לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3814938,149 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

לצפיה ב-'מה הסיבה שכלב לא ישן טוב בלילה?'
מה הסיבה שכלב לא ישן טוב בלילה?
23/01/2017 | 07:28
5
111
הכלבה שלי מתנהגת רגיל במהלך היום אבל בלילה (ביומיים האחרונים) כשצריך לישון היא משמיעה קולות לא מרוצים ונאנחת או מתיישבת זקופה ליד המיטה שלי וצופה בי. כשאני מנסה להוציא אותה לשירותים היא עושה סיבוב בבית וחוזרת למיטה שלה. היא בת חמש, ואציין שמאז שהיא גורה ישנה בכלוב עם מזרן ( חדש כל חצי שנה) מרופד בסדין, ליד מיטתי, ויש לה בקבוק מים צמוד. מנסה עם שמיכה בלי שמיכה ואין לי מושג מה מציק לה. מישהו יודע מה זה יכול להיות? מדובר בכלבת צ'יוואווה. 
לצפיה ב-'האם חל שינוי כלשהו בבית או בחייה לאחרונה?'
האם חל שינוי כלשהו בבית או בחייה לאחרונה?
23/01/2017 | 08:33
1
63
או אולי יש איזה עניין בריאותי שמפריע לה? אם לא מדובר בחרדה עקב שינוי כלשהו, וההתנהגות הזו לא תיפסק, הייתי לוקחת אותה לבדיקה אצל וטרינר.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/01/2017 | 07:17
17
לצפיה ב-'מה הכוונה בשירותים?'
מה הכוונה בשירותים?
23/01/2017 | 21:33
2
84
מה הכוונה בלהוציא את הכלבה לשירותים?

כדי למצה את השינה שלה בלילה יש לעייף אותה בצורה מעולה ביום.
לעשות טיול טוב בבוקר כאשר קמים, להאכיל אחרי זה.
(אוכל עוזר לבנות שעון ביולוגי של מתי צריך לקום).
כשחוזרים הביתה לעשות טיול, ובכללי לאמץ אותה מבחינה שכלית והתנהגותית במהלך היום. לעשות טיול נחמד בערב או לפני שהולכים לישון, אפשר לשחק קצת לפני שנרדמים.
המטרה היא לעייף את הכלבה כדי שלא תוכל לסרב לשינה בלילה.
לצפיה ב-'תודה עזרת לי מאוד'
תודה עזרת לי מאוד
24/01/2017 | 07:23
57
תודה, עזרת לי מאוד, אני מוציאה אותה בבוקר ובערב, משחקת איתה בצעצועים שלה אבל לא חשבתי על ״לעייף אותה״. יש לה אוכל כל היום. לשירותים, בלילה אני לא יוצאת איתה, יש פדים מיוחדים לכלבים, אני פורסת אחד בשירותים והיא עושה צרכים על זה. מיועד לכלבים שנשארים בבית או כשחר רוצים לצאת באמצע הלילה או בגשם. ממליצה מאוד.
לצפיה ב-'העצה שלך מצוינת בכללי ומומלצת ליישום לכל כלב, אבל כאן מה'
העצה שלך מצוינת בכללי ומומלצת ליישום לכל כלב, אבל כאן מה
24/01/2017 | 09:09
62
שמעורר תשומת לב זה שינוי פתאומי בהתנהגות בתקופה האחרונה. הכלבה כבר לא כזו צעירה, אם רמת הפעילות הייתה הבעיה סביר שהיא לא הייתה ישנה טוב לאורך שנים, ובייחוד כשהיא הייתה צעירה, כי לרוב כלבים ממש צעירים אנרגטיים וזקוקים לפעילות יותר מכלבים בגיל 5. כמובן שייתכן שהעצה שלך תפתור את ההבעיה (אולי רמת הפעילות ירדה לאחרונה ביחס לעבר או הכלבה יותר משועממת מסיבה כלשהי), אך אם לא - הייתי מחפשת סיבה נוספת, כמו בעיה התנהגותית או בריאותית.
לצפיה ב-'עזרה בנושא הכלבה שלי ודיירים נוספים בבית'
עזרה בנושא הכלבה שלי ודיירים נוספים בבית
22/01/2017 | 11:35
5
114
יש לי כלבה בת 9 שרגילה לחיות איתי לבד. לאחרונה הכרתי בן זוג שעובר לגור איתי עם הילדים שלו. הכלבה התרגלה אליו מעולה אך אני חוששת איך תתרגל לילדים ואיך אני מבטיחה שהיא לא תתקוף אותם בהתחלה כחלק מהקנאה.
לצפיה ב-'האם הכלבה חוששת באופן כללי מילדים?'
האם הכלבה חוששת באופן כללי מילדים?
22/01/2017 | 14:25
65
אם לא, חשיפה הדרגתית לילדים יחד עם חטיפים, ליטופים וכו' יעזור מאוד. (וגם יציאה לטיולים במידה ומזג הכלבה וגיל הילדים מתאים...)
כדאי גם להדריך את הילדים באופן בו ניגשים לכלבה.
לצפיה ב-'בנוסף למה שנכתב,'
בנוסף למה שנכתב,
23/01/2017 | 08:41
3
52
הייתי אולי עושה את הפגישות הראשונות בשטח נייטרלי כדי שהיא כבר תכיר אותם כשייכנסו לתריטוריה שלה. כמו כן, יש צורך בהשגחה מלאה. לא להשאיר אותה לבד עם הילדים עד שיהיה ברור שהיא הסתגלה אליהם ומגיבה בצורה חיובית לנוכחותם, במיוחד אם הילדים קטנים ואי אפשר לצפות מהם שיבינו שאסור להם להתקרב לכלבה אם אינה מעוניינת בכך או להציק לה. 
לצפיה ב-'בעניין שטח נייטרלי'
בעניין שטח נייטרלי
23/01/2017 | 21:26
1
36
כדי ללמד את הכלבה ולמצה את מירב הפוטנציאל שלה להסתגלות ולמידה,
צריך לעשות את זה בשטח שהיא מרגישה נוח בו (בעיקר עם כמה שפחות גירויים שיכולים להסיח את הדעה שלה).
ככה שלא מספיק "נייטרלי".
לצפיה ב-'אפשר ברחוב או בגינה שהכלבה מכירה היטב ורגילה להסתובב בהם,'
אפשר ברחוב או בגינה שהכלבה מכירה היטב ורגילה להסתובב בהם,
24/01/2017 | 05:59
25
אך לא מחשיבה אותם לטריטוריה הפרטית שלה.
לצפיה ב-'מסכימה, תפגישו בין הילדים לכלבה בגינה'
מסכימה, תפגישו בין הילדים לכלבה בגינה
25/01/2017 | 10:24
23
אני מבינה שהם עוברים לדירה שלך, נכון?
חשוב שהכלבה תפגוש אותם ותתיידד איתם קודם לכן, שלא תרגיש שהם זרים שפולשים לה לטריטוריה. וכדאי ללמד את הילדים להיות עדינים איתה, לא לשלוח ידיים לפנים, לא ללטף חזק, להבין מתי היא לא רוצה מגע וכו'. 
לצפיה ב-'שאלה מאוד כללית'
שאלה מאוד כללית
21/01/2017 | 14:07
4
109
למה בעצם צריך להשוות גיל של כלב לגיל אנושי? האם יש לזה  סיבה בעלת משמעות  או שזה רק נועד "להסביר" לנו שכלב הוא מבוגר?
לצפיה ב-'סתם משהו שהיה נהוג / עדיין נשמר'
סתם משהו שהיה נהוג / עדיין נשמר
21/01/2017 | 14:22
3
74
בדרך כלל יש כל מיני אנשים שאומרים את זה לילדים ומאז זה נדבק.

חשוב לדעת שעד גיל חודשיים הגור צריך להישאר אצל הסגר,
עד גיל 4 חודשים זה הגיל החשוב לחשוף אותו לכמה שיותר גיוריים,
גיל חצי שנה הופך להיות פעיל מינית,
גיל שנה וחצי כבר כלב בוגר,
גיל 10 שנים ומעלה כלב מבוגר / זקן.
לצפיה ב-' תודה'
תודה
21/01/2017 | 15:30
9
לצפיה ב-'מה זאת אומרת עד גיל חודשיים הסגר?'
מה זאת אומרת עד גיל חודשיים הסגר?
21/01/2017 | 16:23
1
55
אולי הכוונה עם השגר?
לצפיה ב-'כן התכוונתי'
כן התכוונתי
22/01/2017 | 08:54
43
שגר, מצטער דיסלקט בכתיבה תמיד מתפספסת לי אות
לצפיה ב-'בעיות התנהגות - האם אילוף יכול לסייע?'
בעיות התנהגות - האם אילוף יכול לסייע?
21/01/2017 | 09:23
3
71
האם אילוף יכול לפתור גם בעיות התנהגות?
דברים כמו חפירות בגינה, הרס של רהיטים ובגדים, שריטת דלתות וכדו'?
אני יודע שאין קשר ישיר בין הדברים, ולרוב הדברים הנ"ל נובעים משעמום של הכלב ו/או עודף אנרגיה, אך האם אפשר לצפות לשיפור מסויים אחרי תהליך אילוף בו הכלב מקבל משמעת שאף פעם לא הייתה לו?
לצפיה ב-'ניתן להשתמש באילוף במספר דרכים'
ניתן להשתמש באילוף במספר דרכים
21/01/2017 | 14:26
38
1) חשוב ללמוד בכללי.
2) ככל שלומדים יותר אילוף, ככה לומדים יותר על הכלב ובעיות נוספות.
3) אילוף משפר / מחזק את הקשר (תלוי כיצד הוא מבוצע), משום שמשקיעים זמן איכות עם הכלב.
4) זה מחזק את הקשר מבחינת הבעלים, כי הכלב עושה יותר דברים שהוא מעוניין בהם ופחות דברים שהוא לא מעוניין בהם.
5) בעזרת אילוף ניתן לעודד התנהגויות רצויות ובכללי להשתמש בזה בתור כלי על מנת לטפל בבעיות התנהגות.
6) ניתן לגרום להכלב להמינע מהתנהגויות לא רצויות, כמו לגיד לו "למקום" כאשר יש הרבה אורחים שיכולים לתת לו אוכל מסוכן וכו'.
לצפיה ב-'אילוף לבדו כלומר לימוד פקודות משמעת בלבד לא יפתור '
אילוף לבדו כלומר לימוד פקודות משמעת בלבד לא יפתור
22/01/2017 | 09:06
24
בעיות התנהגות. מה שיש במקרה כזה לעשות הוא ראשית לאבחן את התנהגות הכלב, האינטרקציה עם הבעלים, לבחון את הסביבה הטבעית של הכלב ותגובותיו לגירויים ומצבים שונים ולהתאים תוכנית טיפול מתאימה לכלב ולבעלים. זאת על ידי שימוש באילוף (לימוד משמעת כדרך ליצור שפה משותפת עם הבעלים וככלי עזר בפתרון בעיות ההתנהגות) ושימוש במודיפיקציות התנהגותיות שונות ועוד כלים רבים שישמשו לפתרון בעיית ההתנהגות.
ההתנהגות שאתה מתאר יכולה לנבוע מכמה סיבות וגורמים ויש להתאים את הטיפול רק לאחר אבחון שורש ומקור הבעיה.
אשמח לנסות ולעזור (עד כמה שאפשר ברשת) אם תתן לי קצת פרטים: 
בן כמה הכלב? מאיזה סוג? כמה זמן אצלכם? מה ידוע לכם על העבר שלו?
איפה ישן? כמה טיולים מקבל ביום וכמה זמן כל טיול? לכמה זמן אתם נעדרים מהבית? נסה לפרט קצת יותר על ההתנהגויות שציינת , חפירות , שריטת דלתות הרס - באילו מצבים נוהג לעשות זאת? כשאתם בעבודה? כשאתם באזור שלו? איך ההתנהגות שלו איתכם? 
כמה שיותר פרטים אוכל להבין יותר במה מדובר ולנסות להנחות אותך בהתאם.קח בחשבון שיכול להיות שהאינפורמציה שתתן לי לא תספיק דיה לפתרון הבעיה ויהיה צורך באיש מקצוע (מאלף שמתמחה בבעיות התנהגות) שיגיע אליכם לאבחון מעמיק והצעת תוכנית עבודה מסודרת.

מיכל כהן - מבט הכלב
בית הספר להכשרת מאלפים - בהנהלת שימי כהן 
מאלפת ומומחית להתנהגות כלבים

לקבלת מדריך חינם לבעלי כלבים היכנסו לקישור 
מייל: mabatakelev.m@gmail.com 
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/
לצפיה ב-'לפעמים אילוף יכול לעזור בחלק מהבעיות,'
לפעמים אילוף יכול לעזור בחלק מהבעיות,
22/01/2017 | 11:11
16
אך יש גם מטפלים התנהגותיים שמתמחים בבעיות התנהגות בכלבים. כדי לדעת ממה נובעות הבעיות, צריך לאבחן את הכלב. 
לצפיה ב-'אילוף בתנאי פנסיון'
אילוף בתנאי פנסיון
21/01/2017 | 09:21
1
47
היי.
מישהו כאן התנסה עם אחד מהגופים שמאפשרים אילוף בתנאי פנסיון?
רציתי לשמוע דעתכם בנושא, איך זה לעומת אילוף סטנדרטי של מפגשי בעלים-מאמן, והאם זה שווה את המחיר (בערך 5K לחמישה שבועות).
אני מדבר על אילוף בסיסי ולא על אילוף לשמירה/תקיפה וכדו'.
אשמח גם לשמוע המלצות על מקומות.

תודה
לצפיה ב-'אילוף בפנסיון זה בעיקר פנסיון ומעט מאד אילוף'
אילוף בפנסיון זה בעיקר פנסיון ומעט מאד אילוף
21/01/2017 | 16:21
50
זה לא בית ספר, הכלב מקבל ביום חצי שעה עד שעה של אילוף, כל שאר הזמן הוא סתם נמצא שם.
אם ישנה בעיה ספציפית שצריך להוציא את הכלב מסביבתו הרגילה כדי לטפל בה, או שיש צורך שהעבודה תתבצע עם מאלף מנוסה יותר ולא עם הבעלים הבלתי מנוסה כדי לפתור אותה - ניחא, אבל בשביל אילוף בסיסי אני לא רואה בכך שום יתרון.
יש לזכור גם שהכלב לא יישם עם הבעלים כל מה שלמד בפנסיון איך שהוא חוזר, לאחר חזרתו הביתה יש לעשות הרבה עבודה כדי שהוא יעתיק את ההתנהגות מהפנסיון גם לבית. כך שבסופו של דבר, לאילוף בסיסי לכלב משפחתי לא הייתי ממליץ.
מהצד השני, עבודה על האילוף הבסיסי עם הבעלים (ובעיקר בשיטות החיוביות) מאד מחזקת את הקשר בין הבעלים לכלב.
לצפיה ב-'צרכים בבתים של אחרים - עזרה '
צרכים בבתים של אחרים - עזרה
21/01/2017 | 01:09
5
97
היי, אני מגדלת גורה בת 8 חוד' אצלי כבר חצי שנה. כשאני לא בבית בערך 9 שעות ביום היא בגדר אילוף מרווחת ושם היא לא עושה את צרכיה. כשאני בבית היא תמיד משוחררת ואנחנו גרות בדירה עם חצר אז אם יש לה צרכים היא מסמנת לי כדי שאפתח לה את הדלת והיא יוצאת לחצר.היא מעירה אותי נורא מוקדם בבוקר כדי שאפתח לה לצאת רק כדי לעשות פיפי וחוזרת. והחשוב מכל הוא שהיא עושה לי פאדיחות ועושה צרכים בבתים אחרים לפני כמה ימים נכנסה לחצר מסעדה ופשוט שם עשתה וזה לא נעים למרות שאני אוספת מייד. או שפתאום במעבר חציה היא כורעת לפיפי. בקצור נוראי . מה לעשות כדי שתבין שכל בית הוא מחוץ לטריטוריה כמו הבית שלנו ואיך מלמדים איפה מותר לעשות ואיפה לא? 
לצפיה ב-'להימנע מלעשות צרכים בחצר'
להימנע מלעשות צרכים בחצר
21/01/2017 | 14:33
65
צריך לגרום לגורה לצאת החוצה ולעשות את הצרכים בחוץ בלבד.
הטיולים עצמם מאוד חשובים לה.
לצפיה ב-'כלבים גרועים בהכללות'
כלבים גרועים בהכללות
21/01/2017 | 16:28
58
היא למדה שהבית שלך זה הבית ושם לא עושים, אבל יקח לה זמן עד שתבין שבכל בית לא עושים.
לגבי מעבר החציה - זה בתחום ה'בחוץ' ויהיה לך קשה להכחיד את ההתנהגות הזאת, אני מכיר כלבה שעוד עושה את זה והיא בת 4, אלא אם את רוצה לעודד אותה לעשות רק על אדמה, דבר שעשוי להקשות עליך את החיים בעיר.
לצפיה ב-'האם את מוציאה את הכלבה ל-3 טיולים ביום (בחוץ, לא בחצר)?'
האם את מוציאה את הכלבה ל-3 טיולים ביום (בחוץ, לא בחצר)?
22/01/2017 | 11:06
2
15
לצפיה ב-'ברור. הטיולים שלנו הם לא בחצר והם לדעתי גם ארוכים ומספקים.'
ברור. הטיולים שלנו הם לא בחצר והם לדעתי גם ארוכים ומספקים.
23/01/2017 | 08:23
1
26
בחצר היא עושה צרכים רק מוקדם בבוקר כשהיא מעירה אותי כדי לעשות צרכים ואני פותחת לה את הדלת לרגע שתתרוקן ותחזור או ברגע שאני פותחת את הדלת בערב אחרי העבודה . אבל החצר היא בנוסף לטיולים הקבועים בוקר ערב לילה . מציינת שהחצר היא חצר בניין עם חול וטוף ולא חצר מרוצפת. 
לצפיה ב-'נראה לי שכדאי להתייעץ עם מטפל התנהגותי.'
נראה לי שכדאי להתייעץ עם מטפל התנהגותי.
23/01/2017 | 08:28
21
ייתכן שהתופעה תיפסק עם הגיל, אך לא הייתי לוקחת סיכון. 
לצפיה ב-'עובר לעצמות בקר'
עובר לעצמות בקר
19/01/2017 | 19:38
65
בגלל הבעייתיות של העצמות המתועשות שמיוצרות מעור פרה.
קיבלתי המלצה על ברך פרה ובקצביה היחידה שהיה לה זה היה במחיר של 45 ש"ח לקילו שזה מחיר די גבוה לחלק שאנשים לא משתמשים בו לבישול.
מישהו נתקל במחיר אחר?
לצפיה ב-'שאלה על נבחנות אצל גור'
שאלה על נבחנות אצל גור
18/01/2017 | 23:14
4
92
חברה שלי אימצה ביום ראשון לברדודל מיני בן 8 חודשים. הרקע שלו ידוע, כשהיה גור בן 10 שבועות הוא אומץ ע"י משפחה עם ילדים (היה אצלהם בתקופת החשיפה) וננטש על רקע של אלרגיות במשפחה. אח"כ היה באומנה (בבית עם הרבה כלבים אחרים עד עכשיו) אבל בבית האומנה הוא לא יצא בכלל לטיולים ברחוב עם רצועה, אלא עשה את צרכיו בחצר של המשפחה האומנת.
בעיקרון הכל הולך נהדר, הוא גמול מצרכים, מתנהג מקסים לבני המשפחה החדשה, אבל יש בעיה אחת, כשמטיילים עם הכלב הוא נובח בהיסטריה על אנשים שעוברים ברחוב. גם אם משהו עובר ממש רחוק ממנו הוא עדיין נובח עליו. רעיונות מה לעשות? איך מפסיקים את הנביחות האלה? הוא נובח רק על אנשים זרים, לא על כלבים אחרים.

תודה
לצפיה ב-'מה שעזר עם הכלבה שלי...'
מה שעזר עם הכלבה שלי...
19/01/2017 | 16:19
63
זה לקרב אלי עם הרצועה כמה שיותר מהר מרגע שרואים את האדם
המתקרב (קרוב לודאי מפחד)  ולהעמיס חטיפים (עם קליקר). לשבח על שהיא כלבה טובה,
ולהמשיך להקליק ולתת חטיפים תוך כדי תשבחות. זה שילוב של הסחת
דעת עם "שינוי עמדה" של הכלבה ומאז הנביחות פסקו משמעותית, ואם
היא נובחת היא מפסיקה מהר מאוד.

לצפיה ב-'בעיקר סבלנות'
בעיקר סבלנות
20/01/2017 | 10:57
34
זה עדיין פחות משבוע מהרגע שהוא הגיע. יכול להיות לגמרי חלק מתופעות הסתגלות ולא תכונת אופי. יש מצב שאם יגיבו נכון להתנהגות הזאת היא לא תשתרש ופשוט תיעלם מעצמה. מה שכתבו מעליי נראה לי שווה נסיון, ויש מצב שתוך פעם פעמיים בשיטה הזאת, הכלב ייאבד עניין בתחביב הזה.
לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
20/01/2017 | 20:17
22
קודם כל אני לא אוהב את המישכות ברצועה. קשה להבדיל בין עונש לבין חיזוק שלילי כשאדם לא מיומן משתמש בזה. ובכלל אני לא אוהב עונשים וחיזוקים שליליים.

צריך ללמד את הכלב להקשיב לפקודה של לשבת.
יהיה צורך להשתמש בקרובי משפחה או חברים בנושא.
לאלף את הכלב במקום שנוח לו בו, שהוא מרגיש רגיל, בלי יותר מידי גירויים אחרים כמו אנשים נוספים או רעש שהוא לא אוהב.
עד שהכלב מאולף, כשרואים שיש מישהו בדרך, לנסות לעבור כביש או להתרחק קצת עד שאותו אדם עובר.

אז אמרתי שקודם צריך לאלף את הכלב להקשיב לפקודה של לשבת, לפני שמתחילים בתהליך. דרך אגב חשוב גם שהכלב לא מושך ברצועה, אם הוא כן אז לטפל גם בזה קודם.
להביא את הכלב למקום שאמרתי מקודם, מה שמתאים לכם. לגרום לחבר / בן משפחה לעבור ליד הכלב, אם הוא נובח, אז לגרום לאותו אדם לחזור וללכת שם עוד פעם. עד שהכלב מגיע למצב שהוא רגוע כשאותו אדם עובר.
כל פעם שהוא עובר והכלב מתנהג כמו שצריך, לתת לו חטיף ולשבח אותו.
להתחיל לשלב את הפקודה לשבת לפני שאותו אדם עובר, ולתת לכלב חטיף אם התנהג בסדר.

כדי לעשות יותר אתגר, אפשר להלביש את אותו אדם שעוזר בבגדים ומסכה שלא מראים מי זה. אם הכלב יחשוב שזה אדם אחר, בהחלט יעזור בתהליך.
אפשר לבקש עזרה מאוד ועוד אנשים כדי לטפל בביעה.

צריך גם ללמד את הכלב שאנשים שעוברים ברחוב הם נחמדים.
לבקש מהאדם שעוזר לכם ללטף את הכלב כל פעם שהוא עובר ליד.
בכללי כשהכלב גור, צריך לחשוף אותו לאנשים אחרים ולגרום להם ללטף אותו, להגיד מילה טובה וכו'.

עד שמגיעים למצב שהכלב יושב ליד אנשים מוכרים כשהם עוברים. ולאט לאט לנסות את זה עם אנשים שאתם לא מכירים, ולתת לו חטיף ולשבח כשהוא מתנהג כמו שצריך.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/01/2017 | 15:07
20
המצב בהחלט משתפר, כשהיא הולכת איתו עם חטיפים, ובא מישהו מרחוק והיא נותנת לו חטיף או אפילו סתם משבחת אותו בקול גבוה, אז הוא מתרכז בה ונובח פחות.
תודה
לצפיה ב-'מחפשת דוגווקר לרחוב אשרמן בתל אביב!'
מחפשת דוגווקר לרחוב אשרמן בתל אביב!
18/01/2017 | 10:10
37
לאישה קשישה וכלב מבוגר.

היא לא יכולה לטייל איתו ונותנת לו לטייל לבד. הפקחים כל הזמן נותנים לה קנסות, וכמובן שגם לכלב זה מסוכן...

אשמח לעזרה! 
לצפיה ב-'גור פג'
גור פג
17/01/2017 | 19:31
16
123
שלום לכולם,
רכשתי לפני מספר חדשים גור פג של קאנה קורסו. הגור עדיין קטן ממה שהוא צריך להיות, והייתי רוצה לדעת מה עושים עם זה. לא בא בחשבון להחזיר אותו וכל השטויות האלה.. מה צריך לתת לו כדי שהוא ישלים את המשקל?
כרגע הוא מקבל אוכל מסוג אקאנה לגורים מגזע גדול. 
לצפיה ב-'הגור בעל תעודות?'
הגור בעל תעודות?
17/01/2017 | 20:55
13
65
אם כן, צריך לברר מול רכז גזע ולבדוק אם יש בעיה גנטית בשושלת / לבקש עצות לפתרון.
לצפיה ב-'הוא לא בעל תעודות'
הוא לא בעל תעודות
17/01/2017 | 21:01
12
68
אבל אני מכיר את ההורים ואת הסבים מצד האבא והם בסדר גמור.

לצפיה ב-'אולי הוא מעורב עם גזע אחר יותר קטן'
אולי הוא מעורב עם גזע אחר יותר קטן
18/01/2017 | 19:44
11
63
חוץ מהגודל שלו יש בעיות בריאות?
בכלל קאנה קורסו זה גזע מוזר, הגורים מאד שונים זה מזה וקשה לדעת בגיל הגורות האם הכלב גזעי או לא. ואם הוא לא מתועד, בכלל אי אפשר לדעת. 
גם אם ההורים שלו בריאים יחסית, יכול להיות שהזיווג בינהם לא מתאים (אחד מהם צעיר/ מבוגר מדי, אולי יש קרבת דם וכו'). 
רק בריאות,
שירן
לצפיה ב-'איו שום מצב שהוא מעורב'
איו שום מצב שהוא מעורב
18/01/2017 | 20:09
10
107
זה בוודאות קאנה קורסו. הגור כבר בן 5 חדשים ובשלב הזה כבר רואים, מצרף תמונה. האבא ייבוא אישי מחו"ל ולכן אין ביניהם גם קרבת דם.
לצפיה ב-'יש מצב שהוא לא אוכל מספיק או לא אכל מספיק בעברו?'
יש מצב שהוא לא אוכל מספיק או לא אכל מספיק בעברו?
18/01/2017 | 23:19
1
65
תזונה לקויה אצל גורים משפיעה לא רק על המשקל שלהם אלא גם על עקומת הגדילה.
לצפיה ב-'כרגע הוא לא אוכל מספיק'
כרגע הוא לא אוכל מספיק
19/01/2017 | 12:40
46
במשלקו הוא צריך לאכול כ- 500 גרם ביום והוא עושה הצגות.. אוכל 400 ומשהו.
לקחת לו את האוכל בפעם האחרונה כדי שיפסיק לשחק ויבין שהוא צריך לאכול. בסוף הרעב ינצח..
לצפיה ב-'למה אין שום מצב שהוא מעורב?'
למה אין שום מצב שהוא מעורב?
19/01/2017 | 09:59
6
42
כל עוד אין תעודות או בדיקות גנטיות ואפיגנטיות,
אין טעם להשוות את הכלב עם אחד גזעי.
אם אתה לא יכול להשיג את הדברים הללו, אז ברירת המחדל היא כלב מעורב (או דמוי גזע אם זה מה שאתה רוצה), עקב כך לא ניתן לדעת לאיזה גודל הוא אמור להגיע.
לצפיה ב-'אני יודע שהוא לא מעורב'
אני יודע שהוא לא מעורב
19/01/2017 | 12:38
5
49
מכיוון:
1. התייעצתי עם אנשים שמבינים בגזע ואישרו לי שהכלב אכן גזעי.
2. יש ברשותי תעודות של ההורים.
אין מה להתווכח על זה, שאלתי שאלה פשוטה. האם בזה יש לך אפשרות לעזור
לצפיה ב-'אם יש תעודות של ההורים מאיזה סיבה לא קיבלת תעודה עבור הגור?'
אם יש תעודות של ההורים מאיזה סיבה לא קיבלת תעודה עבור הגור?
19/01/2017 | 16:59
4
52
אני יכול לחפש מידע בנוגע לכלבים הגזעיים מהסוג הזה,
אבל אני עדיין לא מבין איך אנשים מגדירים שהכלב שלך גזעי,
להורים יש תעודות,
ועדיין לא קיבלת תעודה מאושרת ע"י ההי"ל?
לצפיה ב-'נשמע כמו תוצר של מטחנת גורים '
נשמע כמו תוצר של מטחנת גורים
20/01/2017 | 10:58
1
26
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
20/01/2017 | 14:05
18
לצפיה ב-'אם זה עד כדי כך מעניין'
אם זה עד כדי כך מעניין
20/01/2017 | 14:04
1
60
בעלת האמא נמצאת בסכסוך עם רכז הגזע ולכן היא לא הייתה מוכנה להוציא עבור הגורים תעודות.
לצפיה ב-'אז אולי הוא פשוט קטן לסוגו? זה גם קורה'
אז אולי הוא פשוט קטן לסוגו? זה גם קורה
22/01/2017 | 10:01
35
תקן גזע הוא משהו שכתבו בני אדם, בפועל, הטבע מתנהג אחרת. בכל משפחה יש שונות בין האחים. לפעמים יוצא כלב שהוא נמוך יחסית לשאר הכלבים בגזע, ולהיפך, פתאום יוצא פומרניין ענק. יתכן שהוא פשוט קטן יחסית לקאנה קורסו אחרים, זה קורה ולא אמור לפגוע בבריאות הכלב. 
ד''א, אם לשני ההורים של הגור יש תעודות FCI, האפשרותך וזכותך להוציא תעודות גם לכלב שלך, בלי קשר למגדלת שנמצאת בסכסוך הרכז. אני חושבת שזה חוק של ה-FCI שגור לשני הורים עם תעודות תמיד זכאי לתעודה. יש פרוצדורה כזאת, לשיקולך.

לצפיה ב-'נראה חיוני ומבריק'
נראה חיוני ומבריק
27/01/2017 | 03:26
17
הוא בבריאות טובה? עירני, אקטיבי? עובר את בחינת ה"חיבוק" למשקל?
אם כולם חיוביים, ווטרינר לא מגדיר אותו בתת משקל, לא הייתי דואגת.
טבלאות האכלה הן בגדר המלצה בלבד.
לצפיה ב-'בוא נחליט שהוא גזעי לגמרי, גם אם לא חובב אוכל'
בוא נחליט שהוא גזעי לגמרי, גם אם לא חובב אוכל
20/01/2017 | 11:02
1
62
כבר כתבת שלא בא בחשבון להחזיר אותו - וכל הכבוד לך על זה . נשאר לך רק לוודא עם הוטרינר שהוא בריא, לדאוג לו ולאהוב אותו בגלל שהוא כלב טוב,יהיה לך חבר טוב ונאמן  ויאהב אותך בחזרה.
אני מאחלת לך המון אושר ואהבה עם הכלב החדש. לפעמים כלבים הם כמו תינוקות - בררנים באוכל. אל תתן לזה לקלקל לך את הכיף עם החבר החדש שלך. המון בריאות וכיף ביחד לשניכם.
לצפיה ב-'תודה רבה! מסכים עם כל מילה'
תודה רבה! מסכים עם כל מילה
20/01/2017 | 14:05
15
לצפיה ב-'מחפש חנות עם מחירים נוחים לקנייה של אוכל'
מחפש חנות עם מחירים נוחים לקנייה של אוכל
17/01/2017 | 09:36
2
64
שלום לכולם,
אני מבקש לקבל המלצה מאיפה ניתן לקנות מזון יבש לכלבים מסוג סלמון של אקאנה, שק של 13 קילו במחיר טוב.
תודה
לצפיה ב-'מאיזה אזור אתה בארץ ?'
מאיזה אזור אתה בארץ ?
20/01/2017 | 21:18
1
19
לצפיה ב-'מפ"ת'
מפ"ת
20/01/2017 | 21:27
28
אני מפ"ת

לצפיה ב-'פצפון וקשיש בהסגר זקוק בדחיפות לאומנה או בית!'
פצפון וקשיש בהסגר זקוק בדחיפות לאומנה או בית!
16/01/2017 | 22:57
218
הקישור מפייסבוק:

גם שיתופים יכולים לעזור!..

לצפיה ב-'גמילה של גור בן 7 חודשים מעשיית צרכים בבית'
גמילה של גור בן 7 חודשים מעשיית צרכים בבית
16/01/2017 | 21:23
1
57
היי לכולם
לאחרונה לקחנו אלינו שני כלבי אומנה- גור בן 7 חודשים וכלב בוגר בן שנתיים.
אנחנו שוקלים לאמץ אותם, ובינתיים מנסים להתמודד עם בעיית עשיית הצרכים של הגור 0הגדול מחונך לצרכים).
מכיוון שלא היה לו ממש בית עד עכשיו והתגלגל בין אומנות/מכלאות לא ממש לימדו אותו והוא עושה צרכים בבית לא מעט. הוא מאוד קשור לכלב הגדול ולא מסוגל שיתרחק ממנו אפילו במעט. מצד אחד זה טוב לנו כי הוא כמעט לא הורס דברים בבית (הגדול מקל על החרדה שלו) מצד שני זה מונע מאיתנו לשים אותו בכלוב גורים או מאחורי גדר, אני יודעת שאי היכולת להתקרב לכלב השני תכניס אותו לסטרס רציני. כרגע כשאנחנו תופסים אותו אנחנו נוזפים, אם לא תפסנו בעת מעשה מנקים. משבחים ומצ'פרים כשהוא עושה בחוץ. אך עדיין אין התקדמות מרשימה. שנינו עובדים המון שעות, עושים טיול ארוך בבוקר, דוג ווקר בצהריים וטיול ארוך בערב. הוא יודעת לעשות צרכים בחוץ וגם להתאפק הרבה זמן (יש לילות שאנחנו קמים בבוקר אחרי 9 שעות מהטיול האחרון ואין צרכים) אבל עדיין עושה בבית לא מעט. למזלנו השני לא מושפע ממנו ולא עושה בבית...
מה עושים?
לצפיה ב-'קודם כל לא לנזוף כשכן עושה בבית...'
קודם כל לא לנזוף כשכן עושה בבית...
17/01/2017 | 09:35
44
להמשיך לשבח כשעושה בחוץ.
דרך אגב - הלילה לא מעיד על היום. ההתאפקות בלילה היא
מנגנון שונה.

לדעתי עוד סבלנות ועוד טיולים במידת האפשר, ארוכים ככל
האפשר. הוא יתרגל,
החרדה תפחת ואז יעשה בחוץ.
אין שום הכרח בגדר גורים. זאת "אופנה" חדשה, שאין כלל
הכרח להשתמש בה. אפשר להגדיר לו מקום משלו עם שטיח שלו
וכו', כדי שילמד לשייך לטריטוריה. 

וכל הכבוד על האימוץ !

לצפיה ב-'גורה - גמילה מצרכים'
גורה - גמילה מצרכים
16/01/2017 | 07:26
3
68
הי
יש לי גורת מלטז בת 4 חודשים. עד לפני שבועיים עשתה צרכים על פד (משטח צרכים), בהתחלה בתוך גדר תיחום ואח"כ על פד בבית מחוץ לגדר.
לפני שבועיים התחלתי לקחת אותה לעשות בחוץ (תוך היעזרות בגדר גורים ביתר הזמן כשאני לא משגיחה). היא התרגלה לעשות פיפי באזור ממש קרוב לבית ( מחוץ לדלת...), ואני לוקחת אותה לשם בכל פעם וכבר אין בכלל פספוסים של פיפי :)
הבעיה היא בקקי... אני לוקחת אותה החוצה בערך כל שעתיים- שלוש, אבל היא לא עושה בחוץ (היא עשתה כמה פעמים בתחילת התהליך ועכשיו כאילו יש נסיגה ולא עושה בכלל). היא יכולה בבוקר לעשות פיפי בחוץ ואז לחזור הביתה ואחרי רבע שעה לעשות קקי בבית או בחצר שלנו. אני לא יכולה כל הזמן להשגיח (צריך גם לעבוד...) ולא הגיוני לסגור אותה בגדר כל היום... 
השאלות שלי:
א. האם ההתקדמות שלה הגיונית? כמה זמן בערך לוקח לגור להיגמל בדר"כ?
ב. מה אפשר לעשות בנושא הקקי?

תודה!
לצפיה ב-'קודם כל ההתקדמות שלה הגיונית כמובן'
קודם כל ההתקדמות שלה הגיונית כמובן
16/01/2017 | 08:28
1
58
לפי מה שאת מתארת רק לפני שבועיים התחלת להוציא אותה לטיולים בחוץ .
ודווקא את מציינת שהיא עושה מחוץ לבית (עדיין קרוב לדלת אבל בחוץ) ושכבר אין פיספוסי פיפי בבית וזה מצויין היא מתקדמת נהדר בעניין הזה.
מבחינת התאפקות היא יכולה להתאפק בערך 5 שעות (ובלילה אף יותר).
לגבי עניין הקקי, הדרך לפתור את זה היא בעיקרון לתחום אותה בזמנים שאתם לא יכולים להשגיח עליה שלא תעשה בבית ולצאת איתה הרבה פעמים לטיול , אם לא עושה בטיול היא חוזרת לתיחום שלה או שהיא צמודה אלייך עם רצועה וכך את יכולה להשגיח שהיא לא עושה , אם עשתה בטיול מצויין אפשר לשחרר אותה בבית מבלי להשגיח. זאת הדרך הנכונה והיעילה ביותר לפתור את זה כי אנחנו יכולים לזהות את הסימנים של הגורה לפני שהיא עושה קקי , אי נוחות, חוסר שקט, רחרוח הרצפה , סיבובים במקום וכאשר אנחנו רואים את הסימנים הללו מיד נצא איתה לטיול בחוץ ונתן לה להריח וזמן להתרוקן . אבל שוב אם לא עשתה או שאתם תוחמים אותה במקום קטן או שהיא צמודה אליכם.
מה שיכול לעזור זה להשתמש במזון שלה , לתת לה לאכול ואחרי כ-30 דקות לצאת איתה , סביר להניח שאחרי גג מספר שעות היא תהיה חייבת להתרוקן.
עוד דבר שאפשר לעשות זה להוציא איתה מרץ מה שמגביר את חילוף החומרים (כמובן לא לעשות את זה בסמוך לזמן שאכלה אלא אחרי שהאוכל כבר התעכל) 
זמנים בהם גורים עושים צרכים באופן כללי הם : אחרי אוכל , כשהם מתעוררים משינה , ולאחר פעילות גופנית , נצלו את זה.
אפשר גם לצאת איתה לחצי יום מהבית ואז לא תהיה לה ברירה ותהיה חייבת לעשות בחוץ.
אחרי מספר פעמים שתנהגו כך והיא תעשה בחוץ כמה פעמים הבעייה תיפתר.

מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'רעיונות מעולים, תודה רבה!!'
רעיונות מעולים, תודה רבה!!
16/01/2017 | 09:56
6
לצפיה ב-'כמה טיפים'
כמה טיפים
16/01/2017 | 13:17
28
ראיתי שהמליצו להאכיל את הכלבה חצי שעה לפני הטיול,
אין שום סיבה לעשות את זה. אם כבר יש סיבות שלא, כגון התפתחות מחלות בקיבה.
לוקח לכלב כמה שעות לעכל את האוכל, הוא לא יוציא קקי בגלל שאכל חצי שעה לפני כן.
אני ממליץ להרגיל את הכלבה לאכול אחרי טיולים, בצורה מסודרת ומאורגנת עם לו"ז (אם ניתן). זה משאיר רווח של זמן לעכל את האוכל מרגע האכילה עד הטיול.

בעד מה שרשמו מקודם בנוגע לפיקוח על הכלבה אם לא עשתה צרכים בחוץ.
ממליץ לתצ'פר את הכלבה כאשר היא עושה צרכים בחוץ, אם זה בעזרת חטיף או מילה טוב / ליטוף וכו'.
וכמובן לעולם לא להעניש או להגיד מילה רעה כאשר הכלבה עושה צרכים בבית.
במידה וזה לא עובד אחרי פרק זמן ארוך יחסית, או לא רואים שיפור, ניתן ללכת לוטרינר כדי לבדוק האם יש בעיה רפואית.
לצפיה ב-'עצה - המתנה אצל הכלבה'
עצה - המתנה אצל הכלבה
15/01/2017 | 15:50
5
118
אנחנו הולכים לחברים בישוב
ואני רוצה להשאיר את הכלבה קשורה בחוץ

בשלב מסוים היא מאבדת סבלנות ומתחילה לנבוח, איך ניתן ללמד אותה להמתין לי בחוץ עד שאסיים את המפגש החברי שלנו?
לצפיה ב-'לא לקשור את הכלב בחוץ'
לא לקשור את הכלב בחוץ
15/01/2017 | 19:53
1
73
הכלב יכול להיפגע ממזג  אוויר, בעלי חיים, ובעיקר אנשים שעוברים בדרך.
לצפיה ב-'מסכימה בהחלט, קשירה מאוד מסוכנת בטח בחוץ ללא השגחה'
מסכימה בהחלט, קשירה מאוד מסוכנת בטח בחוץ ללא השגחה
16/01/2017 | 08:34
14
לצפיה ב-'בעיקרון זה לא מצב טבעי לכלב להיות קשור מחוץ למקום שאינו מכיר'
בעיקרון זה לא מצב טבעי לכלב להיות קשור מחוץ למקום שאינו מכיר
16/01/2017 | 08:33
2
58
כשהבעלים בפנים וההתנהגות דיי נורמאלית.
אין אפשרות שהיא תהיה איתכם? או לפחות בחצר הבית ולא קשורה?
אם אתם לא יכולים להיות איתה מדוע לא להשאיר אותה בבית?
מה שאני ממליצה לעשות זה לפני שאתם מגיעים לחבר לעייף אותה ממש על ידי טיול , משחק , ריצה , תרגול משמעת כמה שיותר לעייף אותה. וכשאתם מגיעים לחבר לתת לה משהו עסיסי להתעסק איתו כדי להפיג את השיעמום ואת המתח אליו היא נכנסת שהיא רחוקה ממך אני ממליצה על איזה עצם בקר שתעסיק אותה יחסית זמן רב. על כמה זמן מדובר שהיא צריכה להיות בחוץ?

מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'השארתי אותה בבית'
השארתי אותה בבית
16/01/2017 | 08:41
1
21
לצפיה ב-'בבית זה אחלה'
בבית זה אחלה
16/01/2017 | 22:43
47
טוב עשיתם. אולי אני חששנית, אבל גם לא הייתי משאירה בחצר של חברים ללא השגחה. הם ממילא ישנים 16 שעות ביום, אז כשאתם לא בבית זאת הזמדנות להשלים שעות שינה :)
לצפיה ב-'עצם שנשארה מהבשר בשבת'
עצם שנשארה מהבשר בשבת
15/01/2017 | 15:44
1
63
אז נשארו לנו עצמות של אוסובוקו

האם ניתן לתת לכלב?
לצפיה ב-'לפי מה שקראתי פעם כאן פעם נדמה לי שאין בעיה אבל'
לפי מה שקראתי פעם כאן פעם נדמה לי שאין בעיה אבל
16/01/2017 | 17:12
48
אם אפשר לבשל/לנקות מתבלינים את העצם שלא בריאים לכלב.
לי אישית אין כלב לצערי אבל זכור לי שקראתי כאן שתבלון מסוכן לכלבים.
לצפיה ב-'שיצו מהרצליה'
שיצו מהרצליה
15/01/2017 | 14:12
16
157
שלום לכולם,
יש פה מישהו שקנה או שמע על מישהו שקנה או מכיר מישהו שקנה כלב שיצו בבית גידול בהרצליה - amber of grace?

לצפיה ב-'שמעתי על כמה שרכשו ממנו'
שמעתי על כמה שרכשו ממנו
16/01/2017 | 12:23
7
110
הוא נחשב לאחד המגדלים הרציניים והטובים,  גם כלבים יפים ובריאים, וגם נותן ליווי והדרכה. 
לצפיה ב-'כן אבל...'
כן אבל...
16/01/2017 | 13:08
6
109
זה שמעתי גם,
אבל רציתי להתייעץ לגבי המחיר.
האם 6000-8000 שקל לגור שיצור גזעי ואיכותי ככל שיהיה זהו מחיר הגיוני?
לצפיה ב-'בא לי למות.'
בא לי למות.
16/01/2017 | 14:01
3
122
למה לקנות כלב גזעי באלפי שקלים ולעודד תעשייה שלמה(של כלבים שחלקם רק מתוכננים לעתיד לבוא) במקום לשלם 450-650 ש"ח סל אימוץ על כלב מעורב(ואפילו, תתפלא יש דמויי גזעי שננטשים...) בכלביה או עמותה? כלבים שכבר קיימים וממתינים לפעמים שנים לבית מאמץ.
לצפיה ב-''
16/01/2017 | 15:30
14
לצפיה ב-'אימוץ זאת מצווה גדולה ואני גם ממליצה על אימוץ'
אימוץ זאת מצווה גדולה ואני גם ממליצה על אימוץ
16/01/2017 | 17:11
74
בכל מקרה, או אימוץ או בית גידול עם תעודות ועם המלצות (יש גם מגדלים עם תעודות שעושים קומבינות, ספציפית על בית הגידול ששאלת שמעתי דברים טובים). 
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
16/01/2017 | 21:31
55
ולא רק להציל נפש אומללה. המעורבים בריאים יותר, נבונים יותר ובאים עם שלל תכונות נפלאות שרק ערבוב דנ"א יכול לעשות. הגזעיים הם עיוות של האדם ששיחק באלוהים והפך בעלי חיים לחפצי נוי. חלק גדול מהם סובלים מבעיות בריאות ובעיות אופי שונות.
זה פשוט עצוב. 6000 ש"ח על גור אחד יכול היה להאכיל מאות כלבים אומללים וטובים שמגיע להם לצאת מהכלביות.
לצפיה ב-'כלבים של מגדלים שונים מתומחרים אחרת'
כלבים של מגדלים שונים מתומחרים אחרת
16/01/2017 | 17:10
1
77
והוא נחשב מאד ''איכותי'' והמחיר בהתאם. איכות זה מראה, התנהגות, בריאות, ומתאים לתערוכות. לי יש שיצו מעורב שאימצתי, כך הגעתי לקבוצות שונות בפייסבוק של שיצואים, ושם ראיתי כלבים של אנשים שרכשו ממנו- אכן כלבים יפים ושמחים. אם עניין התערוכות לא חשוב לך, אפשר או לאמץ כלבלב מתוק מעמותה (כמו שלי :) ממליצה בחום על אימוץ!) או לרכוש גור שהוא PET, זאת אומרת, גזעי עם תעודות שלא מתאים לתערוכה. 
בשום פנים ואופן לא לקנות כלב ''גזעי'' ללא תעודות, זה מטחנת גורים וסביר להניח שהטיפולים הרפואיים בכלב יעלו בהרבה על 6000 ש''ח (שלא לדבר על כל המסביב). 

לצפיה ב-'תגובות'
תגובות
16/01/2017 | 19:19
71
תראו, אתם נותנים תגובות טובות, אני מודע לכל היתרונות באימוץ על פני קנייה.
אם זה היה תלוי נטו בי, אז הייתי מאמץ. אבל יש עוד גורמים וסיבות שלא רלוונטיות לשיחה פה - מכיוון שהשאלה כרגע היא לא האם לאמץ או לקנות. אלא ספציפית על הבית גידול הזה.

אם תוכלי להגיד לי באיזה קבוצות ומקומות ראית אני אשמח.
אני גם שמעתי דברים טובים אבל המחיר בעיני קצת מוגזם ולכן אני מחפש עוד אנשים שקנו שם.
לצפיה ב-'אנשים הזויים בתגובות'
אנשים הזויים בתגובות
16/01/2017 | 22:54
6
90
הבנו שהכלביות מלאות עד אפס מקום, מרוב כלבים הרבה מאוד ממיתים.
מקור הבעיה היא בעיקר בשוק הפיראטי. כלבים "דמויי גזע" שנמכרים ונמסרים אצל כל אחד בגינה בלי פיקוח.
בדרך כלל זה קורה הרבה פחות אצל אנשים שקונים כלבים גזעיים בסכומים יחסית גבוהים. העלות מסמלת שיש לאנשים כסף להשקיע בכלב, וגם יהיה להם יותר קשה לוותר עליו כשיצוצו כל מיני קשיים.

לא ניתן בצורה חד משמעית למנוע מאנשים לרדוף אחר "יופי", תכונות, או התנהגות מסוימת למטרות ספציפיות. אם נעיף את ההי"ל וכל העסק של הכלבים הגזעיים, יצוצו עסקים חדשים. זה קורה בכל מדינה ותחום שמנסים למנוע מאנשים לעשות משהו.
בסופו של דבר יהיה צריך לדאוג לצאצאים חדשים שימסרו לאנשים, ויהיה צריך להקים גוף מפקח על הנושא (אחרת שוב העסק יהיה פיראטי).
חוץ מזה מבחינת מחלות וכו', זה הכל תלוי בסוג הגזעים. יש גזעים עם תוכלת חיים גבוה יותר מאשר כלבים מעורבים, וגם עם מספר מחלות (כגון סרטן) נמוכים יותר.
אבל נכון שכלבים מעורבים בריאים יותר בכללי מאשר רוב סוגי הגזעים.
מה שכן משפיע, זה הבקרה על הרבעה של כלבים גזעיים. תיעוד ופיקוח על מי יביא צאצאים, כאשר המחלות הגנטיות באות לידי ביטוי, מורידים עם הזמן את הסיכוי לחלות בהן.

אז בסופו של דבר, לאפשר מסירה של כלבים בלבד, תמורת עלות סל אימוץ, זה נשמע בהחלט טוב. אבל חשיבה מאוד שגויה ובורה בטווח הארוך.
במיוחד כאשר הכלבים הגזעיים הם לא מקור הבעיה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/01/2017 | 15:03
2
73
א. לא כולם מבינים או מודעים למצב בכלביות. אני יוצא מנקודת הנחה שיש תמיד מצטרפים חדשים ל"תפוז" ולכן חשוב תמיד להעיר על כך.
ב. בתור מתנדב בכלביה עירונית אני נתקל בכלבים גזעיים שננטשו למרות שהשקיעו בהם כספים.
ג. אכן, לא ניתן למנוע מאנשים לנהות אחר יופי ותכונות שמאפיינות גזעים מסויימים זה לא אומר שאין לי ולאנשים אחרים בפורום את הזכות לעורר אותם לחשיבה ולקבלת החלטה אחרת, מושכלת ומוסרית.

לצפיה ב-'דמויי גזע אתה מתכוון'
דמויי גזע אתה מתכוון
17/01/2017 | 20:58
44
כלבים גזעיים מתועדים סביר להניח שלא תראה הרבה
לצפיה ב-'הכל נכון, אנשים צריכים לעקר ולסרס את הכלבים שלהם'
הכל נכון, אנשים צריכים לעקר ולסרס את הכלבים שלהם
18/01/2017 | 19:49
41
גזעיים ומעורבים כאחד. לדעתי כל מי שאינו מגדל, טוב שיעקר או יסרס את הכלב, בין היתר, בגלל מספר הכלבים חסרי הבית בכלביות. אני גם אעדיף תמיד לתת בית לכלב מכלביה, אבל אם לומר את האמת- אנחנו במיעוט. רוב כלבי הבית בארץ לפי נתונים של מאגר הכלבים הם "דמויי גזעיים", כלומר, נרכשו בכסף ממקורות לא טובים- שזה רשע טהור. אני לא חושבת שהביקוש לכלבים גזעיים יפחת, אז לפחות טוב לעודד אחריות ושמי שרוצה יקנה מבית גידול אחראי ומפוקח ולא מהרבעת חצר, חנות או סוחרי פייסבוק למינהם.
אגב, ספציפית בית הגידול שהכותב שאל עליו, הוא של אדם אוהב חיות, שיקח את הכלב חזרה אליו הביתה אם תתעורר בעיה, ולא יתן לו להיות בכלביה. כך אמור לעשות מגדל אחראי- לקחת אחריות על כל הגורים שלו. 
לצפיה ב-'סטטיסטית'
סטטיסטית
17/01/2017 | 18:14
2
64
לכלבים גזעיים יש בעיות גנטיות שנובעות מהשבחות שנעשו בגזע. אתה יכול לדבר על בעיות באגן הירכיים אצל רועים גרמניים או לברדורים, אבל הם עוד יצאו בזול, כי יחסית הגזע שלהם הרבה פחות עוות על ידי האדם יחסית לגזעים אחרים כמו פקינז, בולדוג וכו. לכלבים מהגזעים האלו יש בעיות שנובעות מ-breeding שהורסות להם את איכות החיים ומקצרות אותם בפועל, למשל בגלל מבנה האף המעוות שלהם, מבנה האוזנים והזנב ועוד.
וכל זה בגלל צורות חשיבה מעוותות של אנשים.
אז נכון שאנשים שקונים כלבים גזעיים בבית גידול מבוקר עושים טוב יותר מאשר אלו שקונים כלבים "גזעיים" במטחנות גורים, אבל עדיין כל פעם מחדש אני משתגעת מצורת המחשבה הזאת, שכלב הוא סוג של שעון או אוטו, שככל שהוא יותר יקר ויותר גזעי, הבעלים שלו יותר מלך. במקום שהמטרה שלו תהיה למצוא חבר לחיים ועל הדרך להציל נשמה טובה מכלביה.
לצפיה ב-'לא כולם צריכים ללכת לכלביה בכל פעם שמתחשק להם כלב'
לא כולם צריכים ללכת לכלביה בכל פעם שמתחשק להם כלב
17/01/2017 | 21:05
1
53
לאמץ מכלביות הרבה יותר טוב מהמסחרות הפרטיות ושל דמויי הגזע, אבל זה לא אמור להגיד שהעניין היותר מקצועי עם כלבים גזעיים מתועדים הוא שגוי.

ראיתי כל מיני סטטיסטיקות, זה תלוי בגזעים (מתי ואיך הרביעו את הכלבים).
מה שאתה טוען נכון לרוב הכלבים הגזעיים, אבל לא לכולם.
רועים גרמניים סובלים פחות מסרטן מאשר כלבים מעורבים, ישנם כלבים שחיים יותר זמן בממוצע מאשר כלבים מעורבים.
מבחינת בעיות ברכיים/רגליים, למעשה כלבים מעורבים סובלים בממוצע יותר מאשר הממוצע של הכלבים הגזעיים. זה הגיוני, משום שאתה משלב מבנים שונים של כלבים, והתוצאות לא תמיד טובות.
הרבעה מפוקחת של כלבים ומעקב אחר מחלות גנטיות, יכולים להוריד את הסיכוי לאותן מחלות בדורות העתיד.

סטטיסטיקה לדוגמה: https://eurekamag.com/pdf.php?pdf=003854704

לצפיה ב-'התבלבלתי במאמר, תיקנתי'
התבלבלתי במאמר, תיקנתי
17/01/2017 | 21:12
32
הבאתי שמה קישור של מאמר אחר בטעות לפני כן.

בכל מקרה, זה הקישור ששמתי לפני כן
אני לא זוכר באיזה מהם אמרו שכלבים מעורבים סובלים יותר מבעיות רגליים/ברכיים.

עוד עריכה:
אחרי שחיפשתי מצאתי טעות במה שרשמתי~
מה שאתה טוען שרועה גרמני סובל ממנו, כן מאוד נפוץ בגזע הזה(15 אחוז!) ועוד מספר גזעים.
הממוצע של הכלבים המעורבים לחלות במחלה הזו נמוך מהכלבים הגזעיים באחוז.

המחלה שיותר נפוצה אצל כלבים מערובים היא "ruptured cranial cruciate ligament", ואת האמת אין לי מושג מה זה אומר, רק שזה קשור לרגליים.
לצפיה ב-'אני רק אניח את זה כאן.'
אני רק אניח את זה כאן.
19/01/2017 | 18:45
37
לצפיה ב-'מגדלים גור? אתם חייבים לקרוא את זה'
מגדלים גור? אתם חייבים לקרוא את זה
15/01/2017 | 11:51
1
91
לצערי אני נתקלת לא מעט בעבודה שלי בגורים וכלבים בוגרים עם בעיות התנהגות קשות שנובעות מחוסר חשיפה בשלב הגורות המוקדמת של חייהם.
את הבעיות הללו בהחלט אפשר למנוע אם קצת ידע והבנה של הנושא.
אז נכון, הוטרינר מזהיר מלהוציא את הגור לפני גמר החיסונים החוצה ואני מסכימה כי יש לעשות זאת בזהירות, אבל למה הוא לא מזהיר ממהשלכות ההתנהגותיות שיש בלחכות עד גיל 3 חודשים עם להכיר לגור שלנו את החיים שבחוץ?? 
מגדלים גור? ממליצה לכם לקרוא מאמר חשוב בנושא 

פה לכל שאלה,
מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'מחזק'
מחזק
15/01/2017 | 14:35
32
עד גיל חודשיים בשגר, ומאז אפשר להתחיל לחשוף את הגור לכמה שיותר גירויים.

מה שיצא לי לשמוע פעם אחד, זה אנשים שמנסים לחשוף את הגור שלהם לאנשים אחרים, אבל אלה פוחדים מהגור ומתרחקים ממנו / צועקים / מדברים לא יפה וכו'.
בהחלט אתגר.
לצפיה ב-'לכלב שליכבר לא טוב אצלי'
לכלב שליכבר לא טוב אצלי
12/01/2017 | 14:14
18
638
לאחרונה אני תוהה עד כמה לכלבשלי לא טוב אצלי והאם כדאי לא להיות אגואיסטית ופשוט לשחרר ולתת לו לחיות עם אנשים שאיתם יהיה לו טוב ולא זה לא הסיפור הקלאסי של כלב מבוגר.
לאחרונה ילדתי ואני אן יחידנית, כלומר אין אב בתמונה. הקושי גדול ואני לא מוצאת פנאי לשום דבר.
אכילס היה היחידי בבית במשך 15 שנה וכל תשומת הלב הופנתה אליו, כעת שאני לבד, תשומת הלב אליו הצטמצמה.
לא טוב לו וכרגע אין לי את האפשרות לשפר את המצב.
האם כדאי לשחרר?

לצפיה ב-'מי ייקח כלב בן 15 ממך?'
מי ייקח כלב בן 15 ממך?
12/01/2017 | 14:25
6
280
אם הברירה היא אצלך או בעמותות עד להמתה (כי אף אחד בר דעת לא ייאמץ כלב בן 15 שצפוי לבעיות בריאותיות בעתיד הקרוב) - אין שום שאלה איפה טוב לו יותר. אלא אם יש לך קרובים שאוהבים אותו ורוצים אותו, מה שאת מתארת זה לא "לשחרר", זה "לנטוש".

לצפיה ב-'על זה נאמר'
על זה נאמר
12/01/2017 | 14:29
1
271
אם אין לך משהו חכם להגיד, אל תגיד.
במקומך הייתי מטפלת בתוקפנות.
לצפיה ב-'לא ראיתי כל תוקפנות בהודעה.'
לא ראיתי כל תוקפנות בהודעה.
12/01/2017 | 20:25
228
שאלת שאלה שבעקבותיה קיבלת תשובה רלוונטית שמצביעה על ההבטים הבעייתיים בפוטנציה. אל תשכחי שאנחנו לא מכירים אותך אישית ולא יכולים לדעת מה רלוונטי או לא במקרה שלך. אם תשובה כלשהי לא מתאימה ולא רלוונטית, את יכולה פשוט להתעלם ממנה, אך אין כאן שום תוקפנות כלפייך באופן אישית או שימוש בלשון מתלהמת, פוגענית או לא הולמת.
לצפיה ב-'את המשפחה שלו. '
את המשפחה שלו.
12/01/2017 | 14:29
3
255
אולי פחות נח לו כרגע כי הוא זקן וצריך להתמודד עם שינויים שהוא לא מבין. אבל אם תנטשי אותו אין ספק שהוא יהיה ממש אומלל.
נראה לי שהבעיה היא לא בכלב, אלא בך - שצריכה פתאום לטפל גם בתינוק וגם בכלב. את באפיסת כחות וזה לגמרי מובן, ביחוד אם אין לך עזרה.
אולי מה שיכול לעזור זה אם תוכלי לבקש ממישהו - אולי נער מהשכונה, שייקח את הכלב לטיולים כל יום, במקום שאת תעשי את זה. זאת הוצאה כספית, אבל יחסית לא מאד גבוהה, וזה מאד יוכל להקל עליך. לפחות בחדשים הראשונים, עד שהתינוק יגדל קצת ותוכלי לישון קצת יותר.
לצפיה ב-'תודה על תגובה מאוד אמפתטית'
תודה על תגובה מאוד אמפתטית
12/01/2017 | 14:44
2
220
כן אני האומללה ונדמה לי שגם הוא אומלל ואני ככ לא רוצה שירגיש ככה.
אני מתייסרת כל יום מחדש .
הבנתי שדוג ווקר עולה כ1500 שח בחודש, סכום שאין לי.
שוב תודה, זולגות לי דמעות כשאני קוראת אותך.

לצפיה ב-'לא צריך דוגווקר מקצועי'
לא צריך דוגווקר מקצועי
12/01/2017 | 23:51
212
שעולה כל כך הרבה, קחי תיכוניסט או ילד בחטיבת ביניים שיטייל איתו, בן של שכנים או מישהו כזה שישמח לקבל עבודה כזאת. 

קחי אותו איתך לכל הטיולים כשאת לוקחת את התינוק לטייל, יהיה לך מאוד נוח אם תלכי עם מנשא אבל אפילו עם עגלה את יכולה לחבר את הרצועה למותניים שלך (כמו בתמונה) ויהיו לך שתי ידיים פנויות לתינוק.. 

כמו כולם, גם אני חושבת שאין סיכוי למצא משפחה אוהבת לכלב סיניור בגיל כזה, יהיה לו מאוד רע אם הוא יגיע לעמותה ... חבל...

לצפיה ב-''
14/01/2017 | 13:08
22
לצפיה ב-'אכילס לא מכיר'
אכילס לא מכיר
12/01/2017 | 19:10
188
משפחה אחרת. את המשפחה שלו. כמו ילד יחיד שנולד לו אח הוא יתרגל למציאות החדשה. אני בטוחה שגם את תתרגלי למציאות החדשה ותמצאי זמן שתוכלי להקדיש  לו. הוא אוהב ויאהב אותך תמיד.להעביר כלב בגיל זה זה לחרוץ את גורלו. אל תעשי לו את זה. גם התינוק המתוק שנולד לך ירוויח מזה שיגדל עם כלב שתמיד יאהב אותו. יש הרבה יתרונות לגידול ילדים עם בעלי חיים.בהצלחה
לצפיה ב-'הקושי שלך בהחלט מובן, אך גם אני חושבת'
הקושי שלך בהחלט מובן, אך גם אני חושבת
12/01/2017 | 20:32
159
שאלא אם מדובר באנשים קרובים שאת ממש סומכת עליהם ויודעת מעל צלו של ספק שיאהבו את הכלב יטפלו בו היטב, עדיף להשאיר אותו אצלך. כמו כן, הסיכוי שמישהו ירצה כלב בגיל כזה הוא אפסי.
אין לי מושג מה אורח החיים שלכם כרגע, אך דרך טובה לשלב בין הטיפול בכלב והתינוק, אם אין לך אפשרות לעזרה בתשלום, היא לצאת לטיולים משותפים עם התינוק במנשא. טוב ובריא לכולם. ועוד - גם אם אין לך אפשרות לעזרה כל יום, אולי אפשר לקחת מישהו שיטייל עם הכלב ויקדיש לו זמן אפילו פעמיים-שלוש בשבוע. זה יכול לעשות הבדל גדול.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שלא טוב לו, הוא פשוט הזדקן'
אני לא חושבת שלא טוב לו, הוא פשוט הזדקן
13/01/2017 | 12:07
4
150
אז הוא פחות משחק, יותר ישן. זה טבעי ובסדר. הוא גם מתרגל לסיטואציה של בן משפחה חדש בבית. מבחינתך והקושי עם התינוק- נסי להוריד מעצמך קצת עומס ולהעזר בסביבה. כלב מבוגר כל כך לא צריך 3-4 טיולים ארוכים ביום, מספיקים לו לרוב 3 טיולים קצרים לעשות צרכים ולרחרח את הסביבה. או כמו שתמי הציעה, יש נער או נערה אחראים בשכונה שירצו לטייל איתו בתשלום? מדובר בטיולים קצרים כך שההוצאה לא צריכה להיות גדולה כמו דוג ווקר מקצועי. מכיוון שהכלב מבוגר, גם אין חשש שהוא יפרוץ בריצה ויעלם להם. לדעתי, תעשי חסד עם הכלב ותשאירי אותו לשנים אחרונות וטובות אצלך. הוא לא דורש הרבה בגיל הזה, קצת פינוקים ופינה נוחה בבית. כלבים הם מלאכים, והם לא יוותרו על המשפחה שלהם לעולם- ויש לגמול להם באותו מטבע. מבינה את הקושי, אבל אני חושבת שבהחלט יש סידורים שיכולים להקל עלייך, רק צריך לחשוב קצת מחוץ לקופסה. בהצלחה, עדכני אותנו איך הסתדרת.
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
13/01/2017 | 12:43
3
184
תודה על ההקשבה והעיצות
הוא אמנם בן 15 אבל פעיל יותר מכלבים אחרים בני 3.
כבר תקופה שאני מחפשת נער או נערה שיוציאו אותו במחיר סביר אם יש המלצות יותר מאשמח.
אנחנו ממרכז חולון.
רציתי להבהיר שגם ברגעי היאוש לא חשבתי לרגע למסור אותו לעמותה או להמית אותו, הוא אמנם שובב גדול אבל מתוק אמיתי.
תודה לכולכן ההקשבה שלכן עזרה לא מעט .
לצפיה ב-''
14/01/2017 | 00:20
141
אם יש לידך ביה"ס תיכון שווה לנסות לפנות ליועצת ולשאול אותה אם יש לה רעיון לנער/ה מתבגרים ואחראים שרוצים להרוויח קצת כסף, היא תדע להפנות אותך לנערים הנכונים.
בכל מקרה אני מציעה לך למצא סטודנט/ית לא רק בשביל להוציא את הכלב אלא גם להתחיל לבנות קשר עם מישהו שתוכל לשמש גם כביביסיטר לתינוק בשעת הצורך... הביביסיטריות של הילדים שלי עשו לנו גם דוגווקינג ודוגסיטר כשהיה צורך 

ואם נראה לך שמשעמם לאכילס כי הוא מקבל פחות טיולים, אז תנסי לעניין אותו בצעצועי האכלה (הבקבוק הסגול או קונג וכ"ו) אם הוא יצטרך "לעבוד" בשביל לאכול אז גם זה "מוציא אנרגיה" לא פחות מטיול. הנה דוגמאות לצעצועים...
בהצלחה
לצפיה ב-'בזמנו היתה נערה שהיתה מוציאה את זואי שלי'
בזמנו היתה נערה שהיתה מוציאה את זואי שלי
16/01/2017 | 12:39
81
כל צהריים.
נערה אחראית ומקסימה.
היא השתחררה עכשיו מהצבא, אנסה לסמס לה ולשאול אם רלוונטי.
אם כן, אעביר לך פרטים שלה.

בבקשה אל תוותרי עליו, הוא לא מכיר משהו מלבדך, את כל עולמו
אני מבינה את הקושי, אבל תאמיני לי שעדיף לו "הרעה בתנאים" מאשר בית חדש..
לצפיה ב-'וגם, מציעה לשאול בקבוצות כלבים בפייסבוק.'
וגם, מציעה לשאול בקבוצות כלבים בפייסבוק.
16/01/2017 | 12:40
66
יש לדעתי קבוצה של דוגווקרים, או שאולי שווה אפילו לנסות בקבוצה של חולון אם קיימת
לצפיה ב-'לי יש כלב בן 15'
לי יש כלב בן 15
16/01/2017 | 21:15
81
יותר נכון אצל אימא שלי. מצאתי אותו כשהייתי בת 18 והיום אני בת 32. יותר ממחצית חייו חייתי איתו בבית של אימי, או שהוא חי איתי בדירתי, והוא קשור אלי מאוד. היו תקופות שהחזרתי אותו לבית של אימא שלי מסיבות שונות (כשעברתי לדירת חדר קטנטנה למשל). היום כשהוא בן 15 ניסיתי להחזיר אותו שוב לגור איתי ועם בן זוגי ואת יודעת מה? למרות שהכלב מאוד קשור אלי יותר מכל בני המשפחה הוא פשוט התחרפן. היה חרדתי ברמות ולא נתן לנו מנוח. הבנתי שכלב זקן הוא כמו אדם זקן. מתקשה להסתגל לשינויים, כל שינוי. בסוף החזרתי אותו לאימא שלי ושם הוא חזר לעצמו. אם תמסרי אותו לזרים (אם תמצאי זרים שבכלל ירצו אותו) הוא לא יצליח להתרגל וככל הנראה ימות מצער, או יחיה את ימיו האחרונים באומללות ובתחושה שנטשו אותו. אני מבינה את הקושי העצום שלך. אבל תנסי לשקול פתרונות. זה ממש קשה המצב שאת נמצאת בו ובהחלט אפשר להיעזר במישהו. אפילו תפני לעמותות וקבוצות של אוהבי בעלי חיים, תסבירי את מצבך ואולי אפילו תמצאי מתנדבים שיוכלו לעזור לך עם טיולים מדיי פעם, ובשאר הימים תקחי דוג ווקר. תמצאי בני משפחה שיעזרו ויקחו לטיול מדיי פעם, או ישמרו על הקטן ויתנו לך לצאת איתו ולהתאוורר (ובנינו הוא בן 15 הוא לא זקוק להמון פעילות גופנית). גם יש מצב טוב שאת חווה כרגע את הבלאגן ההורמונלי של אחרי לידה מה שגורם לכל האמוציות הגדולות והקושי עוד יותר מלבה את הכל. אל תעשי החלטות פזיזות תני לעצמך קצת זמן להסתגל למצב החדש ואז תחליטי מה עושים.
לצפיה ב-'הדף הבא בפייסבוק לא ממש מתאים'
הדף הבא בפייסבוק לא ממש מתאים
16/01/2017 | 21:33
84
כי קהל היעד הוא מבוגרים ובעלי מוגבלויות.
הייתי מציע לפנות אליהם ולשאול, אולי ישמחו לעזור.

לצפיה ב-'מצטרפת ומציעה'
מצטרפת ומציעה
16/01/2017 | 22:39
1
74
ראשית, מסכימה עם מה שכתבו לך, הכי טוב יהיה לאכילס להשאר איתכם, בגילו הסיכוי שימצא בית חלופי מתאים די אפסי. אז עכשיו צריך למצוא פתרונות כדי שלא תקרסי תחת העומס!
לעניין דוג ווקר - במקרה שלנו, כשגרנו בארץ, מצאנו נער צעיר מהשכונה שמאד רצה כלב משלו, ועל מנת להשקיט את עצמנו נפגשנו עם כל המשפחה וקשרנו קשרי ידידות. בכל זאת מדובר במשרת אמון. שילמנו לו סכום סמלי עבור ההוצאה של נובה בשעות אחר הצהריים והיה לנו סיכום ברור מה כלול בטיול. זה היה מצב קלאסי של וין-וין, כי אחרי שההורים שלו ראו כמה הוא אחראי בטיולים עם נובה, הם ניאותו לאמץ גור למשפחה
אם את לא מכירה מועמדים רלוונטיים באיזורך, הייתי מציעה שתתלי מודעה עם תלישים ותמונה חמודה של אכילס. אם תמצאי משפחה נחמדה עם ילד שמאד אוהב כלבים ואין לו כלב משלו, זה יכול להיות שידוך מושלם. תוכלי לשלם סכום קטן יותר בלב שלם בידיעה שזו לא רק עבודה אלא הנאה צרופה לילד.
שיהיה בהצלחה ותחזרי לספר איך הולך
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
21/01/2017 | 13:27
19
אני רוצה להתנצל על התגובה המאוחרת, הבת שלי היתה חולה כולל מיון כך שלא היה לי רגע פנאי.
תודה על העיצות ועל ההקשבה אתם אנשים מדהימים.
לצפיה ב-'גם לי תקפו את הפודל'
גם לי תקפו את הפודל
14/01/2017 | 13:21
1
104
כל לא הוגן שישחררו כלבים אחרים ללא השגחה שיפצעו כלבים אחרים
לצפיה ב-'יש נשיכות? צריך לוודא שהשיכות לא מזדהמות'
יש נשיכות? צריך לוודא שהשיכות לא מזדהמות
14/01/2017 | 20:06
16

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה