יכול להיות גבוה (במבצע הקודם נתרמו כ1500 שמיכות בשבועיים) לכן מחפשים המלצות אישיות שלכם.

נשמח לתגובות ורעיונות בפוסט או בעמוד הפייסבוק שלנו. החורף מתקרב ומצב הכלבתולים בעמותות הוא בכי רע - בבקשה שנסו כתף וירטואלית והשתתפו בפרויקט הזה שכולו טוב ושיוכל אולי לעזור אפילו בקצת..

לעוד מידע או הצעות, פנו אליינו בפייסבוק, מייל blanket4dogs@gmail.com או טלפון 054-2109340

**פוסט ספציפי על הפרויקט יעלה בהמשך**

אכילת קקי
08/11/2015 | 18:14
3
99
הכלבה בת 6 חודשים נוטה לאכול קקי של כלבים אחרים. רעיונות? תובנות מה לעשות ואיך למנוע?
היא אוכלת כי זה טעים לה
09/11/2015 | 08:14
2
88
זה לא טוב כי יש את החשש של תולעת הפארק אז יש לדאוג לעשות את זריקת המניעה באופן קבוע כל עוד יש את החשש שהיא אוכלת קקי,וזה אמור לעבור לה כשהיא לא תהיה גורה,ואין הרבה מה לעשות חוץ מלהשגיח שבעתיים
אני מקפידה על
09/11/2015 | 08:21
1
72
תולעת הפארק בגלל ההעדפה הגסטרונומית שלה
קודם כל ללמד את פקודת "עזוב"...
09/11/2015 | 12:01
71
היא רק בת 6 חודשים... זה הזמן 
קודם כל ללכת ליוטיוב וללמוד בעצמך איך ללמד אותה לעזובבפקודה  את מה שיש לה בפה. אפשר גם כאן במאמר קריאה.
יש את מסלול המכשולים של אורן עדיקא התותח, תחפש את הסרטון הרלוונטי פה.

אישית - לימדתי את הכלבלב את פקודת "עזוב".
תמיד, אבל תמיד, הרשיתי לו לטעות (הוא אכל מרצונו הרבה קקי/עצמות עוף), תמיד קיבל תיקון (לא ענישה) ואף פעם לא געירה/צעקה כי אז הוא מאבד ביטחון או חושב שזה משחק...
הייתי סבלני לפעמים שבהם הוא יראה משהו שבוודאות ירצה לאכול, ואז עשה בעצמו את ההחלטה הנכונה שלא להכניס אותו לפה (הרבה פעמים תוך כדי שהוא מסתכל עליי לבקש אישור ולראות אם אני שם לב, כן הוא יודע שאני מפקח עליו).
לדעתי הכלב חייב לטעות (בהשגחתך המלאה) כדי ללמוד מה רע ומה טוב. ואתה זה במראה לו את זה, בהשתדלות על חיזוקים חיוביים ופחות על חיזוקים שליליים (ענישה).
אחרי כל פעם שהוא בחר שלא להתקרב לקקי של חתול/עצם של דג או עוף/חתיכת לחם בפארק, הוא מקבל חטיף טעים ושווה במיוחד.
תמיד!... נניח חתיכת נקניקייה או פסטרמה, או חטיף יקר של אוריג'ין.
לכן תמיד יש עליי חטיפים בטיול לפארק. להבנתי, כלב לא אוהב לעבוד בחינם.

בהצלחה
צעצועים לכלב שאוכל צעצועים.....
08/11/2015 | 00:55
2
83
יש לי שני כלבים מקסימים מעורבים ואין להם צעצועים בכלל.
בכל פעם שאני קונה משהו שנראה לי שחזק מספיק ויחזיק מעמד הצעצוע שורד בקושי יומיים!
הכלבה הגדולה שלי ממש עדינה, והיא נהנת ללעוס דברים בעדינות,
אבל הכלב הקטן, ביגל מעורב, פשוט הרסני! על בובות או עדורים אין מה לדבר, הוא מפרק אותם תוך דקות ספורות, לפעמים אפילו שניות.
וצעצועים שאמורים להיות מגומי קשיח הוא מפורר לחתיכות ואוכל!
קניתי להם את הקונג הכי גדול שקיים בתקווה שזה יהיה צעצוע חזק.
הוא הספיק לאכול חצי קונג לפני שזרקתי אותו.... בכלל צעצועים שחברת קונג התבררו כלא חזקים מספיק
עוד לא גיליתי חומר שהקטן העקשן הזה לא מצליח לפרק והכי גרוע שהוא אוכל את החתיכות.
שניהם מאוד אוהבים לשחק בצעצועים, וממש חבל לי בעיקר על הגדולה שמשחקת כ"כ יפה ובעדינות.
יש לכם הצעה לצעצוע באמת חזק שהקטן יוכל ללעוס כמה שהוא רוצה, אבל שלא יתפרק?

לקונג יש כמה דרגות
08/11/2015 | 10:03
1
70
הראשונה היא האדומה, השניה שחורה והשלישית כחולה, שמיועדת ללעסנים חזקים במיוחד ומכילה שבבי מתכת כדי שאפשר יהיה לראות את החתיכות בצילום רנטגן במקרה הצורך.
אני הייתי מנסה את הכחולה, שימי לב שלא מוכרים אותה בכל חנות ובנוסף שישנה סדרה תכלת לגורים וקשישים שהיא דווקא פחות עמידה, אז לא להתבלבל בין השתיים.
תודה, מה שהוא אכל זה השחור
08/11/2015 | 16:03
49
אחפש את הכחולים :)

כשל כליות כרוני
07/11/2015 | 10:50
3
87
היי,
הכלבה שלי-בולדוגית צרפתיה בת 8-אובחנה אתמול כחולה בכשל כליות כרוני.הגעתי לוטרינר מאחר שהכלבה איבדה משקל רב בתקופה האחרונה ואיבדה את השליטה על השתן.מתמיד היא בררנית באוכל ובעלת קיבה רגישה עד כדי הקאות תכופות וההקאות בתקופה זאת לא הטרידו אותי.לאחר ספירה וכימיה של הדם הוטרינר אבחן את המחלה.הוא הסביר שעלי להאכיל אותה רק במזון רפואי יעודי והמליץ על וט לייף ושימורי הילס ואמר שתוחלת חייה לא תפגע במאומה אם אקפיד לשמור על תזונה מתאימה.במקביל דאג להוסיף שסוג הכלבים הזה לא חי הרבה...אני מבולבלת,דואגת ועצובה מאוד.הייתי רוצה לשמוע אם למישהו יש מידע על הקשר בין טיפול בסטרואידים למניעת אלרגיה קשה שטופלה בו לבין הופעת הכשל,אשמח לשמוע המלצות על מזונות רפואיים מתאימים נוספים,אולי גם מבעלי פרנצ'ים שסובלים מאותה בעיה ואם אפשר אז גם מתכונים לאוכל ביתי משולב בויטמינים וטיפים....תודה.
מחלת כליות
07/11/2015 | 16:45
1
68
שלום לך
אני רק יכולה לומר לך כמי שהכלבה שלה חלתה במחלה בגיל 16
ראשית זו מחלה כפי שבני אדם חולים בה.
התסמין הראשי הוא אכן מתן שתן בצורה בלתי פוסקת במשך כל היום
+ חוסר תאבון עד הפסקת אכילה.
אצלי הייתה מאושפזת יומיים + אינפוזיה + זריקות נגד כאבים אך לא היה
הרבה מה לעשות. לא הספקתי להגיע לאוכל רפואי כי היא סבלה מאד מכאבים
ונאלצתי בצער רב לבצע המתת חסד.
קרובת משפחה שלי שהכלב שלה חלה גם כן - לקחה אותו לבי"ח לעשות דיאליזה
אחרי יומיים הוא נפטר.
לצערי אינני אשת בשורות. אוכל רפואי מסייע אך לא מרפא. ממשיכים עד כמה
שאפשר.
מאחלת בריאות מכל הלב!!!!
טיפונת,קשה לי אפילו לחשוב על זה.צר לי על מה שעברת.
07/11/2015 | 18:24
20
כלבתי הקודמת סבלה
08/11/2015 | 07:42
49
מכשל כלייתי. האמת ניסיתנו את וט לייף אבל היא לא ככ אהבה אותו. האוכל שהיא הכי אהבה היה של hills נדמא לי שהוא נקרא ריינל. יש בגדול 3-4 סוגי אוכל לחולי כליות. אני מציעה שפשוט תנסי לתת לה ותראי מה היא אוהבת. לגבי השימורים לא הייתי מתחילה על ההתחלה להוסיף כי בהמשך היא עשויה לפתח חוסר תיאבון ואז הוספת השימורים עשויה לסייע.

כמו כן את יכולה לבשל מרק ירקות עם עוף ולתת לה את התמצית של המים על האוכל היבש (גם זה עוזר).
אצלנו הכלבה לבסוף מתה מאיזשהו גידול. אפשר להחזיק לא מעט זמן עם מצב של כשל כליות כרוני אם מקפידים על תזונה.

קבלי חיבוק ענק. זו בשורה לא קלה לעיכול אבל לאו דווקא סוף פסוק 
קניית רועה גרמני ממאלף
07/11/2015 | 07:47
5
147
היי,
אני מעוניינת לקנות רועה גרמני שעבר אילוף.
ביקרתי אתמול אצל המאמן עמוס שיבולי וראיתי כלב שדי שבה את ליבי. הבעיה שלי איתו שיש הרגשה שקונים "חתול בשק". המחיר שהוא דורש מאוד גבוה. אין ערבות שהכלב לא חולה. אין בדיקת אגן. לכלב אין אפילו שבב... ואני ממש לא בטוחה אם אני מתחברת לסגנון האילוף שלו ואוכל לשמר אותו בבית.
האם מישהו מכיר את המאלף הנ"ל ויכול להמליץ עליו?
האם יש מאלפים מומלצים מצפון הארץ?

לאיזו מטרה אתה רוצה את הכלב?
07/11/2015 | 11:19
4
40
ככלב נוסף לבית שישמש גם כהרתעה
07/11/2015 | 11:32
3
125
אנחנו גרים בבית פרטי ולאחרונה פרצו לנו לשטח הגינה וגנבו לנו ציוד. אני מניחה שאם היה כלב בבית שנובח ומעיר אותנו זה לא היה קורה..
הכלב עצמו לא אמור להיות כלב "שמירה". הוא לא הולך לחיות בחוץ או לעבור אילוף תקיפה. אלא כלב שיגור איתנו בבית וישמש יותר כהרתעה.
יש לנו כלבה בבית שלא ממש מרתיעה ולמען האמת אפילו לא נבחה בזמן הפריצה כך שגידול כלב לא זר לנו.
לא חובה מאולף
07/11/2015 | 12:53
1
123
את לא חייבת לקנות כלב מאולף אלא לקחת כלב שהוא בדם כלב שמירה והגנה שבטוח ירתיע לכם כמו רועה קוקאזי רועה אסייתי וכו'
קווקזי או אסיאתי? שתקנה אקדח וזהו, הרבה יותר בטוח.
07/11/2015 | 17:46
34
לא ברור לי
07/11/2015 | 18:03
124
למה הסכום אותו הם דורשים גבוה, אם הכלב לא מתועד ולא מאומן להגנה.

אם אתה מעוניין ברוע"ג - קנה ממגדל כלב טוב וצור קשר עם מאלף.
אבל לצרכים שלך, כנעני יעשה את העבודה בצורה הרבה יותר טובה.

ניקוי אבן שן לפודלית
06/11/2015 | 08:06
4
69
הווטרינרית המליצה לי על ניקוי אבן שן לפודלית הקטנה שלי. התהליך מצריך הרדמה. האם עלי לחשוש מההרדמה מבחינת סיכון לכלבה?
ניקוי שיניים נעשה בהרדמה כללית אאל"ט
06/11/2015 | 09:40
1
46
אז כן, זה לא עסק נעים בכלל.
מצד שני, גם הצטברות אבנית היא עסק לא נעים. כלבים לא מתלוננים על זה אבל זה פוגע להם מאד באיכות החיים.
אולי כדאי לך להתייעץ גם עם וטרינר שמתמחה ברפואת שיניים.
לא יודעת עד כמה המצב חמור, אבל אולי יש מצב שחטיפים דנטליים
06/11/2015 | 09:41
50
יוכלו לשפר את המצב בהדרגה?
שוב, רצוי להתייעץ עם וטרינר-שיניים...
ניקוי שיניים אכן מתבצע בהרדמה מלאה
07/11/2015 | 16:48
38
נכון להיום אין דרך אחרת.
ככל הידוע לי הוטרינר גם מבצע בדיקות דם כלליות כדי לוודא לפחות
באופן בסיסי שהכלבה יכולה לעמוד בזה.
אני מאד ממליצה להתחיל לצחצח שיניים באופן יום יומי דבר שיכול לחסוך
ניקוי שיניים כל שנה. עם קצת עקשנות אפשר לעשות את זה.
שיהיה בהצלחה!!!!
תנסי לקבל קצת תשובות אצל שן-הב
09/11/2015 | 01:43
40
לגבי הרדמה כללית - בדיוק כמו אצל בני אדם (פחות או יותר) לטוב ולרע... בגדול זו בהחלט פרוצדורה בטוחה יחסית ומקובלת.
היא בטוחה יותר כשטכנאי הרדמה ייעודי עוזר לווטרינר לנטר את בעל החיים תוך כדי, אבל אני מניח שבארץ זה לא יקרה, אולי רק בבית דגן.
בגדול, אין לך מה להיות מודאגת... והאמת היא שאני גם לא חושב שיש לך ברירה. או שתתני לכלבה לסבול מבעיות שיניים/חניכיים, היא לא תתלונן אך איכות חייה תיפגע.

...A one-year study in a teaching hospital shows that dogs and cats typically experience a 1 in 9 chance of anesthetic complications, with a 1 in 233 risk of death.[7] A larger-scale study states the risk of death in healthy dogs and cats as 1 in 1849 and 1 in 895 respectively. For sick dogs and cats, it was 1 in 75 and 1 in 71 respectively. For rabbits, the risk were 1 in 137 and 1 in 14 respectively for the healthy and sick groups...

נתקלתי ברשת במקרה לא מזמן, בחיפוש אחרי מידע במרפאה שנקראת שן הב - מרפאת שיניים ווטרינריתנראים לי נחמדים ואיכפתיים נורא,עם המון מאמרים ומידע מועיל באתר... הבנתי שהם מתמחים בכל עניין טיפולי השיניים לחיות מחמד. יש להם סניפים בצפון, במרכז ובדרום.
אני מניח שאת יכולה להתקשר אליהם, לשאול כמה שאלות והם יענו לך בכיף.
אם תשאלי אותי, אז אני תמיד בעד ללכת לרופאים שמתמחים בפרוצדורות מסויימות מאשר לעשות הכל אצל "רופא כללי" (=ווטרינר "כללי").
 זו דעתי.
הערה: אין לי איתם ניסיון אישי, לא טיפלתי אצלם, רק נתץקלתי בהם כשחיפשתי מידע.
GPS Tracker
05/11/2015 | 20:39
3
102
שלום לחברי הפורום,

יש לי כלבה שמאוד אוהבת לטייל.... לבד
לי קשה למצא אותה ואולם ללוכד הכלבים רודף הבצע של השרות הוטרינרי דווקא די קל (100 ש"ח עבור "איחסון" ועוד 500 ש"ח קנס על שוטטות אם כבר שאלתם)

יש בשוק העולמי מגוון מכשירים עם מקלט GPS ומקום לSIM שיכול לגלות לי היכן הכלבה שלי נמצאת בכל זמן שארצה.

שאלתי,
האם יש למי מחברי הפורום נסיון טוב! עם מכשיר שכזה?
עד 200 נשמע לי סביר.

תודה
דורון
כמה הערות
05/11/2015 | 20:58
81
1. מכשירים טובים עולים 100 - 150 דולר
2. תבדוק שהמכשיר נגד מים
3. יש הרבה מכשירים עדינים ויש מכשירים גדולים מדי, ושניהם לא טובים
4. תוסיף למחיר של הקניה גם כרטיס SIM קבוע, אתה הופךאת הכלבה שלך למכשיר טלפון נייד ששולח הודעות, כך שהקניה היא העלות הכי קטנה, העלות האמיתית היא תשלום קבוע לחברת הסלולר.
המכשירים כל הזמן מתעדכנים, אין טעם להמליץ על מכשיר מלפני שנה.
סליחה, אני לא מבין מזה "הכלבה אוהבת..." ומה אתה אוהב?
06/11/2015 | 05:36
87
לטייל עם כלב זה כמו לטייל עם ילד בן 5, עם יכולות פיזיות של אצן.
אבל עזוב, שאלת על ג'י.פי.אס. ונענית בהשוואה לטלפון סלולרי. כמה שעות ביום הכלבה בחוץ? 3 שעות? 4 שעות? לעצמך, אתה מוכן להצמיד לראש סלולרי עובד 3-4 שעות ביום, למשך 10-15 השנים הבאות? פשוט תוודא שהכלבה נענית לקריאה לבוא אליך ולעולם אינה יוצאת מחוץ לטווח העין שלך.
אגב, לגבי הלוכד, אתה יכול להודות לכל האלים, על שמיידעים אותך כשהיא נלכדת. ישנם לא מעט מקרים שבהם הכלב נלכד ע"י צייד הרשות ואם הוא נראה מהסוג המבוקש, הוא פשוט "מתאדה"...
תודה לANZ1 ולדגלמנגה אבל...
06/11/2015 | 06:57
77
באמת שאלתי כדי לקבל תשובה על השאלה,
אם יש למי מבאי הפורום נסיון טוב עם מכשיר שכזה אשמח לקבל המלצה
גם דגמים ישנים יוכלו לתת תמונה ברורה יותר איך לבחור מכשיר שכזה כי המגוון הוא עצום.

תודה
דורון
צרכים במיטת הכלב
04/11/2015 | 00:50
13
160
אני רוצה לרכוש מיטה לגור פודל טוי, שאני אמורה לקבל אותו בעוד כשבועיים, והוא יהיה בן חודש וחצי.
רציתי לשאול, איך אפשר למנוע ממנו, לעשות את צרכיו במיטתו ???
ואיך, אפשר להתמודד עם זה?
יש איזו המלצה למיטה מיוחדת לגורים???

בתודה מראש,
אורלי
תגובה בנושא מועד הפרדת גור מאמו
05/11/2015 | 14:05
8
123
שלום לך,

אני מבקש להגיב, אך לא לשאלה שאלך, משום שאינני מגדל את הכלבות שלי בתוך הבית, ולכן מעולם לא נדרשתי להתמודד עם בעיה של עשיית צרכים בבית (ובנוסף, לכלבות שלי אין מיטות).

גיל 6 שבועות הוא גיל מוקדם מדי להפרדת הגור מאמו.
המועד הנכון להפרדה הוא בגיל 7-8 שבועות.
ההבדל הזה של שבוע-שבוע וחצי הוא קריטי.
אני ממליץ שתתעקשי עם המגדל שהגור יישאר עם אמו ועם שאר השגר עד שיחלפו לא פחות מ-7 שבועות מההמלטה.

בברכה,

אורי.
התעקשתי..לצערי, ללא הצלחה !!!
06/11/2015 | 02:46
7
113
אותו אדם פרטי, שאני רוכשת ממנו, לא הגיב לבקשתי ברוח טובה ולקח את זה לכיוון, שאם אינני מעוניינת בגור, אז עומדים אצלו בתור. הוא הוסיף ואמר, שהגור שלי הוא זה, שישאר אחרון, עם האמא, כיוון, שהאחרים שרכשו, יקחו את הגור שלהם אפילו לפני כן. מצד אחד, אני מבינה אותו...ומצד שני, מקווה, שבכל זאת יהיה בסדר, עם הענין ה"קריטי" הזה, שטרם הבינותי מהו ???!!!
רק שתדעי שעל פי כל מה שאת מתארת
06/11/2015 | 03:38
5
121
את קונה משרלטן שטובת הכלבים ובטח שטובתך אינם בראש מעייניו.
מדובר בגיל קריטי בשביל גור כדי ללמוד מיומנויות והתנהגויות נאותות מאמו וממשחקים עם אחיו. אחרת יש סיכוי גדול לכך שהגור שלך יפתח בעיות תהנהגות שיהיה קשה אחר כך לפתור, אם בכלל.
את משלמת כסף לנוכל, שרוצה להרוויח כסף על גב הכלבה והגורים ועל גבך, מבלי לקחת בחשבון את הצרכים שלהם ואת טובת כולכם, ואת משתפת איתו פעולה ומשחקת ישר לידיים שלו.
ההחלטה, כמובן, היא שלך.
הייתי שוקלת לא לקנות ממנו ולפנות לבית גידול
06/11/2015 | 11:23
89
אם יש לך אופציה כזאת, ועומדים אצלו בתור כמו שהוא אומר, אולי שווה לשקול מחדש את הקניה ממנו. נשמע שהשיקולים שלו כלכליים נטו... כל הקודם זוכה.
ואין לדעת איך הוא מתייחס לגורים הקטנים ולאמא שלהם. לפי הצורה בה הוא מדבר איתך, הוא לא נשמע לי חובב כלבים גדול ולא הייתי מפרנסת אותו. 
אם תקני גור מתועד מבית גידול, תדעי שההורים עברו בדיקות רפואיות כדי לצמצם סיכויים למחלות גנטיות שנפוצות בגזע, ושמגבילים את מספר ההמלטות בשנה כדי לא לפגוע בבריאות של האמא. באמת לא רצוי להפריד את הגורים מאמם בגיל כל כך צעיר. 

אני לא משחקת לידיים של אף אחד
06/11/2015 | 17:49
3
95
רציתי פודל טוי אדום אש ולכן, יצרתי את הקשר.
חשוב לי לציין, שכשהגעתי ראיתי שהאמא היא בכלל לא חומה ולא קרובה לאדום אש. אלא, היתה בצבע משמיש בהיר ובעל הכלבה אמר לי, שהיא התחילה להתבהר בגלל הלידות.
האם זה נכון???
כשראיתי את הגורים, הם היו נראים חום בהיר.
לציין שוב, שזה הגור האחרון, שישאר עם אימו ולכן, לא יהיה לו את שאר הגורים לשחק איתם.
אותו בעל הכלבה אמר, שהגור צריך להישאר אצלו עד שיגדלו שיניו ויפסיק לינוק מהאם, שזה לערך כחודש וחצי. הוא פשוט העמיד לי עובדה לבוא לקחת את הכלבה בשבוע ה- 6 של החודש והוסיף שבכל ההמלטות היתה המדיניות הזאת ושגם את הכלבה שלו הוא לקח אחרי חודש וחצי (לא בדקתי) ושהכל היה בסדר איתה. אבל, האמת,שהיא היתה ממש חמודה וידידותית אלי.
הוא גם דרש מקדמה של 500 שח.
בכל אופן, צריך להבין, שמדובר בדירה פרטית ושזה לא קל להחזיק מס' גורים בו זמנית בבית, שצריכים לעשות את כל צרכיהם שם ולאחר מכן, שצריך לנקות אחריהם ולכן, אולי הגביל אותי בזמן.
האם הכלבה נראית ננסית ולפי הנאמר, האב הוא פודל טוי ובתעודת החיסונים, היה כתוב שהיא: "פודל טוי".
1. האם מותר לעשות זיווג כזה? בין גזעים שונים?
2. האם וטרינר יכול לכתוב, את מה, שאומרים לו? או שהוא ממש בודק את הגזע ויודע באיזה סוג וגזע מדובר ולפי זה כותב בפנקס ???
3. באיזה בתי גידול, מגדלים פודלים ??? כי מהמעט שראיתי באינטרנט, לא מצאתי גזעים של פודל שם.
לציין, שלפני כן, התקשרתי לחנות בראשון לציון, גם בנוגע ל"פודל טוי" והוא אמר לי, שהוא נותן את הכלב אחרי החיסון הראשון. אבל, לא אהבתי את השירות שלו, כיוון, שכששאלתי שאלות, הוא ענה בזלזול משווע ולכן, החלטתי לרדת ממנו ולפנות לאתרי מכירות.
*** לציין, אני גידלתי לפני מס' שנים, כלב פודל מעורב, שקיבלתי אותו מכלביה כגור, כשהיה בן חודש לערך ולא היו אתו שום בעיות התנהגות. (גילוי נאות- הוא הסתובב בין גורים נוספים, כשהרמתי אותו בידי) והיה כלב מתוק וחכם להפליא. אהבנו אותו מאד עד, שבגיל 17 עזב את הבית ולא חזר. עד היום, לא הבנתי מדוע....?!

בתודה מראש,
אורלי

הכוונה שלי שאת מתעסקת עם מגדל לא מקצועי וחסר אחריות,
06/11/2015 | 20:18
68
שהרווח שלו יותר חשוב לו מטובת הכלבים, ושאינו דואג לטובת הרוכשים ממנו.
ולאור כל מה שכתבת גם בתגובות קודמות וגם בתגובה הזאת הייתי מתרחקת ממנו כמו מאש. לא ברור בכלל איזה כלב הוא מוכר לך.
וואו, אורלי, לא הייתי קונה ממנו
06/11/2015 | 21:32
121
ההתנהגות שאת מתארת היא חד משמעית לא התנהגות של מגדל אחראי, לא יודעת מה בדיוק את מקבלת ממנו אבל כל סיכוי שלא את מה שאת מחפשת, ועל הדרך את מפרנסת נוכל שלא אכפת לו מכלבים
עצתי - התרחקי ממנו כמו מאש.
אם חפצה נפשך בפודל גזעי, פני למועדון הישראלי לפודל ובררי איתם על המלטות גזעיות מתועדות מתוכננות : http://www.israelpoodleclub.com/
אם את לא ממש חייבת את תו התקן, ישנם פודלים מעורבים מתוקים רבים אשר ממתינים לבית אוהב בעמותות; גם גורים וגם בוגרים (ויש המון יתרונות לאימוץ כלב בוגר, אילוף לצרכים הוא אחד הבולטים שביתרונות). כפי שהעדת בעצמך, כבר היה לך כלב מעורב מתוק ומקסים, ולכן ברור לי שאת יודעת כמה שהם נפלאים.
לגבי הפרדה מוקדמת מהאם והאחים לשגר, הפגיעה היא בחיברות של הגור, ויכולה להתרגם למיני בעיות התנהגות כגון נשכנות, חיברות לא טוב עם כלבים אחרים, בעיות תקשורת וכו'. אם גור כבר ננטש בגיל צעיר ברור שמוטב להצילו, אבל אם יש אפשרות, העדיפות היא לאפשר לו התפתחות תקינה.
אני יכולה לחלוק איתך שהכלב הצעיר שלנו, שאימצנו כגור בן חודשיים, נמצא נטוש בגיל חודש והיה זקוק לטיפול מקיף על מנת לשרוד; למרות מיטב מאמצי החשיפה שלנו יש בהחלט אתגרים בהתנהגותו שיכולים להיות קשורים לחיברות לקוי בגיל מוקדם. מה שעולה לנו היום בהרבה מאמצים, כאב לב וכסף היה יכול להחסך באמצעות חיברות טוב יותר.

לסיום, נכנסתי לאיזור של "גורים למכירה" באתר מועדון הפודל הישראלי ונראה כי יש להם גורים למכירה שעונים על ההגדרה שלך (פודל זעיר אדום) - הייתי יוצרת קשר ומבררת, אם את נעולה על גור כזה ולא מעוניינת לשקול להציל חבר מעמותה
תעודת חיסונים אינה מעידה על הגזע או על כך שמדובר בכלב מתועד
06/11/2015 | 23:06
110
שלום לך,
כדי לדעת מהו גזעו של כלב צריך להסתכל בתעודת הגזע שלו המונפקת ע"י ההתאחדות הישראלית לכלבנות וע"י מועדון הגזע הספציפי.
אם אין לכלב תעודה כזו, אז הוא אינו כלב גזעי, ואין זה משנה איך הוא נראה ומה הבעלים שלו מספר.
וטרינר אינו קובע מה גזעו של כלב, ומה שהוא רושם בתעודת החיסונים הוא חסר משמעות.
אין שום חוק לגבי זיווגים, ובוודאי שמותר לזווג גזעים שונים או כלבים מעורבים (ללא קשר לשאלה המוסרית).

אם את רוצה לקנות כלב פודל גזעי, פני למועדון הרלבנטי בהתאחדות הישראלית לכלבנות.

בברכה,

אורי.
מצטרך לדברים שכתבה קאלה
06/11/2015 | 14:54
72
שלום לך,

אם הייתי במקומך, הייתי מוותר ללא היסוס על רכישת הכלב מה"מגדל" הזה.
זהו אינו מגדל מקצועי, וזה מעלה ספק גדול בלשון המעטה, באיכות ה"סחורה" שתקבלי.
כאשר כלב מופרד בגיל צעיר מדי מאמו ומהשגר שעמו גדול הוא טרם השלים את תהליך החיברות שלו וטרם השלים את תהליך הלמידה של התנהגות עם כלבים אחרים.
לכן, קרוב לוודאי שהכלב הזה, כבר עתה, לאחר שכל שאר השגר נותק ממנו, יהפוך לכלב עם בעיות התנהגות עם כלבים אחרים.
אני לא הייתי רוצה כלב כזה.

בברכה,

אורי.
אני אתן לך נקודת מבט אחרת.
06/11/2015 | 22:15
3
99
את ניסית למצוא כלב גזעי בזול ושמת 500 שקל מקדמה.
גילית שהכלב הספציפי הוא לא ממש מה שחיפשת, שהמגדל שלו מסרב להשאיר אותו עוד שבוע אצלו ומכניס אותך לסיכון של בעיות התהגות בשל כך ואת כל כך לא רוצה לצאת פראיירית ולהפסיד את ה 500 שקל שאת מוכנה להסתכן עם כלב שעלול לסבול מבעיות התהגות שיעלו לך פי 20 אצל מאלפים במהלך השנים והרבה מאוד מאמץ.

לדעתי תחתכי את ההפסד שלך ב 500 שקל ותמשיכי הלאה.
פעם הבאה תמצאי מגדל רציני ותשלמי לו בהתאם.

קודם כל, תודה רבה לכולכם אנשים, יקרים
07/11/2015 | 14:34
2
82
הרבה קונים, דרך אתרי מכירות ולא דרך המועדון הישראלי לכלבנות,
שהמחיר עולה פי 3 וזאת הבנתי לאחר השיחה, שיצרתי אתמול עם אחת מבתי הגידול. עם כל הכבוד, 7000-8000 ש"ח זו הוצאה לא קטנה ואיני חושבת, שאוכל לעמוד בכך וזה מלבד, הדברים הנוספים הנלווים.
בעל הגור אמר לי בפרוש, שלאחר שאקבל את הגור, כבר באותו היום, שאלך לווטרינר על מנת לוודא, שהגור בריא ושהוא גזעי ובמידה ואחד הדברים לא מתקיים, אז שאקבל את כספי בחזרה. אני קיבלתי את דאגתכם, בהבנה רבה ובכל זאת, הייתי מעוניינת לדעת:

1. האם אפשר לדעת, כבר בגיל חודש וחצי, אם שק האשכים במקום?
2. האם אפשר לראות ליקוי במנשך ?
3. האם הוטרינר, יוכל לזהות, האם הכלב גזעי?
בתודה מראש,
אורלי

גזעיות
07/11/2015 | 19:13
1
75
כל כלב מורכב מהרבה גזעים שונים, אין גזע שהוא טהור או שונה מהותית פיסיולוגית או ביולוגית.
כל מהות הענין של כלב גזעי זה תעודה שנותן לו בעל מקצוע שבדק את ההורים שלו ואת התעודות שלהם, אין שום דרך שוטרינר או מישהו אחר ידע אם כלב גזעי, פרט להוכיח באופן מוחלט שהוא הבן של ההורים שלו ולהם יש תעודת גזע.
כלב שאין לו תעודה הוא לא כלב גזעי.

ולמען הכנות
10/11/2015 | 01:10
33
הוטרינר לא יוכל לנבא לך כל בעיה רפואית שעלולה לצוץ. יוכל אולי לשלול בעיות מסויימות, אבל לא להבטיח באופן כללי בריאות טובה. אבל זה נכון באופן כללי; כשאת קונה גור מתועד, את משלמת על הסתברות גבוהה יותר לגור בריא שעונה על הפנוטיפ שמעניין אותך. אין הבטחות.
בעיני, אם את כבר הולכת על גור לא גזעי ממילא, לא ברור לי למה לעודד אנשים כאלה...
אילוף עם חטיפים - שאלה
03/11/2015 | 16:19
1
68
אז הבנתי את הקטע של האילוף החיובי עם החטיפים.
השאלה היא איך מגיעים למצב שהכלב מבצע ללא החטיף ?
הוא ממש חכם ויודע בדיוק מתי יש לי ומתי אין לי חטיף. וכשאין לי חטיף ביד, הוא ממש עושה טובה אם בכלל מבצע מה שביקשתי.

מישהו יודע להסביר איך פותרים זאת?
מדללים... שלוש פעמים חטיף, פעם רביעית...
03/11/2015 | 20:32
58
ללא חטיף, ואז הולכים ויורדים...
עדיין מחזקים מדי פעם בחטיף בסיום התהליך...
בס"ד ..שלום דחוף דחוף הזמן עובר והכאב... נשאר
03/11/2015 | 14:11
10
337
בבקשהביום רביעי שעבר נגנבה לי הגורה הפיטבול בת ארבעה חודשים מחוץ לבית אחרי שיצאה אחרי הילד לבית הספר שלו עירוני ט היא נעלמה ברחוב חנוך ליד האצ"ל ליד חנות השאוורמה והפלאפל של גינדי למי שמכיר .. הגורה לא בהסגר ולא בעירייה לכלבה אין שבב הכלבה בצבע חום בהיר זהב פנים קצת אדומות רד נאוז פיטבולית גיזעית הכלבה כנראה באיזה בית באיזור דרום תל אביב מבקש לקבל מידע דחוף הילדים עצובים ובדיכאון כי הגורה הפכה להיות חלק מהמשפחה אז הפלאפון שלי הוא 0547333120 למי שיש מידע על שכן או חבר אפילו שמצא או קנה גורה פיטבולית רד נאוז בגיל ארבעה חודשים דורון שמי זה חשוב לנו מאוד להחזיר אותה בריאה ושלימה ..מצורפות תמונות שלה ושל אחותה התאומה

קארמה
03/11/2015 | 14:36
6
245
זה הכי הגונב מגנב - פטור.
לא משובבת, לא מעוקרת, מסתובבת ככה שיהיה ניתן לגנוב אותה...בדיוק מה שאתה כנראה תכנתת לעשות איתה, מישהו אחר יעשה כי איפשרת את זה.
הגורל של המסכנה יהיה בכל מקרה בזבל.
עדיף לה להגיע להסגר בו איזו עמותה תיקח עליה חסות, תשבב, תחסן, ובעיקר תעקר.
נא להקפיד על תרבות דיבור נעימה ועל תקנון הפורום
03/11/2015 | 20:52
162
שלום לך,

הודעתך אינה עולה בקנה אחד עם תקנון הפורום - כך אין מקפידים על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.
להזכירך, בפורום אין להשתמש בשפה בוטה, ואין להשמיץ או להתקיף באופן אישי גולשים אחרים - גם בכך חטאת.
אני מבקש ממך לחשוב פעמיים לפני שאת מעלה הודעות שיש בהן כדי אפילו רבב של השמצה, התקפה או פגיעה בגולש אחר (וגם כינויו של גולש אחר כ- אמור להיות אירוע נדיר ביותר).
הודעות נוספות ברוח הודעתך האחרונה - יימחקו ללא התראה.

אין להגיב להודעה זו.

בברכה,

אורי
גיבוב של שטויות
03/11/2015 | 23:10
2
196
כלבה בת ארבעה חדשים יכולה עדיין להיות לא משובבת ובוודאי שלא מעוקרת. 
קשקשנית.
נא להימנע מ"מחמאות" אישיות, לשני הכיוונים.
04/11/2015 | 05:52
40
יפה ווגאף ! אבל עדיין פותח השרשור לא לקח בחשבון שהסוג
05/11/2015 | 06:32
109
הזה גניב.
קארמה... איכס לא מפסיק לחשוב עליך איש רע
05/11/2015 | 12:04
1
128
באמת וברצינות ...יש אנשים רעים שפגעו במטוס ובו 240 איש שלא הכירו או ראו מעולם ... בגלל דיעות חולניות ...בארץ יש אלפי אנשים טובים שמגדלים את הגזעים האסורים ורובם מעקרים (החילונים יותר מהדתיים זה בדוק ) ולא כולם מרביעים ושולחים לקרבות כלבים יובל מנדלוביץ תיאר בדיוק בסרט הענק שלו על הפיטבולים מיהם האנשים ולאיזו דת הם שייכים ואני בטוח שאתה תומך בהם ובמלחמת החופש והדת שלהם ...אנחנו משפחה שאוהבת כלבים ובמיוחד גזע הפיטבול החזק והטוב ביותר מכול הגזעים לדעתי ..אתה שונא עשירים שונא עניים שונא דתיים וחנפן בעבודה ..אל תכלול ותפגע באנשים שאתה לא מכיר ותתחבא אחרי שם קארמה אני עושה טוב ועושים לי טוב מאות אנשים מציעים לי כלבי פיטבול במתנה בינתיים אני מתייעץ עם הילדים שלי אם הם מוכנים להביא כלב אחר במקום לוקה היפה והטובה ...אם הם יסכימו לקבל כלב אחר ...זה יהיה רק מה שאנחנו אוהבים ...לשמחתך הרבה פיטבול לא נושך והורג
אני מבקשת לעצור כאן!
05/11/2015 | 17:33
89
ההודעה הבאה המכילה תוכן בוטה וירידה לגופם של גולשים תימחק. נא לשמור על כללי הכתיבה בפורום.
אני מציעה שתפרסם במקומות נוספים, כמו פייסבוק, ותתלה מודעות
04/11/2015 | 04:15
99
בסביבת מגוריך.
אני מאוד מקווה שהגורה תמצא כמה שיותר מהר ושיותר לא תתנו לה לצאת החוצה ללא השגחה ותשבבו אותה בהקדם האפשרי.
מצער לשמוע
04/11/2015 | 14:54
1
107
תעלה תמונות לקבוצות פייסבוק בייחוד כאלו של כלבים אבודים.
אני ממליצה גם לפנות לוטרינרים באזור ולהשאיר שם פרטים של הכלבה.
אם מישהו יבוא איתה לטיפול אולי יצרו איתך קשר.
בהצלחה
תודה לעוזרים ממשיכים לחפש ...מגיל חצי שנה מעקרים כלבה .
05/11/2015 | 02:06
114
מקווה שלא יגנבו לרשע פה כלב ששמח שאנחנו כואבים ועצובים ...ביקשתי עיצות לא יותר מזה וכן רוב כלבי הפיטבול לא מסוכנים המגדלים הלא נכונים מסוכנים להם ..אני לא בעד המלטות ומכירות של גורים בכמויות מסחריות ..על הרועה בלגי אין תלונות הכלב נמכר בכמויות לא רגילות פיטבולית ממליטה פעם בשלוש שנים זה אסור תישאר עם רועת ההלגי שלך ושב בצד בלי תגובה כי סתם ציערת אותנו בתגובה המעצבנת שלך...ווואלה מקווה שלא יגנב אף כלב מאף אדם
התנהגות בלתי רצויה כאשר הכלב נשאר לבד בבית
03/11/2015 | 11:45
3
98
שלום לכולם
יש לנו גור בוקסר בן חצי שנה, מקסים ואנרגטי מאד.
הבעיה העיקרית שלנו היא כאשר משאירים אותו לבד בבית.
הוא אינו מסוגל/רוצה להשאר לבד אפילו לכמה דקות.
מייד הוא מתחיל לעשות נזקים ועושה דברים שהוא אינו עושה בדרך כלל כאשר אנחנו בבית.
לדוגמא, מטפס על משטח העבודה של המטבח, עושה שמות, אוכל מהסירים או כל מה שנמצא על המשטח, מעיף למטה כל מה שהוא מוצא, פותח אורונות ואפילו את המקרר.
פותח דלתות, מטפס על המיטות ועוד כל מיני דברים אסורים.
אין לנו אפשרות לתקן את הבעיה באמצעים חיובים כי אנחנו לא נמצאים במקום.
חבר המליץ לנו להשתמש בקולר אלקטרוני , להתחבא בחוץ ולהציץ לראות מה הוא עושה וברגע שהוא עושה משהו אסור, לתת לו התרעה חלשה בקולר.
נשמע קצת מזעזע אבל לנו אין פתרונות אחרים, זה פשוט בלתי אפשרי להשאיר אותו לבד בבית.

אולי יש למישהו עוד רעיונות ?

תודה

תיחום
03/11/2015 | 12:46
1
67
להרגיל אותו בצורה נכונה לתא הטסה או רשת, ולהקפיד לפרוק לו הרבה אנרגיה פיזית וגם מנטאלית לפני שאתם יוצאים מהבית.
תיחום
03/11/2015 | 13:05
50
היה לו כלוב עץ שבניתי במיוחד אבל זה לא עזר והוא נבח ובכה בלי הפסקה כל פעם שהושאר לבד.
לא לשכוח שזה לא כלב קטן.
אנרגיה הוא פורק בצורה קבועה כמעט כל יום , אבל גם אחרי טיול ארוך עם ריצה חופשית הוא יעשה נזקים אם יושאר לבד.
וחוץ מזה, כמה זמן אפשר "לכלוא" כלב בכלוב  ?

לפני התיחום- שאלה:
03/11/2015 | 21:51
53
האם אתה מנסה להוציא לכלב מרץ? האם אתה יודע שבוקסר הוא אחד הכלבים הכי אנרגטיים ששיש?

בוקסר הוא כלב עבודה- משמעות: אתה יכול לתת לו לעבוד 24/7 (כמעט רצוף) והוא ישמח לעשות זאת... כלומר קשה עד בלתי אפשרי להגיע למצב שהכלב עייף. איך בכל זאת עושים זאת? קל להגיד- קשה לעשות....
הייתי מתחיל בשיעורי אילוף. שב, אליי, לא לזוז, תן יד, סיבוב ועוד ועוד.... תן לו שעה כל יום (לא חייב להיות רצוף). תמשיך בזה שתשאיר לו אתגרים כשאתה לא בבית- חפש את האוכל, משחקים, אולי אפשרי עוד כלב? כשאתה יוא תנסה לארגן מפגשי כלבים- כמה שיותר מפגשים וכמה שיותר משחקים איתם....

אח"כ הייתי חושב על תיחום, אם הבעיה תימשך.... הסיבה: התיחום לא מאפשר לכלב להוציא מרץ, ואז כשתשחרר את הכלב הוא יהיה כל כך להוט להוציא מרץ שהוא לא יקשיב לך.....

קח בחשבון שלקחת כלב אנרגטי, ועוד גור. אז בכלל יש לו מרץ. סבלנות, עוד כשנה שנה וחצי המרץ שלו יירד גם ככה.... כרגע- המון הוצאת מרץ (אילוף, כלבים אחרים, משחקים, אתגרים) והמון סבלנות.
אגרת חיסון ואגרת רישום
03/11/2015 | 11:26
4
74
עברנו עיר וגם הגיע הזמן לחיסון הכלבת השנתי(כלב לא מסורס). הסבירו לנו שאנחנו עכשיו צריכים לבצע רישום אצל הוטרינר העירוני ולשלם על זה אגרה, בנוסף לאגרת החיסון.
קראתי פעם שאם מבצעים את החיסון והרישום במקום החדש באותו הזמן אז אין צורך לשלם על שתי הדברים בנפרד.
נשמח לקבל תשובה מבעלי הניסיון בפורום

תודה מראש
נראה לי שרק רישום\דיווח על מעבר לעירייה אחרת לא עולה כסף
03/11/2015 | 20:56
1
42
אני לא זוכרת ששילמתי על זה לפחות...
ככל הידוע לי הם גובים על זה עוד אגרה מלאה
03/11/2015 | 22:22
37
אבל ברגע שזה ביחד עם הכלבת אז משלמים רק פעם אחת, כך שעדיף לאחד בין השניים.
נכון, תשלם רק אגרה אחת
04/11/2015 | 10:39
29
אנחנו אימצנו כלב (לא היה מסורס) שהיה רשום בעיר אחת ואנחנו גרים בעיר אחרת. חיכינו עם העברת הבעלות כמה חודשים (ושינוי הפרטים בשבב) עד לחיסון הכלבת בעצת הוטרינר, ואכן שילמנו אגרה אחת. 
אגב, בזמן הזה עשינו סירוס, זה חלון זמן מתאים למי שמעוניין בכך. 
את משלמת רגיל
04/11/2015 | 14:29
28
כמו ששילמת אצל הוטרינר הקודם ככה את משלמת גם אצל הוטרינר הזה פשות משנים לך כתובת במאגר
נפתח פורום תזונת כלבים
03/11/2015 | 10:36
5
139
שלום לכולם,

לכל המעוניין, נפתח פורום תזונת כלבים בתפוז.

בברכה,

אורי.
אם כבר, אז הוא נפתח לפני שנה
03/11/2015 | 13:22
4
148
ותפוז גם ניסו לקדם אותו בעמוד הראשי של הפורומים, ללא הצלחה יתירה. הפורום כולו בן עמוד אחד בשנה השלמה שהוא קיים.
תוסיף את הטראפיק האפסי לעובדה שלא ברור מי המנהל, מה הידע ומה האינטרס שלו, ותקבל פורום מיותר לחלוטין, שגם קידום שלו בפורום הזה לא יצדיק את קיומו.
ואוו, איזו תגובה סוערת.
03/11/2015 | 20:40
1
118
שלום עומר,

ראשית, אינני מנסה לקדם שום פורום.
נתקלתי בפורום הזה באקראי, ולא ידעתי כלל על קיומו קודם לכן. מאחר שהוא עוסק בתחום שנוגע לגולשים בפורום כלבים, מצאתי לנכון להסב את תשומת ליבם של הגולשים כאן לעצם קיומו. זה הכל.
שנית, הפורום נפתח (או נפתח מחדש) רק לפני חודש.
האם פורום תזונת כלבים הוא פורום מיותר ?
לי נראה שהוא מיותר (בהתחשב בקיומו של פורום כלבים), אבל אני אינני קובע אלו פורומים ייפתחו ואלו ייסגרו.

בברכה,

אורי.

ראשית, אני מתנצל
04/11/2015 | 20:43
79
חשבתי שזה תפוז מנסים למכור את הסחורה המקולקלת דרכך כמנהל.

לגבי הפורום, לא שמתי לב לענייני הפתיחה והסגירה שלו, אבל גם אם הוא נפתח מחדש לאחרונה אז זה לא היה אחרי הרבה זמן בחוץ כי אני כבר נתקלתי בנסיונות קידום שלו בעמוד הראשי של הפורומים. הוא כל כך תלוש שהוא יוצר אצלי הרגשה של פורום מהסוג שבעל עסק משלם לתפוז כדי להחזיק אותו כפלטפורמה פרסומית.
מנהלת הפורום חתומה בכחול, ממש כמו כאן, אממה?
04/11/2015 | 03:43
1
134
היא "בת 36 ועם נסיון של 36 שנים בגידול כלבים" (מתוך העמוד שלה בתפוז)

אתם יכולים להקיש מהצהרה שכזאת על רצינות הפורום והנהלתו...
חחחחחח,מעולה!
04/11/2015 | 21:00
25
טיפול בפרעושים
03/11/2015 | 09:40
4
72
שלום

האם בחורף גם לבצע טיפול באמפולה?
בעיקרון, כן... אבל...
03/11/2015 | 09:48
3
68
להפעיל שיקול דעת.

במידה ושמת לו/לה אמפולה לפני כחודש... לפני שאת שמה אחת חדשה, את עושה לכלב בדיקה יסודית?
תחטטי בו קצת, תחפשי פרעושים, קרציות, כינים... מאחורי האוזניים, בתוך האוזניים, בכפות הרגליים, בין אצבעות הרגליים, בחיבור של הזנב, מתחת לבתי השחי... אם את רואה סימנים או עקבות של מזיקים, אז אפשר בהחלט.

יצרני התכשירים להרחקת מזיקים מוכנים להתחייב על חודש של יעילות... מנסיוני היעילות של אמפולות הן אפילו לחודשיים, בלי שום בעיה בכלל.
אבל על זה היצרנים לא מוכנים להתחייב (אני מניח כי היעילות יורדת בסולם מעריכי, כמו הרבה חומרים שמגיעים לחצי החיים שלהם).
בדיוק כמו עם פילטר בריטה (מחליף פעם בחודשיים). בדיוק כמו עם פג תוקף של מוצרי חלב (זו רק המלצה!).

אז תבדקי, ותחליטי. שיקול דעת.
יש לו קולר או שאת משתמשת רק באמפולות?...
יש לכלב כולר KILTIK ופעם בחודש אני
03/11/2015 | 13:34
2
58
שם אמפולה.
 בריטה פעם בחודשיים..... אני מחליף כל חודש.. אפשר פעם בחודשיים.....?

לגבי קולר ה- Kiltix ופילטר הבריטה...
05/11/2015 | 14:39
1
51
הערה חשובה: קולר ה- Kiltix מכיל את החומר Flumethrin... מכאן, שאם אתה מחזק לכלב את הטיפול באמפולה שיש בה את אותו החומר בדיוק, אז אתה לא עושה הרבה רק מגדיל את הריכוז שלו בדם הכלב. את זה אתה יכול לעשות עם אמפולה לכלבים גדולים יותר מהמשקל שלו, ככה שחבל על הכסף של הקולר...
עדיף אמפולה שמשתמשת בחומרים אחרים, בשביל הסינרגטיות שבפעולה של שני חומרים שונים.
באיזה אמפולה אתה משתמש?

לגבי הבריטה: המלצת היצרן היא להחליף פעם בחודש. מה שמאוד משתלם לו כלכלית.
היצרן מצהיר שההמלצה הזו של להחליף פעם בחודש את הפילטר מבוססת על צריכת X ליטרים של מים למשפחה בחודש.
משפחה זה כמה נפשות?... 3? 5? 10?
כמה כל נפש במשפחה שותה?... אם זו מדינה קייצית? אם זו משפחה של גמלים? ואם משפחה של שונאי מים ושותי גזוז/מיצים?
ולכן להחליף פעם בחודש זה בדיוק מה שזה - המלצה. לא כלל ברזל.

מבחינת סינון המים - תיאורטית, אין שום בעיה גם להחליף את הפילטר פעם בחצי שנה, כתלות ביעילות הכימית שלו עצמו (הסינון הוא סינון כימי על ידי פחם פעיל וכו').
איך יודעים מתי להחליף את הפילטר?... אינדיקציה טוב מבחינתי היא לראות מתי הטעם של המים נהיה מגעיל/שונה, והכי טוב כשמתחילה להצטבר אבנית בקומקום החשמלי. ואז אני מחליף.
מבחינת חיידקים - פילטר הבריטה הוא לא מסנן אנטיבקטריאלי, כלומר הוא לא מסנן שום חיידקים. בטח שלא ווירוסים שהם קטנים יותר.
אגב, גם תמי 4 לא מסנן חיידקים והוא אפילו לא הורג אותם (נורת ה- UV שבו רק גורמת להם למוטציות, מה שבעיקרון מונע את התרבותם).
פילטר בריטה בהפוך על הפוך הוא אפילו סוג של בית גידול (מצע) לחיידקים, כי הם יכולים לגדול על המינרלים/חומרים שנמצאים בו... זו לא חוכמה, חיידקים יכולים לגדול על כל דבר.
ולכן מבחינה בקטריאלית - גם פה  מומלץ להחליף אותו פעם בחודש.
אבל כמה חיידקים יש במים מלכתחילה? ואיזה סוג?...

בהתחשב בקריטריונים האלו (אולי יש נוספים) - את הפילטר בריטה שלי, אני מחליף פעם בחודשיים אפילו 3 חודשים (שוב, עד שטעם המים משתנה או עד שמופיעה אבנית בקומקום החשמלי).
אנחנו זוג שצורך בסביבות ה- 50 ליטרים מים בחודש.
תודה על התשובה המפורטת
05/11/2015 | 14:58
35
אני משתמש באמפולות של  בפרונטליין .
המלצה לתכשיר נגד פרעושים
02/11/2015 | 20:13
6
52
יש לי כלבה קטנה והייתי רוצה לשים לה תכשיר שימנע מפרעושים וקרציות להידבק לפרוותה. אשמח לקבל המלצה לתכשיר מתאים.
אנחנו משתמשים בהצלחה רבה באדוונטיקס כבר שנים.
02/11/2015 | 20:22
3
47
כדאי לשלב עם קולר קילטיקס.
מה את אומרת על תרסיס פרונטליין ?
03/11/2015 | 02:02
1
17
לא ניסיתי. לא מחליפה סוס מנצח.
03/11/2015 | 11:15
13
תודה
03/11/2015 | 18:17
25
קולר סרסטו + חיזוק של אמפולות פרונטליין בקיץ.
03/11/2015 | 08:38
1
50
1. לסימבה שלי יש את קולר הסרסטו הקטן לכלבים במשקל של עד 8 ק"ג - 133 ש"ח כולל משלוח ב- eBay (בארץ מוכרים אותו בלפחות 200 ש"ח, בדר"כ ב- 220-240 ש"ח).
הקולר מתוצרת חברת Bayer שאני מאוד מעריך והוא מצויין. התוצאות מעולות והוא נקי מפרעושים וקרציות כבר מעל חצי שנה בלי שום בעיה. פשוט תענוג.
הערה: על פי המשקל שלו (12 ק"ג) הוא צריך את הקולר הגדול יותר (לכלבים במשקל של מעל 8 ק"ג), אבל אני מפרגן לו במעט פחות כימיקלים - שאין איתם שום בעיה, ועדיין.

2. בקיץ, כשהפרעושים, הקרציות והכינים חוגגים (במידה ואני רואה אותם חוגגים עליו או על רצפת הדירה שלי במקרה), אני מחזק לו עם אמפולה לכלב קטן של פרונטליין פלוס+ - 95 ש"ח כולל משלוח ב- eBay (פה ההפרש קטן יותר במחיר לרעת הארץ, נמכר בסביבות ה- 100-120 ש"ח).
שוב, למה לכלב קטן ולא לכלב במשקל שלו? - כי אני מפרגן לו עם הפחות כימיקלים. מה גם שגם הקולר עושה את העבודה שלו מעולה אז צריך רק חיזוק ולא פתרון סופי.

אגב, את הרוב המוחלט של הדברים (פרעושים, תולעים, צעצועים, עצמות, חטיפים) אני מזמין ב- eBay ולא קונה בארץ.
תודה רבה
03/11/2015 | 18:12
17
חנות בגדים לחיות לא באינטרנט
03/11/2015 | 00:17
2
117
אלא במיקום פיזי בארץ. קיים דבר כזה? אם כן איפה?
לא חנות בגדים... אבל יש הרבה חנויות שמוכרות "לבוש" לכלבים.
03/11/2015 | 09:49
46
לא יצא לך לבקר באחת?
איפה אתה גר?
בגדים לכלב
22/11/2015 | 21:11
4
היי,

היום ברוב חנויות החיות מוכרים גם ביגוד לכלבים. האמת שרוב מה שראיתי היה לכלבים קטנים אז השאלה האם זה מה שאת צריכה.
לא יודעת מאיפה את אבל קניתי מעיל גשם פשוט מושלם לכלבה שלי כאן:

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
בית חולים וטרינרי- ד
שירות רפואי וטרינרי מתקדם
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום ביטוחי דירות רכבים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה