לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמיכה למבוגרים - ADD ו- ADHD

היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

אודות הפורום תמיכה למבוגרים - ADD ו- ADHD

היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

לצפיה ב-'זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל'
זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2014 | 12:14
3
|omg|המופעים לילדים בחופשת החנוכה מתקרבים בצעדי ענק ולכם גולשי |תפוז| יש אפשרות לזכות בכרטיס זוגי למופע הופ! מותק של פסטיבל בממלכת הקרח.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות, הגיבו להודעת התחרות עם תמונות, סיפורים או ציורים שלכם ושל ילדכם הקשורים לחורף, ספרו את הסיפור שמאחורי התמונה ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-' נפתח פורום ספורט אתגרי '
|*| נפתח פורום ספורט אתגרי |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2014 | 11:57
6
|שמאל|אם אתם חולים על באנג'י, צניחה חופשית וצלילה. טיול הוא לא טיול עבורכם בלי פעילות אקסטרים כלשהי. אז כנראה שהפורום הזה הוא בשבילכם!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ספורט אתגרי|!|
הפורום יכיל מידע, כתבות, טיפים ושיתוף חוויות לכל גולש המתעניין בספורט אקסטרים!

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'האם הסליפ אייד פוגע במערכות המוח והזיכרון'
האם הסליפ אייד פוגע במערכות המוח והזיכרון
09/11/2014 | 08:24
3
70
לצפיה ב-'מה זה סליפ אייד?'
מה זה סליפ אייד?
09/11/2014 | 16:01
2
36
לצפיה ב-'אין ספק שזה פוגע ביכולת לסיים שאלה'
אין ספק שזה פוגע ביכולת לסיים שאלה
12/11/2014 | 22:33
1
60
או להסביר מה רוצים מאיתנו.
איך את לא יודעת מה זה סליפ אייד? זה הדבר הזה שעושה דברים כאלה או אחרים.
לצפיה ב-' אהבתי!'
אהבתי!
13/11/2014 | 08:13
13
לצפיה ב-'רעב אחרי ריטלין'
רעב אחרי ריטלין
06/11/2014 | 11:47
7
95
שלום,לבעלי יש בעיה, הוא לוקח ריטלין 40 ואחר מכן ריטלין 10, ואחרי שההשפעה מתפוגגת הוא מת מרעב כל היום. גם אחרי שהוא אוכל אחרי שעה הוא רעב עוד פעם. האם זה קורה לעוד אנשים ומה אפשר לעשות בעניין?
לצפיה ב-'ריטלין מדכא תאבון'
ריטלין מדכא תאבון
06/11/2014 | 14:07
2
77
זה גם המינון שאני לוקח
40 בבוקר
ו10 בצהריים

כשאני מגיע הביתה אני רעב. אבל אני חושב שזה לא קשור לריטלין.
כשההשפעה של הריטלין פגה יש כל מיני תופעות כמו דיכי.
אולי אצלו זה מתבטא ברעב
לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
06/11/2014 | 15:19
1
55
חוץ מהרעב בסוף יש לכם תחושת התמכרות?
קמתי בבוקר וישר חשבתי על הכדור...
לצפיה ב-'אודי, ייתכן שחשבת עליו בגלל המתח'
אודי, ייתכן שחשבת עליו בגלל המתח
07/11/2014 | 08:08
47
ייתכן שחשבת עליו בגלל המתח שאתה שרוי בו סביב עניין הכדור והשפעותיו. ברור מאוד שזה מעסיק אותך וגם מדאיג אותך (לפי ההודעות שלך), לכן טבעי שזה יקפוץ לך לראש מיד בבוקר.
דרך אגב, לקח לי הרבה מאוד זמן עד שהתרגלתי לא לשכוח לקחת אותו בבוקר (וגם עכשיו עוד קורה לי לעתים רחוקות, אחרי שנים רבות של שימוש).

לצפיה ב-'כדאי להתאמץ לאכול משהו קודם'
כדאי להתאמץ לאכול משהו קודם
07/11/2014 | 08:10
42
כדאי להתאמץ לאכול משהו קצת יותר מוקדם, כחצי שעה או שעה לפני שההשפעה פגה. יש אנשים שאצלם זה בולם את הריבאונד (כלומר התופעות שבאות אחרי).
לצפיה ב-'בהחלט מוכר לי, אפשר לצמצם באופן משמעותי'
בהחלט מוכר לי, אפשר לצמצם באופן משמעותי
11/11/2014 | 17:20
2
50
מכיוון שהריטלין מדכא תאבון, יש נטייה לוותר על ארוחת צהריים ו/או ארוחות קטנות תוך כדי ההשפעה שלו.
כל אדם נורמלי שלא יאכל מ 8:00 בבוקר ועד 18:00 בערב ירגיש רעב עצום (בעיקר אם בבסיסו הוא אדם שאוהב לאכול.
מנסיון אישי, ארוחת בוקר טובה לפני הכדור ולא לוותר על ארוחת צהריים, גם אם לא רעבים וכשמתחילים, תחושת השובע נחלשת וניתן לאכול ארוחה סבירה וכשהשפעת הכדור עוברת, לא מרגישים רעב כל כך גדול.

אגב, ארוחה טובה לפני הכדור תורמת גם בכך שהיא מאריכה את משך ההשפעה שלו, מכיוון שעל קיבה ריקה הכדור מתפרק מהר יותר (שלא לדבר על התכווצויות לא נעימות בבטן שזה יכול לעשות)

לצפיה ב-'ההפך הוא הנכון - בנוכחות מזון ,השפעת ריטלין נפגמת '
ההפך הוא הנכון - בנוכחות מזון ,השפעת ריטלין נפגמת
14/11/2014 | 08:42
1
41
מזון  גורם  לתרופה   :
1.  להתחיל  להשפיע  מאוחר  יותר  .
2.  להשפיע  בעוצמה  חלשה  יותר  .

לצפיה ב-'לא בטוחה בקשר לזה'
לא בטוחה בקשר לזה
14/11/2014 | 10:29
28
כשאני לקחתי ריטלין (לפני האדרל), היה לי כאב ראש נוראי אם לא הייתי אוכלת לפני. זה היה חיוני להצלחת הכדור. אולי זה גם נתון לתגובה אישית?
לצפיה ב-'סמסטר לפני אחרון'
סמסטר לפני אחרון
05/11/2014 | 22:36
3
57
אחרי פגרת הקיץ שבא עלינו לטובה. חזרתי ללמוד ואני לא מתכוון לגעת בריטלין 
אבל פתאום מתקשה להתפקס בשיעור/הרצאה ומאבד עניין מדי פעם. 
יש דרך אלטרניטיבית לעזור בנושא. נ.ב אני מאובחן קלות ולא צורך ריטלין בגילי
לצפיה ב-'לכל אחד יש דרכים משלו, לשפר את הריכוז'
לכל אחד יש דרכים משלו, לשפר את הריכוז
05/11/2014 | 22:50
2
39
ראשית אחד הדברים שמוכחים כיעילים זה מדיטציה. ככל שאתה מאומן יותר, אתה מסוגל להשאר קשוב יותר בקלות.
אבל אם אתה רוצה משהו יותר מיידי, 
הנה כמה הצעות, שעובדות אצל חלק... ורק אם תנסה תדע

משחק בידיים עם פלסטלינה או משהו דומה, להרבה זה עוזר בריכוז
התעמלות לפני השיעור, מעלה את רמת האדרנלין, שפועל בדומה לדופמין שמועט יותר אצל בעלי הפרעות קשב.
ציור, או התעסקות במשהו נוסף - לאחדים זה מפריע, ולאחרים זה דווקא עוזר להתרכז

בהצלחה
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
06/11/2014 | 11:00
1
33
ללמוד עם מוסיקה- למצוא את עוצמת ווליום שנמוכה מספיק כך שלא יפריע, אבל גבוהה מספיק כדי למנוע הסחות דעת.
שיטה נוספת היא לימוד עם חבר/קבוצת לימוד.
יש כאלה שלימוד תוך כדי תנועה- קריאה מכרטיסיות תוך כדי הליכה בחדר, עוזר להם.
יש עוד שיטות, ולא כל אחת עובדת אצל כולם, זה תלוי במי אתה ואופי החשיבה/לימוד שלך (מה שנקרא "סגנון הלמידה שלך"). ישנם כאלו שהם ויזואליים, אזי הפיכת כל החומר לתרשים זרימה עוזר להם. ישנם כאלו שהזיכרון הצלילי שלהם חזק, ואז לימוד עם מוסיקה או שירת החומר הלימודי (אל תצחק, זה עובד!) עובד אצלם מעולה. יש כאלו שריח יכול להוות עזר לריכוז, ואז לימוד עם כמה טיפות לבנדר במבער עוזר מאד.
למרות שאתה כבר בסמסטר האחרון, אני מוסיפה כאן קישור לערך "למידה" בויקיפדיה, מה שקשור בדף הזה הוא הקטע שמתרכז ב"סגנונות למידה"- הבנת מה סגנון/ות הלמידה שלך יעזור לך מאד ביעול/שיפור הלמידה וגם בעתיד, בעבודה. אחרי שהבנת אילו סגנונות למידה מתאימים לך אתה צריך לחשוב איך ליישם זאת בחיים (למשל: חזותי- הפיכת החומר לתרשים זרימה, כמו שכבר הצעתי, או סיכום עם צבעים שונים- להפוך את הסיכום למעין תמונה).
לצפיה ב-'צודקת, אבל אלה תכניקות ללימוד בבית'
צודקת, אבל אלה תכניקות ללימוד בבית
06/11/2014 | 13:03
22
הוא דיבר על הצורך להתרכז בשיעור.  
אגב, יש גם כרית קוצים שאפשר לנסות, זו כרית גומי שטוחה עם קוצים. עוזר בעיקר לאנשים שזקוקים למגע. וזה משהו שאפשר להביא לשיעור...

לצפיה ב-'נשברת...'
נשברת...
05/11/2014 | 19:07
4
137
מתנצלת על הדרמה אבל חייב לפרוק... מגיל קטן אובחנתי ADHD ושיש לי דיסלקציה,  ואינטלגנציה מעל הממוצא, בהתחלה המבחנים שלי היו בציונים מעל הממוצא, ובשלב מסויים הקשב והריכוז השתלטו...
רק עכשיו בגיל 25+ התחלתי לקחת ריטלין 50 מ"ג ליום כדי לעבור מבחנים במכללה כי תואר לא יכלתי לעשות בגלל העומס, וכי אני לא יודעת איך ללמוד מסה של חומר...
הריטלין עזר לי לשפר את הציונים ולהתרכז ולהכיל יותר את החומר... אבל עכשיו בימים האחרונים כנראה מהלחץ, חוסר שינה וכו'... או שזה לא משפיע, או שזה משפיע להפך... הפסיכיאטר אמר לי אתמול לנסות ללמוד יום או יומיים בלי... אני מיואשת כי כלום לא נכנס, אני קוראת את השורה כל כך הרבה פעמים ולא זוכרת בסוף מה קראתי, מתנתקת באמצע ומתחילה לחשוב על דברים אחרים..כל כמה דק' כמה מהכיסא... כבר כמה ימים שאני בוכה מהתיסכול, אני לא מוותרת מהר נכשלתי כבר בעבר אבל הפעם אני לא יודעת יותר מה לעשות... 
תודה, וסליחה אם חפרתי...
לצפיה ב-'היי ג'ני,'
היי ג'ני,
05/11/2014 | 20:55
1
259
תחשבי רגע על מישהו עם מוח "נורמלי", בךי הק"ר.
עודף של לחץ ומתח וחוסר שעות שינה בהחלט יכולים לגרום לו לחוסר ריכוז, נכון?
המוח שלנו בתוספץ רטלין הוא במקרה הכי טוב כמו מוח "נורמלי".
אי אפשר לצפות מהרטלין שיתגבר גם על ההק"ר הכרוני שלנו וגם על התוספות האלה של מתח, עומס ועייפות.
מה שאני אומרת כנראה ייראה מנתק מהמציאות שלך, אבל מה שצריך לעשות זה לישון יותר ולהוריד מתח. את מכירה איזשהם תרגילי הרפיה טובים? נשימות מרגיעות? משהו אחר?
האם יש סיכוי שאם "תבזבזי" יום על מנוחה והרגעה תוכלי אחר כך לנצל יותר טוב את הימים הבאים?
לצפיה ב-'היי'
היי
06/11/2014 | 01:50
44
האמת שנחתי שלשום רוב היום, וישנתי יותר מהרגיל, אני מקווה שגם הלילה אשן כמו שצריך... מתחילה לעבוד מאוחר אז יכולה להשאר ערה.
לצפיה ב-'הי ג'ני'
הי ג'ני
06/11/2014 | 09:31
1
45
אני שמחה לשמוע ששמעת לעיצה של מיכל, עייפות פוגעת ביכולת לימוד, ביכולת ההתמודדות- שכלית ונפשית, עם מאסות של חומר לימוד.
את צריכה לזכור שככל שתתקדמו בחומר הלימודי היקף החומר רק יגדל ויגדל. נסי למנוע מצב של ימים שבהם כל מה שעשית זה רק לשבת ללמוד, צאי לחצי שעה הליכת איוורור- גם התעמלות, גם אוויר צח וגם התנתקות מגורם הלחץ- הלימודים.
בהמשך למה שמיכל כתבה לך, שהוא נכון מאד, אני גם ממליצה לחשוב על שינוי צורת הלימוד. כרגע את מדווחת על לימוד לא יעיל- לא מספיקה הכל ולחץ נפשי רב. ניסית ללמוד עם עוד אדם/קבוצת לימוד? אפשר גם לבחון איך את לומדת- קוראת ומסכמת תוך כדי קריאה? אז אפשר לעבור לקריאה וכתיבת הערות קטנות בצד (אם לא ספר שלך אז אפשר בעיפרון וחלש כדי שתוכלי למחוק אחר-כך), ובסיום עמוד/תת נושא סכמי מהזיכרון+העזרות בהערות הצד שלך- בצורה הזו את מערבת כמה איזורים פעילים במוח ולכן תזכרי זאת יותר טוב וגם תהליך הסיכום, ברגע שתתרגלי, יהיה יותר זורם ונכון (סיכום מהזיכרון הוא מהיר יותר ומתומצת יותר).
הדבר הכי חשוב הוא לא לתת לעצמך ליפול למעמקי הדיכאון, ואם את כבר שם (וכולנו מדי פעם שם...) נסי לזכור שגם זה יחלוף. וכישלון לא משליך עליך כבנאדם ולא משליך על המקצוע שהחלטת ללמוד במכללה ועל יכולתך בתחום זה. כדאי גם לשקול לדבר על זה עם גורם כלשהו במכללה, אפשר גם להתייעץ עם אחד המרצים. בנוסף, אם מדובר בלימוד סמסטריאלי, אני מאד ממליצה לקחת פחות קורסים בסמסטר הבא, גם אם לא נהוג לבצע זאת במכללה, עדיף לעמוד ולהסביר שוב ושוב למזכירות/רכז חוג מאשר לעבור סיוט נפשי כזה.
לצפיה ב-'היי'
היי
08/11/2014 | 14:59
211
סורי על הדיילי, הצלחתי לדחות את המבחן בשבועיים, בנתיים לקחתי הפסקה מהריטלין ומהלימודים, אחזור לזה שוב מחר אחרי שנחתי בימים האחרונים.
ניסיתי מיגוון שיטות לימוד, פשוט מקווה שהריטלין יחזור להשפיע ואז שוב אכנס לעניינים, במידה ולא אנסה גם הוראה מתקנת או להחליף את הכדור למרות שאין הרבה זמן.
מחזיקה את עצמי לא ליפול לדכאונות המוכרים, אבל באמת התעודה הזו חשובה לי, לא הצלחתי אף פעם לסיים מסגרת לימודית עם תעודה נורמלית, ועד שהיה לי שביב תקווה חשוב לי לשמר אותו ולהעצים את עצמי.
שיהיה לנו שבת נעימה ומקווה שהשבוע שיבוא יהיה קל ומלא בהצלחות.
לצפיה ב-'יאצק תמיד נופל וקם בעעע'
יאצק תמיד נופל וקם בעעע
05/11/2014 | 17:01
5
105
טוב, חטפתי על הראש איזה כישלון לא סימפטי. אני לא אפרט פה את הפרטים. העיקרון חשוב. יאצק תמיד נופל וקם.
אין לי את הפריבילגיה להכנס לטרנס של רחמים עצמיים, או לחשוב כמה אני משתכרכת מאחור אחרי כולם. חייבים לנתח את הכשלון, לבדוק מדוע נפלתי ואיך נפלתי, מה לעשות כדי שזה לא יקרה. 

וכל יום הוא מאבק חדש, כמו שאמרו בשרשור למטה.

לפני כמה ימים דיסלקטית אמרה ש"איזה כיף לנו שמצאנו את המינון הנכון" וטוב לנו. רחוק, רחוק, רחוק מאד משם. גם אם מוצאים מינון נכון הוא משתנה מפעם לפעם, כך שלי לפחות - נדרשת התאמה תקופתית.
אבל לבד מכך, ריטלין זה החלק הקטן. ריטלין לא פותר את הפרעת הקשב. זה ארגון, סדר, תכנון, למידת דפוסים שמסייעים לי, הבחנה בין עיקר לתפל, טכניקות למידה, טכניקות ריכוז, יכולת לתעדף, והכי חשוב, יכולת פסיכולוגית לסלוח לעצמך, גם אם בטעות שכחת גפרור ושרפת לעצמך את הבית, גם אם בטעות השלכת לאסלה דיסקונקי עם חומרי מחשב חשובים.

לריטלין תפקיד קטן בכל העסק. זה לדעת לחיות עם הדבר הזה. לדעת לנהל אותו. לדעת את הטכניקות שעוקפות אותו. ובעיקר לגייס משאבים פסיכולוגיים עצומים כדי לקום כל פעם מחדש אחרי נפילה. אוף. 
לצפיה ב-''
05/11/2014 | 19:56
1
37
כמה שאת צודקת...

אגב, לאן נעלמת לנו לאחרונה?...
לצפיה ב-'כל כך יפים ונכונים הדברים שכתבת'
כל כך יפים ונכונים הדברים שכתבת
06/11/2014 | 11:02
28
כל כך יפים ונכונים הדברים שכתבת
לצפיה ב-'תיסכול'
תיסכול
05/11/2014 | 22:56
45
מה שאתה מתאר זה דבר מאוד שכיח אצל אנשי הקש"ר, 
במיוחד כאל שלא אובחנו וטופלו בגיל צעיר.
התיסכול, הכעס העצמי, חוסר הביטחון העצמי והאמונה ביכולות שלך.
חיים עם הפרעות קשב לא מאובחנות יכול להיות טראומה מתמשכת, כל הזמן אתה לא בסדר, ולא יודע למה

אז יש אפשרויות ....
קודם כל ישנן טכניקות לשלוט בחוסר הסדר ובעיות האירגון, 
כשאתה מודע לקושי שלך, ואתה מוכן להשתמש בטכניקות שיעזרו.
ושנית, והכי חשוב, 
לטופל רגשית בקושי שמביא שוב ושוב לנפילות.
וכמובן ללמוד לסלוח לעצמך, בעיקר על דברים שאינם בשליטתך
לצפיה ב-'נפילה'
נפילה
06/11/2014 | 10:40
22
פלאדה, כל הכבוד שלמרות שנפלת את מצליחה להרים את עצמך ולמשיך. למצוא מחדש תנע ומוטיבציה זה לא דבר קל כל כך. מודעות עצמית גבוהה היא דבר טוב מהבחינה שזה הביא לך שיטות רבות ודרכים להתמודד עם מה שקשה לך, אולם מהצד השני זה גם מביא לביקורת ושיפוטיות עצמית... 
אני יכולה לכתוב לך שבכל פעם שיש לי נפילה ואני מרגישה שאני קטנה בעולם גדול, אכזר וחכם ממני, אני נכנסת לפורום וקוראת היסטורית הודעות. ההודעות שלך בפורום מאד אינפורמטיביות ומעניינות...
לצפיה ב-'מזדהה מאודדדד'
מזדהה מאודדדד
06/11/2014 | 18:25
19
החלק הכי קשה בהק"ר זה הביקורת כלפי עצמי. הייתי עייפה בפגישה ולא תפקדתי כמו שצריך ולא זוכרת עכשיו מה היה שם ושכחתי דברים שחשובים לי בבית ומישהו חשוב סיפר לי משהו חשוב ואני לא יודעת עכשיו מה הוא סיפר לי למרות שזה ממש חשוב לי. כל הדברים האלה... זה נורא!!! 

מה שאמרת לגבי היכולת הפסיכולוגית לסלוח לעצמך זה ממש מיומנות ראשונה במעלה עבור מופרעי הקשב. אבל ממש!!! וזה ממש ממש ממש קשה!

ואם יורשה לי להוסיף, גם סבלנות כלפי הדיוטים.. היום למשל חברה רצתה לקבוע איתי ב14:00 והשעה היתה 11:30. "נו את יכולה לשבת עכשיו וללמוד עד שאני באה.." כן בטח.. עד 12:30 אני אכנס לריכוז בתקווה שאצליח, מ13:30 אני אסתכל כל רגע על השעון כי אהיה לחוצה שתכף 14:00. מה נשאר? נטו שעה של למידה.. לכי תסבירי לה.. 
לצפיה ב-'רטלין LA'
רטלין LA
04/11/2014 | 14:46
2
100
הרופא הביא לי מרשם לרטלין LA של 20 מ"ג. לקחתי אתמול פעם ראשונה ולא הרגשתי שינוי
אני חושבת שהמינון לא מתאים לי
אני שוקלת 75, מה המינון הנכון? והאם אני פשוט צריכה לקחת כמה כדורים כדי להגיע למינון נכון או להחליף את סוג הכדור למינון גבוה יותר?
לצפיה ב-'היי'
היי
04/11/2014 | 20:47
50
נשמע לי מעט מדיי, את צריכה לפחות בין 40-60 מ״גהרופאים בדר״כ מתחילים עם מינון נמוך כדי לבדוק ואז הם מעלים אותובהצלחה :)
לצפיה ב-'כמו שליאור כתב, לוקח זמן עד מציאת המינון'
כמו שליאור כתב, לוקח זמן עד מציאת המינון
06/11/2014 | 11:04
36
אצל כל אחד זה מינון אחר, גם אם המשקל זהה. מציאת מינון בדרך כלל לוקחת זמן ומתסכלת, אבל לפחות כולנו כאן באותה הסירה...
לצפיה ב-'נפתח פורום ברית מילה'
|*|נפתח פורום ברית מילה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2014 | 11:55
6
|מוצץ|ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם.
ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם.

עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם.
פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.

|קדימה|מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'עזרה מנסיונכם..'
עזרה מנסיונכם..
04/11/2014 | 10:58
12
171
לפני שבועיים אובחנתי ע"י פסיכיאטרית בadd והמליצה לי להתחיל טיפול בריטלין רגיל 10מ"ג של 4 שעות כאשר בהתחלה אני החתוך אותו לחצי כיוון שיש לי היסטוריה של חרדות. רציתי לדעת מה אתם אומרים על אבחון של שתי פגישות ולא ע"י מבחנים וכאלה?והאם הרגשה של בילבול ועייפות מוכרת לכם או שזה נובע מהמינון הנמוך?
תודה
לצפיה ב-'אני ממליץ בחום לבדוק לעומק את הנושא'
אני ממליץ בחום לבדוק לעומק את הנושא
05/11/2014 | 14:42
3
81
ולבקש בדיקות נוספות
טובה וכו....
ובדיקת דם כללית כדי לשלול דברים אחרים
העייפות הייתה אצלי בהתחלה בגלל ההסתגלות לתרופה
כשעברתי לקונצרטה אז השתפר אצלי הריכוז
לצפיה ב-'ועוד משהו..'
ועוד משהו..
05/11/2014 | 15:04
1
61
מאז שהתחלתי עם הריטלין יש לי חום וחולשה בכל הגוף ובילבול..יש מצב שזה בגלל המינון?אני לוקח מינון מאוד נמוך של חצי כדור 10 מ"ג
ואתה צודק לגבי איבחונים כי כל אחד אומר לי משהו אחר...
לצפיה ב-'אין מבחנים לADHD!'
אין מבחנים לADHD!
05/11/2014 | 22:58
66
מבחן טובה רק בודק את השפעת הריטלין. 
האיבחון מבוסס על שאלונים לגבי הסטוריה והחיים כיום ושיחה עם הרופא.
בהחלט יש אפשרות להתייעץ עם עוד רופא.
לגבי תחושות שאתה חש, יתכן שמדובר בתופעות לוואי של הסתגלות לתרופה, אבל הכי בטוח זה להתייעץ עם הרופא.
לצפיה ב-'הריכוז השתפר רק עם הקונצרטה?'
הריכוז השתפר רק עם הקונצרטה?
06/11/2014 | 10:27
41
אז איך ידעת שהגעת למינון הנכון עם הריטלין?
לצפיה ב-'כן, בהחלט מוכר'
כן, בהחלט מוכר
06/11/2014 | 10:26
7
49
הלו אודי!
עייפות הייתה לי בעיקר בתחילת תהליך מציאת המינון, היא לפעמים נוחתת עלי פתאום, אבל זה לא כל יום. 
לגבי הבלבול, בלבול יש לי בעיקר בימים הראשונים של העלאת מינון (עדיין לא מצאתי מינון), אני משתדלת בימים הללו לא להתרוצץ ולהגביל את עצמי לחדר- לי זה עוזר עם הבלבול.
נסה עוד כמה ימים ותראה אם זה ממשיך, אם כן תתיעץ עם הפסיכיאטרית ובוא לספר לנו   .
 בדיקת TOVA ומקבילותיה אמורות לעזור לאיבחון לא להיות האיבחון עצמו, אבל אם אתה בכל זאת רוצה אתה יכול לבקש הפניה מהפסיכיאטרית. 
לצפיה ב-'והתמכרות..'
והתמכרות..
06/11/2014 | 11:18
6
41
לא פחדתם להתמכר לכדור? אומרים שהוא מאוד ממכר...
לצפיה ב-'מי זה "אומרים"? ומה זה "ממכר"?'
מי זה "אומרים"? ומה זה "ממכר"?
07/11/2014 | 00:40
5
41
אם "התמכרות" פירושה שאחרי כמה זמן, כשאתה מתרגל שהתרופה עוזרת לך אתה כבר לא מוכן לחזור אחורה ולסבול כמו שסבלת קודם - אז כן. אני מכורה למשקפיים שלי (לא מוכנה לסבול ראייה מטושטשת כשאפשר לראות נורמלי עם משקפיים!) ולרטלין (לא מוכנה לסבול את המאבק דקה-דקה ושנייה-שנייה על כל רסיס של ריכוז כשאפשר לחיות נורמלי עם רטלין!)
אבל זה לא באמת נקרא התמכרות.
התמכרות זה כשעם הזמו התרופה כבר לא משפיעה עליך ואתה צריך כל פעם מינון יותר ויותר גבוה. זה ברוב המקרים לא קורה עם רטלין, אם משתמשים בו בצורה נכונה, במינונים נכונים ולמטרה הנכונה. (ואני לא מתכוונת שבהתחלה עוזר להם מינון נמוך מאוד ואחרי כמה זמן צריכים לתקן אותו פעם או פעמיים. זה יכול לקרות. אני מתכוונת לכאלה שצריכים להעלות שוב ושוב ושוב.) לדבר כזה באמת קוראים התמכרות, אבל זה נדיר עם רטלין. יש רק מעטים מאוד שזה קורה אצלם.
אבל יש ברשת הרבה גורמים שהעובדות לא מבלבלות אותם והם מפיצים את העלילה הזו. יש אינטרסנטים (שרוצים למכור תכשירים או טיפולים משלהם) ויש רמאים כמו הכת הסינטולוגית שיש לה האינטרסים המרושעים שלה למנוע מאיתנו טיפול מועיל.
בקיצור - שלילי חזק, רטלין לא ממכר.
לצפיה ב-'אין ספק מיכל..'
אין ספק מיכל..
07/11/2014 | 07:53
4
39
את צודקת בהכל..לי בנוסף להפרעה יש גם חרדות ואני מאוד מפחד שלא אבחנו אותי נכון או שאני התמכר לכדור מהסיבה שאולי זה לא מה שאני צריך..

לצפיה ב-'אם יש לך חרדות, אז'
אם יש לך חרדות, אז
07/11/2014 | 08:01
3
52
אז סכנת ההתמכרות פחותה דווקא, כי כאדם עם חרדות יש להניח שתקפיד להיצמד להוראות הרופא ולא תשתמש ברטלין באופן החורג מההוראות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'צודקת..'
צודקת..
07/11/2014 | 10:28
30
תודה רבה מיכל..
לצפיה ב-'במקרה של חרדות ריטלין עלול לעורר אותן'
במקרה של חרדות ריטלין עלול לעורר אותן
10/11/2014 | 07:58
1
25
לצפיה ב-'לכן הפסיכיאטרית אמרה להתחיל '
לכן הפסיכיאטרית אמרה להתחיל
10/11/2014 | 09:50
28
לכן הפסיכיאטרית אמרה להתחיל ממינון כל כך נמוך (שלא נראה לי שיכול לעזור - אבל אולי הוא יכול לבדוק אם יש השפעה לרעה על החרדות).
אגב, נראה לי שבחלק מהמקרים רטלין גם יכול לעזור נגדן, אם החרדות נובעות ישירות מקשיי ההתמודדות עם הפרעת הקשב.
לצפיה ב-'מחפשת מרכז לשיפור מיומנות למידה בבאר שבע'
מחפשת מרכז לשיפור מיומנות למידה בבאר שבע
03/11/2014 | 02:01
1
30
שלום לכולם אני סובלת מהפרעות קשב וריכוז ובעיות זיכרון, אני מחפשת בבאר שבע מישהו פרטי או ארגון/מוסד שיכולים לעזור לי עם זה..
האם למישהו מוכר? או יכול להמליץ לי?

תודה :)
לצפיה ב-'אף אחד? :('
אף אחד? :(
05/11/2014 | 20:06
5
לצפיה ב-'מישהו יודע'
מישהו יודע
02/11/2014 | 18:27
37
כמה עולה קונצרטה 54 מ״ג וקונצרטה 72 מ״גביטוח משולםתודה
לצפיה ב-'נפתח פורום בירוקרטיה'
|*|נפתח פורום בירוקרטיה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2014 | 14:28
1
|שמאל|אין דבר יותר מעצבן ומתיש מבירוקרטיה, ההמתנה הארוכה בתור, הפקידה הלא סבלנית שמסבירה לכם בסופו של דבר שצריך למלא טופס כזה ואחר.
לבסוף אתם מוצאים את עצמכם מטורטרים בכל משרד אפשרי וממתינים שעות רק בשביל לקבל את מה שמגיע לכם.

פורום בירוקרטיה יעזור לכם גולשי |תפוז| להתגבר על הבירוקרטיות המתישות,  תוכלו לשתף את הסיפורים שלכם ולתת טיפים לגולשים אחרים כיצד משיגים את מה שרוצים ביעילות ומהירות.
אם אתם מרגישים שקיבלתם שירות גרוע, שנעשה לכם עוול, שטרטרו אתכם, שלא התייחסו לפניות שלכם - היכנסו לפורום בירוקרטיה.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'רטלין דיכאון'
רטלין דיכאון
31/10/2014 | 14:53
7
98
שמעו הרטלין הזה גורם לי לדיכאון חבל על הזמן כשאני לא לוקח אותו אני מרגיש מצוין
שאני לוקח אותו אני מרגיש רע ביותר!!
רציתי לדעת האם יש תחליף לרטלין ? שהוא לא גורם להרגשה רעה??
אפילו שישפיע פחות !!
לצפיה ב-'יש המון תכשירים שעוזרים לקשב כיום, מלבד ריטלין'
יש המון תכשירים שעוזרים לקשב כיום, מלבד ריטלין
31/10/2014 | 16:09
4
80
יש את הקונצרטה שהיא אותו חומר פעיל כמו ריטלין, אבל בשחרור מושהה ולכן משפיעה קצת אחרת ויש חומרים ותרכובות אחרות לגמרי. 
כדאי להתייעץ עם פסיכיאטר/נוירולוג שמתמחה בהפרעות קשב וריכוז ולשמוע על כל האופציות ומה שיכול להתאים לך באופן אישי.
בהצלחה. 
לצפיה ב-'ג'יוופה'
ג'יוופה
31/10/2014 | 17:34
3
76
הבעיה שקונצרטה זה המון המון שעות..
ממש לא באלי להיות באפקט של סם 12 אלה אם כן זה הייה לפחות סם שגורם לשמחה ולא ודיכאון!!
זה לא יעזור לי שחרור מושהה או לא משוהה... אני צריך תאכלס כדור בסגנון של רטלין אבל לפחות שיעשה גם מצב רוח טוב .... ולא דיכאון וחדרה
אין לנירולוג מה לעשות .. חוץ מי לתת רטלין סוג אחר אבל כולם אותו אפקט .
אני מחפש פיתרום מהנסיון שלכם . למשל הקנאביס הוא כן עוזר לקשב וריכוז בלי שום תופעות לוואי אבל לא חוקי ...!! אז אני תקוע ממש!!

לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
01/11/2014 | 10:33
2
64
יש עוד הרבה כדורים או תכשירים, ששונים בהרכב או בחומרים הפעילים שלהם מריטלין או מכל קבוצת הריטלנים (קונצרטה וכו) ולכל אחד מהם יש סגנון אחר של תופעות לוואי. ממש לא חייב להיות להם אותו אפקט. משום שהתגובה היא אינדווידואלית, רופא ידע לשאול אותך את השאלות הנכונות ולהתאים לך את התרופה. 
אם אתה רוצה מנסיוננו, אני למשל משתמשת באדרל שאין לו כמעט תופעות לוואי עלי והוא קצר, כמו ריטלין. אבל שוב, זה מה שנכון לי. 

לצפיה ב-'ג'יוופה'
ג'יוופה
01/11/2014 | 12:01
1
45
אן לי בעיה עם התופעות לוואי של הרטלין
חוץ מתופעה אחת שאני מרגיש רע מאוד. ..
תאמת עשיתי מחקר לגביי רטלין ולא מצאתי שום כדור שבאמת  לא גורם לתופעות הרעות האלו !
יש פה משהו שהייתה לו או לילד שלו בעיה כמו שלי ושהוא החליף לכדור אחר הבעיה נפטרה ?
לאיזה כדור הוא החליף ?
לצפיה ב-'ג'וג'ו'
ג'וג'ו
06/11/2014 | 11:07
26
עשית מחקר או שהתנסת באפשרויות החלופיות? כל אחד חווה את תופעות הלוואי בצורה שונה, לפעמים אין בכלל תופעות לוואי.
לצפיה ב-'תרופה STRATERRA - מיועדת בדיוק לזה '
תרופה STRATERRA - מיועדת בדיוק לזה
06/11/2014 | 09:59
1
48
אבל....כמובן.....רוב הרופאים לא מכירים את התרופה , ולכן הם אפילו לא מדברים עליה , וחבל............
מדובר  בתרופה  מאוד  מוכרת  ונפוצה  בארה"ב .
ניתן  לרכוש  את  התרופה הזו  (וגם האחרות )  בבית מרקחת  בתל אביב  "שור טבצ'ניק " ,  במסגרת  טופס  29 ג'  שאתה  צריך  לקבל  מהרופא  שלך .
בנוסף , יש  עוד  כמה  וכמה  תרופות  שאתה  יכול  לנסות  בתחום  של  קשב  וריכוז  :
סטרטרה  ( הנ"ל )
ויואנס   VYVANSE
אדרל   ADDERALL
פוקלין   FOCALIN 

כולן  תרופות  לקשב  וריכוז ,  לא  ממשפחת  מתילפנידאט  (  מתילפנידאט  הוא החומר  הפעיל  בריטלין   לסוגיו  , כולל  קונצרטה ) .
אנחנו  מדינה  לא  מפותחת  בנושא  הזה .
בארה"ב  יש  מבחר   גדול  של  תרופות  שמבוססות  על  חומרים  אחרים  , ואתה  יכול  להזמין  אותן  דרך  בית  המרקחת  הזה  ( עם טופס  מתאים ).
תוכל  לבדוק  באתר  של  בית המרקחת , תחת  הכותרת  : תרופות  בייבוא  אישי .
יש  בארץ  לא מעט  אנשים  (וגם  הורים  לילדים עם הפרעות קשב )  שריטלין  לא  טוב  להם  , ולכן  הם  נוטלים  תרופות  אחרות  לקשב  וריכוז .
עד  שלא  תנסה   -   לא  תדע  מה  הכי  טוב  לך .
לצפיה ב-'אחת'
אחת
06/11/2014 | 10:55
30
הבעיה שהתרופות האלו צריך להיות מליונר בשביל לשלם אותם ... 
זה לא שהמדינה לא מפותחת .. פשוט יש אינטרנס שהרטלין יכניס תבנאדם לדיכאון ... שאחרי כמה שנים הוא יבקש עוד סוג של כדורים נגד דיכאון . ואז הקופה תמשיך לגלגל.
לצפיה ב-'מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?'
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/2014 | 12:33
21
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
לצפיה ב-'תוצאות מבחן טובה'
תוצאות מבחן טובה
30/10/2014 | 01:42
2
68
אהלן,

אני בן 21,מרגיש בעיות בריכוז,מוסח בקלות,קושי בהקשה ובהתמדה(חותך מהר).
לא אובחנתי אף פעם עד היום .
בכל מקרה,
בחלק הראשון של המבחן,קיבלתי ציון כולל של 3.והוסבר לי שזה ציון טוב ולא מראה על בעיות קשב וריכוז..
בכל זאת התעקשתי ועשיתי גם את החלק השני(אחרי לקיחת רטלין 10 מ"ג),והתוצאה השתפרה ל4.82.

בחלק הראשון,הרגשתי מוסח,ממש נלחמתי עם המחשבות שצצו,הזמן לא עבר,אבל מצד שני נורא פחדתי לטעות אז הייתי עם אדרנלין גבוהה והצלחתי יחסית,הדופק היה גבוה והלחיצות היו מהירות ובאמת נלחמתי עם עצמי לא לטעות.
בחלק השני הרגשתי לחלוטין הרבה יותר "במשחק",פחות מוסח,הרבה יותר תכליתי,יותר ממוקד,פחות לחיצות שגויות שנובעות מפחד לטעות,אלא לחיצות שנובעות מ"ידע" כביכול,כאילו אני מכיר את המשחק שנים(לחיצות לא מהירות וחדות אלא רגועות ונכונות).
יש לציין שבחלק השני היה לי הרבה יותר הסחות(ילדים בחוץ שצעקו)ובכל זאת היה לי הרבה יותר קל.

רציתי לדעת,אם ניתוח הפסיכולוג מסתכל על השיפור ביחס למבחן הראשון ,למרות שגם המבחן הראשון היה גבוהה יחסית ולא הראה על הפרעה ?

תודה רבה !
לצפיה ב-'האבחנה הטובה והמדוייקת ביותר היא אצל פסיכיאטר מבוגרים '
האבחנה הטובה והמדוייקת ביותר היא אצל פסיכיאטר מבוגרים
30/10/2014 | 08:50
45
כי  רק  פסיכיאטר  יכול  לאבחן  אם  באמת  מדובר  בהפרעת  קשב  אמיתית  או  בבעיה  אחרת  שיש  לה  תסמינים  "דמויי  הפרעת  קשב"  .
רק  פסיכיאטר  יכול  ומוסמך  לעשות  אבחנה  מבדלת .
פסיכולוג  לא  מוסמך  לכך  .
רופא  נוירולוג  לא  מוסמך  לכך .

חבל  שאנשים  מסתמכים  על  מבחן  כזה  או  אחר  .
כדי  להגיע  לאבחנה  נכונה   צריך  הרבה  יותר  מזה .
לצפיה ב-'לא כדאי להסתמך על מבחן הטובה'
לא כדאי להסתמך על מבחן הטובה
30/10/2014 | 23:10
53
הוא לא עומד בפני עצמו כיום כעדות להפרעת קשב ויכול רק להעלות חשד.. משם יש לפנות לנויולוג או פסיכיאטר להמשך אבחון. ההתבוננות היא לא רק על הציון הכולל, אלא גם על הגרפים של הרבעים. 
באופן יבש מה שהטובה בודקת זה בעיקר את השפעת הריטלין עליך.
במהלך השיחה עם הרופא, הוא ישאל שאלות ואולי ירצה ממך אבחונים נוספים אחרים, שבנוסף לטובה שלך, יתנו לו תמונה שלמה יותר.

בהצלחה!

לצפיה ב-'קצת מסכים וקצת מעצבן שכולם מתערבים לנו בבלגן'
קצת מסכים וקצת מעצבן שכולם מתערבים לנו בבלגן
29/10/2014 | 16:45
64
לצפיה ב-'לי זה עזר, מקווה שגם לכם '
לי זה עזר, מקווה שגם לכם
29/10/2014 | 16:04
2
286

שלום חברים,
תקראו בבקשה עד הסוף, זה יעזור :)

לפני כשלושה חודשים בסתם עוד יום שישי אחה"צ הרגשתי ש"די אני לא יכול עוד", לא ידעתי למה, לא יכולתי לשים את האצבע על סיבה ספציפית, פשוט הרגשתי שזהו, או שאני עושה מעשה ומתחיל לחיות, או שאני ממשיך לחיות בגלל שאני צריך לחיות.
אני לא בן אדם שיודע לקבל החלטות, אך באותו הרגע לא היה לי בכלל מקום לספק, קמתי ואמרתי אני חייב שינוי ועכשיו, אני יודע שיש לי הרבה בעיות ואין סיכוי שאני יכול להתמודד איתן פה, בתוך השגרה שלי.
הסברתי את המצב לבת זוגתי, לקחתי חופשה מהעבודה ותוך חמישה ימים הייתי על המטוס בדרכי לפרו.

המאצ'ו פיצ'ו (פרו), הסלאר דה עיוני (בוליביה) או מפלי האיגווסור (ארגנטינה) לא ממש עניינו אותי, מה שחיפשתי זה למצוא את הדרך לחיות טוב יותר, לחיות נכון יותר, להבין מה בדיוק מקשה עליי ולמה אני לא מצליח לחיות באותה צורה ששאר בני גילי חיים בה.

אני יכול להרחיב כאן שעות על מה עבר עליי בטיול, אך מדובר בפורום לבעלי ADHD, ואין לי מטרה לשעמם אתכם (קל ככל שזה יהיה).
אז פשוט אקפוץ לאחת המסקנות הגדולות ביותר שעלו לי,
ADHD, תמיד היה לי את זה. כבר מגיל 9 התחלתי עם ריטלין ובגיל 12 הייתי לוקח 60 מ"ג ליום. לימים הפסקתי עם הריטלין והכל כביכול הלך בסדר גמור, אפילו טוב, אבל הבעיה שהכל היה טוב בעיקר כלפי חוץ ורק לעיתים מבפנים, לשמחתי הבנתי את זה בזמן.

בחו"ל כשהייתי מנותק מהכל, לחץ החיים ירד וזה נתן לי סביבה נקייה לעבוד בה.
קלטתי שנדיר למצוא שנייה בה אני באמת נמצא במציאות הקיימת. אני שומע כמו כולם, רואה כמו כולם, מדבר כמו כולם, אך לא מרגיש את הדברים באותה הצורה.
המידע שאני מקבל משיחה, החומר שאני לומד, הספר שאני קורא, אני מקבל את הדברים כמו כולם, אך מרגיש אותם אחרת, אני מרגיש אותם לפי האווירה שהמחשבה אליה נדדתי באותו רגע משרה בי.
פה מתחילה הבעיה, לחשוב בצורה לא מבוקרת זה סיוט, מצב הרוח משתנה לפני החלום אליו נדדת ולא לפי המציאות הקיימת, כל החלטה שאני לוקח יכולה להשתנות בכל רגע,

המסקנות אליהן הגעתי הן רבות, וכל שאני עושה מאז שחזרתי לפני חמישה ימים הוא לרשום לי אותם ולהפוך אותם לחוקים לחיים ואשמח לשתף אתכם בחוק הראשון.
אני הוא זה ששולט במחשבות שלי, לא הן שולטות בי :
אני מודע לכך שיש לי הפרעות קשב וריכוז, אני מודע לכך שהמחשבה שלי נודדת לה בלי רשות, הבעיה היא שאני כל כך רגיל לזה שהיא נודדת שפשוט השלמתי עם זה, כבר כילד השלמתי עם זה.
היום אני כבר לא ילד, אמנם השלמתי עם זה שהיא נודדת לה אבל הבנתי שאם אני מזכיר לעצמי כל כמה שניות ש"אני כאן - לא שם". אני פשוט חותך אותה, מסרס אותה בוא ברגע, לא נותן לה מקום להישאר שם בכלל, לא חושב עליה בכלל, פשוט מתמקד במקום בו אני נמצא!

...כן תוך כמה שניות היא חוזרת ושוב אני מעיף אותה והנה שוב היא חוזרת,
אבל היא לא משנה לי את מצב הרוח כי אני לא נשאב לתוכה. כשאני מתחיל לחשב על רעיון או על לעשות משהו חדש אני כבר לא מדמיין איך אחרים יראו את זה, או מה יקרה אם ... אני פשוט חי את המקום תוך כדי מלחמה עם עצמי וכן זה הולך ופוחת, היום יש לי קצת פחות מערכות להלחם בהן.
אני יודע שיש לי עוד המון עבודה אבל אני יכול לומר לכם שזה שווה את זה. בפעם הראשונה שראיתי שאני מצליח לחתוך מחשבה הרגשתי מאושר.
אגב, במידה ונכנסת מחשבה חשובה ויצירתית שאני חושב שכן מגיע לה מקום, אני רושם לי אותה בצד ממש בכמה מילים, וזהו, מנתק אותה מיד!
בערב יש לי זמן מוגדר למחשבות שכאלה ושם היא תקבל את הבמה, כשנוח לי, לא לה
אני בטוח שלקום להפסיק את החיים באמצע ולנסוע לתקופה נשמע בלתי אפשרי, ולחלקכם זה באמת בלתי אפשרי,
אבל אני בטוח שכל אחד מכם יכול לקחת לו צימר ללילה, לנסוע לשם לבד, ופשוט לנסות לעבוד עם עצמכם להכיר את ADHD, לא להלחם בו, פשוט למצוא את הדרך שלכם להתמודד איתו, וזה כל כך יותר פשוט כשאתם מתנתקים ליום יומיים ונמצאים לבד עם עצמכם.

מקווה שהצלחתי לעזור טיפונת,
רק תיקון קטן, בתחילת ההודעה כתבתי כי אני לא יודע לקבל החלטות, זאת הייתה טעות,
אני יודע לקבל החלטות, אבל אני לא יודע איך לא לערער עליהן לאחר מכן - אך זאת כבר המסקנה הבאה ;)
בהצלחה לכולכם

לצפיה ב-'ברכות ובהצלחה'
ברכות ובהצלחה
29/10/2014 | 16:50
1
38
אני חושב שלילה בצימר לא מספיק. מה שעשית היה חכם כי נטרלת את חיי היום יום והיית פנוי להקשיב לעצמך ולהפרעה.
אם זה היה אפשרי זה היה הכי טוב.

מה שאני עושה זה מתבונן על דברים שאני חושב, עושה ומנסה לסנן איפה ההפרעה משפיעה, איפה זה סתם תכונה מעצבנת. ובמקרים שאני בטוח שזו ההפרעה משתדל לקבל בחיוך ואם מבין שזו תכונה מעצבנת או שלומד לחיות איתה או משנה משהו בה.
לצפיה ב-'מאוד מזדהה'
מאוד מזדהה
30/10/2014 | 00:17
34
לצערי לא היתה לי אפשרות לנסוע כדי לבצע תהליך דומה אבל אני בהחלט מרגישה שאני מפקדת בתוך מאבק מתמיד מול הADD שלי. בלי תרופות, רק אנחנו שנינו מול העולם. זה מאוד מאוד קשה ומתסכל אבל מה שהכי התחברתי אליו בכל מה שכתבת הוא הזמן המוגדר למחשבות. תמיד בסוף היום אני יודעת שיקח לי כשעה-שעתיים לפני שאוכל ללכת לישון (גם אם חזרתי באמצע הלילה) כי אני צריכה לפנות זמן לחשוב את כל המחשבות שלי. לאוורר את הראש ולתת להן לרוץ חופשי אחרי שכל היום סירסתי אותן. ממש יכול להיות מצב שתמצאו אותי יושבת בבית לעת ערב ולא עושה כלום נראה לעין אבל הראש פועל. 
המחיר של כל הדבר הזה הוא שאני תמיד נורא עייפה. 
לצפיה ב-'מבולבל מאוד-סטרסטרה/רטלין/סיפרלקס'
מבולבל מאוד-סטרסטרה/רטלין/סיפרלקס
28/10/2014 | 12:47
2
57
היי חברה
הייתי נעול לנסות את התרופה strattera הבנתי שהיא טובה לadd אמרתי אני אנסה  מה יש לי להפסיד אולי היא תעזור לי יותר מקונצרטה רטלין.
עכשיו הלכתי לפסיכאטר/נירולוג שיכול לתת לי אישור לתרופה הזאת לאחר שיאבחן אותי כמובן

אז הוא הסביר לי ככה:
סטרטרה היא תרופה של חברה מאוד גדולה בעל פרסום מאוד טוב
ובגלל זה הצליחו לעשות אותה טוב לקשב וריכוז
אבל בתכלס
היא תרופה  לחרדה ודיכאון
והרבה פעמים מי שיש לו קשב וריכוז יש לו חרדות וכל הדברים הנלווים
ולכן סטסטרה עוזרת לו מאוד
אך מי שקונה אותה הוא בעצם פרייאר  כי מאוד יקרה

והיא שוות אחרת ל ciprlex ו רטלין ביחד
זה עושה בדיוק את אותה פעולה
הוא אמר  לי משו כזה זה הסטרטרה זה
90% לדיכאון וחרדות
ואולי רק 10 אחוז  לקשב וריכוז

עכשיו הייתי נעול לקחת את הסטרטרה אף על פי שהיא יקרה 
עכשיו הוא הביא לי לקחת במקום הקונצרטה שהייתי לוקח
4 רטלין ביום  כל פעם לקחת 2 ביום מתי שאני צריך
ובנוסף ciprlex 
10 מג פעם ביום

אני לא מרגיש ממש שיש לי חרדות או דברים כאלה 
אני מזה מבולבל עכשיו

מישהו קרא קצת ויודע ויש לו מידע
תודה חברים :)
לצפיה ב-'שוות ער366'
שוות ער366
28/10/2014 | 12:51
1
30
לצפיה ב-'שוות ערך'
שוות ערך
28/10/2014 | 12:52
17
לצפיה ב-'רק רציתי לכתוב'
רק רציתי לכתוב
28/10/2014 | 20:38
7
105
שאני כל כך מקנאת בכם, אנשי הפורום הותיקים, שהגיעו למינון הנכון, שהגיעו להבנה שיש להם ה.ק.ר ושינו את חייהם.
אני רוצה כל כך להיות כמוכם, אחרי.
לצפיה ב-'ומי אמר שכולנו התגברנו על כל האתגרים?'
ומי אמר שכולנו התגברנו על כל האתגרים?
29/10/2014 | 07:26
51
זה שאת כאן, קוראת ולומדת זה בטח מעיד על שינוי שאת עושה. אולי איטי אולי לא חלק אבל שינוי.
הכי חשוב זה להכיר את המגבלות ואת החולשות ואז להתמודד איתם.
בהצלחה
לצפיה ב-'ממש לא, הלוואי, כל יום הוא מלחמה חדשה'
ממש לא, הלוואי, כל יום הוא מלחמה חדשה
29/10/2014 | 09:10
1
52
המינון הוא חלק קטן
וגם אצלי המינון הוא לא מושלם
יש עוד דברים שעוזרים
כולנו מתמודדים עם מינונים שונים ובעיות שונות
החל מדיכאון עד הקושי של ארגון וסדר
לצפיה ב-'ועוד... ועוד...'
ועוד... ועוד...
29/10/2014 | 20:34
20
לצפיה ב-'הדשא של השכן ירוק יותר - זה נכון בכל תחומי החיים '
הדשא של השכן ירוק יותר - זה נכון בכל תחומי החיים
30/10/2014 | 08:44
1
46
מנסיון  חיים , אני יכולה לומר לך  -    לכל  אדם  יש  בעיות  (כלשהן) , גם  אם  כלפי   חוץ  זה  לא   נראה  כך  .
זה  נכון  לגבי  כל  תחומי  החיים   ( עבודה , כסף , זוגיות  ,  ילדים........ועוד  ) .
אני  אומרת  זאת  מנסיון  חיים  (אני  בת  45  , נשואה  ,  יש  לי  2  ילדים .....וכן.......יש  לי  פרספקטיבה  וראייה  מפוכחת  על  החיים  ) .

מפריע  לי  מאוד   המילים  האלה   שכתבת  :  " שינו  את  חייהם " .
זה  נשמע  כמו  "סוף  טוב  הכל  טוב  ....ומאז   הם  חיים  באושר  " .
החיים  זה  לא  סרט  אמריקאי  .

גם  מי  שהגיע  להבנה  שיש  לו  הפרעה  (כלשהי) ,  והטיפול  התרופתי  מתאים  לו  כמו  כפפה  ------->  עדיין  הוא  מתמודד  , יום  יום  , עם  אתגרים    של  החיים  בכלל  , ועם  אתגרים    של  ההפרעה  בפרט .

בלי  קשר  להפרעת  קשב   -
גם  מי  שנשוי   -  ממשיך  להתמודד  עם  אתגרים  .
גם  מי  שיש  לו  ילדים   -  ממשיך  להתמודד  עם  אתגרים .
גם  מי  שיש  לו  המון  כסף   -  ממשיך  להתמודד עם  אתגרים .
ועוד  .....ועוד ......
לעולם  אל תסתכלי  בקנקן  של  אנשים  אחרים  - כי  את  אף  פעם  לא  יכולה  לדעת  עם  מה  הם  באמת  מתמודדים  ( יש לי  דוגמאות  מהחיים ....גם  שלי  וגם  של  אנשים  אחרים  ...אך  לא  אכנס  לזה  ) .
כל  הנ"ל  נאמר  כדי  להקל  עלייך  את  ההסתכלות  על  דברים  .
לצפיה ב-''
03/11/2014 | 13:09
15
אני מסכימה עם דברייך ויודעת זאת, אבל לפעמים... לפעמים אני שוכחת את זה. 
תודה על העידוד!
לצפיה ב-'אני איתך דיסלקטית1'
אני איתך דיסלקטית1
05/11/2014 | 18:57
1
12
בהתחלה הריטלין עבד עלי מצויין והתחילה לי עליה בציונים אחרי ששנים הייתי בתחתית, ובימים האחרונים הריטלין בכלל לא משפיע עלי אפילו לא במינון מקסימלי...
נכשלתי במבחן אחד, שבוע הבא המבחן המסכם מועד ב' שלי, אני מתפללת כבר לה' שאצליח ללמוד ולהתרכז, לא איכפת לי כבר מהכישלון אלא התחושה של חוסר האונים מול
החומר זה מה שמתסכל אותי.... הלוואי ויכלתי כבר "לממש את הפוטנציאל שבי" מרגישה הכי עלובה שיש...
לצפיה ב-'תחושת חוסר אונים...'
תחושת חוסר אונים...
06/11/2014 | 11:12
11
אני מאד מבינה אותך 
לפי מה שאני קוראת בפורום אף פעם לא ממש נצליח להוריד את תג "פוטנציאל מבוזבז" מהחזה. אני רק מקווה שהוא יהיה רוב הזמן שקוף ושהנפילות שלי, שלך ושל שאר משתתפי הפורום יהיו קצרות ומועטות.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
ד
ד"ר יעקב הימן
עו
עו"ד גלעד רמתי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה