לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'לא נשאר כלום'
לא נשאר כלום
17/10/2016 | 16:32
2
136
לא נשאר
לצפיה ב-'בוודאי נשאר'
בוודאי נשאר
17/10/2016 | 18:40
41
קודם כל נשארת אתה, ואתה הרבה וחשוב שתכיר בזה. העולם נשאר וצריך ליהנות ממנו וממעלותיו. חבל להתייאש, החיים יפים ונצל אותם.

לצפיה ב-'ריק שמתפשט'
ריק שמתפשט
17/10/2016 | 19:50
43
b יקר, זה בטח כל כך מרוקן להרגיש את הריק הזה.. את התלישות.. את התחושה הזו כמו של חול שזולג מבעד לאצבעות, התחושה המבהילה הזו של נסיון להאחז, להתייצב - והתחושה המייאשת הזו כשמרגישים שזה לא מצליח, שהכל נקרע ומתפזר ובורח..
יקר שלנו, ספר לנו עוד על תחושת האין הזו, על מה שאבד, על מה שהיית רוצה שישאר.. אולי נוכל לחשוב ביחד על דרך אחרת למצוא אותו, לאסוף מחדש..
לצפיה ב-'אני אדם לא מאושר'
אני אדם לא מאושר
16/10/2016 | 23:55
4
79
אני לא יודע להינות מהחיים
לא יודע לנצל הזדמנויות כשבחורים רוצים לשכב איתי
לא יודע איך להלחם מספיק טוב כדי להעיף דברים שאני לא אוהב בגוף
בעל חשיבה שלילית
לא יודע להעריך מספיק את מה שיש
שואף להתקדם
מתוסכל מהמגורים עעם ההורים
מתוסכל עדיין במקום שלי בחיים למרות שהתקדמתי הרבה מהמקום הגרוע האחר שהייתי בו
הידידה הכי טובה שלי שאני נהנה לשוחח איתה לא תמיד זמינה בשבילי (אולי כי אני שואב אנרגיות)
כבר יומיים תכננתי הליכה ויומייםלא יצאתי להליכה
אמרתי למישהי שאני לא לגמרי מחבב תוכניות לגבי לייפות את עצמי ולצאת להליכה - והיא כאחת שמנה שלא חובבת ספורט ומנסה להתייפות ולא נראית משהו אולי עשתה לי עין  ובגלל זה אני תקוע בבית יומיים
לצפיה ב-'יש בחור'
יש בחור
16/10/2016 | 23:59
2
52
ממש חמוד
שרציתי להיות איתו
ולפני שנה וחצי הוא היה בן 17 אז לא נפגשנו
היום הוא כבר ב 19 וחצי
ועדיין אני לא נפגש איתו
אז הנה עכשיו חוקי למה אני לא נפגש?
אותו דבר גם עם בני 20+
עם כולם
משהו בי חסום
אני לא יודע בדיוק לשים את האצבע
קשה לי
לצפיה ב-'תיקון : בן 18-19 משהו כזה. בכל מקרה כבר חוקי.'
תיקון : בן 18-19 משהו כזה. בכל מקרה כבר חוקי.
16/10/2016 | 23:59
1
14
לצפיה ב-'אתה צריך להכריח את עצמך'
אתה צריך להכריח את עצמך
17/10/2016 | 15:06
25
לקדם ולשפר את חייך. קח החלטות בוגרות ועשה מעשים. אתה אדם מבוגר ואחראי לגורלך.

לצפיה ב-'היי יקר '
היי יקר
17/10/2016 | 10:26
41
צר לי לשמוע אותך ככה
קודם כל דבר טוב שכתבת זוהי השאיפה שלך להתקדם,  זה מעולה.
התקדמות יכולה להיות גדולה כמו לצאת מהבית של ההורים
והיא יכולה להיות קטנה כמו לצאת להליכה או לשים קרם לילה ( מה שאני בד"כ רוצה ולא עושה)
אז תתחיל בקטנה, שים נעלי ספורט וצא לללכת.
לדעתי אתה צריך להפסיק לחשוב ולנתח מה אחרים עשו/אמרו/חשבו עליך כי בסופו של דבר זה לא משפיע עליך בגרוש. מה ש א ת ה  עושה משנה ומשפיע על חייך.
תתרכז שבמה שאתה רוצה ולאן אתה שואף להגיע ואל תתן לאחרים להשפיע עליך בצורה שלילית.
שיחשבו ויגידו מה שהם רוצים
תאמר לעצמך שזה לא מזיז לך כלום
תקום ותעשה מה שטוב לך.

דוגמא קטנה משלי: ביום שישי הייתי באימון כושר והמדריך היה אמור לשנות לי תכנית אימונים אחרי כחודשיים וחצי של אותה תכנית. מה שהאידיוט החליט זה שאני צריכה לעשות יותר אירובי ולא שינה דבר. ולא לימד אותי כלום. הקיצר במוצש הלכתי שוב להתאמן וגם בערב החג אבל עשיתי את מה שעשיתי קודם. אמנם הוספתי את מה שהוא המליץ אבל אני עכשיו סובלת מכאבי שרירים. לכן אני א ת ע ל ם מהשטויות שהוא המליץ, אעשה מה שטוב עבורי והתייעץ עם מדריך אחר.
אני מכירה את עצמי יותר טוב ממנו.

תעשה מה שאתה מאמין שטוב עבורך.
לך תיצור קשר עם הבחור הצעיר שסיפרת עליו ותעשנ חיים וכייף.
אם לא תנסה לא תזכה.
נייק
חג שמח
לצפיה ב-'חייבת מקור הכנסה'
חייבת מקור הכנסה
16/10/2016 | 14:44
2
129
בהול...........
בוגרת תואר ראשון. פרסמתי  מודעות לחזור לשיעורים הפרטיים (ללמד) מקווה שיילך טוב ויבואו הרבה תלמידים בע"ה ~!!!!
לצפיה ב-'מה למדת?'
מה למדת?
16/10/2016 | 21:57
20
לצפיה ב-'אולי גם תוכלי'
אולי גם תוכלי
17/10/2016 | 18:53
28
למצוא פרנסה במה שלמדת.

לצפיה ב-'צריך עזרה'
צריך עזרה
15/10/2016 | 22:36
3
159
אני בן 28, עובד בעבודה כבר 4 שנים (כן כן, החזקתי מעמד... כי בדרך כלל אני לא...), אני יכול להעיד על עצמי שלא השגתי דבר בחיים שלי בכוחות עצמי, הכל בא לי בקלות כי המשפחה "עזרה" לי בשנים שעברו. מרגיש ריקנות, אני לא יודע לפתח קשרים חברתיים, לא מוצא נושאי שיחה, אני כל הזמן "רציני", לא יודע לצחוק, לא יודע להצחיק, לא יכול להתמיד בשום דבר, נשבר בקלות, אין לי הרבה חברים, אין לי סבלנות לאנשים, לא יוצר אינטרקציות חברתיות כלשהן, ממעיט לצאת מהבית, אין לי סבלנות לדבר בטלפון שיחות סרק, שלא נדבר על זוגיות, במקרה שהלכתי רחוק, אני רק יכול לכתוב למישהי כמה מילים כמו "מה המצב"? ובזה יגמרו לי המילים, כי לא יהיה לי עוד על מה לדבר. אין בי שום דבר מושך. אם מחר הוא היום האחרון, אז שיהיה... לא הפסדתי כלום.
מה עושים?

לצפיה ב-'ניסחת דברים '
ניסחת דברים
16/10/2016 | 00:17
114
שגם אני מרגיש ממש בצורה מדוייקת
אין לי תשובה ברורה לאיך לפתור את הבעיות האלה או ממה הן נובעות (לי יש הפרעה סכיזואפקטיבית, אולי הן נובעות ממנה) 
מלבד להציע לך לגשת לאיבחון פסיכאטרי אני לא יכול להציע הרבה. 
אולי מישהו אחר שיוכל לעזור יותר
לצפיה ב-'שלום'
שלום
16/10/2016 | 12:50
48
כדאי לדבר עם אנשים על דברים שהם ואתה עושים ואוהבים כמו מה שעושים במסגרות, עם חברים ובתחביבים. דרך מה שעושים אפשר ליצור עניין משותף. כשנמצאים במסגרת ביחד, כדאי לדבר על נושאי המסגרת המשותפת ודרך זה להתחיל קשר.

לצפיה ב-'למצוא עוגן'
למצוא עוגן
17/10/2016 | 19:40
32
שלום דרים יקר
אני קוראת את המילים שלך, ושומעת את תחושת הפספוס והאכזבה שלך מהחיים.. כאילו אתה מרגיש שבנקודה בה אתה נמצא כעת, אתה לא מרגיש מוכן מספיק לחיים, ורגשות של חולשה וחוסר אונים, תסכול ובדידות מאד מכאיבים ממלאים אותך בכל פעם שאתה חושב על חייך.
אני שומעת איך בין תחושת הריקנות לתחושת התקיעות שאתה מתאר – עולה גם הצורך שלך לתהליך של חיפוש אחר משמעות, לסיפוק, לשחרור מכבלים שמגבילים בהווה, והופכים את חויית החיים שלך למעין חוויה של 'בערך', 'כמעט', ליד אבל לא שם'..
יקר, יש אנשים שלפעמים נראה מהצד שהם נולדו להצליח, שמצליחים להסתגל ומראים כל הזמן תפקוד גבוה, שכאילו נולדו עם כישורי החיים שאחרים צריכים להפנים וללמוד לאט, תוך כדי ניסוי וטעייה.. ובעיני, רובנו כאלו.. ויש מסגרות שיוכלו לעזור לך ולמצוא את הקול הפנימי שלך, את העניין שבך, את תחושת המסוגלות והערך הייחודי שבך. בין אם בטיפול פרטני, או בקבוצות משותפות להקניית כישורים, התהליך הזה אפשרי, ואני מאחלת לך דרים, שבשנים הבאות של חייך, תוכל להרגיש שאתה לאט לאט מוצא את עצמך, מוצא את העוגן שבך, ובמעין מטמורפוזה של פרפר – מצליח לצאת קצת יותר מהמעטפת הבודדה של עכשיו, לפרוש את הכנפיים הצבעוניות שבתוכך

לצפיה ב-'כאב תראי את זה'
כאב תראי את זה
15/10/2016 | 21:58
9
105
 אומנם זו מישהי שהתרפאה דרך אמונה בישו ולנו אסור להאמין בישו אבל תקחי את זה כהשראה להתפלל לאל לריפוי ואולי לבקש עזרה מרבנים ואנשים שיתפללו עליך תסתכלי על זה ככוחה של תפילה תראי  מראים אותה לפני ואחרי היא הייתה במצב ממש קשה   https://m.youtube.com/watch?v=vryAwJun6Zo
לצפיה ב-'טוב יצאתי להפסקה מהפורום ביי.'
טוב יצאתי להפסקה מהפורום ביי.
15/10/2016 | 21:59
26
לצפיה ב-'תודה מקסימה '
תודה מקסימה
15/10/2016 | 23:45
7
52
שחשבת עלי אני אראה את זה פשוט כרגע אני בכאבי ראש .
לצפיה ב-'זה ריפוי על טבעי נושא שקרוב לליבי'
זה ריפוי על טבעי נושא שקרוב לליבי
16/10/2016 | 00:07
6
43
אני כבר הרבה זמן רוצה לחזק את האמונה שלי שאפשר להתרפא ולתקן הכל דרך אמונה באל :) (ושוב סורי שזה על ישו אבל הרעיון הועבר שם טוב אז השתמשתי בוידאו )
לצפיה ב-'טוב מצאתי נס יהודי תצפי בזה'
טוב מצאתי נס יהודי תצפי בזה
16/10/2016 | 03:17
5
47
https://m.youtube.com/watch?v=4mOFaupUzws   אני חושבת שמאחר שהדת קרובה לליבך תזמני לך ריפוי על טבעי בעזרת הקדוש ברוך הוא שהרי כפי שהוא יצר אותך וכל תא בגופך הוא יכול לגרום לך להחלים לגמרי מהיסוד אבל בשביל זה צריך אמונת תם. אני מציעה שתפני לרב שאת מחוברת אליו ותבקשי ברכה תתני צדקה כי זה תמיד עוזר ותקבלי עלייך מצוות מסויימות שאת יכולה ומוכנה לעשות מעתה והלאה ולקחת על עצמך מה שאת יכולה לעמוד בו בתמורה לבקשה להתרפא לגמרי מכל התחלואים שליוו אותך עד עכשיו. את לא הראשונה שהאל ריפא ואת יכולה להחלים לחלוטין ולהתחיל בחיים חדשים ומאושרים מציעה לך לעשות זאת זה מה שהייתי עושה במקומך.
לצפיה ב-'ותקחי בחשבון שאם את'
ותקחי בחשבון שאם את
16/10/2016 | 03:19
4
60
מראש בוחרת לא להאמין ולא לתת צ'אנס את מכשילה את עצמך וסוגרת לעצמך הזדמנות לשנות את המצב הקיים לדעתי
לצפיה ב-'אמונה '
אמונה
19/10/2016 | 15:03
3
6
כל דבר שבאמת מאמינים בו מרפא 
צריך רק אמונה 
ולאנשים שסבלו כל החיים אמונה זה דבר קשה .
קשה לי שהייתי צורחת לאלוהים שיעזור לי שנים על גבי שנים 
קשה לי שהכל יסתדר ככה שחלומות שלי לא יתגשמו .
אני לא פוסלת וראיתי את הקטעים 
וגם קראתי בעיתון הידברות על אמא של ילד שרצה למות ורצו לקחת אותו לפכיאטר 
שעשתה עיסקה עם השם שתעשה מצוות טהרה  המשפחה והשם ישמור על הילד שלה .
והילד נרפא בלי תרופות . 
בספר כוחו של התת מודע יש על על ריפואי אנשים נרפאו על ידי אמונה .אם זה מעניין אותך .הכוונה אמונה שכל דבר שאתה מאמין בו מרפא לדעתי .

למרות שזה ספר ישן קניתי אותו שהייתי בת 15.
עדיין נמכר בחנויות 
לצפיה ב-'כן ולא היו שם גם אנשים עם לא'
כן ולא היו שם גם אנשים עם לא
19/10/2016 | 16:49
2
7
הרבה אמונה (אישה עקרה שנים לדוגמא), שניסו וזה עבד. אפשר להתרפא מאמונה אבל אז מדובר באוטוסוגסטיה פה זה לא אוטוסוגסטיה. וכן זה ברמה גם שיש אנשים שהתרפאו למשל מסרטן ביום אחד
לצפיה ב-'וכפי שכתבתי נהוג ואפשר לשלב את'
וכפי שכתבתי נהוג ואפשר לשלב את
19/10/2016 | 17:01
1
10
 שני הדברים לבקש ברכה מרב בעל זכויות שאת מחוברת אליו (ברכת החלמה וכדומה), פלוס לבחור מצווה שלא יהיה לך קשה מידי לעשות ולקבלה עליך בתמורה לריפוייך המלא
לצפיה ב-'אוקי אני אנסה '
אוקי אני אנסה
19/10/2016 | 22:29
7
אני אחשוב על מצווה קלה 
ואנסה למצוא איזה רב לקבל ברכה 
מקווה שלא לדחות את זה 
לצפיה ב-'אני מנסה לחייג לערן'
אני מנסה לחייג לערן
15/10/2016 | 20:59
6
97
אבל אחרי 10 דק' של המתנה, השיחה מתנתקת קרה לי כבר פעמיים.. כעת אני בהמתנה השלישית

הצאט של סער לא עובד במוצ"ש.

מה אוכל לעשות?? אשמח לסיוע
לצפיה ב-'הצ'אט פעיל במוצ"ש'
הצ'אט פעיל במוצ"ש
15/10/2016 | 21:18
1
61
היי ספרנו יקר,

הצ'אט פעיל במוצ"ש כרגיל, בין 21:00-00:00 (הוא לא פעיל בימי שישי).
אתה יכול ליצור קשר עם נציג בצ'אט, או לשתף כאן במה עובר עליך, ונשמח להיות כאן עבורך.

לצפיה ב-'תודה, פניתי לשם. מקודם הייתה תקלה'
תודה, פניתי לשם. מקודם הייתה תקלה
15/10/2016 | 21:36
48
וזה אמר שבשישי לא עובד
לצפיה ב-'הם במילא לא עוזרים'
הם במילא לא עוזרים
15/10/2016 | 22:15
3
33
לצפיה ב-'קשה לי עם האמירה הזאת'
קשה לי עם האמירה הזאת
15/10/2016 | 22:36
1
73
אני שוחחתי עם אישה חביבה וחכמה מערן לפני כחודש , כשהייתי מאד בודד ונשאתי מטען כבד מאד, והרגשתי הקלה גדולה אחרי השיחה איתה, וזה עזר לי לסחוב ביתר קלות עד למפגש עם המטפל כעבור כמה ימים.

אני מצטער לשמוע שבחוויה שלך את לא מקבלת מהם מה שהיית רוצה לקבל.
לצפיה ב-'אז מוזמנת'
אז מוזמנת
15/10/2016 | 23:13
64
לשתף מה כן עוזר לך ברגעים קשים
לצפיה ב-'לפחות את דוגרי....'
לפחות את דוגרי....
16/10/2016 | 16:50
18
לצפיה ב-'לא יכולה יותר'
לא יכולה יותר
15/10/2016 | 20:06
3
149
כל החברים שלי מתרחקים ממני, מפאת עיסוקים/נישואים/חרטטים
אני לא יודעת כבר מה לעשות
משעמם לי ואני בודדה 
אני מתגעגעת אליהם!! :(((
לצפיה ב-'בזמנים כאלה'
בזמנים כאלה
15/10/2016 | 21:02
84
כדאי לחשוב על יצירת קשרים חדשים
אם זה בחוגים ופעילויות במתנ"ס באיזור המגורים / באיזור קצת יותר מרוחק
אם זה קבוצות קריאה וכד' שאפשר לחפש אחריהן בגוגל או בפייסבוק
אם זה באמצעות פנייה למפלגה איתה את מזדהה והשתתפות בפעילות פוליטית שלה יחד עם פעילים אחרים
אם זה בהתנדבות עם חיות או כל תחום אחר שמושך אותך
אולי חברי הפורום יוכלו להציע מסגרות נוספות.
ואולי את תחשבי בעצמך על מקומות נוספים

בהצלחה!
לצפיה ב-'חשוב לשמור על קשרים טובים'
חשוב לשמור על קשרים טובים
17/10/2016 | 15:10
27
צרי קשרים, התאמצי עליהם, השקיעי בהם אהבה ורגש. התענייני רגשית בחברים, תני דאגה ותמיכה, הראי שאכפת לך מהם. שאלי אותם על מה שקורה בחייהם והביעי עניין. אל תיפני יותר מדי כדי לא להעיק, תני חופש לחברים אבל היי לצדם כשהם צריכים כמו חברה טובה.

לצפיה ב-'להתגבר על הבדידות'
להתגבר על הבדידות
17/10/2016 | 19:46
27
היי מילי יקרה,
אני מצטערת לקרוא על תחושת הבדידות האיומה הזו שמציפה אותך..
וכשאל הבדידות שהיא כשלעצמה מייסרת מאד - מצטרפת גם תחושה של מעין נטישה, שלא רוצים להיות איתי, שזונחים אותי ומתרחקים ממני בכוונה - זה נשמע לי מאכזב ומכעיס במיוחד.. כאילו שום תירוץ לא באמת תופס, ומה שנשאר זו התחושה שפשוט לא רוצים בחברתי, אחרת היו עושים קצת יותר מאמץ..
יקירה, אני מזמינה אותך לספר לנו עוד על הנסיבות - האם את מרגישה שרק את יוזמת בעצמך פגישה או שיחה? האם במקביל לתחזוק קשרים קודמים, את מנסה ליצור ולהעמיק גם קשרים חדשים..?
אנחנו כאן איתך יקרה, גם בבדידות שיכולה לשתק לפעמים.. שולחים חיבוק עדין, בתקווה שיגע גם קצת מעבר למילים
לצפיה ב-'מצאתי ברשת'
מצאתי ברשת
15/10/2016 | 18:36
6
109
מישהי שכתבה את הטקסט הזה:
"אתה עצוב. ואתה לבד.
ואין לך למי לפנות
כי את אף אחד זה לא מעניין
מה שפאקינג עובר עלייך
אתה מחפש נחמה מסוימת
ואתה מאזין למילים, למנגינות, לצלילים
אתה מחפש את עצמך וכבר דקה משיגעון
אתה מתנדנד בין הלבד לבין הדיכאון
אתה מתוסבך שמחפש מקום מפלט
אתה הילד שבחיים לא חשבת שתגיע אליו..
אתה עצוב. ואתה לבד."

אהבתי אותו. אני מרגיש קצת הזדהות עם הטקסט וגם אם יש לי עם מי לדבר על הקשיים בתחושה שלי לא באמת אכפת לאנשים מהקשיים שלי. המטפלת מקבלת ממני כספים כדי להקשיב ולהיות בשבילי והידידות שבקשר איתי אולי מקשיבות ומייעצות אבל אולי לא באמת אכפת להן כל כך מאשר אני שחי עם הקושי כל רגע ורגע.
בתחושה היא שמקשיבים אבל לא לגמרי לוקחים ברצינות את הקושי שלי ועם  שאר הטקסט שכתוב אני גם אוהב. הוא אולי לא כתיבה ברמה שנראית הכי מרשימה, אבל הפשטות שלי והישירות שלה מדברת אליי.
לצפיה ב-'הפשטות *שלו*'
הפשטות *שלו*
15/10/2016 | 19:35
18
לצפיה ב-'לבד אבל ביחד'
לבד אבל ביחד
15/10/2016 | 20:43
1
45
היי נייק,

אני מבינה שאתה מרגיש בודד, ולמרות הלבד ולמרות תחושת הדכדוך והעצב ביומיום- אתה נאבק לא לתת לעצמך ליפול, רוצה ומחפש נחמה אצל אחרים, אוזן קשבת, מילה טובה, תחושה של אכפתיות. והאמת... שגם כשאתה מקבל את זה, אתה מרגיש שזה לא מהלב. מנגד, אולי באופן טבעי לרוב האנשים אכפת יותר והם קשובים יותר כשהדברים נוגעים להם באופן אישי, ולכן אין מה לקחת ללב, אלא לשמוח שהם שם בשבילנו מלכתחילה?
בכל אופן, אנחנו כאן, גם בשבילך, נייק יקר, ונישאר כאן, ונשמח לשמוע עוד ממך.
שיהיה לך שבוע טוב, מלא במילים ותחושות טובות 

"אתה לא לבד
אחרים לבד איתך"

לצפיה ב-' תודה סהר. המילים שלכם מחממות את ליבי.'
תודה סהר. המילים שלכם מחממות את ליבי.
16/10/2016 | 00:18
13
לצפיה ב-'לי אכפת ממך'
לי אכפת ממך
17/10/2016 | 15:13
2
24
לא תמיד אני יודע איך לעזור לך כי אני לא מבין בעולם שלך, אבל האמן לי שלי ולעוד אנשים בפורום חשוב שתהיה במצב טוב. יש אנשים שלא אכפת להם, כמעט תמיד אפשר למצוא את האנשים הטובים שיקשיבו ויזדהו.

לצפיה ב-'מעניין למה באמת חשוב להם שיהיה לי טוב'
מעניין למה באמת חשוב להם שיהיה לי טוב
17/10/2016 | 15:24
1
39
ברור לי שיש מצב שיש אנשים טובים בעולם
אבל דווקא בגלל שאנשים בפורום מתבכיינים אז..
אני קראתי בספר שמדבר על עין הרע שאחד הסימנים לאנשים עם עין רע זה אנשים שמתלוננים ולא טוב להם.. לא זוכר בדיוק את הנוסח אבל זה בערך כך
אז אני מניח שאנשים שלא טוב להם פה - פחות ישמחו לראות בהצלחת האחר
ויכול להיות שאני טועה, ואם אני טועה תוכלו לתקן אותי (כמובן בצורה עדינה ומנומסת ולא בצורה תוקפת ומעליבה)

זה גם הסיבה העיקרית שאני משתדל לפרסם פה רק דברים שליליים עליי וכמעט ולא דברים חיוביים - כי אני פשוט מפחד מעין הרע וכן ברור לי שמי שמאמין העין שולטת בו אבל אני כבר מאמין וקשה לעקור את זה ממני....

באמת מעניין אותי למה לאנשים פה אכפת ממני ורוצים לסייע לי - הרי אני אדם זר בשבילם.
לאורה אני יכול להבין בערך למה יש לה כוונות טובות אליי והיא באמת מקסימה ובין היחידות שמשקיעה בי בפורום ונותנת מעצמה בשבילי ואני מעריך את זה שיש אחת כמוה.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/10/2016 | 18:38
19
לרצות ברעת האחר בגלל הרעה שלי זאת התנהגות רעה. יש הרבה אנשים טובים שאוהבים לעזור. כולנו צריכים אהבה.  רוב האנשים בחברה טובים ולכן החברה שורדת, ואנשים יצור חברתי. מקווה שתרגיש טוב ואל תפחד לשתף ולבקש תמיכה ועזרה. היה בטוח בעצמך ונסה גם לעזור לעצמך כדי שיעריכו אותך ופחות תינזק מהתגובות הרעות.

לצפיה ב-'מי ער\ה לשיחה?'
מי ער\ה לשיחה?
15/10/2016 | 05:31
18
לצפיה ב-'אמא שלי אמרה לי היום..'
אמא שלי אמרה לי היום..
14/10/2016 | 23:46
3
95
רציתי לבוא להורים שלי היום לקחת אוכל והיו אורחים אצל ההורים שלי אמא שלי אמרה לי שאם אני בא אז לבוא בביגוד מתאים ולאסוף את השיער ולא לתת לו להיות מפוזר..

אני מרגיש כזה דוחה ומכוער עכשיו בא לי להקיא מעצמי ומאיך שאני נראה..
לצפיה ב-''
15/10/2016 | 07:29
46
אני השמנתי
רציתי לצאת להליכה
אבל רציתי קודם לעשות פילינג
והתעצלתי
אז הרבה זמן לא יצאתי להליכה

חמשי הייתי צריך לצאת לבלות
אבל לא הספקתי להכין את הגוף
אז לא יצאתי לבלות

אני תוקע את עצמי
גם לי רע...

אני מקווה להצליח לעשות שינוי
ולהראות מדהים
יש תקווה
אור רחוק בקצה המנהרה
המון ייאוש וחוסר מוטיבציה
לצפיה ב-'אני חושבת שיש דברים רבים בהם'
אני חושבת שיש דברים רבים בהם
15/10/2016 | 13:34
55
ההורים שלנו מביכים אותנו... ומן הסתם גם אנחנו מביכים אותם לעיתים.
אתה צריך ללמוד לאוהב את עצמך בלי קשר למראה והדרך להתחיל לעושת את זה היא כשמגיעה מחשבה שלילית על עצמך  ישר לשלוף מחשבה חיובית כנגד 
ואני למשל בטוחה שיש בך הרבה דברים לאהוב והרבה דברים חיוביים לשלוף כנגד המחשבות השליליות 
לצפיה ב-'אתה לא צריך להרגיש רע '
אתה לא צריך להרגיש רע
17/10/2016 | 15:15
21
עם עצמך. אימא שלך דואגת לך שתיראה הולם וטוב, לכן היא נתנה לך עצות איך תשפר את המראה שלך כך שתמצא חן יותר בעיני האנשים.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
14/10/2016 | 19:00
4
64
מה לעשות אם אדם משחק בי ופעם רוצה קשר ופעם לא, אבל אני אוהב אותו וחשוב לי להיות אתו בקשר? איך אפשר לשכנע אותו לאהוב אותי ולהיות אתי בקשר קבוע? אולי אפשר לנסות ליצור את הקשר דרך המסגרת שבה אנחנו נמצאים ביחד ובה הוא מוכן לקשר אתי.

לצפיה ב-'במסגרת שאתם נמצאים ביחד זאת התחלה טובה'
במסגרת שאתם נמצאים ביחד זאת התחלה טובה
15/10/2016 | 11:12
39
תנסה להתעניין בו, יש לי תחושה שמה שתוקע אותך זה הגאווה שלך,
ציטוט שלך: "לפעמים אני מרגיש האדם הכי רוחני בעולם"
יש עוד אנשים לא פחות רוחניים ממך ,אז קצת צניעות לא תזיק לך...
אם אתה רוצה שהוא יאהב אותך תראה לו שאכפת לך ממנו, תשים אותו לפניך
לצפיה ב-'שלום פילוסוף. אני לא חושבת'
שלום פילוסוף. אני לא חושבת
15/10/2016 | 13:26
2
29
שאפשר "לשכנע" מישהו לאהוב או להיות בקשר. מה שכן אפשר זה להסביר איך אתה מרגיש ומה אתה רוצה ולנסות להבין בדיוק מה הוא מרגיש ומה הוא רוצה.
זה הצעד הראשון לקראת קשר.
לצפיה ב-'אני לא מתכוון לשכנוע מלאכותי'
אני לא מתכוון לשכנוע מלאכותי
15/10/2016 | 15:47
1
26
כשנמצאים עם מישהו במסגרת או תקשורת אפשר להיות נחמדים אליו בגלל רצון לשמח אותו כי אוהבים אותו, ולפעמים לאט מתפתח קשר חזק יותר וגם אם לא אז נהנים מהקשר הנוכחי.

לצפיה ב-'השאלה הייתה על אדם'
השאלה הייתה על אדם
15/10/2016 | 16:51
25
שמשחק ברגשותיי, פעם רוצה קשר ופעם לא רוצה קשר ודוחה אותי, אולי בגלל בעיה או קושי שיש לו, ובכל זאת הוא חשוב לי ואני אוהב אותו. התייעצות אחרת בכך שאני מנסה לדבר עם אנשים בכפר על תחביבים אישיים כדי ליצור חברות טובה ואישית, והם צועקים עליי שאני חוקר אותם ואני לא יודע למה.

לצפיה ב-'מתי גם פה?'
מתי גם פה?
13/10/2016 | 12:54
9
107

זו מדינה מתקדמת והכי חשוב הומנית!!לא לכפות על אף אחד לחיות בניגוד לרצונו!!
לצפיה ב-'כל עוד המדינה מוגדרת יהודית ודמוקרטית'
כל עוד המדינה מוגדרת יהודית ודמוקרטית
15/10/2016 | 09:27
8
47
בהכרח לפי הסדר הזה (הגדרה זו לא עומדת להשתנות לעולם אז לא לפתח ציפיה), וכל עוד הקבוצות הדתיות ישארו קבוצות לחץ בהקמת ממשלה וכל עוד לא תהיה חוקה למדינה הדנה בהפרדת דת מהמדינה המתת חסד לא תיכנס לחוק.

במילים אחרות, לא יקרה.
לצפיה ב-'לא פיתחתי ציפיות גם ככה.נשאר רק להגר...'
לא פיתחתי ציפיות גם ככה.נשאר רק להגר...
15/10/2016 | 09:42
3
14
לצפיה ב-'או רק ללכת לצורך החסד עצמו'
או רק ללכת לצורך החסד עצמו
15/10/2016 | 11:07
2
13
לצפיה ב-'לאמיצים,יש דרכים פשוטות יותר...הרי זה גם עולה הרבה כסף'
לאמיצים,יש דרכים פשוטות יותר...הרי זה גם עולה הרבה כסף
16/10/2016 | 16:47
1
9
לצפיה ב-'חחח למה בדיוק צריך כסף אחרי החסד?'
חחח למה בדיוק צריך כסף אחרי החסד?
16/10/2016 | 19:02
16
אלא אם כן אנחנו משאירים אחרנו דור המשך שרוצים להוריש לו משו. אני ממש לא בין האמיצים, ובתכלס אני הייתי מעדיפה לנקוט בפעולות חסד שאינן ברוטליות/כואבות/הפיכות וכו׳....
לצפיה ב-'המתת חסד זו בעיה'
המתת חסד זו בעיה
17/10/2016 | 15:17
3
10
אנשים רוצים לחיות וחייהם חשובים מאד, אדם יכול לעשות טעות בכך שימות בגלל מחלה או סבל. כדאי להיזהר מאד עם העניינים האלה והשאלה המוסרית בעייתית.

לצפיה ב-'יש לנו הרבה מזל שהמדינה דמוקרטית'
יש לנו הרבה מזל שהמדינה דמוקרטית
17/10/2016 | 15:19
10
דמוקרטיה היא הדרך הכי טובה ומוסרית. אם הייתה פה מדינה טוטליטרית היה מאד מפחיד.

לצפיה ב-'לחיות במדינה שכופה על אזרחיה הלכה דתית לא מסוכן?'
לחיות במדינה שכופה על אזרחיה הלכה דתית לא מסוכן?
18/10/2016 | 12:55
1
7
זה מפחיד!!בגלל קבוצה של אנשים קיצוניים המדינה נראית כמו שהיא נראית.ללא תחבורה בשבת וכו',תיכף נחיה כמו באיראן.

וחוצמזה,אל תדבר בשם כולם ותגיד שכולנו רוצים לחיות.זה לא נכון,חד משמעית.כל אחד מסיבותיו האישיות.אם זה היה נכון אחוז ההתאבדויות היה בשפל.
לצפיה ב-'התכוונתי ליצר הקיום'
התכוונתי ליצר הקיום
21/10/2016 | 18:40
1
שקיים אצל כולנו. בגלל יצר הישרדות בני אדם וחיות באופן כללי רוצים מאד לחיות.
לצפיה ב-'שברו אותי אני מקווה שהיום אמות!!!!'
שברו אותי אני מקווה שהיום אמות!!!!
13/10/2016 | 08:24
6
132
מישהו שניפגשתי איתו בחושך אמר שהתמונה העדכנית שלי מכוערת ואני נראה שם בן 28 והוא אוהב תמונות הקודמות הישנות מגיל 20.
ואני בכלללל לא אוהב תתמונות בגיל 20 אני נראה שם מבוגר וגברי הוא הכניס אותי לדכאון , אז מה עזר כל הבוטוקס הזה מה? הפנים נראות יפות ועדינות הרבה יותר מגיל 20.
בגיל 20 הן היו יותר מלאות מגושמות
זה כמו אצל סלין דיון שירד לה הנפח בפנים והיא נהייתה עדינה בפנים תראו..

שמתי 2 סרטונים שהיא שרה בגיל 21 ובגיל 36 ותראו איזה הבדל

לצפיה ב-'להסתכל בקנקן'
להסתכל בקנקן
13/10/2016 | 11:30
1
54

היי AEOLIAH,

אם יורשה לי להיכנס לשגרת יומך לכמה רגעים, אני חושבת שאפגוש לא מעט התמודדויות. התמודדויות שלא מותירות לך ברירה ומחייבות אותך להיות חזק. חזק בדעותיך, חזק במעשים וברגשות... קראתי גם את מה שכתבת על הטבעונות, ואת האמת? אני מזהה אומץ בדבריך. אני מרגישה שאתה שמח על התעוזה שבך.. על החוסן., להיות מיוחד, לשלוט בתאווה רק בשביל למנוע סבל מבעל החיים.. נשמע גם שאתה אוהב את המראה שלך היום, שהשקעת בשביל לקבל את התוצאה הזאת.. אתה מתעלה ומתעלה אבל אז באים אנשים ומורידים אותך למטה.. גורמים לך להרגיש חסר ערך, גורמים לך אפילו להרגיש מכוער. ולמה? למה הם לא מסוגלים לראות מעבר? למה הם לא מבינים שמאחורי הפנים מסתתרת נפש עדינה..? ואחרי כל האומץ שצברת והתמודדת – הם פוצעים אותה.. וזה גורם לך להרגיש מובס.

AEOLIAH יקר, אני שומעת כמה אתה מתמודד ומתארת לעצמי כמה מתיש זה לחיות במלחמה יומיומית. להילחם במקומך- אני לא ממש יכולה, אך אם יורשה לי, אשמח להושיט לך יד, כדי שנוכל לצעוד איתך יחד. נשמח להמשיך לקרוא אותך, מספר, משתף, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן..

והלוואי כבר, שאנשים ילמדו לא להסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו.

בינתיים, שולחת לך חיזוק מרחוק ומודה על השיתוף..

לצפיה ב-'סהר היקר כל הקטע שהקנקן נראה היום הרבה יותר יפה מהקנקן של אז'
סהר היקר כל הקטע שהקנקן נראה היום הרבה יותר יפה מהקנקן של אז
13/10/2016 | 16:47
53
תראו את הקנקן של סלין דיון בהופעות של 1988 לעומת 2004 הקנקן שלה היה הרבה יותר יפה ב 2004.
הקנקן שלי הרבה יותר יפה היום, מילא אם היו לי קמטים,עור נפול,שמן,ועוד אבל הקטע הוא שאני יודע שפנים מלאות מידיי זה לא יפה ורזות מידיי זה לא יה והפנים כרגע בדיוק כמו שצריך וגם העיניים בתמונה יצאו חתוליות הקנקן היום יותר יפה, הקנקן הכי יפה שיש אז למה להגיד שלא יסתכלו על הקנקן אם הוא יותר יפה מהקנקן של אז מישהו אמר עכשיו גם שבתמונה העכשווית אני נראה חולה כי השיער לא מסודר איזה דפוק, אני מסתכל על התמונה העכשווית הקנקן נראה מושלם חתולי נערי עדין ומתוק לעומת הקנקן של אז שהיה נראה קנקן מגושם.
יש לי את הקנקן הכי יפה היום הרבה יותר יפה משל אז ואני לא מבין למה אנשים לא אוהבים אם הקנקן היום יותר עם עיניים יותר של חתול ויותר עדין ובובתי.
אני יכול להראות לכם אם אתם רוצים את הקנקן של היום ושל אז.
זה אבסורד להגיד לי שאנשים יפסיקו להסתכל על הקנקן במיוחד כשהקנקן היום נראה יפיוף והקנקן של אז פחוץ, אין קנקן יותר מתקופה אחרת שנראה יותר טוב מהקנקן עכשיו הקנקן הכי יפה עכשיו .
לצפיה ב-'לא נורא'
לא נורא
13/10/2016 | 14:01
2
34
לאנשים יש כל מיני דעות, ובטוח שיהיה מישהו שתיראה לו יפה וצעיר. אם אתה מרגיש שאתה נראה צעיר ויפה, יהיו מי שידעו להכי בזה. בכל מקרה צריך להשתדל להסתדר עם מה שיש ולשפר את עצמנו ככל האפשר.

לצפיה ב-'גם אמא שלי לא אהבה את התמונה שצלמתי את עצמי'
גם אמא שלי לא אהבה את התמונה שצלמתי את עצמי
13/10/2016 | 19:06
1
33
ועשתה לי פרצוף על התמונה הזו...
לצפיה ב-'אני משער שלא התכוונה'
אני משער שלא התכוונה
13/10/2016 | 21:06
33
בוודאי לא רצתה להעליב אותך. העיקר מה אתה חושב על עצמך. אם אתה חושב שיופי לא התכונה החזקה שלך, כמו שכתבתי לך: הבלט תכונות טובות שלך.

לצפיה ב-'בעיה חדשה!!!!!!!!אנשים לא מאמינים שהתמונות שצלמתי לפני שבוע '
בעיה חדשה!!!!!!!!אנשים לא מאמינים שהתמונות שצלמתי לפני שבוע
14/10/2016 | 01:11
43
שלי או שהם אומרים שהם ישנות ובמציאות אני נראה יותר מבוגר!!!
מה נסגר!? תמונות מלפני שבוע וזה מה שאומרים לי?
או שאומרים שבתמונות מלפני שבוע אני נראה יותר מבוגר מהתמונות האחרות ונראה בהם מכוער..אבל במציאות נראה יותר מכוער
לצפיה ב-'עבר הצום '
עבר הצום
12/10/2016 | 19:32
49
153
יש לי כאבי ראש ובחילות עברתי את זה זה העיקר .
המשך>>
יש לי כאבי ראש ובחילות עברתי את זה זה העיקר .
לצפיה ב-'אני חי בבית של פסיכים'
אני חי בבית של פסיכים
11/10/2016 | 17:13
9
234
אבא שלי שוב הפסיק את הכדורים והוא במניה,הוא רוצה לשנות עולמות
הכנתי לנו אוכל ואבא שלי אמר תביא 3 צלחות גם לאחי הקטן והפסיכי,
אמרתי לו "הוא לא יאכל", בכל זאת הוא התעקש שאני אשים בצלחת,
לא היה לי כוח להתווכח ושמתי.
אחי מצדו גם הכין ארוחה והביא לאבא שלי מנה.
אבא שלי אמר לו לבוא לאכול איתנו והאח אמר "עוד מעט"
עוד מעט בתחת שלי רק כשאני(המצורע) עזבתי את הסלון לחדר לעשן האח הדפוק הזה בא לאכול עם אבא שלי והביא את האוכל שלו, ממש יעקב ועשו חחח
אנחנו לא מדברים כבר קרוב לשנתיים אפילו לא 'שלום' כשנפגשים ברחוב,
זרים לחלוטין,אני ניסיתי כמה פעמים לדבר איתו רק בשביל הנימוס,הנורמאליות והוא לא ענה לי.
שילך קיבינימט ,כאילו שאני צריך משהו ממנו,אני לא כועס עליו,אני פשוט לא סובל אותו וזה הדדי
אבל אנחנו גרים חדר ליד חדר וזה המצב...אבא שלי חי בפנטזיות שנשלים,
"לא רבנו"אמרתי לו,
ועכשיו אבא שלי רוצה שאני אפסיק עם התרופות.
3 משוגעים בבית ורק אחד מטופל ,אני.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
11/10/2016 | 18:22
5
49
חשוב לאהוב את המשפחה ככל האפשר, בעיקר את המשפחה הקרובה. לפעמים קשה לאנשים לבטא אהבה. צריך להסתדר אתם ויחד עם זה לקחת מהם מידה של חופש. סכסוכים טבעיים בכל קשר, בעיקר בקשר קרוב. אם המצב חמור, אפשר לפנות לעזרה מגורמים חיצוניים כמו עובד סוציאלי בעירייה או פסיכולוג. אלימות אסורה בשום אופן, ועליה אף אפשר להתלונן במשטרה. אני מקווה שלא מדובר באלימות.

לצפיה ב-'לא מדובר באלימות,יותר גרוע,מדובר בהתעלמות'
לא מדובר באלימות,יותר גרוע,מדובר בהתעלמות
11/10/2016 | 18:35
4
58
שכבר לא גוררת מתח כי עבר הרבה זמן ואנחנו קרובים פיזית בבית,
מדובר בהשלמה שזה מקרה אבוד
לצפיה ב-'זה לא מקרה אבוד'
זה לא מקרה אבוד
11/10/2016 | 18:48
2
35
בתנאי שהוא אוהב אותך. רוב הסיכויים שהוא אוהב אותך כי הורים כמעט תמיד אוהבים את ילדיהם. אולי יש לו בעיה או קושי שמפריעים לו להביע את אהבתו אליך.

לצפיה ב-'התבלבלת, הנתק הוא עם אחי לא עם אבי'
התבלבלת, הנתק הוא עם אחי לא עם אבי
11/10/2016 | 18:59
1
23
לצפיה ב-'גם אח אמור לאהוב'
גם אח אמור לאהוב
11/10/2016 | 19:15
41
בדרך כלל בני משפחה קרובים אוהבים. ייתכן שבגלל בעיה או מצוקה הוא מתקשה לתת לך אהבה משפחתית ומתנכר אליך.

לצפיה ב-'תשמע זה נשמע כואב'
תשמע זה נשמע כואב
12/10/2016 | 04:09
41
גם לי היה לא טוב לגור בבית ההורים בגלל סיטואציות דומות למה שאתה מתאר. עברתי לגור לבד ואחרי כמה שנים הצלחתי להגיע למצב שהיחסים בינינו קורקטיים ותו לאו. וזה בסדר למדתי להשלים ולקבל שזה מה שהם יכולים לתת ולא מבקשת מהם דבר. היום זה כבר הגליד והפצעים הם רק צלשות עבר שמתעוררים בזמנים מאוד ספציפיים וגם איתם מתמודדים בשקט. למה שלא תמצא עבודה סבירה ותעבור לגור לבד? (אפילו עם שותפים כדי שרק תוכל להשכיר חדר ) זה יעשה לך טוב אני מאמינה. ותנסה לראות את הצד החיובי לאבא שלך יש רצון שתשלימו וזה מחשבה חיובית ומבורכת - כנראה שאת האיך הוא לא יודע לבצע אין לו יכולות נפשיות ורגשיות לתת לך את התמיכה שאתה זקוק לה ולהבין שצריך קצת יותר.אין מה לכעוס אלא רק להבין שיש לו פינה חמה בליבך והוא רוצה את שלמות המשפחה (כך שזה סוג של פסיק אור באפילה ) ולהבין שאין לו יכולות נפשיות מתאימות להתמודד עם המצב הסבוך. נסה לראות את זה מנקודת מבט שכזו ולדעתי יוקל לך. שיהיה בהצלחה ! אל תוותר על הטיפול הוא הכרחי (אם לא למדת כלים להתמודדות עם מצבי החיים הקשים מהבית למד אותם בעצמך כמבוגר מחדש במסגרת הטיפול והשתמש במסגרת לא כדי לדוש בעבר אלא כדי להסתכל קדימה על העתיד,היכן אני רוצה להיות ומה עליי לעשות בעצמי מבחינת תהליכים אישיים ביני לבין עצמי כדי להגיע לשם ולא לשים לעצמי מקלות בגלגלים תוך כדי תנועה )
לצפיה ב-'לשמור על השפיות'
לשמור על השפיות
13/10/2016 | 11:37
24

היי אלקטרון היקר,

אני מבינה כמה שאתה אולי מרגיש בלתי נראה בבית בו אתה חי, שבו התעלמות היא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום כבר זמן רב ואפילו שנים. שבעצם אתה ואח שלך חיים כשאתם כל כך קרובים פיזית, אך עם זאת – רחוקים שנות אור.

אני מתארת לעצמי שאתה בטח מתוסכל מלהיות השפוי היחיד ב"בית המשוגעים"... וגם מכך שבנוסף לכך אבא שלך, שנמצא במניה, מתעקש שתפסיק לקחת את התרופות – כי מנקודת מבטו הוא כנראה לא מודע לכך שהן עוזרות לך, ואתה נשאר חסר אונים מול כל זה..

אלקטרון היקר, תרצה להמשיך ולשתף לגבי היחסים עם המשפחה ואיך הם גורמים לך להרגיש? אתה מוזמן גם לעדכן לגבי התרופות... אנחנו כאן כדי להקשיב..

לצפיה ב-'לא מדויק טריגר'
לא מדויק טריגר
15/10/2016 | 09:36
1
40
אתה גם לא נחשב ״מטופל״ אם כל שבועיים אתה מחליט על דעת עצמך לעשות פסק זמן תרופתי ולהטביע את גופך באלכוהול. זה ממש לא נקרא להיות מטופל.

או במקרה שאתה כן לוקח כדורים אז ליטול אותם במינונים של פי שבעתלפים שישים ושבע מהכמות הרשומה כדי להתמסטל ולישון. גם זה לא נחשב ״מטופל״ (במקסימום ממוסטל)

בקיצור, בדיקה פשוטה מגלה שגם אתה לא בדיוק נקרא מטופל, קאפיש מומי?!

לצפיה ב-'if you can't beat them, join them '
if you can't beat them, join them
15/10/2016 | 10:54
31
נכון אני לא "מטופל" ,אבל התקופה שהרגשתי הכי בריא בשנים האחרונות היו בין השנים 2006-2012 שבהן גידלתי ועישנתי קנאביס בניגוד לחוק,עד שתפסו אותי ,אז אני הולך לאופציה הלגאלית,היותר גרועה מכל הבחינות,האלכוהול.
הנזק שהוא גורם לגוף, וחוסר היעילות הטיפולית לדיכאון לדוגמא ביחס לקנאביס, 
זאת התרופה האמיתית שלי! ולא רק שלי ,של מיליוני מעשני קאנביס ברחבי העולם.
גם התרופות הפסיכיאטריות שאני לוקח במינונים גבוהים, הזיפרקסה והקלונקס הן חיקוי עלוב של הדבר האמיתי. 
אבל אני אדם שומר חוק ומעדיף להרגיש רע מאשר להיות בכלא .
למה הסם קלונקס חוקי והסם קנאביס לא חוקי זה רק אלהי הכסף יודעים...
אני מרגיש קורבן , אחד מני רבים, של הקפיטליזם.

אתמול הכנתי לי ולאבא שלי ארוחת ערב. גם אחי הכין ארוחת ערב לאבא שלי ולו חחח, והיה מתח באויר מי יגיש את האוכל ראשון ואיך בכלל הסיפור הזה יתגלגל 
בסוף אחי הקדים אותי והגיש את האוכל שהכין לאבא שלי ולו בעוד האוכל שלי מתחמם להגשה, כשהאוכל שלי היה מוכן להגשה הבאתי אותו לשולחן בו ישבו אבא שלי ואחי והתישבתי. שתביני לא ישבתי בשולחן אחד עם אחי כבר שנה וחצי! 
הייתי מנומס ושאלתי את אחי אם הוא רוצה שניצל? עוד דבר שלא קרה שנה וחצי!
שאני ואחי נדבר??? ,הוא גם היה מנומס (אולי בגלל אבא שלי) ואמר לי "לא תודה".
בקיצור יש התקדמות בנירמול היחסים בין האחים שלא מחליפים אפילו "שלום" כשנפגשים בבית או בחוץ 
נקווה שזה לא היה אירוע חד פעמי,וכשאני יגיד לו שלום בפעם הבאה הוא יענה לי, למרות שלא נראה לי ורק נוכחות אבא שלי בשולחן גרמה לו לענות לי ,נראה...
לצפיה ב-' פינת המטרות הקטנות '
פינת המטרות הקטנות
11/10/2016 | 14:41
17
94
שלום חברים יקרים!
ממשיכים עם פינת המטרות הקטנות שלנו
למשתתפים מהשבוע שעבר - פילוסוף, לאורה, גלי, אלקטרון, מילקי, ניו-פייס - ספרו לנו איך היה לכם בשבוע החולף, איך התמודדתם עם המטרות הקטנות שהצבתם ועם המכשולים שאולי צצו בדרך? האם משהו מהחוויה הולך אתכם גם לשבוע הקרוב?

ולמצטרפים החדשים שמצטרפים השבוע, להלן הסבר קצר ביחס למטרות של השבוע הזה: 
כל אחד מוזמן לכתוב על מטרה אחת (או יותר) שהוא מציב לעצמו השבוע ומתחייב להגשים אותה. תוכלו לפרט גם מה הצעדים שאתם מתכננים לעשות כדי להגשים אותה, או באילו כלים תשתמשו.
   זו יכולה להיות מטרה זמנית ונקודתית, כמו לסיים עבודה\\\\\\\\מטלה מסויימת, או מטרה יומיומית וקבועה כמו להתעורר בזמן.
 זו יכולה להיות מטרה שהיא צעד קטן שמהווה חלק ממשהו גדול יותר, או מטרה שעומדת בפני עצמה.
 כל מטרה היא מטרה טובה, גם אם נדמה לכם שאולי מדובר במשהו מובן מאליו או קל מידי לאחרים.
 מה שחשוב, זה שהמטרה תהיה ממוקדת וברת ביצוע, ככה שאם לנגד עיניכם מטרה גדולה או לטווח ארוך מאד, חלקו אותה ל'מטרות קטנות' וספציפיות, כולל הצעדים הקונקרטיים שתוכלו לנקוט כדי להגשים את המטרה הנוכחית.
 בשבוע הבא, תוכלו לעקוב ולעדכן איך היה לכם, האם הגשמתם ומילאתם את מטרתכם, ומה המטרה שלכם לשבוע החדש.

גמר חתימה טובה לכולנו
לצפיה ב-'כיפור היה זוועת עולם'
כיפור היה זוועת עולם
13/10/2016 | 15:26
5
124
ערב כיפור כל היום התרוצצתי, אירגנתי את הכל, בישלתי כל מיני תבשילים, בגופות בע״ח אנלא נוגעת אז אמא עמדה מדדה על רגלה האחת כיאה לחסידה ואני עזרתי לה במה שמצפוני איפשר לי. מהרתי לשטוף את הבית. מידי כיפור אחי מגיע לישון כאן ומתפלל בבית הכנסת שמתחת לבית, אליו רגיל עוד מימי ילדותו.

כל היום האוירה ביני לבין אמא הייתה מתוחה. אחי הגיע עם חבר לארוחה המפסקת וממש לא הייתי מעוניינת להתראות עם זרים וגם ככה הייתי על הפנים אז פשוט לא יצאתי לאכול ולא לשתות לפני הצום (לא לדאוג רבותיי, יש רזרבות של מזון). כך התחיל לו איפוא הצום שלי, בלי מפסקת, סגורה בחדרי כרגיל, מקץ זמן קצר קמתי לסדר מדיח ולשטוף סירים, לסדר את האוכל בקופסאות ולשים במקרר, לארגן ולסדר את המטבח וכשסיימתי חזרתי לחדר, למיטתי. מחסור השתיה היה מורגש כבר בשעות הראשונות, כי גם עד כניסת הצום לא הקפדתי לשתות (אני אף פעם לא שותה מספיק).

בהמשך ניצתו הויכוחים בין אמא לביני על הנושאים הרגילים. פחדתי להיכנס לסערת רגשות נוספת ועוד בכיפור, כל מה שרציתי זה רק שקט, הרגשתי איך שכל התלונות שלה נכנסות וחודרות לי למח וגורמים לי לקצרים במח, רציתי שרק תשתוק, לא יכולתי לשאת את קולה, ביקשתי שתפסיק, שוב ביקשתי ושוב והיא המשיכה בשלה, עד שצרחתי:״די״ והיא נדמה.

כיפור שלי עבר במיגרנות פיצוצים, הצמא התגבר והפה היה יבש, שכבתי במיטה וביקשתי מברוך הוא את נפשי לקחת, שכבתי נאנקת מכאבי תופת בראש (סובלת ממיגרנות באופן תדיר), מחזיקה ולוחצת את ידיי על ראשי ומאומה לא עוזר. מידי פעם, כשאחי חזר מבית הכנסת למנוחה בין התפילות, שאל לשלומי וביקשתי ממנו שיבקש מאמא להניח לי, הוא מילא אחר בקשתי. נדמה שדאג לי בגלל שדאג לה, כי חשש שלא אוכל לטפל בה וזה ייפול עליו ועל היתר.

אין לי ספק שהמיגרנה היא תוצאה של מה שארע עם אמא ולא משום שלא אכלתי או לא שתיתי. כשהסתיים הצום קמתי לצחצח שיניי, הרגשתי איך הצחיחות אט אט נעלמת מפי, בלעתי את הכדורים הרגילים וסוף סוף מים ירדו במורד גרוני. המים ששתיתי בצאת הצום היו המים הכי טעימים ששתיתי בחיי.

לא יכולתי לאכול במתחלת, המיגרנה התמתנה בעקבות שתיית המים וגם כעת היא לא עברה לי, אבל מצבי הרבה יותר טוב, למתעניינים רק היום בבוקר קמתי והרגשתי את הרעב מקנן בי אז הכנתי לעצמי טוסטים. אמא הסתדרה בעצמה והכינה לה קפה, כי אני לא יכולתי לעזור. מרגישה שאני חייבת להנמיך פרופיל עם הטיפול אחרת אשתגע במקרה הגרוע או אמות במקרה הכי פחות גרוע. כל האחים דרשו היום לשלומי, מעולם לא הרגשתי כה מחוזרת על ידם, אבל אני מכירה תסחורה, זה רק בגלל שרוצים לוודא שאמא מטופלת ושיגרת יומם לא בסיכון חלילה.

הצום עבר נורא, מבחינה פיזית ונפשית בעיקר, עם כל התחושות הרעות ועם המיגרנה הקשה לא חשבתי לרגע לשבור את הצום. ככה אני - שחור לבן. אין מצב שאפרוש ממשו שהתחלתי בו. זה כ״כ חשוב וקרוב לליבי יום כיפור, שגם במצב של גסיסה אסיים אותו.

לצפיה ב-'וואו - אני קורא אותך ומקבל בטחון לגבי עצמי'
וואו - אני קורא אותך ומקבל בטחון לגבי עצמי
14/10/2016 | 01:45
1
69
אני בדירה שלי רוב הזמן המוחלט לבד ....
ובמקרה של אבא שלי הוא בן 78 אם הוא חס וחלילה יזדקק לטיפול או משהו אין שום סיכוי שאוכל לטפל בו.

אין לי שום רגשות אשם או יסורי מצפון בעניין הזה.
החשש היחידי שלי (שסביר להניח שלא יתממש....) - הוא מניפולציה עם הירושה במקרה שהוא יהיה סיעודי וירצה "לנקום".
מצד שני - גם אחותי הרבה פחות מתקשרת איתו ממני.

אני שלם עם זה לחלוטין - יש לי שיקום עצמי להתמודד איתי - וכל עול שלא מתחבר למטרה הזאת - מפריע.

כל מי שרואה מה אני כותב - וחושב שאני אגואיסט או כל מילה יפה אחרת - זה באמת באמת שלא מזיז לי.

זו נאמנות עצמית בסיסית וקיומית.

במצב שאנחנו מוזנחים כל כך הרבה שנים אם לא נלמד לדאוג לעצמנו לפני כל אדם אחר (גם משפחה) - אז חבל על הזמן.

גם שסבלתי בכיפור ובכל חג וכל דקה שאני בדירה לבד (כי אני לא מכיר מצב של בית שנותן הגנה ובטחון. אצלי בית = מקום לברוח ממנו ולהמנע.....וכמו שציינתי גם מזה שיש לי חרדות לא פחות מאשר ההתמודדויות השונות)- עדיין שאני קורא את מה שאת עוברת עם אמא שלך - אני שמח שאני לבד בדירה.

אני מבחינתי נרקומן בתהליך גמילה.
מה שלא יהיה - הכי חשוב - לא לחזור לאבא שלי.

עם הניקיון יבואו הכוחות להמשך ההתמודדות.
אני בטוח
לצפיה ב-'לא ב׳מת ניתן לדעת בשעת אמת כיצד תנהג'
לא ב׳מת ניתן לדעת בשעת אמת כיצד תנהג
14/10/2016 | 16:35
69
האם תוכל לעמוד מאחורי ההצהרות שלך ולא תטפל בו או שמא תגלה שהמצפון התגנב גם אליך. לעיתים, כשאתה בא להתמודד בפתאומיות עם המציאות המרה, ההצהרות נדחקות הצידה והמצפון מדבר. יכול מאד מאד, שהצהרותיך יעמדו בתוקפן גם כשאביך ייזדקק בעתיד לעזרה מצידך, אבל יכול להיות גם שלא. אני ב׳מת אינני יודעת עד כמה אתה חבול נפשית מתפקודו כאב, ולכן יכול מאד להיות, שהתכההת אליו עם השנים.

חלילה במצב של הידרדרות רפואית במצבו, אם שניכם כילדיו לא תדאגו לו ותמצאו לו פתרון רפואי הולם אז הוא גם יכול לנשל את שניכם מהירושה (אם הדירה במלואה רשומה על שמו הוא יכול לנשל אותכם כליל ואם רק שלושה רבעי הדירה על שמו, קרי: באם אין להוריך צוואה של ״יורש אחר יורש״  החצי שהיה שייך לאמך מתחלק רבע לילדים ורבע לבעל, כלומר אביך נותר עם 75% מהדירה ואתם נותרים עם 25%). מעבר לזה, אבא יכול להיכנס לדיור מוגן ולהשתמש בכספי הדירה ואז תיוותר עם 0%. יתרה מזאת, אם אביך יצטרך טיפול סיעודי המדינה תחייב אתכם לשאת בתשלומים. המדינה לא דואגת לקשישים בעלי משפחות וזהו חוק סוציאלי מצוין,  משום שאין שום סיבה שבעולם שנטל הטיפול והדאגה להורינו ירבוץ על המדינה/עלינו.

בכל אופן, גלשתי, לתיאור משפטי, אבל זה היה כדי להסביר לך, שלטפל באביך אתה תצטרך כך או כך במידה והוא יהיה סיעודי חלילה. אם לא אתה בעצמך אז תצטרך לדאוג שהוא יקבל את הטיפול הראוי ואין זה משנה כיצד תיפקד כאב.

מאחלת לך הצלחה בחיים החדשים, בלבד שלך, זה חשוב ביותר לדאוג לעצמך ולהשתחרר מכבלים משתקים ומעכבים. יחד עם זאת, לא משמח אותי לשמוע שלא תעזור לו כלל במידה ויהיה זקוק לעזרתך.

ובכל מקרה, משו כללי, מאחלת לכל אדם להזדקן בכבוד ולא להיות תלוי לעולם באף איש ולא בילדיו. אני בדעה, כשאדם הופך לסיעודי (ולא באופן זמני)/חולה במחלה שגורמת לו ליפול על אחר - טוב יהיה אם ברוך הוא ייעשה איתו חסד שניה לפני שזה מגיע למצב הזה. אדם צריך לסיים את חייו בכבוד!

לצפיה ב-'יפה שצמת '
יפה שצמת
14/10/2016 | 18:37
2
49
כן גם אני לא ממש אכלתי ושתית לפני הצום 
בגלל שלא אכלתי זה הקל על תחושה רעב . 
וגם את עושה מצווה כבד את אביך ואימך 
חשבתי עלייך אתמול  ואני עדיין חושבת כאילו אלוהים הביא לך הזתמנות לסגור מעגל עם אמא שלך לטובה כמובן 
מזכיר את הסיפור של לואיז  ל היי שבסוף טיפלה באימה למרות הכל . 
לצפיה ב-'נקודת מבט יפה. ואכן מצווה גדולה'
נקודת מבט יפה. ואכן מצווה גדולה
14/10/2016 | 19:14
14
לצפיה ב-'חובה לצום, אין בכלל שאלה מבחינתי'
חובה לצום, אין בכלל שאלה מבחינתי
14/10/2016 | 19:47
78
למרות שהמצב לגמרי היה בגדר פיקוח נפש ויכול היה להיות כמצב שדוחה את הצום, לא חשבתי לשבריר שניה לשבור. זה משו שטבוע בי עוד מהיותי ילדה, שזה בעיניי קדוש, הכי קדוש שיש.

כיבוד אב ואם - אכן דבר חשוב מעין כמותו. בגלל זה אני כועסת מלא פעמים על עצמי שאני נגררת אחרי העקיצות של אמי ונגררת להגיב, להתעצבן, להרים תקול ולצאת מגדרי ולצעוק. העקיצות הן הכי נמוכות במקומות הכי רגישים שלי וזה מטריף אותי בשניה ואני מוצאת את עצמי בחילופי אש דו צדדית מאד קשים ומעליבים (כאילו כשאני חושבת על התוכן של הריב בדיעבד אני מזדעזעת איך אמא יכולה לדקור ולפגוע נפשית בצורה כזו. ואז כשפוגעים כך, אי אפשר שלא לצפות שלא אצא מדעתי).

לעיתים, אני צופה את הריב מראש ואז בנקודה מסוימת, אני ישר בורחת לחדר, מתחילה לדבר אל עצמי (ולא בלב), או לשים מהר מוסיקה כדי לא לשמוע את הדברים, כי אם אשמע סבירות גבוהה שאתפרץ עליה. הלוואי שהייתי מצליחה לסתום את פי על אף דבריה החותכים.

זה לא רק מהתקופה האחרונה המצב הזה בינינו, זה כך היה תמיד, אבל בתקופת הטיפול זה הקצין בגלל שאני עושה דברים בלתי רגילים עבורי וזה יוצר קושי פיזי, אנלא רגילה לזוז כ״כ הרבה בבית, לא רגילה לדאוג לככ הרבה דברים, לא רגילה לטפל, לא רגילה לקום בכלל מהמיטה. המעסה המנטאלית הינה עצומה ועצוב לי, שאנלא מוערכת על ידה.

עד כמה שהיחסים שלנו היו מתוחים מאז ומעולם, היה ויום אחד נהיה בנפרד, אנחנו כבר נרגיש בחסרונה של השניה. סיפרתי לך איך כששהיתי בעבר בצפון אצל אחותי היא הגיעה לאחר מס׳ ימים בהפתעה רק משום שהתגעגעה. אנחנו צריכות פעם במס׳ חודשים חופש למס׳ ימים אחת מהשניה, פשוט לתדלק את הקשר.

לצפיה ב-'לא מבינה למה אנשים צמים'
לא מבינה למה אנשים צמים
14/10/2016 | 21:12
5
108
אבל אני בהחלט זקוקה לצום. עליתי במידה במכנסיים כמובן זה ממש שובר אותי כי הדבר היחיד שהיה טוב בחיים שלי שהייתי רזה. אני רוצה להיות רזה רזה כמו מקל. אני לא יודעת אפילו כמה אני שוקלת, אני פוחדת להישקל. תמיד הייתי פחות מ 50 ועכשיו תמיד יותראני לא יכולה הדבר היחיד שהיה טוב בחיים שלי. יש לי בטן ואני עושה כול יום 50 כפיפות. זה בטח בגלל התרופות או בגלל שאני אוטוטו 30. אני אפסיק אם אמשיך להשמין. אני לא יכולה לסבול את זה.
לצפיה ב-'ה BMI שלי 20'
ה BMI שלי 20
14/10/2016 | 21:26
2
70
בא לי להתאבד
לצפיה ב-'מותק יש לך הפרעת אכילה'
מותק יש לך הפרעת אכילה
15/10/2016 | 00:39
1
69
ומקוה שנערות צעירות או ילדות לא תושפענה מדברייך ויחשבו שרזון ומשקל הם חזות הכל או שזה מעיד דבר או חצי דבר עליהן בתור בני אדם או קובע איזה אנשים הם. מקוה שנערות לא ירעיבו עצמן אם יעלו מידה במכנסיים ולא ישאפו להגיע למשקל נמוך של 50 ק״ג.

מקוה שגם נשים בוגרות לא יעשו את כל אותם דברים שציינתי בפסקה ה1. רוצה להאמין, שכושר האבחנה שלהן בין טוב לרע ושיקול דעתן יותר יציב, בריא ונכון מנערות או ילדות צעירות.

לצפיה ב-'50 זה גבוהה בשבילי'
50 זה גבוהה בשבילי
15/10/2016 | 01:48
18
לצפיה ב-'האבסורד זה שאנשים חושבים שאם הם צמים'
האבסורד זה שאנשים חושבים שאם הם צמים
15/10/2016 | 15:00
1
57

אז כל מה שהם עושים נמחק .

רוב העבריינים והפושעים הם מסורתיים וצמים ביום כיפור ,

האם זה מוחק את כל מה שהם עושים כל השנה ?

ויש עוד לא מעט רשעים שגם צמים ביום כיפור ,so ?

זה לא מספיק לצום ביום כיפור צריך לדעת להתנהג כל השנה

. בעבודה פגשתי דתיים אמיתיים שזה אומר כאלה שלא מדברים לשון הרע

שזה אחת מהמצוות . ואהבת לרעך כמוך , לשון הרע  . שלא לדבר על עוד

מצוות שלא מקיימים אותם ואז צמים ביום כיפור .נו ו...

** כן מבינה את אלה שצמים בשביל לנקות את הגוף ,

וכן יש כאלה שהם דתיים אמיתיים ואז הם צמים ביום כיפור ואת

זה אני מבינה .

יש גם אנשים שלא מסוגלים לקבל דעות שונות משלהם , זה

לגיטימי לשאול שאלות  .

לסיכום אם אתם חושבים שהצום של יום כיפור מוחק את הכל אז

אתם טועים .

מצרפת משהו מהפייס שמסביר טוב את התחושות שלי
לצפיה ב-'הצום '
הצום
15/10/2016 | 19:46
15
לא מכפר עוונות של בני אדם לחבריו .
צריך לבקש סליחה אמיתית מהבנאדן שפגענו בו לעשות הכל שסלח ולא לחזור על הטעות .
לצפיה ב-'היום זה היום השני בלי תרופות(אם לא אשתה)'
היום זה היום השני בלי תרופות(אם לא אשתה)
15/10/2016 | 02:17
4
88
שמתי לב שאני שותה את התרופות לא ליעודן אלא כתחליף לסמים,
להקהות את השכל והרגש. ויש לי גם אלכוהול שעוזר אבל הגוף שלי לא תמיד מקבל את זה טוב ובמדינה המזויינת הזאת קנאביס לא חוקי  כל הזמן יש לי חלומות שיש בהם סמים, גם עכשיו ישנתי איזה 3 שעות וחלמתי על קנאביס...

אני רוצה לחשוב שהאלכוהול לבד יוכל לעשות את העבודה,כי כמו new face גם אני לא סובל את הבטן שלי והגוף השרירי שלי היה הקלף הכי חזק שהיה לי,יש לי BMI קרוב ל 30 שזה עודף משקל וזה מהתרופות
אז אני עושה עוד נסיון (בפעם האלף) לחיות ללא תרופות פלוס לעשות כושר, הליכות וכפיפות בטן בעיקר, ולשתות אלכוהול ל "מחלה" שלי.

אני שותה 10 מג זיפרקסה למרות שרשום לי 5 ,שוב, אני שותה כפול כי זה "מפיל אותי", אז כל הזמן אני במרדף אחרי הספקה של תרופות,הייתי השבוע אצל הפסיכיאטרית ודיברנו על זה והיא הסכימה לעלות לי ל 7.5 מג,
אז אני במלחמה עם עצמי לארגן לעצמי יותר סמים(התרופה), או להשאר לכל היותר עם 5 מג ,או להפסיק לגמרי
כמו תמיד דחינו את ההחלטה לאחרי החגים

לצפיה ב-'אתה יכול להשיג רשיון לקנאביס'
אתה יכול להשיג רשיון לקנאביס
15/10/2016 | 03:58
3
65
אם יש לך פוסט טראומה, אבל זה קשה. 
מכירה מישהו שעבר פיגוע ירי ע"י מחבל והיה לו רשיון ורק זה היה עוזר לו.
גם אני הייתי כמוך עם הסמים עד שזה הפסיק להשפיע עליי. עכשיו אני פוחדת מהתרופות והיום לא לקחתי סרוקואל כי אני רוצה לרדת במשקל.
בחיי כולנו דפוקים בשכל
לצפיה ב-' דפוקים לגמרי חחח כל מי שכותב בפורום '
דפוקים לגמרי חחח כל מי שכותב בפורום
15/10/2016 | 04:06
2
84
הדבר האחרון שיעשו זה לתת לסכיזופרן קנאביס
מדינה חרא
לצפיה ב-'דווקא CBD שמופק מקנאביס הראה אפקט אנטיפסיכוטי'
דווקא CBD שמופק מקנאביס הראה אפקט אנטיפסיכוטי
15/10/2016 | 19:00
1
46
רק במדינת ישראל ובפרו מכל המדינות הוא לא חוקי. 
מדינת עולם שלישי
לצפיה ב-'צודק!'
צודק!
15/10/2016 | 20:47
53
פרופ' משולם מגלה ה THC הסביר בהרצאה שלו שה CBD פועל בגוף בדיוק כמו כדורים אנטיפסיכוטיים,
מדינה זבל
לצפיה ב-'סליחה '
סליחה
11/10/2016 | 08:23
46
רוב הזמן אני בקשר איתכם מאשר אחרים אז יכול להיות שמישהו נפגע ממני ואני לא תמיד יודעת אז סליחה עם עשיתי משהו בכל שהו דרך במילים במעשים בעצם שאני פה משהו כל דבר קטן מבקשת סליחה מכל הלב .

לצפיה ב-'מתוסכל מאוד מאוד מההומואים..'
מתוסכל מאוד מאוד מההומואים..
11/10/2016 | 06:52
3
68
צלמתי את עצמי תמונות חדשות אחרי שעשיתי את ה 16 מזרקי בוטוקס בפנים התמונות יצאו מדהים, ואני מאוד מאוד ביקורתי על הפנים שלי ויודע לזהות אם אני נראה או מישהו נראה יפה או מכוער צעיר או מבוגר והתמונות יצאו פשוט מדהימות העלתי תמונה אחת לאתר של גייז ואף אחד לא אוהב איך שאני נראה שם לעומת זאת תמונות ישנות מאוד שלי כולם אוהבים שם גם כאלה שמצחפשים רק בני 30+ אוהבים איך שנראתי בגיל 20 ולא איך שאני נראה בתמונות החדשות.

אני שונא אותם! אני מסתכל על התמונה רואה ילד יפיוף התמונה יצאה פשוט פגז ומישהו שהיה איתי היה בהלם ואמר שאני נראה שם מדהים אז למה הם לא אוהבים? כשאני שם תתמונה הזו גלויה אף אחד לא מדבר איתי, כשאני שם תמונות ישנות גלויות כולם מדברים אני שונא את ההומואים@!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'להרגיש בלתי נראה'
להרגיש בלתי נראה
11/10/2016 | 15:46
1
39
היי aeoliah יקר,
זה באמת כל כך מכאיב, להרגיש שמתעלמים מאיתנו, שכאילו מסתכלים דרכנו..
ואני מבינה כמה שזה העליב והכעיס אותך - לצפות ליחס, להכרה, למבט מאשש ומאשר - ולהרגיש שלא רואים אותך, שלא שמים לב אליך..
יקר, העלבון הזה בטח צורב, מרגיש כל כך לא הוגן ולא מוצדק, כמו עוול חריף שנעשה לך. וצר לי כל כך שזו החוויה שלך באתרי היכרויות, כאילו חוויה מתמשכת של תסכול ואכזבה, של פגיעה בתחושת הערך שלך.
עצם העובדה שהיית מרוצה ומאושר מהתמונות, מאיך שהן שיקפו אותך - אולי גם היא משמעותית, אולי גם זה שווה משהו, גם בלי האישוש של אחרים..
לצפיה ב-'כן! התמונות מדהימות'
כן! התמונות מדהימות
11/10/2016 | 16:56
40
הפנים חלקות יפות ומדהימות ואני נראה בהרבה יותר יפה וצעיר ועדין מהתמונות של גיל 20 שהיו נראות מגושמות ולא סיטריות כמו התמונות האלו, ואני מבין מאוד טוב במה יפה מה לא סימטריה פרופורציה וצעירות הפנים היות ואני אבססיבי בנושא הזה אני מבין מעולה ואני מאוד אוהב את התמונות, אבל המצב גורם י למחוק את התמונה כי לא רוצים אותי לפי התמונה הזו.
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
17/10/2016 | 15:21
11
אם אתה מרוצה מהתמונה למה אחרים לא מרוצים ממנה ולמה זה מפריע לך? בוודאי יהיו כאלה שיאהבו את התמונות שלך ולא כדאי לסמוך על אתרי אינטרנט שבהם לא מכירים ולא כל כך אכפת לאנשים זה מזה.

לצפיה ב-'לפני כ4 שנים הפכתי להיות טבעוני..'
לפני כ4 שנים הפכתי להיות טבעוני..
10/10/2016 | 20:40
6
75
איך זה קרה?

ראיתי סרטים על השחיתות של החיות ואז ראיתי שהתרנגול שמונח לי בצלחת זה לא משהו דומם, זה משהו שהיה חי והרגיש ואז נפל האסימון..

הטעם של העוף כבר לא היה לי טעים נהיה לי מגעיל..הבנתי שאני אוכל משהו מת(גופה שרופה).

גבינות הפסקתי כי הבנתי שגם בזה יש סבל וגם זה נהיה לי מגעיל.

הדבר היחיד שאני רואה שהשגתי בחיים שלי קשים ככל שיהיו זה שהפסקתי לגרום למישהו אחר לסבול כדי שלי יהיה טעים בפה..

לפעמים עוברת מחשבה של בא לי שווארמה בלי בלי שישליק בא לי שניצל , אבל אז אני נזכר שהשווארמה הזו והשניצל זה לא שניצל(זה לא שם), זה בעל חיי עם רגשות ואהבות ואז כל התאווה לאוכל הזה נעלם.
לצפיה ב-''
10/10/2016 | 20:48
34
לי כבר מזמן אין תאווה לבשר ודגים. הריח דוחה אותי אפילו 
- 10 שנים לא אכלתי בשר
- 6? דגים וגם אכלתי אז פעם בחצי שנה
- ביצים וחלב בשלמותם לא צורכת שנים והיו תקופות שהייתי 100% טבעונית כיום אני יותר קרובה לטבעונות אך עדיין צורכת פה ושם בעיקר פיצה ושוקולד מדיי פעם ושניצל של טבעול. בשאיפה להיות 100%!
לצפיה ב-'פעם הכרתי ברחוב קבצנית נחמדה'
פעם הכרתי ברחוב קבצנית נחמדה
10/10/2016 | 21:03
4
44
שהייתה מדברת אתי כשבאתי והתיידדנו קצת, ואמרה לי שהיא אוכלת רק פירות כי כל דבר אחר הוא לדעתה אכזריות כלפי הטבע.

לצפיה ב-'וירקות?'
וירקות?
10/10/2016 | 21:15
2
11
לצפיה ב-'היא אוכלת המון פירות'
היא אוכלת המון פירות
10/10/2016 | 21:33
1
36
ככל שאני זוכר הייתה די רזה. היא לא אוכלת ירקות כי היא חושבת שגם זאת התעללות בטבע.

לצפיה ב-'היא בטח מאוד רזה'
היא בטח מאוד רזה
10/10/2016 | 21:28
10
לצפיה ב-'מילים'
מילים
11/10/2016 | 00:03
7
149
כל כך הרבה מילים בראש, כל כך רציתי להגיד אותם, אבל בסוף זה לא יוצא.
מתסכל, מאכזב, מכעיס.
מנסה לכתוב אבל לא מצליחה, הכל מסתובב בראש.
קשה לכתוב כשאין לאן.
כל כך קל לקוות, ככה זה שכל כך רוצה.
אני יודעת שאני אעבור את זה, רק לא יודעת איך ומתי.
יודעת שמגיע לי טוב, רק לא יודעת איך לעשות את זה.
תסכול מהול בחוסר אונים.
גם ככה תקופה קשה.
חייבת להאמין, זה המסר הכי גדול מכל זה.
חייבת לקוות.
חייבת להמשיך קדימה.
חייבת כי רוצה רוצה רוצה רוצה רוצה רוצה.
אם אין אני לי מי לי.
חייבת להתקדם, חייבת להוציא את עצמי מהשקיעה הזאת.
חייבת לא לבנות הרים וגבעות.
חייבת לנשום.
חייבת להרגע.
יודעת שיהיה קל יותר.
הלוואי ויכולתי לכתוב יותר טוב.

לצפיה ב-'היי'
היי
11/10/2016 | 00:34
40
באוירה של קצת אמונה, או לפחות רצון לאמונה, אצרף סרטון שנתקלתי בו היום והתפעלתי, לפעמים כלום לא עוזר.. אבל לפעמים כן.
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאת צריכה להשאיר בכינוי שלך הוא הספרה 1'
הדבר היחיד שאת צריכה להשאיר בכינוי שלך הוא הספרה 1
11/10/2016 | 03:24
42
את מספר 1, אולי עוד לא מצאת את המישהו שיגיד לך שאת מספר 1 בשבילו / בגלל שהוא באמת חושב ככה / בגלל שמרוב אהבה הוא לא רואה בך אלא את מעלותייך - אבל יבוא יום שתמצאי אותו.
לצפיה ב-'מילים לאין-מילים'
מילים לאין-מילים
11/10/2016 | 10:09
43
היי..

נראה שאם הייתי יכולה להתבונן לתוך הנפש שלך, הייתי רואה סערה.. בלאגן כזה שבו העולם שלך נמצא במערבולת של רגשות כואבים במיוחד.. ונדמה שאת מנסה בכל כוחך להפסיק אותה בעזרת כתיבה, ואת מקווה שהמילים פשוט יצאו החוצה, ישפכו מעצמן ויתנו קצת מנוחה לנפש, ממש כמו נהר של דמעות - אבל המילים לא יוצאות, לפחות לא כמו שאת מצפה, שיהיו מסודרות, מובנות, ושפשוט יצליחו להכיל את הכאב הכל כך עוצמתי שאצור בך...
ונראה שלמרות שהמערבולת קוצפת ושוצפת ומאיימת להשתלט על כל כולך, את עצמך נמצאת באי של תקווה, גבוה, מאמין וחיובי יותר.. ואני מרגישה שהרצון שלך להישאר על האי הזה, לא ליפול לצדדים, אלא להמשיך להיות יציבה ואיתנה, הופך אותך לאופטימית ובעלת חוזק נפשי שלא יסולא בפז.. 

יקירתי, אם תרגישי שהמים מתקרבים מדיי, מציפים,  ואת זקוקה למשהו, מישהו שישמש כגלגל הצלה, כשהתחושות שאת מנסה לבטא כובלות אותך ומעלימות לך את המילים, נשמח שתמשיכי לשתף אותנו פה בפורום, ואולי גם דרך הצ'אט שלנו נצליח יחד למצוא להן מילים של ממש, שיעניקו לך הקלה, ויהפכו את הלב שלך למקום רגוע יותר.. 

שולחת לך חיבוק מלא אופטימיות..

לצפיה ב-'מתגעגעת'
מתגעגעת
11/10/2016 | 10:53
40
אני מתגעגעת לעצמי
משפט מוזר להגיד.
אבל זה נכון, אני מתגעגעת לעצמי הכיפית, לעצמי החיה, לעצמי שתמיד ידעתי שיש בפנים, לעצמי שלא נותנים לה הזדמנות לפרוח, אולי אפילו לעצמי שאף פעם לא יצא לי עדיין להיות.
מגיע לי, מגיע לי להיות מאושרת כמו שמעולם לא הייתי,
מגיע לי לחיות, מגיע לי להיות אהובה, מגיע לי לאהוב.
מגיע לי פשוט להיות, מגיע לי שיהיה לי טוב, ממש טוב אבל ממש ממש טוב.
מגיע לי שדברים פשוט יסתדרו וילכו בתלם (טוב נו..אפשר לחלום).

אולי אני חושבת יותר מדי ואולי אני מנתחת יותר מדי ואולי אני מרגישה יותר מדי.
ואולי אני פשוט מבלה יותר מדי זמן עם עצמי.

בכל מקרה זה מה שיש וזו האני היחידה שיש לי.

אני מבינה שאני לעולם לא אפסיק לרצות שיהיה לי טוב וזה מה שעושה אותי אנושית, אני מבינה שאני חייבת להלחם על זה כי ככה דברים עובדים אצלי, אבל שמעתי גם משפט חכם שלפעמים צריך לשחרר, פשוט לשחרר חלומות, לפעמים כשקצת נרגעים משהו משתנה, אבל זה קשה על גבול הבלתי אפשרי פשוט לשחרר.

הייתי רוצה להאמין שהמילים וההבנות של התקופה האחרונה והקשיים והנפילות
ובכלל כל מה שקרה, ישנו אותי, שהחיים ישתנו, שאני אשתנה.
יודעת שזה לא עובד ככה, יודעת שלא יצאתי מהנפילה של הפעם, יודעת שאיכשהו אצליח לזחול למקום פחות נפילתי (הלוואי וגם ידעתי מתי).
יודעת הכל, אין מה לחדש, אבל זה לא עושה את זה יותר קל.

יודעת שצריכה להפסיק לעשות דברים שיודעת שלא עוזרים, יודעת שצריכה להיות חזקה כי זו מי שאני.

יודעת שצריכה להיות מי שאני, כי זו מי שאני וזה אחלה.
יודעת שצריכה לשחרר.
בעיקר חייבת להאמין ולקוות.

רוצה להאמין שיהיה כל מה שרק יכולה לחלום עליו ויותר.
ובינתיים נושמת עמוק עמוק עמוק וממשיכה הלאה.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/10/2016 | 14:06
16
אולי כדאי שתנסי לקחת לך רגע מנוחה, לנסח ולארגן לך את המלים במחשבה וגם את המעשים, ואחר כך לעשות כמו שתכננת.

לצפיה ב-'אני לוקחת את המילים האלה אלי. שתראי כמה כוח יש לך'
אני לוקחת את המילים האלה אלי. שתראי כמה כוח יש לך
16/10/2016 | 19:22
1
11
ושאת נותנת כוח - לי לפחות.
אלה המילים:

חייבת להאמין, זה המסר הכי גדול מכל זה.
חייבת לקוות.
חייבת להמשיך קדימה.
חייבת כי רוצה רוצה רוצה רוצה רוצה רוצה.
אם אין אני לי מי לי.
חייבת להתקדם, חייבת להוציא את עצמי מהשקיעה הזאת.

לצפיה ב-':)'
:)
16/10/2016 | 20:08
7
אף פעם לא חשבתי שאני אתן למישהו כוח.
במיוחד כשלי אין כוח .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תמ
פורום תמ"א 38
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה