לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75167,516 עוקבים אודות עסקים

פורום יהודי עיראק

ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יהודי עיראק

ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

לצפיה ב-'מספרים שונים ומשמעותם [12 ]'
מספרים שונים ומשמעותם [12 ]
17/02/2016 | 14:44
1
17

10 - עשר
אולי המספר השני בחשיבותו אחרי 1. מרבית מסדר החיים שלנו מבוסס על 10 או יותר מדויק, השיטה העשרונית. עשר נחשב למספר שלם, עגול ולקנה מידה נפוץ. עוד בתנ"ך הוא קיבל משמעות עמוקה עם עשרת הדיברות, עשרת המכות, עשרה מתפללים למניין ועוד. שיר ילדים ישן יזכיר לנו כמה אצבעות יש לנו והמספר נמצא בעוד מקומות רבים בחיינו
 
לצפיה ב-'גם עשרת ימי תשובה'
גם עשרת ימי תשובה
17/02/2016 | 17:18
5
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
17/02/2016 | 14:01
4
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558
 
 יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559
 
 מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554
 
 עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556
 
לצפיה ב-'השיר ליום ג''
השיר ליום ג'
16/02/2016 | 23:05
1
22
כמידי יום ג' אני מביא שיר של עבד אלווהאב מהספר של חברנו לטיף. השיר של היום מס' 94 עמ' 259 على ايه بتلومني = עלא איה בתלומני = על מה אתה מתלונן עליי? מילים חסין א-סייד משנות החמישים. שיר יפה עם מוסיקה נפלאה כפי שמפתיענו עבד אלווהאב וניכר בו השינוי המתאים לתקופה.
האזינו להנאתכם: https://www.youtube.com/watch?v=x7mfpii3e3s
 
לצפיה ב-'תודה דורי על שירו היפה של עבד אלווהאב'
תודה דורי על שירו היפה של עבד אלווהאב
17/02/2016 | 08:15
3
לצפיה ב-'על קו התפר ירושלים-בגדאד'
על קו התפר ירושלים-בגדאד
16/02/2016 | 22:56
2
44
 
ספרים בעברית מתורגמים לערבית בעיראק, חוקרים עיראקים שבים לחקור את גורלם של יהודי ארצם, אתרי חדשות בערבית מפרסמים מאמרים של כותבים ישראלים. האם ייתכן שאנחנו על סיפו של שינוי ביחסי ירושלים-בגדאד, דווקא כשנדמה שאלימות וניתוק פושים בכל?

לינדה מנוחין
 
סוף סוף שמעתי עדויות שתומכות במה שקורה בזירה הוירטואלית בין ישראל ועיראק. לא שהייתי לא משוכנעת' מאז צאת הסרט הדוקומנטרי "צל בבגדאד" (בימוי: דוקי דרור), שמלווה את מסע החיפוש שלי אחרי גורלו של אבי שנעלם בעיראק, המפגש עם עיראקים ברחבי העולם מרגיע את סערת נפשי. אולי סוף סוף סגרתי מעגל, אחרי שהגליתי את זהותי העיראקית והטלתי חרם על שפת אמי.
 
במפגש עם חוקרים ישראלים מן השורה, שהתקיים לאחרונה במוזיאון מורשת יהדות בבל תחת הכותרת ״בין עיראק לכאן: על אפשרות לדיאלוג ישראלי-עיראקי״, נפעמתי לשמוע על חוקרים עיראקים המבקשים לשתף פעולה עם עמיתיהם הישראלים. הפאנל נערך בעקבות פרסומו בערבית בבגדאד של הספר ״עיראק בין הכיבושים״, בעריכת אמציה ברעם, רונן זיידל ואכים רודה.
 
ד"ר רונן זיידל מאוניברסיטת ת"א סיפר שסוף סוף נעשה מאמץ לתרגם שלושה רומנים של סופרים עיראקים לעברית. בנוסף, צרור של ספרים בעברית מתורגמים לערבית בעיראק, בנוסף למחקרים עצמאיים על יהודים ממוצא עיראקי ועל נסיבות הגירתם.
 
במהלך השנתיים האחרונות נקרו בדרכי מפגשים עם אנשים פרטיים ונושאי תפקידים עיראקים בחו"ל. לפני שנתיים ניצלתי את נוכחותי באו"ם לצורך מתן עדות אישית על גורלו של אבי על מנת להיפגש עם המשלחת העיראקית באו"ם. בעזרת חברים הצלחתי להסתנן למליאה בשעה שהתקיים דיון על מצב הפלסטינים. ניגשתי לחבר המשלחת העיראקית באו"ם והצגתי את עצמי כיהודיה-עיראקית שמחפשת את אביה. מיד אמר לי הדיפלומט שיש לעיראקים זכרונות טובים מהחיים לצד היהודים ועל כך הוא שמע גם מאביו. הוא קיבל בשמחה את המכתב ששתלתי בידו והבטיח למסור לראש המשלחת.
 
הופתעתי מהיחס הרציני בו התקבלה הבקשה, שנופלת בתחום סמכותה של השגרירות העיראקית בוושינגטון. לימים ניהלתי שיחה עם אחד הדיפלומטים בשגרירות ובחביבות רבה התלוצצתי ושאלתי האם יש טעם בכלל להמשיך במסלול. אחרי בירור עם משרד החוץ העיראקי, הוא הציע שאעבור בדיקת די-אן-איי שתישלח לעיראק כדי לנסות ולאתר את עקבות אבי. בסופו של דבר החלטתי לוותר.
באירוע אחר העניק מרכז תרבות עיראק בלונדון חסות להקרנת "צל בבגדאד".
 
בארצות הברית התקיים ערב מחווה לאחים אל-כוויתי, שוב בחסות מרכז תרבות עיראקי – הפעם בדטרויט, בנוכחות שלמה אל-כוויתי. גם ספרים על יהודים שיצאו בחסות משרד התרבות העיראקי מרמזים לנו על שינוי בכיוון, גם אם בשקט. בשטח ההפקר הפרטי והציבורי נפגשים רצונותיהם של יהודים, נוצרים ומוסלמים – עיראקים, שרב המשותף על המפריד ביניהם.
 
כולם מוכים, משני צידי המתרס. כאן בארץ מרביתם השתקמו וכעת מבקשת לגעת בשורשים ובתרבות, להשלים את החלק החסר בזהות המדוכאת. לאחרונה נוסף למדפים תרגום לערבית של ספרו של אלמוג בהר, ״צ'חלה וחזקל״ (עוד על כך באתרנו בערבית), המנכיח את דילמת הזהות והשפה שנפרדו אחרי המפץ וכעת מנסות להשלים זו עם זו. על פי אלמוג, שנכח בפאנל המדובר, ספרות מזרחית וערבית-יהודית מעוררת עניין רב במצרים בעשור האחרון. מנחה הערב סיפר לנו שגם ספרו של אלמוג עצמו זוכה לעניין רב בקהיר ונמכר שם לאחרונה כחלק מיריד הספרים הבינלאומי.
 
לאדם מן השורה, ההתעניינות העיראקית בנושא היהודי מאז 2003 ודאי נדמית מנותקת מהמציאות, בתקופה בה דאעש ממשיך לאיים על שלמותה של עיראק ומאות אנשים ממשיכים למות בצורה זו או אחרת בכל חודש. ישנו פתגם בערבית עיראקית שאומר: אם רע לך – זכור את ימי החתונה שלך! נכון שיש כאן מידה של נוסטלגיה לימים מפוארים בהם תרמו יהודי עיראק לבניית מולדתם במשך מעל אלפיים וחמש מאות שנה והניעו את הכלכלה והרווחה, אך זה לא כל הסיפור.
 
הפסיפס העיראקי, המורכב ממיעוטים רבים שצובעים את המרקם האנושי, הלך והתערער בעקבות הטיהור האתני של היהודים, אותו טיהור בניצוח מפלגת הבעת' בשנות השישים והשבעים, הן בהעלאת יהודים לגרדום והן בחטיפתם ובחיסולם של עשרות יהודים, כפי שקרה עם אבי.
 
לאדם מן השורה, ההתעניינות העיראקית בנושא היהודי ודאי נדמית מנותקת מהמציאות בתקופה בה דאעש ממשיך לאיים על שלמותה של עיראק ומאות אנשים ממשיכים למות. ישנו פתגם בערבית עיראקית שאומר: אם רע לך – זכור את ימי החתונה שלך! נכון שיש כאן מידה של נוסטלגיה לימים מפוארים בהם תרמו יהודי עיראק לבניית מולדתם במשך מעל אלפיים וחמש מאות שנה והניעו את הכלכלה והרווחה, אך זה לא כל הסיפור
 
חוקרים ועיתונאים עיראקים עסוקים מתמיד בזהות העיראקית, שהכילה מגוון הולך ונעלם, ושכיום אף מאיימת על המיעוטים הנותרים. די בלהזכיר שמספר הנוצרים ירד ממליון וחצי לרבע מליון בעקבות הטבח בקהילה זו. רבים מכים על חטא הגירוש המאורגן של יהודי עיראק בתחילת שנות החמישים, כאשר נשללה האזרחות העיראקית של מעל 130 אלף יהודים, ורכושם הוחרם.
 
את סוגיית תיקון העוול ההיסטורי ואת שאלת הזהות ומשמעותה פרשה לפנינו בקול בהיר עיתונאית עיראקית שאת שמה לא ניתן לחשוף, שענתה לשאלות בראיון טלפוני מאולתר בסיום הדיון, לאוזניהם של הנוכחים שאולי עדיין פקפקו בהתפתחות יחסם של העיראקים בעיראק ליהודים. ד"ר אריאל דלומי, חוקר ומנכ״ל משותף של אג'יק – מכון הנגב, שהנחה את הפאנל בו השתתף גם פרופ׳ אמציה ברעם מאוניברסיטת חיפה, סיפר על מפגש מרתק בין חוקרים מהגיל השני והשלישי של יוצאי עיראק עם  חוקרים עיראקים צעירים באיסטנבול לפני שנתיים, המשקף את השיח האקדמי המתמשך בין ישראל לעיראק.
 
פרופ׳ ברעם סיפר על מפגשים חשאיים בין שליחים עיראקים וישראלים לפני הפלישה לכווית ב-1991, בנסיון לברר אפשרות לשינוי קו העוינות וליצירת אופק לקשרים מסחריים. גם המוסיקאי יאיר דלל תרם, בנוסף לצלילים עיראקים אותנטיים, אנקדוטה מרתקת על ההצעה שקיבל בשמו של הרודן סדאם חוסיין להשתתף בפסטיבל מוסיקה בעיראק.
 
ההתרחשויות הפיסיות והמפגשים האנושיים בין עיראקים וישראלים מצטרפים לתנועה העירנית שמתנהלת ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרט רשמיים של ישראל בערבית. אותן רשתות מהוות תשתית לדו-שיח עירני, בין אם באתרים ישראלים רשמיים כמו ישראל מדברת בערבית, בקבוצות של משמרי השפה העיראקית בפייסבוק או באתרי חדשות כמו אילאף ואלחואר אלמותמדן, שממשיכים לפרסם מאמרים של כותבים ישראלים בערבית. כך שעל אף הגלים הסוערים באזור והשיח על התפרקות עיראק, אני ממשיכה לטפח את המחשבה שיום יבוא ואעלה על חליפת שגרירתנו בעיראק.
 
לינדה מנוחין היא עיתונאית ופרשנית המגשרת בין ישראל והעולם הערבי ומתמקדת בהארת פעילות חיובית, שאיננה במוקד ההתעניינות של המיינסטרים, במטרה להרחיב את שטח המגע בין האוכלוסיות השונות והדומות כל כך. על פועלה זכתה בפרס לקידום השלום מטעם The Next Century Foundation. היתה האישה הישראלית הראשונה שפרסמה מאמרים בערבית באתרים בעולם הערבי.
לצפיה ב-'מספיק עם הונאה עצמית... המוסלמים העיראקיים לא השתנו...'
מספיק עם הונאה עצמית... המוסלמים העיראקיים לא השתנו...
18/02/2016 | 08:05
1
20
אולי הם מחפשים נקודות אור בתרבותם הריקה,
ומנסים לנכס את התרבות שהעניקו להם יהודי עיראק.
 
הם לא מסוגלים לראות ביהודים עם עצמאי שזכאי למדינה משלו...
 
לא עקבתי אחרי כתיבתה של לינדה,
אבל אין בה לשנות את עובדות היסוד הללו...
לצפיה ב-'זה נכון חוץ מיחידי סגולה.'
זה נכון חוץ מיחידי סגולה.
18/02/2016 | 21:42
6
לצפיה ב-'מספרים שונים ומשמעותם [ 11 ] '
מספרים שונים ומשמעותם [ 11 ]
16/02/2016 | 22:04
8

 
18 – שמונה עשרה
בהרבה מדינות 18 הוא הגיל הכי מבוקש אצל בני נוער, אשר מקבלים מעמד של בוגרים מבחינה חוקית ואזרחית. בישראל למשל זהו גיל הגיוס, גיל התרת שתיית אלכוהול ועוד. מאידך זהו גם הגיל בו האזרח הישראלי מקבל על עצמו אחריות משפטית מלאה על מעשיו
 
 
לצפיה ב-'ירון לונדון מאתמול'
ירון לונדון מאתמול
16/02/2016 | 17:38
3
31
רציתי להעביר לכם את תחושותי ,
אנו בשנת 2016 והנה אתם רואים את האנטישמים שבתוכינו , שונאי המזרחיים אנשי " העליתה" האשכנזית. צפו בקישור של התוכנית מאתמול 15.2.16 ותקבלו שוק. בושה וחרפה.
איפה כור ההיתוך ואיפה השוויון . אפליה גם אחרי 70 שנה.
בערך בדקה השישית תראו מה ירון לונדון אומר.
יוסיסי
לצפיה ב-'אם התכוונת לאימרה על בוזגלו..אז זה בוודאי שמבאיש את שמו'
אם התכוונת לאימרה על בוזגלו..אז זה בוודאי שמבאיש את שמו
16/02/2016 | 18:46
2
18
ואשיותו של עם הדם הכחול מר לונדון  גם כך דעותיו הם מכת מוות ובושה לעתונאות הישראל...חסר אמונה ורחוק כשמש מהיהדות...וזה חבל ...
אבל לנו כאנשי המזרח ידענו תמיד לשמור על שמנו הטוב והתערנו הכל קהל ישראל
ואשרנו שכך ולא ניתן לעשבים שוטים ולפותחי פה להשפיע על אהבתינו לכל עדות ישראל...ותודה לאל אנחנו מצליחם בדרכנו.
לצפיה ב-'מה קרה ערבים מסריחים שכמוכם...'
מה קרה ערבים מסריחים שכמוכם...
16/02/2016 | 22:33
1
19
אתם עצבניים שמישהו אומר את האמת עליכם.
אתם חבורה של בהמות ערביות.
 
לצפיה ב-'איכס, מה זו התגובה הזו? זה לא פורום אקטואליה....'
איכס, מה זו התגובה הזו? זה לא פורום אקטואליה....
16/02/2016 | 23:14
11
לצפיה ב-'מספרים שונים ומשמעותם [ 11 ] '
מספרים שונים ומשמעותם [ 11 ]
16/02/2016 | 15:50
7

18 – שמונה עשרה
בהרבה מדינות 18 הוא הגיל הכי מבוקש אצל בני נוער, אשר מקבלים מעמד של בוגרים מבחינה חוקית ואזרחית. בישראל למשל זהו גיל הגיוס, גיל התרת שתיית אלכוהול ועוד. מאידך זהו גם הגיל בו האזרח הישראלי מקבל על עצמו אחריות משפטית מלאה על מעשיו
 
לצפיה ב-'אתם ה״מזרחיים״ שום דבר מלבד חבורה של ערבים מסריחים'
אתם ה״מזרחיים״ שום דבר מלבד חבורה של ערבים מסריחים
16/02/2016 | 15:16
5
42
הסיבה שאתם מתנהגים כמו פראי אדם היא שאתם שייכים לגזע הערבי הנחות.
אם זה היה תלוי בי הייתי בועט את כולכם חזרה לחור הערבי שממנו הגעתם.
ערבים מסריחים שכמוכם.
לצפיה ב-'נכה רוח כמוך יתנדף מעולמינו כמו שהתנדפו חדלי אישים כמוך'
נכה רוח כמוך יתנדף מעולמינו כמו שהתנדפו חדלי אישים כמוך
16/02/2016 | 15:41
2
25
לצפיה ב-'ערבים מסריחים כמוכם'
ערבים מסריחים כמוכם
16/02/2016 | 15:56
35
יתנדפו מעולמנו.
הלוואי שתתנדפו כי אתם חבורה של בהמות ופראים.
לצפיה ב-'פואד יקר . על מי אתה מבזבז מילים ? שלכו בחרם '
פואד יקר . על מי אתה מבזבז מילים ? שלכו בחרם
17/02/2016 | 08:26
17
לצפיה ב-'אתה רוצה שאשיג לך ארגז '
אתה רוצה שאשיג לך ארגז
16/02/2016 | 23:41
30
 
ב Hyde Park ? נראה שאתה זקוק לבמה.
לצפיה ב-'התנשאות איננה תכונה חיובית, התרופה שלך היא לפול בידיים של '
התנשאות איננה תכונה חיובית, התרופה שלך היא לפול בידיים של
17/02/2016 | 13:42
26
קלפטה פולניה.
נראה לי שהנך לוקה ברגשי נחיתות קשים.
יש פסיכיאטרים בישראל.
לצפיה ב-'יום נעים לכולם עם פריד אל אטראש ..אל רביע תהנו'
יום נעים לכולם עם פריד אל אטראש ..אל רביע תהנו
16/02/2016 | 12:49
5
10
 
יום נעים ומאושר
לצפיה ב-'פואד, כל הכבוד על ההתמדה, יישר כוח.'
פואד, כל הכבוד על ההתמדה, יישר כוח.
16/02/2016 | 13:18
4
8
לצפיה ב-'פואד היקר והחביב'
פואד היקר והחביב
16/02/2016 | 13:43
3
9
וואללה אתה ארכיאולוג  מאיפה כל העתיקות האלה? ג'יבלנה שוויה אר'אני ג'דידי
זמרות צעירות ריקודי בטן  ג'וז וולוז..........ווסמכה מקליה.
יוסיסי
לצפיה ב-'אמרתכ אראתי...אשמח מאד לחדש ולהתחדש העיקר שנשתמע'
אמרתכ אראתי...אשמח מאד לחדש ולהתחדש העיקר שנשתמע
16/02/2016 | 14:43
2
6
בס קלי ביי יום תריד ראקאסה...ואימתא תריד ארני מן אלעלאם אל ג'דיד...בהיי יום פלספא וואחבר...ואימתא כאן יא מכאן עלא אללא ותכלאן יעני מן אהלל מתאל...
בס לאסתפתח קאדוורלכ רקאסה....אל סבר טייב...אש כאתריד רקס שארקי...תרכי.
רוסיי או מן אוקראינא....אל סרדאב מתרוס ומליאן.....
 
לצפיה ב-'יוסיסי עזיזי היי תשמח לבב אשנוש האם חלווה והאם מסתורה'
יוסיסי עזיזי היי תשמח לבב אשנוש האם חלווה והאם מסתורה
16/02/2016 | 14:51
1
10
היי בס אסתפתח לתפארת הפורום העירקי....תפאדל עיוני ארתי.....
לצפיה ב-'פואד חביבי'
פואד חביבי
16/02/2016 | 17:40
9
אי היי עלה עיני ועלה ראסי.
יוסיסי
לצפיה ב-'מספרים שונים ומשמעותם [ 10 ]'
מספרים שונים ומשמעותם [ 10 ]
15/02/2016 | 12:07
13

 
 
מספרים הם לא רק מתמטיקה. האנושות ידעה לתת משמעויות שונות ומשונות למספרים לאורך ההיסטוריה, חלקן מדעיות, חלקן מיסטיות. ליהדות יש אפילו ענף שלם בקבלה העוסק בתורת המספרים. גלו כמה דברים מפתיעים ומרתקים על מספרים שונים והקשר התרבותי שלהם
 
13 - שלוש עשרה
זהו אחד המספרים השנויים ביותר במחלוקת, לפחות מנקודת מבט יהודית. בעוד היהדות רואה ב-13 כמספר מזל ולראיה גיל בר המצווה ומספר התכונות של אלוהים, הנצרות רואה בו כמספר המביא מזל רע ואפילו כמספר מקולל.  אך יותר מזה, ישנם גורדי שחקים שמדלגים על הקומה ה-13 כדי להימנע ממזל רע וחברות תעופה שונות אף החליפו את מספרי הטיסות כדי להימנע מקישור למספר.
לצפיה ב-'שמות'
שמות
15/02/2016 | 10:33
1
23
שלום חברים יקרים.
אתמול עיינתי בתעודת הנישואין של סבי וסבתי, יוצאי עיראק, וליד שמו של סבי, דויד זמר טוב, הופיעו עוד שני שמות , זברטוט ואגולי.
האם למישהו יש פירוש?
תודה
לצפיה ב-'שמות'
שמות
16/02/2016 | 13:07
13
 
שמעתי אצלינו בבית הכנסת זמרטוטו  כנראה שיבוש של "מזמר טוב"
אגולי לא מכיר אולי זה חגולי.
תעבירי צלום  של הכתובה אולי החברים יוכלו לפענח לך
יוסיסי
לצפיה ב-'בוקר טוב ויום נעים לכולם לנופשים ולנאמני הבית שמרו על קשר'
בוקר טוב ויום נעים לכולם לנופשים ולנאמני הבית שמרו על קשר
15/02/2016 | 09:37
15
לצפיה ב-'שכונת ס'ת הדייה בגדד'
שכונת ס'ת הדייה בגדד
15/02/2016 | 08:05
28
לחברי הפורום שלום
אני מחפש אינפורמציה על השכונה סת הדייה בגדד :אופי האוכלוסייה,מקומות מרכזיים,מנהגים במקום וכל דבר שיכול להבליט את המאפיינים של השכונה
אודה לכולם
עזרא
לצפיה ב-'מספרים שונים ומשמעותם [ 9 ]'
מספרים שונים ומשמעותם [ 9 ]
14/02/2016 | 14:59
1
14


 
מספרים הם לא רק מתמטיקה. האנושות ידעה לתת משמעויות שונות ומשונות למספרים לאורך ההיסטוריה, חלקן מדעיות, חלקן מיסטיות. ליהדות יש אפילו ענף שלם בקבלה העוסק בתורת המספרים. גלו כמה דברים מפתיעים ומרתקים על מספרים שונים והקשר התרבותי שלהם
 
קובייה הונגרית 
 
43,252,003,274,489,856,000
כולנו מכירים את הקובייה ההונגרית וכולנו יודעים שיש בבסיסה חישוב מתמטי מסוים. אבל האם ידעתם שבדרך אל הפיתרון אתם יכולים לעבור דרך 43,252,003,274,489,856,000 צירופים שונים של צבעים ומיקומים? למעשה יש יותר, אך זהו המספר של מצבים שניתן להגיע אליהם מבלי לפרק את הקובייה.
לצפיה ב-'קובייה'
קובייה
14/02/2016 | 22:32
10
אף פעם לא ידעתי איך הבן שלי הצליח בקולת "לסדר" את הקובייה. 
לצפיה ב-'שבת שלום, אני יוצאת לחופשה ולא תמיד יוצא לי להכנס לפורום'
שבת שלום, אני יוצאת לחופשה ולא תמיד יוצא לי להכנס לפורום
13/02/2016 | 14:48
4
26
אשמח ומקווה באם תמשיכו להיות פעילים בצורה נעימה כמו תמיד ושאם יכנסו אנשים לא נעימים אל תתלהמו אתם אני כבר ידעתי את הנהלת הפורומים ומקווה שיטפלו בהם בהתאם. תודה ולהתראות שאתם בבריאות איתנה ואושר.
לצפיה ב-'חופשה נעימה ושופעת חוויות'
חופשה נעימה ושופעת חוויות
13/02/2016 | 15:36
6
לצפיה ב-'חופשה נעימה. תיהני '
חופשה נעימה. תיהני
13/02/2016 | 16:15
6
לצפיה ב-'חופשה נעימה'
חופשה נעימה
13/02/2016 | 22:03
3
לצפיה ב-'חופשה נעימה יקירה'
חופשה נעימה יקירה
15/02/2016 | 18:41
2
לצפיה ב-'שבת שלום, כוכבים על פני האדמה סרט חינוכי מעולה,תפדלו והביעו'
שבת שלום, כוכבים על פני האדמה סרט חינוכי מעולה,תפדלו והביעו
13/02/2016 | 11:11
18
רשמים....אומנם הסרט ארוך אבל כדאי להשקיע זמן סרט עם מסר חינוכי נפלא...
 
לצפיה ב-'מספרים שונים ומשמעותם [ 8 ]'
מספרים שונים ומשמעותם [ 8 ]
13/02/2016 | 10:04
8
        
מספרים הם לא רק מתמטיקה. האנושות ידעה לתת משמעויות שונות ומשונות למספרים לאורך ההיסטוריה, חלקן מדעיות, חלקן מיסטיות. ליהדות יש אפילו ענף שלם בקבלה העוסק בתורת המספרים. גלו כמה דברים מפתיעים ומרתקים על מספרים שונים והקשר התרבותי שלהם
 
שמונה [8]  ]   
המספר שמונה נחשב למספר השלמות, או האינסוף. המצרים העתיקים האמינו כי 8 מייצג את האיזון ואת הסדר הקוסמי. בתרבות היפנית המספר מייצג את הריבוי של דברים והפיתגוריינים מאמינים כי 8 הוא סמל האהבה והרעות. מחקרים מדעיים שנערכו גילו כי בגיל 8 ימים לתינוקות יש רמת קרישת הדם הטובה ביותר, שזהו גם גיל המילה
 
לצפיה ב-'השיר השבועי'
השיר השבועי
12/02/2016 | 22:13
7
18
עוד שיר של עבד אלווהאב מהספר של לטיף. علموه كيف يجفي = עלמוהו כייפא יגפי = לימדו אותו איך להתאכזר . מס' השיר 93 בעמ' 258. כתב אותו בשנת 1931 המשורר אחמד שווקי שהוא נסיך המשוררים והאב הרוחני של עבד אלווהאב. https://www.youtube.com/watch?v=lKHCzSnwo2c
לצפיה ב-'תודה לדורי על השיר . שירה יפה שכתב נסיך נסיך המשוררים '
תודה לדורי על השיר . שירה יפה שכתב נסיך נסיך המשוררים
13/02/2016 | 09:05
6
לצפיה ב-'חבל שלערבים אין כבר אותם משוררים ואותם מלחינים מאז. ממש שממה'
חבל שלערבים אין כבר אותם משוררים ואותם מלחינים מאז. ממש שממה
13/02/2016 | 10:51
3
10
זה מעורר בי את המחשבה
שיהודים היו מעורבים  בצורה סמויה ליצירות מוזיקליות במדינות ערב...
 
דוגמאות :
 
הלחנים של אום-כלת'ום אחרי קום-המדינה היו עלובים.
הלחנים של עבד-אלוהאב אחרי קום המדינה היו עלובים.
הלחנים של פריד-אל-אטרש אחרי קום מדינה היו עלובים
הלחנים של פיירוז אחרי קום המדינה היו עלובים...
לצפיה ב-'יש שירים יפים. עניין של טעם.'
יש שירים יפים. עניין של טעם.
13/02/2016 | 12:56
1
8
לצפיה ב-'דורי,אני לא מדבר על שירים "יפים". אני מדבר על הלחנה מוזיקלית'
דורי,אני לא מדבר על שירים "יפים". אני מדבר על הלחנה מוזיקלית
13/02/2016 | 13:18
9
תראה לי לחנים ערבים חדשים,
אשר אינם גיבוב של צלילים ללא הרמוניה בינהן...
 
מוזיקה איכותית, היא מוזיקה עם הרמוניה...
 
תראה לי תזמורת ערבית מודרנית, אשר מנגנת באותה איכות שניגנה התזמורת הערבית בקול-ישראל, בזמנו של זוזו-מוסה...
לצפיה ב-'יש להם הרבה שהידים '
יש להם הרבה שהידים
16/02/2016 | 13:49
2
לצפיה ב-'עבד אל ווהאב אני מחוברת'
עבד אל ווהאב אני מחוברת
13/02/2016 | 13:32
1
15
יותר לאום כלתום בזכרונותי מהבית מאשר לעבד אל ווהאב אני חושבת שההפסד כולו שלי ובכל המצב אשמה האמא שלה שממש סגדה למשוררת הגדולה
לצפיה ב-'????'
????
13/02/2016 | 15:47
5
לצפיה ב-'שבת שלום- אני מפרסמת כאן לא כי:.'
שבת שלום- אני מפרסמת כאן לא כי:.
12/02/2016 | 16:04
1
16
אני זקוקה לחשיפה
לא כי מחפשת פרסום
לא כי רוצה שתראו שאני כותבת ואיך.
אלה,כי:
הפורום חשוב לי
אני אוהבת את החברים
כי אני רוצה להעיר מעט ולעורר את הפורום הנהדר הזה.
אז אנא לכתוב, לשתף, לספר ובכלל להיות.
תודה
לצפיה ב-'תודה רבה לך שחרזדה ואנחנו אוהבים מה שאת כותבת'
תודה רבה לך שחרזדה ואנחנו אוהבים מה שאת כותבת
13/02/2016 | 14:49
2
לצפיה ב-'השעה 15:33 מה טוב יותר מכוס קפה ואום כולתום בקולה המהמם.....'
השעה 15:33 מה טוב יותר מכוס קפה ואום כולתום בקולה המהמם.....
12/02/2016 | 16:37
2
17
תהנו מקפה טעים וקול ערב......
 
שבת שלום
לצפיה ב-'כל הכבוד פואד .אלאטלאל שיר מאד יפה של אום כלת'ום '
כל הכבוד פואד .אלאטלאל שיר מאד יפה של אום כלת'ום
12/02/2016 | 19:03
1
5
לצפיה ב-'אחד השירים המדהימים שלה תודה פואד'
אחד השירים המדהימים שלה תודה פואד
13/02/2016 | 13:39
4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ