לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'תראו איזה הודעה קבלתי ב 6:00 בבוקר באתר הכרויות של גייז.'
תראו איזה הודעה קבלתי ב 6:00 בבוקר באתר הכרויות של גייז.
11/12/2016 | 06:20
3
77
"מכוער"

כן כן זה מה שאיזה אידיוט שרירי רשם לי מכוער! כאילו שאני לא יודע את זה שאני מכוער..חחח בגלל שאני מרגיש ככה אני לא יוצא מהבית..
לא הבנתי מה הקטע לרשום לי את מה שברור..
אני חי את זה יום יום אני יודע שאני מכוער אז למה להגיד את זה? חח

כתגובה רשמתי לו:
"אני יודע שאני מכוער אבל לפחות אני לא שיטחי רייקני כמוך ואז הוא חסם אותי."

חחחחחחחחח
לצפיה ב-'אם הנשמה שלך ניבטת בעיניך,אז יש בך גם יופי'
אם הנשמה שלך ניבטת בעיניך,אז יש בך גם יופי
11/12/2016 | 12:03
1
43
לא חבל להתייחס אל אדיוט??
לצפיה ב-'האידיוט רצה להרגיז ולהעליב אותו'
האידיוט רצה להרגיז ולהעליב אותו
11/12/2016 | 14:59
27
אז הגיב לו בחזרה כדי להשתיק אותו ולהעליבו בחזרה, ואני חושב שטוב מצדו.

לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
11/12/2016 | 14:57
29
אין לאף אחד זכות להעליב אותך ולהגיד לך שאתה מכוער, אם לא הרעת לו. אהוב את עצמך והיה בטוח במעלותיך, גם אם אתה חושב שהמראה החיצוני שלך לא טוב. לא בטוח שאתה מכוער.

לצפיה ב-'אתם עושים לפעמים מעין התפקדות כאן?'
אתם עושים לפעמים מעין התפקדות כאן?
10/12/2016 | 00:15
2
65
נניח שגולשים היו כותבים כאן הרבה ולאט לאט הם כאילו נעלמו..יודעים משהו עליהם..אות חיים וכד׳?
לצפיה ב-'מעניין מה קרה עם אנשים '
מעניין מה קרה עם אנשים
10/12/2016 | 20:38
51
שהפסיקו לכתוב 
שיריון זכוכית 
מה איתי מה איתי 
סנופיט 
ועוד שאני לא נזכרת עכשיו 
למה הם הפסיקו לכתוב 

לצפיה ב-'מספרי ברזל '
מספרי ברזל
15/12/2016 | 18:50
12
היי איילת וכאבי, זה יכול להיות רעיון לא רע לפינה.. מעין התפקדות תקופתית שמזמינה את כל מי שרוצה להשמיע קול, לעדכן בקצרה על מצבו, לשלוח אות חיים מקשר, מקרב..
בהחלט אפשר לחשוב על זה, אם מישהו\י גם רוצים להרים את הכפפה ולהפוך את זה לפינה קבועה אחת לחודש\חודשיים\שלושה - אנחנו רק בעד
לצפיה ב-'אני מאמין בכוח של תפילה'
אני מאמין בכוח של תפילה
09/12/2016 | 23:26
5
46
ואמא שלי לא נחה בכל מיני סוגי תפילות: נרות שבת, תפילות סגולה וכו' כולל פגישות עם רבנים עושה מבחינה מיסטית שלא ילך לי עם בנים ושאני אצא מהנטיה המינית.

הקשיים עם ההורים לא מסתכמים רק בנטיה מינית זה הרבה יותר גבוה  וגדול (נזקים נפשיים שאבי עשה לי, גניבות שההורים גנבו לי עשרות אלפי שקלים בדרכי מרמה, מניפולציות שגורמות להתקע איתם בבית ועוד).

פריקה. רצון לתמיכה.
לצפיה ב-'אולי לא עשרות. צריך לחשב את הסכום המדויק. המון המון המון כסף'
אולי לא עשרות. צריך לחשב את הסכום המדויק. המון המון המון כסף
09/12/2016 | 23:28
34
כן נלקח ממני
לצפיה ב-'ואם כבר תפילות'
ואם כבר תפילות
09/12/2016 | 23:32
29
בתקופה של היום אני מבקש מאלוהים דברים ספציפיים.
ממש לא דברים שקשורים באופן ישיר לבחורים כי אני יודע שזה מנוגד לתורה.
מה שכן , אולי אפשר לבקש דברים שקשורים לבחורים מהיקום (קצת התחמקות. כי אלוהים הוא מעל היקום) אבל בתכלס.. אני צריך להתפלל על עוד דברים חוץ ממה שאני מבקש ממנו כיום.

אממ... וזהו לא קל לי. אני מתכתב עם בחור באתר הכרויות ומבקש שישלח תמונות פנים ובמידה והפנים יפות נראה לי שאקבע איתו למועד של עוד שבוע או משהו כזה כי אני מתבייש להחשף עם השיער גוף ולגלח חצי גוף כולל תזונה כולל טיפוח לוקח כמה שעות וזה מעייף. אני מתקשה לדאוג לעצמי בהקשר של הסרת שיער בלייזר, הסרת כתם עור שנהיה לי, הסרה של עוד משהו אישי. קשה לי. העבודה במשרה מלאה לוקחת לי המון משאבים. או שהבית מרוקן האנרגיות עושה את זה - עדיין לא החלטתי מה..

אוף.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/12/2016 | 15:47
21
אולי תנסה למצוא עבודות מזדמנות, לחסוך בבנק ולשכור לך דירה עם שותפים כדי שתוכל לעזוב את הבית ואז לא תהיה תלוי בהורים.

לצפיה ב-'אני גם מאמין בכח של תפילה'
אני גם מאמין בכח של תפילה
11/12/2016 | 04:38
20
וגם מאמין שאם ה' גלגל שהם נלחמים בך, זה יגרום לך לדעת מי אתה באמת, ואם זה למצוא גבר לחיות איתו, זה מעולה, אבל לא תמיד אדם יודע איזה גבר הוא הטוב לו, ואיזה הוא רק טוב רגעי שאחר כך תהיה ממנו אכזבה.
התפילות לא חוזרות ריקם, הן מסייעות שתמצא את הנפש המתאימה לך, בין אם זו תהיה בת או בן.
תפילה לא שבה ריקם, אנחנו אלו שלא יודעים להסתכל על הדברים נכון.
אם אתה מאמין בכח התפילה ומאמין באלוקים, והאמונה הזאת בתפילה חדה וברורה, אז לא רק האמונה הזו נכונה, כל החיים הם איכשהו השגחה פרטית, והכל יובן מתישהו.
שהרי מי שאמר להאמין בכח התפילה הוא זה שאמר להאמין בהשגחה הפרטית.

יש אנשים שטוב להם להיות עם גבר, ואתה לא אמור לשים פס על אחרים.
אחרים לא תמיד יבינו את הדרך, אבל הם גם לא צריכים להבין, כי זו לא הדרך שלהם.

ומי שלא טוב לו איתך - יום טוב לו
לצפיה ב-'אני מאמין בעצמי ובבטחון עצמי ובחשיבה חיובית'
אני מאמין בעצמי ובבטחון עצמי ובחשיבה חיובית
11/12/2016 | 06:22
20
אף תפילה ואף ספר אגדות לא יציל אותי.
לצפיה ב-'עונה לך פה. ככל הנראה לא תהיה סגירה'
עונה לך פה. ככל הנראה לא תהיה סגירה
09/12/2016 | 20:46
5
74

אלה היו סתם שמועות . זה מה שהאחמ"ש אמר .

*ביום חמישי עזבו עוד אנשים , חלק פוטרו וחלק עזבו , אומנם

לא חברות שלי , אבל עדיין המקום ממש מתרוקן .

** וכן אני עובדת טובה . סיפרתי כאן שבעבר לפני מספר שנים

פיטרו אותי ממקום עבודה . זה לא היה בגלל חוסר חיבה .

עבדתי שנה וחצי בשירות לקוחות , אחרי שנה וחצי פשוט נמאס

לי מהתפקיד עצמו , לא הייתה לי יותר סבלנות לאנשים ,

ולא רצו להעביר אותי למשהו אחר בחברה , איזה תפקיד בבק

אופיס רציתי . אז בסוף זה הגיע לזה שפיטרו אותי , ואז בזמנו

בשימוע המנהלת ההיא אמרה שאני עובדת טובה .  

ואכן יש לי מוסר עבודה גבוה . אין לי בעיות משמעת.

נראה לי שהם לא יסגרו ואשאר שם שנים במקום הנוכחי .

גם לי בעבר הרחוק היו תקופות שלא עבדתי , אבל בגדול

אני לא יכולה בלי לעבוד . מעדיפה לעבוד ע"פ לשבת

בבית ולקבל דמי אבטלה . ברור לי שיש כאלה שלא מסוגלים

לעבוד ואני מבינה את זה .

** אגב היום קמתי מוקדם בשבע , בשמונה כבר הלכתי לקניות

, היה לי היום גם תור לציפורניים אז עשיתי את הקניות לפני .

אחרי הציפורניים , באתי הביתה , ניקיתי קצת , הכנתי פשטידה ,

אחרי מנוחת הצהריים , הכנתי מרק .

שימו לב איך כל הבלונים מתפוצצים , אני יודעת לעשות כביסה

(כל שבוע אני עושה ) לנקות , לבשל , לאפות קצת .

לא מחפשת "וואו " וגם לא "כל הכבוד " , פשוט שתראו איך

הכל הבלים .
לצפיה ב-'ממש לא הבלים '
ממש לא הבלים
10/12/2016 | 00:03
4
50
לדעתי מראה על עצמאות ותפקוד למרות הכל 
לפעמים זה כייף להכין מאכל חדש ולפעמים זה הרגשה טובה לנקות ולסדר את הבית .
וכן זוגיות אולי שווה להשקיע מאמצים למצוא גבר נורמלי אם יש דבר כזה חחח 
זה לא קל אבל אולי .
להקים משפחה בהמשך 
לצפיה ב-'תודה כאבוש'
תודה כאבוש
11/12/2016 | 20:33
3
30

אין לי מילים מעבר לתודה , וגם אין לי כוח .

** נראה לי את בין הבודדים שעוד אכפת להם כאן .

איזו עייפות .
לצפיה ב-'תנוחי '
תנוחי
11/12/2016 | 22:38
2
28
הלוואי שיהיה לך טוב 
ולכולם פה 
אני בכתי כל היום 
לצפיה ב-'תודה , ומצטערת לשמוע'
תודה , ומצטערת לשמוע
13/12/2016 | 19:42
1
14

מצטערת שרע לך , הלוואי ויכולתי לעזור לך .

אני כבר לא בוכה , העיניים יבשו , אבל אם אפגע

ממשהו , אז זה יוצא וקשה לי להפסיק . יכול להיות

גם משהו שטותי .

באמת מצטער שרע לך , הלוואי וגם את תרגישי טוב .

** כפי שציינתי את בין הבודדים שאכפת להם (אם לא

היחידה )  ותודה לך , על כך .

לצפיה ב-'ואוו'
ואוו
13/12/2016 | 21:21
13
כל כך מוכר משהו קטן והכל צף ןקשה להפסיק את הדמעות .
תודה לך את מדהימה עשית דרך טובה
ומאתגרת 
היום היה יום שוב הרבה במיטה אבל סביר עם הצער והכאב מנסה לא לעשות דרמות כמו שהמשפחה שלי אומרת לי דרמות . 
תמיד יהיה אכפת לי ממך אנו מרגשים את אותם רגשות של הדחייה ברמות קשות לא תמיד זה נכון אבל יש בנו משהו רגיש לנושא .
תודה שאכפת לך מקווה שיהיה לך טוב יותר. הצלחות תראי בעזרת השם .
כל מה שתרצי תקבלי בעזרת השם .
לצפיה ב-'איך מתמודדים עם אדם שתלטן מאוד?'
איך מתמודדים עם אדם שתלטן מאוד?
09/12/2016 | 18:06
1
47
שמסיבות כספיות בינתיים חיים איתו? צריכה עיצה דחופה
לצפיה ב-'מומלץ לשאול בפורומים בנושאי זוגיות וכאלה'
מומלץ לשאול בפורומים בנושאי זוגיות וכאלה
10/12/2016 | 01:45
8
לצפיה ב-'הוא מבין (טריגר)'
הוא מבין (טריגר)
09/12/2016 | 07:59
15
116
התחלתי להיפרד כבר לפני שבועיים.
מכל מכריי, אוהביי, אהבותיי.
ניסיתי לסגור קצוות, לא להשאיר סימני שאלה.
הכלב שלי מבין. כל הזמן האחרון הוא צמוד אליי ורחוק.
אתמול לא הצלחתילהוציא אותו. חזרתי מהעבודה וידעתי שזה מתקרב.
לא היו בי כוחות, כבר לא איכפת לי שיעשה פה את הצרכים.
נרדמתי מוקדם, אני עייפה ולא מחזיקה מעמד.
קמנו בארבע, הוא הסתכל עליי במבט מבין, יודע.
מכולם, הוא היחיד שמודע לסבל שלי, הוא גם סובל איתי.
שיחררתי אותו לפנות בוקר, אני-שיחררתי. בחיים לא הסכמתי לצאת עם כלב ללא רצועה. פתחתי לו את הדלת ואמרתי לו "לך". הוא חשש, אבל בסוף הלך.
לפני שעה חששתי פתאום, אם יקרה לו משהו-הכל יתעכב. 
יצאתי לחפש אותו, הוא חיכה קרוב לבית, שיחק עם הכלבה השכנה.
אני אוהבת כלבים, זה החיה היחידה שאני סומכת עליה באנושות..כולה.
אמרתי לו ללכת הבייתה. 
כבר שעה שהוא מסתכל עליי, ואולי זה רק בראש שלי, אבל הוא מבין, הוא נפרד. 
הוא כבר לא רוצה שאני אזרוק לו כדור, הוא רק רוצה להיות צמוד אליי. והוא בוכה. 
אל תחשבו שהוא לא מרגיש טוב, הוא פשוט מרגיש אותי. 
אתמול היה לי קל, יחסית לימים האחרונים. הלכתי לשכן ועישנו משהו, שלשם שינוי, באמת העלה לי את המצב רוח, פתאום היה לי סדר קצת בראש, אפילו צחקתי.
אני צ ח ק ת י !
פעם הייתי אלופת הקרקרות. הצחוק שלי מצחיק, חשבתי תמיד שזו ברכה, אנשים היו עושים הכל כדי להצחיק אותי, ואז כל הסביבה צחקה גם...
שנתיים כמעט שלא התקרקרתי באמת. צחקקתי אולי, אבל לא התקרקרתי.
אתמול כנראה הייתי רגועה, ידעתי שתיכף הכל יגמר.
אני מפחדת, מפחדת להיכשל ושאנשים יתערבו.
מפחדת שאמא שלי תדע ותסתכל עליי.
כשהייתי צעירה והייתי ככה, ונכשלתי, היא קראה לי שטן, הורסת משפחות, אנוכית.
אני אנוכית, נמאס לי להיות ההפך.
נמאס לי לחיות בשביל אחרים, בשביל מה יחשבו, בשביל מה מצפים, בשביל זה שאני חיה. לא מוכנה לקבל את זה איך שזה. נמאס לי להלחם את המלחמות הפנימיות שלי מול החוסר צדק והאמת במציאות.
עוד מעט, אני הולכת לעבודה. אולי בפעם האחרונה. אני מקווה. 
עשיתי להם שם הפתעה, סידרתי וניקיתי, מה שאף אחד לא עושה. 
אני רוצה להיות אף אחד. אף אחת.

לפני יומיים דיברתי עם חברה, הסברתי לה שעכשיו מאוחר מדי לעזור לי, שביקשתי כשעוד היה אפשר. ביקשתי ממנה במיוחד כמה פעמים. היא הבינה אותי אז "אני שומעת שאת במצוקה ואני רוצה לעזור", והיא נעלמה. 
לדבר, פעולה בסיסית וכל כך קשה לי. וניסיתי להתגבר ולבקש, נתקלתי בחומות, הבנתי שקרים. 
ועכשיו כבר  מאוחר מדי, אין בי כוח לקבל עזרה, אין לי יכולות לקבל עזרה. הסברתי לה שעשיתי את ההחלטה שלי, והיא שלי. הזכרתי לה מה שפעם הבטחנו זו לזו- אם אחת מאיתנו תמות, השנייה תדאג שלכלב של השנייה יהיו חיים טובים. עד הסוף. היא הבטיחה לי שזה יקרה. 
כתבתי מכתב ובו הוראות הפעלה לכלב, לא איכפת לי מכל השאר. 
כשדניאל התאבדה, כעסתי שהיא לא הקדישה לי זמן במכתב, רק כתבה שהיא אוהבת אותי. כעסתי אז, אבל הבנתי שהיא צדקה. ככה יחסית יש פחות רגשות אשם, פחות בלבול. 
לא כתבתי שאני אוהבת אף אחד. כתבתי להם תודה. כתבתי שאת הכלב אני אוהבת, ושידאגו לו, כמו שלא דאגו לי. הוא חסר ישע.
העיניים שלי נפחות וכואבות, אני לא רואה טוב כבר כמה ימים. גם מול המסך, זה מטושטש מדי פעם. 

עברו בי מחשבות מאתמול, שאולי כדאי, ואולי בכל זאת. אבל הבנתי שזה שקר קטן מעכשיו. כשאנים התחילו להבין, הם נזכרים. עולם אנוכי-יותר ממני. אפילו לאמא שלי כתבתי זו תקופה קשה עבורי. אותה אמא שבגללה אני מתוסכלת רוב חיי, שבגללה אני עצמאית וסבלתי כל כך בדרך כל השנים. 
פתאום היא יצאה מעצמה, והציעה אפילו לבוא אליי. איך אנשים נזכרים כשמאוחר.
למה לה לבוא? כדי שהיא לא תרגיש רע. פתאום היא הבינה שכל הזמן הזה היא שכחה שיש לה בת. השאירה אותה לבד מול העולם, הרע הזה.

לבד להתמודד מול הכל, מול כולם. והייתי חזקה, ונגמרו לי הכוחות. כל פגיעה שחוויתי רק לקחה ממני, ולא היה מי שיטעין. עד שזה נגמר.
אני מיוחדת, אני יודעת. יש לי יכולות וכשרון להגיע לאנשים, להשפיע. על הכל, חוץ ממני. כי אני רק נגמרת בכל זה. אנרגיה אמורה להיות מתחלפת, לא נגמרת.
נתתי את כולה. עשיתי הרבה דברים טובים, ואני רוצה להאמין שי אנשים שיותר מאושרים בחייהם בזכותי. 
גם הכלב. בחודשים האחרונים לא מאושר, הוא אפילו סובל ומתוסכל. אבל זה משהו פתיר. 
הוא מכולם יכול להבין למה הסבל בלתי נסבל. למה הסבל חייב כבר להיפסק.
הוא מבין כמה כוחות אין בי, וכמה הבדידות הרגה אותי בסוף.

סליחה אני כותבת את זה. חייבת לפרוק קצת, צריכה לסחוב רק עוד קצת, ומתקשה. איכשהו זה עוזר מעט, ולו לכמה דקות, לכתוב את האמת.

לצפיה ב-'מקווה שעשנת '
מקווה שעשנת
09/12/2016 | 15:12
4
65
עם שכן בסדר 
ולא השכן שספרת 
צריך להיזהר בעולם הזה זה מפחיד אותי מה שספרת שלא יאנסו אותך.
תרגישי טוב
אני חצי מתה אם הייתי מנסה לעזור לך . 
לצפיה ב-'את חמודה'
את חמודה
09/12/2016 | 16:17
3
47
תודה.
ברור שלא עם השכן המוזר... למרות שכל גבר מסוכן.
דווקא מי שהכי לא חשבתי, אנס אותי. ועוד פעם. וגם מישהי אחרת.
ומי שהבטיח לשמור, הוא גם זה שפגע.
באיזשהו שלב הבנתי שרוב הגברים הם אנסים בפוטנציה.
והם לא מבינים מה לא בסדר...
אבל אני סתם גולשת למקומות אחרים...
תודה
לצפיה ב-'תשמרי על עצמך '
תשמרי על עצמך
09/12/2016 | 17:32
2
38
 לא חסר לך כאב וצער 
תשמרי על הגוף והנפש . 
עד כמה שאפשר .
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/12/2016 | 17:45
1
38
אל תכעסי, אני כבר לא שומרת על עצמי.
אין לי כוח יותר
תקראי בין השורות... אולי תביני.
אולי גם לא, וזה בסדר.

אני כבר החלטתי מה יקרה
לצפיה ב-'עליסה, מה שלומך היום?'
עליסה, מה שלומך היום?
10/12/2016 | 00:37
37
מקווה שלא עשית שום דבר ושאת מרגישה יותר טוב.

לצפיה ב-'ריסקת אותי, לא מצליחה לעצור תדמעות'
ריסקת אותי, לא מצליחה לעצור תדמעות
10/12/2016 | 01:41
1
67
קראתי את עצמי, פשוט כמשמעו. בטח שהוא מבין, הוא הרי החבר האמיתי והשותף הבלעדי,הוא מכיר אותך הכי טוב. כתבת שאת אוהבת אותו וצירפת הוראות הפעלה ומגיע לו ולו בלבד שאמא תישאר לצידו עד סוף חייו. תישארי כאן לא בשביל אמך, אפילו לא בשביל עצמך אלא אך ורק בשבילו, כי הוא שווה את זה והוא נשמה אמיתית והרויח את זה ביושר ולא מגיע לו לאבד את אמא
לצפיה ב-''
10/12/2016 | 10:04
9
לצפיה ב-'הצילו!!!!'
הצילו!!!!
10/12/2016 | 09:36
2
70
אני קוראת אותך וכרגיל הצלחת לטלטל,הנפש יוצאת מקירבה וזועקת בבקשה אל תעשי משהו נואש !!!

אולי בשארית כוחותייך האוזלים תנסי כן לפנות לעזרה מקצועית?תחינה בפנייך

יש את הכלב שתלוי בך,אבל יש גם אותך!!!!!

אם אמך לא היתה בחייך כראוי,אז לפחות את כן תהיי!!!

תכתבי ותתפרקו ככל הניתן,אבל אולי לאחר מכן תצליחי גם להגיע לתובנות אחרות?(תחינה לפנייך)

כתבת שאת מיוחדת(זה בטוח נכון)ומצליחה להשפיע על מצב רוח של אחרים(מסתבר שלטוב ולרע..)

אז הייחודיות שלך תוכל לפרוץ קדימה ולהגיע למחוזות אחרים של טוב ושלווה,אם רק תנסי לקבל את העזרה המקצועית
הנכונה,אולי רק תנסי?פורפבור

לצפיה ב-'אני פה בינתיים'
אני פה בינתיים
10/12/2016 | 16:51
1
35
אני ארחיב כשאהיה מול מחשב
לצפיה ב-''
10/12/2016 | 17:30
4
לצפיה ב-'מדהים גם שבכל קשת הרגשות שעוברות עלייך,את מצליחה לעבוד'
מדהים גם שבכל קשת הרגשות שעוברות עלייך,את מצליחה לעבוד
10/12/2016 | 10:40
57
כתבתי לך קודם ׳אולי תנסי׳ ואז נזכרתי שבתגובה אחרת כתבת שאין לך כח לנסות ואין לך כח עם כל דבר שמתחיל בל׳

אז אני כותבת לך בת׳:בבקשה תישארי כאן,בבקשה תחיי ועוד תראי ימים טובים יותר

כשרע ומגעיל,קל מאד להסחף לתהום,אבל עצם זה שעד לפני שנתיים הצלחת ׳לקרקר׳ מצחוק והצלחת להדביק את כל הסביבה ב׳קרקורים׳ זה רק מראה איזה כוחות אדירים קיימים בקרבך,

אז בבקשה תרפי ממחשבות האובדן,ולו כדי לחזור אל אותם ׳ימי קרקורים׳ וזו תהיה שמחה אדירה עבור הנשמה היתרה שנמצאת בביתך(מי שכולו לב-הכלב).

וכשחזרי סוף סוף ׳לקרקר׳,תביאי הביתה גם תרנגול;););) (סתםםם;)

בבקשה תישארי כאן(חיבוק)

לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
10/12/2016 | 18:52
2
31
לצפיה ב-'לכולכם'
לכולכם
10/12/2016 | 20:47
1
48
תודה על הדאגה.
אתמול בלילה דיברתי עם ער"ן.. וקצת לפני שהתעלפתי קראתי לידיד שלי.
הגיעה משטרה אתמול, בגללו. כמובן שהתאסתי על עצמי ואמרתי שהכל בסדר. "סתם משבר", "רגע של חולשה".
היום בבוקר מתקשר אליי שוטר בתואנה שהוא בבניין של אמא שלי. ישר צעקתי עליו שאסור להם לדבר איתה ולהגיד לה דדברים, ממזמן אני לא קטינה והיא אחראית לחלק גדול מההרס בחיי. 
נתתי להם את הכתובת שלי פה. 
הגיע שוטר, הסברתי לו שהם לא מסונכרנים. השוטר דיבר עם התחנה והסתבר שהיום הם הגיעו בגלל פנייה של ער"ן.
תאורטית. אם לא הייתי מתעלםת אתמול, אז גם זה היה מאוחר מדי בשבילם.
אז עכשיו אני פה, לא ידוע לכמה זמן. מרגישה לא טוב פיית, אולי בגלל מה שלקחתי אתמול. 
למרות שידעתי שזה עלול לקרות, לא ציפיתי שהם יפנו לאמא שלי. לדעתי אבל לא הספיקו לדבר איתה כי עדיין היא לא התקשרה. 

למה קשה לעולם להבין שלא טוב לי פה? לא רוצה לשנות ולא להיות פה?

זה נחמד שבוירטואלי, אנשים דואגים ואיכפת להם. אבל אין לי אף אחד שבא לתת לי יד.
אפילו הידיד שהגיע אתמול- הלך כשהגיעה המשטרה ועוד לא התקשר אליי לראות מה שלומי. 
מרגיש לי צביעות. להגיד זה יפה. אבל מילים יפות לקחו אותי למקום האפל שאני נמצאת בו.
שאני לא רוצה להיות בו.
כבר לא מאמינה לכלום, לא לאף אחד. ויודעת שאם אני כן מאמינה זה רק אומר שאני אפגע. 
המציאות הוכיחה לי את זה.
אל תדאגו לי,
מצטערת. אולי אני גם לא אכתוב יותר.
עדיף לכתוב לבלוג שאף אחד לא נכנס אליו (באתר אחר). 
אולי כי נמאס לי, ולא מכם חלילה. אלא מהכרח המציאות.
לא מבינה למה אין חוק כז, מי שלא טוב לו-לא צריך.
אותי לא צריך.
היה צריך מאוד, אבל עכשיו, כשאיבדתי תקווה ואמונה במציאות, לא צריךץ אני שווה לכלום. רוצה להיות כלום. מחכה לרגע הזה.

סליחה שהפרעתי, והטרדתי, וגרמתי לכם להרגיש ע. אני בטוחה שרובכם במצב דומה ושונה משלי, ויודעת כמה זה קשה.

סליחה

לצפיה ב-''
11/12/2016 | 02:23
14
לצפיה ב-'אנחנו כאן איתך... '
אנחנו כאן איתך...
11/12/2016 | 14:32
32

עליסה שבורה יקרה,
נשמע כי חוסר האונים והבדידות מתפקדים על דלתות הלב שלך בימים האלה,
נדמה כי מרגיש לך שאין רגע של נחמה ושל מרגוע לנפש היקרה והדואבת שלך,
וכי רק המחשבה שיבוא הסוף, שתפסיקי להיות כאן בעולם הזה, מצליח אולי לפוגג מעט את התחושות הקשות.
אני שומעת כמה היית רוצה למצוא דרך לנוח מהמחשבות ומהרגשות שמציפות אותך כדי שתוכלי אולי לחזור ולהרגיש איך רגע של צחוק וחיוך מתפשטים באדוות נעימות של חום בתוכך.
אבל כרגע אני שומעת אותך חשה מחנק, כאילו הכל סוגר עליך, כאילו שאיבדת לרגע שליטה. ונדמה כי את מרגישה שדברים שגרמו לך עד עכשיו הנאה, כמו לכתוב שיר, כבר לא מרגישים לך אותו דבר. כאילו תחושת הזמן התערפלה לך וכל רגע מרגיש לך שהופך לנצח, ובנצח הזה רק מציאות אחת, שנדמה כי מרגישה לך כמעט בלתי אפשרית לשאת אותה עכשיו.
יקירה, נדמה כי את נאבקת בין הרצון לקבל עזרה לבין התחושה שאולי אחרי כל כך הרבה שנים של התמודדות כבר לא נשאר בך כח.
אני שומעת את הייאוש, הכאב והפחד שאת מספרת לנו עליו ולצידו אני גם שומעת כמה מאמץ את עושה כדי להחזיק מעמד....
אנחנו כאן כדי להיות לצידך ברגעים האלה שנדמה כי הייאוש תופס אותך חזק...אנחנו כאן כדי להשאר איתך עד שטיפה של אור יחזור להאיר את השמיים שכרגע נראים לך כל כך קודרים.
תמשיכי לשתף אותנו, ולספר לנו על הימים שאת עוברת.
שולחת חיבוק חזק 

לצפיה ב-'הליכה'
הליכה
09/12/2016 | 07:47
2
40
הליכה ועין של אנשים.

ספרתי למישהי מלאה על הליכה שמתכוון לעשות וזה לא יצא לפועל. אולי היא קיללה אותי כי שלחתי לה הודעה לפנות בוקר בפייסבוק ורק אחרי ששלחתי נזכרתי שהיא אמרה לי שהודעות בפייסבוק מתריעים לה בנייד ומעירים אותה משינה.

בכלל, אם יש משהו שאני צריך לעבוד עליו ושמחתי אני מצליח מעט יותר משנים עברו זה לספר כמה שפחות על תכנונים והצלחות לעיניים הצרות של אנשים.

הדברים שאני עושה מביאים שינוי ואנשים מגיבים בחיוב אבל אני צריך להשתדל לספר פחות וגם לדעת למי לספר לא כל אחד מפרגן באמת בליבו ואני לא מדבר רק על עניין של השמנה או הרזיה אלא על קשת רחבה יותר של הצלחות.

זהו..

אה, זה באמת לא קל לי לא לשתף. נכון אני יותר טוב משנים עברו אך עדיין יש עבודה. העניין של השיתוף הוא ממקום אולי תמים שמאמין שהצד השני באמת רוצה לטובתי, יפרגן ויעודד באמת אך ככל שגדלים מבינים שהמציאות הבוגרת שונה מהמציאות שחלקנו , דגש על חלקנו (מי יכול ללמד אותי איך מדגישים בתפוז?) -  גדל.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/12/2016 | 10:59
13
יש אנשים שלא מבינים, אדם צריך להתגאות בהצלחותיו ולשאוף להצלחות גם אם לא כולם יקשיבו. אם תהיה מצליח, יעריכו אותך.

לצפיה ב-'כוסואמו'
כוסואמו
09/12/2016 | 14:58
19
המוח שלי לא עובד נכון.
הפסדתי היום תפילה חשובה פעם ב28שנים שניתן להתפלל אותה
קניות
מספרה
אחות בקופ"ח. כי הראש לא עובד הלכתי לישון מאוחר ועכשיו תכף הכל נסגר.

גם אמא שלי גם כן אם התפילות שלה שאני לא אהיה בעל נטיה מינית בגלל התפילות שלה יש לי חסימות עם גברים כוסעמק

גם צריך לסדר את החדר ולנקות ואין לי סבלנות

כוס עמק
לצפיה ב-'נמאס מהחיים '
נמאס מהחיים
09/12/2016 | 00:57
12
83
נמאס להתמודד ונמאס לא להתמודד 
נמאס לחיות ונמאס למות כל רגע מחדש 
נמאס לא לקבל את המציאות אבל יותר כואב לקבל .
נמאס להילחם על טיפה יחס על אהבה 
נמאס מחיים ונמאס מלא החיים כי בעצם אין חיים .
נמאס לאשלות ויותר כואב לא להשלות 
נמאס לרצות ונמאס לא לרשות  לעצמך לרצות .אין כבר כוח עייפה כל כך .

לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/12/2016 | 11:01
18
החיים יפים, הם מתנה יקרה שנינתה לעולם וצריך לאהוב אותם. בהחלט מותר לך לרצות וגם כדאי לשאוף להשיג את מה שרוצים. לפעמים קשה, אבל חשוב לדעת להתגבר על הקושי ולהתקדם.

לצפיה ב-'רע לי ברמות '
רע לי ברמות
09/12/2016 | 14:50
36
אני מרגישה דיכאון רצח אני רוצה רק לישון ושיעבור החיים האלה כבר . 
יום נורא ולא קרה משהו מיוחד פשוט יום אחד הגרועים .
והשיער ממשיך לנשור בכמיות 
כל שבועיים יש התקדמות בהתקרחות
לצפיה ב-'תחזירו לי את השיער '
תחזירו לי את השיער
09/12/2016 | 15:06
3
36
גם לא הצלחתי לבלוע את הכדור אתמול אז היום אמא שלי ריסקה לי אותו 
למרות שאסור לרסק אותו או לחתוח אבל 
אני לא במצב משהו הגוף שלי מכור לחרא הזה ממש .
גם אני לא יכולה יותר קשה לי ברמות השיער נושר ואני עצובה 
ואין לי עם מי לדבר 
ואני לא מחפשת זוגיות או סטוצים . או משהו בנושא הזה . 

לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
09/12/2016 | 16:19
2
35
השיער נושר ונגמר...
בחצי שנה האחרונה יש לי פחות מחצי מכמותת השיער.
הרופאים אומרים שזה בגלל שחלות פוליציסטיות. או מצב רוח. או שניהם.
וכל מה שניסיתי לעשות, לא עזר. הרעמה היפה שהייתה לי, הפכה לשיער עייף ודליל :(
מזדהה איתך, וכואבת איתך (((((((((())))))))))
לצפיה ב-'זה נורא לדעתי לאישה במיוחד '
זה נורא לדעתי לאישה במיוחד
09/12/2016 | 17:40
1
35
אפילו גם לגבר אבל לאישה 
זה כמו לאבד איבר גוף ממש 
אולי לא שימושי כמו שאר איברי הגוף 
אבל מאוד חשוב למראה 
אני כל יום כמה מסתכלת במראה ואני כואבת את האובדן 
התאבלות הזאת לעולם תגמר מעניין מתי רמת העצב שלה תרד .
תודה את נשמה טובה 
נראה שכל הנשמות הטובות סובלות עולם מוזר צדיק ורע לו רשע  וטוב לו .
גם אני כואבת את הכאב שלך נראה לי שעברת המון בחיים האכזריים האלה .
לצפיה ב-'נכון'
נכון
09/12/2016 | 17:44
35
השיער היה הכוח שלי. אני לפעמים חושבת שהוא נגמר כמוני פשוט.

והעולם הזה רע, אין ספק. מי שגם רע פשוט לא מרגיש את זה...
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
09/12/2016 | 21:03
3
29

את באמת מותק של בן אדם ,

ולא מגיע לך כל הסבל הזה.

* לאבד את השיער זה אולי לא נעים ,

אבל לאבד צלם אנוש זה הכי גרוע .  ( ואת לא איבדת

וכל הכבוד לך על כך .)
לצפיה ב-'תתודה '
תתודה
09/12/2016 | 22:14
2
24
מילקי 
תודה שאת רואה אותי ככה את הטוב שלי 
אנשים בחוץ לא רואים את זה ומעדיפים אחרים מפני .
לצפיה ב-'מזדהה עם בעיית השיער'
מזדהה עם בעיית השיער
10/12/2016 | 00:32
1
33
כאב ועליסה - בדקתן את הבעיה לעומק? בדיקות דם, בלוטת התריס, מומחי שיער, מומחי אלרגיה? אני סובלת שנים מהבעיה, הייתי אצל המון רופאים ולא מצאו את הסיבה.
אבל - זה ממש לא סוף העולם. יש היום תוספות שיער לא יקרות ונראות כמעט אמיתיות. אפשר ללכת לחנות של תוספות וללמוד להרכיב לבד או עם עזרה מאמא או חברה - עם דבק, מלחם או חרוזים. ואם מתעצלים - יש תוספות של קליפסים שאפשר לשים ולהוריד.
אפשר להסתכל בראי וזה נראה כמעט אמיתי. אנשים לא יודעים שאלו תוספות.
לצפיה ב-'רופא עור הסתכלעל אמא שלי '
רופא עור הסתכלעל אמא שלי
10/12/2016 | 15:14
33
ואמר שזה גניטי 
דפוק אמא שלי בת60 פלוס 
אמת שתמיד היה לי נשירת שיער מגיל 13.  
עשיתי הרבה פעמים בדיקות דם רוב הוטמינים בסדר 
הייתי בקלינקה מפורסמת ועשיתי בדיקה אבל זה חרטא  . 
אמת היא התקשרה אליי ואמרתי לה שאני לא מעוניינת . 
לגבי הפיתרון אני במצב נפשי קשה לא רואה אותי מתעסקת עם כל זה . 
והראש שלי עוד חושב על המון פתרונות 
אני די מבולבלת מכל המצב הזה . אני עדיין חושבת שאולי יהיה נס והשיער יצמח . קשה לקבל את הקטע של שיער מלאכותי ועם כבר מלאכותי שיהיה קבוע 
לצפיה ב-''
10/12/2016 | 10:42
14
לצפיה ב-'כמו מטוטלת '
כמו מטוטלת
13/12/2016 | 19:12
4

כאב8 יקרה,
נשמע כאילו את מיטלטלת בין הרצון לפעול למען מה שחשוב לך בחיים
לבין הרצון לוותר על הכל.
כמו מטוטלת הנעה במהירות מקצה לקצה,
קצה אחד של תקווה וכח וקצה שני של ייאוש ותשישות.
ונשמע כאילו באף קצה את לא מוצאת מנוחה, לא מוצאת נחמה.
והתנועה הזו כל כך מהירה, ואינטנסיבית ומחלישה,
שאולי לרגע הכל מתבלבל.

יקירה, תודה ששיתפת אותנו, אנחנו כאן להקשיב לך ואולי גם לעזור לייצר רגע של שקט ובהירות בתוך הסחרחרה.
תמשיכי לשתף אותנו,
חיבוק אוהב 

לצפיה ב-'בדידות שהוטמעה כחלק מהאישיות...'
בדידות שהוטמעה כחלק מהאישיות...
08/12/2016 | 16:19
1
68
איך ממצב של בדידות תהומית
והרגלי תפקוד לקוים עקב כך שנים על גבי שנים בגלל בית דפוק ששאב והוטמע באישיות - איך אפשר להכיר מישהי ממקום של נטו משיכה וחיבור ומיד להיות במצב של קבלה, הכלה, והעצמה הדדיים וללא תנאי ?

הרי זה מה שכולם רוצים בסופו של דבר לא ?

(מעדיף לא לקבל עצות ולפתח דיון - אלא יותר נטו פניות במסרים של בחורות שמרגישות כמוני
ויודעות בבירור שזה חסר להן למרות שבתוכן יש יכולות גבוהות, הן נראות טוב וכל הסיפור.....ורק התקיעות הזאת של הרגל הבדידות מעיקה עליהן......ואגב - הכינוי ישן מאד - אני בן 39 ....)

לצפיה ב-'שלום'
שלום
08/12/2016 | 18:52
36
אהבה חשובה מאד בין אנשים. כולנו כבני אדם זקוקים לאהבה, נותנים ומקבלים אותה כל החיים. כשפוגשים אדם שיש אתו חיבור נפשי, הרגש נוצר ומתפתח בטבעיות. צריך להכיר אנשים שמעניינים אותנו ולהיות טבעי ומשקיע. אדם יצור חברתי והבדידות אינה רצויה, לכן חשוב להשתתף במסגרות כמו חוגים, מועדונים חברתיים ולימודים ושם מכירים אנשים עם עניין משותף. מצטער לדעת שבית הוריך גידל אותך לא טוב, אבל חשוב לאהוב ככל האפשר את המשפחה ואולי עכשיו שאתה משוחרר ולא תלוי בהם תוכל להתגבר על מה שגרמו לך.

לצפיה ב-'קיוויתי- טריגר'
קיוויתי- טריגר
08/12/2016 | 11:13
5
54
קיוויתי למצוא מפלט,
קיוויתי שהייאוש יעבור
קיוויתי למצוא נחמה
קיוויתי שמשהו יעזור

והזמן עבר, והסוף קרב
אין מקלט, אין מפלט
והנחמה היחידה היא הידיעה בלב
עוד רגע קטן, והכל ייגמר

קיוויתי לרגע לשכוח מכל
לחייך, לצחוק, את הכאב לשבור
אולי אני נרקסיסטית, חשבתי שיכולה לבד
ועכשיו כבר מאוחר, ויש שנזכרו לתת יד

כבר כמה חודשים שהתקווה נגוזה
כבר כמה ימים שאני מהלכת שבויה
שבויה במחשבות שעוד רגע לא יהיה עוד
שבויה ברגשות שמשתלטים על הכל

בכלל לא יצא לי שיר, פעם ידעתי לכתוב
המילים נעלמו, 

היכולת לשתף...

אני בעבודה וחושבת שיש גם את מחר, לא יודעת איך לשרוד.
בבוקר יש רגע של נחת, שעליו העצב מתגבר, ככל שהשעות עוברות...
והלחץ מתגבר כשהחושך מגיע, והנשימה והלב, 
ואני עייפה,
לא מצליחה,
עוד יום ללא מטרה.
יש מטרה, והיא ככבר קרובה. כל הדרך אליה הוצפתי במחשבה...
כמהה דפוק זה שאני מפחדת לעשות כי מפחדת לא להצליח.

ואז שוב,
הזכרונות הרעים מהאשפוז והרופאים.
לא מסוגלת לקבל עזרה
לא רוצה
רוצה לשקוע, רוצה שיתגבר
יתגבר הרצון הזה שהכל צריך להיגמר
ויגיע מעט כוח לעשות ולפעול
כדי שהכל ........................

בכלל התחלתי לכתוב הודעה כי רציתי להיפרד. הבנתי שאני מתסכלת את עצמי כאן. רוצה לעזור ולא יכולה, אין לי כוחות. רוצה לשתף שיהיה לי מעט הקלה.. 
אבל לא באמת רוצה עזרה, אז זה סתם מתסכל. 
לפני כמה חודשים אולי עוד רציתי עזרה. אבל אז הבנתי שאין לי בשביל מה. העולם הזה רע, ואני לבד, ללא מטרה. תמיד הפצתי טוב, גרמתי לאנשים לחייך. אבסורד החיים כנראה, שאני הבנאם הכי עצוב.
אני רגישה במיוחד, וזה לא מסתדר, עם עולם כזה אכזר ואפל. אנשים מזהים אצלי את החולשה, ומנצלים ולוקחים, ומשאירים אותי לבד, עירומה.
דפוק שדווקא בייאוש התחלתי להשיב מלחמה, לא לקבל את הרוע, לא להשלים עם הגזרה. ובין הברירות הקיימות, ניסיתי מספיק שנים לחיות.

עוד כמה ימים, שאני צריכה לסחוב, עעוד כמה ימים...
אני לא יודע מה לעשות, איך אצליח, אם בכלל. רוצה להפסיק לכתוב, רוצה שיהיה לי קצת כוח. 
כל שעה שעוברת נדמת כשבועות, ושנייה חולפת תוך שעות.
אין לי כוח
לא יודעת, פוסט ללא מטרה בסוף...

לצפיה ב-'נדהמת כל פעם מהעוצמה של המלים שאת כותבת'
נדהמת כל פעם מהעוצמה של המלים שאת כותבת
08/12/2016 | 12:13
1
30
בבקשה..בבקשה..בבקשה,תנסי כן למצוא דרך לעזור לעצמך ולחיות(?)

אולי תנסי איכשהו לכתוב בצ׳אט סהר?או בער׳ן? 1201

בעיקר כואבת את תחושותייך ומייחלת שכן תראי את קרן האור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/12/2016 | 12:37
23
ניסיתי...
אין לי כוח כבר לנסות או לעשות או כל פעולה שמתחילה ב"ל"...
לצפיה ב-'50 גוונים של כאב... '
50 גוונים של כאב...
2
29
קבלי חיבוקים:

עולם של כאב בלי התחלה וסוף... מבוך ללא יציאה...
אני מבין אותך.
לגמרי.

לצפיה ב-'תמשיכי לכתוב'
תמשיכי לכתוב
5
לצפיה ב-'תודה משה'
תודה משה
08/12/2016 | 14:31
8
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
08/12/2016 | 04:19
3
34
לאחרונה אני מרגיש בטוח בסביבת העבודה שלי למשל שתפתי עובד בחנות אחרת בתחושות הכנות והפחדניות שלי והוא צחק ושמתי לב שנערים הקשיבו לשיחה כי אחר כך באוטובוס הם היו מחוייכים והביטו בי. גם עובד אחר סיפרתי לו שאני ביישן.
אני חושב שזה שהנערים היו מחוייכים וכל ערב בתחנה כשהם רואים אותי הם שותקים זה בגלל שאנשים לא קולטיםמלגמרי מי אני עד שאני פותח את הפה וזה גם תלוי מה אני מדבר, מתי ואיפה למשל בעבודה עם לקוחות אני משחק משחק מסוים אבל מחוץ לעבודה עם אנשים אני אחרת ואם אלו אנשים שאני מרגיש בנוח איתם אז הם גם  רואים את הילד (השונה) שבי ולא רק את התפקיד שלי בעבודה או פיזית לראות אדם צעיר/קצת בוגר בלי להבין את הנפש הפועלת (וזה שיודעים או מנחשים שאני גיי זה לא תמונה מלאה עובדה רק שספרתי לעובד בפתיחות דברים עליי אותם נערים היו מחוייכים והביטו בי מה שסתם ככה לא היו קולטים ואני כן חושב שיש אנשים שאפשר להבין עליו הרבה רק דרך מראה וגם לצחוק ולהיות מחוייך אבל נייק של השנה הזאת נראה סטנדרט ולא של גיל 20 מאופר עם שיער ארוך מחליק ושומן...)

אני חושב שזה לא טוב שאני מתחיל לנרגיש קצת יותר בנוח. מצד אחד זה יפה שאני מביא את מי שאני מצד שני עם אשתף דברים אישיים לאנשים הלא נכונים יום אחד זה יכול להגמר פחות טוב.
ידידות שלי שמכירות אותי כבר מקבלות את האופי הפנימי והכמוס שלי אבל לאנשים מהצד שישמעו את האמת שלי מבפנים זה לא ישמע כל כך רגיל. זה גם מה שנקרא מסיכה ביום יום אני עוטה עליי מסיכה קלה אך לאנשים קרובים אני לרוב מוריד אץ המסיכה.

המשך הודעה הבאה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
08/12/2016 | 04:50
2
18
אומרים שהאף גדל עם השנים והלילה שמתי לב שהוא התרחב יותר ממה שהוא בדרך כלל.
אני אשמח בעתיד להסרת שיער בלייזר, ניתוח להסרת כתם בגוף, ניתוח להסרת משהו אישי בגוף, לטפח את השיניים כי הם לא המצב הכי טוב, אולי להפסיק לעשן, לרדת במשקל , אולי ניתוח אף (כי בגיל 19 הייתי חתיך הורס אז זה אומר שמדובר במראה עור צעיר וגם בביגוד כי התלבשתי אז יפה והיה לי חוש סטייל והאף לא הפריע לי להיות יפה באותו גיל אבל כמובן שאף צר מייפה יותר) ועוד. לבנתיים קשה לי לעשות סקס ככה אז לרוב מתנזר. יש בחורים ששיער גוף משום מה לא גורם להם לחשוש מסקס וחושפים אותו כמו גם יש שמנמנים שמצלמים את הגוף המזעזע שלהם בעירום מלא באתרי הכרויות אבל אני לא כזה וגם לא רוצה להיות..

בעניין אחרון שעם הזמן כבר למדתי קצת לחיות עם זה ואפילו קצת להדחיק זה הצורה המגעילה שבימים יפים שלי לקוחות ועובדים מתייחסים אליי יפה ובימים פחות יפים מתייחסים פחות טוב ויש אנשים שמרשים לעצמם להתנהג בצורות מסוימוץ פוגעניות קצת שדי שונות מימים אחרים שאני יפה יותר. השנה הזאת גם למדתי להבין קצת שפחות צריך להאשים את האנשים בזה ש״חוטאים״ בהתנהגות כשרואים אדם יפה כי סך הכל זה דבר טבעי שנמשכים ומתרגשים מיופי. פעם היה לי קשה לקלוט את זה ואמרתי לעצמי איזה מגעילים אנשים שמתייחסים אליי פוגעני כשאני שמן ויחס טוב כשאני יפה יותר ולא רואים את מי שאני מבפנים (ומבפנים לא יודע אם להיט אבל הבסיס שלי הוא טוב...)

רציתי לכתוב פאנץ אבל ברח מהראש.

כתבתי משהו ארוך והוא נמחק לי. אקצר:
השנה למדתי להבין לא להאשים בלב את האנשים ש״חוטאים״ כשהם רואים אדם יפה ומתייחסים יפה וההפך אדם במצב פחות יפה ומתייחסים פחות טוב - הבנתי שמראה יפה גורם להם להתייחס בצורה מסוימת כי זה פשוט רגש טבעי!  מלא נמשכים לדבר אסתטי ויפה.

חשבתי לעצמי בעבר למה לא רואים את הפנימיות שבי? למה כשאני שמן ולא אסתטי מתייחסים פוגעני וכשאני רזה עם עור פנים נהדר וצעיר מתייחסים יפה - למה לא רואים את מי שאני מבפנים ואז חשבתי השנה גם שמי שאני מבפנים אולי גם לא להיט אך עדיין הבסיס שלי הוא טוב ובכל זאת...

קצת קשה לי בעבודה לקוחות שמתי שאני נראה פחות טוב מרשים לעצמם לדבר בצורה קצת פוגענית וכשאני יפהצהם מתייחסים יפה. שמתי לב שזה לא רק לקוחות זרים אלא גם עובדים איתי שכשאני יפה מתייחסים אליי בעדינות וברכות וכשאני פחות יפה מתייחסים פחות טוב ובטון פחות נעים. שמתי לב שגם אחותי הקטנה שאמנם תמיד מתייחבת אליי בצורה רגילה אבל כשאני יפה היחס הרבנ יותר נראה אמפטי מצידה. בדרך כלל אנשי משפחה ואנשים קרובים מתייחסים אליי ביחס רגיל וקרוב כמו תמיד אבל במראה יפה היחס טיפה משתנה לטובה ואילו אצל אנשים זרים שלא מכירים אותי הגועל והצביעות חוגגים: במראה טוב יחס טוב ולהיפך.

אני משתדל לתת כבוד לרוב האנשים. ברור שמישהו יפה ירגש אותי יותר אבל אם זה לא אדם עם מום שממש מרתיע (כמו איבר פתוח או משהו מרתיע) אני בסדר עם כולם. כמעט, לא תמיד. יש גברים מסוימים שמרתיעים אותי אבל זה כנראה בגלל היחס העכור עם אבא שלי מגיל קטן - במצב לא טוב שהתחיל מגיל קטן שעושה לי את כל הסיפור עם גברים (חייב להיות הסבר למה עם נשים יותר קל לי ומרגיש יותר בנוח לשוחח ולהרגיש בבית מאשר עם גברים. עם אמא הקשר תמיד היה יותר טוב מאשר ממנו שכמעט סולד ממנו לגמרי...)

עכשיו בעבודה בימים יפים יותר אני מהר משתדל לעשות הפרדה ולא לתת ליחס הטוב של אנשים לשתק אותי מהתרגשות כי זה מרגש אותי שמתייחסים אליי יפה מידי ומהר נכנס לתפקיד בעבודה ואילו בימים ממוצעים שלי קצת נוח לי עם התקשורת שהיא נטו בעניין עבודנ אך בימים לא יפים שלי זה מעליב אותי הפוגעני של לקוחות ולפעמים עוהדים אך לשמחתי איכשהו אני מצליח לתפקד גם כי גם אני מבין שזה זמני אני מבין שאם אני ישן בשעו לא שעות עור הפנים נראה פחות טוב ועם אני אוכל יש בטן אני יודע שאם אשן מוקדם ואם אוכ בריא ואם אתאמן היחס יהיה אחרת בגלל שאני יודע שזה דבר הפיך אני מצליח להבין שזה זמני ומחר יום חדש ובכל זאת שוב אומר שזה עדיין פוגע ומעליב אותי ולעיתים גם גורם לי לרצות לחשוב על עבודה מהבית ולהלל עבודה מהבית כדי לא להתקל בתגובות פוגעניות).

לצפיה ב-'אוי זה כנראה לא נמחק.'
אוי זה כנראה לא נמחק.
08/12/2016 | 04:51
19
אני גולש מהאייפד וזה מסורבל פה. שנים לא גלשתי מהאייפד. לא נורא תקראו קצת פעמיים חח
לצפיה ב-'ואגב'
ואגב
08/12/2016 | 05:04
12
נראה לי שיש בי משהו להיט בפנימיות אבל אני צריך לישון כרגע אז מעדיף לא להרחיב עכשיו רק אומר שגם אופי קצת מופנם ומורכב גם יכול להיות להיט ואפשר לראות זאת בסדרות\סרטים\תוכניות ריאליטי אבל עייף מלהסביר ואני גם לא מופנם בכל מקום ומי שאני מבפנים זה משהו מורכב שאין לי זמן כרגע להרחיב..
לצפיה ב-'על האנשים ומכסים'
על האנשים ומכסים
07/12/2016 | 23:19
8
59
שלום
קודם כול תודה על התגובה, זה מאוד נכון לגבי. במיוחד שאני לא מבקשת יותר מדי. רק כמה חברות לשוחח איתן, לצאת לקולנוע או מסעדה. משהו לדבר איתו. אין לי יותר מדי ציפיות. לגבי הנושא של זוגיות אני כן רוצה אבל כדי לראות מיהו העומלל הזה שירצה בכלל להתקרב אליי. סביר להניח שאין הרבה כאלה, אם בכלל. 
לצפיה ב-'לזוגיות את צריכה רק את האחד:)'
לזוגיות את צריכה רק את האחד:)
08/12/2016 | 00:13
2
36
בתגובה קודמת תיארת כמה מעלות לגבייך,אז נראה לי שמתי שהוא מישהו ירצה ליצור אתך קשר רציני ומשום מה יש לי תחושה שהוא לא יהיה אומלל כלל,אולי אף שמח בחלקו:)

ואם יהיה קשר שלו וטוב,תזמיני לחתונה את כל באי הפורום;) נסחפתי,ברור..

בהצלחה במציאת אדם מכיל ומעצים,פשוט אדם:)
לצפיה ב-'כמוני - מספיק שלם ואוהב את עצמי כדי לפרגן לעצמי שאני כזה'
כמוני - מספיק שלם ואוהב את עצמי כדי לפרגן לעצמי שאני כזה
08/12/2016 | 16:20
1
8
לצפיה ב-':) בהצלחה שחר,בטוחה שתמצא את האחת:)'
:) בהצלחה שחר,בטוחה שתמצא את האחת:)
08/12/2016 | 17:14
6
לצפיה ב-'למה שלא ירצו להתקרב אליך?'
למה שלא ירצו להתקרב אליך?
08/12/2016 | 09:49
1
22
עצוב שאת חושבת על עצמך ככה. ואני בטוחה שאת לא כזו "מפלצת", אלא בחורה נחמדה.
לצפיה ב-'לה שלא ירצו'
לה שלא ירצו
08/12/2016 | 10:18
26
אני לא יודעת, לפעמים ניראה כי זה המסר שמשדרים האנשים. אבל תודה!
לצפיה ב-'לא טוב'
לא טוב
08/12/2016 | 14:47
2
19
חשוב להעריך את עצמנו. ודאי יש בך הרבה מעלות חשובות, ויהיה מי שידע להעריך אותן. צרי קשרים, תני אהבה וחיבה. יש הרבה אנשים עם כל מיני סוגים של אופי, ותמיד יש אנשים שיאהבו אותנו.

לצפיה ב-'לא טוב'
לא טוב
09/12/2016 | 20:39
1
19
אני יודעת, תודה. אבל לצערי במקרה שלי קשה להעריך....
לצפיה ב-'מקווה שתמצאי מקום טוב בעולם'
מקווה שתמצאי מקום טוב בעולם
10/12/2016 | 11:42
5
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול להיכנס לראש שלי. '
אף אחד לא יכול להיכנס לראש שלי.
07/12/2016 | 18:58
3
54

נכון ? אף אחד לא יכול להיכנס לראש שלי. מה זה רבע שעה בקושי בחודש לעומת חודש שלם שאני עובר חוויות וצובר ניסיונות וזיכרונות. כמו שאתם מבינים, הייתי אצל הפסיכאטרית שלי היום. למזלי, היא הורידה לי במינון של התרופה העיקרית, ואולי (פסיכולוגית) זה ישפיע מהר. בבקרים אני ממש זומבי. אפילו מישהו קרא לי "לא חי", שכן אני ממש ממש עייף. ניחנתי בהרבה מתנות (אני אומן רב תחומי), אבל החרדות קשות והמחלה קשה. למזלי, יש את הפורום פה, את צ'אט התמיכה בערב, ויש לי גם קבוצת תמיכה בימי חמישי בערב. אני יכול להגיד בוודאות שאני מאושר, אבל אף אחד לא יכול להבין מה עובר עליי, לטוב ולרע. ברור. 

boy in the well 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
07/12/2016 | 19:46
19
אף אחד לא יכול להיכנס לראש שלי
גם אני לא יכולה לשלך, למרות שלעיתים הייתי בטוחה שיש לי יכולות.
אף אחד לא יכול להזדהות איתך
אבל אני יכולה להיות שמחה בשבילך שאתה מאושר :)
לצפיה ב-'"לפעמים… "'
"לפעמים… "
07/12/2016 | 21:21
22
"לפעמים מרוב הקשיים אדם לא רואה שיש בו משהו טוב וכשאתה מוצא בו משהו טוב אתה מחייה אותו, אתה נותן לו כח להתאמץ.
זו היתה האומנות של אהרן הכהן.  כשאהרן הכהן היה שומע שאדם נכשל במשהו, היה מזדמן לו בדרך למחרת היום ואומר לו:  'איזה דברים טובים שמעתי עליך, איזה שם טוב יש לך', הוא לא היה מדבר איתו על הבעיה בכלל אלא על דברים טובים שהוא עשה.  ואת המשהו הטוב הזה היה מפאר לכזאת גדלות עד שאותו אדם היה רוצה להצדיק את הרושם הטוב הזה.

וזה עובד מצוין גם בחינוך ילדים.  
אם, לשם הדוגמא, יש לילד נטייה לשקר, השיטה היא לא 'לתפוס אותו על חם' ואח"כ 'לתת לו בראש'. הפוך, לנסות להעלים עין כמה שיותר,  וכשפעם  אחת יאמר את האמת לרומם את זה, לעשות מסיבה, להגדיל את החשיבות של מדת האמת.

וזה נכון לא רק עם הילדים, זה נכון עם הבן זוג, עם השכנים, עם החברים, עם כל בן אדם.  לתפוס את החיובי ולהגדיל אותו.  כי חיובי יש אצל כל אחד, השאלה היא מאיזה נקודה אנחנו באים, מה  אנחנו רוצים לראות. 

באת הביתה והבית הפוך, אשתך עם פרצוף חמוץ, הילדים בוכים - הכל שלילי...   יש משהו אחד טוב שאתה יכול למצוא?  תפרק את כל הערימות, תמצא משהו אחד טוב, ופתאום כל שאר הדברים נעלמים כאילו לא היו.  למה? כי התרכזת בנקודה הטובה."

קצת מהאור מאיר הרבה מהחושך.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/12/2016 | 11:03
11
פסיכולוגים מטרתם לעזור, אבל לפני הכול חשוב לנסות לעזור לעצמנו. אדם מכיר הכי טוב את עצמו ולכן יודע יותר טוב לעזור לעצמו וככל שנעזור לעצמנו ונהיה עצמאיים ובלתי תלויים באחרים, האחרים יעזרו לנו.

לצפיה ב-'שוב...'
שוב...
07/12/2016 | 09:44
11
121
לא מוזמנת.
רואה בפייסבוק תמונה של בנות מריקודי עם בחתונת בן של מישהי שחשבתי שאני בקשר איתה. לא יכולתי להתאפק וכתבתי לה הודעה מנומסת בבוקר. איחלתי מזל טוב ושאלתי אם פגעתי בה בלי כוונה. כמובן כתבה שלא, והייתה מוגבלת במספר המוזמנים, וכמה היא מעריכה אותי.
ובשורה התחתונה - לא מסוגלת להתחבר עם אנשים. קשרים מחליקים ממני. טפלון.
ובחוג לכתיבה יוצרת שאני שם עכשיו המנחה ביקשה שאקריא סיפור שלי ובחרה איזה מתוך המטלות שכתבתי לחוג.
הקראתי והיה חוסר חיבור מוחלט עם האנשים. בהו בי בשיממון, הרגשתי כמו עב"ם.
אני חוששת שאני על הספקטרום האוטיסטי, אולי בתפקוד גבוה, אבל שם. ושאין טעם להמשיך בטיפול פסיכולוגי. זה לא יעזור.
לצפיה ב-'מישהי'
מישהי
07/12/2016 | 13:45
1
57
אני יכולה רק להזדהות איתך. היה לי צורך לכתוב. מרגישה כמוך...הרבה.
אם את כבר בטיפול, אולי תעלי את זה? תבקשי פתרון לזה, עזרה...

תהיי חזקה
לצפיה ב-'מצטערתבנושא לשמוע. '
מצטערתבנושא לשמוע.
07/12/2016 | 16:10
59

בנושא של בעיות עם אנשים , אולי תנסי טיפול קבוצתי,

לדעתי , בתחום הזה רק זה עוזר . ( מניסיוני האישי .).

לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/12/2016 | 16:07
20
דבר בסיסי מאד בכל קשר בין אנשים הוא עניין. בני את הדיבור שלך עם אנשים על סמך עניין משותף, מצאי בקשרים עניין רגשי על סמך דברים שעושים, שאוהבים ושמעניינים אתכם בחיים. אני חושב שאז הקשרים שלך יהיו יותר יציבים וחזקים וגם יותר מורכבים.

לצפיה ב-'מזדהה '
מזדהה
07/12/2016 | 22:07
27
אמת אין לי עצה 
רק חיבוק 
לצפיה ב-'אני ׳חוששת׳ שיש לך אינטליגנציה רגשית מעולה..'
אני ׳חוששת׳ שיש לך אינטליגנציה רגשית מעולה..
07/12/2016 | 23:16
48
לילה טוב
בגלל שבהו בך בשיממון,את הרגשת כעב״ם?!כלומר שבזמן שהקראת סיפור שלך,גם הצלחת להיות במגוון הרגשות שתיארת כאן?!אז על איזה אוטיזם בדיוק את מדברת?!

כבוד לי לכל מי שיש לו בעיה כל שהיא על ספקטרום האוטיזם,אבל לא נראה לי שזו את.

אם בעתיד תרגישי את אותה תחושה,יש מצב. שתדברי עם משתתפי החוג ותשאלו מה לדעתם יצר חוסר עניין?אולי הם חשבו שזה מקסים ובעיקר הקשיבו?
אולי בכלל חשבו לתומם אם זכרו לסגור את הדלת או הגז..מה את יודעת מה עובר במוחם של אנשים?!אבל בעיניי זה ממש לא מעיד על מה שכתבת לגבייך.

יש מצב שתעלי סיפור קצר שלא מוכר לאחרים,לכאן?משהו קצר?

ודבר אחרון:אולי אל תצפי מאנשים ואולי פתאום תופתעי לטובה;)

בעיניי,מהמעט שקראתי ממך,את קסם:)
לצפיה ב-'אני גם כשמקריא'
אני גם כשמקריא
07/12/2016 | 23:24
5
39
גם אני, כשמקריא משהו, מרגיש שאף אחד לא יכול לשמוע את התוכן של מה שאני מקריא.
יש כאילו שקט, וכולם כביכול ממצמצים.
אז תראי את כאילו את מהממת את כולם, הרי הפכת אותם להמומים, אז את כנראה מהממת בפנים.
לצערך כרגע הבפנים שלך גלוי רק לך, וגם זה לא ממש ברור לפעמים, אבל ככה זה.
הרבה אנשים הם זהב, ומשום מה אף אחד פשוט לא רואה, כולם רודפים אחרי הכסף, עם כסף אפשר לקנות בחנות, עם זהב אי אפשר, וסבלנות להמיר את הזהב - אין.  
כי למי יש סבלנות, לאף אחד.
לצפיה ב-'תודה רבה-רבה על התגובות'
תודה רבה-רבה על התגובות
08/12/2016 | 09:45
4
37
מעודד לקרוא.
אנשים אכן עסוקים בעצמם. אחרי הסדנא לקחה אותי מישהי טרמפ. מיד דיברה על עצמה, אף מילה על הסיפור שקראתי, אפילו לא מילת נימוס אחת.
כשמישהי אחרת הקריאה בשבוע שעבר, אמרתי לה שהסיפור נחמד מאד, למרות שהיו לו את המגרעות שלו. 
לצפיה ב-'ועוד משהו - '
ועוד משהו -
08/12/2016 | 09:47
3
44
לא רוצה/מצפה שישקרו לי. אם סיפור דורש תיקונים אשמח לקבל ביקורת. ההתעלמות היא הפוגעת ביותר. זה קרה לי עם ספר שלם שכתבתי (!). נתתי לאחותי ולאח של בעלי לקרוא. הם החזירו לי אותו בלי לקרוא וללא מילה. אף לא משהו כמו "קראתי את ההתחלה ולא התחברתי", איזו שהיא התייחסות!
אחרי כן חזרתי ללימודים ולא כתבתי מילה שנתיים.
לצפיה ב-'עצוב לי מאוד שאת מחפשת אצל מי שלא יכול או לא רוצה לתת'
עצוב לי מאוד שאת מחפשת אצל מי שלא יכול או לא רוצה לתת
08/12/2016 | 16:27
35
את כאילו בלי להיות מודעת לזה מחפשת שוב ושוב היכן שאי אפשר. עלייך ללמוד למי אפשר להציע את הספר ולמי לא. אני מתכוונת למשפחה שלך. עוד לא הבנתי שמהם לא תבוא הישועה? גם לי יש נטייה כזאת, לצפות ואז להתאכזב ולהאשים את עצמי, לכן אני מכירה את זה מאוד.
אני לא יודעת אם את על הספקטרום או לא, וזה גם לא מאוד משנה לי. אני רואה מולי מישהי מאוד אמפתית לאחרים (למה לא לעצמך?), רהוטה ומעניינת. אין לי מושג למה לא הגיבו לך בחוג ובמקומות אחרים. אולי (אל תיעלבי בבקשה) יש משהו שאת משדרת? לי פעם נתנו משוב שאני נתפסת כסנובית, מתנשאת, למרות שכל מה שרציתי היה להיות כמו כולם, להשתלב (זה היה בתיכון, כשעברתי שם התעללות). הרבה פעמים מתוך תסכול, חשש, אכזבות קודמות ומרירות, אנחנו יוצרים כלפי הסביבה מין אנטיגוניזם שנתפס ע"י החברה כתובענות או כאנשים שלא מעוניינים ליצור קשרים. אני מכירה את זה כל כך טוב מעצמי. אף אחד לא אוהב להיות במחיצתו של אדם שמרגיש כל הזמן ממורמר, ואני לא מאשימה אותך כמובן. אני מכירה זאת היטב מעצמי. לפעמים החברה פשוט קולטת שדרים אחרים ממה שאנחנו מתכוונים. אולי אפילו תכתבי על זה בחוג לכתיבה? סתם זורקת רעיון.

ואילו היה לי זמן הייתי מזמינה אותך לשלוח לי את הספר שכתבת כדי לתת לך חוות דעת מקצועית, אבל אני עמוסה מאוד ואני גם לא בטוחה שהיית רוצה אילו היה לי זמן.

בכל מקרה שולחת לך חיזבוק, שזה חיבוק וחיזוק שניים במחיר אחד .
לצפיה ב-'ֵעל מה הספר שכתבת? '
ֵעל מה הספר שכתבת?
08/12/2016 | 23:20
1
8
לצפיה ב-'תודה לכם, '
תודה לכם,
09/12/2016 | 17:19
26
אלומה - תודה על התגובה הארוכה והמושקעת. את צודקת שאני שבה ודופקת על דלתות שלא יפתחו. יש אנשים שאין טעם לצפות מהם.
בכתיבה - אני אוהבת את ז'אנר הרומן ההיסטורי. אני יודעת שסיפורים עכשוויים נקראים יותר, וזה סוג שאני צריכה ללמוד לעבוד איתו.
וגם - לנכש טעויות כתיבה של מתחילים, כמו שפה נמלצת מדי, עודף דימויים, קלישאות וקיטש. 
לצפיה ב-'יום רביעי '
יום רביעי
07/12/2016 | 07:37
4
49
24 שעות הראש חושב על פתרונות 
על הבעיות ואיך לצאת מזה 
אני לא מצליחה להירדם 
תודה לאל שנפטרנו מההוא 
כי אני קולטת שבאמת לא היה לו מה לעזור לי חוץ מלשגע את השכל .
גם בשיחה האחרונה שלנו הוא שוב העצבן אותי שאמר לי אני יודע שאת אוהבת אותי ויש לך רגשות אליי את לא צריכה להסתיר .אני יודעת שהוא אמר את זה כדי לעצבן אותי (כי זה לא נכון ) הבנאדם כמעט בגיל של אבא שלי זה מגעיל אותי בדיחות כאלה . 
מרגישה שמישהו שלט בחיים שלי רצה לדעת כל פרט בחיים שלי כאילו כדי לעזור אבל בעצם לא עזר לי. 
ככה עברו שנים מה חשבתי לעצמי באמת הבנאדם הזוי הזה יעזור לי . 
המעצבן אותי שאמרתי לו על כמה דברים מה האפשריות שאני בעצמי יודעת יודעת 
הבנאדם אשליי אותי ובזמן שהיה צריך לפעול ולחקור רוב היום ישן דפוק . 
עזבו אני מטומטמת אני יודעת טוב ממנו בכל נושא מה אפשריות ממש בזבז לי את הזמן . 
אל תדאגי אל תדאגי נעשה ככה וככה נלך למומחים הכל בולשיט 
זה פעם האחרונה שאני סומכת על מישהו.
בתכלס הכאב שלך זה שלך את מרגישה אותו הבעיות שלך הם שלך . 
השליטה בידיים שלנו . 
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 19:49
4
לצפיה ב-'מי האדם? על מי את מדברת?'
מי האדם? על מי את מדברת?
09/12/2016 | 11:06
2
5
לצפיה ב-'מישהו '
מישהו
11/12/2016 | 00:16
1
7
שהיה לי קשר איתו . 
פילוסוף מה שלומך ? 
לצפיה ב-'תודה מה שלומך?'
תודה מה שלומך?
11/12/2016 | 13:24
5
אני מתחיל ללמוד מחשבת ישראל. עכשיו למדנו על סעדיה גאון.

לצפיה ב-' פינת המטרות הקטנות '
פינת המטרות הקטנות
06/12/2016 | 18:17
4
41
שלום חברים יקרים!
אנחנו ממשיכים עם פינת המטרות שתרצו להציב לעצמכם לשבוע החדש
כל אחד מוזמן לכתוב על מטרה אחת (או יותר) שהוא מציב לעצמו השבוע ומתחייב להגשים אותה.
  תוכלו לפרט גם מה הצעדים שאתם מתכננים לעשות כדי להגשים אותה, או באילו כלים תשתמשו.
  זו יכולה להיות מטרה זמנית ונקודתית, כמו לסיים עבודה, מטלה מסויימת, או מטרה יומיומית וקבועה כמו להתעורר בזמן.
  זו יכולה להיות מטרה שהיא צעד קטן שמהווה חלק ממשהו גדול יותר, או מטרה שעומדת בפני עצמה.
  כל מטרה היא מטרה טובה, גם אם נדמה לכם שאולי מדובר במשהו מובן מאליו או קל מידי לאחרים.
  מה שחשוב, זה שהמטרה תהיה ממוקדת וברת ביצוע, ככה שאם לנגד עיניכם מטרה גדולה או לטווח ארוך מאד, חלקו אותה ל'מטרות קטנות' וספציפיות, כולל הצעדים הקונקרטיים שתוכלו לנקוט כדי להגשים את המטרה הנוכחית.
בשבוע הבא, תוכלו לעקוב ולעדכן איך היה לכם, ומה המטרה שלכם לשבוע החדש - איך היתה ההתמודדות עם המטרות שלכם, האם היו קשיים, איך התמודדתם איתם, ומה אתם לוקחים אתכם לשבוע החדש.. 

הגשמה נעימה ועשייה מלאת סיפוק לכולנו
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת ...'
בשעה טובה ומוצלחת ...
06/12/2016 | 18:42
98

התחלתי לכתוב ספר. המטרה לשבוע הקרוב היא להמשיך את הספר וכמובן להיות מרוצה ממה שיוצא. פרט לזה שאני אומן קומיקס, נגן גיטרה ומלחין, אני גם מאד הייתי רוצה לצבור לעצמי את הטייטל של "סופר" ...

תעזרו לי ....? 

boy 
לצפיה ב-'לא להיכנע'
לא להיכנע
07/12/2016 | 14:34
22
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/12/2016 | 16:21
25
אני צריך לגמור לענות על המטלה השלישית ללימודים על פילוסופיה בימי הביניים, אני לא בטוח שאספיק כי אני צריך לשמוע עוד כמה הרצאות ולגמור לקרוא קטע של סעדיה גאון, מקווה שאספיק או שידחו לי את המועד.

לצפיה ב-'מטרה ברת ביצוע?'
מטרה ברת ביצוע?
08/12/2016 | 03:48
39
אם תשימו לב לשעה תגלו ששוב שתיתי אתמול. אני מקווה, למרות זאת, לעשות היום שתי מדיטציות בשעות סבירות ולראות עד הסוף סרט שפעם הפסקתי באמצע. ליותר מזה אני לא רוצה להתחייב.
לצפיה ב-'AEOLIAH צודק יש מלא שקרנים'
AEOLIAH צודק יש מלא שקרנים
05/12/2016 | 23:55
6
55
מישהו שכתב בכרטיס שהוא בן 26 אחרי תקופה גילו ירד ל23 בכרטיס
לצפיה ב-'נכון'
נכון
07/12/2016 | 19:52
4
23
מלא שקרנים, לא רק באינטרנט...
למדתי לזהות גברים נשואים לפי השעות שהם רוצים להפגש.לפי שאף פעם לא נשארים לישון.
צריך לנסות וללמוד לזהות, לפחות באינטרנט, לא לחשוף יותר מדי, לבדוק אמינות קודם. ולצאת מנקודת הנחה שהם משקרים. משם להתחיל לחשוף את האמת.  
לצפיה ב-'אלה נשואים ומצליחים לבגוד ואני רווק מבוקש ומסתבך...'
אלה נשואים ומצליחים לבגוד ואני רווק מבוקש ומסתבך...
08/12/2016 | 00:58
3
12
לצפיה ב-'יש ויש'
יש ויש
08/12/2016 | 08:42
1
25
לא כדאי לך להשוות עצמך לחארות.. או בכלל.. אתה מי שאתה...
אני התכוונתי להראות לך שיש מלא שקרנים..מכל הסוגים
לצפיה ב-'האתר הכרויות של גייז שונים משל הסטיירים'
האתר הכרויות של גייז שונים משל הסטיירים
13/12/2016 | 07:20
8
אצל הגייז שתי  הצדדים מחפשים רק סטוץ ולא זוגיות אז מה נורא שמשקרים לגיל? גם ככה זה הכרות של שעה וחצי?
לצפיה ב-'NIKE גם אתה משקר בגיל'
NIKE גם אתה משקר בגיל
13/12/2016 | 00:48
9
כולם שם משקרים זו קהילה פדופילית מי שמעל 30 נחשב זקן.
כולם מחפשים סקס וסטוצים אז אפשר לחשוב בשביל סטוצים הם משקרים לא קרה כלום, מילה אם זה היה לזוגיות אז זה באמת מטומטם לשקר בגיל כי אני למשל לא הייתי רוצה שמישהו יירצה אותי לזוגיות ויחשוב שאני בגיל לא אמיתי, אבל לסטוץ?? כולה שעה של הנאה ואתה לא רואה את הבן אדם יותר אז מה אכפת לי אם זה לסטוץ כשאני הייתי בן 20 לא הייתי שם לב אם משקרים לי או לא כי פשוט נמשכתי למי שנמשכתי.
לצפיה ב-'זכותם לשקר בגיל שלהם! אפשר לחשוב הקהילה מי שלא משקר הוא מלאך'
זכותם לשקר בגיל שלהם! אפשר לחשוב הקהילה מי שלא משקר הוא מלאך
13/12/2016 | 00:36
6
קהילה מסריחה פונים אלי אנשים ושואלים אותי למה אני משקר בגיל ולאנשים אחרים הםפ לא שואלים כל הזמן פונים ושואלים והם אפילו לא רוצים להפגש איתי הם רק פונים ורוצים לעצבן אותי!!!!!!

בתמונה של גבר בן40  שרירי ששמתי שנראה 40 מישהו שאל אותי למה אני משקר בגיל אז שאלתי אותו בן כמה אני נראה הוא אמר 28, 28?????? הבן אדם הזה מקומט גברי שרירי נראה לפחות 40! ואני שיש לי מבנה גוף רזה ופנים רזות וחלקות עם בוטוקס.
ומישהו היום אמר לי שבתמונה של גיל 30 אני נראה 34!!! חטפתי עליו קריזה ואיימתי עליו שאני יחסל אותו!
דיי נמאס לי שיעזו אותי זכותי לשקר בגיל כולם משקרים בגיל אבל רק אלי באים בטענות! נמאס לי מהנבלות האלו!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'אני מרגיש קצת רע'
אני מרגיש קצת רע
05/12/2016 | 23:37
2
67
אני מרגיש קצת רע עם החוסר ביטחון שגברים רוצים אותי ואני מסרב להכיר.
גם חוסר ביטחון בגוף שלי.
רע לי ואני מתבגר ולא נעשה צעיר ושנים חסר ביטחון.
לצפיה ב-'אל תסרב להכיר'
אל תסרב להכיר
06/12/2016 | 14:10
24
אם תתאמץ להכיר תמצא את מי שירצה אותך. האמן בעצמך, אתה חשוב לנו.

לצפיה ב-'לקחת את מה שיש'
לקחת את מה שיש
06/12/2016 | 23:44
17
ניק יקירינו,
נראה שמול המתח ממה יחשבו עלייך ואיך יתקבלו אצל אחרים השינויים שעברת עם הגיל, אתה מתחיל להרגיש גם חרטה מסויימת על הזמן שעובר ללא הכרויות וניסיונות להשגת קרבה, אולי זה גם משהו שמתפתח בך עם הגיל.. סוג של בשלות והשלמה עם ההזדקנות הכפויה עלינו, על כולנו..
מציעה לך לשקול את היתרונות למול החסרונות ולחשוב האם בעצם בכל גיל, או אולי בכל סיטואציה של משבר, עדיף לנו לנסות להעריך את הקיים ולאחוז בו בשתי יידיים, כל עוד כוחנו בנו..מאשר להרים חומות של פחד ובדידות.
מוזמן לשתף עוד במחשבות על הנושא ובמה שיכול לעזור לך להתגבר על הפחד להכיר.
לצפיה ב-'לכל סיר מכסה?'
לכל סיר מכסה?
05/12/2016 | 10:09
5
122
מסתבר שלא. לפחות לשלי טרם מצאתי. וזה לא משהו פתאומי, זה הוכח כמו שאומרים אמפירית, אפשר להגיד מדעית. במהלך 28 שנות חיי לא הצלחתי ליצור אף קשר חברתי. שום דבר, למרות שאני לא נכה, לא משוגעת או משהו כזה. אין לי חברות, אין לי חברים, אין לי עם מי לדבר. אני כל הזמן לבד, רק אני וההורים. זה כל מה שיש לי.
אני בעלת תואר ראשון, סטודנטית לתואר שני, עובדת בתור מנהלת שיווק ושירות של לקוחות עסקיים. מעל שמונה שנים מנהלת צוות עובדים, שרובם מבודרים ממני בהרבה שנים. אני יועדת לסגור חוזים, לנהל משא ומתן, ליישב קונפליקטים, ליצור קשרי עבודה.
את הפרויקט הראשון שלי לקחתי כאשר הייתי בת 16, עזרתי למשהי סיים בית הספר. כיום היא עובדת, יש לה ילד והכול בסדר תאמת. כולם בסדר, חוץ ממני. השאלה למה? אין לי מושג. הרמה התרבותית? הרמה של ידע? הכול יכול להיות. אין לי הסבר, חוץ מהפער העצום שקיים ביני לשאר האנשים.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
05/12/2016 | 19:08
1
50
גם לי בעבר לא היו קשרים חברתיים. נסי לבדוק עם עצמך, אולי את צריכה לשנות משהו בהתנהגותך לאנשים, אולי את עושה משהו לא נכון. אולי את ממהרת מדי אתם, לא מספיק עדינה או לא מספיק נותנת אהבה, ואולי זה בכלל משהו טכני שהם לא רוצים להגיד לך כמו ריח גוף. אני מאמין שכל אחד יכול ליצור קשרים חברתיים.

לצפיה ב-'לכל סיר יש מכסה'
לכל סיר יש מכסה
05/12/2016 | 20:22
52
תודה, אני אחשוב על זה
לצפיה ב-'היי לך - שלחתי לך מסר.'
היי לך - שלחתי לך מסר.
05/12/2016 | 22:42
21
לצפיה ב-'לכל פקק יש בקבוק ולכל דלי...'
לכל פקק יש בקבוק ולכל דלי...
06/12/2016 | 16:52
43
יש סמרטוט...
את תמצאי בסוף סבלנות...
לצפיה ב-'על מכסים ואנשים'
על מכסים ואנשים
06/12/2016 | 23:05
36

ג'ולייט היקרה,
אני שומעת כמה את מרגישה בודדה ומבודדת, כאילו שבעולם הפנימי שלך יש חורף קר ומקפיא עצמות, ואולי נראה שזה מוחלט וסופי כמו כפור שלעולם לא יסתיים... 
נראה שאת מתוסכלת מכך כשיש סביבך הרבה אנשים בעבודה ובלימודים, אבל אין לך למי לפנות... ונשמע שאת מרגישה אשמה שיושבת לך כמו אבן על הלב... ואת מנסה להסביר לעצמך מדוע העולם החברתי נראה כל כך רחוק ממך- אבל ההסבר לא נראה באופק.
נשמע שויתרת על למצוא את המכסה שלך, ושאת מרגישה מבואסת ודי מרומה מכך שזה לא קרה עד עכשיו... יקירה,  גם בעולם המטבח יש כל מיני סירים... יש סירים שיש מהם בשפע, והם נמצאים כמעט בכל מקום ויש סירים שהם יותר ייחודיים, סירי גורמה, ושלמצוא להם את המכסה המדוייק זו משימה יותר מאתגרת..‎‏.
אני מבינה שיש בך צורך בפנים לעזור ולבנות אחרים- אבל נשמע שאת אולי מרגישה מיואשת כשאת דוחפת אותם קדימה, אבל את עצמך נשארת בודדה מאחור...

ספרי לי, יקרה, איך היית רוצה שהחיים החברתיים שלך יראו. בנוסף, אם תרצי לשתף ולספר, את מוזמנת להיכנס גם לצ'אט של שלנו- בו תוכלי לדבר עם מתנדב או מתנדבת שיקשיבו ויכילו... בין השעות 21:00 עד חצות, כל ימי השבוע חוץ משישי.

תמיד איתך... מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'מלחמה'
מלחמה
05/12/2016 | 20:04
7
117
כמהימים שאני לא נכנסת, לא קוראת, לא שומעת.
בוכה

(אולי זה יהיה קשה מה שכתבתי בהמשך)

וברגעים כמו עכשיו, נדמה שזה מפסיק, אבל המוח במלחמה.
תותחני העצב יורים יורים זיכרונות, של כאב ובדידות לכל המקומות.
הסיירות הרגליות מסמנות את המטרות של הרצונות לדברים שהפיחו בי תקוות.
המסתערבים משתלטים על כל האפשרויות.
ואני ביניהם, בורחת מכל התקלות והפגזה.
המוח מתנתק, והלב פועם, חזק, יותר ויותר.
הסרעפת כואבת מהלחץ שבחזה...
צריכה עזרה, צריכה תקווה, צריכה לקום.
אני לא יכולה.
אף אחד לא מבין, עד שהיה נדמה לי, לכמה שעות.
ושוב הן הגיעו, בשורות רעות. והלחץ תוקף את כל ההזדמנויות.
המלחמה שמורידה הרבה דמעות,
נדמה שלא נגמרת, ואני לא יכולה עוד...
לבד, מותקפת, והנה הרצונות.
להרים דגל לבן, להיכנע, די.
אז חתכתי שוב, אחרי הרבה שנים,
להרגיש את הכאב מבחוץ, לא רק מבפנים.
לא ירד מספיק דם, זה גם לא המקום.
רק הכאב שורף גם בחלק העליון.
רוצה שזה יגמר כבר, אין לי כוח יותר להילחם.  
לצפיה ב-'כואב-עצוב-מטלטל את הנשמה/לו רק היה פתרון קסם שתרגישי אחרת'
כואב-עצוב-מטלטל את הנשמה/לו רק היה פתרון קסם שתרגישי אחרת
06/12/2016 | 01:12
15
לצפיה ב-'בעיניי את כותבת מאד עוצמתי,יש מצב להוציא ספר?'
בעיניי את כותבת מאד עוצמתי,יש מצב להוציא ספר?
06/12/2016 | 08:55
2
16
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/12/2016 | 12:23
1
36
בשנה האחרונה אני מנסה לתעד את כתביי.
הן ברשת והן במחשב...
פעם אמרתי שאני אהיה כמו ואן גוך, רק במותי ימצאו מה שכתבתי.
בכתיבה אני טובה, אבל אם תנסי לדבר איתי, תגלי גמגום מחוסר בטחון, בליעת מילים ושכחה.

לצפיה ב-'אז תמצאי ספונסר לספר שתוציאי ואני אקנה;)'
אז תמצאי ספונסר לספר שתוציאי ואני אקנה;)
06/12/2016 | 18:35
30
מאמינה שגם בחייך ניתן ליצור משהו מועיל עם הכשרון שלך..

גם אני לא יודעת לדבר בע׳פ,אין לי רצף מחשבה..בכתב הכל מסתדר בצורה מובנית טוב יותר מדיבור.

מקווה שתצליחי להגיע לדרך המלך:)
לצפיה ב-' טריגר בהודעה ראשית '
טריגר בהודעה ראשית
06/12/2016 | 23:28
12
לצפיה ב-'הקרב בין המוח לנפש'
הקרב בין המוח לנפש
07/12/2016 | 00:30
1
30

עליסה היקרה,
נראה כאילו לפעמים יש הפסקת אש, אך היא זמנית בלבד- והמוח ממשיך בלוחמה משלו מהצד... אני שומעת שאת מאוד חסרת אונים מול התותחים הכבדים של העצב והזכרונות הבלתי פוסקים, כשהנפגעים במערכה הם תמיד הגוף והנפש שלך עצמך... ואולי את מרגישה שאיבדת שליטה מול הכוחות הללו שמרגישים חזקים כמו כוחות הטבע- שמפילים בגסות את כל האפשרויות, עד שלא נראה שקיימת דרך אליה ניתן לברוח, מלבד להפגין כלפי הגוף, בכל הכוח, את מה שהנשמה מנסה לברוח ממנו בכל מחיר.

ואולי זה מרגיש כאילו נפלת לתוך באר עמוקה ואת זועקת לעזרה, אבל לא שומעים אותך מבחוץ לבאר... היכן שהאור עדיין מאיר. ובד"כ התוצאות החיצוניות  של המלחמה שנדמה שלא באה אל סופה הן הדמעות. אבל, הפעם הגיעו איתן גם בשורות רעות. ועכשיו רצית להחצין את הכאב- שלא יישאר בפנים- רק בלב... וכעת את שבורה מבחוץ ולא רק מבפנים.

תרצי לספר לי, יקרה, על הבשורות הרעות שקיבלת...?

תמיד איתך, גם בתקופות של מלחמה וגם בשלום...
מתנדבת סה"ר 
לצפיה ב-'...'
...
07/12/2016 | 10:42
29
כתבתי תגובה ארוכה.. אבל מחקתי.

תודה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תמ
פורום תמ"א 38
חלי שניר - פסיכולוגית קלינית ורפואית
חלי שניר
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה