לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

לרשותכם מאמר עדכני על הטסת כלב לארה"ב.
29/07/2015 | 10:14
17
244
המאמר מאת הגולשת נולה 2015 פורסם בפורום אחר והיא נתנה את רשותה לפרסם אותו גם כאן. יועלה בהמשך גם למאמרי הפורום.
אני מקנאה
29/07/2015 | 18:10
16
131
נשמעת חוויה משמעותית קלה יותר מהטסת כלב גדול במטען - בטח מבחינה נפשית (הייתי בסטרס כל הטיסה - מה אם לא מחממים מספיק את תא המטען, מה אם הם יגיעו למטוס הלא נכון בקונקשן וכו').
אנחנו נאלצנו להטיס את כל החיות (כלב וחתולים) במטען
30/07/2015 | 00:00
15
118
כי אלה היו ההוראות של חברת התעופה שלנו. בכל מקרה, הכלב שלנו ענק והיה ברור מלכתחילה שהוא לא יטוס בתא הנוסעים. בדיעבד, הכל עבר חלק באופן מפתיע למרות הטיסות הארוכות ובסופו של דבר קיבלנו חיות נקיות בכלובים נקיים וגם לא שמנו לב לסטרס מיוחד בעקבות החוויה. גם אני מאוד דאגתי במהלך הטיסה, אך הסתבר שהשד לא נורא כל כך.
אצלנו הצעירה יצאה מזה בכיף
30/07/2015 | 01:06
14
116
חוץ מזה שהיא בכתה בקול גורים קורע לב מרגע שהכלוב יצא מהמסוע ועד שיצאנו מהשדה (וזה לקח למעלה משעה בגלל איזה סיבוך בירוקרטי)
המבוגר יצא מזה עם אף פצוע - נראה שניסה מאד לפרוץ מהכלוב - והוא גם לא הצליח לקום בהתחלה, הוא היה נוקשה במפרקים. אבל תוך כמה ימים גם הוא חזר לעצמו כאילו כלום.
אוי, נשמעת חוייה לא נעימה בכלל.
30/07/2015 | 08:35
13
83
העיקר שנגמר בטוב.
בהחלט והייתי עושה זאת שוב
30/07/2015 | 20:13
12
80
לו הייתי עוברת לגור במקום אחר - זה לחלוטין סביר לעבור את החוויה הזו בשביל לקחת איתנו את בני המשפחה הזנובים.
מה שכן, לא הייתי מעבירה אותם את הסיוט הזה בשביל טיול - גם אם באורך של חודש.
ברור. זו גם דעתי.
31/07/2015 | 07:51
11
24
באמת? בשביל חודש בחו"ל לא הייתם לוקחים את הכלב?
01/08/2015 | 08:55
10
73
בן וזוגי ואני מתכננים חודש בפירנצה בקיץ הבא ולגמרי התכוונו לקחת את הכלב.
למה לא, לדעתכם? כי הטיסה תהיה קשה מדי? אשמח לשמוע
אפשרי אבל מאד מסובך ויקר
01/08/2015 | 09:07
4
64
גוני דפ טס לאוסטרליה עם המטוס הפרטי שלו
אז הוא לקח גם את הכלבים איתו, ולו לא היתה בעיה של טיסה , כי המטוס שלו, ולא היה בעיה עם מלון כי הוא קיבל וילה שלמה.
זה נגמר שכמעט עצרו אותו והרדימו את הכלבים.

לנסוע לטייל עם הכלב נשמע נהדר
רק שלכל מדינה יש חוקים ,נוהלים ותרבות אחרת.
קודם כל צריך להכין את הכלב לטיסה ולביקורת המכס, ובהרבה מקרים זה מצריך הכנה של חודשים מראש, עם חיסונים ובדיקות.
ואז, את יודעת אם יתנו לכם להכניס כלב למלונות ? אם ירשו להכניס כלב לרכב שכור ? אם ירשו לכם להכנס עם כלב למסעדה או בית קפה ? או סתם ללכת ברחוב ? יש מקומות בעולם שאסור ללכת עם כלב על המדרכה של בני האדם.
לכל מקום חוקים אחרים, ואסור לך לצאת מההנחה שמה שאת מכירה בישראל ככה יהיה במדינה אחרת.
אתם עלולים להגיע ולהבין שהטיול יהיה בלתי אפשרי בגלל משהו אחד שלא חשבתם עליו,
כמו לדוגמא להכין את כל הטיול ואז לגלות שאסור להכניס כלב לרכב השכור (לדוגמא).
למשל פירנצה, אני לא יודע מה החוקים באיטליה, ואני לא יודע מה התרבות לגבי מסעדות וכלבים, אבל פירנצה כולה, היא לא טבע ולא טיולים ,אלא מוזאונים , קתדרלות, ובינינים סגורים אחרים, וכולם לא יתנו לכם להכניס כלב, אי אפשר לטייל בפירנצה עם כלב, אלא אם תשאירו אותו כל היום לבד בוילה שתשכרו.
מצחיק, הוא חשב שהוא במטוס פרטי אז הוא פטור מחוקי אוסטרליה?
01/08/2015 | 21:04
3
43
ממה שראינו בטיול שלנו באיטליה היא מאד דוג-פרנדלי, היו כלבים ברכבות וברבים מבתי הקפה, גינות כלבים וכו'. אנחנו לא נשכור רכב, כן נשכור דירה למשך החודש. כמובן שנעשה את כל הבירורים לפני. אני לא חושבת שיש סיבה להאמין שמשהו שלא ביררנו לגביו יהרוס את הטיול. אנחנו עושים בירורים מאד מקיפים, יותר משנה לפני הנסיעה. השאלה היא אם יש סיבות שגם כשהן לא הפתעה הן בעייתיות. אבל בעיקר השאלה שלי היא על טובת הכלב, לא על טובתנו. חודש הוא הרבה זמן עבור כלב- מספיק בשביל להסתגל למקום חדש ולחשוב שהוא ביתו. אולי גם מספיק בשביל לשכוח את הבעלים שלו?
כלב לא שוכח את בעליו בחודש
02/08/2015 | 04:57
2
41
מקסימום מסתגל למחשבה שהם מתו והמקום החדש הוא הבית שלו.
כלבים מתרגשים לראות את הבעלים שלהם שחוזרים משנתיים בעיראק; יצא לי להכיר כלבה שחזרה למשפחה אחרי שבע שנים וזיהתה אותם והתרגשה לגמרי.
אני הייתי משאירה את הכלבים שלי לחודש אצל הדוג סיטר שלנו, שהוא פנסיון ביתי שהם מכירים ואוהבים, ולא מטרטרת אותם לטיסה של 15 שעות במצטבר (ועוד הסטרס של הקונקשן). אולי טיסה קצרה יותר... אבל האמת שלא. זה לדעתי סטרס מיותר.
אם הם היו כלבים קטנים שאפשר לקחת איתי על המטוס התשובה שלי היתה שונה, אבל החוויה של הטסה בתא המטען היא לדעתי מפוקפקת ביותר. עדיפה על נטישתם מאחור - לא שווה לחופשה (לדעתי).
תודה על הדעה. כנראה שבאמת נשאיר אותו... שכנעתם אותי
02/08/2015 | 11:00
1
30
אולי נתייעץ עם המאלפת שלו.
זה באמת עוד הרבה זמן, אז יש עוד זמן לחשוב.
תמיד רעיון טוב להתייעץ עם מאלף שמכיר את הכלב
02/08/2015 | 19:00
9
אי אפשר להשוות טיסה לארה"ב,
01/08/2015 | 09:14
1
66
שהיא מאוד ארוכה ולרוב עם לפחות קונקשן אחד באמצע, לטיסה לאירופה, ועוד למדינה כמו איטליה, שהיא יחסית מאוד קצרה. אולי מבחינת הטיסה עצמה אין בעיה לקחת אם אתם מוכנים להתעסק עם הסדרת כל הניירת הנחוצה לשם כך ולשלם על כך (ייתכן אפילו שזה לא יהיה יותר יקר מאשר לשלם לפנסיון/דוג סיטר במהלך תקופת ההעדרות, אלא אם כן יש בני משפחה/חברים שמוכנים לקחת אותו לתקופה זו). השאלה היא מה אופי הטיול שלכם ועד כמה הכלב יגביל אותו? אלא אם כן אתם פשוט נוסעים לנופש במקום ספציפי שידידותי לכלבים, מבלי כוונה לזוז ממנו, כלב עלול להיות מגבלה קשה.
אז השאלות הנשאלות הן: האם מראש תכננתם טיול ידידותי לכלב מבחינת בתי המלון ואתרי התיירות שתבקרו בהם והחלטתם שזה מתאים לכם? האם שווה לכם להוציא כסף על טיול לחו"ל שבו תצטרכו להגביל את עצמכם אך ורק למקומות שאליהם מותר להכניס כלבים? אישית, לא נראה לי שהייתי לוקחת כלב לטיול כזה, כי כשאני כבר יוצאת לחו"ל אני לא רוצה להרגיש קשורה ומוגבלת. כעת אני נמצאת בארץ והכלב והחתולים שוהים בבית העוזרת שלנו, שאותה הם מכירים היטב כבר שנה וחצי. גם אילו היה מדובר בטיסה קצרה, נראה לי עדיף לכל הצדדים סידור כזה, שלא מטרטר את הכלב (בכל זאת, טיסה, אפילו קצרה, עלולה ליצור סטרס כי הכלב לא מבין מה קורה לו ולמה) ושמאפשר לבעלים חופש פעולה וניצול מלוא האפשרויות במהלך הטיול. אך כמובן כל אחד ונסיבותיו והעדפותיו.
זה נכון, אנחנו טסים לארה"ב בפברואר ולא ניקח אותו.
01/08/2015 | 20:58
48
זו באמת טיסה מאד קשה וארוכה. הוא גם כלב גדול מכדי לשבת איתנו במטוס (22 ק"ג).
אנחנו מתכננים לעשות קורס איטלקית בפירנצה ולשכור לשם כך דירה. הסתכלתי כבר על דירות ומצאתי כמה מתאימות שאפשר להתארח בהן עם כלב. הוא כן יהיה לבד כמה שעות ביום, אבל הקורס הוא 4 שעות ביום וזה פחות משעות העבודה הסטנדרטיות שלנו בארץ... נוכל לבוא הביתה אחרי הלימודים, להיות איתו כמה שעות ולשחק איתו ואז לצאת למוזיאון או כל דבר אחר.
אז כיוון שמדובר פחות בטיול בו עוברים ממקום למקום ורוצים לעשות ימים מלאים שבהם רואים הרבה (עשינו טיול נפלא כזה השנה, ואימצנו את הכלב יום אחרי שחזרנו- הוא היה באומנה עד אז ובאמת רצינו לאמץ אותו קודם אבל לא יכולנו בגלל הטיול), אלא יותר בשהות של חודש במקום אחד חשבנו שזה יכול להתאים לו.
נשקול את העניין, אנחנו גם צריכים להתחיל באמת לברר מה הנהלים האיטלקיים לגבי הכנסת כלבים למדינה, ומה הנהלים בארץ לגבי חזרה איתם.
גם בגלל הכלב וגם בגלל בני האדם
01/08/2015 | 10:57
2
73
שלום לך,

פרידה מכלב לחודש, לא אמורה לגרום לו צער וסבל מיוחדים.
מעבר לכך, כל כך הרבה דברים יכולים להשתבש בחו"ל, כך שנראה לי הרבה יותר טוב עבור הכלב להישאר בארץ:
1. עלולה להיות תקלה בהובלה שלו במטוס.
2. הוא עלול לברוח מכם בחו"ל.
3. הוא עלול לנשוך/לשרוט מישהו בחו"ל.
4. הוא עלול לחלות בחו"ל.
אם כל אחת מהתופעות הללו היתה קורית לכלב שלי בארץ, אז אנ ימניח שאני הייתי מסוגל להתמודד איתה ללא קושי מיוחד, כי אני מכיר את ישראל ואת הכללים הנהודים בה, וגם אם לא, אני יכול להתייעץ לשאול וכו', והכל בשפה שלי.
לעומת זאת, בפירנצה למשל, אינני דובר את השפה, אינני מכיר את הכללים, ואין לי עם מי להתייעץ. כל הנתונים הללו הופכים את ההתמודדות עם בעיה לקשים מאד.
לכן, במקרה של טיול, הייתי מעדיף להשאיר את הכלב בפנסיון בארץ או אצל מישהו שאני יכול לסמוך עליו.

חשוב להדגיש, שנראה לי שגם מבחינת הבעלים עדיף שהכלב יישאר בישראל.
כך אפשר להינות מהטיול וממש להיות בחופש, מבלי שצריך לדאוג לכל הצרכים של הכלב, ומבלי להיות מוגבל בכך שמסתובבים בכל מקום עם כלב.

תהנו מהטיול!

בברכה,

אורי.
מעניין, אני אשקול מחדש את העניין.
01/08/2015 | 20:52
1
42
הסיבה שמלכתחילה חשבנו כן לקחת אותו היא שכשאימצנו אותו ראינו שבחודש חל בו שינוי משמעותי מאד. הוא בתוך שלושה שבועות הבין כבר שהבית שלנו הוא ביתו החדש ועוד בפחות זמן מזה נקשר אלינו מאד. אני חוששת ממצב שהוא יחשוב שנטשנו אותו ומסרנו לפנסיון, כי בחודש הוא בהחלט עשוי להבין שהפנסיון הוא ביתו... חשוב לי שהוא ירגיש אהוב, הוא עבר כ"כ הרבה
ואחרי שקראתי את שאר השרשור...
02/08/2015 | 05:00
47
יצא לנו להשאיר את הכלבים שלנו בפנסיון (שהם מכירים, והוא ביתי!) לשלושה שבועות ולא היה שום בלבול ושום טראומה. הם גם שמחו מאד לחזור לשם אח"כ. צריך למצוא את הפנסיון הנכון, ואז אין סיבה כלל ועיקר שזה יהווה בעיה.
לא הייתי עושה את זה שבועיים אחרי שאימצת את הכלב... אבל אחרי שהוא כבר שלך תקופה, לא רואה עם זה שום בעיה, וזה בעיני יותר שקול והגיוני מאשר לקחת אותו אתכם.
הודעה על האדמת גולש!
29/07/2015 | 06:00
226

אנו שמחים להודיע שעמית זית מאלף הפך ל"אדום".
עמית הנו מאלף ומטפל התנהגותי במרקר טריינינג וניהל את הפורום תקופה ארוכה.
אנו מודים לו על תרומתו הרבה לפורום ולהולכים על ארבע, ומקווים שתמשיכו ליהנות מידיעותיו ומניסיונו.
הכלב שלי תוקפני רק עם גורים
28/07/2015 | 17:53
43
231
שלום לכולם, 
אני חדש כאן בפורום. 
יש לי כלב קטן ומעורב (אספתי אותו מהרחוב כגור בן חודש ואני לא מכיר את ההורים שלו אבל לדעתי זה  בוקסר או אמסטף מעורב עם משהו קטן). 
בן שנה וחצי, מסורס, אנרגטי וחברותי מאד לכלבים אחרים, אוהב...
המשך>>
שלום לכולם, 
אני חדש כאן בפורום. 
יש לי כלב קטן ומעורב (אספתי אותו מהרחוב כגור בן חודש ואני לא מכיר את ההורים שלו אבל לדעתי זה  בוקסר או אמסטף מעורב עם משהו קטן). 
בן שנה וחצי, מסורס, אנרגטי וחברותי מאד לכלבים אחרים, אוהב לשחק בגינות כלבים. 
בשבועות האחרונים כשהוא משחק עם גורים (גם אם הם כפולים ממנו בגודל) הוא נהיה מאד דומיננטי, מנסה לעלות עליהם, כשהם נשכבים על הגב בכניעה הוא נעמד מעליהם ואם הם מנסים לקום הוא ממש מתנפל עליהם ואפילו מנסה לנשוך. 
עם כל כלב אחר שאינו גור הוא משחק כרגיל ולא מראה שום קמצוץ של תוקפנות..

האם למישהו יש ניסיון עם התנהגות כזאת? למה זה קורה רק עם גורים? למה זה התחיל פתאום עכשיו? והאם למישהו יש רעיון איך לשנות התנהגות זו?

כל תשובה תתקבל בברכה :)
תודה רבה!
עזרה דחופה לחתול שנדרש - באזור יבנה
28/07/2015 | 17:01
2
123

שלום לכולם,
האם יש כאן מישהו מאזור יבנה שיכול לבוא לעזור לחתול?
עברתי בשדרות דואני ביבנה עם הרכב ממש קרוב לכיכר של המגדל מים ויש שם חתול גינגי קטן בן כמה חודשים שנדרס ועדיין זז, הזיז ידיים ורגליים...
מסכן אני מרחמת עליו, לא יכולה ללכת לאסוף אותו אני עם התינוק .....

ממה את מפחדת שיאכל את התינוק????פרסמי בפורום חתולים....
29/07/2015 | 22:43
1
26
היא אכן פרסמה בפורום חתולים עוד קודם.
29/07/2015 | 23:55
26
אפה אפשר לקנות NOROCARP במחיר זול ?
27/07/2015 | 18:40
2
108
לכלבה יש דלקת פרקים והיא מקבלת תרופה  50mg .
איפה אפשר לקנות  במחירים זולים?
תבדוק עם וטרינרים ובפורום רפואת חיות מחמד
27/07/2015 | 23:55
41
שלום לך,

אני מציע שתבדוק עם וטרינרים ובפורום רפואת חיות מחמד.
מאחר שמדובר בתרופה, אני משער שלא ניתן לרכוש אותה "סתם כך" בשוק החופשי, ולכל הפחות תצטרך מרשם מהוטרינר של הכלבה.

בברכה,

אורי.
הדרך היחידה שקצת עובדת-
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2015 | 16:09
69
אם אתה (או הוטרינר שלך) מכירים וטרינר עם רשיון לארה״ב או אנגליה, הם יכולים להנפיק מרשם ותוכל לקנות בבית מרקחת אונליין מחו״ל.

זול יותר מהארץ, אבל עדיין לא ממש זול (ודי סיבוך).
החלפת אוכל לכלב
27/07/2015 | 11:54
5
159
שלום רב,
אשמח לעזרה

בשנתיים האחרונות אני קונה לכלב שלי רויאל קאנין מיני אדולט (הכלב שוקל 8 ק"ג). הוא נורא אוהב אותו אבל לאחרונה הבנתי שהמרכיבים שלו לא הכי אידיאליים
יש אוכל מומלץ יותר? אני יודע שקיימים עשרות סוגים ומותגים וכו' השאלה האם מישהו מכיר אוכל שיהיה באמת טוב לכלב מבחינת הרכיבים?
המליצו לי על האתר http://www.dogfoodadvisor.com/ שמדרג את האוכל בהתאם לאיכותו אבל הרשימה שם ארוכה ולא יודע אלו מהמותגים שקיבלו ביקורות טובות אכן נמכרים בארץ
כל חנות חיות ממליצה לי על אוכל אחר (משיקולים שלהם אני מניח)
אשמח לעצות ועזרה כאן

תודה רבה

לא צריך להחליף ב"כוח"
27/07/2015 | 12:11
81
שלום לך,

אם הכלב שלך אוהב את המזון הזה, וחשוב הרבה יותר - אם המזון הזה עושה לו טוב (צואה מוצקה אך לחה, פרווה בריאה, נעימה למגע, לא יבשה ולא שומנית, משקל תקין וכו') - אז אין סיבה להחליף את המזון.
כדאי מאד גם שתתייעץ עם הוטרינר של הכלב שלך.

בארץ יש מגוון של מזונות טובים וטובים מאד (וגם גרועים). הנה מספר מזונות שאני סבור שהם איכותיים:
אוריג'ן, GO, קאנין קוויאר, N&D, Taste of the wild, ועוד רבים וטובים.
הדרך לבדוק אם הם מתאימים לכלב שלך היא בדרך של ניסוי וטעיה, ופשוט לראות מה עושה טוב לכלב שלך.

בברכה,

אורי.

ממי הבנת? האם הוא מבין על מה הוא מדבר?
02/08/2015 | 19:02
3
18
להסתמך על אנשים שלא מבינים, ורק חושבים שהם מבינים עלול להיות מסוכן.
רויאל קאנין הם מייצרני המזון הטובים בעולם (ולא, אין לי אחוזים... וחבל שלא...    )
גם האתר שציינת הוא לא מקצועי, המפעיל שלו הוא רופא שיניים אם אני זוכר נכון.
בקיצור - לא להחליף רק כי שמעת שמועות.
תישאר עם האוכל הטוב שקנית עד עכשיו.
האם תוכל לפרט ולהסביר ?
02/08/2015 | 19:20
2
21
שלום טל,
תודה על עצתך המקצועית.
האם תוכל לפרט ולהסביר מה הופך מזון מסויים לטוב יותר מאחר ?
אלו שיקולים אנחנו כבעלי כלבים יכולים לשקול כשאנחנו מנסים להחליט איזה מזון לרכוש עבור הכלבים שלנו (מלבד שיקול המחיר) ?
בברכה,
אורי.
בשמחה
03/08/2015 | 10:59
1
16
ראשית בוא נדבר רגע על האתר האמור - שיטת הדירוג שלו מתייחסת לנושא הדגנים בעיקר, מתוך הנחה, מוטעת כנראה, שדגנים זה רע.
מזון המכיל דגנים מקבל בו ציון נמוך, מזון ללא דגנים מקבל בו ציון גבוה.
האם זה נכון? האם יש מחקר אחד שמוכיח שדגנים זה רע? - אין כזה!
אבל זה טרנד, וכמו כל טרנד זה תופס עכשיו בכל העולם.

איכות המזון נקבעת ע"פ איכות המרכיבים, אך גם תהליך הייצור.

לכן, חשוב להסתמך על חברה גדולה, שפועלת לאורך שנים, עם מחקר ופיתוח, ועם בקרת איכות רצינית ואיכותית.
לבחור חברה שנוכל לסמוך עליה במקרה שמשהו לא תקין - תדע לעלות על זה בזמן (בקרת איכות) ולהתריע במידה והמזון כבר יצא משטח המפעל.

לארץ מיובאות מאות חברות מזון, קשה לי להמליץ על מזון ספציפי והיה מתאים גם לכם (כלכלית) וגם לבע"ח (רפואית/תזונתית).

אני חושב שרויאל קאנין מובילה בעולם בתחומה, כמו גם הילס, פרו-פלאן, יוקנובה, נוטרא-צוייס וכו'.

מקווה שעזרתי קצת.

03/08/2015 | 12:52
7
נמחקו שתי הודעות פוגעניות שמקומן אינו בפורום כלבים
26/07/2015 | 14:32
194
שלום לכולם,

נמחקו שתי הודעות פוגעניות שמקומן אינו בפורום כלבים.
אני מתנצל בפני הגולשים שהגיבו להודעות אלו ושהודעותיהם נמחקו גם כן, אך מרגע שנמחקת ההודעה שפתחה את השרשור נמחקות כל שאר ההודעות המגיבות לה.

בברכה,

אורי.
צחצוח שיניים
26/07/2015 | 14:10
3
92
אשמח לקבל המלצה למברשת ומשחת שיניים.
כל כמה זמן מומלץ לעשות זאת?
תודה!
ממליץ להתייעץ גם עם הוטרינר של הכלב/ה.
26/07/2015 | 14:15
21
בבקשה
26/07/2015 | 16:36
1
75

"חיי כלב" בהתנדבות מלאה למען הקהילה
26/07/2015 | 20:06
15
עצוב לי בנשמה
26/07/2015 | 13:43
26
328
אני לא יודעת למי לפנות ועם מי לדבר ומה להגיד ... אני לא מצליחה להתאושש..
הייתה לי כלבה שהייתה כל עולמי במשך 10 שנים והיא נפטרה לפני שבוע
אני לא צעירה ויש לי בעל, עוד לא ילדים
ואני פשוט לא מצליחה להתאושש - כואב לי כ"כ , אני כל הזמן בוכה, אני מתגעגעת אליה, היא חסרה לי, החיבוקים שלה חסרים לי
אני חסרת אונים - כמה כאב............
מצטער לשמוע
26/07/2015 | 14:14
96
שלום לך,

מצטער לשמוע על מותה של הכלבה שלך.
אם את מעוניינת בכך, את מוזמנת להעלות כאן תמונות של הכלבה שלך, ולספר על החוויות שלכן ביחד.
שולח לך ניחומים מעומק הלב.

בברכה,

אורי.
אוי זה נורא!
26/07/2015 | 14:58
76
אני יודעת כמה זה כואב

26/07/2015 | 15:27
2
81
הפרידה מהכלבים זה תהליך מאוד קשה. זה בן בית לכל דבר. קחי את הזמן שלך להתאושש. מנסיוני הבאת כלב/כלבה חדשה מאוד עוזרים כי כל הפוקוס עובר לכלב החדש ולצרכים שלו כך שפחות מתעסקים באין
אין סיכוי
26/07/2015 | 15:50
1
98
אני לא  יכולה להחליף אותה כאילו היא קופסת תכשיטים. זאת נשמה. וכל ניסיון להתחכות אחריה יסב לי עצב רב יותר
לא הבנת אותי כראוי
28/07/2015 | 10:38
50
בשום אופן לא התכוונתי להחליף אותה. כל אחד מהכלבים הוא ככ שונה עם אופי ככ שונה ותקשורת שונה. התכוונתי שההתעסקות עם כלב חדש בדברים הקטנים איכשהו עוזרת.
הייתה לנו כלבה מדהימה (ממש כלבת קרקס)!!!! אבל מה? בולעת כל!!! דבר. על הדרך בלעה פעם רעל שפיזרה העיריה. עד שהבנו שמדובר הרעלה ורצנו לוטרינר כבר היה מאוחר מדי. היא בסה"כ הייתה בת 7. לקחנו אח"כ גור וכל ההתעסקות איתו (היה גם קצת חולה) קצת! השכיחה את הכאב. הוא ממש לא היה תחליף לכלבה שלנו (הוא היה די נעל והיא כנראה הייתה מעורבת עם ג'ק ראסל חכמה בטרוף).
מקווה שזה קצת עוזר ובכל מקרה לכל אחד יש את דרכי ההתמודדות שלו ומה שהתאים לי אולי לא יתאים לך את זה רק את יודעת.

ובכל מקרה שולחת המון
26/07/2015 | 15:34
1
81
משתתפת בצערך הכבד
חשוב שתתני לעצמך את הזמן להתאבל, ולא תתני לאף אחד להכתיב לך כמה זמן או לטעון בפניך שזה לא לגיטימי
(אמירות כגון "זו רק כלבה" באות ממקום של חוסר הבנה בסיסי ומאנשים שלא גידלו כלבים או שלא נקשרו אליהם רגשית)
אף אחד לא מעיז להגיד לי "זאת רק כלבה"
26/07/2015 | 15:52
108
כל מי שמכיר אותנו יודע שהיא הייתה מעיין בת שלי
26/07/2015 | 15:44
24
לאבד בת משפחה
26/07/2015 | 16:18
1
85

תודה על הכתבה . זה מאוד מתאר אותנו..
27/07/2015 | 08:58
27
כ"כ מזדהה
26/07/2015 | 21:42
1
65
ההודעה שלך מעלה לי דמעות, כי היא גרמה לי לחשוב על האובדן שלי, אבדן שאני מנסה להדחיק.
ברבי שלי נפטרה לפני 7 (!) שנים! היא הייתה איתי מגיל 10 ועד 23 והייתי מאוד קשורה אליה, למרות ששנתיים לפני פטירתה עזבתי את הבית (היא הייתה הכלבה של ההורים שלי) וכבר לא ביליתי איתה באופן יום-יומי.
אחרי שהיא נפטרה שמעתי בלופ שיר מסויים - עד היום אני לא מסוגלת לשמוע את השיר הזה. בטח שלא באופן מכוון ואם הוא ברדיו אני מיד מחליפה תחנה.
אני עדיין כואבת את לכתה, ועברו 7 שנים! 
את עוד בשיא האבל. נכון שעכשיו נראה כאילו העצבות לעולם לא תרפה וכאילו לא תצליחי להתאושש - אבל זה קורה בסוף.
זה לא קשור לגיל או למצב משפחתי, את איבדת בן משפחה. זה לגיטימי להתאבל.
אני מקווה שתתאוששתי מהכאב הזה במהרה. להתואשש לא אומר לשכוח. אני ממשיכה את חיי, התחתנתי, יש לי כלבה שהיא הדבר הכי יקר לי בחיים - ואני עדיין מתגעגעת, חושבת וזוכרת את ברבי ואת כל הכלבים האחרים שגדלתי עליהם. הם היו חלק ממני והם ילוו אותי תמיד בזכרונות.

תודה על השיתוף היפה - זה עזר לי
27/07/2015 | 08:59
19
עצוב כואב מאוד.
27/07/2015 | 01:31
29
מצטער לשמוע...
27/07/2015 | 23:55
2
115
אני מבין מאוד לליבך, זה כואב...
אשתף אותך במקרה שלי,
לפני 6 שנים בערך אימצנו האסקי סיבירית מדהימה בשם קייסי מ-"רחובות אוהבת חיות", גילינו חברה מדהימה, מקסימה, רגישה וכל כך מלאת אהבה עד אין סוף... כ- 3 שנים לאחר האימוץ (כשהיא בת 5-6) נתגלה אצלה סרטן ואחרי בערך 5 חודשים של קרב מתיש וטיפולי כימותרפיה שעלו הון עתק, הגיע יומה וככה כאילו מעולם לא הייתה נפרדנו ממנה בהלם ובצער ענק.
לקח לנו המון זמן להתאושש מהמקרה, לפחות כמה חודשים רק כדי לעכל את העובדה ועוד הרבה מעבר לזה כדי שהנפש תחזור לעצמה איכשהוא... אבל בסוף זה קורה, לאחר זמן מה הכאב הולך וקטן ונשארים רק זיכרונות.
אני מקווה מאוד שתקופת ההתאוששות שלך תהיה מהירה וקלה יחסית ואני ממליץ לך לאחר תקופה זו, לשוב ו-"לגעת" בנושא, לדבר עליה, להיזכר בה, לראות תמונות שלה.  לי אישית זה מאוד עזר.
מאחל לך רק טוב

ושבו בנים לגבולם! על השיתוף המרגש
28/07/2015 | 00:00
71
שלום לך Roybit1,

ברוך שובך - כיף גדול לראות אותך שוב איתנו.
תודה רבה על השיתוף המרגש.
נראה שקייסי היתה כלבה מדהימה.

בברכה,

אורי. 

תודה על השיתוף היפה
28/07/2015 | 07:53
50
המקרה המצער שלי קרה לפני 11 ימים ואני לא רואה את היום שיגיע שאני ארגיש טוב יותר. זה כאב של חוסר אונים, המון דמעות ודקירות בלב.
עוד לא עברתי את שלב ההשלמה ואני מדברת אליה וקוראת לה בבית שתבוא לקבל ליטוף, חיבוק נשיקה...
רק הזמן יעשה את שלו.. וגם זה לא לגמרי..
28/07/2015 | 10:09
55
קברתי את גבי שלי לפני שלוש וחצי שנים
לא יכולה להגיד לך שזה לא כואב היום אבל הכאב הפך לנסבל..

כשזה קרה ישבתי עליה שבעה.. לקחתי את כל הזמן שבעולם להתאושש.. הייתי בוכה בעבודה.. הייתי בוכה בבית..

זה החסרון היחיד שלהם, הם פשוט מתים מהר מדי

צר לי שאת עוברת את זה 

השרשור של גבריאלה שלי
להתאבל זה בסדר גמור
28/07/2015 | 10:40
55
הזמן עושה את שלו.
אין טעם לרוץ להביא כלב חדש. כדאי לחכות חודש-חודשיין.
ההמלצה שלי היא לא להביא כלב דומה חיצונית לכלבה. כי אז מפתחים ציפיה סמויה שהיא תהיה דומה מבחינת אופי והתנהגות ואז מתאכזבים שוב ושוב.
מה שכן, ניתן להנות מאד מכלב אחר בלי קשר לצער על הכלבה שמתה.
הכלב שלי מת אתמול בנסיבות טרגיות
29/07/2015 | 23:38
7
105
יצאנו לטיול בבוקר.
אנחנו גרים במושב ובגלל שאין תנועה ערה של כלי רכב תמיד בזמן הטיול הוא בלי רצועה.
אחרי ממש דקה, עוד כשהיינו ליד הבית, יצא רכב מאחד השבילים, כלבים מהגינה לידנו נבחו עליו וצ'יף רץ לראות מה המהומה ואחרי שניה שמעתי מכה ויללת כאב.
לקח לי 5 שניות להגיע והוא פשוט נעלם.
התחלתי לחפש אותו ביחד עם האנשים שהיו ברכב ולא מצאנו אותו.
אני חששתי שהוא הלך למצוא לו מקום למות בשקט, אבל נהג הרכב אמר שצ'יף היה זה שנתקע בהם מהצד ולדעתו לא קיבל מכה חזקה כ"כ ופשוט ברח מתוך הלם ובלבול.
ממש קיוויתי שהוא צודק.
אחרי חצי שעה של חיפושים האנשים שהיו ברכב המשיכו לדרכם והמשכתי לבד בחיפושים.
אחרי חצי שעה נוספת החלטתי לעשות עוד סיבוב באיזור הגינה למרות שכבר בדקתי שם כמה פעמים.
הסתובבתי בגינה וקראתי לו ופתאום ראיתי אותו זוחל בקושי מאחד השיחים, ומצליח רק להוציא את הראש ומסתכל אלי.
ישר רצתי אליו, ראיתי שיש דימום ממש ממש קטן אבל לא הצלחתי לראות מאיפה, אבל מה שכן היה אפשר לראות בבירור זה את הנשימות הכבדות שלו.
ישר העלתי אותו לאוטו והתחלתי לנסוע למרפאה, והוא, למרות שבקושי נשם, התעקש לבוא מהמושב האחורי ולהניח את הראש על משענת היד צמוד אליי, כמו שתמיד היה עושה בנסיעות.
אז העברתי אותו למושב הקדמי והוא ירד ונשכב על הרצפה.
אחרי 5 דק' נסיעה ראיתי שמשהו לא בסדר איתו.
הוא הרים את הראש לכיווני , השעין אותו על מושב הכסא והסתכל אלי, ואז ראשו נשמט.
עצרתי בצד וראיתי שהוא לא נושם ואין דופק.
ניסיתי להחייות אותו, לעסות את הלב, אבל הרגשתי את הדימום הפנימי מציף לו את הריאות והבנתי שזה נגמר.

מאז זה כל פעם עולה מחדש, כל פעם הבזק אחר מאותם רגעים מקוללים, ונראה כאילו זה לא יעבור אף פעם...
מצטער לשמוע
30/07/2015 | 00:19
56
שלום מתן,

מצטער מאד לשמוע.
נשמע שזו היתה חוויה קשה מאד.

בברכה,

אורי.
וואו
30/07/2015 | 06:46
18
אוי ואבוי!!!
30/07/2015 | 07:42
46
קורע לב!
משתתפת בצערך

אין מילים
30/07/2015 | 08:32
21
מתן - קרעת לי את הלב
02/08/2015 | 13:37
29
אין שום דבר שאפשר להגיד במקרה כזה - זה עצב שלא מרפה. אבל אני עושה מאמץ עילאי כדי לא לחשוב ולהיזכר בדקות האחרונות כי זה מחליש אותי ומוריד לי את הלחץ דם (ממש!!) - בבקשה תנסה לעשות מאמץ כדי להיזכר בכל אלפי הרגעים שלו שהוא היה מאושר וקשקש בזנב  - זה הזיכרונות שצריכים להישאר איתך וללוות אותך לנצח. ולא הדקות האחרונות
חחחחחחחח
04/08/2015 | 17:26
1
20
גמרת אותי מצחוק יא גנוב!!!!!!!!!
???
04/08/2015 | 23:08
11
כניסת מנהלים חדשים לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2015 | 13:17
86
888
אנו מברכים את KallaGLP ו marx04 עם כניסתם לניהול הפורום ומאחלים להם הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
המשך>>
אנו מברכים את KallaGLP ו marx04 עם כניסתם לניהול הפורום ומאחלים להם הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
שאלה בנוגע להטלת צרכים בבית
26/07/2015 | 11:45
6
146
היי
יש לנו מלטז כבן שנתיים.. אצלנו מגיל שנה
הוא מטיל את צרכיו בבית בעיקר שתן... תמיד זה היה כך, תקופות ללא, או פחות אבל לאחרונה זה על בסיס יומיומי...
יש לציין, כאשר אנו בבית הוא לעולם לא משתין !!
האם ניתן לעשות משהו בעניין?
האם ניתן להשאיר כלב מסוג כזה כמה שעות טובות מחוץ לבית? הכוונת בחצר - בית פרטי?
אנחנו כבר מיואשים מעניין השתן והצואה בבית !!! הבית מריח כמו שירותים ציבוריים !!

תודה
המלצות
26/07/2015 | 14:17
102
שלום לך,

ליתר ביטחון, ממליץ לבדוק עם הוטרינר שאין בעיה רפואית.
בהנחה שאין בעיה רפואית, כדאי מאד לפנות למטפל התנהגותי או למאלף מנוסה.

בברכה,

אורי.

דחוף לבדיקה ווטרינרית מקיפה.
26/07/2015 | 15:09
72
לפני כל דבר-יש לוודא שהוא לא סובל משום בעייה רפואית .
האם הוא מסורס?
אם לא,ממליצה לסרס מיידית,מאד יכול להיות שהסימונים שלו בבית הם מה שאת מתארת כהשתנה בילתי פוסקת.
זה מסריח בטירוף ומגעיל בכל מובן ואם הוא בן שנתיים ולא סורס יש מצב שזאת הבעייה.
אם סורס,ואם אין כל בעייה רפואית,יש ליצור קשר בהקדם עם מטפל התנהגותי מנוסה ומומלץ.
קחו בחשבון שכלב בן שנתיים העושה צרכים בבית זה אתגר לא קל לטיפול(שוב-אם זה על רקע התנהגותי)
חייבים איש מקצוע טוב שיתחיל יחד איתכם תהליך של טיפול.
ניתן לפתור את זה אבל ידרוש מכם מחוייבות והשקעה.
לא מתאים בשום מובן להעביר כלב כזה לחצר.
זה כלב בית עדין ומפונק שיסבול מאד בחוץ.
אתם מוציאים אותו ל4 טיולים ביום?
26/07/2015 | 15:26
101
בלי קשר לווטרינר זה או אחר, אם הכלב למד שהוא לא יוצא לטיולים בשגרה אז לא צריך להתאפק זו בעיה.

מציע שבמקביל לבדיקת הווטרינר תתחילו להקפיד על שגרת טיולים כדי שהכלב ידע מתי הוא יוצא ושהוא לא צריך להשתין בבית כי עוד מעט יצא לטיול.
27/07/2015 | 00:25
36
מספר שאלות:
27/07/2015 | 01:33
1
100
1. האם ערכתם בדיקה וטרינרית מקיפה אצל הכלב, ואם כן - מתי?
2. האם הוא מסורס? אם כן - מתי סורס?
3. מהו לוח הזמנים היומיומי שלו - כמה פעמים ביום מוציאים אותו לטיולים, באילו שעות ומהו משך הזמן הממושך ביותר שבו הוא נאלץ להתאפק?
4. האם קרה בעבר שהוא עשה צרכים כשאתם בבית? אם כן - כיצד הגבתם?
5. כיצד אתם מגיבים לממצא הצרכים שלו כיום?
תשובות...
29/09/2015 | 08:48
6
היי עמית,
1. ערכנו בדיקה, הוא תמיד במעקב חיסונים בזמן ובדיקות..
2. לא מסורס.
3. לוח זמנים - מוציאים בבוקר לטיול בסביבות 6:30 ובערב בסביבות 19-20
כשחוזרים בסביבות 16:30 - מוציאים לעשיית צרכים , לא טיול ממושך
4. הוא עשה צרכים כשאנחנו בבית לעיתים ממש רחוקות ושממש לא יכל להתאפק..
היו לו ימים שלא עשה כלום כשלא היינו בבית.. ומדובר רק על שתן..
5. לא מגיבים...
אשמח אם תרשום לי את הטלפון שלך שאוכל להתייעץ איתך טלפונית...
תודה ויום טוב
לחתום ולהפיץ!
25/07/2015 | 22:01
11
232
תודה על המידע, ומספר הערות.
26/07/2015 | 03:36
10
184
שלום לך,

תודה על המידע בדבר הצעת החוק.
הנה קישור לכתבה בנושא ב-Ynet לפני כעשרה ימים.
למרבה הצער, אני חושש שהצעת החוק "רזה" מדי. היא כלל אינה מטפלת בנושא התקציב שיוקדש לצורך הטיפול השוטף בכלבים שלא יומתו, בניית מכלאות גדולות, מודרניות ומסודרות בהן יטופלו עשרות אלפי כלבים מדי שנה, ובכלל זאת מזון לכלבים, מימון שכר הולם לעוביד המכלאות, וכו'.
במצב דברים זה, אני סבור שההצעה אינה רצינית, ואני מתקשה להאמין שהיא תעבור בכנסת. 

בברכה,

אורי.
מסכים עם ההסתיגות ומוסיף ש-
26/07/2015 | 17:46
9
78
הטלת קנסות אסטרונומיים, על נוטשי כלבים ומי שהופקע מידיו כלב, בעקבות התעללות - יכולה למלא את החלל הכספי. הקנסות יועברו לכלביה שתחזיק בכלב. נוהג כזה, כשהוא מעוגן בחוק, עשוי להקטין את מספר הנטישות, שהן הגורם מס' 1 לכלבים חסרי בית, מחד גיסא, ולסירוס/עיקור לשם המנעות מהמלטות לא מתוכננות, מאידך גיסא.
מצד שני, קשה לי להאמין שבממשלת אירן-אירן מישהו בכלל יתייחס להצעת חוק בתחום כל כך "ביזארי"...
החשש שלי הוא תמיד
26/07/2015 | 22:35
6
62
שקנס גבוה על נטישה יביא לכך שאנשים נוטשים בצורה גרועה יותר, ע"י זריקת הכלב בשומקום כדי לא לשלם את הקנס, או אם יחששו מאיתורם באמצעות השבב, אפילו המתה או נסיון להוציא את השבב... אני זוכרת שבזמנו היו דיבורים על שיבוב סוסים ומישהו סיפר שגנבי סוסים "חפרו" בצוואר הסוס בשביל לחפור את השבב החוצה
גנבי כלבים לצרכי קרבות כבר עושים את זה
27/07/2015 | 11:48
2
62
מדי פעם מוצעים בעמותות, לאימוץ, פיטבולונצ'יקים ש"חפרו" להם את השבב למניעת זיהוי. הבעיה האמיתית היא שחמש דקות אחרי שעוצרים את גנבי הכלבים האלה, משחררים אותם ללא שום ענישה ראויה. דבר זה, כשלעצמו, מעודד אותם לחזור על מעשיהם. הנוטשים הקונבנציונליים לא מתעסקים בניתוחי שדה מהסוג הזה והם גם לא הטיפוסים שירצחו את הכלב, או יערכו לכבודו מסע מיוחד לשבטה, לזרוק אותו בין הג'בלאות. נהפוך הוא, הם דואגים "לשחרר" את הכלב בסביבת אנשים, במחשבה שמישהו בטח יאמץ אותו. ענישה כבדה יכולה אולי לשכנע אותם לוותר עליו בצורה מסודרת בעמותה. מבחינת הכלב גם זה סוג של נטישה, אבל נחסך ממנו להסתובב ברחובות מיובש ומזה רעב, טרף לחוליגנים, טפילים ומחלות.
במידה ותיושם ענישה כבדה על נטישה
27/07/2015 | 12:19
1
65
יעלה התמריץ של הנוטשים להעלים או לרצוח את הכלב. מה שניתן לעשות ללא קושי. 
אלו שלא מתעסקים עם זה כעת עלולים להתעסק בזה בעתיד במידה ןיעמדו מול איום של ענישה חריפה.    

נטישת בן-בית היא פשע חברתי מכל כיוון שתסתכל על זה
27/07/2015 | 19:29
38
ענישה כבדה מצד אחד והסברה מסיבית (כהצעת marx04) ופתרון הומני מצד שני - זה הרבה יותר טוב והגיוני מאשר לא לעשות כלום. הצעת החוק אכן "רזה" ואינה מציעה שום פיתרון לבעיה הקיימת.
חייבת להיות השקעה ממשית בהסברה
27/07/2015 | 12:24
2
57
שלום גירי,

לפעמים הדרך לגיהנום באמת רצופה כוונות טובות.
אין לי היכולת להעריך מה תהיה התוצאה של חוק המטיל קנסות ועונשים כבדים על נוטשי כלבים, אך לדעתי בוודאי שחייבת להיות השקעה ממשית בהסברה לציבור הרחב - בין במקום חקיקה עונשית כזו ובין במקביל אליה.

בברכה,

אורי.
אני מסכימה, ורוצה לחלוק עוד משהו
27/07/2015 | 17:42
1
66
כשאימצנו את גוזר הוא כבר היה מסורס, בגיל מאד צעיר. יש לזה חסרונות ידועים.
העמותה שממנה אימצנו אותו סירסה אותו כי הם לא סומכים על מאמצים, אנשים מתחייבים לסרס ומקבלים את הסירוס במחיר האימוץ אבל לא באים עם הכלב לסירוס. שאלנו אותם אם הם ניסו ללכת בכיוון של איזה ערבון כספי, והסתבר שכן - היתה תקופה שהיית משלם יותר על האימוץ, ומקבל חלק מהכסף חזרה אחרי שסירסת.
כמות האימוצים צנחה פלאים, וכמות הסירוסים לא עלתה
זה מידע מרתק וחשוב. תודה על השיתוף.
27/07/2015 | 17:51
17
ענישה לא פותרת בעיות.
27/07/2015 | 16:56
1
78
ובמקרה של כלבים נטושים היא כנראה תוסיף בעיות.

אנשים שנוטשים כלבים לא יפסיקו לנטוש מחר וגם לא ישלמו בשבילם קנסות אסטרונומיים, הם פשוט ינטשו בצורה כזו שלא יחטפו קנס כזה בהמשך וזה רחוק מלהיות טוב יותר עבור הכלבים הנטושים.

כמה טוב ששבת הביתה !
28/07/2015 | 00:15
75
שלום טנן,

אני שמח ששבת לפורום, ומשוכנע שתתרום רבות באמצעות הראיה הייחודית (והמאתגרת) שלך.
אגב, מה שלום שחר ויעלי ?

בברכה,

אורי.
"חיי כלב" מאמר חדש והפעם הוטרינר ד"ר טל מאייר
25/07/2015 | 17:44
2
117
כותב על פריצת דיסק אצל כלבים
איבחון וטיפול

מדגישה למי שפיספס מאמר על פריצת דיסק
26/07/2015 | 16:22
37
26/07/2015 | 20:30
23
הכלב הקודם שלי סבל מזה (קוקר מעורב), חוויה לא נעימה בכלל...

תודה רבה על עוד מאמר מעולה!
מחפש לינק לסרטון שפורסם כאן.
23/07/2015 | 21:42
5
141
על המשמעות של כלבים גזעיים. אנגלית עם תרגום לעברית.
כמדומני, פורסם בדף של פייסבוק.
תודה.
מתכוון לזה?
23/07/2015 | 23:38
3
83
כן. תודה. לעניות דעתי צריך להופיע בהודעות נבחרות!
23/07/2015 | 23:41
17
סרטון חמוד
24/07/2015 | 00:12
60
רצוף כמובן באי דיוקים שונים ומשונים - אבל חמוד.
תגובות נוספות על הסרטון
25/07/2015 | 22:00
46
מפורום רפואת חיות מחמד.
אכן סרטון חמוד - חלק מהטענות נכונות מאד, וחלק ממש לא.
24/07/2015 | 04:32
28
גור שמסרב לאכול
23/07/2015 | 20:38
10
160
היי,
יש לי שאלה לגבי הגור שלי -
לאחרונה הוא היה חולה (לא אכל הרבה, וכשכן, הקיא) ופניתי לוטרינר . הוטרינר הביא לי אוכל מיוחד ואנטיביוטיקה. הבעיה היא שהוא מסרב לגעת באוכל וכמובן שגם את האנטיביוטיקה בלתי אפשרי לתת לו (במזרק ). עכשיו הוא בורח בכול פעם שאני מנסה לתת לו אחד מהם ואני לא יודעת מה לעשות כי הוא לעולם לא יתחזק ככה... יש למישהו עצה בשבילי ? אני כבר מיואשת....
תודה מראש!
צריך לשבור את מעגל"הצום" ולמצוא משהוא-
23/07/2015 | 23:53
114
ממש אבל ממש שווה!
כמו-
פסטרמה,חזהעוף,נקניק,נקניקעיה וכו....
זה ידרוש ממך קצת ניסוי וטעייה עד שתמצאי משהוא שהוא יתחיל לאכול...
את האנטיביוטיקה ניתן להכניס/לגלגל/לעטוף באותו צ'ופר שווה כשאת נותנת חתיכה או שתים קטנות בלי הכדור(בקשי מהוט' לתת לך את זה בכדורים),ואז בחתיכה השלישית מוסתר היטב יש את הכדור...
לרוב אחרי מחלה הם חלשים וחסרי תאבון.
מאד מאד חשוב שישתה ויתחיל לאכול,וברגע שתמצאי כאמור את הדבר הטעים תראי שלאט לאט יתחיל לאכול כרגיל.
חשוב לתת כמויות קטנות כמה פעמים ביון.
לא להעמיס על הקיבה הרבה מידי בפעם אחת.
שאלות והמלצות
24/07/2015 | 04:24
87
שלום לך,

האם תוכלי לכתוב בן כמה הגור? וכמה הוא שוקל ?

באופן טבעי, חלק גדול מהכלבים אינם "מתלהבים" לקבל תרופות, ולפעמים אין ברירה אלא להשתמש בכוח.
תופסים את הכלב, מושיבים אותו בין הרגלים שלנו כשהוא יושב בגבו אלינו, ואוחזים אותו באמצעות הרגלים שלנו שלוחצות את גופו. אז משתמשים בידים כדי לפתוח בכוח את הפה שלו ולייצב אותו, ואז משתמשים במזרק כדי לדחוף את התרופה לפה שלו.
אם מדובר בגור קטן (גם בגודל וגם בגיל) אוחזים אותו בחיק ביד אחת בין המרפק לבין הגוף ומשתמשים בשתי הידים כדי לפתוח לו את הפה והזריק לו את החומר לתוך הפה.
מיד לאחר הפעולה הזו יש לתת לגור חטיף טעים במיוחד ולתת לו הרבה תשבוחות.

לגבי חוסר הרצון לאכול: כמובן החשוב מכל להיות במעקב אצל הוטרינר ולוודא שהכל בסדר ושיש עליה הדרגתית במשקל, גם אם איטית.
אם הוטרינר אינו מוטרד או מודאג, אז גם אין סיבה שאת תהיי.
בהנחה שהבעיה הבריאותית מטופלת כראוי, בשלב מסוים הכלב יהיה רעב ויאכל את מה שאתם נותנים לו. פשוט צריך סבלנות.

בברכה,

אורי.
אני נותנת
24/07/2015 | 08:52
3
91
פסטרמה, חתיכה קטנה אחר כך הכדור מגולגל בחתיכה גדולה יותר ומייד אחרי החתיכה הזו לפני שהן מבינות מה הן אכלו ומנסות לירוק מגיעה עוד חתיכה נדיבה שאי אפשר לסרב לה וזה תמיד מצליח, תמיד! הן תמיד שמחות כל כך לחתיכה הבאה שהן בולעות מה שבפה וממהרות לקבל את הבאה בתור, הן לא מקבלות פסטרמה או גבינה צהובה על בסיס קבוע זה ממש צ'ופר מטורף עבורן
מאז שגיליתי את השיטה הזו נגמרו הימים של לפתוח את הפה בח או משהו כזה. בסבבה
תרופה
25/07/2015 | 00:24
2
72
תודה רבה לכולם עזרתם מאוד !
הוא עדיין לא אוכל אך הוטרינר אמר שזה בסדר ומתישהו הוא יהיה רעב וירצה לאכול (ולגבי הצ׳ופרים למיניהם- הוא סירב בתוקף לתת לו ) . אגב מישהו יודע אולי משהו על התרופה שהוא נתן לי ? אני ךא מוצאת כלום באינטרנט... השם שלה זה: metronidazole & clindamycine . משהו על תופעות הלוואי אולי ?
תודה רבה
אלו סוגים של אנטיביוטיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2015 | 00:31
1
74
גודמן עכשיו על clindamycine כבר כמה חודשים ברציפות (וימשיך בעתיד הנראה לעין... סיפור ארוך).

אין הרבה תופעות לוואי בדרך כלל. העיקרית שבהן היא צואה רכה.
אבל שווה לשאול גם את הוטרינר (או בפורום רפואת חיות מחמד השכן).
תודה אנסה זאת!
25/07/2015 | 15:13
17
לחזור לווטרינר
25/07/2015 | 15:33
3
101
ראשית את כל התרופות כמעט ניתן לתת בזריקות, וכך להמנע מהצורך לתת לפה. זה אמנם יקר יותר, אבל עוזר לפחות בתחילת הטיפול, עד שהכלב חוזר לאכול.
שנית - הכלב היה אמור לחזור לאכול תוך 12-24 שעות, אם הוא לא - משהו מאוד לא בסדר ומצריך המשך טיפול ומעקב צמוד.

לגבי התרופות - זה שילוב של 2 סוגי אנטיביוטיקה. אין הרבה תופעות לוואי.

לחזור לווטרינר לבדיקה - ולעדכן אותנו שהכל בסדר...

26/07/2015 | 10:57
60
תגובה מוטרינר כדאי לשים לב
שמחה לבשר שהגור שלנו התחזק וחזר לאכול! :)
26/07/2015 | 12:05
1
25
נהדר. רק בריאות !
26/07/2015 | 12:25
21
מחפשת גור/ה מאזור כפר סבא למפגש משחק עם הגורה שלי
23/07/2015 | 15:45
51
יש לנו גורה בת 4 חודשים (מסוג קבליר קינג צ'רלס) והיא מאוד רוצה לשחק עם כלבים אחרים אבל כלבים בוגרים בד"כ לא מעוניינים במשחק ולא מצאנו בשכונה גור בגילה. נשמח להפגיש אותה עם גור למשחק משותף.

תודה
האם העברת בעלות כלב כרוכה בתשלום?
23/07/2015 | 10:38
3
48
צריך לשאול את הוטרינר הרשותי
23/07/2015 | 11:50
67
שלום לך,

עליך לפנות לוטרינר הרשותי באזור מגורך ולבדוק את הנושא.

בברכה,

אורי.
לא
23/07/2015 | 14:26
13
רק אם הוא עובר לרשות מקומית
23/07/2015 | 16:23
54
(מועצה/עירייה) אחרת מזאת בה הוא רשום, אזי צריך לשלם את האגרה.
אם ההעברה נעשית בתחומה של אותה הרשות ולכלב שבב וחיסון עדכני, ההעברה יכולה להתבצע ללא תשלום.
טרוקוקסיל 95 מ"ג
23/07/2015 | 10:23
1
69
הי,
הכלב שלנו נפטר לפני כמה ימים 
ונשארה לנו אריזה אחת חדשה של TROCOXIL לשיכוך כאבי דלקות פרקים.
טרוקוקסיל 95 מ"ג - 2 טבליות (95 מ"ג כל אחת).
תוקף - 12/2016
מכיוון שאני יודע שלא ניתן יותר להשיג בארץ (את שלנו הבאנו מגרמניה),
אשמח לעזור למי שצריך, תמורת 400 ש"ח.  (בערך חצי ממה שעלה בארץ כשעוד היה...)

יום טוב,
NH

הבהרה - אני לא בטוח שמותר לכתוב פה הודעה מהסוג הזה,
אבל שלחתי שאלה בעניין למ. הפורום והוא לא חזר אליי, אז אנסה בכל זאת...
בכל מקרה יש לי רק אריזה אחת ואני לא סוחר או משהו כזה.
תמונה
24/07/2015 | 19:11
43
תמונה של האריזה הספציפית שאצלי...
אמפולה/קולר
22/07/2015 | 21:59
5
104
הכלבה שלי בת 4 חודשים וכבר קיבלה את החיסון השני ובקרוב אתחיל לצאת איתה לגינות ציבוריות וכו'.
אז קודם כל אני מבין שקולר ואמפולה זה לא עושה את אותה הפעולה נכון? בעבר נהגתי להשתמש בקולר של סקאליבר. האם בנוסף יהיה צורך גם באמפולה? אם כן מה הכי מומלץ?
קודם כל, אני מקווה שהיא כבר עכשיו יוצאת
23/07/2015 | 07:49
1
81
ולא עשית את הטעות החמורה של להחזיק אותה סגורה עד גיל 4 חודשים...

לגבי קולרים ואמפולות
לרוב, קולר מיועד לטיפול בקרציות. קיים בשוק קולר שמיועד גם לפרעושים בשם סרסטו, מאוד יקר אבל מקבל ביקורות טובות בתחום הביצועים
אמפולות - יש כאלו נגד פרעושים בלבד וכאלו נגד פרעושים וקרציות
ניתן לשלב בין קולר נגד קרציות לאמפולה נגד פרעושים - לרוב זה נותן את ההגנה הטובה ביותר. חשוב לוודא מראש ששני המוצרים יודעים לעבוד יחד ואין התנגשות בין החומרים הכימיים (אי התאמה יוביל לחוסר יעילות במקרה הטוב או הרעלה במקרה הרע)

מציאת המוצר שיעבוד עבורך עשויה לקחת זמן. היעילות של מוצרי ההדברה השונים משתנה מאזור לאזור בארץ ואפילו בין כלבים שונים. צריך לפעמים לנסות כמה מוצרים עד שמוצאים את המתאים ביותר (ולאורך זמן גם לגוון כי זה פשוט מפסיק לעבוד)
קניתי לה קולר של סקאליבור ואמפולה של וירבק
23/07/2015 | 18:48
60
האם יש לך מושג אם צריכה להיות בעיה איתם?

ממליצה לך לקנות קולר סרסטו באיביי, קניתי שם ב 134 ש"ח
25/07/2015 | 20:43
2
202
והגיע תוך 4 ימים
כבר קניתי סקאליבור, אבל איזה קולר זה
25/07/2015 | 21:54
1
49
ולמה הוא יקר? מה מיוחד בו?
הוא יקר כי הוא גם נגד קרציות וגם פרעושים
26/07/2015 | 10:18
42
הוא עמיד במים ויעל עד 8 חודשים
מחפש
23/07/2015 | 09:15
1
148
מחפשת עבור חברים כלב קטן מעולה לילדים, היה להם קינג צ'ארלס מעורב שחיה עד גיל 18 . 
הם מחפשים לאמץ קינג צ'ארלס קבליר מעורב, או דמוי, אם יש כלבים תואמי גזע או קטנים שעונים על הדרישה אשמח לדעת. 
מוזמנים להפיץ את הבקשה.
תודה!

ברחובות אוהבת חיות יש מבחר מקסימים
24/07/2015 | 11:29
78
תציצו באתר
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום אילוף כלבים
הכלב שלכם משתולל?
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה