לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

לצפיה ב-'אתר קניות IOFFER'
אתר קניות IOFFER
02/06/2016 | 23:26
4
140
שלום,
האתר הנ"ל הוא מאוווווד זול, האם מישהו יודע אם הם מוכרים מוצרים מזוייפים? אם כן למה הוא עדיין קיים כי יכלו לתבוע אותו..
שכן שלי קנה משם נעלי ספורט במחיר רצפה ואומר שהם מאוד נוחות
מישהו יודע? בבקשה...
לצפיה ב-'לפי מה החלטת'
לפי מה החלטת
02/06/2016 | 23:38
102
שאפשר לתבוע? כאילו מישהו יטרח עכשיו לתבוע איזה מוכר אחד עלום בסין.... אם המוצר מתאים לך ובאיכות שנראית לך, למה זה משנה אם הוא מזויף או לא? 

לצפיה ב-'נחמד....'
נחמד....
03/06/2016 | 07:58
1
80
נסין חדש ונחמד לפרסומת. רושמים שם של אתר וכותבים "מאווווווווווד זול", ועכשיו כולם נכנסים לראות על מה מדובר. בדרך כלל גם מביאים קישור. הפעם אין קישור, על מנת שיחשבו שז שאלה "תמימה". יש גם שאלת "תמיהה" על למה לא תובעים אותם? מתוך מחשבה שאם המחיר זול ולא תובעים, אז זה בוודאי אתר אמין ללא זיופים, וכדאי מאווווווווד לקנות שם.
אכן, נסין נחמד לפרסומת. 
לצפיה ב-'ממש לא פרסומת דווקא שידעתי עכשיו שזה זיופים'
ממש לא פרסומת דווקא שידעתי עכשיו שזה זיופים
03/06/2016 | 21:47
53
לא אקנה.. האמת לאתרים האלה לא חסר פרסומות אני חושבת כי גם כך צצים בכל מקום..
לצפיה ב-'לא שמעתי על האתר ולא מכירה אותו, אני גם לא קונה מותגים'
לא שמעתי על האתר ולא מכירה אותו, אני גם לא קונה מותגים
03/06/2016 | 14:16
64
אז לא באמת אכפת לי; אכן, נעליים יכולות להיות נוחות מאוד גם אם אינן ממותגות. מי שחשוב לו לקנות מותג מקורי לא מזמין מאתרים סיניים.

לצפיה ב-'ידוע לי שישנם כאן רבים עם טענות מול חב' ישראכארד'
ידוע לי שישנם כאן רבים עם טענות מול חב' ישראכארד
02/06/2016 | 18:06
1
170
ואני מאמין שכשהועלו טענות נגדה הן היו בד"כ מוצדקות.
אבל היום היה לי נסיון שני מאוד חיובי איתם, הראשון שכתבתי כאן עליו לפני למעלה משנה היה על טיפול מהיר ויעיל
בהחזר כספי במקרה של כשל תמורה.
קרה לי משהו מטופש. אני מחזיק שני כרטיסי מאסטרכארד אבל השימוש שלי בהם הוא לרכישות אינטרנטיות בלבד.
הפעם האחרונה שהשתמשתי בהם פיזית היה בביקורי האחרון בישראל לפני כשנה וחצי. כפועל יוצא שכחתי
את הקוד הסודי של שניהם. לא ממש שכחתי, הוא רשום בסלולרי אבל מוצפן כמובן ואת אופן ההצפנה המדוייק שכחתי
אני טס לאירופה בקרוב מאוד ושם אצטרך להשתמש ביורו שנמצא בחשבוני. משחק התאמה למספרים לא מתאים כי הייתי
עלול לגמור אז המשחק עם שני כרטיסים שנבלעו.
התקשרתי לישראכארד, נעניתי תוך שניות בודדות ע"י אנה. סיפרתי את סיפורי המטופש, היא אימתה זהות,
ביקשה דקה לקבל אישור מהבנק, חזרה ואמרה שיוכלו לשחזר לי מספר של כרטיס אחד בלבד. אמרתי סבבה, כי אם אני יודע
אחד אוכל לדעת מה השני. "יקח 4 שעות, תשאיר מספר, נחזור אליך." "לחו"ל?" "כן."
4 שעות ו5 דקות אח"כ. "פריזמן? בקשר לכרטיס. כמה שאלות אימות."
קיבלתי את המספר, יודע כעת את שניהם.
זה בדיוק השרות המקצועי שאני מצפה לו.
לא, לא חלמתי. זה קרה ממש היום, ממש במציאות.
לצפיה ב-'גם אני מרוצה מהשרות של ישרכארד '
גם אני מרוצה מהשרות של ישרכארד
02/06/2016 | 19:37
73
ביטלתי כמה עיסקות של כשל תמורה . כולל מארה"ב שחייבו עוד פעם ללא רשותי
וגם בישראל . אמרו לי אבל אני אחראי אם הם יטענו לא לכשל . עניתי מסכים
והכול עבר בשלום .

לצפיה ב-'אחריות על מכונת תספורת לכלבים'
אחריות על מכונת תספורת לכלבים
02/06/2016 | 16:55
34
רכשתי לפני כ 11 חודשים מכונת תספורת מייזר 1400 לכלבים והשתמשתי בה בעת הקניה לפני שבועיים פניתי לחנות והם שלחו ליבואן ואז לאחר שבוע התקשרו מהחברה וישר טענו שהמכונה  קיבלה מכה ואני יודע שלא ואש שאלתי האם יש סימן לכנה? התשובה היתה לא ואז נאמר שאין אחריות על הסכינים וזה אמור להופיע בתעודת האחריות של החברה אבל אני מעולם לא קבלתי אותה קבלתי רק חשבונית ועליה רשום שנה אחריות.
אני רוצה לדעת האם מישהו נתקל בדבר הזה?
פניתי לאימון הציבור והם שלחו מכתב התראה ל14 יום  שבו היבואן צריך לתת תשובה כי בעיני זה תמוה שאין אחריות על הסכינים וזה תוצרת גרמניה.
לדעתי זה מנוגד לחוק
האם מישהו יודע?
תודה
לצפיה ב-'צרכנות נבונה '
צרכנות נבונה
02/06/2016 | 11:00
28
333
היי, חייבת לשאול האם אתם מוצאים שתשלום על מותגים יותר זולים משמע התפשרות על האיכות? כמה שאני מנסה להוציא את זה מהמערכת שלי אני ממש מתקשה... עדיין מרגיש לי שברגע שאני קונה את ה"זול" זה פחות טוב.. פחות טעים...
רק אני עוד ככה? הפרסומאים תפסו אותי חזק? מטריד
לצפיה ב-'נתחיל עם מה זה איכותי בעינך.'
נתחיל עם מה זה איכותי בעינך.
02/06/2016 | 11:22
5
144
חולצה יפה שתחזיק מעמד חצי שנה מול חולצה פחות יפה שתחזיק מעמד שנה באותם תנאים, איזו יותר איכותית?
לצפיה ב-'פריזמן . יופי לא נימדד בכסף '
פריזמן . יופי לא נימדד בכסף
02/06/2016 | 12:02
4
108
גם איכות של חולצה יש ויש זול כי היא קלה לקיץ
יקרה כי היא לחורף יותר בד שיחמם את הגוף

בTV יש הבדל במחיר . לאותו הגודל . לפי דעתי חבל על ההפרש . אני קניתי 55 ב2200ש "ח . תמונה מדהימה איכות התמונה וזה רק בSD לא ניסיתי בHD
איכות התמונה של חלק מערוצי תאיילנד שאני קולט . יותר יפים מערוצי ישראל
כי איכות השידור חותר איכותי
שפותחת השירשור תיכתוב מה היא קונה . זול או יקר נדע במה מדובר

לצפיה ב-'איפה הזכרתי את המילה כסף?'
איפה הזכרתי את המילה כסף?
02/06/2016 | 12:17
3
24
לצפיה ב-'פותחת השירשור '
פותחת השירשור
02/06/2016 | 12:27
2
77
כותבת על כסף . ואני עניתי על כסף
יופי לא נימדד בכסף . אצל אחד זה יפה אצל השני זה מכוער
יש מוצר שעולה אצל א 100 ש"ח  אצל ב 150 ש"ח .

האים אצל ב האיכות יותר טובה . כמו הTV שקניתה אחרי מחקר . הייה שווה ההפרש בשילמתה ?

לצפיה ב-'אז תענה לה, לא לי.'
אז תענה לה, לא לי.
02/06/2016 | 16:19
1
24
לצפיה ב-'אני לא מכיר את ככלי המישחק '
אני לא מכיר את ככלי המישחק
02/06/2016 | 16:29
71
בתשובות . אני עונה ללא התיחסות למיקום השורה
לצפיה ב-'קפה וקלוני'
קפה וקלוני
02/06/2016 | 20:07
114
הרבה מזה זה באמת פרסום יחצנות ושיווק. הפערים ביו האיכותי יותר ופחות מאוד מצטמצמים כי כלכלית לא ניתן לשמור על רווחים עם משתמשים בעבודה יקרה או חומרים יקרים. כולם מייצרים כמה שיותר בזול. אני חושבת שדוגמא מצויינת זה הקפסולות של נספרסו שעולות כמעט שקל יותר מאלה של קפה ג'ו בגלל קלוני ושאר הדברים שלא קשורים לקפה עצמו לעומת הקפסולות של קפה ג'ו שהן לטעמי באותה איכות אבל פחות שקל ופחות וקלוני.
לצפיה ב-'כן ולא, וקשה מאוד לדעת מתי כן ומתי לא'
כן ולא, וקשה מאוד לדעת מתי כן ומתי לא
02/06/2016 | 22:46
12
103
כסף הוא לא ערובה לאיכות, ולא חסר מקרים שמוכרים לנו משהו ביותר כדי לתת לו תדמית יוקרתית (וכמובן גם להרוויח יפה) ומדובר באותו זבל מסין שעולה רבע מחיר בחנות אחרת. לפעמים זה כן מוצר איכותי יותר.
דוגמאות? אני אוהב כלי בית (בעיקר טקסטיל) של גולף&קו. הם בטווח הבינוני-יקר של המחירים אבל אני רואה את הבדלי האיכות היטב ביחס למוצרים בקטגוריה זולה יותר ומוכן לשלם על זה. לעומת זאת השקעתי סכום נכבד (5000 שקל) במדיח של טלסה, וקיבלתי מוצר לא איכותי במיוחד ובוודאי לא עולה באיכותו על מוצרי BSH שעולים חצי ממנו. חשבתי שאני קונה איכות, ותכל'ס קניתי רק תווית וקיבלתי איכות אפילו די נמוכה.
הבעיה היא שבהרבה פעמים קשה מאוד לדעת מה תקבלי תמורת הכסף שלך. יש מוצרים שבהם אני כבר מעדיף מראש לקנות זול ולא ממותג (כמו טלפונים למשל, עברתי לסיניים ואני לא מוצא הבדל מהותי) ויש מוצרים שאני עדיין משקיע במותג היקר. אי אפשר תמיד לדעת ב-100% אם בצדק או לא (חוץ מלקנות את שניהם...).
לצפיה ב-'ממה שידוע לי לא אופיניי לטלסה.. יש מצב יצא לך lemon product?'
ממה שידוע לי לא אופיניי לטלסה.. יש מצב יצא לך lemon product?
03/06/2016 | 00:28
23
לצפיה ב-' בגדול לומדים רק מהניסיון, אבל הוא לא חייב להיות אישי'
בגדול לומדים רק מהניסיון, אבל הוא לא חייב להיות אישי
03/06/2016 | 15:15
9
79
בימינו קל מתמיד לקרוא ביקורות צרכנים על כל מוצר כמעט, זה עוזר מאוד.

כשמדובר באופנה (ביגוד / הנעלה / תיקים) אני לא רואה טעם לשלם הרבה על מותג. אני קונה מה שמוצא חן בעיניי, לא לפי שם היצרן. אין פירוש הדבר שאני אקנה את הזול ביותר (ובהחלט מרגישים לפעמים בבגד זול שאיכות הבד נמוכה, התפירה לא איכותית וכו') אבל בין הזול ביותר ליקר ביותר יש טווח לא קטן לבחור ממנו. מסין אני בכל מקרה לא מזמינה ביגוד (לכל היותר אביזרים) כי המידות הסיניות קטנטנות (XXL לנשים הוא אולי L במקרה הטוב) וגם המדידות שלהם לא אמינות (אני מתכוונת למידות ביחידות מידה) כפי שגילו מכרים שלי שהזמינו ונכוו.

לעומת זאת במקרים רבים אחרים עדיף לקנות מוצר שעומדת מאחוריו חברה בעלת שם כי התחליפים האנונימיים באיכות ירודה. לפני כמה שנים חיפשתי עכבר למחשב נייד, מוצר פשוט וזול. נכנסתי לאיביי, בחנתי את ההיצע והזמנתי מסין עכבר אלחוטי מתקפל. המחירים היו נוחים: בין $5 ל-$10 (והמשלוח חינם, כמובן). כשהעכבר הגיע שמחתי מאוד, הוא היה חמוד ונוח. לצערי הוא החזיק חודש-חודשיים עד שנפל ומת מיד. כמו כן התפרק לי ה-USB הקטן שהגיע איתו ושלחו לי חלופי. אחרי שמת הזמנתי חדש (ממוכר אחר) שהגיע לא תקין. שלחו לי חלופי והוא היה תקין אבל גם הוא עבד רק חודשים ספורים...

אחרי שלושה עכברים תקולים (+ USB מפורק) החלטתי לשנות גישה. גיליתי שהעכברים שקניתי הם למעשה חיקויים עלובים למוצר של מיקרוסופט (שגם הוא מיוצר כמובן בסין, אבל באופן מוקפד הרבה יותר). לצערי המחיר (הזול ביותר שמצאתי) היה גבוה פי כמה וכמה – כ-$30 לפני משלוח... בסופו של דבר החלטתי להשקיע בעצמי, וניצלתי הזדמנות לחסוך את דמי המשלוח כשחבר טס לארה"ב.

כשקיבלתי את העכבר ראיתי שהוא עשוי מפלסטיק איכותי וברמת גימור אחרת (ממש לא אותן שבלונות זולות של החיקויים) ובאריזה היו תוספות נחמדות כמו נרתיק וסוללות (צריך קצת לפנק את הלקוח כדי להצדיק את המחיר). כל זה נחמד והעיד על רצינות ועל כך שיש כאן חברה עם שם מאחורי המוצר, אבל מה שבאמת חשוב הוא שהוא החזיק אצלי מעמד שנתיים וחצי (אף שנשחק עם הזמן וגם נפל קצת פה ושם) ורק בחודש האחרון התחיל לגמגם (אני חוששת שאחת הנפילות האחרונות גרמה לו לגסוס). בתור לקוחה מרוצה ניצלתי את העובדה שחברים טובים טסו הבוקר לארה"ב ועכבר חדש של מיקרוסופט כבר מחכה להם שם...
לצפיה ב-'זה רק מראה שלפעמים הזול עולה ביוקר, וכן צריך לשלם קצת יותר'
זה רק מראה שלפעמים הזול עולה ביוקר, וכן צריך לשלם קצת יותר
03/06/2016 | 15:33
8
67
בשביל לקבל איכותי קצת יותר טובה.
בדגש על קצת. זה יכול להיות קצת הרבה, קצת הרבה מאוד, קצת פחות.
כי כמו שציינת, הכל אם לא הרוב מיוצר בסין.
אבל זה לא אומר שאין איכויות שונות בייצור, גם אם יבוא מישהו ויגיד
שאני מכיר את המפעל בו מיוצר העכבר של מיקרוסופט והכבר של ה 5$ והם מיוצרים באותו מפעל
זה עדיין לא אומר שהם מיוצרים באותו פס יצור, באותה בקרת איכות, באותם סטנדרטים שהיצרן הציב.
לכן לפעמים צריך לשלם קצת יותר, ולקבל איכות טובה יותר. לא סתם עומד מאחורי המותג הזה שם שחשוב לו לשמור על המותג שלו והיחסי ציבור שלו.

בנעליים אני לא מסכים שזה לא משנה לרכוש מותג או שלא.
פה אולי אנחנו נכנסים לדיון שקצת קשה לי להוכיח, כי אף פעם לא התעמקתי בו כל כך
אבל עדיין כשמדובר בנעליים, ביציבה, עמוד השדרה והגב
זה נראה לי די הגיוני להשקיע קצת יותר ולרכוש מותג ולהאמין שיש הצדקה לתשלום הקצת (הרבה) יקר על המותג.
אפילו שבזמן האחרון יש די המון חיקויים של כל מיני נעלי מותגים יפים ויקרים
במחירים זולים מאוד (החיקויים הכוונה) אני לא רואה סיבה לרכוש חיקוי
אם כי תמיד יש את האחוזון הקטן שאולי החיקוי הוא כמו המקור, אין לי מושג
אבל לא ארצה לקחת סיכון ולהסתכן אחר כך בנזק בריאותי (לכף הרגל, רגליים, יציבה, עמוד שדרה וגב) אחר כך לתקן את הנזקים הבריאותיים האלה יעלה יקר מאוד.
בבגדים אחרים (חולצה, מכנסיים) כבר אין סיבה לשלם על מותג, זה בסה"כ בד שלבוש עליך שלא יכול לעשות נזק כמו נעל שלא עוצבה במיוחד לכף הרגל .

לצפיה ב-'לא עלה ביוקר, עלה $5... כשהזול ממש זול, שווה להמר ולנסות'
לא עלה ביוקר, עלה $5... כשהזול ממש זול, שווה להמר ולנסות
03/06/2016 | 16:09
7
65
חשבתי שאולי הייתה לי נפילה חד פעמית (תרתי משמע...) וניסיתי שוב, לא הוכיח את עצמו. לא נורא. השתמשתי במוצר לזמן שהוא החזיק, לפעמים גם זה מספיק (כאן במקרה לא).

כשאני קונה מוצר אלקטרוני מתוחכם (יותר מעכבר למחשב...) אני משקיעה זמן בחיפוש ובדיקה, בקריאת ביקורות... כשאני קונה באיביי מוצר זול מסין בפרוטות – לא. מקסימום הפסדתי כמה גרושים, אני אחיה עם זה.

לגבי נעליים, אין לי מושג מה אתה חושב שקורה בדיוק בנעליים לא ממותגות שמשפיע על היציבה. נעליים רגילות, גם ממותגות, לא מתיימרות לשמור על עמוד השדרה או הגב שלך. הן מעוצבות ע"י מעצבי נעליים, לא ע"י אורתופדים... למעשה חלקן (בעיקר נעלי עקב לנשים) מזיקות לגב ומקצרות את גיד אכילס, וזה ידוע; זה משנה למעצבים או לנשים שרוצות לנעול נעלי מעצבים אופנתיות? לא. אם אתה קונה נעליים אורתופדיות / מדרסים זה כבר משהו אחר.
לצפיה ב-'צודקת, כשמדובר בנעלי נשים זה אחרת לגמרי'
צודקת, כשמדובר בנעלי נשים זה אחרת לגמרי
03/06/2016 | 18:35
6
46
כי מלכתחילה נעלי עקב לא מעוצבות ולא מתוכננות לבריאות. חמק מעיניי.
אני יותר התכוונתי בתור גבר לנעליי גברים.
שאני אעדיף לא לזלזל.
ולרכוש מותג.
מתוך מחשבה שבמותג לפחות חשבו על עיצוב הנעל, הסוליה, איכות החומרים, סוג החומרים.
ברור לי שהנעל לא מעוצבת ולא פותחה עם רופאים או אורטופדים
אבל לא חושב שזו סתם מחשבה מרגיעה לחשוב שאם רכשת לדוגמה NIKE מקורי
לעומת NIKE חיקוי אז קיבלת מוצר טוב יותר. זה די הגיוני דווקא שהמקורי והיקר יהיה איכותי יותר.
כי אם זה לא היה ככה, לא הייתה סיבה להוציא חיקויים לNIKE.
מה שכן עכשיו אני שם לב שיש עוד נישה שלא נגעתי בה, והיא נעלי שהם בכלל לא ממותגים
נעליים חסרי מותג כמו שאפשר למצוא בחנויות כמו גלי וכולי
אבל משום מה אני נמנע מכישת נעל שהיא לא ממותג, אין לי מושג למה
אולי יש הצדקה, אולי לא אבל כשגבר רוכש פעם בשנה נעל בכמה מאות שקלים, זה לא כזה נורא
אין לנו אוסף נעליים ואנחנו לא זקוקים לעקבים, אז אולי אפשר להוציא קצת יותר על נעל
לצפיה ב-'גם נעלי גברים רגילות ללא יומרות מיוחדות לא בנויות ל"בריאות"'
גם נעלי גברים רגילות ללא יומרות מיוחדות לא בנויות ל"בריאות"
03/06/2016 | 18:59
5
41
ואין משהו שעושים במותג שגורם להן להיות טובות יותר לשלד שלך מנעליים שאינן ממותגות. זה קשור יותר לאיכות החומרים, לגימור ועוד.

בפועל יוצא שרוב הנעליים שלי ממותגות פשוט כי זה מה שיש (בסוג הנעליים שאני אוהבת) אבל אני קונה אותן במבצעים בזול, לא במאות שקלים (והן לא נעלי עקב ועדיין לא "בריאות" יותר או פחות בגלל החברה שייצרה אותן).

בנעלי ספורט יכול להיות הבדל באיכות, אבל אין לי מושג אם החיקויים באמת נופלים מהמקור, לא ניסיתי. הפעילויות הגופניות שאני עוסקת בהן לא מצריכות נעלי ספורט ולכן אני קונה אחת לכמה שנים... כשנזקקתי לנעליים בפעם האחרונה ניסיתי גם נעלי "ספורט" זולות ב"גלי" (לא של גלי, יבוא, אחד מהם היה אפילו מותג למחצה, נדמה לי, אבל לא של חברת ספורט) והן פשוט לא היו נוחות אז ויתרתי מיד. קניתי מה שהיה לי הכי נוח לרגל ולכיס וזה היה נייקי במבצע אז גם לא עלה לי הרבה (300 ש"ח, וזה היה זוג הנעליים הממותג יקר ביותר שקניתי בשנים האחרונות; דווקא מגפונים שקניתי מתוצרת איטלקית לא מוכרת עלו לי יותר, ובאמת שאין בהם שום דבר בריאותי במיוחד... אבל אימא הציעה לפנק אותי, אז הרשיתי לה ).
לצפיה ב-'יש די הרבה מותגי נעליים אורטופדיים לגברים.'
יש די הרבה מותגי נעליים אורטופדיים לגברים.
03/06/2016 | 22:15
4
43
להאש פאפיס יש ליין כזה, לרוקפורט, לשול ואפילו לפייר קרדן.
אבל איכות נעליים לא נמדדת רק מהזווית האורטופדית אלא גם מהזווית הצרכנית. כמה זמן הנעל תחזיק מעמד.
מהנסיון שלי שמתייחס כמובן רק לנעליים שאני או הקרובים אלי רכשו אני יכול להגיד שמבחינה כלכלית בכל מקרה שבדקתי
הנעליים היקרות יותר הסתברו כקניה המשתלמת יותר.
ביקרות אני מתייחס לתחום שבין 300-300 ש"ח ובזולות עד 120 ש"ח בערך.
לצפיה ב-'נכון, והדגשתי במיוחד בכותרת שלא אליהן אני מתייחסת... '
נכון, והדגשתי במיוחד בכותרת שלא אליהן אני מתייחסת...
03/06/2016 | 22:22
3
28
וגם הוא התייחס לחשיבות בקניית מותגי נעליים מהזווית הבריאותית, ולא השאלה כמה זמן הן יחזיקו (שרלוונטית לגבי כל מוצר, למעשה).

אגב, מניסיוני אין קשר ישיר בין המחיר ששילמתי על הנעליים לזמן שהן החזיקו לי, אבל מן הסתם אני לא קונה נעלי גברים.
לצפיה ב-'נתתי שמות של כמה מותגי נעליים בריאותיים אך לא ספורטיבים.'
נתתי שמות של כמה מותגי נעליים בריאותיים אך לא ספורטיבים.
03/06/2016 | 22:54
2
16
לצפיה ב-'אז? לא מבינה איך זה קשור לנקודה שלי (או לדיון בכלל)'
אז? לא מבינה איך זה קשור לנקודה שלי (או לדיון בכלל)
04/06/2016 | 01:03
1
10
לצפיה ב-'לא נורא, אולי בסוף תביני.'
לא נורא, אולי בסוף תביני.
04/06/2016 | 10:31
9
לצפיה ב-'מדיחי כלים זה הכל אותו גרביץ'
מדיחי כלים זה הכל אותו גרביץ
05/06/2016 | 02:42
15
לצפיה ב-'יש מקרים שמדובר בדיוק על אותו מוצר'
יש מקרים שמדובר בדיוק על אותו מוצר
05/06/2016 | 02:33
5
47
אותה תפירה , אותה צורה, אותו חומר ואפילו שיוצר באותו מפעל.
ההבדל הוא רק שבאחד יש מותג מוכר ובשני לא.

המותגים היקרים לפעמים אפילו בכוונה מיוצרים בדרכים שגורמות להם להתבלה יותר מהר.
לדוגמה קרוקס מקורי שעולה 100 שקל ויותר  מיוצר שבחזית הכפכף יש חריצים  ורק כמה פסים דקים מחברים בין החלק התחתון לעליון. אפשר לראות בתמונה

ב"חיקוי" קרוקס שקניתי ב-40 שקל (ואפשר גם למצא בפחות)  אין חריצים בכלל בחלק הזה של הכפכף, לכן חוזקו הוא פי כמה וכמה.  ולא שמתי לב שבגלל זה הכפכף חם יותר או משהו כזה.  ושוב, מדובר באותו חומר.

לצפיה ב-'אגב, כתבה שיצאה היום על קרוקס "לא כזה בריא כמו שחשבתם"'
אגב, כתבה שיצאה היום על קרוקס "לא כזה בריא כמו שחשבתם"
05/06/2016 | 15:14
3
36
לצפיה ב-'זה בסדר, מעולם לא חשבתי... וראוי לציין שאין קשר לקרוקס'
זה בסדר, מעולם לא חשבתי... וראוי לציין שאין קשר לקרוקס
05/06/2016 | 19:01
25
"אותו דבר יכול לקרות עם כפכפי אצבע או כל נעליים שאינם סגורות ובהן העקב לא מאובטח". זו בעיה מוכרת בכפכפים/קבקבים מכל סוג למעשה. דווקא בקרוקס יש רצועה אחורית שאם משתמשים בה מפחיתה את העומס/האפקט הנ"ל.

כמו כן ודאי שאלה אינן נעלי הליכה... מי שעושה הליכות ארוכות בקבקבים/כפכפים מתעלל בכפות הרגליים שלו. הליכות (רציניות) עושים בנעלי הליכה.
לצפיה ב-'אני מניח ששמת לב שאתה מקשר'
אני מניח ששמת לב שאתה מקשר
05/06/2016 | 23:15
21
לכתבה בה מצוטט עיתון בלוגרים שמתקיים מפרסומות.
באמת אמורים להתייחס ברצינות לכתבה הזו לדעתך?
לצפיה ב-'זה שטויות מה שכתוב שם. "לקרוקס" שזה כולל את כל "החיקויים"'
זה שטויות מה שכתוב שם. "לקרוקס" שזה כולל את כל "החיקויים"
06/06/2016 | 23:17
18
יש את הסוליה הכי מוצלחת מבחינת מוצקות ורכות.

יש לי כפכף רגיל עם סולית גומי שאם הייתי קופץ איתו באימונים כמו שאני קופץ עם הקרוקס אז כבר מזמן הכפות רגליים שלי היו שבורות.
לצפיה ב-'אלה פסים דקים? לא מכירה אף אחד שזה נקרע לו'
אלה פסים דקים? לא מכירה אף אחד שזה נקרע לו
05/06/2016 | 18:47
27
והאוורור הזה נראה לי נחוץ ביותר כי הסוג הזה של הכפכפים מחמם מאוד (גם של קרוקס); ניסיתי פעם וזה מרחץ זיעה לכף הרגל. אולי יש מי שזה לא מפריע לו, עבורי זה היה בלתי נסבל. יש לי לא מעט זוגות נעליים מתוצרת קרוקס (נעליים זולות* ונוחות) אבל אף אחד מהם אינו הכפכפים הנוראיים האלה.

* ביחס לנעלי נשים אחרות; אני אף פעם לא קונה במחיר מלא.
לצפיה ב-'כמובן שזה תלוי'
כמובן שזה תלוי
05/06/2016 | 13:21
19
אבל לפעמים מרגיש לי כאלו כבר אי אפשר באמת לדעת... לפעמים מרגיש שאתה "חוסך" ונדפק מהר מאד.. ולפעמים ההבדל באמת לא כזה גדול,
העלתם נקודות מעניינות אבל הכל תלוי באיזה מוצר.. העיקר לפתוח את העניים 

לצפיה ב-'כיסוי לסלולר....כמשל'
כיסוי לסלולר....כמשל
06/06/2016 | 19:45
10
קניתי אחד לאשתי, כזה דמוי ארנק, הגיע מהר (אליאקספרס) ומאוד יפה ומפתיע באיכותו.
היא פחות אוהבת...אז אזמין לה אחר...

כמה עלה? 3.4$ - כולל משלוחה.

לצפיה ב-'לפני כשנה עברנו לבניין מגדלים אולם הועד מסרב לשנות'
לפני כשנה עברנו לבניין מגדלים אולם הועד מסרב לשנות
02/06/2016 | 08:36
53
746
את שם הדייר הקודם בשמנו וכן לכלול את הקומה שלנו במעלית שבת
(2 אלה תוכננו בזמנו לפי מה שהיה אז) בטענה שהשינוי יקר כי הוא מצריך
באת טכנאי לבניין.
שאלתי:
אנחנו משלמים מיסי ועד בית (שאינם זולים כלל) ולא מוכנים לשלם מכיסינו עבור
דבירים בסיסיים אלה.

האם...
המשך>>
את שם הדייר הקודם בשמנו וכן לכלול את הקומה שלנו במעלית שבת
(2 אלה תוכננו בזמנו לפי מה שהיה אז) בטענה שהשינוי יקר כי הוא מצריך
באת טכנאי לבניין.
שאלתי:
אנחנו משלמים מיסי ועד בית (שאינם זולים כלל) ולא מוכנים לשלם מכיסינו עבור
דבירים בסיסיים אלה.

האם שינויים אלה לא חלים במסגרת הזכויות שלנו בקניית הדירה?

תודה
לצפיה ב-'מכונת גילוח פיליפס at890 -ניתן להתגלח עם ג'ילט סירייס, גל'?'
מכונת גילוח פיליפס at890 -ניתן להתגלח עם ג'ילט סירייס, גל'?
02/06/2016 | 00:28
28
המכונה אמורה לפעול הגילוח יבש ורטוב....

האם זה באמת יהיה תקין? יש למישהו ניסיון?
לצפיה ב-'ספירת מלאי בתשע בערב- מה זה אומר?'
ספירת מלאי בתשע בערב- מה זה אומר?
01/06/2016 | 23:47
6
184
הערב נתקלתי בשלט ליד סניף AMPM בדיזנגוף בת"א, בו כתוב כי הסניף ייסגר הערב בשעה 21:00 בערב, בשל ספירת מלאי. ככל שידוע לי, בתחילת חודש עסקים לא מבצעים ספירת מלאי. האם נראה לכם שהכוונה היא לסגור את הסניף, למכור אותו או משהו אחר? תודה.
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
02/06/2016 | 05:17
4
123
יש כאלו שעושים ספירות מלאי תקופתיות לצורך בקרה.
לצפיה ב-'אולי ועדיין, '
אולי ועדיין,
02/06/2016 | 16:05
3
104
לא זכור לי אי-פעם שרשתות מהסוג הזה נסגרו, למעט יום כיפור או יום השואה ויום הזיכרון, ימים בהם חל איסור על "הפעלת בתי עינוגים". 
לצפיה ב-'מאוד פשוט '
מאוד פשוט
02/06/2016 | 16:26
89
כניראה גילו העלמה של סחורה או כסף . או גנבה
ורוצים לאמת את המלאי בספרי החשבונות . למלאי במקררים
במחשב כול מכירה יורד פריט . ורוצים לדעת המלאי בפועל זהה למלאי שיינו במחשב

ספירת מלאי עושים רק ב31/12/16 . לצורך דו:ח שנתי

לצפיה ב-'אכן, לקנות אקונומיקה ב-AMPM ב-2 בלילה זה מאוד מענג'
אכן, לקנות אקונומיקה ב-AMPM ב-2 בלילה זה מאוד מענג
02/06/2016 | 22:34
1
87
לא, אף פעם לא הבנתי למה סוגרים לי את הסופרמרקט ואת ה-YELLOW בערב יום הזיכרון. עם כל הכבוד, ויש כבוד לשני הימים האלה, זה מוגזם וגם חסר ערך לדעתי.
זה פאקינג סופרמרקט, תשתית די בסיסית של העיר המודרנית. לא מבין למה להשבית אותה ולא מבין איך פעילותה פוגעת ב"אבל הלאומי". מסעדות או כל פעילות פנאי אחרת - סבבה. זה לא ברור לי.
בכל מקרה לשאלתך המקורית, התעורר צורך פנימי של הרשת, אולי קשור למיסוי ואולי בכלל לא, לבצע ספירת מלאי בסניף מסוים. קורה... לא ממש חשוב למה. נשמע לי די סביר והגיוני ולא נראה לי שצריך להפריז בספקולציות בעניין.
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
03/06/2016 | 12:51
38
כאילו שלקנות חלב זו פעילות שיש בה עונג כלשהו. אני גם לא הבנתי למה הם לא מוכרים חמץ בפסח. כאילו הרבנות תאהב אותם יותר אם הם לא ימכרו חמץ בפסח אבל כן ימכרו בשבת וחג. 
לצפיה ב-' זה שגרתי. ספירות מלאי מתבצעות במשך כל השנה כמעט.'
זה שגרתי. ספירות מלאי מתבצעות במשך כל השנה כמעט.
02/06/2016 | 21:24
76
בעוונותיי עבדתי בחברה שמבצעת את ספירות המלאי בסניפי AM:PM (אייסיקס רג'יס). עקרונית ספירות המלאי יכולות להתבצע במשך כל אחד מימות השנה, אך בתי עסק מעדיפים להמנע מביצוע ספירת מלאי בתקופות החגים, מטעמים כלכליים.
כל חנות נספרת פעם או פעמיים בשנה. בחברות ציבוריות (כמו AM:PM, שבבעלות חב' אלון רבוע כחול), בדר"כ פעמיים בשנה.

מעבר לכך שתקנות מס ההכנסה מחייבות ביצוע ספירת מלאי, דרך חישוב עלות סך כל המלאי ניתן לדעת את עלות המכר ולחשב את הרווח הגולמי.
לצפיה ב-'כמה אתם משלמים היום על YES?'
כמה אתם משלמים היום על YES?
01/06/2016 | 21:58
17
152
ומה החבילה שלכם כוללת?

האם לדוגמא "כל הערוצים" + הממיר VOD "החדש" של YES + VOD
עולה לכם יותר מ 250 לחודש?
למה? בהוט תקבלו את כל הטריפל ב 270 לחודש.
אשמח אם תספרו כמה אתם משלמים על YES ומה החבילה שלכם כוללת?
לצפיה ב-'לי יש 2 ממירים מקליטים (לא החדשים). אין לי VOD'
לי יש 2 ממירים מקליטים (לא החדשים). אין לי VOD
01/06/2016 | 22:10
6
187
יש לי את כל הערוצים (כמעט) ואני משלמת 285 ש"ח לחודש.
אין סיכוי בחיים שהייתי מוכנה לעבור להוט, גם אם הם ישלמו לי את המחיר הזה. לא על הפרק, לא היה על הפרק, ולעולם לא יהיה על הפרק. הוט היא חברה של גללים, אם להתבטא בלשון עדינה ונימוסית ככל האפשר.
לצפיה ב-'אבל למה את משלמת כל כך הרבה?'
אבל למה את משלמת כל כך הרבה?
01/06/2016 | 23:21
3
67
לצפיה ב-'וזה עניינך, כי?... חשבתי שאתה מנסה לאסוף נתונים כלליים '
וזה עניינך, כי?... חשבתי שאתה מנסה לאסוף נתונים כלליים
02/06/2016 | 06:59
2
247
ולהשוות לטריפל של הוט.
לצפיה ב-'אני מנסה להשוות בין ההצעות שקיבלו הצרכנים'
אני מנסה להשוות בין ההצעות שקיבלו הצרכנים
07/06/2016 | 22:08
1
24
כדי להשיג מחיר טוב לאחרים
לצפיה ב-'אבל זו ממש לא השוואה נכונה. לצערי, לקוחות חדשים יקבלו הצעה'
אבל זו ממש לא השוואה נכונה. לצערי, לקוחות חדשים יקבלו הצעה
07/06/2016 | 22:34
18
הרבה יותר טובה מלקוחות ותיקים, וזה מניסיון. גם אחרי התמקחות, לקוחות חדשים יקבלו הצעה יותר טובה. אז כמה אני משלמת בתור לקוחה ותיקה מאוד לא אומר שום דבר על ההצעה שאתה יכול לקבל. תרים טלפון בעצמך ותראה. מה זה משנה תכלס כמה אני משלמת?...
לצפיה ב-'239 לממיר מקליט + 5 ממיריHD בנוסף 130 ש״ח לערוצי הספורט'
239 לממיר מקליט + 5 ממיריHD בנוסף 130 ש״ח לערוצי הספורט
04/06/2016 | 17:00
1
74
ו-15 ש״ח לערוצי life style לא כולל VOD

מספיק לעבור על דף הפייס של הוט, להבין מדוע עדיף לא להתקרב למרות הוזלה אפשרית בטריפל

ערן
לצפיה ב-'אתה משלם 369 לחודש'
אתה משלם 369 לחודש
18/06/2016 | 12:28
120
אני יכול להשיג לך את הטריפל של הוט במחיר 299 ל 4 חודשים כולל
כל ערוצי הספורט פרימיום (ספורט 1,2, 5) - בתוספת כ 10 ש"ח על הממירים
אם תרצה אבדוק כם מה העלות לאחר 4 חודשים (כנראה יותר מ 400)
או להשיג רק את הכבלים של הוט בתוספת ערוצי הספורט במחיר 313 לחודש כולל VOD
בנוסף הממירים יעלו כ 10 ש"ח (סה"כ 323 לחודש למשך שנה) (לך עולה החבילה כולל טלפון ואינטרנט 460 ש"ח לחודש)
אני מאמין שאני גם יכול להוריד לך את המחיר ב YES ולהשאר באותה תכולה.
נכון, אתה לא רוצה לעבור להוט, אבל אתה עדיין יכול לאיים שתעבור להוט, שתעבור לקודי

לצפיה ב-'לא באמת אפשר להשוות בין הוט ליס'
לא באמת אפשר להשוות בין הוט ליס
02/06/2016 | 07:27
9
284
הוט עושים טריפל - שזה אומר אינטרנט + טלפון + כבלים.
יס נותנים לך רק כבלים.
הוט לא נותנים שירות, יס- כן.
בהוט רוב הסיכויים שכאשר תהיה תקלה היא תכלול את כל השרותים ותרצה להרוג את אמא שלהם שהמציאה אותם.
כמענה לשאלה הראשונית- אני משלמת 270 ש"ח על 2 ממירים קואטרו (החדשים) וזה כולל את ה- VOD.
באחת ממריבותיי עם הוט הם היו מוכנים לתת לי טריפל בחצי שנה חינם ואח"כ ב-200 שקל לחודש וסירבתי... לא רוצה את הטלויזיה שלהם גם לא בחינם לכל החיים.

לצפיה ב-'הם ידועים בנדיבותם כלפי מי שלא רוצה אותם'
הם ידועים בנדיבותם כלפי מי שלא רוצה אותם
04/06/2016 | 12:41
1
46
לצפיה ב-'כבלים /לווין ב 270 זה קרוב לטריפל של הוט ב 370 ש"ח'
כבלים /לווין ב 270 זה קרוב לטריפל של הוט ב 370 ש"ח
04/06/2016 | 12:43
67
אבל את הטריפל של הוט אפשר להשיג בפלות מ 200 למי שמתעקש ואת הלווין קשה יותר להוריד במחיר
לצפיה ב-'חברים שלי משלמים 250 על ממיר או שניים קוואטרו.'
חברים שלי משלמים 250 על ממיר או שניים קוואטרו.
04/06/2016 | 16:32
1
63
אבל למה בכלל להשתמש בממיר קוואטרו (ולשלם) אם אפשר לרכוש סטרימר או להשתמש במחשב בתור סטרימר?
לצפיה ב-'לי אין קואטרו אבל היתרון שלו הוא ביכולת'
לי אין קואטרו אבל היתרון שלו הוא ביכולת
04/06/2016 | 17:09
63
להקליט 4 ערוצים במקביל ובנוסף הקלטה מידי ערב של 2 ערוצים מידי יום בשעות הערב למשך שבוע בסבב

לי מספיק הקלטת 2 ערוצים

ערן
לצפיה ב-'טוענים שהשירות של הוט השתפר מאוד בחודשים האחרונים'
טוענים שהשירות של הוט השתפר מאוד בחודשים האחרונים
04/06/2016 | 19:26
4
82
למען האמת רוב חיי הייתי מנויה של הוט רק באינטרנט וקיבלתי שירות בסדר גמור ולפעמים אף למעלה מכך (לפני שנים הגיע אליי טכנאי בשבת, בחיי). התשתית בדירה קודמת שגרתי בה הייתה רעועה ולכן בכל שנה הגיע אליי טכנאי להחליף משהו, אבל לא היה קושי לתאם טכנאי ורובם ככולם היו אדיבים ונחמדים והשאירו כרטיס ביקור כדי שאוכל להזמין אותם שוב אם הבעיה תחזור (אחד מהם אכן חזר אליי אחרי שעה כי הוא לא פתר את הבעיה).

הם הצליחו לעצבן אותי (וגם משהו במשפחה) רק כשהיה מדובר בשירותי הטלוויזיה. אבל אני לא מנויה להם כבר שנים, אז לא באמת אכפת לי.
לצפיה ב-'כנסי לדף הפייסבוק שלהם ותחליטי בעצמך !'
כנסי לדף הפייסבוק שלהם ותחליטי בעצמך !
04/06/2016 | 22:25
1
49

לצפיה ב-'אני לא מכנסת ולא נכנסת לפייסבוק; אבל תלונות יש אצל כולם'
אני לא מכנסת ולא נכנסת לפייסבוק; אבל תלונות יש אצל כולם
04/06/2016 | 22:56
59
(אלא אם הם חוסמים/מוחקים) כי גולשים בד"כ לא מגיבים כשסבבה להם אלא כשיש להם מה להגיד, ולרוב זה כשיש בעיה, מטבע הדברים. אני בטוחה שגם בדף פייסבוק של "יס" יהיו תלונות (וגם אותו אין לי כוונה לבדוק).

הטענות על שיפור השירות בהוט הושמעו ב"יהיה בסדר" בגל"צ. הם סיפרו שבחודשים האחרונים הם מקבלים הרבה פחות תלונות על "הוט" והיו אפילו כמה גולשים שסיפרו על שירות טוב שקיבלו כשעסקו בתכנית בנושאים של חיבור לאינטרנט וכיו"ב. נדמה לי שהמגישים סיפרו שלפני כמה חודשים עלה לשידור גורם בכיר ב"הוט" והסביר שהם משנים ומעדכנים את כל מערך השירות והם משקיעים בכך הרבה. אז לפחות ברדיו הם טענו שהם מרגישים זאת. לי, כאמור, זה לא משנה; נדיר שאני זקוקה לשירות של הוט, ובאופן אישי קיבלתי מהם בעבר שירות סביר ברוב המקרים (היו נפילות נקודתיות בעבר, לא בשנים האחרונות).
לצפיה ב-'מי טוען? הוט בפרסומות שלהם !!! הם משקרים רק לעצמם'
מי טוען? הוט בפרסומות שלהם !!! הם משקרים רק לעצמם
05/06/2016 | 09:39
1
51
ולטיפשים שמאמינים להם !!
השירות נשאר גרוע כתמיד !!!
לצפיה ב-' כפי שכתבתי, טענו מגישי "יהיה בסדר" בגל"צ. לא צופה בפרסומות.'
כפי שכתבתי, טענו מגישי "יהיה בסדר" בגל"צ. לא צופה בפרסומות.
06/06/2016 | 20:17
111
לצפיה ב-'דיברתי עם טכנאי גז שאמר לסגור את הברז ואז הדליפה הפסיקה כלומ'
דיברתי עם טכנאי גז שאמר לסגור את הברז ואז הדליפה הפסיקה כלומ
01/06/2016 | 20:09
2
96
דיברתי עם טכנאי גז שאמר לסגור את הברז ואז הדליפה הפסיקה כלומר הדליפה מהכיריים של מולר שנרכשו לפני 10 חודשים וחברת מולר לא מוכנה לשלוח טכנאי רק אם נשלם לו למרות שיש אחריות על פי החוק 
לצפיה ב-'זו עדיין לא הוכחה'
זו עדיין לא הוכחה
02/06/2016 | 11:19
1
68
יתכן והדליפה היא בין הברז לכיריים.
-
אם אתה בטוח שלא  בדוק את תעודת האחריות וקרא אם יש התניה שההתקנה תעשה ע"י מתקין מוסמך, במידה ואין התניה כזאת  הזמן טכנאי שלהם ובמידה ויגבו כסף פנה לתביעות קטנות.
לצפיה ב-'אי שליחת טכנאי'
אי שליחת טכנאי
02/06/2016 | 16:48
37
שלום רב
לדעתי עלייך לפנןת לאמון הציבור ולהגיש תלונה והם יטפלו בזה תצרפי מסמכים וגם תקליטי את השיחה עם החברה שאינה רוצה  לשלוח טכנאי
וזה מתוך נסיון עם אימון הציבור הם עזרו לי גם נגד הוט
לצפיה ב-'מישהו עשה את סדנת הפסקת עישון של הלן קאר ויכול לחוות דיעה?'
מישהו עשה את סדנת הפסקת עישון של הלן קאר ויכול לחוות דיעה?
01/06/2016 | 18:43
1
10
לצפיה ב-'נסה לשאול בפורום התמכרויות קטנות'
נסה לשאול בפורום התמכרויות קטנות
01/06/2016 | 19:40
8
לצפיה ב-'צל"ש למנהל בחברת פלאפון. שרות הרבה מעל המתחייב בחוק'
צל"ש למנהל בחברת פלאפון. שרות הרבה מעל המתחייב בחוק
01/06/2016 | 11:47
2
126
ביקשתי את אשורו לפרסם עם שמו המלא.

מאור אבו, מנהל בחטיבת פלאפון-גט (טקסי). שרות כזה, ועוד בחברת תקשורת, נשמע כמעט לא אמיתי.

חברת גט החליטה להפסיק לחלק טאבלטים מטעמם לנהגים, והם צריכים לדאוג לכך בעצמם. הוחלט להמליץ על טאבלט מסויים. נהגים קנו, ולפחות חלקם חווה תקלות חוזרות ונשנות. ומכיוון שנהגי גט תלויים בטאבלט תקין, התחיל מרוץ לפתרון התקלה.
אישי הגיע במקרה למאור, שבהתחלה ניסה לתקן ע"י שינוי בהגדרות. לא עזר. עוד נסיונות גם לא עזרו.
בינתיים עבר זמן, עברו גם השבועיים שהחוק מאפשר להחזיר מוצרים (ביניהם יום הזיכרון, יום העצמאות, 2 ימי שישי ו 2 שבתות ולכן זה נגרר) ובנוסף, לפי החוק מוצר שאריזתו נפתחה, שחובר לחשמל והשתמשו בו, החברה צריכה לנסות לתקן. רק שתיקון לוקח זמן, וגם היו עוד נהגים שהתלוננו, שגם בהם מאור טיפל, הוא התעלם מהחוק הזה ואישר להחזיר את המוצר.

מאור נתן לאישי אישור לביטול עיסקה. ומכיוון שהוא מסתובב בסניפים ולא רצה שאישי ישאר ללא טאבלט, ביקש לשלוח לו בווצאפ את צילום הברקוד, וביטל את העיסקה עוד לפני שהטאבלט הוחזר, מה שאפשר לאישי לקנות טאבלט אחר. הטאבלט הוחזר למאור, רק כשהיה בסניף הקרוב אלינו.
בירור בחברת פלאפון אישר שאכן העיסקה בוטלה.

מה שמיוחד במאור, הוא השאיר את מס' הפון שלו, היה זמין לכל שאלה ובקשה, ואם לא יכל לענות או היה בממתינה, הוא פשוט חזר לאישי.
הכל נעשה בנועם, באדיבות באכפתיות ונכונות לעזור בכל בעיה.
הוא הגדיל לעשות באומרו, שתמיד הוא יהיה מוכן לעזור בכל בעיה, בלי קשר למקרה הספציפי.

מאור אבו, אנחנו מודים לך, והלוואי שירבו כמוך בין נותני השרות.

לצפיה ב-'נדיר לשמוע על פלאפון מחמאה כזו. '
נדיר לשמוע על פלאפון מחמאה כזו.
01/06/2016 | 13:14
1
66
כן ירבו. 
לצפיה ב-'בדיוק בשל נדירות התופעה פירסמתי את הפוסט'
בדיוק בשל נדירות התופעה פירסמתי את הפוסט
01/06/2016 | 15:49
50
והשבחים מגיעים למאור אבו בזכות.
לצפיה ב-'ביטוח שיניים הראל'
ביטוח שיניים הראל
01/06/2016 | 11:13
9
136
אשתי מבוטחת דרך מקום העבודה בביטוח שיניים בהראל,

הילד הגדול שלנו צריך יישור שיניים, וחשבנו לצרף אותו לביטוח,
העניין שלפי הפוליסה לא ניתן לצרף רק ילד אחד,אלא את כל הילדים,
34 ש"ח בחודש כפול 3 ילדים יוצא 1224 ש"ח בשנה,

ולילדים עד גיל 12 יש טיפולים בחינם דרך הקופה, וזה יהיה תשלום לחינם,

הבנתי שמחירים של יישור שיניים זה סיפור יקר.

האם לדעתכם כדאי לעשות את הביטוח עבור שלשה ילדים בשביל יישור שיניים של ילד אחד?

לצפיה ב-'זה נשמע מאוד מוזר אני חייבת להודות'
זה נשמע מאוד מוזר אני חייבת להודות
01/06/2016 | 11:35
3
81
במיוחד אם מדובר, כפי שציינת, בילדים מתחת לגיל 12 שכבר יש להם ביטוח.

איך יודעים כמה ילדים יש לך? אם היה לך תינוק שרק נולד, גם אותו היום דורשים שתצרף לביטוח כתנאי לצירוף הילדים האחרים? אני ממליצה לפנות לגורמים הרלוונטיים במקום העבודה של אשתך ולברר אפשרות לחריגה מהפוליסה (המאוד מוזרה), מניסיוני במקרים מסוימים מאשרים חריגות לפנים משורות הדין, למרות שאצל הראל ספציפית לא הייתי בונה על זה, אבל שווה לנסות.
לצפיה ב-'לפי ספח ת.ז. יודעים כמה ילדים יש במשפחה'
לפי ספח ת.ז. יודעים כמה ילדים יש במשפחה
01/06/2016 | 11:38
2
48
במידה ונולד ילד חדש.. עד גיל 5 הוא מצורף ללא תשלום, 
וכנראה שאם לא מודיעים להם שנולד ילד חדש ...הם לא ידעו.
לצפיה ב-'מעולם לא דרשו ממני צילום ת.ז. או ספח בביטוחים'
מעולם לא דרשו ממני צילום ת.ז. או ספח בביטוחים
01/06/2016 | 11:39
1
41
הספיק להם מספר ת.ז., אבל כנראה שזה תלוי בחברת הביטוח.

לצפיה ב-'לפי מספר הזהות חברת הביטוח יודעת'
לפי מספר הזהות חברת הביטוח יודעת
01/06/2016 | 13:39
37
לא רק כמה ילדים יש לך אלא גם את שמותיהם ותאריכי הלידה
לצפיה ב-'תלוי כמה כיסוי תקבל'
תלוי כמה כיסוי תקבל
01/06/2016 | 12:58
35
אם טיפול ממוצע עולה כ-12 אלף שקלים, בהחלט כדאי לצרף את הילדים. זה יצא לך משתלם. מה גם שכשיש ביטוח, תוכל לקבל עבוטר הילדים טיפול אצל כל רופא שיניים (רופאי הסכם, או תביעה ישירה מרופאים שאינם רופאי הסכם), והילדים יקבלו שרות טוב יותר.
לצפיה ב-'בביטוחי שיניים קיבוציים (דרך מקומות העבודה)'
בביטוחי שיניים קיבוציים (דרך מקומות העבודה)
01/06/2016 | 13:49
3
65
יש כמה אופציות
1. לבטח רק את העובד עצמו
2. לבטח את העובד ובן/ת זוגו
3.  לבטח את העובד, בן זוגו וילדיו
וכמובן יש כמה רמות ביטוח
ולכן ביטוחים אלה זולים במיוחד
יש לך את האופציה לבטח את הילד לחוד לא דרך מקום העבודה, רק שזה יעלה לך יותר.
-
חברות הביטוח עובדות על סטטיסטיקה - הן לוקחות כסף מכולם ומשלמות למי שזקוק, במידה והן תבטחנה רק את הנזקקים, כלומר הכנסותיהם תהיינה קטנות מהוצאותיהם הם יפשטו רגל.
-
ונקודת מבט על ביטוח שיניים
כשאני מבטח דירה - אני משלם אלפים בודדים עבור סיכון של מליונים
כשאני מבטח רכב אני משלם אלפים בודדים עבור סיכון של עשרות אלפים
כשאני מבטח שיניים (לטווח ארוך) אני משלם אלפים תמורת סיכון של אלפים, וזה כרוך בדין ודברים, בוויכוחים, ברופאי הסדר - אז הסיבה היחידה לעשות היא דרך מקום עבודה, בגלל השתתפות מעביד ובגלל המספר הגדול של המצטרפים שמאזן את סיכוני חברת הביטוח - ולכן המעביד והוועד שמייצגים אותך הגיעו להסכם כזה.
אינך יכול להנות מכל העולמות.

לצפיה ב-'ומה יותר משתלם?'
ומה יותר משתלם?
01/06/2016 | 14:25
2
34
לבטח שלשה ילדים בעלות 1200 בשנה?
או פשוט לעשות יישור שיניים לילד פרטי/כללית?
לצפיה ב-'לא כולם נכנסים לסטטיסטיקה'
לא כולם נכנסים לסטטיסטיקה
01/06/2016 | 18:28
24
לא יודע מה העלות של טיפול ישור שיניים לילד, לא יודע כמה מזה הביטוח מכסה - סביר להניח שזה מתחיל ב 3/4 ועל זה יש תקרה , אם הולכים לרופא הסדר עולה פחות  אבל לך תדע למה רופא בעבודה כל כך רווחית עושה הסדר עם הביטוח, ואתה לא מבטח רק שנה אחת כי זה טיפול מאד ארוך.....
ועוד הרבה פרמטרים - גם לי היה ביטוח קיבוצי ולא הכנסתי את הילדים,  גם את האשה לא, עשיתי רק לי בגלל השתתפות המעביד (וגם בזה נתקלתי בהרבה סרובים להשתתפות ונאלצתי להתקשר כמה פעמים למזכירתו של מנכ"ל חברת הביטוח
לצפיה ב-'כל מקרה לגופו. תצטרך לבדוק לבד.'
כל מקרה לגופו. תצטרך לבדוק לבד.
01/06/2016 | 18:31
5
לצפיה ב-'התנערות מאחריות לכיריים של חברת מולר muller'
התנערות מאחריות לכיריים של חברת מולר muller
01/06/2016 | 09:29
4
123
רכשנו לפני 10 חודשים כיריים של muller .לפי כמה ימים התחיל ריח של גז מהכיריים התקשרתי לשירות לקוחות של חברת מולר בקשתי שירות של טכנאי ,הנציגה אמרה שהיא רוצה לראות חשבונית של המתקין שהתקין לי את הכיריים שאלתי מה הקשר למתקין הוא חיבר את הכיריים ועד עכשיו הכול היה בסדר ועכשיו יש כנראה דליפה מהכיריים הם עדין באחריות אני מבקש שישלחו טכנאי במסגרת האחריות לתקן את הכיריים ,הנציגה אמרה שהיא יכולה לשלוח טכנאי בתשלום כי אין לי את החשבונית של האיש שהתקין את הכיריים. מדובר בניסיון להתנער מאחריות למוצר על פי חוק .שכל אחד יקרא ויחליט אם הוא רוצה לרכוש מוצרים של חברה שמתנערת מאחריות .
לצפיה ב-'נראה לי שהם בסדר'
נראה לי שהם בסדר
01/06/2016 | 10:07
2
159
את הכיריים צריך לחבר טכנאי גז מוסמך, אחרת אסור להפעילן, דבר זה גם נמסר במועד הקניה או האספקה.
החברה רוצה לוודא שהכיריים הותקנו כחוק ובצורה בטיחותית בטרם תטפל בהן.
במידה והתקין לך מישהו מוסמך ללא חשבונית בקש ממנו אישור בכתב על ההתקנה  עם שמו ומספר הרשיון, זה אמור לכסותך אצל נותן האחריות
מעבר לזה  - מניין לך שהתקלה בכיריים ולא בהתקנה ?
לצפיה ב-'הבעיה בכיריים של מולר והם מוכנים לשלוח טכנאי בתשלום אז בתשלו'
הבעיה בכיריים של מולר והם מוכנים לשלוח טכנאי בתשלום אז בתשלו
03/06/2016 | 20:48
45
הבעיה בכיריים של חברת מולר והם מוכנים לשלוח טכנאי בתשלום ,אז בתשלום כן ובאחריות לא,  הכיריים נרכשו לפני 10 חודשים דרך וואלה שמשווקים את מולר הצינור מהברז הוחלף יחד עם הכיריים על ידי טכנאי איךאין לי  את החשבונית של הטכנאי זה לא סיבה להתנער מאחריות על פי חוק, הם יכולים להתנות את ביקור הטכנאי שאם אין תקלה כיריים אז מחייבים ביקור, אבל בתחילת השיחה עם הנציגת שרות של חברת מולר היה ברור שהיא לא רוצה לשלוח טכהאי ללא תשלום היא שאלה מי התקין את הכיריים לפי עשרה חודשים אמרתי שטכנאי התקין והחליף גם את הצינור אז היא שאלה אם יש לי חשבונית על ההתקנה הסברתי לה שלא שמרתי את החשבונית אז היא אמרה שהיא תשלח טכנאי בתשלום למרות שיש אחריות יצרן כלומר חברת מולר דורשת תשלום עבור שירות על מוצר במסגרת האחריות יתכן מאוד שהם מודעים שהמוצרים שלהם באיכות יורדה שכבר אחרי 10 חודשים מתקלקלים לכן הם מתנערים האחריות 
לצפיה ב-'מי ישמע צריך להיות מהנדס מתקני גז בשביל לחבר כיריים'
מי ישמע צריך להיות מהנדס מתקני גז בשביל לחבר כיריים
03/06/2016 | 22:38
55
כולה צינור עם שני בנדים בקצוות.
אז כן, אם הם ישלחו טכנאי ויתברר שהבעיה לא בכיריים עצמם אלא בתשתית או בחיבורים לגיטימי שהם יגבו את עלות הביקור, אבל לדרוש מראש תשלום כי אין לה קבלה זה מופרך וזה בפירוש נסיון להתנער מהאחריות.
לצפיה ב-'אתה החלטת שהבעיה בכיריים,'
אתה החלטת שהבעיה בכיריים,
01/06/2016 | 18:36
104
זה לא אומר שזה נכון.
המקסימום שאתה יכול לקבל מהם לדעתי הוא שטכנאי שלהם יגיע, אם הבעיה בחיבורים התשלום יחול עליך
ואם בכיריים התיקון יהיה במסגרת האחריות.
העניין הוא שאם הטכנאי יקבע שהבעיה בחיבור לא תאמין לו כך שכל הסיפור יהיה לשווא.
לצפיה ב-'התנערות מאחריות של חברת מולרmuller'
התנערות מאחריות של חברת מולרmuller
01/06/2016 | 09:28
39
רכשנו לפני 10 חודשים כיריים של muller .לפי כמה ימים התחיל ריח של גז מהכיריים התקשרתי לשירות לקוחות של חברת מולר בקשתי שירות של טכנאי ,הנציגה אמרה שהיא רוצה לראות חשבונית של המתקין שהתקין לי את הכיריים שאלתי מה הקשר למתקין הוא חיבר את הכיריים ועד עכשיו הכול היה בסדר ועכשיו יש כנראה דליפה מהכיריים הם עדין באחריות אני מבקש שישלחו טכנאי במסגרת האחריות לתקן את הכיריים ,הנציגה אמרה שהיא יכולה לשלוח טכנאי בתשלום כי אין לי את החשבונית של האיש שהתקין את הכיריים. מדובר בניסיון להתנער מאחריות למוצר על פי חוק .שכל אחד יקרא ויחליט אם הוא רוצה לרכוש מוצרים של חברה שמתנערת מאחריות .
לצפיה ב-'קופת חולים מכבי'
קופת חולים מכבי
01/06/2016 | 09:06
37
178
מישהו היה לאחרונה אצל רופא עיניים כדי לבדוק איזה מספר דרוש לו למשקפי קריאה ונתקל בסירוב לבדוק זאת? הרופאה שלחה אותי לאופטומטריסט וקבעה שאינה בודקת זאת.
לפני מספר שנים בלאומית בדק אותי רופא עיניים בלי בעיה ונתן לי מרשם למשקפיים, האם המדיניות של קופות החולים השתנתה או שזה רק במכבי?
תודה
לצפיה ב-'רופאי עיניים לא נותנים מרשם למשקפיים, זה לא מתפקידם'
רופאי עיניים לא נותנים מרשם למשקפיים, זה לא מתפקידם
01/06/2016 | 10:10
7
151
מה הבעיה ללכת לאופטומטריסט (מה עוד שאם תקנה אצלו משקפיים לא תשלם עבור הבדיקה)
לצפיה ב-'לא רוצה'
לא רוצה
01/06/2016 | 11:08
6
128
ללכת לאופטומטריסט ולשלם לו מאות שקלים על בדיקה, אני רוצה שרופא יבדוק אותי יתן לי מירשם ואזמין מאיפה שאני רוצה, לפחות פעם זה היה כך. תאר לך שאתה הולך לרופא משפחה בגלל איזה כאב והוא שולח אותך לרוקח כדי שיבדוק איזה כדור לתת לך, אני לא רואה הבדל גדול.

לצפיה ב-'אני לא יודעת איפה משלמים מאות שקלים על בדיקה'
אני לא יודעת איפה משלמים מאות שקלים על בדיקה
01/06/2016 | 11:31
5
123
אצל מרבית האופטיקאים (גם פרטיים וגם ברשתות) התשלום על הבדיקה רחוק מלהיות מאות שקלים, ובמידה ורוכשים משקפיים הוא מתקזז, מה שאומר שאין תשלום.

כפי שאמרו לך, אין זה מתפקידו של רופא עיניים לתת מרשם למשקפיים, כך שלא ברור למה ההתעקשות שלך.
לצפיה ב-'300 ש"ח'
300 ש"ח
01/06/2016 | 11:59
4
118
אצל שני אופטומיטריסטים שונים לפני שבועיים, אני לא מתעקש, אני כותב את אשר על ליבי.
בדיקה כזאת אצל רופא עיניים היתה נעשת בלי שום חוכמות עד לפני מספר שנים, כך שאיכשהו השרות הזה הופסק משום מה.
לצפיה ב-'מוזר, אני מרכיבה משקפיים ועדשות'
מוזר, אני מרכיבה משקפיים ועדשות
01/06/2016 | 13:04
112
מעולם לא נדרשתי לשלם סכום כזה על בדיקה, ובפעמים שנדרשתי לשלם סכום של 200 ש"ח הוא קוזז מעלות המשקפיים/עדשות, כך שהבדיקה נעשתה למעשה בחינם.

לצפיה ב-'רק אם אתה עושה משקפיים במקום אחר'
רק אם אתה עושה משקפיים במקום אחר
02/06/2016 | 23:01
2
68
לרוב השירות בחינם אם אתה קונה את המשקפיים באותו עסק בו אתה עושה את בדיקת העיניים.
לצפיה ב-'ממני ביקשו 500 ש"ח '
ממני ביקשו 500 ש"ח
03/06/2016 | 06:35
1
25
לצפיה ב-'רצו לנפנף אותך. '
רצו לנפנף אותך.
03/06/2016 | 16:23
12
לצפיה ב-'גם אותי רופאת העניים שלחה אותי לאופטרמיסט'
גם אותי רופאת העניים שלחה אותי לאופטרמיסט
01/06/2016 | 10:35
106
גם אני במכבי
לצפיה ב-'כתבתי לפני זמן לא רב על ההתנסות...'
כתבתי לפני זמן לא רב על ההתנסות...
01/06/2016 | 10:36
115
המקיפה שהיתה לי בעניין:

- רופא עיניים הפנה לאופטומטריסט למרשם...

- אופטומטריסט שעובד בחנות שלא היה אמין
(ניסה לדחוף משקפיים יקרות ולא נחוצות ושגה במספר...)

- לבסוף הגעתי לאופטומטריסטית שעובדת במרפאה עצמאית,
ללא קשר עם חנות משקפיים . היא נתנה מרשם מדוייק 
והיתה מקצועית לעילא...

אני שילמתי לאופטומטריסטית ולא קיבלתי החזר למשקפיים,
ייתכן ובהסדרים אחרים של קופת חולים לא תצטרך לשלם,
אבל לדעתי בכל מקרה זאת הדרך האמינה ביותר לקבל
מרשם נכון, ללא תלות במשקפיים שתקנה...

לצפיה ב-'אני גם במכבי ולא נתקלתי בזה...'
אני גם במכבי ולא נתקלתי בזה...
01/06/2016 | 11:21
2
101
לפני שנתיים כמעט הייתי פעם אחרונה אצל רופא עיניים כי רציתי לבדוק התאמה לניתוח לייזר להסרת משפיים ורציתי לדעת מה המספר משקפיים שאני צריכה...

הוא עשה לי בדיקה במקום....

אולי הוא באמת מיוחד או שהנהלים השתנו מאז כי לפי התגובות פה הרוב שולחים לאופטומטריסט..

מדובר בדוקטור טוויזר אשר מקבל בראשון לציון.
רופא מעולה ואיש נחמד.

לצפיה ב-'אשריך,'
אשריך,
01/06/2016 | 12:02
1
70
לפני מספר שנים לא כל כך רב כשהייתי חבר בלאומית עשיתי בדיקה כזאת אצל רופא הקופה בלי בעיה מיוחדת.
לצפיה ב-'הכי פשוט להתקשר למכבי ולשאול.. '
הכי פשוט להתקשר למכבי ולשאול..
01/06/2016 | 13:09
19
לצפיה ב-'יש רופאי עניים . שלבעל/האישה '
יש רופאי עניים . שלבעל/האישה
01/06/2016 | 12:55
83
יש קליניקה למישקפיים . אז הם רוצים להיתפרנס . אז לא עושים בדיקה
לצפיה ב-'זה תלוי בשיטת התיגמול של הרופא בקופה.'
זה תלוי בשיטת התיגמול של הרופא בקופה.
01/06/2016 | 13:00
85
כנראה במכבי (ואינני יודעת מה קורה בקופות אחרות), הרופאים לא מקבלים שכר על בדיקת ראיה. ואנשים משום מה, לא אוהבים לעבוד בחינם.
לצפיה ב-'הייתי לאחרונה אצל רופא עיניים במכבי'
הייתי לאחרונה אצל רופא עיניים במכבי
01/06/2016 | 21:49
90
והוא עשה לי בדיקת ראייה ונתן לי מרשם למשקפי קריאה.
לצפיה ב-'אותו סיפור גם אצלי-לך לאוני' בר אילן,תקבל מרשם בחינם'
אותו סיפור גם אצלי-לך לאוני' בר אילן,תקבל מרשם בחינם
02/06/2016 | 00:47
16
39
לצפיה ב-'קיבלת מרשם בחינם מבר אילן. עכשיו אתה רוכש משקפיים'
קיבלת מרשם בחינם מבר אילן. עכשיו אתה רוכש משקפיים
02/06/2016 | 15:49
15
96
עפ"י מרשם זה, ומתברר שהמרשם לא טוב. (לי פעם הכינו משקפיים במרשם נכון, אבל איכשהו לא התרגלתי, ו"הפחיתו" לי את חדות הראיה. כמה מוזר- ככה היה). מי אחראי? האופטומטריסט, או בר אילן? הלקוח יפול בין הכיסאות.
לצפיה ב-'הסיכוי שהמרשם לא נכון -אפסי'
הסיכוי שהמרשם לא נכון -אפסי
02/06/2016 | 16:02
14
73
למה אפסי? כי עוברים שם 3 בדיקות:
1- הסטודנט בודק את חדות הראייה בכמה דרכים שונות.
2- לסטודנט אסור לתת מרשם ,לכן בסיום הבדיקות מגיע ד"ר/פרופסור שמתחיל מחדש את הבדיקה .בסופה משווה לבדיקות של הסטודנט.
3-  אם המשקפיים הקיימות תקינות ,לוקחים אותם למכשיר שקורא את הנתונים.
בסוף התהליך מצליבים את שלושת הבדיקות הבלתי תלויות.
בונוס:בדיקת לחץ תוך עיני ובחינת רישתית ללא הרחבת אישונים.
אני מעולם לא עברתי בדיקה כזו אצל אף אופטומטריסט...
להיפך,אני שומע התחמקויות,"צריך להתרגל" כו'

אז נניח שקיבלנו מרשם,קיבלנו משקפיים ולא רואים טוב? ניתן לקרוא את המשקפיים ולהשוות למרשם ולהוכיח יצרן המשקפיים/עדשות פישל. 
בנוסף ניתן לעשות שוב את הבדיקה בבר אילן  (בחינם) ולראות אם יוצאות תוצאות שונות.

אגב,אני השתמשתי במרשם שעשיתי בבר אילן למשקפיים שהזמנתי מחו"ל- רואה פיקס.
לצפיה ב-'כשמצליח, הכל בסדר. '
כשמצליח, הכל בסדר.
02/06/2016 | 16:11
13
68
לי קרה אצל אופטומטריסט, שעשה בדיקה. הכין משקפיים, שכאמור, לא הצלחתי להתרגל אליהן. ללא ריצות, נסיונות הוכחה ובלבולי מח, החליף לי עדשות על חשבונו והכל בסדר. 
יש לי נסיון עם הבת. לא בר אילן, מכללת הדסה. נתנו הפניה לרופא עיניים כי יש לה XXX. על זה חתום סטודנט ומרצה. נסיונותי לגלות ברשת, מהו אותו מושג XXX (כבר לא זוכרת מה זה היה), עלו בתוהו. לבסוף לקחתי ליום בדוקות ארוך, מתיש ולא נעים במרפאת עיניים, כולל הרחבת אישונים. ולבסוף, כשהרופאה תמהה, מדוע בכלל הבאתי את הילדה, הראיתי את הטופס, והיא אמרה, שגם לה אין מושג מהו אותו XXX. וגם פסקה, שנראה שלבת שלי, אין את זה...
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הבעייה'
לא הבנתי מה הבעייה
02/06/2016 | 17:14
12
52
הרי  גם את אומרת שלא הייתה בעייה במרשם.מה שהם עשו הם חשדו במשהו ושלחו לבדיקה של רופא עיניים.
גם לי מצאו משהו (אמיתי).שלחו לרופא הרופא אישר מה שראו.שלחו לבדיקות שונות ובסוף רק צריך להיות במעקב.
תפקיד האופטומטריסט לתת מרשמים למשקפיים.האם בהדסה עשו טעות בענין?
לצפיה ב-'לא. לא היה צורך במשקפיים. "רק" המציאו מושג'
לא. לא היה צורך במשקפיים. "רק" המציאו מושג
02/06/2016 | 17:22
11
56
ושלחו לבדיקות לא נעימות שהיו בזבוז זמן, ואי נעימות מיותרת. כלומר גם כשיש סטודנט ומרצה, יש סיכוי לטעויות, רק שאם מזמינים משקפיים לפי הטעות, מי צריך לשאת באחריות? וכמה ריצות יש, כדי לממש את האחריות? לדעתי, אופטומטריסט שמכין משקפיים לפי מרשם, שלא הוא קבע, צריך להחתים את הלקוח, שאינו אחראי על טעות. למה שלקוח יכניס את עצמו לברוך כזה? 
לצפיה ב-'אני מחזק פה את תיתי'
אני מחזק פה את תיתי
03/06/2016 | 00:26
2
46
אין ספק שזה מבורך מה שעושים בבר אילן.
למרות שלא לשכוח שזה win win.
כי אם סטודנטים לא יתנסו אז הם לא יצברו ניסיון מעשי.
לכן יש להם גם אינטרס, אבל זה לא קשור, אני רק מזכיר את זה על הדרך
שאנשים לא יחשבו שזו איזו הטבת חסד מוגבלת בזמן שצריך לרוץ לקבל אותה.
מה שתיתי אומרת ואני מצדיק או ככה הבנתי אותה, שזה שזה נעשה באוניברסיטה
תחת פיקוח מרצה או פרופסור זה עדיין לא אומר שלא יהיו טעויות.
אני אפילו אוסיף, שאם סטודנט אמור לעשות 10-20 בדיקות כאלה בכדי לצבור
את הניסיון המעשי שלו ולסמן ווי אז מי אמר לכם שזה יהיה ממש ממש מקצועי ומדויק?
לא אכנה זאת פס יצור, אבל עדיין, לא ברמה של מישהו שהגעת לאופטיקה האישית
שלו וחשוב לו לשמור על שמו הטוב.
לכן לא לנסות להעצים את זה כאילו מי שרוצה בדיקת עיניים טובה ומקצועית ללכת
לבר אילן כי רק שם תקבלו את הבדיקה הכי טובה והכי מקצועית שיש.
הינה עובדה לי אפילו עולה מחשבה של לך תדע איזו בדיקה תקבל מסטודנט?
אז סבבה יש לו את כל המכשירים והוא עושה לך בדיקה במקום חצי שעה 4 שעות
אבל א' יש לו אינטרס ב' מה אכפת לו זה חלק מהלימודים שלו ג' זה לא עולה לו כסף.
זה שבסוף מגיע פרופסור ובודק אם הכל בסדר זה לא אומר שהפרסופסור
יעשה איתך את כל כל הבדיקה שארכה 4 שעות עכשיו מחדש.
בדרך כלל במקומות כאלה הפרופסורים מגיעים מראים נוכחות עושים בדיקונת קצרה
תוך כדי מפקחים מדי פעם וזהו.
כי הסטודנטים שעושים את הבדיקה הם כבר סטודנטים בשנתם האחרונה תכף יוצאים לעולם החופשי.

בקיצור לסיכום אני חושב שאין כמו לעשות באופטיקה טובה ומקצועית כמובן פרטית.
אבל פה זה עליה וקוץ פה
אין לי שמץ של מושג איך מגיעים לאחת כזאת ואיך יודעים אם היא אכן טובה ומקצועית
המלצות?
מניין לי לדעת שההמלצות אמינות?
קיצר עד שלא תתנסה לא תדע כנראה. קצת מבאס אבל זה החיים מה נעשה

לצפיה ב-'מהניסיון של דווקא האופטומטריסטים חיפפו'
מהניסיון של דווקא האופטומטריסטים חיפפו
03/06/2016 | 06:34
35
בדיקה של 5-10 דקות ובסוף המשקפיים לא מתאימים .

הסטודנט יכול לזרוק אבל לא כדאי לו כי הוא יודע שאם לבדוק את העבודה שלו.
ולא מדובר ב"פיקוח" 
האחראי בודק מחדש ובסוף המספרים אמורים לצאת אותו דבר בול.

ניסיתי אני (וחברים) ובינתיים הכל עובד ומזמינים מחו"ל במחיר מגוכך לעומת
חנויות האופטיקה.

אז למי שנוח לעבוד בשיטה היקרה,זה בסדר.
אבל יש אלטרנטיבות זולות בהרבה שעובדות נהדר.

לצפיה ב-'אז הבאתי פה דרך, מנסיוני...'
אז הבאתי פה דרך, מנסיוני...
03/06/2016 | 07:16
32
אופטומטריסטים בלתי תלויים, שלא עובדים
עם ועבור חנות, כשלאחרונים יש את האינטרס האמיתי !
כמו אותו אופטומטריסט שהפנה אותי לבצוע משקפי
מולטיפוקל, בשעה שאלו אינם משרתים אותי, אלא
את כיסו של האופטיקאי=בעל החנות ושותפו העובד בצמוד אליו...

למי שאין אינטרס, הם כאמור האופטומטריסטים הבלתי תלויים
שמבצעים את תפקידם במסגרת קופת חולים, או באופן פרטי
שזה מקצועם, ואותו הם עושים...
בדיוק כפי שהיינו מצפים מכל רופא או בעל תפקיד רפואי אחר !
לצפיה ב-'למה ללכת לאופטומטריסט אחר בשביל לייצר משקפיים?'
למה ללכת לאופטומטריסט אחר בשביל לייצר משקפיים?
03/06/2016 | 06:24
35
כל הפואנטה מלכתחילה היא להוזיל את המחיר המופקע של *קניית משקפיים* (ולא בדיקת עיניים רפואית שזה לא תפקידם)
מהרגע שיש לך את המספרים את מזינה את  המרשם  החינמי בחו"ל ומקבלת בדואר משקפיים.

הסברתי שבבדיקה שעשיתי בודקים את המספרים פעמיים ע"י בן אנוש ,והבדיקה האחרונה נעשית ע"י מכונה שקוראת את המרשם מהמשקפיים הקיימים שאת כבר רואה בהם טוב.
שמקבלים את המשקפיים אז אם לא רואים טוב ניתן לבדוק ע"י מכונה את הנתונים ולראות אם המשקפיים יוצרו ע"י המרשם שקיבלת וללכת לבקש החזר או שהיצרן יעשה שוב את המשקפיים (זה בדיוק מה שהאופטומטריסט עושה)

זה כמו כל מוצר אחר שמזמינים באיטרנט.הזמנת משהו והגיע משהוא אחר - מקבלים החזר.

תביני שמחירים המופקעים בארץ את יוכלה לקנות 4 זוגות ככה שאפילו אם אני אשלם פעמיים - לא הפסדתי.

לצפיה ב-'אז למה הרופאה התייחסה למושג "מומצא" אם אין לו שום בסיס?'
אז למה הרופאה התייחסה למושג "מומצא" אם אין לו שום בסיס?
03/06/2016 | 14:26
6
30
או למה לא יצרה קשר עם מי שכתב את ההפניה לבדוק למה הוא התכוון? (אולי השתמש במונח שונה או הייתה טעות בהקלדה / אי פענוח נכון של הכתב). אפשר היה לבדוק בצורה בסיסית או לברר ורק אז להמשיך לבדיקות מורכבות. אם הרופאה לא מכירה ולא יודעת ולא טרחה לנסות לפענח למה התכוונו ובכל זאת בחרה להמשיך לבדיקות מורכבות, זו בחירה שלה, אי אפשר להפיל את הכול על מי שהפנה ואינו רופא.

כבר היינו בדיון הזה... וכאמור, לי היה מקרה אחר שבו האופטומטריסט חשד בבעיה, הפנה אותי לרופאת עיניים שדווקא לא ראתה זאת (הכירה את הבעיה) אבל ליתר ביטחון הפנתה אותי למחלקת עיניים בבי"ח לבדיקה. שם בדקו ואכן המצב שלי היה גבולי (מה שמסביר למה הוא חשד אבל היא לא ראתה, זה היה לכאן או לכאן, אבל בעיניי תמיד עדיף לבדוק ליתר ביטחון) ואחרי תקופת מעקב של שנה-שנתיים התברר שאין החמרה ואני בצד הנכון של הגבול ובכך נסגר העניין. גם לו היה טועה ולא היו מוצאים דבר, עדיין לא הייתי זוקפת זאת נגדו; הוא עשה את הטוב ביותר שמצא לנכון.

לסיכום: אופטומטריסטים אינם רופאים ורופאים אינם אופטומטריסטים. אופטומטריסט שחושד בבעיה ראוי שיציף אותה לרופא, אבל הרופא הוא ורק הוא הסמכות המקצועית, ומה הוא רואה, במה הוא חושד ומה הוא בוחר לבדוק זו אחריות מקצועית שלו ורק שלו. אי אפשר להפיל אותה על אופטומטריסט שאינו רופא ובסה"כ ניסה לעשות מעשה טוב וצריך לקחת את החשד/המלצה שלו בעירבון מוגבל. בכל מקרה גם אם הוא טעה וחשד לחינם, הרי שמטעות אחת נקודתית לא ניתן להסיק דבר וודאי שלא לפסול את כל השיטה ולשפוך את המים עם התינוק. זו דוגמה אנקדוטלית והיא לא מעידה על כך שכולם טועים / שאין טעם להיעזר בשירות סטודנטים וכו'. גם אופטומטריסט מוסמך יכול לטעות וגם רופאים טועים.
לצפיה ב-'אני לא הראיתי לרופאה את הטופס עד הסוף.'
אני לא הראיתי לרופאה את הטופס עד הסוף.
03/06/2016 | 14:52
5
28
לא לקחתי בחשבון, שההפניה היתה הזויה. הפנו לרופא, רופאי אינטרנט לא הכירו את המושג, חשבתי שהם מוזרים. לא תארתי לעצמי, שהפנו סתם ככה בגלל מושג שאף אחד, ממש אף אחד לא מכיר. 
אני לא אמרתי שאסור להעזר בסטודנטים. אמרתי שגם כשיש בדיקה של סטודנטים ומוריהם, בהחלט אין 100% הצלחה, וכשמזמינים משקפיים בארץ, הגיוני שמי שמכין אותם, יבדוק, כדי לא לפול בין הכסאות.
לצפיה ב-'קיבלת הפניה לרופא ולא הראית לו אותה? למי את באה בטענות? '
קיבלת הפניה לרופא ולא הראית לו אותה? למי את באה בטענות?
03/06/2016 | 15:04
4
23
כשקיבלתי הפניה (מכתב) מהאופטומטריסט לרופא עיניים זה הדבר הראשון שהרופאה ראתה ממני. הרי הגעתי אליה ע"ס החשד שלו, מה יותר טבעי והגיוני מלהציג לה אותו במילותיו שלו, במכתב שהוא ייעד אליה? אחרת לשם מה הגעתי? אני לא מבינה בעיניים, יודעת להסביר לה מה הוא ראה ובאיזו בעיה הוא חשד...

אני באמת לא מצליחה להבין אותך, ואת עוד רופאה בעצמך! זה כאילו יגיע אלייך מטופל ויגיד "השיננית הפנתה אותי כי היא חשבה שיש בעיה" ולא יספר לך מה הבעיה או ייתן לך לדבר איתה כדי שהיא תסביר במה היא חשדה, ואת לא תשאלי אותו אלא תתחילי ישר לעשות לו אין ספור בדיקות (אף שאת לא רואה שום בעיה בבדיקה הראשונית) כי אולי יש "בעיה". זו נשמעת לך התנהגות הגיונית? אני באמת לא מצליחה להבין איך הגעת לרופאה מתוך חשד לבעיה והיא לא שאלה מה הבעיה שהם חשדו בה או שאת לא הראית לה את הטופס ובמקום זה סתם התחילה להריץ סדרת בדיקות כשהיא עצמה לא שמה לב לכלום. אני מצטערת, כל ההתנהלות הזאת שלך ושלה פשוט הזויה בעיניי.

כך או כך, זה מקרה אנקדוטלי, ואפילו הוא לא מלמד על כך שהשירות שלשמו הגעת לא היה תקין: קיבלת מרשם! הייתה בעיה במרשם? הוא לא היה מדויק? אם הוא היה תקין, אני לא רואה שום סיבה לפסול את השירות או לחשוד בו (רק לקחת בעירבון מוגבל ייעוץ רפואי של אנשים שאינם רופאים, והלא לשם כך הלכת לרופאה, ולמה היא התחילה לבדוק לעומק בלי שהבדיקה הבסיסית הראתה משהו זה כבר נשגב מבינתי).

בשורה התחתונה, "בהחלט אין 100% הצלחה" נכון תמיד בכל תחום מקצועי ולא קשור לסטודנטים או למורים, לאופטומטרייה או לרפואה, לישראל או לעולם. זו המציאות, ובמציאות אין 100% הצלחה, ובני אדם הם אנושיים ולפעמים הם טועים. לפעמים אנשי מקצוע לא הכי מקצועיים, ואפילו כשהם אנשי מקצוע טובים הם עדיין טועים פה ושם. גם אם תלכי לכמה רופאים על אותה בעיה לא מן הנמנע שתקבלי חוות דעת שונות, זה נכון גם לגבי אופטומטריסטים (וקרה לי וגם לאנשים שאני מכירה, שיצאו עם מרשמים שונים מאופטומטריסטים שונים).
לצפיה ב-'לא זוכרת את המהלך המדוייק של העניינים. '
לא זוכרת את המהלך המדוייק של העניינים.
03/06/2016 | 15:15
3
35
זה היה לפני כעשר שנים. יכול להיות שנתתי לאחות שם את הטופס או משהו כזה. זו בדיקה רוטינית של ילדים בבית הספר. בכל מקרה, זוכרת שקודם בדקה אחות את הראיה, אחר כך רופאה, אחר כך שמו טיפות להרחבה, אחר כך אופטומטריסטית. משהו כזה. ובסוף, הרופאה סיכמה את המסקנות,  וכשאמרה שהכל תקין, התפלאתי, זוכרת שהסבתי את תשומת ליבה אל הדיאגנוזה המשונה, שאף אחת שם לא הכירה. ולא אכנס יותר לחפרנויות המיותרות. 
לצפיה ב-'אז זו הייתה בכלל סתם בדיקה שגרתית ולא הגעת במיוחד?'
אז זו הייתה בכלל סתם בדיקה שגרתית ולא הגעת במיוחד?
03/06/2016 | 15:20
2
21
כי לא יודעת לגבי "חפרנות מיותרת" אבל אני זוכרת את השרשור הקודם בנושא שבו כתבת בהרחבה שלקחת את הילדה במיוחד לבדיקת ראייה, שהילדה עברת בדיקה מאוד לא נעימה של "הרחבת אישונים" ועוד שלל בדיקות רבות אחרות רק בגלל אותו חשד... עכשיו את מתארת את זה אחרת. ניחא... כך או כך, אני לא חושבת שיש מה להסיק ממקרה אנקדוטלי (שקשור למקצועיות של רופאת עיניים) לאיכות המרשמים שניתנים בפקולטות להוראת אופטומטרייה.
לצפיה ב-'עכשיו את עושה סלט'
עכשיו את עושה סלט
03/06/2016 | 15:34
1
30
את הבדיקה השגרתית בבית הספר עשו הסטודנטים, וכש"מצאו" משהו הפנו לבדיקות המעמיקות יותר שאליהן תיתי לקחה את הילדה במיוחד.
לצפיה ב-'התייחסתי בדיוק למה שהיא כתבה עכשיו, לגבי ההליך אצל הרופאה'
התייחסתי בדיוק למה שהיא כתבה עכשיו, לגבי ההליך אצל הרופאה
03/06/2016 | 15:54
15
אם היא כתבה לא ברור זו לא אשמתי. אם אתה כבר רוצה להתקטנן, בדיון ההוא הועלתה גם הנקודה שנורא קשה להחזיק ילד קטן בבדיקות אצל רופא עיניים ועכשיו מתברר שזו ילדה בגיל בי"ס, כלומר לא ילד עד כדי כך קטן.

התחושה שלי היא שיש כאן התנהלות תמוהה משהו ו/או כזאת שקצת חרגה מפרופורציות. כך או כך, המסקנות שכתבתי עכשיו הן בדיוק אותן מסקנות שכתבתי אז:

א. אין סיבה לשפוך את התינוק עם המים ולתת לאנשים המלצה להימנע/להיזהר משירות מסוג זה ע"ס חוויה אישית אנקדוטלית. קל וחומר שאפילו לא מדובר כאן באיש מקצוע מסוים שפישל אלא בשירות שניתן במקומות שונים בארץ וע"י אנשים שמתחלפים. נגיד שפעם אחת במקום מסוים סטודנט/מרצה מסוים עשה טעות; אני לא רואה איך זה מלמד אותנו משהו על שירות מסוג זה (פרט לכך שאנשים מסוגלים לטעות, ואללה, ידעתי גם קודם).

ב. השירות שניתן הוא בדיקת ראייה ומרשם למשקפיים (אם צריך). בהנחה שהמרשם ניתן מדויק אין סיבה לפסול את השירות ולהשתמש בו לקבלת מרשמים. כל דבר מעבר הוא בכל מקרה מחוץ לתחום המקצועיות הישירה שלהם וחשוב להתייחס אליו בהתאם.

ג. אופטומטריסטים יכולים לחשוד בבעיות עיניים ובמקרה כזה חשוב שיציפו את החשד ויפנו לרופא עיניים; אבל הוא הסמכות המקצועית, לא הם. לא הייתי מאשימה אותם בחוסר מקצועיות על משהו שאינו המקצוע שלהם. אם פונים לרופא עיניים בעקבות חשד לבעיה שהעלה אופט', הדבר ההגיוני הראשון הוא להסביר מהי אותה בעיה. אם היא לא ברורה, רצוי לברר מול האופט' למה הוא התכוון. כך או כך, אם הרופא יבצע בדיקה בסיסית ולא ימצא שום חשד לבעיה, איזו סיבה יש לו להמשיך הלאה לבדיקות מקיפות? הרי זה לא שהאופט' ביצע בדיקות מקיפות... הציוד של האופט' הרבה יותר בסיסי והוא לא רופא. אם הרופא השתמש בכלים ובמקצועיות שיש לו ולא מצא שום דבר, אין שום סיבה להמשיך הלאה ע"ס חשד לא ברור שהועלה ע"י אדם פחות מקצועי שביצע פחות בדיקות. אני באמת לא מצליחה להבין התנהלות מקצועית של רופא שלא מברר מה היה החשד, לא מוצא שום רמז לחשד, ובכל זאת מחליט לבצע בדיקות מקיפות לחינם. אם זו הבחירה שלו (כדי לכסת"ח את עצמו או לא יודעת מה), זו הבחירה המקצועית שלו. להאשים את האופט' בשלב הזה כבר לא רלוונטי.
לצפיה ב-'רופא אינו אופטומטריסט מומחה (בד"כ) ולא מתפקידו לספק מרשם'
רופא אינו אופטומטריסט מומחה (בד"כ) ולא מתפקידו לספק מרשם
03/06/2016 | 14:36
3
44
גם כשרופאי עיניים (לא במכבי) בדקו לי את הראייה הם מעולם לא סיפקו לי מרשם. יתרה מכך, תמיד הדגישו לי שהם בודקים רק לצורך מעקב (שאין הידרדרות בראייה, למשל) אבל לא כדי לספק מרשם שעל פיו מכינים משקפיים כי זו התמחות מקצועית של אופטומטריסטים (והיא לא כוללת רק את הראייה עצמה, יש התאמות נוספות שצריך לעשות כדי להתאים עדשות).

ייתכן שרופא העיניים שבדק אותך בעבר היה כזה שעבר הסמכה גם לאופטומטרייה, יש כאלה שהם גם וגם; יש אפילו רופאי עיניים שיש להם במרפאה חנות קטנה למשקפיים... אבל בעיקרון זה לא תפקידם של רופאי העיניים ולמיטב ידיעתי אין לזה קשר לקופת החולים.

כפי שכבר כתבו לפניי, הטוב ביותר הוא לבצע את הבדיקה אצל האופטומטריסט שמכין את המשקפיים ואז הבדיקה חינם וחשוב מכך – אם יש טעות / בעיה / אי התאמה הוא האחראי ולא נופלים בין הכיסאות.

לפני שנים רבות לפני טיסה לארה"ב רציתי לקנות שם משקפיים בחנות שמכינה באותו היום (בזול, יחסית לארץ) ולכן ניגשתי לאופטומריסט בארץ שיכין לי מרשם. ניגשתי למישהו שאני מכירה וסומכת עליו ושילמתי לו על הבדיקה, כמובן. בחנות בארה"ב קיבלו את המרשם אבל הבהירו לי שאם תהיה בעיה מבחינת הנתונים שסופקו הם לא אחראים לכך. לשמחתי לא הייתה בעיה, אבל בדיעבד הגעתי למסקנה שזה היה קצת מיותר ושהרבה יותר נוח לי לקבל את השירות באופן אישי בארץ ממקור אחד. בעיניי זה מסוג המקרים שבהם כן נכון ופשוט יותר "לשים את כל הביצים בסל אחד".
לצפיה ב-'זו גם המסקנה אליה אני הגעתי'
זו גם המסקנה אליה אני הגעתי
03/06/2016 | 15:27
2
42
מה שכתבת בסיום דברייך.
רק החיסרון הקטן, או הגדול, איך שתרצו
הוא שכשאנחנו קונים בארץ, ושמים את כל הביצים בסל אחד כפי שכתבת
אנחנו משלמים יקר יותר מבחול, למשל בארץ תשלמי בוודאות יקר יותר משתשלמי בארצות הברית
אבל אין מה לעשות, זה השיקול שכל אחד ואחת בוחרים כשמחליטים לרכוש בארץ
החלטתי לרכוש בארץ? לשים את כל הביצים בסל אחד שיהיה לי לאחר מכן למי לבוא?
אז כן, נשלם יקר יותר. מה נעשה? מדובר בעיניים, בבריאות. לא באיזה אביזר אופנתי, או באיזה צעצוע אלקטרוני.
יש לך טיפים איך את מוצאת בעלי מקצוע שאת סומכת עליהם? איכותיים, מקצועיים?
בעבר הייתי נעזר באינטרנט בשביל זה, כמובן שחברים כשהם יודעים, אבל יש גם
חברים שפשוט הולכים לרשתות הגדולות בלי לעזור להן פרסומת, ואני לא הכי שש לרצוץ לרשתות הגדולות שמפרסמות כל שני וחמישי פרסומת על משקפיים בטלויזיה או בעיתון.
הניסיון שלי מהמלצות באינטרנט הוא שצריך מאוד להיזהר. פעם הייתי תמים
היום אני מבין שזה יכול להיות נגוע באינטרסים ואסור לסמוך על זה במאה אחוז.
לצפיה ב-'לא, בארץ לא משלמים בוודאות יקר יותר מבארה"ב. תלוי.'
לא, בארץ לא משלמים בוודאות יקר יותר מבארה"ב. תלוי.
03/06/2016 | 16:00
33
בדיעבד גיליתי שזה לא יצא לי כזה זול ולא היה יותר נוח. לא יצאתי מופסדת והייתי מרוצה מהמשקפיים שהזמנתי שם, אבל לא הייתי חוזרת על כך שוב.

אין לי "טיפ"; יש המלצות אישיות ויש ניסיון אישי. שום דבר חדש.
לצפיה ב-'זו שאלת מליון הדולר.'
זו שאלת מליון הדולר.
03/06/2016 | 16:20
10
לצפיה ב-'שאלה ליוסיזיו'
שאלה ליוסיזיו
31/05/2016 | 23:11
4
105
שלום,

אני מתנצל מראש שהשאלה שלי בוודאי דומה לשאלות אחרות, עשיתי חיפוש בפורום, אבל מכיוון שכל בית הוא מעט שונה החלטתי בכל זאת לשאול...
יש לי חלל מרכזי בגודל 100 מ"ר עם חלון גדול לכיוון מערב (יש וילונות ו-law E). על קיר אחד יש לי מזגן מיצובישי נסתר של 30000 btu שלא מצליח לקרר את החלל. איזה מזגן היית מציע להוסיף? אני מעדיף משהו פחות יקר מהמיצובישי.

תודה
לצפיה ב-'עוד מזגן בהספק מינימום זהה למזגן '
עוד מזגן בהספק מינימום זהה למזגן
01/06/2016 | 03:24
3
91
שהותקן .
למה מינימום ,כי הנתונים שנתת הם בחוסר, אין מספיק מידע על עומסי חום אז עם אין עומסי חום חריגים זה המינימום הנדרש.
ואיזה מזגן תלוי מה אתה רוצה עילי או ניסתר,אם ניסתר שטוח או גבוה?
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר, לגבי עומסי חום'
תודה רבה על המענה המהיר, לגבי עומסי חום
01/06/2016 | 19:04
2
49
אני גר באיזור הכנרת. טמפרטורות גבוהות מאד יחסית.
יש לי נישה שמתאימה לנסתר שוכב אבל אני עדיין מתלבט אם לפתוח את הגבס ולעשות נסתר או פשוט להתקין עילי.
איזה מזגן היית מציע כעילי ואיזה כנסתר?

לצפיה ב-'מה גובה הגבס שיש לך,? מבחינת ההספק לאזור הכינרת מזגן גדול '
מה גובה הגבס שיש לך,? מבחינת ההספק לאזור הכינרת מזגן גדול
01/06/2016 | 20:51
44
יותר,ובעיליים אין הרבה מבחר.
לגבי המרכזי יש כמה.
עבור עם התשובה למסר פרטי.
לצפיה ב-'לפני שאני עונה לך בפרטי ,קצת הסבר לכולם.'
לפני שאני עונה לך בפרטי ,קצת הסבר לכולם.
02/06/2016 | 05:30
53
לשטח של 100 מ"ר כלל האצבע של מקדם 600 BTU למ"ר מבלי להכנס לתוספות של עומסי חום שונים מביא אותנו ל 60000 BTU הספק קרור נדרש.
ברגע שנמסר שהמיקום ליד הכינרת הכל משתנה וזאת למה??.
הספקי המזגנים לפי נתוני היצרנים וגם לפי הנתונים שמאומתים במכון התקלים הם לעבודה ב 32 מעלות חוץ,מעבר לכך המזגן יכול להמשיך עבודתו גם בטמפרטורות חוץ גבוהות יותר אבל הספק הקרור שלו יורד ובקצב מהיר כלומר מזגן המיצובישי של השואל שהספקו 30000 BTU יתן הרבה פחות בטמפרטורות חוץ גבוהות.
לכן לפני כל תכנון מזגן נשאלות הרבה שאלות ואז מצד אחד מחשבים את הספק הקרור הנדרש לפי עומסי החום בחדר ובמקרים של עומסים קטנים ובידוד טוב אפילו יורדים ממקדם ה 600 או שעולים מהמקדם הזה לפי אותו עומס בחדר כמו גג חשוף לשמש מעל המקום,מצד שני ניגשים לנתוני יצרן של המזגן ולגרף הפעולה ובודקים מה הספקו באותם תנאי חוץ של המקום אחרת התקנת מזגן ויש לך גוף שמוציא אויר קר לוקח הרבה חשמל ולא ממזג. 
ליצרנים גדולים ובמיוחד למערכות גדולות יש סידרה מיוחדת לתנאי חוץ קשים כאלו ובדרך כלל מכנים אותה בשמות הקשורים למדבר והיא מתאפיינת בסוללת מעבה גדולה יותר ומפוח שכמות האויר שלו גדולה יותר.
לצפיה ב-'תשלום מכס על הזמנות מחו"ל'
תשלום מכס על הזמנות מחו"ל
31/05/2016 | 18:41
7
68
אני יחסית "טירונית" בכל מה שנוגע להזמנות מחו"ל אז שואלת: 
היום כאשר קיבלתי חבילה שהזמנתי מחו"ל התברר לי שאני צריכה לשלם עליה מכס בסכום של 111 ש"ח. אני מניחה שזה קשור למשקל של החבילה כי כבר הזמנתי בעבר חבילות מחו"ל שלא היו "כבדות" ממש ולא שילמתי מכס. 
או שזה קשור גם לסכום ששילמתי על ההזמנה עצמה?
איך בעצם מחושב הנושא של המכס, החל מאיזה משקל צריך לשלם? (אני לא יודעת להעריך את משקל החבילה שקיבלתי אבל מניחה שזה פחות מקילו). 
לצפיה ב-'מכס מוטל מעל 75$ |אאל"ט|לא מדויק - קראי בקישור השני'
מכס מוטל מעל 75$ |אאל"ט|לא מדויק - קראי בקישור השני
31/05/2016 | 18:58
3
66
לא זכור לי שיש תלות במשקל.
מחיפוש בגוגל 2 קישורים.
2.
רעיה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/05/2016 | 19:09
2
60
אכן, במקרה שלי סכום הקניה היה בערך 120$.
בפעם הבאה אדע להזמין בסכומים יותר נמוכים למרות שמהקישורים הבנתי שזה בעיקר עניין של מזל.
לצפיה ב-'לא כל כך מדויק.....'
לא כל כך מדויק.....
31/05/2016 | 19:12
76
עניין של מזל (בקישור הראשון) זה רק במקרה של חבילה גדולה או חשודה.
קבלתי כמה חבילות שהבת שלי שלחה לכתובת שלנו, הן היו גדולות, עם ביגוד לנכדים, ועל כל חבילה שולם סכום של כ-200₪.
הקישור השני - של רשות המסים נותן פירוט מדויק יותר.
לצפיה ב-'זה לא עניין של מזל; הפטור הוא עד $75. משלמים אם מזמנים מעל'
זה לא עניין של מזל; הפטור הוא עד $75. משלמים אם מזמנים מעל
01/06/2016 | 19:33
31
ואני מקבלת דרישה לתשלום בכל פעם שאני עוברת את הסכום... אני מזמינה בעיקר בגדים, לא משהו גדול או כבד במיוחד.

המקרים היחידים שבהם לא התבקשתי לשלם מע"מ בעבר (אף שהסכום היה למעשה מעל לרף) היו כשהזמנתי למשל מבריטניה ואז יצא שהסכום בליש"ט נראה קטן יותר. בכל ההזמנות שלי מארה"ב בלי יוצא מן כלל (בגדים, ספרים, DVD – לא משנה מה) שילמתי מע"מ כשעברתי את רף הפטור (ועד לפני כמה שנים הוא היה $50, זה היה קל מאוד לעבור אותו...).
לצפיה ב-'לא "מכס" אלא מע"מ 17% (שנגבה גם הוא ע"י רשות המסים)'
לא "מכס" אלא מע"מ 17% (שנגבה גם הוא ע"י רשות המסים)
01/06/2016 | 19:38
2
32
"מכס" (ממש) משלמים רק מעל $500 (רק על מוצרים מסוימים).

כפי שכבר כתבו לך, אין קשר למשקל החבילה (אם כי הסיכוי של חבילות כבדות וגדולות לחמוק מתשלום קטן יותר) אלא למחיר ששילמת.

לפעמים עדיין משתלם יותר לשלם מע"מ מלפצל את החבילה, בפרט שמחירי המשלוחים מארה"ב לישראל לא זולים.
לצפיה ב-'במקרה הזה המשלוח היה מבריטניה '
במקרה הזה המשלוח היה מבריטניה
01/06/2016 | 20:15
1
36
לא יודעת עד כמה זה משנה.
ולא תמיד יש צורך לפצל את הקנייה, לפעמים פשוט קונים יותר מדי מדבר מסוים וזה סתם מייקר. במקרה הספציפי שלי למשל, מדובר בתוספי תזונה שכרגע יספיקו לי ל-10 חודשים בערך. יכולתי גם להזמין תוספים ל-3 חודשים ואז זה היה יוצא יותר זול ואחר כך הייתי עושה הזמנה נוספת.
אבל מילא מכל דבר לומדים.
לצפיה ב-'זה לא משנה; כתבת $120 שהם כ-£83, זה מספר גבוה מ-75'
זה לא משנה; כתבת $120 שהם כ-£83, זה מספר גבוה מ-75
01/06/2016 | 23:12
28
ולכן הסיכוי שהמספר יטעה ולא יתפוס את העין לא קיים כאן (אם הוא בכלל קיים כיום; אין לי ניסיון טרי במצב הזה).
לצפיה ב-'בי"הס לנהיגה אציקי אברהם.'
בי"הס לנהיגה אציקי אברהם.
31/05/2016 | 12:20
35
245
שלום לכולם.
שמח וטוב לב ניגשתי לאחד מסניפי הרשת כשבידי גרופן המקנה לי 10 שיעורים. (ד"א הגרופון עדיין ממשיך להימכר בגרופון)
לאחר חושבים וחישובים הגעתי להחלטה לרכוש חבילה של 37 שיעורים של חצי שעה במחיר X במחשבה שכנראה אצטרך לקחת מעבר למספר שיעורי המינימום וכך יוצא לי זול יותר,חתמנו על עסקה,שילמתי את הסכום המבוקש,וכמו כן נכתב במערכת שיש ברשותי גרופון המקנה לי עשרה שיעורים נוספים.
מסופק מההסכם בידיעה שברשותי 37 שיעורים שקניתי + 10 שיעורים של הגרופן אני יכול לנצל עכשיו 47 שיעורים.
הימים עוברים,השיעורים רצים,ואני מוצא את עצמי מגיע למכסה של 47 ובתוכם גם ביצעתי טסט פנימי.
מדבר עם הסניף כדי לקחת עוד מספר מצומם של שיעורים ולגשת לטסט חיצוני והפלא ופלא "יש לך חוב",על מה החוב אתם שואלים? החוב על עשרה שיעורים "שלא שילמתי".
מזכיר להם שיש לי גרופון,הם רואים שזה רשום במערכת,אבל מתעקשים שיש לי חוב בטענה שרכשתי רק 27 שיעורים.
יש ברשותי את הסכם ההתקשרות בנינו (שמן הסתם גם יש להם) ובו רשטם מפורשות שרכשתי 37 שיעורים.
כרגע אני לא יכול להמשיך הלאה "עד שאני לא מסדיר את החוב" (שכאמור לא קיים).
עזרתם בבקשה, מה עושים מולם?
לצפיה ב-'האם הראית להם את הסכם ההתקשרות?'
האם הראית להם את הסכם ההתקשרות?
31/05/2016 | 12:33
30
139
ואם כן, מה אמרו?
לצפיה ב-'כמובן שהראתי,עדיין טוענים שאני חייב.'
כמובן שהראתי,עדיין טוענים שאני חייב.
31/05/2016 | 13:01
29
142
ומאיימים להעביר את זה למחלקה משפטית.
לצפיה ב-'האם יתכן שההסכם על 37 השיעורים כולל את שיעורי הגרופון?'
האם יתכן שההסכם על 37 השיעורים כולל את שיעורי הגרופון?
31/05/2016 | 13:46
28
140
יש לך אפשרות להעלות לכאן סריקה של ההסכם?
והאם יש פרסום מסודר של עלות שיעור? יש הבדל, עבור עלות שיעור של X, אם שילמת 37X, או ששילמת X(27/37)...
לצפיה ב-'סריקה של ההסכם'
סריקה של ההסכם
31/05/2016 | 14:27
27
162
מצורף תמונה שבוא כתוב מפורש 37 של חצי שעה.
בוא נתחיל מזה שחשבונאית איך שלא "יסובבו" את זה זה בחיים לא יכול להיות 27/37.
מחיר שיעור בודד שלא "בחבילה" = 90 ש"ח.
2900 ש"ח ששילמתי על החבילה לחלק ל 27 שיעורים = 107 ש"ח.
2900 ש"ל ששילמתי על החבילה לחלק ל 37 שיעורים = 78 ש"ח.
וזאת הסיבה שלקחתי חבילה של 37 שיעורים.
לצפיה ב-'והיכן כתוב שיש ברשותך גרופון המקנה לך 10 שעורים?'
והיכן כתוב שיש ברשותך גרופון המקנה לך 10 שעורים?
31/05/2016 | 15:09
26
132
כללית - נראה לי שיש לך שתי אפשרויות
1. לנתק איתם קשר, לא לשלם ולעבור ללמוד במקום אחר - אם המחלקה המשפטית תתבע אותך להציג בפניהם את ההסכם ובמידה ולא ישצכנעו להציג בפני השופט.
2. לשלם, להמשיך ללמוד , לתעד הכל וכשיהיה לך רשיון להגיש נגדם תביעה בתביעות קטנות
לצפיה ב-'1.כתוב להם במערכת -והם לא מכחישים את זה.'
1.כתוב להם במערכת -והם לא מכחישים את זה.
31/05/2016 | 15:24
2
128
2.יש ברשותי כמובן תיעוד/אסמכתא של הגרופון.

ללכת ללמוד במקום אחר אחרי שלמדתי 47 שיעורים ועברתי טסט פנימי לדעתי זה לא כל כך הגיוני לעשות ולהתחיל אצל מורה אחר עד שיגיש אותי לטסט.
לשלם 1000 שקל על משהו שמגיע לי ולהמשיך ללמוד,גם נשמע לי לא הגיוני.
האם אני יכול להגיש נגדם תביעה בתביעות קטנות במצב הנוכחי?
יש גוף אחר שעוזר במצבים כאלה?

לצפיה ב-'כנראה אתה לא לבד, כנס לפייסבוק שלהם תראה מה מצאתי'
כנראה אתה לא לבד, כנס לפייסבוק שלהם תראה מה מצאתי
31/05/2016 | 15:33
153

וזה רק תגובה אחת שהבאתי לפה, תעבור על העמוד

כנראה שהחוק שאומר מה שזול עולה ביוקר תקף בכל דבר .....
דווקא באתר שלהם יש להם 15 סניפים, עשרות מורי נהיגה שעובדים אצלם
ממש נראה רציני כל העסק, אבל הפייסבוק לא משקר וגם מתלוננים שהם מוחקים תגובות אז לך תדע מה עוד פספסנו....
לצפיה ב-'מה שנראה לי נוכח דברייך'
מה שנראה לי נוכח דברייך
31/05/2016 | 20:29
94
לעזוב אותם ולהמשיך במקום אחר לא מתאים לך אז אפשרות זו ירדה מהפרק
אם תלחם בהם עכשיו הם ישימו לך רגליים לקראת הטסט וזה עלול לעלות לך הרבה יותר, בכסף ובזמן.
ולכן נותרה לך רק האפשרות להיות נחמד אליהם, לשלם  ואחר כך לתבוע בתביעות קטנות (סביר להניח שלפני המשפט הם ירוצו להחזיר לך את הכסף כדי שלא יגיע לשופט שיפסוק לך גם הוצאות)
לצפיה ב-'הוא אומר אבל שאומרים לו שהוא רכש רק 27 שיעורים כשאנחנו'
הוא אומר אבל שאומרים לו שהוא רכש רק 27 שיעורים כשאנחנו
31/05/2016 | 15:24
22
117
רואים במפורש שכתוב 37
עזוב כרגע את עניין הגרופון, שהוא חשוב אבל בינתיים יש פה עוד בעיה
חייבו אותו על 37 שיעורים והם אומרים לו ששילמת רק על 27
איך זה הגיוני? אם יצא והם עשו טעות הם אמורים לספוק אותה
אני לא בקיע במחירי שיעורי נהיגה אבל נראה שאולי אכן חלה פה טעות
כי בהסכם שהוא צירף ה 37 שיעורים יוצאים לו 78 שקל לשיעור זה ממש זול + טסט אני רואה שם חינם
שוב, זה לא אומר שהוא צריך לספוק את הטעויות שלהם
הם טעו, הם צריכים לספוק את זה
ועוד לא דיברנו על ה 10 שיעורים שהם חייבים לו אפילו שזה עלה לו רק 10 שקל
הם מפרסמים הם צריכים לעמוד בפרסום שלהם
לצפיה ב-'השאלה היא מה עושים הלאה?'
השאלה היא מה עושים הלאה?
31/05/2016 | 15:33
21
83
לשכנע אותי לרכוש חבילה של 37 שיעורים במחיר 2900 הם ידעו לעשות מצויין,ואפילו לחצו עליי לסגור עסקה באותו יום "אחרת ההצעה כבר לא תהיה בתוקף".

לצפיה ב-'יש לך כמה אפשרויות'
יש לך כמה אפשרויות
31/05/2016 | 16:12
20
91
הראשונה היא לעבור למקום אחר.
הם אמורים לחתום לך על טופש כל שיעור, כך שעם הטופס הזה אתה עובר מורה וממשיך מאותה נקודה ולא מתחיל מאפס.
השניה היא להתחיל להתנהל מולם משפטית עכשיו. זה אולי יהיה צודק אבל לא יהיה חכם, כי בסופו של יום אתה תלוי בהם לקבלת הטסט (ובמיוחד עכשיו כשמצוקת הטסטים גדולה).
השלישית היא לשלם להם עכשיו ולתבוע אח''כ, לדעתי זו האופציה ההגיונית.

ועכשיו תלמד להבא - אפילו בשוק כבר לא צועקים 'רק היום', אין דבר כזה הצעה שתקפה היום ולא תהיה תקפה מחר. תזכור את השיעור הזה להמשך החיים והוא יחסוך לך יותר מה1000 שקל שאולי הפסדת היום.
לצפיה ב-'ואם אין לי אלף שקל מיותרים שלא מגיעים להם ממילא. '
ואם אין לי אלף שקל מיותרים שלא מגיעים להם ממילא.
31/05/2016 | 16:20
19
84
אז הדרך היחידה שלי היא הדרך הראשונה,לעבור למקום אחר ולהמשיך מאותה הנקודה אצל מורה אחר.
ואז למעשה אפשרות שניה כן פרקטית לי כדי לסגור איתם עסק,כי אני לא תלוי בהם לטסט.
אין שום גוף בישראל שעוזר במצבים כאלה?
מועצה לצרכנות? מישהו?
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הם טוענים'
לא הבנתי מה הם טוענים
31/05/2016 | 16:32
11
76
הראת להם קבלה על התשלום?
הם טוענים שזה שקר?
או שהם טוענים שזה המחיר ל27 שיעורים?
לצפיה ב-'יש להם את המקור של הקבלה,אין צורך להראות להם.'
יש להם את המקור של הקבלה,אין צורך להראות להם.
31/05/2016 | 16:39
10
76
הם מכרו לי חבילה של 37 שיעורים,ובנוסף היה לי גרופון לעשרה שיעורים נוספים.
עכשיו אחרי שעשיתי 47 שעורים הם טוענים שהם מכרו לי חבילה של 27 שיעורים,ואני כביכול חייב להם כסף על עשרה שיעורים.
כל הדיוט בתחילת שנה בכיתה ב' שלומד חשבון יודע לעשות את החישוב ולהבין שהם כמובן משקרים.
מחיר מחירון (שתלוי ענק בקיר העסק) שיעור בודד שלא "בחבילה" = 90 ש"ח.
2900 ש"ח ששילמתי על החבילה לחלק ל 27 שיעורים = 107 ש"ח.
2900 ש"ל ששילמתי על החבילה לחלק ל 37 שיעורים = 78 ש"ח.

לצפיה ב-'ומה הם טוענים בקשר לקבלה שיש לך?'
ומה הם טוענים בקשר לקבלה שיש לך?
31/05/2016 | 16:50
9
68
שמה שכתוב שם שקר?
לצפיה ב-'הם לא טוענים שזה שקר'
הם לא טוענים שזה שקר
31/05/2016 | 16:57
8
83
הם רק טוענים שרכשתי 27 ולא 37 כמו שרשום בקבלה.
לכן פתחתי את השרשור הזה.....
לצפיה ב-'על הקבלה כתוב 37'
על הקבלה כתוב 37
31/05/2016 | 17:04
7
83
או שהם מסכימים עם זה או שהם טוענים שזה שקר.
לצפיה ב-'אז מבחינתם זה שקר,גם בלי להגיד שזה שקר.'
אז מבחינתם זה שקר,גם בלי להגיד שזה שקר.
31/05/2016 | 17:12
6
77
ועדיין,מה הפתרון מולם?
לצפיה ב-'לי זה פשוט נראה כמו מקרה קלאסי של מי יותר חזק'
לי זה פשוט נראה כמו מקרה קלאסי של מי יותר חזק
31/05/2016 | 17:16
4
86
אם איך שהוא תצליח ליצור רעש, ובמיוחד תביא אותם לכותרות
ולא חסר לך בשר
מספיק להיכנס לעמוד הפייסבוק הרשמי של הבית ספר לנהיגה הזה
5 דקות לרדת למטה
יש לך מספיק חומר ומספיק בשר לכתבה או לפחות לכמה דקות בערוץ תקשורת כל שהוא
ברגע שהם ישמעו שהם עלו לכותרות ואנשים מתחילים להבין שזה לא כזה מלהיב כמו שזה נשמע
הם יתנו לך את מה שמגיע לך
ככה זה נראה לי וזו הדרך הכי מהירה כי כל דרך אחרת לדעתי תיקח זמן וכסף
פה אין השקעה כספית רק לכתוב בצורה יפה ולשלוח לכמה כלי תקשורת
תוך כדי צירוף צילומי מסך של תלונות אחרות מתלמידים עליהם בעמוד הפייסבוק שלהם
צילומי מסך ולא לינקים כי כותבים שם שהם מוחקים תלונות
במיוחד עכשיו שנושא הנהיגה והטסטים זה נושא רותח אז אולי יהיה מקום איפה שהוא לשדר את המקרה שלך
שהוא לא רק שלך אלא לפי מה שרואים בפייסבוק של עוד כמה
לצפיה ב-'אני כרגע כבר עובד על מייל ברשימת תפוצה מכובדת.'
אני כרגע כבר עובד על מייל ברשימת תפוצה מכובדת.
31/05/2016 | 17:24
3
95
כולל צילומי מסך מעמוד הפייסבוק שלהם,כולל הסיפור שלי.
בלי להיכנס לתאוריות קונספירציה לך תדע אם זה לא קשור לזה (ולפני יומיים בעיתון חשד נוסף על אותו נושא בדיוק):
לצפיה ב-'זה מ2014 מסקרן מה קרה היום ב2016 סתם לדעת איך זה הסתיים'
זה מ2014 מסקרן מה קרה היום ב2016 סתם לדעת איך זה הסתיים
31/05/2016 | 19:48
1
28
לצפיה ב-'וזה כתבה שפורסמה היום בעיתון ממון של ידיעות:'
וזה כתבה שפורסמה היום בעיתון ממון של ידיעות:
31/05/2016 | 20:10
90
לצפיה ב-'נסה לפנות לגוף שנקרא "אמון הציבור" ו-או חפש גופים שעוזרים '
נסה לפנות לגוף שנקרא "אמון הציבור" ו-או חפש גופים שעוזרים
31/05/2016 | 22:34
51
בנושאים שכאלה ופנה אליהם כמו המועצה לצרכנות,הגנת הצרכן וכדומה.
אם אתה מפרסם פוסט נגדם היזהר לנסח אותו בצורה שלא תהיה להם אפשרות לתבוע אותך על הוצאת לשון הרע.
סייג בפוסט באמצעות המילה לכאורה את כל אשר אתה מאשים אותם כדי שתהיה מוגן חוקית.
ב-אמון הציבור יוכלו לייעץ לך כיצד לנהוג.כדאי להמתין עם הפוסט נגדם עד שתתיעץ איתם.
כמו כן יש בפייסבוק קבוצה בשם :תשאל עו"ד.ניתן להתייעץ שם כיצד לפעול.העצות בחינם ורק אם אתה מחליט על פניה לעו"ד מהקבוצה אז ורק אז יש תשלום.
בכל מקרה בהצלחה .אל תוותר להם אם אתה סבור כי הצדק איתך.
לצפיה ב-'אז אין פתרון חוץ מתביעה'
אז אין פתרון חוץ מתביעה
31/05/2016 | 17:18
24
לצפיה ב-'בית משפט.'
בית משפט.
31/05/2016 | 16:32
78
אק ורק.
וגם להעלות את העניין בתוכניות כמו ..יהיה בסדר וכדו.
לצפיה ב-'אבל אתה כן תלוי בהם לטסט'
אבל אתה כן תלוי בהם לטסט
01/06/2016 | 15:45
1
53
אתה צריך את החתימות שלהם על כל השיעורים שעברת.
אתה מקבל תאריך לטסט לפי הזמינות שבית הספר מקבל ממשרד התחבורה.
אתה עושה את הטסט על הרכב של מורה הנהיגה.

אתה עוד עלול למצוא את עצמך מקבל תאריך לטסט בשנת 2020 ועובר אותו עם סוס ועגלה.

כפי שכתבו לך, אני הייתי מתעד את הכל (כולל צילומים של המחירון כביכול), מקליט שיחות ובסופו של דבר משלם את מה שהם מבקשים.
אחר כך. בסוף. כשיש לך רישיון ביד - קח אותם לבית משפט לתביעות קטנות.

במילא לגשת לבית משפט כרגע זה פחות רלוונטי: תביעות קטנות לא יכול להוציא "צו עשה" ולחייב אותם לתת לך את ה-10 שיעורים הללו. בית משפט לתביעות קטנות יכול רק להחזיר כסף בגין עוולה. כדי להוציא "צו עשה" צריך לגשת לבימ"ש השלום - מה שמצריך אגרות הרבה יותר גבוהות, עורכי דין וכד'.
לצפיה ב-'חתימות שלהם על כל השיעורים שעברתי הם חייבים לתת.'
חתימות שלהם על כל השיעורים שעברתי הם חייבים לתת.
01/06/2016 | 16:20
49
בלי קשר ל"וויכוח" שלי מולם,את הטופס הירוק הם מחוייבים לתת עם חתימות.
אבל זה כן "מחורבן" לעבור מורה בשלב כזה ולהתרגל לאוטו אחר ולגשת איתו לטסט.
לצפיה ב-'כן, יש: המועצה לצרכנות / אמון הציבור / "יהיה בסדר" וכיו"ב'
כן, יש: המועצה לצרכנות / אמון הציבור / "יהיה בסדר" וכיו"ב
01/06/2016 | 16:15
3
42
(כלומר מדורי צרכנות בתקשורת; "יהיה בסדר" היא תכנית מצוינת בגל"צ, חפש בְּגוגל/פייסבוק).

מכיוון שמדובר בלימודי נהיגה אולי אפשר לפנות למשרד התחבורה גם כן? (לא בטוחה אם הם רגולטור שלהם או לא).

הייתי מנסה גם להתלונן לגרופון, שידעו איך מתנהג אליך עסק שהגעת אליו דרכם ואולי ישקלו את המשך הפעילות מולם בעתיד.

בקיצור, מכיוון שאין לך כסף וזמן (ותביעה קנה גוזלת לכל הפחות זמן יקר) הייתי מנסה כרגע לערב כל גורם שיכול להיות רלוונטי ולעשות הרבה רעש כך שלא ישתלם להם להתעמר בך. לא נראה לי שיש לך מה להפסיד. (אם זה לא ילך תישאר באותו המצב ועדיין תוכל לתבוע).
לצפיה ב-'כבר פניתי לאמון הציבור והם החלו תהליך מולם.'
כבר פניתי לאמון הציבור והם החלו תהליך מולם.
01/06/2016 | 16:23
45
שלחתי גם מייל מאוד יפה ל "יהיה בסדר" מחכה לתשובה מהם.
לגרופון לא פניתי,אבל בהחלט אופציה נהדרת לעדכן אותם,מדובר בגרופון שנמכר בכמויות ולפי פרסומים בדף הפייסבוק של איציק אברהם הם לא ממש מכבדים הסכמים.
לצפיה ב-'תביעה קטנה לא 'גוזלת' זמן רב'
תביעה קטנה לא 'גוזלת' זמן רב
01/06/2016 | 20:50
1
39
כתיבת כתב התביעה לא תארך זמן רב (שעתיים-שלש לכל היותר).
להגיש את התביעה אפשר דרך האינטרנט (עניין של 10-15 דקות).
דיון בבית המשפט, תלוי במיקום של בית המשפט. הדיון עצמו לא יארך יותר מ-30 דקות. מתוך הנחה שיתקיים דיון והעניין לא ייפתר לפני.
לפעמים יש זמן נוסף כמו הגשת כתב תשובה / הליכה לדואר לאסוף את ההזמנה לדיון.
להכונן לדיון? לא נראה שצריך במקרה הזה. הוא מוכן כבר עכשיו

במידה ולא יימצא פתרון בדרכים נעימות יותר, הייתי תובע את החברה רק *לאחר* שכבר אין צורך יותר בשירותיה (מעבר ללימודי הנהיגה במסגרת אחרת / קבלת רישיון נהיגה).

כהכנה לתביעה, בנוסף על כל המופיע פה הייתי יוזם שיחה נוספת עם שירות הלקוחות כאשר חשוב מאוד להקליט את השיחה. השיחה יכולה להיות נעימה ורגועה, לשאול שאלות ושהם יסבירו מדוע לדעתם הוא זכאי / אינו זכאי לסך כולל של 47 שיעורים. לדובב אותם בעניין הקופון שמוזן במערכת ושיסבירו שהסכום של 2900 ש"ח הוא עבור 27 שיעורים ולא 37.

באותה השיחה, לומר שהלקוח לא מסכים עם הטיעונים אבל הוא מעוניין להמשיך ללמוד ולכן ישלם את הסכום המדובר (מתוך הנחה שיש מהיכן לשלם...) אבל תוך הבהרה חד משמעית שהוא לא מסכים לעניין ושהוא מצפה שהדברים יסתדרו בהמשך אך הוא לא מעוניין להקפיא את שיעורי הנהיגה.
אם אפשר לשלוח גם פניה בכתב לחברה בעניין בדוא"ל / פקס מתועד זה רק יכול להוסיף.

לאחר שאין יותר צורך בשירותי העסק, אפשר להגיש תביעה. אולי כדאי לשלוח פניה קודם הגשת תביעה.

אישית, הייתי מבקש את התיעוד הדרוש ופשוט עובר ללמוד במקום אחר. אני מניח שאפשר למצוא מורה שעושה שימוש ברכב מדגם זהה. נראה לי לא בריא במיוחד ללמוד במקום בו הלקוח לא מאמין למוסד ולהתנהלותו.
במידה ויסרבו להעביר את התיעוד הרלוונטי (הוזכר טופס ירוק, חתימות על שיעורים. אולי דברים נוספים) ויתנו את מתן התיעוד רק כנגד פרעון של "החוב", הייתי משלם את החוב רק כאשר אני רואה מסמכי התיעוד מולי ולא רגע לפני. לא הייתי מסתפק בהבטחה של "תשלם ונביא לך את הניירת בתוך 14 ימים".
להקליט. להקליט. להקליט.

לעניין התביעה עצמה:
עלות הגשת תביעה - 50 ש"ח (מתוך הנחה שהסכום הנתבע לא עולה על 5,000 ש"ח. במידה והוא גבוה יותר, העלות היא 1% מהסכום הנתבע).
כתב תביעה אפשר לכתוב לבד. שיהיה רהוט, קוהרנטי וענייני. לצרף את הנספחים הרלוונטיים (חוזה, קופון, תמלול של ההקלטה [לוקח זמן לתמלל. אישית הייתי מתמלל לבד ולדיון מגיע על ההקלטה עצמה], פרסומים של החברה וכד').
את כתב התביעה אפשר להגיש דרך האינטרנט (אפשר לקרוא מידע נוסף בדיון הזה - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/66/180381624 )
כמובן, בנוסף לנזק הכספי הישיר, לדרוש הוצאות משפט (זמן, אגרות, יום דיון, נסיעות וכד'). אפשר גם לבקש סכום סביר בגין "נזק שאינו ממוני" [עוגמת נפש, טרטור או כל מכבסת מילים אחרת].

ייתכן מאוד כי ברגע שתוגש התביעה, בית העסק ייצור קשר עם התובע ע"מ להמנע מהגעה לבית המשפט.

~~~~~~~~~~

אם דרך פעולת בית העסק אינה חד פעמית, אפשר לבדוק אם יש מקום להגיש תובענה ייצוגית ואף הגשת תלונה במשטרה על מרמה (תלונה במשטרה יכולה להיות מעניינת במקרה הזה אם מציינים בפני החוקר שמדובר בבית עסק החשוד בהעלמות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים...)
לצפיה ב-'אולי השימוש ב"גוזלת" בלבל, אבל התכוונתי שהתהליך אורך זמן רב'
אולי השימוש ב"גוזלת" בלבל, אבל התכוונתי שהתהליך אורך זמן רב
01/06/2016 | 21:54
39
ומכיוון שהוא לחוץ בכסף עכשיו וכבר הבהיר שלשלם הרבה עכשיו (ואולי לזכות בתביעה קטנה אי שם בעתיד) אינה אפשרות עבורו, גם להמתין לתור בבית המשפט יגזול ממנו זמן רב בהנחה שהוא מעוניין לקבל רישיון בעתיד הקרוב מאוד.
לצפיה ב-'בנוסף הוא גם מעלים מס בצורה מטורפת'
בנוסף הוא גם מעלים מס בצורה מטורפת
01/06/2016 | 09:28
1
110
לצפיה ב-'כבר כתבתי על זה פה בשרשור,וזה מאתמול בעיתון:'
כבר כתבתי על זה פה בשרשור,וזה מאתמול בעיתון:
01/06/2016 | 09:50
86
לצפיה ב-'אותי כדאי להחתים בכל מקרה את הבית ספר? יש חשש שהמנייק המנהל '
אותי כדאי להחתים בכל מקרה את הבית ספר? יש חשש שהמנייק המנהל
02/06/2016 | 00:40
64
יפשוט רגל?

לצפיה ב-'הסאגה נפתרה - בעזרת "משפט שדה".'
הסאגה נפתרה - בעזרת "משפט שדה".
14/06/2016 | 16:34
8
לאחר פנייתי למדור "משפט שדה" שמופיע בעתון ידיעות אחרונות בממון,המדור יצר קשר עם הסניף,והרגע קיבלתי טלפון מעורך הדין שמייצג את בית הספר,ותשובתו היא:
"חלה טעות של נציגת המכירות שלנו,הלקוח תמיד צודק".
לצפיה ב-'רוצה למכור ביד 2 מוצרים משומשים - יש כללים למחירים/נמכרים?'
רוצה למכור ביד 2 מוצרים משומשים - יש כללים למחירים/נמכרים?
30/05/2016 | 19:39
13
142
יש לי מגוון של דברים שברצוני למכור

כגון תיקי מחשב נייד (חלקם כחדשים / חלקם משומשים במצב טוב)

ועוד כל מיני מוצרים 

יש כלל של מחירים שמקובל למכור?

50% מערך החדש לדוג'?
לצפיה ב-'אין כללים'
אין כללים
31/05/2016 | 00:19
1
122
תפרסם בכמה שבא לך.
מניסיון, למעט מוצרי טכנולוגיה עם מספר דגם (מחשב, טאבלט, מצלמה וכו') או ציוד מקצועי, די נדיר לקבל בכלל איזה טלפון ממודעת יד שנייה...
לצפיה ב-'וכדי לקבל מושג לגבי מחיר'
וכדי לקבל מושג לגבי מחיר
31/05/2016 | 00:20
125
חפש מוצרים דומים ביד שנייה, ונסה לשאול את עצמך בכמה כסף אתה היית מוכן, אם בכלל, לקנות את המוצר הזה שאתה לא באמת יודע מה מצבו ביחס לעלות מוצר חדש.
לצפיה ב-'אם זה משהו שצריך בשבילו הובלה'
אם זה משהו שצריך בשבילו הובלה
31/05/2016 | 09:06
4
116
תתקשה מאוד למכור במחיר הגיוני

מחשב לסוגיו מתחיל מהורדה של 30%

תיקים ושות - תתחיל מהורדה של 50% ותעדכן אותנו בכמה גמרת
לצפיה ב-'לא ממש הובלה אלא פריטי ציוד , כמו תיק למחשב נייד'
לא ממש הובלה אלא פריטי ציוד , כמו תיק למחשב נייד
31/05/2016 | 09:58
3
105
אני רוצה לציין שהמוצרים אינם חדשים עם תיקט

אלא חלקם משומשים במצב טוב
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שיקנו את זה. '
קשה לי להאמין שיקנו את זה.
31/05/2016 | 10:10
2
110
תיק חדש עולה עד 150 ש"ח. נניח שתבקש חצי מחיר, 75 ש"ח. מי שירצה לקנות יצטרך לנסוע אליך, שזו עלות נוספת, כך שזה יגיע כבר קרוב למחיר של חדש, בשביל תיק משומש. 
לצפיה ב-'עולה הרבה פחות.. חדש עולה כ60-70שקל-תיק צד'
עולה הרבה פחות.. חדש עולה כ60-70שקל-תיק צד
31/05/2016 | 12:22
1
95
אם
לצפיה ב-'יש גם יקרים יותר.'
יש גם יקרים יותר.
31/05/2016 | 12:40
90
הזולים שאתה מדבר עליהם אף אחד לא רק שלא יקנה משומש, גם בשביל תיק ללא תשלום לא יבואו. 
לצפיה ב-'עלה בדעתך לעשות גראז' סייל ולפרסם אותו בלוח יד2'
עלה בדעתך לעשות גראז' סייל ולפרסם אותו בלוח יד2
31/05/2016 | 20:44
1
71
במכירה משותפת כזו מחוץ לבית (עדיף למען הפרטיות/בטיחות)
אפשר להתארגן יחד עם מוכרים נוספים לכמה שעות בסוף שבוע
מפרסמים גם בלוח מודעות שכונתי פורסים את הציוד על שמיכה/שולחן
, רצוי שיהיה כבל חשמל מאריך למכשירי חשמל והרבה עודף וכסף קטן
ההנחה במכירות כאלו הרבה מעל50% ורצוי לציין ללא החזרות /החלפות..
לצפיה ב-'גראז' סייל- מזכיר את קליפורניה... דודג' צ'ארג'ר, שוק הפשפשים'
גראז' סייל- מזכיר את קליפורניה... דודג' צ'ארג'ר, שוק הפשפשים
31/05/2016 | 21:20
66
עדיף לי. אבל מפאת המרחק, ועשרות קילוגרמים של ציוד...., נפח .. יהיה לי קשה באוטובוס

מונית יקר, ומשאית גם כן....

חשבתי ללכת עם חבר דגם רוצה למכור...

לבד יהיה קשה , מבחינת ללכת לשירותים וכו'
לצפיה ב-'ערכם של מוצרים יד שנייה נמוך מאוד, עדיף לתרום או למסור'
ערכם של מוצרים יד שנייה נמוך מאוד, עדיף לתרום או למסור
01/06/2016 | 16:24
3
60
למשל ב"אגורה". מוצרים "סתם" לא נמכרים כ"כ בקלות ביד2, לא מניסיוני לפחות. ניסיתי לפרסם מוצרים בעבר וגם בפרוטות אף אחד לא יצר קשר; בסוף מסרתי באגורה (וגם אז לא הייתה התנפלות ).

בגדול אנשים קונים יד שנייה מוצרים שקשה להשיג כחדשים או אם המחיר ממש מפתה (כלומר רווח נמוך). לפעמים אפשר בשוק פשפשים וכיו"ב, לפרסם ברשתות חברתיות... בעיקרון אפשר גם באיביי, אבל זו זירה מקצועית ולא שווה (אפילו מסוכן) להיכנס בלי להכין שיעורי בית כמו שצריך (אם אתה מכיר מוכר מנוסה אתה יכול לבקש ממנו למכור עבורך תמורת עמלה, אולי ישתלם לך).
לצפיה ב-'נראה לי שבאיביי ההתעסקות לא תהיה שווה את המאמץ,'
נראה לי שבאיביי ההתעסקות לא תהיה שווה את המאמץ,
01/06/2016 | 18:29
2
61
רק אולי ובקושי בהצטרפות למישהו שכבר בזירה שם, לגמרי לא בטוח.
בעד הגישה שלך לתרום או למסור, טוב לחברה וטוב לסביבה.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שכתבתי...'
זה בדיוק מה שכתבתי...
01/06/2016 | 19:15
1
14
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
01/06/2016 | 23:16
39
אומנם מדי פעם אני חולק על דעתך אבל לא פחות פעמים גם מסכים איתך.
לצפיה ב-'מסנן מים בדירה'
מסנן מים בדירה
30/05/2016 | 23:34
45
היי
אני מעוניין להתקין מסנן לברז במטבח.
קראתי על סוגי המסננים, אולם איני מבין מה ההבדל בין התקנת מסנן לברז (שאני מבין שמתחבר מתחת לברז), לבין התקנת ברז נוסף כמו שראיתי בדירות אחרות שמסנן את המים.
אשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על הנושא.
תודה רבה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מערכות אבטחה
פורום מערכות אבטחה
פורום מעבדת סמארטפון
שוב התקלקל הטלפון?
פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה