לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2934829,348 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

לצפיה ב-'דואר ישראל - סיפור שאינו נגמר'
דואר ישראל - סיפור שאינו נגמר
13/12/2018 | 21:13
128
הכל התחיל לפני כמה שנים, אי שם בשנת 2013, כשעשיתי את טעות חיי ופתחתי ת.ד. ברגע שפתחתי את ה-ת.ד. עשו לי גם שירות "דואר עוקב" כך שכל המכתבים שנשלחים לכתובת של הבית שלי יגיעו אל ה-ת.ד.
אלא שכבר מהתחלה התחילו בעיות עם המפתח של התיבה, שהוא לא פתח, היו בילבולים עם תיבה אחרת או השד יודע מה כך שהייתי צריכה לחכות המון זמן בתור בסניף עצמו כדי להוציא את המכתבים (אז לא הייתה האפשרות להזמין תור לסניף באינטרנט).
מעבר לזה, כאשר לכאורה נגמרה שנת המנוי, למרות שכמובן לא חידשתי אותו ולא שילמתי על שנה נוספת, השירות "דואר עוקב" נמשך שנים והוא נמשך עד עצם היום הזה, כך שמכתבים שנשלחים אליי לבית עדיין מגיעים לאותה ת.ד.
כל השנים האלה אני פשוט אומרת לכולם שלא לשלוח אליי דואר כי הוא פשוט לא מגיע אבל לפעמים שולחים אוטומטית מכתבים מגופים שונים. כך למשל לאחרונה שלחו לי בדואר כרטיס אשראי מישראכרט, כי התוקף של הכרטיס הנוכחי עומד להיגמר. אז מכיוון שזה היה לי חשוב, פניתי לסניף הדואר וביקשתי להוציא את המכתבים. ו-הפלא ופלא. הפקידה אמרה לי שהתיבה סגורה ואין שם מכתבים. זאת למרות שבמחשב התיבה מופיעה כפתוחה ופעילה, ולמרות שלפני כן התקשרתי ל-171 כדי לבקש לבטל את הדואר העוקב ואמרו לי שהוא מתבטל אוטומטית בסוף החודש (אחרי 5 שנים שהוא לא מתבטל, למרות שלא חידשתי ולא ביקשתי להמשיך אותו).
כך יוצא שבגלל שירות זוועתי של הדואר אני אשאר זמן מה בלי כרטיס אשראי או שאצטרך להגיע פיזית לבנק או לחברת האשראי כדי לקבל כרטיס חדש (אחרי שאבטל את הכרטיס שנשלח ונעלם אי שם, אלוהים יודע איפה).
לא שזה ממש יעזור הרבה, רק אם מישהו שוקל לפתוח ת.ד. בדואר תעשו את השיקולים שלכם..
לצפיה ב-'שירות לקוחות מצויין - חברת "אליס" '
שירות לקוחות מצויין - חברת "אליס"
13/12/2018 | 19:41
10
2933
ראשית אציין שאני לא מרבה לטוס. וזה עוד בלשון המעטה.  
אני טס בערך פעם ב 10 שנים.  
ומעולם לא הזמנתי כרטיס טיסה באינטרנט.  
רציתי לקנות כרטיס טיסה, בדקתי בכמה אתרים, ובאתר של אליס, היה הכי זול.
עשיתי הזמנה באתר, ובסוף התהליך קיבלתי הודעה שיש בעיה טכנית ולא ניתן להשלים את ההזמנה.  
חיפשתי באתר שלהם טלפון של השירות לקוחות, ולא מצאתי.
אז תכננתי לשלוח להם מייל.  עוד לא הספקתי לכתוב את המייל והם התקשרו אלי מיוזמתם.  אמרו לי שיש עדכון מחירים של החברת תעופה הספציפית הזאת ולכן לא ניתן לעשות הזמנה כרגע.  המליצו לחכות 10 דקות ולנסות שוב.
אחרי חצי שעה ניסיתי שוב, ושוב הודעת שגיאה.  
שוב תכננתי לשלוח מייל, אבל שוב הם יצרו איתי קשר ואמרו שעדיין יש עדכון מחירים והמחיר הספציפי של הטיסה הזאת עלה וניתן לרכוש דרכם בטלפון רק במחיר החדש, או שפשוט אבחר חברת תעופה אחרת.  
בחרתי חברת תעופה אחרת וההזמנה בוצעה בלי שום בעיה.  
לסיכום - פעם ראשונה בחיים שלי, שנותן השירות מתקשר אלי בעצמו (ועוד פעמיים!) ותוך דקה-שתיים, ולא מחכה שאני אפנה אליו.  
כמובן שקיבלתי אישור על רכישת הכרטיס + כל הפרטים, גם בסמס וגם במייל - אבל זה כבר שגרתי בכל אתרי הקניות....
לצפיה ב-'אתה אמיתי?'
אתה אמיתי?
14/12/2018 | 07:37
7
311
הסתכלתי שוב לראשית התגובה שלך, כדי לוודא שאתה לא מתלונן
על השירות הגרוע !
3 פעמים ניסית לעשות הזמנה והאתר שלהם היה תקול ולא התמודד
עם תהליך עדכון.
ולבסוף אתה מודה להם שהועילו לפחות ליצור איתך קשר?
הגענו לזמנים שמסתפקים בפירורים.

לצפיה ב-'משהו לא ברור'
משהו לא ברור
14/12/2018 | 08:32
2
229
איך הם ידעו את מספר הטלפון שלך, הרי לא התקשרת אליהם.
חשבת על זה, מר ברוך?
לצפיה ב-'רישום'
רישום
14/12/2018 | 09:09
158
תהליך ההזמנה כולל בד"כ את הטלפון של המזמין.
לצפיה ב-'בזמן ההרשמה, מבקשים פרטים של הרוכש - מייל וטלפון נייד'
בזמן ההרשמה, מבקשים פרטים של הרוכש - מייל וטלפון נייד
14/12/2018 | 17:59
87
לצפיה ב-'אולי לא הסברתי טוב - הם לא אשמים בתקלה. '
אולי לא הסברתי טוב - הם לא אשמים בתקלה.
14/12/2018 | 17:58
3
145
חברת התעופה ביצעה עדכון מחירים בדיוק באותו הזמן, ולכן לא ניתן היה לבצע רכישה של כרטיסי טיסה של אותה חברה. 
לצפיה ב-'איך אתה יודע שלא הם אשמים בתקלה?'
איך אתה יודע שלא הם אשמים בתקלה?
14/12/2018 | 20:49
2
112
בכל אופן לא נראה שמעיד על שירות מרשים...
לצפיה ב-'כי בשירות לקוחות אמרו לי שספציפית בחברת התעופה הזאת לא ניתן'
כי בשירות לקוחות אמרו לי שספציפית בחברת התעופה הזאת לא ניתן
17/12/2018 | 17:20
1
61
לרכוש בגלל עדכון המחיר שמתבצע.  ושאפשר בכל חברה אחרת. 
ובאמת מיד בסיום השיחה עם השירות לקוחות, רכשתי באותו אתר, כרטיס טיסה לאותה תקופה, רק דרך חברת תעופה אחרת - ולא הייתה שום בעיה. 

לצפיה ב-'אוקיי, תודה על ההסבר'
אוקיי, תודה על ההסבר
17/12/2018 | 20:03
22
לצפיה ב-'קוראים לזה פישינג, מפרסמים עסקה שלא באמת קיימת'
קוראים לזה פישינג, מפרסמים עסקה שלא באמת קיימת
16/12/2018 | 15:14
1
107
אבל מאוד מושכת אותך וכך גורמים לך להכנס לאתר
אחרי שבאיזושהי צורה אתה לא יכול לקבל את העסקה שרצית הם מציעים לך עיסקה אחרת.
כך נראה לפי מעט הפרטים שנתת, הלואי ואני טועה כי אני מתרחק מאתרים כאלה.
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה המקרה. אני אסביר למה'
לא נראה לי שזה המקרה. אני אסביר למה
17/12/2018 | 17:23
96
1. גם באתר SKY SCANNER ראיתי את אותם מחירים. 
2. לא בחרתי את המחיר הכי זול.  בגלל שהיה חשוב לי גם מספר שעות הטיסה, שעות ההמתנה בשדה התעופה לטיסה הבאה (לא בחרתי טיסה ישירה) ועוד פרמטרים...
אז מבין בערך 20 רמות מחיר שונות, בחרתי נגיד את מס' 8

לצפיה ב-'כפל בטוח- החזר כספים.'
כפל בטוח- החזר כספים.
13/12/2018 | 12:39
2
112
שלום להכל כלול.  
יש לנו בטוח בריאות בחברת הראל מספר שנים , הסוכנת בטוח שלנו בשם ברכה מסוכנות הבטוח מגן סוכנויות מס' טלפון- 8750055 ושל ברכה- שלוחה -215  ונייד שמספרו - 0505217169.
לאחר שנים שאנחנו מבוטחים בחברה ומידי פעם מגיעים לעדכון הפוליסה, לאחרונה לפני כשנתיים הסוכנת שלנו בצעה עדכון לפוליסה כאשר ידוע לה שיש ברשותי פוליסה קבוצתית מחברת "ישקר" בתפן שאני פנסיונר של החברה זה 4 שנים והבטוח כולל במיוחד נושא ניתוחים שעלותו כ-120 ש"ח בלבד וכולל גם נושאים נוספים הוסיפה הסוכנת שלנו סעיף ניתוחים במעל 1000ש"ח בחודש  בנוסף לסעיפי בטוח נוספים ובסך של כ-2500 ש"ח לחודש וזאת גם בידיעתה  שאני ואשתי פנסיונרים.
  שנושא כפל בטוח עלה בחדשות והופנתי למחשב לתכנית הר הבטוח ושם גילינו להפתעתנו את שעשתה הסוכנת  שלנו שהאמנו בה במשך כל השנים,
הגענו אליה ומיד היא הבינה למה באנו ועידכנה את הפוליסה בהתאם, היא נתנה לנו כל הסבר הגיוני לגבי הפוליסה המוגזמת ובקשתי ממנה החזר כפל בטוח על  הסכום  .
זה חודשיים שאני מבקש ממנה החזר והיא מנסה בכל מיני  התחמקויות של מחכה לתשובה וכו.
נמאס לי לחכות בידיעה שלא יצא ממנה כלום.נא עזרתכם בהחזרת הכסף שנלקח מאיתנו  בעורמה .
בברכה ותודה
גילה ואלי גולן - טל' - 04-9926646 נהריה.
לצפיה ב-'כאן זה לא הכול כלול. טעית או שרצית לשתף אותנו בפנייה שלך?...'
כאן זה לא הכול כלול. טעית או שרצית לשתף אותנו בפנייה שלך?...
13/12/2018 | 13:49
21
לצפיה ב-'פניה להכל כלול'
פניה להכל כלול
13/12/2018 | 20:18
62
כפי שנכתב מעלי, הפורום הזה איננו הכתובת הנכונה.

למקרה שאתם מחפשים את הכתובת לפניה ופניתם לפה בטעות, אם יש לכם פייסבוק, אתם יכולים לפנות ל"הכל כלול" דרך כאן:

אני ממליצה לכם לכתוב להם את זה בהודעה פרטית, ככה שלא כל אחד יוכל לקרוא:
תכנסו לקישור לפייסבוק שנתתי, ותלחצו על הכפתור הכחול שכתוב עליו
Send Message

בהצלחה!

לצפיה ב-'משלוחים'
משלוחים
12/12/2018 | 12:49
3
99
האם מותר לחברה לציוד מחשבים להודיע לי בבקר (סמס ב 0730) שהם מספקים סחורה
ושצריך לחכות להם בין 10-14 בבית ללא הודעה מוקדמת והם גם לא קובעים יום מראש לחלוקה(כלומר בהתראה של שעתיים צריך לבטל יום עבודה)
האם זה חוקי?
והאם אני רשאי לבטל את העיסקה ללא קנסות(דמי משלוח בכופ לפי שיקולם) כפי שהם טוענים שצריך לשלם ?
לצפיה ב-'לפני שקופצים לביטול עסקה - מציעה לנסות להתחיל בטוב'
לפני שקופצים לביטול עסקה - מציעה לנסות להתחיל בטוב
12/12/2018 | 13:11
79
להתקשר באותו רגע לחברה או לחברת השליחויות הנ"ל ולהגיד "היום אני לא יכול להיות בבית בשעות אלו. מבקש לקבוע מועד אחר ולתאם יותר זמן מראש."

אני לא יודעת מה אומר החוק ויתכן שזה תלוי בתנאים שהיו כתובים בביצוע העסקה, אבל ההגיון אומר שאתה לא המקרה הראשון, ושהמענה שלהם איננו "אוקיי אם לא תהיה שם בזמן הזה, אז לא תקבל את הסחורה ששילמת עליה, וזהו".
מבחן הסבירות אומר שיש אפשרות לשינוי.

אם בכל זאת, נתקלים בהתנגדות נחרצת אז ממשיכים מכאן.

לצפיה ב-'שליח אינו טכנאי'
שליח אינו טכנאי
12/12/2018 | 13:17
1
70
למיטב ידיעתי (אני בהחלט עלול לטעות כאן) אין חוק שמגן מפני הנוהג הזה. יש חברות שבכלל לא מודיעות על מועד המשלוח מראש, אלא השליח מטלפן מהדרך ומודיע שהוא אצלך תוך כמה דקות עד שעה. לא נוח? אין בעיה, הוא ינסה שוב במועד אחר, בדיוק באותו אופן. למה? ככה. ההגיון שלי אומר שגם לטובת חברות המשלוחים עצמן היה כדאי לנהוג אחרת, אבל מן הסתם הן עושות את החישוב טוב ממני.

אם זה אפשרי מבחינתך, נסה לשנות את המען למשלוח למקום העבודה שלך.
לצפיה ב-'שליחות תהיה מכוסה החל מ 1.2.19'
שליחות תהיה מכוסה החל מ 1.2.19
12/12/2018 | 14:02
70
אבל אני לא בטוח אם זה נכון לכלל השליחויות או רק לחברות השירות שעבורן נכתב חוק הטכנאים מלכתחילה.
בכל מקרה, כרגע אני לא חושב שיש חוק שמכסה את המקרה ספציפית, ולדעתי צריך לנסות לתאם את השליחות מראש. אין הגיון בביטול יום עבודה מהיום להיום בשביל שליח, גם אם לוקחים יום חופש אז זה צריך להיות מתוכנן.
מאחר ומוצרי מחשוב בדרך כלל אינם מאד גדולים ייתכן וכדאי פשוט לקבל את המשלוח בעבודה ולקחת הביתה לבד.
לצפיה ב-'כרטיסיה לאוטובוסים'
כרטיסיה לאוטובוסים
11/12/2018 | 20:38
10
294
הבנתי שבקרוב לא נוכל לשלם על הנסיעה לנהג, איך משלמים על ילד או נכד שאחת לכמה חודשים אני עושה איתו סיבוב של כיף באוטובוס , הרי לא אעשה כרטיסיה לילד בן 3
לצפיה ב-'הכרטיס נקרא רב קו ואפשר להחזיק כרטיס אישי'
הכרטיס נקרא רב קו ואפשר להחזיק כרטיס אישי
11/12/2018 | 21:01
156
או כרטיס אנונימי עבורו
לצפיה ב-'בהתאם להנחיות משרד התחבורה, ילד עד גיל 5 אינו חייב בתשלום'
בהתאם להנחיות משרד התחבורה, ילד עד גיל 5 אינו חייב בתשלום
11/12/2018 | 21:06
2
58
לצפיה ב-'תודה, חשבתי מגיל 3 צריך לשלם'
תודה, חשבתי מגיל 3 צריך לשלם
12/12/2018 | 16:04
1
46
לצפיה ב-'ואני גם בכלל לא ידעתי זאת'
ואני גם בכלל לא ידעתי זאת
12/12/2018 | 18:26
102
לא נוסע באוטובוסים
עשיתי גוגל, מצאתי.
לצפיה ב-'שאלות כאלה עדיף להפנות לפורום תחבורה ציבורית'
שאלות כאלה עדיף להפנות לפורום תחבורה ציבורית
12/12/2018 | 01:02
2
129
כפי שנכתב, פעוטות לא משלמים על נסיעות, ובגיל מבוגר יותר לילד יכול להיות רב קו משלו. אם הוא מזוהה הוא יקבל 50% הנחה בפרופיל (עד גיל 18). זו גם ההנחה שמקבל אזרח ותיק, אז אם יש לך רב קו עם פרופיל ותיק ייתכן שתוכל לכרטס עליו כי זה בלאו הכי אותו מחיר.

אם מדובר בנסיעות מזדמנות "פעם ב" ואין לכם רצון להוציא רב קו מזוהה, אפשר לקנות כרטיס אנונימי (עולה 5 ש"ח) לטעון עליו ערך צבור (סכום כסף, מעין ארנק אלקטרוני) ואז לקבל הנחה רגילה של 20% ולכרטס כמה שתרצה על מי שתרצה (עד שייגמר הכסף שטענת ואז תוכל לטעון שוב).

חשוב לציין ש"לכרטס" לא קשור כאן ל"כרטיסייה", כי כרטיסיות כבר כמעט אין. ההנחה שהן נתנו ניתנת כיום בערך הצבור, כפי שהזכרתי לעיל.
לצפיה ב-'תודה על המידע החשוב, התכוונתי לרב קו...'
תודה על המידע החשוב, התכוונתי לרב קו...
12/12/2018 | 16:06
1
103
ולא לכרטיסיה
לצפיה ב-'יש כרטיסייה גם ברב קו (כיום בעיקר או רק ברכבת ישראל)'
יש כרטיסייה גם ברב קו (כיום בעיקר או רק ברכבת ישראל)
13/12/2018 | 01:37
93
כרטיסייה = רכישה של X כרטיסי נסיעה מראש (זהים). הם לא חייבים להיות מנייר ולא חייבים להיות כרטיס בודד שמחוררים. בעבר כרטיסייה ברכבת ישראל (12 נסיעות, אגב) הייתה מוציאה 12 כרטיסי נייר מהמכונה. כיום פשוט נטענות 12 נסיעות לרב-קו. אבל הואיל וההנחה היא גם ככה 20% (בלי פרופיל מיוחד), אין טעם לקנות כרטיסייה כשמקבלים את אותה הנחה בערך צבור (בלי להתחייב ל-X נסיעות זהות מראש).
לצפיה ב-'הטענת הרב-קו'
הטענת הרב-קו
16/12/2018 | 15:40
2
51
שלום לכם
יש למישהו מושג איפה אפשר להטעין את הרב-קו?
אודה לכם מאוד על תשובה מחכימה

לצפיה ב-'אני מטעין ובודק יתרה שנים במחשב הביתי'
אני מטעין ובודק יתרה שנים במחשב הביתי
16/12/2018 | 17:42
1
48
עם תוכנה שמורידים בשניות וחיבור בחתיכת פלסטיק לUSB שקונים בתחנות מרכזיות ב-10 שקלים.
יש גם סמארטפונים עם רכיב מסויים-לא זוכר איזה ולא לכולם יש-שאפשר בעזרת אפליקציה מתאימה.
יש גם כספונטים-פזורים בארץ לטעינה עם כרטיס אשראי
לצפיה ב-'לרכיב קוראים NFC '
לרכיב קוראים NFC
17/12/2018 | 10:46
20
(ואם הטלפון של השואל הוא מותג כמו One Plus או סמסונג מהשנתיים האחרונות- סביר להניח שיש. אפשר לראות בהגדרות של הטלפון אם קיים ולהדליק את הקישורית). 
לצפיה ב-'מכשיר סלולרי שנקנה בחנות בסט מובייל'
מכשיר סלולרי שנקנה בחנות בסט מובייל
11/12/2018 | 17:52
2
122
הי לכם, התייעצות:
קניתי מכשיר סלולרי, זמן קצר לאחר הקנייה גיליתי שיש שתי תקלות. 
המכשיר נשלח למעבדה, שהחזירה לי אותו כעבור שבועיים עם מספר סידורי אחר, תעודת תיקון על שם לקוח אחר. ועדיין תקלה אחת שלא תוקנה. 
הפיתרון של הנציגים- לשלוח את המכשיר שוב למעבדה...
האם במקרה כזה אני יכולה לדרוש זיכוי והחזרה של המכשיר או מכשיר חדש חלופי?
תודה
לצפיה ב-'תקנות הגנת הצרכן'
תקנות הגנת הצרכן
12/12/2018 | 10:30
1
71
קובעות שהתיקון צריך להתבצע תוך 10 ימי עסקים (אם מסרת את המכשיר לתחנת מסירה של היבואן) או 14 ימי עסקים (אם מסרת את המכשיר לחנות בה קנית אותו). מאחר והחזירו לך מכשיר לא מתוקן היבואן לא מילא את חוזה האחריות ולכן את יכולה לתבוע אותו בבימ"ש לתביעות קטנות או לפחות לאיים בתביעה כזאת.  
לצפיה ב-'ישנה המצאה חדשה'
ישנה המצאה חדשה
12/12/2018 | 20:07
73
כך שמעתי במו אוזניי
באילת יש שני מחירים
האחד יבואן רשמי עם כל האחריות לפי החוקים בישראל
השני, מחיר זול יותר, אבל אחריות "מקומית" יענו באילת בלבד
הם המציאו איזה פטנט, שאולי תופס איכשהו...
הם=העסקים המקומיים
לא חפרתי, תמהתי והסתלקתי משם...
לצפיה ב-'מכשיר סלולרי שנקנה בחנות בסט מובייל'
מכשיר סלולרי שנקנה בחנות בסט מובייל
11/12/2018 | 17:48
40
הי, התייעצות:
קניתי מכשירבבסט מובייל שלאחר שימוש קצר התגשה שיש בו תקלה . נשלח למעבדה שהחזירה לי אותו מתוקן חלקית, עם מספר סידורי אחר ועם תעודת תיקון של לקוח אחר...
(לדברי נקודת השירות ששלחה למעבדה המכשיר שחזר שלי).
אם אני יכולה לדרוש במצב כזה החזרה וזיכוי או מכשיר חדש לחלוטין?
עכשיו אני רוצה לכתוב תלונה, ולא ברור לי מי הגורמים האחראים:
היבואן הוא שיא קום, המספר של שרות לקוחות זה קבוצת ח.י, ואין באינטרנט שום מידע על פניות הציבור...
תודה לעונים
לצפיה ב-'קיצור פוליסת ביטוח לחול מספר 765028570918 חברת הראל'
קיצור פוליסת ביטוח לחול מספר 765028570918 חברת הראל
11/12/2018 | 15:58
4
125
באוגוסט 2018 רכשתי מחברת הראל פוליסת ביטוח לתקופה20.8.18 עד 1.4.19 
המעמד הרכישה נאמר לי במפורש שאם אבקש לקצר את תקופת הביטוח ? יוחזר לי ההפרש מבלי להציג התניות כלשהן . במהלך חודש ספטמבר 2018 החלטתי לקצר בחודשיים את הטיול בדרום אמריקה . פניתי להראל וביקשתי והודעתי על רצוני לקצר ב60 ימים את תקופת הביטוח.ועל רצונילקבל את החזר הכספי .תשובתם הצינית היתה שאם אקבל את ההפרש הכספי על הקיצור ? לא אוכל לתבוע החזרים כספיים על טיפולים, תרופות ,וביקורים אצל רופא שמסתכם במאות דולרים .מבקש לקבל חזרה על 60 ימי הביטוח ללא התנייה לתביעת החזר שאגיש בתום הטיול .לבירורים ;נייד 0507292848 מייל [email protected]
לצפיה ב-'אין פה נציגים של הראל לדעתי'
אין פה נציגים של הראל לדעתי
11/12/2018 | 16:28
80
והכתובת שלך היא המפקחת על הביטוח
לצפיה ב-'אינך מקרה יחיד ואני מצטרף להמלצת קודמי'
אינך מקרה יחיד ואני מצטרף להמלצת קודמי
11/12/2018 | 18:48
2
103
דוגמא למקרה נוסף שארע בערך באותה תקופה
אשה עשתה בהראל שני ביטוחים לנסיעה לחו"ל, ביטוח ראשון לכבודה ובריאות וביטוח שני לביטול נסיעה.שאמור היה להחזיר לה כל הוצאותיה במקרה ביטול מסיבה רפואית בניכוי השתתפות עצמית
כשבוע לפני הנסיעה המתוכננת נפלה, נחבלה ברגלה ושברה את ידה ועקב כך הנסיעה בוטלה והיא הודיעה להראל על ביטול והבהירה שלא תזדקק לביטוח הכבודה והבריאות.
שלחה לחברת הביטוח קבלות על כרטיס הנסיעה וההחזר החלקי שקיבלה מחברת התעופה, קבלות על ביטוח הבריאות והכבודה שבוטל ואישורים רפואיים על הביטול לשביעות רצון הראל.
חברת הראל סרבה להחזיר את הפרמיה ששילמה עבור ביטוח הבריאות והכבודה לנסיעה שלא בוצעה.
לצפיה ב-'דברים כאלה, אני באמת לא מבין. '
דברים כאלה, אני באמת לא מבין.
12/12/2018 | 05:59
1
80
מי שקונה כרטיס, הגיוני לעשות ביטוח ביטול נסיעה. אבל למה לעשות גם ביטוח בריאות וכבודה כבר אז? מכיון שיש סיכוי שהנסיעה תתבטל (זה קרה לי עם נסיעה לארה"ב לפני כשנה וחצי), את ביטוח הבריאות עושים ברגע האחרון, ואפשר אפילו בשדה התעופה. כשאני נוסע, את ביטוח הבריאות והכבודה אני עושה כמה שעת לפני היציאה מהבית. 
לצפיה ב-'צודק, אלא ש...'
צודק, אלא ש...
12/12/2018 | 10:20
63
יש אנשים שלא אוהבים להשאיר דברים פתוחים לרגע האחרון. אמנם בטכנולוגיה של היום לא בעיה להגדיר תזכורות שמקטינות את הסכנה לשכוח משהו, הרגלים ישנים לא קל לשנות.

מה שלי קשה להבין זה את ההפקרות בשטח הביטוח, ואת הסבלנות שהציבור מגלה כלפי החברות,  כלפי המחוקק וכלפי הרגולטור. פעמים רבות מדי בית המשפט פוסק שחברת הביטוח ניסתה להתנער ממילוי החוזה שלה בתואנות שווא, אבל הקנסות רחוקים מלהרתיע (כידוע רק מיעוט קטן של מקרים מגיעים בכלל לבית המשפט בגלל העלות, הטירחה והזמן הארוך שיש לחכות) .

נסיוני האישי עם המפקחת על הביטוח עגום: היא פשוט לא עונה על מכתבים.
לצפיה ב-'דר פישר - פרסום מוצר ברדיו'
דר פישר - פרסום מוצר ברדיו
11/12/2018 | 07:42
3
144
בימים האחרונים מושמעת פרסומת למוצר יו-לקטין של דר פישר. המוצר מוצע במבצע של  1 + 1 בבתי המרקחת ורשתות הפארם.
נשמע מעניין - ברשתות הפארם לא היה ניתן להשיג את המוצר. ניגשתי לבית מרקחת "הנגב" בבאר שבע וראו פלא יש להם את המוצר והוא נמכר במחיר  59 . על מבצע 1+1 הם לא שמעו. צלצלתי לשירות לקוחות של חב. דר פישר והנציגה (מירב) הבטיחה לעזור. ולאחר יום צלצלה ואמרה שהנושא טופל. טרחתי שוב להגיע לבית מרקחת הנגב (כולל חיפוש חניה וכו) וביקשתי את המוצר במסגרת של 1+1 וראו פלא - הם מוכנים למכור לי אבל המחיר קפץ פלאים ל 96 ליחידה. הבנתם את זה ? ? ?
לצפיה ב-'Dr. Pisher'
Dr. Pisher
11/12/2018 | 09:54
32
לצפיה ב-'יש הצעת חוק שאמורה לטפל בדברים האלה'
יש הצעת חוק שאמורה לטפל בדברים האלה
11/12/2018 | 11:53
85
היא כבר תקועה שנה וחצי. אבל גם בלי זה הם עדיין עוברים על התקנות הקיימות. אפשר וצריך להתלונן על אותו בית מרקחת במועצה להגנת הצרכן\רשות לסחר הוגן. 
לצפיה ב-'מה חדש? אצלנו בארץ זה תמיד ככה.'
מה חדש? אצלנו בארץ זה תמיד ככה.
12/12/2018 | 18:44
55
אין באמת אחד ועוד אחד או שני ב - 50%. בישראל רק הקונים פראיירים.
לצפיה ב-'מה יהיה עם המטריות..יש למישהו המלצה למטרייה טובה ללכת מרחקים'
מה יהיה עם המטריות..יש למישהו המלצה למטרייה טובה ללכת מרחקים
10/12/2018 | 15:48
26
235
לא מבין את זה. שנים על גבי שנים אנחנו משתמשים באותה מטריה ועדין נרטבים, למה בסופר פארם מוכרים משהו שלא עובד? כל פעם נשבר או מכסה רק חלק קטן מאוד מהגוף. אני מהאנשים שאוהבים ללכת ברגל לעבודה. אני הולך כל יום רבע שעה עד שאני מגיע למשרד ואני אוהב את זה. וגם בחורף אני מעדיף שלא להשתמש בתחבורה ציבורית ומתעקש ללכת ברגל. מה הבעיה שהמטרייה לא מכסה אותי אני כל פעם מחדש מגיע למשרד רטוב. במקרים גרועים יותר היא מתקפלת באמצע הדרך בגלל הרוח ולא רק שזה לא נוח, זה גם מביך! יצא לי לשבת עם עצמי ולדמיין מטריית קסמים כזאת שלא נשברת, שכשהולכים איתה פשוט לא נרטבים. 
יש כזאת? אני אשמח שתשתפו אותי אם אתם מכירים, אני קונה גם מהארץ וגם מחו"ל אז אין לי בעיה אפילו לייבא אותה מחו"ל אם צריך. חורף נעים לכולנו. 
לצפיה ב-'למה ככה?'
למה ככה?
10/12/2018 | 15:58
8
195
לצפיה ב-'הן לא מציעות הגנה לרגליים '
הן לא מציעות הגנה לרגליים
10/12/2018 | 16:36
7
133
גם על הרגליים הייתי מעוניין לשמור יבשות כשאני גם ככה טורח להחזיק מטרייה. 
לצפיה ב-'יש פתרון באיביי גם לזה. '
יש פתרון באיביי גם לזה.
10/12/2018 | 16:55
6
161
לצפיה ב-'זה לא כל כך שימושי ונוח '
זה לא כל כך שימושי ונוח
10/12/2018 | 17:01
2
108
ועדיין צריך מטרייה. 
לצפיה ב-'לא נראה לי שתמצא משהו שיגן על הכל באחד'
לא נראה לי שתמצא משהו שיגן על הכל באחד
11/12/2018 | 00:14
101
קח מטריה ותנעל מגפיים טובים ואם זה לא מספיק תביא איתך למשרד מכנסיים/נעליים/גרביים להחלפה.

אתה צודק שהמטריות המתקפלות ונשברות מעצבנות במיוחד.

לצפיה ב-'הליכה ברגל בגשם + הגנה מלאה ≠ שימושי ונוח. תחליט מה עדיף.'
הליכה ברגל בגשם + הגנה מלאה ≠ שימושי ונוח. תחליט מה עדיף.
12/12/2018 | 01:17
21
לצפיה ב-'רוני, פשוט אין כמוך, לכל דבר אתה מוצא פתרון'
רוני, פשוט אין כמוך, לכל דבר אתה מוצא פתרון
13/12/2018 | 15:38
2
54
אדם נדיר באיכותו
לצפיה ב-'אכן כן......'
אכן כן......
13/12/2018 | 16:00
1
55
אמר לי כבר מישהו פעם:
"אין כמוך !!!!!
איזה מזל............". 
לצפיה ב-'מאחל לך שנים רבות של עשייה'
מאחל לך שנים רבות של עשייה
13/12/2018 | 18:03
15
לצפיה ב-'לגבי עמידות - עשה חיפוש על "storm ubrella". שים לב ...'
לגבי עמידות - עשה חיפוש על "storm ubrella". שים לב ...
10/12/2018 | 16:11
2
146
.. שרובן (כולן ?) קטנות יחסית וכבדות יחסית (כמובן).
לצפיה ב-'גם הן לא מציעות פתרון לרגליים '
גם הן לא מציעות פתרון לרגליים
10/12/2018 | 16:54
105
ובכלל אני כבר רואה איך חצי גוף נרטב עם זה. 

לצפיה ב-'ת.ל.ח מטרייה זה umbrella'
ת.ל.ח מטרייה זה umbrella
14/12/2018 | 11:23
9
לצפיה ב-'אתה צודק. זה באמת פתרון נורא'
אתה צודק. זה באמת פתרון נורא
10/12/2018 | 16:52
4
128
והיה הגיוני שכבר יחשבו על משהו יותר טוב. 
תנסה את המטריות שהצדדים שלהן נמוכים ונראות כמו פטריה. זה אמור לכסות יותר ופחות להתקפל ברוח
לצפיה ב-'אני לא רוצה משהו שאמור לכסות יותר ופחות להתקפל ברוח '
אני לא רוצה משהו שאמור לכסות יותר ופחות להתקפל ברוח
10/12/2018 | 16:59
3
110
אני רוצה משהו שבוודאות יכסה הכל ולא יתקפל ברוח. שמח שאתה מסכים איתי הרבה אנשים הולכים ברגל לא חושב שזה בעיה רק שלי. אני בטוח שאיפשהו אי שם בעולם קיימת מטרייה כזאת.
(רק לא כזאת -  לא מצאתי כזאת שעובדת כראוי להליכה ארוכה בגשמים עזים) 

לצפיה ב-'בבקשה. '
בבקשה.
10/12/2018 | 17:19
1
122
מכסה הכל ולא מתקפל ברוח. 
לצפיה ב-'בדיוק! עבור למעיל גשם!'
בדיוק! עבור למעיל גשם!
12/12/2018 | 18:39
13
לצפיה ב-'המיטריה הראשונה שהציעו לך, בתוספת מגפיים די גבוהים'
המיטריה הראשונה שהציעו לך, בתוספת מגפיים די גבוהים
10/12/2018 | 17:25
107
כשהמכנס מקופל לתוכם או עד קצה המגף ומעיל ארוך מבד שלא סופג מים.
אחותי שגם היא הולכת ברגל לעבודה, לובשת מעיל ארוך ונועלת מגפי גומי. היא לוקחת איתה בשקית נעליים רגילות, ומחליפה בעבודה.
המטריות הגדולות שלא מתקפלות, הן החזקות ביותר.

לצפיה ב-'איזה פוסט משעשע'
איזה פוסט משעשע
10/12/2018 | 20:02
1
146
כלום לא טוב לך, כי בסוף תמצא מטריה ואז כשתלך ברחוב, יעבור איזה רכב או אוטובוס וישפריץ עליך טוב טוב את כל המים שבשוליים.

אני בגשם לא הולך, בטח לא בגשמים עזים כמו שאתה מבקש
ההמטריה האחרונה שלי היתה בבית הספר היסודי

חליפת סערה כמו שהוצע לך, זה הכי מתאים, פותר גם את עניין הרכבים/האוטובוסים  המשפריצים
לצפיה ב-'מנסיוני במשטרת התנועה חליפת סערה לא פותרת הכל'
מנסיוני במשטרת התנועה חליפת סערה לא פותרת הכל
10/12/2018 | 23:17
136
בהכוונת תנועה בימי סופה נכנסים לשלוליות והמיים בגלל עקון הקפילריות מטפסים במעלה המכנסיים ומגיעים גם לחולצה
לצפיה ב-'מה לגבי שכמייה ארוכה? זאת בתמונה פשוטה, אבל יש יותר מעוצבות'
מה לגבי שכמייה ארוכה? זאת בתמונה פשוטה, אבל יש יותר מעוצבות
10/12/2018 | 22:29
110
לצפיה ב-'יש מטריות גדולות ולא מתקפלות, הן מכסות יותר ומחזיקות הרבה'
יש מטריות גדולות ולא מתקפלות, הן מכסות יותר ומחזיקות הרבה
12/12/2018 | 01:22
104
מטריות מתקפלות אני לא מחזיקה כלל, כי הן חד פעמיות על הכרמל (אין גשם בלי רוח...) וגם מטרייה גדולה חזקה נכנעה פעם לרוח שתקפה אותי ממרום האוניברסיטה... וכמובן, אף מטרייה (שהיא רק מטרייה) לא באמת מספקת הגנה מלאה לכל הגוף, אין חיה כזאת. אם רוצים ללכת בגשם ולא להירטב (מרוח שמביאה גשם בזווית, משלוליות, מכלי רכב חולפים שמשפריצים עליך) הפתרון היחיד הוא מיגון מכף רגל ועד ראש, כפי שכבר הציעו לך. הפתרון האישי שלי הוא לתפוס מחסה עד יעבור זעם; אני לא עורכת צעדות בגשם שוטף (לכל היותר מפתח הבניין הקרוב לכלי הרכב הקרוב). מי שבוחר אחרת יתמגן בהתאם או יבין שרטיבות היא תופעת לוואי נלווית לגשם.
לצפיה ב-'פרסמו פעם מטריה עם צורה מיוחדת ולא סימטרית'
פרסמו פעם מטריה עם צורה מיוחדת ולא סימטרית
13/12/2018 | 19:07
3
89
היה עליה סרטון בטלויזיה לפני הרבה שנים.

והיחוד שלה היה שהרוח לא יכולה להפוך אותה/ להרוס אותה, לא משנה כמה היא חזקה.

מאז לא שמעו ממנה יותר.  האם זה היה אמיתי?  או סתם גימיק שלא באמת עובד?
לצפיה ב-'יש הרבה מטריות כאלה'
יש הרבה מטריות כאלה
15/12/2018 | 01:05
2
48
שאמורות להיות עמידות ברוח, בתיאוריה. הבעיה היא שעמידות ברוח זו בעיה אחת שצריך לפתור, אבל יש עוד הרבה בעיות עם מטריות. מכל הביקורות שקראתי על מטריות עמידות ברוח, לכולן יש בעיות אחרות. 
לצפיה ב-'בעיות אחרות'
בעיות אחרות
15/12/2018 | 09:38
1
38
כן, הן לא עמידות בגשם
לצפיה ב-'לא נפתח לא נסגר'
לא נפתח לא נסגר
15/12/2018 | 10:30
34
נפרם מתפורר נתקע למטריות יש בעיות
לצפיה ב-'מטריה לעולם לא תגן לך על הרגליים'
מטריה לעולם לא תגן לך על הרגליים
15/12/2018 | 21:45
25
הגם לא יורד רק מלמעלה, אלא ניתך מכל הכיוונים בהתאם לכיוון הרוח. ככל שהמטריה יותר גדולה היא תגן יותר, אבל זה לעולם לא יספיק בגשם חזק מאוד. 
שום דבר לא מחליף מעיל גשם טוב. 
הנה קישור לשני דוגמאות למעילי גשם טובים וזולים יחסית - 

משהו כזה יגן לך כמעט על כל הגוף (אבל כנראה תזיע מאוד בפנים כי זה לא בדים נושמים) - 

כמובן בצירוף מגפי גשם גבוהות. 

אם אתה לבוש כך, אתה למעשה יכול לוותר על מטריה .
לצפיה ב-'מוצר שלא הגיע בדואר רגיל'
מוצר שלא הגיע בדואר רגיל
09/12/2018 | 17:59
12
137
הזמנתי מוצר מחנות אינטרנטית- בחרתי בשיטת משלוח בדואר רגיל. צויין בעת ההזמנה שבמידה והמשלוח בדואר רגיל אז אין ביטוח על החבילה. עבר כבר 3 שבועות ועדיין לא שמעתי מהדואר. אני מתחילה לחשוב שאולי המוצר נאבד וכבר לא אקבל אותו. האם יש משהו שאני יכולה לעשות על מנת להחזיר את כספי? מדובר בסכום זעום בגלל זה הסתכנתי  והלכתי על משלוח חינם בדואר רגיל, אך עדיין מדובר בכסף שהלך לאוויר יש משהו מבחינה חוקית שאפשר לעשות?
לצפיה ב-'חנות אינטרנטית מחו"ל ?'
חנות אינטרנטית מחו"ל ?
09/12/2018 | 21:06
75
דברים מסין לוקחים בד"כ חודש (ואולי טיפה יותר)- אתרים כמו אליאקספרס, דיל אקסטרים או ספק מאיביי.
לגבי חנות ישראלית או אירופאית - גם הייתי נותנת חודש (30 ימי עסקים, כלומר לא שישי שבת).
אמרת 3 שבועות? כלומר בתקופת המבצעים יום הרווקים הסיני \ בלקפריידי- תקופה של עומס ועיכובים אפשריים.
לצפיה ב-'תפנה לאתר שממנו הזמנת'
תפנה לאתר שממנו הזמנת
10/12/2018 | 07:59
61
גם אם יגידו לך לחכות עוד X זמן ולראות אם המשלוח הגיע ואז לפנות שוב אם הוא לא מגיע - לפחות התחלת לעשות משהו כדי לקבל את הכסף חזרה. שזה מצב יותר טוב מלשבת ולחכות ולא לעשות כלום ולפנות רק בעוד חודשיים שאז יגידו לך בצדק, למה לא אמרת? האחריות על השולח כרגע. 
לצפיה ב-'מאיזו חנות? מאיזו מדינה נשלח המוצר? בתוך ישראל?'
מאיזו חנות? מאיזו מדינה נשלח המוצר? בתוך ישראל?
10/12/2018 | 12:48
7
51
באיביי, למשל, נתקלתי במוכרים שכתבו דברים דומים, אבל הניסיון להחריג את עצמם מהכללים לא אומר שהם לא חלים עליהם... והגנת הקונה חלה בהחלט.

אם שילמת בפייפל, אפשר לפתוח מחלוקת בפייפל.

אם שילמת בכרטיס אשראי, אפשר לפנות לחברת האשראי ולדווח על כשל תמורה.
לצפיה ב-'המוצר הוא מחנות בארץ'
המוצר הוא מחנות בארץ
10/12/2018 | 17:38
6
71
ממש מרגישה את עצמי מטומטמת עכשיו שהלכתי על משלוח רגיל ללא ביטוח. מי יודע אם הם בכלל שלחו את המוצר.כל ההזמנה הייתה פחות מ-20 ש"ח אז חשבתי שמיותר לשלם על משלוח. יצרתי איתם קשר ואמרו לחכות עוד כמה ימים ועם לא מגיע ליצור קשר איתם שוב. שילמתי באשראי בעיקרון היום שהחיוב יורד זה היום. האם אני יכול לדווח על כשל תמורה גם לאחר שהחיוב ירד בפועל ? 
לצפיה ב-'לפי מה שאני מבין, רק חיובים עתידיים אפשר לבטל'
לפי מה שאני מבין, רק חיובים עתידיים אפשר לבטל
10/12/2018 | 17:51
1
53
לצפיה ב-'לא. אפשר לבטל גם חיוב שירד אם לחברת האשראי יש דרך להתקזז'
לא. אפשר לבטל גם חיוב שירד אם לחברת האשראי יש דרך להתקזז
11/12/2018 | 03:25
13
לצפיה ב-'להבא - רק דואר רשום !'
להבא - רק דואר רשום !
10/12/2018 | 18:55
1
57
בעבר התקשרתי לדואר ואמרו שהם לא אחראים
אם אקבל / לא אקבל.
שהשולח אמור ליצור איתם קשר ולדרוש בירור.
לבסוף קיבלתי את המוצר,
אבל כיום עושה הזמנות רק בדואר רשום / שליח.

לצפיה ב-'ובדואר רשום - מישהו אחראי??? '
ובדואר רשום - מישהו אחראי???
12/12/2018 | 18:42
16
הצחקת אותי. היום חבל לבזבז כסף על דואר רשום. זה רק לוקח יותר זמן.
לצפיה ב-'לא, להפך; אין סיבה להשקיע במשלוח יקר אם המוצר כ"כ זול'
לא, להפך; אין סיבה להשקיע במשלוח יקר אם המוצר כ"כ זול
11/12/2018 | 03:30
1
63
בדיוק כפי שלא עושים ביטוח על סיכון פעוט שההפסד בגינו נמוך. דואר רשום, אגב, אינו ביטוח... גם אותו הדואר לא מבטיח להעביר ליעדו, פשוט אם לא יגיע יהיה לך אישור שלא הגיע. השולח (לא את) יכול לתבוע מהדואר פיצויים, אם יש לו כוח להתעסק... היות שמדובר במוצר זול, אין הרבה טעם. עסק גדול יעדיף לספוג הפסד כזה כי גם זמן = כסף.

כן, אפשר לדווח על כשל תמורה גם לאחר שהחיוב ירד בפועל. כל עוד חברת האשראי יכולה להתקזז מול הספק (בעסקאות עתידיות) היא מחויבת להשיב לך את כספך. עם זאת, זה מוצא אחרון; הואיל והעסק ביקש ממך להמתין והנחה אותך ליצור איתו קשר אם לא יגיע, זה בדיוק מה שהייתי עושה לפי שעה.
לצפיה ב-'תודה על המידע.'
תודה על המידע.
11/12/2018 | 12:40
21
לצפיה ב-'גם יכול להיות שהחבילה הגיעה'
גם יכול להיות שהחבילה הגיעה
11/12/2018 | 14:11
52
אבל לא קיבלת על כך הודעה, דבר שהוא די נפוץ בייחוד עם דואר רגיל (לעומת דואר רשום שאז יש מספר מעקב).
היות ויש לי כבר ניסיונות מרים עם השירות הגרוע של הדואר, נשאר לי רק לומר - בהצלחה עם זה..
לצפיה ב-'רק לסבר את האוזן, קיבלתי הודעה מהדואר השכונתי שקיבלתי'
רק לסבר את האוזן, קיבלתי הודעה מהדואר השכונתי שקיבלתי
11/12/2018 | 15:21
59
חבילה גדול ממה שהם יכולים לאחסן, ולכן הם החזירו אותה לדואר המרכזי ומשם יודיעו לי לבוא לקחת אותה. זה היה לפני חצי שנה, ואני עוד מחכה. כנראה שמישהו בדרך אימץ אותה

לצפיה ב-'אולי מישהו מכיר את מוצריFOOD APPEAL'
אולי מישהו מכיר את מוצריFOOD APPEAL
09/12/2018 | 16:07
1
94
ראיתי באתר של עזריאלי סירים וכלי מטבח במחירים שאפילו אם זה היה מזהב זה עדיין יקר. הבדיחה היא שתקבלו סט כוסות אספרסו מתנה. עם מחירים כאלה היו צריכים לתת מאה סטים של כוסות מתנה. אני חושב שכל אחד ידרוש כמה שהוא רוצה ואם יש מטומטם שמשלם אז למה לא. 

גם במקרה הזה קשה לי להאמין שמישהו ישלם את המחירים האלה. 
לצפיה ב-'Food Appeal מותג ידוע'
Food Appeal מותג ידוע
09/12/2018 | 18:35
100
מי שמאמין במותגים יקנה.
מי שלא חשוב לו יקנה סיני בשקל

לצפיה ב-'אם אנשים לא יצליחו להיכנס לכאן, כנראה הפורצים לא ימחקו יותר'
אם אנשים לא יצליחו להיכנס לכאן, כנראה הפורצים לא ימחקו יותר
09/12/2018 | 09:44
2
142
כי לא יהיה להם מה למחוק.

תפוז חסמו בצורה ממש מוחלטת כל גישה לאתר מ-IP שנמצא מחוץ לישראל.  כבר כמה ימים שזה ככה.

תפוז חושדים כנראה שהבעיה שלה זה שהפורצים שעושים בעיות מקורם בחול.  אבל במקום לחסום את הפרצות באתר, הם חסמו את הגישה לאתר מחול.

לצפיה ב-'הם תמיד עושים את זה'
הם תמיד עושים את זה
09/12/2018 | 16:20
21
לצפיה ב-'אני מאמין שמה שמתואר בשרשור כאן'
אני מאמין שמה שמתואר בשרשור כאן
09/12/2018 | 20:38
80
לצפיה ב-'מזרונים - ימי ניסיון'
מזרונים - ימי ניסיון
08/12/2018 | 10:12
8
112
הבנתי שלחברת ספנסר יש 100 ימי ניסיון על המזרן שלהם ללא כל עלות נוספת.
מישהו יודע איך זה עובד? אני קודם משלמת ומורידים לי את הכסף ואחר"כ במידת הצורך מקבלת זיכוי על המזרן? האם הם נוטים לעשות בעיות עם ההחזר הכספי במידת הצורך?
ומה קורה לגבי חברות אחרות?
לצפיה ב-'שאל אותם כדי שלא יהיו הפתעות'
שאל אותם כדי שלא יהיו הפתעות
08/12/2018 | 16:16
7
81
סביר להניח שלא יוחזר כסף אלא יוחלף מזרן
לצפיה ב-'וככל שזכור לי... במרבית המקרים ההובלה לא כלולה בעסקה. '
וככל שזכור לי... במרבית המקרים ההובלה לא כלולה בעסקה.
08/12/2018 | 20:54
6
73
קיימים דמי הובלה הלוך... וחזור.
לצפיה ב-'אם תוריד אץ הניילון לא תוכל להחזיר או אפילו להחליף כי'
אם תוריד אץ הניילון לא תוכל להחזיר או אפילו להחליף כי
10/12/2018 | 01:33
5
70
מי ירצה לקנות מזרון שכבר השתמשו בו????
לצפיה ב-'נכון. מעבר לכך, שאנשים בכלל לא ממש ששים לרכוש מוצר משומש, '
נכון. מעבר לכך, שאנשים בכלל לא ממש ששים לרכוש מוצר משומש,
10/12/2018 | 07:12
1
69
ואם כן, אז במחיר מוזל, הרי שמוצר שבא במגע עם הגוף רגיש עוד יותר ל"טענות". 
אף חנות לא תקבל חזרה זוג תחתונים או גופיה שהוצאו מאריזתם כם אם ייאמר שהם
טרם נלבשו, ואין הדבר מפתיע...
אז יופי. אומרים לך שתקבלי לתקופת ניסיון בלתי מחייבת, אבל סביר מאד שתהיינה
אותיות קטנות, שתהפוכנה את תהליכי ההחזרה לכמעט בלתי אפשריים, או
שההחזרה תעלה לך ביוקר. 
גם הספק של בי קיור לייזר מאפשר להשתמש במכשיר לתקפת ניסיון, אבל כשאת
תרצי להחזיר, את תגלי ששילמת "דמי שכירות" גבוהים מאד בעבור ההשאלה.  

לצפיה ב-'בכל המקרה הבי-קיו-לייזר לא עזר לי בכלום '
בכל המקרה הבי-קיו-לייזר לא עזר לי בכלום
10/12/2018 | 09:27
18
לצפיה ב-'כשאתם הולכים לבית מלון זה לא מפרע לכם '
כשאתם הולכים לבית מלון זה לא מפרע לכם
10/12/2018 | 11:15
2
82
להשתמש ולשלם על השימוש במזרון שכבר השתמשו בו מאות, אולי אלפי אנשים. 
לצפיה ב-'תתפלאי. יש לי חבר שהסביר לי באריכות מדוע הוא סולד מבתי מלון,'
תתפלאי. יש לי חבר שהסביר לי באריכות מדוע הוא סולד מבתי מלון,
10/12/2018 | 11:43
1
78
רק בשל המחשבה מה המזרן הספיק לספוג בימי חייו שם.
לצפיה ב-'זכותו. אבל הקונספט של מלון ממשיך להתקיים גם בלי '
זכותו. אבל הקונספט של מלון ממשיך להתקיים גם בלי
10/12/2018 | 13:51
120
שחבר שלך נעזר בשירותיו. משמע, יש מספיק אנשים שלא משנה להם. 
לצפיה ב-'שימוש במפיץ ריח ומרענן למדיח כלים - אופן שימוש'
שימוש במפיץ ריח ומרענן למדיח כלים - אופן שימוש
07/12/2018 | 14:05
5
101
בפיץ ריח למדיח שמים גם בפועלת ההדחה או רק לאחר ההדחה ?

תודה,

לצפיה ב-'המוצר תלוי כל הזמן במדיח'
המוצר תלוי כל הזמן במדיח
08/12/2018 | 10:38
4
67
אז הגיוני יותר שהוא מפיץ ריח למדיח ולא לתכולה
בדומה לתרסיסי הלימון

לצפיה ב-'לא הבנתי מה הגיוני: השאלה האם משתמשים בו לאחר הדחה או במהלך '
לא הבנתי מה הגיוני: השאלה האם משתמשים בו לאחר הדחה או במהלך
08/12/2018 | 23:00
3
40
ההדחה?

לצפיה ב-'המוצר תלוי במדיח'
המוצר תלוי במדיח
09/12/2018 | 09:38
40
כל הזמן ,גם בפעולה וגם במנוחה ,פשוט תלוי שם .
הגיוני או לא הגיוני זה ענין שלך .
קונים ולאחר חודש כאשר אין לו יותר ניחוח מחליפים .

לצפיה ב-'מדובר בחומר שהוא תחליפי לפיניש, שאותו מכניסים למדיח לאחר'
מדובר בחומר שהוא תחליפי לפיניש, שאותו מכניסים למדיח לאחר
09/12/2018 | 10:35
1
51
מספר הדחות
* המדיח "מודיע" מתי צריך להוסיף חומר הברקה ו/או מלח.
החומר מותיר במדיח ניחוח נעים, במקום שתריחי ממנו את ריח שאריות המזון שאולי
נותרו בו והחלו להירקב בתוכו. 
מכיוון שלא מדובר כאן בכביסה, ברור שהניחות נותר רק בתוך המדיח ולא עובר לכלים.
לצפיה ב-'צורת הבקבוק ושם המוצר הטעו אותי... אכן תולים ואכן מפיץ ריח'
צורת הבקבוק ושם המוצר הטעו אותי... אכן תולים ואכן מפיץ ריח
09/12/2018 | 15:30
35
נעים במדיח. קודמי צודק.
לצפיה ב-'האם אביזירי אמבטיה בוואקום מחזיקים לאורך זמן - הכוונה'
האם אביזירי אמבטיה בוואקום מחזיקים לאורך זמן - הכוונה
07/12/2018 | 13:02
6
164
למתלה מגבות, מחזיקי נייר טואלט,

רשת לסבן שמפו וכו...

האם הם יכולים להחזיק את המשקל לאורך זמן 

או שזה סתם בזבוב כסף ?

תודה,

לצפיה ב-'בזבוז כסף....'
בזבוז כסף....
07/12/2018 | 13:24
36
לצפיה ב-'אצלנו הכל נפל...'
אצלנו הכל נפל...
07/12/2018 | 13:24
97
אשמח אם מישהו יכול לסתור זאת -
כלומר חוויה עם מוצר שאכן החזיק מעמד.
לצפיה ב-'כן. הטובים ממש, מחזיקים. '
כן. הטובים ממש, מחזיקים.
07/12/2018 | 13:29
112
מודה שבערך פעם בשנה, שנה וחצי, נושר המחזיק של המגבת. ואז אני מדביקה אותו שנית. מחזיק נייר הטואלט (ויש לי כמה), מחזיק מצויין כבר שש שנים. מה שמחזיק פחות, זה מחזיק ראש המקלחת. אבל קנינו אחד זול ופשוט מאד, ואם הוא נופל, מה שקורה בערך פעם בחדשיים, פשוט מחזירים אותו למקום. עלה 8 שקלים. 

יש לנו אחד מאד פשוט, שקנינו ברמי לוי, ומשמש לספוג כלים. מחזיק כבר שנים רבות. ושניים שקנינו במקס, ונושרים מידי פעם. פעם בכמה חודשים. 
לצפיה ב-'יש לי כזה מתקן למגבת ומתקן לנייר טואלט - מחזיקים בלי בעיה'
יש לי כזה מתקן למגבת ומתקן לנייר טואלט - מחזיקים בלי בעיה
07/12/2018 | 17:41
73
יש לי אותם כחצי שנה ולפחות בינתיים הכל סבבה.
אציין שהמתקן אצלי מחזיק הוא מהסוג שבמקביל לקיר (כלומר יש לו שתי נקודות תליה, ולא אחת שצמודה לקיר). משהו שדומה לזה:
(לא מצאתי תמונה של הדגם המדויק שיש אצלי)

לצפיה ב-'תלוי במה מדובר, באיכות, במשקל... וגם מהו אורך הזמן'
תלוי במה מדובר, באיכות, במשקל... וגם מהו אורך הזמן
07/12/2018 | 19:51
61
במטבח יש לנו רשת פלסטיק לכריות הניקוי (מעט משקל) כבר שנים, נפלה אולי פעמיים. החזרנו והמשכנו בחיינו. כל עוד זה לא מאבק בתדירות גבוהה (יום יום / שבוע שבוע) ולא מדובר במשהו שביר או שיקרה אסון אם ייפול, זה ממש לא נורא.
לצפיה ב-'הטובים יותר עובדים יפה (יש לי למגבת, נייר וראש מקלחת)'
הטובים יותר עובדים יפה (יש לי למגבת, נייר וראש מקלחת)
09/12/2018 | 10:51
12
לצפיה ב-'שאלה, לא בטוח שזה בדיוק המקום לשאול אותה'
שאלה, לא בטוח שזה בדיוק המקום לשאול אותה
07/12/2018 | 11:40
23
258
האם עזבתם אי פעם אנשי מקצוע שאתם נעזרים בהם (או התעמתם איתם) כי התערבו בעניינים האישיים שלכם? בשנות העשרים  שלי, הלכתי כמה פעמים לחייט באזור שוק הכרמל, במטרה שיתפור לי מכנסיים לפי מידה. היו לי שתי סיבות לכך: התאמה לעצמי ורמת המחירים. במשך שנים, הייתי הולך אחת לתקופה. לפני יותר מ-5 שנים, הפתיע אותי בשאלה אם אני נשוי. השבתי בשלילה ואחרי זה הוא התחיל להסביר לי למה מישהו בן 32 (הגיל שלי אז) צריך להיות נשוי. הסברתי לו שאני צריך חופש מעול שכזה ומה שאמרתי לו לא השתיק אותו. אמרתי בסוף יפה שלום ותודה ומאז לא חזרתי אליו. אני בדעה שבעל מקצוע צריך בעיקר לשתוק ולעשות מה שהוטל עליו. הוא לא חבר שלי, לא אבא שלי ולא סבא שלי. שישמור את דעותיו לעצמו.
אשמח לשמוע דעות אחרות וגם המלצה על חנויות לא יקרות לקניית מכנסיים אלגנטיים. הערה: אני לא לובש ג'ינס והפסקתי ללבוש חגורות, כי הן מגבילות אותי. 
לצפיה ב-'גם לי יש שאלה. '
גם לי יש שאלה.
07/12/2018 | 14:22
8
149
איך בשנות העשרים שלך, היית בן 32? 
לצפיה ב-'התחלתי ללכת אליו מאמצע שנות ה-20'
התחלתי ללכת אליו מאמצע שנות ה-20
07/12/2018 | 14:39
7
126
והפסקתי בגיל 32, אחרי אותה פעם שסיפרתי עליה. 
לצפיה ב-'תראה... על ספר אומרים שכשם שהוא מספר את השיער, יש לו גם הרבה'
תראה... על ספר אומרים שכשם שהוא מספר את השיער, יש לו גם הרבה
07/12/2018 | 17:30
6
132
סיפורים לספר (ואגב כך הוא גם מגניב שאלות, כדי שגם תשובותיך ייכללו בסיפוריו 
העתידיים). אבל חייט אינו ספר. למרות זאת, מאד ייתכן, שהחייט חשב לעצמו: "היי, 
אני הלוא מכיר את האדון דורי מזה 12 שנה. מדדתי אותו פעמים רבות ואני כבר מכיר כל
בליטה ומגרעת שבגופו. אז למה שלא אייעץ לו דבר מה בתחום האישי / הרומנטי"?

אבל הנה... משהו מה'אישי שלי': באתי לתלות 2 גופי תאורה על מרפסת. 
נקודות חשמל לא היו שם, כך שיכולתי להגיע לכל מקום רצוי בעזרת "תעלת חשמל וכבל".
הלקוחה הצביעה על נקודה כלשהי בקיר ואמרה "כאן". עצרתי והסברתי לה,
שה"כאן" הזה הוא מעט בעייתי, כי או שאצטרך ללכת עם תעלה "במדרגות" ולא בקו 
אחד וישר, או שאצטרך לקטוע את התעלה ולחשוף כבל גלוי (ירוק ומכוער אך
בטיחותי) באזור 2 המתלים של המזגן.
היא חשבה על זה, והסכימה, שאתלה את גוף התאורה מתחת לתושבת המזגן, וכך 
התקבלה תעלה קצרה בקו אחד ישר. תליתי. הייתה מבסוטית עד השמיים ושילמה. 
הלכתי הביתה ובערב? הפתעה! "שמע. בקצה המרוחק של המרפסת בקושי מגיע
אור. המיקום שהצעת לא ממש טוב". 

אז אמרתי לה שנכון. אני הצעתי, כי למיטב הבנתי, זו באמת ההתקנה הכי ראויה
וחוצמזה, גוף התאורה הוא מעל פינת הישיבה שעל המרפסת. רוצה עוד אור? אין
בעיה. נסיף עוד גוף באזור המרוחק וגם שם יהיה אור. אבל להזיז? זה ממש לא
יהיה כדאי ולא ייתן אלא יגרע. 
"טוב. אחשוב על זה". אז הנה. עבר כמעט כל החנוכה ועדיין לא סיימה לחשוב. 
ואתה יודע... כשלא חושבים מהתחלה, כבר מתרגלים ולא מתחילים פתאום לחשוב 
לאחר זמן. אז... נראה ונקווה לטוב. 

ובינינו... קראתי פעם ספר של סיפורים קצרים, ככל שזכור לי, מבית היוצר של
סומרסט מוהם. 
ובאחד מסיפוריו, הוא סיפר על מפגש שהיה לו עם חייט. 
איני זוכר את הפרטים ואולי אסלף... אבל נדמה לי, שביום אחד, הוא בא לחייט, שבעבר
תפר עבורו חולצות ו"כאלה". החייט לא זיהה את האיש המבוגר שהגיע אליו, ובטח
שלא קשר כל קשר בינו לבין לקוח וותיק שהיה לו בעבר. אז בלהט השיח שנפתח ביניהם,
החייט סיפר ל'לקוחו' החדש את סיפור ה'היו זמנים' שלו. 
אז הוא סיפר על בחור צעיר, שבא והזמין אצלו חולצות. והוא רצה חולצות עם צוארון גבוה. 
ככל שעבר הזמן, הוא כבר ביקש חולצות עם צוארון נמוך יותר, ואז, כשהגיע למידה
של צוארון "רגיל", נראה שאותו לקוח הגיע לרמת הזנחה שכזו, שהוא עבר לרכוש
את חולצותיו מחנות בגדים, ואגב כך הוא נטש את החייט. 'אז מעניין, האם הייתה לו
בת זוג שהוא נפרד מעליה? האם אורח חייו שחק אותו? רק לאל הפתרונות'.
ותהרוג אותי דורי.. אולי לא היה מדובר בכלל בחייט אלא בבעל מכבסה? אבל
מבחינת הרעיון? אותו דבר.

לצפיה ב-'חחחח ואף מילה על איזו טלביזיה....'
חחחח ואף מילה על איזו טלביזיה....
07/12/2018 | 18:08
103
ואללה אם החפרנות היתה מקצוע לא היית צריך לעבוד בהתקנת גופי תאורה....

לצפיה ב-'אל תכעס, פשוט מעייף לקרוא כול מה שכתבת.'
אל תכעס, פשוט מעייף לקרוא כול מה שכתבת.
08/12/2018 | 11:16
4
26
לצפיה ב-'אל תכעסי אבל מישהו מחייב אותך לקרוא?'
אל תכעסי אבל מישהו מחייב אותך לקרוא?
08/12/2018 | 11:30
3
68
משה מאד ליברלי בעניין פטור מקריאת ההודעות שלו. שלחי לו מסר אישי והוא ישלח לך את האישור בו ביום.
לצפיה ב-'אני מעוניינת לקרוא את כול ההודעות...'
אני מעוניינת לקרוא את כול ההודעות...
08/12/2018 | 11:38
2
69
אני מאמינה שהוא כותב הודעות כדיי שיקראו
היה חשוב לי שיבין שרואים את  כמות ה- "חומר" מתייאשים
מה שנקרה "יאוש מידעת" וחבל.
לצפיה ב-'שיהיה'
שיהיה
08/12/2018 | 11:46
1
49
משה: אני מציע שמעכשיו תצרף גם תקציר להודעות הארוכות שלך, וכך כולם יהיו מרוצים.
לצפיה ב-'גם ככה אני כותב הרבה, אז להשקיע גם בתקציר? נסחפת ידידי!'
גם ככה אני כותב הרבה, אז להשקיע גם בתקציר? נסחפת ידידי!
08/12/2018 | 11:56
16
לצפיה ב-'זה לא קרה לי אבל בעקרון אתה צודק'
זה לא קרה לי אבל בעקרון אתה צודק
07/12/2018 | 17:31
1
100
באופן כללי בישראל יש חוסר כבוד לפרטיות שנהוג במקומות מתורבתים יותר, ואנשים מרשים לעצמם לחטט בחיים של אחרים ולהגיד להם איך לחיות.

לצפיה ב-''
07/12/2018 | 17:38
14
לצפיה ב-'לא, נדיר שזה קורה. ואם קורה ולא מתאים לי, אני מבהירה את המצב'
לא, נדיר שזה קורה. ואם קורה ולא מתאים לי, אני מבהירה את המצב
07/12/2018 | 19:45
87
לעזוב? תלוי עד כמה זה מפריע לי או עד כמה חשוב לי לקבל שירות מאדם קצת נודניק. אם מה שאמרת לו לא השתיק אותו, כנראה לא אמרת את הדבר הנכון...
לצפיה ב-'אני ממש מבינה אותך...'
אני ממש מבינה אותך...
08/12/2018 | 11:25
10
77
זו הסיבה שאני מעדיפה לקנות במקומות גדולים, גם אין את הקטע של "לא נעים"
ברגע שקצת מתחברים.
כאשר מתחילים לזהות אותי, מה שלומך? מה נשמע? אני לא מגיעה יותר לאותו מקום
לפחות עד יעבור "זעם".
מצד שני, כשזה קורה, לא צריך לעשות יותר מידיי עניין במיוחד עם בעלי מקצוע בשוק הכרמל שכנראה הם יותר חברותיים.
לצפיה ב-'אצלי זה להיפך'
אצלי זה להיפך
08/12/2018 | 11:43
5
69
אני בהחלט מעדיף מקומות קטנים עם יחס אישי כולל "מה שלומך" וכאלה. במקרים הנדירים שמישהו חודר לפרטיות שלי יותר ממה שנוח לי אני עונה בצורה כזאת שהשיחה מסתימת מהר. עד כה לא נתקלתי בשום מקרה שגרם לי להרגיש לא נוח מספיק כדי להדיר את רגלי מהמקום אבל אם דורי הרגיש כך זאת כמובן זכותו המלאה. אני לא חושב שיש "נכון" ו"לא נכון"" בעניינים האלה.
לצפיה ב-'להרגיש נוח או לא זה אינדיבידואלי.'
להרגיש נוח או לא זה אינדיבידואלי.
08/12/2018 | 12:03
4
62
אבל, אני חושבת שיש הכרות עמוקה יותר, זה יכול להשפיע לרעה על הקנייה.
אתן דוגמא, אתה מגיע למעדנייה לקנות מוצר במשקל (מול בעל המקום)
המוצר לא נראה לך טרי, אתה שואל את הבעל בית, תגיד- זה טרי?
הוא עונה- כן, קיבלתי היום.
תסכים איתי (או שלא) שיש כאן חוסר נעימות, מה תגיד לו ? אתה שקרן ?
לצפיה ב-'לא הייתי שואל'
לא הייתי שואל
08/12/2018 | 12:18
2
55
לפי התאור שלך את בטוחה שכשהוא אומר לך שהמוצר טרי הוא משקר. אם כך, למה את טורחת לשאול?

אם הייתי רואה מוצר שלדעתי אינו טרי או פגום הייתי מעיר על כך למוכר, ואם התגובה שלו לא היתה מוצאת חן בעיני הייתי מפסיק לקנות אצלו. קרה לי פעם או פעמיים בחיים, אבל הסיבה השכיחה יותר להפסקת קניה במקום מסויים היא יחס לא אדיב או מעצבן אבל זה די נדיר במקומות הקטנים.

לצפיה ב-'למה אני טורחת לשאול ?'
למה אני טורחת לשאול ?
08/12/2018 | 12:31
1
48
אני נותנת לו   "אפשרות מילוט" בצורה יפה.
קרה לי לא פעם אצל "הקטנים" ששאלתי ואמרו - "בטח טרי"
בדיעבד התברר שלא.
אם אני קונה לצורך העניין בשופרסל, אני אומרת "לא רוצה, וזהו" אין לא נעים.
אני לא פוסלת לחלוטין מקומות קטנים, כמובן.
לצפיה ב-'מבחינתי הבעיה היא מורכבת יותר. את באה לרכוש מוצר יקר לבית,'
מבחינתי הבעיה היא מורכבת יותר. את באה לרכוש מוצר יקר לבית,
08/12/2018 | 13:44
42
ואז המוכר מנסה "להתאים" לך את המוצר עפ"י "דרישת ההמונים" ולאו דוקוא עפ"י מה
שאת באמת היית רוצה לרכוש. וכבר קרה לי (דווקא אצל "מתמחה"), שהמוכר ניסה לשכנע
אותי לבחור מותג מסוים, אבל לאחר ששמע מה הדרישות שלי, הוא שינה את סיסמאותיו,
ולפתע החל לשבח במיוחד מותג אחר לגמרי.
עניתי לו, שהגישה הזו אינה "מתאימה לי", כי ממנו ציפיתי שיאזין מראש לרצונותיי, או
שישאל אותי את השאלות המנחות המתאימות, כדי שיבין בעצמו מה הכי נכון שיציע
עבוורי.
הוא אמנם הודה, ש"דעת ההמונים" השפיעה עליו, אבל ברמת העיקרון, לא ממש חשוב
לו "לקדם" מותג כזה או אחר, כי אחוזי הרווח עבורו הם זהים, הן אם ימכור מזה והן אם ימכור מההוא.
האמת שאני כבר לא ממש השתכנעתי... 

לצפיה ב-'מי ששואל שטויות נענה בשקרים.'
מי ששואל שטויות נענה בשקרים.
09/12/2018 | 11:06
13
לצפיה ב-'לגברת נועה: הפעם אעשה זאת בקצרה למענך קודם כתבתי בעיקר לדורי'
לגברת נועה: הפעם אעשה זאת בקצרה למענך קודם כתבתי בעיקר לדורי
08/12/2018 | 11:54
2
75
עלייך לזכור, שיש חנויות מתמחות (בחלק מהענפים) ויש חנויות שמוכרות כל מוצר שיש לו פתיל ותקע.
מנהל החנות המתמחה מנסה להכיר את הלקוח ואת צרכיו, וינסה גם לשוחח עמו שיחות מעמיקות יותר, אם כדי להכירו טוב יותר ואם כדי "לשחק אותה" ידיד שמתעניין.
זכותך המלאה להגיע לבית עסק מתמחה, לקבל עצות על "בסיס אישי" ואולי גם לשלם מעט יותר, 
או שתעדיפי בית עסק ענק, שעבורו את עוד קונה, שמגדילה לו את מכסת המכירות, אלא שדקה
לאחר גיהוץ כ. האשראי שלך, את כבר לא מעניינת אותו.
וממילא, בחנות גדולה תמצאי מספר מוכרנים, ואותו אחד שישרת אותך, יזכה גם לגזור איזשהו
קופון בזכות העיסקה שסגר איתך.
לצפיה ב-'תודה על התקציר'
תודה על התקציר
08/12/2018 | 12:20
1
46
לפני שאני קונה, אני עושה שיעורי בית בפורומים
שאני מגיעה לחנות אני יודעת בדיוק מה אני רוצה כולל דגם
ההגעה לחנות היא אך ורק לצרכי מיקוח על המחיר.
אני מעדיפה שלאחר (גם לפני) הגיהוץ אשראי שאני לא אעניין את המוכר.
כמובן שיש מצבים שאין בררה שיש קשר זמני, שזה לא רק "לקנות וללכת"
למשל, שיפוץ דירה וכו'
לצפיה ב-'אם את מרגישה מספיק בטוחה בעצמך, כדי ללמוד מתכני המרשתת'
אם את מרגישה מספיק בטוחה בעצמך, כדי ללמוד מתכני המרשתת
08/12/2018 | 13:30
33
מה הכי מתאים לך, אינך זקוקה ממש לחנות פיזית. רכשי מהמרשתת במחיר הזול ביותר 
שתמצאי שם, בתנאי כמובן, שתקראי מספיק ביקורות על בית העסק שממנו את מתכוננת לרכוש.
ברור שבית עסק שזכה לים של ביקורות שליליות הוא בית עסק שלא כדאי לנסות ולרכוש ממנו,
כדי להימנע מצרות. אבל מניסיוני, רכשתי כבר מוצרים יקרים, וזכיתי לקבלם תוך זמן קצר.
העיסקאות שמצאתי היו זולות יחסית, ונעשו ללא מיקוח וכמובן מבלי לצאת מהבית ולכתת רגליים.
ונכון. ישנם גם דברים שלא כדאי לרוכשם לפני שראית ומיששת במו עינייך וידייך.
כל מוצר ומה שראוי שיושקע בו. 
לצפיה ב-'במקומות גדולים, היחס הוא לפעמים רע'
במקומות גדולים, היחס הוא לפעמים רע
08/12/2018 | 13:46
42
אני מרכיב משקפיים והולך כמה שנים לאופטיקה שכונתית, אחרי שנשבר לי מהרובוטיות של הלפרין. הבעיה היא שאותו חייט עשה את זה בצורה מציקה ומגושמת. אין לי בעיה עם מוכרים בשוק. אגב, אני קונה בלוינסקי בת"א פעם בשבועיים- שלושה ומסתדר שם עם כולם. לא מסתדר, מחליף. 
לצפיה ב-'זה חוקי לדרוש קצבת דקלה לאחר שקרובי המבוטח נפטר'
זה חוקי לדרוש קצבת דקלה לאחר שקרובי המבוטח נפטר
07/12/2018 | 00:18
23
192
 זה חוקי לדרוש קצבת דקלה לאחר שקרובי נפטר אחרי מחצית חודש , והם הרי הכניסו לחשבון והיו המון הוצאות סביב האירוע העצוב  הזה ? מה עושים אם הכל בוזבז למטרת הקבורה בלית ברירה??? אם יהיה סירוב מדוע שלא יוותרו מבחינה הומאנית ? ומה ניתן לעשות ?

לצפיה ב-'ואתה מוגדר כיורש ?יש לך צו ירושה?'
ואתה מוגדר כיורש ?יש לך צו ירושה?
08/12/2018 | 10:40
1
114
לך אין שום מעמד חוקי כלפי חברת הביטוח

לצפיה ב-'ל-bizvi '
ל-bizvi
09/12/2018 | 00:15
96

ראשית תודה  על התשובה , אבל רק שאלתי שאלה עקרונית מה זה שייך אם אני יורש  או לא?  ותהליך הוצאת צו ירושה / צוואה הוא תהליך ארוך ובירוקרטי . 
לצפיה ב-'קרא את התקנון'
קרא את התקנון
08/12/2018 | 16:14
19
33
לצפיה ב-'אל ברזילי - תעשה לי את החיים קלים '
אל ברזילי - תעשה לי את החיים קלים
09/12/2018 | 00:19
18
110
אם אתה יודע מה רשום בתקנון אז תשתף, תשפוך אור על הנושא, בבקשה  למה בנאדם פונה לפורום תפוז בשביל להסתייע ולא בשביל לקבל הצעה  מתישה לקרוא את  התקנון באורך הגלות.... 

לצפיה ב-'כבר קיבלת תשובה ומה כל כך קשה להבין'
כבר קיבלת תשובה ומה כל כך קשה להבין
09/12/2018 | 09:41
15
91
כלפי חברת הביטוח אין לך שום מעמד חוקי .פשוט לא ידברו איתך.
אז אם אתה רוצה לשחק אותה ליצן חצר אז בבקשה.

לצפיה ב-' ל klzvi וליתר המגיבים - תודה רבה '
ל klzvi וליתר המגיבים - תודה רבה
09/12/2018 | 23:35
14
64
ראשית אני יורשת לא היחידה אלא אחת ממספר אחים ואחיות , אני לא צריכה לרוץ לדבר איתם עם דקלה כי הם כבר "מטביעים " אותי  אותי במידע ובאינפו בנושא כשכל מכתב מזכיר שלוש פעמים שהם משתתפים בצער היקר שנפטר,  במהלך שבועיים שלחו לנו אולי ארבע פעמים מכתבים כולל פעם אחת שהפנו אותי למסר מאובטח באינטרנט , חבל רק שכשאתה מגיש בקשה והיא מתאשרת אז אתה נתקל  בסחבת עד שמגיעה התקשורת מהם . ואיכשהוא גם כשהם מכירים בחולה אז יש אילוץ של תקופת המתנה של כמה חודשים שבהם ההורה היקר שלך כלל לא ראוי ,לכאורה, מבחינתם  לקבל קצבה למרות מורכבות מחלתו ולמרות שהוא עומד בקריטריונים, מה שהם כן מתירים שהוא יזכה בגמלה רק  לאחר שתקופת ההמתנה שגזרו הסתיימה ומדובר מבכמה חודשים טובים. אז פתאום הם נבהלים שהם נתנו טו מאץ'  לאדם ששילם עשרות שנים כמו שעון שוויצרי את הפרמיה  ?? האם זה מוצדק ?לאחר שהם גוזלים קצבה ללא הצדקה בגין  תקופת המתנה ממושכת - בת -שלושה חודשים?ההורה שלי היה סיעודי בינואר ואת הקצבה נתנו בערך מפסח. יכולנו למחות ? קיבלנו את הגזירה .. ולגבי המגיבה על מענק הפטירה - הבטל"א לא נותן מענק פטירה אם הוא נתן כבר פעם אחת  בעבר.  שאלתי היא בכנות שמאחר  שהיו הוצאות רבות סביב "השבעה" שהמשפחה התקשתה לשלם אותן, והגמלה הופנתה למימון חלק מהן.  האם  אין אפשרות לפנים משורת הדין להסתלק מתשלום על מחצית החודש הזה ה"עודפת מבחינת דקלה - וכמובן רק בדרך ליגיטימית וחוקית??.
לצפיה ב-'את נכנסת אל פורום הצרכנות עם שאלה משפטית. נדמה לי שבתפוז יש'
את נכנסת אל פורום הצרכנות עם שאלה משפטית. נדמה לי שבתפוז יש
10/12/2018 | 07:50
1
52
לפחות פורום משפטי אחד, אבל הוא מתעסק יותר בתחום הפלילי...
אחר מתעסק בגירושין. לדעתי. עו"ד שמכיר את הנהלים יוכל לייעץ, אבל כדאי שזה
יהיה "ידיד משפחה" ולא יועץ בתשלום.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/12/2018 | 11:16
16
לצפיה ב-'חברת ביטוח לא נותנת דבר מעבר לשורת הדין'
חברת ביטוח לא נותנת דבר מעבר לשורת הדין
10/12/2018 | 13:38
11
41
ואחוז גבוה מאד ממה שחברות הביטוח משלמות ניתן רק לאחר תביעה משפטית.
כל זמן שהניזוק יקבל לאחר תביעה לכל היותר את הסכום שהגיע לו מלכתחילה בלי פיצויי נזיקין גבוהים - חברות הביטוח תמשכנה להתנהג כך.
ובעניין דמי קבורה - הם ניתנים רק עבור הראשון מבני הזוג שנפטר, אולי כסיוע לזה שנשאר חי
לצפיה ב-'ואיך יקברו את השני?'
ואיך יקברו את השני?
10/12/2018 | 17:31
10
9
לצפיה ב-'תגובה לכי- דון '
תגובה לכי- דון
10/12/2018 | 19:33
4
30
מגלגלים את ההוצאה על ילדי הנפטר ואח"כ מרוב אובר חסכנות של הבטל"א נותרים אצלו  עודפי גבייה בשווי של מיליארדים .

לצפיה ב-'בינתיים הוא בגירעון, כך שכשאני אגיע להיות זכאי לקצבת זקנה - '
בינתיים הוא בגירעון, כך שכשאני אגיע להיות זכאי לקצבת זקנה -
10/12/2018 | 19:46
3
31
יגמר הכסף
לצפיה ב-'אתה טועה, הוא בעודפים של מיליארדים'
אתה טועה, הוא בעודפים של מיליארדים
10/12/2018 | 20:07
2
27
מתוך הכתבה בגלובס
"ב-2017 לבדה הסתכמו העודפים בכ-9 מיליארד שקל"

לא חסר עוד כתבות, האוצר נהג לקחת את העודפים...וכנראה
שנגמרה החגיגה

לצפיה ב-'גרעון אקטוארי'
גרעון אקטוארי
10/12/2018 | 20:38
24
המוסד לביטוח לאומי עלול לפשוט את הרגל מוקדם מהצפוי
בדו"ח הקודם חזו כי הביטוח הלאומי יקרוס כלכלית בשנת 2045, אך כעת טוענים כי זה יקרה שמונה שנים מוקדם יותר. אחת הסיבות: שנים של הפקדת עודפי גבייה לקופת האוצר. שר העבודה והרווחה הציע בין השאר לעדכן את דמי הביטוח הלאומי כדי למנוע זאת
אמיר אלון | עדכון אחרון 00:21, 30/07/2018

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5318954,0...
לצפיה ב-'יש כאן ערבוב של שנ דברים'
יש כאן ערבוב של שנ דברים
10/12/2018 | 23:13
25
1. לביטוח הלאומי יש כיום עודפי גביה, בגלל הפחתת מספר הילודים בעקבות קיצוץ בקיצבאות הילדים דבר שגרם להפחתת הילודה אצל משפחות שהתפרנסו מזה, משום שזמן רב לא היתה מלחמה רצינית ומשלמים פחות תגמולי מילואים ומעוד כמה סיבות - כספים אלה מופקדים באוצר, או כפי שאמרו חז"ל "יורדים לטמיון" (טמיון = אוצר המדינה ברומית)
2. עקב העלאת תוחלת החיים ואי העלאת גיל קיצבת הזיקנה לנשים הביטוח הלאומי עתיד לשלם קיצבאות זיקנה זמן ממושך יותר, כשחושבה בפרמית הביטוח הלאומי החלק של הזיקנה נלקחה בחשבון תוחלת חיים קצרה יותר, דבר זה , במידה ולא יתוקן, יגרום בעתיד לגרעון בביטוח הלאומי
לצפיה ב-'בדיוק כפי שקברו את הראשון'
בדיוק כפי שקברו את הראשון
10/12/2018 | 23:05
4
33
רק שעלות המצבה תהיה על חשבון הירושה

לצפיה ב-'דמי קבורה משולמים על ידי ביטוח לאומי בשני המקרים'
דמי קבורה משולמים על ידי ביטוח לאומי בשני המקרים
11/12/2018 | 11:08
3
29
לצפיה ב-'מה שהבאת לא קשור לעניין זה'
מה שהבאת לא קשור לעניין זה
11/12/2018 | 19:04
2
18
הקישור הראשון מדבר על תשלומים לחברה קדישא
הקישור השני מדבר על הורים שכולים ונפגעי פעולות איבה.
השאלה שהועלתה כאן קשורה להכנסת כסף לחשבון הבנק עבור אדם שנפטר פטירה "רגילה"
במקרה כזה, לפחות עד הזמן האחרון, כשנפטר הראשון מבני הזוג הביטוח הלאומי מכניס סכום כסף עבור הוצאות נוספות על המשולם לחברה קדישא לחשבון הבנק, כשנפטר בן הזוג השני לא מוכנס סכום כזה
לצפיה ב-'אתה צודק, אבל אם הנפטר הוא ערירי (לא המקרה המדובר)'
אתה צודק, אבל אם הנפטר הוא ערירי (לא המקרה המדובר)
11/12/2018 | 20:37
1
19
אז משלמים גם על המצבה
http://www.btl.gov.il/benefits/dmaykvura/Pages/mat...
לצפיה ב-'אני כבר לא בטוח מה עולה יותר, לחיות או למות'
אני כבר לא בטוח מה עולה יותר, לחיות או למות
11/12/2018 | 21:08
18
לצפיה ב-'לפני ששואלים שאלות ומטריחים אנשים'
לפני ששואלים שאלות ומטריחים אנשים
09/12/2018 | 11:02
1
89
כדאי לבדוק לבד את הדברים הטריוויאליים
חזקה על כל מי שחתם על חוזה שמכיל ענייני בריאות וענייני ממון - שקרא את החוזה בטרם חתם והוא יודע על מה חתם.
נשלחת לתקנון כדי לרענן זכרונך בלבד
ובמידה וחתמת מבלי לקרוא אז יש לך בעיה הרבה יותר חמורה משאלתך וכדאי שתטפל בה קודם
לצפיה ב-'הרשה נא לי להעיר מספר הערות "קטנות".'
הרשה נא לי להעיר מספר הערות "קטנות".
09/12/2018 | 12:56
79
1. השואלת היא אישה. לא גבר.
2. נראה שהשואלת אינה המבוטחת. אולי היא המוטבה, אבל את זה באמת צריך ללבן
באמצעות מימוש הצוואה ו/או על סמך מה שכתב המבוטח, מי יהיו המוטבים לאחר יום פטירתו. יש נהלים ועל כן צריך לפעול לפיהם. 
אפשר לנסות ולפנות לשירות הלקוחות של חברת הביטוח, ולהציג בפניהם את המידע
שנמצא בידי המבקש. הם ינחו אותו כיצד יהא עליו לפעול, הן אם יטריח את עצמו ויקרא
את התקנון כנדרש והן אם לא. 
לצפיה ב-'קודם כל פונים לביטוח לאומי'
קודם כל פונים לביטוח לאומי
09/12/2018 | 16:19
67
ומקבלים דמי קבורה. זה בנוגע לשאלה מה עושים עם הוצאות הקבורה.

לצפיה ב-'בשורה טובה. השגתי סוף סוף את'
בשורה טובה. השגתי סוף סוף את
06/12/2018 | 12:13
10
231
דלתא לאחר שבועיים. סוף טוב הכל טוב..
לצפיה ב-'אף אחד לא שמח בשמחתי?'
אף אחד לא שמח בשמחתי?
06/12/2018 | 16:18
7
24
לצפיה ב-'מה יש לשמוח?'
מה יש לשמוח?
06/12/2018 | 17:44
6
107
יש יום הולדת? ילדת? כולה פניה צרכנית שנענתה. ביג דיל. 
לצפיה ב-'עוד מציק..זה מה שחסר לי..'
עוד מציק..זה מה שחסר לי..
06/12/2018 | 18:27
5
28
לצפיה ב-'עוד טרול מציק..'
עוד טרול מציק..
06/12/2018 | 18:28
4
22
לצפיה ב-'בטיפשותי הרבה התייחסתי'
בטיפשותי הרבה התייחסתי
06/12/2018 | 19:01
3
88
לטרול..סוף סוף בדקתי מה זה טרול..משהו מאוד שלילי..חבל שלא ידעתי לפני כן..
לצפיה ב-'דלתא חברה רצינית וסביר שיעשו מאמץ לפתור בעיות גם אם באיחור..'
דלתא חברה רצינית וסביר שיעשו מאמץ לפתור בעיות גם אם באיחור..
06/12/2018 | 20:06
2
66
מקווה שהכל הסתדר. ו... איך אומרים? נא לא להאכיל את הטרול... 
לצפיה ב-'גם אני מאוד הפלאתי שהם לא'
גם אני מאוד הפלאתי שהם לא
06/12/2018 | 21:03
1
346
עונים ככ הרבה זמן. מעל שבוע..תקרא מה שכתבתי בהודעה הראשונה..עד שברזילי כתב לי שהם במצוקה. הנציגה אמרה לי שהיה לחץ בגלל ימי המכירות העמוסים. אבל זו לא מוצדק. הם היו אמורים להתארגן בהתאם..

בקשר לטרול לא ידעתי מה זה בדיוק. היו לי 2 היום "והאכלתי" אותם לצערי..
לצפיה ב-'אגיד לך מאד בקצרה, שבכל שנה המכירות מכפילות את עצמן, ועל כן '
אגיד לך מאד בקצרה, שבכל שנה המכירות מכפילות את עצמן, ועל כן
06/12/2018 | 22:03
52
ככל שהיצרנים, היבואנים והרשתות מנסים להתכונן, הם לא עומדים בלחץ.

לפני שנה, הסתיימו מבצעי שישי השחור, כאשר מיום ליום המחירים ירדו עוד קצת
ועוד טיפה. ואז, בא דצמבר, והחלו מכירות סוף השנה, ושוב המחירים נותרו כשהיו. 
ואז, בתחילת שנת 2018, בא כחלון והוריד מסים. ושוב המחירים נותרו נמוכים ואף
ירדו עוד קצת.

השנה... אנו חוגגים על המחירים הנוחים יחסית שקבע כחלון, ועם ההוזלות, אנו כבר
מוצאים את עצמנו עם הנחות של כמעט 40% מהמחירים ה"רגילים". אז היות שזה
כך, אפשר להאמין למה שנאמר לך. 
לצפיה ב-'אל תתלהבי יותר מידיי, חכי אחרי הכביסה.'
אל תתלהבי יותר מידיי, חכי אחרי הכביסה.
07/12/2018 | 07:26
1
77
לעומת אחרים אני לא חושבת שדלתא זה מה שהיה פעם.
לפי מה שהבנתי הם הפסיקו לייצר בארץ.
לצפיה ב-'שאלתי בצחוק..מקווה שאקבל'
שאלתי בצחוק..מקווה שאקבל
07/12/2018 | 14:33
55
משו טוב..
לצפיה ב-'מדיח כלים האם ניתן להשתמש במלח בישול גס במקום "מלח למדיח" ?'
מדיח כלים האם ניתן להשתמש במלח בישול גס במקום "מלח למדיח" ?
06/12/2018 | 14:31
8
244
מדיח כלים האם ניתן להשתמש במלח בישול גס במקום "מלח למדיח" ?
לצפיה ב-'כן. אבל.....'
כן. אבל.....
06/12/2018 | 16:00
187
המלח הגס יעשה את העבודה מצוין.
אבל, איך החברות ירוויחו? איך הם ימכרו מלח בישול עם תוספת קטנה של צבע במחיר כל כך מופקע? 
לצפיה ב-'תלוי כמה גס, חשוב שהגרגרים יהיו מאוד גדולים'
תלוי כמה גס, חשוב שהגרגרים יהיו מאוד גדולים
06/12/2018 | 16:32
1
164
משתי סיבות:
1. המסה איטית יחסית כדי להבטיח פעולה ממושכת.
2. כדי שלא יגיעו לא מומסים למקומות כמו משאבת המים ויגרמו נזק.
לצפיה ב-'מה שבטוח זה שבמלחי המדיח אין תוספת מגנזיום שזה רציני וחשוב'
מה שבטוח זה שבמלחי המדיח אין תוספת מגנזיום שזה רציני וחשוב
06/12/2018 | 17:43
136
במלח הגס אפשר לדעת אם מוסיפים או לא מוסיפים תוספים? (לרוב כאלה המונעים הידבקויות)
לצפיה ב-'"רק" 11 שנים עם המדיח הנוכחי..על מלח בישול גס...'
"רק" 11 שנים עם המדיח הנוכחי..על מלח בישול גס...
06/12/2018 | 17:12
76
לצפיה ב-'מלח שולחני גס מתאים'
מלח שולחני גס מתאים
06/12/2018 | 21:44
2
134
הבעיה היא בתוספים ששמים במלח שלא יודע כיצד ישפיעו על המדיח .
בסך הכל ,אפילו בידיעה שמלח למדיח הרבה יותר יקר ,ההוצאה השנתית למלח די מעטה ולא כדי להסתבך .

לצפיה ב-'מלח שולחני הוא דק ולא מתאים בכל מקרה. מלח מטבח הוא המלח הגס'
מלח שולחני הוא דק ולא מתאים בכל מקרה. מלח מטבח הוא המלח הגס
06/12/2018 | 22:42
1
47
לצפיה ב-'גודל הגרגיר לא משנה'
גודל הגרגיר לא משנה
07/12/2018 | 10:41
118
הרענון מתבצע על התמלחת (אותם מים שהמלח מומס בהם עד כדי רוויה)
לצפיה ב-'רק בקשר למלח הגס'
רק בקשר למלח הגס
08/12/2018 | 16:22
135
המלח במקורו נוצר בגושים כדי להשתמש בו לשימוש ביתי מפוררים אותם, ולא להיפך

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום מיסים והחזרי מס
פורום מיסים והחזרי מס
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה