לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

לצפיה ב-'תקנו מזגן טורנדו ותישארו בלי שירות '
תקנו מזגן טורנדו ותישארו בלי שירות
12/07/2016 | 00:20
7
319
בקיץ שנה שעברה רכשתי מזגן טורנדו לג'נד A לד. אחרי שצפיתי בפרסומת המבטיחה שלהם עם הילד, שאגב הספיקה להיעלם בינתיים, שבה מבטיחים לנו שעל כל בעיה, אפילו החלפת שלט, שולחים טכנאי ועוד באותו יום. כך שאין מה לדאוג ואפשר להיות רגוע עם ראש שקט שקנינו מזגן איכותי עם גב ושירות 24 שעות מסביב לשעון. באמת? אז זהו שממש לא. אם אתם מחפשים חברה שהשירות שלה הוא על הפנים ומתחת לכל ביקורת חברת טורנדו בהחלט עונה להגדרה הזאת.

הבעיה היא לא ברכישת המזגן עצמו, הבעיה מתחילה אחרי שרכשתם את המזגן ושילמתם עליו במיטב כספכם, עם הבטחה לאחריות מלאה מקיפה של 5 שנים על המזגן.

נתחיל בזה שאפילו את תעודת האחריות של 5 שנים כפי שהם מבטיחים בפרסומת החדשה שלהם עם רותם סלע, לקח להם 4 חודשים ואחרי אין ספור התקשרויות חוזרות ונשנות שלי אליהם עד שהם בכלל שלחו לי, וגם אז היא הגיעה על שם שגוי.

נמשיך בזה שכשאתם מתקשרים לשירות הלקוחות שלהם אפילו רק בשביל לבקש שישלחו לכם את תעודת האחריות שמגיעה לכם מהם, קודם מייבשים אתכם על הקו שעות ובסופו של דבר אתם בכלל לא מגיעים אל שירות הלקוחות שלהם, אלא לשירות חיצוני של עובדי קבלן שאין להם מושג מהחיים שלהם וכל מה שהם יכולים לעשות זה לקחת ממכם את הפרטים ולהבטיח לכם שיחזרו אליכם משירות לקוחות. מה שלא קורה בפועל, גם אם תתקשרו 20-30 פעמים ותשאירו אצלם הודעה שיחזרו אליכם. הסיכוי היחיד שלכם לדבר בכלל עם נציג אמיתי של טורנדו הוא רק אם אתם לוחצים על השלוחה לחידוש האחריות על המזגן (קרי: בכדי לשלם להם), הו, אז המענה הוא די סביר, כי בשביל לקבל ממכם כסף יש להם מספיק נציגים, אבל בשביל לתת לכם שירות, פשוט תשכחו מזה.

ומה לגבי אם יש לכם תקלה פיזית במזגן ואתם חייבים טכנאי אתם שואלים? שהרי בפרסומת עם הילד הם מבטיחים שטכנאי יישלח לבית הלקוח עוד באותו יום. אך פרסומת לחוד ומציאות לחוד. כי במציאות לא רק שלא יישלח אליכם טכנאי עוד באותו יום וספק אם אפילו באותו שבוע, אלא תגידו תודה אם תצליחו בכלל להשיג את השירות הטכני שלהם בטלפון עוד באותו יום. אם זה יקרה, זה יהיה פשוט נס.

כבר כמה שבועות שהמזגן טורנדו שלי שנרכש מהם לפני פחות משנה עושה רעשים מוזרים של חריקות בזמן שהוא פועל, וזאת למרות שעל פי ההוראות אני כבר שנה דואג להוציא בכל חודש את המסננים שלו, לשטוף ולנקותם אותם היטב, לייבשם ולהחזירם למקומם, בדיוק לפי ההוראות של המזגן שבאתר טורנדו. וזאת בכדי למנוע נזילת מיים מהמזגן שמשום מה המתקינים שלהם התקינו לי אותו מעל שני שקעים חשמליים, סכנת נפשות לכשעצמה, במידה וחס וחלילה תהיה נזילה מהמזגן. ובכדי למנוע את שיחוק וקלקול המזגן.

כבר למעלה משבוע שאני מתקשר לשירות הטכני של טורנדו בכדי להזמין טכנאי שיבוא לבדוק מה מקור הרעש והחריקות מתוך המזגן בזמן שהוא פועל, מה שמונע ממני להפעילו ועוד בימים כאלה חמים ולחים. ובכל פעם מחדש מייבשים אותי על הקו שעות עד שהשיחה מתנתקת מעצמה. ועכשיו יש להם גם שיטה חדשה, שכביכול היא לטובת הלקוחות, פשוט תלחץ על הספרה 1 וכשיגיע תורך נציגינו יחזרו אליך לטלפון שממנו התקשרת. כבר 4 פעמים התקשרתי ולחצתי על הספרה 1 בכדי שיחזרו אלי. אך האם אתם חושבים שחזרו אלי? אם כך תשכחו מזה. אף נציג טכני שלהם לא חזר אלי אפילו פעם אחת, בדיוק כפי שאף נציג של שירות הלקוחות שלהם לא חזר אלי גם אחרי עשרות טלפונים והודעות שהשארתי להם דרך חברת הקבלן שלהם שיחזרו אלי. וכבר אמרתי לכם מה הדרך היחידה שדרכה הצלחתי בכלל להשיגם ולדבר עם נציג שלהם.

אז אם אינכם סלבס או VIP, ורוצים לרכוש מזגן כביכול "איכותי", שהשירות שתקבלו עליו לאחר שתשלמו עליו יהיה על הפנים ומתחת לכל ביקורת, פשוט תרכשו מזגן טורנדו, ואח"כ תתפללו שתצליחו בכלל להשיג את השירות שלהם או שמישהו מהנציגים שלהם יטרח בכלל לחזור אליכם. 

לצפיה ב-'זה נשמע הגיוני.'
זה נשמע הגיוני.
12/07/2016 | 01:47
166
צריך ללמוד לא להאמין למה שאומרים בפרסומות.

לצפיה ב-'לא מתקין אותם בכלל ולא ממליץ'
לא מתקין אותם בכלל ולא ממליץ
12/07/2016 | 01:56
183
עליהם ללקוחות שלי.
לצפיה ב-'לחברה אין עמוד בפייסבוק,אבל למנכל כן'
לחברה אין עמוד בפייסבוק,אבל למנכל כן
12/07/2016 | 02:11
155
אם הפתרון לא נראה באופק, אולי כדאי לנסות.
לצפיה ב-'מעבר לשיימינג שמגיע להם לפי הפוסט'
מעבר לשיימינג שמגיע להם לפי הפוסט
12/07/2016 | 21:48
105
שכתבת ,אפשר לפנות לתכנית "הכל כלול" בערוץ 10 בהנחיית סיון כהן.גם בידיעות אחרונות וגם בעיתונים אחרים יש כתבים וטורים המטפלים בתלונות צרכנים ויש גם את אמון הציבור ,המועצה לצרכנות וכדומה.
אני הייתי עושה להם בלאגאן שחבל על הזמן ופונה לכל הגורמים הללו.לטעמי רק פניות כאלו יביאו לפיתרונות ,אחרת אתה נישאר להתמודד לבד מול חברה זו דבר שעד כה לא עזר לך.
לצפיה ב-'אם יש להם פה נציגות בפורום, אולי יעזרו לך. שאלה:'
אם יש להם פה נציגות בפורום, אולי יעזרו לך. שאלה:
12/07/2016 | 23:55
1
89
למה היית צריכה לרדוף אחריהם בשביל לקבל את תעודת האחריות?
הרי מקבלים אותה ביחד עם המזגן, בקופסה שלו. או אני טועה?

עוד שאלה, למה הסכמת שיתקינו לך את המזגן מעל ל 2 שקעי חשמל, כשנראה שזה די מפריע לך?
את משלמת על ההתקנה, את בעלת הבית. זכותך לבקש היכן יותקן המזגן.
למרות שאני נטו מתייחס לזה שזה נראה שמפריע לך, כי אולי מבחינת החוקים והתקנות
מותר להתקין מזגן מעל שקעי חשמל. את זה יוסיזיו יוכל אולי לענות. סתם בשביל הידע.

זה נשמע לי שירות פשוט לא ייאמן אם מה שאת מתארת שלהגיע למצב של מענה אנושי,
צריך לעבור כ"כ הרבה המתנות וטרטורים, איפה נראה דבר כזה?
אפילו בחברה שהרבה מתלוננים עליה (ההפך מהמילה COOL) לא קשה כ"כ להשיג מענה אנושי + טכנאי.
נשמע לי די הזוי.
לצפיה ב-'מותר להתקין מעל שקעים, אני לא מתקין מעל מיטות/ספות וכו' בגלל'
מותר להתקין מעל שקעים, אני לא מתקין מעל מיטות/ספות וכו' בגלל
13/07/2016 | 07:13
115
הסיפור של השריפות וזה לא רק תדיראן אלא כל המזגנים נתונים להתלקחות.
לצפיה ב-'בהחלט סיוט איתם!'
בהחלט סיוט איתם!
13/07/2016 | 07:52
101
התקשרתי לשירות שלהם להזמין טכנאי למזגן בדירה שבה אני מתגוררת (דירה שכורה). 3 ימים ניסיתי להגיע לנציג שירות ולא הצלחתי, לבסוף שלחתי מייל על שאלת רכישה וחזרו אליי.
נקבע לי מועד הגעה בתאריך מסויים בין 8:00 ל-10:00 והשארתי את פרטי הנייד שלי ושל בן זוגי ליצירת קשר. יום לפני מועד ההגעה, בשעות הערב, בעל הדירה שלי קיבל הודעת SMS שהם מגיעים בין השעות 16:00 ל-18:00, שעות שלא התאימו לי והרי אין עם מי לדבר בשעה כזו בשירות הלקוחות.
כבר תכננתי לדרוש ואף לתבוע 600 ש"ח על אי הגעת טכנאי כי מבחינתי לא הודיעו לי אלא לבעל הדירה שהוא לא צד בענין כרגע.
לשמחתי (או לצערי) הטכנאי התקשר בשעה 9:00 בבוקר וביקש להקדים ולהגיע עוד רבע שעה, שזה בעצם בתוך הטווח המקורי.
מה שבטוח... כאשר אקנה מזגן הם לא יהיו באופציות שלי בשל השירות שלהם, מה גם שמאז ומתמיד טענתי שלא אקנה את המזגנים שלהם כי הפרסומות שלהם פשוט מעצבנות

לצפיה ב-'העברת חשבון של טלפון נייד'
העברת חשבון של טלפון נייד
11/07/2016 | 21:43
7
111
גיסי ביקש ממני לברר בשבילו.
אשתו נפטרה והוא מעוניין להשאיר ברשותו את הטלפון הנייד שלה. החשבון החודשי שולם בכרטיס האשראי שלה, אותו הוא רוצה (ואולי גם צריך) לבטל.
כמובן עם הביטול, הוא רוצה להעביר את החשבון על שמו ולשלם בכ. האשראי שלו.
מהי הפרוצדורה הנכונה והרצוייה לכך?
תודה בשמו.
לצפיה ב-'ככל שידוע לי, כל פעילות לשינוי, העברה, ביטול של מה שרשום על '
ככל שידוע לי, כל פעילות לשינוי, העברה, ביטול של מה שרשום על
11/07/2016 | 22:03
3
89
שם של אדם שנפטר, יכול להעשות עם הצגת תעודת הפטירה שלו.
לצפיה ב-'או.קיי. תודה. נראה די פשוט.'
או.קיי. תודה. נראה די פשוט.
11/07/2016 | 23:07
2
66

לצפיה ב-'עם תעודת פטירה אולי ניתן לבטל אבל לקבל בעלות רק עם צו ירושה'
עם תעודת פטירה אולי ניתן לבטל אבל לקבל בעלות רק עם צו ירושה
12/07/2016 | 03:06
1
26
לצפיה ב-''
13/07/2016 | 01:51
4
לצפיה ב-'הכי טוב'
הכי טוב
12/07/2016 | 08:43
71
לפני שנוקטים באיזו פעולה - ניתן להתקשר לחברת הטלפונים ולשאול.
מאד יתכן שהם יסכימו לעשות זאת גם בלי הבירוקרטיה.
מעבר לכך - נראה לי שהבעיה היא רק בשינוי אמצעי התשלום שהרי מה איכפת לו על שם מי רשום הטלפון בחברה.
לצפיה ב-'היום רוב הפעולות ניתנות לביצוע דרך האינטרנט'
היום רוב הפעולות ניתנות לביצוע דרך האינטרנט
12/07/2016 | 10:14
1
58
אם יש לו את שם המשתמש והסיסמא של אישתו, הוא יכול להיכנס לאתר האינטרנט של חברת הסלולר ולשנות את אמצעי התשלום.
ישנם אתרים שאפילו לא צריך שם משתמש וסיסמא, מספיק מס' ת"ז ומספר הטלפון או האי-מייל של המשתמש. מזינים את הפרטים האלה והם שולחים לך SMS עם קוד שיש להזין כדי להיכנס לאתר.
לצפיה ב-'תודה לכולם. העברתי את העצות לגיסי'
תודה לכולם. העברתי את העצות לגיסי
12/07/2016 | 11:40
70
גיסי הוא איש די מבוגר, טכנופוב, ופונה אלי תמיד בכל שאלה ובעיה. עכשיו כשהוא התאלמן והוא בסטרס (מוות טראגי), הוא בכלל הפך לתלותי ואובד עצות.
אני משתדלת לעזור לו, אבל גם מנסה לדחוף אותו לפעול בעצמו, גם כדי לתת לו ביטחון, וגם כדי למלא את זמנו.
מקווה בשבילו שילמד להסתדר, וכמובן אמשיך לעזור לו כשלא יסתדר לבד.
לצפיה ב-'מילה טובה על נטוויז'ן ...'
מילה טובה על נטוויז'ן ...
11/07/2016 | 21:05
2
145
בד"כ אנו נחשפים בפורום לתלונות כנגד חברת נטוויז'ן. לעיתים יותר לעיתים פחות.

לא מזמן כתבתי כאן על התנהלות שהייתה לי בעת האחרונה מול החברה הזו. קרוב משפחה שנפטר והיה מנוי לשירות שיחות לחו"ל (כנראה עוד מהתקופה של 013ברק). ניסיתי להשתמש ב"חיפוש המתקדם" ע"מ לקשר לדברים שכתבתי, אבל, החיפוש לא עובד (מחזיר אותי לעמוד של פורום צרכנות במקום לתוצאות חיפוש).
גם באותה הודעה כתבתי מילה טובה על השירות.

בכל אופן,
שבוע שעבר הגיעה לידיי חשבונית בגין המנוי של אותו אדם שנפטר, חשבונית עבור חודש מרץ או אפריל [הדיור המוגן מעביר את הדואר אחת לתקופה וגם אז לוקח יומיים-שלושה עד שזה מגיע אלי]. ביום שישי האחרון נשלחה פניה לנטויז'ן בכתב לפקס ודוא"ל המופיעים על החשבונית.

היום, יום עבודה ועוד קצת מאז שנשלחה הפניה התקבלה תשובה מפורטת בכתב חזרה לדוא"ל והפניה טופלה באופן משביע רצון ואף הסכימו לוותר על כספים המגיעים לחברה בגין דמי מנוי חודשי מתקופה שהחלה לאחר הפטירה ועד ההודעה על הפסקת השירות.
לצפיה ב-'5 שנים חיוב של כ 130 ש"ח על ספק אינטרנט 200M,'
5 שנים חיוב של כ 130 ש"ח על ספק אינטרנט 200M,
13/07/2016 | 05:23
1
88
שלא ברור שבאמת הזמינו אותו,
נראה לך כמו משהו למלה טובה?
לצפיה ב-'נראה לי כמו זלזול של הלקוח בכספו שלו ולא קשור לדברים שכתבתי.'
נראה לי כמו זלזול של הלקוח בכספו שלו ולא קשור לדברים שכתבתי.
13/07/2016 | 07:19
22
לצפיה ב-'מסירת פרטי אשראי בטלפון'
מסירת פרטי אשראי בטלפון
11/07/2016 | 17:40
6
145
רציתי לרכוש משהו דרך אתר אינטרנט
אבל ההנחה שהייתה באתר לא עבדה, אז התקשרתי לשירות לקוחות.

שם בקשו ממני כרטיס אשראי, ת״ז, תוקף ו3 ספרות בגב הכרטיס.

זה הגיוני שביקשו ממני ככ הרבה פרטים - זה מאפשר להם לעשות קניות בכל חנות על שמי למעשה.

אני קצת חושש. אמרתי לו שאני לא רוצה לתת ת״ז והוא אמר שרק ככה אפשר להשלים רכישה אצלו בדף האינטרנט שהוא מזין.

אני כמובן אעקוב אחרי הוצאות האשראי שלי בחודשים הקרובים. השאלה אם יש לי סיבה לחשוש ולהחליף כרטיס אשראי?

מה הכלל - כמה פרטים צריך לתת טלפונית?
לצפיה ב-'זה הפרטים שאתה גם תתן להם באתר'
זה הפרטים שאתה גם תתן להם באתר
11/07/2016 | 17:43
3
109
זה הפרטים שהם צריכים בשביל לחייב אותך.
לצפיה ב-'בד״כ בלי ת״ז. אני חושב'
בד״כ בלי ת״ז. אני חושב
11/07/2016 | 19:12
2
96
וגם אם כן - מה מונע מהם להוציא לי קצת כסף פה ושם במנות קטנות?

חייב להיות איזה מזהה אישי שנשמר רק אצלי
נגיד ה 3 ספרות האחרונות אולי נותן באתר אבל בטח לא נשמרות אצלם במאגר המידע. נניח.
לצפיה ב-'אותו הדבר שמונע ממלצר להעתיק את המספר כרטיס אשראי שלך כשאתה '
אותו הדבר שמונע ממלצר להעתיק את המספר כרטיס אשראי שלך כשאתה
11/07/2016 | 19:29
99
משלם
לצפיה ב-'מה מונע'
מה מונע
11/07/2016 | 20:22
87
ממי שעובד בחברת האשראי שלך שיודע את כל הפרטים, כולל הסיסמאות הסודיות שלך,  להוציא קצת כסף פה ושם במנות קטנות?
שימוש לרעה בכרטיס אשראי הוא פלילי, והוא כן מבוטח ע"י חברות האשראי, כאשר אם לא עלית על זה או חברת האשראי לא עלתה על זה בעצמה (יש להם מחלקת ביטחון שאלוהים רק יודע איך הם מצליחים לדעת מה לא החיבוים שלך, אבל אצלי לפחות הם הצליחו לדעת), אתה גג אמור לשלם 30 ש"ח ליום עד שעולים על זה  בתקרה של עד 450 ש"ח. 
לצפיה ב-'תמיד כשאני עושה רכישה'
תמיד כשאני עושה רכישה
11/07/2016 | 18:55
99
בטלפון אלו הפרטים שלוקחים.... אף פעם לא היו לי בעיות.

לצפיה ב-'יש ביטוח לכרטיס האשראי'
יש ביטוח לכרטיס האשראי
11/07/2016 | 20:25
97
והוא מכסה על דברים כאלה.
ככלל אני ממליץ לרכז את הקניות בכרטיסי האשראי בדף אקסל, זה מקל על ביקורת ובדיקה (וגם נותן אפשרות לדעת בכל רגע נתון יתרה בבנק)
אם תראה קניה שלא ביצעת התקשר לחברת האשראי, במידה וימצא שזה מהונאה מהסוג שאתה חושש - הכרטיס יבוטל ויונפק חדש, עם קודים אחרים.
לצפיה ב-'איקאה סייל'
איקאה סייל
11/07/2016 | 15:24
3
223
נסיתי לגגל אבל לא מצאתי חד משמעית - 
יש תאריכים קבועים פחות או יותר לאיקאה סייל כל שנה?

מהם?
לצפיה ב-'לדעתי זה לא קבוע'
לדעתי זה לא קבוע
11/07/2016 | 17:23
122
אבל זה לפחות פעמיים בשנה, לפני קטלוג חדש (אוגוסט נכנס קטלוג חדש, אז מתישהו לפני) ועוד פעם בחורף-אביב-סתיו
לצפיה ב-'ידוע, תודה'
ידוע, תודה
13/07/2016 | 08:14
72
סתם תהיתי כמה פעמים שי בד״כ בשנה ובאיזה חודשים
לצפיה ב-'הטיית צרכן'
הטיית צרכן
11/07/2016 | 14:58
6
247
האם קיים חוק כלשהו שמגן על צרכנים מפני אנשי מכירות שמבטיחים כל מני דברים סתם ובפועל מתגלה שזה כלל לא מה שסוכם? אם כן/לא מה התהליך הטוב ביותר במצב כזה? האם קיים תהליך שמבטל את העסקה?
לצפיה ב-'מבטיחים איך'
מבטיחים איך
11/07/2016 | 15:19
5
100
1. בעל פה או בכתב? 
2. בטלפון או פנים אל פנים?

לצפיה ב-'עסקה בפגישה בעל פה'
עסקה בפגישה בעל פה
11/07/2016 | 15:51
4
33
לצפיה ב-'כדאי שתפרט יותר'
כדאי שתפרט יותר
11/07/2016 | 15:56
2
83
איזו עיסקה?  טלפונת? בבית העסק? בביתך? ברחוב? במקום עבודתך? נחתם משהו בכתב? איך שולם? עיסקה חד פעמית? עיסקה מתמשכת?
לכל אחת מסוגי העיסקות יש תרופות משלה.
לצפיה ב-'עסקה מתמשכת שנעשתה בבית העסק ללא כל חתימה'
עסקה מתמשכת שנעשתה בבית העסק ללא כל חתימה
14/07/2016 | 12:12
1
18
לצפיה ב-'כן, יש חוק הגנת הצרכן, חוק החוזים ועוד'
כן, יש חוק הגנת הצרכן, חוק החוזים ועוד
14/07/2016 | 13:15
38
ואם תספר במה העניין אולי מישהו ישיב לך ביתר פרוט ואולי אף תקבל כמה עצות איך לנהוג.
לצפיה ב-'ככלל, אם לא סוכם '
ככלל, אם לא סוכם
11/07/2016 | 17:17
74
משהו בכתב יהיה קשה להוכיח שהובטח. 
לצפיה ב-'שם לגיטימי, או הטעיית צרכנים מכוערת?'
שם לגיטימי, או הטעיית צרכנים מכוערת?
11/07/2016 | 14:15
38
378
לצפיה ב-'למה הטעיה? חשבת אולי שיש אפשרות שויטה מיבאת חלק מהמוצרים? '
למה הטעיה? חשבת אולי שיש אפשרות שויטה מיבאת חלק מהמוצרים?
11/07/2016 | 22:23
3
167
הסימן הירוק על הקופסה השמאלית, מתחת לעיגול הצהוב שציירת, הוא בדיוק הסימן של מוצרי ויטה.
לגמרי לגיטימי.
חיפוש קליל במרשתת היה מבהיר לך את העניין, במקום לקפוץ למסקנות מוטעות
לצפיה ב-'אבל כתוב במפורש מיוצר בישראל'
אבל כתוב במפורש מיוצר בישראל
12/07/2016 | 06:31
2
51
לצפיה ב-'מצטערת, הצילום לא ברור ולי זה נראה כמו מיוצר לישראל ובכל '
מצטערת, הצילום לא ברור ולי זה נראה כמו מיוצר לישראל ובכל
12/07/2016 | 10:33
1
119
מקרה, השאלה מה זה "מיוצר בישראל"? את העגבניות מגדלים, לא מייצרים.
לצפיה ב-'את העגבניות צריך לקלף, לחתוך, לארוז?'
את העגבניות צריך לקלף, לחתוך, לארוז?
12/07/2016 | 10:48
112
הלוגו עם כובע הטמבל בעצם מסמל שהמוצר מיוצר בישראל.
השם והדגל בחזית המוצר יותר ממרמזים שהמוצר הוא איטלקי.

בתור מישהו שמבשל לא מעט, אני יכול להעיד שיש הבדל גדול בין שימורי עגבניות מאיטליה לשימורים הישראלים, ולכן אני מעדיף איטלקי.
לצפיה ב-'עיין ערך "קרולינה למקה ברלין". המסגרות מיוצרות בסין'
עיין ערך "קרולינה למקה ברלין". המסגרות מיוצרות בסין
12/07/2016 | 14:27
8
132
והקשר לברלין הוא רק מספר הפעמים בהם בר רפאלי ביקרה שם.
נסיונות ההטעיה הללו כנראה חוקיים וחובתנו, כצרכנים, לשים לכך לב ולהמנע מלרכוש את מה שאינו עונה על דרישותינו (כולל הרצון שלא לקנות ממי שמנסה להטעות אותנו).
לצפיה ב-'קרולינה למקה היא אישתו של אחד'
קרולינה למקה היא אישתו של אחד
12/07/2016 | 14:47
7
130
מבעלי המותג, ולפי מיטב הבנתי היא במקור מברלין.
לטענתם היא גם "מעצבת" (בוחרת מהקטלוגים של היצרנים הסיניים) את הדגמים שנמכרים בארץ, בהשראה "ברלינאית".
בר רפאלי רק נכנסה כשותפה למותג, ומשמשת כפרזנטורית.
לצפיה ב-'לא, אין קשר בין השם למותג'
לא, אין קשר בין השם למותג
14/07/2016 | 15:18
6
41
קרולינה למקה ברלין זה המצאה של שם וזהו.
מוכרים משקפיים סיניות שעולות דולר אחד לכל היותר במחיר "עממי" של 200 ש"ח
לצפיה ב-'ממה שיצא לי לראות, דווקא המחירים שם די טובים. לעומת שאר'
ממה שיצא לי לראות, דווקא המחירים שם די טובים. לעומת שאר
14/07/2016 | 19:12
5
36
החנויות שיש לנו בארץ.
מלבד קרולינה, הלפרין, אין הרבה אופציות לרכישה במחירים סבירים.
על הפרטיים אין מה לדבר. על שאר הרשתות יש כאלה שכבר עשו להן שם של יוקרה.
קרולינה והלפרין מהידע לי המחירים הכי זולים שיש בארץ.
בלי להתייחס לרכישה מחול כמובן כי זה לא פיר, כל דבר מחול זול יותר מהארץ. זה ברור לי.

לצפיה ב-'אבל קרולינה מוכרים רק את המותג שלהם'
אבל קרולינה מוכרים רק את המותג שלהם
15/07/2016 | 12:41
4
24
לעומת אופטיקנה, הלפרין ואחרים שמוכרים שלל מותגים.
ה"מותג" קרולינה הוא מותג של משקפיים באיכות נמוכה מאוד,שלא לומר גרועות.
לא הייתי נותנת לג'וק להרכיב אותם בשמש הישראלית.
עם עיניים לא משחקים, אני רכשתי משקפיים בעלות יקרה מאוד כדי להגן על העיניים שלי, יש לי אותן כבר 5 שנים ואני מעדיפה להחליף אחת לכמה שנים ולא לקנות כל שנה זוג משקפיים זולים שיהרוס לי את העיניים
לצפיה ב-'ואיך את יודעת שהמשקפיים היקרות שלך הן לא גרועות?'
ואיך את יודעת שהמשקפיים היקרות שלך הן לא גרועות?
15/07/2016 | 20:10
3
24
רק בגלל שהן יקרות?

למרות שאני לא נגד המשפט מה שזול עולה ביוקר.

אבל על מה את עוד מסתמכת רק על מחיר או גם על שם המותג?
כי הראו פעם ויש סרטון שרץ באינטרנט, רק אין לי אותו עכשיו בשלוף
שכל המותגים מיוצרים באותו המפעל באיטליה, ובאותו המפעל מה שמשתנה זה רק הלוגו על המשקף

אז איך את יודעת נגיד שאצלך זה משקפים איכותיות ובקרולינה כאלה שלא נותנים אפילו לג'וק להרכיב?
רק בגלל הכסף ששילמת או כי לקרלוניקה יש מדבקה של קרולינה ולך יש חריטה נגיד של רייבן?
לצפיה ב-'2 בדיקות'
2 בדיקות
16/07/2016 | 16:35
2
19
1. בדיקה ה"צא לשמש ותראה"
2. בדיקת מעבדה פרטית
לצפיה ב-'גם אני יכול לעשות בדיקת מעבדה למשקפיי שמש שלי?'
גם אני יכול לעשות בדיקת מעבדה למשקפיי שמש שלי?
17/07/2016 | 22:56
1
11
או שאת עובדת בתחום?
אני גם מאמין שזה בטח יעלה לי די הרבה כסף...
או שלא ואז אשמח ללמוד משהו חדש :)
לצפיה ב-'היה לי מכר בתחום אז לא שילמתי'
היה לי מכר בתחום אז לא שילמתי
18/07/2016 | 07:54
10
אני מניחה שזה עולה לא מעט
לצפיה ב-'עיין ערך - מחמם מים Rinnai יפן שמיוצר בסין....'
עיין ערך - מחמם מים Rinnai יפן שמיוצר בסין....
12/07/2016 | 15:13
1
43
לצפיה ב-'החברה יפנית, הייצור גם בסין.'
החברה יפנית, הייצור גם בסין.
12/07/2016 | 15:32
86
בדיוק כמו קאנון,ניקון אסיקס וכו'
לצפיה ב-'לדעתי מדובר בהטעיה.יש פורום של תביעות משפטיות'
לדעתי מדובר בהטעיה.יש פורום של תביעות משפטיות
12/07/2016 | 21:21
74
-תביעה ייצוגית, שמתעסק עם זה שם תוכל לברר יותר בפירוט.
פניה לאמון הציבור או מוסד דומה עשויה להניב קנס על החברה אבל אתה לא תקבל פיצוי.
לצפיה ב-'שם לגיטימי. לא כתוב שזו ארץ הייצור. אולי זה סגנון איטלקי'
שם לגיטימי. לא כתוב שזו ארץ הייצור. אולי זה סגנון איטלקי
12/07/2016 | 22:08
3
83
מי שחשוב לו לבדוק את ארץ הייצור יכול לבדוק, היא מצוינת לפי החוק.

גם כשקונים בישראל פיצה איטלקית / בלינצ'ס בולגרי / גלידה אמריקנית / סלט יווני וכו' לא מדובר במוצרי מזון שיוצרו במדינות הנ"ל (או שיש להם יותר מדי קשר למדינות האלה מלבד שמם).
לצפיה ב-'במחשבה שניה...עדיין סבור כי מדובר בהטעית הצרכן.דגל איטליה'
במחשבה שניה...עדיין סבור כי מדובר בהטעית הצרכן.דגל איטליה
14/07/2016 | 01:56
1
50
מודפס ליד הכיתוב ,דבר המחזק את הרושם שמדובר במוצר תוצרת איטליה.לצערי לא כל הצרכנים טורחים לקרוא את כל הכיתוב על המוצר וכאשר הכיתוב כל כך גדול ובתוספת הדגל ,נראה על פניו כי מדובר בהטעיה.
לצפיה ב-'ממתי ארץ הייצור מודפסת עם הדגל? הדפסה כזאת היא מיתוג פרופר'
ממתי ארץ הייצור מודפסת עם הדגל? הדפסה כזאת היא מיתוג פרופר
14/07/2016 | 02:02
43
רוצים שנחשוב על איטליה, ללא ספק; אבל גם אם בסושייה הקרובה יתלו את דגל יפן, זה לא יגרום לי לחשוב שהם מגישים לי אוכל יפני אורגינלי / מייבאים את המזון מיפן או כל דבר אחר. אותי לא מצער שהצרכנים לא טורחים לקרוא; זה עניין שלהם. כל עוד זה כתוב מפורשות, אין הטעיה. מי שחשוב לו יתכבד ויקרא. מי שלא טורח = מי שזה לא די חשוב לו. לי אישית לא משנה היכן מיוצר רוטב העגבניות ולכן לא הייתי בודקת.
לצפיה ב-'רסק עגבניות בסגנון איטלקי?'
רסק עגבניות בסגנון איטלקי?
14/07/2016 | 18:20
38
לא ידעתי שיש יותר משיטה אחת לייצר רסק עגבניות.

הבלינצ'ס הוא הונגרי ד"א ... הגבינה היא בולגרית.
לצפיה ב-'והנה מקרה עוד יותר מרגיז'
והנה מקרה עוד יותר מרגיז
14/07/2016 | 23:51
15
76
מישהו ממשפחתי נשלח לסופר לקנות (בין היתר) גבינה לפיצה. הוא חזר עם מוצר מסוים ואמר שקנה מוצרלה. אחלה.
הוא חזר עם "פיצרלה", שזה מוצר שהאריזה שלו עוצבה ביסודיות כדי לגרום לך לחשוב שמדובר בגבינה איכותית לפיצה. לא רק שלא מדובר במוצרלה, אלא מדובר במוצר סינתטי שהוא בכלל לא גבינה... ואני בטוח שהוא ממש (אבל ממש) לא היחיד שנפל בפח הזה.
לצפיה ב-'זה של כפיר, ידוע שכפיר זה לא גבינה...'
זה של כפיר, ידוע שכפיר זה לא גבינה...
16/07/2016 | 11:53
2
33
אגב, חלבון חלב זה חלב רזה שיובש באידוי. כשיש עודפי חלב מייבשים אותם ומשתמשים למוצרים אחרים. אם תסתכל על כל יוגורט הכי פשוט תמצא אותם. להסמכה. וגם בעוד מוצרים כמו גבינה לבנה.
הבעיה לדעתי בכפיר זה שהשומן צמחי ולא של החלב, וזה מה שמוזיל את המחיר. אבל אם בדרך שגרה אתה צורך שמנים כאלה אז אין לך מה להיות מודאג.

לצפיה ב-'ו"הצהובה" מה זה?'
ו"הצהובה" מה זה?
16/07/2016 | 14:15
1
26
נכון שלא תמצא את המילה "גבינה" על האריזה, אבל יש שלל דרכים פתלתלות שהם גורמים לך לחשוב ככה. מה "צהובה"? האריזה צהובה?
ואם ידוע לך שכפיר זה לא גבינה - אחלה. למי שהיה בסופר זה לא היה ידוע. עובדה.
לצפיה ב-'אני מודה שזה מבלבל, אבל זה גם לא נורא.'
אני מודה שזה מבלבל, אבל זה גם לא נורא.
18/07/2016 | 20:35
6
פעם אחת קנית מוצר טעות, פעם הבאה תדע. מדובר בכמה שקלים, והמוצר לא נחות במיוחד, בסך הכל מוצר חלב שאסור להגדירו גבינה. אגב, רוב הפיצות מכילות "גבינה" כזו, כי זה זול בהרבה למשווקים. גם בפיצריות וגם קפואות בסופר...
לצפיה ב-'הוא צריך ללמוד לקרוא; המילה "מוצרלה" או "גבינה" לא כתובה שם'
הוא צריך ללמוד לקרוא; המילה "מוצרלה" או "גבינה" לא כתובה שם
16/07/2016 | 18:44
11
27
לעומת זאת כתוב בחזית המוצר בצורה ברורה שמדובר ב"חלבון חלב ושומן צמחי". אני לא רואה מה הבעיה בעיצוב האריזה. היא עוצבה כך שיהיה ברור שמדובר במוצר לפיצה, ואכן לזה הוא מיועד. לא ברור לי איך מהעיצוב אפשר להסיק משהו על האיכות. אבל לגבי מהות המוצר, פשוט קוראים מה כתוב, והכיתוב ברור מאוד (ואגב, אין לי מושג למה כוונתך ב"מוצר סינתטי" או במה זה "סינתטי" יותר מגבינה; אלה ואלה מעשי ידי אדם).
לצפיה ב-'גבינה נוצרת בצורה טבעית ע"י הפרדת'
גבינה נוצרת בצורה טבעית ע"י הפרדת
16/07/2016 | 21:35
10
38
מוצקי החלב מהנוזלים, וזאת ע"י הוספת חומצה (מיצי קיבה של הפרה או חומצה אחרת) לחלב. המוצרים של כפיר מיוצרים ב"מעבדה" הם לא יכולים להיווצר בצורה טבעית.
ואכן היצרן עושה הכל כדי להטעות את הצרכן. לא רק שהשם פיצרלה מאד דומה למוצרלה, גם צבעי דגל איטליה מתנוססים על האריזה, כאילו שאיטלקי אמיתי היה נוגע בחרא הזה.
יש להם גם מוצר "הצהובה הטובה", ועוד "גבינות" הנמכרות במעדניית הגבינות בסופר.
צריך גם להתרחק מהמוצרים במעדנייה ששם מתחיל ב "בסגנון ..."
לצפיה ב-'יש לנו כנראה הגדרה שונה למילה "טבעי". גבינה לא נוצרת בטבע'
יש לנו כנראה הגדרה שונה למילה "טבעי". גבינה לא נוצרת בטבע
17/07/2016 | 00:22
7
22
החלב לא נוזל מהפרה, מפריד את עצמו למוצקים, מזדווג עם חומצה ונוצרת מוצרלה. זה ממש לא משנה אם עושים את זה במעבדה או במקום יותר רומנטי כמו בקתה בכפר, זה עדיין מוצר מעשה ידי אדם.

כפי שכבר כתבתי לגבי המוצר הקודם, דגל איטליה הוא חלק מהמיתוג, לא יותר. מי שרוצה לדעת מה הוא קונה, פשוט קורא.
לצפיה ב-'להגדרתך זו...'
להגדרתך זו...
17/07/2016 | 12:31
6
24
שום דבר שאנחנו צורכים, כולל מי ברז וכולל כל הפירות והירקות, אינם מוצרים טבעיים.
לצפיה ב-'לא; מי ברז ופירות אינם מיוצרים, הם מגדולים / מובלים'
לא; מי ברז ופירות אינם מיוצרים, הם מגדולים / מובלים
17/07/2016 | 12:51
5
7
לצפיה ב-'* מגודלים. מים ופירות קיימים בטבע גם ללא התערבות בני אדם'
* מגודלים. מים ופירות קיימים בטבע גם ללא התערבות בני אדם
17/07/2016 | 13:37
4
12
כמובן, המים והפירות שאנחנו צורכים מגיעים אלינו לאחר התערבות (כזאת או אחרת) ועדיין הם לא מיוצרים (אם כי הם לא פעם מושבחים / מטופלים וכו'). גבינה מיוצרת. אין גבינה בטבע, היא לא נוצרת סתם כך מעצמה אלא ע"י התערבות בני אדם. אז לטעון שגבינה נוצרת בצורה "טבעית" זה מגוחך. אפשר לטעון שייצור גבינה מצריך פחות טכנולוגיה מתוחכמת, או שלא נדרשת מעבדה עבורו. אכן. אבל כך או כך, אלה מוצרים מעשי ידי אדם.
לצפיה ב-'דווקא יש גבינה בטבע !'
דווקא יש גבינה בטבע !
20/07/2016 | 09:26
3
11
היא אמנם לא נוצרת כך סתם מעצמה, אך היא נוצרת.
די לקרוא את ההיסטוריה של גילוי הגבינה והאנזים רנין בשביל לדעת זו. אמ:לק - לפני שנים כשאנשים אכלו עגלים הם גילו בקיבתם את הגבינה, אהבו אותה מאוד, וניסו לחקות את התהליך ע"י שימוש באנזים הקיבה של העגל על החלב, ולא נדרשה מעבדה לכך. פעילות אנזימטית פשוטה שמתרחשת כל רגע בקיבתם של עגלים רכים ההופכת חלב לגבינה, וכן, זה קורה אצל בני בקר שמסתובבים בטבע. אנחנו רק מחקים אותם. בתאבון!
לצפיה ב-'טוב, זו שוב הגדרה של "יש בטבע"... בפועל מה שאנחנו אוכלים'
טוב, זו שוב הגדרה של "יש בטבע"... בפועל מה שאנחנו אוכלים
20/07/2016 | 10:10
2
5
הוא עדיין לחלוטין מוצר מעשה ידי אדם.
לצפיה ב-'כמו כל דבר, כמו המחשב שלך, המזגן, הקוקה קולה... לא רציתי ש-'
כמו כל דבר, כמו המחשב שלך, המזגן, הקוקה קולה... לא רציתי ש-
21/07/2016 | 07:56
1
18
זה יופיע יש מאין. גם החסה והמלפפון דורשים טרקטור ועובד זר שבא במטוס... כל דבר דורש התערבות בני אדם, קצת עזרה, אין מה לעשות.
לצפיה ב-'לא ממש; יש הבדל בין התערבות לבין יצירה אנושית מאל"ף ועד תי"ו'
לא ממש; יש הבדל בין התערבות לבין יצירה אנושית מאל"ף ועד תי"ו
21/07/2016 | 13:44
64
אף על פי שהמצאת הגבינה היא לא בדיוק המצאה מאפס אלא גילוי, גבינות לא מגודלות / מטופחות / מושבחות ולא נוצרות ב"התערבות" בני אדם, הן מיוצרות לחלוטין באמצעות בני אדם (מחומרי גלם שאינם מיוצרים בהכרח ע"י בני אדם).

הנקודה שלי פשוטה: העובדה שכאן היצירה מצריכה טכנולוגיה בסיסית ועתיקה יותר (מבחינת הנדסת מזון) לא משנה את העובדה שמוצרלה שקונים בסופר אינה מוצר "טבעי" יותר מחלבוני חלב ומשומן צמחי (גם החלב והשומן הצמחי מקורם בטבע). אלה ואלה מוצרים אנושיים, שניהם מיוצרים במפעל, נארזים ומגיעים לסופר. זו לא סתם התערבות, זה ייצור, כך או כך.

אכן, חלבוני חלב ושומן צמחי אינם גבינה, לכן גם לא קוראים להם גבינה והמילה "גבינה" לא רשומה שם. אבל צורמת לי הגישה היום שבה "טבעי" הפך להיות איזושהי מילה קסומה ורומנטית, כאילו מוצר "טבעי" הוא בריא ואיכותי יותר, כשבמקרים רבים אין בו שום דבר "טבעי" באמת, שלא לדבר על כך ש"טבעי" אינו "בריא" (ציאניד הוא טבעי לחלוטין וגם ארס נחשים ושלל רעלים, חיידקים, עובש ועוד).
לצפיה ב-'בדיוק!'
בדיוק!
17/07/2016 | 12:21
1
12
השם פיצרלה נועד בצורה מובהקת לגרום לנו לחשוב על גבינת מוצרלה לפיצה. יש למוצר הזה חזות מובהקת של גבינה ושם שבפירוש נועד להטעות.
וכן, המילה "צהובה" בנקבה נועדה במפורש לגרום לנו להקשר לגבינה.
לצפיה ב-'ברור שהשם נועד לגרום לך לחשוב על פיצה. אבל לא כתוב מוצרלה'
ברור שהשם נועד לגרום לך לחשוב על פיצה. אבל לא כתוב מוצרלה
17/07/2016 | 13:40
10
ולא כתוב גבינה ולכן אין פה שום הטעיה, רק מיתוג. במקום לחשוב עדיף לקרוא.
לצפיה ב-'לא הטעיה, גם אם קנו את המוצר במדינה אחרת בכמות גדולה'
לא הטעיה, גם אם קנו את המוצר במדינה אחרת בכמות גדולה
16/07/2016 | 09:27
1
30
וארזו אותו מחדש בישראל זה עדיין לא הטעיה.
לצפיה ב-'אם העגבניות באמת היו מאיטליה, אתה לא חושב שהם היו "מתפארים"'
אם העגבניות באמת היו מאיטליה, אתה לא חושב שהם היו "מתפארים"
17/07/2016 | 09:51
10
בכך באותיות קידוש לבנה על-גבי האריזה?

לצפיה ב-'שאלה לגבי החזרת בגדים'
שאלה לגבי החזרת בגדים
11/07/2016 | 12:07
3
67

אם הבגדים נרכשו בצהריי יום שישי, עד מתי אפשר להחזיר אותם ולקבל החזר כספי?

לצפיה ב-'"מיום הרכישה ועד תום שני ימים שלאחריו שאינם ימי מנוחה"'
"מיום הרכישה ועד תום שני ימים שלאחריו שאינם ימי מנוחה"
11/07/2016 | 12:46
48
לפי החישוב שלי זה יוצא יום שני.

לצפיה ב-'עד היום בערב'
עד היום בערב
11/07/2016 | 14:02
1
45
בתנאי שמחירת מעל 50 ש"ח, לא נלבשו והם עם טיקט, ואינם בגדים תחתוניים או בגד ים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/07/2016 | 14:55
6
לצפיה ב-'יש לי בעיה קטנה עם כרטיסים להופעה. אולי תוכלו לעזור'
יש לי בעיה קטנה עם כרטיסים להופעה. אולי תוכלו לעזור
11/07/2016 | 11:14
5
133
הזמנתי כרטיסים להופעה, ואני לא יכול ללכת.  
את הכרטיסים מקבלים בקופה בערב המופע, כנראה בהצגת תעודה מזהה.
חשבתי לנסות למכור את הכרטיסים באינטרנט (במחיר שקניתי, לא בשביל לעשות רווח כספי), אבל אני לא יודע אם הקונה יוכל לקבל את הכרטיסים כי מן הסתם אין לו תעודה מזהה שלי ואני לא יכול למסור לאדם זר תעודת זהות / רשיון נהיגה / כרטיס אשראי.
מה עושים? יש לכם רעיון?
(להיפגש עם הקונה בקופה בערב המופע, זה קצת בעייתי כי המופע רחוק - בקיסריה).  
לצפיה ב-'מניסיוני בד"כ לא מבקשים תעודה מזהה בקופה אלא רק שם'
מניסיוני בד"כ לא מבקשים תעודה מזהה בקופה אלא רק שם
11/07/2016 | 11:38
4
112
לפעמים שואלים גם מספר טלפון או ארבע ספרות אחרונות של האשראי, אבל זה לא קורה הרבה.

זו אכן עלולה להיות בעיה למכור כך כרטיסים לאדם זר; בעבר כשעשיתי זאת מכרתי למכרים (שאני מכירה אישית) ולכן לא הייתה לי בעיה. יתרה מכך, בשל זיופי כרטיסים ובעיות אחרות לא הייתי קונה כרטיסים למופע מאדם שאיני מכירה, זה פתח לצרות (ויש לא מעט סיפורים על לקוחות שנדפקו מעסקאות כאלה, אם כי פחות בארץ, אני מניחה).

ממליצה לפנות למשרד הכרטיסים ולהתייעץ, לבדוק אם עדיין ניתן לבטל (לפי החוק: עד 14 יום מתאריך ההזמנה ועד 7 ימים מתאריך המופע) או אם ניתן לקחת אותם מראש במשרד ואז יהיו לך כרטיסים ביד להעביר הלאה.
לצפיה ב-'לרוב ניתן למשוך את הכרטיסים לפני כן'
לרוב ניתן למשוך את הכרטיסים לפני כן
11/07/2016 | 12:26
80
לרוב ניתן למשוך את הכרטיסים לפני כן במשרדי הכרטיסים.
תתקשרו לבדוק 
לצפיה ב-'פניתי למשרד הכרטיסים לפני שכתבתי פה בפורום'
פניתי למשרד הכרטיסים לפני שכתבתי פה בפורום
11/07/2016 | 12:58
2
92
1. לא ניתן לבטל כי ההופעה עוד יומיים. 
2. לא ניתן לקחת אותם מראש במשרד אלא רק בערב המופע בקופה עצמה.
3. לגבי מכירת כרטיסים לאדם זר - מכרתי פעם אחת ומה שעשיתי היה פשוט -
לקחתי את הסיכון על עצמי ואמרתי לקונה - קח את הכרטיסים, לך להופעה, ותעביר לי את הכסף יום למחרת.  וככה היה.  (יש לי אינטואיציה לגבי אנשים, והרגשתי בטוח לעשות איתו את הסידור הזה).
4. לגבי ההצעה שלך - זה בהחלט רעיון טוב: אני יכול לתת לו את המספר תעודת זהות שלי ואת ארבע הספרות האחרונות של כרטיס האשראי. 
תודה רבה על הרעיון!
לצפיה ב-'לא ציינת זאת אז לא יכולנו לדעת... לדעתי זה לא רעיון טוב'
לא ציינת זאת אז לא יכולנו לדעת... לדעתי זה לא רעיון טוב
11/07/2016 | 13:59
1
88
לתת לאדם זר מס' ת"ז ו-4 ספרות אחרונות של אשראי, בפרט שהוא גם יודע את מס' הטלפון שלך, אני מניחה. אתה מבין שאלה פרטי זיהוי שמשתמשים בהם במקומות רבים כדי לזהות אותך? (למשל כשאתה מתקשר לחברת הסלולר).

הייתי מחפשת בחוג המכרים הקרוב ואם לא אז הרחוק (חבר של חבר וכו'; בשביל מה יש רשתות חברתיות?) ובשום פנים ואופן לא עושה עסקה כזאת עם אדם זר לחלוטין, גם אם הוא נראה לי אמין. אבל זו אני...

אפשרות אחרת היא לנסות להעביר את השם במשרד הכרטיסים. כלומר שהם יזהו אותך, ואתה תעביר להם איזשהו מסמך רשמי חתום מטעמך שאתה מעביר את הזכות לקחת את הכרטיסים לאדם X ואז הוא זה שיצטרך להזדהות בפניהם. לא יודעת אם הם מאפשרים, אבל זו האפשרות היחידה שבה הייתי מוכנה לעשות כזאת עסקה מול אדם זר.
לצפיה ב-'האמת שיש בזה משהו. את צודקת. זה באמת פרטים יותר מדי מזהים'
האמת שיש בזה משהו. את צודקת. זה באמת פרטים יותר מדי מזהים
11/07/2016 | 14:11
72
לא נראה לי שהמשרד כרטיסים יסכים לפרוצדורה כזאת.
וממילא הם מאוד בירוקרטיים. 
אני זוכר שפעם אחת היה פרסום על הופעה ביום מסויים, וקניתי כרטיסים, ואחרי כמה ימים, הודיעו שמוסיפים הופעה נוספת ביום אחר, והיום האחר התאים לי יותר, אז פניתי למשרד כרטיסים וביקשתי להחליף את היום, והפרוצדורה הייתה כזאת מסובכת שויתרתי (לשלוח להם פקס + צילום ת.ז. לבקש לבטל את הכרטיסים, לחכות שהביטול יאושר, ואז לעשות הזמנה מחדש למופע השני.....). 
נראה לי שאנסה למכור דרך הפייסבוק, אולי באמת יהיה איזה חבר של חבר שרוצה.
המון תודה על העזרה!
לצפיה ב-'נטוויזן וסלקום?'
נטוויזן וסלקום?
11/07/2016 | 11:02
3
95
מה עושים- עצותיכם:
הייתי בטירפל של הוט אבל לפני כמה חודשים האינטרנט התחיל לקרטע ואחרי שזה לא הסתדר בעצמו התקשרתי לנטויזן (הספק) ואמרו לי שאני לא בהוט אלא סלקום. הלו? בבדיקה מהירות האינטרנט לא נפגע אבל הוא מתנתק כל כך הרבה!
מעדיפה לא לעורר מהומות מיותרות אבל אין לי עניין להיות בסלקום. או שזה לא משנה?
לצפיה ב-'כצעד ראשון'
כצעד ראשון
11/07/2016 | 11:18
68
כדאי שתבדקי איזו תשתית אינטרנט יש לך ולמי את משלמת
וכשתדעי  תבררי איתם את עניין הניתוקים.
לצפיה ב-'מה זה סלקום? לסלקום אין תשתית ...'
מה זה סלקום? לסלקום אין תשתית ...
11/07/2016 | 14:14
58
אני חושב שנטוויז'ן שייכת לסלקום.
גם אני הייתי מנוי בטריפל של הוט, וכל הזמן היו לי ניתוקים, וימים שלמים ללא גישה לאינטרנט. בשבתות לא היו עונים בשירות לקוחות.
כל כמה זמן הייתי צריך לנתק את המודם שלהם מהחשמל ומהכבל של הכבלים, ואז היה מסתדר.
שלחו אליי טכנאים שהתקינו מגברים מכוערים בבית, וגם זה לא פתר את בעיית הניתוקים.
יום אחד נמאס לי, והתקשרתי אליהם ואמרתי להם לבוא ולקחת את כל הציוד.
עברתי לאינטרנט של אנלימיטד וטלוויזיה של יס.
מאז האינטרנט שורק.
לצפיה ב-'נטוויז'ן שייכת לסלקום'
נטוויז'ן שייכת לסלקום
11/07/2016 | 14:40
48
כדאי שתבדקי את התשלומים שלך להוט ולסלקום/נטוויז'ן.
לצפיה ב-'אתר בזק עסקים שנה ללא בחינם זה שקר וכזב'
אתר בזק עסקים שנה ללא בחינם זה שקר וכזב
10/07/2016 | 23:59
71
אם מתקשרים אליכם מבזק עסקים ומציאים לכם אתר שנה בחינם הזהרו
עובדים עליכם !
תקבלו חשבונות על מאות שקלים.
יספרו לכם שהמון אנשים נכנסו לאתר וראו אתכם זה שקר, אף אחד לא מקבל מהאתר כלום, פשוט אף אחד לא מגיע לאתר .
תרצו להיתנתק ממתין לכם קנס של מעל 500 ש"ח
ראו הוזהרתם ! אני וחברי נפלנו בפח הזהרו שלא יעבדו עליכם.
אני ביטלתי את כל מה שיש לי עם בזק !!!
כרמל בהט carmelcoach@gmail.com
לוס אנגלס
לצפיה ב-'שאלה בקשר לביטוח צנרת בדירה'
שאלה בקשר לביטוח צנרת בדירה
10/07/2016 | 17:42
7
114
עוד חודש מסתיים לי הביטוח שיש לי במסגרת החוק על האינסטלציה שקיבלתי בדירה שקניתי מקבלן.
מאז שנכנסתי לדירה לפני כמעט 4 שנים יש רטיבות בקיר בגלל צנרת מתחת לרצפה כל פעם שהיתלוננתי הקבלן שלח פועל שיקלף את הצבע מהקיר והפועל צבע את הקיר.
בגלל שהביטוח עומד להסתיים התקשרתי לקבלן ואמרתי לו שיבוא להחליף צנרת והגיע הזמן לעשות טיפול שורש ולהרים בלטות , אמרתי לו שלא אסכים לקוסמטיקה ורק החלפת צנרת באה בחשבון ,
הוא מצידו לא מסכים לשלוח אליי פועל או אינסטלטור הביתה וטוען שקודם כל אשלח לו צילומים של הקיר לי זה נשמע בקשה הזויה מה דעתכם ? על סמך תמונה ניתן לאבחן נזילה ?
לצפיה ב-'כדאי שיהיה לך איך להוכיח את העובדה שהבעיה קיימת כבר 4 שנים'
כדאי שיהיה לך איך להוכיח את העובדה שהבעיה קיימת כבר 4 שנים
10/07/2016 | 17:49
2
84
חוששני שאתה צריך להתארגן לקראת תביעה...
ספציפית לשאלתך, אם הוא רוצה תמונה שלח לו תמונה. זה ממש לא משנה אם אפשר או אי אפשר לאבחן כך נזילה. הוא לא ביקש מפה תרמית, רק תמונה. צלם עם השח הנבון ושלח לו...
לצפיה ב-'אין קשר -האחריות היא עד 4 שנים ממש לא משנה ממתי הנזילה/ תקלה'
אין קשר -האחריות היא עד 4 שנים ממש לא משנה ממתי הנזילה/ תקלה
10/07/2016 | 17:52
1
84
נשאר לי חודש לסיום האחריות.
לצפיה ב-'עקרונית אתה צודק'
עקרונית אתה צודק
10/07/2016 | 21:08
62
אחריות היא לתקופה מוגדרת, והיא לא מתארכת בעקבות תקלה או תיקון. אבל אם המצב היה בלתי תקין בערך מהרגע הראשון, והספק (קבלן במקרה זה, ממש לא עקרוני), רק מחפש איך להעלים את הבעיה למינימום זמן, אז הוא מראש לא עמד בחובתו לתקן את התקלה, ואם תוכיח שבמהלך 4 שנים פנית לקבלן שוב ושוב ושוב בדרישה לסדר את אותה תקלה חוזרת, יהיה לך בסיס לגיטימי לדרוש תיקון גם אחרי ש-4 השנים הסתיימו.
לצפיה ב-'לא...'
לא...
10/07/2016 | 18:20
78
כלומר כן, זה נשמע הזוי. אבל תגיד לו שזה מצוין שהוא מבקש תמונה של הקיר זה ישמש אותך נהדר כהוכחה בבית משפט אחרי זה שתתבע אותו 
לצפיה ב-'מה הבעיה עם לשלוח תמונה במקום לכתוב על זה?'
מה הבעיה עם לשלוח תמונה במקום לכתוב על זה?
10/07/2016 | 20:06
1
32
לצפיה ב-'ברור שאני אשלח אבל הכתיבה והשיתוף יכולים לתת לי כווני חשיבה '
ברור שאני אשלח אבל הכתיבה והשיתוף יכולים לתת לי כווני חשיבה
11/07/2016 | 04:45
44
חדשים , קבלנים זה עם חרא וההתנהלות מולם צריכה להיות חכמה זהירה ושקולה , אין לי כוונה או מחשבה ישר לרוץ ולתבוע זה עלול לשחק לידיים של הקבלן קודם צריך למצות את ערוצי התקשורת המקובלים , מבחינתי כאשר אני מקבל הנחיה לצלם נזילה זה נשמע לי כמו פתח למלכודת , מה אפשר לראות בתמונה ? זה ממש נשמע כמו דרך למרוח ולמשוך זמן , לא זכור לי שבעבר הוא ביקש דברים כאלו.
לצפיה ב-'אל תשכח לעשות סלפי ליד הקיר הרטוב '
אל תשכח לעשות סלפי ליד הקיר הרטוב
10/07/2016 | 22:44
64
כדאי שתשלח לקבלן מכתב בדאר רשום בצרוף הצילום שביקש (כמובן שמור אצלך את הקבלה של המכתב הרשום) ציין לפניו כי הבעיה קיימת בדירה מאז שהחזקה בה עברה לידיך וחרף תלונותיך ונסיון הקבלן לתקן הבעיה , הנזילה לא נפתרה ועל כן אתה מבקש תיקון יסודי היורד לשורש הבעיה,ואי היענות מצד הקבלן תביא אותך לחפש מזור בתחום המשפטי.
   רצוי לרשום בכותרת המכתב :"מבלי לפגוע בזכויות" שפירושו שאתה לא מוותר בכתיבת המכתב ששלחת על שום זכות חוקית העומדת בפניך לפעול ולתבוע.
בנוסף בהתאחדות הקבלנים שנקראת היום בוני הארץ,יש מוסד בוררות אליו אתה יכול לפנות בתלונה על הקבלן ואם מדובר בקבלן רשום אז התערבות שלהם עשויה לעזור לפיתרון מהיר
יותר  ואילו תביעה משפטית ובירורה עשויה להימשך זמן רב.

לצפיה ב-'המתנה לטכנאי'
המתנה לטכנאי
10/07/2016 | 13:08
72
קבעתי בחב' שירות תיקונים בהתאם לביטוח שיבוא טכנאי לתקן מזגן. הודעתי שהבעייה היא בעיינית. חיכיתי 3 שעות בבית, הפסדתי יום עבודה. הטכנאי הגיע והודיע שאין לו עיניית וצריך להזמין. זה אומר לקבוע מחדש ולבטל יום עבודה נוסף. חוצפה... מה לעשות?
לצפיה ב-'HOT אי קיום הבטחות...איזו הפתעה'
HOT אי קיום הבטחות...איזו הפתעה
10/07/2016 | 11:02
6
179
סוכם עם נציגה סיכום של עסקה, הפלא ופלא נשלח בדוא"ל סיכום עסקה אחרת ממה שדובר עליו עם הנציגה... סוכם על תשתית 100 מגה ובסיכום שנשלח רשום שסוכם על 30... ובפועל בדיקת מהירות מראה שהמהירות היא אכן 30, למרות שכבר התקשרתי לספק והעברתי אצלו ל-100.

בעת ביצוע העסקה הנציגה הבטיחה כמובן שהיא תתקשר אחר כך לבדוק שהכל בסדר ושהמבצע נכנס לתוקף.. התקשרה?    כמובן שלא.

כשהם בדרך כלל עושים לי גביית יתר הם צריכים (ומשלמים) 16 שקלים פיצוי על כל גביית יתר, השאלה היא האם על סיכום והבטחות שהם לא מקיימים בנוגע לעסקה יש משהו שניתן לעשות?  חוק שמגן על הצרכן? 

לצפיה ב-'ביננו, לא צריך חוק. '
ביננו, לא צריך חוק.
10/07/2016 | 11:51
102
יש הקלטה של השיחה? (יש אפילקציה שמקליטה כל שיחה, בחינם). ועוד, מדוע לקשור קשר צרקכני עם חברה שצפוי שתשקר? 
לצפיה ב-'כצעד ראשון התקשרי אליהם לברר'
כצעד ראשון התקשרי אליהם לברר
10/07/2016 | 13:16
81
אולי טעות
אולח "מצליח"

לצפיה ב-'יש להם באתר האינטרנט אומבודסמן שזו פונקציה'
יש להם באתר האינטרנט אומבודסמן שזו פונקציה
10/07/2016 | 14:58
3
84
של פניות הציבור(בניגוד לשירות לקוחות שזו פונקציה אחרת.)
מניסיון הפניה לגורם של פניות הציבור -האומבודסמן בהחלט עוזרת לפיתרון מהיר לשביעות רצון הלקוח.גם לי היה מיקרה של סיכום טלפוני של עיסקה עם הוט ובסיכום העיסקה שנשלח במייל היה שונה ולרעתי.פניה לגורם שציינתי עזרה לפיתרון מהיר לשביעות רצוני ובנוסף קיבלתי מהם פיצוי של כ-51 שח.
לצפיה ב-'תודה רבה לא מצאתי..'
תודה רבה לא מצאתי..
10/07/2016 | 15:35
2
67
לא מצאתי את האומבו באתר שלהם אבל כן יש להם עכשיו צ'ט עם נציג והם סידרו לי את מה שהם הבטיחו לי, לקח 20 דקות של המתנה גם בצ'ט אבל יחסית היה בסדר וללא בלבולי שכל או הפרסומות המ***** שנאלצים להקשיב להם ללא הפסקה כשמתקשרים אליהם.

בקשר ללמה לא עודכן מתי שהבטיחו?  זה היה "בלבול", מוזר שכל הבילבולים שאי פעם היו לי איתם היו לטובתם ולא לטובתי...
לצפיה ב-'הסבר מדוע בדרך כלל הטעויות לרעת הצרכן'
הסבר מדוע בדרך כלל הטעויות לרעת הצרכן
10/07/2016 | 16:03
1
69
ואני מדבר על טעויות אמיתיות, ולא רק בהוט אלא גם במרכולים  ובחנויות שונות.
בחלק מהמקומות מוסבר לעובדים שהטעויות על חשבונם, במקומות אחרים מסבירים להם שיש לקוחות המנסים לרמות ולגנוב (ולכן  לעיתים  בשורת קופות יש ליד כל קופאית מראה שמכוונת לעגלה במסלול שאחריה, כדי שתהיה ביקורת כפולה, יש מקומות שבחדר הקופאיות או המוקדניות יש  6אפילו מודעות הסבר איך לבדוק אם צרכן מרמה.
וזה חודר להם כל כך עמוק לתודעה כך שההקפדה נעשיית לכיוון זה בלבד והטעויות לרעת הלקוח לא מנוטרות.
לצפיה ב-'טעויות הן בד"כ לרעת הצרכן כי בהגדרה, הן לא מה שהוא רצה'
טעויות הן בד"כ לרעת הצרכן כי בהגדרה, הן לא מה שהוא רצה
11/07/2016 | 12:01
52
(והוא בד"כ רצה מה שמתאים וטוב לו, ולא משהו אחר).

עם זאת, מניסיוני בחברת תקשורת (שבה הטעויות ממש לא היו על חשבוננו) נתקלתי גם בלא מעט טעויות לטובת הצרכן. בד"כ טעויות גורפות ולא נקודתיות (כלומר תכנית שהוגדרה באופן שגוי במערכת ולקוחות שילמו פחות משהיו אמורים) או ששכחו להתקין חיובים (שהלקוח אכן היה אמור לשלם).

נדיר שלקוחות שמו לב לטעויות האלה כי כשהחשבון מגיע נמוך מהצפוי זה לא מדליק אף נורה... ואם מישהו שם לב הוא לא טרח להסב את תשומת הלב. רק פעם אחת בכל שנותיי התקשר לקוח (דתי) שחשש שהוא לא שילם על משהו ומבחינתו זה היה בחזקת גנבה... אבל הוא דווקא שילם מה שהוא היה צריך.
לצפיה ב-'האם יש בחוק פיצוי לדוגמא אם המתנתי יותר מ6 דקות?'
האם יש בחוק פיצוי לדוגמא אם המתנתי יותר מ6 דקות?
10/07/2016 | 09:11
1
112
אקספון מחזיקים אותך על הקו עשרים דקות, ואח״כ עונה נציג ואומר שיחזרו אליי תוך 3 שעות.
לא אמור להיות בחוק פיצוי לדוגמא אם לא נתנו לי מענה בזמן?
לצפיה ב-'גם לי היה אותו הדבר עם אקספון השבוע'
גם לי היה אותו הדבר עם אקספון השבוע
10/07/2016 | 15:06
83
ככל הידוע לי אין פיצוי לדוגמה במקרה כזה. אפשר לנסות לפנות לרגולטור (משרד התקשורת או הכלכלה)
לצפיה ב-'קנייה/התקנה/גבס מיזוג היום או בסתיו/חורף?'
קנייה/התקנה/גבס מיזוג היום או בסתיו/חורף?
09/07/2016 | 19:07
3
77
שלום! קנינו דירה חדשה שהאיכלוס בה קרוב. רוצים לקנות 4 מזגנים. 3 קטנים לחדרים ואחד גדול יותר לסלון. אמרו לי שיש הבדל במחיר המזגנים ההתקנה והגבס היום לעומת סתיו/חורף. האם ההבדל הוא באמת רציני או זניח?
לצפיה ב-'ההבדל זניח אבל!! בדירה חדשה עם מסתור כביסה אין'
ההבדל זניח אבל!! בדירה חדשה עם מסתור כביסה אין
09/07/2016 | 20:41
2
107
אפשרות להתקנה תקינה וטובה לכמה מזגנים.
במקרה כזה אין אחריות של החברות ,הם בתעודת האחריות מציינים במפורש שההתקנה חייבת להיות על פי הוראות ובמקרים שכאלו זה נוגד את הוראות ההתקנה והם מכוסים.
זה שיבוא מתקין ויגיד אין בעיה  הוא יתקין ויעלם ואתם תשארו בבעיה.
לצפיה ב-'מה הוראות ההתקנה?'
מה הוראות ההתקנה?
10/07/2016 | 00:00
1
59
מה אמור להפריע למנועים/מדחסים (או מה שזה לא יהיה) במסתור הכביסה?
לצפיה ב-' רוחב המסתור כביסה שיאפשר'
רוחב המסתור כביסה שיאפשר
10/07/2016 | 05:19
56
פליטת אויר חם החוצה .
יש מרווחי חובה בין מעבה למעבה.
בעקרון המסתור מתחמם מאד אפילט במזגן אחד שפוגע בביצועים שלו ופוגע מבחינה טכנית ומאיץ בלאי,כמה יחידות גורמות להפרעה בין יחידה ליחידה וחלק מתקינים אחת על השניה ואין גישה לשרות
לצפיה ב-'הלבנת שיניים'
הלבנת שיניים
09/07/2016 | 17:23
3
136
האם למישהו יש המלצה (מנסיון) על הלבנת שיניים? הבנתי שיש כמה דרכים, בין אם אצל רופא, ובין אם ברכישת תכשיר מיוחד בסופרפארם (או בית מרקחת של קופת חולים כללית).
למען הכנות, יש לי מעט חשש מהמוצרים שמבטיחים כל מיני דברים כאלה ושנמכרים ברשתות קמעונאית
טיפול הלבנת שיניים אצל רופא יכול להגיע להבנתי גם ליותר מאלף שקל, סכום לא מבוטל שאין לי כרגע להוציא.

לצפיה ב-'אני רופא שיניים, אנסה להסביר לך את העניין'
אני רופא שיניים, אנסה להסביר לך את העניין
09/07/2016 | 23:58
2
168
קודם כל המינוח לא מדוייק. המינוח הנכון הוא הבהרת שיניים. מה הכוונה?
התהליך הזה יחזיר את השיניים לצבען המקורי, זה שהיה להן כשהן בקעו.
לכן, אם למישהו היה גוון כהה כשבקעו שיניו ההבהרה לא תעניק לו שיניים צחורות.
דבר נוסף, הבהרת השיניים מבהירה שיניים אבל לא סתימות וכתרים, כך שאם למישהו יש סתימות שנראות בחיוך, יש לקחת בחשבון שהן יישארו בגוון שלהן ויש סבירות שיצטרכו להחליף אותן לאחר ההבהרה אם הן יגרמו לפגיעה אסתטית.
נק' נוספת - לפני ההבהרה יש לוודא שאין עששת פעילה או סתימות שבורות ע"מ שחומר ההבהרה לא יחדור אל תוך השן. לכן יש צורך בבדיקת רופא, ולפחות לשני צילומי נשך.
לפני תחילת ההבהרה מומלץ להשתמש שבוע-שבועיים במשחה נגד רגישות כמו אלו של חברות קולגייט וסנסודיין. הבהרת השיניים עלולה ליצור רגישות מהשיניים והשימוש במשחות הללו לפני ובמהלך ההבהרה תקל/תמנע את העניין הזה. במקרים של רגישויות במהלך ההבהרה מומלץ להתייעץ עם הרופא.
אני פחות ממליץ על הבהרות שיניים שלא ע"י רופא (אני אמנם לא אובייקטיבי כי אני מהתחום אבל באמת שאין לי אינטרס כלשהו מלבד בריאותך/בריאות מטופלים). שמעתי על אנשים שקנו באיביי חומרי הבהרה. לך תדע מה שמו לך הסינים במזרקים שלהם. בנוגע לסופר-פארם וכו', אני מניח שאלו פחות מזיקים, אבל הרבה אנשים שניסו את זה פשוט יצרו צריבה בחניכיים, והפסיקו אחרי מס' ימים על דעת עצמם.
בכלל, תהליך רפואי כלשהו (לא רק הבהרת שיניים אלא בכלל) אני ממליץ שיהיה תחת השגחה רפואית. השגחה שכזו עולה כסף, אבל גם כנראה תמנע סיבוכים מיותרים.
שתי ההבהרות הקיימות הנעשות ע"י רופא הן בגדול:
1. הבהרה ביתית - לוקחים מידות של שיני המטופל, מקבלים סדים מהמעבדה המותאמים במדוייק לשיניו. מקבלים מהרופא ערכת מזרקים בה משתמשים מס' שבועות בכל לילה על פי הנחיות הרופא. הערכה הנפוצה (והמצויינת) היא של חברת opalescense. יש כמה ערכות בכמה אפשרויות לאחוז החומר הפעיל.
היתרון של השיטה הזו היא שבסיום התהליך סדי ההבהרה נשארים ברשות המטופל, ואם יירצה הבהרה בעתיד ניתן להשתמש בהם, רק כמובן יהיה צורך לבדוק שאין עששת פעילה, שהסדים עדיין מתאימים... ואז הוא ירכוש מהרופא רק את החומר הפעיל. לכן הבהרה עתידית תעלה לו מאות שקלים בודדות.
החיסרון הוא הזמן... התהליך לוקח מס' שבועות. למשל, מי שימים ספורים לפני חתונתה רוצה להבהיר את שיניה, התהליך הזה לא מתאים לה. כמו כן, מי שאוהב מהר ועכשיו... גם פחות יתאים לו.
2. הבהרה במרפאה - משתמשים בחומר מרוכז יותר, עם מנורה מיוחדת. המטופל מגיע למרפאה ובאותו היום מתחיל ומסיים את ההבהרה.
היתרון כאן הוא כמובן הזמן.
החיסרון הוא שבעתיד האדם ישלם את הסכום המלא על ההבהרות, כי הוא לא יקבל סדים הבייתה כמו בשיטה הקודמת (הביתית).
מקווה שהצלחתי "להבהיר" את העניין... אם יש לך שאלות נוספות אשמח להשיב עליהן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לי אין כוונה להבהיר את שיניי, אבל על ההסבר המושקע'
לי אין כוונה להבהיר את שיניי, אבל על ההסבר המושקע
10/07/2016 | 01:55
33
לצפיה ב-''
10/07/2016 | 09:29
13
לצפיה ב-'כרטיס אשראי בינלאומי חוץ בנקאי'
כרטיס אשראי בינלאומי חוץ בנקאי
09/07/2016 | 15:50
6
77
איזה מומלץ?
לצפיה ב-'לאיזהצורך? לקיו (כולל אינרנט) וגם משיכת מזומנים'
לאיזהצורך? לקיו (כולל אינרנט) וגם משיכת מזומנים
09/07/2016 | 16:08
2
72
לבנק הדאר יש  כרטיס מצויין. אין עמלות שורה וכאלה. הכרטיס עולה 20 ש"ח, וכל פעם שמוציאים מזומן הוא עולה עוד כמה שקלים וזהו.
יש אפשרות למלא אותו עד 2500 $ והוא יכול להיות מחובר לבנק שלך או לשלם דולרים ישירות בבנק הדואר.

ניסינו, עובד מצויין ויש להם תמיכה ובה בארה"ב למשל (שם נוסה הכרטיס)

הכרטיס ללא שם וללא צורך בהצגת תעודה במקום הקניה.
כמובן שאם אבד או נגנב - אז הלך עליך

בהצלחה
לצפיה ב-'לא'
לא
09/07/2016 | 16:43
1
54
אני מעוניין בהמלצה על כרטיס אשראי רגיל
לצפיה ב-'רצית חוץ בנקאי לא? בכל מקרה זה כרטיס ויזה וכך עתוב עליו'
רצית חוץ בנקאי לא? בכל מקרה זה כרטיס ויזה וכך עתוב עליו
09/07/2016 | 19:30
51
מה שמתאים לך כמובן
לצפיה ב-'כרטיסים מתשלובת ויזה וישראכארט מכובדים בחו"ל'
כרטיסים מתשלובת ויזה וישראכארט מכובדים בחו"ל
09/07/2016 | 17:04
50
וכל "כרטיס מועדון" שנותן לך הנחות ברשתות החביבות עלייך בארץ הוא חוץ-בנקאי ויוכל לשמש למטרה זו.
רק הקפד לבקש, מטעמי בטחון, שלא יכתב על הכרטיס שם המועדון בעברית (זה נותן גם יתרון צרכני בארץ שכן בחנות ששיכת למועדון לא יזהו שהכרטיס נותן לך הנחה במועד החיוב ויקל עלייך להשיג מחירים טובים יותר במו"מ בעת הקניה - בתוספת להנחת המועדון)

לצפיה ב-'כרטיס אשראי בהסדר עם מקוה העבודה'
כרטיס אשראי בהסדר עם מקוה העבודה
09/07/2016 | 17:09
1
58
יהיה המשתלם ביותר לרוב.
כאל ולאומי קארד מנפיקים כאל, לא יודע לגבי ישראכרט.

רשימה חלקית:
לצפיה ב-'גם ישראכארט מנפיק'
גם ישראכארט מנפיק
09/07/2016 | 17:15
54
וזה לא רק בהסדר עם מקום עבודה, זה לעיתם בהסדר עם ארגונים מקצועיים (למשל טכנאים, מהנדסים, מורים וכמובן גם קרובי משפחה שלהם כי לארגון יש  יותר כח במו"מ על הנחות אם יש בו יותר מחזיקי כרטיס) למשל ויזה לאומי קשור עם ארגון המורים (כרטיס "תמורה") וישראכארט עם ארגון הטכנאים (כרטיס "הוט")

לצפיה ב-'מזרן'
מזרן
09/07/2016 | 12:50
12
142
התקציב הוא עד 2000 שח וגם זה בלחץ.
יש מבצע באתר ביג דיל על המזרן הזה

האם מישהו מכיר, יודע, שמע?   כדאי לא כדאי?

לצפיה ב-'מזרן שנוח לאחד לא בהכרח נוח לשני'
מזרן שנוח לאחד לא בהכרח נוח לשני
09/07/2016 | 13:47
2
84
בקישור שצרפת יש אפשרות לבדיקה לפני הקניה, אם הגודל והמחיר מתאימים לך - הקדש זמן ולך לבדוק.
לצפיה ב-'לא אפשרי ללכת לבדוק'
לא אפשרי ללכת לבדוק
09/07/2016 | 15:38
1
75
כיוון שאני מהצפון ואני לא אסע עד לחנות שלהם במרכז רק כדי לשכב על המזרן.

לצפיה ב-'משהו על מזרנים'
משהו על מזרנים
09/07/2016 | 17:11
98
יש בארץ יותר שמות מזרנים מאשר סוגי מזרונים -
כלומר מזרון זהה שנמכר ע"י המפעל לפירמות שונות  - בכל פירמה ניתן לו שם אחר כדי להטעות את הצרכן ולהפחית אפשרויות להשוות מחירים.
ברוב המקרים מזרן, גם אם בדקת בחנות לפני הקניה, לא ממש נוח בימים הראשונים אבל מרבית בני האדם מתרגלים אליו, במידה  ורמת הקושי על פי הגדרה נראיית לך - שווה לקחת ל 30 ימי נסיון (קח בחשבון שבמידה ותתחרט בד"כ לא תקבל כספך חזרה לא זיכוי לקניית מזרן אחר באותה חברה ויש סיכוי שישחטו אותך במחיר מאחר ותהיה קונה שבוי)
לצפיה ב-'כתוב שיש 30 יום ניסיון - למה לא לנסות?'
כתוב שיש 30 יום ניסיון - למה לא לנסות?
09/07/2016 | 15:18
63
או שעדיין משלמים איזה שהוא קנס אחרי 30 יום?
כי אני מאמין שבטח יש תשלום כל שהוא.... די הגיוני
שלא יצא מצב שאנשים רוכשים, ואחרי שבועיים - לא מתאים לי
צריך לקחת איזה שהוא תשלום רצינות קטן

מה שכן לא להוריד את הנילון ככה הבנתי אם הורדתם - אין החזרה
לצפיה ב-'שים לב!היתה כתבה בערוץ 2 על מזרונים מחברון'
שים לב!היתה כתבה בערוץ 2 על מזרונים מחברון
10/07/2016 | 02:35
6
124
המשווקים בארץ בין השאר תחת השם קינג דיוויד.מסתבר כי לחברה מפעל ייצור בקרית מלאכי שאליו מגיעים לא מעט מזרונים שעוברים דרך מעבר תרקומיא.
מזרן מחברון שווה כמה מאות שקלים בלבד ויש מספר חברות בארץ שמוכרות אותו תחת הטיקט שלהן בסכומים של אלפי שח.
בחברת קינג דיוויד הכחישו הנושא אבל הכתבה נשמעה אמינה.נסה לגוגל,חשיפה:מיזרונים "כחול לבן " מגיעים מאיזור חברון,
תצפה בכתבה ותחליט.
לצפיה ב-'מכיר את הכתבה'
מכיר את הכתבה
10/07/2016 | 07:46
3
99
ויודע שזה אותו סיפור עם קיסריה, קמפ דיוויד וכו'.

המזרן הזה נמכר בכל אתר ברשת שראיתי בלא פחות מ 3000 שח. זה ברור לי שגם כשהם מוכרים אותו במבצע ב 1990, עדיין הם מרוויחים כנראה יפה

כל שאר המותגים (סימונס, עמינח, פולירון וכו'), לא מוכרים שום מזרן בפחות מ 3000 שח. המזרן הוא יחסית זמני ולא מתכוון להחזיק בו 8-10 שנים ולכן מצד אחד לא רציתי להשקיע מעל 2000 ומצד שני רציתי משהו שיהיה יותר טוב מהמזרן ב 500 שח שאני ישן עליו עכשיו ומפרק לי את הגב.

בכל מקרה יש לי 30 יום ניסיון. ההפסד יהיה דמי המשלוח שאצטרך לשלם כדי להחזיר אותו

לצפיה ב-'לגב הכואב שלי אני מעדיף מיזרון ללא קפיצים '
לגב הכואב שלי אני מעדיף מיזרון ללא קפיצים
10/07/2016 | 14:51
1
90
כמו פולירון,לא זוכר כמה עלה אך אם הקינג דיוויד לא יתאים לך תנסה אותו אם תרצה.
לצפיה ב-'מזרון'
מזרון
10/07/2016 | 16:51
83
תקנה לטקס אבל מלא לא רק ציפוי
לי יש של פריד לא יודע עם קיים היום
מזרון עבה מלא וכבד
20 שנה כמן חדש
לא סופג לא מתפורר ואין שקעים כמו חדש
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
11/07/2016 | 10:57
71
לא הכרתי את הסיפור, זוכרת ששמעתי משהו אבל לא ממש תפס את תשומת הלב שלי. בכל מקרה, תנסה לבדוק גם את אירופלקס. ועוד דבר- לא לזלזל בגב, רק לאחרונה קמתי מכאבים אחרי תקופה 
לצפיה ב-'לא מכירה את הכתבה הזאת'
לא מכירה את הכתבה הזאת
11/07/2016 | 18:53
1
58
אבל אני יודעת שכדאי לקחת בחשבון שמזרון זה אחד הדברים הכי חשובים לבריאות באופן כללי ולשינה טובה. אולי באמת עדיף כבר להשקיע קצת יותר ולקנות משהו איכותי יותר. תנסה לבדוק בהולנדיה, אולי בעודפים שלהם, יש להם מזרונים ברמה ממש גבוהה.
לצפיה ב-'מזרון'
מזרון
12/07/2016 | 08:55
42
הכל סיפורים
רק לטקס אבל אמיתי ושכל המזרון יהיה מגוש אחד
ולא כל מיני גלים וספגים ךחינהם
לצפיה ב-'מישהו ממליץ על מזרן רך ואיכותי עד 3000 ש"ח?'
מישהו ממליץ על מזרן רך ואיכותי עד 3000 ש"ח?
14/07/2016 | 07:38
4
לצפיה ב-'התייעצות - מזגן מיני מרכזי (יוסיזיו, אשמח לדעתך)'
התייעצות - מזגן מיני מרכזי (יוסיזיו, אשמח לדעתך)
09/07/2016 | 15:49
4
83
היי,
המזגן בבית הוריי התקלקל. מדובר במזגן מיני מרכזי של אלקטרה, דגם EMD/JAM/DNC 40, שעשה עבודה טובה בקירור של חלל מטבח-סלון גדול. בסך הכל הם היו מרוצים ממנו ומעוניינים להחליף לדגם זהה.

הדגם הכי קרוב לזה שמצאתי בזאפ הוא זה, עם דרוג אנרגטי E
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=11965

אבל בשיטוט נוסף מצאתי את הדגם EMDV SQ40T, שמחירו די קרוב ומפרטו דומה (אם כי 4.3 כ"ס לעומת 4 בדגם הקודם), והוא עם דירוג אנרגטי A:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=846298

איזה מהם מומלץ לרכוש, והאם יש המלצה לדגם אחר?

תודה מראש לכל עצה.
לצפיה ב-'נתת כאן 3 דגמים שונים לחלוטין של מזגן ,זה מופיע על המעבה'
נתת כאן 3 דגמים שונים לחלוטין של מזגן ,זה מופיע על המעבה
09/07/2016 | 17:26
3
64
שמשרת את כל 3 הסוגים השונים של המאיידים .
הכ"ס שאתה רואה באתרי הקניות הם סתם בלוף ואין בהם כל אינדיקציה.
תסתכל ביחידה הפנימית של המזגן איזה הוא.
להערכתי מדובר אצלם ב EMD .
הדגמים המסומנים ב SQ הינם דגמים מושתקים ביחידה החיצונית והם בעלי דרוג אנרגטי A וכמובן טובים יותר מהרגילים.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
09/07/2016 | 21:33
2
51
זה מה שהצלחנו לצלם מהיחידה החיצונית שבגג. לא מצאנו תיעוד אחר. מדובר במזגן מלפני כ-7 שנים.

על פניו נדמה לי שכדאי להשקיע בדגם ה-SQ שאינו יקר בהרבה ואמור להיות חסכוני מאוד בצריכת החשמל ביחס לדגם הרגיל.
מעבר לכך, האם כדאי להמשיך עם מזגן של אלקטרה או שיש חלופה עדיפה ממותג אחר? 

שוב תודה על ההתייחסות.
לצפיה ב-'המשיכו איתם היחידות תוצרת הארץ '
המשיכו איתם היחידות תוצרת הארץ
10/07/2016 | 05:15
1
49
אמינות וטובות
לצפיה ב-'מצוין, תודה '
מצוין, תודה
10/07/2016 | 07:26
10

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
פורום עדשות מגע ומשקפיים
חדש בתפוז!
פורום עסקים
פורום עסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה