לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום צרכנות
שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

דואר ישראל - כיצד מתקשרים אליהם בטלפון?
23/11/2015 | 20:32
6
117
אני רואה שיש מספר 171 אך האם זהו מספר חינמי?
אין מספר טלפון רגיל שמחליף אותו?
אני בהסדר טלפוני של שיחות ללא הגבלה, אבל אני לא יודעת אם המספר הזה כלול
נסי 1-700-500-171 || 1-599-500-171
24/11/2015 | 00:21
3
25
תודה, אבל...
24/11/2015 | 23:17
2
110
גם אלה מספרים שאני לא בטוחה שהם חינמיים.
למיטב ידיעתי, דווקא 1-800 הוא מספר חינמי.
בבקשה, מי עוד משלם בימינו על שיחות טלפון?
25/11/2015 | 01:45
125
1-700 ככל הידוע לי זו שיחה רגילה לחלוטין. לגבי 1-599 אני לא בטוח.
1-599 מתומחר כיעד נייח רגיל
26/11/2015 | 17:09
54
1700 בשיחה מהנייח - חיוב לפי "חיוב מפוצל" (3.5 דקות ראשונות ע"ח המתקשר, כיעד נייח. לאחר מכן, ע"ח מקבל השיחה).
1700 בשיחה מהנייד - חיוב כיעד נייח רגיל.
הבעיה היא שהם לא עונים לטלפונים...
25/11/2015 | 09:19
30
תתקשרי לסניף הראשי של העיר שבה את מתגוררת.
25/11/2015 | 22:33
73
הם כבר ידעו לענות לך אם יש לך בעיה כלשהי (עם הדוור או חבילה שלא הגיעה וכו').
ניתן למצוא את מספרי הטלפון באתר הדואר תחת "מודיעין".
איך יכול להיות שמחיר ביטוח רכב עולה?
23/11/2015 | 17:27
3
132
שנה שעברה מחיר הביטוח המקיף לרכב שלי היה 2900 ₪ (אחרי מעט מיקוח). השנה ההצעה הכי זולה שקיבלתי הייתה 3000 ₪.
למיטב ידיעתי ערך הרכב יורד כל שנה ולכאורה מחיר הביטוח אמור לרדת ולא לעלות.

אני שואל בעיקר מסקרנות אבל גם כדי לדעת אם יש דרך להוזיל את העלות.
חכמים, כי ביטוח החובה הולך לרדת
23/11/2015 | 17:51
2
132
ובניגוד ללוקשים שכחלון מספר לבוחרים שלו (שהם בדיוק הקהל שיאמין לזה) זה לא הוא שהוריד את מחיר ביטוח החובה. 
מחיר ביטוח החובה נשאר זהה לשנה עברה
23/11/2015 | 18:00
1
110
וממילא אני לא מבטח את החובה והמקיף באותה חברה אלא כל אחד במקום שיותר זול.
לא קשור
23/11/2015 | 18:11
97
ביטוח הוא ערבות הדדית. אתה משלם על התאונות של אחרים, ואחרים משלמים על התאונות שלך. בדצמבר כל חברות הביטוח הולכות לחתוך את כל מחירי הביטוח חובה בגלל הוראה ממשלתית. צריך לכסות על ההפסדים לא?
שירות לקוחות של רמי לוי אינו מגיב.
23/11/2015 | 15:41
3
147
התלוננתי בשירות הלקוחות של רמי לוי על מחירים שונים של מוצרים זהים (ההבדל היחיד הוא ציור על האריזה) ועל הנחות שלא ניתנות למרות השילוט על המדפים (כנראה שיש הגבלת כמות שלא כתובה בשום מקום).
מייל תזכורת גם לא נענה.
רמי לוי התגאה, אישית, בטליויזיה, בשירות הלקוחות שלו. אם זה שירות לקוחות אין בו צורך וניתן לחסוך את משכורותיהם של עובדיו ומנהליו.
גם יצאתי מרומה על הנחות שלא ניתנו וגם יצאתי עם הרגשה רעה של זלזול מוחלט בי כלקוח.

בזה שירות הלקוחות של שופרסל לדעתי מצטייו
23/11/2015 | 22:43
92
גם לי היית שיחה עם רמי לוי פעם ופשוט נפנפו אותי
גם אני לא התרשמתי לטובה משירות הלקוחות של הרשת
24/11/2015 | 01:48
1
98
ומהתנהלות הרשת בכלל. על התמחור השונה של המוצרים הזהים לכאורה: אם הברקוד שונה אז מדובר במוצרים שונים (גם אם תכולתם זהה לחלוטין כמו במבה יום הולדת ובמבה יום-לא-הולדת) ואין כל מניעה למכור אותם במחירים שונים. קנה את הזול יותר...
לגבי המקרה השני הצדק כמובן עמך. כן, קורה הרבה ברמי לוי דברים מהסוג שציינת.
גיליתי שרמי לוי כבר לא כזה משתלם ולא כזה זול, ואיך שהסניף נראה (איילון) - שלא נדע. אני נכנס לשם מדי פעם בשביל מוצרים די מסוימים ובאופן כללי מעדיף לקנות בשופרסל בדרך כלל. גם שירות המשלוחים די בדיחה ביחס למתחרים ובכלל. לא רוצים לסחוב יותר מ-2 ארגזי שתייה. אני יודע שזה קשה ובאמת שזכותם לא לסחוב, אבל עם כל הכבוד, לא בשביל זה אני משלם על משלוח.
מניסיון עם חוק שקיפות מחירים
26/11/2015 | 00:07
70
אני משתמש באפליקציית pricez

חוק שקיפות מחירים

מבדיקה שעשיתי באפליקציה וגם פיזית בסניפים

שופרסל - דיווח מלא על כל דבר שנמכר אצלם.

מגה -  דיווח מלא

רמי לוי - דיווח לא מלא על מלאי הפריטים שנמכרים אצלו

יינות ביתן - לא מדווחים בכלל (לא עומדים בחוק)

מחסני השוק - דיווח טוב אבל יש מבצעים שהם לא מדווחים עליהם

ממה שבדקתי - רמי לוי לא הכי זול

בזכות האפליקציה הזאת גיליתי נוזל לניקוי כלים 4 ליטר של סנט מוריץ ב 20 ש"ח.

אני כרגע מעדיף לקנות בשופרסל דיל. בעיקר בגלל המותג הפרטי שלהם. (החיתולים שלהם מעולים - אשתי מרוצה)

ביטוח סיעודי פרטי - האמנם?
23/11/2015 | 12:56
7
223

הנחת העבודה היא שהחלטנו על רכישת ביטוח סיעודי פרטי, הדיון הוא לא על נחיצות/כדאיות הביטוח,
אלא רק על מרכיביו, ונשמח מאוד לקרוא דעתכם, להלן מספר נתונים בסיסיים:

הורים בשנות השלושים לחייהם, 2 ילדים קטנים, כיום יש את הביטוח הסיעודי של דיקלה/הראל דרך קופ"ח כללית,
במסגרת הביטוח, הפיצוי הוא ל 6 שנים (עם שלושה חודשי המתנה),
גובה הכיסוי תלוי בגיל ההצטרפות, עד 5,000 ש"ח לחודש בבית ועד  9,000 ש"ח במוסד סיעודי,
מדובר בביטוח קבוצתי ולכן המחיר נמוך ואטרקטיבי יחסית.

עם זאת, הביטוח אינו מספיק, תקופת הפיצוי קצרה מידי, במיוחד אם מדובר במצב סיעודי בגיל צעיר,
(לצורך הדיון נתעלם מהשאלה האם בכלל רוצים לחיות הרבה שנים במצב סיעודי),
וגובה הפיצוי נמוך יחסית, סכומים רלוונטים יותר הם כ 8,000 ש"ח לטיפול סיעודי בבית ו 15,000 ש"ח במוסד סיעודי.

למשפחה יש סוגי ביטוחים נוספים:
ביטוח חיים (לא רלוונטי לנושא), ביטוח תאונות אישיות (כנ"ל), ביטוח בריאות פרטי 
(לא רלוונטי, מטרתו היא בעיקר ניתוחים, השתלות, תרופות וכו'),
ביטוחי מנהלים/פנסיה וספציפית כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה,
(גם לא רלוונטי, מכיוון שביטוח זה מחזיר את השכר שהאדם שהפך לסיעודי אמור היה להשתכר, 
והחזר זה יסייע למשפחה להתקיים, אבל בנוסף תהיה הוצאה חדשה של אלפי שקלים בחודש בגין המצב הסיעודי,
 ואת זה הביטוח הסיעודי אמור לכסות)

1. את הביטוח הנוכחי דרך כללית בכל מקרה לא נבטל (הפרמייה נמוכה היחסית), 
לכן השאלה העיקרית היא מה בדיוק כדאי לרכוש, נניח ופיצוי של 8,000 ש"ח זה גובה הכיסוי הנדרש, 
האם נכון יהיה לרכוש ביטוח פרטי בגובה 3,000 ש"ח ללא המתנה לשש שנים (השלמה לדיקלה)?
האם עדיף כיסוי של 8,000 ש"ח לעשר שנים שנים? 
(במידה וכן, יש לרכוש את הכיסוי הקודם + כיסוי נוסף של 8,000 ש"ח לארבע שנים עם 6 שנות המתנה)
אולי כיסוי של 8,000 ש"ח (ללא המתנה) לכל החיים?
מה דעתכם?

2. בהנחה ובכל מקרה את הביטוח של דיקלה לא נבטל, 
האם עדיף להתעלם ממנו כאשר רוכשים ביטוח פרטי רחב יותר?
(לדוגמא, מחשש שבעתיד משום מה חברת הביטוח תחליט לבטל את הביטוח הקבוצתי הנ"ל), במקום לבנות תמהיל משולב?

3. בעבר דובר על כך שבאמצע 2015 תתבצע רפורמה בנושא, ויונהג ביטוח סיעודי תחת פוליסה אחידה לכולם,
הנושא לא קרה, וכעת גם השר ליצמן מדבר שוב על הנושא.
האם כדאי להמתין ולראות מה יקרה בנושא הרפורמה, או שלהיפך, 
כדאי להזדרז לפני כן ולרכוש ביטוח פרטי (שמא לאחר הרפורמה התנאים ישתנו לרעה)?

תודה רבה!

עוד פעם אתה שואל?
23/11/2015 | 15:40
5
114
כבר שאלת איזה פעמיים שלוש עשר את אותה שאלה, לא? בכדי שתוכר סיעודי, אתה צריך לענות על 3 קריטריונים לפחות מתוך 5. אחרת חברת הביטוח לא משלמת לך כלום. הקריטריונים הם ניקיון אישי, אכילה ושתייה, לבוש, הפרשות וניידות. יכול להיות מצב שתיפגע ככה שלא תוכל לאכול ולשתות לבד ותהיה תלוי באחרים כדי לעשות את זה, ולא תוכל לשמור על היגנייה אישית לבד, אבל כן תהיה עצמאי בהפרשותייך, כן תהיה בעל דרגה של ניידות וכן תוכל להתלבש לבד,, כלומר הפגיעה שלך מספיק חמורה כדי לנטרל אותך מתפקוד נורמלי, אבל מבחינת חברת הביטוח הפגיעה שלך לא שווה אגורה ואתה לא מקבל כלום. זו הסיבה העיקרית שביטוח סיעודי שווה לתחת. 
את כל כך נחרצת ומדובר בשאלה גורלית
24/11/2015 | 08:54
4
78
בעוונותי אני מטפל באבא סיעודי.
את המימון למטפל הזר ולשאר ההוצאות אנחנו מפיקים משני ביטוחים סיעודיים שמתקתקים כמו שעון שוויצרי. נכון שהדרך לא תמיד קלה ולא בכל המקרים - אבל זה חוזה שצריך להתקיים על ידי המבוטח ועל ידי המבטח.

אנחנו שומעים על כל המקרים הבעייתיים ולא שומעים על כל אלה שהביטוח מזין להם את הקיום.
ואני ממש לא חושב שחברות הביטוח הן מל"ו צדיקים.
גם אתה מן הסתם
24/11/2015 | 14:19
1
57
לא תבעת את הביטוח כל עוד המצב של אבא שלך לא נעשה אקוטי. ומן הסתם, אני מנחשת, אבא שלך לא קם יום אחד כשהוא לא מסוגל לעשות כלום, לא להתנייד לבד, לא להתלבש לבד ועוד. אלה יכולות שמאבדים אותן בהדרגה, לפעמים במשך שנים. אנשים יכולים לגרור שנים של חוסר יכולת לתפקד בכל מיני מישורים משמעותיים מאד בחיים, והם לא יהיו זכאים לגרוש כי המצב שלהם לא חמור מספיק בעיני חברת הביטוח. זה היה למשל המצב אצל סבתא שלי שאיכשהו לכל המבטחים שלה היה ברור שבגיל 85 המצב שלה רק ישתפר, לזה כל הביטוחים ציפו, כי כסף על הדברים שהיא לא הייתה יכולה לעשת אז, הם לא רצו לתת, ישבו וחיכו. ועד שהיא לא הגיעה לתחתית של החבית וכמובן לא הייתה יכולה לתבוע שום ביטוח בעצמה, לא רצו לתת לה כלום. 
הייתי בטוח שאדחה והתכוננתי למלחמה.
24/11/2015 | 15:51
48
מאידך קראתי את על הסעיפים הרלוונטים והכנתי לכל עניין את התשובה הנכונה.
לצערי מצבו של אבא שלי הדרדר במהירות והפער בין המצב לבין האישורים והבדיקות היה רק כ-חודשיים שלושה (גם ביחס לביטוח לאומי).
מדוע שני ביטוחים? והאם אין קיזוז בינהם? הכל פיצוי ולא שיפוי?
24/11/2015 | 16:18
1
12
אין קיזוז. משלמים וזהו.
24/11/2015 | 18:15
13
גם לי יש דז'ה-וו... ולמה לא לשאול בפורום ביטוח?
23/11/2015 | 16:19
31
הונאה בפלאפון-מה אתם ממלצים לעשות.
23/11/2015 | 00:48
1
207
באפריל השנה קיבלתי הטבה של 5 גיגה ב 10 שקל לחצי שנה,אחרי חצי שנה התקשרתי לברר לגבי ההטבה,והם נתנו לי עוד פעם 5 גיגה ב10 שקל, אחרי חודש אני רואה בחשבון שלא נתנו לי את ההטבה שהובטח לי,התקשרתי אליהם לברר,הם אמרו לי שיבדקו בהקלטה ויחזרו אלי,אחרי כמה ימים חזרו אלי ואמרו לי שזה נכון שהובטח לך ההטבה הזאת,איך פלאפון ביטל זאת ,בינתיים בדקתי חשבונות קודמים וראיתי שבמקום 10 שקל שאני אמור לשלם למשך חצי שנה,הם לקחו ממני פי 2.
מה אתם ממלצים לעשות.
אני מופתע, פשוט מופתע
23/11/2015 | 00:56
190
שיש עוד לקוחות סלולאר בארץ שמוכנים שיכניסו להם עזים לחשבונית, יקפיצו להם מחירים אחרי חצי שנה, נותנים להם שוב, לוקחים להם שוב, יבדקו להם בהקלטה, ישקרו להם שזה לא מה שהם זוכרים (או פשוט לא יחזרו אליהם בכלל) ולא יתנו להם זיכוי למרות שכבר הבטיחו להם לפני שלושה חודשים.
תעבור למתחרים, ויפה שעה אחת קודם. פעם הייתי ממהר להמליץ על גולן. היום עתיד החברה לוט בערפל וספק האם ואיך היא תמשיך להתקיים. ועדיין - פלאפון היא בערך האופציה האחרונה בסלולאר בימינו בכל הקשור לאמינות ויושרה. אפילו הרבה אחרי סלקום ואורנג' לדעתי.
רדיאטור
23/11/2015 | 00:38
2
125
מחפש המלצה על רדיאטור טוב ולא יקר  
טוב ולא יקר
23/11/2015 | 09:31
114
לא הולך ביחד
או טוב . או לא יקר
מה הצורך?
26/11/2015 | 14:29
16
היי, האם מדובר ברדיאטור שנרכש לצורך חימום חדר של תינוק?
פתיחת מחסום דרך טלפון סלולארי
22/11/2015 | 21:16
31
288
אולי מישהו מכיר...
אני שוקל לרכוש מוצר שמחובר לרשת הסלולארית וכאשר מתקשרים אליו / שולחים SMS הוא פותח מחסום. עדיפות למוצר שלא מתחבר למחסום עצמו אלא מוצר שהוא למעשה שילוב של טלפון סלולארי טיפש ושלט RF פשוט של מחסום. שני מוצרים שעלותם בנפרד לא יותר מ-300 ש"ח בהגזמה. יש מוצר כזה? היכן ניתן להשיג? או שרק פתרונות מתקדמים ויקרים הרבה יותר?
בואו נניח שיש לי אופציה להתחבר לחשמל איפה שצריך.
המוצר הוא :
22/11/2015 | 21:40
2
195
טלפון רגיל עם סים מדגם מסויים . אז קודם צריך סים עם מספר חודשי
מחייגים לסים מפעיל מנגנון שמחובר לשער שעלה . מיתקן כזה מתקינים
בישובים שיש שער . וחיוג מהרכב מפעיל את השער . מכניסים לזיכרון רק מספרים מורשים . לפי דעתי רק המכשיר ללא הרכבה לפחות 1000 ש"ח 
בחברת  "תדאור " מפתח תחקוה משווקת כאלה מיתקנים . חייג אלהם ושאל .

אבל אם אתה לבד יש רק שלט שלוחצים מהרכב אז השער יעולה 

חייג לחברה יעזרו לך שם 
בהצלחה 

תודה. סים זה לא בעיה בימינו
22/11/2015 | 22:34
1
138
לוקחים איזה Prepaid או מקסימום מסלול ב-10 ש"ח. שווה לי את האופציה.
ממש לא מדובר בשער של ישוב אלא סתם במחסום פשוט של בניין מגורים. בסך הכל, מתאמים סלולארים למטרות דומות כן קיימים. האם אין איזה "מוצר מדף" פשוט מ-EBAY שמעתיקים אליו שלט, מתקשרים אליו, והוא "לוחץ" על השלט, בלי שום חיבור למחסום עצמו?
זה מה שאני מחפש. לא שום דבר שמישהו צריך להתקין לי. עם החשמל אני מאמין שנסתדר.
מה שאתה מחפש
22/11/2015 | 22:41
122
לא מכיר באי בי . אתה צריך מיתקן שיחליף את המיתקן הקיים
"שיתן לחיצה " זה רובוט . רובוט יותר יקר . בסך הכול המיתקן של הסים סוגר מעגל
אבל הוא מקלט טלפון נייד + מעגיל עם רלי שמופעל על ידי הטלפון .
שמפעיל את המיתקן הקיים . ב200-300 ש"ח אתה יכול ליקנות את 8 הברגים שמחזיקים את המיתקן . חפש באיבי . אני לא יודע לחפש באנגלית
חפש תן קישור נעיין בזה . וננתך את המיתקן . אני מיתעסק עם מערכות אינטרקום

נראה לי שהפתרון הרבה יותר פשוט,
22/11/2015 | 23:09
2
158
כנראה תוכל להכין דבר כזה בעצמך תוך שתי דקות.
ספר איך השער עובד כרגע אם קיים ואשרטט לך מה צריך לעשות.
מממ...
22/11/2015 | 23:16
1
121
שער... לא יודע...
שלט RF פשוט שמשכפלים בכל חנות מפתחות. של "עופר" אם זה משנה...
אני בעיקרון לא מעוניין לגעת בשער אלא להשתמש במכשיר חיצוני שיפתח אותו. כפי שאמרתי, חשמל נצליח לארגן שם, מקסימום נביא חשמלאי בשביל שיעשה את זה מסודר.
לא תצליח לשכפל שלט של שערי עופר (גם אני וגם חברים
26/11/2015 | 00:36
24
רכשו ב 1.6 ש"ח באיביי כמה שלטים. למרות שהתדרים זהים לשלט המקורי - לא הצלחנו ללמד את השלטים לתקשר עם שערי עופר)

רכוש שלט מקורי מעופר, במחיר של כ 120 - 140 ש"ח

(במידה והצלחת - אז אתה אלוף: חזור לדווח בפורום )
אולי מוצר כזה?
22/11/2015 | 23:31
22
157

מרפרוף מהיר, להבנתי, מגדירים "מספרים מורשים", כאשר הם מחייגים למנוי המיועד, המנוי מזהה את המתקשר. אם המתקשר מורשה, אז המכשיר סוגר מעגל חשמלי.
לכן, יהיה צורך לחבר למכשיר הזה את השלט הרצוי או ישירות למעגל החשמלי שיש בשער.

נקודות לחשוב עליהן:
- תמיכה בתדרים בהתאם לרשתות הסלולר הפועלות בארץ.
- סוללת גיבוי למכשיר (אם לשער אין סוללת גיבוי, אז זה לא רלוונטי)
- כמות מספרים שאפשר להגדיר כמורשים (אני לא יודע אם צריך להגדיר את המספרים עפ"י תבנית מספרות בינ"ל או להגדיר כחיוג בפנים-ארצי).
נראה לא רע בכלל והמחיר סביר.
22/11/2015 | 23:47
21
97
ברשימה למטה יש גם דגם מתקדם יותר.
לאורי, הייתי בוחן את הדבר הזה לפני שעובר לאילתור כמו שחשבתי עליו.
חיסרון אחד שאני רואה, אולי בעיניך זה לא יהיה חיסרון, חייבים להגדיר לו קודם מספרים מורשים.
המשמעות של זה היא שאתה לא יכול פשוט לתת לחבר את המספר כדי שיכנס לחניה.
אם זה בסדר מבחינתך וממילא כל המקומות משוייכים הרכיב הזה נראה לי שווה.
במידה ולא, תענה לי על שאלה קטנה. בשער הקיים, לחצת על השלט והשער נפתח, אחרי דקה או שתיים הוא נסגר
אם משהו לא חוסם את קו השער. נכון?
לשאלה הקטנה: נכון. נסגר לבד אחרי כחצי דקה
22/11/2015 | 23:54
20
116
ושאלה נוספת. חשמלאי ממוצע שאני אביא לו את המכשיר הזה + שלט רגיל לגמרי (שתוכנת למחסום הזה כמובן) ידע להפוך את זה למכשיר שאני רוצה?
אני מניח שכל "ילד זב חוטם" ידע לעשות את זה
23/11/2015 | 00:33
17
111
מהמכשיר הזה מוציאים שני חוטים, מחברים אותם ל"כפתור" המתאים בשלט (לא בכפתור עצמו, אלא המעגל החשמלי שהכפתור אמור לסגור) וזהו.
כמובן, המגבלות החלות על טווח / מיקום השלט יחולו לזיווג הזה בין המכשיר והשלט. להוסיף תזכורת ביומן להחליף את הסוללה לשלט כל X זמן (או לחבר את השלט למקור מתח קבוע).

תוכל לקנות גם שלט לשער ב$ בודדים, בדוק שהשלט שתרכוש עובד בתדר הרצוי.

לא העמקתי במפרט של המכשיר אליו קישרתי, אבל, על פניו - מדובר במכשיר בסיסי למדיי.
יש לו "רשימה סגורה" של מספרי טלפון שאפשר לתכנת, אם מתקבלת שיחה ממספר הטלפון שברשימה, המכשיר סוגר מעגל חשמלי ובעצם עושה את פעולת "לחיצת הכפתור" בשלט לשער.

ברמה האישית, הייתי "הולך על זה" בשביל הניסיון. סה"כ לא מדובר בסכום גדול.
לכמה זמן המכשיר יחזיק? אין לי שמץ של מושג...
אם כבר הזכרת שלטים בכמה דולרים...
23/11/2015 | 00:53
16
78
השאלה היא איך מתכנתים אותם לפי שלט שכבר יש לי ביד.
לא צריך איזה ציוד מיוחד בשביל זה?
כי האמת שאם זה כ"כ פשוט, אולי עדיף לי לחלק לכל מי שאני רוצה שלטים וגמרנו. בארץ אני אסיים את הסיפור הזה ב-1000 שקל מינימום. אבל אם אפשר להזמין שלט בכמה דולרים ולתכנת אותו בבית - מבחינתי זה הכי טוב.
מספר לחיצות כפתור..
23/11/2015 | 01:48
9
69
1. "מאפסים" את השלט החדש ע"י לחיצה של שילוב כפתורים מוגדר (כמו שמכניסים רכיב Bluetooth למצב Pairing).
2. לוחצים על כפתור 1X בשלט המקורי וכפתור 1Y בשלט החדש.
לוחצים על כפתור 2X בשלט המקורי וכפתור 2Y בשלט החדש.
וכך הלאה.
לא מכיר את התהליך בדיוק, אלא רק מתבסס על דברים שקראתי בעבר. אני מניח שיש חיווי כלשהו של נורת הביקורת לדעת שהתהליך בוצע כראוי.

אין לי מושג אם אפשר לשכפל כל שלט מצוי עם השלטים שעולים גרושים.
מעבר לווידוא עניין התדר של השלט המקורי (אין לי מושג איך עושים את זה), אולי צריך לבדוק פרמטר נוסף.
השאלה היא אם יש קוד מתגלגל או קבוע
23/11/2015 | 09:14
8
26
אין לי מושג.. (בנוסף, אין לי מושג למה אתה מתכוון )
23/11/2015 | 12:31
3
18
האם בכל פעם שאתה לוחץ על הכפתור בשלט
23/11/2015 | 17:39
2
67
משודר אותו הקוד, או שבכל פעם משודר קוד אחר?
ברכבים למשל, כבר כמעט כולם עברו לקוד מתגלגל בגלל שמאד קל "להאזין" לקוד המשודר ולשדר אותו שוב וכך לפתוח ולגנוב לך את הרכב, במחסומים לחניות זאת פחות בעיה ולכן בהחלט ייתכן שעדיין משדרים בכל פעם את אותו הקוד, אבל כדאי לברר את זה לפני שמנסים לשכפל את השלט בצורה שתיארת.
אם כל פעם משודר קוד אחר - איך אפשר ריבוי שלטים?
23/11/2015 | 17:53
1
42
אני כלל לא מכיר את התחום. למעט שלט לרכב, אין לי שלטים נוספים.

טכנית, איך "אפשרי" קוד מתגלגל אם מדובר במכשיר שיש לו יותר מיחידה אחת.
נניח שלט לרכב שמשדר קוד מתגלגל, נניח ויש לו 4 קודים שונים.
מרבית הרכבים מגיעים עם שני שלטים, נניח שהשימוש האחרון היה בשלט א בו "שודר" קוד 1, לאחר מכן עושים שימוש בשלט ב, איך שלט ב "יודע" איזה קוד לשדר?

אני מניח שאם הבעיה פתירה עם שני שלטים, אז היא תהיה פתירה גם לחניון של 80 מקומות חניה.
למעשה הבעיה הזו קיימת גם אם יש לך רק שלט אחד
23/11/2015 | 19:35
42
אבל הכפתור נלחץ לך בכיס מחוץ לטווח הקליטה של הרכב או השער.
אני לא עד כדי כך מעורה באפשרויות הפתרון של הבעיה הזאת באופן אישי, אבל נראה שכאן יש הסברים איך זה נפתר בתעשיה.

לינק: (בימים האחרונים תפוז לא נותן לי להטמיע קישורים, לא יודע למה).

אני משער שקוד קבוע
23/11/2015 | 20:47
3
43
מדובר במוצר מאוד בסיסי. המחסום הכי פשוט שיש עם השלטים הכי פשוטים שיש.
אני גם לא ממש מבין איך אפשר לעבוד עם קוד מתגלגל כשיש 30 שלטים שייתכן שחלקם לא היו בשימוש גם כמה חודשים ועדיין צריכים לעבוד כשילחצו עליהם.
יש כמובן את האופציה שיש תיאום שעונים בין המחסום לשלטים והם מייצרים קוד משתנה כפונקציה של השעה, אבל זה דורש יחידות שלט הרבה יותר חכמות והרבה יותר יקרות מן הסתם.
השער עוקב אחרי כל שלט בנפרד
23/11/2015 | 22:50
2
12
אז מה קורה כשמשכפלים שלט?
24/11/2015 | 01:25
1
37
"שלא בנוכחות" ולא על דעתו של השער מן הסתם?
המתקין "מלמד" את השער אילו שלטים צריכים לעבוד עימו
24/11/2015 | 06:38
34
כשאתה בא לשכפל שלט קיים אתה לא צריך ללמד את השער כלום כי אתה משכפל שלט מקורי שהשער כבר למד.
לא בעייה לשכפל
23/11/2015 | 22:57
5
39
הבעייה למצוא שלט מתאים.
שלטים באים בכמה תדרים וקרה לי שהזמנתי שלט לתדר 433 אבל קיבלתי תדר אחר...
בנוסף קיימים סוגים שונים של קידודים כמו שהוזכר צריך לברר אם מדובר ב rolling code.
נגיד שלט כזה
24/11/2015 | 04:55
4
35

לא אכפת לי לקחת את ה"סיכון" - 9 ש"ח... התדר בעיקרון מתאים (זכור לי כששכפלתי בחנות שזה היה 433). אני אסתדר עם שכפול של השלט הקיים? זה מגיע עם הוראות? איזה לחצן שמכניס אותו למצב קליטה, לחיצה רגילה על השלט המקורי ואני מסודר? לא צריך שום מכשיר חיצוני נוסף בשביל לבצע זאת?
הנה דוגמא
24/11/2015 | 06:40
3
32
לשלט שאני וחברים קנינו (זה לא הלינק המדויק,סתם דוגמא שמצאתי).

בערב אני יעלה הסבר לשיכפול.יש סירטונים והסברים ברשת.
טוב שכחתי את הלינק אבל הנה סרטון
24/11/2015 | 22:17
2
23
שמסביר איך "משכפלים".
הסרטון לא הכי ברור, אבל תודה בכל מקרה
25/11/2015 | 01:58
1
25
הזמנתי שלט עם כפתור בודד ב-11 ש"ח. אפשר לסמוך על זה שיגיע איתו איזה פתק עם הסבר קצר איך עושים את זה?
צירפתי עוד לינק
25/11/2015 | 08:55
28
אין לי מושג איך משכפלים עם כפתור אחד,בד"כ המוכר מצרף הוראות שיכפול.
יש המון סרטים שמסבירים איך לשכפל הנה דוגמא נוספת:

בעיקרון בשלטים עם 4 לחצנים יש 3 שלבים:
1) לחיצה על שני לחצנים לצורך איפוס השלט הלומד.
2) לחיצה על אחד הלחצנים של השלט הלומד כדי שהשלט יכנס למוד למידה של אותו לחצן. 
3) לחיצה וקירוב של שלט מקורי כך שהשלט הלומד יקלוט.(אינדיקציה להצלחה תהיה הבהובים מהירים/תאורה רצופה.

אין צורך בשלט.
23/11/2015 | 01:59
1
86
המוצר שגבי קישר עובד ישירות מול הטלפון מצד אחד והשער מצד שני.

שלחתי לך בפרטי מסיבות שכתבתי את האילתור שלי. תבחר משתי האפשרויות את המתאימה לך יותר.
"אני בעיקרון לא מעוניין לגעת בשער" (urilei, 23:16...)
23/11/2015 | 02:27
29
GSM ל פתיחת שער
23/11/2015 | 23:07
64
מודול GSM אחר לפתיחת שער
23/11/2015 | 23:08
65
האם גביית דמי הביטול חוקיים במקרה הנ"ל?
22/11/2015 | 17:10
10
215
שלום.

רכשתי לאבי דרך האיטרנט מכונת גילוח חשמלית בשווי של 407ש"ח + 39 ש"ח משלוח = 446ש"ח סכום העסקה הכולל.
לאחר יום יומיים התקשרו אל אבא שלי מאותו אתר ואמרו לו שאותה מכונה לא זמינה במלאי מסיבה כזו או אחרת , אך הם מציעים לו באותו מחיר, ללא תוספת תשלום, מכונה "משודרגת" וטובה יותר שעולה יותר (של אותה חברה - פיליפס).
אבא שלי נענה בחיוב.
באותו הערב כאשר הוא עידכן אותי, בדקתי את דגם המכונה החלופית שהציעו לו , והסתבר לי כי המכונה החלופית מתומחרת זול יותר בכ-50 ש"ח (באותו אתר! - וגם בזאפ).
כלומר, לא רק שלא "שידרגו אותו" , אלא גבו ממנו יותר ממה שהם בעצמם מוכרים.
למחרת בבוקר התקשרתי לבטל את העסקה ואמרו שלא ניתן כי השליח כבר יצא עם המכונה בדרכו לאבי.. 
לאחר דין ודברים מול האתר, עידכנו אותם כי איננו מקבלים מהשליח את החבילה, וכך היה. 

במשך כחודשיים (!) לא זיכו את אבי, ולא חזרו להודעות שהשארנו, ולא ניתן היה להשיג אף אחד טלפונית מאותו אתר שהמכונה הוזמנה.
השבוע בשעה טובה השגנו אותם טלפונית והם אמרו שיזכו את אבא שלי.
אממה,
בשיא חוצפתם הם גבו כמעט 100ש"ח דמי ביטול, וזיכו את אבא רק ב349ש"ח
בטענה כי :
עלות משלוח היא 39 ש"ח 
עלות משלוח נוסף היא עוד כ-39ש"ח משום שאבי סירב לקבל את החבילה
בנוסף לזה דמי ביטול 5%.

האם כל מה שקרה פה זה תקין?
אני מעוניין לפנות לבית המשפט ולהגיש תביעה קטנה. אשמח לחוות דעתכם

תודה
לי זה נשמע לחלוטין לא תקין מצד האתר.
22/11/2015 | 17:35
55
אם יש לך כוח לזה בשביל 100 שקל - תתבע
23/11/2015 | 01:03
1
122
ואל תבין אותי לא נכון. לא מדובר בהליך מורכב או מסובך, אבל רוב הסיכויים שלא הייתי נכנס אליו בשביל 100 שקל אלא אם זה ממש עניין של עיקרון ומרמה.
בעיקרון - אבא שלך עשה עסקה שמותר לו לבטל. אני לא יודע אם יש התייחסות מפורשת בחוק או בפסיקה למעמד דמי המשלוח במקרה של ביטול עסקה. מניח ש"כיוון אחד" זה לגיטימי לקזז, כי זה למעשה מוצר שסופק ללקוח והוא השתמש בו. לגבי היתר - 5% דמי ביטול (או שאולי גם זה לא חל במכר מרחוק?).
מעבר לכך, על פניו וככל שאתה יכול להוכיח את טענותיך, פנו אל אביך ושכנעו אותו לסגור עסקה בטענות כוזבות ותוך שימוש מודע בהטעיה. זאפ לא כ"כ רלוונטי אבל אם אפילו באתר עצמו המכונה נמכרת בזול יותר, משמע ששיקרו לאביך. כאן אתה כבר רשאי לטעון להטעיה ולדרוש ביטול מלא של העסקה.
עדיף שיתבע,ולא רק על 100 שקל
25/11/2015 | 23:05
4
גם על הפסד יום עבודה,טירטור וכמובן פיצוי על הכול.
פנה לזאפ
23/11/2015 | 07:36
95
סביר להניח שיוכלו לעזור לך מול החנות (בהנחה והחנות מפרסמת אצלם).
לא הבנתי מתי היה משלוח נוסף; הוא סירב לחבילה מלכתחילה, לא?
23/11/2015 | 16:21
5
25
למחרת בבוקר...
24/11/2015 | 09:12
4
61
"השליח כבר יצא עם המשלוח.." 

גם לי ניסו פעם לעשות את התרגיל הזה, ולבסוף ויתרו...
זה השליח הראשון; היכן המשלוח *הנוסף*?
24/11/2015 | 12:54
3
14
אחד כבר יצא לדרך עם המשלוח...
24/11/2015 | 13:39
2
38
והשני צריך לאסוף חזרה מנקודת המכירה בה
נמצא עכשיו המוצר... 
הא? לא הבנתי. ללקוח יצא רק שליח אחד. הוא סירב לקבל את החבילה
24/11/2015 | 13:48
41
ולכן השליח חזר עם החבילה לנקודה שהוא יצא ממנה (מה שהוא אמור לעשות בכל מקרה, מן הסתם, כי הוא בכל פעם מקבל משם מוצרים לחלוקה). הלקוח לא קיבל מוצר חלופי ולא היה צורך באיסוף המוצר כי הוא נותר אצל השליח הראשון. איפה הייתה כאן שליחות נוספת שהלקוח הזמין ולכן אמור לשלם עליה, אני לא מצליחה להבין (הלוגיסטיקה מאחורי הקלעים של הספק וניהול המלאי שלא אינם רלוונטיים ללקוח).
כן משהו כזה
30/11/2015 | 00:49
1
ואני כבר שבוע רודף אחריהם שימסרו לי את הח.פ שלהם לצורך  הגשת והם מתחמקים בטענה כי "רק האחמ"ש יודע את זה והוא לא פה כרגע. יחזרו אליך"
חוצפני
מייבש כביסה אלקטרולוקס (Electrolux) חדש מוציא כביסה בריח רע
22/11/2015 | 16:03
3
78
שלום לפורום,

לפני כ-4 חודשים, ולאחר שהלך לעולמו המייבש הקודם, החלטנו להתחדש במייבש משוכלל מתוצרת אלקטרולוקס (Electrolux EDC2096GDW) עם קונדנסור ומגוון חיישנים.

לאחר התקנה תקנית ועם הייבוש הראשון שמנו לב שהכביסה, הנכנסת ריחנית מכונת הכביסה יוצאת יבשה ועם ריח רע, חמוץ משהו.
לאחר 3 ביקורי טכנאי אלקטרוניקס-פרו  / מיניליין, בהם כיוונו את חיישני הלחות, וניתקו את הניקוז החיצוני (שעליו גבו לפני כן תוספת תשלום), הכריז הטכנאי שאין שום דבר לא תקין במייבש, ומנהל התמיכה הטכנית אף הודיע לי ש"ככה זה בכל המייבשים ובגלל זה מוסיפים רפי ריח וספריי למייבש...".

אבל מה לעשות (The nose knows), למיטב זכרוני, המייבש הקודם הוציא כביסה יבשה בריח נפלא וכך גם אצל משפחה וחברים.

אשמח לקבל עצה מועילה, משום שכרגע אני תקוע עם מייבש חדש המוציא כביסה... מסריחה...

מייבש לא אמור להוציא ריח רע. יש לי מייבש של אלקטרולוקס
22/11/2015 | 17:41
2
74
ואין שום ריח. אם אני מוסיפה ספריי, יש קצת ריח ספרי. ואם אני לא מוסיפה, אז יש סתם ריח של הכביסה. לדעתי הבלתי מקצועית, יש איפהשהו מים עומדים.
אני מסכים לחלוטין שמייבש לא אמור להוציא ריח רע
22/11/2015 | 18:39
1
74
הוא גם לא אמור לנטרל לגמרי את ריח אבקת הכביסה, ובכל זאת, זה מה שקורה.
לגבי מיים עומדים, זה אכן היה החשד, ובגלל זה ביטלו את יציאת הניקוז, והמים מתנקזים למיכל הקונדנסר, שאותו אנו מקפידים לרוקן.

אגב, סתם מתוך עניין, איזה דגם מייבש יש לך?
ללא קונדנסר
22/11/2015 | 19:03
24
מטאטא חשמלי
22/11/2015 | 15:28
6
137
מה דעתכם על המוצר הזה?
אף אחד לא מכיר?
23/11/2015 | 19:54
2
20
עד כמה שאני מכיר, המוצרים האלה הם די גרועים
23/11/2015 | 20:26
1
92
ולא שווים לא את הכסף ולא את ההעסקות בשביל מה שהם לכאורה חוסכים ממך, אבל אני לא מכיר את הדגם הזה ספציפית.
תודה לך
24/11/2015 | 17:07
10
V3900 עושה עבודה טובה מאוד!
25/11/2015 | 09:52
2
59
המטאטא של שארק... המלצה חמה
לנו יש את המוצר של שארק ואנחנו נהנים ממנו
25/11/2015 | 15:43
1
16
מה ההבדל בין שני הדגמים?
25/11/2015 | 19:37
31
....
22/11/2015 | 14:50
25
BUY2;BUY2FLY;גוליבר
22/11/2015 | 13:39
4
151
קניתי שובר טיסה זול להונג קונג, אחרי כמה טרטורים באמצעות "גוליבר" "התברר" שאין כבר כרטיסים כאלה. בעסה. שלום תודה רבה.
עכשיו אני מקבל במייל חשבונית על סך 2528 ש"ח.
לא בטוח שחויבתי - כי אז הייתי מקבל מסרון מ"ויזה".

לאן שאני לא מתקשר כדי לברר משמעות החשבונית - מפנים אותי לגורם אחר ברשימה שבכותרת.
נגמר לי הזמן שהקצאתי לטרטור. ואני מוצא לנכון להזהיר את הקוראים מהפלונטר הנ"ל.
אני לא טוען שהם נוכלים - אבל שיש שם בלאגאן זה בטוח. על חשבון הזמן והעצבים שלי.

מפה אתקשר לחברת האשראי לוודא שאין חיוב.

אמרתי את דברי.

תודה.

ב"ויזה" הודיעו לי שבוצע חיוב
22/11/2015 | 13:55
1
107
קיבלו את ההודעה שלי ויעדכנו אותי בימים הקרובים אם החיוב בוטל או לא ומה ההמשך.

אתם מבינים?

אני מניח שמדובר בטרטור ולא בנוכלות. אבל עדייין - ממש לא לעניין.

בדיוק קניתי מהם מצנם לפני שבוע, הם בבלאגן
22/11/2015 | 14:52
101

קניתי כי המחיר התאים וכי היה מצוין בפירוש שבאזור שלי שהמשלוח הוא עד 3 ימי עסקים.
התקשרתי לפני הקנייה לברר את הנושא של 3 ימי עסקים, ענתה לי מישהי לא ככ נחמדה משהו בסגנון "אם זה מה שרשום אז זה מה שיהיה".
הזמנתי, אחרי יומיים כשלא קיבלתי מספר מעקב התקשרתי שוב, ענתה לי עוד מישהי גם לא ממש נחמדה ואמרה שאם כתוב 3 ימים זה 3 ימים ואין לי מה לדאוג אבל אם אני דואגת שאתקשר לספק.
כאן ייאמר לזכות הספק כי ענתה מישהי עיניינית בדקה את ההזמנה ואמרה שהם אף פעם לא מתחייבים ל 3 ימים ותמיד המינימום זה 5 ימי עסקים נתנה לי מספר מעקב ואפילו הגדילה לעשות וביררה לי שאכן המוצר נשלח ויצא מהמחסן.
בסופו של דבר המוצר התקבל היום (5 ימי עסקים ולא 3), מביי2 הזמנתי עד היום רק קופונים למסעדות, והכל עבר חלק. היחס של נציגי השירות שלהם ממש לוקה בחסר.
זה שיצא כי זה היה ספק שניתן לדבר איתו זה סוג של מזל, אבל הסיבה שאני מזמינה בכלל בדך ביי2 זה כדי שאני לא אצטרך לדבר עם הספק...
 בקיצור יש שם בלאגן. חבל.

עדכוןהתקבלה הודעת זיכוי/החזר....
23/11/2015 | 14:29
1
18
גם "לאומי-קארד" ממשיכים ומפגינים שירותיות נדירה במחוזותינו
24/11/2015 | 20:21
11
אז לאיזו חברה סלולרית כדאי לעבור?
22/11/2015 | 12:21
3
150
לאיזו חברה סלולרית כדאי לעבור בהתאם לדרישות שלי:
1. שיחות והודעות ללא הגבלה, כולל הודעות MMS.
2. מחיר סביר לשוק היום, בסביבות 40-50 ש"ח למנוי.
3. שיחות מהארץ לחו"ל - מומלץ אבל לא חובה.
4. גלישה של לפחות 5 ג"ב (אישתי צורכת מעט, אני צורך הרבה).
5. בלי הפתעות מיותרות בחשבוניות.
6. עדיפות לא לעבור לחברות האפ"ס אבל כנראה שלא נשארה ברירה...
7. קליטה של דור 4 ברוב הארץ.
8. בלי דמי מעבר בין תוכניות שונות - כנראה שלא נשארה חברה כזו וכולן גובות סכומים כאלו או אחרים.

מהבדיקות שעשיתי נכון להיום:
012 מובייל - זו בעצם חברת אורנג'. לא יודע לגבי קליטה שלהם ומהירות גלישה. היתרון שלהם שיש להם 500 דק' שיחה לחו"ל ואחרי שנה המחיר לא קופץ מעל הפופיק (אחרי שנה המחיר עולה מ-40 ל-50 ש"ח, ואחרי שנתיים המחיר עולה ל-70 ש"ח. אבל רוב האנשים בשלב הזה כבר מחליפים תוכניות). החיסרון: הודעות MMS עולות 60 אג'.
walla מובייל - זו בעצם חברת פלאפון. לא ממש ברור לי מדוע החברה מחזיקה שתי חברות לאו קוסט (וואלה ו-יופון). לשני מנויים אני חוסך 10 ש"ח בחודש לעומת 012 מובייל, אבל אחרי שנה המחיר קופץ ל-90 ש"ח אז חייבים להישאר עם אצבע על הדופק. הודעות MMS מאוד יקרות: 1.1 ש"ח להודעה. זה גם לא מופיע אצלהם באתר והייתי צריך להתקשר לשאול (מאוד מעצבן!).
רמי לוי - לא רלוונטי. אין רמי לוי באזור מגוריי ובכל מקרה העלויות גבוהות יותר מהמתחרים. מצד שני הודעות MMS זולות (עלות של 15 אג').
טלזר 019 - אין אפשרות כלל להוציא הודעות MMS (גם לא בתשלום) ואין תא קולי. כך שגם הם נפסלו על הסף.
הום סלולר - נראה שהם די יצאו מהתחרות ומתמקדים בעיקר במכירת מכשירים ולא מתן שירותי רט"ן.

בממוצע אני מקבל בשבוע 2 שיחות טלפון מחברות הסלולר (בעיקר פלאפון וסלקום). לרוב הנציגים מקבלים ניתוק בפנים אבל אולי שווה לשמוע מה יש להם לומר? האם הם מציעים הצעות יותר משתלמות ממה שמופיע באתר?

אני חושש שבסוף לא תהיה לי ברירה אלא לחזור לגולן טלקום למרות ההסתייגות שלי. האם אפשר להפעיל מחדש את ה-SIM אם שצריך לרכוש מחדש?

* תקציר הפרקים הקודמים:
הייתי מנוי של גולן טלקום, לרוב מרוצה. למרות שיכולתי לקבל מחירים זולים יותר נשארתי בגלל הסולידריות והתמיכה במי שהתחיל את המהפכה. כאשר התחילו דיבורים על מכירת החברה והתפרסמו כל ההפרות שלהם מתנאי הרישיון שלהם גם הסולידריות נגמרה ועשיתי את הדבר היחידי שיכולתי לעשות בתור אדם פרטי: התניידתי מהם.
עברתי להוט מובייל, שבניגוד לחברת האם, יש לי ניסיון טוב איתם מהעבר. קיבלתי גם מחירים זולים יותר מאשר שילמתי בגולן והחברה עונה על כל הדרישות שפורטו לעיל. מצד שני, המכשיר של אישתי לא ממש מסתדר איתם ויש הרבה מקרים של חוסר מוחלט של קליטה. הסים הוחלף פעם אחת במרכז שירות לוודא שהבעיה היא לא בסים אולם הבעיה המשיכה. הפיתרון של השירות הטכני היתה להכניס את המכשיר לתיקון (הוא היה תקין עד שעברנו אליהם) או לקנות אחד חדש. היות ולעבור לחברה אחרת יהיה יותר זול, אז התחלתי לברר ולכתוב את ההודעה הזו.
לצערי הרב, ובניגוד לכל העקרונות שלי, אני חושש שלא תהיה לי ברירה אלא לחזור עם זנב בין הרגליים לגולן טלקום ולקוות שבסופו של דבר אני לא אשאר עם סים ביד שלא שווה את הלוגו שמודפס עליו ושאני לא אאבד את המספרים כי למישהו בחברה נמאס והוא סגר את הדלתות. בנוסף, במידה והחברה כן תימכר בסופו של דבר לסלקום, האחרונים כבר הצהירו שהם יכבדו את כל ההסכמים עם לקוחות גולן טלקום עד מועד סיום ההתחייבות, כלומר לכל היותר לאחר שנה המחיר שלהם יקפוץ לרמה שידענו בסלקום לפני המהפך?

ממה שהצגת... וואלה או 012
22/11/2015 | 13:05
77
אין ברירה אלא להשלים עם העובדה שנכון למצב כיום כנראה שכל שנה נחליף רשת סלולרית למי שייתן את הדיל הכי טוב.
אני כרגע נמצאת בהוט עם המבצע שהיה להם 2 קווים ב-40 ש"ח, ושמתי לי תזכורת לבדוק מה יהיה המחיר החדש, כמובן שלא אהסס לעבור חברה במידת הצורך.
שווה לך לנסות לבדוק בחברה שאתה נמצא בה כרגע אם הם מוותרים עליך, ותתעקש לא לשלם דמי מעבר בחבילה.
בהצלחה  
לי היה ברור מלכתחילה שמה שאתה מבקש תקבל רק בגולן.
22/11/2015 | 14:42
68
גולן פינק אותנו ועכשיו אנו בועטים בו ככלי ריק. מאוד ישראלי, מאוד מלבב.
אם
22/11/2015 | 16:35
55
המחיר בגולן יעלה, אחרי המכירה לסלקום, זה יגרור את כל השוק למעלה. במילא מה שקורה הוא שתמיד כל החברות משוות מחירים, זה לא שפתאום אתה תשלם ביוקר וכל האחרים יהיו זולים. אז דווקא מהחלק הזה הכי פחות הייתי דואגת (כלומר כן דואגת, אבל מה לעשות)
השאלה הבילתי ניגמרת, איזה חב' אינטרנט מומלצת+קו טלפון
22/11/2015 | 09:53
3
91
שלום לכולם
אתם בטח תצחקו\ תכעסו עליי, כן אני מנוי בנטויזן 15 שנים ברציפות, לא עזבתי אותם מהסיבה היחידה שלא יודע לאן לעבור, ברמת המחיר, וברמת ספק טובה יותר, כמובן שהיו לי איתם לא מעט מריבות על חיובים מטופשים, ובסופו של דבר טופל העניין כפי שרציתי.
אשמח לעצות והמלצות
בתודה מראש
יוסי.
הסיבה היחידה שלא עונים לך זה משום שלאיש אין באמת מושג.
22/11/2015 | 14:43
67
אפשר להביא טבלאות, להריץ תרחישים, אבל בחיים האמתיים לא הכל זה אפס למאה.
נסה לברר גם בפורום רשתות
22/11/2015 | 19:18
1
14
תודה, העתקתי לשם את ההודעה
23/11/2015 | 18:06
4
קניית מכונת כביסה חדשה
22/11/2015 | 09:27
10
97
שלום.
אני מתכנן לקנות מכונת כביסה בקרוב (הבאוכנט הותיקה שלנו [9 שנים] מראה סימני עייפות)..

לפני שאני מתחיל את המחקר והשיטוט בחנויות - האם יש דברים מיוחדים שצריך לשם לב עליהם? תכונות ומאפיינים מסויימים שהייתם ממליצים לוודא שקיימים?

בעיקרון אנו צריכים מכונה למשפחה של שני מבוגרים ושני ילדים קטנין. שימוש כמעט יום יומי.

תודה מראש.
ממליץ בחום על מכונה 7 קילו של בוש
22/11/2015 | 12:06
2
77
קניתי אותה לפני חודשיים, סוס עבודה. 

תודה (יש לך מספר דגם ומחיר?)
22/11/2015 | 12:43
1
26
הדגם WAK24265IL
22/11/2015 | 14:33
55
2600 שח

בנוסף, האם יש עדיין מותגים בתחום?
22/11/2015 | 12:44
6
64
שמות שאתם יודעים שעדיין יותר טובים מאחרים או שכולם הפכו להיות מוצרי מדבקה בלי שירות?

אני מוכן להשקיע קצת יותר תמורת משהו שמוכר כיותר טוב ועם שירות נורמלי.
ודאי שיש מותגים, פתח את זאפ ותראה אותם לצד מוצרי המדבקה.
22/11/2015 | 12:57
5
80
מאחר ושמות מותג לפעמים נמכרים ליצרנים עלומים אז במקרה של ספק תעלה כאן וסביר שמישהו ידע לענות.
דוגמאות למותגים: בוש, סימנס, אלקטרולוקס, סמסונג, סמאג, LG, ווירלפול ועוד.
לגבי שירות בישראל אין לי מידע.
ממליץ על מכשיר עם יכולת לעבוד עם 7-8 ק"ג כביסה ויכולת למדידת משקל. מהירות סחיטה מקס' לפחות 8000 סל"ד,
טמפ' עד 90 מעלות, עדיפה יכולת שינוי רציף אבל לא קריטי, ביטול סחיטה, תא נפרד למרכך/מבשם (חושב שיש בכולן).
תודה, אני אשים לב לדגמים אלו
22/11/2015 | 13:00
3
81
אגב, התכוונת כנראה ל 800 סל"ד :)
אכן :)
22/11/2015 | 17:04
10
אני דוקא ממליצה על 1200 סל"ד
22/11/2015 | 17:39
1
74
כי מתייבש מהר יותר. ולא ראיתי הבדל ממשי בבלאי של הבגדים.
אמממ... כתבתי לפחות 800 אני חושב.
22/11/2015 | 19:03
67
יש הרבה משתנים. עיצוב התוף, סוג הבד, טמפ' בחוץ, מלאי בגדים, יש/אין מיבש וכו'.
במכונה שלי אין הגבלה על מהירות הסחיטה בתוכנית כותנה למשל, ניתן להגיע ל 1400 סל"ד, בתוכנית סינטטי
יש הגבלת יצרן ל 800.
כמובן שאפשר לעקוף את זה ולכבס סינטטי בתוכנית כותנה אבל לדעת היצרן לפחות זה לא רצוי.
סתם מעדכן
25/11/2015 | 10:41
16
ממה שראיתי, רוב המכונות מציעות כמעט את אותו הדבר בדיוק וטווח המחירים די זהה (1500 - 2000) כך שזה פשוט לבחור ממה שנראה בעין :)

(אגב, סימנס ובוש זה כנראה אותו הדבר היום).

בחנתי בערך 10-15 דגמים די זהם של מבחר חברות. בכולם מאפיינים זהים:
7 קילו
תוכנית קצרה
שלל תוכניות שבטח לא אשתמש בהן למעט תוכנית אחת קבועה.
צריכת מים בין 47 - 50 ליטר למחזור.
טיימר להפעלה מאוחרת.
דרוג אנרגיה A
פתח הטענה של 30 ס"מ, עם דלת נפתחת ב - 180 מעלות
צג דיגיטלי (התלבטתי פה אם צריך או והחלטתי להתפנק).

בסיום, מה שנבחר וכנראה יוזמן היום/מחר זה מכונה של סימנס:

ביטול נסיעה לבריסל
21/11/2015 | 18:16
15
271
הזמנו טיסה למספר ימים לבריסל בתחילת דצמבר, לפני גל הטרור האחרון. האם נוכל לבטל ? הזמנו דרך סוכנות.. מה אני זכאית לבקש?
תודה על התשובה.
לבקש את יכולה גם מיליון דולר.
21/11/2015 | 18:25
5
210
לפי מה שזכור לי מהתקשורת, לאחר הפיגוע בצרפת חברות התעופה איפשרו מדיניות של שינוי מועדי טיסות ללא תוספת מחיר או קנסות (שינוי תאריך בלבד? ביטול של הטיסה? לא זוכר...).לדעתי, שלטונות בריסל אומנם העלו את רמת הכוננות אבל לא נראה לי שחברות התעופה חייבות להתייחס לזה.
אז לבקש את יכולה גם מיליון דולר, אבל את לא זכאית לכלום וסוכנות הנסיעות / חברת התעופה יכולה לגבות דמי ביטול בהתאם להסכם ביניכם.

השאלה אם אזהרת מסע לא רלוונטית ,במקרה הזה, להחזר של כרטיס
21/11/2015 | 19:32
4
137
או לשינוי יעד. 
איזו אזהרת מסע?
21/11/2015 | 21:03
3
128
על בלגיה אין שום אזהרת מסע של משרד החוץ

ובכל מקרה, התשובה לשאלתך היא: לא, (עד כמה שידוע לי) אף חברה מסחרית לא חייבת להחזר כספי במידה ומשרד החוץ הוציא אזהרת מסע. כבר היו מקרים בעבר שלמרות מצב בטחוני חריג ואזהרת מסע חברות התעופה סירבו להחזיר כספים. מצד שני, כאמור, היו מקרים אחרים שבעקבות אירועים חריגים חברות התעופה כן איפשרו גמישות מסויימת, בין אם זה אפשרות ביטול הטיסה או רק אפשרות לשינוי תאריך (כפי שהיה עכשיו בצרפת).
בכל מקרה, עד כמה שידוע לי, נכון למועד כתיבת ההודעה, בבלגיה לא היה שום פיגוע והם רק העלו את רמת הכוננות של כוחות הביטחון שלהם.

טוב, נקווה לאור זה שהם שיתקו את הרכבות שתהיה התחשבות
21/11/2015 | 21:57
2
36
כפי שכתבתי לך בהודעה הראשונה
21/11/2015 | 23:34
79
לבקש מהסוכנות את יכולה לבקש הכל. אבל תיקחי בחשבון ש(לפי דעתי) אין לך קייס חוקי. אם חברת הנסיעות תאשר את בקשתך היא עושה זאת לפנים משורת הדין. לעומת זאת אם היא תערים קשיים, תרצה סכומי כסף בגין ביטול או שינוי או כל דבר אחר לפי ההסכם ביניכם - אין לך על מה להלין.

סגרו גם קניונים, ביטלו משחקים והופעות וביקשו להישאר בבתים
22/11/2015 | 04:19
87
ולהימנע ממקומות הומי אדם... מן הסתם לתיירים אין מה לחפש בעיר במצב כזה.
השאלה כמה זמן הוא יישאר, כי ייתכן שתוך ימים ספורים הם יחזרו לשגרה.

מבחינה חוקית כנראה לא חייבים לך כלום כי המצב הביטחוני שם אינו באחריות חברת הנסיעות, אבל ייתכן שמבחינה שירותית יבואו לקראתכם, זה אך מתבקש. כדאי לעקוב אחר החדשות וההנחיות, להתקשר לסוכנות (לא מזיק) ולברר מה הם אומרים. ייתכן שיש להם נהלים למקרים כאלה, ואני מניחה שגם לא תהיו היחידים שמתקשרים.
משפטית, חוזית וצרכנית - ממש שום דבר
21/11/2015 | 23:27
3
143
לפנים משורת הדין חברות מאפשרות ביטול כרטיסים בעקבות אסונות טבע או אירועים חריגים אחרים.
לדעתי, המצב בתל אביב כרגע הרבה יותר נפיץ והרבה יותר מסוכן מאשר בבריסל. אם היה לי עכשיו כרטיס טיסה, הייתי ממש בכיף עולה על המטוס. לא רק לבריסל, אפילו לפריז.
אבל פחד הוא לא דבר רציונלי ואין טעם "לתקוף" אותו בטיעונים רציונליים.
המצב בתל אביב כרגע הוא שהעיר מתנהלת כרגיל, לעומת זאת בבריסל
22/11/2015 | 04:14
2
112
"הוחלט על העלאת הכוננות לרמה 4, הגבוהה ביותר, ועל צעדים חסרי תקדים. בין היתר, נסגרו כל תחנות המטרו באזור בריסל, הוחלט על ביטול משחקי השבת בליגה הבלגית ובנוסף כל מרכזי הקניות בבריסל נסגרו אחר הצהריים. לאזרחי בריסל הומלץ לא להגיע למקומות הומי אדם, בדגש על הופעות תרבות. לאחר מכן בוטלה הופעתו המתוכננת של הזמר ג'וני הולידיי. שגרירות ארה"ב בבריסל קראה לאמריקנים שנמצאים בעיר להישאר בבתים.
ברחובות בריסל - עיר שבה מתגוררי יותר ממיליון אישש ובה נמצא גם מטה האיחוד האירופי, מטה נאט"ו ומשרדים של חברות ענק בינלאומיות רבות - נראו תמונות לא שגרתיות. חיילים ושוטרים חמושים נראו מסיירים בבירה הבלגית, לצד משורינים ורכבי צבא אחרים. הרשויות הסבירו כי נקטע "בצעדי מנע", אבל הבהלה נראתה היטב."

ייתכן שבעשרת הימים הקרובים המצב יחזור לשגרה, אבל כרגע בריסל אינה עיר תיירותית אלא עיר בעוצר (אלא לתיירים שרוצים להישאר סגורים בחדרם במלון, אבל נראה לי שלא צריך לטוס עד בריסל לשם כך... ).
מוסיף ציטוט משיחת-פייסבוק שלי אתמול עם חבר בלגי
22/11/2015 | 08:53
1
133
Well, here all things are closed, cinemas, shopping malls, shops, public transport, swimming pools, everything. It's like a cemetery. Soldiers everywhere. That is not something we are used to.
22/11/2015 | 16:02
14
אין לי תשובה.
22/11/2015 | 08:54
1
129
מצד שני, אני כרגע באמסטרדם. זו גם עיר גדולה ומרכזית באירופה, ומספר התיירים שיש כאן ומסתובבים ברחובות הוא גדול מאד. כל המקומות פתוחים, והכל שגרתי. נראה לי שכשאחזור לארץ השבוע, אחשוש יותר. 
אבל באמסטרדם אין עוצר... בבריסל הכול סגור ולא שגרתי
22/11/2015 | 12:11
35
סיכום נושא ביטול טיסה. הסכימו לבטל בעלות של 5%
22/11/2015 | 23:19
2
118
היו ידידותיים מאד (אשת טורס, באמת כל הכבוד), עלה לי פחות מ- 100 שקלים לשני כרטיסים, כי מדובר בכרטיסים זולים. בהחלט יתכן שהמצב ישתפר והעיר תפתח, אבל אם הייתי ממתינה הייתי מפסידה את אפשרות הביטול ואני די בטוחה שתמיד אוכל להחזיר את הכרטיסים... זהו, תודה לעונים.  אין הגיון ולא נעים לנסוע ולהתקע בחדרים באווירה של פחד.. זה יש מספיק כאן, לא? שבוע טוב. 
יפה מצידם... אכן מחיר ביטול הוגן
23/11/2015 | 13:23
15
תודה שעדכנת, טוב לשמוע שבאו לקראתכם (מניחה שהיו עוד)
23/11/2015 | 16:47
18
מחפשת המלצה על קומקום
21/11/2015 | 10:43
15
180
מחפשת קומקום שירתיח את המים מהר ויהיה עמיד :)
אשמח להמלצות אם יש. 

תקציב עד 200-250 ש"ח בערך.
בשנה האחרונה אני משתמש בבוש
21/11/2015 | 11:35
136
מהדגם הזה.
בינתיים עושה רושם אמין ומחמם מהר.
שימי לב שהמכסה נפתח בסיסוב ולא ע"י לחצן, לא ברור לי אם זה חסרון או יתרון.
כל קומקום עם גוף נשלף מנירוסטה עושה את העבודה
21/11/2015 | 15:01
124
זה לא מוצר יקר ואני לא רואה טעם להשקיע 200 ש"ח או יותר בקומקום חשמלי.
הם מחזיקים שנים (כמה שנים זה כבר תלוי) ולא נתקלתי בקומקומים שמחממים לאט...
לנו יש כזה (רק עם "שם" אחר):
עלה כ-150 ש"ח.
תודה, שכחתי לציין לא מנירוסטה
21/11/2015 | 16:52
8
123
האחרון שהיה לנו היה מנירוסטה וקיבלנו ממנו כוויות כל הזמן.
תבחרי לפי העיצוב. מה שיפה בעינייך ומתאים לך למטבח.
21/11/2015 | 17:12
3
100
משאר הבחינות - ממילא כולם פחות או יותר אותו דבר. לי יש קומקום תוצרת UFESA שסוגר 20 שנה ללא תקלה אחת. הקומקום עשוי זכוכית שקופה בצורת בלון עגול, הידית, המכסה והבסיס, פלסטיק בשני גווני ירוק. לקחתי כי אהבתי את העיצוב למרות שלא היה לי מושג על החברה. יצא לטובה...
להפתעתי, הדגם הזה נמכר עד היום בשינויים קלים. ראי:
21/11/2015 | 17:21
109

דגם שממשיכים לייצר אחרי 20 שנה זה אומר דרשני. ממליצה.
העיצוב לא רלוונטי :)
22/11/2015 | 19:00
1
43
חשובה מהירות הרתחה ועמידות. זה בגדול.
20 שנה ועוד היד נטויה, זו עמידות מספקת לדעתי.
22/11/2015 | 21:47
37
לגבי המהירות בדקי על כמה W המכשיר עובד. כמה שיותר יותר מהר. שלי עובד על 2000 ואין לי בעיה עם מהירות.
אז אולי עדיף זכוכית, כי פלסטיק לפעמים משאיר קצת טעם במים
21/11/2015 | 18:34
3
110
גם כי אני מניחה שגם מכאלה אפשר להיכוות אם לא נזהרים...
הפתעת אותי לגבי הכוויות. אולי פשוט היה לכם דגם לא נוח, מבחינת הידית? או מיקום לא מוצלח? אני טיפוס די "קלמזי", וקרו לא מעט מקרים שנכוויתי מטוסטר-אובן למשל, אבל מעולם לא נכוויתי מקומקום חשמלי ואני משתמשת בקומקומים עם גוף נירוסטה כעשרים שנה (וגם לא מכירה אישית אף אחד שזה קרה לו).
הקומקום היה כשלוני באופן כללי.
22/11/2015 | 18:59
2
71
זה הדגם הזה של מרפי ריצ'רדס.
אומנם הרתיח ממש מהר אבל תוך חודש נשברה הידית, המכסה ועוד איזה חלק בחיבור.
הוא היה מתחמם לאללה וזה היה בלתי נמנע לקבל כוויות.

אם כך חבל שתפסלו נירוסטה רק בגלל דגם דפוק
22/11/2015 | 19:07
1
51
בפרט שדגמי הזכוכית יקרים יותר (הם גם יפים יותר, אז זו כבר שאלה של כמה מוכנים להשקיע). ברור שאם נשברה הידית קל להיכוות, אבל היו לי עד כה שלושה דגמים של נירוסטה (לא של מורפי ריצ'ארדס, למעשה של חברות אלמוניות מהם...) ובאף אחד לא נשברה הידית. אחד שירת אותי נאמנה למעלה מעשור (ולמעשה גם אליי הוא כבר הגיע יד שנייה) עד ששבק חיים; השני משום מה התבקע לנו (הנירוסטה נסדקה בחלק העליון) אחרי כשנתיים, והשלישי (כמו זה שקישרתי אליו בזאפ) משמש אותנו יום יום בשנים האחרונות.
אחרי שהידית נשברה הפסקנו להשתמש והחזרנו לחברה :)
22/11/2015 | 19:14
46
אני רואה שבהספקים של 3000+ הכל רק נירוסטה.

הקומקום שקישרת אליו 2000 וואט אז מניחה שהוא איטי (שלנו כיום 2200 וזה איטי לנו). תודה על ההמלצה בכל מקרה!
אני משתמשת שנים בקומקום של KENNEDY
22/11/2015 | 08:07
1
136
עולה כ-100 ש"ח.
אפס תקלות, אין נזילות, אין כוויות, החלפתי אותו באחד אחר (מאותו סוג) סתם כי התחשק לי צבע אחר.

גם לנו היה אותו מלא שנים! הוא מעולה!
22/11/2015 | 19:00
72
החלטנו לקנות אחר משיקולי מהירות הרתחה, כי הוא קצת חלש בהספק שלו.
נראה לי שבוש מנצח כרגע
25/11/2015 | 09:49
1
27
בכלל נראה לי שבקטגוריה של מוצרי חשמל זולים בוש לוקח בהליכה
25/11/2015 | 15:47
14
נראה טוב, לא יקר, מחזיק לא רע בהתאם למחיר
מכל מקום היום כבר לא כדאי לקנות מוצאים ל-20 שנה
כמה עולה נורה לתנור פירוליטי של סימנס? תלוי מתי קונים...
20/11/2015 | 16:42
80
נשרפה לי הנורה של התנור הפירוליטי.
בינואר 2014 רכשתי מקורית ב CSB (ספק השירות של בוש וסימנס). המחיר - 55 ש"ח
השבוע - שוב נשרפה. המחיר - קפץ ל 85 ש"ח. אפילו לא שאלתי על מחיר משלוח.
אמרתי תודה, אבל לא תודה: רכשתי ב 20 ש"ח בשחף - חלפים למוצרים לבנים בפ"ת.

55% עלייה בתוך פחות משנתיים:למ-מ-קרה?

בהמשך לשאלת הנמלים... שאלת זבובונים :)
20/11/2015 | 12:34
3
110
המטבח כולו מלא (ולא רק )... זבובונים קטנים בעשרות,
אם לא מאות - מישהו מכיר דרך להרחיק ?
תודה...
הברחשים האלה שעפים באוויר?
20/11/2015 | 13:04
2
133
עזבי, חבל על כל הזמן והכסף והמאמץ בקטעים האלה. תוודאי שאין להם ממה לאכול, שהכל במטבח יהיה מכוסה, סגור, במקרר, וכו' ותראי אם יש פתחי כניסה שאפשר לרשת או לסגור בכלל. אצלי למשל יש בעיה של עשנור הקמח ההודי בקיץ, אז הכל אצלי במקרר, הכל, כולל קמח ואריזות פתוחות של עדשים ודגנים, ואם זה לא במקרר, אז זה סגור בקופסה עם עלי דפנה בפנים שמרחיקה אותם. אם הבית היה שלי הייתי עושה גם רשתות בכל הבית, בעיקר בגלל היתושים אבל לא רק. 
תודה...
20/11/2015 | 13:14
1
90
(הסתכלתי בגוגל על העשנור שלך... נראה זוועה  )
המזל, אם אפשר לקרוא לזה ככה
21/11/2015 | 09:41
79
זה שהעשנורים הם טיפשים כמו קיר. הם לא מבינים שהם צריכים לעוף כשמישהו בא למחוץ אותם, אז קל להרוג אותם יחסית. זבובים וזבובנים הם יותר בעיה מהבחינה הזאת כי הם יותר אינטיליגנטים. 
ניוד מגולן טלקום לרמי לוי תקשורת
20/11/2015 | 13:26
1
109
הזמנתי סים לפני יותר מחודש על מנת לעבור מגולן לרמי לוי תקשורת.
לסים לקח יותר מ20 ימים להגיע ובנתיים התחיל חודש חדש בגולן(משולם בתחילת כל חודש) ולכן המתנתי עם הניוד עד היום(20 לנובמבר).
נכנסתי לאתר של רמי לוי בבוקר וכאשר אני מנסה להפעיל את הסים הוא רושם לי "לא נמצאו סימים שממתינים להפעלה". ניסיתי להתקשר אליהם אך בתמיכה המתנתי מעל 40 דקות והם לא ענו, כאשר התקשרתי לנציג מכירות ענו אחרי 3 דקות וישר העביר אותי לתמיכה ואחרי 5 דקות ניתקתי לבד.
נכון לשעה 12 וחצי המוקד של רמי לוי תקשורת לא פעיל!(הוא כביכול פעיל לנושאי גניבות אך השיחה מתנתקת לאחר מספר דקות).

לפי משרד התקשורת:
מוקד תמיכה:      ימים א' עד ה' – שעות 08:00 עד 20:00
                      יום ו' וערבי חג – שעות 08:00 עד 14:00
זמן השלמת ניוד:  ימים א' עד ה'   – שעות 08:00 עד 23:00
                      יום ו' וערבי חג  – שעות 08:00 עד 15:00

חבל שהוא מצפצף על הנהלים של משרד התקשורת.
תעבור לספק אחר
21/11/2015 | 19:22
13
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום מערכות אבטחה
פורום מערכות אבטחה
אפרת רמתי - ליווי עסקי ממוקד תוצאות
אפרת רמתי - ליווי עסקי
פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה