לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום יהודי עיראק

ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יהודי עיראק

ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

לצפיה ב-'עתון ישראל היום כתבה של ציונית פתאל קופרווסר'
עתון ישראל היום כתבה של ציונית פתאל קופרווסר
30/11/2015 | 07:18
2
37
יהודי ערב: להחיות את העבר   

 ציונית פתאל קופרווסר  
     היום מציינים את יום גירושם ויציאתם של יותר 800-מ אלף יהודים ממדינות ערב ומאיראן לאחר הקמת מדינת ישראל. על פי החוק שאימצה הכנסת לפני יותר משנה בנושא, נקבע כי "שר החינוך יעודד קיום פעילות חינוכית בקשר ליום האמור." צעד זה מבורך אך אין בו די, משום שהחוק לא מחייב את משרד החינוך ללמד את ההיסטוריה של יהודי המזרח, שכמעט איננה נלמדת בספרי הלימוד, כפי שהמשרד עצמו הודה בחוזר מטעמו לפני שנה.  
  הוריי הגיעו לישראל בתחילת שנות 50-ה מעיראק, שם התקיימה קהילה יהודית עתיקת יומין ובה יותר 120-מ אלף איש, כשהם נושאים עימם עולם ומלואו של היסטוריה ומורשת תרבותית, מאז חורבן בית ראשון. שעה שהארץ שבה נולדו שילחה אותם עם תעודת מעבר שעליה הוטבעו המילים "רוחה בלא רג'עה" (יציאה ללא חזרה) והלאימה את כל רכושם, תבע מהם כור ההיתוך בישראל לשכוח את עברם ואת מורשתם ולהיוולד בה מחדש עם שם אחר, שפה אחרת ותרבות אחרת. על אף שטף הדי. די.טי שנצרב בתודעתם ותחושות הניכור שקיבלו את פניהם, הם קבעו יתדות באדמה ותרמו רבות להתפתחותה ולפיתוחה של הארץ.     
  הוריי לא זכו שמורשתם תוזכר ותילמד בבתי הספר. הם גם לא זכו שאנו - ילדיהם, בני הדור השני - נשכיל לשאול אותם על שורשיהם; בין השאר משום שלא הבנו את חשיבות העבר שלנו בבניית זהותנו היהודית, ומכיוון שמתוך בורות ועל רקע הגישה הכללית בארץ כלפי התרבות המזרחית, ייחסנו את מורשתם של הורינו לתרבות ערבית נחשלת. כך נהגו רבים מחבריי, שחלקם מכים היום על חטא משום שהתביישו בהוריהם ובמוצאם.  
  את המסע להכרת שורשיי עשיתי כשהוריי כבר אינם בחיים ולאחר שגיליתי שאני לא יודעת כמעט דבר על מחוזות ילדותם בבגדד. שבתי לבדי במנהרת הזמן לסמטאות המפותלות והצרות של הרובע היהודי בבגדד, וגיליתי עולם שלא הכרתי - עולם שבו דרו בכפיפה אחת קודש וחול ומסורת וקידמה. בארון הספרים היהודי מצאתי בצד התלמוד הבבלי וספרי ההלכה של גדולי החכמים את יצירותיהם החשובות של אנשי רוח בעלי תפיסות ליברליות. נחשפתי לתרומתם של היהודים לקידומה של עיראק בכל התחומים. למדתי על יחסי השכנות הטובים ששררו בין היהודים למוסלמים עד שבאו הנאצים, הערבים הלאומנים והפלשתינים, זרעו תהומות של שנאה כלפי היהודים ויצרו עולם חדש של זהויות לאומיות מבדלות, שגרמו לרדיפת היהודים ולפרעות נגדם (ב"פרהוד" של חג השבועות 1941-ב נרצחו 179 מבני הקהילה,( ולבסוף הביאו לגירושם, לשלילת אזרחותם ולהחרמת רכושם.  
  ככל שהעמקתי בחקר ההיסטוריה והמורשת התרבותית של יהודי עיראק, חשתי כיצד שורשי זהותי היהודית מתרחבים וקומתי נזקפת. עם זאת כעסתי     על הבורות, על ההתעלמות ועל הניכור כלפי העבר, ועל כך שאין ממי לבקש סליחה על מחיקת זהותם של אבותינו. אסור לאפשר מצב שבו חלקים גדולים מהציבור במדינת ישראל יודעים כל כך מעט על עברם ועל מורשתם.     


לצפיה ב-'יוסיסי תודה על הבאת המאמר ואכן יש הרבה מה לעשות....'
יוסיסי תודה על הבאת המאמר ואכן יש הרבה מה לעשות....
30/11/2015 | 10:32
12
ואני מעלה רעיון...בכיתות הגבוהות י' יא'...לקבוע יום ביקור במרכז מורשת יהודי עירק שבאור יהודה..כחובה ובמסגרת לימוד מורשת ישראל...כאן התלמידים יחוו את חיי הקהילה עתיקת היומין מראשית הגלות ועד ימינו בצורה מוחשית ...
רצוי שמנהלי המרכז יתנו יד להגשמת הרעיון ויפנו למשרד החינוך .
לצפיה ב-'תודה יוסיסי, מאמר מעניין מאד ונקווה שיגיע לאוזניים הנכונות.'
תודה יוסיסי, מאמר מעניין מאד ונקווה שיגיע לאוזניים הנכונות.
30/11/2015 | 13:57
9
לצפיה ב-'החורף בראשיתו,מצתננים ? הנה מי שמציע את עזרתו..העיקר הבריאות'
החורף בראשיתו,מצתננים ? הנה מי שמציע את עזרתו..העיקר הבריאות
29/11/2015 | 18:11
13
 
וראו זה פלא מתברר שהלבלבי האבוב על העירקים עוזר ועוד איך....חורף נעים ובריא
לצפיה ב-'אל תתעסקו עם נשים : נקמה [3]'
אל תתעסקו עם נשים : נקמה [3]
29/11/2015 | 13:08
17

נקמה מס' 3
 
לבתו של איש אחד מלאו 18 שנים, והוא שמח מאוד כי הגיעה השעה למסור את התשלום האחרון של דמי המזונות שהוא שילם לגרושתו. הוא ביקש מהבת לגשת אליו, וכאשר הגיעה אמר לה: "בתי, אני רוצה שתקחי את ההמחאה הזו לאמא שלך ותגידי לה שזו ההמחאה הארורה האחרונה שהיא תקבל ממני למשך כל שארית חייה האומללים. אני מבקש שתגידי לי איזו הבעת פנים היתה לה ואיך היא הגיבה אחרי שתגידי לה את זה".
הנערה הלכה להביא את ההמחאה לאמא שלה, ואביה היה מאוד סקרן לדעת מה היתה תגובתה של המכשפה למשמע הדברים האלה.
כאשר חזרה הבת שאל אותה דבר ראשון: "מה אמרה אמא שלך?"
"היא אמרה שהיא המתינה בכליון עיניים ליום הזה, כי היא רצתה למסור לך שאתה לא אבא שלי..."
 
לצפיה ב-'השיר של אום כלתום "אקבל אל ליל הערב'
השיר של אום כלתום "אקבל אל ליל הערב
28/11/2015 | 21:01
9
33
שמעתי את השיר ברשת ד השיר בספר של לטיף בעמוד 41 שיר יפה ביותר אנני מצליחה להעלות אותו מהיו טיוב אולי דורי לטיף או פואד או כל אחד אחר יצליח  לימצוא ויעלה לנו שבוע טוב מהנה ושקט
לצפיה ב-'אבשוש'
אבשוש
28/11/2015 | 22:25
1
26
בקשה, שיר מאוד יפה.https://www.youtube.com/watch?v=sQOCuoDjm3Q
לצפיה ב-',תודה דורי היקר על העלת השיר ובכזות מהירות פשוט שיר ענק'
,תודה דורי היקר על העלת השיר ובכזות מהירות פשוט שיר ענק
29/11/2015 | 06:48
11
איזה יופי שיש לי שיר כזה במאגר
לצפיה ב-'אבשוש היקרה זה פשוט תעשי העתק הדבק'
אבשוש היקרה זה פשוט תעשי העתק הדבק
29/11/2015 | 07:09
3
11
אם ברצונך להעלות השיר . עליך להעתיק את הכתובת מהיוטיוב  ולהדביק למה שאת כותבת.
כאשר את מאזינה לשיר ,הכתובת של השיר מופיעה בחלק העליון  של המסך בצד ימין  ,וזה מה שידידנו דורי עשה  , הוא בעתיק את הכתובת והדביק לתוכן שכתב.        https://www.youtube.com/watch?v=sQOCuoDjm3Q &...;
 
לצפיה ב-'יוסיסי אני כותבת שם שיר בעברית ולא מבינים אנני יודעת'
יוסיסי אני כותבת שם שיר בעברית ולא מבינים אנני יודעת
29/11/2015 | 08:00
2
15
לכתוב בערבית לכן לא מצליחה להגיע ליעד זה שיר שאתה הכותב השירה של הקבוצה ה מ ש ו ר ר תבין את הדקויות בכל מילה בטח מאד תואהב כמקריאים את זה כמו שיר במילים זה כל כך יפה ות ו ס י ף לזה את המוסיקה זה מגיע לשחקים ביופיו...
לצפיה ב-'אבשוש'
אבשוש
29/11/2015 | 17:25
1
14
את יכולה לכתוב שם כל שיר בעברית ואנסה להשיג לך אותו.
לצפיה ב-'תודה איש יקר'
תודה איש יקר
30/11/2015 | 06:53
9
לצפיה ב-'אבשוש יקרה שמח שהחברים נענו לבקשתך יום נעים וכל טוב'
אבשוש יקרה שמח שהחברים נענו לבקשתך יום נעים וכל טוב
30/11/2015 | 10:14
2
11
אני פשוט היתי עסוק בהכנת ט'רשי ומחללה וזה העסיק אותי שעות..
בעתיד נחזור מידי פעם לשירי אום כולתום ,פריד ,עבד אל חלים...ושאר הזמרים 
והעיקר תמשיכי לבקר אותנו כדי שתנעימי את זמנך משירה נעימה....
לצפיה ב-'אבשוש אלחביבה'
אבשוש אלחביבה
30/11/2015 | 14:32
1
10
וכי את חושבת שאני יודע קרא וכתוב בערבית מביהס''?  למדתי לבד . וזה גם את יכולה . קחי את הא.ב. הערבי ולמדי כל יום אות אחת  בסוף החודש תוכלי לקרא כמו ילד בכתה א' . יש ענין של חיבור אותיות ואלה כמה כללים שבודאי תכירי  בהמשך .
בנושא השירים :
 בימינו הכל פשוט יש אפליקציה בסמרטפון  שנקראת      shazam
האפליקציה הזו יכולה להאזין לשיר  ולכתוב לך את שם השיר או הזמר ואפילו מאיזה אלבום, תורידי לסמרטפון ויהיה לך קל לכתוב במחשב את שם השיר .
יוסיסי
לצפיה ב-'אבשוש שכחתי'
אבשוש שכחתי
30/11/2015 | 14:35
8
אצלינו אומרים
קוויה אלעינכ וכלי פלאוו
יוסיסי
לצפיה ב-'פתחנו קבוצה בפלאפון חכם'
פתחנו קבוצה בפלאפון חכם
28/11/2015 | 10:50
5
39
.בתוכנת ה WHATSAP  של החברים שנבצר מהם להכנס לכאן. הקבוצה מתפקדת לא רע ולי כואב שאתם לא נמנים עם חבריה, אבל אני אביא כמה רישומים משם:


לילי הביאה הזמנה לאירוע שיתקיים ביום ג'  ה1/12/2015 בשעה 18:30 במרכז מורשת בבל באור יהודה. הנושא " המחתרת הציונית ב 1949- המשבר והחזרה לפעילות " הכניסה חופשית.


ג'נט הביאה הזמנה לאירוע שיתקיים במרכז רב שירותי לאוכלוסיה הבוגרת בכפר שלם, רח' ששת הימים 26 תל אביב ביום א' 29/11/2015 בשעה 10:45. הנושא " יציאה, גירוש ועקירה של יהודי ארצות ערב ואירן
לצפיה ב-'בהזמנה של ג'נט מצויין ביום שלישי 1.12 בשעה 19.30 בערב שלא '
בהזמנה של ג'נט מצויין ביום שלישי 1.12 בשעה 19.30 בערב שלא
28/11/2015 | 22:10
1
16
ניתבלבל שניהם באותו יום גם של לילי 1.12
לצפיה ב-'אבשוש בלא תעלום יש לג'נט שני אירועים שהעלתה לחברים ה1'
אבשוש בלא תעלום יש לג'נט שני אירועים שהעלתה לחברים ה1
29/11/2015 | 23:56
12
כמו שכתבתי ב 29/11/2015 שהיה היום בנושא יציאה, גירוש ועקירה של יהודי ארצות ערב ואירן. האירוע השני העלתה אותו ג'נט היום בנושא הקרנת הסרט " צל בבגדד" המתקיים ביום ג'  ה
1/12/2015 המתקיים בקנטרי ברבור בשעה  19:30 לאחר הקרנת הסרט יהיה דיון עם לינדה מנוחין והבמאי דוקי דרור. כיבוד של קפה ועוגה בעלות סמלית  של 10 שח.
 
אבשוש אני מבינה שהיתה לך כוונה טובה אך חבל שנסית " לתקן"  אותי ובינתיים פסלת את האירוע של היום.
לצפיה ב-'אני מאד מקווה שזה לא ישפיע על השתתפות החברים לפורום'
אני מאד מקווה שזה לא ישפיע על השתתפות החברים לפורום
28/11/2015 | 23:33
2
13
ובאמת חבל מספר החברים המשתתפים והפעילים בפורום הולך ומצתמצם...
מאחל לכולם שבוע טוב ,שקט,מאושר והשתתפות פעילה.
לצפיה ב-'פואד אני מבינה אותך מאד אך גם לי יש קשיים להכניס קבצים '
פואד אני מבינה אותך מאד אך גם לי יש קשיים להכניס קבצים
30/11/2015 | 00:02
1
10
לפורום זה וכפי שאתה רואה אני מעתיקה ידנית הזמנות בנושא יהדות עירק מהפלאפון לפורום כאן. אני כתבתי להנהלת הפורומים אך אף אחד לא טרח לענות ובטח לא לנסות לעזור, לכן אנשים מתייאשים.
לצפיה ב-'אותי מדאיג שהחברים יעדיפו את הטלפון החכם על פני פעילות בפורו'
אותי מדאיג שהחברים יעדיפו את הטלפון החכם על פני פעילות בפורו
30/11/2015 | 10:18
10
ועל יתרונות פעילות הפורום כבר דובר רבות....יום נעים וכל טוב
 
לצפיה ב-'אל תתעסקו עם נשים: נקמה מס' 2'
אל תתעסקו עם נשים: נקמה מס' 2
28/11/2015 | 10:45
24

נקמה מס' 2
 
שתי חברות נפגשו בסופר מרקט השכונתי באחד מימי השבוע. בבואן לקופה, כאשר אחת מהנשים רצתה להוציא את הארנק שלה מהתיק, היא הוציאה ממנו מספר חפצים, ביניהם שלט של הטלוויזיה. "את תמיד לוקחת איתך את השלט לקניות?" צחקה האישה השנייה.
"לא," ענתה הראשונה, "אבל שאלתי את בעלי אם הוא רוצה לעזור לי לעשות קניות והוא אמר שלא. שאלתי אותו אם אני יכולה לקחת את הרכב והוא ענה שכל עוד אני משאירה לו את הטלוויזיה, אני יכולה לקחת כל מה שאני רוצה ולעוף מהבית. אז העברתי לערוץ האופנה ואמרתי לו שאין לו מה לדאוג".
 
לצפיה ב-'השיר השבועי'
השיר השבועי
27/11/2015 | 21:44
4
16
שיר ישן נושן משנות העשרים של המאה הקודמת וטעמו עימו. خايف اقول اللي في قلبي = אני חושש לספר מה שבלבי. המילים של אחמד עבד אלמג'יד . שיר מס' 72 בספרו של חברנו לטיף בעמ' 206.
האזינו בהנאה למילות אהבה עדינות: https://www.youtube.com/watch?v=bdX76ieb9nw
לצפיה ב-'תודה לדורי על שירו היפה של עבדאלווהאב . שמענו אותו '
תודה לדורי על שירו היפה של עבדאלווהאב . שמענו אותו
28/11/2015 | 09:20
1
6
אין ספור פעמים ממכשיר הרדיו היחיד שהיה בבית  
לצפיה ב-'תודה דורי יקר על ההתמדה.'
תודה דורי יקר על ההתמדה.
28/11/2015 | 10:22
4
לצפיה ב-'שירי עבדלווהאב הישנים'
שירי עבדלווהאב הישנים
29/11/2015 | 06:50
1
9
לדורי היקר
להאזין לשירי עבד אלווהב הישנים מחזירים אותי לילדות
לבית החם לאמא ואבא  לדודים ולאוירה בבית  כאשר
תמיד ברקע נשמעו  השירים האלה.
יוסיסי
לצפיה ב-'יוסי'
יוסי
29/11/2015 | 17:27
5
תמיד לרשותכם בהנאה.
לצפיה ב-'כבוד , משחק מילים לשעשוע'
כבוד , משחק מילים לשעשוע
27/11/2015 | 18:23
12
31

כבוד
כבוד איזו מילה נהדרת.
כבדה ומלאה ביראת כבוד הגיעה  להופעה בליווי משמר  כבוד
ערכו לכבודה מסיבה והגישו כיבוד
אך אבוי הכבודה לא הגיעה עימה ולא היה לה מה ללבוש.
התעטפה היא בבד ונראתה כמו דוב
הביטו בה ולא העניקו  את הכבוד הראוי למילה כה כבודה
כי הרי כבוד  האשה ניכר בלבושה, ואותה לא שמעו  ולא כיבדו  אפילו בעוגה
"היא לבושה בד ולא מעוררת כבוד".כך אמרן המוזמנים  המכובדים
נעלבה המילה כבוד שהיא לא מן המכובדות ויצאה משם בראש מורם, זקוף כיאה לבעלת כבוד
"אני מכובדת בעיני עם לבושי זה ומי שלו מקבל בעצמו חסר כבוד"
כך אמרה וכבר היתה בחוץ
כעבור שבוע הוזמנה כלאחר כבוד  להרצות על כבוד
לבשה בגד פשוט ועליו שכמיה יקרת ערך שהגיעה לה עד הברך
כולם התלהבו מהכסות שמעוררת כבוד הן ביופי והן בצניעות
בסיום ההרצאה פשטה את השכמיה ונשארה עם הבד שהיתה עטופה בו לראשונה
סיפרה מה אז קרה ולדעתם שאלה
היו הדעות חלוקות לכאן או לכאן אך פה אחד נאמר
שהיא מכובדת בזכות עצמה ולא קשור ממה עשויה המלתחה
בכל מקרה היא אשה נאה  בכל כובד משקלה ומעוררת כבוד בעצם התנהלותה והתנהגותה
לצפיה ב-'לכבוז לי היה לקרוא את משחק המילים חן חן ואשמח לקרוא בהמשך'
לכבוז לי היה לקרוא את משחק המילים חן חן ואשמח לקרוא בהמשך
27/11/2015 | 19:10
1
9
לצפיה ב-'שבת שלום פואד ותודה לך'
שבת שלום פואד ותודה לך
27/11/2015 | 19:25
8
כנס לבלוג שלי, קטגורית משחק מילים או אילה ויש הרבה
לצפיה ב-'יפה שהרזאדה. חכמת חיים.'
יפה שהרזאדה. חכמת חיים.
27/11/2015 | 22:00
1
10
כבוד אדם מלבושו. ידוע הסיפור של אותו אורח שבא למסיבה לבוש ברשלנות והושיבוהו בפינה נידחת. יצא מהמסיבה התלבש בהידור וחזר ואז הושיבוהו קדימה עם המכובדים. 
לצפיה ב-'זה סיפור עם פרסי על מולא אברהם'
זה סיפור עם פרסי על מולא אברהם
28/11/2015 | 23:45
9
אבל יש כמובן כמה גרסאות, גם גרסה של גוחא.
לצפיה ב-'כתיבה יפה . כבוד לשהרזדה'
כתיבה יפה . כבוד לשהרזדה
28/11/2015 | 09:02
2
9
לצפיה ב-'שחרזדה תודה, יפה כתבת כמו תמיד. יש פתגם בעירקית:'
שחרזדה תודה, יפה כתבת כמו תמיד. יש פתגם בעירקית:
28/11/2015 | 10:28
14
כּל אש מא יעג'בכּ ולבּס אש מא יעג'בּ אלנאס. כלומר תוכל מה שאתה אוהב ולבש מא שאוהבים האנשים.
לצפיה ב-'תודה בגדדי ושבוע מבורך'
תודה בגדדי ושבוע מבורך
28/11/2015 | 23:46
5
לצפיה ב-'מקסים המוטו להיות אדם מבפנים ולהקרין אהבת האדם מבחוץ'
מקסים המוטו להיות אדם מבפנים ולהקרין אהבת האדם מבחוץ
28/11/2015 | 21:06
4
7
לצפיה ב-'בהחלט ותודה לך אבשוש חביבה'
בהחלט ותודה לך אבשוש חביבה
28/11/2015 | 23:46
3
9
לצפיה ב-'לאיילה בת עירי היקרה'
לאיילה בת עירי היקרה
29/11/2015 | 06:42
2
13
הרשי לי להוסיף לכתיבתך הסדורה מספר מילים
להשלים טקס הכבוד לאותה מלה.
המשך:

אמנם הכבוד מלה מאד כבדה
לנוכחים בטקס ולכל באי העדה
אך בטרם כבו אורות ונעה הכבודה
החליטה לאחר כבוד ולנוכח התכבדותה
להשיל מעליה משקל מכובד ופתחה בדיאטה
ומה שנשאר מהכבוד בימינו זה רק סתם מלה אבודה

 
 
לצפיה ב-'המשך יפה'
המשך יפה
29/11/2015 | 17:33
9
אפשר להוסיף גם: מי שרודף אחר הכבוד, הכבוד בורח ממנו. כמו כן איזהו מכובד? המכבד את הבריות. 
לצפיה ב-'יוסיסי חק וויאק על המשפט האחרון,אך הכל יפה מאד,תודה'
יוסיסי חק וויאק על המשפט האחרון,אך הכל יפה מאד,תודה
29/11/2015 | 23:36
5
לצפיה ב-'אל תתעסקו עם נשים: נקמה מס' 1'
אל תתעסקו עם נשים: נקמה מס' 1
27/11/2015 | 16:14
1
24

נקמה מס' 1
 
גבר ואשתו רבו ביניהם, והפסיקו לדבר זה עם זו. בערב, נזכר פתאום הגבר שהוא צריך שאשתו תעיר אותו למחרת ב-5 לפנות בוקר כדי שהוא יספיק להגיע בזמן לטיסת עסקים. כיוון שהוא לא רצה להיות הראשון שישבור את השתיקה, הוא כתב לה על חתיכת נייר "תעירי אותי בבקשה ב-5 לפנות בוקר" והשאיר אותה על השידה שלצד מיטתה של האישה. בבוקר למחרת הגבר התעורר רק כדי לגלות שהשעה הייתה תשע והוא פספס את הטיסה. הוא זינק מהמיטה בזעם כדי לברר מדוע אשתו לא העירה אותו, ונתקל בפתק על השידה לצד המיטה שלו. בפתק נכתב: "השעה 5, תתעורר".
      
 
לצפיה ב-''
28/11/2015 | 10:29
4
לצפיה ב-'שבת שלום ומבורך ויום נעים שקט ומאושר'
שבת שלום ומבורך ויום נעים שקט ומאושר
27/11/2015 | 10:57
1
9
לצפיה ב-'שבת שלום פואד, ד" ש לרעייתך רות.'
שבת שלום פואד, ד" ש לרעייתך רות.
28/11/2015 | 10:30
3
לצפיה ב-'בדיחות שרק יהודים יכולים להבין [3]'
בדיחות שרק יהודים יכולים להבין [3]
26/11/2015 | 14:06
1
33
אלוהים כעס על בני ישראל שלא שמעו מצוותיו. לכן הוא התגלה אליהם ואמר:"כשנתתי לכם את התורה, אמרתם 'נעשה ונשמע'. מאז לא עשיתם כלום, ולכן אני דורש שתחזירו לי את מה שנתתי לכם".
אמרו היהודים: "ולא תעניש אותנו?"
ענה אלוהים: "אם תחזירו את הכל, אז גמרנו את החשבון בינינו"
התאספו כל היהודים: רפורמים, קונסרבטיבים, אורתודוקסים וכל שאר הזרמים, והבינו שעומדת מולם הזדמנות חד-פעמית לעשות סדר בדת היהודית.
התחיל מבצע ענק של איסוף כל ארון הספרים היהודי, מדרש, פשט, תלמוד בבלי, ירושלמי, ראשונים, אחרונים, קונטרסים ובקיצור, הכל.
במועד המיועד לכך הניחו את כל ספריהם על הר סיני וקראו לאלוהים לבוא ולבדוק שקיבל את כל מה שהביא להם.
"מה זה?" שאל אלוהים.
"החזרנו הכל" ענה העם.
ענה אלוהים: "אבל מה זה? אני נתתי לכם רק חמישה ספרים...".
 
לצפיה ב-'אלפי ספרים ומדרים ועל זה נאמר לא עשיתם כלום.....'
אלפי ספרים ומדרים ועל זה נאמר לא עשיתם כלום.....
26/11/2015 | 19:02
9
לצפיה ב-'הפתעה לשבת מי לא אוהב עוגת גבינה מא אחלהה'
הפתעה לשבת מי לא אוהב עוגת גבינה מא אחלהה
26/11/2015 | 13:38
3
29
 
שתהיה שבת נעימה ומאושרת....
לצפיה ב-'תודה פואד על המתכון, נרית מעולה, האם עשיתם אותה???'
תודה פואד על המתכון, נרית מעולה, האם עשיתם אותה???
26/11/2015 | 19:40
2
5
לצפיה ב-'יא ריית בס היי מא עוגה היי מלאכת מחשבת..מלאה כל טוב ....'
יא ריית בס היי מא עוגה היי מלאכת מחשבת..מלאה כל טוב ....
26/11/2015 | 23:47
1
7
אבל אסורים..גבינה שמנה ,שמנת, חמאה ו200 גרם סוכר...ובכל זאת היתי טועם
ווסלה זראיר'י.....עם כל טוב
שינה עריבה 
לצפיה ב-'מאחלת לך הרבה בריאות, נכון שכל מה שטעים היום אסור.'
מאחלת לך הרבה בריאות, נכון שכל מה שטעים היום אסור.
28/11/2015 | 10:31
3
לצפיה ב-'בוקר טוב ויום נעים שקט טמאושר לכולם'
בוקר טוב ויום נעים שקט טמאושר לכולם
26/11/2015 | 10:18
2
9
לצפיה ב-'בינתיים התהפך אוטובוס.'
בינתיים התהפך אוטובוס.
26/11/2015 | 18:23
1
8
לצפיה ב-'עצוב מאד דורי!! הכבאי שבא לעזור מצא את בתו הרוגה. כמה עצוב!'
עצוב מאד דורי!! הכבאי שבא לעזור מצא את בתו הרוגה. כמה עצוב!
26/11/2015 | 19:43
6
לצפיה ב-'בדיחות שרק יהודים יכולים להבין ]2['
בדיחות שרק יהודים יכולים להבין ]2[
25/11/2015 | 13:11
1
32
עיתונאית מחו"ל ביקרה בכותל המערבי והסתכלה בעניין על המתרחש. היא ראתה יהודי קשיש שבדיוק סיים להתפלל, מקפל את הטלית ומתחיל ללכת משם. היא ניגשה אליו ושאלה: "האם אפשר לשוחח איתך?"
היהודי: "בבקשה."
הכתבת: "באיזה תכיפות אתה מתפלל כאן ככה?"
היהודי ענה: "כל יום מזה כבר ארבעים שנה."
העיתונאית: "ולמה אתה מתפלל?"
היהודי: "אני מתפלל שהיהודים והפלסטינים יחיו בשלום בלי ריבים ומלחמות ושכל הילדים שלנו יגדלו בשובע בשלווה ובביטחון."
העיתונאית: "ממש נהדר, ואיך אתה מרגיש אחרי שאתה מתפלל ככה כבר ארבעים שנה?"
היהודי: "כאילו אני מדבר לקיר."
לצפיה ב-'נכון. כל הפרשנות מעשה ידי אדם.'
נכון. כל הפרשנות מעשה ידי אדם.
26/11/2015 | 18:24
4
לצפיה ב-'ד"ר גיא בכור'
ד"ר גיא בכור
25/11/2015 | 00:26
2
36
מאמר חדש מהיום. מרתק: http://www.gplanet.co.il
לצפיה ב-'ד"ר גיא בכור מצייר שהמצב שחור ורק לקראת'
ד"ר גיא בכור מצייר שהמצב שחור ורק לקראת
25/11/2015 | 06:43
1
24
סיום המאמר כותב שזה לא יכול להמשך . אכן מאמר מרתק 
תודה לדורי על העלאת הכתבה 
 
לצפיה ב-'תודה לך דורי על המאמר..הוא לא עושה שחורות זו האמת.....'
תודה לך דורי על המאמר..הוא לא עושה שחורות זו האמת.....
25/11/2015 | 10:22
13
לאמיתה והסרטן האיסלמי שולח גרורותיו לכל אירופה ולצערי האירופאים רדומים וחיים באשליות הדמוקרטיה ושלטון החוק...ולאיסלם חוק משלו להתפשט ולהחאיב כל חלקה טובה....ולמעשה אירופה התאסלמה כבר בשנות החמישים כשהביאו עשרות אלפי עובדים זרים מטורקיה והיום בכל עיר וכפר  אלפי מסגדים מסתירים את השמים בעוד שהכנסיות כמעט ריקות ממאמינים.....אלוהים ישמור את ישראל מהתפשטות האיסלם שגם בארץ בזכות הדמוקרטיה הם מרימים ראש מתרבים ונהנים מתנאים סוציאלים שאין דוגמתה בעולם...באם המדינה לא תתעורר ותאפשר הבאת מידית את מליוני היהודים בתפוצות נהיה בעתיד הקרוב כמו בלגיה,
צרפת וכלל אירופה....
לצפיה ב-'כתבה מעניינת..מעיניני היום......'
כתבה מעניינת..מעיניני היום......
24/11/2015 | 22:57
19
כתבה מענינת שמעסיקה את כל אירופה והעולם..היום היו כתהות בטלווזיה במשך כ4 שעות ללא הפסקה על האיסלם באירופה, על תוכן הקוראן ועל שכנוע נערות להצתרף לשורות ד"עש כדי לחוות חיי מותרות,חיי רווחה,וחפש בעולם האיסלמי....והאמת מנשים שחוו חיי גיהנום כאלה הן הפכו לשפחות שעוברות מיד ליד והילולות לאחר קרבות....
לצפיה ב-'השיר ליום ג''
השיר ליום ג'
24/11/2015 | 22:44
2
15
זהו אחד השירים הארוכים היפים של עבד אלווהאב. חיאתי אינתה, מאת חסיין א-סייד משנת 1943. מופיע כמס' 70 בעמ' 203 בספרו של חברנו לטיף. זה השיר שלטיף בחר בו בשידור בראיון איתו בגלי צה"ל לפני כמה חודשים. 
לצפיה ב-'תודה דורי ושפע בריאות אכן שיר יפה, וללטיף ישר כוח וחיים ארוכ'
תודה דורי ושפע בריאות אכן שיר יפה, וללטיף ישר כוח וחיים ארוכ
24/11/2015 | 22:50
5
לצפיה ב-'תודה דורי . שיר יפה לעבד אלווהאב '
תודה דורי . שיר יפה לעבד אלווהאב
25/11/2015 | 06:58
4
לצפיה ב-'דרשה במסגד אל אקצה, לאדם הזה הייתי תוקע כדור בראש.'
דרשה במסגד אל אקצה, לאדם הזה הייתי תוקע כדור בראש.
24/11/2015 | 13:36
5
29
לצפיה ב-'יששכר לא יאומן אבל מעיד על מחדל חמור שמדינת ישראל מרשה ומאפש'
יששכר לא יאומן אבל מעיד על מחדל חמור שמדינת ישראל מרשה ומאפש
24/11/2015 | 18:52
1
11
ומאפשרת שהטפות כאלה ישמעו בכלל ...כדור אחד לא מספיק ...יהודים הועלו למוקד
בגלל הסתות כאלה ולא יזיק להעלות אחד כזה למוקד במרכז אל אקצה.....
אנחנו במאה עשרים ואחת חיים במדינה משלנו ויכולים ומחויבים לבער את הרע מקרבנו.
לצפיה ב-'נעצר'
נעצר
24/11/2015 | 22:53
17
http://www.addiyar.com/article/1065675-القوات-الإسرائيلية-تعتقل-خطيب-المسجد-الأالأقصى-الشيخ-خالد-المغربي-بتهمة-الحض-على
לצפיה ב-'יששכר . לדעתי יש לנו מזל שהאויבים הם כאלה מטומטמים '
יששכר . לדעתי יש לנו מזל שהאויבים הם כאלה מטומטמים
25/11/2015 | 06:49
2
13
לצפיה ב-'אןלי הם מטומטמים אבל זה מצב מסוכן שיש לגדוע אותו מראשיתו'
אןלי הם מטומטמים אבל זה מצב מסוכן שיש לגדוע אותו מראשיתו
25/11/2015 | 10:24
1
10
לצפיה ב-'מאיפה הם מביאים את השקרים האלה??? אומנים ממש!!'
מאיפה הם מביאים את השקרים האלה??? אומנים ממש!!
25/11/2015 | 11:49
10
לצפיה ב-'יום עיון 3.12'
יום עיון 3.12
23/11/2015 | 15:21
2
15
לצפיה ב-'תודה ריוורס על המידע'
תודה ריוורס על המידע
25/11/2015 | 21:19
5
לצפיה ב-'תודה לילי!!'
תודה לילי!!
26/11/2015 | 19:45
2
לצפיה ב-'בדיחות שרק יהודים יכולים להבין [ 1 ]'
בדיחות שרק יהודים יכולים להבין [ 1 ]
24/11/2015 | 13:14
28
בעיר קטנה היו 3 בתי כנסת - אחד אורתודוקסי, אחד קונסרבטיבי ואחד רפורמי. בשלושתם היתה קיימת בעייה רצינית של חתולים המסתובבים במבנים. לפיכך, כל קהילה, בדרכה שלה, קיימה ישיבה כדי לדון בבעייה. 
האורתודוקסים הגיעו למסקנה שזו גזירה משמיים שהחתולים יהיו בבית הכנסת, והם פשוט ייאלצו לחיות עם זה. 
הקונסרבטיבים החליטו שעליהם לטפל בחתולים בסגנון הראוי של אחריות קהילתית ופעילות חברתית. הם לכדו את החתולים באופן בלתי-מזיק ושחררו אותם בפארק שבקצה העיירה, רק כדי להיווכח שבתוך שלושה ימים הופיעו כולם בחזרה בבית הכנסת. 
בבית הכנסת הרפורמי נערכו מספר ישיבות ארוכות, ובהן ניתנה לכל החברים זכות להביע את דעתם. לבסוף הם החליטו לקבל את החתולים כחברים בקהילה. עכשיו הם רואים אותם רק בראש השנה וביום כיפור.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ