לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'הערה אחרונה'
הערה אחרונה
28/12/2014 | 07:16
65
348
התפקיד שלי כאן הסתיים ורציתי להוסיף רק חומר למחשבה.
18 שנים חקרתי את המושג "קבוצה", ו"אלו"ט" היה פרויקט הגמר שלי.
הפירוק של אלו"ט היה ידוע מראש וכך גם כישלון של כל קבוצה מתחרה, כי במציאות הכלכלית כיום אין יותר מקום לקבוצות.
קבוצה מתלכדת...
המשך>>
התפקיד שלי כאן הסתיים ורציתי להוסיף רק חומר למחשבה.
18 שנים חקרתי את המושג "קבוצה", ו"אלו"ט" היה פרויקט הגמר שלי.
הפירוק של אלו"ט היה ידוע מראש וכך גם כישלון של כל קבוצה מתחרה, כי במציאות הכלכלית כיום אין יותר מקום לקבוצות.
קבוצה מתלכדת סביב אינטרס משותף, ו"לחסל את האוטיזם" או "להרחיק את כל האוטיסטים מהחברה" זה אינטרס מספיק חזק וברור כדי ליצור קבוצת כוח חזקה.
"שילוב בחברה", לעומת זאת, מקבל משמעות שונה עבור כל אדם, ולכן יווצרו כל הזמן קבוצות כוח שיילחמו זו בזו, ואף קבוצה לא תהיה מספיק חזקה כדי להשיג את מה שהיא רוצה. 
הפתרון הוא לא "קבוצה" אלא "ענן", כי "ענן" מתלכד סביב אמונה, אבל הענן הזה צריך ויכול להתלכד רק סביב האמונה שלכל אדם יש מקום בחברה, ולא סביב המושג "אוטיזם" שהוא מושג קבוצתי.....

לצפיה ב-'"לוקחים ילדים בני 4 ומוציאים 
להם את
 החשק
 ללמוד"'
"לוקחים ילדים בני 4 ומוציאים 
להם את
 החשק
 ללמוד"
26/12/2014 | 19:20
1
214
לצפיה ב-'כתבה מרתקת'
כתבה מרתקת
27/12/2014 | 20:59
29
לצפיה ב-'עיריית אריאל משביתה ילדים אוטיסטים מלימודיהם בצורה פחדנית'
עיריית אריאל משביתה ילדים אוטיסטים מלימודיהם בצורה פחדנית
26/12/2014 | 12:00
3
146

בפעם הראשונה מזה שנים: עיריית אריאל משביתה ילדים אוטיסטים מלימודיהם, נגד רצון הורים, וללא שום סיבה הגיונית. בניגוד לנהוג במדינת ישראל, בה תלמידים אוטיסטים אינם שובתים אפילו כשיש שביתות – מורים, נוקטת עיריית אריאל בצעד מקורי ומשאירה את הילדים בבית ללא סיבה – כבר ביום ראשון הקרוב.
בדרך פחדנית של הודעה טלפונית ביום חמישי אחרי שעות העבודה, נתבשרנו כי אין לעירייה פתרון לליווי ההסעה, וכי בפעם הראשונה ב 17 השנים בהן נוסע בננו בהסעות דומות – עיריית אריאל החליטה פתאום לא לקבל אישור הורים לנסיעה ללא מלווה. בגלל שעת ההודעה – לא ניתן להפעיל כמובן אף אחד ממשרד החינוך, וילדינו המיוחדים נתונים לרחמיה של עובדת עירייה אחת – שאיננה ניתנת אפילו להשגה בטלפון.
למרות פנייתה האישית של מנהלת בית הספר המיוחד, והורי התלמידים, מתעקשת עיריית אריאל, לא להוציא הסעה לתלמידי בי"ס יהודה הלוי בנתניה המתגוררים באריאל, וזאת עקב היעדרותה של המלווה.
למרות שהמדובר בנערים בני 17 המכירים את הנהג כבר שנים, ונסעו פעמים רבות עם אישור הורים בלבד, ייאלצו להישאר בביתם ביום ראשון רק כי העירייה לא הצליחה לשאת באחריותה לדאוג למלווה בהסעתם.
וכך משלימה עיריית אריאל את המעגל : לא רק שלא טרחה לבנות מסגרת לתלמידי החינוך המיוחד, הרי שגם נכשלה בתפקידה על פי חוק למצוא פתרון להסעתם של הילדים ללימודים – וגם טרחה להודיע על כך ביום חמישי בערב, ולא להשאיר לנו אפילו טלפון ישיר לעובדת שהחליטה על כל החידושים הללו.
כתושבי אריאל מאז שנת 1992 – זו הפעם הראשונה שאנחנו מתביישים בעירייה שלנו. לצערנו – אין שם עם מי לדבר.

לצפיה ב-'נשמע באמת מקומם...'
נשמע באמת מקומם...
26/12/2014 | 14:26
50
וגם תמוה- אין מלוה מחליפה?
העובדת המחליטה- מה תפקידה? האחראית על הסעות חנ"מ?
מה צפוי לקרות ביום שני- המלוה אמורה לשוב?
לצפיה ב-'תנסו את התוכנית "יהיה בסדר" של גלי צה"ל'
תנסו את התוכנית "יהיה בסדר" של גלי צה"ל
27/12/2014 | 15:24
47
הם עושים קסמים בפתרון בעיות כאלה בדיוק.
לצפיה ב-'לפנות למבקר המדינה'
לפנות למבקר המדינה
28/12/2014 | 21:05
32
על פי חוק חינוך חובה אסור  להם להשבית את התלמידים מהלימודים
לצפיה ב-'נשמות טהורות'
נשמות טהורות
26/12/2014 | 09:20
114
לצפיה ב-'אני יודעת שזה לא נושא הפורום אבל לדעתי זה חשוב'
אני יודעת שזה לא נושא הפורום אבל לדעתי זה חשוב
25/12/2014 | 15:28
107
ואולי יעניין את האנשים מהצפון.

זה ארוע התרמה של האגודה למלחמה בסרטן

הזמנה לאירוע  שכל הכנסותיו ,קודש לפעילות בסניף האגודה למלחמה בסרטן
לרווחת החולים והמחלימים הפוקדים את הסניף .
  ניתן   לרכוש  כרטיס בעלות  30 ₪ לכרטיס,
טלפון אל הנייד   0522692752 
  ניתן להזמין כרטיסים ולקבלם ביום ראשון בערב המופע.
סמי בניסטי     (רכז המתנדבים העירוני )
יו"ר סניף האגודה למלחמה בסרטן
קריית ביאליק

לצפיה ב-'.'
.
25/12/2014 | 12:16
2
60
לצפיה ב-'מה היה כל נורא בדיון שרצית להוריד לדף השני?'
מה היה כל נורא בדיון שרצית להוריד לדף השני?
25/12/2014 | 12:23
1
69

לצפיה ב-' זה היה פשוט נסיון לא מוצלח שלי להעלות'
זה היה פשוט נסיון לא מוצלח שלי להעלות
25/12/2014 | 12:29
68
תמונה מהסמארטפון . ואי אפשר למחוק הודעות בתפוז.
אנסה יותר מאוחר ממחשב נורמלי.
לצפיה ב-'אני מבקש סליחה משלומית ומאמא לנער אוטיסט'
אני מבקש סליחה משלומית ומאמא לנער אוטיסט
24/12/2014 | 22:02
32
229
א8יני לא אפסיק לבקש בסליחה עד  שמא לנער אוטיסט  תתיחס אני מתנצל מעומק הלב  די כבר תסלחי לי מהעשיתי לך רע
לצפיה ב-'למה את מעתלמת ממני אמא לנער אוטיסט '
למה את מעתלמת ממני אמא לנער אוטיסט
25/12/2014 | 00:25
28
129
זהמ חלדמ אוית שכל האנושו תהיא חרא ואסורל מסוך על אף אחדו חשבתי שאני  את גורמת לי לשנאה עצמית  שאת לא עונה וגורמת לי לחשוב שנאי אל בסדר
לצפיה ב-'גם אני משוכנעת שאף אחד בפורום לא כועס עליך '
גם אני משוכנעת שאף אחד בפורום לא כועס עליך
25/12/2014 | 09:04
1
57
לצפיה ב-'אסביר לך בפרטיתלמה זה חירפן אותי '
אסביר לך בפרטיתלמה זה חירפן אותי
27/12/2014 | 20:29
30
לצפיה ב-'לא חושב שהיא כועסת עליך. ככה זה נ"טים, הרבה פעמים מתעלמים.'
לא חושב שהיא כועסת עליך. ככה זה נ"טים, הרבה פעמים מתעלמים.
25/12/2014 | 10:58
13
111
וכן, גם כשאנחנו כותבים "את גורמת לי לשנאה עצמית", הם מתעלמים (במקרה הטוב). במקרה הרע, חושבים שאנחנו עושים פוזות. וזה לא מתוך כעס, אלא בגלל שהם באמת לא מבינים. וגם, בכל הכנות, בגלל שלא ממש אכפת להם.

בקיצור - זה לא אתה, זה היא.

לצפיה ב-'גור, לפעמים הבנה לא מספיקה'
גור, לפעמים הבנה לא מספיקה
26/12/2014 | 16:24
10
84
לרוב אני נמנעת לדבר עם אנשים שאומרים "את גורמת לי לשנאה עצמית", לא כי האשימו אותי אי פעם בזה, אלא כי יש לנו תפיסה שונה מהותית של אשמה ושל אחראיות, ואני מאמינה בכנות שרק האדם עצמו יכול לגרום לעצמו לשנאה עצמית, ואם מישהו חושב שאדם אחר אשם בזה אז חסר לנו בסיס מינימלי משותף לשיחה.

יכול להיות שהייתי מתנצלת. אם הייתי אומרת משהו שלדעתי הוא נכון והיה ראוי להגיד אותו בסיטואציה הנ"ל אולי הייתי נמנעת מהתנצלות וזהו.

חוץ מהתעלמות ועשיית פוזות יש גם ההנחה שאם כל דבר קטן גורם לשנאה עצמית אם זו לא הייתה אני זו הייתה מישהי אחרת. ואני נוטה להאמין בזה. לא לחלוטין, אבל בשמונים אחוזים.

ובוודאי הייתי נמנעת מלשחח עם אדם שרואה בעדר תגובה שלי התעלמות. אני למשל נמצאת בפורומים יומיים בשבוע בערך, וגם כשאני נמצאת אני יכולה בקלות לפספס הודעה. אז לדעתי מי שמניח שהתעלמתי, ולא שלא שמתי לב, נוהג כלפי בשיפוטיות לא הוגנת, ומפרש אותי בצורה שלילית על לא עוול בכפי.

<לכל מטבע יש שני צדדים>
לצפיה ב-'אם אין בסיס משותף לשיחה, זאת סיבה להתעלם מאדם שכואב לו?'
אם אין בסיס משותף לשיחה, זאת סיבה להתעלם מאדם שכואב לו?
27/12/2014 | 17:57
9
61
תראי, אני מסכים איתך ברמה הפילוסופית בכל הנוגע לשנאה עצמית ואחריות, אבל לא הייתי חולם להתעלם ממישהו שאומר לי בכנות "אני שונא את עצמי בגלל שאתה מתעלם ממני". אני חושב שהתעלמות במקרה כזה היא בהחלט הפגנה של חוסר אכפתיות.

ושימי לב, שאני לא טוען שמי שנוהג כך הוא "רע". אני לא שופט פה אף אחד. אבל אני בהחלט טוען, שאצל רוב האנשים, ההתנהלות בעולם האכזרי והציני שבו אנחנו חיים גורמת לליבם לקהות. והבעיה הכי מדאיגה, היא שאנשים אפילו לא קולטים שזה קורה להם.
לצפיה ב-'זה לא שאני שיפוטי בכלל אני פאקינג מזינתרופ גאה '
זה לא שאני שיפוטי בכלל אני פאקינג מזינתרופ גאה
27/12/2014 | 20:11
3
48
אז אנשים שמתעלמים מהקיום  שלי ונזכרים לדבר אית רק שהם צריכים משהו ודי לחכימא ברמזיא   פוגעים בי
לצפיה ב-'אוקיי, אבל למה אתה כותב את זה בתגובה אליי?'
אוקיי, אבל למה אתה כותב את זה בתגובה אליי?
27/12/2014 | 22:16
2
24
לצפיה ב-'כי זה מיועד לכולם סעמק ש/ופטים אותי על טעות אחת'
כי זה מיועד לכולם סעמק ש/ופטים אותי על טעות אחת
28/12/2014 | 11:21
1
18
לצפיה ב-'לא שפטתי אותך. רק תהיתי אם הצלחתי לפגוע בך איכשהו.'
לא שפטתי אותך. רק תהיתי אם הצלחתי לפגוע בך איכשהו.
29/12/2014 | 09:35
25
מצטער שלא הבהרתי את עצמי כמו שצריך.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה בזה'
אני לא בטוחה בזה
27/12/2014 | 23:55
4
42
אכפתיות זה להקדיש זמן, מאמץ, מחשבה.

להגיב זה הפתרון המתבקש, אבל אני ממש לא בטוחה שזה הפתרון הנכון. מהרבה סיבות. אם לקצר (וכדאי לי לקצר כי השעה מאוחרת) אז אני בכלל לא בטוחה שלהגיב במקרה כזה זה לטובתו של האדם. אולי אפשר להגיד את זה אם זה קורה פעם אחת, אם זה קורה יותר מפעם אחת אז עדיף שלא.

אגב, מה זה כנות? אני מאמינה שמשפט "אני שונאת את עצמי בגלל שאתה..." שגוי בהכרח. הוא כנה.

לצערי, רוב האנשים  מתנהלים בלי לחשוב מראש ל התוצאות לטווח הארוך של המעשים שלהם וגם אם הם שואפים "לעשות את הדבר הנכון" הם לעיתים נדירות מקדישים למחשבה על אודות מה הוא הדבר הנכון ואיך להשיג אותו ולו את מאית מהזמן והרצינות שהם מקדישים למעשים.

גור, אם אתה חושב שלטווח הארוך האסטרטגיה של לענות במקרים כאלו היא נכונה, אנא הסבר למה.
לדעתי לענות במקרים כאלו מחזק את הקשר "אני שונאת את עצמי כי אתה X", והדבר הנכון הוא לנתק את הקשר הזה.

אני לא יכולה להגיד שאני בטוחה לחלוטין מה הדבר הנכון. אבל ברור לי שלענות זה בעייתי מאוד, לדעתי.
לצפיה ב-'לא מבין איפה הדילמה פה. אפשר גם להגיב וגם להסביר.'
לא מבין איפה הדילמה פה. אפשר גם להגיב וגם להסביר.
28/12/2014 | 09:06
1
43
שני הדברים לא סותרים זה את זה.

הבעיה היא שאצל רוב הנ"טים "להסביר" פירושו הרבה פעמים לשקר שקר לבן. להגיד משהו כמו "לא הייתי בפורום שבוע, אז לא עניתי", בזמן שכל אחד שיש לו עיניים יכול לראות שזה לא נכון. תמיד הסבירו לי שאנשים עושים את זה "כדי לא לפגוע", אבל אני לא בטוח שאני קונה את זה. האם נ"ט באמת נפגע פחות כשמשקרים לו שקר לבן במקום לומר את האמת? או שהם נפגעים באותה המידה, ורק מעריכים את ה"נימוס" של המשקר יותר מדי כדי לומר זאת?

מה שבטוח, גם אם נ"טים נפגעים פחות משקרים לבנים מאשר מהאמת, עבור א"סים זה הדבר הכי פוגע שיש. (ולצערי הרב, יש גם לא מעט א"סים שלמדו את הקטע הזה של שקרים לבנים בתור "מיומנות חברתית". אז נוצר מצב אבסורדי ולא-סימטרי, שבו אותם אנשים עדיין נפגעים משקרים של אחרים, אבל לא מהססים לשקר בעצמם)

לצפיה ב-'אתהצ דיק יותר ממי שהגיבה מעלייך '
אתהצ דיק יותר ממי שהגיבה מעלייך
28/12/2014 | 11:57
31
אני הסברתי שהבנתי שטעיתי   ושזה יה מתוך התקף ל חרדה אבל האי ממשיכה  לתקוף ככה שיש לאנשים משהו נגדך הם   יציקו לך וימצצו את דמך ודי לחכימא ברמיזא
לצפיה ב-'אני התנצלתי כבר '
אני התנצלתי כבר
28/12/2014 | 11:20
1
26
ואני בהסברתי שהיה תלי התקף לחרדה  ככה שאני לא אשם בזה אז   תלכי להציק למשיהו אחר
לצפיה ב-'הדיון ביני לבין גור הוא דיון פילוסופי-כללי'
הדיון ביני לבין גור הוא דיון פילוסופי-כללי
31/12/2014 | 15:28
7
שכבר לא ממש קשור למקרה הקונקרטי.

בכל מקרה אני לא חושבת שבהודעה שלך היה משהו רע ואין שום סיבה להתנצל. ההודעות שלי הן לא האשמה נגדך.
לצפיה ב-'אתה צודק אני כבר מיזנתרופ אני לא סומך אעל איש '
אתה צודק אני כבר מיזנתרופ אני לא סומך אעל איש
27/12/2014 | 20:09
35
עברתי מלא בחיים  שגרם לי לא לסמוך על אנשים
לצפיה ב-' מה שנאמר זה יההי בגלל שהייתי בהתקף חרדה אז לא לשפוט'
מה שנאמר זה יההי בגלל שהייתי בהתקף חרדה אז לא לשפוט
27/12/2014 | 20:28
30
ואני מתנצל על דברים ובאמ תשאני מנסה לצאת מזה ושיקרף העולם  לא וסבל את האנושות המסריחה
לצפיה ב-'אם תבדוק תראה שאמא לנער אוטיסט לא כתבה'
אם תבדוק תראה שאמא לנער אוטיסט לא כתבה
27/12/2014 | 07:10
1
84
כבר כמה זמן שום תגובה בפורום.לאנשים יש חיים שלפעמים לוקחים אותם רחוק מהמסך.חוץ מזה,כמו שקגומה אומרת,האחריות לשנאה או אהבה עצמית היא שלך,לא של אדם אחר.
לצפיה ב-'קגומה צודקת אבל אסביר לך בפרטי'
קגומה צודקת אבל אסביר לך בפרטי
27/12/2014 | 20:08
43
משהו
לצפיה ב-'למה כל כך הרבה זמן אתה מרגיש לא בסדר? מה כבר עשית?'
למה כל כך הרבה זמן אתה מרגיש לא בסדר? מה כבר עשית?
29/12/2014 | 00:16
9
32
אני בטוחה שזה לא דבר כזה רע ושאתה לא צריך להרגיש ככה, אתה יכול לסלוח לעצמך גם אם מכרה מהפורום לא סלחה לך. מה שאני בטוחה שכן, נראה לי שאמא לילד אוטיסט בכלל עסוקה מידי בשביל לכעוס עלייך, לא ראיתי אותה בפורום הרבה זמן. לא נראה לי שעברה בה היום מחשבה על המעשים שלך והאופי שלך ואם כתבת שטות בפורום. בטוחה שהיא פתחה דף חדש.
אני מבינה שיכול להטריד אותך אחרי שמבחינתך חווית דחייה אם משהו שכתבת הוא טעות או לא ואם כן אז אתה רוצה לדעת למה כי אתה לא רוצה לחזור על טעויות ורוצה להתקדם אז אולי תשלח קישור לדיון שהיה או תצטט את מה שאמרת ננח את זה ביחד בצורה הגיונית יותר ותהיה יותר רגוע.
לצפיה ב-'הוא לא עשה שום דבר רע בכלל.'
הוא לא עשה שום דבר רע בכלל.
29/12/2014 | 09:38
13
לצפיה ב-'הוא רע'
הוא רע
30/12/2014 | 05:11
7
30
הוא רע כי הוא מרגיש שהוא רע,
לתמוך בלגיטימיות ( מונח רע אבל איני מוצא כרגע אחר) הרגש והמבנה הנפשי של האחר פירושו לנסות לקבל ולהבין למה הוא תופש את עצמו בצורה כזאת ולא אחרת
אוטיסטים יכולים להיות מאוד מאוד רגישים למה שקורה במרחב הבין האישי
ולכן ירגישו רע מאוד גם במקום שבו אנשים נורמטיבים לא מרגישים שום דבר מיוחד
תגובת הסביבה לעובדה זאת מתבטאת, כמו כאן בפורום, בנסיון לתאר את מרחב הציפיות הנורמטיבי, שלפיו הכל בסדר כי לאנשים יש עניינים ובלא בלא בלא
הבעייה שלאוטיסטים עובדה זאת לא פותרת את הבעייה אלא רק דוחקת אותם שוב ושוב לתחושה שמשהו מאוד בסיסי לא בסדר איתם ( כי איך הם לא מבינים דבר כל כך פשוט ובסיסי)

אוטיסטים, בוודאי מהסוג של פאר, מחפשים וצריכים מגע אולטימטיבי, מושלם, שלם, מבחינתם כל אדם ודבר אמור להגיב כאילו הוא אוהב אותם לנצח וכל הזמן
מהותית זה לא סנטימנט רע בכלל
להפך
זה הכי יפה וטוב בעולם
אלא שלפחות בינתיים זה לא עובד כי אנשים הם קקה
ואז אנשים כמו פאר ואוטיסטים אחרים נעים בקיצוניות מטריפה בין שנאה לכולם, כולל שנאה עצמית כמובן, לבין אהבה לכולם, אהבה שכוללת ציפיה לתגובה שתתאם לסוג רוחב הלב האין סופי שממנו היא באה

הפתרון המקובל, של הסברים, של תיאור חוזר ונשנה של הדרך שבה החברה בנויה ואנשים מתנהגים וככה ולא אחרת ולמה ומתי וכישורי חברה ואתה כזה וכזה ולא הגיוני בכלל ולקות ופגם ואני לא יודע מה פשוט לא יעבוד כי הלב יודע מה הלב רוצה ושום דבר לא יעזור כאן

פאר, ואוטיסטים אחרים, ימשיכו להרגיש הכי רעים בעולם כי הציפיות שלהם לאהבה אינסופית מכל אחד ימשיכו לגרום להם לעצבן ולאבד את כולם
ואהבה כזאת כוללת גם תגובה מיידית לשאלות ולצרכים הרגשיים המאוד חזקים
וכמו שנאמר כאן לאף אחד אין פנאי לזה ואז האוטיסט מרגיש נטוש ועזוב ועצוב ומוזנח ומבולבל וחרד והאמת שאין כרגע לחברה שום הצעה שבכלל קרובה למה שהוא צריך ויודע בשביל לצמוח ולהתפתח כהלכה
אז יש כאלה שדופקים את הראש בקיר ויש שמשתגעים ויש,שבעזרת הרבה מאוד סמים פסיכיאטרים קשים, מתרגלים לחיות בדכאון קשה כל החיים

אבל כל הדברים האלה לא הורגים את הסנטימנט הבסיסי, את הכוונה שביסוד הזהות האוטיסטית, והאנושית, חיפוש אחרי אהבה שלמה, הבנה אבסולוטית
וטוב שכך
כי ברגע שהאדם יפסיק לחפש את הבלתי אפשרי אז אין טעם לחייו
ולדעתי מה שפאר מחפש וצריך הוא אפשרי
פשוט לא כרגע
אבל עצם זה שיש אנשים כמוהו, וכמוהו יהיו יותר ויותר, הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי

גם אני לא עונה לכל ההודעות של פאר
הוא מציף
מבקש פניות מלאה אליו כל הזמן
אבל אני לא משלה את עצמי שאני בסדר והוא לא
כי תמימותו לכאורה היא חכמה נעלה
בדיוק בגלל שהיא חסרת "הגיון" ונטולת כל זיקה, לכאורה, לצורה המקובלת של יחסים בין אישיים
ואין לי ספק שיום אחד הסביבה תדע להכיר בכך
לטובת ושמחת כולנו

לצפיה ב-'כמה קשוב ומתחשב מצידך... אדם שמפגין חולשה, הוא לא אדם "רע".'
כמה קשוב ומתחשב מצידך... אדם שמפגין חולשה, הוא לא אדם "רע".
30/12/2014 | 11:08
5
18
ואין בין מה שכתבת לבין "מתן לגיטימציה לרגשות" דבר וחצי דבר.

אפשר וצריך וראוי לתת לגיטימציה לכל רגש שהוא, אבל מכאן ועד לבלבל בין הרגש לבין מה שקורה במציאות האובייקטיבית, רחוקה הדרך.

אם אדם חכם אבל חסר בטחון עצמי מרגיש שהוא טיפש, זה לא אומר שהוא באמת טיפש. אם בן-אדם מרגיש שחרב עליו עולמו רק בגלל שהוא הפסיד בבורסה, אז יש לו בעיה רצינית של פרספקטיבה. ופאר חושב שהוא "רע", אז הוא פשוט טועה.

אלא מה? רגש לא הופך להיות פחות לגיטימי רק בגלל שהוא מבוסס על טעות עובדתית. אני יודע שזה נשמע כמו פרדוקס, אבל זה לא. רגשות הם, מעצם טבעם, לא תמיד הגיוניים, וצריך לכבד אותם בתור כאלה.
לצפיה ב-'גור, כרגיל לא הבנת מילה'
גור, כרגיל לא הבנת מילה
30/12/2014 | 11:23
3
24
אני יודע שזה מורכב מדי בשבילך אבל מציע שתעשה מאמץ ותקרא עוד פעם כי שוב כצפוי אינך רואה אלא את השטחי ביותר

לכבד אדם באמת זה לכבד את הפרסקטיבה היחודית לו
לפאר
כמו להרבה אוטיסטים
יש פרספקטיבה שאינה מובנת ואינה שגורה לאנשים נורמטיבים

לרגשות יש הגיון
גם אם ההגיון הזה לא תמיד מדבר אליך
בדיוק לכן גם הנסיון לקבוע מהי "עובדה" הוא הרבה פחות סגור ומוסכם מכפי שאתה ואחרים מציגים אותו 
גם המדע לא יודע לקבוע מהי עובדה ומהו אובייקטיבי אלא בקירוב מסויים וזמני וחלקי מאוד
ומכאן שהיומרה שלך לדעת מהי מציאות אובייקטיבית היא חלולה לחלוטין

הטיעון שלי אינו שפאר הוא רע
וגם איני תופש אותו כאדם חלש
זה רק רוע ליבך שמפרש זאת כך
הטיעון שלי הוא שפאר יכול להרגיש כאדם רע מאוד במקומות שבהם לאנשים נורמטיבים בכלל לא אכפת
בדיוק בגלל שהוא טוב ורחב לב ולכן הציפיות שלו לגמרי שונות
ולכן הוספתי לטיעון שלי גם הערה לגבי הנזק בצורת העזרה וההסברים שאנשים מספקים לו כאן
כי נכון שלגביהם ההסברים האלה תקפים
אבל מי שמרגיש יסורי מצפון ומתלבט צריך להרשות לו לחוש בהם ולהתעמק בהם גם כשזה לא תואם למה שהנורמה מרגישה כעובדה

לגבי הנורמה
עצם היותו של האדם עסוק מדי בשביל תגובה זו עובדה
זו המציאות
במציאות של פאר אין כזה דבר
ואני מציע לכבד את המציאות הזאת כעובדתית לא פחות מזו שלך

לצפיה ב-''
30/12/2014 | 11:42
8
לצפיה ב-'נא להמנע מהערות אישיות'
נא להמנע מהערות אישיות
30/12/2014 | 12:57
17
לצפיה ב-'תודה הבעיה שמטאר לנער אוטיסט מ לא ענוה לי גם שאני שואל '
תודה הבעיה שמטאר לנער אוטיסט מ לא ענוה לי גם שאני שואל
02/01/2015 | 14:41
12
אם עשיית משהו רע םא פגעתי בה ואז היא מאירה אוית בספק    בניגוד  לאשים אחרים שלפחות אורמין לי שהן עסוקים  ולא יכולים לדבר אוז אני  פחות נמרגיש שאני ט נטל עליהם  כי ם מכבדים אותי מאוד ולפחות אומרי לי על מנת שלא ארגיש רע ושהם לא  ירגישו רע  
לצפיה ב-''
31/12/2014 | 19:13
9
לצפיה ב-' מרגש, מאוד מתחברת ומזדהה עם מה שרשמת'
מרגש, מאוד מתחברת ומזדהה עם מה שרשמת
30/12/2014 | 20:31
11
לצפיה ב-'אני בטוחה שהיא לא כועסת עליך'
אני בטוחה שהיא לא כועסת עליך
25/12/2014 | 08:33
86
אלא רק לא הספיקה להיכנס לפורום.
לצפיה ב-'מבחינתי אין על מה'
מבחינתי אין על מה
25/12/2014 | 08:52
1
60
לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/12/2014 | 20:10
21
לצפיה ב-'מכתב תמוה מאלו"ט'
מכתב תמוה מאלו"ט
24/12/2014 | 20:18
18
287
קבלתי היום מכתב מאלו"ט, כחברת העמותה, ובו חברי אלו"ט מוזמנים בדחיפות, לאסיפה כללית, ב-30/12/14, ע"י יו"ר אלו"ט, מר יצחק שריר, שכותב, שמר עמוס נדן, יו"ר ה"ועד המנהל", נהג שלא לפי כללי מינהל תקין. הוא גם כותב, שהוא חושש, שהעמותה תתפרק בקרוב, ולכן חשוב לי לדעת כמה כסף נאסף ב"יום ההתרמה"?
האם מישהו יודע מה קורה שם? וכמה כסף נאסף?
לצפיה ב-'כבר יש ביטול של אסיפה...'
כבר יש ביטול של אסיפה...
25/12/2014 | 17:41
148
מה שעולה לי בראש שזה עלול להיות קשור לפרשה שהתגלתה עכשיו בין ישראל ביתינו וכל מיני עמותות.
אבל יכול להיות שזה סתם תזמון מקרי...
לצפיה ב-'זה לא סוד שיש'
זה לא סוד שיש
26/12/2014 | 09:32
14
174
קבוצה מתחרה לאלו"ט שמנסה להקים גוף מתחרה, לא פעם העלו כאן בפורום דברים קשים על אלו"ט אותם גורמים,
יתכן שזה קשור לזה.
רק חבל שהגוף המתחרה מגיע מרקע פוליטי מסויים ולא אל פוליטי!!
אני בטוחה שיש כאן הורים שיודעים יותר פרטים בנושא הגוף המתחרה.
אני לא יודעת מה קורה כיום באלו"ט מי נגד מי,
אני יודעת שבעבר  הוא פעל רבות למען  קבלת זכויות למען ילדינו שכולנו ההורים מקבלים אותם עד היום. 
נ.ב אסור שגורמים פוליטיים יתערבו בעמותות למימוש  זכויות למען ילדינו!!
העמותות אמורות להישאר  אל פוליטיות!!
לצפיה ב-'תשובה לאמא מודאגת 3'
תשובה לאמא מודאגת 3
26/12/2014 | 17:42
13
130
לי לא ידוע על קבוצה מתחרה לאלו"ט, שמנסה להקים גוף מתחרה, ואשמח מאד לדעת על מי מדובר, ומה הרקע הפוליטי שלהם?
אם את לא רוצה לציין את שמם בפורום, אשמח אם תעני לי במייל הפרטי שלי: m15@bezeqint.net.

לצפיה ב-'אני אתמצת ממה שכתוב בפייסבוק'
אני אתמצת ממה שכתוב בפייסבוק
27/12/2014 | 17:40
5
104
יש יוזמה של חברי וועד נבחרים של אלו'ט להקים עמותה חדשה למען שילוב אוטיסטים בחברה.הם הגיעו למסקנה שאלו'ט
נותנת מענה ל1000 אוטיסטים מתוך 20000 בערך,הם פורשים מתפקידיהם באלו'ט ומקימים עמותה חדשה לשילוב.חמישה
מתוך תשעה חברי וועד כולל היו'ר ,פורשים מתפקידיהם אבל נשארים חברים באלו'ט. זה בערך מה שכתוב.זה כנראה הקשר למכתב.
אם את רוצה אני יכול שלוח לך את המכתב
לצפיה ב-'בקשה לקבלת המכתב'
בקשה לקבלת המכתב
27/12/2014 | 19:16
4
87
שלום לך!
אשמח מאד לקבל את המכתב, שאתה מדבר עליו. אני לא ראיתי מכתב כזה, ולא ידוע לי על מה מדובר.
באותה הזדמנות, רציתי לשאול, אם אתה יודע, איך קבוצות ההורים ממודיעין וראשל"צ, שהיו בתור מאחור, הגיעו לפתע,שניהם, למקום
הראשון, ואיך בונים את "בתיהם לחיים", יחד?
                                                                                                               בתודה מראש,
                                                                                                                  דורית 1118.
לצפיה ב-'אין לי קשר לאלו'ט ואין לי מושג'
אין לי קשר לאלו'ט ואין לי מושג
27/12/2014 | 19:51
3
84
אני שלח לך למייל שנתת את מה שמופיע בפייסבוק
לצפיה ב-'שליחת המכתב למייל'
שליחת המכתב למייל
27/12/2014 | 22:41
2
60
לצערי, לא קבלתי את המכתב למייל.

לצפיה ב-'קבלי את זה.....'
קבלי את זה.....
27/12/2014 | 23:35
1
84
תפני לאנשים שם במייל שלהם והם בטח יסבירו את כל מה שתרציhttps://docs.google.com/forms/d/1_7UgjxPmhO_oFVGchDK-1xT9zqJYXtAD0Qqe8EQeup4/viewform?c=0&w=1

לצפיה ב-'שליחת הקישור'
שליחת הקישור
28/12/2014 | 10:11
45
המון תודה לך, ויום נעים.
לצפיה ב-'כנסי למנוע חיפוש'
כנסי למנוע חיפוש
27/12/2014 | 21:23
6
101
וחפשי אלו"ט תוכלי לראות מה כתבו כאן על אלו"ט לא פעם,
ממה שהבנתי לאחר הבחירות האחרונות באלו"ט נוצר משבר רציני , ויש שם קבוצת הורים
שעומדת להקים גוף מתחרה, היות שההשגות על אלו"ט הם כבר לא מהיום והיות שידוע לי שיש
גופים מזוהים פוליטית עם מפלגות מסויימות יש לי תחושה שלא רק טובת הילדים עומדת כאן על הפרק, ויתכן שאני טועה.
לצפיה ב-'נ.ב. הבנתי שהקש ששבר את גב הגמל'
נ.ב. הבנתי שהקש ששבר את גב הגמל
27/12/2014 | 21:27
1
112
היה שנודע לקבוצת הורים אחת שקבוצת הורים אחרת חותרת לקצץ לקבוצת  ילדי ההורים השניה בקצבאות הביטוח הלאומי בחמישים אחוז, וזה רק
קצתה הקרחון למה שהלך שם!
לצפיה ב-'אימא מודאגת 3'
אימא מודאגת 3
29/12/2014 | 13:28
35
זה גם מה שאני הבנתי היו הרבה מאבקים פנימים בעקבות זה קבוצת הורים החליטו להיתפתר.
לצפיה ב-'לא יודעת מי הם ומה הם, אבל עצם זה שהם מזמינים גם א"סים'
לא יודעת מי הם ומה הם, אבל עצם זה שהם מזמינים גם א"סים
28/12/2014 | 07:56
3
92
להצטרף אליהם, זה כבר שיפור דרמטי לעומת אלו"ט
לצפיה ב-'גם עצם הפילוג זה טוב - כבר אין לאף אחד מונופול'
גם עצם הפילוג זה טוב - כבר אין לאף אחד מונופול
28/12/2014 | 09:26
2
44
לצפיה ב-''
28/12/2014 | 09:48
10
לצפיה ב-'אלו"ט'
אלו"ט
28/12/2014 | 10:10
91
האם תוכלי לספר לי משהו על מה, שקורה באלו"ט? הכל בא לי כהפתעה, ולא ברור לי מה קורה שם, ועל מה הוויכוחים?

האם עמוס נדן אכן מתנגד לעינת קסוטו, ובאיזה נושאים מדובר?

אשמח לקבל פרוט גדול ככל האפשר, כיון שזה הולך ונעשה מעניין, מרגע לרגע.

תודה.
לצפיה ב-'עושה רושם שהמאה ה-21 הגיעה לישראל'
עושה רושם שהמאה ה-21 הגיעה לישראל
01/01/2015 | 22:01
1
27
על פי התרשמותי, קבוצה גדולה של חברי אלו"ט, כולל חברי הוועד המנהל, הבינו שאלו"ט זה גוף פרימיטיבי ושצריך להקים גוף חדש, שיתאים למאה ה-21. כבר המון שנים אני עוקב אחרי פעילות האגודה הלאומית לאוטיזם בבריטניה ואחרי פעילות אלו"ט. הבריטים תמיד מקדימים את אלו"ט בעשרים שנה, בכל התחומים. כניראה שחברי הוועד המנהל של אלו"ט ניסו להתקדם לכיוון הבריטים ונתקלו בהתנגדות עצומה מצד כל מי שמעדיף להישאר תקוע במאה ה-20.

קראתי בהנאה את החזון של מקימי הגוף החדש. הם תומכים בדברים יפים שבאלו"ט מתנגדים להם:
=====
"יוזמות השילוב יקדמו שילוב וההכלה בחברה, של אנשים בספקטרום האוטיסטי, בכל רמות התפקוד. יש צורך לפעול במגוון רחב של תחומים (פנאי, חינוך, דיור, תעסוקה וכו') ובכל מעגלי החיים, לאפשר לאנשי הספקטרום האוטיסטי לחיות חיים מלאים ומשמעותיים כחלק מהקהילה. יש צורך לברר, ככל שניתן, את רצונותיהם של אנשים בספקטרום האוטיסטי כדי לשפר ולהתאים את השילוב לקבוצות ולאינדיבידואלים."
=====

בנוסף, הם אפילו מוכנים לקבל לשורותיהם אוטיסטים! וגם סתם אנשים מהציבור הרחב שמעוניינים לתרום לנושא! ממש כמו בבריטניה!
=====
"מוזמנים: הורים ובני משפחה, אנשים על הרצף האוטיסטי, תומכים וכל מי שנושא השילוב בקהילה קרוב לליבו."
=====

זה נשמע ממש כמו המאה ה-21!
לצפיה ב-'נשמח אם תתמכו בהתארגנות החדשה: יוזמות השילוב'
נשמח אם תתמכו בהתארגנות החדשה: יוזמות השילוב
08/01/2015 | 00:45
45
בעקבות שרשרת האירועים באלוט התפטרו 8 הורים שנבחרו בבחירות לתפקידים הבאים: יו'ר הועד המנהל, יו'ר חטיבת נעורים, יו'ר חטיבת הטף וכל הנהלת חטיבת הטף.
ההורים המתפטרים הקימו התארגנות חדשה, ששואפת לקדם את החזון של הכלה ושילוב בחברה של אנשים בספקטרום. כל מי שמזדהה עם החזון מוזמן לתמוך בנו:
נשמח מאוד אם תעבירו לאנשים נוספים. תודה רבה!

לצפיה ב-'מכתב תמוה מאלו"ט'
מכתב תמוה מאלו"ט
24/12/2014 | 20:12
53
לצפיה ב-'קצבה ביטוח לאומי'
קצבה ביטוח לאומי
24/12/2014 | 14:44
1
96
מישהו אמר לי שבעיתון כתבו שלקצבה לילד אוטיסט מעלים 1000 ש"ח, זה נכון ????

לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי זה רק לילדים שמקבלים תוספת תלות בזולת '
עד כמה שידוע לי זה רק לילדים שמקבלים תוספת תלות בזולת
24/12/2014 | 15:04
56
לצפיה ב-'העדרות חלקית / יום מחלה'
העדרות חלקית / יום מחלה
24/12/2014 | 08:46
11
134
בוקר טוב
לפני מס' חודשים התייעצתי כאן לגבי זכויות בעבודה
העדרות חלקית לצורך טיפולים או ימי מחלה מלאים
והוסבר לי ואפילו צורף לי קישור על ב\הזכויות שאומרות
שמגיע לי 52 שעות בשנה לצורך טיפולים
ו18 ימים  של מחלה
בעלי הגיש את הטפסים בעבודה ואמרו לו כי אין שום בעיה
והוא יקבל את כל הזכויות שמגיעות לו,
לעומת זאת אצלי בעבודה נאמר לי שיבדקו זאת ,
היום הוסבר לי שהזכאות היא רגילה כמו כולם ימי מחלה שמשולמים בהדרגה ובנוסף לזה ישנם ימי מחלת ילד
(בקיצור לגמרי כמו שכולם מקבלים)
הסברתי לאחראי על התשלומים אצלנו בעבודה שזה לא ככה ושבדפים שהבאתי הוא רשום בצורה ברורה ומפורטת את הזכויות
והוא מנגד אמר כי בדק במשרד התמ"ת והזכויות הם כמו כל ההורים (לילדים רגילים)
סיכמנו שהוא יבדוק שוב ואני יעשה את הבירורים שלי .
ובעקבות כך יש לי מס שאלות
הבנתי שביטוח לאומי הוא לא זה משלם / אחראי לכך השאלה מי כן?
האם זה חוק מדינה או שכל מעסיק יכול לנהוג כפי שנראה לו?
אשמח לקבל תשובה בהקדם
תודה מראש ויום טוב
לצפיה ב-'18 ימי מחלה אכן מגיעות לך אבל לא בנוסף.'
18 ימי מחלה אכן מגיעות לך אבל לא בנוסף.
24/12/2014 | 09:01
63
אלא מתוך אלו שצברת כבר. אם אין מספיק צבורים אז את יכולה להשתמש ימי חופש.
ההבדל הוא:
הורים לילדים רגילים יכולים לנצל רק 6 (או 8 לא זוכרת בדיוק)  מתוך 18 לימי מחלה לילד. שאר הימים לעצמם. וזה רק למחלה ולא לטיפולים. התשלום הוא ביום הראשון למחלה חינם וכל האלה לפי החוק...
הורים לילדים מיוחדים יכולים לנצל את כל ה 18  מתוך 18 לימי מחלה לילד.  וזה לא רק למחלה אלא גם לטיפולים. כמן כן אפשר לקחת חלקי יום. כלומר שעתים ביום אחד, 50 דקות ביום אחר ואסור לעגל אלא לחשב במדויק....התשלום הוא 100% של המשכורת מדקה הראשונה של העדרות.

52 שעות לשנה מגיעות בנוסף ...גם בתשלום מלא...
לצפיה ב-'לגבי ביטוח לאומי שלא משלם:'
לגבי ביטוח לאומי שלא משלם:
24/12/2014 | 09:04
46
אף אחד לא משלם למעסיק על ימי מחלה של עובדים. המעסיק סופג את כל העלות.

לצפיה ב-'הכי טוב לקחת יעוץ משפטי.'
הכי טוב לקחת יעוץ משפטי.
24/12/2014 | 10:36
8
25
כי חוקים כתובים כך שניתנים לכל מני פרשנויות.
אם עו"ד יגיד שהם צודקים , נגמר העניין.
ואם  הוא יגיד שהם לא צודקים , ברגע שהם יראו  עו"ד היחס שלהם  יהיה אחר.
לצפיה ב-'אני לא ישר הייתי מבזבת כסף על עורך דין'
אני לא ישר הייתי מבזבת כסף על עורך דין
24/12/2014 | 11:42
7
27
אלא מראה בעבודה את החוק (תגגלי על "ימי מחלה לצורך סיוע אישי של הורה לאדם עם מוגבלות" ותכנסי למשל לאתר של כל זכות או לאלוט). לי החוק נראה מאוד ברור (ומפתיע):
18 יום מתוך ימי המחלה הצבורים בכל מקרה, ועוד 18 ימי מחלה נוספים בתנאי שיש לך ותק של שנה בעבודה, שבן הזוג לא לקח את הימים האלה, וכו) כשאת מקבלת עליהם 100% החזר ישר מהיום הראשון.
לצפיה ב-'זה כבר לא 'ישר מיד'. הרי בעבודה שלה'
זה כבר לא 'ישר מיד'. הרי בעבודה שלה
24/12/2014 | 11:46
6
16
טוענים שהם כבר בדקו.
לצפיה ב-'והיא יכולה פשוט להראות להם את החוק'
והיא יכולה פשוט להראות להם את החוק
24/12/2014 | 11:58
5
21
זה כתוב בצורה מאוד ברורה
לצפיה ב-'הראתי למעסיק שלי את הזכויות '
הראתי למעסיק שלי את הזכויות
24/12/2014 | 12:43
4
27
אני מחכה כרגע לתשובה מהמעסיק שלי
זה מפליא אותי הפערים בתגובות אצלי לקח לו 3 שבועות לבדוק כדי לחזור אליי עם תשובה שלילית
לעומת זאת אצל בעלי ברגע הראשון שהוא הציג בפניהם את הזכאות הם אישרו לו שזה בסדר.

לצפיה ב-'כמו בקופות החולים - תלוי מי האדם שנמצא מולך...'
כמו בקופות החולים - תלוי מי האדם שנמצא מולך...
24/12/2014 | 13:31
2
29
ויש לי שאלה: את עובדת במקום ממשלתי או שיש בו קביעות?
כי אני מעדיפה לא להתעסק עם זה בכלל ולא לסכן את מקום העבודה שלי...
לצפיה ב-'עצוב... שאנו מפחדים לדרוש את זכויותינו אם אין קביעות'
עצוב... שאנו מפחדים לדרוש את זכויותינו אם אין קביעות
24/12/2014 | 15:02
17
לצפיה ב-'אני עובדת במקום פרטי'
אני עובדת במקום פרטי
24/12/2014 | 15:07
29
בעל הבית בדרך כלל בסדר בכל מה שקשור לזכויות אין לי מושג מה קרה הפעם
נראה מה יקרה אחרי שיבדוק שוב
לצפיה ב-'מי שלא רוצה לשלם תמיד ימשוך את הזמן '
מי שלא רוצה לשלם תמיד ימשוך את הזמן
24/12/2014 | 15:38
16
כמו חברות ביטוח
לצפיה ב-'סירוב קופת חולים כללית במימוש זכאות לטיפול רגשי דרכם'
סירוב קופת חולים כללית במימוש זכאות לטיפול רגשי דרכם
23/12/2014 | 11:29
13
143
נתקלתי במלכודת "דבש" מקופת חולים כללית. שנה וחצי אני ממתינה בסבלנות לקבל טיפול רגשי דרך הקופה עבור בני בן ה-15. מכיוון שאין הרבה מטפלים ולא היה מקום או שעות מתאימות המתנתי זמן. עד שסוף סוף התחיל הטיפול. בפגישה הראשונה עם בני הסתבר למטפלת כי הוא מקבל מענה רגשי בבית הספר ולכן לא מאשרת את הטיפול. זה אבסורט: הרי נתנו לילדים שלנו בחוק לקבל טיפול רגשי אחרי שעות בית ספר למרות שכל ילד כמו שלנו מקבל איזשהו מענה רגשי בבית הספר, אז מדוע קופת חולים עכשיו לא מאפשרת לנו לממש את הזכאות, והכל בשם המקצועיות כי טיפול רגשי כפול לילד יגרום לו נזק.
מה יכול לעזור לי ? לאן לפנות ? האם המקרה מוכר לכם ?
לצפיה ב-'נראה לי שמבחית החוק היבש הם צודקים.'
נראה לי שמבחית החוק היבש הם צודקים.
23/12/2014 | 12:04
62
כל מקומות הטיפול הציבוריים מפחדים פחד מוות מ'טיפול כפול'
לצפיה ב-'אותנו לא שאלו אם הילד מקבל טיפול ריגשי בבית הספר'
אותנו לא שאלו אם הילד מקבל טיפול ריגשי בבית הספר
23/12/2014 | 17:07
11
68
אבל אנחנו בחרנו לא ללכת למטפל של הקופה אלא לטפל  בפרטי עם החזר חלקי של הקופה.
לצפיה ב-'טיפול רגשי'
טיפול רגשי
24/12/2014 | 08:10
10
57
גם אותי לא שאלה באינטייק, רק בפגישה הראשונה הבן שלי סיפר לה מה יש לו בבית הספר
לו הייתי מודעת שיש בעיה עם המידע הזה הייתי מזהירה אותו לא להגיד.

לצפיה ב-'האם חתמתם על ויתור סודיות'
האם חתמתם על ויתור סודיות
24/12/2014 | 10:39
9
44
לגבי מידע מהבית ספר ?
לצפיה ב-'כן. לצערי. '
כן. לצערי.
24/12/2014 | 10:43
8
27
לצפיה ב-'חבל כי עכשיו אין כבר מה לעשות '
חבל כי עכשיו אין כבר מה לעשות
24/12/2014 | 10:51
3
49
כי אחרת היה לה אסור להשתמש במידע הזה.
צריך לחתום על הדברים האלה כמה שפחות. העיה שלומדים את זה רק בדיעבד.
גם אצלי קרה משהו דומה כשחתמתי.
והקטע שכשהם מבקשים לחתום הם  אומרים 'זה בשביל שיתוף פעולה'
לצפיה ב-'מה יכולתי לעשות ? היתה שואלת למה אני מסרבת לחתום לה'
מה יכולתי לעשות ? היתה שואלת למה אני מסרבת לחתום לה
24/12/2014 | 10:55
2
20
לצפיה ב-'אסור להם לשאול. זאת הסיבה שקוראים לזה סודיות.'
אסור להם לשאול. זאת הסיבה שקוראים לזה סודיות.
24/12/2014 | 11:47
1
37
זכותך המלאה להחזיק בסוד כל מה שאת רוצה.
ואני לא מבקרת אותך. גם לי קרה אותו הדבר (שסירבו לטפל כי גילו בגלל ויתור סודיות על טיפול במקום אחר).
לדעתי זה קרה לרובינו, כי מי יודע את זה מראש ? 
אנחנו נעשים מאוד חכמים בדיעבד 
לצפיה ב-'אז מי יבוא לעזרתנו'
אז מי יבוא לעזרתנו
24/12/2014 | 11:55
35
אנחנו צריכים הגנה. זו מלכודת דבש. מצד אחד יש חוק.. מצד שני נמנעת מאיתנו אפשרות לממש אותו. מי באלו"ט בר סמכה ?
לצפיה ב-'דרך אגב, איזו קופה זו?'
דרך אגב, איזו קופה זו?
25/12/2014 | 14:25
3
11
לצפיה ב-'קופ"ח כללית'
קופ"ח כללית
25/12/2014 | 14:28
2
10
לצפיה ב-'אה, קופ"ח כללה, דרך אגב, מכירה מישהי שמדברת על התאבדות והיא '
אה, קופ"ח כללה, דרך אגב, מכירה מישהי שמדברת על התאבדות והיא
25/12/2014 | 14:31
1
52
לא קיבלה דרכם פסיכולוג. למרות שמבחינת החוק הם כן מחויבים לתת בחינם.
לצפיה ב-'אנחנו מקבלים יחס מעולה בכללית'
אנחנו מקבלים יחס מעולה בכללית
25/12/2014 | 17:18
18
לצפיה ב-'למה מילה 'תקשורת' טובה ומילה 'אוטיזם' מוקצה? '
למה מילה 'תקשורת' טובה ומילה 'אוטיזם' מוקצה?
23/12/2014 | 11:09
23
170
למשל 'כיתת תקשורת' נשמע טוב, 'כיתה לאוטיסטים' נשמע רע? הרי זו בדיוק אותה כיתה עם אותם ילדים
ואותו קוד של חינוך מיוחדבמשרד החינוך.
תשובה: כי 'תקשורת' זו מילה מכובסת עבור אלה שלא בתחום. אלה שהאסוציאציה הראשונה של מילה תקשורת עבורם זה עתונות, רדיו ואטלויזיה, ומקסימום תקשורת מחשבים.
ואם מישהו מהם יבין ש'תקשורת' זה שם קוד  ויחליט לחפש את המשמעות הרי תוך גיגול אחד באיטרנט הוא יראה שזה שייך לאוטיזם .
לצפיה ב-'ועוד סיבה'
ועוד סיבה
23/12/2014 | 11:43
2
95
בעיות תקשורת יש לכולם, גם נ''טים.
הרי היא סיבה לריבים.. ומי לא רב?

אוטיזם מתחבר בדרך כלל לאוטיזם כלאסי...
לדעתי מי שלא בתחום בכלל לא יודע שילד שנראה ממש רגיל יכול להיות מאובחן.
לצפיה ב-'בעיות תקשורת יש לכולם, אבל לא כולם הולכים '
בעיות תקשורת יש לכולם, אבל לא כולם הולכים
23/12/2014 | 12:02
1
71
לכיתת תקשורת , רק אוטיסטים.
ומילה 'אוטיזם' מתקשרת לאוטיזם קלסי בלבד כי כשמשתמשים במונח 'תקשורת' אין סיכוי שמישהו שלא בתחום יסתכל על אוטיזם אחרת מאשר 'קלאסי' (אלא אם כן יתחיל לנבור בעצמו באינטרנט )
לצפיה ב-'זה מה שכתבתי '
זה מה שכתבתי
23/12/2014 | 12:20
37
לצפיה ב-'מבחינתי - בדיוק בגלל שאני לא רוצה שכל אחד ששואל '
מבחינתי - בדיוק בגלל שאני לא רוצה שכל אחד ששואל
23/12/2014 | 12:25
9
92
לאיזה גן הילד הולך, ידע בדיוק איזה אבחון יש לו.
אני רוצה שיתייחסו אליו כאל כל שאר הילדים (בגינה, שכנים וכו').
מי שמעניין אותו מספיק בשביל לפתוח גוגל ולחפש - שיבושם לו.
אני לא מסתירה מבושה, אבל כמו שאני לא מספרת לכל אדם ברחוב על כל האבחנות הרפואיות שלי, כך אני לא רוצה לספר על כל האבחנות הרפואיות שלו.

לצפיה ב-'האם הילד יודע או יידע בשלב כלשהו ?'
האם הילד יודע או יידע בשלב כלשהו ?
23/12/2014 | 15:52
8
76
אני לא מדברת על לספר לכולם. את זה גם אני לא עושה.
אני מדברת על להסתיר מכולם.
ולמעשה אצלי אפילו מונח 'תקשורת' לא עזר  (כשהיה מישהו שרציתי לספר לו)  . ברגע שאמרתי אספרגר אף אחד לא ידע, ואז אמרתי 'קשיי תקשורת' ואף אחד לא הבין , עד שנאלצתי להגיע ל'ספקטרום אוטיסטי בתפקוד גבוה'.
לצפיה ב-'כרגע הוא בן 3'
כרגע הוא בן 3
23/12/2014 | 16:04
5
76
אז אני מניחה שהוא מבין שיש משהו - כי הוא יודע שהיינו אצל רופא שבדק אותו.
אני לא חושבת שהוא מרגיש שיש לו קושי. אולי בתחום המוטורי, כי הוא בוודאי יודע שכל הילדים רצים וקופצים והוא לא כ"כ.
לגבי העתיד - לא יודעת. אני מתכננת מקס' שנה קדימה, כרגע. כשתעלה השאלה, נצטרך לחשוב איך לספר לו, למרות שנראה לי שזה יהיה מסוג הדברים שהוא יגדל לתוכם.
אני לא מסוגלת לשמור סוד. כל מי ששואל מה יש לו מקבל תשובה ישירה. אני בטוחה שאת המילה "אוטיזם" ו"ספקטרום" הוא כבר שמע.
לצפיה ב-'האם כשאת אומרת 'כשתעלה השאלה''
האם כשאת אומרת 'כשתעלה השאלה'
23/12/2014 | 19:20
4
60
את מתכוונת כשהוא ישאל ?
לצפיה ב-'לא'
לא
23/12/2014 | 20:34
3
62
כבר השלמתי עם זה שהוא לא שואל, גם כשהוא מאוד סקרן.
אני מתכוונת, כשאני אחשוב שזה מעניין ומעסיק אותו.
לצפיה ב-'מוכר . האם את מזהה מתי הוא סקרן'
מוכר . האם את מזהה מתי הוא סקרן
24/12/2014 | 11:52
2
49
למרות שלא שואל ?
לצפיה ב-'אני משתדלת, לא תמיד הולך'
אני משתדלת, לא תמיד הולך
24/12/2014 | 12:36
1
39
יש פעמים שאני מבינה כמה הוא התעניין במשהו רק אחרי שאני מסבירה.
כלומר, אני מסבירה לו משהו, סתם כי זה נראה לי מתאים, ופתאום אני רואה שהוא נורא שמח ומבינה שזה היה משהו שהטריד או סקרן אותו.
יש דברים שאני יודעת שמעניינים אותו ולא תמיד יודעת איך להסביר. למשל עכשיו הוא מאוד מתעניין באותיות, ואני לא ממש יודעת איך ללמד אותו...
לצפיה ב-'העיקר שאת 'עם היד על הדופק' '
העיקר שאת 'עם היד על הדופק'
24/12/2014 | 20:51
32
לא קורה כלום אם לא יודעים הכל. אנחנו לא סופרמנים .
ולגבי אותיות , מספיק להקריא לו סיפורים כשהוא רואה את הטקסט. יש סיכוי גבוה שכל השאר יסתדר לבד.
לצפיה ב-'ולמה היה חשוב לך לציין "בתפקוד גבוה"?'
ולמה היה חשוב לך לציין "בתפקוד גבוה"?
23/12/2014 | 23:33
1
65
לא מספיק סתם אוטיסט?
לצפיה ב-'מתברר שלא מספיק . ולא כי אני מעדיפה כך,'
מתברר שלא מספיק . ולא כי אני מעדיפה כך,
24/12/2014 | 10:47
51
אלא כי אנשים לא מבינים (והכל מתחיל ונגמר בסטיגמה).
נניח שואלים מה יש לבן שלי (למשל רופא ילדים שהייתי צריכה ממנו אישור לבית ספר) אז אני אומרת 'תסמונת אספרגר' . לא מבינים. אז אני אומרת 'זה נקרא קשיי תקשורת' . לא מבינים (הגיוני , הרי המילה 'תקשורת' מקושרת לאסוציאציות אחרות). אז אני אומרת 'זה שייך לספקטרום אוטיסטי' (הנה הזכרנו מילה 'אוטיזם'). מבינים את המילה  אבל פותחים עיניים ענקיות ומופתעות כי מבחינתם 'אוטיזם' זה רק 'קלאסי' ) ואילו הילד שלי למד בחטיבה רגילה. צריך אישור לתיכון  לחינוך מיוחד שמלמד לפי תובנית לימודים רגילה , מדבר עם הרופא על נושאים ברומו של עולם (לפי מה שקרא באנציקלופדיות) , מכיר את האיבחונים הרפואיים (כולל מילה 'סרעפת' ) . ואז אני צריכה להסביר שדבר כזה נקרא 'אוטיזם בתפקוד גבוה'.

לצפיה ב-'כי אף אחד לא משתמש במילה "תקשורת" כקללה ובמילה "אוטיסט" כן..'
כי אף אחד לא משתמש במילה "תקשורת" כקללה ובמילה "אוטיסט" כן..
24/12/2014 | 12:14
3
37
לצפיה ב-' מי שלא יודע ש'תקשורת' זה שם קוד ל'אוטיזם''
מי שלא יודע ש'תקשורת' זה שם קוד ל'אוטיזם'
24/12/2014 | 20:37
45
לא יידע להתשמש במילה 'תקשורת' בתור קללה.
לצפיה ב-'אני במקש סליחה על שאני רע '
אני במקש סליחה על שאני רע
25/12/2014 | 00:26
1
50
אבצל  תכבדי אוית ותגידי לי למה את מתעלמת ממני
לצפיה ב-'אתה בחור מצויין '
אתה בחור מצויין
25/12/2014 | 11:15
41
אבל אי אפשר תמיד לענות לכולם. פשוט אין זמן בשביל זה.
ולפעמים כשאין מה להגיד , לא כותבים. זו לא התעלמות.
לצפיה ב-'זאת לא השאלה הנכונה'
זאת לא השאלה הנכונה
25/12/2014 | 07:45
5
56
השאלה החשובה היא למה ב"כיתת תקשורת" אין התמחות בתקשורת?

ומה שבאמת מפריד ומבדיל בין ה"ספקטרום הנורמלי" ל"ספקטרום האוטיסטי" הוא המשמעות של המושג תקשורת כי "תקשורת נורמלית" היא תקשורת בין-אישית ו"תקשורת אוטיסטית" היא תקשורת תוך-אישית, אבל גם בכיתות תקשורת, שמיועדות במיוחד לאנשים בעלי סגנון תקשורת שונה אין שום התיחסות לעובדה הזאת.....
ואיך יכולה להיות התייחסות לשונות, אם השונים, אלו שבאמת מבינים את השפה הזו, חיים מחוץ לחברה ואין להם שום מקום בין מקבלי ההחלטות, מפתחי התכניות, או המורים/מדריכים/מטפלים?....

זה כמו לבנות כיתות מיוחדות ליפנים, בלי להתייחס לעובדה שהיפנים מדברים יפנית.....
לצפיה ב-'נכון , אבל לא הנושא שלי לה היה '
נכון , אבל לא הנושא שלי לה היה
25/12/2014 | 11:21
4
38
ספציפי כיתת תקשורת.
רק נתתי דוגמה מתי 'מכבסים'  ומשתמשים במלה 'תקשורת' במקום 'אוטיזם'.
הרי מושג 'כיתה לאוטיסטים'  מגדיר בדיוק  את סוג הכיתה . כמו שיש כיתה ל'ליקווי למידה'.
הרי לה לא מחילפי שם. (או בעצם כן - קוראים לכולם בצורה מאוד 'נחמדה' - 'כיתה קטנה'.)
אבל סטיתי מהנושא. הנושא שלי שכל זמן  שילא שתמשו במילה 'אוטיזם' בצורה גלויה וישתמשו במושגים מכובסים שלא מזכירים את האוטיזם בכלום, הסטיגמה תמשיך לחגוג.

לצפיה ב-'לה = לא'
לה = לא
25/12/2014 | 13:25
7
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
26/12/2014 | 09:59
2
37
צביעות עוזרת רק לצבועים להסתיר את האמת מעצמם....

אבל "אוטיזם" זו תופעה שקשורה לתקשורת ולכן, במקום לנסות להתפתל ולחפש דרכים להסתיר את הסטיגמה צריך להכיר בשונות ולחזק אותה, ולתת ל"אוטיסטים" את האפשרות להתבטא....
לצפיה ב-' '
26/12/2014 | 15:19
19
לכן אני לא מבינה את ההורים (כשלמעשה אני חושבת שהם לא רוצים להבין את עצמם) כשהם מסתירים את ה'אוטיזם' אבל באותו זמן מתלוננים על הסטיגמה.
הרי הסטיגמה תפסיק להתקיים רק כשההסתרה תיפסק.
לצפיה ב-''
30/12/2014 | 05:12
5
לצפיה ב-'משלבת בפרדס חנה'
משלבת בפרדס חנה
23/12/2014 | 09:30
54
לילדה מתוקה בכיתה א' בבית ספר בפרדס חנה
מחפשים משלבת עם יכולת טובה לעבודה בצוות ועם פניות ללמידה ולקבלת
הדרכה.
ניתן לשלוח קורות חיים לכתובת:
לצפיה ב-'פסיכולוגית ???'
פסיכולוגית ???
22/12/2014 | 23:03
1
83
מישהו יכול להמליץ על פסיכולוגית ילדים באזור נתניה? כמה לוקחים היום לפגישה?
לצפיה ב-'אתם זכאים לטיפול על חשבון קופת חולים'
אתם זכאים לטיפול על חשבון קופת חולים
23/12/2014 | 07:36
49
קודם כל תבקשי מהתפתחות הילד שישלחו לך רשימה של מטפלות המתמחות בספקטרום שעובדות עם הקופה, ותראי אם יש מישהי מתאימה. אם לא תמצאי ברשימה פסיכולוגית במרחק סביר ושיש לה תורים בחודשים הקרובים, תבקשי אישור לטיפול פרטי, ואז תקבלי החזרים מקופת חולים. בינתיים תמשיכי לחפש המלצות.  
לצפיה ב-'נמאס לי !!! מה עושים?'
נמאס לי !!! מה עושים?
22/12/2014 | 17:15
69
545
אני כותבת בבכי .
הלכתי לאסוף את התינוקת שלי מהמעון ביחד עם הפידידון 
נכנסנו והוא ישר החל לחקור ולשאול שאלות והמטפלת שואלת " שובב הילד הזה ?
לא עניתי 
הילדה ביקשה לשתות והמטפלת הזיזה אותה מהבקבוקים השטופים כבר ואמרה :לא , זה כבר שטוף.
הפידידון...
המשך>>
אני כותבת בבכי .
הלכתי לאסוף את התינוקת שלי מהמעון ביחד עם הפידידון 
נכנסנו והוא ישר החל לחקור ולשאול שאלות והמטפלת שואלת " שובב הילד הזה ?
לא עניתי 
הילדה ביקשה לשתות והמטפלת הזיזה אותה מהבקבוקים השטופים כבר ואמרה :לא , זה כבר שטוף.
הפידידון הסתכל ומיד ראיתי שזה הולך לכיוון לא טוב 
הוא התחיל להרים את הקול ואמר :זה לא בסדר מה שאת עושה , היא צמאה 
המטפלת ההמומה אמרה לו בטון כועס :צא החוצה בבקשה , אתה לא צועק וההתנהגות שלך לא יפה 
הוא מיד הגיב בזעם ואמר לה : את לא קובעת , תפסיקי מיד , וכו
המטפלת נהייתה אדומה ודרשה ממנו לצאת מיד ואמרה לו אל תבוא לפה יותר והוא המשיך לצעוק והיא המשיכה לדרוש 
וכל זה בזמן שאני מלבישה מעיל לילדה ומנסה להגיד לו : ... די חמוד , תצא בבקשה וכו'
בסוף נעמדתי מולה עם גוש בגרון ואמרתי לה :הוא PDD . והיא אמרה לי :אה הבנתי .
יצאתי משם ממש בסערת רגשות בבכי ובחוסר אונים .
מצד אחד אני כל החיים אצטרך להתנצל ולהסביר?
מצד שני היא לא ידעה 
נמאס לי ולא יודעת מה לעשות . להתקשר ולכעוס עליה ? להבליג ?
גם לילד רגיל לא הייתי מדברת ככה !
זהו שפכתי 
לצפיה ב-' נפתח פורום קולות צפים '
|*| נפתח פורום קולות צפים |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2014 | 16:54
5
|רמקול| בחירות 2015 מתקרבים בצעדי ענק, ואם אתם מתלבטים למי להצביע אז פורום קולות צפים הוא המקום בשבילכם!
אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, ולשתף אותנו בלבטים שלכם לגבי הבחירות הקרובות.

לכו תדעו, אולי תגבשו דעה כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמאל|בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לפורומים הבאים:

פורום בחירות 2015
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום מפלגת הליכוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום מפלגת העבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ואם עוד לא הכרתם..
|*|בלוג בחירות 2015 הרשמי של תפוז|*|
בבלוג כותבים פוליטיקאים מהמעלה הראשונה, פעילים פוליטיים והוגי דעות.

מוזמנים להתעדכן בכל מה שחם!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?fold...
לצפיה ב-'מישהו מכיר רופא עיניים סבלני במיוחד?'
מישהו מכיר רופא עיניים סבלני במיוחד?
22/12/2014 | 16:42
1
65
שיוכל להסביר לילד אוטיסט איך לשתף פעולה לתת לו פידבק ושיהיה לו כוח אליו גם בבדיקות פחות פשוטות?
לצפיה ב-'ד"ר נוימן בכפר סבא'
ד"ר נוימן בכפר סבא
22/12/2014 | 17:43
49
הוא מנהל מחלקה בבית חולים אז אפשר לקבל החזר מהביטוח המשלים על התייעצות מומחה
לצפיה ב-'דרושים משתתפים מעל גיל 18 על הספקטרום למחקר ראייה'
דרושים משתתפים מעל גיל 18 על הספקטרום למחקר ראייה
20/12/2014 | 19:18
22
127
הפרטים בקובץ המצורף
לצפיה ב-'ואם כב , הנה הכתבה של יותם ושלי על הבדידות בתפקוד הגבוה'
ואם כב , הנה הכתבה של יותם ושלי על הבדידות בתפקוד הגבוה
22/12/2014 | 08:23
21
167
לצפיה ב-'ציורים מדהימים'
ציורים מדהימים
22/12/2014 | 09:10
15
106
וכל כך חבל שאתם ממשיכים עם אותה טעות - במקום לעזור לו לחיות את עצמו אתם ממשיכים להאשים אותו ב"מצבו" ולהדביק עליו את הסטיגמה שתשאיר אותו בודד כל החיים.

"בדידות" זו לא מחלה, זה מצב חברתי ומצבים חברתיים משתנים כשמשנים את הסביבה החברתית. ה"בדידות הפנימית" לא גורמת לסבל כי זו נקודת מבט מפוכחת ומודעת על עצמך - ויש כיום מספיק אנשים מקסימים עם נקודת מבט דומה, לא כולם מאובחנים או בכלל "על הספקטרום", שיכולים ליצור חברה אמיתית, פתוחה וסובלנית, שמבוססת על קבלה עצמית ולא על נורמה חברתית....

לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
22/12/2014 | 11:11
4
91
גם לי חבל שלא הבנתי את זה בזמנו. הבדידות שלון נבעה מכך שהחברה הנורמטיבית לא קיבלה אותו. ברגע שהרפיתי מן השאיפה שישאר במסלול הלימודים של תיכון ובחינות בגרות, והעברתי אותו לבית ספר חינוך מיוחד, הבעיה נפתרה.
לצפיה ב-'כמה את משקיעה/השקעת בלימודי אומנות?'
כמה את משקיעה/השקעת בלימודי אומנות?
25/12/2014 | 01:59
3
34
ביחס להשקעה בטיפולים?
אני לא חושב ת שלא צריך טיפולים.
אבל חצי מה"טיפול" לפחות צריך להיות טיפוח תחומי החוזק של הילד.
במקרה שלכם לימודי אומנות מקצועיים.
שם הוא ימצא את עצמו.
שם הוא ימצא גם אנשים שמתעניינים במה שהוא מתעניין.
ולא סביב "לקות"-אלה סביב יכולת.
לצפיה ב-'צודקת לגמרי'
צודקת לגמרי
25/12/2014 | 07:11
2
43
כרגע הפרופורציה היא כזו:
ימים א-ה משעה 10:00-15:00 לימודי אומנות
יום ו: 9:00-10:00 פסיכולוגית, 11:00-12:00 עובד סוציאלי.
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
28/12/2014 | 00:13
1
9
האם הוא לומד אומנות במקום מקצועי?
(משהו בסקאלה של בצלאל שנקר וכדומה?)
לצפיה ב-'בשנה הבאה אם ירצה השם'
בשנה הבאה אם ירצה השם
28/12/2014 | 08:07
7
עכשיו הוא במכינה. 
לצפיה ב-'אותי תפס משפט מסויים'
אותי תפס משפט מסויים
22/12/2014 | 13:51
9
121
"אני יכול להגיד משהו בעל שתי כוונות ולבחור את הכוונה 'המקורית' רק אחרי תגובה."

משפט שמי שמבין אותו ואת משמעותו הקיומית יודע למה כל הסיפור של "כישורי חברה" הוא לא רק קשקוש אלא משהו שגורם נזק עמוק וממש מסכן את התפתחות האוטיסט,
המשפט הזה מבטא עומק שעדיין לא מוכר ולא מובן בחברה
עומק הרבה יותר דינמי והרבה יותר הדדי ממה שהכללים החברתיים של היום יכולים להכיל ולהבין
עומק שיש בו כמיהה ושאיפה ויכולת למגע בין אישי ברמה שלצערנו עדיין אינה מאוד מצויה
גם כי הוא מגלם תפישת מציאות שיש בה המון קשב וצניעות ורגישות ומבט עצמי מפוכח שבו זמנית מסוגל לעשות חיבורים בדיוק במקומות שבהם אנשים נורמטיבים חווים מחסומים

הבדידות היא תוצר לוואי של התפישה האוטיסטית
היא לא הגורל
ולהמשיך להדביק דווקא לאנשים שהם גאוני תקשורת קשיים תקשורתיים זה תעודת עניות גם לחברה וגם לאנשי הטיפול והמחקר
לדעתי ענת צודקת ועם הזמן יחשפו יותר ויותר אנשים שמסוגלים לחוות תקשורת משמעותית בדיוק בגלל שתנועת  הזהות שלהם שונה כל כך מהותית מהתבנית שמקיימת את הנורמה

לצפיה ב-'יותם אכן אומר משפטים דו משמעיים ואף רב משמעיים'
יותם אכן אומר משפטים דו משמעיים ואף רב משמעיים
23/12/2014 | 07:27
8
105
זה מרהיב כשזה ביצירת אומנות, אך זה מקשה על רוב האנשים, כולל אמא שלו ואחותו,  להבין אותו. נראה שבת זוגו הנפלאה מבינה אותו מצויין, ואני מעריצה אותה על כך.  
לצפיה ב-'אופייני לכל האוטיסטים, גם אלה שלא מדברים'
אופייני לכל האוטיסטים, גם אלה שלא מדברים
23/12/2014 | 08:42
3
124
אולי אף במיוחד.
מקווה שמישהו מתישהו ידע לחקור ולתאר את המשמעות היפהפיה של מרחב הפרשנות האוטיסטי שלפחות יחסית לנורמטיבי הוא אינסופי.
כי הדבר קשור וקושר את ולכל ההיבטים והביטוים של קיומה, תנועה ושפה ופתיחות ורגישות וסלקטיביות והצורך והיכולת לבחור אחרת,
לדוגמה,
בגלל שהאוטיסט חווה בו זמנית פרשנויות רבות ושונות של כל מילה אז הוא לגמרי ער לתנועה בדיוק במקומות שמרגישים לגמרי סטאטים לנ"ט,
גם הרגישות לצלילים אינה פתולוגיה של או במערכת העצבים כמו שכל החרטוניורולוגים והפסוודופסיכיאטרים זבורים אלא ביטוי לתלות בצליל "נכון" שיאגד מרחב פרשני שבלעדיו יתנפח או יקרוס להצפה.
הסביבה הרגילה, כמוך, מקצה, או יותר נכון מנדה, את האהבה לעיסוק אמנותי או אקדמי, המימסד מפריד בין גבוה ונמוך,בין הנצחי למיידי,אוטיסטים, גם דרך תחושת משמעות השפה כתנועה, מבטאים מציאות וזהות פוסט היררכית, ומכאן שגם אנשים כמו יותם או הדוד שלו לא יכולים למצוא מקום לנפשם בארגון החברתי הנוכחי,
לצפיה ב-'איזה כיף לקבל בעיטות'
איזה כיף לקבל בעיטות
24/12/2014 | 18:30
2
79
שכחתי כבר איך מתנהגים פה. 
לצפיה ב-'שמח שאת נהנית'
שמח שאת נהנית
24/12/2014 | 19:11
58
קיבלת, לשם שינוי, הסבר שלא נשען על הצגת כל מה ששונה ממך כפגום או לקוי אלא אפילו מוצא בו יופי משמעותי
ההסבר הזה כולל ביקורת על מי שכמוך מחפשים את התשובות לקוצר הדעת ולחוסר הסובלנות של הסביבה דווקא בקורבנות שלה
ואת זה מטבע הדברים את פחות אוהבת
כי הכי חשוב זה "להתנהג יפה", גם כשהזיוף מכאיב לאזניים

שמח שהזכרתי לך איך מתנהגים "פה"
ובטוח שלא תהיה לך בעייה למצוא מי שיתחנף לכחנות שלך במקומות אחרים

לצפיה ב-'בן-אדם אחד זה לא כל הפורום. חוץ מזה, זה מחיר ששווה לשלם...'
בן-אדם אחד זה לא כל הפורום. חוץ מזה, זה מחיר ששווה לשלם...
25/12/2014 | 10:46
49
...תמורת האפשרות שיש כאן לאוטיסטים (שרובם דווקא נחמדים מאוד) להתבטא בחופשיות, ולפעמים - מדהים ככל שזה נשמע - אפילו שומעים אותנו.

כמובן שהייתי מעדיף מקום שגם אוכף איזושהי תרבות דיון במקביל למתן כבוד לאוטיסטים, אבל כנראה שהאנושות עדיין לא מוכנה לרעיון כה מהפכני אז אני מסתפק במה שיש. לפחות כאן, בניגוד לפורום שלכם, אנחנו בני-אדם ולא סתם איזושהי "בעיה" שצריך לפתור.

לצפיה ב-'רבדים'
רבדים
23/12/2014 | 10:04
63
משפטים מרובי משמעות הם תוצאה של אישיות מרובת-רבדים, או בעלת מודעות עצמית רחבה יותר, וזו הבעיה העיקרית והסיבה להתנגדות שלי לכל הפעילות האנטי-אוטיסטית. 
בשביל להבין את זה, (למי שרוצה) אני מציעה שיטת ניתוח סכימטית ופשוטה יחסית של ה"נפש":

לכל אדם יש "אישיות" שמורכבת מהתדמית שלו (נקודת מבט של אחרים עליו), מהזהות שלו (שמורכבת מיחסי הגומלין בינו לבין סביבתו) ומהעצמיות שלו (המאפיינים הפיזיולוגיים שלא תלויים בסביבה). 
את התדמית ואת העצמיות אנחנו יכולים לחקור, לנסות להבין, ולהיות מודעים לקיומם   - אבל זו מודעות פסיבית בלבד, כי זה לא תלוי בנו. 
את הזהות אפשר לנתח, לפרק, להרכיב, לחקור וללמוד להפעיל במודע ולנהל אותה. 

הזהות כוללת ארבעה אלמנטים שאפשר להפריד אותם זה מזה, כי יש ביניהם יחסי גומלין אבל לא תלות: מחשבות, רצונות, רגשות, צרכים.
מחשבות אפשר לנהל רק כשלומדים לזהות נקודות מבט של אחרים, כלומר, רק כשמפתחים אמפתיה לזולת...
רצונות אפשר לנהל כשלומדים להתרחק מהקיום המוחשי ולהתבונן בעצמנו מנקודת מבט רחבה יותר. יש הרבה שיטות ללמוד את זה: מדיטציה, יוגה, אמנות לחימה וכ"ו.
רגשות אפשר לנהל רק כשלומדים להשלים עם הגורל ולראות את התמונה השלמה של המקום והתפקיד שלנו, לא רק בחברה אלא בכלל. זה מחייב שינוי טוטלי בתפיסת המציאות, ומגיעים לזה רק כשלומדים להשלים עם המוות ולהבין שהוא חלק בלתי נפרד מהחיים. 
צרכים אפשר לנהל רק כשלומדים "לצאת מהגוף" ולהכיר את עצמנו כ"עצמיות" בלבד, ולזה מגיעים רק מעטים...

ומי שמצליח להכיר את עצמו, על כל הרבדים, לנהל את עצמו בכל האלמנטים הנפרדים, ולהבין איך כולם קשורים זה לזה יכול להשתחרר מכל הכבלים וחיות, הלכה למעשה, את "חופש הרצון" האנושי...
לצפיה ב-'כל בני-האדם עושים את זה. החידוש של יותם זה המודעות לעניין.'
כל בני-האדם עושים את זה. החידוש של יותם זה המודעות לעניין.
25/12/2014 | 11:47
2
48
רוב האנשים לא רק אינם מודעים לכך שכפל-משמעות שולט בשפה שלהם, אלא שיש להם מנגנוני-הכחשה רבי-עוצמה שכל תפקידם הוא למנוע מהם לקלוט את זה.

וזו הסיבה שהמשפט הזה של יותם הוא כל-כך חזק. כי הוא מפנה את תשומת ליבנו למשהו שבבירור נמצא שם, אבל איש אינו מוכן לראות אותו.

בקיצור, אני מאמין לך שקשה לך ולאחרים להבין אותו, אבל הסיבה שנתת לכך היא לא הגיונית בעליל.
לצפיה ב-''
25/12/2014 | 12:25
5
לצפיה ב-'לדעתי יש כאן אפילו משהו יותר מזה'
לדעתי יש כאן אפילו משהו יותר מזה
25/12/2014 | 15:37
42
כי יש פרדוקסים שהדרך היחידה לפתור אותם זה לחיות אותם
ומי שחי ומבטא את הפרדוקס של ביטוי כפול, או אפילו רב משמעי, בעצם פותר אותו על ידי יצירה קונקרטית של מרחב שהוא באמת פתוח וישר ונוגע
זו גם הסיבה שהישר האוטיסטי הוא כל כך שונה מהישר הנ"ט ומשמעותו המהותית אובדת בתרגום ממרחב למרחב ( אני למשל שברתי את הראש ועדיין לא ממש הצליחה להבין למה תקווה חווה את מה שכתבתי כבעיטה כי בעצם כתבת מה שנשמע לי כדברים מאוד יפים על הבן שלה)

זה לא מקרי שלאוטיסטים יש בעייה עם כפל משמעות, שזו הצורה היחידה שבה נ"ט מבינים סאבטקסט, גם בדיבור האוטיסטי יש סאבטקסט אבל הוא נובע לא מזה שהם אומרים משהו אחד ומתכוונים למשהו אחר אלא מכך שהם אומרים הרבה דברים שונים ומשונים במילה אחת, בבת אחת, 
זהו סאבטקסט של נוצר במקרה ואינו תוצאה של לקות או פגם או שיבוש בתהליכי התפתחות השפה והתקשורת אלא דווקא מהווה פתרון הגיוני ואפילו בלתי נמנע למורכבות שאחרת היא אין סופית ומאוד בעייתית של המרחב הפרשני
מה שגם מתבטא כתפישה שונה של קבוצה
פחות תחרותית ופחות אלימה
למשל
מה ששוב קושר את מה שנתפש כנאיביות אוטיסטית לאיזה שהוא עומק שאינו מזוהה ככזה על ידי הסביבה

זה לא בדיוק שאלה של הגיון
או יותר נכון ההגיון של התפתחות הזהות אינו בדיוק זהה להגיון "טהור" וליניארי כי יש בו גם מרכיבים רגשיים וגופניים ואחרים מאוד מהותיים ומשמעותיים

כלשעצמי
אני די משוכנע
שברגע שהשפה האוטיסטית, או יותר נכון, הסיבה לדרך שבה האוטיסטים קולטים ומשתמשים בשפה, תובן, העולם יהיה מקום הרבה יותר מושלם
וגם משום כך ההתעקשות לראות את התפישה השפתית האוטיסטית כפגם כל כך מרגיזה ועצובה ומדכאת ומחרידה
אבל יתכן שאין ברירה אלא להשלים עם העובדה שנ"ט פשוט לא מסוגלים להבין אחרת
כי שפה זה זהות
ואם דיברנו על חוסר התוכלת וחוסר הצדק שבכפיה אז באמת שאי אפשר וגם אין טעם לכפות זהות על אדם
שזה מה שהנ"ט כל הזמן מנסים לעשות לאוטיסטים
וחבל
ולכן אני מנסה להסביר למרות שברור לחלוטין שבעצם אין מי שיבין ואין אפילו מי שירצה להבין

המשפט של יותם הוא משמעותי כי בדרכו הישרה והישירה הוא חושף עולם שלם, שאגב גם מאוד סיבתי ולכן גם ניתן לחקירה והסבר מדעי ואחר, שפשוט נעלם לחלוטין מעיני החוקרים והמטפלים והנ"ט,
כמו כן הוא חושף את האוטיזם כחלק מרצף התפתחותי משמעותי ולא כסטיה ממנו

אין לי ספק שהיום הדבר לא מובן אבל מחר הוא יהיה מובן מאליו
אולי גם לפסיכולוגים
אם כי ברור שלהם זה יקח קצת יותר זמן מלאדם הממוצע

לצפיה ב-'אתם יפהפיים! יותם הוא הבן הגדול? זה עם החברה? בן כמה הוא?'
אתם יפהפיים! יותם הוא הבן הגדול? זה עם החברה? בן כמה הוא?
24/12/2014 | 12:20
1
40
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/12/2014 | 18:24
66
כן, זה הגדול עם החברה. הוא בן תשע עשרה וחצי. 
לצפיה ב-'וואו! ציורים מפעימים ממש!'
וואו! ציורים מפעימים ממש!
25/12/2014 | 19:15
1
21
לצפיה ב-'תודה, נזמין אותך לתערוכה'
תודה, נזמין אותך לתערוכה
26/12/2014 | 07:30
17
לצפיה ב-'ציורים מקסימים וכתבה מעניינת. בהצלחה לכם!'
ציורים מקסימים וכתבה מעניינת. בהצלחה לכם!
27/12/2014 | 17:24
26
לצפיה ב-'נמאס לי '
נמאס לי
21/12/2014 | 00:44
8
204
נאמס לי מאא כל המזן לא מרשהל יל צאת להיפגש עם בחרים במקומות כמו תל אביב כי לדעתה אני לא בוגר עקב בתפרצויות הזעם אני עצבני ובמאת שאני כותב את זהעם דמעות   המקלדת כבר רטובה נמאסל  שהם לא מקלבלים את האוטיזם שלי אורמים לי שנאי לא רציך ללמוד באיראל רק בגלל שהחבר היכ טבו שלי לודמ שם הם חשובים שזהל א בטוח יתאים יל נמאס לי  מהם 
לצפיה ב-'הלואי והיה אנטידוט לתפיסת העולם שלהם.'
הלואי והיה אנטידוט לתפיסת העולם שלהם.
21/12/2014 | 07:21
1
89
לפחות לא היית נפגע כלכך. אני מבינה אותך מאוד. אגב, לגבי מוסד לימודים,יש משמעות למציאות של חברים אבל היות וההשקעה היא רבה כדאי לבחור קודם נושא שהכי מענין ללימוד,לפני המוסד והחברים.
אני גם חושבת שקשר עם העולם האנושי, עם חברים אסור למנוע אף פעם גם אם שברת חלון בבית מרוב כעס, אם כבר בוחרים בענישה. אבל אין ספק שצריך לעזור להתפרצויות הזעם האלה לשכוח. הן הרסניות עבורך.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
24/12/2014 | 00:04
31
על שהקדשת לי מזנל וענית לי ובחרת לעזורל יל מרות שאת עסוקה מאוד אני נורא נורא נורא נורא נורא מעריך זאת
לצפיה ב-''
21/12/2014 | 09:01
16
לצפיה ב-'תגיד להם שלכל אדם מגיעה הזדמנות נוספת'
תגיד להם שלכל אדם מגיעה הזדמנות נוספת
22/12/2014 | 02:15
2
59
ותעבוד על עצמך ותוכיח להם שאתה יכול לשלוט בהתקפי זעם שלך.
לצפיה ב-'תודה אקרח את זה לתצומת ליבי תודה '
תודה אקרח את זה לתצומת ליבי תודה
24/12/2014 | 00:03
16
לצפיה ב-' '
25/12/2014 | 13:55
4
לצפיה ב-'אני רוצה להתנצל בפני אמא לנער אוטיסט'
אני רוצה להתנצל בפני אמא לנער אוטיסט
24/12/2014 | 00:05
60
אני יודע שלא התנהגתי בצורה חברית אני מצנל על שחפרתי לך אם  אי אפשעם תסלחי לי אני אשמח אבל לא מגיעה לי מחילה
לצפיה ב-'כל כך מבינה אותך, מצטערת שאתה עובר את זה'
כל כך מבינה אותך, מצטערת שאתה עובר את זה
25/12/2014 | 14:00
35
ונראה לי טיפשי שחושבים שלא מתאים לך ללמוד באריאל רק כי חבר שלך לומד שם. מי אלה? עובדים בהוסטל?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
הקסם שבמיוחד- התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הקסם שבמיוחד
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה