לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

לצפיה ב-'ביטוח רכב צד ג' דרך וובי WOBI או שלמה?'
ביטוח רכב צד ג' דרך וובי WOBI או שלמה?
25/08/2016 | 13:37
9
286
ערכתי השוואה בבטוחי רכב דרך אתר וובי ,וקבלתי הצעה הכי נמוכה בשוק, דרך חברת שלמה, כשפניתי לחברה עצמה ,קבלתי מהם הצעה גבוהה יותר שאלתי למה, והם ענו שוובי היא חברת תיווך שלא מציעה מענה טלפוני זמין, ולכן יכולה להרשות לעצמה להוזיל? למישהו יש נסיוון עם וובי ? האם הם אמינים?
לצפיה ב-'וובי'
וובי
25/08/2016 | 13:58
3
201
רק בגלל הפרסומות המעצבנות באולימפיאדה בחיים לא אעשה איתם עסקים. שיקול הדעת של מי שאישר אותן מפחיד אותי.
לצפיה ב-' הוצאת לי את המילים מהמקלדת; לא מסוגלת לשמוע את שמם '
הוצאת לי את המילים מהמקלדת; לא מסוגלת לשמוע את שמם
25/08/2016 | 17:38
2
61
לצפיה ב-'מה בנוגע לשאלה שלי?'
מה בנוגע לשאלה שלי?
25/08/2016 | 18:32
1
56
לצפיה ב-'מה איתה? כשיהיו כאן בעלי ניסיון שיוכלו לענות, תקבל תשובה'
מה איתה? כשיהיו כאן בעלי ניסיון שיוכלו לענות, תקבל תשובה
25/08/2016 | 20:48
102
לי אין מושג... נראה לי שעדיף לך לשאול בפורום ביטוחי דירות ורכבים או בפורום מכוניות.
לצפיה ב-'אין לי ניסיון עם וובי אבל'
אין לי ניסיון עם וובי אבל
26/08/2016 | 00:11
141
מדובר בסוכנות ביטוח ולא חברת ביטוח.
סוכנות ביטוח זו עובדת עם חברות ביטוח שונות ולכן גוזרת קופון מכל לקוח.
בתור סוכנות ביטוח וובי אינה מציעה הצעות של חברות ביטוח ישיר שעובדות ללא מתווכים מול הלקוחות  כמו איי אי גי,ביטוח ישיר וכדומה.
נסה לקבל הצעות מחיר גם מחברות הביטוח הישירות ולא רק מ-וובי שעובדת עם מספר חברות ביטוח בלבד.
מה שלא מסתדר לי עם ההיגיון הוא שוובי הציעה לך ביטוח בחברת שלמה אשר יותר זולה מהצעת חברת שלמה כי וובי מקבלת מחברת שלמה עמלה בגין כך שהביאה אותך אל חברת שלמה.

לצפיה ב-'יש לי, והם בסדר גמור'
יש לי, והם בסדר גמור
26/08/2016 | 14:03
49
לצפיה ב-'אין לי נסיון עם וובי'
אין לי נסיון עם וובי
26/08/2016 | 16:49
1
112
אבל נסה לקבל הצעת מחיר מ AIG.
בשנתיים האחרונות אני איתם, וההצעה שלהם נמוכה יותר ממה שמופיע בוובי.
לצפיה ב-'זו אשליה ,שחברות הביטוח ישיר זולות מוובי '
זו אשליה ,שחברות הביטוח ישיר זולות מוובי
28/08/2016 | 09:36
93
ניסיתי ואי.אי.ג'י הרבה יותר יקרה, וכך גם שירביט
לצפיה ב-'תתמקח עם שלמה ותקבל את אותו מחיר'
תתמקח עם שלמה ותקבל את אותו מחיר
28/08/2016 | 10:48
98
אני ערכתי גם השוואה דרך וובי וכאשר ראיתי ששלמה הכי זולים התקשרתי אליהם, אמרתי שראיתי שהמחיר הוא ככה וככה ונתנו לי את המחיר הזה אחרי התמקחות קלה.
לצפיה ב-'שאלת מזגן'
שאלת מזגן
25/08/2016 | 08:56
1
121
מזגן מיני מרכזי של אלקטרה.
נורת הפילטר ביחידה הפנימית מהבהבת בכתום.
לחצתי על כפתור האיפוס (לאחר שניקיתי את הפילטר כמובן), לאחר שבועיים שוב מהבהבת.
המזגן מתפקד מצוין!!!
מישהו יודע למה המנורה חוזרת להבהב ??
תודה מראש
לצפיה ב-'זה סתם טיימר לאפס שוב'
זה סתם טיימר לאפס שוב
25/08/2016 | 12:33
23
לצפיה ב-'תמי 4- חיוב חשבון האשראי למרות שבסיום השיחה לא אשרתי העסקה'
תמי 4- חיוב חשבון האשראי למרות שבסיום השיחה לא אשרתי העסקה
24/08/2016 | 22:52
72
בסיום השיחה הדגשתי שאני לא מעוניינת בעסקה היות ויש לי צורך לבדוק את צריכת החשמל של המכשיר וחזרת ואמרתי שהעסקה מבוטלת הזכרתי את המילה מבוטלת היות ומסרתי את מספר כרטיס האשראי.

כאשר התקשרתי שוב על מנת להזמין נוכחתי שחוייבתי בכרטיס האשראי  למרות שלא הסכמתי לעסקה ולכן כעסתי ולא אבצע את העסקה עם תמי 4 בעל מקרה.
רציתי ליידע את הנוגעים בדבר על התנהלות אותו טלפן ולמרות עשרות טלפונים לא עלה בידי לעשות זאת

לצפיה ב-'חחח לי שידכו לשם "לא להציע" והמשיכו להציע.. ממש ממזמן'
חחח לי שידכו לשם "לא להציע" והמשיכו להציע.. ממש ממזמן
24/08/2016 | 18:37
71
לצפיה ב-'פיספוס טיסה בגלל תקלה ברכבת'
פיספוס טיסה בגלל תקלה ברכבת
24/08/2016 | 14:47
36
307
ביום שני ב22 באוגוסט הייתי אמור לטוס לחו"ל. זמן המראת טיסה – 13.45. אני עליתי לרכבת מחיפה שהייתה אמורה להגיע לנתב"ג בשעה 11.49. באותו יום קתה תקלה: קבל חשמל נפל על המסילה ותנועה נעצרה. הרכבת שבה נסעתי נעצרה בנתניה וכל כמה דקות נאמר ברמקול: «הרכבת נעצרה לכמה דקות". בסופו של דבר הרכבת יצאה בחזרה לחיפה ונתנו רכבת חלופית אשר הגיעה לנתב"ג רק בשעה 13.15. כמובן שפיספסתי את הטיסה. באותו יום סוכנת נסעיות שלי סידרה לי בתשלום נוסף של 270$ נסיעה לאותו יעד, אבל בתאריכם שונים.
השאלות: מה עושים? האם אוכל לקבל פיצוי מרכבת ישראל על הפרש במחירי כרטיס? האם כדי בהתחלה לפנות למחלקת פניות של רכבת ישראל?
לצפיה ב-'לפי דעתי, הרכבת מכוסה במקרים כאלו'
לפי דעתי, הרכבת מכוסה במקרים כאלו
24/08/2016 | 16:00
2
225
אאל"ט יש הגבלה בחוק לגבי הפיצוי והוא עומד על 2 כרטיסי נסיעה לכיוון.
אף אחד לא יחזיר לך את ה-$270 ששילמת.
בנוסף, לפי חברות התעופה זמן ההתייצבות המומלץ לפני טיסה עומד על 3 שעות ובחודשי הקיץ העמוסים אף יותר. ציטוט מאתר אל-על: "לאור האמור, ומאחר שמתבצע בידוק ביטחוני טרם ההגעה לדלפק הבידוק, מומלץ להגיע לשדה התעופה כארבע שעות לפני מועד ההמראה" (קישור לאתר אל-על). במקרה שלך, גם אם הרכבת היתה מגיעה בזמן, זמן ההתייצבות שלך הוא פחות משעתיים לפני הטיסה.

לצפיה ב-'טוב'
טוב
24/08/2016 | 16:17
1
174
  1. אני לא טסתי ב אל-על.
  2. האם כדי להגיש תביעה לבית משפט בתביעות קטנות?
לצפיה ב-'האתר של אל על היה רק דוגמא...'
האתר של אל על היה רק דוגמא...
24/08/2016 | 16:30
159
אבל מחיפוש קצר באינטרנט בכל האתרים כתוב לפחות 3 שעות: ארקיע, אל-על, ישראייר, הדקה ה-90 ועוד....

ואם לא היה ברור, אני לא ממליץ לתבוע. אתה עלול לחטוף הוצאות משפט.

לצפיה ב-'להגיע פחות משעתיים לפני הטיסה לנמל התעופה זה מאוד מאוחר'
להגיע פחות משעתיים לפני הטיסה לנמל התעופה זה מאוד מאוחר
24/08/2016 | 16:37
21
201
ועוד בקייץ...
אני תמיד מגיעה 3-4 שעות לפני הטיסה.
אני לא חושבת שתוכל לקבל פיצוי יותר מכרטיס נסיעה.
לצפיה ב-'ניתקלת במקרים כאלה? '
ניתקלת במקרים כאלה?
24/08/2016 | 16:45
15
164
אני לא חושבת שתוכל לקבל פיצוי יותר מכרטיס נסיעה.

ניתקלת במקרים כאלה?  
לצפיה ב-'לא ניתקלתי באנשים שרצו פיצוי על איחור לטיסה'
לא ניתקלתי באנשים שרצו פיצוי על איחור לטיסה
24/08/2016 | 16:52
14
158
אבל זה הנהלים של הרכבת:
http://www.rail.co.il/HE/support/Info/Pages/Refund...
כתוב שמגיע לך 2 כרטיסים
לצפיה ב-'העניין הוא שבדוגמה שהבאת התקלה היתה ברכבת ואילו'
העניין הוא שבדוגמה שהבאת התקלה היתה ברכבת ואילו
24/08/2016 | 23:08
12
148
במקרה שלך התקלה בכלל לא היתה ברכבת ולא קשורה לרכבת.
במקרה שלך נפל כבל חשמל  שהופל ע"י קבלן שביצע עבודות במקום ולרכבת לא היתה יד בדבר, לא היתה כל אפשרות למנוע את הדבר וגם אי אפשר לבוא בטענה שהיתה התרשלות מצידה בתחזוקה.
אם לתבוע אז את מי שביצע את העבודות שגרמו להפלת הכבל ו/או מי שהקבלן ביצע את העבודות מטעמו. חושב שתמצא אותם ותוכל לתבוע אותם? בהצלחה
מה שבטוח שאם תתבע את הרכבת יש סיכוי יותר מסביר שלא רק שלא תקבל פיצוי אלא שאף תחויב בהוצאות משפט.
לצפיה ב-'את משפטנית?'
את משפטנית?
25/08/2016 | 07:58
11
197
את משפטנית? מהזה משנה האם זאת אשמת קבלן או שלא? אני קיבלתי שירות מין הרכבת. ברכבת החזיקו נוסעים באי-וודאות יותר משעה וזמן אזל.

לצפיה ב-'אם קיבלת שירות מין שנהנית ממנו - למה להתלונן?'
אם קיבלת שירות מין שנהנית ממנו - למה להתלונן?
25/08/2016 | 11:28
1
39
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 14:40
13
לצפיה ב-'כי ברכבת הייתה אי ודאות... באירוע בזמן אמת לא תמיד מעריכים'
כי ברכבת הייתה אי ודאות... באירוע בזמן אמת לא תמיד מעריכים
25/08/2016 | 13:05
8
92
כהלכה את פתרון הבעיה. לפעמים חושבים שיש בעיה קטנה ועובר זמן עד שמתברר שלא בדיוק. גם לרכבת אין כל אינטרס לעכב את הנוסעים ולשתק את התנועה וכשקורית כזאת תקלה גם מנהלי הרכבת מעוניינים להחזיר את תנועת הרכבות לסדרה בהקדם האפשרי. לא נראה לי קל להוכיח שהרכבת פעלה כאן באופן לא סביר, אבל אתה תמיד יכול לנסות לתבוע, כפי שכבר כתבו לך.

אבל אתה צריך לקחת בחשבון שבמשפט סביר להניח שתידרש גם להראות שהאיחור היה רק באשמת הרכבת ושעשית כל שביכולתך לא לאחר לטיסה (כלומר לצמצם נזקים). בתור התחלה, העובדה שתכננת להגיע לנמל התעופה פחות משעתיים לפני הטיסה לא עומדת לזכותך, כי כאמור, היא בניגוד להמלצות המקובלות. מעבר לכך, האם ניסית לברר את המצב מול מנהל התחנה? מול פקח/כרטיסן? להתייעץ ולהסביר שיש לך טיסה ואתה חושש שתפספס? לברר על דרכי הגעה חלופיות?
לצפיה ב-'מצב'
מצב
25/08/2016 | 13:24
7
88
האם ניסית לברר את המצב מול מנהל התחנה? מול פקח/כרטיסן?

בטח שניסיתי ורוב הזמן בקרון לא היו פקחים אחר-כך  כאשר פתחו את הדלתות ואיפשרו לצאת (בסביבות 11.50) פקחים  רוב הזמן אמרו: אנחנו לא יודעים מה יהיה ועבר זמן יקר ואני פחדתי להזמין מונית כי הייתי יכול להתקע בפקקיים וגם מונית  הייתה יכולה להגיע אחרי זמן-מה.

אני מניח שזה לא פעם הראשונה שקבל נופל על הפסים וברכבת אמורים לדעת שתיקון יכול לקחת זמן ארוך ומיידית לידע את הנוסים.
לצפיה ב-'אני מצטערת, אבל התיאור שלך לא נשמע לי כזה שירשים שופט'
אני מצטערת, אבל התיאור שלך לא נשמע לי כזה שירשים שופט
25/08/2016 | 13:52
6
76
"רוב הזמן בקרון לא היו פקחים" – אז הולכים ברכבת לקרון אחר ומחפשים אותם.

"פקחים  רוב הזמן אמרו: אנחנו לא יודעים מה יהיה" – אכן, לפעמים גם הפקחים לא יודעים, מה לעשות? ככה זה כשלא יודעים: לא יודעים... ופעמים רבות באמת חושבים שכל רגע התקלה נפתרת והיא עדיין לא. לא קרו לך מצבים כאלה?

ככה זה כשצריך לקבל החלטה בתנאי אי ודאות. אבל בתור התחלה, הייתי מסבירה לפקח את המצב, אומרת לו בדיוק מתי הטיסה שלי ומתייעצת אם כדאי להמתין או לקחת מונית.

"פחדתי להזמין מונית כי הייתי יכול להתקע בפקקיים וגם מונית  הייתה יכולה להגיע אחרי זמן-מה" – זו בדיוק הסיבה שבמקרים קריטיים שאסור ואי אפשר לאחר לוקחים מקדם ביטחון גדול במיוחד. גם בלי שום תקלה מיוחדת קורה שרכבות מאחרות או שיש בעיות לא צפויות אחרות. זה ההבדל בין תכנון הגעה לשדה התעופה פחות משעתיים לפני הטיסה לבין תכנון הגעה 3–4 שעות לפני. עכשיו קח את כל הסיטואציה שלך למצב שבו הייתה נתקע אבל הייתה לך עוד שעה "ספייר"... היית עולה לטיסה.

אני לא יודעת כמה נפוצה נפילה של כבל על הפסים ועד כמה הם יודעים ויכולים להעריך נכונה את זמן תיקון. גם אתה לא. האם תצליח לשכנע שופט שהרכבת התרשלה / פעלה באופן בלתי סביר והיא האחראית הבלעדית למלוא הנזק הכספי שנגרם לך? אני בספק; אבל כאמור, יש (גם בתפוז) פורומים משפטיים שבהם תוכל להיוועץ במשפטנים (זה לא אחד מהם) ואתה תמיד יכול לנסות את מזלך בבית המשפט ולקוות לטוב.
לצפיה ב-'מספר דקות'
מספר דקות
25/08/2016 | 14:12
5
67
אז הולכים ברכבת לקרון אחר ומחפשים אותם.

ובאותו זמן ברםקול נאמר: "הרכבת תעצר לתוך מסםר דקות בגגלל התקלה". מספר דקות זה 10-20 דקות לכל היותר.

לפעמים גם הפקחים לא יודעים, מה לעשות?
אבל הם תמיד היו בקשר עם מרכז פיקוח.

אבל הייתה לך עוד שעה "ספייר"... היית עולה לטיסה

ואילו הרכבת הייתה מידעת את הנוסעים בשעה -11.40 -11.30 שרכבת יכולה להתעקב יותר משעה, גם אז הייתי עולה לטיסה.

לצפיה ב-'שוב, זו חכמת הבדיעבד. בזמן אמת דיווחו בהתאם למה שידעו'
שוב, זו חכמת הבדיעבד. בזמן אמת דיווחו בהתאם למה שידעו
25/08/2016 | 14:21
4
56
באופן כללי רכבת יכולה להתעכב גם יותר משעה, אבל מן הסתם לא ידווחו שזה המצב כשלא יודעים שזה המצב (אלא אם אתה יכול להוכיח שהם ידעו ושיקרו, ואז יש לך קייס לא רע). אתה צריך לדרוג לאינטרסים שלך ולקחת מקדם ביטחון הולם. כאמור, ההמלצה היא להגיע לשדה לפחות 3 שעות לפני הטיסה, וזה נכון גם להגעה ברכב פרטי. כשמשתמשים בתחבורה ציבורית, קל וחומר. אתה ממשיך להדוף את האחריות ממך לרכבת חרף כל מה שכותבים לך כאן. אני באמת לא רואה מה עוד יש להוסיף שלא נאמר כבר. אם אתה כ"כ משוכנע שהצדק איתך, תבע את הרכבת ושיהיה .
לצפיה ב-'שוב, זו חכמת הבדיעבד - זה לא נכון'
שוב, זו חכמת הבדיעבד - זה לא נכון
25/08/2016 | 15:03
3
51
לצפיה ב-'כאמור, אם אתה יכול להוכיח שברכבת שיקרו / התרשלו, בהצלחה'
כאמור, אם אתה יכול להוכיח שברכבת שיקרו / התרשלו, בהצלחה
25/08/2016 | 15:09
2
46
אני לא יודעת אם המקרה הזה דומה למקרה שקרה לך, עד כמה זה נפוץ ומי אשם. אני (ואחרים) עונים לך לפי מיטב הבנתנו, לא כמשפטנים ולא כמהנדסי רכבות. אני מודה שלא כ"כ ברור לי למה בעצם אתה מתייעץ כאן אם נראה שאתה יודע לחפש בעצמך את התשובות ודוחה את התשובות שאתה מקבל מהגולשים כאן...
לצפיה ב-'אני מחפש אנשים שקרה להם משהוא דומה'
אני מחפש אנשים שקרה להם משהוא דומה
25/08/2016 | 15:25
1
48
רכבת ישראל הזמינה אוטובוסים עבור נוסעיה שיצאו מתחנת תל אביב מרכז, תל אביב האוניברסיטה, הרצליה, בית יהושע ונתניה.
לצפיה ב-'זה לא מה ששאלת בהודעתך הראשונה... פנה לפורום תחבורה ציבורית:'
זה לא מה ששאלת בהודעתך הראשונה... פנה לפורום תחבורה ציבורית:
25/08/2016 | 15:29
48
לצפיה ב-' במיוחד כשנסמכים על תחבורה ציבורית ולפעמים יש איחורים'
במיוחד כשנסמכים על תחבורה ציבורית ולפעמים יש איחורים
25/08/2016 | 01:39
4
35
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
25/08/2016 | 08:09
3
85
להיות שלם עם זה?
לצפיה ב-'אז יש לך אחריות. תקלות יכולות לקרות, לכן לוקחים מקדם ביטחון'
אז יש לך אחריות. תקלות יכולות לקרות, לכן לוקחים מקדם ביטחון
25/08/2016 | 12:56
2
68
ולא יוצאים ברגע האחרון. כפי שכתבו לך, להגיע לשדה התעופה פחות משעתיים לפני טיסה זה לא בהתאם להמלצות המקובלות של חברות התעופה. כמו כן התקלה ברכבת היא בחזקת "כוח עליון" ולא באשמת הרכבת. איני משפטנית, אבל אני בספק אם עורך דין יאמר לך אחרת. אתה מוזמן לשאול בפורום "חוק ומשפט", כאן זה מן הסתם לא פורום משפטי.
לצפיה ב-'כח עליון'
כח עליון
25/08/2016 | 13:07
1
56
אבל הם לא היו צריכים להחזיק באי-ודאות זמן רב ואחר-כך לתת רכבת חילופית עם איחור מסוים.
אני מניח שלא פעם ראשונה שקבל נופל על הפסים ואילו הם היו מידעים ב11.30 שרכבת יכולה להגיע באיחור רב ושמי שממהר צריכים להזמין מונית.

לצפיה ב-'חכמת הבדיעבד... במקרה כבר התייחסתי לכך בתגובה מעל... '
חכמת הבדיעבד... במקרה כבר התייחסתי לכך בתגובה מעל...
25/08/2016 | 13:10
21
לצפיה ב-'תגיד, באמת, מה אתה רוצה מאיתנו?'
תגיד, באמת, מה אתה רוצה מאיתנו?
25/08/2016 | 08:16
9
167
שאלת שאלה ומספר אנשים ענו לך ש(לפי דעתם) זו בעיה שלך.
אתה רוצה שאנשים יכתבו לך את מה שאתה רוצה לשמוע? הנה: אתה זכאי לפיצוי. רכבת ישראל תקנה עבורך וילה בבני עטרות כדי שלעולם לא תפספס עוד טיסות.
אתה רוצה לתבוע? לך תתבע. תבזבז את זמנו של בית המשפט ולא של גולשים פה בפורום.
עכשיו באמ'שלך, עזוב אותנו.

לצפיה ב-'מה אני רוצה'
מה אני רוצה
25/08/2016 | 08:32
2
129
אני רוצה לדעת על המקרים דומים. האם במקרים דומים תבעו ומה יצאה מין התביעות.

לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
25/08/2016 | 09:40
1
125
לדעתי כדאי לך להפנות את השאלה לפורום ייעוץ משפטי (יש לא מעט כאלה), למשל זה: http://www.lawguide.co.il/forum/forum.asp?f=37

לצפיה ב-'כבר עשיתי זאת'
כבר עשיתי זאת
25/08/2016 | 10:46
94
והמליצו לי להגיש תביעה, אבל רציתי לדעת על מקרים הדומים ואיך הם נגמרו.
לצפיה ב-'למה אתה כועס? '
למה אתה כועס?
25/08/2016 | 09:03
5
123
מותר לשאול כאן כל דבר שקשור לצרכנות, וגם לנושאים אחרים. אתה רוצה, תענה. אתה לא רוצה, על תענה. אבל, אל תתחיל להיות צנזור ולהחליט מה מותר ומה אסור לשאול כאן. 
לצפיה ב-'למה אני כועס? כי הוא לא בא להתייעץ, הוא יודע כבר את התשובה'
למה אני כועס? כי הוא לא בא להתייעץ, הוא יודע כבר את התשובה
25/08/2016 | 09:51
4
111
זה בסדר לשאול שאלות. באמת. אתה מכיר אותי לא מהיום ואתה יודע שלרוב אני עונה גם על השאלות הבאנליות ביותר.
אבל כאן, אדון rst929 לא מוכן לקבל את התשובות שהוא קיבל. הוא החליט שהוא רוצה לתבוע ועכשיו הוא מחפש "יס מנים" שיגידו לו שמגיע לו.
לא מספיק שאני כתבתי את דעתי שאין לו קייס. גם jen711, סתם מבקרת ו-trilliane כתבו לו דברים דומים ועם כל אחד הוא מתעקש שהתשובה שגויה.
אז באמת, עם כל הכבוד, הוא לא מחפש תשובות הוא מחפש אנשים שיסכימו איתו. אם הוא רוצה לתבוע, בבקשה. $260 הם קצת פחות מ-1,000 ש"ח. תביעות קטנות, 50 ש"ח אגרה, ושיהיה לו בהצלחה. בינתיים כל השרשור הזה הוא ביזבוז של זמן ובייטים באינטרנט.

לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
25/08/2016 | 10:55
3
91
270$+עוגמת נפש+עלות נסיעה לתחנת הרכבת.
לצפיה ב-'אתה שוכח ששבית משפט לתביעות קטנות'
אתה שוכח ששבית משפט לתביעות קטנות
25/08/2016 | 11:48
2
116
פסיקות קודמות לא מחייבות את השופט.
הגעת לנתניה בעשר וחצי בערך, למה לא ניסית לצמצם את הנזק ולהזמין מונית ספיישל לנתב"ג?

אם אתה הולך להגיש תביעה על סמך ייעוץ בפורום כלשהו,בלי להתייעץ עם עו"ד, בהצלחה.

לצפיה ב-'מונית'
מונית
25/08/2016 | 12:13
1
91
עצרנו בנתניה בסביבות 11.10 ובערך 50-40 דקות הייתה או-ודאות. הכריזו: הרכבת יש שיבושים, תוך מספר דקות רכבת תצה לדרך. אחר-כך הייתה חיכינו לרכבת חלופית ש "עוד מעט תצה לדרך".
חיקיתי ובזבזתי זמן, אחר-כך פחדתי שיקח לי יותר זמן להגיע במונית (זמן הגעה של מונית לתחנה, פלוס אפשר להתקע לפקקים).

אם אתה הולך להגיש תביעה על סמך ייעוץ בפורום כלשהו,בלי להתייעץ עם עו"ד

מדובר בסכום של בערך 1100 ש"ח פלוס עוגמת נפש, שזה סכום לא גדול  ויעוץ עם עורך דין יכול לעלות בערך אותו סכום. בגלל זה וקיים בית משפט לתביעות קטנות.

לצפיה ב-'עוגמת נפש'
עוגמת נפש
25/08/2016 | 13:42
84
הסכומים הננקבים עבור עוגמת נפש בישראל - לפחות בתביעות קטנות - הם מגוחכים למדי, אבל אני משער שבפורום הייעוץ המשפטי כבר אמרו לך את זה.

אני לא עו"ד אבל בדומה לאחרים  באשכול הזה אינני מעריך שיש לך סיכוי טוב לזכות, אלא אם תצליח להוכיח שרכבת ישראל  היתה יכולה למנוע  את נפילת הכבל (למשל ע"י דרישה מהבעלים לערוך תחזוקה מונעת, אבל אם מדובר בחברת חשמל אז שיהיה לך בהצלחה) או לכל הפחות  לדעת מהר יותר מה הצפי לתיקון ולהעמיד חלופה במהירות גדולה יותר משעשתה. לדעתי ההודעה השל טריליאן למעלה מצביעה על מכשולים לא פשוטים שעומדים בפניך. במקומך הייתי עוזב את העניין.
לצפיה ב-'במקרים כאלו הולכים לפי האדם הסביר'
במקרים כאלו הולכים לפי האדם הסביר
29/08/2016 | 11:42
97
האדם הסביר, מתי שהיה רואה שחל עיכוב שלא יאפשר לו להגיע לשדה בפרק זמן של כמעט שעתיים לפני הטיסה, היה לוקח מונית, ולא מסתכן בפספוס הטיסה.
לצפיה ב-'ליוסי זיו'
ליוסי זיו
24/08/2016 | 13:15
1
89
התעניינתי בא.ל.מ. במזגן אלקטרה 28000 BTU שמותאם לחד פזי.
הציעו לי שני דגמים שההבדל ביניהם בדירוג האנרגטי וגם הפרשי מחיר גדולים.
רציתי לדעת על מה אתה ממליץ והאם להזמין התקנה בא.ל.מ. או ישירות באלקטרה.
המזגן מיועד לסלון גדול שנמצא ברצף עם המטבח. אין לי כרגע נתוני שטח
מדוייקים. בתודה מראש.
לצפיה ב-'קניה באלקטרה תהיה מאד יקרה ביחס למחירי השוק .'
קניה באלקטרה תהיה מאד יקרה ביחס למחירי השוק .
24/08/2016 | 17:27
80
לא הייתי רוכש באלמ בגלל המתקינים שלהם,יש הרבה בעיות עם ההתקנות שלהם מצד אחד ומצד שני אתה לא יודע אף פעם מה יהיה מחיר הסופי של ההתקנה כי המוכרן לא יודע מה צריך לבצע בבית.
אז הוא יגבה ממך תשלום להתקנה בסיסית פחותה ממחירי המתקינים הרגילים ויחתים אותך על מגילת אסתר של מחירי תוספות שתשלם למתקין ומכאן השמים הם הגבול.
עדיף לפנות לטכנאי מקצועי שיתן לך מחירים סופיים ונכונים.
לצפיה ב-'כניסה מרובה על מנוי אחד - חדר כושר'
כניסה מרובה על מנוי אחד - חדר כושר
23/08/2016 | 23:42
9
183
שלום
אשמח אם למישהו תהיה תשובה לשאלה הבאה עבורי
מה מונע מאדם, לדוגמה, משה, המנוי לחדר כושר X בגבעתיים,
לתת את המנוי שלו לחבר שלו, דוד, וכל אחד יגיע ביום אחר? יום משה- יום דוד
ככה שניהם יתאמנו אבל בפועל ישלמו על מנוי אחד בלבד
איזו דרך יש למכון כושר לדעת את זה ולמנוע את זה?
או לחלופין - 
למכור את המנוי למישהו אחר, מבלי ליידע את המכון
לצפיה ב-'העובדה שהמינוי הוא שמי, המקום מצולם ויכולים לעלות עליו?'
העובדה שהמינוי הוא שמי, המקום מצולם ויכולים לעלות עליו?
24/08/2016 | 00:53
147
לפעמים יש כרטיסי מינוי עם תמונה ו/או עובדים קבועים בקבלה (שמכירים אישית את המתאמנים, במיוחד אם זה מקום קטן).

ואתה יודע, תמיד קיימת גם האפשרות שמשה מיודענו הוא פשוט אדם ישר והגון...
לצפיה ב-'ביגלל זה על רו קו יש תמונה '
ביגלל זה על רו קו יש תמונה
24/08/2016 | 09:27
5
137
לי יש הנחה 50% ברב קו . אני יכול להעביר את הרב קו לילדים

אז ארויח 2 ציפורים . גם הנחה50% וגם נסיעות חינם . לא כול הנהגים מיסתכלים על התמונה
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
24/08/2016 | 11:26
4
136
אצלנו המנוי לא עם תמונה, והכי הרבה שיש זה שהפקיד שמעביר את הכרטיס בכניסה רואה את השם שלך... אבל לא מאמין שיש לו יכולת לעשות זיהוי שם - פנים ... ולכן גם המצלמה לא ממש עוזרת...  התרחיש היחיד באפשרות הזו זה שיעלו עליך ואז אשכרה יגשו ויבקשו תעודה מזהה... אבל בחיים לא ראיתי או שמעתי על מישהו עושה את זה
לצפיה ב-'בהצלחה! '
בהצלחה!
24/08/2016 | 11:32
20
לצפיה ב-'לדעתי יש תמונה אצלו במערכת שהוא רואה כאשר הוא '
לדעתי יש תמונה אצלו במערכת שהוא רואה כאשר הוא
24/08/2016 | 12:18
83
מעביר את הכרטיס..
אולי מצילום ת.ז או משהו אחר...

לדעתי זה לא יעבוד ואישית לא הייתי מנסה..
לצפיה ב-'אתה שואל אותנו אם תצליח לרמות מעשית? ייתכן מאוד'
אתה שואל אותנו אם תצליח לרמות מעשית? ייתכן מאוד
25/08/2016 | 01:54
1
73
אני רק לא ממש מבינה את הקשר של השאלה הזאת לפורום צרכנות.
לצפיה ב-'השואל הוא שתול של תפוז '
השואל הוא שתול של תפוז
25/08/2016 | 07:55
77
שמייצר תעבורה בפורום . על מנת שהמפרסם
יראה שיש תנוע . אז שאל שאלה שיענו לו כמה שיותר

לצפיה ב-'יש אנשים שלא עוסקים בגניבות'
יש אנשים שלא עוסקים בגניבות
24/08/2016 | 12:35
102
אפילו לא בגניבות מחדר כושר בגבעתיים!
לצפיה ב-'כי בד"כ יש תמונה'
כי בד"כ יש תמונה
27/08/2016 | 11:45
22
אני פעם אחת בטעות לקחתי את הצ'יפ של אמא שלי ונכנסתי איתו לחדר כושר (לשתינו היה מנוי לאותו מכון).
הפקידה מייד עצרה אותי בטענה ש "אני לא נראית מבוגרת כמו בתמונה" ואז התבררה הטעות..
לצפיה ב-'האם תלמה עומדת מאחורי ה"סלמונלה" שפתאום נמצאת'
האם תלמה עומדת מאחורי ה"סלמונלה" שפתאום נמצאת
23/08/2016 | 23:29
2
140
בכל מיני סלטים, מוצרים, האם תלמה עומדת מאחורי זה בכדי שישכחו את מה שקרה עם הקרונפלקס?
כי הינה, הטריק עבד
אנשים זוכרים עכשיו את בארכה ואת מיקי סלטי מיקי
תלמה נשכח.....
יש מצב שתלמה פשוט במהלך מדהים 
עומדים מאחורי זה והצליחו די בקלות אפילו להסיט מהם את האש? 
פשוט נראה לי כמו מהלך מבריק ויוצא מהכלל 
איך כמעט ולא מוזכרת תלמה וכל יום בסלט חדש או מוצר חדש מתגלה סלמונלה
אגב 
כנסו לגוגל תכתוב סלמונלה
למעלה היכן שיש "כתובת.סרטונים.חדשות.מפות."
לחצו על "חדשות" תראו כל יום מוצר אחר עם סלמונלה, על תלמה כבר לא מדברים 
לצפיה ב-' קונספירציה משובחת, ללא ספק... אבל'
קונספירציה משובחת, ללא ספק... אבל
24/08/2016 | 01:00
95
אני לא חושבת שתלמה "נשכחה", היא הרי חלק מה"גל" שדיברת עליו (והנה, עובדה שאת זוכרת; מי שזה חשוב לו זוכר). אכן, כשלוחצים על "חדשות" מקבלים ידיעות חדשות, אני חושבת שזה די מתבקש.

ההודעה שלך הזכירה לי את המם הזה (כבר מלפני שבועיים...):
לצפיה ב-'האם "הנסיך" עומד מאחרי ההודעה של מונלה?'
האם "הנסיך" עומד מאחרי ההודעה של מונלה?
24/08/2016 | 13:06
64
זה הסבר אפשרי לכך שטחינת "בארכה" השתרבבה להודעה במקום ההיא של הנסיך. או אולי זה מפני שכל הערבים אותו דבר?
לצפיה ב-'פתרון לבעיית קליטה סלולרית במרתף - בתשתיות. האם יש טיפ? '
פתרון לבעיית קליטה סלולרית במרתף - בתשתיות. האם יש טיפ?
23/08/2016 | 21:52
37
121
שלום רב, 

לפני כיומיים התחלתי שיפוץ נרחב במרתף, אצלי בבית. 
בגדול: הורסים הכל לרמת הבטון ברצפה, שוברים קירות, בקיצור: הכל מ-0. 
התוצאה הסופית אמורה להיות יחידת דיור לבן הגדול שלי. 

במסגרת השיפוץ, אשמח לתת מענה לבעיה הבאה: 
אין אצלי במרתף בכלל קליטה סלולרית (למרות קיומה של חצר אנגלית עם 3 חלונות). 

אם אני כרגע בונה הכל מחדש, עד לרמת החשיפה ש תשתיות וצינורות החשמל, האם יש פתרון קבוע שניתן לשים שם? 

אשמח לשמוע אם קיים אחד כזה. 
אני מכיר את השיטות של התפשרות על ה-WIFI או "לשים את הפלאפון על אדן החלון ולחבר בלוטוס", אך חשבתי לתומי שאולי אם אני הורס הכל ובונה מחדש, אפשר לשים משהו קבוע שייתן מענה לכל היחידת דיור... 

תודה רבה מראש על כל תגובה!
לצפיה ב-'אין משהו ברמתך'
אין משהו ברמתך
24/08/2016 | 07:45
3
104
לחברות הסלולריות יש ציוד שהן יכולות לשים, אבל הן בדרך כלל לא מתעסקות בזה אם אתה לא שייך ללקוח עסקי גדול, מה גם שזה אומר למעשה לשים אנטנה סלולרית קטנה בתוך החלל.
לצפיה ב-'לשים אנטנה סלולרית קטנה בתוך החלל.'
לשים אנטנה סלולרית קטנה בתוך החלל.
24/08/2016 | 08:23
2
94
הכוונה היא שזה לא מומלץ עקב קרינה?

כיצד זה שונה מקליטה של ראוטר לדוגמא?

אם אין פיתרון ברמת התשתיות בבית, האם יש פתרון (אפילו חלקי) אחר, או שנותרנו רק עם "למצוט פינה בבית על אדן החלון שבה יש קליטה, ולקוות לטוב"?

תודה רבה מראש על העזרה האדיבה!
לצפיה ב-'למצוא* כאמור.'
למצוא* כאמור.
24/08/2016 | 08:24
24
לצפיה ב-'אין בעיה של קרינה, להפך; זה עדיף משימוש במכשיר ללא קליטה'
אין בעיה של קרינה, להפך; זה עדיף משימוש במכשיר ללא קליטה
25/08/2016 | 01:51
63
כי אז הוא משדר (או לפחות מנסה) בעצמה גבוהה (ליד האוזן שלך או חלקי גוף אחרים).

אנטנות סלולריות קטנות מקובלות בתוך מבנים רבים (משרדים, קניונים, חניונים, מעליות) שבהם יש סיכוך או שאנטנה חיצונית לא מספיקה בשל צפיפות המשתמשים – כמות גדולה המרוכזת באזור קטן יחסית.

זה אכן לא שונה מהותית מנתב WiFi, אלה ואלה עושים שימוש בתדרים של גלי רדיו ומדובר בקרינה לא מייננת.
לצפיה ב-'מאוד פשוט '
מאוד פשוט
24/08/2016 | 09:21
97
2 אפשריות

1. ליקנות טלפון של רכב קבוע . כזה גדול עם סים נוסף . ואת האנטנה של החלון הרכב לשים בחוץ . איפו שיש קליטה . צריך כבל ארוך עד החוצה

2. ליקנות דיבורית שתועים את הטלפון פנימה . לדיבורית כזו יש כבל עם אנטנה חיצונית . לשים את האנטנה בחוץ ואז אים קרינה ואין כלום

אגב איוורור יהייה במרתף לינשום בו למגורים ?

בהצלחה
לצפיה ב-'מה דעתכם על המוצר הבא והאם ניתן למצוא אותו בארץ'
מה דעתכם על המוצר הבא והאם ניתן למצוא אותו בארץ
25/08/2016 | 07:18
31
92
:3G UMTS WCDMA 2100Mhz Repeater Booster Cell phone
http://www.aliexpress.com/item/3G-UMTS-WCDMA-2100Mhz-Repeater-Booster-Cell-phone-Signal-Repeater-Amplifier-Amplificador-YAGI-3G/1894910321.html

המחיר (כולל משלוח): 260 שקלים.

מה דעתכם? 
אני מניח שעד שזה יגיע יעברו 3 שבועות לפחות, זמן שכבר השיפוץ עתיד להיות בקצב מתקדם, לא ברמת התשתיות -
לכן אם מישהו מכיר מקום כזה שמוכר מוצר זהה בארץ, ואיננו מגזים במחירים, אשמח לשמוע המלצה 

תודה רבה לכולם!
לצפיה ב-'את הפתרון לא תמצאי בתקציב הזה ובטח לא באלי אקספרס'
את הפתרון לא תמצאי בתקציב הזה ובטח לא באלי אקספרס
25/08/2016 | 11:54
11
66
מה גם שזה לא מתאים לכל החברות, לא לדור 4, לא עבר בדיקות הספק וקרינה ועוד ועוד.
זה הפתרון הרלוונטי היחיד למשתמש הביתי (מילות מפתח פלאפון, פרטנר)

לצפיה ב-'תשובה ל-sweetums'
תשובה ל-sweetums
25/08/2016 | 17:16
10
53
דבר ראשון תודה רבה על תגובתך.

עכשיו:
1. לגבי התאמה לכל החברות: אני מאמין שכן אם מסתכלים על התדרים - למה לא בעצם?
2. כתוב שהוא מיועד ל-UMTS, כלומר דור 3 בלבד ולא דור 4...לא נורא, אני זקוק בתוך הבית רק לשיחות יוצאות ונכנסות. עבור אינטרנט (וואטסאפ וכ'ו) יהיה לי WIFI (ישנה נקודת אינטרנט לראוטר בתוך יחידת הדיור במרתף).
גם היום, בבית הנוכחי שלי (שהוא בקומת קרקע ויש בו קליטה) אני מיד מתחבר ל-WIFI בסמארטפון שלי...
3. בדיקות הספק וקרינה - מה כבר יכול לצאת ממנו?
לגבי קרינה, ההפך, זה רק יוריד את הקרינה שעתידה להיות שם. אם כל אחד ישהה במקום מגורים ללא קליטה סלולרית, הפלאפון שלו יהיה עסוק רק בלחפש תדר להתלבש עליו, ויגביר את העוצמה. 
אני מניח שרמת הקרינה היא כמו מראוטר, ואדאג שהמכשיר הזה יישב בסלון, במרכז הבית על יד הנתב האלחוטי (כלומר, אף אחד לא ישן ליד זה).

אשמח לתגובות נוספות
לצפיה ב-'1. לא תומך בפלאפון והמותגים המוזלים שלה'
1. לא תומך בפלאפון והמותגים המוזלים שלה
25/08/2016 | 17:48
4
53
הא אני רואה שקיבלת תשובה בפורום אחר אז לגבי מה שלא:
מרוב התלהבות מ"המציאה" ב260 התעלמת מ:
מוכר סיני ומוצר עם 0 פידביקים,מוצר ללא שום תקינה ואחריות
עוצמות אמיתיות לא ידועות, כי הרי אין שום מסמך. אי אפשר לייבא ראוטרים בלי אישור של רשות תקשורת (FCC לדג') והמון בדיקות.
אנטנה חיצונית- ומה עם הארקה? תקרא קצת במקום לשאול שאלה ב20 מקומות.
בהצלחה

לצפיה ב-'טוב אתה ממש מגזים'
טוב אתה ממש מגזים
25/08/2016 | 17:58
39
מקסימום, נפלתי ב-260 שקל.

כבר הזמנתי מספיק "זבל סיני", שנחל הצלחה בסופו של דבר.
ליפול תמיד אפשר, גם עם מוצרי פרימיום לכאורה...
תודה.

תודה על תגובתך
לצפיה ב-'ובקשר לדאגה שלך לגבי המוכר'
ובקשר לדאגה שלך לגבי המוכר
25/08/2016 | 18:03
2
45
ספציפית למוצר הזה אין חוות דעת.

שם המוכר:
GREATEST Technology Co., Ltd
הדירוג שלו:
97.5% positive feedback the past
ויש לו 1024 פידבקים...

שוב, תודה רבה על תגובתך והעזרה האדיבה.
לצפיה ב-'שזה פשוט המון...'
שזה פשוט המון...
25/08/2016 | 19:44
1
40
אתה עובר על החוק, אבל תהנה.
לצפיה ב-'זה לא נושא האשכול. תודה רבה על תגובתך בכל אופן '
זה לא נושא האשכול. תודה רבה על תגובתך בכל אופן
25/08/2016 | 19:51
8
לצפיה ב-'אתה לא יכול לשים בסלון כי '
אתה לא יכול לשים בסלון כי
25/08/2016 | 18:54
4
48
יהייה לך פידבק .

אנטנה הקליטה צריכה להיות בחוץ
אנטנה השידור צריכה להיות איפו שאין קליטה ביכלל
אחרת המכשיר יקלוט את תדר היציאה שלו . תהייה הזנה חוזרת ללא סוף
לצפיה ב-'ברור שאנטנת הקליטה תהיה בחוץ, בשביל זה מגיע בערכה כבל 10 מ''
ברור שאנטנת הקליטה תהיה בחוץ, בשביל זה מגיע בערכה כבל 10 מ'
25/08/2016 | 20:59
3
37
בצד אחד --> האנטנה תלויה מחוץ לבית, על הקיר או על הגג, במקום שיש בו קליטה טובה.
מן הצד השני --> בתוך הבית, המכשיר עצמו שיוצר קליטה סלולרית בתוך המבנה נטול הקליטה.

התכוונתי שמה שיהיה בתוך הבית זו הקופסה הקטנה שנראית כמו נתב, היא תשב על יד הראוטר (לצוורך העניין - הראוטר של הדירה יהיה ממיר HOT FIBER-BOX שעתיד להיות מותקן בדירה).

האם יש בעיה שזו תשב שם? אם כן, אתכנן מראש "הפרדת כוחות".

תודה רבה לך מראש הטכנאי קרמר
לצפיה ב-'רצוי שהמשדר יהיי '
רצוי שהמשדר יהיי
25/08/2016 | 21:08
2
33
ליד אנטנה השידור . . אחרת תיתפזר גם קרינה בתוך הסלון . והאות (סיגנל)  יחלש בתוך המרתף . כי יהייה הפסד על הכבל . הכול עניין של אורך כבל עד המרטף
שים לב לקוטויות של התקנת האנטנה אופקי .או אנכי . נידמה לי שהשידור אנכי . ראיתי כמה אנטנות כאלה על הגגות .

לצפיה ב-'השידור הסלולרי אנכי'
השידור הסלולרי אנכי
25/08/2016 | 21:24
1
32
לגבי המרחק:
דווקא צריך שלא יהיה ממש מגע ישיר או קירבה גדולה בין האנטנה והמגבר, כדי לא ליצור פידבק גלים חוזרים.

בנוסף, שהמגבר כניסה ברפיטר לא יקלוט את השידור של המגבר שידור של עצמו ויכנס לרוויה.
משהו נוסף לגבי האנטנה החיצונית:
חשוב שתוכל לקבל קו ראיה כמה שיותר גדול לתחנה הסלולרית הקרובה .

לצפיה ב-'אני פעם שידרתי '
אני פעם שידרתי
26/08/2016 | 01:06
21
תמונת TV בהספקים של 20W  והבוסטר (המשדר) . הייה גג 2 מטר מהאנטנה
למרחק של עד 20ק"מ . המשדר שלך אטום . והכבל אטום . כך שלא יכולה להיות הזנה חוזרת .

לצפיה ב-'אני דוקא חושב שזה נותן מענה'
אני דוקא חושב שזה נותן מענה
25/08/2016 | 16:06
18
65
ברם צריך לאמת שספק הסלולר שלך משתמש בתדר 2100Mhz
ובכלל הכל הימור יתכן ולא יפתור .
260 שקל הייתי מסכן

לצפיה ב-'עוד לא נתקלתי על פלאפון מהמותגים הנפוצים שאין בו תדר 2100Mhz'
עוד לא נתקלתי על פלאפון מהמותגים הנפוצים שאין בו תדר 2100Mhz
25/08/2016 | 17:21
17
48
בכל אופן, לי יש Huawei Nexus 6P, לבת זוגתי Samsung S6, ובשני המכשירים קיים התדר הנ"ל.

תודה רבה על התגובה!
לצפיה ב-'זה לא שייך לתדרים של המכשיר'
זה לא שייך לתדרים של המכשיר
25/08/2016 | 18:23
16
43
זה שייך לתדרים של ספק השרות הסלולרי

לצפיה ב-'blzvi: המוצר הזה - האם שייך לתדרים של ספק השירות הסלולרי?'
blzvi: המוצר הזה - האם שייך לתדרים של ספק השירות הסלולרי?
25/08/2016 | 19:49
15
54
קישור - 

מצרף תמונות של איך זה נראה בחוץ - בחור ישראלי צילם.
הוא התקין לטובת אותה בעיה שהייתה לו.
מצאתי את ההודעה, יחד עם התמונות, באחד הפורומים שמתעסקים בלווין...

תודה רבה
לצפיה ב-'זה מתאים '
זה מתאים
25/08/2016 | 20:21
14
34
ברם מכיון שהבנתי שאתה מנוי סלקום אז זה בסדר
מבחינת נתונים המוצר הראשון באליאקספרס יותר טוב.
כל הנתונים אחד לאחד ,ראה רק את ה output power המוצר של אליאקספרס כפול מהמוצר ב ebay

לצפיה ב-'תודה רבה לך blzvi '
תודה רבה לך blzvi
25/08/2016 | 20:25
13
32
על הסיוע האדיב.

אני מבין שלסלקום זה מתאים - אך רק לשם ידיעה:
עבור לקוחות של איזו חברה המכשיר הנ"ל אינו מתאים?

לצפיה ב-'פלאפון ,וכל מי שרוכב עליו'
פלאפון ,וכל מי שרוכב עליו
25/08/2016 | 20:44
12
14
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 20:54
11
4
לצפיה ב-'בתוך המרתף'
בתוך המרתף
25/08/2016 | 21:50
10
42
יהייה לך קרינה קבוע של כול רשתות התיקשורת שהאנטנה תיקלוט בחוץ
איך תכוון למשדר של סלקום ? אם אתה מכיר אותו זה עניין אחר
אבל האנטנה תיקלוט גם את פלא פון  וגם את פרטנר . וכול הזמן תהייה קרינה בחדר
שווה הסיכון . בשביל נוחות . שתהייה זמין גם בליילה . זה לא קרינה של ראטר . זה יותר חזק ורחב . רק לשיחות או דיבורית והאנטנה בחוץ . יש היום מכשיר לרכב כולל אינטרנט . האנטנה בחוץ . אין קרינה ואין כלום . אז לא תיגלוש בנייד גלוש במחשב . הבריאות יותר חשובה

לצפיה ב-'מכשיר לרכב'
מכשיר לרכב
25/08/2016 | 22:00
2
39
אני מצטט את הודעתך: "רק לשיחות או דיבורית - יש היום מכשיר לרכב כולל אינטרנט והאנטנה בחוץ, אין קרינה ואין כלום".

מה זה המכשיר הזה וכיצד הוא יכול לשרת אותי?

תודה רבה על התגובות שלך הטכנאי קרמר, ומתנצל על הבורות
לצפיה ב-'תירא כול הבעייה זה הקליטה '
תירא כול הבעייה זה הקליטה
26/08/2016 | 00:41
24
השאלה מה אתה עושה במרתף עם הטלפון הנייד ?
עם עשרות שיחות . ועשרות הודאות בווצפ  אז זה מעט בעייתי .
אבל אם המרטף לרוב זה לשינה . ושתהייה זמין תמיד הפיתרון
הטוב והבטוח זה דיבורית .
2 פיתרונות
1.יש בשוק טלפונים שמיתחברים לאנטנה חיצונית . מישתמשים בזה ברכב
אתה יוצא מהרכב שולף את הטלפון . אז את האנטנה קליטה שים בחוץ מתח כבל למרתף . חבר את הדיבורית לאנטנה וספק 12V . אתה מקבל רמקול ומיקרופון
2. יש מכשיר קבוע לרכב כמו אצלי עם סים נוסף . האנטנה בחוץ כבל עד המרטף
  מחובר מיקירופון ורמקול . אתה יכול לדבר שעות ללא החזקת הטלפון .
יש 2 דגמי טלפון פשוט ללא אינטרנט . וכזה עים אניטרנט . אינטרנט לא כמו בLG
אבל יש .  גם טוב בזה שזה פועל כול הזמן ולא צריך ליתקוע את הנייד לדיבורית
הוא מחובר לספק 12V .  מה שאתה רוצה להזמין זה טוב . אם במרטף יש רופא
ובחדר המתנה יש לקוחות הרבה. וממתינים . עד שעתיים . ואין להם קליטה זה בעייה . אז המקלט הזה הוא פיתרון "לכול" הממתינים . אצלך זה רק לטלפון 1 שלך הפיתרון שאני מציע הוא הרע במעיתו . הבריאות שלך יותר חשובה מאשר להפסיד שיחה . באינטרנט תיגלוש במחשב המחובר לקיר
בהצלחה .

לצפיה ב-'ראה כאן . יש דגמים גם עם אינטרנט '
ראה כאן . יש דגמים גם עם אינטרנט
26/08/2016 | 01:27
24
בבית צריך . בנוסף ספק 12V 5A ולימתוח כבל החוצה איפו שהקליטה טובה
או חור בקיר החוצה במרתף . מעבר לקיר לשים את האנטנה. תירצה עוד שאלות חייג 0773501516

לצפיה ב-'הטכנאי קרמר'
הטכנאי קרמר
25/08/2016 | 22:50
6
63
זה עובד על תחום תדרים בסביבות ה 2100Mhz .מותאם לכל ספקי שירות סלולר לפי התקן של דור 3

לצפיה ב-'תודה למדתי משהוא חדש '
תודה למדתי משהוא חדש
26/08/2016 | 00:42
13
לצפיה ב-'תודה רבה blzvi - אין הבדל בין תדר 2100 לבין תדר 850?'
תודה רבה blzvi - אין הבדל בין תדר 2100 לבין תדר 850?
29/08/2016 | 16:43
4
8
כלומר, מי שאומר לי "תדר 850 הוא חזק יותר מתדר 2100 ועדיף להשתמש בו..."...מטעה אותי?

תודה רבה וסליחה על הבורות
לצפיה ב-'850 לא קיים בפרטנר'
850 לא קיים בפרטנר
29/08/2016 | 16:50
3
8
אבל 2100 קיים אצל כל ספקי הסלולר.
לא יודע למה תדר אחד חזק והשני חלש ,זה לא הסבר .

לצפיה ב-'אם ככה הכי נכון יהיה ללכת על מגבר תומך 2100mhz'
אם ככה הכי נכון יהיה ללכת על מגבר תומך 2100mhz
29/08/2016 | 16:56
2
8
כך אוכל להתחבר לכל המפעילות הסלולרית באשר הן....הוא המכנה המשותף לכולם...

תודה רבה
לצפיה ב-'אכן'
אכן
29/08/2016 | 18:07
1
5
לצפיה ב-''
29/08/2016 | 19:16
4
לצפיה ב-'טרקלין חשמל'
טרקלין חשמל
23/08/2016 | 20:57
55
שלום
איך מגיעים לשירות לקוחות של טרקלין חשמל? 
כשאני מחייג לטלפון של השירות מסרבים לעזור לי מכיוון שרכשתי את המוצר באמצעות הסניף ואומרים לי לפנות אל הסניף. אני מעוניין להגיע למנהל שירות לקוחות בנוגע להתנהלות שהייתה לי ברכישת המוצר ומישהו בכיר יותר ממנהל הסניף

לצפיה ב-'האם מקובל שרופא משפחה מציין ביקור על הארכת מירשם ?'
האם מקובל שרופא משפחה מציין ביקור על הארכת מירשם ?
23/08/2016 | 19:26
34
260
מכיוון שאין לי עדיין נסיון בתרופות לטווח ארוך כמו ססטינים,
ביקשתי לקבל מירשם ל3חוד' ואכן קיבלתי מהמזכירה אך נדרשתי
להציג את הכרטיס לרופא באמצעותה ונוכחתי שנוסף לי ביקור
אצל הרופא  באתר הקופה, ללא שראה אותי כלל.
לצפיה ב-'מוזר.... אני מחדשת מירשם כל 3 חודשים'
מוזר.... אני מחדשת מירשם כל 3 חודשים
23/08/2016 | 19:45
170
באתר של קופ"ח כללית, ואף פעם לא נרשם ביקור אצל הרופא.
השאלה - האם זו הבקשה הראשונה שלך? אם כן - אז אולי הרופא רצה לראות את הכרטיס שלך.
לצפיה ב-'מה הבעיה בהוספת הביקור? אתה לא משלם על רופא משפחה'
מה הבעיה בהוספת הביקור? אתה לא משלם על רופא משפחה
23/08/2016 | 19:48
139
ולמיטב ידיעתי לא ניתן להפיק מרשם ללא כרטיס חבר, הרי הרופא צריך להיכנס לתיק הרפואי לשם כך. ברגע שהוא מעביר כרטיס (כדי להיכנס לתיק במחשב) זה נרשם כביקור בקופת החולים. נשמע לי די סביר. בד"כ רופא לא צריך "לראות" אותך להארכת מרשם, גם אם הוא "רואה" זה במובן המילולי הבסיסי של הפועל, לרוב גם ככה לא מבצעים בדיקות להארכת מרשם שאפשר לעשות כך או כך, אז לא משנה אם באמת חיממת את הכיסא במשרד מולו למשך שתי הדקות האלה או לא.
לצפיה ב-'לא יודעת באיזו קופה אתה'
לא יודעת באיזו קופה אתה
23/08/2016 | 21:26
2
144
לפחות במכבי אפילו אם אני מזמינה מהרופא משהו דרך האינטרנט באופן רשמי זה נחשב ביקור ואם זה "ביקור" ראשון באותו רבעון אז יש גם תשלום רבעוני.
מה שכן מוזר הוא שהיית צריך להציג את הכרטיס לרופא לצורך כך. במכבי כאמור את רוב הפעולות אני עושה דרך האינטרנט אבל גם אם מגיעה למזכירות של המרפאה, המזכירה יכולה להוציא לי בעצמה מרשמים וכו' לפחות אם מדובר בתרופה קבועה. כבר יצא לי לעשות את זה אפילו בזמן שהרופא לא היה במרפאה בכלל.
לצפיה ב-'במאוחדת אין הזמנה באינטרנט'
במאוחדת אין הזמנה באינטרנט
23/08/2016 | 21:33
1
104
המוזר שאכן הזמנתי מהמזכירות בבקר על פתק שהכנתי ובסוף היום
כשעברתי והמרשם היה מוכן, המזכירה ביקשה שאגש לרופא
להעביר את הכרטיס.. מכיוון שהיה תור ולא נעים היא ניגשה במקומי
ואז כנראה נרשם לי ביקור. לגבי חיוב לא נראה לי שאחויב מנסיון העבר.
הרופא לעומת זאת כמעט בטוח כן מתוגמל.
לצפיה ב-'בד"כ מבקשים להשאיר כרטיס מגנטי במצבים כאלה'
בד"כ מבקשים להשאיר כרטיס מגנטי במצבים כאלה
23/08/2016 | 21:55
88
מכיוון שלא השארת כנראה ביקשו ממך כשהגעת. אני מניחה שהרופא אכן מתוגמל וזה נראה לי סביר והגיוני. לגבי חיוב, בוודאות לא תחויב, לא צריך ניסיון; ביקור אצל רופא משפחה (וגם רופא כללי / רופא ילדים) הוא ללא חיוב.
לצפיה ב-'נראה לי שזה חלק מהישראבלוף של הרופאים וקופות החולים'
נראה לי שזה חלק מהישראבלוף של הרופאים וקופות החולים
24/08/2016 | 20:46
28
131
שבא להצדיק את העומס הגדול על הרופאים, את הצורך בתקנים נוספים, "להוכיח" טענות על שעות העבודה הארוכות של הרופאים ובאופן מעשי לאפשר לרופאים לעבוד באופן מעשי שעות מועטות  ובכל זאת לקבל תשלום על עבודה נוספת ושעוד ישאר להם זמן לעסוק ברפואה פרטית בתשלום גבוה.
לצפיה ב-' יש לי חברה טובה שעובדת כרופאת משפחה בקופת חולים'
יש לי חברה טובה שעובדת כרופאת משפחה בקופת חולים
25/08/2016 | 01:45
27
142
והיא ממש לא עובדת באופן מעשי "שעות מועטות". למעשה אחרי שמסתיימות שעות הקבלה היא יושבת במשרד ומתעדת לקוחות, מסדרת תיקים, מטפלת בבקשות למרשמים ועוד. היא בקושי מספיקה לעשות את כל העבודה בזמן שמוקצה לכך, כי יש הרבה עבודה (ולקופת החולים לא מתחשק לשלם לה שעות נוספות).

לעסוק ברפואה פרטית בתשלום גבוה? פחחח! זה לרופאים מומחים ברמה של מנהלי מחלקות, שמות גדולים, כאלה שצברו מוניטין אחרי שנות ניסיון רבות מאוד. אנשים שוכחים בקלות כמה שנות לימוד, התמחות והשתלמות נדרשות כדי להגיע למעמד הזה. עד שרופאים בכירים מגיעים לשם הם כבר בגיל די מבוגר, אחרי שטחנו משמרות כסטג'זרים, כמתמחים (שהם כבר רופאים לכל דבר, כן?) ועוד.

בימים שבהם רופאת המשפחה שלי (לא החברה) לא מקבלת אחר הצהריים בסניף הקבוע שאני הולכת אליו, גיליתי שהיא פשוט מקבלת בסניף אחר...

בשורה התחתונה, רוב אם לא כל רופאי (למעשה בעיקר רופאות) המשפחה שרואים בקופות לא דופקים קופה ולא עוסקים ב"רפואה פרטית בתשלום גבוה". הבחור התייחס למרשם מרופא משפחה בקופה. אתה נובח על העץ הלא נכון.
לצפיה ב-'מה ההשוואה של חברה מול פציינט שלא ימהר להתלונן על הרופא?'
מה ההשוואה של חברה מול פציינט שלא ימהר להתלונן על הרופא?
25/08/2016 | 02:08
9
103
מצידי שיתגמלו רופא עבור הכנת מרשם או טופס בדיקה שהוא מכין
עם ההפניה המנומקת שדורשת השקעה
יש הבדל בין דיאגנוזה ושיחה רפואית עם הלקוח שהיא מיוזמתו.
לציין שזה ממש לא המקרה הראשון שניתקלתי בו..
אולי אפתיע אותך שלפני שנים רבות הלנתי אפילו על בת משפחתי -
רופאה שעשתה עלי ביקור בשיחת טלפון כי אז די היה להכניס מס ת"ז
היא גם סיפרה לי על הנוהג של קולגה לגרוף ביקורי חולים שלא היו שלו
יתכן שמאז הם נדרשים להעביר כרטיס. בזמנו לא נפגעתי מרישום כוזב
(שתרויח למה לא) אלא מההתנערות שהתלוותה אליו במקרה הפרטי.
חוזר ומדגיש שהמרשם היה מוכן אצלי ביד ובכ"ז הרופא ביקש לעצמו ביקור
יכולתי להתנדף משם בקלות אבל אני תלוי בחסדי הרופא. האם רות?
לצפיה ב-'הא? החברה הייתה בתגובה לדברים שכתב ברזילי, לא אליך'
הא? החברה הייתה בתגובה לדברים שכתב ברזילי, לא אליך
25/08/2016 | 02:11
8
58
לא הבנתי מי המטופל ש"לא ימהר להתלונן על הרופא" ולמה.

לי אישית מוזר שהמרשם כבר היה מוכן כי אצלי בסניף תמיד ביקשו להשאיר כרטיס מראש (אפילו כדי להזמין לי חיסון בתשלום מהסניף הראשי לסניף ללא בית מרקחת, ולא עשיתי זאת כי לא רציתי להסתובב כמה ימים בלי כרטיס עליי, למקרה הצורך) אבל נגיד שזה אפשרי והרופא מבקש את הכרטיס לצורכי פרוצדורה / רישום / התקזזות מול הקופה / ווטאבר; אז? אני עדיין לא מצליחה להבין מה מפריע לך, צר לי.
לצפיה ב-'המטופל זה אני. האם היית יוצאת משם בלי להענות לבקשת המזכירה?'
המטופל זה אני. האם היית יוצאת משם בלי להענות לבקשת המזכירה?
25/08/2016 | 02:20
7
76
אין שום דבר מוזר. בעבר הגשתי מרשמים עבור אחרים על טופס בכללית
וקיבלתי אותם ללא שנרשם להם ביקור ובוודאי שלא כרטיס מגנטי
מוזרה התגובה שלך כי בבוקר המזכירה ראתה את הפתק וביקשה
רק לכתוב גם שנת לידה מעבר למס ת.ז.שרשמתי. לא היתה דרישה לכרטיס
זו היתה סתם גחמה מאוחרת של הרופא
היית צריכה לראות איך התנפל עלי שלא ביקרתי אצלו בערך 6 שנים
כאילו גזלתי את פת לחמו וכנקמה אף הפחיד אותי בכולסטרול חמור עלאק
בהתחשב בדא והא. בדיחה כי אותם ערכים היו לי כבר לפני 10שנים.
קיצור רופאים תחמנים כמו כל בעל מקצוע אבל הנזק חוח לא פותרים בכסף.

לצפיה ב-'אני מבינה שהמטופל זה אתה (אבל לא למה התחלת לכתוב בגוף שלישי)'
אני מבינה שהמטופל זה אתה (אבל לא למה התחלת לכתוב בגוף שלישי)
25/08/2016 | 02:30
6
58
כאמור, בקופת החולים שלי זה מלכתחילה אחרת מבחינת מרשמים (ולפי הדיווחים כאן זה כנראה משתנה מקופה לקופה ואולי גם בין סניפים/רופאים), אבל לשאלתך – לא, לא הייתי יוצאת מהסניף. מה אכפת לי להיענות לבקשה? בין אם זה נוהל או בקשה של הרופא, אני לא משלמת על כך. מכיר את האמרה "זה נהנה וזה אינו חסר"?

אני באמת לא מבינה על מה ולמה כל הטרוניה. אם יש לך השגות לגבי מקצועיות הרופא, תחליף אותו; אבל נשמע לי הגיוני שרופא משפחה יראה מטופל בתדירות של יותר מאחת לשש שנים, זה באמת הרבה מאוד, לא מומלץ.

לא הבנתי את "אותם ערכים היו לי לפני עשר שנים". איך יודעים אם לא בודקים? אם הערכים ממשיכים להיות טובים – מצוין; אם הערכים לא טובים, כדאי לעשות עם זה משהו, קל וחומר אם הם לא טובים כבר הרבה שנים... אני באמת לא מצליחה להבין מהיכן הזלזול הזה במעקב רפואי בפרט או ברופאים בכלל, אבל בשלב הזה נראה לי שאין לנו בסיס משותף לדיון והנקודה הראשונית כבר מיצתה את עצמה (לפחות מבחינתי).
לצפיה ב-'מהיכן הזלזול הזה?'
מהיכן הזלזול הזה?
25/08/2016 | 09:31
5
69
האשכול הזה כולו עונה בדיוק על השאלה ששאלת, והתשובה שהוא נותן לה מתאימה גם על השאלה "על מה ולמה כל הטרוניה".

כאשר הרופא מתנהג בצורה שמעלה את החשד שמניעיו כלכליים גרידא, כמו במקרה שלפנינו, זה פוגע באמון שהלקוח רוחש לו. רון מדגים בדיוק מה ההשלכות של אותה התנהגות: בעקבותיה גם העיצה הרפואית שניתנה אח"כ התפרשה כנובעת ממניעים כלכליים ולא למען טובת החולה. אם רון יחטוף בעתיד התקף לב או ארוע מוחי (הוסיפו כאן את הלחש החביב עליכם נגד עין הרע)  האשם העיקרי יהיה אמנם הוא עצמו, אבל גם להתנהגות הרופא יש בזה חלק.

עניין קטן נוסף: זה נהנה וזה אינו חסר? כידוע, תקציב הבריאות מוגבל כך שכל שקל שמגיע לרופא בתואנות שווא נגרע מהזקנה ההיא במסדרון, ומה שגרוע יותר: ממני.

רון: עשה לעצמך טובה ותחליף רופא למישהו שאתה מוכן להאמין להמלצות שלו ולפעול לפיהן. מה שחשוב, בסופו של דבר, הוא הבריאות שלך.
25/08/2016 | 09:59
63
בשום מצב לא רצוי להפחיד פציינט .. אגב הקטע המשעשע
שהקרדיולוגית שרשמה עלי ביקור כשעשיתי ארגומטריה
גם לא ממש שוחחה איתי, מעבר להפנות לבדיקות והפחדות משלה-
ועל מסקנותיה רופא המשפחה דוקא קרץ לי שהיא הגזימה
שלא חייבים וכאן לבסוף נסמכתי על התרשמותו  ובדקתי מה שהתחשק לי.
בשורה תחתונה רופאים נדרשים להתרשם לא רק מהמספרים היבשים
אלא להקשיב להכיר ולראות את התמונה המלאה.
תודה לעצמי, היום מרגיש מצוין ירדתי במשקל (בהמלצה שלי נטו) עושה
יותר פעילות ותודה לתשומת הלב.
לצפיה ב-'מה "כלכליים גרדא" פה? המטופל ביקש מרשם, קיבל אותו.'
מה "כלכליים גרדא" פה? המטופל ביקש מרשם, קיבל אותו.
25/08/2016 | 12:40
3
42
לרופא אסור לקבל על כך שכר? זו העבודה שלו. הוא ביקש להעביר את כרטיס המטופל, אני יכולה לומר לך שבקופת החולים שלי זה נעשה כך תמיד, זו לא בקשה בלתי סבירה. גם אם זה רק לשם התקזזות מול הקופה, צר לי, עדיין לא רואה מה הבעיה.

לפי התיאור של רון לא ניתנה לו שם עצה רפואית אח"כ, הוא ציין שהוא כלל לא פגש את הרופא אלא נתן את הכרטיס למזכירה (והיא זו שנכנסה לרופא) ולאחר מכן הלך הביתה. כפי שכבר כתבתי, אם אינו מרוצה מהרופא (מכל סיבה שהיא) הוא יכול להחליף אותו.

נ.ב.
בניגוד להאשמתך, מעולם לא מחקתי לגולש הודעה כי היא לא תאמה את דעתי. מעבר לכך לא ייערך כאן דיון בי או בניהול של פורומים אחרים. פורומים בתפוז לא נועדו לסגירת חשבונות או להשגות שיש לך על ניהול בפורום אחר, על מנהלים או על גולשים אחרים. אם יש לך השגות על גולש/מנהל שאינך מצליח ללבן מולו הכתובת היא הנהלת הפורומים (הנהלת תפוז).
לצפיה ב-'מה מה?'
מה מה?
25/08/2016 | 13:28
2
41
1. מי מדבר על שכר הרופאים? מדובר על כך שהרופא חייב את הקופה עבור ביקור שלא התקיים. ישראבלוף קטן וכביכול לא מזיק, כי הרי "זה נהנה והשני אינו חסר" לטעמך.

2. רון: "היית צריכה לראות איך התנפל עלי שלא ביקרתי אצלו בערך 6 שנים כאילו גזלתי את פת לחמו  וכנקמה אף הפחיד אותי..."(ההדגשה שלי) - הרי לך לקוח שבגלל אותה התנהגות   נטה להתעלם מעצות הרופא שלו כי הוא ייחס אותן למניעים כלכליים. די ברור שזה המקור ל"זלזול הזה במעקב רפואי" ואני מקווה שעכשיו את כבר כן מבינה (למען האמת אני די בטוח שהבנת את זה עוד קודם אבל "לא ייערך כאן דיון בי" כך שלא נדון בזה).

3. כן, רון יכול להחליף רופא אבל השאלה על הפרק היא לא מה האופציות שעומדות בפני רון אלא האם יש פגם בהתנהלות הרופא.

נ.ב. הצחקתיני (אם כי אני בטוח שאת "לא רואה" למה). חן חן.

לצפיה ב-'מה "גרדא"? המטופל לא קיבל את מה שהיה צריך? בקשתו נענתה'
מה "גרדא"? המטופל לא קיבל את מה שהיה צריך? בקשתו נענתה
25/08/2016 | 13:45
1
42
הוא קיבל את השירות, כלומר זה לא שהיה כאן עניין כלכלי תוך הזנחת הטיפול בו. כן, לקבל שכר עבור עבודה זה כלכלי גרדא, אבל זה נכון לכולנו, גם לרופאים.

1. שוב, מה אכפת לי? אני לא יודעת מה הנהלים בסניף או מה נוהלי הקופה. אין לי כוונה להתערב ביחסים שבין הרופא לקופה, וחרף העובדה שאתה מתעקש על "ישראבלוף" אני ממש לא משוכנעת שזה הדבר או שהרופא פעל בניגוד לנהלים (גם אם כן, זו בעיה של הבוסים שלו).

המטופל ביקר בסניף לקחת מרשם. זה טיפול של הרופא, גם אם קטן. כשאני מבקשת מרשם בקופה שלי מבקשים ממני להשאיר כרטיס אם אני לא רוצה לחכות, אבל אני מעדיפה לקבוע תור ולקבל את המרשם ישירות מהרופאה. זה ביקור ש"מתקיים" אבל למעשה היא לא עושה שום דבר מלבד להעביר כרטיס ולהדפיס לי מרשם (בדיוק מה שקרה גם כאן, רק שהוא לא ראה את הרופא פנים מול פנים).

2. כן, קראתי את דבריו של רון גם לפני כן; אבל שים לב לציטוט שהבאת ושים לב למה שכתבת "בעקבותיה גם העיצה הרפואית שניתנה אח"כ התפרשה כנובעת ממניעים כלכליים". אתה יצאת מנקודת הנחה שהביקור אצל הרופא קרה אחרי קבלת המרשם, אבל רון לא כתב זאת כך, ואני הבנתי אחרת – אחרי המרשם הוא הלך הביתה ולא ראה את הרופא (זאת הוא כתב מפורשות, המזכירה נכנסה עם הכרטיס) ואת ה"התנפלות" של הרופא הוא חווה בביקור קודם כלשהו (אולי בזה שניתן המרשם המקורי, לפני החידוש?) ולכן הוא (כנראה) לא מחבב את הרופא עוד מלפני כן (ולא בעקבות עניין המרשם).

3. לא, השאלה על הפרק היא "האם מקובל שרופא משפחה מציין ביקור על הארכת מירשם?" (זו כותרת השרשור שפתח רון). כאמור, בסניף הקופה שאני הולכת אליו זה מקובל. בשאלה האם יש כאן טעם לפגם – לדעתי לא. זכותך המלאה לחשוב אחרת. אם רון חושב שיש כאן פגם, הוא יכול לפנות ולדווח לקופת החולים והם יפעלו כפי שהם מוצאים לנכון. כמו כן אם הוא לא מרוצה מהרופא (עם או בלי קשר למרשם), לא סומך עליו ולא מקבל את עצותיו, חבל להישאר אצלו, ובעיניי זה פגם מהותי בהרבה מנושא העברת הכרטיס.
לצפיה ב-'התנצחויות'
התנצחויות
25/08/2016 | 13:55
37
לא נראה לי שיש לי מה להוסיף בעניין זה. העמדה שלך ברורה, ואני מקווה שגם שלי.
לצפיה ב-'בכל כלל יש יוצא מן הכלל'
בכל כלל יש יוצא מן הכלל
25/08/2016 | 17:09
1
61
ואיני מטיל ספק בישרה והגינותה של חברתך.
אבל הפונה לא (כנראה) התלונן עליה - הוא הטלונן על מקרה שרופא, כנראה בהנחיית המערכת (או לפחות לפי נוהל מקובל בה)  זייף את יומן הטיפולים שלו והכניס קבלה ובדיקה של אדם שלא קיבל ולא בדק, הוא עשה זאת ברייש גלי בסיוע המזכירה שלא ראתה בזה חריג, ולכן זה בהחלט ישראבלוף שמצטרף להרבה ישראבלופים אחרים (ואני יכול למנות עשרות שאני מכיר - רק שכאן זה לא המקום) שנעשים בקופות החולים ובמערכת הבריאות - ולצורך העניין אתן לך רק דוגמא אחת שאין מבוטח במערכת שלא נתקל בה - חולה בא לרופא בתלונה שהוא חש לא בטוב, והרופא, במקום לבדוק, לשלוח לבדיקות מעבדה ואולי גם לרופא מומחה, רק שואל: "כמה ימי מחלה לרשום לך?" - וזה במסגרת רפאי המשפחה ו"החסכון" שהם עושים למערכת - ורופא שלא נוהג כך יפוטר כי הוא לא יספיק לבדוק את כל החולים בזמן הקצר המוקצב לו והוא יעמיס הוצאות על המערכת
לצפיה ב-'היא לא יוצאת מן הכלל; אתם יוצאים מנקודת הנחה לא בהכרח נכונה'
היא לא יוצאת מן הכלל; אתם יוצאים מנקודת הנחה לא בהכרח נכונה
25/08/2016 | 17:31
56
שהיה כאן "זיוף" או פעולה לא תקינה מבחינת המערכת. אם זה הנוהל המקובל אני לא מבינה את הבעיה. ואם רון חושב שהרופא שלו "מזייף" הוא יכול להתלונן עליו והקופה תפעל מולו בהתאם במידת הצורך.

חשוב לי להבהיר: הבאתי את החברה (וגם את רופאת המשפחה שלי) כדוגמה לכך שהדברים שכתבת (אתה, לא רון) על רופאי המשפחה בסניפי קופות החולים אינם נכונים (בגדול): הם לא עובדים מעט שעות, יש עליהם עומס עבודה לא קטן ואין להם פנאי לעסוק ברפואה פרטית (כי רוב שעות היום הם מקבלים בסניף זה או אחר ובין לבין גם כשהסניף סגור יש להם עבודה, כאמור). לא פעם הם מקבלים גם מטופלים דחופים ללא תור ונשארים מעבר לשעות התורים. ועוד לא הזכרנו מעקבים, התייעצויות טלפוניות, וכן – הארכת מרשמים. זו חלק מהעבודה, למה שלא יקבלו עליה שכר?

אין מבוטח שלא נתקל בה? היי, נעים מאוד . עוד לא קרה לי שהשאלה הראשונה שרופא משפחה שאל אותי היא "כמה ימי מחלה לרשום לך" בלי לתשאל/לבדוק אותי, אלא אם ההרגשה הרעה הייתה אתמול והגעתי היום לרופאת המשפחה באמת רק כדי לקבל אישור מחלה. כשמדובר במחלות נגיפיות קלות נפוצות (כמו הצטננות) שבהן אין כל טיפול (למעט קצת הקלה על התסמינים) אין באמת מה לבדוק או לעשות. אני יודעת זאת, היא יודעת זאת... והסיבה לכך שבמקרים רבים מציעים ימי מחלה היא שגם המטופלים עצמם מגיעים כדי לקבל ימי מחלה ותו לא. בכל זאת אם אני מתלוננת על כאב גרון היא תסתכל לי בגרון, אם אני מתלוננת על שיעול היא תקשיב לריאות... זה אף פעם לא "קחי אישור מחלה – ביי" והיו לי כמה וכמה רופאי משפחה בחיי. לרופא מומחה מעולם לא הגעתי כדי לקבל ימי מחלה וזה גם לא משהו שהוצע לי אוטומטית.
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
25/08/2016 | 22:01
14
48
למשל רופא המשפחה שלי הוא אדם צעיר (41-42) כבר כמה שנים מקבל גם באופן פרטי אנשים שאינם מבוטחים במכבי. אמנם רוב שעות העבודה שלו הן במכבי אבל הוא בהחלט מקבל גם בפרטי. (וזה בלי להעביר ביקורת, הוא אדם מקסים ואני מעריכה אותו מאוד, רק רציתי לומר שגם רופאים שהם לא פרופסורים או מאוד בכירים יכולים לעבוד בפרטי).
לצפיה ב-'סביר להניח שזה לא אותו סוג של "פרטי"... '
סביר להניח שזה לא אותו סוג של "פרטי"...
26/08/2016 | 00:37
13
59
יש רופאי משפחה שמקבלים בקליניקה משלהם ומקבלים מטופלים מכמה קופות, אבל בד"כ לא תשלומים פרטיים באמת, וגם לא ברמה שאליה מתייחסים כשמדברים על השוק הפרטי. המומחים הגדולים מגיעים מתחומי מומחיות מסוימים וצרים, רפואת משפחה היא לא תחום שבו הולכים ל"מומחה" בעל שם.
לצפיה ב-'זה לא המקרה אצל הרופא שלי'
זה לא המקרה אצל הרופא שלי
26/08/2016 | 06:11
11
43
הוא לא עובד עם קופות חולים אחרות מלבד מכבי. ומטופלים אחרים הוא מקבל פרטי - פשוטו כמשמעו (הסיבה שכתבתי "מטופלים שאינם חברים במכבי היא כי באופן כללי מבוטח לא יכול לפנות באופן פרטי לרופא שעובד עם הקופה שבה הוא מבוטח).
כאמור רוב העבודה שלו היא עם קופת החולים אבל פה ושם הוא בהחלט מקבל גם מטופלים באופן פרטי תמורת תשלום.
לצפיה ב-'בטוחה? מפתיע ומוזר; כל תושבי ישראל מקבלים רופא משפחה חינם'
בטוחה? מפתיע ומוזר; כל תושבי ישראל מקבלים רופא משפחה חינם
26/08/2016 | 16:20
6
43
ואפשר לבחור לאיזה רופא ללכת בקופה, כך שלהגיע פרטי לחלוטין לרופא משפחה זה משהו שטרם נתקלתי בו, אלא אם מדובר בתושבים שאינם אזרחים ולא זכאים לחוק בריאות ממלכתי ולכן יש להם ביטוח פרטי כזה או אחר.

כשהולכים במיוחד למומחה באופן פרטי זה לרוב עבור חוות דעת ממוקדת בתחום מסוים, לא ברפואת משפחה. גם הטענות (בסגנון אלה שהשמיע ברזילי) כלפי הרופאים שממהרים לסיים את המשמרת ברפואה הציבורית כדי "לדפוק קופה" בפרטי (תרתי משמע? ) בין היתר במה שנקרא "תיירות מרפא" היא למנתחים ומומחים בעלי שם, לא רופאי משפחה שמקבלים פה ושם...
לצפיה ב-'יש מצבים שאי אפשר לפתור בביקור של 5 דקות'
יש מצבים שאי אפשר לפתור בביקור של 5 דקות
26/08/2016 | 17:05
1
34
ומצריכים ביקור יותר מעמיק שרק ביקור פרטי אצל רופא אפשר לפתור.
מעבר לזה לפעמים אנשים גם רוצים חוו"ד שנייה בלי לחכות רבעון שלם בשביל לעבור לרופא אחר כדי לקבל אותה אז גם בשביל זה רופא פרטי יכול להיות פתרון.
וכמו שאמרו פה, לפעמים גם לרופאי משפחה יש התמחות נוספת "צדדית" יותר או משלימה את התחום של רפואת המשפחה ואפשר להיעזר ברופאים כאלה במצבים המתאימים.
לצפיה ב-'אכן, אבל הרופאים שאני מכירה מקדישים גם יותר מ-5 דקות כשצריך'
אכן, אבל הרופאים שאני מכירה מקדישים גם יותר מ-5 דקות כשצריך
26/08/2016 | 19:40
33
לי בד"כ לא (תודה לאל) כי לא צריך, אבל לפי הזמן שלא פעם התייבשתי בהמתנה, במקרים רבים כן. אגב, חוות דעת שנייה אפשר לקבל גם בקופה בלי לחכות רבעון, לפחות ברוב הקופות זה כבר מובנה במערכת, ולמעשה בקופה שאני חברה בה זו מעולם לא הייתה בעיה בפועל. כשרציתי ללכת לרופא אחר הלכתי, מעולם לא הייתה בעיה.
לצפיה ב-'לא אלו הטענות שהשמיע ברזילי'
לא אלו הטענות שהשמיע ברזילי
26/08/2016 | 17:34
3
39
ברזילי (זה אני) עבר ביעף על חלק מתרבות הישראבלוף, שקיים, בעוונותינו הרבים, גם בעולם הרפואה - ולציין ביומן ביקור או טיפול, במקרה של מתן מרשם טלפוני, זה בהחלט חלק ממנה, וזה גם מה שהמערכת מנחה את הרופאים לעשות - ובמידה ורופא, ובפרט רופא משפחה, לא יעשה זאת הוא יפוטר.
גם  הקדשת 6 דקות בלבד למטופל  (ותוכלי לראות זאת במרווחי הזמן בין מטופל למטופל הרשומים סמוך לדלת חדרו של רופא המשפחה) היא חלק מתרבות קלוקלת זאת, גם 10 הדקות שהרופא המקצועי מקבל לטיפול בלקוח (כולל ה"שלום" בכניסה, רישומי המחשב וגביית התשלום זה חלק מתרבות קלוקלת זו שמביאה אנשים לביקורים חוזרים במרפאות, להחמרת מצב רפואי (נכון, לא אצל כולם, אצל רבים המחלה נרפאת מעצמה, עם או בלי הרופא), או, כפי שהמערכת מקווה, להליכה לרופא באופן פרטי ואז הבדיקה יסודית, מוקדשת לה חצי שעה עד שעה (כן - מעניין, לרופא המשפחה שמומחה פחות מספיקות 5 דקות לאבחון, ורופא מקצועי, בעל ידע ונסיון רב, נזקק לחצי שעה ומעלה...) - והעיקר, כפי שהמערכת מכוונת - עובר כסף רב מיד ליד.
ודוגמא נוספת - נכה רגליים המקבל נעליים מדי שנתים בהשתתפות משרד הבריאות - ניגש לקופת החולים, משלם 35 ש"ח תמורת "טופס 17" ניגש למרפאות חוץ בבית החולים שמקבלות מקופת החולים כ 200 שקל עבור מילוי טופס בידי רופא שלא בודק אלא שואל את הנכה מה מתאים לו, עם הטופס הוא ניגש לסנדלר שיכין את הנעליים, לאחר שמכין ניגש שוב לטופס 17 (עוד 35 ש"ח) שוב למרפאות החוץ (200 ש"ח) והרופא שואל אם הנעליים טובות, אומר לו שכן (וכי מה יגיד?), הרופא חותם על הטופס ( (פעמיים אצל רופא שלא בודק, בית החולים מקבל 400 שקל תמורת 2 - 3 דקות בשתי "הבדיקות" יחד, שמהן הנכה משלם 70 בלבד במקרה שהמרפאה נותנת לו את הטופס 17, במקרה שלא - הוא משלם את מחיר "הבדיקה") ועם הטופס החתום הוא ניגש לסנדלר, משלם את ההשתתפות העצמית (החל מ 600 ש"ח) הסנדלר  מעביר למשרד הבריאות ומקבל שכרו לאחר 4 חדשים מביצוע העבודה
ועיקר שכחתי - לצורך קבלת "טופס 17" הוא צריך לבקש, אפשר טלפונית, מרופא המשפחה שיתן הפניה למשרד לצורך קבלת טופס 17 וכמובן שרופא המשפחה רושם ביומנו טיפול  נוסף  - אז מה היה לנו? - לצורך נעליים שמקבל השתתפות פעם בשנתיים עליו לעבור דרך 3 רופאים שרק ממלאים טפסים, דרך 4 מזכירות וסנדלר אחד ש"מוציא עבודה" - והעיקר - יומני הרופאים מתמלאיםוהכסף זורם במערכת ---   רוצה עוד דוגמאות ?
לצפיה ב-'אתה מערבב כאן עניינים שונים בתכלית'
אתה מערבב כאן עניינים שונים בתכלית
27/08/2016 | 18:02
2
28
האחד הוא בירוקרטיה מעיקה ומיותרת למטופל שנאלץ לשלם יותר ולבזבז זמן יקר. נקודה נכונה ומוצדקת, ללא ספק.

השני הוא הטענה שברפואה הציבורית התורים צפופים ורופא לא תמיד יכול להקדיש די זמן למטופל. זה נכון חלקית; אין ספק שברפואה פרטית אתה יכול לקבל חצי שעה שעה אצל רופא מומחה ולקנות את תשומת לבו באופן ממוקד ובלעדי. מנגד, לשמחתי עוד לא ראיתי רופא שבועט מטופל החוצה ובהחלט ראיתי פעמים רבות תור מצטבר בחדרי ההמתנה מכיוון שבמקרים רבים רופאים לא באמת מסיימים בדיקה ב-10–15 דקות ולכן הם מקדישים יותר זמן. זה קרה לי הן בטיפול שקיבלתי מרופאים והן כשהמתנתי זמן רב לתורי וקרה לי הן בסניפי הקופה והן בקליניקות פרטיות (של רופאים המקבלים במסגרת הקופה).

לעומת הטיפולים המתארכים, יש אכן מקרים שבהם מטופל מגיע לרופא לביקור קצר (וגם זה קורה לי לא מעט) – מעקב, הארכת מרשם, אישור ימי מחלה וכו' ואפילו לא נזקק למלוא 10 הדקות שנקבעו לו בתור, כלומר יש כאן איזון חלקי.

וזה מביא אותי לעניין השלישי שהוא העניין שבו אנחנו עוסקים: נהלים פנימיים של הקופות והרישום שלהם מול הרופאים. זה עניין שנוגע ליחסי עובד מעביד ולא למטופל. כאמור, רון לא נדרש לשלם על המרשם שקיבל, בין אם הוא כולל כניסה פיזית אל משרד הרופא או רק ביקור בסניף. מה זה משנה כיצד הרופא מתקזז על כך מול הקופה? טרם קיבלתי תשובה משכנעת הנוגעת ישירות לנקודה, רק בריחה לתלונות אחרות (מוצדקות יותר או פחות), והכללה לתרבות "ישראבלוף" גורפת.

כתבה כאן נטע בראש השרשור שבמכבי אפילו כשהיא מזמינה דרך האינטרנט(!) או הולכת לקחת מהמזכירה כשהרופא אפילו לא נמצא בסניף זה נרשם לה כביקור אצל הרופא (ואם זה טיפול ראשון ברבעון היא גם משלמת  על כך, אני מניחה שהיא התכוונה לרופא מומחה ולא לרופא משפחה) ודווקא תגובתה זכתה להתעלמות מוחלטת. נוהל מוסדר של קופת חולים, בלי שום התנפלות...

אין ספק שיש לא מעט ביקורת מוצדקת על מערכת הבריאות הציבורית; אבל בנקודה המסוימת הזאת שפתחה את השרשור, אני עדיין חושבת שזה לעשות מזבוב פיל.
לצפיה ב-'ישראבלוף'
ישראבלוף
28/08/2016 | 18:43
1
15
ה"ישראבלוף" היא "מילה גששית"  שנלקחה מהמערכון "השליח בבנק" של שלישיית הגשש החיוור, את מוזמנת לחפש את המערכון, אני משער שתהני ממנו, מילה זו מתארת מצב שאדם עושה משהו מסוים ומדווח "בכאילו" עשה משהו אחר, ודיווח על ביקור אצל רופא בזמן שלא היה כל ביקור - מתאים לעניות דעתי בדיוק להגדרת המילה במערכון - וכמובן זכותך המלאה לחשוב שאני טועה.
לצפיה ב-'תודה, אין צורך, אני מכירה את המילה ואת המערכון שנים רבות'
תודה, אין צורך, אני מכירה את המילה ואת המערכון שנים רבות
28/08/2016 | 21:14
2
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי מדובר במקרה שונה'
למיטב ידיעתי מדובר במקרה שונה
30/08/2016 | 15:16
3
16
כי הרופא המדובר (כפי שאת יודעת, הוא גם הרופא שלי ) הוא לא רופא משפחה סטנדרטי, והוא מקבל אנשים באופן פרטי לתחומים שלא מכוסים בסל הבריאות כשחלקם נחשבים לרפואה משלימה. אנשים לא פונים אליו בפרטי כדי לטפל בבעיות שוטפות מהסוג שכל רופא משפחה יכול לתת להן מענה.
לצפיה ב-'או, זה כבר יותר הגיוני... '
או, זה כבר יותר הגיוני...
30/08/2016 | 15:21
2
9
ואגב, אם הוא גם מטפל ב"רפואה משלימה" הוא למעשה לא מקבל כרופא אלא כמטפל שהוא גם רופא.
לצפיה ב-'זה לא בדיוק ככה, זו ההגדרה הכי טובה שמצאתי'
זה לא בדיוק ככה, זו ההגדרה הכי טובה שמצאתי
30/08/2016 | 15:26
1
11
מדובר ברופא מסוג מאוד מיוחד, שיש לו הכשרה אקסטרה מרופאי משפחה אחרים. זה כמו להבדיל, שבזמנו חיפשתי רופא משפחה פרטי (כשעוד הייתי בכללית והיה תור של יותר משבוע לרופא), ואיתרתי אחד כזה שקיבל פרטי בתור מומחה לבעיות לחץ דם.
לצפיה ב-'אם יש לו מומחיות נוספת מלבד רפואת משפחה'
אם יש לו מומחיות נוספת מלבד רפואת משפחה
30/08/2016 | 15:34
12
אז הוא לא רק רופא משפחה (שזה בדיוק מה שכתבתי, כי למבוטחים רגילים בקופות החולים אין סיבה להגיע לרופא משפחה באופן פרטי). אם לא מדובר במומחיות רפואית רשמית אלא ב"רפואה משלימה" כפי שכתבת, אז זה כבר מעבר לרפואה עצמה. כך או כך, אם הם לא מגיעים אליו בתור רופא משפחה פרופר, זה מסביר את העניין.
לצפיה ב-'זהירות, סביר!'
זהירות, סביר!
26/08/2016 | 10:38
60
גם לדעתי "סביר להניח"(1) שרוב הרופאים שמנהלים קליניקה פרטית הם רופאים מומחים, גם בגלל שמי שפונה לרפואה פרטית בד"כ מחפש מומחה בעל שם, וגם מפני שביטוחים למיניהם (לא רק המשלים אלא גם הפרטיים) דורשים זאת. גם ההשערה שרוב הפונים לרפואה פרטית לא מחפשים רופא משפחה אלא מומחה לתחום ספציפי נראית לי סבירה בהחלט(1) - אם כי יש רופאי משפחה שהם גם מומחים בתחומים מסויימים. רוב האנדוקרינולוגים שאני מכיר (אמנם מדגם די קטן: 2 מתוך 3) הם רופאי משפחה.

אלא שיש הבדל גדול בין "פחחח! זה לרופאים מומחים ברמה של מנהלי מחלקות" לבין "יש... אבל בד"כ...".
- - - - - - - - -
 (1) אבל הנה טיפ שקיבלתי לא מזמן ואני מעביר הלאה: הנחות והשערות בלתי מבוססות הן מיותרות וחסרות טעם.
לצפיה ב-'אהלן - כיריים חשמליות'
אהלן - כיריים חשמליות
23/08/2016 | 17:44
3
80
שלום לכולם, אני נכנס לדירה שאין בה גז וצריך להתארגן על כיריים חשמליות.
הכיריים החשמליות שנתקלתי בהן עד כה בחיי היו ישנות, מהסוג שיש להן אור קטן שנדלק כשהדלקת אותן ונכבה כשהן מגיעות לטמפרטורה מקסימלית. כאלו שהכירה עצמה היא מברזל ולוקח לה זמן רב להתחמם וגם זמן רב להתקרר.

האם קיים בשוק מוצר (מהקטנות הניידות הזוגיות האלה כמובן) שיותר נוח לבישול, שיש אולי איזשהי שליטה בטמפ' מעבר למה שתיארתי, או שמתחמם ומתקרר מהר?

תודה מראש
לצפיה ב-'יש כיריים קטנות שפועלות בשיטת האינדוקציה'
יש כיריים קטנות שפועלות בשיטת האינדוקציה
23/08/2016 | 20:15
2
65
הן לא יעילות וטובות כמו הכיריים הגדולות, בשיטה זו, אבל נחמדות מאד ! עולות בסביבות 250 שקלים
לצפיה ב-'היי תודה'
היי תודה
23/08/2016 | 20:57
1
41
מה זה בדיוק שיטת האינדוקציה?
ומה התכוונת שהן לא כמו הגדולות? יש גדולות ויש קטנות (שזה 2 כיריים במקום 4)?
לצפיה ב-'אלה כיריים אינדוקציה "גדולות"'
אלה כיריים אינדוקציה "גדולות"
23/08/2016 | 21:14
86
http://www.olsale.co.il/ItemDetails.aspx?auction_i... למשל סוג זה. יש גם תלת פאזי. תלוי בחשמל בדירה. ויש כיריים אינדוקציה לסיר אחד. לנו יש כאלה, שניקנו ב-100 שקלים בחו"ל. זה מהיר מאד, נחמד מאד, לא דורש תלת פאזי, וחלש באופן משמעותי מה"גדולות". גם זול באופן משמעותי! כשקניתי את הכיריים ה"גדולות" שלי (לא אלה שהבאתי בלינק, אגב), אמר לי המוכר, שיש כיריים קטנות כמו שקנינו בחו"ל. ואף ציין את מחירן. לדעתי, זה ממש נח ושווה. מהי שיטת האינדוקציה, ועל מגבלת הסירים המתאימים- כדאי לגגל. 
לצפיה ב-'כתבה על השירות של נטוויז'ן, ממש בושה'
כתבה על השירות של נטוויז'ן, ממש בושה
23/08/2016 | 17:03
62
לצפיה ב-'"אחריות על אחריות"'
"אחריות על אחריות"
23/08/2016 | 14:09
11
146
שלום
משקפים שנרכשו באופטיקנה עם אחריות של שנתים. שנה אחרי הרכישה נסדקו עדשות - באופטיקנה קיבלו טענה שבעיה  שלהם והחליפו (אפילו לא תיקנו - החליפו) עדשות על חשבונם במסגרת האחריות.
בדיוק שנה לאחר החלפת העדשות חזרה אותה הבעיה.
סירבו לתקן אותה בתענה שאין אחריות על אחריות.
האם זה תקין?
האם החלפת עדשות באחריות שונה מהחלפת עדשות בתשלום ורק על החלפה בתלום חלה אחריות? האם בכל החלפת העדשות לעדשות חדשות יכולה לא להיות אחריות?
תודה רבה
לצפיה ב-'להבנתי, האחריות לשנתיים מיום הקניה'
להבנתי, האחריות לשנתיים מיום הקניה
23/08/2016 | 14:24
76
לא מיום ההחלפה בעדשות אחרות. 
לצפיה ב-'האחריות נגמרת במועד המקורי'
האחריות נגמרת במועד המקורי
23/08/2016 | 14:29
1
72
גם אם הם תוקנו או הוחלפו לפני כן.

אם הם רוצים להגדיל ראש ולהחליף בחינם או לתת הנחה זה אפשרי אבל הם ממש לא חייבים
לצפיה ב-'אחריות'
אחריות
23/08/2016 | 14:43
54
כלומר אם החליפו לי בתשלום - אז יש אחריות. (ככה נאמר לי על זוג משקפים השני שהוחלפו עדשות בתשלום)
ועל עדשות החדשות שחליפו במסגרת אחריות החברה לא אחראית - הבנתי נכון?
תודות!!
לצפיה ב-'שנתיים אחריות מיום הרכישה, גם אם הוחלף בעבר.'
שנתיים אחריות מיום הרכישה, גם אם הוחלף בעבר.
23/08/2016 | 15:33
58
אם כאמור האחריות היא לשנתיים, זה מיום הרכישה.
כלומר אם החליפו לך את העדשות אחרי זמן מה, ואז בתוך התקופה של השנתיים מיום הרכישה יש שוב נזק, אז הם עדיין נכללים בתוך האחריות.
אבל אם יום לפני תום תקופת האחריות הם מחליפים את העדשות, ואז אחרי שבוע קורה להן משהו, זה כבר לא במסגרת האחריות (במקרה כזה אפשר אולי להוכיח שהמוצר היה פגום מלכתחילה, אבל זו סתם היתה דוגמא להבהיר את עניין האחריות).

לצפיה ב-'לא'
לא
23/08/2016 | 15:40
5
52
זה לא תקין.  תני להם בחירה: או שיתקנו או תגידי להם שאת יכולה לתבוע אותם לקבלת פיצוי לדוגמא עד 10000 שקל על הפרת סעיף 31 א' בחוק הגנת הצרכן. בחירה שלהם. 
לצפיה ב-'איך מפירים סעיף שהוא תרופה? '
איך מפירים סעיף שהוא תרופה?
23/08/2016 | 15:53
4
55
סעיף 31א כלל לא מתייחס לעוולות, אלא פיצוי בגין מצבים מסוימים.
איזה סעיף הופר המהווה עילה לפיצוי ללא הוכחת נזק?
לצפיה ב-'הפרה של אחד מסעיפיו 1-8'
הפרה של אחד מסעיפיו 1-8
23/08/2016 | 18:55
3
43
במקרה זה או 7 או 8. לא זוכרת כרגע. 
לצפיה ב-'בטוחני שתוכלי לאתר את החוק ולבדוק איזה סעיף *לטענתך* הופר'
בטוחני שתוכלי לאתר את החוק ולבדוק איזה סעיף *לטענתך* הופר
23/08/2016 | 19:19
2
16
לצפיה ב-'זה מיותר. '
זה מיותר.
23/08/2016 | 21:22
1
35
(8) ביקש צרכן מיצרן טובין או מעוסק, שיתקן קלקול שנתגלה בטובין שנמכרו לו או שיספק חלקי חילוף לשם תיקון הטובין, כפי שנדרש לפי סעיף 18א(1) – והיצרן או העוסק, לפי העניין, לא תיקן כל קלקול כאמור במהלך תקופת האחריות בלא תמורה או לא סיפק חלקי חילוף כאמור עד תום תקופת האחריות, בתוך התקופה שנקבעה לכך לפי אותו סעיף.

לצפיה ב-'אחלה. והיכן בדיוק סעיף 13א(א)(8)* או 18א(1) הופר?'
אחלה. והיכן בדיוק סעיף 13א(א)(8)* או 18א(1) הופר?
23/08/2016 | 23:35
38
כדי להקל עלייך, ציטוט של 18א(1)-
18א.   (א)  השר, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, רשאי בתקנות, לחייב יצרן, יבואן, סיטונאי או קמעונאי של טובין או שירותים, לתת שירות לצרכן לאחר מכירה, וכן רשאי הוא לקבוע הוראות לענין זה לרבות באלה –
(1)   תיקון ליקויים ופגמים והחלפת טובין, בשלמותם או בחלקם, בלי תשלום, במשך תקופה שיקבע;

ע"מ לתבוע לפי סעיף 31א, יש להפר את אחת מהעילות המוזכרות בו.
את המלצת לתבוע פיצויים לדוגמה על בסיס סעיף 31א והפנת לעילה (8), כלומר, סעיף 18א(1).
אודה להסבר כיצד בדיוק מתקיימת עילה - לדברייך - להפעיל את סעיף 31א.

*(לענ"ד לא ניתן להפר את סעיף 31א, אבל זו סתם סמנטיקה [כתבת "על הפרת סעיף 31 א'"])
לצפיה ב-'לעניות דעתי'
לעניות דעתי
23/08/2016 | 16:09
59
עם הקניה ניתנה אחריות לשנתיים וכל תקלה שבאשמת היצרן (ובמידה ולטענתו אינה אשמתו חובת ההוכחה עליו) הוא צריך לתקן, הוא לא חייב בשנתיים אחריות נוספת לאחר כל תיקון.
מעבר לכך על תיקון עצמו צריכה להיות אחריות מסויימת, בד"כ היא 3 - 6 חדשים, במקרה שלך זה לא תופס כי נותרה לך עוד כשנה אחריות, זה בהחלט תופס אם התיקון בוצע תקופה קצרה לפני תום האחריות,
לצפיה ב-'למשתמשי תמי 4'
למשתמשי תמי 4
23/08/2016 | 09:35
110
במכשירי תמי 4, על צינור המים, לפני כניסתו  לאזור הסנן המיקרוני והמנורה האולטרה-סגולה, אמור להיות סנן קטן מפלסטיק לסינון לכלוך גס וחלודה, בעבר סנן זה הוחלף אחת לשנתיים (נשלח יחד עם חבילת החלפים, החלפה עצמית פשוטה), לאחרונה, לפחות מאז שחברת שטראוס קנתה את תמי 4 - הם החליטו לחסוך סכום פעוט ולא שולחים את הסנן הזה, אלא לפי דרישה
הסנן הזה הינו ללא תשלום ולכן החיסכון שלהם די מובן (עבור החלפים האחרים הם גובים מחיר גבוה יחסית לחלפים דומים הנמכרים במקומות אחרים
לצפיה ב-'עוד תמי 4'
עוד תמי 4
23/08/2016 | 00:45
3
144
תשלום על הסנן הם לקחו בתחילת יולי, אבל הסנן לא הגיע . ביום חמישי, יום לפני ההחלפה שאמורה להיות, התקשרתי, הסבירו לי שיש בעיה עם הגוף המשלח, שכתוב שיש לי משלוח מיועד ליום שישי, אבל ליתר בטחון מתאמים לי טכנאי ליום ראשון בין 5-7, למקרה שהשליח לא יגיע. אז - אני הגעתי הביתה לחכות, אבל השליח של יום שישי וגם הטכנאי של יום ראשון לא הגיעו. מה עכשיו? אשמח להצעות. תודה
לצפיה ב-'ועוד תמי 4 (לא לצימחונים....)'
ועוד תמי 4 (לא לצימחונים....)
23/08/2016 | 09:01
1
110
לצפיה ב-'באמת...'
באמת...
24/08/2016 | 13:30
46
לא יודע, כשאני מוצא ג'וק בארון אני לא תובע את הנגר.
לצפיה ב-'תמי 4- חיוב חשבון האשראי למרות שבסיום השיחה לא אשרתי העסקה'
תמי 4- חיוב חשבון האשראי למרות שבסיום השיחה לא אשרתי העסקה
22/08/2016 | 21:29
16
205
שלום רב!
מצרפת מכתב בו אני בו מתוארת השתלשלות העיניים באתר של תמי 4 אלא שגם זאת בלתי אפשרי לעשות דרך האתר
שלום רב!
אני פונה אליכם בכתב לאחר אין ספור שיחות בהם ביקשתי שאחראי יחזור אלי על מנת להביא את השתלשלות העיין בפניכם.
מקווה שמסמך זה יגיע ליעודו.
ביום 14.8 2016 התענינתי בבר מים מסוג תמי 4 פרימיום. הגעתי לטלפן בשם משה וזאת לאחר מספר שיחות איתו.
בתחילה הציג לפני של מחיר2150. ש"ח למכשיר . היות והסברתי לו שרק לפני יומיים גיסי וגיסתי עשו אותה עסקה ע"ס 2050. ש"ח החזיק אותי על הקו מספר דקות חזר ואמר שהעסקה אושרה  בסכום 2050. ש"ח הטלפן מיהר לקחת ממני את פרטי האשראי - מסרתי ושאלתי רגע יש לי עוד כמה שאלות . תוך כדי כך בני נכנס הביתה שמע את השיחה וביקש ממני לבטל את העסקה עד לבירור צריכת החשבל של המכשיר אמנם משה השתדל לתת תשובות אבל התשובות שלו נעשוה בחפזה והיה לי הרושם שהפרטים אינם מדוייקים.
לכן באותו מעמד עם הגש ששל אותו מעמד לא דקה לאחר מכן ביקשתי לבטל את העסקה .
לאחר בדיקה הסתבר שהנתונים על צריכת החשמל אנו על ציפיותינו.
\
ולכןם, אתמול ניסיתי ליצור קשר על מנת להזמין את המכשיר ותוך כדי החיוג נכנסתי לפירוט כרטיס האשראי שלי  ולהפתעתי גיליתי שחוייבתי 2100 ש"ח ב58 תשלומים. כמובן שהרגשתי מרומה וכעסתי מאוד.
התקשרתי
את שרות הלקוחות לא הצלחתי להגיע לאחר אין ספור חיוגים והגשתי הפעם על 2 =מכירות הגעתי אל טלפן שהסברתי את הכל לאחר ששמע בחוסר סבלנות שאל  " עוד לא חזרו אליך לתאום התקנה" חזרתי שוב ושוב על הסיפור  ולכל אורך הדרך ניסה להצדיק את הטלפן שביצע החיוב. בסופון של דבר ביקשתי להגיע לאחרטאי על מנת להסביר לו את השתלשלות העיניינים . השעה היתה 11.30 הוא הבטיח שעד חמש אחראית תחזור אלי
.
אף אחד לא חזר.
כשאני חזרתי המוקד היה סגור.
היום בבוקר התקשרתי שוב והפעם מתוך ניסיון הקשתי 2 ןהגעת למכירות לבחור בשם עידן ששמע שוב את הסיפור , ניסה להצדיק את הטלפן המחייב  ואני התעקשתי להגיע לאחראי על מנת לספר לו  את השתלשלות העיניינים וזאת כדי למנוע מאנשים מבוגרים אחרים לעבור את מה שאני עברתי שוב הבטיח שיחזרו אלי.
לפני כשעה התקAרתי שוב ופה כבר נענתי שהזמנתי בוטלה . התעקשתי להעלות את הדברים  למישהו אחראי בתגובה כעס ואמר שמעביר אותי  למחלקת השירות .
כמובן שהמתנתי על הקו אולם לא נענתי ולכן אני פונה אליכם בכתב .
אשמח לקבל תגובתכם, התנצלותכם, הסברכם לגב"י הנ"ל.
תודה מראש
......................
..........................
נייד 0508918331
מייל ZJ5060@WALLA.CO.IL
לצפיה ב-'לא נותנים פרטי אשראי עד שהכל ברור'
לא נותנים פרטי אשראי עד שהכל ברור
22/08/2016 | 21:46
1
103
ומובן.
לצפיה ב-'בדיוק כמו שלא מפרסמים טלפון ומייל בפורום פתוח'
בדיוק כמו שלא מפרסמים טלפון ומייל בפורום פתוח
22/08/2016 | 21:56
36
לצפיה ב-'ראשית, לא אמורה להיות בעיה לבטל את העסקה'
ראשית, לא אמורה להיות בעיה לבטל את העסקה
23/08/2016 | 00:03
13
104
שילחו הודעת דוא"ל מסודרת (לענ"ד פחות צעקנית מהדברים שכתבת...) ובה השתלשלות הדברים. בלי רגשות, רק עובדות.
בסוף ההודעה כיתבו באופן מפורש שהעסקה בוצעה שלא על דעתכם וללא אישורכם ושאתם דורשים להשיב את המצב לקדמותו.
תפסיקו להתנהל טלפונית - בכתב בלבד. עם תיעוד משלוח.

גם אם החברה תטען שמדובר בעסקה שבוצעה - הרי שמדובר בעסקת מכר מרחוק ואין בעיה לבטל בתוך מסגרת הזמנים בחוק. מהזכור לי, אין דמי ביטול, אבל, לא בדקתי כעת, יש לבדוק נקודה זו. כמדומני שמדובר בסעיף 14ג לחוק הגנת הצרכן.
כמובן, הכל בכתב בדוא"ל או בפקס עם אישור שליחה.

(במידה ולא יבטלו, ואם רואים את המצב כאילו קויימה עסקה, הרי שתוכלו לתבוע פיצויים שאינם תלויים בנזק של עד 10,000 ש"ח. אם החברה טוענת שהתקיימה עסקה, אז תתבעו את החברה לפי הטענה שלה למרות שאתם מכחישים את העניין...)

כך או כך -
תלונה במשטרה הוגשה?
הרי, לפי דברייך, ישות כלשהי שלחה את ידה אל הארנק שלך.
לצפיה ב-'על מה משטרה?'
על מה משטרה?
23/08/2016 | 07:35
12
79
להבנתי היא נתנה את כרטיס הארשאי שלה, ובהסכמתה.
היו לה/לבנה שאלות בנוגע לצריכת חשמל ומשקיבלו תשובות החליטה לשוב ולצלצל ולהזמין את המכשיר...
או אז גילתה שכבר בוצע חיוב (ברור...למה לוקחים פרטי אשראי? ליופי?)
היא רק רוצה להסביר את השתלשלות העניינים, היא לא רוצה לבטל....כך לפחות מובן לי

רק שסדר העניינים השתבש
אם יצרה קשר להזמין וגילתה שחייבו כבר...אז מה הבעיה?
ואם אינה רוצה את המכשיר, אז מה הבעיה לבטל?

משטרה? למה מה קרה?
הרי היא רק רוצה להסביר את השתלשלות העניינים בסופו של דבר...
לצפיה ב-'היא מסרה פרטים, אבל לא הביעה הסכמה לביצוע העסקה'
היא מסרה פרטים, אבל לא הביעה הסכמה לביצוע העסקה
23/08/2016 | 15:55
3
43
ההבנה שלי שונה - היא מעולם לא אישרה את ביצוע העסקה והתקשרה שוב ע"מ לוודא שלא התקיימה עסקה.
לצפיה ב-'לא מבין מה זה למסור פרטים ולא להסכים לביצוע העסקה'
לא מבין מה זה למסור פרטים ולא להסכים לביצוע העסקה
24/08/2016 | 07:17
2
42
זה יוצר דיסונאנס בראש שלי (רק שלי)

היא לא התקשרה לוודא שלא התקיימה, להיפך, היא צלצלה כדי להזמין את המכשיר (קרא שוב)
אז התברר לה שבוצעה ההזמנה (בשיחה הראשונה)....ונותר לתאם טכנאי
אז אם היא רוצה את המכשיר, אחלה. יתאמו לה טכנאי
אם לא, אז שתבטל...ועובדה שבשיחה האחרונה הודיעו לה שהעסקה מבוטלת. (קרא שוב)

לצפיה ב-'בשיחה הראשונה היא לא ביצעה הזמנה למרות מסירת הפרטים.'
בשיחה הראשונה היא לא ביצעה הזמנה למרות מסירת הפרטים.
24/08/2016 | 07:24
1
49
לפי המסופר, השתמשו בפרטי האשראי ללא אישורה. פשוט מאוד.
אם היא צלצלה כדי להזמין את המכשיר - מדוע הוא לא הוזמן בשיחה הראשונה? הרי, כשמאשרים עסקה, המכשיר הוזמן.. לא?

דיסוננס או לא דיסוננס - זה לא משנה. אם הלקוח לא אישר את ביצוע העסקה, למרות שמסר פרטי אשראי, אין הצדקה לביצוע העסקה.
לפי הדברים הכתובים, בשיחה הראשונה - היא לא אישרה לבצע את העסקה / דרשה ביטול (לא מובן לחלוטין מדבריה מה היה שם).

אין לי מושג מה "פרוטוקול השיחה" שמכתיבים לאנשי המכירות. ייתכן ובהדרכה בחברה אומרים להם "לחתור למכירות ולקבל פרטי אשראי כמה שיותר מהר ורק אח"כ לענות על שאלות". משפטים כמו "גברת, בלי פרטי כרטיס אשראי אני לא יכול לפתוח כרטיס לקוח ולענות על שאלות" אינו מנותק מהמציאות בסביבות ארגוניות אלו ואחרות.
אולי כמדיניות, אולי כיוזמה פרטית של נציג/ת המכירות.
לצפיה ב-'אין דבר כזה ללא אישורה'
אין דבר כזה ללא אישורה
24/08/2016 | 07:59
39
מסירת פרטי אשראי הינה כמו רכישה
אין מצב לתת פרטי אשראי שלא לחיוב, אז לשם מה?

אתה מפספס, היא יצרה קשר, נתנה אשראי, בסוף השיחה, ביקשה לחשוב ואחרי כמה ימים שהחליטה כן להזמין, צלצלה ונוכחה לדעת שכבר הוזמן המכשיר (בשיחה הראשונה)
עכשיו מה שמטריד אותה זה שהמכשיר הוזמן בשיחה הראשונה (ללא הסכמתה לדבריה)
ולא בשיחה השניה שנתגלה לה העניין (שלשם כך יצרה קשר...להזמין)

סיימתי, אם לא מובן מה הלך שם כפי שאתה כתבת...לי ממש ברורה השתלשלות העניינים.

הרי סוף הסיפור הוא  או שיש עסקה ומתאמים  טכנאי, או מבטלים עסקה כי אין ברצונה את המכשיר, וזה מה שבוצע לבסוף, ביטול
אז וואלה מה הבעייה שלה?

לצפיה ב-'נושא התלונה: חמישים שקל'
נושא התלונה: חמישים שקל
24/08/2016 | 13:02
7
75
להבנתי הכעס הוא על כך שגבו ממנה 2100 ש"ח במקום המחיר שסוכם. ממילא העיסקה כבר בוטלה וכל מה שנותר הוא הכעס שלה על היחס שקיבלה בדרך.

אני אימצתי לעצמי מנהג: לפני שאני קונה באינטרנו אני מטלפן לשרות הלקוחות של המוכר (לא ל"מכירות" , כמובן) ואם לא עונים שם תוך כזמן סביר אני לא עושה איתם עסק. אגב, להפתעתי בד"כ המוכרים  עוברים את המבחן הזה בהצלחה.
לצפיה ב-'תשמע, מפתיע'
תשמע, מפתיע
24/08/2016 | 13:22
6
59
מה כל אחד מפרש מהנכתב...

והיא נעלמה בכלל.. מים קרים פותרים הכל
לצפיה ב-'זאת לא פרשנות אלא הבנת הנקרא'
זאת לא פרשנות אלא הבנת הנקרא
24/08/2016 | 13:34
5
47
ציטוטים מהמקור:

"אמר שהעסקה אושרה  בסכום 2050. ש"ח"
"להפתעתי גיליתי שחוייבתי 2100 ש"ח"

"כבר נענתי שהזמנתי בוטלה "
"התעקשתי להעלות את הדברים  למישהו אחראי:"
לצפיה ב-'עזוב, מיותר'
עזוב, מיותר
24/08/2016 | 20:28
4
48
אם אנו לא מסכימים על התוכן, מה אשיב לך...
לצטט חצאי משפטים?
לצפיה ב-'בסדר, עזבתי'
בסדר, עזבתי
25/08/2016 | 09:41
3
40
(אבל לא הודיתי כך שלא צריך לרחם עלי).
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 11:00
2
42
אז יש סיכוי לאיחוד ותמימות דעים?

לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
26/08/2016 | 10:39
1
21
מה רע בקצת חילוקי דעות? אני ממשיך להחזיק בדעתי כפי שהובאה קודם, אבל לא בוער בעצמותי לשכנע אותך בכך. הוכחות אין לי.
לצפיה ב-'פה לגמרי השתכנעתי מהי משמעות "הבנת הנקרא", שב"ש '
פה לגמרי השתכנעתי מהי משמעות "הבנת הנקרא", שב"ש
26/08/2016 | 19:11
6
לצפיה ב-'חוק הטכנאים'
חוק הטכנאים
22/08/2016 | 18:58
7
123
הזמנתי טכנאי לתיקון מזגן בין השעות 3-5 והוא הגיע רק ב7.
האם אני זכאית לפיצוי על פי חוק הטכנאים??

ואיך אני אמורה לדרוש את הפיצוי?
לצפיה ב-'עדכון-הטכנאי אמר שיגיע אך לא הגיע בכלל!'
עדכון-הטכנאי אמר שיגיע אך לא הגיע בכלל!
22/08/2016 | 20:15
110
איזה חוצפה!
לצפיה ב-'האם מדובר על תיקון במסגרת האחריות?'
האם מדובר על תיקון במסגרת האחריות?
22/08/2016 | 20:39
4
31
לצפיה ב-'אני לא בטוחה.'
אני לא בטוחה.
22/08/2016 | 21:10
3
90
אנחנו גרים בשכירות ולכן בעלת הבית מטפלת בתשלומים.
אבל עדיין,הם לא מחוייבים ע"פ חוק להגיע בטווח של עד שעתיים? זה משנה אם במסגרת אחריות או לא?

ואם אין לי אחריות,אני אמורה לשבת לחכות שעות לטכנאי בבית?
לצפיה ב-'חוק הטכנאים מגביל את עצמו לתקופת האחריות בתיקון מוצרים'
חוק הטכנאים מגביל את עצמו לתקופת האחריות בתיקון מוצרים
22/08/2016 | 22:11
2
24
לצפיה ב-'לא רק תקופת האחריות'
לא רק תקופת האחריות
24/08/2016 | 13:42
1
34
אלא גם "שרות מתמשך" כלומר ביטוח כלשהו או הסכם שרות. אם מדובר בטכנאי שלא קשור לאף אחד מאלה אתה צודק.
לצפיה ב-'הסכם שירות לתיקון המזגן להבנתי איננו נכנס לקטגוריה.'
הסכם שירות לתיקון המזגן להבנתי איננו נכנס לקטגוריה.
24/08/2016 | 15:40
32
הוא איננו
"חוזה למתן שירות שבו השירות מותנה בתקינות הטובין" (מתוך חוק הגנת הצרכן)
אשמח לשמוע שאני טועה

גם המועצה הישראלית לצרכנות לא מדברת על חוזה שרות לתיקון מכשירי חשמל או תיקון מזגנים
(זה כמובן לא מוכיח)
לצפיה ב-'כפי שעניתי לך בפורום שאלה קטנה, גם מבחינת השעה זה גבולי'
כפי שעניתי לך בפורום שאלה קטנה, גם מבחינת השעה זה גבולי
23/08/2016 | 02:18
78
כי אין פיצוי אם הטכנאי מאחר עד שעתיים מעבר לשעתיים המקוריות שנקבעו.
לצפיה ב-'קניתי סמסונג גלקסי S6 וקיבלתי מכשיר פגום מהיום הראשון שלו '
קניתי סמסונג גלקסי S6 וקיבלתי מכשיר פגום מהיום הראשון שלו
22/08/2016 | 15:44
21
211
שלום לכולם, קניתי סמסונג גלקסי S6 עם אחריות יבואן רשמי וקיבלתי מכשיר פגום מהיום הראשון שלו. הספיקר לא תקין. פניתי לשירות לקוחות, לחנות של סמסונג וגם כתבתי מכתב. ביזבזתי המון זמן בעניין ושום דבר לא עזר. הם לא מוכנים להחליף למכשיר חדש ותקין. רק מציעים לתקן. שילמתי ממיטב כספי ואני לא מסכימה שיתחילו לעשות תיקונים במכשיר חדש. מה אני עושה? תודה מראש.  
לצפיה ב-'אני רק שאלה'
אני רק שאלה
22/08/2016 | 16:09
11
147
מתי פנית אליהם, תוך כמה זמן מקניית המכשיר?
לצפיה ב-'פניתי אליהם יומיים אחרי התפעול הראשון של המכשיר. '
פניתי אליהם יומיים אחרי התפעול הראשון של המכשיר.
22/08/2016 | 16:31
10
127

לצפיה ב-'אם הם לא ישאירו לך ברירה'
אם הם לא ישאירו לך ברירה
22/08/2016 | 16:47
9
141
תצטרכי לתבוע אותם בתביעות קטנות. ואמן שתתבעי אותם ותזכי כי מגיע להם. 
לצפיה ב-'הם כבר השאירו אותי בלי ברירה.הם הוציאו את נשמתי בפניות אליהם'
הם כבר השאירו אותי בלי ברירה.הם הוציאו את נשמתי בפניות אליהם
22/08/2016 | 16:54
8
113
הם מומחים בלטרטר את הלקוח ולא לתת מענה הולם, אבל בלתת שירות הם זוועה!!  באמת מגיע להם שאזכה. ואף פעם לא תבעתי אף אחד!
לצפיה ב-'החליפו לי טלפון'
החליפו לי טלפון
23/08/2016 | 11:28
7
100
עם לטרטר קצת, אבל בלי להציע לתקן קודם. כי אין סיבה לתקן טלפון תקול שיצא ככה מהמפעל. (אגב, LG זה היה). אם נגיד היו אומרים לי שהם ינסו לתקן קודם, גם אני הייתי מסרבת ופונה ישר למקור (במקרה שלי גוגל) וכותבת להם באנגלית צחה, שתשמעו חברים, אני תקועה בלבנט, תצילו אותי. מן הסתם לגוגל לא הייתה בעיה, כי הם עושים את זה. 
מסקנות:
1. חשוב להקשיב בשיעורי אנגלית בבית ספר. 
2. היבואן לא מפסיד על טלפונים תקולים, הם מקבלים זיכוי מהיצרן ומוכרים את הטלפון הישן שאת מחזירה להם שוב, כלומר מרוויחים פעמיים. 
לצפיה ב-'הערה בקשר ל"היבואן לא מפסיד"'
הערה בקשר ל"היבואן לא מפסיד"
23/08/2016 | 12:38
2
77
בד"כ היבואן מקבל קצת יותר מכשירים ממה שקנה מתוך נקודת מוצא שחלק תקולים, זה חוסך ליצרן הוצאות בקרת איכות.
כלומר  כל אחד שהוא מחליף זה על חשבונו
לצפיה ב-'מה זה מקבל?'
מה זה מקבל?
23/08/2016 | 13:04
1
65
אם הזמנתי 100 טלפונים וקיבלתי 150, אז הרווחתי. 
אבל מעבר לזה, הם אמרו לי במרכז שירות שהם מוציאים הזדכות מול  היצרן. במילא הרי זה לא שיבואנים מזמינים פעם אחת וזהו,  הם כל הזמן מזמינים טלפונים מהיצרנים, אז אם לא יזדכו היום יזכו מחר.
וחוץ מזה, אם כבר אנחנו בזה, אני רוצה למחות בתוקף נגד המגמה הדבילית של להפיל עליי כאדם פרטי דאגה ליבואנים וליצרנים. היבואנים והיצרנים לא עוסקים בצדקה, הם דואגים לעצמם יפה מאד. היבואנים והיצרנים לא מתייעצים איתי לגבי התוכניות העיסקיות שלהם, לגבי שכירת המקום או החנות שלהם, לגבי ההוצאות השוטפות שלהם, הם לא שואלים אותי לגבי שום דבר מזה. הם פשוט מפילים עליי את ההוצאות שלהם בלי להתייעץ איתי קודם, לפכיך אני לא אחראית לרווחים שלהם, לא לפני, לא אחרי ולא תוך כדי. אני פה בשביל לקבל שירות, זהו. 

לצפיה ב-'המאמין לנאמר לו במרכזי השרות עושה זאת על אחריותו בלבד'
המאמין לנאמר לו במרכזי השרות עושה זאת על אחריותו בלבד
23/08/2016 | 18:12
35
וההערכה  של מספר המכשירים התקולים אצל היבואן נמוכה בהרבה מ 50%
לצפיה ב-'אני טובה מאוד באנגלית. למי לכתוב בעניין? '
אני טובה מאוד באנגלית. למי לכתוב בעניין?
23/08/2016 | 14:49
3
14
לצפיה ב-'מבחינתי ל-CEO '
מבחינתי ל-CEO
23/08/2016 | 15:21
2
47
דרך מצוינת לפרוק עצבים
לצפיה ב-'רעיון מעולה '
רעיון מעולה
23/08/2016 | 15:41
1
10
לצפיה ב-'את מוזמנת לבזבז את זמנך על מייל למנכל סניף הודו'
את מוזמנת לבזבז את זמנך על מייל למנכל סניף הודו
23/08/2016 | 21:02
9
לצפיה ב-'הם עומדים בדרישות החוק'
הם עומדים בדרישות החוק
22/08/2016 | 18:41
8
124
מסריח - אבל כשר.
קראי בקישור המצורף
לצפיה ב-'הלינק שצירפת לא קשור למקרה שלי. הם לא עומדים בדרישות החוק'
הלינק שצירפת לא קשור למקרה שלי. הם לא עומדים בדרישות החוק
22/08/2016 | 20:35
1
36
לצפיה ב-'הכנסת אותו לתיקון שאת קובעת את זה?'
הכנסת אותו לתיקון שאת קובעת את זה?
22/08/2016 | 23:41
88
את מוזמנת לקרוא את החוק עצמו שחל גם על המקרה הזה.
את יכולה לא להסכים לתקן מכשיר חדש, אבל החוק ותעודת האחריות עומדים לצידם.
לצפיה ב-'המכשיר נכנס למעבדת סמסונג ועדיין התקלה נשארה. מה עושים?'
המכשיר נכנס למעבדת סמסונג ועדיין התקלה נשארה. מה עושים?
29/08/2016 | 12:37
5
10
שלום לכולם,  קניתי סמסונג S6 גלקסי עם אחריות יבואן רשמי וקיבלתי מכשיר פגום מהיום הראשון שלו! יש תקלה בספיקר. הנציג בחנות סמסונג הכניס לבדיקה במעבדה וטען שיש תקלת תוכנה ואמר שמקובל שיש תקלות תוכנה גם במכשירים חדשים שרק יצאו מהאריזה ושאכניס לתיקון. המכשיר עבר צריבת גירסת תוכנה במעבדת סמסונג אך התקלה עדיין נשארה. ביקשתי שיחליפו למכשיר חדש ותקין אך הם סירבו והציעו להכניס שוב לתיקון. מכיוון שלא מדובר בתקלת תוכנה ברגע שמהכשיר יכנס שוב למעבדה הפעם יפתחו אותו ואקבל בחזרה מכשיר משופץ, למרות ששילמתי מחיר מלא עבור מכשיר חדש. ניגשתי לחנות סמסונג עם התקלה בטווח ה 14 יום מקבלת המכשיר. האם אני זכאית שסמסונג יחליפו למכשיר חדש ותקין? מה החוק שמגן עלי כצרכנית?              תודה מראש :)
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
29/08/2016 | 15:43
4
7
למסור שוב
עם המסירה לספר שוב על נסיון התיקון הראשון שלא צלח, להודיע בזמן המסירה (גם בכתב)  שאם גם הפעם לא יצליחו לתקן אתה דורש להחליף בחדש או לבטל את העיסקה ולהחזיר את כספך, כשיחזור מהתיקון בדוק במקום לעיני מי שמוסר לך את המכשיר
במידה וגם התיקון הזה לא יצלח עומדות בפנייך 3 אפשרויות שאפשר לנקוט בחלקן או בכולן - לפנות ליבואן, לפנות ליצרן, לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
29/08/2016 | 18:18
3
7
לפי התיקון שנעשה בפעם הראשונה לא מדובר בתקלת תוכנה. כלומר, ברגע שהפעם המכשיר יכנס שוב למעבדה הטכנאי יפתח את המכשיר יעשה תיקון חומרה ואז אקבל בחזרה מכשיר משופץ ולא חדש כפי ששילמתי עבורו. אני בטוחה שמנכ"ל סמסונג לא היה מוכן שיעשו תיקוני חומרה במכשיר חדש שהוא קנה. ואני גם בטוחה שאני לא הראשונה שמקבלת מכשיר פגום מהיום הראשון שלו. אין חוק שמגן על הצרכן במקרים כאלה?

לצפיה ב-'החוק הוסבר לך'
החוק הוסבר לך
29/08/2016 | 20:13
2
6
והם עומדים בדרישות החוק (בינתיים), במידה והחוק אינו לרוחך תוכלי לפנות לאחד מחברי הכנסת ולבקשו שיעלה הצעת תיקון לחוק.
ולעניין - איני יודע מה בקשר למנכ"ל סמסונג ואני בטוח שזה גם לא ממש מעניין אותך - מה שאמור לעניין אותך הוא איכות המכשיר שתקבלי והאם הוא יחזיק מעמד וישרת אותך כראוי עד שתחליטי להחליפו במכשיר חדיש יותר - מעבר למפח הנפש וחוסר הבטחון במכשיר שקיבלת לא בהכרח הוא יהיה גרוע ממכשיר חדש תקין. ואספר לך סיפור מהחיים - יום אחד קניתי רכב חדש, היתה בגיר שלו חריקה מזעזעת, פניתי ליבואן, הוא הפנה אותי למהנדס  שלו, התקשרתי למהנדס, התברר שהוא גר קרוב אלי, אמר לי "בוא בשבת עם האשה, הנשים ישתו קפה ואני אבדוק את רכבך" באתי, הסתבר שהנשים הכירו מקודם, אשתו היתה חייבת הרבה לאשתי והיא השביעה אותו לפתור את הבעיה - בסיום הבדיקה הוא אמר "לאחרונה הגיע מהנדס של  היצרן ובדק,  זו תופעה שנמצאת בכמה רכבים, המשך לנסוע, היא תעבור תוך חודש, במידה ולא תעבור  תוכל להחליט אם אתה רוצה תיקון גיר או גיר חדש, אני ממליץ לך על תיקון שיפתור לך את הבעיה לגמרי ולתמיד, בגיר חדש התופעה תוכל לחזור - בסופו של דבר לאחר 3 שבועות החריקה הפסיקה.
לצפיה ב-'לפחות לך הציעו 2 אפשרויות התקלה אצלי לא נעלמה אחרי 3 שבועו '
לפחות לך הציעו 2 אפשרויות התקלה אצלי לא נעלמה אחרי 3 שבועו
29/08/2016 | 20:25
1
7
לצפיה ב-'אתה מערבב כמה דברים, אז בוא ונפריד'
אתה מערבב כמה דברים, אז בוא ונפריד
30/08/2016 | 08:19
6
1. האם יש להחליף מכשיר חדש תקול - מבחינה מוסרית - בהחלט כן, זה לא בסדר שימסר ללקוח ששילם במיטב כספו עבור מוצר מוצר לא תקין, ועוד יטרטרו אותו - לדעתי החוק הרצוי הוא החלפה במקום לחדש והספק יכול לתקן בזמנו החפשי את התקול ולתת אותו לעובדיו לצרכי עבודה או למכרו במחיר נמוך יותר.
2. מבחינת החוק - המחוקק קבע תנאים אחרים ועלייך לפעול בהתאם להם. כמובן יש לקחת בחשבון שבמידה וישונה החוק המחירים יעלו ומחיר המכשיר יעלה בערך לפי אחוז המכשירים התקולים.
3. - לעניין האישי - אכן, נתנו לי כמה אפשרויות אבל אף אחת מהן לא היתה החלפת הרכב בחדש או ביטול העיסקה והשבת הכסף אלא ניתנה לי אפשרות לתיקון החלק התקול או החלפתו, במקרה שלך החוק עומד לצדך, אתה אמנם מטורטר אבל במידה והספק לא ימסור לידך מכשיר ראוי לשימוש זכותך לבטל את  העיסקה - רק שעלייך לתת לו את הזמן הדרוש לכך

לצפיה ב-'מישהו יודע אם יש חוק שמחייב מענה טלפוני תוך זמן מוסכם'
מישהו יודע אם יש חוק שמחייב מענה טלפוני תוך זמן מוסכם
22/08/2016 | 16:59
2
71
ואם לא אז חובה לחזור אל הלקוח תוך 3 שעות? יש כזה חוק או לא? ואם יש - האם יש סנקציות נגד מי שמפר, והאם אפשר לתבוע תביעה אזרחית או רק להתלונן במשרד הכלכלה?
לצפיה ב-'על עיסקי מנוי, כן '
על עיסקי מנוי, כן
22/08/2016 | 17:38
60
כלומר עסקים שיש בהם עיסקאות מתמשכות ובהנחה שהשארת הודעה עד שעתיים לפני שיום העבודה הסתיים. 
לתבוע אתה יכול, אבל אתה תצטרך להראות איך זה הזיק לך. 
לצפיה ב-'בבקשה, מתוך אתר המועצה לצרכנות:'
בבקשה, מתוך אתר המועצה לצרכנות:
23/08/2016 | 02:22
48

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום עסקים
פורום עסקים
אפיקי חכמה בע
אפיקי חכמה בע"מ
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה