לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3832138,321 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

 גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

 גלישה נעימה.

לצפיה ב-'כלב קצת יוצא דופן - ותינוק'
כלב קצת יוצא דופן - ותינוק
07/04/2017 | 11:10
1
137
שלום רב, אשמח לעצה
 
לבני וכלתי יש כלב מלנואה שעבר התעללות כשהיה גור. שבעה חודשים, עד שהגיע אליהם, חי בבדידות מזהרת בגינה, קשור בחבל, נתנו לו אוכל ומים מידי פעם ולא דיברו אתו.
המאלפת ששידכה ביניהם אמרה שהוא פגוע, ויישאר כזה. והבן שלי שחיפש באינטרנט מצא שמלנואה שעבר משהו כזה אכן ייפגע לכל החיים. הם לקחו אותו כדי להציל אותו מגורלו.
מאז, החיים היטיבו עמו. הכלב בן ארבע בערך, מטופל להפליא ומתייחסים אליו כמו לילד בבית. את התוצאות רואים בהרבה מישורים, אבל יש דברים שלא השתנו. אחד מהם הוא שהוא פחדן גדול. מפחד מכל דבר לא מוכר.
והנה הגיע תינוק. עברו שבעה חודשים, והוא עדיין מפחד ממנו. התינוק, שכבר זוחל, מאוד מנסה ליצור קשר עם הכלב. הכלב בורח. עושה איגוף ובורח. לפעמים מגיעים לידי רחרוח של שתי שניות, לפעמים מגיעים לידי מגע מקרי של שבריר שניה. הכלב בורח. זה לא שהתינוק משך בפרוותו או משהו. מעולם לא הגיעו ליותר מאשר נגיעה קלה, וברגע שהכלב מרגיש אותה הוא בורח. אבל בדרך כלל, מספיק שהתינוק יזחל אליו והוא כבר מתרחק.
 
לעומת זאת, לבית נכנסת מידי פעם הכלבה של הדוד של התינוק. היא משהו אחר לגמרי ותמיד התעניינה בתינוקות. אז כבר הגיעו למצב שהתינוק זוחל עליה, מטפס עליה, תחת השגחה, והיא עוצמת עיניים, נשכבת, ורק מזיזה את הראש אם הוא מתקרב. 
 
אבל, היא נכנסת רק לפעמים, ואולי היא תעבור דירה לעיר אחרת בקרוב ולא יתראו. הילד גדל בבית עם הכלב העצוב והמקסים שבורח ממנו. יש עצה? יש מה לעשות? חשבנו שהוא יתרגל עם הזמן. הוא מקבל אותו כחלק מהמשפחה, אבל הוא לא מתרגל. 
 
סליחה שהארכתי ותודה מראש. חג שמח. 
לצפיה ב-'חג שמח וברכות לבן שלך וכלתו שעשו מעשה נפלא'
חג שמח וברכות לבן שלך וכלתו שעשו מעשה נפלא
08/04/2017 | 21:20
80
כשהתחלתי לקרא את ההודעה שלך ציפיתי לסיום הרבה יותר גרוע והוקל לי שהכלב רק מפחד מהתינוק.... 
 
יש גישה שאומרת שכלב קולט דברים ב-16 השבועות הראשונים לחייו ואם החוויות שעבר לא היו טובות או אם הוא לא נחשף לדברים מסויימים, אז הוא עלול לפחד מהם בעתיד ולעיתים הפחד הזה מתורגם לתוקפנות, ולכן אני שמחה לשמוע שאין כאן תוקפנות, שזה כבר מצויין וצעד גדול מבחינת הכלב.
 
מה אפשר לעשות? חטיפים... חטיפים... חטיפים... לשחק במשחק שבו הילד נמצא רחוק מהכלב וזורק חטיפים לכיוון הכלב, לא לקלוע בו כמובן אלא לזרוק את החטיף ככה שיפול קרוב לכלב ... לתת לו חטיפים שויים שהכלב ממש ישמח לקבל (למשל חתיכות קטנות של נקניקיה), לעשות את זה כל יום למשך תקופה של חודשים או שלושה חודשים, עם הזמן הכלב יקשר בין החטיפים הטעימים והילד הנחמד שזורק אותם לכיוונו. בהדרגה אפשר להתקרב קצת לכיוון הכלב אבל רק אם הכלב מראה רצון להתקרב... לא להאיץ... סבלנות זה שם המשחק כאן. כמובן לעשות את זה בהשגחת מבוגר שהכלב לא ינסה להגיע לכל הנקניקיה והוא עלול אולי להתקיף את הילד...
 
מעבר לזה לנסות ללמד את הילד להיות רגוע ושקט ליד הכלב, פעוט עלול להיות מאוד רעשן ותזזיתי מה שבהחלט עלול להפחיד את הכלב....  אני לא יודעת בן כמה הילד אבל לעשות את הדברים האלה בצורת משחק. לשחק איתו בלזוז לאט ובשקט ליד הכלב ולראות אם יש שינוי.
 
הכי חשוב לא לרדוף אחרי הכלב ובטח שלא להחזיק אותו בשביל שהפעוט יוכל ללטף אותו... לתת לכלב את המרחב שלו ולתת לו להתקרב מרצונו.
 
בהצלחה
לצפיה ב-'תספורת לקוקר'
תספורת לקוקר
05/04/2017 | 08:21
1
63
היי יש לי קוקר ספניאל אנגלי בן 6 וכל פעם שאני לוקחת אותו לספר הוא עושה בעיות נושך ולא מביא שיספרו אותו..מה עושים במצב כזה?
לצפיה ב-'לאט חאט עם חטיפים'
לאט חאט עם חטיפים
06/04/2017 | 23:22
50
יש לי כלב שצריך המון טיפוח פרווה ואני מסרקת אותו כל יום. הייתה תקופה שהוא התנגד וניסה לנשוך, אבל עם המון חטיפים (ממש לתת את ארוחת הערב גרגר גרגר תוך כדי סרוק), ככה הוא התיידד עם המסרק ועם העובדה שמושכים לו בפרווה כשמסרקים אותו. אני מציעה לך להתחיל לעבוד על זה איתו לבד בבית, כל יום זמן קצר ולהאריך את הזמן לאט לאט, וכשהוא לא מנסה לנשוך מיד לתת חטיף. הוא יכול להתרגל לזה עם המון חטיפים, ובהמשך לחפש ספרית כלבים סבלנית שתסכים לתגמל אותו בחטיפים תוך כדי העבודה.
 
בזמנו כתבה כאן ספרית כלבים שקראו לה רעות של הכלבים חפשי אותה, היא מאיזור המרכז, וסיפרה כאן הרבה פעמים בפורום על תספורת לכלבים שהיה קשה לספר אותם כי הם נשכו ועל דרכים "לידד" אותם עם התספורת
לצפיה ב-'כלב צולע '
כלב צולע
05/04/2017 | 01:22
2
70
שלום,
 
יש לי כלב פעיל ואתלטי מאוד (כנעני מעורב), החל מיום ראשון חלה אצלו צליעה קלה שהלכה והחמירה והיום (שלישי) יש לו כאבים ממוקדים בכף רגל שמאל קדמית (left front paw), הוא לא דורך על מלוא כף הרגל אלא רק על החלק הקדמי שלה וצולע בצורה מאוד ברורה. הלכתי לוטרינר כבר פעמיים אבל הם לא אתרו שום דבר 'חריג' בבדיקה פיזית ונתנו לו כדורים נגד כאבים. לוטרינר אין ממש מושג מה יש לו והציע לראות מה יהיה בעוד יומיים. שבוע שעבר היו כמה ימים שהרצתי את הכלב (כשעה כל פעם) והוא גם היה בשטח אך לא הפגין שום בעיה או כאב. למישהו קרה משהו דומה? כרגע אין לוטרינר שלי מושג מה יש לו, הוא אמר שלא נראה לו שיש צורך בצילום כי הכול נראה תקין.
לצפיה ב-'ייתכן שקיבל מכה או שיש דלקת.'
ייתכן שקיבל מכה או שיש דלקת.
05/04/2017 | 08:49
38
אפילו לווטרינר מקצועי אין אפשרות לאבחן בלי לבדוק. אני ממליצה שאם לא יהיה שיפור תוך יום יומיים להתעקש על צילום.
לצפיה ב-'רק צילום. בהצלחה והמון בריאות!!'
רק צילום. בהצלחה והמון בריאות!!
09/04/2017 | 16:11
8
לצפיה ב-'שתי שאלות לגבי קנס על שוטטות'
שתי שאלות לגבי קנס על שוטטות
03/04/2017 | 10:31
3
114
שבוע טוב,
בשבוע שעבר שמרתי לחברים על הכלב והחתול שלהם למספר ימים. גם לי יש כלבה וכשעברתי לבית שלהם, הבאתי אותה איתי. ביום הראשון, השארתי את כל החברה בחצר ויצאתי לעבודה. כנראה שהכלבה שלי נכנסה לפאניקה, כי היא ברחה ואחד השכנים בשכונה התקשר לפקח לדווח על כלב משוטט.
הפקח תפס אותה והתקשר שנבוא לקחת אותה יחד עם הדוח.
רציתי לשאול אתכם האם העובדה שאחד הפרטים שלי על הדוח שגוי (תעודת זהות שנרשמה לא נכון) היא עילה לביטול הדוח?
וגם רציתי לדעת אם מישהו שמע על האפשרות להמיר דוח בעבודות שירות?
 
תודה מראש
לצפיה ב-'פרטים בדו"ח'
פרטים בדו"ח
04/04/2017 | 15:26
2
84
ראשית עברת על החוק ועליך לשלם את המחיר.
זו אזרחות טובה.
ניסיון התחמקות בתואנת מספר זיהוי לא נכון יכשיל אותך.
אין חלופה ב דו"ח כזה לעבודת שרות, שלם את הקנס וזהו.
אתה יכול לשלוח לעירייה מכתב מנומס ולבקש להמיר הדו"ח באזהרה וספר את כל הסיפור.
בדוק היכן בדיוק הפקח תפס אותה, אולי בחצר שלך ולא בחוץ? אם כן- אסור לו.
לצפיה ב-'תודה. אני אכתוב מכתב. בכל מקרה, אני לא מאמין באימרה עברת על'
תודה. אני אכתוב מכתב. בכל מקרה, אני לא מאמין באימרה עברת על
04/04/2017 | 17:01
1
72
החוק - שלם את המחיר.
החוק זה דבר מגביל והרבה פעמים הוא נקבע על ידי אנשים עם אינטרסים כאלה ואחרים, עם אינטרסים אישיים, אינטרסים מנוגדים והרבה פעמים הוא גם נקבע על-ידי אנשים לא מאוד אינטלינטיים.
מה גם שבשורה התחתונה החוק מוגבל. אתה לא יכול להחיל בכמה שורות חוק מספר מצבים אין סופי ובגלל זה נעשות הכללות שפוגעות בפרט.
לצפיה ב-'אבל לחוק הזה יש סיבה.'
אבל לחוק הזה יש סיבה.
04/04/2017 | 21:37
70
המצב שנוצר סיכן את בעלי החיים ויצר מטרד לאנשים בחוץ. אם להמשיך עם ההגיון הזה הלאה, אפשר להתעלם מכל חוק ולא להעניש גם אנסים ורוצחים כי אולי בעיניהם החוק לא טוב ולא חכם. מי שבוחר לעבור על החוק, בין אם הוא נחוץ וחכם בעיניו ובין אם לאו, צריך להבין שהוא גם נושא בתוצאות ובהשלכות. אי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה. חוקים נועדו כדי למנוע כאוס. אם חוק מסוים אינו לרוחך, יש דרך לפעול לשינויו בחברה דמוקרטית, אך הדרך הזו אינה כוללת מעבר על החוק.
לצפיה ב-'מחפשת עמותה או וטרינרים שעושים ניתוחים במחירים מזולים'
מחפשת עמותה או וטרינרים שעושים ניתוחים במחירים מזולים
30/03/2017 | 08:44
52
יש לי כלבה מבוגרת בת 11 עם בעיות בריאות שצריכה לעבור ניתוח והוטרינר אמר שהניתוח יעלה 2000 שקל וזה יקר מידי בשביל סבא שלי שמממן את הכלבה ולי אין כמעט כסף כרגע בכלל (בלי עבודה).
יש עמותות או וטרינרים שעושים ניתוחים במחירים מוזלים לכלבים?
תודה.
לצפיה ב-'שלום! שאלה חשובה לגבי אימוץ גור כלבים...'
שלום! שאלה חשובה לגבי אימוץ גור כלבים...
27/03/2017 | 21:30
8
129
שלום, שמי עמית, בן 25. אני גר עם המשפחה אבל רוצה לעבור לגור לבד בקרוב. חלק בלתי נפרד מהחלום שלי לעתיד הוא לאמץ גור כלבים.
 
רציתי לשאול - האם אפשר להביא גור כלבים קטן לגור איתי בבית, רק אני והוא, בזמן שאני אצא לעבודה במשך 6 שעות ביום כל יום? או שלא כדאי להשאיר גור קטן לבד בבית במשך כ"כ הרבה זמן?
 
ואם לא מומלץ (או ממש אסור אפילו) להשאיר גור קטן לבד בבית במשך שעות - כמה זמן ייקח לגור עד שיתבגר וכן יוכל להשאר לבד בבית 5-7 שעות ביום? כלומר, בן כמה חודשים הוא צריך יהיה להיות כדי שהוא כבר יוכל להיות עצמאי?
 
 
תודה רבה!
עמית.
לצפיה ב-'הגעת כלב לבגרות תלויה בגודלו, בגזעו ובמאפיינים המיוחדים שלו'
הגעת כלב לבגרות תלויה בגודלו, בגזעו ובמאפיינים המיוחדים שלו
28/03/2017 | 11:02
2
91
שלום עמית,
 
כלבים מגיעים לבגרות בגילאים שונים בהתאם לגודלם הפיזי הסופי, לגזעם ולמאפיינים המיוחדים של כל כלב ספציפי.
 
כעקרון ובהכללה, ככל שכלב גדול יותר פיזית, כך ייקח לו יותר זמן להגיע לבגרות.
כך לדוגמא, כלב מגזע קטן, יכול להגיע לבגרות בגיל 6-10 חודשים.
לעומת זאת, כלב מגזע גדול, יכול להגיע לבגרות בגיל שנה וחצי לערך, ואולי אפילו קצת יותר.
 
בכל מקרה, השאלה אם אפשר להשאיר כלב לבד בבית למשך 6 שעות או יותר, אינה תלויה רק במועד הגיעו של הכלב לבגרות, אלא גם ובעיקר במועד שבו הוא לומד לשלוט על צרכיו, וכן באופיו ומזגו, ובשאלה אם הוא עלול לגרום נזק לחפצים שבבית.
 
 
בברכה,
 
אורי.
לצפיה ב-'אם ככה...'
אם ככה...
29/03/2017 | 00:12
1
69
אז השאלה הבאה שלי, אם ככה - מה הכלב הכי נוח? מה הכלב שהוא הכי בסדר עם להיות בבית לבד לכמה שעות, שהוא הכי רגוע ואוהב לישון ונוח-מזג ושהכי קל ומהיר לאלף אותו?
 
אני ממש מודה לך על העזרה.
לצפיה ב-'כנראה שלא כלבי רועים/ ציד/ עבודה למינהם'
כנראה שלא כלבי רועים/ ציד/ עבודה למינהם
30/03/2017 | 11:27
60
שזקוקים להרבה אתגר מנטאלי ופעילות גופנית. גם כלבים שמעורבים בגזעים האלו כנראה יזדקקו להרבה הוצאת מרץ ואנרגיה וניתוב של הצרכים שלהם למשחק ועבודה.
אם אתה מאמץ כלב מעמותה- תתייעץ עם המתנדבים. יש עמותות שעובדות בשיטה של בתי אומנה (כלומר, הכלבים נמצאים בבתים זמניים של מתנדבים במהלך השבוע, ובסופי שבוע המתנדבים מביאים את הכלב ליום אימוץ). האומנה של הכלב יכול לספר לך על האופי שלו והצרכים שלו, וכך תתאימו בין היכולות שלך והצרכים של הכלב. יש הרבה כלבים מעורבים שהם עדינים ויכולים להתאים לך. 
כלב בוגר ובריא יכול בהחלט להישאר 7 שעות בבית. אתה בטוח רוצה גור? אולי יתאים לך כלב בוגר צעיר שכבר מחונך לצרכים?
בנוגע לאילוף- אמנם לגזעים שונים יש יכולות ונטיות שונות, אבל אילוף בסיסי הוא לא מדע טילים וגם פקינז שלא נחשב גאון, יכול ללמוד בקלות לשבת, לא לנשוך, לא לעשות פיפי בבית ולא למשוך בטיול. הכל עניין של אילוף יעיל ועיקביות.
 
לצפיה ב-'שני הגרושים שלי בעיניין הזה'
שני הגרושים שלי בעיניין הזה
31/03/2017 | 16:37
3
85
לדעתי פחות חשוב שאתה תהיה מחוץ לבית 5-7 שעות ביום, לכל כלב שגמול מצרכים מספיקים 3 טיולים ביום כשמתוכם אחד הטיולים זה טיול ארוך שמוציא מרץ, אבל הבעיה היותר גדולה שלי, בהודעה שלך, היא זה שאתה בן 25. כלב חי בין 12-16 שנים (הגזעים הגדולים חיים פחות או יותר 12-14 והגזעים הקטנים יכולים להגיע ל-16 שנים) זאת אומרת שאתה לוקח על עצמך מחוייבות שתלווה אותך עד גיל 40 בערך... אתה מוכן לזה? בדרך יצטרפו לחיים שלך אשה וילדים, האם גם להם יתאים הכלב שתבחר עכשיו?
בתור אחת מוותיקי הפורום הזה, אנחנו נתקלים כאן בהרבה הודעות נטישה של בחורים צעירים כמוך שאימצו כלב בגיל 25 אבל כשהחברה הפכה לאישה או כשנולדו הילדים לכלב לא היה יותר מקום בבית. 
גם אני כמוך נורא רציתי כלב בגיל 25, הורי לא הרשו לי לגדל חיות בבית וכשעזבתי את הבית הדבר הראשון שרציתי היה כלב... אבל חיכיתי עד שהתחתנתי (עם איש שגם אוהב כלבים) ונולדו הילדים (שלא היו אלרגים לכלבים) ואז כשבני הצעיר היה כבר ילד קטן ולא תינוק, אימצתי את הכלבה הראשונה שלי, תוך ידיעה שאני מסוגלת לגדל אותה עד סוף חייה. נונה (כלבת הלברדור שאימצנו) הגיע אלינו בת 4 ולא גורה כי לא יכולתי לעמוד במחוייבות של לחנך גור, לגמול אותו מצרכים, ולחשוף אותו נכון לעולם, עם סדר היום של אמא עובדת עם שני ילדים קטנים. נונה הייתה איתנו 8 שנים ונפטרה בקיץ האחרון בגיל 12 מסרטן . רק עכשיו, כשבני הצעיר בן 15, הגשמתי סוף סוף את החלום הישן, ולקחתי גור, תוך ידיעה שאני מחוייבת אליו ב--14-12 השנים הבאות, וגם אם יקרה לי משהו אז הסובבים אותי יוכלו להמשיך לדאוג לכלב הזה.
 
ולמה המחוייבות הזאת כל כך חשובה? כי רוב הכלבים שננטשים ע"י המשפחה המקורית שלקחה אותם בתור גורים, מסיימים את חייהם ע"י זריקת הרדמה ולא מוצאים משפחה חדשה. כולם, כמוך וכמוני, רוצים גורים, אבל לחנך נכון גור זה המון עבודה וחלק מהאנשים שלוקחים גורים לא מצליחים להגיע איתם לקו הסיום.
 
מה שאני מציעה לך זה או לחכות, עד שתצטרף אליך אשה שתאהב חיות כמוך ותרצה לגדל כלב בבית (גם כשהוא מלכלך את הספה החדשה שרק קניתם), ושיגיעו התינוקות ותוודעו שהם לא אלרגים לחיות, ואז תאצמו יחד כלב כמשפחה. אם אתה לא רוצה לחכות, אז אני מציעה לך להיות מאלה שנותנים הזדמנות שניה לכלב שננטש ומאמצים כלב בוגר. אתה יכול למצא בעמותות כלב שכבר גמול מצרכים וכבר מחונך לחיים בבית וכך יהיה לך יותר קל עם מסגרת השעות שאתה בבית והמחוייבות שלך אל הכלב הזה תהיה יותר קצרה (כמובן תלוי באיזה כלב תיקח ובן כמה הוא יהיה). אני מצרפת לך לינק למאמר על סיפורי הצלת כלבים של משתתפים בפורום... קרא אותם (הם גם סיפורים נפלאים וגם מלמדים מה זה להיות בעל כלב ובמיוחד על המחוייבות שאתה לוקח על עצמך כשאתה מאמץ גור כלבים... תהנה...)
 
ולשאלה ששאלת, אני ממליצה על כלב ממשפחת כלבי הספורט, כל הרטריברים (לברדור, גולדן רטריבר, לברדודל, גולדנדודל, פודל וכ"ו). אלה כלבים ספורטיבים שמחחברים יפה לבעלים שלהם והם נוחים לאילוף וגידול. הייתי מתרחקת, כמו ששירן כתבה, ממשפחת כלבי העבודה ובמיוחד ממשפחת כלבי הרועים כמו הרועה הגרמני, הרועה האוסטרלי וכ"ו - אלה כלבים מאוד חכמים, מלאי אנרגיה, ואם לא מספקים להם דרכים להוציא את האנרגיה הזאת בצורה חיובית אז הם מוציאים אותה בצורה שלילית ויש איתם המון בעיות התנהגות. 
 
אימוץ שמח
לצפיה ב-'לברדור או גולדן בוגרים- כן'
לברדור או גולדן בוגרים- כן
01/04/2017 | 10:13
2
57
גורים- אמאלה :) 
מתוקים כמו סופגניות בלונדיניות אבל מלאי מרץ ואוכלים הכל. אני הייתי מתקשה לחנך גור כזה, ולכן הייתי מחפשת בוגר.
פודלים וכל הדודלים הם בעיניי כלבים מושלמים ואני מאד מתחברת לכלבים כאלו. 
לצפיה ב-'אמרתי לו שעדיף בוגרים'
אמרתי לו שעדיף בוגרים
01/04/2017 | 13:31
1
133
כל גור זה קשה, זה לרוץ החוצה כל שעתיים בגמילה מהצרכים, זה השקעת אין ספור שעות בחשיפה נכונה, זה הרבה כסף (ביחוד אם לא מאמצים מעמותה) בעיניין של סרוס.עיקור וחיסונים, וזה גם בית לעוס, גורים מכל הגזעים לועסים...
 
הנה שניים מהכיסאות שהגור שלי (כלב צאן אנגלי עתיק) טיפל בהם, שאר הכיסאות לא המצב הרבה יותר טוב
לצפיה ב-'זה רועה צאן או טרמיט '
זה רועה צאן או טרמיט
01/04/2017 | 19:12
54
סתם סתם :)
לצפיה ב-'תודה לכל מי שהגיב עד עכשיו!'
תודה לכל מי שהגיב עד עכשיו!
02/04/2017 | 00:37
53
קראתי בעיון את התגובות שלכם ונתתם לי הרבה חומר למחשבה.
 
אתמול ביקרתי ב-S.O.S ואמרו לי שזה אפשרי בהחלט לקחת גור ולהשאיר אותו 5-6 שעות בבית, אבל תהיה בעיה עם הצרכים וכו'. הבהרתי להם שלי אין הרבה בעיה עם ה"נזק" שייגרם לי, אני רק פוחד שהגור יסבול. הם אמרו שהוא לא יסבול, שזה בסדר, ושהם במילא ישנים רוב הזמן...
 
מה שבטוח זה שאני כמובן לא אקח גור (או כלב באופן כללי) עד שאני לא אהיה לחלוטין בטוח שאני מוכן ונכון לזה ושהוא יישאר איתי עד לגיל שבו (אני מקווה) תהיה לי משפחה משלי.
לצפיה ב-'בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.'
בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.
26/03/2017 | 21:36
76
הסרטון בפייסבוק.
 
 
שוקו עדיין בכלביה.(בסרטון, בטיול מחוץ לכלביה) שוקו הוא כלב מתוק בן שנתיים, מעורב בגודל בינוני. מחפש בית חם. מספרו בכלביה הוא: 63632131 ימסר תמורת סל אימוץ זול במיוחד שכולל חיסון,תילוע,עיקור ושבב,כל זה ב-450 ש"ח בלבד.
הכלביה נמצאת ברחוב משה שוולב 6 ,פתח תקווה.(איזור התעשייה סגולה מול "אושר עד") טל' :03-9303647 ופתוחה כל יום בין 8:00-14:00 וביום שישי וחגים עד השעה 11:00
לצפיה ב-'התקיפות היו באותו היום '
התקיפות היו באותו היום
26/03/2017 | 18:58
59
התקיפות היו ביום שישי, כשעוד היו לו שלשולים. 
בפעם השנייה שהוא תקף זה היה בערב, הכלב השני נח והוא פשוט הגיע התקף אותו, משהו כמו חצי קדה עד שהגעתי . הכלב השני לא הגיב, הוא אף פעם לא מגיב כשתוקפים אותו. כרגע הם בסדר, אין משהו מיוחד ביניהם.
לגבי אוכל - אני מפריד ביניהם ותמיד דואג ששניהם יקבלו אוכל וחטיפים. כנ"ל לגבי תשומת לב. 
לצפיה ב-'אירוח משפחות עם כלבים'
אירוח משפחות עם כלבים
26/03/2017 | 16:22
47
שלום לכולם,
אני צריך מקום אירוח שמתאים לשלושה זוגות עם ארבעה ילדים ותינוק שמוכן לקבל גם 2 כלבים.
רצוי עם בריכה מקורה.
תודה מראש
לצפיה ב-'צריך את עזרתכם בנוגע להתנהגות אגרסיבית של הכלב'
צריך את עזרתכם בנוגע להתנהגות אגרסיבית של הכלב
26/03/2017 | 16:21
16
158
שלום לכולם, לא יצא לי תקופה ארוכה לכתוב כאן, 
אבל יש לי בעיה ואשמח לעזרה: 
אני מגדל שני כלבים, אחד רועה גרמני שהגיע מעמותה וכנראה שבעברו עבר התעללות וכלב נוסף מעורב ששוקל 30 ק"ג. 
בשבוע שעבר הרועה גרמני הגיע לדלי של האוכל ואכל כמות די גדולה מהאוכל שלו, מה שגרם לשלשולים ממש חזקים עד ליום שישי. ביום שישי בבוקר, ממש משום מקום הוא תקף את הכלב השני. בערב הסיפור הזה חזר על עצמו, הכלב נח במקום שלו והרועה הגיע אליו ושוב תקף אותו. 
העניין הזה ממש מדאיג אותי מכוון שיש לי גם בבית תינוקות קטנים . 
האם יש קשר בין הדברים? מה צריך לעשות עכשיו?
לצפיה ב-'הכי חשוב אף פעם לא להשאיר את הקטנטנים עם הכלבים לבד!!!'
הכי חשוב אף פעם לא להשאיר את הקטנטנים עם הכלבים לבד!!!
26/03/2017 | 16:51
3
103
מעבר לזה, כמה זמן הרועה הגרמני אצלך? אם זה בסביבות חודש או חודשיים, אז אולי הוא כבר רגיל עכשיו לבית, אחרי שיצא מהטראומה של המעבר מהעמותה לבית שלך, ועכשיו הוא מסמן טרטוריה ומנסה לדחוק החוצה את הכלב השני.
 
בן כמה הוא? כמה תעסוקה פיזית והוצאת מרץ הוא מקבל ביום? יש אפשרות להפריד בין הכלבים כשאתם לא משגיחים עליהם בשביל שהכלב השני לא יפגע?  (אנחנו תוחמים את הכלב שלנו בעזרת שער תינוקות באיזור פינת האוכל והמטבח.... אולי שווה לך לחשוב על אפשרות תחימה בשביל שהתינוקות והכלב השני לא יהיו עם הרועה בלי השגחה)
 
יש לי כלב צאן אנגלי עתיק וגם לנו יש בעיות התנהגות והמאלפת שהבאנו אמרה שכלבי עבודה, וביחוד הרועים, צריכים הרבה תעסוקה, גם פיזית וגם מנטאלית...  במקומך הייתי מנסה להוציא אותו לטיולים יותר ארוכים ולעייף אותו כהוגן ולראות אם המצב משתפר, אם אין אפשרות להוציא אותו יותר החוצה אז גם פעילות בבית יכולה לעייף אותו הנה מאמאר עם מתכונים לקונג:

מתכונים למילוי קונג
3 בספטמבר 2013 על ידי MT 3 תגובות
הקונג הוא צעצוע האכלה בצורת קונוס שעשוי מגומי עמיד במיוחד.  ניתן למלא אותו במזון מסוגים שונים ולתת אותו לכלב כחטיף או כהשלמה לארוחה, ומטרתו להפיג שעמום ולשרוף אנרגיה עודפת שיש לכלב שלכם במהלך היום.  קיבצנו בשבילכם את המתכונים המומלצים של מאלפי הכלבים שלנו – מתכונים מוכחים שכלבים אוהבים!
 
[קונג]
קונג
טיפים למילוי קונגים:
אם הכלב שלכם חדש בענייני פאזלים, התחילו ברמת קושי נמוכה ועודדו אותו להמשיך ולנסות להוציא את החטיפים כל עוד נשאר בקונג  מזון.  כלבים רבים צריכים לפתח את כושר ההתמדה שלהם בהדרגה- כמו ילדים.
 רצוי בהתחלה לעורר את עניין הכלב בקונג בעזרת שימוש במזון ריחני וטעים במיוחד, כמו מזון רטוב (שימורים), חתיכות נקניקיה, או גבינה מעורבבים עם חטיפים/ביסקוויטים או עם האוכל הרגיל של הכלב.
 זכרו ש אתם יכולים לשנות כל מתכון לפי רצונכם והיכרותכם עם הכלב שלכם.  אם מצוין במתכון מזון שהכלב שלכם רגיש אליו או סתם לא אוהב – אין בעיה להשתמש במשהו אחר.
 את רמת הקושי ניתן להתאים על-ידי שינוי הרכב המזון, גודל החתיכות וצורתן, או אופן/סדר הכנסתן לקונג.
 מתכונים למילוי צעצוע קונג:
מתכון א: ממרח בלבד
 קחו קצת חמאת בוטנים טבעית או טחינה גולמית ומירחו בעזרת סכין או אצבע בתוך הקונג.  כמה שיותר עמוק – יותר קשה ללקק.  ממרחים נוספים: שימורים לכלבים, יוגורט טבעי, וכו'.
 מתכון ב: ממרח + כופתיות מזון יבש
 קחו ממרח כנ"ל ומירחו בתוך הקונג.  ערבבו בקערה כמות נוספת של ממרח ביחד עם כופתיות המזון היבש הרגיל של הכלב, והכניסו את הכופתיות הדביקות לתוך הקונג.
 מתכון ג: מרק כופתיות פושר או קפוא
 את החור הקטן של הקונג סתמו בעזרת ממרח סמיך כלשהו, כגון חמאת בוטנים.  שימו את הקונג בתוך ספל בגודל מתאים כך שיישאר עומד.  הכניסו פנימה כופתיות מזון יבש כמעט עד למעלה, ומלאו במים חמים או פושרים.  העמידו בצד לכמה דקות עד שהכופתיות מתנפחות ומתרככות (אפשר גם למעוך אותן פנימה כשהן רכות, ולהוסיף ברווח שנוצר מעליהן חתיכת ביסקוויט לכלבים או פרי כמו תפוח או בננה).  סתמו את החור הגדול עם עוד קצת ממרח.  אפשר להגיש במצב הזה, או להעלות את רמת הקושי: להקפיא ולהגיש לכלב שלגון.
מתכון ד: סלט פירות/ירקות
 כלבים רבים מתים על פירות וירקות: בננה, תפוח עץ, אגס, פירות קיץ למיניהם (חוץ מענבים וצימוקים, אשר עלולים להיות רעילים לכלבים), מלפפון, קישוא, גזר, שעועית ירוקה ואפילו חסה!  מועכים פנימה את הבננה, מוסיפים חתיכות של כל פרי או ירק אחר שהכלב שלכם אוהב, ומגישים.  אפשר כמובן גם להוסיף ביסקוויטים או מזון יבש או כל גיוון אחר שנראה לכם מתאים.
מתכון ה: שלגון פירות
 אפשר למעוך פנימה בננה ולהקפיא כמו שזה, או לשלב בין מתכון ה"מרק" ל"סלט" ואז להקפיא.
 מתכון ו: על בסיס יוגורט טבעי
את כל המתכונים אפשר לשלב עם יוגורט טבעי ללא סוכר. טוב במיוחד להקפאה כי היוגורט "מחזיק" את כל המרכיבים ומקשה על הכלב להוציא אותם.  הגרסה הפשוטה ביותר היא יוגורט מעורבב עם מזון יבש (אפשר גם להשתמש במיכל היוגורט במקום בקונג), ואפשר כמובן לשדרג אותה עם איזה מרכיבים שנראים לכם (ולכלב שלכם).
מתכון ז: קונג פיצה
ממלאים את הקונג (המקורי) באוכל יבש או בחתיכות ביסקוויטים.  ביניהן ומעליהן שמים גבינה צהובה.  מחממים במיקרוגל בערך 200 שניות, מצננים היטב ומגישים.
 אזהרה: רק לקונג המקורי יש "אחריות" שהוא עמיד במיקרו (וגם במדיח, אגב).
מתכון ח: קונג תלוי על חבל: למתקדמים!
 מושכים את החבל דרך הקונג וקושרים.  תולים את הקונג הפוך מעץ, משקוף או עמוד, כשהחור הקטן פונה לכיוון הרצפה. הגובה צריך להיות כזה שהכלב בקושי יכול להגיע אליו.  ממלאים את הקונג דרך החור הגדול בממרח או ביסקוויטים, ונותנים לכלב להוציא מרץ בנסיונות להוציא את האוכל!  בסוף היום מוציאים את מה שנשאר מהקונג ונותנים לכלב בתור צ'ופר.  (זהו מתכון של ד"ר איאן דנבר, וטרינר ומאלף כלבים בריטי)
 שיהיה בהנאה ובתיאבון!
 
לצפיה ב-'ועוד מאמאר על משחקים מוציאי מרץ בתוך הבית'
ועוד מאמאר על משחקים מוציאי מרץ בתוך הבית
26/03/2017 | 16:54
56
הנה מאמר עם כמה רעיונות לגירויים מנטאלים שיכולים לעזור לך ולקיטש:
 אם יש לכם גור, או כלב אנרגטי שנשאר הרבה שעות לבד כל יום- סביר להניח שיש לכם כלב שמסתובב בבית משועמם וכלבים משועממים מתעסקים בעיקר בלחפש מה לעשות. המסקנות, לרוב, לא מוצאות חן בעיינינו.. הנה כמה רעיונות למשחקים לא יקרים שיעסיקו את הכלב לקצת יותר זמן מהצעצועים הרגילים שלו:
 
1. בד עם קשר ובתוך הקשר כמה חתיכות אוכל, הרעיון: הכלב צריך למצוא אסטרטגיה להגיע אל האוכל. מנסיון, חלק מהכלבים ילכו על לקרוע את הבד וחלקם ילמדו ממש לפתוח את הקשר. הבד יכול להיות כל פיסה של בד ישן שלא צריכים, רצועה מלבנית באורך של כ- 30 ס”מ, מניחים את האוכל במרכז ויוצרים את הקשר כך שהאוכל מוסתר בתוכו. שוב, כדי לעודד את הכלב לנסות בפעמים הראשונות- צרו קשר רופףלחלוטין שיהיה קל מאוד לפתוח. כשהכלב שלכם כבר התמכר לצעצוע אפשר להתחיל להעלות דרגות קושי וליצור קשרים הדוקים יותר.
 
2. קונג/ עצם אמיתית חלולה- הקונג הוא צעצוע גומי דחוס, מגיע בכל מיני צורות ומחורר בצורה כלשהי, עצם אמיתית היא אלטרנטיבה זולה יותר, חפשו את העצם הארוכה והחלולה. השימוש בשני הצעצועים הוא זהה- אנחנו ממלאים את החלל בצעצוע באוכל והכלב על- ידי ליקוק מנסה להגיע אליו. מילוי אפשרי אחד הוא “פטה נקניקיות”- חצי נקניקיה מעוכה בתוספת טיפה אחת של חמאה (בשביל שיתקבל מרקם שאפשר למרוח), עוד אפשרות היא מילוי מיוחד לקונג שקונים בחנות. מורחים את הממרח בדופן הפנימית של המשחק ומקפיאים (!!) לחצי שעה כדי שההמרח יתמצק על הדופן ולא ישפך החוצה ברגע שנותנים לכלב.
 וריאציה נחמדה היא להכניס לתוך המשחק אוכל שהכלב ממש ממש אוהב, ואז “לסתום” את הדרך אליו בשכבה של ממרח אהוב, אבל קצת פחות. כך הכלב מללק את דרכו לאוכל האהוב שלו.
 
3. “פיניאטה”- (מתאים גם לימי הולדת של כלבים : ))כאן הבד עם הקשר ממקודם תלוי מגובה, שוב- מכיל אוכל. הרעיון: על מנת שהאוכל ייפול אליו הכלב צריך ללעוס את הבד בעמידה/ בקפיצות או למשוך במקום הנכון. כדאי להתחיל מגובה שהכלב מגיע אליו בקלות כשהוא מרים את הראש ולהתקדם בהדרגה עד לגובה עמידה על שתיים. לפני שעוברים לשלב הפיניאטה יש ללמד לפתוח את הקשר כשהבד לא תלוי מגובה, כפי שמפורט בסעיף 2. זה תרגיל נחמד מאוד לכלבים שבנטייתם הטבעית הם קופצניים או עומדים הרבה על רגליים אחוריות. התרגיל לא מתאים לכלבים עם בעיות אגן!
 
4. עצמות לעיסה, אוזניי חזיר, עצם בקר- אלו הם המשחקים היקרים יותר ברשימה שלנו, את כולם ניתן להשיג בחנות חיות  והם אינם משחקי מחשבה אלא תעסוקה לפה וגם זה חשוב.
 
 
* למה זה טוב?
 - עוזר (לא פותר!) לבעיות של הרס חפצים בבית - מפעיל את הכלב ונותן לו עניין - מפעיל את המוח של הכלב, כאשר הוא צריך “לעבוד” על להשיג אוכל, במקום שרק יוגש לו ללא מאמץ - כיף גדול לאנשים! מבדר מאוד לראות את הכלב שלך מתמודד עם בעיות ומוצא שיטות מוצלחות ומוצלחות פחות לפתור אותן…
 
* איך אדע איזה משחק מתאים לכלב שלי?
 פשוט לנסות! כל כלב אוהב ומתמכר לסוג שונה של פעילות, חלק מהכלבים אוהבים יותר ללעוס, חלק אחר אוהב יותר ללקק, חלק ידחו את צעצוע הבד כאשר הבד הוא ג’ינס ויתלהבו מבד אחר. הוריאציות רבות מאוד. כאשר תוציאו את המשחק בפעם השנייה והכלב יקום בהתלהבות- תדעו שזה המשחק הנכון…
 
* למה צריך לשים אוכל במשחקים?
כי הכלב צריך סיבה לעבוד קשה על המשחק, ריח של אוכל הוא מוטיבציה מעולה.
 
* באיזה אוכל להשתמש?
 מה שהכלב שלכם אוהב! זה יכול להיות נקניק, שאריות מארוחת הצהריים, האוכל של הכלב, חטיף כלבים מהחנות או חתיכת גבינה. כל כלב אוהב דברים אחרים. כדאי לנסות ובשימוש קבוע במשחק גם לגוון.
הנה מספר מתכונים למילוי קונגים ועצמות
 
* כמה אוכל לשים?
ממש ממש מעט. אם זה נקניק- מספיקה פרוסה אחת חתוכה/ חצי נקניקיה/ 5-66 חתיכות מהאוכל של הכלב. הכמות הזו מספיקה כדי שהכלב יתאמץ. אם רוצים אפשר לשים יותר ובכל אופן להוריד את הכמות שנותנים במשחקים מהכמות הרגילה שהכלב אוכל, כך אין לנו אוכל עודף ומשקל עודף על הכלב.
 
לעיסה מהנה!
לצפיה ב-'אז ככה: '
אז ככה:
26/03/2017 | 18:03
1
68
הרועה גרמני מעל לשלוש שנים אצלנו, ועד היום לא היו מקרים כאלה פרט למקרה שהכלב השני נכנס לו לצלחת... מעבר לזה הם ממש מסדרים טוב ומשחקים יחד והם ממש בסדר. ד"א , שניהם מסורסים. 
אני מוציא את שני הכלבים לטיול בוקר שבו אני מריץ אותם משהו כמו 15 - 20 דקות (לצערי אני לא יכול יותר עקב לחץ בזמן).
מעבר לזה, יש לשניהם קונגים למיניהם עם כל מיני צ'ופרים וחטיפים טעימים.
לצפיה ב-'מה שמטריד בהודעה שלך הוא השינוי הפתאומי'
מה שמטריד בהודעה שלך הוא השינוי הפתאומי
26/03/2017 | 18:28
85
הייתי מתייעצת עם הוטרינר... אמרת שהכל התחיל מזה שהרועה אכל יותר מידי וכאבה לו הבטן ואז הוא תקף... מצד שני אמרת שגם אחר כך, כשכאב הבטן כבר עבר, הוא תקף שוב... אולי כאב הבטן עוד לא עבר? אולי עוד משהו מציק לו וגורם לו להרגיש חלש ולכן הוא תוקף? איך הכלב השני הגיב לתקיפה? איך היחסים בינהם כרגע? אתה מפריד בינהם בשעת האוכל? אתה מפריד בינהם כשיש להם משאבים כמו הקונג? תאר יותר פרטים על התקיפה, כמה היא הייתה רצינית? הכלב השני נפגע? מי הפריד? תוך כמה זמן הפרדתם?
 
בכל מקרה הייתי מצמצמת מגע, ללא השגחה, בין הרועה ובין הכלב השני אם לדעתך יש כאן סכנה עבורו ... ובטח ובטח לא הייתי משאירה תינוקות קטנים לידו כרגע בלי השגחה (זה אגב, נכון לגבי כל כלב בכל מצב, בלי קשר לתוקפנות שתארת)....
לצפיה ב-'כמעט כל הרועים הגרמנים שנתקלתי בהם בישראל'
כמעט כל הרועים הגרמנים שנתקלתי בהם בישראל
26/03/2017 | 19:43
8
111
הראו נטיה לאגרסיביות או אגרסיביות גלויה. אני חושבת שזה בגלל הרבעות לא מפוקחות וקווי דם אגרסיביים שנפוצים בארץ (מדברת על כלבי מחמד, לא כלבי עבודה מאולפים ברמה גבוהה).
זה מלחיץ כי מדובר בכלב חזק מאד, אבל גם חכם מאד שיכול ללמוד. הייתי מתייעצת עם מאלף, נשמע שזאת התנהגות שמאד הפתיעה אותכם ולא ברור מה מקור השינוי הפתאומי ביחס של הרועה הגרמני לכלב השני.  
לצפיה ב-'יש בזה משהו'
יש בזה משהו
26/03/2017 | 20:37
2
60
כי הרועה שאימצנו סובל מבעיה באגן, ככה שזה דיי מתחבר לי לפאזל- הרבעה לא מפוקחת, אגן לא תקין, מעבר מיד ליד וזו התוצאה.
לצפיה ב-'לא חושבת שיש קשר בין בעיות האגן לתוקפנות'
לא חושבת שיש קשר בין בעיות האגן לתוקפנות
26/03/2017 | 22:49
1
48
לרוב הכלבים מהגזעים הגדולים, גם הגזעיים וגם המעורבים יש בעיות אגן.... נראה לי שזה קשור יותר למעבר מיד ליד וחשיפה לא נכונה בגיל הגורות או הפרדה מוקדמת מידי מהשגר או התעללות או השד יודע...כשמאמצים מעמותה אי אפשר לדעת את ההסטוריה המדוייקת. השאלה שלי היא מה קרה עכשיו? למה עד עכשיו הכל היה בסדר ופתאום משהו התקלקל... אם תצליח לשים את האצבע על מה שגרם לו לתקוף תוכל להבין איך להמנע מזה.
אגב, אתה אומר שיש תינוקות קטנטנים בבית... אולי זה קשור ללידה ולשינוי היחס לכלבים אחרי הלידה... האם היו שינויים בסדר היום של הכלבים או המיקום של הפינה שלהם בבית בעיקבות הלידה? האם הם מקבלים את אותה כמות תשומת לב כמו שקיבלו ליפני הלידה? האם הם נהגו לישון איתכם והוגלו מחדר השינה בעקבות הלידה? 
לצפיה ב-'הכוונה שלי הייתה'
הכוונה שלי הייתה
27/03/2017 | 16:25
46
שבאופן כללי זו התוצאה של הרבעה לא מפוקחת: כלב עם אגן לא תקין שמתחיל להתגלגל מבית לבית .
לגבי אלף שלי- אני מניח שהוא היה עצבני בגלל השלשולים? זו רק השערה.
לגבי התינוקות- הם בני שנתיים וחצי , ככה שהסיטואציה לא חדשה עבורו. ביום שהוצאנו את הילדים מהבית חולים הכלבים קיבלו את אותו היחס, גם כשהיו לנו ילדים על הידיים והגיע אחד הכלבים הם תמיד קיבלו תשומת לב ויחס, ככה שהם לא נדחקו לפינה. ד"א, בגדול הילדים מאוד אוהבים את הכלבים .
לצפיה ב-'רועה גרמני זה כלב די אגרסיבי באופן כללי'
רועה גרמני זה כלב די אגרסיבי באופן כללי
26/03/2017 | 22:53
4
142
אני גרה בארה"ב ומכירה די הרבה רועים גרמניים וכולם סובלים מבעיות אגרסיביות... זה לא משהו יחודי לארץ ולא בטוחה שיש קשר להרבעות לא מפוקחות... זה פשוט גזע שנוטה לאגרסיביות יותר מגזעים אחרים.
לצפיה ב-'יש כמה טיפוסים, יש גם רועים גרמניים שהם כלבי עבודה'
יש כמה טיפוסים, יש גם רועים גרמניים שהם כלבי עבודה
27/03/2017 | 10:48
3
54
עם זאת, מה שנפוץ בישראל ממה שאני רואה ביום-יום (וזה אחד הכלבים הכי פופולריים בארץ) זה הכלבים עם האגן הנמוך (ומכאן בעיות אגן בשכיחות גבוהה) ועם יצר ציד/ אגרסיביות ממש גבוה, גם כלפי אנשים וגם כלפי כלבים אחרים.
יכול להיות שזאת תכונה שמשמרים בכל הרועים הגרמנים בעולם, אין לי מושג אבל נשמע לי לא סביר.
לצפיה ב-'אני לא מכירה הרבה רועים גרמנים'
אני לא מכירה הרבה רועים גרמנים
27/03/2017 | 23:51
2
64
כאן (בוסטון) זה לא גזע נפוץ במיוחד. אבל בגלל שאני גרה בשכונה עירונית, ואין לנו גינות, אז אני מכירה את רוב הכלבים בשכונה מפארק הכלבים. יש רועה גרמני אחד שהוא כלב נחיה לעיוור, אבל כשהוא לא בתפקיד הוא מאוד תוקפני לכלבים אחרים, והבעלים שלו משחררים אותו רק כשהפארק ריק או כמעט ריק (הם מגיעים מוקדם מאוד בבוקר ועוזבים לפני שהפארק מתחיל להתמלא). יש רועה גרמנית אחרת שהבעלים שלה תמיד מסתובבת עם השלט של הקולר החשמלי ביד, ובכל פעם שהיא רואה שהכלבה מראה סימני תוקפנות היא מיד משתמשת בשלט. הכלבה שלה מאוד רכושנית והיו כמה מקרים שבהם הכלב שלי התעניין בצעצוע שלה והיא נהמה עליו ממש בתוקפנות... דיברנו פעם על שיטות אילוף והערתי שאני מעדיפה שיטות חיוביות והיא אמרה שעם כלב כמו רועה גרמני אין הרבה מקום לשיטות חיוביות כי זה כלב מאוד חזק, ובהרבה מקרים תוקפן, ושאם היא תשחרר אפילו קצת, אז עלול לקרות אסון. בעלים אחרים של רועה גרמנית, סיפרה בפארק לפני כמה חודשים, שהיא רוצה למסור את הכלבה למשפחה שגרה בחווה כי הם לא משתלטים על הכלבה וזה מסוכן... לא ראיתי אותה כבר המון זמן אז כניראה שהם מסרו את הכלבה. לא יודעת אם התוקפנות זאת תכונה שמנסים לשמר אצל הרועה הגרמני או שזה תוצאה של חינוך לא טוב, אבל התוקפנות בהחלט קיימת, ומהנסיון שלי, בגזע הזה יותר מבגזעים אחרים.
אבל מעבר לדוגמאות הספציפיות שאני מכירה, רועה גרמני הוא כלב עבודה, וכל משפחת כלבי העבודה צריכה המון פעילות מנטאלית ופיזית, אחרת הם סובלים משעמום שעלול להתבטא בתוקפנות או בהרס בבית. היתה לי לברדורית במשך 8 שנים וחשבתי שיש לי נסיון בגידול כלבים, ואז לקחנו כלב רועים (כלב צאן אנגלי עתיק) והוא מציב בפנינו אתגרים, שלא חשבנו שיעמיד בפנינו כלב שנחשף בצורה נכונה והופרד מהשגר בדיוק בזמן וזכה באמת בבית אוהב שעשה הכל לפי הספר ... בנוסף לכיתות אילוף ומאלפת שבאה אלינו הביתה. אנחנו מוצאים את עצמנו משקיעים בו הרבה יותר ממה שהשקענו אי פעם בלברדורית גם מבחינת הפעילות הפיזית שהוא מקבל וגם בפעילות מנטאלית. בדעבד, לא בטוחה שהייתי לוקחת אותו אם הייתי יודעת למה אני נכנסת.
בקיצור אני לא חושבת שזו בעיה ישראלית מקומית אלא פשוט שזה גזע קשה לגידול ואנשים לא לגמרי מבינים את זה כשהם לוקחים כלב עבודה.
לצפיה ב-'ממש דומה לרוע''גים שאני מכירה'
ממש דומה לרוע''גים שאני מכירה
30/03/2017 | 11:31
31
מה שגורם לי לתהות למה זה אחד הכלבים הכי פופולריים בישראל...
לצפיה ב-'אני רואה כחמישה רועים גרמניים'
אני רואה כחמישה רועים גרמניים
04/04/2017 | 06:04
225
באופן קבוע. הם כולם כאלו רכי לב!
 
בגלל שאני חיה מחוץ לעיר, ואני רואה אותם בפארק בו הם מקבלים מינימום של שני מייל טיול בלי רצועה, פלוס משחק על חוף אגם...
 
הם כולם מאד מאד מאד עדינים. גם ההאסקים שאני רואה, והמלמוט, ושאר גזעים שנחשבים תוקפניים. שוב אני רואה את הכלבים בפארק ענק, המסלול המקוצר שלי זה שני מייל, הארוך זה שלושה וחצי מייל. אני נתקלת באותם כלבים כל הזמן, כולם עם בעלים פעילים ביותר או עם דוגווקרס. וכן, אני כבר מכירה את כל הדוגווקרס.
 
ואם זה נשמע כמו גן עדן לכלבים, זה בגלל שזה מה שזה.
לצפיה ב-'א אין לי כלב לצערי אבל... '
א אין לי כלב לצערי אבל...
01/04/2017 | 23:16
2
45
אני מצטרפת להשערות שאולי מדובר בבעיה בריאותית וכך והכלב מבטא את עצמו.
אז יש לבדוק אצל וטרינר מה קורה.
ב. האמת שמוזר לי לקרוא כאן על כך שרועים גרמניים נחשבים לאגרסיביים כי דווקא בתור ילדה היה לי מאמן שחייה שבא אלי עם הכלבה הגרמנית שלו ואחרי מותה עם הכלב הגרמני שלו ושניהם כל כך אהבו אותי, קפצו עלי בליקוקים וכל מה שבא לך. ממש הרעיפו אהבה.
מצד שני לגיסי לשעבר הייתה לברדורית מאוד תוקפנית שלהפתעתי תקפה אותי. ובדרך כלל אפילו כלבים תוקפניים קשובים לי מהרגע הראשון.
לצפיה ב-'אני מדברת הרבה עם בעלם של רועים גרמניים'
אני מדברת הרבה עם בעלם של רועים גרמניים
04/04/2017 | 06:10
1
42
כי אלו הכלבים החביבים עלי.
 
זה הכל עניין של כמה אנרגיה הם יכולים להוציא. אלו שאני מכירה יוצאים לטיול של שעה עד שעתיים ביום. משחק עם כלבים נוספים, חבל שלא צילמתי היום את החוף שבו הכלבים משחקים. זה כשיש להם גינה בבית. לנו יש 4 דונם. עדיין אני לוקחת את הכלב לפחות שלושה פעמים בשבוע לפארק ושם אנחנו מבלים כשעתיים.
 
אלו שאני מכירה הם כלבים מקסימים, שניתן בקלות לגשת אליהם, לא תוקפניים כלל, משחקים יפה עם כלבים אחרים, וכל מה שהם רוצים זה תשומי.
לצפיה ב-'נשמע גן עדן'
נשמע גן עדן
04/04/2017 | 16:55
6
לצפיה ב-'כלב קטן לגודלו'
כלב קטן לגודלו
26/03/2017 | 16:16
2
68
שלום לכולם, יש לי גור קאנה קורסו בן 7 חודשים שהוא קטן מאוד לגילו. הוא צריך לשקול 38 ושוקל 31. אני נותן לו לאכול אקאנה והוא אוכל בסדר גמור. חשוב לציין שהגור נולד פג.
אני אשמח אם למישהו יש פיתרון להביא לי (ויטמין כלשהו למשל) שיביא לגדילה שלו.
ותחסכו ממני אמירות כמו "בעיה שלך שקנית אותו בלי תעודות" או "לא ניתן לדעת אם הוא גזעי".. 
לצפיה ב-'שאלת בפרום השכן? רפואת חיות מחמד...'
שאלת בפרום השכן? רפואת חיות מחמד...
26/03/2017 | 17:35
27
יש שם וטרינר שאולי יוכל לענות לך
לצפיה ב-'הי רז, כבר שאלת את השאלה כאן לפני כמה חודשים נכון?'
הי רז, כבר שאלת את השאלה כאן לפני כמה חודשים נכון?
26/03/2017 | 19:46
37
האם התייעצת עם הוטרינר שלך לגבי הגדילה שלו?
אני לא חושבת שהוא ''ננסי'' אבל אם הוא כמה ק''ג מתחת לתקן, למה זה רע? משתמע מההודעה שאתה מאד מודאג מהגודל של הכלב (למרות שהוא כלב גדול סך הכל), אתה יכול להסביר מדוע הגודל מדאיג אותך?
האם שאר ההתפתחות הגופנית והנפשית של הכלב תקינה? (גמול מצרכים, החליף שיניים וכו')?
 
לצפיה ב-'בן 70 - לכלא, על נשיכת כלב...'
בן 70 - לכלא, על נשיכת כלב...
25/03/2017 | 13:40
1
118
לצפיה ב-'יפה, נעשה צדק. מן הראוי להרחיק מהחברה את מי שמסכן את הציבור '
יפה, נעשה צדק. מן הראוי להרחיק מהחברה את מי שמסכן את הציבור
27/03/2017 | 18:35
7
לצפיה ב-'מה עושים? הכלב לא נובח בלילות ומפריע לשכנים.'
מה עושים? הכלב לא נובח בלילות ומפריע לשכנים.
24/03/2017 | 18:10
6
135
שלום רב, אימצנו כלב מתנו לחיות לחיות לפני כשנה וחצי. הכלב בגר והחל לנבוח. הוא לא גדל בבית (מאוד פראי), יש לו חצר סגורה גדולה והוא יוצא לטיול פעמיים ביום, כאשר במהלך הטיול משוחרר לריצה חופשית. גם לאחר טיולים הוא ממשיך לנבוח על כל מה שעובר או לא עובר. נסינו רעש, התרגל והמשיך לנבוח, השפרצנו מים, גם התרגל והמשיך לנבוח, נסינו אילוף, לא השפיע, נסינו קולר חשמלי(רק בלילה), המשיך לנבוח למרות הזרם עד מצב של פצע, כמובן שהסרנו מהר. נסינו מחסום לפה (רק בלילה), אבל הוא המשיך לנהום בקולי קולות, הכנסנו הביתה בלילות, המשיך לנבוח. השכנים מתלוננים ואנו חוששים שלבסוף נאלץ להחזיר אותו. מה עוד ניתן לעשות ? תודה.
לצפיה ב-'קודם כל סבלנות'
קודם כל סבלנות
24/03/2017 | 23:15
2
78
ב. אכן להקפיד שיהיה בתוך הבית במיוחד בלילות.
ג. נסו עוד כמה פגישות אילוף חיובי.
הוא נובח כי יש גירויים מהסביבה.
 
לצפיה ב-'לנו יש סבלנות, הבעיה היא הסביבה'
לנו יש סבלנות, הבעיה היא הסביבה
25/03/2017 | 05:21
1
70
זה גם מה שאמר המאלף. גם בבית הוא נובח על כל דבר, חי או דומם. המאלף הציע לסגור את החצר בגדרות אטומות, כך שהכלב לא יוכל לראות מה מתרחש. ננסה את זה . בנתיים נשמח.לעוד רעיונות. לנו יש סבלנות, הבעיה היא הסביבה. תודה.
לצפיה ב-'נשמע שהמקרה מורכב'
נשמע שהמקרה מורכב
25/03/2017 | 12:18
67
לא הייתי עושה דברים אגרסיביים מדי כמו מים וקולר חשמלי ללא הדרכה, כי חינוך לא יעיל יכול לקבע את הנבחנות ואפילו להחריף אותה. 
הייתי פונה למאלף מוסמך עם המלצות, יש הרבה מאלפים בשוק אבל הם ברמות ניסיון וידע שונות ולא כולם יתאימו למקרה הזה.
בנתיים תשימו לו תעסוקה ללילה כמו עצם בקר או קונג עם מילוי קפוא שיכרסם. פה מכרסם זה פה שקט :) 
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה לפנות למאלף או למטפל התנהגותי מנוסים - ובהקדם.'
מצטרף להמלצה לפנות למאלף או למטפל התנהגותי מנוסים - ובהקדם.
27/03/2017 | 18:30
14
לצפיה ב-'גם לי יש כלב נובח'
גם לי יש כלב נובח
03/04/2017 | 02:21
1
45
הוא בלילה בבית. ואיתנו בחדר. מה שהכי עוזר זה חבוק, מילות הרגעה. אנחנו בודקים על מה הוא נובח, ומסבירים לו מה זה. חברים התגברו על נביחות בכך שכשהכלב התחיל לנבוח הם קראו לו ונתנו לו צ'ופר כשהוא הפסיק לנבוח.
 
הכלב שלי ראה כי טוב. כששני הכלבים היו ביחד, הוא העיר את הכלב השני, גרם לו להתחיל לנבוח, ואז הפ]סיק כששניהם קיבלו צ'ופר. שת דקות אחר כך, עשה את זה שוב. מזלו שהחברים שלנו אוהבים אותו ופשוט צחקו ואמרו לו להפסיק. הוא הפסיק כי הוא כלב חכם במיוחד, והבין שהשטיק שלו לא עובד יותר על אף אחד.
 
אני לא אוהבת להעניש על נביחות. נביחות הרבה פעמים מגיעות מפחד. אני מאמינה בלראות המ הבעיה ולהרגיע את הכלב. חברים שלי מאמינים בלהשתיק את הכלב על ידי מתן צ'ופר שיפסיק לנבוח - לא עובד על הכלב שלי כמו שספרתי.
לצפיה ב-'תודה, גם מתן צ'ופרים כבר נוסה'
תודה, גם מתן צ'ופרים כבר נוסה
03/04/2017 | 03:08
31
הכלב שלנו עבר התעללות כאשר היה גור (אימצנו אותו מתנו לחיות לחיות) והמאלף טוען שזו חלק מהבעיה. הוא ריצ'בק מעורב גדול ובבית אין לו מרחב להסתובב ועל כן נובח בבית וחיבוק ומגע מרגיעים אותו לזמן קצר. בחוץ יש לו גינה גדולה לרוץ בה ולכן ההמלצה הייתה דווקא להוציא אותו. ניסיון הצ'ופרים לא עבד מאחר והוא לא מפסיק לנבוח וכאשר הפסיק לזמן קצר וקיבל צ'ופר המשיך לנבוח כאות תודה או בקשה לעוד.
למרות שהוא בן כמעט שנתיים ההתנהגות שלו היא כמו של גור כלבים, כנראה בגלל ההתחלה הקשה שעבר.  בינתיים חסימת הגדר, עוזרת ויש ירידה בנביחות. לכלב יש פחות גירויים וכן עזרה בהפחתת הנביחות ההצעה שניתנה לנו באתר, לגבי משחקים ועצמות שבהם מתעסק רוב הלילה.  תודה על ההצעות.
לצפיה ב-'צער בעלי חיים ר"ג'
צער בעלי חיים ר"ג
24/03/2017 | 16:15
75
מישהו יכול לתת אינפוט לגבי ההתנדבות שם?
לצפיה ב-'האם כדאי להביא כלב לילדים הבייתה '
האם כדאי להביא כלב לילדים הבייתה
23/03/2017 | 19:33
6
153
קטע מעניין שאולי כדאי לראות
 
 
לצפיה ב-'באמת? סרטון החזרה בתשובה כאן? '
באמת? סרטון החזרה בתשובה כאן?
23/03/2017 | 23:25
26
לצפיה ב-' '
24/03/2017 | 03:06
14
לצפיה ב-'איכס.'
איכס.
24/03/2017 | 15:46
17
לצפיה ב-'מנצל''שת- לא מביאים כלב לילדים בכל מקרה'
מנצל''שת- לא מביאים כלב לילדים בכל מקרה
26/03/2017 | 19:49
57
מביאים כלב למשפחה, כשההורים הם האחראים על כל הקטנטנים בבית- ילדים וחיות מחמד. כשמבוגרים לא מבינים שהכלב הוא האחריות שלהם, הכלב משלם מחיר כבד.
לצפיה ב-'משעשע - תודה שהעלית חיוך על פנינו '
משעשע - תודה שהעלית חיוך על פנינו
27/03/2017 | 18:28
1
58
שלום שומר,
 
בפרקי אבות כתוב "סייג לחכמה - שתיקה".
הסרטון שהעלית מבהיר עד כמה שהדברים הללו נכונים.
 
ואם נתייחס ברצינות לדברים, אני מבקש להעיר מספר הערות:
1. אכן, אין זה רצוי להביא כלב כמתנה למשפחה אחרת.
    אמנון יצחק צודק, שגידול כלב מטיל אחריות כבדה על הבעלים. צריך להאכיל את הכלב, צריך לדאוג לו לטיולים, צריך לדאוג לו לטיפולים רפואיים, למקום מוגן ונוח למנוחה ולשינה ועוד ועוד.
מן הראוי שכל אדם, או כל משפחה תקבל החלטה בנושא בכוחות עצמה ומיוזמתה, ואין זה נכון להפיל עליהם הפתעה ומחוייבות שהם אינם מוכנים להן.
2. אכן, אדם וכלב אינם שווים. כלב הוא כלב ואדם הוא אדם.
    לא נכון ולא רצוי להתייחס לכלב כפי שמתייחסים לאדם או לילד.
לכלבים צרכים שונים מאלה של בני אדם, התקשורת שלהם היא שונה, האינסטינקטים שלהם שונים וכיו"ב.
לכן, בעלי כלב אינו צריך להשליך על כלבים את מה שהוא יודע על בני אדם.
כשמנסים להבין כלב, לאלפו או לפתור בעיית התנהגות שלו - רצוי מאד להתייעץ עם בעל מקצוע (מאלף, מטפל התנהגותי), ולא להניח שהכלב מתנהג כפי שהוא מתנהג בהתאם לאופן שבו אנו מבינים התנהגות של בני אדם.
 
בברכה,
 
אורי.
לצפיה ב-'כל מילה בסלע'
כל מילה בסלע
27/03/2017 | 20:56
7
לצפיה ב-'כלב מאומץ '
כלב מאומץ
23/03/2017 | 16:26
3
105

לפני מספר ימים אימצנו כלב שיצו בן 1.5 , מדי פעם הוא נובח בצורה מאיימת  על דירי הבית . האם זה טבעי ?
לצפיה ב-'אי אפשר לשפוט כלב אחרי כמה ימים.'
אי אפשר לשפוט כלב אחרי כמה ימים.
23/03/2017 | 16:30
73
באיזה סיטואציות הכלב נובח? מה ההיסטוריה שלו, מהיכן הגיע?
לצפיה ב-'אומץ מאחת העמותות לאימוץ כלבים'
אומץ מאחת העמותות לאימוץ כלבים
23/03/2017 | 17:08
1
74
הבנתי שהוא הגיע ממשפחה עם
ילד שלא יכלו לעמוד כלכלית באחזקה שלו.
ב 95% מהזמן הכלב מאוד חברותי , אתמול הוא יצא לחדר מדרגות הרמתי אותו
חזרה לבית והוא התחיל לנבוח עלי ממש בתוקפנות.
לצפיה ב-'הוא כנראה אינו אוהב שמרימים אותו'
הוא כנראה אינו אוהב שמרימים אותו
23/03/2017 | 18:05
72
שלום לך,
כנראה הכלב אינו אוהב שמרימים אותו, או שהכאבת לו בטעות, או שניהם.
תני לזמן לחלוף, ותנסי לראות בהמשך אם אכן הוא תוקפני במצבים מסויימים שחוזרים על עצמם, או שמדובר באירוע חד-פעמי חולף.
בברכה,
אורי.
 
נ.ב.
מדוע שלא תפנקי אותנו בתמונה או שתיים של הכלב ?
לצפיה ב-'כלבה מבוגרת וחרדת נטישה'
כלבה מבוגרת וחרדת נטישה
21/03/2017 | 18:41
5
74
הכלבה שלי בת 12, אך בריאה וצעירה בנפשה(: לאחרונה חווה חרדת נטישה כל פעם שאנו עוזבים ובתגובה הורסת כל מה שנקרה בדרכה: רהיטים, פותחת מגירות וארונות ומפזרת ולועסת כל מה שנמצאת בפנים. שום סוג של נעילת ילדים לא עזר, היא חכמה וחזקה ויודעת להגיע להכל.
 
ארחיב בנושא החרדה: תמיד היתה חווה התקפי חרדה של ממש בזמן גשמים, דבר שאני יודעת שהיא מפחדת ממנו, אך לאחרונה החרדה מאוד התעצמה ומוכללת להרבה מצבים: מספיק שאנחנו בבית אחר כדי ששתחיל להראות סימני אי נוחות (רעידות, הצמדות אליי ויללות), אם אני לא נמצאת איתה היא מייללת ורועדת עוד יותר וכשהיא נשארת לבד זה נהיה התקף הרס. לא תמיד היתה כזו, ולא ברור מה קרה- אם זה הגיל או מעברי הדירה הדחופים יחסית שעשתה איתי מאז שהשתחררתי....בכל מקרה, אולי יש עצות כיצד ניתן לסייע לה? כל מני עצות של לסגור בחדר וכו' שמפזרים לי נשמעות לי כמו דרכים לטפל בסמפטום ולא בבעיה. לא שהבעיה לא מחרפנת אותנו...כבר הוצאתי הון על רהיטים חדשים שלא לדבר על כל הדברים שהיא מגיעה אליהם ואוכלת ואח"כ מרגישה לא טוב ומקיאה בשיטתיות (ובאמת שכמעט בלתי אפשרי למצוא מקום שהיא לא מסוגלת להגיע אליו!).
עצה?):
לצפיה ב-'האם ייתכן שחל שינוי בחיי הכלבה או של המשפחה לאחרונה?'
האם ייתכן שחל שינוי בחיי הכלבה או של המשפחה לאחרונה?
22/03/2017 | 10:23
4
36
ולאור העובדה שהיא מבוגרת, האם ייתכן שמדובר באיזשהו שינוי בריאותי שקשה להבחין בו? את מתארת בעיה מאוד קשה ואף מסוכנת לכלבה עצמה. אני לא חושבת שפתרון של לסגור במקום קטן עם צעצועי לעיסה יכול להזיק. להפך, זה יכול אולי אפילו להרגיע כי כלבים לעיתים מרגישים בטוחים יותר בחללים קטנים. בכל אופן, כדאי להתייעץ עם וטרינר, שכדאי שיבדוק את הכלבה ויוודא שאין איזו בעיה, ואם הכל תקין - השלב הבא הוא מטפל התנהגותי שיוכל לסייע בירידה לשורש הבעייה. 
לצפיה ב-'ממש לא...'
ממש לא...
22/03/2017 | 18:27
3
40
בגדול בשנים האחרונות היו לה הרבה שינויים, היא עברה לגור איתי לפני 3 שנים ומאז עברנו כבר כמה דירות והשנה חבר שלי גר איתנו גם (שהיא מאוד מאוד אוהבת). אבל מדובר על דברים שלא היו קורים בקיץ, התחיל עם עונת הגשמים (שוב- שזה אני מכירה) רק שהפעם זה קורה כל הזמן כמו לופ שהיא לא יוצאת ממנו... בריאותית היינו לא מזמן בחיסונים והיא גם נבדקה, היא בגדול בריאה ובאוקטובר עשתה גם טיפול אבן שן בהרדמה (למרות שזו כבר פעם שלישית שהיא עושה טיפול כזה בחייה).
למטפל התנהגותי אין לי תקציב (כן כן אני יודעת כמה זה מעצבן לשמוע את זה...אבל אני סטודנטית ופשוט אין לי. לא עניין של סדר עדיפויות, אלא פיזית אין|: )
כלוב טיסה זה משהו שאני כן יכולה להרשות לעצמי (אם כי בלחץ(: ), ועד כמה שמרגיש לי לא נוח אני מודעת ליתרונות שלו. זה יכול להיות פתרון גם לזמן של כמה שעות?  הבעיה היחידה היא שלא הייתי רוצה לקנות כזה ואז להבין שלא נעים לה בתוכו והוא לא ישמש בכלל...
לצפיה ב-'לא חייבים כלוב, אפשר אפילו גדר גורים.'
לא חייבים כלוב, אפשר אפילו גדר גורים.
25/03/2017 | 07:47
2
22
כדי להרגיל לכלוב צריך בדרך כלל מאלף, עם גדר זה יותר פשוט. בכל אופן, אפשר לקנות גם משומש.
לצפיה ב-'נקנה כלוב משומש'
נקנה כלוב משומש
25/03/2017 | 21:26
1
16
גדר גורים לא צלחה... שום גדר לא הצליחה לעמוד בפניה כי היא קפצה מעל 2 גדרות או הפילה או טיפסה... קניתי לה כלוב הטסה, היא לא ממש מתחברת אליו עד כה. מיקמתי את האוכל שלה בפנים כדי שתצטרךלהכנס אליו, אבל היא חוששת מאוד וממשיכה לזרוע הרס. חבר שלי אף עשה שטות איומה וסגר אותה בתוכו בכוח כשהלך לקניות. התוצאה היתה שהיא כרסמה את הכלוב עד זוב דם. אני אובדת עצות.. האם למישהו יש עצה, כתובת להתיעצות או טלפון של מטפל התנהגותי/מאלף באזור הצפון הרחוק (גליל עליון) שאוכל להתיעץ איתו בדרך כלשהי? לטיפול של ממש אין לי אפשרות כאמור מהיכרותי עם המחירים אבל אולי אוכל להסתייע ולהתייעץ חד פעמית או משהו בסגנון... בינתיים כולנו אומללים ולבי נשבר
לצפיה ב-'ראשית עזבי את הכלוב ומהר !'
ראשית עזבי את הכלוב ומהר !
11/04/2017 | 18:29
14
ללא עזרת מאלף (ולפעמים גם בסיוע  מאלפים לא מתאימים) -
הכלוב משמש בדיוק כשמו - לכליאה אלימה. על אחת כמה וכמה 
כשהכלבה בחרדה ונכלאה בו.
 
ממליצה בחום לפנות כמו שאמרת, לפחות להתיעצות אחת עם
אחד מהמאלפים: נגה רונן בכפר בלום או גל כתב מכפר חסידים.
תבקשי להתייעץ ולפני הביקור תיידעי מראש על המגבלה הכספית
שלך.
 
בהצלחה רבה !
לצפיה ב-'גורה שהורסת את הבית כנשארת לבד'
גורה שהורסת את הבית כנשארת לבד
19/03/2017 | 13:38
4
101
שלום
 
יש לנו גורת מלטז בת חצי שנה.
מחונכת לצרכים.
כשמשאירים אותה לבד היא תמיד מוצאת משהו (למרות שאנו משתדלים לסגור דלתות בבית ולהרים דברים למעלה), וכשאנחנו חוזרים הביתה - בלאגן שלם... 
בפעם האחרונה גם עשתה צרכים, למרות כבר עושה בחוץ.
מה אפשר לעשות? האם להחזיר אותה לגדר גורים? (השתמשנו בעבר בגדר לצורך חינוך לצרכים אבל הפסקנו את השימוש אחרי שנגמלה)
תודה!
לצפיה ב-'לדעתי זה פחד נטישה'
לדעתי זה פחד נטישה
20/03/2017 | 10:17
53
יש כלובים מיוחדים .. שמכניסים את הכלב בזמן שיוצאים מהבית.  
לצפיה ב-'היא עדיין גורה ולכן הגיוני ואופייני שיהיו פספוסים עם הצרכים '
היא עדיין גורה ולכן הגיוני ואופייני שיהיו פספוסים עם הצרכים
20/03/2017 | 17:13
1
55
מדי פעם, ושגם תהרוס דברים בבית, במיוחד כשהיא לבד ומשעמם לה. לגורים יש צורך אוראלי בכרסום, שעם חינוך נכון אמור לחלוף עם הגיל ולהיות מוגבל לצעצועים שלה ועצמות לעיסה. יחד עם זאת, בהחלט צריך לוודא שהיא לא מפתחת חרדת נטישה וכד'. שווה להזמין מאלף או מטפל התנהגותי לייעוץ ראשוני. במקביל בהחלט מומלץ לחזור לגדר גורים לעוד תקופה. יש להשאיר לה משחקים ועצמות לעיסה בתוך הגדר כדי שלא תשתעמם ושיהיה מה שיספק לה את הצורך להכניס דברים לפה. צריך לטיי איתה כמה שיותר, לעבוד איתה על אילוף ולשחק איתה כדי לאפשר לה להוציא כמה שיותר אנרגיות בדרכים לגיטימיות וכמה שיותר לעייף אותה.
לצפיה ב-''
23/03/2017 | 18:01
3
לצפיה ב-'אני הייתי חוזרת לגדר הגורים'
אני הייתי חוזרת לגדר הגורים
21/03/2017 | 03:37
51
ובנוסף לזה, מעייפת אותה כהוגן בבוקר לפני שעוזבים אותה לבד, ומשאירה לה צעצועי לעיסה (קונג, עצמות בקר וכ"ו) שיהיה לה מה ללעוס שלא גורם נזק.
לצפיה ב-'רמת חלבונים לכלב קטן'
רמת חלבונים לכלב קטן
18/03/2017 | 00:44
2
49

מהי הכמות המקסימלית, של חלבון במזון יבש,
המותר לכלב קטן, במשקל של 3 ק"ג ?
 
לצפיה ב-'זה לא בדיוק מותר ואסור'
זה לא בדיוק מותר ואסור
18/03/2017 | 13:01
36
יש שאומרים שמזון עם רמת חלבון גבוהה מדי לכלב קטן משמינה ומכבידה על הכליות, ואני גם חושבת שלכלבים שונים מתאימה תזונה שונה לפי רמת פעילות. 
אז לדעתי ולדעת הוטרינר שלי- עדיף עד 30% בערך. אין גם בעיה עם מזון עם 23 או 25 אחוז חלבון, אם החלבון מגיע ממקור איכותי (לרוב מהחי ולא מקמחים ואפונים :) ).
לצפיה ב-'לדעת הוטרינר שלי: אין שום הגבלה'
לדעת הוטרינר שלי: אין שום הגבלה
23/03/2017 | 17:54
23
שלום לך,
 
בעבר, כאשר השאלה הזו עלתה כאן מספר פעמים, שאלתי את הוטרינר שמטפל בכלבות שלי, והוא אמר לי באופן חד-משמעי, שכלב בריא אינו מוגבל בשיעור החלבון הקיים במזון שלו.
לכן, גם מזון שמכיל 40 או 45 אחוז של חלבון הוא בסדר גמור לכלב בריא.
אגב, כיום ברוב המזונות, שיעור החלבון אינו עולה על 35% לערך. 
 
בברכה,
 
אורי.
לצפיה ב-'האם יש חוות, משקים או מוסדות אחרים שמחפשים לאמץ כלב נובח'
האם יש חוות, משקים או מוסדות אחרים שמחפשים לאמץ כלב נובח
18/03/2017 | 20:14
4
112
לשכונה הגיע כלב כנעני מעורב מבוגר שנובח בעוצמה ובתדירות לא סבירים, ביום ובלילה, ויצר מטרד קשה לשכנים. בעלי הכלב החליטו למסור אותו לאור המטרד (לאחר שנים שהם לא מסתדרים איתו עקב נביחות). הכלב מתאים לחווה, או משק, אבל חשוב גם שיטפלו בו טוב, שיתנו לו יחס ולא יזניחו.
האם יש לכם עצות איך מאתרים חוות כאלה? האם יש ביקוש לכלבים מסוג זה, או שיש גם ככה יותר מדי היצע?
אשמח לעצות בנושא
לצפיה ב-'לא נשמע כל כך אטרקטיבי...'
לא נשמע כל כך אטרקטיבי...
18/03/2017 | 21:26
80
יתכן ויש מטפלים שיכולים להתמודד עם בעיה כזו.
לצפיה ב-' האם הכלב תמיד בחוץ?'
האם הכלב תמיד בחוץ?
20/03/2017 | 16:13
65
האם מרשים לו להכנס הביתה ולהיות עם הלהקה שלו לפעמים?
האם אלו התנאים שלו מאז שהוא גור?
כי אם כן, לא פלא שהוא נובח. וכמה אירוני שהבעלים שלו, שבגלל ההזנחה שלהם אחראיים לכך שהוא נובח כל הזמן, מנסים עכשיו להפטר ממנו. מסכן הכלב הזה.
לצפיה ב-'חווה או משק נשמע מאוד יפה ופסטורלי'
חווה או משק נשמע מאוד יפה ופסטורלי
21/03/2017 | 03:31
76
אבל במציאות אלה הכלבים הכי מוזנחים שלא מטפלים בהם טוב, וחלקם הגדול חיים בחצר, קשורים תמיד עם מעט מאוד סוציאליזציה. לכלב כנעני מעורב מבוגר שנובח בעוצמה ובתדירות לא סבירים, ביום ובלילה, ויצר מטרד קשה לשכנים אין סיכוי גם במושב.
יש שתי אפשרויות להציל את הכלב הזה, הראשונה היא להזמין מאלף ולעבוד איתו בצורה רצינית, לדעתי הכלב יהיה הרבה יותר רגוע אם הוא ישהה בתוך הבית בשעות הלילה. 
האפשרות השניה, שהיא הרבה פחות טובה, אבל אם היא תציל את הכלב אז הייתי שוקלת אותה במקרה עצוב כזה, וזה קולר חשמלי נגד נביחות... הכלב ינבח, יקבל מכת חשמל, זה לא יהיה לו נעים, ואחרי כמה פעמים לא נעימות כאלה הוא ילמד שלנבוח זה מכאיב והוא יפסיק לנבוח... זה עדיף לדעתי מלנטוש את הכלב ... 
 
לצפיה ב-'פתרון יעל, זול ופשוט - קולר נגד נביחות'
פתרון יעל, זול ופשוט - קולר נגד נביחות
23/03/2017 | 18:00
79
שלום לך,
 
לעניות דעתי, קשה מאד למסור כלב בכלל, וכלב נבחן בפרט.
חמור מכך, גם אם מצליחים למסור את הכלב, לא ניתן לדעת כיצד ייראו חייו אצל המאמצים.
 
להבדיל ממסירה, קיים פתרון פשוט, יעיל, מהיר וזול לבעיה - קולר נגד נביחות.
מניסיוני עם הכלבה השניה שלי, ויקה, אני ממליץ בחום על הקולר הזה.
אגב, בדקתי את עוצמת הזרם על עצמי ועל הבת שלי בת התשע, והוא בהחלט נסבל. מעבר לכך, הקולר הזה מזהיר את הכלב באמצעות צליל אזהרה פעמיים, לפני שניתן זרם כלשהו. הקולר הזה השתיק לגמרי את הכלבה שלי.
 
גם אם הבעלים של הכלבה מסתייג מקולר אלקטרוני נגד נביחות, הרי שהקולר יכול לשמש כפתרון זמני עד לסיום תהליך של אילוף שיטפל ביסוד הבעיה.
 
בברכה,
 
אורי.
 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ