לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1046310,463 עוקבים אודות עסקים

פורום פינק פלויד

Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon...(Eclipse, 1973)All in all it's just another brick in the wall...(Another Brick in the Wall, 1979)And what exactly is a dream? And what exactly is a joke?(Jugband Blues, 1968)פינק פלויד היתה (עודנה?) להקת רוק בריטית. או, אולי, אלו היו שתי להקות. או אף שלוש. הראשונה היתה להקת רוק פסיכדלי, בהנהגתו של רוג'ר "סיד" בארט, שפרצה לתודעת הקהל בשנת 1967, עם שירים שהיו שילוב של תמימות ילדותית, אנרכיה מוסיקלית, הומור ועצב, במידה שווה. הלהקה השניה שנקראה "פינק פלויד" היתה קולקטיב שניגן מוסיקת אווירה נסיונית, אוונגרדית, אינטלקטואלית. היא הקליטה פסי-קול לסרטים אמנותיים והופיעה בפני קהל אירופאי בורגני שהאזין לה ברחש.והלהקה השלישית, שנועדה בשם "פינק פלויד", היתה להקת איצטדיונים בהנהגתו של ג'ורג' "רוג'ר" ווטרס, שהנפיקה, בשנות השבעים, אלבומים שנמכרו בעשרות מיליוני עותקים בכל רחבי העולם, והיתה ידועה בהופעות גרנדיוזיות, בהן שימשו אפקטים של אור וצליל בתפקיד המרכזי. (גרסה מצומצמת של להקה זו, בהנהגתו של דייויד גילמור, המשיכה לפעול עד אמצע שנות התשעים). פורום זה נועד לדון בשלושת (ארבעת?) הפנים של הפינק פלויד – על תהפוכותיה, הצלחותיה, מריבותיה, מוזרויותיה – והמוסיקה שנתנה לעולם. הפורום פתוח לכל מי שמתעניין בלהקה – בין אם הם אוהדים ותיקים המכירים את כל אלבומיה, או מאזינים חדשים, הרוצים לדעת עוד. ציףציףמנהלת הפורום

אודות הפורום פינק פלויד

Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon...(Eclipse, 1973)All in all it's just another brick in the wall...(Another Brick in the Wall, 1979)And what exactly is a dream? And what exactly is a joke?(Jugband Blues, 1968)פינק פלויד היתה (עודנה?) להקת רוק בריטית. או, אולי, אלו היו שתי להקות. או אף שלוש. הראשונה היתה להקת רוק פסיכדלי, בהנהגתו של רוג'ר "סיד" בארט, שפרצה לתודעת הקהל בשנת 1967, עם שירים שהיו שילוב של תמימות ילדותית, אנרכיה מוסיקלית, הומור ועצב, במידה שווה. הלהקה השניה שנקראה "פינק פלויד" היתה קולקטיב שניגן מוסיקת אווירה נסיונית, אוונגרדית, אינטלקטואלית. היא הקליטה פסי-קול לסרטים אמנותיים והופיעה בפני קהל אירופאי בורגני שהאזין לה ברחש.והלהקה השלישית, שנועדה בשם "פינק פלויד", היתה להקת איצטדיונים בהנהגתו של ג'ורג' "רוג'ר" ווטרס, שהנפיקה, בשנות השבעים, אלבומים שנמכרו בעשרות מיליוני עותקים בכל רחבי העולם, והיתה ידועה בהופעות גרנדיוזיות, בהן שימשו אפקטים של אור וצליל בתפקיד המרכזי. (גרסה מצומצמת של להקה זו, בהנהגתו של דייויד גילמור, המשיכה לפעול עד אמצע שנות התשעים). פורום זה נועד לדון בשלושת (ארבעת?) הפנים של הפינק פלויד – על תהפוכותיה, הצלחותיה, מריבותיה, מוזרויותיה – והמוסיקה שנתנה לעולם. הפורום פתוח לכל מי שמתעניין בלהקה – בין אם הם אוהדים ותיקים המכירים את כל אלבומיה, או מאזינים חדשים, הרוצים לדעת עוד. ציףציףמנהלת הפורום

לצפיה ב-'שלום!'
שלום!
27/09/2009 | 12:53
1
5
דבר ראשון,
גמר חתימה טובה לכולם!
צום מועיל, ושנה טובה.

דבר שני,
מישהו פה יודע מה היתה ההופעה האחרונה בהחלט של סיד בארט עם הפלויד?
יש תיעוד של זה אישפהו חוקי?
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה לכולם '
גמר חתימה טובה לכולם
27/09/2009 | 14:29
3
וסליחה לכל מי שפגעתי בהם שלא בכוונה.
לצפיה ב-'ואן מוריסון'
ואן מוריסון
26/09/2009 | 11:16
4
3
מה שם הקטע שכל-כך מזכיר את WISH YOU WERE HERE?
http://www.youtube.com/watch?v=ySKHVatwm4Q
לצפיה ב-'זה Almost independence day'
זה Almost independence day
27/09/2009 | 11:38
3
2
מתוך האלבום Saint Dominic's Preview, משנת 1972. האלבום כולו מומלץ ביותר.

יש דמיון מסויים בהתחלה. אולי השיר היה השראה ל-WYWH? אבל שני השירים עומדים בפני עצמם.
לצפיה ב-'מעניין לעניין, האם הפלויד (בהרכב מלא) ביצעו'
מעניין לעניין, האם הפלויד (בהרכב מלא) ביצעו
27/09/2009 | 13:58
2
7
פעם קאבר בהופעה?
לצפיה ב-'לא שידוע לי'
לא שידוע לי
27/09/2009 | 14:30
1
6
כלומר, לא מאז 1967. לפני כן, בימיהם הראשונים, הם מן הסתם ביצעו קאברים. אחד מהם הם אפילו הקליטו - King Bee, הדמו הראשון שלהם, עם סיד.
לצפיה ב-'מעניין אם יש קאברים לפינק ולפלויד'
מעניין אם יש קאברים לפינק ולפלויד
27/09/2009 | 15:12
1
מעניין אותי לשמוע איך היו פינק אנדרסון ופלויד קאונסיל, האיש והשיניים.
בהזדמנות אני אאחל צום מועיל לכל הצמים ויום טוב לאלה שלא.
לצפיה ב-'קומונת ארקטיק מאנקיז - החייאה! |במבה|'
קומונת ארקטיק מאנקיז - החייאה! |במבה|
18/09/2009 | 16:26
1
6
אז כן, הכותרת אומרת הכל (כמעט)!
אנחנו, חברי קומונת הארקטיק מאנקיז, מנסים להחיות את המקום האידיאלי לדיסקוסים על הלהקה.
ופה אתם נכנסים לתמונה.
כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס ללינק הזה, לפתוח הודעת "אני חדש/ה!" ולהתחיל להגיב

אוי אבל רגע! אתם בכלל מכירים את הלהקה?
אז אם לא, הנה כמה פרטים ודברים שיעזרו לכם בהתחלת האובססיה החדשה שלכם
הארקטיק מאנקיז הם רבעיה בריטית שמגיעה משפילד. אלבומה הראשון (והמדהים) נכנס להיסטוריה הבריטית כאלבום שמכר הכי הרבה עותקים בשבועו הראשון בחנויות! מדהים לא?
אלבומם השלישי, יצא לא מזמן בתאריך ה23.8 וכבר אפשר להשיג אותו בחנויות הדיסקים בארץ, טוסו לקנות.
חברי הלהקה הם -
אלכס טרנר - זמר וגיטריסט
ג'יימי קוק - גיטריסט
מאט הלדרס - מתופף
ניק או'מאלי - בסיסט
לעוד מידע על הלהקה אתם יכולים להיכנס לפה, לכאן ולויקי - http://en.wikipedia.org/wiki/Arctic_Monkeys
כמובן שגם בקומונה תמצאו עוד לינקים ועוד מידע.

עכשיו אחרי שאתם יודעים את הרקע של הלהקה בכללי, האם המוזיקה בכלל שווה את זה? מאוד!
הנה קישורים ליוטיוב, לשירים של הלהקה מההתחלה ועד עכשיו.

http://www.youtube.com/watch?v=JGCre4HgPLU - סינגל מאלבומם הראשון, I Bet That You Look Good On The Dance Floor

http://www.youtube.com/watch?v=30w8DyEJ__0&feature... - סינגל מאלבומם השני, Brainstorm

http://www.youtube.com/watch?v=J_G9RRY7SS0 - סינגל מאלבומם השלישי, Crying Lightning

נכנסתם, הקשבתם, אהבתם?
יאללה לקומונה!
לצפיה ב-'טרנר די גאון, אבל'
טרנר די גאון, אבל
18/09/2009 | 16:40
6
לא אהבתי את הלהקה. פרוייקט הצד שלו, לאסט שאדו פאפטס, באמת מוצלח. הלהקה עצמה פשטנית מדי לטעמי. לא רעה, פשוט פשטנית.
לצפיה ב-'שנה טובה וחג שמח לכל יושבי הפורום'
שנה טובה וחג שמח לכל יושבי הפורום
18/09/2009 | 16:09
25
7
(אם הם עדיין קיימים פה איפשהו)

שנה חדשה ויש לי כמה המלצות שיושבות אצלי כבר הרבה זמן, ואחת די טריה:

1- דודה טסה- תשמעו אותו, הוא מלך.
2- אביתר בנאי- תשמעו אותו, הוא גאון.
3- תראו את הסרט החדש של טרנטינו- הוא מופרע על כל הראש, אבל עדיין מוכיח שהוא הבמאי הכי מקורי וצבעוני שפועל כבר כמה שנים טובות בהוליווד.

טוב נו, אני לא סגור על זה שההמלצות שלי מספיק משכנעות אז נוסיף כמה מילים:
1. באמת שהוא מלך, ובאמת שהוא הפתעה מרעננת במוזיקה הישראלית האפורה שיוצאת לי לשמוע. עם טקסטים רגישים ומלאי חוכמת חיים, גיטרות קצביות, לחנים ייחודיים ומקוריים ביותר אבל עדיין קליטים וחזקים, אי אפשר עליו. הבחור פשוט יודע לכתוב שירים כמו שצריך.
וסתם בשביל הטעימה, תראו איך עושים שיר אמיתי. זה שיר הנושא מהאלבום המצוין "בסוף מתרגלים להכל".

2. אביתר בנאי- טיפה מפתיע, אבל רק בזמן האחרון נחשפתי אליו בצורה נרחבת יותר דרך ידידה. התחלתי באלבום החדש שלו, "לילה כיום יאיר" המצוין וקפצתי אחורה לאלבום הראשון שלו, ואחד האלבומים המבריקים שיצא לי לשמוע.
הבחור פשוט מתפוצץ מכישרון, ושומעים את זה בכל שיר עוד באלבום הבכורה שלו. בדר"כ אני לא מתחבר לשירי פסנתר מדכאים, אבל הכריזמה שהוא מביא עם הקול הגבוה והמרחף שלו, הטקסטים החזקים והציניים, שעוסקים הרבה ביחסים הבעייתיים שלו עם נשים (כמו ב"תאטרון רוסי" ו"תתחנני אלי" הגאוניים, ובאמת שקשה לי לחלק את המחמאה הזאת לשירים בד"כ) וביחסיו עם עצמו הוא ושאר העולם, וההלחנה המבריקה שמתנגנת במשחק עצמתי עם הפסנתר בכל שיר. כל אלה מתאחדים לאלבום כמעט מושלם שכישרון נשפך מכל שיר בו.

3. נו מה צריכים לשמוע עוד, חוץ מזה שזה סרט חדש של טרנטינו? איפה עוד תראו סרט שבו חבורה של יהודים בפיקודו של בראט פיט יוצאים לחסל כמה שיותר נאצים, ושיהיה כמה שיותר מגניב ואכזרי כמו שמופרע כמו טרנטינו יכול ליצור. סרט שמשמיד את היטלר וההנהגה הנאצית הרבה לפני סוף המלחמה ויוצר למעשה תסריט דמיוני/פנטזיה דמיונית לשואה ולמלה"ע 2.
לצפיה ב-' שנה טובה לכולם '
שנה טובה לכולם
18/09/2009 | 16:17
1
7
אני מקווה לכתוב יותר מחר, ולתת גם המלצות לכלמיני דברים מעניינים. בעוונותיי, חליתי במחלת ים בטיסה חזרה ארצה מהנופש, ולא החלמתי עדיין. יש שעות יותר טובות ופחות. כרגע זה פחות.
לצפיה ב-'החלמה מהירה!'
החלמה מהירה!
19/09/2009 | 12:53
7
לצפיה ב-'שנה טובה!!!'
שנה טובה!!!
18/09/2009 | 16:47
2
6
המלצות? שמעו דייר סטרייטס, קאמל, קווין, רוק קלאסי בכלל, והרבה אל ינקוביץ`.
לצפיה ב-'שנה טובה! '
שנה טובה!
19/09/2009 | 07:56
7
מצטרף להמלצות של זה שמעליי!
לצפיה ב-'אה, גם מיוז'
אה, גם מיוז
21/09/2009 | 00:06
2
מישהו שמע את החדש שלהם? איך הוא?
לצפיה ב-'אם כל כך התלהבת מהראשון של בנאי, מהר מהר'
אם כל כך התלהבת מהראשון של בנאי, מהר מהר
20/09/2009 | 18:47
3
לך שמע את השני. מן הסתם.
לצפיה ב-'לא מסכים איתך'
לא מסכים איתך
25/09/2009 | 21:18
5
אני לא חושב שהשינוי שהוא עבר פגע באיכות היצירה שלו, אלא אפילו להפך. לטעמי הוא נשאר יוצר רגיש ומוכשר שמצליח להעביר הרבה עומק ומחשבה דרך השירים שלו. האלבום פשוט חושף פן אחר באישיות המעניינת שלו, וזאת לא כזאת של מטיף דתי.
לצפיה ב-'שיהיה מעניין למי שהולך לכהן מחר!'
שיהיה מעניין למי שהולך לכהן מחר!
23/09/2009 | 09:54
15
2
אני כרטיסים לא הצלחתי להשיג, למרות הכל!

נקווה שזה ישודר ברדיו או משהו בסגנון....
לצפיה ב-'אני גם מקווה שיהיה שידור'
אני גם מקווה שיהיה שידור
24/09/2009 | 06:57
14
1
לטובת מי שלא יהיו שם. אני אהיה, ואעביר דיווח (עם תמונות, בע"ה).
לצפיה ב-'לא היה שום שידור! '
לא היה שום שידור!
25/09/2009 | 07:14
13
2
חיפשתי ברדיו בכל התחנות, ופשוט כלום...... הייתי בטוח שישדרו ברדיו!

בכל מקרה, איך היה?
לצפיה ב-'היה גדול '
היה גדול
25/09/2009 | 21:48
12
2
אתחיל בזה שאני לא מעריצה של כהן, ודי סלדתי ממנו בעבר. השירים שלו - אלו המפורסמים, מהאלבומים הראשונים - נשמעו לי מונוטוניים וחשדתי שתשומת הלב אליו בארץ נבעה בעיקר בשל היותו יהודי. גם עכשיו אני חושבת שזה נכון, בחלקו, אבל אחרי ההופעה אתמול אני גם חושבת שהוא כותב שירים ואמן גדול.

כהן שבא אלינו כעת אינו הכהן של לפני 35-40 שנה. הוא אדם מבוגר, שלא לומר זקן, עם חוכמת חיים ומעבר לכך השלמה עם החיים ושגיונותיהם - ובני אדם ושגיונותיהם - שלא היתה לו בעבר. הוא יותר מפוייס עם עצמו, עם האנושות, ועם אלוהים. וזה הבסיס לדיאלוג שבינו לבין הקהל בהופעה. נכון שאצטדיון רמת גן הוא מקום דבילי לקיים הופעה כזו, שאין בה "שואו", שהיא כל-כולה אינטימיות - אבל זה עובד. אולי בזכות המסכים והסאונד, שהפתיע לטובה, אבל אהבת האדם והחיים של כהן עברה לכל אחד מחמישים אלף הצופים. ואלו, החזירו לו את אותה אהבה, בלתי מסוייגת.

כפי שכתבתי במקום אחר, כהן עדיין עומד מאחורי כל מילה בשירים שהוא שר, גם אם אלו שירים שכתב לפני עשורים. יתרה מזו, הוא מכניס בהם משמעויות ושכבות שלא היו בהם אז, או שהיו ולא היה יכול אז לבטאן. והוא לוקח אותנו - הקהל - בטריפ שלו, יחד אתו, למחוזות רחוקים, רחוקים.
לצפיה ב-'הוא ביצע את The Stranger Song? '
הוא ביצע את The Stranger Song?
26/09/2009 | 23:32
11
2
או שהוא לא מבצע את השיר הזה בהופעות?
לצפיה ב-'לא ביצע. '
לא ביצע.
27/09/2009 | 11:32
10
3
הוא ביצע את רוב השירים הכי מפורסמים שלו, חלקם בעיבודים חדשים. הוא נשמע טוב יותר בהופעה מאשר באלבומים, זה בטוח. במיוחד בלטו Who By FIre, First we take manhattan, famous blue raincoat. כמובן שהיתה שירה בציבור ב"הללויה".
לצפיה ב-'את עדיין חושבת שהביצוע של בקלי להללויה'
את עדיין חושבת שהביצוע של בקלי להללויה
27/09/2009 | 12:08
9
2
הוא טוב יותר מזה של כהן?
לצפיה ב-'יש בכלל ספק?'
יש בכלל ספק?
27/09/2009 | 12:20
5
4
לצפיה ב-'ספק תמיד יש'
ספק תמיד יש
27/09/2009 | 12:34
4
3
הגירסא של כהן לשיר היא לדעתי הכי מרגשת. איכות של ביצוע לא נמדדת אך ורק ביכולות הטכניות של הזמר המבצע, אלא גם בערך המוסף שהוא מביא לשיר. כהן הוא אדם בעל שיעור קומה עצום, וחוכמת החיים שלו מתבטאת בצורה בה הוא שר את המילים האלו, שאיכשהו כשהן יוצאות דרך הגרון שלו מקבלות כ"כ הרבה משמעויות.

לא שאני מזלזל בבקלי חלילה, אבל בכל זאת, בדרך כלל הכותבים המקוריים יודעים להביא לשיר ערך מוסף שאחרים פשוט לא יכולים.
לצפיה ב-'אילו שני ביצועים שונים לחלוטין '
אילו שני ביצועים שונים לחלוטין
27/09/2009 | 14:32
3
1
משום שמדובר באנשים שונים. כל אחד מהם הביא את ההסטוריה הפרטית שלו לשיר, והתוצאות בהתאם.

בכלל, כל גרסה לשיר שונה מהותית מאחרת. זה שיר שמחייב פרשנות אישית, ומכאן השוני הרב.
לצפיה ב-'התחמקת יפה מהשאלה שלי '
התחמקת יפה מהשאלה שלי
28/09/2009 | 09:05
2
2
לצפיה ב-'בקלי התעלה על כהן נקודה '
בקלי התעלה על כהן נקודה
28/09/2009 | 20:03
1
3
גרסה יותר מושקעת ויותר מרתקת, אין מה לעשות (:
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
29/09/2009 | 19:31
3
גם הגרסה של ג'ון קייל יותר טובה משל באקלי לדעתי
http://www.youtube.com/watch?v=vEOZLQ3d1FI&feature...

לצפיה ב-'בגירסאות הסטודיו - ללא ספק, אבל בהופעה...'
בגירסאות הסטודיו - ללא ספק, אבל בהופעה...
29/09/2009 | 00:01
2
4
ככל שאני שומע את הללויה מ"לייב אין לונדון" יותר, אני יותר משתכנע שגם את השיר הזה כהן צריך לשיר. באקלי הוא זמר טוב יותר מכהן, אבל מצד שני, רוב הזמרים בעולם יותר טובים ממנו. ובכל זאת, בגירסה של לאונרד יש משהו באמת נדיר ואמיתי שאין להרבה אנשים אחרים...

בדיוק לפני כמה ימים שמתי לב לכך שכשאני שר את הללויה, אני כבר אוטומטית שר "how to shoot at someone" כמו שכהן שר, ולא "how to shoot somebody" כמו באקלי. זה אומר איזה מהגירסאות שמעתי יותר בזמן האחרון...

אלעד, אם אתה רוצה לקרוא את החוויות שלי מההופעה, הנה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לצפיה ב-'אה, ובגלל ששאלת'
אה, ובגלל ששאלת
29/09/2009 | 00:02
רשימת השירים:

חלק ראשון:
Dance me to the End of Love
The Future
Ain't No Cure for Love
Bird on the Wire
Everybody Knows
In My Secret Life
Who by Fire
Chelsea Hotel
Lover,lover, lover
Waiting For The Miracle
Anthem

חלק שני:
Tower of Song
Suzanne
Sisters of Mercy
The Gypsy's Wife
The Partisan
Boogie Street
Hallelujah
I'm Your Man
Take This Waltz

הדרן 1:
So Long Marianne
First We Take Manhattan

הדרן 2:
Famous Blue Raincoat
If It Be Your Will
Closing Time

הדרן 3:
I Tried To Leave You
Hey, That's No Way To Say Goodbye
Whither Thou Goest
לצפיה ב-'לכהן אין מנעד רחב'
לכהן אין מנעד רחב
29/09/2009 | 09:50
1
הדבר הזה התתפתח אצלו עם השנים, באלבום הראשון (שירים של לאונרד כהן) עדיין לא התפתח אצלו הקול שכבר הפך ממזמן לסימן ההיכר שלו, (כניראה התפתח לא מעט בגלל העישון שלו), ושם הוא מצליח להגיע לגבהים, למשל ב-So Long Marianne הוא שר ממש גבוה. (ידעתי שאני צריך לרדת על פקטים של סיגריות!!!1 כדי שלא יהיה לי קול צפצפה! יש לי קול עמוק רק בבוקר!1)

אבל באלבום הזה לא מרגישים ממש שזה לאונרד כהן, כי הקול שלו ממש השתנה, לא היה לו קול מאד נמוך אז.
בסופו של דבר, הוא כניראה הרוויח מהעישון או ממה שזה לא היה שיצר אצלו את הקול העמוק וחסר המנעד, כי זה מה שמקנה למוזיקה שלו את התחושה הג'זית, הקרירה והמלנכולית המתוקה. קשה לי לדמיין אותו שר את "הרקדיני אל סוף האהבה" עם הקול הראשוני בעל המנעד, זה פשוט לא היה עובד.

אני מבין שאתה מגדיר זמר טוב לפי איכויות הקול, אבל זה לא בהכרח ככה.
ההגדרה לטיבו של זמר משתנה בין ז'אנר לז'אנר, למשל  במוזיקה קלאסית יש יותר הקפדה על הצד הטכני מאשר ברוקנרול, וכמובן גם על ההגשה. רוקנרול הוא אולי הז'אנר שהכי מקל עם זמרים שאין להם יכולות טכניות גבוהות, כל עוד והם מביאים משהו מעניין בצורת ההגשה שלהם. אם אני אחשוב מאד על זמרים שאני אוהב, אני אגלה שאפילו אני שר יותר מדוייק מרובם, אבל עדיין, הם מביאים לשיר עולם ומלואו בהגשתם. רוב הגיבורים של הז'אנר הזה הם לא זמרים גדולים טכנית, בלשון המעטה, לכן כניראה שההגשה חשובה כאן הרבה יותר מהיכולות הקוליות, אחרת המצב הזה לא היה מתאפשר.

נהנתי לקרוא את החוויות שלך, נשמע שנהנית!

לצפיה ב-'שנה טובה! '
שנה טובה!
27/09/2009 | 11:59
4
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
17/09/2009 | 17:58
1

מתגוררים ועובדים במדינה זרה? מהגרים לחוץ לארץ ומתכננים לעבוד שם?
בפורום עבודה בחו"ל תקבלו את התשובות לכל השאלות בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

הכוח ירושלים חוזרת בפעם השלישית למגרשים ואנחנו נשארים איתם גם אחרי הדקה ה-90!
כל העדכונים, הרכילויות וההתפתחויות בפורום לטלנובלה הישראלית השווה ביותר - האלופה 3:
לצפיה ב-'צריך עזרה דחופה בנושא משמעות השירים של פינק'
צריך עזרה דחופה בנושא משמעות השירים של פינק
14/09/2009 | 21:48
5
58
יש לי עבודה באנגלית שבה אני צריך לחקור על משמעות השירים של פינק פלויד.
אני אשמח אם תכוונו אותי למקורות טובים בעניין או להמליץ לי על שירים משמעותיים לחקור עליהם.
אני יודע שב- the wall ו- animals יש הרבה ביקורת חברתית לדוגמא.
אם אפילו תוכלו לכתוב בעצמכם על שירים של פינק פלויד אני אעריך זאת מאוד.
תודה.
לצפיה ב-'ההצעה שלי'
ההצעה שלי
15/09/2009 | 16:26
3
23
תכתוב על הטקסטים של ה"צד האפל" כקונספט - מדובר לדעתי בטקסטים הכי "פלוידיים" שיש, ורובם גם מאוד ברורים, עם מילים ודימויים די קלים להבנה ולפירוש (חוץ אולי מ-US AND THEM, שהוא חידה עבורי). ב"אנימלז" זה טקסטים זה ארוכים ויותר "ישירים", אני חושב, כשבצד האפל הם מכסים חיים שלמים באופן תמציתי וכוללני.  
אתה יכול לפרט מה בדיוק אתה צריך?
לצפיה ב-'אנו והם'
אנו והם
05/10/2009 | 20:30
2
21
היווה חידה גם בעיני. אני זוכר וויכוח ארוך לעייפה עם חבר בעניין, כאשר אני טענתי שמדובר במלחמה (רעיון שמתסתדר טוב עם רצף הנושאיםהפשוטים לא-אופיינית באלבום) וחברי טען, בצדק ובהגיון, שהמדובר הוא במלחמת מעמדות. שני ההצעות הגיוניות מאוד, פשוט תבחר אחד מהם.
לצפיה ב-'*'
*
05/10/2009 | 20:31
5
נו:
*אחת, *שתי
לצפיה ב-'או שאני לא אבחר אף אחת מהן'
או שאני לא אבחר אף אחת מהן
10/10/2009 | 20:49
14
רוג'ר אמר בסרט על הצד האפל שהשיר מדבר על בפשטות על כך שהאנושות כבולה לאנושיות, משהו בסגנון. גם את מה שהוא אומר אני לא חייב לקבל, אני אפרש את זה איך שהכי נוח לי. אבל ברור, כמובן, שיש כאן עניין עם מלחמה.
לצפיה ב-'אתה יכול לעשות השוואה בין animals לבין ספרו '
אתה יכול לעשות השוואה בין animals לבין ספרו
15/09/2009 | 19:30
17
של ג'ורג' אורוול, "חוות החיות", שהיווה השראה לשיריו של ווטרס באלבום.

משהו יותר פשוט? Have a Cigar או Welcome to the Machine, או Another brick in the Wall part 2.

את הניתוח, אבל, תצטרך לעשות בעצמך. בהצלחה.
לצפיה ב-'A Saucerful Of Versions'
A Saucerful Of Versions
13/09/2009 | 13:44
4
2
איזו גרסה של ASOS הכי אהבתם? אמאגאמה, פומפיי, או אולי את גרסת האולפן? ולמה? אני לא מתכוון רק לקטע בסוף, אלא גם לקטע של הרעש.
לצפיה ב-'פומפיי'
פומפיי
15/09/2009 | 16:07
1
הרבה יותר מאבד שליטה. והקטע בסוף באמת הרבה יותר טוב, איך שהקלידים של ריק נהיים פתאום מלודיים וגילמור עם תפקיד וואקלי מפתיע.
לצפיה ב-'משום מה התחברתי יותר לגרסאות ה"לייב"'
משום מה התחברתי יותר לגרסאות ה"לייב"
15/09/2009 | 19:31
2
המאוחרות, למשל זו שהוקלטה עבור ה-BBC.
לצפיה ב-'Electric Factory, 26 Sep 1970'
Electric Factory, 26 Sep 1970
15/09/2009 | 20:53
1
בוטלג מצוין של הופעה שלא מהעולם הזה, עם ביצוע מדהים של 20 דקות (!) של Saucerful. גילמור מוציא מהגיטרה שלו צלילים שלא יאמנו, מייסון מתעלה על עצמו עם תיפוף משובח, רייט עם קלידים חלומיים כרגיל ואפילו ווטרס לא מצליח להרוס שום דבר. תקשיבו לזה ותבינו מה להקת רוק של 4 חבר'ה מסוגלת לעשות עם קצת  טכנולוגיה והרבה דמיון (תשובה: הרבה רעש...)
גם ההופעה הזאת, שמופיעה בארכיון ההופעות Wolfgang's Vault ודומה מאוד ל-Electric Factory, מכילה אחלה של ביצוע והיא טובה ומומלצת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'פומפיי'
פומפיי
22/09/2009 | 22:33
2
אבל גם ככה אני בד"כ שומע את השיר רק בשביל הסוף
לצפיה ב-'Easy Star All Stars - Dub Side of The moon'
Easy Star All Stars - Dub Side of The moon
08/09/2009 | 15:51
6
11

EASY STAR ALL STARS
אמנם "קצת אחרת" אבל עדיין Pink Floyd
בהופעה חיה של גרסאות שני האלבומים המדוברים:
DUB SIDE OF THE MOON / RADIODREAD

הרכב הדאב העולמי East stars all stars, שהיה אחראי לכמה מהעיבודים המסעירים ל"Ok computer" של Radiohead ו "Dark side of the moon" של Pink floyd עומד להגיע לישראל.
בהרכב מלא של 9 נגנים על הבמה:

בהופעות בישראל יבצעו ה- Easy Star All Stars חלקים נרחבים משני האלבומים ויצאו למסע מוזיקלי עשיר בצלילים חדשניים. צפויה חוויה יוצאת דופן בעוצמתה,
המופע עצמו עצמתי וסוחף וכולל שורה של מוזיקאים מצוינים.
ההרכב הוציא שני אלבומים מצליחים: "Dub Side of the Moon", גרסת דאב מ-2003 לאלבומה של להקת "פינק פלויד",
ו"Radiodread", גרסת כיסוי בסגנון ג'מייקני לאלבום "OK Computer" של "רדיוהד", שיצאה ב 2005.
אחרי אלבומי המחווה לפינק פלויד ורדיוהד, מגיע אלבום שכולו "The Beatles" בביצועי דאב-רגאיי שאותו יבתעו לראשונה בארץ הקודש.

תשעת חברי ההרכב יבצעו שירים משלושת האלבומים בהופעה שתתקיים ביום שלישי 20/10/2009 במועדון "בארבי" בתל אביב.

מידע וקישורים על הלהקה:

אתר הלהקה- http://www.easystar.com/

מי ספייס- http://www.myspace.com/easystarallstars

פייסבוק- http://www.facebook.com/search/?q=easy+star+all&in...

ויקיפדיה-

With Windows Live, you can organize, edit, and share your photos. Click here.
לצפיה ב-'קרע אותי מצחוק ה-MONEY שלהם'
קרע אותי מצחוק ה-MONEY שלהם
08/09/2009 | 19:34
1
5
אהמ, אאאהההמממ, חחחוועמ
לצפיה ב-'חח כן גם אותי'
חח כן גם אותי
08/09/2009 | 20:22
1
אבל אני הכי אוהב את הגרסא של Vocomotion לדארק סייד אוף דה מון.
Dark side of the moon - a cappella
לצפיה ב-'הם מעולים!!! '
הם מעולים!!!
08/09/2009 | 21:04
1
להקה ממש מקצועית. מגיע להם הכסף שהם דורשים.
לצפיה ב-'כזה מגניבD:אחח הביצוע שלהם ל- time '
כזה מגניבD:אחח הביצוע שלהם ל- time
08/09/2009 | 21:47
2
7
לצפיה ב-'צריך...!!!'
צריך...!!!
08/10/2009 | 13:40
1
1
לעצור אנשים כאלה מי נתן להם את הזכות לקללקל ככה את המוזיקה של הפלויד !!!
לצפיה ב-'כל אחד והפרשנות שלו...'
כל אחד והפרשנות שלו...
08/10/2009 | 21:03
4
לצפיה ב-'הפספוס של הפלוידים'
הפספוס של הפלוידים
06/09/2009 | 14:35
5
6
מה לדעתכם השיר או הקטע ההכי מפוספס של פינק פלויד? הקטע שהם היו חייבים לשבת עליו ולמצות אותו יותר? לדעתי, את הקטע `סיזיפוס` היה אפשר לפתח למשהו באמת מוצלח, סטייל אקוז, וויש יו וור היר וכו`...
לצפיה ב-'כל החלק הזה של אומהגומה הוא בעייתי, אבל'
כל החלק הזה של אומהגומה הוא בעייתי, אבל
06/09/2009 | 17:56
2
4
הסיבה לכך ברורה: הם לא עבדו ביחד על הקטעים האלו, אלא בנפרד. הרעיון היה שכל אחד מהם יכתוב ויקליט שירים משלו. למה הם חשבו שזה רעיון טוב? נו מילא. לפחות ווטרס וגילמור הביאו כל אחד מהם קטע אחד טוב.
לצפיה ב-'נכון במחיוחד גילמור הביא קטע מצוין...'
נכון במחיוחד גילמור הביא קטע מצוין...
08/09/2009 | 21:27
1
2
The Narrow Way חלק 3 והפיספוס שהשיר המצוין הזה נבלע באלבום מיותר לחלוטין במקום שימצא את עצמו באלבום עם רייטינג.
לצפיה ב-''
08/09/2009 | 21:53
5
לצפיה ב-'הרעיון של סיזיפוס הוא שהוא באמת לא הולך לשום'
הרעיון של סיזיפוס הוא שהוא באמת לא הולך לשום
07/09/2009 | 15:34
1
5
מקום. אבל בכל זאת קשה לקנות את זה, זה נשמע כמו "תירוץ" של רייט לזה שהוא לא מצא לחן מעניין יותר, למרות שיש חלק בסיזיפוס שאני אוהב, השלישי אם אני לא טועה. לא חשוב, בכל זאת קטע עם מבנה מעניין.
ATOM HEART MOTHER SUITE היה יכול להיות יצירה ממש אדירה בלי קול המקהלות והחצוצרות, יש בזה משהו גם מנופח וגם מאוד לא פלוידי לתקופה ההיא.
החומה זה אלבום שאני מאוד אוהב, אבל אני חושב שאם זה היה מאמץ קבוצתי המוזיקה שם היתה משודרגת פי כמה וכמה.
לצפיה ב-'הקטע הרביעי'
הקטע הרביעי
21/09/2009 | 14:42
מאד מרשים. איך ששומעים מתוך הרעש את מנגינת הנושא עולה, יש בזה משהו מאד מלכותי...
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
04/09/2009 | 16:27
13
9
כשאתם שומעים פינק פלויד... נגיד מהמאוחרים יותר כמו החומה ודרק סייד... אתם מבדילים בשירה בין דייויד לרוג'ר?
לצפיה ב-'וודאי'
וודאי
04/09/2009 | 16:34
1
6
אם אתה מתקשה להבדיל, הינה ההבדל המרכזי ביניהם לדעתי: דייויד הוא יותר זמר, רוג`ר הוא יותר שחקן.
לצפיה ב-''
09/09/2009 | 12:19
6
ווטרס בכל שיר שלו תשמע אותו מתבכיין...
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
04/09/2009 | 17:38
7
4
עד היום אין לי מושג מי שר מה
לצפיה ב-'בעיקרון כ"א מהם שר את השירים שלו'
בעיקרון כ"א מהם שר את השירים שלו
04/09/2009 | 17:46
6
5
שניהם לא סולנים גדולים, אבל לגילמור קול טיפה יותר "חלק". ההבדל ביניהם רק התחדד עם השנים.
לצפיה ב-'מה?...'
מה?...
04/09/2009 | 18:28
5
4
זה לא ווטרס שכתב את כל המילים בדארק סייד וגילמור ששר את רוב השירים?
לצפיה ב-'הדארק סייד הוא ברובו מאמץ קבוצתי'
הדארק סייד הוא ברובו מאמץ קבוצתי
04/09/2009 | 21:50
4
6
ווטרס כתב את המילים, אך מבחינת לחן גילמור הלחין חלקים גדולים מהאלבומים, וחלקים נולדו בג'אמים, ככה שהייתי קורה להם שירים משותפים.
למרות זאת ציף לא מדייקת, כי לדוגמה ווטרס כתב לבד את money וגילמור שר אותו. גם בחומה יש לא מעט שירי ווטרס שגילמור שר לפחות חלקים מהם, כמו the thin ice, waiting for the worms, hey you וכו'.
לצפיה ב-'ב thin ice'
ב thin ice
04/09/2009 | 21:57
3
גילמור שר עד הפזמון הראשון ואז את הבית שאחרי שר ווטרס?
לצפיה ב-'Comfortably Numb!!! '
Comfortably Numb!!!
09/09/2009 | 12:20
2
9
לצפיה ב-'גילמור כתב..'
גילמור כתב..
10/09/2009 | 02:10
1
5
לצפיה ב-'מה גילמור כתב? '
מה גילמור כתב?
22/09/2009 | 20:38
7
ווטרס מילים, לחן שניהם.
לצפיה ב-'האמת שבחומה יש כמה קטעים שהתבלבלתי ביניהם'
האמת שבחומה יש כמה קטעים שהתבלבלתי ביניהם
04/09/2009 | 20:52
2
למשל, ב-ANOTHER BRICK IN THE WALL PART 1, וב-IS THERE ANYBODY OUT THERE. לא יודע למה, אולי כי רוג'ר שר שם יותר נמוך מבדרך כלל.
אני נורא לא אוהב לשמוע שאומרים עליהם שהם לא סולנים גדולים. במה נמדד סולן, רק באיכות ווקאלית?
לצפיה ב-'לרוב לא כזה בעיה להבדיל'
לרוב לא כזה בעיה להבדיל
04/09/2009 | 21:48
2
אבל משום מה יאנג לאסט נשמע לי לגמרי סגנון ווטרס, למרות שגילמור שר את זה.
לצפיה ב-'קלי קלות להבדיל, אבל!!! '
קלי קלות להבדיל, אבל!!!
06/09/2009 | 14:49
6
יש כמה שירים שפעם היו גורמים לי לבלבול, למשל ג'וליה דרים..
לצפיה ב-'אהלן, אמרו לי שפעם היו פה תרגומים '
אהלן, אמרו לי שפעם היו פה תרגומים
04/09/2009 | 10:45
1
6
לכמה שירים של פינק פלויד, יש פה למישהו קישור לתרגומים?
תודה והמשך יום מצוין!
לצפיה ב-'"תפוז" אסרו על כך מלבד במסגרת '
"תפוז" אסרו על כך מלבד במסגרת
06/09/2009 | 17:57
5
דיונים על שירים ספציפיים. חלק מהם הועלו למאמרי הפורום (שירים מוקדמים). אחרים עוד אפשר למצוא בחיפוש בארכיון לפי שם השיר. לצערי תפוז אוסרים על איסוף כל התרגומים והצגתם באופן קבוע.
לצפיה ב-'דוויז'ן באסטוריה'
דוויז'ן באסטוריה
03/09/2009 | 16:10
2
5
בוידאו הזה http://www.youtube.com/watch?v=FJVHGdsSHdE&feature... נראים קטעי הקלטות וההווי מהעבודה על דוויז'ן בל באסטוריה. איפה אני יכול לצפות בקטעים מלאים יותר?
לצפיה ב-'אני לא יודעת '
אני לא יודעת
06/09/2009 | 18:04
1
2
האמת היא שאת הסרט הדוקטומנטרי הזה לא ראיתי במלואו עדיין - משונה מאוד. חשבתי ש-seven ages of rock היה הסרט היחיד על הפלויד שה-BBC עשו מאז live 8. אבל מסתבר שזה הוקרן כבר ב-2007.

אולי ב-DVD של PULSE יש את הצילומים מהאסטוריה?
לצפיה ב-'יש לי את הDVD וזה לא נמצא שם'
יש לי את הDVD וזה לא נמצא שם
09/09/2009 | 12:22
3
לצפיה ב-' ל-'
ל-
02/09/2009 | 12:40
14
5
לצפיה ב-'אקליפס במופע מחווה מדהים-בלה שלומקינס 14.9'
אקליפס במופע מחווה מדהים-בלה שלומקינס 14.9
02/09/2009 | 18:35
5
אחרי ההצלחה הגדולה בעין הוד
אני מזמינה אתכם להנות ממופע מחווה לפינק פלויד ברמה אחרת

דרך מעולה לפתוח את השנה החדשה

יום ב' 14.9 בבלה שלומקינס, רח' נח מוזס 13, תל אביב
החל מהשעה 21:30

ביצועים שטרם נשמעו ועוד הפתעות

קבלו טעימה קטנה שמשאירה חשק לעוד המון:

WISH YOU WERE HERE

אני בטוח אהיה שם  
לצפיה ב-'שליחי הבלוז בפאב הפטריה 24.9 וסאבליים 26.9'
שליחי הבלוז בפאב הפטריה 24.9 וסאבליים 26.9
19/09/2009 | 01:05
2
1
בחמישי 24.9.09 שעה 22.00 בפאב הפטריה בקיבוץ דן (טל' 0507305398)
יצדיעו שליחי הבלוז ל-5 אגדות הרוק הגדולות "פינק פלויד", "לד זפלין",
"הדלתות", "סגול כהה" ו"קווין". 60 ש"ח. הכניסה מגיל 18 ומעלה!

בשבת 26.9.09 שעה 21.00 בסאבליים בת"א (טל' 036298056) יצדיעו
שליחי הבלוז ללהקת הרוק הכבד הגדולה "לד זפלין" עם מיטב הקלאסיקות.
50-60 ש"ח. הכניסה מגיל 18 ומעלה!
לצפיה ב-'שליחי הבלוז באמפי עין הוד 1.10'
שליחי הבלוז באמפי עין הוד 1.10
22/09/2009 | 17:14
1
4
בחמישי 1.10.09 שעה 21.30 שליחי הבלוז מגיעים לכפר האמנים אמפי
עין הוד (טל' 048418411) למופע הצדעה ענק לרגל 40 שנה לוודסטוק
תחת כיפת השמיים עם המיטב של "המי", ג'ו קוקר, "הדלתות", "קרידנס
קלירווטר", "סנטאנה" ועוד. אורחים: שלמה מזרחי שיבצע ג'ימי הנדריקס
ואסתי סנדרי שתבצע ג'אניס ג'ופלין. 75 ש"ח.
לצפיה ב-'המופע נדחה ל-16.10'
המופע נדחה ל-16.10
01/10/2009 | 00:48
5
המופע שהיה אמור להתקיים בחמישי 1.10.09 בעין הוד נדחה לשישי 16.10.09 - עמכם הסליחה.
לצפיה ב-'שליחי הבלוז בסאבליים 26.9'
שליחי הבלוז בסאבליים 26.9
25/09/2009 | 22:45
3

בשבת 26.9.09 שעה 21.00 בסאבליים בת"א (טל' 036298056) יצדיעו
שליחי הבלוז ללהקת הרוק הכבד הגדולה "לד זפלין" עם מיטב הקלאסיקות.
50-60 ש"ח. הכניסה מגיל 18 ומעלה!
לצפיה ב-'שליחי הבלוז בפ"ת4.10+אילת6-7.10+חמדת ימים9.10'
שליחי הבלוז בפ"ת4.10+אילת6-7.10+חמדת ימים9.10
01/10/2009 | 01:00
1
ג'ימס בפ"ת (טל' 039195367) - ראשון 4.10.09 שעה 22.00:
שליחי הבלוז יצדיעו לענקי הבלוז אריק קלפטון, סטיבי ריי ווהן, גארי מור,
ג'ימי הנדריקס, בי.בי. קינג, "האחים אולמן", "פסל האהבה" ועוד ובנוסף
יבצעו חומרים מקוריים. הכניסה חופשית! הכניסה מגיל 18 ומעלה!

פאב הגורן באילת (טל' 086335568) - שלישי ורביעי 6-7.10.09
שעה 22.00: שליחי הבלוז מציינים 40 שנה לפסטיבל וודסטוק ומבצעים
את המיטב של "המי", ג'ו קוקר, "הדלתות", "קרידנס קלירווטר", "סנטאנה"
ועוד. שתי הופעות יומיים ברצף שבכל אחת מהן תהיה רשימת שירים שונה!
אורחים: שלמה מזרחי שיבצע ג'ימי הנדריקס ואסתי סנדרי שתבצע ג'אניס
ג'ופלין. 60-90 ש"ח.

חמדת ימים בצפון (טל' 046989423) - שישי 9.10.09 שעה 22.00:
שליחי הבלוז במופע בו יבצעו את מיטב רפרטואר הקאוורים שלהם מכל
התקופות. 70-80 ש"ח.
לצפיה ב-'אילן וירצברג עם שליחי הבלוז - אוזן בר 8.10'
אילן וירצברג עם שליחי הבלוז - אוזן בר 8.10
01/10/2009 | 01:10
אילן וירצברג, מהמוסיקאים המוערכים בישראל, בסיבוב הופעות חדש לרגל
צאת אלבומו החדש "בזמן אמת" עם שירי האלבום בשילוב חומריו מהעבר.
שליחי הבלוז, שמארחים את אילן בשנים האחרונות באופן קבוע בהופעות
המחווה לפינק פלויד, ישתתפו במופע זה כלהקת הליווי של אילן, ואף יבצעו
במופע מספר חומרים מקוריים שלהם. מומלץ ביותר לכל חובב מוסיקה
ישראלית!

מופע הבכורה יתקיים באוזן בר בת"א בחמישי 8.10.09 שעה 20.30.
מחיר 50 ש"ח. טל' 036215210.
לצפיה ב-'שליחי הבלוז בפאב מורגן 3.9 ושבלול 5.9'
שליחי הבלוז בפאב מורגן 3.9 ושבלול 5.9
03/09/2009 | 01:29
פאב מורגן בקריית חיים (טל' 0525408911) - חמישי 3.9.09 שעה 21.30:
שליחי הבלוז יצדיעו ל-5 אגדות הרוק הגדולות "פינק פלויד, "לד זפלין",
"הדלתות", "סגול כהה" ו"קווין". 50 ש"ח. הכניסה מגיל 18 ומעלה!

שבלול בנמל ת''א (טל' 035461891) - שבת 5.9.09 שעה 16.00:
שליחי הבלוז במופע אחה"צ מיוחד יצדיעו לענקי הבלוז אריק קלפטון,
סטיבי ריי ווהן, גארי מור, ג'ימי הנדריקס, בי.בי. קינג, "האחים אולמן",
ועוד ובנוסף יבצעו חומרים מקוריים. 60 ש"ח.
לצפיה ב-' איריס קול מפטרת את הגברים'
איריס קול מפטרת את הגברים
04/09/2009 | 13:42
2
גולשים יקרים, במסגרת שיתוף פעולה עם רדיו 103FM, אנו מזמינים אתכם להאזין לקטע אודיו מיוחד מהתוכנית הרדיו של איריס קול.

במסגרתו, נעמה פלד, סמנכ"לית התוכן והקהילות בתפוז, משוחחת עם איריס קול על שלל הקהילות הצבעוניות בתפוז ועל הבלוגיה התוססת והסוערת.
בואו לשמוע את ההסבר של איריס ונעמה למה גבר מתכוון כשהוא אומר "לא".

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=ELHI...

מעוניינים להגיב על הקטע ששמעתם?

רוצים לשמוע עוד קטעים מעניינים מתכניות הרדיו של 103FM? היכנסו לבלוג
http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderNam...
לצפיה ב-'שליחי הבלוז בבית יד לבנים 10.9.09'
שליחי הבלוז בבית יד לבנים 10.9.09
06/09/2009 | 00:26
1
שליחי הבלוז מציינים 40 שנה לפסטיבל וודסטוק ומבצעים את המיטב
של "המי", ג'ו קוקר, "הדלתות", "קרידנס קלירווטר", "סנטאנה" ועוד
במסגרת מופע ענק בהשתתפות חמי רודנר, עוזי פוקס, ירמי קפלן,
דנה ברגר, שלמה מזרחי ועוד בבית יד לבנים ברמת השרון (טל'
035400551) - חמישי 10.9.09 שעה 20.00. 90 ש"ח.
לצפיה ב-'ערב פינק פלויד'
ערב פינק פלויד
06/09/2009 | 03:05
3
כול הפרטים באתר הבא :

http://progrock.co.il/

לצפיה ב-'שליחי הבלוז בפאב מופה 17.9.09'
שליחי הבלוז בפאב מופה 17.9.09
12/09/2009 | 18:13
5
שליחי הבלוז מציינים 40 שנה לפסטיבל וודסטוק ומבצעים את המיטב
של "המי", ג'ו קוקר, "הדלתות", "קרידנס קלירווטר", "סנטאנה" ועוד
ומארחים את שלמה מזרחי שיבצע ג'ימי הנדריקס ואסתי סנדרי שתבצע
ג'אניס ג'ופלין בפאב מופה בקיבוץ חצבה (טל' 0546362718) בחמישי
17.9.09 שעה 22.00. 60 ש"ח.
לצפיה ב-'ג'ים מוריסון והדלתות-מופע מחווה-צוותא ת"א8.10'
ג'ים מוריסון והדלתות-מופע מחווה-צוותא ת"א8.10
19/09/2009 | 01:55
3
צוותא 1 ת"א - יום ה' 8.10.09 (חוה"מ סוכות) בשעה 21.00.
CELEBRATION OF THE LIZARD - מופע מחווה ענק למלך
הלטאה ג'ים מוריסון והלהקה הכי פראית שהייתה אי פעם - "הדלתות".
בהשתתפות ארבע להקות רוק שיבצעו כמעט את כל החומר משמונה
אלבומים של להקת "הדלתות" במשך ארבע שעות.

בהשתתפות:

1. להקת "אובלינס" עם הסולן כוכב הרוק מלך הלטאה אוליב בהופעת
רוק פראית - חובה לראות! אוליב הוא גם הסולן עם להקת "אובלינס" של
מופעי הענק "החומה - פינק פלויד", והמחווה ל"קווין". ההופעה הראשונה
אי פעם של אוליב עם להקת "אובלינס" התקיימה באולם צוותא ת"א
לפני כשלוש שנים - התגלית של "מועדון הרוק הישראלי".

2. להקת "אומהגומה" עם הסולן רן שאקו והגיטריסט עודד טמסוט,
מלהקות הרוק הטובות ביותר בארץ שהופיעה באולם צוותא ת"א
מספר פעמים בשנה האחרונה.

3. להקת THE MORRISONS עם הסולן איתי יצחקי.

4. להקה פותחת - "החלונות" עם הסולן יהונתן גרוסברג.

מחיר כרטיס: 120 ש"ח (מרכז האולם) ו-110 ש"ח (אגפים
ויציע). מספר המקומות מוגבל - מסומנים בישיבה בלבד.
כרטיסים במשרד קסטל טל' 036045000 ובאינטרנט.
מומלץ להכין כרטיסים מראש כי לכל המופעים שלנו
לא נשארים כרטיסים. פרטים נוספים באתר "מועדון
הרוק הישראלי". מצורף עלון המופע.
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
27/08/2009 | 17:21
35
4

ל-3 ימים בסוכות הופכת עיר שלמה לעיר של מוסיקה, הופעות ומסיבות לחוויה ענקית, בלתי נשכחת לצעירים של כיף, מוסיקה ואהבה. בואו לדבר על זה בפורום ווליום ערד 2009

אוגוסט החם עומד להסתיים ועל אף שנראה שהרוחות נרגעו מעט, יש תחושה שניצוץ קטן והדליקה עלולה לבעור מחדש. די לאלימות זה יותר מסיסמה, זה משהו שצריך לעשות ולפעול למענו. אפשר להתחיל בלדבר על זה בפורום די לאלימות
לצפיה ב-'נצל"ש'
נצל"ש
29/08/2009 | 18:41
34
4
שלום לכולם

בשבוע שעבר בעבודה שלי שמעו הרבה פינק פלויד
ואז בעצם הכרתי לראשונ את השירים שהם
והם מדהימים

קראתי קצת על הלהקה ובאמת יש להם סיפור מדהים

יש לי כמה דברים שנתקלתי בהם ולא הכי הבנתי אותם
כמו מה זה בדיוק רוק פסיכדלי שהבנתי שזה הסגנון בו הם מנגים

כמו כן, מה הקטע של השיר Another Brick in the Wall
הבנתי שהוא מחולק לחלקים, מה בדיוק הסיפור מאחורי חלוקה זו ואיך זה בא לידי ביטוי בתור שיר?
לצפיה ב-'בתחילת דרכם הם ניגנו בסגנון הפסיכודלי '
בתחילת דרכם הם ניגנו בסגנון הפסיכודלי
30/08/2009 | 08:07
2
7
פסיכדליה היה זרם אמנותי, ששלט בתקופה שבין 1965 ל-1969 לערך, תחילה בארה"ב ואח"כ באנגליה, ובמדינות אחרות. הפסיכדליה נבעה מהפופולריות של סם ה-LSD, שבראשיתו היה חוקי. הסם גורם להזיות ולעיוות התפישה החושית, ולכן אמנים ניסו לחקות את ה"טריפ" הפסיכדלי באמצעים אמנותיים - באמנות פלסטית, באופנה, בקולנוע, ספרות ומוסיקה. את הסגנון עצמו אפשר לראות במנותק מהשימוש בסם, דהיינו לא חייבים לצרוך LSD כדי להעריך פסיכדליה, או לעסוק בה.

פינק פלויד היו להקת הפסיכדליה המובילה במועדונים הלונדוניים בשנים 1966-1967. סיד בארט היה מהכותבים המובילים בסגנון הזה, אותו אתה יכול לשמוע באלבומם הראשון, ובסינגלים המוקדמים שלהם, "ארנולד ליין" ו-See Emily Play. לאחר עזיבתו של בארט את הלהקה, הם הפלוידים הנותרים החלו להתרחק מהפסיכדליה, הן בגלל שהז'אנר הלך ודעך מבחינת פופולריות, אבל  בעיקר מסיבות אישיות, שנבעו מהקשר בינם לבין סיד בארט. למרות זאת, למעשה כל מה שעשו בהמשך הקריירה שלהם הושפע מהשורשים הפסיכדליים שלהם.

לגבי שאלתך השניה: השיר מופיע כחלק מאלבום "קונספט", שבו כל השירים קשורים איכשהו זה לזה. השיר מופיע בשלוש גרסאות באלבום, ומכאן המיספור השונה לכל אחד מהחלקים. חלק 2 הוא זה שנהיה להיט ברדיו.
לצפיה ב-'סם ה-LCD'
סם ה-LCD
30/08/2009 | 16:34
1
69
לצפיה ב-'זה, נראה לי סם מודרני יותר '
זה, נראה לי סם מודרני יותר
30/08/2009 | 17:54
12
לצפיה ב-'בהרבה מהמקרים זה יותר רוק פסיכוטי מאשר פסיכדל'
בהרבה מהמקרים זה יותר רוק פסיכוטי מאשר פסיכדל
30/08/2009 | 11:14
30
4
לחלק להקה כזו לסגנונות זה שגוי, זה סאונד אישי שאין לטעות בו. כשאומרים לך שהם פרוגרסיביים, זו כבר ממש שטות.
לצפיה ב-'למה להגדיר אותם בתור פרוגרסיב זה שטות??!'
למה להגדיר אותם בתור פרוגרסיב זה שטות??!
30/08/2009 | 23:33
29
7
לצפיה ב-'פשוט ככה, אין לי ממש הסבר למה שאמרתי'
פשוט ככה, אין לי ממש הסבר למה שאמרתי
31/08/2009 | 00:02
28
8
נראה לי שלהקות פרוגרסיב נורא "מתאמצות" שזה יהיה פרוגריסיבי, לא? מאוד מודעות לז'אנר שהן פועלות בו... לא נראה לי שהיה לפלויד "אכפת" איזה סגנון הם מנגנים, הם עשו את המוזיקה הייחודית להם, כמו שאמר ריק בפומפיי, וגם גילמור אמר איפשהו ב-2001 שהוא מעולם לא סבל פרוגרסיב, וש"תמיד פעלנו בטריטוריה הפרטית שלנו". אני לא יודע אם לסמוך על YNET, אבל אני מזדהה עם התיעוב שלו לז'אנר.
הם יצרו את הסאונד הכי אישי אי פעם. את הנדריקס האדיר, למשל, הרבה יותר קל לשייך לז'אנר (כמובן שזה לא גורע מאומה מאיכותו הנדירה, שהתגלתה לי רק לאחרונה).
לצפיה ב-'נכון שהם לא מתאמצים להיות כאלה'
נכון שהם לא מתאמצים להיות כאלה
31/08/2009 | 00:16
10
4
אבל למשל שיין און, אקואס, דוגס, כולם דוגמאות מעולות לשירים פרוגרסיביים.
חוץ מזה, פרוגרסיב זה לדעתי ההגדרה הכי טובה שאפשר לתת להם. זה לא הארד רוק כמו זפלין או ac dc  או בלוז כמו bb king, ולדעתי פרוג זה ההגדרה הכי קרובה שאפשר לתת לזה בלי לפגוע בחידויות שלהם.
ואתה משייך את הנדריקס לפרוג??
לצפיה ב-'לא, דיברתי עליו מחוץ להקשר הפרוגרסיבי'
לא, דיברתי עליו מחוץ להקשר הפרוגרסיבי
31/08/2009 | 00:54
9
10
התכוונתי שהוא יותר "בר-הגדרה", שאפשר לשייך אותו לאסיד-בלוז-פסיכדלי בלי להסס יותר מדי, כשאצל פלויד זה עניין של הרבה ויכוחים. למרות שאתה צודק, פרוג זו באמת ההגדרה הכי מדגדגת מבין כל ההגדרות, אבל בכל זאת אני מעדיף לא לקטלג אותם.
אני לא שומע "שיין" ו"אקוז" ואומר, וואללה, רוק פרוגסיבי. אני רואה בהם יחידות שאין עוד כמותן, וכל ז'אנר פוסח עליהן. יש בזה משהו כאילו מעליב, שמקשרים יצירות שכאלו לז'אנר כלשהו, לא? כאילו אתה הופך אותך ל"עוד משהו".
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך'
אני לא מסכים איתך
31/08/2009 | 13:06
2
4
דווקא בגלל היחוד של רוק פרוגרסיבי, לדעתי זה מחמאה לקשר אותם לזה. אם היית מקשר אותם לסתם רוק קלאסי או רוק כבד או בלוז, אז זה מעליב, כי הם הרבה יותר מתוחכמים מזה. חוץ מזה שבכל אתרי הפרוגרסיב פינק פלויד תמיד מככבת.
לצפיה ב-'נכון, אבל באתרי "פינק פלויד" היא מככבת יותר '
נכון, אבל באתרי "פינק פלויד" היא מככבת יותר
31/08/2009 | 13:30
2
הבנת?:)
פינק פלויד זה ז'אנר. ז'אנר עליון. לדעתי
לצפיה ב-'אין שום יחוד לפרוג'
אין שום יחוד לפרוג
31/08/2009 | 16:14
3
זה עוד ז'אנר במוסיקה, כמו סקא, רוקבילי או ניו-ווייב. ואין שום דבר מעליב/מחמיא בנסיונות לשייך אמן לז'אנר כלשהו.

ת'כלס, הפלוידים עצמם לא ראו עצמם כשייכים לפרוג. הם הסתייגו ממנו, ולא ניתן למצוא ביצירותיהם את הנקודות המרכזיות שאפיינו את הפרוג בשיאו. הם כן היו נסיוניים ואוונגרדיים יחסית לתקופתם, והושפעו מהלך הרוח ומאמנים אחרים שפעלו בתקופה.
לצפיה ב-'איך בדיוק זה מעליב?'
איך בדיוק זה מעליב?
03/09/2009 | 23:53
5
6
אם אני לוקח את יצורותיו הגדולות של באך ומתייג אותם, בצדק, כ"מוזיקה קלאסית", האם אתה מעליב את היצירה? ממש לא. השתייכותה לז'אנר לא פוגעת בכבודה כלל.

ולהגיד "פינק פלויד זה ז'אנר עליון", אם כבר, זוהי העלבה לאמנים אחרים. את רוב האמנים תתקשה לתייג במילה אחת... אמנים קלאסיים מחולקים לתקופות, כמעט כל הרוקרים מושפעים מבלוז, וכו'. פינק פלויד, כמו רוב הלהקות האחרות ביקום, מושפעים ממגוון גדול של מקומות ולכן יצרו משהו ייחודי. זה לא אומר שלא ניתן לתייג אותם בקירוב בז'אנר...
לצפיה ב-'מסכים איתך, אבל מבחינתי האישית פינק פלויד '
מסכים איתך, אבל מבחינתי האישית פינק פלויד
04/09/2009 | 13:09
4
8
זה המוזיקה שהכי מלווה אותי ביומיום, בתקופות ובכלל, אז לכן אני מעדיף לא לשייך אותה לז'אנר - זה כמו להגיד שיש "עוד" כמוה.
לצפיה ב-'תשמע, זה היגיון מוזר...'
תשמע, זה היגיון מוזר...
04/09/2009 | 21:54
3
4
אין בושה בהשתייכות לז'אנר... קח את המעריץ הכי גדול של the who נגיד, אני בספק אם הוא יכחיש שהם היו להקת רוק ויטען ש"הם ז'אנר בפני עצמם"...
לצפיה ב-'ברור שזה היגיון מוזר'
ברור שזה היגיון מוזר
05/09/2009 | 11:41
2
5
לסיכום, אם אני צריך להגיד ז'אנר, אני אוהב להגיד שפלויד זה "אמביינט ממוּקד" (לפחות בחלק מהמקרים).
לצפיה ב-'חחח אבל הם לא אמביינט...'
חחח אבל הם לא אמביינט...
05/09/2009 | 13:02
1
5
הז'אנר הזה כבר קיים, הם לא קשורים אליו כל כך. והמילה ממוקד עוד פחות קשורה.
לצפיה ב-'אני לא סובל אמביינט, אבל זה פשוט קשור לאיזשהי'
אני לא סובל אמביינט, אבל זה פשוט קשור לאיזשהי
05/09/2009 | 13:40
4
חוויה שעברתי עם WISH YOU WERE HERE.
לצפיה ב-'הפלויד בהחלט עשו פרוג'
הפלויד בהחלט עשו פרוג
03/09/2009 | 14:30
16
3
לטעון שהם לא פרוג זה פשוט לא לעניין, ואני אפילו לא צריך להביא דוגמאות. לדעתי, בהחלט אפשר לחלק אותם ל`תקופות`. פסיכודלי, פרוג, אפילו קצת רוק איצטדיונים בסוף. והתקופה הטובה והפוריה ביותר שלהם היתה כשהם עסקו בפרוג, בלי קשר לאיך שדייב הגדיר אותם, למרות שהם בהחלט לא עשו פרוג קלישאתי. אגב, ריק הודה שאכן קיבל השראה מסצינת הפרוג.
לצפיה ב-'הוויכוח הזה לא ייגמר כנראה'
הוויכוח הזה לא ייגמר כנראה
03/09/2009 | 17:49
15
בישראל יש עד היום שלוחה חזקה של חובבי פרוג קנאים - אולי המוצב האחרון של הכת הזו - ושום דבר לא ישכנע אותם. אבל, מה לעשות, ההיסטוריה אינה לצידם: פינק פלויד לא ראו עצמם כפרוג, לא הסכימו עם המטרות וההנחות של הפרוג, ולא השתתפו בסצינה הפרוגית. ריק רייט אמר בראיון אחד שהוא מאזין לפרוג. זה היה ב-1970. מולו יש ראיונות רבים שבהם חברי הפלויד - במיוחד דייב גילמור - הביעו את תיעובם מהז'אנר. כך שלהגיד שהם היו פרוג, פשוט לא לעניין.
לצפיה ב-'גם אם מוצרט'
גם אם מוצרט
03/09/2009 | 19:56
12
1
בכבודו ובעצמו יבוא אלי ויגיד לי שהוא בכלל לא רואה את עצמו כמלחין קלאסי, אלא כמלחין קנייתי עם השפעות בלקניות, אני לא אתחשב בזה. כי אם משהו צהוב כמו ברווז ועושה קולות של ברווז, הוא ברווז, גם אם הוא יטען בתוקף שהוא צפרדע. פלויד עשו פרוג, חד משמעית, גם אם בלי כוונה. למדתי לא להתייחס להתכחשויות שלהם כששמעתי מה הם אמרו על אמא לב-אטום.
לצפיה ב-'השגיאה שלך היא שאתה מסתכל על מוסיקה מתוך '
השגיאה שלך היא שאתה מסתכל על מוסיקה מתוך
03/09/2009 | 20:31
11
3
נקודת מבט צרה מאוד, פורמלית. מוסיקה לא נעשית בואקום, היא חלק מתרבות רחבה, עם ערכים וקודים הנטועים בזמן ומקום ספציפי. כך מוצרט, וכך גם פינק פלויד.

המונח "מוסיקה קלאסית" הוא מונח מודרני, המתייחס לעבר. כאשר מוצרט פעל, הוא ראה עצמו, מן הסתם, כבן זמנו, לא כקלאסיקה. הוא גם לא התייחס לעצמו כ"אירופאי" למרות שהמוסיקה שלו היא התגלמות התרבות האירופית בעינינו, פשוט משום שלא היה לו למה להשוות את עצמו - הוא לא היה חשוף, למיטב ידיעתי, למוסיקה של המזרח (סין, יפן) או אפריקה וכד'. הוא כן היה יכול להשוות עצמו לזרמים קודמים במוסיקה, ולערכים שונים שהיו קיימים בזמנו - והוא בחר את בחירתו.

פינק פלויד היו גם הם בני זמנם, ופעלו במסגרת הקונבנציות המוסיקליות שהיו מקובלות בזמנם. ברוקנרול ככלל ישנם זרמים שונים וערכים שונים ולעיתים סותרים. סיד בארט בחר בפסיכדליה. הוא האמין בערכיה, בעקרונותיה, והיה בין היוצרים הבולטים בפן המוסיקלי שלה. לאחר בארט, חברי הלהקה רצו במודע להתרחק ממורשתו, להבדיל עצמם ממנו. הם יכלו לבחור בין זרמים שונים שהיו באותה תקופה, או באף אחד מהם. הם בחרו ללכת בדרכם. זה לא אומר שהם לא הושפעו ממה שהלך מסביבם, אבל הם במודע דחו את ערכי היסוד והמטרות של הפרוג. זה פשוט לא משך אותם. ווטרס תמיד העריץ כותבים-יוצרים כמו ג'ון לנון, גילמור נשאר נאמן לבלוז. רייט היה היחידי שאהב ג'ז ומוסיקה קלאסית. אף אחד מהם לא התיימר לכתוב סימפוניות, או להיות "וירטואוז" - כולם מונחים המושאלים מהעולם הקלאסי, אליו שאף הפרוג.  

מעבר לכך, החלטתי לאחרונה ביני לביני שאני לא מתווכחת עם פנאטים דתיים, לסוגיהם השונים - ואוהדי פרוג בכלל זה.

לצפיה ב-'מצטער אם גלשתי'
מצטער אם גלשתי
03/09/2009 | 22:56
2
מעבר לגבולות הטעם הטוב. כנראה שההבדל הוא בשאלה איך להסתכל על מוסיקה: האם היא עומדת בפני עצמה, או שהיא נמדדת ביחס לתרבות שמסביבה. אני לא שולל את הגישה השניה, אני פשוט לא מתעניין יותר מדי בתרבות שמסביב למוסיקה, כי ברוב המקרים אני מוצא שם ערכים שאני לא מסכים איתם. לפי ההשקפה שלי, אין טעם לשאלה איך אומן מגדיר את עצמו. ושוב, סליחה אם העכרתי את האווירה.
לצפיה ב-'אל תתייחס לקביעות של ציף'
אל תתייחס לקביעות של ציף
04/09/2009 | 01:22
1
6
היא קובעות עובדות שלא קיימות.
אתה יכול לזרוק עליה את כל הדוקומנטרים של הBBC, את ויקיפדיה, AllMusic, Last.FM ומה לא..
והיא עדיין תגיד לך שזה 'מוצב ההתנגדות האחרון של כת הפרוג'.
לצפיה ב-'חייב להסכים איתך...'
חייב להסכים איתך...
06/09/2009 | 17:59
3
לצפיה ב-'ברור לך שאת הפנאטית כאן, נכון?'
ברור לך שאת הפנאטית כאן, נכון?
04/09/2009 | 01:33
2
2
למרות עשרות הזדמנויות שונות בהן הבאתי לך הוכחות לכך ש*רוב העולם* רואה את הפינק פלויד כשייכים לזרם הפרוג, את ממשיכה להתעלם מכך, ולהאמין בהזיות האישיות שלך. אין בעיה שתביעי את דעתך בעניין, אבל אל תזרקי עובדות כאילו הן חצובות בסלע. אנשים תמימים עוד עלולים להקשיב לך.

ולהכליל את כלל אוהדי הפרוג כפנאטיים? מאיפה החוצפה? זה אשכרה גובל בגזענות מוסיקלית..
אדם רציונלי לא צריך יותר מזה בשביל להתעלם אוטומטית מכל מה שיוצא לך מהפה - הרי ברור כי יש לך פה איזה אינטרס מעוות כנגד פרוגרסיב.
אני אישית הייתי הולך על אהבה נכזבת שלבשה את צורתו של צפרדע שרלטן, שלא שמר אמונים... אבל יכול להיות שאני טועה והמניע שלך לסלידה המוזרה הזו אחר לחלוטין.
לצפיה ב-'בוקר טוב פאנקי '
בוקר טוב פאנקי
04/09/2009 | 08:21
1
6
התעוררת?

אני לא בטוחה שאתה ער לעובדה שההודעות שלך מוכיחות בדיוק את טענתי, לעניין הפנאטיות.

לפחות אני, מבין שנינו, מתענגת על האירוניה.

שבת שלום
לצפיה ב-'קפצי לLast.FM שלי - Tudmotu'
קפצי לLast.FM שלי - Tudmotu
05/09/2009 | 23:06
4
ותגידי לי את כמה מתוך ההשמעות שלי יכולות להיחשב כפרוגרסיב.
אמנם כבר כמה חודשים לא עדכנתי אותו, אבל העשירייה העליונה שם היא:
רדיוהד
ביטלס
אינפקציה
יוני רכטר
רולינג סטונס
פינק פלויד
ניל יאנג
הדג נחש
אינטרפול
יוני בלוך

למעשה, קרימסון, ג'נסיס, יס ושות' כמעט ולא הושמעו אצלי ב3 השנים האחרונות.
רוב המוסיקה שאני שומע מקוטלגת כאלטרנטיב, בעיקר מודרני (שנות האלפיים), הרבה ישראלי ('רוק קלאסי' - איינשטיין, חנוך, רכטר וגרוניך בעיקר, ומודרני מהסצינה האלטרנטיבית - מרסדס בנד, אינפקציה, אטליז, פאניק אנסמבל וכו'), וגם קצת דברים אחרים.

העניין אינו שאני מעריץ פרוגרסיב פנאטי - אלא שאני מה שנקרא Open Minded, אני לא שופט אנשים לפי איזו מוסיקה הם שומעים, ובי אף פעם לא בגדה איזה חובבת פרוג והשאירה אותי שבור לב.
לצפיה ב-'אגב מוזיקה קלאסית היא לא מוזיקה ישנה'
אגב מוזיקה קלאסית היא לא מוזיקה ישנה
06/09/2009 | 18:45
2
זאת לא ההגדרה של המילה קלאסי.

גם יש מוזיקה קלאסית מודרנית...
לצפיה ב-'גם אני חושב שאת קצת'
גם אני חושב שאת קצת
06/09/2009 | 19:08
3
4
מגזימה בעניין הזה.
זה כל העניין בפורום, הויכוח עם אנשים בעלי טעם שונה.
אני חושב הפלויד כן ניגנו פרוג בחלק מהאלבומים,
אבל בלי קשר לדעתי האישית זה מוזר להחליט החלטה כזאת ולא להתווכח עם אנשים שחושבים אחרת ממך

לצפיה ב-'אחרי שנים שאני ניתקלת באותה צורת התבטאות '
אחרי שנים שאני ניתקלת באותה צורת התבטאות
06/09/2009 | 21:27
2
4
פנאטית, אין לי רצון להמשיך את הוויכוח. שים לב איך פאנקי ירד לפסים אישיים (דבר שאני לא עושה לעולם): זה משהו שנמצא בנפשם של הפרוגיסטים, והם יקללו את האם-אמא שלך, רק כדי לצאת "מנצחים". מכיון שאני בת, ו-ויכוחים על למי יש גדול יותר לא מעניינים אותי, החלטתי להשאיר אותם לנפשם.
לצפיה ב-'אוי ווי..'
אוי ווי..
07/09/2009 | 00:11
1
5
את אשכרה גורמת לי לבחילה.. " זה משהו שנמצא בנפשם של הפרוגיסטים" - פשוט איכס. אני לא מאמין שאת מרשה לעצמך לדבר ככה, זו פשוט בושה וחרפה שאת מנהלת את הפורום הזה.
וגם אם אני מתנהג בצורה ירודה כמו איזה דפר אידיוט, את לא יכולה לקבוע את אותה קביעה כלפי כל אוהדי הפרוג.

ורק ליתר בטחון, למקרה שעוד לא הפנמת את זה ממזמן - פרוגרסיב הוא אחד מבערך מאה ז'אנרים שאני שומע ואוהב (שמתחילים במוסיקה קלאסית, דרך ג'אז, בלוז, קאנטרי, רוק, מטאל, אלטרנטיב, היפ הופ ועוד), אבל הוא בהחלט לא הז'אנר האהוב עלי, ורוב להקות הפרוגרסיב שאני שומע אינן הלהקות המועדפות עלי..

זו ד"א, בדיוק הדוגמא לעובדה שהעלתי מקודם - את לא מקשיבה למציאות, את חיה בהזיה שלך, עם חדי הקרן והפיות בעולם הקסמים שלך, איפה שכל השטויות שאת ממציאה מתגשמות והופכות לעובדות. את צריכה להגיד לי תודה שאני ממשיך לנסות למשוך אותך למציאות. פסיכיאטר היה לוקח ממך 400 שקל לשעה, אצלי את מקבלת את זה בחינם.
לצפיה ב-'פאנקי, מה קורה לך? '
פאנקי, מה קורה לך?
07/09/2009 | 19:54
5
אני רצינית. יש איזו בעיה? אני לא זוכרת אותך מתבטא בצורה כזו מעולם, והתבטאת בצורות קשות בעבר.

פורמלית, אני אמורה למחוק את ההודעה שלך (ראה התקנון), אבל לא אעשה זאת.

פשוט חבל.
לצפיה ב-'לא הייתי אומר שזוהי השלוחה האחרונה'
לא הייתי אומר שזוהי השלוחה האחרונה
03/09/2009 | 23:57
1
8
אמנם להקות פרוג מודרניות אמיתיות הם מצרך די נדיר, אבל הקלאסיקות של קרימזון, ג'נסיס וכו' זוכות לאהדה רבה גם ברחבי העולם...
לצפיה ב-'פינק פלויד הושפעו מפרוג, נשמו פרוג ועשו פרוג'
פינק פלויד הושפעו מפרוג, נשמו פרוג ועשו פרוג
27/09/2009 | 12:30
1
וכל מי שאומר לך אחרת יכול ללכת.....

פינק פלויד בהגדרה זה מוסיקה פסיכדלית, ספייסית, פרוגית, מרגשת !
לצפיה ב-'האם דיברתם פעם על bob klose?'
האם דיברתם פעם על bob klose?
27/08/2009 | 00:21
2
2
רק היום גיליתי שהיה עוד חבר (אורח לרגע) בלהקה
לצפיה ב-'כן, הוא היה חבר בהרכב המוקדם של הפלויד'
כן, הוא היה חבר בהרכב המוקדם של הפלויד
27/08/2009 | 08:11
1
2
ועזב מתישהו במהלך 1965.  

קלוז היה חבר של רוג'ר וסיד (ודייויד) מקיימברידג'. גם הוא נסע ללמוד באוניברסיטה בלונדון, שם צורף כגיטריסט לגרסה מוקדמת של הפלויד. הוא היה שם לפני שסיד הגיע, פשוט כי הוא מבוגר ממנו והגיע ללונדון לפניו. הוא פרש מהלהקה בנסיבות לא ברורות. גרסה אחת היא שהוריו לחצו עליו לסיים את לימודיו, וגרסה אחרת היא שהוא לא השתלב מוסיקלית במהלך הפסיכדלי שסיד הוביל. בכל אופן, הוא פספס באופן רציני את עליית הפלויד.

את קלוז ניתן לראות בסרטו של ג'ון אדג'ינטון על סיד בארט, מתחילת העשור הנוכחי. הוא גם מנגן עם גילמור ב-On an Island אבל אני לא זוכרת אם הוא הופיע אתו גם. הוא נשמע בחור נחמד.
לצפיה ב-'בטח אכל את הלב, מסכן'
בטח אכל את הלב, מסכן
27/08/2009 | 11:35
4
לצפיה ב-'לכל מי שפספס'
לכל מי שפספס
22/08/2009 | 13:15
3
7
רציתי לשתף, למרות שכבר רשמתי את זה פעם אחת בפורום, אבל בשרשור ה OFF...
אז אני אעלה את זה שוב:

הייתי בהופעה לזכרו של מאיר אריאל
אחת ההופעות היותר מוצלחות שהייתי בהן בארץ.
סוף סוף סאונד מעולה,
הרבה אמנים והמון שירים.

היה ממש ממש מעולה.

השיא היה שלהקת תמוז עלתה לבמה.
להקת תמוז הגדולה נתנה שואו חבל על הזמן.
אחת הלהקות אם לא הלהקה הטובה ביותר, מבחינתי לפחות, שהתפתחה בארץ.

חבל שהם נתנו לנו רק אלבום אחד.

נקווה שהם יתאחדו עכשיו והם יחזרו לפעול ולהוציא אלבומים חדשים.

מי שעדיין לא מכיר אותם, אני מאוד ממליץ לשמוע את האלבום שלהם, מעין פרוג ישראלי, שירים מכל מיני סגנונות.
אחלה אלבום.

שתהיה לכם המשך שבת שקטה וכיפית!
עומר
לצפיה ב-'על אף שהאמנים הנ"ל הם לא כוס התה שלי '
על אף שהאמנים הנ"ל הם לא כוס התה שלי
24/08/2009 | 20:31
1
4
מדובר בארוע מעניין, לפחות מבחינה היסטורית, אם לא אמנותית. עצם זה שהצליחו להביא את כולם לבמה אחת - באותו זמן - זה הישג. לגבי איחוד - אין סיכוי. ואולי טוב שכך.
לצפיה ב-'..'
..
30/08/2009 | 18:34
3
האם את מדבר על להקת תמוז ספציפית?
או שעל סה"כ האמנים שהופיעו באותו ערב?

כי אכן הרבה מהאמנים באותו ערב היו ממש לא כוס התה שלי עם ביצועים חלקם טובים וחלקם פחות טובים

אבל אם דיברת על תמוז,
אז כנראה שאני לא זוכר \ לא מכיר את סגנון המוזיקה שלך, כי זה ממש הסגנון של שנות ה70' הם היו ממש חלוצי הדרך בארץ.
לצפיה ב-'מאוד רציתי להיות בהופעה הזאת. '
מאוד רציתי להיות בהופעה הזאת.
02/09/2009 | 11:09
3
אני מאוד אוהבת את תמוז. הלואי ויתאחדו
לצפיה ב-'לא יודע אם פרסמו פה את זה... אבל...'
לא יודע אם פרסמו פה את זה... אבל...
21/08/2009 | 15:07
4
5
מסתבר שגילמור הופיע עם ג'ף בק ועשו את הקטע שנקרא ירושלים... נשמע מעניין מאוד:

גילמור בהופעה

תהנו... :)
אחלה סופ"ש שיהיה!
לצפיה ב-'פורסם כבר'
פורסם כבר
22/08/2009 | 14:15
3
ותודה
לצפיה ב-'מאיזה שיר הקטע הזה?'
מאיזה שיר הקטע הזה?
04/09/2009 | 15:47
2
1
שיר מוכר?
תודה ושבת שלום!
לצפיה ב-'הקטע אכן נקרא "ירושלים"'
הקטע אכן נקרא "ירושלים"
04/09/2009 | 15:49
1
1
אבל אין לו קשר למקורותינו: זה שיר נוצרי, פופולרי מאוד באנגליה, ונחשב שם להמנון הלא-רשמי של המדינה.
לצפיה ב-'גם לסטינג יש ביצוע שלו'
גם לסטינג יש ביצוע שלו
09/09/2009 | 12:44
4
לצפיה ב-'חיפוש קאוור לComfortably Numb'
חיפוש קאוור לComfortably Numb
21/08/2009 | 11:48
3
7
היום בערך בשעה 11 וחצי שמעתי ב88FM שאוור לשיר Comfortably Numb. הקאוור היה כנראה של להקה ואת השיר שרה זמרת. הקאוור היה בסגנון ג'אזי כזה עם מקצב ג'אז ומין סולו פסנתר כזה באמצע. השירה הייתה מאוד איטית ביחס לשיר המקורי ובין כל שורה לשורה היה קצת הפסקה.

מישהו יודע על מה אני מדבר?
לצפיה ב-'the bad plus'
the bad plus
21/08/2009 | 19:11
3
מהאלבום For All I Care
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש את הביצוע הזה ביו-טיוב'
יש את הביצוע הזה ביו-טיוב
26/08/2009 | 09:58
1
3
כנס לכאן.
(אם זה באמת הם).
האמת - אני מעדיף את המקור.
לצפיה ב-'סליחה - תקלה בלינק'
סליחה - תקלה בלינק
26/08/2009 | 10:01
3
זה כאן.
(איך עורכים הודעה קיימת?)
לצפיה ב-'קניתי שני דיסקים של סיד בארט!'
קניתי שני דיסקים של סיד בארט!
16/08/2009 | 21:37
3
2
את הראשון- The Madcap Laughs ואת האוסף- Wouldn't You Miss ME? ואני מאוד נרגש לשמוע אותם...!
מזל טוב לי
לצפיה ב-'the mad ענק '
the mad ענק
16/08/2009 | 21:55
2
4
לצפיה ב-'אבל the madcap לא ממש'
אבל the madcap לא ממש
16/08/2009 | 23:18
1
לצפיה ב-' !'
!
17/08/2009 | 06:23
1
לצפיה ב-'המופע מחווה בבארבי היה מדהיםD:'
המופע מחווה בבארבי היה מדהיםD:
21/08/2009 | 03:07
20
13
מישהו היה?
הרבה זמן לא יצא לי לראות הופעה כזאת מושקעת, גם בסאונד, גם בתאורה, גם בשירים שבחרו. הכול בוצע כל-כך מעולה.
TIME היה מדהים וכנ"ל brain damage, והם אפילו השקיעו ב- the great gig in the sky והביאו זמרות טובות:)
קצת אכזבה מ- ECLIPSE שלא הצליח לגעת עד הסוף, אבל כל השאר באמת מושלם:)
לצפיה ב-'יפה שנהנית, אני לא מאוד מסכים'
יפה שנהנית, אני לא מאוד מסכים
21/08/2009 | 18:20
17
12
האמת שהשקעתי ושלחתי ביקורת מאוד מפורטת ללהקה עצמה באימייל... השורה התחתונה, הבאלנס היה רע, הסולן היה בינוני, בחירת השירים הייתה משעממת, והם רצחו את wish you were here...

אבל מה שכן - דוגס היה פשוט ענק.
לצפיה ב-'לא שמתי לשום דבר מהדברים האלה והיה כמעט'
לא שמתי לשום דבר מהדברים האלה והיה כמעט
22/08/2009 | 15:38
15
7
מושלם:)
לצפיה ב-'הגיטריסט עם הגיטרה האדומה ענה לי באימייל'
הגיטריסט עם הגיטרה האדומה ענה לי באימייל
23/08/2009 | 15:18
14
10
והסכים איתי כמעט על הכל, כולל על זה שהוא ממש לא היה מרוצה מאיך שהם ביצעו את wish you were here.

לגבי הסולן הוא כתב: "לגבי הסולן שלנו, אולי לך זה נראה די פשוט למצוא זמר שישול לשיר פחות או יותר את השירים האלה, אבל אנחנו חיפשנו זמר קרוב לשנה ושמענו לפחות עשרות של זמרים... קובי היה נראה הכי מתאים ואני חושב ששזמן במה והחזרות יעשו את העבודה".
לצפיה ב-'תכל'ס מה אתם מתלוננים על הסולן?? זה לא הכי קל'
תכל'ס מה אתם מתלוננים על הסולן?? זה לא הכי קל
23/08/2009 | 15:22
13
10
למצוא סולן להרכב שעושה קאברים לפינק פלויד, אז תגידו תודה על מה שיש, ולדעתי הם מצאו סולן באמת טוב:)
לצפיה ב-'דווקא הפוך'
דווקא הפוך
23/08/2009 | 18:48
12
8
זה לא קווין או לד זפלין שהסולנים שלהם הם באמת מציאה של פעם בחיים, פחות או יותר בלתי אפשרי למצוא תחליף לפרדי או לרוברט פלאנט. לגילמור ולווטרס יש קולות יחסית סטנדרטיים, חוץ משירים כמו the trial אין באמת הרבה קטעים שלהם שקשה לשיר... לא אמור להיות כל כך קשה למצוא סולן שיעשה את זה.
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
23/08/2009 | 22:59
11
7
לרוג'ר יש קול מאוד יחודי, וזה בא לידי ביטוי בכל האלבומים שהוא שלט בהם כמו בדה וול והפיינל קאט. קשה מאוד לחכות זאת. גם לגילמור יש קול מעולה שקשה מאוד לחכות- נכון, זה לא רוברט פלאנט או אקסל רוז, אבל היה לו קול חלק ונקי שבחיים לא ראיתי בן אדם שיש לו את זה. למשל, במידל זה מתבטא ובעיקר בפאט אולד סאן. אולי יותר קל למצוא זמר שדומה לגילמור יותר מאשר למצוא לרוברט פלאנט, אבל דווקא בגלל שהקול של גילמור לא מיוחד אף אחד לא יוכל להתקרב אליו מספיק. לעומת זאת מי שידע לחכות את פלאנט, יהיה מספיק קרוב כי הוא יודע לחכות את סגנון השירה שלו. בגלל שלגמור אין סגנון שירה מיוחד, יותר קשה לחכות אותו.

טוב, די עשיתי סלט
לצפיה ב-'שום סלט, מאוד ברור. אבל זה לא רק העניין הזה'
שום סלט, מאוד ברור. אבל זה לא רק העניין הזה
24/08/2009 | 18:31
9
6
שמעתם על מלך הקיטש האמריקאי, ג'וש גרובן? לבן אדם יש קול עצום ומיוחד מבחינה "טכנית" - אבל הוא, כמו עוד המון זמרים וזמרות היום, לא מעביר רגשות אמיתיים בשיט. סתם הרבה דרמה מוקפדת, רעש וצלצולים, האפקטים מחפים על הדפקטים. לא חושב ומרגיש יותר מדי את מה שהוא שר.
כשאני שומע את גילמור שר, זה פשוט מרגיש לי אמיתי וחזק וטוב, לא צריך דבר מעבר לזה. משום מה אני דווקא לא אוהב את השירה של פלאנט, מהמעט שממעתי. משהו בסגנון ובדרך שגוי ובומבסטי יתר על המידה בעיניי.
בקשר לרוג'ר, אני מת על ההגשה שלו; CARFUL WITH THAT AXE, GRANTCHESTER MEADOWS, שהוא מעניק להם תחושה חלומית והזויה, ו-BRAIN DAMAGE בו הוא שר במעין פאניקה מאופקת ומשועשעת.
לצפיה ב-'אני דווקא מת על השירה של פלאנט'
אני דווקא מת על השירה של פלאנט
24/08/2009 | 18:42
5
5
ואני דווקא חושב שהקעים המיוחדים והקשים לחיקוי של רוג'ר הם יותר בדה וול, כמו אין דה פלאש או שיפ מאנימלס.
לצפיה ב-'איך באמת לא הזכרתי את SHEEP?! '
איך באמת לא הזכרתי את SHEEP?!
24/08/2009 | 18:51
4
11
YOU BETTER WATCH OUT... הגשה אדירה.
חבל ומוזר שבסרט לחומה נתנו לגלדוף לשיר במקומו את IN THE FLESH.
משום מה ווטרס עצמו לא אהב את השירה של עצמו ב-FINAL CUT. הוא בשיא השבריריות שלו שם.
לצפיה ב-'סליחה על הבורות, אבל, מי זה גלדוף?'
סליחה על הבורות, אבל, מי זה גלדוף?
24/08/2009 | 19:01
3
5
לא ידעתי שזה לא ווטרס, אבל כל פעם שאני צופה בזה, אני אומר לעצמי "אין סיכוי שזה ווטרס..."
באמת השירה של ווטרס יותר טובה שם, למרות שאני לא מת על דה וול.
לצפיה ב-'גלדוף זה הזה ששיחק את פינק בדה וול'
גלדוף זה הזה ששיחק את פינק בדה וול
24/08/2009 | 19:20
5
ולכן בסרט הוא גם שר את השיר.
ובה דה וול באמת מגישים את הקטע הווקאלי טוב במיוחד... כמו ב-in thin ice שגילמור שר בקול רך יותר, ואז ווטרס בא עם הקול הציני שלו שנותן מימד חדש לשיר...
לצפיה ב-'בוב גלדוף זה השחקן הראשי בסרט - פינק '
בוב גלדוף זה השחקן הראשי בסרט - פינק
24/08/2009 | 20:12
1
4
לאחרונה הוא התחיל ללוות את גילמור בכל מיני עניינים.
הרבה מהשירים והעיבודים בסרט שונים מעט מבאלבום, כדי להתאים את המוזיקה לקולנוע.
לצפיה ב-'וחוץ מזה שהוא שיחק בסרט'
וחוץ מזה שהוא שיחק בסרט
24/08/2009 | 20:26
5
הוא היה גם הסולן של ה-Boomtown Rats, להקה מדבלין, בצעירותו. ראיתי אותם בגני התערוכה בקיץ 1982.

כמה שנים לאחר "החומה" הוא נהיה "סר" בוב גלדוף, בעקבות הפקת Live Aid למען הרעבים באפריקה והוא כמובן עמד מאחורי Live 8, בו הפלוידים התאחדו.
לצפיה ב-'ג'וש גרובאן - אל תזכיר לי את שמו!'
ג'וש גרובאן - אל תזכיר לי את שמו!
24/08/2009 | 20:28
2
4
אחת מהחוויות המוסיקליות הכי מזעזעות שעברתי היתה לפני כחמש שנים. שהיתי אז בביתה של בת דודתי, בניו יורק. בסופשבוע אחד נסענו במכוניתה לבית הוריה בבוסטון. בדרך שמענו מוסיקה. השמעתי לה קצת פלויד, והיא השמיעה לי את הזמרים האהובים עליה, ביניהם הגרובאן הנ"ל. העינוי היחיד הגרוע מלהיות "קהל שבוי" של גרובאן, זה להיות קהל שבוי של שרה מקלכלן, עוד אחת מהמבצעים האהובים על בת דודתי. השניים האלו כל כך גרועים, כל כך קיטשיים, שאפילו סלין דיון נראית גאון לעומתם.
לצפיה ב-'העלית גם אצלי זיכרונות אפלים מעידן חשוך'
העלית גם אצלי זיכרונות אפלים מעידן חשוך
24/08/2009 | 23:47
1
1
יצא לי פעם להיות "קהל מרצון" של הטמבל המדובר, כי שמעתי בזמנו שהוא האמן המצליח ביותר באמריקה. זה היה בתקופה שרק התחלתי לשמוע מוזיקה ולא ממש ידעתי מה זה קיטש, אבל הבחור הזה נתן לי שיעור מעולה. אני ממש מצטער שהזכרתי את שמו והרסתי לך את הערב.
לצפיה ב-'אתם מתלוננים?!?'
אתם מתלוננים?!?
25/08/2009 | 02:34
4
אני פעם הייתי קהל שבוי של המוזיקה של גלגל"צ. בעצם, הרבה פעמים.
לצפיה ב-'טל עקרבי סולן מצויין...'
טל עקרבי סולן מצויין...
31/08/2009 | 17:47
36
לצפיה ב-'אני הייתי במופע מחווה בעין הוד'
אני הייתי במופע מחווה בעין הוד
31/08/2009 | 17:43
9
והסאונד שם היה מצויין...
גם הסולן ובכלל, שווה כל רגע....
WISH YOU WERE HERE העביר בי צמרמורת של תענוג
כבר כתבתי פה הודעה על זה מכיון שאני מחפשת קטעים מוקלטים של המופע
אבל ההודעה נעלמה...
אז אם מישהו היה והקליט אני אשמח לקבל הודעה לפה או לפרטי
תודה
לצפיה ב-'מותר לי..?'
מותר לי..?
23/08/2009 | 03:08
1
7
אני מסכימה איתך (כאילו שאת לא יודעת את זה XD).
Brain Damage היה... וואו.
למרות שאני גם מסכימה עם יניב שהסולן לא היה כזה מדהים ושיש לו עוד על מה לעבוד.
לצפיה ב-'thanks for the comment hill:)'
thanks for the comment hill:)
23/08/2009 | 15:20
8

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ