לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום יהודי עיראק

ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יהודי עיראק

ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

לצפיה ב-'שבת שלום'
שבת שלום
02/10/2015 | 22:16
2
39
לא עת לשיר.
לצפיה ב-'צודק דורי . חבל שזה כך . שבת שלום '
צודק דורי . חבל שזה כך . שבת שלום
03/10/2015 | 08:22
1
20
לצפיה ב-'מסכימה אתך דורי יקר'
מסכימה אתך דורי יקר
04/10/2015 | 20:34
6
לצפיה ב-'שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית{ 6}'
שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית{ 6}
02/10/2015 | 12:32
21
שיעור 6: המילה האחרונה
מנהל המכירות, מנהל התפעול והמנכ"ל של חברה יוצאים לארוחת צהריים ביחד. בדרך הם מצאו מנורה, בדיוק כמו זו של אלדין. הם שפשפו את המנורה, ומתוכה יצאו עננת עשן ושד ענקי.
"מכיוון שאני בדרך כלל מאפשר לבקש אך ורק 3 משאלות, אני אתן משאלה אחת לכל אחד מכם" אמר השד.
"אני ראשון!" צעק מנהל התפעול. "אני מבקש להיות בחופשה בקריביים" אמר ופוף, נעלם!
מנהל המכירות היה בהלם וצעק "עכשיו אני!"
"אני רוצה להיות בהוואי בחוף הים עם מסז'יסטית צמודה וארגז בירות" אמר ופוף, נעלם!
"טוב, עכשיו תורך" אמר השד למנכ"ל.
"אני רוצה את שני אלה תוך חצי שעה במשרד!" ענה המנכ"ל.
מסקנה
תמיד תיתן למנהל לדבר ראשון.
לצפיה ב-'חברת SHELL'
חברת SHELL
02/10/2015 | 04:59
1
33
החברה נוסדה ע"י היהודי הבגדדי מרכוס סמואל בשנת 1922 . החברה פעלה בישראל עד שנת 1957 וחדלה לפעול בשל החרם הערבי.

לצפיה ב-'טוב להזכר בחרם הערבי... מה שנשאר ממנו רק הסכינאים הפלסטיניים'
טוב להזכר בחרם הערבי... מה שנשאר ממנו רק הסכינאים הפלסטיניים
07/10/2015 | 20:16
6
זו הייתה עוד אבן-דרך בתסכולם של הערבים כלפי ישראל....

תסכול נוסף של הערבים כנגד כל העולם, פרץ בדמות דאעש...
טוב שהוא מטופל עלידי אחרים...
לצפיה ב-'מוזיאון מרכז המורשת היום כינסתי'
מוזיאון מרכז המורשת היום כינסתי
01/10/2015 | 16:51
4
40
את משפחתי הילדות והנכדים ונסענו לביקור סוכות במוזיאון באור יהודה קבלת הפנים הייתה חמה ולבבית הרגשנו את היופי הצרוב בכל פריט או תמונה וכמובן לילי המקסימה קיבלה את כל אורחיה בחום ובמאור פנים ערכה לכל האורחים סיור קיבלנו  סיור מקיף עם הסבר מקיף . לילדים הייתה חוייה בהצגה "בעקבות האתרוג האבוד" כך שההורים היתפנו בשקט להקשיב ללילי ולהסבריה המרתקים רבותי תבקרו פשוט מרגש המקום נכס לכל צאצאינו מאד חשוב להגיע , זה מחזק גם את הקהילה ובטח את האנשים האמונים להדריך ולאצור את הפריטים והתמונות והסיפרים ממש אוצר המדריכים משקיעים מזמנם ממרצם ואכן מגיע להם שנבוא וניפקוד בית זה בהרצאות ובטח בחגים יישר כוח אולי במפגש הקרוב נשלב גם ביקור במוזיאון מה דעתכם? וביכלל לא מאוחר אפשר להגיע גם מחר ובשבוע הבא  בתאום עם מערכת וושעות הפתיחה בחג
לצפיה ב-'נהדר וחג שמח'
נהדר וחג שמח
01/10/2015 | 17:56
10
לצפיה ב-'אבשוש כל הכבוד על היוזמה המבורכת, לקיחת המשפחה למוזיאון'
אבשוש כל הכבוד על היוזמה המבורכת, לקיחת המשפחה למוזיאון
01/10/2015 | 20:12
21
מורשת בבל באור יהודה. אין על חברתנו לילי בהדרכה, הייתי עם המשפחה בפורים לפני שנה גם עם הנכדים ולילי הדריכה, זה היה מאלף והנכדים יצאו עם טעם של עוד.
לצפיה ב-'היה לי העונג לקבל אתכם וללוות אתכם שוש והבנות.תודה על הפרגון'
היה לי העונג לקבל אתכם וללוות אתכם שוש והבנות.תודה על הפרגון
04/10/2015 | 17:25
1
9
זו פשוט שליחות להביא לידיעת הציבור ובמיוחד לדור ההמשך את ההיסטוריה, המורשת והתרבות שלנו. זו חובתנו לחשוף אותם לדברים שאינם ידועים, לשורשים ולסיפורים המרתקים לאורך הדורות.
תודה לכולם על הפרגון, זו משימה של כולנו.
שוש העלינו לדף של המוזיאון בפייסבוק תמונות שלכם

חג סוכות שמח
לילי
לצפיה ב-'למנס, '
למנס,
04/10/2015 | 22:03
8
את עושה עבודת קודש. אשרך שזכית להנחיל את מורשתנו לדורות. 
לצפיה ב-'שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 5 ['
שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 5 [
01/10/2015 | 15:23
1
18
שיעור 5 : המילה האחרונה
איש צעיר נכנס לבית המרקחת. ניגש אליו הרוקח, והצעיר אמר לו "אדוני, אני צריך קונדום. החברה שלי הזמינה אותי הערב לארוחה בביתה, והיא מאוד חמה עלי, לכן הלילה אני מתכנן 'להרגיע' אותה, אם אתה מבין למה אני מתכוון..."
הרוקח נתן לאיש הצעיר את מבוקשו, והאיש הצעיר יצא, אך מיד חזר וביקש "אני חושב שעדיף שתיתן לי עוד אחד. אחותה של החברה שלי, היא חתיכה לא נורמאלית. היא כל הזמן עושה לי סימנים ומכיוון שאני אהיה אצלם בבית..."
הרוקח הביא לו אריזה שניה, אז חשב הנער ואמר "תן לי בבקשה עוד אחד כי האימא של החברה שלי פצצה לא נורמאלית, וכשהחברה שלי לא נמצאת לידינו, אמה ממש זורקת לי כל מיני רמזים, אז לך תדע..."
מגיעה שעת הסעודה, והבחור יושב לצד חברתו. בצדו השני יושבת אחותה, ומולו יושבת אמה. אביה התיישב בראש השולחן.
הבחור הוריד את ראשו והתחיל בברכה לפני הארוחה.
עברה דקה, והבחור עדיין מתפלל.
עברו חמש דקות, והבחור עדיין מתפלל.
לאחר כעשר דקות של ברכות ותפילות החברה אומרת לו "לא ידעתי שאתה כל כך דתי..."
הבחור הצעיר הגיב לה "ואני לא ידעתי שאבא שלך רוקח!"
מסקנה
אל תשתף זרים בתוכניות האסטרטגיות של החברה שלך. זה עלול להרוס את הארגון שלך.

לצפיה ב-'גדול...'
גדול...
01/10/2015 | 21:33
7
לצפיה ב-'שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 4 ]'
שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 4 ]
30/09/2015 | 11:15
17
שיעור 4: מידע אמין 
אסיר עולם ברח מהכלא לאחר 22 שנים ששהה בפנים.
בזמן הבריחה הוא נכנס לבית בו ישן זוג צעיר.
האסיר קשר את הבעל לכיסא ואת האישה למיטה.
לאחר מלאכת הקשירה, הוא קירב את פיו לצווארה של האישה, ומיד לאחר מכן יצא מהחדר.
הגבר ניסה לגייס את כל כוחותיו, ובעזרת רגליו הוא הצליח לדחוף את עצמו יחד עם הכיסא לכיוון אשתו ואמר לה, "מתוקה שלי, האיש הזה לא ראה אישה כבר המון שנים. ראיתי שהוא נישק לך את הצוואר. עכשיו כשהוא יצא, אני מבקש ממך שתשתפי איתו פעולה ותעשי כל מה שהוא מבקש. אם יבקש לשכב איתך, אל תתנגדי, והשתדלי לגרום לו להאמין שאת נהנית. אל תגרמי לו לכעוס עליך. החיים שלנו תלויים בזה! היי חזקה, ודעי לך שאני אוהב אותך."
האישה הצעירה ענתה לבעלה "יקירי, אני מאוד שמחה שאתה חושב כך. אכן האיש הזה כבר לא ראה אישה המון זמן, אך הוא לא נישק את צווארי. הוא לחש לי שאתה הוא זה שמוצא חן בעיניו, ורצה לדעת אם אנחנו שומרים וזלין בארון התרופות. היה חזק אהובי! גם אני אוהבת אותך!"
מסקנה
אי שליטה במידע בזמן אמת, עלול לגרום לך לצרות. מידע זמין, מהיר ומדויק הוא הכרחי להתמודדות עם העולם המודרני, ורק כך תחסוך לעצמך הפתעות לא נעימות.
לצפיה ב-'השיר ליום ג''
השיר ליום ג'
29/09/2015 | 21:45
2
22
כמידי יום ג' פעמיים כי טוב, והפעם בתוספת מועדים לשמחה, אני מעביר שיר מתוך הספר של חברנו לטיף. היגענו לשיר מס' 56 המופיע בעמ' 159. שם השיר بفكر في اللي ناسيني = בפכר פי אללי נאסיני = אני חושב על מי ששכח אותי. המילים מאת חסיין א-סייד משנת 1957. זו התקופה שבה החל עבד אלווהאב להלחין את השירים שלו באופן יותר מודרני ממה שהיכרנו בעבר והכניס כלי נגינה חדשים והתוצאה להפליא.https://www.youtube.com/watch?v=DAMs1SubhbI

לצפיה ב-'תודה דורי על שירו של עבד אלווהאב . אכן שיר שנחשב '
תודה דורי על שירו של עבד אלווהאב . אכן שיר שנחשב
30/09/2015 | 12:39
1
14
חדיש עם כלים מודרניים והלחנה שונה ממה שהיינו שומעים ברדיו בבגדד  
לצפיה ב-'תודה על ההתמדה!!!'
תודה על ההתמדה!!!
30/09/2015 | 19:36
6
לצפיה ב-'משחק מילים לסוכה וחג שמח'
משחק מילים לסוכה וחג שמח
29/09/2015 | 18:25
4
14
סוכה –משחק מילים-
סוכה סככה סבכה כולן אותה המילה ,כמעט,
ואם נוסיף-מ-תהיה גם מסוכה שצריך לעבור ממנה בחיים ודי הרבה.
הסוכה מכוסה בסכך כעין סככה, האם היא משמשת גם  מחסה?
ומי מסוכך  עלינו מעל? וממה הוא מגן.
בסוכה יושבים שבעה ימים שלמים והמהדרים אוכלים ואף  ישנים בה.
"בסוכה תשבו שבעת ימים" צוונו ע'י אבות אבותינו ,

וכי למה? במה אשמנו שבני ישראל ישנו במדבר בסוכה?
הם ישנו ארבעים שנה ואנחנו ימים שבעה איזה מזל?
עם זאת זה מנהג יפה שיש בו מאיחוד ואחדות המשפחה,
הרכבת סוכה , הכנת הקישוטים ע'י הילדים וקישוטה כולם ביחד .
סוכתי הסוכה נהדרת ויפה, כך היו ילדי כשהיו קטנים שרים בסוכה שהקמנו להם  במרפסת
והם היו אחראים על הקישוטים, מניירות צבעוניים ,עיתונים ודבק שהכנתי מקמח ומים.
ואפילו את הסכך הירוק הם הלכו לחפש ולהביא לבד.
כמה בלגן ורעש היה  והיתה הרבה שמחה והעיקר שהיתה סוכה תוצרת עצמית מקושטת  ויפה

והיום האם עדיין נוהגים כך או הקישוטים לסוכה  כולם נקנים  בחנות ורק נתלים בסוכה?
אך מה חבל שברבים מהבתים היום לא מקימים סוכה
במקרה הטוב קונים סוכה מוכנה.
ובחלק גדול מהמשפחות כבר לא מקיימים מצווה זו וחבל.

ושומרי הכרמים והמטעים היו  אז, ישנים  בסוכה לשמירה מפני ליסטים.
או רוכבים על סוסים ובין הכרמים מסתובבים, היום ברכבים מפטרלים.
ובעונת האבטיחים,לצידי הדרכים כעין סוכות-סככות מלאות בכדורים הגדולים
הירוקים- אדומים –מתוקים- טעימים להפליא,האבטיחים , מרחוק הם  נראים
ונשמעים הקולות, על הסכין.. מתוק מתוק..

לצפיה ב-'כל שנה אנו בונים סוכה יפהפיה כי הנכדים לא מוותרים, הם מקשטים'
כל שנה אנו בונים סוכה יפהפיה כי הנכדים לא מוותרים, הם מקשטים
29/09/2015 | 19:54
2
15
ואנחנו מוסיפים תאורה מהבהבת מיפה את הסוכה. לצערי היום לא יצאנו אליה ביום כי היה חם אבל הנה כבר ארוחת ערב וכולם מכינים את השולחן לארוחה. מועדים לשמחה וחג שמח. תודה שחרזדה.
לצפיה ב-'בכייף ותמיד תהנו מהיחד'
בכייף ותמיד תהנו מהיחד
29/09/2015 | 20:16
6
לצפיה ב-'שתמיד תהיה שמחה ואחווה סביבך חג שמח'
שתמיד תהיה שמחה ואחווה סביבך חג שמח
01/10/2015 | 16:54
9
לצפיה ב-'שהרזאדה'
שהרזאדה
29/09/2015 | 21:52
11
תודה על סוכת השלום שלך שמסוככת עלינו מפני כל מיני מזיקין.
לצפיה ב-'שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 3 ]'
שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 3 ]
29/09/2015 | 14:17
15
שיעור 3: איך להגיב במצבים קשים
איש צעיר הלך לכפר ורכש חמור מאיכר זקן ב-100 דולר. הם הסכימו ביניהם, כי הצעיר יקבל את החמור למחרת היום, אך כאשר הצעיר הגיע ביום שלמחרת, הזקן בישר לו: "אני מצטער בחור צעיר, אבל יש לי חדשות רעות. החמור מת."
"טוב, אז תחזיר לי את כספי." דרש הנער.
"אני לא יכול. בזבזתי אותו" ענה האיכר הזקן
- "טוב, שיהיה, אז תן לי את החמור."
- "בשביל מה? מה תעשה איתו?"
- "אני אגריל אותו."
- "השתגעת?! איך תגריל חמור מת?"
- "אני כמובן לא אגיד שהוא מת."
האיכר הזקן הביא לנער את חמורו המת ולא שמע ממנו חודש שלם.
חודש לאחר האירוע נפגשו שוב הזקן והצעיר. הזקן שאל, "איך נגמר העניין עם החמור?"
"הגרלתי אותו. מכרתי 500 כרטיסים ב-2 דולר, והרווחתי 998 דולר." אמר הנער.
"ואף אחד לא התלונן?" שאל הזקן בפליאה.
"רק הזוכה, אבל מיד החזרתי לו את 2 הדולר שלו" ענה הנער בזחיחות.
מסקנה
כל מצב רע ניתן להפוך לניצחון ובכל אילוץ חבוייה הזדמנות.
ד
לצפיה ב-'מי המשורר אשר כתב מדם לבו את המשפט הזה מתוך שיר'
מי המשורר אשר כתב מדם לבו את המשפט הזה מתוך שיר
29/09/2015 | 13:19
9
57
يصفون لون وجهي بالسواد جهالة ولو لا سواد الليل لما طلع الغجر
לצפיה ב-'יששכר'
יששכר
29/09/2015 | 16:17
28
בלא תעלום: يعيبون لوني بالسواد جهالة ولولا سواد الليل ما طلع الفجر- 
عنتره بن شداد
לצפיה ב-'כמו שאמר דורי זה ענתר בן שדאד, יש קישור בעברית לסיפורו מאת '
כמו שאמר דורי זה ענתר בן שדאד, יש קישור בעברית לסיפורו מאת
29/09/2015 | 19:32
7
40
לצפיה ב-'תודה דורי ואשרת, כעת אני יודע שאתם מכירים היטב את ספורי ערב,'
תודה דורי ואשרת, כעת אני יודע שאתם מכירים היטב את ספורי ערב,
30/09/2015 | 13:19
6
14
אגב דורי האם זכור לך הסרט הראשון שעשו היהודים באולפן בעירק אל ג'דידה ?
לצפיה ב-'את מתכוונת לעאליה ועצאם?'
את מתכוונת לעאליה ועצאם?
30/09/2015 | 22:30
5
12
לצפיה ב-'דורי, בדיוק לסרט הזה התכוונתי. אחותי השתתפה בסרט הזה בתור'
דורי, בדיוק לסרט הזה התכוונתי. אחותי השתתפה בסרט הזה בתור
01/10/2015 | 12:58
4
18
אשת השייח ואני הסתובבתי באולפן החדש בבע'דד אל ג'דידה
כאשר מסביב הכל היה עדיין צ'ול.
לצפיה ב-'יששכר'
יששכר
01/10/2015 | 23:06
3
13
אני מנסה לחפש את הסרט ולא מצליח. אולי אתה תמצא?
לצפיה ב-'זה הסרט???'
זה הסרט???
02/10/2015 | 00:32
2
22
לצפיה ב-'האיכות גרועה'
האיכות גרועה
02/10/2015 | 00:33
1
9
לצפיה ב-'חבל שאי אפשר לראות.'
חבל שאי אפשר לראות.
02/10/2015 | 22:39
9
לצפיה ב-'ערב מהנה עם חברי הפורום היתכנסות'
ערב מהנה עם חברי הפורום היתכנסות
29/09/2015 | 11:24
3
51
ספונטנית ביום שישי האחרון בבית הצנחן בר"ג יחד עם סייח, מיוחדת עם קורניש, דרור וברכה  רקמה ערב  שבת  מהנה יוצא מגדר הרגיל בערב שירי אום כלתום  בביצוע ויולט סלמה בתוספת רקדנית בטח מיוחדת במינה הגענו לבתים בשעות מאד מאוחרות של הלילה ועברנו חוויה חברית מהממת, צחוקים, שירה בציבור אום כלתומית ומחרוזת שירים בגדדיים.. ברכה אירחה אורח עירקי מהעיר בגדד דיברנו ערבית עירקית אמיתית האורח מתגורר בגרמניה הוא בא להתארח אצל ברכה למספר ימים אכן אכן נהניתי באמת...
לצפיה ב-'שתמיד תהנו וחג שמח'
שתמיד תהנו וחג שמח
29/09/2015 | 13:14
2
16
לצפיה ב-'אבשוש יפה מאד, שמחה על המפגש המוסיקלי , ממני נבצר להגיע מחמת'
אבשוש יפה מאד, שמחה על המפגש המוסיקלי , ממני נבצר להגיע מחמת
29/09/2015 | 19:50
1
17
המרחק הגיאוגרפי. אנחנו ניפגש אחרי סוכות בעזרת השם ומקווים לראות אותך גם.מועדים לשמחה.
לצפיה ב-'אכן מפגש מוסיקלי מהנה זה היה '
אכן מפגש מוסיקלי מהנה זה היה
01/10/2015 | 16:30
13
ביום שישי וספונטני בטוח שניפגש וניהנה במפגשי ההמשך
לצפיה ב-'המשך'
המשך
28/09/2015 | 14:16
20
אני ערבי-מוסלמי. אזרח ישראלי. נקעה נפשי מהשקר הקרוי עם פלשתיני והגיע הזמן שיקום ערבי ויגיד את זה בריש-גלי. אנחנו, הערבים החיים בישראל, פשוט ערבים. מעולם לא היינו "פלשתינים" משום שלא היה דבר כזה "עם פלשתיני". מעולם. רוב הערבים בישראל נולדו במדינת-ישראל. אבותינו הגיעו מארצות ערב השונות במאה ועשרים השנים האחרונות, בעקבות תעסוקה ופרנסה שהציעו חקלאים יהודים או עבודות שונות בשירות הבריטים במשך שלושים שנה.

אכן, קומץ של ערבים היה כאן לפני כן תחת שלטון עותומאני-טורקי במשך ארבע מאות שנים. שום "פלשתינים". הקומץ הזה נאסף אל אבותיו וצאצאיו ממשיכים להיות ערבים כמוני. המצאת העם הפלשתיני ובעקבותיה הדרישה למדינה עצמאית פלשתינית מהוות סיוט בשבילי. אינני רוצה לחיות במדינה ערבית כלשהי, גם לא ב"פלשתין". מדינה ערבית נוספת תתנהל כמו כל מדינה ערבית שכל ערבי-ישראלי שפוי צריך להתנגד לה. אין בכל מדינות ערב ולו מדינה אחת שהיא דמוקרטית.

אין מאבק - אין אפליה

אני ערבי-מוסלמי-ישראלי שרוצה לחיות במדינת-ישראל בביתו הלאומי-דמוקרטי של העם היהודי שהוא גם הבית שלי. כפי שיהודים / ערבים / סינים / חיים מחוץ לארצות המוצא שלהם ומקבלים עליהם את חוקי, כללי ומנהגי המקום. אני תובע שוויון אזרחי גמור ביני לבין כל יהודי אחר, הן בזכויות והן בחובות. אני רוצה חלוקת משאבים צודקת והגונה לכל חלקי האוכלוסייה. מצבם של הערבים בישראל אינו טוב יותר ממצבם של העולים האתיופים, אבל אלה גם אלה יודעים שהחלופה באחת מארצות ערב גרועה הרבה יותר. המאבק של הערבים ביהודים מבדיל אותנו מהחברה הישראלית ומחייב את היהודים להפלות אותנו לרעה. לא יהיה מאבק, לא תהיה אפליה. פשוט מאוד.

אני לא לבד. יש הרבה ערבים בישראל שחושבים כמוני בסתר ליבם ואפילו נותנים לזה ביטוי בלחישה. זה לא אופנתי לדבר ולכתוב במונחים מערביים - שבגרנו בחברה הישראלית, שלמדנו פרק או שניים בהלכות חיים, שקידוש המוות מביא מוות ושהזכות לחיים הינה ערך נעלה מכל דבר אחר. אני ערבי-מוסלמי חילוני שחי בקרב יהודים חילונים ואם רק היינו מוציאים את השטות הזאת שנקראת "פלשתין" מהלקסיקון שלנו, לא יהיה הבדל ולא צריך להיות הבדל בינינו.

רוצה מדינה ערבית? - צא מישראל!

צריך להודות, היהודים רוצים לחיות בשקט עם הערבים בתוכם. זה אנחנו שמפריעים להם עם כל מיני מנהיגים ערביים "שלנו" שרק מנציחים את העוינות. חאלס, היו מלחמות ועכשיו זו המציאות, מדינת-ישראל הקטנה יכולה וצריכה להיות מדינת-מופת ולא איכפת לי שיקראו לה "הבית הלאומי של העם היהודי". אני רוצה לחיות כאן. ערבי שאינו רואה ערך לחייו אלא במדינה ערבית, יתכבד ויבחר לו מדינה כזאת. יש הרבה. אני לא!
גם אם תחולק הארץ הזאת ותקום מדינה פלשתינית, לא אוותר על האפשרות לחיות במדינת-ישראל הדמוקרטית. אני אוהב את המדינה הזאת ומכבד את היהודים שהקימו אותה על חורבותיה של שממה שוממת, זנוחה ועזובה שהייתה כאן.
"מדינת-פלשתין" תהיה מדינה נוראה. היא בוודאי לא תהיה דמוקרטית. כבר היום אפשר לראות את ניצני השחיתות אצל מנהיגי טרום-פלשתין. מי יעמיד אותם לדין ויגזור עליהם עונשים. במדינת-ישראל עושים את זה. תקראו עיתונים.
מוסטפא בן עלי חמדאן חג' אחמד

לצפיה ב-'הוא מוסלמי חילוני שלא רוצה מדינה פלשתינית'
הוא מוסלמי חילוני שלא רוצה מדינה פלשתינית
28/09/2015 | 14:13
1
24
הוא ערבי, הוא מוסלמי, הוא ישראלי.
אבל יש לו הרהורי לב כנים שהוא פשוט מפחד להעלות על דל שפתיו אלו הם דבריו:
(המקור בערבית, למטה התרגום לעברית).

انا عربي -- مسلم. مواطن اسرائيلي. التواء نفسي يكمن في إعادة تأهيل ما يسمى العربي الفلسطيني ، وحان الوقت ليقول ذلك علنا -- الأمواج. نحن ، العرب الذين يعيشون في اسرائيل والعرب فقط. اننا لم نكن يوما "الفلسطينيين" لأنه لا يوجد شيء اسمه فلسطين. "أبدا. ولدت معظم العرب في إسرائيل في الدولة -- إسرائيل. جاء أسلافنا من الدول العربية المختلفة مئة وعشرين سنة ، وتقدم فرص العمل والدخل للمزارعين التالية اليهودية أو فرص العمل للبريطانيين لمدة ثلاثين عاما.

وفي الواقع ، كان عدد قليل من العرب هنا قبل تحت العثماني -- التركي ل400 سنة. أي فلسطيني "." وقد جمعت هذه حفنة من أسلافه وذريته يستمر العرب مثلي. اختراع للشعب الفلسطيني ، وبالتالي الطلب من اجل اقامة دولة فلسطينية مستقلة هي كابوس بالنسبة لي.أنا لا أريد أن يعيش في أي بلد عربي ، ولا حتى في شخ ". وستجرى آخر دولة عربية مثل أي دولة عربية أن أي العربية -- الاسرائيلية يجب مراعاة حق معارضتها. أي من البلدان العربية اذا بلد واحد هو الديمقراطية.

لا صراع -- أي تمييز

انا عربي -- مسلم -- اسرائيل تريد ان تعيش في -- الوطن القومي في إسرائيل -- ديمقراطية للشعب اليهودي هو أيضا بيتي. كما اليهود العرب / / الصينية / يعيشون خارج بلدانهم الأصلية تلقي حول القوانين والقواعد الجمركية المحلية. أطالب المساواة التامة بيني وبين المواطنين من أي يهودي آخر ، سواء الحقوق والواجبات. أريد أن توزيع عادل ومنصف للموارد اللازمة لجميع قطاعات السكان.العرب في حالة اسرائيل ليست أفضل من حالة المهاجرين الاثيوبيين ، ولكنهم يعرفون أيضا واحدة بديلة لتلك الدول العرب
לצפיה ב-'הוא רק אחד מכמה מיליונים.'
הוא רק אחד מכמה מיליונים.
28/09/2015 | 21:45
9
לצפיה ב-'שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 2 ]'
שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 2 ]
28/09/2015 | 12:30
1
21
שיעור 2: להיות תמיד מעודכן
כומר אחד נהג ברכבו, ולפתע הוא זיהה נזירה העומדת בתחנת האוטובוס.
הכומר עצר את רכבו והציע להסיע אותה ליעד שלה.
הנזירה הסכימה והניחה את התיק שלה במושב האחורי.
כשהיא התיישבה במושב שליד הנהג, שמלתה נפתחה במקצת ואפשרה לראות את רגלה היפיפייה.
כשהבחין בזאת הכומר, הוא כמעט עשה תאונה. ברגע האחרון הוא הצליח לשלוט ברכב, אך לא הצליח לשלוט על עצמו, והניח את ידו על רגלה.
הנזירה הסתכלה עליו ואמרה: "אדוני הכומר, זכור את פסוק 129."
הכומר הוריד מיד את ידו וביקש סליחה, אך הוא לא היה מסוגל להפסיק להסתכל על רגלה.
כמה רגעים לאחר מכן ידו דילגה מידית ההילוכים לירכה של הנזירה, והיא אמרה לו "אדוני הכומר, זכור את פסוק 129."
הכומר המבולבל הרים את ידו וניסה שוב להתנצל.
כשהגיעו סוף סוף ליעדם, הסתכלה הנזירה על הכומר למשך כמה שניות ארוכות והודתה לו על שהסיע אותה לישוב שלה.
הכומר המשיך בדרכו, וכשהגיע לכנסייתו הוא רץ מהר לבדוק מה כתוב בפסוק 129.
בפסוק 129 היה כתוב: "המשך קדימה ואל תרפה. תשיג את מבוקשך."
מסקנה
היה תמיד מעודכן בנושאים הקשורים לעבודתך, אחרת אתה עלול להפסיד הזדמנויות מעניינות.

לצפיה ב-'אם בארזים נפלה שלהבת וכו'..'
אם בארזים נפלה שלהבת וכו'..
28/09/2015 | 21:48
7
לצפיה ב-'פיוט לסוכות'
פיוט לסוכות
27/09/2015 | 21:37
22
סוכה ולולב עם יוסי אלפי: https://www.youtube.com/watch?v=q0dKkWTJ41Y
לצפיה ב-'חג סוכות שמח לכל החברים'
חג סוכות שמח לכל החברים
27/09/2015 | 15:52
1
22
ולכל עם ישראל
לצפיה ב-'אליהו יקר גם לך ולמשפחתך ולכל החברים וכל עם ישראל חג סוכות '
אליהו יקר גם לך ולמשפחתך ולכל החברים וכל עם ישראל חג סוכות
28/09/2015 | 19:31
10
שמח , אזה סוכה מהממת אהבתי תהיה בריא ,
תעוד עלינה לסנין בלכיר אמן רק בריאות מונירה 
עם ישראל חי 
לצפיה ב-'שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 1 ]'
שיעורים באסטרטגיה ארגונית באווירה הומוריסטית [ 1 ]
27/09/2015 | 11:09
19
שיעור 1: השימוש במידע
גבר אחד מתכונן למקלחת בזמן שאשתו יוצאת ממנה, ובדיוק מצלצל הפעמון בדלת הכניסה.
לאחר מספר שניות של מחשבה, הזוג מחליט שהאישה תלך לפתוח. האישה התעטפה במגבת, והלכה לפתוח את הדלת, שם מצאה את השכן שגר לידם.
לפני שהצליחה להוציא מילה, אמר לה השכן: "אתן לך 100 דולר אם תפילי את המגבת לרצפה." האישה חשבה כמה שניות והחליטה להפיל את המגבת. היא נשארה ערומה לגמרי מול השכן. לאחר שהשכן התאושש, הוא הכניס את היד לכיסו, הוציא 100 דולר, נתן לה אותם, הסתובב והלך.
האישה הייתה מעט מבולבלת, סגרה את הדלת והתעטפה שוב במגבת. היא חזרה לחדר המקלחת על מנת ליבש את שיערה, וכשהגיע שאל אותה בעלה "מי היה בדלת?"
"השכן", אמרה לו אשתו.
הבעל שאל אותה, "הוא החזיר לך את 100 הדולר שהוא חייב לי?"
מסקנה
אם תשתף את השותפים שלך לעבודה במידע קריטי, תחסוך מעצמך מצבים בלתי רצויים.
לצפיה ב-'חג סוכות שמח לכל חברי הפורום היקרים'
חג סוכות שמח לכל חברי הפורום היקרים
27/09/2015 | 01:03
20
לצפיה ב-'שבת שלום ושאלה האם מתוכנן מפגש ולמתי?'
שבת שלום ושאלה האם מתוכנן מפגש ולמתי?
26/09/2015 | 14:21
1
20
לצפיה ב-'שבוע טוב אכן חושבת על מפגש אחרי החג בעזרת השם'
שבוע טוב אכן חושבת על מפגש אחרי החג בעזרת השם
27/09/2015 | 00:14
14
נחליט יחד שיהיה לכולם טוב.
לצפיה ב-'סיפורם המושתק של יהודי עירק'
סיפורם המושתק של יהודי עירק
27/09/2015 | 00:35
1
67
לצפיה ב-'אשרת מתוקה חג שמח גם לך ולבני בתיך תודה על התסרט '
אשרת מתוקה חג שמח גם לך ולבני בתיך תודה על התסרט
28/09/2015 | 19:51
10
היה מאוד מעניין , זה באמת סיפורים מושתקים ,
גם  היו הרבה אנשים שעברו הרבה יסורים ,
ואף אחד לא יודיע , עד ששומעים עליהם , 
אלוהים יעזור להם אמן , מונירה 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ