לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום צרכנות
שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

כיסוי ראש נגד גשם
05/03/2016 | 03:35
82
אני רוצה לקנות מעיל יוניקלו.
האם הוא עמיד לגשם? ראיתי water proof באתר. השאלה אם זה אמין נגד גשם חזק?

שנית, המעיל בלי הֿכובע יפה יותר בעיני.
השאלה היא- אני רוכב הרבה באופניים וזקוק לכובע.
יש איזה תחליף שאוכל לקנות באיביי או בחנות אחרת לכיסוי ראש שעמיד במים נגד גשם שאכבוש אם לא אקנה יוניקלו עם כובע מחובר?
אופציות בינאריות? זה מסוכן!
04/03/2016 | 18:11
22
249
מציעים להם רווחים ענקיים בשניות ועובדים עליכם בעיניים. תחקיר חדש ומקיף חושף הכל, קראו והפיצו: 

הכל נחשף כבר לפני שנים ועולם כמנהגו נוהג.
04/03/2016 | 18:33
8
141
לפחות לכתבים יש פרנסה תמידית.
איזו שטות, מעולם לא נעשה תחקיר בסדר גודל כזה, תלמד לפרגן
04/03/2016 | 19:43
7
48
לפרגן למה? לא טרחתי לקרוא.
04/03/2016 | 20:28
6
111
הנושא מוכר מזה שנים ושום תחקיר לא יוכל להוסיף על מה שכבר פורסם.
כואב לך שאחרים לא מתרגשים כמוך?
3 חודשי עבודה, מושתלים בארבע חברות, קורבנות, הקלטות, ממליץ
05/03/2016 | 11:59
5
96
הכי קל לשבת מול מקלדת ולהעביר ביקורת, יש כאן משהו שצריך לראות ולהעביר הלאה, ממליץ לתת הזדמנות 

הנה הכתבה- http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/753/789.html?hp...
וכאן הווידאו- http://bcove.me/axj70isr

שאתה ממליץ נראה לי שכבר הבינו,
05/03/2016 | 13:47
4
83
כנ"ל הבינו אני מניח שלי אין דיעה על איכות התחקיר ספציפית כי לא צפיתי וכן ידוע שהנושא שחוק.
יש לך עוד משהו להוסיף? לי לא.
מאחל לך בריאות ואושר
05/03/2016 | 16:57
1
21
תודה. גם לך
05/03/2016 | 21:55
11
פרייזמן אתה טועה, מדובר על תחקיר חשוב מאוד! שהכתב עמל עליו
06/03/2016 | 02:14
1
55
וזאת משום שהנושא לא נכתב עליו כמעט כלום, 

יש פה זיקה לשוק ההון, יש פה אנשים שמאותרים (כמוני) ע"י חברות 

שמקבלות כסף שיתנו להם מספרי טלפון 

אני לא נפלתי בפח, (אני משקיע לבד בשוק ההון)

אבל יש כאלו שיפלו, (חוק המספרים הגדולים)

יש כאלו שיתפתו לעבוד בנושא ,

אני מאוד אוהב את הביטוי "שהכתב עמל".
06/03/2016 | 09:58
44
באותם ימים רחוקים בהם עדיין עבדתי הבהרתי לאנשים שלי וזה קרה גם בפועל שלא יספרו לי כמה קשה עבדו על כתיבת דו"ח.
הקריטריון היחיד הוא אם הדו"ח טוב או גרוע. אם הושקעו בו 5 דקות או 5 שבועות זה לא רלוונטי לענין הדו"ח.

הלאה. תריץ חיפושים בגוגל על אופציות בינאריות ותמצא אינסוף כתבות על ההונאות בתחום.
אח"כ תריץ חיפוש דומה על חברות פורקס, זו הייתה האופנה הקודמת בישראל, ותקרא שם.
אח"כ עוד חיפוש, על הונאות בהשקעות בשיטת הפירמידה, זה גם תחום פופולרי.
ואלה רק חלק מהנושאים שקשורים להונאות בשוק ההון וכפי שכתבתי, מה שהיה הוא שיהיה.
וטרם דיברתי על הפיס, הלוטו והטוטו והקזינו שאולי יפתח באילת.
הכלל הוא מאוד פשוט. מי שמחפש לעשות כסף קל בלי לעבוד תמיד יאכל אותה. אין אפשרות אחרת.
ומשהו לסיום. אני פעיל בשוק ההון לא מעט שנים. למרות שכתבתי למעלה שאיני עובד זו עבודה לכל דבר.
זה לוקח שעות לקרוא נתונים כלכליים, כתבות, לנתח ארועים ולהחליט באיזה אופן להשקיע. ברגע שאתייחס לזה
כמקור לכסף קל אפסיד הכל. פשוט מאוד. השוק לא סלחני ואין לאף אחד כוונה לתרום לי כסף בגלל שאני כה נחמד.
תחקיר חדש ומקיף זה מעולה
05/03/2016 | 22:06
122
בלי לזלזל, זה לא סותר בשום צורה את מה שכבר נאמר פה - זה שכל חברות המסחר האלה זו הונאה אחת גדולה אנחנו יודעים מזמן.
אם אתה רוצה להמר על הכסף שלך עדיף להיכנס לקזינו. שם לפחות אתה עושה את זה באופן ברור ומודע.
בהזדמנות חצי-קשורה זו אני ממליץ על אפליקציית true caller לנייד. אפליקציה מעולה לסינון SPAM טלפוני המתבססת על חוכמת ההמונים.
"מהו הלקח? לא להתפתות לעסקאות בשטח, אחרת אתה אוכל אותה חזק
05/03/2016 | 23:44
4
64
ואוכל אותה בגדול". זה נאמר ע"י בראבא (בחיקוי רפי גינת) בתכנית זהו-זה "בשיטור משוטר" לפני יותר משלושים שנה, ושום דבר לא השתנה...

אני מסכימה עם מה שכבר אמרו מעליי: באמת צריך תחקיר כדי להבין שפראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים? אין לי מה לקרוא וגם לא למי להפיץ, כי אני לא מכירה אישית אנשים שנופלים בשטויות האלה. צרכן נבון יודע לדחות זאת על הסף. אין מתנות חינם, אין "רווחי ענק" בשניות...

על גולשי הפורום הזה לא עובדים בעיניים... אתה יכול להפיץ למי שנראה לך רלוונטי, אבל כאן אתה מתפרץ לדלת פתוחה.
מישהו מכם בכלל נכנס? ראה? קרא? מופתע מהשטחיות והסנוביות פה
06/03/2016 | 00:47
3
60
גם אני גדלתי על הזהו זה הזה וזה ענק אבל גם וברור שיש את מי להזהיר. רבים נופלים כי הם חושבים שהם בכלל במקום אחר, משקיעים בבורסה למשל, אולי הם לא גאונים כמוכם, זה עדיין לא אומר שצריך לרמות אותם 
רפרפתי כדי לראות במה מדובר, הבנתי, וזה לא רלוונטי
06/03/2016 | 01:30
2
60
לי (בוודאות) ולהערכתי גם לנושא הפורום הזה וליושביו.

נראה שהתחקיר הסעיר אותך, אז אולי הוא התאים לך, וזה בסדר; אבל למה אתה מתרגש שזה לא מרגש? אני מבינה שניסית להסעיר גם אותנו, אבל הבעיה (כפי שהבהירו לך) שהנושא אינו חדש והממצאים אינם מפתיעים או מרעישים, מה לעשות? לא גילית לנו את אמריקה.

לא מדובר בשטחיות או בהתנשאות אלא בהכרת המציאות. לא נולדנו אתמול, אף אדם עם ראש על הכתפיים לא חושב שהימורים בבורסה הם דבר בטוח. מהמעט שרפרפתי ראיתי שראיינו אישה שנפלה בפח שהיא "במקרה" מכורה להימורים (בגמילה). אין חדש תחת השמש...
אם היית קוראת באמת היית מבינה, זה הרבה מעבר להימורים עצמם
06/03/2016 | 02:14
1
16
אבל אין לי סיבה לקרוא באמת, זה לא רלוונטי לי, כאמור
06/03/2016 | 02:21
44
ואני באמת ובתמים לא מצליחה לחשוב על אף אחד שאני מכירה אישית וזה רלוונטי לו.

האם יש אנשים תמימים שנופלים בפח שרמאים טומנים להם? כן, למרבה הצער, כל הזמן.
האם יש בכך חידוש או הפתעה גדולה? לא, למרבה הצער עולם כמנהגו נוהג.
האם הנושא חדש או לא מוכר? גם לא.

זה פורום צרכנות, לא שוק ההון. זה גם פורום שמטבע הדברים נכנסים אליו אנשים שטורחים לשאול, לברר ולהתייעץ בנושאים צרכניים (כלומר הם לא כ"כ תמימים) וכאלה שיודעים לענות, להפנות ולייעץ (או גם וגם). בקיצור, דע את הקהל, חוש את החדר, והכול יהיה בסדר.
דותן, תמסור ד"ש לערן בר-טל... תחקיר מצוין אגב
06/03/2016 | 01:54
5
26
תודה רבה, נחמד שיש פה גם קול שפוי
06/03/2016 | 02:09
4
16
יש כמה נבלות שעוד מסתובבים בחוץ כמו מ"ב שעוד בשנות ה90
06/03/2016 | 02:15
49
ניסה לעשות מכות על גב אנשים 

כולי תקווה שיהיה לו רע 
יש פה הרבה קולות שפויים, זו בדיוק הסיבה שהם לא מתרגשים
06/03/2016 | 02:22
2
53
מדברים שאינם חדשים...
איש לא חשף כאן מעולם שחברות הפלטפורמה מרמות
06/03/2016 | 10:37
1
51
היית קוראת, היית יודעת. אבל את כבר גאונה אז לא צריך..
גם איש לא חשף כאן מעולם שהשמש זורחת בבוקר...
06/03/2016 | 11:57
17
בוא אני אתן לך טיפ של אלופים
06/03/2016 | 08:17
76
מי שמציע לך שתשקיע אצלו כסף וגובה דמי ניהול, בד"כ לא יודע להשקיע ומתכוון להתפרנס מדיי הניהול שלך ולא מהרווחים שהוא יעשה כביכול עם הכסף שלך.

מקומות שבאמת "יודעים" (גם זה מאד שנוי במחלוקת) להרוויח כסף לא יקבלו אף אחד מבחוץ כי אין להם שום אינטרס להתחלק ברווחים עם אף אחד.
באנדל בזק ובינלאומי
04/03/2016 | 13:40
4
151
היי
יש לי באנדל בבזק ובזק בינלאומי, עד היום הייתי מאד מרוצה מהשירות של בזק.באוקטובר האחרון נגמר לי החוזה לשנה שהיה לי אצלם ושכחתי לחדש אותו, ואז החיוב התפצל לבזק ובזק בינלאומי בנפרד, וכמובן הכפיל את עצמו. בתחילת דצמבר פנתה אלי נציגה והציעה לי לחדש את הבאנדל לשלוש  שנים, היא אכן עשתה את זה , ובפברואר קיבלתי חיוב גם עבור הבאנדל (תשתית ואינטרנט) וגם מבזק עצמה (תשתית)!
הנציג של בזק אמרה שהיו צריכים לעדכן אותה ולא עשו זאת, קרה לכם פעם מקרה כזה? חושבים שבזק בינלאומי עשו קרטל אחד עם בינלאומי?? כל מני תיאוריות קונספירציות רצות אצלי בראש..
מי עשה עם מי ? זו אותה חברה
05/03/2016 | 17:46
19
לי קרה בדיוק אותו הדבר!
05/03/2016 | 19:06
1
90
(קו אינטרנט של הוועד שהיה מפוצל בין בזק ובזק בינלאומי): ביקשתי לעבור לבאנדל. בזק המשיכו לחייב רגיל. בזק בינלאומי התחילו לחייב גם עבור בזק...

מאז אני כבר שבועיים רודף אחרי בזק בינלאומי, שמבררים למה לא עדכנו את בזק. השבוע, לאחר שטרם קיבלתי תגובה, אפנה למנהלים בבזק בינלאומי.
נשמח לבדוק את נושא החיוב הכפול לעומק
06/03/2016 | 08:54
54
היי,

נשמח לבדוק את נושא החיוב הכפול לעומק ולדאוג למציאת פתרון.

לשם כך, מוזמנים לשלוח פרטי התקשרות במייל ל: online@bezeqint.net ונציג יחזור אליכם בהמשך

בברכה,
מתן, בזק בינלאומי
קורה כל הזמן...
05/03/2016 | 22:01
64
רק מפתיע אותי לשמוע שכ-6 שנים אחרי הבאנדל הראשון, האחרון והמיותר שלי, שום דבר עדיין לא השתנה.
אני לא כל כך ממליץ על באנדל באופן כללי. כמות ה"טעויות" האלה גדולה מאוד ולא רק מול בזב"ל והחיסכון בדרך כלל הוא כמה שקלים (התשלום החודשי על ספק אינטרנט הוא כ-20 שקלים, אם אתה משלם הרבה יותר מזה אז זה רק מחיר לצורך מיקוח או בשביל להמשיך למכור לך באנדל ב"הנחה").
אם כבר הולכים על באנדל עדיף לעשות אותו דרך בזק עצמה, והיום בכלל עדיף ללכת על ה"שוק הסיטונאי".
מישהו יכול להמליץ על מתקן כביסה
04/03/2016 | 09:01
8
177
כזה שתולים על חלון ולא צריך להתכופף?

תודה
לא תולים על החלון, מחברים לחשמל....
05/03/2016 | 11:17
142
לא רוצה להתכופף ? לא רוצה להתאמץ בכלל?
בשלוש ש"ח פחות או יותר, מקבלים כביסה יבשה תוך שעה וחצי, שעתיים עם מייבש כביסה חשמלי.
המלצה על מתקן כביסה
05/03/2016 | 11:51
4
149
שלום ,
זו פרסומת ללא ספק אבל ...
אנחנו גרים בדירה חדשה עם הבעיות שמתלוות לכך - חוסר במקום ולא תמיד תכנון מיטבי .
ואצלינו זה אומר חוסר במקום לתלות כביסה
ואז בא איש שכמנו גר בבית ללא אפשרות לתלות כביסה וחושב ומתכננן משהו גאוני
איש צנוע קטן ופרטי
זה מתקן שנתלה על התקרה מחוץ לחלון ומתגלגל פנימה לתוך הבית
פשוט מוצלח ועובד מצוין- אצלינו בפרויקט  הרבה התקינו וכולם מרוצים
העלות גם היא לא גבוה
באמת מוצלח ומגיע לאיש הנחמד את המרחב להצליח.

העלות אולי לא גבוהה אבל המתקן ממש גבוה!
05/03/2016 | 15:02
120
אני יכולה לדמיין את עצמי עם כתפיים תפוסות אחרי תלייה של מכונה שלמה (בערך פי שלושה מהכמות שרואים בסרטון...).
רעיון טוב אבל לא אפוי.
05/03/2016 | 15:35
2
110
בדגם הבא כדאי שהממציא הגאון יחשוב קצת על מגבלות הגוף האנושי וידאג שהמתקן "יתנמך" לגובה מותניים ממוצע כך שחווית תליית הכביסה לא תהפוך לעינוי סיני.

אני מוותר על ה3% מהמכירות בעבור הטיפ הצנוע הזה. בהצלחה.
המתקן עובד גם לאנשים לא גבוהים.
05/03/2016 | 17:23
1
94
הי ,
שאלתי את אשיתי היקרה בהגדרה שלה מאותרגת גבוה 159 ס"מ
ואין כלל בעיה בנושא
אגב הסרטון הוא מאוד חובבני וזו אישתו של המתקין ולכן נושא הגבוה לא מוצג בצורה טובה לדעתי .
(מבטיח שאין לי עינין כלכלי בנושא )
גם מי שאינו גבוה צריך להתאמץ ולהרים ידיים כל הזמן...
06/03/2016 | 00:02
18
יש מתקן שנצמד לתקרה. במשיכת חבל יורד לגובה נוח לתלית הכביסה
05/03/2016 | 18:12
28
תודה אבל זקוקה לתליה מעבר לחלון ולא לתוך מסתור כביסה
06/03/2016 | 18:40
44
דוקא אוהבת לתלות, פשוט מעדיפה לא להתכופף.
למשהו יש ניסיון עם תנור משולב מדגם Siemens HR74W533Y?
04/03/2016 | 01:03
7
95
אשמח לשמוע לחוות דעת
עוד לא סגרתי את העסקה אני פתוח להצעות חדשות

מחירו 2500שקל
הכל טוב ואין הבדל ביניהם
05/03/2016 | 17:47
3
78
אני אישית רק AGA

AGA?
05/03/2016 | 18:21
26
השרות שלהם הכי גרוע שיכול להיות
06/03/2016 | 17:03
1
53
תחפש תנור גם לפי נותן השרות ולא רק מחיר.זו דעתי ממה שקרה לאחותי.כל השנים עם תנור סימנס.שרות אלקטרה.להתרחק מהם
אלקטרה לא נותנים שירות ל סימנס אלה BSH
06/03/2016 | 18:09
20
תנור סימנס....
06/03/2016 | 18:17
2
55
אין לי משולב, אלא תנור בנוי.
גם לבת שלי יש תנור בנוי של סימנס.
התנור בסדר גמור, השירות - הצטרכתי רק להתקנה - היה בסדר גמור.
בנוסף קניתי כיריים גז משטח זכוכית מחוסמת של סימנס, ואני מאוד מרוצה.
כמה זמן הוא כבר אצלך?
06/03/2016 | 18:22
1
15
התנור נקנה ב 29/03/2011
06/03/2016 | 18:24
43
מצאתי את הקבלה. הכיריים להערכתי שנה מאוחר יותר.
אצל הבת שלי התנור נמצא יותר זמן.
מישהו יודע מתי מכירת סוף עונה במשביר לצרכן?
03/03/2016 | 20:52
28
55
תמיד, כל הזמן
04/03/2016 | 03:04
27
139
הרשתות הגדולות, ובמיוחד אלו מהסוג של המשביר לצרכן מציגות באופן תמידי מחירים פיקטיביים מנופחים לצד הנחות מפליגות. במחלקות מסוימות נדיר למצוא פחות מ-50% הנחה (ישירות או בכל מיני ניסוחים עקיפים כמו 1+1 ושאר חרטוטים).
יש גם "סוף עונה" עם מחירים נמוכים עוד יותר, במיוחד במה שקשור לעונה, אבל בארץ אין ממש תרבות "סיילים" עם תאריכים ידועים ומוגדרים שיש בהם הנחות אמיתיות. הרשתות בעיקר בונות על זה שהן לא מספרות לנו מתי מבצע נגמר ובעיקר מתי הוא מתחיל ומה יהיה אחרי שהוא ייגמר.
כן ולא; אכן יש מבצעים רציניים לפחות בכל חודש, אבל הטווח ידוע
04/03/2016 | 03:12
25
105
זה בד"כ לכמה ימים, לפעמים רק סופ"ש או יום-יומיים. יש הגדרות מאוד מדויקות למבצעים השווים, ולצערי (מניסיון מר...) הם לא ממשיכים אותם אפילו יום אחרי מעבר לטווח שהוגדר. פעמים רבות אלה מבצעים רק לחברי מועדון.

בחלק מהמקרים אלה אכן מבצעים על מחירים יקרים, אבל במחלקות ספורט או הלבשה תחתונה זה דווקא יוצא משתלם כי אלה אותם מחירים גם בחנויות אחרות (בדקתי) ומבצעי 1+1 או הנחות גדולות כבר יצאו לי משתלמים מאוד לא פעם ולא פעמיים.
ייתכן
04/03/2016 | 03:33
20
77
אחרי המשביר אני לא עוקב מאוד מקרוב. אכן יש מקרים שיש הנחות די קבועות (וגבוהות) על מחירים קטלוגיים, וברשתות אחרות אותם מוצרים נמכרים במחירים הקטלוגיים שלהם בלי הנחות. לא נפוץ אבל בהחלט קיים. מותגים כמו דלתא למשל לעתים נמכרים במשביר או בסופר פארם בחצי מהמחיר שברשת דלתא (אבל לפעמים גם בדיוק להפך).
אבל במחלקות כמו בישום, קוסמטיקה, כלי בית (במיוחד סירים וכו') או תכשיטים - רוב ההנחות פיקטיביות רוב הזמן.
יש בהחלט גם מבצעים מיוחדים ומשתלמים יותר מהמבצעים הפיקטיביים הקיימים כמעט כל הזמן, אבל צריך לעקוב מאוד מקרוב כדי לדעת לזהות אותם (ואי אפשר לענות על השאלה הזו ברמת הרשת, בוודאי לא ברשת מרובת מחלקות כמו המשביר).
על כלי בית דווקא יש הנחות אמיתיות, במיוחד במבצעי 1+1
04/03/2016 | 04:41
9
91
אם תיכנס למחלקת כלי בית במשביר תגלה שהמחירים שם דומים לרשתות כלי בית אחרות. כבר קניתי שם בעבר סיר במחיר מצוין (מבצע חברי מועדון) וגם כלים מבמבוק במבצע 1+1 בעבר והיה ממש משתלם; רציתי לקנות עוד אבל לצערי הם כבר לא מחזיקים יותר את המותג שקניתי (חבל, הוא היה ממש מוצלח; לו ידעתי אז הייתי קונה יותר).

לצערי הם גם הפסיקו להחזיק את ביגוד הספורט של "נירלון" (מותג ישראלי) והמחירים בחנות (במשביר) היו זהים לאלה שבאתר החברה, רק שבאתר לא היו הנחות ובמשביר בכל פעם שהיה 1+1 פשוט חגגתי להם על המלאי וקניתי כל מה שרק יכולתי...

גם בנעליים הם ו"גלי" שתי הרשתות שמוכרות "האש פאפיז", ובמשביר מוכרים בדיוק באותם מחירים (כל הזמן פוזלים אחד לשני... אחת המוכרות בגלי אפילו אמרה לי שהיא יודעת שהם לא יותר יקרים כי הם כל הזמן בודקים ומשווים...) רק שב"גלי" אין לי הנחת חבר מועדון ובמשביר יש, אז כל הנחה מתקבלת בשמחה מבחינתי.

לגבי תכשיטים ובישום אין לי מושג, מעולם לא קניתי במחלקות האלה ולכן גם לא טרחתי לבדוק את המחירים. באופן כללי אני לא קונה בשמים וגם לא קונה תכשיטים מהסוג שהם מוכרים. אני קונה במשביר ביגוד ספורט, הלבשה תחתונה, הנעלה וכלי בית, וכבר נהניתי ממבצעים שווים מאוד (אני עוקבת מקרוב כי אני חברת מועדון אז אני מדוורת באופן שוטף).
נראה שאת מנצלת כהוגן את הנחת חבר מועדון במשביר
04/03/2016 | 16:24
8
88
זה לא מסוג הכרטיסים שהתשלום עליהם יקר יותר מההנחה?
הצלחת לגרום לי לרצות גם לעשות, השאלה כמה זה עולה והאם זה כמו אשראי...
לא "כהוגן", כמה פעמים בשנה, וזה די והותר מבחינתי.
04/03/2016 | 16:30
80
התשלום על הכרטיס (בקיזוז הנחות מידיות) הוא כ-50 ש"ח בשנה כמדומני, ובמבצע שווה אפשר לחסוך יותר (חזיות טובות עולות מאות שקלים לפני הנחה...). זה כרטיס חבר, לא כרטיס אשראי (לא חושבת שיש להם בכלל). עשיתי פעם אחת כשהשתלם לי וכשנגמרה השנה לא חידשתי; בין לבין היה מבצע שווה שלא הצריך חברות וגם בו לא חידשתי; ואז כשהיה מבצע רק לחברים והשתלם לי לחדש, חידשתי. גם הפעם (בעוד חודשים ספורים) כשיפוג התוקף לא אחדש מיד, רק ואם תהיה סיבה.
אגב, הכרטיס מקנה חברות גם בניו-פארם, וקיבלתי פעמיים הנחה יפה
04/03/2016 | 16:34
6
67
(שלחו כרטיס הנחה בדואר) של 25 ש"ח בקנייה של 50 ש"ח (על כל המוצרים למעט תקופות מרשם או אולי בישום או משהו כזה) וללא הגבלות נוספות (כלומר תקף במבצעים רגילים). זה היה פעמיים בשנה האחרונה (הפעם האחרונה בפברואר), אז מה רע? קניתי ב-50 ש"ח מוצרים שאני בלאו הכי קונה (במחירים טובים, לא יקרים יותר) ושילמתי חצי מחיר.

עכשיו שלחו גם כרטיס כזה למשביר לחודש הקרוב, כלומר מקבלים 25 ש"ח הנחה אוטומטית ברגע שקונים ב-50 ש"ח ומעלה (לא בעיה, אני בטוחה שאמצא לפחות משהו אחד שאני צריכה/רוצה ). יש להם מדי פעם גם כל מיני מבצעים עם "נקודות", היה משהו לקראת סוף 2015, אבל לא ניצלתי את המבצע. לא כל מבצע שהם מוציאים רלוונטי לי, אבל אני מדוורת על כולם (בעיקר במסרונים, הם קצת נודניקים... ) ויכולה לברור את אלה שמשתלמים לי.
תקשיבי
04/03/2016 | 17:07
5
99
עשית לי חשק, ואני בטוח שלעוד כמה
יש קישור להצטרפות און ליין? או שללכת למשביר לבקש להצטרף לחבר מועדון שלהם?

ואני מודה שתמיד חשבתי שזה כרטיס שמנסה לדפוק אותי, נו מה נעשה, ישראלי או לא ישראלי?
הכי טוב
04/03/2016 | 17:33
1
73
כנס לסניף של המשביר או של ניו פארם ותבקש לעשות מועדון 365
אל תעשה כרטיס אשראי , אפילו שינסו לשכנע אותך
זה כרטיס יקר ללא הצדקה , והפטורים ממנו זה בסכומי קניה אסטרונומיים
רק חבר מועדון , בלי אשראי
אפשר להצטרף באינטרנט
מעולה, גם מצאתי את התקנון. תודה
04/03/2016 | 17:38
20
מצאתי, אבל לא נותנים לקרוא תקנון
04/03/2016 | 17:33
59
לא צריך להיערך מראש; אם וכשיהיה מבצע רלוונטי, תצטרף במקום
04/03/2016 | 20:59
53
ותקבל מידית את כל ההטבות. בלאו הכי התוקף לשנה, אז למה "לבזבז" זמן סתם?
החיסרון היחיד שאני יכולה לחשוב עליו הוא שאם אתה לא חבר מועדון אתה לא מדוור על המבצעים השוטפים אז קצת קשה יותר לעקוב, אבל אני מהמרת שהם בטח מפרסמים ברשתות החברתיות (כמו כולם) כך שגם לזה יש פתרון.
אם יש לך סיבוס הזמנת מזון, החברות לא עולה כסף
06/03/2016 | 19:56
27
צריך להירשם באתר הסיבוס ותוך כשבועיים - שלושה שולחים לך כרטיס
אגב, רק שתדע שבניו-פארם עורכים לא מעט מבצעי בזק על חיתולים
04/03/2016 | 21:04
9
84
ועל מוצרים לתינוקות, לפעמים ממש מהיום להיום, או לסופ"ש וכו', והם לא מודיעים עליהם מראש (לפחות מבחינת הדיוור לחברי המועדון; אין לי מושג מה קורה בפייסבוק, לא בדקתי). אני לא יודעת אם המחירים אכן שווים כי אלה לא מוצרים שאני קונה (ולכן גם מוחקת מידית את הדיוור...) אבל יש לי תחושה שכן, כי הם ממש מגבילים את תוקף המבצע, לפעמים זה 48 או 24 שעות ולפעמים אפילו פחות, ממש מאותו יום ועד חצות.

החברות שלהם תקפה גם ב"צומת ספרים", אם כי אין לי מושג מה היא נותנת שם (מאז שאני חברת מועדון לא יצא לי לקנות שם, ולא ראיתי פרסומים בנושא).
תודה ואת צודקת
04/03/2016 | 22:58
8
60
כנראה התלהבתי יותר מדי מהכרטיס, שרציתי שכבר יהיה בארנק.
כי תמיד ראיתי בו ככרטיס שנכנס לי לחשבון בנק, אשראי, לא הייתי חושב אפילו לעשות
אבל אחרי שהסברת, למה לא? יש בניו פארם תמיד משהו שמישהו צריך.
לא רק בשמים וקוסמטיקה. יש בגדי ספורט לאימון, יש נעליים, יש הלבשה תחתונה
לא חסר. מה גם לא הייתי מודע ל 50 שקלים ש"חוזרים" אליך כך בעצם החברות היא לא 100 שקלים לשנה, אלא 50
גם לא העלאתי בדעתי שאם אני מצטרף עכשיו מתחיל לי כבר שעון ה"שנה"
צודקת לגמרי, עדיף להירשם כשאהיה כבר פיזית במקום

רק אסייג ואומר שיש הטבות לחברי מועדון שאינן מבצעים
05/03/2016 | 03:55
64
כמו כרטיסי ההנחה (שהזכרתי) / קופונים שהם שולחים בדואר מעת לעת (לחברי מועדון קיימים), וזה לא משהו שמפורסם בסניף ואז אפשר להצטרף באותו רגע. מנגד, יש כאלה לאורך השנה (והם לא תמיד שוס, לפחות בעיניי), אז נראה לי שלא באמת משנה מתי מצטרפים.

באופן כללי במשביר יש כמעט תמיד הנחה מסוימת לחברי מועדון (משהו כמו 7%, לא מרשים אבל עדיין עדיף מכלום) ולפעמים הנחה מעל מבצע שפתוח לכולם. מבצעים בסיסיים כלשהם יש כמעט תמיד, בתגובות הקודמות התייחסתי למבצעים הגדולים (שגם הם לאורך השנה, אבל לא כולם שווים באותה מידה).

אני לא יודעת אם גם בניו פארם יש הנחה/הטבה קבועה כלשהי או שזה רק כשהם יוצאים במבצעים ממוקדים. בחיפה יש הרבה יותר סניפי סופר פארם וסניפי ניו פארם פחות נגישים לי (ממוקמים באזורים שאני פוקדת פחות) ולכן אם אין לי סיבה מיוחדת לא יוצא לי לבקר בהם (ורוב מבצעי הבזק שלהם הם על מוצרי תינוקות / בישום / איפור, כך שלרוב הם לא רלוונטיים לי).
דוגמה לדיוור על מבצע (סטנדרטי) שנשלח היום
06/03/2016 | 18:06
2
45
כאלה יש לא מעט, רובם לא מעניינים אותי (גם זה לא).
מנצל"ש - איך את מעבירה את ההודעה לאתר עצמו?
06/03/2016 | 19:54
1
9
בדיוק כפי שאני מעלה כל תמונה אחרת... זה בסה"כ צילום מסך
07/03/2016 | 00:09
6
דווקא הניופארם יחסית יקרים, ובאילת שחטו אותי על השתיה!
06/03/2016 | 19:58
3
12
ניופארם (אין צורך ליידע, זה שם פרטי!) מוכרים שתייה?
07/03/2016 | 00:08
2
23
אני יודעת שיש מקררים כאלה בקופות בסופרפארם (לא זוכרת שראיתי בניופארם, אבל אולי; זה שטח מת מבחינתי) אבל המחירים בהם די סטנדרטיים למיטב זיכרוני, דומים לרשתות שיווק, לא לקיוסק. בכל מקרה זה נראה לי מסוג המקומות שלא נכנסים אליהם כדי לקנות בהם שתייה, ואם הם "שוחטים" פשוט לא קונים.
באילת היה מתחת לקלאב הוטל... המחירים היו גבוהים גן ביחס
07/03/2016 | 07:40
1
15
למחירים במרכז, שהרי אילת צריכה להיות זולה יותר..

אני חושב שקניתי, כי הלכתי להתייבש.... יי לא התרגנתי למים..
אה, חנות בית מלון... נו באמת, מכאן אתה משליך על הרשת כולה?
07/03/2016 | 12:10
6
אשרי התמימים
07/03/2016 | 04:12
3
8
למה "תמימים"? אני משווה מחירים ויודעת מתי המבצע משתלם לי
07/03/2016 | 12:12
2
9
גם אם את משווה מחירים את עדיין תמימה ואפילו תמימה גדולה
08/03/2016 | 18:50
1
44
אין אצלנו במדינת היהודים מבצעים אמיתיים. ב - 99% מן המקרים זה בלוף. גם מחירי ה"מבצע" שנדמה לך שמצאת הם גבוהים פי 4 ו-5 מהמחירים במזרח הרחוק ופי 2 (כמעט) ממדינות מתוקנות במערב. 
ביגוד שעולה דולרים בודדים במזרח (וגם לא שווה יותר מזה) עולה אצלנו עשרות ומאות שקלים. למה? כי אנחנו מוכנים לשלם!
שאלת את עצמך פעם למה רוב החנויות בקניונים הם בגדים ונעלים? למה רוב החנויות בעיר הם סמרטוטיות? בגלל שעל זה עושים את הרווח הכי גדול ובגלל שעל ביגוד והנעלה אין רגולציה כלל. קונים בשקל, מוכרים במאה ומרוויחים 10%
גם אם המשביר יעשה אחלה מבצע וימכור חולצות פולו ב - 30 שקל, עדיין הם ירוויחו המון כסף ואנחנו הפראיירים - שלמנו. אבל אין לנו ברירה. כאן אנחנו גרים וזה מה שאנחנו משלמים.  
את מה שנראה לך כ"מבצע חד פעמי" במשביר לצרכן תוכלי לקנות יום יום באפריל, בתמנון או בחנות אחרת.  
גם אם אתה לא מכיר אותי אתה מרשה לעצמך לבקר אותי...
08/03/2016 | 19:35
17
יש אצלנו מבצעים אמיתיים, למשל על ביגוד ספורט איכותי (נירלון, אני מרוצה מהם מאוד, חבל שבמשביר הפסיקו למכור אותם) וזו חברה ישראלית, לא סינית. אני מזמינה מסין לא מעט, אבל לא ביגוד (לכל היותר אביזרים), כי המידות הסיניות קטנטנות ולא מתאימות לישראלים רבים (אלא אם הם אנשים קטנים ורזים). אני מזמינה גם מארה"ב לא מעט (ביגוד אח, למטרות שונות), וזה לא בהכרח זול יותר, ממש לא; בגדים איכותיים עולים לא פחות, אבל אני משיגה שם דברים שאני לא יכולה לקנות כאן. אם וכשאני יכולה לקנות כאן בגדים מצוינים במחיר טוב, למה לא?

יש דברים שאני לא אקנה בלי למדוד – חזיות, בגדי ים, נעליים (אלא אם אני יודעת מראש בדיוק מה הדגם שאני צריכה או בסוגי נעליים שבהם הדיוק פחות חשוב) כך שבאמת לא משנה בכמה מוכרים את זה בחו"ל, כי אלה לא מוצרים שאני אקנה בשלט רחוק. יש גם מוצרים גדולים וכבדים שפשוט לא שווה לייבא (כלי בית למשל).

אין שום דבר שנראה לי "מבצע חד פעמי" במשביר לצרכן, שוב, אני עוקבת אחרי המבצעים שלהם ויודעת היטב מה מבצע טוב ומה "סתם"; אני גם מודעת להיצע בחנויות אחרות, הסר דאגה מלבך. את מה שאני קונה במשביר לצרכן אני לא יכולה לקנות באפריל (זו רשת בשמים וקוסמטיקה, אני לא קונה מוצרים כאלה במשביר מלכתחילה) או בתמנון (שלא מוכרת ביגוד ספורט, נעליים, חזיות ועוד...). אני קונה הרבה ברשת "תמנון" והיא רשת מצוינת, אבל אין שום חפיפה בין מה שאני קונה בה לבין מה שאני קונה במשביר. אני גם מזמינה לא מעט בגדים ומוצרים אחרים מכל העולם, שוב, לא דברים שאני קונה במשביר. אלה צרכים שונים, מטרות שונות...
תודה
06/03/2016 | 19:57
4
אבנים בנבטי עדשים שחורות של "נבטי העמק"
03/03/2016 | 12:22
3
119
מה יותר גרוע מלמצוא תולעת בתפוח?

לגלות תוך כדי לעיסה שיש אבנים קטנות במוצר מזון.
יותר גרוע בעיני ממוצר מקולקל, מחתיכת פלסטיק בתוך המזון וכד'.

אתמול קניתי נבטי עדשים שחורות של נבטי העמק, שמתי חופן מכובד בסלט
ותוך כדי האכילה פתאום חשה באבנים.
זה מפחיד אותי שיכול לשבור לי שן, לשבור סתימה, לשבור כתר,
אפילו לעשות סדק בלתי נראה בסתימה, שעם הזמן יחמיר ואאלץ להחליפה.
חמור ביותר בעיני.

התקשרתי קודם לחברת הנבטים.
הראשונה אמרה לי שהייתי צריכה לברור. בשום מקום זה לא מצויין על האריזה. התלבטתי בכלל אם לשטוף או מיד לשים.
הם לא לקחו פרטים שלי. אמרו לי שאגש לסופר שקניתי ואחליף בחבילה אחרת.
אפילו התנצלות הגונה לא קיבלתי.

אני את נבטי העמק לא אקנה יותר.
כמו שמחרימה את עוגיות דולצ'ה ויטה, שקניתי  לפני שנים רבות, שגם בהן היו מין פחמים מוקשים כמו אבנים שיכולים לשבור שיניים.

אגב, קניתי כמה פעמים מוצר של נבטי עדשים של חברות אחרות והוא תמיד היה טוב ובלי אבנים.
יש לציין, שהיתה יותר מאבן קטנה אחת במוצר.
מתישהו לקחתי פטיש רציני והכיתי על האבן הקטנטונת. רציתי לבחון שאכן מדובר באבן. היא עפה לתוך הכיור ורק מכה נוספת פיצחה אותה.
עדיין יש לי את המוצר ומניחה שיש בו אבנים נוספות.

יש הצעה לפעולה, אם בכלל כדאי?

אגב, סקרן אותי מתי היה הסיפור על דולצ'ה ויטה
03/03/2016 | 12:35
100
אז הלכתי לבדוק בפורום.
2007, לפני 9 שנים. אני כבר לא קונה אותם שנים.

אז, התקשרתי לחברה ולא ענו מיד והתייאשתי מלחכות,
כך שאפילו לא דיברתי איתם.

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/66/99638175/אנשים_וחברה/צרכנות
אולי משרד הבריאות
03/03/2016 | 12:44
25
תבדקי אם באמת יש אבנים נוספות במוצר
04/03/2016 | 16:27
62
זה קודם כל להמשך אם את הולכת לעשות עם הסיפור הזה משהו
דבר שני לי אישית נראה שיש פה בשר מה שנקרא אפשר לעשות עם זה משהו
אגב אני חושב שכל אחד שקורא את ההודעה שלה צריך לרצות
ולהגיד לה שהיא תעשה מעשה
כי אם מחר חלילה זה יצא לנו או לכם וחלילה יעלה בכתר שעולה כמה עשרות אלפי שקלים
או בשן בריאה אז חבל
חברות צריכות ללמוד להקפיד יותר אין מה לעשות
אני קצת מופתע שלא קיבלת המון תגובות ועצות מה לעשות ואיך כי זה אינטרס של כולם
מתי מומלץ, באיזה שלב לפנות לאורתופד מומחה בהסדר קופת חולים?
03/03/2016 | 12:15
12
134
מתי מומלץ, באיזה שלב  לפנות לאורתופד מומחה בהסדר קופת חולים?

יש לי בעיה אישית רפואית, שאני מספר עליה בפורום.

יש לי כאבים חזקים, נפיחות ודלקת בכף הרגל, וקרסול הרגל, וכן בשריר התאומים.

הכאבים נמשכים יותר משנה.

לפני שנה הייתי אצל אורתופד, במסגרת בקופת חולים הכללית,

האורתופד היה גרוע מאוד, לא זיהה את הבעיה בביקור הראשון, ורק בביקור השני לאחר שהתעקשתי, שלח אותי לצילום אולטראסאונד, ורק לאחר האולטראסאונד, ולאחר מכן טיפול בהתאם, פיזיותרפיה ומדרסים.

לאחר מכן הייתי אצל פיזיותרפיסט , שממש עזר,

אולם כעת שוב הכאבים חזרו, והפעם ביתר שאת, גם בקרסול במקום אחר , וגם בשריר התאומים.

כלומר לאחר של כמה חודשי טיפול... לא ממש עזר

אני חייב, אבל חייב לפתור את הבעיה הזו, אני רוצה להמשיך לרוץ , ואני לא יכול לרוץ כי חושש

חושש שיש קרע - פציעה חמורה שלא נמצאה בצילום , בידע הרופא.

האם רופא מומחה מקצוען, יוכל לתת לי מענה , יודע , שאם אצטרך לעשות ניתוח וכו'

האם זה בעצם הרגע לפנות למומחה ולא להסתובב בין אורתופדים שעושים לך טובה ושיודעים

בקושי לפתור בעיות

תודה

הייתי פונה לרופא ספורט
03/03/2016 | 12:18
2
33
המשך
03/03/2016 | 13:08
1
73
שלום ,
קראתי את הודעתך ואני מבהחלט מסכים עם קודמי
פנה לרופא ספורט או לפחות לאורטופד אחר בתיקוה שתמצא רופא שמבין את מצבך .
רופא אורטופד "רגיל " יתן לך כדור ארקוקסיה אטופן ודומיו יחכה חודש עד שיעבור וימליץ לך להפסיק פעילות גופנית מאומצת .
אני ממליץ על רופא משום ששם בדרך כלל אין עלות נוספת - תכלס הייתי פונה למטפל שממוחה בתחום- פזיוטרפיסת, מעסה מדקר - מטפל שיש לו נסיון במקרים כאלו .
היום תחום הריצה מאוד מפותח ולכן מומחה בתחום תוכל למצוא דרך המלצה של חבר או קבוצת ריצה באזור מגוריך .
נעלים טובות(כאלו שמחליפים  לפחות פעמים בשנה ) ומדרסים הם בדרך כלל כלי יעיל במניעת פציעות ספורט ושם בדרך כלל מתחילות הפציעות .
ריצה היא כיף ענק ולפעמים בתוכה כשהשרירים חמים אנחנו מאבדים קשב לגוף ,
זה מובן אבל
בריצה בתוך פציעה יוצא שזמן התאוששות מאוד מתארך ואיתו הכאב , לפעמים הפסקה של יום יומים ומתיחות נותנות לגוף את המרחב לו הוא זקוק כדי לחזור לאיזון .
המשך לרוץ להנות ולהקשיב לגוף.

תודה, אני מתלבט בין מומחה כף רגל לספורט, יש המלצות?
03/03/2016 | 20:17
11
למה אתה שואל בפורום צרכנות ולא בפורומים הרפואיים?
03/03/2016 | 13:43
3
24
ע'ט. זה בגלל נושא הצרכנות הרפואית , ואני לא מכיר פורומים רפו
03/03/2016 | 20:15
2
37
רפואיים בתפוז
לחץ למעלה על "פורומים" ותוכל להגיע משם לכל הפורום
03/03/2016 | 20:17
1
33
בחיפוש שם הפורום, במיון לפי האות הראשונה או לפי נושאים (יש אשכול "רפואה ובריאות").
תודה
03/03/2016 | 20:53
10
מתי שאתה מרגיש שאתה רוצה
03/03/2016 | 14:43
60
אני הלכתי עם כאבי גב לאורטופד בקופה.
חצי שנה האידיוט הזה טיפל בי ב"דלקת" עד שהרופא משפחה שלך אותי לסיטי והתגלה שיש לי פריצת דיסק.
האורטופד האידיוט מסתבר אפילו לא מסתכל על הדיסק אלא רק קורא את הפיענוח.
אז הלכתי למומחה דרך הקופה ואחר כך לפרטיים.
אם הרופא גרוע, אין שום סיבה להמשיך ללכת אליו.
אני שמח שאתה מחבב את הפורום הזה
03/03/2016 | 19:43
3
68
אולם נסה לשמור על רלוונטיות. לשאלה שלך אין שום קשר לצרכנות ולמען האמת אני אפילו לא ממש מבין מה השאלה שלך...
תודה. זה משום הקשר לצרכנות -רפואית...
03/03/2016 | 20:12
2
52
שאני מבוטח
..
לא ממש...
03/03/2016 | 20:16
18
מילא אם...
03/03/2016 | 23:48
49
היית שואל שאלה על התנהלות טכנית מול קופת החולים, תשלומים ,החזרים, זימון תורים, זמני המתנה וכו' וכו'.
שאלת שאלה שמהותה רפואית. זה ממש לא המקום לכך. אגב, לא רק פורום צרכנות איננו המקום לכך, בכלל האינטרנט ובפרט הפורומים איננו מקום לקבל המלצות רפואיות.
הצעת ייעול למפעילי אתר הפורומים, להוסיף כפתור הסכמה או דחייה
03/03/2016 | 08:38
2
128
הצעה למפעילי האתר תפוז, על יד כל הודעה שנירשמת כאן, להציב בפינה כפתור לייק וגם סידלייק, כלומר לחצן אוהב, או לא אוהב, על מנת שהקהל של הקוראים יוכלו לסמן את ההודעות שהם מסכימים איתם, או לציין אי הסכמה, הסימון הזה יעזור לכולנו, כך נוכל לפרגן להצעות הטובות, על ידי לחיצה בלבד, ללא צורך לרשום תגובה חדשה. ( מי שמסכים איתי - שילחץ על הכפתור
תרשום את זה בפורום משוב, לא פה
03/03/2016 | 08:51
21
יש אומטיקונים שהרבה משתמשים בהם -
04/03/2016 | 01:15
12
עמלה מטורפת (3%) על עסקאות במטח בכרטיס אשראי
03/03/2016 | 08:34
11
219
שלום חברים,
ביולי 2015 בעקבות איזשהו עדכון של המפקח על הבנקים, חברות האשראי העלו בצורה מטורפת את העמלות ברכישות המתבצעות במטבע חוץ.
יש איזושהי דרך להמנע או לחסוך את העמלות האלה? מדובר בסכומים גבוהים מאוד...

תודה
איזה כרטיס אתה? עמלות בארה'ב?
03/03/2016 | 12:17
38
כן, לבדוק מה אתה יכול לקבל ולעבור לכרטיס עם תנאים טובים יותר
03/03/2016 | 13:45
8
92
אישית אני בוויזה כאל שתמיד חייבה לפי השער היציג ולכן לא העלתה עמלות, הכול נשאר אותו הדבר. אני בכרטיס שעשיתי פעם דרך מקום עבודה ומעניק הנחה בגובה העמלה. יש גם לחברות האחרות כל מיני הסדרים עם ארגונים שונים, כדאי לבדוק (אם לא אתה, אולי מישהו מבני המשפחה יוכל לצרף אותך?).
זה להורים שלי, הם גמלאים
03/03/2016 | 17:08
7
74
לי יש באמת כרטיס של הייטק והעמלה שם רק אחוז..
אני אבדוק את ויזה כאל, למרות שראיתי בכתבה בגלובס שכל שלושת חברות האשראי העלו לאזור ה-3 אחוז בכרטיסים ש"רגילים" (שלא דרך מקום עבודה)
כאל גובים 2.5%
03/03/2016 | 17:15
68
https://www.cal-online.co.il/he-IL/cal/GoingAbroad/Pages/calculator.aspx

שלוש החברות = לאומי קארד, ישראכרט ואמריקן אקספרס?
03/03/2016 | 17:22
5
73
כי ויזה כאל לא העלתה עמלות למיטב ידיעתי (לא בכרטיס שלי לפחות) וגם לא הייתה לה סיבה, כי היא תמיד חייבה לפי השער היציג, כלומר מבחינתה לא השתנה דבר. העמלה הרגילה שלה הייתה 2.5% ולמיטב ידיעתי כך היא גם נשארה (אני מקבלת הנחה על העמלה הזאת בכרטיס שלי). בדוק אם אתה יכול להשיג להוריך כרטיסים מוזלים, אולי דרך מועדון גמלאים כלשהו, מקום העבודה שלך או פשוט מיקוח.
אמריקן אקספרס איננה חברת אשראי בארץ
03/03/2016 | 19:41
4
78
היא מיוצגת כאן ע"י קבוצת ישראכרט (יכול להיות שגם חברות אחרות מנפיקות כרטיסים שלה).
גם לי היה כרטיס עם חיוב לפי שער יציג לפני הרפורמה, ובכל זאת לאומי קארד ניצלה את המומנטום כדי להפיל את העמלה פי ארבעה עם כניסת התיקון לתוקף. אני לא אתפלא אם גם ויזה ניצלה את הרפומה כדי להעלות מחירים, למרות שלכאורה אין שום קשר (גם אצלי לא היה, אז מה?)
כן, אבל הכרטיס שלך היה חריג, והחברה כבר העלתה עמלות לכולם
03/03/2016 | 19:48
2
49
לוויזה כאל לא היה תירוץ כזה מלכתחילה, כי היא תמיד חייבה לפי השער היציג... אז זה לא שהיא העלתה לכולם ועל הדרך גם למקרי הקצה שבמקרה לא היה אצלם שום שינוי... לא הייתה לה הצדקה, בקיצור. למיטב ידיעתי היא גם לא העלתה, כי העמלה הרגילה שלה הייתה ונשארה 2.5% כאמור, וגם אצלי בכרטיס נשאר אותו הדבר.
גם אצלי, ויזה כאל, ללא שינוי.
04/03/2016 | 07:20
1
35
לפותח הדיון -
בדוק אם החשבון שלך מאפשר להחזיק במט"ח ומהן העלויות הכרוכות בכך, אם בכלל.
במידה והדבר אפשרי:
1. ברר מהן עלויות רכישות המט"ח מהבנק / הפקדה של מט"ח ישירות לחשבון (ורכישתו אצל חלפנים מורשים).
2. ברר האם כרטיס האשראי שאתה מחזיק יאפשר חיוב ישיר במט"ח וללא המרה לש"ח.
3. במידה ו-2 אפשרי, אז לוודא שכאשר יהיה חיוב במט"ח, החיוב יהיה מיתרת המט"ח שבחשבון הבנק.

מהזכור לי, בבנק פאג"י ("מותג" של הבנק הבילאומי הנמצא במגזר החרדי) הדבר אפשרי. אבל, אני לא יודע אם אפשר להגידר שהכרטיס הבנקאי יחויב במגוון של מטבעות או אפשר להגדיר שני מטבעות בלבד [ש"ח ו-USD למשל] למרות שבחשבון עצמו אפשר להחזיק יותר מסוג מט"ח אחד.

האם זה משתלם?
תלוי בסה"כ עמלות [קבועות ויחסיות בכל עסקה] הכרוכות בעניין ובכמות הרכישות שאתה מבצע במט"ח...
לגבי חיוב בכמה מטבעות,
04/03/2016 | 13:37
31
אני מחזיק במאסטרכארד ונמצא בבנק יהב עם חשבון מט"ח, מחזיק מלבד ש"ח גם דולר ויורו.
כל רכישה מחוייבת במטבע בו נעשתה הקניה. חשבון המט"ח לא מחוייב בתשלום עבור החזקתו אבל אני לא יודע אם זה תקף לכולם.
במקרה לפני כמה ימים רכשתי גם איזו כמות של פאונד בריטי כי השער היה בשפל, סתם כהימור, לא בטוח שאם אבצע רכישה בפאונד
היא אכן תחוייב בו אבל זה גם לא משנה לי כי אני מתכוון ממילא להמיר אותם בקרוב, לא לקנות בהם משהו.

נושא אחר לגמרי. אתמול פורסמו המחירים הרשמיים של מכשירי הסמסונג S7 החדשים. הפער בין ישראל לתאילנד
עומד על מעל ל 1000 ש"ח למכשיר.
עם Amex אפשר להגדיר חיוב דולרי
04/03/2016 | 07:22
51
בדוק אם ניתן ומה העלות הכרוכה להחזיק יתרת $ בחשבון הבנק (וכמובן, שאם יהיה חיוב דולרי, הוא יהיה מיתרת המט"ח).
בואו נעשה סדר
06/03/2016 | 15:49
19
עד לפני שנה, מחירי העמלות היו נמוכות מאוד, אבל ההמרה הייתה לפי שערים גבוהים יחסית. וכל חברת אשראי הייתה ממירה לפי שער אחר. על מנת לאפשר תחרות ולהיטיב עם הצרכן, קבע המפקח על הבנקים לפני מעט יותר משנה כי ההמרה תתבצע אך ורק בשער יציג, וכך יוכלו לקוחות להשוות בקלות יחסית בין העמלות של חברות האשראי.
העמלות הבסיסיות הן כלהלן: 
לאומי קארד - 3%
ויזה כאל/דיינרס - 2.5%
ישראכרט/מאסטרכרט/אמריקן אקספרס - 2.3%

כמו על כל דבר, גם על התעריפים האלה ניתן לקבל הנחות, אך לא ללקוחות פרטיים, אלא למועדונים/תאגידים/קולקטיב וכו'...
לדוגמה - ברשותי מאסטרכרד המשוייך לארגון גדול במשק, ועד לפני כמה חודשים קיבלתי 75% הנחה על העמלה ברכישות ביורו, ו-50% הנחה לשאר המטבעות כולל דולר.
לפני כשבוע פורסם הסכם חדש, המבטל לנו לגמרי את העמלות על רכישות במט"ח ומשיכת מזומנים בחו"ל (למי שנוסע הרבה, כמוני, מדובר בהטבה מאוד!!!! משמעותית). חוץ מהארגון שלנו, אני לא מכיר גופים במשק שזוכים לעמלות כאלה. בעצם, אני קונה בחו"ל ביציג.

הזמנתי ספה והיא לא הגיעה.
02/03/2016 | 20:12
6
158
הזמנתי ספה . הייתה צריכה להגיע תוך חודש. זה לא קרה. 
בעל החנות מספר שיש עיכובים ומאז עברו כבר שבועיים. יתירה מזאת , הוא הבטיח ספה חלופית וגם בזה הוא הבטיח ולא קיים.
אני רוצה לבטל את העסקה. האם אפשר לתבוע אותו על הונאה ? או קבלת דבר במרמה ? 
1. לא. 2. לא. הונאה וקבלת דבר במרמה הן עבירות פליליות
02/03/2016 | 20:27
1
107
אם חשקה נפשך, פנה לתחנת משטרה והגש תלונה.
המשטרה (אמורה ל)/תחקור את התלונה ותקבל החלטה בתיק. במידה והיא תעביר את התיק לפרקליטות, הפרקליטות תחליט האם להגיש כתב אישום או לא.

אם תרצה, תוכל לתבוע בהליך אזרחי את בעל העסק על תרמית/הטעיה/הפרת חוזה וכו'.

האם זה הדבר הנכון לעשות? זו כבר שאלה אחרת.
קודם כל תודה. האם יש מקום שאני יכול לראות דוגמאות לפסקי דין
02/03/2016 | 20:55
74
במקרים כאלו ודומים ? 
לא מדובר בספה של 20K אך מטרטרים אותנו. את הכסף קיבלו אך לא סיפקו את הסחורה. 

לא
02/03/2016 | 20:31
1
77
כי צריך להוכיח כוונה ושנגרם לך נזק. זה שאתה רוצה לקבל את הכסף חזרה זה סבבה, כל עוד לא ביקשת אותו חזרה לא נגרם לך שום נזק. ובהנחה שבעל חנות רהיטים אכן מתפרנס ממכירת רהיטים, יהיה קשה להוכיח שהוא התכוון לקחת לך את הכסף ולא למכור לך שום דבר. יותר פשוט פשוט להתקשר לחברת אשראי ולבטל את העיסקה בכשל תמורה. 
בהנחה והוא שילם באשראי. בתחום הזה, של הרהיטים, לא ששים לקבל
03/03/2016 | 00:22
64
תשלום באשראי.
אם ממש תתעקש, תקבל קנס, תוספת על כל תשלום של 50 או מאה שקלים
מה שיוציא לך את החשק לשלם באשראי.
אני משער שהסיבה לכך היא בדיוק למה שהתכוונת.
כי מי שמשלם באשראי הוא נחשב כביכול מוגן. אבל כביכול.
חברת האשראי לא באמת תבטל לדעתי לפחות בכזאת קלות עסקה ותחזיר כסף.
גם לה יש אינטרס שעסקים יעבדו איתה, בטח יתחילו תהליך של בירור שלא יעזור לו ורק יגרור את הימים לעוד יום ועוד יום
אין כל כך אין להגן על עצמך במצב הזה.
תקנה ממקום ידוע ואמין, אבל לרוב בגלל שהוא ידוע ואמין הוא גם יקר.
תחפש משהו זול, כי לא כל אחד הוא רוטשילד, תתפלל שיצא טוב.
להכניס סעיפים בהזמנה שעל כל יום איחור ישולם פיצוי או משהו כזה אין אפשרות לדעתי.
ברגע שמוכר ישמע דבר כזה אתה עף מהחנות, לא עף, אבל יראו לך את הדלת.
גם ככה מוכרים לא אוהבים לקוחות שבאים יותר מדי מתחכמים.
כאלה שכותבים ומפרטים הכל בכתב, הם רוצים כזה שמגיע, מצביע עם היד, משלם, הולך.
נסה גם
02/03/2016 | 21:56
58
1. רישום כוזב במסמכי תאגיד
2. הדחת עד
3. קשירת קשר לביצוע פשע
4. פעילות עוינת בזמן מלחמה

ועכשיו יותר ברצינות: מדובר במצב עניינים די מבאס. הוא באיחור (באשמתו או שלא, זה ממש לא אמור לעניין אותך), אתה בלי ספה. אם תמשיך לחכות אתה לא באמת יודע עד מתי. אם לא תמשיך, כל מסלול אחר שתפנה אליו כנראה לא יהיה לטובת המטרה שלך - ספה. נזק ממשי תתקשה להוכיח בהליך משפטי (מעבר לעלות הספה).
אז זהו. מה שאתה יכול לעשות זה להמשיך לחכות ולדרוש פיצוי כלשהו (וכנראה לא לקבל מטוב ליבו) או ללכת למסלול ביטול עסקה ותביעות. את כסף שלך כנראה תקבל בחזרה, מעבר לכך - בספק וגם אם כן זה לא הרבה כסף.
באמת שאין לך כל כך מה לקרוא פסקי דין בעניינים כאלה כי זה באמת כל מקרה לגופו וגם אין פה הרבה יותר מאשר החזרת כספך ואולי איזה פיצוי סמלי.
יש חוק ביטול עסקת רכישה
02/03/2016 | 23:04
56
אם כי אני לא בטוחה שהוא עדיין עומד לצידך כי עבר יחסית הרבה זמן. נסי לבדוק את זה בכל מקרה.
קורנפלקס תלמה
02/03/2016 | 13:58
1
120
אני קונה קורנפלקס תלמה באריזת 750 גרם לילדי מזה זמן רב. סה״כ מרוצה מהמוצר.
לאחר פתיחת האריזה אני מעביר את הפתיתים למיכל שלי לשמירת טריות.
בשלוש האריזות האחרונות שמתי לב כי הכמות הנפחית קטנה משמעותית, בעוד משקל המוצר הכולל נשמר על 750 גרם.
היתכן כי תלמה עשתה שינוי במוצר והגדילה את משקל פתיתי התירס הבודדים ולכן הנפח הכולל קטן.
אני מניח כי רוב הצרכנים כמוני משתמשים המוצר ״לפי העין״ כלומר נפחית ולא משקלית.
היתכן כי תלמה עשתה תרגיל שיווקי שמעודד צריכה מוגברת?
נקודה למחשבה...
הכל יתכן
02/03/2016 | 14:11
80
נסה לשקול ולאחר השקילה טלפן אליהם ושאל
סטיית כמות במוצר- עד כמה זה חמור?
02/03/2016 | 09:33
3
123
קניתי מוצר מסויים שאמור להיות במשקל קילו.
בבית שקלתי לפני השימוש  והיו 980 גרם (כולל האריזה).
הסטייה היא 2%, האם מספיק חמור כדי לפנות אליהם או לא להיות כ"כ טרחנית?
הייתי מתעדת את העניין, שומרת ובודקת עוד מוצרים כאלה
02/03/2016 | 13:04
76
אם הסטיה חוזרת הרבה, זה לא מקרי ולא קטנוני. 
את בטוחה שמכשיר השקילה שלך מדויק?
02/03/2016 | 14:17
1
73
להבא נסי לשקול בסופר (ואגב, גם שם לא כל מכשירי השקילה מדויקים ויש הבדל בתוצאות בין אחד למשנהו)
כן, המכשיר מדוייק
02/03/2016 | 14:26
78
שקלתי פריטים אחרים של קילו (כולל אריזה) והייתה סה"כ סטייה של 1-2 גרם

מתוסכלת משירות של בזק
01/03/2016 | 11:19
9
145
עד ללפני כשנה היה לנו אינטרנט במהירות 5MB.
היו ניתוקים מדיי פעם(שבהם הייתי צריכה לנתק את המודם מהחשמל) ופעם בכמה זמן המודם היה מתקלקל והייתי צריכה להחליף אותו בחדש.
אחר כך שיכנעו אותנו לשדרג ל-15MB וגם רבתי איתם שלא יתכן שיש לי בעיות כל חצי שנה-שנה.
היה טכנאי אחד שאמר שזה המודם, ואחרי שרבתי עם הנציגים הסכימו לתת לי את המודם-ראוטר בלי תשלום במקום במודמים הישנים המחודשים שלהם.
המודם החדש לא עזר ואחר כך היה לי עוד טכנאי שאמר שהוא רואה את הבעיה ותיקן משהו.
לפחות ניתוקים אין לי עכשיו.
אבל מה שקורה שאם אחד המחשבים מוריד משהו אפילו במהירות קטנה של 10KB, האינטרנט בקושי זז.
וכמו כל פעם שאני מתקשרת לבזק, הם טוענים שזה לא הם ומפנים אותי לספק, הספק מפנה אותי לבזק ואחרי שאני מתעצבנת עושים שיחת ועידה.
ושוב טוענים שצריך להחליף את המודם.
אני כבר מיואשת.
כמה פעמים אפשר לשלוח אותי להחליף מודם או לשלוח אלי טכנאים שמאלצים להיות בבית ולבזבז שעות עבודה?
ונראה ששום דבר לא משתפר.
האיטרנט היה יותר טוב ב-5MB מאשר ב-15MB
פעם חשבתי שהשירות של בזק טוב...
האם יש בכלל תחלופה נורמלית לתשתית של בזק?
לברר עם השכנים מה המצב אצלם...
01/03/2016 | 11:55
90
חלופה לתשתית בזק? רק HOT (אא"כ את באזור בו תשתית הסיבים האופטיים כבר פעילה).
חיבור סלולרי הוא לא באמת חלופה לתשתית קווית.

מעשית -
1. לברר עם השכנים מה המצב אצלם. האם הם גם חווים בעיות בתשתית בזק.
2. לחפש לקוחות שגם הם גולשים במהירות הנמוכה מ-20 בבזק ולבקש להחליף את המודמים לשבוע. אם המודם שאצלך עובד תקין במקום אחר... הבעיה לא במודם.
3. לנסות ספק אינטרנט אחר (סביר להניח שהבעיה לא שם). יש לי ניסיון חיובי מאוד עם 018, כתבתי מספר פעמים בפורום. הם מחייבים חיוב יחסי. אפשר להתחבר לשבוע-שבועיים ולהתרשם. גם כאשר ניתקתי מנוי של אדם שנפטר, לא הייתה לי בעיה. שלחתי בקשת ניתוק בדוא"ל, המנוי נותק מיידית והחיוב היה יחסי.
4. להתלונן בדף הפייסבוק של בזק. שמעתי שבחים רבים על צוות מדיה חברתית של החברה (בעבר מיכל ואבי הסתובבו בפורום זה).
5. לעבור ל-HOT? הצעה שלא כל אדם ישקול.
כצעד ראשון
01/03/2016 | 12:43
1
80
גגלי בדיקת מהירות הורדה ובדקי מה מהירות ההורדה במחשבך, עשי זאת גם כשמחשב נוסף עובד.
בבזק יכולים לבדוק רק מה המהירות שמגיעה למודם שלך, שלאחריה יש אפשרות למודם לא תקין, לכבל רשת לא תקין, ואפילו למגע רופף של הכבל.
במידה והמהירות נמוכה מדי הוציאי את המודם מהחשמל למספר שניות והחזירי, לא עוזר - להוציא ולהכניס מחדש את הכבלים המחברים בי המודם והמחשב
את הדברים האלה כבר עשינו
01/03/2016 | 13:26
51
המהירות היא 15BM בבדיקת מהירות וכל הכבלים כבר הוחלפו ולמודם נעשה ריסטרט כבר הרבה פעמים...
כמי שסבלה שנים רבות מבזק גם ברמה הטכנית וגם ברמת השירות הן
01/03/2016 | 13:37
5
96
באינטרנט והן בבזק בין לאומי (עשו עלינו תרגיל במשרדגנבי כסף!) הדבר היחיד שיש לי להציע לך זה לעבור לHOT.
מאוד מרוצה מהשירות ואין כמעת תקלות. פה ושם מאפסת את הראורטר הפרטי, אבל זה באמת זניח לעומת מה שעברתי עם בזק.
אנחנו 3 מחשבים, 3 סמארטפונים וטאבלט 1. רואים במקביל סדרות אונליין ומתחברים למחשבים (בעבודה) מרחוק בלי שום בעיה ועובד חלק. יש גם קו טלפון ב2 נקודות שעובד גם הוא חלק.
כמי שסבלה מ- HOT שנים רבות ...
02/03/2016 | 11:25
4
66

גם ברמה הטכנית ובעיקר ברמת האין שירות  - עשו עלינו תרגיל - גנבי כסף! במשך חודשים רבים - הדבר היחיד שיש לי להציע לך הוא...
האמת שאין לי עצה להתגונן מהדואופול...

אולי זה מושפע גם מהתשתית הכללית באיזור, בית פרטי לעומת משותף
02/03/2016 | 13:55
3
45
ואולי גם מזל... לגבי השירות לפחות...
לא, זה לא מזל לגבי השירות...
02/03/2016 | 15:27
2
41
(ואת מתחילה להישמע כמו יחצנית)
יחצנית אני ממש לא ואני מוכנה לחתום על תצהיר בעניין
02/03/2016 | 16:00
1
39
הורי עו"ד אז את יודעת...
אבל את חייבת להסכים איתי שאינטרנט שלא זז באופן קבוע וכמעת כל יום בא אליך טכנאי הבייתה או שנציגים טלפונים מאשימים/טוענים שהבעיה במחשב שלך ולא בשתית שלהם זה לא תקין. שלא לדבר על חוב הזוי ולא ברור לבזק בין לאומי בסביבות 800 ש"ח למרות שאנחנו מוציאים שיחות לחו"ל פעם בחודשיים בערך...
אז אני שואלת אותך: זה תקין?
אולי זה מזל...
02/03/2016 | 18:32
6
בקשה להמלצה על מזרן זוגי בגדול 160x200
01/03/2016 | 08:50
5
104
איזה מיזרן עדיף
1. שומרת הזורע
2.ד"ר גב
3.פולירון 
או משהו אחר

תודה מראש,

מה שהכי נוח לך.
01/03/2016 | 13:24
26
מזרן טמפור של הולנדיה
02/03/2016 | 19:18
59
משהו אחר. קניתי לא מזמן והוא שינה לי את החיים, בלילה בכל אופן. חצי קשיח כמו שאני אוהב ויודע להתאים את עצמו בדיוק לגוף. לא יודע להסביר לך בדיוק טכנית אבל זה משהו שקשור בנאסא והחלליות ובאינטרנט תמצא יותר אבל לטעמי אין עליו.
אני דווקא אמליץ לך על משהו שלא ברשימה שלך.
02/03/2016 | 19:21
112
בתכלס כמעט מחצית מהחיים שלנו אנחנו מבלים בשינה אז כדאי לדעתי להשקיע קצת יותר על איכות .

אני אמליץ לך על המזרן שלי יש כי בתכלס עד שקניתי אותו ישנתי בסדר גמור ונרדמתי בקלות, אבל בבוקר לפעמים קמתי עם כאבי גב קלים פה ושם אתה בטח מכיר..
ומאז שקניתי אותו אני קם ולא רוצה לצאת מהמיטה .

המזרן הוא של החברה אירופלקס (חברה ברמה עולמית) והשם שלו הוא AEROFRESH .

שמחתי לעזור בהצלחה בחיפוש!

היו בפורום הרבה תלונות שירותיות על ד"ר גב
02/03/2016 | 21:58
1
74
(לא שעל האחרים ברשימתך לא היו, אבל תלונות על ד"ר גב חזרו לדעתי יותר, במגוון מוצרים)
אפשר למצוא תלונות כאלה על כל חברה אם מחפשים מספיק
02/03/2016 | 22:59
61
אבל אין לי ניסיון עם המזרנים שלהם ככה שאני לא יודעת להגיד מה נכון ומה לא.
אנחנו רכשנו את הMOLLY VISCO של אירופלקס שמתאים את עצמו למבנה הגוף של מי ששוכב עליו. בעיניי הוא מאוד מפנק אבל חשוב שלא תקנה "על עיוור". לך לאחד הסניפים ותבדוק מס' מזרנים בעצמך. ברר גם אם קיימת תקופת ניסיון כי לפעמים מה שמרגיש נוח בחנות, לא בהכרח ירגיש בנוח גם בבית אחרי מס' לילות.
גולן טלקום ממשיכה לחייב למרות שהתנתקתי, מה עושים?
29/02/2016 | 21:10
3
122
ערב טוב,

ברצוני להתייעץ עמכם על שתי בעיות שיש לי עם "גולן טלקום":

הבעיה הראשונה היא שהחברה הנ"ל לא שלחה חשבוניות בשום צורה ולמרות שכתובת המייל היתה מעודכנת וכמו כן כתובת הדואר. בהתחלה עוד ביקשתי מהחברה שתשלח אך זו התחמקה, עד שנמאס לי ועקבתי אחר ההורדות בכרטיס האשראי.
בפירוט כ"א של חודש ינואר התברר שהחברה הורידה 99 ש"ח במקום 39 ש"ח, בשיחה עמם (אגב, שירות גרוע - תת רמה. ניתקו שיחות, נציגים חוצפניים והכל מוקלט) טענו שהחשבוניות נמצאות באזור האישי ואם בא לי אז שאכנס. החברה כאמור לא שלחה חשבוניות בשום צורה וטענה שהודיעה בחשבוניות האבודות באזור האישי, אולם כאמור לא ידעתי על קיומן. האם פעולת החברה חוקית? לא מוכנה לתת זיכוי. מדובר על 60 ש"ח.

בעיה נוספת היא שתנתקתי ב- 09.02.06 והם גבו עד ה- 25.02.16 למרות שאני מחובר כבר לחברת 012 (פרטנר בתחפושת). החברה טוענת שהיא לא מחזירה כסף על חצי חודש ועלי לשלם על שירות שלא קיבלתי! מדובר על כ- 80 ש"ח נוספים. האם זה חוקי?

תודה,
גיא.
תחליט כמה זה שווה לך...
01/03/2016 | 04:31
115
לגבי אי קבלת חשבוניות, עידן האינטרנט גורם להרבה חברות לחסוך עלינו ולשלוח אותנו להזין שם, סיסמה, ת"ז, כרטיס אשראי וטעם מועדף באיזה אתר כדי לצפות בחשבונית שלנו. לטעמי זה לא תקין ואני לא מסכים לקבל כך חשבוניות מחברות. או חשבון בדואר אלקטרוני (בגוף ההודעה או כקובץ מצורף - לא נכנס לשום אתר), או יתכבדו להמשיך לשלוח לי דואר רגיל בשירותיו הנאמנים של הצבי ישראל.
בכל מקרה, במקרה של גולן באמת די פשוט למצוא את כל החשבוניות באתר והיא גם אחת החברות הבודדות המאפשרות להמשיך לעשות זאת גם כאשר אתה כבר לא לקוח. אז אם המטרה היא רק לעיין בחשבוניות, שם זה דווקא לא נורא מסובך אם כי אינני מצדיק אותם.
לגבי עניין החודש החלקי - כך גולן עובדת מאז שנכנסה לשוק. מי שיודע זאת כבר מנצל זאת לרעתם ולגבי כל יתר הלקוחות סביר להניח שגולן די מאוזנת מבחינת מרוויחים-מפסידים. אינני יודע לומר האם התנהלותה חוקית או לא. כשנכנסתי לעובי הקורה הגעתי למסקנה שלא והתירוץ של גולן בהקשר הזה הוא בכלל אומלל. אך משרד התקשורת לא התערב עד היום, וספק אם מתכוון להתערב בעתיד.
עכשיו נשארת עם גבייה עודפת (לטענתך) של 60 + 80 ש"ח. 140 ש"ח בסך הכל. אתה יכול לכתוב את זה בעמוד אחד יפה, להגיש לבית המשפט לתביעות קטנות, לשלם 50 ש"ח ולחכות שגולן ירימו לך טלפון ויבקשו להחזיר לך את הכסף... זה כנראה מה שיקרה אבל כמובן אי אפשר לדעת.
אפשרות אחרת היא הכחשת סכום בחברת האשראי. הסכום החסר ייחשב כחוב בגולן ואין לדעת איך היא תנהל אותו (כלום, עו"ד, תביעה, הוצאה לפועל, כל האפשרויות קיימות). כשמדובר בגבייה עודפת בלי שום בסיס אני לעתים ממליץ להתנהל ככה. במקרה שלך לא הייתי עושה את זה.
בעניין החיובים - מה לך כי תלין?
01/03/2016 | 11:32
1
98
קראת את המסמכים לפני שהצטרפת לחברה? במידה וכן, סביר להניח שהיית מבין שהחברה לא חרגה מההסכם איתך.

אתחיל מהבעיה הראשונה - לגישתי, זו הפרת רישיון (לכאורה). אני לא זוכר אם פניתי למשרד התקשורת בעניין הנקודתי הזה, אך אכתוב בעדינות, לאור פניות בעניינים אחרים - עושה רושם שזה לא מעניין אותם.
מתוך הרישיון:
"67.7 החשבון יישלח למען הרשום אצל בעל הרשיון או מען אחר שמסר המנוי לבעל הרשיון, או בכל אמצעי אחר במידה והמנוי נתן לכך את הסכמתו המפורשת מראש; בעל הרשיון אינו רשאי לדרוש תשלום כלשהו בעד הנפקת החשבון ושליחתו למנוי. בעל הרשיון רשאי לדרוש תשלום סביר בגין "פירוט שיחות" הנשלח למנוי על פי דרישתו."

המילה "יישלח" היא פועל. אינני רואה בהעלאת החשבונית ל'אזור האישי' את הפעולה שליחה.
בנוסף, כדאי מאוד לקרוא את פסק הדין שניתן בבית המשפט העליון. רע"א 8190/14. ציטוט קטן מפסק הדין:
"אם כן, יש לפתוח בשאלה מהי מסירת הודעה בדרך מקובלת. בהיעדר הוכחה מיוחדת אחרת, סביר לומר שמשלוח הודעה בדרך מקובלת הוא משלוח הודעה לכתובת שידוע כי הצד השני לחוזה נוהג לעשות בה שימוש או הודיע על כך שהיא משמשת אותו לצורך ההתקשרות. כתובת כזו עשויה להיות, במקרה הרגיל, כתובת מגוריו של האדם, מספר פקס שהוא בחר לעצמו או כתובת דואר אלקטרוני שהוא בחר לעצמו. לעומת זאת, משלוח הודעה אינו יכול להיחשב מקובל כאשר מדובר בכתובת שלצד השני אין זיקה אליה. כתובת דואר אלקטרוני שנבחרה על-ידי צד אחד לעסקה עבור משנהו אינה עומדת בדרישה למסירת הודעה בדרך מקובלת, אלא אם כן הואהעדיף חלופה זו, קרי נשאל האם היה רוצה שיפתחו עבורו כתובת דואר אלקטרוני כאמור ושאליה יישלחו ההודעות או שמא הוא מעדיף שימוש בכתובת דואר אלקטרוני אחרת. זוהי גם הפרשנות המתבקשת להוראות חוק הגנת הצרכן. חוק הגנת הצרכן קובע חובת יידוע קוגנטית על סיומה של העסקה. ברי כי הודעה כזו צריכה להישלח למקום בו הצרכן מקבל את ההודעה בפועל. ניתן ללמוד על הדברים גם מסעיף 13ב לחוק הגנת הצרכן, המסדיר את הסוגיה של משלוח חשבוניות (בנסיבות שאליהן מתייחס אותו סעיף) לכתובת דואר אלקטרוני של הצרכן רק כאשר זה נתן הסכמה מפורשת מראש לכך."
(מומלץ לקרוא את פסק הדין כולו. יש מקום להקביל בין המקרה שתיארת בדיון זה ובין המקרה שעולה מספק הדין. אבל, כמובן, כל מקרה לגופו ואין הכרח שהם זהים...)
~~~~~~~~~~
בנוגע לחיובים:
1. אני מניח כי החיוב בסך 99 ש"ח הגיע בעקבות כך שהסתיימו 12 מחזורי חיוב ב"מחיר מוזל" כלשהו. במידה וכך, אלו היו תנאי העסקה. לא רואה פה חיוב יתר.

2. לו והטענה העקרונית שלך נכונה (והיא לא) אין סיכוי שמדובר ב-80 שקלים. אתה כותב שניידת את המנוי לחברה אחרת בתאריך 09.02. מחזור החיוב התחיל ב-25.01 והסתיים ב-24.02. כלומר, ניתקת את המנוי כמחצית חודש לאחר תחילת מחזור החיוב. תכנית התעריפים היקרה ביותר שהחברה מציעה עלותה 99 ש"ח. כיצד חצי מחזור חיוב עולה ל-80 שקלים?
אבל, כך או כך, טענתך לא נכונה. כפי ש-urilei כתב, שיטת החיוב שלהם עקומה לחלוטין. הם מחייבים כמו במשחק מונפול, Do not pass Go. Do not collect $200.
אם המנוי פעיל בחצות הלילה בין 24 ל-25 לחודש, החברה גובה עבור מחזור החיוב העוקב את מלוא הסכום. אם תנטוש את החברה ב-25 לחודש ב-08:00 בבוקר, יהיה חיוב עבור מחזור החיוב המלא למרות ש"נהנית" משירות 8 שעות בלבד.
החברה אינה אוחזת את החבל משני קצותיו. לקוח המצטרף לחברה ב-25 לחודש ב-08:00 בבוקר לא ישלם תשלום חודשי קבוע עד ה-24 העוקב אלא ישלם רק עבור שימוש שאינו כלול בתכנית התעריפים.
נקודת הזמן הקובעת לחיוב דמי המנוי החודשיים, חצות הלילה בין ה-24 ל-25 לחודש.

לענ"ד שיטת החיוב הזו נוגדת את רישיון החברה. אבל, כלקוח, אינני צד לרישיון שכן הרישיון הוא מסמך בין החברה ובין המדינה. אני מסופק אם הדבר הזה מעניין את משרד התקשורת.
החברה הזו, לגישתי, מפרה [לכאורה...] מספר סעיפים ברישיון שניתן לה ע"י המדינה. אין ספק כי הימצאותה בשוק הובילה לירידת מחירים לצרכנים (דיון נפאד הוא האם הורדת המחירים תגרום נזק לטווח הרחוק). אך, למרות הדברים הטובים שיש בחברה זו [ויש דברים טובים!], יש מקום לביקורת נוקבת מאוד היכן שהרישיון מופר לכאורה.

~~~~~

בשולי הדברים -
1. לעניין הטענה שלא שלחו לך חשבוניות, בייחוד לאור פסק הדין שהזכרתי, כדאי לבחון פניה לערכאה משפטית. אם יש לך כח לטרטור וכו'. עבורך אישית לא יצא מזה הרבה, אם בכלל. ייתכן מאוד כי אפילו תנחל "הפסד" בבית המשפט. אבל, אם העניין העקרוני הוא זה שמנחה אותך, מהצגת הדברים יש לך עילה לתביעה שייתכן ותועיל רבות לציבור ולכפות על החברה להתנהל על פי רישיונה. זה כאב ראש. זה להילחם. יש לך כח לזה? מצוין. פנה ליעוץ משפטי ובחן את הדברים באופן מעמיק.
מאמין שגם תוכל לטעון ששיטת החיוב של גולן טלקום אינה תואמת את רישיונה. אוכל להרחיב מדוע אני חושב שהיא מפרה (לכאורה) את הרישיון, אך, אוותר על העניין בתגובה זו.

2. שבוע שעבר וועדת הכלכלה אישרה לקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק לתיקון 44 לחוק הגנת הצרכן שמטרתה "הודעה במסרון על סיום עסקה לתקופה קצובה". הודעת הכנסת (ועדת הכלכלה) לעיתונות. מה יהיה נוסח החוק והאם החברות ימצאו דרך יצירתית לעקרו מתוכן? ימים יגידו...
דיון נוסף שיש לו נגיעה לדיון זה:
21/03/2016 | 00:15
2
התלונה בדיון -
הסתיימה תקופה במחיר מוזל ולא נשלחו את הצרכן חשבוניות.
גם לכם נראה שאיביי ירדו מהפסים לגמרי? מוצרים מגיעים
29/02/2016 | 12:56
30
297
באיחור ניכר, לא שזה חדש, מוצרים אחרים "חסרים" פתאום והסוחר מציע פיצוי או החזר, הקשר בין הזמנת מוצרים להגעתם מקרי בהחלט, ניסיון ליצור קשר עם המוכר יוצר אצלו פאניקה ומיד הוא שולח מוצר נוסף בחינם וכך הלאה.
מה עובר על איביי?
איחורים זה בגלל הדואר
29/02/2016 | 13:08
172
דווקא אצלי יש חבילות שמגיעות ממש מהר ויש חבילות שנתקעות...
כל השאר קשור למוכרים סיניים והפחד שלהם משלילי.
איחור וזמן הגעה יכול להיות
29/02/2016 | 13:11
2
142
גם באשמת הדואר, לא המוכר. מוכרים סינים תמיד בפאניקה. ובהנחה שאתה לא חדש בעסק, אז הדירוג שלהם גם משמעותי. אני לא נתקלתי בבעיות לאחרונה. 
אני כבר לא מדבר על האיחור המסורתי בדואר. אני מדבר
29/02/2016 | 13:28
1
121
על מגמה חדשה. ולא, לא חדש בעסק.
דווקא לאחרונה הזמנתי הרבה והכל רגיל
29/02/2016 | 16:10
96
מגיע לארץ ממש מהר, ממתין בדואר או במכס שבועיים
לפחות בגלל העמוס החבילות פחות נתפסות
מה הקשר לאיביי? הם רק הפלטפורמה ואתה מתייחס לסוחרים עצמם
29/02/2016 | 16:48
25
94
כפי שכתבת בעצמך, איחור בהגעת מוצרים אינו חדש, במיוחד אם אתה מזמין מסין. לפעמים יש מזל ומקבלים מהר, לפעמים אין מזל ומתייבשים. אני מזמינה כבר שנים וקרו לי מקרים כאלה וכאלה, אני יודעת לא לצפות מסין לאיכות, אמינות, שירות ומהירות וזה משוקלל בהחלטות שלי מה לקנות.

אגב, ממש היום קיבלתי מסרון מהדואר ולקחתי חבילה (לא דואר רשום) של מוצר שהזמנתי ממוכר סיני (באיביי) ב-16/2. זו מהירות די מפתיעה ולא צפיתי לה כ"כ מהר. הייתי בטוחה שזו חבילה שהזמנתי מארה"ב (לא באיביי) ונשלחה אליי ב-16/2.

ולמי שמתלונן על דואר ישראל – חבילה ששלחתי לארה"ב לפני שלושה שבועות נחתה בניו יורק ברביעי 10/2 ומאז טרם הגיעה ליעדה(!). היעד הוא פיטסברג, עיר שמרוחקת מניו יורק 6 שעות נסיעה (בערך כמו חיפה אילת). שבוע שלם לקח להם להעביר אותה לניו ג'רזי (בשחייה זה כבר יותר מהר!), אח"כ העבירו לפנסילבניה אבל משם (אלוהים יודע למה) לממפיס (טנסי) וחזרה לפנסילבניה, וסוף סוף אחרי שבועיים (ברביעי האחרון) היא הגיעה ליחידת הדואר הסמוכה ליעד (אותו מיקוד!) אבל עדיין לא טרחו לחלק אותה. או שהם מתפגרים שם או שהם משתינים בקשת על דואר ישראל.
דואר ישראל עדיין מנצח. חודש וחצי מחיפה לקריות.
29/02/2016 | 16:56
5
28
מנצח כי לפחות הגיע לקריות! החבילה שלי עוד לא הגיעה ליעדה...
29/02/2016 | 16:59
4
90
ולפעמים יש עיכובים לא ברורים, או חבילות אובדות וזה יכול לקרות בכל רשות דואר (גם זה קרה לי בדואר האמריקני, הם איבדו מוצר שהזמנתי לכתובת בארה"ב ומעולם לא הגיע ליעדו, המעקב עליו פשוט נעצר בנקודה מסוימת והוא "נעלם").

אבל כאן באמת לא ברור מה עובר עליהם כי זה דואר רשום, הוא לא אבד, יודעים בדיוק היכן הוא נמצא בכל תחנה. נראה כאילו הם קשרו את החבילה שלי לצב שיכור שלא יודע להגיע מנקודה לנקודה וחייב לנוח כמה ימים בכל סניף דואר כדי להתאושש...
לא ראיתי בעיות מיוחדות באי-ביי ודואר ישראל משתפר מאד בתקופה
01/03/2016 | 00:24
3
56
האחרונה
אבל על זה בדיוק אני מדבר. אני לא מדבר על איחורים
01/03/2016 | 13:29
1
53
כי אם על התנהגות מוזרה. פונים אלי עוד לפני שאמרתי משהו ומבטלים עסקאות, או מציעים לשלוח מוצר נוסף בחינם למרות שאני מחכה בסבלנות ולא אמרתי דבר (אבל הזמן נגמר כמעט) וכך הלאה.
במקרה מסוים רק שאלתי למה אין טווח זמן להגעה. התשובה היתה שהמלאי נגמר בכלל, ישלחו אחד כשיהיה ומיד הציעו החזר כספי.
משעשע כבר כמה פעמים החזירו לי כסף והמוצר הגיע למחרת (במקרים של פחות או בסביבות דולר).
זה טרם קרה לי. אולי הם לחוצים על מדדים או משהו כזה.
01/03/2016 | 13:55
9
דואר ישראל משתפר מאוד ? ?
02/03/2016 | 06:08
36
כנראה שיש יותר מדואר ישראל אחד אם אתה טוען כך.
רק לאחרונה הזמנתי שני משלוחים, שניהם מאיזור המרכז 
לאיזור המרכז...
הראשון היה בדואר רשום, וכך יכולתי לעקוב על פי המספר
כיצד הוא מתעכב ביחידה לוגיסטית אחת, אחר כך בשנייה ומגיע
תוך שלושה שבועות (!)... (הצב השיכור של טריליאן :)  )...
השני נשלח בדואר רגיל (רחמנא ליצלן) וכך יכולתי אחרי שעות
המתנה לנציג דואר ישראל לשמוע את העובדה שאם אבד בדרך
אין לדואר שום אחריות, ועלי לפנות לשם כך לשולח האומלל
(שלא מספיק שלא גבה את התשלום מראש, האחריות חלה עליו
לדבריהם).... לבסוף הגיע לאחר חודש...
מאז אני מעדיפה לשלם קצת  יותר (או הרבה - תלוי בחברה) לדואר
שליחים / קוויקבוקס שמביאים לי את הדואר לפיצוציה / תחנת דלק
הסמוכים במהירות ובנוחות.
והיום הגיעה לסניף גם החבילה מארה"ב (ולקחתי אותה).
01/03/2016 | 15:20
18
97
שיטת המסרונים ממש מוצאת חן בעיניי...
חוסכת ניירת (טובה לסביבה); חוסכת בדיקה של התיבה; לא תלויה במועד חלוקת הדואר (ע"י הדוורים, כיום זה כבר לא כל יום), חוסכת זמן חיפוש בסניף...
בקיצור, אהבתי!
זה צעד מתבקש
01/03/2016 | 15:47
14
74
אצלי כל פתקאות הדואר על חבילה שממתינה בסניף ממילא היו נשלחות להורים.הם בתורם היו שולחים אליי צילום של הפתק לוואטסאפ ואז הייתי הולך ומציג את הצילום לפקיד..
כן, אבל זה מחייב שמספר הטלפון יופיע על החבילה
01/03/2016 | 15:55
13
70
חשבתי שהם שומרים מאגר של טלפונים לפי נמענים ואז מרגע שיש להם פעם אחת את הטלפון הם יכולים ליידע את הנמען בכל חבילה שמחכה לו, אבל התברר לי לאחרונה שלא, ולכן התחלתי לכתוב את מספר הטלפון כחלק מהכתובת למשלוח.

אגב, לא ממש ברור לי למה להזמין להורים אם הם בלאו הכי גרים בשכונה שלך...
הצעת ייעול בעניין: אני מוסיף לכל הזמנה גם מחול וגם מהארץ
01/03/2016 | 17:31
12
77
הערה. 
" נא לציין בגדול על החבילה למשלוח, את מספר הטלפון שלי" 
וכך זה בטוח שלא תקבל יותר פתקים מיתולוגים אלא רק הודאות SMS ישירות לטלפון שלך.
אני דווקא קיבלתי היום פתק זהה לסמס שקיבלתי אתמול
01/03/2016 | 17:36
3
50
מוזר.
הבעיה היא מה קורה אם יש טעות במספר הסלולרי.
אני גיליתי שחסרה ספרה במספר ועכשיו מפחדת שיש דברים שלא יגיעו אלי.
זה רק מראה שאם לא באים לאסוף (וגם אם כן...) מקבלים פתק
01/03/2016 | 17:40
2
50
כלומר הם לא נסמכים רק על המסרון. בכל מקרה אם את לא שקטה פני לסניף הדואר ובררי.
לא בטוחה
01/03/2016 | 17:45
1
37
קיבלתי סמס אתמול והפתק היה בתיבה כשיצאתי בבוקר.
אבל לא פתק רגיל, זה היה פתק כזה שהשולח ממלא ויש שם כמה עמודים.
ובכלל, הפתקים האחרונים שקיבלתי היו מודפסים על דף לבן ולא הפתקים אפורים/אדומים הרגילים.
ואחד הפתקים הגיע אלי כמעט שבועיים אחרי שהוא נשלח.
אז זה פלוס גדול לסמסים שלא צריך להיסתמך על דוורים מטומטמים ועצלנים.
מה זה משנה איך נראה הפתק? זו כבר ההתנהלות שלהם
01/03/2016 | 17:51
36
כבר קרה שקיבלתי פתקים מתוך "תעודת המשלוח" (או איך שלא קוראים לזה) במקום פתק אדום/אפור. זה באמת לא משנה לי מה הם שמים בתיבה, הנקודה מבחינתך היא רק אם הם שמים (גם) פתקים (בכל מקרה או במקרה שהחבילה לא נלקחה) ולא מסתמכים רק על מסרונים. בכל מקרה אם חסרה לך ספרה במספר הסלולרי הם לא יצליחו לשלוח אלייך הודעות, ישימו לב שהמספר לא תקין, ולכן במקרה כזה אני מניחה שפשוט תקבלי פתקים כרגיל (מה שרגיל אצלכם...).
זו לא הצעת ייעול זו הצעת סרבול. אתה סומך על פעולה ידנית
01/03/2016 | 17:39
7
57
שדורשת תשומת לב והתערבות בפעולה אוטומטית. רוב החנויות הרציניות (גם באיביי) לא משנות שום דבר ידני בכתובת אלא מדפיסות אותה אוטומטית כפי שהלקוח הזין אותה (יש תכנות שעושות זאת). לכן ברגע שדואגים שהטלפון הוא חלק אינטגרלי מהכתובת, מובטח לך שהוא פשוט יודפס אוטומטית (כחלק ממנה) וכך אין צורך לטרוח ולהטריח בהערה (שאולי יראו ואולי לא) ולא צריך לסמוך עליהם שאכן ייענו לבקשה.
טעות בידך (המסרבל..) אני עובד ככה מאז שהדואר עבר להודאות SMS
01/03/2016 | 19:45
6
48
וזה עובד שגעון, אין לי שום פתק בתיבה! כבר תקופה ארוכה.
הכל בסמארט פון, מרוכז ופשוט. 
זה עובד לך כי מספר הטלפון שלך מופיע יחד עם הכתובת
01/03/2016 | 19:51
5
40
והם מדפיסים הכול יחד, לא כי ביקשת במיוחד. כאמור אין טעם להטריח או לטרוח בהערות מיותרות, פשוט לציין את המספר וחסל.
לא עבד תמיד, רק אם שולחים את הבקשה שציינתי קודם
01/03/2016 | 20:06
4
7
אז השיטה שאני מציעה לך עובדת תמיד בלי שום בקשות וטובות
01/03/2016 | 20:12
3
36
כי מספר הטלפון הוא חלק אינטגרלי מהכתובת ולכן בהכרח יודפס יחד איתה קומפלט.
זה שעד עכשיו עבד לך זה לא אומר שזה יהיה כך תמיד אצל כולם; מניסיוני יש חנויות שאצלן הכול באוטומציה, והן לא יפרמטו במיוחד שדה של מספר טלפון בתוך הכתובת, ועד עכשיו כשהטלפון שלי היה בשדה נפרד (של טלפון) הוא לא הופיע יחד עם הכתובת. הכנסתי אותו כחלק מהכתובות ו-הופ! עכשיו הוא תמיד שם, ואני לא צריכה לטרוח ולהטריח או להחזיק אצבעות שיתייחסו לבקשה; זה בידיים שלי.
זהו שלא! הסברתי כבר, פשוט לא. אני מביא בחו"ל לא מעט
01/03/2016 | 21:02
2
49
מוצרים וההערה שהצאתי להוסיף לא עולה כסך ולא זמן והיא משתלמת מאד ומונעת מיילים והתכתבויות מיותרית תמיד.
רות סוף.
01/03/2016 | 21:04
5
זהו שכן, תמיד כן. אם היא לא עבדה לך סימן שלא יישמת אותה נכון
01/03/2016 | 23:18
34
אני לא מזינה את הטלפון ברובריקה של טלפון אלא כחלק מהכתובת. אין שום סיכוי שהמספר לא יודפס.

דווקא מה שהצעת כן מחייב מיילים והתכתבויות מיותרות, תמיד, כי באתרים כמו "אמזון" או חנויות אחרות שאני מזמינה מהן (לא איביי) אין אפשרות להשאיר הערות לחנות בעת ההזמנה. כלומר כדי לבקש בקשה כזאת אני צריכה לכתוב להם במיוחד, וזו בדיוק התכתבות מיותרת...

אבל נראה לי שמיצינו; כל אחד ידבק בשיטה שעובדת עבורו, שלום על ישראל.
נכון... מעניין לראות את שלל הסלולארים...
02/03/2016 | 06:12
2
81
שהפקידות מחזיקות בידן :) תוך חיפוש החבילה...
מסרונים + הזמנת תור מראש... אמריקה
(אוקי, כבר לא אמריקה - לדברייך... ישראל :) )
האמת שאצלנו בסניף אלה פקידים בד"כ והם לא לוקחים לי את הטלפון
02/03/2016 | 13:57
1
53
אלא מעיינים רגע קט בהודעה, רואים את מיקום החבילה והולכים להביא אותה.
אני גם לא מזמינה תור מראש כי יש אשנב ייעודי למסירת דואר ובד"כ אין בו תור (גם אם יש קצת הוא מתוקתק מהר, כי אלה פעולות מהירות).

שלשום בלילה התקשרתי ל-USPS, דיברתי עם נציגה נחמדה שלא היו לה תשובות, היא אמרה שתעביר לבדיקה ובינתיים לא שמעתי מהם והחבילה שלי עדיין לא הועברה. כבר שבוע (מרביעי האחרון) היא ביחידת הדואר הסמוכה ליעד, ומשום מה הם פשוט לא מחלקים אותה. אני כבר לא מבינה מה קורה.
בהצלחה... תעדכני אותנו...
03/03/2016 | 06:29
7
מתן מרשם שגוי למשקפיים. . עילה לתביעה?
29/02/2016 | 07:33
69
363
(שאלתי גם בפורום תביעות קטנות) - אופטומטריסט נתן לי
מרשם שגוי במספר שלם (!) למשקפיים ... גבה עבור השירות
500 ש"ח... האם יש בסיס לתביעה?

המשך>>
(שאלתי גם בפורום תביעות קטנות) - אופטומטריסט נתן לי
מרשם שגוי במספר שלם (!) למשקפיים ... גבה עבור השירות
500 ש"ח... האם יש בסיס לתביעה?

אני מעוניינת למכור את הפריטים הנ"ל
28/02/2016 | 17:06
6
268
מה המחיר לדעתכם שאפשר לבקש?
בין ככה לבין ככה.
28/02/2016 | 17:21
4
158
חסר מידע מהותי לגבי הפריטים ומצבם.

הפרטים שאני יכולה למסור הם
28/02/2016 | 18:33
3
157
ריהוט שנעשה אצל נגר פרטי מהעץ מלא, הוא אצלי כארבע שנים.
שמור מאוד. 
ונראה באמת כמו חדש.
הבן שלי בן למעלה מעשרים ואני רוצה להפתיע אותו עם חדר שמתאים לגילו...
ולכן אשמח לשמוע הצעות מחיר
מכרתי ריהוט חדר של ביתי המתבגרת
28/02/2016 | 21:02
1
138
באופן הבא. בדקתי באתר מחירים של פריטים דומים. צילמתי את הפריטים שלי ומסרתי מידות מדויקות. פרסמתי מודעה מדויקת עם תמחור ריאלי של כל פריט ( להערכתי רבע עד שליש ממחירי המוצרים חדשים). גם אצלי המוצרים נראו מצוין. אדם אחד לקח את כל הפריטים מלבד אחד כולל פירוק והובלה. הרגשתי בר מזל...
אופס...שכחתי לרשום שמכרתי דרך יד 2
28/02/2016 | 21:03
45
אני הייתי פשוט מעיינת במחירים קיימים...
29/02/2016 | 05:41
95
ממליצה על קבוצת פשפשוק בפייסבוק,
כמו כן כמובן יד 2 למיניהם...

בנוסף - ממליצה לא לפתח ציפיות - השוק רווי ברהיטי יד 2,
ואנשים נוטים לחפש מציאות...

ועוד בנוסף (ולא קשור לשאלתך :) ) - ממליצה להישמר מהחלפת
רהיטים לבן למעלה מ- 20 בהפתעה :) ... 
אוכל רק להגיד מהי הקודת מבטי
29/02/2016 | 10:34
107
כמוכרת, כולנו יודעים כמה השקענו במוצר, כמה היה יקר, וכמה מאמץ היה למצוא את הנגר המיוחד ולבחור את העץ, ולהתאים את הגודל. מי שקונה יד שניה, מנסה בעיקר לחסוך כסף. אני לפעמים מסתכלת מתוך עניין גרידא ב"רהיטים למסירה ויד שניה בירושלים". רואה מחירים מופלצים ומאד מאד מתפלאת, אם יש טמבל שמסכים לרכוש במחיר כזה רהיט משומש ועוד להשקיע בהובלה. זה  מה שאני חשה בנושא.
מה ההפסד בלהפוך כרטיס אשראי מחוץ בנקאי לבנקאי?
28/02/2016 | 22:40
14
126
הבנקאית שלי פנתה אלי ביוזמתה. הציעה שהיא תגיד לבוס שלה שאעביר את הכרטיס אשראי החוץ בנקאי שלי להיות בנקאי, בתמורה לנסיון להוזיל לי עמלות שוק ההון.

אני מפסיד משהו אם אהפוך אותו לבנקאי. חוץ מזה שאני יותר קשור לבנק?
יש לי שני פלטינום של לאומי קארד. אני יכול להגיד לה שתהפוך רק אחד מהם לבנקאי?

אמרה שהעמלה תהיה זהה (פטור) בכרטיס

לבנק שלך יש אינטרס מובהק שתחזיק בכרטיס אשראי שלו.
28/02/2016 | 23:01
12
153
ברור שהיא תפנה אליך ביוזמתה, הרי זה משרת את האינטרסים שלה. היא לא באמת רוצה לנסות להוזיל לך את העמלות, היא רוצה שתעביר את פעולות האשראי לבנק שלך.
שזה, יש לציין, לא בהכרח אומר שזה רע ללקוח
28/02/2016 | 23:30
1
119
אבל זה כן בהחלט אומר שאין שום אפשרות להתייחס ברצינות ל"המלצה" כזו.
בדיוק.
02/03/2016 | 23:00
9
השאלה שלי הייתה- לא מהאינטרס שלה. מה החשש שלי?
29/02/2016 | 00:28
9
78
חוץ מלהות כבול לבנק. אבל להבנתי - אוכל להחזיר אותו בעתיד לחוץ בנקאי אם ארצה.
אתה בכל מקרה לא "כבול לבנק"
29/02/2016 | 01:26
8
104
כשתרצה ללכת אתה תלך. החלפת כרטיס אשראי זה כנראה לא מה שהולך לעצור אותך...
חיסרון אחד משמעותי שיש למשל לכרטיס חוץ בנקאי (במקרה שלי, לא בטוח שזה נכון לכל אחד בכל מצב) הוא שעסקאות מט"ח בסכומים קטנים הרבה הרבה פחות משתלמות. כי בחוץ בנקאי יש עמלת המרה קבועה של כ-1% ובבנקאי הבנק רוכש עבורך מט"ח בתנאים גרועים בדרך כלל (אם אין לך חשבון מט"ח).
זה נכון במיוחד אם אתה נוהג לקנות קשקושים ב-ebay ודומיו בסכומים קטנים.
גם בכרטיס הבנקאי שלי העמלה קבועה, הבנק לא רכש עבורי מט"ח
29/02/2016 | 06:12
5
83
מעולם. השאלה רק מה התנאים בכל כרטיס, ויצא שהתנאים בכרטיס החוץ בנקאי שלי טובים יותר. לא ברור לי הקשר למחיר הקנייה בהתחשב בכך שהעמלה באחוזים.
הבנתי שהייתה הנחיה כזו של בנק ישראל
29/02/2016 | 19:35
4
73
כאשר מבוצעת עסקה במט"ח בכרטיס בנקאי - לרכוש ללקוח מט"ח לפי ההסדר הקיים בחשבון. כשמדובר על 5$, זה כמובן מאוד מאוד לא משתלם כי יש עמלת מינימום לא קטנה.
זה קרה לי פעם אחת וממש הייתה פעולת רכישת מט"ח בחשבון אבל לא על סכום כ"כ קטן (משהו סביב 80$)
נשמע לי מטופש שבנק ישראל ידפוק כך את הלקוחות, זה בד"כ הפוך
29/02/2016 | 22:40
2
47
לא שמעתי על כך, אבל אם זה משהו חדש יחסית לא נתקלתי בזה כנראה כי בשנים האחרונות אני מבצעת רכישות מט"ח רק בכרטיס החוץ-בנקאי. אבל גם בכרטיס הבנקאי הציעו לי בבנק תנאים דומים (ועמלות נקובות) וכך זה מופיע גם באתר של החברה.
בנק ישראל עושה הרבה שטויות...
01/03/2016 | 04:20
1
45
מה שקורה בד"כ הוא שבנק ישראל מבצע מהלך הגיוני ביסודו שנועד להגן על הללקוחות, והבנקים מנצלים את התקנות החדשות כדי לדפוק את כולם. זה לא חדש.
ראי מה קרה עם התקנה המחייבת להציג את עמלות ההמרה ביחס לשער היציג ולא לשערים אחרים. לכאורה מדובר בתקנה פשוטה וטכנית שהייתה אמורה רק לשנות את אופן הצגת העמלה ולהפוך את התחרות לשקופה יותר. בפועל כל החברות ללא יוצאת מן הכלל ניצלו את השינוי כדי להעלות את גובה העמלות, לפעמים גם פי ארבעה...
הם גם לרוב העדיפו לעשות מהלקוחות מטומטמים ולספר להם שהעמלות השתנו בגלל הנחיות של בנק ישראל ונכוותי מכך באופן אישי. לא, העלתם את העמלה כי אתם חזירים וגם כי אין לכם טיפת בושה לפעול בצורה כל כך נכלולית. בנק ישראל רק דרש לשנות את צורת ההצגה...
כאמור, טרם נתקלתי בכך. אשמח אם תקשר להוראת הבנק בנושא.
01/03/2016 | 04:28
37
ולא נכון לומר ש"כל החברות ללא יוצאת מן הכלל" כשיש גם יש יוצאת מן הכלל – ויזה כאל.
בוויזה כאל ההמרה הייתה לפי השער היציג מלכתחילה ולא היה שינוי בעמלות (כי לא היה צורך בשינוי).
קצת תמוה לאור כללי הבנקאות (שירות ללקוח) (עמלות)
02/03/2016 | 18:46
35
החל מ- 01.04.2015 ההמרה בחברות כולן אמורה להתבסס על שער יציג.

מתוך הודעה לעיתונות שפרסם בנק ישראל ב-01/02/2015:
עסקאות במט"ח ומשיכות בחו"ל - על מנת לפשט ולהקל על הלקוחות את ההשוואה בין העמלות הנגבות מהם בגין ביצוע עסקאות ומשיכות במטבע חוץ באמצעות כרטיסי חיוב, נקבעו כללים חדשים לאופן חישוב עמלות אלה. כך למשל, נקבע שההמרה תחושב לפי שער יציג ובגין המרה אחת בלבד ממטבע החוץ לשקל. מועד הכניסה לתוקף של התיקון – 01.04.2015.

ציטוט מתוך כללי הבנקאות (שירות ללקוח) (עמלות), התשס"ח-2008:
"העמלה תחושב לפי השער היציג של סכום ההמרה במטבע המקורי שלפיו בוצעה העסקה; בהעדר שער יציג תחושב העמלה לפי סכום החיוב במטבע ההמרה של הסולק בין-לאומי"
תוספת ראשונה - חלק 6 כרטיס חיוב - סעיף 7.
מקור -
מעניין מה שרשמת. מה לשאול אותה בדיוק?
29/02/2016 | 10:05
1
61
כי אני כן קונה באיביי מלא
שאל בדיוק איך תחויב על עסקה של 4$, שתסביר לך איך זה מבוצע
29/02/2016 | 19:48
24
כדאי להישאר עם החוץ בנקאי. הנחה בעמלות תקבלי בכל מקרה
05/03/2016 | 18:31
13
כדאי להישאר עם הכרטיס החוץ בנקאי כדי שאופצית המעבר לבנק אחר תהיה קלה ככל האפשר. לנסיוני העמלות בבנקים זוחלות כלפי מעלה כל הזמן ופעם בכמה שנים כדאי לעבור לבנק אחר כדי להוריד את העמלות חזרה.
כאשר הבנק אליו עוברים מודיע לבנק הנעזב על העזיבה, מיד הנעזב מציע הנחות גדולות כדי לשמר את הלקוח. כאשר הוצע לי, עברתי בכל זאת כדי ללמד אותם לקח. אחרי שנה חזרתי כי הבנק החדש התכוון להקפיץ את העמלות. הבנק הקודם קיבל אותי יפה וכך המשיך במשך כמה שנים. לאחרונה נראה לי שהגיע הזמן לעוד עזיבה כזאת כי שוב העמלות התחילו לזחול מעלה.

לכן כל כך חשוב להיות עם כרטיס חוץ בנקאי. במקרה כזה המעבר לבנק אחר פשוט ביותר:
1. חותמים על טפסים בבנק החדש (ומקבלים מהם כל מיני מתנות)
2. מודיעים לחברת כרטיסי האשראי לחיב חשבון אחר.
זהו. זה כל המעבר.

לדעתי, לקוח שמוכן לקבל כרטיס אשראי בנקאי בעצם מאותת לבנק שהוא לא מתכוון לעבור לבנק אחר. הבנק כמובן מנצל את האיתות הזה לטובתו.
אם הבנק מציע הטבות תמורת המעבר לכרטיס בנקאי, סימן שאפשר לקבל את ההטבות האלה גם אם הכרטיס ישאר חוץ בנקאי.

יהודה
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום