לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2816328,163 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

לצפיה ב-'משאבה למשכך.'
משאבה למשכך.
30/10/2016 | 12:39
7
103
לאחר כמה שנים שלא רכבתי כלל על האופניים שלי ראיתי שהמשכך האחורי באופניים נשאר ללא אויר.
מחפש משאבה לא יקרה במיוחד (בהתחשב בעובדה שתפקידה יהיה כמעט חד פעמי) לניפוח המשכך.
מדובר במשכך מסוג: RockShox Bar 2.1
מעוניין לנפח ללחץ של 150PSI.

חשבתי על משאבה בסגנון הזה:
https://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Portable-H...

אם יש למישהו המלצה למשאבה יותר מתאימה שניתן לרכוש אשמח.
לצפיה ב-'יש שם גילוי נדיר בכנותו שהשעון לא מדויק ומיועד בעיקר לקישוט'
יש שם גילוי נדיר בכנותו שהשעון לא מדויק ומיועד בעיקר לקישוט
30/10/2016 | 13:20
85
בנוסף רשום רק "לחץ גבוה" ללא פרוט מדיוק. משאבת בולם מאפשרת מילוי נפח קטן ללחץ גבוה באופן מדויק. המשאבה שקישרת אליה מיועדת לניפוח גלגל.
לצפיה ב-'אם מדובר בניפוח חד פעמי...'
אם מדובר בניפוח חד פעמי...
30/10/2016 | 13:48
5
66
אז גש לחנות אופניים ובקש שינפחו עבורך את הבולם. אפילו אם הם יגבו תמורת זה כסף זה עדיין יהיה זול לעומת משאבה.
אם אתה גר באזור הקריות/חיפה צור קשר במסרים ותאם איתי מפגש לניפוח במשאבה שלי. אמנם היא של פוקס, אבל אם תבקש יפה היא תסכים לנפח בולמים של רוקשוקס.
לצפיה ב-'תודה, אני מעדיף בכל מקרה שיהיה לי משאבה כזאת. לא משהו משוכלל'
תודה, אני מעדיף בכל מקרה שיהיה לי משאבה כזאת. לא משהו משוכלל
30/10/2016 | 13:53
4
50
סתם שיהיה כל עוד אפשר למצוא עד 150 ש"ח. 

נגמרו הימים שיש לי כוח להעמיס את האופניים על הרכב... 

האם משאבה רגילה עם שעון לחץ עליה לא מתאימה? כזאת שמיועדת לאופני כביש אבל כתוב שהיא נותנת לחץ עד 150PSI.
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר למצוא משהו עד 150 ש"ח'
בוודאי שאפשר למצוא משהו עד 150 ש"ח
30/10/2016 | 14:33
62
למשל זו
לצפיה ב-'מה שמייחד את המשאבות הללו'
מה שמייחד את המשאבות הללו
30/10/2016 | 14:58
2
67
הוא לא רק יכולתן להגיע ללחצים גבוהים (נדרשים לחצים עד 250) אלא גם כפתור שחרור אויר שמאפשר לכוון את הלחץ במדויק.
לצפיה ב-'באיזה יחידות מודדים את ה250 שציינת? '
באיזה יחידות מודדים את ה250 שציינת?
05/11/2016 | 08:14
1
24
חשבתי שהיחידות לחץ נמדדות בPSI...
האם יש נוסחה שמאפשרת לדעת לכמה לנפח את הבולם כפונקציה של משקל הרוכב ושל מידת הכיווץ הרצוייה מישיבה על האופניים במנוחה [נניח 20% או 25%]
לצפיה ב-'PSI'
PSI
05/11/2016 | 11:24
25
או ליברה לאינטש רבוע...

הניפוח תלוי כמובן במשקל הרוכב ובסגנון הרכיבה.

״חוק אצבע״ אומר שמנפחים את הבולם האחורי בערך לפעמיים משקל הגוף (בקילוגרמים) זאת אומרת אם אתה שוקל 75 קילו, נפח בתור נקודת מוצא 150 psi. אחר כך תתחיל לבצע כיוון מדוייק לפי מידת המהלך הרצויה.
כיווץ התחלתי נע בין 20% לרכיבת xc לכיוון של 25-30% לרכיבת שבילים ו-35% לפרי-רייד. מאחר ומהלך המתלה האחורי נמצא לרוב בקורלציה טובה לסגנונות הרכיבה - במתלים בעלי מהלך של 100-120 מ׳מ כוון לכיווץ התחלתי של 20-25%, במתלים של 120-140 מ׳מ כוון לכיווץ התחלתי של 25-30% ובמתלים מעל 150 מ׳מ כוון 35%.

במזלג הלחצים הם בערך חצי מאשר הבולם האחורי. ז׳א נפח לחץ ב-psi שהוא בערך שווה למשקל הגוף בק׳ג. רוכב במשקל 75 קילו יתחיל את הכיוון לפי לחץ של 75 psi. המשך הכיוון מבחינת כיווץ התחלתי לפי אותה שיטה ולוגיקה של הבולם האחורי.

כמובן שאתה יכול גם להקשיח או לרכך  את הבולמים לטעמך. בדגמים בהם ניתן לכוון ריבאונד ו/או סף פריצה - יש תורה שלמה שעוסקת בהם וגם בהם - התורה היא רק נקודת המוצא ובסוף אתה צריך לכוון לפי טעמך האישי.
לצפיה ב-'חצי הקפה סובב כנרת עם ילד בן 10'
חצי הקפה סובב כנרת עם ילד בן 10
30/10/2016 | 09:42
2
72
האם אפשר לקבל רמת קושי אובייקטיבית למסלול חצי הקפה בסובב כנרת?
מסלול המשפחות בשנה שעברה היה קטן עלינו והתחושה שלי שלמרות הפרסומים הוא הרבה יותר קצר מ12 קמ
אני בדרך כלל רוכב איתו מפתח תקווה לנמל תא ובחזרה עם עצירת מנוחה בגני יהושוע.
מצד אחד הרכיבה הזאת קלה ונוחה בשבילו
אבל מצד שני כולה מישורית והרבה יותר קצרה.
עד כמה העליות במסלול חצי הקפה קשות ואפשר להתמודד איתן? אני לא רוצה שהוא יגיע לתשישות ואפיסת כוחות

לצפיה ב-'שתי עליות מתונות'
שתי עליות מתונות
30/10/2016 | 13:44
1
72
יש עליית ״קיר״ אחת בלבד במסלול והיא רק בהקפה המלאה - בסמוך לאתר ״ספיר״. (ועוד אחת ״חצי כוח״ ביציאה מטבריה).
בחצי השני של ההקפה - בחלקו המזרחי של הכנרת, יש שתי עליות די מתונות שלהערכתי ילד בן עשר שרוכב לאורך הירקון יוכל להתמודד איתן. להערכתי הפרש הגובה הוא בערך 30-50 מטר בשיפוע מתון מאד. פחות מ-10%. בשנים שעברו ראיתי לא מעט ילדים בגיל זה ואפילו צעירים יותר מטפסים את העליות. לחלק זה מאתגר יותר ולחלק פחות. זו הזדמנות לתרגל הילוכים ונשימות. תמיד יש כמה שמסיימים את העליה ברגל. החלק המשמח הוא שבסוף העליה יש ירידה. בסך הכל חצי המסלול הזה הוא כ-30 ק׳מ מתוכם בערך 10% עליות והשאר ירידות ומישור.
נפח את הצמיגים ללחץ גבוה כדי לשפר את הגילגול. קסדה על הראש. משקפי שמש על העיניים והכי חשוב - להזכיר לו לשמור על קו ישר ולא לבצע פניות פתאומיות לרוחב הכביש כי הוא עלול להידרס על ידי רוכב מהיר שמגיע מאחור.
לצפיה ב-'תודה רבה היה מצויין'
תודה רבה היה מצויין
06/11/2016 | 08:48
27
מזג האוויר היה מעולה.
הוא טען שהיה לו קצת קשה אבל בק"מ האחרון כשכל המסלולים מתאחדים
הוא קיבל זריקת אדרנלין ונורא התלהב לסיים את המסלול.
לצפיה ב-'סובב כנרת 5/11 בשבת'
סובב כנרת 5/11 בשבת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 04:27
1
81
עוד כעשרה ימים מתקיימת אירוע סובב כנרת, אירוע עממי לרוכבי כביש ושטח. סוגרים הרמטית את הככיש סביב הכנרת לכבוד האירוע. מי שהיה לא צריך אותי אבל מי שלא היה, ממליץ בחום. 
גילוי נאות, אני איש המדיה החברתית של האירוע. 
לפרטים והרשמה: http://bit.ly/Sovev_Kinneret

אמיר כהן דרימן 
מנהל פורום ריצה וטריאתלון ז"ל 

לצפיה ב-'היה נחמד. היה ממש נחמד'
היה נחמד. היה ממש נחמד
05/11/2016 | 11:29
14
מזג האוויר היה לטובתנו והארגון מצויין כרגיל.
רכיבה נינוחה במהירות ממוצעת של 22 קמ׳ש.
סיימתי את המסלול בקצת פחות משלוש שעות. היו לידי כאלה שטסו את המסלול בשעתיים.

לשנה הבאה: דוכן קפוצ׳ינו במתחם הסיום יהיה תוספת ברוכה. חנויות של ציוד זה נחמד. בננות ותמרים זה יופי. דוכן של שייק פירות טרי - בריא וטעים. אבל זה שבשביל קפה צריך לצאת החוצה ל״ארומה״ ואחר כך אי אפשר לחזור כי כבר גזרו את הצמיד מהזרוע...
לצפיה ב-'ידית מעצור קצרה לילד'
ידית מעצור קצרה לילד
26/10/2016 | 14:53
3
50
מה עושים שכל האופנים במידה בסדר בשביל ילד בגיל שש רק שידיות המעצורים די מרוחקות ,כלומר צריך לשחרר את האחיזה ולשלוח את היד קדימה כדי לעצור,מה כדאי לעשות?
לצפיה ב-' חלק מהידיות מאפשרות כיוון מרחק הידית'
חלק מהידיות מאפשרות כיוון מרחק הידית
26/10/2016 | 16:10
1
44
אפשר לנסות לאלתר מתאם לידית, ובתנאי שמאפשר עדיין טווח תנועה שמפעיל כוח עצירה מלא.
לצפיה ב-'תודה,אאלתר איזו תוספת עד שתתרגל'
תודה,אאלתר איזו תוספת עד שתתרגל
27/10/2016 | 10:46
15
לצפיה ב-'מחפשים לקנות ידיות קטנות יותר שמתאימות לילד'
מחפשים לקנות ידיות קטנות יותר שמתאימות לילד
28/10/2016 | 09:12
49
לצפיה ב-'התייעצות לגבי שדרוג ובחירת צמיגים, מה צריך לשקול?'
התייעצות לגבי שדרוג ובחירת צמיגים, מה צריך לשקול?
25/10/2016 | 21:57
9
86

כרגע יש לי תצמיגים האלה של ויטוריה :

https://www.vittoria.com/tire/zaffiro/

הם מאוד עמידים לפנצרים (שזה מאוד חשוב לי כרגע) אבל כמו שאפשר לראות בלינק, ויטוריה עצמם מגדירים אותם כצמיגים איטיים.

אני שוקל לשדרג לצמיגים האלה :

http://www.bicyclerollingresistance.com/tour-revie...

כמו שאפשר לראות בלינק, אלה גם צמיגים מאוד עמידים לפנצרים, ובנוסף יש להם תוצאות מעולות במבחני יעילות / התנגדות גלגול. (כלומר הם נחשבים מהירים סלש יעילים).

החשש שלי הוא, שצמיגי ה schwalbe שאני מקווה שיעזרו לי לרכב יותר מהר ויותר יעיל, שוקלים 640 גרם (לצמיג, רוחב 32 מ"מ) לעומת 430 גרם (לצמיג, רוחב 32 מ"מ שיש לי עכשיו).

אז מה כל זה אומר? האם צמיג ששוקל 210 גרם יותר יכול להיות יותר מהיר באופן משמעותי למרות שהוא כבד יותר?

מה עוד צריך לשקול כשחושבים על צמיג מבחינת משקל, יעילות ושאר גורמים?

לצפיה ב-'מה זה צמיג מהיר?'
מה זה צמיג מהיר?
26/10/2016 | 08:22
7
67
אין צמיג מהיר או איטי. יש צמיג עם התנגדות גבוהה לגלגול ויש צמיג עם התנגדות נמוכה לגלגול. יש צמיג קל ויש צמיג כבד. מהירות תלויה בכוח שאתה משקיע בדיווש וההעברה שלו לדרך. צמיג כבד יצריך יותר כוח בהאצה. צמיג עם התנגדות נמוכה לגלגול יצריך השקעה של פחות כוח גם בהאצה וגם ברכיבה שוטפת.

התנגדות לגלגול נובעת משילוב של רוחב הצמיג, פרופיל הקוביות/חריצים, סוג הגומי ולחץ האוויר.

נקודות לשיקול: רוחב, פרופיל קוביות/חריצים, עובי הגומי ועמידות לפנצ׳רים, לחץ ניפוח מומלץ, עובי ועמידות הדפנות, התנהגות בהטייה. ניקוז מים (לקראת החורף).
לצפיה ב-'אם ניקח את הדוגמא הספציפית'
אם ניקח את הדוגמא הספציפית
26/10/2016 | 09:30
6
64

שהובאה בפוסט, האם היית ממליץ לקחת צמיג שהוא אמנם כבד יותר אבל עם התנגדות מאוד נמוכה לגלגול? האם הוא יהיה יותר יעיל מבחינת אנרגיה לאורך שימוש כללי מצמיג יותר קל אבל עם התנגדות גלגול גבוהה?

בכלליות אני מחפש צמיג עם עמידות גבוהה לפנצרים אבל שלא יהיה עם התנגדות גלגול גבוהה כמו הנוכחי שלי, ורצוי גם שלא יהיה כבד מידי.

הצמיג שאני שוקל - Schwalbe Marathon (GreenGuard) נראה מצויין מבחינת שני גורמים (עמידות פנצרים והתנגדות גלגול נמוכה) אבל אני לא בטוח כמה המשקל הגבוה שלו יהיה לי משמעותי.

אם יש למישהו המלצה על צמיג שיותר יתאים לצרכים שצויינו כולי אוזן.

לצפיה ב-'לא תהיה השפעה מורגשת...'
לא תהיה השפעה מורגשת...
26/10/2016 | 17:59
49
בין צמיגים מאותה משפחה לא יורגש הבדל, שלא לדבר על שיפור מהירות.
ההבדלים יורגשו בין סוגי הצמיגים (שטח/עיר/כביש וכולי...)

התעסקות ברמת הגרם שמורה לאלו אשר מטרת רכיבתם תיפול ותקום על חודה של שנייה (מקצוענים בתחרויות) ולכן גם אם יהיה איזשהו הבדל - הוא לא רלוונטי לרוכב הממוצע.

בקיצור - אם יש לך כבר צמיג עיר ואתה רוצה לשדרג אותו לצמיג עיר דומה אחר -
אין כל כך טעם, חכה שיתבלה ואז תשדרג לאחד חדש.
לצפיה ב-'רק כדי לשים דברים בפרופורציה'
רק כדי לשים דברים בפרופורציה
26/10/2016 | 19:35
4
58
היו לי אפני עיר עם צמיגים חסיני פנצ'רים במשקל 750 גרם כל אחד. עברתי לאפני כביש עם צמיגי 23 מילימטר ששוקלים כ-300 גרם כל אחד (והתנגדות לגלגול נמוכה יותר). 
להערכתי, השיפור במהירות כתוצאה מהחלפת אופניים הוא כ-1 קמ"ש בממוצע, וזה לא נובע רק מהחלפת הצמיגים אלא גם מהתנוחה האווירודינמית יותר של אפני הכביש והמשקל הנמוך יותר של האופניים (לפחות 2 ק"ג).
אז יש הבדל, ו-1 קמ"ש עשוי להיות משמעותי גם ללא תחרות, אבל ההבדל המשמעותי יותר הוא תחושת הקלילות עם אופניים קטנים יותר וצמיגים קלים ודקים יותר.
לצפיה ב-'אוקיי, מבין שכנראה שאין טעם להחליף כרגע. '
אוקיי, מבין שכנראה שאין טעם להחליף כרגע.
26/10/2016 | 20:56
35

לפחות עד שאפתח שרשור על טיובלס
לצפיה ב-'תשים לב למה שאתה אומר - זה רק מחזק את מה שאני טוען....'
תשים לב למה שאתה אומר - זה רק מחזק את מה שאני טוען....
27/10/2016 | 14:41
2
37
החלפת לאופניים ששוקלים כ - 20% פחות, החלפת לצמיגים ששוקלים חצי מהקודמים והחלפת לאופניים בעל אוירודנמיות טובה יותר.

כמובן שהמסקנה שלך היא בגדר ניחוש מושכל ( כי בשביל לקבוע עובדות כאלו
צריך להכנס למעבדה)
אבל גם אם זה נכון - אחרי כל השינויים האלו, קיזז קמ''ש אחד.
כלומר - בנסיעה ממוצעת של 4 קילומטר בתוך העיר שלוקחת רבע שעה
אתה בתנועה כ - 80% מהזמן אז נגיד שרכבת בערך 12 דקות נטו,
מה בדיוק הזמן שקיזז אחרי כל השינויים האלו?

וכמובן שדיברנו רק על עניין הצמיגים ככה שבכלל השינוי הוא אפסי עד לא קיים וגם אם קיים הוא בגדר שניות ברכיבה ממוצעת.

החישובים האלו רלוונטיים לנהגי פורמולה 1 ולא לישראל ישראלי שרוצה להגיע מהבית לעבודה דרך רחוב הרצל.
לצפיה ב-'זה ברור'
זה ברור
27/10/2016 | 15:06
1
35
כתבתי את תגובתי בתשובה לשואל המקורי, לא אליך...

ואתה צודק שמבחן כזה אפשר לעשות רק במעבדה, אבל מהשוואה של רכיבות רבות במקטעים דומים זה פחות או יותר מה שיוצא. מקריאה בפורומים שונים אנשים מדברים על הבדל של 1-3 קמ"ש בין אופני עיר לאפני כביש, וזה מתאים למה שאני מצאתי.

ורק הערה. זה נכון שהבדל של 1 קמ"ש ברכיבות קצרות הוא חסר משמעות לחלוטין, אבל ברכיבה של 5 שעות זה כבר 5 קילומטר פער. כמובן שאפשר להעלות את המהירות, אבל זה עשוי לעלות במאמץ רב (בהנחה שלא מדובר ברכיבה איטית במיוחד).
לצפיה ב-'לא מדובר ברכיבת כביש ספורטיבית.... '
לא מדובר ברכיבת כביש ספורטיבית....
27/10/2016 | 15:44
15
לצפיה ב-'צמיגים מומלצים'
צמיגים מומלצים
28/11/2016 | 10:41
12
מניסיון אישי אני ממליצה להשקיע ברכישת צמיגים איכותיים מחברה ידועה.
משקיעים יותר בהתחלה אבל מרוויחים יותר בטווח הארוך
לצפיה ב-'המלצות לאופניים לרוכב מתחיל'
המלצות לאופניים לרוכב מתחיל
24/10/2016 | 21:40
1
116

ונש רב
מעוניין לרכוש אופניים  עד 1500₪.
אני רוכב מתחיל ,מעוניין באופני הרים.
הוצעו לי בחנויות שהייתי את שני הדגמים הבאים:
Evoke x 57 27.5" -2016
Gt aggressor comp 27.5"-2015

דעתכם?
והאם ישנן המלצות לדגמים אחרים

לצפיה ב-'מפרט דומה מאד'
מפרט דומה מאד
25/10/2016 | 11:17
93
ב-GT יש מעצורי דיסק, לעומת מעצורי V בדגם השני. זה יתרון ל-GT אבל רצוי לבדוק בפועל משום שבמפרט באינטרנט מופיע במקום אחד מעצורי דיסק ובמקום אחר מעצורי V ולא ברור מה  מגיע על האופנים בפועל.
מעבר לזה כמובן שכדאי לקחת את האופניים לסיבוב נסיון ולראות איזה מהם נוח לך יותר. ברמת המחיר הזו מדובר במפרט די דומה וברכיבים בסיסיים ביותר.
לצפיה ב-'סקירה קצרה - charge plug 0 כעבור חצי שנה...'
סקירה קצרה - charge plug 0 כעבור חצי שנה...
24/10/2016 | 15:00
6
207
אז בגדול קניתי אותם כשיש לי כבר אופני כביש סטנדרטיים שאיתם עשיתי את הרכיבות העירוניות אבל בגלל אופי הרכיבה שלי (מעברים בין כביש למדרכה,דילוגים,זיגזגים והרבה אגרסיביות אורבנית) 
החלטתי לקנות זוג פשוט ככל היותר שייאפשר לי לעשות את דרכי בדרך אל ובחזה מ בצורה יותר נוחה מאשר עם אופני כביש סטנדריים. 

האופניים שנבחרו - charge plug 0 דרך "קנייה אינטרנטית" במחיר מפתה של 
כ -1600 ש''ח דרך "ריסייקל". 
אספתי את האופניים בחנות של קנונדייל (? לא זוכר כבר) בתל אביב ויצאתי לדרך. 

יש לציין שלאופניים עשיתי שינויים קלים - החלפתי את הכידון ה"מיוחד" (סוג של כידון אורבני פלאט קצר עם מין קרני אחיזה ארוכות) לכידון רגיל,
החלפתי את הפדלים (פלסטיק פשוטים) לפלאטים של welgo שהיו לי כבר בבית 
ואמממ זהו לבינתיים. 

אז רשמים עד כה: 
אופניים חביבים מאד, תנוחת רכיבה נוחה יחסית (לטעמי מעט שפופה,קניתי במידה s כשאני בגובה 1.70 ועדיין מרגיש קצת שפוף, אולי קיצור קטנטן בסטם יעזור, סובל דיחוי לגמרי)
שקטים מאוד (כן נכון,זה סינגל ספיד אבל תתפלאו, יש גם כאלו שלא) 
וזורמים יפה ברכיבה,
על השלדה (כרומולי) אין לי מה להוסיף, אני לא מאלו שמשפריצים לנוכח העובדה שהם רוכבים על שלדת כרומולי, מבחינתי אין כל הבדל. 
הצמיגים במידה המדוייקת לרכיבה אורבנית אגרסיבית - בשרניים מספיק בשביל לתמוך אך לא יותר מדי בשביל לפגוע בזרימת הרכיבה. 

חסרונות - בסופו של דבר מדובר באופניים מינימליסטיים במחיר מינימלסטי 
ככה שאין ציפייה לקבל פה חלקי קצה, אולם, 
הייתי מעדיף לשלם עוד כמה גרושים ולקבל כבר בילט אין פדלים נורמאליים 
ממתכת ולא פדלים מפלסטיק כמו שקבלתי, 
המעצורים מעט מאכזבים, אחרי שאתה רוכב על מעצורי דיסק הידראולי איכותיים פחות קל לך לחזור אחורה למעצורי u שכאלו אבל 
כבר רכבנו בלי מעצורים בכלל ככה שזה לא כל כך נורא. 

הכידון - אני פחות התחברתי לכידון ה"מיוחד" שהגיע עם האופניים, לטענת המוכר זה כידון "מבוקש" ולכן רק אציין שזה שינוי שעשיתי מטעמי נוחות אישית בלבד, יכול להיות שאחרים מהללים. 

שורה תחתונה - במחיר הזה (1600 ש''ח) ולצרכי התניידות במרחב העירוני, קשה מאוד לקבל יותר. 
אופניים שלא כואב לקשור לעמוד ועושים את העבודה נהדר בזיגזוגים בין רכבים ומעברים בין המפלסים השונים שבדרך העירונית. 
אם יש לכם חלקי שליטה חלופיים בבית - הרי זה משובח אבל גם לא יכאב להחליף בכמה שקלים לפדלים נורמאליים ואולי גם לכידון פלאט קצרצר. 

אחלה של אופניים! 
לצפיה ב-'אחלה סקירה, איזה צמיגים אלה שהגדרת כמידה המדוייקת לאורבניה?'
אחלה סקירה, איזה צמיגים אלה שהגדרת כמידה המדוייקת לאורבניה?
24/10/2016 | 21:20
5
69

ואם תוכל להסביר מה בעצם היתרון המדוייק ובמה עדיפים הפדלים ששדרגת להם?

ויש לך מושג כמה הם שוקלים?

ושאלת בונוס - לא קשה להסתדר בלי הילוכים בעליות?

מספיק שאלות לבינתיים :)

לצפיה ב-'תשובות - '
תשובות -
25/10/2016 | 15:40
4
70
הצמיגים הם של kenda דגם coaster 700X32 ועליהם יש הטבעה של המותג של האופניים ככה שאולי מדובר בדגם שיוצר במיוחד לדגמי החברה.

אני אשקול אותם בהזדמנות, לא רוצה להמר בשביל לא להטעות.

לגבי הסינגל ספיד - תראה, זה עניין של העדפה ולא עניין של נכון או לא נכון.
סינגל ספיד בשבילי זה פנטסטי בגלל כמה סיבות - זה מוזיל את מחיר האופניים,
זה משאיר מקום ליצרן לפנק בחלקים אחרים, זה מאפשר לי בתור רוכב לרכוב אגרסיבי וללחוץ חזק מבלי לפחד שההילוכים יתחילו להתבחבש ולקפוץ מה שיכול בקלות לגרום לאיבוד שליטה ואתה לא רוצה לאבד שליטה שאתה נוסע בין אוטובוסים ומוניות שירות,
בינינו, לרכוב על הילוכים ברמות מחיר כאלו (וגם כפול מכך) זה עונש טהור שכן מערכת הילוכים טובה תבוא על אופניים של 5 פלוס, מתחת לזה ומדובר בסבל.

לגבי העבודה עם הרגליים - לא ממליץ לרוכבים מתחילים או לרוכבים שבכושר גרוע.
אני בכושר טוב ועובד ספציפית גם על חוזק וכוח ברגליים ככה שלא רק שאני מצליח להסתדר עם זה אני אפילו מוציא מהם (ומהרגליים שלי) את המיטה.

לצפיה ב-'נשמע כמו קניה טוב, תהנה '
נשמע כמו קניה טוב, תהנה
25/10/2016 | 21:46
3
57

הסינגל ספיד מסקרן אותי כי שמתי לב שלמרות שיש לי אחלה הילוכים (22 במספר ), 95% אחוז מהזמן אני נשאר עם אותם שניים או שלושה. בתור רוכב חדש ציפיתי שאשתמש בהמון הילוכים בכל רכיבה, אבל זה לא ממש קורה בינתיים. אני עדיין שמח שיש לי אותם, אבל הרעיון של סינגל ספיד נראה לי פחות מופרך היום ממה שהוא נראה לפני שהתחלתי לרכב באופן קבוע.

איך היית משווה את מהירות וחווית הרכיבה הכללית לעומת אופני הכביש שלך? אתה מוצא זמן להשתמש בשני הזוגות?
לצפיה ב-'תשובה - '
תשובה -
26/10/2016 | 12:43
2
58
לגבי ההבדלים ברכיבה עירונית עם אופני כביש לאומת אופני עיר שכאלו:

כמובן שעם שניהם אפשר להסתדר אבל לעשות מסלול עירוני עם אופני כביש, על אחת כמה וכמה שאתה עובר בין המפלסים שבדרך - זו חוויה פחות נעימה.
לאופני כביש יש יתרון ברור בקטעי כביש ללא עצירות וללא הפרעות כי ככה אתה יכול "לשבת" על הפדלים ולעבוד,
כשאני רוכב בדרך עירונית עם אופני כביש אני "סובל" מכמה "אי התאמות" שהופכות את הרכיבה לפחות זורמת ופחות כיפית -
תנוחת רכיבה אגרסיבית מדי, מיקום מעצורים בעייתי שכן אני תמיד צריך להיות מוכן עם האצבע על המעצור לעצירת חירום, דבר שלא מסתדר עם מבנה הכידון באופני כביש,
גלגלים עדינים ודקים מדי ל"נפלאות" שבדרך - מדרכות משובשות/כבישים משובשים/ שפות מדרכה וכולי...
באופני כביש יש פדלים קליטים שהם סובלים רכיבה עם נעל רגילה אבל אי התחושה עם פלאטים היא שונה לחלוטין, הרבה יותר בטחון ופחות דאגה שתברח לך הרגל...
בנוסף - האופני כביש שלי מצויידים בכל מני עזרים עליהם וזה באסה להוריד אותם כל פעם מחדש שאתה רוצה לקשור אותם בחוץ
וגם העובדה שמדובר באופניים יותר יקרים שלא בא בחשבון שיפגעו לך בהם או שיגנבו לך אותם.

היום במקרה לקחתי את האופני כביש שלי לעבודה ולא את העיר ומבחינת מהירות אולי הייתי איטי טיפה יותר אבל לא באופן קריטי, מה שכן - אם עם האופני עיר אני יכול לתזז בין המפלסים ולחסוך עצירות ברמזורים וכדומה אז עם האופני כביש אני קצת יותר מוגבל בגלל הסיבות שרשמתי מעלה.

לגבי השימושים - כמובן שאת רכיבות הכביש הקלאסיות ספורטיביות שלי אני עושה עם האופני כביש ואופני העיר משמשים אותי ככלי תחבורה יעיל יותר,
אין שום סיבה הגיונית שאוותר לגמרי על אחד מהם בגלל אופי הרכיבה השונה.

נ.ב - כל ההבדלים והשוני שציינתי הם מנקודת מבטי כרוכב וותיק ומנוסה, יכול להיות שהם לא יהיו רלוונטיים לרוכבים אחרים.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
26/10/2016 | 20:53
1
49

מפתיע לגלות שאופני הכביש היו פחות מהירות מאופני העיר בנסיעה עירונית. חשבתי שהן יהיו פחות נוחות, אבל לא ציפיתי שהן יהיו גם פחות מהירות, למרות התנאים שפחות מתאימים להם.

סתם מסקרנות, להערכתך אם היית לוקח את אופני העיר לרכיבה שאתה עושה באופני כביש (שוליים בין עירוניים?) מה היו התוצאות בהשוואה?

האופניים שלי הן משהו די באמצע, הן מהירות בשביל אופני עיר אבל עם צמיגים די איטיים ויציבה לא אגרסיבית יחסית לאופני כביש מהירות.
לצפיה ב-'זה נורא פשוט....'
זה נורא פשוט....
27/10/2016 | 15:00
47
תיקח בוגאטי שמגיעה מ - 0 למאה ב - 3 שניות ומהירות מירבית של 400 קמ''ש
ותיקח טוסטוס 50 סמ''ק שמגיע ל - 80 בקושי.

תעמיד את שניהם על כיבש הסרגל כשהוא ריק ותתן להם להתחרות אחד בשני,
מי ינצח? ברור...

עכשיו תתן לשניהם קטע בתוך הפקקים של תל אביב, מה יקרה?
ולמה?
בגלל אותה סיבה, עם האופני עיר שלי אני מקצר את הזמנים בין נקודה a לנקודה
b.
לדוגמא - הגעתי לצומת עם רמזור אדום כשאני על האופני כביש - בחרתי להמתין לירוק אז בזבזתי עוד חצי דקה עליו ועל האצה, עם האופני עיר אני נותן קטנה בבאני הופ (אפילו מבלי להאט) למדרכה וחסכתי את כל הסמתוכה הזו.
גם אם בחרתי לעקוף את הרמזור עם האופני כביש אני אעשה את זה הרבה יותר באיטיות כי אצטרך להאט ממש לקראת סף המדרכה ולא אוכל לעשות באני הופ וכולי...
אפשר להביא עוד שלל דוגמאות לכך אבל אני חושב שהנקודה הובנה...

לגבי רכיבת כביש ספורטיבי עם האופני עיר - וולאה לא ניסיתי אבל נראה לי שיהיה מדובר בסבל טהור.
בעליות אין בכלל מה לדבר, במישור אני אני אפדל על ריק בעיקר ובירידות אני אהיה נתון לחסדי כוח המשכיה בלבד ומבלי להיות אפקטיבי עם כוח נוסף בפידול.
תוסיף לזה תנוחת ישיבה פחות ספורטיבית וקיבלת אי הנאה מובטחת.

אגב, גם בתוך העיר כשיש עליות יחסית רציניות זה לא כיף חיים ללחוץ עם סינגל ספיד אבל זה רק ספציפי ללגבי עליות חדות.

לצפיה ב-'התאמת שרשרת'
התאמת שרשרת
23/10/2016 | 14:23
1
45
במשפחה כחצי תריסר אופניים (לי ולילדים ).  השאלה ; שרשת ל-7 הלוכים מתאימה גם ל- 8 הלוכים?  מתאימה גם ל 6 הלוכים ?
תודה.
לצפיה ב-'8 ומטה זו אותה שרשרת'
8 ומטה זו אותה שרשרת
23/10/2016 | 14:42
47
9, 10, 11, 12 מצריכים שרשראות ייעודיות.
לצפיה ב-'בפורום כביש ההודעה התייבשה יומיים - שאלה טכנית:'
בפורום כביש ההודעה התייבשה יומיים - שאלה טכנית:
23/10/2016 | 10:39
3
110
באופני הכביש מורכב ציר מרכזי של שימנו מסוג הולוטק שתיים. הציר התחיל לדפוק ובהתאם התגלה חופש של כמה מילימטרים בנענוע של הקראנק.

השאלה היא האם אפשר להמשיך לרכוב ככה עוד כמה מאות קילומטרים עד שיגיע חלק חדש? או שעלי להשבית את האופניים מחשש להתפתחות נזקים נוספים ברכיבים אחרים באופניים?
לצפיה ב-'נראה לי שאתה צריך להחליף את הציר המרכזי'
נראה לי שאתה צריך להחליף את הציר המרכזי
23/10/2016 | 14:41
57
שבעצם במערכת האמורה הם שני מיסבים שנכנסים לשלדה ולתוכם מושחל הציר המרכזי האינטגרלי עם הקראנק.

לא יודע באיזה מיסבים אתה משתמש, יש מספר סוגים וגדלים. עבור שימנו נדרש לרוב ציר מרכזי בקוטר 24 מ׳מ. אבל בנוסף צריך גם לבדוק אם השלדה מיועדת לציר בהברגה או press fit ומאיזה סוג. בכל מקרה למה לחכות עד שיגיע חלק חדש? למה לא לגשת לחנות אופניים ולהחליף במקום?

בגדול הפוטנציאל לנזק מצטבר לרכיבים אחרים קיים אבל מינימלי. הבעיה העיקר היא לוודא שאתה לא גורם נזק לשלדה עצמה בנקודה בה נכנס/מוברג ה-BB.  
לצפיה ב-'כל עוז זה רעש ולא תחושה של חיכוך בולט זה עוד עובר'
כל עוז זה רעש ולא תחושה של חיכוך בולט זה עוד עובר
23/10/2016 | 15:52
47
לרכיבה או שתיים
מאחר ולא מדובר בחלק נדיר במיוחד
רוכב בחג
וביום שלישי קפוץ לחנות הקרובה"רוב הסיכויים שזה יהיה במלאי ( זה אמור להיות זהה גם לציר מקביל של שטח )

שרון
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/10/2016 | 08:31
9
לצפיה ב-'יש איפשהו רשימה של מסלולים שאפשר לרכב עם אופניים ללא בולמים?'
יש איפשהו רשימה של מסלולים שאפשר לרכב עם אופניים ללא בולמים?
21/10/2016 | 12:18
3
80
יש לי אופניים מתקפלות שאני ממש מאוהב בהן אולם הן ללא קפיצים או בולמים.  יש איפשהוא רשימה של מסלולים בארץ אם בערים ואם לא בערים (רצוי מסלולי אופניים אבל לא חובה) שניתן לרכב באופניים ללא בולמים וקפיצים? תודה..
לצפיה ב-'כל מסלול אפשר לרכוב עם כל אופניים'
כל מסלול אפשר לרכוב עם כל אופניים
21/10/2016 | 22:28
1
80
השאלה היא כמה תיהנה מהרכיבה וכמה רכיבות כאלה האופניים ישרדו.

טיפ - חפש מסלולי סייקלוקרוס. אלו אופניים קשיחים שמיועדים לשילוב של כביש ושטח.
לצפיה ב-'אופני כושר ביתיים-ADIDA'
אופני כושר ביתיים-ADIDA
22/10/2016 | 15:07
80
היי ADIDA
אתן לך קצת מנסיוני האישי-
.אני מחזיק ומשתמש 6 ימים בשבוע באופן רצוף כ4 שעות ליום באופני יורק דגם 19090.
.האופניים נקנו לפני כ4 שנים בחברת אביר ספורט ובזמנו עלו כ1200 
שח.
מדובר באופניים ללא אביזרים אלקטרונים שעושים את העבודה ללא  בעיות מכניות מאז הקניה.
כדי להתגבר על המונוטוניות שבדיווש בבית ,אני קורא ספר תוך כדי דיווש או לחלופין צופה בטלוויזיה או עובד עם המחשב.
לטעמי האביזרים האלקטרונים הם מקור לצרות .הפשטות עובדת ומשיגה את המטרה.

לצפיה ב-'אופניים מתקפלים מתאימים למסלולים סלולים בלבד'
אופניים מתקפלים מתאימים למסלולים סלולים בלבד
22/10/2016 | 17:52
41
זה פחות קשור לבולמים, ויותר קשור לגודל הגלגלים, תנוחת הרכיבה ועמידות השילדה.
ולכן מסלולים עירוניים הם הפתרון הנכון עבורך. כמובן שניתן לרכב על כל כביש, גם בינעירוני.
לצפיה ב-'איך קוראים באנגלים ל״אום״ שמחבר גלגל קדמי בצורה מהירה'
איך קוראים באנגלים ל״אום״ שמחבר גלגל קדמי בצורה מהירה
21/10/2016 | 11:47
2
45
שלום יש לי אופניים שאני יכל להכניס לתוך הרכב אם אני מוציא את הגלגל הקדמי.  כרגע אני מסובב ומפרק את ה״אום״  אני רוצה משהו שיוכל לשחרר את הגלגל הקדמי בצורה מהירה בשלוף.  מישהו יודע איך קוראים לדבר כזה באנגלית אני רוצה להזמין אותו בעלי אקספרס או באיביי.  תודה :)
לצפיה ב-'QR ר"ת של Quick release. אבל סביר שלא תוכל להשתמש בזה'
QR ר"ת של Quick release. אבל סביר שלא תוכל להשתמש בזה
21/10/2016 | 11:52
60
אתה צריך שציר הגלגל יהיה חלול ויתאים לשימוש ב QR
לצפיה ב-'תודה אכן זה השם מצאתי ואכן תודה על הטיפ יכל להיות שלא מתאים '
תודה אכן זה השם מצאתי ואכן תודה על הטיפ יכל להיות שלא מתאים
21/10/2016 | 12:07
32
תודה אכן זה השם מצאתי ואכן תודה על הטיפ יכל להיות שלא מתאים לסוג אופניים שלי.  
לצפיה ב-'חברים. . אני רוכב מתחיל. קורס?'
חברים. . אני רוכב מתחיל. קורס?
20/10/2016 | 16:27
14
203
אני מעוניין ללמוד רכיבה נכונה על אופניים. מניח שקוראים לזה רכיבה טכנית?

אני מבין שקבוצת רוכבי אופניים יהיה גדול עליי כרגע. אלא אם כן יש קבוצות למתחילים ?

אני לא רוצה שיעורים פרטיים אלא רק קבוצות/קורס.

תודה רבה לכולם

אני בן 35.
אבקש סיוע בנידון תודה רבה.
לצפיה ב-'חס וחלילה, מלח מים! '
חס וחלילה, מלח מים!
20/10/2016 | 21:01
3
161
כשתתכונן לאולימפיאדה ותצטרך לקזז 0.1 שניות בשביל מדלייה - תעזר באיש מקצוע.

לבינתיים - תפזז להנאתך במסלולים שאתה מרגיש נוח בהם ותתקדם משם....
אל דאגה, אם תבוא בגישה רצינית - תלמד לבד.

אם אתה עדיין מעוניין לתרום את כספך - פתח בגוגל עמותות לנזקקים וקשי יום ובחר לך.
לצפיה ב-'ממש לא נכון. מדריך מנוסה שעומד מהצד ורואה טעויות ומתקן '
ממש לא נכון. מדריך מנוסה שעומד מהצד ורואה טעויות ומתקן
27/10/2016 | 23:57
2
48
מאיץ מאוד את תהליך הלמידה. אין שום קשר למתחרה באולימפיאדה.
לצפיה ב-'הדבר היחיד שהוא מאיץ זה את כובד הארנק שלו '
הדבר היחיד שהוא מאיץ זה את כובד הארנק שלו
28/10/2016 | 13:50
1
49
זה חרטא ברטא טהורה.
לרכוב לומדים ברכיבה.
לצפיה ב-'אתה טועה, אבל זה בסדר, זו זכותך.'
אתה טועה, אבל זה בסדר, זו זכותך.
28/10/2016 | 13:56
25
לצפיה ב-'לבדוק באיגוד האופניים'
לבדוק באיגוד האופניים
21/10/2016 | 09:18
3
97

באיגוד האופניים פותחים אחת לתקופה סדנאות טכניקה לרוכבים שלא מחוברים לקבוצות
הן לשטח והן להכביש
מדובר על שעה עד שעתיים של אימון עם מדריך מנוסה
ובמחירים זעומים למדי ( אני שלמתי על סדנאת כביש 40 שקלים לפני שנה וזה החזיר את עצמו לא בכפול אלא בפי 40 ....... )

בהצלחה

שרון
לצפיה ב-'שרון תוכל בבקשה לפרט על מה למדת בסדנת הכביש שעשית?'
שרון תוכל בבקשה לפרט על מה למדת בסדנת הכביש שעשית?
21/10/2016 | 10:40
2
38
לצפיה ב-'בקצרה - שליטה'
בקצרה - שליטה
21/10/2016 | 11:42
1
100
קצת יותר בפירוט
טכניקת היגוי
שפת גוף
איך מתכוננים נכון לפניה ואיך מבצעים שינויי כיוון באמצעו הנעת הגוף ולא הכידון

על הדרך למדנו גם טכניקת בלימה נכונה
וטכניקת דיווש בעמידה

אני רוכב שנים רבות, מנוסה הן בכביש והן בשטח
מבין רכיבה ואופניים
והסדנא הזו הוסיפה לי מיד חדש לרכיבה
אני מקפיד אחת לכמה חודשים להקדיש שעה לאימון שליטה כזה באופן עצמאי
זה כלום שנותן המון

שרון
שרון
לצפיה ב-'תודה על הפירוט, נשמע מעניין ושימושי'
תודה על הפירוט, נשמע מעניין ושימושי
21/10/2016 | 12:10
65
אני נכנס לתחום (בסערה  ) לאחרונה, למרות רמת כושר די טובה אני חושב (בטוח) שיש לי הרבה מה ללמוד, בעיקר באספקטים הטכניים.

למרבה הבאסה אין באתר האיגוד שום מידע על סדנא כזאת בעתיד הקרוב, חשבת אולי להעביר סדנא כזאת (או אימון שליטה) בעצמך? אשמח ללמוד ממנוסים ממני
לצפיה ב-'יש בארץ מספר חברות שמתמחות בקורסים כאלו'
יש בארץ מספר חברות שמתמחות בקורסים כאלו
21/10/2016 | 16:49
5
78
רמת ההדרכה נעה בין רכיבת קרוס קאנטרי ועד לרכיבת דאונהיל, עם דגשים שונים על רמת הטכניקה. כמו כן קיימות הדרכות נפרדות לנושאים טכניים כמו טיפול ותחזוקת האופניים (יש גם דרך המרכז הישראלי למכונאות אופניים).

החברות המובילות בתחום בארץ הן "עז הרים", "bikeControl", "sababike" למשל.

אני מסכים עם הגישה שאומרת שאם תרכב מספיק תצבור מספיק ניסיון וכישורים, אבל גם משוכנע שאם תעשה קורס אחד כזה תתקדם מהר הרבה יותר מהמקום הנוכחי שלך ותהנה יותר מרכיבות...
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות אבל לצערי נראה שהן מתמקדות ברכיבת הרים טכנית'
תודה על ההמלצות אבל לצערי נראה שהן מתמקדות ברכיבת הרים טכנית
23/10/2016 | 11:37
4
51
ומה שאני צריך ללמוד זה יותר טכניקות של רכיבת כביש, איך להשתלב בתנועה, כל הדברים האלה של רכיבה עירונית מהירה אך בטוחה.

הקורס ששרון תיאר נשמע לי אידאלי בשבילי  (והוא גם הרבה פחות יקר) אבל אין לו זכר באתר של האיגוד..

לצפיה ב-'כדי ללמוד כיצד להשתלב לא צריך הרבה'
כדי ללמוד כיצד להשתלב לא צריך הרבה
23/10/2016 | 15:54
3
62
להצטרף לחברה שרוכבים רגוע ולרכוב עימם
אם יש לך זמן מחר בבוקר
מוזמן להצטרף אלי לשעתיים

שרון
לצפיה ב-''
23/10/2016 | 16:22
8
לצפיה ב-'תודה על ההצעה, שלחתי לך מסר בתיבה. וחג שמח לכל המדוושים!'
תודה על ההצעה, שלחתי לך מסר בתיבה. וחג שמח לכל המדוושים!
23/10/2016 | 20:23
1
14
לצפיה ב-'קיבלתי, אקרא ואשיב מחר'
קיבלתי, אקרא ואשיב מחר
23/10/2016 | 22:05
9
לצפיה ב-'אופניי כושר ביתיים'
אופניי כושר ביתיים
19/10/2016 | 22:56
15
97
שלום,

אני לא בטוחה אם ההודעה הזו מתאימה לפורום הזה אבל לא מצאתי פורום ספציפית לאופניי כושר ביתיים אז אני מקווה שתוכלו לעזור לי :)

אני מחפשת לקנות אופני כושר ביתיים ואחרי חיפוש בגוגל צריכה עוד קצת הכוונה.. גוגל מאוד ממליץ על האופניים מחברת ״קייזר״- שקטות, נוחות ואיכותיות. הן גם הכי יקרות בשוק (8,000-11,000 שקל). אני מאוד מאוד רוצה להשקיע באופניים טובות, בעיקר מכיוון שיש לי בעיות ברכיים והפיזיותרפיסט שלי אמר שאופניים (טובות, כשמסדרים את המושב שיתאים בדיוק לגדול שלי)- מאוד יעזרו למצבי.

השאלה היא אם אתם מכירים את האופניים של קייזר, ואם יש לכם חברות אחרות להמליץ לי. לא מוכנה להתפשר על איכות...

תודה רבה!
לצפיה ב-'מה הסיבה שאת רוצה לרכוש דווקא אופני כושר?'
מה הסיבה שאת רוצה לרכוש דווקא אופני כושר?
20/10/2016 | 16:24
7
73
אופני כושר הם בדרך כלל בחירה גרועה מאוד, בעיקר כשקונים כאלו
לצרכי שימוש ביתי חובבני (שמסתיים בהסוותם למתלה בגדים יוקרתי)

אז למה בעצם?
לצפיה ב-'יש לי בעיה מבחינת שעות של העבודה שלי'
יש לי בעיה מבחינת שעות של העבודה שלי
21/10/2016 | 00:19
6
80
מעדיפה במקום להיות בנסיעות לחדר כושר ואז נסיעות לעבודה, או נסיעות לעבודה ואז נסיעות לחדר כושר ואז הבייתה- פשוט לעשות כושר מהבית.

למה אופני כושר הם בחירה גרועה מאוד- לא כמו הליכון ואליפטיקל?
לצפיה ב-'פעילות גופנית היא דבר שצריך לקחת ברצינות....'
פעילות גופנית היא דבר שצריך לקחת ברצינות....
21/10/2016 | 09:57
5
99
בעיקר כשיש מטרה מול העיניים (וזה המצב לא?)
כמו שאת מוצאת זמן לדברים אחרים - אם מספיק תרצי את גם תמצאי
זמן לפעילות גופנית.

מי שלא מצליח למצוא לה זמן גם לא יצליח להתמיד על אופני כושר משעממים עד
מוות כי פשוט אין לו את המוטיבציה בשביל לעשות פעילות גופנית.

ובשורה התחתונה - זה לא יעבוד לך. הנסיון מלמד שמתקני ספורט ביתיים ובפרט אופני כושר ננטשים מהר מאוד מהסיבה הפשוטה שמי שיש לו את המוטיבציה והרצון להשתמש בהם כבר מזמן היה מוצא את הזמן לעשות פעילות גופנית בצורה מסודרת.

אבל נניח שאת מקרה יוצא דופן ואת לא מה - 99% שהופכים את האופניים
הביתיים למתלה בגדים -
תתחילי בקטן, תראי אם הספורט הזה מתאים לך (כי הוא לא מתאים כמעט לאף אחד, לפדל פעם אחר פעם בתוך הבית שלך על אותה נקודה עם אותה אוירה בלי שום גרוי ספורטיבי)
תעשי איזה מנוי חודשי למועדון ספינינג, "תקריבי" מזמנך היקר בשביל להגיע לשם ומשם ואם תאהבי את זה באמת ותתמידי - תשקלי לקנות מכשיר בעשרות אלפי שקלים.

ולא, העובדה שקנית מכשיר כל כך יקר לא "יחייב" אותך להשתמש בו.

לצפיה ב-'חמוד'
חמוד
21/10/2016 | 11:33
4
87
אני רואה שההתנשאות שלך עולה ל100.

בוא נבהיר משהו אחד- אתה לא מכיר אותי.
ומעבר לזה, אתה לא קורא את מה שאני כותבת אלא מקיא מילים כדי להרגיש טוב עם עצמך.

נמשיך. מכיוון שאתה לא קורא, אני אבהיר שוב. אני לא מחפשת זמן לעשות כושר. כושר אני עושה 6 פעמים בשבוע, תודה. מה שאני מחפשת זה למנוע את הנסיעות המייגעות מהעבודה, לחדר כושר, הבייתה, בזמנים של פקקים ובתחבורה ציבורית. אבהיר עוד משהו- שיעורי ספינינג ואופניים במכון אני עושה כבר כמה שנים טובות. אז בוא, זה שאתה לא מתחבר לתחום הזה והוא משעמם אותך, לא אומר שאותי זה גם. 

אז הבהרנו שמוטיבציה יש? יופי. נמשיך בזה שלא זכרתי ששאלתי את דעתך על מה אתה חושב על אופניי כושר ביתיים. לא, מה ששאלתי הוא אם אתם ממליצים על דגם ספציפי. אין לך המלצה? לא התחום שלך? אל תגיב.

לצפיה ב-'באת לפורום של רוכבים ושאלת על אופניים סטטים'
באת לפורום של רוכבים ושאלת על אופניים סטטים
21/10/2016 | 11:49
1
88
באותה מידה את יכולה להיכנס לפורום קרניבורים ודגים על הגריל ולשאול על סלט.
לצפיה ב-'לקרוא את ההודעה שלי.. זה כל מה שאני מבקשת'
לקרוא את ההודעה שלי.. זה כל מה שאני מבקשת
21/10/2016 | 14:03
77
ציטוט:
״אני לא בטוחה אם ההודעה הזו מתאימה לפורום הזה אבל לא מצאתי פורום ספציפית לאופניי כושר ביתיים אז אני מקווה שתוכלו לעזור לי :)״

אין לכם מה לתרום להודעה? לא נורא. אני לא עומדת בבית משפט על זה שאני רוכבת על אופני כושר. חיפשתי אנשים שאולי מכירים חברות טובות. ז ה ו . לא שאלתי מה אתם חושבים על זה, לא שאלתי מה אתם חושבים עליי ועל המוטיבציה שלי, על כמות הספורט שאני עושה, איך מתי ואיפה.

הרבה חברות שמייצרות אופני כושר, מייצרות גם אופני רכיבה רגילות. תתפלא, אבל הרבה אנשים שרוכבים בחוץ- רוכבים גם בפנים. 
לצפיה ב-'אוו נהדר! אז מדובר בספורטאית על. '
אוו נהדר! אז מדובר בספורטאית על.
21/10/2016 | 22:46
1
70
2000 ש''ח מנוי לחדר כושר.
עוד 1000 לאופניים פשוטים בשביל להגיע לשם וסגרנו לך את הפינה.

אה, וגם סגרנו לך את הפינה של החימום.

לצפיה ב-'לא זוכרת שהכנסתי אותך לכיס שלי, או לארנק'
לא זוכרת שהכנסתי אותך לכיס שלי, או לארנק
22/10/2016 | 19:36
57
זה די ברור שאין לך מושג בנושא.
נראה לי שנסיים את זה פה
לצפיה ב-'למה לא להירשם לחוג ספינינג?'
למה לא להירשם לחוג ספינינג?
20/10/2016 | 22:57
62
תשלם פחות ותקבל יותר. המחוייבות מסייעת בהתמדה.

לא מכיר אופני כושר להמליץ.
לצפיה ב-'אופציה אחרת לבחון'
אופציה אחרת לבחון
21/10/2016 | 06:38
1
81
ראשית, אני לא מכיר אופני כושר, אבל כדאי לברר היטב מה את קונה במחיר 8000-11000 ש"ח. יכול להיות שאת משלמת הרבה כסף על פיצ'רים שאת לא צריכה. כיוון גובה הכסא לא נשמע לי כמו אופציה מתקדמת במיוחד.

אופציה נוספת לבחון היא טריינר+אופניים רגילים. טריינר זה מתקן שעליו שמים אופניים רגילים והוא בעצם הופך אותם לאופניים נייחים ("אופני כושר"). היתרון כאן הוא שכשאת רוצה לצאת החוצה, יש לך אופניים גם לזה. אין לי נסיון עם טריינרים, ולכן לא יכול להמליץ לך, אבל אני יודע שהאופציה קיימת וכדאי לבדוק אותה גם. במקרה הזה ככל הנראה אופניים בסיסיים וטובים + טריינר זה סיפור של 3000-4000 ש"ח.

קחי בחשבון שברכיבה במקום, אלמנט ההנאה שבאופניים עשוי להעלם ולכן כנראה ההיתחסות לאופני כושר כמתקן לתליית בגדים.

אופציה אחרת היא קניית אופניים רגילים והפיכת הדרך מהעבודה לאימון כושר (ואם יש מקלחות בעבודה, אפשר גם את הדרך לעבודה). פעמיים בשבוע אני מגיע לעבודה עם אוטובוס (האופניים בתא המטען) וחוזר באופניים (מאריך את הדרך כך שזו תהיה רכיבה ראויה).

בכל אופניים רגילים יש אופציה לכוון את גובה ומיקום הכסא כך שיתאימו לך.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
21/10/2016 | 11:35
65
יש לי אפליקציה מדהימה עם מורים שעושים שיעורים עם מוזיקה ממש טובה ושממש מעלים את המוטיבציה ככה שאין לי ספק שלא ישעמם :) בכל מקרה אני באמת צריכה לבדוק את שאר הדברים שבאים עם האופניים- אני באמת לא צריכה את רובם...

לצפיה ב-'לעניות דעתי בירור בפורום חדרי כושר יעלה תוצאות מועילות יותר'
לעניות דעתי בירור בפורום חדרי כושר יעלה תוצאות מועילות יותר
21/10/2016 | 16:55
1
61

כאן לא רק שלא יכירו את המאטריה הרלוונטית, אלא אף ימליצו לך שלא לקנות נייחים.

בקבוצות מכירה שונות בפייסבוק ניתן למצוא אופני ספינינג למכירה מרמות שונות, אחרי שתחליטי על כיוון נסי אולי לחפש גם שם. אגב, כמו שכבר כתבו לך כאן, לא בטוח שהפיצ'רים שמייקרים כ"כ את המכשיר שווים לך את האקסטרא הוצאה, מאחר ואת זקוקה למכשיר לשימוש ביתי שלך בלבד, והם לא אמורים להחזיק מאות ואלפי משתמשים. כיוונים גובה ומרחק של המושב אינם נחשבים לפיצ'רים מיוחדים ולא שווה להוציא אלפי שקלים רק עליהם.
לצפיה ב-'תודה רבה, אנסה את מזלי שם :)'
תודה רבה, אנסה את מזלי שם :)
21/10/2016 | 18:24
25
לצפיה ב-'הבעיה עם ציוד כושר מכני היא...'
הבעיה עם ציוד כושר מכני היא...
22/10/2016 | 10:47
1
81
שציוד טוב גם עולה הרבה כסף. אופניים זולים לא ישרדו.

לא מכיר מותגים ביתיים. מכיר מותגים של חדרי כושר במלונות שאני פוקד בתכיפות.
Lifefitness ואחרים.

מנסיון עם הליכונים ביתיים - אלה שעלו הרבה גם שרדו הרבה.

נסי לבחון אפשרות של אופני ספינינג ביתיים. מדובר באופניים פשוטים בלי הרבה אלקטרוניקה.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
22/10/2016 | 19:43
15
לצפיה ב-'רכיבה במשקל כבד (קרוב ל120 ק"ג) - חלק נשבר. הסקת מסקנות?'
רכיבה במשקל כבד (קרוב ל120 ק"ג) - חלק נשבר. הסקת מסקנות?
19/10/2016 | 17:44
1
98
שלום,
במהלך נסיעה בעלייה, רכבתי בעמידה קצת ואז האוזן נשברה + החלק שמורכב עליה (מעביר הילוכים?), השרשרת גם נשברה. לא זוכר אם העברתי הילוך תוך כדי.

יש המלצות איך להימנע ממצב דומה?

אלה האופניים:

תודה.

לצפיה ב-'אין קשר בין משקל לשבר באוזן'
אין קשר בין משקל לשבר באוזן
19/10/2016 | 20:23
90
האוזן היא למעשה פיוז מכאני
תפקידה לספוג עומסים קיצוניים שנוגבעים מדיווש חזק מאד 
או משגיאה הקשורה לטכני'ת העברת הילוכים
שילוב של רכיבה בעמידה והצלבה בהעברת הילוכים יכולה בהחלט להביא לעומס , ממונט פיתול חזק
זה המקום בו האוזן תתעוות במקום השילדה
ותמנה הפגיעה בשילדה

ממליץ אחרי התיקון להעזר בחבר שמכיר מעט את התפעול כדי ללמוד מה לא לעשות

אגב העלות אינה יקרה יחסית

בהצלחה

שרון
לצפיה ב-'בקשת עזרה? '
בקשת עזרה?
17/10/2016 | 11:28
2
87
היי חברים,
אני רץ המון לאחרונה--משהו כמו שעתיים וחצי --5 פעמים בשבוע.
אני מרגיש נפלא ,אני בכושר מצויין , הכל סבבה.
אוכל טוב,ישן טוב .
אבל, אני מת לאיזה מס'ז טוב ברגליים ....משהו טוב שישחרר את כל השרירים שלי שם.

אני חיפשתי בגוגל אבל כל המודעות ,ללא יוצא מן הכלל, יש להם גוון של סקס ומין.

ללכת לספא לבד, נראה לי קצת פתאטי .

כאילו הלוואי ויכולתי ללכת לאיזה מכון,כמו שהכדורגלנים או הספורטאים הולכים
(להם מן הסתם יש בתוך המועדון)

חשבתי שבפורום הזה יש מן הסתם, גם המון שמתעסקים ברכיבה אינטנסיבית, ואולי הרגישו בעבר
צורך גם בשמירה על הגוף וכו...

אז יש פה מישהו שיכול להמליץ לי על מקום מסויים שנותן את השירות הזה?
גבר-אשה---אין לי בעיה .
למרות שעדיף לי אשה האמת.
לא מרגיש לי נח גבר. (לא הומופוב ,אבל אם זה לא מישהו ממש מוכר שעובד עם
ספורטאים וזה...אני מעדיף אשה)

ושוב..אני מזכיר---ללא סקס וכל השטויות האלה .

מכירים אולי משהו בסגנון הזה?

שואל ברצינות כי אני פשוט לא מוצא

תודה
לצפיה ב-'לא מניסיון אישי, אבל שמעתי המלצות על גד אסתרין '
לא מניסיון אישי, אבל שמעתי המלצות על גד אסתרין
17/10/2016 | 17:52
1
73
מטפל הרבה בספורטאים וזוכה לשבחים
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/10/2016 | 19:48
22
לצפיה ב-'מבקש עזרה לרכישת אופניים'
מבקש עזרה לרכישת אופניים
16/10/2016 | 18:14
7
130
שלום רב,
אני מעוניין לרכוש אופניים,
רכבתי כשהייתי ילד, וכעת אני מעוניין לרכוש אופניים, לא חושב שרוצה ללכת לכיוון של אופניים חשמליות.

שאלתי היא האם האופניים מספר 2 באתר הזה )EASY FIRE 21 הילוכים)
הם מספיק טובים בשבילי.

מבחינת תקציב אני לא מעוניין להוציא סכום גבוה אם אין צורך אמיתי לדרישות שלי כעת.

אני רוצה לרכוב בתוך העיר, על מדרכות ואולי פה ושם קצת כביש ובתוך העיר סך הכל.

גובהי הוא 1.86 מבחינת מידה אבקש כיוון.

תודה רבה לכולם
לצפיה ב-'יש גם כאן מבצעים'
יש גם כאן מבצעים
16/10/2016 | 18:44
80

אני רואה כאן GT AGGRESSOR ב 1500 שקל, מחיר פי 2.5 מהדגם האחר שכתבתי ( מצאתי את האופניים בהודעה המקורית שלי ב-700 שקל)

האם שווה כל ההפרש הזה ?
אני פשוט רוצה לרכוש אופניים טובים וקשה לי לדעת מה מתאים לי.

שוב תודה
לצפיה ב-'האופניים עם 24" הם אופני ילדים'
האופניים עם 24" הם אופני ילדים
16/10/2016 | 19:02
4
77
בתקציב שלך אין אופניים שבולטים לכאן או לשם. הכל אותו דבר במחירים של 600-1200 והכל אותו דבר בקבוצת המחירים הבאה הממותגת של 1500-2500. לך לחנות, תבדוק התאמת גודל גסה בעזרת המוכרים ובעזרת רכיבה קצרה בחניה וסע לשלום בתקציב שמתאים לך.
לצפיה ב-'אעשה זאת תודה, ברשותכם שאלה'
אעשה זאת תודה, ברשותכם שאלה
16/10/2016 | 19:08
3
55

האם אלו אופניים ברמה טובה כבר בשבילי ?
GT AGGRESSOR COMP
לצפיה ב-'אם אכנס לחנות בלי להבין'
אם אכנס לחנות בלי להבין
16/10/2016 | 19:45
59
זה לא דבר שהייתי רוצה.
אם צריך להוסיף עוד כמה מאות מעבר ל gt aggressor comp בשביל לקבל משהו ממש יותר טוב אעשה זאת
לצפיה ב-'GT AGGRESSOR COMP 2015'
GT AGGRESSOR COMP 2015
17/10/2016 | 15:14
1
56
האם אופניים אלו באמת שווים את ההפרש מהאופניים בקישור הראשון שהבאתי EASY FIRE 21 הילוכים?
זה הבדל של 800 שקל
לצפיה ב-'האופניים בקישור הראשון לא רלוונטיים עבורך'
האופניים בקישור הראשון לא רלוונטיים עבורך
18/10/2016 | 04:59
53
אלה אופניים בעלי מידת גלגל 24 שמיועדים לילדים. גם אם הפרש המחיר היה 2000 ש׳ח הם לא היו מתאימים לך.

בכל מקרה אני ממליץ בחום שתיגש לחנות ותמדוד אופניים על מנת לבחור זוג במידה הנכונה ובנוחות מירבית.
לצפיה ב-'תצטרך אופניים במידה ״לארג׳״ או 19 או 20'
תצטרך אופניים במידה ״לארג׳״ או 19 או 20
17/10/2016 | 07:23
56
מידת גלגל 26 או 27.5 או 29

לשימושים שציינת לא נדרש איבזור מיוחד כך שהדגם לא ממש משנה. מה שחשוב זה שתמדוד את האופניים לפני הקניה ותבחר בזוג הכי נוח. כל האופניים שהצגת הם אופני שטח שמיועדים לרכיבה בדרכי עפר. הם יהיו בסדר גמור גם בעיר ובכביש, אבל זה לא יעודם המקורי. יש אופנים שמותאמים למטרות אלו יותר.
לצפיה ב-'בעלי Garmin edge שלום ועזרה בבקשה'
בעלי Garmin edge שלום ועזרה בבקשה
15/10/2016 | 16:31
10
172
איך אני מעמיס מפה של ישראל ???
גארמין רשמו לי שאין.
אני עם ה820 החדש שיש עליו את כל אירופה.

תודה !
לצפיה ב-'קודם כל - תירגע '
קודם כל - תירגע
15/10/2016 | 20:09
1
126
עכשיו תלך לפה.

בהודעה הזו יש קישור למפה טופוגרפית של ישראל, חינמית, שכוללת גם סימון שבילים. זה לא בדיוק אותם סימוני שבילים שתמצא בשטח, אבל בגרמין זה הכי קרוב שיש.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/10/2016 | 00:47
62
אבל לא בריא כל העסק הזה שמה......
לצפיה ב-'מפה צד שלישי'
מפה צד שלישי
16/10/2016 | 08:32
4
88
גארמין הסירו את המפה הטופו של ישראל מהמדפים, וכבעלים של המפה מהתקופה בה היא עדיין היתה על המדפים - רזולוציה של 1:100000 ושבילים לא מעודכנים... לא כלי נוח לעבודה. שלא לדבר על המסך הקטן של המכשיר.

אפשר לטעון למכשיר מפות של openstreetmaps כולל גרסאות שכוללות מסלולי אופניים בארץ. לטעמי המסך הקטן של ה-edge הופך את זה לבלתי יעיל.

אופציה זולה באופן משמעותי: פולאר v650. אותן מפות אבל ממשק הרבה יותר נוח לשימוש.  
לצפיה ב-'שמע...'
שמע...
16/10/2016 | 11:29
3
65
הממשק החדש של ה820 הוא כמו של ה1000 פשוט בחבילה קטנה יותר ואמור להיות טוב.
מכשיר שממזג בין ה500" ל1000"
לצפיה ב-'״פשוט בחבילה קטנה יותר״. אמרת הכל'
״פשוט בחבילה קטנה יותר״. אמרת הכל
16/10/2016 | 13:58
2
67
ניווט על בסיס מסך זערורי לא נוח. לא ממש משנה מה הממשק.
לצפיה ב-'לא עדיף להשתמש בנייד עם מסך 5 אינטץ ?'
לא עדיף להשתמש בנייד עם מסך 5 אינטץ ?
16/10/2016 | 15:14
1
68
אני מודה מעולם לא היה לי מכשיר גיפיאס ייעודי, אבל אני כן רוכב בשטח וכן משתמש במפות עם עמוד ענן ועם גוגל ארט, עושים עבודה מצויינת ואם יש בטרייה גיבוי.... לא ברור לי איפה בדיוק היתרונות של המכדירים היעודיים 
לצפיה ב-'עמידות וחיי סוללה'
עמידות וחיי סוללה
16/10/2016 | 16:06
67
אם פתרת את שתי הבעיות הללו - אין למכשיר היעודי יתרון של ממש.
לצפיה ב-'התרחקנו מהנושא '
התרחקנו מהנושא
16/10/2016 | 16:42
1
69
אני עדיין צריך מפה למכשיר שהוא :
1.עמיד
2.פרקטי
3.בטריה וכו'
4.מסונכרן אביזרי מדידה מצויינים
5.מתפקד נטו למטרה/ות, כלומר לא מעוכב פרסומות ותוכנות בע"מ.
הגבתי על הדרך.........
לצפיה ב-'סינכרון סנסורים למכשירים'
סינכרון סנסורים למכשירים
17/10/2016 | 07:17
59
קיימות שתי שיטות (עיקריות).
גרמין משתמשים ב-ANT
פולאר משתמשים ב-BT

שיטת ANT מצריכה מכשיר יעודי או מקלט חיצוני לטלפון נייד.
שיטת BT מאפשרת קליטה ישירה בטלפון הנייד ללא התקן חיצוני. משדרי A7 של פולאר פועלים עם מרבית המכשירים הסלולריים, ואם תרכוש את הגרסאות המסחריות של אפליקציות הספורט תיפטר מהפרסומות. המחיר יהיה נמוך לעומת מחירו של מכשיר ייעודי.

כך שאם פתרת את סוגיית חיי הסוללה של הטלפון הנייד ואת עמידותו, תוכל לוותר על המכשיר הייעודי ולהסתפק ברצועת חזה עם משדר A7 של פולאר.
לצפיה ב-'יש לי garmin edge touring - נראה כמו ה 800 אבל רק לניווט'
יש לי garmin edge touring - נראה כמו ה 800 אבל רק לניווט
25/10/2016 | 14:31
17
מפות אפשר למצוא לפי ההוראות בלינק הזה:

חוץ מזה, בשבילי זה מכשיר מצויין.
לצפיה ב-'התלבטות בין שני אופניים מתקפלות'
התלבטות בין שני אופניים מתקפלות
14/10/2016 | 22:30
2
100
שלום, אני מתלבטת בין שני דגמים:
RAINBOW SWIFT 1 של רוזן ומינץ ו-DAHON S.U.V שנמכרים אצל מצמן ומרוץ למשל. או משהו יותר זול....
מעבר לכמה שיותר נוחות בכל הפרמטרים, חשוב לי שיהיה קל לקפל ולהרכיב, כי ניסיתי בזולות יותר וקשה לי.
אשמח לקבל ייעוץ... תודה.

לצפיה ב-'אופניים מתקפלים'
אופניים מתקפלים
16/10/2016 | 21:42
1
65
אהלן,
לא ניסיתי את הדגמים שהזכרת אבל ברמת מחיר של כאלף ש"ח איכות האופניים ונוחות הרכיבה והקיפול יהיו ככל הנראה לא גבוהים במיוחד. מה שכן, אם תחפש אופניים מיד שנייה תוכל למצוא דגמים של Tern או Dahon מדגם מתקדם יותר בכ- 1,500 ש"ח, שיתאימו לצרכים. לי היו Tern D8 והם סיפקו את צרכיי היטב במשך כשנתיים, הם מאוד נוחים לרכיבה, הקיפול מהיר אך לוקה בכמה חסרונות - הכבלים בולטים החוצה וגם גלגל השיניים שלרוב מלכלך מכנסיים תוך כדי ניוד האופניים המקופלים, מה גם שהקיפול ננעל ע"י מגנט שלפעמים נפתח ללא התרעה מקדימה. תבדוק דגמים אחרים של Dahon vitesse למשל... יש ברומפטון באתרי יד שנייה, אם התקציב יגדל הם לא יאכזבו אותך, רק בדוק את מספר ההילוכים... בהצלחה
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי שאת בחורה, מתנצל על הכתיבה בלשון זכר '
עכשיו הבנתי שאת בחורה, מתנצל על הכתיבה בלשון זכר
17/10/2016 | 00:22
21
לצפיה ב-'אל תנסו בבית..'
אל תנסו בבית..
13/10/2016 | 16:26
142

מקצוען. אבל בסוף הסרטון רואים את הנפילות...
לצפיה ב-'מנשא אופניים לגג- וגם משקל אופניים'
מנשא אופניים לגג- וגם משקל אופניים
13/10/2016 | 22:55
3
109
אני מעוניין לרכוש את המנשא שבתמונה, מצויינת עליו מגבלת משקל של 15 ק"ג.

שתי שאלות.
1. מישהו מכיר את הסוג הזה של המנשא- של חברת peruzzo? אשמח לחוות דעת לפני שאני מבצע הזמנת רכישה.
מדובר על מתקן שיהיה בשימוש אחת לחודש.

2. בעיניין המנשא, אין ברשותי משקל בייתי או כל משקל אחר והייתי רוצה לדעת כמה אמורות לשקול האופניים שלי, אני יודע שזו שאלה שהתשובה שלה תהיה הערכה בלבד, אבל אנסה לתת פרטים...

אופני הרים -"מדבקה" זנב קשיח, מידה L, צמיגי 29" שילדת אלומיניום, מעצורי דיסק... מה אמור להיות המשקל המוערך?
מעל 15 ק"ג, או שזה אמור להיות הרבה פחות ואני יכול להיות רגוע לגבי מגבלת המשקל של המתקן.

תודה וסוף שבוע נעים
לצפיה ב-'אתה כנראה קרוב מאד לגבול 15 הק׳ג'
אתה כנראה קרוב מאד לגבול 15 הק׳ג
14/10/2016 | 09:32
2
46
לצפיה ב-'צדקת לגבי המשקל, 15.1 ק"ג!'
צדקת לגבי המשקל, 15.1 ק"ג!
15/10/2016 | 22:43
1
22
לצפיה ב-'אולוויז לוק אט דה ברייט סייד אוף לייף'
אולוויז לוק אט דה ברייט סייד אוף לייף
16/10/2016 | 08:28
64
בונה כושר...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה