לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טיולי אופניים
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.
רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.
כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים
אדוארדו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי אופניים

אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.
רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.
כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים
אדוארדו

סינגל רוחמה
17/10/2012 | 14:06
4
159
מתכננת ביום שישי להגיע לסינגל רוחמה + דורות.
מישהו היה לאחרונה בסינגל ויכול לעדכן מה מצב הקוצים בסינגל? האם הסינגל עביר לכל אורכו? כולל סינגל דורות.

תודה
המון חול....
17/10/2012 | 14:15
1
137
ממליץ לחכות לגשם משמעותי ראשון :)

דני
BCR
תודה, נחכה בסבלנות..
18/10/2012 | 09:09
37
ממש לא המון חול וגם קוצים כבר כמעט אין
18/10/2012 | 11:50
65
הייתי ברוחמה לפני שבוע
19/10/2012 | 20:46
87
אין חול ואפשר לרכב חופשי
הבעיה שיש קוצים בצידי השביל והיה לנו 2 פנצרים
אבל תודות לג'יפה הכל יסתדר.
מה שכן , יש חרקים עוקצים ברגלים, קצת מעצבן
יומיים במדבר???
17/10/2012 | 12:09
14
261
צהריים טובים!!!

מחפש 2 מסלולים ליומיים מדבריים הכוללים סינגלים / נאקבים טכניים במיוחד
מי שיש לו הקלטות יבורך ומי שאין לו, יבורך גם הוא....

ועוד משהו קטן - יש לכם המלצות לצימר / בית הארחה טוב בערבה? ג'קוזי חשוב, מטבח יותר חשוב. מדובר על 10-12 רוכבים.
טלפונים יהיו בכלל משהו מ-ע-ו-ל-ה.

תודה
דני
BCR
חצבה
17/10/2012 | 12:21
2
199
"שבילים במדבר" כולל את כל מה שביקשת
מניסיון אישי מקום מצוין
אחלה - תודה!!!
17/10/2012 | 13:59
77
שבילים במדבר - מצטרפת להמלצה
18/10/2012 | 20:35
95
התארחנו שם בחורף האחרון והיה מאד כיף. מהמקומות שעושים לך חשק לחזור...
אפשר להזמין שם ארוחות או לבשל לבד אצלם במטבח.
אבל... אלא אם משהו השתנה, הג'קוזי מושבת.
חשבת להתפנק באמת?!
17/10/2012 | 13:24
1
200
גם אנחנו (אני והחברים לרכיבה) משתדלים לצאת פעם בשנה לאיזה יומיים במדבר, ומלאכת איסוף המסלולים היא קשה ויש בה הימור מסוים.
השנה אני מקווה להצליח להתארגן עם החברים ו"להפיל" את כל הארגון על החברה של סמר בייק. הם מכירים היטב את האזור ואת מסלולי הרכיבה  ומטפלים גם בלוגיסטיקה שמסביב (אוכל, רכב הקפצות, לינה!). נכון שהלינה לא בצימר מפואר, אבל אני ממילא לא מתכנן להשתכשך עם חבורת גברים בג'קוזי
אני יודע שזה ייצא יותר יקר מלהתארגן לבד, אבל מקווה שיהיה בגדר הסביר.
תודה! עדכן אותי במחיר אם אפשר :)
17/10/2012 | 13:59
88
הנה דוגמא
17/10/2012 | 16:16
1
189
אני יודע שאתה משתמש באתר אבל הנה דוגמא לטיול בו ישנו בבי"ס שדה חצבה (ישנו שם פעמיים בשנים האחרונות) ומסלולים מתאמים לאיזור
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז
כתובות אינטרנט מצורפות:
אכן ראיתי אותו באתר :)
17/10/2012 | 18:05
87
כרגע הוא מוביל ברשימת המסלולים....

תודה!!!

דני
BCR
לינה אפשרית גם בחאן אבירם/בארותיים/צופר
17/10/2012 | 19:55
3
117
גם אנחנו מתכננים יומיים שם,בעוד חודש+- שמעט ישתפר מזג האוויר.
דבר עם שולי, חאן אבירן.
17/10/2012 | 22:10
2
188
052-3868938
תגיש שהגעת דרך בוץ.
יש במקום ג'קוזי ענק, מטבח מאובזר וחדרים נוחים ומחומים.
לגבי מסלולים, אז זהו שיש המון אבל בשביל לתפור את זה טוב צריך להכיר היטב.
אם תרצה, פנה אלי ב- 054-4881021 ואנסה לעזור
אופציה נוספת היא לקחת מדריך שיתפור עבורכם את הסינגלים אחד לאחד כדי שיהפכו למסלול מגניב.

תוכל לראות קצת תמונות מהכנה שעשינו למשלחת באקוודור לפני כשנה פה - הערבה התיכונה.

בכל שאלה אשמח לעזור

ארנון - בוץ
כתובות אינטרנט מצורפות:
המון תודה!!!
18/10/2012 | 00:16
1
77
נהיה בקשר :)
אבדוק בחאן אבירם בכל מקרה :)

שוב תודה!

דני
BCR
דני שלחתי לך מסר פרטי
18/10/2012 | 15:33
45
לגבי ג'קוזי היו הרבה שינויים בשנה האחרונה
19/10/2012 | 17:13
2
119
בגלל תקנות חדשות של משרד הבריאות, הרבה אתרי לינה נאלצו לסגור את הג'קוזי שלהם. אם זה פריט חובה אצלכם, אני מצטרף להמלצות על חאן אבירן בפארן, עמוס יוכל לשבת איתכם על מפה ולעזור לתכנן מסלולים, הוא איש שטח ותיק ופוגש הרבה רוכבים כך שעצותיו שוות זהב. דרך אגב, לינה בשטח היא פחות מפנקת אבל מכפילה את טווח הטיול לעומק השטח. שווה לחשוב על זה גם.
תודה!!!
20/10/2012 | 08:13
1
55
את הג'קוזי אנחנו לוקחים כהטבה ברור שנוכל גם בלעדיו :)
לגבי הלינה בשטח - גם זה נבדק, ואני אפילו מכיר מישהו שעושה את זה והגיב כאן.... .

נראה מה החברים בקבוצה ירצו ולפי זה נחליט :)

תודה
דני
BCR
לינה בשטח.... אין כמו גיל "טיפוחים"
20/10/2012 | 18:16
85
המלווה הקבוע שלנו ב"טילים של אילן".... דואג לכל הלוגיסטיקה כולל בידור
שרשור טיולים ושותפים לסופ"ש
16/10/2012 | 18:33
13
22

מארגנים רכיבה בסוף השבוע ורוצים שיצטרפו אליכם?
מחפשים עם מי לרכב בסופ"ש הקרוב?

הכניסו הודעה בשרשור זה עם הפרטים והכינו את  קרם ההגנה.

הוראות שימוש בשרשור:
1. יש להכניס את הצעות הרכיבה כתגובה על ההודעה עם המועד המתאים (חמישי, שבת בבוקר וכו')
2. בנושא הצעת הרכיבה יש לשים על מנת שניתן יהיה בקלות להפריד את זה מתגובות. לדוגמא:
טיול למתחילים בפארק הירדן
3. נא להשתדל לא להגיב להודעות כאן אם זה לא קשור ישירות להצעת הרכיבה עצמה.
יום חמישי
2
13
טיולילה בין בני עטרות לנחשונים
16/10/2012 | 20:51
25

היי
חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות) בעלי(ות) ניסיון של שנתיים ומעלה ברכיבת שטח (קרוס קאנטרי וסינגלים)לטיולה הלילי ביום ה' ה18/10/12.
מסלול הטיול- בני עטרות-צומת נחשונים-אלעד-בני עטרות.
אופי המסלול-קרוס קאנטרי.
סה"כ-  30 ק"מ.
משך הטיול-שעתיים וחצי .
שעת מפגש-1930.
מקום נקודת מפגש-נא להתקשר ל0737256438. .
קושי פיזי(בעיני הכותב)-קל.
רמה טכנית(בעיני הכותב)-קלה.

חובה –חובה-חובה
---------------------------
פנס חזק (3 שעות תאורה +בטריות רזרביות ל3 שעות תאורה נוספות ורצוי גם ערכה חליפית),נצנץ ומגינים חובה.
לפרטים-0544533874.
מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד..

להצטרפות לקבוצה הרשם באתרנוhttp://www.groups.yahoo.
אבינועם דור –חבורת אופן com/group/Ofun_MTB_Group -

חמישי לילי ממרכז שטח אלון הגליל
18/10/2012 | 14:23
10

חמישי לילי במרכז שטח אלון הגליל
יום: חמישי
שעת מפגש: 20:30
אורך המסלול: 25-30 ק"מ
הערכת זמן: כ-3 שעות
קושי פיסי וטכני: קשה
מקום מפגש : מרכז שטח אלון הגליל

טלפון לבירורים: 04-9869888
האתר שלנו: www.4x4bike.co.il

יום שישי
2
12
טיולי שישי ממרכז שטח אלון הגליל
18/10/2012 | 14:26
18

19.10.12
מתחילות ומתחילים ממרכז שטח אלון הגליל
יום: שישי
שעת מפגש: 14:30
אורך המסלול: כ-15 ק"מ
הערכת זמן: כ- 2 שעות
קושי פיסי וטכני: קל - בינוני
מקום מפגש : מרכז שטח אלון הגליל

מחפש להצטרף למישו או לקבוצה
18/10/2012 | 19:31
25
קצת על עצמי: סטודנט בן 28 רוכב כבר 4 שנים. סינגלים זה כיף עליות טכניות כיף כמעט באותה מידה. זה הכל על רגל אחת.
אז אני והאופניים נמצאים ליד לטרון.
ואנחנו חדשים באיזור. עד היום רכבתי בסינגלים של הכרמל, אבל אני לא אראה אותם בעתיד הקרוב.

נו אז? מישו?
יום שבת
4
14
סינגלים ממזרח לנווה שלום
16/10/2012 | 20:56
2
54
היי
   חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה20/10/12.

מסלול הטיול-  סינגלים על הרכסים שממזרח לישוב נווה שלום.

אופי המסלול-אול מאונטיין.

מרחק- כ25 ק"מ.  

שעת מפגש-0545.

נק. מפגש-נא להתקשר ל0737256438.

דרגת קושי (בעיני הכותב)-בינונית קלה. .
רמה טכנית (בעיני הכותב)-בינונית .

לפרטים נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.
חובה לרכב עם קסדה וכפפות.
חובה להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.
נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים להיכנס לאתרנו המפורט מטה להתרשם ולהירשם.
http://www.groups.yahoo.com/group/Ofun_MTB_Group

להתראות בשבילים
אבינועם דור
כתובות אינטרנט מצורפות:
מעוניין להגיע
18/10/2012 | 21:17
1
28
סינגלים ממזרח לנווה שלום
18/10/2012 | 22:02
44
היי
צור עימי קשר בנייד-0544533874
כמידי שבת ממרכז שטח אלון הגליל
18/10/2012 | 14:29
10
20.10.12
כמידי שבת ממרכז שטח
יום: שבת
שעת מפגש: 7:00
אורך המסלול: כ-25 ק"מ
הערכת זמן: כ- 3 שעות
קושי פיסי וטכני: בינוני-קשה
מקום מפגש: מרכז שטח אלון הגליל

מתישהו
1
6
שני בערב רוכבי לילה רגועים ממרכז שטח
18/10/2012 | 14:32
23
22.10.12
שני בערב רולר"ים - רוכבי לילה רגועים ממרכז שטח – קבוצה המאפשרת כניסה מדורגת ל"חמישי לילי" (פחות אינטנסיבית)
למעוניינים להצטרף יש להודיע מראש על רצונכם לצאת לרכיבה ביום שני עד השעה 14:00 בצהריים לטלפון 052-4292088 או
04-9869888
יום: שני
שעת מפגש: 19:00
אורך המסלול: 20 ק"מ
הערכת זמן: כ-3 שעות
קושי פיסי וטכני: קל-בינוני
מקום מפגש: מרכז שטח אלון הגליל

נגרר לאופניים
16/10/2012 | 17:32
2
154
מחפש מידע לנגרר לטורינג בשטח

האם יש בארץ יצרן?  יבואן?    יד 2?  להשכרה?  

והאם זה נוח יותר משקיים וסבל ?

תודה תם

מידע ממאמרי הפורום
16/10/2012 | 17:47
1
97
ניתן להשיג בארץ טריילר ?
18/10/2012 | 06:13
54
לציוד.....

לקנות או להשכיר לטיול קטן בארץ
סיור אופניים במערב ארה"ב - פניה לרוכב הישראלי
15/10/2012 | 16:24
9
319
שלום לכולם
כן זה משהו שפונה לכולם. אשמח אם יתפתח סביבו דיון (תרבותי) מהסוג שמזמן לא נראה כאן.
התמזל מזלנו (זוהר צפון, גיל עצמון ואנוכי - אנשי קק"ל שעוסקים בתכנון וקידום שבילי אופניים בארץ) להיות מוזמנים ע"י שירות הייעור האמריקאי לשבועיים של שכרון חושים ב four corners , שהן ניו מכסיקו, אריזונה יוטה וקולורדו. אני מניח שברור לרוב האנשים שמדובר על אתרי הרכיבה מהיפים בעולם כמו סדונה, מואב, בולדר ועוד. אבל לא על זה רציתי לכתוב וגם לא לתאר את יופיים של המסלולים ואת חוויית הרכיבה. את זה עושה ומצלם אילן שחם בכשרון רב ממני, וכך גם אחרים. אנחנו נמצאים בעיצומו של הסיור (Flagstaff - Arizona) לאחר שהיה של 4 ימים  בכנס עולמי של ארגון אופני ההרים העולמי הידוע בשם IMBA. מה שבולט לעין בכול הביקורים הפגישות והרכיבות עם האמריקאים היא מידת המחוייבות, ההתמדה וההתנדבות של הרוכב הממוצע לקידום תשתיות האופניים במקום מגוריו ובכלל.
אני קורה כאן למטה בפורום איך חברי הלל זוסמן מתחנן לכמה מתנדבים לקידום הפרויקט המופלא של שביל ישראל לאופניים. אני זוכר את ניסיונותינו בקק"ל לקדם את מבצעי "רוכבים ובונים" או כמו שיואב קרא להם בסופו של דבר "רוכבים ובוכים", ואין טוב מהשם הזה לתאר את הרוכב הישראלי המצוי (בלי לפגוע בדמויות יוצאות דופן גם כאן).
מי שחולל את מהפיכת תשתיות האופניים בארה"ב היו לא הרשויות אלא איגודי ומועדוני הרוכבים (ואני לא מדבר על איגוד האופניים אלא התארגנויות עצמאיות ו-NGO.
גם בארה"ב הגדולה רשויות הייעור, הפארקים (רט"ג), הערים המחוזות המדינות ויותר מכולם ארגוני שמירת הטבע ההתנדבותיים, שיש להם כוח עצום בארה"ב, עשו כול דבר (חלקם עד היום), בכדי למנוע קידום שבילי אופניים. התשובה הייתה התארגנות מקומית מדינתית וארצית להפעלת לחץ על מקבלי ההחלטות לשינוי המדיניות.
IMBA הוא בהחלט הבולט שבכולם הן מהבחינה המקצועית והן מבחינת תהליכי קבלת החלטות, אליו מצטרפים הארגונים המקומיים שפועלים מול הרשויות המקומיות.
רק כדי לסבר את האוזן: תהליך אישור שביל אופניים בארה"ב לוקח כ-5 שנים. (בארץ  - חודשים ספורים ולעיתים פחות מכך). חלוקת השטחים בין עשרות רשויות וגורמים פרטיים הופכות את תהליך אישור השביל למסכת ביורוקרטית כמעט בלתי אפשרית, ואף על פי כן את סנטה - פה ופלאגסטאף בהן כבר ביקרנו עוטפים מערכות שבילים מדהימות עליהן רכבנו בימים האחרונים, העוברות שטחים בניהול שונה אשר אותם יזמו תכננו ובנו, בחלק גדול מהמקרים, (בפיקוח, אישור, לעיתים תקצוב חלקי של הרשויות) הרוכבים עצמם!!!!!.
 בהמשך: הרוכבים הם שאחראים, ללא תמורה לאחזקת השביל,  מפעילים סיור רכוב הכולל צוותי עז"ר, נקיון ועוד (לא פגשתי אף פנימית מתנדנדת על ענף).
ברכיבה קבוצתית גדולה של כנס IMBA על שביל וינדזור המדהים שיורד כ-1400 מ' לסנטה-פה, הדריכו עזרו כוונו, הובילו, הפיקו והאכילו אותנו עשרות מתנדבים מחוייבים של מועדון האופניים המקומי FAT TIRES, (כולל חילוץ מרשים של אחד מאיתנו שהשאיר חלק מהאף שלו על גזע עץ).
אפשר לכתוב על כך עוד המון אבל אני חושב שהנקודה מובנת. קל לקטר על הרשויות שלא עושות או מונעות מאיתנו שבילי אופניים.
מתי לאחרונה התגייסת לקדם שביל שכזה או לשמור עליו או לנקות או להעיף אבן שנפלה עליו.
אז מי מגיע לאירוע בניית שביל ישראל ליד מצפה רמון???
גידי, זוהר, גיל - קק"ל פלאגסטאף - אריזונה.
מעורר השראה
16/10/2012 | 06:13
2
171
תמשיכו ללמוד ולהנות, מהתוצאות בארץ מן הסתם נהנה כולנו
תמונות?
שלחתי לך מייל עם רעיון

ולעיניין סינגל חוה - האם ניתן לבוא גם ליום אחד של עבודות? יומיים זה אילוץ גדול על חלק מהאנשים
אכן קיבלתי תודה
16/10/2012 | 06:45
1
145
אבל מסתבר שיש לנו שם מדריך מוזמן שכבר יקח אותנו לאן שצריך
גידי,גיל ,זהר ה"מלאכים" של הענף שתהנו .
16/10/2012 | 08:23
137
גידי ,גיל וזהר קודם כל מגיע לכם שתהנו בארה"ב ושתביאו איתכם את משב הרוח המתאים !
אין ספק שמארה"ב הרחוקה הדברים נראים אחרת לגמרי ולכן הסוגיה שאתה מעלה גידי היא איננה כל כך פשוטה .
גם אני רוכב פעמיים בשנה במחוז מרין שבצפון קליפורניה ונהנה מאוירה שונה בתכלית (שם אני רוכב בסינגלים על קרקע פרטית ומשלם בכייף 5$ ליום רכיבה !!).
בארה"ב ענף האופנים איננו טרנדי כמו בישראל והוא בנוי על שורשים עמוקים של תודעה וחינוך אמריקאי שהוא שונה מאוד מאוירת "המגיע לי " "והעיקר שלא אצא פרייר" .
והערה קצרה בקשר לבקשת הלל .
קשה לבקש התנדבות שבועיים אחרי חודש חגים שאנשי לא עבדו בהם ועכשיו יש מגבלת אמצע שבוע.....................
כן אני תמיד צריך להיזכר שאנחנו לא מדברים על אנשי הקק"ל אשר מפנקים אותנו "ומסנגלים " אותנו עד אין קץ!!!.
ושוב תלמדו תהנו ותחזרו אלינו עם הרבה רצון טוב
גידי, אכן מעורר קנאה
16/10/2012 | 17:56
3
123
אני מעריך מאד את פנייתך אלינו הרוכבים בישראל, יש בה הרבה מן הצדק, קורטוב קל של של מרירות, אבל... מה שרואים משם לא תמיד נכון גם כאן.
ממכתבך משתמע כי כל רוכב אמריקאי מוכן לצאת בכל יום "לפתוח" סינגלים חדשים. אני בטוח שזה לא המצב, גם באמריקה time is money ולעומת זאת גם המצב כאן בישראל אינו גרוע כפי שעולה ממכתבך. בסופו של דבר הגיעו ויגיעו מתנדבים לפניות של רשויות שונות לבנות שבילים חדשים, גם אם לא בכמות שקיוויתם לו. יש גם את עניין ההבדלים שבין אמריקה לישראל, בסדרי הגודל, במסורת הרכיבה, בזמן הפנוי, וגם בתרבות, כן, זה ברור (אגב, באמריקה יש מקומות שמשלמים בהם על שימוש בסינגלים שניבנו בשטח פרטי, גם זה עניין תרבותי שאני לא בטוח שיעבוד פה). אבל אל תשכח מה היה המצב לפני שקק"ל כרשות טבע וסביבה פנו אל טרנד הרכיבה כשלא ניתן היה להתעלם יותר מגלגל השלג הגודל והולך של הרכיבה ומנזקיו-ומיסדו אותו.
לפני קק"ל, עולם השבילים נשלט בידי מי שחיפש ומצא שבילים מוכנים, אבל היו גם כמה יזמים שבנו שבילים בכוחות עצמם באיזור המחיה שלהם. סינגל בארי הוא דוגמא מבורכת, אבל יש עוד. הטרנד הפך לכל כך גדול "ומאיים" עד שקק"ל שחששו להרס ופגיעה בסביבה פנו להסדיר שבילים ממוסדים באתרי הרכיבה השונים, בין השאר, גם כדי למנוע את מה שאתם קראתם לו לעיתים "פירטיות" (שבילים פירטיים) שלמעשה היה פרי יוזמתם של כמה אנשים חלוצים במקומות שונים בארץ. היו גם התארגנויות שונות לבניית עולם הרוכבים, כמו פורום זה, כמו גרופי ואחרים, כמו הקמת מסגרות וקבוצות רכיבה ועוד.
הנקודה שאני מבקש להדגיש במענה למכתבך, גידי, היא שגם כאן בישראל, בסדרי הגודל הצפופים והקטנים שלה לעומת ארה"ב, טרנד הרכיבה התחיל על ידי אנשים טובים, על ידי הציבור ההולך וגדל של הרוכבים. רק בשלב מאוחר יותר נכנסו ונרתמו לעניין גם רשויות הטבע, הנוף והסביבה לעולם הרוכבים (וגם להרתמות זו קדם לחץ ציבורי של רוכבים, בהיות אותם גופים רשויות ציבוריות) והחלו בנסיונות להוביל ולבנות מצד אחד ולהגביל במקומות הרגישים, מצד שני. ההפריה כאן הייתה הדדית, כי היה כאן תיעול של האהבה לרכיבה בקרב ציבור גדל והולך לטובת עניין אהבת הארץ והטבע שהמייצגים אותו בממסד הם קק"ל ו/או רט"ג. לבנות ולהבנות. במפורש.
בציבור הרוכבים, אם אני יכול להעיד משמיעה אקראית פה ושם, יש הערכה עצומה לקק"ל ולעשייתו, יחד עם שיתוף פעולה לבקשותיו, אבל זה נבנה במשך שנים ולאחר שקק"ל קנו את ליבו של אותו קהל בבניית סינגלים ושבילים בכל רחבי הארץ. הציבור מעריך את ההשקעה בו ובאיכות חייו. אותו ציבור גם לא אהב בלשון המעטה גישות אחרות שקודם כל אכפו והגבילו וקנסו ורק לאחר הרבה לחץ ציבורי החלו גם לבנות ולשתף. יתכן גם מצב שכניסת שני גופים אלו למשוואת הרוכבים בשטח דווקא ריפתה את ידי כמה מהיזמים, מתוך נתינת המושכות לרשויות. כך זה בהרבה תחומים בישראל ובעולם.

מקווה שהתגובה הייתה תרבותית ועניינית דיה. מהיכרות אתך, אני מבין שהסקראזם במכתבך בא ממשהו חיובי, מרצון לשנות, ובעקבות עשיה גדולה.
הכי כיף זה לרכב איתך. אבל יש גם הערכה גדולה לידע ולעשיה.
17/10/2012 | 07:55
12
מסכים כמעט עם כול מילה
17/10/2012 | 15:50
1
90
2 הסתיגויות
1. באמת שאין סרקאזם ואני בוודאי לא מריר אפילו קצת
2. עיקר הפניה שלי לרוכבים היא בעיקר ליום שאחרי. הכוונה היא שלקק"ל אין צורך כלכלי שרוכבים יבנו שבילים, אך יש צורך במעורבות. אחרי שהשביל בנוי צריך וניתן לתפוס עליו אחריות של נקיון ולעתים תחזוקה בסיסית (ואם חוזרים לארה"ב אז אפילו תחזוקה כבדה יותר). אני יודע שישנם כמה צדיקים/ות שעושים זאת ללא שאכתוב כאן.  ההבדל נעוץ בהתארגנות. הישראלי המצוי לא אוהב להתארגן ולהיות שייך למועדון, אף על פי שכמה קבוצות רכיבה מרשימות שקיימות כאן אומרות אולי את ההפך. אבל מועדוני הרכיבה בארה"ב יש להם כוח עצום לשנות ולקדם אינטרסים של רוכבים. אני כותב זאת כרוכב ולא כאיש קק"ל שלכאורה אין לה שום אינטרס בעניין.
דוגמא יוצאת דופן שאני מכיר היא, מועדון רוכבי שמשון מבית שמש שהיה הגורם שהביא בזמנו את IMBA לארץ וכפה עלינו את הקורס הראשון והשני של IMBA. היום הם עסוקים בקידום רכיבת אופנים כמכשיר לשינוי חברתי של נוער מנותק אתיופי ודו קיום בין נוער יהודי לערבי.
אם יצליחו לצמוח התארגנויות דומות בארץ זה רק יקדם את הענף לטובת תשתיות הרכיבה והרוכבים. אני אומר את אפילו בהקשר של DH שלכאורה ממש לא אוהבים את תפיסתינו לגבי שבילי דאון היל ומתקני רכיבה בנויים בשטח.
תודה גידי.
17/10/2012 | 17:50
58
הגורם המרכזי בתקווה לשינוי בישראל הוא זמן, ובזמן הזה יש להשקיע בחינוך. בסופו של דבר ההבדלים הניכרים בדבריך, בין שם לכאן הם עניין של זמן ומסורת.
גם כאן מתפתחת מסורת ראויה ואני פוגש אנשים טובים בכל מקום. ישנה גם מובילות בענף, את חלקם הזכרת כבר וחלקה מוטל בין השאר על הגופים הציבוריים. לפורום זה ודומיו יש משקל רב גם בחינוך הרוכבים וכמו שרוכבים התחנכו לשימוש בציוד מקצועי, לבחור בשבילים הכי טובים לרכיבה, להתחבר לקבוצות אלו ואחרות יש גם הערות בונות בנושא השארת ציוד מתכלה בשטח ולהתנהג כך או אחרת, וזה משפיע גם אם זה נראה שהדרך ארוכה עדיין. בחינוך מה שעובד זו הדוגמא האישית ועבודה בשיטת הטפטפות...לאט לאט.
אז תהנו שם בניכר ואני בטוח שתחזרו עם תובנות חדשות שלבטח ישנו גם אותנו הרוכבים כאן בארץ ישראל.
הלוואי שפה זו הייתה אמריקה
17/10/2012 | 10:37
92

ראיתי את הפנייה של הלל זוסמן, שאותו אני מכיר ומעריך להתנדבות בבנית שבילים.

לאור המצב הרעוע בעבודתי כרגע, יתכן שאהיה פנוי באותו זמן, ואז גם אשמח לבוא ולהתנדב. אין משהוא שישמח אותי יותר.

מצד שני, אני מעריך שיש הבדל גדול ביננו לרוכבים האמריקאים, או ביתר דיוק בין רמת החיים שלנו לרמת החיים בארה"ב.

יש לנו פחות סופי שבוע ארוכים, וסוף השבוע הוא בעיקר שבת כי בשישי הילדים בבית ספר וגנים.
אנחנו עובדים ימים יותר ארוכים, ומרוויחים פחות.
המשפחה שלנו בממוצע יותר גדולה, ורמת החיים יותר נמוכה.

אנחנו יותר בלחץ קיומי, ולחץ סביבתי, ופחות ברגיעה ובפניות לעשות דברים למען הקהילה.

כמובן שלכל כלל יש יוצאים רבים מהכלל, וכל האמור לעיל מבוסס על ההבנה הסטאטיסטית שלי בלבד.
יש רבים שמתנדבים בכל שדרות החיים, אבל חלק גדול מהם כנראה כבר בפנסיה.

אני מעריך אנשים כמו אנשי קק"ל, שהשכילו לעבוד (לכאורה לפחות) בעבודה שהיא גם כיף וגם משלבת את תחביבם.
שמוצאים פרנסה טובה ו/או התאימו את רמת חייהם , כך ששוב לכאורה, הם עושים גם למען הקהילה בעבודתם, משרתים את כולנו, גם מרוויחים וגם נהנים מזה.

עדיין יש רבים אחרים, שלהם להתפנות לעד שבוע ולהגיע לדרום, בשגרת החיים, הלחץ המשפחה והפרנסה, זה לא טריביאלי.
שהחלום של שבוע רכיבות בארץ או בחו"ל גם הוא קשה ומוגבל מסיבות כלכליות ומשפחתיות, ולכן התנדבות שעומדת בסדר שני, תידחה וכדומה. ויתכן שהכול בראשנו אבל עדיין....

אז רציתי להיות קול גם לאלה, ולהסביר למה למרות הפנייה וכל הערכה לפרויקט, אני וכנראה עוד כמה, לא התנדבנו עדיין.

בעז

מוזמנים לדיון המענין שתפתח בקהילה בענין
18/10/2012 | 19:13
74
ד י ו ן בקהילה
כתובות אינטרנט מצורפות:
חדש במצוק . מה דעתכם....?
15/10/2012 | 11:34
1
179

עלה היום לאוויר

http://www.matzok.co.il/mtb-tracks.html
תתחדשו ושיהיה בהצלחה
15/10/2012 | 11:51
116
תיקון אחד קטן גדול - למיטב ידיעתי אופניים הם זכר, ולפיכך "אופניים חשמליים" ולא "אופניים חשמליות".
פסטיבל רוכבים גליל 2012
14/10/2012 | 22:43
1
144
שלום לרוכבים !

במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר מתקיים לראשונה פסטיבל "רוכבים גליל 2012 " שהינו פרי יוזמה של הרשות לפיתוח הגליל, משרד התרבות והספורט, קק"ל, רט"ג ואיגוד האופניים.

אנו מזמינים אתכם לבוא וליהנות משלל אירועי רכיבה בגליל המיועדים הן לרוכבים המתחילים והן לרוכבים המנוסים.

האירועים הקרובים הינם :

19.10 - אירוע "סובב גליל מערבי".
27.10- 26 אירוע "סתיו יזרעאלי - באלון הגליל".
01-03.11.12 אירוע "כוכב הצפון"
3.11 אירוע "דור אלון – סובב כנרת" – הקפת הכנרת ה-35
9.11 אירוע "מהר להר – רוכבים שפרעם".

פרטים מלאים אודות הפסטיבל ותכניו: http://bike.galil.gov.il/

בואו להנות מרכיבה בגליל !
נשמח לראותכם ! שימו לב :
16/10/2012 | 07:59
57
אירועים גם לרוכבי שטח וגם לרוכבי כביש
כזה סרט עוד לא ראיתם
14/10/2012 | 19:33
7
325
טיול פתיחת עונת המדבר עם הבדואים של "מוליכים למחצה" התקיים בשבוע שעבר והמוזות קפצו לי לראש.
לא יכולתי להתאפק, עבדתי קשה ליצור משהו קצת אחר עם נשמה לכבוד הפתיחה.
אתם בהחלט מוזמנים לצפות, תיהנו.

"מכתבים מן המדבר"
הסרט יפה, ובעיקר הציטוטים מרגשים.
15/10/2012 | 10:20
2
114
התחלתי להתגעגע....
סלביה
15/10/2012 | 17:33
1
109
הבעיה של הקפה חלפה ??????
אתמול, שיניתי הדחיסה, כבר יותר טוב
16/10/2012 | 11:53
73
עד הסופ"ש יהיו מסקנות סופיות אני מקווה.
איפה קיבעת את מצלמת הווידאו ?
15/10/2012 | 10:56
1
63
המצלמה מקובעת על..
15/10/2012 | 18:57
122
המצלמה מקובעת על הכידון, על מוט הכיסא, ועל הקסדה.
לעתים אני מצלם מהיד תוך כדי רכיבה.
יפה מאוד
15/10/2012 | 12:33
85
בהחלט מעביר את תחושות הרכיבה במדבר
איזה כיף, ראיתי פעמיים ישר.
15/10/2012 | 20:50
94
יופי של סרט ובהחלט משהו אחר שנצרב לך בתודעה , בטח יחסית לסרטי האופניים "הרגילים והמשעממים מה" שכל הזמן רואים פה.
הפעם גם המוסיקה היתה קצת פחות בומבסטית אז היה אפשר להתרכז
פורומים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2012 | 18:18
3
|תו| מחפשים מקום לחפור ולדון בכל מה שקשור במוזיקה|?| - בזמרים, בלהקות, בשירים, באלבומים וכו'
אז פורום מאחורי המוסיקה הוא בדיוק הפורום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|גאווה| "הנורמלי החדש" היא סידרה קומית חדשה על זוג הומואים שמחליטים להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאית. אפשר לסכם את הסדרה במשפט אחד, אבל למעשה מדובר בסדרה צבעונית מלאה בדמויות ססגוניות,משעשעת ומלאה בעימותים של ליברליות מול שמרנות ולא תמיד נוקטת בעמדה שהייתם מצפים שהיא תנקוט. אתם מוזנים לפורום החדש של The New Normal כדי להבין על מה כל המהומה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|לב| כשרובנו חושבים על בליינד דייט אנחנו חושבים על בית קפה נחמד, פאב או קולנוע. אבל מה קורה כשהבליינד דייט הופך באמת למפגש בחשיכה מוחלטת?
התוכנית החדשה בהנחיית ירון ברובינסקי מביאה את המשתתפים להרפתקה יוצאת דופן ואתם מוזמנים לדבר עליה בפורום החדש של דייט בחשיכה

|מיקרופון| כשסיימון קאוול ובריטני ספירס יושבים זה לצד זו בתוכנית אחת, יכולים לצאת מזה רק דברים טובים! ואם גם אתם מכורים לריאליטי המוצלח ביותר של מציאת הכישרון הבא בעולם המוסיקה, בטח יהיה לכם הרבה על מה לדבר בפורום אקס פקטור
מחפשת שותפה/ות לרכיבת אופניים בימי שבת בבוקר
14/10/2012 | 09:24
96
ההודעה מיועדת לנשים:
אני מעוניינת לקבץ נשים לרכיבה בימי שבת בבוקר.
חשוב שיהיה רקע בסיסי.
מטרת הרכיבה: הנאה, כיף ושיפור הכושר הגופני.
אני מאזור חיפה אך לא מגבילה את הרכיבות לאזור זה בלבד.
אני רוכבת באזורים שונים, כמו למשל:
מנהריה עד ראש הניקרה וחזרה.
נחל אלכסנדר (חדרה).
חוף הכרמל (מבת גלים עד קיבוץ החותרים וחזרה)
ת"א (פארק הירקון, נמל ת"א, יפו, פארק מדרון)
ועוד היד נטויה (אשמח לקבל רעיונות למקומות נוספים)
לכל המעוניינת, ניתן לפנות אלי לדוא"ל: pnail210267@gmail.com
הטיפוס לחרמון עם קומונת סינגל ספיד
14/10/2012 | 08:12
152
היום בו אמפליטודת הקדנס שלי נעה בין 10 ל-160
כתבה שלי בבייקפאנל, ויש גם גלריה בגרופי, אין ספק אחת הרכיבות המשמעותיות שעשיתי בחיי, מוזמנים לקרוא
חשיבותה של קסדה
14/10/2012 | 07:33
1
227

אני רוצה לספר לכם על אירוע לא נעים שקרה אתמול לחבר קבוצה שלי.

בטיול של הקבוצה אתמול לרמת הגולן, אחרי שעלינו למצפה בנטל, נהנינו מהנופים המרהיבים, החלנו בירידה חזרה [ירידה שהמהירות בה יכולה להגיע תוך שניות ל 50-60 קמ"ש] להמשך המסלול.
באמצע הירידה אני עוצרת לצלם את הרוכבים ורגע לפני שאני עולה על אופניי, מבט חטוף אחורה ואני רואה רוכב שרוע על הכביש. "מישהו נפל" אני צועקת אבל כבר לא שומעים אותי. אני עולה על האופנים וחוזרת אל המקום ושם נמצא משה שהתרסק על הכביש.

מצבו הפיזי לא טוב, כולו חבול ופצוע, הוא מבולבל מאד ולא זוכר או מבין שנפל ובלי לחשוב פעמיים אנו מזמינים לו אמבולנס שיפנה אותו לבית החולים.
את בנו שרוכב איתנו אנו מזעיקים למקום ובזמן הזה, רכב שעוצר במקום ובו מספר חובשים עם מזוודת עזרה ראשונה מעניקים לו לטיפול ראשוני עד הגעת האמבולנס.

משה מפונה לבית חולים זיו בצפת כשהוא סובל מחבלות כמעט בכל הגוף, כאבים בכתף ובלבול גדול.

הפציעה של משה מסתכמת בשבר בעצם הבריח, רצועות קרועות, סדק בחוליה L1 וזעזוע מוח קל.

וחשוב מאד לציין כי נס גדול התרחש מעצם חבישת הקסדה שספגה את מרב המכה בראש שאלמלא היא, לא בטוח שמשה היה עדין איתנו

לכל הרוכבים, מובילים וקפטנים של קבוצות
קסדה היא לא המלצה אלא חובה!!!
אין לרכוב בלעדיה!!
אין הנחות, אין פשרות ואין ויתורים!!!

החלמה מהירה למשה
14/10/2012 | 07:58
120
מסכים לחלוטין לגבי הקסדה - מי שלא חובש אותה, כנראה שאין לו על מה לשמור.
עזרה בתוכנת cyclemeter
13/10/2012 | 14:33
2
118
שבת שלום

הורדתי את האפליקציה מהאפ סטור ( חוקי כמובן ) והבנתי שאפשר להגדיר שבזמן רכיבה התוכנה תכנס באופן אוטומטי למצב פאוס . כלומר היא מזהה שאין תנועה , עוצרת את השעון ובזמן חידוש הרכיבה היא ממשיכה מנקודת העצירה מבחינת מרחק שרכבי והזמן ( כמובן שהכוונה לעצירות של דקות בודדות ולא זמן ממושך )

מישהו מכיר ויכול להגיד לי איך מגדירים בבקשה ?

תודה מראש לעונים
בצד ימין של התפריט יש שלוש נקודות (...)
14/10/2012 | 10:25
1
70
עם הכיתוב More.

תלחץ ותגיע למסך ה-settings.
תפעיל את הכפתור העליון - Stop Detection.
בוקר טוב דוגה . סימנתי מה שכתבת וזה לא זה
15/10/2012 | 08:13
44
אגב , תודה רבה על המענה .

הזמן עדיין ממשיך לרוץ ולא עוצר כמו שרציתי .

לא רוצה לרכב לבד
13/10/2012 | 14:16
3
190
אני בן 28 בכושר טוב אבל מה לעשות שהחלטתי שלשטח אני לא יורד לבד, אז אני מחפש עם מי לרכב. באופן עקרוני גם לרכב בקבוצה זה נחמד אבל מהרושם שקיבלתי מחיפוש באינטרנט, רוב הקבוצות לרכיבה שטח דורשות תשלום.
אני לא מחפש קבוצה כזאת של רכיבה בתשלום, פשוט לרכב לשם הנאה.

אז יש מישו?
אין ספור קבוצות רכיבה וטיולים תמצא ב:
13/10/2012 | 17:24
2
141
אני הייחיד שהאתר לא עולה לו?
13/10/2012 | 18:15
1
89

יש תקלה מהבוקר...
13/10/2012 | 18:48
63
מסלול מעגלי מצוין (22 ק"מ) היוצא משילה הקדומה
13/10/2012 | 11:04
15
329
רכבנו ביום ששי והיה טוב מאד - הרבה סינגלים, עליות לא קלות, מסלול משולט היטב, נוף יפהפה. הנה ההקלטה (תודה ליאיר), ועוד כמה
הנה הלינק לתמונות
13/10/2012 | 11:07
9
140
יפה לכם - רכבתם את המסלול הקצר
13/10/2012 | 15:51
8
179
ראשית אני שמח לראות שעוד רוכבי אופניים רוכבים באזור לא מוכר ולא ממש ידוע - מי הוביל אותכם?

עדיף להתחיל מאזור התעשיה של שילה מלטה ולא מלמעלה. עד כמה שאני רואה בהקלטה פספסתם מעיין מקסים עין סולון. להבא קחו זמן ותאמו ביקור בתוך שילה העתיקה, חובה להסתובב בכל האתר לראות את החזיון האור קולי שבמערה ואיך לא....את בית הכנסת המדהים [שווה כל אגורה]. שהגעתם לכביש שמוביל לשילה, עליתם למעלה לנקודת ההתחלה, חבל. להבא להביא נשקים ולהכנס לתוך עמק שילה עמק מקסים [ מקווה שהיה לכם מדריך/מוביל שהסביר לכם על עמק שילה, שקשור למעשה בט"ו באב חג האהבה, ובאחת מהפרשיות המזעזעות שבתנ"ך - פלגש בגבעה]. אני מכיר היטב את כל העמק, אפשר לרכוב את כל העמק או מחציתו. לטפס בהר ולעקוף את שילה היישוב, ולהגיע עליה מלמעלה. ואם כבר נכנסים לתוך שילה חובה לבקר בבית הכנסת אוהל מועד בתוך היישוב עצמו. בית כנסת מיוחד ויחודי בארץ. העתק מדויק של אוהל מועד כפי שמופיע במסכת מידות.
לצערי גרופי נפל אחרת הייתי מקשר לך לינק לאחת מהגלריות שלי באזור.

ץמשיכו לטייל

הובילו אותנו 2 מדריכים מעלי
13/10/2012 | 17:12
7
134
והמסלול כנראה פורסם בעבר . באתר של "תיירות בנימין" יש תאורים קצרים ומס' טלפון (02-9977197) אם רוצים לתאם מדריך. ויש המון מה לראות שם כמובן, מעבר למסלול הרכיבה ואכן ראינו והסבירו לנו חלק מהדברים שציינת.
יפה אני מכיר את הרוכבים מעלי יחד עם זאת
13/10/2012 | 19:03
6
116
אפשר בכיף להוסיף עוד כמה ק"מ טובים למסלול. מכיר את כל המסלולים והמקומות באזור, רוכב שם ובכל השומרון ללא הפסקה. תמשיכו כך ושרק תהנו מארץ בראשית
הי איתן, אם אץה מוציא לשם טיול בגרסה המשודרגת
14/10/2012 | 02:56
5
115
שלך - אשמח להצטרף! בכלל - אשמח להצטרף לטיולים שלך באזורי השומרון האלו! תוכל לצרף אותי לרשימה שלך?
אץה = אתה
14/10/2012 | 02:56
36
נכון להיום אני כמעט ולא רוכב
14/10/2012 | 18:08
3
136
אותו מסלול פעמים. למרות זאת, יש כמה וכמה מסלולים שחברי מעוניינים לרכוב אותם בשנית [יש כמה מסלולים בקנה]. אשמח אם תצרי עמדי קשר דרך גרופי. אני לא מפרסם פה יותר את טיולי, וכמעט שלא נמצא פה.
האם את יכולה לרכוב באמצע השבוע? או ימי שישי?  

להשתמע
כן בטח. פנויה. מה הניק שלך בגרופי?
15/10/2012 | 15:39
2
91
אני alonaski
זה כרטיס הרוכב שלי בגרופי
15/10/2012 | 17:50
1
82
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה הרמה הטכנו-פיסית?
16/10/2012 | 06:26
63
אני רוצה לבוא עם חברה יחסית מבוגרים
במעיין
14/10/2012 | 00:43
4
204
ובסינגל
14/10/2012 | 00:46
1
102
עכשיו בסינגל
14/10/2012 | 00:56
159
אם תגיע לשם פעם נוספת
14/10/2012 | 18:26
1
142
תעלו קצת בהר ותכנסו למערה היכן שהנביעה. מקום נחמד ביחוד התקרה והקירות הכל מכוסים בשערות שולמית, אבל בכמויות עצמות. הכל ירוק חזק פשוט חגיגה לעיניים.
בכלל שמגיעים למקום למנוחה אני נוהג לנוח אחר כך, קודם מסתובב באזור תמיד יש הפתעות נעימות.  
בתוך המערה הכל מלא בשערות שולמית
14/10/2012 | 18:27
135
Northern Riders בסימן 400
13/10/2012 | 09:03
9
235
היום יצאנו לרכיבה באיזור רמות מנשה/משמר העמק
זה הטיול ה 400 שאני מוביל בקבוצה שלי : Northern Riders
הכוונה טיולים אמיתיים של 3 שעות ומעלה בימי ששי וחגים (לא סופרים רכיבות בוקר קצרות של יום שלישי באתרי סינגלים שונים)
כמובן שטיול חגיגי לציון יובל ה 400 נחגוג במסלול קצת יותר אגרסיבי עם קילומטרג' וטיפוס רב יותר בקרוב
בגלל הצפי לגשם בלילה בחרתי איזור שאפשר לרכב בו גם בגשם או אחריו
התחלנו מהיוגב וטיפסנו אל מעל משמר העמק
סינגלנו במבחר סינגלי משמר העמק
משם המשכנו דרך נחל משמר לעין כפר
בדרך ראינו את הרצים של התחרות שהיתה באיזור היום - אנשים שרצים 160 ק"מ ומטה .... - אלה ספורטאים אמיתיים , לא פדלאות כמונו שרוכבים 40 ק"מ על אופניים
טיפסנו לגבעה 400 (לא תכננתי את הסמליות מראש) ושמנו לב שזה סימלי שבטיול ה 400 שאני מוביל הגענו לגבעה 400 (נ.ג 400 מ')
משם דהירה בירידה נהדרת לאורך נחל קיני - אחת הירידות המשובחות בארץ
עקפנו מדרום ומערב את מגידו וחזרנו לכניסה להיוגב
יופי של טיול

תאור המסלול מפות ועוד ב :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז
כתובות אינטרנט מצורפות:
מטפסים מהיוגב אל איזור משמר העמק
13/10/2012 | 09:05
160
בסינגל החרובים
13/10/2012 | 09:07
154
מסנגלים במשמר העמק
13/10/2012 | 09:08
143
עין כפר
13/10/2012 | 09:09
134
סוסים לא מאלומיניום ליד עין כפר
13/10/2012 | 09:10
159
העלייה הארוכה..... לגבעה 400
13/10/2012 | 09:11
160
בעלייה לגבעה 400
13/10/2012 | 09:12
159
צילום : יניב
יומולדת 400 שמח!
14/10/2012 | 07:57
62
שתזכו לעוד 800 טיולים לפחות
מזל טוב!!! עד 120*120 :)
14/10/2012 | 08:16
52
דני
BCR
תמר במדבר שרות למטייל
13/10/2012 | 00:09
5
519
תמר במדבר -שרות למטייל מציעים ארוח מטיילי שביל ישראל, רוכבי אפניים וקמפינג.
השרות כולל מקלחת, שרותים נקיים , מילוי מים, נקודות חשמל, פינת זולה נוחה, שתייה קרה , עזרה לוגיסטית רחבה.
השרות ניתן במחיר של 30 שח ללילה לאדם.
זוהר תמרי 0525664107
0777110004
חפשו אותנו בפייסבוק
מעולה!!! איפה הלינה?
13/10/2012 | 08:27
2
139
ניראה לי אילת
13/10/2012 | 13:04
109
תמר במדבר- שרות למטייל
13/10/2012 | 22:35
152
הלינה בבאר אורה בערבה הדרומית
נדרשת עזרת הציבור
13/10/2012 | 10:07
1
258
תמר במדבר הלכה לאיבוד בפייסבוק.
נפגשים בשער הראשי של משרדי פייסבוק ישראל. החפ"ק יחלק איזורים ומשם נצא בחיפושים לארבע כנפות תבל.
מי שישתתף בחיפוש יקבל מקלחת, שרותים נקיים , מילוי מים, נקודות חשמל, פינת זולה נוחה, שתייה קרה , עזרה לוגיסטית רחבה.

תודה מראש

חפש "תמר במדבר-שירות למטייל"
13/10/2012 | 14:35
218
ושאלוהים יעזור לך עם הכתובת הזאת:    
https://www.facebook.com/pages/%D7%AA%D7%9E%D7%A8-...
נמצא(ו) בעדולם
12/10/2012 | 17:44
1
205
נרתיק קטן ובו מיני לדרמן + כמה פריטים קטנים שאולי יקר לבעליו - יוחזר בשמחה למי שיתאר נכונה
אוזן ספייר חדשה בצבע....... יוחזר בששון למי שעדיין משתמש בהילוכים
אני אבדתי אוזן! בצורת משולש עם נקודות שחורות
12/10/2012 | 19:07
161
בפנים = פרג.

האם זו האוזן שמצאת?  

תודה מראש,
המן.
המלצה למקום לינה באזור עין כרם?
11/10/2012 | 12:18
4
98
אהלן חברים,

אשמח לקבל רעיון למקום לינה נחמד באזור עין כרם לקבוצה של 10 רוכבות.
יכול להיות גם ברמת הצימר, אם אפשר להכניס 3-4 באותו החדר.

תודה!
נועה
ישנו מנזר נשים שגם מציע חדריו לאירוח
11/10/2012 | 18:39
3
129
חברה שישנה שם פעם (לפני למעלה מ 10 שנים...) דיווחה שהיתה חוויה מרנינה! נסו את זה. לדעתי - גם לא צריך להיות יקר...

ויש את בית ספר שדה הר וגיא בשורש - אם יתאים לך. בטח גם לינה זולה...
מנזר האחיות ציון
12/10/2012 | 00:45
2
111
היינו שם לפני כשבועיים, חמישה רוכבים. מומלץ.

תיהנו,
איתן
באמת?? התחפשתם לנזירות או לסתם
12/10/2012 | 00:58
1
107
רוכבות מסוקסות?...

- ארחו אותכם ללינה????  כמה עולה התענוג?
עלות האירוח
12/10/2012 | 12:41
106
שלשה אנשים בחדר, סה"כ 600 שקל כולל ארוחת בוקר.
כזיב געתון
12/10/2012 | 11:15
1
100
האם באזור של מסלול געתון כזיב ירד גשם בלילה?
האם ניתן לרכוב שם עכשיו?

אני מתכנן לצאת לשם עוד כשעה...
כזיב געתון
12/10/2012 | 18:36
63
מסלול נחמד , בעליה בגעתון יש קטע של כ- 400 מ +- שהוא לא כלכך רכיב אבל מומלץ ... בסה"כ בכל מסלול של כ- 40 ק"מ שלוקח פחות מ-4 שע' עם הפסקה אחת...
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מנגו - סוכנות לביטוח בע
מנגו סוכנות לביטוח בע"מ
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
חברת סולו איטליה
חברת סולו איטליה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום